Join/Renew Now

Results - USATF Maine Association Junior Olympic Track & Field
Championships

6/20-21/09 - Scarborough, Maine

Event 102  400 Meter Dash Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 BETHANY SHOLL                01unatt-MAINE          1:35.31  
 
Event 105  1500 Meter Race Walk Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 HARLEY DENNING               01-OLD TOWN TRAC      12:26.51  
 
Event 109  Long Jump Bantam Girls
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 HARLEY DENNING               01-OLD TOWN TRAC         2.84m   NWI   9-04.00 
 
Event 111  Javelin Throw 300g Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 HARLEY DENNING               01-OLD TOWN TRAC        11.92m      39-01 
 
Event 150  100 Meter Dash Bantam Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 JAMES PETERSON               01-HAMPDEN TRACK         14.69   NWI 
  2 ANDREW PETERSON              01unatt-MAINE            17.81   NWI 
 
Event 151  200 Meter Dash Bantam Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 JAMES PETERSON               01-HAMPDEN TRACK         40.65   NWI 
 
Event 152  400 Meter Dash Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 JAMES PETERSON               01-HAMPDEN TRACK       1:12.60  
 
Event 158  High Jump Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 EVAN PARSONS                 01-WOOLWICH JUNI         1.02m    3-04.00 
 
Event 159  Long Jump Bantam Boys
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 ANDREW PETERSON              01unatt-MAINE            2.61m   NWI   8-06.75 
 
Event 161  Javelin Throw 300g Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 EVAN PARSONS                 01-WOOLWICH JUNI        23.96m      78-07 
 
Event 162  Triathlon Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 EVAN PARSONS                 01-WOOLWICH JUNI           471  
 
Event 162  Triathlon: #1 400 Meter Dash Bantam Boys Triathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 EVAN PARSONS                 01-WOOLWICH JUNI       1:12.34      93
 
Event 162  Triathlon: #2 Shot Put Bantam Boys Triathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 EVAN PARSONS                 01-WOOLWICH JUNI         6.31m   20-08.50    267
 
Event 162  Triathlon: #3 High Jump Bantam Boys Triathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 EVAN PARSONS                 01-WOOLWICH JUNI         1.06m    3-05.75    111
 
Event 200  100 Meter Dash Midget Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 NICOLAS BOLDUC               01-AUGUSTA TRACK         15.20   NWI 
  2 CAITLIN LALLY                01unatt-MAINE            16.95   NWI 
 
Event 202  400 Meter Dash Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 CAITLIN LALLY                01unatt-MAINE          1:25.66  
 
Event 203  800 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 NICOLE CLOUTIER              01unatt-MAINE          2:47.29  
 
Event 213  Shot Put 6 lb. Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 ANNA BRYAN                   01unatt-MAINE            8.97m   29-05.25 
 
Event 214  Discus Throw 1kg Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 ANNA BRYAN                   01unatt-MAINE           19.06m      62-06 
 
Event 215  Javelin Throw 300g Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 ANNA BRYAN                   01unatt-MAINE           23.51m      77-01 
 
Event 250  100 Meter Dash Midget Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 SAM SEGAL                    01unatt-MAINE            16.15   NWI 
 
Event 252  400 Meter Dash Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 NICOLAS BOLDUC               01-AUGUSTA TRACK       1:15.41  
 
Event 254  1500 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 ANDREW SHOLL                 01unatt-MAINE          5:22.82  
 
Event 263  Shot Put 6 lb. Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jacob Schott                 01unatt-MAINE            9.10m   29-10.25 
 
Event 264  Discus Throw 1kg Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jacob Schott                 01unatt-MAINE           25.65m      84-02 
 
Event 300  100 Meter Dash Youth Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 EMMA-JANE TURTON             01- PANTHERS Tra         13.93   NWI 
  2 Ruby Goldberg                01unatt-MAINE            14.84   NWI 
  3 KATELYN VIOLETTE             01unatt-MAINE            14.96   NWI 
  4 SYDNEY LACHAPELLE            01unatt-MAINE            15.40   NWI 
 
Event 301  200 Meter Dash Youth Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 EMMA-JANE TURTON             01- PANTHERS Tra         27.95   NWI 
  2 SARA HALL                    01-OLD TOWN TRAC         31.33   NWI 
  3 SYDNEY LACHAPELLE            01unatt-MAINE            31.73   NWI 
 
Event 302  400 Meter Dash Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 EMMA-JANE TURTON             01- PANTHERS Tra       1:03.28  
 
Event 305  3000 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jackie Merrill               01-AUGUSTA TRACK      13:56.63  
 
Event 306  3000 Meter Race Walk Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 ELIZABETH DANG               01-AUGUSTA TRACK      25:02.80  
 
Event 307  100 Meter Hurdles Youth Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Jackie Merrill               01-AUGUSTA TRACK         20.94   NWI 
 
Event 312  High Jump Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 HANNAH JOHNSON               01unatt-MAINE            1.37m    4-06.00 
  2 SAVANNAH SIMMONS-GROVER      01-WOOLWICH JUNI         1.32m    4-04.00 
  3 SYDNEY LACHAPELLE            01unatt-MAINE            1.12m    3-08.00 
  4 EMILY PARSONS                01-WOOLWICH JUNI         1.12m    3-08.00 
 
Event 314  Long Jump Youth Girls
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 KATELYN VIOLETTE             01unatt-MAINE            4.25m   NWI  13-11.50 
  2 SARA HALL                    01-OLD TOWN TRAC         3.50m   NWI  11-05.75 
  3 SAVANNAH SIMMONS-GROVER      01-WOOLWICH JUNI         3.44m   NWI  11-03.50 
 
Event 315  Triple Jump Youth Girls
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 HANNAH JOHNSON               01unatt-MAINE            8.77m   NWI  28-09.25 
 
Event 316  Shot Put 6 lb. Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 ALI KING                     01-OLD TOWN TRAC         8.62m   28-03.50 
  2 EMILY KAHLER                 01unatt-MAINE            7.05m   23-01.75 
 
Event 317  Discus Throw 1kg Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 ALI KING                     01-OLD TOWN TRAC        19.14m      62-09 
  2 EMILY KAHLER                 01unatt-MAINE           11.59m      38-00 
  3 EMILY PARSONS                01-WOOLWICH JUNI        10.64m      34-11 
 
Event 318  Javelin Throw 600g Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 ALI KING                     01-OLD TOWN TRAC        17.59m      57-08 
  2 SAVANNAH SIMMONS-GROVER      01-WOOLWICH JUNI        14.23m      46-08 
  3 EMILY PARSONS                01-WOOLWICH JUNI         7.42m      24-04 
 
Event 319  Outdoor Pentathlon Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 SAVANNAH SIMMONS-GROVER      01-WOOLWICH JUNI          2140  
 
Event 319  Outdoor Pentathlon: #1 100 Meter Hurdles Youth Girls Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 SAVANNAH SIMMONS-GROVER      01-WOOLWICH JUNI         20.94   NWI    229
 
Event 319  Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put Youth Girls Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 SAVANNAH SIMMONS-GROVER      01-WOOLWICH JUNI         6.92m   22-08.50    330
 
Event 319  Outdoor Pentathlon: #3 High Jump Youth Girls Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 SAVANNAH SIMMONS-GROVER      01-WOOLWICH JUNI         1.26m    4-01.50    369
 
Event 319  Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump Youth Girls Outdoor Pentathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 SAVANNAH SIMMONS-GROVER      01-WOOLWICH JUNI         6.92m   NWI  22-08.50   1145
 
Event 319  Outdoor Pentathlon: #5 800 Meter Run Youth Girls Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 SAVANNAH SIMMONS-GROVER      01-WOOLWICH JUNI       3:43.84      67
 
Event 350  100 Meter Dash Youth Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 TALIN ROWE                   01unatt-MAINE            13.34   NWI 
  2 LUKE DANG                    01-AUGUSTA TRACK         13.47   NWI 
 
Event 351  200 Meter Dash Youth Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 LUKE DANG                    01-AUGUSTA TRACK         27.70   NWI 
 
Event 352  400 Meter Dash Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 TALIN ROWE                   01unatt-MAINE            58.95  
 
Event 353  800 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 ROBERT HALL                  01-Scarborough         2:30.35  
 
Event 354  1500 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 ROBERT HALL                  01-Scarborough         4:57.63  
  2 NICHOLAS DUMAS               01-AUGUSTA TRACK       5:57.36  
 
Event 355  3000 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 ROBERT HALL                  01-Scarborough        10:48.07  
 
Event 357  100 Meter Hurdles Youth Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 TALIN ROWE                   01unatt-MAINE            19.30   NWI 
 
Event 358  200 Meter Hurdles Youth Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 TALIN ROWE                   01unatt-MAINE            33.37   NWI 
 
Event 363  Pole Vault Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 NICHOLAS DUMAS               01-AUGUSTA TRACK         1.95m    6-04.75 
 
Event 367  Discus Throw 1kg Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 KEVIN MANNING                01unatt-MAINE           34.35m     112-08 
 
Event 368  Javelin Throw 600g Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 KEVIN MANNING                01unatt-MAINE           39.57m     129-10 
  2 LUKE DANG                    01-AUGUSTA TRACK        30.79m     101-00 
 
Event 400  100 Meter Dash Intermediate Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 AMANDA PETERSON              01unatt-MAINE            13.17   NWI 
  2 KAYLA BROOKS                 01-RIYOTTE TRACK         13.41   NWI 
  3 LINDSEY FOLSOM               01unatt-MAINE            13.77   NWI 
 
Event 401  200 Meter Dash Intermediate Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 AMANDA PETERSON              01unatt-MAINE            27.36   NWI 
 
Event 408  100 Meter Hurdles Intermediate Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 LINDSEY FOLSOM               01unatt-MAINE            17.97   NWI 
  2 AMANDA PETERSON              01unatt-MAINE            18.10   NWI 
 
Event 410  4x100 Meter Relay Intermediate Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 01-Scarborough Track Club  'A'                        54.08  
 
Event 411  4x400 Meter Relay Intermediate Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 01-Scarborough Track Club  'A'                      4:57.47  
 
Event 414  Pole Vault Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 LINDSEY FOLSOM               01unatt-MAINE            2.90m    9-06.25 
  2 SHELBY WHEELER               01-RIYOTTE TRACK         2.85m    9-04.25 
 
Event 415  Long Jump Intermediate Girls
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 KAYLA BROOKS                 01-RIYOTTE TRACK         4.45m   NWI  14-07.25 
  2 LINDSEY FOLSOM               01unatt-MAINE            4.38m   NWI  14-04.50 
 
Event 416  Triple Jump Intermediate Girls
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 KAYLA BROOKS                 01-RIYOTTE TRACK         9.93m   NWI  32-07.00 
 
Event 417  Shot Put 4kg Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 ABIGAIL HUNTRESS             01unatt-MAINE           10.08m   33-01.00 
  2 BRIANA MOORE                 01unatt-MAINE            9.52m   31-03.00 
  3 MOLLY SHANNON                01unatt-MAINE            8.56m   28-01.00 
  4 HALEY PRYGROCKI              01-RIYOTTE TRACK         8.26m   27-01.25 
 
Event 418  Discus Throw 1kg Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 ABIGAIL HUNTRESS             01unatt-MAINE           28.44m      93-04 
  2 HALEY PRYGROCKI              01-RIYOTTE TRACK        24.14m      79-02 
  3 MOLLY SHANNON                01unatt-MAINE           21.27m      69-09 
  4 BRIANA MOORE                 01unatt-MAINE           19.78m      64-11 
 
Event 419  Javelin Throw 600g Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 HALEY PRYGROCKI              01-RIYOTTE TRACK        29.23m      95-11 
 
Event 450  100 Meter Dash Intermediate Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Renaldo Lowry                01unatt-MAINE            11.73   NWI 
  2 ELI MURPHY                   01- PANTHERS Tra         12.14   NWI 
  3 JACOB ST. PETER              01-RIYOTTE TRACK         12.15   NWI 
  4 MIGUEL CABALLERO             01-RIYOTTE TRACK         12.60   NWI 
  5 Ryan Tuttle                  01unatt-MAINE            12.90   NWI 
  6 MATTHEW DULONG               01-KENNEBUNK TRA         13.85   NWI 
 
Event 451  200 Meter Dash Intermediate Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Renaldo Lowry                01unatt-MAINE            23.96   NWI 
  2 ELI MURPHY                   01- PANTHERS Tra         24.79   NWI 
  3 JACOB ST. PETER              01-RIYOTTE TRACK         25.20   NWI 
  4 MIGUEL CABALLERO             01-RIYOTTE TRACK         25.85   NWI 
  5 LEE JACKSON                  01-RIYOTTE TRACK         25.91   NWI 
 
Event 452  400 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 AARON JELLISON               01unatt-MAINE            58.35  
 
Event 453  800 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 NICHOLAS BYERS               01-RIYOTTE TRACK       2:11.34  
  2 JON MURRAY                   01-WESTBROOK REC       2:14.67  
  3 AARON JELLISON               01unatt-MAINE          2:29.18  
  4 MATTHEW DULONG               01-KENNEBUNK TRA       2:35.92  
 
Event 454  1500 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 JON MURRAY                   01-WESTBROOK REC       4:50.02  
 
Event 455  3000 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 BRIAN TRELEGAN               01unatt-MAINE         11:09.81  
 
Event 458  110 Meter Hurdles Intermediate Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 ELI MURPHY                   01- PANTHERS Tra         18.68   NWI 
 
Event 460  4x100 Meter Relay Intermediate Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 01-RIYOTTE TRACK CLUB  'A'                            47.49  
 
Event 463  High Jump Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 AARON JELLISON               01unatt-MAINE            1.53m    5-00.25 
  2 Ryan Tuttle                  01unatt-MAINE            1.53m    5-00.25 
 
Event 464  Pole Vault Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 TAYLOR PLOCH                 01-RIYOTTE TRACK         2.59m    8-06.00 
 
Event 465  Long Jump Intermediate Boys
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 JACOB ST. PETER              01-RIYOTTE TRACK         5.47m   NWI  17-11.50 
  2 LEE JACKSON                  01-RIYOTTE TRACK         5.22m   NWI  17-01.50 
  3 MATTHEW RICHARD              01-RIYOTTE TRACK         4.92m   NWI  16-01.75 
 
Event 466  Triple Jump Intermediate Boys
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 SAMUEL HOPKINS               01-AUGUSTA TRACK        10.80m   NWI  35-05.25 
  2 LEE JACKSON                  01-RIYOTTE TRACK        10.65m   NWI  34-11.25 
  3 MATTHEW RICHARD              01-RIYOTTE TRACK        10.23m   NWI  33-06.75 
 
Event 468  Discus Throw 1.6kg Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 MATTHEW DULONG               01-KENNEBUNK TRA        22.49m      73-09 
 
Event 469  Javelin Throw 800g Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 SAMUEL HOPKINS               01-AUGUSTA TRACK        40.53m     133-00 
 
Event 502  400 Meter Dash Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 DEVON DEKOSCHAK              01unatt-MAINE          1:16.53  
 
Event 504  1500 Meter Run Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 HALEY CARLE                  01unatt-MAINE          5:54.35  
  2 KAITLYN FEENEY               01-AUGUSTA TRACK       6:04.72  
 
Event 505  3000 Meter Run Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 CAITLIN BARROWS              01unatt-MAINE         13:00.38  
  2 DEVON DEKOSCHAK              01unatt-MAINE         14:48.21  
 
Event 507  5000 Meter Race Walk Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 JENNIFER THUOTTE             01-GORHAM TRACK       30:05.94  
 
Event 513  High Jump Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 MAEVE STIER                  01-Scarborough           1.48m    4-10.25 
  2 HALEY CARLE                  01unatt-MAINE            1.37m    4-06.00 
  3 KAITLYN FEENEY               01-AUGUSTA TRACK         1.32m    4-04.00 
 
Event 514  Pole Vault Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 EMMA HOCKMUTH                01unatt-MAINE            2.85m    9-04.25 
 
Event 517  Shot Put 4kg Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 HANNAH WERNETH               01unatt-MAINE           11.24m   36-10.50 
  2 CHRISTY MANNING              01unatt-MAINE           11.04m   36-02.75 
  3 ALEXANDER O'REILLY           01unatt-MAINE            9.26m   30-04.75 
 
Event 518  Discus Throw 1kg Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 CHRISTY MANNING              01unatt-MAINE           31.46m     103-02 
  2 HANNAH WERNETH               01unatt-MAINE           28.15m      92-04 
 
Event 519  Javelin Throw 600g Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 CHRISTY MANNING              01unatt-MAINE           35.11m     115-02 
  2 ALEXANDER O'REILLY           01unatt-MAINE           25.85m      84-10 
 
Event 550  100 Meter Dash Young Men
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Daniel Roulky                01unatt-MAINE            11.46   NWI 
  2 JUSTIN CULLENS               01unatt-MAINE            11.65   NWI 
  3 EMMANUEL VINCENT             01unatt-MAINE            11.79   NWI 
  4 BENJAMIN SINCLAIR            01unatt-MAINE            11.91   NWI 
  5 SAM MCCARTY                  01unatt-MAINE            12.38   NWI 
 
Event 551  200 Meter Dash Young Men
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 BENJAMIN SINCLAIR            01unatt-MAINE            23.94   NWI 
  2 Daniel Roulky                01unatt-MAINE            24.41   NWI 
  3 JUSTIN CULLENS               01unatt-MAINE            24.91   NWI 
 
Event 552  400 Meter Dash Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Daniel Roulky                01unatt-MAINE            51.62  
  2 EMMANUEL VINCENT             01unatt-MAINE            53.61  
  3 ZACHARY DUGAS                01unatt-MAINE            54.96  
  4 RAYMOND RICHARDSON           01unatt-MAINE            55.60  
 
Event 553  800 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 RAYMOND RICHARDSON           01unatt-MAINE          2:14.73  
 
Event 555  5000 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 HENRY STERLING               01unatt-MAINE         15:54.40  
 
Event 557  5000 Meter Race Walk Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Douglas Goldstein            01-OLD TOWN TRAC      37:45.44  
 
Event 558  110 Meter Hurdles Young Men
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 ZACHARY DUGAS                01unatt-MAINE            16.75   NWI 
  2 Steven Lentine               01unatt-MAINE            17.88   NWI 
 
Event 560  4x100 Meter Relay Young Men
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 01-LAKERS TRACK CLUB  'A'                             47.21  
 
Event 563  High Jump Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 BENJAMIN CUMMINGS            01unatt-MAINE            1.67m    5-05.75 
  2 KYLE TREADWELL               01unatt-MAINE            1.53m    5-00.25 
 
Event 564  Pole Vault Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 BENJAMIN CUMMINGS            01unatt-MAINE            3.64m   11-11.25 
 
Event 565  Long Jump Young Men
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 NAT HINCKLEY                 01unatt-MAINE            5.77m   NWI  18-11.25 
 
Event 566  Triple Jump Young Men
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 NAT HINCKLEY                 01unatt-MAINE           11.82m   NWI  38-09.50 
  2 BENJAMIN CUMMINGS            01unatt-MAINE           11.52m   NWI  37-09.50 
  3 JUSTIN CULLENS               01unatt-MAINE           11.35m   NWI  37-03.00 
 
Event 567  Shot Put 12 lb. Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 GABRIEL SCHWARTZ             01unatt-MAINE           12.05m   39-06.50 
 
Event 568  Discus Throw 1.6kg Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 GABRIEL SCHWARTZ             01unatt-MAINE           25.72m      84-04 
 
Event 569  Javelin Throw 800g Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 DUNCAN BRIGGS                01unatt-MAINE           47.81m     156-10 
  2 FRANK MYATT                  01unatt-MAINE           40.13m     131-08 
  3 GARRETT VALLS                01-KENNEBUNK TRA        38.94m     127-09 
 
Event 571  Decathlon Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jamie Ruginski               01unatt-MAINE             5127  
  2 PATRICK CIEZ                 01WINDHAM RECREA          4907  
  3 JAMES RUTTER                 01unatt-MAINE             4164  
  4 DAVID O'SULLIVAN-FROST       01unatt-MAINE             3738  
  5 KENNETH MARTIN               01unatt-MAINE             3119  
 
Event 571  Decathlon: #1 100 Meter Dash Young Men Decathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Jamie Ruginski               01unatt-MAINE            11.89   NWI    673
  2 PATRICK CIEZ                 01WINDHAM RECREA         12.02   NWI    647
  3 JAMES RUTTER                 01unatt-MAINE            12.16   NWI    620
  4 KENNETH MARTIN               01unatt-MAINE            13.11   NWI    449
  5 DAVID O'SULLIVAN-FROST       01unatt-MAINE            13.51   NWI    385
 -- SAM FEAR                     01unatt-MAINE               NT   NWI 
 
Event 571  Decathlon: #2 Long Jump Young Men Decathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Jamie Ruginski               01unatt-MAINE            6.34m   NWI  20-09.75    661
  2 PATRICK CIEZ                 01WINDHAM RECREA         6.12m   NWI  20-01.00    613
  3 JAMES RUTTER                 01unatt-MAINE            5.35m   NWI  17-06.75    451
  4 KENNETH MARTIN               01unatt-MAINE            5.10m   NWI  16-08.75    402
  5 DAVID O'SULLIVAN-FROST       01unatt-MAINE            4.62m   NWI  15-02.00    312
 -- SAM FEAR                     01unatt-MAINE               ND   NWI           
 
Event 571  Decathlon: #3 Shot Put Young Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jamie Ruginski               01unatt-MAINE           12.75m   41-10.00    652
  2 JAMES RUTTER                 01unatt-MAINE           12.44m   40-09.75    633
  3 DAVID O'SULLIVAN-FROST       01unatt-MAINE           11.15m   36-07.00    555
  4 PATRICK CIEZ                 01WINDHAM RECREA        10.41m   34-02.00    510
  5 KENNETH MARTIN               01unatt-MAINE            9.85m   32-03.75    477
 -- SAM FEAR                     01unatt-MAINE               ND            
 
Event 571  Decathlon: #4 High Jump Young Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 PATRICK CIEZ                 01WINDHAM RECREA         1.88m    6-02.00    696
  2 Jamie Ruginski               01unatt-MAINE            1.52m    4-11.75    404
  3 KENNETH MARTIN               01unatt-MAINE            1.42m    4-07.75    331
  3 DAVID O'SULLIVAN-FROST       01unatt-MAINE            1.42m    4-07.75    331
  5 JAMES RUTTER                 01unatt-MAINE            1.37m    4-06.00    297
 
Event 571  Decathlon: #5 400 Meter Dash Young Men Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jamie Ruginski               01unatt-MAINE            55.68     572
  2 PATRICK CIEZ                 01WINDHAM RECREA         57.35     508
  3 JAMES RUTTER                 01unatt-MAINE            58.01     483
  4 DAVID O'SULLIVAN-FROST       01unatt-MAINE          1:01.02     379
  5 KENNETH MARTIN               01unatt-MAINE          1:07.19     202
 
Event 571  Decathlon: #6 110 Meter Hurdles Young Men Decathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Jamie Ruginski               01unatt-MAINE            16.13   NWI    718
  2 PATRICK CIEZ                 01WINDHAM RECREA         17.66   NWI    557
  3 JAMES RUTTER                 01unatt-MAINE            19.82   NWI    364
  4 DAVID O'SULLIVAN-FROST       01unatt-MAINE            21.62   NWI    232
  5 KENNETH MARTIN               01unatt-MAINE            24.12   NWI     97
 
Event 571  Decathlon: #7 Discus Throw Young Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 DAVID O'SULLIVAN-FROST       01unatt-MAINE           30.50m     100-01    474
  2 Jamie Ruginski               01unatt-MAINE           29.64m      97-03    457
  3 JAMES RUTTER                 01unatt-MAINE           29.40m      96-05    453
  4 KENNETH MARTIN               01unatt-MAINE           28.62m      93-11    437
  5 PATRICK CIEZ                 01WINDHAM RECREA        27.73m      91-00    420
 
Event 571  Decathlon: #8 Pole Vault Young Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 JAMES RUTTER                 01unatt-MAINE            2.98m    9-09.25    352
  2 DAVID O'SULLIVAN-FROST       01unatt-MAINE            2.38m    7-09.75    216
  3 Jamie Ruginski               01unatt-MAINE            2.28m    7-05.75    195
  3 PATRICK CIEZ                 01WINDHAM RECREA         2.28m    7-05.75    195
  5 KENNETH MARTIN               01unatt-MAINE            2.08m    6-09.75    155
 
Event 571  Decathlon: #9 Javelin Throw Young Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jamie Ruginski               01unatt-MAINE           39.03m     128-01    428
  2 PATRICK CIEZ                 01WINDHAM RECREA        36.79m     120-08    396
  3 KENNETH MARTIN               01unatt-MAINE           36.51m     119-09    392
  4 DAVID O'SULLIVAN-FROST       01unatt-MAINE           34.74m     114-00    366
  5 JAMES RUTTER                 01unatt-MAINE           30.76m     100-11    310
 
Event 571  Decathlon: #10 1500 Meter Run Young Men Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 DAVID O'SULLIVAN-FROST       01unatt-MAINE          5:12.78     488
  2 Jamie Ruginski               01unatt-MAINE          5:36.72     367
  3 PATRICK CIEZ                 01WINDHAM RECREA       5:37.19     365
  4 JAMES RUTTER                 01unatt-MAINE          6:16.48     201
  5 KENNETH MARTIN               01unatt-MAINE          6:23.25     177
 
 
 
 
Nike Visa BMW Gatorade Gill Athletics University of Phoenix St. Vincent Lynx