Join/Renew Now

Results - USATF Nebraska Association Junior Olympic Track & Field
Championships

6/20-21/09 - Omaha, Nebraska

 Event 100  100 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Aries Phillips            99 United,Omaha, NE         14.22q  1 
  2 Shechaniah McGhee         99 Jaguars,Omaha, NE        15.27q  2 
  3 Alexis Riley              99 Warriors,Omaha, NE       15.30q  3 
  4 Miche Wilson              00 Jaguars,Omaha, NE        15.36q  4 
  5 Shawn Prater              99 Warriors,Omaha, NE       15.41q  5 
  6 Mia Bonam                 01 United,Omaha, NE         15.45q  5 
  7 Rebekah Roh               99 Unatt,Abie, NE           15.49q  2 
  8 Alayna Whipple            99 Unatt,Arapahoe, NE       15.55q  3 
  9 Riley Dailey              00 Jaguars,Omaha, NE        15.56   1 
 10 Taisha Crider             99 Unatt,Bayard, NE         15.76   2 
 11 Destiny Scott             99 Jaguars,Omaha, NE        15.87   4 
 12 Maddison Roumph           99 Fremont,Cedar Bluff      15.92   1 
 13 Myahni Green              02 Jaguars,Omaha, NE        16.02   4 
 14 Ebone' Stingley           01 Jaguars,Omaha, NE        16.27   3 
 15 Lazarria Smith            01 Warriors,Omaha, NE       16.34   3 
 16 Y'Rion Harris-McPhaull    99 Striders,Omaha, NE       16.49   1 
 17 Kelani Kennedy            99 Breeze,Bellevue, NE      16.53   2 
 18 Jayden Swain              00 Titans,Hastings, NE      16.72   1 
 19 Margaret Mullen           00 Flyers,Omaha, NE         16.75   4 
 20 Simone Regnier            01 Flyers,Omaha, NE         16.89   5 
 21 Casandra Roberts          99 Unatt,Harvard, NE        16.89   1 
 22 Tycee Brown               99 Bengals,Omaha, NE        17.18   2 
 23 Tranetta Walker           01 Wings,Omaha, NE          17.19   5 
 24 Olivia Micek              00 Kearney,Kearney, NE      17.44   5 
 25 Kendall Bonam             00 Warriors,Omaha, NE       17.63   5 
 26 Eve Fountain              02 Wings,Omaha, NE          17.65   4 
 27 Emma Schwartz             99 Lytc,Lincoln, NE         18.11   3 
 28 Jordyn Bonam              01 Warriors,Omaha, NE       18.12   1 
 29 JoNisa Toney              01 Warriors,Omaha, NE       18.19   1 
 30 Tylesha Jackson           99 Warriors,Omaha, NE       18.27   4 
 31 Danell Bonam              00 Warriors,Omaha, NE       18.31   2 
 32 Kylie Brewer              03 Jaguars,Omaha, NE        18.32   5 
 33 Kimara Keith              00 Warriors,Omaha, NE       18.42   2 
 34 Kristen Prater            02 Warriors,Omaha, NE       18.50   3 
 35 Kaylynn Tucker            01 Wings,Omaha, NE          18.51   2 
 36 Layla Hibma               01 Striders,Omaha, NE       18.69   3 
 37 Artavia Bosan             02 Striders,Omaha, NE       18.89   4 
 38 Ya'Tonya Lewis-Morgan     02 Striders,Omaha, NE       19.14   4 
 39 Brook Wigdahl             01 Racers,Elkhorn, NE       20.68   3 
 40 Shawnissa McGuire         02 Bengals,Omaha, NE        21.26   5 
 
Event 100  100 Meter Dash Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Aries Phillips            99 United,Omaha, NE         14.21  
  2 Shechaniah McGhee         99 Jaguars,Omaha, NE        14.97  
  3 Rebekah Roh               99 Unatt,Abie, NE           15.37  
  4 Miche Wilson              00 Jaguars,Omaha, NE        15.52  
  5 Alexis Riley              99 Warriors,Omaha, NE       15.53  
  6 Mia Bonam                 01 United,Omaha, NE         15.62  
  7 Shawn Prater              99 Warriors,Omaha, NE       15.64  
  8 Alayna Whipple            99 Unatt,Arapahoe, NE       15.67  
 
Event 101  200 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Aries Phillips            99 United,Omaha, NE         29.17   1 
  2 Shechaniah McGhee         99 Jaguars,Omaha, NE        31.72   1 
  3 Alexis Riley              99 Warriors,Omaha, NE       32.17   1 
  4 Mia Bonam                 01 United,Omaha, NE         32.74   1 
  5 Shawn Prater              99 Warriors,Omaha, NE       33.00   2 
  6 Madison Asche             99 Flyers,Omaha, NE         33.07   1 
  7 Taleah Gully              00 Wings,Omaha, NE          33.28   1 
  8 Truth Ross                99 Jaguars,Omaha, NE        33.40   2 
  9 Alayna Whipple            99 Unatt,Arapahoe, NE       33.80   1 
 10 Chaniya Alioth            99 Jaguars,Omaha, NE        33.88   2 
 11 Miche Wilson              00 Jaguars,Omaha, NE        33.94   2 
 12 Riley Dailey              00 Jaguars,Omaha, NE        34.16   1 
 13 Myahni Green              02 Jaguars,Omaha, NE        34.28   3 
 14 Taisha Crider             99 Unatt,Bayard, NE         34.51   3 
 15 Y'Rion Harris-McPhaull    99 Striders,Omaha, NE       34.65   2 
 16 Bethany Shield            99 Lytc,Lincoln, NE         35.12   2 
 17 Destiny Scott             99 Jaguars,Omaha, NE        35.14   2 
 18 Mya Mace                  99 Breeze,Bellevue, NE      35.59   4 
 19 Nadia Williams            99 Striders,Omaha, NE       35.80   3 
 20 Josie Medill              00 Jets,Lincoln, NE         36.19   3 
 21 Simone Regnier            01 Flyers,Omaha, NE         36.46   4 
 22 Olivia Micek              00 Kearney,Kearney, NE      36.69   2 
 23 Nickiya Mitchelle         01 United,Omaha, NE         36.78   3 
 24 Tranetta Walker           01 Wings,Omaha, NE          36.81   3 
 25 Morgan Louderback         99 Unatt,Lincoln, NE        37.39   3 
 26 Jordyn Bonam              01 Warriors,Omaha, NE       38.02   6 
 27 Chloe Hammond             01 Lytc,Lincoln, NE         38.26   4 
 28 JoNisa Toney              01 Warriors,Omaha, NE       38.55   5 
 29 Ayanna Grayson-Mack       01 Wings,Omaha, NE          38.60   4 
 30 Layla Hibma               01 Striders,Omaha, NE       38.61   5 
 31 Kylie Brewer              03 Jaguars,Omaha, NE        38.67   5 
 32 Kaylynn Tucker            01 Wings,Omaha, NE          38.74   5 
 33 Desyree' McGhee           02 United,Omaha, NE         38.95   3 
 34 Elizabeth Pleasant        99 Flyers,Omaha, NE         39.09   5 
 35 Kendall Bonam             00 Warriors,Omaha, NE       39.12   4 
 36 Maya Jackson              00 Bengals,Omaha, NE        39.28   4 
 37 Ebone' Stingley           01 Jaguars,Omaha, NE        39.35   4 
 38 Kristen Prater            02 Warriors,Omaha, NE       39.92   5 
 39 Danell Bonam              00 Warriors,Omaha, NE       39.95   4 
 40 Kinsli Auman              01 Flyers,Gretna, NE        40.23   6 
 41 Ya'Tonya Lewis-Morgan     02 Striders,Omaha, NE       41.68   6 
 42 Keziah Moore              04 Bengals,Omaha, NE        43.70   6 
 43 Jaidya Moore              03 United,Omaha, NE         50.29   5 
 44 Asia Ford                 04 Bengals,Omaha, NE      1:06.41   6 
 
Event 102  400 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Shaylee Scranton          99 Unatt,Thedford, NE     1:11.47   1 
  2 Madison Asche             99 Flyers,Omaha, NE       1:11.51   1 
  3 Rebekah Roh               99 Unatt,Abie, NE         1:13.59   1 
  4 Chaniya Alioth            99 Jaguars,Omaha, NE      1:16.90   2 
  5 Mia Bonam                 01 United,Omaha, NE       1:17.28   1 
  6 Maddison Roumph           99 Fremont,Cedar Bluff    1:17.68   2 
  7 Taytem Coleman            99 Lytc,Lincoln, NE       1:18.20   2 
  8 Jaidon Hollingsworth      99 Jaguars,Omaha, NE      1:19.03   1 
  9 Lazarria Smith            01 Warriors,Omaha, NE     1:20.08   1 
 10 Bethany Shield            99 Lytc,Lincoln, NE       1:20.61   2 
 11 Taleah Gully              00 Wings,Omaha, NE        1:21.10   2 
 12 Morgan Louderback         99 Unatt,Lincoln, NE      1:21.46   3 
 13 Margaret Mullen           00 Flyers,Omaha, NE       1:22.06   1 
 14 Olivia Micek              00 Kearney,Kearney, NE    1:24.08   3 
 15 Laney Macnamara           99 Racers,Omaha, NE       1:29.68   2 
 16 Desyree' McGhee           02 United,Omaha, NE       1:29.82   3 
 17 Keondra Whisenhunt        00 Breeze,Bellevue, NE    1:32.84   3 
 18 Chloe Hammond             01 Lytc,Lincoln, NE       1:33.47   2 
 19 Taylor Hickey             00 Elwood,Smithfield,     1:34.13   2 
 20 Ayanna Grayson-Mack       01 Wings,Omaha, NE        1:37.26   3 
 21 Jordyn Bonam              01 Warriors,Omaha, NE     1:44.30   3 
 22 Jaidya Moore              03 United,Omaha, NE       1:54.02   3 
 
Event 103  800 Meter Run Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Shaylee Scranton          99 Unatt,Thedford, NE     2:48.52  
  2 Autumn Gramham            99 Unatt,Plattsmouth,     2:52.50  
  3 Taytem Coleman            99 Lytc,Lincoln, NE       2:59.52  
  4 Alex Schwartz             99 Lytc,Lincoln, NE       2:59.85  
  5 Jaidon Hollingsworth      99 Jaguars,Omaha, NE      3:00.62  
  6 Rebecca Jerina            99 Lytc,Lincoln, NE       3:02.70  
  7 Laney Macnamara           99 Racers,Omaha, NE       3:15.82  
  8 Molly Simpson             01 Breeze,Bellevue, NE    3:18.05  
  9 Taylor Hickey             00 Elwood,Smithfield,     3:32.53  
 10 Nicole Packwood           01 Racers,Omaha, NE       3:43.50  
 
Event 104  1500 Meter Run Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Autumn Gramham            99 Unatt,Plattsmouth,     5:48.82  
  2 Ally Lunzmann             00 Lytc,Lincoln, NE       6:15.27  
  3 Alex Schwartz             99 Lytc,Lincoln, NE       6:52.47  
 
Event 106  4x100 Meter Relay Bantam Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Boys & Girls Club Jaguars                           1:00.86  
     1) Chaniya Alioth 99               2) Riley Dailey 00                
     3) Shechaniah McGhee 99            4) Miche Wilson 00                
  2 Nebraska Warriors                                   1:06.86  
     1) Kendall Bonam 00                2) Lazarria Smith 01              
     3) Shawn Prater 99                 4) Alexis Riley 99                
  3 Wings Of Omaha                                      1:07.47  
     1) Danyelle Walsh 99               2) Tranetta Walker 01             
     3) Kaylynn Tucker 01               4) Taleah Gully 00                
  4 Nebraska Warriors  'B'                              1:12.80  
     1) Danell Bonam 00                 2) Jordyn Bonam 01                
     3) Tylesha Jackson 99              4) Kristen Prater 02              
 -- North Omaha Bengals                                      DQ  
     1) Asia Ford 04                    2) Cierra Marks 03                
     3) Jazmier Holmes 02               4) Shawnissa McGuire 02           
 
Event 107  4x400 Meter Relay Bantam Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Lincoln Youth Track Club                            5:47.04  
     1) Rebecca Jerina 99               2) Ally Lunzmann 00               
     3) Alex Schwartz 99                4) Emma Schwartz 99               
  2 North Omaha Bengals                                 6:13.69  
     1) Tycee Brown 99                  2) Maya Jackson 00                
     3) Ceaunie Marks 01                4) Keziah Moore 04                
  3 Cornhusker Flyers                                   6:17.75  
     1) Kinsli Auman 01                 2) Margaret Mullen 00             
     3) Elizabeth Pleasant 99           4) Simone Regnier 01              
  4 Omaha Racers                                        6:18.65  
     1) Laney Macnamara 99              2) Katie Krager 00                
     3) Nicole Packwood 01              4) Rachel Packwood 99             
 
Event 108  High Jump Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Taytem Coleman            99 Lytc,Lincoln, NE       3-06.00  
  2 Madison Asche             99 Flyers,Omaha, NE      J3-06.00  
  3 Nadia Williams            99 Striders,Omaha, NE     3-04.00  
  4 Rachel Packwood           99 Racers,Omaha, NE       3-02.00  
  4 Kennedy Berreckman        00 Cozad,Cozad, NE        3-02.00  
  6 Josie Medill              00 Jets,Lincoln, NE       3-00.00  
  7 Taylor Hickey             00 Elwood,Smithfield,     2-10.00  
 
Event 109  Long Jump Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Aries Phillips            99 United,Omaha, NE      13-01.00  
  2 Alayna Whipple            99 Unatt,Arapahoe, NE    10-08.00  
  3 Bethany Shield            99 Lytc,Lincoln, NE      10-03.50  
  3 Maddison Roumph           99 Fremont,Cedar Bluff   10-03.50  
  5 Alexa Blase               99 Unatt,Grand Island,   10-02.00  
  6 Taisha Crider             99 Unatt,Bayard, NE      10-01.00  
  7 Morgan Louderback         99 Unatt,Lincoln, NE      9-08.50  
  8 Casandra Roberts          99 Unatt,Harvard, NE      9-08.25  
  8 Kelani Kennedy            99 Breeze,Bellevue, NE    9-08.25  
 10 Mya Sears                 00 Lytc,Lincoln, NE       9-06.75  
 11 Nicole Gochenour          99 Flyers,Missouri Val    9-06.50  
 12 Kennedy Gochenour         99 Flyers,Logan, IA       9-06.00  
 12 Kennedy Berreckman        00 Cozad,Cozad, NE        9-06.00  
 14 Maranda Saltzman          00 Breeze,Bellevue, NE    9-05.75  
 15 Elizabeth Pleasant        99 Flyers,Omaha, NE       9-01.00  
 16 Josie Medill              00 Jets,Lincoln, NE       8-08.25  
 17 Katie Krager              00 Racers,Omaha, NE       8-07.25  
 18 Ebone' Stingley           01 Jaguars,Omaha, NE      8-06.50  
 19 Emma Schwartz             99 Lytc,Lincoln, NE       8-02.00  
 20 Kimara Keith              00 Warriors,Omaha, NE     7-07.75  
 21 Kinsli Auman              01 Flyers,Gretna, NE      6-08.25  
 22 Erin Davis                01 Wings,Bennington, N    6-08.00  
 23 Joselyn Alvarado          00 Breeze,Bellevue, NE    5-07.25  
 
Event 110  Shot Put (6#) Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Shaylee Scranton          99 Unatt,Thedford, NE    19-07.00  
  2 Kennedy Gochenour         99 Flyers,Logan, IA      19-02.00  
  3 Morghan Mace              00 Breeze,Bellevue, NE   15-11.00  
  4 Lexi Vertin               01 Saints,Hastings, NE   15-10.50  
  5 Kennedy Berreckman        00 Cozad,Cozad, NE       15-09.00  
  6 Mya Mace                  99 Breeze,Bellevue, NE   14-08.00  
  7 Nadia Williams            99 Striders,Omaha, NE    13-10.50  
  8 Nicole Gochenour          99 Flyers,Missouri Val   13-09.00  
  9 Emma Lloyd                02 West O,Omaha, NE      13-04.00  
 10 Erin Davis                01 Wings,Bennington, N   11-08.00  
 
Event 111  Javelin Throw (300G) Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kennedy Gochenour         99 Flyers,Logan, IA         65-01  
  2 Keondra Whisenhunt        00 Breeze,Bellevue, NE      52-11  
  3 Morghan Mace              00 Breeze,Bellevue, NE      50-11  
  4 Mya Mace                  99 Breeze,Bellevue, NE      50-01  
  5 Emma Lloyd                02 West O,Omaha, NE         45-07  
  6 Nicole Gochenour          99 Flyers,Missouri Val      44-07  
  7 Mya Sears                 00 Lytc,Lincoln, NE         37-03  
  8 Katie Krager              00 Racers,Omaha, NE         32-06  
  9 Brook Wigdahl             01 Racers,Elkhorn, NE       31-10  
 
Event 150  100 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 K.J. Cotton               99 Unatt,LaVista, NE        13.90q  2 
  2 Shannon Brewer            99 Jaguars,Omaha, NE        14.00q  1 
  3 Trevor Gibson             99 Racers,Omaha, NE         14.50q  6 
  4 Max White                 99 Lytc,Lincoln, NE         14.50q  4 
  5 Maxwell Mason             99 Lizards,Scottsbluff      14.82q  6 
  6 Jaylen Perkins            99 Warriors,Omaha, NE       14.85q  3 
  7 Layne Shipman             99 Titans                   14.99q  5 
  8 Jordan Flowers            99 Jaguars,Omaha, NE        15.02q  5 
  9 Cole Whitlow              99 Breeze,Bellevue, NE      15.08   6 
 10 Karrson Ewing             00 Warriors,Omaha, NE       15.28   5 
 11 Taliq Ellis               00 Lytc,Lincvoln, NE        15.30   1 
 12 Riley Berner              99 Unatt,Norfolk, NE        15.32   5 
 13 Drake LeBar               99 Titans,Hastings, NE      15.42   3 
 14 Zander Gray               01 Jaguars,Omaha, NE        15.66   6 
 15 Jason Hartzell            01 Warriors,Omaha, NE       15.71   2 
 16 Trenton Kopecky           99 Titans,Hastings, NE      15.81   5 
 17 Dinairo Walker            99 Jaguars,Omaha, NE        15.88   4 
 18 Michael Knowles           99 Jaguars,Omaha, NE        15.96   5 
 19 Daron Johnson             99 Warriors,Omaha, NE       16.01   2 
 20 Reid Houchin              99 Jets,Omaha, NE           16.02   3 
 21 Lionel Cawthon            01 Jaguars,Omaha, NE        16.40   1 
 22 Jevyon Ducker             01 Breeze,Bellevue, NE      16.48   6 
 23 Drake Gilliland           00 Lizards,Scottsbluff      16.64   4 
 24 Roderick Dailey           02 Jaguars,Omaha, NE        16.93   4 
 25 Tarik Smith               99 Striders,Omaha, NE       16.93   4 
 26 Dion Bonam                00 Jaguars,Omaha, NE        17.07   1 
 27 Tyrese Walker             99 Wings,Omaha, NE          17.08   1 
 28 Austin Jablonski          00 Jets,Lincoln, NE         17.19   5 
 29 Cameron Jarosik           99 Unatt,Aurora, NE         17.22   1 
 30 Jayden Westland           00 Kearney                  17.23   3 
 31 Jadin Johnson             02 Warriors,Omaha, NE       17.28   4 
 32 Kirnan Koenig             99 Jets,Lincoln, NE         17.36   6 
 33 Blake Johnson             99 Racers,Elkhorn, NE       17.46   1 
 34 Colton Phillips           99 Unatt,Omaha, NE          17.75   2 
 35 Tae'Lyn Nicholson         01 Warriors,Omaha, NE       17.88   3 
 36 Jayden McGary             02 Jaguars,Omaha, NE        18.03   6 
 37 Jakobe Edwards            02 Jaguars,Omaha, NE        18.10   3 
 38 Tavyer Glass              99 Warriors,Omaha, NE       18.22   1 
 39 Michael Foster            00 Wings,Omaha, NE          18.22   6 
 40 Matthew Medill            03 Jets,Lincoln, NE         18.22   2 
 41 Tytus Glass               02 Warriors,Omaha, NE       18.82   2 
 42 Zion Price                00 Striders,Omaha, NE       19.52   2 
 43 Denzel Pollock            02 Warriors,Omaha, NE       19.69   5 
 44 Lionel McPhaull  JR       01 Striders,Omaha, NE       20.19   4 
 45 Tariq Douglas             02 Wings,Omaha, NE          20.48   3 
 
Event 150  100 Meter Dash Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Shannon Brewer            99 Jaguars,Omaha, NE        13.52  
  2 K.J. Cotton               99 Unatt,LaVista, NE        13.52  
  3 Max White                 99 Lytc,Lincoln, NE         14.13  
  4 Trevor Gibson             99 Racers,Omaha, NE         14.40  
  5 Jaylen Perkins            99 Warriors,Omaha, NE       14.44  
  6 Maxwell Mason             99 Lizards,Scottsbluff      14.94  
  7 Layne Shipman             99 Titans                   15.07  
  8 Jordan Flowers            99 Jaguars,Omaha, NE        15.45  
 
Event 151  200 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Shannon Brewer            99 Jaguars,Omaha, NE        27.81   5 
  2 K.J. Cotton               99 Unatt,LaVista, NE        28.00   5 
  3 Max White                 99 Lytc,Lincoln, NE         29.75   5 
  4 Jaylen Perkins            99 Warriors,Omaha, NE       30.36   5 
  5 Cole Whitlow              99 Breeze,Bellevue, NE      31.34   5 
  6 Maxwell Mason             99 Lizards,Scottsbluff      31.85   5 
  7 Taliq Ellis               00 Lytc,Lincvoln, NE        31.91   1 
  8 Kesaiah Parks             01 Elite,Omaha, NE          32.08   4 
  9 Riley Berner              99 Unatt,Norfolk, NE        32.18   5 
 10 Phalen Sanford            99 Unatt,Benkelman, NE      32.22   4 
 11 Layne Shipman             99 Titans                   32.25   4 
 12 Michael Knowles           99 Jaguars,Omaha, NE        33.19   3 
 13 Daron Johnson             99 Warriors,Omaha, NE       33.42   4 
 14 Dinairo Walker            99 Jaguars,Omaha, NE        33.46   4 
 15 Ali Williams              00 Jaguars,Papillion,       33.68   3 
 16 Darius Luff               01 Elite,Lincoln, NE        33.68   3 
 17 Jordan Williams           99 Lytc,Lincoln, NE         34.39   1 
 18 Jason Hartzell            01 Warriors,Omaha, NE       34.43   4 
 19 Tyrese Walker             99 Wings,Omaha, NE          34.89   3 
 20 Karrson Ewing             00 Warriors,Omaha, NE       35.09   4 
 21 Jayden Westland           00 Kearney                  35.31   3 
 22 Dion Bonam                00 Jaguars,Omaha, NE        35.31   2 
 23 Zander Gray               01 Jaguars,Omaha, NE        35.40   3 
 24 Cameron Jarosik           99 Unatt,Aurora, NE         35.50   2 
 25 Roderick Dailey           02 Jaguars,Omaha, NE        35.85   2 
 26 Lionel Cawthon            01 Jaguars,Omaha, NE        35.85   4 
 27 Jabin Moore               99 Bengals,Omaha, NE        36.03   2 
 28 Blake Johnson             99 Racers,Elkhorn, NE       36.78   1 
 29 Tyreece Wynne             01 Jaguars,Omaha, NE        37.52   3 
 30 Michael Witmer            99 Breeze,Bellevue, NE      37.86   5 
 31 Jayden McGary             02 Jaguars,Omaha, NE        40.23   2 
 32 Jakobe Edwards            02 Jaguars,Omaha, NE        40.54   2 
 33 Tavyer Glass              99 Warriors,Omaha, NE       40.71   1 
 34 Lionel McPhaull  JR       01 Striders,Omaha, NE       42.87   2 
 35 Tytus Glass               02 Warriors,Omaha, NE       43.14   1 
 
Event 152  400 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Phalen Sanford            99 Unatt,Benkelman, NE    1:10.86   3 
  2 Chad Alioth               99 Jaguars,Omaha, NE      1:11.23   1 
  3 Drake LeBar               99 Titans,Hastings, NE    1:11.80   1 
  4 Kesaiah Parks             01 Elite,Omaha, NE        1:13.59   3 
  5 Reid Houchin              99 Jets,Omaha, NE         1:14.27   3 
  6 Jordan Williams           99 Lytc,Lincoln, NE       1:17.87   1 
  7 Cole Mingo                00 Racers,Omaha, NE       1:18.33   2 
  8 Ali Williams              00 Jaguars,Papillion,     1:19.78   3 
  9 Jelani Ladd               01 United,Omaha, NE       1:20.58   2 
 10 Gentry Anderson           99 Unatt,Arapahoe, NE     1:20.85   3 
 11 Jevyon Ducker             01 Breeze,Bellevue, NE    1:21.41   3 
 12 Dejion Smith              00 United,Omaha, NE       1:22.45   3 
 13 Darius Luff               01 Elite,Lincoln, NE      1:22.64   3 
 14 Dion Bonam                99 Unatt                  1:27.24   2 
 15 Imari Agee                00 United,Omah, NE        1:31.71   2 
 16 Tekell Binder             00 Titans                 1:32.50   2 
 17 Branden Ballew            01 Striders,Omaha, NE     1:37.79   2 
 18 Antrell Taylor            04 United,Omaha, NE       1:38.49   2 
 
Event 153  800 Meter Run Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Seth Hirsch               99 Racers,Omaha, NE       2:35.05  
  2 Phalen Sanford            99 Unatt,Benkelman, NE    2:44.48  
  3 Mitchell McKibbin         99 Lizards,Minatare, N    2:49.88  
  4 Jared Bledsoe             99 Flyers,Blair, NE       2:50.83  
  5 Trenton Kopecky           99 Titans,Hastings, NE    2:53.41  
  6 Dejion Smith              00 United,Omaha, NE       3:01.50  
  7 Jevyon Ducker             01 Breeze,Bellevue, NE    3:01.56  
  8 Chris Lichti              99 Unatt                  3:30.14  
  9 Garrett Bohling           00 Racers,Omaha, NE       3:42.68  
 10 Brock Cuddy               00 Lytc,Lincoln, NE       4:23.19  
 
Event 154  1500 Meter Run Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Seth Hirsch               99 Racers,Omaha, NE       4:59.81  
  2 Mitchell McKibbin         99 Lizards,Minatare, N    5:47.74  
  3 Jared Bledsoe             99 Flyers,Blair, NE       5:48.15  
  4 Jacob Sellon              99 Fremont,Fremont, NE    6:22.33  
 
Event 155  1500 Meter Race Walk Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jared Bledsoe             99 Flyers,Blair, NE      12:49.78  
 
Event 156  4x100 Meter Relay Bantam Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Boys & Girls Club Jaguars                             59.15  
  2 Boys & Girls Club Jaguars  'B'                      1:05.80  
  3 Wings Of Omaha                                      1:12.53  
     1) Tyler White-Welchen 00          2) Tyrese Walker 99               
     3) Jarrett Proby 00                4) Tariq Douglas 02               
  4 Nebraska Warriors  'B'                              1:12.98  
     1) Jadin Johnson 02                2) Denzel Pollock 02              
     3) Deshawn Woods 03                4) Emarr Vinson 01                
 -- Nebraska Warriors                                        DQ  
     1) Jaylen Perkins 99               2) Jason Hartzell 01              
     3) Karrson Ewing 00                4) Daron Johnson 99               
 
Event 157  4x400 Meter Relay Bantam Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Omaha Racers                                        5:24.32  
     1) Trevor Gibson 99                2) Seth Hirsch 99                 
     3) Cole Mingo 00                   4) Ben Wilson 99                  
  2 Omaha United                                        5:50.26  
     1) Imari Agee 00                   2) Jelani Ladd 01                 
     3) Dejion Smith 00                 4) Antrell Taylor 04              
  3 North Omaha Bengals                                 6:34.13  
     1) Jabin Moore 99                  2) Marrion Marks 02               
     3) Jaleo McGuire 01                4) Dylan Holston 01               
 
Event 158  High Jump Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Chris Lichti              99 Unatt                  3-06.00  
  2 Gentry Anderson           99 Unatt,Arapahoe, NE     3-04.00  
  3 Cole Mingo                00 Racers,Omaha, NE       3-02.00  
  4 Dylan Fedde               99 Fremont,Fremont, NE    3-00.00  
 
Event 159  Long Jump Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Chad Alioth               99 Jaguars,Omaha, NE     12-05.50  
  2 Maxwell Mason             99 Lizards,Scottsbluff   12-04.50  
  3 Trevor Gibson             99 Racers,Omaha, NE     J12-04.50  
  4 Max White                 99 Lytc,Lincoln, NE      12-03.50  
  5 Drake LeBar               99 Titans,Hastings, NE   12-02.25  
  6 Layne Shipman             99 Titans                11-06.00  
  7 Reid Houchin              99 Jets,Omaha, NE        11-03.50  
  8 Riley Berner              99 Unatt,Norfolk, NE     11-03.00  
  9 Michael Witmer            99 Breeze,Bellevue, NE   10-02.25  
 10 Chris Lichti              99 Unatt                 10-01.25  
 11 Michael Knowles           99 Jaguars,Omaha, NE     10-00.50  
 11 Nick Vaske                99 Racers,Omaha, NE      10-00.50  
 13 Blake Johnson             99 Racers,Elkhorn, NE     9-08.75  
 14 Colton Phillips           99 Unatt,Omaha, NE        9-08.50  
 15 Gentry Anderson           99 Unatt,Arapahoe, NE     9-05.25  
 16 Kirnan Koenig             99 Jets,Lincoln, NE       9-01.25  
 17 Drake Gilliland           00 Lizards,Scottsbluff    8-10.50  
 18 Jayden Westland           00 Kearney                8-10.00  
 19 Jakobe Edwards            02 Jaguars,Omaha, NE      8-06.00  
 19 Jordan Flowers            99 Jaguars,Omaha, NE      8-06.00  
 21 Ben Wilson                99 Racers,Omaha, NE       7-10.25  
 22 Tarik Smith               99 Striders,Omaha, NE     7-09.75  
 23 Tariq Douglas             02 Wings,Omaha, NE        6-07.00  
 
Event 160  Shot Put (6#) Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Cyrus Collins             99 United,Omaha, NE      23-02.50  
  2 Alex Goracke              99 Unatt,Harvard, NE     21-05.25  
  3 Dylan Fedde               99 Fremont,Fremont, NE   19-04.75  
  4 Jarrett Proby             00 Wings,Omaha, NE       17-10.75  
  5 Zion Price                00 Striders,Omaha, NE    17-07.50  
  6 Luke Rodriguez            00 Saints,Hastings, NE   17-07.25  
  7 Tyler White-Welchen       00 Wings,Omaha, NE       17-04.50  
  8 Henry Lewis II            00 Wings,Omaha, NE       15-04.25  
  9 Kaden Auman               01 Unatt,Gretna, NE      14-08.00  
 10 Hunter Saltzman           02 Breeze,Bellevue, NE   14-01.50  
 11 Brock Cuddy               00 Lytc,Lincoln, NE      12-09.50  
 12 Branden Ballew            01 Striders,Omaha, NE     9-00.00  
 
Event 161  Javelin Throw (300G) Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Cameron Jarosik           99 Unatt,Aurora, NE         75-11  
  2 Jarrett Proby             00 Wings,Omaha, NE          68-03  
  3 Hunter Saltzman           02 Breeze,Bellevue, NE      61-03  
  4 Kaden Auman               01 Unatt,Gretna, NE         52-04  
  5 Nick Vaske                99 Racers,Omaha, NE         50-03  
  6 Tyler White-Welchen       00 Wings,Omaha, NE          48-04  
  7 Michael Witmer            99 Breeze,Bellevue, NE      47-07  
  8 Ben Wilson                99 Racers,Omaha, NE         45-07  
  9 Cyrus Collins             99 United,Omaha, NE         40-02  
 10 Garrett Bohling           00 Racers,Omaha, NE         30-11  
 11 Matthew Medill            03 Jets,Lincoln, NE         30-06  
 12 Henry Lewis II            00 Wings,Omaha, NE          30-03  
 13 Brock Cuddy               00 Lytc,Lincoln, NE         30-00  
 
Event 200  100 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Ahmani Green              97 Jaguars,Omaha, NE        12.93q  1 
  2 Aaliyah Turner            97 United,Omaha, NE         13.50q  2 
  3 Deja Johnson              98 Warriors,Omaha, NE       14.17q  3 
  4 Emani Stingley            97 Jaguars,Omaha, NE        14.17q  4 
  5 Jade King                 98 Wings,Omaha, NE          14.26q  4 
  6 Kacey Kohlhof             98 Unatt,Lincoln, NE        14.51q  4 
  7 FayeLee Sanford           97 Unatt,Benkelman, NE      14.64q  3 
  8 Sierra Burkinshaw         97 Lytc,Lincoln, NE         14.86q  1 
  9 Gessica Gdowski           97 Fremont,Fremont, NE      15.05   2 
 10 Destiny Jones             98 Jaguars,Omaha, NE        15.28   2 
 11 Avery Culbertson          98 Breeze,Bellevue, NE      15.30   1 
 12 Amari Tyson               98 Jaguars,Omaha, NE        15.38   3 
 13 Markki Frazier            98 Titans,Hastings, NE      15.48   1 
 14 Miranda Knowles           97 Jaguars,Omaha, NE        15.54   3 
 15 Taylor Jensby             98 Unatt,Superior, NE       15.66   3 
 16 Veronica Bryant           97 Breeze,Bellevue, NE      15.73   2 
 17 Charita Dailey            98 Jaguars,Omaha, NE        15.84   1 
 18 Anna White                97 Lytc,Lincoln, NE         16.06   2 
 19 Alyssa Beyersdorf         98 Unatt                    16.08   4 
 20 Madden Sharrett           97 Lytc,Lincoln, NE         16.16   3 
 21 Cavonna Green-Debro       97 Warriors,Omaha, NE       16.35   1 
 22 Sophia Siciunas           98 Flyers,Omaha, NE         16.46   1 
 23 Natalie Hayes             97 Wings,Omaha, NE          16.90   4 
 24 Lauren Boyles             97 Flyers,Omaha, NE         16.91   4 
 25 Lael Goodwin              98 Warriors,Omaha, NE       19.86   2 
 
Event 200  100 Meter Dash Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Ahmani Green              97 Jaguars,Omaha, NE        12.97  
  2 Aaliyah Turner            97 United,Omaha, NE         13.93  
  3 Deja Johnson              98 Warriors,Omaha, NE       14.03  
  4 Emani Stingley            97 Jaguars,Omaha, NE        14.21  
  5 Jade King                 98 Wings,Omaha, NE          14.34  
  6 Kacey Kohlhof             98 Unatt,Lincoln, NE        14.49  
  7 FayeLee Sanford           97 Unatt,Benkelman, NE      14.63  
  8 Sierra Burkinshaw         97 Lytc,Lincoln, NE         14.87  
 
Event 201  200 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Ahmani Green              97 Jaguars,Omaha, NE        26.53   5 
  2 Tiani Reeves              97 Unatt,Gothenburg, N      26.69   5 
  3 Aaliyah Turner            97 United,Omaha, NE         28.72   5 
  4 Deja Johnson              98 Warriors,Omaha, NE       30.18   4 
  5 Caitlyn Cotton            98 Jaguars,Omaha, NE        30.23   5 
  6 Hannah Shield             97 Lytc,Lincoln, NE         30.24   4 
  7 Madeleine Simon           97 Jets,Lincoln, NE         30.44   4 
  8 Elizabeth Drews           97 Flyers,La Vista, NE      30.51   5 
  9 Allison Dmyterko          97 Wings,Omaha, NE          30.71   5 
 10 FayeLee Sanford           97 Unatt,Benkelman, NE      31.27   4 
 11 Alyssa Duval              98 Unatt                    31.31   1 
 12 Ajhia Mann                97 Jaguars,Omaha, NE        31.52   3 
 13 Katelyn Swanson           98 Titans,Hastings, NE      31.58   4 
 14 Sophia Noecker            98 Unatt                    31.75   1 
 15 Leah Banks                98 Jaguars,Omaha, NE        31.97   3 
 16 Kirsten Meyer             98 Racers,Omaha, NE         32.08   3 
 17 Kristine Krager           98 Racers,Omaha, NE         32.18   4 
 18 Joslyn Brewer             97 Jaguars,Omaha, NE        32.20   4 
 19 Destiny Jones             98 Jaguars,Omaha, NE        32.22   4 
 20 Tia Jones                 97 Flyers,Omaha, NE         32.28   3 
 21 Amari Tyson               98 Jaguars,Omaha, NE        32.93   3 
 22 Shakirah Allen            97 Breeze,Bellevue, NE      33.19   5 
 23 Taylor Jensby             98 Unatt,Superior, NE       33.27   1 
 24 Katrina Nesbit            98 Breeze,Bellevue, NE      33.34   5 
 25 Miranda Knowles           97 Jaguars,Omaha, NE        33.48   2 
 26 Sydney McAlister          98 Lytc,Lincoln, NE         33.60   3 
 27 Ashley Hermann            98 Titans,Hastings, NE      33.78   3 
 28 Anna White                97 Lytc,Lincoln, NE         33.79   1 
 29 Markki Frazier            98 Titans,Hastings, NE      33.89   3 
 30 Cavonna Green-Debro       97 Warriors,Omaha, NE       34.18   2 
 31 Sidney Thompson           97 Flyers,Omaha, NE         34.59   2 
 32 Charita Dailey            98 Jaguars,Omaha, NE        34.65   2 
 33 Viktoreea Cox             98 Breeze,Bellevue, NE      34.83   1 
 34 Madden Sharrett           97 Lytc,Lincoln, NE         34.98   2 
 35 Sophia Siciunas           98 Flyers,Omaha, NE         36.10   2 
 36 Sara Pleasant             97 Flyers,Omaha, NE         37.81   2 
 37 Lael Goodwin              98 Warriors,Omaha, NE       42.32   1 
 
Event 202  400 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Tiani Reeves              97 Unatt,Gothenburg, N    1:00.44   3 
  2 Ahmani Green              97 Jaguars,Omaha, NE      1:05.07   3 
  3 McKayla Roberts           97 Flyers,Omaha, NE       1:05.67   3 
  4 Najee' Mitchell           97 Jaguars,Omaha, NE      1:08.26   3 
  5 Madeleine Simon           97 Jets,Lincoln, NE       1:09.73   3 
  6 Elizabeth Drews           97 Flyers,La Vista, NE    1:11.00   3 
  7 Caitlyn Cotton            98 Jaguars,Omaha, NE      1:11.52   2 
  8 Shakirah Allen            97 Breeze,Bellevue, NE    1:13.98   2 
  9 Leah Banks                98 Jaguars,Omaha, NE      1:15.06   2 
 10 Joslyn Brewer             97 Jaguars,Omaha, NE      1:15.42   3 
 11 Alyssa Duval              98 Unatt                  1:15.67   1 
 12 Jessica Moss              97 Unatt,Wood River, N    1:15.92   2 
 13 Lauren Boyles             97 Flyers,Omaha, NE       1:17.02   3 
 14 Sidney Thompson           97 Flyers,Omaha, NE       1:17.66   2 
 15 Katrina Nesbit            98 Breeze,Bellevue, NE    1:18.44   2 
 16 Viktoreea Cox             98 Breeze,Bellevue, NE    1:19.96   1 
 17 Miranda Knowles           97 Jaguars,Omaha, NE      1:20.16   1 
 18 Emily Micek               98 Kearney,Kearney, NE    1:22.53   2 
 19 Sara Pleasant             97 Flyers,Omaha, NE       1:26.48   1 
 
Event 203  800 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 McKayla Roberts           97 Flyers,Omaha, NE       2:32.02  
  2 Alli Ehler                97 Cyclones,Sidney, NE    2:34.90  
  3 Jeralyn Poe               97 Lytc,Lincoln, NE       2:36.70  
  4 Najee' Mitchell           97 Jaguars,Omaha, NE      2:39.31  
  5 Sydney Voss               97 Fremont,Fremont, NE    2:40.06  
  6 Jessi Smith               98 Unatt                  2:40.18  
  7 April Graham              97 Unatt,Plattsmouth,     2:41.54  
  8 Hannah Shield             97 Lytc,Lincoln, NE       2:54.97  
  9 Ellie Beirmann            98 Lytc,Lincoln, NE       3:01.94  
 10 Emily Micek               98 Kearney,Kearney, NE    3:10.64  
 11 Abby Suey                 97 Flyers,Omaha, NE       3:43.52  
 
Event 204  1500 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Alli Ehler                97 Cyclones,Sidney, NE    5:16.71  
  2 Jeralyn Poe               97 Lytc,Lincoln, NE       5:19.93  
  3 Molina Otte               98 Flyers,Omaha, NE       5:25.32  
  4 Emma Frerichs             97 Racers,Omaha, NE       5:49.90  
  5 Sophie Hutson             97 Flyers,Omaha, NE       5:57.38  
  6 Abigail Wilkins           97 Racers,Omaha, NE       6:05.73  
  7 Jessi Smith               98 Unatt                  6:13.58  
  8 Marisa Robles             98 Unatt                  6:24.02  
  9 Emily Micek               98 Kearney,Kearney, NE    6:40.12  
 
Event 205  3000 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Alli Ehler                97 Cyclones,Sidney, NE   11:19.32  
  2 Jeralyn Poe               97 Lytc,Lincoln, NE      11:21.32  
  3 Molina Otte               98 Flyers,Omaha, NE      12:22.98  
  4 Emma Frerichs             97 Racers,Omaha, NE      12:57.83  
  5 Sophie Hutson             97 Flyers,Omaha, NE      13:05.54  
  6 Abigail Wilkins           97 Racers,Omaha, NE      13:08.30  
  7 Marisa Robles             98 Unatt                 14:20.48  
  8 Amelia Burkinshaw         98 Lytc,Lincoln, NE      16:00.17  
 
Event 207  80 Meter Hurdles (30") Midget Girls
===================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Kacey Kohlhof             98 Unatt,Lincoln, NE        16.78q  2 
  2 Kathleen Medill           98 Jets,Lincoln, NE         16.84q  2 
  3 Kirsten Meyer             98 Racers,Omaha, NE         16.92q  2 
  4 Amelia Cisar              97 Breeze,Bellevue, NE      16.93q  2 
  5 Lexi McGargill            97 Racers,Omaha, NE         17.10q  1 
  6 Madden Sharrett           97 Lytc,Lincoln, NE         17.15q  1 
  7 Emilee Shostrom           97 Jets,Weeping Water,      17.36q  1 
  8 Emily Hart                97 Racers,Omaha, NE         18.69q  1 
  9 Maddie Mingo              98 Racers,Omaha, NE         18.93   1 
 10 McKenzie Roberts          97 Flyers,Omaha, NE         20.12   2 
 
Event 207  80 Meter Hurdles (30") Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Kathleen Medill           98 Jets,Lincoln, NE         16.35  
  2 Kirsten Meyer             98 Racers,Omaha, NE         16.67  
  3 Amelia Cisar              97 Breeze,Bellevue, NE      16.83  
  4 Kacey Kohlhof             98 Unatt,Lincoln, NE        17.02  
  5 Lexi McGargill            97 Racers,Omaha, NE         17.07  
  6 Madden Sharrett           97 Lytc,Lincoln, NE         17.10  
  7 Emilee Shostrom           97 Jets,Weeping Water,      17.45  
  8 Emily Hart                97 Racers,Omaha, NE         18.56  
 
Event 208  4x100 Meter Relay Midget Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Boys & Girls Club Jaguars                             57.12  
  2 Wings Of Omaha                                        59.57  
     1) Allison Dmyterko 97             2) Natalie Hayes 97               
     3) Jade King 98                    4) Jordan Walsh 97                
  3 Omaha Racers                                        1:01.98  
     1) Kristine Krager 98              2) Lexi McGargill 97              
     3) Maddie Mingo 98                 4) Kirsten Meyer 98               
  4 Hastings Titans                                     1:02.14  
     1) Markki Frazier 98               2) Jamie Johnson 98               
     3) Ashley Hermann 98               4) Katelyn Swanson 98             
 
Event 209  4x400 Meter Relay Midget Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Boys & Girls Club Jaguars                           4:50.16  
  2 Bellevue Breeze                                     5:07.13  
     1) Katrina Nesbit 98               2) Amelia Cisar 97                
     3) Shakirah Allen 97               4) Jaquala Blount 98              
 
Event 210  4x800 Meter Relay Midget Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Cornhusker Flyers                                  11:21.24  
     1) Elizabeth Drews 97              2) Sophie Hutson 97               
     3) Molina Otte 98                  4) McKayla Roberts 97             
  2 Omaha Racers                                       13:02.07  
     1) Holly Hopson 98                 2) Emma Frerichs 97               
     3) Emily Hart 97                   4) Abigail Wilkins 97             
 
Event 211  High Jump Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Madison Stolley           97 Fremont,Fremont, NE    4-05.00  
  2 Kathleen Medill           98 Jets,Lincoln, NE      J4-05.00  
  3 Emilee Shostrom           97 Jets,Weeping Water,    4-03.00  
  4 Jamie Johnson             98 Titans,Hastings, NE    4-01.00  
  5 Amelia Cisar              97 Breeze,Bellevue, NE    3-11.00  
  5 Sierra Burkinshaw         97 Lytc,Lincoln, NE       3-11.00  
  7 Sydney McAlister          98 Lytc,Lincoln, NE      J3-11.00  
  8 Veronica Bryant           97 Breeze,Bellevue, NE   J3-11.00  
  9 Tia Jones                 97 Flyers,Omaha, NE       3-09.00  
  9 Alyssa Beyersdorf         98 Unatt                  3-09.00  
  9 Alex Grabast              97 Lytc,Lincoln, NE       3-09.00  
  9 Maddie Mingo              98 Racers,Omaha, NE       3-09.00  
 13 Kelsey Griess             98 Unatt                  3-07.00  
 14 Kylee Morris              98 Cozad,Cozad, NE        3-05.00  
 
Event 212  Long Jump Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Tiani Reeves              97 Unatt,Gothenburg, N   15-09.00  
  2 Madeleine Simon           97 Jets,Lincoln, NE      13-04.25  
  3 Emani Stingley            97 Jaguars,Omaha, NE     13-02.75  
  4 Hannah Shield             97 Lytc,Lincoln, NE      13-01.75  
  5 Jade King                 98 Wings,Omaha, NE       13-01.00  
  6 Aaliyah Turner            97 United,Omaha, NE      12-06.75  
  7 Katelyn Swanson           98 Titans,Hastings, NE   11-11.00  
  8 Sierra Burkinshaw         97 Lytc,Lincoln, NE      11-10.50  
  9 Deja Johnson              98 Warriors,Omaha, NE    11-07.00  
 10 Kristine Krager           98 Racers,Omaha, NE      11-06.50  
 11 Taylor Jensby             98 Unatt,Superior, NE    11-04.00  
 12 Gessica Gdowski           97 Fremont,Fremont, NE   11-03.75  
 13 Viktoreea Cox             98 Breeze,Bellevue, NE   10-11.50  
 14 Ajhia Mann                97 Jaguars,Omaha, NE     10-06.25  
 15 Sophia Siciunas           98 Flyers,Omaha, NE      10-02.50  
 16 Anna White                97 Lytc,Lincoln, NE      10-00.25  
 17 Charita Dailey            98 Jaguars,Omaha, NE      9-11.00  
 18 Avery Culbertson          98 Breeze,Bellevue, NE    9-10.50  
 18 Lexi McGargill            97 Racers,Omaha, NE       9-10.50  
 20 Sydney McAlister          98 Lytc,Lincoln, NE       9-04.25  
 21 Abby Suey                 97 Flyers,Omaha, NE       9-02.25  
 22 Ashley Hermann            98 Titans,Hastings, NE    9-02.00  
 23 Lauren Boyles             97 Flyers,Omaha, NE       8-06.50  
 24 Sara Pleasant             97 Flyers,Omaha, NE       7-11.50  
 25 Cavonna Green-Debro       97 Warriors,Omaha, NE     7-07.25  
 
Event 213  Shot Put (6#) Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Taylor Heim               97 Flyers,Plattsmouth,   31-05.50  
  2 Jessica Hanks             97 Unatt,Kimball, NE     29-11.75  
  3 Katelyn Gochenour         98 Flyers,Logan, IA      28-10.25  
  4 Shelby Brown              97 Lytc,Lincoln, NE      28-01.00  
  5 Anna Novacek              97 Unatt,Shickley, NE    27-10.25  
  6 Emilee Shostrom           97 Jets,Weeping Water,   27-04.00  
  7 Teryn Koch                98 Racers,Omaha, NE      23-08.25  
  8 Becky Virgl               98 Wahoo,Wahoo, NE       21-09.25  
  9 Emily Rochford            98 Unatt,Waterloo, NE    20-10.50  
 10 Leah Meyer                98 Unatt,Superior, NE    20-00.50  
 
Event 214  Discus Throw (1K) Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Anna Novacek              97 Unatt,Shickley, NE       88-08  
  2 Jessica Hanks             97 Unatt,Kimball, NE        77-04  
  3 Taylor Heim               97 Flyers,Plattsmouth,      75-09  
  4 Teryn Koch                98 Racers,Omaha, NE         67-04  
  5 Shelby Brown              97 Lytc,Lincoln, NE         63-05  
  6 Katelyn Gochenour         98 Flyers,Logan, IA         63-01  
  7 Leah Meyer                98 Unatt,Superior, NE       60-03  
  8 McKenzie Roberts          97 Flyers,Omaha, NE         51-09  
  9 Becky Virgl               98 Wahoo,Wahoo, NE          42-04  
 10 Emily Rochford            98 Unatt,Waterloo, NE       24-03  
 
Event 215  Javelin Throw (300G) Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Taylor Heim               97 Flyers,Plattsmouth,      92-08  
  2 Katelyn Gochenour         98 Flyers,Logan, IA         87-00  
  3 Jessica Hanks             97 Unatt,Kimball, NE        85-07  
  4 Shelby Brown              97 Lytc,Lincoln, NE         75-07  
  5 Grace Barry               98 Jets,Lincoln, NE         74-04  
  6 McKenzie Roberts          97 Flyers,Omaha, NE         74-02  
  7 Teryn Koch                98 Racers,Omaha, NE         67-03  
  8 Emily Hart                97 Racers,Omaha, NE         62-03  
  9 Alex Grabast              97 Lytc,Lincoln, NE         57-04  
 10 Leah Meyer                98 Unatt,Superior, NE       57-00  
 11 Emily Rochford            98 Unatt,Waterloo, NE       41-02  
 
Event 250  100 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Fonta Whitfield-Jones     97 Jaguars,Omaha, NE        12.69q  3 
  2 Anthony Sanders           97 Warriors,Omaha, NE       12.89q  2 
  3 Jared Prince              97 Jaguars,Omaha, NE        13.37q  2 
  4 Malik Zollicoffer         97 Jaguars,Omaha, NE        13.80q  1 
  5 Tanner Loberg             97 Norfolk,Norfolk, NE      14.01q  3 
  6 Terry Thomas              98 Warriors,Omaha, NE       14.03q  1 
  7 Trystn Ducker             97 Breeze,Bellevue, NE      14.04q  2 
  8 Azeem Williams            98 Jaguars,Papillion,       14.13q  3 
  9 Kenny Ligon               97 Breeze,Bellevue, NE      14.29   2 
 10 David Bohlen              98 Titans,Hastings, NE      14.35   1 
 11 Teral Lee                 97 Striders,Omaha, NE       14.58   2 
 12 Micheal Minor             98 United,Omaha, NE         14.64   1 
 13 Kris Fristo               98 Jets,Lincoln, NE         14.79   3 
 14 Drew Gilliland            98 Lizards,Scottsbluff      14.81   3 
 15 Cameron Clark             98 Blair,Dunbar, NE         14.82   2 
 16 Curt Randall              98 Flyers,Omaha, NE         14.98   1 
 17 Tyres Chaffin             97 Unatt,Burwell, NE        15.06   2 
 18 Preston Cuddy             98 Lytc,Lincoln, NE         15.17   3 
 19 Tija Glass                98 Warriors,Omaha, NE       15.37   3 
 20 Raheem Jones              98 Breeze,Bellevue, NE      15.45   2 
 21 Ben Paustain              98 Racers,Omaha, NE         15.77   1 
 22 Justin Williams           97 Warriors,Omaha, NE       16.23   1 
 23 Montey Walker             98 Wings,Omaha, NE          16.69   3 
 24 Joe Mikulicz              98 Racers,Omaha, NE         17.09   1 
 
Event 250  100 Meter Dash Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Fonta Whitfield-Jones     97 Jaguars,Omaha, NE        12.96  
  2 Anthony Sanders           97 Warriors,Omaha, NE       12.97  
  3 Jared Prince              97 Jaguars,Omaha, NE        13.61  
  4 Trystn Ducker             97 Breeze,Bellevue, NE      13.88  
  5 Tanner Loberg             97 Norfolk,Norfolk, NE      13.94  
  6 Malik Zollicoffer         97 Jaguars,Omaha, NE        13.95  
  7 Terry Thomas              98 Warriors,Omaha, NE       14.02  
  8 Azeem Williams            98 Jaguars,Papillion,       14.23  
 
Event 251  200 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Fonta Whitfield-Jones     97 Jaguars,Omaha, NE        26.03   4 
  2 Anthony Sanders           97 Warriors,Omaha, NE       27.13   4 
  3 Mitch Grosserode          97 Lytc,Lincoln, NE         27.32   4 
  4 Monte' McGary             98 Jaguars,Omaha, NE        28.77   3 
  5 Tanner Loberg             97 Norfolk,Norfolk, NE      28.80   4 
  6 Jared Prince              97 Jaguars,Omaha, NE        29.00   4 
  7 Miles Whitlow             97 Breeze,Bellevue, NE      29.35   4 
  8 Dylon Hollingsworth       97 Jaguars,Omaha, NE        29.42   3 
  9 Terry Thomas              98 Warriors,Omaha, NE       29.85   4 
 10 David Bohlen              98 Titans,Hastings, NE      29.99   3 
 11 Jeramiah Stovall          97 Breeze,Bellevue, NE      30.16   4 
 12 Micheal Minor             98 United,Omaha, NE         30.73   3 
 13 Curt Randall              98 Flyers,Omaha, NE         30.75   3 
 14 Jalen Tate                98 Jaguars,Omaha, NE        31.13   2 
 15 Teral Lee                 97 Striders,Omaha, NE       31.76   1 
 16 Tanner Resseguie          97 Lytc,Lincoln, NE         32.44   2 
 17 Jon Regnier               97 Flyers,Omaha, NE         32.51   2 
 18 Raheem Jones              98 Breeze,Bellevue, NE      32.87   2 
 19 Tyres Chaffin             97 Unatt,Burwell, NE        33.12   3 
 20 Preston Cuddy             98 Lytc,Lincoln, NE         33.25   2 
 21 Tyjon Jackson             98 Warriors,Omaha, NE       34.20   1 
 22 Maurice Williams          98 Jaguars,Omaha, NE        35.25   2 
 23 Tre von Johnson           98 Bengals,Omaha, NE        37.91   1 
 
Event 252  400 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Mitch Grosserode          97 Lytc,Lincoln, NE       1:02.22   3 
  2 Monte' McGary             98 Jaguars,Omaha, NE      1:03.28   2 
  3 Trystn Ducker             97 Breeze,Bellevue, NE    1:03.64   3 
  4 Miles Whitlow             97 Breeze,Bellevue, NE    1:05.36   3 
  5 Dylon Hollingsworth       97 Jaguars,Omaha, NE      1:06.86   3 
  6 Jared Bubak               97 Lytc,Lincoln, NE       1:07.06   3 
  7 Kupre Mitchell            98 Jaguars,Omaha, NE      1:08.46   2 
  8 Zach Jackson              97 Kearney,Kearney, NE    1:08.69   2 
  9 Azeem Williams            98 Jaguars,Papillion,     1:09.11   1 
 10 Markell Vaughn            97 Jaguars                1:09.18   1 
 11 Grant Martin              97 Jaguars,Omaha, NE      1:09.63   3 
 12 Curt Randall              98 Flyers,Omaha, NE       1:10.67   3 
 13 Tanner Resseguie          97 Lytc,Lincoln, NE       1:10.89   2 
 14 Tylan Matthias            97 Titans,Hastings, NE    1:11.36   2 
 15 DaShawn McGary            98 Jaguars,Omaha, NE      1:11.40   1 
 16 Adrell Taylor             97 United,Omaha, NE       1:11.52   2 
 17 Cedrick Henderson-Smith   98 Jaguars,Omaha, NE      1:12.49   1 
 18 Chase Kirkpatrick         98 Racers,Gretna, NE      1:12.71   2 
 19 Richard Jackson           98 Bengals,Omaha, NE      1:15.41   3 
 20 Ben Paustain              98 Racers,Omaha, NE       1:17.01   2 
 21 Maurice Williams          98 Jaguars,Omaha, NE      1:18.40   1 
 
Event 253  800 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Mitch Grosserode          97 Lytc,Lincoln, NE       2:26.18  
  2 Justin Liedke             98 Flyers,Papillion, N    2:29.31  
  3 Ethan Ferguson            98 Fremont,Fremont, NE    2:41.58  
  4 Brady Mulnix              97 Racers,Omaha, NE       2:42.12  
  5 Brandon Abboud            97 Flyers,Omaha, NE       2:42.55  
  6 Cedrick Henderson-Smith   98 Jaguars,Omaha, NE      2:43.71  
  7 Zach Jackson              97 Kearney,Kearney, NE    2:43.74  
  8 Jaheem Jones              98 Breeze,Bellevue, NE    2:44.60  
  9 Gabriel McAndrews         97 Flyers,Ralston, NE     2:44.69  
 10 Tylan Matthias            97 Titans,Hastings, NE    2:45.72  
 11 DaShawn McGary            98 Jaguars,Omaha, NE      2:45.98  
 12 Kupre Mitchell            98 Jaguars,Omaha, NE      2:47.14  
 13 Tanner Clough             97 Unatt,Wallace, NE      2:48.69  
 14 Carter Konopik            98 Lytc                   2:50.17  
 15 Connor Wolford            97 Breeze,Bellevue, NE    3:02.12  
 16 Casey Carmicheal          98 Bengals,Omaha, NE      3:03.11  
 17 Andrew Call               98 Racers,Omaha, NE       3:10.62  
 18 Jacob Merkley             98 Racers,Omaha, NE       3:21.90  
 
Event 254  1500 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Justin Liedke             98 Flyers,Papillion, N    4:48.91  
  2 Evan Johnson              98 Lytc,Lincoln, NE       5:16.57  
  3 Tanner Clough             97 Unatt,Wallace, NE      5:31.44  
  4 Zach Jackson              97 Kearney,Kearney, NE    5:34.70  
  5 Brandon Abboud            97 Flyers,Omaha, NE       5:36.37  
  6 Ethan Novacek             97 Racers,Omaha, NE       5:58.73  
  7 Carter Konopik            98 Lytc                   6:04.25  
  8 William Castner           98 Cyclones,Sidney, NE    6:38.69  
  9 Casey Carmicheal          98 Bengals,Omaha, NE      6:56.71  
 
Event 255  3000 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Justin Liedke             98 Flyers,Papillion, N   10:31.24  
  2 Evan Johnson              98 Lytc,Lincoln, NE      11:17.76  
  3 Brandon Abboud            97 Flyers,Omaha, NE      11:59.81  
  4 William Castner           98 Cyclones,Sidney, NE   14:50.50  
 
Event 256  1500 Meter Race Walk Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Gabriel McAndrews         97 Flyers,Ralston, NE     9:26.50  
  2 Andy Vasquez              98 Flyers,Omaha, NE       9:38.37  
 
Event 257  80 Meter Hurdles (30") Midget Boys
===================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Markell Vaughn            97 Jaguars                  15.53q  1 
  2 Gabe Swanson              98 Jets,Lincoln, NE         15.67q  1 
  3 Tate Pringle              97 Elite,Omaha, NE          15.88q  2 
  4 Drew Gilliland            98 Lizards,Scottsbluff      16.09q  1 
  5 Jon Regnier               97 Flyers,Omaha, NE         16.22q  2 
  6 Kris Fristo               98 Jets,Lincoln, NE         16.26q  1 
  7 Robert Wright III         97 Wings,Omaha, NE          16.83q  2 
  8 Ethan Gubbels             98 Unatt,Arlington, NE      17.11q  1 
  9 Matthew Mulholland        97 Breeze,Bellevue, NE      17.77   2 
 10 Joe Mikulicz              98 Racers,Omaha, NE         18.05   1 
 11 Shakuan Smith             97 Striders,Omaha, NE       18.63   2 
 12 Jacob Merkley             98 Racers,Omaha, NE         19.58   2 
 
Event 257  80 Meter Hurdles (30") Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Tate Pringle              97 Elite,Omaha, NE          15.04  
  2 Markell Vaughn            97 Jaguars                  15.23  
  3 Gabe Swanson              98 Jets,Lincoln, NE         15.29  
  4 Drew Gilliland            98 Lizards,Scottsbluff      15.74  
  5 Jon Regnier               97 Flyers,Omaha, NE         15.90  
  6 Robert Wright III         97 Wings,Omaha, NE          15.92  
  7 Kris Fristo               98 Jets,Lincoln, NE         16.20  
  8 Ethan Gubbels             98 Unatt,Arlington, NE      16.44  
 
Event 258  4x100 Meter Relay Midget Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Boys & Girls Club Jaguars                             52.45  
  2 Bellevue Breeze                                       54.36  
     1) Jeramiah Stovall 97             2) Miles Whitlow 97               
     3) Kenny Ligon 97                  4) Trystn Ducker 97               
  3 Nebraska Warriors                                     58.72  
     1) Terry Thomas 98                 2) Anthony Sanders 97             
     3) Justin Williams 97              4) Tija Glass 98                  
  4 Hastings Titans                                     1:00.95  
     1) Nathaniel Kiolbasa 98           2) Tylan Matthias 97              
     3) Cole Spady 98                   4) David Bohlen 98                
  5 Blair Track Club                                    1:01.02  
     1) Aaron Halvorsen 97              2) Peyton Harsin 98               
     3) Braxtyn DeGolyer 98             4) Cameron Clark 98               
  6 Wings Of Omaha                                      1:02.54  
     1) Jordan Proby 97                 2) Aaron Ramsey 97                
     3) Alex Ramsey 97                  4) Robert Wright III 97           
 
Event 259  4x400 Meter Relay Midget Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Boys & Girls Club Jaguars                           4:32.83  
  2 North Omaha Bengals                                 4:56.40  
     1) Richard Jackson 98              2) Johnnie Moore 97               
     3) Tre von Johnson 98              4) Owen Rush 98                   
  3 Omaha Racers                                        5:18.15  
     1) Quin Tarrence 98                2) Tanner Whitaker 98             
     3) Brady Mulnix 97                 4) Ben Paustain 98                
 
Event 260  4x800 Meter Relay Midget Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Boys & Girls Club Jaguars                          11:18.19  
  2 Omaha Racers                                       12:00.57  
     1) Jacob Merkley 98                2) Brady Mulnix 97                
     3) Ethan Novacek 97                4) Chase Kirkpatrick 98           
  3 North Omaha Bengals                                12:34.05  
     1) Casey Carmicheal 98             2) Richard Jackson 98             
     3) Johnnie Moore 97                4) Owen Rush 98                   
 
Event 261  High Jump Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Sam Morris                97 Jets,Lincoln, NE       4-07.00  
  2 Jon Regnier               97 Flyers,Omaha, NE       4-05.00  
  3 Ethan Ferguson            98 Fremont,Fremont, NE    4-03.00  
  4 Connor Wolford            97 Breeze,Bellevue, NE    3-11.00  
  5 Teral Lee                 97 Striders,Omaha, NE     3-09.00  
  6 Tanner Clough             97 Unatt,Wallace, NE     J3-09.00  
  7 Matthew Mulholland        97 Breeze,Bellevue, NE    3-07.00  
  8 Shakuan Smith             97 Striders,Omaha, NE     3-03.00  
 
Event 262  Long Jump Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Drew Gilliland            98 Lizards,Scottsbluff   13-06.75  
  2 Tyres Chaffin             97 Unatt,Burwell, NE     12-11.25  
  3 Kenny Ligon               97 Breeze,Bellevue, NE   12-07.50  
  4 Micheal Minor             98 United,Omaha, NE      12-06.75  
  5 Malik Zollicoffer         97 Jaguars,Omaha, NE     12-06.25  
  6 Cameron Clark             98 Blair,Dunbar, NE      12-05.25  
  7 Justus Hanson             97 Kearney,Kearney, NE   12-01.25  
  8 Jordan Proby              97 Wings,Omaha, NE       12-00.00  
  9 Jalen Tate                98 Jaguars,Omaha, NE     11-05.75  
 10 Cory Jones                97 Flyers,Omaha, NE      11-04.00  
 11 Justin Williams           97 Warriors,Omaha, NE    11-02.75  
 12 Kaleb Jones               97 Lytc,Lincoln, NE      11-01.25  
 13 Maurice Williams          98 Jaguars,Omaha, NE     11-00.75  
 14 Tyjon Jackson             98 Warriors,Omaha, NE    10-11.50  
 15 Chase Kirkpatrick         98 Racers,Gretna, NE     10-04.75  
 16 Tanner Whitaker           98 Racers,Omaha, NE      10-03.25  
 
Event 263  Shot Put (6#) Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Eli Zoucha                98 West O,Omaha, NE      37-10.75  
  2 Travis Hartwig            97 Titans,Hastings, NE   33-02.50  
  3 Dylan Rutt                98 Unatt,Hastings, NE    31-07.50  
  4 Shawn Mcclure             97 Unatt,Palmer, NE      31-01.25  
  5 Macy Foard                97 Warriors,Omaha, NE    30-11.00  
  6 Adrell Taylor             97 United,Omaha, NE      28-08.75  
  7 Samuel Lindgren           98 Wahoo,Wahoo, NE       25-00.00  
  8 Ethan Ruh                 97 Flyers,Omaha, NE      24-03.75  
  9 Shakuan Smith             97 Striders,Omaha, NE    22-01.50  
 10 Sam Hirsch                97 Racers,Omaha, NE      20-08.75  
 11 Matthew Mulholland        97 Breeze,Bellevue, NE   20-05.00  
 12 Conner Cogswell           98 Unatt,McCool Jct, N   19-06.00  
 13 Trevon Burns              97 United,Omaha, NE      18-10.25  
 
Event 264  Discus Throw (1K) Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kenton Kobza              97 Jets,Lincoln, NE         85-07  
  2 Dylan Rutt                98 Unatt,Hastings, NE       83-03  
  3 Eli Zoucha                98 West O,Omaha, NE         81-08  
  4 Samuel Lindgren           98 Wahoo,Wahoo, NE          72-02  
  5 Macy Foard                97 Warriors,Omaha, NE       65-03  
  6 Ethan Ruh                 97 Flyers,Omaha, NE         59-11  
  7 Sam Hirsch                97 Racers,Omaha, NE         42-04  
  8 Tanner Whitaker           98 Racers,Omaha, NE         32-04  
 
Event 265  Javelin Throw (300G) Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Sam Morris                97 Jets,Lincoln, NE        114-06  
  2 Jaheem Jones              98 Breeze,Bellevue, NE     102-05  
  3 Preston Cuddy             98 Lytc,Lincoln, NE         96-02  
  4 Eli Zoucha                98 West O,Omaha, NE        J96-02  
  5 Gabe Swanson              98 Jets,Lincoln, NE         92-02  
  6 Cory Jones                97 Flyers,Omaha, NE         90-05  
  7 Raheem Jones              98 Breeze,Bellevue, NE      84-07  
  8 Gabriel McAndrews         97 Flyers,Ralston, NE       81-03  
  9 Ethan Novacek             97 Racers,Omaha, NE         76-05  
 10 Kaleb Jones               97 Lytc,Lincoln, NE         70-04  
 11 Adrell Taylor             97 United,Omaha, NE         69-09  
 12 Jeramiah Stovall          97 Breeze,Bellevue, NE      69-07  
 12 Trevon Burns              97 United,Omaha, NE         69-07  
 14 Ethan Ruh                 97 Flyers,Omaha, NE         64-06  
 15 Sam Hirsch                97 Racers,Omaha, NE         63-04  
 16 Jalen Tate                98 Jaguars,Omaha, NE        55-05  
 
Event 300  100 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Anna Wagemann             95 Flyers,Omaha, NE         13.16q  1 
  2 Octavia McGraw            95 Warriors,Omaha, NE       13.16q  1 
  3 Denise Dantzler           95 Warriors,Omaha, NE       13.30q  2 
  4 Kylie Gokie               95 Lytc,Lincoln, NE         13.39q  3 
  5 Tylana Whitfield          96 Jaguars,Omaha, NE        13.54q  3 
  6 Kalyn Brannagan           95 Unatt,Shelton, NE        13.62q  2 
  7 Kali Schwenke             96 Lytc,Lincoln, NE         13.68q  2 
  8 Imani Wilson              96 Jets,Omaha, NE           13.72q  2 
  9 Chelsea Oliver            95 Wings,Omaha, NE          13.84   1 
 10 Madison Burger            95 Unatt,Columbus, NE       13.90   3 
 11 Asyria Reece              96 Warriors,Omaha, NE       13.94   1 
 12 Devyn Clark               96 United,Omaha, NE         13.95   3 
 13 Taylor Shelton            96 Warriors,Omaha, NE       13.99   2 
 14 Katie Brown               95 United,Omaha, NE         14.11   1 
 15 Olivia Reber              96 Racers,Omaha, NE         14.58   2 
 16 Lacheller Washington      96 Bengals,Omaha, NE        14.86   1 
 17 Natalie Stanley           96 Lytc,Lincoln, NE         14.88   2 
 18 Jacklyn Jablonski         95 Jets,Lincoln, NE         15.00   3 
 19 Rose Medill               95 Jets,Lincoln, NE         15.35   3 
 20 Sami Jablonski            96 Jets,Lincoln, NE         15.42   1 
 21 Karea Keith               95 Warriors,Omaha, NE       16.06   1 
 22 Gabrielle Jones           95 Bengals,Omaha, NE        16.94   3 
 
Event 300  100 Meter Dash Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Octavia McGraw            95 Warriors,Omaha, NE       13.12  
  2 Kylie Gokie               95 Lytc,Lincoln, NE         13.21  
  3 Anna Wagemann             95 Flyers,Omaha, NE         13.22  
  4 Tylana Whitfield          96 Jaguars,Omaha, NE        13.44  
  5 Denise Dantzler           95 Warriors,Omaha, NE       13.58  
  6 Kalyn Brannagan           95 Unatt,Shelton, NE        13.62  
  7 Imani Wilson              96 Jets,Omaha, NE           13.78  
  8 Kali Schwenke             96 Lytc,Lincoln, NE         13.79  
 
Event 301  200 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Kylie Gokie               95 Lytc,Lincoln, NE         27.11   3 
  2 Anna Wagemann             95 Flyers,Omaha, NE         27.17   3 
  3 Daesha Turnbo             95 Jaguars,Omaha, NE        27.50   3 
  4 Octavia McGraw            95 Warriors,Omaha, NE       28.06   2 
  5 Tylana Whitfield          96 Jaguars,Omaha, NE        28.08   3 
  6 Madison Burger            95 Unatt,Columbus, NE       28.57   3 
  7 Imani Wilson              96 Jets,Omaha, NE           28.62   2 
  8 Devyn Clark               96 United,Omaha, NE         28.68   3 
  9 Chelsea Cotton            96 Jaguars,Omaha, NE        28.84   3 
 10 Katie Brown               95 United,Omaha, NE         28.84   2 
 11 A'Leea Smith              95 Jaguars,Omaha, NE        28.90   2 
 12 Aisha Yapp                95 Breeze,Omaha, NE         29.17   3 
 13 Nadia Donovan             95 Jaguars,Omaha, NE        29.46   1 
 14 Chelsea Oliver            95 Wings,Omaha, NE          29.63   2 
 15 Taylor Shelton            96 Warriors,Omaha, NE       29.91   2 
 16 Reilly Meyer              95 Racers,Omaha, NE         29.96   1 
 17 Arrianna Jones            96 United,Omaha, NE         30.41   2 
 18 Olivia Reber              96 Racers,Omaha, NE         30.44   1 
 19 Natalie Stanley           96 Lytc,Lincoln, NE         30.47   1 
 20 Sadie Hammond             96 Lytc,Lincoln, NE         30.82   1 
 -- Denise Dantzler           95 Warriors,Omaha, NE          DQ   1 
 
Event 302  400 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Macy Woitzel              95 Racers,Omaha, NE         59.49   2 
  2 Daesha Turnbo             95 Jaguars,Omaha, NE      1:02.02   2 
  3 Kylie Gokie               95 Lytc,Lincoln, NE       1:02.31   2 
  4 Madeleine Randall         95 Flyers,Omaha, NE       1:02.74   2 
  5 Taylor Pavich             96 Flyers,Omaha, NE       1:04.03   2 
  6 A'Leea Smith              95 Jaguars,Omaha, NE      1:04.98   2 
  7 Madison Burger            95 Unatt,Columbus, NE     1:06.41   1 
  8 Nadia Donovan             95 Jaguars,Omaha, NE      1:06.54   2 
  9 Sadie Hammond             96 Lytc,Lincoln, NE       1:07.22   1 
 10 Chandelea Jones           96 Bengals,Omaha, NE      1:07.24   2 
 11 Reilly Meyer              95 Racers,Omaha, NE       1:07.42   1 
 12 Cece Ohme                 95 Racers,Omaha, NE       1:07.65   1 
 13 Sydny Harris              96 Racers,Omaha, NE       1:09.65   1 
 14 Alysia Cistrunk           96 Bengals,Omaha, NE      1:15.62   1 
 15 Rose Medill               95 Jets,Lincoln, NE       1:16.34   1 
 
Event 303  800 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Madeleine Randall         95 Flyers,Omaha, NE       2:26.68  
  2 Jacquelyn Dam             96 Unatt,Arlington, NE    2:30.82  
  3 Taylor Pavich             96 Flyers,Omaha, NE       2:32.83  
  4 Grace Stiansen            95 Breeze,Bellevue, NE    2:33.02  
  5 Michaela Randall          95 Flyers,Omaha, NE       2:34.55  
  6 Shae Spady                96 Flyers,Omaha, NE       2:35.44  
  7 Chandelea Jones           96 Bengals,Omaha, NE      2:49.10  
  8 Baylor Graham             95 Unatt,Plattsmouth,     2:52.00  
  9 Claire Fergen             95 Lytc,Lincoln, NE       2:53.86  
 
Event 304  1500 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Rebekah Topham            96 Flyers,Griswold, IA    5:11.78  
  2 Jacquelyn Dam             96 Unatt,Arlington, NE    5:14.71  
  3 Shae Spady                96 Flyers,Omaha, NE       5:26.65  
  4 Grace Stiansen            95 Breeze,Bellevue, NE    5:35.86  
  5 Shelbi Gross              95 Racers,Gretna, NE      5:48.54  
  6 Angie Nelson              95 Unatt,Wayne, NE        5:52.11  
  7 Baylor Graham             95 Unatt,Plattsmouth,     6:05.41  
 
Event 305  3000 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Rebekah Topham            96 Flyers,Griswold, IA   11:10.41  
  2 Jacquelyn Dam             96 Unatt,Arlington, NE   11:52.28  
  3 Shae Spady                96 Flyers,Omaha, NE      12:14.78  
  4 Shelbi Gross              95 Racers,Gretna, NE     13:04.60  
  5 Angie Nelson              95 Unatt,Wayne, NE       13:20.63  
 -- Grace Stiansen            95 Breeze,Bellevue, NE        DNF  
 
Event 307  100 Meter Hurdles (30") Youth Girls
================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 Kalyn Brannagan           95 Unatt,Shelton, NE        15.79q 
  2 Olivia Bolden             96 Lytc,Lincoln, NE         16.46q 
  3 Stephanie Ahrens          95 Lytc,Lincoln, NE         17.03q 
  4 Jaidin Ross               95 Jaguars,Omaha, NE        17.63q 
  5 Abigail Hunke             95 Unatt,Bennington, N      18.52q 
  6 Lasha Goodwin             96 Warriors,Omaha, NE       19.73q 
  7 Kylie Krager              96 Racers,Omaha, NE         21.90q 
 
Event 307  100 Meter Hurdles (30") Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Kalyn Brannagan           95 Unatt,Shelton, NE        15.79  
  2 Olivia Bolden             96 Lytc,Lincoln, NE         16.46  
  3 Stephanie Ahrens          95 Lytc,Lincoln, NE         17.03  
  4 Jaidin Ross               95 Jaguars,Omaha, NE        17.63  
  5 Abigail Hunke             95 Unatt,Bennington, N      18.52  
  6 Lasha Goodwin             96 Warriors,Omaha, NE       19.73  
  7 Kylie Krager              96 Racers,Omaha, NE         21.90  
 
Event 308  200 Meter Hurdles (30") Youth Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Kennadee Pringle          95 Elite,Omaha, NE          31.62   2 
  2 Jaidin Ross               95 Jaguars,Omaha, NE        31.78   2 
  3 Michaela Randall          95 Flyers,Omaha, NE         32.18   2 
  4 Abigail Hunke             95 Unatt,Bennington, N      32.74   2 
  5 Stephanie Ahrens          95 Lytc,Lincoln, NE         33.10   1 
  6 Lasha Goodwin             96 Warriors,Omaha, NE       33.36   1 
  7 Arrianna Jones            96 United,Omaha, NE         34.99   2 
  8 Rose Medill               95 Jets,Lincoln, NE         38.38   2 
  9 Kylie Krager              96 Racers,Omaha, NE         38.42   1 
 
Event 309  4x100 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Boys & Girls Club Jaguars                             52.81  
  2 Nebraska Warriors                                     53.20  
     1) Denise Dantzler 95              2) Lasha Goodwin 96               
     3) Octavia McGraw 95               4) Taylor Shelton 96              
 
Event 310  4x400 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Cornhusker Flyers                                   4:15.65  
     1) Taylor Pavich 96                2) Madeleine Randall 95           
     3) Michaela Randall 95             4) Anna Wagemann 95               
  2 Boys & Girls Club Jaguars                           4:18.63  
  3 Omaha Racers                                        4:34.55  
     1) Sydny Harris 96                 2) Reilly Meyer 95                
     3) Cece Ohme 95                    4) Macy Woitzel 95                
  4 North Omaha Bengals                                 4:58.04  
     1) Chandelea Jones 96              2) Brianna Mills 96               
     3) Lacheller Washington 96         4) Alysia Cistrunk 96             
 
Event 311  4x800 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Cornhusker Flyers                                  10:34.12  
     1) Taylor Pavich 96                2) Madeleine Randall 95           
     3) Michaela Randall 95             4) Shae Spady 96                  
 
Event 312  High Jump Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Olivia Bolden             96 Lytc,Lincoln, NE       4-11.00  
  2 Cece Ohme                 95 Racers,Omaha, NE       4-09.00  
  3 Madeline Bishop           96 Breeze,Bellevue, NE    4-07.00  
  4 Stephanie Ahrens          95 Lytc,Lincoln, NE      J4-07.00  
  5 Kendra Coslor             95 Kearney,Kearney, NE   J4-07.00  
  6 Laura Springer            95 Unatt,Grand Island,    3-11.00  
 
Event 313  Pole Vault Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Andrea Anderson           96 Flyers,Omaha, NE       5-04.00  
 
Event 314  Long Jump Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kali Schwenke             96 Lytc,Lincoln, NE      15-01.50  
  2 Olivia Bolden             96 Lytc,Lincoln, NE      14-10.00  
  3 Anna Wagemann             95 Flyers,Omaha, NE      14-08.00  
  4 Kendra Coslor             95 Kearney,Kearney, NE   14-05.50  
  5 Octavia McGraw            95 Warriors,Omaha, NE    14-02.00  
  6 Lexie Volk                95 Lytc,Lincoln, NE      13-08.50  
  7 Jacklyn Jablonski         95 Jets,Lincoln, NE      13-02.25  
  8 Kylee Vaske               96 Racers,Elkhorn, NE    12-06.00  
  9 Natalie Stanley           96 Lytc,Lincoln, NE      12-03.50  
 10 Lizzie Virgl              96 Wahoo,Wahoo, NE       11-08.75  
 11 Andrea Anderson           96 Flyers,Omaha, NE      11-06.50  
 12 Azzure Turner             95 Wings,Omaha, NE       10-11.25  
 
Event 315  Triple Jump Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kali Schwenke             96 Lytc,Lincoln, NE      31-09.50  
  2 Lexie Volk                95 Lytc,Lincoln, NE      31-08.00  
  3 Aisha Yapp                95 Breeze,Omaha, NE      31-01.00  
  4 Denise Dantzler           95 Warriors,Omaha, NE    29-06.50  
  5 Kylie Krager              96 Racers,Omaha, NE      28-07.75  
  6 Kylee Vaske               96 Racers,Elkhorn, NE    28-05.75  
 
Event 316  Shot Put (6#) Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Aaliyah Pete              95 Racers,Omaha, NE      43-06.00  
  2 Megan Boatman             95 Titans,Juniata, NE    35-02.50  
  3 Morgan Liedke             95 Flyers,Papillion, N   31-07.00  
  4 Morgan Bath               96 Jets,Lincoln, NE      31-02.50  
  5 Megan Max                 95 Unatt,Broken Bow, N  J31-02.50  
  6 Brianna Mincer            95 Unatt,Atkinson, NE    30-02.50  
  7 Lizzie Virgl              96 Wahoo,Wahoo, NE       29-00.50  
  8 Alexandra Meyer           96 Unatt,Superior, NE    26-10.25  
  9 Laura Springer            95 Unatt,Grand Island,   26-05.50  
 
Event 317  Discus Throw (1K) Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Aaliyah Pete              95 Racers,Omaha, NE         88-05  
  2 Megan Boatman             95 Titans,Juniata, NE       85-10  
  3 Megan Max                 95 Unatt,Broken Bow, N      75-10  
  4 Lizzie Virgl              96 Wahoo,Wahoo, NE          75-03  
  5 Morgan Bath               96 Jets,Lincoln, NE         69-10  
  6 Alexandra Meyer           96 Unatt,Superior, NE       66-09  
  7 Laura Springer            95 Unatt,Grand Island,      65-08  
 
Event 318  Javelin Throw (600G) Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kylie Gokie               95 Lytc,Lincoln, NE         94-11  
  2 Morgan Liedke             95 Flyers,Papillion, N      90-07  
  3 Alexandra Meyer           96 Unatt,Superior, NE       50-03  
 
Event 350  100 Meter Dash Youth Boys
===================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Darian Trout-Brown        96 Elite,Omaha, NE          11.66q  1 
  2 Kenzo Cotton              96 Unatt,LaVista, NE        11.96q  2 
  3 Erick King                96 Warriors,Omaha, NE       12.09q  1 
  4 Luke Worden               95 Lizards,Scottsbluff      12.19q  2 
  5 James Scott-Jenkins       96 Jaguars,Omaha, NE        12.23q  1 
  6 Marquette Dixon           96 Wings,Omaha, NE          12.23q  2 
  7 Tyler Wrice               95 Breeze,Bellevue, NE      12.33q  1 
  8 Cashon Grice              95 Breeze                   12.43q  1 
  9 Matthew McGruder          95 Wings,Omaha, NE          12.63   2 
 10 Jaaron Warren             96 Jaguars,Omaha, NE        13.08   2 
 11 Brian Littlejohn          95 Bengals,Omaha, NE        13.11   2 
 12 Chris Cotton              95 Jaguars,Omaha, NE        13.19   1 
 13 Jacob Melcher             95 Fremont,Waterloo, N      13.23   1 
 14 Earl Johnson              95 Jaguars,Omaha, NE        13.53   2 
 15 Jordan Prince             96 Jaguars,Omaha, NE        13.89   1 
 
Event 350  100 Meter Dash Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Darian Trout-Brown        96 Elite,Omaha, NE          11.54  
  2 Kenzo Cotton              96 Unatt,LaVista, NE        11.89  
  3 Erick King                96 Warriors,Omaha, NE       12.11  
  4 Marquette Dixon           96 Wings,Omaha, NE          12.16  
  5 Luke Worden               95 Lizards,Scottsbluff      12.17  
  6 James Scott-Jenkins       96 Jaguars,Omaha, NE        12.34  
  7 Cashon Grice              95 Breeze                   12.52  
  8 Tyler Wrice               95 Breeze,Bellevue, NE      12.58  
 
Event 351  200 Meter Dash Youth Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Darian Trout-Brown        96 Elite,Omaha, NE          23.62   3 
  2 Kenzo Cotton              96 Unatt,LaVista, NE        24.03   3 
  3 Devonte Madlock           95 Elite,Omaha, NE          24.31   3 
  4 Luke Worden               95 Lizards,Scottsbluff      24.90   3 
  5 Erick King                96 Warriors,Omaha, NE       24.93   3 
  6 James Scott-Jenkins       96 Jaguars,Omaha, NE        25.14   2 
  7 Jonathan Carngbe          95 Elite,Lincoln, NE        25.18   3 
  8 Marquette Dixon           96 Wings,Omaha, NE          25.51   3 
  9 Charlie Bush              95 Elite,Lincoln, NE        25.59   2 
 10 Matthew McGruder          95 Wings,Omaha, NE          25.71   2 
 11 Tyler Wrice               95 Breeze,Bellevue, NE      25.78   3 
 12 Cashon Grice              95 Breeze                   25.99   1 
 13 Braydon Finecy            95 Unatt,Doniphan, NE       26.52   2 
 14 Chris Cotton              95 Jaguars,Omaha, NE        26.56   2 
 15 Clester Johnson           96 Breeze,Bellevue, NE      26.65   2 
 16 Mika Kirksey              95 Jaguars,Omaha, NE        26.95   2 
 17 Jaaron Warren             96 Jaguars,Omaha, NE        27.38   1 
 18 Lavone Walker             95 United,Omaha, NE         27.58   2 
 19 Earl Johnson              95 Jaguars,Omaha, NE        28.33   1 
 20 Jordan Prince             96 Jaguars,Omaha, NE        29.34   1 
 21 Mitchell Wynne            95 Jaguars,Omaha, NE        29.79   1 
 22 Tyler Sanchez             96 Flyers,Omaha, NE         31.22   1 
 23 Jason Finnegan            96 Cozad,Cozad, NE          32.32   1 
 
Event 352  400 Meter Dash Youth Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Kenzo Cotton              96 Unatt,LaVista, NE        53.18   2 
  2 Devonte Madlock           95 Elite,Omaha, NE          53.90   2 
  3 Matthew McGruder          95 Wings,Omaha, NE          58.70   2 
  4 Tyler Wrice               95 Breeze,Bellevue, NE      58.71   2 
  5 Jacob Frodyma             95 Lytc,Lincoln, NE         59.45   2 
  6 Taylor Mort               96 Elite,Omaha, NE          59.82   2 
  7 Lavone Walker             95 United,Omaha, NE       1:01.31   1 
  8 Clester Johnson           96 Breeze,Bellevue, NE    1:01.71   1 
  9 Benjamin Frodyma          95 Lytc,Lincoln, NE       1:02.73   2 
 10 Mitchell Wynne            95 Jaguars,Omaha, NE      1:08.14   1 
 11 Jason Finnegan            96 Cozad,Cozad, NE        1:11.94   1 
 
Event 353  800 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ian Morrison              95 Racers,Omaha, NE       2:12.68  
  2 Coleman Cogswell          95 Unatt,McCool Jct.,     2:20.51  
  3 Paul Sutter               96 Lytc,Lincoln, NE       2:21.87  
  4 Nicholas Falcon           96 Unatt,Bellevue, NE     2:22.48  
  5 Mika Kirksey              95 Jaguars,Omaha, NE      2:25.21  
  6 Isaac Ward                96 Jaguars,Omaha, NE      2:25.38  
  7 Taylor Mort               96 Elite,Omaha, NE        2:25.65  
  8 Riley Porter              96 Syracuse,Unadilla,     2:38.05  
  9 Jeremy Grundmayer         96 Flyers,Gretna, NE      2:38.19  
 10 Jason Finnegan            96 Cozad,Cozad, NE        2:44.35  
 11 Rashaan Smith             95 Striders,Omaha, NE     2:46.27  
 12 Nathan Stanley            96 Lytc,Lincoln, NE       2:54.81  
 13 Nicholas Stanley          96 Lytc,Lincoln, NE       3:02.38  
 
Event 354  1500 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ian Morrison              95 Racers,Omaha, NE       4:41.13  
  2 Nicholas Falcon           96 Unatt,Bellevue, NE     4:48.64  
  3 Paul Sutter               96 Lytc,Lincoln, NE       4:50.54  
  4 Coleman Cogswell          95 Unatt,McCool Jct.,     5:00.41  
  5 Reid Shubert              96 Jets,Lincoln, NE       5:03.69  
  6 Austin Giitter            95 Flyers,Omaha, NE       5:19.20  
  7 Marcos Avalos             95 Unatt,Gothenburg, N    5:22.50  
  8 Jeremy Grundmayer         96 Flyers,Gretna, NE      5:30.31  
  9 Nathan Stanley            96 Lytc,Lincoln, NE       6:00.67  
 10 Nicholas Stanley          96 Lytc,Lincoln, NE       6:13.29  
 11 Rashaan Smith             95 Striders,Omaha, NE     6:32.13  
 
Event 355  3000 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Nicholas Falcon           96 Unatt,Bellevue, NE    10:44.01  
  2 Lucas Keifer              95 Lytc,Lincoln, NE      10:51.88  
  3 Reid Shubert              96 Jets,Lincoln, NE      10:59.00  
  4 Judd Trant                96 Racers,Omaha, NE      13:54.77  
 
Event 357  100 Meter Hurdles (33") Youth Boys
================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 Joshua Banderas           95 Lytc,Lincoln, NE         14.46q 
 
Event 357  100 Meter Hurdles (33") Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Joshua Banderas           95 Lytc,Lincoln, NE         14.46  
 
Event 358  200 Meter Hurdles (30") Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Joshua Banderas           95 Lytc,Lincoln, NE         26.81  
  2 Brandon Armstrong         95 Breeze,Bellevue, NE      29.61  
  3 Jacob Melcher             95 Fremont,Waterloo, N      31.61  
 
Event 359  4x100 Meter Relay Youth Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Bellevue Breeze                                       50.12  
     1) Darrison Tellez 96              2) Tyler Wrice 95                 
     3) Brandon Armstrong 95            4) Clester Johnson 96             
 -- Blair Track Club                                        DNF  
 -- Boys & Girls Club Jaguars                                DQ  
 
Event 360  4x400 Meter Relay Youth Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 North Omaha Bengals                                 4:09.18  
     1) Brian Mills 95                  2) Jermaine Suggs 95              
     3) Aaron Riley 95                  4) Michael Lee 95                 
  2 Boys & Girls Club Jaguars                           4:10.77  
 
Event 361  4x800 Meter Relay Youth Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 North Omaha Bengals                                10:11.98  
     1) Brian Mills 95                  2) Jermaine Suggs 95              
     3) Aaron Riley 95                  4) Michael Lee 95                 
  2 Cornhusker Flyers                                  10:49.30  
     1) Austin Giitter 95               2) Jeremy Grundmayer 96           
     3) Tyler Sanchez 96                4) Drew Showers 95                
 
Event 362  High Jump Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Joshua Banderas           95 Lytc,Lincoln, NE       5-08.00  
  2 Jake Paulsen              96 Cozad,Cozad, NE        5-05.00  
  3 Jason Finnegan            96 Cozad,Cozad, NE        4-07.00  
  4 Jacob Melcher             95 Fremont,Waterloo, N    4-05.00  
  5 Jacob Clark               96 Gothenburg,Brady, N    4-03.00  
  6 Tyler Sanchez             96 Flyers,Omaha, NE       4-01.00  
 
Event 363  Pole Vault Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Marcos Avalos             95 Unatt,Gothenburg, N   10-00.00  
  2 Lake Sulc                 96 Jets,Lincoln, NE       9-00.00  
  3 Andrew Daily              95 Unatt,Holdrege, NE     8-00.00  
 
Event 364  Long Jump Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Braydon Finecy            95 Unatt,Doniphan, NE    16-03.25  
  2 Derek Zimmerman           95 Jets,Omaha, NE        16-00.50  
  3 Brian Littlejohn          95 Bengals,Omaha, NE     15-09.50  
  4 Michael Lee               95 Bengals,Omaha, NE     15-03.25  
  5 Clester Johnson           96 Breeze,Bellevue, NE   14-02.25  
  6 Lavone Walker             95 United,Omaha, NE      14-01.00  
  7 Judd Trant                96 Racers,Omaha, NE      13-08.25  
  8 Grant DeVries             95 Racers,Omaha, NE      13-08.00  
  9 Trey Mueller              96 Unatt,Avoca, NE       13-07.25  
 10 Jared Pistorius           96 Wings,Omaha, NE       13-00.25  
 11 Jermaine Suggs            95 Bengals,Omaha, NE     12-11.25  
 12 Austin Giitter            95 Flyers,Omaha, NE      12-00.25  
 13 Mac Lin                   96 Racers,Omaha, NE      11-08.00  
 
Event 365  Triple Jump Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Derek Zimmerman           95 Jets,Omaha, NE        36-03.00  
  2 Mac Lin                   96 Racers,Omaha, NE      28-03.00  
 
Event 366  Shot Put (4K) Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jerald Foster             95 Lytc,Lincoln, NE      41-04.00  
  2 Terrell Brown             95 Striders,Omaha, NE    39-06.50  
  3 Ryan Sanchez              96 Flyers,Omaha, NE      32-00.50  
  4 Earl Johnson              95 Jaguars,Omaha, NE     28-11.75  
  5 Raheam Brewer             95 Jaguars,Omaha, NE     28-00.50  
  6 Michael Cook              96 Breeze,Bellevue, NE   27-07.00  
  7 Travis Dixon              95 Warriors,Omaha, NE    23-07.00  
  8 Devon Kermoade            96 Flyers,Council Bluf   23-03.75  
 
Event 367  Discus Throw (1K) Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Seth Lindgren             95 Wahoo,Wahoo, NE         116-10  
  2 Jerald Foster             95 Lytc,Lincoln, NE        110-00  
  3 Terrell Brown             95 Striders,Omaha, NE      101-03  
  4 Wiley Nichols             96 Flyers,Omaha, NE         96-00  
  5 Michael Cook              96 Breeze,Bellevue, NE      95-02  
  6 Ryan Sanchez              96 Flyers,Omaha, NE        J95-02  
  7 Raheam Brewer             95 Jaguars,Omaha, NE        83-09  
  8 Travis Dixon              95 Warriors,Omaha, NE       76-00  
  9 Devon Kermoade            96 Flyers,Council Bluf      66-01  
 
Event 368  Javelin Throw (600G) Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Judd Trant                96 Racers,Omaha, NE        112-05  
  2 Wiley Nichols             96 Flyers,Omaha, NE        111-11  
  3 Grant DeVries             95 Racers,Omaha, NE        110-05  
  4 Ryan Sanchez              96 Flyers,Omaha, NE        109-06  
  5 Seth Lindgren             95 Wahoo,Wahoo, NE         107-01  
  6 Jerald Foster             95 Lytc,Lincoln, NE        102-09  
  7 Jeremy Grundmayer         96 Flyers,Gretna, NE        98-01  
  8 Michael Cook              96 Breeze,Bellevue, NE      87-01  
  9 Malik Thompson            96 Breeze,Bellevue, NE      72-03  
 10 Mac Lin                   96 Racers,Omaha, NE         66-09  
 11 Tyler Sanchez             96 Flyers,Omaha, NE         61-01  
 12 Devon Kermoade            96 Flyers,Council Bluf      58-10  
 13 Geoffrey Cox              96 Breeze,Bellevue, NE      58-07  
 
Event 400  100 Meter Dash Intermediate Girls
===================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Maia Reynolds             93 Striders,Omaha, NE       12.11q  1 
  2 Brianna McGhee            93 Striders,Omaha, NE       12.18q  1 
  3 LaQue Moen-Davis          93 Striders,Omaha, NE       12.44q  2 
  4 Breuanna McCarty          93 Striders,Omaha, NE       12.50q  2 
  5 Alexa Whitehall           94 United,Omaha, NE         12.55q  2 
  6 Chelsea Baker             94 United,Omaha, NE         12.64q  1 
  7 Kierin Montgomery         94 Jaguars,Omaha, NE        13.25q  1 
  8 Britt Fox                 94 Jets,Lincoln, NE         13.51q  2 
  9 Liz Cunningham            94 Lizards,Scottsbluff      13.78   2 
 10 Abby Pfeifer              94 Racers,Omaha, NE         13.95   1 
 11 Alexiss Starks            94 United,Omaha, NE         14.02   2 
 12 Taylyn Watson             94 Lytc,Lincoln, NE         14.16   2 
 13 Glenell Clark             94 Warriors,Omaha, NE       14.40   1 
 14 Branae' Allen             94 Jaguars,Omaha, NE        15.13   1 
 
Event 400  100 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Maia Reynolds             93 Striders,Omaha, NE       12.12  
  2 Brianna McGhee            93 Striders,Omaha, NE       12.22  
  3 LaQue Moen-Davis          93 Striders,Omaha, NE       12.23  
  4 Breuanna McCarty          93 Striders,Omaha, NE       12.53  
  5 Alexa Whitehall           94 United,Omaha, NE         12.71  
  6 Chelsea Baker             94 United,Omaha, NE         12.81  
  7 Kierin Montgomery         94 Jaguars,Omaha, NE        13.26  
  8 Britt Fox                 94 Jets,Lincoln, NE         13.69  
 
Event 401  200 Meter Dash Intermediate Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Maia Reynolds             93 Striders,Omaha, NE       25.00   3 
  2 Nakita Brewer             94 Jaguars,Omaha, NE        25.23   3 
  3 Alexa Whitehall           94 United,Omaha, NE         25.50   3 
  4 Chelsea Baker             94 United,Omaha, NE         26.54   3 
  5 Kamara Avant              94 Jaguars,Omaha, NE        26.72   3 
  6 Kierin Montgomery         94 Jaguars,Omaha, NE        26.84   3 
  7 Techira Logan             93 Striders,Omaha, NE       27.66   2 
  8 Britt Fox                 94 Jets,Lincoln, NE         27.71   3 
  9 Liz Cunningham            94 Lizards,Scottsbluff      28.01   2 
 10 Abby Pfeifer              94 Racers,Omaha, NE         28.99   2 
 11 Kiara Moody               94 Elite,Omaha, NE          28.99   2 
 12 Glenell Clark             94 Warriors,Omaha, NE       30.29   2 
 13 Alexiss Starks            94 United,Omaha, NE         30.73   1 
 14 Branae' Allen             94 Jaguars,Omaha, NE        31.84   2 
 15 Cassie Hannah             94 Jaguars,Omaha, NE        36.57   1 
 -- Breuanna McCarty          93 Striders,Omaha, NE         DNF   3 
 
Event 402  400 Meter Dash Intermediate Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Morgan Woitzel            93 Racers,Omaha, NE         55.96   2 
  2 Clara Nichols             93 Flyers,Omaha, NE         57.40   2 
  3 Nakita Brewer             94 Jaguars,Omaha, NE        58.50   2 
  4 Alexa Whitehall           94 United,Omaha, NE         59.31   2 
  5 Chelsea Baker             94 United,Omaha, NE       1:01.72   2 
  6 Terri Armstrong           93 Breeze,Bellevue, NE    1:04.65   2 
  7 Techira Logan             93 Striders,Omaha, NE     1:08.76   1 
  8 Abby Pfeifer              94 Racers,Omaha, NE       1:14.06   1 
 
Event 403  800 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kristie Mullen            93 Flyers,Omaha, NE       2:16.30  
  2 Destiney Burt             93 Breeze,Bellevue, NE    2:31.34  
  3 Sidney Hirsch             94 Racers,Omaha, NE       2:32.73  
  4 Katie Mullen              93 Flyers,Omaha, NE       2:33.64  
  5 Michaela Frenzel          94 Jets,Lincoln, NE       2:36.99  
 
Event 404  1500 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kristie Mullen            93 Flyers,Omaha, NE       4:55.54  
  2 Sidney Hirsch             94 Racers,Omaha, NE       5:12.16  
  3 Destiney Burt             93 Breeze,Bellevue, NE    5:20.67  
  4 Samantha Soupir           93 Flyers,Omaha, NE       5:39.47  
  5 Katie Hart                94 Racers,Omaha, NE       6:29.77  
 
Event 405  3000 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Sidney Hirsch             94 Racers,Omaha, NE      11:27.14  
  2 Taylor Seaman             94 Unatt,Seward, NE      11:36.28  
  3 Samantha Soupir           93 Flyers,Omaha, NE      12:02.91  
  4 Katie Hart                94 Racers,Omaha, NE      15:13.05  
 
Event 408  100 Meter Hurdles (33") Intermediate Girls
================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 LaQue Moen-Davis          93 Striders,Omaha, NE       14.36q 
  2 Alexandria Gochenour      93 Flyers,Missouri Val      14.44q 
  3 Avrie Welton              94 Breeze,Ralston, NE       16.97q 
 
Event 408  100 Meter Hurdles (33") Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 LaQue Moen-Davis          93 Striders,Omaha, NE       14.36  
  2 Alexandria Gochenour      93 Flyers,Missouri Val      14.44  
  3 Avrie Welton              94 Breeze,Ralston, NE       16.97  
 
Event 409  400 Meter Hurdles (30") Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Alexandria Gochenour      93 Flyers,Missouri Val    1:05.34  
  2 Danielle Jones            93 Striders,Omaha, NE     1:12.81  
  3 Katie Mullen              93 Flyers,Omaha, NE       1:13.98  
  4 Michaela Frenzel          94 Jets,Lincoln, NE       1:17.69  
 
Event 410  4x100 Meter Relay Intermediate Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Midwest Striders                                      47.37  
     1) Breuanna McCarty 93             2) Brianna McGhee 93              
     3) Maia Reynolds 93                4) LaQue Moen-Davis 93            
  2 Boys & Girls Club Jaguars                             48.72  
 
Event 411  4x400 Meter Relay Intermediate Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Cornhusker Flyers                                   3:59.46  
     1) Alexandria Gochenour 93         2) Katie Mullen 93                
     3) Kristie Mullen 93               4) Clara Nichols 93               
  2 Boys & Girls Club Jaguars                           4:04.74  
  3 Midwest Striders                                    4:21.71  
     1) Danielle Jones 93               2) Techira Logan 93               
     3) Breuanna McCarty 93             4) Brianna McGhee 93              
  4 Bellevue Breeze                                     4:26.68  
     1) Destiney Burt 93                2) Taryn Derickson 93             
     3) Taylor Kay Stevens 93           4) Avrie Welton 94                
 
Event 412  4x800 Meter Relay Intermediate Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Cornhusker Flyers                                  10:11.19  
     1) Katie Mullen 93                 2) Kristie Mullen 93              
     3) Clara Nichols 93                4) Samantha Soupir 93             
 
Event 413  High Jump Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Avrie Welton              94 Breeze,Ralston, NE     5-06.00  
  2 Alexandria Gochenour      93 Flyers,Missouri Val    5-04.00  
  3 Taryn Derickson           93 Breeze,Bellevue, NE    5-00.00  
  4 Clara Nichols             93 Flyers,Omaha, NE       4-10.00  
 
Event 414  Pole Vault Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Sophia Harano             93 Jets,Lincoln, NE       9-06.00  
  2 Courtney Fegter           93 Unatt,Holdrege, NE    J9-06.00  
  3 Kelsie Ludeke             93 Unatt,Holdrege, NE     8-00.00  
  4 Elizabeth Stanton         94 Flyers,Papillion, N    6-06.00  
 
Event 415  Long Jump Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Brianna McGhee            93 Striders,Omaha, NE    16-02.00  
  2 Neeia Cooperwood          93 Jaguars,Omaha, NE     15-11.00  
  3 Taylor Kay Stevens        93 Breeze,Bellevue, NE   15-09.75  
  3 Danielle Jones            93 Striders,Omaha, NE    15-09.75  
  5 Nicole Bourke             93 Unatt,Papillion, NE   15-02.75  
  6 Liz Cunningham            94 Lizards,Scottsbluff   14-11.50  
  7 Sophia Harano             93 Jets,Lincoln, NE      14-05.00  
  8 Abby Pfeifer              94 Racers,Omaha, NE      14-04.00  
  9 Techira Logan             93 Striders,Omaha, NE    13-02.25  
 10 Taylyn Watson             94 Lytc,Lincoln, NE      12-07.75  
 
Event 416  Triple Jump Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 LaQue Moen-Davis          93 Striders,Omaha, NE    38-02.00  
  2 Danielle Jones            93 Striders,Omaha, NE    34-04.50  
 
Event 417  Shot Put (4K) Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Riley Johnson             94 Unatt,Arlington, NE   36-06.00  
  2 Michelle Wallerstedt      94 West O,Omaha, NE      33-01.75  
  3 Kelcy Sorensen            94 West O,Omaha, NE      29-02.75  
  4 Abbey Christensen         94 West O,Omaha, NE      28-04.75  
  5 Leighann Campbell         94 Unatt,Beatrice, NE    20-08.00  
  6 Cassie Hannah             94 Jaguars,Omaha, NE     17-04.00  
 
Event 418  Discus Throw (1K) Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Michelle Wallerstedt      94 West O,Omaha, NE        119-10  
  2 Riley Johnson             94 Unatt,Arlington, NE     114-11  
  3 Alexandra Rodriguez       93 Unatt,Hastings, NE      109-09  
  4 Abbey Christensen         94 West O,Omaha, NE         98-06  
  5 Anne Flesher              93 Jets,Lincoln, NE         90-11  
  6 Kelcy Sorensen            94 West O,Omaha, NE         80-06  
  7 Leighann Campbell         94 Unatt,Beatrice, NE       68-01  
 
Event 419  Javelin Throw (600G) Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Anne Flesher              93 Jets,Lincoln, NE         95-06  
  2 Michelle Wallerstedt      94 West O,Omaha, NE         87-03  
  3 Amber Long                93 Flyers,Papillion, N      85-04  
  4 Kelcy Sorensen            94 West O,Omaha, NE         78-03  
  5 Leighann Campbell         94 Unatt,Beatrice, NE       48-01  
 
Event 450  100 Meter Dash Intermediate Boys
===================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Terrance Bennett          93 Warriors,Omaha, NE       11.36q  2 
  2 Matt Brandes              93 Breeze,Omaha, NE         11.45q  2 
  3 Devin Barfield            94 Breeze,Bellevue, NE      11.48q  1 
  4 Michael Jones             93 Unatt,Hastings, NE       11.67q  2 
  5 Aaron Carpenter II        94 Breeze,Bellevue, NE      11.74q  2 
  6 Dennis Barfield           94 Breeze,Bellevue, NE      11.75q  1 
  7 Carl White                94 Warriors,Omaha, NE       12.18q  2 
  8 Ronnell Lee               94 Jaguars,Omaha, NE        12.19q  2 
  9 Ira Allen                 93 Unatt                    12.38   1 
 10 Arieus Stephens           93 Breeze,Bellevue, NE      12.58   1 
 11 Brady Oakey               94 Racers,Omaha, NE         12.61   1 
 12 Lee Banks                 94 Jaguars,Omaha, NE        13.43   1 
 
Event 450  100 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Devin Barfield            94 Breeze,Bellevue, NE      11.25  
  2 Terrance Bennett          93 Warriors,Omaha, NE       11.47  
  3 Matt Brandes              93 Breeze,Omaha, NE         11.52  
  4 Dennis Barfield           94 Breeze,Bellevue, NE      11.58  
  5 Michael Jones             93 Unatt,Hastings, NE       11.65  
  6 Aaron Carpenter II        94 Breeze,Bellevue, NE      11.81  
  7 Ronnell Lee               94 Jaguars,Omaha, NE        12.39  
 
Event 451  200 Meter Dash Intermediate Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Devin Barfield            94 Breeze,Bellevue, NE      22.95   2 
  2 Jay-J Parks               94 Elite,Omaha, NE          23.90   2 
  3 Aaron Carpenter II        94 Breeze,Bellevue, NE      24.17   2 
  4 Ronnell Lee               94 Jaguars,Omaha, NE        24.84   2 
  5 Ira Allen                 93 Unatt                    25.15   1 
  6 Arieus Stephens           93 Breeze,Bellevue, NE      25.27   1 
  7 Lee Banks                 94 Jaguars,Omaha, NE        25.40   1 
  8 Kory Kohlhof              94 Unatt,Lincoln, NE        25.72   2 
  9 Kaleb Arterburn           94 Unatt,Brady, NE          29.84   2 
 
Event 452  400 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Dennis Barfield           94 Breeze,Bellevue, NE      51.09  
  2 Devin Barfield            94 Breeze,Bellevue, NE      52.76  
  3 Jay-J Parks               94 Elite,Omaha, NE          55.14  
  4 Joseph Baum               94 Racers,Valley, NE        58.93  
  5 Stephen Shield            94 Lytc,Lincoln, NE       1:03.92  
  6 Kaleb Arterburn           94 Unatt,Brady, NE        1:06.87  
 
Event 453  800 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jimmy Olson               93 Unatt,Omaha, NE        2:07.70  
  2 James Wingerter           94 Racers,Omaha, NE       2:11.82  
  3 Timothy Grundmayer        94 Flyers,Gretna, NE      2:13.20  
  4 Joseph Baum               94 Racers,Valley, NE      2:14.15  
  5 Quentin Jorgensen         94 Unatt,Wayne, NE        2:15.69  
  6 Andrew McVea              94 Flyers,Omaha, NE       2:20.50  
  7 Shakur Smith              94 Striders,Omaha, NE     2:23.58  
  8 Stephen Shield            94 Lytc,Lincoln, NE       2:32.40  
 
Event 454  1500 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Timothy Grundmayer        94 Flyers,Gretna, NE      4:27.13  
  2 Quentin Jorgensen         94 Unatt,Wayne, NE        4:30.38  
  3 Jimmy Olson               93 Unatt,Omaha, NE        4:32.80  
  4 Tyson Osborn              93 Jets,Lincoln, NE       4:38.55  
  5 Andrew McVea              94 Flyers,Omaha, NE       4:44.55  
  6 Kyle Hansen               94 Racers,Omaha, NE       4:56.58  
  7 Shakur Smith              94 Striders,Omaha, NE     5:24.44  
  8 Trevor Pate               94 McCook,McCook, NE      5:29.03  
  9 Kaleb Arterburn           94 Unatt,Brady, NE        5:49.19  
 
Event 455  3000 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Timothy Grundmayer        94 Flyers,Gretna, NE      9:51.69  
  2 Donnie Price              93 Unatt                  9:59.01  
  3 Quentin Jorgensen         94 Unatt,Wayne, NE       10:15.29  
  4 Tyson Osborn              93 Jets,Lincoln, NE      10:17.77  
  5 Andrew McVea              94 Flyers,Omaha, NE      10:38.11  
 
Event 456  2000 Meter Steeplechase Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Britt Jensen              93 Fremont,Fremont, NE    6:44.95  
 
Event 458  110 Meter Hurdles (39") Intermediate Boys
================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 Matt Brandes              93 Breeze,Omaha, NE         16.27q 
  2 Jett Baker                94 Breeze,Bellevue, NE      17.22q 
  3 Mitchell Mulholland       94 Breeze,Bellevue, NE      18.60q 
 
Event 458  110 Meter Hurdles (39") Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Matt Brandes              93 Breeze,Omaha, NE         16.27  
  2 Jett Baker                94 Breeze,Bellevue, NE      17.22  
  3 Mitchell Mulholland       94 Breeze,Bellevue, NE      18.60  
 
Event 459  400 Meter Hurdles (36") Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 James Wingerter           94 Racers,Omaha, NE       1:02.86  
  2 Mitchell Mulholland       94 Breeze,Bellevue, NE    1:09.55  
  3 Kyle Hansen               94 Racers,Omaha, NE       1:14.60  
 
Event 460  4x100 Meter Relay Intermediate Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Bellevue Breeze                                       43.81  
     1) Matt Brandes 93                 2) Dennis Barfield 94             
     3) Aaron Carpenter II 94           4) Devin Barfield 94              
 
Event 461  4x400 Meter Relay Intermediate Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Omaha Racers                                        3:56.03  
     1) Joseph Baum 94                  2) Kyle Hansen 94                 
     3) Brady Oakey 94                  4) James Wingerter 94             
 
Event 463  High Jump Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Mitchell Westbury         93 Breeze                 5-10.00  
  2 Jamal Addison             93 Breeze                 5-08.00  
  3 Jett Baker                94 Breeze,Bellevue, NE    5-06.00  
  4 Riley Hoy                 94 Unatt,Waverly, NE     J5-06.00  
  5 Kory Kohlhof              94 Unatt,Lincoln, NE      5-04.00  
  6 Mitchell Mulholland       94 Breeze,Bellevue, NE    5-02.00  
  7 Stephen Stuenzi           94 Flyers,Omaha, NE       5-00.00  
  8 Zach Legband              94 Racers,Omaha, NE       4-10.00  
 
Event 464  Pole Vault Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Christian Sanderfer       93 Jets,Lincoln, NE      12-06.00  
  1 Jake Krueger              93 Blair                 12-06.00  
  3 Mark Seeba                93 Breeze,Bellevue, NE   12-00.00  
  4 Karson Novacek            94 Unatt,Shickley, NE    11-06.00  
  4 William Mick              93 Unatt,Shickley, NE    11-06.00  
  6 Jason Skallberg           93 Unatt                 11-00.00  
  7 Alexander Meckelburg      93 Flyers,Omaha, NE      10-06.00  
  8 Chris Armistead           93 Breeze,Bellevue, NE   10-00.00  
  9 Alex Blair                93 Flyers,Papillion, N    9-06.00  
 10 Tyler Daily               94 Unatt,Holdrege, NE     8-06.00  
 11 Blayd Beal                94 Flyers,Omaha, NE       8-00.00  
 
Event 465  Long Jump Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Dennis Barfield           94 Breeze,Bellevue, NE   20-05.00  
  2 Aaron Carpenter II        94 Breeze,Bellevue, NE   19-10.00  
  3 Jett Baker                94 Breeze,Bellevue, NE   19-09.00  
  4 Carl White                94 Warriors,Omaha, NE    19-07.00  
  5 Terrance Bennett          93 Warriors,Omaha, NE    19-01.50  
  6 Tanner Jones              93 Titans,Hastings, NE   17-03.00  
  7 Brady Oakey               94 Racers,Omaha, NE      16-09.00  
  8 Shakur Smith              94 Striders,Omaha, NE    14-02.50  
 
Event 466  Triple Jump Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Tanner Jones              93 Titans,Hastings, NE   39-11.00  
  2 Mitchell Mulholland       94 Breeze,Bellevue, NE   38-04.75  
  3 James Wingerter           94 Racers,Omaha, NE      37-00.25  
  4 Zach Legband              94 Racers,Omaha, NE      34-08.00  
  5 Brady Oakey               94 Racers,Omaha, NE      34-02.25  
  6 Stephen Shield            94 Lytc,Lincoln, NE      29-05.50  
 
Event 467  Shot Put (12#) Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Brady Rutt                93 Unatt,Hastings, NE    45-05.50  
  2 Alex Beideck              93 Flyers,Omaha, NE      44-07.00  
  3 Joshua Bagby              93 Jaguars,Omaha, NE     40-04.00  
  4 Joshua Gawrick            93 Lytc,Lincoln, NE      40-00.00  
  5 Kale Mueller              93 Unatt,Hickman, NE     39-11.00  
  6 Alex Howard               94 West O,Omaha, NE      38-04.00  
  7 Jack Sortino              93 Unatt,Omaha, NE       35-10.50  
  8 Spencer Welton            93 Unatt,Ralston, NE     34-10.00  
  9 Trey Foster               94 Lytc,Lincoln, NE      34-01.50  
 10 Jake Pinion               94 West O,Omaha, NE      33-11.00  
 11 Tim Tracey                94 Unatt,Omaha, NE       33-05.00  
 12 Matt Litzenberger         94 Gothenburg,Brady, N   30-05.00  
 
Event 468  Discus Throw (1.6K) Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Brady Rutt                93 Unatt,Hastings, NE      149-04  
  2 Jake Pinion               94 West O,Omaha, NE        126-09  
  3 Alex Beideck              93 Flyers,Omaha, NE        121-01  
  4 Kale Mueller              93 Unatt,Hickman, NE       120-09  
  5 Joshua Gawrick            93 Lytc,Lincoln, NE        110-01  
  6 Alex Howard               94 West O,Omaha, NE        109-10  
  7 Spencer Welton            93 Unatt,Ralston, NE       107-05  
  8 Kyle Hansen               94 Racers,Omaha, NE        106-07  
  9 Trey Foster               94 Lytc,Lincoln, NE         88-01  
 10 Tim Tracey                94 Unatt,Omaha, NE          82-10  
 11 Jack Sortino              93 Unatt,Omaha, NE          79-04  
 
Event 469  Javelin Throw (800G) Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Joshua Gawrick            93 Lytc,Lincoln, NE        126-03  
  2 Jett Baker                94 Breeze,Bellevue, NE     123-03  
  3 Oliver Emsick             94 Unatt,Omaha, NE         117-03  
  4 Andrew Barry              94 Jets,Lincoln, NE        105-02  
  5 Trey Foster               94 Lytc,Lincoln, NE         91-01  
 
Event 500  100 Meter Dash Young Women
================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 Lindsay Svehla            91 Breeze,Bellevue, NE      12.36q 
  2 Edna Johnson              92 Striders,Omaha, NE       12.65q 
  3 Janesha McGhee            92 Striders,Omaha, NE       12.67q 
  4 Marissa Mitchell          91 Striders,Omaha, NE       12.87q 
  5 Dominique Brewer          92 Jaguars,Omaha, NE        12.97q 
  6 DaRion Archie             92 Striders,Omaha, NE       13.07q 
  7 Ebony Carther             91 Breeze,Bellevue, NE      13.17q 
  8 Erin Stukenholtz          90 Unatt,Nebraska City      13.35q 
 
Event 500  100 Meter Dash Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Lindsay Svehla            91 Breeze,Bellevue, NE      12.36  
  2 Edna Johnson              92 Striders,Omaha, NE       12.65  
  3 Janesha McGhee            92 Striders,Omaha, NE       12.67  
  4 Marissa Mitchell          91 Striders,Omaha, NE       12.87  
  5 Dominique Brewer          92 Jaguars,Omaha, NE        12.97  
  6 DaRion Archie             92 Striders,Omaha, NE       13.07  
  7 Ebony Carther             91 Breeze,Bellevue, NE      13.17  
  8 Erin Stukenholtz          90 Unatt,Nebraska City      13.35  
 
Event 501  200 Meter Dash Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Edna Johnson              92 Striders,Omaha, NE       25.93  
  2 Lindsay Svehla            91 Breeze,Bellevue, NE      26.29  
  3 Janesha McGhee            92 Striders,Omaha, NE       26.35  
  4 Victoria Wilson           92 Striders,Omaha, NE       26.62  
  5 Lauren Gaines             91 Breeze,Bellevue, NE      27.02  
  6 Dominique Brewer          92 Jaguars,Omaha, NE        27.08  
  7 Erin Stukenholtz          90 Unatt,Nebraska City      27.43  
 
Event 502  400 Meter Dash Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lauren Gaines             91 Breeze,Bellevue, NE    1:00.97  
  2 Victoria Wilson           92 Striders,Omaha, NE     1:01.59  
  3 Erin Klein                91 Unatt,Papillion, NE    1:02.53  
  4 Melissa Parks             92 Norfolk,Norfolk, NE    1:03.58  
  5 Linda Hannah              91 Jaguars,Omaha, NE      1:03.73  
  6 Erin Stukenholtz          90 Unatt,Nebraska City    1:04.15  
  7 Rebecca Hammock           92 Striders,Omaha, NE     1:07.67  
 
Event 503  800 Meter Run Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Melissa Parks             92 Norfolk,Norfolk, NE    2:25.05  
  2 Linda Hannah              91 Jaguars,Omaha, NE      2:28.07  
  3 Brittany Phillips         91 Flyers,Omaha, NE       2:32.33  
 
Event 504  1500 Meter Run Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Aubree Worden             92 Lizards,Scottsbluff    4:51.78  
  2 Brittany Phillips         91 Flyers,Omaha, NE       5:09.18  
  3 Melissa Parks             92 Norfolk,Norfolk, NE    5:10.73  
 
Event 505  3000 Meter Run Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Brittany Phillips         91 Flyers,Omaha, NE      11:17.73  
  2 Kelsey Doht               92 Norfolk,Norfolk, NE   12:46.28  
 
Event 506  2000 Meter Steeplechase Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Melissa Parks             92 Norfolk,Norfolk, NE    8:00.54  
  2 Kelsey Doht               92 Norfolk,Norfolk, NE    8:53.30  
 
Event 510  4x100 Meter Relay Young Women
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Midwest Striders                                      49.53  
     1) DaRion Archie 92                2) Edna Johnson 92                
     3) Marissa Mitchell 91             4) Victoria Wilson 92             
 -- Bellevue Breeze                                          DQ  
     1) Ebony Carther 91                2) Lauren Gaines 91               
     3) Alexandra Killings 91           4) Lindsay Svehla 91              
 
Event 511  4x400 Meter Relay Young Women
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Midwest Striders                                    4:15.26  
     1) Janesha McGhee 92               2) DaRion Archie 92               
     3) Rebecca Hammock 92              4) Victoria Wilson 92             
  2 Bellevue Breeze                                     4:18.98  
     1) Ebony Carther 91                2) Lauren Gaines 91               
     3) Alexandra Killings 91           4) Lindsay Svehla 91              
 
Event 514  Pole Vault Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Maggie Maher              91 Unatt,Kearney, NE     11-06.00  
  2 Kristin Killough          91 Unatt,Holdrege, NE    11-00.00  
  3 Katja Martens             91 Breeze,Bellevue, NE   10-00.00  
  4 Kamala Moore              91 Unatt                  9-06.00  
  5 Julie Pengilly            92 Flyers,Omaha, NE       8-06.00  
  6 Kellie Fegter             90 Unatt,Holdrege, NE     8-00.00  
 
Event 515  Long Jump Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jessica Ripp              91 Unatt,Creighton, NE   16-02.25  
  2 Courtney Coslor           92 Kearney,Kearney, NE   15-10.75  
  3 Ebony Carther             91 Breeze,Bellevue, NE   15-00.75  
  4 Marissa Mitchell          91 Striders,Omaha, NE    13-07.00  
 
Event 516  Triple Jump Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Courtney Coslor           92 Kearney,Kearney, NE   34-10.50  
  2 Jessica Ripp              91 Unatt,Creighton, NE   34-04.00  
  3 Alexandra Killings        91 Breeze,Bellevue, IA   34-02.50  
  4 DaRion Archie             92 Striders,Omaha, NE    34-00.00  
  5 Dominique Brewer          92 Jaguars,Omaha, NE     31-04.50  
 
Event 517  Shot Put (4K) Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Shanike Freeman           92 Unatt,Hastings, NE    34-10.50  
  2 Janessa Kobza             92 Jets,Lincoln, NE      34-02.25  
 
Event 518  Discus Throw (1K) Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Taylor Jensen             91 Racers,Omaha, NE        121-10  
  2 Janessa Kobza             92 Jets,Lincoln, NE        118-05  
  3 Julie Pengilly            92 Flyers,Omaha, NE         91-04  
  4 Jessica Ripp              91 Unatt,Creighton, NE      81-08  
 
Event 519  Javelin Throw (600G) Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Julie Pengilly            92 Flyers,Omaha, NE         93-04  
 
Event 550  100 Meter Dash Young Men
===================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Radell Nared              92 Jaguars,Omaha, NE        10.93q  1 
  2 Thomas Hodges             92 Jaguars,Omaha, NE        11.01q  2 
  3 Tannor Mroczek            92 Gothenburg,Gothenbu      11.11q  2 
  4 Kadeem Nehlsen            91 Breeze,Omaha, NE         11.15q  2 
  5 Dominique Hawkins         92 Breeze,Bellevue, NE      11.21q  1 
  6 JaVaun Brown              92 Jaguars,Omaha, NE        11.29q  1 
  7 Raecheim Logan-Martin     92 Jaguars,Omaha, NE        11.36q  1 
  8 Jacob Ostlund             91 Breeze                   11.53q  1 
  9 Tyrell Patterson          91 Breeze,Bellevue, NE      11.58   2 
 10 Chris Svoboda             91 Breeze,Bellevue, NE      11.64   1 
 11 Dominique Samuel          91 Breeze,Bellevue, NE      11.81   2 
 
Event 550  100 Meter Dash Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Thomas Hodges             92 Jaguars,Omaha, NE        10.70  
  2 Radell Nared              92 Jaguars,Omaha, NE        10.98  
  3 Tannor Mroczek            92 Gothenburg,Gothenbu      11.19  
  4 Kadeem Nehlsen            91 Breeze,Omaha, NE         11.20  
  5 Dominique Hawkins         92 Breeze,Bellevue, NE      11.27  
  6 JaVaun Brown              92 Jaguars,Omaha, NE        11.30  
  7 Raecheim Logan-Martin     92 Jaguars,Omaha, NE        11.34  
  8 Jacob Ostlund             91 Breeze                   11.67  
 
Event 551  200 Meter Dash Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Thomas Hodges             92 Jaguars,Omaha, NE        21.79  
  2 Radell Nared              92 Jaguars,Omaha, NE        21.94  
  3 Dominique Hawkins         92 Breeze,Bellevue, NE      22.95  
  4 JaVaun Brown              92 Jaguars,Omaha, NE        23.07  
  5 Chris Svoboda             91 Breeze,Bellevue, NE      23.21  
  6 Jacob Ostlund             91 Breeze                   23.52  
 
Event 552  400 Meter Dash Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Paul Pape                 90 Jets,Lincoln, NE         49.99  
  2 Kadeem Nehlsen            91 Breeze,Omaha, NE         50.38  
  3 Raymond Stuart            91 Unatt                    53.36  
  4 Nick Masada               92 Jets,Lincoln, NE         57.63  
 
Event 553  800 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Paul Pape                 90 Jets,Lincoln, NE       1:59.30  
  2 Matthew Holcomb           91 Flyers,Ralston, NE     2:01.74  
  3 Daniel Blake              91 Lytc,Lincoln, NE       2:03.99  
  4 Jonathan Powell           91 Unatt,Columbus, NE     2:08.36  
  5 Nick Masada               92 Jets,Lincoln, NE       2:09.18  
  6 Spencer Lachnit           92 Flyers,Omaha, NE       2:11.54  
 
Event 554  1500 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Daniel Blake              91 Lytc,Lincoln, NE       4:15.82  
  2 Matthew Holcomb           91 Flyers,Ralston, NE     4:17.23  
  3 Gus Burnette              92 Breeze,Bellevue, NE    4:21.34  
  4 Jonathan Powell           91 Unatt,Columbus, NE     4:23.13  
  5 Robert Bestenlehner       92 Racers,Omaha, NE       4:23.48  
  6 Spencer Lachnit           92 Flyers,Omaha, NE       4:38.43  
 
Event 555  5000 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Simon Falcon              91 Unatt,Bellevue, NE    16:48.40  
  2 Jonathan Powell           91 Unatt,Columbus, NE    17:13.98  
  3 Gus Burnette              92 Breeze,Bellevue, NE   17:39.54  
  4 Robert Bestenlehner       92 Racers,Omaha, NE      18:19.15  
 
Event 556  2000 Meter Steeplechase Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Matthew Holcomb           91 Flyers,Ralston, NE     6:29.73  
  2 Tyler Pooschke            92 Flyers,Elkhorn, NE     8:06.79  
 
Event 558  110 Meter Hurdles (39") Young Men
================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 Anthony Lee               91 Breeze                   15.93q 
  2 Tyler Pooschke            92 Flyers,Elkhorn, NE       18.58q 
  3 Datrell Morgan            92 Warriors,Omaha, NE       20.96q 
 
Event 558  110 Meter Hurdles (39") Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Anthony Lee               91 Breeze                   15.93  
  2 Tyler Pooschke            92 Flyers,Elkhorn, NE       18.58  
  3 Datrell Morgan            92 Warriors,Omaha, NE       20.96  
 
Event 559  400 Meter Hurdles (36") Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Tyler Pooschke            92 Flyers,Elkhorn, NE     1:05.56  
 -- Thomas Filer              91 Breeze,Bellevue, NE         DQ  
 
Event 560  4x100 Meter Relay Young Men
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Boys & Girls Club Jaguars                             42.06  
     1) JaVaun Brown 92                 2) Thomas Hodges 92               
     3) Raecheim Logan-Martin 92        4) Radell Nared 92                
  2 Bellevue Breeze                                       42.12  
     1) Dominique Hawkins 92            2) Kadeem Nehlsen 91              
     3) LeAndre Ballew 91               4) Brandon White 91               
  3 Bellevue Breeze  'B'                                  43.71  
     1) Chris Svoboda 91                2) Korey Pesek 92                 
     3) Thomas Filer 91                 4) Brannon Wallace 90             
 
Event 561  4x400 Meter Relay Young Men
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Bellevue Breeze                                     3:37.94  
     1) Chris Svoboda 91                2) Kadeem Nehlsen 91              
     3) Korey Pesek 92                  4) Brandon White 91               
 
Event 563  High Jump Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Brandon White             91 Breeze,Bellevue, NE    6-03.00  
  2 Stahla Jackson            92 Unatt                  6-01.00  
  3 Kevin Smallwood           92 Breeze,Bellevue, NE    5-09.00  
  4 Jason Lombs               91 Breeze                 5-07.00  
  5 Jonathon Clark            92 Gothenburg,Brady, N    5-05.00  
  6 Dorian Stamps             92 Breeze                 5-03.00  
 
Event 564  Pole Vault Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jay Kilpatrick            91 Jets,Lincoln, NE      15-00.00  
  2 Brandon Rogers            92 Blair,Blair, NE       13-06.00  
  3 Rod Ekwall                90 Flyers,Omaha, NE     J13-06.00  
  4 Austin Beal               90 Flyers,Omaha, NE      12-06.00  
  5 Alex Freburg              91 Unatt                J12-06.00  
  6 Brandon Kyle              92 Breeze,Bellevue, NE   11-00.00  
 
Event 565  Long Jump Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Todd Lampkin              91 Unatt                 21-09.75  
  2 Alex Kaster               91 Flyers,Omaha, NE      21-05.25  
  3 Creighton Brei            90 Unatt,Juniata, NE     20-11.00  
  4 Brannon Wallace           90 Breeze,Bellevue, NE   20-09.00  
  5 Tyrell Patterson          91 Breeze,Bellevue, NE   19-00.50  
  6 Kyle Pohlman              92 Unatt,Brady, NE       18-03.25  
  7 Kevin Smallwood           92 Breeze,Bellevue, NE   17-08.50  
  8 Tyler Pooschke            92 Flyers,Elkhorn, NE    17-01.25  
 
Event 566  Triple Jump Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Creighton Brei            90 Unatt,Juniata, NE     45-02.00  
  2 Alex Kaster               91 Flyers,Omaha, NE      44-11.25  
  3 LaRon Falkner             91 Breeze,Bellevue, NE   40-00.00  
  4 Stahla Jackson            92 Unatt                 39-05.25  
  5 Kyle Pohlman              92 Unatt,Brady, NE       38-08.00  
 
Event 567  Shot Put (12#) Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Chris Reed                92 Unatt,Omaha, NE       55-06.00  
  2 Cody Snyder               92 Flyers,Lake Andes,    53-00.00  
  3 Taylor Shapland           91 West O,Omaha, NE      50-10.00  
  4 Nathan Frakes             91 West O,Omaha, NE      48-07.00  
  5 Drew Staskiewicz          92 Unatt,Omaha, NE       47-02.00  
  6 Kaleb Henry               90 Unatt,Loup City, NE   46-09.00  
  7 Kevin Drawl               92 West O,Omaha, NE      42-08.50  
  8 Sean Lindgren             92 Unatt,Wahoo, NE       40-06.00  
  9 Chris Lokey               92 West O,Omaha, NE      38-09.00  
 10 Jeffrey Simants           92 Unatt                 32-10.00  
 
Event 568  Discus Throw (1.6K) Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kaleb Henry               90 Unatt,Loup City, NE     163-10  
  2 Cody Snyder               92 Flyers,Lake Andes,      154-04  
  3 Nathan Frakes             91 West O,Omaha, NE        148-08  
  4 Kevin Drawl               92 West O,Omaha, NE        147-04  
  5 Chris Reed                92 Unatt,Omaha, NE         142-05  
  6 Sean Lindgren             92 Unatt,Wahoo, NE         137-08  
  7 Taylor Shapland           91 West O,Omaha, NE        132-09  
  8 Shane Cox                 91 Fremont,Fremont, NE     130-11  
  9 Drew Staskiewicz          92 Unatt,Omaha, NE         107-07  
 10 Jeffrey Simants           92 Unatt                    88-10  
 11 Chris Lokey               92 West O,Omaha, NE         82-10  
 
Event 569  Javelin Throw (800G) Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kaleb Henry               90 Unatt,Loup City, NE     168-11  
  2 Sean Lindgren             92 Unatt,Wahoo, NE         139-07  
  3 Taylor Shapland           91 West O,Omaha, NE        131-05  
  4 Drew Staskiewicz          92 Unatt,Omaha, NE         128-03  
  5 Nathan Frakes             91 West O,Omaha, NE        123-01  
  6 Thomas Filer              91 Breeze,Bellevue, NE     111-09  
  7 Patrick Campbell          91 Unatt,Beatrice, NE      107-09  
 
Nike Visa BMW Gatorade Gill Athletics University of Phoenix St. Vincent Lynx