Join/Renew Now

Results

4x400 Meter Relay Young Men
================================================================
 Nat'l Youth: N 3:06.22  7/29/2007   16 33 So Cal Running Cougar
                         R Wyatt, J Hughes, N Gutteriez, J Anderson
     JO Meet: J 3:06.22  7/29/2007   16 33 So Cal Running Cougar
                         R Wyatt, J Hughes, N Gutteriez, J Anderson
    Team                                                Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 05-17 Northwest Track Club  'A'                     3:14.70Q
     1) Bennett, Darryln                2) Brown, Laron
     3) Williams, Henry                 4) Walker, Javon
  2 16-13 Track Eastern Carolina  'A'                   3:15.64q
     1) Phronebarger, Tadarrin          2) Nunley, Malcom
     3) Carmon, Dontrez                 4) Moakley, Patrick
  3 10-53-Tx Texas Heat Track Club  'A'                 3:16.28
     1) Arroyo, Leo                     2) Edwards, Miguel
     3) Garcia, Jacob                   4) Smith, Alex
  4 02-08 Sigma Int'l Track Club  'A'                   3:19.01
     1) Batch, Anthony                  2) Pointer, Bryan
     3) Ulatowski, Evan                 4) Solomon, Martin
  5 06-24 South East Miss Track Cl  'A'                 3:26.07
     1) Almo, D'Ante                    2) McIntosh, Jamie
     3) Wilton, Jeremy                  4) Woodard, Patrick
  6 14-38 Alameda County Contra Co  'A'                 3:31.38
  7 09-27 3D Elite  'A'                                 3:45.73
     1) Smith, Brandon                  2) Wicks, Matthias
     3) Miles, Adrian                   4) Irvin, Ashton
 -- 05-19 Michigan Accelerators  'A'                         DQ  Lane Violation
     1) Powell, Renaldo                 2) Peruski, Tayler
     3) Hall, Spencer                   4) Thompson, Johnte
Heat  2 Preliminaries
  1 15 33 So Cal Running Cougars  'A'                   3:13.43Q
     1) Bedford, Matthew                2) Holland, Dante
     3) Koger, Michael                  4) Mance, Josh
  2 06-09 Speed City TC  'A'                            3:14.78q
     1) Harris, James                   2) Humphrey, Maudrecus
     3) Porter, Clay                    4) Walters, Alexander
  3 03 45 Ruff Riders  'A'                              3:17.00
     1) Dean, Eric                      2) Meredith, Eric
     3) Dunnaway, Benjamin              4) Jones, Sir'Paul
  4 03 10 Glenarden Track Club  'A'                     3:18.19
     1) Mathis, Domonique               2) Davis, Mark
     3) Williams, Aaron                 4) Manning, Collin
  5 06-09 Su-per Mo-vement Sumo TC  'A'                 3:27.57
     1) Aaron, Javorris                 2) Edwards, Quinton
     3) Gooden, Robert                  4) Hill, Jonathan
  6 08-29-Bellevue Breeze  'A'                          3:32.34
     1) Svoboda, Chris                  2) Nehlsen, Kadeem
     3) Pesek, Korey                    4) White, Brandon
 -- 12-25-Wings  'A'                                         DQ  Lane Violation
     1) Charles, Dominique              2) Evans, Sheroid
     3) Washington, Anthony             4) Jones, Trayvion
Heat  3 Preliminaries
  1 12-26-Hallmark Track Club  'A'                      3:14.34Q
     1) Davis, Emmanuel                 2) Walker, Everett
     3) Geary, Jordan                   4) Frazier, Mark'Quis
  2 03 45 Quicksilver Track Club  'A'                   3:15.42q
     1) Victorian, Jibri                2) Onyeukwu, Bobby
     3) Allen, Alexander                4) Robinson, Charles
  3 15 49 Team Hurricane TC  'A'                        3:16.68
     1) Evans, Corey                    2) Poole, James
     3) Jones, Kamy                     4) Sullivan, Marcus
  4 16-13 Junior Striders TC  'A'                       3:20.84
     1) Robinson, James                 2) Keith, Ronald
     3) Loose, Alex                     4) Murray, Shawn
  5 01-02 Providence Cobras  'A'                        3:25.16
     1) Amado, Craig                    2) Nyonton, Wilton
     3) Olivieri, Kenny                 4) Norris, Blest
  6 02-07 Willis Camden Pal  'A'                        3:27.49
     1) Harriot, Clive                  2) Lobban, Tevin
     3) Webb, Tyrie                     4) Walls, Wayne
  7 02-08 Sigma Int'l Track Club  'B'                   3:28.62
     1) Best, Jeffrey                   2) Montieth, Kemar
     3) Tolbert, Shamarr                4) White, Michael
Heat  4 Preliminaries
  1 12-25-Track Houston  'A'                            3:14.78Q
     1) Boyd, Xavier                    2) Horace, Kameron
     3) Sampson, Jordan                 4) Sneed, Marquise
  2 07-16-Fort Wayne Express  'A'                       3:15.36q
     1) Barnes, Austen                  2) Ford, Percy
     3) Frederick, Kendal               4) Herd, Erin
  3 10-42-Nm Big Red Express Track  'A'                 3:19.17
     1) Ibanez, Gizeh                   2) Lewis, Charles
     3) Montoya, Derek                  4) Nolan, Alexander
  4 15 33 Imani Speed City TC  'A'                      3:20.61
     1) Dillihunt, Leon                 2) Bladen, Gilroy
     3) Grant, Kivon                    4) Marshall, Ramon
  5 06-24 Spar Track Club  'A'                          3:22.22
     1) Cooper, Tevon                   2) Henry, Joshua
     3) Singleton, Willie               4) Wilson, Brandon
  6 05-17 Pacestters  'A'                               3:25.01
     1) Payne, Chris                    2) Betts, Evan
     3) Dixon, Charles                  4) Heriot, Blake
  7 06-15 Nashville Illusions  'A'                      3:29.79
     1) Dixon, Breon                    2) Jackson, Jamill
     3) Williams, Kiwann                4) Sandersjr, Shannon
================================================================
 Nat'l Youth: N 3:06.22  7/29/2007   16 33 So Cal Running Cougar
                         R Wyatt, J Hughes, N Gutteriez, J Anderson
     JO Meet: J 3:06.22  7/29/2007   16 33 So Cal Running Cougar
                         R Wyatt, J Hughes, N Gutteriez, J Anderson
    Team                                                Prelims
================================================================
Preliminaries
  1 15 33 So Cal Running Cougars  'A'                   3:13.43Q
     1) Bedford, Matthew                2) Holland, Dante
     3) Koger, Michael                  4) Mance, Josh
  2 12-26-Hallmark Track Club  'A'                      3:14.34Q
     1) Davis, Emmanuel                 2) Walker, Everett
     3) Geary, Jordan                   4) Frazier, Mark'Quis
  3 05-17 Northwest Track Club  'A'                     3:14.70Q
     1) Bennett, Darryln                2) Brown, Laron
     3) Williams, Henry                 4) Walker, Javon
  4 12-25-Track Houston  'A'                            3:14.78Q
     1) Boyd, Xavier                    2) Horace, Kameron
     3) Sampson, Jordan                 4) Sneed, Marquise
  5 06-09 Speed City TC  'A'                            3:14.78q
     1) Harris, James                   2) Humphrey, Maudrecus
     3) Porter, Clay                    4) Walters, Alexander
  6 07-16-Fort Wayne Express  'A'                       3:15.36q
     1) Barnes, Austen                  2) Ford, Percy
     3) Frederick, Kendal               4) Herd, Erin
  7 03 45 Quicksilver Track Club  'A'                   3:15.42q
     1) Victorian, Jibri                2) Onyeukwu, Bobby
     3) Allen, Alexander                4) Robinson, Charles
  8 16-13 Track Eastern Carolina  'A'                   3:15.64q
     1) Phronebarger, Tadarrin          2) Nunley, Malcom
     3) Carmon, Dontrez                 4) Moakley, Patrick
  9 10-53-Tx Texas Heat Track Club  'A'                 3:16.28
     1) Arroyo, Leo                     2) Edwards, Miguel
     3) Garcia, Jacob                   4) Smith, Alex
 10 15 49 Team Hurricane TC  'A'                        3:16.68
     1) Evans, Corey                    2) Poole, James
     3) Jones, Kamy                     4) Sullivan, Marcus
 11 03 45 Ruff Riders  'A'                              3:17.00
     1) Dean, Eric                      2) Meredith, Eric
     3) Dunnaway, Benjamin              4) Jones, Sir'Paul
 12 03 10 Glenarden Track Club  'A'                     3:18.19
     1) Mathis, Domonique               2) Davis, Mark
     3) Williams, Aaron                 4) Manning, Collin
 13 02-08 Sigma Int'l Track Club  'A'                   3:19.01
     1) Batch, Anthony                  2) Pointer, Bryan
     3) Ulatowski, Evan                 4) Solomon, Martin
 14 10-42-Nm Big Red Express Track  'A'                 3:19.17
     1) Ibanez, Gizeh                   2) Lewis, Charles
     3) Montoya, Derek                  4) Nolan, Alexander
 15 15 33 Imani Speed City TC  'A'                      3:20.61
     1) Dillihunt, Leon                 2) Bladen, Gilroy
     3) Grant, Kivon                    4) Marshall, Ramon
 16 16-13 Junior Striders TC  'A'                       3:20.84
     1) Robinson, James                 2) Keith, Ronald
     3) Loose, Alex                     4) Murray, Shawn
 17 06-24 Spar Track Club  'A'                          3:22.22
     1) Cooper, Tevon                   2) Henry, Joshua
     3) Singleton, Willie               4) Wilson, Brandon
 18 05-17 Pacestters  'A'                               3:25.01
     1) Payne, Chris                    2) Betts, Evan
     3) Dixon, Charles                  4) Heriot, Blake
 19 01-02 Providence Cobras  'A'                        3:25.16
     1) Amado, Craig                    2) Nyonton, Wilton
     3) Olivieri, Kenny                 4) Norris, Blest
 20 06-24 South East Miss Track Cl  'A'                 3:26.07
     1) Almo, D'Ante                    2) McIntosh, Jamie
     3) Wilton, Jeremy                  4) Woodard, Patrick
 21 02-07 Willis Camden Pal  'A'                        3:27.49
     1) Harriot, Clive                  2) Lobban, Tevin
     3) Webb, Tyrie                     4) Walls, Wayne
 22 06-09 Su-per Mo-vement Sumo TC  'A'                 3:27.57
     1) Aaron, Javorris                 2) Edwards, Quinton
     3) Gooden, Robert                  4) Hill, Jonathan
 23 02-08 Sigma Int'l Track Club  'B'                   3:28.62
     1) Best, Jeffrey                   2) Montieth, Kemar
     3) Tolbert, Shamarr                4) White, Michael
 24 06-15 Nashville Illusions  'A'                      3:29.79
     1) Dixon, Breon                    2) Jackson, Jamill
     3) Williams, Kiwann                4) Sandersjr, Shannon
 25 14-38 Alameda County Contra Co  'A'                 3:31.38
 26 08-29-Bellevue Breeze  'A'                          3:32.34
     1) Svoboda, Chris                  2) Nehlsen, Kadeem
     3) Pesek, Korey                    4) White, Brandon
 27 09-27 3D Elite  'A'                                 3:45.73
     1) Smith, Brandon                  2) Wicks, Matthias
     3) Miles, Adrian                   4) Irvin, Ashton
 -- 05-19 Michigan Accelerators  'A'                         DQ  Lane Violation
     1) Powell, Renaldo                 2) Peruski, Tayler
     3) Hall, Spencer                   4) Thompson, Johnte
 -- 12-25-Wings  'A'                                         DQ  Lane Violation
     1) Charles, Dominique              2) Evans, Sheroid
     3) Washington, Anthony             4) Jones, Trayvion
Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade Phoenix KT St. Vincent Normatec