Join/Renew Now

Results - USATF Tennessee Association Junior Olympic Cross Country Championships

10/25/08

 3k Run CC Bantam Girls
========================================================
    Name                    Team              Finals  
========================================================
1   Jasmine Gray 		CTBTC		14:03.94
2   Kelsea Buchanan 	CTBTC		15:01.61
3   Delilah Williams 	NITC 		19:16.97

3k Run CC Midget Girls
========================================================
    Name                    Team              Finals  
========================================================
1   Heavenly Alexander 	CTBTC 		15:15.86
2   Kaitlyn Draper		CTBTC		13:33.09
3   Myla Inman-Bell	CTBTC 		13:52.22
4   Gabrielle Ellis 	CTBTC 		14:02.53
5   Teosha Craighead 	CTBTC 		14:26.51
6   Nia Winston 		NITC		15:15.86
7   Eshe Robinson 		CTBTC		15:23.42
 
4k Run CC Youth Girls
========================================================
    Name                    Team              Finals  
========================================================
1   Amia Butler 		CTBTC 		25:26.79
2   Jada Curbeam 		CTBTC 		25:31.72
**  Kaylor Murray 		NITC 		13:55.65
	
5k Run CC Intermediate Girls
========================================================
    Name                    Team              Finals  
========================================================
1   Kirsten Jones 		CTBTC 		32.52.60
**  Ashley Brooks 		CTBTC 		N/A

3k Run CC Bantam Boys
========================================================
    Name                    Team              Finals  
========================================================
   Joshua Riedel 		UNAT 		DNS
   
3k Run CC Midget Boys
========================================================
    Name                    Team              Finals  
========================================================
1   JeQuan Griffin		NITC		15:24.93
   
5k Run CC Intermediate Boys
========================================================
    Name                    Team              Finals  
========================================================
** James Miller		UNAT	    	N/A
 
5k Run CC Youth Boys
========================================================
    Name                    Team              Finals  
========================================================
** John Sharpe 		UNAT 		N/A

*** Athlete Automatic Qualifier for Junior Olympics,
participated in TSSAA High School XC Meet
Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade Phoenix KT St. Vincent Normatec