Join/Renew Now

Results - USATF Region 3 Junior Olympic Track & Field Championships

7/10-13/08 - Rock Hill, SC

Event 1  100 Meter Dash Sub-Bantam Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Lauryn Harris                10 Glenarden TC        14.80      15.21Q  3.0  2 
  2 Melicia Mouzzon              13 Carolina Eagl       15.38      15.23Q  0.7  1 
  3 Arianna Richards             10 Glenarden TC        15.39      15.55Q  0.3  3 
  4 Lamiah Cordray               13 Charlotte Fli       15.68      15.28q  3.0  2 
  5 Khadijah Montgomery          45 Villa Rica T        16.44      15.43q  3.0  2 
  6 Brittney Ajayi               10 Hummingbird T       15.33      15.50q  0.7  1 
  7 Jessica Wright               13 Durham Stride       16.36      15.73q  3.0  2 
  8 Simone Harper                45 Quicksilver         16.52      15.86q  0.7  1 
  9 Aunyeh Nowden                55 Greer Allstar       16.24      16.00   0.7  1 
 10 Shalyn Roscoe-Dunton         10 Cavalier Cav        15.81      16.01   3.0  2 
 11 Alexis Wood                  13 Durham Stride       16.20      16.05   0.3  3 
 12 Kiya Oviosun                 13 G'Boro Blazer       16.29      16.41   0.7  1 
 13 Autumn Jefferson             12 Hotchkiss Eag       16.92      16.49   3.0  2 
 14 Kaliece Pinckney             55 Lowcountry          17.01      16.51   3.0  2 
 15 Faith Allen                  55 Cougar TC           16.55      16.54   0.7  1 
 16 Eboni Geter                  55 PalmettoSpeed       16.49      16.73   0.3  3 
 17 Samone Starke                12 Hotchkiss Eag       17.09      16.75   0.3  3 
 18 Trinity Flagler              45 GA Unattached       16.85      17.06   0.3  3 
 19 Brielle Kittrell             12 Central Virgi       19.48      17.62   0.3  3 
 20 Candace Kanney               12 Central Virgi       17.34      18.28   0.7  1 
 21 Adia Tisdale                 12 Central Virgi       19.89      19.68   3.0  2 
 
Event 1  100 Meter Dash Sub-Bantam Girls
=====================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Lauryn Harris                10 Glenarden TC        15.21      15.59  -2.5  10   
  2 Melicia Mouzzon              13 Carolina Eagl       15.23      15.62  -2.5   8   
  3 Arianna Richards             10 Glenarden TC        15.55      15.78  -2.5   6   
  4 Jessica Wright               13 Durham Stride       15.73      15.92  -2.5   5   
  5 Brittney Ajayi               10 Hummingbird T       15.50      16.00  -2.5   4   
  6 Khadijah Montgomery          45 Villa Rica T        15.43      16.15  -2.5   3   
  7 Simone Harper                45 Quicksilver         15.86      16.20  -2.5   2   
  8 Lamiah Cordray               13 Charlotte Fli       15.28      16.22  -2.5   1   
 
Event 2  200 Meter Dash Sub-Bantam Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 DaLoria Boone                45 Baldwin Coun        30.79      30.05Q  1.0  1 
  2 Nilija Florence              45 First Light         31.42      31.10Q  0.8  3 
  3 Alisha Smith                 55 Geogetown TC        32.43      31.65Q  1.1  2 
  4 Onajamh Pippins              45 Boys & Girls        31.32      32.07q  1.1  2 
  5 Brittney Ajayi               10 Hummingbird T       32.46      32.18q  1.0  1 
  6 Melicia Mouzzon              13 Carolina Eagl       32.20      32.29q  0.8  3 
  7 Sydnei Caldwell              45 Boys & Girls        33.67      32.80q  1.1  2 
  8 Sierra Fletcher              13 Upper Room          33.78      32.89q  1.1  2 
  9 Dominique Jeffery            10 Ebenezer Roya       33.56      33.06   1.0  1 
 10 Lataevia Francois            10 Firebirds Ath       33.72      33.20   0.8  3 
 11 Jessica Wright               13 Durham Stride       33.69      33.49   0.8  3 
 12 Shalyn Roscoe-Dunton         10 Cavalier Cav        35.08      33.87   1.1  2 
 13 Jonah Ross                   13 Track Xplosio       33.83      34.44   1.0  1 
 14 Kaliece Pinckney             55 Lowcountry          34.93      34.48   1.0  1 
 15 Faith Allen                  55 Cougar TC           35.44      35.55   0.8  3 
 16 Eboni Geter                  55 PalmettoSpeed       36.14      35.83   1.0  1 
 17 Autumn Jefferson             12 Hotchkiss Eag       36.09      35.88   1.1  2 
 18 Samone Starke                12 Hotchkiss Eag       37.30      35.97   1.1  2 
 19 Vonshayla Webb               55 G'Vegas RR          36.10      36.03   1.0  1 
 20 Alexis Wood                  13 Durham Stride       35.47      36.92   0.8  3 
 21 Brielle Kittrell             12 Central Virgi       38.51      38.06   0.8  3 
 22 Candace Kanney               12 Central Virgi       38.38      38.64   0.8  3 
 
Event 2  200 Meter Dash Sub-Bantam Girls
=====================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 DaLoria Boone                45 Baldwin Coun        30.05      30.59  -0.7  10   
  2 Nilija Florence              45 First Light         31.10      31.63  -0.7   8   
  3 Alisha Smith                 55 Geogetown TC        31.65      32.05  -0.7   6   
  4 Melicia Mouzzon              13 Carolina Eagl       32.29      32.18  -0.7   5   
  5 Onajamh Pippins              45 Boys & Girls        32.07      32.32  -0.7   4   
  6 Sydnei Caldwell              45 Boys & Girls        32.80      32.94  -0.7   3   
  7 Brittney Ajayi               10 Hummingbird T       32.18      32.97  -0.7   2   
  8 Sierra Fletcher              13 Upper Room          32.89      33.41  -0.7   1   
 
Event 3  400 Meter Dash Sub-Bantam Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 DaLoria Boone                45 Baldwin Coun      1:09.56    1:10.04Q  2 
  2 Onajamh Pippins              45 Boys & Girls      1:12.05    1:11.15Q  1 
  3 Masai Russell                10 Glenarden TC      1:09.88    1:11.45Q  3 
  4 Kelsia Moore                 13 Durham Stride     1:14.25    1:11.55q  3 
  5 Nilija Florence              45 First Light       1:10.44    1:11.58q  1 
  6 Lamiah Cordray               13 Charlotte Fli     1:15.71    1:14.53q  2 
  7 Sierra Fletcher              13 Upper Room        1:19.70    1:16.41q  3 
  8 Lataevia Francois            10 Firebirds Ath     1:18.58    1:17.42q  3 
  9 Jaida Tejada                 13 Charlotte Fli     1:19.89    1:19.30   1 
 10 Mikenzie Mullins             55 Greer Allstar     1:16.92    1:19.93   3 
 11 Kaliece Pinckney             55 Lowcountry        1:18.72    1:20.11   2 
 12 Nyjari McNeil                10 Pikesville Ch     1:17.63    1:21.43   1 
 13 Jonah Ross                   13 Track Xplosio     1:20.21    1:21.52   1 
 14 Mia-Mariah Goolsby           55 G'Vegas RR        1:18.93    1:21.64   2 
 15 Skyla Mcclellan              10 DC Parks and      1:22.57    1:22.06   2 
 16 Vonshayla Webb               55 G'Vegas RR        1:24.16    1:24.65   2 
 17 Tariney Pepper               55 QuickStriders     1:27.69    1:28.48   3 
 18 Candace Kanney               12 Central Virgi     1:35.68    1:31.25   1 
 19 Brooklyn Shumate             55 Greer Allstar     1:35.89    1:34.42   1 
 
Event 3  400 Meter Dash Sub-Bantam Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Onajamh Pippins              45 Boys & Girls      1:11.15    1:09.12   10   
  2 DaLoria Boone                45 Baldwin Coun      1:10.04    1:09.13    8   
  3 Masai Russell                10 Glenarden TC      1:11.45    1:09.87    6   
  4 Nilija Florence              45 First Light       1:11.58    1:13.36    5   
  5 Lamiah Cordray               13 Charlotte Fli     1:14.53    1:13.43    4   
  6 Kelsia Moore                 13 Durham Stride     1:11.55    1:13.83    3   
  7 Sierra Fletcher              13 Upper Room        1:16.41    1:14.69    2   
  8 Lataevia Francois            10 Firebirds Ath     1:17.42    1:16.78    1   
 
Event 4  800 Meter Run Sub-Bantam Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Nilija Florence              45 First Light       2:47.26    2:51.00   10   
  2 Timara Chapman               13 Carolina Eagl     2:54.67    2:55.83    8   
  3 Sydney Antoine-Pompey        10 Glenarden TC      3:08.65    3:02.70    6   
  4 Nyjari McNeil                10 Pikesville Ch     3:05.74    3:07.73    5   
  5 Mikenzie Mullins             55 Greer Allstar     2:59.08    3:08.23    4   
  6 Faith Roth                   45 Track Monkey      3:21.48    3:09.87    3   
  7 Javon Joyner                 45 Running Pant                 3:10.46    2   
  8 Vonshayla Webb               55 G'Vegas RR        3:27.29    3:11.39    1   
  9 Skyla Mcclellan              10 DC Parks and      3:22.71    3:13.47  
 10 Jala McCormick               13 Carolina Eagl     3:20.74    3:13.90  
 11 Nia Smith                    10 Woodlawn Trac     3:35.29    3:14.50  
 12 Jerdashia Scott              55 Greer Allstar     3:03.13    3:15.94  
 13 Tulani Leeks                 45 Boys & Girls      3:21.60    3:17.40  
 14 Jaida Tejada                 13 Charlotte Fli     3:11.80    3:19.04  
 15 Faith Holit                  13 Charlotte Fli     3:18.89    3:21.15  
 16 Charizma Lawrence            45 Voices of Fa      3:39.18    3:25.28  
 17 Layla Togan                  10 DC Parks and      3:49.64    3:28.34  
 18 Ashley Smith                 55 SC Unattached     3:43.03    3:35.17  
 19 Sydney Nelson                45 Voices of Fa      3:35.88    3:36.55  
 20 Jordan Gary                  13 Track Xplosio     3:14.90    3:42.55  
 
Event 5  1500 Meter Run Sub-Bantam Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Timara Chapman               13 Carolina Eagl     5:47.81    5:53.25   10   
  2 Faith Roth                   45 Track Monkey      6:33.40    6:24.28    8   
  3 Nia Smith                    10 Woodlawn Trac     6:51.83    6:35.28    6   
  4 Charizma Lawrence            45 Voices of Fa      6:54.39    6:57.90    5   
  5 Kaia Martin                  10 Cobra Track C     6:51.21    7:05.67    4   
  6 Brenna Brevard               13 Upper Room        8:08.21    7:44.21    3   
  7 Caroline Inman               55 Mt Pleasant       7:36.43    7:54.88    2   
  8 Caroline Foster              13 NC Unattached     9:23.70    9:41.62    1   
 
Event 7  4x100 Meter Relay Sub-Bantam Girls
============================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 10 Glenarden TC  'A'                              1:04.06    1:03.15Q  2 
     1) Sydney Antoine-Pompey           2) Lauryn Harris                  
     3) Arianna Richards                4) Masai Russell                  
  2 13 Durham Striders TC  'A'                        1:06.85    1:03.35Q  1 
     1) Kelsia Moore                    2) Alexis Wood                    
     3) Jessica Wright                  4) Bailey McCray                  
  3 45 Boys & Girls Clubs  'A'                        1:13.63    1:04.21Q  2 
     1) Lauren Powell                   2) Jordan Davis                   
     3) Nilah Rutledge                  4) Tulani Leeks                   
  4 10 Glenarden TC  'B'                              1:06.12    1:07.85Q  1 
     1) Ajai Cammon                     2) Leyah Hall-Robinson            
     3) Jahnaya Peterson                4) Courtney Robinson              
  5 10 Firebirds Athletic Club  'A'                   1:09.38    1:07.29q  2 
     1) Precious Battle                 2) Daija Harper                   
     3) Ryan Mitchell                   4) Tyara Battle                   
  6 10 Ebenezer Royal Runners  'A'                    1:10.34    1:07.73q  2 
     1) Hannah Dunn                     2) Sarah George                   
     3) SeQuoia Soard                   4) Maya Johnson                   
  7 55 Greer Allstars  'A'                            1:14.76    1:09.00q  2 
     1) Mikenzie Mullins                2) Aunyeh Nowden                  
     3) Jerdashia Scott                 4) Brooklyn Shumate               
  8 45 Sequoyah  'A'                                  1:13.45    1:10.39q  1 
     1) Riley Mitchell                  2) Kammann Brown                  
     3) Mary Allen Mansell              4) Jill Reeves                    
  9 10 New Wave TC  'A'                               1:12.91    1:11.76   1 
     1) Lauryn Lewis                    2) Alicia Nelson                  
     3) Jesseca Sims                    4) Janoah Syers                   
 
Event 7  4x100 Meter Relay Sub-Bantam Girls
================================================================================
    Team                                              Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 10 Glenarden TC  'A'                              1:03.15    1:01.03   10   
     1) Sydney Antoine-Pompey           2) Lauryn Harris                  
     3) Arianna Richards                4) Masai Russell                  
  2 13 Durham Striders TC  'A'                        1:03.35    1:02.45    8   
     1) Kelsia Moore                    2) Alexis Wood                    
     3) Jessica Wright                  4) Bailey McCray                  
  3 45 Boys & Girls Clubs  'A'                        1:04.21    1:02.69    6   
     1) Onajamh Pippins                 2) Sydnei Caldwell                
     3) Nilah Rutledge                  4) Tulani Leeks                   
  4 10 Firebirds Athletic Club  'A'                   1:07.29    1:05.70    5   
     1) Precious Battle                 2) Daija Harper                   
     3) Ryan Mitchell                   4) Lataevia Francois              
  5 10 Glenarden TC  'B'                              1:07.85    1:06.21    4   
     1) Ajai Cammon                     2) Leyah Hall-Robinson            
     3) Jahnaya Peterson                4) Courtney Robinson              
  6 10 Ebenezer Royal Runners  'A'                    1:07.73    1:07.21    3   
     1) Hannah Dunn                     2) Sarah George                   
     3) SeQuoia Soard                   4) Maya Johnson                   
  7 45 Sequoyah  'A'                                  1:10.39    1:09.76    2   
     1) Kammann Brown                   2) Mary Allen Mansell             
     3) Jill Reeves                     4) Davida Brown                   
  8 55 Greer Allstars  'A'                            1:09.00    1:10.62    1   
     1) Mikenzie Mullins                2) Aunyeh Nowden                  
     3) Jerdashia Scott                 4) Brooklyn Shumate               
 
Event 8  4x400 Meter Relay Sub-Bantam Girls
============================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 10 Glenarden TC  'A'                              5:14.49    5:01.95Q  2 
     1) Sydney Antoine-Pompey           2) Lauryn Harris                  
     3) Arianna Richards                4) Masai Russell                  
  2 45 Boys & Girls Clubs  'A'                        5:25.10    5:34.46Q  1 
     1) Sydnei Caldwell                 2) Jordan Davis                   
     3) Tulani Leeks                    4) Onajamh Pippins                
  3 13 Carolina Eagles Track & Fie  'A'               5:45.37    5:34.21Q  2 
     1) Timara Chapman                  2) Melicia Mouzzon                
     3) Kyna Robinson                   4) Ashlee Wright                  
  4 10 Glenarden TC  'B'                              5:42.42    5:43.46Q  1 
     1) Leyah Hall-Robinson             2) Jahnaya Peterson               
     3) Courtney Robinson               4) Ajai Cammon                    
  5 13 Charlotte Flights TC  'A'                      5:45.90    5:45.16Q  2 
     1) Lamiah Cordray                  2) Jaida Tejada                   
     3) Faith Holit                     4) Ballie Holit                   
  6 10 Firebirds Athletic Club  'A'                   6:06.40    5:51.52Q  1 
     1) Precious Battle                 2) Daija Harper                   
     3) Sierra Leonard                  4) Lauren Herring                 
  7 10 New Wave TC  'A'                               6:20.71    6:08.25q  2 
     1) Lauryn Lewis                    2) Alicia Nelson                  
     3) Aquila Resper                   4) Janoah Syers                   
  8 10 New Wave TC  'B'                               6:45.26    8:10.04q  1 
     1) Calista Meadow                  2) Nyah Sims                      
     3) D'Naya Smith                    4) Jesseca Sims                   
 
Event 8  4x400 Meter Relay Sub-Bantam Girls
================================================================================
    Team                                              Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 10 Glenarden TC  'A'                              5:01.95    5:01.72   10   
     1) Sydney Antoine-Pompey           2) Lauryn Harris                  
     3) Arianna Richards                4) Masai Russell                  
  2 45 Boys & Girls Clubs  'A'                        5:34.46    5:28.27    8   
     1) Sydnei Caldwell                 2) Jordan Davis                   
     3) Tulani Leeks                    4) Onajamh Pippins                
  3 13 Carolina Eagles Track & Fie  'A'               5:34.21    5:35.16    6   
     1) Timara Chapman                  2) Melicia Mouzzon                
     3) Kyna Robinson                   4) Ashlee Wright                  
  4 10 Glenarden TC  'B'                              5:43.46    5:42.17    5   
     1) Leyah Hall-Robinson             2) Jahnaya Peterson               
     3) Courtney Robinson               4) Ajai Cammon                    
  5 13 Charlotte Flights TC  'A'                      5:45.16    5:46.35    4   
     1) Lamiah Cordray                  2) Jaida Tejada                   
     3) Faith Holit                     4) Ballie Holit                   
  6 10 Firebirds Athletic Club  'A'                   5:51.52    5:58.39    3   
     1) Precious Battle                 2) Daija Harper                   
     3) Sierra Leonard                  4) Lauren Herring                 
  7 10 New Wave TC  'A'                               6:08.25    6:10.86    2   
     1) Lauryn Lewis                    2) Alicia Nelson                  
     3) Aquila Resper                   4) Janoah Syers                   
  8 10 New Wave TC  'B'                               8:10.04    7:02.37    1   
     1) Calista Meadow                  2) Nyah Sims                      
     3) D'Naya Smith                    4) Jesseca Sims                   
 
Event 10  Long Jump Sub-Bantam Girls
=====================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 DaLoria Boone                45 Baldwin Coun        3.73m      3.68m   0.4  10   
  2 Kalynn McNair                13 Mid-City X-Pr       3.39m      3.36m   0.7   8   
  3 Shalyn Roscoe-Dunton         10 Cavalier Cav        3.13m      3.35m   0.2   6   
  4 Kelsia Moore                 13 Durham Stride       3.27m      3.33m   1.4   5   
  5 Faith Allen                  55 Cougar TC           3.09m      3.27m  -0.3   4   
  6 Kiya Oviosun                 13 G'Boro Blazer       2.76m      2.96m   1.3   2.50
  6 Jasmin Baldwin               13 Sandhills           3.10m      2.96m  -0.4   2.50
  8 Khadijah Montgomery          45 Villa Rica T        3.35m      2.95m   0.3   1   
  9 Savannah Bray                45 East Cobb-Th        2.99m      2.86m   1.9 
 10 Brielle Kittrell             12 Central Virgi       1.99m      2.85m   0.9 
 11 Ryan Mitchell                10 Firebirds Ath       2.50m      2.68m   1.0 
 12 Simone Harper                45 Quicksilver         2.76m      2.31m   0.7 
 13 Autumn Jefferson             12 Hotchkiss Eag       2.19m      2.22m   1.2 
 14 Brittney Ajayi               10 Hummingbird T       2.63m      2.05m   0.1 
 15 Ashley Smith                 55 SC Unattached       2.94m      2.03m  +0.0 
 16 Adia Tisdale                 12 Central Virgi       1.94m      1.66m   1.6 
 -- Mia-Mariah Goolsby           55 G'Vegas RR          2.46m       FOUL       
 
Event 11  Shot Put Sub-Bantam Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Javon Joyner                 45 Running Pant                   4.81m   10   
  2 Saleemah Brown-Keith         13 RC Pacesetter       4.06m      4.37m    8   
  3 Jordan Davis                 45 Boys & Girls        2.92m      4.00m    6   
  4 Chaney Howard                13 Charlotte Fli       3.04m      3.84m    5   
  5 Caroline Inman               55 Mt Pleasant         2.85m      3.62m    4   
  6 Jaila Phillips               55 Spartanburg         3.11m      3.55m    3   
  7 Brooklyn Shumate             55 Greer Allstar       2.87m      3.54m    2   
  8 Jala Laws                    13 Triangle Cham       2.99m      3.53m    1   
  9 Ciara Coleman                13 Triangle Cham       3.40m      2.88m  
 10 Jamiah Pilgrim               10 Woodlawn Trac       2.85m      2.85m  
 11 Inaje Watson                 10 Woodlawn Trac       3.64m      2.84m  
 12 Jill Reeves                  45 Sequoyah            3.68m      2.75m  
 13 Zoe Grimes                   55 Summerville         2.29m      2.07m  
 14 Leah Gist                    55 Spartanburg         2.52m      1.74m  
 
Event 12  Javelin Throw Sub-Bantam Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kammann Brown                45 Sequoyah           13.40m     15.00m   10   
  2 Jahnaya Peterson             10 Glenarden TC        8.31m     13.19m    8   
  3 Jasmin Baldwin               13 Sandhills          10.63m     12.65m    6   
  4 Hannah Dunn                  10 Ebenezer Roya       7.72m     12.02m    5   
  5 Destiny Lowery               45 Kennworth Tr        9.50m     11.78m    4   
  6 Faith Roth                   45 Track Monkey        7.27m      9.72m    3   
  7 Jayda Blaine                 45 Villa Rica T        8.42m      9.59m    2   
  8 Saleemah Brown-Keith         13 RC Pacesetter      10.90m      8.21m    1   
  9 Aniya Hudson                 45 Voices of Fa        8.29m      6.77m  
 10 Brook Gilbert                13 Carolina Eagl       8.38m      6.53m  
 11 Jala Laws                    13 Triangle Cham       8.51m      6.35m  
 12 Nafiah Muhammad              10 Glenarden TC        5.19m      5.16m  
 13 Talaya Howell                10 Glenarden TC        3.51m      4.84m  
 
Event 50  100 Meter Dash Sub-Bantam Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Jatavious Harris             45 Baldwin Coun        15.02      14.60Q  0.5  1 
  2 Khafre Brown                 13 Charlotte Fli       15.11      14.83Q  0.5  2 
  3 Quincy Mitchell              55 Lowcountry          14.82      14.99Q  0.5  3 
  4 Jaquez Johnson               55 G'Vegas RR          14.90      14.65q  0.5  1 
  5 Reginald Wiggins             13 Durham Stride       15.74      14.97q  0.5  1 
  6 Reynold Walbrook             10 Glenarden TC        14.59      15.02q  0.5  2 
  7 Randolph Ross                13 Track Xplosio       15.19      15.05q  0.5  1 
  8 Donavan Goode                12 Central Virgi       15.14      15.08q  0.5  3 
  9 Jame' Elrod                  55 G'Vegas RR          15.46      15.27   0.5  3 
 10 Winston Dessesow             10 Woodlawn Trac       15.17      15.35   0.5  1 
 11 Osita Smith                  10 Hummingbird T       15.30      15.47   0.5  2 
 12 Evan Anderson                45 Victory Thor        15.55      15.49   0.5  1 
 13 Cameron Coleman              13 Durham Stride       16.01      15.50   0.5  2 
 14 Darius Bowens                55 Summerville         15.89      15.59   0.5  2 
 15 Avery Reese                  45 East Cobb-Th        16.12      15.67   0.5  3 
 16 Lindberg Ancrum              55 Summerville         15.25      15.92   0.5  3 
 17 Vinsa Phillips               13 Rocky Mount P       15.79      16.02   0.5  3 
 18 Ryan Thomas                  12 Loudon Track        16.15      16.07   0.5  1 
 19 Christopher Josephs          12 Hotchkiss Eag       16.56      16.94   0.5  3 
 
Event 50  100 Meter Dash Sub-Bantam Boys
=====================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Jatavious Harris             45 Baldwin Coun        14.60      14.99  -1.9  10   
  2 Jaquez Johnson               55 G'Vegas RR          14.65      15.00  -1.9   8   
  3 Khafre Brown                 13 Charlotte Fli       14.83      15.08  -1.9   6   
  4 Reginald Wiggins             13 Durham Stride       14.97      15.18  -1.9   5   
  5 Reynold Walbrook             10 Glenarden TC        15.02      15.20  -1.9   4   
  6 Quincy Mitchell              55 Lowcountry          14.99      15.27  -1.9   3   
  7 Donavan Goode                12 Central Virgi       15.08      15.32  -1.9   2   
  8 Randolph Ross                13 Track Xplosio       15.05      16.19  -1.9   1   
 
Event 51  200 Meter Dash Sub-Bantam Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Derrik Allen                 45 East Cobb-Th        30.57      29.46Q  1.8  3 
  2 Jatavious Harris             45 Baldwin Coun        31.91      30.34Q  2.0  1 
  3 Quincy Mitchell              55 Lowcountry          31.32      30.43Q  2.9  2 
  4 Jaquez Johnson               55 G'Vegas RR          31.36      30.54q  2.9  2 
  5 Reginald Wiggins             13 Durham Stride       31.81      30.72q  1.8  3 
  6 Jame' Elrod                  55 G'Vegas RR          32.26      31.04q  1.8  3 
  7 Quavian White                55 G'Vegas RR          31.95      31.26q  2.9  2 
  8 Winston Dessesow             10 Woodlawn Trac       32.11      31.38q  2.9  2 
  9 Jarred Holmes                10 Firebirds Ath       31.48      31.43   2.0  1 
 10 Evan Anderson                45 Victory Thor        32.41      31.76   2.9  2 
 11 Canaan Lee                   45 Titans              32.36      31.82   2.0  1 
 12 Norval Black                 10 Firebirds Ath       32.13      31.92   2.0  1 
 13 Randolph Ross                13 Track Xplosio       31.71      31.98   1.8  3 
 14 Cedric Harris                13 G'Boro Blazer       33.64      33.10   1.8  3 
 15 Lindberg Ancrum              55 Summerville         33.40      33.23   2.0  1 
 16 Ryan Thomas                  12 Loudon Track        33.78      33.38   2.0  1 
 17 Vinsa Phillips               13 Rocky Mount P       34.41      33.65   2.9  2 
 18 Osita Smith                  10 Hummingbird T       32.84      34.04   2.9  2 
 19 Izaiah Houston               13 Track Xplosio       33.51      34.52   1.8  3 
 20 Christopher Josephs          12 Hotchkiss Eag       35.53      38.53   2.9  2 
 21 Darius Gray                  12 Hotchkiss Eag       41.27      42.36   2.0  1 
 
Event 51  200 Meter Dash Sub-Bantam Boys
=====================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Derrik Allen                 45 East Cobb-Th        29.46      30.09  -1.3  10   
  2 Reginald Wiggins             13 Durham Stride       30.72      30.99  -1.3   8   
  3 Quincy Mitchell              55 Lowcountry          30.43      31.14  -1.3   6   
  4 Jame' Elrod                  55 G'Vegas RR          31.04      31.18  -1.3   5   
  5 Jaquez Johnson               55 G'Vegas RR          30.54      31.48  -1.3   4   
  6 Jatavious Harris             45 Baldwin Coun        30.34      31.83  -1.3   3   
  7 Winston Dessesow             10 Woodlawn Trac       31.38      32.15  -1.3   2   
  8 Quavian White                55 G'Vegas RR          31.26      32.36  -1.3   1   
 
Event 52  400 Meter Dash Sub-Bantam Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Derrik Allen                 45 East Cobb-Th      1:08.38    1:07.46Q  2 
  2 Coleman Mitchell             13 Triangle Cham     1:12.09    1:10.34Q  3 
  3 Quavian White                55 G'Vegas RR        1:10.82    1:12.15Q  1 
  4 Mitchell Waters              12 VA Unattached     1:15.18    1:13.25q  1 
  5 Canaan Lee                   45 Titans            1:14.98    1:13.39q  2 
  6 Cameron Coleman              13 Durham Stride     1:12.86    1:13.67q  3 
  7 Tyler Waters                 12 VA Unattached     1:16.58    1:13.81q  3 
  8 Kendrick Lewis               13 Carolina Eagl     1:12.91    1:13.82q  1 
  9 Jaleel McLaughlin            13 Fay. Flyers       1:16.05    1:14.18   2 
 10 Reginald Wiggins             13 Durham Stride     1:12.92    1:15.35   2 
 11 Tyler Walton                 45 Boys & Girls      1:14.39    1:15.37   1 
 12 Gionni Terrell               10 Cobra Track C     1:16.50    1:15.62   3 
 13 Donavan Goode                12 Central Virgi     1:15.70    1:15.83   1 
 14 Robinson Davis               10 Citi Track Cl     1:12.94    1:15.95   2 
 15 Reid Schulz                  45 Alpharetta Y      1:14.11    1:16.85   3 
 16 Chance Pride                 55 Greer Allstar     1:15.20    1:17.22   3 
 17 Zachary Felder               55 Carolina Rock     1:16.10    1:17.84   2 
 18 Jourdon Bryan                55 Summerville       1:16.43    1:18.28   1 
 19 Jordan Lomax                 10 Columbia Expr     1:14.25    1:18.39   3 
 20 Andrew Resnick               10 Rockville Str     1:14.52    1:19.90   2 
 21 James Corgill                55 Mt Pleasant       1:20.27    1:20.19   2 
 
Event 52  400 Meter Dash Sub-Bantam Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Derrik Allen                 45 East Cobb-Th      1:07.46    1:06.81   10   
  2 Coleman Mitchell             13 Triangle Cham     1:10.34    1:10.34    8   
  3 Canaan Lee                   45 Titans            1:13.39    1:12.94    6   
  4 Kendrick Lewis               13 Carolina Eagl     1:13.82    1:13.01    5   
  5 Mitchell Waters              12 VA Unattached     1:13.25    1:14.06    4   
  6 Cameron Coleman              13 Durham Stride     1:13.67    1:14.93    3   
  7 Tyler Waters                 12 VA Unattached     1:13.81    1:15.02    2   
  8 Quavian White                55 G'Vegas RR        1:12.15    1:16.03    1   
 
Event 53  800 Meter Run Sub-Bantam Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Coleman Mitchell             13 Triangle Cham     2:51.54    2:44.12   10   
  2 Cameron Coleman              13 Durham Stride     2:54.45    2:51.22    8   
  3 Tyler Waters                 12 VA Unattached     2:50.97    2:51.40    6   
  4 Robinson Davis               10 Citi Track Cl     2:54.68    2:51.62    5   
  5 Blake Humphrey               12 Central Virgi     3:04.58    2:56.08    4   
  6 Tyler Walton                 45 Boys & Girls      2:56.21    2:57.24    3   
  7 William Simmons              10 Hummingbird T     3:01.53    2:57.79    2   
  8 Joachim El-Masry             10 Rockville Str     3:04.51    2:57.82    1   
  9 Kimball Tyler                10 Firebirds Ath     3:01.96    3:00.25  
 10 Noah Spencer                 55 Mt Pleasant       2:58.56    3:00.58  
 11 Leslie Boney                 13 Junior Stride     3:02.46    3:05.69  
 12 Palmer Haigler               55 Mt Pleasant       3:09.90    3:08.14  
 13 Noah Mosley                  13 Charlotte Fli     3:03.39    3:10.76  
 14 Benjamin Fayssoux            55 Mt Pleasant       3:09.94    3:11.02  
 15 Myles Speller                13 Triangle Cham     3:02.86    3:12.40  
 16 Benjamin Jordan              45 Kennworth Tr      3:11.39    3:13.81  
 17 Shatorius Scott              45 Baldwin Coun      3:13.41    3:17.74  
 18 Caleb Rollins                45 Quicksilver       3:23.47    3:18.69  
 19 Daniel Quezada               55 Greer Allstar     3:06.08    3:25.45  
 20 Tommelik Ward-Rowe           12 Henrico Pacer     3:32.78    3:42.27  
 21 Jahray Moore                 12 Henrico Pacer     4:24.94    4:07.81  
 
Event 54  1500 Meter Run Sub-Bantam Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Coleman Mitchell             13 Triangle Cham     5:47.54    5:41.81   10   
  2 Noah Spencer                 55 Mt Pleasant       5:43.78    5:47.96    8   
  3 Blake Humphrey               12 Central Virgi     6:07.39    6:03.91    6   
  4 Jevon Leonard                45 New Birth Tr      6:26.90    6:11.31    5   
  5 Palmer Haigler               55 Mt Pleasant       6:27.14    6:11.40    4   
  6 Benjamin Jordan              45 Kennworth Tr      6:37.82    6:15.10    3   
  7 Benjamin Fayssoux            55 Mt Pleasant       6:29.78    6:20.31    2   
  8 Decker Barborek              10 Fpyc Cheetahs     6:01.13    6:21.14    1   
  9 Nate Pane                    10 PV Unattached     6:26.54    6:21.16  
 10 Nathaniel Sanborn            13 Fay. Flyers       6:18.25    6:29.43  
 11 Brady Hamill                 45 Peachtree Ci      6:36.14    6:46.14  
 12 Tyler Knepshield             12 VA Unattached     7:16.37    6:59.34  
 13 Tommelik Ward-Rowe           12 Henrico Pacer     6:50.95    7:07.84  
 14 Caleb Rollins                45 Quicksilver       6:46.15    7:14.41  
 15 Eric Jones                   10 DC Parks and      7:32.34    7:45.07  
 
Event 56  4x100 Meter Relay Sub-Bantam Boys
============================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 45 Baldwin County Jets  'A'                       1:01.81    1:01.50Q  2 
     1) Brenden Robertson               2) Tecoreon Adside Bland          
     3) Leon Roach                      4) Jatavious Harris               
  2 13 Track Xplosion  'A'                            1:04.78    1:05.41Q  1 
     1) Izaiah Houston                  2) Timon Edelen                   
     3) Randolph Ross                   4) Justin Leaston                 
  3 10 Firebirds Athletic Club  'A'                   1:04.22    1:03.86Q  2 
     1) Norval Black                    2) Ja'ren Holmes                  
     3) Jarred Holmes                   4) Kimball Tyler                  
  4 10 Rockville Striders Youth Tr  'A'               1:03.59    1:05.44Q  1 
     1) Joachim El-Masry                2) Victor Muresan                 
     3) Kevin Neal                      4) Andrew Resnick                 
  5 10 Glenarden TC  'A'                              1:04.52    1:05.38q  2 
     1) Cary Beverly                    2) Larry Colbert                  
     3) Judson Tallandier               4) Reynold Walbrook               
  6 10 DC Parks and Recreation  'A'                   1:08.92    1:06.24q  1 
     1) Brandon Jones                   2) Davanta Davis                  
     3) Aidan Link                      4) Archie Russ                    
  7 55 Greer Allstars  'A'                            1:06.16    1:07.38q  2 
     1) Tobias Bennett                  2) Chance Pride                   
     3) Daniel Quezada                  4) Ta'Meric Williams              
  8 55 Summerville Storm  'A'                         1:04.87    1:07.99q  1 
     1) Brodie Blanton                  2) Jalen Bussey                   
     3) Lindberg Ancrum                 4) Darius Bowens                  
  9 13 Triangle Champions Track Cl  'A'               1:07.91    1:08.24   2 
     1) Isaiah Thomas                   2) Tyrell Baldwin                 
     3) Myles Speller                   4) Jalen Mcnair                   
 10 10 New Wave TC  'A'                               1:10.81    1:12.92   1 
     1) Kobe Pringle                    2) Amon Smith                     
     3) Tyeron Tolson                   4) Gregory Young                  
 -- 55 G'Vegas Road Runners  'A'                      1:02.96         DQ   1  Out of Zone
     1) Quavian White                   2) Jame' Elrod                    
     3) Jaquez Johnson                  4) Nicholas McElveen              
 
Event 56  4x100 Meter Relay Sub-Bantam Boys
================================================================================
    Team                                              Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 55 G'Vegas Road Runners  'A'                                 1:01.47   10   
     1) Quavian White                   2) Jame' Elrod                    
     3) Jaquez Johnson                  4) Nicholas McElveen              
  2 45 Baldwin County Jets  'A'                       1:01.50    1:02.04    8   
     1) Brenden Robertson               2) Tecoreon Adside Bland          
     3) Leon Roach                      4) Jatavious Harris               
  3 10 Firebirds Athletic Club  'A'                   1:03.86    1:03.39    6   
     1) Norval Black                    2) Ja'ren Holmes                  
     3) Jarred Holmes                   4) Kimball Tyler                  
  4 13 Track Xplosion  'A'                            1:05.41    1:04.72    5   
     1) Izaiah Houston                  2) Timon Edelen                   
     3) Randolph Ross                   4) Justin Leaston                 
  5 10 Glenarden TC  'A'                              1:05.38    1:05.41    4   
     1) Cary Beverly                    2) Larry Colbert                  
     3) Judson Tallandier               4) Reynold Walbrook               
  6 55 Greer Allstars  'A'                            1:07.38    1:05.44    3   
     1) Tobias Bennett                  2) Chance Pride                   
     3) Daniel Quezada                  4) Ta'Meric Williams              
  7 10 Rockville Striders Youth Tr  'A'               1:05.44    1:06.32    2   
     1) Joachim El-Masry                2) Victor Muresan                 
     3) Kevin Neal                      4) Andrew Resnick                 
  8 10 DC Parks and Recreation  'A'                   1:06.24    1:10.15    1   
     1) Brandon Jones                   2) Davanta Davis                  
     3) Aidan Link                      4) Archie Russ                    
 
Event 57  4x400 Meter Relay Sub-Bantam Boys
============================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 45 Baldwin County Jets  'A'                       5:35.62    5:35.62Q  2 
     1) Brenden Robertson               2) Gary Moore                     
     3) Shatorius Scott                 4) Leon Roach                     
  2 13 Carolina Eagles Track & Fie  'A'               5:36.11    5:36.11Q  1 
     1) Bryan Egerton                   2) Nyseem Smiley                  
     3) Eric Haddock                    4) Jacob Irving                   
  3 10 Firebirds Athletic Club  'A'                   5:37.03    5:37.03Q  1 
     1) Norval Black                    2) Kimball Tyler                  
     3) Donald Davis                    4) Shai Neal                      
  4 10 Glenarden TC  'A'                              5:39.54    5:39.54Q  2 
     1) Cary Beverly                    2) Donnell River-Jordan           
     3) Larry Colbert                   4) Reynold Walbrook               
  5 10 DC Parks and Recreation  'A'                   5:42.43    5:42.43q  2 
     1) Brandon Jones                   2) Davanta Davis                  
     3) Donnell Milligan                4) Ja-Del Morrison                
  6 10 New Wave TC  'A'                               6:09.62    6:09.62q  1 
     1) JaVon Carter                    2) Amon Smith                     
     3) Tyrae Steele                    4) Tyeron Tolson                  
 
Event 57  4x400 Meter Relay Sub-Bantam Boys
================================================================================
    Team                                              Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 10 Firebirds Athletic Club  'A'                   5:37.03    5:10.04   10   
     1) Norval Black                    2) Kimball Tyler                  
     3) Donald Davis                    4) Shai Neal                      
  2 10 DC Parks and Recreation  'A'                   5:42.43    5:25.16    8   
     1) Brandon Jones                   2) Davanta Davis                  
     3) Donnell Milligan                4) Ja-Del Morrison                
  3 45 Baldwin County Jets  'A'                       5:35.62    5:27.21    6   
     1) Brenden Robertson               2) Gary Moore                     
     3) Shatorius Scott                 4) Leon Roach                     
  4 13 Carolina Eagles Track & Fie  'A'               5:36.11    5:33.48    5   
     1) Bryan Egerton                   2) Nyseem Smiley                  
     3) Eric Haddock                    4) Jacob Irving                   
  5 10 Glenarden TC  'A'                              5:39.54    5:43.01    4   
     1) Cary Beverly                    2) Donnell River-Jordan           
     3) Larry Colbert                   4) Reynold Walbrook               
  6 10 New Wave TC  'A'                               6:09.62    6:11.41    3   
     1) JaVon Carter                    2) Amon Smith                     
     3) Tyrae Steele                    4) Tyeron Tolson                  
 
Event 59  Long Jump Sub-Bantam Boys
=====================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Derrik Allen                 45 East Cobb-Th        3.72m      3.65m   2.6  10   
  2 Cedric Harris                13 G'Boro Blazer       3.73m      3.53m   0.8   8   
  3 Jacoby Pinckney              55 Spartanburg         3.24m      3.38m   0.9   6   
  4 Kendrick Lewis               13 Carolina Eagl       3.26m      3.32m   NWI   5   
  5 Trent Trammell               45 Sapphire Tra        3.15m      3.26m   1.6   4   
  6 Khafre Brown                 13 Charlotte Fli       3.35m      3.25m   0.8   3   
  7 James Corgill                55 Mt Pleasant         3.20m      3.24m   0.1   2   
  8 Ryan Thomas                  12 Loudon Track        2.77m      3.23m   2.3   1   
  9 Noah Spencer                 55 Mt Pleasant         3.03m      3.08m   1.9 
 10 Darius Bowens                55 Summerville         3.09m      3.04m   2.1 
 10 Branden Pierce               13 Carolina Eagl       2.98m      3.04m   1.9 
 12 Blake Humphrey               12 Central Virgi       2.98m      3.01m   1.9 
 13 Kevin Neal                   10 Rockville Str       3.23m      2.94m   0.9 
 13 Dan Land                     45 Ruff Riders         3.12m      2.94m   1.4 
 15 Ricky N Council, IV          13 NC Unattached       3.12m      2.87m   0.7 
 
Event 60  Shot Put Sub-Bantam Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Brandon Robertson            45 Baldwin Coun        4.96m      5.83m   10   
  2 Brodie Blanton               55 Summerville         4.99m      5.61m    8   
  3 X'Zavier McFadden            13 Durham Stride       4.60m      5.35m    6   
  4 Tyrell Baldwin               13 Triangle Cham       4.73m      5.21m    5   
  5 Tobias Bennett               55 Greer Allstar       4.25m      5.13m    4   
  6 Rodney Oldham                55 Summerville         4.53m      4.88m    3   
  7 Phileke Holland              10 Glenarden TC        3.84m      4.68m    2   
  8 William Jordan               13 Track Xplosio       4.71m      4.64m    1   
  9 Roman Mitchell               13 Carolina Eagl       4.24m      4.51m  
 10 Samuel Dudley                45 Walton Youth        4.89m      4.18m  
 11 Austin Kreb                  10 Chantilly You       2.89m      3.45m  
 
Event 61  Javelin Throw Sub-Bantam Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Timon Edelen                 13 Track Xplosio      20.28m     21.11m   10   
  2 Reid Schulz                  45 Alpharetta Y       18.35m     20.83m    8   
  3 James Corgill                55 Mt Pleasant        20.43m     19.36m    6   
  4 Roman Mitchell               13 Carolina Eagl      17.90m     17.06m    5   
  5 Gadi Purcell                 10 DC Parks and       13.72m     15.47m    4   
  6 William Jordan               13 Track Xplosio      14.75m     15.18m    3   
  7 Benjamin Fayssoux            55 Mt Pleasant        13.29m     14.47m    2   
  8 Nicholas Robinson            55 Mt Pleasant        13.39m     14.29m    1   
  9 Brandon Robertson            45 Baldwin Coun       12.37m     13.43m  
 10 Phileke Holland              10 Glenarden TC        9.88m     12.41m  
 11 X'Zavier McFadden            13 Durham Stride      15.03m     12.20m  
 12 Corley Cheeks                55 Palmetto T&F       12.41m      9.96m  
 13 William Brown                45 Walton Youth        9.24m      9.28m  
 14 Thomas Woodruff              10 Cavalier Cav        8.34m      8.33m  
 
Event 100  100 Meter Dash Bantam Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Latrease Magwood             45 Jaguar Track        14.61      13.87Q  1.7  4 
  2 Edricka Taylor               45 Ruff Riders         14.40      13.91Q  2.0  1 
  3 Alexys Taylor                12 Blazing Stars       13.80      14.24Q  1.0  2 
  4 Desire Brown                 13 Cape Fear           14.93      14.53Q  0.1  3 
  5 Cha'Mia Rothwell             13 Durham Stride       14.39      13.95q  2.0  1 
  6 Amel Duggins                 10 Glenarden TC        14.12      14.01q  1.7  4 
  7 Sydney Jenkins               13 Track Eastern       14.65      14.27q  1.0  2 
  8 Breanne Bygrave              13 Junior Stride       14.84      14.33q  1.0  2 
  9 Heather Wilson               13 Fay. Cumberla       15.00      14.59   1.7  4 
  9 Jada Bolston                 45 Baldwin Coun        14.62      14.59   0.1  3 
 11 Caitlan Tate                 45 Titans              14.01      14.66   0.1  3 
 12 Taylor Hall                  45 Ruff Riders         15.06      14.71   2.0  1 
 13 Kiara Howard                 10 Hummingbird T       15.06      14.82   2.0  1 
 14 Aniyah Terry                 55 Greer Allstar       15.27      14.84   1.0  2 
 15 Hillary Givens               55 QuickStriders       15.73      15.25   2.0  1 
 16 Kennedy Dennis               55 QuickStriders       15.37      15.39   0.1  3 
 17 Chadaja Ellison              12 Central Virgi       15.99      15.40   1.0  2 
 18 Tsashai Lord                 10 Bowwie Tracks       15.13      15.42   1.7  4 
 19 Michaela McAuley             55 Summerville         15.80      15.55   1.7  4 
 20 Aaliyah DeVeaux              55 Summerville         15.90      15.56   0.1  3 
 21 Thailiah Travers             10 Cobra Track C       15.14      15.83   0.1  3 
 22 Kayla Tisdale                12 Central Virgi       16.14      16.01   1.0  2 
 23 Amaya Jemmott                12 Central Virgi       15.60      16.14   2.0  1 
 24 Kori-Madisyn Blount          12 N-Motion Trac       15.46      16.19   1.7  4 
 
Event 100  100 Meter Dash Bantam Girls
=====================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Latrease Magwood             45 Jaguar Track        13.87      14.38  -1.4  10   
  2 Amel Duggins                 10 Glenarden TC        14.01      14.39  -1.4   8   
  3 Alexys Taylor                12 Blazing Stars       14.24      14.49  -1.4   6   
  4 Edricka Taylor               45 Ruff Riders         13.91      14.52  -1.4   5   
  5 Cha'Mia Rothwell             13 Durham Stride       13.95      14.55  -1.4   4   
  6 Sydney Jenkins               13 Track Eastern       14.27      14.72  -1.4   3   
  7 Desire Brown                 13 Cape Fear           14.53      14.80  -1.4   2   
  8 Breanne Bygrave              13 Junior Stride       14.33      14.83  -1.4   1   
 
Event 101  200 Meter Dash Bantam Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Jaylah Bailey                45 Baldwin Coun        30.09      28.84Q  2.3  4 
  2 Sydney Jenkins               13 Track Eastern       29.27      28.96Q  1.4  2 
  3 Jessica Watkins              45 New Birth Tr        29.06      29.00Q  2.0  1 
  4 Chanin Scott                 13 Charlotte Fli       30.30      29.21Q  1.7  3 
  5 Shellbi Chapman              13 Carolina Eagl       29.03      28.94q  2.3  4 
  6 Sydney Holmes                45 New Birth Tr        29.25      29.03q  1.4  2 
  7 Caitlan Tate                 45 Titans              28.98      29.26q  1.7  3 
  8 Brandi Myles                 45 Victory Thor        30.85      29.85q  1.4  2 
  9 Desire Brown                 13 Cape Fear           30.43      30.04   1.7  3 
 10 Amel Duggins                 10 Glenarden TC        29.78      30.19   2.0  1 
 11 Breanne Bygrave              13 Junior Stride       30.44      30.42   2.3  4 
 12 Kiara Howard                 10 Hummingbird T       31.27      30.59   2.0  1 
 13 Daija Black                  10 Firebirds Ath       31.39      31.08   2.3  4 
 14 Taylor Parker                10 New Wave TC         31.22      31.13   1.4  2 
 15 Hillary Givens               55 QuickStriders       33.56      31.77   1.4  2 
 16 Kennedy Dennis               55 QuickStriders       33.66      31.84   2.0  1 
 17 Chadaja Ellison              12 Central Virgi       32.85      31.90   2.0  1 
 18 Carless Terry                55 Greenwood Y         32.83      32.52   2.3  4 
 19 Annabell'e Workman           55 Greer Allstar       33.68      32.84   2.3  4 
 20 Kori-Madisyn Blount          12 N-Motion Trac       32.38      33.46   1.7  3 
 21 Mercedes Clark               12 Central Virgi       34.23      33.57   1.7  3 
 22 Michaela McAuley             55 Summerville         33.15      33.65   1.4  2 
 23 Amaya Jemmott                12 Central Virgi       31.40      35.27   1.7  3 
 24 Diya Robinson                12 Hotchkiss Eag       35.69      35.45   1.7  3 
 -- Alexys Taylor                12 Blazing Stars       30.50         DQ   2.0  1 
 
Event 101  200 Meter Dash Bantam Girls
=====================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Shellbi Chapman              13 Carolina Eagl       28.94      29.26  -2.7  10   
  2 Caitlan Tate                 45 Titans              29.26      29.31  -2.7   8   
  3 Jaylah Bailey                45 Baldwin Coun        28.84      29.37  -2.7   6   
  4 Jessica Watkins              45 New Birth Tr        29.00      29.42  -2.7   5   
  5 Chanin Scott                 13 Charlotte Fli       29.21      29.96  -2.7   4   
  6 Sydney Jenkins               13 Track Eastern       28.96      30.00  -2.7   3   
  7 Brandi Myles                 45 Victory Thor        29.85      30.21  -2.7   2   
  8 Sydney Holmes                45 New Birth Tr        29.03      30.39  -2.7   1   
 
Event 102  400 Meter Dash Bantam Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Shellbi Chapman              13 Carolina Eagl     1:04.52    1:04.58Q  3 
  2 Sydney Jenkins               13 Track Eastern     1:05.67    1:05.55Q  2 
  3 Jessica Watkins              45 New Birth Tr      1:07.09    1:06.25Q  1 
  4 Chanin Scott                 13 Charlotte Fli     1:06.88    1:06.49q  1 
  5 Desire Brown                 13 Cape Fear         1:10.71    1:07.93q  3 
  6 Jameeka Middlebrooks         45 Villa Rica T      1:10.09    1:09.39q  2 
  7 Stephanie Davis              10 Firebirds Ath     1:12.38    1:11.44q  1 
  8 Jalah Butler                 45 Ruff Riders       1:12.96    1:11.61q  3 
  9 Alexa McAnally               10 Southwestern      1:13.77    1:11.93   1 
 10 Brandi Myles                 45 Victory Thor      1:11.56    1:11.95   1 
 11 Kayla Robbins                10 Glenarden TC      1:10.62    1:13.74   3 
 12 Breanne Bygrave              13 Junior Stride     1:11.27    1:13.80   2 
 13 Destiny Black                10 Firebirds Ath     1:13.12    1:14.14   2 
 14 Lindsay Lewis                10 Glenarden TC      1:12.68    1:14.38   3 
 15 Monony Gilliam               55 Greer Allstar     1:17.76    1:17.94   3 
 16 Kori-Madisyn Blount          12 N-Motion Trac     1:16.20    1:20.22   2 
 17 Carless Terry                55 Greenwood Y       1:20.53    1:23.44   3 
 
Event 102  400 Meter Dash Bantam Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Shellbi Chapman              13 Carolina Eagl     1:04.58    1:03.43   10   
  2 Chanin Scott                 13 Charlotte Fli     1:06.49    1:04.14    8   
  3 Sydney Jenkins               13 Track Eastern     1:05.55    1:04.18    6   
  4 Desire Brown                 13 Cape Fear         1:07.93    1:05.81    5   
  5 Jessica Watkins              45 New Birth Tr      1:06.25    1:09.65    4   
  6 Stephanie Davis              10 Firebirds Ath     1:11.44    1:09.85    3   
 
Event 103  800 Meter Run Bantam Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Chanin Scott                 13 Charlotte Fli     2:46.80    2:41.29   10   
  2 Sophie El-Masry              10 Rockville Str     2:48.21    2:44.48    8   
  3 Sydney Holmes                45 New Birth Tr      2:50.82    2:44.78    6   
  4 Maryah Nasir                 12 Asheville         2:59.47    2:49.05    5   
  5 Chimari Allen                45 East Cobb-Th      2:50.88    2:49.75    4   
  6 Bryana Ferrell               12 Central Virgi     2:50.92    2:49.83    3   
  7 Erica Denham                 10 Fpyc Cheetahs     2:52.27    2:50.55    2   
  8 Eboni Roberson               13 Carolina Eagl     2:53.30    2:52.86    1   
  9 Monea Collins                10 Glenarden TC      3:00.31    2:52.90  
 10 Rachel Greaney               10 McLean Youth      3:00.06    2:59.76  
 11 Dameece Neal                 10 New Wave TC       2:56.75    3:01.77  
 12 Annamarie Gluhosky           55 Summerville       3:11.32    3:02.69  
 13 Molly Palmer                 13 CC Pacers         2:57.21    3:04.19  
 14 Makaela Johnson              13 Triangle Cham     3:03.84    3:04.56  
 15 Chloe Satzger                55 Mt Pleasant       3:20.74    3:27.54  
 
Event 104  1500 Meter Run Bantam Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Maryah Nasir                 12 Asheville         5:49.92    5:35.17   10   
  2 Erica Denham                 10 Fpyc Cheetahs     6:00.45    5:45.66    8   
  3 Eboni Roberson               13 Carolina Eagl     5:49.04    5:47.71    6   
  4 Monea Collins                10 Glenarden TC      5:55.32    5:54.62    5   
  5 Rachel Greaney               10 McLean Youth      5:57.22    5:57.83    4   
  6 Parker Paige Boline          45 Newroc Rocke      6:05.57    6:00.79    3   
  7 Rachel Sigler                45 GA Unattached     5:59.36    6:01.47    2   
  8 syllia newstead              10 Rockville Str     5:54.86    6:02.94    1   
  9 Breanna Thomas               10 Cavalier Cav      6:10.34    6:03.12  
 10 Jocelyn Brown                45 Walton Youth      6:10.45    6:03.41  
 11 Bryana Ferrell               12 Central Virgi     6:07.67    6:04.52  
 12 Azari'El Wilson              13 Carolina Eagl     6:22.87    6:08.63  
 13 Annamarie Gluhosky           55 Summerville       6:12.85    6:21.41  
 14 Kristin Fairey               55 Mt Pleasant       6:19.73    6:21.62  
 15 Sarah Sullivan               13 Carolina Elit     6:01.44    6:26.43  
 16 Jasmine Davis                13 Rocky Mount P     6:11.55    6:34.95  
 17 Amanda Ellenburg             55 Summerville       6:53.02    7:09.87  
 
Event 105  1500 Meter Race Walk Bantam Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Tiye Badal                   10 DC Parks and     11:52.10   10:34.94   10   
  2 Kamryn Brinson               45 East Cobb-Th     12:00.00   10:38.39    8   
  3 Anna Hunter                  55 Seneca Blazer    12:34.54   11:51.33    6   
  4 Deonna Cherry                10 DC Parks and     13:06.13   13:34.93    5   
 
Event 106  4x100 Meter Relay Bantam Girls
============================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 13 Durham Striders TC  'A'                          57.89      57.55Q  2 
     1) Kayla Moore                     2) Cha'Mia Rothwell               
     3) Bryana Saunders                 4) Jamilah Wright                 
  1 45 Ruff Riders  'A'                                 57.14      57.55Q  3 
     1) Jalah Butler                    2) Taylor Hall                    
     3) Yo'Era Jones                    4) Edricka Taylor                 
  3 10 Glenarden TC  'A'                              1:00.33      58.31Q  1 
     1) Lindsay Lewis                   2) Amel Duggins                   
     3) Arianna Davis                   4) Kayla Robbins                  
  4 45 Baldwin County Jets  'A'                       1:01.18      58.63q  3 
     1) Jada Bolston                    2) Jaylah Bailey                  
     3) Shakeria Collins                4) Greg'Neiccia MacDonald         
  5 45 Baldwin County Jets  'B'                       1:03.81      59.64q  3 
     1) Brittany Trawick                2) Natassja Lumpkin               
     3) Variah Calhoun                  4) Zykeria Williams               
  6 12 Central Virginia T&F Club  'A'                 1:04.61    1:00.77q  3 
     1) Mercedes Clark                  2) Chadaja Ellison                
     3) Bryana Ferrell                  4) Amaya Jemmott                  
  7 55 Greer Allstars  'A'                            1:03.38    1:02.58q  1 
     1) Monony Gilliam                  2) Alexis Robertson               
     3) Aniyah Terry                    4) Annabell'e Workman             
  8 10 New Wave TC  'A'                               1:03.23    1:02.86q  1 
     1) Jahdelyn Bagley                 2) Dhani Baker                    
     3) Taylor Parker                   4) Dai'ja Vaughan                 
  9 10 Glenarden TC  'B'                              1:03.78    1:03.45   2 
     1) Sydney Campbell                 2) Cameron Wilcher                
     3) Christina Robinson              4) Tanija Moore                   
 10 13 Track Xplosion  'A'                            1:01.85    1:03.68   3 
     1) Makayla Sutton                  2) Kameron Strong                 
     3) Kellsie Whitehead               4) Kai Crutchfield                
 11 45 Jaguar  'A'                                    1:00.32    1:04.38   1 
     1) Lauren Epps                     2) Latrease Magwood               
     3) Khalaylah Joseph                4) Maya Carter                    
 12 55 Summerville Storm  'A'                                    1:06.05   2 
     1) Aaliyah DeVeaux                 2) Jade Jordan                    
     3) Michaela McAuley                4) LoMare McPherson               
 13 13 Carolina Eagles Track & Fie  'A'               1:09.94    1:19.18   1 
     1) Lucy Conley                     2) Aysha Valentin                 
     3) Kelsie Hembrick                 4) Dallas Ray                     
 -- 13 Triangle Champions Track Cl  'A'               1:03.17         DQ   2  Out of Zone
 -- 10 Firebirds Athletic Club  'A'                   1:00.47         DQ   2  illegal pass
     1) Daija Black                     2) Destiny Black                  
     3) Stephanie Davis                 4) Chantelle Winchester           
 
Event 106  4x100 Meter Relay Bantam Girls
================================================================================
    Team                                              Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 45 Ruff Riders  'A'                                 57.55      56.91   10   
     1) Jalah Butler                    2) Taylor Hall                    
     3) Yo'Era Jones                    4) Edricka Taylor                 
  2 45 Baldwin County Jets  'A'                         58.63      57.62    8   
     1) Jada Bolston                    2) Jaylah Bailey                  
     3) Shakeria Collins                4) Greg'Neiccia MacDonald         
  3 10 Glenarden TC  'A'                                58.31      58.29    6   
     1) Lindsay Lewis                   2) Amel Duggins                   
     3) Alayah Hightower                4) Kayla Robbins                  
  4 13 Durham Striders TC  'A'                          57.55      58.44    5   
     1) Kayla Moore                     2) Cha'Mia Rothwell               
     3) Bryana Saunders                 4) Jamilah Wright                 
  5 45 Baldwin County Jets  'B'                         59.64      58.61    4   
     1) Brittany Trawick                2) Natassja Lumpkin               
     3) Variah Calhoun                  4) Zykeria Williams               
  6 12 Central Virginia T&F Club  'A'                 1:00.77    1:01.21    3   
     1) Mercedes Clark                  2) Chadaja Ellison                
     3) Bryana Ferrell                  4) Kayla Tisdale                  
  7 10 New Wave TC  'A'                               1:02.86    1:01.75    2   
     1) Jahdelyn Bagley                 2) Dhani Baker                    
     3) Taylor Parker                   4) Dai'ja Vaughan                 
  8 55 Greer Allstars  'A'                            1:02.58    1:02.83    1   
     1) Monony Gilliam                  2) Alexis Robertson               
     3) Aniyah Terry                    4) Annabell'e Workman             
 
Event 107  4x400 Meter Relay Bantam Girls
============================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 45 Ruff Riders  'A'                               4:53.33    4:49.32Q  2 
     1) Jalah Butler                    2) Yo'Era Jones                   
     3) Taylor Hall                     4) Tralen Price                   
  2 45 Voices of Faith  'A'                           5:04.71    5:00.27Q  1 
     1) Serenity Douglas                2) Ansley Goode                   
     3) Mikayla Jordan                  4) Timberly Molden                
  3 10 Rockville Striders Youth Tr  'A'               5:11.59    5:03.81Q  1 
     1) Julia Walsh                     2) Sierra Cherie                  
     3) Naimah Sutton                   4) Sophie El-Masry                
  4 45 Baldwin County Jets  'A'                       5:09.29    5:07.57Q  2 
     1) Shakeria Collins                2) Jalecia Franklin               
     3) TaQuanjah Roach                 4) Zykeria Williams               
  5 10 Glenarden TC  'A'                              5:12.60    5:07.30q  1 
  6 10 Firebirds Athletic Club  'A'                   5:16.06    5:08.31q  2 
     1) Stephanie Davis                 2) Daija Black                    
     3) Destiny Black                   4) Chantelle Winchester           
  7 10 New Wave TC  'A'                               5:18.43    5:15.55q  1 
     1) Jazmyn Johnson                  2) Dameece Neal                   
     3) Raeshawn Parker                 4) Taylor Parker                  
  8 55 Greer Allstars  'A'                            5:31.68    5:22.94q  2 
     1) Monony Gilliam                  2) Alexis Robertson               
     3) Aniyah Terry                    4) Annabell'e Workman             
  9 13 Triangle Champions Track Cl  'A'               5:31.52    5:33.93   1 
     1) Myiesha Beasley                 2) Kiana Dumas                    
     3) Akera Toomer                    4) Destini Gilliam                
 10 10 New Wave TC  'B'                               5:16.30    5:54.48   2 
     1) Dhani Baker                     2) Angel Resper                   
     3) Dai'ja Vaughan                  4) Aijah Walters                  
 -- 13 Carolina Eagles Track & Fie  'A'               5:09.26         DQ   2  Broke Early
     1) Shellbi Chapman                 2) Breanne Lee                    
     3) Eboni Roberson                  4) Azari'El Wilson                
 
Event 107  4x400 Meter Relay Bantam Girls
================================================================================
    Team                                              Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 45 Ruff Riders  'A'                               4:49.32    4:46.93   10   
     1) Jalah Butler                    2) Yo'Era Jones                   
     3) Taylor Hall                     4) Tralen Price                   
  2 45 Voices of Faith  'A'                           5:00.27    4:51.88    8   
     1) Serenity Douglas                2) Ansley Goode                   
     3) Mikayla Jordan                  4) Timberly Molden                
  3 10 Firebirds Athletic Club  'A'                   5:08.31    5:07.26    6   
     1) Stephanie Davis                 2) Daija Black                    
     3) Destiny Black                   4) Chantelle Winchester           
  4 55 Greer Allstars  'A'                            5:22.94    5:10.76    5   
     1) Monony Gilliam                  2) Alexis Robertson               
     3) Aniyah Terry                    4) Annabell'e Workman             
  5 10 Glenarden TC  'A'                              5:07.30    5:17.33    4   
     1) Lindsay Lewis                   2) Monea Collins                  
     3) Kayla Robbins                   4) Alayah Hightower               
  6 10 Rockville Striders Youth Tr  'A'               5:03.81    5:19.29    3   
     1) Julia Walsh                     2) Sierra Cherie                  
     3) Naimah Sutton                   4) Sophie El-Masry                
  7 10 New Wave TC  'A'                               5:15.55    5:20.12    2   
     1) Jazmyn Johnson                  2) Dameece Neal                   
     3) Raeshawn Parker                 4) Taylor Parker                  
  8 45 Baldwin County Jets  'A'                       5:07.57    5:38.91    1   
     1) Shakeria Collins                2) Jalecia Franklin               
     3) TaQuanjah Roach                 4) Zykeria Williams               
 
Event 108  High Jump Bantam Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cha'Mia Rothwell             13 Durham Stride       1.27m      1.27m   10   
  2 Celine Winfield              13 Sandhills           1.16m      1.12m    8   
  3 Kate Morris                  13 Sandhills           1.06m      1.07m    6   
  4 Kai Crutchfield              13 Track Xplosio       1.11m      1.02m    5   
  5 Merkyia Floyd                13 Cape Fear           1.06m      0.97m    2.50
  5 Jade Jordan                  55 Summerville         1.01m      0.97m    2.50
  5 Olivia Reeves                45 Sequoyah            0.87m      0.97m    2.50
  5 Alexis North                 45 Carrollton P        1.02m      0.97m    2.50
  9 Chloe Satzger                55 Mt Pleasant         1.01m      0.92m  
 -- Tsashai Lord                 10 Bowwie Tracks       1.05m         NH  
 
Event 109  Long Jump Bantam Girls
=====================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Caylin Stinson               13 Hickory City        3.75m      3.94m   NWI  10   
  2 Kayla Moore                  13 Durham Stride       4.03m      3.92m   NWI   8   
  3 Amber Conyers                10 The 747 Track       3.61m      3.80m   NWI   6   
  4 Jade Jordan                  55 Summerville         3.38m      3.75m   NWI   5   
  5 Jameeka Middlebrooks         45 Villa Rica T        3.73m      3.73m   NWI   4   
  6 Torri Weathers               13 Track Eastern       3.94m      3.66m   NWI   3   
  7 Sophie El-Masry              10 Rockville Str       3.39m      3.60m   NWI   2   
  8 Mary Leigh Amerein           45 Walton Youth        3.60m      3.50m   NWI   1   
  9 Kellsie Whitehead            13 Track Xplosio       3.65m      3.28m   NWI 
 10 Crysta-Lynn Francis          45 White Lightn        3.19m      3.23m   NWI 
 11 Jada Bolston                 45 Baldwin Coun        3.64m      3.21m   NWI 
 11 Julia Cash                   45 Bremen City         3.41m      3.21m   NWI 
 11 Ariana Phillips              10 PV Unattached       3.24m      3.21m   NWI 
 14 Braxton Wright               13 Upper Room          3.70m      3.20m   NWI 
 15 Annamarie Gluhosky           55 Summerville         3.26m      3.15m   NWI 
 16 Kyla Harris                  10 Cobra Track C       3.13m      3.06m   NWI 
 17 Taylor Cheeks                55 Palmetto T&F        2.84m      3.03m   NWI 
 18 Jessica Vos                  10 Rockville Str       2.89m      2.98m   NWI 
 19 Lacey Thompson               55 Cougar TC           3.03m      2.86m   NWI 
 19 Destiny Walker               55 Seneca Blazer       2.88m      2.86m   NWI 
 21 Kayla Tisdale                12 Central Virgi       3.13m      2.81m   NWI 
 22 Mercedes Clark               12 Central Virgi       3.09m      2.48m   NWI 
 23 Courtney Jefferson           12 Hotchkiss Eag       2.30m      1.54m   NWI 
 
Event 110  Shot Put 6 lb. Bantam Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Khayla Dawson                13 Charlotte Fli       7.88m      7.83m   10   
  2 Tyanna Freshwater            13 Mid-City X-Pr       6.76m      7.52m    8   
  3 Narah Mallory                13 Carolina Elit       5.89m      6.84m    6   
  4 Carisma Holland              55 Seneca Glider       6.04m      6.79m    5   
  5 Sara Dixson                  55 Summerville         6.44m      6.49m    4   
  6 Kamryn Brinson               45 East Cobb-Th        6.37m      6.42m    3   
  7 Mary Leigh Amerein           45 Walton Youth        5.84m      5.94m    2   
  8 Bailey Watkins               13 Cape Fear           5.90m      5.76m    1   
  9 Chimari Allen                45 East Cobb-Th        5.33m      5.54m  
 10 Alexis Robertson             55 Greer Allstar       4.95m      5.40m  
 11 Hannah Wubbenhorst           13 Triangle Cham       5.70m      5.38m  
 12 Lacie Johnson                45 Walton Youth        6.01m      5.35m  
 13 Jada Antoine                 10 Hummingbird T       4.10m      4.67m  
 14 Joleyah Cohen                55 Spartanburg         4.29m      4.34m  
 15 Rajean Wallace               12 N-Motion Trac       3.53m      4.25m  
 
Event 111  Javelin Throw 300g Bantam Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Khayla Dawson                13 Charlotte Fli      22.17m     23.62m   10   
  2 Amber Conyers                10 The 747 Track      21.82m     20.78m    8   
  3 Kamryn Brinson               45 East Cobb-Th       18.75m     20.68m    6   
  4 Cassandra Marotta            13 Track Xplosio      14.60m     17.42m    5   
  5 Jocelyn Brown                45 Walton Youth       16.69m     16.58m    4   
  6 Tameia Morrison              13 Upper Room         12.82m     12.78m    3   
  7 Rajean Wallace               12 N-Motion Trac       9.54m     12.18m    2   
  8 Kaulia Anderson              10 Cavalier Cav       11.78m     11.79m    1   
  9 Sara Dixson                  55 Summerville         9.51m     11.52m  
 10 Olivia Reeves                45 Sequoyah           11.65m     11.25m  
 11 Jada Thomas                  10 Hummingbird T      11.27m      9.65m  
 12 Amanda Ellenburg             55 Summerville         8.88m      9.58m  
 13 Taylor Cheeks                55 Palmetto T&F        7.19m      8.19m  
 14 Crysta-Lynn Francis          45 White Lightn       13.36m      6.94m  
 
Event 112  Triathlon Bantam Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jessica Watkins              45 New Birth Tr          921       1048   10   
  2 Sydney Holmes                45 New Birth Tr         1044        871    8   
  3 Jameeka Middlebrooks         45 Villa Rica T         1004        870    6   
  4 Chimari Allen                45 East Cobb-Th          820        795    5   
  5 Khayla Dawson                13 Charlotte Fli                    794    4   
  6 Celine Winfield              13 Sandhills                        644    3   
  7 Alaina McCracken             10 Lightning Ru                     627    2   
  8 Cydnee Scott                 10 Full Speed At                    571    1   
  9 Melayna Harley               10 Full Speed At                    317  
 10 Jada Antoine                 10 Hummingbird T                    168  
 11 Kimani Atkinson              13 Track Xplosio                     92  
 
Event 112  Triathlon: #1 Shot Put Bantam Girls Triathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Khayla Dawson                13 Charlotte Fli         7.65m     377
  2 Jessica Watkins              45 New Birth Tr          6.08m     276
  3 Jameeka Middlebrooks         45 Villa Rica T          5.78m     257
  4 Chimari Allen                45 East Cobb-Th          5.25m     224
  5 Celine Winfield              13 Sandhills             5.17m     219
  6 Alaina McCracken             10 Lightning Ru          4.48m     176
  7 Cydnee Scott                 10 Full Speed At         4.46m     175
  8 Jada Antoine                 10 Hummingbird T         4.33m     167
  9 Sydney Holmes                45 New Birth Tr          3.98m     145
 10 Jalah Butler                 45 Ruff Riders           3.90m     140
 11 Melayna Harley               10 Full Speed At         3.13m      93
 12 Kimani Atkinson              13 Track Xplosio         3.08m      90
 
Event 112  Triathlon: #2 High Jump Bantam Girls Triathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Celine Winfield              13 Sandhills             1.21m     321
  2 Jessica Watkins              45 New Birth Tr          1.16m     275
  2 Jalah Butler                 45 Ruff Riders           1.16m     275
  2 Sydney Holmes                45 New Birth Tr          1.16m     275
  5 Chimari Allen                45 East Cobb-Th          1.11m     231
  5 Cydnee Scott                 10 Full Speed At         1.11m     231
  7 Jameeka Middlebrooks         45 Villa Rica T          1.06m     188
  8 Khayla Dawson                13 Charlotte Fli         1.01m     149
  9 Alaina McCracken             10 Lightning Ru          0.96m     111
 10 Melayna Harley               10 Full Speed At         0.86m      46
 11 Jada Antoine                 10 Hummingbird T         0.76m       1
 11 Kimani Atkinson              13 Track Xplosio         0.76m       1
 
Event 112  Triathlon: #3 200 Meter Dash Bantam Girls Triathlon
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Jessica Watkins              45 New Birth Tr          29.79   0.4  1    497
  2 Sydney Holmes                45 New Birth Tr          30.45  -0.3  2    451
  3 Jameeka Middlebrooks         45 Villa Rica T          30.84  -0.3  2    425
  4 Alaina McCracken             10 Lightning Ru          32.19   0.4  1    340
  4 Chimari Allen                45 East Cobb-Th          32.19   0.4  1    340
  6 Khayla Dawson                13 Charlotte Fli         33.46   0.4  1    268
  7 Melayna Harley               10 Full Speed At         35.28   0.4  1    178
  8 Cydnee Scott                 10 Full Speed At         35.59  -0.3  2    165
  9 Celine Winfield              13 Sandhills             37.12  -0.3  2    104
 10 Kimani Atkinson              13 Track Xplosio         41.92  -0.3  2      1
 11 Jada Antoine                 10 Hummingbird T         46.56  -0.3  2 
 
Event 150  100 Meter Dash Bantam Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Cedric Lynch                 45 Cheetahs            13.75      13.67Q -0.6  2 
  2 Devine Russell               10 Glenarden TC        13.98      13.72Q +0.0  3 
  3 Austin Connor                55 PalmettoSpeed       14.16      13.87Q -1.6  1 
  4 Kearis Jackson               45 Peach Valley        14.19      13.92q -0.6  2 
  5 Dylan Peebles                13 Carolina Elit       14.58      14.00q +0.0  3 
  6 Darrel Render                45 East Cobb-Th        13.85      14.09q -1.6  1 
  7 Isaac Oliver                 10 Ebenezer Roya       14.27      14.13q +0.0  3 
  8 Jacory Benson                55 Seneca Blazer       14.45      14.20q -0.6  2 
  9 Caleb Jordan                 10 Cavalier Cav        14.30      14.22  +0.0  3 
 10 Braxton Westfield            55 Greer Allstar       14.36      14.25  -1.6  1 
 11 Raymond Jackson              45 Sapphire Tra        14.43      14.30  -0.6  2 
 12 Nakil Tolliver               55 Summerville         14.20      14.35  -1.6  1 
 13 Saije Sharkey                45 Titans              14.13      14.37  +0.0  3 
 14 Najee Reams                  13 Durham Stride       14.57      14.41  +0.0  3 
 15 Issac Bennett                55 Greer Allstar       14.51      14.43  -1.6  1 
 15 Malcom Harley                10 Full Speed At       14.18      14.43  -0.6  2 
 17 Dyami Brown                  13 Charlotte Fli       14.73      14.44  -0.6  2 
 18 Brent Carroll                13 Charlotte Fli       14.70      14.76  -1.6  1 
 19 Terrance  Jr. Gray           12 Hotchkiss Eag       15.29      15.17  -1.6  1 
 
Event 150  100 Meter Dash Bantam Boys
=====================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Cedric Lynch                 45 Cheetahs            13.67      13.78  -1.2  10   
  2 Devine Russell               10 Glenarden TC        13.72      13.90  -1.2   8   
  3 Austin Connor                55 PalmettoSpeed       13.87      13.93  -1.2   6   
  4 Kearis Jackson               45 Peach Valley        13.92      14.11  -1.2   5   
  5 Darrel Render                45 East Cobb-Th        14.09      14.13  -1.2   4   
  6 Dylan Peebles                13 Carolina Elit       14.00      14.34  -1.2   3   
  7 Jacory Benson                55 Seneca Blazer       14.20      14.53  -1.2   2   
  8 Isaac Oliver                 10 Ebenezer Roya       14.13      14.55  -1.2   1   
 
Event 151  200 Meter Dash Bantam Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Cedric Lynch                 45 Cheetahs            27.92      27.68Q  2.1  2 
  2 Troy Pride                   55 Greer Allstar       28.89      27.85Q  2.6  1 
  3 Kearis Jackson               45 Peach Valley        28.64      28.07Q  2.6  3 
  4 Austin Connor                55 PalmettoSpeed       29.35      28.17q  2.1  2 
  5 Braxton Westfield            55 Greer Allstar       29.66      28.46q  2.6  1 
  6 Isaac Oliver                 10 Ebenezer Roya       29.42      28.73q  2.6  3 
  7 Dylan Peebles                13 Carolina Elit       29.40      28.82q  2.1  2 
  8 Delano Davis                 10 Glenarden TC        29.91      28.93q  2.1  2 
  9 Raymond Jackson              45 Sapphire Tra        29.47      29.01   2.6  1 
 10 Gabriel Montague             13 Carolina Eagl       29.35      29.11   2.6  3 
 11 Oluwatoniloba Adewole        10 Hummingbird T       30.26      29.35   2.6  3 
 12 Saije Sharkey                45 Titans              29.92      29.53   2.6  3 
 13 D'Marco Jackson              55 Spartanburg         30.67      29.64   2.6  3 
 14 Christian Campbell           10 Rockville Str       29.71      29.66   2.6  3 
 15 Najee Reams                  13 Durham Stride       29.33      29.76   2.6  1 
 16 Malcom Harley                10 Full Speed At       29.83      30.15   2.1  2 
 17 Martin Mangram               45 Titans              30.35      30.27   2.1  2 
 18 Nakil Tolliver               55 Summerville         30.62      30.45   2.1  2 
 19 Johnathan Spencer            13 Track Xplosio       30.02      30.49   2.6  1 
 20 Brent Carroll                13 Charlotte Fli       29.94      31.23   2.6  1 
 21 Terrance  Jr. Gray           12 Hotchkiss Eag       31.69      32.52   2.6  1 
 
Event 151  200 Meter Dash Bantam Boys
=====================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Troy Pride                   55 Greer Allstar       27.85      27.42   0.2  10   
  2 Cedric Lynch                 45 Cheetahs            27.68      27.45   0.2   8   
  3 Kearis Jackson               45 Peach Valley        28.07      28.24   0.2   6   
  4 Austin Connor                55 PalmettoSpeed       28.17      28.31   0.2   5   
  5 Dylan Peebles                13 Carolina Elit       28.82      29.11   0.2   4   
  6 Braxton Westfield            55 Greer Allstar       28.46      29.12   0.2   3   
  7 Isaac Oliver                 10 Ebenezer Roya       28.73      29.19   0.2   2   
 
Event 152  400 Meter Dash Bantam Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Troy Pride                   55 Greer Allstar     1:04.25    1:04.33Q  3 
  2 Jeremy Joyner                45 Running Pant      1:06.21    1:05.08Q  2 
  3 Tyrie Turner                 55 Mt Pleasant       1:05.96    1:05.35Q  1 
  4 Davis Wilson                 45 East Cobb-Th      1:06.24    1:05.13q  3 
  5 Christian Campbell           10 Rockville Str     1:06.92    1:06.17q  2 
  6 Angelo Childs                10 The 747 Track     1:07.36    1:06.39q  1 
  7 Ivory Johnson                10 Glenarden TC      1:07.12    1:06.54q  1 
  8 Tyrese Kelly                 13 Sandhills         1:07.50    1:06.88q  2 
  9 D'Marco Jackson              55 Spartanburg       1:09.83    1:07.24   1 
 10 Kearis Jackson               45 Peach Valley      1:05.69    1:07.59   2 
 11 Brandon Gibson               13 Carolina Elit     1:08.11    1:07.65   3 
 12 Gabriel Montague             13 Carolina Eagl     1:08.47    1:07.78   3 
 13 Markel Thomas                55 Greer Allstar     1:10.23    1:10.11   2 
 14 Kenneth Smith                55 Spartanburg       1:11.68    1:11.05   3 
 15 Martin Mangram               45 Titans            1:09.60    1:11.64   2 
 16 Madison Daniel               13 Triangle Cham     1:11.46    1:12.66   3 
 -- Trevon McArn                 13 Track Xplosio     1:06.67         DQ   3 
 -- Oluwatoniloba Adewole        10 Hummingbird T     1:06.07         DQ   1  Out of Lane
 
Event 152  400 Meter Dash Bantam Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Troy Pride                   55 Greer Allstar     1:04.33    1:03.22   10   
  2 Davis Wilson                 45 East Cobb-Th      1:05.13    1:03.33    8   
  3 Jeremy Joyner                45 Running Pant      1:05.08    1:03.39    6   
  4 Tyrese Kelly                 13 Sandhills         1:06.88    1:05.54    5   
  5 Tyrie Turner                 55 Mt Pleasant       1:05.35    1:06.36    4   
  6 Angelo Childs                10 The 747 Track     1:06.39    1:06.38    3   
  7 Ivory Johnson                10 Glenarden TC      1:06.54    1:06.46    2   
  8 Christian Campbell           10 Rockville Str     1:06.17    1:09.02    1   
 
Event 153  800 Meter Run Bantam Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Nijel Hunt                   13 Durham Stride     2:33.10    2:28.83   10   
  2 Spencer Dodds                13 Durham Stride     2:34.31    2:29.26    8   
  3 Sierra Hendrix-Williams      45 East Cobb-Th      2:31.92    2:29.65    6   
  4 Trevon McArn                 13 Track Xplosio     2:37.88    2:36.20    5   
  5 Angelo Childs                10 The 747 Track     2:35.94    2:38.41    4   
  6 Davis Wilson                 45 East Cobb-Th      2:38.00    2:38.46    3   
  7 Eric Martin                  10 Cobra Track C     2:40.84    2:39.36    2   
  8 Brandon Gibson               13 Carolina Elit     2:42.10    2:40.05    1   
  9 Jacob Harr                   13 Fay. Flyers       2:38.02    2:40.86  
 10 Stephen Gillette             55 Summerville       2:47.32    2:41.42  
 11 Parker Nail                  45 Peachtree Ci      2:47.30    2:44.40  
 12 Ta'von Sessoms               12 N-Motion Trac     2:49.25    2:46.79  
 13 Khalfani Green               45 Quicksilver       2:37.98    2:47.11  
 14 Jackson Ellenburg            55 Summerville       2:50.21    2:47.52  
 15 Amani Richburg               55 QuickStriders     2:49.99    2:47.82  
 16 Michael Jessup               55 Mt Pleasant       3:01.83    2:50.28  
 17 Shareek Branch               10 Glenarden TC      2:50.05    2:51.60  
 18 Justin Davis                 10 Glenarden TC      2:44.53    2:51.72  
 19 Joshua Wagner                10 PV Unattached     2:47.76    2:52.44  
 20 Jarrett Penn                 45 Voices of Fa      2:47.24    2:52.71  
 21 Christopher Collins          12 Henrico Pacer     2:52.39    3:07.89  
 
Event 154  1500 Meter Run Bantam Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Nijel Hunt                   13 Durham Stride     5:10.13    5:07.75   10   
  2 Spencer Dodds                13 Durham Stride     5:10.06    5:08.41    8   
  3 Kenneth Rowe                 10 PV Unattached     5:21.20    5:15.13    6   
  4 Jacob Harr                   13 Fay. Flyers       5:28.80    5:20.71    5   
  5 Eric Martin                  10 Cobra Track C     5:21.48    5:24.00    4   
  6 Evan Simmons                 45 Baldwin Coun      5:51.66    5:31.18    3   
  7 Stephen Gillette             55 Summerville       5:39.32    5:31.95    2   
  8 Christopher Turner           13 Upper Room        5:35.71    5:31.97    1   
  9 Jackson Ellenburg            55 Summerville       5:36.97    5:36.00  
 10 Zachary Walker               13 Hickory City      5:45.94    5:41.74  
 11 Ta'von Sessoms               12 N-Motion Trac     5:45.24    5:43.69  
 12 Harrison Holden              45 Walton Youth      5:38.48    5:44.36  
 13 Joshua Wagner                10 PV Unattached     5:49.65    5:48.42  
 14 Michael Jessup               55 Mt Pleasant       6:01.77    5:48.71  
 15 Jaylen Wilhoit               10 Cobra Track C     5:55.73    5:50.33  
 16 Cameo Wilkerson              45 Boys & Girls      5:38.34    5:51.26  
 17 Chase Loveless               45 Peachtree Ci      5:48.96    5:54.95  
 18 Kyle Knepshield              12 VA Unattached     5:50.28    5:57.13  
 19 Noah Liles                   45 Bremen City       5:41.32    6:00.40  
 20 Christopher Collins          12 Henrico Pacer     5:47.16    6:01.56  
 21 Amani Richburg               55 QuickStriders     5:40.94    6:02.74  
 22 Walter Carey                 55 Mt Pleasant       6:14.19    6:05.07  
 
Event 155  1500 Meter Race Walk Bantam Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kenneth Carroll              10 DC Parks and     12:09.57   10:55.99   10   
  2 Titus Bennett                55 Greer Allstar    11:31.12   12:02.66    8   
 
Event 156  4x100 Meter Relay Bantam Boys
============================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 55 Greer Allstars  'A'                              56.47      55.72Q  1 
     1) Braxton Westfield               2) Markel Thomas                  
     3) Troy Pride                      4) Issac Bennett                  
  2 45 East Cobb  'A'                                   56.02      56.21Q  2 
     1) Nolan Edmonds                   2) Sierra Hendrix-Williams        
     3) Davis Wilson                    4) Darrel Render                  
  3 10 Glenarden TC  'A'                                56.60      55.75Q  1 
     1) Justin Davis                    2) Devine Russell                 
     3) Ivory Johnson                   4) Delano Davis                   
  4 55 Seneca Blazers  'A'                              58.42      58.32Q  2 
     1) Jacory Benson                   2) Delonte' Simpson               
     3) Jermaine Davis                  4) Cameron Harrison               
  5 13 Charlotte Flights TC  'A'                        58.14      58.46q  2 
     1) Dyami Brown                     2) Brent Carroll                  
     3) Darrius Harris                  4) Christopher Reid               
  6 10 Glenarden TC  'B'                                59.50      59.34q  1 
     1) Ari Wilson                      2) Jubril Hall-Robinson           
     3) Daniel Jones                    4) Shareek Branch                 
  7 10 Cavalier Cavalette TC  'A'                     1:00.46      59.44q  2 
     1) William Luckey                  2) Jaylen Marks                   
     3) Jevon Wilson                    4) James Warner                   
  8 13 Fayetteville Flyers  'A'                         59.79    1:00.55q  1 
     1) Donyae' McLucas                 2) Deijan Whitfield-Browning      
     3) Jacory Hill                     4) Cyier Foy                      
  9 55 Summerville Storm  'A'                         1:02.82    1:02.20   2 
     1) Nakil Tolliver                  2) Jourdain Hooks                 
     3) Damien Anderson                 4) Reginald Basley                
 10 45 Baldwin County Jets  'A'                       1:01.29    1:03.89   1 
     1) KeAndre Bolston                 2) Shareez Hamm                   
     3) Jenar Reynolds                  4) Gabriy'el Phillip              
 -- 13 Carolina Eagles Track & Fie  'A'               1:05.69        DNF   1 
     1) Reggale Hartsfield              2) Stanley Randolph               
     3) Jesse Sweeney                   4) Leo Crudup                     
 -- 10 Full Speed Athletics  'A'                      1:01.61         DQ   1  Early exchange
     1) Jahre Fish                      2) Kevin Byrd                     
     3) AJ Tyson                        4) Naasir Watkins                 
 
Event 156  4x100 Meter Relay Bantam Boys
================================================================================
    Team                                              Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 55 Greer Allstars  'A'                              55.72      55.02   10   
     1) Braxton Westfield               2) Markel Thomas                  
     3) Troy Pride                      4) Issac Bennett                  
  2 10 Glenarden TC  'A'                                55.75      55.32    8   
     1) Justin Davis                    2) Devine Russell                 
     3) Ivory Johnson                   4) Delano Davis                   
  3 55 Seneca Blazers  'A'                              58.32      58.11    6   
     1) Jacory Benson                   2) Delonte' Simpson               
     3) Jermaine Davis                  4) Cameron Harrison               
  4 13 Charlotte Flights TC  'A'                        58.46      58.22    5   
     1) Dyami Brown                     2) Brent Carroll                  
     3) Darrius Harris                  4) Christopher Reid               
  5 10 Glenarden TC  'B'                                59.34      59.06    4   
     1) Ari Wilson                      2) Jubril Hall-Robinson           
     3) Daniel Jones                    4) Shareek Branch                 
  6 13 Fayetteville Flyers  'A'                       1:00.55    1:00.68    3   
     1) Donyae' McLucas                 2) Deijan Whitfield-Browning      
     3) Jacory Hill                     4) Cyier Foy                      
 -- 45 East Cobb  'A'                                   56.21         DQ   Out Of Zone 3
     1) Nolan Edmonds                   2) Sierra Hendrix-Williams        
     3) Davis Wilson                    4) Darrel Render                  
 -- 10 Cavalier Cavalette TC  'A'                       59.44         DQ   Out of Zone 1
     1) William Luckey                  2) Jaylen Marks                   
     3) Jevon Wilson                    4) James Warner                   
 
Event 157  4x400 Meter Relay Bantam Boys
============================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 10 Glenarden TC  'A'                              4:40.13    4:34.23Q  2 
     1) Justin Davis                    2) Ivory Johnson                  
     3) Shareek Branch                  4) Devine Russell                 
  2 10 Glenarden TC  'B'                              4:45.34    4:51.08Q  1 
     1) Ari Wilson                      2) Jeremiah Vega                  
     3) Jubril Hall-Robinson            4) Delano Davis                   
  3 13 Durham Striders TC  'A'                        4:51.21    4:34.54Q  2 
     1) Spencer Dodds                   2) Najee Reams                    
     3) James Carrington III            4) Nijel Hunt                     
  4 10 The 747 Track Club  'A'                        4:58.39    4:56.25Q  1 
     1) Booker Clark                    2) Jordan Marshall                
     3) Cory Brooks                     4) Angelo Childs                  
  5 10 Cobra Track Club  'A'                          5:09.65    4:59.14q  2 
     1) Jelani Black                    2) Eric Martin                    
     3) Brian McMullen                  4) Gionni Terrell                 
  6 13 Carolina Eagles Track & Fie  'A'               5:09.63    5:02.03q  1 
     1) Haki Bradley                    2) Zachary Barco                  
     3) Donovan Parker                  4) Gabriel Montague               
  7 45 Quicksilver  'A'                               4:56.98    5:02.37q  2 
     1) Malilk Adams                    2) Trev'r Brown-Bush              
     3) Marquez Burdette                4) Khalfani Green                 
  8 45 Baldwin County Jets  'A'                       5:10.52    5:03.44q  2 
     1) Evan Simmons                    2) Gabriy'el Phillip              
     3) Shareez Hamm                    4) Ty're Robertson                
 -- 13 Carolina Eagles Track & Fie  'B'               5:38.97         DQ   1  Exchanged Early
     1) Emmanuel Buie                   2) Jacob Hargraves                
     3) Solomon McQueen                 4) Naseem Robinson                
 
Event 157  4x400 Meter Relay Bantam Boys
================================================================================
    Team                                              Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 10 Glenarden TC  'A'                              4:34.23    4:31.53   10   
     1) Justin Davis                    2) Ivory Johnson                  
     3) Shareek Branch                  4) Devine Russell                 
  2 13 Durham Striders TC  'A'                        4:34.54    4:32.22    8   
     1) Spencer Dodds                   2) Najee Reams                    
     3) James Carrington III            4) Nijel Hunt                     
  3 10 Glenarden TC  'B'                              4:51.08    4:43.22    6   
     1) Ari Wilson                      2) Jeremiah Vega                  
     3) Jubril Hall-Robinson            4) Delano Davis                   
  4 10 The 747 Track Club  'A'                        4:56.25    4:53.49    5   
     1) Booker Clark                    2) Jordan Marshall                
     3) Cory Brooks                     4) Angelo Childs                  
  5 13 Carolina Eagles Track & Fie  'A'               5:02.03    4:56.53    4   
     1) Haki Bradley                    2) Zachary Barco                  
     3) Donovan Parker                  4) Gabriel Montague               
  6 45 Quicksilver  'A'                               5:02.37    5:00.28    3   
     1) Malilk Adams                    2) Trev'r Brown-Bush              
     3) Marquez Burdette                4) Khalfani Green                 
  7 10 Cobra Track Club  'A'                          4:59.14    5:04.95    2   
     1) Jelani Black                    2) Eric Martin                    
     3) Brian McMullen                  4) Gionni Terrell                 
  8 45 Baldwin County Jets  'A'                       5:03.44    5:13.71    1   
     1) Evan Simmons                    2) Gabriy'el Phillip              
     3) Shareez Hamm                    4) Ty're Robertson                
 
Event 158  High Jump Bantam Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Malik Jones                  45 Sequoyah            1.26m      1.27m   10   
  2 Jeremy Joyner                45 Running Pant        1.21m      1.22m    8   
  3 Michael Jessup               55 Mt Pleasant         1.16m      1.17m    6   
  4 Ricky Council, III           13 NC Unattached       1.16m      1.12m    5   
  5 Daniel Roth                  45 Track Monkey        1.11m      1.12m    4   
  6 Zach Troyan                  55 Summerville         1.01m      1.07m    2.50
  6 Tyrie Turner                 55 Mt Pleasant         1.21m      1.07m    2.50
  8 Samuel Lemon                 55 Mt Pleasant         1.11m      1.02m    1   
  9 Zane Hodges                  45 East Cobb-Th        1.06m      0.97m  
  9 Corban Strother              13 Charlotte Fli       1.11m      0.97m  
  9 Dathan Williams              45 Baldwin Coun        0.96m      0.97m  
  9 Derek Puryear                13 G'Boro Pacese       1.06m      0.97m  
 -- Reginald Basley              55 Summerville         1.11m         NH  
 
Event 159  Long Jump Bantam Boys
=====================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Darrel Render                45 East Cobb-Th        4.68m      4.57m   1.1  10   
  2 Cedric Lynch                 45 Cheetahs            4.66m      4.44m   2.2   8   
  3 Issac Bennett                55 Greer Allstar       3.76m      4.23m  -0.3   6   
  4 Dylan Peebles                13 Carolina Elit       4.17m      4.21m  -1.1   5   
  5 Tyson Spears                 45 PT Elite Tra        4.33m      4.09m  +0.0   4   
  6 Malcom Harley                10 Full Speed At       3.98m      4.07m   1.3   3   
  7 David Thompson               10 Bowwie Tracks       3.64m      4.04m  +0.0   2   
  8 Jermaine Davis               55 Seneca Blazer       4.01m      3.91m   0.2   1   
  9 Tyrie Turner                 55 Mt Pleasant         4.01m      3.89m   1.3 
  9 Dreysan Johnson              13 Track Xplosio       4.08m      3.89m  +0.0 
 11 Johnathan Spencer            13 Track Xplosio       4.18m      3.88m  -1.7 
 12 Nicquan Ramsey               55 Seneca Blazer       3.87m      3.87m   2.7 
 13 Sierra Hendrix-Williams      45 East Cobb-Th        4.36m      3.86m  +0.0 
 14 Ricky Council, III           13 NC Unattached       3.91m      3.82m   0.1 
 15 Delonte' Simpson             55 Seneca Blazer       3.93m      3.81m   1.6 
 16 Maximilian Fox               10 Bowwie Tracks       3.79m      3.69m  -0.2 
 17 Terrance  Jr. Gray           12 Hotchkiss Eag       3.41m      3.50m   1.7 
 18 Gregory Lucas-Roscoe         10 Cavalier Cav        3.50m      3.02m   1.9 
 
Event 160  Shot Put 6 lb. Bantam Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Livingston Morris            45 Etowah              8.05m      9.40m   10   
  2 Ali Robinson                 45 Villa Rica T        7.02m      7.64m    8   
  3 Austin Embrack               10 Glenarden TC        6.84m      7.49m    6   
  4 Joshua Harrison              13 Greensboro Ch       6.57m      7.23m    4.50
  4 Jack Hazel                   55 Summerville         6.44m      7.23m    4.50
  6 Jaylen Laws                  13 Triangle Cham       6.12m      6.86m    3   
  7 Maximilian Fox               10 Bowwie Tracks       6.43m      6.70m    2   
  8 William Norman               45 Walton Youth        7.08m      6.55m    1   
  9 Jesse Sweeney                13 Carolina Eagl       6.15m      6.49m  
 10 Arik Smith                   10 Citi Track Cl       5.80m      6.14m  
 11 Michael Gale                 13 Charlotte Fli       5.39m      5.96m  
 12 Damien Anderson              55 Summerville         6.79m      5.83m  
 13 Bryant Jones                 10 DC Parks and        5.17m      5.80m  
 14 Matthew Norton               55 Mt Pleasant         5.07m      4.99m  
 15 Titus Bennett                55 Greer Allstar       5.33m      4.89m  
 16 Walter Carey                 55 Mt Pleasant         3.45m      3.57m  
 
Event 161  Javelin Throw 300g Bantam Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Livingston Morris            45 Etowah             35.96m     38.56m   10   
  2 Derrion Rakestraw            45 Sequoyah           29.36m     32.03m    8   
  3 Austin Embrack               10 Glenarden TC       20.67m     23.96m    6   
  4 Arik Smith                   10 Citi Track Cl      19.10m     23.58m    5   
  5 David Thompson               10 Bowwie Tracks      25.30m     22.92m    4   
  6 Daniel Roth                  45 Track Monkey       21.50m     21.50m    3   
  7 Donovan Addison              13 Track Xplosio      21.28m     21.28m    2   
  8 John Serger                  10 McLean Youth       23.14m     21.02m    1   
  9 Mac Warwick                  13 G'Boro Pacese      22.08m     19.04m  
 10 Jack Hazel                   55 Summerville        13.61m     18.89m  
 11 Eric Clay                    45 Voices of Fa       19.55m     18.27m  
 12 Etrona Woods                 55 Seneca Blazer      16.74m     17.94m  
 13 Walter Carey                 55 Mt Pleasant        18.19m     16.00m  
 14 Jesse Sweeney                13 Carolina Eagl      19.62m     14.90m  
 15 Ali Robinson                 45 Villa Rica T       19.00m     13.19m  
 16 Jackson Ellenburg            55 Summerville        15.78m     12.91m  
 
Event 162  Triathlon Bantam Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jeremy Joyner                45 Running Pant                     715   10   
  2 Livingston Morris            45 Etowah                484        517    8   
  3 Tyrie Turner                 55 Mt Pleasant                      500    6   
  4 Derek Puryear                13 G'Boro Pacese                    495    5   
  5 Bryant Jones                 10 DC Parks and                     458    4   
  6 Daniel Roth                  45 Track Monkey          348        385    3   
  7 Cameo Wilkerson              45 Boys & Girls          341        347    2   
  8 Devyn Kreb                   10 Chantilly You                    313    1   
  9 Breylan Waters               45 Carrollton P          275        245  
 10 Jahre Fish                   10 Full Speed At                    227  
 11 Tyrell Baldwin               13 Triangle Cham                    177  
 12 AJ Tyson                     10 Full Speed At                    134  
 
Event 162  Triathlon: #1 Shot Put Bantam Boys Triathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Livingston Morris            45 Etowah                8.14m     375
  2 Jeremy Joyner                45 Running Pant          6.50m     278
  3 Derek Puryear                13 G'Boro Pacese         6.10m     255
  4 Devyn Kreb                   10 Chantilly You         6.08m     253
  5 Bryant Jones                 10 DC Parks and          6.07m     253
  6 Jahre Fish                   10 Full Speed At         5.63m     227
  7 Tyrie Turner                 55 Mt Pleasant           5.39m     213
  8 Daniel Roth                  45 Track Monkey          4.98m     190
  9 Tyrell Baldwin               13 Triangle Cham         4.75m     177
 10 Cameo Wilkerson              45 Boys & Girls          4.71m     174
 11 Breylan Waters               45 Carrollton P          4.49m     162
 12 AJ Tyson                     10 Full Speed At         3.98m     133
 
Event 162  Triathlon: #2 High Jump Bantam Boys Triathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jeremy Joyner                45 Running Pant          1.25m     218
  2 Daniel Roth                  45 Track Monkey          1.20m     188
  3 Tyrie Turner                 55 Mt Pleasant           1.15m     159
  4 Bryant Jones                 10 DC Parks and          1.05m     105
  4 Evan Simmons                 45 Baldwin Coun          1.05m     105
  4 Livingston Morris            45 Etowah                1.05m     105
  7 Cameo Wilkerson              45 Boys & Girls          1.00m      81
  7 Derek Puryear                13 G'Boro Pacese         1.00m      81
  9 Breylan Waters               45 Carrollton P          0.95m      59
  9 Devyn Kreb                   10 Chantilly You         0.95m      59
 -- Tyrell Baldwin               13 Triangle Cham            NH  
 -- Jahre Fish                   10 Full Speed At            NH  
 -- AJ Tyson                     10 Full Speed At            NH  
 
Event 162  Triathlon: #3 400 Meter Dash Bantam Boys Triathlon
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Jeremy Joyner                45 Running Pant        1:06.51   1    219
  2 Derek Puryear                13 G'Boro Pacese       1:09.01   2    159
  3 Tyrie Turner                 55 Mt Pleasant         1:10.45   1    128
  4 Bryant Jones                 10 DC Parks and        1:11.93   1    100
  5 Cameo Wilkerson              45 Boys & Girls        1:12.39   1     92
  6 Evan Simmons                 45 Baldwin Coun        1:12.40   2     92
  7 Livingston Morris            45 Etowah              1:16.16   1     37
  8 Breylan Waters               45 Carrollton P        1:17.41   2     24
  9 Daniel Roth                  45 Track Monkey        1:19.62   2      7
 10 Devyn Kreb                   10 Chantilly You       1:21.01   2      1
 11 AJ Tyson                     10 Full Speed At       1:21.15   2      1
 12 Jahre Fish                   10 Full Speed At       1:25.58   1 
 13 Tyrell Baldwin               13 Triangle Cham       1:25.78   1 
 
Event 200  100 Meter Dash Midget Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Remel Williams               45 East Cobb-Th        13.02      12.73Q  2.1  2 
  2 Christeen Anyanwu            10 Hummingbird T       12.93      12.93Q  1.1  1 
  3 Courtney Crawford            13 Greensboro Ch       13.49      13.07Q  1.6  3 
  4 Kiaira Jackson               45 GA Unattached       13.60      12.76q  2.1  2 
  5 Jada Wallace                 13 Charlotte Fli       13.38      13.01q  2.1  2 
  6 Alexandria Council           13 Triangle Cham       13.42      13.16q  1.1  1 
  7 Chelsea Crayton              45 Sprint Athle        13.62      13.28q  1.1  1 
  8 Faith Calloway               55 Cougar TC           13.45      13.34q  2.1  2 
  9 Sydnei Murphy                13 NC Unattached       13.92      13.35   1.6  3 
 10 Jasmine Robinson             10 Hummingbird T       13.62      13.36   2.1  2 
 11 Nyambi Shoates               45 Titans              13.43      13.41   1.1  1 
 12 Jacala Reid                  55 PalmettoSpeed       13.83      13.59   1.1  1 
 13 Sidra Morris                 12 Central Virgi       13.67      13.62   1.6  3 
 14 Sydney Holland               13 Durham Stride       13.80      13.63   2.1  2 
 15 Destiny Moore                10 Pikesville Ch       13.58      13.75   1.6  3 
 16 Chelsea Scott                10 Ebenezer Roya       13.88      13.77   1.6  3 
 17 Jheri Fitzgerald             10 The 747 Track       13.80      13.80   1.1  1 
 18 Katrice Hunter               55 Seneca Blazer       13.61      13.87   1.1  1 
 19 Shaqualah Jackson            55 Seneca Blazer       13.86      14.06   2.1  2 
 20 Adrian Ferguson              12 Hotchkiss Eag       15.78      15.21   2.1  2 
 21 Destiny Jefferson            12 Hotchkiss Eag       16.02      15.99   1.1  1 
 
Event 200  100 Meter Dash Midget Girls
=====================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Christeen Anyanwu            10 Hummingbird T       12.93      12.94  -2.4  10   
  2 Remel Williams               45 East Cobb-Th        12.73      13.19  -2.4   8   
  3 Courtney Crawford            13 Greensboro Ch       13.07      13.20  -2.4   6   
  4 Kiaira Jackson               45 GA Unattached       12.76      13.21  -2.4   5   
  5 Alexandria Council           13 Triangle Cham       13.16      13.26  -2.4   4   
  6 Jada Wallace                 13 Charlotte Fli       13.01      13.36  -2.4   3   
  7 Chelsea Crayton              45 Sprint Athle        13.28      13.68  -2.4   2   
 
Event 201  200 Meter Dash Midget Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Darielle Oliver              45 Titans              26.64      26.30Q  1.5  1 
  2 Remel Williams               45 East Cobb-Th        26.75      26.33Q  1.0  2 
  3 Christeen Anyanwu            10 Hummingbird T       26.43      26.43Q  0.4  3 
  4 Randi Bohler                 45 Cheetahs            27.81      26.56q  1.5  1 
  5 Qizeah Jackson               13 Fay. Flyers         27.34      26.88q  0.4  3 
  6 Courtney Crawford            13 Greensboro Ch       28.04      26.91q  1.0  2 
  7 Jada Wallace                 13 Charlotte Fli       27.47      26.95q  1.0  2 
  8 Chelsea Crayton              45 Sprint Athle        27.29      27.16q  1.5  1 
  9 Sydnei Murphy                13 NC Unattached       27.96      27.53   0.4  3 
 10 Faith Calloway               55 Cougar TC           27.36      27.75   1.5  1 
 11 Destiny Moore                10 Pikesville Ch       27.91      27.78   0.4  3 
 12 Jacala Reid                  55 PalmettoSpeed       28.70      27.84   1.5  1 
 13 Maya Grier                   13 Charlotte Fli       27.99      27.96   1.5  1 
 14 Jasmine Robinson             10 Hummingbird T       29.06      28.32   1.0  2 
 15 Briona Shorter               10 New Wave TC         28.70      28.68   0.4  3 
 16 Katrice Hunter               55 Seneca Blazer       28.14      28.80   1.0  2 
 17 Sidra Morris                 12 Central Virgi       28.14      29.00   1.5  1 
 18 Tee'Asiah Vance              55 G'Vegas RR          28.53      29.29   0.4  3 
 19 Adrian Ferguson              12 Hotchkiss Eag       32.32      32.41   1.5  1 
 20 Destiny Jefferson            12 Hotchkiss Eag       33.41      33.07   0.4  3 
 
Event 201  200 Meter Dash Midget Girls
=====================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Christeen Anyanwu            10 Hummingbird T       26.43      26.13  -1.3  10   
  2 Darielle Oliver              45 Titans              26.30      26.71  -1.3   8   
  3 Remel Williams               45 East Cobb-Th        26.33      26.85  -1.3   6   
  4 Randi Bohler                 45 Cheetahs            26.56      26.89  -1.3   5   
  5 Courtney Crawford            13 Greensboro Ch       26.91      27.07  -1.3   4   
  6 Jada Wallace                 13 Charlotte Fli       26.95      27.16  -1.3   3   
  7 Chelsea Crayton              45 Sprint Athle        27.16      27.37  -1.3   2   
  8 Qizeah Jackson               13 Fay. Flyers         26.88      27.82  -1.3   1   
 
Event 202  400 Meter Dash Midget Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Darielle Oliver              45 Titans              58.99      59.82Q  1 
  2 Chelsea Crayton              45 Sprint Athle      1:00.62    1:00.35Q  2 
  3 London Freeland              10 New Wave TC       1:01.06    1:01.21Q  3 
  4 DeJah Jones                  13 NC Unattached     1:01.68    1:00.46q  2 
  5 Lisa-anne Barrow             10 Hummingbird T     1:03.57    1:03.05q  3 
  6 Destiny Moore                10 Pikesville Ch     1:03.18    1:03.28q  2 
  7 Brianna Roberts              55 PalmettoSpeed     1:03.21    1:03.70q  3 
  8 Khalia Boulware              13 Charlotte Fli     1:04.45    1:04.00q  2 
  9 Amber McCrary                45 Baldwin Coun      1:02.97    1:04.16   1 
 10 Jordyn Brown                 13 Durham Stride     1:04.78    1:04.73   1 
 11 Venida Fagan                 45 Voices of Fa      1:02.78    1:04.80   1 
 12 Daria Robinson               13 Durham Stride     1:05.09    1:05.06   2 
 13 Sh'Naiya Chapman             13 Carolina Eagl     1:04.85    1:05.16   1 
 14 Jimmica Yarbrough            10 New Wave TC       1:06.02    1:05.22   3 
 15 Gianni Harper                10 Firebirds Ath     1:06.00    1:06.02   3 
 16 LaSamrae Vondross            55 QuickStriders     1:08.87    1:08.17   1 
 17 Tee'Asiah Vance              55 G'Vegas RR        1:06.72    1:10.55   2 
 18 Taeler Lewis                 55 PalmettoSpeed     1:11.61    1:12.27   2 
 19 Kelsey Heyward               55 G'Vegas RR        1:09.91    1:12.83   1 
 
Event 202  400 Meter Dash Midget Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Darielle Oliver              45 Titans              59.82      58.62   10   
  2 London Freeland              10 New Wave TC       1:01.21      59.15    8   
  3 DeJah Jones                  13 NC Unattached     1:00.46      59.24    6   
  4 Chelsea Crayton              45 Sprint Athle      1:00.35    1:00.00    5   
  5 Lisa-anne Barrow             10 Hummingbird T     1:03.05    1:03.47    4   
  6 Destiny Moore                10 Pikesville Ch     1:03.28    1:03.85    3   
  7 Khalia Boulware              13 Charlotte Fli     1:04.00    1:12.67    2   
 
Event 203  800 Meter Run Midget Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 DeJah Jones                  13 NC Unattached     2:26.98    2:25.98   10   
  2 Eliza Dekker                 13 Durham Stride     2:28.05    2:27.17    8   
  3 London Freeland              10 New Wave TC       2:38.68    2:29.12    6   
  4 Jordan Davis                 10 New Wave TC       2:39.55    2:34.57    5   
  5 Ciarra Millett               13 Fay. Flyers       2:39.16    2:37.39    4   
  6 Kate Sanborn                 13 Fay. Flyers       2:38.90    2:41.56    3   
  7 Lisa-anne Barrow             10 Hummingbird T     2:41.42    2:41.67    2   
  8 Micaiah Palmer               45 Voices of Fa      2:37.55    2:45.50    1   
  9 Dyanna Freeman               45 East Cobb-Th      2:37.72    2:51.85  
 10 Kara Dixon                   55 Palmetto T&F      2:56.46    2:52.74  
 11 Blaike Bibbs                 13 Triangle Cham     2:40.91    2:52.94  
 12 Harriotte Davis              55 Florence TC       2:58.90    3:00.15  
 13 Taeler Lewis                 55 PalmettoSpeed     3:00.65    3:00.19  
 14 Elizabeth Blalock            55 Mt Pleasant       2:46.66    3:01.37  
 
Event 204  1500 Meter Run Midget Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 DeJah Jones                  13 NC Unattached     5:13.69    5:00.13   10   
  2 Eliza Dekker                 13 Durham Stride     5:00.43    5:01.20    8   
  3 Jordan Davis                 10 New Wave TC       5:11.55    5:06.79    6   
  4 Sara Hardin                  45 Walton Youth      5:15.77    5:17.26    5   
  5 Emily Mulhern                10 Lightning Ru      5:36.61    5:25.33    4   
  6 Gabrielle Roth               45 Track Monkey      5:39.06    5:27.53    3   
  7 Ciarra Millett               13 Fay. Flyers       5:21.99    5:28.62    2   
  8 Kate Sanborn                 13 Fay. Flyers       5:27.43    5:34.92    1   
  9 Sarah McCleskey              10 Southwestern      5:30.99    5:36.52  
 10 Lauren Hunt                  13 Durham Stride     5:26.67    5:44.24  
 11 Micaiah Palmer               45 Voices of Fa      5:41.29    5:56.69  
 12 Ninmah Rohan                 45 White Lightn      5:49.20    6:06.32  
 13 Elizabeth Blalock            55 Mt Pleasant       6:01.78    6:12.10  
 14 Kara Dixon                   55 Palmetto T&F      5:49.34    6:13.60  
 15 Bailey Horn                  55 Mt Pleasant       6:25.83    6:13.82  
 16 Caitlyn Fairey               55 Mt Pleasant       6:23.91    6:37.06  
 17 Maya Rawls                   55 Mt Pleasant       6:31.79    6:46.63  
 
Event 205  3000 Meter Run Midget Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Eliza Dekker                 13 Durham Stride    10:44.12   10:55.51   10   
  2 Lauren Hunt                  13 Durham Stride    12:00.81   11:42.69    8   
  3 Sarah McCleskey              10 Southwestern     12:06.36   11:43.48    6   
  4 Kate Sanborn                 13 Fay. Flyers      12:07.42   11:45.81    5   
  5 Emily Mulhern                10 Lightning Ru     12:19.62   12:00.31    4   
  6 Michaela Williams            13 Rocky Mount P    12:30.96   12:23.14    3   
  7 Bailey Horn                  55 Mt Pleasant      13:30.77   13:39.60    2   
  8 Maya Rawls                   55 Mt Pleasant      14:16.65   14:29.81    1   
  9 Zoe Williams                 10 Rockville Str    14:54.63   14:47.30  
 
Event 206  1500 Meter Race Walk Midget Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dyanna Freeman               45 East Cobb-Th     12:00.00   10:01.75   10   
  2 Zawadi Carroll               10 DC Parks and     10:45.15   10:49.17    8   
  3 Faith Logan                  10 DC Parks and     10:47.47   10:49.27    6   
  4 SemaJa Evans                 10 Cavalier Cav     13:04.60   14:06.06    5   
  5 Joy Logan                    10 DC Parks and     12:59.04   15:28.58    4   
 -- Courtney Johnson             45 New Birth Tr     12:00.00         DQ  
 
Event 207  80 Meter Hurdles Midget Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Athena Carpenter             45 Titans              13.09      12.88Q -0.2  2 
  2 Amber Lewis                  45 East Cobb-Th        13.30      13.00Q  1.0  3 
  3 Shanel Burr                  45 East Cobb-Th        13.51      13.47Q -1.2  1 
  4 Sydney Holland               13 Durham Stride       14.45      13.62q -0.2  2 
  5 Hannah Dunston               13 Hurdles First       14.25      13.94q  1.0  3 
  6 Javonne Antoine              10 Hummingbird T       15.28      14.31q -1.2  1 
  7 Nyah Miller                  13 Upper Room          14.22      14.33q -1.2  1 
  8 Venida Fagan                 45 Voices of Fa        14.70      14.39q -0.2  2 
  9 Tabitha Pyatt                10 Woodlawn Trac       15.26      14.76  -1.2  1 
 10 Sarah Lee                    55 Mt Pleasant         16.52      15.77   1.0  3 
 11 Anne Worth                   12 Asheville           16.27      16.05  -0.2  2 
 12 Heather Kimbrell             55 Mt Pleasant         17.28      16.71  -1.2  1 
 13 Jeryne Fish                  10 Full Speed At       16.82      16.72  -1.2  1 
 14 Allyson Chavous              55 Palmetto T&F        18.23      17.48   1.0  3 
 15 Reeves Goettee               55 Summerville         18.65      18.47  -0.2  2 
 16 Danielle Vermilye            55 Palmetto T&F        21.98      20.49  -0.2  2 
 
Event 207  80 Meter Hurdles Midget Girls
=====================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Amber Lewis                  45 East Cobb-Th        13.00      12.92  -2.3  10   
  2 Athena Carpenter             45 Titans              12.88      13.54  -2.3   8   
  3 Shanel Burr                  45 East Cobb-Th        13.47      13.87  -2.3   6   
  4 Sydney Holland               13 Durham Stride       13.62      14.10  -2.3   5   
  5 Nyah Miller                  13 Upper Room          14.33      14.15  -2.3   4   
  6 Hannah Dunston               13 Hurdles First       13.94      14.29  -2.3   3   
  7 Venida Fagan                 45 Voices of Fa        14.39      14.81  -2.3   2   
  8 Javonne Antoine              10 Hummingbird T       14.31      15.20  -2.3   1   
 
Event 208  4x100 Meter Relay Midget Girls
============================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 13 Charlotte Flights TC  'A'                        52.50      52.30Q  1 
     1) Paris Arrington                 2) Maya Grier                     
     3) Jada Wallace                    4) Taylor Weaver                  
  2 45 Titans  'A'                                      52.35      52.77Q  2 
     1) Saleigh Derico                  2) Elisea Jones                   
     3) Mia Phillips                    4) Nyambi Shoates                 
  3 13 Durham Striders TC  'A'                          52.83      52.77Q  1 
     1) Jordyn Brown                    2) Sydney Holland                 
     3) Joy Wright                      4) Tamilia Wright-Bigelow         
  4 13 Charlotte Flights TC  'B'                        53.26      53.10Q  2 
     1) Khalia Boulware                 2) Nakia Foster                   
     3) Destiny Hall                    4) Shelby Ingram                  
  5 45 Baldwin County Jets  'A'                         57.07      54.05q  1 
     1) Shardasia Rockmore              2) Sabrina Miller                 
     3) Amber McCrary                   4) Jacquieria Kelsey              
  6 45 Jaguar  'A'                                      54.55      54.94q  2 
     1) Sousaan Guyton                  2) Deandra Greer                  
     3) Gia Goss                        4) Syndei Phillips                
  7 55 Palmetto Speed  'A'                              55.66      55.21q  2 
     1) Brianna Roberts                 2) Jacala Reid                    
     3) Taeler Lewis                    4) Natasha McKenzie               
  8 10 Firebirds Athletic Club  'A'                     55.14      55.36q  2 
     1) Sephora Grey                    2) Gianni Harper                  
     3) Jo-Shawna Kakou                 4) Alaysha White                  
  9 45 Peach Valley  'A'                                54.75      55.73   1 
     1) Deja Prater                     2) Chyna Wright                   
     3) Alexia Green                    4) Dan Nesia Wright               
 10 55 Spartanburg Striders  'A'                        57.00      55.85   2 
     1) Quade'sha Harris                2) Quantika Greene                
     3) Daijah Surratt                  4) Mia Wright                     
 11 55 Seneca Blazers  'A'                              56.98      56.03   2 
     1) Katrice Hunter                  2) Dreyona Brown                  
     3) Shaqualah Jackson               4) K'Lexis Davis                  
 12 10 Ebenezer Royal Runners  'A'                      55.80      56.73   1 
     1) Kayla Bryant                    2) Leah Lytle                     
     3) Cierra Ore                      4) Chelsea Scott                  
 13 10 Woodlawn Track Pack  'A'                         57.96      56.80   1 
     1) Tabitha Pyatt                   2) Jemiah Ebron                   
     3) Daijona Revell                  4) Elon Woodson                   
 14 13 Triangle Champions Track Cl  'A'                 56.41      57.22   1 
     1) Blaike Bibbs                    2) Alexandria Council             
     3) Brianna Dowd                    4) Kristen Dowd                   
 -- 10 Glenarden TC  'A'                                54.79         DQ   1  Out Of Zone
     1) Ashley Bason                    2) Chandler Bryant                
     3) Imani Matthews                  4) Bryana Williams                
 -- 10 DC Parks and Recreation  'A'                     58.23         DQ   2 
     1) Torshae Davis                   2) Deja Todd                      
     3) Nalo Fauntroy                   4) Zawadi Carroll                 
 
Event 208  4x100 Meter Relay Midget Girls
================================================================================
    Team                                              Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 45 Titans  'A'                                      52.77      51.13   10   
     1) Saleigh Derico                  2) Elisea Jones                   
     3) Mia Phillips                    4) Nyambi Shoates                 
  2 13 Charlotte Flights TC  'A'                        52.30      51.71    8   
     1) Paris Arrington                 2) Maya Grier                     
     3) Jada Wallace                    4) Taylor Weaver                  
  3 13 Durham Striders TC  'A'                          52.77      51.85    6   
     1) Jordyn Brown                    2) Sydney Holland                 
     3) Joy Wright                      4) Tamilia Wright-Bigelow         
  4 13 Charlotte Flights TC  'B'                        53.10      53.13    5   
     1) Khalia Boulware                 2) Nakia Foster                   
     3) Destiny Hall                    4) Shelby Ingram                  
  5 45 Baldwin County Jets  'A'                         54.05      53.82    4   
     1) Shardasia Rockmore              2) Sabrina Miller                 
     3) Amber McCrary                   4) Jacquieria Kelsey              
  6 45 Jaguar  'A'                                      54.94      54.89    3   
     1) Sousaan Guyton                  2) Deandra Greer                  
     3) Gia Goss                        4) Syndei Phillips                
  7 10 Firebirds Athletic Club  'A'                     55.36      55.42    2   
     1) Sephora Grey                    2) Gianni Harper                  
     3) Jo-Shawna Kakou                 4) Alaysha White                  
 
Event 209  4x400 Meter Relay Midget Girls
============================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 10 Hummingbird T&F Club  'A'                      4:27.89    4:19.13Q  1 
     1) Javonne Antoine                 2) Christeen Anyanwu              
     3) Lisa-anne Barrow                4) Xolani Roberts                 
  2 13 Charlotte Flights TC  'A'                      4:33.42    4:23.41Q  2 
     1) Olivia Walker                   2) Khalia Boulware                
     3) Paris Arrington                 4) Taylor Weaver                  
  3 10 New Wave TC  'A'                               4:26.02    4:24.56Q  1 
     1) Jordan Davis                    2) London Freeland                
     3) Jimmica Yarbrough               4) Briona Shorter                 
  4 10 Firebirds Athletic Club  'A'                   4:35.20    4:34.65Q  2 
     1) Anicia Juarez                   2) Jo-Shawna Kakou                
     3) Sephora Grey                    4) Gianni Harper                  
  5 10 Glenarden TC  'A'                              4:36.91    4:35.58q  1 
     1) Ashley Bason                    2) Imani Matthews                 
     3) Bryana Williams                 4) Chandler Bryant                
  6 13 Charlotte Flights TC  'B'                      4:43.06    4:36.64q  1 
     1) Nakia Foster                    2) Tierra Norris                  
     3) Shelby Ingram                   4) Jonetta Tejada                 
  7 13 Carolina Eagles Track & Fie  'A'               4:43.65    4:37.69q  2 
     1) Imani Chapman                   2) Kwanita Muktarian              
     3) Kiara Leach                     4) Chelsea Jones                  
  8 13 Track Xplosion  'A'                            4:43.70    4:40.99q  2 
     1) Victoria Massenburg             2) Chanel Jones                   
     3) Germekia Staten                 4) Jermay Ward                    
  9 45 Jaguar  'A'                                    4:45.39    4:41.41   1 
     1) Charity Fairchild               2) Ashley Epps                    
     3) Syndei Phillips                 4) Taleah Camper                  
 10 45 Baldwin County Jets  'A'                       4:53.30    4:50.56   1 
     1) Gabriel Bolston                 2) Jacquieria Kelsey              
     3) Amber McCrary                   4) Sabrina Miller                 
 -- 10 DC Parks and Recreation  'A'                   5:01.41         DQ   2  Broke Early
     1) Deja Todd                       2) Destinee Davis                 
     3) Kayla Crews                     4) Kela Davis                     
 
Event 209  4x400 Meter Relay Midget Girls
================================================================================
    Team                                              Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 10 Hummingbird T&F Club  'A'                      4:19.13    4:16.94   10   
     1) Javonne Antoine                 2) Christeen Anyanwu              
     3) Lisa-anne Barrow                4) Xolani Roberts                 
  2 10 New Wave TC  'A'                               4:24.56    4:20.30    8   
     1) Jordan Davis                    2) London Freeland                
     3) Jimmica Yarbrough               4) Briona Shorter                 
  3 13 Charlotte Flights TC  'A'                      4:23.41    4:20.55    6   
     1) Olivia Walker                   2) Khalia Boulware                
     3) Paris Arrington                 4) Taylor Weaver                  
  4 13 Charlotte Flights TC  'B'                      4:36.64    4:32.83    5   
     1) Nakia Foster                    2) Tierra Norris                  
     3) Shelby Ingram                   4) Jonetta Tejada                 
  5 10 Firebirds Athletic Club  'A'                   4:34.65    4:35.93    4   
     1) Anicia Juarez                   2) Jo-Shawna Kakou                
     3) Sephora Grey                    4) Gianni Harper                  
  6 10 Glenarden TC  'A'                              4:35.58    4:44.20    3   
     1) Ashley Bason                    2) Imani Matthews                 
     3) Bryana Williams                 4) Chandler Bryant                
  7 13 Track Xplosion  'A'                            4:40.99    4:46.09    2   
     1) Victoria Massenburg             2) Chanel Jones                   
     3) Germekia Staten                 4) Jermay Ward                    
  8 13 Carolina Eagles Track & Fie  'A'               4:37.69    4:46.76    1   
     1) Imani Chapman                   2) Kwanita Muktarian              
     3) Kiara Leach                     4) Chelsea Jones                  
 
Event 210  4x800 Meter Relay Midget Girls
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 10 Glenarden TC  'A'                             11:10.12   11:39.20   10   
     1) Imani Matthews                  2) Deja Johnson                   
     3) Ashley Bason                    4) Chandler Bryant                
  2 13 Carolina Eagles Track & Fie  'A'                         11:50.30    8   
     1) Indigo Sparks                   2) Imani Chapman                  
     3) Sh'Naiya Chapman                4) Kiara Leach                    
  3 10 Full Speed Athletics  'A'                     13:17.58   13:39.97    6   
     1) Jyra Perry                      2) Niyah Hamilton                 
     3) Jeryne Fish                     4) Christyana Wood                
 
Event 211  High Jump Midget Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jordyn Brown                 13 Durham Stride       1.42m      1.42m   10   
  2 Tabitha Pyatt                10 Woodlawn Trac       1.30m      1.37m    8   
  3 Caitlin Corgill              55 Mt Pleasant         1.26m      1.32m    6   
  4 Cassidy Stephenson           13 Cape Fear           1.32m      1.32m    5   
  5 Javonne Antoine              10 Hummingbird T       1.35m      1.32m    4   
  6 Cheyenne Lord                10 Bowwie Tracks       1.35m      1.32m    3   
  7 Qizeah Jackson               13 Fay. Flyers         1.37m      1.27m    1   
  7 Alecia North                 45 Carrollton P        1.27m      1.27m    1   
  7 Joy Wright                   13 Durham Stride       1.27m      1.27m    1   
 10 Gabrielle Roth               45 Track Monkey        1.17m      1.22m  
 10 Sarah Lee                    55 Mt Pleasant         1.21m      1.22m  
 10 Quiahja Williams             45 First Light         1.27m      1.22m  
 10 Shelby Ingram                13 Charlotte Fli       1.27m      1.22m  
 10 Rigby Kelly                  55 Mt Pleasant         1.26m      1.22m  
 15 Reeves Goettee               55 Summerville         1.21m      1.17m  
 -- Elon Woodson                 10 Woodlawn Trac       1.20m         NH  
 -- Zelphair Grant               55 Summerville         1.16m         NH  
 
Event 212  Long Jump Midget Girls
=====================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Sh'Naiya Chapman             13 Carolina Eagl       4.53m      4.61m   NWI  10   
  2 Randi Bohler                 45 Cheetahs            4.45m      4.31m   NWI   8   
  3 Caitlin Corgill              55 Mt Pleasant         3.76m      4.22m   NWI   6   
  4 Kiaira Jackson               45 GA Unattached       4.13m      4.21m   NWI   5   
  5 Nyah Miller                  13 Upper Room          4.08m      4.14m   NWI   4   
  6 Alexis Campbell              45 Cheetahs            3.97m      4.08m   NWI   3   
  7 Cassidy Stephenson           13 Cape Fear           4.18m      4.03m   NWI   2   
  8 Jazmine Burse                45 Villa Rica T        3.99m      3.98m   NWI   1   
  9 Christyana Wood              10 Full Speed At       3.83m      3.92m   NWI 
 10 Samiyah Samuels              10 Southwestern        3.96m      3.90m   NWI 
 10 Cheyenne Lord                10 Bowwie Tracks       3.58m      3.90m   NWI 
 12 Dreyona Brown                55 Seneca Blazer       3.84m      3.85m   NWI 
 13 Adrian Ferguson              12 Hotchkiss Eag       3.38m      3.65m   NWI 
 14 Sidra Morris                 12 Central Virgi       3.46m      3.61m   NWI 
 14 Amaya Phillips               10 PV Unattached       3.47m      3.61m   NWI 
 16 Heather Kimbrell             55 Mt Pleasant         3.62m      3.55m   NWI 
 17 Daijona Revell               10 Woodlawn Trac       3.55m      3.54m   NWI 
 18 Rachelle Parker              55 Palmetto T&F        3.43m      3.48m   NWI 
 19 Angel Nesbitt                55 Greer Allstar       3.41m      3.28m   NWI 
 20 Ansley Long                  45 Carrollton P        3.94m      1.35m   NWI 
 
Event 213  Shot Put 6 lb. Midget Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Imani Abraham                13 G'Boro Blazer       9.66m     10.05m   10   
  2 Majayla Holland              55 Seneca Glider       9.52m      9.88m    8   
  3 Chinyere Njoku               45 Running Pant                   8.86m    6   
  4 Jasmyn Hall                  10 The 747 Track       8.32m      8.47m    5   
  5 Ashley Harrell               45 Ruff Riders         7.42m      8.39m    4   
  6 Tyler McDougald              13 Triangle Cham       8.12m      8.19m    3   
  7 Alize Norris                 13 Carolina Alls       8.92m      7.74m    2   
  8 Jessica Jackson              45 Sapphire Tra        7.25m      7.46m    1   
  9 Elisabeth Dunn               10 Ebenezer Roya       6.01m      6.69m  
 10 Shalonda Mitchell            10 Hummingbird T       7.09m      6.40m  
 11 Michelle Moseley             55 Palmetto T&F        6.32m      6.33m  
 12 Krista Rhue                  12 VA Unattached       6.45m      6.13m  
 13 Taylor Colter                55 Summerville         6.65m      6.10m  
 14 SemaJa Evans                 10 Cavalier Cav        5.48m      5.64m  
 15 Nicole Folkard               10 Hummingbird T       5.18m      5.25m  
 
Event 214  Discus Throw 1kg Midget Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ashley Harrell               45 Ruff Riders        17.97m     22.33m   10   
  2 Aricca Daye                  13 Upper Room         20.26m     21.35m    8   
  3 Sabrina Gaitan               45 Throw 1 Deep                  21.34m    6   
  4 Imani Abraham                13 G'Boro Blazer      17.87m     20.30m    5   
  5 Jasmyn Hall                  10 The 747 Track      18.05m     19.26m    4   
  6 Tyler McDougald              13 Triangle Cham      16.80m     18.68m    3   
  7 Michelle Moseley             55 Palmetto T&F       15.25m     17.68m    2   
  8 Jasmine Cousar               13 Triangle Cham      16.13m     17.53m    1   
  9 Maddison Turner              55 Summerville        13.50m     14.33m  
 -- Majayla Holland              55 Seneca Glider      23.38m       FOUL  
 
Event 215  Javelin Throw 300g Midget Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Courtney Taybron             13 Wilson Track       25.99m     31.01m   10   
  2 Cassidy Stephenson           13 Cape Fear          23.66m     25.83m    8   
  3 Candace White                45 Kennworth Tr       23.51m     24.31m    6   
  4 Jasmyn Hall                  10 The 747 Track      20.16m     23.16m    5   
  5 Sabrina Gaitan               45 Throw 1 Deep       24.03m     23.02m    4   
  6 Imani Abraham                13 G'Boro Blazer      19.86m     19.96m    3   
  7 Saeviah Conyers              10 The 747 Track      20.39m     18.30m    2   
  8 Breanna Lands                55 Summerville        16.94m     16.69m    1   
  9 Leena Morris                 45 Etowah             19.55m     15.73m  
 10 Gabrielle Roth               45 Track Monkey       18.36m     15.54m  
 11 Carolyn Edwards              55 Summerville        15.94m     15.26m  
 12 Shalonda Mitchell            10 Hummingbird T      14.41m     14.11m  
 13 Michelle Moseley             55 Palmetto T&F       17.87m     13.45m  
 14 Rigby Kelly                  55 Mt Pleasant        14.75m     12.15m  
 15 Jeryne Fish                  10 Full Speed At      14.41m     11.80m  
 16 Christyana Wood              10 Full Speed At      15.95m     11.16m  
 
Event 216  Outdoor Pentathlon Midget Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Sh'Naiya Chapman             13 Carolina Eagl                   2414   10   
  2 Javonne Antoine              10 Hummingbird T                   2156    8   
  3 Maya Grier                   13 Charlotte Fli                   1917    6   
  4 Tabitha Pyatt                10 Woodlawn Trac                   1879    5   
  5 Olivia Walker                13 Charlotte Fli                   1861    4   
  6 Amber McCrary                45 Baldwin Coun         2054       1712    3   
  7 Jazmine Burse                45 Villa Rica T         1261       1681    2   
  8 Shelby Ingram                13 Charlotte Fli                   1635    1   
  9 Elizabeth Blalock            55 Mt Pleasant                     1578  
 10 Gabrielle Roth               45 Track Monkey         1396       1509  
 11 Heather Kimbrell             55 Mt Pleasant                     1427  
 12 Indigo Sparks                13 Carolina Eagl                   1223  
 13 Angel Nesbitt                55 Greer Allstar                   1222  
 14 Jeryne Fish                  10 Full Speed At                   1148  
 15 Ashanti Smith                13 Charlotte Fli                   1089  
 16 Elisabeth Dunn               10 Ebenezer Roya                   1013  
 17 Tyler McDougald              13 Triangle Cham                    851  
 
Event 216  Outdoor Pentathlon: #1 80 Meter Hurdles Midget Girls Outdoor Pentathlon
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Sh'Naiya Chapman             13 Carolina Eagl         14.22  -1.1  2    814
  2 Javonne Antoine              10 Hummingbird T         14.60  -0.6  1    762
  3 Tabitha Pyatt                10 Woodlawn Trac         15.02  -1.1  2    706
  4 Jazmine Burse                45 Villa Rica T          15.03  -0.8  4    704
  5 Elizabeth Blalock            55 Mt Pleasant           15.70  -0.7  5    620
  6 Maya Grier                   13 Charlotte Fli         15.94  -1.3  3    591
  7 Olivia Walker                13 Charlotte Fli         16.28  -0.7  5    551
  8 Heather Kimbrell             55 Mt Pleasant           16.76  -0.8  4    496
  9 Amber McCrary                45 Baldwin Coun          17.23  -0.7  5    445
 10 Indigo Sparks                13 Carolina Eagl         17.32  -0.6  1    435
 11 Ashanti Smith                13 Charlotte Fli         17.40  -0.7  5    427
 11 Jeryne Fish                  10 Full Speed At         17.40  -0.8  4    427
 13 Shelby Ingram                13 Charlotte Fli         17.60  -1.3  3    406
 14 Tyler McDougald              13 Triangle Cham         18.06  -0.8  4    361
 15 Angel Nesbitt                55 Greer Allstar         18.43  -1.3  3    326
 16 Gabrielle Roth               45 Track Monkey          18.71  -1.1  2    301
 17 Elisabeth Dunn               10 Ebenezer Roya         19.66  -1.3  3    222
 
Event 216  Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put Midget Girls Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Tyler McDougald              13 Triangle Cham         7.75m     383
  2 Elisabeth Dunn               10 Ebenezer Roya         7.05m     338
  3 Sh'Naiya Chapman             13 Carolina Eagl         6.94m     331
  4 Amber McCrary                45 Baldwin Coun          6.44m     299
  5 Jazmine Burse                45 Villa Rica T          6.33m     292
  6 Shelby Ingram                13 Charlotte Fli         6.18m     283
  7 Ashanti Smith                13 Charlotte Fli         6.09m     277
  8 Maya Grier                   13 Charlotte Fli         5.82m     260
  9 Angel Nesbitt                55 Greer Allstar         5.79m     258
 10 Jeryne Fish                  10 Full Speed At         5.72m     254
 11 Javonne Antoine              10 Hummingbird T         5.59m     245
 12 Tabitha Pyatt                10 Woodlawn Trac         5.39m     233
 13 Elizabeth Blalock            55 Mt Pleasant           5.31m     228
 14 Gabrielle Roth               45 Track Monkey          5.25m     224
 15 Heather Kimbrell             55 Mt Pleasant           5.01m     209
 16 Olivia Walker                13 Charlotte Fli         4.75m     193
 17 Indigo Sparks                13 Carolina Eagl         4.69m     189
 
Event 216  Outdoor Pentathlon: #3 High Jump Midget Girls Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Tabitha Pyatt                10 Woodlawn Trac         1.32m     429
  2 Javonne Antoine              10 Hummingbird T         1.27m     379
  2 Shelby Ingram                13 Charlotte Fli         1.27m     379
  4 Amber McCrary                45 Baldwin Coun          1.22m     331
  4 Olivia Walker                13 Charlotte Fli         1.22m     331
  4 Sh'Naiya Chapman             13 Carolina Eagl         1.22m     331
  4 Gabrielle Roth               45 Track Monkey          1.22m     331
  8 Maya Grier                   13 Charlotte Fli         1.17m     284
  8 Elizabeth Blalock            55 Mt Pleasant           1.17m     284
  8 Jazmine Burse                45 Villa Rica T          1.17m     284
 11 Angel Nesbitt                55 Greer Allstar         1.12m     239
 11 Jeryne Fish                  10 Full Speed At         1.12m     239
 11 Heather Kimbrell             55 Mt Pleasant           1.12m     239
 14 Ashanti Smith                13 Charlotte Fli         1.07m     197
 15 Indigo Sparks                13 Carolina Eagl         1.02m     156
 15 Elisabeth Dunn               10 Ebenezer Roya         1.02m     156
 -- Tyler McDougald              13 Triangle Cham            NH  
 
Event 216  Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump Midget Girls Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Sh'Naiya Chapman             13 Carolina Eagl         4.49m  +0.0    426
  2 Javonne Antoine              10 Hummingbird T         4.05m  +0.0    319
  3 Shelby Ingram                13 Charlotte Fli         3.85m  +0.0    274
  4 Maya Grier                   13 Charlotte Fli         3.84m   1.3    272
  5 Jazmine Burse                45 Villa Rica T          3.82m  -1.0    267
  6 Heather Kimbrell             55 Mt Pleasant           3.65m   NWI    231
  7 Tabitha Pyatt                10 Woodlawn Trac         3.63m   2.1    227
  8 Olivia Walker                13 Charlotte Fli         3.62m  -1.3    225
  9 Amber McCrary                45 Baldwin Coun          3.59m   1.5    218
 10 Ashanti Smith                13 Charlotte Fli         3.44m  +0.0    188
 11 Indigo Sparks                13 Carolina Eagl         3.37m   1.6    174
 12 Angel Nesbitt                55 Greer Allstar         3.33m   1.5    167
 13 Jeryne Fish                  10 Full Speed At         3.29m   2.1    159
 14 Elizabeth Blalock            55 Mt Pleasant           3.22m   1.9    146
 15 Gabrielle Roth               45 Track Monkey          3.20m   1.2    142
 16 Tyler McDougald              13 Triangle Cham         3.00m   1.8    107
 17 Elisabeth Dunn               10 Ebenezer Roya         2.53m   1.5     37
 
Event 216  Outdoor Pentathlon: #5 800 Meter Run Midget Girls Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Olivia Walker                13 Charlotte Fli       2:41.05     561
  2 Sh'Naiya Chapman             13 Carolina Eagl       2:45.47     512
  3 Gabrielle Roth               45 Track Monkey        2:45.54     511
  4 Maya Grier                   13 Charlotte Fli       2:45.62     510
  5 Javonne Antoine              10 Hummingbird T       2:51.26     451
  6 Amber McCrary                45 Baldwin Coun        2:54.36     419
  7 Elizabeth Blalock            55 Mt Pleasant         3:07.38     300
  8 Shelby Ingram                13 Charlotte Fli       3:08.13     293
  9 Tabitha Pyatt                10 Woodlawn Trac       3:09.28     284
 10 Indigo Sparks                13 Carolina Eagl       3:11.10     269
 11 Elisabeth Dunn               10 Ebenezer Roya       3:12.24     260
 12 Heather Kimbrell             55 Mt Pleasant         3:13.24     252
 13 Angel Nesbitt                55 Greer Allstar       3:15.82     232
 14 Jazmine Burse                45 Villa Rica T        3:30.53     134
 15 Jeryne Fish                  10 Full Speed At       3:43.45      69
 16 Tyler McDougald              13 Triangle Cham       4:17.07  
 17 Ashanti Smith                13 Charlotte Fli       4:21.33  
 
Event 250  100 Meter Dash Midget Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Davon Anderson               55 Summerville         12.44      12.22Q  0.5  1 
  2 Kimani Hoffman               13 Track Xplosio       12.51      12.27Q  1.1  2 
  3 Raquan Johnson               55 G'Vegas RR          12.80      12.36Q  0.1  3 
  4 Chase Nelson                 45 Alpharetta Y        13.00      12.52q  0.5  1 
  5 Ralph Prestwood-Summers      13 Charlotte Fli       13.30      12.65q  0.1  3 
  6 Michael Kanney               12 Central Virgi       13.03      12.82q  0.5  1 
  7 Nyheim Miller                13 Upper Room          13.07      12.93q  1.1  2 
  8 Kelton Whitehead             13 Track Xplosio       13.19      12.99q  0.1  3 
  9 Ravon Davis                  10 Ebenezer Roya       12.98      13.08   0.1  3 
 10 Desmond Anderson             55 Spartanburg         13.42      13.19   0.5  1 
 11 Darryl Turner                10 Glenarden TC        13.46      13.29   0.5  1 
 12 Avery Ward                   45 Alpharetta Y        13.53      13.41   1.1  2 
 13 Omar Garcia                  10 Hummingbird T       13.35      13.50   1.1  2 
 14 Hakim Montgomery             45 Villa Rica T        13.81      13.62   1.1  2 
 15 Nicolas Nelson               10 Glenarden TC        13.56      13.68   0.1  3 
 16 David Zaryczny               12 Central Virgi       14.27      14.20   0.1  3 
 17 Emmanuel Jackson             55 Greer Allstar       13.79      14.61   0.5  1 
 18 Tyler Easter                 12 Hotchkiss Eag       16.05      16.44   1.1  2 
 
Event 250  100 Meter Dash Midget Boys
=====================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Kimani Hoffman               13 Track Xplosio       12.27      12.41  -3.2  10   
  2 Davon Anderson               55 Summerville         12.22      12.55  -3.2   8   
  3 Raquan Johnson               55 G'Vegas RR          12.36      12.71  -3.2   6   
  4 Ralph Prestwood-Summers      13 Charlotte Fli       12.65      12.81  -3.2   5   
  5 Chase Nelson                 45 Alpharetta Y        12.52      12.92  -3.2   4   
  6 Nyheim Miller                13 Upper Room          12.93      13.05  -3.2   3   
  7 Michael Kanney               12 Central Virgi       12.82      13.15  -3.2   2   
  8 Kelton Whitehead             13 Track Xplosio       12.99      13.37  -3.2   1   
 
Event 251  200 Meter Dash Midget Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 J Bryce Love                 13 Carolina Elit       25.52      25.05Q  1.7  1 
  2 Raquan Johnson               55 G'Vegas RR          26.58      25.17Q -0.6  3 
  3 Michael Kanney               12 Central Virgi       26.37      25.87Q  1.4  2 
  4 Davon Anderson               55 Summerville         26.06      25.33q -0.6  3 
  5 Chase Nelson                 45 Alpharetta Y        27.20      25.63q -0.6  3 
  6 Ralph Prestwood-Summers      13 Charlotte Fli       26.90      25.73q  1.7  1 
  7 Jamaree Murray               10 Fpyc Cheetahs       27.65      26.40q  1.7  1 
  8 Kelton Whitehead             13 Track Xplosio       26.98      26.46q  1.7  1 
  9 Jamal Frazier                13 Carolina Eagl       26.08      26.72   1.4  2 
 10 Nygel Edmonds                45 East Cobb-Th        28.18      26.73   1.4  2 
 11 Ravon Davis                  10 Ebenezer Roya       27.41      26.79   1.4  2 
 12 Quashawn Cunningham          13 Charlotte Fli       27.26      27.07   1.4  2 
 13 Devan Abercrombie            10 Glenarden TC        27.83      27.24   1.7  1 
 14 Desmond Anderson             55 Spartanburg         27.92      27.30  -0.6  3 
 15 Zavae Johnson                10 Firebirds Ath       28.19      27.33  -0.6  3 
 16 Romante Frasier              55 Lowcountry          28.28      27.65   1.7  1 
 17 Brandon Mangram              45 Titans              29.33      27.82   1.4  2 
 18 Jarriel Jordan               10 Ebenezer Roya       28.10      28.12   1.4  2 
 19 David Zaryczny               12 Central Virgi       29.02      29.47  -0.6  3 
 20 Tyler Easter                 12 Hotchkiss Eag       33.97      34.45   1.4  2 
 
Event 251  200 Meter Dash Midget Boys
=====================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 J Bryce Love                 13 Carolina Elit       25.05      25.80  -3.2  10   
  2 Davon Anderson               55 Summerville         25.33      25.83  -3.2   8   
  3 Chase Nelson                 45 Alpharetta Y        25.63      25.93  -3.2   6   
  4 Michael Kanney               12 Central Virgi       25.87      26.51  -3.2   5   
  5 Ralph Prestwood-Summers      13 Charlotte Fli       25.73      26.84  -3.2   4   
  6 Jamaree Murray               10 Fpyc Cheetahs       26.40      27.04  -3.2   3   
  7 Kelton Whitehead             13 Track Xplosio       26.46      27.32  -3.2   2   
 
Event 252  400 Meter Dash Midget Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 J Bryce Love                 13 Carolina Elit       56.21      56.68Q  3 
  2 Robert Williams              13 Carolina Alls       57.91      58.00Q  2 
  3 Jamaree Murray               10 Fpyc Cheetahs     1:01.24      58.66Q  1 
  4 Jedrek Higgins               45 New Horizon         58.53      58.94q  1 
  5 Jamal Frazier                13 Carolina Eagl       58.71      59.62q  1 
  6 Noah Drew                    13 Durham Stride       59.19    1:00.07q  2 
  7 Jalen Moore                  13 Charlotte Fli     1:00.96    1:00.20q  1 
  8 Micah Abernathy              45 Titans              59.39    1:00.53q  3 
  9 Myles Robinson               10 Hummingbird T     1:02.25    1:03.12   2 
 10 Donnell Bryon                55 Summerville       1:00.75    1:04.39   2 
 11 Jamal Leonard                10 Firebirds Ath     1:07.67    1:04.53   3 
 12 Jeremy Lawson                45 New Birth Tr      1:03.01    1:04.71   3 
 13 Ryan Thomas                  12 VA Unattached     1:05.76    1:06.49   2 
 14 Josiah Johnson               55 Summerville       1:04.84    1:07.21   1 
 
Event 252  400 Meter Dash Midget Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 J Bryce Love                 13 Carolina Elit       56.68      55.38   10   
  2 Robert Williams              13 Carolina Alls       58.00      57.39    8   
  3 Micah Abernathy              45 Titans            1:00.53      58.43    6   
  4 Jamal Frazier                13 Carolina Eagl       59.62      58.61    5   
  5 Jamaree Murray               10 Fpyc Cheetahs       58.66      58.67    4   
  6 Jalen Moore                  13 Charlotte Fli     1:00.20    1:00.34    3   
  7 Noah Drew                    13 Durham Stride     1:00.07    1:00.68    2   
  8 Jedrek Higgins               45 New Horizon         58.94    1:05.20    1   
 
Event 253  800 Meter Run Midget Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Michael Shelton              13 Track Xplosio     2:16.53    2:17.62   10   
  2 Jedrek Higgins               45 New Horizon       2:20.09    2:18.04    8   
  3 Robert Williams              13 Carolina Alls     2:15.70    2:20.60    6   
  4 Phillip Hall                 13 Fay. Flyers       2:25.84    2:26.06    5   
  5 Paris Vaughan                10 New Wave TC       2:38.41    2:29.56    4   
  6 Jalen Moore                  13 Charlotte Fli     2:26.84    2:31.57    3   
  7 Matthew Long                 55 QuickStriders     2:42.57    2:32.81    2   
  8 Jordan Howell                45 Titans            2:29.29    2:33.74    1   
  9 Eric Ways                    13 Durham Stride     2:26.88    2:34.11  
 10 Troy Roundtree               10 Columbia Expr     2:27.13    2:34.83  
 11 Cole Bransford               10 McLean Youth      2:37.49    2:35.59  
 12 Jordan Byers-Kelley          55 G'Vegas RR        2:34.41    2:36.54  
 13 Isaiah Blackman              55 SC Unattached     2:36.36    2:37.95  
 14 Richard Matheny              55 Mt Pleasant       2:38.27    2:45.55  
 15 Dezmond Bennett              55 Greer Allstar     2:45.71    2:46.41  
 16 Amir Edgerton                10 Glenarden TC      2:37.85    2:52.08  
 17 Justyn Lodge                 55 Summerville       2:56.47    2:53.99  
 18 Hunter Beamer                12 Bay River T&F     2:56.75    3:07.48  
 
Event 254  1500 Meter Run Midget Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bailey Roth                  45 Track Monkey      4:52.07    4:47.16   10   
  2 Phillip Hall                 13 Fay. Flyers       5:06.83    4:58.75    8   
  3 Paris Vaughan                10 New Wave TC       5:19.24    5:01.95    6   
  4 Steven Spears                45 Sequoyah          4:54.58    5:02.63    5   
  5 James Kirwan                 55 Mt Pleasant       5:06.64    5:08.63    4   
  6 John Stoney                  10 Chantilly You     5:03.34    5:11.80    3   
  7 Jonathan Lunn                55 Palmetto T&F      5:09.99    5:12.35    2   
  8 William Dunn                 13 Track Xplosio     5:09.60    5:13.22    1   
  9 Grant Rodgers                13 North Wake        5:04.23    5:13.83  
 10 Michael Hall                 45 Running Pant      5:21.73    5:15.22  
 11 Jordan Howell                45 Titans            5:10.77    5:15.38  
 12 Adam Jung                    10 Rockville Str     5:23.19    5:15.90  
 13 Jacob Spencer                55 Mt Pleasant       5:12.92    5:20.81  
 14 Hayden Johnston              45 Alpharetta Y      5:23.00    5:24.56  
 15 Marcus Denham                10 Fpyc Cheetahs     5:25.78    5:29.37  
 16 Adam McFall                  55 Palmetto T&F      5:26.83    5:46.97  
 17 Matthew Haigler              55 Mt Pleasant       5:26.83    5:52.71  
 
Event 255  3000 Meter Run Midget Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bailey Roth                  45 Track Monkey     10:36.38   10:27.35   10   
  2 Tom Nobles                   13 NC Unattached    11:03.96   10:54.34    8   
  3 Joshua Mitchell              13 Triangle Cham    11:05.81   10:54.91    6   
  4 Hayden Johnston              45 Alpharetta Y     11:50.99   11:10.73    5   
  5 William Dunn                 13 Track Xplosio    11:18.70   11:15.67    4   
  6 Grant Rodgers                13 North Wake       11:12.50   11:30.76    3   
  7 James Kirwan                 55 Mt Pleasant      11:09.45   11:36.99    2   
  8 Zachary Houser               45 Alpharetta Y     11:40.13   11:48.74    1   
  9 Ryan Thomas                  12 VA Unattached    11:56.72   11:52.98  
 10 Darius Howe                  10 Pikesville Ch    12:12.93   12:01.44  
 11 Adam McFall                  55 Palmetto T&F     11:52.72   12:02.84  
 12 Reid Haigler                 55 Mt Pleasant      11:54.40   12:08.92  
 13 Jacob Spencer                55 Mt Pleasant      11:15.45   12:47.26  
 14 Alec Nathan                  45 NS Red Runner    12:42.08   14:07.81  
 
Event 256  1500 Meter Race Walk Midget Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Spencer Jordan               13 Track Xplosio               10:40.09   10   
  2 Dashanii Cunningham          10 DC Parks and     12:09.56   10:43.18    8   
 
Event 257  80 Meter Hurdles Midget Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Nyheim Miller                13 Upper Room          12.31      12.02Q  0.3  2 
  2 Cameron Snellings            13 Carolina Alls       13.35      13.06Q  0.1  3 
  3 Camron Lewis                 13 Carolina Eagl       13.05      13.11Q  0.5  1 
  4 Isaiah Moore                 13 Durham Stride       13.68      12.94q  0.3  2 
  5 Robert Dunning               45 First Light         13.42      13.16q  0.5  1 
  6 Joel Tindall                 13 Charlotte Fli       13.77      13.86q  0.3  2 
  7 Justin Marsh                 10 Citi Track Cl       14.88      14.94q  0.5  1 
  8 Malcolm Roberts              10 Pikesville Ch       13.27      15.85q  0.1  3 
  9 Emmanuel Jackson             55 Greer Allstar       16.93      15.88   0.1  3 
 10 Joshua Cady                  55 Palmetto T&F        16.34      16.20   0.1  3 
 11 Dezmond Bennett              55 Greer Allstar       17.38      16.72   0.3  2 
 12 Darius Howe                  10 Pikesville Ch       17.08      17.78   0.5  1 
 
Event 257  80 Meter Hurdles Midget Boys
=====================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Nyheim Miller                13 Upper Room          12.02      12.25  -1.6  10   
  2 Cameron Snellings            13 Carolina Alls       13.06      13.04  -1.6   8   
  3 Isaiah Moore                 13 Durham Stride       12.94      13.05  -1.6   6   
  4 Robert Dunning               45 First Light         13.16      13.26  -1.6   5   
  5 Camron Lewis                 13 Carolina Eagl       13.11      13.43  -1.6   4   
  6 Joel Tindall                 13 Charlotte Fli       13.86      13.94  -1.6   3   
  7 Malcolm Roberts              10 Pikesville Ch       15.85      14.04  -1.6   2   
  8 Justin Marsh                 10 Citi Track Cl       14.94      17.14  -1.6   1   
 
Event 258  4x100 Meter Relay Midget Boys
============================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 13 Charlotte Flights TC  'A'                        51.03      50.03Q  1 
     1) Quashawn Cunningham             2) Jalen Moore                    
     3) Ralph Prestwood-Summers         4) Joel Tindall                   
  2 45 Titans  'A'                                      49.87      50.43Q  2 
     1) Brandon Hightower               2) Marlon Character               
     3) Jamal Hawkins                   4) Brandon Mangram                
  3 13 Durham Striders TC  'A'                          51.68      51.03Q  1 
     1) Noah Drew                       2) Marcus Krah                    
     3) Isaiah Moore                    4) Jeremy Griffis                 
  4 10 Glenarden TC  'A'                                52.21      52.15Q  2 
     1) Malik Landry                    2) Charles Robinson               
     3) Nicolas Nelson                  4) Darryl Turner                  
  5 55 Lowcountry Express  'A'                          54.02      52.70q  1 
     1) Romante Frasier                 2) Destin Crosby                  
     3) Dionte Evans                    4) Diamonte Evans                 
  6 10 Glenarden TC  'B'                                53.01      53.22q  2 
     1) Booker Napoleon                 2) Devan Abercrombie              
     3) Jonathan Brown                  4) Malcolm Brown                  
  7 10 Firebirds Athletic Club  'A'                     54.06      53.73q  1 
     1) Dion Etheridge                  2) Kevin Joppy                    
     3) Solomon Vault                   4) Norman Grey                    
  8 55 Summerville Storm  'A'                           55.42      55.22q  2 
     1) Kinard Givens                   2) Josiah Johnson                 
     3) Troy Wilson                     4) Donnell Bryon                  
  9 55 Aiken Dps Pal Panthers  'A'                      57.05      57.74   1 
     1) D'Andre Pope                    2) Devantae Gaiters               
     3) Jowaan Johnson                  4) Malik Lee                      
 10 45 Baldwin County Jets  'A'                         54.98      59.00   2 
     1) Torenzo Bolston                 2) Thomas Stewart                 
     3) Marcarius Brannon               4) Chauncei Davis                 
 -- 10 Glenarden TC  'C'                                56.85         DQ   1  out of zone
     1) Edward Anderson                 2) Diamond Johnson                
     3) Joe Nelson                      4) Hassan Thomas                  
 
Event 258  4x100 Meter Relay Midget Boys
================================================================================
    Team                                              Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 13 Charlotte Flights TC  'A'                        50.03      49.63   10   
     1) Quashawn Cunningham             2) Jalen Moore                    
     3) Ralph Prestwood-Summers         4) Joel Tindall                   
  2 45 Titans  'A'                                      50.43      49.92    8   
     1) Brandon Hightower               2) Marlon Character               
     3) Jamal Hawkins                   4) Brandon Mangram                
  3 13 Durham Striders TC  'A'                          51.03      50.65    6   
     1) Noah Drew                       2) Marcus Krah                    
     3) Isaiah Moore                    4) Jeremy Griffis                 
  4 10 Glenarden TC  'A'                                52.15      51.49    5   
     1) Malik Landry                    2) Charles Robinson               
     3) Nicolas Nelson                  4) Darryl Turner                  
  5 10 Glenarden TC  'B'                                53.22      52.39    4   
     1) Booker Napoleon                 2) Devan Abercrombie              
     3) Jonathan Brown                  4) Malcolm Brown                  
  6 55 Lowcountry Express  'A'                          52.70      52.77    3   
     1) Romante Frasier                 2) Destin Crosby                  
     3) Dionte Evans                    4) Diamonte Evans                 
  7 10 Firebirds Athletic Club  'A'                     53.73      52.98    2   
     1) Dion Etheridge                  2) Kevin Joppy                    
     3) Solomon Vault                   4) Norman Grey                    
  8 55 Summerville Storm  'A'                           55.22      56.21    1   
     1) Kinard Givens                   2) Josiah Johnson                 
     3) Troy Wilson                     4) Donnell Bryon                  
 
Event 259  4x400 Meter Relay Midget Boys
============================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 13 Track Xplosion  'A'                            4:14.22    4:12.47Q  2 
     1) Kimani Hoffman                  2) Kelton Whitehead               
     3) Michael Shelton                 4) Andreas Adell                  
  2 13 Durham Striders TC  'A'                        4:35.59    4:15.41Q  1 
     1) Gyasi Edwards                   2) Jaylan McLaughlin              
     3) Eric Ways                       4) Jeremy Griffis                 
  3 10 Glenarden TC  'A'                              4:18.84    4:18.30Q  1 
     1) Malik Landry                    2) Darryl Turner                  
     3) Jonathan Brown                  4) Charles Robinson               
  4 10 Firebirds Athletic Club  'A'                   4:28.12    4:25.65Q  2 
     1) Solomon Vault                   2) Dion Etheridge                 
     3) Jamal Leonard                   4) Kevin Joppy                    
  5 10 Glenarden TC  'B'                              4:27.18    4:25.80q  2 
     1) Nicolas Nelson                  2) Diamond Johnson                
     3) Booker Napoleon                 4) Devan Abercrombie              
  6 13 Carolina Eagles Track & Fie  'A'               4:52.67    4:29.83q  2 
     1) Tony Taylor                     2) Jaquell Taylor                 
     3) Dominic Foy                     4) Camron Lewis                   
  7 45 Baldwin County Jets  'A'                       4:25.78    4:37.70q  1 
     1) Chauncei Davis                  2) Marcarius Brannon              
     3) Thomas Stewart                  4) Shatavius Scott                
  8 13 Charlotte Flights TC  'A'                      4:46.85    4:56.90q  1 
     1) Harold Lowe                     2) Jamal Hooper                   
     3) Keithen Barker                  4) Timothy Jones                  
  9 45 Quicksilver  'A'                               4:49.15    4:57.36   1 
     1) Jarren Mapp                     2) Joshua Middlebrooks            
     3) Daylan Rollins                  4) Michael Weaver                 
 10 55 Georgetown Track Club  'A'                     5:15.73    5:23.72   1 
     1) Trevor Deas                     2) Jairus Funnie                  
     3) Jonathan Funnie                 4) Jaquez Grant                   
 
Event 259  4x400 Meter Relay Midget Boys
================================================================================
    Team                                              Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 13 Track Xplosion  'A'                            4:12.47    4:03.80   10   
     1) Kimani Hoffman                  2) Kelton Whitehead               
     3) Michael Shelton                 4) Andreas Adell                  
  2 10 Glenarden TC  'A'                              4:18.30    4:13.68    8   
     1) Malik Landry                    2) Darryl Turner                  
     3) Jonathan Brown                  4) Charles Robinson               
  3 10 Glenarden TC  'B'                              4:25.80    4:14.49    6   
     1) Nicolas Nelson                  2) Diamond Johnson                
     3) Booker Napoleon                 4) Devan Abercrombie              
  4 13 Durham Striders TC  'A'                        4:15.41    4:18.47    5   
     1) Gyasi Edwards                   2) Jaylan McLaughlin              
     3) Eric Ways                       4) Jeremy Griffis                 
  5 10 Firebirds Athletic Club  'A'                   4:25.65    4:25.23    4   
     1) Solomon Vault                   2) Dion Etheridge                 
     3) Jamal Leonard                   4) Kevin Joppy                    
  6 45 Baldwin County Jets  'A'                       4:37.70    4:31.09    3   
     1) Chauncei Davis                  2) Marcarius Brannon              
     3) Thomas Stewart                  4) Shatavius Scott                
  7 13 Carolina Eagles Track & Fie  'A'               4:29.83    4:37.64    2   
     1) Tony Taylor                     2) Jaquell Taylor                 
     3) Dominic Foy                     4) Camron Lewis                   
  8 13 Charlotte Flights TC  'A'                      4:56.90    5:03.75    1   
     1) Harold Lowe                     2) Jamal Hooper                   
     3) Keithen Barker                  4) Timothy Jones                  
 
Event 260  4x800 Meter Relay Midget Boys
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 45 Titans  'A'                                   10:19.82   10:06.50   10   
     1) Georgio Russell                 2) Jordan Howell                  
     3) Jaison Mitchell                 4) Micah Abernathy                
  2 10 Glenarden TC  'A'                             10:45.99   10:25.14    8   
     1) Jonathan Brown                  2) Malik Landry                   
     3) Charles Robinson                4) Amir Edgerton                  
  3 45 Running Panthers  'A'                         10:28.61   10:28.81    6   
     1) Khari Lain                      2) Michael Hall                   
     3) Kobie Lain                      4) Kaylon McComb                  
  4 13 Track Xplosion  'A'                                      10:29.36    5   
     1) Michael Shelton                 2) Jalen Parson                   
     3) Marqel Hayward                  4) Dominick Patterson             
  5 13 Fayetteville Flyers  'A'                                 10:35.91    4   
     1) Jayshawn McLaughlin             2) Phillip Hall                   
     3) Brandon Smith                   4) Clarence Richardson            
  6 10 Hummingbird T&F Club  'A'                     11:03.67   11:33.57    3   
     1) Kendrell Jones                  2) Myles Robinson                 
     3) Dante' Dobbins                  4) Jovon Durham                   
  7 13 Carolina Eagles Track & Fie  'A'                         11:53.89    2   
     1) Dominic Foy                     2) Jaire Andrews                  
     3) Jayon Woodard                   4) Leslie Smith                   
 
Event 261  High Jump Midget Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bailey Roth                  45 Track Monkey        1.47m      1.57m   10   
  2 Malcolm Roberts              10 Pikesville Ch       1.40m      1.42m    8   
  3 Robert Dunning               45 First Light         1.42m      1.42m    6   
  4 Dominick Patterson           13 Track Xplosio       1.42m      1.37m    5   
  5 Cameron Snellings            13 Carolina Alls       1.37m      1.37m    4   
  6 Maurice Holmes               10 Glenarden TC        1.35m      1.32m    3   
  7 Alex Bourland                55 Mt Pleasant         1.31m      1.32m    2   
  8 Jonte Leaston                13 Track Xplosio       1.27m      1.27m    0.50
  8 Kenneth Brinson              45 East Cobb-Th        1.32m      1.27m    0.50
 10 Andrew Ridenour              10 Southwestern        1.25m      1.27m  
 11 David Szalai                 55 SC Unattached       1.26m      1.22m  
 12 Logan Spencer                55 Mt Pleasant         1.16m      1.17m  
 12 Rodney Mclaurin              13 Track Xplosio       1.27m      1.17m  
 12 Cody Troxel                  45 Kennworth Tr        1.22m      1.17m  
 15 Gerald Wilkes                13 Durham Stride       1.27m      1.12m  
 15 Reid Haigler                 55 Mt Pleasant         1.21m      1.12m  
 17 Matthew Haigler              55 Mt Pleasant         1.01m      0.92m  
 
Event 262  Long Jump Midget Boys
=====================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Kimani Hoffman               13 Track Xplosio       5.51m      5.23m   1.2  10   
  2 Nyheim Miller                13 Upper Room          5.39m      5.11m  -0.2   8   
  3 Marcus Krah                  13 Durham Stride       4.94m      5.10m   NWI   6   
  4 Nygel Edmonds                45 East Cobb-Th        4.84m      4.71m  +0.0   5   
  5 Desmond Anderson             55 Spartanburg         4.74m      4.70m  +0.0   4   
  6 Davon Anderson               55 Summerville         4.70m      4.68m   0.7   3   
  7 Donnell Bryon                55 Summerville         4.26m      4.66m   2.1   2   
  8 Camron Lewis                 13 Carolina Eagl       4.69m      4.59m  +0.0   1   
  9 Michael Kanney               12 Central Virgi       4.66m      4.50m   0.9 
 10 Joel Tindall                 13 Charlotte Fli       4.76m      4.46m  +0.0 
 11 Christian Smith              55 Spartanburg         4.37m      4.28m   2.2 
 12 Jarriel Jordan               10 Ebenezer Roya       4.32m      4.27m   0.3 
 13 Torenzo Bolston              45 Baldwin Coun        4.13m      4.22m   1.7 
 14 Troy Wilson                  55 Summerville         4.01m      4.20m   0.5 
 15 Jeremy Lawson                45 New Birth Tr        4.44m      4.19m   2.0 
 16 Jake Thomas                  10 Firebirds Ath       4.30m      4.14m   0.1 
 17 Justin Brown                 55 SC Unattached                  4.11m   0.9 
 18 Michael Weaver               45 Quicksilver         4.08m      4.08m   1.4 
 19 Darien Brunt                 10 Rockville Str       4.20m      3.73m  -1.0 
 20 David Zaryczny               12 Central Virgi       3.68m      3.69m  -0.3 
 21 Tyler Easter                 12 Hotchkiss Eag       3.12m      2.92m  +0.0 
 -- Hakim Montgomery             45 Villa Rica T        4.53m       FOUL       
 
Event 263  Shot Put 6 lb. Midget Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Elijah Mallory               13 Carolina Elit      11.37m     12.70m   10   
  2 Tewodros Craig               13 Charlotte Fli      10.24m     11.23m    8   
  3 Alvin Deveaux                55 Summerville         9.94m     11.13m    6   
  4 Lamonte Armstrong            10 Glenarden TC       11.87m     10.93m    5   
  5 Kelsey Farabee               13 Hickory City        9.56m      9.94m    4   
  6 Kenneth Brinson              45 East Cobb-Th        9.92m      9.88m    3   
  7 Max Pearce                   12 Asheville           8.67m      9.86m    2   
  8 Andy Truman                  55 Florence TC         9.42m      9.38m    1   
  9 Taurus Nelson                55 Lowcountry          9.00m      9.13m  
 10 Mason Hazel                  55 Summerville         8.92m      9.01m  
 11 Isaac Samuels                10 Southwestern        8.32m      8.98m  
 12 Austin Hicks                 45 Victory Thor        8.93m      8.68m  
 13 Domenick Tillman             10 New Wave TC         8.84m      8.36m  
 14 Chandler Ector               45 Jaguar Track        8.36m      8.09m  
 15 Bradley Parlow               12 Central Virgi       9.30m      8.01m  
 16 Colin Minor                  13 NC Unattached       8.55m      7.97m  
 17 Terrell Venning              55 Mt Pleasant         8.27m      7.72m  
 
Event 264  Discus Throw 1kg Midget Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Tewodros Craig               13 Charlotte Fli      24.23m     25.81m   10   
  2 Bradley Parlow               12 Central Virgi      23.31m     24.97m    8   
  3 Chandler Ector               45 Jaguar Track       20.33m     24.47m    6   
  4 Alvin Deveaux                55 Summerville        21.40m     23.99m    5   
  5 Bavueir Jackson              55 Spartanburg        22.51m     23.87m    4   
  6 Max Pearce                   12 Asheville          23.72m     23.82m    3   
  7 Jordan Sellers               13 Carolina Eagl                 22.94m    2   
  8 Mason Hazel                  55 Summerville        22.90m     22.33m    1   
  9 Colin Minor                  13 NC Unattached      24.79m     22.25m  
 10 Austin Hicks                 45 Victory Thor       18.35m     22.09m  
 11 Preston Elwell               13 NC Unattached      20.30m     20.89m  
 12 Jordan Adekweh               45 Victory Thor       18.76m     19.95m  
 13 Javaris Benson               55 Seneca Blazer      18.28m     19.49m  
 14 Donovan Tyler                10 Firebirds Ath      18.56m     18.24m  
 15 Tyler Graham                 55 Summerville        16.79m     17.70m  
 16 Jordan Richardson            10 Cobra Track C      18.31m     17.55m  
 
Event 265  Javelin Throw 300g Midget Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 E. Gordon Dudley             45 Walton Youth       31.05m     40.57m   10   
  2 Marcus Marshall              13 Carolina Elit      33.12m     37.78m    8   
  3 Will Warwick                 13 G'Boro Pacese      30.96m     37.32m    6   
  4 Preston Elwell               13 NC Unattached      31.78m     35.98m    5   
  5 Andy Truman                  55 Florence TC        32.76m     33.19m    4   
  6 Alvin Deveaux                55 Summerville        20.40m     31.67m    3   
  7 Donovan Tyler                10 Firebirds Ath      30.69m     31.41m    2   
  8 Edward Anderson              10 Glenarden TC       32.04m     30.66m    1   
  9 Afiba Fairnot                10 Cavalier Cav       25.19m     26.79m  
 10 Blake Beavers                45 Etowah             26.18m     25.72m  
 11 Bradley Wells                12 VA Unattached      26.26m     25.60m  
 12 Andrew Gay                   45 Etowah             25.27m     24.77m  
 13 Sam Jones                    45 Etowah             25.22m     24.57m  
 14 Cole Bransford               10 McLean Youth       23.95m     22.14m  
 15 Jeffrey Butler               10 Glenarden TC       25.60m     20.25m  
 16 Jason Henderson              12 Team VA            16.48m     18.94m  
 
Event 266  Outdoor Pentathlon Midget Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bailey Roth                  45 Track Monkey         1886       2194   10   
  2 Kordell Williams             10 New Wave TC          1819       1913    8   
  3 Edward Morgan                10 Cavalier Cav         1482       1867    6   
  4 Kenneth Brinson              45 East Cobb-Th         1477       1564    5   
  5 Ben Freed                    10 Lightning Ru         1443       1434    4   
  6 Shatavius Scott              45 Baldwin Coun         1283       1229    3   
  7 Forrest Schneider            45 Track Monkey          877       1066    2   
  8 Khalil Gary                  13 Track Xplosio                   1054    1   
  9 D'Ante Colbert               10 Columbia Expr        1070       1030  
 10 Will Warwick                 13 G'Boro Pacese                    940  
 11 Anthony Floyd                13 Cape Fear                        922  
 12 Caleb Barco                  13 Carolina Eagl                    615  
 
Event 266  Outdoor Pentathlon: #1 80 Meter Hurdles Midget Boys Outdoor Pentathlon
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Kordell Williams             10 New Wave TC           14.69  -0.5  1    668
  2 Edward Morgan                10 Cavalier Cav          14.74  -0.5  1    661
  3 Bailey Roth                  45 Track Monkey          15.24   0.2  4    602
  4 Kenneth Brinson              45 East Cobb-Th          15.52  -0.5  1    570
  5 Shatavius Scott              45 Baldwin Coun          16.06   0.5  3    511
  6 Ben Freed                    10 Lightning Ru          16.14   0.5  3    502
  7 Khalil Gary                  13 Track Xplosio         16.74   0.4  2    440
  8 Will Warwick                 13 G'Boro Pacese         17.26   0.2  4    390
  9 D'Ante Colbert               10 Columbia Expr         17.40   0.4  2    377
 10 Forrest Schneider            45 Track Monkey          18.09   0.4  2    315
 11 Anthony Floyd                13 Cape Fear             18.45   0.4  2    286
 12 Caleb Barco                  13 Carolina Eagl         19.54   0.5  3    204
 
Event 266  Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put Midget Boys Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kenneth Brinson              45 East Cobb-Th          9.09m     431
  2 Will Warwick                 13 G'Boro Pacese         8.78m     413
  3 Bailey Roth                  45 Track Monkey          8.17m     376
  4 Edward Morgan                10 Cavalier Cav          7.84m     357
  5 Kordell Williams             10 New Wave TC           7.46m     334
  6 Ben Freed                    10 Lightning Ru          7.14m     316
  7 D'Ante Colbert               10 Columbia Expr         6.55m     281
  8 Caleb Barco                  13 Carolina Eagl         6.47m     276
  9 Anthony Floyd                13 Cape Fear             6.36m     270
 10 Forrest Schneider            45 Track Monkey          6.25m     263
 11 Shatavius Scott              45 Baldwin Coun          5.93m     245
 12 Khalil Gary                  13 Track Xplosio         4.79m     179
 
Event 266  Outdoor Pentathlon: #3 High Jump Midget Boys Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bailey Roth                  45 Track Monkey          1.55m     426
  2 Edward Morgan                10 Cavalier Cav          1.37m     297
  3 Kordell Williams             10 New Wave TC           1.32m     263
  4 Khalil Gary                  13 Track Xplosio         1.22m     200
  4 Ben Freed                    10 Lightning Ru          1.22m     200
  4 Forrest Schneider            45 Track Monkey          1.22m     200
  4 Anthony Floyd                13 Cape Fear             1.22m     200
  4 Kenneth Brinson              45 East Cobb-Th          1.22m     200
  9 D'Ante Colbert               10 Columbia Expr         1.12m     142
  9 Shatavius Scott              45 Baldwin Coun          1.12m     142
 -- Caleb Barco                  13 Carolina Eagl            NH  
 -- Will Warwick                 13 G'Boro Pacese            NH  
 
Event 266  Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump Midget Boys Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Kordell Williams             10 New Wave TC           4.23m   1.2    244
  2 Bailey Roth                  45 Track Monkey          3.91m   1.1    191
  2 Edward Morgan                10 Cavalier Cav          3.91m  +0.0    191
  4 Shatavius Scott              45 Baldwin Coun          3.70m   0.1    159
  5 Kenneth Brinson              45 East Cobb-Th          3.66m   0.5    153
  6 Will Warwick                 13 G'Boro Pacese         3.50m   1.9    130
  7 Anthony Floyd                13 Cape Fear             3.47m  +0.0    126
  8 D'Ante Colbert               10 Columbia Expr         3.31m   1.4    104
  9 Khalil Gary                  13 Track Xplosio         3.29m   1.3    102
 10 Ben Freed                    10 Lightning Ru          3.21m  +0.0     91
 11 Forrest Schneider            45 Track Monkey          3.11m   1.1     79
 12 Caleb Barco                  13 Carolina Eagl         2.60m   0.7     25
 
Event 266  Outdoor Pentathlon: #5 1500 Meter Run Midget Boys Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bailey Roth                  45 Track Monkey        4:53.30     599
  2 Kordell Williams             10 New Wave TC         5:29.12     404
  3 Edward Morgan                10 Cavalier Cav        5:37.91     361
  4 Ben Freed                    10 Lightning Ru        5:45.79     325
  5 Kenneth Brinson              45 East Cobb-Th        6:14.06     210
  6 Forrest Schneider            45 Track Monkey        6:14.15     209
  7 Shatavius Scott              45 Baldwin Coun        6:24.88     172
  8 Khalil Gary                  13 Track Xplosio       6:37.13     133
  9 D'Ante Colbert               10 Columbia Expr       6:39.32     126
 10 Caleb Barco                  13 Carolina Eagl       6:45.05     110
 11 Anthony Floyd                13 Cape Fear           7:16.30      40
 12 Will Warwick                 13 G'Boro Pacese       7:42.80       7
 
Event 300  100 Meter Dash Youth Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Sabrina Moore                13 Charlotte Fli       12.69      12.37Q  1.4  2 
  2 Briana Vaughn                45 Mark Trail F        12.45      12.48Q  0.5  3 
  3 Janieyah Collins             13 Charlotte Fli       12.78      12.51Q  1.9  1 
  4 Alexis Murphy                13 NC Unattached       12.71      12.45q  1.4  2 
  5 Sharvey Corley               10 The 747 Track       12.54      12.61q  1.9  1 
  6 Briana Haith                 13 Greensboro Ch       12.79      12.66q  0.5  3 
  7 Bria Turner                  45 Ruff Riders         12.97      12.68q  1.9  1 
  8 Genamarie McCant             10 PV Unattached       13.05      12.79q  1.9  1 
  9 Olicia Sharp                 12 Central Virgi       13.00      12.85   1.4  2 
 10 A'Lanesha McFarland          45 Ruff Riders         13.06      12.87   0.5  3 
 11 Yala Jordan                  45 Middle GA Mag       13.01      12.90   1.4  2 
 12 Mijan Talley                 10 Rockville Str       13.07      13.04   0.5  3 
 13 Jalleyah Jordan              45 Baldwin Coun        13.33      13.06   1.9  1 
 14 Jamica Alston                55 SC Unattached       13.35      13.18   0.5  3 
 15 Semaj Tolliver               55 Summerville         13.10      13.26   1.9  1 
 16 Janice George                10 Bowwie Tracks       13.12      13.27   1.4  2 
 17 Marissa Pinckney             55 Lowcountry          13.16      13.29   1.4  2 
 18 Briana Blakley               55 Seneca Blazer       13.67      13.40   1.9  1 
 19 Jade Gregory                 12 N-Motion Trac       13.64      13.60   0.5  3 
 20 Talia Jones                  12 Central Virgi       14.55      14.04   0.5  3 
 21 Tova Harris                  12 Central Virgi       13.96      14.31   1.4  2 
 
Event 300  100 Meter Dash Youth Girls
=====================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Briana Vaughn                45 Mark Trail F        12.48      12.34  -1.2  10   
  2 Janieyah Collins             13 Charlotte Fli       12.51      12.46  -1.2   8   
  3 Sabrina Moore                13 Charlotte Fli       12.37      12.59  -1.2   6   
  4 Alexis Murphy                13 NC Unattached       12.45      12.61  -1.2   5   
  5 Sharvey Corley               10 The 747 Track       12.61      12.84  -1.2   4   
  6 Briana Haith                 13 Greensboro Ch       12.66      12.96  -1.2   3   
  7 Bria Turner                  45 Ruff Riders         12.68      12.99  -1.2   2   
 
Event 301  200 Meter Dash Youth Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Genamarie McCant             10 PV Unattached       25.85      25.52Q -1.0  3 
  2 Briana Vaughn                45 Mark Trail F        26.06      25.61Q -0.8  2 
  3 Sabrina Moore                13 Charlotte Fli       26.27      25.86Q  0.7  1 
  4 Sharvey Corley               10 The 747 Track       25.75      25.56q -1.0  3 
  5 Taylor Outland               45 GA Unattached       26.45      25.81q -0.8  2 
  6 Ariah Graham                 13 Junior Stride       26.10      25.92q  0.7  1 
  7 Alexis Murphy                13 NC Unattached       25.60      26.28q -0.8  2 
  8 Bria Turner                  45 Ruff Riders         26.88      26.44q -1.0  3 
  9 Tametris Morrison            13 Upper Room          26.41      26.48  -1.0  3 
 10 Takeyra Jenkins-Dodd         55 Greer Allstar       26.38      26.64  -1.0  3 
 11 Frantia Boudreaux            45 Voices of Fa        27.20      26.73   0.7  1 
 12 Brianna Wright               13 Carolina Eagl       26.32      26.80  -0.8  2 
 13 Olicia Sharp                 12 Central Virgi       26.74      26.85  -0.8  2 
 14 Lorielle Moore               10 Woodlawn Trac       26.69      26.99   0.7  1 
 15 Kristen Burgess              55 Summerville         27.43      27.05  -1.0  3 
 16 JaVanique Burrus             12 VA Unattached       26.88      27.10  -1.0  3 
 17 Kendra Holland               55 Seneca Blazer       27.38      27.29  -0.8  2 
 18 Marissa Pinckney             55 Lowcountry          27.02      27.42   0.7  1 
 19 Semaj Tolliver               55 Summerville         26.96      27.45  -0.8  2 
 20 Briana Blakley               55 Seneca Blazer                  27.76  -0.8  2 
 21 Javeisha Jeffries            12 N-Motion Trac       30.47      29.26  -1.0  3 
 22 Delilah Walker               12 VA Unattached                  31.60   0.7  1 
 
Event 301  200 Meter Dash Youth Girls
=====================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Briana Vaughn                45 Mark Trail F        25.61      25.54  -2.0  10   
  2 Alexis Murphy                13 NC Unattached       26.28      25.75  -2.0   8   
  3 Sharvey Corley               10 The 747 Track       25.56      25.96  -2.0   6   
  4 Genamarie McCant             10 PV Unattached       25.52      25.97  -2.0   5   
  5 Taylor Outland               45 GA Unattached       25.81      26.30  -2.0   4   
  6 Sabrina Moore                13 Charlotte Fli       25.86      26.49  -2.0   3   
  7 Bria Turner                  45 Ruff Riders         26.44      26.86  -2.0   2   
  8 Ariah Graham                 13 Junior Stride       25.92      27.10  -2.0   1   
 
Event 302  400 Meter Dash Youth Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Genamarie McCant             10 PV Unattached       56.82      56.79Q  2 
  2 Taylor Outland               45 GA Unattached       58.58      57.21Q  1 
  3 Brianna Wright               13 Carolina Eagl       57.59      58.22Q  3 
  4 Ariah Graham                 13 Junior Stride       57.71      59.19Q  4 
  5 Aalayah Faulcon              13 Durham Stride       58.80      57.89q  1 
  6 Briana Haith                 13 Greensboro Ch       57.49      59.31q  1 
  7 Naomi Alston                 13 Fay. Flyers         57.89      59.37q  3 
  8 Takeyra Jenkins-Dodd         55 Greer Allstar       58.73      59.38q  2 
  9 Jade Whitaker                10 Rockville Str       57.60      59.97   4 
 10 Kendell Williams             45 East Cobb-Th      1:01.10    1:00.26   1 
 11 Kendra Holland               55 Seneca Blazer     1:01.66    1:00.42   3 
 12 Gabriel Strickland           45 Carrollton P      1:01.46    1:01.10   1 
 13 Jade Gregory                 12 N-Motion Trac     1:01.36    1:01.18   2 
 14 Sharvey Corley               10 The 747 Track       58.69    1:01.26   2 
 15 Janice George                10 Bowwie Tracks     1:00.75    1:01.65   4 
 16 Amara Hamilton               10 Glenarden TC      1:02.60    1:03.05   4 
 17 Frantia Boudreaux            45 Voices of Fa      1:00.75    1:03.11   3 
 18 Taira Carney                 12 Central Virgi     1:04.06    1:04.13   1 
 19 Kristen Burgess              55 Summerville       1:01.35    1:04.35   2 
 20 Delilah Walker               12 VA Unattached     1:11.10    1:06.00   1 
 21 E'Lexus Bennett              55 Greer Allstar     1:03.99    1:06.06   3 
 22 Javeisha Jeffries            12 N-Motion Trac     1:05.99    1:06.16   2 
 23 Kristina Chandler            55 Geogetown TC      1:02.54    1:06.87   4 
 
Event 302  400 Meter Dash Youth Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Genamarie McCant             10 PV Unattached       56.79      56.97   10   
  2 Aalayah Faulcon              13 Durham Stride       57.89      57.31    8   
  3 Brianna Wright               13 Carolina Eagl       58.22      57.51    6   
  4 Taylor Outland               45 GA Unattached       57.21      57.52    5   
  5 Ariah Graham                 13 Junior Stride       59.19    1:00.23    4   
  6 Takeyra Jenkins-Dodd         55 Greer Allstar       59.38    1:00.30    3   
  7 Naomi Alston                 13 Fay. Flyers         59.37    1:01.00    2   
  8 Briana Haith                 13 Greensboro Ch       59.31    1:16.81    1   
 
Event 303  800 Meter Run Youth Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kiah Seymour                 10 Glenarden TC      2:28.85    2:23.23   10   
  2 Adriunna Brown               45 Middle GA Mag     2:24.50    2:24.22    8   
  3 Samiiah Wilson               13 Carolina Eagl     2:26.41    2:25.38    6   
  4 QuanDra Shanks               45 Rate of Moti      2:24.93    2:26.20    5   
  5 Greciana Cooper              45 Cheetahs          2:29.46    2:26.84    4   
  6 Jade Gregory                 12 N-Motion Trac     2:34.62    2:27.01    3   
  7 Dale Lescher                 10 Cobra Track C     2:32.88    2:29.67    2   
  8 Lahni Clifton                10 Woodlawn Trac     2:33.71    2:34.91    1   
  9 Jessica Miles                10 McLean Youth      2:34.54    2:35.10  
 10 Dana Watson                  45 Ruff Riders       2:31.47    2:35.95  
 11 Sara Brown                   45 Titans            2:32.21    2:36.61  
 12 Katlyn Adkins                13 Fay. Flyers       2:34.78    2:37.34  
 13 Alexxis Walston              10 The 747 Track     2:35.14    2:42.31  
 14 Gabriella Robinson           13 Upper Room        2:44.77    2:46.32  
 15 Ashley Sitton                55 QuickStriders     2:39.15    2:49.40  
 16 Kristina Chandler            55 Geogetown TC      2:38.17    2:49.59  
 17 E'Lexus Bennett              55 Greer Allstar     2:47.43    2:50.27  
 
Event 304  1500 Meter Run Youth Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Brittney Rooks               10 PV Unattached     4:57.98    4:59.60   10   
  2 Samiiah Wilson               13 Carolina Eagl     4:57.47    5:06.40    8   
  3 Jessica Miles                10 McLean Youth      5:10.17    5:07.21    6   
  4 Kelly Bieraugel              10 Cobra Track C     5:13.97    5:13.34    5   
  5 Grace Yoakum                 13 North Wake        5:34.86    5:15.80    4   
  6 Jessie Dotson                45 GA Unattached     5:13.48    5:15.86    3   
  7 Hailey Branch                45 NS Red Runner     5:10.12    5:22.33    2   
  8 Katlyn Adkins                13 Fay. Flyers       5:30.37    5:26.28    1   
  9 Sara Brown                   45 Titans            5:10.67    5:28.04  
 10 Greciana Cooper              45 Cheetahs          5:17.20    5:28.69  
 11 Nicole Puffett               10 Glenarden TC      5:32.86    5:33.91  
 12 Anya Bunao                   55 Summerville       5:53.31    5:53.73  
 13 Rebecca Yoakum               13 North Wake        5:42.22    5:58.07  
 14 Kaitlyn Moore                55 Summerville       6:24.96    6:37.63  
 15 Catherine Carey              55 Mt Pleasant       6:15.65    7:06.81  
 
Event 305  3000 Meter Run Youth Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Brittney Rooks               10 PV Unattached    10:44.42   10:48.30   10   
  2 Rachel Thorne                45 Alpharetta Y     11:20.59   11:01.99    8   
  3 Kelly Bieraugel              10 Cobra Track C    11:20.31   11:02.18    6   
  4 Hailey Branch                45 NS Red Runner    11:32.34   11:02.38    5   
  5 Samiiah Wilson               13 Carolina Eagl    11:10.98   11:21.89    4   
  6 Emily Blagg                  10 McLean Youth     11:42.05   11:25.79    3   
  7 Mackenzie Nail               45 Peachtree Ci     11:37.66   11:28.15    2   
  8 Grace Yoakum                 13 North Wake       11:50.77   12:12.84    1   
  9 Sara Brown                   45 Titans           11:21.35   12:17.82  
 10 Anya Bunao                   55 Summerville      12:57.76   12:24.33  
 11 Kaitlyn Moore                55 Summerville      13:46.14   14:30.27  
 12 Catherine Carey              55 Mt Pleasant      13:45.65   14:43.94  
 
Event 306  3000 Meter Race Walk Youth Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mykera Dantzler              55 SC Unattached               19:55.09   10   
  2 Sarah Gardner                45 East Cobb-Th     22:00.00   21:47.99    8   
  3 Allison Lewis                45 Ruff Riders      22:00.00   21:51.77    6   
  4 Janae Perry                  10 Full Speed At    23:32.67   23:03.95    5   
  5 Khayla Hamilton              10 Full Speed At    25:44.23   25:23.38    4   
 -- Alexis Conyers               10 The 747 Track    26:43.82         DQ  
 
Event 307  100 Meter Hurdles Youth Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Kendell Williams             45 East Cobb-Th        15.10      15.16Q  0.4  1 
  2 Michaela Greer               45 PT Elite Tra        15.45      15.31Q  0.9  2 
  3 Lucy Mason                   45 Sapphire Tra        15.37      15.45Q  0.7  3 
  4 Janieyah Collins             13 Charlotte Fli       15.66      15.56q  0.4  1 
  5 Jessica Caldwell             10 Woodlawn Trac       16.30      16.18q  0.9  2 
  6 Vertrice Wilson              45 Carrollton P        16.79      16.36q  0.4  1 
  7 Sabrina Moore                13 Charlotte Fli       16.21      16.37q  0.4  1 
  8 Kiara Leslie                 13 Carolina Alls       16.75      16.53q  0.9  2 
  9 Najatee McNeil               10 Pikesville Ch       16.62      17.14   0.7  3 
 10 Mariah Smith                 13 Triangle Cham       17.28      17.26   0.9  2 
 11 Danielle Wright              10 Hummingbird T       17.72      17.59   0.7  3 
 12 Aubreya Smith                55 Spartanburg         21.09      17.71   0.7  3 
 13 Alexis Downs                 55 Greer Allstar       19.45      19.22   0.9  2 
 14 Mykera Dantzler              55 SC Unattached       20.01      19.29   0.4  1 
 15 Ashani Ranwala               55 Summerville         22.79      22.57   0.9  2 
 
Event 307  100 Meter Hurdles Youth Girls
=====================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Kendell Williams             45 East Cobb-Th        15.16      15.01  -2.5  10   
  2 Janieyah Collins             13 Charlotte Fli       15.56      15.36  -2.5   8   
  3 Michaela Greer               45 PT Elite Tra        15.31      15.69  -2.5   6   
  4 Lucy Mason                   45 Sapphire Tra        15.45      15.95  -2.5   5   
  5 Jessica Caldwell             10 Woodlawn Trac       16.18      16.53  -2.5   4   
  6 Kiara Leslie                 13 Carolina Alls       16.53      16.95  -2.5   3   
  7 Vertrice Wilson              45 Carrollton P        16.36      17.16  -2.5   2   
 
Event 308  200 Meter Hurdles Youth Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Janieyah Collins             13 Charlotte Fli       30.15      28.28Q  1.7  2 
  2 Tametris Morrison            13 Upper Room          29.14      29.28Q  1.4  3 
  3 Kiara Leslie                 13 Carolina Alls       30.42      30.05Q  1.7  1 
  4 Kendell Williams             45 East Cobb-Th        28.59      29.15q  1.7  2 
  5 Anasterasia Terrell          45 Middle GA Mag       30.59      30.45q  1.4  3 
  6 Dakota Ayers                 10 Firebirds Ath       31.06      30.77q  1.7  1 
  7 Brianna Green                13 Triangle Cham       30.14      30.80q  1.7  2 
  8 Summer Brown                 10 Woodlawn Trac       31.56      31.07q  1.7  1 
  9 Alexis Downs                 55 Greer Allstar       31.23      31.24   1.7  2 
 10 Danielle Wright              10 Hummingbird T       32.06      31.64   1.4  3 
 11 Jazlyn Hooks                 55 Summerville         33.92      31.70   1.4  3 
 
Event 308  200 Meter Hurdles Youth Girls
=====================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Kendell Williams             45 East Cobb-Th        29.15      28.09  -0.6  10   
  2 Janieyah Collins             13 Charlotte Fli       28.28      28.35  -0.6   8   
  3 Tametris Morrison            13 Upper Room          29.28      29.35  -0.6   6   
  4 Kiara Leslie                 13 Carolina Alls       30.05      30.58  -0.6   5   
  5 Anasterasia Terrell          45 Middle GA Mag       30.45      30.68  -0.6   4   
  6 Brianna Green                13 Triangle Cham       30.80      31.08  -0.6   3   
  7 Dakota Ayers                 10 Firebirds Ath       30.77      31.10  -0.6   2   
  8 Summer Brown                 10 Woodlawn Trac       31.07      31.83  -0.6   1   
 
Event 309  4x100 Meter Relay Youth Girls
============================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 10 Rockville Striders Youth Tr  'A'                 53.35      50.32Q  3 
  2 45 Middle Georgia Magic  'A'                        50.65      50.62Q  2 
     1) Yala Jordan                     2) Octavia Reliford               
     3) Anasterasia Terrell             4) Jamequa Stephens               
  3 13 Charlotte Flights TC  'A'                        50.98      50.80Q  1 
     1) Janieyah Collins                2) Cidney Cottle                  
     3) Justice Johnson                 4) Sabrina Moore                  
  4 10 Firebirds Athletic Club  'A'                     51.45      51.38q  3 
     1) Nichelle Tearney                2) Rachel Watkins                 
     3) Dakota Ayers                    4) LaKayja Alston                 
  5 45 Ruff Riders  'A'                                 49.52      51.61q  3 
     1) Alezendria Alexander            2) Bria Turner                    
     3) Mimieux Land                    4) A'Lanesha McFarland            
  6 10 Ebenezer Royal Runners  'A'                      52.67      51.70q  1 
     1) Alasia Gresham                  2) Dara Pickett                   
     3) Adhana Reid                     4) Jada Scott                     
  7 12 Central Virginia T&F Club  'A'                   55.36      51.72q  1 
     1) Taira Carney                    2) Tova Harris                    
     3) Talia Jones                     4) Keisha Patron                  
  8 55 Seneca Blazers  'A'                              53.15      51.76q  2 
     1) Briana Blakley                  2) Alexandria Mills               
     3) Kendra Holland                  4) Tekima Johnson                 
  9 45 Jaguar  'A'                                      51.29      51.84   1 
     1) Amaree Magwood                  2) Tiara Barnett                  
     3) Tiffany Camper                  4) Imani Epps                     
 10 13 Triangle Champions Track Cl  'A'                 51.87      52.13   3 
     1) Cherry Bell                     2) Markia Franklin                
     3) Brianna Green                   4) Omni Guzman                    
 11 10 Glenarden TC  'A'                                53.58      52.78   2 
     1) Dayo Adetu                      2) Imani Coates                   
     3) Monique Easley                  4) Johnae' Campbell-Wright        
 12 55 Greer Allstars  'A'                              52.65      53.14   2 
     1) Keyalla Barten                  2) Alexis Downs                   
     3) Takeyra Jenkins-Dodd            4) Anquisha Miller                
 13 13 Triangle Champions Track Cl  'B'                 55.75      53.23   3 
     1) Drew Waller                     2) Stefanee Powell                
     3) Markia Franklin                 4) Brianna Green                  
 -- 55 Carolina Rockets  'A'                            56.52         DQ   3 
     1) Jordan Myers                    2) Quianna Myers                  
     3) Kiwaya Stroman                  4) Atira Williams                 
 
Event 309  4x100 Meter Relay Youth Girls
================================================================================
    Team                                              Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 10 Rockville Striders Youth Tr  'A'                 50.32      49.80   10   
     1) Dasia Adams                     2) Mckenzie Shields               
     3) Maya Campbell                   4) Mijan Talley                   
  2 45 Middle Georgia Magic  'A'                        50.62      50.29    8   
     1) Yala Jordan                     2) Octavia Reliford               
     3) Anasterasia Terrell             4) Jamequa Stephens               
  3 13 Charlotte Flights TC  'A'                        50.80      50.46    6   
     1) Janieyah Collins                2) Cidney Cottle                  
     3) Justice Johnson                 4) Sabrina Moore                  
  4 10 Firebirds Athletic Club  'A'                     51.38      51.31    5   
     1) Nichelle Tearney                2) Rachel Watkins                 
     3) Dakota Ayers                    4) LaKayja Alston                 
  5 10 Ebenezer Royal Runners  'A'                      51.70      51.85    4   
     1) Alasia Gresham                  2) Dara Pickett                   
     3) Adhana Reid                     4) Jada Scott                     
  6 55 Seneca Blazers  'A'                              51.76      51.89    3   
     1) Briana Blakley                  2) Alexandria Mills               
     3) Kendra Holland                  4) Tekima Johnson                 
 -- 12 Central Virginia T&F Club  'A'                   51.72         DQ   Out of Zone 3
     1) Taira Carney                    2) Tova Harris                    
     3) Talia Jones                     4) Keisha Patron                  
 -- 45 Ruff Riders  'A'                                 51.61         DQ   Ineligible Athlete
     1) Alezendria Alexander            2) Bria Turner                    
     3) Mimieux Land                    4) A'Lanesha McFarland            
 
Event 310  4x400 Meter Relay Youth Girls
============================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 10 Glenarden TC  'A'                              4:10.51    4:09.53Q  2 
     1) Amara Hamilton                  2) Crystal Butler                 
     3) Kiah Seymour                    4) Dayo Adetu                     
  2 10 The 747 Track Club  'A'                        4:20.43    4:12.31Q  1 
     1) Sharvey Corley                  2) Terika Lathern                 
     3) Alexxis Walston                 4) Bre'elle Hamilton              
  3 45 Ruff Riders  'A'                               4:17.42    4:17.08Q  2 
     1) A'Lanesha McFarland             2) Whitney Crawford               
     3) Dana Watson                     4) Bria Turner                    
  4 45 Jaguar  'A'                                    4:13.55    4:18.06Q  1 
     1) Tiffany Camper                  2) Imani Epps                     
     3) Amaree Magwood                  4) Paige Hector                   
  5 13 Carolina Eagles Track & Fie  'A'               4:31.20    4:19.19q  1 
     1) Chelsea Demery                  2) Brianna Wright                 
     3) Tabitha Rowland                 4) Devonne Lyerly                 
  6 13 Triangle Champions Track Cl  'A'               4:19.22    4:19.28q  2 
     1) Cherry Bell                     2) Markia Franklin                
     3) Brianna Green                   4) Omni Guzman                    
  7 45 Cheetahs  'A'                                  4:12.90    4:20.37q  1 
     1) Mayah Gaddy                     2) Greciana Cooper                
     3) Jaimee Harris                   4) Brandi Nicolls                 
  8 10 Rockville Striders Youth Tr  'A'               4:22.17    4:20.43q  2 
     1) Dasia Adams                     2) Mckenzie Shields               
     3) Maya Campbell                   4) Mijan Talley                   
  9 13 Charlotte Flights TC  'A'                      4:19.40    4:20.70   1 
     1) Cidney Cottle                   2) Dominique Davis                
     3) Tiffany Martin                  4) Dominica Norris                
 10 55 Greer Allstars  'A'                            4:50.05    4:21.94   2 
     1) E'Lexus Bennett                 2) Keyalla Barten                 
     3) Alexis Downs                    4) Anquisha Miller                
 11 10 Woodlawn Track Pack  'A'                       4:23.38    4:28.41   2 
     1) Lahni Clifton                   2) Summer Brown                   
     3) Asha Smith                      4) Lorielle Moore                 
 12 10 Ebenezer Royal Runners  'A'                    4:26.97    4:30.19   1 
 
Event 310  4x400 Meter Relay Youth Girls
================================================================================
    Team                                              Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 10 Glenarden TC  'A'                              4:09.53    4:05.84   10   
     1) Amara Hamilton                  2) Crystal Butler                 
     3) Kiah Seymour                    4) Dayo Adetu                     
  2 45 Jaguar  'A'                                    4:18.06    4:08.44    8   
     1) Tiffany Camper                  2) Imani Epps                     
     3) Amaree Magwood                  4) Paige Hector                   
  3 45 Cheetahs  'A'                                  4:20.37    4:08.72    6   
     1) Mayah Gaddy                     2) Greciana Cooper                
     3) Jaimee Harris                   4) Brandi Nicolls                 
  4 10 Rockville Striders Youth Tr  'A'               4:20.43    4:10.60    5   
     1) Dasia Adams                     2) Mckenzie Shields               
     3) Maya Campbell                   4) Mijan Talley                   
  5 45 Ruff Riders  'A'                               4:17.08    4:12.71    4   
     1) A'Lanesha McFarland             2) Whitney Crawford               
     3) Dana Watson                     4) Bria Turner                    
  6 10 The 747 Track Club  'A'                        4:12.31    4:14.53    3   
     1) Sharvey Corley                  2) Terika Lathern                 
     3) Alexxis Walston                 4) Bre'elle Hamilton              
  7 13 Carolina Eagles Track & Fie  'A'               4:19.19    4:17.95    2   
     1) Chelsea Demery                  2) Brianna Wright                 
     3) Tabitha Rowland                 4) Devonne Lyerly                 
  8 13 Triangle Champions Track Cl  'A'               4:19.28    4:23.87    1   
     1) Cherry Bell                     2) Markia Franklin                
     3) Brianna Green                   4) Omni Guzman                    
 
Event 311  4x800 Meter Relay Youth Girls
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 10 Glenarden TC  'A'                             10:24.04   10:32.85   10   
     1) Crystal Butler                  2) Camille McLean                 
     3) Nicole Puffett                  4) Kiah Seymour                   
  2 13 Carolina Eagles Track & Fie  'A'                         11:04.00    8   
     1) Devonne Lyerly                  2) Samiiah Wilson                 
     3) Angela Conley                   4) Tabitha Rowland                
  3 45 Ruff Riders  'A'                              11:20.63   11:24.23    6   
     1) Whitney Crawford                2) Dana Watson                    
     3) Allison Lewis                   4) A'Lanesha McFarland            
  4 10 Ebenezer Royal Runners  'A'                   11:38.74   11:41.85    5   
     1) Jessica Burgess                 2) Crystal Crook                  
     3) Alasia Gresham                  4) Katherine Nettles              
 
Event 312  High Jump Youth Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mimieux Land                 45 Ruff Riders         1.57m      1.62m   10   
  2 Carey Roth                   55 SC Unattached       1.52m      1.57m    8   
  3 Lucy Mason                   45 Sapphire Tra        1.52m      1.47m    6   
  4 Ashlee Eady                  55 Lowcountry          1.42m      1.47m    5   
  5 Dennisha Frazier             10 DC Parks and        1.40m      1.42m    4   
  6 Katy Pavic                   10 Lightning Ru        1.52m      1.42m    3   
  7 Brianna Alston               13 Sandhills           1.37m      1.42m    2   
  8 Victoria Robinson            55 Mt Pleasant         1.47m      1.37m    0.50
  8 Danielle Wright              10 Hummingbird T       1.35m      1.37m    0.50
 10 Jessica Marshall             13 Sandhills           1.37m      1.32m  
 10 Lia King                     13 Track Xplosio       1.32m      1.32m  
 12 Sydney Penny                 10 Cavalier Cav        1.35m      1.27m  
 13 Kiara Leslie                 13 Carolina Alls       1.37m      1.22m  
 
Event 313  Pole Vault Youth Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Megan James                  55 SC Unattached       2.45m      2.60m   10   
  2 Mariah Lawrence              55 A-Head-A-U TC       2.15m      2.15m    8   
 
Event 314  Long Jump Youth Girls
=====================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Tika Slay                    45 Villa Rica T        5.15m      5.23m  -2.0  10   
  2 Dejah Hayes                  13 Greensboro Ch    15-08.00      5.11m   0.3   8   
  3 JaVanique Burrus             12 VA Unattached       4.70m      4.97m  -1.5   6   
  4 Adriunna Brown               45 Middle GA Mag       5.25m      4.96m  -1.1   5   
  5 Briana Haith                 13 Greensboro Ch    16-03.50      4.82m  -2.9   4   
  6 Lia King                     13 Track Xplosio    16-04.50      4.78m  -1.3   3   
  7 Takeyra Jenkins-Dodd         55 Greer Allstar       4.65m      4.57m  -1.9   2   
  8 Dennisha Frazier             10 DC Parks and        4.58m      4.55m  -0.8   1   
  9 Taira Carney                 12 Central Virgi       4.37m      4.54m  -1.6 
 10 Michaela Greer               45 PT Elite Tra        4.83m      4.49m  -2.1 
 10 Amanda Gregory               13 Cape Fear        15-03.50      4.49m  -2.6 
 12 Linsay Pinckney              10 Hummingbird T       4.59m      4.47m  -0.5 
 13 Alvonna Blakney              13 Quiet Storm      15-11.00      4.28m  -3.3 
 14 Kristen Burgess              55 Summerville         4.91m      4.25m  -2.5 
 15 Victoria Robinson            55 Mt Pleasant         4.11m      4.04m  -2.9 
 15 Simone Chapman               10 Hummingbird T       4.12m      4.04m  -1.8 
 17 Tova Harris                  12 Central Virgi       4.65m      4.01m  -1.4 
 18 Gabriel Strickland           45 Carrollton P        4.24m      3.97m  -2.4 
 19 Briah Clay                   10 Cavalier Cav        4.24m      3.90m  -2.3 
 20 Mykera Dantzler              55 SC Unattached       4.43m      3.89m  -2.0 
 -- Jazlyn Hooks                 55 Summerville         4.38m       FOUL       
 
Event 315  Triple Jump Youth Girls
=====================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Lia King                     13 Track Xplosio      10.76m     10.63m  -0.7  10   
  2 Taira Carney                 12 Central Virgi       9.96m     10.61m   1.4   8   
  3 Adriunna Brown               45 Middle GA Mag      10.07m     10.52m   1.1   6   
  4 Anasterasia Terrell          45 Middle GA Mag       9.95m     10.49m  -1.3   5   
  5 JaVanique Burrus             12 VA Unattached      10.57m     10.40m  -0.8   4   
  6 Mimieux Land                 45 Ruff Riders        10.32m     10.27m   1.5   3   
  7 Hannah Hensley               13 Sandhills           9.32m     10.08m   1.3   2   
  8 Brianna Alston               13 Sandhills           9.05m      9.47m   0.8   1   
  9 Jessica Marshall             13 Sandhills           9.34m      9.32m   0.9 
 10 Mykera Dantzler              55 SC Unattached       9.35m      9.14m   0.1 
 11 Tova Harris                  12 Central Virgi       9.01m      8.89m   0.3 
 -- Natasha Barker               10 DC Parks and        7.18m       FOUL       
 
Event 316  Shot Put 6 lb. Youth Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Josie Green-Smith            45 Peach Valley       12.40m     12.57m   10   
  2 Bre'Anna Warren              13 Greensboro Ch      12.40m     12.17m    8   
  3 Lucy Mason                   45 Sapphire Tra       11.18m     11.65m    6   
  4 Alisha Blackman              55 SC Unattached      10.38m     11.00m    5   
  5 Antonella Taylor             10 Full Speed At      10.19m     10.85m    4   
  6 Alyssa Dunn                  13 Upper Room         10.48m     10.82m    3   
  7 Tierra Farmer                13 Fay. Flyers         9.91m     10.80m    2   
  8 Haley Brazell                12 Asheville          10.26m     10.73m    1   
  9 Alexis Conyers               10 The 747 Track       9.36m     10.15m  
 10 Deona Hall                   10 New Wave TC         9.54m      9.69m  
 11 Taylor Burks                 13 Track Xplosio       9.85m      9.07m  
 12 Shannon Stevenson            45 Etowah              8.96m      8.91m  
 13 Isabelle Davis               55 Florence TC         6.59m      8.65m  
 14 Kristen Hawley               55 Summerville         8.10m      8.47m  
 15 Nina Ford                    10 Glenarden TC        8.50m      8.38m  
 16 Patricia Grimes              55 Summerville         7.95m      8.15m  
 17 Dara Pickett                 10 Ebenezer Roya       9.26m      7.94m  
 
Event 317  Discus Throw 1kg Youth Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bre'Anna Warren              13 Greensboro Ch      30.81m     31.15m   10   
  2 Alyssa Dunn                  13 Upper Room         28.82m     27.44m    8   
  3 Ashlen Veatch                12 VA Unattached      28.22m     27.26m    6   
  4 Josie Green-Smith            45 Peach Valley       23.66m     24.87m    5   
  5 Haley Brazell                12 Asheville          26.21m     24.28m    4   
  6 Caitlynn Myer                13 Hickory City       19.40m     23.57m    3   
  7 Alisha Blackman              55 SC Unattached      24.52m     21.45m    2   
  8 Sarah Gardner                45 East Cobb-Th       19.24m     20.36m    1   
  9 Taylor Burks                 13 Track Xplosio      18.95m     19.17m  
 10 Patricia Grimes              55 Summerville        15.98m     17.94m  
 11 Diarra Molock                10 Ebenezer Roya      19.58m     17.87m  
 12 Taylor Young                 10 Cavalier Cav       17.99m     17.10m  
 13 Briah Clay                   10 Cavalier Cav       17.04m     16.78m  
 14 Deona Hall                   10 New Wave TC        20.28m     16.64m  
 15 Victoria Denning             45 New Birth Tr       13.48m     16.14m  
 16 Cassie Michael               45 Quicksilver        15.85m     15.69m  
 
Event 318  Javelin Throw 600g Youth Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Alyssa Dunn                  13 Upper Room         29.82m     28.65m   10   
  2 Haley Brazell                12 Asheville          23.82m     25.31m    8   
  3 Jordan Livesay               45 Sequoyah           27.64m     24.07m    6   
  4 Jensen Caster                45 Walton Youth       22.07m     23.20m    5   
  5 Cassie Michael               45 Quicksilver        17.28m     21.95m    4   
  6 LeNasia Ranson               10 Hummingbird T      18.76m     19.23m    3   
  7 Morgan Sanford               45 Creekview Yo       21.10m     18.80m    2   
  8 Dara Pickett                 10 Ebenezer Roya      18.72m     18.09m    1   
  9 Sydney Harper                10 Glenarden TC       17.55m     17.61m  
 10 Sydney Penny                 10 Cavalier Cav       15.98m     16.83m  
 11 Gabrielle Ahmad              10 Glenarden TC       16.90m     16.50m  
 12 Monique Sullivan             10 Hummingbird T      15.98m     16.14m  
 13 Isabelle Davis               55 Florence TC        16.09m     16.09m  
 14 Michelle Moses               45 Cheetahs           18.37m     15.77m  
 15 Kiera Kelly                  13 Sandhills          18.12m     15.20m  
 16 Sasha Satzger                55 Mt Pleasant        16.43m     13.29m  
 17 Brittany Coleman             13 Triangle Cham       6.99m     12.52m  
 18 Ashlie Saunders              13 Triangle Cham       7.94m      7.16m  
 
Event 319  Outdoor Pentathlon Youth Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lucy Mason                   45 Sapphire Tra         2894       3053   10   
  2 Kendell Williams             45 East Cobb-Th         2943       2940    8   
  3 Tika Slay                    45 Villa Rica T         2968       2927    6   
  4 Dana Watson                  45 Ruff Riders          2168       2376    5   
  5 Hannah Hensley               13 Sandhills                       2154    4   
  6 Alyssa Dunn                  13 Upper Room                      1690    3   
  7 Gabriella Robinson           13 Upper Room                      1409    2   
 
Event 319  Outdoor Pentathlon: #1 100 Meter Hurdles Youth Girls Outdoor Pentathlon
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Kendell Williams             45 East Cobb-Th          15.20  -0.1  3    815
  2 Lucy Mason                   45 Sapphire Tra          15.23  -0.1  3    811
  3 Mimieux Land                 45 Ruff Riders           16.26  -0.5  2    683
  4 Tika Slay                    45 Villa Rica T          16.58  -0.3  1    645
  5 Dana Watson                  45 Ruff Riders           17.31  -0.3  1    562
  6 Hannah Hensley               13 Sandhills             18.51  -0.1  3    437
  7 Alyssa Dunn                  13 Upper Room            19.36  -0.3  1    357
  8 Gabriella Robinson           13 Upper Room            21.30  -0.5  2    203
 
Event 319  Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put Youth Girls Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lucy Mason                   45 Sapphire Tra         11.68m     640
  2 Tika Slay                    45 Villa Rica T         10.80m     582
  3 Alyssa Dunn                  13 Upper Room           10.61m     569
  4 Dana Watson                  45 Ruff Riders           9.13m     473
  5 Kendell Williams             45 East Cobb-Th          8.97m     462
  6 Mimieux Land                 45 Ruff Riders           8.89m     457
  7 Gabriella Robinson           13 Upper Room            8.48m     430
  8 Hannah Hensley               13 Sandhills             7.38m     359
 
Event 319  Outdoor Pentathlon: #3 High Jump Youth Girls Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mimieux Land                 45 Ruff Riders           1.62m     759
  2 Lucy Mason                   45 Sapphire Tra          1.52m     644
  3 Tika Slay                    45 Villa Rica T          1.47m     588
  4 Kendell Williams             45 East Cobb-Th          1.42m     534
  5 Dana Watson                  45 Ruff Riders           1.32m     429
  6 Hannah Hensley               13 Sandhills             1.27m     379
  6 Gabriella Robinson           13 Upper Room            1.27m     379
  8 Alyssa Dunn                  13 Upper Room            1.17m     284
 
Event 319  Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump Youth Girls Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Tika Slay                    45 Villa Rica T          5.25m   2.3    628
  2 Kendell Williams             45 East Cobb-Th          4.85m   0.5    519
  3 Lucy Mason                   45 Sapphire Tra          4.70m  +0.0    479
  4 Hannah Hensley               13 Sandhills             4.63m   1.9    461
  5 Alyssa Dunn                  13 Upper Room            4.20m  -1.4    355
  6 Dana Watson                  45 Ruff Riders           3.91m   0.8    287
 -- Gabriella Robinson           13 Upper Room             FOUL       
 
Event 319  Outdoor Pentathlon: #5 800 Meter Run Youth Girls Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Dana Watson                  45 Ruff Riders         2:35.53     625
  2 Kendell Williams             45 East Cobb-Th        2:36.79     610
  3 Hannah Hensley               13 Sandhills           2:44.92     518
  4 Tika Slay                    45 Villa Rica T        2:48.03     484
  5 Lucy Mason                   45 Sapphire Tra        2:48.57     479
  6 Gabriella Robinson           13 Upper Room          2:56.64     397
  7 Alyssa Dunn                  13 Upper Room          3:32.11     125
 
Event 350  100 Meter Dash Youth Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Brandon Sanders              55 PalmettoSpeed       10.98      10.91Q  1.1  2 
  2 Xavier Jones                 13 Greensboro Ch       11.48      11.34Q -0.2  3 
  3 Devin Haywood                10 Firebirds Ath       11.49      11.53Q +0.0  1 
  4 Michael Thomas               55 Summerville         11.61      11.32q  1.1  2 
  5 Warren Marshall              13 Carolina Elit       11.53      11.58q +0.0  1 
  6 Darius Dean                  45 Worldwide Tr        11.61      11.60q -0.2  3 
  7 Aaron Tindall                13 Charlotte Fli       11.79      11.65q  1.1  2 
  8 John Mack                    10 Full Speed At       11.92      11.85q +0.0  1 
  9 Cameron Hudson               13 Quiet Storm         11.80      11.86  -0.2  3 
 10 Stephen Marsh                10 Citi Track Cl       11.86      11.87  +0.0  1 
 11 Ronald Geohaghan             55 Lowcountry          12.25      11.92   1.1  2 
 12 Brandon Jones                13 Track Xplosio       11.96      11.95   1.1  2 
 13 Thomas Davis                 10 Pikesville Ch       12.09      11.96  -0.2  3 
 14 William Brown                45 Macon-Mid GA        12.13      11.97  +0.0  1 
 15 Jaylen Johnson               10 Full Speed At       12.15      12.06   1.1  2 
 16 Tyron White                  55 SC Unattached       12.44      12.52  -0.2  3 
 17 Roderick Bly                 12 N-Motion Trac       14.06      13.05  +0.0  1 
 18 Clifton Pierce               12 N-Motion Trac       13.80      13.73  +0.0  1 
 
Event 350  100 Meter Dash Youth Boys
=====================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Brandon Sanders              55 PalmettoSpeed       10.91      11.04  -0.2  10   
  2 Michael Thomas               55 Summerville         11.32      11.40  -0.2   8   
  3 Darius Dean                  45 Worldwide Tr        11.60      11.52  -0.2   6   
  4 Xavier Jones                 13 Greensboro Ch       11.34      11.54  -0.2   5   
  5 Aaron Tindall                13 Charlotte Fli       11.65      11.71  -0.2   4   
  6 Warren Marshall              13 Carolina Elit       11.58      11.72  -0.2   3   
  7 Devin Haywood                10 Firebirds Ath       11.53      11.76  -0.2   2   
  8 John Mack                    10 Full Speed At       11.85      12.07  -0.2   1   
 
Event 351  200 Meter Dash Youth Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Brandon Sanders              55 PalmettoSpeed       22.34      22.43Q  1.9  2 
  2 Xavier Jones                 13 Greensboro Ch       23.16      22.85Q  1.2  3 
  3 Cameron Hudson               13 Quiet Storm         23.57      23.35Q -0.7  1 
  4 Michael Thomas               55 Summerville         23.86      23.06q  1.9  2 
  5 Devin Haywood                10 Firebirds Ath       23.58      23.63q -0.7  1 
  6 Stephen Marsh                10 Citi Track Cl       24.15      23.70q -0.7  1 
  7 Jalan Porter                 13 Charlotte Fli       23.71      23.74q  1.2  3 
  8 Aaron Tindall                13 Charlotte Fli       23.76      23.76q  1.9  2 
  9 John Mack                    10 Full Speed At       24.68      24.01   1.9  2 
 10 DeLante Burse                13 Triangle Cham       24.10      24.17   1.2  3 
 11 Alexander Reese              45 East Cobb-Th        24.41      24.40   1.2  3 
 12 Thomas Davis                 10 Pikesville Ch       24.96      24.46  -0.7  1 
 13 Marquis Thornton             10 Woodlawn Trac       25.26      24.49   1.9  2 
 14 Michael Smith                45 New Birth Tr        24.83      24.50  -0.7  1 
 15 Mardriquez Hamilton          55 Lowcountry          25.52      24.75   1.9  2 
 16 Danquez Lewis                55 QuickStriders       26.24      25.99   1.2  3 
 17 Roderick Bly                 12 N-Motion Trac       28.83      26.61  -0.7  1 
 18 Allah Muhammad               12 Hotchkiss Eag       27.57      27.80  -0.7  1 
 19 Clifton Pierce               12 N-Motion Trac       29.97      29.39   1.2  3 
 20 Bernard Jefferson            12 Hotchkiss Eag       33.30      32.92   1.9  2 
 
Event 351  200 Meter Dash Youth Boys
=====================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Brandon Sanders              55 PalmettoSpeed       22.43      22.20  -2.5  10   
  2 Xavier Jones                 13 Greensboro Ch       22.85      23.25  -2.5   8   
  3 Michael Thomas               55 Summerville         23.06      23.82  -2.5   6   
  4 Aaron Tindall                13 Charlotte Fli       23.76      23.98  -2.5   5   
  5 Stephen Marsh                10 Citi Track Cl       23.70      24.04  -2.5   4   
  6 Jalan Porter                 13 Charlotte Fli       23.74      24.31  -2.5   3   
  7 Devin Haywood                10 Firebirds Ath       23.63      25.51  -2.5   2   
 -- Cameron Hudson               13 Quiet Storm         23.35         DQ  -2.5  Out of lane
 
Event 352  400 Meter Dash Youth Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Xavier Jones                 13 Greensboro Ch       52.07      52.10Q  3 
  2 Jonathan Young               45 Cheetahs            52.73      52.55Q  2 
  3 DeLante Burse                13 Triangle Cham       52.42      53.70Q  1 
  4 Jalan Porter                 13 Charlotte Fli       54.71      52.47q  3 
  5 Michael Smith                45 New Birth Tr        54.64      52.52q  3 
  6 Christopher Boyd             13 G'Boro Blazer       55.19      53.56q  2 
  7 Alexander Reese              45 East Cobb-Th        53.33      53.67q  2 
  8 Jabari Taylor                45 Quicksilver         55.87      55.06q  3 
  9 Bradley Gilbon               55 SC Unattached       54.19      55.76   1 
 10 Allen Edmond                 55 SC Unattached       55.06      55.85   1 
 11 Antwuan Poole                45 White Lightn        57.06      56.11   3 
 12 Nicolas Smith                10 Pikesville Ch       56.27      56.22   1 
 13 Robert Davis                 10 Citi Track Cl       56.24      56.58   3 
 14 Tyrone Jenkins               10 Cobra Track C       55.75      56.67   1 
 15 Niko Coaxum                  10 The 747 Track       56.67      56.71   2 
 16 Nathaniel Gordan             55 SC Unattached       57.65      57.84   1 
 17 Darius Lewis                 10 Firebirds Ath       57.22      58.70   3 
 18 Roderick Bly                 12 N-Motion Trac     1:07.42    1:01.14   2 
 19 Clifton Pierce               12 N-Motion Trac     1:06.86    1:08.08   2 
 
Event 352  400 Meter Dash Youth Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Xavier Jones                 13 Greensboro Ch       52.10      51.98   10   
  2 Jonathan Young               45 Cheetahs            52.55      52.23    8   
  3 Jalan Porter                 13 Charlotte Fli       52.47      52.77    6   
  4 Alexander Reese              45 East Cobb-Th        53.67      53.64    5   
  5 DeLante Burse                13 Triangle Cham       53.70      54.10    4   
  6 Christopher Boyd             13 G'Boro Blazer       53.56      54.38    3   
  7 Jabari Taylor                45 Quicksilver         55.06      54.87    2   
 -- Michael Smith                45 New Birth Tr        52.52         DQ   Out of Lane
 
Event 353  800 Meter Run Youth Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ellington Carthan            13 Durham Stride     2:07.49    2:06.19   10   
  2 Jonathan Young               45 Cheetahs          2:10.17    2:08.24    8   
  3 Nicolas Smith                10 Pikesville Ch     2:12.96    2:09.78    6   
  4 Jabari Taylor                45 Quicksilver       2:15.72    2:10.27    5   
  5 Gunnar Stormark              45 PT Elite Tra      2:13.72    2:11.63    4   
  6 Allen Edmond                 55 SC Unattached     2:12.08    2:11.66    3   
  7 Carl Walton                  13 Platinum Spor     2:14.41    2:13.29    2   
  8 Tyrone Jenkins               10 Cobra Track C     2:19.19    2:14.23    1   
  9 Bradley Gilbon               55 SC Unattached     2:14.69    2:15.04  
 10 Robert Davis                 10 Citi Track Cl     2:14.26    2:16.09  
 11 Roderick Byars               45 New Birth Tr      2:15.97    2:18.71  
 12 Terrell Middleton            10 The 747 Track     2:22.07    2:21.68  
 13 Dareece Graves               10 Glenarden TC      2:21.71    2:22.60  
 14 Brandon Sandlin              13 Carolina Elit     2:20.69    2:24.32  
 15 Anthony Marsh                13 Triangle Cham     2:19.27    2:25.86  
 16 Christopher Crawford         13 Durham Stride     2:16.92    2:31.97  
 17 Charles Matheny              55 Mt Pleasant       2:23.99    2:44.94  
 
Event 354  1500 Meter Run Youth Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ellington Carthan            13 Durham Stride     4:35.79    4:31.43   10   
  2 Blair Warr                   10 Glenarden TC      4:35.79    4:32.00    8   
  3 Onyx Johnson                 10 Glenarden TC      4:35.21    4:35.44    6   
  4 Jalen Robinson-McCoy         10 Glenarden TC      4:53.18    4:37.57    5   
  5 Nicolas Smith                10 Pikesville Ch     4:38.89    4:37.81    4   
  6 Roderick Byars               45 New Birth Tr      4:44.41    4:41.55    3   
  7 Allen Edmond                 55 SC Unattached     4:35.97    4:42.12    2   
  8 Carl Walton                  13 Platinum Spor     4:55.43    4:44.53    1   
  9 Andrew Marshall              55 SC Unattached     4:37.52    4:45.33  
 10 Chase Shermer                13 North Wake        4:45.31    4:49.06  
 11 Joshua Smith                 13 Fay. Flyers       4:46.66    4:49.10  
 12 Charles Matheny              55 Mt Pleasant       4:50.95    5:03.15  
 13 Ryan Hamill                  45 Peachtree Ci      5:07.48    5:19.04  
 14 Sam Svoboda                  45 NS Red Runner     5:22.27    5:29.20  
 15 Miles Clarke                 55 Mt Pleasant       5:22.68    5:37.35  
 
Event 355  3000 Meter Run Youth Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Andrew Marshall              55 SC Unattached    10:04.62   10:08.72   10   
  2 Chase Shermer                13 North Wake       10:32.31   10:11.58    8   
  3 Nicolas Smith                10 Pikesville Ch    10:27.47   10:22.98    6   
  4 Gregory Hadley               10 PV Unattached    10:38.23   10:53.86    5   
  5 Charles Matheny              55 Mt Pleasant      11:02.79   11:00.84    4   
  6 Sam Svoboda                  45 NS Red Runner    11:36.16   11:05.98    3   
  7 Andre Dalton                 10 New Wave TC      11:02.37   11:10.83    2   
  8 Ryan Hamill                  45 Peachtree Ci     11:41.79   11:25.11    1   
  9 Corey Tooke                  10 Southwestern     11:19.42   11:34.75  
 10 Terrell Edwards              13 Triangle Cham    11:32.29   11:57.41  
 11 Corey Bearden                45 East Cobb-Th     12:16.83   12:01.97  
 12 Andrew Furmanchik            55 Mt Pleasant      12:04.08   13:36.71  
 
Event 356  3000 Meter Race Walk Youth Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jamal Carr                   10 Full Speed At    22:40.45   21:01.36   10   
  2 Angelo Holmes                45 New Birth Tr     20:00.00   21:05.38    8   
 
Event 357  100 Meter Hurdles Youth Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Derek Harper                 45 Quicksilver         14.43      14.44Q  2.2  1 
  2 Kashief Burton               10 Woodlawn Trac       15.12      14.90Q  0.2  2 
  3 Thomas Jones II              13 Durham Stride       15.34      15.05Q  NWI  3 
  4 Kareem Lee                   10 Cavalier Cav        21.40      14.86q  2.2  1 
  5 Bralyn Bennett               55 SC Unattached       15.45      14.93q  2.2  1 
  6 Erin Jenkins                 13 Track Eastern       15.46      15.40q  2.2  1 
  7 Sandy Chapman                13 Carolina Eagl       15.88      15.41q  NWI  3 
  8 Matthew Lights               55 Greenwood Y         16.27      15.45q  0.2  2 
  9 Roderick Hayes               45 New Birth Tr        15.09      15.49   0.2  2 
 10 Devon Williams               45 East Cobb-Th        14.95      16.63   NWI  3 
 11 Carnell Lewis                13 Carolina Eagl       17.51      16.75   2.2  1 
 12 Michael Moselely             55 Palmetto T&F        18.16      17.41   2.2  1 
 13 Jarrett Moore                13 Charlotte Fli       16.57      17.67   NWI  3 
 14 David Johnson                12 Charlottesvil       19.25      19.47   0.2  2 
 
Event 357  100 Meter Hurdles Youth Boys
=====================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Derek Harper                 45 Quicksilver         14.44      14.65  -2.2  10   
  2 Thomas Jones II              13 Durham Stride       15.05      14.80  -2.2   8   
  3 Kashief Burton               10 Woodlawn Trac       14.90      14.85  -2.2   6   
  4 Kareem Lee                   10 Cavalier Cav        14.86      14.98  -2.2   5   
  5 Bralyn Bennett               55 SC Unattached       14.93      15.26  -2.2   4   
  6 Sandy Chapman                13 Carolina Eagl       15.41      15.44  -2.2   3   
  7 Matthew Lights               55 Greenwood Y         15.45      16.10  -2.2   2   
  8 Erin Jenkins                 13 Track Eastern       15.40      16.39  -2.2   1   
 
Event 358  200 Meter Hurdles Youth Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Michael Smith                45 New Birth Tr        26.72      26.56Q  0.7  1 
  2 Derek Harper                 45 Quicksilver         26.91      26.72Q  0.7  2 
  3 Roderick Hayes               45 New Birth Tr        28.15      27.12Q  1.5  3 
  4 Darius Lewis                 10 Firebirds Ath       27.40      27.23q  1.5  3 
  5 Thomas Jones II              13 Durham Stride       28.37      27.63q  0.7  1 
  6 Erin Jenkins                 13 Track Eastern       28.41      28.07q  0.7  1 
  7 Melvin Sutton                13 Hurdles First       29.19      28.16q  1.5  3 
  8 Sandy Chapman                13 Carolina Eagl       28.63      28.17q  1.5  3 
  9 Matthew Lights               55 Greenwood Y         28.47      28.38   0.7  2 
 10 Bralyn Bennett               55 SC Unattached       28.59      28.43   1.5  3 
 11 Geoffrey Rowland             13 Jacksonville        28.71      28.67   0.7  1 
 12 Kareem Lee                   10 Cavalier Cav        28.70      28.74   0.7  2 
 13 Marquis Thornton             10 Woodlawn Trac       31.61      28.77   0.7  1 
 14 Kashief Burton               10 Woodlawn Trac       28.82      28.89   0.7  1 
 15 Raymond Syphertt             55 Greer Allstar       31.79      32.88   0.7  1 
 
Event 358  200 Meter Hurdles Youth Boys
=====================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Thomas Jones II              13 Durham Stride       27.63      26.69  -3.3  10   
  2 Michael Smith                45 New Birth Tr        26.56      26.76  -3.3   8   
  3 Derek Harper                 45 Quicksilver         26.72      26.92  -3.3   6   
  4 Darius Lewis                 10 Firebirds Ath       27.23      27.94  -3.3   5   
  5 Erin Jenkins                 13 Track Eastern       28.07      28.01  -3.3   4   
  6 Sandy Chapman                13 Carolina Eagl       28.17      28.53  -3.3   3   
  7 Melvin Sutton                13 Hurdles First       28.16      28.58  -3.3   2   
  8 Roderick Hayes               45 New Birth Tr        27.12      31.51  -3.3   1   
 
Event 359  4x100 Meter Relay Youth Boys
============================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 13 Charlotte Flights TC  'A'                        45.53      45.50Q  3 
     1) Calvin Haines                   2) Jacquece Newport               
     3) Jalan Porter                    4) Aaron Tindall                  
  2 10 Glenarden TC  'A'                                46.50      46.29Q  2 
     1) Kiivone Howard                  2) Marcus Mack                    
     3) Robert Mercer                   4) David Stone                    
  3 13 Carolina Eagles Track & Fie  'A'                 47.68      47.96Q  1 
     1) Keith Parham                    2) James Branch                   
     3) Akisch Davis                    4) Justin Garris                  
  4 10 Full Speed Athletics  'A'                        47.70      47.91q  3 
     1) Taajwar Watkins                 2) Christopher Scott              
     3) Sterling Parks                  4) Jarrell Masterson              
  5 10 Firebirds Athletic Club  'A'                     47.70      48.17q  3 
     1) Durell Coleman                  2) Calvin Jones                   
     3) Devin Haywood                   4) Elyjah West                    
  6 45 Mid GA Striders  'A'                             46.76      50.08q  1 
     1) William Brown                   2) Patrick Sinclair               
     3) Joshua Dean                     4) Curtis Whisby                  
  7 13 Charlotte Flights TC  'B'                        50.01      50.10q  3 
     1) Maximillian Burke               2) Shamar Moultrie                
     3) Deandre Sherrill                4) Russell Price                  
  8 13 Triangle Champions Track Cl  'A'                 48.31      50.35q  2 
     1) Wesley Abram                    2) Wynton Davis                   
     3) Gregory Hairston                4) DeLante Burse                  
  9 45 Baldwin County Jets  'A'                         51.10      55.37   2 
     1) Deontavious Kelsey              2) Kentavious Hall                
     3) Kendrick Hodges                 4) Joshua Pittman                 
 -- 55 Lowcountry Express  'A'                          49.84         DQ   2  Out OF Lane
     1) Ronald Geohaghan                2) Jalen Frazier                  
     3) Mardriquez Hamilton             4) Noah Shuler                    
 -- 55 Aiken Dps Pal Panthers  'A'                      57.03         DQ   1  early exchange
     1) Deon Gaiters                    2) Desmeire Gaiters               
     3) Malik Hawthorne                 4) William Heggs                  
 
Event 359  4x100 Meter Relay Youth Boys
===================================================================================
    Team                                              Prelims     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 13 Charlotte Flights TC  'A'                        45.50      45.81   1  10   
     1) Calvin Haines                   2) Jacquece Newport               
     3) Jalan Porter                    4) Aaron Tindall                  
  2 10 Glenarden TC  'A'                                46.29      46.14   1   8   
     1) Kiivone Howard                  2) Marcus Mack                    
     3) Robert Mercer                   4) David Stone                    
  3 13 Carolina Eagles Track & Fie  'A'                 47.96      47.45   1   6   
     1) Keith Parham                    2) James Branch                   
     3) Akisch Davis                    4) Justin Garris                  
  4 55 Lowcountry Express  'A'                                     47.92   2   5   
     1) Ronald Geohaghan                2) Jalen Frazier                  
     3) Mardriquez Hamilton             4) Noah Shuler                    
  5 10 Firebirds Athletic Club  'A'                     48.17      48.49   1   4   
     1) Durell Coleman                  2) Calvin Jones                   
     3) Devin Haywood                   4) Elyjah West                    
  6 45 Mid GA Striders  'A'                             50.08      49.30   2   3   
     1) William Brown                   2) Patrick Sinclair               
     3) Joshua Dean                     4) Curtis Whisby                  
  7 13 Triangle Champions Track Cl  'A'                 50.35      49.41   2   2   
     1) Wesley Abram                    2) Wynton Davis                   
     3) Gregory Hairston                4) DeLante Burse                  
  8 13 Charlotte Flights TC  'B'                        50.10      49.45   2   1   
     1) Maximillian Burke               2) Shamar Moultrie                
     3) Deandre Sherrill                4) Russell Price                  
 -- 10 Full Speed Athletics  'A'                        47.91         DQ   1  Out of Zone 1 & 3
     1) Taajwar Watkins                 2) Christopher Scott              
     3) Sterling Parks                  4) Jarrell Masterson              
 
Event 360  4x400 Meter Relay Youth Boys
============================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 10 Glenarden TC  'A'                              3:38.89    3:39.62Q  2 
     1) Kiivone Howard                  2) Onyx Johnson                   
     3) Malcolm Sykes                   4) David Stone                    
  2 13 Greensboro Champions  'A'                      3:46.20    3:43.90Q  1 
     1) Kai Shaw                        2) Reid Baxter                    
     3) Melik Spenser                   4) Xavier Jones                   
  3 45 White Lightning  'A'                           4:02.66    3:47.05Q  1 
     1) William Brewer                  2) Devonte Hughes                 
     3) Dausha Mitchell                 4) Antwuan Poole                  
  4 10 Firebirds Athletic Club  'A'                   4:05.24    3:58.54Q  2 
     1) Darius Lewis                    2) Durell Coleman                 
     3) Calvin Jones                    4) Devin Haywood                  
  5 10 Glenarden TC  'B'                              3:54.17    3:48.28q  1 
     1) Marcus Mack                     2) Jalen Robinson-McCoy           
     3) Dareece Graves                  4) Donnell Davis                  
  6 13 Triangle Champions Track Cl  'A'               3:56.52    3:53.03q  1 
     1) Wesley Abram                    2) DeLante Burse                  
     3) Vincent Bynum                   4) Wynton Davis                   
  7 13 Durham Striders TC  'A'                        3:48.70    3:57.52q  1 
     1) Thomas Jones II                 2) Christopher Crawford           
     3) Dyron Jones                     4) Ellington Carthan              
  8 13 Carolina Eagles Track & Fie  'A'               4:07.03    3:58.89q  1 
     1) Tafari Bradley                  2) LeMont Chaney                  
     3) Bernard Freeman                 4) Charles Mitchell               
  9 13 Carolina Elite Track & Fiel  'A'               4:09.54    3:58.97   1 
     1) Brandon Sandlin                 2) Houston Bagley                 
     3) Jonathan Williams               4) Chris Love                     
 10 45 Mid GA Striders  'A'                           4:25.10    4:11.65   2 
     1) Fabyan Robinson                 2) Joshua Dean                    
     3) Caleb Fulks                     4) William Brown                  
 
Event 360  4x400 Meter Relay Youth Boys
================================================================================
    Team                                              Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 10 Glenarden TC  'A'                              3:39.62    3:35.35   10   
     1) Kiivone Howard                  2) Onyx Johnson                   
     3) Malcolm Sykes                   4) David Stone                    
  2 45 White Lightning  'A'                           3:47.05    3:37.76    8   
     1) William Brewer                  2) Devonte Hughes                 
     3) Dausha Mitchell                 4) Antwuan Poole                  
  3 10 Glenarden TC  'B'                              3:48.28    3:47.45    6   
     1) Marcus Mack                     2) Jalen Robinson-McCoy           
     3) Dareece Graves                  4) Donnell Davis                  
  4 13 Durham Striders TC  'A'                        3:57.52    3:52.62    5   
     1) Thomas Jones II                 2) Christopher Crawford           
     3) Dyron Jones                     4) Ellington Carthan              
  5 13 Triangle Champions Track Cl  'A'               3:53.03    3:56.83    4   
     1) Wesley Abram                    2) DeLante Burse                  
     3) Vincent Bynum                   4) Wynton Davis                   
  6 13 Carolina Eagles Track & Fie  'A'               3:58.89    3:59.14    3   
     1) Tafari Bradley                  2) LeMont Chaney                  
     3) Bernard Freeman                 4) Charles Mitchell               
  7 10 Firebirds Athletic Club  'A'                   3:58.54    4:13.66    2   
     1) Darius Lewis                    2) Durell Coleman                 
     3) Calvin Jones                    4) Devin Haywood                  
 -- 13 Greensboro Champions  'A'                      3:43.90         DQ   Exchange Early
     1) Kai Shaw                        2) Reid Baxter                    
     3) Melik Spenser                   4) Xavier Jones                   
 
Event 361  4x800 Meter Relay Youth Boys
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 10 Glenarden TC  'A'                              9:05.07    9:07.54   10   
     1) Onyx Johnson                    2) Jalen Robinson-McCoy           
     3) Malcolm Sykes                   4) Kiivone Howard                 
  2 10 Glenarden TC  'B'                              9:21.60    9:31.58    8   
     1) Marcus Mack                     2) Dareece Graves                 
     3) Blair Warr                      4) Donnell Davis                  
  3 10 Glenarden TC  'C'                             10:42.27   10:26.94    6   
     1) Robert Bass                     2) Kadeem Holland                 
     3) Jason Anderson                  4) Malcolm Bell                   
  4 13 Carolina Eagles Track & Fie  'A'                         10:33.42    5   
     1) LeMont Chaney                   2) Carnell Lewis                  
     3) Tafari Bradley                  4) Bernard Freeman                
 
Event 362  High Jump Youth Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jaylon Holt                  13 Track Xplosio       1.72m      1.77m   10   
  2 Ellington Carthan            13 Durham Stride       1.72m      1.72m    8   
  3 Robert Mercer                10 Glenarden TC        1.60m      1.67m    6   
  4 Jonathan Addison             13 Track Xplosio       1.57m      1.67m    5   
  5 Dwayne Boone                 45 Baldwin Coun        1.47m      1.62m    4   
  6 Ricky Council, II            13 NC Unattached       1.62m      1.57m    3   
  7 Matthew Albertson            55 Palmetto T&F        1.47m      1.57m    2   
  8 Kareem Lee                   10 Cavalier Cav        1.72m      1.52m    1   
  9 Kashief Burton               10 Woodlawn Trac       1.50m      1.52m  
  9 Jermell Reid                 45 Baldwin Coun        1.42m      1.52m  
  9 Daron Mitchell               45 New Birth Tr        1.57m      1.52m  
  9 Sam Svoboda                  45 NS Red Runner       1.52m      1.52m  
 13 Samuel Felder                55 Carolina Rock       1.47m      1.47m  
 13 Cameron Seward               45 Sprint Athle        1.47m      1.47m  
 15 Wallie Tarte                 55 Carolina Rock       1.47m      1.37m  
 15 Miles Clarke                 55 Mt Pleasant         1.42m      1.37m  
 15 Brandon Herndon              13 Durham Stride       1.42m      1.37m  
 18 Alex Walsh                   10 Rockville Str       1.35m      1.27m  
 -- Marquis Thornton             10 Woodlawn Trac       1.50m         NH  
 
Event 363  Pole Vault Youth Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jeffrey Linta                55 SC Unattached       3.15m      3.50m   10   
  2 Robert Mercer                10 Glenarden TC        2.70m      3.05m    8   
 
Event 364  Long Jump Youth Boys
=====================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Ronald Geohaghan             55 Lowcountry          5.49m      6.69m   3.0  10   
  2 Cameron Hudson               13 Quiet Storm         6.54m      6.68m   1.2   8   
  3 Jaylon Holt                  13 Track Xplosio       6.27m      6.32m   1.6   6   
  4 Curtis Whisby                45 Macon-Mid GA        6.31m      6.29m   1.9   5   
  5 Calvin Haines                13 Charlotte Fli       6.12m      6.26m   2.1   4   
  6 Aaron Tindall                13 Charlotte Fli       6.00m      6.10m   2.3   3   
  7 Frank Quarles                13 Fay. Flyers         6.18m      6.01m   1.6   2   
  8 Derek Harper                 45 Quicksilver         5.79m      5.89m   3.2   1   
  9 Bradley Gilbon               55 SC Unattached       5.48m      5.87m   3.1 
 10 Antonio Geter                55 PalmettoSpeed       5.46m      5.54m   1.4 
 11 Frederick Polite             45 Ruff Riders         4.88m      5.43m   1.7 
 12 Da'rron Simpson-Snow         55 Seneca Blazer       4.92m      5.21m   1.8 
 13 David Johnson                12 Charlottesvil       4.97m      5.19m   0.5 
 14 DeAndre Schoultz             55 Palmetto T&F        4.72m      5.12m   3.0 
 15 William Brown                45 Macon-Mid GA        4.86m      5.06m   1.6 
 16 Jonathan Harmon              45 Kennworth Tr        5.03m      5.04m   1.8 
 17 Kareem Lee                   10 Cavalier Cav        5.48m      5.02m   1.4 
 18 Lavonte Jackson              10 The 747 Track       4.24m      4.21m   2.9 
 -- Alex Walsh                   10 Rockville Str       4.16m       FOUL       
 
Event 365  Triple Jump Youth Boys
=====================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Ronald Geohaghan             55 Lowcountry         12.42m     12.59m  +0.0  10   
  2 Calvin Haines                13 Charlotte Fli      12.24m     12.55m  -0.9   8   
  3 Curtis Whisby                45 Macon-Mid GA       12.35m     12.25m  +0.0   6   
  4 Bradley Gilbon               55 SC Unattached      12.30m     11.87m  +0.0   5   
  5 David Johnson                12 Charlottesvil      11.14m     11.69m  +0.0   4   
  6 Sandy Chapman                13 Carolina Eagl      11.84m     11.30m  +0.0   3   
  7 Aaron Krah                   13 Durham Stride      11.37m     11.20m  +0.0   2   
  8 Kashief Burton               10 Woodlawn Trac      10.82m     10.71m  +0.0   1   
  9 Dyron Jones                  13 Durham Stride      11.56m     10.43m  -1.1 
 10 Fabyan Robinson              45 Macon-Mid GA       10.38m     10.42m  +0.0 
 11 Nehemiah Rogers              55 SC Unattached       9.57m      9.99m  -1.2 
 12 Brian Reid                   45 NW Cobb Pant        9.80m      9.14m  +0.0 
 13 Chris Epps                   12 Charlottesvil       9.59m      8.79m  -1.1 
 14 Elijah Rohan                 45 Macon-Mid GA        9.21m      8.51m  +0.0 
 
Event 366  Shot Put 4kg Youth Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jalen Peterkin               13 Durham Stride      14.94m     14.07m   10   
  2 Kenneth Pressley             13 NC Unattached      12.40m     13.66m    8   
  3 John Leonard                 13 Fay. Flyers        12.85m     13.18m    6   
  4 John Lowery                  10 Mountain Expr      11.58m     13.02m    5   
  5 Quinton Pratcher             45 Georgia Stars      11.04m     12.05m    4   
  6 George Brown                 55 Mt Pleasant        10.42m     11.86m    3   
  7 Orlando Fraley               45 New Birth Tr       10.70m     10.93m    2   
  8 Daniel Coley                 13 Greensboro Ch      11.53m     10.92m    1   
  9 Steven Loving                10 Woodlawn Trac      10.34m     10.34m  
 10 Michael Moselely             55 Palmetto T&F       10.60m     10.05m  
 11 Donte Cooper                 13 Track Xplosio      10.32m      9.70m  
 12 Kelefa Crawley               10 Hummingbird T       9.12m      9.66m  
 13 Kalil Talps                  45 Quicksilver         8.69m      8.89m  
 14 Brad Hamilton                55 Palmetto T&F       10.46m      8.75m  
 15 Ricky Segers                 12 VA Unattached       9.13m      8.73m  
 16 Devin Schoultz               55 Palmetto T&F        8.67m      8.56m  
 
Event 367  Discus Throw 1kg Youth Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jalen Peterkin               13 Durham Stride      38.20m     37.43m   10   
  2 Fred Nikitopoulos            12 Asheville          34.40m     37.24m    7   
  2 Kenneth Pressley             13 NC Unattached      38.45m     37.24m    7   
  4 Geoffrey Rowland             13 Jacksonville       34.23m     36.66m    5   
  5 Michael Moselely             55 Palmetto T&F       31.88m     35.84m    4   
  6 Quinton Pratcher             45 Georgia Stars      28.71m     33.36m    3   
  7 Ricky Segers                 12 VA Unattached      31.87m     32.89m    2   
  8 Steven Loving                10 Woodlawn Trac      28.40m     32.29m    1   
  9 Orlando Fraley               45 New Birth Tr       34.07m     31.33m  
 10 Eli Crutchfield              10 Rockville Str      28.85m     29.74m  
 11 Donte Cooper                 13 Track Xplosio      32.46m     29.59m  
 12 Pierre Davis                 55 Seneca Blazer      27.84m     28.21m  
 13 Trenton Thomas               45 Southeast St       24.27m     26.75m  
 14 Danny Hall                   55 Seneca Blazer      22.34m     22.35m  
 15 Liam Emery                   55 Mt Pleasant        22.12m     20.65m  
 -- John Lowery                  10 Mountain Expr      34.02m       FOUL  
 
Event 368  Javelin Throw 600g Youth Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Warren Marshall              13 Carolina Elit      45.37m     45.62m   10   
  2 Geoffrey Rowland             13 Jacksonville       37.72m     39.28m    8   
  3 Fred Nikitopoulos            12 Asheville          33.40m     36.84m    6   
  4 Jalen Peterkin               13 Durham Stride      33.10m     35.84m    5   
  5 Michael Moselely             55 Palmetto T&F       34.32m     35.50m    4   
  6 Brad Hamilton                55 Palmetto T&F       29.95m     34.30m    3   
  7 Devin Schoultz               55 Palmetto T&F       27.44m     33.55m    2   
  8 John Lowery                  10 Mountain Expr      31.51m     30.61m    1   
  9 Thomas Brown                 45 Sequoyah           30.04m     29.59m  
 10 Christian Hodge              13 Track Xplosio      31.11m     28.86m  
 11 Justin Richardson            10 Cobra Track C      27.86m     28.34m  
 12 Kalil Talps                  45 Quicksilver        26.59m     28.08m  
 13 Ian Kilpatrick               55 Mt Pleasant        27.16m     27.39m  
 14 Orlando Fraley               45 New Birth Tr       32.61m     26.94m  
 15 Trenton Thomas               45 Southeast St       23.74m     25.92m  
 16 Phillip Fussell              10 Cobra Track C      25.46m     23.84m  
 
Event 369  Outdoor Pentathlon Youth Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kareem Lee                   10 Cavalier Cav                    2489   10   
  2 Devon Williams               45 East Cobb-Th         2267       2434    8   
  3 Frederick Polite             45 Ruff Riders          2256       2233    6   
  4 Jonathan Addison             13 Track Xplosio                   2199    5   
  5 Alfred Nobles                13 Track Xplosio                   1937    4   
  6 Gregory Hairston             13 Triangle Cham                   1688    3   
  7 Andre Dalton                 10 New Wave TC                     1532    2   
  8 Kelefa Crawley               10 Hummingbird T                   1209    1   
 
Event 369  Outdoor Pentathlon: #1 100 Meter Hurdles Youth Boys Outdoor Pentathlon
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Kareem Lee                   10 Cavalier Cav          15.36  -0.3  1    807
  2 Devon Williams               45 East Cobb-Th          16.35  -0.3  1    694
  3 Geoffrey Rowland             13 Jacksonville          16.38  +0.0  3    691
  4 Gregory Hairston             13 Triangle Cham         16.84  -0.1  2    641
  5 Frederick Polite             45 Ruff Riders           16.88  -0.1  2    637
  6 Alfred Nobles                13 Track Xplosio         16.99  -0.1  2    625
  7 Jonathan Addison             13 Track Xplosio         17.04  +0.0  3    620
  8 Kelefa Crawley               10 Hummingbird T         19.16  -0.3  1    419
  9 Andre Dalton                 10 New Wave TC           20.61  -0.3  1    303
 
Event 369  Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put Youth Boys Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Geoffrey Rowland             13 Jacksonville         10.09m     491
  2 Kelefa Crawley               10 Hummingbird T         9.69m     467
  3 Frederick Polite             45 Ruff Riders           9.35m     447
  4 Devon Williams               45 East Cobb-Th          9.07m     430
  5 Kareem Lee                   10 Cavalier Cav          8.91m     420
  6 Jonathan Addison             13 Track Xplosio         8.39m     389
  7 Gregory Hairston             13 Triangle Cham         7.83m     356
  8 Alfred Nobles                13 Track Xplosio         6.19m     260
  9 Andre Dalton                 10 New Wave TC           6.13m     256
 
Event 369  Outdoor Pentathlon: #3 High Jump Youth Boys Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jonathan Addison             13 Track Xplosio         1.62m     480
  1 Devon Williams               45 East Cobb-Th          1.62m     480
  3 Kareem Lee                   10 Cavalier Cav          1.57m     441
  4 Alfred Nobles                13 Track Xplosio         1.42m     331
  4 Frederick Polite             45 Ruff Riders           1.42m     331
  6 Andre Dalton                 10 New Wave TC           1.27m     231
  7 Gregory Hairston             13 Triangle Cham         1.22m     200
 -- Kelefa Crawley               10 Hummingbird T            NH  
 -- Geoffrey Rowland             13 Jacksonville             NH  
 
Event 369  Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump Youth Boys Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Frederick Polite             45 Ruff Riders           5.10m  -1.2    402
  2 Kareem Lee                   10 Cavalier Cav          5.07m   1.6    396
  3 Devon Williams               45 East Cobb-Th          4.77m   0.8    339
  4 Jonathan Addison             13 Track Xplosio         4.69m  +0.0    324
  5 Gregory Hairston             13 Triangle Cham         4.22m  -1.0    242
  6 Andre Dalton                 10 New Wave TC           4.17m  -1.5    234
  7 Alfred Nobles                13 Track Xplosio         3.74m   0.9    165
  8 Kelefa Crawley               10 Hummingbird T         3.63m  +0.0    149
 
Event 369  Outdoor Pentathlon: #5 1500 Meter Run Youth Boys Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Alfred Nobles                13 Track Xplosio       5:00.58     556
  2 Andre Dalton                 10 New Wave TC         5:09.25     508
  3 Devon Williams               45 East Cobb-Th        5:12.22     491
  4 Kareem Lee                   10 Cavalier Cav        5:24.94     425
  5 Frederick Polite             45 Ruff Riders         5:26.65     416
  6 Jonathan Addison             13 Track Xplosio       5:32.81     386
  7 Gregory Hairston             13 Triangle Cham       6:03.77     249
  8 Kelefa Crawley               10 Hummingbird T       6:24.23     174
 
Event 400  100 Meter Dash Intermediate Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Dominique Weathers           13 Track Eastern       11.68      11.90Q  2.0  3 
  2 Veronica Johnson             13 Quiet Storm         12.24      11.93Q  0.7  1 
  3 Zakiya Tyson                 13 NC Unattached       11.99      11.98Q  0.8  2 
  4 Shanel Deal                  10 Ebenezer Roya       11.84      12.27Q  1.9  4 
  5 Alycia Prior                 45 Worldwide Tr        11.92      11.99q  0.7  1 
  6 Jamilah Middlebrooks         45 Quicksilver         12.10      12.13q  0.8  2 
  7 Morgan McGhee                45 New Horizon         12.40      12.23q  0.8  2 
  8 Lauren Ellis                 55 QuickStriders       12.34      12.35q  1.9  4 
  9 Mercedes Jackson             10 The 747 Track       12.60      12.36   2.0  3 
 10 Bryanna Wyatt                13 Track Eastern       12.30      12.44   2.0  3 
 11 Zikeena Parker               13 Rocky Mount P       12.75      12.50   1.9  4 
 12 Ashley Davis                 55 QuickStriders       12.92      12.53   2.0  3 
 12 Desiree Vaughn               10 Woodlawn Trac       12.84      12.53   0.8  2 
 14 Desirhea Odom                13 Triangle Cham       12.95      12.54   2.0  3 
 15 Daquanya West                10 The 747 Track       12.39      12.60   0.7  1 
 16 LaTrese Barker               10 Ebenezer Roya       12.90      12.62   1.9  4 
 17 Angela Harris                12 Central Virgi       13.00      12.65   0.8  2 
 18 Michele Whitaker             13 Track Eastern       12.50      12.78   0.7  1 
 19 Katea Jemmott                12 Central Virgi       12.78      12.79   0.7  1 
 20 Patrice Goldmon              13 Triangle Cham       12.87      12.82   0.7  1 
 20 Tiffany Willingham           55 QuickStriders       13.02      12.82   0.8  2 
 22 Jade Bentley                 45 Carrollton P        12.64      12.86   2.0  3 
 23 Kellie Sydnor                10 Woodlawn Trac       12.99      12.91   0.7  1 
 24 Whitney Ikpeze               10 Hummingbird T       12.30      13.04   2.0  3 
 25 Courtney Frazier             55 Cougar TC           13.26      13.06   1.9  4 
 26 Sarah Fulgham                12 Central Virgi       12.85      13.45   0.8  2 
 
Event 400  100 Meter Dash Intermediate Girls
=====================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Alycia Prior                 45 Worldwide Tr        11.99      11.92  -0.7  10   
  2 Veronica Johnson             13 Quiet Storm         11.93      11.98  -0.7   8   
  3 Zakiya Tyson                 13 NC Unattached       11.98      11.99  -0.7   6   
  4 Dominique Weathers           13 Track Eastern       11.90      12.16  -0.7   5   
  5 Jamilah Middlebrooks         45 Quicksilver         12.13      12.27  -0.7   4   
  6 Morgan McGhee                45 New Horizon         12.23      12.39  -0.7   3   
  7 Shanel Deal                  10 Ebenezer Roya       12.27      12.44  -0.7   2   
  8 Lauren Ellis                 55 QuickStriders       12.35      12.70  -0.7   1   
 
Event 401  200 Meter Dash Intermediate Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Briana Nelson                55 QuickStriders                  24.33Q  0.1  3 
  2 Alycia Prior                 45 Worldwide Tr        24.65      24.37Q  1.3  4 
  3 Zakiya Tyson                 13 NC Unattached       24.36      24.45Q -0.2  1 
  4 Dominique Weathers           13 Track Eastern       24.14      24.54Q  0.2  2 
  5 Bryanna Wyatt                13 Track Eastern       24.80      25.92Q  0.3  5 
  6 Veronica Johnson             13 Quiet Storm         25.09      24.38q  0.1  3 
  7 Jamilah Middlebrooks         45 Quicksilver         24.66      24.86q  0.1  3 
  8 Lauren Ellis                 55 QuickStriders       25.11      24.95q  1.3  4 
  9 Jande' Pierce                45 New Horizon         25.23      25.30  -0.2  1 
 10 Mercedes Jackson             10 The 747 Track       25.90      25.44   1.3  4 
 11 Shanel Deal                  10 Ebenezer Roya       25.75      25.71   1.3  4 
 12 Jaleah Wilder                13 Track Eastern       26.40      25.73   0.1  3 
 13 Zikeena Parker               13 Rocky Mount P       25.77      25.90   0.1  3 
 14 Ronqeiya Luther              13 Track Eastern       26.67      26.07   0.1  3 
 15 Simmie Bray                  45 East Cobb-Th        25.84      26.10   0.1  3 
 16 Siobhan Ford-Holland         12 Central Virgi       26.29      26.14   1.3  4 
 17 Kiera Joyner                 10 Hummingbird T       25.80      26.30   0.3  5 
 18 Desiree Vaughn               10 Woodlawn Trac       26.60      26.36   0.3  5 
 19 Michele Whitaker             13 Track Eastern       25.90      26.58  -0.2  1 
 20 Taylor Feimster              12 Asheville           26.67      26.67   1.3  4 
 21 Tiffany Willingham           55 QuickStriders       27.24      26.92  -0.2  1 
 22 Jessica Jordan               12 Charlottesvil       26.44      26.93   0.3  5 
 23 Courtney Frazier             55 Cougar TC           27.48      27.75   0.1  3 
 24 Adrienne Crutchfield         10 Rockville Str       26.00      27.79   0.2  2 
 25 Dorian Grant                 55 QuickStriders       27.76      27.89   0.3  5 
 26 Kandace Simpson              12 Central Virgi       28.50      28.80   0.3  5 
 
Event 401  200 Meter Dash Intermediate Girls
=====================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Zakiya Tyson                 13 NC Unattached       24.45      24.22  -2.6  10   
  2 Alycia Prior                 45 Worldwide Tr        24.37      24.45  -2.6   8   
  3 Veronica Johnson             13 Quiet Storm         24.38      24.48  -2.6   6   
  4 Briana Nelson                55 QuickStriders       24.33      24.53  -2.6   5   
  5 Jamilah Middlebrooks         45 Quicksilver         24.86      24.77  -2.6   4   
  6 Dominique Weathers           13 Track Eastern       24.54      25.11  -2.6   3   
  7 Lauren Ellis                 55 QuickStriders       24.95      25.44  -2.6   2   
  8 Bryanna Wyatt                13 Track Eastern       25.92      26.30  -2.6   1   
 
Event 402  400 Meter Dash Intermediate Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Briana Nelson                55 QuickStriders                  56.04Q  4 
  2 Joann Blakney                13 Quiet Storm         58.95      56.59Q  3 
  3 Jande' Pierce                45 New Horizon         56.72      56.82Q  1 
  4 Miata Morlu                  13 Charlotte Fli       57.24      57.64Q  2 
  5 Deseree King                 10 Ebenezer Roya       56.54      56.41q  4 
  6 Lauren Ellis                 55 QuickStriders       56.26      56.91q  3 
  7 Tsheila Mungo                13 Charlotte Fli       58.10      57.27q  1 
  8 Breanna Alston               13 G'Boro Cheeta     1:00.19      59.00q  4 
  9 Alyandra Pinkson             45 Dynamic Spee        59.90      59.06   2 
 10 Felicia Brown                45 Sprint Athle        59.02    1:00.35   4 
 11 Monique Pate                 45 Blaz-N Heat       1:00.31    1:00.67   3 
 12 Sydney Williams              45 New Birth Tr        59.71    1:00.88   2 
 13 Jaleah Wilder                13 Track Eastern       58.91    1:02.12   4 
 14 Katherine Wise               12 Central Virgi     1:01.83    1:02.25   2 
 15 Tyonna Anthony               10 The 747 Track     1:00.45    1:02.46   3 
 16 Corren Brown                 10 The 747 Track     1:00.80    1:02.90   1 
 17 Kiera Joyner                 10 Hummingbird T       59.00    1:04.41   3 
 18 Maria Docal                  10 Rockville Str     1:02.00    1:05.96   1 
 19 Ivory Banks                  12 Central Virgi     1:05.58    1:07.88   3 
 
Event 402  400 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Briana Nelson                55 QuickStriders       56.04      54.73   10   
  2 Lauren Ellis                 55 QuickStriders       56.91      55.95    8   
  3 Deseree King                 10 Ebenezer Roya       56.41      56.09    6   
  4 Tsheila Mungo                13 Charlotte Fli       57.27      57.15    5   
  5 Jande' Pierce                45 New Horizon         56.82      58.07    4   
  6 Joann Blakney                13 Quiet Storm         56.59      58.74    3   
  7 Miata Morlu                  13 Charlotte Fli       57.64      58.84    2   
  8 Breanna Alston               13 G'Boro Cheeta       59.00    1:03.16    1   
 
Event 403  800 Meter Run Intermediate Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Deseree King                 10 Ebenezer Roya     2:08.00    2:21.02   10   
  2 Jocelyn Keen                 13 Carolina Alls     2:27.80    2:22.11    8   
  3 Sydney Williams              45 New Birth Tr      2:25.28    2:23.43    6   
  4 Kristen Dunn                 13 G'Boro Pacese     2:28.27    2:24.96    5   
  5 Charlotte Staver             10 Mach Los TC       2:17.00    2:25.62    4   
  6 Sarah Rapp                   13 Track Xplosio     2:31.75    2:27.26    3   
  7 Donye Coleman                45 Rate of Moti      2:29.01    2:30.22    2   
  8 Ashley Cormier               10 PV Unattached     2:31.68    2:30.34    1   
  9 Chlesi Gorham                13 Carolina Eagl     2:31.36    2:30.97  
 10 Sydney Shepherd              10 Ebenezer Roya     2:36.62    2:33.29  
 11 Abbie Lewis                  55 SC Unattached     2:34.32    2:33.44  
 12 Shannon Christian            45 Worldwide Tr      2:32.13    2:37.06  
 13 Ellen Sallah                 10 Firebirds Ath     2:40.51    2:41.85  
 14 Debresha Wyche               12 Central Virgi     2:49.09    2:44.36  
 15 Janeal Thomas                10 Hummingbird T     2:47.03    2:56.95  
 16 Christina Davis              55 QuickStriders     2:47.83    3:05.39  
 17 Chelcey Foster               55 Greer Allstar     2:53.58    3:16.76  
 
Event 404  1500 Meter Run Intermediate Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Charlotte Staver             10 Mach Los TC       4:45.00    4:58.68   10   
  2 Sarah Rapp                   13 Track Xplosio     5:06.78    4:59.58    8   
  3 Kristen Dunn                 13 G'Boro Pacese     4:59.23    5:00.22    6   
  4 Shakira Worsley              13 Carolina Eagl     5:23.86    5:17.09    5   
  5 Sydney Shepherd              10 Ebenezer Roya     5:35.43    5:17.72    4   
  6 Donye Coleman                45 Rate of Moti      5:07.72    5:26.88    3   
  7 Abbie Lewis                  55 SC Unattached     5:21.01    5:30.48    2   
  8 Devon Enderle                13 Junior Stride     5:26.96    5:32.07    1   
  9 Corinthian Grace             45 New Birth Tr      5:37.73    5:38.62  
 10 Taylor Miller                55 SC Unattached     5:20.09    5:49.69  
 11 Tatlin Gammon                45 Voices of Fa      5:58.84    5:54.86  
 
Event 405  3000 Meter Run Intermediate Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Sarah Rapp                   13 Track Xplosio    10:59.37   10:36.94   10   
  2 Maura Linde                  10 Mach Los TC                 10:42.11    8   
  3 Hillary Lee                  10 Mach Los TC      11:00.00   11:05.35    6   
  4 Erin O'Connor                13 Durham Stride    11:24.98   11:36.23    5   
  5 Tess Wynn                    13 G'Boro Pacese    11:57.12   12:00.72    4   
  6 Anzhela Bozeman              12 Asheville        11:59.89   12:02.09    3   
  7 Hollis Lineberger            13 Twin City        11:53.38   12:08.79    2   
  8 Heather Crossland            55 Mt Pleasant      15:02.75   14:00.73    1   
  9 Keely Phillpotts             45 Walton Youth     15:12.58   14:17.54  
 
Event 406  2000 Meter Steeplechase Intermediate Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Tess Wynn                    13 G'Boro Pacese     8:03.00    8:24.60   10   
  2 Deanna Butler                12 Asheville                    8:25.50    8   
  3 Catherine Graham             12 Asheville                    9:15.40    6   
  4 Heather Crossland            55 Mt Pleasant      10:13.40   10:36.40    5   
 -- Stephanie Presley            12 Asheville                        DNF  
 -- Victoria Shelton             13 G'Boro Pacese                     DQ  
 
Event 407  3000 Meter Race Walk Intermediate Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hannah Kisley                13 Raleigh Walke               17:54.70   10   
  2 Jada Perry                   10 Full Speed At    21:42.10   21:26.93    8   
  3 Jade Perry                   45 Ruff Riders      16:00.00   23:06.17    6   
 
Event 408  100 Meter Hurdles Intermediate Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Ashley Davis                 55 QuickStriders       15.81      15.09Q -1.8  3 
  2 Sharvon Briscoe              10 The 747 Track       15.23      15.52Q -0.2  2 
  3 Ashley Cope                  45 Atomic Stars        15.57      15.75Q +0.0  1 
  4 Dannielle Davis              13 Track Eastern       15.05      15.70q -1.8  3 
  5 Miray Seward                 45 Sprint Athle        15.81      15.98q -0.2  2 
  6 Alexis Stroman               10 Glenarden TC        16.14      16.33q -0.2  2 
  7 Kellie Sydnor                10 Woodlawn Trac       15.89      16.77q -1.8  3 
  8 Jadda Jeffries               13 Durham Stride       19.04      17.47q -0.2  2 
  9 Ebone Evans                  13 Triangle Cham       17.84      17.52  -0.2  2 
 10 Desirea Davis                55 Carolina Rock       18.37      17.54  +0.0  1 
 11 LaSundra Connor              55 Spartanburg         18.08      17.71  -0.2  2 
 12 Elizabth Jagoe               10 Potomac Valle       18.02      18.72  -1.8  3 
 13 Ashley Cady                  55 Palmetto T&F        20.03      18.99  -1.8  3 
 14 Eloria Bailey                12 Central Virgi       19.39      19.92  -1.8  3 
 
Event 408  100 Meter Hurdles Intermediate Girls
=====================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Sharvon Briscoe              10 The 747 Track       15.52      15.08  -1.5  10   
  2 Ashley Davis                 55 QuickStriders       15.09      15.24  -1.5   8   
  3 Dannielle Davis              13 Track Eastern       15.70      15.80  -1.5   6   
  4 Kellie Sydnor                10 Woodlawn Trac       16.77      15.84  -1.5   5   
  5 Alexis Stroman               10 Glenarden TC        16.33      16.20  -1.5   4   
  6 Ashley Cope                  45 Atomic Stars        15.75      16.45  -1.5   3   
  7 Jadda Jeffries               13 Durham Stride       17.47      17.31  -1.5   2   
 
Event 409  400 Meter Hurdles Intermediate Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Miata Morlu                  13 Charlotte Fli     1:03.83    1:03.20Q  1 
  2 Sharvon Briscoe              10 The 747 Track     1:05.33    1:08.60Q  2 
  3 Alexandria Robinson          13 Upper Room        1:09.06    1:10.15Q  3 
  4 Stephanie Jenkins            13 Track Eastern     1:09.24    1:09.28q  1 
  5 Jadda Jeffries               13 Durham Stride     1:10.54    1:09.30q  1 
  6 Alyssa Felton                45 Sapphire Tra      1:09.66    1:09.80q  2 
  7 Miray Seward                 45 Sprint Athle      1:10.03    1:10.36q  2 
  8 Christina Davis              55 QuickStriders     1:16.22    1:11.92q  2 
  9 Kristen Robinson             45 Sapphire Tra      1:12.93    1:13.17   3 
 10 Desirea Davis                55 Carolina Rock     1:15.01    1:16.76   1 
 11 Mary Littrell                55 Palmetto T&F      1:16.91    1:19.31   2 
 12 Ashley Cady                  55 Palmetto T&F      1:19.67    1:21.64   3 
 13 Eloria Bailey                12 Central Virgi     1:27.99    1:29.09   2 
 14 Cherdae Kirkland             12 Central Virgi     1:25.05    1:38.13   1 
 
Event 409  400 Meter Hurdles Intermediate Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Miata Morlu                  13 Charlotte Fli     1:03.20    1:03.14   10   
  2 Sharvon Briscoe              10 The 747 Track     1:08.60    1:03.15    8   
  3 Alyssa Felton                45 Sapphire Tra      1:09.80    1:06.39    6   
  4 Alexandria Robinson          13 Upper Room        1:10.15    1:09.14    5   
  5 Stephanie Jenkins            13 Track Eastern     1:09.28    1:09.36    4   
  6 Jadda Jeffries               13 Durham Stride     1:09.30    1:15.91    3   
  7 Christina Davis              55 QuickStriders     1:11.92    1:18.87    2   
  8 Miray Seward                 45 Sprint Athle      1:10.36    1:25.52    1   
 
Event 410  4x100 Meter Relay Intermediate Girls
============================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 13 Quiet Storm Track Club  'A'                      48.68      47.36Q  1 
     1) Gabrielle Gray                  2) Joann Blakney                  
     3) Veronica Johnson                4) Tia Laster                     
  2 10 The 747 Track Club  'A'                          48.52      48.41Q  2 
     1) Tyonna Anthony                  2) Sharvon Briscoe                
     3) Corren Brown                    4) Ericka Butler                  
  3 13 Track Eastern Carolina  'A'                      48.08      48.55Q  3 
     1) Dannielle Davis                 2) Michele Whitaker               
     3) Dominique Weathers              4) Amber Clark                    
  4 13 Greensboro Cheetahs Inc.  'A'                    49.21      49.38q  3 
     1) Breanna Alston                  2) Olivia Harrison                
     3) Natalie Nelson                  4) Brandi Smith                   
  5 10 Hummingbird T&F Club  'A'                        48.89      49.45q  1 
     1) Tejumade Adewole                2) Safoah Agyemang                
     3) Dominique Davis                 4) Jasmine Jones                  
  6 10 Ebenezer Royal Runners  'A'                      49.06      49.54q  2 
     1) Vernetta Biggs                  2) Tennasia Chandler              
     3) Cameron Mitchell                4) LaTrese Barker                 
  7 45 Sapphire  'A'                                    50.14      49.67q  1 
     1) Brittany Askins                 2) Alyssa Felton                  
     3) Kristen Robinson                4) Briana Jones                   
  8 12 Central Virginia T&F Club  'A'                   49.11      49.80q  3 
     1) Siobhan Ford-Holland            2) Sarah Fulgham                  
     3) Angela Harris                   4) Katea Jemmott                  
  9 45 Baldwin County Jets  'A'                         50.24      49.81   2 
     1) Shatara Bonner                  2) Valencia Tuft                  
     3) Lakisha Harris                  4) Jakacha Nelson                 
 10 55 Quick Striders  'A'                              50.73      50.21   3 
     1) Tiffany Willingham              2) Ashley Davis                   
     3) Raekima Hill                    4) Dorian Grant                   
 11 13 Triangle Champions Track Cl  'A'                 49.24      50.63   2 
     1) Ebone Evans                     2) Jazmen Flagler                 
     3) Patrice Goldmon                 4) Desirhea Odom                  
 12 10 Rockville Striders Youth Tr  'A'                 51.78      51.39   1 
     1) Adrienne Crutchfield            2) Maria Docal                    
     3) Maya Walsh                      4) Erin Hylton                    
 13 45 Carrollton P&R  'A'                              51.15      51.65   3 
     1) Jade Bentley                    2) Heather Boykin                 
     3) Kenya Smith                     4) Alexis Turner                  
 14 45 Sequoyah  'A'                                    54.19      54.68   2 
     1) Brittni Beckstrom               2) Megan Brackett                 
     3) Caitlin Briggs                  4) Danielle Chimenti              
 -- 55 Lowcountry Express  'A'                          54.56         DQ   3  Early Exchange
     1) Ebony Carr                      2) Mary Winkfield                 
     3) Jasmine Polite                  4) Ny'Keilia Sanderson            
 -- 10 The 747 Track Club  'B'                          51.57         DQ   2 
     1) Andrea Fields                   2) Lakara Jackson                 
     3) Mercedes Jackson                4) Daquanya West                  
 
Event 410  4x100 Meter Relay Intermediate Girls
================================================================================
    Team                                              Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 13 Quiet Storm Track Club  'A'                      47.36      47.29   10   
     1) Gabrielle Gray                  2) Joann Blakney                  
     3) Veronica Johnson                4) Tia Laster                     
  2 13 Track Eastern Carolina  'A'                      48.55      47.58    8   
     1) Dannielle Davis                 2) Michele Whitaker               
     3) Dominique Weathers              4) Amber Clark                    
  3 10 The 747 Track Club  'A'                          48.41      48.21    6   
     1) Tyonna Anthony                  2) Sharvon Briscoe                
     3) Corren Brown                    4) Ericka Butler                  
  4 12 Central Virginia T&F Club  'A'                   49.80      48.63    5   
     1) Siobhan Ford-Holland            2) Sarah Fulgham                  
     3) Angela Harris                   4) Katea Jemmott                  
  5 13 Greensboro Cheetahs Inc.  'A'                    49.38      48.76    4   
     1) Breanna Alston                  2) Olivia Harrison                
     3) Natalie Nelson                  4) Brandi Smith                   
  6 10 Ebenezer Royal Runners  'A'                      49.54      48.82    3   
     1) Vernetta Biggs                  2) Tennasia Chandler              
     3) Cameron Mitchell                4) LaTrese Barker                 
  7 45 Sapphire  'A'                                    49.67      49.78    2   
     1) Brittany Askins                 2) Alyssa Felton                  
     3) Kristen Robinson                4) Briana Jones                   
  8 10 Hummingbird T&F Club  'A'                        49.45      50.32    1   
     1) Tejumade Adewole                2) Safoah Agyemang                
     3) Dominique Davis                 4) Jasmine Jones                  
 
Event 411  4x400 Meter Relay Intermediate Girls
============================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 55 Quick Striders  'A'                            4:12.60    3:55.88Q  2 
     1) Briana Nelson                   2) Lauren Ellis                   
     3) Raekima Hill                    4) Sandi Morris                   
  2 10 Ebenezer Royal Runners  'A'                    4:03.76    4:05.60Q  1 
     1) Vernetta Biggs                  2) Mya Reid                       
     3) Sydney Shepherd                 4) LaTrese Barker                 
  3 13 Quiet Storm Track Club  'A'                    4:04.71    4:01.58Q  2 
     1) Joann Blakney                   2) Veronica Johnson               
     3) Jasmine Childs                  4) Tia Laster                     
  4 45 New Birth  'A'                                 4:07.65    4:12.22Q  1 
     1) Corinthian Grace                2) Aja Mitchell                   
     3) Maya Thomas                     4) Ashleigh Oliver                
  5 13 Track Eastern Carolina  'A'                    4:18.93    4:04.52q  2 
     1) Jaleah Wilder                   2) Dominique Weathers             
     3) Danielle Butts                  4) Amber Clark                    
  6 13 Greensboro Cheetahs Inc.  'A'                  4:08.51    4:04.98q  2 
     1) Breanna Alston                  2) Olivia Harrison                
     3) Natalie Nelson                  4) Brandi Smith                   
  7 45 Worldwide  'A'                                 4:01.80    4:11.47q  2 
     1) Ashley Averette                 2) Kimberly Thomas                
     3) Alycia Prior                    4) Shannon Christian              
  8 10 The 747 Track Club  'A'                        4:12.79    4:14.82q  1 
     1) Tyonna Anthony                  2) Sharvon Briscoe                
     3) Corren Brown                    4) Andrea Fields                  
  9 10 Hummingbird T&F Club  'A'                      4:02.65    4:18.55   1 
     1) Tejumade Adewole                2) Dominique Davis                
     3) Ajiri Eroraha                   4) Jasmine Jones                  
 10 13 Track Xplosion  'A'                            4:28.09    4:21.92   1 
     1) Kendall Burks                   2) Jazmiene Brown                 
     3) Kendra Douglas                  4) Erin Beasley                   
 11 45 Baldwin County Jets  'A'                       4:32.78    4:30.33   2 
     1) Valencia Tuft                   2) Shatara Bonner                 
     3) Keidrea Taylor                  4) Shaneque Durden                
 12 12 Central Virginia T&F Club  'A'                 4:20.24    4:37.39   1 
     1) Katherine Wise                  2) Debresha Wyche                 
     3) Cherdae Kirkland                4) Taylor Heird                   
 
Event 411  4x400 Meter Relay Intermediate Girls
================================================================================
    Team                                              Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 13 Quiet Storm Track Club  'A'                    4:01.58    3:55.61   10   
     1) Joann Blakney                   2) Veronica Johnson               
     3) Jasmine Childs                  4) Tia Laster                     
  2 55 Quick Striders  'A'                            3:55.88    3:56.40    8   
     1) Briana Nelson                   2) Lauren Ellis                   
     3) Raekima Hill                    4) Sandi Morris                   
  3 45 Worldwide  'A'                                 4:11.47    3:59.65    6   
     1) Ashley Averette                 2) Kimberly Thomas                
     3) Alycia Prior                    4) Shannon Christian              
  4 13 Track Eastern Carolina  'A'                    4:04.52    4:01.01    5   
     1) Jaleah Wilder                   2) Dominique Weathers             
     3) Danielle Butts                  4) Amber Clark                    
  5 13 Greensboro Cheetahs Inc.  'A'                  4:04.98    4:03.35    4   
     1) Breanna Alston                  2) Olivia Harrison                
     3) Natalie Nelson                  4) Brandi Smith                   
  6 10 Ebenezer Royal Runners  'A'                    4:05.60    4:04.50    3   
     1) Vernetta Biggs                  2) Mya Reid                       
     3) Sydney Shepherd                 4) LaTrese Barker                 
  7 45 New Birth  'A'                                 4:12.22    4:15.68    2   
     1) Corinthian Grace                2) Aja Mitchell                   
     3) Maya Thomas                     4) Ashleigh Oliver                
  8 10 The 747 Track Club  'A'                        4:14.82    4:19.66    1   
     1) Tyonna Anthony                  2) Sharvon Briscoe                
     3) Corren Brown                    4) Andrea Fields                  
 
Event 412  4x800 Meter Relay Intermediate Girls
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 13 Carolina Eagles Track & Fie  'A'                         10:39.23   10   
     1) DeAnna Hardesty                 2) Sharaine Hicks                 
     3) Jessica Taylor                  4) Chlesi Gorham                  
  2 10 Hummingbird T&F Club  'A'                     11:51.14   11:15.42    8   
     1) Taylor Blackwell                2) Dominique Davis                
     3) Brianna Mitchell                4) Janea Nelson                   
  3 13 Asheville Lightning  'A'                                 11:33.57    6   
     1) Anzhela Bozeman                 2) Deanna Butler                  
     3) Catherine Graham                4) Stephanie Presley              
 
Event 413  High Jump Intermediate Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kiersten LaRoche             10 Hummingbird T                  1.52m   10   
  2 Briana Montgomery            10 Woodlawn Trac       1.50m      1.52m    6.33
  2 Miray Seward                 45 Sprint Athle        1.57m      1.52m    6.33
  2 Monique Pate                 45 Blaz-N Heat         1.47m      1.52m    6.33
  5 Eryn Donaldson               10 PV Unattached       1.55m      1.52m    4   
  6 Asia McMillan-Wins           12 Central Virgi       1.50m      1.52m    3   
  7 Sarah Fulgham                12 Central Virgi       1.55m      1.47m    2   
  8 Alexis Sherrill              13 Triangle Cham       1.47m      1.47m    1   
  9 Danielle Hawkins             13 Durham Stride       1.42m      1.42m  
  9 Jazmen Flagler               13 Triangle Cham       1.32m      1.42m  
 11 Chelcey Foster               55 Greer Allstar       1.42m      1.37m  
 11 Alexis Turner                45 Carrollton P        1.32m      1.37m  
 13 Kenya Smith                  45 Carrollton P        1.32m      1.32m  
 13 Ashley Cady                  55 Palmetto T&F        1.37m      1.32m  
 15 Katherine Wicks              55 Mt Pleasant         1.27m      1.27m  
 15 Keidrea Taylor               45 Baldwin Coun        1.42m      1.27m  
 15 Mary Littrell                55 Palmetto T&F        1.27m      1.27m  
 
Event 414  Pole Vault Intermediate Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kimberleigh Riggs            55 A-Head-A-U TC       3.35m      3.35m   10   
  2 Sandi Morris                 55 QuickStriders       3.20m      2.75m    8   
  3 Emily Treglia                55 SC Unattached       2.90m      2.45m    5.50
  3 Morgan Loadholdt             55 SC Unattached       2.45m      2.45m    5.50
  5 Kelly Page                   13 Triangle Cham       2.28m      2.15m    4   
 -- Ashley Cope                  45 Atomic Stars        3.20m         NH  
 -- Ashley Cady                  55 Palmetto T&F        2.45m         NH  
 
Event 415  Long Jump Intermediate Girls
=====================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Joann Blakney                13 Quiet Storm      18-02.00      5.38m   NWI  10   
  2 Daji Bennett                 55 Palmetto T&F        4.54m      5.21m   NWI   8   
  3 Alexis Hall                  13 Greensboro Ch    16-09.00      5.16m   NWI   6   
  4 Dannielle Davis              13 Track Eastern    18-04.00      5.13m   NWI   5   
  5 Kimberly Miller              45 GA Unattached       5.44m      5.12m   NWI   4   
  6 Jasmin Walker                45 New Birth Tr        5.50m      5.06m   NWI   3   
  7 Katea Jemmott                12 Central Virgi       4.82m      5.03m   NWI   2   
  8 Miosha Jones                 55 QuickStriders       4.97m      4.95m   NWI   1   
  9 Sarah Fulgham                12 Central Virgi       4.60m      4.93m   NWI 
 10 Vernetta Biggs               10 Ebenezer Roya       5.23m      4.79m   NWI 
 11 Alyssa Felton                45 Sapphire Tra        5.12m      4.77m   NWI 
 12 Briana Jones                 45 Sapphire Tra        4.91m      4.69m   NWI 
 13 Maya Walsh                   10 Rockville Str       4.79m      4.67m   NWI 
 14 Siobhan Ford-Holland         12 Central Virgi       5.25m      4.64m   NWI 
 15 Maria Campbell               10 New Wave TC         4.91m      4.48m   NWI 
 16 Jasmine Childs               13 Quiet Storm      15-10.00      4.47m   NWI 
 17 Dionna Daniels               12 Central Virgi       4.69m      4.45m   NWI 
 18 Katrina Gambrell             55 Seneca Blazer       4.47m      4.42m   NWI 
 19 Eryn Donaldson               10 PV Unattached       4.96m      4.38m   NWI 
 20 Chelcey Foster               55 Greer Allstar       4.13m      4.30m   NWI 
 21 Jessica Harvey               13 Carolina Alls    15-06.75      4.05m   NWI 
 22 Jazmen Flagler               13 Triangle Cham    15-07.00      4.02m   NWI 
 23 Adrienne Crutchfield         10 Rockville Str                  3.94m   NWI 
 
Event 416  Triple Jump Intermediate Girls
=====================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Siobhan Ford-Holland         12 Central Virgi      10.59m     11.69m   1.1  10   
  2 Karissa Jenkins              12 VA Unattached      11.50m     11.43m   1.7   8   
  3 Kimberly Miller              45 GA Unattached      10.23m     11.27m  -0.7   6   
  4 Kendra Douglas               13 Track Xplosio      10.61m     11.08m   1.8   5   
  5 Miosha Jones                 55 QuickStriders      10.52m     10.86m  -0.3   4   
  6 Katea Jemmott                12 Central Virgi      10.94m     10.47m   2.5   3   
  7 Kellie Sydnor                10 Woodlawn Trac      10.04m     10.35m   1.0   2   
  8 Daji Bennett                 55 Palmetto T&F        9.92m     10.31m   NWI   1   
  9 Alyssa Felton                45 Sapphire Tra       10.19m      9.67m  +0.0 
 10 Briana Montgomery            10 Woodlawn Trac       9.82m      9.66m  -1.0 
 11 Heather Boykin               45 Carrollton P        9.75m      9.65m  +0.0 
 12 Caitlin Briggs               45 Sequoyah            9.56m      9.64m  +0.0 
 13 Courtney Baxter              13 Greensboro Ch       9.67m      9.52m  +0.0 
 13 Ivory Banks                  12 Central Virgi       8.86m      9.52m   1.9 
 15 Jazmen Flagler               13 Triangle Cham       9.32m      9.14m  +0.0 
 16 Chelcey Foster               55 Greer Allstar       9.58m      9.02m  +0.0 
 17 Elizabth Jagoe               10 Potomac Valle       8.62m      8.67m  +0.0 
 -- Kimberleigh Riggs            55 A-Head-A-U TC      10.99m       FOUL       
 
Event 417  Shot Put 4kg Intermediate Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Sequoia Watkins              12 Asheville          10.15m     11.04m   10   
  2 Latoya Wright                13 Carolina Alls      10.66m     11.04m    8   
  3 Alexcia Pegues               13 Hickory City        9.25m     10.02m    6   
  4 Sherri Owens                 13 Durham Stride       8.78m      9.80m    5   
  5 Tiera Clark                  45 Running Pant        8.85m      9.40m    4   
  6 Valerie Washington           12 Charlottesvil       8.04m      8.89m    3   
  7 Liz Ale                      10 Vienna Youth        7.77m      8.76m    2   
  8 Tamber Watson                55 Palmetto T&F        9.05m      8.64m    1   
  9 Jazmine Johnson              45 New Birth Tr        8.49m      8.28m  
 10 Gabrielle Davis              10 Glenarden TC        7.53m      7.60m  
 11 Shanobia Noel                45 Victory Thor        7.45m      7.38m  
 12 Latia Scott                  10 Ebenezer Roya       7.85m      6.41m  
 13 Schanea Ward                 12 Henrico Pacer       6.50m      6.39m  
 14 Marquia Pitts                55 Carolina Rock       5.31m      5.16m  
 
Event 418  Discus Throw 1kg Intermediate Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Sequoia Watkins              12 Asheville          34.07m     34.26m   10   
  2 Sally Marie Futch            45 Throw 1 Deep       35.35m     33.76m    8   
  3 Alexcia Pegues               13 Hickory City       28.87m     30.28m    6   
  4 Sherri Owens                 13 Durham Stride      25.93m     28.63m    5   
  5 Leigh Haigh                  13 Jacksonville       25.06m     27.73m    4   
  6 Jazmine Johnson              45 New Birth Tr       27.12m     27.41m    3   
  7 Shaquana Aikens              13 Track Xplosio      21.24m     24.58m    2   
  8 Katherine Stewart            55 Palmetto T&F       24.44m     23.37m    1   
  9 Liz Ale                      10 Vienna Youth       20.91m     21.44m  
 10 Jelessa Morris               55 Seneca Blazer      20.97m     21.15m  
 11 Tamber Watson                55 Palmetto T&F       20.22m     21.12m  
 12 Amanda Brock                 10 Zoe Track Clu                 20.16m  
 13 Tiera Clark                  45 Running Pant       21.62m     19.56m  
 14 Valerie Washington           12 Charlottesvil      52.42m     18.23m  
 15 Latia Scott                  10 Ebenezer Roya      22.24m     16.54m  
 16 Nakisha Smith                55 Classics TC                   14.82m  
 
Event 419  Javelin Throw 600g Intermediate Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Michelle Thibodeaux          45 GA Unattached      29.02m     28.13m   10   
  2 Sherri Owens                 13 Durham Stride      19.97m     26.05m    8   
  3 Sequoia Watkins              12 Asheville          23.13m     25.40m    6   
  4 Patricia Mathes              13 Track Xplosio      25.30m     25.30m    5   
  5 Alexis Payton                13 Sandhills          22.72m     22.92m    4   
  6 Katherine Stewart            55 Palmetto T&F       22.72m     22.12m    3   
  7 Lily Weill                   10 McLean Youth       22.80m     19.34m    2   
  8 Jazmine Johnson              45 New Birth Tr       17.48m     19.24m    1   
  9 Liz Ale                      10 Vienna Youth       21.79m     19.19m  
 10 Tiera Clark                  45 Running Pant       17.68m     19.02m  
 11 Leigh Haigh                  13 Jacksonville       20.43m     18.65m  
 12 Gabrielle Davis              10 Glenarden TC       14.31m     17.28m  
 13 Allegra Embrack              10 Glenarden TC       17.93m     13.00m  
 
Event 420  Hammer Throw Intermediate Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Sequoia Watkins              12 Asheville                     35.65m   10   
  2 Sally Marie Futch            45 Throw 1 Deep       39.43m     33.77m    8   
  3 Katherine Stewart            55 Palmetto T&F       24.70m     25.94m    6   
  4 Leigh Haigh                  13 Jacksonville                  21.32m    5   
 
Event 421  Heptathlon Intermediate Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lorraine Graham              10 Vision Elite                    4125   10   
  2 Susan Fountain               45 GA Unattached        2867       3269    8   
  3 Heather Boykin               45 Carrollton P         2690       3070    6   
  4 Katie Hawkins                45 GA Unattached        2574       2993    5   
  5 Alexandria Robinson          13 Upper Room                      2962    4   
  6 Jazmen Flagler               13 Triangle Cham                   2616    3   
  7 Ashley Bacote                10 DC Parks and                    2498    2   
  8 Chelcey Foster               55 Greer Allstar                   2339    1   
  9 Clare O'Connor               13 Jacksonville                    2187  
 
Event 421  Heptathlon: #1 100 Meter Hurdles Intermediate Girls Heptathlon
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Lorraine Graham              10 Vision Elite          15.13  +0.0  1    825
  2 Ebone Evans                  13 Triangle Cham         17.69  -0.2  4    521
  3 Susan Fountain               45 GA Unattached         17.89  -0.2  4    500
  4 Alexandria Robinson          13 Upper Room            19.30  +0.0  1    363
  5 Katie Hawkins                45 GA Unattached         19.79  +0.0  1    320
  6 Jazmen Flagler               13 Triangle Cham         19.87  -0.4  2    313
  7 Ashley Bacote                10 DC Parks and          19.93  -0.4  2    308
  8 Heather Boykin               45 Carrollton P          20.39   0.2  3    271
  9 Clare O'Connor               13 Jacksonville          21.82   0.2  3    169
 10 Chelcey Foster               55 Greer Allstar         59.86  +0.0  1 
 
Event 421  Heptathlon: #2 High Jump Intermediate Girls Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lorraine Graham              10 Vision Elite          1.52m     644
  2 Jazmen Flagler               13 Triangle Cham         1.37m     481
  3 Alexandria Robinson          13 Upper Room            1.32m     429
  3 Chelcey Foster               55 Greer Allstar         1.32m     429
  3 Katie Hawkins                45 GA Unattached         1.32m     429
  3 Ashley Bacote                10 DC Parks and          1.32m     429
  3 Heather Boykin               45 Carrollton P          1.32m     429
  3 Susan Fountain               45 GA Unattached         1.32m     429
  3 Clare O'Connor               13 Jacksonville          1.32m     429
 10 Ebone Evans                  13 Triangle Cham         1.17m     284
 
Event 421  Heptathlon: #3 Shot Put Intermediate Girls Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Katie Hawkins                45 GA Unattached         9.90m     523
  2 Lorraine Graham              10 Vision Elite          9.40m     490
  3 Susan Fountain               45 GA Unattached         9.24m     480
  4 Chelcey Foster               55 Greer Allstar         7.21m     348
  5 Alexandria Robinson          13 Upper Room            6.60m     309
  6 Jazmen Flagler               13 Triangle Cham         6.33m     292
  7 Ebone Evans                  13 Triangle Cham         6.31m     291
  8 Heather Boykin               45 Carrollton P          6.11m     278
  9 Ashley Bacote                10 DC Parks and          5.77m     257
 10 Clare O'Connor               13 Jacksonville          5.36m     231
 
Event 421  Heptathlon: #4 200 Meter Dash Intermediate Girls Heptathlon
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Lorraine Graham              10 Vision Elite          25.71  -0.5  1    823
  2 Heather Boykin               45 Carrollton P          26.53  -0.5  1    751
  3 Ebone Evans                  13 Triangle Cham         27.15  -0.2  2    699
  4 Alexandria Robinson          13 Upper Room            27.31  -0.5  1    686
  5 Jazmen Flagler               13 Triangle Cham         28.93  -0.2  2    559
  6 Susan Fountain               45 GA Unattached         28.97  -0.2  2    556
  7 Ashley Bacote                10 DC Parks and          29.07  -0.5  1    549
  8 Katie Hawkins                45 GA Unattached         29.77  -0.2  2    498
  9 Clare O'Connor               13 Jacksonville          30.29  -0.2  2    462
 10 Chelcey Foster               55 Greer Allstar         30.93  -0.2  2    419
 
Event 421  Heptathlon: #5 Long Jump Intermediate Girls Heptathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Lorraine Graham              10 Vision Elite          5.13m  -0.7    595
  2 Susan Fountain               45 GA Unattached         4.66m  -1.4    469
  3 Heather Boykin               45 Carrollton P          4.64m  -0.1    464
  4 Katie Hawkins                45 GA Unattached         4.45m  +0.0    416
  5 Chelcey Foster               55 Greer Allstar         4.39m  +0.0    401
  6 Ashley Bacote                10 DC Parks and          4.31m   0.2    381
  7 Alexandria Robinson          13 Upper Room            4.12m  -1.2    336
  8 Ebone Evans                  13 Triangle Cham         3.99m  -1.9    306
  9 Jazmen Flagler               13 Triangle Cham         3.83m  -1.3    270
 10 Clare O'Connor               13 Jacksonville          3.64m  +0.0    229
 
Event 421  Heptathlon: #6 Javelin Throw Intermediate Girls Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Susan Fountain               45 GA Unattached        21.86m     324
  2 Chelcey Foster               55 Greer Allstar        21.38m     315
  3 Katie Hawkins                45 GA Unattached        20.99m     307
  4 Heather Boykin               45 Carrollton P         19.57m     281
  5 Alexandria Robinson          13 Upper Room           19.16m     273
  6 Lorraine Graham              10 Vision Elite         17.56m     244
  7 Jazmen Flagler               13 Triangle Cham        16.15m     218
  8 Clare O'Connor               13 Jacksonville         13.31m     166
  9 Ashley Bacote                10 DC Parks and         11.24m     128
 
Event 421  Heptathlon: #7 800 Meter Run Intermediate Girls Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Heather Boykin               45 Carrollton P        2:37.96     596
  2 Alexandria Robinson          13 Upper Room          2:40.63     566
  3 Susan Fountain               45 GA Unattached       2:45.52     511
  4 Lorraine Graham              10 Vision Elite        2:46.17     504
  5 Clare O'Connor               13 Jacksonville        2:46.46     501
  6 Katie Hawkins                45 GA Unattached       2:46.60     500
  7 Jazmen Flagler               13 Triangle Cham       2:48.13     483
  8 Ashley Bacote                10 DC Parks and        2:51.75     446
  9 Chelcey Foster               55 Greer Allstar       2:53.60     427
 
Event 450  100 Meter Dash Intermediate Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Demetrius Lindo              10 Hummingbird T       11.00      10.85Q  1.6  2 
  2 Jordon Vaughn                45 Mark Trail F        10.96      10.93Q  0.5  1 
  3 Brandon Collins              45 Southside Pi        11.32      11.18Q  0.4  3 
  4 Sean McLean                  13 Carolina Eagl       11.22      11.22Q  0.9  4 
  5 Joe Craig                    55 Greer Allstar                  11.16q  1.6  2 
  6 Demari Boswell               13 G'Boro Blazer       11.37      11.21q  0.4  3 
  7 Deonnonti McLean             13 Sandhills           11.56      11.24q  1.6  2 
  8 Ralph Abernathy              45 Titans              11.63      11.39q  1.6  2 
  9 Garnek Mackey                55 A-Head-A-U TC       11.54      11.41   0.9  4 
 10 Reginald Steel IV            10 Hummingbird T       11.50      11.44   1.6  2 
 11 Jake Walker                  10 Glenarden TC        11.62      11.46   0.5  1 
 12 LaMarcus Brown               45 Baldwin Coun        11.55      11.48   0.4  3 
 13 Donimique Fergerson          55 A-Head-A-U TC       11.77      11.49   0.4  3 
 14 Broderick Snoddy             45 Carrollton P        11.39      11.50   1.6  2 
 15 Shaun Malloy-Markham         13 Durham Stride       11.55      11.51   0.4  3 
 15 Balah Rahim                  10 Bowwie Tracks                  11.51   0.9  4 
 17 Sean Sutton                  10 Rockville Str       11.40      11.53   0.5  1 
 18 Karim Gamble                 55 Geogetown TC        11.73      11.66   0.9  4 
 19 Seyuv Oyewole                10 Columbia Expr       11.49      11.69   0.5  1 
 20 DeAndre' Jones               55 Palmetto T&F        11.79      11.72   0.9  4 
 21 Roderque Gray                12 Quiet Storm                    11.75   0.5  1 
 22 Dezmon Venning               55 Mt Pleasant         11.84      11.88   1.6  2 
 23 Jermaine Edwards             12 Central Virgi       11.78      12.20   0.4  3 
 24 Justin Booker                12 Central Virgi       12.43      12.29   0.5  1 
 
Event 450  100 Meter Dash Intermediate Boys
=====================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Demetrius Lindo              10 Hummingbird T       10.85      10.94  -1.2  10   
  2 Jordon Vaughn                45 Mark Trail F        10.93      11.00  -1.2   8   
  3 Demari Boswell               13 G'Boro Blazer       11.21      11.25  -1.2   6   
  4 Brandon Collins              45 Southside Pi        11.18      11.26  -1.2   5   
  5 Sean McLean                  13 Carolina Eagl       11.22      11.27  -1.2   4   
  6 Deonnonti McLean             13 Sandhills           11.24      11.43  -1.2   3   
  7 Joe Craig                    55 Greer Allstar       11.16      11.45  -1.2   2   
  8 Ralph Abernathy              45 Titans              11.39      11.53  -1.2   1   
 
Event 451  200 Meter Dash Intermediate Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Jordon Vaughn                45 Mark Trail F        22.99      22.12Q  1.7  1 
  2 Sean Sutton                  10 Rockville Str       22.80      22.29Q  0.8  4 
  3 Demari Boswell               13 G'Boro Blazer       22.97      22.58Q +0.0  3 
  4 Steven Lester                45 Titans              23.85      23.01Q +0.0  2 
  5 Joe Craig                    55 Greer Allstar                  22.40q  1.7  1 
  6 Justin Watkins               45 New Birth Tr        22.85      22.76q  0.8  4 
  7 Alex Loose                   13 Junior Stride       23.11      22.94q  0.8  4 
  8 Eric Winfrey                 13 Fay. Flyers         23.41      22.95q +0.0  3 
  9 Brandon Collins              45 Southside Pi        22.74      22.99  +0.0  3 
 10 Derrick Williams             10 New Wave TC         23.17      23.03   0.8  4 
 11 Jake Walker                  10 Glenarden TC        23.17      23.07  +0.0  2 
 12 Sean McLean                  13 Carolina Eagl       22.68      23.13   1.7  1 
 13 Marleque Choice              55 Greer Allstar       23.74      23.16   0.8  4 
 14 Darryl Marlow                45 New Birth Tr        23.08      23.30  +0.0  2 
 15 Dalonte Young                10 Glenarden TC        23.19      23.35  +0.0  3 
 15 Byron Mingo                  55 PalmettoSpeed       23.31      23.35   1.7  1 
 17 Balah Rahim                  10 Bowwie Tracks                  23.39  +0.0  2 
 18 Kenneth Knowlin              55 Geogetown TC        23.08      23.49  +0.0  3 
 19 Garnek Mackey                55 A-Head-A-U TC       23.47      23.50  +0.0  2 
 20 Donimique Fergerson          55 A-Head-A-U TC       23.69      23.59   0.8  4 
 21 Dontrez' Carmon              13 Track Eastern       23.00      23.67   1.7  1 
 22 Roderque Gray                12 Quiet Storm                    23.73  +0.0  3 
 23 Justin Booker                12 Central Virgi       25.24      25.11   1.7  1 
 -- Devin Woodley                12 Central Virgi       24.20         DQ  +0.0  3 
 
Event 451  200 Meter Dash Intermediate Boys
=====================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Jordon Vaughn                45 Mark Trail F        22.12      22.33  -2.6  10   
  2 Demari Boswell               13 G'Boro Blazer       22.58      22.72  -2.6   8   
  3 Sean Sutton                  10 Rockville Str       22.29      22.76  -2.6   6   
  4 Joe Craig                    55 Greer Allstar       22.40      23.12  -2.6   5   
  5 Justin Watkins               45 New Birth Tr        22.76      23.18  -2.6   4   
  6 Steven Lester                45 Titans              23.01      23.19  -2.6   3   
  7 Eric Winfrey                 13 Fay. Flyers         22.95      27.52  -2.6   2   
 
Event 452  400 Meter Dash Intermediate Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Jaron Roberson               45 Titans              48.11      49.44Q  3 
  2 Karrie Butler Jr             10 Glenarden TC        49.12      49.89Q  2 
  3 Byron Mingo                  55 PalmettoSpeed       50.42      50.13Q  1 
  4 Sir'Paul Jones               45 Ruff Riders         49.68      49.99q  2 
  5 Justin Watkins               45 New Birth Tr        49.67      50.14q  1 
  6 Claytin Lewis                13 Carolina Eagl       50.11      50.49q  3 
  7 Derrick Williams             10 New Wave TC         49.60      50.89q  1 
  8 Demari Boswell               13 G'Boro Blazer       50.65      50.90q  2 
  9 Alex Loose                   13 Junior Stride       50.62      51.04   1 
 10 Shaquille Winn-King          45 Titans              50.86      51.08   3 
 10 Denzel Brown                 13 Track Xplosio       50.25      51.08   2 
 12 Kenneth Knowlin              55 Geogetown TC        51.16      51.26   2 
 13 Clifford Gray                10 The 747 Track       51.34      51.50   1 
 14 Aaron Harris                 13 G'Boro Blazer       51.36      51.59   2 
 15 Marleque Choice              55 Greer Allstar       52.30      51.63   1 
 16 DeAndre' Jones               55 Palmetto T&F        51.47      53.37   3 
 17 Paul Edwards                 10 Bowwie Tracks       50.94      54.19   3 
 18 Ajani Kinslow                12 Central Virgi       54.69      56.11   3 
 
Event 452  400 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Jaron Roberson               45 Titans              49.44      48.49   10   
  2 Karrie Butler Jr             10 Glenarden TC        49.89      48.94    8   
  3 Byron Mingo                  55 PalmettoSpeed       50.13      49.26    6   
  4 Demari Boswell               13 G'Boro Blazer       50.90      49.29    5   
  5 Sir'Paul Jones               45 Ruff Riders         49.99      49.61    4   
  6 Justin Watkins               45 New Birth Tr        50.14      50.00    3   
  7 Claytin Lewis                13 Carolina Eagl       50.49      50.21    2   
  8 Derrick Williams             10 New Wave TC         50.89      51.46    1   
 
Event 453  800 Meter Run Intermediate Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Paul Edwards                 10 Bowwie Tracks     2:00.91    1:59.20   10   
  2 Corey Robertson              10 Hummingbird T     2:04.16    1:59.62    8   
  3 David Gunnerson              12 VA Unattached     2:01.94    2:00.24    6   
  4 William Kellogg              10 Glenarden TC      2:07.98    2:02.03    5   
  5 Kenneth Knowlin              55 Geogetown TC      2:05.95    2:02.88    4   
  6 Brandon Black                45 NS Red Runner     2:04.24    2:03.90    3   
  7 Thomas Gaither               10 Glenarden TC      2:08.95    2:05.02    2   
  8 Julian Black                 45 NS Red Runner     2:04.56    2:05.73    1   
  9 Aaron Coleman                45 GA Unattached     2:08.01    2:06.93  
 10 Kwavon Taylor-Greene         13 Track Xplosio     2:06.94    2:10.98  
 11 Donte Smith                  13 Fay. Flyers                  2:12.00  
 12 Alexander Waters             55 Mt Pleasant       2:13.62    2:12.80  
 13 Ediberto Vergara             55 Carolina Rock     2:07.05    2:14.12  
 14 Weston Peters                55 Palmetto T&F      2:15.91    2:15.64  
 15 Shelby Blige                 55 Summerville       2:25.39    2:19.17  
 16 Devin Woodley                12 Central Virgi     2:33.05    2:30.60  
 
Event 454  1500 Meter Run Intermediate Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 David Gunnerson              12 VA Unattached     4:17.24    4:19.69   10   
  2 Matthew Jablonski            10 PV Unattached     4:20.00    4:21.66    8   
  3 Brandon Black                45 NS Red Runner     4:24.28    4:22.41    6   
  4 Julian Black                 45 NS Red Runner     4:24.33    4:22.86    5   
  5 Samuel Bland                 13 Rocky Mount P     4:26.79    4:33.56    4   
  6 Ediberto Vergara             55 Carolina Rock     4:35.00    4:35.31    3   
  7 Paul Landeene                55 Palmetto T&F      4:45.64    4:36.07    2   
  8 Naethan Burch                13 G'Boro Pacese     4:34.72    4:38.01    1   
  9 Alexander Waters             55 Mt Pleasant       4:35.67    4:38.44  
 10 Dallas Bennett               13 NC Unattached     4:30.90    4:39.00  
 11 Quinton Ivey                 13 G'Boro Cheeta     4:40.39    4:40.20  
 12 Johathan Tennis              55 SC Unattached     4:39.91    4:40.26  
 13 Rashaun Tanner               45 Baldwin Coun      4:40.74    4:40.77  
 14 Robert Haase                 10 Fpyc Cheetahs                4:40.92  
 15 Akinbola Richardson          45 Quicksilver       4:38.79    4:41.31  
 16 Kendrae Hiers                55 Cougar TC         4:45.66    4:55.71  
 17 Baqir Vanderhall             10 Firebirds Ath     5:08.00    5:11.32  
 
Event 455  3000 Meter Run Intermediate Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Matthew Jablonski            10 PV Unattached     9:10.00    9:23.18   10   
  2 Cory Puffett                 10 Glenarden TC      9:03.87    9:29.76    8   
  3 Dallas Bennett               13 NC Unattached     9:54.85    9:55.05    6   
  4 Rashaun Tanner               45 Baldwin Coun     10:13.56    9:59.71    5   
  5 John Sabo                    12 Bay River T&F               10:01.23    3.50
  5 Silas Hill                   13 NC Unattached    10:17.17   10:01.23    3.50
  7 Mitch Mallory                13 Junior Stride    10:04.86   10:12.27    2   
  8 Paul Landeene                55 Palmetto T&F     10:40.39   10:17.95    1   
  9 Alexander Waters             55 Mt Pleasant      10:23.59   10:19.97  
 10 Stephen Landeene             55 Palmetto T&F     10:40.06   10:20.31  
 11 Cameron Turner               45 New Birth Tr     10:38.64   10:20.39  
 12 Cameron Wagenbrenner         45 NS Red Runner    10:53.42   10:29.60  
 13 Samuel Bland                 13 Rocky Mount P    10:00.89   10:41.05  
 14 Eric Paulson                 12 Team VA                     10:45.24  
 15 Stephen McFall               55 Palmetto T&F     10:55.32   10:58.76  
 16 Kendrae Hiers                55 Cougar TC        10:37.14   11:07.87  
 17 Baqir Vanderhall             10 Firebirds Ath    11:49.13   11:40.23  
 
Event 456  2000 Meter Steeplechase Intermediate Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Brandon Black                45 NS Red Runner     7:09.53    7:04.00   10   
  2 Julian Black                 45 NS Red Runner     7:16.50    7:08.90    8   
  3 Akinbola Richardson          45 Quicksilver       7:28.81    7:15.30    6   
  4 Stephen Landeene             55 Palmetto T&F      7:50.36    7:20.50    5   
  5 Paul Landeene                55 Palmetto T&F      7:29.69    7:21.60    4   
  6 Eric Paulson                 12 Team VA                      7:29.30    3   
  7 Kevin Rice                   13 G'Boro Blazer                7:30.50    2   
  8 Adam Blue                    13 G'Boro Pacese                7:32.80    1   
  9 Alexander Waters             55 Mt Pleasant       7:38.27    7:43.20  
 
Event 457  3000 Meter Race Walk Intermediate Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jonathan Hallman             45 GA Unattached               16:57.34   10   
  2 Vaughn Williams              45 East Cobb-Th     20:00.00   19:53.57    8   
 
Event 458  110 Meter Hurdles Intermediate Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Demetrius Lindo              10 Hummingbird T       14.10      14.80Q -0.3  2 
  2 Malcolm Nunley               13 Track Eastern       15.17      14.99Q  1.9  3 
  3 Sherman Ragland  III         13 Durham Stride       16.05      15.09Q -0.2  1 
  4 Corey Lewis                  13 Carolina Eagl       15.59      15.13q  1.9  3 
  5 David Shaw                   13 Sandhills           15.65      15.26q -0.2  1 
  5 Jonathan Jones               45 Carrollton P        15.94      15.26q  1.9  3 
  7 Stacy Robinson               10 Hummingbird T       16.34      15.73q -0.3  2 
  8 Broderick Snoddy             45 Carrollton P        15.92      15.76q -0.2  1 
  9 Cornelius Savage             45 Titans              15.78      15.80  -0.3  2 
 10 Andrew Chavous               55 Palmetto T&F        16.90      16.14   1.9  3 
 11 David Coe                    13 Track Eastern       15.85      16.24  -0.3  2 
 12 Brandon Williams             10 Hummingbird T       16.95      16.93   1.9  3 
 13 Jelani Molock                10 Ebenezer Roya       16.04      17.46   1.9  3 
 14 Devin Woodley                12 Central Virgi       18.86      18.68  -0.3  2 
 15 Jeffery Byers                10 New Wave TC         16.70      18.71  -0.2  1 
 16 Deion Grant                  55 QuickStriders       19.33      18.94  -0.3  2 
 17 Joseph Morris                55 Palmetto T&F        23.77      22.09   1.9  3 
 
Event 458  110 Meter Hurdles Intermediate Boys
=====================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Demetrius Lindo              10 Hummingbird T       14.80      14.88  -1.4  10   
  2 Malcolm Nunley               13 Track Eastern       14.99      15.23  -1.4   8   
  3 Corey Lewis                  13 Carolina Eagl       15.13      15.27  -1.4   6   
  4 Sherman Ragland  III         13 Durham Stride       15.09      15.40  -1.4   5   
  5 David Shaw                   13 Sandhills           15.26      15.56  -1.4   4   
  6 Jonathan Jones               45 Carrollton P        15.26      15.84  -1.4   3   
  7 Stacy Robinson               10 Hummingbird T       15.73      15.86  -1.4   2   
 -- Broderick Snoddy             45 Carrollton P        15.76         DQ  -1.4  Pushed Hurdle w/hand
 
Event 459  400 Meter Hurdles Intermediate Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Sir'Paul Jones               45 Ruff Riders         55.71      55.64Q  2 
  2 Jaron Roberson               45 Titans              54.51      57.43Q  1 
  3 Malcolm Nunley               13 Track Eastern       55.13      56.63Q  2 
  4 Corey Lewis                  13 Carolina Eagl       58.22      59.18Q  1 
  5 David Shaw                   13 Sandhills         1:00.01      59.32q  1 
  6 Andrew Chavous               55 Palmetto T&F      1:00.63      59.42q  2 
  7 Jake Repar                   13 Carolina Alls       59.41    1:00.48q  2 
  8 Tra'Von Banks                13 NC Unattached       58.94    1:01.51q  2 
  9 David Coe                    13 Track Eastern     1:00.79    1:02.11   2 
 10 Jelani Molock                10 Ebenezer Roya     1:01.25    1:02.15   1 
 11 Brandon Williams             10 Hummingbird T     1:02.99    1:03.33   1 
 12 Kendall Harris               10 Glenarden TC      1:04.31    1:03.75   2 
 13 Matthew Thompson             10 Columbia Expr     1:05.72    1:07.97   2 
 
Event 459  400 Meter Hurdles Intermediate Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Jaron Roberson               45 Titans              57.43      55.38   10   
  2 Sir'Paul Jones               45 Ruff Riders         55.64      55.42    8   
  3 Malcolm Nunley               13 Track Eastern       56.63      55.99    6   
  4 Andrew Chavous               55 Palmetto T&F        59.42      57.69    5   
  5 Corey Lewis                  13 Carolina Eagl       59.18      58.46    4   
  6 David Shaw                   13 Sandhills           59.32      59.25    3   
  7 Jake Repar                   13 Carolina Alls     1:00.48    1:00.90    2   
  8 Tra'Von Banks                13 NC Unattached     1:01.51    1:01.76    1   
 
Event 460  4x100 Meter Relay Intermediate Boys
============================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 45 Titans  'A'                                      43.36      42.75Q  2 
     1) Ralph Abernathy                 2) Steven Lester                  
     3) Jaron Roberson                  4) Shaquille Winn-King            
  2 45 Baldwin County Jets  'A'                         43.51      43.19Q  4 
     1) Donte Beckham                   2) Jarvis Wright                  
     3) LaMarcus Brown                  4) Mark Glenn                     
  3 10 Hummingbird T&F Club  'A'                        43.10      43.32Q  1 
     1) Walter Bailey                   2) Cyrus Britt                    
     3) Demetrius Lindo                 4) Reginald Steel IV              
  4 13 Greensboro Champions  'B'                                   44.92Q  3 
  5 10 Glenarden TC  'A'                                42.60      43.30q  4 
     1) Kendall Harris                  2) Kyle Baker                     
     3) Dominique Mathis                4) Jake Walker                    
  6 13 Carolina Eagles Track & Fie  'A'                 43.87      43.67q  2 
     1) Andrew McMillan                 2) Sean McLean                    
     3) Claytin Lewis                   4) Corey Lewis                    
  7 13 Track Eastern Carolina  'A'                      43.98      43.82q  1 
     1) Dontrez' Carmon                 2) David Coe                      
     3) Thomas Eubanks                  4) Tyrell Lindsay                 
  8 45 Carrollton P&R  'A'                              44.85      44.50q  4 
     1) Jonathan Jones                  2) Marlandes Crane                
     3) Broderick Snoddy                4) RJ Lowery                      
  9 55 Georgetown Track Club  'A'                                  44.85   4 
     1)                                 2) Tyre Scott                     
     3) Donovan McClary                 4) Karim Gamble                   
 10 45 Jaguar  'A'                                      44.86      45.23   3 
     1) Derreck Harris                  2) Teferi Taylor                  
     3) Trey Mosley                     4) Eric Brown                     
 11 55 Greer Allstars  'A'                              47.01      45.44   2 
     1) Marleque Choice                 2) Joe Craig                      
     3) Tremaine Dodd                   4) Dontavious West                
 12 45 Quicksilver  'A'                                 44.85      45.45   4 
     1) Frank Brown-Bush                2) Donald Sellers                 
     3) Breyuncey Davis                 4) Bruce Truitt                   
 13 10 Ebenezer Royal Runners  'A'                      43.55      45.49   4 
     1) Hannah Dunn                     2) Sarah George                   
     3) SeQuoia Soard                   4) Maya Johnson                   
 14 10 Glenarden TC  'B'                                43.40      45.65   3 
     1) Donyel Nelson                   2) Barge Davis                    
     3) Kyrrel Latimer                  4) Adrian Plummer                 
 15 10 New Wave TC  'A'                                 43.20      45.78   1 
     1) Oliver Pearsall                 2) Jeffery Byers                  
     3) Malik Cross                     4) Derrick Williams               
 16 10 Rockville Striders Youth Tr  'A'                 43.70      46.17   3 
     1) Sean Sutton                     2) Cortland Harris                
     3) Joseph Woiwode                  4) Donald Smith                   
 17 55 Lowcountry Express  'A'                          47.62      46.68   3 
     1) Ronald Jenkins                  2) Stephen Simmons                
     3) Derrick Nelson                  4) Tevin Williams                 
 18 10 Full Speed Athletics  'A'                        45.00      46.84   2 
     1) Neil Harps                      2) Ben Milburn                    
     3) Blake Anderson                  4) David Williams                 
 -- 10 The 747 Track Club  'A'                          42.90         DQ   3  early exchange
     1) Kevin Norman                    2) Jeremiah Johnson               
     3) Clifford Gray                   4) Terrence Davis                 
 -- 55 Lowcountry Express  'B'                          48.60         DQ   4  Early exchange
     1) Matthew Shuler                  2) Brandon Gourdine               
     3) Treston Haskell                 4) Nicholas Davis                 
 
Event 460  4x100 Meter Relay Intermediate Boys
================================================================================
    Team                                              Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 45 Titans  'A'                                      42.75      42.67   10   
     1) Ralph Abernathy                 2) Steven Lester                  
     3) Jaron Roberson                  4) Shaquille Winn-King            
  2 10 Hummingbird T&F Club  'A'                        43.32      42.87    8   
     1) Walter Bailey                   2) Cyrus Britt                    
     3) Demetrius Lindo                 4) Reginald Steel IV              
  3 45 Baldwin County Jets  'A'                         43.19      43.22    6   
     1) Donte Beckham                   2) Jarvis Wright                  
     3) LaMarcus Brown                  4) Mark Glenn                     
  4 10 Glenarden TC  'A'                                43.30      43.36    5   
     1) Kendall Harris                  2) Kyle Baker                     
     3) Dominique Mathis                4) Jake Walker                    
  5 45 Carrollton P&R  'A'                              44.50      44.44    4   
     1) Jonathan Jones                  2) Marlandes Crane                
     3) Broderick Snoddy                4) RJ Lowery                      
  6 13 Greensboro Champions  'A'                                   44.98    3   
 
Event 461  4x400 Meter Relay Intermediate Boys
============================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 45 Titans  'A'                                    3:28.11    3:23.26Q  2 
     1) Anthony Harris                  2) Trey Harris                    
     3) Jaron Roberson                  4) Shaquille Winn-King            
  2 10 Hummingbird T&F Club  'A'                      3:27.55    3:28.99Q  1 
     1) Cyrus Britt                     2) Derek Holland                  
     3) Demetrius Lindo                 4) Alistair McLean                
  3 45 Baldwin County Jets  'A'                       3:41.50    3:31.80Q  3 
     1) Jacquavian Havior               2) Donte Beckham                  
     3) Mark Glenn                      4) LaMarcus Brown                 
  4 10 Glenarden TC  'A'                              3:25.97    3:23.65q  2 
     1) Karrie Butler Jr                2) Dominique Mathis               
     3) William Kellogg                 4) Dalonte Young                  
  5 13 Track Xplosion  'A'                            3:44.00    3:30.24q  1 
     1) Denzel Brown                    2) Tyreek Smith                   
     3) Jordan Maness                   4) Kwavon Taylor-Greene           
  6 13 Greensboro Blazers  'A'                        3:36.10    3:32.16q  1 
     1) Westlee Williams                2) Jaleel Harris                  
     3) Aaron Harris                    4) Demari Boswell                 
  7 13 Track Eastern Carolina  'A'                    3:30.37    3:32.42q  3 
     1) Dontrez' Carmon                 2) David Coe                      
     3) Thomas Eubanks                  4) Tyrell Lindsay                 
  8 45 Quicksilver  'A'                               3:30.98    3:34.43q  3 
     1) Breyuncey Davis                 2) Justin Hollimon                
     3) Edward Ponton                   4) Bruce Truitt                   
  9 10 Glenarden TC  'B'                              3:33.70    3:35.33   2 
     1) Christopher Walker              2) Kyrrel Latimer                 
     3) Thomas Gaither                  4) Kyle Baker                     
 10 10 New Wave TC  'A'                               3:39.45    3:37.95   1 
     1) Malik Cross                     2) Oliver Pearsall                
     3) Jeffery Byers                   4) Derrick Williams               
 11 13 Charlotte Flights TC  'A'                      4:00.85    3:44.90   3 
     1) Marquise Brown                  2) Telvin Brown                   
     3) Alex Mobley-Hollie              4) Cardan Norris                  
 12 45 Jaguar  'A'                                    3:40.41    3:48.71   2 
     1) Eric Brown                      2) Terence Griffith               
     3) Derreck Harris                  4) Teferi Taylor                  
 13 55 Lowcountry Express  'A'                        3:50.15    3:52.62   2 
     1) Matthew Shuler                  2) Tevin Williams                 
     3) Stephen Simmons                 4) Brandon Gourdine               
 -- 55 Palmetto Track & Field  'A'                    3:42.01         DQ   2  Out Of Zone
     1) Andrew Chavous                  2) DeAndre' Jones                 
     3) Kaylan Adams                    4) Dennis Vermilye                
 -- 55 Greer Allstars  'A'                            3:41.45         DQ   3  Broke Early
     1) Dontavious West                 2) Marleque Choice                
     3) Joe Craig                       4) Tremaine Dodd                  
 
Event 461  4x400 Meter Relay Intermediate Boys
================================================================================
    Team                                              Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 45 Titans  'A'                                    3:23.26    3:20.79   10   
     1) Anthony Harris                  2) Trey Harris                    
     3) Jaron Roberson                  4) Shaquille Winn-King            
  2 10 Glenarden TC  'A'                              3:23.65    3:24.30    8   
     1) Karrie Butler Jr                2) Dominique Mathis               
     3) William Kellogg                 4) Dalonte Young                  
  3 10 Hummingbird T&F Club  'A'                      3:28.99    3:27.20    6   
     1) Cyrus Britt                     2) Derek Holland                  
     3) Demetrius Lindo                 4) Alistair McLean                
  4 13 Track Xplosion  'A'                            3:30.24    3:27.29    5   
     1) Denzel Brown                    2) Tyreek Smith                   
     3) Jordan Maness                   4) Kwavon Taylor-Greene           
  5 45 Quicksilver  'A'                               3:34.43    3:29.85    4   
     1) Breyuncey Davis                 2) Justin Hollimon                
     3) Edward Ponton                   4) Bruce Truitt                   
  6 13 Track Eastern Carolina  'A'                    3:32.42    3:29.88    3   
     1) Dontrez' Carmon                 2) David Coe                      
     3) Thomas Eubanks                  4) Tyrell Lindsay                 
  7 45 Baldwin County Jets  'A'                       3:31.80    3:30.16    2   
     1) Jacquavian Havior               2) Donte Beckham                  
     3) Mark Glenn                      4) LaMarcus Brown                 
  8 13 Greensboro Blazers  'A'                        3:32.16    3:30.64    1   
     1) Westlee Williams                2) Jaleel Harris                  
     3) Aaron Harris                    4) Demari Boswell                 
 
Event 462  4x800 Meter Relay Intermediate Boys
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 10 Glenarden TC  'A'                              8:47.38    8:37.19   10   
     1) Thomas Gaither                  2) William Kellogg                
     3) Christopher Walker              4) Cory Puffett                   
  2 13 Track Xplosion  'A'                                       8:40.20    8   
     1) Kwavon Taylor-Greene            2) Denzel Brown                   
     3) Tyreek Smith                    4) Anton Aikens                   
  3 10 Hummingbird T&F Club  'A'                      8:53.52    8:48.29    6   
     1) Derek Holland                   2) Malik Jackson                  
     3) Hayder Cherinet                 4) Enricco Reumante               
  4 45 NS Red Runners  'A'                            8:52.89    9:05.02    5   
     1) Julian Black                    2) Cameron Wagenbrenner           
     3) Scott Pullen                    4) Brandon Black                  
  5 13 Carolina Eagles Track & Fie  'A'                          9:18.62    4   
     1) Tyrique Wilson                  2) Claytin Lewis                  
     3) Lamar Lee                       4) Sir Desmond Daniels            
  6 10 Full Speed Athletics  'A'                     10:48.73   10:11.73    3   
     1) Joseph Perry                    2) Jerome Brown                   
     3) Isaac Carr                      4) Sordiq Sogbesan                
 
Event 463  High Jump Intermediate Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Sir'Paul Jones               45 Ruff Riders         1.92m      1.93m   10   
  2 Graylin Ward                 45 Southside Pi        1.82m      1.82m    8   
  3 Jacob Adedeji                10 Firebirds Ath       1.65m      1.77m    6   
  4 Taylor Abernathy             55 Summerville         1.69m      1.72m    4.50
  4 Isadore Fielding             55 Palmetto T&F        1.68m      1.72m    4.50
  6 Joseph Scott                 13 Fay. Flyers         1.72m      1.72m    3   
  7 Kaylan Adams                 55 Palmetto T&F        1.58m      1.67m    2   
  8 RJ Lowery                    45 Carrollton P        1.72m      1.67m    1   
  9 Reid Yanik                   12 Asheville           1.57m      1.67m  
 10 Jonathan Jones               45 Carrollton P        1.72m      1.62m  
 11 Baxley Crosby                55 Mt Pleasant         1.43m      1.57m  
 11 Diontre Greene               13 Track Xplosio       1.47m      1.57m  
 13 Gary Mack                    10 Glenarden TC        1.40m      1.52m  
 13 Ryan Yanik                   12 Asheville           1.52m      1.52m  
 13 Michael Bonds                13 Fay. Flyers         1.62m      1.52m  
 16 Joseph Perry                 10 Full Speed At       1.40m      1.47m  
 
Event 464  Pole Vault Intermediate Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 David Melton                 55 Mt Pleasant         3.80m      3.95m   10   
  2 Nicholas Lomax               13 NC Unattached       3.81m      3.65m    8   
  3 Brett Squibbs                55 A-Head-A-U TC       3.65m      3.50m    6   
  4 Baxley Crosby                55 Mt Pleasant                    3.20m    5   
  5 Colin Buxton                 55 Palmetto T&F        3.20m      3.05m    4   
 -- Taylor Abernathy             55 Summerville         3.95m         NH  
 -- Nikita Kirillov              45 GA Unattached       3.97m         NH  
 
Event 465  Long Jump Intermediate Boys
=====================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Deonnonti McLean             13 Sandhills           6.75m      7.04m   NWI  10   
  2 Rashad Hayes                 13 Greensboro Ch       6.49m      6.80m   NWI   8   
  3 Darryl Marlow                45 New Birth Tr        6.79m      6.71m   NWI   6   
  4 Bruce Truitt                 45 Quicksilver         6.37m      6.59m   NWI   5   
  5 Justin Gross                 10 Woodlawn Trac       6.63m      6.54m   NWI   4   
  6 Sherman Ragland  III         13 Durham Stride       6.62m      6.49m   NWI   3   
  7 Tyrone Talbert               45 Cheetahs            6.42m      6.42m   NWI   2   
  8 Alex Mobley-Hollie           13 Charlotte Fli       6.48m      6.35m   NWI   1   
  9 Andrew King                  10 Citi Track Cl       6.10m      5.95m   NWI 
 10 Jacob Adedeji                10 Firebirds Ath       6.03m      5.90m   NWI 
 11 Kaylan Adams                 55 Palmetto T&F        5.78m      5.88m   NWI 
 11 Bryson Brown                 55 Spartanburg         6.28m      5.88m   NWI 
 13 Devin Woodley                12 Central Virgi       5.80m      5.60m   NWI 
 14 DeAndre' Jones               55 Palmetto T&F        5.48m      5.59m   NWI 
 15 Roderque Gray                12 Quiet Storm                    5.58m   NWI 
 16 Justin Booker                12 Central Virgi       5.80m      5.43m   NWI 
 17 Deante' Gleaton              55 Seneca Blazer       5.51m      5.40m   NWI 
 18 Shelby Blige                 55 Summerville         5.40m      5.29m   NWI 
 19 Alan Odom                    12 Bay River T&F       4.80m      4.62m   NWI 
 20 Jarvis Wright                45 Baldwin Coun        6.49m      3.91m   NWI 
 
Event 466  Triple Jump Intermediate Boys
=====================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Darryl Marlow                45 New Birth Tr       13.23m     13.59m  +0.0  10   
  2 Deonnonti McLean             13 Sandhills          13.10m     13.55m  +0.0   8   
  3 Justin Gross                 10 Woodlawn Trac      12.43m     13.31m  +0.0   6   
  4 Stacy Robinson               10 Hummingbird T      12.27m     12.99m  +0.0   5   
  5 Justin Hollimon              45 Quicksilver        13.06m     12.93m  +0.0   4   
  6 Tyrell Lindsay               13 Track Eastern      12.75m     12.73m  +0.0   3   
  7 Bryson Brown                 55 Spartanburg        11.03m     12.52m  +0.0   2   
  8 Marlandes Crane              45 Carrollton P       12.78m     12.34m  +0.0   1   
  9 Rueben Malone                13 Carolina Alls      12.48m     12.21m   1.9 
 10 Derek Holland                10 Hummingbird T      12.53m     12.16m   1.3 
 11 Jamaal Owens                 13 Durham Stride      12.80m     11.90m   1.3 
 12 Oliver Pearsall              10 New Wave TC        12.35m     11.79m  +0.0 
 13 Elijah Billings              45 Carrollton P       11.77m     11.66m  +0.0 
 14 Justin Booker                12 Central Virgi      10.97m     11.39m  +0.0 
 15 Douglas Gibson               55 SC Unattached      11.33m     11.21m  +0.0 
 16 Mbari Casey                  10 Ebenezer Roya      11.62m     10.85m  +0.0 
 
Event 467  Shot Put 12 lb. Intermediate Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Davis Fraker                 45 Throw 1 Deep       15.80m     15.68m   10   
  2 Ryan Minor                   13 NC Unattached      13.99m     13.52m    8   
  3 James Gore                   55 Palmetto T&F       12.38m     13.32m    6   
  4 Denzel Jones                 13 Greensboro Ch      12.53m     12.30m    5   
  5 Andrew Lowery                10 Mountain Expr      11.18m     11.73m    4   
  6 Timothy Edelen               13 Track Xplosio      11.29m     11.34m    3   
  7 Wesley King                  10 Citi Track Cl       9.54m     10.62m    2   
  8 Daniel Stevenson             55 Classics TC        10.68m     10.53m    1   
  9 Kendall Hines                45 Quicksilver        10.60m     10.46m  
 10 Khary Anderson               10 Glenarden TC        8.86m     10.44m  
 11 Marquise Lawrence            45 Voices of Fa       10.74m     10.07m  
 12 Jordan Moore                 55 SC Unattached       9.86m     10.02m  
 13 Homer Goettee, III           55 Summerville         9.99m      9.98m  
 14 Kwashawn Sizer               10 Woodlawn Trac       8.70m      9.67m  
 15 LaDarius Nealey              45 Cheetahs           10.69m      9.56m  
 
Event 468  Discus Throw 1.6kg Intermediate Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Davis Fraker                 45 Throw 1 Deep       45.34m     44.34m   10   
  2 Ryan Minor                   13 NC Unattached      43.57m     44.26m    8   
  3 Joshua Kles                  45 GA Unattached      41.40m     41.81m    6   
  4 James Gore                   55 Palmetto T&F       39.44m     41.10m    5   
  5 Sherman Ragland  III         13 Durham Stride      38.55m     39.35m    4   
  6 Dezmon Venning               55 Mt Pleasant        42.55m     38.01m    3   
  7 Andrew Lowery                10 Mountain Expr      35.05m     33.33m    2   
  8 Timothy Edelen               13 Track Xplosio      31.92m     32.82m    1   
  9 Daniel Stevenson             55 Classics TC        33.18m     30.52m  
 10 Ajene' Robinson              45 Villa Rica T       25.09m     28.40m  
 11 Conner Crowley               10 Glenarden TC       26.22m     27.49m  
 12 Kwashawn Sizer               10 Woodlawn Trac      22.20m     26.92m  
 13 James Jacobs                 55 Classics TC        27.18m     25.59m  
 
Event 469  Javelin Throw 800g Intermediate Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dezmon Venning               55 Mt Pleasant        38.55m     43.12m   10   
  2 Edward Brentnall             45 Throw 1 Deep       41.76m     42.97m    8   
  3 Aaron Wells                  12 VA Unattached      36.29m     40.33m    6   
  4 Timothy Edelen               13 Track Xplosio      37.09m     37.64m    5   
  5 Andrew Lowery                10 Mountain Expr      39.06m     37.60m    4   
  6 Reid Yanik                   12 Asheville          34.70m     34.62m    3   
  7 Elijah Billings              45 Carrollton P       32.60m     34.04m    2   
  8 James Emery                  55 SC Unattached      34.22m     33.21m    1   
  9 Dallas Bennett               13 NC Unattached      32.37m     30.62m  
 10 James Gore                   55 Palmetto T&F       29.41m     30.56m  
 11 Ralph Hunt                   13 Durham Stride      31.05m     30.35m  
 12 Morgan Loman                 13 Greensboro Ch      29.26m     24.30m  
 13 Conner Crowley               10 Glenarden TC       22.69m     19.58m  
 14 Homer Goettee, III           55 Summerville        23.13m     19.35m  
 15 Ryan Rafanan                 55 Palmetto T&F       22.84m     17.40m  
 
Event 470  Hammer Throw Intermediate Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Davis Fraker                 45 Throw 1 Deep       52.25m     50.89m   10   
  2 Andrew Dunkleberger          45 Throw 1 Deep       52.55m     50.23m    8   
  3 Edward Brentnall             45 Throw 1 Deep       47.80m     46.20m    6   
  4 Ryan Minor                   13 NC Unattached      43.51m     45.25m    5   
  5 James Gore                   55 Palmetto T&F       28.15m     33.81m    4   
  6 Ryan Rafanan                 55 Palmetto T&F       20.67m     20.50m    3   
 -- Enrique Gaitan               45 Throw 1 Deep       46.42m       FOUL  
 
Event 471  Decathlon 800g Intermediate Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Justin Gross                 10 Woodlawn Trac                   5396   10   
  2 Andre Robinson               45 Alpharetta Y         4169       4349    8   
  3 Andrew Lowery                10 Mountain Expr                   4233    6   
  4 Benjamin Dunnaway            45 Ruff Riders          3584       3964    5   
  5 Elijah Billings              45 Carrollton P         3684       3906    4   
  6 Colin Buxton                 55 Palmetto T&F                    2941    3   
  7 Deion Paige                  45 Ruff Riders          3047       2611    2   
  8 Justin Taylor                45 Ruff Riders                     2446    1   
 
Event 471  Decathlon: #1 100 Meter Dash Intermediate Boys Decathlon
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Justin Gross                 10 Woodlawn Trac         11.70  -0.4  1    711
  2 Benjamin Dunnaway            45 Ruff Riders           11.94  -0.3  2    663
  3 Elijah Billings              45 Carrollton P          11.96  -0.3  2    659
  4 Andre Robinson               45 Alpharetta Y          12.23  -0.3  2    606
  5 Andrew Lowery                10 Mountain Expr         12.61  -0.4  1    536
  6 Deion Paige                  45 Ruff Riders           13.12  -0.4  1    448
  7 Timothy Edelen               13 Track Xplosio         13.15  -0.4  1    443
  8 Colin Buxton                 55 Palmetto T&F          13.47  -0.3  2    391
  9 Justin Taylor                45 Ruff Riders           13.74  -0.3  2    350
 
Event 471  Decathlon: #2 Long Jump Intermediate Boys Decathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Justin Gross                 10 Woodlawn Trac         6.27m  +0.0    646
  2 Elijah Billings              45 Carrollton P          5.29m   0.6    439
  3 Benjamin Dunnaway            45 Ruff Riders           5.14m   0.1    409
  4 Andre Robinson               45 Alpharetta Y          5.10m  +0.0    402
  5 Andrew Lowery                10 Mountain Expr         4.89m   0.6    361
  5 Timothy Edelen               13 Track Xplosio         4.89m   0.1    361
  7 Justin Taylor                45 Ruff Riders           4.79m  +0.0    343
  8 Colin Buxton                 55 Palmetto T&F          4.66m   1.2    319
  9 Deion Paige                  45 Ruff Riders           4.56m   1.2    301
 
Event 471  Decathlon: #3 Shot Put Intermediate Boys Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Andrew Lowery                10 Mountain Expr        12.42m     632
  2 Timothy Edelen               13 Track Xplosio        11.56m     580
  3 Justin Gross                 10 Woodlawn Trac        11.04m     548
  4 Elijah Billings              45 Carrollton P          9.81m     474
  5 Andre Robinson               45 Alpharetta Y          8.71m     408
  6 Benjamin Dunnaway            45 Ruff Riders           8.65m     405
  7 Colin Buxton                 55 Palmetto T&F          7.63m     344
  8 Justin Taylor                45 Ruff Riders           6.88m     300
  9 Deion Paige                  45 Ruff Riders           6.76m     293
 
Event 471  Decathlon: #4 High Jump Intermediate Boys Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Justin Gross                 10 Woodlawn Trac         1.67m     520
  2 Elijah Billings              45 Carrollton P          1.62m     480
  3 Timothy Edelen               13 Track Xplosio         1.52m     404
  3 Andrew Lowery                10 Mountain Expr         1.52m     404
  5 Justin Taylor                45 Ruff Riders           1.47m     367
  6 Andre Robinson               45 Alpharetta Y          1.42m     331
  6 Benjamin Dunnaway            45 Ruff Riders           1.42m     331
  8 Colin Buxton                 55 Palmetto T&F          1.37m     297
 -- Deion Paige                  45 Ruff Riders              NH  
 
Event 471  Decathlon: #5 400 Meter Dash Intermediate Boys Decathlon
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Justin Gross                 10 Woodlawn Trac         52.86   2    688
  2 Benjamin Dunnaway            45 Ruff Riders           53.04   2    680
  3 Andre Robinson               45 Alpharetta Y          57.54   2    501
  4 Deion Paige                  45 Ruff Riders           59.59   1    427
  5 Elijah Billings              45 Carrollton P        1:02.22   2    341
  6 Andrew Lowery                10 Mountain Expr       1:02.23   1    340
  7 Colin Buxton                 55 Palmetto T&F        1:04.73   1    266
  8 Timothy Edelen               13 Track Xplosio       1:05.89   2    235
  9 Justin Taylor                45 Ruff Riders         1:10.56   2    126
 
Event 471  Decathlon: #6 110 Meter Hurdles Intermediate Boys Decathlon
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Justin Gross                 10 Woodlawn Trac         15.89  -0.6  3    745
  2 Andre Robinson               45 Alpharetta Y          16.94  -1.3  1    631
  3 Andrew Lowery                10 Mountain Expr         20.29  -1.3  2    327
  4 Elijah Billings              45 Carrollton P          20.45  -1.3  1    314
  5 Benjamin Dunnaway            45 Ruff Riders           21.35  -0.6  3    250
  6 Deion Paige                  45 Ruff Riders           21.78  -1.3  2    222
  7 Colin Buxton                 55 Palmetto T&F          22.01  -0.6  3    208
  8 Justin Taylor                45 Ruff Riders           24.84  -1.3  2     69
 
Event 471  Decathlon: #7 Discus Throw Intermediate Boys Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Andrew Lowery                10 Mountain Expr        34.43m     552
  2 Timothy Edelen               13 Track Xplosio        30.82m     481
  3 Justin Gross                 10 Woodlawn Trac        29.98m     464
  4 Elijah Billings              45 Carrollton P         27.08m     407
  5 Andre Robinson               45 Alpharetta Y         26.21m     390
  6 Benjamin Dunnaway            45 Ruff Riders          24.91m     365
  7 Colin Buxton                 55 Palmetto T&F         24.06m     349
  8 Justin Taylor                45 Ruff Riders          18.03m     235
  9 Deion Paige                  45 Ruff Riders          15.96m     197
 
Event 471  Decathlon: #8 Pole Vault Intermediate Boys Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Colin Buxton                 55 Palmetto T&F          3.15m     393
  2 Andrew Lowery                10 Mountain Expr         2.85m     321
  3 Andre Robinson               45 Alpharetta Y          2.70m     286
  4 Justin Gross                 10 Woodlawn Trac         2.55m     253
  5 Elijah Billings              45 Carrollton P          1.95m     130
  6 Deion Paige                  45 Ruff Riders           1.80m     103
  6 Justin Taylor                45 Ruff Riders           1.80m     103
  8 Benjamin Dunnaway            45 Ruff Riders           1.35m      33
 -- Timothy Edelen               13 Track Xplosio            NH  
 
Event 471  Decathlon: #9 Javelin Throw Intermediate Boys Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Andrew Lowery                10 Mountain Expr        36.00m     384
  2 Timothy Edelen               13 Track Xplosio        35.36m     375
  3 Justin Gross                 10 Woodlawn Trac        33.41m     347
  4 Andre Robinson               45 Alpharetta Y         32.67m     337
  5 Benjamin Dunnaway            45 Ruff Riders          27.99m     271
  6 Elijah Billings              45 Carrollton P         25.96m     243
  7 Colin Buxton                 55 Palmetto T&F         23.60m     210
  8 Justin Taylor                45 Ruff Riders          15.52m     102
  9 Deion Paige                  45 Ruff Riders          14.79m      93
 
Event 471  Decathlon: #10 1500 Meter Run Intermediate Boys Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Benjamin Dunnaway            45 Ruff Riders         5:00.45     557
  2 Deion Paige                  45 Ruff Riders         5:05.85     527
  3 Justin Gross                 10 Woodlawn Trac       5:15.50     474
  4 Andre Robinson               45 Alpharetta Y        5:18.63     457
  5 Justin Taylor                45 Ruff Riders         5:19.88     451
  6 Elijah Billings              45 Carrollton P        5:25.98     419
  7 Andrew Lowery                10 Mountain Expr       5:34.76     376
  8 Colin Buxton                 55 Palmetto T&F        6:27.31     164
 
Event 500  100 Meter Dash Young Women
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Chalonda Goodman             45 New Horizon         11.76      11.48Q  0.4  3 
  2 Breanna Hubbard              45 Running Pant        11.72      12.06Q  1.0  5 
  3 Krystin Lawson               10 Glenarden TC        12.09      12.11Q  0.6  1 
  4 Jacinda Evans                13 Durham Stride       11.73      12.15Q  1.2  4 
  5 Dionna Hayes                 10 Glenarden TC        11.90      12.48Q  0.2  2 
  6 Takeia Pinckney              45 Titans              12.12      11.80q  0.4  3 
  7 Antavia Owens                55 QuickStriders       12.64      12.40q  0.6  1 
  8 Toccara Jones                13 Track Eastern       12.53      12.52q  1.2  4 
  9 Raquel Sullivan              55 QuickStriders       12.80      12.53   0.2  2 
 10 Raven Luke-Parrish           45 Blaz-N Heat         12.78      12.57   0.6  1 
 11 Da'Kera Rever-Streater       55 QuickStriders                  12.69   0.2  2 
 12 Ciara Houston                13 Carolina Eagl       12.80      12.72   0.4  3 
 13 Sherreka Jackson             10 Glenarden TC        12.10      12.78   0.2  2 
 14 Madison McGlohon             12 Asheville           13.12      12.89   0.6  1 
 15 Brittney Greer               55 Greer Allstar                  12.95   0.6  1 
 15 Natasha Jackson              45 Worldwide Tr        12.59      12.95   0.2  2 
 17 Courtney Clark               10 Firebirds Ath       12.86      13.07   1.0  5 
 18 Kristen Clary                12 Central Virgi       12.80      13.31   1.2  4 
 19 D'Ayrra Phillips             12 N-Motion Trac       13.42      13.52   0.4  3 
 20 Charnelle Adkins             12 Central Virgi       13.63      13.61   1.2  4 
 21 Shanay Williams              12 Central Virgi       13.71      13.66   1.0  5 
 22 Myriah Davis                 10 The 747 Track       13.23      13.67   0.6  1 
 23 Ashley Furbush-Clark         10 Hummingbird T       13.25      14.27   0.2  2 
 24 Kindrea McNeil               55 Cougar TC           14.92      14.71   1.0  5 
 
Event 500  100 Meter Dash Young Women
=====================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Chalonda Goodman             45 New Horizon         11.48      11.57  -1.9  10   
  2 Takeia Pinckney              45 Titans              11.80      11.96  -1.9   8   
  3 Breanna Hubbard              45 Running Pant        12.06      12.05  -1.9   6   
  4 Jacinda Evans                13 Durham Stride       12.15      12.37  -1.9   5   
  5 Krystin Lawson               10 Glenarden TC        12.11      12.44  -1.9   4   
  6 Antavia Owens                55 QuickStriders       12.40      12.62  -1.9   3   
  7 Toccara Jones                13 Track Eastern       12.52      12.81  -1.9   2   
 
Event 501  200 Meter Dash Young Women
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Chalonda Goodman             45 New Horizon         24.03      24.25Q  1.3  1 
  2 Kelsey McKorkle              13 Track Eastern       22.63      24.28Q +0.0  2 
  3 Jawanda King                 45 Sapphire Tra        24.16      24.50Q  0.7  4 
  4 Danielle Brock               10 The 747 Track       24.79      25.25Q  0.3  5 
  5 D'Shawrna McLucas            13 Fay. Flyers         25.56      25.52Q  1.5  3 
  6 Jessica Farr                 13 Greensboro Ch       25.49      25.24q +0.0  2 
  7 Ciara Houston                13 Carolina Eagl       25.63      25.49q  0.3  5 
  8 Raven Luke-Parrish           45 Blaz-N Heat         25.33      25.57q  1.3  1 
  9 Brittany Carter              45 Blaz-N Heat         26.03      25.78  +0.0  2 
 10 Brittany Wilkins             13 Durham Stride       25.23      25.79   0.7  4 
 11 Kelli Smith                  13 Charlotte Fli       26.29      25.90   0.7  4 
 12 Alissa Jewell                10 Firebirds Ath       26.24      25.97   1.3  1 
 13 Demery Craig                 45 Just Do It          26.17      26.21  +0.0  2 
 14 Sharrone Honor               10 Glenarden TC        27.30      26.63   1.5  3 
 15 Michelle Palmer              10 Ebenezer Roya       25.79      26.82   1.5  3 
 16 Courtney Clark               10 Firebirds Ath       27.02      27.19   1.3  1 
 17 D'Ayrra Phillips             12 N-Motion Trac       27.99      27.64   0.3  5 
 -- Tiffanie Downing             13 Track Eastern       24.30        DNF   1.5  3 
 
Event 501  200 Meter Dash Young Women
=====================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Chalonda Goodman             45 New Horizon         24.25      23.86  -1.5  10   
  2 Jawanda King                 45 Sapphire Tra        24.50      24.46  -1.5   8   
  3 Kelsey McKorkle              13 Track Eastern       24.28      25.26  -1.5   6   
  4 Jessica Farr                 13 Greensboro Ch       25.24      25.56  -1.5   5   
  5 Danielle Brock               10 The 747 Track       25.25      26.09  -1.5   4   
  6 D'Shawrna McLucas            13 Fay. Flyers         25.52      26.17  -1.5   3   
  7 Ciara Houston                13 Carolina Eagl       25.49      26.28  -1.5   2   
 
Event 502  400 Meter Dash Young Women
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Danielle Brock               10 The 747 Track       57.55      57.20Q  3 
  2 Jessica Farr                 13 Greensboro Ch       56.91      57.47Q  1 
  3 Kennisha Holden              45 Sapphire Tra        58.64      57.82Q  5 
  4 Brandy Swann                 13 Track Eastern       56.38      58.04Q  2 
  5 Lauren Campbell              10 Woodlawn Trac       58.07      58.68Q  4 
  6 Arielle Statham              10 Hummingbird T       55.70      57.35q  3 
  7 Kaneisha Williams            13 Greensboro Ch       58.22      57.59q  3 
  8 Decoshia Boswell             45 Jaguar Track        58.25      57.80q  1 
  9 Jorde Farmer                 55 QuickStriders                  58.08   3 
 10 D'Shawrna McLucas            13 Fay. Flyers         57.68      58.44   5 
 11 Christina Mason              10 Hummingbird T       58.79      58.67   5 
 12 Demery Craig                 45 Just Do It          58.58      58.71   3 
 13 Bethany Htyer                10 Hummingbird T       57.20      59.50   2 
 14 Ciara Houston                13 Carolina Eagl       58.25      59.55   1 
 15 Crystal Webley               13 Greensboro Ch       58.25      59.58   2 
 16 Page Harris                  10 Firebirds Ath     1:00.05    1:00.13   1 
 17 Michelle Palmer              10 Ebenezer Roya       58.37    1:00.67   2 
 18 Ashley Hunter                55 QuickStriders     1:02.62    1:01.05   4 
 19 Callister Jones              10 Ebenezer Roya       59.88    1:01.08   2 
 20 Brentney Stephens            45 D.C. Express      1:01.03    1:01.21   3 
 21 Zahra Thomas                 45 Quicksilver         58.20    1:01.41   5 
 22 Paris Scott                  10 DC Parks and      1:00.59    1:01.77   1 
 23 Synethia Freeman             55 QuickStriders                1:01.90   5 
 24 Alissa Jewell                10 Firebirds Ath       58.12    1:02.55   4 
 25 Champagne Bell               13 Triangle Cham       55.51    1:03.62   5 
 
Event 502  400 Meter Dash Young Women
================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Jessica Farr                 13 Greensboro Ch       57.47      56.04   10   
  2 Danielle Brock               10 The 747 Track       57.20      56.44    8   
  3 Brandy Swann                 13 Track Eastern       58.04      56.62    6   
  4 Arielle Statham              10 Hummingbird T       57.35      56.69    5   
  5 Kaneisha Williams            13 Greensboro Ch       57.59      57.42    4   
  6 Decoshia Boswell             45 Jaguar Track        57.80      58.54    3   
  7 Kennisha Holden              45 Sapphire Tra        57.82      59.10    2   
 
Event 503  800 Meter Run Young Women
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ashley Seymour               10 Mach Los TC       2:14.00    2:16.78   10   
  2 Ryanna Henderson             13 Track Eastern     2:15.15    2:18.04    8   
  3 Micah Wessinger              55 SC Unattached     2:18.19    2:21.48    6   
  4 Jade Sims                    45 D.C. Express      2:20.79    2:23.21    5   
  5 Oprah Odugbela               45 Sapphire Tra      2:22.57    2:23.97    4   
  6 Maegan Whiting               13 North Wake        2:23.97    2:26.29    3   
  7 Tyrah Winfrey                13 Fay. Flyers       2:27.62    2:26.31    2   
  8 Decoshia Boswell             45 Jaguar Track      2:22.23    2:26.68    1   
  9 Chelsea Heatley              10 Mach Los TC       2:16.00    2:26.70  
 10 Latasha Duncan               10 New Wave TC       2:27.17    2:28.56  
 11 Jorde Farmer                 55 QuickStriders     2:21.28    2:29.31  
 12 Candace Sapp                 55 SC Unattached     2:22.55    2:29.98  
 13 Callister Jones              10 Ebenezer Roya     2:33.08    2:32.08  
 14 Bridget Burke                13 Charlotte Fli     2:35.80    2:32.58  
 15 Mercie Fantroy               13 G'Boro Pacese     2:33.27    2:33.20  
 16 Asia Palmer                  45 Worldwide Tr      2:24.82    2:43.08  
 17 Shereece Dove                12 Central Virgi     2:57.26    2:43.75  
 18 Maya Little                  10 DC Parks and      2:48.24    2:52.27  
 
Event 504  1500 Meter Run Young Women
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ashley Seymour               10 Mach Los TC       4:40.00    4:45.92   10   
  2 Katharine Showalter          45 Quicksilver       4:59.79    4:48.94    8   
  3 Quanika Blackman             55 SC Unattached     5:00.78    4:57.21    6   
  4 Micah Wessinger              55 SC Unattached     4:56.86    5:06.27    5   
  5 Maegan Whiting               13 North Wake        5:06.56    5:07.30    4   
  6 Jade Sims                    45 D.C. Express      5:09.13    5:17.20    3   
  7 Mercie Fantroy               13 G'Boro Pacese     5:19.72    5:18.78    2   
  8 Talisha Rice                 45 D.C. Express      5:21.35    5:19.78    1   
  9 Tyrah Winfrey                13 Fay. Flyers       5:25.06    5:25.27  
 10 Ameryst Armstead             45 Worldwide Tr      5:12.73    5:27.76  
 11 Samantha Silvers             45 NS Red Runner     5:33.53    5:30.62  
 12 Raheema Hodges               55 SC Unattached     5:23.05    5:56.04  
 13 Shereece Dove                12 Central Virgi     6:26.47    6:22.55  
 
Event 505  3000 Meter Run Young Women
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Katharine Showalter          45 Quicksilver      10:48.69   10:37.14   10   
  2 Maegan Whiting               13 North Wake       11:10.64   11:14.49    8   
  3 Brandi Schumacher            12 Asheville        12:17.23   11:32.14    6   
  4 Talisha Rice                 45 D.C. Express     12:06.77   11:52.67    5   
  5 Frances Dougherty            13 G'Boro Pacese    11:45.06   12:11.80    4   
  6 Raheema Hodges               55 SC Unattached    11:50.25   12:18.84    3   
  7 Megan Bennett                13 NC Unattached    12:57.23   12:32.23    2   
  8 Samantha Silvers             45 NS Red Runner    12:54.75   12:36.26    1   
 
Event 506  2000 Meter Steeplechase Young Women
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Frances Dougherty            13 G'Boro Pacese                8:13.30   10   
  2 Megan Bennett                13 NC Unattached                8:28.60    8   
  3 Mercie Fantroy               13 G'Boro Pacese                8:42.10    6   
 
Event 507  3000 Meter Race Walk Young Women
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jamia Perry                  10 Full Speed At    20:50.70   20:07.49   10   
  2 Cayla Lowe                   13 Charlotte Fli               21:50.04    8   
 -- Portia Wilson                45 Carrollton P     17:00.00         DQ  
 -- Raven Wilson                 45 Carrollton P     17:00.00         DQ  
 
Event 508  100 Meter Hurdles Young Women
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Sherice Walker               13 Durham Stride       13.94      14.11Q  0.2  3 
  2 Jasmin Stowers               55 QuickStriders                  14.15Q  0.1  1 
  3 Christina Manning            10 The 747 Track       14.10      14.27Q  1.5  4 
  4 Paige Morton                 45 D.C. Express        14.60      14.46Q  0.2  2 
  5 Pearline Walker              45 Baldwin Coun        15.56      14.63q  1.5  4 
  6 Sonni Austin                 45 D.C. Express        15.25      14.87q  1.5  4 
  7 Jaquanda Wright              13 Hurdles First                  15.09q  1.5  4 
  8 Jasmine Isley                13 Charlotte Fli       14.70      15.10q  0.2  2 
  9 Brittany Carroll             13 Charlotte Fli       15.71      15.19   0.2  2 
 10 Casaundra Bouldin            10 Glenarden TC        14.40      15.36   0.1  1 
 11 Victoria Robinson            45 Ruff Riders         15.36      15.44   0.2  3 
 12 Christen Rhodes              12 Charlottesvil       15.82      15.67   0.1  1 
 13 Lauren Campbell              10 Woodlawn Trac       15.30      15.74   0.2  3 
 14 Antavia Owens                55 QuickStriders       15.90      15.79   1.5  4 
 15 Corrinthia Garvin            55 Palmetto T&F        16.05      15.84   0.2  3 
 16 Sharrone Honor               10 Glenarden TC        16.19      15.92   0.2  3 
 17 Elaine Derricott             12 Central Virgi                  15.97   0.2  3 
 18 Tyan Kennedy                 55 SC Unattached       20.13      16.01   1.5  4 
 19 Molly Harkavy                13 Durham Stride       17.37      16.79   0.1  1 
 20 Asthon Sellars               55 Greer Allstar       16.60      17.03   0.1  1 
 21 Victoria Wilson              12 Central Virgi       16.25      17.58   1.5  4 
 22 Whitney Stafford             12 Asheville           17.93      17.73   1.5  4 
 23 Raven Singleton              12 Central Virgi       20.95      19.87   0.1  1 
 24 Terrisha Madison             10 New Wave TC         19.06      20.95   0.2  3 
 25 Victoria Morehead            55 QuickStriders       22.23      21.50   0.2  2 
 
Event 508  100 Meter Hurdles Young Women
=====================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Jasmin Stowers               55 QuickStriders       14.15      13.98  -3.2  10   
  2 Christina Manning            10 The 747 Track       14.27      14.15  -3.2   8   
  3 Sherice Walker               13 Durham Stride       14.11      14.47  -3.2   6   
  4 Sonni Austin                 45 D.C. Express        14.87      14.87  -3.2   5   
  5 Paige Morton                 45 D.C. Express        14.46      14.88  -3.2   4   
  6 Jaquanda Wright              13 Hurdles First       15.09      15.26  -3.2   3   
  7 Jasmine Isley                13 Charlotte Fli       15.10      15.34  -3.2   2   
 -- Pearline Walker              45 Baldwin Coun        14.63         DQ  -3.2  Pushed Hurdle W Hand
 
Event 509  400 Meter Hurdles Young Women
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Doris Anyanwu                10 Hummingbird T     1:02.30    1:00.44Q  2 
  2 Sonni Austin                 45 D.C. Express      1:01.72    1:00.95Q  1 
  3 Jasmine Isley                13 Charlotte Fli     1:02.86    1:02.37Q  3 
  4 Kennisha Holden              45 Sapphire Tra      1:00.15    1:04.62Q  4 
  5 Paige Morton                 45 D.C. Express      1:00.71    1:01.28q  2 
  6 Jasmin Stowers               55 QuickStriders                1:01.87q  1 
  7 Brittany Hyter               10 Hummingbird T     1:00.30    1:02.79q  3 
  8 Lauren Campbell              10 Woodlawn Trac     1:01.00    1:05.04q  1 
  9 Apryl Johnson                45 Sapphire Tra      1:04.18    1:05.16   3 
 10 Melody McGee                 13 Carolina Eagl     1:07.37    1:05.27   2 
 11 Janae Jeter                  13 G'Boro Blazer                1:05.50   2 
 12 Allie Johnson                13 Track Eastern     1:08.06    1:06.16   1 
 13 Ashley Hunter                55 QuickStriders     1:14.46    1:07.65   4 
 14 Molly Harkavy                13 Durham Stride     1:08.72    1:07.69   4 
 15 Sharon Plummer               10 Hummingbird T     1:11.70    1:08.73   3 
 16 Sierra Foster                13 G'Boro Cheeta     1:10.23    1:09.79   1 
 17 Jasmin Peterson-Hassan       10 Hummingbird T     1:04.00    1:09.82   4 
 18 Joyce Olusoga                10 Hummingbird T     1:15.38    1:11.20   3 
 19 Korine Duval                 10 Hummingbird T     1:09.74    1:11.59   2 
 20 Tyan Kennedy                 55 SC Unattached     1:08.49    1:12.39   2 
 21 Casaundra Bouldin            10 Glenarden TC      1:07.50    1:12.60   1 
 22 Asthon Sellars               55 Greer Allstar     1:10.39    1:13.82   1 
 23 Raven Singleton              12 Central Virgi     1:18.76    1:18.31   2 
 24 Victoria Morehead            55 QuickStriders     1:25.69    1:28.96   1 
 
Event 509  400 Meter Hurdles Young Women
================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Doris Anyanwu                10 Hummingbird T     1:00.44      59.75   10   
  2 Jasmin Stowers               55 QuickStriders     1:01.87    1:01.17    8   
  3 Paige Morton                 45 D.C. Express      1:01.28    1:01.86    6   
  4 Sonni Austin                 45 D.C. Express      1:00.95    1:02.22    5   
  5 Brittany Hyter               10 Hummingbird T     1:02.79    1:02.83    4   
  6 Kennisha Holden              45 Sapphire Tra      1:04.62    1:03.61    3   
  7 Lauren Campbell              10 Woodlawn Trac     1:05.04    1:03.70    2   
  8 Jasmine Isley                13 Charlotte Fli     1:02.37    1:04.48    1   
 
Event 510  4x100 Meter Relay Young Women
============================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 13 Durham Striders TC  'A'                          47.48      46.91Q  3 
     1) Sherice Walker                  2) Montrece Jordan                
     3) Brittany Wilkins                4) Jacinda Evans                  
  2 13 Track Eastern Carolina  'A'                      47.17      47.14Q  1 
     1) Tiffanie Downing                2) Brandy Swann                   
     3) Kelsey McKorkle                 4) Allie Johnson                  
  3 45 Baldwin County Jets  'A'                         48.10      47.99Q  2 
     1) Tamika Jones                    2) Ebony Stone                    
     3) Pearline Walker                 4) Rakedia Wright                 
  4 10 Glenarden TC  'A'                                46.50      47.33q  3 
     1) Sharrone Honor                  2) Dionna Hayes                   
     3) Casaundra Bouldin               4) Krystin Lawson                 
  5 55 Quick Striders  'A'                              53.07      47.35q  1 
     1) Jasmin Stowers                  2) Raquel Sullivan                
     3) Antavia Owens                   4) Synethia Freeman               
  6 45 Sapphire  'A'                                    47.82      48.12q  3 
     1) Kennisha Holden                 2) Santeria Moses                 
     3) Shay Marks                      4) Jawanda King                   
  7 10 The 747 Track Club  'A'                          47.10      48.34q  2 
     1) Mont'waynaise McLaughlin        2) Kyla Jones                     
     3) Christina Manning               4) Danielle Brock                 
  8 13 Triangle Champions Track Cl  'A'                 49.46      49.81q  2 
     1) Champagne Bell                  2) Keshawnda Byrd                 
     3) Tierra Holloway                 4) Sarah Reedy                    
  9 10 Hummingbird T&F Club  'B'                        49.25      49.91   3 
     1) Korine Duval                    2) Joyce Olusoga                  
     3) Taylor Pinckney                 4) Doris Anyanwu                  
 10 10 Firebirds Athletic Club  'A'                     48.70      50.61   1 
     1) Brittany Addison                2) Courtney Clark                 
     3) Shayla Davis                    4) Tiara Stevenson                
 11 12 Central Virginia T&F Club  'A'                   53.65      53.60   2 
     1) Charnelle Adkins                2) Kristen Clary                  
     3) Shanay Williams                 4) Victoria Wilson                
 -- 10 New Wave TC  'A'                                 48.95         DQ   2  out of zone
     1)                                 2) Giovanni Gilmore               
     3) Diamond Jones                   4) Tyekia Jordan                  
 -- 10 Hummingbird T&F Club  'A'                        47.12         DQ   1  out of zone
     1) Ashley Ajayi                    2) Ashley Furbush-Clark           
     3) Vanessa Jules                   4) Jameice DeCoster               
 
Event 510  4x100 Meter Relay Young Women
================================================================================
    Team                                              Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 13 Durham Striders TC  'A'                          46.91      46.55   10   
     1) Sherice Walker                  2) Montrece Jordan                
     3) Brittany Wilkins                4) Jacinda Evans                  
  2 55 Quick Striders  'A'                              47.35      46.99    8   
     1) Jasmin Stowers                  2) Raquel Sullivan                
     3) Antavia Owens                   4) Synethia Freeman               
  3 45 Sapphire  'A'                                    48.12      47.37    6   
     1) Kennisha Holden                 2) Santeria Moses                 
     3) Shay Marks                      4) Jawanda King                   
  4 10 Glenarden TC  'A'                                47.33      47.60    5   
     1) Sharrone Honor                  2) Dionna Hayes                   
     3) Casaundra Bouldin               4) Krystin Lawson                 
  5 13 Track Eastern Carolina  'A'                      47.14      47.90    4   
     1) Tiffanie Downing                2) Brandy Swann                   
     3) Kelsey McKorkle                 4) Allie Johnson                  
  6 45 Baldwin County Jets  'A'                         47.99      48.00    3   
     1) Tamika Jones                    2) Ebony Stone                    
     3) Pearline Walker                 4) Rakedia Wright                 
  7 10 The 747 Track Club  'A'                          48.34      48.60    2   
     1) Mont'waynaise McLaughlin        2) Kyla Jones                     
     3) Christina Manning               4) Danielle Brock                 
  8 13 Triangle Champions Track Cl  'A'                 49.81      49.52    1   
     1) Champagne Bell                  2) Keshawnda Byrd                 
     3) Tierra Holloway                 4) Sarah Reedy                    
 
Event 511  4x400 Meter Relay Young Women
============================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 10 Hummingbird T&F Club  'A'                      3:55.71    3:50.57Q  2 
     1) Vanessa Jules                   2) Christina Mason                
     3) Arielle Statham                 4) Jameice DeCoster               
  2 13 Track Eastern Carolina  'A'                    3:53.00    3:50.91Q  1 
     1) Ryanna Henderson                2) Tiffanie Downing               
     3) Brandy Swann                    4) Kelsey McKorkle                
  3 13 Greensboro Champions  'A'                      3:52.32    3:50.69Q  2 
     1) Radiance Basden                 2) Crystal Webley                 
     3) Kaneisha Williams               4) Jessica Farr                   
  4 45 Sapphire  'A'                                  3:53.85    3:55.83Q  1 
     1) Santeria Moses                  2) Apryl Johnson                  
     3) Jawanda King                    4) Kennisha Holden                
  5 45 D.C. Express  'A'                              3:55.35    3:54.08q  2 
     1) Sonni Austin                    2) Paige Morton                   
     3) Jade Sims                       4) Brentney Stephens              
  6 55 Quick Striders  'A'                            4:07.56    4:00.16q  1 
     1) Jasmin Stowers                  2) Synethia Freeman               
     3) Ashley Hunter                   4) Jorde Farmer                   
  7 10 Hummingbird T&F Club  'B'                      4:18.71    4:05.67q  1 
     1) Ashley Ajayi                    2) Korine Duval                   
     3) Ashley Furbush-Clark            4) Joyce Olusoga                  
  8 10 The 747 Track Club  'A'                        3:57.27    4:08.55q  1 
     1) Danielle Brock                  2) Brieana Harrison               
     3) Cearha Miller                   4) Jennell Wade                   
  9 45 Quicksilver  'A'                               4:03.31    4:08.96   2 
     1) Yazmin Hicks                    2) Carin Walker                   
     3) Crystal Taylor                  4) Zahra Thomas                   
 10 13 Carolina Eagles Track & Fie  'A'               4:12.86    4:09.63   1 
     1) Crishawn Williams               2) Melody McGee                   
     3) Ashley Bush                     4) Ciara Houston                  
 11 13 Triangle Champions Track Cl  'A'               4:09.29    4:11.40   2 
     1) Keshawnda Byrd                  2) Champagne Bell                 
     3) Tierra Holloway                 4) Sarah Reedy                    
 12 45 Worldwide  'A'                                 4:08.02    4:12.24   2 
     1) Asia Palmer                     2) Natasha Jackson                
     3) Ameryst Armstead                4) Whitney Martin                 
 -- 12 Central Virginia T&F Club  'A'                 4:32.15        DNF   2 
     1) Shante Dove                     2) Shereece Dove                  
     3) Raven Singleton                 4) Whitney Taylor                 
 
Event 511  4x400 Meter Relay Young Women
================================================================================
    Team                                              Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 10 Hummingbird T&F Club  'A'                      3:50.57    3:46.50   10   
     1) Vanessa Jules                   2) Christina Mason                
     3) Arielle Statham                 4) Jameice DeCoster               
  2 13 Greensboro Champions  'A'                      3:50.69    3:48.18    8   
     1) Radiance Basden                 2) Crystal Webley                 
     3) Kaneisha Williams               4) Jessica Farr                   
  3 13 Track Eastern Carolina  'A'                    3:50.91    3:51.94    6   
     1) Ryanna Henderson                2) Tiffanie Downing               
     3) Brandy Swann                    4) Kelsey McKorkle                
  4 55 Quick Striders  'A'                            4:00.16    3:55.15    5   
     1) Jasmin Stowers                  2) Synethia Freeman               
     3) Ashley Hunter                   4) Jorde Farmer                   
  5 10 Hummingbird T&F Club  'B'                      4:05.67    4:00.46    4   
     1) Ashley Ajayi                    2) Korine Duval                   
     3) Ashley Furbush-Clark            4) Joyce Olusoga                  
 
Event 512  4x800 Meter Relay Young Women
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 13 Track Eastern Carolina  'A'                              10:33.61   10   
     1) Jayvonna Bowman                 2) Tiffanie Downing               
     3) Allie Johnson                   4) Brandy Swann                   
 
Event 513  High Jump Young Women
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Vanessa Jules                10 Hummingbird T       1.55m      1.62m   10   
  2 Salena Weekly                10 DC Parks and        1.60m      1.57m    8   
  3 Haley Vaughn                 45 Carrollton P        1.52m      1.52m    6   
  4 Nettie McMiller              13 Durham Stride       1.47m      1.52m    5   
  5 Shaleatha Barnes             10 Ebenezer Roya       1.50m      1.52m    4   
  6 Johnique Fonville            13 Track Eastern       1.42m      1.52m    3   
  7 Carin Walker                 45 Quicksilver         1.67m      1.52m    2   
  8 Kelli Smith                  13 Charlotte Fli       1.52m      1.52m    1   
  9 Kate Glotfelty               12 Central Virgi       1.55m      1.47m  
  9 Rakedia Wright               45 Baldwin Coun        1.52m      1.47m  
  9 Gregsha Lee                  13 Durham Stride       1.47m      1.47m  
 12 Cheyna Elliott               13 Carolina Alls       1.42m      1.42m  
 -- Olivia Nash                  45 Sapphire Tra        1.52m         NH  
 
Event 514  Pole Vault Young Women
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lydia Arias                  45 GA Unattached       3.50m      3.35m   10   
  2 Jocelyn Henline              10 PV Unattached       2.50m      3.05m    8   
  3 Chelsea Taylor               55 SC Unattached       3.20m      3.05m    6   
  4 Hope Bennett                 55 Palmetto T&F        3.05m      3.05m    5   
  5 Lauren Rose                  10 Firebirds Ath       2.50m      2.60m    4   
  6 Haley Vaughn                 45 Carrollton P        2.30m      2.30m    3   
 -- Kaitlyn Miller               10 PV Unattached       2.50m         NH  
 
Event 515  Long Jump Young Women
=====================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Pearline Walker              45 Baldwin Coun        5.77m      5.80m   NWI  10   
  2 Sherice Walker               13 Durham Stride       5.81m      5.61m   NWI   8   
  3 Crishawn Williams            13 Carolina Eagl       5.68m      5.49m   NWI   6   
  4 Christina Manning            10 The 747 Track       5.74m      5.43m   NWI   5   
  5 Ashlynn Chavis               13 Fay. Flyers                    5.36m   NWI   4   
  6 Elaine Derricott             12 Central Virgi                  5.32m   NWI   3   
  7 Kayla Jackson                13 Track Eastern       5.76m      5.23m   NWI   1.50
  7 Kelli Smith                  13 Charlotte Fli       5.51m      5.23m   NWI   1.50
  9 Jacinda Evans                13 Durham Stride       6.17m      5.19m   NWI 
 10 Christen Rhodes              12 Charlottesvil       4.74m      5.17m   NWI 
 11 Brittany Wilkins             13 Durham Stride       5.66m      5.15m   NWI 
 12 Da'Kera Rever-Streater       55 QuickStriders                  4.96m   NWI 
 13 Nettie McMiller              13 Durham Stride       5.20m      4.88m   NWI 
 14 Raven Luke-Parrish           45 Blaz-N Heat         5.23m      4.83m   NWI 
 15 Shay Marks                   45 Sapphire Tra        5.48m      4.80m   NWI 
 16 Soncerea Crowder             45 New Birth Tr        4.94m      4.75m   NWI 
 17 Kristen Clary                12 Central Virgi       5.20m      4.66m   NWI 
 18 Raven Singleton              12 Central Virgi       4.42m      4.58m   NWI 
 19 Brittany Addison             10 Firebirds Ath       4.06m      4.17m   NWI 
 20 Madison McGlohon             12 Asheville           5.21m      4.07m   NWI 
 21 Whitney Taylor               12 Central Virgi       4.42m      3.42m   NWI 
 22 Taylor Pinckney              10 Hummingbird T       4.16m      3.41m   NWI 
 -- Molly McGarvey               10 Rockville Str       4.40m       FOUL       
 -- Brittany Porter              45 Triple Actio        5.89m     X5.68m   NWI 
 
Event 516  Triple Jump Young Women
=====================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Jacinda Evans                13 Durham Stride      12.06m     12.25m   0.3  10   
  2 Radiance Basden              13 Greensboro Ch                 11.75m   0.1   8   
  3 Kayla Jackson                13 Track Eastern      11.93m     11.55m   2.0   6   
  4 Brittany Wilkins             13 Durham Stride      11.54m     11.52m  -0.1   5   
  5 Elaine Derricott             12 Central Virgi                 11.46m  +0.0   4   
  6 Johnique Fonville            13 Track Eastern      11.15m     11.39m  +0.0   3   
  7 Crishawn Williams            13 Carolina Eagl                 11.14m  +0.0   2   
  8 Arielle Ratchfort            13 Charlotte Fli      10.63m     10.90m  +0.0   1   
  9 Brittany Powell              45 NS Red Runner      11.12m     10.82m   0.6 
 10 Salena Weekly                10 DC Parks and       10.96m     10.70m   0.9 
 11 Zahra Thomas                 45 Quicksilver        11.02m     10.62m  +0.0 
 12 Jaimie Brown                 13 Carolina Alls      10.94m     10.59m  +0.0 
 13 Page Harris                  10 Firebirds Ath       9.29m     10.12m   0.2 
 14 Cayla Lowe                   13 Charlotte Fli      10.13m      9.85m  +0.0 
 15 Porshla Reid                 55 Spartanburg         9.35m      9.23m  -0.6 
 16 Kierra Roulhac               10 DC Parks and        9.35m      9.20m  -0.1 
 17 Whitney Taylor               12 Central Virgi      10.00m      9.10m  -1.9 
 18 Brittney Greer               55 Greer Allstar       9.61m      8.81m  -2.9 
 -- Christen Rhodes              12 Charlottesvil      10.48m       FOUL       
 -- Joyce Olusoga                10 Hummingbird T       9.29m       FOUL       
 -- Sherice Walker               13 Durham Stride      12.01m       FOUL       
 -- Shaleatha Barnes             10 Ebenezer Roya      10.12m       FOUL       
 -- Brittany Porter              45 Triple Actio       12.08m    X11.88m  +0.0 
 
Event 517  Shot Put 4kg Young Women
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Brittney Waller              55 QuickStriders      11.61m     12.94m   10   
  2 Breanna Radford              45 Throw 1 Deep       12.23m     12.49m    8   
  3 Naomi Atkins                 55 QuickStriders      11.51m     11.76m    6   
  4 Jessica Dunston              13 Junior Stride      10.47m     11.33m    5   
  5 Raivyn Chancellor            55 QuickStriders      11.77m     11.15m    4   
  6 Stacee Roberts               55 Summerville        11.51m     10.97m    3   
  7 Samantha Smith               13 Jacksonville        9.52m     10.24m    2   
  8 Stephanye McCarroll          55 SC Unattached      10.72m     10.08m    1   
  9 Jasmine VanStory             12 Central Virgi      10.54m      9.88m  
 10 Cori Goins                   13 Greensboro Ch       9.68m      9.71m  
 11 Christina Evans              13 Triangle Cham       9.50m      9.19m  
 12 Victoria Wilson              12 Central Virgi       9.93m      8.39m  
 13 Tyekia Jordan                10 New Wave TC         7.77m      7.77m  
 14 Natasha Nichols              12 N-Motion Trac       7.67m      7.74m  
 15 Devondra Michael             45 Quicksilver         7.79m      6.88m  
 
Event 518  Discus Throw 1kg Young Women
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Brittney Waller              55 QuickStriders      40.00m     45.43m   10   
  2 Raivyn Chancellor            55 QuickStriders      38.10m     42.97m    8   
  3 Naomi Atkins                 55 QuickStriders      34.00m     36.32m    6   
  4 Stephanye McCarroll          55 SC Unattached      30.64m     36.10m    5   
  5 Aimee Veatch                 12 VA Unattached      35.94m     35.45m    4   
  6 Jessica Dunston              13 Junior Stride      32.63m     33.87m    3   
  7 Cori Goins                   13 Greensboro Ch      31.16m     32.94m    2   
  8 Markia Robinson              12 Central Virgi      32.70m     30.66m    1   
  9 Jazmin Miller                45 Throw 1 Deep       24.76m     27.86m  
 10 Jasmine VanStory             12 Central Virgi      34.67m     27.80m  
 11 Tiara Stevenson              10 Firebirds Ath      24.04m     24.94m  
 12 Christina Evans              13 Triangle Cham      29.10m     24.65m  
 13 Devondra Michael             45 Quicksilver        24.77m     24.55m  
 14 Aleshia Harris               13 Carolina Alls      22.76m     21.83m  
 15 Keme Barnett                 45 Southside Pi       18.80m     21.81m  
 16 Tyekia Jordan                10 New Wave TC        21.34m     19.20m  
 17 Samantha Smith               13 Jacksonville       23.04m     19.00m  
 
Event 519  Javelin Throw 600g Young Women
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Patricia Damron              45 Sequoyah           33.38m     33.57m   10   
  2 Jasmine Baskerville          13 Greensboro Ch      28.73m     28.76m    8   
  3 Stephanye McCarroll          55 SC Unattached      30.10m     28.63m    6   
  4 Christina Parker             13 Sandhills          20.72m     25.79m    5   
  5 Samantha Smith               13 Jacksonville       21.57m     24.71m    4   
  6 Megan Bennett                13 NC Unattached      22.93m     24.46m    3   
  7 Portia Wilson                45 Carrollton P       20.65m     24.32m    2   
  8 Devondra Michael             45 Quicksilver        23.89m     22.66m    1   
  9 Raven Wilson                 45 Carrollton P       12.81m     20.33m  
 10 Chelsea Taylor               55 SC Unattached      27.28m     20.01m  
 11 Christina Evans              13 Triangle Cham      15.79m     19.01m  
 
Event 520  Hammer Throw Young Women
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Katherine Bragg              45 Throw 1 Deep       43.66m     42.75m   10   
  2 Breanna Radford              45 Throw 1 Deep       28.67m     41.49m    8   
  3 Aimee Veatch                 12 VA Unattached      46.55m     40.67m    6   
  4 Jazmin Miller                45 Throw 1 Deep       43.64m     38.07m    5   
  5 Lydia Mooney                 12 Asheville                     28.55m    4   
  6 Samantha Smith               13 Jacksonville                  14.71m    3   
 
Event 521  Heptathlon Young Women
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Champagne Bell               13 Triangle Cham                   3848   10   
  2 Victoria Robinson            45 Ruff Riders          3366       3623    8   
  3 Kelli Smith                  13 Charlotte Fli                   3504    6   
  4 Portia Wilson                45 Carrollton P         2643       3170    5   
  5 Patricia Damron              45 Sequoyah             3000       3142    4   
  6 Haley Vaughn                 45 Carrollton P         3182       3114    3   
  7 Christina Parker             13 Sandhills                       3097    2   
  8 Lauren Rose                  10 Firebirds Ath                   2896    1   
  9 Raven Wilson                 45 Carrollton P         2643       2887  
 
Event 521  Heptathlon: #1 100 Meter Hurdles Young Women Heptathlon
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Victoria Robinson            45 Ruff Riders           15.97  -0.6  2    718
  2 Haley Vaughn                 45 Carrollton P          17.03  -0.2  1    593
  3 Christina Parker             13 Sandhills             17.75  +0.0  3    515
  4 Raven Wilson                 45 Carrollton P          17.77  +0.0  3    512
  5 Portia Wilson                45 Carrollton P          17.92  -0.2  1    497
  6 Kelli Smith                  13 Charlotte Fli         17.94  +0.0  3    495
  7 Patricia Damron              45 Sequoyah              18.91  -0.6  2    399
  8 Champagne Bell               13 Triangle Cham         19.07  -0.6  2    384
  9 Lauren Rose                  10 Firebirds Ath         19.34  +0.0  3    359
 10 Keshawnda Byrd               13 Triangle Cham         21.88  -0.2  1    165
 
Event 521  Heptathlon: #2 High Jump Young Women Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Champagne Bell               13 Triangle Cham         1.57m     701
  2 Haley Vaughn                 45 Carrollton P          1.52m     644
  3 Kelli Smith                  13 Charlotte Fli         1.47m     588
  4 Victoria Robinson            45 Ruff Riders           1.42m     534
  4 Keshawnda Byrd               13 Triangle Cham         1.42m     534
  4 Lauren Rose                  10 Firebirds Ath         1.42m     534
  7 Christina Parker             13 Sandhills             1.37m     481
  8 Portia Wilson                45 Carrollton P          1.32m     429
  9 Raven Wilson                 45 Carrollton P          1.27m     379
  9 Patricia Damron              45 Sequoyah              1.27m     379
 
Event 521  Heptathlon: #3 Shot Put Young Women Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Keshawnda Byrd               13 Triangle Cham         8.23m     414
  2 Champagne Bell               13 Triangle Cham         8.08m     405
  3 Kelli Smith                  13 Charlotte Fli         7.69m     379
  4 Victoria Robinson            45 Ruff Riders           6.93m     331
  5 Haley Vaughn                 45 Carrollton P          6.82m     324
  6 Raven Wilson                 45 Carrollton P          6.55m     306
  7 Christina Parker             13 Sandhills             6.54m     306
  8 Patricia Damron              45 Sequoyah              6.51m     304
  9 Portia Wilson                45 Carrollton P          6.36m     294
 10 Lauren Rose                  10 Firebirds Ath         5.64m     249
 
Event 521  Heptathlon: #4 200 Meter Dash Young Women Heptathlon
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Champagne Bell               13 Triangle Cham         25.59  -0.1  1    833
  2 Portia Wilson                45 Carrollton P          26.18  -0.3  2    781
  3 Victoria Robinson            45 Ruff Riders           26.21  -0.3  2    779
  4 Kelli Smith                  13 Charlotte Fli         26.51  -0.1  1    753
  5 Raven Wilson                 45 Carrollton P          27.01  -0.3  2    711
  6 Keshawnda Byrd               13 Triangle Cham         27.35  -0.3  2    683
  7 Christina Parker             13 Sandhills             27.85  -0.1  1    643
  8 Lauren Rose                  10 Firebirds Ath         28.19  -0.3  2    616
  9 Haley Vaughn                 45 Carrollton P          28.88  -0.3  2    563
 10 Patricia Damron              45 Sequoyah              29.31  -0.3  2    531
 
Event 521  Heptathlon: #5 Long Jump Young Women Heptathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Champagne Bell               13 Triangle Cham         5.27m  +0.0    634
  2 Kelli Smith                  13 Charlotte Fli         5.12m  -0.9    592
  3 Victoria Robinson            45 Ruff Riders           4.72m  -0.2    485
  4 Christina Parker             13 Sandhills             4.63m  +0.0    461
  5 Patricia Damron              45 Sequoyah              4.53m  +0.0    436
  6 Lauren Rose                  10 Firebirds Ath         4.45m  -1.0    416
  7 Haley Vaughn                 45 Carrollton P          4.30m  +0.0    379
  8 Portia Wilson                45 Carrollton P          4.24m  -1.0    364
  9 Raven Wilson                 45 Carrollton P          4.12m   0.1    336
 10 Keshawnda Byrd               13 Triangle Cham         3.28m  -1.3    157
 
Event 521  Heptathlon: #6 Javelin Throw Young Women Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Patricia Damron              45 Sequoyah             34.66m     565
  2 Portia Wilson                45 Carrollton P         25.09m     384
  3 Christina Parker             13 Sandhills            21.16m     310
  4 Haley Vaughn                 45 Carrollton P         20.25m     294
  5 Champagne Bell               13 Triangle Cham        18.85m     268
  6 Kelli Smith                  13 Charlotte Fli        18.82m     267
  7 Victoria Robinson            45 Ruff Riders          16.76m     229
  8 Raven Wilson                 45 Carrollton P         16.00m     215
  9 Lauren Rose                  10 Firebirds Ath        14.29m     184
 10 Keshawnda Byrd               13 Triangle Cham        11.23m     128
 
Event 521  Heptathlon: #7 800 Meter Run Young Women Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Champagne Bell               13 Triangle Cham       2:35.71     623
  2 Victoria Robinson            45 Ruff Riders         2:42.25     547
  3 Lauren Rose                  10 Firebirds Ath       2:43.04     538
  4 Patricia Damron              45 Sequoyah            2:43.98     528
  5 Kelli Smith                  13 Charlotte Fli       2:53.31     430
  6 Raven Wilson                 45 Carrollton P        2:53.45     428
  7 Portia Wilson                45 Carrollton P        2:54.19     421
  8 Christina Parker             13 Sandhills           2:58.28     381
  9 Haley Vaughn                 45 Carrollton P        3:05.39     317
 
Event 550  100 Meter Dash Young Men
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 D'Angelo Cherry              45 Worldwide Tr        10.78      10.60Q  0.7  6 
  2 Darryl Williams              13 Track Eastern       10.53      10.67Q  0.6  5 
  3 Christopher Herring          13 Track Eastern       10.84      10.80Q  0.2  1 
  4 Brandon Durant               13 Sandhills           10.90      10.81Q -0.1  2 
  5 Dominique Hubert             45 Worldwide Tr        10.93      10.88Q -1.2  4 
  6 Zachery Hasty                55 Carolina Rock       10.97      10.89Q  2.1  3 
  7 Eric Harris                  45 Titans              11.09      10.82q  0.2  1 
  8 Landon Powell                13 G'Boro Blazer       11.15      10.91q  0.6  5 
  9 Ade Adeokun                  10 Hummingbird T       10.91      10.93   2.1  3 
 10 Demetrius David              13 Track Eastern       11.06      10.94   0.7  6 
 10 Floyd Hawkes                 10 Woodlawn Trac       10.67      10.94   2.1  3 
 12 Benjamin Major               13 Sandhills                      10.97   0.7  6 
 13 Trent Huling                 45 Xing Xing           11.32      10.99  -0.1  2 
 14 Josh King                    10 The 747 Track       11.15      11.02   2.1  3 
 15 Marcus Anderson              10 The 747 Track       10.91      11.04   0.7  6 
 16 Dennis Thomas                10 Hummingbird T       10.92      11.07   0.6  5 
 16 Anthony Carlie               12 Central Virgi       11.10      11.07  -0.1  2 
 18 Jason Harkley                13 Track Eastern       11.16      11.09  -1.2  4 
 19 Dasilva Awosika              10 Hummingbird T       11.20      11.13   0.6  5 
 20 Darnell Washington           12 Central Virgi       11.08      11.16  -0.1  2 
 21 Desmond White                13 Carolina Alls       11.24      11.19   2.1  3 
 22 Aaron Williams               10 Hummingbird T       11.34      11.21   0.2  1 
 23 Robett Horton                13 Track Eastern       10.94      11.25  -1.2  4 
 24 Thomas Meadows               55 SC Unattached       11.30      11.28   0.7  6 
 25 Marcus Schoultz              55 Palmetto T&F        11.37      11.29  -0.1  2 
 26 Michael Aiken                55 Palmetto T&F        11.33      11.34   0.2  1 
 27 Zachariah Boddie             10 Glenarden TC        11.16      11.37  -1.2  4 
 28 James Young                  12 Charlottesvil       11.57      11.41   0.6  5 
 29 Roosevelt Thomas             12 Charlottesvil       11.67      11.70  -1.2  4 
 30 Quintin Jr. Fulgham          12 Central Virgi       11.39      11.72   0.7  6 
 31 Joshua Edwards               12 Central Virgi       11.72      11.76  -1.2  4 
 -- Devon Smith                  10 New Wave TC         10.40     X10.73  -1.2  4 
 
Event 550  100 Meter Dash Young Men
=====================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 D'Angelo Cherry              45 Worldwide Tr        10.60      10.71  -3.0  10   
  2 Dominique Hubert             45 Worldwide Tr        10.88      10.93  -3.0   8   
  3 Darryl Williams              13 Track Eastern       10.67      10.98  -3.0   6   
  4 Brandon Durant               13 Sandhills           10.81      11.10  -3.0   5   
  5 Landon Powell                13 G'Boro Blazer       10.91      11.13  -3.0   4   
  6 Eric Harris                  45 Titans              10.82      11.19  -3.0   3   
  7 Zachery Hasty                55 Carolina Rock       10.89      11.31  -3.0   2   
 
Event 551  200 Meter Dash Young Men
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Fuquan Greene                13 Track Eastern       21.10      21.46Q  0.1  1 
  2 Christopher Herring          13 Track Eastern       21.94      21.70Q  0.5  5 
  3 Travis Benton                45 Worldwide Tr        21.64      21.93Q -0.5  2 
  4 Eric Harris                  45 Titans              21.42      22.09Q  0.5  3 
  5 Darius Baker                 45 Worldwide Tr        21.99      22.22Q  0.6  4 
  6 Ernest Cooper                10 New Wave TC         22.08      22.27Q  0.7  6 
  7 Wayne Henry                  10 The 747 Track       21.99      21.67q  0.1  1 
  8 Darnell Washington           12 Central Virgi       22.74      21.97q -0.5  2 
  9 Marcus Anderson              10 The 747 Track       22.38      22.17   0.5  3 
  9 Landon Powell                13 G'Boro Blazer       22.27      22.17  -0.5  2 
 11 Christopher Brown            10 Rockville Str       21.95      22.25   0.1  1 
 12 Anthony Carlie               12 Central Virgi       23.31      22.27   0.1  1 
 13 Floyd Hawkes                 10 Woodlawn Trac       21.85      22.31   0.5  3 
 14 Charles Robinson             45 Quicksilver         22.01      22.37  -0.5  2 
 15 Andrew Paulk                 13 Durham Stride       22.69      22.45   0.5  3 
 16 Lamont Daniels               13 Triangle Cham       22.41      22.46   0.5  5 
 17 Patrick Redic                13 Triangle Cham       22.57      22.48   0.1  1 
 18 Tony Marshall                13 Quiet Storm         22.69      22.58   0.5  5 
 19 Tamik Foster                 55 Spartanburg         23.24      22.74   0.1  1 
 20 Emanuel Noumossie            10 Bowwie Tracks       21.80      22.75   0.7  6 
 21 Zachery Hasty                55 Carolina Rock       22.82      22.79   0.7  6 
 22 Michael Aiken                55 Palmetto T&F        22.58      22.85   0.1  1 
 23 Justin Sims                  45 New Horizon         22.59      22.92   0.6  4 
 24 James Young                  12 Charlottesvil       23.11      23.08   0.6  4 
 25 William Brock                55 QuickStriders       22.80      23.10   0.7  6 
 26 Derek Banks                  12 Charlottesvil       23.56      23.39   0.6  4 
 27 Teddy Smith                  55 Spartanburg         23.96      23.53   0.5  3 
 28 Giovanni Flowers             10 New Wave TC         22.00      23.54   0.5  3 
 29 James Johnson                55 QuickStriders                  23.62  -0.5  2 
 30 Jordan Myers                 10 Rockville Str       22.50      23.74   0.6  4 
 
Event 551  200 Meter Dash Young Men
=====================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Fuquan Greene                13 Track Eastern       21.46      21.94  -2.4  10   
  2 Christopher Herring          13 Track Eastern       21.70      22.01  -2.4   8   
  3 Eric Harris                  45 Titans              22.09      22.15  -2.4   6   
  4 Wayne Henry                  10 The 747 Track       21.67      22.17  -2.4   5   
  5 Travis Benton                45 Worldwide Tr        21.93      22.28  -2.4   4   
  6 Darnell Washington           12 Central Virgi       21.97      22.64  -2.4   3   
  7 Ernest Cooper                10 New Wave TC         22.27      22.67  -2.4   2   
 
Event 552  400 Meter Dash Young Men
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Wayne Henry                  10 The 747 Track       47.94      48.30Q  3 
  2 Dantwan Spreads              45 D.C. Express        48.25      48.72Q  5 
  3 Amaechi Morton               45 Quicksilver         47.26      49.18Q  2 
  4 Antonio Palmer               10 Firebirds Ath       48.82      49.47Q  1 
  5 Emanuel Noumossie            10 Bowwie Tracks       49.00      49.89Q  4 
  6 Louis Varella                10 Hummingbird T       48.00      49.20q  5 
  7 Trent Huling                 45 Xing Xing           48.91      49.58q  5 
  8 John Hill                    55 QuickStriders       49.48      49.81q  2 
  9 Jordan Higgs                 45 GA Unattached       48.27      49.90   3 
 10 Andrew Paulk                 13 Durham Stride       50.04      49.97   4 
 11 Kwame Boatwright             13 Durham Stride       50.34      50.13   1 
 12 Mattew Jones                 13 Fay. Flyers                    50.14   3 
 13 Josh King                    10 The 747 Track       49.37      50.37   1 
 14 Christopher Klein            13 North Wake          49.67      50.43   2 
 15 Michael Gaither              55 A-Head-A-U TC       50.21      50.81   5 
 16 Rodney Stewart               13 Track Eastern       50.03      50.97   4 
 17 Zacharius Giles              55 Florence TC         50.24      51.48   3 
 18 Marvin Clark                 13 Fay. Flyers         50.91      51.58   2 
 19 Giovanni Flowers             10 New Wave TC         48.70      51.72   2 
 20 Samuel Shobowale             13 G'Boro Blazer       49.97      51.77   5 
 21 Adrian Sullivan              55 Mt Pleasant         51.18      51.82   1 
 22 William Brock                55 QuickStriders       51.66      53.37   3 
 23 Raquaam Smith                12 Central Virgi       52.37      54.01   4 
 24 Reuben Gaines                12 Central Virgi       51.68      55.12   5 
 25 John Mitchell                12 Central Virgi       52.40      58.19   4 
 
Event 552  400 Meter Dash Young Men
================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Wayne Henry                  10 The 747 Track       48.30      47.50   10   
  2 Dantwan Spreads              45 D.C. Express        48.72      48.13    8   
  3 Amaechi Morton               45 Quicksilver         49.18      48.14    6   
  4 Trent Huling                 45 Xing Xing           49.58      48.27    5   
  5 Louis Varella                10 Hummingbird T       49.20      48.83    4   
  6 John Hill                    55 QuickStriders       49.81      49.40    3   
  7 Antonio Palmer               10 Firebirds Ath       49.47      49.45    2   
 
Event 553  800 Meter Run Young Men
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Anthony Hendrix              13 Track Eastern     1:51.00    1:53.71  
  2 Aaron Taylor                 10 Hummingbird T     1:54.00    1:54.27  
  3 Antonio Palmer               10 Firebirds Ath     1:56.93    1:54.43  
  4 Vince Brown                  45 Southside Pi      1:56.75    1:56.29  
  5 Darryl Collins               45 D.C. Express      1:57.31    1:56.85  
  6 Giovanni Reumante            10 Hummingbird T     1:56.00    1:59.09  
  7 Kwame Boatwright             13 Durham Stride     1:59.05    1:59.60  
  8 Steven Merritt               13 Track Eastern                1:59.81  
  9 Samuel Shobowale             13 G'Boro Blazer     2:01.84    2:00.25  
 10 Adrian McGee                 55 SC Unattached     2:01.53    2:01.14  
 11 Ronald Barnes                13 Track Eastern     1:58.30    2:01.23  
 12 Bertrand Anderson            12 Central Virgi     2:03.10    2:01.27  
 13 Kayllon Jackson              45 Jaguar Track      1:59.16    2:03.69  
 14 Wendell Felder               10 DC Parks and      2:08.00    2:04.12  
 15 Darius Bogertey              13 Fay. Flyers       2:03.97    2:04.49  
 16 D'Angelo Vaughn              10 New Wave TC       2:09.80    2:04.69  
 17 Eric Graves                  12 VA Unattached     2:07.09    2:06.29  
 18 Taurus Smith                 55 QuickStriders     2:03.75    2:07.52  
 19 Justin Wilson                55 PalmettoSpeed     2:06.83    2:10.15  
 20 Reginald Childs              55 Palmetto T&F      2:06.28    2:10.40  
 21 Reuben Gaines                12 Central Virgi     2:07.79    2:10.76  
 22 Wesley Fetty                 55 A-Head-A-U TC     2:08.53    2:11.63  
 23 Bobby Onyeukwu               45 Quicksilver       1:59.03    2:32.30  
 
Event 554  1500 Meter Run Young Men
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Vermond Walker, III          45 Quicksilver       4:10.22    4:10.64   10   
  2 Blake Kennedy                45 NS Red Runner     4:14.72    4:12.26    8   
  3 Joshua Morris                12 Team VA           4:58.00    4:12.48    6   
  4 Blake McNeill                13 Fay. Flyers       4:19.79    4:13.15    5   
  5 Aaron Barnes                 13 Fay. Flyers       4:20.41    4:19.77    4   
  6 Kayllon Jackson              45 Jaguar Track      4:19.93    4:20.81    3   
  7 Jeffrey Williams             45 Jaguar Track      4:19.68    4:20.93    2   
  8 Wardell Frierson             13 Triangle Cham     4:25.20    4:21.38    1   
  9 Mark McFall                  55 Palmetto T&F      4:27.27    4:26.47  
 10 Robert Wayne                 13 Charlotte Fli     4:24.54    4:27.12  
 11 Philip Adams                 10 Glenarden TC      4:28.12    4:30.96  
 12 Joshua Taylor                55 Summerville       4:27.74    4:32.40  
 13 Eric Graves                  12 VA Unattached     4:39.94    4:34.39  
 14 Kaleh Mersha                 10 Glenarden TC      4:30.65    4:37.31  
 15 Del'Vaughn Rooks             10 PV Unattached     4:46.52    4:51.57  
 16 Bryan Clark                  55 A-Head-A-U TC     4:50.05    4:52.55  
 17 Dominc Costanzo              12 Central Virgi     4:57.35    4:53.33  
 18 Thomas Mack                  55 Lowcountry        5:02.31    4:55.79  
 
Event 555  5000 Meter Run Young Men
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Raymond Walston              45 Quicksilver      18:04.91   15:55.09   10   
  2 Joshua Morris                12 Team VA          16:16.79   15:55.75    8   
  3 Vermond Walker, III          45 Quicksilver      18:25.74   16:28.46    6   
  4 William Steele               10 Zoe Track Clu    17:08.09   16:28.52    5   
  5 Benjamin Sterett             13 Jacksonville     18:28.09   16:41.33    4   
  6 Mark McFall                  55 Palmetto T&F     16:34.00   17:13.61    3   
  7 Wardell Frierson             13 Triangle Cham    17:38.56   17:16.45    2   
  8 Philip Adams                 10 Glenarden TC     17:37.46   17:24.23    1   
  9 Josey Weaver                 13 NC Unattached    16:08.20   17:29.46  
 10 Joshua Taylor                55 Summerville      16:50.50   17:38.71  
 11 Kaleh Mersha                 10 Glenarden TC     17:50.77   17:43.51  
 12 Quinn Wenger                 55 SC Unattached    18:28.80   19:03.36  
 13 Del'Vaughn Rooks             10 PV Unattached    18:15.47   19:04.66  
 14 Bryan Clark                  55 A-Head-A-U TC    20:43.00   20:20.83  
 
Event 556  2000 Meter Steeplechase Young Men
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Raymond Walston              45 Quicksilver       6:18.24    6:19.80   10   
  2 Joshua Morris                12 Team VA                      6:20.00    8   
  3 Blake Kennedy                45 NS Red Runner     6:36.46    6:22.50    6   
  4 Mark McFall                  55 Palmetto T&F      6:39.30    6:40.10    5   
  5 William Ficklen              45 NS Red Runner     6:26.56    6:43.40    4   
  6 Philip Adams                 10 Glenarden TC                 7:02.00    3   
  7 Darius Bogertey              13 Fay. Flyers                  7:29.30    2   
  8 Kareem Pingshaw              10 DC Parks and                 7:32.90    1   
 
Event 557  3000 Meter Race Walk Young Men
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jonathan Brown               10 Hummingbird T               16:54.75   10   
  2 Richard Whitted              13 Triangle Cham               20:01.02    8   
 
Event 558  110 Meter Hurdles Young Men
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Steve Emere                  45 Worldwide Tr        14.07      14.09Q  0.6  2 
  2 Karl Massenburg              12 Central Virgi       14.22      14.18Q  0.4  3 
  3 Danny Allen                  13 Wilson Track        14.71      14.53Q  0.3  1 
  4 Marchello Sinkfield          45 Quicksilver         14.07      14.83Q -0.6  4 
  5 Aleec Harris                 45 New Birth Tr        14.85      14.46q  0.6  2 
  6 Brandon Alston               13 Mid-City X-Pr       15.65      14.95q  0.4  3 
  7 Christopher Lovett           45 Ruff Riders         14.88      14.96q -0.6  4 
  8 Justin Sims                  45 New Horizon         14.75      14.97q  0.4  3 
  9 Christopher Williams         55 Cougar TC           15.17      15.01   0.3  1 
 10 Jermol Dix                   10 Woodlawn Trac       14.50      15.03   0.3  1 
 11 Tamik Foster                 55 Spartanburg         14.96      15.04   0.4  3 
 12 Benjamin Major               13 Sandhills                      15.05   0.3  1 
 13 Timothy Majors               13 NC Unattached       15.78      15.29   0.6  2 
 14 Xzanvion Smith               55 QuickStriders       15.15      15.31   0.3  1 
 15 Ryan Bennett                 55 QuickStriders       15.25      15.32   0.4  3 
 16 Phillip Harris               13 Durham Stride       16.00      15.37   0.6  2 
 17 Sherman Ragland Jr           13 Durham Stride       15.63      15.38   0.3  1 
 18 Richard Gore                 55 SC Unattached       15.42      15.43   0.6  2 
 19 Owen Cain                    10 Firebirds Ath       15.41      15.54  -0.6  4 
 20 Trae Proctor                 10 Glenarden TC        15.46      15.80   0.6  2 
 21 Shannon Jolly                45 Quicksilver         15.71      16.01  -0.6  4 
 22 Anthony Kiser                10 Woodlawn Trac       16.27      16.29  -0.6  4 
 
Event 558  110 Meter Hurdles Young Men
=====================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Steve Emere                  45 Worldwide Tr        14.09      14.10  -1.4  10   
  2 Karl Massenburg              12 Central Virgi       14.18      14.18  -1.4   8   
  3 Marchello Sinkfield          45 Quicksilver         14.83      14.25  -1.4   6   
  4 Aleec Harris                 45 New Birth Tr        14.46      14.48  -1.4   5   
  5 Christopher Lovett           45 Ruff Riders         14.96      14.83  -1.4   4   
  6 Justin Sims                  45 New Horizon         14.97      14.91  -1.4   3   
  7 Brandon Alston               13 Mid-City X-Pr       14.95      15.24  -1.4   2   
 
Event 559  400 Meter Hurdles Young Men
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Amaechi Morton               45 Quicksilver         52.74      53.99Q  3 
  2 Matthew Brinkley             10 Hummingbird T       56.04      54.65Q  2 
  3 Demar Forbes                 45 Sprint Athle        56.61      55.31Q  1 
  4 Orange Lipscomb              13 Triangle Cham       57.40      56.74Q  4 
  5 Marchello Sinkfield          45 Quicksilver         54.20      54.82q  2 
  6 Justin Sims                  45 New Horizon                    55.21q  2 
  7 Jordan Frazier               45 Running Pant                   55.32q  1 
  8 Karl Massenburg              12 Central Virgi     1:00.98      56.73q  2 
  9 James Johnson                55 QuickStriders       57.03      56.81   3 
 10 Shannon Jolly                45 Quicksilver                    57.25   3 
 11 Jermol Dix                   10 Woodlawn Trac       58.00      57.65   3 
 12 Anthony Kiser                10 Woodlawn Trac       59.37      58.46   1 
 13 Marquel Mathews              55 Palmetto T&F        57.65      58.61   4 
 14 Vaughan Holland              13 Durham Stride       57.70      59.66   2 
 15 Aziel Faison                 13 Hurdles First     1:01.86    1:01.64   4 
 16 Tamik Foster                 55 Spartanburg         57.20    1:01.65   2 
 17 Mario Green                  13 Triangle Cham     1:00.30    1:01.86   1 
 -- Trae Proctor                 10 Glenarden TC      1:05.70         DQ   1 
 
Event 559  400 Meter Hurdles Young Men
================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Amaechi Morton               45 Quicksilver         53.99      52.58   10   
  2 Jordan Frazier               45 Running Pant        55.32      53.73    8   
  3 Marchello Sinkfield          45 Quicksilver         54.82      53.98    6   
  4 Matthew Brinkley             10 Hummingbird T       54.65      54.70    5   
  5 Justin Sims                  45 New Horizon         55.21      55.68    4   
  6 Demar Forbes                 45 Sprint Athle        55.31      58.62    3   
  7 Orange Lipscomb              13 Triangle Cham       56.74      58.70    2   
 
Event 560  4x100 Meter Relay Young Men
============================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 45 Worldwide  'A'                                   40.40      40.65Q  3 
     1) Malcolm Beyah                   2) Dominique Hubert               
     3) Travis Benton                   4) D'Angelo Cherry                
  2 13 Sandhills Track Club  'A'                        41.74      41.62Q  2 
     1) Jovan Wilkins                   2) Brandon Durant                 
     3) Benjamin Major                  4) Robert Purcell                 
  3 10 Hummingbird T&F Club  'A'                        41.70      41.76Q  1 
     1) Ade Adeokun                     2) Ridwan Cole                    
     3) Jonathan Haughton               4) Dennis Thomas                  
  4 13 Track Eastern Carolina  'A'                      41.97      41.10q  3 
  5 10 New Wave TC  'A'                                 41.40      41.78q  1 
     1) Avery Williams                  2) Marquis Moore                  
     3) Devon Smith                     4) Jesse Mitchell                 
  6 45 Quicksilver  'A'                                 41.84      42.07q  3 
     1) Christian Taylor                2) Marchello Sinkfield            
     3) Dominique Wooten                4) Charles Robinson               
  7 10 The 747 Track Club  'A'                          42.30      42.17q  2 
     1) Wayne Henry                     2) Zachary Ray                    
     3) DeAndre Robinson                4) Michael McNeil                 
  8 10 Rockville Striders Youth Tr  'A'                 42.60      42.32q  1 
     1) Joachim El-Masry                2) Victor Muresan                 
     3) Kevin Neal                      4) Andrew Resnick                 
  9 10 Hummingbird T&F Club  'B'                        43.80      42.38   3 
     1) Terrence Boone                  2) Michael Busby                  
     3) Eric Ellison                    4) John Jones                     
 10 13 Triangle Champions Track Cl  'A'                 43.06      42.42   3 
     1) Lamont Daniels                  2) Osmund Davis                   
     3) Mario Green                     4) Orange Lipscomb                
 11 12 Central Virginia T&F Club  'A'                   44.37      42.69   2 
     1) Jameal Harris                   2) Anthony Carlie                 
     3) Joshua Edwards                  4) Quintin Jr. Fulgham            
 12 13 Mid-City X-Press Track Club  'A'                 43.53      42.92   1 
     1) Julian Baldwin                  2) Darius Fonville                
     3) Tavin McNair                    4) Brandon Alston                 
 13 55 Palmetto Track & Field  'A'                      43.63      43.10   1 
     1) Marcus Schoultz                 2) Zachary Parker                 
     3) Marquel Mathews                 4) Michael Aiken                  
 14 10 Hummingbird T&F Club  'C'                        44.60      43.22   1 
     1) Richard Cadet                   2) Lionell Gaines                 
     3) William Gibbs                   4) Keith Hudson                   
 15 13 Track Eastern Carolina  'B'                      42.82      43.30   2 
     1) Keare Smith                     2) William Graves                 
     3) Booker Nunley                   4) Cameron McCain                 
 16 45 Quicksilver  'B'                                 42.72      43.63   1 
     1) Albert Huntley                  2) Vincent Butler                 
     3) Omari Barrow                    4) Deaundra Dailey                
 17 55 Lowcountry Express  'A'                          44.27      43.90   3 
     1) Montae Nelson                   2) Matthew Theirse                
     3) Corde Doiley                    4) Riley Gaddist                  
 18 55 Spartanburg Striders  'A'                        45.34      44.06   1 
     1) Tamik Foster                    2) Teddy Smith                    
     3) Giorgio Perrett                 4) LaBryant Jeter                 
 19 10 Glenarden TC  'A'                                42.95      45.24   3 
     1) Zachariah Boddie                2) Kwame Carrion                  
     3) Allante' Keels                  4) Trae Proctor                   
 -- 10 New Wave TC  'B'                                 43.20         DQ   2  early exchange
     1) Stephon Morris                  2) Alphonso Pearsall              
     3) Derrick Thomas                  4) Nehemiah Walker                
 
Event 560  4x100 Meter Relay Young Men
================================================================================
    Team                                              Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 45 Worldwide  'A'                                   40.65      40.74   10   
     1) Malcolm Beyah                   2) Dominique Hubert               
     3) Travis Benton                   4) D'Angelo Cherry                
  2 13 Track Eastern Carolina  'A'                      41.10      40.79    8   
     1) Christopher Herring             2) Robett Horton                  
     3) Demetrius David                 4) Jason Harkley                  
  3 10 New Wave TC  'A'                                 41.78      41.12    6   
     1) Avery Williams                  2) Marquis Moore                  
     3) Devon Smith                     4) Jesse Mitchell                 
  4 13 Sandhills Track Club  'A'                        41.62      41.48    5   
     1) Jovan Wilkins                   2) Brandon Durant                 
     3) Benjamin Major                  4) Robert Purcell                 
  5 10 Rockville Striders Youth Tr  'A'                 42.32      41.82    3.50
     1) Joachim El-Masry                2) Victor Muresan                 
     3) Kevin Neal                      4) Andrew Resnick                 
  5 10 Hummingbird T&F Club  'A'                        41.76      41.82    3.50
     1) Ade Adeokun                     2) Ridwan Cole                    
     3) Jonathan Haughton               4) Dennis Thomas                  
  7 45 Quicksilver  'A'                                 42.07      42.09    2   
     1) Christian Taylor                2) Marchello Sinkfield            
     3) Dominique Wooten                4) Charles Robinson               
  8 10 The 747 Track Club  'A'                          42.17      42.17    1   
     1) Wayne Henry                     2) Zachary Ray                    
     3) DeAndre Robinson                4) Michael McNeil                 
 
Event 561  4x400 Meter Relay Young Men
============================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 45 Quicksilver  'A'                               3:14.56    3:14.24Q  2 
     1) Amaechi Morton                  2) Christian Taylor               
     3) Vincent Butler                  4) Marchello Sinkfield            
  2 10 Hummingbird T&F Club  'A'                      3:15.06    3:16.98Q  1 
     1) Matthew Brinkley                2) Jonathan Haughton              
     3) John Jones                      4) Aaron Taylor                   
  3 13 Track Eastern Carolina  'A'                    3:14.49    3:14.50q  2 
     1) Christopher Herring             2) William Graves                 
     3) Fuquan Greene                   4) Andrew Hendrix                 
  4 10 New Wave TC  'A'                               3:19.19    3:18.73q  2 
     1) Devon Smith                     2) Ernest Cooper                  
     3) Jovon Edwards                   4) Tristan Youngblood             
  5 45 Worldwide  'A'                                 3:19.13    3:20.12q  2 
     1) Vini Lima                       2) Johnathan Juin                 
     3) Steve Emere                     4) Dominique Hubert               
  6 45 Quicksilver  'B'                               3:17.93    3:21.69q  1 
     1) Roy Williams                    2) Bobby Onyeukwu                 
     3) Deaundra Dailey                 4) Algernon Travis                
  7 13 Durham Striders TC  'A'                        3:25.85    3:22.54q  1 
     1) Sherman Ragland Jr              2) Andrew Paulk                   
     3) Kwame Boatwright                4) Vaughan Holland                
  8 10 Hummingbird T&F Club  'B'                      3:22.40    3:23.07q  2 
     1) Terrence Boone                  2) Jonathan Brown                 
     3) Eric Ellison                    4) Richard Cadet                  
  9 10 The 747 Track Club  'A'                        3:24.08    3:27.76   1 
     1)                                 2) Wayne Henry                    
     3) Quinton Huguley                 4) Josh King                      
 10 10 Hummingbird T&F Club  'C'                      3:30.82    3:28.57   2 
     1) Michael Busby                   2) Lionell Gaines                 
     3) William Gibbs                   4) Keith Hudson                   
 11 55 Lowcountry Express  'A'                        3:33.50    3:35.49   1 
     1) Leo Rollison                    2) Matthew Theirse                
     3) Corde Doiley                    4) Riley Gaddist                  
 12 12 Central Virginia T&F Club  'A'                 3:48.85    3:36.91   2 
     1) Michael Quash                   2) Bertrand Anderson              
     3) Tashan Duff                     4) Reuben Gaines                  
 -- 13 Triangle Champions Track Cl  'A'               3:28.58         DQ   2  Thrown Baton
     1) Mario Green                     2) Tyrell Anderson                
     3) Lamont Daniels                  4) Orange Lipscomb                
 
Event 561  4x400 Meter Relay Young Men
================================================================================
    Team                                              Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 45 Quicksilver  'A'                               3:14.24    3:13.23   10   
     1) Amaechi Morton                  2) Christian Taylor               
     3) Vincent Butler                  4) Marchello Sinkfield            
  2 13 Track Eastern Carolina  'A'                    3:14.50    3:13.29    8   
     1) Christopher Herring             2) William Graves                 
     3) Fuquan Greene                   4) Andrew Hendrix                 
  3 45 Worldwide  'A'                                 3:20.12    3:13.50    6   
     1) Vini Lima                       2) Johnathan Juin                 
     3) Steve Emere                     4) Dominique Hubert               
  4 10 New Wave TC  'A'                               3:18.73    3:16.50    5   
     1) Devon Smith                     2) Ernest Cooper                  
     3) Jovon Edwards                   4) Tristan Youngblood             
  5 10 Hummingbird T&F Club  'A'                      3:16.98    3:17.33    4   
     1) Matthew Brinkley                2) Jonathan Haughton              
     3) John Jones                      4) Aaron Taylor                   
  6 45 Quicksilver  'B'                               3:21.69    3:23.07    3   
     1) Roy Williams                    2) Bobby Onyeukwu                 
     3) Deaundra Dailey                 4) Algernon Travis                
  7 13 Durham Striders TC  'A'                        3:22.54    3:23.43    2   
     1) Sherman Ragland Jr              2) Andrew Paulk                   
     3) Kwame Boatwright                4) Vaughan Holland                
  8 10 Hummingbird T&F Club  'B'                      3:23.07    3:25.08    1   
     1) Terrence Boone                  2) Jonathan Brown                 
     3) Eric Ellison                    4) Richard Cadet                  
 
Event 562  4x800 Meter Relay Young Men
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 45 Quicksilver  'A'                               8:18.02    8:20.34   10   
     1) Quinton Green                   2) Bobby Onyeukwu                 
     3) Raymond Walston                 4) Taj'Khari Maxwell              
  2 45 White Lightning  'A'                           8:27.19    8:25.32    8   
     1) Bobby Poole                     2) Demarkis Willis                
     3) Eric Meredith                   4) Michael Vinson                 
  3 10 Hummingbird T&F Club  'A'                      8:26.47    8:26.74    6   
     1) Matthew Brinkley                2) Jonathan Brown                 
     3) Courtney Mazyck                 4) Giovanni Reumante              
  4 13 Greensboro Blazers  'A'                                   8:28.89    5   
     1) Matthew Williams                2) Robert Butler                  
     3) Julian Alford                   4) Samuel Shobowale               
  5 10 Firebirds Athletic Club  'A'                   8:39.89    8:55.12    4   
     1) Antonio Palmer                  2) Troy Shelton                   
     3) Jovon Leonard                   4) Chris Onuigbo                  
 
Event 563  High Jump Young Men
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Carmetrick Ross              45 Quicksilver         1.98m      1.98m   10   
  2 Isaiah Thompson              13 Greensboro Ch       1.98m      1.93m    8   
  3 Randarius Harris             45 Southside Pi        1.93m      1.93m    6   
  4 Perrish Goggins              55 Upstate T&F         2.09m      1.93m    5   
  5 Giorgio Perrett              55 Spartanburg         1.88m      1.88m    4   
  6 Kwame Boatwright             13 Durham Stride       1.87m      1.88m    3   
  7 Tashan Duff                  12 Central Virgi       1.80m      1.83m    1.50
  7 Breon Jackson                55 A-Head-A-U TC       1.88m      1.83m    1.50
  9 Owen Cain                    10 Firebirds Ath       1.85m      1.83m  
  9 Charles Penny                13 NC Unattached       1.93m      1.83m  
 11 Vaughan Holland              13 Durham Stride       1.82m      1.83m  
 12 Christopher Williams         55 Cougar TC           1.78m      1.78m  
 12 John II Morris               12 Team VA             1.80m      1.78m  
 14 Desmond White                13 Carolina Alls       1.77m      1.73m  
 15 John Thompson                45 GA Unattached       1.68m      1.68m  
 
Event 564  Pole Vault Young Men
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jerry Blanton                55 Palmetto T&F        4.55m      4.70m   10   
  2 Charles Snipes               55 A-Head-A-U TC       4.40m      4.55m    8   
  3 Michael Kopanski             45 GA Unattached       4.12m      4.25m    6   
  4 John Bell                    45 GA Unattached       4.12m      4.25m    5   
  5 Terry Squibbs                55 A-Head-A-U TC       4.10m      4.10m    4   
  6 Paul Isaac                   55 Mt Pleasant         3.80m      3.95m    3   
  7 Aaron Chamblee               45 GA Unattached       3.81m      3.80m    2   
  8 Zachary Hart                 55 Mt Pleasant                    3.80m    1   
  9 Spenser Cote                 55 A-Head-A-U TC       3.65m      3.65m  
  9 Aaron Nelson                 13 NC Unattached       3.50m      3.65m  
  9 James Maxwell                45 GA Unattached       3.66m      3.65m  
  9 Evan Sandling                13 NC Unattached       3.96m      3.65m  
 -- John II Morris               12 Team VA             4.12m         NH  
 -- Shawn Myers                  10 PV Unattached       3.90m         NH  
 -- Parker Chocklett             13 North Wake          3.04m         NH  
 -- Tyler Goodwin                55 Mt Pleasant                       NH  
 
Event 565  Long Jump Young Men
=====================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Demar Forbes                 45 Sprint Athle        7.13m      7.39m   NWI  10   
  2 Zachery Hasty                55 Carolina Rock       6.78m      7.04m   NWI   8   
  3 Lincoln Carr                 13 Fay. Flyers         6.93m      6.99m   NWI   6   
  4 Adrian Sullivan              55 Mt Pleasant         6.52m      6.98m   NWI   5   
  5 Michael Kendrix              45 Carrollton P        6.29m      6.90m   NWI   4   
  6 Isaiah Thompson              13 Greensboro Ch       6.80m      6.79m   NWI   3   
  7 Giorgio Perrett              55 Spartanburg         5.85m      6.72m   NWI   2   
  8 Kendall Delapp               13 Track Xplosio       6.83m      6.70m   NWI   1   
  9 Wesley Benitez               12 Central Virgi       5.80m      6.68m   NWI 
 10 Owen Cain                    10 Firebirds Ath       6.28m      6.57m   NWI 
 11 Quintin Jr. Fulgham          12 Central Virgi       5.98m      6.52m   NWI 
 12 Clevici Simpson              13 Cape Fear           6.68m      6.42m   NWI 
 13 Tavin McNair                 13 Mid-City X-Pr       6.68m      6.41m   NWI 
 14 Kwame Carrion                10 Glenarden TC        5.97m      6.25m   NWI 
 15 Anthony Kiser                10 Woodlawn Trac       6.24m      6.15m   NWI 
 16 Jermol Dix                   10 Woodlawn Trac       6.38m      6.08m   NWI 
 17 Tashan Duff                  12 Central Virgi       6.33m      6.02m   NWI 
 18 Roosevelt Thomas             12 Charlottesvil       5.80m      5.46m   NWI 
 19 Antonio Jones                55 Palmetto T&F        5.84m      5.19m   NWI 
 20 Matthew McCants              55 Carolina Rock       4.66m      4.85m   NWI 
 -- Anthony Carlie               12 Central Virgi       6.00m       FOUL       
 
Event 566  Triple Jump Young Men
=====================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Lincoln Carr                 13 Fay. Flyers        14.90m     15.05m  -0.4  10   
  2 Gary Ellis                   45 Blaz-N Heat        14.02m     14.33m  +0.0   8   
  3 Demar Forbes                 45 Sprint Athle       14.34m     14.16m  +0.0   6   
  4 Isaiah Thompson              13 Greensboro Ch      13.75m     13.57m  -2.0   5   
  5 Breon Jackson                55 A-Head-A-U TC      13.35m     13.55m  +0.0   4   
  6 Larry Cooper                 45 Xing Xing          13.27m     13.51m   0.7   3   
  7 Jared Baldwin                13 Greensboro Ch                 13.50m  -1.8   2   
  8 Wesley Benitez               12 Central Virgi      13.45m     13.35m  -0.2   1   
  9 Edward Manning               13 Greensboro Ch      13.48m     13.32m  +0.0 
 10 Danny Allen                  13 Wilson Track       13.66m     13.28m  +0.0 
 11 John Minott                  13 Sandhills          13.61m     13.27m  -0.5 
 12 Quintin Jr. Fulgham          12 Central Virgi      12.62m     13.24m  +0.0 
 13 Owen Cain                    10 Firebirds Ath      13.08m     13.15m  +0.0 
 14 Trae Proctor                 10 Glenarden TC       12.85m     13.13m   0.2 
 15 Tashan Duff                  12 Central Virgi      12.97m     13.12m  -0.3 
 16 Marcus Welday                10 Hummingbird T      13.10m     12.97m  +0.0 
 17 Antonio Jones                55 Palmetto T&F       12.07m     12.40m  +0.0 
 18 Quinton Huguley              10 The 747 Track      13.12m     12.30m  +0.0 
 19 Roosevelt Thomas             12 Charlottesvil      12.61m     11.91m  +0.0 
 -- Zacharius Giles              55 Florence TC        12.26m       FOUL       
 
Event 567  Shot Put 12 lb. Young Men
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kenneth Rowland              13 Jacksonville       17.18m     17.00m   10   
  2 Marcus Brown                 10 Glenarden TC       15.95m     15.98m    8   
  3 Quintin Turner               55 Mt Pleasant        15.62m     15.91m    6   
  4 Melvin Carter                12 Charlottesvil      15.44m     15.22m    5   
  5 Miles Freberg                45 Throw 1 Deep       14.53m     14.91m    4   
  6 James Reese                  13 Durham Stride      13.66m     14.33m    3   
  7 Zachary Blackwell            13 Durham Stride      13.47m     13.18m    2   
  8 Bradley Lindholme            12 Asheville          13.15m     12.65m    1   
  9 Montrell Morrow              13 Durham Stride      12.86m     12.33m  
 10 Tyrell Davis                 10 Firebirds Ath       9.48m     10.36m  
 11 Daiquan Harris               12 Charlottesvil      11.32m      9.70m  
 12 Terrence Thomas              55 Summerville        10.08m      8.86m  
 
Event 568  Discus Throw 1.6kg Young Men
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Quintin Turner               55 Mt Pleasant        45.15m     48.93m   10   
  2 Brayden Anderson             45 Throw 1 Deep       48.46m     48.61m    8   
  3 Montrell Morrow              13 Durham Stride      42.69m     46.86m    6   
  4 Nabil Mubarak                45 Throw 1 Deep       46.84m     46.24m    5   
  5 Miles Freberg                45 Throw 1 Deep       47.51m     44.57m    4   
  6 Cameron Griggs               55 SC Unattached      44.40m     44.26m    3   
  7 Marcus Brown                 10 Glenarden TC       41.57m     44.00m    2   
  8 Barryn McLaughlin            13 Triangle Cham      40.56m     42.37m    1   
  9 James Reese                  13 Durham Stride      46.70m     42.14m  
 10 Tyler Sturgill               10 Cobra Track C      35.58m     36.62m  
 11 Bradley Lindholme            12 Asheville          38.37m     36.57m  
 
Event 569  Javelin Throw 800g Young Men
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Brayden Anderson             45 Throw 1 Deep       55.64m     55.37m   10   
  2 Miles Freberg                45 Throw 1 Deep       51.64m     53.19m    8   
  3 Andrew Hill                  13 Junior Stride      50.05m     48.74m    6   
  4 Jerry Blanton                55 Palmetto T&F       51.89m     48.23m    5   
  5 Kenneth Rowland              13 Jacksonville       50.38m     46.73m    4   
  6 John II Morris               12 Team VA            44.28m     46.70m    3   
  7 Bradley Lindholme            12 Asheville          44.11m     44.01m    2   
  8 Wes Emery                    55 SC Unattached      41.29m     42.45m    1   
  9 Andrew Byrd                  13 Durham Stride      36.60m     34.26m  
 
Event 570  Hammer Throw Young Men
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Miles Freberg                45 Throw 1 Deep       54.73m     54.02m   10   
  2 Bradley Lindholme            12 Asheville                     46.46m    8   
  3 Nabil Mubarak                45 Throw 1 Deep       45.38m     46.45m    6   
  4 Kenneth Rowland              13 Jacksonville                  45.04m    5   
  5 Tyler Sturgill               10 Cobra Track C                 38.14m    4   
  6 Brayden Anderson             45 Throw 1 Deep       45.69m     37.74m    3   
 
Event 571  Decathlon Young Men
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jerry Blanton                55 Palmetto T&F                    6221   10   
  2 Kenneth Rowland              13 Jacksonville                    5759    8   
  3 Jermol Dix                   10 Woodlawn Trac        3000       5543    6   
  4 John II Morris               12 Team VA                         5345    5   
  5 Perrish Goggins              55 Upstate T&F                     5250    4   
  6 Christopher Lovett           45 Ruff Riders          4477       5017    3   
  7 Michael Vinson               45 White Lightn         5021       4993    2   
  8 Michael Kopanski             45 GA Unattached        4035       4550    1   
  9 Daishon Ross                 13 Charlotte Fli                   3193  
 
Event 571  Decathlon: #1 100 Meter Dash Young Men Decathlon
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Perrish Goggins              55 Upstate T&F           11.23  -0.4  2    810
  2 Jermol Dix                   10 Woodlawn Trac         11.43   0.1  1    767
  3 Kenneth Rowland              13 Jacksonville          11.54  -0.4  2    744
  4 Christopher Lovett           45 Ruff Riders           11.57   0.1  1    738
  5 Bobby Poole                  45 White Lightn          11.68  -0.4  2    715
  6 Jerry Blanton                55 Palmetto T&F          11.69  -0.4  2    713
  7 Daishon Ross                 13 Charlotte Fli         12.09  -0.4  2    633
  8 Michael Vinson               45 White Lightn          12.17  -0.4  2    618
  9 Michael Kopanski             45 GA Unattached         12.48  -0.4  2    560
 10 John II Morris               12 Team VA               12.61   0.1  1    536
 
Event 571  Decathlon: #2 Long Jump Young Men Decathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Perrish Goggins              55 Upstate T&F           6.69m   0.3    741
  2 Jerry Blanton                55 Palmetto T&F          6.08m  -0.3    604
  3 Jermol Dix                   10 Woodlawn Trac         6.05m  -1.7    597
  4 Michael Vinson               45 White Lightn          5.95m  -2.4    576
  5 John II Morris               12 Team VA               5.93m  -0.3    571
  6 Bobby Poole                  45 White Lightn          5.37m   0.9    455
  7 Michael Kopanski             45 GA Unattached         5.36m  +0.0    453
  8 Kenneth Rowland              13 Jacksonville          5.34m  +0.0    449
  9 Christopher Lovett           45 Ruff Riders           5.23m  -0.8    427
 10 Daishon Ross                 13 Charlotte Fli         4.08m   0.4    219
 
Event 571  Decathlon: #3 Shot Put Young Men Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kenneth Rowland              13 Jacksonville         16.46m     880
  2 Jerry Blanton                55 Palmetto T&F         12.34m     627
  3 Perrish Goggins              55 Upstate T&F          10.57m     520
  4 John II Morris               12 Team VA              10.31m     504
  5 Jermol Dix                   10 Woodlawn Trac         9.89m     479
  6 Christopher Lovett           45 Ruff Riders           9.38m     448
  7 Michael Kopanski             45 GA Unattached         8.93m     422
  8 Daishon Ross                 13 Charlotte Fli         8.49m     395
  9 Michael Vinson               45 White Lightn          8.02m     367
 
Event 571  Decathlon: #4 High Jump Young Men Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Perrish Goggins              55 Upstate T&F           2.03m     831
  2 John II Morris               12 Team VA               1.83m     653
  3 Jerry Blanton                55 Palmetto T&F          1.78m     610
  4 Michael Vinson               45 White Lightn          1.73m     569
  5 Kenneth Rowland              13 Jacksonville          1.68m     528
  5 Jermol Dix                   10 Woodlawn Trac         1.68m     528
  7 Michael Kopanski             45 GA Unattached         1.58m     449
  8 Christopher Lovett           45 Ruff Riders           1.53m     411
 -- Daishon Ross                 13 Charlotte Fli            NH  
 
Event 571  Decathlon: #5 400 Meter Dash Young Men Decathlon
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Christopher Lovett           45 Ruff Riders           52.21   2    716
  2 Daishon Ross                 13 Charlotte Fli         52.90   2    686
  3 Michael Vinson               45 White Lightn          53.01   1    681
  4 Jermol Dix                   10 Woodlawn Trac         53.04   1    680
  5 Jerry Blanton                55 Palmetto T&F          54.03   1    638
  6 John II Morris               12 Team VA               55.67   2    572
  7 Kenneth Rowland              13 Jacksonville          56.49   1    540
  8 Michael Kopanski             45 GA Unattached         59.29   1    438
  9 Perrish Goggins              55 Upstate T&F         1:01.63   2    359
 
Event 571  Decathlon: #6 110 Meter Hurdles Young Men Decathlon
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Jermol Dix                   10 Woodlawn Trac         14.83  -0.3  2    870
  2 Christopher Lovett           45 Ruff Riders           14.85  -0.3  2    868
  3 Michael Vinson               45 White Lightn          16.46  -0.7  3    682
  4 Jerry Blanton                55 Palmetto T&F          16.57  -0.2  4    670
  5 Kenneth Rowland              13 Jacksonville          17.32  -0.5  1    591
  6 John II Morris               12 Team VA               17.64  -0.3  2    559
  7 Perrish Goggins              55 Upstate T&F           18.07  -0.7  3    517
  8 Michael Kopanski             45 GA Unattached         18.49  -0.2  4    478
  9 Daishon Ross                 13 Charlotte Fli         18.93  -0.7  3    439
 
Event 571  Decathlon: #7 Discus Throw Young Men Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kenneth Rowland              13 Jacksonville         43.12m     728
  2 John II Morris               12 Team VA              31.08m     486
  3 Jermol Dix                   10 Woodlawn Trac        30.11m     467
  4 Michael Kopanski             45 GA Unattached        27.43m     414
  5 Perrish Goggins              55 Upstate T&F          27.25m     411
  6 Jerry Blanton                55 Palmetto T&F         26.13m     389
  7 Christopher Lovett           45 Ruff Riders          23.36m     336
  8 Michael Vinson               45 White Lightn         21.46m     300
  9 Daishon Ross                 13 Charlotte Fli        14.90m     178
 
Event 571  Decathlon: #8 Pole Vault Young Men Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jerry Blanton                55 Palmetto T&F          4.65m     804
  2 Michael Kopanski             45 GA Unattached         4.20m     673
  3 John II Morris               12 Team VA               3.75m     549
  4 Perrish Goggins              55 Upstate T&F           3.15m     393
  5 Kenneth Rowland              13 Jacksonville          2.85m     321
  6 Jermol Dix                   10 Woodlawn Trac         2.70m     286
  7 Michael Vinson               45 White Lightn          2.40m     220
  8 Christopher Lovett           45 Ruff Riders           1.80m     103
 -- Daishon Ross                 13 Charlotte Fli            NH  
 
Event 571  Decathlon: #9 Javelin Throw Young Men Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jerry Blanton                55 Palmetto T&F         52.78m     630
  2 John II Morris               12 Team VA              48.33m     564
  3 Kenneth Rowland              13 Jacksonville         46.82m     542
  4 Perrish Goggins              55 Upstate T&F          37.34m     404
  5 Christopher Lovett           45 Ruff Riders          36.40m     390
  6 Jermol Dix                   10 Woodlawn Trac        33.94m     355
  7 Michael Vinson               45 White Lightn         25.89m     242
  8 Michael Kopanski             45 GA Unattached        25.59m     238
  9 Daishon Ross                 13 Charlotte Fli        20.00m     161
 
Event 571  Decathlon: #10 1500 Meter Run Young Men Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Michael Vinson               45 White Lightn        4:31.03     738
  2 Christopher Lovett           45 Ruff Riders         4:56.46     580
  3 Jerry Blanton                55 Palmetto T&F        5:04.08     536
  4 Jermol Dix                   10 Woodlawn Trac       5:08.06     514
  5 Daishon Ross                 13 Charlotte Fli       5:14.04     482
  6 Kenneth Rowland              13 Jacksonville        5:22.70     436
  7 Michael Kopanski             45 GA Unattached       5:24.86     425
  8 John II Morris               12 Team VA             5:40.17     351
  9 Perrish Goggins              55 Upstate T&F         5:59.93     264

Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade Phoenix KT St. Vincent Normatec