Join/Renew Now

Results - USATF Region 1 Junior Olympic Track & Field Championships

6/25-27/09 - Fitchburg, Massachusetts

Event 100  100 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Jackson, Dominique        00 06-Zodiacs               14.32q  1 
  2 Griffith, Daniella        00 06-Metropolis            14.86q  3 
  3 Stewart, Tenesha          99 06-Eny Impalas           14.89q  4 
  4 Laing, Kayla              00 06-Team Evolutio         15.07q  2 
  5 Daly, Alexis              01 02 Boston Intern         15.24q  2 
  6 Aki, Anu                  00 06-Metro Eagles          15.46q  3 
  7 Johnson, Casey            99 02 Amherst TC            15.46q  1 
  8 Taitt, Lynette            99 06-Zodiacs               15.69q  3 
  9 Louis, Majiadah           00 02 Camb. Jets            15.75   2 
 10 De LaRosa, Cydney-Alexis  00 03 Delmar Track          15.77   4 
 11 Newman, Julia             00 02 Needham TC            15.80   1 
 12 Wilson, Kaitlyn           99 59 Infant Jesus          15.98   3 
 13 Caruso, Veronica          99 02 Waltham TC            16.13   3 
 14 Meadows, Jada             99 03 Unatt AD              16.19   2 
 15 Otton, Eleanor            99 05 Greenwich Tra         16.71   2 
 16 Whelan, MaryKate          99 59 Infant Jesus          16.88   1 
 17 Gannon, Kate              99 05 Greenwich Tra         16.97   1 
 18 Martin, Tiante            99 05 New Haven Bla         16.99   1 
 19 Harrison, Jessica         00 59 Elmont Panthe         17.34   1 
 20 Sanders, Eliana           99 03 Delmar Track          17.50   3 
 21 Kelly, Maeve              00 03 Delmar Track          17.86   4 
 22 Conway, Emily             00 03 Averill Park          19.11   3 
 
Event 100  100 Meter Dash Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Jackson, Dominique        00 06-Zodiacs               14.46  
  2 Griffith, Daniella        00 06-Metropolis            14.84  
  3 Daly, Alexis              01 02 Boston Intern         14.91  
  4 Stewart, Tenesha          99 06-Eny Impalas           15.12  
  5 Laing, Kayla              00 06-Team Evolutio         15.15  
  6 Johnson, Casey            99 02 Amherst TC            15.28  
  7 Aki, Anu                  00 06-Metro Eagles          15.49  
  8 Taitt, Lynette            99 06-Zodiacs               15.98  
 
Event 101  200 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Lundy, Nia                99 06-Halls Express         29.08   3 
  2 Jackson, Dominique        00 06-Zodiacs               29.18   3 
  3 Griffith, Daniella        00 06-Metropolis            31.08   3 
  4 Daly, Alexis              01 02 Boston Intern         31.14   3 
  5 Ward, Ashley              99 02 Y Speed TC            32.08   3 
  6 Feurtado, Erika           99 59 Elmont Panthe         32.49   2 
  7 Simpson, Mollie           00 02 Granite State         32.91   2 
  8 Aki, Anu                  00 06-Metro Eagles          33.06   3 
  9 Fernandez, Mariah         99 05 New Haven Bla         33.12   1 
 10 Wilson, Kaitlyn           99 59 Infant Jesus          33.65   3 
 11 Tesoriero, Molly          99 03 Averill Park          34.44   2 
 12 Jones, Briyana            00 59 Elmont Panthe         34.55   2 
 13 Gwann, Destiny            99 02 Providence Co         34.70   1 
 14 Whelan, MaryKate          99 59 Infant Jesus          35.26   1 
 15 White, Cassidy            99 03 Averill Park          36.91   1 
 16 Otton, Eleanor            99 05 Greenwich Tra         37.10   1 
 17 Kelly, Maeve              00 03 Delmar Track          38.47   1 
 18 Harrison, Jessica         00 59 Elmont Panthe         40.42   2 
 
Event 102  400 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Lundy, Nia                99 06-Halls Express       1:06.03   2 
  2 Newman, Julia             00 02 Needham TC          1:12.81   3 
  3 Pottinger, Janelle        99 06-Metropolis          1:13.82   3 
  4 Krafian, Anoush           99 02 Waltham TC          1:14.63   2 
  5 Tesoriero, Molly          99 03 Averill Park        1:14.64   3 
  6 Louis, Majiadah           00 02 Camb. Jets          1:14.76   3 
  7 Bresnahan, Andrea         99 02 Nitehawks           1:15.20   3 
  8 Simpson, Mollie           00 02 Granite State       1:16.14   2 
  9 Ward, Ashley              99 02 Y Speed TC          1:17.37   3 
 10 Myers, Sophia             00 59 Elmont Panthe       1:18.87   3 
 11 Thybulle, Zhaneia         00 59 Elmont Panthe       1:19.51   2 
 12 Simeon, Kadreya           00 06-Zodiacs             1:22.47   1 
 13 Cooper, Christina         99 05 New Haven Bla       1:24.01   2 
 14 LaPlante, Emily           99 03 Averill Park        1:24.84   2 
 15 Otton, Eleanor            99 05 Greenwich Tra       1:25.94   1 
 16 Jones, Briyana            00 59 Elmont Panthe       1:25.97   1 
 17 Hallenbeck, Erin          99 03 Glencadia           1:36.84   1 
 18 Harrison, Jessica         00 59 Elmont Panthe       2:03.77   2 
 
Event 103  800 Meter Run Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Rivers, Leah              99 05 New Haven Age       2:35.44  
  2 Lundy, Nia                99 06-Halls Express       2:43.03  
  3 Tesoriero, Molly          99 03 Averill Park        2:49.78  
  4 Feurtado, Erika           99 59 Elmont Panthe       2:58.05  
  5 Myers, Sophia             00 59 Elmont Panthe       2:59.49  
  6 Acevedo, Nina             99 06-Ny Starz            3:03.58  
  7 Tejada, Jaida             00 06-Halls Express       3:03.59  
  8 Thybulle, Zhaneia         00 59 Elmont Panthe       3:04.59  
  9 Anderson, Ajayla          00 06-Metropolis          3:07.23  
 10 Taylor, Chloe             00 02 Waltham TC          3:09.09  
 11 Wright, Lindsay           99 02 Gate City Tri       3:11.39  
 12 Ntengeri, Rebecca         00 02 Amherst TC          3:17.38  
 13 Sanders, J'Cree           00 06-Metropolis          3:18.82  
 14 Lambert, Elise            00 02 Granite State       3:20.16  
 15 Davis, DeJanay            00 05 New Haven Age       3:27.06  
 16 Conway, Emily             00 03 Averill Park        3:30.92  
 17 Savickis, Samantha        99 59 2nd Wind            3:34.79  
 18 Buckley, Lily             99 03 Averill Park        3:41.95  
 
Event 104  1500 Meter Run Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Rivers, Leah              99 05 New Haven Age       5:19.25  
  2 Acevedo, Nina             99 06-Ny Starz            5:51.58  
  3 Davis, DeJanay            00 05 New Haven Age       6:04.59  
  4 Taylor, Chloe             00 02 Waltham TC          6:07.17  
  5 Simeon, Kadreya           00 06-Zodiacs             6:08.01  
  6 Sanders, Shayla           00 06-Eny Impalas         6:21.06  
  7 Simpson, Mollie           00 02 Granite State       6:27.92  
  8 Fiordalisi, Caroline      00 59 Infant Jesus        6:36.31  
  9 Cronin, Katie             99 02 Waltham TC          6:50.68  
 10 Myers, Phoebe             01 59 Elmont Panthe       6:54.33  
 11 Savickis, Samantha        99 59 2nd Wind            6:55.76  
 12 Sun, Ally                 02 06-Notre Dame          7:31.03  
 
Event 105  1500 Meter Race Walk Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Savickis, Samantha        99 59 2nd Wind           10:40.02  
  2 Denning, Harley           99 01-Old Town Trac      12:46.64  
  3 Fitzgerald, Jacqueline    00 02 Waltham TC         12:52.17  
 
Event 106  4x100 Meter Relay Bantam Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 06-Metropolis  'A'                                  1:02.06  
  2 59 Elmont Panthers  'A'                             1:03.03  
     1) Jones, Briyana 00               2) Myers, Sophia 00               
     3) Feurtado, Erika 99              4) Thybulle, Zhaneia 00           
  3 06-Halls Express  'A'                               1:06.19  
  4 02 Needham TC  'A'                                  1:14.79  
 
Event 107  4x400 Meter Relay Bantam Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 06-Metropolis  'A'                                  5:13.14  
  2 06-Halls Express  'A'                               5:29.69  
  3 06-Metropolis  'B'                                  5:41.12  
  4 02 Needham TC  'A'                                  6:12.71  
  5 06-Notre Dame  'A'                                  6:48.13  
 
Event 108  High Jump Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Williams, My'Khiyah       01 06-Metropolis            1.12m    3-08.00 
  2 Stewart, Tenesha          99 06-Eny Impalas          J1.12m    3-08.00 
  3 Garnes, Tatianya          99 06-Metropolis           J1.12m    3-08.00 
  4 LaPlante, Emily           99 03 Averill Park          1.07m    3-06.00 
  5 Beard, Aviviyah           99 06-Metropolis           J1.07m    3-06.00 
  6 Wright, Lindsay           99 02 Gate City Tri         1.02m    3-04.00 
  7 Hallenbeck, Erin          99 03 Glencadia             0.97m    3-02.25 
  8 Thomas, Elyssa            99 06-Notre Dame            0.92m    3-00.25 
 
Event 109  Long Jump Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Johnson, Casey            99 02 Amherst TC            3.68m   12-01.00 
  2 Greves, Sonja             99 59 Unatt LI              3.45m   11-04.00 
  3 Aki, Anu                  00 06-Metro Eagles          3.36m   11-00.25 
  4 Daly, Alexis              01 02 Boston Intern         3.30m   10-10.00 
  5 De LaRosa, Cydney-Alexis  00 03 Delmar Track          3.20m   10-06.00 
  6 Sanders, Eliana           99 03 Delmar Track          3.19m   10-05.75 
  7 Williams, My'Khiyah       01 06-Metropolis            3.16m   10-04.50 
  8 Lambert, Elise            00 02 Granite State         3.10m   10-02.00 
  9 Caruso, Veronica          99 02 Waltham TC            2.97m    9-09.00 
 10 Myers, Phoebe             01 59 Elmont Panthe         2.91m    9-06.75 
 11 White, Cassidy            99 03 Averill Park          2.72m    8-11.25 
 12 Robinson, Kayla           00 05 Unatt CT              2.70m    8-10.25 
 13 Collins, Kathleen         00 02 NE Thunder SR         2.68m    8-09.50 
 14 Anderson, Ajayla          00 06-Metropolis            2.63m    8-07.50 
 14 Madden, Ava               99 02 Waltham TC            2.63m    8-07.50 
 16 Cook, Emma                00 05 ConnecticutTC         2.44m    8-00.25 
 17 Quinones, Abriana         99 05 Unatt CT              2.07m    6-09.50 
 
Event 110  Shot Put 6 lb. Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Thomas, Elyssa            99 06-Notre Dame            5.95m   19-06.25 
  2 Morgan, Christina         99 06-Metropolis            5.39m   17-08.25 
  3 Acevedo, Zeidy            99 06-Notre Dame            4.91m   16-01.50 
  4 Collins, Kathleen         00 02 NE Thunder SR         4.88m   16-00.25 
  5 LaFleur, Carla            99 03 Averill Park          4.85m   15-11.00 
  6 Robinson, Kayla           00 05 Unatt CT              4.46m   14-07.75 
  7 Fischetti, Cara           99 02 Nitehawks             4.24m   13-11.00 
  8 Buckley, Lily             99 03 Averill Park          4.12m   13-06.25 
  9 Cook, Emma                00 05 ConnecticutTC         3.72m   12-02.50 
 10 Sanders, Shayla           00 06-Eny Impalas           3.01m    9-10.50 
 11 Pasko, Bethany            00 02 Needham TC            2.95m    9-08.25 
 12 Slyer, Ruby               03 03 Averill Park          2.79m    9-02.00 
 
Event 111  Javelin Throw 300g Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Collins, Kathleen         00 02 NE Thunder SR        17.01m      55-10 
  2 Caruso, Veronica          99 02 Waltham TC           16.72m      54-10 
  3 Cronin, Katie             99 02 Waltham TC           12.06m      39-07 
  4 Madden, Ava               99 02 Waltham TC           11.00m      36-01 
  5 Denning, Harley           99 01-Old Town Trac        10.87m      35-08 
  6 Quinones, Abriana         99 05 Unatt CT             10.77m      35-04 
  7 Bernard, Sheridan         00 05 ConnecticutTC         8.55m      28-01 
  8 Bernard, Ansley           00 05 ConnecticutTC         7.40m      24-03 
  9 Slyer, Ruby               03 03 Averill Park          5.30m      17-05 
 
Event 112  Triathlon Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Pottinger, Janelle        99 06-Metropolis              760  
  2 Garnes, Tatianya          99 06-Metropolis              709  
  3 Williams, My'Khiyah       01 06-Metropolis              550  
  4 Cook, Emma                00 05 ConnecticutTC           282  
  5 Fischetti, Cara           99 02 Nitehawks               252  
  6 Fitzgerald, Jacqueline    00 02 Waltham TC              139  
 
Event 112  Triathlon: #1 Shot Put Bantam Girls Triathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Garnes, Tatianya          99 06-Metropolis            4.90m   16-01.00    202
  2 Fischetti, Cara           99 02 Nitehawks             3.85m   12-07.75    137
  3 Cook, Emma                00 05 ConnecticutTC         3.69m   12-01.25    127
  4 Williams, My'Khiyah       01 06-Metropolis            3.47m   11-04.75    114
  5 Pottinger, Janelle        99 06-Metropolis            3.34m   10-11.50    106
  6 Fitzgerald, Jacqueline    00 02 Waltham TC            2.55m    8-04.50     58
 
Event 112  Triathlon: #2 High Jump Bantam Girls Triathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Williams, My'Khiyah       01 06-Metropolis            1.15m    3-09.25    266
  2 Garnes, Tatianya          99 06-Metropolis            1.10m    3-07.25    222
  2 Pottinger, Janelle        99 06-Metropolis            1.10m    3-07.25    222
  4 Cook, Emma                00 05 ConnecticutTC         0.95m    3-01.25    104
  4 Fischetti, Cara           99 02 Nitehawks             0.95m    3-01.25    104
  6 Fitzgerald, Jacqueline    00 02 Waltham TC            0.90m    2-11.50     71
 
Event 112  Triathlon: #3 200 Meter Dash Bantam Girls Triathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Pottinger, Janelle        99 06-Metropolis            30.74     432
  2 Garnes, Tatianya          99 06-Metropolis            33.14     285
  3 Williams, My'Khiyah       01 06-Metropolis            35.46     170
  4 Cook, Emma                00 05 ConnecticutTC         38.86      51
  5 Fischetti, Cara           99 02 Nitehawks             40.93      11
  6 Fitzgerald, Jacqueline    00 02 Waltham TC            41.00      10
 
Event 150  100 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Cumberbatch, Tariq        99 02 Boston Intern         14.22q  1 
  2 Bennett, Khamel           99 06-Metropolis            14.45q  1 
  3 Robertson, Ernest         99 06-Unatt MAC             14.56q  2 
  4 Dingle, Tyler             99 59 Hempstead Pal         14.70q  3 
  5 Codrington, Alwin         99 06-Eny Impalas           14.79q  3 
  6 Laing, Tian               99 06-Team Evolutio         15.20q  2 
  7 Fennell, Kadyn            00 02 Camb. Jets            15.37q  1 
  8 Fednard, Bruce            99 59 Infant Jesus          15.50q  1 
  9 Kagle, Diego              99 02 Unatt NE              15.53   1 
 10 Denton, Samuel            00 02 Boston Intern         15.69   3 
 11 Harewood, Elijah          00 06-Zodiacs               15.72   2 
 12 Coldwell, Shamonte        99 05 New Haven Bla         15.85   3 
 13 Brown, D'Andre            00 05 New Haven Bla         15.85   2 
 14 Brockington, Anthony      00 05 New Haven Bla         15.97   1 
 15 Dicks, LeAndre            99 05 New Haven Bla         16.24   3 
 16 Folks, Amir               99 59 Hempstead Pal         17.08   2 
 17 Batts Jr., Taurin         99 05 New Haven Bla         17.30   2 
 18 Peterson, Andrew          99 01 Unatt Maine           18.10   2 
 
Event 150  100 Meter Dash Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Cumberbatch, Tariq        99 02 Boston Intern         14.05  
  2 Robertson, Ernest         99 06-Unatt MAC             14.22  
  3 Dingle, Tyler             99 59 Hempstead Pal         14.67  
  4 Bennett, Khamel           99 06-Metropolis            14.69  
  5 Codrington, Alwin         99 06-Eny Impalas           14.82  
  6 Laing, Tian               99 06-Team Evolutio         15.26  
  7 Fennell, Kadyn            00 02 Camb. Jets            15.59  
 
Event 151  200 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Cumberbatch, Tariq        99 02 Boston Intern         29.67   2 
  2 Robertson, Ernest         99 06-Unatt MAC             29.80   2 
  3 Taylor, Shawn             00 06-Bronx Tigers          30.56   2 
  4 Codrington, Alwin         99 06-Eny Impalas           31.19   2 
  5 Dingle, Tyler             99 59 Hempstead Pal         31.65   1 
  6 Denton, Samuel            00 02 Boston Intern         32.49   2 
  7 Gordon, Darius            99 06-Zodiacs               32.84   2 
  8 O'Neil, Thomas            99 02 Waltham TC            32.94   2 
  9 Brockington, Anthony      00 05 New Haven Bla         33.53   1 
 10 Cuticelli, Luke           99 05 Greenwich Tra         33.84   1 
 11 Brown, D'Andre            00 05 New Haven Bla         34.01   1 
 12 Fennell, Kadyn            00 02 Camb. Jets            34.31   2 
 13 Dicks, LeAndre            99 05 New Haven Bla         35.20   1 
 14 Coldwell, Shamonte        99 05 New Haven Bla         36.28   1 
 15 Peterson, Andrew          99 01 Unatt Maine           41.32   1 
 
Event 152  400 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Robertson, Ernest         99 06-Unatt MAC           1:10.03   1 
  2 Taylor, Shawn             00 06-Bronx Tigers        1:12.90   1 
  3 Hall, Allster             00 06-Halls Express       1:13.25   1 
  4 Tiedy, Holden             99 05 Greenwich Tra       1:13.46   1 
  5 O'Neil, Thomas            99 02 Waltham TC          1:13.56   1 
  6 Batts Jr., Taurin         99 05 New Haven Bla       1:15.74   1 
  7 Denton, Samuel            00 02 Boston Intern       1:17.64   1 
  8 Gordon, Darius            99 06-Zodiacs             1:19.64   2 
  9 Dottin, Xavier            99 02 Camb. Jets          1:21.31   1 
 10 Acuna, Alex               01 59 Bellmore/NBel       1:24.04   2 
 11 Farrell, Keagan           99 59 2nd Wind            1:34.06   2 
 
Event 153  800 Meter Run Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Tiedy, Holden             99 05 Greenwich Tra       2:51.16  
  2 Hall, Allster             00 06-Halls Express       2:53.09  
  3 Halberstadt, Nathan       00 02 Waltham TC          3:03.91  
  4 Beaver, Jason             01 02 Empire One Ru       3:16.08  
  5 Pyne, Christopher         99 05 Greenwich Tra       3:33.20  
 
Event 154  1500 Meter Run Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Beaver, Jason             01 02 Empire One Ru       5:34.18  
  2 Jampel, Jacob             99 02 Waltham TC          5:43.89  
  3 O'Donoghue, Michael       99 02 Waltham TC          6:14.75  
  4 Negrete, Miguel           02 06-Notre Dame          6:15.51  
  5 O'Donoghue, Daniel        99 02 Waltham TC          6:27.22  
  6 Yeager, Cooper            99 05 Greenwich Tra       6:29.63  
  7 Klein, Kevin              00 06-Notre Dame          6:35.98  
 
Event 155  1500 Meter Race Walk Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 O'Donoghue, Daniel        99 02 Waltham TC         11:15.79  
 
Event 156  4x100 Meter Relay Bantam Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 06-Metropolis  'A'                                  1:02.44   Out of lane
  2 05 Greenwich Track Club  'A'                        1:08.47  
     1) Yeager, Cooper 99               2) Cuticelli, Luke 99             
     3) Wright, James 00                4) Tiedy, Holden 99               
 
Event 157  4x400 Meter Relay Bantam Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 06-Metropolis  'A'                                  5:44.05  
  2 06-Notre Dame  'A'                                  6:59.47  
 
Event 158  High Jump Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Brown, Tai                00 06-Metropolis            1.17m    3-10.00 
  2 Cruickshank, Aron         00 06-Metropolis            1.12m    3-08.00 
  3 O'Donoghue, Michael       99 02 Waltham TC           J1.12m    3-08.00 
  4 Sheridan, Connor          99 02 Unatt NE              1.02m    3-04.00 
  5 Negrete, Miguel           02 06-Notre Dame            0.82m    2-08.25 
  5 Irizarry, Frankie         00 02 Amherst TC            0.82m    2-08.25 
 
Event 159  Long Jump Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Sheridan, Connor          99 02 Unatt NE              3.90m   12-09.50 
  2 Codrington, Alwin         99 06-Eny Impalas           3.72m   12-02.50 
  3 O'Neil, Thomas            99 02 Waltham TC            3.50m   11-05.75 
  4 Jampel, Jacob             99 02 Waltham TC            2.90m    9-06.25 
  5 Halberstadt, Nathan       00 02 Waltham TC            2.85m    9-04.25 
  6 Peterson, Andrew          99 01 Unatt Maine           2.40m    7-10.50 
 
Event 160  Shot Put 6 lb. Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Sheridan, Connor          99 02 Unatt NE              7.13m   23-04.75 
  2 Behn, Caelan              99 02 Amherst TC            6.48m   21-03.25 
  3 Houghton, Simon           00 02 Rutland TC            4.94m   16-02.50 
  4 Buckley, Joseph           02 03 Averill Park          3.23m   10-07.25 
 
Event 161  Javelin Throw 300g Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Parsons, Evan             99 01-Woolwich Juni        26.77m      87-10 
  2 Behn, Caelan              99 02 Amherst TC           24.99m      82-00 
  3 O'Donoghue, Michael       99 02 Waltham TC           19.10m      62-08 
  4 Meconiates, Nicholas      99 02 Waltham TC           18.67m      61-03 
  5 Platt, Ethan              99 02 Granite State        18.44m      60-06 
  6 DeLillo, Thomas           99 02 Waltham TC           17.21m      56-05 
  7 O'Donoghue, Daniel        99 02 Waltham TC           16.63m      54-07 
  8 Smith, Keshon             99 06-Young Exploye        12.10m      39-08 
  9 Quackenbush, William      00 03 Delmar Track          8.98m      29-05 
 10 Solinski, Kamil           99 06-Notre Dame            7.30m      23-11 
 
Event 162  Triathlon Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Sheridan, Connor          99 02 Unatt NE                569  
  2 Cruickshank, Aron         00 06-Metropolis              533  
  3 Parsons, Evan             99 01-Woolwich Juni           409  
  4 Behn, Caelan              99 02 Amherst TC              365  
  5 Halberstadt, Nathan       00 02 Waltham TC              189  
 
Event 162  Triathlon: #1 Shot Put Bantam Boys Triathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Sheridan, Connor          99 02 Unatt NE              6.94m   22-09.25    304
  2 Parsons, Evan             99 01-Woolwich Juni         6.50m   21-04.00    278
  3 Behn, Caelan              99 02 Amherst TC            5.75m   18-10.50    234
  4 Cruickshank, Aron         00 06-Metropolis            5.74m   18-10.00    234
  5 Halberstadt, Nathan       00 02 Waltham TC            4.29m   14-01.00    150
 
Event 162  Triathlon: #2 High Jump Bantam Boys Triathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Cruickshank, Aron         00 06-Metropolis            1.20m    3-11.25    188
  2 Sheridan, Connor          99 02 Unatt NE              1.15m    3-09.25    159
  3 Behn, Caelan              99 02 Amherst TC            1.10m    3-07.25    131
  3 Parsons, Evan             99 01-Woolwich Juni         1.10m    3-07.25    131
  5 Halberstadt, Nathan       00 02 Waltham TC            0.90m    2-11.50     39
 
Event 162  Triathlon: #3 400 Meter Dash Bantam Boys Triathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cruickshank, Aron         00 06-Metropolis          1:11.35     111
  2 Sheridan, Connor          99 02 Unatt NE            1:11.63     106
  3 Behn, Caelan              99 02 Amherst TC          1:23.38  
  4 Halberstadt, Nathan       00 02 Waltham TC          1:23.56  
  5 Parsons, Evan             99 01-Woolwich Juni       1:44.47  
 
Event 200  100 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 McCarthy, Alesia          97 59 Elmont Panthe         13.32q  2 
  2 Strunkey, Ariel           97 06-Zodiacs               13.77q  1 
  3 Vizcarrondo, Jamilah      97 06-Zodiacs               13.79q  3 
  4 Watkins, Micah            97 06-Zodiacs               13.93q  2 
  5 Solomon, Melissa          98 02 Boston Intern         13.97q  1 
  6 Leto, Alyssa              97 59 2nd Wind              14.16q  2 
  7 Sabella, Lindsay          98 06-Westchester S         14.21q  3 
  8 Burns, Rachel             97 59 2nd Wind              14.48q  1 
  9 Otton, Natasha            97 05 Greenwich Tra         14.51   1 
 10 Porterfield, Emani        97 06-Metro Eagles          14.60   3 
 11 Hickey, Mikayla           98 02 Amherst TC            14.76   2 
 12 Rivera, Kineysha          98 02 Y Speed TC            14.96   1 
 13 Bullock, Lauren           97 59 2nd Wind              15.08   3 
 14 Ehring, Madison           98 03 Delmar Track          15.25   2 
 15 Ross, Amber               98 05 New Haven Bla         15.97   1 
 16 Nugent, Fiona             97 03 Delmar Track          16.10   2 
 
Event 200  100 Meter Dash Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 McCarthy, Alesia          97 59 Elmont Panthe         13.11  
  2 Vizcarrondo, Jamilah      97 06-Zodiacs               13.19  
  3 Strunkey, Ariel           97 06-Zodiacs               13.80  
  4 Watkins, Micah            97 06-Zodiacs               13.82  
  5 Sabella, Lindsay          98 06-Westchester S         14.20  
  6 Solomon, Melissa          98 02 Boston Intern         14.23  
  7 Leto, Alyssa              97 59 2nd Wind              14.27  
  8 Burns, Rachel             97 59 2nd Wind              14.52  
 
Event 201  200 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 McCarthy, Alesia          97 59 Elmont Panthe         26.89   3 
  2 Strunkey, Arianne         97 06-Zodiacs               29.00   3 
  3 Vizcarrondo, Jamilah      97 06-Zodiacs               29.01   3 
  4 Solomon, Melissa          98 02 Boston Intern         29.68   3 
  5 Cameron, Ja'Nai           97 06-Metro Eagles          29.75   3 
  6 Broughton, Shayla         98 06-Eny Impalas           29.92   2 
  7 Sabella, Lindsay          98 06-Westchester S         30.01   3 
  8 Leto, Alyssa              97 59 2nd Wind              30.26   3 
  9 Rivera, Kineysha          98 02 Y Speed TC            30.81   2 
 10 Quinn, Emily              98 02 Waltham TC            30.83   2 
 11 Burns, Rachel             97 59 2nd Wind              31.21   2 
 12 Otton, Natasha            97 05 Greenwich Tra         31.27   2 
 13 Wright, Siaoli            98 02 Amherst TC            32.53   2 
 14 Coats-Munger, Tiara       98 05 Unatt CT              32.63   2 
 15 Sanders, Gabriela         97 03 Delmar Track          32.93   1 
 16 Gibbs, Alexa              98 05 New Haven Bla         33.16   1 
 17 Toth, Kathryn             98 03 Averill Park          35.00   1 
 18 Hogan, Kara               97 03 Delmar Track          36.10   1 
 
Event 202  400 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 McCarthy, Alesia          97 59 Elmont Panthe       1:04.49   1 
  2 Strunkey, Arianne         97 06-Zodiacs             1:06.22   1 
  3 Baptiste, Terry           97 06-Young Exploye       1:06.66   1 
  4 Gaeta, Olivia             97 02 S Shore Fireb       1:06.99   1 
  5 Jones, Tatyanna           98 06-Halls Express       1:07.91   1 
  6 Quinn, Emily              98 02 Waltham TC          1:09.28   1 
  7 Ruiz, Vanessa             98 06-Halls Express       1:10.38   3 
  8 Holloway, Jewel           98 06-Metro Eagles        1:10.57   3 
  9 Sanders, Gabriela         97 03 Delmar Track        1:12.64   3 
 10 Robinson, Shiseido        98 59 2nd Wind            1:13.35   1 
 11 Rivera, Kineysha          98 02 Y Speed TC          1:14.33   3 
 12 Lavelle, Shelby           97 59 2nd Wind            1:15.81   2 
 13 Hallenbeck, Nicole        97 03 Glencadia           1:17.47   3 
 14 Staggers, Cayla           98 05 New Haven Bla       1:20.47   2 
 15 Toth, Kathryn             98 03 Averill Park        1:21.64   2 
 16 Nugent, Julia             97 03 Delmar Track        1:27.80   2 
 17 Gamache, Meghan           98 05 ConnecticutTC       1:33.16   2 
 18 Coats-Munger, Tiara       98 05 Unatt CT            1:40.22   3 
 
Event 203  800 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Curtis, Gabrielle         97 05 New Haven Age       2:34.09  
  2 Fisher, Ngozi             97 06-Halls Express       2:36.74  
  3 Chiulli, Elena            97 02 Waltham TC          2:36.81  
  4 Tejada, Jonetta           97 06-Halls Express       2:40.26  
  5 Baptiste, Terry           97 06-Young Exploye       2:41.03  
  6 Gaeta, Olivia             97 02 S Shore Fireb       2:48.91  
  7 Rautter, Sabrina          97 05 Fairfield Cou       2:50.96  
  8 Foley, Shea               97 03 Delmar Track        2:51.35  
  9 Apajee, Jessica           98 02 Unatt NE            3:02.46  
 10 Ntengeri, Heidi           98 02 Amherst TC          3:07.01  
 11 Thurber, Sabrina          98 05 Greenwich Tra       3:07.99  
 
Event 204  1500 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Rivers, Danae             98 05 New Haven Age       4:55.23  
  2 Fisher, Ngozi             97 06-Halls Express       5:18.84  
  3 Jampel, Sonya             97 02 Waltham TC          5:25.12  
  4 Rautter, Sabrina          97 05 Fairfield Cou       5:34.50  
  5 Valin, Cassandra          98 02 Gate City Tri       5:35.27  
  6 Booth, Caroline           97 05 New Haven Age       5:45.00  
  7 Ntengeri, Helen           96 02 Amherst TC          5:52.69  
  8 DiMare, Isabella          97 02 S Shore Fireb       5:57.14  
  9 Bello, Leanna             98 06-Notre Dame          6:13.26  
 
Event 205  3000 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Rivers, Danae             98 05 New Haven Age      10:49.08  
  2 Booth, Caroline           97 05 New Haven Age      12:13.93  
  3 Foley, Shea               97 03 Delmar Track       12:18.21  
  4 Charlonne, Brittany       97 02 Rutland TC         12:57.32  
  5 Rice, Jenna               97 02 Unatt NE           13:22.67  
  6 Thurber, Sabrina          98 05 Greenwich Tra      13:24.94  
  7 Lawrence, Brianna         97 59 2nd Wind           13:29.89  
  8 Bello, Leanna             98 06-Notre Dame         13:39.79  
  9 Lai, Jessica              98 02 Unatt NE           13:56.29  
 10 Walsh, Gwendolyn          97 03 Delmar Track       15:05.45  
 11 Walsh, Kerry              98 03 Delmar Track       15:48.63  
 
Event 206  1500 Meter Race Walk Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jampel, Sonya             97 02 Waltham TC          9:39.59  
  2 MacAulay, Margaret        97 02 Waltham TC          9:54.16  
  3 Welch, Isis               98 06-Metropolis         11:48.71  
 
Event 207  80 Meter Hurdles Midget Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Curtis, Gabrielle         97 05 New Haven Age         14.32Q  2 
  2 Yearwood, Ryann           97 06-Metropolis            14.64Q  1 
  3 Broughton, Shayla         98 06-Eny Impalas           14.84Q  3 
  4 Fitzgerald, Emma          97 02 Waltham TC            14.85q  1 
  5 Charlonne, Brittany       97 02 Rutland TC            14.97q  1 
  6 Chiulli, Elena            97 02 Waltham TC            15.03q  3 
  7 Goode, Aviana             98 59 2nd Wind              15.85q  2 
  8 Welch, Isis               98 06-Metropolis            16.49q  3 
  9 Penny, Faith              97 59 2nd Wind              16.78   3 
 10 Jacks, Madeline           97 02 Waltham TC            17.08   2 
 11 Nugent, Julia             97 03 Delmar Track          17.67   3 
 12 Nugent, Fiona             97 03 Delmar Track          17.86   2 
 13 Smith, Grace              97 03 Delmar Track          17.88   2 
 14 Murphy, Emily             97 03 Delmar Track          18.07   1 
 15 Andres, Maddie            98 03 Delmar Track          19.38   2 
 
Event 207  80 Meter Hurdles Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Curtis, Gabrielle         97 05 New Haven Age         14.27  
  2 Yearwood, Ryann           97 06-Metropolis            14.62  
  3 Broughton, Shayla         98 06-Eny Impalas           14.74  
  4 Chiulli, Elena            97 02 Waltham TC            15.01  
  5 Fitzgerald, Emma          97 02 Waltham TC            15.04  
  6 Charlonne, Brittany       97 02 Rutland TC            15.25  
  7 Goode, Aviana             98 59 2nd Wind              16.24  
  8 Welch, Isis               98 06-Metropolis            18.28  
 
Event 208  4x100 Meter Relay Midget Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 06-Zodiacs Foundation  'A'                            55.99  
  2 06-Halls Express  'A'                                 58.29  
  3 06-Metro Eagles  'A'                                  59.10  
  4 59 2nd Wind  'A'                                    1:00.37  
     1) Leto, Alyssa 97                 2) Lawrence, Brianna 97           
     3) Bullock, Lauren 97              4) Lavelle, Shelby 97             
  5 03 Delmar Track and Field Club  'A'                 1:13.55  
     1) Andres, Maddie 98               2) Hogan, Kara 97                 
     3) Hooper, Jillian 98              4) Fitz, Emily 98                 
 
Event 209  4x400 Meter Relay Midget Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 06-Halls Express  'A'                               4:38.27  
  2 59 2nd Wind  'A'                                    5:05.05  
     1) Burns, Rachel 97                2) Goode, Aviana 98               
  3 02 Amherst TC  'A'                                  5:05.59  
  4 03 Delmar Track and Field Club  'A'                 5:30.65  
     1) Machabee, Hollister 98          2) Murphy, Emily 97               
     3) Sanders, Gabriela 97            4) Vink, Monica 97                
 
Event 210  4x800 Meter Relay Midget Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 05 New Haven Age Group  'A'                        10:45.49  
     1) Booth, Caroline 97              2) Curtis, Gabrielle 97           
     3) Rivers, Danae 98                4) Andrews, Lauryn 98             
  2 06-Halls Express  'A'                              11:34.47  
     1) Antoine, Lucia 97               2) Fisher, Ngozi 97               
     3) Giles, Jenay 97                 4) Ruiz, Vanessa 98               
     5) Jones, Tatyanna 98              6) Tejada, Jonetta 97             
  3 03 Delmar Track and Field Club  'A'                13:39.93  
     1) Foley, Shea 97                  2) Ehring, Madison 98             
     3) Walsh, Gwendolyn 97             4) Quackenbush, Emily 98          
     5) Walsh, Kerry 98                 6) Nugent, Julia 97               
 
Event 211  High Jump Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Yearwood, Ryann           97 06-Metropolis            1.47m    4-09.75 
  2 Broughton, Shayla         98 06-Eny Impalas           1.42m    4-07.75 
  3 Hallenbeck, Nicole        97 03 Glencadia             1.32m    4-04.00 
  4 Smith, Grace              97 03 Delmar Track          1.22m    4-00.00 
  5 Ehring, Madison           98 03 Delmar Track          1.17m    3-10.00 
  6 MacAulay, Margaret        97 02 Waltham TC            1.07m    3-06.00 
  6 Mathewson, Kellie         97 02 Amherst TC            1.07m    3-06.00 
  8 Quackenbush, Emily        98 03 Delmar Track          0.92m    3-00.25 
 
Event 212  Long Jump Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jimenez, Jaymah           97 02 Waltham TC            4.74m   15-06.75 
  2 Fitzgerald, Emma          97 02 Waltham TC            4.48m   14-08.50 
  3 Sabella, Lindsay          98 06-Westchester S         4.34m   14-03.00 
  4 Culver, Hannah            97 02 Amherst TC            4.14m   13-07.00 
  5 Gaeta, Olivia             97 02 S Shore Fireb        J4.14m   13-07.00 
  6 Welch, Isis               98 06-Metropolis            4.01m   13-02.00 
  7 Hickey, Mikayla           98 02 Amherst TC            3.99m   13-01.25 
  8 Penny, Faith              97 59 2nd Wind              3.95m   12-11.50 
  9 Goode, Aviana             98 59 2nd Wind              3.89m   12-09.25 
 10 Andrews, Lauryn           98 05 New Haven Age         3.85m   12-07.75 
 11 Smith, Grace              97 03 Delmar Track          3.77m   12-04.50 
 12 Slyer, Caroline           98 03 Averill Park          3.43m   11-03.00 
 13 Toth, Kathryn             98 03 Averill Park          3.34m   10-11.50 
 14 Staggers, Camille         98 05 New Haven Bla         3.26m   10-08.50 
 15 McInerney, Kristin        98 03 Averill Park          2.86m    9-04.75 
 
Event 213  Shot Put 6 lb. Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Amorosa, Andrea           97 06-Zodiacs               9.87m   32-04.75 
  2 Bryan, Anna               97 01 Unatt Maine           8.61m   28-03.00 
  3 Bell, Tonia               98 02 Unatt NE              7.60m   24-11.25 
  4 Charlonne, Brittany       97 02 Rutland TC            7.34m   24-01.00 
  5 Seifert, Olivia           98 59 Unatt LI              7.28m   23-10.75 
  6 Jung, Caitlin             98 02 Unatt NE              6.79m   22-03.50 
  7 Staggers, Camille         98 05 New Haven Bla         6.75m   22-01.75 
  8 Caruso, Alicia            97 02 Waltham TC            6.02m   19-09.00 
  9 Strother, Cache           97 06-Zodiacs               5.80m   19-00.50 
 
Event 214  Discus Throw 1kg Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Bryan, Anna               97 01 Unatt Maine          20.94m      68-08 
  2 Seifert, Olivia           98 59 Unatt LI             17.58m      57-08 
  3 Jung, Caitlin             98 02 Unatt NE             13.83m      45-04 
 
Event 215  Javelin Throw 300g Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Fitzgerald, Emma          97 02 Waltham TC           37.90m     124-04 
  2 Bryan, Anna               97 01 Unatt Maine          27.00m      88-07 
  3 Jacks, Madeline           97 02 Waltham TC           21.43m      70-04 
  4 Chiulli, Elena            97 02 Waltham TC           20.25m      66-05 
  5 Machabee, Hollister       98 03 Delmar Track         15.71m      51-06 
 
Event 216  Outdoor Pentathlon Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Yearwood, Ryann           97 06-Metropolis             2417  
  2 Fitzgerald, Emma          97 02 Waltham TC             2044  
  3 Penny, Faith              97 59 2nd Wind               1985  
  4 Amorosa, Andrea           97 06-Zodiacs                1927  
  5 Welch, Isis               98 06-Metropolis             1497  
 
Event 216  Outdoor Pentathlon: #1 80 Meter Hurdles Midget Girls Outdoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Yearwood, Ryann           97 06-Metropolis            14.90   1    722
  2 Fitzgerald, Emma          97 02 Waltham TC            15.90   1    595
  3 Welch, Isis               98 06-Metropolis            16.44   2    532
  4 Penny, Faith              97 59 2nd Wind              16.60   2    513
  5 Amorosa, Andrea           97 06-Zodiacs               16.73   1    499
 
Event 216  Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put Midget Girls Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Amorosa, Andrea           97 06-Zodiacs               9.27m   30-05.00    482
  2 Fitzgerald, Emma          97 02 Waltham TC            7.43m   24-04.50    363
  3 Yearwood, Ryann           97 06-Metropolis            7.24m   23-09.00    350
  4 Penny, Faith              97 59 2nd Wind              5.98m   19-07.50    270
  5 Welch, Isis               98 06-Metropolis            4.77m   15-07.75    194
 
Event 216  Outdoor Pentathlon: #3 High Jump Midget Girls Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Yearwood, Ryann           97 06-Metropolis            1.47m    4-09.75    588
  2 Penny, Faith              97 59 2nd Wind              1.32m    4-04.00    429
  3 Fitzgerald, Emma          97 02 Waltham TC            1.27m    4-02.00    379
  4 Amorosa, Andrea           97 06-Zodiacs               1.22m    4-00.00    331
  5 Welch, Isis               98 06-Metropolis            1.17m    3-10.00    284
 
Event 216  Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump Midget Girls Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Fitzgerald, Emma          97 02 Waltham TC            4.25m   13-11.50    367
  2 Yearwood, Ryann           97 06-Metropolis            4.24m   13-11.00    364
  3 Penny, Faith              97 59 2nd Wind              3.85m   12-07.75    274
  4 Amorosa, Andrea           97 06-Zodiacs               3.82m   12-06.50    267
  5 Welch, Isis               98 06-Metropolis            3.56m   11-08.25    212
 
Event 216  Outdoor Pentathlon: #5 800 Meter Run Midget Girls Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Penny, Faith              97 59 2nd Wind            2:46.62     499
  2 Yearwood, Ryann           97 06-Metropolis          2:57.04     393
  3 Amorosa, Andrea           97 06-Zodiacs             3:01.87     348
  4 Fitzgerald, Emma          97 02 Waltham TC          3:02.81     340
  5 Welch, Isis               98 06-Metropolis          3:10.29     275
 
Event 250  100 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Hill, David               97 59 Elmont Panthe         13.10Q  3 
  2 Brown, Tory               98 06-Bcnt Abbe             13.59Q  2 
  3 Pearson, Elijah           97 06-Bronx Tigers          13.90Q  1 
  4 Wise, Darius              98 05 New Haven Age         13.64q  2 
  5 Duaham, Deaquan           98 06-Young Exploye         13.97q  1 
  6 Dawson, Darren            97 06-Zodiacs               14.00q  3 
  7 Brown, Justin             98 05 New Haven Bla         14.14q  3 
  8 Cyprien, Dylan            98 02 Camb. Jets            14.38q  2 
  9 Lafferty, Luke            98 59 2nd Wind              14.40   3 
 10 Cumberbatch, Mekhi        97 02 Boston Intern         14.76   3 
 11 Moskowitz, Eli            97 02 Amherst TC            14.86   2 
 12 Webb, Darius              98 02 Y Speed TC            14.93   1 
 13 Segal, Sam                98 01 Unatt Maine           15.85   3 
 14 Liebert, Nathan           98 03 Delmar Track          16.99   1 
 
Event 250  100 Meter Dash Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Hill, David               97 59 Elmont Panthe         13.13  
  2 Brown, Tory               98 06-Bcnt Abbe             13.51  
  3 Wise, Darius              98 05 New Haven Age         13.52  
  4 Pearson, Elijah           97 06-Bronx Tigers          13.67  
  5 Dawson, Darren            97 06-Zodiacs               13.75  
  6 Duaham, Deaquan           98 06-Young Exploye         13.96  
  7 Cyprien, Dylan            98 02 Camb. Jets            13.98  
  8 Brown, Justin             98 05 New Haven Bla         13.99  
 
Event 251  200 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Hill, David               97 59 Elmont Panthe         27.31   3 
  2 Brown, Tory               98 06-Bcnt Abbe             28.45   3 
  3 Dawson, Darren            97 06-Zodiacs               28.71   3 
  4 Bowen, Dajon              97 05 New Haven Bla         28.72   3 
  5 Eschholz, Alec            97 02 Unatt NE              29.07   2 
  6 Argys, Christos           98 02 Unatt NE              29.26   3 
  7 Lewis, Tyler              98 06-Eny Impalas           29.52   3 
  8 Brown, Justin             98 05 New Haven Bla         29.59   2 
  9 Spencer, Shem             98 06-Zodiacs               29.74   2 
 10 Ingram, Tyron             97 06-Zodiacs               30.17   3 
 11 Griffith, Ronaldo         98 06-Eny Impalas           30.22   3 
 12 Webb, Darius              98 02 Y Speed TC            31.09   2 
 13 Cumberbatch, Mekhi        97 02 Boston Intern         31.55   2 
 14 Behn, Cameron             97 02 Amherst TC            32.51   1 
 15 Glanton, Andrew           97 03 Averill Park          35.65   1 
 
Event 252  400 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Hill, David               97 59 Elmont Panthe       1:01.83   1 
  2 Brown, Tory               98 06-Bcnt Abbe           1:04.44   1 
  3 Eschholz, Alec            97 02 Unatt NE            1:04.64   1 
  4 Argys, Christos           98 02 Unatt NE            1:05.07   1 
  5 Jackson, Spencer          98 06-Zodiacs             1:07.63   1 
  6 Jennings, Jonathan        98 06-Metro Eagles        1:07.78   1 
  7 Bowen, Dajon              97 05 New Haven Bla       1:08.38   1 
  8 Spencer, Shem             98 06-Zodiacs             1:10.14   2 
  9 Cyprien, Dylan            98 02 Camb. Jets          1:13.98   2 
 10 Behn, Cameron             97 02 Amherst TC          1:17.94   2 
 11 Rogers, Patrick           97 03 Averill Park        1:18.52   2 
 12 Denton, Howard            97 02 Boston Intern       1:19.96   2 
 13 Harrington, Sean          98 03 Averill Park        1:24.01   2 
 
Event 253  800 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Damico, Nathan            97 05 New Haven Age       2:34.13  
  2 Oe, Sebastian             98 05 Greenwich Tra       2:34.53  
  3 Corso, Clint              97 05 Wilton Run  C       2:37.60  
  4 Miller-Medzon, Noah       97 02 Camb. Jets          2:40.40  
  5 Jennings, Jonathan        98 06-Metro Eagles        2:40.72  
  6 Chamblee, Phillip         97 06-Metro Eagles        2:49.22  
  7 Burns, Sean               97 59 2nd Wind            2:50.10  
  8 Clarke, Sean              97 05 Greenwich Tra       2:51.02  
  9 Comer, Maxwell            97 03 Country Mill        2:53.97  
 10 Rogers, Patrick           97 03 Averill Park        2:54.89  
 11 Farrell, Josiah           97 59 2nd Wind            2:56.26  
 12 Chandler, Colin           97 02 Unatt NE            3:05.99  
 13 Denton, Howard            97 02 Boston Intern       3:16.88  
 14 Beers, Eammon             97 59 Infant Jesus        3:23.86  
 
Event 254  1500 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Oe, Sebastian             98 05 Greenwich Tra       5:04.58  
  2 Corso, Clint              97 05 Wilton Run  C       5:10.13  
  3 Jackson, Spencer          98 06-Zodiacs             5:12.76  
  4 Rowell, Jacob             97 02 Granite State       5:14.68  
  5 Dechane, Tyler            97 02 Granite State       5:14.69  
  6 Damico, Nathan            97 05 New Haven Age       5:18.60  
  7 Burns, Sean               97 59 2nd Wind            5:24.13  
  8 Savage, Isaiah            97 02 S Shore Fireb       5:27.36  
  9 Langer, Christopher       98 59 St Patrick's        5:30.65  
 10 Arnold Jr., Rodney        97 05 New Haven Age       5:31.95  
 11 Miller-Medzon, Noah       97 02 Camb. Jets          5:35.76  
 12 Clarke, Sean              97 05 Greenwich Tra       5:44.20  
 13 Taylor, Jeremy            98 02 Waltham TC          5:49.31  
 14 Sahinovic, Kennan         97 05 Fairfield Cou       5:54.55  
 15 Chandler, Colin           97 02 Unatt NE            6:09.57  
 16 Gibney, Samuel            97 03 Delmar Track        6:11.75  
 
Event 255  3000 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Arnold Jr., Rodney        97 05 New Haven Age      10:58.52  
  2 Rowell, Jacob             97 02 Granite State      11:10.81  
  3 Savage, Isaiah            97 02 S Shore Fireb      11:21.99  
  4 Acevedo, Jeffrey          97 06-Notre Dame         11:49.06  
  5 Dechane, Tyler            97 02 Granite State      12:11.21  
  6 Gillich, Robert           97 03 Country Mill       12:53.02  
  7 Chamblee, Phillip         97 06-Metro Eagles       13:01.08  
  8 Gibney, Samuel            97 03 Delmar Track       14:28.88  
 
Event 256  1500 Meter Race Walk Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 McCauley, Joseph          97 02 Waltham TC         11:17.39  
 
Event 257  80 Meter Hurdles Midget Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Griffith, Ronaldo         98 06-Eny Impalas           15.79Q  1 
  2 Comer, Maxwell            97 03 Country Mill          16.68Q  2 
  3 Mighty, Kemarni           98 06-Eny Impalas           16.33Q  1 
  4 Boisvert, Patrick         97 02 Unatt NE              16.80Q  2 
  5 Marshall, Jason           97 02 Unatt NE              17.23Q  1 
  6 Gillich, Robert           97 03 Country Mill          17.91Q  2 
  7 Kehoe, Kieran             97 05 Wilton Run  C         18.06q  1 
  8 Liebert, Nathan           98 03 Delmar Track          18.28q  1 
  9 Beers, Eammon             97 59 Infant Jesus          30.08   2 
 
Event 257  80 Meter Hurdles Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Griffith, Ronaldo         98 06-Eny Impalas           15.03  
  2 Marshall, Jason           97 02 Unatt NE              16.59  
  3 Mighty, Kemarni           98 06-Eny Impalas           16.59  
  4 Comer, Maxwell            97 03 Country Mill          16.87  
  5 Boisvert, Patrick         97 02 Unatt NE              16.92  
  6 Gillich, Robert           97 03 Country Mill          17.68  
  7 Liebert, Nathan           98 03 Delmar Track          18.65  
 
Event 258  4x100 Meter Relay Midget Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 06-Zodiacs Foundation  'A'                            56.66  
  2 06-East New York Impalas  'A'                         56.72  
  3 06-Bronx Tigers  'A'                                  58.58  
 
Event 259  4x400 Meter Relay Midget Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 06-Young Exployers  'A'                             4:54.68  
  2 05 New Haven Blazers  'A'                           4:55.34  
     1) Coldwell, Oman 98               2) Shenff, YaYah 98               
     3) Brown, Justin 98                4) Bowen, Dajon 97                
     5) Mills, Mekhi 98                 6)                                
  3 06-Notre Dame  'A'                                  5:00.69  
 
Event 260  4x800 Meter Relay Midget Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 06-Notre Dame  'A'                                 11:21.53  
     1) Acevedo, Jeffrey 97             2) Alicea, Danny 97               
     3) Bello, Leanna 98                4) Murillo, Javier 98             
     5) Polo, Francisco 98              6) Polo, Optaciano 98             
  2 06-Young Exployers  'A'                            11:22.34  
 
Event 261  High Jump Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 O'Donoghue, Thomas        97 02 Waltham TC            1.32m    4-04.00 
  2 Marshall, Jason           97 02 Unatt NE              1.27m    4-02.00 
  3 Perry, Danny              97 05 Fairfield Cou        J1.27m    4-02.00 
  4 Halberstadt, Paul         98 02 Waltham TC           J1.27m    4-02.00 
  5 Gillich, Robert           97 03 Country Mill         J1.27m    4-02.00 
  5 Comer, Maxwell            97 03 Country Mill         J1.27m    4-02.00 
  7 Gazaille, Daniel          98 05 Greenwich Tra         1.17m    3-10.00 
  8 Houghton, Parker          98 02 Rutland TC            1.12m    3-08.00 
  9 Colella, Matt             98 05 Fairfield Cou        J1.12m    3-08.00 
 10 Polo, Francisco           98 06-Notre Dame            0.92m    3-00.25 
 
Event 262  Long Jump Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Arnold Jr., Rodney        97 05 New Haven Age         4.45m   14-07.25 
  2 Lafferty, Luke            98 59 2nd Wind              4.44m   14-07.00 
  3 Argys, Christos           98 02 Unatt NE              4.39m   14-05.00 
  4 Moskowitz, Eli            97 02 Amherst TC            4.34m   14-03.00 
  5 Lewis, Tyler              98 06-Eny Impalas           3.98m   13-00.75 
  6 Ingram, Tyron             97 06-Zodiacs               3.92m   12-10.50 
  7 Taylor, Jeremy            98 02 Waltham TC            3.91m   12-10.00 
  8 Halberstadt, Paul         98 02 Waltham TC            3.78m   12-05.00 
  9 Kehoe, Kieran             97 05 Wilton Run  C         3.73m   12-03.00 
 10 Denton, Howard            97 02 Boston Intern         3.14m   10-03.75 
 11 Liebert, Nathan           98 03 Delmar Track          3.12m   10-03.00 
 12 Murphy, John              98 03 Delmar Track          2.72m    8-11.25 
 
Event 263  Shot Put 6 lb. Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Cirrllo, Dominic          98 02 Unatt NE              9.31m   30-06.50 
  2 Daly, David               97 03 Glencadia             9.22m   30-03.00 
  3 O'Neil, Harry             97 02 Unatt NE              8.45m   27-08.75 
  4 Daly, Sean                98 03 Glencadia             8.01m   26-03.50 
  5 Guck, Thomas              97 05 Bullet Hill S         7.61m   24-11.75 
  6 Stonebreaker, Jason       97 02 Amherst TC            7.49m   24-07.00 
  7 Hines-Combs, Xaver        98 02 Y Speed TC            7.45m   24-05.50 
  8 Irizarry, John            97 02 Amherst TC            7.18m   23-06.75 
  9 Mighty, D'Andre           97 06-Eny Impalas           6.63m   21-09.00 
 10 Harrington, Sean          98 03 Averill Park          6.51m   21-04.25 
 11 Murillo, Javier           98 06-Notre Dame            6.10m   20-00.25 
 12 Gazaille, Daniel          98 05 Greenwich Tra         5.87m   19-03.25 
 
Event 264  Discus Throw 1kg Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Daly, David               97 03 Glencadia            18.77m      61-07 
  2 Stonebreaker, Jason       97 02 Amherst TC           17.79m      58-04 
  3 Murillo, Javier           98 06-Notre Dame           16.77m      55-00 
  4 Cirrllo, Dominic          98 02 Unatt NE             16.36m      53-08 
  5 Daly, Sean                98 03 Glencadia            15.39m      50-06 
  6 McCauley, Joseph          97 02 Waltham TC           15.34m      50-04 
  7 Moore, Robert             98 02 Unatt NE             14.60m      47-11 
 
Event 265  Javelin Throw 300g Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Halberstadt, Paul         98 02 Waltham TC           32.50m     106-07 
  2 Moskowitz, Eli            97 02 Amherst TC           31.61m     103-08 
  3 Bernard, Scott            97 05 ConnecticutTC        30.00m      98-05 
  4 O'Donoghue, Thomas        97 02 Waltham TC           26.56m      87-02 
  5 Javois, Keshaun           98 06-Young Exploye        24.52m      80-05 
  6 Daly, David               97 03 Glencadia            22.47m      73-09 
  7 Harrington, Sean          98 03 Averill Park         21.80m      71-06 
  8 Murillo, Javier           98 06-Notre Dame           17.41m      57-01 
  9 Daly, Sean                98 03 Glencadia            17.15m      56-03 
 10 Bengamin, Dion            98 06-Young Exploye        13.38m      43-11 
 11 Murphy, John              98 03 Delmar Track         10.10m      33-02 
 
Event 266  Outdoor Pentathlon Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Halberstadt, Paul         98 02 Waltham TC             1567  
  2 O'Donoghue, Thomas        97 02 Waltham TC             1549  
  3 Comer, Maxwell            97 03 Country Mill           1522  
  4 Gillich, Robert           97 03 Country Mill           1437  
  5 Behn, Cameron             97 02 Amherst TC             1105  
  6 Gazaille, Daniel          98 05 Greenwich Tra           855  
 
Event 266  Outdoor Pentathlon: #1 80 Meter Hurdles Midget Boys Outdoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Halberstadt, Paul         98 02 Waltham TC            15.69   2    551
  2 O'Donoghue, Thomas        97 02 Waltham TC            16.06   1    511
  3 Comer, Maxwell            97 03 Country Mill          16.55   2    459
  4 Gillich, Robert           97 03 Country Mill          17.51   2    367
  5 Behn, Cameron             97 02 Amherst TC            18.21   2    306
  6 Gazaille, Daniel          98 05 Greenwich Tra         19.19   1    229
 
Event 266  Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put Midget Boys Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Comer, Maxwell            97 03 Country Mill          7.19m   23-07.25    318
  2 Gillich, Robert           97 03 Country Mill          7.08m   23-02.75    312
  3 O'Donoghue, Thomas        97 02 Waltham TC            6.19m   20-03.75    260
  4 Halberstadt, Paul         98 02 Waltham TC            6.07m   19-11.00    253
  5 Gazaille, Daniel          98 05 Greenwich Tra         5.84m   19-02.00    240
  6 Behn, Cameron             97 02 Amherst TC            5.69m   18-08.00    231
 
Event 266  Outdoor Pentathlon: #3 High Jump Midget Boys Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Comer, Maxwell            97 03 Country Mill          1.32m    4-04.00    263
  1 Halberstadt, Paul         98 02 Waltham TC            1.32m    4-04.00    263
  1 Gillich, Robert           97 03 Country Mill          1.32m    4-04.00    263
  4 O'Donoghue, Thomas        97 02 Waltham TC            1.22m    4-00.00    200
  5 Gazaille, Daniel          98 05 Greenwich Tra         1.12m    3-08.00    142
  5 Behn, Cameron             97 02 Amherst TC            1.12m    3-08.00    142
 
Event 266  Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump Midget Boys Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Halberstadt, Paul         98 02 Waltham TC            3.79m   12-05.25    173
  2 O'Donoghue, Thomas        97 02 Waltham TC            3.78m   12-05.00    171
  3 Gillich, Robert           97 03 Country Mill          3.67m   12-00.50    155
  4 Comer, Maxwell            97 03 Country Mill          3.62m   11-10.50    147
  5 Gazaille, Daniel          98 05 Greenwich Tra         3.48m   11-05.00    127
  6 Behn, Cameron             97 02 Amherst TC            3.28m   10-09.25    100
 
Event 266  Outdoor Pentathlon: #5 1500 Meter Run Midget Boys Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 O'Donoghue, Thomas        97 02 Waltham TC          5:28.55     407
  2 Gillich, Robert           97 03 Country Mill        5:42.39     340
  3 Comer, Maxwell            97 03 Country Mill        5:43.62     335
  4 Halberstadt, Paul         98 02 Waltham TC          5:45.34     327
  5 Behn, Cameron             97 02 Amherst TC          5:45.53     326
  6 Gazaille, Daniel          98 05 Greenwich Tra       6:42.61     117
 
Event 300  100 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Holmes, Precious          95 05 New Haven Age         12.25Q  3 
  2 Jackson, Precious         95 59 Elmont Panthe         12.59Q  2  12.584
  3 Townsend, Ayele           95 06-Stars of The          12.59Q  1  12.587
  4 Stevens, Deajah           95 06-Halls Express         12.62q  1 
  5 Pierson, Camisha          95 06-Bronx Tigers          12.69q  2 
  6 Lightly, Mya              95 06-Metropolis            12.75q  3 
  7 Myers, Elizabeth          95 59 Elmont Panthe         13.17q  1 
  8 Lacy, Catherine           96 05 Wilton Run  C         13.21q  2 
  9 Alphonse, Thaisha         96 02 Camb. Jets            13.30   3 
 10 Richards, Monique         96 59 Hempstead Pal         13.48   2 
 11 Ryan, Emily               96 02 Unatt NE              13.52   1 
 12 Finamore, Caroline        95 02 Team Run              13.67   2 
 13 McGhee, Imani             95 59 2nd Wind              13.70   3 
 14 Stewart, Madeline         96 02 Team Run              13.81   3 
 15 Rembetsy, Julia           95 02 Unatt NE              13.95   3 
 16 Daniel, Martha            95 03 Kingston TC           14.22   2 
 17 Blackwood, Paradyse       96 03 Kingston TC           14.96   1 
 
Event 300  100 Meter Dash Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Holmes, Precious          95 05 New Haven Age         12.08  
  2 Stevens, Deajah           95 06-Halls Express         12.36  
  3 Jackson, Precious         95 59 Elmont Panthe         12.48   12.472
  4 Townsend, Ayele           95 06-Stars of The          12.48   12.477
  5 Pierson, Camisha          95 06-Bronx Tigers          12.72  
  6 Lightly, Mya              95 06-Metropolis            12.83  
  7 Myers, Elizabeth          95 59 Elmont Panthe         13.15  
  8 Lacy, Catherine           96 05 Wilton Run  C         13.25  
 
Event 301  200 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Holmes, Precious          95 05 New Haven Age         25.02   3 
  2 Stevens, Deajah           95 06-Halls Express         25.16   3 
  3 Lightly, Mya              95 06-Metropolis            25.96   3 
  4 Pearson, Camisha          95 06-Bronx Tigers          25.99   3 
  5 Jackson, Precious         95 59 Elmont Panthe         26.79   3 
  6 Townsend, Ayele           95 06-Stars of The          27.32   3 
  7 Barrie, Margaret          96 02 Granite State         27.34   2 
  8 Berkson, Maddy            96 02 Providence Co         27.45   2 
  9 Myers, Elizabeth          95 59 Elmont Panthe         27.50   2 
 10 Forbes, Carla             95 02 Waltham TC            27.77   2 
 11 Alphonse, Thaisha         96 02 Camb. Jets            27.80   3 
 12 Turton, Emma-Jane         95 01- Panthers Tra         28.13   2 
 13 Stewart, Madeline         96 02 Team Run              28.18   2 
 14 Jackson, Tia              96 01-Old Town Trac         28.71   2 
 15 Hall, Sara                96 01-Old Town Trac         31.87   1 
 16 Holland, Allyson          96 03 Averill Park          32.02   1 
 17 McMillen, Jessica         96 03 Averill Park          37.88   1 
 
Event 302  400 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Holmes, Precious          95 05 New Haven Age         56.92   3 
  2 Stevens, Deajah           95 06-Halls Express         57.38   3 
  3 Berkson, Maddy            96 02 Providence Co         59.43   3 
  4 Jackson, Precious         95 59 Elmont Panthe         59.66   3 
  5 Barrie, Margaret          96 02 Granite State       1:00.64   1 
  6 Kirkpatrick, Shaniqua     96 06-Ruff Kutz           1:00.84   3 
  7 Turton, Emma-Jane         95 01- Panthers Tra       1:01.30   1 
  8 Gross, Robin              95 02 Waltham TC          1:02.88   1 
  9 Collins, Amy              95 02 Unatt NE            1:02.98   3 
 10 Cook, Hannah              96 05 ConnecticutTC       1:03.97   1 
 11 Gabinetti, Courtney       95 02 Amherst TC          1:05.33   3 
 12 Lewis, Maggie             95 06-Metro Eagles        1:07.34   1 
 13 Curtis, Whitney           95 05 New Haven Age       1:08.08   2 
 14 Cunningham, Sierra Leone  96 02 Providence Co       1:08.63   2 
 15 Holland, Allyson          96 03 Averill Park        1:12.02   2 
 
Event 303  800 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kendall, Kali             95 06-Atoms TC            2:19.98  
  2 Kirkpatrick, Shaniqua     96 06-Ruff Kutz           2:24.99  
  3 Berkson, Maddy            96 02 Providence Co       2:26.47  
  4 Stephens, Victoria        95 02 Ronald McDona       2:27.24  
  5 Purcell-Maillet, Erin     95 02 Unatt NE            2:29.93  
  6 Brew, Elizabeth           95 02 Team Run            2:31.13  
  7 Yakimovich, Evelina       95 02 Camb. Jets          2:33.54  
  8 Paiano, Marissa           95 05 Unatt CT            2:36.03  
  9 Beard, Imani              95 06-Metropolis          2:38.77  
 10 Frazier, Talia            96 02 Waltham TC          2:40.96  
 11 Slyer, Julia              96 03 Averill Park        2:50.78  
 12 DeRobertis, Amber         96 05 Fairfield Cou       2:59.82  
 13 Levine, Karina            95 03 Kingston TC         3:00.61  
 
Event 304  1500 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kendall, Kali             95 06-Atoms TC            4:53.26  
  2 Paiano, Marissa           95 05 Unatt CT            4:55.25  
  3 Berkson, Maddy            96 02 Providence Co       5:00.03  
  4 Kirkpatrick, Shaniqua     96 06-Ruff Kutz           5:04.98  
  5 Yakimovich, Evelina       95 02 Camb. Jets          5:09.65  
  6 Olsen, Sabrina            96 05 Litchfield Tr       5:14.30  
  7 Sands, Colleen            96 02 Unatt NE            5:22.30  
  8 McCauley, Kaitlin         95 02 Waltham TC          5:23.06  
  9 Curtis, Sydney            95 05 New Haven Age       5:32.09  
 10 Wright, Shannon           96 02 Team Run            5:34.05  
 11 Bobinski, Megan           95 05 Litchfield Tr       5:36.34  
 12 deVries, Mary             96 03 Delmar Track        6:29.40  
 
Event 305  3000 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Olsen, Sabrina            96 05 Litchfield Tr      11:06.25  
  2 Sands, Colleen            96 02 Unatt NE           11:20.44  
  3 McCauley, Kaitlin         95 02 Waltham TC         11:24.37  
  4 Curtis, Sydney            95 05 New Haven Age      11:46.07  
  5 Frazier, Talia            96 02 Waltham TC         11:58.88  
  6 Curtis, Whitney           95 05 New Haven Age      11:59.88  
  7 Bobinski, Megan           95 05 Litchfield Tr      12:00.18  
  8 Tribelli, Alexa           95 02 Unatt NE           12:04.15  
  9 Slyer, Julia              96 03 Averill Park       12:06.75  
 10 Rodrigo, Jasmine          96 06-White Plains       12:21.68  
 11 Wright, Cassandra         95 02 Gate City Tri      12:24.77  
 12 deVries, Mary             96 03 Delmar Track       13:29.41  
 
Event 306  3000 Meter Race Walk Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Greene, Courtney          95 02 Waltham TC         21:47.70  
  2 Dang, Elizabeth           95 01-Augusta Track      23:22.55  
 
Event 307  100 Meter Hurdles Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 Bancroft, Sandreko        96 06-Ruff Kutz             16.17Q 
  2 Ruth, Nia                 95 05 New Haven Age         17.28Q 
  3 Gabinetti, Courtney       95 02 Amherst TC            18.24Q 
  4 Houghton, Joannah         95 02 Rutland TC            18.76q 
  5 Greene, Courtney          95 02 Waltham TC            19.37q 
  6 Maxwell, Lilianna         96 03 Delmar Track          20.24q 
  7 Diamond, Marisa           95 02 Waltham TC            20.32q 
  8 Kallfelz, Isabella        96 02 Gate City Tri         20.74q 
 
Event 307  100 Meter Hurdles Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Bancroft, Sandreko        96 06-Ruff Kutz             16.17  
  2 Ruth, Nia                 95 05 New Haven Age         17.28  
  3 Gabinetti, Courtney       95 02 Amherst TC            18.24  
  4 Houghton, Joannah         95 02 Rutland TC            18.76  
  5 Greene, Courtney          95 02 Waltham TC            19.37  
  6 Maxwell, Lilianna         96 03 Delmar Track          20.24  
  7 Diamond, Marisa           95 02 Waltham TC            20.32  
  8 Kallfelz, Isabella        96 02 Gate City Tri         20.74  
 
Event 308  200 Meter Hurdles Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Bancroft, Sandreko        96 06-Ruff Kutz             30.06  
  2 Ruth, Nia                 95 05 New Haven Age         31.37  
  3 Dunn, Ethanity            95 06-Zodiacs               31.90  
  4 Houghton, Joannah         95 02 Rutland TC            32.04  
  5 Kearson, Liliana          96 05 New Haven Bla         38.84  
 
Event 309  4x100 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 02 Team Run  'A'                                      53.86  
  2 06-Metro Eagles  'A'                                  56.06  
  3 05 Wilton Running Club  'A'                           56.58  
     1) Foley, Katie 96                 2) Cunningham, Megan 96           
     3) Gaston, Keiley 96               4) Kehoe, Colette 95              
     5) Lacy, Catherine 96              6) Langhoff, Cameron 96           
     7) Prospect, Lauren 95             8) Zengo, Kailey 95               
  4 02 Amherst TC  'A'                                    56.74  
  5 02 Nec Track Club  'A'                                58.39  
 
Event 310  4x400 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 05 Fairfield CountyTrack Club  'A'                  4:49.03  
     1) DeRobertis, Jessica 95          2) Crnic, Elizabeth 95            
     3) Tripp, Samantha 95              4) DeRobertis, Amber 96           
     5) Cleary, Maggie 95               6)                                
  2 02 Rutland TC  'A'                                  5:16.79  
 
Event 311  4x800 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 05 New Haven Age Group  'A'                        10:23.08  
     1) Ruth, Nia 95                    2) Curtis, Sydney 95              
     3) Curtis, Whitney 95              4) Holmes, Precious 95            
  2 02 Team Run  'A'                                   10:52.51  
  3 05 Fairfield CountyTrack Club  'A'                 11:38.85  
     1) Crnic, Elizabeth 95             2) Cleary, Maggie 95              
     3) Tripp, Samantha 95              4) Gallacher, Elizabeth 95        
     5) Mullally, Hannah 96             6) Brand, Tiffany 96              
     7) DeRobertis, Amber 96            8)                                
  4 03 Averill Park Road Runners  'A'                  12:22.32  
     1) Holland, Allyson 96             2) Holland, Maria 95              
     3) Kolakowski, Julianna 96         4) Slyer, Julia 96                
 
Event 312  High Jump Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Beard, Imani              95 06-Metropolis            1.52m    4-11.75 
  2 Jackson, Tia              96 01-Old Town Trac         1.47m    4-09.75 
  3 Hurd, Sarah               96 02 Amherst TC            1.42m    4-07.75 
  4 Gabinetti, Courtney       95 02 Amherst TC           J1.42m    4-07.75 
  5 Johnson, Hannah           95 01-Kennebunk Tra        J1.42m    4-07.75 
  6 White, Jasmine            96 05 Centl CT Jags         1.37m    4-06.00 
  7 Cook, Hannah              96 05 ConnecticutTC        J1.37m    4-06.00 
  8 Bancroft, Sandreko        96 06-Ruff Kutz            J1.37m    4-06.00 
  9 Pasko, Amanda             96 02 Needham TC            1.32m    4-04.00 
 10 Gross, Robin              95 02 Waltham TC            1.27m    4-02.00 
 10 Simmons-Grover, Savannah  96 01-Woolwich Juni         1.27m    4-02.00 
 12 Parsons, Emily            95 01-Woolwich Juni         1.17m    3-10.00 
 13 Maxwell, Lilianna         96 03 Delmar Track         J1.17m    3-10.00 
 14 Slyer, Julia              96 03 Averill Park          1.12m    3-08.00 
 15 Brozek, Erin              95 03 Delmar Track          1.07m    3-06.00 
 
Event 313  Pole Vault Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Tylock, Jennifer          95 02 Patriot PV            2.44m    8-00.00 
  2 Leslie, Carolina          95 02 Patriot PV            2.29m    7-06.00 
 
Event 314  Long Jump Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Forbes, Carla             95 02 Waltham TC            5.40m   17-08.75 
  2 Jackson, Tia              96 01-Old Town Trac         5.12m   16-09.75 
  3 McGhee, Imani             95 59 2nd Wind              4.78m   15-08.25 
  4 White, Jasmine            96 05 Centl CT Jags        J4.78m   15-08.25 
  5 Beard, Imani              95 06-Metropolis            4.62m   15-02.00 
  6 Lacy, Catherine           96 05 Wilton Run  C         4.56m   14-11.50 
  7 Daniel, Martha            95 03 Kingston TC           4.38m   14-04.50 
  8 Russell, Ruth             96 02 S Shore Fireb         4.17m   13-08.25 
  9 Willsey, Jacqueline-Ann   95 03 Unatt AD              4.08m   13-04.75 
 10 Hall, Sara                96 01-Old Town Trac         4.05m   13-03.50 
 11 Berit, Tasha              96 02 Waltham TC            3.83m   12-06.75 
 12 Staggers, Latrice         96 05 New Haven Bla         3.79m   12-05.25 
 13 Levine, Karina            95 03 Kingston TC           3.78m   12-05.00 
 14 DeRobertis, Amber         96 05 Fairfield Cou         3.66m   12-00.25 
 15 Holland, Maria            95 03 Averill Park          3.61m   11-10.25 
 16 Blackwood, Paradyse       96 03 Kingston TC           3.43m   11-03.00 
 17 Frazier, Talia            96 02 Waltham TC            3.39m   11-01.50 
 
Event 315  Triple Jump Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Forbes, Carla             95 02 Waltham TC           11.13m   36-06.25 
  2 Jackson, Tia              96 01-Old Town Trac        10.29m   33-09.25 
  3 Johnson, Hannah           95 01-Kennebunk Tra         8.53m   28-00.00 
  4 Kallfelz, Isabella        96 02 Gate City Tri         8.32m   27-03.75 
  5 Holland, Maria            95 03 Averill Park          8.03m   26-04.25 
  6 Willsey, Jacqueline-Ann   95 03 Unatt AD              7.90m   25-11.00 
 
Event 316  Shot Put 6 lb. Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Steward, Samiyah          96 06-Metro Eagles         10.86m   35-07.75 
  2 Gordon, Desiree           95 06-Zodiacs               9.78m   32-01.00 
  3 Greene, Courtney          95 02 Waltham TC            9.63m   31-07.25 
  4 Darnelll, Joiada          95 06-Metro Eagles          9.15m   30-00.25 
  5 King, Ali                 96 01-Old Town Trac         8.83m   28-11.75 
  6 Vigliatura, Olivia        95 02 Rutland TC            8.81m   28-11.00 
  7 Basile, Nicole            96 02 Waltham TC            7.88m   25-10.25 
  8 Diamond, Marisa           95 02 Waltham TC            7.85m   25-09.25 
  9 Foote, Elisabeth          95 03 Averill Park          7.09m   23-03.25 
 10 Rambadt, Alexandra        95 05 Fairfield Cou         7.08m   23-02.75 
 11 Kahler, Emily             96 01 Unatt Maine           6.86m   22-06.25 
 12 Mitchell, Taylor          96 05 New Haven Age         6.70m   21-11.75 
 
Event 317  Discus Throw 1kg Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Willsey, Jacqueline-Ann   95 03 Unatt AD             21.01m      68-11 
  2 King, Ali                 96 01-Old Town Trac        19.49m      63-11 
  3 Gordon, Desiree           95 06-Zodiacs              19.20m      63-00 
  4 Rambadt, Alexandra        95 05 Fairfield Cou        17.71m      58-01 
  5 Garvey, Ella              96 02 Amherst TC           16.47m      54-00 
  6 Foote, Elisabeth          95 03 Averill Park         15.85m      52-00 
  7 Sahinovic, Ariana         95 05 Fairfield Cou        14.42m      47-04 
  8 Kahler, Emily             96 01 Unatt Maine          14.10m      46-03 
  9 Mitchell, Taylor          96 05 New Haven Age        12.17m      39-11 
 10 Bernard, Kierin           95 05 ConnecticutTC        11.74m      38-06 
 
Event 318  Javelin Throw 600g Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Kuvalanka, Kaitlyn        95 05 Unatt CT             24.57m      80-07 
  2 King, Ali                 96 01-Old Town Trac        21.46m      70-05 
  3 Diamond, Marisa           95 02 Waltham TC           17.72m      58-02 
  4 McMillen, Jessica         96 03 Averill Park         13.91m      45-08 
  5 Foote, Elisabeth          95 03 Averill Park         12.12m      39-09 
  6 Garvey, Ella              96 02 Amherst TC          J12.12m      39-09 
  7 Bernard, Kierin           95 05 ConnecticutTC         9.30m      30-06 
 
Event 319  Outdoor Pentathlon Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Bloznalis, Rachel         95 02 Unatt NE               2373  
  2 Beard, Imani              95 06-Metropolis             2208  
  3 Gabinetti, Courtney       95 02 Amherst TC             2145  
  4 Cook, Hannah              96 05 ConnecticutTC          1987  
  5 Behn, Taylor              95 02 Amherst TC             1828  
  6 Simmons-Grover, Savannah  96 01-Woolwich Juni          1310  
 
Event 319  Outdoor Pentathlon: #1 100 Meter Hurdles Youth Girls Outdoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Gabinetti, Courtney       95 02 Amherst TC            18.81   1    408
  2 Behn, Taylor              95 02 Amherst TC            19.02   1    388
  3 Bloznalis, Rachel         95 02 Unatt NE              19.66   2    331
  4 Beard, Imani              95 06-Metropolis            20.44   2    267
  5 Cook, Hannah              96 05 ConnecticutTC         21.65   1    180
  6 Simmons-Grover, Savannah  96 01-Woolwich Juni         23.57   2     74
 
Event 319  Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put Youth Girls Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Bloznalis, Rachel         95 02 Unatt NE              9.32m   30-07.00    485
  2 Cook, Hannah              96 05 ConnecticutTC         7.72m   25-04.00    381
  3 Simmons-Grover, Savannah  96 01-Woolwich Juni         7.28m   23-10.75    353
  4 Gabinetti, Courtney       95 02 Amherst TC            7.09m   23-03.25    341
  5 Behn, Taylor              95 02 Amherst TC            7.08m   23-02.75    340
  6 Beard, Imani              95 06-Metropolis            6.56m   21-06.25    307
 
Event 319  Outdoor Pentathlon: #3 High Jump Youth Girls Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Beard, Imani              95 06-Metropolis            1.52m    4-11.75    644
  2 Bloznalis, Rachel         95 02 Unatt NE              1.47m    4-09.75    588
  3 Cook, Hannah              96 05 ConnecticutTC         1.42m    4-07.75    534
  4 Simmons-Grover, Savannah  96 01-Woolwich Juni         1.32m    4-04.00    429
  5 Gabinetti, Courtney       95 02 Amherst TC            1.27m    4-02.00    379
  5 Behn, Taylor              95 02 Amherst TC            1.27m    4-02.00    379
 
Event 319  Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump Youth Girls Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Bloznalis, Rachel         95 02 Unatt NE              4.86m   15-11.50    522
  2 Beard, Imani              95 06-Metropolis            4.47m   14-08.00    421
  3 Cook, Hannah              96 05 ConnecticutTC         4.26m   13-11.75    369
  4 Gabinetti, Courtney       95 02 Amherst TC            4.16m   13-07.75    345
  5 Behn, Taylor              95 02 Amherst TC            4.14m   13-07.00    340
  6 Simmons-Grover, Savannah  96 01-Woolwich Juni         3.58m   11-09.00    216
 
Event 319  Outdoor Pentathlon: #5 800 Meter Run Youth Girls Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gabinetti, Courtney       95 02 Amherst TC          2:31.68     672
  2 Beard, Imani              95 06-Metropolis          2:40.31     569
  3 Cook, Hannah              96 05 ConnecticutTC       2:44.40     523
  4 Bloznalis, Rachel         95 02 Unatt NE            2:51.63     447
  5 Behn, Taylor              95 02 Amherst TC          2:58.35     381
  6 Simmons-Grover, Savannah  96 01-Woolwich Juni       3:15.00     238
 
Event 350  100 Meter Dash Youth Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Cooper, Harold            95 05 New Haven Bla         11.78Q  4 
  2 Turner, Jermaine          95 05 New Haven Bla         12.04Q  3 
  3 Thomas, Kendall           95 06-Young Exploye         12.11Q  2 
  4 Christian, Connor         95 59 Unatt LI              12.18Q  1 
  5 Chew, Eric                95 02 Waltham TC            12.38q  2 
  6 Langston, Elijah          95 05 Unatt CT              12.40q  1 
  7 Mathis, Kevin             95 06-Zodiacs               12.43q  3 
  8 Hu, Charles               95 02 Team Run              12.55q  4 
  9 Cherry, Shane             95 06-Zodiacs               12.69   1 
 10 Howard, Malik             95 59 Hempstead Pal         12.80   3 
 11 Kokkinos, Matthew         95 02 Team Run              12.81   3 
 12 Peroni, Jon               95 02 Providence Co         12.85   4 
 13 Voigt, Devin              95 05 Litchfield Tr         12.87   2 
 14 Burns, Richard            95 59 Hempstead Pal         12.92   2 
 15 Lauchner, Maurice         95 06-Young Exploye         13.02   4 
 16 Dang, Luke                95 01-Augusta Track         13.10   3 
 17 Rowe, Talin               95 01- Panthers Tra         13.51   4 
 18 Jones, Corey              96 59 Hempstead Pal         13.64   1 
 19 Vite, Jack                96 03 Country Mill          14.13   1 
 20 Atkinson, Kevin           96 59 Hempstead Pal         14.58   3 
 21 Foote, Jedidiah           95 03 Averill Park          14.83   4 
 22 Glanton, Nathan           96 03 Averill Park          15.58   2 
 
Event 350  100 Meter Dash Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Cooper, Harold            95 05 New Haven Bla         11.61  
  2 Turner, Jermaine          95 05 New Haven Bla         12.05  
  3 Christian, Connor         95 59 Unatt LI              12.10  
  4 Thomas, Kendall           95 06-Young Exploye         12.24  
  5 Chew, Eric                95 02 Waltham TC            12.25  
  6 Langston, Elijah          95 05 Unatt CT              12.35  
  7 Hu, Charles               95 02 Team Run              12.61  
 
Event 351  200 Meter Dash Youth Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Parnell, Ian              95 06-Metropolis            23.87   3 
  2 Cooper, Harold            95 05 New Haven Bla         24.16   3 
  3 Roseman, Aaron            95 02 Unatt NE              24.17   3 
  4 Turner, Jermaine          95 05 New Haven Bla         24.69   3 
  5 Crossdale, Malik          96 06-Bronx Tigers          24.75   3 
  6 Christian, Connor         95 59 Unatt LI              24.80   3 
  7 Mathis, Kevin             95 06-Zodiacs               25.07   3 
  8 Langston, Elijah          95 05 Unatt CT              25.20   2 
  9 Hu, Charles               95 02 Team Run              25.83   2 
 10 Bennett, George           95 05 Unatt CT              26.01   2 
 11 Zhou, Henry               95 02 Team Run              26.08   2 
 12 Burns, Richard            95 59 Hempstead Pal         26.14   2 
 13 Cherry, Shane             95 06-Zodiacs               26.18   3 
 14 Hylton, Oneil             95 06-Zodiacs               26.45   1 
 15 Lugo, Marc                95 02 Providence Co         26.77   2 
 16 Jones, Corey              96 59 Hempstead Pal         27.56   1 
 17 Mekissick, Robert         95 59 Hempstead Pal         27.56   2 
 18 Voigt, Devin              95 05 Litchfield Tr         27.89   1 
 19 Vite, Jack                96 03 Country Mill          29.83   1 
 20 Foote, Jedidiah           95 03 Averill Park          31.28   1 
 21 Glanton, Nathan           96 03 Averill Park          32.57   1 
 
Event 352  400 Meter Dash Youth Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Parnell, Ian              95 06-Metropolis            52.48   3 
  2 Crossdale, Malik          96 06-Bronx Tigers          54.46   3 
  3 Perry, Trevor             96 05 New Haven Bla         56.75   3 
  4 Mask, Trevon              95 59 Hempstead Pal         57.23   3 
  5 Dix, Ryan                 96 02 Rutland TC            58.47   3 
  6 Zhao, David               95 02 Team Run              58.62   3 
  7 Rowe, Talin               95 01- Panthers Tra         58.72   3 
  8 Bennett, George           95 05 Unatt CT              58.94   2 
  9 Hylton, Oneil             95 06-Zodiacs               59.65   2 
 10 Peroni, Jon               95 02 Providence Co         59.79   2 
 11 Colella, James            95 05 Fairfield Cou       1:00.56   2 
 12 Richards, Raymond         96 06-Bronx Tigers        1:02.21   3 
 13 Rogers, Edgar             95 05 New Haven Bla       1:03.71   2 
 14 Atkinson, Kevin           96 59 Hempstead Pal       1:05.13   1 
 15 Willis, Devon             96 03 Country Mill        1:05.79   2 
 16 Vite, Jack                96 03 Country Mill        1:07.06   1 
 17 Glanton, Nathan           96 03 Averill Park        1:12.77   1 
 
Event 353  800 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Parnell, Ian              95 06-Metropolis          2:11.18  
  2 Crossdale, Malik          96 06-Bronx Tigers        2:11.35  
  3 Cheng, Robert             95 05 Fairfield Cou       2:11.44  
  4 Robinson, Brandon         96 59 2nd Wind            2:13.04  
  5 Alley-Tarter, Jeremy      96 02 Unatt NE            2:15.31  
  6 Cox, Timothy              95 02 Team Run            2:21.74  
  7 Voelker, Ryan             95 05 Unatt CT            2:21.96  
  8 Oconnell, Jake            96 02 Unatt NE            2:22.82  
  9 Hall, Robert              95 01-Scarborough         2:23.69  
 10 Lysenko, Kalan            95 05 Wilton Run  C       2:29.54  
 11 Briggs, Walter            96 03 Kingston TC         2:31.23  
 12 Wilson, David             95 02 Gate City Tri       2:31.32  
 13 Ryan, Mitchell            95 03 Country Mill        2:31.36  
 14 Farrell, Martin Patrick   96 59 2nd Wind            2:36.01  
 15 Rogers, Edgar             95 05 New Haven Bla       2:38.76  
 16 Stang, Derek              95 05 Wilton Run  C       2:40.71  
 17 Quackenbush, Thomas       96 03 Delmar Track        2:50.83  
 
Event 354  1500 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Mellon, Caleb             95 03 Adirondack AC       4:35.50  
  2 Cox, Timothy              95 02 Team Run            4:36.04  
  3 Johnson, Scott            95 02 Granite State       4:36.66  
  4 Robinson, Brandon         96 59 2nd Wind            4:43.87  
  5 Pantalone, Jordan         95 03 Hmrrc               4:44.31  
  6 Hall, Robert              95 01-Scarborough         4:44.54  
  7 Lange, Matthew            95 03 Hmrrc               4:46.50  
  8 Jenot, Oscar              95 02 Camb. Jets          4:48.20  
  9 Voelker, Ryan             95 05 Unatt CT            4:48.65  
 10 Oconnell, Jake            96 02 Unatt NE            4:51.62  
 11 Rivera, Freddy            95 02 Y Speed TC          4:55.87  
 12 Ryan, Mitchell            95 03 Country Mill        4:57.02  
 13 Lysenko, Kalan            95 05 Wilton Run  C       4:58.26  
 14 Lawson, Armado            96 06-Ruff Kutz           4:59.14  
 15 Briggs, Walter            96 03 Kingston TC         5:04.96  
 16 Farrell, Martin Patrick   96 59 2nd Wind            5:11.86  
 17 Pickhardt, Michael        95 05 Unatt CT            5:23.12  
 18 Stang, Derek              95 05 Wilton Run  C       5:23.60  
 19 Dumas, Nicholas           96 01-Augusta Track       5:42.64  
 20 D'Aulisa, Spencer         96 59 Bellmore/NBel       6:13.17  
 
Event 355  3000 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hall, Robert              95 01-Scarborough        10:01.00  
  2 Johnson, Scott            95 02 Granite State      10:01.23  
  3 Pantalone, Jordan         95 03 Hmrrc              10:25.70  
  4 Lange, Matthew            95 03 Hmrrc              10:41.68  
  5 Lawson, Armado            96 06-Ruff Kutz          10:46.89  
  6 Lange, Jason              95 03 Hmrrc              10:50.75  
  7 McGonnigle, Michael       95 05 Fairfield Cou      11:01.71  
  8 Trott, Justin             96 02 Unatt NE           11:08.73  
  9 Rivera, Freddy            95 02 Y Speed TC         11:31.21  
 10 Platt, Benjamin           96 02 Granite State      11:57.10  
 11 Machabee, Keith           96 03 Delmar Track       12:27.05  
 12 Arlotta, Thomas           95 06-Notre Dame         13:40.78  
 13 Chaplin, Ben              96 03 Delmar Track       14:54.81  
 14 Penny, Harry              96 59 2nd Wind           17:41.41  
 
Event 356  3000 Meter Race Walk Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 O'Neil, Hugh              96 02 Waltham TC         21:29.52  
  2 Fitzgerald, John Henry    95 02 Waltham TC         23:29.37  
 
Event 357  100 Meter Hurdles Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Horner, Darryn            95 05 New Haven Bla         16.10  
  2 Willis, Devon             96 03 Country Mill          18.05  
  3 Rowe, Talin               95 01- Panthers Tra         18.36  
  4 Roseman, Aaron            95 02 Unatt NE              20.21  
 
Event 358  200 Meter Hurdles Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Horner, Darryn            95 05 New Haven Bla         27.13  
  2 Hinds, Randy              95 03 Kingston TC           27.30  
  3 Johnson, Carter           96 05 Fairfield Cou         29.43  
  4 Rowe, Talin               95 01- Panthers Tra         30.28  
  5 Simth, Victor-Lovell      96 06-Young Exploye         32.33  
  6 Machabee, Keith           96 03 Delmar Track          38.07  
 
Event 359  4x100 Meter Relay Youth Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 05 New Haven Blazers  'A'                             46.28  
     1) Cooper, Harold 95               2) Horner, Darryn 95              
     3) Perry, Trevor 96                4) Turner, Jermaine 95            
     5) Moore, Anthony 96               6) Rogers, Edgar 95               
  2 06-Zodiacs Foundation  'A'                            48.74  
  3 59 Hempstead Pal  'A'                                 48.79  
  4 02 Team Run  'A'                                      49.14  
 
Event 360  4x400 Meter Relay Youth Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 05 Fairfield CountyTrack Club  'A'                  4:04.27  
     1) Cammarota, Anthony 95           2) Cheng, Robert 95               
     3) Colella, James 95               4) Johnson, Carter 96             
  2 05 New Haven Blazers  'A'                           4:04.64  
     1) Cooper, Harold 95               2) Horner, Darryn 95              
     3) Perry, Trevor 96                4) Moore, Anthony 96              
     5) Rogers, Edgar 95                6) Turner, Jermaine 95            
  3 05 Wilton Running Club  'A'                         4:23.79  
     1) Sullivan, Gregory 96            2) Goodwin, Luke 95               
     3) Sakamoto, Andrew 95             4) Lysenko, Kalan 95              
     5) Stang, Derek 95                 6) Gilles, Sacha 95               
 
Event 361  4x800 Meter Relay Youth Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 05 Fairfield CountyTrack Club  'A'                  9:46.87  
     1) Cheng, Robert 95                2) Colella, James 95              
     3) Cammarota, Anthony 95           4) McGonnigle, Michael 95         
     5) Johnson, Carter 96              6)                                
  2 03 Delmar Track and Field Club  'A'                12:27.72  
     1) Quackenbush, Thomas 96          2) Machabee, Keith 96             
     3) Chaplin, Ben 96                 4) Hooper, Philip 96              
 
Event 362  High Jump Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Fischetti, Matthew        96 02 Nitehawks             1.57m    5-01.75 
  2 Luzinas, Tyler            95 03 Averill Park         J1.57m    5-01.75 
  3 Toscano, Anthony          95 02 Unatt NE              1.47m    4-09.75 
  4 Deforest, Ben             95 02 Granite State        J1.47m    4-09.75 
  5 Wilson, David             95 02 Gate City Tri         1.42m    4-07.75 
  6 Madden, Owen              96 02 Waltham TC            1.27m    4-02.00 
  7 Glanton, Nathan           96 03 Averill Park         J1.27m    4-02.00 
 
Event 363  Pole Vault Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Fischetti, Matthew        96 02 Nitehawks              2.25      0.05m 
  2 Dumas, Nicholas           96 01-Augusta Track          1.50      0.04m 
 
Event 364  Long Jump Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Langston, Elijah          95 05 Unatt CT              5.92m   19-05.25 
  2 Zhou, Henry               95 02 Team Run              5.56m   18-03.00 
  3 Mask, Trevon              95 59 Hempstead Pal         5.17m   16-11.50 
  4 Voigt, Devin              95 05 Litchfield Tr         4.98m   16-04.25 
  5 Williams, Ernest          95 06-Metro Eagles          4.74m   15-06.75 
  6 Madden, Owen              96 02 Waltham TC            4.58m   15-00.50 
  7 O'Neil, Hugh              96 02 Waltham TC            4.54m   14-10.75 
  8 Gilles, Sacha             95 05 Wilton Run  C         4.45m   14-07.25 
  9 Halberstadt, Luke         96 02 Waltham TC            4.26m   13-11.75 
 
Event 365  Triple Jump Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Willis, Devon             96 03 Country Mill          9.48m   31-01.25 
  2 Hooper, Philip            96 03 Delmar Track          7.66m   25-01.75 
 
Event 366  Shot Put 4kg Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Gutheil, Nick             95 02 Nitehawks            12.51m   41-00.50 
  2 Hinds, Randy              95 03 Kingston TC          12.45m   40-10.25 
  3 Peroni, Jon               95 02 Providence Co        10.93m   35-10.50 
  4 Noonan, TJ                95 02 Waltham TC           10.37m   34-00.25 
  5 Lauchner, Maurice         95 06-Young Exploye         9.94m   32-07.50 
  6 Fitzgerald, John Henry    95 02 Waltham TC            9.03m   29-07.50 
  7 Toscano, Anthony          95 02 Unatt NE              8.28m   27-02.00 
  8 Fish, Bradley             95 05 Newtown Hawks         7.24m   23-09.00 
  9 Chardavoyne, Justin       96 03 Delmar Track          7.18m   23-06.75 
 10 D'Aulisa, Spencer         96 59 Bellmore/NBel         7.05m   23-01.75 
 11 Gibney, William           96 03 Delmar Track          6.25m   20-06.25 
 12 DeBella, Andrew           96 05 Centl CT Jags         5.13m   16-10.00 
 
Event 367  Discus Throw 1kg Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Hinds, Randy              95 03 Kingston TC          37.88m     124-03 
  2 Manning, Kevin            95 01 Unatt Maine          35.91m     117-10 
  3 Gutheil, Nick             95 02 Nitehawks            34.51m     113-03 
  4 Toscano, Anthony          95 02 Unatt NE             24.64m      80-10 
  5 Fish, Bradley             95 05 Newtown Hawks        22.85m      75-00 
  6 Chardavoyne, Justin       96 03 Delmar Track         20.97m      68-09 
  7 Gibney, William           96 03 Delmar Track         14.75m      48-05 
  8 DeBella, Andrew           96 05 Centl CT Jags        11.41m      37-05 
 
Event 368  Javelin Throw 600g Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Noonan, TJ                95 02 Waltham TC           44.20m     145-00 
  2 Manning, Kevin            95 01 Unatt Maine          38.81m     127-04 
  3 Quinby, Jonathan          95 03 Glencadia            37.80m     124-00 
  4 Fennell, Demetrius        95 02 Providence Co        33.50m     109-11 
  5 Fitzgerald, John Henry    95 02 Waltham TC           32.10m     105-04 
  6 Lauchner, Maurice         95 06-Young Exploye        30.61m     100-05 
  7 Luzinas, Tyler            95 03 Averill Park         30.35m      99-07 
  8 Dang, Luke                95 01-Augusta Track        26.44m      86-09 
  9 Chardavoyne, Justin       96 03 Delmar Track         19.85m      65-01 
 10 Penny, Harry              96 59 2nd Wind             19.77m      64-10 
 11 Gibney, William           96 03 Delmar Track         18.00m      59-01 
 12 Simth, Victor-Lovell      96 06-Young Exploye        16.12m      52-11 
 
Event 369  Outdoor Pentathlon Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Fischetti, Matthew        96 02 Nitehawks              2007  
  2 Halberstadt, Luke         96 02 Waltham TC             1488  
  3 Vite, Jack                96 03 Country Mill           1288  
 
Event 369  Outdoor Pentathlon: #1 100 Meter Hurdles Youth Boys Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Fischetti, Matthew        96 02 Nitehawks             19.45     394
  2 Halberstadt, Luke         96 02 Waltham TC            19.80     365
  3 Vite, Jack                96 03 Country Mill          21.00     274
 
Event 369  Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put Youth Boys Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Fischetti, Matthew        96 02 Nitehawks             8.51m   27-11.00    397
  2 Halberstadt, Luke         96 02 Waltham TC            6.02m   19-09.00    250
  3 Vite, Jack                96 03 Country Mill          5.79m   19-00.00    237
 
Event 369  Outdoor Pentathlon: #3 High Jump Youth Boys Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Fischetti, Matthew        96 02 Nitehawks             1.52m    4-11.75    404
  2 Halberstadt, Luke         96 02 Waltham TC            1.27m    4-02.00    231
  3 Vite, Jack                96 03 Country Mill          1.22m    4-00.00    200
 
Event 369  Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump Youth Boys Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Halberstadt, Luke         96 02 Waltham TC            4.54m   14-10.75    297
  2 Fischetti, Matthew        96 02 Nitehawks             4.30m   14-01.25    255
  3 Vite, Jack                96 03 Country Mill          4.00m   13-01.50    206
 
Event 369  Outdoor Pentathlon: #5 1500 Meter Run Youth Boys Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Fischetti, Matthew        96 02 Nitehawks           5:00.47     557
  2 Vite, Jack                96 03 Country Mill        5:35.86     371
  3 Halberstadt, Luke         96 02 Waltham TC          5:41.37     345
 
Event 400  100 Meter Dash Intermediate Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Pierre, Kassandra         94 06-Awesome Power         12.52Q  3 
  2 Cheatham, Royal           94 02 Providence Co         12.81Q  2 
  3 Philson, Latesha          94 06-Ruff Kutz             12.92Q  1 
  4 Grant, Simone             94 06-Zodiacs               12.58Q  3 
  5 Richardson, Courtnee      93 03 Country Mill          12.93Q  2 
  6 DaCruz, Lakisha           94 02 Providence Co         13.28Q  1 
  7 Phillip, Deon             93 06-Awesome Power         13.04q  3 
  8 Francisco, Neigelle       94 59 Hempstead Pal         13.19q  2 
  9 Peterson, Amanda          94 01 Unatt Maine           13.26   2 
 10 Lavertu, Kara             94 02 Unatt NE              13.32   1 
 11 Gottstine, Kristen        93 03 Kingston TC           13.51   3 
 12 Amico, Anna               93 02 Unatt NE              13.52   3 
 13 Hanninen, Jacqueline      94 05 Litchfield Tr         13.55   3 
 14 Brooks, Kayla             93 01-Riyotte Track         13.57   1 
 15 Abdul, Fatimah            93 02 Y Speed TC            13.58   2 
 16 D'Etiveaud, Claire        94 05 Gateway Track         13.78   2 
 17 Joseph, April             93 02 Y Speed TC            14.03   1 
 18 Francois, Trica           94 06-Awesome Power         14.60   1 
 19 Brown, Morgan             94 05 New Haven Age         14.64   2 
 20 Bryce, Tameka             94 06-Team Evolutio         14.75   3 
 
Event 400  100 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Philson, Latesha          94 06-Ruff Kutz             12.38  
  2 Grant, Simone             94 06-Zodiacs               12.52  
  3 Pierre, Kassandra         94 06-Awesome Power         12.61  
  4 Richardson, Courtnee      93 03 Country Mill          12.67  
  5 Cheatham, Royal           94 02 Providence Co         12.81  
  6 Phillip, Deon             93 06-Awesome Power         12.83  
  7 DaCruz, Lakisha           94 02 Providence Co         13.06  
 
Event 401  200 Meter Dash Intermediate Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Philson, Latesha          94 06-Ruff Kutz             25.29   1 
  2 Grant, Simone             94 06-Zodiacs               25.94   1 
  3 Phillip, Deon             93 06-Awesome Power         26.00   1 
  4 Richardson, Courtnee      93 03 Country Mill          27.21   2 
  5 Peterson, Amanda          94 01 Unatt Maine           27.53   1 
  6 Gottstine, Kristen        93 03 Kingston TC           27.84   2 
  7 Hanninen, Jacqueline      94 05 Litchfield Tr         27.99   2 
  8 Abdul, Fatimah            93 02 Y Speed TC            28.00   1 
  9 Moen, Wilhelmina          94 02 Boston Intern         28.33   1 
 10 Athanasopoulos, Michaela  94 02 Unatt NE              28.52   2 
 11 Athanasopoulos, Jenna     94 02 Unatt NE              28.83   2 
 12 Benjamin, Jerily          93 06-Awesome Power         29.24   1 
 13 Brown, Morgan             94 05 New Haven Age         29.98   2 
 
Event 402  400 Meter Dash Intermediate Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Mapson, Alexis            93 06-Ruff Kutz             59.76   2 
  2 Watts, Ivy                93 02 Waltham TC            59.95   1 
  3 Braboy, Daria             93 02 Providence Co       1:00.33   1 
  4 Thomas, Tia               93 06-Team Evolutio       1:01.63   1 
  5 Dailey-Harris, Dakota     94 02 Providence Co       1:02.13   1 
  6 Moen, Wilhelmina          94 02 Boston Intern       1:02.51   1 
  7 Francisco, Neigelle       94 59 Hempstead Pal       1:03.54   2 
  8 Athanasopoulos, Michaela  94 02 Unatt NE            1:03.73   1 
  9 Athanasopoulos, Jenna     94 02 Unatt NE            1:04.82   2 
 10 Kwan, Alison              94 05 Gateway Track       1:07.45   2 
 11 Clarke, Janelle           93 02 Y Speed TC          1:12.45   2 
 
Event 403  800 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Francis, Claudia          93 06-Team Evolutio       2:12.51  
  2 Thomas, Tia               93 06-Team Evolutio       2:25.66  
  3 Mapson, Alexis            93 06-Ruff Kutz           2:33.08  
  4 Butcher, Hana             94 06-Awesome Power       2:39.18  
  5 Lenzi, Shannon            94 03 Country Mill        2:45.05  
  6 Akins, Rebecca            93 03 Kingston TC         3:03.20  
  7 Bateman, Jennifer         94 02 Unatt NE            3:05.50  
 
Event 404  1500 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Francis, Claudia          93 06-Team Evolutio       4:42.85  
  2 Davis, Kellie             94 05 New Haven Age       4:53.63  
  3 Zambrano, Sierra          94 02 Team Run            4:56.80  
  4 Lavoro, Lauren            94 59 2nd Wind            5:00.91  
  5 Lombardi, Felicia         94 02 Unatt NE            5:18.79  
  6 Davis, Christine          94 02 Team Run            5:32.52  
  7 Goodridge, Tiffany        94 05 New Haven Age       5:32.67  
 
Event 405  3000 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Davis, Kellie             94 05 New Haven Age      10:24.07  
  2 Lavoro, Lauren            94 59 2nd Wind           10:43.69  
  3 Stark, Emily              93 02 Unatt NE           10:45.70  
  4 Rowell, Mikaela           94 02 Granite State      12:43.65  
 
Event 408  100 Meter Hurdles Intermediate Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Sims, Brianna             94 05 New Haven Age         15.83Q  1 
  2 Philson, Latesha          94 06-Ruff Kutz             16.18Q  2 
  3 Wong, Kayla               94 02 Waltham TC            17.43Q  1 
  4 Whitley, Jasmin           94 02 Y Speed TC            18.19Q  2 
  5 Peterson, Amanda          94 01 Unatt Maine           18.03q  1 
  6 Lenzi, Shannon            94 03 Country Mill          18.29q  1 
  7 Cataldo, Katie            93 02 Unatt NE              18.36q  1 
  8 Ellsworth, Kassandra      94 03 Kingston TC           18.50q  2 
  9 Folsom, Lindsey           94 01-Augusta Track         18.65   2 
 10 Stunkard, Jenae           94 05 Fairfield Cou         18.84   2 
 11 Rooke, KaJay              94 02 Gate City Tri         19.66   1 
 12 Daniel, Trina             93 06-Msketeers TC          19.79   2 
 13 Carter, Nicola            93 02 Y Speed TC            20.82   2 
 14 Rowell, Mikaela           94 02 Granite State         23.19   1 
 
Event 408  100 Meter Hurdles Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Philson, Latesha          94 06-Ruff Kutz             15.14  
  2 Sims, Brianna             94 05 New Haven Age         15.37  
  3 Wong, Kayla               94 02 Waltham TC            16.89  
  4 Peterson, Amanda          94 01 Unatt Maine           17.68  
  5 Whitley, Jasmin           94 02 Y Speed TC            17.96  
  6 Cataldo, Katie            93 02 Unatt NE              18.16  
  7 Lenzi, Shannon            94 03 Country Mill          18.22  
  8 Ellsworth, Kassandra      94 03 Kingston TC           18.75  
 
Event 409  400 Meter Hurdles Intermediate Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Pierre, Kassandra         94 06-Awesome Power       1:07.74   2 
  2 Whitley, Jasmin           94 02 Y Speed TC          1:10.75   2 
  3 Goldberg, Ellen           93 02 Waltham TC          1:11.97   2 
  4 Lenzi, Shannon            94 03 Country Mill        1:12.25   2 
  5 Bobinski, Katie           93 05 Litchfield Tr       1:12.91   2 
  6 Marrero, Nicole           93 05 Unatt CT            1:13.08   1 
  7 Stunkard, Jenae           94 05 Fairfield Cou       1:14.45   1 
  8 Cataldo, Katie            93 02 Unatt NE            1:14.60   1 
  9 Walker, Shaniece          93 59 Hempstead Pal       1:30.06   1 
 
Event 410  4x100 Meter Relay Intermediate Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 02 Providence Cobras  'A'                             50.05  
  2 02 Y Speed TC  'A'                                    54.86  
  3 02 Gate City Triad  'A'                               55.86  
 
Event 411  4x400 Meter Relay Intermediate Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 06-Ruff Kutz  'A'                                   4:09.53  
  2 02 Providence Cobras  'A'                           4:11.77  
  3 06-Awesome Power  'A'                               4:13.25  
  4 05 New Haven Age Group  'A'                         4:14.62  
     1) Brown, Morgan 94                2) Eldracher, Lexi 94             
     3) Francois, Elizabeth 94          4) Sims, Brianna 94               
     5) Taft, Paris 94                  6) Nabadduka, Medinah 94          
  5 02 Y Speed TC  'A'                                  4:31.90  
 
Event 412  4x800 Meter Relay Intermediate Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 05 New Haven Age Group  'A'                         9:57.93  
     1) Davis, Kellie 94                2) Taft, Paris 94                 
     3) Nabadduka, Medinah 94           4) Goodridge, Tiffany 94          
     5) Eldracher, Lexi 94              6) Sims, Brianna 94               
  2 06-Awesome Power  'A'                              12:46.10  
 
Event 413  High Jump Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Laird, Haley              93 02 Unatt NE              1.67m    5-05.75 
  2 Hutchinson, Emily         93 02 Waltham TC            1.52m    4-11.75 
  3 D'Etiveaud, Claire        94 05 Gateway Track         1.47m    4-09.75 
  4 Dailey-Harris, Dakota     94 02 Providence Co        J1.47m    4-09.75 
  5 Muller, Cecelia           94 02 Gate City Tri         1.32m    4-04.00 
 
Event 414  Pole Vault Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Ganley, Karla             94 02 Air Time Athl         3.13m   10-03.25 
  2 Busch, Rachel             93 02 Patriot PV            3.03m    9-11.25 
  3 Folsom, Lindsey           94 01-Augusta Track         2.88m    9-05.25 
  3 Brown, Stephanie          94 02 Air Time Athl         2.88m    9-05.25 
  5 Wheeler, Shelby           93 01-Riyotte Track        J2.88m    9-05.25 
  6 Mesre, Yanelis            93 02 Air Time Athl         2.73m    8-11.50 
  7 Munoz, Amanda             93 02 Unatt NE              2.43m    7-11.50 
  8 Steinberg, Michelle       93 59 Unatt LI              2.28m    7-05.75 
 
Event 415  Long Jump Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Grant, Simone             94 06-Zodiacs               5.43m   17-09.75 
  2 Sims, Brianna             94 05 New Haven Age         5.13m   16-10.00 
  3 Sharp, Saige              93 05 Unatt CT              4.90m   16-01.00 
  4 Athanasopoulos, Michaela  94 02 Unatt NE              4.71m   15-05.50 
  5 Eldracher, Lexi           94 05 New Haven Age         4.69m   15-04.75 
  6 Folsom, Lindsey           94 01-Augusta Track         4.57m   15-00.00 
  7 Brooks, Kayla             93 01-Riyotte Track         4.46m   14-07.75 
  8 Stunkard, Jenae           94 05 Fairfield Cou         4.31m   14-01.75 
  9 Walker, Shaniece          93 59 Hempstead Pal         4.25m   13-11.50 
 10 Athanasopoulos, Jenna     94 02 Unatt NE              4.19m   13-09.00 
 11 Ellsworth, Kassandra      94 03 Kingston TC           3.95m   12-11.50 
 12 Mazaiwana, Rudo           94 02 Gate City Tri         3.83m   12-06.75 
 13 Patel, Serena             93 02 Gate City Tri         3.72m   12-02.50 
 14 Bateman, Jennifer         94 02 Unatt NE              3.61m   11-10.25 
 
Event 416  Triple Jump Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Ren, Amy                  93 02 Waltham TC           10.43m   34-02.75 
  2 Braboy, Daria             93 02 Providence Co        10.27m   33-08.50 
  3 Sharp, Saige              93 05 Unatt CT             10.26m   33-08.00 
  4 Eldracher, Lexi           94 05 New Haven Age        10.21m   33-06.00 
  5 Brooks, Kayla             93 01-Riyotte Track        10.11m   33-02.00 
  6 Whitley, Jasmin           94 02 Y Speed TC            9.40m   30-10.25 
  7 Rooke, KaJay              94 02 Gate City Tri         8.08m   26-06.25 
 
Event 417  Shot Put 4kg Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Alexander, Adrienne       94 06-Metropolis           12.83m   42-01.25 
  2 Pinnock, Francine         93 06-Zodiacs              10.37m   34-00.25 
  3 Huntress, Abigail         93 01 Unatt Maine          10.26m   33-08.00 
  4 Tankeng, Nzengung         94 06-Notre Dame            9.88m   32-05.00 
  5 Fearing, Alexa            93 02 Unatt NE              9.73m   31-11.25 
  6 Shannon, Molly            93 01 Unatt Maine           9.05m   29-08.25 
  7 Ezerins, Emily            94 05 Unatt CT              9.03m   29-07.50 
  8 Folland, Samantha         93 02 Unatt NE              9.01m   29-06.75 
  9 Lenzi, Shannon            94 03 Country Mill          7.68m   25-02.50 
 10 Ellsworth, Kassandra      94 03 Kingston TC           7.59m   24-11.00 
 
Event 418  Discus Throw 1kg Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Ezerins, Emily            94 05 Unatt CT             33.27m     109-02 
  2 Alexander, Adrienne       94 06-Metropolis           32.64m     107-01 
  3 Goldberg, Ellen           93 02 Waltham TC           29.31m      96-02 
  4 Chapman, Megan            93 05 Unatt CT             28.97m      95-00 
  5 McFetters, Robyn          93 02 Unatt NE             27.64m      90-08 
  6 Huntress, Abigail         93 01 Unatt Maine          27.20m      89-03 
  7 Folland, Samantha         93 02 Unatt NE             26.73m      87-08 
  8 Shannon, Molly            93 01 Unatt Maine          26.48m      86-10 
  9 Fearing, Alexa            93 02 Unatt NE             23.66m      77-07 
 10 Fearing, Taylor           93 02 Unatt NE             21.57m      70-09 
 11 Tankeng, Nzengung         94 06-Notre Dame           21.23m      69-08 
 12 Adams, Melanie            94 02 Unatt NE             17.00m      55-09 
 13 Pinnock, Francine         93 06-Zodiacs              15.20m      49-10 
 
Event 419  Javelin Throw 600g Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Cataldo, Katie            93 02 Unatt NE             34.64m     113-08 
  2 Chapman, Megan            93 05 Unatt CT             29.29m      96-01 
  3 Hutchinson, Emily         93 02 Waltham TC           28.83m      94-07 
  4 Marrero, Nicole           93 05 Unatt CT             27.87m      91-05 
  5 Fearing, Taylor           93 02 Unatt NE             26.53m      87-00 
  6 Maloney, Catherine        94 02 World's Longe        26.22m      86-00 
  7 Robinson, Emma            93 02 Unatt NE             25.98m      85-03 
  8 Alexander, Adrienne       94 06-Metropolis           24.36m      79-11 
  9 Shields, Marycate         94 02 Unatt NE             22.84m      74-11 
 
Event 420  Hammer Throw Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 McFetters, Robyn          93 02 Unatt NE             41.54m     136-03 
  2 Shields, Marycate         94 02 Unatt NE             27.87m      91-05 
  3 Clark, Amie               94 02 Unatt NE             27.84m      91-04 
  4 Adams, Melanie            94 02 Unatt NE             24.32m      79-09 
  5 Tankeng, Nzengung         94 06-Notre Dame           19.81m      65-00 
 
Event 421  Heptathlon Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Eldracher, Lexi           94 05 New Haven Age          2893  
  2 Ebner, Katy               93 02 Unatt NE               2393  
 
Event 421  Heptathlon: #1 100 Meter Hurdles Intermediate Girls Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Eldracher, Lexi           94 05 New Haven Age         19.05     386
  2 Ebner, Katy               93 02 Unatt NE              19.63     334
 
Event 421  Heptathlon: #2 High Jump Intermediate Girls Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Eldracher, Lexi           94 05 New Haven Age         1.22m    4-00.00    331
 
Event 421  Heptathlon: #3 Shot Put Intermediate Girls Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ebner, Katy               93 02 Unatt NE              9.99m   32-09.50    529
  2 Eldracher, Lexi           94 05 New Haven Age         7.54m   24-09.00    370
 
Event 421  Heptathlon: #4 200 Meter Dash Intermediate Girls Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Eldracher, Lexi           94 05 New Haven Age         28.05     627
  2 Ebner, Katy               93 02 Unatt NE              28.92     560
 
Event 421  Heptathlon: #5 Long Jump Intermediate Girls Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Eldracher, Lexi           94 05 New Haven Age         4.64m   15-02.75    464
  1 Ebner, Katy               93 02 Unatt NE              4.64m   15-02.75    464
 
Event 421  Heptathlon: #6 Javelin Throw Intermediate Girls Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Eldracher, Lexi           94 05 New Haven Age        14.65m      48-01    190
 
Event 421  Heptathlon: #7 800 Meter Run Intermediate Girls Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Eldracher, Lexi           94 05 New Haven Age       2:44.26     525
  2 Ebner, Katy               93 02 Unatt NE            2:46.03     506
 
Event 450  100 Meter Dash Intermediate Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Lowry, Renaldo            93 01 Unatt Maine           11.73Q  1 
  2 Martin, Devin             94 02 Unatt NE              11.88Q  2 
  3 Athanasopoulos, Nikoles   93 02 Unatt NE              11.73Q  1 
  4 White, James              93 03 Unatt AD              12.07Q  2 
  5 Santos, Daniel            93 05 Connecticut E         11.81q  1 
  6 Doughty, Shane            94 05 Connecticut E         11.91q  1 
  7 Cooke, Ian                94 03 Glencadia             12.20q  2 
  8 Israel, Cody              94 59 Hempstead Pal         12.24q  2 
  9 Johnson, Jabari           93 02 Unatt NE              12.30   1 
 10 St. Peter, Jacob          93 01-Riyotte Track         12.36   1 
 11 Caballero, Miguel         94 01-Riyotte Track         12.82   2 
 12 Walker, James             93 59 Hempstead Pal         12.93   2 
 13 Dolecki, Dan              94 05 Litchfield Tr         13.36   2 
 
Event 450  100 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Martin, Devin             94 02 Unatt NE              11.64  
  2 Athanasopoulos, Nikoles   93 02 Unatt NE              11.66  
  3 Santos, Daniel            93 05 Connecticut E         11.67  
  4 Lowry, Renaldo            93 01 Unatt Maine           11.72  
  5 Doughty, Shane            94 05 Connecticut E         11.78  
  6 White, James              93 03 Unatt AD              12.06  
  7 Cooke, Ian                94 03 Glencadia             12.08  
  8 Israel, Cody              94 59 Hempstead Pal         12.24  
 
Event 451  200 Meter Dash Intermediate Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Cain, Eros                93 06-Unatt MAC             23.24   2 
  2 Powers, Matthew           93 02 Unatt NE              23.47   2 
  3 Lowry, Renaldo            93 01 Unatt Maine           23.66   2 
  4 Martin, Devin             94 02 Unatt NE              23.72   2 
  5 Puckerine, Jerrel         93 06-Msketeers TC          24.07   2 
  6 Santos, Daniel            93 05 Connecticut E         24.14   1 
  7 Israel, Cody              94 59 Hempstead Pal         24.26   1 
  8 White, James              93 03 Unatt AD              24.73   2 
  9 Cooke, Ian                94 03 Glencadia             24.79   2 
 10 Doughty, Shane            94 05 Connecticut E         24.81   1 
 11 Jackson, Lee              94 01-Riyotte Track         25.32   1 
 12 Caballero, Miguel         94 01-Riyotte Track         25.42   1 
 13 Lewis, Christopher        94 02 Y Speed TC            25.43   1 
 14 Walker, James             93 59 Hempstead Pal         25.83   1 
 15 Dolecki, Dan              94 05 Litchfield Tr         26.75   1 
 
Event 452  400 Meter Dash Intermediate Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Burrell, Hunter           93 59 Jericho Jets          52.21   2 
  2 Ortiz, Jose               93 02 Providence Co         52.23   2 
  3 Raoof, Sahir              93 59 Jericho Jets          53.09   2 
  4 McCoy, Jasper             93 02 Y Speed TC            55.41   1 
  5 Watson, Tyler             93 01 Unatt Maine           55.52   2 
  6 Mitchell, Dean            93 06-Halls Express         56.44   1 
  7 Griffith, Dillon          94 06-Awesome Power         56.94   1 
  8 Hart, Brandon             93 02 Y Speed TC            58.66   1 
 
Event 453  800 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Mituniewicz, Austin       93 59 Jericho Jets        2:00.95  
  2 Daly, Patrick             93 05 Unatt CT            2:01.49  
  3 DeLago, Christian         93 03 Unatt AD            2:05.40  
  4 Martin, Aaron             93 02 Unatt NE            2:06.05  
  5 Newcomb, Kieron           93 06-Awesome Power       2:10.85  
  6 Lemire, Brendan           93 02 Unatt NE            2:11.85  
  7 Cahill, Pat               94 03 Kingston TC         2:14.79  
  8 Coffin, Alex              94 01 Unatt Maine         2:15.56  
  9 Griffith, Dillon          94 06-Awesome Power       2:16.93  
 10 Chung, Felix              94 02 Waltham TC          2:20.22  
 11 Ogada, Peter              94 02 Unatt NE            2:26.20  
 12 Murray, Jon               93 01-Westbrook Rec       2:31.98  
 
Event 454  1500 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Newcomb, Kieron           93 06-Awesome Power       4:32.72  
  2 Chung, Felix              94 02 Waltham TC          4:35.90  
  3 Murray, Jon               93 01-Westbrook Rec       4:43.55  
  4 Gagnon, Griffin           94 02 Granite State       4:44.30  
  5 Coffin, Alex              94 01 Unatt Maine         4:46.17  
  6 Stall, Aaron              94 03 Averill Park        4:46.97  
  7 Diaz, Pedro               93 03 Kingston TC         4:47.33  
  8 Nock, Matthew             94 59 2nd Wind            4:49.74  
  9 Dixon, Markus             93 06-Msketeers TC        4:55.94  
 10 Klein, Robert             94 06-Notre Dame          4:56.92  
 11 Fisher, Kurk              93 06-Halls Express       5:09.30  
 
Event 455  3000 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Newcomb, Kieron           93 06-Awesome Power       9:44.37  
  2 Greene, Sedgie            94 06-Metropolis          9:48.68  
  3 Nock, Matthew             94 59 2nd Wind           10:02.24  
  4 Stall, Aaron              94 03 Averill Park       10:12.41  
  5 Lawlor, Seamus            94 02 Unatt NE           10:18.55  
  6 Kirby, Will               94 02 Unatt NE           10:19.81  
  7 Dixon, Markus             93 06-Msketeers TC       10:31.25  
  8 Fisher, Kurk              93 06-Halls Express      10:54.92  
  9 Trelegan, Brian           93 01 Unatt Maine        10:57.32  
 
Event 456  2000 Meter Steeplechase Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Forgo, Carl               94 02 Team Run            6:58.15  
  2 Newcomb, Kieron           93 06-Awesome Power       7:04.08  
  3 Greene, Sedgie            94 06-Metropolis          7:15.48  
  4 Hickey, Brian             94 03 Unatt AD            7:29.07  
  5 Dixon, Markus             93 06-Msketeers TC        7:40.51  
  6 Lalsin, Jared             93 02 Gate City Tri       7:56.66  
  7 Fisher, Kurk              93 06-Halls Express       8:05.02  
  8 Klein, Robert             94 06-Notre Dame          8:21.70  
  9 Amoroso, Joseph           93 06-Zodiacs             8:27.91  
 
Event 457  3000 Meter Race Walk Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Amoroso, Joseph           93 06-Zodiacs            20:23.49  
 
Event 458  110 Meter Hurdles Intermediate Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Forbes, Jarell            93 02 Providence Co         15.72Q  1 
  2 Athanasopoulos, Nikoles   93 02 Unatt NE              15.85Q  2 
  3 Hewitt, Andre             94 06-Metropolis            15.91Q  1 
  4 Watson, Tyler             93 01 Unatt Maine           16.16Q  2 
  5 Avossa, Nick              93 03 Kingston TC           16.77q  1 
  6 Puckerine, Jerrel         93 06-Msketeers TC          17.49q  1 
  7 Evans, Junius             93 06-Halls Express         17.68q  2 
  8 Fazzino, Daniel           93 05 Litchfield Tr         17.81q  2 
  9 Walker, James             93 59 Hempstead Pal         23.13   1 
 
Event 458  110 Meter Hurdles Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Athanasopoulos, Nikoles   93 02 Unatt NE              15.43  
  2 Forbes, Jarell            93 02 Providence Co         15.54  
  3 Watson, Tyler             93 01 Unatt Maine           16.02  
  4 Hewitt, Andre             94 06-Metropolis            16.23  
  5 Avossa, Nick              93 03 Kingston TC           16.55  
  6 Puckerine, Jerrel         93 06-Msketeers TC          17.09  
  7 Fazzino, Daniel           93 05 Litchfield Tr         17.72  
  8 Evans, Junius             93 06-Halls Express         22.81  
 
Event 459  400 Meter Hurdles Intermediate Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Forbes, Jarell            93 02 Providence Co         58.76   2 
  2 Watson, Tyler             93 01 Unatt Maine           59.11   2 
  3 Hewitt, Andre             94 06-Metropolis          1:00.36   2 
  4 Puckerine, Jerrel         93 06-Msketeers TC        1:01.88   1 
  5 Fazzino, Daniel           93 05 Litchfield Tr       1:02.45   1 
  6 Hula, Nicholas            94 05 Litchfield Tr       1:03.49   2 
  7 Evans, Junius             93 06-Halls Express       1:03.58   2 
  8 Mitchell, Dean            93 06-Halls Express       1:05.33   1 
  9 Trevena, Keaton           94 02 World's Longe       1:16.29   1 
 
Event 460  4x100 Meter Relay Intermediate Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 02 Providence Cobras  'A'                             46.58  
  2 01-Riyotte Track Club  'A'                            48.03  
  3 02 Y Speed TC  'A'                                    49.19  
 
Event 461  4x400 Meter Relay Intermediate Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 59 Jericho Jets  'A'                                3:41.97  
  2 02 Y Speed TC  'A'                                  3:54.79  
  3 02 Rutland TC  'A'                                  4:15.92  
 
Event 462  4x800 Meter Relay Intermediate Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 59 Jericho Jets  'A'                                9:16.68  
  2 02 South Shore Fireboltz  'A'                       9:32.34  
 
Event 463  High Jump Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Scinto, Jake              93 05 Unatt CT              1.77m    5-09.75 
  2 Lyttle, Parker            93 02 Gate City Tri         1.72m    5-07.75 
  3 Zawalich, Tim             94 02 Rutland TC            1.67m    5-05.75 
  4 Devito, Adam              94 59 Infant Jesus         J1.67m    5-05.75 
  5 Ash, Taiichi              94 02 Rutland TC            1.57m    5-01.75 
 
Event 464  Pole Vault Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Pasco, Joseph             93 05 Unatt CT              3.80m   12-05.50 
  2 Wright, Christian Jon     93 05 Sky Jumpers           3.35m   10-11.75 
  3 Greagan, Daniel           93 03 Unatt AD              3.20m   10-06.00 
  4 Hopkins, Samuel           94 01-Augusta Track         2.90m    9-06.25 
  5 Gutierrez, Rogger         94 03 Kingston TC          J2.90m    9-06.25 
  6 Davidson, Taylor          94 05 CT Skyjumpers         2.75m    9-00.25 
  7 Keane, Robert             93 01-Riyotte Track         2.60m    8-06.25 
 
Event 465  Long Jump Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 McGhee, Ishmael           93 59 2nd Wind              6.29m   20-07.75 
  2 Athanasopoulos, Nikoles   93 02 Unatt NE              6.16m   20-02.50 
  3 Devito, Adam              94 59 Infant Jesus          6.09m   19-11.75 
  4 Scinto, Jake              93 05 Unatt CT              6.08m   19-11.50 
  5 Martin, Devin             94 02 Unatt NE              5.83m   19-01.50 
  6 Fleischmann, Max          94 05 Unatt CT              5.60m   18-04.50 
  7 St. Peter, Jacob          93 01-Riyotte Track         5.43m   17-09.75 
  8 Jackson, Lee              94 01-Riyotte Track         5.24m   17-02.25 
  9 Richard, Matthew          93 01-Riyotte Track         5.07m   16-07.75 
 10 Johnson, Jabari           93 02 Unatt NE              5.06m   16-07.25 
 11 Keane, Robert             93 01-Riyotte Track         4.72m   15-06.00 
 
Event 466  Triple Jump Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Athanasopoulos, Nikoles   93 02 Unatt NE             13.19m   43-03.25 
  2 Solomon, Seitu            93 59 Jericho Jets         12.98m   42-07.00 
  3 Ogada, Peter              94 02 Unatt NE             11.61m   38-01.25 
  4 Johnson, Jabari           93 02 Unatt NE             11.59m   38-00.25 
  5 Evans, Junius             93 06-Halls Express        11.37m   37-03.75 
  6 Jackson, Lee              94 01-Riyotte Track        10.89m   35-08.75 
  7 Murad, Shamir             93 02 Y Speed TC           10.72m   35-02.00 
  8 Richard, Matthew          93 01-Riyotte Track        10.59m   34-09.00 
 
Event 467  Shot Put 12 lb. Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Keach, Benjamin           93 02 Unatt NE             14.38m   47-02.25 
  2 Wlasuk, John              93 05 Unatt CT             13.64m   44-09.00 
  3 Mills, Ryan               93 02 Unatt NE             12.26m   40-02.75 
  4 Winkler, Rudy             94 03 Averill Park         12.03m   39-05.75 
  5 Bolduc, Ryan              93 05 Unatt CT             11.92m   39-01.25 
  6 Ash, Taiichi              94 02 Rutland TC            9.73m   31-11.25 
  7 Roche, Erick              93 06-Unatt MAC             9.60m   31-06.00 
  8 Sweetser, Tyler           94 02 Amherst TC            5.34m   17-06.25 
 
Event 468  Discus Throw 1.6kg Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Mills, Ryan               93 02 Unatt NE             44.64m     146-05 
  2 Wlasuk, John              93 05 Unatt CT             41.43m     135-11 
  3 Keach, Benjamin           93 02 Unatt NE             40.14m     131-08 
  4 Winkler, Rudy             94 03 Averill Park         38.19m     125-03 
  5 Bolduc, Ryan              93 05 Unatt CT             36.52m     119-10 
  6 Roche, Erick              93 06-Unatt MAC            31.64m     103-10 
  7 Sweetser, Tyler           94 02 Amherst TC           12.65m      41-06 
 
Event 469  Javelin Throw 800g Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Wlasuk, John              93 05 Unatt CT             45.51m     149-04 
  2 Stevens, Johnathan        93 02 World's Longe        44.85m     147-02 
  3 Kuvalanka, Nicholas       93 05 Unatt CT             43.35m     142-03 
  4 Walsh, Tim                93 02 Nitehawks            41.00m     134-06 
  5 McMillen, Taylor          93 03 Averill Park         39.99m     131-02 
  6 McCoy, Jasper             93 02 Y Speed TC           35.60m     116-09 
  7 Hopkins, Samuel           94 01-Augusta Track        34.54m     113-04 
  8 Keach, Benjamin           93 02 Unatt NE             32.55m     106-09 
  9 Roche, Erick              93 06-Unatt MAC            31.12m     102-01 
 10 Trevena, Keaton           94 02 World's Longe        28.78m      94-05 
 
Event 470  Hammer Throw Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Winkler, Rudy             94 03 Averill Park         37.05m     121-07 
  2 Roche, Erick              93 06-Unatt MAC            14.81m      48-07 
  3 Fischetti, Nicholas       93 02 Nitehawks            14.45m      47-05 
 
Event 471  Decathlon 800g Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 McDowell, Romario         94 06-Young Exploye          4322  
  2 Fischetti, Nicholas       93 02 Nitehawks              3331  
 
Event 471  Decathlon: #1 100 Meter Dash Intermediate Boys Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 McDowell, Romario         94 06-Young Exploye         12.70     520
  2 Fischetti, Nicholas       93 02 Nitehawks             13.21     433
 
Event 471  Decathlon: #2 Long Jump Intermediate Boys Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 McDowell, Romario         94 06-Young Exploye         5.30m   17-04.75    441
  2 Fischetti, Nicholas       93 02 Nitehawks             4.61m   15-01.50    310
 
Event 471  Decathlon: #3 Shot Put Intermediate Boys Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Fischetti, Nicholas       93 02 Nitehawks             9.71m   31-10.25    468
  2 McDowell, Romario         94 06-Young Exploye         9.27m   30-05.00    442
 
Event 471  Decathlon: #4 High Jump Intermediate Boys Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 McDowell, Romario         94 06-Young Exploye         1.57m    5-01.75    441
  2 Fischetti, Nicholas       93 02 Nitehawks             1.42m    4-07.75    331
 
Event 471  Decathlon: #5 400 Meter Dash Intermediate Boys Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 McDowell, Romario         94 06-Young Exploye         58.20     476
  2 Fischetti, Nicholas       93 02 Nitehawks           1:01.61     360
 
Event 471  Decathlon: #6 110 Meter Hurdles Intermediate Boys Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 McDowell, Romario         94 06-Young Exploye         17.78     545
  2 Fischetti, Nicholas       93 02 Nitehawks             22.05     205
 
Event 471  Decathlon: #7 Discus Throw Intermediate Boys Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Fischetti, Nicholas       93 02 Nitehawks            22.65m      74-04    322
  2 McDowell, Romario         94 06-Young Exploye        21.33m      70-00    297
 
Event 471  Decathlon: #8 Pole Vault Intermediate Boys Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 McDowell, Romario         94 06-Young Exploye         2.29m    7-06.00    197
  2 Fischetti, Nicholas       93 02 Nitehawks             2.13m    6-11.75    165
 
Event 471  Decathlon: #9 Javelin Throw Intermediate Boys Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 McDowell, Romario         94 06-Young Exploye        35.26m     115-08    374
  2 Fischetti, Nicholas       93 02 Nitehawks            29.25m      95-11    289
 
Event 471  Decathlon: #10 1500 Meter Run Intermediate Boys Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 McDowell, Romario         94 06-Young Exploye       4:54.95     589
  2 Fischetti, Nicholas       93 02 Nitehawks           5:20.42     448
 
Event 500  100 Meter Dash Young Women
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Christian, Jennifer       92 02 Y Speed TC            12.27Q  1 
  2 Johnson, Shilesha         92 06-White Plains          12.40Q  2 
  3 Tucker, Erin              92 06-White Plains          12.64Q  2 
  4 Lemelin, Nichole          90 02 Unatt NE              12.86Q  1 
  5 Hicks, Annabelle          92 05 Unatt CT              13.06q  2 
  6 Solomon, Kadine           92 02 Boston Intern         13.11q  1 
  7 Randell, Khadija          92 06-Awesome Power         13.20q  2 
  8 Gordon, Ariel             92 59 Unatt LI              13.23q  1 
  9 Ruppel, Genevieve         90 06-Unatt MAC             13.33   2 
 10 Gervais, Targie           92 02 Y Speed TC            13.40   2 
 11 Rannazzisi, Breana        92 05 Litchfield Tr         13.77   1 
 12 Spaulding, Shannon        91 05 Unatt CT              13.78   1 
 13 Ortiz, Angelina           92 02 Y Speed TC            14.08   2 
 
Event 500  100 Meter Dash Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Johnson, Shilesha         92 06-White Plains          12.24  
  2 Christian, Jennifer       92 02 Y Speed TC            12.25  
  3 Tucker, Erin              92 06-White Plains          12.58  
  4 Solomon, Kadine           92 02 Boston Intern         12.96  
  5 Hicks, Annabelle          92 05 Unatt CT              13.05  
  6 Randell, Khadija          92 06-Awesome Power         13.17  
  7 Gordon, Ariel             92 59 Unatt LI              13.28  
 
Event 501  200 Meter Dash Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Johnson, Shilesha         92 06-White Plains          25.62  
  2 Quiah, Angie              91 02 Providence Co         25.77  
  3 Gervais, Targie           92 02 Y Speed TC            26.80  
  4 Gordon, Ariel             92 59 Unatt LI              26.81  
  5 Solomon, Kadine           92 02 Boston Intern         27.40  
  6 Randell, Khadija          92 06-Awesome Power         27.89  
 
Event 502  400 Meter Dash Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Quiah, Angie              91 02 Providence Co         58.70  
  2 Braithwaite, Monet        92 02 Camb. Jets            59.16  
  3 McFarlane, Sherril        91 06-Ruff Kutz           1:00.58  
  4 Gordon, Ariel             92 59 Unatt LI            1:01.15  
  5 Tate, Alane               92 06-Metro Eagles        1:02.76  
  6 Moeller, Caitlin          92 03 Kingston TC         1:05.28  
 
Event 503  800 Meter Run Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Francis, Phyllis          92 06-Team Evolutio       2:10.78  
  2 Moburg, Rachel            91 02 Unatt NE            2:18.05  
  3 Tate, Alane               92 06-Metro Eagles        2:22.05  
  4 Fiesel, Cailey            91 05 CT Elite TF         2:26.43  
  5 McFarlane, Sherril        91 06-Ruff Kutz           2:39.50  
  6 Reagan, Carlena           92 03 Kingston TC         2:42.82  
 
Event 504  1500 Meter Run Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Tate, Alane               92 06-Metro Eagles        4:54.55  
  2 Hoelzl, Celeste           92 05 Unatt CT            5:04.77  
  3 McFarlane, Sherril        91 06-Ruff Kutz           5:16.78  
  4 Reagan, Carlena           92 03 Kingston TC         5:35.92  
 
Event 505  3000 Meter Run Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Deterville, Nyeima        90 06-Msketeers TC       12:33.53  
 
Event 506  2000 Meter Steeplechase Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Deterville, Nyeima        90 06-Msketeers TC        9:40.39  
 
Event 507  3000 Meter Race Walk Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Thuotte, Jennifer         92 01-Gorham Track       17:19.22  
 
Event 508  100 Meter Hurdles Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Tucker, Erin              92 06-White Plains          15.17  
  2 Hudson, Soroya            92 06-Ny Starz              16.75  
 
Event 509  400 Meter Hurdles Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Moeller, Caitlin          92 03 Kingston TC         1:19.76  
 
Event 510  4x100 Meter Relay Young Women
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 02 Providence Cobras  'A'                             52.41  
 
Event 513  High Jump Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Francis, Phyllis          92 06-Team Evolutio         1.67m    5-05.75 
  2 Schelling, Katharine      92 02 Unatt NE              1.62m    5-03.75 
  3 Stier, Maeve              92 01 Unatt Maine           1.47m    4-09.75 
 
Event 514  Pole Vault Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 DeCarteret, Jillena       91 02 Patriot PV            3.63m   11-10.75 
  2 Johnson, Kimberly         90 05 CT Skyjumpers         3.48m   11-05.00 
  3 Tylock, Rebecca           91 02 Patriot PV            2.58m    8-05.50 
 
Event 515  Long Jump Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Hicks, Annabelle          92 05 Unatt CT              5.44m   17-10.25 
  2 Ruppel, Genevieve         90 06-Unatt MAC             5.22m   17-01.50 
  3 Hudson, Soroya            92 06-Ny Starz              5.00m   16-05.00 
  4 Rannazzisi, Breana        92 05 Litchfield Tr         4.71m   15-05.50 
 
Event 516  Triple Jump Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Barnes, Stephanie         91 59 Unatt LI             11.36m   37-03.25 
  2 Hudson, Soroya            92 06-Ny Starz             11.07m   36-04.00 
  3 McNeil, Janelle           91 02 Providence Co        10.81m   35-05.75 
  4 Ruppel, Genevieve         90 06-Unatt MAC            10.70m   35-01.25 
  5 Hicks, Annabelle          92 05 Unatt CT             10.15m   33-03.75 
 
Event 517  Shot Put 4kg Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Spoto, Amanda             92 06-Unatt MAC            12.37m   40-07.00 
  2 Werneth, Hannah           91 01 Unatt Maine          10.73m   35-02.50 
  3 Clark, Amanda             92 02 Unatt NE             10.60m   34-09.50 
  4 McMillen, Meaghan         91 02 Unatt NE             10.18m   33-04.75 
  5 Elgar, Georgia            92 02 Unatt NE             10.15m   33-03.75 
  6 Bury, Julia               91 02 Unatt NE              9.67m   31-08.75 
  7 Foster, Karina            92 05 Unatt CT              9.52m   31-03.00 
  8 O'Reilly, Alexandra       92 01 Unatt Maine           8.89m   29-02.00 
 
Event 518  Discus Throw 1kg Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Spoto, Amanda             92 06-Unatt MAC            35.66m     117-00 
  2 Werneth, Hannah           91 01 Unatt Maine          30.11m      98-09 
  3 Elgar, Georgia            92 02 Unatt NE             29.56m      97-00 
  4 Akerley, Britta           90 02 Unatt NE             28.29m      92-10 
  5 McMillen, Meaghan         91 02 Unatt NE             24.94m      81-10 
  6 Bury, Julia               91 02 Unatt NE             24.86m      81-07 
 
Event 519  Javelin Throw 600g Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Otten, Samantha           92 02 Unatt NE             37.27m     122-03 
  2 O'Reilly, Alexandra       92 01 Unatt Maine          26.73m      87-08 
 
Event 520  Hammer Throw Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Mintzer, Charlotte        92 02 Unatt NE             39.98m     131-02 
  2 Foster, Karina            92 05 Unatt CT             39.24m     128-09 
  3 Clark, Amanda             92 02 Unatt NE             37.25m     122-02 
  4 Elgar, Georgia            92 02 Unatt NE             34.91m     114-06 
  5 Lopriore, Brittany        92 05 ConnecticutTC        29.74m      97-07 
 
Event 521  Heptathlon Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Parascandola, Becca       92 02 Unatt NE               4476  
  2 McCabe, Kelly             91 02 Unatt NE               4204  
  3 McKenna, Beth             91 02 Unatt NE               3956  
  4 Pepin, Caryn              90 02 Unatt NE               3126  
  5 Javois, Gisele            92 06-Young Exploye          2760  
  6 Gibson, Hilary            91 01 Unatt Maine            2473  
 
Event 521  Heptathlon: #1 100 Meter Hurdles Young Women Heptathlon
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Parascandola, Becca       92 02 Unatt NE              14.88   1    858
  2 McKenna, Beth             91 02 Unatt NE              15.22   2    813
  3 Dupuis, Alisa             90 02 Unatt NE              16.19   2    691
  4 McCabe, Kelly             91 02 Unatt NE              16.55   2    648
  5 Pepin, Caryn              90 02 Unatt NE              17.91   1    498
  6 Javois, Gisele            92 06-Young Exploye         21.65   2    180
  7 Gibson, Hilary            91 01 Unatt Maine           23.94   1     59
 
Event 521  Heptathlon: #2 High Jump Young Women Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Parascandola, Becca       92 02 Unatt NE              1.62m    5-03.75    759
  1 McCabe, Kelly             91 02 Unatt NE              1.62m    5-03.75    759
  3 McKenna, Beth             91 02 Unatt NE              1.52m    4-11.75    644
  3 Pepin, Caryn              90 02 Unatt NE              1.52m    4-11.75    644
  5 Dupuis, Alisa             90 02 Unatt NE              1.42m    4-07.75    534
  5 Javois, Gisele            92 06-Young Exploye         1.42m    4-07.75    534
  7 Gibson, Hilary            91 01 Unatt Maine           1.32m    4-04.00    429
 
Event 521  Heptathlon: #3 Shot Put Young Women Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 McCabe, Kelly             91 02 Unatt NE             11.04m   36-02.75    598
  2 Parascandola, Becca       92 02 Unatt NE              9.59m   31-05.75    503
  3 Pepin, Caryn              90 02 Unatt NE              7.92m   26-00.00    394
  4 McKenna, Beth             91 02 Unatt NE              7.69m   25-02.75    379
  5 Dupuis, Alisa             90 02 Unatt NE              7.43m   24-04.50    363
  6 Gibson, Hilary            91 01 Unatt Maine           7.37m   24-02.25    359
  7 Javois, Gisele            92 06-Young Exploye         6.31m   20-08.50    291
 
Event 521  Heptathlon: #4 200 Meter Dash Young Women Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 McKenna, Beth             91 02 Unatt NE              26.78     730
  2 Parascandola, Becca       92 02 Unatt NE              26.99     713
  3 Dupuis, Alisa             90 02 Unatt NE              27.89     640
  4 Javois, Gisele            92 06-Young Exploye         28.75     573
  5 McCabe, Kelly             91 02 Unatt NE              28.78     571
  6 Gibson, Hilary            91 01 Unatt Maine           28.90     562
  7 Pepin, Caryn              90 02 Unatt NE              30.31     461
 
Event 521  Heptathlon: #5 Long Jump Young Women Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Parascandola, Becca       92 02 Unatt NE              5.01m   16-05.25    562
  2 McKenna, Beth             91 02 Unatt NE              4.93m   16-02.25    540
  3 McCabe, Kelly             91 02 Unatt NE              4.91m   16-01.50    535
  4 Dupuis, Alisa             90 02 Unatt NE              4.60m   15-01.25    454
  5 Javois, Gisele            92 06-Young Exploye         4.46m   14-07.75    418
  6 Gibson, Hilary            91 01 Unatt Maine           4.36m   14-03.75    393
  7 Pepin, Caryn              90 02 Unatt NE              4.29m   14-01.00    376
 
Event 521  Heptathlon: #6 Javelin Throw Young Women Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 McCabe, Kelly             91 02 Unatt NE             35.01m     114-10    572
  2 Parascandola, Becca       92 02 Unatt NE             29.82m      97-10    473
  3 Pepin, Caryn              90 02 Unatt NE             25.09m      82-04    384
  4 McKenna, Beth             91 02 Unatt NE             23.95m      78-07    363
  5 Javois, Gisele            92 06-Young Exploye        19.88m      65-03    287
  6 Dupuis, Alisa             90 02 Unatt NE             19.32m      63-05    276
  7 Gibson, Hilary            91 01 Unatt Maine          17.96m      58-11    251
 
Event 521  Heptathlon: #7 800 Meter Run Young Women Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Parascandola, Becca       92 02 Unatt NE            2:36.98     608
  2 McCabe, Kelly             91 02 Unatt NE            2:44.59     521
  3 McKenna, Beth             91 02 Unatt NE            2:47.77     487
  4 Javois, Gisele            92 06-Young Exploye       2:48.69     477
  5 Gibson, Hilary            91 01 Unatt Maine         2:54.27     420
  6 Pepin, Caryn              90 02 Unatt NE            2:59.55     369
 
Event 550  100 Meter Dash Young Men
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Malone, Chrystopher       91 02 Y Speed TC            11.08Q  1 
  2 Norris, Blest             92 02 Providence Co         11.18Q  3 
  3 Nicholas, Julian          91 06-Bronx Tigers          11.21Q  2 
  4 Buskey, Brett             92 02 Unatt NE              11.21Q  3 
  5 Dallas, Franklin          92 05 Unatt CT              11.46Q  2 
  6 Wattely, Darrell          92 05 Connecticut E         11.58Q  1 
  7 Simpson, Rashawn          92 06-Ruff Kutz             11.36q  3 
  8 Brown, Damourt            91 06-Bronx Tigers          11.51q  3 
  9 Holzhauer, Timathy        91 03 Country Mill          11.60   2 
 10 Davis, Andreus.           92 59 Hempstead Pal         11.65   2 
 11 Stone, Jackson            92 02 Unatt NE              11.68   1 
 12 Cullens, Justin           91 01 Unatt Maine           11.78   1 
 13 Bruce, Kevon              91 06-Msketeers TC          11.78   1 
 14 Beck, Andrew              92 03 Unatt AD              11.84   2 
 15 Dandressol, Denzel        91 59 Hempstead Pal         11.99   3 
 16 Sinclair, Benjamin        91 01 Unatt Maine           11.99   3 
 17 Brice, Malik              91 02 Y Speed TC            12.14   2 
 18 O'Farrill, Pedro          92 03 Kingston TC           12.24   1 
 19 Reynolds IV, Arthur       91 02 Y Speed TC            12.32   3 
 20 Mills, Brandon            90 03 Country Mill          12.46   1 
 21 McCarty, Sam              91 01-Lakers Track          12.67   2 
 22 Berberich, Ethan          91 03 Country Mill          13.01   1 
 
Event 550  100 Meter Dash Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Malone, Chrystopher       91 02 Y Speed TC            11.01  
  2 Norris, Blest             92 02 Providence Co         11.09  
  3 Buskey, Brett             92 02 Unatt NE              11.13  
  4 Nicholas, Julian          91 06-Bronx Tigers          11.35  
  5 Simpson, Rashawn          92 06-Ruff Kutz             11.35  
  6 Wattely, Darrell          92 05 Connecticut E         11.62  
  7 Brown, Damourt            91 06-Bronx Tigers          11.66  
  8 Dallas, Franklin          92 05 Unatt CT              11.69  
 
Event 551  200 Meter Dash Young Men
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Phillip, Isaiah           90 06-Msketeers TC          22.47   3 
  2 Norris, Blest             92 02 Providence Co         22.66   3 
  3 Nicholas, Julian          91 06-Bronx Tigers          22.72   3 
  4 Simpson, Rashawn          92 06-Ruff Kutz             22.74   3 
  5 Rose, Chris               92 02 Unatt NE              22.80   3 
  6 Edward, Horaine           90 06-Ruff Kutz             23.08   2 
  7 Roukey, Daniel            91 01 Unatt Maine           23.28   1 
  8 Davis, Andreus.           92 59 Hempstead Pal         23.43   3 
  9 Bruce, Kevon              91 06-Msketeers TC          23.47   2 
 10 Brown, Damourt            91 06-Bronx Tigers          23.53   3 
 11 Cipriano, Jason           92 05 Unatt CT              23.61   2 
 12 Marshall, Issac           91 59 Bellmore/NBel         23.70   1 
 13 Sinclair, Benjamin        91 01 Unatt Maine           23.77   2 
 14 Wattely, Darrell          92 05 Connecticut E         23.83   1 
 15 Dandressol, Denzel        91 59 Hempstead Pal         24.17   2 
 16 Orio, Rick                91 01-Augusta Track         24.81   2 
 17 Dallas, Franklin          92 05 Connecticut E         25.65   1 
 
Event 552  400 Meter Dash Young Men
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Mortel, Reginald          92 06-Unatt MAC             49.04   2 
  2 Celestin, Anthony         90 59 Hempstead Pal         49.12   2 
  3 Rose, Chris               92 02 Unatt NE              49.82   2 
  4 Amado, Craig              91 02 Providence Co         50.04   2 
  5 Nyonton, Wilson           90 02 Providence Co         51.50   2 
  6 Wood, Julian              92 06-Metropolis            51.56   2 
  7 Forgo, Stephen            92 02 Team Run              52.17   2 
  8 Edward, Horaine           90 06-Ruff Kutz             52.22   1 
  9 Wrana, Jeffery            92 05 Connecticut E         53.32   1 
 10 Gray, Peter               92 59 Unatt LI              53.66   2 
 11 Arrico, Matthew           90 02 Providence Co         55.08   1 
 
Event 553  800 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Doyle, Joe                91 02 Unatt NE            1:54.91  
  2 Johnson, Weymour          91 06-Ruff Kutz           1:57.45  
  3 Walker, Damion            91 06-Ruff Kutz           1:57.73  
  4 Souza, Steve              92 02 Unatt NE            1:58.95  
  5 Alexander, Dillin         92 02 Providence Co       2:01.64  
  6 Heath, Matthew            91 06-Unatt MAC           2:01.97  
  7 Grandeau, Ryan            92 03 Unatt AD            2:02.69  
  8 Pena, Austin              91 02 Providence Co       2:04.20  
  9 Muller, Nick              91 02 Gate City Tri       2:06.22  
 10 Wood, Julian              92 06-Metropolis          2:07.10  
 11 Kania, Tyler              92 05 Connecticut E       2:10.84  
 12 Boughton, Kerry           91 03 Kingston TC         2:14.10  
 13 Cutrone, Robert           92 59 Greater Long        2:18.23  
 
Event 554  1500 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Johnson, Weymour          91 06-Ruff Kutz           4:11.42  
  2 Reed, Christian           91 59 2nd Wind            4:12.51  
  3 Heath, Matthew            91 06-Unatt MAC           4:12.89  
  4 DeSalvo, David            91 59 Runner's Edge       4:14.36  
  5 Walker, Damion            91 06-Ruff Kutz           4:23.46  
  6 Canncho, Dionis           91 02 Providence Co       4:25.08  
  7 Santos, Joshua            90 02 Providence Co       4:39.13  
 
Event 555  5000 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Sterling, Henry           91 01 Unatt Maine        15:41.46  
  2 Canncho, Dionis           91 02 Providence Co      15:47.18  
  3 Melvin, Tyler             91 02 Unatt NE           18:06.12  
 
Event 556  2000 Meter Steeplechase Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hahnl, Corey              91 02 Gate City Tri       6:56.15  
  2 Dannis, Conor             92 02 Gate City Tri       7:23.98  
 
Event 557  3000 Meter Race Walk Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lambert, Lance            92 05 Connecticut E      17:19.11  
 
Event 558  110 Meter Hurdles Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hanniren, Jonathan        92 02 Unatt NE              15.80  
  2 Matthews, Nick            92 03 Kingston TC           16.40  
  3 Gorgone, Nathan           92 05 Connecticut E         16.84  
  4 Lentine, Steven           91 01 Unatt Maine           18.25  
  5 Mills, Brandon            90 03 Country Mill          20.50  
 
Event 559  400 Meter Hurdles Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Phillip, Isaiah           90 06-Msketeers TC          56.73  
  2 Marshall, Issac           91 59 Bellmore/NBel         57.07  
  3 Cipriano, Jason           92 05 Unatt CT              57.42  
  4 Hanniren, Jonathan        92 02 Unatt NE              58.79  
  5 Orio, Rick                91 01-Augusta Track         59.96  
  6 Matthews, Nick            92 03 Kingston TC         1:01.40  
  7 Tavares, Milton           92 02 Unatt NE            1:06.11  
  8 D'Alberto, Michael        91 03 Kingston TC         1:06.17  
 
Event 560  4x100 Meter Relay Young Men
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 02 Y Speed TC  'A'                                    45.16  
  2 01-Lakers Track Club  'A'                             47.20  
 
Event 561  4x400 Meter Relay Young Men
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 02 Providence Cobras  'A'                           3:22.21  
  2 06-Ruff Kutz  'A'                                   3:29.32  
  3 59 Runner's Edge  'A'                               3:34.90  
  4 02 Y Speed TC  'A'                                  3:35.75  
  5 03 Kingston TC  'A'                                 3:42.80  
     1) Matthews, Nick 92               2) D'Alberto, Michael 91          
     3) Gallgher, Steve 92              4) Hite, Aidan 92                 
 
Event 563  High Jump Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 English, Tyrek            92 59 Runner's Edge         2.02m    6-07.50 
  2 Fairfield, Corey          92 02 Unatt NE              1.97m    6-05.50 
  3 O'Rourke, Zachary         92 02 Unatt NE              1.92m    6-03.50 
  4 DeCouto, Dale             91 02 Unatt NE              1.87m    6-01.50 
  5 Strait, Mathieu           90 03 Unatt AD              1.77m    5-09.75 
  6 Ross, Kevin               91 02 Y Speed TC            1.72m    5-07.75 
  7 Alexis, Jonathan          91 06-Msketeers TC         J1.72m    5-07.75 
  8 Parker, Brian             92 05 Unatt CT              1.67m    5-05.75 
 
Event 564  Pole Vault Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Derocher, Tim             92 03 Hmrrc                 3.80m   12-05.50 
  2 Pena, Michael             91 05 CT Skyjumpers        J3.80m   12-05.50 
  3 Nalette, Ben              91 05 Unatt CT             J3.80m   12-05.50 
  4 Lambert, Lance            92 05 Connecticut E         3.35m   10-11.75 
 
Event 565  Long Jump Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 English, Tyrek            92 59 Runner's Edge         6.57m   21-06.75 
  2 Alexis, Jonathan          91 06-Msketeers TC          6.50m   21-04.00 
  3 Holzhauer, Timathy        91 03 Country Mill          6.27m   20-07.00 
  4 Sadlon, Jonathan          91 05 Connecticut E         6.22m   20-05.00 
  5 Parker, Brian             92 05 Unatt CT              5.91m   19-04.75 
  6 O'Farrill, Pedro          92 03 Kingston TC           5.83m   19-01.50 
  7 Strait, Mathieu           90 03 Unatt AD              5.72m   18-09.25 
  8 Orio, Rick                91 01-Augusta Track         5.60m   18-04.50 
  9 Beck, Andrew              92 03 Unatt AD              5.47m   17-11.50 
 
Event 566  Triple Jump Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 English, Tyrek            92 59 Runner's Edge        14.25m   46-09.00 
  2 Perry, Christopher        91 02 Providence Co        14.18m   46-06.25 
  3 Amado, Craig              91 02 Providence Co        13.64m   44-09.00 
  4 Jebb, Alex                91 06-Ny Starz             12.49m   40-11.75 
  5 Hanniren, Jonathan        92 02 Unatt NE             12.32m   40-05.00 
  6 Parker, Brian             92 05 Unatt CT             12.23m   40-01.50 
  7 Strait, Mathieu           90 03 Unatt AD             11.64m   38-02.25 
 
Event 567  Shot Put 12 lb. Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Hill, Dante               91 02 Y Speed TC           15.54m   51-00.00 
  2 Rudd, John                90 03 Unatt AD             15.32m   50-03.25 
  3 King, Conway              91 02 Unatt NE             15.09m   49-06.25 
  4 Luzinas, Zak              92 03 Averill Park         13.92m   45-08.00 
  5 Siekierski, Justin        91 02 World's Longe        12.78m   41-11.25 
  6 Berberich, Ethan          91 03 Country Mill         12.04m   39-06.00 
  7 Louis-Jean, Kearns        90 02 World's Longe        12.03m   39-05.75 
  8 Robinson, Nigel           92 02 Unatt NE             11.25m   36-11.00 
  9 Roche, Shaun              91 05 Unatt CT             11.15m   36-07.00 
 10 Schwartz, Gabriel         92 01- Panthers Tra        10.57m   34-08.25 
 
Event 568  Discus Throw 1.6kg Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Hadden, Lucas             90 02 Unatt NE             47.41m     155-06 
  2 Lawrence, Zac             91 02 Unatt NE             46.04m     151-00 
  3 King, Conway              91 02 Unatt NE             45.66m     149-10 
  4 Rudd, John                90 03 Unatt AD             40.08m     131-06 
  5 Robinson, Nigel           92 02 Unatt NE             38.40m     126-00 
  6 McCabe, Jake              92 02 Amherst TC           38.29m     125-07 
  7 Berberich, Ethan          91 03 Country Mill         38.05m     124-10 
  8 Egge, Erik                92 02 Unatt NE             37.26m     122-03 
  9 Roche, Shaun              91 05 Unatt CT             32.58m     106-11 
 10 Stone, Jackson            92 02 Unatt NE             30.71m     100-09 
 11 Schwartz, Gabriel         92 01- Panthers Tra        30.12m      98-10 
 
Event 569  Javelin Throw 800g Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Siekierski, Justin        91 02 World's Longe        55.00m     180-05 
  2 Hadden, Lucas             90 02 Unatt NE             53.96m     177-00 
  3 Briggs, Duncan            90 01 Unatt Maine          50.74m     166-06 
  4 McCabe, Jake              92 02 Amherst TC           48.98m     160-08 
  5 Gelcius, John             91 05 Gateway Track        47.73m     156-07 
  6 Louis-Jean, Kearns        90 02 World's Longe        40.92m     134-03 
  7 Berberich, Ethan          91 03 Country Mill         37.04m     121-06 
 
Event 570  Hammer Throw Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Gama, Mike                91 02 Unatt NE             65.78m     215-10 
  2 Steele, John              92 02 Unatt NE             53.19m     174-06 
  3 Louis-Jean, Kearns        90 02 World's Longe        40.59m     133-02 
  4 Robinson, Nigel           92 02 Unatt NE             38.65m     126-10 
  5 Siekierski, Justin        91 02 World's Longe        37.68m     123-07 
  6 Rudd, John                90 03 Unatt AD             37.67m     123-07 
  7 Roche, Shaun              91 05 Unatt CT             23.34m      76-07 
 
Event 571  Decathlon Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Taylor, Franklin          90 02 Hanover AC             5722  
  2 Fear, Sam                 90 01 Unatt Maine            5254  
  3 Mustapha, Dammy           91 02 Unatt NE               4705  
  4 Leddy, Ryan               91 05 Unatt CT               4616  
  5 Mills, Brandon            90 03 Country Mill           4099  
  6 Bratton, Colton           91 02 Unatt NE               3816  
 
Event 571  Decathlon: #1 100 Meter Dash Young Men Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Taylor, Franklin          90 02 Hanover AC            11.58     736
  2 Mustapha, Dammy           91 02 Unatt NE              11.91     669
  3 Leddy, Ryan               91 05 Unatt CT              12.27     599
  4 Mills, Brandon            90 03 Country Mill          12.50     556
  5 Bratton, Colton           91 02 Unatt NE              12.71     518
  6 Fear, Sam                 90 01 Unatt Maine           12.79     504
 
Event 571  Decathlon: #2 Long Jump Young Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Taylor, Franklin          90 02 Hanover AC            6.55m   21-06.00    709
  2 Leddy, Ryan               91 05 Unatt CT              5.46m   17-11.00    473
  3 Fear, Sam                 90 01 Unatt Maine           5.41m   17-09.00    463
  4 Mills, Brandon            90 03 Country Mill          5.25m   17-02.75    431
  5 Bratton, Colton           91 02 Unatt NE              5.05m   16-07.00    392
 
Event 571  Decathlon: #3 Shot Put Young Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Fear, Sam                 90 01 Unatt Maine          14.36m   47-01.50    750
  2 Mustapha, Dammy           91 02 Unatt NE             11.76m   38-07.00    592
  3 Leddy, Ryan               91 05 Unatt CT             11.72m   38-05.50    589
  4 Bratton, Colton           91 02 Unatt NE             10.86m   35-07.75    537
  5 Mills, Brandon            90 03 Country Mill         10.06m   33-00.25    489
  6 Taylor, Franklin          90 02 Hanover AC            9.93m   32-07.00    481
 
Event 571  Decathlon: #4 High Jump Young Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Fear, Sam                 90 01 Unatt Maine           1.82m    5-11.50    644
  2 Mustapha, Dammy           91 02 Unatt NE              1.78m    5-10.00    610
  2 Taylor, Franklin          90 02 Hanover AC            1.78m    5-10.00    610
  4 Leddy, Ryan               91 05 Unatt CT              1.72m    5-07.75    560
  5 Mills, Brandon            90 03 Country Mill          1.42m    4-07.75    331
  5 Bratton, Colton           91 02 Unatt NE              1.42m    4-07.75    331
 
Event 571  Decathlon: #5 400 Meter Dash Young Men Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Taylor, Franklin          90 02 Hanover AC            54.37     624
  2 Mustapha, Dammy           91 02 Unatt NE              58.24     475
  3 Fear, Sam                 90 01 Unatt Maine           58.34     471
  4 Leddy, Ryan               91 05 Unatt CT              58.65     460
  5 Mills, Brandon            90 03 Country Mill          58.92     451
  6 Bratton, Colton           91 02 Unatt NE            1:01.32     369
 
Event 571  Decathlon: #6 110 Meter Hurdles Young Men Decathlon
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Taylor, Franklin          90 02 Hanover AC            15.67   1    770
  2 Mustapha, Dammy           91 02 Unatt NE              16.84   2    641
  3 Fear, Sam                 90 01 Unatt Maine           18.82   1    448
  4 Bratton, Colton           91 02 Unatt NE              19.03   2    430
  5 Leddy, Ryan               91 05 Unatt CT              19.57   1    384
  6 Mills, Brandon            90 03 Country Mill          19.61   2    381
 
Event 571  Decathlon: #7 Discus Throw Young Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Fear, Sam                 90 01 Unatt Maine          37.27m     122-03    609
  2 Bratton, Colton           91 02 Unatt NE             32.01m     105-00    504
  3 Mustapha, Dammy           91 02 Unatt NE             31.15m     102-02    487
  4 Taylor, Franklin          90 02 Hanover AC           30.44m      99-10    473
  5 Mills, Brandon            90 03 Country Mill         29.62m      97-02    457
  6 Leddy, Ryan               91 05 Unatt CT             27.14m      89-00    409
 
Event 571  Decathlon: #8 Pole Vault Young Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Mustapha, Dammy           91 02 Unatt NE              3.51m   11-06.25    485
  2 Leddy, Ryan               91 05 Unatt CT              3.20m   10-06.00    406
  3 Mills, Brandon            90 03 Country Mill          2.90m    9-06.25    333
  4 Taylor, Franklin          90 02 Hanover AC            2.74m    8-11.75    296
  5 Fear, Sam                 90 01 Unatt Maine           2.59m    8-06.00    262
  6 Bratton, Colton           91 02 Unatt NE              2.29m    7-06.00    197
 
Event 571  Decathlon: #9 Javelin Throw Young Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Fear, Sam                 90 01 Unatt Maine          54.95m     180-03    662
  2 Bratton, Colton           91 02 Unatt NE             46.57m     152-09    538
  3 Taylor, Franklin          90 02 Hanover AC           43.00m     141-01    486
  4 Leddy, Ryan               91 05 Unatt CT             33.98m     111-06    356
  5 Mustapha, Dammy           91 02 Unatt NE             33.84m     111-00    354
  6 Mills, Brandon            90 03 Country Mill         31.31m     102-09    318
 
Event 571  Decathlon: #10 1500 Meter Run Young Men Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Taylor, Franklin          90 02 Hanover AC          5:03.92     537
  2 Fear, Sam                 90 01 Unatt Maine         5:21.84     441
  3 Mustapha, Dammy           91 02 Unatt NE            5:31.58     392
  4 Leddy, Ryan               91 05 Unatt CT            5:33.92     380
  5 Mills, Brandon            90 03 Country Mill        5:39.84     352
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nike Visa BMW Gatorade Rosetta Stone Gill Athletics University of Phoenix St. Vincent Lynx