Join/Renew Now

Results

Place  No.    Name             City                St Age S   Time  
===== ===== ==============    ==================== == === =   ======= 
 
Open Men
    1  121 Michael Wardian    Arlington            VA  34 M   2:56:36 
    2   45 Justin Fyffe       E.Dummerston         VT  28 M   3:06:49 
    3   78 Ben Nephew         Mansfield            MA  33 M   3:21:04 
    4   48 Mark Godale        Aurora               OH  35 M   3:21:37 
    5  120 Daniel Verrington  Bradford             MA  46 M   3:25:22 
    6   73 Philip McCarthy    New York             NY  40 M   3:25:52 
    7   10 Mark Abramiuk      Richfield            OH  35 M   3:30:56 
    8  126 Bill Cuthbert      West Point           NY  29 M   3:32:57 
    9   56 Dave James         Trumbull             CT  31 M   3:34:45 
   10   90 Dane Rauschenberg  Salt Lake City       UT  32 M   3:37:14 
   11   39 William Emerson    Portland             OR  45 M   3:47:37 
   12   16 Todd Baum          Fayetteville         NY  51 M   3:53:33 
   13   52 Steve Hawthorne    Hudson               OH  34 M   3:53:58 
   14  138 Byron Lane         Stony Brook          NY  41 M   3:55:21 
   15  103 Jeremy Shearer     Indiana              PA  35 M   4:00:58 
   16   81 Stephen Peckiconis Roslindale           MA  50 M   4:14:45 
   17   75 William McGovern   Marathon             NY  49 M   4:17:40 
   18   53 Timothy Henderson  Sayville             NY  39 M   4:20:35 
   19   85 Roy Pirrung        Kohler               WI  60 M   4:22:30 
   20  136 Wil Widman         North Babylon        NY  44 M   4:36:45 
   21   88 John Price         Virginia Beach       VA  54 M   4:39:07 
   22   72 Jay Masten         Bohemia              NY  50 M   4:44:33 
   23   92 Patrick Riccardi   Syracuse             NY  56 M   4:53:33 
   24   36 Frank Deleo        Brooklyn             NY  55 M   4:53:53 
   25   32 Benjamin Clardy    Dewitt               NY  35 M   5:17:24 
   26   86 Anthony Portera    White Plains         NY  35 M   5:17:31 
   27  133 Ray Krolewicz      Unkown               NC  53 M   5:21:24 
   28   70 Victor MacAluso    Bethpage             NY  41 M   5:26:18 
   29  129 Thomas Triumph     Mountain Lakes       NJ  50 M   5:50:02 
   30   42 Bob Falk           New York             NY  65 M   5:50:36 
   31   94 Tim Ryan           New York             NY  65 M   5:51:11 
   32  134 Harry Morales      New York             NY  46 M   5:53:39 
   33  110 Ojars Stikis       Engelwood            NJ  73 M   5:59:03 
   34   60 Timothy Kourounis  Plano                TX  71 M   6:20:16 
   35  130 Jim Thornton       Garden City          NY  60 M   6:38:17 
   36  132 Andy Cable         Monroe               CT  43 M   6:55:58 
   37   57 Bruce Kacen        Bronx                NY  61 M   7:04:47 
   38  106 Sam Soccoli        North Babylon        NY  77 M   7:33:57 

Open Women
    1  100 Kami Semick        Bend                 OR  42 F   3:29:20 
    2   84 Jill Perry         Manlius              NY  38 F   3:41:21 
    3  109 Amanda Stickel     Stoutsville          OH  26 F   3:46:30 
    4   17 Annette Bednosky   Jefferson            NC  42 F   3:47:59 
    5   46 Anna Fyodorova     Brooklyn             NY  27 F   4:29:40 
    6    8 Jodi Kartes Heino  East Quogue          NY  38 F   4:33:51 
    7  107 Kim Solomine       Syosset              NY  51 F   4:48:55 
    8  111 Emmy Stocker       Cos Cob              CT  50 F   4:54:18
    9  114 Elizabeth Thompson Scarsdale            NY  41 F   5:09:50 
   10   34 Ethel Cook         Chester Springs      PA  43 F   5:17:16 
   11   12 Lucimar Araujo     Kew Gardens          NY  52 F   5:24:34 
   12   18 Admas Beligne      New York             NY  55 F   5:33:26 
   13   31 Eva Casale         Glen Cove            NY  44 F   5:58:29 
   14   91 D.Lydia Redding    Teaneck              NJ  54 F   5:59:02 
   15   71 Pok Maley          Eagle River          AK  56 F   6:05:41 
   16  123 Suki Ann Yates     Plano                TX  60 F   6:15:09 
   17   14 Dorit Attias       Lakewood             NJ  47 F   6:16:24 
   18   62 Anna Lau           Hicksville           NY  47 F   6:38:17 
   19   19 Sherry Bellovin    North Massapequa     NY  62 F   7:48:02 
 
 
Masters
 
Men 40-44
    1   73 Philip McCarthy    New York             NY  40 M   3:25:52 
    2  138 Byron Lane         Stony Brook          NY  41 M   3:55:21
    3  136 Wil Widman         North Babylon        NY  44 M   4:36:45 
    4   70 Victor MacAluso    Bethpage             NY  41 M   5:26:18 
    5  132 Andy Cable         Monroe               CT  43 M   6:55:58
 
Women 40-44
    1  100 Kami Semick        Bend                 OR  42 F   3:29:20 
    2   17 Annette Bednosky   Jefferson            NC  42 F   3:47:59
    3  114 Elizabeth Thompson Scarsdale            NY  41 F   5:09:50 
    4   34 Ethel Cook         Chester Springs      PA  43 F   5:17:16 
    5   31 Eva Casale         Glen Cove            NY  44 F   5:58:29 
 
Men 45-49
    1  120 Daniel Verrington  Bradford             MA  46 M   3:25:22 
    2   39 William Emerson    Portland             OR  45 M   3:47:37 
    3   75 William McGovern   Marathon             NY  49 M   4:17:40 
    4  134 Harry Morales      New York             NY  46 M   5:53:39 
 
Women 45-49
    1   14 Dorit Attias       Lakewood             NJ  47 F   6:16:24 
    2   62 Anna Lau           Hicksville           NY  47 F   6:38:17
 
Men 50-54
    1   16 Todd Baum          Fayetteville         NY  51 M   3:53:33  
    2   81 Stephen Peckiconis Roslindale           MA  50 M   4:14:45  
    3   88 John Price         Virginia Beach       VA  54 M   4:39:07 
    4  133 Ray Krolewicz      Pontiac              SC  53 M   5:21:24
 
Women 50-54
    1  107 Kim Solomine       Syosset              NY  51 F   4:48:55 
    2  111 Emmy Stocker       Cos Cob              CT  50 F   4:54:18
    3   12 Lucimar Araujo     Kew Gardens          NY  52 F   5:24:34 
    4   91 D.Lydia Redding    Teaneck              NJ  54 F   5:59:02
 
Men 55-59
    1   92 Patrick Riccardi   Syracuse             NY  56 M   4:53:33 
    2   36 Frank Deleo        Brooklyn             NY  55 M   4:53:53
 
Women 55-59
    1   18 Admas Beligne      New York             NY  55 F   5:33:26 
    2   71 Pok Maley          Eagle River          AK  56 F   6:05:41 
 
Men 60-64
    1   85 Roy Pirrung        Kohler               WI  60 M   4:22:30 
    2  130 Jim Thornton       Garden City          NY  60 M   6:38:17 
    3   57 Bruce Kacen        Bronx                NY  61 M   7:04:47
 
Women 60-64 
    1  123 Suki Ann Yates     Plano                TX  60 F   6:15:09 
    2   19 Sherry Bellovin    North Massapequa     NY  62 F   7:48:02
 
Men 65-69 
    1   42 Bob Falk           New York             NY  65 M   5:50:36 
    2   94 Tim Ryan           New York             NY  65 M   5:51:11   
 
Women 65-69 
    No Finishers
 
Men 70-74
    1  110 Ojars Stikis       Engelwood            NJ  73 M   5:59:03 
    2   60 Timothy Kourounis  Plano                TX  71 M   6:20:16
 
Women 70-74 
     No Finishers
 
Men 75-79
    1  106 Sam Soccoli        North Babylon        NY  77 M   7:33:57
Nike Visa BMW Gatorade Gill Athletics University of Phoenix St. Vincent Lynx