Join/Renew Now

Results - USATF Dakotas Association Junior Olympic Cross Country Championships

11/1/08 - Lee Park Golf Course

                               
 
3 km Run CC Bantam Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Schmidt, Nicolette         9 Unattached            15:26.00  
 
3 km Run CC Midget Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Waage, Morghan            12 Aberdeen Area-B       11:54.00  
  2 Bell, Symbria             12 Team 52aq             12:30.00  
  3 Waage, Madison            11 Aberdeen Area-B       12:58.00  
  4 Martin, Mary              12 Unattached            15:37.00  
 
4 km Run CC Youth Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hanson, Jordan            14 Team Sodak- C         15:43.00  
  2 Stoltenburg, Tessa        14 Team Sodak- C         16:19.00  
  3 Hurlbert, Megan           14 Unattached            17:49.00  
 
5 km Run CC Intermediate Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Neubert, Courtney         15 Unattached            20:07.00  
  2 Steen, Heather            14 Unattached            21:41.00  
  3 Ley, Natalie              14 Unattached            21:42.00  
 
5 km Run CC Young Women
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Arment, Brittany          17 Unattached            20:00.00  
 
3 km Run CC Bantam Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jordan, Zach               7 Unattached            15:28.00  
 
4 km Run CC Youth Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Skaggs, Jayme             13 Unattached            19:06.00  
 
5 km Run CC Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gehrig, Jamison           16 Team 52aq             16:54.00    1   
  2 Uetz, Spencer             16 Team 52aq             17:01.00    2   
  3 Harlow, Shane             15 Team 52aq             17:29.00    3   
  4 Fisher, Tom               15 Team 52aq             17:35.00    4   
  5 Hanson, Josh              16 Team 52aq             18:03.00    5   
  6 Hieb, Griffin             14 Unattached            18:32.00  
  7 Johnson, Lukas            15 Team 52aq             18:34.00    6   
  8 Baltezore, Darin          14 Team 52aq             18:57.00    7   
 
5 km Run CC Men
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Monroe, Jesse             22 Unattached            17:26.00  
  2 Skaggs, Shane             17 Unattached            18:34.00  
 
5 km Run CC Masters Men
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ley, Cory                 44 Unattached            20:46.00  


Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade NCSA Phoenix KT St. Vincent Normatec