Join/Renew Now

Results - USATF Border Association Junior Olympic Track & Field Championships

6/20-21/08 - UTEp Kidd Field

Girls 100 Meter Dash Primary
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 EMMA CRENSHAW                EL PASO WINGS                     16.92q  NWI  2
  2 ALEXA MARTINEZ               EPNL                              17.61q  NWI  1
  3 TASYA MANAWAY                STARS                  18.03      17.82q  NWI  1
  4 TAMIA MANAWAY                STARS                  16.83      17.96q  NWI  2
  5 ASHLEY ARAUJO                EL PASO WINGS          18.16      18.05q  NWI  1
  6 AMEERA MUSTAFA               STARS                  16.84      18.30q  NWI  3
  7 GABRIELA GALLARDO            YOUTH SPORTS                      18.70q  NWI  1
  8 ERICA HERNANDEZ              EL PASO WINGS          18.69      19.03q  NWI  3
  9 ALYSSA VALENZUELA            ELITE                             19.16   NWI  1
 10 ISABELLA BENAVIDES           COUGARS                           19.23   NWI  2
 11 JACKIE MARENCO               0104                              20.55   NWI  3
 12 CAITLIN PARR                 STARS                  20.38      20.62   NWI  3
 13 EBONIE PARKER                EL PASO WINGS          20.07      20.75   NWI  2
 14 CAROLINA ALMEIDA             STARS                  21.20      20.88   NWI  1
 15 MEAGAN BEAN                  EPWD                              22.76   NWI  2
 16 GABRIELLE SOLIS              STARS                  26.77      25.18   NWI  1
 17 MARISSA GARCIA               HEAT                              25.48   NWI  1
 18 AIYANA ARMSTRONG             STARS                  20.04      29.30   NWI  2

Girls 100 Meter Dash Primary
=====================================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 TAMIA MANAWAY                STARS                  17.96      17.47   NWI
  2 AMEERA MUSTAFA               STARS                  18.30      18.11   NWI
  3 ASHLEY ARAUJO                EL PASO WINGS          18.05      18.53   NWI
  4 ALEXA MARTINEZ               EPNL                   17.61      18.60   NWI
  5 TASYA MANAWAY                STARS                  17.82      18.60   NWI
  6 GABRIELA GALLARDO            YOUTH SPORTS           18.70      18.65   NWI
  7 ERICA HERNANDEZ              EL PASO WINGS          19.03      18.78   NWI

Girls 200 Meter Dash Primary
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  2 AMEERA MUSTAFA               STARS                  38.59      38.00q  NWI  2
  3 TAMIA MANAWAY                STARS                             38.83q  NWI  3
  4 BREANNA QUINONES             EL PASO WINGS          39.06      39.07q  NWI  3
  5 TASYA MANAWAY                STARS                  39.25      39.12q  NWI  1
  6 ISABELLA BENAVIDES           COUGARS                           39.45q  NWI  2
  7 GABRIELA GALLARDO            YOUTH SPORTS                      39.56q  NWI  2
  8 ALEXA MARTINEZ               EPNL                              39.67q  NWI  1
  9 ASHLEY ARAUJO                EL PASO WINGS          39.85      40.08   NWI  1
 10 ALYSSA VALENZUELA            ELITE                             41.07   NWI  3
 11 ERICA HERNANDEZ              EL PASO WINGS                     41.97   NWI  1
 12 AIYANA HANSON                STARS                  43.73      43.37   NWI  2
 13 EBONIE PARKER                EL PASO WINGS          43.27      43.42   NWI  3
 14 CAITLIN PARR                 STARS                  45.78      44.50   NWI  2
 15 JACKIE MARENCO               0104                              44.94   NWI  3
 16 CAROLINA ALMEIDA             STARS                  55.52      48.83   NWI  3
 17 MARISSA GARCIA               HEAT                            1:03.59   NWI  3
 18 MEGAN KIRTLEY                HEAT                            1:04.69   NWI  1
 19 AIYANA ARMSTRONG             STARS                           1:08.53   NWI  2

Girls 200 Meter Dash Primary
=====================================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 TAMIA MANAWAY                STARS                  38.83      38.48   NWI
  2 AMEERA MUSTAFA               STARS                  38.00      39.96   NWI
  3 BREANNA QUINONES             EL PASO WINGS          39.07      40.55   NWI
  4 ALEXA MARTINEZ               EPNL                   39.67      41.08   NWI
  5 TASYA MANAWAY                STARS                  39.12      41.82   NWI
  6 GABRIELA GALLARDO            YOUTH SPORTS           39.56      42.01   NWI
  7 ASHLEY ARAUJO                EL PASO WINGS          40.08      43.43   NWI

Girls 400 Meter Dash Primary
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims
=========================================================================
Preliminaries
  1 JENNESSEY TORRES             STARS                1:36.89    1:00.00q
  1 NICOLE ARAUJO                EL PASO WINGS        1:53.04    1:00.00q

Girls 400 Meter Dash Primary
================================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 NICOLE ARAUJO                EL PASO WINGS        1:00.00    1:42.52
  2 JENNESSEY TORRES             STARS                1:00.00    1:51.97

Girls 4x100 Meter Relay Primary
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 TEXAS SHOOTING STARS  'A'                         1:16.96    1:17.36
     1) AMEERA MUSTAFA 8                2) TASYA MANAWAY 6
     3) TAMIA MANAWAY 7                 4) AIYANA HANSON 7
  2 TEXAS SHOOTING STARS  'B'                                    1:46.86
     1) CAITLIN PARR 7                  2) SAMAIRA FRAGOSO 5
     3) JENNESSEY TORRES 7              4) GABRIELLE SOLIS 5

Girls Long Jump Primary
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  Wind
========================================================================================
Preliminaries
  1 BREANNA QUINONES             EL PASO WINGS          2.61m      2.53mq  NWI   8-03.75
  2 AIYANA HANSON                STARS                  2.54m      2.31mq  NWI   7-07.00
  3 JENNESSEY TORRES             STARS                  2.01m      2.21mq  NWI   7-03.00
  4 ALYSSA VALENZUELA            ELITE                             2.20mq  NWI   7-02.75
  5 ASHLEY ARAUJO                EL PASO WINGS          1.62m      2.12mq  NWI   6-11.50
  6 ALEXA MARTINEZ               EPNL                              1.73mq  NWI   5-08.25
  7 CAROLINA ALMEIDA             STARS                  1.52m      1.51mq  NWI   4-11.50
  8 MARISSA GARCIA               HEAT                              1.41mq  NWI   4-07.50
  9 AIYANA ARMSTRONG             STARS                  0.91m      0.62m   NWI   2-00.50
 -- SAMAIRA FRAGOSO              STARS                  1.49m         ND   NWI
 -- ISABELLA BENAVIDES           COUGARS                              ND   NWI
 -- EVA EPSTEIN                  EPWD                                 ND   NWI

Girls Shot Put Primary
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
Finals
 -- ARABELLA DELGADO             EPWD                                 ND
 -- MEAGAN BEAN                  EPWD                                 ND

Girls 100 Meter Dash Bantam
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 JAHYDA DIXON                 STARS                  14.10      14.79q  NWI  1
  2 TEAYA DAVIS                  EL PASO WINGS          15.73      15.83q  NWI  2
  3 BREONA PINKNEY               STARS                  15.21      16.00q  NWI  2
  4 ALEXIS COPELAND              STARS                  15.98      16.63q  NWI  1
  5 KENISHA EARLS                STARS                  15.95      16.77q  NWI  1
  6 DELAINEY THURMAN             STARS                  17.13      17.31q  NWI  2
  7 TYANA STROMAN                EL PASO WINGS          17.16      17.35q  NWI  1
  8 MIA CUETO                    EL PASO WINGS          17.01      17.54q  NWI  2
  9 KE'ASIA STANFORD             STARS                  17.85      17.93   NWI  2
 10 BROOKE WOODSON               STARS                  17.28      18.00   NWI  1
 11 ELYSE BENAVIDES              COUGARS                           18.09   NWI  2
 12 VIVIANA PERRY                STARS                  18.50      18.43   NWI  2
 13 ANDRAYA LUNA                 STARS                  19.25      18.66   NWI  1
 14 TAYLOR HENRY                 EL PASO WINGS          19.17      18.80   NWI  1
 15 LUISA MUNOZ                  COUGARS                           19.68   NWI  2
 -- DEVON LANGTRY                0104                                DNF   NWI  1

Girls 100 Meter Dash Bantam
=====================================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 JAHYDA DIXON                 STARS                  14.79      15.28   NWI
  2 TEAYA DAVIS                  EL PASO WINGS          15.83      15.87   NWI
  3 BREONA PINKNEY               STARS                  16.00      16.01   NWI
  4 KENISHA EARLS                STARS                  16.77      16.78   NWI
  5 DELAINEY THURMAN             STARS                  17.31      17.02   NWI
  6 ALEXIS COPELAND              STARS                  16.63      17.09   NWI
  7 TYANA STROMAN                EL PASO WINGS          17.35      17.15   NWI
  8 MIA CUETO                    EL PASO WINGS          17.54      17.16   NWI

Girls 200 Meter Dash Bantam
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 JAHYDA DIXON                 STARS                  31.19      31.62q  NWI  2
  2 TEAYA DAVIS                  EL PASO WINGS          33.85      33.08q  NWI  1
  3 LACI TURNER                  STARS                  33.59      33.09q  NWI  1
  4 JOCELYN SCHMITT              STARS                  36.72      35.45q  NWI  1
  5 MEAGAN BEAN                  EPWD                              35.98q  NWI  1
  6 MIA CUETO                    EL PASO WINGS          36.38      36.47q  NWI  2
  7 TYANA STROMAN                EL PASO WINGS          35.75      36.68q  NWI  2
  8 LAUREN SPILLANE              HEAT                              37.23q  NWI  2
  9 LAUREN MARENCO               0104                              37.28   NWI  2
 10 ELYSE BENAVIDES              COUGARS                           38.33   NWI  1
 11 ANDREA ABEYTA                HEAT                              38.43   NWI  1
 12 SAVANNAH MARENCO             0104                              40.33   NWI  2
 13 TAYLOR HENRY                 EL PASO WINGS          42.98      41.07   NWI  1
 14 DEVON LANGTRY                0104                              41.34   NWI  2
 15 KENDAL PARHAM                0104                              47.58   NWI  1

Girls 200 Meter Dash Bantam
=====================================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 JAHYDA DIXON                 STARS                  31.62      33.34   NWI
  2 LACI TURNER                  STARS                  33.09      34.33   NWI
  3 TEAYA DAVIS                  EL PASO WINGS          33.08      34.81   NWI
  4 MEAGAN BEAN                  EPWD                   35.98      35.47   NWI
  5 TYANA STROMAN                EL PASO WINGS          36.68      37.17   NWI
  6 MIA CUETO                    EL PASO WINGS          36.47      37.53   NWI
  7 LAUREN SPILLANE              HEAT                   37.23      38.46   NWI
  8 JOCELYN SCHMITT              STARS                  35.45      38.60   NWI

Girls 400 Meter Dash Bantam
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 AYLA LOPEZ                   EPBL                            1:10.75q  1
  2 LAUREN TURNER                STARS                1:16.59    1:17.14q  3
  3 DELIRA ELISA                 ELLO                 1:24.16    1:24.15q  2
  4 JERAMEA DENNISON             STARS                1:21.98    1:25.53q  1
  5 JORDAN PINSON                0104                            1:28.39q  3
  6 LAUREN SPILLANE              HEAT                            1:29.06q  2
  7 VIVIANA PERRY                STARS                1:33.47    1:29.15q  3
  8 BREANNA QUINONES             EL PASO WINGS        1:31.96    1:29.40q  3
  9 ANDREA ABEYTA                HEAT                            1:29.76   3
 10 CZARENA BUSH                 STARS                1:29.31    1:31.35   2
 11 LAUREN MARENCO               0104                            1:31.51   1
 12 SAVANNAH MARENCO             0104                            1:33.79   1
 13 CAMERON PARR                 STARS                1:31.38    1:34.76   1
 14 ISABEL RODRIGUEZ             EPNL                            1:37.63   2
 15 JANESSA BOEBINGER            STARS                1:49.24    1:42.72   1
 16 KENDAL PARHAM                0104                            1:49.27   1
 17 RYANN PARHAM                 0104                            2:00.89   2
 18 DEVON LANGTRY                0104                            2:22.17   2

Girls 400 Meter Dash Bantam
================================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 AYLA LOPEZ                   EPBL                 1:10.75    1:11.51
  2 LAUREN TURNER                STARS                1:17.14    1:19.13
  3 DELIRA ELISA                 ELLO                 1:24.15    1:22.73
  4 JERAMEA DENNISON             STARS                1:25.53    1:27.02
  5 LAUREN SPILLANE              HEAT                 1:29.06    1:29.28
  6 JORDAN PINSON                0104                 1:28.39    1:29.82
  7 BREANNA QUINONES             EL PASO WINGS        1:29.40    1:31.04

Girls 800 Meter Run Bantam
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 AYLA LOPEZ                   EPBL                            2:39.23
  2 LAUREN TURNER                STARS                2:57.90    2:56.28
  3 JORDAN PINSON                0104                            3:24.28
  4 ALEXANDRIA REQUENA           STARS                3:30.39    3:26.88
  5 NICOLE ARAUJO                EL PASO WINGS        3:38.67    3:37.41
  6 JANESSA BOEBINGER            STARS                3:45.42    3:39.36
  7 KENDAL PARHAM                0104                            4:16.05

Girls 1500 Meter Run Bantam
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 AYLA LOPEZ                   EPBL                            5:40.75

Girls 4x100 Meter Relay Bantam
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 TEXAS SHOOTING STARS  'A'                                    1:04.91
     1) IMANI HANSON 9                  2) JAHYDA DIXON 10
     3) LACI TURNER 8                   4) BREONA PINKNEY 7
  2 TEXAS SHOOTING STARS  'C'                                    1:07.48
     1) KE'ASIA STANFORD 9              2) DELAINEY THURMAN 9
     3) JOCELYN SCHMITT 9               4) OLIVIA BUCKALOO 10
  3 EL PASO WINGS TRACK CLUB  'A'                                1:08.10
     1) MIA CUETO 9                     2) TYANA STROMAN 9
     3) ERICA HERNANDEZ 7               4) TEAYA DAVIS 10
  4 TEXAS SHOOTING STARS  'B'                                    1:08.27
     1) ALEXIS COPELAND 7               2) KENISHA EARLS 9
     3) JERAMEA DENNISON 7              4) BROOKE WOODSON 9
  5 TEXAS SHOOTING STARS  'D'                                    1:14.29
     1) CZARENA BUSH 8                  2) JANESSA BOEBINGER 9
     3) ALEXANDRIA REQUENA 8            4) CATALINA BUCKALOO 8

Girls 4x400 Meter Relay Bantam
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 TEXAS SHOOTING STARS  'A'                                    5:33.59
     1) IMANI HANSON 9                  2) BREONA PINKNEY 7
     3) OLIVIA BUCKALOO 10              4) LAUREN TURNER 8
  2 TEXAS SHOOTING STARS  'B'                                    5:57.46
     1) LACI TURNER 8                   2) JERAMEA DENNISON 7
     3) BROOKE WOODSON 9                4) ALEXANDRIA REQUENA 8
  3 TEXAS SHOOTING STARS  'C'                                    6:07.67
     1) DELAINEY THURMAN 9              2) ALEXIS COPELAND 7
     3) CZARENA BUSH 8                  4) CATALINA BUCKALOO 8
  4 TEXAS SHOOTING STARS  'D'                                    6:21.58
     1) KENISHA EARLS 9                 2) JOCELYN SCHMITT 9
     3) CAMERON PARR 9                  4) KE'ASIA STANFORD 9
  5 EL PASO FLAMES  'A'                                          6:24.02
     1) LAUREN MARENCO 9                2) SAVANNAH MARENCO 8
     3) RYANN PARHAM 9                  4) JORDAN PINSON 8

Girls Long Jump Bantam
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
========================================================================================
  1 ELYSE BENAVIDES              COUGARS                           3.27m   NWI  10-08.75
  2 RYANN PARHAM                 0104                              2.84m   NWI   9-04.00
  3 CAMERON PARR                 STARS                             2.63m   NWI   8-07.50
  4 LAUREN SPILLANE              HEAT                              2.62m   NWI   8-07.25
  5 IMANI HANSON                 STARS                  2.87m      2.45m   NWI   8-00.50
  6 ANDREA ABEYTA                HEAT                              2.27m   NWI   7-05.50
  7 ISABEL RODRIGUEZ             EPNL                              2.14m   NWI   7-00.25
  8 VIVIANA PERRY                STARS                             2.05m   NWI   6-08.75
 -- ANDRAYA LUNA                 STARS                                ND   NWI
 -- LUISA MUNOZ                  COUGARS                              ND   NWI

Girls Shot Put 6 lb. Bantam
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 ARABELLA DELGADO             EPWD                              5.52m   18-01.50
  2 PAIGE DAVIS                  STARS                  5.61m      5.43m   17-09.75
  3 MEAGAN BEAN                  EPWD                              5.26m   17-03.25

Girls Javelin Throw 300g Bantam
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 ARABELLA DELGADO             EPWD                             12.60m      41-04
  2 PAIGE DAVIS                  STARS                 10.50m     10.25m      33-07

Girls 1500 Meter Race Walk Bantam
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 OLIVIA BUCKALOO              STARS                           9:55.29
  2 CATALINA BUCKALOO            STARS               12:03.63   11:32.38
  3 TAMIA MANAWAY                STARS                          13:04.79
  4 ANDRAYA LUNA                 STARS               13:07.47   13:29.14
  5 SAMAIRA FRAGOSO              STARS                          19:59.05

Girls 100 Meter Dash Midget
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 ADEOLA AKOMOLAFE             STARS                             13.65q  NWI  2
  2 ANGELA ARAGON                EPWD                              14.55q  NWI  1
  3 JOHANNA WILSON               EL PASO WINGS          14.78      14.73q  NWI  3
  4 AMARE SUMPTER                STARS                             15.01q  NWI  2
  5 BRIANNA WILLIAMS             EL PASO WINGS          14.94      15.20q  NWI  2
  6 DOMINIQUE BERNAL             YOUTH SPORTS                      15.32q  NWI  2
  7 KEELY VALERO                 EPWD                              15.60q  NWI  3
  8 JACQUELINE FLORES            ELITE                             15.90q  NWI  3
  9 TIFFANY TAFT                 STARS                  15.94      15.96   NWI  1
 10 SAMANTHA VALERO              EL PASO WINGS          16.12      16.45   NWI  1
 11 MARY KATHRYN DICK            EPWD                              16.86   NWI  3
 12 SAMANTHA ESPARZA             EPWD                              17.23   NWI  1
 13 BRIANNA HOLCOMB              EL PASO WINGS          16.37      17.30   NWI  2
 14 SHEYENNE KIRKLAND            STARS                  18.45      18.79   NWI  3
 15 KAYLIEGH BERG                STARS                  19.04      19.13   NWI  2

Girls 100 Meter Dash Midget
=====================================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 ADEOLA AKOMOLAFE             STARS                  13.65      13.46   NWI
  2 ANGELA ARAGON                EPWD                   14.55      14.57   NWI
  3 AMARE SUMPTER                STARS                  15.01      14.70   NWI
  4 JOHANNA WILSON               EL PASO WINGS          14.73      14.95   NWI
  5 BRIANNA WILLIAMS             EL PASO WINGS          15.20      15.19   NWI
  6 DOMINIQUE BERNAL             YOUTH SPORTS           15.32      15.64   NWI
  7 KEELY VALERO                 EPWD                   15.60      15.68   NWI
  8 JACQUELINE FLORES            ELITE                  15.90      15.74   NWI

Girls 200 Meter Dash Midget
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 ADEOLA AKOMOLAFE             STARS                             27.97q  NWI  2
  2 EIRIKA EVANS                 HEAT                              28.60q  NWI  1
  3 ANGELA ARAGON                EPWD                              29.65q  NWI  2
  4 JOHANNA WILSON               EL PASO WINGS          31.34      30.65q  NWI  1
  5 BRIANNA WILLIAMS             EL PASO WINGS          32.97      31.59q  NWI  2
  6 DOMINIQUE BERNAL             YOUTH SPORTS                      31.77q  NWI  2
  7 JACQUELINE FLORES            ELITE                             32.58q  NWI  2
  8 KEELY VALERO                 EPWD                              33.28q  NWI  1
  9 BETHANI MEDRANO              STARS                  33.35      33.81   NWI  2
 10 SAMANTHA VALERO              EL PASO WINGS          34.35      34.76   NWI  1
 11 DOMINIQUE ESCARCEGA          EPNL                              35.04   NWI  1
 12 MARY KATHRYN DICK            EPWD                              35.53   NWI  1
 13 SHEYENNE KIRKLAND            STARS                  41.25      40.97   NWI  2

Girls 200 Meter Dash Midget
=====================================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 ADEOLA AKOMOLAFE             STARS                  27.97      28.27   NWI
  2 EIRIKA EVANS                 HEAT                   28.60      29.61   NWI
  3 JOHANNA WILSON               EL PASO WINGS          30.65      31.25   NWI
  4 ANGELA ARAGON                EPWD                   29.65      31.51   NWI
  5 BRIANNA WILLIAMS             EL PASO WINGS          31.59      33.40   NWI
  6 DOMINIQUE BERNAL             YOUTH SPORTS           31.77      33.51   NWI
  7 JACQUELINE FLORES            ELITE                  32.58      33.58   NWI
  8 KEELY VALERO                 EPWD                   33.28      34.44   NWI

Girls 400 Meter Dash Midget
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims
=========================================================================
Preliminaries
  1 STEPHANIE DIAZ               STARS                1:08.89    1:00.00q
  1 MICHAELA KIRKLAND            STARS                1:10.69    1:00.00q
  1 EIRIKA EVANS                 HEAT                            1:00.00q
  1 DOMINIQUE BERNAL             YOUTH SPORTS                    1:00.00q

Girls 400 Meter Dash Midget
================================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 MICHAELA KIRKLAND            STARS                1:00.00    1:08.16
  2 EIRIKA EVANS                 HEAT                 1:00.00    1:09.35
  3 STEPHANIE DIAZ               STARS                1:00.00    1:11.89
  4 DOMINIQUE BERNAL             YOUTH SPORTS         1:00.00    1:16.54
  5 CANDACE BAITY                STARS                           1:17.38
  6 CHRISTEL HAACK               COUGARS                         1:29.63

Girls 800 Meter Run Midget
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 SIERRA MCJUNKIN              STARS                2:32.35    2:31.15
  2 MICHAELA KIRKLAND            STARS                2:37.80    2:39.98
  3 STEPHANIE DIAZ               STARS                2:37.64    2:51.06
  4 HALI BEETS                   STARS                3:30.68    3:22.20
  5 CASSANDRA SHIELDS            STARS                3:55.50    4:01.89

Girls 1500 Meter Run Midget
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 SIERRA MCJUNKIN              STARS                5:13.76    5:22.70
  2 REBECCA FILETTI              EL PASO WINGS                   6:42.22

Girls 80 Meter Hurdles Midget
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 CHRISTEL HAACK               COUGARS                           18.51   NWI

Girls 4x100 Meter Relay Midget
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 TEXAS SHOOTING STARS  'A'                         1:00.51    1:00.57
     1) HALI BEETS 10                   2) TIFFANY TAFT 12
     3) AMARE SUMPTER 12                4) ADEOLA AKOMOLAFE 11
  2 TEXAS SHOOTING STARS  'B'                                    1:03.62
     1) DALIA TAMAYO 11                 2) BETHANI MEDRANO 11
     3) KAYLIEGH BERG 10                4) CANDACE BAITY 10
 -- EL PASO WINGS TRACK CLUB  'A'                     1:04.94        DNF
     1) SAMANTHA VALERO 10              2) BRIANNA HOLCOMB 10
     3) BRIANNA WILLIAMS 11             4) JOHANNA WILSON 12

Girls 4x400 Meter Relay Midget
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 TEXAS SHOOTING STARS  'A'                         4:42.71    5:22.14
     1) HALI BEETS 10                   2) TIFFANY TAFT 12
     3) CANDACE BAITY 10                4) DALIA TAMAYO 11
  2 TEXAS SHOOTING STARS  'B'                                    5:49.56
     1) AMARE SUMPTER 12                2) BETHANI MEDRANO 11
     3) KAYLIEGH BERG 10                4) ALYSSA MARTINEZ 11

Girls 4x800 Meter Relay Midget
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
=========================================================================
  1 TEXAS SHOOTING STARS  'A'                                   11:05.54
     1) STEPHANIE DIAZ 12               2) MICHAELA KIRKLAND 12
     3) DALIA TAMAYO 11                 4) SIERRA MCJUNKIN 10

Girls Long Jump Midget
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
========================================================================================
  1 EIRIKA EVANS                 HEAT                              4.60m   NWI  15-01.25
  2 ASHLEY MUNCIE                EPNL                              3.61m   NWI  11-10.25
  3 CHRISTEL HAACK               COUGARS                           3.13m   NWI  10-03.25
  4 MARY KATHRYN DICK            EPWD                              2.98m   NWI   9-09.50
  5 SHEYENNE KIRKLAND            STARS                             2.64m   NWI   8-08.00
  6 JACQUELINE FLORES            ELITE                             2.62m   NWI   8-07.25
 -- KIMBERLY COBOS               EPWD                                 ND   NWI
 -- DESTINEY O'KANE              EPNL                                 ND   NWI

Girls Shot Put 6 lb. Midget
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 SAMANTHA ESPARZA             EPWD                              7.49m   24-07.00
  2 MIKAELA OCHOA                EL PASO WINGS          6.80m      6.85m   22-05.75
  3 ALYSSA MARTINEZ              STARS                  6.07m      6.06m   19-10.75
  4 ANDREA RAMIREZ               EL PASO WINGS          4.76m      4.66m   15-03.50
  5 CASSANDRA SHIELDS            STARS                  3.83m      3.95m   12-11.50
 -- LLUVIA AMADOR                EPWD                                 ND

Girls Discus Throw 1kg Midget
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1 ALYSSA MARTINEZ              STARS                 10.31m     15.54m      51-00
  2 MIKAELA OCHOA                EL PASO WINGS         10.00m     13.55m      44-05
  3 ANDREA RAMIREZ               EL PASO WINGS         11.50m     12.06m      39-07
  4 CASSANDRA SHIELDS            STARS                  7.72m      9.84m      32-03

Girls Javelin Throw 300g Midget
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 KEELY VALERO                 EPWD                             16.94m      55-07
  2 SAMANTHA ESPARZA             EPWD                             16.74m      54-11
  3 ANGELA ARAGON                EPWD                             11.98m      39-04
 -- DOMINIQUE ESCARCEGA          EPNL                                 ND
 -- LLUVIA AMADOR                EPWD                                 ND
 -- KIMBERLY COBOS               EPWD                                 ND

Girls 1500 Meter Race Walk Midget
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 ASHLEY MUNCIE                EPNL                           10:04.85
  2 DESTINEY O'KANE              EPNL                           10:06.11
  3 ANDREA RAMIREZ               EL PASO WINGS       13:52.59   15:32.96

Girls 100 Meter Dash Youth
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 LISA BENNETT                 STARS                  12.55      12.82q  NWI  2
  2 KELSEY TURNER                STARS                  13.09      13.07q  NWI  3
  3 VANIA ANANE                  YOUTH SPORTS                      13.63q  NWI  3
  4 SHAMEIL DOWLING              HEAT                              13.84q  NWI  2
  5 AU'NISSEA WARREN             STARS                  13.75      13.84q  NWI  3
  6 CHERISE IVORY                STARS                  13.42      14.01q  NWI  1
  7 VICTORIA VILLESCAS           STARS                  14.34      14.06q  NWI  2
  8 NADENE UGARTE                EL PASO WINGS          14.20      14.11q  NWI  2
  9 TIA BOWENS                   STARS                  13.62      14.48   NWI  1
 10 ALEJANDRA
 ADAME            ELITE                             15.12   NWI  2
 11 SARA SHANKS                  STARS                  15.00      15.15   NWI  3
 12 IVONNE RODRIGUEZ             ELITE                             15.45   NWI  1
 13 MELLISSA MENDOZA             ELITE                             15.74   NWI  2
 14 BIANCA RODRIGUEZ             ELITE                             15.86   NWI  1
 15 JACQUELINE RUIZ              EPNL                              16.39   NWI  3

Girls 100 Meter Dash Youth
=====================================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 LISA BENNETT                 STARS                  12.82      12.87   NWI
  2 KELSEY TURNER                STARS                  13.07      13.08   NWI
  3 VANIA ANANE                  YOUTH SPORTS           13.63      13.49   NWI
  4 AU'NISSEA WARREN             STARS                  13.84      14.04   NWI
  5 CHERISE IVORY                STARS                  14.01      14.04   NWI
  6 SHAMEIL DOWLING              HEAT                   13.84      14.18   NWI
  7 NADENE UGARTE                EL PASO WINGS          14.11      14.25   NWI
  8 VICTORIA VILLESCAS           STARS                  14.06      14.47   NWI

Girls 200 Meter Dash Youth
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 LISA BENNETT                 STARS                  26.00      25.63q  NWI  1
  2 AU'NISSEA WARREN             STARS                  28.37      28.18q  NWI  2
  3 SARA SHANKS                  STARS                             31.02q  NWI  2
  4 JACQUELINE MARTINEZ          EPNL                              31.24q  NWI  3
  5 TAMIEKA HENRY                EL PASO WINGS          31.50      31.42q  NWI  3
  6 DANIELLE ENRIQUEZ            EPNL                              31.53q  NWI  1
  7 MELLISSA MENDOZA             ELITE                             31.55q  NWI  1
  8 BIANCA RODRIGUEZ             ELITE                             31.76q  NWI  1
  9 BRIANNA ALSTON               EL PASO WINGS          32.19      31.83   NWI  2
 10 IVONNE RODRIGUEZ             ELITE                             32.00   NWI  3
 11 TAMARA SILCOTT               STARS                  31.82      32.41   NWI  3
 12 MAGGIE SMITH                 0104                              32.61   NWI  3
 13 JACQUELINE RUIZ              EPNL                              34.98   NWI  1

Girls 200 Meter Dash Youth
=====================================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 LISA BENNETT                 STARS                  25.63      26.49   NWI
  2 AU'NISSEA WARREN             STARS                  28.18      29.51   NWI
  3 TAMIEKA HENRY                EL PASO WINGS          31.42      32.38   NWI
  4 MELLISSA MENDOZA             ELITE                  31.55      32.97   NWI
  5 JACQUELINE MARTINEZ          EPNL                   31.24      33.33   NWI
  6 DANIELLE ENRIQUEZ            EPNL                   31.53      33.35   NWI
  7 BIANCA RODRIGUEZ             ELITE                  31.76      34.20   NWI
  8 SARA SHANKS                  STARS                  31.02      34.28   NWI

Girls 400 Meter Dash Youth
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 LILIANA GALLARDO             YOUTH SPORTS                    1:06.12q  2
  2 VANIA ANANE                  YOUTH SPORTS                    1:06.17q  3
  3 PARIS WARE                   EL PASO WINGS        1:04.54    1:06.38q  3
  4 TIANA BONNER                 STARS                1:05.10    1:07.01q  1
  5 CELESTE ATKINS               EL PASO WINGS        1:06.83    1:08.80q  2
  6 RACHAEL MCMULLIN             YOUTH SPORTS                    1:08.92q  2
  7 BRIANNA ALSTON               EL PASO WINGS                   1:10.62q  1
  8 TAMARA SILCOTT               STARS                1:14.78    1:14.34q  1
  9 MELISSA SELZER               COUGARS                         1:16.60   2
 10 MAGGIE SMITH                 0104                            1:21.15   1
 11 LORENA ORTIZ                 STARS                1:20.05    1:23.15   3

Girls 400 Meter Dash Youth
================================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 PARIS WARE                   EL PASO WINGS        1:06.38    1:04.45
  2 TIANA BONNER                 STARS                1:07.01    1:04.70
  3 LILIANA GALLARDO             YOUTH SPORTS         1:06.12    1:04.84
  4 RACHAEL MCMULLIN             YOUTH SPORTS         1:08.92    1:07.16
  5 VANIA ANANE                  YOUTH SPORTS         1:06.17    1:08.09
  6 CELESTE ATKINS               EL PASO WINGS        1:08.80    1:09.23
  7 BRIANNA ALSTON               EL PASO WINGS        1:10.62    1:11.58
  8 TAMARA SILCOTT               STARS                1:14.34    1:14.64

Girls 800 Meter Run Youth
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 THERESA TORRES               STARS                2:32.43    2:34.68
  2 VIVIAN DIAZ                  STARS                2:40.48    2:38.74
  3 ALEENA RODRIGUEZ             YOUTH SPORTS                    2:38.95
  4 MEGAN MILLER                 COUGARS                         2:48.16
  5 DIANA VIELMA                 COUGARS                         2:51.29
  6 MELISSA SELZER               COUGARS                         3:00.91
  7 JACQUELINE MARTINEZ          EPNL                            3:02.25
  8 LORENA ORTIZ                 STARS                3:09.57    3:07.62
  9 KANDY TORRES                 0104                            3:20.49

Girls 1500 Meter Run Youth
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 THERESA TORRES               STARS                5:46.93    5:36.37
  2 DIANA VIELMA                 COUGARS                         5:44.13
  3 KANDY TORRES                 0104                            6:19.23
  4 AMANDA RUBIO                 EPNL                            6:21.95
  5 LORENA ORTIZ                 STARS                7:09.64    6:43.04

Girls 3000 Meter Run Youth
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 AMANDA RUBIO                 EPNL                           14:18.73
  2 KATIE MARQUEZ                EL PASO WINGS       14:33.93   14:41.58
  3 JAQUELYN ARMSTRONG           COUGARS                        17:24.75
 -- KANDY TORRES                 0104                                 NT

Girls 100 Meter Hurdles Youth
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 CAMILA TRESPALACIOS          EPWD                              16.37   NWI
  2 JAMIE LOPER                  COUGARS                           18.69   NWI
  3 RUBY ESPARZA                 EL PASO WINGS          19.34      19.47   NWI
  4 MADISON KUYAWA               COUGARS                           20.02   NWI
  5 SARA SHANKS                  STARS                  21.38      20.82   NWI
  6 ALEJANDRA
 ADAME            ELITE                             20.84   NWI

Girls 200 Meter Hurdles Youth
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
Preliminaries
  1 SARA SHANKS                  STARS                  34.84      34.84q  NWI
  2 TAMIEKA HENRY                EL PASO WINGS          36.37      36.37q  NWI
  3 RUBY ESPARZA                 EL PASO WINGS          36.42      36.42q  NWI
  4 MADISON KUYAWA               COUGARS                           37.00q  NWI
  4 JAMIE LOPER                  COUGARS                           37.00q  NWI
  4 CAMILA TRESPALACIOS          EPWD                              37.00q  NWI

Girls 200 Meter Hurdles Youth
=====================================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 CAMILA TRESPALACIOS          EPWD                   37.00      32.63   NWI
  2 JAMIE LOPER                  COUGARS                37.00      34.88   NWI
  3 TAMIEKA HENRY                EL PASO WINGS          36.37      35.37   NWI
  4 RUBY ESPARZA                 EL PASO WINGS          36.42      36.27   NWI
  5 MADISON KUYAWA               COUGARS                37.00      36.27   NWI

Girls 4x100 Meter Relay Youth
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 TEXAS SHOOTING STARS  'A'                           52.45      50.75
     1) LISA BENNETT 14                 2) CHERISE IVORY 14
     3) TIANA BONNER 14                 4) KELSEY TURNER 13
  2 TEXAS SHOOTING STARS  'B'                                      54.38
     1) TIA BOWENS 12                   2) VICTORIA VILLESCAS 13
     3) AU'NISSEA WARREN 13             4) VIVIAN DIAZ 13
  3 KFM INTERNATIONAL/YOUTH SPORTS  'A'                            55.50
     1) VANIA ANANE 13                  2) LILIANA GALLARDO 13
     3) RACHAEL MCMULLIN 13             4) ALEENA RODRIGUEZ 14
  4 EL PASO WINGS TRACK CLUB  'A'                       57.07      56.94
     1) PARIS WARE 14                   2) NADENE UGARTE 14
     3) BRIANNA ALSTON 13               4) CELESTE ATKINS 13

Girls 4x400 Meter Relay Youth
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 TEXAS SHOOTING STARS  'A'                         4:31.45    4:15.28
     1) LISA BENNETT 14                 2) TIANA BONNER 14
     3) KELSEY TURNER 13                4) AU'NISSEA WARREN 13
  2 KFM INTERNATIONAL/YOUTH SPORTS  'A'                          4:26.00
     1) VANIA ANANE 13                  2) LILIANA GALLARDO 13
     3) RACHAEL MCMULLIN 13             4) ALEENA RODRIGUEZ 14
  3 TEXAS SHOOTING STARS  'B'                                    4:28.70
     1) CHERISE IVORY 14                2) TIA BOWENS 12
     3) THERESA TORRES 14               4) VIVIAN DIAZ 13
  4 EL PASO WINGS TRACK CLUB  'A'                                4:38.72
     1) PARIS WARE 14                   2) TAMIEKA HENRY 14
     3) NADENE UGARTE 14                4) CELESTE ATKINS 13
  5 EL PASO COUGARS  'A'                                         4:54.92
     1) JADE MARTINEZ 14                2) MEGAN MILLER 13
     3)                                 4) DIANA VIELMA 12
  6 EL PASO ELITE  'A'                                           5:19.26
     1) IVONNE RODRIGUEZ 13             2) BIANCA RODRIGUEZ 13
     3) MELLISSA MENDOZA 13             4) SAMANTHA RAMIREZ 12

Girls 4x800 Meter Relay Youth
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
=========================================================================
  1 TEXAS SHOOTING STARS  'A'                                   10:57.87
     1) TIA BOWENS 12                   2) TIANA BONNER 14
     3) THERESA TORRES 14               4) VIVIAN DIAZ 13
 -- EL PASO COUGARS  'A'                                              NT
 -- TEAM BLISS  'A'                                                   NT

Girls Long Jump Youth
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
========================================================================================
  1 KELSEY TURNER                STARS                  5.13m      4.76m   NWI  15-07.50
  2 VICTORIA VILLESCAS           STARS                  3.91m      4.31m   NWI  14-01.75
  3 CHERISE IVORY                STARS                             4.10m   NWI  13-05.50
  4 ALEJANDRA
 ADAME            ELITE                             3.96m   NWI  13-00.00
  5 BIANCA RODRIGUEZ             ELITE                             3.82m   NWI  12-06.50
  6 JACQUELINE MARTINEZ          EPNL                              3.59m   NWI  11-09.50
  7 DANIELLE ENRIQUEZ            EPNL                              3.30m   NWI  10-10.00
  8 MELLISSA MENDOZA             ELITE                             3.15m   NWI  10-04.00
  9 JAQUELYN ARMSTRONG           COUGARS                           2.95m   NWI   9-08.25

Girls Triple Jump Youth
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 SHAMEIL DOWLING              HEAT                              8.90m   NWI  29-02.50

Girls Shot Put 6 lb. Youth
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 SIMONE CONCEPCION            EL PASO WINGS          8.94m      9.14m   30-00.00
  2 ADEBOLA AKOMOLAFE            HEAT                              8.96m   29-04.75
  3 HEATHER SCHEETZ              EL PASO WINGS          8.66m      8.84m   29-00.00
  4 SELENE CASTRO                ELITE                             7.73m   25-04.50
  5 LESLIE REYES                 ELITE                             7.40m   24-03.50
  6 JANETTE RODRIGUEZ            ELITE                             7.17m   23-06.25
  7 MARGARET CUNNINGTON          EPBL                              6.88m   22-07.00
  8 CIERRA HAGENS                STARS                  7.01m      6.52m   21-04.75
  9 TAMARA SILCOTT               STARS                  6.79m      6.22m   20-05.00

Girls Discus Throw 1kg Youth
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1 SIMONE CONCEPCION            EL PASO WINGS         23.63m     23.10m      75-09
  2 SELENE CASTRO                ELITE                            19.74m      64-09
  3 TAMARA SILCOTT               STARS                 16.38m     19.57m      64-02
  4 JANETTE RODRIGUEZ            ELITE                            17.77m      58-04
  5 MARGARET CUNNINGTON          EPBL                             16.11m      52-10
  6 LESLIE REYES                 ELITE                            15.67m      51-05
  7 CIERRA HAGENS                STARS                 16.49m     14.36m      47-01
 -- HEATHER SCHEETZ              EL PASO WINGS         22.37m         ND
 -- KIMBERLY BARBA               0104                                 ND
 -- ADEBOLA AKOMOLAFE            HEAT                                 ND

Girls Javelin Throw 600g Youth
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 SIMONE CONCEPCION            EL PASO WINGS         16.53m     28.74m      94-03
  2 JANETTE RODRIGUEZ            ELITE                            21.02m      68-11
  3 SELENE CASTRO                ELITE                            17.37m      57-00
  4 CIERRA HAGENS                STARS                            17.08m      56-00
  5 LESLIE REYES                 ELITE                            16.20m      53-02
  6 RUBY ESPARZA                 EL PASO WINGS                    11.95m      39-02
  7 MARGARET CUNNINGTON          EPBL                             11.52m      37-09
 -- HEATHER SCHEETZ              EL PASO WINGS                        ND
 -- ADEBOLA AKOMOLAFE            HEAT                                 ND

Girls 3000 Meter Race Walk Youth
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 KAYLA ALBA                   COUGARS                        22:07.20

Girls 100 Meter Dash Intermediate
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 KAYLA THORNTON               STARS                  12.56      12.67q  NWI  2
  2 CASSANDRA UMEH               COUGARS                           13.13q  NWI  2
  3 MONICA LOPEZ                 104                    12.98      13.46q  NWI  3
  4 HALIMA MARIAN                STARS                  13.31      13.47q  NWI  1
  5 VIVIAN APODACA               104                    13.32      13.67q  NWI  1
  6 MIA CALDWELL                 STARS                  13.76      13.76q  NWI  2
  7 GEORGINA ARZATE              EL PASO WINGS          13.51      13.82q  NWI  3
  8 TIANA COVINGTON              HEAT                              13.89q  NWI  3
  9 DESIREE SIMENTAL             HEAT                              13.95   NWI  1
 10 DELILAH PEREZ                104                    13.70      14.01   NWI  2
 11 MELISSA CASAS                104                    13.80      14.05   NWI  3
 12 DEANNA YANEZ                 104                               14.28   NWI  1
 13 JOCELYN SMITH                STARS                  14.28      14.28   NWI  3
 14 BIANCA PERALTA               EPTH                              14.34   NWI  2
 15 ISABEL SALGADO               104                               14.38   NWI  2
 16 PAOLA RUBIO                  104                               14.56   NWI  1
 17 KIMBERLY SMOOTS              STARS                  14.03      14.57   NWI  1
 18 STEPHANIE SHIELDS            STARS                  14.24      14.57   NWI  1

Girls 100 Meter Dash Intermediate
=====================================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 KAYLA THORNTON               STARS                  12.67      13.00   NWI
  2 CASSANDRA UMEH               COUGARS                13.13      13.17   NWI
  3 MONICA LOPEZ                 104                    13.46      13.56   NWI
  4 HALIMA MARIAN                STARS                  13.47      13.89   NWI
  5 MIA CALDWELL                 STARS                  13.76      13.93   NWI
  6 GEORGINA ARZATE              EL PASO WINGS          13.82      13.95   NWI
  7 TIANA COVINGTON              HEAT                   13.89      13.99   NWI
  8 VIVIAN APODACA               104                    13.67      14.08   NWI

Girls 200 Meter Dash Intermediate
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 NICOLE DUDLEY                STARS                  26.06      26.29q  NWI  2
  2 CASSANDRA UMEH               COUGARS                           26.91q  NWI  2
  3 ALYSSA
 ATKINS              0104                              27.75q  NWI  3
  4 HALIMA MARIAN                STARS                  26.93      27.75q  NWI  1
  5 VIVIAN APODACA               104                    28.20      27.85q  NWI  4
  6 ALEXANDRA DUDLEY             STARS                  28.44      28.29q  NWI  3
  7 DESIREE SIMENTAL             HEAT                              28.33q  NWI  2
  8 GEORGINA ARZATE              EL PASO WINGS          28.75      28.39q  NWI  4
  9 MIA CALDWELL                 STARS                  29.24      28.55   NWI  1
 10 MIREYAH WATTS                104                               28.59   NWI  4
 11 TIANA COVINGTON              HEAT                              28.93   NWI  4
 12 MELISSA CASAS                104                    29.50      29.04   NWI  2
 13 JOCELYN SMITH                STARS                             29.49   NWI  1
 14 JESSICA NEEDLE               EPTH                              30.06   NWI  1
 15 ISABEL SALGADO               104                               30.41   NWI  4
 16 PAOLA RUBIO                  104                               30.66   NWI  3
 17 PRISCILLA MENA               104                               31.24   NWI  2
 18 BIANCA PERALTA               EPTH                              31.38   NWI  1
 19 DANIELA TREJO                EL PASO WINGS                     33.84   NWI  4
 20 ARLENE UGARTE                EL PASO WINGS          32.75      33.99   NWI  1
 21 MARIA MENDOZA                ELITE                             35.17   NWI  2

Girls 200 Meter Dash Intermediate
=====================================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 NICOLE DUDLEY                STARS                  26.29      27.14   NWI
  2 CASSANDRA UMEH               COUGARS                26.91      27.92   NWI
  3 HALIMA MARIAN                STARS                  27.75      28.82   NWI
  4 DESIREE SIMENTAL             HEAT                   28.33      29.37   NWI
  5 ALEXANDRA DUDLEY             STARS                  28.29      29.48   NWI
  6 GEORGINA ARZATE              EL PASO WINGS          28.39      29.70   NWI
  7 VIVIAN APODACA               104                    27.85      33.83   NWI

Girls 400 Meter Dash Intermediate
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 KIARA SWEAT                  STARS                1:10.27    1:10.27q  1
  2 REBEKAH MUNCIE               EPNL                            1:11.00q  2
  2 KIMBERLY SMOOTS              STARS                           1:11.00q  1
  2 NICOLE DUDLEY                STARS                           1:11.00q  1
  2 PRISCILLA MENA               104                             1:11.00q  1
  2 JESSICA NEEDLE               EPTH                            1:11.00q  2
  2 MIREYAH WATTS                104                             1:11.00q  1

Girls 400 Meter Dash Intermediate
================================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 NICOLE DUDLEY                STARS                1:11.00    1:01.43
  2 BREEANNA KIRK                COUGARS                         1:05.00
  3 JESSICA NEEDLE               EPTH                 1:11.00    1:06.71
  4 KIMBERLY SMOOTS              STARS                1:11.00    1:06.76
  5 MIREYAH WATTS                104                  1:11.00    1:09.25
  6 REBEKAH MUNCIE               EPNL                 1:11.00    1:10.48
  7 KIARA SWEAT                  STARS                1:10.27    1:10.49
  8 PRISCILLA MENA               104                  1:11.00    1:17.21

Girls 800 Meter Run Intermediate
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 NINA HERRERA                 YOUTH SPORTS                    2:25.12
  2 ASHLEY MCMULLIN              YOUTH SPORTS                    3:11.38

Girls 1500 Meter Run Intermediate
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 NINA HERRERA                 YOUTH SPORTS                    5:11.39
  2 DARLEEN OLSEN                0104                            6:10.91
  3 ASHLEY MCMULLIN              YOUTH SPORTS                    6:43.60

Girls 3000 Meter Run Intermediate
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 ADRIANA DELEON               STARS                          12:57.82
  2 DARLEEN OLSEN                0104                           13:49.58
 -- SARAH SHEPHERD               EPNL                                 NT

Girls 100 Meter Hurdles Intermediate
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 KAYLA THORNTON               STARS                  15.61      15.78   NWI
  2 ALEXANDRA DUDLEY             STARS                  18.52      18.31   NWI
  3 STEPHANIE SHIELDS            STARS                  18.88      19.05   NWI
  4 DANIELA TREJO                EL PASO WINGS          20.91      20.10   NWI

Girls 400 Meter Hurdles Intermediate
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims
=========================================================================
Preliminaries
  1 STEPHANIE SHIELDS            STARS                1:25.11    1:25.11q
  2 KAYLA THORNTON               STARS                           1:26.00q

Girls 400 Meter Hurdles Intermediate
================================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 STEPHANIE SHIELDS            STARS                1:25.11    1:25.11
  2 KAYLA THORNTON               STARS                1:26.00    1:26.00

Girls 2000 Meter Steeplechase Intermediate
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 SARAH SHEPHERD               EPNL                            9:23.87

Girls 4x100 Meter Relay Intermediate
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 TEXAS SHOOTING STARS  'A'                           54.03      51.51
     1) HALIMA MARIAN 14                2) KAYLA THORNTON 15
     3) MIA CALDWELL 14                 4) NICOLE DUDLEY 16
  2 FLAMES  'B'                                                    53.69
  3 TEXAS HEAT TRACK CLUB  'A'                                     54.73
     1) TIANA COVINGTON 16              2) MERCEDES JOHNSON 14
     3) DESIREE SIMENTAL 16             4) MYA TELLES 16
  4 TEXAS SHOOTING STARS  'B'                                      55.28
     1) KIARA SWEAT 15                  2) KIMBERLY SMOOTS 15
     3) ALEXANDRA DUDLEY 15             4) JOCELYN SMITH 14
  5 FLAMES  'A'                                                    56.74
  6 EL PASO WINGS TRACK CLUB  'A'                       56.83      57.17
     1) KIRSTIE ARZATE 14               2) KAYLA NOLAN 16
     3) ARLENE UGARTE 15                4) GEORGINA ARZATE 16

Girls 4x400 Meter Relay Intermediate
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 TEXAS SHOOTING STARS  'A'                                    4:23.52
     1) KIMBERLY SMOOTS 15              2) JOCELYN SMITH 14
     3) NICOLE DUDLEY 16                4) MIA CALDWELL 14
  2 FLAMES  'A'                                                  4:34.16

Girls High Jump Intermediate
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1 KAYLA NOLAN                  EL PASO WINGS          1.42m      1.53m    5-00.25
  2 JENNA DODDRIDGE              EPTH                              1.42m    4-07.75

Girls Pole Vault Intermediate
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1 JENNA DODDRIDGE              EPTH                              2.83m    9-03.25

Girls Long Jump Intermediate
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
========================================================================================
  1 MONICA LOPEZ                 104                    4.87m      5.06m   NWI  16-07.25
  2 GEORGINA ARZATE              EL PASO WINGS                     4.34m   NWI  14-03.00
  3 JOCELYN SMITH                STARS                  3.78m      3.56m   NWI  11-08.25
 -- MARIA MENDOZA                ELITE                               DNF   NWI
 -- BREEANNA KIRK                COUGARS                             DNF   NWI
 -- MYA TELLES                   HEAT                                DNF   NWI

Girls Triple Jump Intermediate
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 MYA TELLES                   HEAT                             10.76m   NWI  35-03.75
  2 HALIMA MARIAN                STARS                 10.08m      9.94m   NWI  32-07.50
  3 KAYLA NOLAN                  EL PASO WINGS          9.44m      9.84m   NWI  32-03.50
 -- NICOLE WOELPER               COUGARS                              ND   NWI

Girls Shot Put 4kg Intermediate
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 MICHELLE SIERRA              ELITE                             7.71m   25-03.50
  2 AMBER CONCEPCION             EL PASO WINGS          7.44m      7.54m   24-09.00
  3 KEELY SCHEETZ                EL PASO WINGS          6.85m      7.15m   23-05.50
  4 KIARA SWEAT                  STARS                  5.86m      5.79m   19-00.00
 -- MERCEDES JOHNSON             HEAT                                 ND

Girls Discus Throw 1kg Intermediate
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1 ALEXANDRA DUDLEY             STARS                 27.83m     26.25m      86-01
  2 KEELY SCHEETZ                EL PASO WINGS         20.43m     20.87m      68-06
  3 AMBER CONCEPCION             EL PASO WINGS         18.82m     20.34m      66-09
  4 MICHELLE SIERRA              ELITE                            15.58m      51-01
  5 KIARA SWEAT                  STARS                 14.14m      1.97m       6-05

Girls Javelin Throw 600g Intermediate
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 MYA TELLES                   HEAT                             21.56m      70-09
  2 DANIELA TREJO                EL PASO WINGS         14.73m     16.73m      54-11
  3 AMBER CONCEPCION             EL PASO WINGS         13.94m     13.94m      45-09
 -- KIRSTIE ARZATE               EL PASO WINGS                        ND
 -- KEELY SCHEETZ                EL PASO WINGS                        ND

Girls 3000 Meter Race Walk Intermediate
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 NICOLE WOELPER               COUGARS                        20:32.60
  2 REBEKAH MUNCIE               EPNL                           21:10.60
  3 DESIRREY O'KANE              EPNL                           21:29.70

Women 100 Meter Dash Young
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 ALEXIS BENNETT               STARS                  13.03      13.03q  NWI  1
  2 CRISTAL CARILLO              104                    13.70      13.70q  NWI  2
  3 AISHA RUSSELL                YOUTH SPORTS                      15.00q  NWI  2
  3 DENISSE
 RUEDA              ELITE                             15.00q  NWI  1
  3 SAMANTHA DONOVAN             COUGARS                           15.00q  NWI  1
  3 ADRIANA RODRIGUEZ            COUGARS                           15.00q  NWI  2
  3 SARAHI SIFUENTES             HEAT                              15.00q  NWI  2
  3 COURTHEY NEWSOME             HEAT                              15.00q  NWI  1

Women 100 Meter Dash Young
=====================================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 ADRIANA RODRIGUEZ            COUGARS                15.00      13.35   NWI
  2 SARAHI SIFUENTES             HEAT                   15.00      13.40   NWI
  3 ALEXIS BENNETT               STARS                  13.03      13.47   NWI
  4 COURTHEY NEWSOME             HEAT                   15.00      14.06   NWI
  5 CRISTAL CARILLO              104                    13.70      14.32   NWI
  6 SAMANTHA DONOVAN             COUGARS                15.00      14.33   NWI
  7 AISHA RUSSELL                YOUTH SPORTS           15.00      14.84   NWI
  8 DENISSE
 RUEDA              ELITE                  15.00      16.14   NWI

Women 200 Meter Dash Young
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 BRANDI WADE                  STARS                  25.50      26.06q  NWI  2
  2 JESSICA PAYNE                104                               26.83q  NWI  1
  3 ALEXIS BENNETT               STARS                  27.10      26.85q  NWI  1
  4 ALISHA MONNETTE              STARS                             26.88q  NWI  3
  5 ADRIANA RODRIGUEZ            COUGARS                           27.07q  NWI  1
  6 SARAHI SIFUENTES             HEAT                              27.51q  NWI  1
  7 CELESTE ATONDO               COUGARS                           27.76q  NWI  1
  8 LAURA HINOJOSA               104                               28.14q  NWI  3
  9 ALISSA RUIZ                  YOUTH SPORTS                      28.17   NWI  2
 10 COURTHEY NEWSOME             HEAT                              28.45   NWI  3
 11 KIMBERLY MUNCIE              EPNL                              28.46   NWI  2
 12 CRISTAL CARILLO              104                    28.90      28.60   NWI  3
 13 CECY ZAMBRANO                104                               28.79   NWI  2
 14 SAMANTHA DONOVAN             COUGARS                           29.01   NWI  2
 15 DENISSE
 RUEDA              ELITE                             34.00   NWI  3

Women 200 Meter Dash Young
=====================================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 BRANDI WADE                  STARS                  26.06      26.73   NWI
  2 JESSICA PAYNE                104                    26.83      27.49   NWI
  3 ADRIANA RODRIGUEZ            COUGARS                27.07      28.24   NWI
  4 SARAHI SIFUENTES             HEAT                   27.51      28.67   NWI
  5 ALEXIS BENNETT               STARS                  26.85      28.68   NWI
  6 ALISHA MONNETTE              STARS                  26.88      29.21   NWI
  7 LAURA HINOJOSA               104                    28.14      29.32   NWI

Women 400 Meter Dash Young
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 ALEXIS BENNETT               STARS                1:11.01    1:11.00q  2
  1 ALISSA RUIZ                  YOUTH SPORTS                    1:11.00q  1
  1 ALISHA MONNETTE              STARS                1:04.56    1:11.00q  1
  1 KIMBERLY MUNCIE              EPNL                            1:11.00q  2
  1 CECY ZAMBRANO                104                             1:11.00q  1
  1 ADRIANA RODRIGUEZ            COUGARS                         1:11.00q  2
  1 JASMINE ARCEO                104                  1:06.70    1:11.00q  1
  1 SONIA CASTRO                 104                  1:03.20    1:11.00q  2

Women 400 Meter Dash Young
================================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 ADRIANA RODRIGUEZ            COUGARS              1:11.00    1:02.04
  2 ALISSA RUIZ                  YOUTH SPORTS         1:11.00    1:02.65
  3 ALISHA MONNETTE              STARS                1:11.00    1:04.14
  4 KIMBERLY MUNCIE              EPNL                 1:11.00    1:05.35
  5 SONIA CASTRO                 104                  1:11.00    1:07.08
  6 CECY ZAMBRANO                104                  1:11.00    1:09.29
  7 JASMINE ARCEO                104                  1:11.00    1:10.13

Women 800 Meter Run Young
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 DELIA CESAR                  EPLS                            2:21.47
  2 BRISSIA MONTALVO             EPLS                            2:25.45
  3 SANDRA WALKER                EPLS                            2:31.70
  4 JASMINE ARCEO                104                     2.44    2:47.27

Women 1500 Meter Run Young
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 DELIA CESAR                  EPLS                            5:05.77
  2 BRISSIA MONTALVO             EPLS                            5:07.81
  3 SANDRA WALKER                EPLS                            5:17.14

Women 100 Meter Hurdles Young
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 EVONNE BRITTON               104                               14.72   NWI
  2 BRANDI WADE                  STARS                  15.39      15.05   NWI
  3 JESSICA SALAZAR              104                               15.81   NWI
  4 JESSICA PAYNE                104                               17.30   NWI

Women 400 Meter Hurdles Young
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims
=========================================================================
Preliminaries
  1 BRANDI WADE                  STARS                1:10.54    1:10.54q
  2 SONIA CASTRO                 104                  1:15.10    1:15.10q
  3 EVONNE BRITTON               104                             1:16.00q
  3 JESSICA SALAZAR              104                             1:16.00q
  3 JESSICA PAYNE                104                             1:16.00q

Women 400 Meter Hurdles Young
================================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 EVONNE BRITTON               104                  1:16.00    1:06.98
  2 JESSICA PAYNE                104                  1:16.00    1:11.72
  3 SONIA CASTRO                 104                  1:15.10    1:14.91
  4 BRANDI WADE                  STARS                1:10.54    1:15.00

Women 4x100 Meter Relay Young
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 TEXAS HEAT TRACK CLUB  'A'                                     51.76
     1) ARIANA HERNANDEZ 16             2) RACHEAL MACK 17
     3) COURTHEY NEWSOME 16             4) SARAHI SIFUENTES 17
  2 FLAMES  'A'                                                    53.08
     1) EVONNE BRITTON 17               2) CRISTAL CARILLO 16
     3) SONIA CASTRO 18                 4) CECY ZAMBRANO 16

Women 4x400 Meter Relay Young
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 FLAMES  'A'                                                  4:31.36

Women High Jump Young
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 VICTORIA CLAYTOR             HEAT                              1.53m    5-00.25
  2 CHRISTINA ORTIZ              COUGARS                           1.48m    4-10.25

Women Pole Vault Young
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 CHRISTINA ORTIZ              COUGARS                           2.73m    8-11.50

Women Long Jump Young
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 BRANDI WADE                  STARS                             5.41m   NWI  17-09.00
  2 RACHEAL MACK                 HEAT                              5.34m   NWI  17-06.25
  3 ADRIANA RODRIGUEZ            COUGARS                           4.83m   NWI  15-10.25
  3 VICTORIA CLAYTOR             HEAT                              4.83m   NWI  15-10.25
  5 MICHELLE CHEA                HEAT                              4.76m   NWI  15-07.50
  6 ALISHA MONNETTE              STARS                  4.67m      4.54m   NWI  14-10.75
  7 DENISSE
 RUEDA              ELITE                             2.96m   NWI   9-08.50

Women Triple Jump Young
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 RACHEAL MACK                 HEAT                             11.03m   NWI  36-02.25
  2 MICHELLE CHEA                HEAT                             10.71m   NWI  35-01.75
  3 CELESTE ATONDO               COUGARS                           9.82m   NWI  32-02.75
 -- ALISHA MONNETTE              STARS                                ND   NWI
 -- VICTORIA CLAYTOR             HEAT                                 ND   NWI

Women Shot Put 4kg Young
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 LYNETTE RINCON               HEAT                              9.47m   31-01.00
  2 SAMANTHA DONOVAN             COUGARS                           9.31m   30-06.50
  3 ALYSSA DIXON                 EL PASO WINGS          7.16m      7.93m   26-00.25
 -- ASLEY OTT                    STARS                  8.39m         ND

Women Discus Throw 1kg Young
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 LYNETTE RINCON               HEAT                             31.26m     102-07
  2 SAMANTHA DONOVAN             COUGARS                          25.59m      83-11
  3 ASLEY OTT                    STARS                 29.76m     25.00m      82-00

Women Javelin Throw 600g Young
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 LYNETTE RINCON               HEAT                             31.19m     102-04
 -- ASLEY OTT                    STARS                 19.35m         ND

Women 3000 Meter Race Walk Young
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 SYLVANNA FRANCESCUTTI        COUGARS                        17:32.30
  2 KIMBERLY MUNCIE              EPNL                           19:25.50

Boys 100 Meter Dash Primary
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 ADEDAMOLA AKOMOLAFE          HEAT                              16.51q  NWI  4
  2 JONATHON HERRERA             EL PASO WINGS          21.62      16.64q  NWI  3
  3 DONOVAN PACE                 STARS                  16.97      17.32q  NWI  1
  3 NATHAN BEAN                  EPWD                              17.32q  NWI  3
  5 CRISTIAN CHAVEZ              EPTH                              17.63q  NWI  3
  6 TANIQUE JONES                HEAT                              18.05q  NWI  1
  7 XAVIER TOLIVER               STARS                  18.10      18.10q  NWI  3
  8 PARKER FLEMING               COUGARS                           18.57q  NWI  1
  9 TRE MAESTAS                  STARS                  19.07      18.67   NWI  2
 10 ISIAH HAIRSTON               104                               18.81   NWI  3
 11 DEON MONTGOMERY              EL PASO WINGS          24.83      19.37   NWI  5
 12 DARRYN CLARK                 ELLO                   19.25      19.37   NWI  5
 13 AARON DREHER                 STARS                  20.36      19.65   NWI  4
 14 STEPHEN DELIRA               ELLO                   19.11      19.85   NWI  2
 15 JOSHUA HANCOCK               ELLO                   19.57      20.02   NWI  3
 16 DAVID MATHIS                 0104                              20.12   NWI  4
 17 JOSEPH MCLAIN                EL PASO WINGS          23.03      20.32   NWI  2
 18 ALEC MORENCO                 0104                              20.34   NWI  2
 19 MICHAEL HAACK                COUGARS                           20.47   NWI  4
 20 ALEJANDRO LOZANO             YOUTH SPORTS                      21.12   NWI  1
 21 LUKE ARMSTRONG               COUGARS                           21.35   NWI  2
 22 JACKSON SHAW                 STARS                  21.59      21.72   NWI  1
 23 DERRICK JOHNSON              STARS                  21.19      22.04   NWI  4
 24 DEVYN CLARK                  ELLO                   20.04      22.07   NWI  1
 25 ISAIAH PACE                  STARS                  21.86      23.30   NWI  5
 26 KALEB HANSON                 STARS                  22.60      23.43   NWI  2
 27 MANUEL SOLIS                 STARS                  18.94      24.91   NWI  5

Boys 100 Meter Dash Primary
=====================================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 ORLANDO OLIVAS               EPNL                              16.10   NWI
  2 XAVIER TOLIVER               STARS                  18.10      16.62   NWI
  3 JASON LOZANO                 YOUTH SPORTS                      16.82   NWI
  4 ADEDAMOLA AKOMOLAFE          HEAT                   16.51      17.59   NWI
  5 MANUEL SOLIS                 STARS                  24.91      17.92   NWI
  6 DONOVAN PACE                 STARS                  17.32      18.13   NWI
  7 TANIQUE JONES                HEAT                   18.05      18.93   NWI

Boys 200 Meter Dash Primary
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 ADEDAMOLA AKOMOLAFE          HEAT                              34.23q  NWI  2
  2 ORLANDO OLIVAS               EPNL                              35.18q  NWI  4
  3 NATHAN BEAN                  EPWD                              36.52q  NWI  4
  4 DONOVAN PACE                 STARS                  37.48      38.52q  NWI  3
  5 TRE MAESTAS                  STARS                  40.68      40.20q  NWI  4
  6 PARKER FLEMING               COUGARS                           40.28q  NWI  1
  7 FRANK GARCIA                 HEAT                              41.26q  NWI  1
  8 DARRYN CLARK                 ELLO                   40.49      41.71q  NWI  1
  9 MICHAEL HAACK                COUGARS                           42.28   NWI  3
 10 ALEC MORENCO                 0104                              42.32   NWI  1
 11 DAVID MATHIS                 0104                              42.65   NWI  2
 12 LUKE ARMSTRONG               COUGARS                           44.57   NWI  3
 13 ALEJANDRO LOZANO             YOUTH SPORTS                      45.49   NWI  1
 14 ORION OLIVAS                 EPNL                              46.03   NWI  3
 15 MICHEAL ABEYTA               HEAT                              46.14   NWI  4
 16 HUNTER KIRTLEY               HEAT                              46.24   NWI  1
 17 DEVYN CLARK                  ELLO                   42.28      48.66   NWI  4
 18 KALEB HANSON                 STARS                  49.91      52.41   NWI  2
 19 DEON MONTGOMERY              EL PASO WINGS          57.09      57.39   NWI  3

Boys 200 Meter Dash Primary
=====================================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 ADEDAMOLA AKOMOLAFE          HEAT                   34.23      36.29   NWI
  2 ORLANDO OLIVAS               EPNL                   35.18      36.42   NWI
  3 DONOVAN PACE                 STARS                  38.52      41.26   NWI
  4 FRANK GARCIA                 HEAT                   41.26      41.50   NWI
  5 DARRYN CLARK                 ELLO                   41.71      44.48   NWI

Boys 400 Meter Dash Primary
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims
=========================================================================
Preliminaries
  1 JOSEPH BOROFF                STARS                1:30.84    1:30.84q
  2 ADAM WALLACE                 EL PASO WINGS        1:43.63    1:43.63q
  3 JOSHUA HANCOCK               ELLO                            1:50.00q
  3 ADEDAMOLA AKOMOLAFE          HEAT                            1:50.00q

Boys 400 Meter Dash Primary
================================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 ADEDAMOLA AKOMOLAFE          HEAT                 1:50.00    1:22.97
  2 JOSEPH BOROFF                STARS                1:30.84    1:33.44
  3 JOSHUA HANCOCK               ELLO                 1:50.00    1:40.21
  4 ADAM WALLACE                 EL PASO WINGS        1:43.63    1:45.31

Boys 4x100 Meter Relay Primary
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 TEXAS SHOOTING STARS  'A'                         1:03.19    1:19.38
     1) JOSEPH BOROFF 6                 2) XAVIER TOLIVER 6
     3) DONOVAN PACE 7                  4) MANUEL SOLIS 7
  2 TEXAS HEAT TRACK CLUB  'A'                           1.23    1:21.33
     1) MICHEAL ABEYTA 6                2) FRANK GARCIA 6
     3) TANIQUE JONES 7                 4) HUNTER KIRTLEY 8
  3 TEXAS SHOOTING STARS  'B'                                    1:28.03
     1) AARON DREHER 6                  2) DERRICK JOHNSON 6
     3) JACKSON SHAW 4                  4) TRE MAESTAS 7

Boys Long Jump Primary
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  Wind
========================================================================================
Preliminaries
  1 TANIQUE JONES                HEAT                              2.90mq  NWI   9-06.25
  2 PARKER FLEMING               COUGARS                           2.85mq  NWI   9-04.25
  3 ORLANDO OLIVAS               EPNL                              2.83mq  NWI   9-03.50
  4 DAVID MATHIS                 0104                              2.43mq  NWI   7-11.75
  5 MICHAEL HAACK                COUGARS                           2.34mq  NWI   7-08.25
  6 FRANK GARCIA                 HEAT                              2.33mq  NWI   7-07.75
  7 JOSEPH BOROFF                STARS                6-10.00      2.04mq  NWI   6-08.50
  8 MICHEAL ABEYTA               HEAT                              1.96mq  NWI   6-05.25
  9 AARON DREHER                 STARS                7-07.00      1.94m   NWI   6-04.50
 10 KALEB HANSON                 STARS                5-03.00      1.93m   NWI   6-04.00
 11 XAVIER TOLIVER               STARS                6-02.00      1.90m   NWI   6-03.00
 12 LUKE ARMSTRONG               COUGARS                           1.85m   NWI   6-01.00
 13 HUNTER KIRTLEY               HEAT                              1.76m   NWI   5-09.25
 14 ADAM WALLACE                 EL PASO WINGS                     1.72m   NWI   5-07.75
 15 DERRICK JOHNSON              STARS                             1.62m   NWI   5-03.75
 16 JACKSON SHAW                 STARS                6-03.50      1.55m   NWI   5-01.00
 17 ISAIAH PACE                  STARS                5-07.00      1.41m   NWI   4-07.50
 18 ORION OLIVAS                 EPNL                              1.30m   NWI   4-03.25
 19 DEON MONTGOMERY              EL PASO WINGS        5-10.00      1.28m   NWI   4-02.50
 20 ALEC MORENCO                 0104                              1.13m   NWI   3-08.50
 -- JOSEPH MCLAIN                EL PASO WINGS                        ND   NWI
 -- CRISTIAN CHAVEZ              EPTH                                 ND   NWI
 -- ANDRE AYALA                  EPTH                                 ND   NWI
 -- JONATHON HERRERA             EL PASO WINGS        6-02.00         ND   NWI

Boys Shot Put Primary
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
Finals
  1 ISAIAH PACE                  STARS                5-09.00      2.74m    9-00.00
 -- ISIAH HAIRSTON               104                                  ND

Boys 100 Meter Dash Bantam
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 QUENTIN THOMAS               EL PASO WINGS          14.82      15.10q  NWI  2
  2 ERIC PHILLIPS                STARS                             15.44q  NWI  2
  3 JOSHUA WILSON                EL PASO WINGS          15.40      15.66q  NWI  1
  4 ANDREW CRANK                 0104                              15.77q  NWI  2
  5 ERIC TEEMER                  STARS                  17.36      16.09q  NWI  2
  6 ARIES IVEY                   HEAT                              16.34q  NWI  1
  7 ORLANDO OLIVAS               EPNL                              16.47q  NWI  1
  8 MICHEAL RUJA                 HEAT                              16.55q  NWI  2
  9 JASON LOZANO                 YOUTH SPORTS                      16.96   NWI  1
 10 JOSEPH FLEMING               COUGARS                           16.99   NWI  2
 11 FLORES OSCAR                 ELITE                             18.86   NWI  1
 12 JOSE CHAVEZ                  STARS                  20.36      20.06   NWI  1
 -- RYAN RUBIO                   EPNL                                DNF   NWI  2
 -- DAVID FANT                   STARS                  18.30        DNF   NWI  2
 -- TYLER DAVIS                  STARS                  16.54        DNF   NWI  1

Boys 100 Meter Dash Bantam
=====================================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 QUENTIN THOMAS               EL PASO WINGS          15.10      14.71   NWI
  2 ERIC PHILLIPS                STARS                  15.44      15.12   NWI
  3 ANDREW CRANK                 0104                   15.77      15.42   NWI
  4 JOSHUA WILSON                EL PASO WINGS          15.66      15.78   NWI
  5 ARIES IVEY                   HEAT                   16.34      16.69   NWI
  6 ERIC TEEMER                  STARS                  16.09      16.81   NWI

Boys 200 Meter Dash Bantam
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 JOHNATHON BAUMLER            EL PASO WINGS          30.64      30.44q  NWI  2
  2 QUENTIN THOMAS               EL PASO WINGS          31.27      31.56q  NWI  1
  3 ERIC PHILLIPS                STARS                             31.64q  NWI  2
  4 MESHACH THORNTON             STARS                  31.85      32.03q  NWI  3
  5 ARMANDO ALACRON              COUGARS                           32.28q  NWI  2
  6 DORIAN CARRASCO              EL PASO WINGS          32.99      33.13q  NWI  3
  7 ANDREW CRANK                 0104                              33.50q  NWI  1
  8 JASON LOZANO                 YOUTH SPORTS                      34.29q  NWI  1
  9 WILLIAM NOLAN                EL PASO WINGS                     34.73   NWI  2
 10 CHRISTIAN HERNANDEZ          EL PASO WINGS          33.70      35.94   NWI  1
 11 FLORES OSCAR                 ELITE                             40.67   NWI  3
 12 SAUD ALHANFOOSH              EL PASO WINGS          39.48      42.81   NWI  1

Boys 200 Meter Dash Bantam
=====================================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 QUENTIN THOMAS               EL PASO WINGS          31.56      30.74   NWI
  2 JOHNATHON BAUMLER            EL PASO WINGS          30.44      32.05   NWI
  3 MESHACH THORNTON             STARS                  32.03      32.59   NWI
  4 ERIC PHILLIPS                STARS                  31.64      32.86   NWI
  5 DORIAN CARRASCO              EL PASO WINGS          33.13      33.18   NWI
  6 SHAWN HIGGINS                0104                              34.17   NWI
  7 ANDREW CRANK                 0104                   33.50      35.31   NWI
  8 JASON LOZANO                 YOUTH SPORTS           34.29      35.84   NWI

Boys 400 Meter Dash Bantam
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 WILLIAM NOLAN                EL PASO WINGS        1:21.65    1:21.65q  2
  2 JAMES MCLAIN                 EL PASO WINGS        1:22.34    1:22.34q  1
  3 LUIS BACA                    STARS                1:26.48    1:26.48q  2
  4 AARON SCOTT                  EL PASO WINGS        1:34.27    1:34.27q  2
  5 DAVID FANT                   STARS                1:37.60    1:37.60q  1
  6 SHAWN HIGGINS                0104                            2:00.00q  1
  6 DONIVAN ORTEGA               STARS                           2:00.00q  2
  6 DORIAN CARRASCO              EL PASO WINGS                   2:00.00q  2

Boys 400 Meter Dash Bantam
================================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 DONIVAN ORTEGA               STARS                2:00.00    1:11.79
  2 SHAWN HIGGINS                0104                 2:00.00    1:15.13
  3 ANDREW CRANK                 0104                            1:18.49
  4 JAMES MCLAIN                 EL PASO WINGS        1:22.34    1:20.06
  5 LUIS BACA                    STARS                1:26.48    1:22.36
  6 WILLIAM NOLAN                EL PASO WINGS        1:21.65    1:25.73
  7 AARON SCOTT                  EL PASO WINGS        1:34.27    1:29.28

Boys 800 Meter Run Bantam
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 DONOVAN DECQUIR              STARS                2:42.84    2:43.96
  2 KE'ANDRE JAMES               STARS                3:10.87    3:09.84
  3 SERGIO TALAVERA              EL PASO WINGS        3:15.01    3:19.35
  4 KENNETH COOPER               STARS                3:12.33    3:25.45
  5 ADAM WALLACE                 EL PASO WINGS        3:52.69    3:42.83

Boys 1500 Meter Run Bantam
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 SEBASTIAN BUSTAMANTE         ELLO                 5:52.21    6:15.13
  2 DAVID HANCOCK                ELLO                 6:12.22    6:15.25
  3 SERGIO TALAVERA              EL PASO WINGS        6:51.99    7:03.35

Boys 4x100 Meter Relay Bantam
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 TEXAS SHOOTING STARS  'A'                                      58.72
     1) ERIC CALLAWAY 9                 2) DONOVAN DECQUIR 10
     3) DONIVAN ORTEGA 10               4) ERIC PHILLIPS 9
  2 EL PASO WINGS TRACK CLUB  'A'                                1:00.20
     1) CHRISTIAN HERNANDEZ 10          2) JOSHUA WILSON 10
     3) QUENTIN THOMAS 8                4) JOHNATHON BAUMLER 10
  3 TEXAS SHOOTING STARS  'B'                                    1:05.38
     1) LUIS BACA 9                     2) MALIK DECQUIR 10
     3) KE'ANDRE JAMES 8                4) MESHACH THORNTON 9
 -- TEXAS SHOOTING STARS  'C'                                         DQ
     1) KENNETH COOPER 8                2) TYLER DAVIS 7
     3) ALEJANDRO MARTINEZ 8            4) ERIC TEEMER 8

Boys 4x400 Meter Relay Bantam
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 TEXAS SHOOTING STARS  'A'                                    5:10.25
     1) ERIC CALLAWAY 9                 2) DONOVAN DECQUIR 10
     3) DONIVAN ORTEGA 10               4) MESHACH THORNTON 9
  2 EL PASO WINGS TRACK CLUB  'A'                                5:42.44
     1) DORIAN CARRASCO 10              2) AARON SCOTT 9
     3) SERGIO TALAVERA 8               4) JAMES MCLAIN 9
  3 TEXAS SHOOTING STARS  'B'                                    5:59.80
     1) LUIS BACA 9                     2) MALIK DECQUIR 10
     3) KE'ANDRE JAMES 8                4) KENNETH COOPER 8
  4 TEXAS SHOOTING STARS  'C'                                    6:09.91
     1) TYLER DAVIS 7                   2) ALEJANDRO MARTINEZ 8
     3)                                 4) JOSE CHAVEZ 9

Boys Long Jump Bantam
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 JOHNATHON BAUMLER            EL PASO WINGS          3.68m      3.80m   NWI  12-05.75
  2 WILLIAM NOLAN                EL PASO WINGS                     3.54m   NWI  11-07.50
  3 ARIES IVEY                   HEAT                              3.52m   NWI  11-06.75
  4 JOSHUA WILSON                EL PASO WINGS          3.41m      3.43m   NWI  11-03.00
  5 JAMES MCLAIN                 EL PASO WINGS          3.34m      3.39m   NWI  11-01.50
  6 JOSEPH FLEMING               COUGARS                           3.21m   NWI  10-06.50
  7 CHRISTIAN HERNANDEZ          EL PASO WINGS          3.39m      3.09m   NWI  10-01.75
  8 DORIAN CARRASCO              EL PASO WINGS          3.11m      3.08m   NWI  10-01.25
  9 AARON SCOTT                  EL PASO WINGS          2.64m      2.95m   NWI   9-08.25
 10 NATHAN BEAN                  EPWD                              2.75m   NWI   9-00.25
 11 SAUD ALHANFOOSH              EL PASO WINGS          2.45m      2.31m   NWI   7-07.00
 -- ANDRES TERRAZAS              EPNL                                 ND   NWI
 -- RYAN RUBIO                   EPNL                                 ND   NWI
 -- WESLEY CRENSHAW              EL PASO WINGS                        ND   NWI
 -- ADAM WALLACE                 EL PASO WINGS                        ND   NWI
 -- ARMANDO ALACRON              COUGARS                              ND   NWI
 -- FLORES OSCAR                 ELITE                              FOUL

Boys Shot Put 6 lb. Bantam
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 MALIK DECQUIR                STARS                  6.07m      6.38m   20-11.25
  2 ISIAH HAIRSTON               104                               6.23m   20-05.25
  3 ALEJANDRO MARTINEZ           STARS                  4.87m      4.68m   15-04.25
  4 JOSE CHAVEZ                  STARS                             3.85m   12-07.75
 -- DEVON HIGGINS                0104                                 ND

Boys Javelin Throw 300g Bantam
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 ISIAH HAIRSTON               104                              17.36m      56-11
  2 SAUD ALHANFOOSH              EL PASO WINGS                    15.17m      49-09

Boys 100 Meter Dash Midget
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 ISAAC WASHINTON              STARS                  13.12      13.36q  NWI  2
  2 PATRICK HART                 STARS                  14.33      14.44q  NWI  1
  3 GABRIEL RUJA                 HEAT                              15.31q  NWI  2
  4 JOSE CARRILLO                104                               15.56q  NWI  1
  5 PAULO BENAVIDES              COUGARS                           15.68q  NWI  1
  6 MATTHEW MUNOZ                0104                              16.26q  NWI  2
  7 JAMES ARMSTRONG              COUGARS                           16.54q  NWI  2
  8 MIKE SOLIS                   STARS                  17.21      16.55q  NWI  2

Boys 100 Meter Dash Midget
=====================================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 ISAAC WASHINTON              STARS                  13.36      13.45   NWI
  2 PATRICK HART                 STARS                  14.44      14.58   NWI
  3 JOSE CARRILLO                104                    15.56      15.51   NWI
  4 PAULO BENAVIDES              COUGARS                15.68      15.61   NWI
  5 JAMES ARMSTRONG              COUGARS                16.54      16.93   NWI
  6 MIKE SOLIS                   STARS                  16.55      16.97   NWI

Boys 200 Meter Dash Midget
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 ISAAC WASHINTON              STARS                  27.40      27.40q  NWI  2
  2 ADRIAN CAVAZOS               STARS                  33.83      33.83q  NWI  1
  3 DAVID WENTWORTH              EL PASO WINGS                     35.00q  NWI  1
  3 CHIEDOZIEM CHUKWU            YOUTH SPORTS                      35.00q  NWI  1
  3 ISAAC YTURRALDE              COUGARS                           35.00q  NWI  2
  3 JOSH BRADY                   COUGARS                           35.00q  NWI  2
  3 MATTHEW MUNOZ                0104                              35.00q  NWI  2
 -- PATRICK HART                 STARS                                NT   NWI  1
 -- SAMUEL KEPPLE                0104                                 NT   NWI  2
 -- JAMES ARMSTRONG              COUGARS                              NT   NWI  2
 -- MICHAEL BUCCERI              YOUTH SPORTS                         NT   NWI  1
 -- GABRIEL RUJA                 HEAT                                 NT   NWI  1

Boys 200 Meter Dash Midget
=====================================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 ISAAC WASHINTON              STARS                  27.40      28.20   NWI
  2 CHIEDOZIEM CHUKWU            YOUTH SPORTS           35.00      29.90   NWI
  3 JOSH BRADY                   COUGARS                35.00      29.93   NWI
  4 ISAAC YTURRALDE              COUGARS                35.00      31.12   NWI
  5 DAVID WENTWORTH              EL PASO WINGS          35.00      33.95   NWI
  6 ADRIAN CAVAZOS               STARS                  33.83      34.21   NWI
  7 MATTHEW MUNOZ                0104                   35.00      38.46   NWI

Boys 400 Meter Dash Midget
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 ESTEVAN WHIPPLE              YOUTH SPORTS                    1:04.58q  2
  2 THAXTER ANANE-POKU           YOUTH SPORTS                    1:06.02q  1
  3 DANIEL GUTIERREZ             YOUTH SPORTS                    1:06.42q  3
  4 COLLIN BAILEY                YOUTH SPORTS                    1:09.06q  1
  5 DEVON STROMAN                EL PASO WINGS                   1:11.39q  1
  6 CAMERON LAVERTY              0104                            1:14.13q  2
  7 MATTHEW THOMPSON             STARS                1:16.75    1:15.51q  3
  8 JOSHUA MARTINEZ              STARS                1:19.48    1:17.59q  1
  9 MATTHEW BURUATO              EPBL                            1:18.04   2
 10 ADRIAN CAVAZOS               STARS                1:21.65    1:20.12   2
 11 MIKE SOLIS                   STARS                1:30.44    1:23.17   1
 12 STEPHEN ALVAREZ              EL PASO WINGS                   1:25.16   2
 13 SORREL ROSSON-HOOVER         EL PASO WINGS                   1:27.29   3
 14 ARAMIS LUGO                  0104                            1:27.76   1
 15 MARCO CHAVEZ                 STARS                1:23.16    1:27.87   2

Boys 400 Meter Dash Midget
================================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 THAXTER ANANE-POKU           YOUTH SPORTS         1:06.02    1:05.20
  2 ESTEVAN WHIPPLE              YOUTH SPORTS         1:04.58    1:05.56
  3 COLLIN BAILEY                YOUTH SPORTS         1:09.06    1:06.34
  4 DEVON STROMAN                EL PASO WINGS        1:11.39    1:13.20
  5 CAMERON LAVERTY              0104                 1:14.13    1:15.76
  6 MATTHEW THOMPSON             STARS                1:15.51    1:17.02
  7 JOSHUA MARTINEZ              STARS                1:17.59    1:17.87

Boys 800 Meter Run Midget
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 ALVIN WARREN                 STARS                2:27.87    2:30.75
  2 ELDRIDGE PATTERSON           STARS                2:42.17    2:40.86
  3 HOUSTON FLORES               STARS                2:50.32    2:47.25
  4 CAMERON LAVERTY              0104                            2:57.80
  4 MATTHEW BURUATO              EPBL                            2:57.80
  6 DEREK MARTINEZ               0104                            3:03.82
  7 CHRISTOPHER WALLACE          EL PASO WINGS        3:07.08    3:05.59
  8 MARCO CHAVEZ                 STARS                3:13.95    3:10.63
  9 ARAMIS LUGO                  0104                            3:22.59

Boys 1500 Meter Run Midget
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 DAVID TORRES                 STARS                5:11.82    5:07.46
  2 ALVIN WARREN                 STARS                5:48.59    5:18.72
  3 HOUSTON FLORES               STARS                5:52.13    5:47.52
  4 DEREK MARTINEZ               0104                            6:07.11
  5 CHRISTOPHER WALLACE          EL PASO WINGS        6:09.50    6:31.54

Boys 3000 Meter Run Midget
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 DAVID TORRES                 STARS               11:31.17   11:21.07

Boys 80 Meter Hurdles Midget
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 ISAAC YTURRALDE              COUGARS                           15.37   NWI
  2 PAULO BENAVIDES              COUGARS                           16.56   NWI

Boys 4x100 Meter Relay Midget
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 TEXAS SHOOTING STARS  'A'                           54.92      53.87
     1) ANNTHONY DUDLEY 12              2) PATRICK HART 12
     3) ISAAC WASHINTON 12              4) ELDRIDGE PATTERSON 12
  2 KFM INTERNATIONAL/YOUTH SPORTS  'A'                            54.47
     1) COLLIN BAILEY 12                2) DANIEL GUTIERREZ 12
     3) ESTEVAN WHIPPLE 12              4) THAXTER ANANE-POKU 12
  3 TEXAS SHOOTING STARS  'B'                                    1:01.14
     1) ADRIAN CAVAZOS 11               2) JAYDEN RODRIGUEZ 12
     3) MATTHEW THOMPSON 10             4) JOSHUA MARTINEZ 11

Boys 4x400 Meter Relay Midget
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 KFM INTERNATIONAL/YOUTH SPORTS  'A'                          4:39.17
     1) THAXTER ANANE-POKU 12           2) COLLIN BAILEY 12
     3) CHIEDOZIEM CHUKWU 11            4) DANIEL GUTIERREZ 12
  2 TEXAS SHOOTING STARS  'A'                         4:58.18    5:18.51
     1) JAYDEN RODRIGUEZ 12             2) MATTHEW THOMPSON 10
     3) JOSHUA MARTINEZ 11              4) MIKE SOLIS 10
  3 EL PASO WINGS TRACK CLUB  'A'                     5:17.76    5:28.30
     1) DAVID WENTWORTH 12              2) DEVON STROMAN 11
     3) SORREL ROSSON-HOOVER 11         4) STEPHEN ALVAREZ 10

Boys 4x800 Meter Relay Midget
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
=========================================================================
  1 TEXAS SHOOTING STARS  'A'                                   10:50.43
     1) ELDRIDGE PATTERSON 12           2) JAYDEN RODRIGUEZ 12
     3) DAVID TORRES 12                 4)
  2 EL PASO WINGS TRACK CLUB  'A'                               13:16.98
     1) CHRISTOPHER WALLACE 11          2) FABIAN AVALOS 11
     3) DEVON STROMAN 11                4) STEPHEN ALVAREZ 10

Boys Long Jump Midget
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 PAULO BENAVIDES              COUGARS                           3.87m   NWI  12-08.50
  2 CAMERON LAVERTY              0104                              3.66m   NWI  12-00.25
  3 JAMES ARMSTRONG              COUGARS                           3.60m   NWI  11-09.75
  4 MATTHEW BURUATO              EPBL                              3.41m   NWI  11-02.25
  5 MARCO CHAVEZ                 STARS                  2.98m      3.11m   NWI  10-02.50
  6 ARAMIS LUGO                  0104                              2.86m   NWI   9-04.75
 -- DAVID WENTWORTH              EL PASO WINGS          3.04m         ND   NWI
 -- ISAAC YTURRALDE              COUGARS                              ND   NWI
 -- JACOB MOROE                  COUGARS                              ND   NWI
 -- FABIAN AVALOS                EL PASO WINGS          3.27m         ND   NWI

Boys Shot Put 6 lb. Midget
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 JOSH BRADY                   COUGARS                          12.66m   41-06.50
  2 ANNTHONY DUDLEY              STARS                 11.17m     11.54m   37-10.50
  3 MARCOS DELGADO               EPWD                              8.55m   28-00.75
  4 JARED DOUGLASS               STARS                  8.40m      7.91m   25-11.50
  5 SAMUEL KEPPLE                0104                              7.42m   24-04.25
  6 JOSE CARRILLO                104                    7.16m      7.41m   24-03.75
 -- JACOB MOROE                  COUGARS                              ND
 -- TY CRENSHAW                  EL PASO WINGS                        ND

Boys Discus Throw 1kg Midget
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1 ANNTHONY DUDLEY              STARS                 32.35m     35.82m     117-06
  2 JOSH BRADY                   COUGARS                          31.14m     102-02
  3 JARED DOUGLASS               STARS                 18.80m     20.62m      67-08
  4 SAMUEL KEPPLE                0104                             19.05m      62-06
 -- JACOB MOROE                  COUGARS                              ND
 -- TY CRENSHAW                  EL PASO WINGS                        ND

Boys Javelin Throw 300g Midget
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 HOUSTON FLORES               STARS                 27.96m     29.59m      97-01
  2 MARCOS DELGADO               EPWD                             26.97m      88-06
  3 SORREL ROSSON-HOOVER         EL PASO WINGS         16.76m     22.95m      75-03
  4 JOSE CARRILLO                104                   18.59m     19.87m      65-02
 -- JARED DOUGLASS               STARS                 17.65m         ND

Boys 100 Meter Dash Youth
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
 -- FELIX OBI                    COUGARS                             SCR   NWI  2
  1 ANTHONY WALKER               STARS                  12.20      12.20q  NWI  2
  2 MARCUS SMOOTS                STARS                  12.29      12.29q  NWI  1
  3 FRANKIE PERRY                STARS                  12.33      12.33q  NWI  1
  4 ANTONIO AVALOS               EL PASO WINGS          13.00      13.00q  NWI  2
  5 ANDRE FRIGYES                EL PASO WINGS          13.33      13.33q  NWI  2
  6 KEANU STROESSEL              0104                              14.00q  NWI  1
  6 JORDAN WASHINGTON            YOUTH SPORTS                      14.00q  NWI  1
  8 JOSHUA CASTORENA             EL PASO WINGS          14.28      14.28q  NWI  1

Boys 100 Meter Dash Youth
=====================================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 ANTHONY WALKER               STARS                  12.20      12.12   NWI
  2 MARCUS SMOOTS                STARS                  12.29      12.51   NWI
  3 FRANKIE PERRY                STARS                  12.33      12.73   NWI
  4 ERIC GONZALES                EPNL                              12.97   NWI
  5 ANDRE FRIGYES                EL PASO WINGS          13.33      13.59   NWI
  6 JORDAN WASHINGTON            YOUTH SPORTS           14.00      13.60   NWI
  7 JOSHUA CASTORENA             EL PASO WINGS          14.28      14.59   NWI
  8 KEANU STROESSEL              0104                   14.00      15.50   NWI

Boys 200 Meter Dash Youth
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 ANTHONY WALKER               STARS                  26.06      26.06q  NWI  2
  2 FRANKIE PERRY                STARS                  26.44      26.44q  NWI  1
  3 TROY PAYNE                   EL PASO WINGS          27.36      27.36q  NWI  1
  4 JOSHUA CASTORENA             EL PASO WINGS          30.03      30.03q  NWI  2
  5 ERIC GONZALES                EPNL                              31.00q  NWI  2
  5 AARON JONES                  STARS                             31.00q  NWI  2
  5 KEANU STROESSEL              0104                              31.00q  NWI  1
  5 JORDAN WASHINGTON            YOUTH SPORTS                      31.00q  NWI  1
 -- ANDRE COLLINS                STARS                  30.75         NT   NWI  2
 -- FELIX OBI                    COUGARS                              NT   NWI  1

Boys 200 Meter Dash Youth
=====================================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 AARON JONES                  STARS                  31.00      26.35   NWI
  2 ERIC GONZALES                EPNL                   31.00      26.61   NWI
  3 FRANKIE PERRY                STARS                  26.44      27.16   NWI
  4 TROY PAYNE                   EL PASO WINGS          27.36      28.25   NWI
  5 JORDAN WASHINGTON            YOUTH SPORTS           31.00      29.10   NWI
  6 JOSHUA CASTORENA             EL PASO WINGS          30.03      31.36   NWI
  7 KEANU STROESSEL              0104                   31.00      35.81   NWI

Boys 400 Meter Dash Youth
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 GABRIEL MARTELL              STARS                  53.57      53.57q  2
  2 TROY PAYNE                   EL PASO WINGS        1:03.33    1:03.33q  1
  3 ERIC GONZALES                EPNL                            1:05.00q  1
  3 ERICK AVILA
                BENSON SPORTS                   1:05.00q  2
  3 KEANU STROESSEL              0104                            1:05.00q  2
  3 ANTHONY WALKER               STARS                           1:05.00q  2
 -- JORDAN WASHINGTON            YOUTH SPORTS                         NT   2

Boys 400 Meter Dash Youth
================================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 GABRIEL MARTELL              STARS                  53.57      53.40
  2 ERIC GONZALES                EPNL                 1:05.00      58.67
  3 ERICK AVILA
                BENSON SPORTS        1:05.00    1:02.14
  4 MARCELLUS WESTBROOK          EL PASO WINGS                   1:02.30
  5 TROY PAYNE                   EL PASO WINGS        1:03.33    1:02.86
  6 ANTHONY WALKER               STARS                1:05.00    1:03.55
  7 KEANU STROESSEL              0104                 1:05.00    1:04.36

Boys 800 Meter Run Youth
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 GABRIEL MARTELL              STARS                2:06.56    2:03.83
  2 MANNY LOPEZ                  EPBL                            2:19.49
  3 MARCELLUS WESTBROOK          EL PASO WINGS        2:24.87    2:23.52
  4 STEPHEN WALLACE              EL PASO WINGS        2:35.39    2:23.52
  5 DANIEL DIAZ                  EL PASO WINGS                   2:27.38
  6 RAUL BURUATO                 EPBL                            2:33.28
  7 HASSAN MASON                 EPBL                            2:41.52
  8 KILLIAN TOOKE                EPBL                            2:45.14
  9 BRIAN BARRAZA                EPTH                            2:45.27
 10 DOMENIC
 VASQUEZ            HEAT                            2:57.80
 11 DON APODACA                  EPBL                            2:59.03
 12 DANIEL DELIRA                ELLO                 3:00.22    2:59.68
 13 LUIS ORTIZ                   HEAT                            3:04.37

Boys 1500 Meter Run Youth
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 GABRIEL MARTELL              STARS                           4:39.05
  2 MANNY LOPEZ                  EPBL                            4:46.69
  3 DANIEL DIAZ                  EL PASO WINGS                   4:52.48
  4 RAUL BURUATO                 EPBL                            5:09.37
  5 STEPHEN WALLACE              EL PASO WINGS        5:18.17    5:12.78
  6 BRIAN BARRAZA                EPTH                            5:26.96
  7 KYLE SPILLANE                HEAT                            5:53.26

Boys 3000 Meter Run Youth
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 MANNY LOPEZ                  EPBL                           11:00.19
 -- DANIEL DIAZ                  EL PASO WINGS       10:53.43         NT
 -- BRIAN BARRAZA                EPTH                                 NT

Boys 100 Meter Hurdles Youth
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 ERICK AVILA
                BENSON SPORTS                     17.06   NWI
  2 ALVIN JONES                  STARS                  17.44      17.50   NWI
  3 RION THOMPSON                COUGARS                           18.95   NWI
  4 ANDRE COLLINS                STARS                  20.41      19.67   NWI

Boys 200 Meter Hurdles Youth
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
Preliminaries
  1 ANDRE COLLINS                STARS                  32.50      32.50q  NWI
  2 RION THOMPSON                COUGARS                           33.00q  NWI
  2 BRIAN BARRAZA                EPTH                              33.00q  NWI
  2 ERICK AVILA
                BENSON SPORTS                     33.00q  NWI
  2 ANTHONY BAUTISTA             COUGARS                           33.00q  NWI

Boys 200 Meter Hurdles Youth
=====================================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 ERICK AVILA
                BENSON SPORTS          33.00      30.03   NWI
  2 RION THOMPSON                COUGARS                33.00      33.70   NWI
  3 ANDRE COLLINS                STARS                  32.50      33.91   NWI
  4 BRIAN BARRAZA                EPTH                   33.00      37.53   NWI

Boys 4x100 Meter Relay Youth
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 TEXAS SHOOTING STARS  'A'                           49.38      50.10
     1) AARON JONES 13                  2) ALVIN JONES 13
     3) MARCUS SMOOTS 13                4) FRANKIE PERRY 13

Boys 4x400 Meter Relay Youth
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 TEXAS SHOOTING STARS  'A'                         4:01.83    4:02.07
     1) AARON JONES 13                  2) MARCUS SMOOTS 13
     3) GABRIEL MARTELL 14              4) FRANKIE PERRY 13
  2 EL PASO WINGS TRACK CLUB  'A'                                4:19.18
     1) ANDRE FRIGYES 14                2) ANTONIO AVALOS 14
     3) MARCELLUS WESTBROOK 12          4) TROY PAYNE 13

Boys 4x800 Meter Relay Youth
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
=========================================================================
  1 TEAM BLISS  'A'                                             10:12.74
     1) DON APODACA 12                  2) RAUL BURUATO 13
     3) MANNY LOPEZ 14                  4) HASSAN MASON 13
  2 TEXAS HEAT TRACK CLUB  'A'                                  11:06.59
     1) LUIS ORTIZ 14                   2) KEVIN RINCON 14
     3) KYLE SPILLANE 13                4) DOMENIC
 VASQUEZ 14

Boys High Jump Youth
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 ALVIN JONES                  STARS                  1.47m      1.58m    5-02.25
  2 ANDRE COLLINS                STARS                             1.58m    5-02.25
  3 ANDRE FRIGYES                EL PASO WINGS          1.47m      1.47m    4-09.75
 -- TROY PAYNE                   EL PASO WINGS                        NH
 -- KYLE SPILLANE                HEAT                                 NH

Boys Long Jump Youth
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 FELIX OBI                    COUGARS                           5.20m   NWI  17-00.75
  2 MARCELLUS WESTBROOK          EL PASO WINGS          4.88m      4.85m   NWI  15-11.00
  3 ANDRE FRIGYES                EL PASO WINGS          4.53m      4.77m   NWI  15-07.75
  4 ERIC GONZALES                EPNL                              4.57m   NWI  15-00.00
  5 JAHVON THOMPSON              STARS                             3.97m   NWI  13-00.25
  6 KEANU STROESSEL              0104                              3.53m   NWI  11-07.00
  7 DOMENIC
 VASQUEZ            HEAT                              2.40m   NWI   7-10.50
 -- ANDREW RUBALCAVA             EPNL                                 ND   NWI
 -- ANTONIO AVALOS               EL PASO WINGS          4.62m         ND   NWI
 -- JOSHUA CASTORENA             EL PASO WINGS                        ND   NWI
 -- ANTHONY BAUTISTA             COUGARS                              ND   NWI

Boys Triple Jump Youth
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
========================================================================================
  1 FELIX OBI                    COUGARS                          11.56m   NWI  37-11.25
  2 ALVIN JONES                  STARS                 10.90m     11.45m   NWI  37-06.75
  3 AARON JONES                  STARS                 10.65m     10.80m   NWI  35-05.25
  4 MARCUS SMOOTS                STARS                 10.32m     10.19m   NWI  33-05.25
 -- RAUL BURUATO                 EPBL                                 ND   NWI

Boys Shot Put 4kg Youth
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 DALLAS RODRIGUEZ             STARS                 11.11m     11.57m   37-11.50
  2 CHRISTOPHER FIERRO           EL PASO WINGS         11.97m     11.50m   37-08.75
  3 JACOB BAUMLER                EL PASO WINGS         11.97m     10.31m   33-10.00
  4 JOSHUA HOLCOMB               EL PASO WINGS         10.28m      9.28m   30-05.50
  5 DEQUAIS OCHOA                EL PASO WINGS          9.22m      9.10m   29-10.25
  6 DEVON HIGGINS                0104                              8.46m   27-09.25
  7 MAURICE SHAW                 STARS                  8.69m      8.08m   26-06.25
  8 ARMANDO ACOSTA               EL PASO WINGS          6.26m      6.68m   21-11.00
 -- JAHVON THOMPSON              STARS                                ND
 -- LUIS ORTIZ                   HEAT                                 ND

Boys Discus Throw 1kg Youth
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1 CHRISTOPHER FIERRO           EL PASO WINGS         37.82m     38.12m     125-01
  2 DALLAS RODRIGUEZ             STARS                 33.98m     35.41m     116-02
  3 DEQUAIS OCHOA                EL PASO WINGS         29.13m     31.27m     102-07
  4 MAURICE SHAW                 STARS                 28.21m     30.76m     100-11
  5 JACOB BAUMLER                EL PASO WINGS         29.52m     28.15m      92-04
  6 JOSHUA HOLCOMB               EL PASO WINGS         29.41m     27.89m      91-06
  7 JAHVON THOMPSON              STARS                            27.87m      91-05
  8 DEVON HIGGINS                0104                             23.13m      75-11
  9 ARMANDO ACOSTA               EL PASO WINGS         18.97m     14.94m      49-00

Boys Javelin Throw 600g Youth
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 KEVIN RINCON                 HEAT                             45.73m     150-00
  2 DALLAS RODRIGUEZ             STARS                 30.73m     36.96m     121-03
  3 MAURICE SHAW                 STARS                 28.75m     31.15m     102-02
  4 DEQUAIS OCHOA                EL PASO WINGS         23.64m     26.57m      87-02
  5 JAHVON THOMPSON              STARS                 27.43m     26.50m      86-11
 -- JACOB BAUMLER                EL PASO WINGS                        ND

Boys 100 Meter Dash Intermediate
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 ERIC CRAYTON                 HEAT                              11.54q  NWI  1
  2 ARMANDO RODRIGUEZ            COUGARS                           11.76q  NWI  2
  3 GARRETT CLARK                YOUTH SPORTS                      11.82q  NWI  1
  4 TERRELL CREACH               STARS                  11.28      11.82q  NWI  2
  5 ALEC ROJERO                  HEAT                              12.06q  NWI  1
  6 DAVID BOWENS                 STARS                  11.57      12.07q  NWI  1
  7 CHRISTOPHER CERVANTES        YOUTH SPORTS                      12.34q  NWI  1
  8 JORDAN SUMPTER               STARS                  11.81      12.41q  NWI  1
  9 KRISTIAN RIVERA              EL PASO WINGS          12.54      12.68   NWI  2
 10 ANTHONY GARCIA               YOUTH SPORTS                      12.92   NWI  1
 11 JUSTIN ENRIQUEZ              EPNL                              12.93   NWI  2

Boys 100 Meter Dash Intermediate
=====================================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 ERIC CRAYTON                 HEAT                   11.54      11.52   NWI
  2 ARMANDO RODRIGUEZ            COUGARS                11.76      11.73   NWI
  3 GARRETT CLARK                YOUTH SPORTS           11.82      11.90   NWI
  4 DAVID BOWENS                 STARS                  12.07      11.99   NWI
  5 TERRELL CREACH               STARS                  11.82      12.03   NWI
  6 ALEC ROJERO                  HEAT                   12.06      12.06   NWI
  7 CHRISTOPHER CERVANTES        YOUTH SPORTS           12.34      12.48   NWI
  8 JORDAN SUMPTER               STARS                  12.41      12.49   NWI

Boys 200 Meter Dash Intermediate
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 ERIC CRAYTON                 HEAT                              23.04q  NWI  2
  2 GARRETT CLARK                YOUTH SPORTS                      23.72q  NWI  3
  3 AARON LOZANO                 HEAT                              23.88q  NWI  2
  4 CHRISTOPHER SOTTACK          EPBL                              24.01q  NWI  1
  5 ADRIAN MONTES                STARS                  24.01      24.21q  NWI  1
  6 ALEC ROJERO                  HEAT                              24.49q  NWI  2
  7 JORDAN SUMPTER               STARS                  24.58      24.79q  NWI  2
  8 CHRISTOPHER CERVANTES        YOUTH SPORTS                      24.93q  NWI  3
  9 ANTHONY GARCIA               YOUTH SPORTS                      25.10   NWI  1
 10 KRISTIAN RIVERA              EL PASO WINGS          25.60      25.45   NWI  3
 11 JUSTIN ENRIQUEZ              EPNL                              26.37   NWI  1
 12 BRYCE TURNER                 STARS                  29.02      29.09   NWI  3

Boys 200 Meter Dash Intermediate
=====================================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 ERIC CRAYTON                 HEAT                   23.04      23.93   NWI
  2 GARRETT CLARK                YOUTH SPORTS           23.72      24.36   NWI
  3 AARON LOZANO                 HEAT                   23.88      24.50   NWI
  4 ADRIAN MONTES                STARS                  24.21      25.25   NWI
  5 ALEC ROJERO                  HEAT                   24.49      26.06   NWI
  6 CHRISTOPHER CERVANTES        YOUTH SPORTS           24.93      26.06   NWI
  7 JORDAN SUMPTER               STARS                  24.79      26.12   NWI

Boys 400 Meter Dash Intermediate
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims
=========================================================================
Preliminaries
  1 LUIS DELGADO                 104                    56.20      56.20q
  2 AARON RUSSELL                YOUTH SPORTS                      57.00q
  2 CHRISTOPHER SOTTACK          EPBL                              57.00q
  4 DANIEL TARANGO               0104                            1:05.00q

Boys 400 Meter Dash Intermediate
================================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 CHRISTOPHER SOTTACK          EPBL                   57.00      52.38
  2 DANIEL TARANGO               0104                 1:05.00      53.83
  3 LUIS DELGADO                 104                    56.20      57.13
  4 ARTURO IGLESIAS              ELITE                             57.58
  5 AARON RUSSELL                YOUTH SPORTS           57.00      58.92

Boys 800 Meter Run Intermediate
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 CHRISTIAN ANTUNEZ            EL PASO WINGS        2:19.35    2:15.66
  2 ARTURO IGLESIAS              ELITE                           2:17.49
  3 ANDRE PERKINS                104                             2:26.46

Boys 1500 Meter Run Intermediate
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 VINCENT MONTES               STARS                4:28.06    4:24.65
  2 AARON ESCAJEDA               EL PASO WINGS        4:49.37    4:42.46
  3 CHRISTIAN ANTUNEZ            EL PASO WINGS        4:46.50    4:43.60
  4 ARTURO IGLESIAS              ELITE                           5:00.39
  5 LUIS DELGADO                 104                             5:18.79

Boys 3000 Meter Run Intermediate
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 JADON RANKINS                EL PASO WINGS        9:57.76    9:51.41
  2 VINCENT MONTES               STARS                9:59.02    9:51.88
  3 ELI HERNANDEZ                0104                           10:48.59
  4 AARON ESCAJEDA               EL PASO WINGS                  11:11.06
  5 LUIS DELGADO                 104                            11:33.21

Boys 110 Meter Hurdles Intermediate
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 ELIJAH 	BRITTON
            104                               16.14   NWI
  2 ZACK SPRINKLE                EL PASO WINGS          16.30      16.52   NWI
  3 JEREMIAH LOPEZ               HEAT                              19.66   NWI

Boys 400 Meter Hurdles Intermediate
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims
=========================================================================
Preliminaries
  1 ZACK SPRINKLE                EL PASO WINGS        1:00.54    1:00.54q
  2 AUSTIN FLORES                STARS                1:01.00    1:01.00q
  2 ELIJAH 	BRITTON
            104                             1:01.00q

Boys 400 Meter Hurdles Intermediate
================================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 ELIJAH 	BRITTON
            104                  1:01.00    1:01.49
  2 ZACK SPRINKLE                EL PASO WINGS        1:00.54    1:05.32
  3 AUSTIN FLORES                STARS                1:01.00    1:07.71

Boys 2000 Meter Steeplechase Intermediate
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 VINCENT MONTES               STARS                           6:39.62
  2 JADON RANKINS                EL PASO WINGS                   6:59.83
  3 AUSTIN FLORES                STARS                           7:17.00

Boys 4x100 Meter Relay Intermediate
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 TEXAS SHOOTING STARS  'A'                           46.00      45.53
     1) DAVID BOWENS 15                 2) ADRIAN MONTES 14
     3) JORDAN SUMPTER 15               4) TERRELL CREACH 16
  2 TEXAS HEAT TRACK CLUB  'B'                                     45.56

Boys 4x400 Meter Relay Intermediate
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 EL PASO FLAMES  'A'                                          3:41.75
     1) DANIEL TARANGO 14               2) JOE HERNANDEZ 15
  2 TEXAS SHOOTING STARS  'A'                         3:49.65    3:45.92
     1) DAVID BOWENS 15                 2) ADRIAN MONTES 14
     3) VINCENT MONTES 16               4) CLARENCE CALDWELL 14
  3 KFM INTERNATIONAL/YOUTH SPORTS  'A'                          3:48.52
     1) CHRISTOPHER CERVANTES 15        2) GARRETT CLARK 15
     3) ANTHONY GARCIA 15               4) AARON RUSSELL 14

Boys High Jump Intermediate
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 JEREMIAH LOPEZ               HEAT                              1.58m    5-02.25
  2 TERRELL CREACH               STARS                             1.53m    5-00.25

Boys Pole Vault Intermediate
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 EMILIO ARIAS                 HEAT                              4.05m   13-03.50

Boys Long Jump Intermediate
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 GARRETT CLARK                YOUTH SPORTS                      5.89m   NWI  19-04.00
  2 ANTHONY GARCIA               YOUTH SPORTS                      5.67m   NWI  18-07.25
  2 DAVID BOWENS                 STARS                  5.66m      5.67m   NWI  18-07.25
  4 TERRELL CREACH               STARS                             5.59m   NWI  18-04.25
  5 AARON LOZANO                 HEAT                              5.46m   NWI  17-11.00
  6 KRISTIAN RIVERA              EL PASO WINGS          4.91m      5.01m   NWI  16-05.25
  7 OMAR ALHANFOOSH              EL PASO WINGS          4.99m      4.98m   NWI  16-04.25
  8 ANDRE PERKINS                104                               4.05m   NWI  13-03.50
 -- JEREMIAH LOPEZ               HEAT                                 ND   NWI
 -- JONTE BATES                  STARS                                ND   NWI
 -- DARNELL GILLIAM              EL PASO WINGS                        ND   NWI
 -- AARON RUSSELL                YOUTH SPORTS                         ND   NWI
 -- CLARENCE CALDWELL            STARS                                ND   NWI

Boys Triple Jump Intermediate
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 JEREMIAH LOPEZ               HEAT                             11.78m   NWI  38-07.75
  2 AARON LOZANO                 HEAT                             11.71m   NWI  38-05.00
  3 ADRIAN MONTES                STARS                 11.63m     10.91m   NWI  35-09.50
  4 OMAR ALHANFOOSH              EL PASO WINGS         10.23m     10.53m   NWI  34-06.75

Boys Shot Put 12 lb. Intermediate
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 TONY LOYA                    ELITE                            13.03m   42-09.00
  2 CHARLES VELASQUEZ            EL PASO WINGS         10.17m      9.58m   31-05.25
  3 CLARENCE CALDWELL            STARS                  9.27m      9.17m   30-01.00

Boys Discus Throw 1.6kg Intermediate
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 TONY LOYA                    ELITE                            33.45m     109-09
  2 CHARLES VELASQUEZ            EL PASO WINGS         36.22m     33.03m     108-04
  3 CLARENCE CALDWELL            STARS                 31.39m     32.23m     105-09
  4 BRYCE TURNER                 STARS                 22.09m     17.33m      56-10

Boys Javelin Throw 800g Intermediate
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 OMAR ALHANFOOSH              EL PASO WINGS         27.03m     24.15m      79-03
  2 BRYCE TURNER                 STARS                 26.64m     20.43m      67-00
 -- CLARENCE CALDWELL            STARS                                ND

Men 100 Meter Dash Young
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 TEVIN BONNER                 STARS                  11.01      11.20q  NWI  3
  2 MARCUS CALHOUN               STARS                             11.36q  NWI  1
  3 RICHARD ESTRADA              HEAT                              11.37q  NWI  2
  4 MATTHEW BACCHUS              HEAT                              11.45q  NWI  1
  5 DEONTRE BENNETT              COUGARS                           11.54q  NWI  2
  6 EMMANUEL OBI                 COUGARS                           11.55q  NWI  4
  7 STEVEN LARA                  HEAT                              11.67q  NWI  4
  8 ALONZO BALLESTEROS           HEAT                              11.68q  NWI  3
  9 ELDREDGE CALHOUN             YOUTH SPORTS                      11.71   NWI  2
 10 EDWARD ZAMBUTO               EL PASO WINGS          11.47      11.76   NWI  1
 11 JOSEPH CAVILLO               HEAT                              11.78   NWI  2
 12 ARMANDO LOZANO               YOUTH SPORTS                      11.82   NWI  4
 13 GABRIEL VALLE                COUGARS                           11.97   NWI  1
 14 HECTOR GARCIA                104                               12.12   NWI  3
 15 SALMAAN OROZCO               104                               12.16   NWI  1
 16 TIMOTHY JONES                0104                              12.30   NWI  1
 17 ARTURO CALDERON              BENSON SPORTS                     12.41   NWI  2
 18 JOSE MALDONADO               104                               13.48   NWI  3
 -- TAIWO ADJABADE               OLYMPIC                          X10.46   NWI  3
 -- LAMONT JOHNSON               OLYMPIC                          X10.50   NWI  3
 -- ANDERSON MUTEGI              OLYMPIC                          X10.61   NWI  4
 -- OMOLOLU OGUNLANA             OLYMPIC                          X10.83   NWI  1
 -- JANO DUZANT                  OLYMPIC                          X10.85   NWI  4
 -- STEVEN JONES                 OLYMPIC                          X11.04   NWI  3

Men 100 Meter Dash Young
=====================================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 TEVIN BONNER                 STARS                  11.20      11.14   NWI
  2 EMMANUEL OBI                 COUGARS                11.55      11.45   NWI
  3 MATTHEW BACCHUS              HEAT                   11.45      11.48   NWI
  4 MARCUS CALHOUN               STARS                  11.36      11.54   NWI
  5 DEONTRE BENNETT              COUGARS                11.54      11.61   NWI
  6 ALONZO BALLESTEROS           HEAT                   11.68      11.72   NWI

Men 200 Meter Dash Young
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 MARCUS CALHOUN               STARS                             22.92q  2.8  3
  2 DEONTRE BENNETT              COUGARS                           23.02q  NWI  4
  3 TEVIN BONNER                 STARS                  22.73      23.14q  NWI  4
  4 EIRICK ALLEN                 HEAT                              23.54q  2.8  2
  5 ALONZO BALLESTEROS           HEAT                              23.55q  NWI  4
  6 JOSEPH CAVILLO               HEAT                              23.90q  2.8  2
  7 DEANGELO RIDDLE              EL PASO WINGS          24.37      24.33q  2.8  3
  8 ARMANDO LOZANO               YOUTH SPORTS                      24.60q  2.8  2
  9 JOSHUA CALDERON              EL PASO WINGS          24.63      24.99   2.8  2
 10 ARTURO CALDERON              BENSON SPORTS                     24.99   NWI  4
 11 JOSE MALDONADO               104                               28.22   2.8  2
 -- TAIWO ADJABADE               OLYMPIC                             DNF   NWI  1
 -- ADAM VERA                    BENSON SPORTS                       DNF   NWI  1
 -- TIMOTHY JONES                0104                                DNF   NWI  1
 -- ADETOLA AKOMOLAFE            HEAT                                DNF   NWI  1
 -- EMMANUEL OBI                 COUGARS                             DNF   NWI  1
 -- ERIC FLORES                  ELITE                               DNF   NWI  1
 -- ELDREDGE CALHOUN             YOUTH SPORTS                        DNF   NWI  1
 -- LEO SETLES                   OLYMPIC                          X21.50   2.8  3
 -- ANDERSON MUTEGI              OLYMPIC                          X21.58   2.8  2

Men 200 Meter Dash Young
=====================================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 TEVIN BONNER                 STARS                  23.14      23.34   NWI
  2 DEONTRE BENNETT              COUGARS                23.02      23.81   NWI
  3 EIRICK ALLEN                 HEAT                   23.54      23.85   NWI
  4 ALONZO BALLESTEROS           HEAT                   23.55      24.70   NWI
  5 JOSEPH CAVILLO               HEAT                   23.90      24.76   NWI
  6 ARMANDO LOZANO               YOUTH SPORTS           24.60      25.01   NWI
  7 DEANGELO RIDDLE              EL PASO WINGS          24.33      25.27   NWI

Men 400 Meter Dash Young
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 CHRISTOPHER MEADE            STARS                  52.89      52.89q  1
  2 MATT GARCIA                  104                               53.00q  2
  2 ELDREDGE CALHOUN             YOUTH SPORTS                      53.00q  1
  2 ADETOLA AKOMOLAFE            HEAT                              53.00q  1
  2 JEFFERY PERKINS              104                               53.00q  1
  2 VICTOR MENDEZ                COUGARS                           53.00q  2
  2 BARRY CARBAJAL               0104                              53.00q  1
  2 OMAN FERNANDEZ               0104                              53.00q  2
 -- ERIC FLORES                  ELITE                                NT   2
 -- JOE HERNANDEZ                0104                                 NT   1
 -- ANGEL FRANCO                 0104                                 NT   2
 -- VALENTINE VALDEZ             HEAT                                 NT   1
 -- MATTHEW POLLARD              HEAT                                 NT   2

Men 400 Meter Dash Young
================================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 ELDREDGE CALHOUN             YOUTH SPORTS           53.00      50.31
  2 ADETOLA AKOMOLAFE            HEAT                   53.00      51.65
  3 MATT GARCIA                  104                    53.00      52.52
  4 JEFFERY PERKINS              104                    53.00      52.69
  5 VICTOR MENDEZ                COUGARS                53.00      52.72
  6 BARRY CARBAJAL               0104                   53.00      55.47
  7 CHRISTOPHER MEADE            STARS                  52.89    1:01.95

Men 800 Meter Run Young
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 CHRISTIAN LEPURE             YOUTH SPORTS                    2:01.46
  2 JAMIL CHEHADE
              0104                            2:01.87
  3 OMAN FERNANDEZ               0104                            2:02.09
  4 TAYLOR JACKSON               EPTH                            2:03.98
  5 SETH MCMULLIN                YOUTH SPORTS                    2:10.42
  6 BARRY CARBAJAL               0104                            2:11.45
  7 CHRISTOPHER MEADE            STARS                2:14.73    2:15.76
  8 ANTONIO LOYA                 EL PASO WINGS        2:17.95    2:23.44

Men 1500 Meter Run Young
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 CHRISTIAN LEPURE             YOUTH SPORTS                    4:16.78
  2 RICHARD GAY                  HEAT                            4:23.47
  3 TAYLOR JACKSON               EPTH                            4:28.91
  4 ANTHONY MARCIAL              STARS                4:35.93    4:29.74
  5 SETH MCMULLIN                YOUTH SPORTS                    4:40.36
  6 CHRISTOPHER MEADE            STARS                           4:43.79
  7 ANTONIO LOYA                 EL PASO WINGS                   5:01.11

Men 5000 Meter Run Young
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 ANTHONY MARCIAL              STARS                9:50.57    9:50.57
  2 CHRISTOPHER MEADE            STARS               10:09.39   10:09.39

Men 110 Meter Hurdles Young
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  2 MARCUS CALHOUN               STARS                             14.81   NWI
  3 MICHAEL WHEELWRIGHT          EL PASO WINGS          15.26      15.38   NWI
  4 FERNANDO JR ROQUE            EL PASO WINGS          15.03      15.64   NWI
  5 ISAAC SPOON                  104                               16.53   NWI
  6 JOSE MALDONADO               104                               17.94   NWI
  1 STEVEN JONES                 OLYMPIC                          X14.73   NWI

Men 400 Meter Hurdles Young
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims
=========================================================================
Preliminaries
  1 FERNANDO JR ROQUE            EL PASO WINGS          57.83      57.83q
  2 ISAAC SPOON                  104                               58.00q
  2 MARCUS CALHOUN               STARS                             58.00q
  2 ADAM VERA                    BENSON SPORTS                     58.00q
  2 ALEX SMITH                   EL PASO WINGS                     58.00q

Men 400 Meter Hurdles Young
================================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 ISAAC SPOON                  104                    58.00      56.48
  2 MARCUS CALHOUN               STARS                  58.00      56.48
  3 ALEX SMITH                   EL PASO WINGS          58.00      57.44
  4 FERNANDO JR ROQUE            EL PASO WINGS          57.83      57.86

Men 2000 Meter Steeplechase Young
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 JAMIL CHEHADE
              0104                            7:33.78
  2 BENJAMIN GIL                 STARS                           7:40.52

Men 4x100 Meter Relay Young
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 TEXAS HEAT TRACK CLUB  'A'                                     44.36
     1) MATTHEW BACCHUS 18              2) ADETOLA AKOMOLAFE 17
     3)                                 4) STEVEN LARA 17
  2 FLAMES  'A'                                                    44.67
     1) JEFFERY PERKINS 17              2) SALMAAN OROZCO 17
     3) JORDAN HAWKES 17                4) ISAAC SPOON 17
  3 EL PASO WINGS TRACK CLUB  'B'                                  45.36
     1) DEANGELO RIDDLE 16              2) IVAN ULLOA 17
     3) JOSHUA CALDERON 16              4) FERNANDO JR ROQUE 18

Men 4x400 Meter Relay Young
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 EL PASO FLAMES  'A'                                          3:34.64
     1) BARRY CARBAJAL 17               2) JOE HERNANDEZ 15
     3) JAMIL CHEHADE
 18              4) OMAN FERNANDEZ 18
  2 TEXAS HEAT TRACK CLUB  'A'                                   3:39.99
     1) VALENTINE VALDEZ 18             2) MATTHEW POLLARD 17
     3) STEVEN LARA 17                  4) RICHARD GAY 18
  3 EL PASO WINGS TRACK CLUB  'A'                                3:46.74
     1) JOSHUA CALDERON 16              2) DEANGELO RIDDLE 16
     3) ANTONIO LOYA 17                 4) ALEX SMITH 17

Men 4x800 Meter Relay Young
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
=========================================================================
  1 EL PASO FLAMES  'A'                                          8:53.01
     1) BARRY CARBAJAL 17               2) JAMIL CHEHADE
 18
     3) OMAN FERNANDEZ 18               4) ANGEL FRANCO 16
  2 EL PASO WINGS TRACK CLUB  'A'                                9:08.88
     1) MICHAEL WHEELWRIGHT 18          2) EDWARD ZAMBUTO 18
     3) ALEX SMITH 17                   4) ISAAC TRUJILLO 18
 -- EL PASO WINGS TRACK CLUB  'B'                                     NT
     1) FERNANDO JR ROQUE 18            2) IVAN ULLOA 17
     3) DEANGELO RIDDLE 16              4) ANTONIO LOYA 17

Men High Jump Young
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 JEFFERY PERKINS              104                               1.68m    5-06.00
  2 MATTHEW POLLARD              HEAT                              1.53m    5-00.25
 -- EIRICK ALLEN                 HEAT                                 NH
 -- VALENTINE VALDEZ             HEAT                                 NH

Men Pole Vault Young
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 EMILIO ARIAS                 HEAT                              4.05m   13-03.50
  2 JACOB CARPENTER              COUGARS                           3.90m   12-09.50
  2 GABRIEL VALLE                COUGARS                           3.90m   12-09.50

Men Long Jump Young
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 TEVIN BONNER                 STARS                  6.50m      6.87m   NWI  22-06.50
  2 EMMANUEL OBI                 COUGARS                           6.57m   NWI  21-06.75
  3 BRANDON BARRS                HEAT                              6.34m   NWI  20-09.75
  4 EIRICK ALLEN                 HEAT                              5.86m   NWI  19-02.75
  5 MATT GARCIA                  104                               5.75m   NWI  18-10.50
  6 IVAN ULLOA                   EL PASO WINGS          5.53m      5.71m   NWI  18-09.00
  7 TIMOTHY JONES                0104                              5.66m   NWI  18-07.00
  8 MATTHEW POLLARD              HEAT                              5.58m   NWI  18-03.75
  9 ARTURO CALDERON              BENSON SPORTS                     5.11m   NWI  16-09.25
 -- MATT OROZCO                  STARS                                ND   NWI
 -- JOSHUA WIKLUND               HEAT                                 ND   NWI
 -- BENJAMIN GIL                 STARS                                ND   NWI

Men Triple Jump Young
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 MICHAEL WHEELWRIGHT          EL PASO WINGS         13.20m     13.90m   NWI  45-07.25
  2 EMMANUEL OBI                 COUGARS                          13.61m   NWI  44-08.00
  3 JOSHUA WIKLUND               HEAT                             13.58m   NWI  44-06.75
  4 BRANDON BARRS                HEAT                             13.12m   NWI  43-00.50
  5 TIMOTHY JONES                0104                             13.09m   NWI  42-11.50
  6 IVAN ULLOA                   EL PASO WINGS                    12.03m   NWI  39-05.75

Men Shot Put 12 lb. Young
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 JONATHON KOLSTAD             0104                             12.16m   39-10.75
  2 MILES MCELROY                EL PASO WINGS         12.23m     11.71m   38-05.00
  3 JAMES FORRISTER              STARS                 10.08m     10.15m   33-03.75
  4 MATT OROZCO                  STARS                 10.31m     10.04m   32-11.25
 -- VINCENT MOORE                STARS                 10.87m         ND
 -- SAMUEL CAVILLO               HEAT                                 ND
 -- MATTHEW POLLARD              HEAT                                 ND
 -- BENJAMIN GIL                 STARS                                ND

Men Discus Throw 1.6kg Young
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 JONATHON KOLSTAD             0104                             36.38m     119-04
  2 MILES MCELROY                EL PASO WINGS         34.79m     36.24m     118-11
  3 VINCENT MOORE                STARS                 33.45m     32.41m     106-04
  4 MATT OROZCO                  STARS                            31.82m     104-05
  5 JAMES FORRISTER              STARS                 28.72m     27.45m      90-01

Men Javelin Throw 800g Young
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 SAMUEL CAVILLO               HEAT                             47.65m     156-04
  2 JONATHON KOLSTAD             0104                             44.92m     147-04
  3 JOSEPH CAVILLO               HEAT                             38.70m     127-00
  4 MATT OROZCO                  STARS                            30.56m     100-03
 -- MATTHEW POLLARD              HEAT                                 ND
 -- TREVOR BOND                  HEAT                                 ND
 -- BENJAMIN GIL                 STARS                                ND
Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade NCSA Phoenix KT St. Vincent Normatec