Join/Renew Now

Results - USATF Southwestern Association Junior Olympic Cross Country Championships

11/9/08 - Rockwall, Texas

                                
 
2 km Run CC Sub-Bantam Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Women
  1 Collins, Liah             01 Rockwall Mustang                8:09.20  
  2 Vaughn, Emani                Mesquite Flames                 9:48.10  
  3 Mote, Jacqueline          99 Rockwall Mustang                9:55.50  
  4 Beilin, Amanda            00 Rockwall Mustang               10:07.30  
  5 Samajli, Edonda           01 Rockwall Mustang               10:54.60  
 
3 km Run CC Bantam Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Heraty, Emily             99 Unattached                     13:50.80  
  2 Elledge, Zoe              99 Rockwall Mustang               14:51.30  
  3 Alexander, Caroline       99 Elite Track Club               15:24.20  
  4 Jacobs, Madison           99 Rockwall Mustang               15:39.70  
  5 Clark, Corrie             98 Unattached                     16:37.00  
  6 Kinney, Camri                Unattached                     17:43.20  
 
3 km Run CC Midget Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Tucker, Molly             96 Unattached                     11:43.50  
  2 Collins, Maiya            97 Rockwall Mustang               12:13.60  
  3 Croniser, Marisa          97 Unattached                     12:20.10  
  4 Pazwakavambwa, Kera       96 Unattached                     13:07.40  
  5 Bohn, Kara                91 Elite Track Club               13:25.30  
  6 Hodges, Julie                Unattached                     13:40.30  
  7 Gibbs, Joanna             96 Rockwall Mustang               14:15.30  
  8 Beilin, Alisha            97 Rockwall Mustang               14:37.80  
  9 Inglis, Emily             96 Elite Track Club               15:47.20  
 10 Wilson, Taylor               Unattached                     16:29.90  
 
4 km Run CC Youth Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Crumblish, Chandler       94 Dal Metro Stride               15:41.50  
  2 Montgomery, Emily         94 Unattached                     17:05.90  
  3 Elledge, Hallie           94 Rockwall Mustang               17:49.10  
  4 Brahimaj, Klleodora       94 Rockwall Mustang               19:25.80  
  5 Clark, Devin              94 Unattached                     20:31.20  
 
5 km Run CC Intermediate Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Knight, Joy               92 Elite Track Club               26:56.90  
  2 Flores, Veronica          92 Unattached                     26:57.90  
  3 Castro, Susana            92 Unattached                     27:07.40  
 
5 km Run CC Young Women
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Weber, Alexandra          90 Unattached                     20:42.60  
  2 Murphy, Debra             91 Unattached                     21:30.30  
  3 Gibbs, Rebekah            91 Rockwall Mustang               26:33.70  
 
2 km Run CC Sub-Bantam Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Men
  1 Van Voorhis, Tate         00 Unattached                      7:51.60  
  2 Miller, Dawson               Mesquite Flames                 8:47.20  
  3 Brahimaj, Ramsey          02 Rockwall Mustang                9:04.30  
  4 Vaughn, Diarra               Mesquite Flames                 9:43.50  
 
3 km Run CC Bantam Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Vineyard, Zach            98 Unattached                     11:59.10  
  2 Gilkey, Grayson           98 Rockwall Mustang               13:41.90  
  3 Alford, Tyler             98 Rockwall Mustang               13:45.40  
  4 Schmidt, Patrick          99 Unattached                     15:26.60  
  5 Samajli, Donik            98 Rockwall Mustang               17:00.00  
 
3 km Run CC Midget Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Beaver, Jacob             96 Elite Track Club               11:14.70  
  2 Polley, Zachary           96 Unattached                     11:23.90  
  3 Whatley, Shea             97 Unattached                     11:54.60  
  4 Beyer, Ean                97 Rockwall Mustang               12:06.40  
  5 Lovin, Robert             96 Unattached                     13:09.20  
  6 Jacobs, Austin            97 Rockwall Mustang               13:52.60  
  7 Driggers, Clay            96 Elite Track Club               14:29.20  
  8 Jensen, Chase             97 Unattached                     15:01.40  
  9 Samajli, Edmond           97 Rockwall Mustang               15:22.20  
 10 Alexander, Kyle           96 Elite Track Club               15:37.40  
 11 Rooker, Isaac             97 Elite Track Club               17:18.50  
 
4 km Run CC Youth Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gibbs, Joel               94 Rockwall Mustang               13:47.30  
  2 Walker, Trevor            94 Unattached                     13:58.60  
  3 Gunther, Oliver           94 Unattached - Sou               14:41.40  
  4 McKenna, Damian           94 Unattached                     15:07.50  
  5 Autrey, Kevin             95 Elite Track Club               15:57.90  
  6 Jackson, Cameron          95 Unattached                     16:00.90  
  7 Alexander, Garrett        95 Elite Track Club               16:50.80  
  8 Ruhde, Landon             95 Elite Track Club               20:02.40  
  9 Van Voorhis, Chase        95 Unattached                     21:16.30  
 10 Van Voorhis, Zachary      95 Unattached                     21:21.80  
 
5 km Run CC Intermediate Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hykel, Steven             93 Rockwall Mustang               17:58.00  
  2 Parish, Nathan            92 Elite Track Club               18:02.90  
  3 Frost, Kevin              92 Unattached                     18:05.90  
  4 Walton, Stephen           92 Elite Track Club               20:09.90  
  5 Love, Tanner              93 Unattached                     20:16.70  
 
5 km Run CC Young Men
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Davis, Adrian             91 East Texas TC                  16:48.70  
  2 Sandoval, Dustin          90 Elite Track Club               18:02.10  
  3 Pickle, Jacob             91 Elite Track Club               18:11.10  
  4 Ruhde, Logan              91 Elite Track Club               18:11.80  
  5 Whatley, Shea             97 Unattached                     18:37.40  
  6 Gonzales, Alex            91 Elite Track Club               19:47.90  
Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade Phoenix KT St. Vincent Normatec