Join/Renew Now

Results - USATF Georgia Association Junior Olympic Cross Country Championships

11/15/08 - Winston, GA

Event 11  2000 Meter Run CC Sub-Bantam Girls
=======================================================================          
    Name                    Year Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Eason, Kirsten               Gazelle Track Club     8:17.27                  
  2 Rice, Kylan                  Gazelle Track Club     8:32.86                  
  3 Jenkins, Dominique           Newroc Rockets         8:40.56                  
  4 Sattinger, Brianna           Southside Pioneers     8:56.36                  
  5 du Toit, Emma                Walton                 9:10.88    1             
  6 Bray-Gates, Zoryn            Alpharetta YMCA        9:42.82    2             
  7 Mahorner, Lucy               Walton                 9:49.29    3             
  8 Smy, Isabelle                Alpharetta YMCA        9:56.93    4             
  9 Hogg, Amanda                 Alpharetta YMCA        9:58.86    5             
 10 Meeker, Samantha             Alpharetta YMCA       10:13.45    6             
 11 Mclean, Katelyn              Kennworth Tr          10:15.45                  
 12 Ott, Lacy                    Walton                10:20.47    7             
 13 Tanasijevich, Celsea         Walton                10:37.05    8             
 14 Lail, Caroline               Peachtree Ci          10:58.86                  
 15 Campbell, Samaria            Northside Re          10:59.57                  
 16 Faber, Spencer               Heart and Sole        11:14.87                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3   *4   *5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Alpharetta YMCA              11    2    4    5    6                         
      Total Time:    29:38.61                                                    
         Average:     9:52.87                                                    
   2 Walton                       11    1    3    7    8                         
      Total Time:    29:20.64                                                    
         Average:     9:46.88                                                    

Event 12  2000 Meter Run CC Sub-Bantam Boys
=======================================================================          
    Name                    Year Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Jenkins, Jonathan            Newroc Rockets         7:24.94                  
  2 Granger, Michael             Peachtree Ci           8:03.41    1             
  3 Leonard, Jevon               New Birth Tr           8:14.77                  
  4 Hamill, Brady                Peachtree Ci           8:26.40    2             
  5 Rockwell, Ryan               Unattached Georgia     8:51.16                  
  6 Tinkey, Christian            Unattached Georgia     8:52.93                  
  7 Lyon, Nicholas               Alpharetta YMCA        9:01.38    3             
  8 Fravel, Hayden               Alpharetta YMCA        9:03.34    4             
  9 Forrester, Zachary           Unattached Georgia     9:35.30                  
 10 Thorne, Daniel               Alpharetta YMCA        9:39.73    5             
 11 Slawin, Connor               Alpharetta YMCA        9:44.89    6             
 12 Powell, Caleb                Heart and Sole         9:46.56                  
 13 Ewers, Derek                 Peachtree Ci           9:52.37    7             
 14 Bilsky, Ethan                Peachtree Ci           9:54.09    8             
 15 Lempner, Matthew             Alpharetta YMCA        9:59.06    9             
 16 Kemple, Kevin                Alpharetta B          10:02.38                  
 17 Brown, William               Walton                10:17.99   10             
 18 McLaughlin, William          Peachtree Ci          10:21.85   11             
 19 Loubser, Luke                Walton                10:30.71   12             
 20 Stokes, Michael              Unattached Georgia    10:40.49                  
 21 Loubser, Dillon              Walton                10:49.24   13             
 22 Williams, Marselys           Kennworth Tr          14:42.78                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3   *4   *5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Peachtree City Flash         10    1    2    7    8   11                    
      Total Time:    26:22.18                                                    
         Average:     8:47.40                                                    
   2 Alpharetta YMCA              12    3    4    5    6    9                    
      Total Time:    27:44.45                                                    
         Average:     9:14.82                                                    
   3 Walton                       35   10   12   13                              
      Total Time:    31:37.94                                                    
         Average:    10:32.65                                                    

Event 1  3k Run CC Bantam Girls
=======================================================================          
    Name                    Year Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Lewis, Marielle              Gazelle Track Club    11:16.19                  
  2 Thomas, Antwonette           Track Phi Tr          11:27.67                  
  3 Ellison, Mackenzie           Track Phi Tr          11:39.85                  
  4 Samples, Brittany            Newroc Rockets        11:49.52                  
  5 Brown, Jocelyn               Walton                12:16.13    1             
  6 Boline, Parker Paige         Newroc Rockets        12:22.89                  
  7 Wilson, Matoaka              New Birth Tr          12:39.10                  
  8 Hogg, Caitlin                Alpharetta YMCA       13:01.59                  
  9 Johnson, Ashlie              Unattached Georgia    13:12.69                  
 10 Olsen, Lauren                Alpharetta YMCA       13:23.19                  
 11 Frazier, Areale              Gazelle Track Club    13:29.77                  
 12 Mann, Zaria                  Unattached Georgia    13:30.92                  
 13 Cantwell, Julianne           Etowah                13:48.59                  
 14 Rensel, Shelby               Etowah                13:56.85                  
 15 Reeves, Olivia               Sequoyah              13:59.03                  
 16 Hounslow, Alexandra          Walton                14:01.31    2             
 17 Hammond, Madeline            Peachtree Ci          14:02.42                  
 18 Vandenberg, Margaret         Heart and Sole        14:09.39                  
 19 Brandt, Taylor               Etowah                14:11.01                  
 20 Gibson, Kayla                Peachtree Ci          14:16.19                  
 21 Granger, Alexandra           Peachtree Ci          14:26.93                  
 22 Thorne, Kenedy               Alpharetta YMCA       14:38.47                  
 23 Fristoe, Elizabeth           Northside Re          15:17.40                  
 24 Jackson, Sage                Heart and Sole        15:22.14                  
 25 Bridges, Vivian              Walton                16:24.18    3             
 26 Hounslow, Anna               Walton                16:27.70    4             
 27 Ott, Ilsa                    Walton                16:43.62    5             
 28 Napier, Abigail              Peachtree Ci          16:50.45                  
 29 Harris, Tea                  First Light           18:11.78                  
 30 Fraser, Melina               Kennworth Tr          20:43.75                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Walton                       15    1    2    3    4    5                    
      Total Time:  1:15:52.94                                                    
         Average:    15:10.59                                                    

Event 2  3k Run CC Bantam Boys
=======================================================================          
    Name                    Year Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Galimah, Jallah              Newroc Rockets        10:38.69                  
  2 Bensley, Cameron             Walton                10:54.34    1             
  3 White, Alec                  Gazelle Track Club    11:10.88                  
  4 Holden, Harrison             Walton                11:29.31    2             
  5 Powell, Carlin               Heart and Sole        11:37.50                  
  6 Jenkins, Joseph              Newroc Rockets        11:38.44                  
  7 du Toit, Pieter              Walton                11:46.34    3             
  8 McNesse, Earenst             Track Phi Tr          11:51.44                  
  9 Wilson, Quincey              Track Phi Tr          12:00.50                  
 10 Tysor, Joshua                Peachtree Ci          12:01.27    4             
 11 Loveless, Chase              Peachtree Ci          12:05.93    5             
 12 Nail, Parker                 Peachtree Ci          12:12.15    6             
 13 Tanasijevich, Dylan          Walton                12:27.95    7             
 14 Meyer, Bryce                 Alpharetta YMCA       12:45.52                  
 15 Muhammad, Nasir              New Birth Tr          12:49.03                  
 16 Stephan, Austin              Etowah                12:50.03                  
 17 Hilinski, Kendall            Peachtree Ci          12:56.43    8             
 18 Lail, Andrew                 Peachtree Ci          12:58.41    9             
 19 Brenneman, Jacob             Unattached Georgia    12:58.71                  
 20 Smith, Mark                  Walton                13:43.03   10             
 21 Calcutt, William             Unattached Georgia    13:53.57                  
 22 Cooke, Nicholas              Etowah                13:56.80                  
 23 Schertler, Aaren             Heart and Sole        13:58.69                  
 24 Ewers, Kyle                  Peachtree Ci          13:59.45   11             
 25 Genet, James                 Etowah                14:02.00                  
 26 Reale, Benjamin              Walton                14:02.49   12             
 27 Calcutt, Zachary             Unattached Georgia    14:03.20                  
 28 Klein, Nicholas              Kennworth Tr          14:03.61                  
 29 Loubser, Sean                Walton                15:03.00   13             
 30 Plumley, Preston             Heart and Sole        15:07.91                  
 31 Gray, Tanner                 Unattached Georgia    17:07.86                  
 32 Gresham, Nathan              Etowah                24:16.79                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Walton                       23    1    2    3    7   10   12   13          
      Total Time:  1:00:20.97                                                    
         Average:    12:04.20                                                    
   2 Peachtree City Flash         32    4    5    6    8    9   11               
      Total Time:  1:02:14.19                                                    
         Average:    12:26.84                                                    

Event 3  3k Run CC Midget Girls
=======================================================================          
    Name                    Year Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Hardin, Sara                 Walton                11:18.49    1             
  2 Zambrana, Jazmin             Peachtree Ci          11:21.58                  
  3 Henry, Alyse                 Heart and Sole        11:44.89                  
  4 Brown, Robin                 Northside Re          11:54.21                  
  5 Fahrnbauer, Camille          Alpharetta YMCA       11:59.79                  
  6 Billings, Finley             Etowah                12:15.77    2             
  7 Day, Mecca                   Track Phi Tr          12:19.95                  
  8 Redmond, Madison             Peachtree Ci          12:20.52                  
  9 Sanford, Hannah              Unattached Georgia    12:22.53                  
 10 DiMercurio, Emily            Walton                12:38.20    3             
 11 Singer, Meredith             Walton                12:42.38    4             
 12 Hailey, Mary                 Northside Re          12:44.48                  
 13 Lambert, Anna                Lassiter Jun          12:51.87                  
 14 Bussjager, Avery             Walton                12:53.81    5             
 15 Faber, Quincy                Heart and Sole        12:56.29                  
 16 Norman, Georgia              Walton                12:56.80    6             
 17 Ott, Isabel                  Walton                12:59.04    7             
 18 Weot, Kimberly               Etowah                13:06.03    8             
 19 McDonald, Alyssa             Alpharetta YMCA       13:07.88                  
 20 Gebhard, Emily               Etowah                13:17.98    9             
 21 Abicca, Kristina             Etowah                13:18.61   10             
 22 Bilsky, Alexa                Peachtree Ci          13:29.01                  
 23 Walker, Anna                 Northside Re          13:32.28                  
 24 Anderson, Brooke             Alpharetta YMCA       13:45.97                  
 25 Smith, Maddison              Peachtree Ci          14:15.34                  
 26 Hawkland, Maryellen          Kennworth Tr          14:33.99                  
 27 Spencer, Amelia              Heart and Sole        15:19.05                  
 28 Broffman, Sofia              Northside Re          16:07.98                  
 29 Pendlington, Heather         Etowah                17:13.76   11             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Walton                       19    1    3    4    5    6    7               
      Total Time:  1:02:29.68                                                    
         Average:    12:29.94                                                    
   2 Etowah                       40    2    8    9   10   11                    
      Total Time:  1:09:12.15                                                    
         Average:    13:50.43                                                    

Event 4  3k Run CC Midget Boys
=======================================================================          
    Name                    Year Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Higgins, Jedrek              New Horizon           10:39.79                  
  2 Gray, Austin                 Track Phi Tr          10:41.29                  
  3 Fahrnbauer, Nicky            Alpharetta YMCA       10:41.65    1             
  4 Lord, Cameron                Running Stars         10:54.43                  
  5 Donley, Samuel               Etowah                11:02.09    2             
  6 Kelley, Drew                 Northside Re          11:03.64    3             
  7 Matthews, Brian              Etowah                11:09.09    4             
  8 Piendel, Adam                Walton                11:10.42    5             
  9 Nathan, Alec                 Northside Re          11:12.02    6             
 10 Merrall, Brett               Etowah                11:22.18    7             
 11 Box, John David              Unattached Georgia    11:24.47                  
 12 Kapadia, Tapas               Lassiter Jun          11:25.54                  
 13 Smith, Joe                   Walton                11:37.39    8             
 14 Hamill, Devin                Peachtree Ci          11:41.17                  
 15 Stricklin, Andrew            Walton                11:46.69    9             
 16 Beavers, Blake               Etowah                11:47.53   10             
 17 Roberts, Cedric              Track Phi Tr          11:47.91                  
 18 Amoroso, Joseph              Northside Re          11:48.16   11             
 19 Eisenman, Robert             Walton                11:51.42   12             
 20 Kemple, Brendan              Alpharetta YMCA       11:55.08   13             
 21 Troxel, Cody                 Kennworth Tr          11:58.09                  
 22 Fravel, John                 Alpharetta YMCA       12:00.49   14             
 23 Greer, Miles                 Walton                12:01.68   15             
 24 McDonald, Cameron            Walton                12:02.95   16             
 25 Adkins, Peyton               Unattached Georgia    12:05.18                  
 26 Marshall, Clayton            Alpharetta YMCA       12:05.94   17             
 27 Kapadia, Tejas               Lassiter Jun          12:11.31                  
 28 George, Ian                  Unattached Georgia    12:13.71                  
 29 Parks, Rossen                Etowah                12:14.95   18             
 30 Stuart, William              Northside Re          12:19.72   19             
 31 Faber, Jarrett               Heart and Sole        12:25.93                  
 32 Harper, Cedric               Northside Re          12:35.37   20             
 33 Shaffer, Matthew             Walton                12:40.30   21             
 34 Miller, Matthew              Peachtree Ci          12:41.57                  
 35 Willabus, Chrystopher        Track Phi Tr          12:44.72                  
 36 Jackson, Dakota              Etowah                12:54.80   22             
 37 Humble, Colin                Walton                12:58.87   23             
 38 Matthews, Eric               Etowah                13:05.48   24             
 39 Tysor, Caleb                 Peachtree Ci          13:08.48                  
 40 Bloom, Steven                Alpharetta YMCA       13:30.36   25             
 41 Breyen, James                Alpharetta YMCA       13:38.77   26             
 42 Caldwell, Samuel             Peachtree Ci          14:25.83                  
 43 Cunningham, Joseph           Unattached Georgia    14:58.53                  
 44 Love, Jared                  Unattached Georgia    14:59.39                  
 45 Patterson, Garrett           Unattached Georgia    16:29.19                  
 46 Kwilinski, Alexander         Kennworth Tr          19:02.08                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Etowah                       41    2    4    7   10   18   22   24          
      Total Time:    57:35.84                                                    
         Average:    11:31.17                                                    
   2 Walton                       49    5    8    9   12   15   16   21   23     
      Total Time:    58:27.60                                                    
         Average:    11:41.52                                                    
   3 Northside Red Runners        59    3    6   11   19   20                    
      Total Time:    58:58.91                                                    
         Average:    11:47.79                                                    
   4 Alpharetta YMCA              70    1   13   14   17   25   26               
      Total Time:  1:00:13.52                                                    
         Average:    12:02.71                                                    


Event 5  4k Run CC Youth Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Tinkey, Grace                Unattached Georgia    15:10.50        
  2 Branch, Hailey               Northside Re          15:30.72        
  3 Rouse, Alexandria            Gazelle Track Club    15:57.50        
  4 Pray, Lauren                 Gazelle Track Club    16:04.91        
  5 Thorne, Rachel               Alpharetta YMCA       16:07.93        
  6 Bishop, Natalie              East Cobb-The Heat    16:32.52        
  7 Womack, Alexa                Walton                16:37.98        
  8 Nail, Mackenzie              Peachtree Ci          16:58.79        
  9 Miller, Hannah               Peachtree Ci          17:17.29        
 10 Caffey, Tatiyana             Track Phi Tr          17:20.30        
 11 Flock, Margaret              Gazelle Track Club    17:24.20        
 12 Pettway, Aaliyah             Track Phi Tr          17:36.42        
 13 Branch, Hunter               Northside Re          17:48.72        
 14 Schulz, Kirsten              Alpharetta YMCA       18:28.20        
 15 Ainslie, Morgan              Lassiter Jun          18:37.15        
 16 Hammond, Sarah               Kennworth Tr          18:39.65        
 17 Fristoe, Sarah               Northside Re          18:43.93        
 18 Truelove, Heather            Lanier Running Club   18:52.98        
 19 Wysocki, Anna                Unattached Georgia    19:11.83        
 20 Rogers, Victoria             Lanier Running Club   19:22.88        
 21 Powell, Christina            Heart and Sole        19:32.61        
 22 Stevenson, Shannon           Etowah                19:48.63        
 23 Caster, Jensen               Walton                19:50.12        
 24 Cahill, Danielle             Walton                22:14.08        
 25 Baker, Alyssa                Etowah                28:34.35        
 
 Event 6  4k Run CC Youth Boys
=======================================================================          
    Name                    Year Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Grooms, Travis               Lassiter Jun          13:55.21                  
  2 Jenkins, Josiah              Newroc Rockets        13:55.84                  
  3 Coble, David                 Unattached Georgia    14:17.74                  
  4 Whetten, Andrew              Heart and Sole        14:31.53                  
  5 Burks, Forrest               Unattached Georgia    14:35.84                  
  6 Garland, Drew                Lanier Running Club   14:37.37    1             
  7 Cromer, Brandon              Newroc Rockets        14:41.08                  
  8 Gray, David                  Unattached Georgia    14:51.34                  
  9 Anderson, Jake               Unattached Georgia    14:53.00                  
 10 Marshall, Alex               Alpharetta YMCA       15:10.91                  
 11 Donino, Matthew              Lanier Running Club   15:14.87    2             
 12 McDougall, Ryan              Lanier Running Club   15:22.15    3             
 13 Martin, Dillon               Lanier Running Club   15:24.55    4             
 14 Pavel, Garrison              Peachtree Ci          15:25.12    5             
 15 Martin, Adrian               Lanier Running Club   15:28.73    6             
 16 Humble, Ryan                 Walton                15:29.62    7             
 17 Khatri, Krishna              Lassiter Jun          15:32.78                  
 18 James, William               Peachtree Ci          15:33.15    8             
 19 Hamill, Ryan                 Peachtree Ci          15:37.71    9             
 20 Stormark, Gunnar             PT Elite Track Club   15:56.89                  
 21 Morrissey, Matthew           Peachtree Ci          16:02.40   10             
 22 Wheeler, Alex                Kennworth Tr          16:17.58                  
 23 Whitener, Joshua             Heart and Sole        16:17.95                  
 24 Roper, Jack                  Unattached Georgia    16:28.97                  
 25 Nix, Matthew                 Lanier Running Club   16:30.06   11             
 26 Patten, Harrison             Lanier Running Club   16:37.35   12             
 27 Alderman, Luke               Walton                16:39.71   13             
 28 Napier, David                Peachtree Ci          16:40.18   14             
 29 LoCicero, Tucker             Lanier Running Club   16:40.90   15             
 30 Gray, Adolphus               Track Phi Tr          16:47.44                  
 31 McNeal, Ryan                 Unattached Georgia    16:48.56                  
 32 Kehner, Brian                Lassiter Jun          17:02.19                  
 33 Melissas, Grant              Lassiter Jun          17:06.66                  
 34 Gordon, Aaron                Heart and Sole        17:08.34                  
 35 Boone, Jason                 Walton                17:10.15   16             
 36 Gudger, Ross                 Etowah                17:16.74                  
 37 Kwilinski, Nicholas          Kennworth Tr          17:25.12                  
 38 Brown, Derrick               Walton                17:34.60   17             
 39 Bowman, Austin               Unattached Georgia    17:43.38                  
 40 Crawford, Bennett            Walton                17:47.30   18             
 41 Osment, Keefe                Unattached Georgia    17:56.22                  
 42 Edwards, Marcus              Track Phi Tr          18:03.16                  
 43 Clarida, Douglas             Northside Re          20:30.69                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Lanier Running Club          16    1    2    3    4    6   11   12   15     
      Total Time:  1:16:07.67                                                    
         Average:    15:13.54                                                    
   2 Peachtree City Flash         46    5    8    9   10   14                    
      Total Time:  1:19:18.56                                                    
         Average:    15:51.72                                                    
   3 Walton                       71    7   13   16   17   18                    
      Total Time:  1:24:41.38                                                    
         Average:    16:56.28                                                    

Event 7  5k Run CC Intermediate Girls
=======================================================================          
    Name                    Year Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Jenkins, Destiny             Newroc Rockets        19:03.25                  
  2 McCue, Kiara                 Lanier Running Club   19:06.04    1             
  3 Kester, Lauren               Unattached Georgia    19:26.47                  
  4 Neukum, Kelsey               Lanier Running Club   19:52.97    2             
  5 Mangan, Stacey               Unattached Georgia    20:31.42                  
  6 Kirklewski, Sally            Unattached Georgia    20:55.55                  
  7 Allen, Sara                  Northside Re          20:56.86                  
  8 Sweet, Patrice               Lanier Running Club   20:57.94    3             
  9 Coleman, Donye               Rate of Motion        21:14.95                  
 10 Smith, Brooke                Unattached Georgia    21:19.23                  
 11 Martin, Cara                 Lanier Running Club   21:49.68    4             
 12 Lawson, Ansley               Lanier Running Club   21:58.42    5             
 13 Philpot, Bria                Track Phi Tr          22:10.60                  
 14 Gutierrez, Rachel            Walton                22:40.17                  
 15 Martinez, Stephanie          Lanier Running Club   23:22.79    6             
 16 Donahue, Kelsey              Unattached Georgia    23:51.86                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Lanier Running Club          15    1    2    3    4    5    6               
      Total Time:  1:43:45.05                                                    
         Average:    20:45.01                                                    

Event 8  5k Run CC Intermediate Boys
=======================================================================          
    Name                    Year Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Merrall, Alexander           Unattached Georgia    16:26.63                  
  2 McCormack, Raymond           Lanier Running Club   16:41.38    1             
  3 Erdman, Christian            Unattached Georgia    16:45.82                  
  4 Tanner, Rashaun              Baldwin County Jets   16:52.28                  
  5 Sims, Zack                   Lanier Running Club   16:52.80    2             
  6 Black, Julian                Northside Re          16:54.93    3             
  7 Barger, Robert               Lanier Running Club   16:56.97    4             
  8 Black, Brandon               Northside Re          16:59.03    5             
  9 Jenkins, Joshua              Newroc Rockets        17:10.05                  
 10 Voyles, Wade                 Lanier Running Club   17:10.77    6             
 11 Ulich, Austin                Unattached Georgia    17:16.82                  
 12 Ely, Andrew                  Unattached Georgia    17:20.44                  
 13 Dixon, David                 Unattached Georgia    17:21.81                  
 14 Carter, Antonio              Track Phi Tr          17:32.41                  
 15 Eifert, Carl                 Southside Pioneers    17:37.02                  
 16 Gibson, Kyle                 Unattached Georgia    17:38.49                  
 17 Smallwood, Weston            Unattached Georgia    17:42.87                  
 18 Carter, Brett                Unattached Georgia    17:51.77                  
 19 Cross, Ryan                  Unattached Georgia    17:58.81                  
 20 Doyle, George                Lanier Running Club   18:02.59    7             
 21 Wagenbrenner, Cameron        Northside Re          18:14.13    8             
 22 Kapadia, Shyam               Unattached Georgia    18:15.57                  
 23 Hague, Patrick               Unattached Georgia    18:15.98                  
 24 Davis, Brandon               Unattached Georgia    18:25.65                  
 25 O'Connell, Christopher       Unattached Georgia    18:27.09                  
 26 McManis, Justin              Villa Rica T          18:28.42                  
 27 Matthews, Wesley             Unattached Georgia    18:28.83                  
 28 Foster, Howard               Lanier Running Club   18:29.71    9             
 29 Massaro, Matthew             Lanier Running Club   18:34.17   10             
 30 Goodman, Jake                Unattached Georgia    18:38.12                  
 31 Armistead, Jeffery           Unattached Georgia    18:52.90                  
 32 Hybart, Jared                Unattached Georgia    19:04.12                  
 33 Carpenter, Austin            Titans                19:14.47                  
 34 Pullen, Scott                Northside Re          19:19.95   11             
 35 Ingram, Andrew               Lanier Running Club   19:34.13   12             
 36 Shaw, Casey                  Unattached Georgia    20:03.40                  
 37 Goins, Justin                Unattached Georgia    20:19.25                  
 38 Gable, Cody                  Unattached Georgia    20:21.66                  
 39 Cox, Garrett                 Unattached Georgia    20:41.74                  
 40 Napier, Jordan               Peachtree Ci          20:44.41                  
 41 Paglioni, Vincent            Kennworth Tr          21:38.50                  
 42 Rowland, Andrew              Alpharetta YMCA       21:39.16                  
 43 Fristoe, Jamie               Northside Re          22:16.15   13             
 44 Dean, Samuel                 Heart and Sole        30:08.69                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Lanier Running Club          20    1    2    4    6    7    9   10   12     
      Total Time:  1:25:44.51                                                    
         Average:    17:08.91                                                    
   2 Northside Red Runners        40    3    5    8   11   13                    
      Total Time:  1:33:44.19                                                    
         Average:    18:44.84                                                    

Event 9  5k Run CC Young Women
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Marshall, Sydney             Unattached Georgia    18:01.12        
  2 DiMercurio, Nicole           Unattached Georgia    18:25.64        
  3 Showalter, Katharine         Quicksilver           19:12.50        
  4 McNutt, Emily                Unattached Georgia    19:26.47        
  5 Centner, Ann                 Unattached Georgia    19:35.80        
  6 Newman, Ashley               Atlanta Track Club    20:10.49        
  7 Carney, Abigail              Unattached Georgia    21:30.44        
  8 Halinski, Sydney             Unattached Georgia    21:32.75        
  9 Sharpe, Sarah                Unattached Georgia    21:46.14        
 10 Kelly, Jordan                Unattached Georgia    22:00.64        
 11 Jeffers, Hayley              Unattached Georgia    22:16.42        
 12 Hirsch, Melissa              Unattached Georgia    23:50.73        
 13 Strange, Lindsey             Heart and Sole        26:45.81        
 
 Event 10  5k Run CC Young Men
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Clark, Nolan                 Lanier Running Club   16:14.16        
  2 Burruss, Ryan                Unattached Georgia    16:16.85        
  3 Reid, Cameron                Unattached Georgia    16:22.50        
  4 Gutierrez, Michael           Unattached Georgia    16:23.06        
  5 Kennedy, Blake               Northside Re          16:25.37        
  6 Lagasse, Andrew              Unattached Georgia    16:35.52        
  7 Melissas, Craig              Lassiter Jun          16:58.46        
  8 Crain, Jeffrey               Unattached Georgia    17:00.42        
  9 Allen, Cody                  Unattached Georgia    17:02.06        
 10 Cooper, Jared                Southside Pioneers    17:03.24        
 11 Box, James                   Unattached Georgia    17:06.37        
 12 Crist, Elias                 Unattached Georgia    17:08.56        
 13 Bowers, Stephen              Unattached Georgia    17:12.53        
 14 Nelson, Timothy              Unattached Georgia    17:26.39        
 15 Walker, Mason                Unattached Georgia    17:41.48        
 16 Pike, Alan                   Unattached Georgia    17:47.49        
 17 Heath, David                 Lassiter Jun          17:51.12        
 18 Rowe, William                Unattached Georgia    18:06.05        
 19 George, Andrew               Northside Re          18:29.31        
 20 Mullins, Brett               Lanier Running Club   18:31.35        
 21 Townsend, Eric               Unattached Georgia    18:50.60        
 22 Hamilton, Ryan               Unattached Georgia    18:56.13        
 23 O'Connell, Nathan            Unattached Georgia    19:25.95        
 24 Hood, William                Unattached Georgia    19:43.86        
 25 Clyde, Chris                 Unattached Georgia    20:20.93        
 26 Barker, Richard              Heart and Sole        27:54.26        




Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade Phoenix KT St. Vincent Normatec