Join/Renew Now

Results - USATF Oklahoma Association Junior Olympic Track & Field
Championships

6/26-27/09 - Oklahoma City, Oklahoma

Event 318  Javelin Throw 600g Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
Finals
  1 Major, Kambre                Eastside Stepper         72-11     22.22m 
  2 Scott, Emmi                  North Edmond             59-10     18.23m 
  3 Danker, Ashton               Unattached               51-07     15.72m 
  4 Ruffin, Quanysha             Eastside Stepper         24-08      7.51m 
 
Event 365  Triple Jump Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Pettyjohn, Trevor            North Edmond             8.61m   28-03.00 
 
Event 368  Javelin Throw 600g Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Alali, Josh                  North Edmond             67-04     20.52m 
  2 Benson, Max                  So. Oklahoma             50-00     15.24m 
 
Event 409  400 Meter Hurdles Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Gray, Shamela                Eastside Stepper       1:11.32  
  2 West, Sydney                 3D Elite               1:12.63  
  3 Prevost, Destiny             North Edmond           1:16.46  
  4 Sendall, Kenna               North Edmond           1:16.58  
  5 Perry, Samantha              Unattached             1:30.59  
 
Event 416  Triple Jump Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Bernhardt, Kate              Unattached               9.98m   32-09.00 
  2 Mccurley, Brianna            Eastside Stepper         8.06m   26-05.50 
 
Event 419  Javelin Throw 600g Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Carmichael, Jennifer         Dutch Elite              68-00     20.72m 
  2 Perry, Samantha              Unattached               60-05     18.41m 
  3 Mccurley, Brianna            Eastside Stepper         53-07     16.33m 
 
Event 459  400 Meter Hurdles Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Nixon, Gunnar                Eastside Stepper         55.26  
  2 Smith, Zach                  Dutch Elite            1:04.67  
  3 Taylor, Randy                So. Oklahoma           1:10.51  
 
Event 466  Triple Jump Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Wilkins, Daylon              So. Oklahoma            12.00m   39-04.50 
 
Event 469  Javelin Throw 800g Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Scott, Shontrell             Unattached               87-01     26.54m 
 
Event 509  400 Meter Hurdles Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Andrews, Calline             So. Oklahoma           1:10.57  
  2 Latham, Allison              Dutch Elite            1:10.87  
 
Event 519  Javelin Throw 600g Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Menser, Gabrielle            Unattached               99-01     30.20m 
  2 Latham, Allison              Dutch Elite              79-06     24.23m 
  3 Nale, Alyssa                 Eastside Stepper         66-05     20.24m 
  4 Banister, Kiara              Eastside Stepper         56-05     17.19m 
  5 Danker, Kelsey               Unattached               50-01     15.26m 
 
Event 555  5000 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Keilbarth, James             Tulsa Spikes          16:43.68  
  2 Garrett, Logan               Unattached            18:28.71  
 
Event 559  400 Meter Hurdles Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Eckert, Colton               Jenks America          1:00.35  
  2 Robinson, Emmanuel           North Edmond           1:01.58  
 
Event 566  Triple Jump Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Adkism, Donva                3D Elite                12.70m   41-08.00 
  2 Hughes, Darryl               North Edmond            11.93m   39-01.75 
  3 Clary, Grant                 Dutch Elite             11.48m   37-08.00 
  4 Ross, Darren                 North Edmond            10.80m   35-05.25 
  5 Lalli, Gary                  Unattached              10.36m   34-00.00 
 
Event 569  Javelin Throw 800g Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Brammer, Dylen               Unattached              116-06     35.50m 
  2 Lalli, Gary                  Unattached               84-03     25.67m 
 
 
 
Nike Visa BMW Gatorade Rosetta Stone Gill Athletics University of Phoenix St. Vincent Lynx