Join/Renew Now

Results - USATF Alabama Association Junior Olympic Track & Field Championships

6/13-14/08 - Troy, AL

Event 101  100 Meter Dash Sub-Bantam Girls
===================================================================
 Association:   15.50  6/13/2008   Morgan Mccain, Mobile Parks
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Mccain, Morgan             8 Mobile Parks             15.50q  2
  2 Kennebrew, Kennedy         7 Mobile Parks             16.77q  1
  3 Martin, Kayla              7 Community TC             16.78q  2
  4 Kennebrew, Kaelyn          4 Mobile Parks             17.19q  1
  5 Goode, Sidney              6 North Alabam             17.78q  1
  6 Taylor, Ashley             6 Montgomery Y             17.90q  1
  7 Legoas, Ashley             7 Unattached               18.27q  2
  8 Wright, Madison            6 Magic City R             18.28q  2
  9 Miller, Derria             8 Magic City R             18.33   1
 10 Rodrigues, Lola            6 Mobile Parks             18.94   1
 11 Johnson, Jairelle          7 Magic City R             21.03   2
 12 Graham, Justavia           6 Mobile Parks             22.15   2
 13 Douglas, Jillian           5 Montgomery Y             22.20   1


Event 101  100 Meter Dash Sub-Bantam Girls
================================================================
 Association:   15.50  6/13/2008   Morgan Mccain, Mobile Parks
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Mccain, Morgan             8 Mobile Parks             16.37
  2 Martin, Kayla              7 Community TC             18.18
  3 Wright, Madison            6 Magic City R             18.48
  4 Kennebrew, Kennedy         7 Mobile Parks             18.83
  5 Goode, Sidney              6 North Alabam             18.93
  6 Taylor, Ashley             6 Montgomery Y             19.17
  7 Kennebrew, Kaelyn          4 Mobile Parks             20.54
  8 Legoas, Ashley             7 Unattached               20.71


Event 102  200 Meter Dash Sub-Bantam Girls
===================================================================
 Association:   15.14  6/18/2004   Ferrin Coleman, mprd
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Mccain, Morgan             8 Mobile Parks             34.50q  2
  2 Miller, Derria             8 Magic City R             34.70q  2
  3 Goode, Sidney              6 North Alabam             34.95q  1
  4 Wright, Madison            6 Magic City R             35.50q  1
  5 Beard, Olivia              5 Mobile Parks             35.95q  1
  6 Kennebrew, Kennedy         7 Mobile Parks             37.25q  1
  7 Rodrigues, Lola            6 Mobile Parks             38.40q  1
  8 Martin, Kayla              7 Community TC             39.50q  2
  9 Taylor, Ashley             6 Montgomery Y             40.35   2
 10 Jones, Leah                7 Magic City R             41.50   2
 11 Douglas, Jillian           5 Montgomery Y             41.90   1
 12 Jones, Layla               7 Magic City R             43.40   2
 13 Kennebrew, Kaelyn          4 Mobile Parks             44.50   2
 14 Johnson, Jairelle          7 Magic City R             44.60   2


Event 102  200 Meter Dash Sub-Bantam Girls
================================================================
 Association:   15.14  6/18/2004   Ferrin Coleman, mprd
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Mccain, Morgan             8 Mobile Parks             34.50
  2 Miller, Derria             8 Magic City R             34.70
  3 Goode, Sidney              6 North Alabam             34.95
  4 Wright, Madison            6 Magic City R             35.50
  5 Beard, Olivia              5 Mobile Parks             35.95
  6 Kennebrew, Kennedy         7 Mobile Parks             37.25
  7 Rodrigues, Lola            6 Mobile Parks             38.40
  8 Martin, Kayla              7 Community TC             39.50


Event 103  400 Meter Dash Sub-Bantam Girls
================================================================
 Association:   1:00.00  6/13/2008   Derria Miller, Magic City R
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Jones, Leah                7 Magic City R           1:33.38
  2 Taylor, Ashley             6 Montgomery Y           1:34.12
  3 Jones, Layla               7 Magic City R           1:34.79
  4 Beard, Olivia              5 Mobile Parks           1:36.82
  5 Johnson, Jairelle          7 Magic City R           1:46.86
  6 Legoas, Ashley             7 Unattached             1:52.06


Event 104  800 Meter Run Sub-Bantam Girls
================================================================
 Association:   3:18.22  6/15/2007   Victoria Robinson, Montgomery Y
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Jones, Leah                7 Magic City R           3:40.19
  2 Jones, Layla               7 Magic City R           3:50.71


Event 105  1500 Meter Run Sub-Bantam Girls
================================================================
 Association:   6:40.26  6/16/2007   Victoria Robinson, Montgomery Y
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Legoas, Ashley             7 Unattached             8:57.64


Event 110  Long Jump Sub-Bantam Girls
==========================================================================
 Association:   3.03m  6/16/2006   Britltey Humphrey, Unattached
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Goode, Sidney              6 North Alabam             2.65m    8-08.50
  2 Beard, Olivia              5 Mobile Parks             2.32m    7-07.50
  3 Kennebrew, Kennedy         7 Mobile Parks             2.02m    6-07.50
  4 Martin, Kayla              7 Community TC             1.99m    6-06.50
  5 Wright, Madison            6 Magic City R             1.92m    6-03.75
  6 Miller, Derria             8 Magic City R             1.67m    5-05.75
  7 Kennebrew, Kaelyn          4 Mobile Parks             1.25m    4-01.25


Event 116  Javelin Throw Sub-Bantam Girls
==========================================================================
 Association:   10.88m  6/15/2007   Brooke Graham, Huntsville M
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Douglas, Jillian           5 Montgomery Y             2.88m       9-05


Event 151  100 Meter Dash Sub-Bantam Boys
===================================================================
 Association:   14.18  6/13/2008   Collins Woods, Mobile Parks
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Woods, Collins             8 Mobile Parks             14.18q  4
  2 Beard, Daniel              8 Mobile Parks             14.63q  3
  3 Foster, Mason              8 Montgomery Y             15.32q  2
  4 Cunningham, Julian         7 Mobile Parks             15.73q  1
  5 Pettway, Bruce             8 Speed City S             15.90q  3
  6 Crenshawii, Darryl         8 Mobile Parks             15.94q  2
  7 Stephens, Cordell          6 Magic City R             16.27q  1
  8 Douglas, David             7 Montgomery Y             16.32q  1
  9 Watkins, Kevin             8 Mobile Parks             16.65   4
 10 Fox, Andreas               8 Mobile Parks             16.84   3
 11 Wright, Ellis              8 Mobile Parks             16.95   1
 12 Simmons, Byron             7 Montgomery Y             17.05   2
 13 Rivers, Caleb              6 Mobile Parks             17.29   1
 14 Griffin, Khalil            6 Huntsville metro         17.48   4
 15 King, Marlon               6 Mobile Parks             17.63   4
 16 Graham, Kyle               6 Huntsville metro         17.92   2
 17 Lockett, Brandon           6 Mobile Parks             17.97   1
 18 Beasley-Tompkins, Jmari    6 Mobile Parks             18.76   2
 19 Simmons, Matthew           7 Magic City R             18.77   2
 20 Simpson, Desmond           5 Mobile Parks             20.13   4
 21 Jenkins, Dontavious        5 Montgomery Y             21.14   1
 22 Beasley-Tompkins, Devin    5 Mobile Parks             21.34   3


Event 151  100 Meter Dash Sub-Bantam Boys
================================================================
 Association:   14.18  6/13/2008   Collins Woods, Mobile Parks
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Woods, Collins             8 Mobile Parks             14.88
  2 Beard, Daniel              8 Mobile Parks             15.47
  3 Foster, Mason              8 Montgomery Y             16.01
  4 Pettway, Bruce             8 Speed City S             16.32
  5 Cunningham, Julian         7 Mobile Parks             16.98
  6 Stephens, Cordell          6 Magic City R             17.13
  7 Crenshawii, Darryl         8 Mobile Parks             17.50
  8 Douglas, David             7 Montgomery Y             17.56


Event 152  200 Meter Dash Sub-Bantam Boys
===================================================================
 Association:   30.40  6/13/2008   Daniel Beard, Mobile Parks
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Beard, Daniel              8 Mobile Parks             30.40q  2
  2 Woods, Collins             8 Mobile Parks             30.90q  4
  3 Richards, Chris            8 Speed City S             31.60q  1
  4 Foster, Mason              8 Montgomery Y             32.50q  2
  5 Cunningham, Julian         7 Mobile Parks             34.70q  1
  6 Simmons, Byron             7 Montgomery Y             36.00q  1
  7 Watkins, Kevin             8 Mobile Parks             36.60q  2
  8 Crenshawii, Darryl         8 Mobile Parks             37.20q  4
  9 Stephens, Cordell          6 Magic City R             37.80   4
 10 Fox, Andreas               8 Mobile Parks             38.30   1
 11 Griffin, Khalil            6 Huntsville metro         38.80   2
 12 Douglas, David             7 Montgomery Y             38.90   3
 13 Graham, Kyle               6 Huntsville metro         40.10   2
 14 Anderson, Terrence         7 Magic City R             40.70   4
 15 Beasley-Tompkins, Jmari    6 Mobile Parks             41.50   2
 16 King, Marlon               6 Mobile Parks             41.60   1
 17 Moten, Khalil              7 Huntsville metro         42.00   3
 18 Wright, Ellis              8 Mobile Parks             42.20   3
 19 Rivers, Caleb              6 Mobile Parks             43.00   1
 20 Simmons, Matthew           7 Magic City R             45.20   4
 21 Lockett, Brandon           6 Mobile Parks             45.30   2
 22 Simpson, Desmond           5 Mobile Parks             46.30   4
 23 Beasley-Tompkins, Devin    5 Mobile Parks             46.60   1
 24 Jenkins, Dontavious        5 Montgomery Y             51.60   4


Event 152  200 Meter Dash Sub-Bantam Boys
================================================================
 Association:   30.40  6/13/2008   Daniel Beard, Mobile Parks
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Beard, Daniel              8 Mobile Parks             30.40
  2 Woods, Collins             8 Mobile Parks             30.90
  3 Richards, Chris            8 Speed City S             31.60
  4 Foster, Mason              8 Montgomery Y             32.50
  5 Cunningham, Julian         7 Mobile Parks             34.70
  6 Simmons, Byron             7 Montgomery Y             36.00
  7 Watkins, Kevin             8 Mobile Parks             36.60
  8 Crenshawii, Darryl         8 Mobile Parks             37.20


Event 153  400 Meter Dash Sub-Bantam Boys
================================================================
 Association:   1:11.81  6/14/2008   Collins Woods, Mobile Parks
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Woods, Collins             8 Mobile Parks           1:11.81
  2 Richards, Chris            8 Speed City S           1:19.30
  3 Foster, Mason              8 Montgomery Y           1:19.95
  4 Crenshawii, Darryl         8 Mobile Parks           1:20.02
  5 Stephens, Cordell          6 Magic City R           1:29.30
  6 Anderson, Terrence         7 Magic City R           1:32.42
  7 Moten, Khalil              7 Huntsville metro       1:37.68
  8 Simmons, Matthew           7 Magic City R           1:43.44


Event 154  800 Meter Run Sub-Bantam Boys
================================================================
 Association:   2:59.40  6/15/2007   Griffin Riley, Magic City T
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Anderson, Terrence         7 Magic City R           3:36.03


Event 160  Long Jump Sub-Bantam Boys
==========================================================================
 Association:   10-05  6/13/2003   Khawn Fore, HMTC
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Beard, Daniel              8 Mobile Parks             3.64m   11-11.50
  2 Pettway, Bruce             8 Speed City S             3.19m   10-05.75
  3 Jones, Nathan              8 Unattached               3.11m   10-02.50
  4 Simmons, Byron             7 Montgomery Y             2.76m    9-00.75
  5 Watkins, Kevin             8 Mobile Parks             2.66m    8-08.75
  6 Anderson, Hekema           8 Mobile Parks             2.57m    8-05.25
  7 Moten, Khalil              7 Huntsville metro         2.49m    8-02.00
  8 Beasley-Tompkins, Jmari    6 Mobile Parks             2.40m    7-10.50
  9 Couch, Keishon             5 Mobile Parks             2.16m    7-01.00
 10 Rivers, Caleb              6 Mobile Parks             1.85m    6-01.00
 11 Simpson, Desmond           5 Mobile Parks             1.33m    4-04.50
 -- Beasley-Tompkins, Devin    5 Mobile Parks              FOUL


Event 164  Shot Put Sub-Bantam Boys
==========================================================================
 Association:   5.99m  6/16/2006   Garrett Smith, Unattached
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Jones, Nathan              8 Unattached               5.90m   19-04.25


Event 166  Javelin Throw Sub-Bantam Boys
==========================================================================
 Association:   40-06  6/13/2003   JaCarlos Cook, MPRD
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Jones, Nathan              8 Unattached              10.34m      33-11
  2 Douglas, David             7 Montgomery Y             8.59m      28-02
  3 Jenkins, Dontavious        5 Montgomery Y             7.08m      23-03


Event 201  100 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
 Association:   13.35  6/1992      Natasha Cain
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Jackson, Azariah          10 Magic City R             13.99q  3
  2 Amanor, Athina             9 Mobile Parks             14.02q  1
  3 Exford, Lily              10 Montgomery Y             14.34q  3
  4 Huff, Latoria             10 Mobile Parks             14.41q  1
  5 Pettway, Egypt             9 Speed City S             14.42q  3
  6 Fields, Latsatsi          10 Montgomery Y             14.77q  1
  7 Bowen, Jalyn               9 Montgomery Y             14.85q  2
  8 Pruitt, Kayla             10 Unattached               15.06q  2
  9 Boyd, Shayla              10 Montgomery Y             15.34   2
 10 Williams, Alexandria       9 Club Elite O             15.56   1
 11 Thomas, Catherine         10 Speed City S             15.63   2
 12 Exford, Chandler           9 Montgomery Y             15.82   2
 13 Key, Cierra               10 Montgomery Y             16.09   1
 14 Simmons, Tamya             8 Magic City R             16.52   3
 15 Beasley-Tompkins, Audria   9 Mobile Parks             16.58   3
 16 Graham, Brooke             8 Huntsville metro         16.67   1
 17 Childress, Classie        10 Club Elite O             17.11   1
 18 Childress, Laurell         8 Club Elite O             17.83   2
 19 Brown, Tekeria             8 Mobile Parks             18.02   2
 20 Washam, Jamaya             9 Mobile Parks             19.48   3


Event 201  100 Meter Dash Bantam Girls
================================================================
 Association:   13.35  6/1992      Natasha Cain
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Jackson, Azariah          10 Magic City R             14.87
  2 Amanor, Athina             9 Mobile Parks             14.96
  3 Huff, Latoria             10 Mobile Parks             15.18
  4 Fields, Latsatsi          10 Montgomery Y             15.52
  5 Pettway, Egypt             9 Speed City S             15.67
  6 Exford, Lily              10 Montgomery Y             15.83
  7 Pruitt, Kayla             10 Unattached               15.97
  8 Bowen, Jalyn               9 Montgomery Y             16.19


Event 202  200 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
 Association:   28.90  6/13/2003   Kenyattia Hackworth, MPRD
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Humphrey, Brittley        10 Speed City S             29.20q  3
  2 Braggs, Jazmin            10 Mobile Parks             31.60q  2
  3 Cunningham, Lauren        10 Mobile Parks             31.80q  1
  4 Jackson, Azariah          10 Magic City R             32.50q  3
  4 Pettway, Egypt             9 Speed City S             32.50q  2
  6 Exford, Grace              9 Montgomery Y             33.40q  3
  7 Boyd, Shayla              10 Montgomery Y             34.30q  1
  8 Exford, Chandler           9 Montgomery Y             35.60q  1
  9 Beasley-Tompkins, Audria   9 Mobile Parks             38.20   3
  9 Stewart, Ebony            10 Mobile Parks             38.20   2
 11 Graham, Brooke             8 Huntsville metro         38.40   1
 12 Washam, Jamaya             9 Mobile Parks             41.30   2
 12 Childress, Classie        10 Club Elite O             41.30   3
 14 Brown, Tekeria             8 Mobile Parks             41.70   1
 15 Drummond, Cashay           9 Mobile Parks             44.00   2
 16 Childress, Laurell         8 Club Elite O             45.00   3


Event 202  200 Meter Dash Bantam Girls
================================================================
 Association:   28.90  6/13/2003   Kenyattia Hackworth, MPRD
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Humphrey, Brittley        10 Speed City S             29.20
  2 Braggs, Jazmin            10 Mobile Parks             31.60
  3 Cunningham, Lauren        10 Mobile Parks             31.80
  4 Jackson, Azariah          10 Magic City R             32.50
  4 Pettway, Egypt             9 Speed City S             32.50
  6 Exford, Grace              9 Montgomery Y             33.40
  7 Boyd, Shayla              10 Montgomery Y             34.30
  8 Exford, Chandler           9 Montgomery Y             35.60


Event 203  400 Meter Dash Bantam Girls
================================================================
 Association:   1:05.23  6/18/2004   Joy Marbury, CLEB
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Humphrey, Brittley        10 Speed City S           1:11.24
  2 Bowen, Jalyn               9 Montgomery Y           1:15.65
  3 Williams, Tia              8 Club Elite O           1:32.45
  4 Davidson, Breanna          9 Hoover Parks and       1:36.54


Event 204  800 Meter Run Bantam Girls
================================================================
 Association:   2:53.62  6/16/2006   Sydney Byrd, Unattached
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Williams, Tia              8 Club Elite O           3:33.03
  2 Moffett, Lydiapaige        9 Mobile Parks           3:33.27


Event 205  1500 Meter Run Bantam Girls
================================================================
 Association:   5:47.00  6/1992      Amy Simpson
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Kozlowski, Alex            9 Hoover Parks and       6:28.12
  2 Moffett, Lydiapaige        9 Mobile Parks           8:13.53


Event 209  1500 Meter Race Walk Bantam Girls
================================================================
 Association:   10:31.85  6/1992      Jennifer Bibber
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Fields, Latsatsi          10 Montgomery Y          11:00.84
 -- Stancil, August            8 Sprint South                DQ


Event 210  Long Jump Bantam Girls
==========================================================================
 Association:   12-11.50  6/13/1998   Rachel Tindol
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Humphrey, Brittley        10 Speed City S             3.72m   12-02.50
  2 Braggs, Jazmin            10 Mobile Parks             3.56m   11-08.25
  3 Pettway, Egypt             9 Speed City S             3.47m   11-04.75
  4 Fields, Latsatsi          10 Montgomery Y             3.33m   10-11.25
  5 Jackson, Azariah          10 Magic City R             3.21m   10-06.50
  6 Thomas, Catherine         10 Speed City S             3.04m    9-11.75
  7 Beasley-Tompkins, Audria   9 Mobile Parks             3.03m    9-11.25
  8 Cunningham, Lauren        10 Mobile Parks             2.87m    9-05.00
  9 Amanor, Athina             9 Mobile Parks             2.86m    9-04.75
 10 Washam, Jamaya             9 Mobile Parks             1.45m    4-09.25
 11 Drummond, Cashay           9 Mobile Parks             1.33m    4-04.50
 12 Simmons, Tamya             8 Magic City R             1.01m    3-03.75


Event 211  High Jump Bantam Girls
==========================================================================
 Association:    4-02  6/15/2007   Jennifer Westendorf, Montgomery Y
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Pruitt, Kayla             10 Unattached               1.14m    3-08.75


Event 214  Shot Put Bantam Girls
==========================================================================
 Association:   21-08  6/13/2003   Shaquila White, HMTC
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Key, Cierra               10 Montgomery Y             6.30m   20-08.00
  2 Stancil, August            8 Sprint South             4.50m   14-09.25
  3 Davidson, Breanna          9 Hoover Parks and         3.37m   11-00.75


Event 216  Javelin Throw Bantam Girls
==========================================================================
 Association:   72-01  6/13/2003   Katherine Harvey, MPRD
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Pruitt, Kayla             10 Unattached              15.56m      51-00
  2 Stancil, August            8 Sprint South            14.91m      48-11
  3 Key, Cierra               10 Montgomery Y            11.26m      36-11
  4 Graham, Brooke             8 Huntsville metro        11.10m      36-05
  5 Davidson, Breanna          9 Hoover Parks and        10.01m      32-10


Event 220  4x100 Meter Relay Bantam Girls
================================================================
 Association:   20.00  6/15/2007   Montgomery YMCA Dream Team, Montgomery Y
                       L Exford, B Johnson, B Stallworth
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Mobile Parks Recreation Dept  'A'                     58.31
  2 Mobile Parks Recreation Dept  'B'                   1:04.13
 -- Club Elite Of Birmingham  'A'                            DQ


Event 221  4x400 Meter Relay Bantam Girls
================================================================
 Association:   4:57.20  6/1996      Wiggins Road Runners
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Montgomery YMCA Dream Team TC  'A'                  5:35.52


Event 251  100 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
 Association:   13.04  6/16/2006   Isaac Irby, MPRD
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Williams, Tyson            9 Magic City R             13.49q  3
  2 Humphrey, Marion           8 Speed City S             13.60q  1
  3 Parker, Anthony            9 Mobile Parks             13.79q  1
  4 Jones, Jarius              8 Mobile Parks             14.10q  3
  5 Stephens, Carlos          10 Magic City R             14.35q  2
  6 Underwood, Tyus            9 Magic City R             14.40q  1
  7 May, Tamrik                9 Prattville P             14.51q  1
  8 Jones, Logan               9 North Alabam             14.56q  3
  9 Fields, Jmiyah            10 Speed City S             14.68   2
 10 Craig, James               9 Mobile Parks             14.72   2
 11 Carter, Tamatra            9 Mobile Parks             14.78   1
 12 Stennis, Mylan             9 Mobile Parks             14.85   1
 13 Jones, Justin              8 Montgomery Y             15.01   3
 14 Harris, Charles            9 Mobile Parks             15.87   3
 15 Isom, Brock                8 Speed City S             16.97   2
 16 Love, Derrick              9 Mobile Parks             17.57   2
 17 Jenkins, Brandon           9 Montgomery Y             17.71   2


Event 251  100 Meter Dash Bantam Boys
================================================================
 Association:   13.04  6/16/2006   Isaac Irby, MPRD
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Williams, Tyson            9 Magic City R             14.23
  2 Humphrey, Marion           8 Speed City S             14.38
  3 Parker, Anthony            9 Mobile Parks             14.88
  4 Underwood, Tyus            9 Magic City R             15.00
  5 Jones, Jarius              8 Mobile Parks             15.00
  6 Stephens, Carlos          10 Magic City R             15.20
  7 Jones, Logan               9 North Alabam             15.69
  8 May, Tamrik                9 Prattville P             15.97


Event 252  200 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
 Association:   28.40  6/13/2008   Kyle Harrell, Speed City S
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Harrell, Kyle             10 Speed City S             28.40q  4
  2 Williams, Tyson            9 Magic City R             28.90q  4
  3 Parker, Anthony            9 Mobile Parks             30.20q  3
  4 Jones, Jarius              8 Mobile Parks             30.50q  3
  5 Porter, Thaddeus          10 Montgomery Y             31.20q  2
  6 Russell, Jacob             9 Huntsville metro         31.60q  3
  6 Stephens, Carlos          10 Magic City R             31.60q  4
  8 Holmes, Samuel             8 Magic City R             32.50q  4
  9 Underwood, Tyus            9 Magic City R             32.60   4
 10 Jones, Logan               9 North Alabam             32.70   1
 11 Jones, Justin              8 Montgomery Y             33.00   1
 12 Stennis, Mylan             9 Mobile Parks             33.10   1
 13 Carter, Tamatra            9 Mobile Parks             33.30   3
 14 Craig, James               9 Mobile Parks             33.50   3
 15 Harris, Charles            9 Mobile Parks             34.10   3
 16 Connor, Owen               9 Speed City S             34.60   4
 17 Fields, Jmiyah            10 Speed City S             34.70   2
 18 Martinez, Brandon          9 Magic City T             35.60   4
 19 Love, Derrick              9 Mobile Parks             40.50   2


Event 252  200 Meter Dash Bantam Boys
================================================================
 Association:   28.40  6/13/2008   Kyle Harrell, Speed City S
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Harrell, Kyle             10 Speed City S             28.40
  2 Williams, Tyson            9 Magic City R             28.90
  3 Parker, Anthony            9 Mobile Parks             30.20
  4 Jones, Jarius              8 Mobile Parks             30.50
  5 Porter, Thaddeus          10 Montgomery Y             31.20
  6 Stephens, Carlos          10 Magic City R             31.60
  6 Russell, Jacob             9 Huntsville metro         31.60
  8 Holmes, Samuel             8 Magic City R             32.50


Event 253  400 Meter Dash Bantam Boys
================================================================
 Association:   1:05.29  6/14/2008   Kyle Harrell, Speed City S
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Harrell, Kyle             10 Speed City S           1:05.29
  2 Russell, Jacob             9 Huntsville metro       1:08.07
  3 Parker, Anthony            9 Mobile Parks           1:09.18
  4 Patterson, Timothy        10 Montgomery Y           1:11.56
  5 Porter, Thaddeus          10 Montgomery Y           1:14.79
  6 Jones, Logan               9 North Alabam           1:19.56
  7 Moten, Calvin              9 Huntsville metro       1:27.39


Event 254  800 Meter Run Bantam Boys
================================================================
 Association:   2:30.46  6/13/2008   Marion Humphrey, Speed City S
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Humphrey, Marion           8 Speed City S           2:30.46
  2 Russell, Jacob             9 Huntsville metro       2:36.25
  3 Patterson, Timothy        10 Montgomery Y           2:48.57
  4 Aust, Thomas               9 Speed City S           2:56.43
  5 Riley, Griffin             9 Magic City T           2:57.10
  6 Porter, Thaddeus          10 Montgomery Y           3:09.21
  7 Bell, Jase                 9 Unattached             3:10.79
  8 Heard, Orlando             9 Unattached             3:16.38
  9 Smith, Matthias            8 Montgomery Y           3:19.76


Event 255  1500 Meter Run Bantam Boys
================================================================
 Association:   5:38.33  6/1998      Jasper McAlpine
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Aust, Thomas               9 Speed City S           5:40.12
  2 Heard, Orlando             9 Unattached             5:48.08
  3 Patterson, Timothy        10 Montgomery Y           5:55.13
  4 Riley, Griffin             9 Magic City T           6:02.11
  5 Bell, Jase                 9 Unattached             6:28.66
  6 Smith, Matthias            8 Montgomery Y           6:35.89


Event 259  1500 Meter Race Walk Bantam Boys
================================================================
 Association:   10:33.95  1992        Braswell McMeans
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
 -- Austin, Moses              8 Unattached                  DQ


Event 260  Long Jump Bantam Boys
==========================================================================
 Association:   15-04  6/1998      Brandon Spradley
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Moten, Calvin              9 Huntsville metro         3.62m   11-10.50
  2 Jones, Jarius              8 Mobile Parks             3.50m   11-05.75
  3 Holmes, Samuel             8 Magic City R             3.24m   10-07.75
  3 Connor, Owen               9 Speed City S             3.24m   10-07.75
  5 Heard, Orlando             9 Unattached               3.22m   10-06.75
  6 Stennis, Mylan             9 Mobile Parks             3.21m   10-06.50
  7 Bell, Jase                 9 Unattached               3.11m   10-02.50
  8 Smith, Christian          10 Hoover Parks and         3.09m   10-01.75
  9 Isom, Brock                8 Speed City S             2.90m    9-06.25
 10 Harris, Charles            9 Mobile Parks             2.84m    9-04.00
 11 Love, Derrick              9 Mobile Parks             2.62m    8-07.25
 12 Carter, Tamatra            9 Mobile Parks             2.61m    8-06.75
 13 Jones, Justin              8 Montgomery Y             2.37m    7-09.50
 14 Hill, Hunter               9 Huntsville metro         1.77m    5-09.75
 -- Fields, Jmiyah            10 Speed City S              FOUL


Event 261  High Jump Bantam Boys
==========================================================================
 Association:    4-02  6/15/2007   Drew Williams, Magic City T
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Humphrey, Marion           8 Speed City S             1.21m    3-11.50
 -- Hill, Hunter               9 Huntsville metro            NH


Event 264  Shot Put Bantam Boys
==========================================================================
 Association:   26-00  6/1998      Derek Leslie
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Jenkins, Brandon           9 Montgomery Y             6.96m   22-10.00
  2 Hill, Hunter               9 Huntsville metro         6.61m   21-08.25
  3 Smith, Christian          10 Hoover Parks and         5.19m   17-00.50


Event 266  Javelin Throw Bantam Boys
==========================================================================
 Association:   75-06  6/13/2003   Charles Patterson, MPRD
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Riley, Griffin             9 Magic City T            16.74m      54-11
  2 May, Tamrik                9 Prattville P            15.02m      49-03
  3 Jenkins, Brandon           9 Montgomery Y            13.10m      43-00
  4 Isom, Brock                8 Speed City S            12.34m      40-06
  5 Austin, Moses              8 Unattached               9.41m      30-10


Event 270  4x100 Meter Relay Bantam Boys
================================================================
 Association:   57.00  6/13/2008   Magic City Runners, Magic City R
                       S Holmes, C Stephens, T Underwood, T Williams
    Team                                                Prelims
================================================================
Preliminaries
  1 Magic City Runners  'A'                               57.00q


Event 270  4x100 Meter Relay Bantam Boys
================================================================
 Association:   57.00  6/13/2008   Magic City Runners, Magic City R
                       S Holmes, C Stephens, T Underwood, T Williams
    Team                                                 Finals
================================================================
Finals
  1 Magic City Runners  'A'                               59.59   zone 3

Event 301  100 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
 Association:   12.45  6/1993      Natasha Cain
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Craig, Marquandria        11 Mobile Parks             13.76q  3
  2 Jackson, Katie            10 Unattached               14.15q  1
  3 Carter, Alisa             11 North Alabam             14.16q  1
  4 Trotter, Rayvion          11 Mobile Parks             14.48q  1
  5 Posey, Evelyn             11 Magic City R             14.50q  1
  6 Foster, Aliyah            11 Mobile Parks             14.53q  1
  7 Johnson, Valencia         11 Project Spee             14.57q  3
  8 Brown, Britney            11 Speed City S             14.95q  3
  9 Hall, Erykah              11 Magic City R             14.95   2
 10 Lacy, Aaliyah             11 Huntsville metro         15.30   3
 11 Valrie, Jordyn            11 Mobile Parks             15.57   1
 12 Harris, Dorothy           10 Mobile Parks             15.84   2
 13 Liggins, Tyesha           11 Mobile Parks             16.46   2
 14 Huff, Joshea              11 Mobile Parks             16.48   1
 15 Reyes, Victoria           11 Magic City T             16.50   2
 16 Love, Derricka            11 Mobile Parks             16.71   3
 17 Fouts, Leslie             11 Unattached               16.85   1
 18 Barton, Ashley            11 Unattached               17.36   3
 19 Connor, Kennedy           10 Speed City S             18.45   2
 20 Bright, Aleena            10 Magic City R             18.50   2


Event 301  100 Meter Dash Midget Girls
================================================================
 Association:   12.45  6/1993      Natasha Cain
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Craig, Marquandria        11 Mobile Parks             13.92
  2 Jackson, Katie            10 Unattached               13.97
  3 Trotter, Rayvion          11 Mobile Parks             14.34
  4 Carter, Alisa             11 North Alabam             14.35
  5 Johnson, Valencia         11 Project Spee             14.39
  6 Foster, Aliyah            11 Mobile Parks             14.54
  7 Brown, Britney            11 Speed City S             14.73
  8 Hall, Erykah              11 Magic City R             15.36


Event 302  200 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
 Association:   24.62  6/13/2003   Angel Watson, MPRD
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Jackson, Katie            10 Unattached               28.80q  2
  2 Trotter, Rayvion          11 Mobile Parks             29.60q  3
  3 Johnson, Valencia         11 Project Spee             29.70q  3
  4 Holmes, Christia          10 Mobile Parks             30.20q  1
  5 Posey, Evelyn             11 Magic City R             30.50q  3
  6 Stallworth, Brittany      11 Montgomery Y             31.10q  1
  7 Brown, Britney            11 Speed City S             31.40q  2
  8 Foster, Aliyah            11 Mobile Parks             31.50q  2
  9 Lacy, Aaliyah             11 Huntsville metro         32.00   1
 10 Harris, Dorothy           10 Mobile Parks             33.20   1
 11 Martinez, Bryna           11 Magic City T             33.60   2
 12 Valrie, Jordyn            11 Mobile Parks             33.80   2
 13 Bright, Aleena            10 Magic City R             34.40   3
 14 Love, Derricka            11 Mobile Parks             34.70   3
 15 Liggins, Tyesha           11 Mobile Parks             37.50   2


Event 302  200 Meter Dash Midget Girls
================================================================
 Association:   24.62  6/13/2003   Angel Watson, MPRD
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Jackson, Katie            10 Unattached               28.80
  2 Trotter, Rayvion          11 Mobile Parks             29.60
  3 Johnson, Valencia         11 Project Spee             29.70
  4 Holmes, Christia          10 Mobile Parks             30.20
  5 Posey, Evelyn             11 Magic City R             30.50
  6 Stallworth, Brittany      11 Montgomery Y             31.10
  7 Brown, Britney            11 Speed City S             31.40
  8 Foster, Aliyah            11 Mobile Parks             31.50


Event 303  400 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
 Association:   1:02.79  6/1992      Ashauna Wilson
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Byrd, Sydney              12 Unattached             1:07.52q  2
  2 Holmes, Christia          10 Mobile Parks           1:08.96q  2
  3 Hall, Erykah              11 Magic City R           1:10.90q  1
  4 Battiste-Newman, Brooke   10 Mobile Parks           1:12.05q  1
  5 Kromtit, Naanlop          11 Montgomery Y           1:14.41q  1
  6 Cunningham, Kaelyn        12 Mobile Parks           1:14.90q  2
  7 Martinez, Bryna           11 Magic City T           1:15.83q  1
  8 Stallworth, Brittany      11 Montgomery Y           1:17.01q  1
  9 Reyes, Victoria           11 Magic City T           1:17.78   2
 10 Bright, Aleena            10 Magic City R           1:18.07   1
 11 Posey, Evelyn             11 Magic City R           1:18.24   2


Event 303  400 Meter Dash Midget Girls
================================================================
 Association:   1:02.79  6/1992      Ashauna Wilson
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Byrd, Sydney              12 Unattached             1:07.56
  2 Battiste-Newman, Brooke   10 Mobile Parks           1:08.67
  3 Holmes, Christia          10 Mobile Parks           1:08.89
  4 Hall, Erykah              11 Magic City R           1:12.34
  5 Kromtit, Naanlop          11 Montgomery Y           1:13.12
  6 Stallworth, Brittany      11 Montgomery Y           1:17.73


Event 304  800 Meter Run Midget Girls
================================================================
 Association:   2:41.34  6/13/2008   Karisa Nelson, Unattached
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Nelson, Karisa            12 Unattached             2:41.34
  2 Byrd, Sydney              12 Unattached             2:44.64
  3 Webster, Stephanie        11 Magic City T           2:53.14
  4 Kromtit, Naanlop          11 Montgomery Y           2:57.06
  5 Nelson, Katelin           12 Unattached             3:17.02
  6 Cunningham, Kaelyn        12 Mobile Parks           3:38.87


Event 305  1500 Meter Run Midget Girls
================================================================
 Association:   5:21.37  6/18/2004   Mary Huston, HMTC
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Davidson, Haley           11 Hoover Parks and       5:55.78
  2 Webster, Stephanie        11 Magic City T           5:56.53
  3 Nayman, Katherine         11 Huntsville metro       6:42.58
  4 Green, Alex               10 Unattached             7:33.28
  5 Smith, Amaris             10 Montgomery Y           8:08.49


Event 306  3000 Meter Run Midget Girls
================================================================
 Association:   11:32.00  6/1986      Heather Dickson
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Nelson, Karisa            12 Unattached            12:09.62
  2 Nelson, Katelin           12 Unattached            12:43.38
  3 Davidson, Haley           11 Hoover Parks and      14:08.02
  4 Nayman, Katherine         11 Huntsville metro      14:53.67


Event 307  80 Meter Hurdles Midget Girls
================================================================
 Association:   11.11  6/15/2007   Wynter Battiste-Newman, Mobile Parks
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Kennebrew, Kristen        11 Mobile Parks             17.43
  2 Daniel, Meredith          10 Unattached               17.45
  3 Carter, Alisa             11 North Alabam             17.68
  4 Barton, Ashley            11 Unattached               18.95
  5 Fouts, Leslie             11 Unattached               18.98


Event 309  1500 Meter Race Walk Midget Girls
================================================================
 Association:   10:18.00  6/1993      Jennifer Bibber
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Simmons, Bailey           12 Montgomery Y          11:22.12
 -- Heard, Destinee           11 Unattached                  DQ


Event 310  Long Jump Midget Girls
==========================================================================
 Association:   14-10.25  6/1996      Crystal Aguinaga
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Daniel, Meredith          10 Unattached               3.75m   12-03.75
  2 Stallworth, Brittany      11 Montgomery Y             3.73m   12-03.00
  3 Carter, Alisa             11 North Alabam             3.60m   11-09.75
  4 Johnson, Valencia         11 Project Spee             3.57m   11-08.50
  5 Battiste-Newman, Brooke   10 Mobile Parks             3.55m   11-07.75
  6 Brown, Britney            11 Speed City S             3.48m   11-05.00
  7 Hall, Erykah              11 Magic City R             3.41m   11-02.25
  8 Agnew, Chelsea            10 Mobile Parks             3.14m   10-03.75
  9 Kennebrew, Kristen        11 Mobile Parks             3.01m    9-10.50
 10 Huff, Joshea              11 Mobile Parks             2.93m    9-07.50
 11 Connor, Kennedy           10 Speed City S             2.68m    8-09.50
 12 Fouts, Leslie             11 Unattached               2.30m    7-06.50
 -- Love, Derricka            11 Mobile Parks              FOUL


Event 311  High Jump Midget Girls
==========================================================================
 Association:    4-09  6/1987      Erica Alexander
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Daniel, Meredith          10 Unattached               1.14m    3-08.75
  2 Thomas, Eva               11 Hoover Parks and        J1.14m    3-08.75
  3 Simmons, Bailey           12 Montgomery Y             1.09m    3-06.75
  4 Davidson, Haley           11 Hoover Parks and        J1.09m    3-06.75
  5 Barton, Ashley            11 Unattached               1.04m    3-05.00


Event 314  Shot Put Midget Girls
==========================================================================
 Association:   32-01  6/1993      Amy Smith
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Rice, Ravin               12 Montgomery Y             5.86m   19-02.75
  2 Addison, Laura            10 Hoover Parks and         5.02m   16-05.75
  3 Luster, Kyndal            11 Magic City R             4.82m   15-09.75
  4 Simmons, Bailey           12 Montgomery Y             4.45m   14-07.25
  5 Crapet, Mary              11 Hoover Parks and         4.12m   13-06.25
  6 Heard, Destinee           11 Unattached               4.08m   13-04.75


Event 315  Discus Throw Midget Girls
==========================================================================
 Association:   68-05  6/1996      Kathryn Bussey
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Thomas, Eva               11 Hoover Parks and        10.39m      34-01
  2 Addison, Laura            10 Hoover Parks and         9.93m      32-07
  3 Luster, Kyndal            11 Magic City R             9.43m      30-11
  4 Crapet, Mary              11 Hoover Parks and         8.98m      29-05


Event 316  Javelin Throw Midget Girls
==========================================================================
 Association:   35-10.50  6/13/2003   Erin Patterson, MPRD
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Addison, Laura            10 Hoover Parks and        16.65m      54-07
  2 Crapet, Mary              11 Hoover Parks and        14.17m      46-06
  3 Thomas, Eva               11 Hoover Parks and        13.95m      45-09
  4 Luster, Kyndal            11 Magic City R             9.10m      29-10
  5 Smith, Amaris             10 Montgomery Y             8.37m      27-05
  6 Evans, Patrese            10 Mobile Parks             7.63m      25-00
  7 Heard, Destinee           11 Unattached               7.42m      24-04


Event 320  4x100 Meter Relay Midget Girls
================================================================
 Association:   54.01  6/1987      Mobile Parks Department
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Mobile Parks Recreation Dept  'B'                     58.30
  2 Mobile Parks Recreation Dept  'A'                   1:04.12


Event 321  4x400 Meter Relay Midget Girls
================================================================
 Association:   4:38.11  6/13/2003   Mobile Parks & Rec, MPRD
                         J Parker, A Watson, C Steele, A Watson
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Mobile Parks Recreation Dept  'A'                   5:03.35


Event 322  4x800 Meter Relay Midget Girls
================================================================
 Association:   11:44.10  6/1995      Mobile Parks Department
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Magic City TC  'A'                                 13:33.48


Event 351  100 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
 Association:   12.17  6/14/2008   Kelvin Key, Montgomery Y
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Key, Kelvin               11 Montgomery Y             12.38q  2
  2 Maddox, Ian               12 Speed City S             13.29q  1
  3 Kelly, Joseph             12 Montgomery Y             13.37q  2
  4 Stewart, Dangelo          11 Mobile Parks             13.90q  2
  5 Tilley, Rico              11 Club Elite O             14.08q  3
  6 Moten, Cedric             11 Huntsville metro         14.54q  3
  7 Daniels, Tristan          10 Mobile Parks             15.12q  1
  8 Smiley, Davonta           11 Mobile Parks             15.31q  3
  9 Wright, Erskine           12 Mobile Parks             15.55   2
 10 Simmons, Brian            10 Magic City R             15.99   3
 11 Lewis, Charleston         10 Montgomery Y             16.14   1
 12 Reed, Irie                10 Club Elite O             16.17   1
 13 Simmons, Brandon          10 Club Elite O             16.18   2
 14 Williams, Taron           10 Club Elite O             17.56   1
 15 Seay, Jaleel              11 Mobile Parks             17.88   2
 16 Childress, Reginald       12 Club Elite O             18.26   2


Event 351  100 Meter Dash Midget Boys
================================================================
 Association:   12.17  6/14/2008   Kelvin Key, Montgomery Y
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Key, Kelvin               11 Montgomery Y             12.17
  2 Kelly, Joseph             12 Montgomery Y             12.91
  3 Maddox, Ian               12 Speed City S             13.11
  4 Stewart, Dangelo          11 Mobile Parks             13.77
  5 Tilley, Rico              11 Club Elite O             13.79
  6 Moten, Cedric             11 Huntsville metro         14.48
  7 Daniels, Tristan          10 Mobile Parks             15.11
  8 Smiley, Davonta           11 Mobile Parks             15.60


Event 352  200 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
 Association:   24.80  6/13/2008   Kelvin Key, Montgomery Y
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Key, Kelvin               11 Montgomery Y             24.80q  2
  2 Kelly, Joseph             12 Montgomery Y             26.10q  1
  3 Mcdowell, Jawon           11 Mobile Parks             26.80q  2
  3 Maddox, Ian               12 Speed City S             26.80q  1
  5 Tilley, Rico              11 Club Elite O             28.00q  3
  6 Stewart, Dangelo          11 Mobile Parks             29.80q  3
  7 Daniels, Tristan          10 Mobile Parks             30.60q  1
  8 Wright, Erskine           12 Mobile Parks             30.80q  1
  9 Foster, Madison           11 Montgomery Y             31.20   1
 10 Simmons, Brian            10 Magic City R             32.80   3
 11 Reed, Irie                10 Club Elite O             35.20   3
 12 Simmons, Brandon          10 Club Elite O             35.30   1
 13 Lewis, Charleston         10 Montgomery Y             35.90   2
 14 Childress, Reginald       12 Club Elite O             38.80   3


Event 352  200 Meter Dash Midget Boys
================================================================
 Association:   24.80  6/13/2008   Kelvin Key, Montgomery Y
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Key, Kelvin               11 Montgomery Y             24.80
  2 Kelly, Joseph             12 Montgomery Y             26.10
  3 Maddox, Ian               12 Speed City S             26.80
  3 Mcdowell, Jawon           11 Mobile Parks             26.80
  5 Tilley, Rico              11 Club Elite O             28.00
  6 Stewart, Dangelo          11 Mobile Parks             29.80
  7 Daniels, Tristan          10 Mobile Parks             30.60
  8 Wright, Erskine           12 Mobile Parks             30.80


Event 353  400 Meter Dash Midget Boys
================================================================
 Association:   59.26  6/15/2007   William Carrol, Mobile Parks
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Mcdowell, Jawon           11 Mobile Parks           1:01.61
  2 Wright, Erskine           12 Mobile Parks           1:08.33
  3 Lyman, Matthew            12 Montgomery Y           1:08.51
  4 Foster, Madison           11 Montgomery Y           1:13.42
  5 Simmons, Brian            10 Magic City R           1:14.51
  6 Jones, Cody               11 Montgomery Y           1:17.20
  7 Dulin, Harrison           11 Magic City T           1:18.44


Event 354  800 Meter Run Midget Boys
================================================================
 Association:   2:19.02  6/18/2004   Gehrig Nelson, Unattached
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Humphrey, Marlon          11 Speed City S           2:22.17
  2 Williams, Antonio         11 Montgomery Y           2:40.24
  3 Sadler, Logan             11 Speed City S           2:42.87
  4 Lyman, Matthew            12 Montgomery Y           2:45.75
  5 Stevens, Reece            12 Alabama Spee           2:48.23
  6 Whaley, Cole              11 Alabama Spee           2:52.93
  7 Williams, Drew            10 Magic City T           2:56.17
  8 Williams, Tanner          10 Magic City T           2:56.54
  9 Brettelle, Eason          10 Hoover Parks and       3:04.91
 10 Jones, Cody               11 Montgomery Y           3:07.64
 11 Hsu, Jason                11 Speed City S           3:17.52


Event 355  1500 Meter Run Midget Boys
================================================================
 Association:   4:52.35  6/18/2004   Gehrig Nelson, Unattached
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Williams, Antonio         11 Montgomery Y           5:27.07
  2 Stevens, Reece            12 Alabama Spee           5:35.32
  3 Whaley, Cole              11 Alabama Spee           5:48.06
  4 Brettelle, Eason          10 Hoover Parks and       5:53.29
  5 Hines, Emery              11 Magic City T           6:01.70
  6 Hsu, Jason                11 Speed City S           7:13.20


Event 356  3000 Meter Run Midget Boys
================================================================
 Association:   11:21.30  6/1993      Matthew Taylor
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Williams, Antonio         11 Montgomery Y          12:03.46
  2 Stevens, Reece            12 Alabama Spee          12:12.31
  3 Whaley, Cole              11 Alabama Spee          13:17.79


Event 360  Long Jump Midget Boys
==========================================================================
 Association:   18-00  6/1992      Cordell Davis
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Mcdowell, Jawon           11 Mobile Parks             4.22m   13-10.25
  2 Maddox, Ian               12 Speed City S             4.16m   13-07.75
  3 Moten, Cedric             11 Huntsville metro         4.14m   13-07.00
  4 Daniels, Tristan          10 Mobile Parks             3.89m   12-09.25
  5 Tilley, Rico              11 Club Elite O             3.87m   12-08.50
  6 Sadler, Logan             11 Speed City S             3.86m   12-08.00
  7 Smiley, Xavier            10 Mobile Parks             3.62m   11-10.50
  8 Williams, Tanner          10 Magic City T             3.45m   11-04.00
  9 Murphy, Darien            11 Unattached               2.96m    9-08.50
 10 Williams, Taron           10 Club Elite O             2.62m    8-07.25
 11 Seay, Jaleel              11 Mobile Parks             2.08m    6-10.00
 12 Smiley, Davonta           11 Mobile Parks             1.70m    5-07.00
 -- Dulin, Harrison           11 Magic City T                DQ


Event 361  High Jump Midget Boys
==========================================================================
 Association:    4-08  6/1996      Peter Horton
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Williams, Drew            10 Magic City T             1.44m    4-08.75
  2 Avery, Theo               12 Speed City S             1.39m    4-06.75
  3 Humphrey, Marlon          11 Speed City S             1.34m    4-04.75
  4 Murphy, Darien            11 Unattached               1.04m    3-05.00
 -- Jones, Cody               11 Montgomery Y                NH


Event 364  Shot Put Midget Boys
==========================================================================
 Association:   33-06.50  6/1998      Marcus McDonald
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Williams, Curtis          10 Montgomery Y             8.50m   27-10.75
  2 Gilliam, Jonathan         10 CC Flyers                7.56m   24-09.75
  3 Lewis, Charleston         10 Montgomery Y             5.26m   17-03.25
  4 Simmons, Thomar           10 Magic City R             5.16m   16-11.25
  5 Jones, Evan               12 Magic City R             4.81m   15-09.50


Event 365  Discus Throw Midget Boys
==========================================================================
 Association:   76-00  6/1991      Stephen Wade
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Williams, Curtis          10 Montgomery Y            18.27m      59-11
  2 Jones, Evan               12 Magic City R            10.41m      34-02
  3 Simmons, Thomar           10 Magic City R             9.20m      30-02


Event 366  Javelin Throw Midget Boys
==========================================================================
 Association:   66-02  6/13/2003   Robert Willett, MPRD
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Williams, Curtis          10 Montgomery Y            25.76m      84-06
  2 Murphy, Darien            11 Unattached              11.76m      38-07
  3 Brettelle, Eason          10 Hoover Parks and        10.68m      35-00
  4 Simmons, Thomar           10 Magic City R             7.22m      23-08
  5 Jones, Evan               12 Magic City R             7.00m      22-11


Event 370  4x100 Meter Relay Midget Boys
================================================================
 Association:   43.28  6/16/2006   Montgomery YMCA, Montgomery YMCA
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Montgomery YMCA Dream Team TC  'A'                    54.58
  2 Mobile Parks Recreation Dept  'A'                     59.00
  3 Club Elite Of Birmingham  'A'                       1:05.34


Event 372  4x800 Meter Relay Midget Boys
================================================================
 Association:   10:46.73  6/1996      Mobile Parks Department
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Magic City TC  'A'                                 12:46.29


Event 401  100 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
 Association:   12.06  6/1993      Yolanda Cooper
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Marbury, Joy              14 Club Elite O             12.45q  1
  2 Thompson, Breanca         13 Mobile Parks             12.47q  2
  3 Crenshaw, Kudezyia        14 Mobile Parks             12.80q  1
  4 Scroggins, Briyonna       14 Speed City S             12.91q  3
  5 Coleman, Kaylin           13 Montgomery Y             13.41q  1
  6 Pruitt, Brooke            12 Mobile Parks             13.55q  2
  7 Mckinley, Tonia           13 Mobile Parks             13.58q  3
  8 Jones, Skye               12 Speed City S             13.59q  3
  9 Hansen, Cymantha          13 Speed City S             13.80   1
 10 Kirkwood, Khadijah        14 Club Elite O             13.99   3
 11 Thompson, Dannielle       12 Montgomery Y             14.16   2
 12 William, Chailott         13 Unattached               14.22   2
 13 Miller, Brittany          14 Mobile Parks             14.26   2
 14 Long, Paris               13 Montgomery Y             14.57   1
 15 Bradfore, Bria            13 Unattached               15.06   3
 16 Chestnut, Alexis          13 Mobile Parks             16.91   1


Event 401  100 Meter Dash Youth Girls
================================================================
 Association:   12.06  6/1993      Yolanda Cooper
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Marbury, Joy              14 Club Elite O             12.20
  2 Thompson, Breanca         13 Mobile Parks             12.22
  3 Crenshaw, Kudezyia        14 Mobile Parks             12.64
  4 Pruitt, Brooke            12 Mobile Parks             13.27
  5 Coleman, Kaylin           13 Montgomery Y             13.37
  6 Jones, Skye               12 Speed City S             13.39
  7 Mckinley, Tonia           13 Mobile Parks             13.57


Event 402  200 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
 Association:   24.69  6/16/2007   Kenyattia Hackworth, Mobile Parks
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Marbury, Joy              14 Club Elite O             25.00q  4
  2 Thompson, Breanca         13 Mobile Parks             26.20q  2
  3 Humphrey, Breona          13 Speed City S             26.22q  2
  4 William, Chailott         13 Unattached               26.50q  4
  5 Martin, Kimari            14 Unattached               26.80q  3
  5 Spencer, Machen           14 Community TC             26.80q  4
  7 Welch, Lorien             13 Speed City S             27.10q  3
  7 Crenshaw, Kudezyia        14 Mobile Parks             27.10q  1
  9 Coleman, Kaylin           13 Montgomery Y             27.30   1
 10 Hansen, Cymantha          13 Speed City S             27.60   3
 11 Mckinley, Tonia           13 Mobile Parks             28.10   2
 12 Jones, Skye               12 Speed City S             28.40   2
 12 Kibler, Demi              14 Unattached               28.40   4
 12 Armstrong, Mikel          13 Community TC             28.40   1
 15 Kirkwood, Khadijah        14 Club Elite O             28.50   4
 15 Arians, Presley           13 Speed City S             28.50   1
 17 Jackson, Marcia           13 Magic City R             28.80   3
 18 Hill, Christain           12 Unattached               28.90   4
 19 Thompson, Dannielle       12 Montgomery Y             29.00   1
 20 Long, Paris               13 Montgomery Y             29.10   1
 21 Lee, Coriesa              13 Speed City S             29.60   1
 21 Miller, Brittany          14 Mobile Parks             29.60   1
 23 Watkins, Charity          12 North Alabam             29.70   3
 24 Bradfore, Bria            13 Unattached               30.40   4
 25 Brown, Kyera              14 Community TC             30.50   2
 26 Johnson, Victoria         12 Project Spee             30.90   4
 27 Holmes, Jasmine           12 Speed City S             31.40   2


Event 402  200 Meter Dash Youth Girls
================================================================
 Association:   24.69  6/16/2007   Kenyattia Hackworth, Mobile Parks
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Marbury, Joy              14 Club Elite O             25.00
  2 Thompson, Breanca         13 Mobile Parks             26.20
  3 Humphrey, Breona          13 Speed City S             26.22
  4 William, Chailott         13 Unattached               26.50
  5 Spencer, Machen           14 Community TC             26.80
  5 Martin, Kimari            14 Unattached               26.80
  7 Crenshaw, Kudezyia        14 Mobile Parks             27.10
  7 Welch, Lorien             13 Speed City S             27.10


Event 403  400 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
 Association:   58.91  6/16/2007   Marie Demedicis, Magic City T
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Humphrey, Breona          13 Speed City S           1:01.37q  1
  2 Spencer, Machen           14 Community TC           1:01.42q  3
  3 Reed, Kendall             13 Magic City T           1:04.61q  3
  4 Watkins, Charity          12 North Alabam           1:06.43q  1
  5 Arians, Presley           13 Speed City S           1:06.59q  2
  6 Welch, Lorien             13 Speed City S           1:07.79q  1
  7 Kibler, Demi              14 Unattached             1:08.32q  3
  8 Long, Paris               13 Montgomery Y           1:11.41q  3
  9 Lee, Coriesa              13 Speed City S           1:11.48   1
 10 Jackson, Marcia           13 Magic City R           1:11.80   2
 11 Neal, Danielle            13 Montgomery Y           1:12.59   2
 12 Brown, Kyera              14 Community TC           1:13.99   3


Event 403  400 Meter Dash Youth Girls
================================================================
 Association:   58.91  6/16/2007   Marie Demedicis, Magic City T
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Humphrey, Breona          13 Speed City S             59.47
  2 Spencer, Machen           14 Community TC           1:00.54
  3 Reed, Kendall             13 Magic City T           1:03.43
  4 Kibler, Demi              14 Unattached             1:06.27
  5 Watkins, Charity          12 North Alabam           1:07.25
  6 Arians, Presley           13 Speed City S           1:08.50
  7 Welch, Lorien             13 Speed City S           1:09.02
  8 Long, Paris               13 Montgomery Y           1:12.15


Event 404  800 Meter Run Youth Girls
================================================================
 Association:   2:30.70  6/15/2007   Victorya Langford, Magic City R
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Martin, Kimari            14 Unattached             2:32.11
  2 Reed, Kendall             13 Magic City T           2:39.90
  3 Charley, Simone           13 Club Elite O           2:40.92
  4 Coleman, Alexandra        14 Community TC           2:41.08
  5 Sisson, Ann               12 Magic City T           2:48.36
  6 Wimberly, Shykeya         13 Community TC           2:54.66
  7 Nelson, Amber             14 Unattached             3:05.70
  8 Neal, Danielle            13 Montgomery Y           3:15.25
  9 Foster, Leslie            13 Montgomery Y           3:20.48
 10 Colacicco, Jessica        12 Unattached             3:37.63


Event 405  1500 Meter Run Youth Girls
================================================================
 Association:   4:53.79  6/16/2006   Mary Huston, Huntsville Metro
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Sisson, Ann               12 Magic City T           5:59.16
  2 Martin, Kimari            14 Unattached             6:01.60
  3 Green, Cori               13 Unattached             6:05.73
  4 Foster, Leslie            13 Montgomery Y           6:55.72


Event 406  3000 Meter Run Youth Girls
================================================================
 Association:   10:46.32  6/16/2006   Mary Huston, Huntsville Metro
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Nelson, Amber             14 Unattached            12:58.93
  2 Bokenfohr, Kristina       13 Unattached            13:10.58
  3 Bokenfohr, Katrina        13 Unattached            13:22.87
  4 Green, Cori               13 Unattached            13:25.24
  5 Matsunaga, Ka-Jong        12 Unattached            13:36.32
  6 Foster, Leslie            13 Montgomery Y          16:10.05


Event 407  100 Meter Hurdles Youth Girls
================================================================
 Association:   16.25  6/1996      Kaylah Burks
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Battiste-Newman, Wynter   12 Mobile Parks             22.25
  2 Wimberly, Shykeya         13 Community TC             22.32


Event 408  200 Meter Hurdles Youth Girls
================================================================
 Association:   29.34  6/13/2003   Jazmine Patton, North Alabama Tr
    Name                     Age Team                   Prelims
================================================================
Preliminaries
  1 Miller, Brittany          14 Mobile Parks             45.00q
  1 Battiste-Newman, Wynter   12 Mobile Parks             45.00q
  1 Dent, Lacey               13 Mobile Parks             45.00q


Event 408  200 Meter Hurdles Youth Girls
================================================================
 Association:   29.34  6/13/2003   Jazmine Patton, North Alabama Tr
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Dent, Lacey               13 Mobile Parks             31.60
  2 Miller, Brittany          14 Mobile Parks             36.20
  3 Battiste-Newman, Wynter   12 Mobile Parks             37.50


Event 409  3000 Meter Race Walk Youth Girls
================================================================
 Association:   21:57.28  6/1989      Erin McClinton
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Brock, Temeesha           13 Club Elite O          30:36.00


Event 410  Long Jump Youth Girls
==========================================================================
 Association:   17-01.25  6/1996      Natasha Cain
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Dent, Lacey               13 Mobile Parks             5.13m   16-10.00
  2 Charley, Simone           13 Club Elite O             4.94m   16-02.50
  3 Williams, Jade            14 Club Elite O             4.40m   14-05.25
  4 Pruitt, Brooke            12 Mobile Parks             4.37m   14-04.00
  5 Coleman, Kaylin           13 Montgomery Y             4.21m   13-09.75
  6 Welch, Lorien             13 Speed City S             4.19m   13-09.00
  7 Scroggins, Briyonna       14 Speed City S             4.16m   13-07.75
  8 Johnson, Victoria         12 Project Spee             3.74m   12-03.25
  9 Jackson, Marcia           13 Magic City R             3.41m   11-02.25
 10 Wimberly, Shykeya         13 Community TC             3.28m   10-09.25


Event 411  High Jump Youth Girls
==========================================================================
 Association:    5-06  6/1996      Kaylah Burks
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Colacicco, Jessica        12 Unattached               1.14m    3-08.75
  2 Holmes, Jasmine           12 Speed City S             1.04m    3-05.00
  2 Neal, Danielle            13 Montgomery Y             1.04m    3-05.00
  4 Matsunaga, Ka-Jong        12 Unattached               0.99m    3-03.00


Event 412  Triple Jump Youth Girls
==========================================================================
 Association:   33-03.50  6/1996      Kaylah Burks
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Humphrey, Breona          13 Speed City S            11.12m   36-05.75
  2 Dent, Lacey               13 Mobile Parks            10.88m   35-08.50
  3 Williams, Jade            14 Club Elite O            10.23m   33-06.75


Event 414  Shot Put Youth Girls
==========================================================================
 Association:   36-11.50  6/1995      Amy Smith
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Crenshaw, Kudezyia        14 Mobile Parks             8.84m   29-00.00
  2 Suggs, Jasmine            14 Unattached               8.72m   28-07.50
  3 Curry, Kelli              14 Mobile Parks             8.08m   26-06.25
  4 Miles, Trineejia          13 Community TC             7.26m   23-10.00
  5 Johnson, Victoria         12 Project Spee            J7.26m   23-10.00
  6 Caldwell, Ashlee          13 Sprint South             7.15m   23-05.50
  7 Colacicco, Jessica        12 Unattached               5.77m   18-11.25


Event 415  Discus Throw Youth Girls
==========================================================================
 Association:   81-01  6/13/2003   Hannah Henry, MPRD
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Yawn, Robin               13 Unattached              23.15m      75-11
  2 Caldwell, Ashlee          13 Sprint South            21.54m      70-08
  3 Curry, Kelli              14 Mobile Parks            18.12m      59-05
  4 Suggs, Jasmine            14 Unattached              14.16m      46-05


Event 416  Javelin Throw Youth Girls
==========================================================================
 Association:   65-02  6/1989      Erin McClinton
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Yawn, Robin               13 Unattached              28.87m      94-09
  2 Brock, Temeesha           13 Club Elite O            13.84m      45-05
  3 Curry, Kelli              14 Mobile Parks            13.21m      43-04
  4 Caldwell, Ashlee          13 Sprint South            13.12m      43-00
  4 Suggs, Jasmine            14 Unattached              13.12m      43-00


Event 420  4x100 Meter Relay Youth Girls
================================================================
 Association:   48.40  6/16/2007   Mobile Parks And Rec Dept, Mobile Parks
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Mobile Parks Recreation Dept  'A'                     49.19
  2 Club Elite Of Birmingham  'A'                         51.59
  3 Montgomery YMCA Dream Team TC  'A'                    54.27
  4 Mobile Parks Recreation Dept  'B'                     57.05


Event 421  4x400 Meter Relay Youth Girls
================================================================
 Association:   4:18.13  6/1996      Mobile Parks Department
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Community TC  'A'                                   4:22.67
  2 Mobile Parks Recreation Dept  'A'                   4:30.55
  3 Club Elite Of Birmingham  'A'                       4:36.87


Event 451  100 Meter Dash Youth Boys
===================================================================
 Association:   11.16  6/1993      Cordell Davis
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Beavers, Nicholas         14 Huntsville metro         12.28q  3
  2 Battiste-Newman, Storm    14 Mobile Parks             13.31q  2
  3 Mccullum, Jersail         14 Mobile Parks             13.36q  1
  4 Brown, Ladarius           13 Speed City S             13.44q  2
  5 Wood, Hakeem              13 Unattached               13.73q  3
  6 Blackman, Mitchell        14 Mobile Parks             14.15q  2
  7 Chestnut, Darrius         12 Mobile Parks             14.17q  2
  8 Beasley-Tompkins, Terran  13 Mobile Parks             14.74q  3
  9 Patrick, Demarcus         12 Montgomery Y             14.79   3
 10 Smith, Montez             13 Club Elite O             14.82   2
 11 Exford, Mitchell          12 Montgomery Y             15.42   1


Event 451  100 Meter Dash Youth Boys
================================================================
 Association:   11.16  6/1993      Cordell Davis
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Beavers, Nicholas         14 Huntsville metro         12.24
  2 Mccullum, Jersail         14 Mobile Parks             13.32
  3 Wood, Hakeem              13 Unattached               13.62
  4 Brown, Ladarius           13 Speed City S             13.64
  5 Battiste-Newman, Storm    14 Mobile Parks             14.18
  6 Chestnut, Darrius         12 Mobile Parks             14.46
  7 Beasley-Tompkins, Terran  13 Mobile Parks             14.75


Event 452  200 Meter Dash Youth Boys
===================================================================
 Association:   23.20  6/16/2006   Chris Dukes, MPRD
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Adams, Irving             13 North Alabam             25.20q  1
  2 Kinstley, David           13 Magic City T             25.70q  2
  3 Mccullum, Jersail         14 Mobile Parks             26.60q  2
  4 Welch, Brien              13 Speed City S             27.00q  2
  5 Brown, Ladarius           13 Speed City S             27.60q  3
  6 Blackman, Mitchell        14 Mobile Parks             29.70q  3
  7 Beasley-Tompkins, Terran  13 Mobile Parks             29.90q  1
  8 Smith, Montez             13 Club Elite O             30.50q  3
  9 Patrick, Demarcus         12 Montgomery Y             31.00   1
 10 Exford, Mitchell          12 Montgomery Y             31.10   1
 10 Oshields, Andy            13 Magic City T             31.10   3


Event 452  200 Meter Dash Youth Boys
================================================================
 Association:   23.20  6/16/2006   Chris Dukes, MPRD
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Adams, Irving             13 North Alabam             25.20
  2 Kinstley, David           13 Magic City T             25.70
  3 Mccullum, Jersail         14 Mobile Parks             26.60
  4 Welch, Brien              13 Speed City S             27.00
  5 Brown, Ladarius           13 Speed City S             27.60
  6 Blackman, Mitchell        14 Mobile Parks             29.70
  7 Beasley-Tompkins, Terran  13 Mobile Parks             29.90
  8 Smith, Montez             13 Club Elite O             30.50


Event 453  400 Meter Dash Youth Boys
================================================================
 Association:   51.90  6/13/2003   Solofo Evans, Prt City
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Carroll, William          12 Mobile Parks             57.25
  2 Jamison, William          14 Mobile Parks             58.22
  3 Henderson, Jonathan       13 Huntsville metro         59.47
  4 Watkins, Deaundre         12 Mobile Parks           1:02.21
  5 Welch, Brien              13 Speed City S           1:03.23
  6 Brown, Ladarius           13 Speed City S           1:04.71
  7 Blackman, Mitchell        14 Mobile Parks           1:16.05


Event 454  800 Meter Run Youth Boys
================================================================
 Association:   2:07.74  6/13/2008   Andrew Harris, Speed City S
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Harris, Andrew            14 Speed City S           2:07.74
  2 Carroll, William          12 Mobile Parks           2:12.20
  3 Henderson, Jonathan       13 Huntsville metro       2:23.42
  4 Torbert, Zontavious       13 Montgomery Y           2:26.51
  5 Maye, Jessie              13 Montgomery Y           2:26.91
  6 Pitts, Wesley             13 Montgomery Y           2:28.08
  7 Eaton, Sean               13 Magic City T           2:30.54
  8 Smith, Josiah             12 Montgomery Y           2:56.14
  9 Lyman, Brandon            13 Montgomery Y           3:06.69
 10 Smith, Montez             13 Club Elite O           3:17.44


Event 455  1500 Meter Run Youth Boys
================================================================
 Association:   4:34.22  6/14/2008   Andrew Harris, Speed City S
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Harris, Andrew            14 Speed City S           4:34.22
  2 Pitts, Wesley             13 Montgomery Y           5:01.87
  3 Maye, Jessie              13 Montgomery Y           5:08.81
  4 Torbert, Zontavious       13 Montgomery Y           5:25.88
  5 Wilder, Patrick           13 Magic City T           5:52.67
  6 Smith, Josiah             12 Montgomery Y           6:17.01


Event 456  3000 Meter Run Youth Boys
================================================================
 Association:   10:20.35  6/13/2008   Andrew Harris, Speed City S
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Harris, Andrew            14 Speed City S          10:20.35
  2 Byrne, Michael            12 Unattached            11:19.38


Event 457  100 Meter Hurdles Youth Boys
================================================================
 Association:   14.21  6/14/2008   Nicholas Beavers, Huntsville metro
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Beavers, Nicholas         14 Huntsville metro         14.21
  2 Sparks, Adam              14 Unattached               16.71
  3 Kinstley, David           13 Magic City T             18.39
  4 Oshields, Andy            13 Magic City T             20.86
  5 Williams, Hunter          13 Magic City T             21.54


Event 458  200 Meter Hurdles Youth Boys
================================================================
 Association:   25.40  6/14/2008   Nicholas Beavers, Huntsville metro
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Beavers, Nicholas         14 Huntsville metro         25.40
  2 Crenshaw, Jonte           12 Mobile Parks             29.30
  3 Kinstley, David           13 Magic City T             31.10
  4 Watkins, Deaundre         12 Mobile Parks             32.10
  5 Oshields, Andy            13 Magic City T             34.50
  6 Vincent, Thomas           13 Sprint South             37.40


Event 459  3000 Meter Race Walk Youth Boys
================================================================
 Association:   18:46.84  6/1986      Rob Douglas
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Vincent, Tyer             12 Sprint South          25:50.00
  2 Vincent, Thomas           13 Sprint South          25:51.00


Event 460  Long Jump Youth Boys
==========================================================================
 Association:   19-08  6/1993      Cordell Davis
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Adams, Irving             13 North Alabam             5.19m   17-00.50
  2 Crenshaw, Jonte           12 Mobile Parks             4.78m   15-08.25
  3 Crenshaw, Dapree          13 Mobile Parks             4.24m   13-11.00
  4 Welch, Brien              13 Speed City S             3.69m   12-01.25
  5 Chestnut, Darrius         12 Mobile Parks             3.53m   11-07.00
  6 Beasley-Tompkins, Terran  13 Mobile Parks             3.49m   11-05.50
  7 Vincent, Thomas           13 Sprint South             3.44m   11-03.50
  8 Kibler, Wade              13 Unattached               3.27m   10-08.75
  9 Vincent, Tyer             12 Sprint South             2.86m    9-04.75
 10 Madison, Elijah           13 Mobile Parks             2.71m    8-10.75


Event 461  High Jump Youth Boys
==========================================================================
 Association:    5-04  6/1998      Kennedy Winston
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Eaton, Sean               13 Magic City T             1.49m    4-10.50
  2 Williams, Hunter          13 Magic City T             1.39m    4-06.75
  3 Smith, Josiah             12 Montgomery Y             1.24m    4-00.75


Event 462  Triple Jump Youth Boys
==========================================================================
 Association:   40-02  6/1998      Lorenzo Craig
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Adams, Irving             13 North Alabam            11.44m   37-06.50
  2 Hines, Christian          13 Magic City T             8.62m   28-03.50


Event 463  Pole Vault Youth Boys
==========================================================================
 Association:   10-06  6/13/2003   Zachary Epperson, HO0V
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Snell, Sammy              14 Hoover Parks and         3.18m   10-05.25
  2 Sparks, Adam              14 Unattached               3.03m    9-11.25
  3 Kyle, Dylan               13 Hoover Parks and         2.28m    7-05.75
  4 Wilder, Patrick           13 Magic City T            J2.28m    7-05.75


Event 464  Shot Put Youth Boys
==========================================================================
 Association:   32-06  6/13/2003   Stephen Wade, Unattached
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Eaton, Sean               13 Magic City T            10.76m   35-03.75
  2 Sparks, Adam              14 Unattached              10.31m   33-10.00
  3 Blackman, Mitchell        14 Mobile Parks             8.72m   28-07.50
  4 Lyman, Brandon            13 Montgomery Y             8.39m   27-06.50
  5 Beasley-Tompkins, Andre   14 Mobile Parks             7.98m   26-02.25
  6 Patrick, Demarcus         12 Montgomery Y             7.23m   23-08.75
  7 Isom, Trent               13 Speed City S             6.60m   21-08.00
  8 Vincent, Tyer             12 Sprint South             5.22m   17-01.50
  9 Seay, Jerome              12 Mobile Parks             5.20m   17-00.75


Event 465  Discus Throw Youth Boys
==========================================================================
 Association:   117-03  6/1993      John Moseley
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Hill, Grant               13 Huntsville metro        43.03m     141-02
  2 Beasley-Tompkins, Andre   14 Mobile Parks            17.07m      56-00
  3 Isom, Trent               13 Speed City S            14.40m      47-03
  4 Seay, Jerome              12 Mobile Parks            13.75m      45-01


Event 466  Javelin Throw Youth Boys
==========================================================================
 Association:   119-10  6/1989      Stephen Harrington
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Sparks, Adam              14 Unattached              49.55m     162-07
  2 Crenshaw, Dapree          13 Mobile Parks            32.78m     107-06
  3 Beasley-Tompkins, Andre   14 Mobile Parks            22.45m      73-08
  4 Braswell, Michael         12 Hoover Parks and        22.32m      73-03
  5 Chestnut, Darrius         12 Mobile Parks            20.11m      66-00
  6 Kibler, Wade              13 Unattached              19.36m      63-06
  7 Hines, Christian          13 Magic City T            19.02m      62-05
  8 Vincent, Tyer             12 Sprint South            16.65m      54-07
  9 Seay, Jerome              12 Mobile Parks            11.89m      39-00


Event 470  4x100 Meter Relay Youth Boys
================================================================
 Association:   47.40  6/1996      Alabama Striders
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Mobile Parks Recreation Dept  'A'                     55.00


Event 471  4x400 Meter Relay Youth Boys
================================================================
 Association:   3:43.32  6/1996      Mobile Parks Department
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Mobile Parks Recreation Dept  'A'                   3:58.88


Event 472  4x800 Meter Relay Youth Boys
================================================================
 Association:   8:50.70  6/1996      Mobile Parks Department
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Mobile Parks Recreation Dept  'A'                  10:26.18
  2 Montgomery YMCA Dream Team TC  'A'                 10:34.91


Event 501  100 Meter Dash Intermediate Girls
===================================================================
 Association:   11.70  6/1992      Latrina Cameron
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Hackworth, Kenyattia      14 Mobile Parks             12.43q  2
  2 Jordan, Fredrika          15 Magic City R             12.80q  3
  3 Smith, Zanquetta          15 Community TC             12.88q  2
  4 Montgomery, Alexandria    15 Mobile Parks             13.07q  1
  5 Marsh, Sydnee             15 Speed City S             13.20q  2
  6 Dancy, Megan              15 Speed City S             13.36q  2
  7 Ghant, Kristen            15 Community TC             13.38q  2
  8 Billingsley, Anquinice    15 Magic City R             13.39q  1
  9 Martin, Adrian            14 Mobile Parks             13.39   1
 10 Wilson, Deandra           15 Speed City S             13.44   3
 11 Lockett, Tenia            15 Mobile Parks             13.77   3
 12 Gibson, Kendra            14 Magic City R             13.87   1
 13 Poellnitz, Tasia          16 North Alabam             13.94   2
 14 Fields, Jannyttia         15 Speed City S             14.10   3
 15 Brown, Kierra             14 Community TC             14.21   3
 16 Kamau, Hellen             15 Speed City S             14.24   1


Event 501  100 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
 Association:   11.70  6/1992      Latrina Cameron
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Hackworth, Kenyattia      14 Mobile Parks             12.12
  2 Jordan, Fredrika          15 Magic City R             12.35
  3 Smith, Zanquetta          15 Community TC             12.68
  4 Montgomery, Alexandria    15 Mobile Parks             12.71
  5 Billingsley, Anquinice    15 Magic City R             13.23
  6 Marsh, Sydnee             15 Speed City S             13.36


Event 502  200 Meter Dash Intermediate Girls
===================================================================
 Association:   24.53  6/13/2003   Tennille Wilson, MPRD
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Hackworth, Kenyattia      14 Mobile Parks             24.70q  3
  2 Phillips, Morganne        15 Magic City R             25.10q  4
  3 Watson, Amiracle          15 Mobile Parks             25.20q  4
  4 Jordan, Fredrika          15 Magic City R             25.50q  3
  5 Smith, Zanquetta          15 Community TC             26.30q  3
  5 Marsh, Sydnee             15 Speed City S             26.30q  4
  5 Montgomery, Alexandria    15 Mobile Parks             26.30q  2
  8 Billingsley, Anquinice    15 Magic City R             26.70q  4
  9 Ghant, Kristen            15 Community TC             26.80   4
 10 Martin, Adrian            14 Mobile Parks             27.10   1
 10 Harris, Melanie           15 Club Elite O             27.10   4
 10 Gibson, Kendra            14 Magic City R             27.10   4
 13 Fields, Jannyttia         15 Speed City S             28.90   3
 13 Lockett, Tenia            15 Mobile Parks             28.90   2
 15 Kamau, Hellen             15 Speed City S             29.40   2
 16 Brown, Kierra             14 Community TC             29.60   1
 17 Mcswain, Marrissa         15 Club Elite O             29.70   4


Event 502  200 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
 Association:   24.53  6/13/2003   Tennille Wilson, MPRD
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Hackworth, Kenyattia      14 Mobile Parks             24.70
  2 Phillips, Morganne        15 Magic City R             25.10
  3 Watson, Amiracle          15 Mobile Parks             25.20
  4 Jordan, Fredrika          15 Magic City R             25.50
  5 Smith, Zanquetta          15 Community TC             26.30
  5 Marsh, Sydnee             15 Speed City S             26.30
  5 Montgomery, Alexandria    15 Mobile Parks             26.30
  8 Billingsley, Anquinice    15 Magic City R             26.70


Event 503  400 Meter Dash Intermediate Girls
===================================================================
 Association:   56.50  6/14/2008   Morganne Phillips, Magic City R
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Phillips, Morganne        15 Magic City R             56.81q  2
  2 Taylor, Yolanda           16 Community TC             59.67q  1
  3 Watson, Amiracle          15 Mobile Parks           1:01.40q  1
  4 Marsh, Sydnee             15 Speed City S           1:02.23q  2
  5 James, Talisha            15 Mobile Parks           1:03.94q  1
  6 Usher, Renee              15 Community TC           1:05.48q  1
  7 Pointer, Savanna          14 North Alabam           1:07.37q  1
  8 Hsu, Joann                15 Speed City S           1:07.77q  2
  9 Mcswain, Marrissa         15 Club Elite O           1:13.36   1


Event 503  400 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
 Association:   56.50  6/14/2008   Morganne Phillips, Magic City R
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Phillips, Morganne        15 Magic City R             56.50
  2 Taylor, Yolanda           16 Community TC             57.83
  3 Watson, Amiracle          15 Mobile Parks             58.11
  4 Marsh, Sydnee             15 Speed City S           1:00.70
  5 Usher, Renee              15 Community TC           1:03.67
  6 James, Talisha            15 Mobile Parks           1:07.24
  7 Hsu, Joann                15 Speed City S           1:07.55
  8 Pointer, Savanna          14 North Alabam           1:08.80


Event 504  800 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
 Association:   2:26.75  6/13/2008   Yolanda Taylor, Community TC
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Taylor, Yolanda           16 Community TC           2:26.75
  2 Demedicis, Marie          15 Magic City T           2:26.95
  3 Usher, Renee              15 Community TC           2:32.09
  4 Poole, Morgan             16 Magic City R           2:39.80
  5 Maddox, Sankeia           14 Community TC           2:48.01
  6 Baker, Molly              15 Montgomery Y           2:48.81
  7 White, Claire             14 Magic City T           2:51.83
  8 Green, Ryan               15 Unattached             3:16.82


Event 505  1500 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
 Association:   5:01.22  6/1998      Beth Reed
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Demedicis, Marie          15 Magic City T           5:13.84
  2 Green, Ryan               15 Unattached             5:53.15
  3 Poole, Morgan             16 Magic City R           5:59.44
  4 Baker, Molly              15 Montgomery Y           6:13.30


Event 506  3000 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
 Association:   11:05.44  6/1989      Ashley Patrick
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Baker, Molly              15 Montgomery Y          19:57.00


Event 507  100 Meter Hurdles Intermediate Girls
================================================================
 Association:   11.11  6/15/2007   Janna Arrington, MC Unattache
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Franklin, Amber           15 Mobile Parks             14.10
  2 Williams, Caroline        15 Magic City T             16.70
  3 Pointer, Savanna          14 North Alabam             17.20
  4 Kennebrew, Kiara          14 Mobile Parks             23.60


Event 508  400 Meter Hurdles Intermediate Girls
================================================================
 Association:   1:05.00  6/13/2008   Amber Franklin, Mobile Parks
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Franklin, Amber           15 Mobile Parks           1:12.88
  2 Williams, Caroline        15 Magic City T           1:16.28
  3 Kennebrew, Kiara          14 Mobile Parks           1:19.75
  4 Pointer, Savanna          14 North Alabam           1:21.79
  5 Poellnitz, Tasia          16 North Alabam           1:22.16
  6 Mcswain, Marrissa         15 Club Elite O           1:23.65


Event 510  Long Jump Intermediate Girls
==========================================================================
 Association:   18-05  6/1989      Vonetta Jeffery
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Hackworth, Kenyattia      14 Mobile Parks             5.38m   17-08.00
  2 Phillips, Morganne        15 Magic City R            J5.38m   17-08.00
  3 White, Katherine          15 Mobile Parks             4.91m   16-01.50
  4 Pointer, Savanna          14 North Alabam             4.72m   15-06.00
  5 Reed, Cartisha            15 Mobile Parks             4.27m   14-00.25
  6 Wilson, Kelly             16 Community TC             4.26m   13-11.75
  7 Gibson, Kendra            14 Magic City R             4.22m   13-10.25
  7 Harris, Melanie           15 Club Elite O             4.22m   13-10.25
  9 Wagner, Jasmine           14 Montgomery Y             3.58m   11-09.00


Event 511  High Jump Intermediate Girls
==========================================================================
 Association:    5-06  6/1987      Tawanna Frison
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Harris, Melanie           15 Club Elite O             1.49m    4-10.50
  2 Usher, Renee              15 Community TC            J1.49m    4-10.50
  3 Williams, Caroline        15 Magic City T            J1.49m    4-10.50
  4 Wilson, Kelly             16 Community TC             1.39m    4-06.75
 -- White, Katherine          15 Mobile Parks                NH
 -- Green, Ryan               15 Unattached                  NH
 -- Wagner, Jasmine           14 Montgomery Y                NH
 -- Hsu, Joann                15 Speed City S                NH


Event 512  Triple Jump Intermediate Girls
==========================================================================
 Association:   37-06.75  6/1996      Eboni Thompkins
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 White, Katherine          15 Mobile Parks            10.34m   33-11.25
  2 Harris, Melanie           15 Club Elite O             9.33m   30-07.50
  3 Reed, Cartisha            15 Mobile Parks             9.18m   30-01.50


Event 513  Pole Vault Intermediate Girls
==========================================================================
 Association:    7-06  6/13/2003   Rosanna Bell, HO0V
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Kittredge, Krys           15 Unattached               2.88m    9-05.25
  2 Thomas, Amelie            15 Hoover Parks and         2.43m    7-11.50
  2 Holt, Caitlin             15 Magic City T             2.43m    7-11.50


Event 514  Shot Put Intermediate Girls
==========================================================================
 Association:   35-04.50  6/1998      Crystal Winston
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Glaze, Teryn              15 Speed City S             8.78m   28-09.75
  2 Crawford, Patrice         15 Montgomery Y             8.72m   28-07.50
  3 Tigner, Emmalee           15 Magic City R             8.32m   27-03.75
  4 Williams, Tyshona         14 Club Elite O             7.62m   25-00.00
  5 Cook, Molly               15 Hoover Parks and         7.51m   24-07.75
  6 Woods, Kayla              14 Montgomery Y             7.36m   24-01.75
  7 Compton, Devie            14 Speed City S             7.34m   24-01.00
  8 Stinson, Mallory          15 Hoover Parks and         6.45m   21-02.00


Event 515  Discus Throw Intermediate Girls
==========================================================================
 Association:   96-05  6/1992      Skyla Lowe
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Glaze, Teryn              15 Speed City S            27.16m      89-01
  2 Tigner, Emmalee           15 Magic City R            25.24m      82-10
  3 Cook, Molly               15 Hoover Parks and        22.86m      75-00
  4 Crawford, Patrice         15 Montgomery Y            22.29m      73-01
  5 Woods, Kayla              14 Montgomery Y            18.42m      60-05
  6 Stinson, Mallory          15 Hoover Parks and        17.80m      58-05
  7 Williams, Tyshona         14 Club Elite O            17.48m      57-04
  8 Compton, Devie            14 Speed City S            15.63m      51-03


Event 516  Javelin Throw Intermediate Girls
==========================================================================
 Association:   77-05  6/1987      Sheila Hagar
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Schrimsher, Megan         16 Hoover Parks and        29.51m      96-10
  2 Cook, Molly               15 Hoover Parks and        16.80m      55-01
  3 Stinson, Mallory          15 Hoover Parks and       J16.80m      55-01
  4 Williams, Tyshona         14 Club Elite O            15.93m      52-03
  5 Crawford, Patrice         15 Montgomery Y            15.81m      51-10
  6 Woods, Kayla              14 Montgomery Y            12.55m      41-02


Event 517  Hammer Throw Intermediate Girls
==========================================================================
 Association:   20.76m  6/14/2008   Tyshona Williams, Club Elite O
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Williams, Tyshona         14 Club Elite O            20.76m      68-01
  2 Cook, Molly               15 Hoover Parks and        18.65m      61-02
  3 Stinson, Mallory          15 Hoover Parks and        15.49m      50-10
 -- Browning, Caitlin         16 Hoover Parks and            ND


Event 520  4x100 Meter Relay Intermediate Girls
================================================================
 Association:   48.42  6/14/2008   Mobile Parks Recreation Dept, Mobile Parks
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Mobile Parks Recreation Dept  'A'                     48.42
  2 Magic City Runners  'A'                               49.49
  3 Mobile Parks Recreation Dept  'B'                     52.65


Event 521  4x400 Meter Relay Intermediate Girls
================================================================
 Association:   4:08.66  6/13/2008   Community TC, Community TC
                         K Ghant, S Maddox, Z Smith, Y Taylor
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Community TC  'A'                                   4:08.66
  2 Mobile Parks Recreation Dept  'A'                   5:30.38


Event 551  100 Meter Dash Intermediate Boys
===================================================================
 Association:   10.77  6/1987      Thomas Barnes
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Brock, Keenan             16 Club Elite O             10.99q  4
  2 Ernest, Aaron             14 Speed City S             11.23q  4
  3 Morse, Favion             16 Montgomery Y             11.23q  1
  4 Freeman, Siddell          15 Club Elite O             11.34q  3
  5 Lee, Trey                 16 Club Elite O             11.53q  2
  6 Brown, Devante            15 Speed City S             11.61q  2
  7 Cunningham, Stephen       14 Mobile Parks             11.62q  4
  8 Hill, Demetrius           16 Community TC             11.66q  4
  9 Beasley-Tompkins, Steven  15 Mobile Parks             11.67   3
 10 Madison-Adams, James      15 North Alabam             11.67   1
 11 Lewis, Tavarius           16 Club Elite O             11.68   1
 12 Outlin, Anthony           16 Club Elite O             11.74   2
 13 Kendall, Semaje           14 Huntsville metro         11.77   4
 14 Tigner, Dwight            16 Magic City R             11.84   3
 15 Jones, Lester             16 Mobile Parks             11.88   3
 16 Logan, Marvin             15 Magic City R             12.09   3
 17 Smith, Carson             15 North Alabam             12.14   3
 18 Reed, Martez              16 Community TC             12.32   1
 19 Witon, Georigio           14 Unattached               12.45   2
 20 Jackson, Dexter           16 Montgomery Y             12.80   3
 21 Garener, Desmon           14 Unattached               13.37   2
 22 Carlisle, Lakeivon        15 Montgomery Y             13.84   2
 23 Beavers, Colton           14 Huntsville metro         14.44   4


Event 551  100 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
 Association:   10.77  6/1987      Thomas Barnes
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Brock, Keenan             16 Club Elite O             10.97
  2 Freeman, Siddell          15 Club Elite O             11.22
  3 Ernest, Aaron             14 Speed City S             11.47
  4 Lee, Trey                 16 Club Elite O             11.57
  5 Morse, Favion             16 Montgomery Y             11.77
  6 Hill, Demetrius           16 Community TC             11.80
  7 Brown, Devante            15 Speed City S             11.82
  8 Beasley-Tompkins, Steven  15 Mobile Parks             12.07


Event 552  200 Meter Dash Intermediate Boys
===================================================================
 Association:   22.20  6/13/2008   Keenan Brock, Club Elite O
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Brock, Keenan             16 Club Elite O             22.20q  5
  2 Morse, Favion             16 Montgomery Y             22.40q  2
  3 Freeman, Siddell          15 Club Elite O             22.60q  5
  4 Ernest, Aaron             14 Speed City S             22.70q  1
  5 Lee, Trey                 16 Club Elite O             22.80q  5
  6 Madison-Adams, James      15 North Alabam             23.10q  2
  7 Nevens, Michael           16 Mobile Parks             23.40q  2
  7 Johnsonjr, Glenn          14 Mobile Parks             23.40q  3
  9 Tigner, Dwight            16 Magic City R             23.50   4
  9 Jones, Lester             16 Mobile Parks             23.50   1
 11 Hill, Demetrius           16 Community TC             23.60   5
 12 Kendall, Semaje           14 Huntsville metro         23.70   3
 13 Cunningham, Stephen       14 Mobile Parks             23.90   2
 14 Outlin, Anthony           16 Club Elite O             24.10   5
 15 Miles, Trent              15 Community TC             24.20   5
 15 Logan, Marvin             15 Magic City R             24.20   4
 17 Reed, Martez              16 Community TC             24.30   4
 17 Westry, Cameron           14 Mobile Parks             24.30   2
 19 Mardis, Sean              14 Club Elite O             24.50   4
 20 Campbell, Raheem          15 Community TC             25.00   4
 21 James, Carlos             15 Mobile Parks             25.10   2
 22 Williams, Joshua          15 Club Elite O             25.50   4
 22 Rotich, Hosea             15 Speed City S             25.50   3
 24 Thompson, Jordan          15 Huntsville metro         26.00   1
 25 Charley, Myles            14 Club Elite O             26.30   4
 26 Johnson, Dandre           14 Unattached               26.40   3


Event 552  200 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
 Association:   22.20  6/13/2008   Keenan Brock, Club Elite O
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Brock, Keenan             16 Club Elite O             22.20
  2 Morse, Favion             16 Montgomery Y             22.40
  3 Freeman, Siddell          15 Club Elite O             22.60
  4 Ernest, Aaron             14 Speed City S             22.70
  5 Lee, Trey                 16 Club Elite O             22.80
  6 Madison-Adams, James      15 North Alabam             23.10
  7 Nevens, Michael           16 Mobile Parks             23.40
  7 Johnsonjr, Glenn          14 Mobile Parks             23.40


Event 553  400 Meter Dash Intermediate Boys
===================================================================
 Association:   49.39  6/16/2006   Louis Watson, MPRD
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Morse, Favion             16 Montgomery Y             51.82q  1
  2 Lee, Trey                 16 Club Elite O             51.94q  3
  3 Madison-Adams, James      15 North Alabam             53.15q  1
  4 Logan, Marvin             15 Magic City R             53.31q  1
  5 Cox, James                16 Project Spee             53.60q  2
  6 Johnsonjr, Glenn          14 Mobile Parks             54.33q  1
  7 Nevens, Michael           16 Mobile Parks             54.44q  3
  8 Anderson, Matthew         15 Unattached               54.45q  2
  9 Tigner, Dwight            16 Magic City R             54.76   2
 10 Weeks, Kp                 14 Community TC             55.45   3
 11 Aaron, Javorris           16 Montgomery Y             55.83   3
 12 Mardis, Sean              14 Club Elite O             56.40   3
 13 Rotich, Hosea             15 Speed City S             56.99   3
 14 Harris, Levoris           15 Montgomery Y             57.72   1
 15 Stewart, Marquis          15 Mobile Parks             57.99   2
 16 Hampton, Cory             15 Sprint South           1:00.29   1
 17 Thompson, Jordan          15 Huntsville metro       1:02.01   2


Event 553  400 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
 Association:   49.39  6/16/2006   Louis Watson, MPRD
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Morse, Favion             16 Montgomery Y             51.31
  2 Madison-Adams, James      15 North Alabam             51.68
  3 Lee, Trey                 16 Club Elite O             51.79
  4 Anderson, Matthew         15 Unattached               52.95
  5 Nevens, Michael           16 Mobile Parks             53.57
  6 Logan, Marvin             15 Magic City R             54.30
  7 Cox, James                16 Project Spee             54.41


Event 554  800 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
 Association:   2:01.26  6/15/2007   Ramsey White, Project Spee
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Lepik, Bradford           15 Speed City S           2:10.55
  2 Gary, Melvin              16 Community TC           2:14.43
  3 Denson, Jeffrey           16 Mobile Parks           2:14.71
  4 Dove, Jacoby              15 Unattached             2:16.21
  5 Anderson, Matthew         15 Unattached             2:18.20
  6 Mardis, Sean              14 Club Elite O           2:20.48
  7 Porter, Adam              16 Montgomery Y           2:24.08


Event 555  1500 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
 Association:   4:14.24  6/1989      Conrad Nichols
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Gary, Melvin              16 Community TC           4:38.82
  2 Dove, Jacoby              15 Unattached             4:39.71
  3 Lepik, Bradford           15 Speed City S           4:45.36
  4 Denson, Jeffrey           16 Mobile Parks           4:54.73
  5 Porter, Adam              16 Montgomery Y           4:57.36
  6 Wilder, Will              15 Magic City T           5:30.53


Event 556  3000 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
 Association:   9:42.57  6/13/2003   Jeremy Moujoodi, HO0V
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Porter, Adam              16 Montgomery Y          17:48.00


Event 557  110 Meter Hurdles Intermediate Boys
================================================================
 Association:   11.11  6/15/2007   Jacob Anderson, Mobile Parks
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Lewis, Tavarius           16 Club Elite O             16.60
  2 Nevens, Michael           16 Mobile Parks             16.70
  3 Smith, Carson             15 North Alabam             17.00
  4 Russell, Adam             15 Magic City T             19.00
  4 Hunter, Reginald          15 Montgomery Y             19.00
  6 Harris, Levoris           15 Montgomery Y             19.80


Event 558  400 Meter Hurdles Intermediate Boys
===================================================================
 Association:   58.19  6/13/2003   Mark Holmes, MPRD
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Barnett, Tevin            15 North Alabam             59.44q  1
  2 Beasley-Tompkins, Steven  15 Mobile Parks           1:00.38q  1
  3 Cox, James                16 Project Spee           1:02.01q  2
  4 Harris, Levoris           15 Montgomery Y           1:02.09q  2
  5 Lewis, Tavarius           16 Club Elite O           1:03.55q  2
  6 Hunter, Reginald          15 Montgomery Y           1:03.65q  2
  7 Nevens, Michael           16 Mobile Parks           1:05.90q  1
  8 Hampton, Cory             15 Sprint South           1:06.19q  2
  9 Russell, Adam             15 Magic City T           1:09.55   1


Event 558  400 Meter Hurdles Intermediate Boys
================================================================
 Association:   58.19  6/13/2003   Mark Holmes, MPRD
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Barnett, Tevin            15 North Alabam             59.44
  2 Beasley-Tompkins, Steven  15 Mobile Parks           1:00.38
  3 Cox, James                16 Project Spee           1:02.01
  4 Harris, Levoris           15 Montgomery Y           1:02.09
  5 Lewis, Tavarius           16 Club Elite O           1:03.55
  6 Hunter, Reginald          15 Montgomery Y           1:03.65
  7 Nevens, Michael           16 Mobile Parks           1:05.90
  8 Hampton, Cory             15 Sprint South           1:06.19


Event 560  Long Jump Intermediate Boys
==========================================================================
 Association:   21-03  6/1996      Julius Williams
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Miles, Trent              15 Community TC             5.96m   19-06.75
  2 Ernest, Aaron             14 Speed City S             5.90m   19-04.25
  3 Jones, Lester             16 Mobile Parks             5.70m   18-08.50
  4 Golston, William          16 Mobile Parks             5.69m   18-08.00
  5 Johnsonjr, Glenn          14 Mobile Parks             5.68m   18-07.75
  6 Aaron, Javorris           16 Montgomery Y             5.62m   18-05.25
  7 Glaze, Terynce            15 Speed City S             5.61m   18-05.00
  8 Freeman, Siddell          15 Club Elite O             5.51m   18-01.00
  9 Moore, Skylar             14 Community TC             5.36m   17-07.00
  9 Kendall, Semaje           14 Huntsville metro         5.36m   17-07.00
 11 Alexis, Arthur            15 Speed City S             5.32m   17-05.50
 12 Cunningham, Stephen       14 Mobile Parks             5.29m   17-04.25
 13 Hunter, Reginald          15 Montgomery Y             5.26m   17-03.25
 14 Outlin, Anthony           16 Club Elite O             5.18m   17-00.00
 15 Williams, Joshua          15 Club Elite O             5.01m   16-05.25
 16 Charley, Myles            14 Club Elite O             4.72m   15-06.00
 17 Beavers, Colton           14 Huntsville metro         3.85m   12-07.75
 -- Carlisle, Lakeivon        15 Montgomery Y                ND


Event 561  High Jump Intermediate Boys
==========================================================================
 Association:    6-05  6/1992      Chris Harding
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Golston, William          16 Mobile Parks             1.83m    6-00.00
  2 Hunter, Reginald          15 Montgomery Y             1.70m    5-07.00
  3 Carr, Landen              14 Unattached              J1.70m    5-07.00


Event 562  Triple Jump Intermediate Boys
==========================================================================
 Association:   47-00.25  6/1987      Byron Millsap
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Aaron, Javorris           16 Montgomery Y            12.62m   41-05.00
  2 Glaze, Terynce            15 Speed City S            12.49m   40-11.75
  3 Beckwith, Zachary         16 North Alabam            11.87m   38-11.50
  4 Golston, William          16 Mobile Parks            11.81m   38-09.00
  5 Kendall, Semaje           14 Huntsville metro        11.40m   37-05.00
  6 Williams, Joshua          15 Club Elite O            11.30m   37-01.00
  7 Sears, Cory               15 Unattached              10.48m   34-04.75
  8 Campbell, Raheem          15 Community TC            10.39m   34-01.25
  9 Charley, Myles            14 Club Elite O             9.91m   32-06.25
 -- Carlisle, Lakeivon        15 Montgomery Y              FOUL


Event 563  Pole Vault Intermediate Boys
==========================================================================
 Association:   14-06  6/19/2004   Chris Spear, HO0V
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Ballard, Hank             15 Hoover Parks and         3.65m   11-11.75
  2 Sears, Cory               15 Unattached               3.48m   11-05.00
  3 Russell, Adam             15 Magic City T             2.73m    8-11.50


Event 564  Shot Put Intermediate Boys
==========================================================================
 Association:   46-03.50  6/1987      Juan Crum
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Glaze, Terynce            15 Speed City S            12.02m   39-05.25
  2 King, Judge               16 Hoover Parks and        11.16m   36-07.50
  3 Richardson, Stephaun      15 Mobile Parks            10.33m   33-10.75
  4 Hill, Brian               14 Huntsville metro         9.90m   32-05.75
  5 Johnsonjr, Glenn          14 Mobile Parks             9.07m   29-09.25
  6 Logan, Marvin             15 Magic City R             8.99m   29-06.00


Event 565  Discus Throw Intermediate Boys
==========================================================================
 Association:   132-11              Ryan B, Unattached
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 King, Judge               16 Hoover Parks and        33.99m     111-06
  2 Richardson, Stephaun      15 Mobile Parks            31.41m     103-01
  3 Glaze, Terynce            15 Speed City S            31.10m     102-00
  4 Alexis, Arthur            15 Speed City S            30.58m     100-04
  5 Hill, Brian               14 Huntsville metro        25.95m      85-02
  6 Jenkins, Trevelyan        14 Montgomery Y            11.01m      36-01


Event 566  Javelin Throw Intermediate Boys
==========================================================================
 Association:   126-05  6/13/2003   PJ Smith, Prt City
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Harrison, Joseph          15 Hoover Parks and        34.90m     114-06
  2 Hampton, Cory             15 Sprint South            33.92m     111-03
  3 James, Carlos             15 Mobile Parks            31.85m     104-06
  4 Sears, Cory               15 Unattached              31.45m     103-02
  5 Westry, Cameron           14 Mobile Parks            30.25m      99-03
  6 Richardson, Stephaun      15 Mobile Parks            28.66m      94-00
  7 Hill, Brian               14 Huntsville metro        27.66m      90-09
  8 Jenkins, Trevelyan        14 Montgomery Y            10.02m      32-10


Event 567  Hammer Throw Intermediate Boys
==========================================================================
 Association:   25.69m  6/14/2008   Judge King, Hoover Parks and
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 King, Judge               16 Hoover Parks and        25.69m      84-03
  2 Hill, Brian               14 Huntsville metro        17.46m      57-03


Event 568  2000 Meter Steeplechase Intermediate Boys
================================================================
 Association:   7:13.90  6/13/2008   Jacoby Dove, Unattached
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Dove, Jacoby              15 Unattached             7:13.90


Event 570  4x100 Meter Relay Intermediate Boys
================================================================
 Association:   42.00  6/13/2008   Club Elite Of Birmingham, Club Elite O
                       K Brock, S Freeman, T Lee, T Lewis
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Club Elite Of Birmingham  'A'                         43.59
  2 Mobile Parks Recreation Dept  'A'                     45.21
  3 North Alabama Trackers  'A'                           45.50
  4 Montgomery YMCA Dream Team TC  'A'                    50.54


Event 571  4x400 Meter Relay Intermediate Boys
================================================================
 Association:   3:25.20  6/13/2003   Mobile Parks & Rec, MPRD
                         D Burnett, G Stanton, D Hill, D Steele
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Community TC  'A'                                   3:41.41
  2 Mobile Parks Recreation Dept  'A'                   3:43.96
  3 Club Elite Of Birmingham  'A'                       4:04.17


Event 601  100 Meter Dash Young Women
===================================================================
 Association:   11.34  6/13/2008   Lakeshia Williams, Club Elite O
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Williams, Lakeshia        18 Club Elite O             11.34q  3
  2 Watson, Angel             17 Mobile Parks             11.56q  2
  3 Beavers, Jasmine          17 Community TC             11.91q  3
  4 Wall, Kamiriel            18 Unattached               11.99q  2
  5 Pugh, Simone              17 Mobile Parks             12.04q  2
  6 Jones, Janae              17 Mobile Parks             12.10q  1
  7 Perry, Shelia             18 Community TC             12.28q  2
  8 Kirksey, Raneisha         17 Mobile Parks             12.52q  1
  9 Johnson, Davina           16 Mobile Parks             13.29   3
 10 Wimberly, Katora          16 Community TC             13.88   2


Event 601  100 Meter Dash Young Women
================================================================
 Association:   11.34  6/13/2008   Lakeshia Williams, Club Elite O
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Williams, Lakeshia        18 Club Elite O             12.05
  2 Watson, Angel             17 Mobile Parks             12.36
  3 Beavers, Jasmine          17 Community TC             12.90
  4 Jones, Janae              17 Mobile Parks             13.02
  5 Wall, Kamiriel            18 Unattached               13.13
  6 Pugh, Simone              17 Mobile Parks             13.19
  7 Perry, Shelia             18 Community TC             13.22
  8 Kirksey, Raneisha         17 Mobile Parks             13.25


Event 602  200 Meter Dash Young Women
===================================================================
 Association:   24.00  6/13/2008   Lakeshia Williams, Club Elite O
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Williams, Lakeshia        18 Club Elite O             24.00q  3
  2 Watson, Angel             17 Mobile Parks             24.60q  1
  3 Wilson, Beonka            17 Club Elite O             25.80q  3
  4 Vaughn, Candice           17 Huntsville metro         26.00q  1
  5 Charley, Nicole           16 Club Elite O             26.20q  2
  6 Beavers, Jasmine          17 Community TC             26.30q  3
  7 Wall, Kamiriel            18 Unattached               26.40q  1
  7 Kirksey, Raneisha         17 Mobile Parks             26.40q  2
  9 Jones, Janae              17 Mobile Parks             26.70   1
  9 Mitchell, Chrystal        17 Huntsville metro         26.70   1
 11 Pugh, Simone              17 Mobile Parks             27.10   2
 12 Perry, Shelia             18 Community TC             27.30   1
 13 Logan, Claire             18 Project Spee             28.80   3
 14 Johnson, Davina           16 Mobile Parks             28.90   2


Event 602  200 Meter Dash Young Women
================================================================
 Association:   24.00  6/13/2008   Lakeshia Williams, Club Elite O
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Williams, Lakeshia        18 Club Elite O             24.00
  2 Watson, Angel             17 Mobile Parks             24.60
  3 Wilson, Beonka            17 Club Elite O             25.80
  4 Vaughn, Candice           17 Huntsville metro         26.00
  5 Charley, Nicole           16 Club Elite O             26.20
  6 Beavers, Jasmine          17 Community TC             26.30
  7 Kirksey, Raneisha         17 Mobile Parks             26.40
  7 Wall, Kamiriel            18 Unattached               26.40


Event 603  400 Meter Dash Young Women
================================================================
 Association:   56.50  6/16/2006   LaQuinta Aaron, Unattached
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Byrant, Veronica          16 Community TC             59.11
  2 Vaughn, Candice           17 Huntsville metro         59.22
  3 Wall, Kamiriel            18 Unattached             1:00.47
  4 Mitchell, Chrystal        17 Huntsville metro       1:00.86
  5 Pruitt, Funderlethia      18 Club Elite O           1:00.92
  6 Garcia, Jasmine           17 Community TC           1:00.94
  7 Woods, Kara               16 Montgomery Y           1:04.66
  8 Baldwin, Victoria         17 Club Elite O           1:09.22


Event 604  800 Meter Run Young Women
================================================================
 Association:   2:17.44  6/18/2004   Kirby Patterson, mprd
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Dowdy, Shalela            18 Mobile Parks           2:23.39
  2 Stancil, Chalyce          17 Sprint South           2:23.59
  3 Garcia, Jasmine           17 Community TC           2:27.54
  4 Cross, Sterling           18 Montgomery Y           2:40.48
  5 Woods, Kara               16 Montgomery Y           2:48.29
  6 Carter, Kierston          16 Mobile Parks           2:56.84


Event 605  1500 Meter Run Young Women
================================================================
 Association:   5:05.12  6/18/2004   Brittany Woods, HO0V
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Dowdy, Shalela            18 Mobile Parks           5:14.76
  2 Carter, Kierston          16 Mobile Parks           6:10.92


Event 607  100 Meter Hurdles Young Women
===================================================================
 Association:   11.11  6/15/2007   Sarah Bond, Hoover Parks
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Patton, Jasmine           18 North Alabam             15.27q  2
  2 Borries, Johnnie          18 Unattached               15.73q  1
  3 Mcdonald, Julie           17 Project Spee             16.21q  2
  4 Daniels, Amanda           17 Community TC             16.51q  1
  5 Watts, Stacia             17 North Alabam             16.59q  2
  6 Johnson, Kimaya           17 Community TC             17.00q  1
  7 Pruitt, Funderlethia      18 Club Elite O             17.04q  2
  8 Houston, Erina            17 Mobile Parks             17.18q  2
  9 Cross, Sterling           18 Montgomery Y             19.69   1
 10 Wimberly, Katora          16 Community TC             19.79   1


Event 607  100 Meter Hurdles Young Women
================================================================
 Association:   11.11  6/15/2007   Sarah Bond, Hoover Parks
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Patton, Jasmine           18 North Alabam             14.70
  2 Borries, Johnnie          18 Unattached               15.10
  3 Pruitt, Funderlethia      18 Club Elite O             16.40
  3 Daniels, Amanda           17 Community TC             16.40
  5 Johnson, Kimaya           17 Community TC             16.80
  6 Houston, Erina            17 Mobile Parks             16.90
  7 Watts, Stacia             17 North Alabam             17.00


Event 608  400 Meter Hurdles Young Women
================================================================
 Association:   1:05.00  6/13/2008   Johnnie Borries, Unattached
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Houston, Erina            17 Mobile Parks           1:05.22
  2 Watts, Stacia             17 North Alabam           1:06.86
  3 Pruitt, Funderlethia      18 Club Elite O           1:09.22
  4 Borries, Johnnie          18 Unattached             1:09.96
  5 Baldwin, Victoria         17 Club Elite O           1:21.55


Event 610  Long Jump Young Women
==========================================================================
 Association:   18-02.50  6/1996      Yolanda Cooper
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Charley, Nicole           16 Club Elite O             5.11m   16-09.25
  2 Pugh, Simone              17 Mobile Parks             4.97m   16-03.75
  3 Byrd, Devan               17 Unattached               4.89m   16-00.50
  4 Wilson, Beonka            17 Club Elite O             4.85m   15-11.00
  5 Daniels, Amanda           17 Community TC             4.74m   15-06.75
  6 Watts, Stacia             17 North Alabam             4.44m   14-07.00
  7 King, Catedria            17 North Alabam             4.39m   14-05.00
  8 Stancil, Chalyce          17 Sprint South             4.25m   13-11.50
 -- Wimberly, Katora          16 Community TC              FOUL


Event 611  High Jump Young Women
==========================================================================
 Association:    5-04  6/1992      Erica Alexander
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Byrant, Veronica          16 Community TC             1.60m    5-03.00
  2 Cross, Sterling           18 Montgomery Y             1.39m    4-06.75
  3 King, Catedria            17 North Alabam             1.34m    4-04.75
 -- Coleman, Ashley           17 Unattached                  NH


Event 612  Triple Jump Young Women
==========================================================================
 Association:   29-09  6/1998      Kim Freeman
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Daniels, Amanda           17 Community TC            11.13m   36-06.25
  2 Charley, Nicole           16 Club Elite O            11.06m   36-03.50
  3 Patton, Jasmine           18 North Alabam            10.87m   35-08.00
  4 King, Catedria            17 North Alabam            10.15m   33-03.75


Event 613  Pole Vault Young Women
==========================================================================
 Association:   11-03  6/13/2003   Natalie Neely, MPRD
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Bedsole, Laura            17 Hoover Parks and         3.04m    9-11.75
  2 Logan, Claire             18 Project Spee            J3.04m    9-11.75


Event 614  Shot Put Young Women
==========================================================================
 Association:   43-00.50  6/1991      Sonya Ellis
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Borries, Johnnie          18 Unattached              11.79m   38-08.25
  2 Stringer, Kristen         17 Unattached               8.99m   29-06.00
  3 Watson, Angel             17 Mobile Parks             8.60m   28-02.75
  4 Lewis, Terrica            16 Mobile Parks             8.16m   26-09.25
  5 Cross, Sterling           18 Montgomery Y             7.27m   23-10.25


Event 615  Discus Throw Young Women
==========================================================================
 Association:   121-06.50  6/1991      Sonja Ellis
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Hoppis, Rebekah           17 Hoover Parks and        34.66m     113-08
  2 Stringer, Kristen         17 Unattached              31.13m     102-01
  3 Browning, Caitlin         16 Hoover Parks and        29.46m      96-08


Event 616  Javelin Throw Young Women
==========================================================================
 Association:   116-04  6/1998      Jennifer Tomasello
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Hoppis, Rebekah           17 Hoover Parks and        38.79m     127-03
  2 Borries, Johnnie          18 Unattached              34.58m     113-05
  3 Spear, Lakin              17 Hoover Parks and        29.80m      97-09
  4 Browning, Caitlin         16 Hoover Parks and        25.10m      82-04
  5 Lewis, Terrica            16 Mobile Parks            21.93m      71-11


Event 617  Hammer Throw Young Women
==========================================================================
 Association:   23.82m  6/14/2008   Kristen Stringer, Unattached
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Stringer, Kristen         17 Unattached              23.82m      78-02
  2 Spear, Lakin              17 Hoover Parks and        17.04m      55-11


Event 618  2000 Meter Steeplechase Young Women
================================================================
 Association:   8:00.13  6/13/2008   Shalela Dowdy, Mobile Parks
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Dowdy, Shalela            18 Mobile Parks           8:00.13


Event 620  4x100 Meter Relay Young Women
================================================================
 Association:   47.04  6/16/2006   Mobile Parks & Recreation Dept, MPRD
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Club Elite Of Birmingham  'A'                         48.37
  2 Mobile Parks Recreation Dept  'A'                     48.85
  3 Community TC  'A'                                     50.96


Event 621  4x400 Meter Relay Young Women
================================================================
 Association:   3:58.45  6/1998      Mobile Parks Department
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Club Elite Of Birmingham  'A'                       3:52.00
  2 Mobile Parks Recreation Dept  'A'                   4:02.00
  3 Community TC  'A'                                   4:04.00


Event 651  100 Meter Dash Young Men
===================================================================
 Association:   10.31  6/1989      Thomas Barnes
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Assad, Mujahid            17 Mobile Parks             10.41q  1
  2 Moore, Tyrell             17 Mobile Parks             10.44q  2
  3 Williams, Victor          18 Project Spee             10.50q  1
  4 Mcghee, Payton            18 Prattville P             10.54q  4
  5 Askew, Randall            17 Magic City R             10.55q  4
  6 Smith, Terrance           18 Project Spee             10.65q  1
  7 Porter, Clay              16 Project Spee             10.72q  3
  8 Mcculloch, Micah          17 North Alabam             10.73q  1
  9 Burden, Dominic           16 Mobile Parks             10.92   3
 10 Craig, Darian             17 Mobile Parks             10.97   3
 11 Thomas, Josh              18 Prattville P             10.97   2
 12 Brown, Jarannie           18 Mobile Parks             10.98   2
 13 Jackson, Keynan           17 Magic City R             11.00   1
 14 Hobson, Samuel            17 Mobile Parks             11.00   2
 15 Stone, Jeffrey            17 Project Spee             11.08   2
 16 Curtis, Cornelius         18 Mobile Parks             11.14   3
 17 Howard, Anton             17 Mobile Parks             11.18   2
 18 Johnson, Jerel            17 Unattached               11.20   2
 19 Fields, Davinelle         17 Montgomery Y             11.28   4
 20 Edwards, Quinton          17 Montgomery Y             11.33   1
 21 Hunter, Leneir            16 Mobile Parks             11.35   1
 22 Brooks, Lance             17 Prattville P             11.51   3


Event 651  100 Meter Dash Young Men
================================================================
 Association:   10.31  6/1989      Thomas Barnes
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Assad, Mujahid            17 Mobile Parks             11.09
  2 Moore, Tyrell             17 Mobile Parks             11.21
  3 Williams, Victor          18 Project Spee             11.31
  4 Askew, Randall            17 Magic City R             11.33
  5 Mcghee, Payton            18 Prattville P             11.39
  6 Smith, Terrance           18 Project Spee             11.44
  7 Porter, Clay              16 Project Spee             11.59
  8 Mcculloch, Micah          17 North Alabam             11.73


Event 652  200 Meter Dash Young Men
===================================================================
 Association:   21.27  6/1993      Curtis Perry
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Assad, Mujahid            17 Mobile Parks             22.10q  1
  2 Askew, Randall            17 Magic City R             22.20q  4
  2 Moore, Tyrell             17 Mobile Parks             22.20q  1
  4 Williams, Victor          18 Project Spee             22.40q  5
  4 Rogers, Angelo            16 Montgomery Y             22.40q  2
  6 Rayford, Jaion            17 Project Spee             22.50q  5
  7 Porter, Clay              16 Project Spee             22.60q  5
  8 Gibbs, Dee                18 Montgomery Y             22.70q  2
  9 Clark, Cordary            16 Community TC             22.71   4
 10 Smith, Terrance           18 Project Spee             22.80   5
 11 Gilliam, Jay              18 Montgomery Y             23.00   3
 12 Brown, Jarannie           18 Mobile Parks             23.50   1
 12 Jackson, Keynan           17 Magic City R             23.50   4
 12 Curtis, Cornelius         18 Mobile Parks             23.50   1
 15 Hobson, Samuel            17 Mobile Parks             23.60   2
 16 Sims, Jabori              17 Huntsville metro         23.70   3
 16 Burden, Dominic           16 Mobile Parks             23.70   2
 16 Westry, Brendan           16 Mobile Parks             23.70   3
 19 Johnson, Joshua           17 Mobile Parks             23.80   2
 20 Mccants, Jamichael        17 Mobile Parks             23.90   2
 20 Crawford, Montrel         16 Community TC             23.90   5
 22 Howard, Anton             17 Mobile Parks             24.20   3
 23 Rutledge, Jonathan        16 Mobile Parks             24.40   3
 24 Stone, Jeffrey            17 Project Spee             24.50   4
 25 Hunter, Leneir            16 Mobile Parks             25.60   2


Event 652  200 Meter Dash Young Men
================================================================
 Association:   21.27  6/1993      Curtis Perry
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Assad, Mujahid            17 Mobile Parks             22.10
  2 Moore, Tyrell             17 Mobile Parks             22.20
  2 Askew, Randall            17 Magic City R             22.20
  4 Rogers, Angelo            16 Montgomery Y             22.40
  4 Williams, Victor          18 Project Spee             22.40
  6 Rayford, Jaion            17 Project Spee             22.50
  7 Porter, Clay              16 Project Spee             22.60
  8 Gibbs, Dee                18 Montgomery Y             22.70


Event 653  400 Meter Dash Young Men
===================================================================
 Association:   48.45  6/14/2008   Tyrell Moore, Mobile Parks
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Moore, Tyrell             17 Mobile Parks             49.29q  1
  2 Rayford, Jaion            17 Project Spee             50.26q  2
  3 Rogers, Angelo            16 Montgomery Y             50.37q  3
  4 Gibbs, Dee                18 Montgomery Y             50.93q  3
  5 Mickens, Terrel           18 Project Spee             51.73q  4
  6 Ferguson, Spencer         17 Community TC             51.75q  3
  7 Askew, Randall            17 Magic City R             51.88q  1
  8 Wheeler, Ardell           17 Community TC             52.24q  2
  9 Hoyne, Curtis             17 Community TC             52.57   3
 10 Johnson, Joshua           17 Mobile Parks             53.60   3
 11 White, Ramsey             17 Project Spee             53.67   4
 12 Gallins, Adrian           18 Mobile Parks             53.89   3
 13 Sims, Jabori              17 Huntsville metro         54.42   1
 14 Hurns, Lafayette          18 Montgomery Y             54.63   1
 15 Westry, Brendan           16 Mobile Parks             54.92   2
 16 Jackson, Keynan           17 Magic City R             54.96   2
 17 Mccants, Jamichael        17 Mobile Parks             55.36   1
 18 Lee, Brandon              17 Huntsville metro         56.52   4
 19 Rutledge, Jonathan        16 Mobile Parks             57.61   4


Event 653  400 Meter Dash Young Men
================================================================
 Association:   48.45  6/14/2008   Tyrell Moore, Mobile Parks
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Moore, Tyrell             17 Mobile Parks             48.45
  2 Rayford, Jaion            17 Project Spee             49.62
  3 Rogers, Angelo            16 Montgomery Y             49.62
  4 Gibbs, Dee                18 Montgomery Y             50.09
  5 Askew, Randall            17 Magic City R             50.80
  6 Mickens, Terrel           18 Project Spee             50.95
  7 Ferguson, Spencer         17 Community TC             51.08
  8 Wheeler, Ardell           17 Community TC             51.57


Event 654  800 Meter Run Young Men
================================================================
 Association:   1:59.47  6/13/2008   Terrel Mickens, Project Spee
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Mickens, Terrel           18 Project Spee           1:59.47
  2 Ferguson, Spencer         17 Community TC           2:00.75
  3 Cooper, Matt              16 Magic City T           2:02.27
  4 White, Ramsey             17 Project Spee           2:06.33
  5 Hoyne, Curtis             17 Community TC           2:07.55
  6 Price, Nick               17 Project Spee           2:11.02
  7 Gallins, Adrian           18 Mobile Parks           2:12.88
  8 Lee, Brandon              17 Huntsville metro       2:18.56
  9 Johnson, Leburia          17 Mobile Parks           2:29.81
 10 Rutledge, Jonathan        16 Mobile Parks           2:33.33


Event 655  1500 Meter Run Young Men
================================================================
 Association:   4:13.10  6/13/2003   Wade Martin, SSTC
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Hoyne, Curtis             17 Community TC           4:35.36
  2 Fleming, Terrance         16 Mobile Parks           4:39.86
  3 Johnson, Leburia          17 Mobile Parks           5:06.54


Event 657  110 Meter Hurdles Young Men
================================================================
 Association:   11.11  6/15/2007   Phillip Howard, Mobile Parks
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Jackson, Terrence         18 Prattville P             15.18
  2 Howard, Phillip           18 Mobile Parks             15.36
  3 Swinton, Deonte           16 Community TC             15.41
  4 Curtis, Thaddeus          16 Mobile Parks             16.46
  5 Wilemon, Jace             17 Hoover Parks and         17.99


Event 658  400 Meter Hurdles Young Men
================================================================
 Association:   54.00  6/13/2008   Thaddeus Curtis, Mobile Parks
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Wilemon, Jace             17 Hoover Parks and         57.67
  2 Howard, Phillip           18 Mobile Parks           1:01.77
  3 Curtis, Thaddeus          16 Mobile Parks           1:02.93
  4 Howard, Robert            17 Mobile Parks           1:03.17
  5 Mccants, Jamichael        17 Mobile Parks           1:07.30


Event 660  Long Jump Young Men
==========================================================================
 Association:   23-05.50  6/1991      Stacy Whitehurst
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Edwards, Quinton          17 Montgomery Y             6.15m   20-02.25
  2 Cason, Cameron            17 Mobile Parks             6.05m   19-10.25
  3 Mcculloch, Micah          17 North Alabam             6.04m   19-09.75
  4 Fields, Davinelle         17 Montgomery Y             5.83m   19-01.50
  5 Sigler, Joshua            16 Mobile Parks             5.69m   18-08.00
  6 Hunter, Leneir            16 Mobile Parks             5.21m   17-01.25
  7 Devouse, Dante            16 Community TC             5.16m   16-11.25


Event 661  High Jump Young Men
==========================================================================
 Association:   7-00.25  6/13/2008   Tyler Campbell, Hoover Parks and Rec
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Campbell, Tyler           17 Hoover Parks and         2.14m    7-00.25
  2 Lindsey, Steven           18 Unattached               1.90m    6-02.75
  3 Mcculloch, Micah          17 North Alabam             1.85m    6-00.75
  4 Doughty, Destin           17 Hoover Parks and         1.80m    5-10.75


Event 662  Triple Jump Young Men
==========================================================================
 Association:   48-06.50  6/1987      Howard Johnson
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Mcculloch, Micah          17 North Alabam            13.40m   43-11.75
  2 Edwards, Quinton          17 Montgomery Y            12.33m   40-05.50
  3 Doughty, Destin           17 Hoover Parks and        11.95m   39-02.50
  4 Sigler, Joshua            16 Mobile Parks            11.87m   38-11.50
  5 Lindsey, Steven           18 Unattached              11.66m   38-03.25


Event 663  Pole Vault Young Men
==========================================================================
 Association:   15-00  6/1996      Riley Tomlinson
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Mcdonald, Dylan           18 Unattached               4.38m   14-04.50
  2 Lopez-DAvila, Gonzalo     18 Unattached               4.23m   13-10.50
  3 Addison, Michael          16 Hoover Parks and         3.65m   11-11.75
 -- Dawson, Steven            18 Unattached                  NH


Event 664  Shot Put Young Men
==========================================================================
 Association:   53-07  6/1996
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Solujich, George          16 Hoover Parks and        15.02m   49-03.50
  2 Howell, Mack              18 Hoover Parks and        14.07m   46-02.00
  3 Thomas, Charles           18 Mobile Parks            13.15m   43-01.75
  4 Ball, Ben                 16 Montgomery Y            10.15m   33-03.75
  5 Fitzgerald, Taylor        16 Speed City S             9.10m   29-10.25


Event 665  Discus Throw Young Men
==========================================================================
 Association:   167-00  6/1996      Arthur Hughes
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Kennedy, Tyler            17 Unattached              43.19m     141-08
  2 Solujich, George          16 Hoover Parks and        41.96m     137-08
  3 Thomas, Charles           18 Mobile Parks            35.37m     116-00
  4 Morar, Kenneth            17 Unattached              33.57m     110-02
  5 Fitzgerald, Taylor        16 Speed City S            21.41m      70-03
  6 Ball, Ben                 16 Montgomery Y            19.36m      63-06


Event 666  Javelin Throw Young Men
==========================================================================
 Association:   163-00  6/14/2008   Mack Howell, Hoover Parks and
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Howell, Mack              18 Hoover Parks and        163-00     49.68m
  2 Craig, Darian             17 Mobile Parks            150-08     45.92m
  3 Dekich, Milan             18 Unattached              148-08     45.31m
  4 Morar, Kenneth            17 Unattached              144-11     44.17m
  5 Patterson, Patrick        17 Hoover Parks and        144-08     44.09m
  6 Kennedy, Tyler            17 Unattached              143-08     43.78m
  7 Crawford, Montrel         16 Community TC            136-09     41.68m
  8 Wilemon, Jace             17 Hoover Parks and        136-00     41.45m
  9 Hobson, Samuel            17 Mobile Parks            105-02     32.05m
 10 Ball, Ben                 16 Montgomery Y             98-00     29.87m


Event 667  Hammer Throw Young Men
==========================================================================
 Association:   39.53m  6/16/2006   Ryan Bell, Hoover Parks and Rec
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Howell, Mack              18 Hoover Parks and        30.20m      99-01
  2 Solujich, George          16 Hoover Parks and        28.29m      92-10
  3 Wilemon, Jace             17 Hoover Parks and        20.86m      68-05


Event 668  2000 Meter Steeplechase Young Men
================================================================
 Association:   6:48.00  6/1989      Darryl Seelhorst
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Johnson, Leburia          17 Mobile Parks           7:57.56


Event 670  4x100 Meter Relay Young Men
================================================================
 Association:   41.86  6/1989      Mobile Parks Department
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Project Speed TC  'A'                                 42.57
  2 Mobile Parks Recreation Dept  'A'                     42.95
  3 Mobile Parks Recreation Dept  'B'                     43.38
  4 Community TC  'A'                                     43.77
  5 Prattville Panthers  'A'                              44.04
  6 Montgomery YMCA Dream Team TC  'A'                    45.13


Event 671  4x400 Meter Relay Young Men
================================================================
 Association:   3:21.91  6/1996      North Alabama Trackers
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Mobile Parks Recreation Dept  'A'                   3:25.55
  2 Community TC  'A'                                   3:25.86
  3 Project Speed TC  'A'                               3:35.28
  4 Mobile Parks Recreation Dept  'B'                   3:45.52
  5 Mobile Parks Recreation Dept  'C'                   3:59.29


Event 672  4x800 Meter Relay Young Men
================================================================
 Association:   8:15.81  6/1991      Mobile Parks Department
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Mobile Parks Recreation Dept  'A'                   9:16.15


Event 673  2000 Meter Steeplechase Intermediate Girls
================================================================
 Association:   7:51.96  6/13/2008   Marie Demedicis, Magic City T
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Demedicis, Marie          15 Magic City T           7:51.96


              Women - Sub-Bantam - Team Rankings - 2 Events Scored
===============================================================================
    1) Magic City Runners          25        2) Mobile Parks Recreation D  16
    3) North Alabama Trackers      10        4) Community TC                5


                Women - Bantam - Team Rankings - 6 Events Scored
===============================================================================
    1) Montgomery YMCA Dream Team  31        2) Speed City Summer TC       19
    2) Mobile Parks Recreation De  19        4) Sprint South TC            16
    5) Hoover Parks and Recreatio  10        5) Club Elite Of Birmingham   10
    7) Huntsville metro Track       5        8) Magic City Runners          4


                Women - Midget - Team Rankings - 9 Events Scored
===============================================================================
    1) Hoover Parks and Recreatio  78        2) Montgomery YMCA Dream Tea  48
    3) Magic City Runners          19        4) Magic City TC              16
    5) Mobile Parks Recreation De  11        6) North Alabama Trackers      6
    7) Huntsville metro Track       5        7) Project Speed TC            5
    9) Speed City Summer TC         3


                Women - Youth - Team Rankings - 6 Events Scored
===============================================================================
    1) Mobile Parks Recreation De  40.50     2) Club Elite Of Birmingham   30
    3) Speed City Summer TC        19.50     4) Community TC               16.50
    5) Montgomery YMCA Dream Team  15        6) Magic City TC              12
    7) Project Speed TC             5        8) Sprint South TC             3


            Women - Intermediate - Team Rankings - 6 Events Scored
===============================================================================
    1) Hoover Parks and Recreatio  40        2) Magic City TC              27
    3) Community TC                20        4) Montgomery YMCA Dream Tea  19
    5) Club Elite Of Birmingham    17        6) Magic City Runners         13
    7) Speed City Summer TC        11        8) Mobile Parks Recreation D   8


                Women - Young - Team Rankings - 7 Events Scored
===============================================================================
    1) Hoover Parks and Recreatio  55        2) Mobile Parks Recreation D  35
    3) Club Elite Of Birmingham    15        4) Community TC               10
    5) Montgomery YMCA Dream Team   9        5) Sprint South TC             9
    7) Project Speed TC             8        8) North Alabama Trackers      5


              Men - Sub-Bantam - Team Rankings - 3 Events Scored
===============================================================================
    1) Mobile Parks Recreation De  18        2) Magic City Runners         10
    3) Speed City Summer TC         8        4) Montgomery YMCA Dream Tea   5
    5) Huntsville metro Track       2


                Men - Bantam - Team Rankings - 6 Events Scored
===============================================================================
    1) Speed City Summer TC        36.50     2) Montgomery YMCA Dream Tea  29
    3) Huntsville metro Track      18        4) Magic City TC              15
    5) Mobile Parks Recreation De  11        6) Prattville Panthers         8
    7) Hoover Parks and Recreatio   7        8) Magic City Runners          5.50

                Men - Midget - Team Rankings - 6 Events Scored
===============================================================================
    1) Montgomery YMCA Dream Team  49        2) Speed City Summer TC       41
    3) Magic City Runners          32        4) Mobile Parks Recreation D  17
    5) Magic City TC               14        6) CC Flyers                   8
    7) Alabama Speed And Fitness    7        8) Hoover Parks and Recreati   6
    8) Huntsville metro Track       6       10) Club Elite Of Birmingham    4


                 Men - Youth - Team Rankings - 6 Events Scored
===============================================================================
    1) Mobile Parks Recreation De  42        2) Magic City TC              40
    3) Huntsville metro Track      26        4) Speed City Summer TC       21
    5) Montgomery YMCA Dream Team  19        6) Hoover Parks and Recreati  16
    7) North Alabama Trackers      10        8) Sprint South TC             2


              Men - Intermediate - Team Rankings - 8 Events Scored
===============================================================================
    1) Hoover Parks and Recreatio  38        2) Mobile Parks Recreation D  32
    3) Speed City Summer TC        31        4) Huntsville metro Track     17
    5) Club Elite Of Birmingham    13        6) Montgomery YMCA Dream Tea  10
    7) Community TC                 8        8) North Alabama Trackers      6
    8) Magic City TC                6       10) Magic City Runners          3


                 Men - Young - Team Rankings - 8 Events Scored
===============================================================================
    1) Hoover Parks and Recreatio  71        2) Mobile Parks Recreation D  47
    3) Montgomery YMCA Dream Team  23        4) Project Speed TC           18
    5) Community TC                16        6) Speed City Summer TC        8
    7) Magic City TC                6        7) North Alabama Trackers      6
    9) Huntsville metro Track       1                                           
Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade Phoenix KT St. Vincent Normatec