Join/Renew Now

Results - USATF Region 9 Junior Olympic Track & Field Championships

7/10-13/08 - Tulsa, OK

Event 1  100 Meter Dash Sub-Bantam Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Ball, Toni                   Jaguars                  16.36q  2 
  2 Stumbaugh, Olivia            Nwa Mustangs             17.07q  1 
  3 Hardaway, Destiny            3D                       17.40q  2 
  4 Wyatt, Lauren                KC Sonics                17.58q  2 
  5 Cartwright, Krystina         KC Sonics                17.64q  1 
  6 Mayes, Kelay                 Jenks America            18.86q  1 
 
Event 1  100 Meter Dash Sub-Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Ball, Toni                   Jaguars                  16.14  
  2 Hardaway, Destiny            3D                       17.20  
  3 Cartwright, Krystina         KC Sonics                17.71  
  4 Wyatt, Lauren                KC Sonics                18.00  
  5 Cartwright, Deonne           KC Sonics                18.53  
  6 Culclager, Holland           KC Sonics                19.26  
 
Event 2  200 Meter Dash Sub-Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ball, Toni                   Jaguars                  38.07  
  2 Wyatt, Lauren                KC Sonics                40.28  
  3 Culclager, Holland           KC Sonics                43.47  
 
Event 3  400 Meter Dash Sub-Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hardaway, Destiny            3D                     1:27.04  
  2 Stumbaugh, Olivia            Nwa Mustangs           1:30.71  
  3 Stewart, ZaMia               Topeka Spiri           1:33.59  
  4 Ward, Hannah                 Spikes                 1:34.39  
 
Event 4  800 Meter Run Sub-Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ward, Hannah                 Spikes                 3:33.93  
 
Event 10  Long Jump Sub-Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Stumbaugh, Olivia            Nwa Mustangs             2.98m    9-09.50 
  2 Mayes, Kelay                 Jenks America            2.75m    9-00.25 
  3 Ball, Toni                   Jaguars                  2.74m    9-00.00 
  4 Ward, Hannah                 Spikes                   2.62m    8-07.25 
 
Event 50  100 Meter Dash Sub-Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jackson, Tyler               3D                       16.42  
  2 Leflore, Bryce               Unatt. MO Valley         17.07  
  3 strang, ryan                 Unatt. MO Valley         17.40  
  4 James, Andre                 Dashers TC               18.25  
  5 Brooks, Amari                Dashers TC               18.48  
 
Event 51  200 Meter Dash Sub-Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 James, Andre                 Dashers TC               38.64  
  2 Brooks, Amari                Dashers TC               44.31  
 
Event 52  400 Meter Dash Sub-Bantam Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Richardson, Savion           Eastside Stepper       1:21.22   1 
  2 Jackson, Tyler               3D                     1:23.16   1 
  3 Jones, Reece                 KC Flyers              1:24.31   2 
  4 Soap, Hosea                  Jenks America          1:33.27   2 
  5 Brooks, Amari                Dashers TC             1:46.57   1 
  6 Soap, Ariel                  Jenks America          2:20.35   2 
 
Event 53  800 Meter Run Sub-Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Richardson, Savion           Eastside Stepper       2:58.60  
  2 Jones, Reece                 KC Flyers              3:03.43  
  3 Soap, Hosea                  Jenks America          3:23.23  
  4 Soap, Ariel                  Jenks America          4:39.05  
 
Event 59  Long Jump Sub-Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Leflore, Bryce               Unatt. MO Valley       9-07.75      2.94m 
  2 strang, ryan                 Unatt. MO Valley       9-04.00      2.84m 
  3 Nash, Caleb                  Ardmore Track Cl       7-08.50      2.34m 
 
Event 100  100 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Haynes, Micayla              Unattached               14.46q  2 
  2 Wimms, Imari                 Eastside Stepper         14.58q  1 
  3 bonner, gabri'ella           Tulsa Twista             14.68q  2 
  4 Fitzpatrick, Jayla           Eastside Stepper         15.82q  1 
  5 russell, avery               Tulsa Twista             16.03q  2 
  6 Schuetz, Anna                Draft Pick A             16.35q  1 
 
Event 100  100 Meter Dash Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Haynes, Micayla              Unattached               14.44  
  2 Wimms, Imari                 Eastside Stepper         14.62  
  3 bonner, gabri'ella           Tulsa Twista             14.90  
  4 Fitzpatrick, Jayla           Eastside Stepper         16.02  
  5 russell, avery               Tulsa Twista             16.12  
  6 Dougan, Haley                Una Arkansas             16.46  
 
Event 101  200 Meter Dash Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Haynes, Micayla              Unattached               30.56  
  2 Wimms, Imari                 Eastside Stepper         30.81  
  3 Richardson, Syaira           Eastside Stepper         31.73  
  4 brown, tyshawn               Express                  32.67  
  5 Fitzpatrick, Jayla           Eastside Stepper         33.62  
  6 Bryant, Makenzi              Unatt. MO Valley         36.36  
 
Event 102  400 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 bonner, gabri'ella           Tulsa Twista           1:09.36q  2 
  2 Richardson, Syaira           Eastside Stepper       1:12.77q  2 
  3 Campbell, Dejah              Dashers TC             1:14.20q  1 
  4 brown, tyshawn               Express                1:17.47q  1 
  5 robinson, kristen            3D                     1:20.06q  2 
  6 Fosburgh, Kira               Unatt. MO Valley       1:22.10q  1 
 
Event 102  400 Meter Dash Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Richardson, Syaira           Eastside Stepper       1:09.68  
  2 bonner, gabri'ella           Tulsa Twista           1:11.19  
  3 Campbell, Dejah              Dashers TC             1:11.30  
  4 robinson, kristen            3D                     1:18.13  
  5 Smith, Midori                Eastside Stepper       1:21.89  
  6 Crayton, Caryn               Eastside Stepper       1:23.11  
 
Event 103  800 Meter Run Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jones, Marissa               Cleats Of Fire         2:50.03  
  2 soap, tiqvah                 Jenks America          2:51.84  
  3 Campbell, Dejah              Dashers TC             2:57.03  
  4 bottomley, kelsey            BA Express             2:58.52  
  5 brown, tyshawn               Express                3:03.96  
  6 hellard, shelbee             PB                     3:08.85  
 
Event 104  1500 Meter Run Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jones, Marissa               Cleats Of Fire         5:40.47  
  2 soap, tiqvah                 Jenks America          5:47.17  
  3 bottomley, kelsey            BA Express             6:06.89  
  4 hellard, shelbee             PB                     6:24.27  
  5 keilbarth, marie             Spikes                 6:46.40  
 
Event 105  1500 Meter Race Walk Bantam Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Dandi, Lakshmi               Unatt. MO Valley      10:20.56  
  2 Hill, Sophie                 Una Arkansas          10:32.47  
 
Event 106  4x100 Meter Relay Bantam Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Eastside Steppers  'A'                              1:00.42  
 
Event 107  4x400 Meter Relay Bantam Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Ardmore Track Club  'A'                             6:02.60  
 
Event 108  High Jump Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Crayton, Caryn               Eastside Stepper         1.09m    3-06.75 
  2 Schuetz, Anna                Draft Pick A             1.04m    3-05.00 
  3 Todd, Eliya                  Unatt. MO Valley        J1.04m    3-05.00 
 
Event 109  Long Jump Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Haynes, Micayla              Unattached                4.00      0.10m 
  2 bonner, gabri'ella           Tulsa Twista              3.75      0.10m 
  3 Fosburgh, Kira               Unatt. MO Valley          3.75      0.09m 
  4 Kehl, Kelsey                 Unatt. MO Valley          3.50      0.09m 
  5 Dougan, Haley                Una Arkansas              3.25      0.08m 
  6 Nash, Rachel                 Ardmore Track Cl          3.25      0.08m 
 
Event 110  Shot Put 6 lb. Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 cooper, madison              PB                       5.39m   17-08.25 
 
Event 111  Javelin Throw 300g Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Kehl, Kelsey                 Unatt. MO Valley        14.97m      49-01 
  2 Nash, Rachel                 Ardmore Track Cl        13.63m      44-09 
  3 hellard, shelbee             PB                      10.21m      33-06 
  4 cooper, madison              PB                      10.18m      33-05 
  5 Pender, Chloe                Ardmore Track Cl         8.22m      27-00 
 
Event 112  Triathlon Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kirchwehm, Hannah            Webster Rockets            254  
  2 Payden, Amber                Tulsa Twista               107  
 
Event 112  Triathlon: #1 Shot Put Bantam Girls Triathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Kirchwehm, Hannah            Webster Rockets          3.98m   13-00.75  145  
  2 Payden, Amber                Tulsa Twista             3.36m   11-00.25  107  
 
Event 112  Triathlon: #2 High Jump Bantam Girls Triathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Kirchwehm, Hannah            Webster Rockets          0.93m    3-00.50   90  
 
Event 112  Triathlon: #3 200 Meter Dash Bantam Girls Triathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kirchwehm, Hannah            Webster Rockets          40.37    19  
  2 Payden, Amber                Tulsa Twista             50.75  
 
Event 150  100 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 doku, majesty                Jenks America            13.88q  2 
  2 epps, isaiah                 Jenks America            14.73q  1 
  3 Jones, Kyle                  Eastside Stepper         14.94q  1 
  4 Watson, Mikey                Steam                    15.27q  2 
  5 Adams, Tony                  Dashers TC               15.28q  2 
  6 Dryden, Keith                Hays Strider             15.32q  1 
 
Event 150  100 Meter Dash Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 doku, majesty                Jenks America            13.85  
  2 epps, isaiah                 Jenks America            14.42  
  3 Watson, Mikey                Steam                    14.93  
  4 Dryden, Keith                Hays Strider             14.94  
  5 Jones, Kyle                  Eastside Stepper         15.08  
  6 Adams, Tony                  Dashers TC               15.09  
 
Event 151  200 Meter Dash Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 doku, majesty                Jenks America            28.49  
  2 Charlton, Aaron              Eastside Stepper         30.46  
  3 ashley, hayden               PB                       30.75  
  4 Dryden, Keith                Hays Strider             31.03  
  5 Jones, Kyle                  Eastside Stepper         32.12  
  6 Adams, Tony                  Dashers TC               33.34  
 
Event 152  400 Meter Dash Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Simmons, Isaiah              Elite Express          1:05.46  
  2 epps, isaiah                 Jenks America          1:08.10  
  3 Archer, Truedale             Eastside Stepper       1:13.13  
  4 Berry, Ricky                 Dashers TC             1:20.17  
 
Event 153  800 Meter Run Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 epps, isaiah                 Jenks America          2:32.68  
  2 soap, nehemiah               Jenks America          2:41.34  
  3 west, hayden                 Steam                  2:44.50  
  4 Matthews, William            Cleats Of Fire         2:45.65  
  5 holland, stephen             Steam                  3:01.74  
 
Event 154  1500 Meter Run Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 soap, nehemiah               Jenks America          5:22.10  
  2 Matthews, William            Cleats Of Fire         5:31.25  
  3 west, hayden                 Steam                  5:39.00  
  4 Love, Tyler                  Ardmore Track Cl       6:03.75  
  5 Workman, Kyle                Spikes                 6:22.60  
  6 church, ethan                Jenks America          6:26.07  
 
Event 156  4x100 Meter Relay Bantam Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Eastside Steppers  'A'                                59.03  
  2 Oklahoma Jaguars  'A'                               1:10.67  
 
Event 157  4x400 Meter Relay Bantam Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Eastside Steppers  'A'                              4:56.76  
  2 Ardmore Track Club  'B'                             5:41.33  
  3 Jenks America Track Club  'A'                       6:02.48  
 
Event 158  High Jump Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Weakley, Logan               Unatt. MO Valley         1.29m    4-02.75 
  2 ashley, hayden               PB                      J1.29m    4-02.75 
  3 Dryden, Keith                Hays Strider             1.24m    4-00.75 
  4 Pearl, Michael               Draft Pick A            J1.24m    4-00.75 
  5 Parr, Kyle                   Northeast Ka             1.14m    3-08.75 
  6 Whitney, Nicholas            Okc Sprinters            0.99m    3-03.00 
 
Event 159  Long Jump Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Watson, Mikey                Steam                 13-10.00      4.21m 
  2 Weakley, Logan               Unatt. MO Valley      12-11.00      3.93m 
  3 Clowe, Patrick               Ardmore Track Cl      12-08.50      3.87m 
  4 Pearl, Michael               Draft Pick A          12-07.75      3.85m 
  5 mayes, riley                 Jenks America         11-08.50      3.56m 
  6 Smotherman, Jake             Ardmore Track Cl      11-08.00      3.55m 
 
Event 160  Shot Put 6 lb. Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Cheadle, Bryce               Eastside Stepper         6.85m   22-05.75 
  2 minnix, mason                3D                       6.72m   22-00.75 
  3 Heartsill, Tucker            Ardmore Track Cl         5.70m   18-08.50 
  4 Haberman, Jacob              Hays Strider             4.46m   14-07.75 
  5 ashford, marche              Steam                    4.35m   14-03.25 
  6 Dougan, Alex                 Una Arkansas             3.82m   12-06.50 
 
Event 161  Javelin Throw 300g Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Parr, Kyle                   Northeast Ka            22.79m      74-09 
  2 Scurry, Chantz               Ardmore Track Cl        17.23m      56-06 
  3 ashley, hayden               PB                      14.54m      47-08 
  4 Heartsill, Tucker            Ardmore Track Cl        12.07m      39-07 
  5 Dougan, Alex                 Una Arkansas            11.98m      39-04 
  6 Nash, Caleb                  Ardmore Track Cl        11.46m      37-07 
 
Event 162  Triathlon Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Watson, Mikey                Steam                      416  
  2 ashford, marche              Steam                      155  
 
Event 162  Triathlon: #1 Shot Put Bantam Boys Triathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Watson, Mikey                Steam                    6.44m   21-01.50  274  
  2 ashford, marche              Steam                    4.37m   14-04.00  155  
 
Event 162  Triathlon: #2 High Jump Bantam Boys Triathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Watson, Mikey                Steam                    1.12m    3-08.00  142  
 
Event 162  Triathlon: #3 400 Meter Dash Bantam Boys Triathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Watson, Mikey                Steam                  1:24.45  
  2 ashford, marche              Steam                  1:52.43  
 
Event 200  100 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Hutton, Ashanti              Unatt. MO Valley         13.33q  2 
  2 lewis, alyssia               Express                  13.59q  1 
  3 White, Monica                Jaguars                  13.75q  1 
  4 harrison, madison            Unattached               13.78q  2 
  5 hill, shanetta               Express                  14.09q  1 
  6 alston, doezaree             Topeka Spiri             14.18q  2 
 
Event 200  100 Meter Dash Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Hutton, Ashanti              Unatt. MO Valley         13.13  
  2 lewis, alyssia               Express                  13.53  
  3 White, Monica                Jaguars                  13.59  
  4 harrison, madison            Unattached               13.89  
  5 hill, shanetta               Express                  13.95  
  6 alston, doezaree             Topeka Spiri             14.33  
 
Event 201  200 Meter Dash Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 lewis, alyssia               Express                  27.85  
  2 White, Monica                Jaguars                  28.82  
  3 hill, shanetta               Express                  29.33  
  4 Berry, Imani                 Dashers TC               29.70  
  5 parker, dominique            Express                  29.75  
  6 alston, doezaree             Topeka Spiri             30.00  
 
Event 202  400 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Hutton, Ashanti              Unatt. MO Valley         59.77   1 
  2 Berry, Jasmine               Dashers TC             1:03.04   2 
  3 Williams, LaNesia            Okc Sprinters          1:03.28   2 
  4 hill, shanetta               Express                1:07.49   1 
  5 Wyatt, Bre'Lahn              KC Sonics              1:11.48   1 
 
Event 203  800 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 eddington, roxy              PB                     2:40.91  
  2 barber, grace                Jenks America          2:41.37  
  3 Stepp, Cheyanna              Ardmore Track Cl       2:54.19  
  4 Odunze, Nerissa              Eastside Stepper       2:59.80  
  5 Rose, Kaitlin                Golden Wings           3:24.23  
 
Event 204  1500 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 barber, grace                Jenks America          5:28.00  
  2 Cardenas, Tami               Damascus Paceset       5:33.94  
  3 Ward, Quinlan                Spikes                 5:36.93  
  4 Shanley, Kaylee              Olathe Express         5:47.37  
  5 hudspeth, madison            Jenks America          5:57.61  
  6 Odunze, Nerissa              Eastside Stepper       6:07.81  
 
Event 205  3000 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Cardenas, Tami               Damascus Paceset      11:54.80  
  2 Ward, Quinlan                Spikes                11:56.00  
  3 Shanley, Kaylee              Olathe Express        12:10.50  
  4 hudspeth, madison            Jenks America         12:41.70  
 
Event 207  80 Meter Hurdles Midget Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Harmon-Thomas, Alexa         Draft Pick A             13.06q  1 
  2 Berry, Jasmine               Dashers TC               14.85q  2 
  3 barton, charity              3D                       15.68q  1 
  4 Brown, Janique               Dashers TC               16.65q  1 
  5 dabney, gabrielle            Olathe Express           17.16q  1 
  6 Smith, Sydney                Draft Pick A             17.80q  2 
 
Event 207  80 Meter Hurdles Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Harmon-Thomas, Alexa         Draft Pick A             13.05  
  2 Berry, Jasmine               Dashers TC               14.11  
  3 barton, charity              3D                       14.55  
  4 Brown, Janique               Dashers TC               16.30  
  5 dabney, gabrielle            Olathe Express           16.53  
  6 Smith, Sydney                Draft Pick A             17.49  
 
Event 208  4x100 Meter Relay Midget Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Dashers Track Club  'A'                               57.14  
  2 Ardmore Track Club  'A'                               57.65  
  3 Dutch Elite TC  'A'                                 1:05.16  
 
Event 209  4x400 Meter Relay Midget Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Jenks America Track Club  'A'                       5:06.38  
 
Event 210  4x800 Meter Relay Midget Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Ardmore Track Club  'A'                            14:24.59  
 
Event 211  High Jump Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Harmon-Thomas, Alexa         Draft Pick A             1.52m    4-11.75 
  2 Frazier, Hailey              Ardmore Track Cl         1.32m    4-04.00 
  3 Grafel, Kourtney             Unatt. MO Valley         1.22m    4-00.00 
  4 Smith, Sydney                Draft Pick A             1.12m    3-08.00 
  5 Pearl, Simone                Draft Pick A             1.07m    3-06.00 
  6 Rose, Kaitlin                Golden Wings             1.02m    3-04.00 
 
Event 212  Long Jump Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Harmon-Thomas, Alexa         Draft Pick A              4.50      0.11m 
  2 lewis, alyssia               Express                   4.25      0.10m 
  3 Lee, Ah'ykara                Ardmore Track Cl          4.00      0.10m 
  4 Williams, LaNesia            Okc Sprinters             4.00      0.10m 
  5 dabney, gabrielle            Olathe Express            3.75      0.09m 
  6 barton, charity              3D                       J3.75      0.09m 
 
Event 213  Shot Put 6 lb. Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Major, Kambre                Eastside Stepper         9.39m   30-09.75 
  2 Cronemeyer, Kaitlyn          Ardmore Track Cl         9.11m   29-10.75 
  3 Grafel, Kourtney             Unatt. MO Valley         8.25m   27-01.00 
  4 hummingibrd, montana         Unattached               6.96m   22-10.00 
  5 weir, rachel                 Dutch                    6.85m   22-05.75 
  6 Brant, Avery                 Eastside Stepper         6.82m   22-04.50 
 
Event 214  Discus Throw 1kg Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Grafel, Kourtney             Unatt. MO Valley        20.71m      67-11 
  2 Major, Kambre                Eastside Stepper        20.26m      66-06 
  3 hummingibrd, montana         Unattached              15.84m      52-00 
  4 weir, rachel                 Dutch                   14.02m      46-00 
  5 Tate, Taylor                 Dashers TC              10.17m      33-04 
 
Event 215  Javelin Throw 300g Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 eddington, roxy              PB                      15.78m      51-09 
  2 Major, Kambre                Eastside Stepper        14.87m      48-09 
  3 white, katherine             Dutch                   13.71m      45-00 
 
Event 216  Outdoor Pentathlon Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Harmon-Thomas, Alexa         Draft Pick A              2938  
  2 Menser, Domonique            Unattached                1025  
  3 Smith, Sydney                Draft Pick A               997  
 
Event 216  Outdoor Pentathlon: #1 80 Meter Hurdles Midget Girls Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Harmon-Thomas, Alexa         Draft Pick A             13.49   918  
  2 Smith, Sydney                Draft Pick A             19.52   233  
  3 Menser, Domonique            Unattached               20.23   180  
 
Event 216  Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put Midget Girls Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Harmon-Thomas, Alexa         Draft Pick A             7.95m   26-01.00  396  
  2 Smith, Sydney                Draft Pick A             5.63m   18-05.75  248  
  3 Menser, Domonique            Unattached               5.57m   18-03.25  244  
 
Event 216  Outdoor Pentathlon: #3 High Jump Midget Girls Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Harmon-Thomas, Alexa         Draft Pick A             1.50m    4-11.00  621  
  2 Menser, Domonique            Unattached               1.14m    3-08.75  257  
  3 Smith, Sydney                Draft Pick A             1.04m    3-05.00  172  
 
Event 216  Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump Midget Girls Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Harmon-Thomas, Alexa         Draft Pick A             4.92m   16-01.75  538  
  2 Smith, Sydney                Draft Pick A             3.58m   11-09.00  216  
  3 Menser, Domonique            Unattached               3.52m   11-06.75  204  
 
Event 216  Outdoor Pentathlon: #5 800 Meter Run Midget Girls Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Harmon-Thomas, Alexa         Draft Pick A           2:49.88   465  
  2 Menser, Domonique            Unattached             3:29.50   140  
  3 Smith, Sydney                Draft Pick A           3:31.63   128  
 
Event 250  100 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 caesar, colliin              Express                  13.29q  1 
  1 Workman, Brandon             Una Arkansas             13.29q  2 
  3 Burns, Tyler                 Unatt. MO Valley         13.33q  2 
  4 Hayes, Terrell               Eastside Stepper         13.37q  1 
  5 jones, danny                 Express                  13.56q  2 
  6 Simpkins, Trayvion           Eastside Stepper         14.06q  2 
 
Event 250  100 Meter Dash Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 caesar, colliin              Express                  13.21  
  2 Hayes, Terrell               Eastside Stepper         13.49  
  3 jones, danny                 Express                  13.61  
  4 Burns, Tyler                 Unatt. MO Valley         13.63  
  5 Smith, James                 Dashers TC               14.36  
  6 mcdavid, kalin               Jenks America            14.46  
 
Event 251  200 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 jones, danny                 Express                  27.73q  2 
  2 caesar, colliin              Express                  27.76q  1 
  3 Burns, Tyler                 Unatt. MO Valley         28.28q  2 
  4 Lewis, Jeremy                Ardmore Track Cl         29.56q  2 
  5 hornaday, paul               3D                       29.85q  1 
  6 mcdavid, kalin               Jenks America            30.27q  2 
 
Event 251  200 Meter Dash Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 caesar, colliin              Express                  27.24  
  2 jones, danny                 Express                  27.55  
  3 Burns, Tyler                 Unatt. MO Valley         27.82  
  4 hornaday, paul               3D                       28.96  
  5 mcdavid, kalin               Jenks America            29.27  
  6 Lewis, Jeremy                Ardmore Track Cl         29.33  
 
Event 252  400 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Richardson, Amani            Eastside Stepper       1:06.04q  2 
  2 hornaday, paul               3D                     1:06.32q  1 
  3 akem, samuel                 3D                     1:06.33q  1 
  4 bledsoe, xaver               3D                     1:07.70q  2 
  5 Liddell, Christian           Golden Wings           1:07.82q  2 
  6 pierce, troiree              Express                1:08.11q  2 
 
Event 252  400 Meter Dash Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 hornaday, paul               3D                     1:04.79  
  2 akem, samuel                 3D                     1:06.43  
  3 pierce, troiree              Express                1:06.71  
  4 bledsoe, xaver               3D                     1:07.20  
  5 Walker, Orrin                Ardmore Track Cl       1:13.66  
  6 Beine, James                 Thunderbolt            1:22.04  
 
Event 253  800 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Richardson, Amani            Eastside Stepper       2:30.00  
  2 mccorkle, zack               Jenks America          2:30.48  
  3 soap, noah                   Jenks America          2:40.30  
  4 Hill, Brody                  Una Arkansas           2:44.02  
  5 Liddell, Christian           Golden Wings           2:45.80  
 
Event 254  1500 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 mccorkle, zack               Jenks America          5:12.46  
  2 soap, noah                   Jenks America          5:16.94  
  3 Hill, Brody                  Una Arkansas           5:19.82  
  4 Ard, Isisah                  Topeka Spiri           7:05.45  
 
Event 255  3000 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hill, Brody                  Una Arkansas          12:06.00  
  2 ashford, james               Steam                 12:18.80  
 
Event 256  1500 Meter Race Walk Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ard, Isisah                  Topeka Spiri          13:01.98  
 
Event 257  80 Meter Hurdles Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Workman, Brandon             Una Arkansas             14.27  
  2 Beverly, Jalen               Dashers TC               17.15  
  3 miller, jacob                3D                       18.08  
  4 Young, Clayton               Northeast Ka             21.09  
 
Event 258  4x100 Meter Relay Midget Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 3-D Elite  'A'                                        56.73  
 
Event 259  4x400 Meter Relay Midget Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Eastside Steppers  'A'                              4:22.09  
  2 Ardmore Track Club  'A'                             4:51.55  
  3 Ardmore Track Club  'B'                             5:01.16  
 
Event 260  4x800 Meter Relay Midget Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Jenks America Track Club  'A'                      10:58.73  
  2 Skiatook Steam  'A'                                12:50.27  
 
Event 261  High Jump Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Sharp, Derek                 Unatt. MO Valley         1.32m    4-04.00 
  2 Dantzler, RJ                 Okc Sprinters            1.27m    4-02.00 
  3 Herbert, Quentin             Ardmore Track Cl         1.07m    3-06.00 
 
Event 262  Long Jump Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Workman, Brandon             Una Arkansas          17-01.75      5.22m 
  2 Burns, Tyler                 Unatt. MO Valley      16-09.00      5.10m 
  3 Sage, Sam                    Phillipsburg          14-04.75      4.38m 
  4 jones, danny                 Express               14-01.00      4.29m 
  5 Conway, Keeton               Ardmore Track Cl      13-11.00      4.24m 
  6 brooks, dante                Northeast Ka          13-03.50      4.05m 
 
Event 263  Shot Put 6 lb. Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Dixon, Jimmy                 Unatt. MO Valley        11.46m   37-07.25 
  2 Smith, Isaiah                Unatt. MO Valley         8.48m   27-10.00 
  3 Rodely, Lars                 Bell Athletics           8.41m   27-07.25 
  4 hocking, nicholas            Lawrence Tra             8.08m   26-06.25 
  5 Sage, Sam                    Phillipsburg             7.93m   26-00.25 
  6 Williams, Brian              Eastside Stepper         7.34m   24-01.00 
 
Event 264  Discus Throw 1kg Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Dixon, Jimmy                 Unatt. MO Valley        24.97m      81-11 
  2 Smith, Isaiah                Unatt. MO Valley        22.98m      75-05 
  3 hocking, nicholas            Lawrence Tra            21.80m      71-06 
  4 Rodely, Lars                 Bell Athletics          20.60m      67-07 
  5 Tylor, Nathaniel             Okc Sprinters           19.44m      63-09 
  6 Benson, Max                  Ardmore Track Cl        16.56m      54-04 
 
Event 265  Javelin Throw 300g Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 brooks, dante                Northeast Ka            35.67m     117-00 
  2 Dixon, Jimmy                 Unatt. MO Valley        28.70m      94-02 
  3 Sharp, Derek                 Unatt. MO Valley        22.86m      75-00 
  4 Stratton, Jericho            Steam                   21.81m      71-07 
  5 Pender, Corey                Ardmore Track Cl        21.79m      71-06 
  6 Rodely, Lars                 Bell Athletics          21.14m      69-04 
 
Event 266  Outdoor Pentathlon Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Birch, Jordan                Unatt. MO Valley          1978  
  2 Stratton, Jericho            Steam                      795  
  3 Skeens, Jonathon             Steam                      778  
 
Event 266  Outdoor Pentathlon: #1 80 Meter Hurdles Midget Boys Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Birch, Jordan                Unatt. MO Valley         14.13   737  
  2 Skeens, Jonathon             Steam                    19.21   227  
  3 Stratton, Jericho            Steam                    19.83   184  
 
Event 266  Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put Midget Boys Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Birch, Jordan                Unatt. MO Valley         7.38m   24-02.50  330  
  2 Stratton, Jericho            Steam                    5.78m   18-11.75  236  
  3 Skeens, Jonathon             Steam                    5.36m   17-07.00  212  
 
Event 266  Outdoor Pentathlon: #3 High Jump Midget Boys Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Birch, Jordan                Unatt. MO Valley         1.39m    4-06.75  310  
  2 Stratton, Jericho            Steam                    1.14m    3-08.75  153  
  3 Skeens, Jonathon             Steam                    0.94m    3-01.00   55  
 
Event 266  Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump Midget Boys Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Birch, Jordan                Unatt. MO Valley         4.93m   16-02.25  369  
  2 Stratton, Jericho            Steam                    3.46m   11-04.25  125  
  3 Skeens, Jonathon             Steam                    3.22m   10-06.75   93  
 
Event 266  Outdoor Pentathlon: #5 1500 Meter Run Midget Boys Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Birch, Jordan                Unatt. MO Valley       6:08.15   232  
  2 Skeens, Jonathon             Steam                  6:19.31   191  
  3 Stratton, Jericho            Steam                  6:50.22    97  
 
Event 300  100 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 proctor, domnique            Express                  12.78q  1 
  2 wicks, mariah                3D                       13.25q  2 
  3 Smith, Valentine             Okc Sprinters            13.27q  1 
  4 scott, sydney                Jaguars                  13.55q  1 
  5 Thomas, Shanel               Dashers TC               13.66q  1 
  6 dixon, charlesia             Express                  13.76q  2 
 
Event 300  100 Meter Dash Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 proctor, domnique            Express                  12.79  
  2 wicks, mariah                3D                       12.99  
  3 Smith, Valentine             Okc Sprinters            13.26  
  4 dixon, charlesia             Express                  13.47  
  5 Thomas, Shanel               Dashers TC               13.56  
  6 scott, sydney                Jaguars                  13.57  
 
Event 301  200 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 proctor, domnique            Express                  26.78q  2 
  2 wicks, mariah                3D                       27.13q  1 
  3 Andrews, Dashja              Eastside Stepper         27.25q  2 
  4 Thomas, Jasmine              KC Extreme T             27.32q  1 
  5 Rodely, Macey                Bell Athletics           27.34q  1 
  6 Smith, Valentine             Okc Sprinters            27.73q  1 
 
Event 301  200 Meter Dash Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 proctor, domnique            Express                  26.19  
  2 wicks, mariah                3D                       26.56  
  3 Thomas, Jasmine              KC Extreme T             26.70  
  4 Smith, Valentine             Okc Sprinters            26.88  
  5 Andrews, Dashja              Eastside Stepper         26.92  
  6 scott, sydney                Jaguars                  28.40  
 
Event 302  400 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 williams, kadesha            3D                     1:02.51q  2 
  2 Cheadle, Toni                Eastside Stepper       1:02.71q  1 
  3 Andrews, Dashja              Eastside Stepper       1:03.27q  1 
  4 terry, olivia                Jenks America          1:03.55q  1 
  5 cooks, symphonie             Jaguars                1:04.17q  2 
  6 Thomas, Jasmine              KC Extreme T           1:05.68q  2 
 
Event 302  400 Meter Dash Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Cheadle, Toni                Eastside Stepper       1:00.86  
  2 terry, olivia                Jenks America          1:01.73  
  3 Thomas, Jasmine              KC Extreme T           1:02.41  
  4 Andrews, Dashja              Eastside Stepper       1:02.94  
  5 williams, kadesha            3D                     1:03.77  
  6 Wilson, Mindy                Northeast Ka           1:05.82  
 
Event 303  800 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 mckee, kelsey                Jenks America          2:21.76  
  2 Cheadle, Toni                Eastside Stepper       2:30.13  
  3 Wilson, Mandy                Northeast Ka           2:30.23  
  4 brown, madison               Jenks America          2:37.69  
  5 Wachter, Paden               Jets Track Club        2:39.31  
  6 Stratman, Sarah              Kansas Flyer           2:40.85  
 
Event 304  1500 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 mckee, kelsey                Jenks America          4:50.35  
  2 Balch, Kaelyn                Unatt. MO Valley       4:53.15  
  3 Hardgrave, Rachel            Una Arkansas           5:06.89  
  4 Jurries, Elizabeth           U City Xplosion        5:18.64  
  5 brown, madison               Jenks America          5:19.12  
  6 Holloway, Megan              Kansas Flyer           5:20.54  
 
Event 305  3000 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Balch, Kaelyn                Unatt. MO Valley      10:46.94  
  2 Hardgrave, Rachel            Una Arkansas          10:53.43  
  3 Jurries, Elizabeth           U City Xplosion       12:04.55  
  4 draper, sydney               Jenks America         12:16.93  
  5 engles, elise                PB                    12:21.35  
  6 bliss, kathy                 Jenks America         12:45.46  
 
Event 306  3000 Meter Race Walk Youth Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lenard, Keara                Northeast Ka          18:00.12  
  2 Wills, Mackenzie             Andover Trac          18:46.32  
 
Event 307  100 Meter Hurdles Youth Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Howard, Joymesia             Dashers TC               16.20q  2 
  2 Day, Claudette               Dashers TC               16.74q  1 
  3 Bennett, Shatima             Okc Sprinters            18.29q  1 
  4 Balch, Ashlyn                Unatt. MO Valley         18.34q  1 
  5 Wilson, Mindy                Northeast Ka             18.88q  2 
  6 Schrock, Madison             Northeast Ka             19.01q  1 
 
Event 307  100 Meter Hurdles Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Howard, Joymesia             Dashers TC               15.88  
  2 Day, Claudette               Dashers TC               17.52  
  3 Balch, Ashlyn                Unatt. MO Valley         18.17  
  4 Wilson, Mindy                Northeast Ka             18.20  
  5 Bennett, Shatima             Okc Sprinters            18.23  
  6 chung, nahriie               Dutch                    18.27  
 
Event 308  200 Meter Hurdles Youth Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Howard, Joymesia             Dashers TC               30.20q  1 
  2 East, Tierrah                Eastside Stepper         31.23q  2 
  3 Day, Claudette               Dashers TC               31.30q  2 
  4 Howard, Monica               Unatt. MO Valley         31.38q  1 
  5 Balch, Ashlyn                Unatt. MO Valley         31.77q  2 
  6 Schrock, Madison             Northeast Ka             33.12q  1 
 
Event 308  200 Meter Hurdles Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Howard, Joymesia             Dashers TC               29.23  
  2 Day, Claudette               Dashers TC               29.98  
  3 East, Tierrah                Eastside Stepper         31.78  
  4 Howard, Monica               Unatt. MO Valley         31.92  
  5 Balch, Ashlyn                Unatt. MO Valley         32.44  
  6 Schrock, Madison             Northeast Ka             32.54  
 
Event 309  4x100 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 3-D Elite  'A'                                        51.27  
  2 Dashers Track Club  'A'                               51.89  
  3 Oklahoma Jaguars  'A'                                 52.64  
  4 Okc Sprinters  'A'                                    55.34  
 
Event 310  4x400 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Eastside Steppers  'A'                              4:16.12  
  2 3-D Elite  'A'                                      4:26.63  
  3 Northeast Kansas Track Cl  'A'                      4:29.24  
  4 Oklahoma Jaguars  'A'                               4:36.80  
  5 Jenks America Track Club  'A'                       4:37.55  
 
Event 311  4x800 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Jenks America Track Club  'A'                      10:33.56  
  2 Kansas Flyers Track Team  'C'                      10:34.79  
  3 Eastside Steppers  'A'                             10:47.65  
  4 Kansas Flyers Track Team  'D'                      11:29.31  
 
Event 312  High Jump Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Howard, Monica               Unatt. MO Valley         1.52m    4-11.75 
  2 Knab, Stephanie              Andover Trac             1.47m    4-09.75 
  2 Brown, Keely                 Unattached               1.47m    4-09.75 
  4 Wilson, Mandy                Northeast Ka             1.42m    4-07.75 
  5 davis, Iimahi                3D                       1.37m    4-06.00 
  5 Smith, Valentine             Okc Sprinters            1.37m    4-06.00 
  5 bartholemew, alexandra       Unattached               1.37m    4-06.00 
 
Event 313  Pole Vault Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Wait, Cassie                 Unatt. MO Valley       9-06.00      2.89m 
  2 Perry, Samantha              Unattached             7-00.00      2.13m 
  3 Danker, Ashton               Unattached             6-06.00      1.98m 
 
Event 314  Long Jump Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Knab, Stephanie              Andover Trac              5.25      0.13m 
  2 Day, Claudette               Dashers TC                5.00      0.12m 
  3 davis, Iimahi                3D                        4.75      0.12m 
  4 Howard, Joymesia             Dashers TC                4.75      0.12m 
  5 Brown, Keely                 Unattached                4.75      0.12m 
  6 Thomas, Jasmine              KC Extreme T              4.50      0.11m 
 
Event 315  Triple Jump Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Wilson, Mandy                Northeast Ka             9.38m   30-09.25 
  2 Howard, Monica               Unatt. MO Valley         8.83m   28-11.75 
  3 Lenard, Keara                Northeast Ka             8.78m   28-09.75 
  4 bartholemew, alexandra       Unattached               8.51m   27-11.00 
 
Event 316  Shot Put 6 lb. Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Kehl, Katelynn               Unatt. MO Valley        12.61m   41-04.50 
  2 jones, kannani               Unattached              11.47m   37-07.75 
  3 Regier, Brooke               Unatt. MO Valley        11.38m   37-04.00 
  4 Wachter, Paden               Jets Track Club         10.78m   35-04.50 
  5 johnson, kathleen            Unattached              10.47m   34-04.25 
  6 Copeland, Marissa            Cape Road Runner         9.43m   30-11.25 
 
Event 317  Discus Throw 1kg Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Kehl, Katelynn               Unatt. MO Valley        37.03m     121-06 
  2 jones, kannani               Unattached              32.65m     107-01 
  3 Regier, Brooke               Unatt. MO Valley        30.17m      99-00 
  4 Wachter, Paden               Jets Track Club         30.10m      98-09 
  5 Hodrick-Agers, Gabrielle     Ardmore Track Cl        27.90m      91-06 
  6 johnson, kathleen            Unattached              24.40m      80-01 
 
Event 318  Javelin Throw 600g Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Kehl, Katelynn               Unatt. MO Valley        27.39m      89-10 
  2 Howard, Monica               Unatt. MO Valley        26.20m      85-11 
  3 Rodely, Macey                Bell Athletics          25.03m      82-01 
  4 Wachter, Paden               Jets Track Club         22.37m      73-05 
  5 Copeland, Marissa            Cape Road Runner        21.84m      71-08 
  6 Danker, Ashton               Unattached              16.55m      54-03 
 
Event 319  Outdoor Pentathlon Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Howard, Joymesia             Dashers TC                2653  
  2 Day, Claudette               Dashers TC                2580  
  3 Howard, Monica               Unatt. MO Valley          2476  
  4 Rodely, Macey                Bell Athletics            2415  
  5 Balch, Ashlyn                Unatt. MO Valley          2188  
  5 bartholemew, alexandra       Unattached                2188  
 
Event 319  Outdoor Pentathlon: #1 100 Meter Hurdles Youth Girls Outdoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Howard, Joymesia             Dashers TC               17.02   1  594  
  2 Day, Claudette               Dashers TC               17.12   1  583  
  3 Rodely, Macey                Bell Athletics           18.41   2  447  
  4 Balch, Ashlyn                Unatt. MO Valley         18.43   1  445  
  5 Schrock, Madison             Northeast Ka             19.06   2  385  
  6 Howard, Monica               Unatt. MO Valley         19.21   1  371  
 
Event 319  Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put Youth Girls Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Howard, Joymesia             Dashers TC              10.59m   34-09.00  568  
  2 Howard, Monica               Unatt. MO Valley        10.24m   33-07.25  545  
  3 Rodely, Macey                Bell Athletics           9.14m   30-00.00  473  
  4 Schrock, Madison             Northeast Ka             8.16m   26-09.25  410  
  5 Day, Claudette               Dashers TC               7.97m   26-01.75  397  
  6 bartholemew, alexandra       Unattached               7.84m   25-08.75  389  
 
Event 319  Outdoor Pentathlon: #3 High Jump Youth Girls Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Howard, Joymesia             Dashers TC               1.52m    4-11.75  644  
  2 Howard, Monica               Unatt. MO Valley         1.47m    4-09.75  588  
  3 Day, Claudette               Dashers TC               1.42m    4-07.75  534  
  4 Balch, Ashlyn                Unatt. MO Valley         1.37m    4-06.00  481  
  4 bartholemew, alexandra       Unattached               1.37m    4-06.00  481  
  6 Schrock, Madison             Northeast Ka             1.32m    4-04.00  429  
 
Event 319  Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump Youth Girls Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Howard, Joymesia             Dashers TC               5.27m   17-03.50  634  
  2 bartholemew, alexandra       Unattached               4.94m   16-02.50  543  
  3 Rodely, Macey                Bell Athletics           4.79m   15-08.75  503  
  4 Day, Claudette               Dashers TC               4.63m   15-02.25  461  
  5 Balch, Ashlyn                Unatt. MO Valley         4.60m   15-01.25  454  
  6 Howard, Monica               Unatt. MO Valley         4.58m   15-00.50  448  
 
Event 319  Outdoor Pentathlon: #5 800 Meter Run Youth Girls Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rodely, Macey                Bell Athletics         2:36.57   613  
  2 Day, Claudette               Dashers TC             2:37.25   605  
  3 Schrock, Madison             Northeast Ka           2:43.98   528  
  4 Howard, Monica               Unatt. MO Valley       2:44.31   524  
  5 Balch, Ashlyn                Unatt. MO Valley       2:44.64   521  
  6 bartholemew, alexandra       Unattached             2:55.09   412  
 
Event 350  100 Meter Dash Youth Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 brown, malcolm               Express                  11.72q  1 
  2 Hicks, Ryan                  Unatt. MO Valley         11.97q  1 
  3 collins, jared               Express                  12.22q  2 
  4 Burnett, Andre               Dashers TC               12.30q  2 
  5 Thomas II, Michael           Okc Sprinters            12.36q  2 
  6 Goodwin, Jonathan            KC Extreme T             12.65q  1 
 
Event 350  100 Meter Dash Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 brown, malcolm               Express                  11.52  
  2 Hicks, Ryan                  Unatt. MO Valley         11.74  
  3 collins, jared               Express                  11.99  
  4 Burnett, Andre               Dashers TC               12.18  
  5 Goodwin, Jonathan            KC Extreme T             12.24  
  6 Thomas II, Michael           Okc Sprinters            12.36  
 
Event 351  200 Meter Dash Youth Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 brown, malcolm               Express                  24.01q  2 
  2 Burnett, Andre               Dashers TC               24.71q  1 
  3 Willis, Trevyone             Okc Sprinters            24.81q  2 
  4 Thomas II, Michael           Okc Sprinters            25.21q  1 
  5 Goodwin, Jonathan            KC Extreme T             25.69q  2 
  6 dean, gutherie               Jaguars                  25.76q  2 
 
Event 351  200 Meter Dash Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 brown, malcolm               Express                  22.93  
  2 Willis, Trevyone             Okc Sprinters            24.45  
  3 Burnett, Andre               Dashers TC               24.86  
  4 dean, gutherie               Jaguars                  25.24  
  5 Goodwin, Jonathan            KC Extreme T             25.47  
  5 Thomas II, Michael           Okc Sprinters            25.47  
 
Event 352  400 Meter Dash Youth Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Coulter, Calvin              Eastside Stepper         53.94q  2 
  2 brown, malcolm               Express                  55.34q  1 
  3 Weaver, Mack                 St Charles Cyclo         57.10q  1 
  4 Burnett, Andre               Dashers TC               57.69q  2 
  5 dean, gutherie               Jaguars                  58.02q  2 
  6 Goodwin, Jonathan            KC Extreme T             59.07q  1 
 
Event 352  400 Meter Dash Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 brown, malcolm               Express                  53.64  
  2 Coulter, Calvin              Eastside Stepper         53.93  
  3 Weaver, Mack                 St Charles Cyclo         55.74  
  4 Burnett, Andre               Dashers TC               56.94  
  5 dean, gutherie               Jaguars                  57.60  
  6 Vinson, Cedric               Topeka Spiri             58.04  
 
Event 353  800 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 Goodin, Blake                Unatt. MO Valley       2:12.17q 
  2 Coulter, Calvin              Eastside Stepper       2:13.24q 
  3 Weaver, Mack                 St Charles Cyclo       2:17.58q 
  4 Brown, Adam                  Unattached Ozark       2:23.41q 
  5 white, anthony II            Jaguars                2:25.65q 
  6 dyer, dylan                  Jenks America          2:26.44q 
 
Event 353  800 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Goodin, Blake                Unatt. MO Valley       2:10.94  
  2 Weaver, Mack                 St Charles Cyclo       2:13.24  
  3 Coulter, Calvin              Eastside Stepper       2:15.94  
  4 Brown, Adam                  Unattached Ozark       2:16.67  
  5 white, anthony II            Jaguars                2:23.41  
  6 Schrock, Joseph              Northeast Ka           2:25.62  
 
Event 354  1500 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Goodin, Blake                Unatt. MO Valley       4:40.59  
  2 Jones, Charles               St Louis Express       4:44.75  
  3 Stewart, Nicholas            St Louis Express       4:50.26  
  4 Henderson, Clayton           KC Flyers              5:09.57  
  5 Pierce, Joseph               Ardmore Track Cl       5:10.92  
  6 Smith, Evan                  Lawrence Tra           5:16.32  
 
Event 355  3000 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Goodin, Blake                Unatt. MO Valley      10:12.01  
  2 Jones, Charles               St Louis Express      10:15.02  
  3 Leighton, Billy              Cape Road Runner      10:38.53  
  4 Stewart, Nicholas            St Louis Express      10:52.90  
  5 Henderson, Clayton           KC Flyers             10:53.85  
  6 Powell, Isaiah               Northeast Ka          11:30.39  
 
Event 356  3000 Meter Race Walk Youth Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Dandi, Santosh               Unatt. MO Valley      21:37.65  
 
Event 357  100 Meter Hurdles Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Price, Emmanuel              U City Xplosion          15.31  
  2 collins, jared               Express                  15.43  
  3 Hicks, Ryan                  Unatt. MO Valley         15.88  
  4 latimer, jordan              Jaguars                  16.50  
  5 Newlan, Sean                 Phillipsburg             16.66  
  6 Major, Andre                 Eastside Stepper         17.78  
 
Event 358  200 Meter Hurdles Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Price, Emmanuel              U City Xplosion          27.80  
  2 Schrock, Joseph              Northeast Ka             29.84  
  3 Major, Andre                 Eastside Stepper         30.88  
  4 akem, gyasi                  3D                       31.39  
  5 Reid, Marshawn               Eastside Stepper         31.68  
  6 Lofton, Ivan                 Draft Pick A             31.79  
 
Event 359  4x100 Meter Relay Youth Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Okc Sprinters  'A'                                    47.96  
  2 Oklahoma Jaguars  'A'                                 49.57  
 
Event 360  4x400 Meter Relay Youth Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Oklahoma Jaguars  'A'                               3:58.99  
  2 Okc Sprinters  'A'                                  4:00.95  
 
Event 361  4x800 Meter Relay Youth Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Tulsa Spikes  'A'                                  11:16.35  
 
Event 362  High Jump Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 latimer, jordan              Jaguars                  1.67m    5-05.75 
  2 Weaver, Mack                 St Charles Cyclo         1.57m    5-01.75 
  3 Whitney, Isaac               Okc Sprinters            1.52m    4-11.75 
  4 Meeker, Zachary              Andover Trac            J1.52m    4-11.75 
  5 Vinson, Cedric               Topeka Spiri             1.47m    4-09.75 
  5 Frazier, Dalton              Ardmore Track Cl         1.47m    4-09.75 
  6 Newlan, Sean                 Phillipsburg            J1.47m    4-09.75 
 
Event 363  Pole Vault Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Brush, Parker                Unatt. MO Valley      12-00.00      3.65m 
  2 Reed, Chris                  Unattached Ozark       8-06.00      2.59m 
  3 Miles, Alex                  Una Arkansas           8-00.00      2.43m 
 
Event 364  Long Jump Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Price, Emmanuel              U City Xplosion       19-07.25      5.97m 
  2 Weaver, Mack                 St Charles Cyclo      17-10.50      5.44m 
  3 collins, jared               Express               17-07.00      5.35m 
  4 Davis, ZaKyr                 Topeka Spiri          16-11.25      5.16m 
  5 Whitney, Isaac               Okc Sprinters         16-08.00      5.08m 
  6 Miles, Alex                  Una Arkansas          16-06.25      5.03m 
 
Event 365  Triple Jump Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Price, Emmanuel              U City Xplosion         12.71m   41-08.50 
  2 Bias, Terrance               Okc Sprinters           10.86m   35-07.75 
  3 Frazier, Ryan                Okc Sprinters           10.71m   35-01.75 
  4 Miles, Alex                  Una Arkansas            10.52m   34-06.25 
  5 Johnson, Roy                 Okc Sprinters            9.72m   31-10.75 
  6 Rushin, Jackson              Unattached Ozark         7.84m   25-08.75 
 
Event 366  Shot Put 4kg Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Beckmann, Brian              Unatt. MO Valley        14.44m   47-04.50 
  2 Hocking, Blake               Lawrence Tra            13.83m   45-04.50 
  3 Holmes, Tyson                Thunderbolt             12.74m   41-09.75 
  4 Cameron, Jordan-John         Unattached Ozark        12.00m   39-04.50 
  5 jones, orion                 Express                 11.49m   37-08.50 
  6 Boatright, Connor            Ardmore Track Cl        11.37m   37-03.75 
 
Event 367  Discus Throw 1kg Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Holmes, Tyson                Thunderbolt             41.17m     135-01 
  2 Beckmann, Brian              Unatt. MO Valley        40.86m     134-01 
  3 Hocking, Blake               Lawrence Tra            38.86m     127-06 
  4 Boatright, Connor            Ardmore Track Cl        37.57m     123-03 
  5 Cameron, Jordan-John         Unattached Ozark        36.68m     120-04 
  6 Schrock, Joseph              Northeast Ka            35.50m     116-06 
 
Event 368  Javelin Throw 600g Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Holmes, Tyson                Thunderbolt             46.82m     153-07 
  2 jones, orion                 Express                 34.00m     111-06 
  3 Long, Noah                   Thunderbolt             33.63m     110-04 
  4 Hopkins, Cody                Unatt. MO Valley        32.00m     105-00 
  5 Frazier, Dalton              Ardmore Track Cl        29.92m      98-02 
  6 Rushin, Jackson              Unattached Ozark        22.84m      74-11 
 
Event 369  Outdoor Pentathlon Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Schrock, Joseph              Northeast Ka              1389  
 
Event 369  Outdoor Pentathlon: #1 100 Meter Hurdles Youth Boys Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Schrock, Joseph              Northeast Ka             21.52   239  
 
Event 369  Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put Youth Boys Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Schrock, Joseph              Northeast Ka             9.50m   31-02.00  456  
 
Event 369  Outdoor Pentathlon: #3 High Jump Youth Boys Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Schrock, Joseph              Northeast Ka             1.22m    4-00.00  200  
 
Event 369  Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump Youth Boys Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Schrock, Joseph              Northeast Ka             4.99m   16-04.50  380  
 
Event 369  Outdoor Pentathlon: #5 1500 Meter Run Youth Boys Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Schrock, Joseph              Northeast Ka           6:43.63   114  
 
Event 400  100 Meter Dash Intermediate Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 evans, briana                Jenks America            12.64q  1 
  2 McDougald, Kasha             Track and  F             12.82q  1 
  3 Johnson, Dario               Okc Sprinters            13.03q  1 
  4 willis, earriel              3D                       13.27q  2 
  5 Martin, Ticheyla             Olathe Express           13.58q  1 
  6 Gully, Kamisha               Dashers TC               13.85q  1 
 
Event 400  100 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 McDougald, Kasha             Track and  F             12.81  
  2 Johnson, Dario               Okc Sprinters            12.87  
  3 evans, briana                Jenks America            12.95  
  4 willis, earriel              3D                       12.98  
  5 Martin, Ticheyla             Olathe Express           13.59  
  6 Gully, Kamisha               Dashers TC               13.63  
 
Event 401  200 Meter Dash Intermediate Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 evans, briana                Jenks America            26.74q  1 
  2 Johnson, Dario               Okc Sprinters            27.09q  2 
  3 Stephens, Trelynn            Okc Sprinters            27.64q  2 
  4 Martin, Michelya             Olathe Express           28.11q  1 
  5 jihad, aqueelah              Jaguars                  28.32q  1 
  6 Martin, Ticheyla             Olathe Express           28.68q  2 
 
Event 401  200 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 evans, briana                Jenks America            26.09  
  2 Johnson, Dario               Okc Sprinters            26.77  
  3 Stephens, Trelynn            Okc Sprinters            27.11  
  4 Clark, Callie                Emporia Trac             27.71  
  5 Martin, Michelya             Olathe Express           27.80  
  6 Hudson, Helena               Draft Pick A             28.07  
 
Event 402  400 Meter Dash Intermediate Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Roye, Montenae               Team Missouri            59.76q  2 
  2 williams, darian             Tulsa Twista           1:02.29q  1 
  3 Clark, Callie                Emporia Trac           1:02.98q  2 
  4 jihad, aqueelah              Jaguars                1:04.10q  1 
  5 jackson, jessica             Jenks America          1:04.96q  2 
  6 Stephens, Trelynn            Okc Sprinters          1:06.27q  1 
 
Event 402  400 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Roye, Montenae               Team Missouri            58.06  
  2 williams, darian             Tulsa Twista           1:01.88  
  3 Clark, Callie                Emporia Trac           1:02.53  
  4 Stephens, Trelynn            Okc Sprinters          1:03.40  
  5 jackson, jessica             Jenks America          1:03.69  
  6 jihad, aqueelah              Jaguars                1:04.57  
 
Event 403  800 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ehrhart, Jordon              Kansas Flyer           2:32.15  
  2 Loyd, Avery                  KC Extreme T           2:34.51  
  3 holt, brittany               Jenks America          2:36.89  
  4 williams, darian             Tulsa Twista           2:37.07  
  5 rush, jasmin                 Express                2:42.38  
  6 soap, mahalia                Jenks America          3:04.10  
 
Event 404  1500 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Robison, Diane               Team Missouri          4:58.02  
  2 Haden, Leah                  Kansas Flyer           5:02.13  
  3 Reed, Page                   Kansas Flyer           5:04.22  
  4 Brosnan, Kristen             KC Flyers              5:14.95  
  5 dyer, jenifer                Jenks America          5:23.87  
  6 Hamliton, Shelbi             Kansas Flyer           5:28.60  
 
Event 405  3000 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Robison, Diane               Team Missouri         11:07.96  
  2 Haden, Leah                  Kansas Flyer          11:24.22  
  3 Brosnan, Kristen             KC Flyers             11:27.95  
  4 dyer, jenifer                Jenks America         12:35.48  
  5 Sheets, Jacquelyn            Kansas Flyer          12:38.86  
 
Event 406  2000 Meter Steeplechase Intermediate Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rose, Abigail                Golden Wings          10:02.17  
  2 Janak, Taylre                Unattached            10:02.52  
  3 soap, mahalia                Jenks America         10:10.90  
 
Event 407  3000 Meter Race Walk Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Badura, Kendall              Northeast Ka          22:14.03  
 
Event 408  100 Meter Hurdles Intermediate Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Smith, Madison               Unatt. MO Valley         15.67q  1 
  2 McDougald, Kasha             Track and  F             15.70q  1 
  3 Vollmer, Lindsay             Unatt. MO Valley         15.97q  2 
  4 steele, emma                 Dutch                    16.57q  1 
  5 Carpenter, Angel             Okc Sprinters            16.66q  1 
  6 Gray, Shamela                Eastside Stepper         16.96q  2 
 
Event 408  100 Meter Hurdles Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 McDougald, Kasha             Track and  F             14.82  
  2 Vollmer, Lindsay             Unatt. MO Valley         14.94  
  3 Smith, Madison               Unatt. MO Valley         15.28  
  4 steele, emma                 Dutch                    15.39  
  5 Hudson, Helena               Draft Pick A             16.04  
  5 Carpenter, Angel             Okc Sprinters            16.04  
 
Event 409  400 Meter Hurdles Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Pearson, Bailey              Una Arkansas           1:07.61  
  2 Smith, Madison               Unatt. MO Valley       1:09.34  
  3 Gray, Shamela                Eastside Stepper       1:09.79  
  4 barrett, danielle            3D                     1:14.06  
  5 Clements, Kirby              KC Flyers              1:19.82  
 
Event 410  4x100 Meter Relay Intermediate Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Okc Sprinters  'A'                                    51.25  
  2 Dashers Track Club  'A'                               52.38  
  3 3-D Elite  'A'                                        54.40  
 
Event 411  4x400 Meter Relay Intermediate Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Okc Sprinters  'A'                                  4:19.46  
  2 Jenks America Track Club  'A'                       4:26.08  
 
Event 412  4x800 Meter Relay Intermediate Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Kansas Flyers Track Team  'E'                      10:19.00  
  2 Kansas Flyers Track Team  'F'                      10:25.20  
  3 Kansas Flyers Track Team  'G'                      11:37.03  
 
Event 413  High Jump Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Vollmer, Lindsay             Unatt. MO Valley         1.67m    5-05.75 
  2 Doehling, Shelbi             Unatt. MO Valley         1.57m    5-01.75 
  3 Sharp, Brooke                Unatt. MO Valley         1.52m    4-11.75 
  4 Pearson, Bailey              Una Arkansas            J1.52m    4-11.75 
  5 Brant, Morgan                Eastside Stepper        J1.52m    4-11.75 
  6 Vinson, Sydney               Topeka Spiri             1.42m    4-07.75 
 
Event 414  Pole Vault Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 House, Jaimie                Unatt. MO Valley      11-00.00      3.35m 
  2 lee, nicole                  3D                     8-06.00      2.59m 
  3 Hofstetter, Taylor           Jets Track Club        8-00.00      2.43m 
  4 Danker, Kelsey               Unattached             7-06.00      2.28m 
 
Event 415  Long Jump Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Vollmer, Lindsay             Unatt. MO Valley         5.57m   18-03.25 
  2 McDougald, Kasha             Track and  F             5.52m   18-01.50 
  3 steele, emma                 Dutch                    5.26m   17-03.25 
  4 Hudson, Helena               Draft Pick A             5.13m   16-10.00 
  5 Doehling, Shelbi             Unatt. MO Valley         4.96m   16-03.25 
  6 Gatlin, Jasmine              Dashers TC               4.87m   15-11.75 
 
Event 416  Triple Jump Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 McDougald, Kasha             Track and  F            10.90m   35-09.25 
  2 Pearson, Bailey              Una Arkansas            10.31m   33-10.00 
  3 Gatlin, Jasmine              Dashers TC              10.23m   33-06.75 
  4 Vinson, Sydney               Topeka Spiri            10.18m   33-04.75 
  5 lee, nicole                  3D                       9.23m   30-03.50 
  6 McCurley, Brianna            Eastside Stepper         7.87m   25-10.00 
 
Event 417  Shot Put 4kg Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Brand, Erica                 Unatt. MO Valley        11.18m   36-08.25 
  2 Brown, Lenee                 Ardmore Track Cl        10.88m   35-08.50 
  3 Nicholson, Jennifer          Cleats Of Fire          10.82m   35-06.00 
  4 Richards, Korbin             Unatt. MO Valley        10.49m   34-05.00 
  5 tolson, sarah                Unattached               9.72m   31-10.75 
  6 Howard, Allison              Unatt. MO Valley         9.61m   31-06.50 
 
Event 418  Discus Throw 1kg Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Brand, Erica                 Unatt. MO Valley        40.39m     132-06 
  2 Nicholson, Jennifer          Cleats Of Fire          36.21m     118-09 
  3 tolson, sarah                Unattached              35.91m     117-10 
  4 Richards, Korbin             Unatt. MO Valley        35.29m     115-09 
  5 Atkinson, Erin               Team Missouri           35.23m     115-07 
  6 Howard, Allison              Unatt. MO Valley        31.88m     104-07 
 
Event 419  Javelin Throw 600g Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Vollmer, Lindsay             Unatt. MO Valley        34.98m     114-09 
  2 Westhoff, Tessa              Unatt. MO Valley        32.94m     108-01 
  3 Nicholson, Jennifer          Cleats Of Fire          25.83m      84-09 
  4 Carmicheal, Jenny            Dutch                   21.97m      72-01 
  5 Atkinson, Erin               Team Missouri           18.06m      59-03 
  6 Danker, Kelsey               Unattached              14.22m      46-08 
 
Event 421  Heptathlon Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Vollmer, Lindsay             Unatt. MO Valley          4380  
  2 Doehling, Shelbi             Unatt. MO Valley          3492  
  3 Hudson, Helena               Draft Pick A              3184  
  4 Kirchwehm, Taylor            Webster Rockets           2570  
 
Event 421  Heptathlon: #1 100 Meter Hurdles Intermediate Girls Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Vollmer, Lindsay             Unatt. MO Valley         15.35   796  
  2 Hudson, Helena               Draft Pick A             16.99   598  
  3 Doehling, Shelbi             Unatt. MO Valley         18.21   467  
  4 Kirchwehm, Taylor            Webster Rockets          19.93   308  
 
Event 421  Heptathlon: #2 High Jump Intermediate Girls Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Doehling, Shelbi             Unatt. MO Valley         1.62m    5-03.75  759  
  1 Vollmer, Lindsay             Unatt. MO Valley         1.62m    5-03.75  759  
  3 Hudson, Helena               Draft Pick A             1.37m    4-06.00  481  
  3 Kirchwehm, Taylor            Webster Rockets          1.37m    4-06.00  481  
 
Event 421  Heptathlon: #3 Shot Put Intermediate Girls Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Vollmer, Lindsay             Unatt. MO Valley         9.12m   29-11.25  472  
  2 Hudson, Helena               Draft Pick A             7.34m   24-01.00  357  
  3 Doehling, Shelbi             Unatt. MO Valley         7.22m   23-08.25  349  
  4 Kirchwehm, Taylor            Webster Rockets          5.07m   16-07.75  213  
 
Event 421  Heptathlon: #4 200 Meter Dash Intermediate Girls Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Vollmer, Lindsay             Unatt. MO Valley         26.84   725  
  2 Hudson, Helena               Draft Pick A             29.26   535  
  3 Doehling, Shelbi             Unatt. MO Valley         29.59   511  
  4 Kirchwehm, Taylor            Webster Rockets          30.68   436  
 
Event 421  Heptathlon: #5 Long Jump Intermediate Girls Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Vollmer, Lindsay             Unatt. MO Valley         5.75m   18-10.50  774  
  2 Doehling, Shelbi             Unatt. MO Valley         4.92m   16-01.75  538  
  3 Hudson, Helena               Draft Pick A             4.91m   16-01.50  535  
  4 Kirchwehm, Taylor            Webster Rockets          4.48m   14-08.50  423  
 
Event 421  Heptathlon: #6 Javelin Throw Intermediate Girls Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Vollmer, Lindsay             Unatt. MO Valley        33.98m     111-06  552  
  2 Doehling, Shelbi             Unatt. MO Valley        29.20m      95-10  461  
  3 Hudson, Helena               Draft Pick A            21.16m      69-05  310  
  4 Kirchwehm, Taylor            Webster Rockets         17.10m      56-01  235  
 
Event 421  Heptathlon: #7 800 Meter Run Intermediate Girls Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kirchwehm, Taylor            Webster Rockets        2:48.97   474  
  2 Doehling, Shelbi             Unatt. MO Valley       2:55.61   407  
  3 Hudson, Helena               Draft Pick A           2:59.69   368  
  4 Vollmer, Lindsay             Unatt. MO Valley       3:07.16   302  
 
Event 450  100 Meter Dash Intermediate Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Saunders, Adonis             Olathe Express           11.08q  1 
  2 Pearl, Noah                  Draft Pick A             11.45q  1 
  3 Smith, Shawn                 Unatt. MO Valley         11.51q  2 
  4 Cooper, Lee                  Eastside Stepper         11.57q  2 
  5 Barnett, Johnny              Olathe Express           11.66q  1 
  6 Hinton, Patrick              Eastside Stepper         11.99q  2 
 
Event 450  100 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Saunders, Adonis             Olathe Express           10.92  
  2 Smith, Shawn                 Unatt. MO Valley         11.06  
  3 Pearl, Noah                  Draft Pick A             11.16  
  4 Cooper, Lee                  Eastside Stepper         11.32  
  5 huckabay, brady              Jenks America            11.49  
  6 Barnett, Johnny              Olathe Express           11.51  
 
Event 451  200 Meter Dash Intermediate Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Saunders, Adonis             Olathe Express           22.73q  1 
  2 Cooper, Lee                  Eastside Stepper         22.91q  2 
  3 Pearl, Noah                  Draft Pick A             23.02q  2 
  4 Smith, Shawn                 Unatt. MO Valley         23.30q  1 
  5 Jones, Jamal                 Unatt. MO Valley         23.35q  1 
  6 Barnett, Johnny              Olathe Express           23.52q  2 
 
Event 451  200 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Saunders, Adonis             Olathe Express           22.35  
  2 Pearl, Noah                  Draft Pick A             22.62  
  3 Cooper, Lee                  Eastside Stepper         22.68  
  4 Smith, Shawn                 Unatt. MO Valley         22.81  
  5 Barnett, Johnny              Olathe Express           23.22  
  6 Jones, Jamal                 Unatt. MO Valley         23.35  
 
Event 452  400 Meter Dash Intermediate Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Simmons, Victor              Olathe Express           52.21q  1 
  2 Widrig, Michael              KC Flyers                52.74q  2 
  3 Webb, Kortland               Team Missouri            54.62q  2 
  4 carpenter, anthony           Jaguars                  56.89q  2 
  5 treleaven, ephraim           Jaguars                1:00.43q  2 
  6 Taylor, Randy                Ardmore Track Cl       1:00.76q  2 
 
Event 452  400 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Simmons, Victor              Olathe Express           51.98  
  2 Widrig, Michael              KC Flyers                53.30  
  3 Webb, Kortland               Team Missouri            55.09  
  4 carpenter, anthony           Jaguars                  55.98  
  5 dyer, isaac                  Jenks America            58.44  
  6 treleaven, ephraim           Jaguars                1:00.67  
 
Event 453  800 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Rhodes, Alex                 Unattached Ozark       2:02.03  
  2 Bowles, Parker               Jenks America          2:04.82  
  3 Kirkendoll, Lawrence         Eastside Stepper       2:05.28  
  4 McDaniel, Patrick            Bell Athletics         2:08.64  
  5 Wilkins, Connor              KC Flyers              2:08.83  
  6 Hinton, Travis               Eastside Stepper       2:11.66  
 
Event 454  1500 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Rhodes, Alex                 Unattached Ozark       4:24.06  
  2 Bowles, Parker               Jenks America          4:25.73  
  3 annett, david                Spikes                 4:26.52  
  4 Kirkendoll, Lawrence         Eastside Stepper       4:26.88  
  5 fowler, quentin III          Jenks America          4:37.64  
  6 Hinton, Travis               Eastside Stepper       4:39.27  
 
Event 455  3000 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Bowles, Parker               Jenks America          9:50.36  
  2 annett, david                Spikes                 9:50.96  
  3 fowler, quentin III          Jenks America         10:07.40  
  4 smith, chandler              Jenks America         10:20.89  
  5 Ward, Jacob                  Spikes                10:24.90  
  6 jackson, caleb               Spikes                10:49.03  
 
Event 456  2000 Meter Steeplechase Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bowles, Parker               Jenks America          6:43.47  
  2 Carroll, Andrew              Unattached             6:52.14  
  3 Moult, Taylor                Dutch                  7:16.57  
  4 Ward, Jacob                  Spikes                 7:42.70  
 
Event 458  110 Meter Hurdles Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Smith, William               Draft Pick A             15.74  
  2 Nixon, Gunnar                Eastside Stepper         15.85  
  3 Johnson, Airick              Okc Sprinters            15.91  
  4 weir, garrett                Dutch                    15.97  
  5 Day, Steven                  Dashers TC               16.20  
  6 Gates, Joshua                Dashers TC               16.21  
 
Event 459  400 Meter Hurdles Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Day, Steven                  Dashers TC               58.70  
  2 Gates, Joshua                Dashers TC             1:00.38  
  3 Widrig, Michael              KC Flyers              1:00.64  
  4 Johnson, Airick              Okc Sprinters          1:02.54  
  5 Smith, William               Draft Pick A           1:02.56  
  6 Jones, Jamal                 Unatt. MO Valley       1:06.90  
 
Event 460  4x100 Meter Relay Intermediate Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Olathe Express  'A'                                   44.39  
  2 Okc Sprinters  'A'                                    46.32  
  3 Tulsa Express  'A'                                    47.02  
 
Event 461  4x400 Meter Relay Intermediate Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Olathe Express  'A'                                 3:26.04  
  2 Eastside Steppers  'A'                              3:28.98  
  3 Dashers Track Club  'A'                             3:38.35  
  4 Tulsa Express  'A'                                  3:56.42  
 
Event 462  4x800 Meter Relay Intermediate Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Jenks America Track Club  'A'                       9:33.61  
  2 Tulsa Spikes  'A'                                   9:46.07  
 
Event 463  High Jump Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 golbek, dwayne               Unattached               1.88m    6-02.00 
  2 Nixon, Gunnar                Eastside Stepper        J1.88m    6-02.00 
  3 Struckhoff, Joel             Phillipsburg             1.78m    5-10.00 
  4 ross, chandler               Jenks America            1.63m    5-04.25 
  5 Wilkens, Daylon              Ardmore Track Cl         1.58m    5-02.25 
 
Event 464  Pole Vault Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Bowen, Casey                 Unatt. MO Valley      13-06.00      4.11m 
  2 Wait, Kyle                   Unatt. MO Valley      13-00.00      3.96m 
  3 Leuthold, Ben                Unatt. MO Valley      12-06.00      3.81m 
  4 Samples, Brandon             Unattached           J12-06.00      3.81m 
  5 warner, brannon              Jenks America         12-00.00      3.65m 
  5 russo, nickolas              Unattached            12-00.00      3.65m 
 
Event 465  Long Jump Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 weir, garrett                Dutch                 22-02.25      6.76m 
  2 Hinton, Patrick              Eastside Stepper      21-05.75      6.54m 
  3 Struckhoff, Joel             Phillipsburg          21-03.75      6.49m 
  4 Neal, Caleb                  Ardmore Track Cl      20-02.00      6.14m 
  5 Creer, Jerrick               Dashers TC            19-06.25      5.94m 
  6 robinson, devin              3D                    18-08.00      5.68m 
 
Event 466  Triple Jump Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 weir, garrett                Dutch                   12.20m   40-00.50 
  2 Wilkens, Daylon              Ardmore Track Cl        12.01m   39-05.00 
  3 Neal, Caleb                  Ardmore Track Cl        10.65m   34-11.25 
 
Event 467  Shot Put 12 lb. Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Smith, Nick                  Unatt. MO Valley        15.73m   51-07.25 
  2 Dunn, Robert                 Unatt. MO Valley        14.76m   48-05.25 
  3 Duncan, Brian                Unattached Ozark        13.22m   43-04.50 
  4 Goodson, Trey                Ardmore Track Cl        12.39m   40-07.75 
  5 Livingston, Christopher      Thunderbolt             11.72m   38-05.50 
  6 Roedel, Mikhail              Unatt. MO Valley        11.46m   37-07.25 
 
Event 468  Discus Throw 1.6kg Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Dunn, Robert                 Unatt. MO Valley        47.47m     155-09 
  2 Rodely, Daniel               Bell Athletics          44.82m     147-00 
  3 Duncan, Brian                Unattached Ozark        42.08m     138-01 
  4 spurgeon, trent              Unattached              41.49m     136-01 
  5 Smith, Nick                  Unatt. MO Valley        40.34m     132-04 
  6 beauchamp, daniel            Unattached              34.80m     114-02 
 
Event 469  Javelin Throw 800g Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Rodely, Daniel               Bell Athletics          50.61m     166-00 
  2 Neal, Jacob                  Bell Athletics          38.41m     126-00 
  3 Craft, Will                  Bell Athletics          30.29m      99-04 
  4 Rushin, Richard B.           Unattached Ozark        25.46m      83-06 
 
Event 471  Decathlon 800g Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Nixon, Gunnar                Eastside Stepper          5629  
  2 Smith, William               Draft Pick A              4363  
  3 Neal, Caleb                  Ardmore Track Cl          4175  
 
Event 471  Decathlon: #1 100 Meter Dash Intermediate Boys Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Smith, William               Draft Pick A             11.61   730  
  2 Nixon, Gunnar                Eastside Stepper         11.91   669  
  3 Neal, Caleb                  Ardmore Track Cl         12.26   601  
 
Event 471  Decathlon: #2 Long Jump Intermediate Boys Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Nixon, Gunnar                Eastside Stepper         6.43m   21-01.25  682  
  2 Neal, Caleb                  Ardmore Track Cl         5.97m   19-07.00  580  
  3 Smith, William               Draft Pick A             4.67m   15-04.00  321  
 
Event 471  Decathlon: #3 Shot Put Intermediate Boys Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Nixon, Gunnar                Eastside Stepper        10.68m   35-00.50  527  
  2 Neal, Caleb                  Ardmore Track Cl         9.60m   31-06.00  462  
  3 Smith, William               Draft Pick A             8.15m   26-09.00  375  
 
Event 471  Decathlon: #4 High Jump Intermediate Boys Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Nixon, Gunnar                Eastside Stepper         1.87m    6-01.50  687  
  2 Smith, William               Draft Pick A             1.62m    5-03.75  480  
  3 Neal, Caleb                  Ardmore Track Cl         1.47m    4-09.75  367  
 
Event 471  Decathlon: #5 400 Meter Dash Intermediate Boys Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Nixon, Gunnar                Eastside Stepper         54.28   628  
  2 Smith, William               Draft Pick A             57.21   513  
  3 Neal, Caleb                  Ardmore Track Cl         59.23   440  
 
Event 471  Decathlon: #6 110 Meter Hurdles Intermediate Boys Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Nixon, Gunnar                Eastside Stepper         16.13   718  
  2 Smith, William               Draft Pick A             16.30   699  
  3 Neal, Caleb                  Ardmore Track Cl         19.28   408  
 
Event 471  Decathlon: #7 Discus Throw Intermediate Boys Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Neal, Caleb                  Ardmore Track Cl        23.50m      77-01  338  
  2 Nixon, Gunnar                Eastside Stepper        21.24m      69-08  295  
  3 Smith, William               Draft Pick A            20.37m      66-10  279  
 
Event 471  Decathlon: #8 Pole Vault Intermediate Boys Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Nixon, Gunnar                Eastside Stepper         3.36m   11-00.25  446  
  2 Smith, William               Draft Pick A             2.90m    9-06.25  333  
  2 Neal, Caleb                  Ardmore Track Cl         2.90m    9-06.25  333  
 
Event 471  Decathlon: #9 Javelin Throw Intermediate Boys Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Nixon, Gunnar                Eastside Stepper        38.14m     125-01  415  
  2 Neal, Caleb                  Ardmore Track Cl        27.59m      90-06  265  
  3 Smith, William               Draft Pick A            24.60m      80-08  224  
 
Event 471  Decathlon: #10 1500 Meter Run Intermediate Boys Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Nixon, Gunnar                Eastside Stepper       4:59.63   562  
  2 Smith, William               Draft Pick A           5:28.15   409  
  3 Neal, Caleb                  Ardmore Track Cl       5:33.77   381  
 
Event 500  100 Meter Dash Young Women
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Jacobs, Raequel              Team Missouri            12.71q  1 
  2 payne, aronica               3D                       12.74q  1 
  3 Haberman, Kimberly           Hays Strider             12.99q  2 
  4 johnson, janae               3D                       13.26q  2 
  5 jones, shaniqua              3D                       13.27q  1 
  6 Dryden, Ashli                Hays Strider             13.54q  2 
 
Event 500  100 Meter Dash Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Jacobs, Raequel              Team Missouri            12.35  
  2 payne, aronica               3D                       12.39  
  3 Haberman, Kimberly           Hays Strider             12.48  
  4 johnson, janae               3D                       12.82  
  5 jones, shaniqua              3D                       13.02  
  6 Ashley, Brittnee             Eastside Stepper         13.34  
 
Event 501  200 Meter Dash Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Atkinson, Lynette            Team Missouri            25.63  
  2 Lee, Miana                   Team Missouri            26.02  
  3 Jacobs, Raequel              Team Missouri            26.05  
  4 payne, aronica               3D                       26.06  
  5 johnson, janae               3D                       26.98  
  6 Ashley, Brittnee             Eastside Stepper         28.17  
 
Event 502  400 Meter Dash Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Atkinson, Lynette            Team Missouri            57.04  
  2 Lee, Miana                   Team Missouri            58.89  
  3 Atkinson, Lauren             Team Missouri            59.95  
  4 Zebrowski, Kathryn           Unattached             1:01.65  
  5 dyer, jessca                 Jenks America          1:04.54  
  6 File, Katy                   Kansas Flyer           1:05.59  
 
Event 503  800 Meter Run Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Wachter, Landon              Team Missouri          2:22.01  
  2 Porter, Shanae               Kansas Flyer           2:22.63  
  3 Zebrowski, Kathryn           Unattached             2:22.74  
  4 Gleue, Lindsey               Thunderbolt            2:26.29  
  5 Wolkomir, Ashley             Kansas Flyer           2:37.20  
  6 Bailey, Loyd                 KC Extreme T           2:48.45  
 
Event 504  1500 Meter Run Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Zebrowski, Kathryn           Unattached             4:57.66  
  2 Wolkomir, Ashley             Kansas Flyer           5:14.76  
 
Event 505  3000 Meter Run Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Briggs, BreAnna              Kansas Flyer          11:11.54  
  2 Wolkomir, Ashley             Kansas Flyer          11:27.38  
  3 Renken, Rachel               Kansas Flyer          11:28.83  
 
Event 508  100 Meter Hurdles Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Andrews, Cailine             Ardmore Track Cl         16.31  
  2 Grafel, Kayla                Unatt. MO Valley         18.47  
  3 Shaw, Ashley                 Draft Pick A             19.04  
  4 Jackson, Jasmine             Dashers TC               20.20  
  5 Ashley, Brittnee             Eastside Stepper         20.85  
 
Event 509  400 Meter Hurdles Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Andrews, Cailine             Ardmore Track Cl       1:10.00  
  2 Pearson, Tiffany             Tulsa Twista           1:11.99  
  3 Jackson, Jasmine             Dashers TC             1:13.07  
  4 Shaw, Ashley                 Draft Pick A           1:21.74  
 
Event 510  4x100 Meter Relay Young Women
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Okc Sprinters  'A'                                    50.30  
  2 3-D Elite  'A'                                        51.86  
 
Event 511  4x400 Meter Relay Young Women
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Team Missouri  'A'                                  3:56.85  
  2 Okc Sprinters  'A'                                  4:22.67  
 
Event 512  4x800 Meter Relay Young Women
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Team Missouri  'A'                                  9:42.64  
  2 Kansas Flyers Track Team  'A'                      10:07.52  
  3 Kansas Flyers Track Team  'B'                      11:37.03  
 
Event 513  High Jump Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Grafel, Kayla                Unatt. MO Valley         1.47m    4-09.75 
 
Event 514  Pole Vault Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Leuthold, Rachel             Unatt. MO Valley      10-06.00      3.20m 
  2 Clement, Kylee               Unattached            10-00.00      3.04m 
  3 Nonamaker, Kaitlin N.        Unatt. MO Valley       9-00.00      2.74m 
 
Event 515  Long Jump Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Haberman, Kimberly           Hays Strider             5.81m   19-00.75 
  2 Koehler, Olivia              Unattached Ozark         5.48m   17-11.75 
  3 jones, shaniqua              3D                       5.26m   17-03.25 
  4 Grafel, Kayla                Unatt. MO Valley         5.07m   16-07.75 
  5 Burge, Christina             Tulsa Twista             3.18m   10-05.25 
 
Event 516  Triple Jump Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Haberman, Kimberly           Hays Strider            11.18m   36-08.25 
  2 Dryden, Ashli                Hays Strider            10.19m   33-05.25 
  3 Carson, Kristen              Unattached               9.81m   32-02.25 
  4 Shaw, Ashley                 Draft Pick A             8.56m   28-01.00 
 
Event 517  Shot Put 4kg Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Peoples, Kearsten            Unatt. MO Valley        13.56m   44-06.00 
  2 Rushin, Jillian              Team Missouri           12.74m   41-09.75 
  3 Chism, Kourtney              Dashers TC              10.92m   35-10.00 
  4 Richards, Alix               Unatt. MO Valley        10.85m   35-07.25 
  5 Johson, Elyssia              Ardmore Track Cl        10.41m   34-02.00 
  6 Taylor, Brittany             Eastside Stepper        10.07m   33-00.50 
 
Event 518  Discus Throw 1kg Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Rushin, Jillian              Team Missouri           40.64m     133-04 
  2 Richards, Alix               Unatt. MO Valley        38.88m     127-07 
  3 Johson, Elyssia              Ardmore Track Cl        37.67m     123-07 
  4 Chism, Kourtney              Dashers TC              32.55m     106-09 
  5 Menser, Gabrielle            Unattached              30.94m     101-06 
  6 Brown, Nychole               Ardmore Track Cl        27.93m      91-08 
 
Event 519  Javelin Throw 600g Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Rushin, Jillian              Team Missouri           32.65m     107-01 
  2 Menser, Gabrielle            Unattached              28.36m      93-00 
 
Event 521  Heptathlon Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 O'Grady, Katie               KC Flyers                 3070  
  2 Muckenstrum, Mallory         Bell Athletics            2796  
 
Event 521  Heptathlon: #1 100 Meter Hurdles Young Women Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 O'Grady, Katie               KC Flyers                17.20   574  
  2 Muckenstrum, Mallory         Bell Athletics           21.54   187  
 
Event 521  Heptathlon: #2 High Jump Young Women Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 O'Grady, Katie               KC Flyers                1.42m    4-07.75  534  
  2 Muckenstrum, Mallory         Bell Athletics           1.37m    4-06.00  481  
 
Event 521  Heptathlon: #3 Shot Put Young Women Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Muckenstrum, Mallory         Bell Athletics           8.53m   28-00.00  434  
  2 O'Grady, Katie               KC Flyers                7.24m   23-09.00  350  
 
Event 521  Heptathlon: #4 200 Meter Dash Young Women Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 O'Grady, Katie               KC Flyers                29.04   551  
  2 Muckenstrum, Mallory         Bell Athletics           31.17   403  
 
Event 521  Heptathlon: #5 Long Jump Young Women Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 O'Grady, Katie               KC Flyers                5.19m   17-00.50  612  
  2 Muckenstrum, Mallory         Bell Athletics           4.45m   14-07.25  416  
 
Event 521  Heptathlon: #6 Javelin Throw Young Women Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Muckenstrum, Mallory         Bell Athletics          26.22m      86-00  405  
  2 O'Grady, Katie               KC Flyers               22.28m      73-01  331  
 
Event 521  Heptathlon: #7 800 Meter Run Young Women Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Muckenstrum, Mallory         Bell Athletics         2:49.41   470  
  2 O'Grady, Katie               KC Flyers              3:33.41   118  
 
Event 550  100 Meter Dash Young Men
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Young, Isiah                 Track and  F             11.25q  2 
  2 Taylor, Fred                 Team Missouri            11.36q  3 
  3 devonshire, mikeal           3D                       11.41q  1 
  4 Woods, Juron                 Okc Sprinters            11.55q  3 
  5 Montgomery, Lawson           Unatt. MO Valley         11.57q  1 
  6 Mason, Nick                  Bell Athletics           11.71q  1 
  6 Webb, Kendall                Team Missouri            11.71q  2 
 
Event 550  100 Meter Dash Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Taylor, Fred                 Team Missouri            10.70  
  2 Young, Isiah                 Track and  F             10.94  
  3 Woods, Juron                 Okc Sprinters            11.17  
  4 devonshire, mikeal           3D                       11.23  
  5 Montgomery, Lawson           Unatt. MO Valley         11.39  
  6 Mason, Nick                  Bell Athletics           11.40  
 
Event 551  200 Meter Dash Young Men
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Johnson, DeMario             Track and  F             21.88q  2 
  2 Young, Isiah                 Track and  F             22.36q  2 
  3 Taylor, Fred                 Team Missouri            22.38q  1 
  4 Coleman, Dominque            Bell Athletics           22.64q  3 
  5 Campbell, Kallen             Dashers TC               22.97q  3 
  6 Parker, Douglas              Okc Sprinters            23.15q  3 
 
Event 551  200 Meter Dash Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Johnson, DeMario             Track and  F             21.81  
  2 Taylor, Fred                 Team Missouri            21.83  
  3 Young, Isiah                 Track and  F             22.21  
  4 Ivy, Prentice                St Louis Express         22.77  
  5 Coleman, Dominque            Bell Athletics           22.83  
  6 Beenken, Cory                Draft Pick A             23.18  
 
Event 552  400 Meter Dash Young Men
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Johnson, DeMario             Track and  F             49.43q  2 
  2 Coleman, Dominque            Bell Athletics           49.95q  1 
  3 Parker, Douglas              Okc Sprinters            51.13q  1 
  4 searcy, eric                 Tulsa Twista             51.29q  2 
  5 Campbell, Kallen             Dashers TC               51.33q  1 
  6 Cochran, Ashton              Okc Sprinters            52.22q  2 
  6 morris, brian                Spikes                   52.22q  1 
 
Event 552  400 Meter Dash Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Johnson, DeMario             Track and  F             48.94  
  2 Coleman, Dominque            Bell Athletics           50.56  
  3 Campbell, Kallen             Dashers TC               51.35  
  4 Parker, Douglas              Okc Sprinters            52.07  
  5 Cochran, Ashton              Okc Sprinters            52.49  
  6 morris, brian                Spikes                   52.67  
 
Event 553  800 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Schmitz, Benjamin            KC Flyers              1:57.68  
  2 Jacobs, Brady                Unatt. MO Valley       2:01.22  
  3 Macom, Robert                Eastside Stepper       2:04.06  
  4 partridge, aaron             3D                     2:17.26  
 
Event 554  1500 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 O'Connell, Thomas            Andover Trac           4:10.32  
  2 Harris, Jonathan             Jenks America          4:11.77  
  3 Falls, Jordan                Una Arkansas           4:16.46  
  4 Jacobs, Brady                Unatt. MO Valley       4:17.12  
  5 soap, josiah                 Jenks America          4:27.33  
  6 Macom, Robert                Eastside Stepper       4:28.75  
 
Event 555  5000 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 O'Connell, Thomas            Andover Trac          16:36.49  
  2 Delmott, Asher               Emporia Trac          16:42.46  
  3 Compton, Tyler               Unattached Ozark      17:13.37  
  4 Garrett, Logan               Unattached            20:05.41  
  5 Blackmon, Exsex              KC Sonics             20:32.37  
 
Event 556  2000 Meter Steeplechase Young Men
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Harris, Jonathan             Jenks America          6:05.66  
  2 Delmott, Asher               Emporia Trac           6:37.12  
  3 O'Connell, Thomas            Andover Trac           6:40.39  
  4 Keilbarth, James             Spikes                 6:43.99  
  5 Powell, Josiah               Northeast Ka           6:49.52  
  6 Sumpter, Joseph              Phillipsburg           7:42.70  
 
Event 558  110 Meter Hurdles Young Men
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Ivy, Prentice                St Louis Express         14.80q  1 
  2 Montgomery, Lawson           Unatt. MO Valley         15.05q  1 
  3 Gordon, Marvin               Eastside Stepper         15.18q  1 
  4 long, derio                  Tulsa Twista             15.52q  2 
  5 Lockard, Devon               Thunderbolt              15.57q  2 
  6 Rashad, Tate                 Bell Athletics           15.84q  2 
 
Event 558  110 Meter Hurdles Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Montgomery, Lawson           Unatt. MO Valley         14.43  
  2 Gordon, Marvin               Eastside Stepper         14.83  
  3 Ivy, Prentice                St Louis Express         14.99  
  4 Saunders, Robert             Unatt. MO Valley         15.05  
  5 long, derio                  Tulsa Twista             15.09  
  6 Rashad, Tate                 Bell Athletics           15.23  
 
Event 559  400 Meter Hurdles Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ivy, Prentice                St Louis Express         56.90  
  2 Montgomery, Lawson           Unatt. MO Valley         57.06  
  3 Saunders, Robert             Unatt. MO Valley         57.47  
  4 Cochran, Ashton              Okc Sprinters            57.54  
  5 White, Nick                  Dutch                  1:00.44  
  6 Carter, Nikyal               Dashers TC             1:00.69  
 
Event 560  4x100 Meter Relay Young Men
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Okc Sprinters  'A'                                    43.42  
  2 Track and  Field United  'A'                          43.65  
  3 3-D Elite  'A'                                        43.91  
 
Event 561  4x400 Meter Relay Young Men
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Okc Sprinters  'A'                                  3:25.43  
  2 3-D Elite  'A'                                      3:32.11  
  3 Jenks America Track Club  'A'                       3:38.72  
 
Event 562  4x800 Meter Relay Young Men
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Okc Sprinters  'A'                                  8:36.89  
  2 Jenks America Track Club  'A'                       9:19.21  
 
Event 563  High Jump Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Childs, Brandon              Emporia Trac             2.03m    6-08.00 
  2 Ponder, Carl                 Olathe Express           1.93m    6-04.00 
  3 searcy, eric                 Tulsa Twista             1.78m    5-10.00 
  4 Betcher, Cameron             3D                      J1.78m    5-10.00 
 
Event 564  Pole Vault Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Whitt, Jack                  McMichaels Athle      16-06.00      5.02m 
  2 gehrke, dustin               Unattached            15-06.00      4.72m 
  3 Webb, Johnathan              Unattached            14-06.00      4.41m 
  4 gilliland, david             Ponca City            14-00.00      4.26m 
 
Event 565  Long Jump Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Toombs, Christopher          Track and  F          23-03.75      7.10m 
  2 Adkism, Donva                3D                    22-08.00      6.90m 
  3 clary, grant                 Dutch                 21-04.50      6.51m 
  4 Mason, Nick                  Bell Athletics        20-09.00      6.32m 
  5 Rashad, Tate                 Bell Athletics        20-06.25      6.25m 
  6 Christensen, Josh            Northeast Ka          19-11.25      6.07m 
 
Event 566  Triple Jump Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Mason, Nick                  Bell Athletics          13.19m   43-03.25 
  2 Johnson, Dillion'e           Okc Sprinters           12.75m   41-10.00 
  3 Adkism, Donva                3D                      12.33m   40-05.50 
 
Event 567  Shot Put 12 lb. Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jones, Corey                 Track and  F            19.25m   63-02.00 
  2 Tabor, Sean                  Unattached              18.42m   60-05.25 
  3 Mcdonald, Alex               Unattached Ozark        17.00m   55-09.25 
  4 Minkley, Ryan                Ardmore Track Cl        16.91m   55-05.75 
  5 dugan, corwin                Unattached              16.00m   52-06.00 
  6 reed, clay                   Unattached              15.68m   51-05.50 
 
Event 568  Discus Throw 1.6kg Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Tabor, Sean                  Unattached              56.04m     183-10 
  2 Bullinger, Jacob             Unattached Ozark        50.17m     164-07 
  3 Minkley, Ryan                Ardmore Track Cl        48.68m     159-08 
  4 Jones, Corey                 Track and  F            48.30m     158-05 
  5 Mcdonald, Alex               Unattached Ozark        46.46m     152-05 
  6 Bruce, Robert                KC Flyers               43.70m     143-04 
 
Event 569  Javelin Throw 800g Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Base, Derek                  Andover Trac            50.34m     165-02 
  2 Smith, Christopher           Unatt. MO Valley        50.30m     165-00 
  3 clary, grant                 Dutch                   41.90m     137-06 
  4 Orlando, John                Team Missouri           30.46m      99-11 
  5 Lehnherr, C J                Northeast Ka            29.45m      96-07 
  6 Rushin, Richard J.           Unattached Ozark        27.23m      89-04 
 
Event 571  Decathlon Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Beenken, Cory                Draft Pick A              5027  
  2 searcy, eric                 Tulsa Twista              3929  
  3 carpenter, justin            Tulsa Twista              3147  
 
Event 571  Decathlon: #1 100 Meter Dash Young Men Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Beenken, Cory                Draft Pick A             11.66   719  
  2 searcy, eric                 Tulsa Twista             11.99   653  
  3 carpenter, justin            Tulsa Twista             12.47   562  
 
Event 571  Decathlon: #2 Long Jump Young Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 searcy, eric                 Tulsa Twista             5.61m   18-05.00  504  
  2 Beenken, Cory                Draft Pick A             5.59m   18-04.25  500  
  3 carpenter, justin            Tulsa Twista             5.03m   16-06.00  388  
 
Event 571  Decathlon: #3 Shot Put Young Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Beenken, Cory                Draft Pick A            11.09m   36-04.75  551  
  2 searcy, eric                 Tulsa Twista             8.92m   29-03.25  421  
  3 carpenter, justin            Tulsa Twista             8.14m   26-08.50  375  
 
Event 571  Decathlon: #4 High Jump Young Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 searcy, eric                 Tulsa Twista             1.87m    6-01.50  687  
  2 Beenken, Cory                Draft Pick A             1.67m    5-05.75  520  
  3 carpenter, justin            Tulsa Twista             1.52m    4-11.75  404  
 
Event 571  Decathlon: #5 400 Meter Dash Young Men Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 searcy, eric                 Tulsa Twista             56.06   557  
  2 Beenken, Cory                Draft Pick A             56.68   533  
  3 carpenter, justin            Tulsa Twista           1:03.98   288  
 
Event 571  Decathlon: #6 110 Meter Hurdles Young Men Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Beenken, Cory                Draft Pick A             16.16   715  
  2 carpenter, justin            Tulsa Twista             18.37   489  
  3 searcy, eric                 Tulsa Twista             22.38   186  
 
Event 571  Decathlon: #7 Discus Throw Young Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Beenken, Cory                Draft Pick A            24.53m      80-06  358  
  2 searcy, eric                 Tulsa Twista            20.37m      66-10  279  
  3 carpenter, justin            Tulsa Twista            14.47m      47-06  170  
 
Event 571  Decathlon: #8 Pole Vault Young Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Beenken, Cory                Draft Pick A             2.44m    8-00.00  229  
  1 carpenter, justin            Tulsa Twista             2.44m    8-00.00  229  
  1 searcy, eric                 Tulsa Twista             2.44m    8-00.00  229  
 
Event 571  Decathlon: #9 Javelin Throw Young Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Beenken, Cory                Draft Pick A            38.47m     126-02  420  
  2 carpenter, justin            Tulsa Twista            24.56m      80-07  223  
  3 searcy, eric                 Tulsa Twista            10.00m      32-10   33  
 
Event 571  Decathlon: #10 1500 Meter Run Young Men Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Beenken, Cory                Draft Pick A           5:13.96   482  
  2 searcy, eric                 Tulsa Twista           5:33.99   380  
  3 carpenter, justin            Tulsa Twista           7:30.63    19  
Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade Phoenix KT St. Vincent Normatec