Join/Renew Now

Results - USATF Colorado Association Junior Olympic Track & Field Championships

6/19-22/08 - Legacy Stadium, Aurora, CO

Event 100  100 Meter Dash Bantam Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Evans, Maya                  Colorado Jaguars         15.22q  NWI  4
  2 Brown, Marlee                CO Unattached            15.33q  NWI  3
  3 Davis, Rune                  Cheetahs                 15.37q  NWI  4
  4 Lewis, Dawnielle             Colorado Stepper         15.44q  NWI  1
  5 Schroeder, Tate              CO Unattached            15.52q  NWI  2
  6 Sherbert, Ellie              Zoom Track Club          15.67q  NWI  1
  7 Ries, Maya                   Colorado Flyers          15.70q  NWI  3
  8 Jefferson, Jendaya           Colorado Stepper         16.01q  NWI  3  16.005
  9 Smith, Emily                 Parker Panthers         J16.01   NWI  4  16.010
 10 Martellaro, Hannah           Parker Panthers          16.24   NWI  1
 11 Ray, Darionna                Colorado Stepper         16.29   NWI  1
 12 Moore, Madison               Colorado Flyers          16.31   NWI  5
 13 Nix, Naomi                   CS Striders              16.33   NWI  5
 14 Allen, Erica                 Cheetahs                 16.42   NWI  4
 15 Copeland, Aniya              Colorado Jaguars         16.44   NWI  1
 16 Balman, MacKenna             Zoom Track Club          16.47   NWI  2
 17 Guy, Kiara                   Fort Collins TC          16.51   NWI  4
 18 Cochran, Zoey                Fort Collins TC          16.58   NWI  5
 19 Howard, Faizah               Mercury TC CO            16.60   NWI  3
 20 Jones, Ramona                Flight TC                17.13   NWI  3
 21 Brussell, Sophie             CO High Altitude         17.20   NWI  2
 22 Bailey, Elle                 Zoom Track Club          17.31   NWI  4
 23 Richards, Kaylin             CS Striders              17.33   NWI  3
 24 Diefenbach, Ashley           Parker Panthers          17.41   NWI  2
 25 Halverson, Kaitlyn           Speed T&F                17.76   NWI  5
 26 Sanchez, Katie               CO Unattached            17.85   NWI  3
 27 Norwood, Carissa             CS Gold Rush             17.87   NWI  5
 28 Ellis, Jensen                Parker Panthers          18.04   NWI  5
 29 Briggs, Sofia                Fort Collins TC          19.22   NWI  2
 30 Martellaro, Emily            Parker Panthers          19.48   NWI  3
 31 Leland, Camryn               Parker Panthers          19.61   NWI  4
 32 Tweeton, Audrey              Fort Collins TC          19.93   NWI  1
 33 Arkadie, Sydney              CO Unattached            19.98   NWI  2
 34 Nix, Hadassah                CS Striders              20.26   NWI  5
 35 Davis, R'Keria               CS Striders              20.48   NWI  2
 36 Hobdy, Marche                CS Striders              20.60   NWI  1
 37 Flournoy, Alexis             CS Striders              22.36   NWI  2

Event 100  100 Meter Dash Bantam Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Evans, Maya                  Colorado Jaguars         15.13  -0.9
  2 Brown, Marlee                CO Unattached            15.40  -0.9
  3 Schroeder, Tate              CO Unattached            15.44  -0.9
  4 Davis, Rune                  Cheetahs                 15.47  -0.9
  5 Sherbert, Ellie              Zoom Track Club          15.77  -0.9
  6 Lewis, Dawnielle             Colorado Stepper         15.86  -0.9
  7 Ries, Maya                   Colorado Flyers          15.88  -0.9
  8 Jefferson, Jendaya           Colorado Stepper         16.11  -0.9
Preliminaries
  9 Smith, Emily                 Parker Panthers             J
 10 Martellaro, Hannah           Parker Panthers
 11 Ray, Darionna                Colorado Stepper
 12 Moore, Madison               Colorado Flyers
 13 Nix, Naomi                   CS Striders
 14 Allen, Erica                 Cheetahs
 15 Copeland, Aniya              Colorado Jaguars
 16 Balman, MacKenna             Zoom Track Club
 17 Guy, Kiara                   Fort Collins TC
 18 Cochran, Zoey                Fort Collins TC
 19 Howard, Faizah               Mercury TC CO
 20 Jones, Ramona                Flight TC
 21 Brussell, Sophie             CO High Altitude
 22 Bailey, Elle                 Zoom Track Club
 23 Richards, Kaylin             CS Striders
 24 Diefenbach, Ashley           Parker Panthers
 25 Halverson, Kaitlyn           Speed T&F
 26 Sanchez, Katie               CO Unattached
 27 Norwood, Carissa             CS Gold Rush
 28 Ellis, Jensen                Parker Panthers
 29 Briggs, Sofia                Fort Collins TC
 30 Martellaro, Emily            Parker Panthers
 31 Leland, Camryn               Parker Panthers
 32 Tweeton, Audrey              Fort Collins TC
 33 Arkadie, Sydney              CO Unattached
 34 Nix, Hadassah                CS Striders
 35 Davis, R'Keria               CS Striders
 36 Hobdy, Marche                CS Striders
 37 Flournoy, Alexis             CS Striders

Event 101  200 Meter Dash Bantam Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
  1 Evans, Maya                  Colorado Jaguars         31.74q  NWI  3
  2 Crutcher, Rachel             Cheetahs                 32.65q  NWI  1
  3 Schroeder, Tate              CO Unattached            32.78q  NWI  3
  4 Davis, Rune                  Cheetahs                 32.80q  NWI  2
  5 Sherbert, Ellie              Zoom Track Club          32.84q  NWI  1
  6 Anderson-Evans, Kayle        Colorado Jaguars         33.22q  NWI  2
  7 Jefferson, Jendaya           Colorado Stepper         33.61q  NWI  3
  8 Lewis, Dawnielle             Colorado Stepper         33.66q  NWI  2
  9 Brown, Marlee                CO Unattached            34.32   NWI  4
 10 Ray, Darionna                Colorado Stepper         34.39   NWI  1
 11 Allen, Erica                 Cheetahs                 35.02   NWI  3
 12 Cochran, Zoey                Fort Collins TC          35.27   NWI  2
 13 Guy, Kiara                   Fort Collins TC          35.44   NWI  4
 14 Howard, Faizah               Mercury TC CO            35.71   NWI  1
 15 Jones, Ramona                Flight TC                36.23   NWI  3
 16 Brussell, Sophie             CO High Altitude         36.50   NWI  1
 17 Copeland, Aniya              Colorado Jaguars         36.71   NWI  4
 18 Halverson, Kaitlyn           Speed T&F                39.13   NWI  4
 19 Norwood, Carissa             CS Gold Rush             39.80   NWI  2
 20 Briggs, Sofia                Fort Collins TC          40.11   NWI  2
 21 Tartz, Skylar                Zoom Track Club          40.83   NWI  4
 22 Arkadie, Sydney              CO Unattached            47.71   NWI  4
 23 Kemman, Erin                 Zoom Track Club          47.83   NWI  2
 -- Love, LeShawn                CO Unattached               DQ   NWI  1

Event 101  200 Meter Dash Bantam Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Evans, Maya                  Colorado Jaguars         32.33   0.6
  2 Crutcher, Rachel             Cheetahs                 32.75   0.6
  3 Anderson-Evans, Kayle        Colorado Jaguars         33.04   0.6
  4 Schroeder, Tate              CO Unattached            33.14   0.6
  5 Davis, Rune                  Cheetahs                 33.16   0.6
  6 Lewis, Dawnielle             Colorado Stepper         33.21   0.6
  7 Sherbert, Ellie              Zoom Track Club          33.23   0.6
  8 Jefferson, Jendaya           Colorado Stepper         34.94   0.6
Preliminaries
  9 Brown, Marlee                CO Unattached
 10 Ray, Darionna                Colorado Stepper
 11 Allen, Erica                 Cheetahs
 12 Cochran, Zoey                Fort Collins TC
 13 Guy, Kiara                   Fort Collins TC
 14 Howard, Faizah               Mercury TC CO
 15 Jones, Ramona                Flight TC
 16 Brussell, Sophie             CO High Altitude
 17 Copeland, Aniya              Colorado Jaguars
 18 Halverson, Kaitlyn           Speed T&F
 19 Norwood, Carissa             CS Gold Rush
 20 Briggs, Sofia                Fort Collins TC
 21 Tartz, Skylar                Zoom Track Club
 22 Arkadie, Sydney              CO Unattached
 23 Kemman, Erin                 Zoom Track Club
 -- Love, LeShawn                CO Unattached

Event 102  400 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
  1 Crutcher, Rachel             Cheetahs               1:15.08q  2
  2 Ferdinand, Marie             Colorado Jaguars       1:16.32q  1
  3 Hamilton, Liliana            CS Gold Rush           1:17.91q  2
  4 Guy, Kiara                   Fort Collins TC        1:18.17q  2
  5 Anderson-Evans, Kayle        Colorado Jaguars       1:19.47q  1
  6 Brussell, Sophie             CO High Altitude       1:21.48q  1
  7 Matthews, Sydney             Parker Panthers        1:21.94q  3
  8 Muir, Aleesa                 CS Gold Rush           1:23.59q  3
  9 Love, LeShawn                CO Unattached          1:26.96   3
 10 Tartz, Skylar                Zoom Track Club        1:28.13   2
 11 Carney, Kiera Sue            Parker Panthers        1:29.52   3
 12 Halverson, Kaitlyn           Speed T&F              1:30.68   3
 13 Ellis, Jensen                Parker Panthers        1:31.11   3
 14 Bailey, Elle                 Zoom Track Club        1:35.26   2
 15 Kemman, Erin                 Zoom Track Club        1:43.85   1

Event 102  400 Meter Dash Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Ferdinand, Marie             Colorado Jaguars       1:14.80
  2 Crutcher, Rachel             Cheetahs               1:16.28
  3 Anderson-Evans, Kayle        Colorado Jaguars       1:17.27
  4 Hamilton, Liliana            CS Gold Rush           1:17.77
  5 Guy, Kiara                   Fort Collins TC        1:17.86
  6 Muir, Aleesa                 CS Gold Rush           1:21.16
  7 Brussell, Sophie             CO High Altitude       1:21.42
  8 Matthews, Sydney             Parker Panthers        1:22.95
Preliminaries
  9 Love, LeShawn                CO Unattached
 10 Tartz, Skylar                Zoom Track Club
 11 Carney, Kiera Sue            Parker Panthers
 12 Halverson, Kaitlyn           Speed T&F
 13 Ellis, Jensen                Parker Panthers
 14 Bailey, Elle                 Zoom Track Club
 15 Kemman, Erin                 Zoom Track Club

Event 103  800 Meter Run Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Crutcher, Rachel             Cheetahs               2:51.15
  2 Hamilton, Liliana            CS Gold Rush           2:55.00
  3 Ferdinand, Marie             Colorado Jaguars       3:02.79
  4 Haecker, Devyn               Zoom Track Club        3:07.45
  5 Morand, Jaimee               Parker Panthers        3:09.87
  6 Gann, Tessa                  Flight TC              3:52.38

Event 104  1500 Meter Run Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Ramsay, McKenna              CO Unattached          5:58.07
  2 Hamilton, Liliana            CS Gold Rush           6:01.73
  3 Crutcher, Rachel             Cheetahs               6:04.54
  4 Morton, Chloe                Zoom Track Club        6:34.41
  5 Haecker, Devyn               Zoom Track Club        6:46.76

Event 106  4x100 Meter Relay Bantam Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Colorado Jaguars  'A'                               1:02.36
  2 Zoom  Track Club  'A'                               1:05.41
  3 Parker Panthers Track Club  'A'                     1:05.42
 -- Colorado Springs Striders TC  'A'                        DQ   out of zone

Event 108  High Jump Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Cochran, Zoey                Fort Collins TC          1.05m    3-05.25

Event 109  Long Jump Bantam Girls
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1 Brown, Marlee                CO Unattached            3.54m   NWI  11-07.50
  2 Kula, Paige                  Ats Elite                3.28m   NWI  10-09.25
  3 Morand, Jaimee               Parker Panthers          3.25m   NWI  10-08.00
  4 Martellaro, Hannah           Parker Panthers          3.21m   NWI  10-06.50
  5 Love, LeShawn                CO Unattached            3.19m   NWI  10-05.75
  6 Balman, Halie                Zoom Track Club          3.12m   NWI  10-03.00
  7 Jones, Ramona                Flight TC               J3.12m   NWI  10-03.00
  8 Bailey, Elle                 Zoom Track Club          3.04m   NWI   9-11.75
  9 Muir, Aleesa                 CS Gold Rush             3.01m   NWI   9-10.50
 10 Sanchez, Katie               CO Unattached            2.91m   NWI   9-06.75
 11 Gann, Tessa                  Flight TC                2.84m   NWI   9-04.00
 11 Diefenbach, Ashley           Parker Panthers          2.84m   NWI   9-04.00
 13 Tartz, Skylar                Zoom Track Club          2.72m   NWI   8-11.25
 14 Ries, Maya                   Colorado Flyers          2.71m   NWI   8-10.75
 15 Vail, Natalie                Journey TC               2.63m   NWI   8-07.50
 16 Richards, Kaylin             CS Striders              2.57m   NWI   8-05.25
 17 Norwood, Carissa             CS Gold Rush             2.49m   NWI   8-02.00
 18 Smith, Emily                 Parker Panthers          2.44m   NWI   8-00.25
 19 Ellis, Jensen                Parker Panthers          2.28m   NWI   7-05.75
 20 Martellaro, Emily            Parker Panthers          2.25m   NWI   7-04.75
 21 Tweeton, Audrey              Fort Collins TC          1.73m   NWI   5-08.25
 22 Kemman, Erin                 Zoom Track Club          1.66m   NWI   5-05.50
 23 Balman, MacKenna             Zoom Track Club          1.28m   NWI   4-02.50

Event 110  Shot Put 6 lb. Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Vail, Natalie                Journey TC               4.91m   16-01.50
  2 Carney, Kiera Sue            Parker Panthers          4.73m   15-06.25
  3 Balman, Halie                Zoom Track Club          4.28m   14-00.50

Event 111  Javelin Throw 300g Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Vail, Natalie                Journey TC              13.06m      42-10

Event 150  100 Meter Dash Bantam Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Martin, Jalen                Colorado Stepper         14.15q  NWI  4
  2 Owens, Kyree                 Colorado Jaguars         14.18q  NWI  2
  3 Garrette, Kylvito            Colorado Jaguars         14.34q  NWI  1
  4 Halverson, Sean              Speed T&F                14.35q  NWI  3
  5 Holmes, Keith                Colorado Flyers          14.55q  NWI  1
  6 Riley, Ashton                Cheetahs                 14.77q  NWI  2
  7 Garnes, Victor               Colorado Stepper         14.87q  NWI  2
  8 Birkholz, Nick               Zoom Track Club          14.90q  NWI  1
  9 Wright, Donald               Colorado Jaguars         14.93   NWI  2
 10 Hall, Kharon                 Colorado Flyers          15.35   NWI  3
 11 Rivers, Jamiah               Colorado Jaguars         15.38   NWI  4
 12 Briggs, Jack                 Fort Collins TC          15.53   NWI  4
 13 Dean, Mar-quis               Colorado Jaguars         16.22   NWI  3
 14 Ivery, Kelvin                Zoom Track Club          16.24   NWI  3
 15 Holmes, Jeordon              Colorado Stepper         16.25   NWI  4
 16 El-Amin, Hassan              Colorado Jaguars         16.66   NWI  2
 17 Nash, Shadron                Zoom Track Club          16.91   NWI  2
 18 McKinstry, Bryan             Parker Panthers          17.01   NWI  1
 19 Babineau, Connor             Parker Panthers          18.87   NWI  1
 20 Shapiro, Dylan               Mercury TC CO            18.88   NWI  3
 21 Garrette, Kamyla             Colorado Jaguars         19.34   NWI  1
 22 Arkadie, Bryce               CO Unattached            19.62   NWI  2
 23 McDonald, Jordan             CS Gold Rush             19.99   NWI  3
 24 Gonzalez, Fernando           Colorado Jaguars         21.92   NWI  4
 -- Kula, Ashton                 Ats Elite                   DQ   NWI  4

Event 150  100 Meter Dash Bantam Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Owens, Kyree                 Colorado Jaguars         13.94  +0.0
  2 Martin, Jalen                Colorado Stepper         14.18  +0.0
  3 Garrette, Kylvito            Colorado Jaguars         14.33  +0.0
  4 Halverson, Sean              Speed T&F                14.37  +0.0
  5 Riley, Ashton                Cheetahs                 14.59  +0.0
  6 Holmes, Keith                Colorado Flyers          14.65  +0.0
  7 Garnes, Victor               Colorado Stepper         14.91  +0.0
  8 Birkholz, Nick               Zoom Track Club          15.13  +0.0
Preliminaries
  9 Wright, Donald               Colorado Jaguars
 10 Hall, Kharon                 Colorado Flyers
 11 Rivers, Jamiah               Colorado Jaguars
 12 Briggs, Jack                 Fort Collins TC
 13 Dean, Mar-quis               Colorado Jaguars
 14 Ivery, Kelvin                Zoom Track Club
 15 Holmes, Jeordon              Colorado Stepper
 16 El-Amin, Hassan              Colorado Jaguars
 17 Nash, Shadron                Zoom Track Club
 18 McKinstry, Bryan             Parker Panthers
 19 Babineau, Connor             Parker Panthers
 20 Shapiro, Dylan               Mercury TC CO
 21 Garrette, Kamyla             Colorado Jaguars
 22 Arkadie, Bryce               CO Unattached
 23 McDonald, Jordan             CS Gold Rush
 24 Gonzalez, Fernando           Colorado Jaguars
 -- Kula, Ashton                 Ats Elite

Event 151  200 Meter Dash Bantam Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
  1 Martin, Jalen                Colorado Stepper         29.52q  NWI  3
  2 Owens, Kyree                 Colorado Jaguars         29.70q  NWI  2
  3 Holmes, Keith                Colorado Flyers          30.49q  NWI  1
  4 Garrette, Kylvito            Colorado Jaguars         30.55q  NWI  2
  5 Riley, Ashton                Cheetahs                 30.61q  NWI  3
  6 Birkholz, Nick               Zoom Track Club          30.71q  NWI  2
  7 Garnes, Victor               Colorado Stepper         31.67q  NWI  3
  8 Pousma, Luke                 Zoom Track Club          31.98q  NWI  3
  9 Walker, Chance               Colorado Jaguars         32.10   NWI  1
 10 Hardy, James                 Colorado Jaguars         33.41   NWI  2
 11 Holmes, Jeordon              Colorado Stepper         35.23   NWI  1
 12 Dean, Mar-quis               Colorado Jaguars         35.33   NWI  3
 13 El-Amin, Hassan              Colorado Jaguars         35.44   NWI  1
 14 Nash, Shadron                Zoom Track Club          35.45   NWI  3
 15 Briggs, Jack                 Fort Collins TC          36.05   NWI  1
 16 Ivery, Kelvin                Zoom Track Club          37.06   NWI  3
 17 Thomas, Naishon              CO Unattached            37.10   NWI  2
 18 Shapiro, Dylan               Mercury TC CO            39.81   NWI  1
 19 Arkadie, Bryce               CO Unattached            46.46   NWI  2
 20 Gonzalez, Fernando           Colorado Jaguars         46.58   NWI  2
 -- Wright, Donald               Colorado Jaguars            NT   NWI  3
 -- Scala, Dillon                Journey TC                  NT   NWI  2
 -- Halverson, Sean              Speed T&F                   DQ   NWI  1

Event 151  200 Meter Dash Bantam Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Owens, Kyree                 Colorado Jaguars         27.81   2.6
  2 Martin, Jalen                Colorado Stepper         29.02   2.6
  3 Garrette, Kylvito            Colorado Jaguars         29.53   2.6
  4 Holmes, Keith                Colorado Flyers          29.72   2.6
  5 Riley, Ashton                Cheetahs                 30.84   2.6
  6 Garnes, Victor               Colorado Stepper         31.19   2.6
  7 Birkholz, Nick               Zoom Track Club          31.54   2.6
  8 Pousma, Luke                 Zoom Track Club          31.80   2.6
Preliminaries
  9 Walker, Chance               Colorado Jaguars
 10 Hardy, James                 Colorado Jaguars
 11 Holmes, Jeordon              Colorado Stepper
 12 Dean, Mar-quis               Colorado Jaguars
 13 El-Amin, Hassan              Colorado Jaguars
 14 Nash, Shadron                Zoom Track Club
 15 Briggs, Jack                 Fort Collins TC
 16 Ivery, Kelvin                Zoom Track Club
 17 Thomas, Naishon              CO Unattached
 18 Shapiro, Dylan               Mercury TC CO
 19 Arkadie, Bryce               CO Unattached
 20 Gonzalez, Fernando           Colorado Jaguars
 -- Wright, Donald               Colorado Jaguars
 -- Scala, Dillon                Journey TC
 -- Halverson, Sean              Speed T&F

Event 152  400 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
  1 Birkholz, Nick               Zoom Track Club        1:10.83q  1
  2 Pousma, Luke                 Zoom Track Club        1:11.65q  2
  3 Jackson, Alexander           Parker Panthers        1:14.71q  1
  4 Hardy, James                 Colorado Jaguars       1:16.33q  1
  5 Riley, Ashton                Cheetahs               1:16.98q  2
  6 Timmons, Andrew              Parker Panthers        1:17.08q  3
  7 Garnes, Victor               Colorado Stepper       1:18.98q  1
  8 Williams, Blake              Zoom Track Club        1:19.94q  2
  9 Ellis, Jake                  Parker Panthers        1:20.95   3
 10 Thomas, Naishon              CO Unattached          1:21.35   1
 11 Walker, Chance               Colorado Jaguars       1:22.70   2
 12 Holmes, Jeordon              Colorado Stepper       1:22.92   3
 13 Gonzalez, Christian          Colorado Jaguars       1:24.21   1
 14 Briggs, Jack                 Fort Collins TC        1:25.99   3
 15 Hogan, Andre                 Parker Panthers        1:26.22   2
 16 Carney, Caylor               Parker Panthers        1:26.71   2
 17 Shapiro, Dylan               Mercury TC CO          1:28.09   3
 18 McDonald, Jordan             CS Gold Rush           1:33.56   3
 19 Garrette, Kamyla             Colorado Jaguars       1:35.82   3

Event 152  400 Meter Dash Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Pousma, Luke                 Zoom Track Club        1:10.82
  2 Birkholz, Nick               Zoom Track Club        1:11.29
  3 Riley, Ashton                Cheetahs               1:12.41
  4 Jackson, Alexander           Parker Panthers        1:13.89
  5 Garnes, Victor               Colorado Stepper       1:16.24
  6 Williams, Blake              Zoom Track Club        1:18.67
  7 Hardy, James                 Colorado Jaguars       1:19.27
Preliminaries
  6 Timmons, Andrew              Parker Panthers
  9 Ellis, Jake                  Parker Panthers
 10 Thomas, Naishon              CO Unattached
 11 Walker, Chance               Colorado Jaguars
 12 Holmes, Jeordon              Colorado Stepper
 13 Gonzalez, Christian          Colorado Jaguars
 14 Briggs, Jack                 Fort Collins TC
 15 Hogan, Andre                 Parker Panthers
 16 Carney, Caylor               Parker Panthers
 17 Shapiro, Dylan               Mercury TC CO
 18 McDonald, Jordan             CS Gold Rush
 19 Garrette, Kamyla             Colorado Jaguars

Event 153  800 Meter Run Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Williams, Blake              Zoom Track Club        2:52.98
  2 Timmons, Andrew              Parker Panthers        2:57.54
  3 Churchill, Parker            Zoom Track Club        2:59.88
  4 Garcia, Nathan               Mercury TC CO          3:12.60
  5 Gonzalez, Christian          Colorado Jaguars       3:20.64

Event 154  1500 Meter Run Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Churchill, Parker            Zoom Track Club        6:16.48
  2 Garcia, Nathan               Mercury TC CO          6:35.29
  3 Ellis, Jake                  Parker Panthers        6:44.57

Event 156  4x100 Meter Relay Bantam Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Colorado Jaguars  'A'                                 58.36

Event 158  High Jump Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Jackson, Alexander           Parker Panthers          1.41m    4-07.50
  2 Williams, Blake              Zoom Track Club          0.97m    3-02.25

Event 159  Long Jump Bantam Boys
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1 Holmes, Keith                Colorado Flyers          4.23m   NWI  13-10.50
  2 Martin, Jalen                Colorado Stepper         3.98m   NWI  13-00.75
  3 Jackson, Alexander           Parker Panthers          3.66m   NWI  12-00.25
  4 Hogan, Andre                 Parker Panthers          3.10m   NWI  10-02.00
  5 Ellis, Jake                  Parker Panthers          3.03m   NWI   9-11.25
  6 Rivers, Jamiah               Colorado Jaguars        J3.03m   NWI   9-11.25
  7 Ivery, Kelvin                Zoom Track Club          2.97m   NWI   9-09.00
  8 Nash, Shadron                Zoom Track Club          2.96m   NWI   9-08.50
  9 Weil, Aaron                  CO Unattached            2.90m   NWI   9-06.25
 10 Carney, Caylor               Parker Panthers          2.55m   NWI   8-04.50
 11 Timmons, Andrew              Parker Panthers          2.15m   NWI   7-00.75
 12 Kula, Ashton                 Ats Elite                1.99m   NWI   6-06.50

Event 160  Shot Put 6 lb. Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Thomas, Naishon              CO Unattached            6.36m   20-10.50
  2 Hogan, Andre                 Parker Panthers          6.03m   19-09.50
  3 Weil, Aaron                  CO Unattached            5.96m   19-06.75
  4 Scala, Dillon                Journey TC               5.65m   18-06.50
  5 Babineau, Connor             Parker Panthers          4.35m   14-03.25
  6 McKinstry, Bryan             Parker Panthers          3.13m   10-03.25

Event 161  Javelin Throw 300g Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Scala, Dillon                Journey TC              22.22m      72-11

Event 200  100 Meter Dash Midget Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Hall, Dior                   Colorado Flyers          12.48q  NWI  3
  2 Ries, Chyna                  Colorado Flyers          13.00q  NWI  2
  3 Doublin, Khayla              Colorado Flyers          14.00q  NWI  1
  4 Aggers, Dahlia               Cheetahs                 14.41q  NWI  2
  5 Higgins, Katherine           Zoom Track Club          14.47q  NWI  1
  5 Jimenez, Aaliyah             Fort Collins TC          14.47q  NWI  3
  7 Isaac, Raquel                Colorado Jaguars         14.62q  NWI  2
  8 Balman, Jayla                Zoom Track Club          14.69q  NWI  3
  9 Brown, Brianna               CO Unattached            14.80   NWI  3
 10 Watson, Monica               Cheetahs                 14.95   NWI  1
 11 Jordan, Jalen                Speed T&F                14.97   NWI  2
 12 Sharpe, Rachel               RicRojas Running         15.07   NWI  1
 13 Weil, Alexandra              Zoom Track Club          15.24   NWI  2
 14 Sharpe, Lauren               RicRojas Running         15.56   NWI  3
 15 Brandes, Kirsten             Parker Panthers          15.62   NWI  1
 16 Thomas, Nina                 CO Unattached            15.68   NWI  1
 17 Kirk, Dana                   Speed T&F                15.87   NWI  2
 18 Ford, Tione                  Colorado Stepper         16.23   NWI  3
 19 Hamalian, Rachel             Parker Panthers          17.11   NWI  2
 20 Urquhart, Marina             RicRojas Running         18.05   NWI  3
 21 Vargas, Khandi               Parker Panthers          18.68   NWI  1

Event 200  100 Meter Dash Midget Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Hall, Dior                   Colorado Flyers          12.39  +0.0
  2 Ries, Chyna                  Colorado Flyers          13.17  +0.0
  3 Aggers, Dahlia               Cheetahs                 13.56  +0.0
  4 Doublin, Khayla              Colorado Flyers          13.87  +0.0
  5 Higgins, Katherine           Zoom Track Club          14.25  +0.0
  6 Jimenez, Aaliyah             Fort Collins TC          14.27  +0.0
  7 Isaac, Raquel                Colorado Jaguars         14.56  +0.0
  8 Balman, Jayla                Zoom Track Club          14.81  +0.0
Preliminaries
  9 Brown, Brianna               CO Unattached
 10 Watson, Monica               Cheetahs
 11 Jordan, Jalen                Speed T&F
 12 Sharpe, Rachel               RicRojas Running
 13 Weil, Alexandra              Zoom Track Club
 14 Sharpe, Lauren               RicRojas Running
 15 Brandes, Kirsten             Parker Panthers
 16 Thomas, Nina                 CO Unattached
 17 Kirk, Dana                   Speed T&F
 18 Ford, Tione                  Colorado Stepper
 19 Hamalian, Rachel             Parker Panthers
 20 Urquhart, Marina             RicRojas Running
 21 Vargas, Khandi               Parker Panthers

Event 201  200 Meter Dash Midget Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
  1 Hall, Dior                   Colorado Flyers          25.25q  NWI  3
  2 Ries, Chyna                  Colorado Flyers          26.52q  NWI  2
  3 Doublin, Khayla              Colorado Flyers          28.64q  NWI  1
  4 Aggers, Dahlia               Cheetahs                 29.00q  NWI  3
  5 Jimenez, Aaliyah             Fort Collins TC          29.93q  NWI  3
  6 Huff, Makiah                 Colorado Stepper         30.14q  NWI  1
  7 Sharpe, Rachel               RicRojas Running         30.21q  NWI  2
  8 Herron, JaKiera              Colorado Jaguars         30.55q  NWI  2
  9 Watson, Monica               Cheetahs                 30.79   NWI  2
 10 Sanchez, Emma                CO Unattached            30.94   NWI  3
 11 Lester, Carly                Fort Collins TC          31.44   NWI  1
 12 Norwood, Bethany             CS Gold Rush             31.54   NWI  3
 13 Jordan, Jalen                Speed T&F                31.62   NWI  2
 14 Horton, Chasidy              Flight TC                32.05   NWI  3
 15 Pousma, Rebecca              Zoom Track Club          32.07   NWI  2
 16 Thomas, Nina                 CO Unattached            32.32   NWI  2
 17 Bridges-Farrow, Lya          Colorado Jaguars         33.31   NWI  1
 18 Sharpe, Lauren               RicRojas Running         33.51   NWI  1
 19 Ford, Tione                  Colorado Stepper         35.63   NWI  1
 20 Urquhart, Marina             RicRojas Running         38.18   NWI  1

Event 201  200 Meter Dash Midget Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Hall, Dior                   Colorado Flyers          25.16   3.1
  2 Ries, Chyna                  Colorado Flyers          26.97   3.1
  3 Doublin, Khayla              Colorado Flyers          28.66   3.1
  4 Huff, Makiah                 Colorado Stepper         29.95   3.1
  5 Jimenez, Aaliyah             Fort Collins TC          29.99   3.1
  6 Herron, JaKiera              Colorado Jaguars         31.64   3.1
Preliminaries
  4 Aggers, Dahlia               Cheetahs
  7 Sharpe, Rachel               RicRojas Running
  9 Watson, Monica               Cheetahs
 10 Sanchez, Emma                CO Unattached
 11 Lester, Carly                Fort Collins TC
 12 Norwood, Bethany             CS Gold Rush
 13 Jordan, Jalen                Speed T&F
 14 Horton, Chasidy              Flight TC
 15 Pousma, Rebecca              Zoom Track Club
 16 Thomas, Nina                 CO Unattached
 17 Bridges-Farrow, Lya          Colorado Jaguars
 18 Sharpe, Lauren               RicRojas Running
 19 Ford, Tione                  Colorado Stepper
 20 Urquhart, Marina             RicRojas Running

Event 202  400 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
  1 Hafner, Shelby               CO Unattached          1:05.20q  3
  2 Hall, Kathryn                Zoom Track Club        1:08.04q  1
  3 Sharpe, Rachel               RicRojas Running       1:08.90q  1
  4 Huff, Makiah                 Colorado Stepper       1:08.91q  3
  5 Sanchez, Emma                CO Unattached          1:08.96q  2
  6 Aggers, Dahlia               Cheetahs               1:09.16q  1
  7 Seeber, Erin                 Parker Panthers        1:09.85q  3
  8 Hall, Julia                  Zoom Track Club        1:09.92q  2
  9 Herron, JaKiera              Colorado Jaguars       1:09.96   2
 10 Klomp, Sarah                 Mercury TC CO          1:11.43   1
 11 Horton, Chasidy              Flight TC              1:12.20   2
 12 Sharpe, Lauren               RicRojas Running       1:12.88   1
 13 Watson, Monica               Cheetahs               1:14.49   1
 14 Jones, Ellery                Colorado Jaguars       1:15.09   2
 15 Norwood, Bethany             CS Gold Rush           1:16.13   3
 16 Scala, Sage                  Journey TC             1:18.93   2
 17 Bridges-Farrow, Lya          Colorado Jaguars       1:22.81   3
 18 Urquhart, Marina             RicRojas Running       1:24.17   3
 19 Guillory, Tearyn             Blazers                1:26.38   3
 20 Imhoff, Grace                Journey TC             1:29.81   2

Event 202  400 Meter Dash Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Hafner, Shelby               CO Unattached          1:05.08
  2 Hall, Kathryn                Zoom Track Club        1:07.45
  3 Sharpe, Rachel               RicRojas Running       1:08.21
  4 Sanchez, Emma                CO Unattached          1:09.35
  5 Seeber, Erin                 Parker Panthers        1:09.51
  6 Hall, Julia                  Zoom Track Club        1:11.35
  7 Huff, Makiah                 Colorado Stepper       1:13.48
Preliminaries
  6 Aggers, Dahlia               Cheetahs
  9 Herron, JaKiera              Colorado Jaguars
 10 Klomp, Sarah                 Mercury TC CO
 11 Horton, Chasidy              Flight TC
 12 Sharpe, Lauren               RicRojas Running
 13 Watson, Monica               Cheetahs
 14 Jones, Ellery                Colorado Jaguars
 15 Norwood, Bethany             CS Gold Rush
 16 Scala, Sage                  Journey TC
 17 Bridges-Farrow, Lya          Colorado Jaguars
 18 Urquhart, Marina             RicRojas Running
 19 Guillory, Tearyn             Blazers
 20 Imhoff, Grace                Journey TC

Event 203  800 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Gerard, Taylor               Zoom Track Club        2:40.71
  2 Klomp, Sarah                 Mercury TC CO          2:59.69
  3 Comstock, Madison            Zoom Track Club        3:06.46
  4 Bailey, Ariel                Zoom Track Club        3:11.78
  5 Guillory, Tearyn             Blazers                3:15.46

Event 204  1500 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Gerard, Taylor               Zoom Track Club        5:30.88
  2 Colter, Jordyn               Zoom Track Club        5:43.25
  3 Porth, Ayuna                 Zoom Track Club        5:53.60
  4 Marquez, Conley              Colorado Sun           5:59.58
  5 Seeber, Erin                 Parker Panthers        6:06.26
  6 Leatherman, Kate             Fort Collins TC        6:12.83
  7 Richardson, Sydney           Journey TC             6:34.83
  8 Preigh, Meggy                RicRojas Running       6:49.13

Event 205  3000 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Gerard, Taylor               Zoom Track Club       12:10.04
  2 Colter, Jordyn               Zoom Track Club       12:18.77
  3 Porth, Ayuna                 Zoom Track Club       12:36.13
  4 Richardson, Sydney           Journey TC            14:02.18

Event 207  80 Meter Hurdles Midget Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Hall, Dior                   Colorado Flyers          12.07  -0.8  2
  2 Doublin, Khayla              Colorado Flyers          13.64  -0.8  2
  3 Lester, Carly                Fort Collins TC          15.62  -0.4  1
  4 Brown, Brianna               CO Unattached            16.44  -0.8  2
  5 Williams, Jamie              Zoom Track Club          16.59  -0.4  1
  6 Isaac, Charisma              Speed T&F                17.39  -0.8  2
  7 Pousma, Rebecca              Zoom Track Club          17.88  -0.4  1
  8 Kirk, Dana                   Speed T&F                18.34  -0.8  2

Event 208  4x100 Meter Relay Midget Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Colorado Jaguars  'A'                                 59.72

Event 209  4x400 Meter Relay Midget Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Zoom  Track Club  'A'                               4:51.68
  2 Zoom  Track Club  'B'                               5:02.61

Event 211  High Jump Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Williams, Jamie              Zoom Track Club          1.25m    4-01.25
  2 Hall, Kathryn                Zoom Track Club         J1.25m    4-01.25
  3 Isaac, Charisma              Speed T&F               J1.25m    4-01.25
  4 Higgins, Katherine           Zoom Track Club         J1.25m    4-01.25
  5 Holloway, Victoria           Journey TC               1.20m    3-11.25
  5 Balman, Jayla                Zoom Track Club          1.20m    3-11.25
  7 Hall, Julia                  Zoom Track Club          1.15m    3-09.25
  8 Bailey, Ariel                Zoom Track Club          1.05m    3-05.25
  9 Scala, Sage                  Journey TC               1.00m    3-03.25

Event 212  Long Jump Midget Girls
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1 Ries, Chyna                  Colorado Flyers          4.99m   NWI  16-04.50
  2 Higgins, Katherine           Zoom Track Club          4.10m   NWI  13-05.50
  3 Seeber, Erin                 Parker Panthers          4.00m   NWI  13-01.50
  4 Bentz, Kylee                 Fort Collins TC          3.97m   NWI  13-00.25
  5 Weil, Alexandra              Zoom Track Club          3.86m   NWI  12-08.00
  6 Bailey, Ariel                Zoom Track Club          3.57m   NWI  11-08.50
  7 Vargas, Khandi               Parker Panthers          3.55m   NWI  11-07.75
  8 Horton, Chasidy              Flight TC                3.49m   NWI  11-05.50
  9 Isaac, Charisma              Speed T&F                3.45m   NWI  11-04.00
 10 Holloway, Victoria           Journey TC               3.38m   NWI  11-01.25
 11 Comstock, Madison            Zoom Track Club          3.27m   NWI  10-08.75
 11 Kirk, Dana                   Speed T&F                3.27m   NWI  10-08.75
 13 Norwood, Bethany             CS Gold Rush             3.21m   NWI  10-06.50
 14 Brandes, Kirsten             Parker Panthers          3.04m   NWI   9-11.75
 15 Isaac, Raquel                Colorado Jaguars         3.03m   NWI   9-11.25
 16 Hamalian, Rachel             Parker Panthers          2.78m   NWI   9-01.50

Event 213  Shot Put 6 lb. Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Bentz, Kylee                 Fort Collins TC          8.62m   28-03.50
  2 Thomas, Nina                 CO Unattached            8.52m   27-11.50
  3 Finley, Rebecca              Fort Collins TC          8.27m   27-01.75
  4 Finley, Matia                Fort Collins TC          7.33m   24-00.75
  5 Orosz, Sarah                 CO Unattached            6.17m   20-03.00
  6 Imhoff, Grace                Journey TC               5.77m   18-11.25

Event 214  Discus Throw 1kg Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Finley, Matia                Fort Collins TC         19.99m      65-07
  2 Finley, Rebecca              Fort Collins TC         19.25m      63-02
  3 Orosz, Sarah                 CO Unattached           14.48m      47-06

Event 215  Javelin Throw 300g Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Holloway, Victoria           Journey TC              24.20m      79-05
  2 Imhoff, Grace                Journey TC              16.42m      53-10

Event 216  Outdoor Pentathlon Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Bentz, Kylee                 Fort Collins TC           1689
  2 Lester, Carly                Fort Collins TC           1685
  3 Isaac, Charisma              Speed T&F                 1550

Event 216  Outdoor Pentathlon: #1 80 Meter Hurdles Midget Girls Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Lester, Carly                Fort Collins TC          15.86   NWI    600
  2 Isaac, Charisma              Speed T&F                16.63   NWI    510
  3 Bentz, Kylee                 Fort Collins TC          17.10   NWI    459

Event 216  Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put Midget Girls Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Bentz, Kylee                 Fort Collins TC          8.40m   27-06.75    425
  2 Isaac, Charisma              Speed T&F                6.83m   22-05.00    324
  3 Lester, Carly                Fort Collins TC          4.91m   16-01.50    203

Event 216  Outdoor Pentathlon: #3 High Jump Midget Girls Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Lester, Carly                Fort Collins TC          1.25m    4-01.25    359
  1 Isaac, Charisma              Speed T&F                1.25m    4-01.25    359
  3 Bentz, Kylee                 Fort Collins TC          1.05m    3-05.25    180

Event 216  Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump Midget Girls Outdoor Pentathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Bentz, Kylee                 Fort Collins TC          3.94m   NWI  12-11.25    294
  2 Lester, Carly                Fort Collins TC          3.73m   NWI  12-03.00    248
  3 Isaac, Charisma              Speed T&F                3.30m   NWI  10-10.00    161

Event 216  Outdoor Pentathlon: #5 800 Meter Run Midget Girls Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bentz, Kylee                 Fort Collins TC        3:03.81     331
  2 Lester, Carly                Fort Collins TC        3:10.38     275
  3 Isaac, Charisma              Speed T&F              3:20.79     196

Event 250  100 Meter Dash Midget Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Waynewood, Dominican         D.A.T.A.C.               13.15q  NWI  1
  2 Williams, Jalen              CO Unattached            13.37q  NWI  3
  3 Lanier, Javan                Colorado Stepper         13.60q  NWI  2
  4 Shapiro, Bryan               Mercury TC CO            13.69q  NWI  1
  5 Isaac, Reuel                 Colorado Jaguars         13.86q  NWI  3
  6 O'Donnell, Brandon           Zoom Track Club          14.04q  NWI  3
  7 White, Jordan                Colorado Stepper         14.32q  NWI  3
  7 Garrette, Kameron            Colorado Jaguars         14.32q  NWI  2
  9 Staires, Jonah               Speed T&F                14.46   NWI  2
 10 Davis, Isaiah                Colorado Jaguars         14.52   NWI  1
 11 Neve, Dylan                  Zoom Track Club          15.29   NWI  3
 12 McPherson, Traeven           Colorado Stepper         15.34   NWI  1
 13 Polk, Kyrell                 Colorado Stepper         15.36   NWI  2
 14 Summervill, Nicholas         Zoom Track Club          15.40   NWI  1
 15 Goldwasser, Dane             Parker Panthers          15.43   NWI  3
 16 Barwick, Zachary             Zoom Track Club          15.45   NWI  1
 17 Lyle, Keane                  Zoom Track Club          15.49   NWI  2
 18 Polk, Tyrone                 Colorado Stepper         15.56   NWI  1
 19 Tibbit, Will                 Speed T&F                15.73   NWI  2
 20 Downs, Zachary               CS Striders              19.35   NWI  3

Event 250  100 Meter Dash Midget Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Waynewood, Dominican         D.A.T.A.C.               12.80   0.9
  2 Williams, Jalen              CO Unattached            12.88   0.9
  3 Shapiro, Bryan               Mercury TC CO            13.29   0.9
  4 Lanier, Javan                Colorado Stepper         13.45   0.9
  5 Isaac, Reuel                 Colorado Jaguars         13.62   0.9
  6 O'Donnell, Brandon           Zoom Track Club          14.05   0.9
  7 Garrette, Kameron            Colorado Jaguars         14.20   0.9
  8 White, Jordan                Colorado Stepper         14.26   0.9
Preliminaries
  9 Staires, Jonah               Speed T&F
 10 Davis, Isaiah                Colorado Jaguars
 11 Neve, Dylan                  Zoom Track Club
 12 McPherson, Traeven           Colorado Stepper
 13 Polk, Kyrell                 Colorado Stepper
 14 Summervill, Nicholas         Zoom Track Club
 15 Goldwasser, Dane             Parker Panthers
 16 Barwick, Zachary             Zoom Track Club
 17 Lyle, Keane                  Zoom Track Club
 18 Polk, Tyrone                 Colorado Stepper
 19 Tibbit, Will                 Speed T&F
 20 Downs, Zachary               CS Striders

Event 251  200 Meter Dash Midget Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
  1 Waynewood, Dominican         D.A.T.A.C.               26.52q  NWI  2
  2 Williams, Jalen              CO Unattached            26.89q  NWI  1
  3 Lanier, Javan                Colorado Stepper         26.94q  NWI  1
  4 Love, Jazon                  CO Unattached            27.39q  NWI  2
  5 Singleton, Brandon           Colorado Stepper         28.44q  NWI  2
  6 Garrette, Kameron            Colorado Jaguars         29.07q  NWI  1
  7 Rubley, Brock                Zoom Track Club          29.23q  NWI  1
  8 White, Jordan                Colorado Stepper         30.46q  NWI  2
  9 Davis, Isaiah                Colorado Jaguars         30.77   NWI  1
 10 Tibbit, Will                 Speed T&F                31.09   NWI  3
 11 Polk, Kyrell                 Colorado Stepper         31.22   NWI  2
 12 McPherson, Traeven           Colorado Stepper         31.41   NWI  3
 13 Barwick, Zachary             Zoom Track Club          31.69   NWI  3
 14 Polk, Tyrone                 Colorado Stepper         32.71   NWI  1
 15 Juister, Austin              CO Unattached            34.19   NWI  3

Event 251  200 Meter Dash Midget Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Waynewood, Dominican         D.A.T.A.C.               26.17   0.1
  2 Williams, Jalen              CO Unattached            26.72   0.1
  3 Love, Jazon                  CO Unattached            26.85   0.1
  4 Lanier, Javan                Colorado Stepper         27.27   0.1
  5 Singleton, Brandon           Colorado Stepper         29.09   0.1
  6 Rubley, Brock                Zoom Track Club          29.27   0.1
  7 Garrette, Kameron            Colorado Jaguars         29.49   0.1
  8 White, Jordan                Colorado Stepper         29.83   0.1
Preliminaries
  9 Davis, Isaiah                Colorado Jaguars
 10 Tibbit, Will                 Speed T&F
 11 Polk, Kyrell                 Colorado Stepper
 12 McPherson, Traeven           Colorado Stepper
 13 Barwick, Zachary             Zoom Track Club
 14 Polk, Tyrone                 Colorado Stepper
 15 Juister, Austin              CO Unattached

Event 252  400 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
  1 Love, Jazon                  CO Unattached          1:01.81q  2
  2 Waynewood, Dominican         D.A.T.A.C.             1:02.16q  1
  3 Shapiro, Bryan               Mercury TC CO          1:02.23q  2
  4 Jeffress, Zane               RicRojas Running       1:03.13q  1
  5 Carter, Tyus                 Colorado Jaguars       1:06.06q  2
  6 Singleton, Brandon           Colorado Stepper       1:06.11q  1
  7 O'Donnell, Brandon           Zoom Track Club        1:09.20q  2
  8 Tartz, Dylan                 Zoom Track Club        1:09.27q  2
  9 Nichols, Jackson             Zoom Track Club        1:12.70   2
 10 McDonald, Jarrett            CS Gold Rush           1:13.08   2
 11 Juister, Austin              CO Unattached          1:15.95   1
 12 Copeland-Doyle, Sequoyah     Cheetahs               1:16.95   1
 13 Neve, Dylan                  Zoom Track Club        1:17.17   1
 14 McInnis, Benjamin            Mercury TC CO          1:21.34   1

Event 252  400 Meter Dash Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Waynewood, Dominican         D.A.T.A.C.               59.92
  2 Love, Jazon                  CO Unattached            59.94
  3 Shapiro, Bryan               Mercury TC CO          1:01.45
  4 Jeffress, Zane               RicRojas Running       1:01.87
  5 Singleton, Brandon           Colorado Stepper       1:04.13
  6 Carter, Tyus                 Colorado Jaguars       1:05.86
  7 O'Donnell, Brandon           Zoom Track Club        1:06.68
  8 Tartz, Dylan                 Zoom Track Club        1:08.10
Preliminaries
  9 Nichols, Jackson             Zoom Track Club
 10 McDonald, Jarrett            CS Gold Rush
 11 Juister, Austin              CO Unattached
 12 Copeland-Doyle, Sequoyah     Cheetahs
 13 Neve, Dylan                  Zoom Track Club
 14 McInnis, Benjamin            Mercury TC CO

Event 253  800 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Jeffress, Zane               RicRojas Running       2:30.44
  2 Petrie, Zachary              Colorado Flyers        2:33.89
  3 Mayhew, William              Speed T&F              2:35.68
  4 Greenbaum, Michael           CO Unattached          2:42.99
  5 McDonald, Jarrett            CS Gold Rush           2:47.16
  6 Cabral, Martin               Cheetahs               2:48.98
  7 Ferdinand, Malachi           Colorado Jaguars       2:50.01
  8 McInnis, Benjamin            Mercury TC CO          2:50.15
  9 Mack, Julius                 Colorado Stepper       2:50.25
 10 Copeland-Doyle, Sequoyah     Cheetahs               2:50.35
 11 Briggs, Henry                Fort Collins TC        2:50.96
 12 Gonzalez, Jesus              Colorado Jaguars       2:53.84
 13 Yonkaitis, Chris             Fort Collins TC        3:08.29

Event 254  1500 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Sanchez, Rich                RicRojas Running       5:17.38
  2 Mayhew, William              Speed T&F              5:17.59
  3 Rex, Kyle                    Speed T&F              5:26.67
  4 Greenbaum, Michael           CO Unattached          5:42.14
  5 Matzke, Tyler                Zoom Track Club        5:47.22
  6 Gonzalez, Jesus              Colorado Jaguars       5:49.89
  7 Cabral, Martin               Cheetahs               5:51.83
  8 Copeland-Doyle, Sequoyah     Cheetahs               5:51.95
  9 Mack, Julius                 Colorado Stepper       5:55.57
 10 Tauber, Gabriel              Journey TC             5:59.04
 11 Briggs, Henry                Fort Collins TC        6:05.61
 12 Martinez, Dante              Platte River TC        6:07.97
 -- Ferdinand, Malachi           Colorado Jaguars           DNF

Event 255  3000 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Mayhew, William              Speed T&F             11:23.27
  2 Sanchez, Rich                RicRojas Running      11:42.79
  3 Matzke, Tyler                Zoom Track Club       12:11.01
  4 Tauber, Gabriel              Journey TC            12:21.68

Event 257  80 Meter Hurdles Midget Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Tweeton, Sam                 Fort Collins TC          14.56   NWI
  2 Tartz, Dylan                 Zoom Track Club          15.98   NWI
  3 Rex, Kyle                    Speed T&F                16.38   NWI
  4 Staires, Jonah               Speed T&F                17.41   NWI
  5 Yonkaitis, Chris             Fort Collins TC          17.51   NWI

Event 258  4x100 Meter Relay Midget Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Colorado Jaguars  'A'                                 55.49
  2 Colorado Steppers  'A'                                57.74

Event 259  4x400 Meter Relay Midget Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Zoom  Track Club  'A'                               4:51.13

Event 261  High Jump Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Lyle, Keane                  Zoom Track Club          1.30m    4-03.25
  2 Rex, Kyle                    Speed T&F                1.25m    4-01.25
  3 Nichols, Jackson             Zoom Track Club         J1.25m    4-01.25
  4 Summervill, Nicholas         Zoom Track Club          1.15m    3-09.25
  5 Fleecs, Harrison             Journey TC               1.00m    3-03.25
  5 Barwick, Zachary             Zoom Track Club          1.00m    3-03.25

Event 262  Long Jump Midget Boys
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1 Williams, Jalen              CO Unattached            4.88m   NWI  16-00.25
  2 Love, Jazon                  CO Unattached            4.48m   NWI  14-08.50
  3 Carter, Tyus                 Colorado Jaguars         4.40m   NWI  14-05.25
  4 Isaac, Reuel                 Colorado Jaguars         4.31m   NWI  14-01.75
  5 Tweeton, Sam                 Fort Collins TC          4.19m   NWI  13-09.00
  6 Lanier, Javan                Colorado Stepper         4.07m   NWI  13-04.25
  7 Yonkaitis, Chris             Fort Collins TC          3.87m   NWI  12-08.50
  8 Goldwasser, Dane             Parker Panthers          3.48m   NWI  11-05.00
  9 Summervill, Nicholas         Zoom Track Club          3.11m   NWI  10-02.50
 10 Downs, Zachary               CS Striders              2.82m   NWI   9-03.00

Event 263  Shot Put 6 lb. Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Schneeberger, Cole           Fort Collins TC          9.46m   31-00.50
  2 Bertles, Conor               CO Unattached            8.05m   26-05.00

Event 264  Discus Throw 1kg Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Schneeberger, Cole           Fort Collins TC         20.55m      67-05
  2 Bertles, Conor               CO Unattached           17.45m      57-03

Event 265  Javelin Throw 300g Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Martinez, Dante              Platte River TC         19.80m      64-11
  2 Downs, Zachary               CS Striders             17.75m      58-03

Event 266  Outdoor Pentathlon Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Rex, Kyle                    Speed T&F                 1363
  2 Yonkaitis, Chris             Fort Collins TC           1235
  3 Martinez, Dante              Platte River TC           1062

Event 266  Outdoor Pentathlon: #1 80 Meter Hurdles Midget Boys Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Rex, Kyle                    Speed T&F                16.77   NWI    437
  2 Yonkaitis, Chris             Fort Collins TC          17.24   NWI    391
  3 Martinez, Dante              Platte River TC          18.28   NWI    300

Event 266  Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put Midget Boys Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Rex, Kyle                    Speed T&F                6.51m   21-04.25    279
  2 Yonkaitis, Chris             Fort Collins TC          6.39m   20-11.75    272
  3 Martinez, Dante              Platte River TC          5.75m   18-10.50    234

Event 266  Outdoor Pentathlon: #3 High Jump Midget Boys Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Rex, Kyle                    Speed T&F                1.24m    4-00.75    212
  1 Yonkaitis, Chris             Fort Collins TC          1.24m    4-00.75    212
  3 Martinez, Dante              Platte River TC          1.14m    3-08.75    153

Event 266  Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump Midget Boys Outdoor Pentathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Yonkaitis, Chris             Fort Collins TC          3.69m   NWI  12-01.25    158
  2 Rex, Kyle                    Speed T&F                3.55m   NWI  11-07.75    137
  3 Martinez, Dante              Platte River TC          3.39m   NWI  11-01.50    115

Event 266  Outdoor Pentathlon: #5 1500 Meter Run Midget Boys Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rex, Kyle                    Speed T&F              5:51.81     298
  2 Martinez, Dante              Platte River TC        6:01.12     260
  3 Yonkaitis, Chris             Fort Collins TC        6:16.03     202

Event 300  100 Meter Dash Youth Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Hamilton, GinAsia            Flight TC                12.60q  NWI  4
  2 Hurt, Andrea                 Flight TC                13.01q  NWI  2
  3 Comstock, Mackenzie          Zoom Track Club          13.36q  NWI  1
  4 Ries, Raja                   Colorado Flyers          13.50q  NWI  4
  5 Weber, Katie                 Fort Collins TC          13.61q  NWI  3
  6 Sant, Mary Beth              Colorado Flyers          13.66q  NWI  2
  7 Burton, Roya                 CS Striders              13.79q  NWI  1
  8 Carter, Tiana                Colorado Jaguars         13.93q  NWI  4
  9 Tolbert, Lydia               Cheetahs                 13.99   NWI  1
 10 Rizo, Bre'Ann                Cheetahs                 14.05   NWI  1
 11 Lark, Amanda                 Zoom Track Club          14.10   NWI  2
 12 Stubblefield, Arielle        Cheetahs                 14.12   NWI  4
 13 May, Bria                    Cheetahs                 14.29   NWI  4
 14 Moran, Dakota                Journey TC               14.37   NWI  3
 15 Cardozo, Rachel              CS Striders              14.50   NWI  2
 16 McDonnell, Kate              Fort Collins TC          14.53   NWI  2
 17 Arends, Emily                Journey TC               14.61   NWI  1
 18 Dafoe, Joy                   Zoom Track Club          14.76   NWI  3
 19 Donnelly, Ellen              Fort Collins TC          14.97   NWI  3
 20 Brown, Caroline              Parker Panthers          15.15   NWI  4
 21 Parker, Kyera                CS Striders              15.36   NWI  3
 22 Nowak, Kaily                 Fort Collins TC          15.59   NWI  4

Event 300  100 Meter Dash Youth Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Hamilton, GinAsia            Flight TC                12.57   3.7
  2 Hurt, Andrea                 Flight TC                12.79   3.7
  3 Weber, Katie                 Fort Collins TC          13.16   3.7
  4 Comstock, Mackenzie          Zoom Track Club          13.17   3.7
  5 Ries, Raja                   Colorado Flyers          13.46   3.7
  6 Sant, Mary Beth              Colorado Flyers          13.50   3.7
  7 Burton, Roya                 CS Striders              13.98   3.7
  8 Carter, Tiana                Colorado Jaguars         14.15   3.7
Preliminaries
  9 Tolbert, Lydia               Cheetahs
 10 Rizo, Bre'Ann                Cheetahs
 11 Lark, Amanda                 Zoom Track Club
 12 Stubblefield, Arielle        Cheetahs
 13 May, Bria                    Cheetahs
 14 Moran, Dakota                Journey TC
 15 Cardozo, Rachel              CS Striders
 16 McDonnell, Kate              Fort Collins TC
 17 Arends, Emily                Journey TC
 18 Dafoe, Joy                   Zoom Track Club
 19 Donnelly, Ellen              Fort Collins TC
 20 Brown, Caroline              Parker Panthers
 21 Parker, Kyera                CS Striders
 22 Nowak, Kaily                 Fort Collins TC

Event 301  200 Meter Dash Youth Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
  1 Horton, Chelsie              Flight TC                25.87q  NWI  3
  2 Hamilton, GinAsia            Flight TC                25.95q  NWI  4
  3 Scott, Christine             CO Unattached            25.97q  NWI  2
  4 Lark, Amanda                 Zoom Track Club          26.81q  NWI  1
  5 Hurt, Andrea                 Flight TC                27.47q  NWI  2
  6 Weber, Katie                 Fort Collins TC          27.78q  NWI  2
  7 Burton, Roya                 CS Striders              27.80q  NWI  4
  8 Comstock, Mackenzie          Zoom Track Club          27.82q  NWI  4
  9 Ries, Raja                   Colorado Flyers          28.24   NWI  1
 10 Sant, Mary Beth              Colorado Flyers          28.73   NWI  3
 10 Specht, Kalyn                Fort Collins TC          28.73   NWI  2
 12 Moran, Dakota                Journey TC               28.98   NWI  3
 13 Rizo, Bre'Ann                Cheetahs                 28.99   NWI  2
 14 McCoy, Dejonaie              Blazers                  29.16   NWI  4
 15 Watson, Taryn                Cheetahs                 29.17   NWI  1
 16 Tolbert, Lydia               Cheetahs                 29.35   NWI  2
 17 May, Bria                    Cheetahs                 29.36   NWI  4
 18 McDonnell, Kate              Fort Collins TC          29.76   NWI  3
 19 Nelson, Sha-Ray              Colorado Stepper         29.78   NWI  2
 20 Carter, Tiana                Colorado Jaguars         29.89   NWI  3
 21 Arends, Emily                Journey TC               30.17   NWI  2
 22 Stubblefield, Arielle        Cheetahs                 30.51   NWI  3
 23 Dafoe, Joy                   Zoom Track Club          30.72   NWI  3
 24 Newman, Leslie               CS Gold Rush             30.95   NWI  4
 25 Donnelly, Ellen              Fort Collins TC          32.17   NWI  1
 26 Brown, Caroline              Parker Panthers          32.66   NWI  3
 27 Davis, Voyd                  Cheetahs                 32.75   NWI  4
 28 Nowak, Kaily                 Fort Collins TC          33.06   NWI  4

Event 301  200 Meter Dash Youth Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Hamilton, GinAsia            Flight TC                25.47   1.2
  2 Horton, Chelsie              Flight TC                25.83   1.2
  3 Scott, Christine             CO Unattached            25.98   1.2
  4 Hurt, Andrea                 Flight TC                27.21   1.2
  5 Weber, Katie                 Fort Collins TC          27.50   1.2
  6 Comstock, Mackenzie          Zoom Track Club          27.84   1.2
  7 Lark, Amanda                 Zoom Track Club          28.30   1.2
  8 Burton, Roya                 CS Striders              29.37   1.2
Preliminaries
  9 Ries, Raja                   Colorado Flyers
 10 Sant, Mary Beth              Colorado Flyers
 10 Specht, Kalyn                Fort Collins TC
 12 Moran, Dakota                Journey TC
 13 Rizo, Bre'Ann                Cheetahs
 14 McCoy, Dejonaie              Blazers
 15 Watson, Taryn                Cheetahs
 16 Tolbert, Lydia               Cheetahs
 17 May, Bria                    Cheetahs
 18 McDonnell, Kate              Fort Collins TC
 19 Nelson, Sha-Ray              Colorado Stepper
 20 Carter, Tiana                Colorado Jaguars
 21 Arends, Emily                Journey TC
 22 Stubblefield, Arielle        Cheetahs
 23 Dafoe, Joy                   Zoom Track Club
 24 Newman, Leslie               CS Gold Rush
 25 Donnelly, Ellen              Fort Collins TC
 26 Brown, Caroline              Parker Panthers
 27 Davis, Voyd                  Cheetahs
 28 Nowak, Kaily                 Fort Collins TC

Event 302  400 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
  1 Hamilton, GinAsia            Flight TC                59.06q  3
  2 Horton, Chelsie              Flight TC              1:01.79q  2
  3 Phipps, Taryn                Zoom Track Club        1:04.81q  2
  4 McCoy, Dejonaie              Blazers                1:05.97q  1
  5 May, Aisha                   Cheetahs               1:05.99q  1
  6 Specht, Kalyn                Fort Collins TC        1:07.09q  3
  7 Isaac, Mariah                CO Unattached          1:07.77q  2
  8 Watson, Taryn                Cheetahs               1:10.02q  2
  9 Zambo, Zoe                   Zoom Track Club        1:10.97   1
 10 Best, Courtney               Zoom Track Club        1:11.12   3
 11 Nelson, Sha-Ray              Colorado Stepper       1:12.02   3
 12 Newman, Leslie               CS Gold Rush           1:12.31   1

Event 302  400 Meter Dash Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Horton, Chelsie              Flight TC                59.53
  2 Hamilton, GinAsia            Flight TC                59.58
  3 Phipps, Taryn                Zoom Track Club        1:02.69
  4 McCoy, Dejonaie              Blazers                1:04.80
  5 May, Aisha                   Cheetahs               1:04.93
  6 Watson, Taryn                Cheetahs               1:08.23
  7 Specht, Kalyn                Fort Collins TC        1:08.32
Preliminaries
  7 Isaac, Mariah                CO Unattached
  9 Zambo, Zoe                   Zoom Track Club
 10 Best, Courtney               Zoom Track Club
 11 Nelson, Sha-Ray              Colorado Stepper
 12 Newman, Leslie               CS Gold Rush

Event 303  800 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Everson, Hannah              CS Gold Rush           2:24.29
  2 Lopez, Rachael               Platte River TC        2:28.07
  3 Hare, Jordan                 Speed T&F              2:31.35
  4 Kohrs, Alexandria            Journey TC             2:32.55
  5 McCoy, Dejonaie              Blazers                2:39.37
  6 Slavoski, Elena              CS Gold Rush           2:42.07
  7 May, Aisha                   Cheetahs               2:43.95
  8 Moseley, Ema                 Peak Distance          3:09.13

Event 304  1500 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Everson, Hannah              CS Gold Rush           5:09.99
  2 Lopez, Rachael               Platte River TC        5:23.26
  3 Kohrs, Alexandria            Journey TC             5:24.51
  4 Hare, Jordan                 Speed T&F              5:28.18
  5 Marquez, Kendall             Colorado Sun           5:43.51
  6 Slavoski, Elena              CS Gold Rush           5:47.18
  7 Trillo, Diana                CS Gold Rush           5:52.61
  8 Fleecs, Sidney               Journey TC             5:55.19
  9 Hardy, Cassandra             Zoom Track Club        5:56.66
 10 Fuselier, Abigail            Journey TC             6:12.89
 11 Moseley, Ema                 Peak Distance          6:24.61
 12 May, Aisha                   Cheetahs               6:53.05

Event 305  3000 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Hardy, Cassandra             Zoom Track Club       12:16.34
  2 Fuselier, Abigail            Journey TC            12:23.07
  3 Salter, Abbie                Fort Collins TC       13:31.54

Event 307  100 Meter Hurdles Youth Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Farra, Jessica               Zoom Track Club          18.75   NWI
  2 Orosz, Rachel                CO Unattached            21.23   NWI
  3 Salter, Abbie                Fort Collins TC          21.41   NWI
  4 Brierton, Lainey             CS Striders              21.58   NWI
  5 Boss, Hayley                 Fort Collins TC          35.83   NWI

Event 308  200 Meter Hurdles Youth Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Farra, Jessica               Zoom Track Club          32.98   NWI
  2 Boss, Hayley                 Fort Collins TC          34.83   NWI
  3 Cardozo, Rachel              CS Striders              34.94   NWI
  4 Brierton, Lainey             CS Striders              37.67   NWI

Event 309  4x100 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Montbello Cheetahs Track Club  'A'                    55.12
  2 Journey Track Club  'A'                               56.43
  3 Colorado Springs Striders TC  'A'                     58.50
 -- Fort Collins Track Club  'A'                             DQ   before zone

Event 310  4x400 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Zoom  Track Club  'A'                               4:37.05

Event 312  High Jump Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Gardner, Autumn              CO Unattached            1.60m    5-03.00
  2 Gordon, Mikala               CO Unattached            1.55m    5-01.00
  3 Strimbu, Ty                  Journey TC               1.35m    4-05.00
  4 Farra, Jessica               Zoom Track Club          1.25m    4-01.25
  4 Williams, Danielle           Zoom Track Club          1.25m    4-01.25
  6 Brown, Caroline              Parker Panthers          1.15m    3-09.25

Event 313  Pole Vault Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Douglass, Mackenzie          Journey TC               2.00m    6-06.75

Event 314  Long Jump Youth Girls
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1 Comstock, Mackenzie          Zoom Track Club          4.76m   NWI  15-07.50
  2 Hurt, Andrea                 Flight TC                4.75m   NWI  15-07.00
  3 Cogburn, Heidi               CO Unattached            4.29m   NWI  14-01.00
  4 Burton, Roya                 CS Striders              4.10m   NWI  13-05.50
  5 Hoffman, Alexandra           Journey TC               4.01m   NWI  13-02.00
  6 Ries, Raja                   Colorado Flyers          3.96m   NWI  13-00.00
  7 Fasci, Christina             Colorado Stepper         3.77m   NWI  12-04.50
  8 Brown, Caroline              Parker Panthers          3.65m   NWI  11-11.75
  9 Carney, Corinna              Parker Panthers          3.62m   NWI  11-10.50
 10 Cardozo, Rachel              CS Striders              3.40m   NWI  11-02.00
 11 Brierton, Lainey             CS Striders              3.39m   NWI  11-01.50
 12 Arends, Emily                Journey TC               2.34m   NWI   7-08.25

Event 315  Triple Jump Youth Girls
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1 Comstock, Mackenzie          Zoom Track Club          9.81m   NWI  32-02.25
  2 McDonnell, Kate              Fort Collins TC          9.32m   NWI  30-07.00
  3 Douglass, Mackenzie          Journey TC               8.58m   NWI  28-01.75
  4 Carney, Corinna              Parker Panthers          7.41m   NWI  24-03.75
  5 Fleecs, Sidney               Journey TC               7.06m   NWI  23-02.00

Event 316  Shot Put 6 lb. Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Orosz, Rachel                CO Unattached           10.64m   34-11.00
  2 Fasci, Christina             Colorado Stepper        10.36m   34-00.00
  3 Kassenbrock, Laurel          Fort Collins TC         10.06m   33-00.25
  4 Avila, Alyssah               Fort Collins TC          8.31m   27-03.25
  5 Kark, Megan                  Journey TC               8.19m   26-10.50
  6 Isaac, Mariah                CO Unattached            5.92m   19-05.25

Event 317  Discus Throw 1kg Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Kark, Megan                  Journey TC              23.03m      75-07
  2 Fasci, Christina             Colorado Stepper        21.26m      69-09
  3 Orosz, Rachel                CO Unattached           20.07m      65-10
  4 Avila, Alyssah               Fort Collins TC         19.85m      65-01
  5 Kassenbrock, Laurel          Fort Collins TC         17.28m      56-08
  6 Isaac, Mariah                CO Unattached           12.70m      41-08

Event 318  Javelin Throw 600g Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Strimbu, Ty                  Journey TC              15.90m      52-02

Event 350  100 Meter Dash Youth Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Harris, Marcus               Colorado Stepper         11.48q  NWI  3
  2 Jordan, Marcus               Speed T&F                11.69q  NWI  1
  3 Cheeseboro, Eric             Colorado Stepper         12.01q  NWI  1
  4 Singleton, Thomas            Colorado Stepper         12.34q  NWI  3
  5 Findley, McCady              Journey TC               12.50q  NWI  2
  6 Worthington, Evan            Colorado Stepper         12.71q  NWI  2
  7 Shapiro, Jeff                Mercury TC CO            12.72q  NWI  1
  8 Brown, Seth                  CO Unattached            13.09q  NWI  3
  9 Hubbard, Andrew              CO Unattached            13.29   NWI  1
 10 Bradford, Hunter             Journey TC               13.47   NWI  1
 11 Rivers, Karon                Colorado Jaguars         13.67   NWI  1
 12 Howard, Gyasi                Mercury TC CO            13.86   NWI  3
 13 Pasion, William              Parker Panthers          14.09   NWI  2
 14 Stevens, Jake                Zoom Track Club          14.55   NWI  3
 15 Crowley, Nathan              Parker Panthers          16.80   NWI  3

Event 350  100 Meter Dash Youth Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Harris, Marcus               Colorado Stepper         11.53  +0.0
  2 Jordan, Marcus               Speed T&F                11.75  +0.0
  3 Cheeseboro, Eric             Colorado Stepper         12.11  +0.0
  4 Singleton, Thomas            Colorado Stepper         12.24  +0.0
  5 Findley, McCady              Journey TC               12.54  +0.0
  6 Worthington, Evan            Colorado Stepper         12.81  +0.0
  7 Brown, Seth                  CO Unattached            12.96  +0.0
Preliminaries
  7 Shapiro, Jeff                Mercury TC CO
  9 Hubbard, Andrew              CO Unattached
 10 Bradford, Hunter             Journey TC
 11 Rivers, Karon                Colorado Jaguars
 12 Howard, Gyasi                Mercury TC CO
 13 Pasion, William              Parker Panthers
 14 Stevens, Jake                Zoom Track Club
 15 Crowley, Nathan              Parker Panthers

Event 351  200 Meter Dash Youth Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
  1 Deffebaugh, Kordell          Colorado Stepper         23.43q  NWI  1
  2 Harris, Marcus               Colorado Stepper         23.64q  NWI  2
  3 Thompson, Hunter             Zoom Track Club          24.07q  NWI  1
  3 Jordan, Marcus               Speed T&F                24.07q  NWI  1
  5 Rappe', Charles              Fort Collins TC          24.29q  NWI  2
  6 Cheeseboro, Eric             Colorado Stepper         24.33q  NWI  2
  7 Worthington, Evan            Colorado Stepper         25.36q  NWI  1
  8 Findley, McCady              Journey TC               25.63q  NWI  1
  9 Shapiro, Jeff                Mercury TC CO            26.11   NWI  2
 10 Rubley, Ryan                 Zoom Track Club          26.70   NWI  2
 11 Bradford, Hunter             Journey TC               27.42   NWI  2
 12 Rivers, Karon                Colorado Jaguars         27.77   NWI  2
 13 Howard, Gyasi                Mercury TC CO            28.63   NWI  1
 -- Singleton, Thomas            Colorado Stepper            DQ   NWI  1

Event 351  200 Meter Dash Youth Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Harris, Marcus               Colorado Stepper         23.50   0.1
  2 Deffebaugh, Kordell          Colorado Stepper         23.82   0.1
  3 Jordan, Marcus               Speed T&F                24.65   0.1
  4 Rappe', Charles              Fort Collins TC          24.83   0.1
  5 Cheeseboro, Eric             Colorado Stepper         25.38   0.1
  6 Findley, McCady              Journey TC               26.14   0.1
  7 Worthington, Evan            Colorado Stepper         26.18   0.1
  8 Thompson, Hunter             Zoom Track Club          28.30   0.1
Preliminaries
  9 Shapiro, Jeff                Mercury TC CO
 10 Rubley, Ryan                 Zoom Track Club
 11 Bradford, Hunter             Journey TC
 12 Rivers, Karon                Colorado Jaguars
 13 Howard, Gyasi                Mercury TC CO
 -- Singleton, Thomas            Colorado Stepper

Event 352  400 Meter Dash Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Deffebaugh, Kordell          Colorado Stepper         54.36
  2 Young, Andre                 Speed T&F                57.98
  3 Mitchem, Joseph              Colorado Sun             58.05
  4 Thompson, Hunter             Zoom Track Club        1:01.03
  5 Vellone, Luke                CO Unattached          1:04.49
  5 Worthington, Evan            Colorado Stepper       1:04.49
  7 Aragon, Micah                Mercury TC CO          1:06.24
 -- Cheeseboro, Eric             Colorado Stepper            DQ

Event 353  800 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Mitchem, Joseph              Colorado Sun           2:20.15
  2 Wermers, Cole                CS Gold Rush           2:23.03
  3 Klomp, Mitchell              Mercury TC CO          2:24.48
  4 Noel, Seth                   CS Striders            2:35.82
  5 Aragon, Micah                Mercury TC CO          2:36.32
  6 Shubin, Jackson              Journey TC             2:37.68
  7 Spencer, Matthew             Fort Collins TC        2:40.71
  8 Kadolph, James               Parker Panthers        2:47.73
  9 Timmons, Joshua              Parker Panthers        2:54.07
 10 Rich, Bryce                  Parker Panthers        3:05.04

Event 354  1500 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Motes, Zach                  Zoom Track Club        5:02.31
  2 Klomp, Mitchell              Mercury TC CO          5:04.14
  3 Preigh, Jack                 RicRojas Running       5:07.08
  4 Payne, Samuel                CO Unattached          5:19.72
  5 Shubin, Jackson              Journey TC             5:23.51
  6 Vellone, Luke                CO Unattached          5:28.23
  7 Morton, Frank                Zoom Track Club        5:28.63
  8 Noel, Seth                   CS Striders            5:32.23
  9 Kamrass, Matthew             Zoom Track Club        5:32.79
 10 Wermers, Cole                CS Gold Rush           5:39.26
 11 Bolle, Christian             Journey TC             5:40.10
 12 Kadolph, James               Parker Panthers        5:46.80
 13 Rich, Bryce                  Parker Panthers        6:18.73

Event 355  3000 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Motes, Zach                  Zoom Track Club       10:53.45
  2 Klomp, Mitchell              Mercury TC CO         11:06.12
  3 Payne, Samuel                CO Unattached         11:10.83
  4 Preigh, Jack                 RicRojas Running      11:25.81
  5 Shubin, Jackson              Journey TC            11:35.14
  6 Bolle, Christian             Journey TC            12:06.75
  7 Morton, Frank                Zoom Track Club       12:06.77
  8 Noel, Seth                   CS Striders           12:12.74
  9 Spencer, Matthew             Fort Collins TC       12:13.15

Event 357  100 Meter Hurdles Youth Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Rappe', Charles              Fort Collins TC          14.85   NWI  2
  2 Brown, Seth                  CO Unattached            15.51   NWI  2
  3 Baron, Tyler                 Journey TC               16.26   NWI  2
  4 Schneeberger, Nick           Fort Collins TC          18.07   NWI  2
  5 Cochran, Zach                Fort Collins TC          20.64   NWI  1
  6 Timmons, Joshua              Parker Panthers          21.75   NWI  1

Event 358  200 Meter Hurdles Youth Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Rappe', Charles              Fort Collins TC          27.20   NWI
  2 Brown, Seth                  CO Unattached            28.31   NWI
  3 Young, Andre                 Speed T&F                28.35   NWI
  4 Baron, Tyler                 Journey TC               30.03   NWI
  5 Schneeberger, Nick           Fort Collins TC          30.80   NWI

Event 359  4x100 Meter Relay Youth Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Colorado Steppers  'A'                                47.69
  2 Zoom  Track Club  'A'                                 55.13
  3 Parker Panthers Track Club  'A'                     1:01.65

Event 362  High Jump Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Karp, Ethan                  Fort Collins TC          1.70m    5-07.00
  2 Rubley, Ryan                 Zoom Track Club          1.45m    4-09.00
  3 Baron, Tyler                 Journey TC              J1.45m    4-09.00
  4 Sprague, Colin               Journey TC               1.40m    4-07.00
  5 Bilderbeck, Samuel           CO Unattached            1.35m    4-05.00
  6 Drinkard, Connor             Journey TC              J1.35m    4-05.00
  7 Pasion, William              Parker Panthers          1.25m    4-01.25
  8 Timmons, Joshua              Parker Panthers          1.20m    3-11.25
  9 Rogers, Mitchell             Parker Panthers         J1.20m    3-11.25

Event 363  Pole Vault Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Walker, Ryan                 Journey TC               2.60m    8-06.25
  2 Drinkard, Connor             Journey TC               2.45m    8-00.50
  3 Rex, Kaci                    Speed T&F                2.30m    7-06.50
  4 Bilderbeck, Samuel           CO Unattached           J2.30m    7-06.50
  5 Schlagel, Brad               Journey TC               2.15m    7-00.50
  6 Sprague, Colin               Journey TC               2.00m    6-06.75

Event 364  Long Jump Youth Boys
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1 Krakauer, Sam                Speed T&F                5.66m   NWI  18-07.00
  2 Baron, Tyler                 Journey TC               5.40m   NWI  17-08.75
  3 Hubbard, Andrew              CO Unattached            5.00m   NWI  16-05.00
  4 Scott, John                  CO Unattached            4.67m   NWI  15-04.00
  5 Schlagel, Brad               Journey TC               4.41m   NWI  14-05.75
  6 Walker, Ryan                 Journey TC               4.32m   NWI  14-02.25
  7 Findley, McCady              Journey TC               4.24m   NWI  13-11.00
  8 Rogers, Mitchell             Parker Panthers          3.50m   NWI  11-05.75

Event 365  Triple Jump Youth Boys
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1 Krakauer, Sam                Speed T&F               12.07m   NWI  39-07.25
  2 Schlagel, Brad               Journey TC               9.83m   NWI  32-03.00
  3 Walker, Ryan                 Journey TC               9.40m   NWI  30-10.25
  4 Bilderbeck, Samuel           CO Unattached            8.93m   NWI  29-03.75

Event 366  Shot Put 4kg Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Karp, Ethan                  Fort Collins TC         13.86m   45-05.75
  2 Bundick, Grayson             CO Unattached           12.23m   40-01.50
  3 Foland, Jesse                Zoom Track Club          9.27m   30-05.00
  4 Johnson, Kyle                Fort Collins TC          8.20m   26-11.00
  5 Garcia, Nicholas             Mercury TC CO            7.18m   23-06.75
  6 Young, Chase                 Zoom Track Club          7.10m   23-03.50
  7 Stevens, Jake                Zoom Track Club          6.84m   22-05.25

Event 367  Discus Throw 1kg Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Karp, Ethan                  Fort Collins TC         40.18m    141-3.5
  2 Bundick, Grayson             CO Unattached           36.70m     120-05
  3 Foland, Jesse                Zoom Track Club         25.05m      82-02
  4 Johnson, Kyle                Fort Collins TC         20.68m      67-10
  5 Young, Chase                 Zoom Track Club         19.84m      65-01
  6 Stevens, Jake                Zoom Track Club         15.62m      51-03

Event 368  Javelin Throw 600g Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Rex, Kaci                    Speed T&F               28.91m      94-10
  2 Findley, McCady              Journey TC              21.39m      70-02

Event 369  Outdoor Pentathlon Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Baron, Tyler                 Journey TC                2293
  2 Schneeberger, Nick           Fort Collins TC           1746
  3 Timmons, Joshua              Parker Panthers           1206

Event 369  Outdoor Pentathlon: #1 100 Meter Hurdles Youth Boys Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Baron, Tyler                 Journey TC               16.67   NWI    659
  2 Schneeberger, Nick           Fort Collins TC          18.58   NWI    470
  3 Timmons, Joshua              Parker Panthers          21.55   NWI    237

Event 369  Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put Youth Boys Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Baron, Tyler                 Journey TC               9.98m   32-09.00    484
  2 Schneeberger, Nick           Fort Collins TC          9.41m   30-10.50    450
  3 Timmons, Joshua              Parker Panthers          7.02m   23-00.50    308

Event 369  Outdoor Pentathlon: #3 High Jump Youth Boys Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Baron, Tyler                 Journey TC               1.50m    4-11.00    389
  2 Schneeberger, Nick           Fort Collins TC          1.45m    4-09.00    352
  3 Timmons, Joshua              Parker Panthers          1.20m    3-11.25    188

Event 369  Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump Youth Boys Outdoor Pentathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Baron, Tyler                 Journey TC               5.21m   NWI  17-01.25    423
  2 Schneeberger, Nick           Fort Collins TC          4.17m   NWI  13-08.25    234
  3 Timmons, Joshua              Parker Panthers          3.72m   NWI  12-02.50    162

Event 369  Outdoor Pentathlon: #5 1500 Meter Run Youth Boys Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Baron, Tyler                 Journey TC             5:43.00     338
  2 Timmons, Joshua              Parker Panthers        5:49.00     311
  3 Schneeberger, Nick           Fort Collins TC        6:06.00     240

Event 400  100 Meter Dash Intermediate Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Fisher-Taylor, Kayla         Cheetahs                 12.32q  NWI  3
  2 Wein, Kayla                  Real Training            12.72q  NWI  3
  3 McNulty, LaShay              Colorado Stepper         12.84q  NWI  2
  4 DuBois, Jolie                GlenwoodSpringer         12.90q  NWI  1
  5 Reed, Takara                 Colorado Flyers          12.91q  NWI  3
  6 Hubbard, Lindsey             Fort Collins TC          13.18q  NWI  1
  7 Guy, Shelby                  Fort Collins TC          13.21q  NWI  1
  8 Porter, Tiana                Cheetahs                 13.24q  NWI  2
  9 Bridgewater, Shantanique     CS Striders              13.26   NWI  1
 10 Winchester, Kyja-Jheysh      Cheetahs                 13.30   NWI  3
 11 Chapman, Leesa               CO Unattached            13.62   NWI  2
 12 Norman, Elexxus              Colorado Stepper         13.85   NWI  3
 13 Williams, Dominique          Cheetahs                 14.90   NWI  2
 14 Howard, Jamila               Mercury TC CO            15.11   NWI  1
 15 Russell, Khandace            Colorado Jaguars         15.22   NWI  1
 -- Wagner, Jquay                D.A.T.A.C.                 DNF   NWI  2

Event 400  100 Meter Dash Intermediate Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Fisher-Taylor, Kayla         Cheetahs                 12.13   2.4
  2 McNulty, LaShay              Colorado Stepper         12.50   2.4
  3 Wein, Kayla                  Real Training            12.70   2.4
  4 DuBois, Jolie                GlenwoodSpringer         12.84   2.4
  5 Reed, Takara                 Colorado Flyers          12.93   2.4
  6 Porter, Tiana                Cheetahs                 13.08   2.4
  7 Guy, Shelby                  Fort Collins TC          13.26   2.4
Preliminaries
  6 Hubbard, Lindsey             Fort Collins TC
  9 Bridgewater, Shantanique     CS Striders
 10 Winchester, Kyja-Jheysh      Cheetahs
 11 Chapman, Leesa               CO Unattached
 12 Norman, Elexxus              Colorado Stepper
 13 Williams, Dominique          Cheetahs
 14 Howard, Jamila               Mercury TC CO
 15 Russell, Khandace            Colorado Jaguars
 -- Wagner, Jquay                D.A.T.A.C.

Event 401  200 Meter Dash Intermediate Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
  1 Berggren, Samantha           CO Unattached            25.40q  NWI  2
  2 Fisher-Taylor, Kayla         Cheetahs                 25.57q  NWI  1
  3 Lewis, Brittany              Colorado Stepper         25.61q  NWI  3
  4 McNulty, LaShay              Colorado Stepper         25.88q  NWI  2
  5 DuBois, Jolie                GlenwoodSpringer         26.35q  NWI  4
  6 Elliott, Emily               Fort Collins TC          26.46q  NWI  2
  7 Blunt, Brianna               Cheetahs                 26.62q  NWI  4
  8 Wein, Kayla                  Real Training            26.67q  NWI  1
  9 Porter, Tiana                Cheetahs                 26.72   NWI  4
 10 Winchester, Kyja-Jheysh      Cheetahs                 26.95   NWI  1
 11 Hardarson, Iris              Ats Elite                27.03   NWI  3
 12 Hurst, Natalie               Zoom Track Club          27.18   NWI  3
 13 Guy, Shelby                  Fort Collins TC          27.65   NWI  4
 14 Bridgewater, Shantanique     CS Striders              28.03   NWI  2
 15 Norman, Elexxus              Colorado Stepper         29.09   NWI  4
 16 Kjellsen, Elizabeth          Journey TC               29.73   NWI  1
 17 Williams, Dominique          Cheetahs                 30.59   NWI  4
 18 Romo, Maddie                 Journey TC               30.91   NWI  2
 19 Howard, Jamila               Mercury TC CO            31.69   NWI  1
 20 Russell, Khandace            Colorado Jaguars         31.83   NWI  4

Event 401  200 Meter Dash Intermediate Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Fisher-Taylor, Kayla         Cheetahs                 24.90   4.0
  2 Berggren, Samantha           CO Unattached            25.39   4.0
  3 McNulty, LaShay              Colorado Stepper         25.79   4.0
  4 Lewis, Brittany              Colorado Stepper         25.82   4.0
  5 Elliott, Emily               Fort Collins TC          26.41   4.0
  6 Wein, Kayla                  Real Training            26.77   4.0
  7 DuBois, Jolie                GlenwoodSpringer         27.27   4.0
  8 Blunt, Brianna               Cheetahs                 28.01   4.0
Preliminaries
  9 Porter, Tiana                Cheetahs
 10 Winchester, Kyja-Jheysh      Cheetahs
 11 Hardarson, Iris              Ats Elite
 12 Hurst, Natalie               Zoom Track Club
 13 Guy, Shelby                  Fort Collins TC
 14 Bridgewater, Shantanique     CS Striders
 15 Norman, Elexxus              Colorado Stepper
 16 Kjellsen, Elizabeth          Journey TC
 17 Williams, Dominique          Cheetahs
 18 Romo, Maddie                 Journey TC
 19 Howard, Jamila               Mercury TC CO
 20 Russell, Khandace            Colorado Jaguars

Event 402  400 Meter Dash Intermediate Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
  1 Berggren, Samantha           CO Unattached            56.10q  2
  2 Lewis, Brittany              Colorado Stepper         58.96q  2
  3 Elliott, Emily               Fort Collins TC        1:00.18q  1
  4 DuBois, Jolie                GlenwoodSpringer       1:01.62q  1
  5 Hardarson, Iris              Ats Elite              1:01.77q  2
  6 Hurst, Natalie               Zoom Track Club        1:03.11q  2
  7 Blunt, Brianna               Cheetahs               1:05.49q  1
  8 McAfee, Amber                CS Striders            1:06.22q  1
  9 Fleecs, Lauren               Journey TC             1:11.74   2
 10 Russell, Khandace            Colorado Jaguars       1:12.89   1
 11 Pinela, Kayla                CO Unattached          1:14.19   1
 12 Krenrich, Kimberlie          Colorado Stepper       1:15.37   2

Event 402  400 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Berggren, Samantha           CO Unattached            55.40
  2 Lewis, Brittany              Colorado Stepper         57.05
  3 Elliott, Emily               Fort Collins TC          58.43
  4 DuBois, Jolie                GlenwoodSpringer       1:01.55
  5 Hardarson, Iris              Ats Elite              1:01.88
  6 Hurst, Natalie               Zoom Track Club        1:02.51
  7 Blunt, Brianna               Cheetahs               1:03.63
  8 McAfee, Amber                CS Striders            1:05.77
Preliminaries
  9 Fleecs, Lauren               Journey TC
 10 Russell, Khandace            Colorado Jaguars
 11 Pinela, Kayla                CO Unattached
 12 Krenrich, Kimberlie          Colorado Stepper

Event 403  800 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Berggren, Samantha           CO Unattached          2:18.37
  2 McLaughlin, Katie            Journey TC             2:23.38
  3 Rudy, Margaret               Speed T&F              2:31.25
  4 Loutzenhiser, Stacey         Ats Elite              2:35.23
  5 Bean, Kaitlyn                CO High Altitude       2:38.96
  6 Schnieder, Madeline          Peak Distance          2:39.11
  7 McAfee, Amber                CS Striders            2:39.16
  8 Allen, Shara                 Blazers                2:43.81
  9 Harris, Zoe                  CS Striders            2:47.97
 10 Selka, Ali                   Zoom Track Club        2:52.32
 11 Moseley, Rebekah             Peak Distance          3:09.26

Event 404  1500 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Fulton, Eleanor              Zoom Track Club        4:49.61
  2 Gerard, Dominique            Zoom Track Club        4:59.50
  3 Harris, Sydney               CS Striders            5:04.15
  4 Kientz, Kristen              Zoom Track Club        5:05.82
  5 McLaughlin, Katie            Journey TC             5:12.69
  6 Ritzel, McLane               Zoom Track Club        5:13.47
  7 Funkhauser, Anna Nicole      CO Unattached          5:20.43
  8 Rudy, Margaret               Speed T&F              5:27.50
  9 Allen, Shara                 Blazers                5:39.31
 10 Loutzenhiser, Stacey         Ats Elite              5:39.73
 11 Harris, Zoe                  CS Striders            5:42.97
 12 Schnieder, Madeline          Peak Distance          5:44.82
 13 Moseley, Rebekah             Peak Distance          6:45.05

Event 405  3000 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Fulton, Eleanor              Zoom Track Club       10:32.14
  2 Harris, Sydney               CS Striders           10:47.80
  3 Kientz, Kristen              Zoom Track Club       10:47.93
  4 Gerard, Dominique            Zoom Track Club       10:48.47
  5 Ritzel, McLane               Zoom Track Club       11:34.37
  6 Funkhauser, Anna Nicole      CO Unattached         11:39.75
  7 Hadjis, Ruth-Ann             CO Unattached         11:40.38
  8 Allen, Shara                 Blazers               12:28.79

Event 406  2000 Meter Steeplechase Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Fulton, Eleanor              Zoom Track Club        7:33.80
  2 Kientz, Kristen              Zoom Track Club        7:56.09
  3 Gerard, Dominique            Zoom Track Club        7:58.03
  4 McLaughlin, Katie            Journey TC             8:35.84
  5 Krumreich, Hannah            Journey TC             8:38.18
  6 Strimbu, Madisan             Journey TC             9:28.78
  7 Owsley, Jessica              Journey TC            10:02.33

Event 408  100 Meter Hurdles Intermediate Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Wein, Kayla                  Real Training            15.25   NWI  2
  2 Chamberlin, Samantha         Speed T&F                15.51   NWI  2
  3 Reed, Takara                 Colorado Flyers          15.62   NWI  2
  4 Alvares, Catherine 'kita     Speed T&F                15.63   NWI  2
  5 Gerber, Stephanie            Zoom Track Club          15.97   NWI  2
  6 Kenney, Tiffany              CO Unattached            16.78   NWI  1
  7 Deibel, Ivy                  Journey TC               17.35   NWI  1
  8 Pinela, Kayla                CO Unattached            18.91   NWI  1
  9 Gauldin, Anna                GlenwoodSpringer         21.86   NWI  1

Event 409  400 Meter Hurdles Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Chamberlin, Samantha         Speed T&F              1:04.39
  2 Alvares, Catherine 'kita     Speed T&F              1:08.08
  3 Gauldin, Anna                GlenwoodSpringer       1:16.05
  4 Hunt, Shelby                 Speed T&F              1:16.06
 -- Westfall, Libby              Speed T&F                  DNF

Event 410  4x100 Meter Relay Intermediate Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Montbello Cheetahs Track Club  'A'                    50.19
  2 Fort Collins Track Club  'A'                          50.62

Event 411  4x400 Meter Relay Intermediate Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Fort Collins Track Club  'A'                        4:15.43
  2 Speed T&F  'A'                                      4:16.51

Event 412  4x800 Meter Relay Intermediate Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Zoom  Track Club  'A'                              10:07.51
  2 Journey Track Club  'A'                            10:44.63

Event 413  High Jump Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Dickinson, Lauren            Speed T&F                1.45m    4-09.00
  2 Strimbu, Madisan             Journey TC               1.40m    4-07.00
  3 Romo, Maddie                 Journey TC               1.35m    4-05.00
  4 Coe, Shealeene               Zoom Track Club         J1.35m    4-05.00
  4 Deibel, Ivy                  Journey TC              J1.35m    4-05.00
  6 Pinela, Kayla                CO Unattached            1.30m    4-03.25
 -- Kjellsen, Elizabeth          Journey TC                  NH

Event 414  Pole Vault Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Westfall, Libby              Speed T&F                3.20m   10-06.00
  2 Mihaly, Valentina            Fort Collins TC          2.90m    9-06.25
  3 Baron, Sara                  Journey TC               2.30m    7-06.50
  4 Schlagel, Amy                Journey TC               2.00m    6-06.75
  5 Imhoff, Katie                Journey TC               1.55m    5-01.00
  6 Packer, Lauren               Journey TC              J1.55m    5-01.00
 -- Boose, Evan Ann              Journey TC                  NH

Event 415  Long Jump Intermediate Girls
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1 Lewis, Brittany              Colorado Stepper         5.59m   NWI  18-04.25
  2 Kenney, Tiffany              CO Unattached            5.35m   NWI  17-06.75
  3 Reed, Takara                 Colorado Flyers          5.32m   NWI  17-05.50
  4 Yu, Pam                      Zoom Track Club          5.17m   NWI  16-11.50
  5 Norman, Elexxus              Colorado Stepper         4.65m   NWI  15-03.25
  6 Hurst, Natalie               Zoom Track Club          4.63m   NWI  15-02.25

Event 416  Triple Jump Intermediate Girls
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1 Yu, Pam                      Zoom Track Club         10.34m   NWI  33-11.25
  2 Brewer, Kara                 CO Unattached           10.23m   NWI  33-06.75
  3 Schlagel, Amy                Journey TC               8.23m   NWI  27-00.00

Event 417  Shot Put 4kg Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Krenrich, Kimberlie          Colorado Stepper         7.58m   24-10.50
  2 Coe, Shealeene               Zoom Track Club          7.25m   23-09.50

Event 418  Discus Throw 1kg Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Krenrich, Kimberlie          Colorado Stepper        25.41m      83-04

Event 419  Javelin Throw 600g Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Fleecs, Lauren               Journey TC              19.41m      63-08
  2 Boose, Evan Ann              Journey TC              13.08m      42-11
  3 Krenrich, Kimberlie          Colorado Stepper        12.98m      42-07

Event 421  Heptathlon Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Kunz, Annie                  Crown Hill TC             3910
  2 Kenney, Tiffany              CO Unattached             3761
  3 Westfall, Libby              Speed T&F                 3368
  4 Gunnarson, Breanna           Colorado Journey          2138
  5 Heidel, Megan                Colorado Journey          1831

Event 421  Heptathlon: #1 100 Meter Hurdles Intermediate Girls Heptathlon
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Kunz, Annie                  Crown Hill TC            16.49   NWI  2    655
  2 Westfall, Libby              Speed T&F                16.50   NWI  1    654
  3 Kenney, Tiffany              CO Unattached            18.37   NWI  1    451
  4 Heidel, Megan                Colorado Journey         19.81   NWI  2    318
  5 Gunnarson, Breanna           Colorado Journey         21.71   NWI  1    176

Event 421  Heptathlon: #2 High Jump Intermediate Girls Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Kunz, Annie                  Crown Hill TC            1.60m    5-03.00    736
  2 Kenney, Tiffany              CO Unattached            1.55m    5-01.00    678
  3 Westfall, Libby              Speed T&F                1.30m    4-03.25    409
  4 Gunnarson, Breanna           Colorado Journey         1.20m    3-11.25    312
  5 Heidel, Megan                Colorado Journey         1.15m    3-09.25    266

Event 421  Heptathlon: #3 Shot Put Intermediate Girls Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Kenney, Tiffany              CO Unattached            7.85m   25-09.25    390
  2 Kunz, Annie                  Crown Hill TC            7.50m   24-07.25    367
  3 Westfall, Libby              Speed T&F                6.79m   22-03.50    322
  4 Gunnarson, Breanna           Colorado Journey         6.72m   22-00.75    317
  5 Heidel, Megan                Colorado Journey         5.41m   17-09.00    234

Event 421  Heptathlon: #4 200 Meter Dash Intermediate Girls Heptathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Kunz, Annie                  Crown Hill TC            26.73   NWI    734
  2 Kenney, Tiffany              CO Unattached            26.88   NWI    722
  3 Westfall, Libby              Speed T&F                27.23   NWI    693
  4 Gunnarson, Breanna           Colorado Journey         29.78   NWI    498
  5 Heidel, Megan                Colorado Journey         32.33   NWI    332

Event 421  Heptathlon: #5 Long Jump Intermediate Girls Heptathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Kenney, Tiffany              CO Unattached            5.23m   NWI  17-02.00    623
  2 Kunz, Annie                  Crown Hill TC            4.81m   NWI  15-09.50    508
  3 Westfall, Libby              Speed T&F                4.61m   NWI  15-01.50    456
  4 Heidel, Megan                Colorado Journey         3.78m   NWI  12-05.00    259
  5 Gunnarson, Breanna           Colorado Journey         3.60m   NWI  11-09.75    220

Event 421  Heptathlon: #6 Javelin Throw Intermediate Girls Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Kunz, Annie                  Crown Hill TC           22.34m      73-03    332
  2 Kenney, Tiffany              CO Unattached           21.38m      70-02    315
  3 Westfall, Libby              Speed T&F               17.93m      58-10    251
  4 Heidel, Megan                Colorado Journey        17.05m      55-11    234
  5 Gunnarson, Breanna           Colorado Journey        16.40m      53-10    222

Event 421  Heptathlon: #7 800 Meter Run Intermediate Girls Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Westfall, Libby              Speed T&F              2:39.10     583
  2 Kenney, Tiffany              CO Unattached          2:39.20     582
  3 Kunz, Annie                  Crown Hill TC          2:39.56     578
  4 Gunnarson, Breanna           Colorado Journey       2:57.09     393
  5 Heidel, Megan                Colorado Journey       3:22.04     188

Event 450  100 Meter Dash Intermediate Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Chambers, Kenneth            CO Unattached            11.04q  NWI  2
  2 McGinty, Aramis              Flight TC                11.54q  NWI  1
  3 Thomas, Kyle                 Colorado Stepper         11.60q  NWI  2
  4 Funk, Daniel                 Speed T&F                11.82q  NWI  1
  5 Wolken, Andrew               Colorado Flyers          12.09q  NWI  2
  5 Baker, Jakoby                Colorado Flyers          12.09q  NWI  1
  7 Brown, Trevor                CO Unattached            12.52q  NWI  2
  8 Hamilton, Devonte            Colorado Flyers          13.61q  NWI  1
  9 Shapiro, Kevin               Mercury TC CO            13.81   NWI  2

Event 450  100 Meter Dash Intermediate Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Chambers, Kenneth            CO Unattached            10.98   1.6
  2 McGinty, Aramis              Flight TC                11.51   1.6
  3 Thomas, Kyle                 Colorado Stepper         11.66   1.6
  4 Funk, Daniel                 Speed T&F                11.75   1.6
  5 Wolken, Andrew               Colorado Flyers          11.95   1.6
  6 Baker, Jakoby                Colorado Flyers          12.06   1.6
  7 Brown, Trevor                CO Unattached            12.60   1.6
  8 Hamilton, Devonte            Colorado Flyers          13.54   1.6
Preliminaries
  9 Shapiro, Kevin               Mercury TC CO

Event 451  200 Meter Dash Intermediate Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
  1 Pickett, Kiel                D.A.T.A.C.               22.58q  NWI  2
  2 Chambers, Kenneth            CO Unattached            23.12q  NWI  1
  3 Mason, Eddison               CS Striders              23.24q  NWI  2
  4 Hulbert, Kenneth             Journey TC               23.26q  NWI  1
  5 Funk, Daniel                 Speed T&F                23.59q  NWI  1
  6 Blevin, Aaron                CS Striders              23.64q  NWI  1
  7 Hazel, Kori                  Zoom Track Club          23.75q  NWI  2
  8 Draper, Ashton               Fort Collins TC          23.87q  NWI  2
  9 Allison, Reginald            CO Unattached            23.95   NWI  2
 10 Wolken, Andrew               Colorado Flyers          23.97   NWI  2
 11 Cogburn, Landry              CO Unattached            24.16   NWI  1
 12 McGinty, Aramis              Flight TC                25.17   NWI  1
 13 Brown, Trevor                CO Unattached            25.51   NWI  1
 14 Johnson, Nathan              Journey TC               26.32   NWI  1

Event 451  200 Meter Dash Intermediate Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Chambers, Kenneth            CO Unattached            22.75   1.8
  2 Pickett, Kiel                D.A.T.A.C.               23.00   1.8
  3 Hulbert, Kenneth             Journey TC               23.16   1.8
  4 Mason, Eddison               CS Striders              23.37   1.8
  5 Hazel, Kori                  Zoom Track Club          24.03   1.8
  6 Blevin, Aaron                CS Striders              24.06   1.8
  7 Funk, Daniel                 Speed T&F                24.09   1.8
  8 Draper, Ashton               Fort Collins TC          24.35   1.8
Preliminaries
  9 Allison, Reginald            CO Unattached
 10 Wolken, Andrew               Colorado Flyers
 11 Cogburn, Landry              CO Unattached
 12 McGinty, Aramis              Flight TC
 13 Brown, Trevor                CO Unattached
 14 Johnson, Nathan              Journey TC

Event 452  400 Meter Dash Intermediate Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
  1 Pickett, Kiel                D.A.T.A.C.               51.66q  2
  2 Hulbert, Kenneth             Journey TC               52.40q  1
  3 Mason, Eddison               CS Striders              52.56q  1
  4 Hazel, Kori                  Zoom Track Club          52.57q  1
  5 Draper, Ashton               Fort Collins TC          53.13q  1
  6 Sterling, Christopher        Flight TC                53.54q  2
  7 Sablan, Jimmy                M'Za Greyhounds          53.76q  2
  8 Blevin, Aaron                CS Striders              53.87q  1
  9 Moseley, Caleb               Peak Distance            58.34   2
 10 Douglass, Dominic            Journey TC               58.50   1
 11 Moseley, Adam                Peak Distance            59.14   2

Event 452  400 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Pickett, Kiel                D.A.T.A.C.               50.90
  2 Hulbert, Kenneth             Journey TC               50.92
  3 Mason, Eddison               CS Striders              51.85
  4 Hazel, Kori                  Zoom Track Club          52.06
  5 Blevin, Aaron                CS Striders              52.30
  6 Sterling, Christopher        Flight TC                52.74
  7 Draper, Ashton               Fort Collins TC          53.21
  8 Sablan, Jimmy                M'Za Greyhounds          54.93
Preliminaries
  9 Moseley, Caleb               Peak Distance
 10 Douglass, Dominic            Journey TC
 11 Moseley, Adam                Peak Distance

Event 453  800 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Sablan, Jimmy                M'Za Greyhounds        2:07.01
  2 Best, Colin                  Zoom Track Club        2:09.20
  3 O'Donnell, Shane             Peak Distance          2:10.64
  4 Moseley, Caleb               Peak Distance          2:13.24
  5 Love, Johnny                 CO Unattached          2:14.46
  6 Thomas, Andy                 Peak Distance          2:17.38
  7 Mendoza, Alfonso             Cheetahs               2:19.06
  8 Williams, Dante'             Cheetahs               2:19.42
  9 Valdez, Salomon              CS Striders            2:31.11
 -- Zambo, Zachary               Zoom Track Club             NT

Event 454  1500 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Ganem, Christopher           CO Unattached          4:18.21
  2 Paul, Alexander              CO Unattached          4:19.05
  3 Nelson, Tyler                Zoom Track Club        4:30.08
  4 Toepel, Gabriel              Platte River TC        4:33.65
  5 O'Donnell, Shane             Peak Distance          4:37.76
  6 Fortney, Evan                RicRojas Running       4:41.72
  7 Thomas, Andy                 Peak Distance          4:41.77
  8 Buchanan, Ryan               GlenwoodSpringer       4:42.42
  9 Conner, Joshua               CO Unattached          4:42.64
 10 Mendoza, Alfonso             Cheetahs               4:47.62
 11 Valdez, Salomon              CS Striders            4:47.93
 12 Best, Colin                  Zoom Track Club        4:48.50
 13 Clarke, Arnold               Peak Distance          4:50.64
 14 Love, Johnny                 CO Unattached          4:53.26
 15 Moseley, Caleb               Peak Distance          4:54.15
 16 Schauer, Robert              Journey TC             5:02.29
 17 Moseley, Adam                Peak Distance          5:46.26

Event 455  3000 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Paul, Alexander              CO Unattached          9:43.28
  2 Nelson, Tyler                Zoom Track Club        9:47.51
  3 Toepel, Gabriel              Platte River TC        9:55.60
  4 O'Donnell, Shane             Peak Distance         10:00.59
  5 Conner, Joshua               CO Unattached         10:09.92
  6 Thomas, Andy                 Peak Distance         10:25.92
  7 O'Neal, Michael              Zoom Track Club       10:43.64
  8 Schauer, Robert              Journey TC            10:54.84
  9 Clarke, Arnold               Peak Distance         11:04.84
 10 Makepeace, Joseph            Platte River TC       11:32.11
 11 Valdez, Salomon              CS Striders           11:32.57

Event 456  2000 Meter Steeplechase Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Buchanan, Ryan               GlenwoodSpringer       7:11.64
  2 O'Neal, Michael              Zoom Track Club        7:16.36
  3 Toepel, Gabriel              Platte River TC        7:20.45
  4 Best, Colin                  Zoom Track Club        7:23.48
  5 Schauer, Robert              Journey TC             7:36.09
  6 Conner, Joshua               CO Unattached          7:51.45
  7 Randall, Matt                Platte River TC        9:20.66

Event 458  110 Meter Hurdles Intermediate Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Allison, Reginald            CO Unattached            15.48   NWI
  2 Brown, Trevor                CO Unattached            15.64   NWI
  3 Cogburn, Landry              CO Unattached            16.43   NWI
  4 Duvall, Edmond               Colorado Flyers          17.06   NWI
  5 Irons, Marcus                Colorado Stepper         17.50   NWI
  6 Baker, Jakoby                Colorado Flyers          17.56   NWI
  7 Pennington, Jacob            CS Striders              18.23   NWI
  8 Hamilton, Devonte            Colorado Flyers          18.44   NWI

Event 459  400 Meter Hurdles Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Cogburn, Landry              CO Unattached            59.53
  2 Pennington, Jacob            CS Striders            1:01.81
  3 Duvall, Edmond               Colorado Flyers        1:06.83
  4 Irons, Marcus                Colorado Stepper       1:08.20
 -- Sterling, Christopher        Flight TC                   DQ

Event 461  4x400 Meter Relay Intermediate Men
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Journey Track Club  'A'                             4:07.56

Event 462  4x800 Meter Relay Intermediate Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Zoom  Track Club  'A'                               9:03.66
  2 Peak Distance  'A'                                  9:34.25

Event 463  High Jump Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Rex, Kobi                    Speed T&F                1.80m    5-10.75
  2 Winters, Grant               CO Unattached            1.75m    5-08.75
  3 Irons, Marcus                Colorado Stepper         1.65m    5-05.00
  4 Garcia, Freedom              Journey TC               1.60m    5-03.00
  5 Muir, Lorne                  CS Gold Rush            J1.60m    5-03.00
  6 Johnson, Nathan              Journey TC               1.45m    4-09.00
  7 Zambo, Zachary               Zoom Track Club         J1.45m    4-09.00

Event 464  Pole Vault Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Stettner, Sean               Fort Collins TC          3.50m   11-05.75
  2 Rex, Kobi                    Speed T&F                3.35m   10-11.75
  3 Douglass, Dominic            Journey TC               2.90m    9-06.25
  4 Johnson, Nathan              Journey TC               2.15m    7-00.50

Event 465  Long Jump Intermediate Boys
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1 Thomas, Kyle                 Colorado Stepper         6.43m   NWI  21-01.25
  2 Allison, Reginald            CO Unattached            6.42m   NWI  21-00.75
  3 Hulbert, Kenneth             Journey TC               5.78m   NWI  18-11.75
  4 Irons, Marcus                Colorado Stepper         5.73m   NWI  18-09.75
  5 Winters, Grant               CO Unattached            5.53m   NWI  18-01.75
  6 Zambo, Zachary               Zoom Track Club          4.27m   NWI  14-00.25

Event 466  Triple Jump Intermediate Boys
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1 Allison, Reginald            CO Unattached           13.12m   NWI  43-00.50
  2 Thomas, Kyle                 Colorado Stepper        13.02m   NWI  42-08.75
  3 Funk, Daniel                 Speed T&F               12.83m   NWI  42-01.25
  4 Winters, Grant               CO Unattached           11.50m   NWI  37-08.75
  5 Douglass, Dominic            Journey TC              10.37m   NWI  34-00.25

Event 467  Shot Put 12 lb. Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Schneeberger, Jake           Fort Collins TC         10.63m   34-10.50
  2 Albert, Dylan                Journey TC               8.79m   28-10.25

Event 468  Discus Throw 1.6kg Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Cogburn, Landry              CO Unattached           36.21m     118-09
  2 Schneeberger, Jake           Fort Collins TC         31.87m     104-07
  3 Albert, Dylan                Journey TC              22.02m      72-03

Event 469  Javelin Throw 800g Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Randall, Matt                Platte River TC         41.94m     137-07
  2 Rex, Kobi                    Speed T&F               31.81m     104-04
  3 Muir, Lorne                  CS Gold Rush            29.77m      97-08
  4 Albert, Dylan                Journey TC              23.50m      77-01

Event 471  Decathlon 800g Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Randall, Matt                Platte River TC           5116
  2 Rex, Kobi                    Speed T&F                 4864
  3 Douglass, Dominic            Journey TC                3449

Event 471  Decathlon: #1 100 Meter Dash Intermediate Boys Decathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Randall, Matt                Platte River TC          12.07   NWI    637
  2 Douglass, Dominic            Journey TC               12.87   NWI    490
  3 Rex, Kobi                    Speed T&F                13.05   NWI    459

Event 471  Decathlon: #2 Long Jump Intermediate Boys Decathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Randall, Matt                Platte River TC          5.83m   NWI  19-01.50    550
  2 Rex, Kobi                    Speed T&F                5.52m   NWI  18-01.50    485
  3 Douglass, Dominic            Journey TC               5.16m   NWI  16-11.25    413

Event 471  Decathlon: #3 Shot Put Intermediate Boys Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Randall, Matt                Platte River TC         11.60m   38-00.75    582
  2 Rex, Kobi                    Speed T&F                9.81m   32-02.25    474
  3 Douglass, Dominic            Journey TC               8.41m   27-07.25    391

Event 471  Decathlon: #4 High Jump Intermediate Boys Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Rex, Kobi                    Speed T&F                1.80m    5-10.75    627
  2 Randall, Matt                Platte River TC          1.60m    5-03.00    464
  3 Douglass, Dominic            Journey TC               1.35m    4-05.00    283

Event 471  Decathlon: #5 400 Meter Dash Intermediate Boys Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Randall, Matt                Platte River TC          54.01     639
  2 Douglass, Dominic            Journey TC               57.93     486
  3 Rex, Kobi                    Speed T&F                58.22     476

Event 471  Decathlon: #6 110 Meter Hurdles Intermediate Boys Decathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Rex, Kobi                    Speed T&F                17.40   NWI    583
  2 Randall, Matt                Platte River TC          19.03   NWI    430
  3 Douglass, Dominic            Journey TC               22.01   NWI    208

Event 471  Decathlon: #7 Discus Throw Intermediate Boys Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Randall, Matt                Platte River TC         30.93m     101-06    483
  2 Rex, Kobi                    Speed T&F               29.46m      96-08    454
  3 Douglass, Dominic            Journey TC              15.60m      51-02    191

Event 471  Decathlon: #8 Pole Vault Intermediate Boys Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Randall, Matt                Platte River TC          3.55m   11-07.75    496
  2 Rex, Kobi                    Speed T&F                3.10m   10-02.00    381
  3 Douglass, Dominic            Journey TC               2.80m    9-02.25    309

Event 471  Decathlon: #9 Javelin Throw Intermediate Boys Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Randall, Matt                Platte River TC         37.60m     123-04    407
  2 Rex, Kobi                    Speed T&F               35.50m     116-06    377
  3 Douglass, Dominic            Journey TC              25.40m      83-04    235

Event 471  Decathlon: #10 1500 Meter Run Intermediate Boys Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rex, Kobi                    Speed T&F              5:02.04     548
  2 Douglass, Dominic            Journey TC             5:21.45     443
  3 Randall, Matt                Platte River TC        5:24.33     428

Event 500  100 Meter Dash Young Women
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Gay, Natasha                 D.A.T.A.C.               11.96q  NWI  1
  2 Patton, Brianna              Colorado Flyers          12.17q  NWI  2
  3 Benson, Sara                 Speed T&F                12.30q  NWI  2
  4 Morris, Andra                Colorado Flyers          12.71q  NWI  2
  5 Look, Nikki                  Zoom Track Club          12.85q  NWI  1
  6 Martin, Hyacinth             CO Unattached            12.91q  NWI  1
  7 McAfee, Jade                 CS Striders              13.03q  NWI  2
  8 Allmon, Taylor               GlenwoodSpringer         13.15q  NWI  1
  9 Crowley, Simfoni             CO Unattached            13.30   NWI  2
 10 Eberhard, Carrie             Zoom Track Club          13.48   NWI  2
 11 Reachard, Shannon            CS Striders              13.49   NWI  2
 12 Calvert, Ashlee              Speed T&F                15.32   NWI  1

Event 500  100 Meter Dash Young Women
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Gay, Natasha                 D.A.T.A.C.               12.15  -0.9
  2 Patton, Brianna              Colorado Flyers          12.40  -0.9
  3 Benson, Sara                 Speed T&F                12.54  -0.9
  4 Martin, Hyacinth             CO Unattached            13.07  -0.9
  5 Morris, Andra                Colorado Flyers          13.10  -0.9
  6 Look, Nikki                  Zoom Track Club          13.15  -0.9
  7 McAfee, Jade                 CS Striders              13.25  -0.9
  8 Allmon, Taylor               GlenwoodSpringer         13.59  -0.9
Preliminaries
  9 Crowley, Simfoni             CO Unattached
 10 Eberhard, Carrie             Zoom Track Club
 11 Reachard, Shannon            CS Striders
 12 Calvert, Ashlee              Speed T&F

Event 501  200 Meter Dash Young Women
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
  1 Gay, Natasha                 D.A.T.A.C.               24.13q  NWI  2
  2 Benson, Sara                 Speed T&F                24.91q  NWI  1
  3 Richards, Maya               M'Za Greyhounds          25.62q  NWI  1
  4 Lester, Ashly                Fort Collins TC          25.64q  NWI  2
  5 Battiste, Trishawn           Blazers                  25.94q  NWI  1
  6 Look, Nikki                  Zoom Track Club          26.24q  NWI  2
  7 Guy, Alyssa                  Fort Collins TC          26.25q  NWI  2
  8 Evitt, Jessie                Fort Collins TC          26.30q  NWI  1
  9 McAfee, Jade                 CS Striders              27.10   NWI  2
 10 Keller, Ashley               Ats Elite                27.55   NWI  1
 11 Calvert, Ashlee              Speed T&F                31.69   NWI  2
 -- Allmon, Taylor               GlenwoodSpringer            DQ   NWI  1

Event 501  200 Meter Dash Young Women
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Gay, Natasha                 D.A.T.A.C.               24.07   3.6
  2 Benson, Sara                 Speed T&F                25.14   3.6
  3 Lester, Ashly                Fort Collins TC          25.41   3.6
  4 Battiste, Trishawn           Blazers                  25.65   3.6
  5 Richards, Maya               M'Za Greyhounds          25.98   3.6
  6 Look, Nikki                  Zoom Track Club          26.14   3.6
  7 Guy, Alyssa                  Fort Collins TC          26.48   3.6
  8 Evitt, Jessie                Fort Collins TC          26.66   3.6
Preliminaries
  9 McAfee, Jade                 CS Striders
 10 Keller, Ashley               Ats Elite
 11 Calvert, Ashlee              Speed T&F
 -- Allmon, Taylor               GlenwoodSpringer

Event 502  400 Meter Dash Young Women
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
  1 Battiste, Trishawn           Blazers                  57.83q  2
  2 Lester, Ashly                Fort Collins TC          58.46q  1
  3 Richards, Maya               M'Za Greyhounds          59.59q  2
  4 Wiliamson, Kelsey            Real Training          1:00.09q  1
  5 Smith, Denise                Blazers                1:00.54q  2
  6 Allmon, Taylor               GlenwoodSpringer       1:04.45q  1
  7 DeLoach, Demi                CS Striders            1:07.26q  2
  8 Cook, Hannah                 Speed T&F              1:09.23q  2
  9 Kogler, Samantha             Speed T&F              1:11.98   1

Event 502  400 Meter Dash Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Battiste, Trishawn           Blazers                  56.81
  2 Lester, Ashly                Fort Collins TC          57.43
  3 Wiliamson, Kelsey            Real Training            57.71
  4 Richards, Maya               M'Za Greyhounds          59.19
  5 Smith, Denise                Blazers                1:00.37
  6 Allmon, Taylor               GlenwoodSpringer       1:03.36
  7 DeLoach, Demi                CS Striders            1:07.42
  8 Cook, Hannah                 Speed T&F              1:08.21
Preliminaries
  9 Kogler, Samantha             Speed T&F

Event 503  800 Meter Run Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Thompson, Samantha           CS Striders            2:16.39
  2 Battiste, Trishawn           Blazers                2:17.14
  3 Wiliamson, Kelsey            Real Training          2:21.72
  4 Smith, Denise                Blazers                2:26.12
  5 Rappe', Kelly                Fort Collins TC        2:47.78
  6 DeLoach, Demi                CS Striders            2:56.82

Event 504  1500 Meter Run Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Thompson, Samantha           CS Striders            5:00.76
  2 Smith, Althea                Blazers                5:47.76
  3 Duran, Crystal               Blazers                6:01.36

Event 505  3000 Meter Run Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Smith, Althea                Blazers               12:58.08
  2 Duran, Crystal               Blazers               13:33.40

Event 506  2000 Meter Steeplechase Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Sjoerdsma, Lynnea            CS Gold Rush           7:52.29
  2 Rappe', Kelly                Fort Collins TC        9:49.14

Event 508  100 Meter Hurdles Young Women
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Patton, Brianna              Colorado Flyers          14.33   NWI  2
  2 Kirk, Kalie                  Speed T&F                15.30   NWI  2
  3 Miknis, Ashley               Real Training            15.81   NWI  2
  4 Jones, Sierra                D.A.T.A.C.               16.15   NWI  1
  5 Crowley, Simfoni             CO Unattached            16.50   NWI  1
  6 Morris, Andra                Colorado Flyers          16.82   NWI  2
  7 Respass, Jaquia              Ats Elite                17.35   NWI  2
  8 Mays, Kensi                  CO Unattached            18.89   NWI  1

Event 509  400 Meter Hurdles Young Women
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Benson, Sara                 Speed T&F              1:03.52   2
  2 Kirk, Kalie                  Speed T&F              1:04.67   2
  3 Miknis, Ashley               Real Training          1:05.42   2
  4 Suppes, Briana               CO Unattached          1:07.52   1
  5 Respass, Jaquia              Ats Elite              1:11.72   2
  6 Kogler, Samantha             Speed T&F              1:18.29   1
  7 Robinson, Brittany           D.A.T.A.C.             1:20.04   2
  8 Rappe', Kelly                Fort Collins TC        1:23.26   1

Event 510  4x100 Meter Relay Young Women
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Denver Athletic Track Assoc.  'A'                     49.04
  2 Fort Collins Track Club  'A'                          49.17

Event 511  4x400 Meter Relay Young Women
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Fort Collins Track Club  'A'                        4:08.03
  2 Speed T&F  'A'                                      4:32.64

Event 513  High Jump Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Winters, Summer              CO Unattached            1.61m    5-03.25
  2 Canini, Larisa               Speed T&F                1.60m    5-03.00
  3 Weakland, Rachel             Fort Collins TC         J1.60m    5-03.00
  4 Cogburn, Destinee            CO Unattached            1.45m    4-09.00
  5 Guy, Alyssa                  Fort Collins TC          1.35m    4-05.00

Event 514  Pole Vault Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Stover, Elizabeth            CO Unattached            3.80m   12-05.50
  2 Marshall, Karlye             CS Striders              3.65m   11-11.75
  3 Colvin, Alexandra            CS Striders              3.35m   10-11.75
  4 Suppes, Briana               CO Unattached            3.05m   10-00.00
  5 Hartman, Larissa             Above The Bar            2.90m    9-06.25
  5 Hoal, Lauren                 Above The Bar            2.90m    9-06.25
  7 Bronsert, Aly                Fort Collins TC          2.75m    9-00.25

Event 515  Long Jump Young Women
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1 Suppes, Briana               CO Unattached            5.16m   NWI  16-11.25
  2 Mackessy, Lisa               Ats Elite                5.02m   NWI  16-05.75
  3 Canini, Larisa               Speed T&F                4.95m   NWI  16-03.00
  4 Weakland, Rachel             Fort Collins TC          4.85m   NWI  15-11.00
  5 Grimm, Kelsey                Parker Panthers          4.81m   NWI  15-09.50
  6 Winters, Summer              CO Unattached            4.56m   NWI  14-11.50
  7 Cogburn, Destinee            CO Unattached            4.19m   NWI  13-09.00

Event 516  Triple Jump Young Women
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1 White, Alex                  Colorado Flyers         11.00m   NWI  36-01.25
  2 Taylor, Sharea               Colorado Flyers         10.67m   NWI  35-00.25
  3 Weakland, Rachel             Fort Collins TC         10.59m   NWI  34-09.00
  4 Canini, Larisa               Speed T&F               10.50m   NWI  34-05.50
  5 Winters, Summer              CO Unattached           10.10m   NWI  33-01.75
  6 Gardner, Tess                CO Unattached            9.96m   NWI  32-08.25
  7 Reachard, Shannon            CS Striders              9.50m   NWI  31-02.00

Event 517  Shot Put 4kg Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Lettow, Adrienne             Platte River TC         10.97m   36-00.00
  2 Avila, Anna                  Fort Collins TC         10.64m   34-11.00
  3 Turner, Hanifah              Colorado Flyers         10.24m   33-07.25
  4 Martin, Aerial               Colorado Flyers          9.54m   31-03.75

Event 518  Discus Throw 1kg Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Avila, Anna                  Fort Collins TC         36.65m     120-03
  2 Martin, Aerial               Colorado Flyers         33.90m     111-03

Event 519  Javelin Throw 600g Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Suppes, Briana               CO Unattached           23.37m      76-08

Event 521  Heptathlon Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Weingart, Margaret           CO Unattached             3942
  2 Suppes, Briana               CO Unattached             3788
  3 Reachard, Shannon            CS Striders               2536

Event 521  Heptathlon: #1 100 Meter Hurdles Young Women Heptathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Weingart, Margaret           CO Unattached            15.80   NWI    739
  2 Suppes, Briana               CO Unattached            17.38   NWI    554
  3 Reachard, Shannon            CS Striders              22.05   NWI    154

Event 521  Heptathlon: #2 High Jump Young Women Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Suppes, Briana               CO Unattached            1.45m    4-09.00    566
  2 Weingart, Margaret           CO Unattached            1.20m    3-11.25    312
  2 Reachard, Shannon            CS Striders              1.20m    3-11.25    312

Event 521  Heptathlon: #3 Shot Put Young Women Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Reachard, Shannon            CS Striders              7.64m   25-00.75    376
  2 Weingart, Margaret           CO Unattached            7.30m   23-11.50    354
  3 Suppes, Briana               CO Unattached            6.65m   21-10.00    313

Event 521  Heptathlon: #4 200 Meter Dash Young Women Heptathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Weingart, Margaret           CO Unattached            25.63   NWI    830
  2 Suppes, Briana               CO Unattached            26.84   NWI    725
  3 Reachard, Shannon            CS Striders              27.48   NWI    672

Event 521  Heptathlon: #5 Long Jump Young Women Heptathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Suppes, Briana               CO Unattached            5.08m   NWI  16-08.00    581
  2 Weingart, Margaret           CO Unattached            4.75m   NWI  15-07.00    492
  3 Reachard, Shannon            CS Striders              4.51m   NWI  14-09.75    431

Event 521  Heptathlon: #6 Javelin Throw Young Women Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Weingart, Margaret           CO Unattached           27.51m      90-03    430
  2 Reachard, Shannon            CS Striders             22.51m      73-10    336
  3 Suppes, Briana               CO Unattached           19.37m      63-06    277

Event 521  Heptathlon: #7 800 Meter Run Young Women Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Weingart, Margaret           CO Unattached          2:22.85     785
  2 Suppes, Briana               CO Unattached          2:23.88     772
  3 Reachard, Shannon            CS Striders            3:12.86     255

Event 550  100 Meter Dash Young Men
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Morris, Joseph               Colorado Flyers          10.70q  NWI  2
  2 Lewis, Jesse                 D.A.T.A.C.               10.75q  NWI  1
  3 Dodson, Quinton              D.A.T.A.C.               11.02q  NWI  1
  4 Bueno, Daniel                Speed T&F                11.27q  NWI  1
  5 Bush, David                  CS Striders              11.43q  NWI  1
  6 Campbell, Greg               Real Training            11.48q  NWI  1
  7 Han, Youngjae                CO Unattached            11.51q  NWI  2
  8 Harrison, Malcolm            Colorado Flyers          11.56q  NWI  1
  9 Lee, General                 CS Striders              11.87   NWI  2
 10 Johnson, Isaac               Speed T&F                12.32   NWI  2

Event 550  100 Meter Dash Young Men
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Morris, Joseph               Colorado Flyers          10.61  +0.0
  2 Lewis, Jesse                 D.A.T.A.C.               10.79  +0.0
  3 Dodson, Quinton              D.A.T.A.C.               10.84  +0.0
  4 Bueno, Daniel                Speed T&F                11.46  +0.0
  5 Bush, David                  CS Striders              11.48  +0.0
  6 Han, Youngjae                CO Unattached            11.52  +0.0
  7 Harrison, Malcolm            Colorado Flyers          11.54  +0.0
  8 Campbell, Greg               Real Training            11.73  +0.0
Preliminaries
  9 Lee, General                 CS Striders
 10 Johnson, Isaac               Speed T&F

Event 551  200 Meter Dash Young Men
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
  1 Roberts, Dominick            M'Za Greyhounds          21.63q  NWI  3
  2 Richards, Patrick            CS Striders              22.14q  NWI  1
  3 Bueno, Daniel                Speed T&F                22.52q  NWI  2
  4 Sterling, Mark               Flight TC                22.63q  NWI  1
  5 Pennington, Johnny           CS Striders              22.73q  NWI  2
  6 Frank, Adam                  Colorado Flyers          22.84q  NWI  2
  7 Bosunga, Benjamin            Real Training            22.86q  NWI  1
  8 Campbell, Greg               Real Training            23.04q  NWI  3
  9 Bush, David                  CS Striders              23.05   NWI  1
 10 Han, Youngjae                CO Unattached            23.59   NWI  2
 11 Marshall, Ryan               CS Striders              23.76   NWI  3
 12 Lee, General                 CS Striders              23.85   NWI  2
 13 Johnson, Isaac               Speed T&F                24.64   NWI  1
 14 Galloway, Theo               M'Za Greyhounds          24.87   NWI  3
 15 Breeden, Corey               CS Striders              30.49   NWI  1
 -- Ford, Alan                   Speed T&F                   DQ   NWI  3

Event 551  200 Meter Dash Young Men
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Roberts, Dominick            M'Za Greyhounds          21.52   3.6
  2 Richards, Patrick            CS Striders              22.02   3.6
  3 Sterling, Mark               Flight TC                22.36   3.6
  4 Bueno, Daniel                Speed T&F                22.96   3.6
  5 Frank, Adam                  Colorado Flyers          23.02   3.6
  6 Pennington, Johnny           CS Striders              23.03   3.6
  7 Bosunga, Benjamin            Real Training            23.08   3.6
  8 Campbell, Greg               Real Training            23.14   3.6
Preliminaries
  9 Bush, David                  CS Striders
 10 Han, Youngjae                CO Unattached
 11 Marshall, Ryan               CS Striders
 12 Lee, General                 CS Striders
 13 Johnson, Isaac               Speed T&F
 14 Galloway, Theo               M'Za Greyhounds
 15 Breeden, Corey               CS Striders
 -- Ford, Alan                   Speed T&F

Event 552  400 Meter Dash Young Men
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
  1 Roberts, Dominick            M'Za Greyhounds          47.98q  2
  2 Richards, Patrick            CS Striders              48.99q  3
  3 Kelly, Edryse                D.A.T.A.C.               49.04q  1
  4 McGee, Shaine                D.A.T.A.C.               49.51q  3
  5 McAllister, James            CS Striders              50.60q  3
  6 Gerlock, Daniel              M'Za Greyhounds          50.78q  1
  7 Sterling, Mark               Flight TC                50.96q  2
  8 Breeden, Corey               CS Striders              51.45q  2
  9 Weber, Isaac                 CO Unattached            51.47   2
 10 Ford, Alan                   Speed T&F                51.84   3
 11 Valdez, Vincent              Real Training            51.98   1
 12 Marshall, Ryan               CS Striders              52.15   1
 13 Pennington, Johnny           CS Striders              52.16   1
 14 Wadman, Graham               Fort Collins TC          52.21   2
 15 Hutchison, Sam               Fort Collins TC          52.71   3
 16 Frank, Adam                  Colorado Flyers          52.74   1
 17 Petherick, Michael           CS Striders              53.22   1
 18 Munoz, Jesus                 Cheetahs                 55.22   2
 19 Galloway, Theo               M'Za Greyhounds          55.79   3
 -- Bosunga, Benjamin            Real Training               DQ   2

Event 552  400 Meter Dash Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Roberts, Dominick            M'Za Greyhounds          47.52
  2 Richards, Patrick            CS Striders              48.48
  3 Kelly, Edryse                D.A.T.A.C.               48.83
  4 McGee, Shaine                D.A.T.A.C.               49.36
  5 McAllister, James            CS Striders              50.00
  6 Sterling, Mark               Flight TC                50.64
  7 Gerlock, Daniel              M'Za Greyhounds          52.97
Preliminaries
  8 Breeden, Corey               CS Striders
  9 Weber, Isaac                 CO Unattached
 10 Ford, Alan                   Speed T&F
 11 Valdez, Vincent              Real Training
 12 Marshall, Ryan               CS Striders
 13 Pennington, Johnny           CS Striders
 14 Wadman, Graham               Fort Collins TC
 15 Hutchison, Sam               Fort Collins TC
 16 Frank, Adam                  Colorado Flyers
 17 Petherick, Michael           CS Striders
 18 Munoz, Jesus                 Cheetahs
 19 Galloway, Theo               M'Za Greyhounds
 -- Bosunga, Benjamin            Real Training

Event 553  800 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Kahn, Dain                   RicRojas Running       1:58.27
  2 Kelly, Edryse                D.A.T.A.C.             2:01.01
  3 Hutchison, Sam               Fort Collins TC        2:01.30
  4 Gerlock, Daniel              M'Za Greyhounds        2:02.40
  5 Montoya, Victor              CO Unattached          2:03.97
  6 Williams, Erik               Peak Distance          2:04.60
  7 Casey, Ryan                  Fort Collins TC        2:04.71
  8 Kilcullen, Cameron           CO Unattached          2:05.26
  9 Logan, Sergio                Peak Distance          2:05.32
 10 Kelly, Alphonso              Blazers                2:05.38
 11 Zinn, Steven                 CS Striders            2:05.48
 12 Munoz, Jesus                 Cheetahs               2:06.64
 13 Stoot, Steven                Peak Distance          2:07.02
 14 Staires, Jordan              Speed T&F              2:08.04
 15 Weber, Isaac                 CO Unattached          2:09.00
 16 Doane, Raymon                D.A.T.A.C.             2:11.84
 17 Dubbs, Shawn                 Peak Distance          2:12.34

Event 554  1500 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Williams, Michael            Peak Distance          4:09.63
  2 Montoya, Victor              CO Unattached          4:16.77
  3 Dubbs, Shawn                 Peak Distance          4:20.41
  4 Friedland, Aaron             CO Unattached          4:24.86
  5 Stoot, Steven                Peak Distance          4:26.06
  6 Kelly, Alphonso              Blazers                4:43.30
  7 Tauber, Brennan              Journey TC             4:44.79
  8 Rogers, Bradford             CS Gold Rush           4:47.97
 -- Kilcullen, Cameron           CO Unattached               DQ

Event 555  5000 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Johnson, Kevin               CS Striders           15:58.98
  2 Friedland, Aaron             CO Unattached         16:18.26
  3 Williams, Michael            Peak Distance         16:20.45
  4 Wilson, Garrett              Kryptonite            16:32.49
  5 Dubbs, Shawn                 Peak Distance         16:43.15
  6 Rogers, Bradford             CS Gold Rush          18:52.81
 -- Williams, Erik               Peak Distance              DNF

Event 556  2000 Meter Steeplechase Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Williams, Michael            Peak Distance          6:38.44
  2 Wilson, Garrett              Kryptonite             6:48.97
  3 Rogers, Bradford             CS Gold Rush           7:26.41
  4 Hunt, Daniel                 Peak Distance          7:27.91
  5 Tauber, Brennan              Journey TC             8:11.10

Event 558  110 Meter Hurdles Young Men
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Hill, Tashaun                Colorado Flyers          14.43   NWI  2
  2 Hill, Tarique                Colorado Flyers          14.91   NWI  2
  3 Harrison, Malcolm            Colorado Flyers          15.27   NWI  1
  4 Emory, Brock                 Speed T&F                15.43   NWI  1
  5 Praska, Aaron                CO High Altitude         15.62   NWI  1
  6 Golightly, Grant             CO Unattached            16.41   NWI  1
  7 Piersall, Charles            Speed T&F                16.57   NWI  2
 -- Engel, Cory                  Real Training              DNF   NWI  2

Event 559  400 Meter Hurdles Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Hunt, Daniel                 Peak Distance            57.19
  2 Praska, Aaron                CO High Altitude         58.02
  3 Valdez, Vincent              Real Training            59.80

Event 560  4x100 Meter Relay Young Men
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Denver Athletic Track Assoc.  'A'                     42.60
  2 Colorado Springs Striders TC  'A'                     42.64
  3 Real Training  'A'                                    44.14
  4 Colorado Springs Striders TC  'B'                     44.47

Event 561  4x400 Meter Relay Young Men
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Colorado Springs Striders TC  'A'                   3:26.40
  2 Colorado High Altitude TC  'A'                      3:30.84
  3 Real Training  'A'                                  3:32.95
  4 Colorado Springs Striders TC  'B'                   3:34.69

Event 562  4x800 Meter Relay Young Men
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Peak Distance  'A'                                  8:42.55

Event 563  High Jump Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Williams, Calvin             Speed T&F                1.95m    6-04.75
  2 Emory, Brock                 Speed T&F                1.86m    6-01.25
  3 Stuart, Alex                 CO Unattached            1.70m    5-07.00
  4 Zimberoff, Nick              Zoom Track Club         J1.70m    5-07.00
  5 Bahena, Rudy                 Speed T&F               J1.70m    5-07.00

Event 564  Pole Vault Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Sutterfield, Erik            CO Unattached            4.55m   14-11.00
  2 Beski, Elliott               Colorado Flyers          4.40m   14-05.25
  3 Cooper, Chase                CO Unattached            4.25m   13-11.25
  3 Nixon, James                 CO Unattached            4.25m   13-11.25
  5 Nieves, Tyler                CS Striders              3.65m   11-11.75
  6 Kelly, David                 CO Unattached            3.20m   10-06.00
  7 Stuart, Alex                 CO Unattached            3.05m   10-00.00

Event 565  Long Jump Young Men
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1 McPherson, Michael           Real Training            6.62m   NWI  21-08.75
  2 Williams, Calvin             Speed T&F                6.58m   NWI  21-07.25
  3 Golightly, Grant             CO Unattached            6.33m   NWI  20-09.25
  4 Loudenslager, Hayden         RicRojas Running         6.26m   NWI  20-06.50
  5 Bueno, Daniel                Speed T&F                6.15m   NWI  20-02.25
  6 Bahena, Rudy                 Speed T&F                5.86m   NWI  19-02.75

Event 566  Triple Jump Young Men
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1 Williams, Calvin             Speed T&F               14.30m   NWI  46-11.00
  2 Loudenslager, Hayden         RicRojas Running        12.77m   NWI  41-10.75
  3 Bahena, Rudy                 Speed T&F               12.32m   NWI  40-05.00

Event 567  Shot Put 12 lb. Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Chinman, Jonah               CO High Altitude        13.40m   43-11.75
  2 King, Robert                 Mercury TC CO           13.30m   43-07.75

Event 568  Discus Throw 1.6kg Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Volkmann, Tyler              CO Unattached           47.99m     157-05
  2 King, Robert                 Mercury TC CO           43.17m     141-08
  3 Chinman, Jonah               CO High Altitude        41.62m     136-06

Event 569  Javelin Throw 800g Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Chinman, Jonah               CO High Altitude        47.55m     156-00
  2 Praska, Aaron                CO High Altitude        31.35m     102-10

Event 571  Decathlon Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 McPherson, Michael           Real Training             5841
  2 McMillin, Joshua             CO Unattached             5525
  3 Nappier, Benjamin            CO Unattached             5214
  4 Procell, Leland              CO Unattached             5110
  5 Shannon, Kyle                Crown Hill TC             4664
  6 Zywicki, Adam                CO Unattached             4560
  7 Maher, Will                  Real Training             3903
  8 Beski, Elliott               Colorado Flyers           3748

Event 571  Decathlon: #1 100 Meter Dash Young Men Decathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 McPherson, Michael           Real Training            11.69   NWI    713
  2 Nappier, Benjamin            CO Unattached            11.87   NWI    677
  3 Beski, Elliott               Colorado Flyers          11.88   NWI    675
  4 McMillin, Joshua             CO Unattached            11.98   NWI    655
  5 Zywicki, Adam                CO Unattached            12.26   NWI    601
  6 Procell, Leland              CO Unattached            12.31   NWI    591
  7 Shannon, Kyle                Crown Hill TC            12.51   NWI    554
  8 Maher, Will                  Real Training            13.48   NWI    390

Event 571  Decathlon: #2 Long Jump Young Men Decathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 McPherson, Michael           Real Training            6.72m   NWI  22-00.75    748
  2 Nappier, Benjamin            CO Unattached            6.34m   NWI  20-09.75    661
  3 McMillin, Joshua             CO Unattached            6.22m   NWI  20-05.00    635
  4 Beski, Elliott               Colorado Flyers          6.05m   NWI  19-10.25    597
  5 Zywicki, Adam                CO Unattached            5.86m   NWI  19-02.75    556
  6 Procell, Leland              CO Unattached            5.70m   NWI  18-08.50    523
  7 Shannon, Kyle                Crown Hill TC            5.57m   NWI  18-03.25    496
  8 Maher, Will                  Real Training            5.32m   NWI  17-05.50    445

Event 571  Decathlon: #3 Shot Put Young Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 McMillin, Joshua             CO Unattached           12.71m   41-08.50    650
  2 Shannon, Kyle                Crown Hill TC           11.25m   36-11.00    561
  3 Nappier, Benjamin            CO Unattached           10.45m   34-03.50    513
  4 Procell, Leland              CO Unattached            9.48m   31-01.25    454
  5 McPherson, Michael           Real Training            9.32m   30-07.00    445
  6 Zywicki, Adam                CO Unattached            9.14m   30-00.00    434
  7 Beski, Elliott               Colorado Flyers          9.08m   29-09.50    431
  8 Maher, Will                  Real Training            7.91m   25-11.50    361

Event 571  Decathlon: #4 High Jump Young Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Nappier, Benjamin            CO Unattached            1.85m    6-00.75    670
  1 McPherson, Michael           Real Training            1.85m    6-00.75    670
  3 Procell, Leland              CO Unattached            1.80m    5-10.75    627
  4 McMillin, Joshua             CO Unattached            1.70m    5-07.00    544
  4 Beski, Elliott               Colorado Flyers          1.70m    5-07.00    544
  6 Zywicki, Adam                CO Unattached            1.60m    5-03.00    464
  6 Maher, Will                  Real Training            1.60m    5-03.00    464
  8 Shannon, Kyle                Crown Hill TC            1.55m    5-01.00    426

Event 571  Decathlon: #5 400 Meter Dash Young Men Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 McPherson, Michael           Real Training            52.89     686
  2 Procell, Leland              CO Unattached            53.33     668
  3 Nappier, Benjamin            CO Unattached            54.29     628
  4 Shannon, Kyle                Crown Hill TC            54.37     624
  5 Zywicki, Adam                CO Unattached            55.49     579
  6 Beski, Elliott               Colorado Flyers          56.68     533
  7 Maher, Will                  Real Training            57.24     512
  8 McMillin, Joshua             CO Unattached            57.42     505

Event 571  Decathlon: #6 110 Meter Hurdles Young Men Decathlon
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 McPherson, Michael           Real Training            16.21   NWI  1    709
  2 Beski, Elliott               Colorado Flyers          16.59   NWI  1    668
  3 Nappier, Benjamin            CO Unattached            17.15   NWI  1    609
  4 McMillin, Joshua             CO Unattached            17.84   NWI  1    540
  5 Procell, Leland              CO Unattached            18.16   NWI  2    509
  6 Shannon, Kyle                Crown Hill TC            18.20   NWI  2    505
  7 Zywicki, Adam                CO Unattached            20.32   NWI  2    324
 -- Maher, Will                  Real Training              DNF   NWI  2

Event 571  Decathlon: #7 Discus Throw Young Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 McMillin, Joshua             CO Unattached           37.84m     124-02    621
  2 Procell, Leland              CO Unattached           33.08m     108-06    525
  3 Shannon, Kyle                Crown Hill TC           31.04m     101-10    485
  4 Nappier, Benjamin            CO Unattached           29.10m      95-06    447
  5 McPherson, Michael           Real Training           29.09m      95-05    447
  6 Maher, Will                  Real Training           27.77m      91-01    421
  7 Zywicki, Adam                CO Unattached           23.90m      78-05    346
  8 Beski, Elliott               Colorado Flyers         21.47m      70-05    300

Event 571  Decathlon: #8 Pole Vault Young Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 McMillin, Joshua             CO Unattached            4.15m   13-07.25    659
  2 McPherson, Michael           Real Training            3.55m   11-07.75    496
  3 Procell, Leland              CO Unattached            3.10m   10-02.00    381
  4 Maher, Will                  Real Training            2.95m    9-08.00    345
  5 Zywicki, Adam                CO Unattached            2.65m    8-08.25    275
  5 Nappier, Benjamin            CO Unattached            2.65m    8-08.25    275
  7 Shannon, Kyle                Crown Hill TC            2.13m    6-11.75    165
 -- Beski, Elliott               Colorado Flyers            DNF

Event 571  Decathlon: #9 Javelin Throw Young Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 McMillin, Joshua             CO Unattached           37.60m     123-04    407
  2 Zywicki, Adam                CO Unattached           37.08m     121-08    400
  3 McPherson, Michael           Real Training           36.58m     120-00    393
  4 Shannon, Kyle                Crown Hill TC           30.66m     100-07    309
  5 Procell, Leland              CO Unattached           30.30m      99-05    303
  6 Nappier, Benjamin            CO Unattached           29.80m      97-09    296
  7 Maher, Will                  Real Training           29.50m      96-09    292
 -- Beski, Elliott               Colorado Flyers            DNF

Event 571  Decathlon: #10 1500 Meter Run Young Men Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Maher, Will                  Real Training          4:41.15     673
  2 Zywicki, Adam                CO Unattached          4:56.38     581
  3 Shannon, Kyle                Crown Hill TC          5:03.59     539
  4 McPherson, Michael           Real Training          5:04.43     534
  5 Procell, Leland              CO Unattached          5:05.47     529
  6 Nappier, Benjamin            CO Unattached          5:22.28     438
  7 McMillin, Joshua             CO Unattached          5:49.50     309
 -- Beski, Elliott               Colorado Flyers            DNF
Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade NCSA Phoenix KT St. Vincent Normatec