Join/Renew Now

Results

4x400 Meter Relay Midget Boys
================================================================
 Nat'l Youth: N 3:47.50  7/31/1994   Glenarden TC, Upper Marlbor
                         B Haigler, K Lewis, H Jefferson, A Washington
     JO Meet: J 3:47.50  7/31/1994   Glenarden TC, Upper Marlbor
                         B Haigler, K Lewis, H Jefferson, A Washington
    Team                                                Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 12-25-Houston Heat Track Team  'A'                  4:02.28Q
     1) Moore, Bryan                    2) Mallard, Dominque
     3) Smith, Ivy                      4) Davis, Earnest
  2 03 10 Glenarden Track Club  'A'                     4:02.46q
     1) Prestwood-Summers, Ralph        2) Russell, Devine
     3) Turner, Darryl                  4) Brown, Edwin
  3 16-13 Carolina Elite TC  'A'                        4:19.09
     1) Boone, Tyler                    2) Bowman, Anthony
     3) Peebles, Dylan                  4) Gibson, Brandon
  4 14-38 Fast Forward Vpal  'A'                        4:23.05
     1) Gibson, Joshua                  2) Hesz, Vayshon
     3) Booker, Devon                   4) McCollumn, Marcus
  5 09-27 Southern Oklahoma TC  'A'                     4:33.11
     1) Adams, Naseem                   2) Walker, Orrin
     3) Clark, Andrew                   4) Herbert, Quentin
  6 10-48-Az Do Right TC  'A'                           4:51.78
     1) Garrett, Quinton                2) Greenjr, Jerome
     3) Myers, Pavone                   4) White, Rakevion
Heat  2 Preliminaries
  1 04-14 Miami Gardens Express  'A'                    3:59.14Q
     1) Champlin, Ryan                  2) Decious, Marquis
     3) Lamb, Camrin                    4) Walton, Jamal
  2 12-25-Texas Storm Track Club  'A'                   4:01.25q
     1) Killpatrick, Sean               2) Hill, Holton
     3) Owens, Kevin                    4) Boudreaux, Bruse
  3 16-13 Track Xplosion  'A'                           4:15.04
     1) Jordan, Spencer                 2) Whitehead, Kelton
     3) Mcarn, Trevon                   4) Spencer, Johnathan
  4 03 10 Glenarden Track Club  'B'                     4:15.54
     1) Davis, Justin                   2) Davis, Isaiah
     3) Branch, Shareek                 4) Hall-Robinson, Jubril
  5 09-27 Eastside Steppers TC  'A'                     4:30.71
     1) Charlton, Aaron                 2) Charlton, Robert
     3) Ingram, Davion                  4) Gordon Jr., Steve
  6 13-37 Allegiance Athletic Club  'A'                 4:56.63
     1) Livingston, Tremayne            2) Berry, Cornelious
     3) Brown, Brandon                  4) Shellmire, Julius
  7 06-24 Elm Grove Track Club  'A'                     5:06.45
     1) White, Kayin                    2) James, Daniel
     3) Redd, Neko                      4) Snerling, Tyler
Heat  3 Preliminaries
  1 12-25-Track Houston  'A'                            4:03.41Q
     1) Deadmon, Bryce                  2) Booker III, Charlie	
     3) Coleman, Cort                   4) Johnson, Dedric
  2 15 33 So Cal Comets  'A'                            4:06.13q
     1) Sloan, Oliver                   2) Lambert, Leo
     3) Meyer, Christian                4) Jackson, Stone
  3 16-13 Fayetteville Flyers TC  'A'                   4:13.57
     1) Smith, Brandon                  2) Semple, Terrence
     3) Mclaughlin, Jayshawn            4) Richardson, Clarence
  4 07-16-Indiana Storm TC  'A'                         4:25.16
     1) Chavis, John                    2) Foster, Simeon
     3) Perkins, Chris                  4) Roach, Ivory
  5 10-53-Tx El Paso Wings Track C  'A'                 4:27.08
     1) Fajardo, Felix                  2) Cobos, Jacob
     3) Hernandez, Christian            4) Stroman, Devon
  6 10-48-Az Mustangs TC  'A'                           4:27.18
     1) Cofield, Chris                  2) Hawkins, Aarin
     3) Sharp, Malique                  4) Turner, Adam
  7 01-06-Notre Dame  'A'                               5:00.38
     1) Acevedo, Jeffrey                2) Polo, Optaciano
     3) Suazo, Anthony                  4) Polo, Francisco
Heat  4 Preliminaries
  1 15 33 Speed City Track  'A'                         3:55.75Q
     1) Jackson, Jerone                 2) Levias, Jayson
     3) Scott, Brenden                  4) Wilcox, Chris
  2 15 49 Unlv Elite Track Club  'A'                    4:02.90q
     1) Allison, Kasey                  2) Booze, Russelle
     3) Washington, Zakee               4) Williams, Marques
  3 03 10 Track Express Track Club  'A'                 4:11.44
     1) Akil, Isaiah                    2) Mcfarland, Anthony
     3) Taylor, Kellon                  4) Watson, Bert
  4 14-38 Umoja TC  'A'                                 4:19.84
     1) Baynard, Daryon                 2) James II, Oscar
     3) Ridgeway, Da Shon               4) Grant, Jonathan
  5 07-16-Fort Wayne Express  'A'                       4:25.00
     1) Ash, Jason                      2) Law, Brayden
     3) Schleter, Eric                  4) Stephens, Bruce
  6 05-19 Michigan Accelerators  'A'                    4:28.84
     1) Mason, Kenyatta                 2) Redmond, Anthony
     3) Hayes, Benjamin                 4) Franklin, Marvin
  7 02-07 Franklin Track Club  'A'                      4:52.46
     1) Crump, Linwood                  2) Holness, Colin
     3) Screven, Tayari                 4) Uzzell, Nile
================================================================
 Nat'l Youth: N 3:47.50  7/31/1994   Glenarden TC, Upper Marlbor
                         B Haigler, K Lewis, H Jefferson, A Washington
     JO Meet: J 3:47.50  7/31/1994   Glenarden TC, Upper Marlbor
                         B Haigler, K Lewis, H Jefferson, A Washington
    Team                                                Prelims
================================================================
Preliminaries
  1 15 33 Speed City Track  'A'                         3:55.75Q
     1) Jackson, Jerone                 2) Levias, Jayson
     3) Scott, Brenden                  4) Wilcox, Chris
  2 04-14 Miami Gardens Express  'A'                    3:59.14Q
     1) Champlin, Ryan                  2) Decious, Marquis
     3) Lamb, Camrin                    4) Walton, Jamal
  3 12-25-Houston Heat Track Team  'A'                  4:02.28Q
     1) Moore, Bryan                    2) Mallard, Dominque
     3) Smith, Ivy                      4) Davis, Earnest
  4 12-25-Track Houston  'A'                            4:03.41Q
     1) Deadmon, Bryce                  2) Booker III, Charlie	
     3) Coleman, Cort                   4) Johnson, Dedric
  5 12-25-Texas Storm Track Club  'A'                   4:01.25q
     1) Killpatrick, Sean               2) Hill, Holton
     3) Owens, Kevin                    4) Boudreaux, Bruse
  6 03 10 Glenarden Track Club  'A'                     4:02.46q
     1) Prestwood-Summers, Ralph        2) Russell, Devine
     3) Turner, Darryl                  4) Brown, Edwin
  7 15 49 Unlv Elite Track Club  'A'                    4:02.90q
     1) Allison, Kasey                  2) Booze, Russelle
     3) Washington, Zakee               4) Williams, Marques
  8 15 33 So Cal Comets  'A'                            4:06.13q
     1) Sloan, Oliver                   2) Lambert, Leo
     3) Meyer, Christian                4) Jackson, Stone
  9 03 10 Track Express Track Club  'A'                 4:11.44
     1) Akil, Isaiah                    2) Mcfarland, Anthony
     3) Taylor, Kellon                  4) Watson, Bert
 10 16-13 Fayetteville Flyers TC  'A'                   4:13.57
     1) Smith, Brandon                  2) Semple, Terrence
     3) Mclaughlin, Jayshawn            4) Richardson, Clarence
 11 16-13 Track Xplosion  'A'                           4:15.04
     1) Jordan, Spencer                 2) Whitehead, Kelton
     3) Mcarn, Trevon                   4) Spencer, Johnathan
 12 03 10 Glenarden Track Club  'B'                     4:15.54
     1) Davis, Justin                   2) Davis, Isaiah
     3) Branch, Shareek                 4) Hall-Robinson, Jubril
 13 16-13 Carolina Elite TC  'A'                        4:19.09
     1) Boone, Tyler                    2) Bowman, Anthony
     3) Peebles, Dylan                  4) Gibson, Brandon
 14 14-38 Umoja TC  'A'                                 4:19.84
     1) Baynard, Daryon                 2) James II, Oscar
     3) Ridgeway, Da Shon               4) Grant, Jonathan
 15 14-38 Fast Forward Vpal  'A'                        4:23.05
     1) Gibson, Joshua                  2) Hesz, Vayshon
     3) Booker, Devon                   4) McCollumn, Marcus
 16 07-16-Fort Wayne Express  'A'                       4:25.00
     1) Ash, Jason                      2) Law, Brayden
     3) Schleter, Eric                  4) Stephens, Bruce
 17 07-16-Indiana Storm TC  'A'                         4:25.16
     1) Chavis, John                    2) Foster, Simeon
     3) Perkins, Chris                  4) Roach, Ivory
 18 10-53-Tx El Paso Wings Track C  'A'                 4:27.08
     1) Fajardo, Felix                  2) Cobos, Jacob
     3) Hernandez, Christian            4) Stroman, Devon
 19 10-48-Az Mustangs TC  'A'                           4:27.18
     1) Cofield, Chris                  2) Hawkins, Aarin
     3) Sharp, Malique                  4) Turner, Adam
 20 05-19 Michigan Accelerators  'A'                    4:28.84
     1) Mason, Kenyatta                 2) Redmond, Anthony
     3) Hayes, Benjamin                 4) Franklin, Marvin
 21 09-27 Eastside Steppers TC  'A'                     4:30.71
     1) Charlton, Aaron                 2) Charlton, Robert
     3) Ingram, Davion                  4) Gordon Jr., Steve
 22 09-27 Southern Oklahoma TC  'A'                     4:33.11
     1) Adams, Naseem                   2) Walker, Orrin
     3) Clark, Andrew                   4) Herbert, Quentin
 23 10-48-Az Do Right TC  'A'                           4:51.78
     1) Garrett, Quinton                2) Greenjr, Jerome
     3) Myers, Pavone                   4) White, Rakevion
 24 02-07 Franklin Track Club  'A'                      4:52.46
     1) Crump, Linwood                  2) Holness, Colin
     3) Screven, Tayari                 4) Uzzell, Nile
 25 13-37 Allegiance Athletic Club  'A'                 4:56.63
     1) Livingston, Tremayne            2) Berry, Cornelious
     3) Brown, Brandon                  4) Shellmire, Julius
 26 01-06-Notre Dame  'A'                               5:00.38
     1) Acevedo, Jeffrey                2) Polo, Optaciano
     3) Suazo, Anthony                  4) Polo, Francisco
 27 06-24 Elm Grove Track Club  'A'                     5:06.45
     1) White, Kayin                    2) James, Daniel
     3) Redd, Neko                      4) Snerling, Tyler
Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade Phoenix KT St. Vincent Normatec