Join/Renew Now

Results

4x100 Meter Relay Young Men
================================================================
 The Final Will be Contested in 2 Heats
 Nat'l Youth: N 39.73  8/1/1998    Track Houston, Houston, TX
                       R. Beard, B. Gay, J. Harris, T. Williams
     JO Meet: J 39.73  8/1/1998    Track Houston, Houston, TX
                       R. Beard, B. Gay, J. Harris, T. Williams
    Team                                                Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 07-16-Indiana Storm TC  'A'                           41.16Q
     1) Cordova, Leo                    2) Harris, Darnell
     3) Hunter, Kadeem                  4) Terrell, Matthew
  2 15 49 Vegas Lightning T C  'A'                        41.18q
     1) Harris, Aaron                   2) Hotchkins, Joeal
     3) Murray, Shaun                   4) Wharton, Garic
  3 05-17 Pacestters  'A'                                 41.74q
     1) Dixon, Charles                  2) Carter, Austin
     3) Heriot, Blake                   4) Higgins, Dontell
  4 14-38 The Flying Jaguars Track  'A'                   41.74q
     1) Sena, Kaio                      2) Norman, Terea
     3) Johnson, Shawan                 4) Harris, Jammell
  5 16-13 Sandhills TC  'A'                               42.23
     1) Alston, Ralpheal                2) White, Desmond
     3) Majors, Ben                     4) Shaw, Dj
  6 16-13 Triangle Champions  'A'                         42.43
     1) Barren, Phillip                 2) Fogg, Kevin
     3) Jones, Cardin                   4) Redic, Patrick
  7 10-53-Tx Texas Heat Track Club  'A'                   42.77
     1) Barrs, Brandon                  2) Crayton, Eric
     3) Edwards, Miguel                 4) Powell, Shaun
  8 05-17 Toledo Titans  'A'                              43.03
     1) Fitzgerald, Denzal              2) Mcbride, Josh
     3) McGlown, Joe                    4) Pullom, Darius
Heat  2 Preliminaries
  1 16-13 Track Eastern Carolina  'A'                     41.32Q
     1) Lindsay, Tyrell                 2) Daishawn, Styron
     3) Furr, Hunter                    4) Greene, Fuquawn
  2 03 10 Hummingbird Track Club  'A'                     41.75q
     1) Edgerton, Trent                 2) Steele, Reginald
     3) Oma, Eyong                      4) Haughton, Johnathan
  3 06-09 Speed City TC  'A'                              41.97
     1) Humphrey, Maudrecus             2) May, Anthony
     3) Porter, Clay                    4) Walters, Alexander
  4 03 45 Quicksilver Track Club  'A'                     42.29
     1) Victorian, Jibri                2) Allen, Alexander
     3) Wooten, Dominique               4) Robinson, Charles
  5 05-19 Michigan Accelerators  'A'                      42.31
     1) Bailey, Aaron                   2) Rich, Stephen
     3) Powell, Renaldo                 4) Thompson, Johnte
  6 08-29-Bellevue Breeze  'A'                            42.59
     1) Hawkins, Dominique              2) Nehlsen, Kadeem
     3) Ballew, LeAndre                 4) White, Brandon
  7 12-26-Hallmark Track Club  'B'                        46.08
     1) Reeves, Justin                  2) Smith, James
     3) Geary, Jordan                   4) Clark, Toylan
 -- 02-08 Sigma Int'l Track Club  'A'                       DNF
     1) Batch, Anthony                  2) Smith, Gerard
     3) Ulatowski, Evan                 4) Thompson, Brandon
Heat  3 Preliminaries
  1 12-26-Hallmark Track Club  'A'                        40.86Q
     1) Cowan, Kameron                  2) Frazier, Mark'Quis
     3) Silmom, Charles                 4) Walker, Everett
  2 15 33 Cheetahs Int'L  'A'                             42.10
     1) Chavers, Jacob                  2) Herrera, Taylor
     3) Salgado, Robertino              4) Vowels, Jacob
  3 03 10 Glenarden Track Club  'A'                       42.33
     1) Manning, Collin                 2) Davis, Mark
     3) Mathis, Domonique               4) Williams, Aaron
  4 07-16-Fort Wayne Express  'A'                         42.46
     1) Barnes, Austen                  2) Ford, Percy
     3) Frederick, Kendal               4) Sapara, Victor
  5 10-42-Nm Big Red Express Track  'A'                   42.62
     1) Martin, Marcus                  2) El, Wynton
     3) Lewis, Charles                  4) Montoya, Derek
  6 07-21-Angelic Flyers  'A'                             42.71
     1) Kilgore, Jeff                   2) Owens, Kelvin
     3) Johnson, Kaleel                 4) Robinson, Antoine
  7 13-36 High Voltage Track Club  'A'                    43.18
     1) Lee, Alexander                  2) Moore, Josh
     3) Bratten, Dustin                 4) Blanks, Christan
  8 14-38 Alameda County Contra Co  'A'                   44.62
     1) Atkinson, George                2) Williams, Antoine
     3) Hern, Michael                   4) Moore, Elliot
Heat  4 Preliminaries
  1 12-25-Wings  'B'                                      41.92Q
     1) Evans, Sheroid                  2) Frazier, Reginald
     3) Washington, Anthony             4) Davidson, Quincy
  2 06-24 Mississippi Heat Track C  'A'                   41.98
     1) Calvin, Demond                  2) Hollingbird, Renaldo
     3) Maxey, Antonio                  4) White, Darius
  3 08-29-Boys & Girls Club Jaguar  'A'                   42.15
     1) Hodges, Thomas                  2) Nared, Radell
     3) Brown, JaVaun                   4) Logan-Martin, Raecheim
  4 06-24 Future Track Club  'A'                          42.76
     1) Breaux, Justin                  2) Goree, Joshua
     3) Howard, Titus                   4) Willis, Darvis
  5 02-07 Willis Camden Pal  'A'                          42.88
     1) Harriot, Clive                  2) Webb, Tyrie
     3) Frazier, Justin                 4) Farrington, Syteek
  6 01-02 Y Speed TC  'A'                                 44.22
     1) Brice, Malik                    2) Christie, Anthony
     3) Rynolds IV, Arthur              4) Malone, Chrystopher
 -- 15 33 Imani Speed City TC  'A'                          DNF
     1) Grim, Michael                   2) Bladen, Gilroy
     3) Dillihunt, Leon                 4) Grant, Kivon
 -- 08-20-Silver Springs Spartans  'A'                       DQ  Zone Violation
     1) Farrington, Washington          2) Davis, Eddie
     3) Thompson, Justin                4) Campbell, Isaiah
================================================================
 The Final Will be Contested in 2 Heats
 Nat'l Youth: N 39.73  8/1/1998    Track Houston, Houston, TX
                       R. Beard, B. Gay, J. Harris, T. Williams
     JO Meet: J 39.73  8/1/1998    Track Houston, Houston, TX
                       R. Beard, B. Gay, J. Harris, T. Williams
    Team                                                Prelims
================================================================
Preliminaries
  1 12-26-Hallmark Track Club  'A'                        40.86Q
     1) Cowan, Kameron                  2) Frazier, Mark'Quis
     3) Silmom, Charles                 4) Walker, Everett
  2 07-16-Indiana Storm TC  'A'                           41.16Q
     1) Cordova, Leo                    2) Harris, Darnell
     3) Hunter, Kadeem                  4) Terrell, Matthew
  3 16-13 Track Eastern Carolina  'A'                     41.32Q
     1) Lindsay, Tyrell                 2) Daishawn, Styron
     3) Furr, Hunter                    4) Greene, Fuquawn
  4 12-25-Wings  'B'                                      41.92Q
     1) Evans, Sheroid                  2) Frazier, Reginald
     3) Washington, Anthony             4) Davidson, Quincy
  5 15 49 Vegas Lightning T C  'A'                        41.18q
     1) Harris, Aaron                   2) Hotchkins, Joeal
     3) Murray, Shaun                   4) Wharton, Garic
  6 05-17 Pacestters  'A'                                 41.74q
     1) Dixon, Charles                  2) Carter, Austin
     3) Heriot, Blake                   4) Higgins, Dontell
  7 14-38 The Flying Jaguars Track  'A'                   41.74q
     1) Sena, Kaio                      2) Norman, Terea
     3) Johnson, Shawan                 4) Harris, Jammell
  8 03 10 Hummingbird Track Club  'A'                     41.75q
     1) Edgerton, Trent                 2) Steele, Reginald
     3) Oma, Eyong                      4) Haughton, Johnathan
  9 06-09 Speed City TC  'A'                              41.97
     1) Humphrey, Maudrecus             2) May, Anthony
     3) Porter, Clay                    4) Walters, Alexander
 10 06-24 Mississippi Heat Track C  'A'                   41.98
     1) Calvin, Demond                  2) Hollingbird, Renaldo
     3) Maxey, Antonio                  4) White, Darius
 11 15 33 Cheetahs Int'L  'A'                             42.10
     1) Chavers, Jacob                  2) Herrera, Taylor
     3) Salgado, Robertino              4) Vowels, Jacob
 12 08-29-Boys & Girls Club Jaguar  'A'                   42.15
     1) Hodges, Thomas                  2) Nared, Radell
     3) Brown, JaVaun                   4) Logan-Martin, Raecheim
 13 16-13 Sandhills TC  'A'                               42.23
     1) Alston, Ralpheal                2) White, Desmond
     3) Majors, Ben                     4) Shaw, Dj
 14 03 45 Quicksilver Track Club  'A'                     42.29
     1) Victorian, Jibri                2) Allen, Alexander
     3) Wooten, Dominique               4) Robinson, Charles
 15 05-19 Michigan Accelerators  'A'                      42.31
     1) Bailey, Aaron                   2) Rich, Stephen
     3) Powell, Renaldo                 4) Thompson, Johnte
 16 03 10 Glenarden Track Club  'A'                       42.33
     1) Manning, Collin                 2) Davis, Mark
     3) Mathis, Domonique               4) Williams, Aaron
 17 16-13 Triangle Champions  'A'                         42.43
     1) Barren, Phillip                 2) Fogg, Kevin
     3) Jones, Cardin                   4) Redic, Patrick
 18 07-16-Fort Wayne Express  'A'                         42.46
     1) Barnes, Austen                  2) Ford, Percy
     3) Frederick, Kendal               4) Sapara, Victor
 19 08-29-Bellevue Breeze  'A'                            42.59
     1) Hawkins, Dominique              2) Nehlsen, Kadeem
     3) Ballew, LeAndre                 4) White, Brandon
 20 10-42-Nm Big Red Express Track  'A'                   42.62
     1) Martin, Marcus                  2) El, Wynton
     3) Lewis, Charles                  4) Montoya, Derek
 21 07-21-Angelic Flyers  'A'                             42.71
     1) Kilgore, Jeff                   2) Owens, Kelvin
     3) Johnson, Kaleel                 4) Robinson, Antoine
 22 06-24 Future Track Club  'A'                          42.76
     1) Breaux, Justin                  2) Goree, Joshua
     3) Howard, Titus                   4) Willis, Darvis
 23 10-53-Tx Texas Heat Track Club  'A'                   42.77
     1) Barrs, Brandon                  2) Crayton, Eric
     3) Edwards, Miguel                 4) Powell, Shaun
 24 02-07 Willis Camden Pal  'A'                          42.88
     1) Harriot, Clive                  2) Webb, Tyrie
     3) Frazier, Justin                 4) Farrington, Syteek
 25 05-17 Toledo Titans  'A'                              43.03
     1) Fitzgerald, Denzal              2) Mcbride, Josh
     3) McGlown, Joe                    4) Pullom, Darius
 26 13-36 High Voltage Track Club  'A'                    43.18
     1) Lee, Alexander                  2) Moore, Josh
     3) Bratten, Dustin                 4) Blanks, Christan
 27 01-02 Y Speed TC  'A'                                 44.22
     1) Brice, Malik                    2) Christie, Anthony
     3) Rynolds IV, Arthur              4) Malone, Chrystopher
 28 14-38 Alameda County Contra Co  'A'                   44.62
     1) Atkinson, George                2) Williams, Antoine
     3) Hern, Michael                   4) Moore, Elliot
 29 12-26-Hallmark Track Club  'B'                        46.08
     1) Reeves, Justin                  2) Smith, James
     3) Geary, Jordan                   4) Clark, Toylan
 -- 15 33 Imani Speed City TC  'A'                          DNF
     1) Grim, Michael                   2) Bladen, Gilroy
     3) Dillihunt, Leon                 4) Grant, Kivon
 -- 02-08 Sigma Int'l Track Club  'A'                       DNF
     1) Batch, Anthony                  2) Smith, Gerard
     3) Ulatowski, Evan                 4) Thompson, Brandon
 -- 08-20-Silver Springs Spartans  'A'                       DQ  Zone Violation
     1) Farrington, Washington          2) Davis, Eddie
     3) Thompson, Justin                4) Campbell, Isaiah
Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade Phoenix KT St. Vincent Normatec