Join/Renew Now

Full Results

Event 1  W30 60 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 576 Scott, Vonita        W32 Unattached,Baton Ro       7.90
  2 466 Moulds, Latisha      W30 U.S. Elite I,Joppa,       8.07
  3 187 Dyson, Shanicka      W32 Atlanta Trac,Atlant       8.29
  4 412 Lue, Jeanice         W34 Synergy Trac,Brookl       8.89
 -- 136 Conley, Indumathi    W34 Greater Bost,Somerv        SCR

Event 2  W35 60 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 153 Daley, Lisa          W38 Nike Central,White        8.14
  2 368 Kovacs, Deborah      W37 Unattached,Groton,        8.46
  3 690 West, Nedenia        W39 Synergy Trac,Piscat       8.60
  4 165 Dierauer, Isabell    W35 Miami Valley,Jamest       8.88
 -- 44 Berryman, Tracey      W40 Potomac Vall,Upper         SCR

Event 3  W40 60 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 44 Berryman, Tracey      W40 Potomac Vall,Upper        8.35

Event 4  W45 60 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 495 Palmer, Liz          W47 Golden West,Folsom,       8.41
  2 746 Lawson, Sarah        W45 Greater Bost,Waylan       8.68
  3 592 Shook, Kathleen      W46 Athena Track,Zionsv       8.87
  4 313 Iba, Elaine          W47 Unattached,Trabuco        9.07
  5 375 Kuhnly, Gail         W46 Unattached,Federal        9.48
  6 407 Long, Christine      W49 So Cal Track,Tustin      12.61

Event 5  W50 60 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 270 Hanscom, Rita        W53 Unattached,San Dieg       8.75
  2 648 Thompson, Irene      W53 CNY Impalas,Syracus       9.05
  3 196 Eversley, Ocean      W50 Unattached,Vineyard       9.75
  4 195 Estupiñán-Day, Saski W52 Unattached,McLean,        9.89
  5 701 Williams, Kimberly   W53 Mass Velocit,South       10.10
  6 325 Janneck, Denise      W54 So Cal Track,Rancho      10.39
 -- 331 Johns-Rees, Gail     W53 Liberty Athl,Salem,        SCR

Event 6  W55 60 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 675 Warren, Sharon       W57 Unattached,New York       8.88
  2 238 Glynn, Kay           W55 FIBO Track C,Hastin       9.33
  3 58 Bowman, Jeanne        W55 So. Calif. S,Santa        9.61
  4 668 *von Maltzahn, Hille W59 Unattached,Troy, NY       9.78
  5 212 Francis, Kathleen    W58 Unattached,Verona,       10.28
 -- 653 *Trott, Rhona        W59 Unattached,Hamilton        SCR

Event 7  W60 60 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 321 Jager, Kathy         W64 Golden West,Glendal       9.38
  2 665 Vander Cruyssen, Dor W62 Houston Elit,Housto      10.11
 -- 527 Raschker, Phil       W61 Florida Athl,Mariet        SCR

Event 7  W65 60 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 40 Bergen, Kathy         W68 So. Calif. S,La Can       9.41
  2 666 VanEeuwen, Jane      W66 Unattached,Wayne, N      12.67

Event 8  W70 60 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 345 Jordan, Barbara      W72 Mass Velocit,South       10.03
  2 381 Lary, Audrey         W73 Potomac Vall,Freder      10.27
  3 548 Roman, Mary          W72 Mass Velocit,Norwal      14.24

Event 8  W75 60 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 387 Leek, Edythe         W77 Golden West,Sacrame      12.24
 -- 444 McGowan, Ann         W83 New England,Provide        SCR

Event 9  W80 60 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 444 McGowan, Ann         W83 New England,Provide      15.97
 -- 663 Valien, Johnnye      W82 Unattached,Los Ange        SCR

Event 21  W30 200 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 594 Silas, LeTitia       W31 Dominion Tra,Jackso      25.48
  2 466 Moulds, Latisha      W30 U.S. Elite I,Joppa,      26.05
  3 576 Scott, Vonita        W32 Unattached,Baton Ro      26.36
  4 412 Lue, Jeanice         W34 Synergy Trac,Brookl      28.57
  5 136 Conley, Indumathi    W34 Greater Bost,Somerv      29.33
 -- 187 Dyson, Shanicka      W32 Atlanta Trac,Atlant        SCR

Event 22  W35 200 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 153 Daley, Lisa          W38 Nike Central,White       26.47
  2 533 Reid, Janice         W39 Unattached,Bronx, N      27.61
  3 368 Kovacs, Deborah      W37 Unattached,Groton,       27.78

Event 23  W40 200 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 138 Connolly, Rebecca    W41 Merrimack Va,Wilmin      29.89
  2 528 Rath, Terri          W44 Athena Track,Ashbur      30.48
  3 492 Ostrowski, Andrea    W43 Nike Central,New Yo      31.65
 -- 125 Clark, Jearl         W41 Unattached,Knoxvill        SCR

Event 24  W45 200 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 592 Shook, Kathleen      W46 Athena Track,Zionsv      28.41
  2 495 Palmer, Liz          W47 Golden West,Folsom,      28.67
  3 746 Lawson, Sarah        W45 Greater Bost,Waylan      28.89
  4 673 Ware, Caren          W45 Athena Track,Twin P      30.37
  5 209 Fortuna, Paula       W47 Liberty Athl,South       32.65
  6 375 Kuhnly, Gail         W46 Unattached,Federal       32.72
 -- 407 Long, Christine      W49 So Cal Track,Tustin        SCR

Event 25  W50 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 270 Hanscom, Rita        W53 Unattached,San Dieg      30.18Q  2
  2 648 Thompson, Irene      W53 CNY Impalas,Syracus      31.19Q  1
  3 331 Johns-Rees, Gail     W53 Liberty Athl,Salem,      31.44Q  1
  4 196 Eversley, Ocean      W50 Unattached,Vineyard      31.99Q  2
  5 325 Janneck, Denise      W54 So Cal Track,Rancho      33.54q  1
  6 701 Williams, Kimberly   W53 Mass Velocit,South       33.84q  1
  7 730 *Sweazey, Nancy      W52 Unattached               35.24   2

Event 25  W50 200 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 270 Hanscom, Rita        W53 Unattached,San Dieg      29.28
  2 648 Thompson, Irene      W53 CNY Impalas,Syracus      30.28
  3 331 Johns-Rees, Gail     W53 Liberty Athl,Salem,      31.10
  4 196 Eversley, Ocean      W50 Unattached,Vineyard      32.35
  5 325 Janneck, Denise      W54 So Cal Track,Rancho      34.30
  6 701 Williams, Kimberly   W53 Mass Velocit,South       35.34

Event 26  W55 200 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 675 Warren, Sharon       W57 Unattached,New York      29.75
  2 238 Glynn, Kay           W55 FIBO Track C,Hastin      30.98
  3 58 Bowman, Jeanne        W55 So. Calif. S,Santa       31.86
 -- 653 *Trott, Rhona        W59 Unattached,Hamilton        SCR
 -- 212 Francis, Kathleen    W58 Unattached,Verona,         SCR

Event 27  W60 200 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 527 Raschker, Phil       W61 Florida Athl,Mariet      30.67
  2 321 Jager, Kathy         W64 Golden West,Glendal      32.54
  3 665 Vander Cruyssen, Dor W62 Houston Elit,Housto      33.92

Event 27  W65 200 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 666 VanEeuwen, Jane      W66 Unattached,Wayne, N      47.74

Event 28  W70 200 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 345 Jordan, Barbara      W72 Mass Velocit,South       34.58
  2 381 Lary, Audrey         W73 Potomac Vall,Freder      35.03
  3 548 Roman, Mary          W72 Mass Velocit,Norwal      53.17

Event 28  W75 200 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 387 Leek, Edythe         W77 Golden West,Sacrame      44.72
  2 638 Sweet, Janet         W78 Unattached,West Laf      49.10

Event 41  W30 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 594 Silas, LeTitia       W31 Dominion Tra,Jackso      56.56
  2 136 Conley, Indumathi    W34 Greater Bost,Somerv    1:06.48

Event 41  W35 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 153 Daley, Lisa          W38 Nike Central,White       58.88

Event 43  W40 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 542 Roberts, Charmaine   W40 Athena Track,Beltsv      59.90
  2 530 Reaser, Christine    W42 Unattached,Dayton,     1:06.57
  3 528 Rath, Terri          W44 Athena Track,Ashbur    1:06.84
  4 492 Ostrowski, Andrea    W43 Nike Central,New Yo    1:11.23
 -- 138 Connolly, Rebecca    W41 Merrimack Va,Wilmin        DNS
 -- 125 Clark, Jearl         W41 Unattached,Knoxvill        SCR

Event 44  W45 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 592 Shook, Kathleen      W46 Athena Track,Zionsv    1:04.68
  2 702 Williams, Shemayne   W45 Synergy Trac,Teanec    1:05.65
  3 328 Jasper, Lorraine     W46 Athena Track,Birchr    1:06.21
  4 287 Hayden, Julie        W48 Athena Track,Ashbur    1:07.57
 -- 407 Long, Christine      W49 So Cal Track,Tustin        DNS
 -- 610 Snyder, Susan        W46 Westchester,Briarcl        SCR

Event 45  W50 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 119 Chaplin-Swann, Lesle W50 Atlanta Trac,McDono    1:09.25
  2 631 Suckling, Alison     W52 Unattached,Arnold,     1:10.34
  3 331 Johns-Rees, Gail     W53 Liberty Athl,Salem,    1:11.21
  4 325 Janneck, Denise      W54 So Cal Track,Rancho    1:15.95
  5 730 *Sweazey, Nancy      W52 Unattached             1:18.02
  6 701 Williams, Kimberly   W53 Mass Velocit,South     1:21.34
 -- 292 Heil, Diane          W50 So Cal Track,Santa         SCR

Event 46  W55 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 624 Steinbach, Coreen    W56 Syracuse Tra,Pompey    1:11.71
  2 668 *von Maltzahn, Hille W59 Unattached,Troy, NY    1:13.26
  3 58 Bowman, Jeanne        W55 So. Calif. S,Santa     1:16.43

Event 46  W60 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 527 Raschker, Phil       W61 Florida Athl,Mariet    1:08.34
  2 623 Steigerwalt, Jolene  W64 So Cal Track,San Di    1:36.57

Event 47  W65 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 666 VanEeuwen, Jane      W66 Unattached,Wayne, N    1:50.04
 -- 457 Michelsohn, Marie-Lo W66 Unattached,New York        SCR

Event 47  W75 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 638 Sweet, Janet         W78 Unattached,West Laf    1:51.19

Event 47  W80 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 570 Schley, Helen        W80 Potomac Vall,Myersv    2:22.10

Event 61  W30 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 443 McGlynn, Laura       W30 Unattached,Scituate    2:33.18
  2 361 Kingsland, Ann       W34 Merrimack Va,Derry,    2:45.52

Event 61  W35 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 725 Grebski, Gaby        W36 Unattached             2:17.84
  2 269 Hanover, Julie       W38 Merrimack Va,Nashua    2:34.23
  3 92 Caffrey, Therese      W37 Nike Central,New Yo    2:35.09
  4 703 Williams, Suzanne    W38 SISU Project,Rutlan    2:41.81
 -- 619 Stamison, Jill       W38 Unattached,Grand Ha        SCR

Event 61  W40 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 745 *Pritchett, Bernadin W41 Unattached             2:20.78
  2 588 Sheffield, Kim       W42 Unattached,Sarasota    2:21.24
  3 542 Roberts, Charmaine   W40 Athena Track,Beltsv    2:23.87
  4 115 Certain, Kim         W40 Carrboro Ath,Chapel    2:24.86
  5 485 Olen, Christine      W40 Asics Aggie,Boise,     2:25.33
  6 24 Ballou, Terry         W40 Millrose AA,Staten     2:27.18
  7 640 Syrstad, Sanya       W42 Unattached,Glen Ell    2:31.77
  8 22 Badger, Sonya         W40 Millrose AA,Astoria    2:32.27
  9 596 Silveira, Ellen      W40 Unattached,Wakefiel    2:33.52
 -- 138 Connolly, Rebecca    W41 Merrimack Va,Wilmin        SCR
 -- 291 Hegarty, Jennifer    W42 New Balance,Wakefie        SCR

Event 61  W45 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 109 Cassel, Terri        W46 Athena Track,Tulsa,    2:27.58
  2 328 Jasper, Lorraine     W46 Athena Track,Birchr    2:31.13
  3 287 Hayden, Julie        W48 Athena Track,Ashbur    2:32.95
  4 610 Snyder, Susan        W46 Westchester,Briarcl    2:37.30
  5 587 Sheehan, Margot      W49 Nike Central,New Yo    2:57.29
 -- 407 Long, Christine      W49 So Cal Track,Tustin        SCR

Event 61  W50 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 119 Chaplin-Swann, Lesle W50 Atlanta Trac,McDono    2:37.85
  2 631 Suckling, Alison     W52 Unattached,Arnold,     2:41.64
  3 537 Richards, Mary       W53 Atlanta Trac,Atlant    2:45.59
  4 236 Glassman, Wendi      W52 Shore Athlet,Elizab    2:52.88
  5 714 Yester, Phyllis      W54 Unattached,Downingt    2:53.52
  6 325 Janneck, Denise      W54 So Cal Track,Rancho    2:57.47
  7 468 Mullis Dubow, Trenic W54 Atlanta Trac,Tucker    3:04.37
 -- 654 Troy, Eileen         W54 Boston Athle,Newton        SCR

Event 61  W55 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 428 Martin, Kathryn      W56 Northport Ru,Northp    2:34.94
  2 624 Steinbach, Coreen    W56 Syracuse Tra,Pompey    2:43.19

Event 61  W60 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 684 Webber, Lenore       W60 Liberty Athl,Newton    3:31.28
  2 623 Steigerwalt, Jolene  W64 So Cal Track,San Di    3:39.49

Event 61  W65 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 457 Michelsohn, Marie-Lo W66 Unattached,New York    2:57.84

Event 61  W70 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 272 Harada, Mary         W72 Liberty Athl,West N    3:41.50

Event 61  W80 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 570 Schley, Helen        W80 Potomac Vall,Myersv    5:39.49

Event 83  W30 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 443 McGlynn, Laura       W30 Unattached,Scituate    5:45.63

Event 83  W35 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 92 Caffrey, Therese      W37 Nike Central,New Yo    5:31.89
  2 269 Hanover, Julie       W38 Merrimack Va,Nashua    5:41.44
  3 703 Williams, Suzanne    W38 SISU Project,Rutlan    6:03.57
  4 737 *McCready, Sharon    W39 Unattached             6:24.11
 -- 619 Stamison, Jill       W38 Unattached,Grand Ha        SCR

Event 83  W40 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 745 *Pritchett, Bernadin W41 Unattached             5:06.42
  2 588 Sheffield, Kim       W42 Unattached,Sarasota    5:12.30
  3 485 Olen, Christine      W40 Asics Aggie,Boise,     5:13.35
  4 115 Certain, Kim         W40 Carrboro Ath,Chapel    5:16.93
  5 530 Reaser, Christine    W42 Unattached,Dayton,     5:27.10
  6 640 Syrstad, Sanya       W42 Unattached,Glen Ell    5:30.97
  7 496 *Papworth-Barnum, Ca W42 Golden West,Reno, N    5:35.19
 -- 540 Rizzo, Charlotte     W45 Westchester,Bronxvi        SCR
 -- 407 Long, Christine      W49 So Cal Track,Tustin        SCR
 -- 486 Oleski, MaryAnn      W49 Unattached,Bridgewa        SCR
 -- 448 Medina, Estela       W47 Westchester,White P        SCR
 -- 388 Lein, Karen          W49 Liberty Athl,Newton        SCR
 -- 328 Jasper, Lorraine     W46 Athena Track,Birchr        SCR
 -- 587 Sheehan, Margot      W49 Nike Central,New Yo        SCR
 -- 291 Hegarty, Jennifer    W42 New Balance,Wakefie        SCR

Event 84  W45 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 540 Rizzo, Charlotte     W45 Westchester,Bronxvi    5:25.43
  2 328 Jasper, Lorraine     W46 Athena Track,Birchr    5:27.92
  3 448 Medina, Estela       W47 Westchester,White P    6:08.99
  4 587 Sheehan, Margot      W49 Nike Central,New Yo    6:15.39
  5 388 Lein, Karen          W49 Liberty Athl,Newton    7:38.89
  6 486 Oleski, MaryAnn      W49 Unattached,Bridgewa    8:44.41
 -- 407 Long, Christine      W49 So Cal Track,Tustin        DNS

Event 84  W50 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 537 Richards, Mary       W53 Atlanta Trac,Atlant    6:13.20
  2 714 Yester, Phyllis      W54 Unattached,Downingt    6:29.16
  3 325 Janneck, Denise      W54 So Cal Track,Rancho    6:31.34
  4 468 Mullis Dubow, Trenic W54 Atlanta Trac,Tucker    6:32.97
 -- 119 Chaplin-Swann, Lesle W50 Atlanta Trac,McDono        SCR
 -- 654 Troy, Eileen         W54 Boston Athle,Newton        SCR

Event 84  W55 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 428 Martin, Kathryn      W56 Northport Ru,Northp    5:32.09
 -- 624 Steinbach, Coreen    W56 Syracuse Tra,Pompey        SCR

Event 84  W60 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
 -- 613 Spannaus, Barbara    W60 Unattached,Excelsio        SCR

Event 84  W65 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 666 VanEeuwen, Jane      W66 Unattached,Wayne, N   10:05.98
 -- 457 Michelsohn, Marie-Lo W66 Unattached,New York        SCR

Event 84  W70 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
 -- 272 Harada, Mary         W72 Liberty Athl,West N        SCR

Event 101  W30 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 443 McGlynn, Laura       W30 Unattached,Scituate   11:40.58

Event 101  W35 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 92 Caffrey, Therese      W37 Nike Central,New Yo   10:52.43
  2 737 *McCready, Sharon    W39 Unattached            12:53.28

Event 101  W40 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 745 *Pritchett, Bernadin W41 Unattached            10:08.89
  2 36 Behrens, Grace        W41 Westchester,Sleepy    10:50.11
  3 530 Reaser, Christine    W42 Unattached,Dayton,    10:51.95
  4 496 *Papworth-Barnum, Ca W42 Golden West,Reno, N   10:54.01
  5 640 Syrstad, Sanya       W42 Unattached,Glen Ell   11:06.16
  6 243 Golemme, Leslie      W43 Liberty Athl,Norwel   11:47.03
  7 148 Cromie, Jennifer     W43 Westchester,Mount K   12:39.98

Event 101  W45 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 587 Sheehan, Margot      W49 Nike Central,New Yo   12:16.34
  2 729 *Willis, Katherine   W49 Etobicoke TF CAN      13:03.28
  3 388 Lein, Karen          W49 Liberty Athl,Newton   14:58.99
  4 407 Long, Christine      W49 So Cal Track,Tustin   15:35.61

Event 101  W50 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 37 Bellisle, Marge       W52 Unattached,Warren,    11:19.17
  2 119 Chaplin-Swann, Lesle W50 Atlanta Trac,McDono   12:10.93
  3 325 Janneck, Denise      W54 So Cal Track,Rancho   13:18.28
  4 468 Mullis Dubow, Trenic W54 Atlanta Trac,Tucker   13:19.26
 -- 292 Heil, Diane          W50 So Cal Track,Santa         SCR

Event 101  W55 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 428 Martin, Kathryn      W56 Northport Ru,Northp   10:58.58
  2 630 Stiles, Debbie       W59 So Cal Track,St. Lo   15:11.24

Event 101  W60 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
 -- 613 Spannaus, Barbara    W60 Unattached,Excelsio        DNF

Event 101  W70 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 272 Harada, Mary         W72 Liberty Athl,West N   15:17.48

Event 143  W45 60 Meter Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 495 Palmer, Liz          W47 Golden West,Folsom,       9.76
  2 581 Senn-Griffiths, Cary W46 Unattached,Massapeq      10.48
  3 673 Ware, Caren          W45 Athena Track,Twin P      10.56
  4 407 Long, Christine      W49 So Cal Track,Tustin      17.61

Event 145  W50 60 Meter Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 270 Hanscom, Rita        W53 Unattached,San Dieg      10.40
  2 648 Thompson, Irene      W53 CNY Impalas,Syracus      10.58
  3 195 Estupiñán-Day, Saski W52 Unattached,McLean,       12.43
  4 325 Janneck, Denise      W54 So Cal Track,Rancho      14.23

Event 145  W55 60 Meter Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  2 238 Glynn, Kay           W55 FIBO Track C,Hastin      11.43
 -- 653 *Trott, Rhona        W59 Unattached,Hamilton        SCR

Event 145  W60 60 Meter Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 527 Raschker, Phil       W61 Florida Athl,Mariet      10.37

Event 149  W70 60 Meter Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 345 Jordan, Barbara      W72 Mass Velocit,South       13.15
  2 173 Donley, Christel     W73 Colorado Mas,Colora      13.19
 -- 527 Raschker, Phil       W61 Florida Athl,Mariet        SCR
 -- 663 Valien, Johnnye      W82 Unattached,Los Ange        SCR

Event 201  W30 Long Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 594 Silas, LeTitia       W31 Dominion Tra,Jackso      5.02m
  2 293 Henrickson, Gretchen W30 Unattached,Saltillo      4.92m
  3 187 Dyson, Shanicka      W32 Atlanta Trac,Atlant      4.67m

Event 201  W35 Long Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 165 Dierauer, Isabell    W35 Miami Valley,Jamest      3.83m

Event 201  W40 Long Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 44 Berryman, Tracey      W40 Potomac Vall,Upper       4.82m

Event 201  W45 Long Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 313 Iba, Elaine          W47 Unattached,Trabuco       4.47m
  2 673 Ware, Caren          W45 Athena Track,Twin P      4.28m
  3 261 Gunneson, Pamela     W47 Unattached,Cheshire      3.56m
  4 407 Long, Christine      W49 So Cal Track,Tustin      2.52m

Event 207  W50 Long Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 701 Williams, Kimberly   W53 Mass Velocit,South       2.90m
  2 325 Janneck, Denise      W54 So Cal Track,Rancho      2.18m
 -- 270 Hanscom, Rita        W53 Unattached,San Dieg        SCR

Event 207  W55 Long Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 238 Glynn, Kay           W55 FIBO Track C,Hastin      4.39m
  2 410 Lowery, Linda        W56 Atlanta Trac,Decatu      4.17m

Event 207  W60 Long Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 527 Raschker, Phil       W61 Florida Athl,Mariet      4.26m
  2 321 Jager, Kathy         W64 Golden West,Glendal      3.74m
  3 665 Vander Cruyssen, Dor W62 Houston Elit,Housto      3.25m

Event 207  W65 Long Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 666 VanEeuwen, Jane      W66 Unattached,Wayne, N      2.25m

Event 207  W70 Long Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 381 Lary, Audrey         W73 Potomac Vall,Freder      3.47m

Event 207  W75 Long Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 387 Leek, Edythe         W77 Golden West,Sacrame      1.78m

Event 207  W80 Long Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 663 Valien, Johnnye      W82 Unattached,Los Ange      1.71m
  2 444 McGowan, Ann         W83 New England,Provide      1.61m

Event 221  W40 Triple Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 44 Berryman, Tracey      W40 Potomac Vall,Upper      10.09m

Event 221  W45 Triple Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 673 Ware, Caren          W45 Athena Track,Twin P      9.04m
  2 313 Iba, Elaine          W47 Unattached,Trabuco       8.93m
  3 261 Gunneson, Pamela     W47 Unattached,Cheshire      7.25m
  4 407 Long, Christine      W49 So Cal Track,Tustin      4.62m

Event 221  W50 Triple Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 648 Thompson, Irene      W53 CNY Impalas,Syracus      8.31m
  2 325 Janneck, Denise      W54 So Cal Track,Rancho      4.42m

Event 221  W55 Triple Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 410 Lowery, Linda        W56 Atlanta Trac,Decatu      8.86m
  2 238 Glynn, Kay           W55 FIBO Track C,Hastin      8.44m

Event 221  W60 Triple Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 527 Raschker, Phil       W61 Florida Athl,Mariet      8.67m

Event 221  W65 Triple Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 666 VanEeuwen, Jane      W66 Unattached,Wayne, N      4.47m

Event 221  W70 Triple Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 381 Lary, Audrey         W73 Potomac Vall,Freder      7.59m
  2 345 Jordan, Barbara      W72 Mass Velocit,South       6.49m

Event 221  W75 Triple Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 387 Leek, Edythe         W77 Golden West,Sacrame      4.23m

Event 221  W80 Triple Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
 -- 663 Valien, Johnnye      W82 Unattached,Los Ange        SCR

Event 241  W30 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 187 Dyson, Shanicka      W32 Atlanta Trac,Atlant      1.35m

Event 241  W35 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 472 *Nakatake, Kimiko    W37 Unattached,New York     X1.60m

Event 241  W40 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 138 Connolly, Rebecca    W41 Merrimack Va,Wilmin      1.30m

Event 241  W45 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 581 Senn-Griffiths, Cary W46 Unattached,Massapeq      1.40m
  2 673 Ware, Caren          W45 Athena Track,Twin P      1.35m
  3 313 Iba, Elaine          W47 Unattached,Trabuco       1.30m
  4 261 Gunneson, Pamela     W47 Unattached,Cheshire      1.20m
  5 407 Long, Christine      W49 So Cal Track,Tustin      1.00m

Event 241  W50 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 270 Hanscom, Rita        W53 Unattached,San Dieg      1.30m
  2 122 Clark, Clovis        W52 Atlanta Trac,Ellenw      1.15m
  3 325 Janneck, Denise      W54 So Cal Track,Rancho      0.95m

Event 241  W55 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 238 Glynn, Kay           W55 FIBO Track C,Hastin      1.35m
  2 11 Anderson, Dinah       W55 Unattached,Houston,      1.05m

Event 241  W60 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 527 Raschker, Phil       W61 Florida Athl,Mariet      1.30m
  2 175 Douglass, Linda      W63 Unattached,Rosenber      1.20m
  3 665 Vander Cruyssen, Dor W62 Houston Elit,Housto      1.15m

Event 241  W65 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 40 Bergen, Kathy         W68 So. Calif. S,La Can      1.25m
  2 666 VanEeuwen, Jane      W66 Unattached,Wayne, N      0.95m

Event 241  W70 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 173 Donley, Christel     W73 Colorado Mas,Colora      1.05m

Event 241  W75 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 387 Leek, Edythe         W77 Golden West,Sacrame      0.90m

Event 241  W80 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
 -- 663 Valien, Johnnye      W82 Unattached,Los Ange        DNS

Event 261  W30 Pole Vault
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
 -- 293 Henrickson, Gretchen W30 Unattached,Saltillo         NH

Event 261  W40 Pole Vault
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 538 Rieger, Karen        W44 Unattached,Indianap      2.73m

Event 261  W45 Pole Vault
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
 -- 20 Babits, Brenda        W47 Vault High A,Fort W        DNS

Event 261  W50 Pole Vault
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 270 Hanscom, Rita        W53 Unattached,San Dieg      2.73m

Event 261  W55 Pole Vault
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 238 Glynn, Kay           W55 FIBO Track C,Hastin      2.92m
  2 668 *von Maltzahn, Hille W59 Unattached,Troy, NY     X2.73m
  3 11 Anderson, Dinah       W55 Unattached,Houston,      2.33m

Event 261  W60 Pole Vault
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 321 Jager, Kathy         W64 Golden West,Glendal      2.23m
  2 665 Vander Cruyssen, Dor W62 Houston Elit,Housto      2.13m
 -- 527 Raschker, Phil       W61 Florida Athl,Mariet        DNS

Event 261  W80 Pole Vault
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
 -- 663 Valien, Johnnye      W82 Unattached,Los Ange        DNS

Event 322  W30 Shot Put
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 299 Hill, Erica          W30 Unattached,Philadel     10.06m

Event 322  W35 Shot Put
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 626 Stephens, Jennifer   W36 Potomac Vall,Fairfa      9.75m
  2 165 Dierauer, Isabell    W35 Miami Valley,Jamest      7.22m
  3 382 Latham, Cindy        W38 Unattached,West Hav      7.01m

Event 322  W40 Shot Put
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 695 Wiemer, Susan        W42 Unattached,Freeport      8.86m

Event 322  W45 Shot Put
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 394 Lewis, Oneithea      W47 Shore Athlet,Oaklan     12.64m
  2 566 Scanlon, Heather     W45 Philadelphia,Flourt      8.35m
  3 261 Gunneson, Pamela     W47 Unattached,Cheshire      7.31m
  4 407 Long, Christine      W49 So Cal Track,Tustin      5.81m
  5 190 Ecklund, Deborah     W48 Unattached,Rockaway      5.37m

Event 326  W50 Shot Put
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 688 Welding, Ruth        W52 Midwest Mast,Elk Gr     10.73m
  2 270 Hanscom, Rita        W53 Unattached,San Dieg      9.32m
  3 692 Wetenhall, Katherine W54 Unattached,Sylvania      8.67m
  4 122 Clark, Clovis        W52 Atlanta Trac,Ellenw      8.45m
  5 268 Hallen, Susan        W51 Midwest Mast,Elk Gr      8.37m
  6 549 Romero, Deborah      W52 Waterloo Tra,Austin      5.85m

Event 326  W55 Shot Put
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 451 Mensey, Myrle        W59 So. Calif. S,St. Lo      9.26m
  2 238 Glynn, Kay           W55 FIBO Track C,Hastin      8.30m
  3 14 Arbelbide, Cindy      W58 Potomac Vall,Front       8.14m
  4 11 Anderson, Dinah       W55 Unattached,Houston,      7.86m

Event 328  W60 Shot Put
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 321 Jager, Kathy         W64 Golden West,Glendal      8.39m
  2 665 Vander Cruyssen, Dor W62 Houston Elit,Housto      7.72m
  3 207 Fogg, Patricia       W62 Twilight Thr,Wrenth      7.15m

Event 328  W65 Shot Put
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 309 Huff-Pawlik, Karen   W65 Midwest Mast,Jackso      7.35m
  1 716 Young, Carol         W68 Twilight Thr,West H      7.35m
  3 351 Katz, Roslyn         W66 Golden Stars,Flushi      6.66m
 -- 666 VanEeuwen, Jane      W66 Unattached,Wayne, N        DNS

Event 330  W70 Shot Put
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 548 Roman, Mary          W72 Mass Velocit,Norwal      7.74m
  2 173 Donley, Christel     W73 Colorado Mas,Colora      7.48m
  3 149 Crooks, Marcia       W74 Twilight Thr,Bellin      5.61m

Event 330  W75 Shot Put
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 371 Krug, Gloria         W76 Philadelphia,New Ox      6.77m
  2 499 Patch, Harriet       W77 Unattached,Springfi      5.90m
  3 387 Leek, Edythe         W77 Golden West,Sacrame      5.38m
  4 297 Hicks, Amy           W75 Unattached,Needham,      5.33m
  5 606 Snaden, Lillian      W78 Unattached,Florence      5.25m

Event 330  W80 Shot Put
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 663 Valien, Johnnye      W82 Unattached,Los Ange      5.24m
  2 444 McGowan, Ann         W83 New England,Provide      4.10m

Event 330  W85 Shot Put
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 43 Berlepsch, Doris      W85 Unattached,Norwich,      4.23m

Event 330  W90 Shot Put
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 327 Jarvis, Betty        W92 Unattached,Aberdeen      3.62m

Event 332  W35 Weight Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 626 Stephens, Jennifer   W36 Potomac Vall,Fairfa      9.69m
  2 382 Latham, Cindy        W38 Unattached,West Hav      9.67m

Event 332  W45 Weight Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 394 Lewis, Oneithea      W47 Shore Athlet,Oaklan     16.28m
  2 566 Scanlon, Heather     W45 Philadelphia,Flourt      6.90m
  3 190 Ecklund, Deborah     W48 Unattached,Rockaway      5.77m
  4 407 Long, Christine      W49 So Cal Track,Tustin      3.68m

Event 336  W50 Weight Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 688 Welding, Ruth        W52 Midwest Mast,Elk Gr     12.85m
  2 692 Wetenhall, Katherine W54 Unattached,Sylvania     10.45m
  3 268 Hallen, Susan        W51 Midwest Mast,Elk Gr      8.70m
  4 325 Janneck, Denise      W54 So Cal Track,Rancho      4.40m

Event 336  W55 Weight Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 451 Mensey, Myrle        W59 So. Calif. S,St. Lo     13.76m
  2 14 Arbelbide, Cindy      W58 Potomac Vall,Front       8.20m
  3 379 LaRiviere, Martha    W55 Unattached,North Wa      7.94m
  4 558 Sammartine, Carolyn  W57 Unattached,Nutley,       5.08m

Event 336  W60 Weight Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 207 Fogg, Patricia       W62 Twilight Thr,Wrenth      9.21m

Event 336  W65 Weight Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 716 Young, Carol         W68 Twilight Thr,West H     13.48m
  2 351 Katz, Roslyn         W66 Golden Stars,Flushi      9.50m
  3 309 Huff-Pawlik, Karen   W65 Midwest Mast,Jackso      6.80m

Event 336  W70 Weight Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 548 Roman, Mary          W72 Mass Velocit,Norwal      9.19m
  2 149 Crooks, Marcia       W74 Twilight Thr,Bellin      5.25m

Event 336  W75 Weight Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 371 Krug, Gloria         W76 Philadelphia,New Ox      8.71m
  2 606 Snaden, Lillian      W78 Unattached,Florence      7.62m
  3 297 Hicks, Amy           W75 Unattached,Needham,      6.83m
  4 499 Patch, Harriet       W77 Unattached,Springfi      6.33m

Event 336  W85 Weight Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 43 Berlepsch, Doris      W85 Unattached,Norwich,      4.24m

Event 336  W90 Weight Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 327 Jarvis, Betty        W92 Unattached,Aberdeen      5.07m

Event 342  W35 Super Weight
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 382 Latham, Cindy        W38 Unattached,West Hav      5.44m

Event 342  W45 Super Weight
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 394 Lewis, Oneithea      W47 Shore Athlet,Oaklan      9.38m
  2 566 Scanlon, Heather     W45 Philadelphia,Flourt      4.50m
  3 190 Ecklund, Deborah     W48 Unattached,Rockaway      3.32m
  4 407 Long, Christine      W49 So Cal Track,Tustin      2.80m

Event 342  W50 Super Weight
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 688 Welding, Ruth        W52 Midwest Mast,Elk Gr      9.31m
  2 268 Hallen, Susan        W51 Midwest Mast,Elk Gr      5.87m
  3 692 Wetenhall, Katherine W54 Unattached,Sylvania      5.85m
  4 325 Janneck, Denise      W54 So Cal Track,Rancho      3.17m

Event 342  W55 Super Weight
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 451 Mensey, Myrle        W59 So. Calif. S,St. Lo      8.90m
  2 14 Arbelbide, Cindy      W58 Potomac Vall,Front       6.19m
  3 558 Sammartine, Carolyn  W57 Unattached,Nutley,       3.18m

Event 348  W60 Super Weight
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 207 Fogg, Patricia       W62 Twilight Thr,Wrenth      4.75m

Event 348  W65 Super Weight
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 716 Young, Carol         W68 Twilight Thr,West H      8.10m
  2 351 Katz, Roslyn         W66 Golden Stars,Flushi      5.67m

Event 348  W70 Super Weight
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 548 Roman, Mary          W72 Mass Velocit,Norwal      7.30m
  2 381 Lary, Audrey         W73 Potomac Vall,Freder      6.88m
  3 149 Crooks, Marcia       W74 Twilight Thr,Bellin      4.08m

Event 348  W75 Super Weight
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 606 Snaden, Lillian      W78 Unattached,Florence      5.49m
  2 371 Krug, Gloria         W76 Philadelphia,New Ox      5.43m
  3 297 Hicks, Amy           W75 Unattached,Needham,      5.06m

Event 348  W90 Super Weight
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 327 Jarvis, Betty        W92 Unattached,Aberdeen      3.39m

Event 401  W40 3000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 226 Garson, Rebecca      W43 World Class,Afton,    17:16.89

Event 401  W45 3000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 263 Gutsche Rutledge, Ma W46 New England,West Ne   16:51.56
  2 16 Armstrong, Ginger     W45 Connecticut,Canterb   18:14.89

Event 401  W50 3000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 730 *Sweazey, Nancy      W52 Unattached            17:21.10

Event 401  W55 3000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 698 Wilkes, Dolores      W57 New England,Woodsto   24:50.49
 -- 14 Arbelbide, Cindy      W58 Potomac Vall,Front          DQ

Event 401  W60 3000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 228 Geer, Panseluta      W61 Shore Athlet,Hazlet   17:53.59
  2 623 Steigerwalt, Jolene  W64 So Cal Track,San Di   18:39.21

Event 401  W65 3000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 279 Harriman, Joanne     W65 Greater Lowe,Tewksb   20:33.40
  2 310 Hults, Sandra        W66 Florida Athl,Leesbu   21:45.75

Event 401  W80 3000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 249 Gordon, Miriam       W82 Florida Athl,Hollyw   24:24.35

Event 441  W30 Indoor Pentathlon
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 187 Dyson, Shanicka      W32 Atlanta Trac,Atlant       1765

Event 441  W35 Indoor Pentathlon
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 713 Yeboah, Barbara      W38 Unattached,Portland       1631

Event 441  W45 Indoor Pentathlon
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 581 Senn-Griffiths, Cary W46 Unattached,Massapeq       3448
  2 673 Ware, Caren          W45 Athena Track,Twin P       3263
  3 407 Long, Christine      W49 So Cal Track,Tustin       1130
 -- 495 Palmer, Liz          W47 Golden West,Folsom,        SCR

Event 441  W50 Indoor Pentathlon
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 597 Simpson, Claudia     W54 Unattached,Baltimor       2506
  2 122 Clark, Clovis        W52 Atlanta Trac,Ellenw       2221
  3 325 Janneck, Denise      W54 So Cal Track,Rancho       1690
 -- 648 Thompson, Irene      W53 CNY Impalas,Syracus        SCR

Event 441  W55 Indoor Pentathlon
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 238 Glynn, Kay           W55 FIBO Track C,Hastin       4029
 -- 653 *Trott, Rhona        W59 Unattached,Hamilton        SCR

Event 441  W65 Indoor Pentathlon
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 666 VanEeuwen, Jane      W66 Unattached,Wayne, N       1689

Event 441  W70 Indoor Pentathlon
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 173 Donley, Christel     W73 Colorado Mas,Colora       4190

Event 441  W30 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 187 Dyson, Shanicka      W32 Atlanta Trac,Atlant      12.56   4  309

Event 441  W35 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 713 Yeboah, Barbara      W38 Unattached,Portland      11.35   4  480

Event 441  W45 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 495 Palmer, Liz          W47 Golden West,Folsom,       9.76   3 1028
  2 581 Senn-Griffiths, Cary W46 Unattached,Massapeq      10.53   3  887
  3 673 Ware, Caren          W45 Athena Track,Twin P      10.60   3  875
  4 407 Long, Christine      W49 So Cal Track,Tustin      15.37   3  221

Event 441  W50 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 597 Simpson, Claudia     W54 Unattached,Baltimor      11.97   2  708
  2 122 Clark, Clovis        W52 Atlanta Trac,Ellenw      14.05   2  418
  3 325 Janneck, Denise      W54 So Cal Track,Rancho      14.42   2  374
 -- 648 Thompson, Irene      W53 CNY Impalas,Syracus        SCR   2

Event 441  W55 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 238 Glynn, Kay           W55 FIBO Track C,Hastin      11.33   2  918
 -- 653 *Trott, Rhona        W59 Unattached,Hamilton       XSCR   2

Event 441  W65 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 666 VanEeuwen, Jane      W66 Unattached,Wayne, N      19.69   136

Event 441  W70 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 173 Donley, Christel     W73 Colorado Mas,Colora      12.88   969

Event 441  W30 High Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 187 Dyson, Shanicka      W32 Atlanta Trac,Atlant      1.37m   481

Event 441  W35 High Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 713 Yeboah, Barbara      W38 Unattached,Portland      1.16m   312

Event 441  W45 High Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 581 Senn-Griffiths, Cary W46 Unattached,Massapeq      1.40m   771
  2 673 Ware, Caren          W45 Athena Track,Twin P      1.34m   689
  3 495 Palmer, Liz          W47 Golden West,Folsom,      1.28m   610
  4 407 Long, Christine      W49 So Cal Track,Tustin      1.04m   321

Event 441  W50 High Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 122 Clark, Clovis        W52 Atlanta Trac,Ellenw      1.16m   555
  2 597 Simpson, Claudia     W54 Unattached,Baltimor      1.13m   512
  3 325 Janneck, Denise      W54 So Cal Track,Rancho      1.07m   439
 -- 648 Thompson, Irene      W53 CNY Impalas,Syracus        SCR

Event 441  W55 High Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 238 Glynn, Kay           W55 FIBO Track C,Hastin      1.40m  1054
 -- 653 *Trott, Rhona        W59 Unattached,Hamilton       XDNS

Event 441  W65 High Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 666 VanEeuwen, Jane      W66 Unattached,Wayne, N      0.92m   534

Event 441  W70 High Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 173 Donley, Christel     W73 Colorado Mas,Colora      1.13m  1106

Event 441  W30 Shot Put Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 187 Dyson, Shanicka      W32 Atlanta Trac,Atlant      8.22m   414

Event 441  W35 Shot Put Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 713 Yeboah, Barbara      W38 Unattached,Portland      6.42m   320

Event 441  W45 Shot Put Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 581 Senn-Griffiths, Cary W46 Unattached,Massapeq      8.85m   638
  2 495 Palmer, Liz          W47 Golden West,Folsom,      7.66m   535
  3 673 Ware, Caren          W45 Athena Track,Twin P      7.46m   518
  4 407 Long, Christine      W49 So Cal Track,Tustin      5.40m   342

Event 441  W50 Shot Put Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 122 Clark, Clovis        W52 Atlanta Trac,Ellenw      8.29m   628
  2 597 Simpson, Claudia     W54 Unattached,Baltimor      7.97m   598
  3 325 Janneck, Denise      W54 So Cal Track,Rancho      4.74m   308
 -- 648 Thompson, Irene      W53 CNY Impalas,Syracus        DNS

Event 441  W55 Shot Put Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 238 Glynn, Kay           W55 FIBO Track C,Hastin      8.95m   767
 -- 653 *Trott, Rhona        W59 Unattached,Hamilton       XDNS

Event 441  W65 Shot Put Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 666 VanEeuwen, Jane      W66 Unattached,Wayne, N      5.29m   524

Event 441  W70 Shot Put Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 173 Donley, Christel     W73 Colorado Mas,Colora      7.60m   937

Event 441  W30 Long Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 187 Dyson, Shanicka      W32 Atlanta Trac,Atlant      4.43m   411

Event 441  W35 Long Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 713 Yeboah, Barbara      W38 Unattached,Portland      3.55m   237

Event 441  W45 Long Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 673 Ware, Caren          W45 Athena Track,Twin P      4.23m   548
  2 581 Senn-Griffiths, Cary W46 Unattached,Massapeq      4.12m   514
  3 407 Long, Christine      W49 So Cal Track,Tustin      2.65m   126
 -- 495 Palmer, Liz          W47 Golden West,Folsom,        DNS

Event 441  W50 Long Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 597 Simpson, Claudia     W54 Unattached,Baltimor      3.52m   408
  2 122 Clark, Clovis        W52 Atlanta Trac,Ellenw      3.16m   299
  3 325 Janneck, Denise      W54 So Cal Track,Rancho      1.97m    30
 -- 648 Thompson, Irene      W53 CNY Impalas,Syracus        SCR

Event 441  W55 Long Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 238 Glynn, Kay           W55 FIBO Track C,Hastin      4.47m   859
 -- 653 *Trott, Rhona        W59 Unattached,Hamilton       XSCR

Event 441  W65 Long Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 666 VanEeuwen, Jane      W66 Unattached,Wayne, N      2.16m   186

Event 441  W70 Long Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 173 Donley, Christel     W73 Colorado Mas,Colora      2.92m   581

Event 441  W30 800 Meter Dash Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 187 Dyson, Shanicka      W32 Atlanta Trac,Atlant    3:27.92   150

Event 441  W35 800 Meter Dash Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 713 Yeboah, Barbara      W38 Unattached,Portland    3:09.44   282

Event 441  W45 800 Meter Dash Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 581 Senn-Griffiths, Cary W46 Unattached,Massapeq    2:46.05   638
  2 673 Ware, Caren          W45 Athena Track,Twin P    2:46.46   633
  3 407 Long, Christine      W49 So Cal Track,Tustin    3:49.01   120

Event 441  W50 800 Meter Dash Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 325 Janneck, Denise      W54 So Cal Track,Rancho    3:02.81   539
  2 122 Clark, Clovis        W52 Atlanta Trac,Ellenw    3:27.27   321
  3 597 Simpson, Claudia     W54 Unattached,Baltimor    3:32.81   280

Event 441  W55 800 Meter Dash Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 238 Glynn, Kay           W55 FIBO Track C,Hastin    3:27.23   431

Event 441  W65 800 Meter Dash Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 666 VanEeuwen, Jane      W66 Unattached,Wayne, N    4:25.12   309

Event 441  W70 800 Meter Dash Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 173 Donley, Christel     W73 Colorado Mas,Colora    4:08.52   597

Event 460  W40-49 4x800 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Athena Track  'A'                                  10:56.48
     1) Hayden, Julie 48                2) Rath, Terri 44
     3) Jasper, Lorraine 46             4) Cassel, Terri 46
  2 Liberty Athletic Club  'A'                         11:26.88
     1) Linov, Pamela 45                2) Shea, Mary Kate 46
     3) Ouellette, Leslie 41            4) Golemme, Leslie 43

Event 460  W50-59 4x800 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Liberty Athletic Club  'A'                         13:08.16
     1) Shanley, Karen 57               2) Berg, Janet 57
     3) Gibson, Cathy 53                4) Gustafson, Sue 61

Event 460  W60-69 4x800 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Liberty Athletic Club  'A'                         14:25.08
     1) Parsi, Catherine 69             2) Wright, Regina 66
     3) Webber, Lenore 60               4) Harada, Mary 72

Event 470  W40-49 4x400 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Athena Track  'A'                                   4:17.10
     1) Cassel, Terri 46                2) Rath, Terri 44
     3) Roberts, Charmaine 40           4) Shook, Kathleen 46
  2 Non Club  'A'                                       4:20.89
     1) Connolly, Rebecca 41            2) Badger, Sonya 40
     3) Olen, Christine 40              4) Ballou, Terry 40
  3 Liberty Athletic Club  'A'                          5:05.36
     1) Fortuna, Paula 47               2) Johns-Rees, Gail 53
     3) Golemme, Leslie 43              4) Burke, Julie 44

Event 470  W60-69 4x400 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Liberty Athletic Club  'B'                          7:11.01
     1) Johnson, Molly 68               2) Stewart, Barbara 64
     3) Webber, Lenore 60               4) Harada, Mary 72

Event 470  W80-89 4x400 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Atlanta Track Club  'A'                             5:02.25
     1) Lowery, Linda 56                2) Mullis Dubow, Trenice 54
     3) Richards, Mary 53               4) Chaplin-Swann, Lesley 50
  2 Non Club  'B'                                       5:02.27
     1) Keeling, Shelley 56             2) Warren, Sharon 57
     3) Michelsohn, Marie-Louise 66     4) Raschker, Phil 61

Event 501  M30 60 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 510 Pettes, Alfy         M33 So Cal Track,Omaha,       6.95
  2 316 Jack, Johann         M32 Unattached,Buffalo,       6.96
  3 230 Gerima, Negasi       M30 Unattached,Silver S       7.03
  4 747 Burwell, Wayne       M32 Greater Bost,White        7.06
  5 493 Owens, Earl          M34 Unattached,Wintervi       7.42
 -- 573 Schmidt, Eric        M32 U.S. Air For,Clovis        SCR
 -- 184 Dussett, Antwon      M32 Unattached,Peoria,         SCR

Event 502  M35 60 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 166 Dietz, Shaun         M36 Nike Central,Brookl       7.22
  2 705 Winslow, Edward      M38 FIBO Track C,Muncy,       7.33
  3 515 Pittman, Lyndell     M36 Synergy Trac,Bronx,       7.34
  4 458 Miles, John Jay      M37 Unattached,Lake Blu       7.41
  5 181 Duford, Sean         M37 2nd Wind Tra,Mastic       7.44
  6 402 Lizama, David        M38 Pony Express,Midlat       7.48
  7 564 Sawyer, Charles      M37 Unattached,Upper Da       7.51
  8 223 Gardner, Adam        M36 Shore Athlet,Maple        7.67
 -- 460 Monterrey, Jensen    M35 Unattached,Romoland        SCR

Event 503  M40 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 452 Merriweather, Eric   M44 Sprint Athle,Atlant       7.41Q  1
  2 330 Jett, Rod            M41 Unattached,Sacramen       7.45Q  2
  3 427 Marshall, William    M43 Synergy Trac,New Yo       7.47Q  1
  4 192 Ellis, Kevin         M44 Unattached,Oconomow       7.56Q  2
  5 615 Speed, Johnny        M44 Oxnard Stars,Oxnard       7.59q  1
  6 54 Borromeo, Barney      M40 Unattached,Middlebo       7.69q  2
  7 699 Williams, DeWayne    M41 Atlanta Trac,Bethle       7.89q  2
  8 672 Walters, Robert      M43 Over The Hil,Broadv       7.90q  2
  9 222 Garcia, Manny        M42 Mass Velocit,Lawren       8.31   1
 10 25 Bandele, Kamau        M42 Unattached,Raleigh,       9.02   1

Event 503  M40 60 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 330 Jett, Rod            M41 Unattached,Sacramen       7.31
  2 452 Merriweather, Eric   M44 Sprint Athle,Atlant       7.34
  3 192 Ellis, Kevin         M44 Unattached,Oconomow       7.35
  4 427 Marshall, William    M43 Synergy Trac,New Yo       7.42
  5 615 Speed, Johnny        M44 Oxnard Stars,Oxnard       7.50
  6 699 Williams, DeWayne    M41 Atlanta Trac,Bethle       7.89
  7 672 Walters, Robert      M43 Over The Hil,Broadv       7.95
 -- 54 Borromeo, Barney      M40 Unattached,Middlebo        DNS

Event 504  M45 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 561 Samuels, Everad      M49 Unattached,Boston,        7.27Q  1
  2 240 Gold, Jeff           M45 Maryland Mas,Odento       7.29Q  3
  3 306 Hooker, Lonnie       M45 Unattached,Upper Ma       7.33Q  2
  4 726 *Smith, Karl         M48 Unattached                7.43Q  2
  5 525 *Quarrie, Clifton    M47 Unattached,Beltsvil       7.45Q  3
  6 282 Harry, Andrew        M45 Unattached,Brooklyn       7.72Q  1
  7 216 Frey, Randy          M49 Nike Central,Lehigh       7.45q  2
  8 477 Neumann, David       M48 Mass Velocit,East G       7.84q  2
  9 167 Disalvo, Tony        M48 Unattached,Williams       7.86   2
 10 671 Waller, Michael      M49 Unattached,Federal        7.90   3
 11 50 Boland, Stephen       M47 Unattached,Sacramen       7.95   1
 12 722 Sumrell, Joseph      M49 Unattached                8.08   1
 13 48 Blake, Aaron          M47 Unattached,Tacoma,        8.18   3
 14 723 Poor, Daniel         M48 Unattached                8.22   3
 15 523 Puckerin, Michael    M49 Nike Central,Cambri       8.33   2
 16 12 Anthony, Vaughn       M45 Unattached,Boothbay       8.36   1
 17 589 Sheldon, Adrian      M46 Mass Velocit,Sudbur       8.39   1
 18 508 Peterson, David      M48 Unattached,Buffalo,       8.55   3
 19 336 Johnson, Rodney      M49 So. Calif. S,Los An       8.55   2
 20 583 Servizio, Michael    M46 Greater Bost,Medfor       8.63   1

Event 504  M45 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 561 Samuels, Everad      M49 Unattached,Boston,        7.19   2
  2 240 Gold, Jeff           M45 Maryland Mas,Odento       7.26   2
  3 306 Hooker, Lonnie       M45 Unattached,Upper Ma       7.30   2
  4 726 *Smith, Karl         M48 Unattached                7.33   1
  5 216 Frey, Randy          M49 Nike Central,Lehigh       7.44   2
  6 525 *Quarrie, Clifton    M47 Unattached,Beltsvil       7.50   1
  7 282 Harry, Andrew        M45 Unattached,Brooklyn       7.74   2
  8 477 Neumann, David       M48 Mass Velocit,East G       7.76   1
  9 600 Sloan, Kerry         M45 Unattached,Harker H       7.93   1

Event 505  M50 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 372 Krulee, Marty        M51 Unattached,Rocklin,       7.47Q  1
  2 162 DeLaparra, Charles   M51 2nd Wind Tra,Ridge,       7.85Q  2
  3 322 James, Edward        M54 Unattached,Danbury,       7.89Q  1
  4 625 Steinberg, Neil      M54 Unattached,Pawtucke       8.06Q  2
  5 204 Fisher, Wayne        M53 Carolinas Tr,Charlo       8.14q  1
  6 639 Swindlehurst, Gregg  M52 Carolinas Tr,Charlo       8.28q  2
  7 233 Gillen, Thomas       M53 Mass Velocit,Sharon       8.34q  2
  8 13 Anton, Eugene         M50 Unattached,St. Char       8.38q  1
  9 620 Steckler, Robert     M51 Western Penn,Wexfor       8.40   1
 10 3 Ahart, Robert          M50 Unattached,Tuxedo P       8.52   1
 11 8 Allen, Rick            M51 Unattached,Richfiel       8.77   2
 12 462 Morrison, Mitchell   M50 Unattached,Sparta,        8.92   1
 13 482 O'Donnell, William   M53 Unattached,Warren,        9.42   2
 -- 72 Brown, Bob            M54 Mass Velocit,Woburn        DNS   2

Event 505  M50 60 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 372 Krulee, Marty        M51 Unattached,Rocklin,       7.45
  2 625 Steinberg, Neil      M54 Unattached,Pawtucke       7.80
  3 322 James, Edward        M54 Unattached,Danbury,       7.84
  4 162 DeLaparra, Charles   M51 2nd Wind Tra,Ridge,       7.93
  5 204 Fisher, Wayne        M53 Carolinas Tr,Charlo       8.17
  6 639 Swindlehurst, Gregg  M52 Carolinas Tr,Charlo       8.26
  7 233 Gillen, Thomas       M53 Mass Velocit,Sharon       8.29
 -- 13 Anton, Eugene         M50 Unattached,St. Char        DNS

Event 506  M55 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 130 Collins, Bill        M57 Houston Elit,Housto       7.67Q  1
  2 491 Ortman, David        M55 Unattached,Seattle,       7.97Q  2
  3 562 Sanders, Leo         M57 Unattached,Virginia       8.04Q  2
  4 604 Smith, Kenrick       M58 Nike Central,Brookl       8.18Q  1
  5 210 Fortunato, Michael   M55 Unattached,Greenwic       8.23q  1
  6 720 Zlobicki, Zbigy      M58 Unattached,West Blo       8.23q  2
  7 314 Imrie, Donn          M58 Golden West,Sacrame       8.35q  2
  8 259 Gritz, David         M55 Unattached,Edison,        8.41q  2
  9 171 Dolan, John          M55 Unattached,Richards       8.52   1
 10 617 Spencer, Martin      M56 Atlanta Trac,Smyrna       8.64   1
 11 565 Saxelby, John        M55 Mass Velocit,Lowell       8.88   2
 12 53 Borden, John          M58 Philadelphia,Philad       8.97   1
 13 425 Marchetti, Robert    M56 Mass Velocit,Shirle       9.19   1
 14 401 Linner, Bernie       M58 Western Penn,Monong       9.72   2

Event 506  M55 60 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 130 Collins, Bill        M57 Houston Elit,Housto       7.75
  2 491 Ortman, David        M55 Unattached,Seattle,       7.85
  3 562 Sanders, Leo         M57 Unattached,Virginia       7.93
  4 720 Zlobicki, Zbigy      M58 Unattached,West Blo       8.20
  5 210 Fortunato, Michael   M55 Unattached,Greenwic       8.24
  6 314 Imrie, Donn          M58 Golden West,Sacrame       8.30
  7 259 Gritz, David         M55 Unattached,Edison,        8.55
 -- 604 Smith, Kenrick       M58 Nike Central,Brookl        DNS

Event 507  M60 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 337 Johnson, Ron         M62 Maryland Mas,Jamaic       8.10Q  1
  2 9 Allie, Charles         M60 Houston Elit,Pittsb       8.16Q  2
  3 390 Lettieri, Lawrence   M60 Unattached,Menlo Pa       8.11Q  1
  4 568 Schaller, Jeff       M60 Comets Track,Pullma       8.48Q  2
  5 77 Brown, Ty             M63 Maryland Mas,Washin       8.29q  1
  6 341 Jones, Edward        M63 Waterloo Tra,Austin       8.54q  2
  7 355 Kelly, Dan           M60 Greater Bost,Rockla       8.86q  2
  8 609 Snyder, Gary         M64 Greater Bost,Boston       9.05q  1
  9 534 Reid, Thomas         M64 Unattached,Saugus,        9.22   2
 10 254 Grassmann, David     M60 Florida Athl,St. Pe       9.32   1
 11 213 Francis, Samuel      M63 Unattached,Verona,       11.60   1

Event 507  M60 60 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 9 Allie, Charles         M60 Houston Elit,Pittsb       7.91
  2 337 Johnson, Ron         M62 Maryland Mas,Jamaic       8.05
  3 390 Lettieri, Lawrence   M60 Unattached,Menlo Pa       8.09
  4 77 Brown, Ty             M63 Maryland Mas,Washin       8.24
  5 341 Jones, Edward        M63 Waterloo Tra,Austin       8.29
  6 568 Schaller, Jeff       M60 Comets Track,Pullma       8.34
  7 609 Snyder, Gary         M64 Greater Bost,Boston       9.15
 -- 355 Kelly, Dan           M60 Greater Bost,Rockla        DNS

Event 508  M65 60 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 343 Jones, Richard       M65 Unattached,Gahanna,       8.68
  2 505 Pawlik, Emil         M69 Unattached,Jackson,       8.85
  3 132 Colliver, Ron        M65 Unattached,Hominy,        8.86
  4 154 Daly, J Burr         M69 Philadelphia,Newtow       9.35
  5 357 Kenney, James        M67 Unattached,White Pl       9.54
  6 229 Geertgens, Douglas   M65 Unattached,Cooperst       9.59
  7 87 Bushnell, Henry       M67 Unattached,Boxborou      10.66
  8 552 Rosenthal, David     M68 Unattached,Bayonne,      11.08

Event 509  M70 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 598 Sims, Gary           M70 Unattached,Paradise       8.65Q  1
  2 395 Lida, Robert         M71 Unattached,Wichita,       8.73Q  2
  3 46 Bittner, William      M71 Philadelphia,Pipers       9.25Q  2
  4 127 Clark, William       M74 Unattached,Sicklerv       9.57Q  1
  5 498 Parrish, Spencer     M71 Connecticut,Waterbu       9.59q  2
  6 176 Drescher, Ira        M73 Florida Athl,Boynto       9.63q  1
  7 324 Jankovich, William   M74 Unattached,Racine,        9.67q  1
  8 711 Wright, William      M74 Mass Velocit,Haverh       9.83q  2
  9 307 Hosken, William      M70 Parkside Ath,Zion,       11.33   2

Event 509  M70 60 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 598 Sims, Gary           M70 Unattached,Paradise       8.51
  2 395 Lida, Robert         M71 Unattached,Wichita,       8.52
  3 46 Bittner, William      M71 Philadelphia,Pipers       9.14
  4 498 Parrish, Spencer     M71 Connecticut,Waterbu       9.56
  5 176 Drescher, Ira        M73 Florida Athl,Boynto       9.73
  6 711 Wright, William      M74 Mass Velocit,Haverh      10.53
 -- 324 Jankovich, William   M74 Unattached,Racine,         DNS
 -- 127 Clark, William       M74 Unattached,Sicklerv        DNS

Event 510  M75 60 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 449 Melanson, Dennis     M75 Mass Velocit,Westwo       8.95
  2 635 Summerlin, Joe       M76 Unattached,Spring,        9.59
  3 389 Leis, Donald         M75 So. Calif. S,Pasade      11.33
 -- 643 Talbott, Thomas      M75 Unattached,Cos Cob,        SCR

Event 511  M80 60 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 380 Larsen, Melvin       M83 Unattached,Ames, IA       9.64
  2 450 Melville, Bill       M80 Midwest Mast,Platte       9.65
  3 144 Cox, Edward          M80 Syracuse Cha,Bingha       9.93
  4 536 Rice, Thomas         M80 Philadelphia,Media,      10.60
  5 545 Rodriques, Raoul     M83 Unattached,Milldale      10.84
  6 57 Bower, Ray            M84 Western Penn,Pgh, P      11.64
  7 63 Brako, Frank          M82 New England,Acton,       12.83
  8 416 Mac Donald, Ernest   M82 Unattached,Helena,       22.32
 -- 706 Wolf, RG             M80 Unattached,Clevelan        SCR

Event 512  M85 60 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 447 Means, John          M87 Over The Hil,Richmo      11.12
  2 432 Maxwell, Ralph       M88 Unattached,Alamo, T      11.48
  3 501 Patsalis, Tom        M86 So Cal Track,Alhamb      11.54

Event 512  M90 60 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 242 Goldy, Champion      M91 Unattached,Haddonfi      12.21
  2 431 Matteson, Bob        M91 Mass Velocit,Bennin      13.69
 -- 546 Rogers, Orville      M90 Unattached,Dallas,         SCR

Event 521  M30 200 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 510 Pettes, Alfy         M33 So Cal Track,Omaha,      22.74
  2 750 Jones Jr, Richard    M34 Unattached               22.88
  3 184 Dussett, Antwon      M32 Unattached,Peoria,       23.38
  4 493 Owens, Earl          M34 Unattached,Wintervi      23.64
 -- 573 Schmidt, Eric        M32 U.S. Air For,Clovis        SCR
 -- 230 Gerima, Negasi       M30 Unattached,Silver S        SCR

Event 522  M35 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 705 Winslow, Edward      M38 FIBO Track C,Muncy,      22.86Q  1
  2 689 Wensel, Marek        M39 FIBO Track C,Cedar       22.99Q  2
  3 181 Duford, Sean         M37 2nd Wind Tra,Mastic      24.25Q  2
  4 402 Lizama, David        M38 Pony Express,Midlat      24.27Q  1
  5 564 Sawyer, Charles      M37 Unattached,Upper Da      24.97q  2
 -- 458 Miles, John Jay      M37 Unattached,Lake Blu        DNS   2
 -- 515 Pittman, Lyndell     M36 Synergy Trac,Bronx,        DNS   1
 -- 205 Fitzgerald, Neil     M39 Nike Central,New Yo        DNS   1

Event 522  M35 200 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 705 Winslow, Edward      M38 FIBO Track C,Muncy,      23.16
  2 689 Wensel, Marek        M39 FIBO Track C,Cedar       23.73
  3 181 Duford, Sean         M37 2nd Wind Tra,Mastic      23.86
  4 402 Lizama, David        M38 Pony Express,Midlat      24.08
  5 564 Sawyer, Charles      M37 Unattached,Upper Da      24.53
  6 201 Faulkner, Lee        M39 Unattached,Marion,       27.12

Event 523  M40 200 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 452 Merriweather, Eric   M44 Sprint Athle,Atlant      24.07   24.064
  2 615 Speed, Johnny        M44 Oxnard Stars,Oxnard      24.07   24.065
  3 342 *Jones, Gladstone    M44 Nike Central,Bronx,      24.75
  4 179 Ducker, Lakin        M40 Unattached,Annapoli      26.00
  5 435 McBean, Errol        M43 Unattached,Duquesne      28.61
 -- 699 Williams, DeWayne    M41 Atlanta Trac,Bethle        SCR
 -- 192 Ellis, Kevin         M44 Unattached,Oconomow        SCR
 -- 330 Jett, Rod            M41 Unattached,Sacramen        SCR
 -- 700 Williams, Glen       M40 Unattached,Rocheste        SCR

Event 524  M45 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 561 Samuels, Everad      M49 Unattached,Boston,       23.61Q  3
  2 216 Frey, Randy          M49 Nike Central,Lehigh      24.64Q  2
  3 633 Sullivan, Michael    M47 Unattached,Gilbert,      24.68Q  1
  4 477 Neumann, David       M48 Mass Velocit,East G      24.97q  1
  5 167 Disalvo, Tony        M48 Unattached,Williams      25.25q  2
  6 671 Waller, Michael      M49 Unattached,Federal       25.43q  3
  7 89 Bynoe, David          M46 Synergy Trac,Willia      25.46   3
  8 48 Blake, Aaron          M47 Unattached,Tacoma,       26.58   2
  9 336 Johnson, Rodney      M49 So. Calif. S,Los An      27.15   3
 10 575 Schwieterman, Joe    M49 Unattached,Flossmoo      27.31   1
 11 50 Boland, Stephen       M47 Unattached,Sacramen      27.38   2
 12 12 Anthony, Vaughn       M45 Unattached,Boothbay      27.51   2
 13 79 Bucher, Eric          M49 Mass Velocit,Waylan      27.75   3
 14 159 DeBo, Michael        M45 Carolinas Tr,Greenv      29.19   1
 -- 282 Harry, Andrew        M45 Unattached,Brooklyn        DNS   1
 -- 583 Servizio, Michael    M46 Greater Bost,Medfor        DNS   2

Event 524  M45 200 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 561 Samuels, Everad      M49 Unattached,Boston,       23.15
  2 633 Sullivan, Michael    M47 Unattached,Gilbert,      24.37
  3 216 Frey, Randy          M49 Nike Central,Lehigh      24.47
  4 477 Neumann, David       M48 Mass Velocit,East G      25.07
  5 167 Disalvo, Tony        M48 Unattached,Williams      25.28
  6 671 Waller, Michael      M49 Unattached,Federal       26.27

Event 525  M50 200 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 69 Brooks, John          M53 Unattached,Poughkee      25.06
  2 80 Bunner, Thomas        M52 Unattached,Ft. Wayn      25.71
  3 625 Steinberg, Neil      M54 Unattached,Pawtucke      25.75
  4 162 DeLaparra, Charles   M51 2nd Wind Tra,Ridge,      26.38
  5 656 Turner, Gregory      M50 So Cal Track,El Cer      26.62
  6 578 Segal, Robert        M54 Mass Velocit,Somerv      29.59
 -- 188 Easley, Ricky        M54 So Cal Track,Greenv        SCR
 -- 438 McConnell, Chris     M51 Greater Bost,Andove        SCR
 -- 403 Llavanes, Rudy       M51 Track West,Manhatta        SCR
 -- 620 Steckler, Robert     M51 Western Penn,Wexfor        SCR
 -- 482 O'Donnell, William   M53 Unattached,Warren,         SCR
 -- 322 James, Edward        M54 Unattached,Danbury,        SCR
 -- 235 Glaspy, Archie       M53 Unattached,Basking         SCR
 -- 639 Swindlehurst, Gregg  M52 Carolinas Tr,Charlo        SCR
 -- 577 Searles, Anthony     M54 Carolinas Tr,Charlo        SCR
 -- 456 Michaels, James      M51 Unattached,Oconomow        SCR

Event 526  M55 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 130 Collins, Bill        M57 Houston Elit,Housto      23.99Q  1
  2 569 Schiro, Francis      M55 Sprint Force,New Yo      26.07Q  3
  3 244 Gonera, Edward       M55 Sprint Force,Bardon      26.12Q  2
  4 49 Blake, Carroll        M57 Mass Velocit,Boston      26.25q  2
  5 320 Jacquet-Acea, Russel M55 Unattached,Seattle,      26.47q  2
  6 562 Sanders, Leo         M57 Unattached,Virginia      26.49q  1
  7 720 Zlobicki, Zbigy      M58 Unattached,West Blo      27.07   3
  8 642 Taft, Tucker         M55 Mass Velocit,Lexing      27.72   3
  9 171 Dolan, John          M55 Unattached,Richards      28.84   2
 10 565 Saxelby, John        M55 Mass Velocit,Lowell      29.07   3
 11 617 Spencer, Martin      M56 Atlanta Trac,Smyrna      29.23   1
 12 738 *Pearce, Bob         M56 Unattached               29.24   3
 13 81 Burch, Tim            M55 Unattached,Damarisc      30.33   1
 14 641 Taft, Thomas         M59 Philadelphia,Ambler      33.86   1

Event 526  M55 200 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 130 Collins, Bill        M57 Houston Elit,Housto      23.63
  2 569 Schiro, Francis      M55 Sprint Force,New Yo      25.47
  3 49 Blake, Carroll        M57 Mass Velocit,Boston      26.32
  4 320 Jacquet-Acea, Russel M55 Unattached,Seattle,      26.42
  5 562 Sanders, Leo         M57 Unattached,Virginia      26.84
 -- 244 Gonera, Edward       M55 Sprint Force,Bardon        DNS

Event 527  M60 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 9 Allie, Charles         M60 Houston Elit,Pittsb      26.14Q  2
  2 337 Johnson, Ron         M62 Maryland Mas,Jamaic      26.72Q  1
  3 512 Pierce, Roger        M63 Mass Velocit,Essex,      27.26Q  1
  4 28 Barnum, Larry         M64 Unattached,Reno, NV      27.70Q  2
  5 612 Souppa, Ralph        M60 Mass Velocit,Swamps      28.29q  2
  6 568 Schaller, Jeff       M60 Comets Track,Pullma      28.57q  1
  7 609 Snyder, Gary         M64 Greater Bost,Boston      31.07   1
  8 534 Reid, Thomas         M64 Unattached,Saugus,       33.03   2

Event 527  M60 200 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 9 Allie, Charles         M60 Houston Elit,Pittsb      25.44
  2 337 Johnson, Ron         M62 Maryland Mas,Jamaic      26.03
  3 512 Pierce, Roger        M63 Mass Velocit,Essex,      27.26
  4 28 Barnum, Larry         M64 Unattached,Reno, NV      27.69
  5 612 Souppa, Ralph        M60 Mass Velocit,Swamps      27.81
  6 568 Schaller, Jeff       M60 Comets Track,Pullma      28.39

Event 528  M65 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 132 Colliver, Ron        M65 Unattached,Hominy,       29.38Q  2
  2 70 Brooks, Mel           M67 Golden West,Crocket      30.97Q  1
  3 343 Jones, Richard       M65 Unattached,Gahanna,      29.47Q  2
  4 727 *Jones, Eric         M65 Unattached               32.37Q  1
  5 505 Pawlik, Emil         M69 Unattached,Jackson,      29.63q  2
  6 154 Daly, J Burr         M69 Philadelphia,Newtow      32.15q  2
  7 385 Lawson, Blaine       M66 Bohemia Trac,Stony       33.49   2
  8 87 Bushnell, Henry       M67 Unattached,Boxborou      39.19   1
  9 552 Rosenthal, David     M68 Unattached,Bayonne,      52.41   1

Event 528  M65 200 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 343 Jones, Richard       M65 Unattached,Gahanna,      28.90
  2 132 Colliver, Ron        M65 Unattached,Hominy,       29.01
  3 505 Pawlik, Emil         M69 Unattached,Jackson,      29.56
  4 70 Brooks, Mel           M67 Golden West,Crocket      30.32
  5 727 *Jones, Eric         M65 Unattached               31.96
  6 154 Daly, J Burr         M69 Philadelphia,Newtow      32.60

Event 529  M70 200 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 598 Sims, Gary           M70 Unattached,Paradise      28.46
  2 628 Stewart, Mack        M70 Houston Elit,Katy,       28.97
  3 541 Rizzo, Richard       M71 Sprint Force,Riverh      30.17
  4 498 Parrish, Spencer     M71 Connecticut,Waterbu      34.86
 -- 395 Lida, Robert         M71 Unattached,Wichita,        SCR
 -- 593 Siegel, Dan          M72 Unattached,Providen        SCR

Event 530  M75 200 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 449 Melanson, Dennis     M75 Mass Velocit,Westwo      30.50
  2 635 Summerlin, Joe       M76 Unattached,Spring,       31.82
 -- 643 Talbott, Thomas      M75 Unattached,Cos Cob,        SCR

Event 531  M80 200 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 450 Melville, Bill       M80 Midwest Mast,Platte      32.72
  2 380 Larsen, Melvin       M83 Unattached,Ames, IA      34.75
  3 57 Bower, Ray            M84 Western Penn,Pgh, P      41.47
 -- 144 Cox, Edward          M80 Syracuse Cha,Bingha        SCR
 -- 545 Rodriques, Raoul     M83 Unattached,Milldale        SCR
 -- 706 Wolf, RG             M80 Unattached,Clevelan        SCR

Event 532  M85 200 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 447 Means, John          M87 Over The Hil,Richmo      38.32
  2 501 Patsalis, Tom        M86 So Cal Track,Alhamb      46.77

Event 532  M90 200 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 242 Goldy, Champion      M91 Unattached,Haddonfi      45.32
  2 431 Matteson, Bob        M91 Mass Velocit,Bennin      45.44
 -- 546 Rogers, Orville      M90 Unattached,Dallas,         DNS

Event 541  M30 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 184 Dussett, Antwon      M32 Unattached,Peoria,       50.29
  2 93 Cahill, David         M31 Greater Bost,Dorche      50.80
  3 747 Burwell, Wayne       M32 Greater Bost,White       51.42
  4 99 Callum, David         M32 Greater Bost,Methue      54.04
  5 304 Hogue, Andrew        M34 Nike Central,New Yo      57.55
 -- 573 Schmidt, Eric        M32 U.S. Air For,Clovis        DNS

Event 542  M35 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 705 Winslow, Edward      M38 FIBO Track C,Muncy,      51.07
  2 205 Fitzgerald, Neil     M39 Nike Central,New Yo      53.23
  3 223 Gardner, Adam        M36 Shore Athlet,Maple       54.61
  4 564 Sawyer, Charles      M37 Unattached,Upper Da      55.42
  5 67 Brisson, Ronald       M38 Unattached,Lee, NH     1:00.77
  6 201 Faulkner, Lee        M39 Unattached,Marion,     1:01.39
 -- 689 Wensel, Marek        M39 FIBO Track C,Cedar         SCR

Event 543  M40 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 342 *Jones, Gladstone    M44 Nike Central,Bronx,      52.19
  2 189 Echeandia, Getulio   M43 Unattached,Floral P      52.43
  3 615 Speed, Johnny        M44 Oxnard Stars,Oxnard      53.83
  4 700 Williams, Glen       M40 Unattached,Rocheste      54.38
  5 622 Steeves, Scott       M43 Unattached,Middleto      58.09
  6 179 Ducker, Lakin        M40 Unattached,Annapoli      58.37
 -- 108 Cashdollar, Scott    M42 Western Penn,N.Hunt        SCR
 -- 621 Steeves, Eric        M42 Unattached,Newbury,        SCR

Event 544  M45 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 227 Gatling, Darnell     M47 Nike Central,Bronx,      53.00   3
  2 89 Bynoe, David          M46 Synergy Trac,Willia      54.76   3
  3 603 Smith, Ian           M49 Mass Velocit,Wenham      55.08   3
  4 682 Watts, Jim           M46 Greater Bost,Beverl      55.54   3
  5 707 Wolfe, Michael       M48 Colorado Spr,Colora      56.62   3
  6 477 Neumann, David       M48 Mass Velocit,East G      56.83   2
  7 600 Sloan, Kerry         M45 Unattached,Harker H      57.17   3
  8 288 Haynes, Terrence     M46 Mass Velocit,Amhers      58.09   1
  9 79 Bucher, Eric          M49 Mass Velocit,Waylan    1:01.16   2
 10 336 Johnson, Rodney      M49 So. Calif. S,Los An    1:02.28   1
 11 583 Servizio, Michael    M46 Greater Bost,Medfor    1:03.70   2
 12 159 DeBo, Michael        M45 Carolinas Tr,Greenv    1:06.24   1
 -- 245 *Gonzalez, Fernando  M46 Mass Velocit,Westfi        XDQ   2  DQ USATF Rule 163.5
 -- 411 Lucas, David         M48 So Cal Track,Santa         SCR
 -- 399 Lindsay, Jeff        M49 Unattached,Tulsa, O        SCR
 -- 169 Distefano, John      M49 Unattached,Chesterf        SCR
 -- 523 Puckerin, Michael    M49 Nike Central,Cambri        SCR
 -- 409 Lovett, Mitchell     M46 Nike Central,Brookl        SCR

Event 545  M50 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 464 Morton, James        M53 Mass Velocit,Spring      55.21   2
  2 80 Bunner, Thomas        M52 Unattached,Ft. Wayn      55.86   2
  3 182 Duncanson, Rob       M52 KM3D Athleti,Trabuc      58.53   2
  4 438 McConnell, Chris     M51 Greater Bost,Andove      59.40   2
  5 354 Kelley, Charles      M53 Mass Velocit,Woburn      59.68   2
  6 639 Swindlehurst, Gregg  M52 Carolinas Tr,Charlo    1:00.44   1
  7 426 Marino, Bruno        M53 Unattached,Brunswic    1:01.67   1
  8 233 Gillen, Thomas       M53 Mass Velocit,Sharon    1:02.35   1
 -- 403 Llavanes, Rudy       M51 Track West,Manhatta        SCR
 -- 188 Easley, Ricky        M54 So Cal Track,Greenv        SCR
 -- 670 Wallace, Richard     M51 Unattached,Honesdal        SCR
 -- 186 Dyer, John           M50 Unattached,Ashland,        SCR
 -- 235 Glaspy, Archie       M53 Unattached,Basking         SCR
 -- 8 Allen, Rick            M51 Unattached,Richfiel        SCR

Event 546  M55 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 130 Collins, Bill        M57 Houston Elit,Housto      54.51   2
  2 569 Schiro, Francis      M55 Sprint Force,New Yo      56.06   2
  3 49 Blake, Carroll        M57 Mass Velocit,Boston      56.91   2
  4 642 Taft, Tucker         M55 Mass Velocit,Lexing    1:00.54   2
  5 738 *Pearce, Bob         M56 Unattached             1:02.20   1
  6 543 *Roberts, Michael    M56 Niles West/O,Arling    1:06.01   1
  7 81 Burch, Tim            M55 Unattached,Damarisc    1:06.61   1
 -- 244 Gonera, Edward       M55 Sprint Force,Bardon        SCR
 -- 253 Grant, Horace        M55 Houston Elit,Housto        SCR
 -- 289 Haywood, George      M55 Houston Elit,Washin        SCR
 -- 66 Brida, Joseph         M56 Unattached,Miller P        SCR
 -- 585 Shaheed, Nolan       M58 So Cal Track,Pasade        SCR

Event 547  M60 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 9 Allie, Charles         M60 Houston Elit,Pittsb      56.96
  2 28 Barnum, Larry         M64 Unattached,Reno, NV    1:00.16
  3 512 Pierce, Roger        M63 Mass Velocit,Essex,    1:01.01
  4 612 Souppa, Ralph        M60 Mass Velocit,Swamps    1:01.58
  5 374 Kuhi, John           M63 Shore Athlet,Oakhur    1:16.86
 -- 627 Stevens, Bic         M63 Mass Velocit,Cambri        SCR
 -- 183 Durante, Daniel      M64 Unattached,Gainesvi        SCR
 -- 251 Graff, Warren        M62 Mass Velocit,Merrim        SCR

Event 548  M65 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 70 Brooks, Mel           M67 Golden West,Crocket    1:06.08
  2 740 *Sandrey, Peter      M66 Unattached             1:08.16
  3 180 Duffy, Dennis        M65 Golden West,Fresno,    1:08.85
  4 727 *Jones, Eric         M65 Unattached             1:09.82
  5 120 Chinchillo, Robert   M65 Unattached,North Re    1:14.42
  6 258 Greve, Theodore      M68 Adirondack A,Gansev    1:20.62
 -- 743 *Charles, Michael    M67 Unattached                 SCR
 -- 385 Lawson, Blaine       M66 Bohemia Trac,Stony         SCR

Event 549  M70 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 628 Stewart, Mack        M70 Houston Elit,Katy,     1:04.65
  2 418 Macdonald, John      M71 Shore Athlet,Prince    1:09.07
  3 307 Hosken, William      M70 Parkside Ath,Zion,     1:19.99
  4 498 Parrish, Spencer     M71 Connecticut,Waterbu    1:23.97
  5 470 Murray, Don          M73 Unattached,Milton,     1:25.78
 -- 324 Jankovich, William   M74 Unattached,Racine,         SCR
 -- 484 Ogden, Ken           M71 Unattached,Salem, O        SCR
 -- 395 Lida, Robert         M71 Unattached,Wichita,        SCR

Event 550  M75 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 389 Leis, Donald         M75 So. Calif. S,Pasade    1:39.36
  2 203 Fine, Robert         M76 Florida Athl,Delray    1:40.34
 -- 643 Talbott, Thomas      M75 Unattached,Cos Cob,        SCR

Event 551  M80 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
 -- 545 Rodriques, Raoul     M83 Unattached,Milldale        SCR

Event 551  M85 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 447 Means, John          M87 Over The Hil,Richmo    1:38.51
  2 193 Englert, Roy         M85 Potomac Vall,Spring    1:55.44
 -- 637 Sweeney, Earl        M85 New England,Cumberl        SCR

Event 551  M90 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 431 Matteson, Bob        M91 Mass Velocit,Bennin    2:26.42
 -- 546 Rogers, Orville      M90 Unattached,Dallas,         DNS

Event 561  M30 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 93 Cahill, David         M31 Greater Bost,Dorche    2:00.81
  2 739 *Whelan, Brendan     M34 Unattached             2:04.24
  3 45 Binkley, Aaron        M31 Greater Bost,Somerv    2:05.92
  4 731 *Tranter, Rob        M31 Unattached             2:05.99
  5 234 Givens, Barry        M34 So Cal Track,Laguna    2:14.83
  6 239 Gobble, Kevin        M32 Florida Athl,Elon,     2:31.86
 -- 304 Hogue, Andrew        M34 Nike Central,New Yo        SCR

Event 562  M35 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 205 Fitzgerald, Neil     M39 Nike Central,New Yo    2:01.30
  2 256 Green, Eric          M39 Front Line R,Pontia    2:03.18
  3 474 Naylor, Jeffrey      M37 The Finger L,Elmira    2:04.80
  4 579 Self, Howard Chip    M39 Unattached,Saint Lo    2:22.59
 -- 47 Black, Ivan           M59 Unattached,New York        SCR
 -- 689 Wensel, Marek        M39 FIBO Track C,Cedar         SCR
 -- 10 Allison, David        M37 Unattached,Phoenix,        SCR

Event 563  M40 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 582 Sergeant, Stephen    M44 Unattached,Andover,    2:02.07
  2 517 Potter, Christopher  M43 Nike Central,New Yo    2:02.21
  3 715 Yorges, Christopher  M42 FIBO Track C,Eugene    2:03.54
  4 422 Maloney, Tom         M43 Unattached,Westlake    2:03.61
  5 377 Landis, Scott        M44 Philadelphia,North     2:03.86
  6 111 Caudle, Kyle         M42 Unattached,Annapoli    2:08.13
  7 634 Sullivan, Sid        M41 Asics Aggie,Boise,     2:09.68
  8 208 Forde, Kevin         M44 Philadelphia,Philad    2:12.08
  9 55 Bosch, David          M41 Nike Central,Sunnys    2:13.98
 10 595 Silveira, Douglas    M40 Unattached,Wakefiel    2:14.18
 11 73 Brown, Darin          M41 Mass Velocit,Madiso    2:15.70
 12 333 Johnson, Keith       M40 Unattached,Spanaway    2:21.43
 -- 108 Cashdollar, Scott    M42 Western Penn,N.Hunt        SCR
 -- 41 Bergesen, Rick        M44 Unattached,Boise, I        SCR

Event 564  M45 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 302 Hinton, John         M45 Carrboro Ath,Chapel    1:58.73
  2 399 Lindsay, Jeff        M49 Unattached,Tulsa, O    2:05.48
  3 721 Zook, Rodney         M46 Unattached,Hutchins    2:08.01
  4 603 Smith, Ian           M49 Mass Velocit,Wenham    2:08.46
  5 707 Wolfe, Michael       M48 Colorado Spr,Colora    2:11.24
  6 151 Cullinane, Jeffrey   M49 Unattached,Hampton,    2:13.71
  7 600 Sloan, Kerry         M45 Unattached,Harker H    2:14.61
  8 459 Miller, David        M47 Syracuse Tra,Manliu    2:24.81
  9 317 Jackson, David       M46 Unattached,El Paso,    2:26.50
 -- 172 Dolan, Patrick       M45 Shore Athlet,Sewell        DNS
 -- 477 Neumann, David       M48 Mass Velocit,East G        DNS
 -- 411 Lucas, David         M48 So Cal Track,Santa         SCR
 -- 682 Watts, Jim           M46 Greater Bost,Beverl        SCR
 -- 128 Cleary, Mark         M49 So Cal Track,Rancho        SCR

Event 565  M50 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 464 Morton, James        M53 Mass Velocit,Spring    2:06.90
  2 118 Chantry, Stephen     M53 Colonial Roa,Willia    2:08.12
  3 102 Cannon, David        M51 Club Northwe,Seattl    2:09.62
  4 182 Duncanson, Rob       M52 KM3D Athleti,Trabuc    2:10.61
  5 514 Pistrang, Lawrence   M50 Unattached,Princeto    2:15.01
  6 4 Albo, David            M51 Ric Rojas Ru,Boulde    2:18.79
  7 308 Hubbell, Brian       M51 Eden Athleti,Bar Ha    2:23.78
  8 312 Huth, John           M50 Mass Velocit,Newton    2:27.15
  9 376 Labar, Douglas       M53 Nike Central,New Yo    2:33.13
 10 503 Patton, Russell      M52 Philadelphia,Norris    2:33.32
 11 31 Bartlett, John        M51 Unattached,Canton,     2:36.79
 12 59 Bowser, Robert        M54 Central Mass,Warwic    2:37.77
 13 23 Baker, Anthony        M54 Nike Central,New Yo    2:45.38
 -- 6 Aldridge, Danny        M51 Unattached,Sant Ros        DNS
 -- 507 Peffer, Allen        M52 Unattached,Camp Hil        DNS
 -- 85 Burno, Joseph         M54 Maryland Mas,Mitche        DNS
 -- 188 Easley, Ricky        M54 So Cal Track,Greenv        SCR
 -- 284 Hartshorne, Thomas   M54 The Finger L,Ithaca        SCR
 -- 362 Kinny, Paul          M51 Carolinas Tr,Charlo        SCR
 -- 186 Dyer, John           M50 Unattached,Ashland,        SCR

Event 566  M55 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 585 Shaheed, Nolan       M58 So Cal Track,Pasade    2:09.32
  2 253 Grant, Horace        M55 Houston Elit,Housto    2:09.92
  3 557 Salazar, David       M57 Unattached,Cedar Cr    2:12.16
  4 516 Plaster, Tony        M56 Shore Athlet,Neptun    2:17.73
  5 738 *Pearce, Bob         M56 Unattached             2:27.34
  6 199 Fallen, Jim          M57 Unattached,Albuquer    2:31.08
  7 744 *Albouy, Mark        M55 Unattached             2:34.60
  8 283 Harter, Reid         M57 Asics Aggie,Boise,     2:36.78
  9 81 Burch, Tim            M55 Unattached,Damarisc    2:38.45
 -- 266 Haines, Patrick      M59 Unattached,Las Cruc        SCR
 -- 49 Blake, Carroll        M57 Mass Velocit,Boston        SCR
 -- 318 Jacobs, Wayne        M59 Mass Velocit,Glensh        SCR

Event 567  M60 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 742 *Solomon, Kevin      M60 Unattached             2:23.05
  2 481 Nolan, Harold        M61 Shore Athlet,Navesi    2:26.91
  3 107 Cash, Grady          M60 Unattached,Nashvill    2:27.46
  4 502 Patton, Gary         M62 Unattached,Rock Rap    2:27.79
  5 646 Taylor, Randy        M60 Club Arkansa,Little    2:27.85
  6 156 Darlington, John     M63 Golden West,Nevada     2:29.58
  7 267 Hall, Gary           M61 Golden West,Fresno,    2:30.31
  8 332 Johnson, Brad        M61 Unattached,Providen    2:33.83
  9 647 Tetherly, Jonathan   M63 Mass Velocit,Chicop    2:46.28
 10 687 Weiner, Robert       M60 Potomac Vall,Accoke    2:52.17
 11 374 Kuhi, John           M63 Shore Athlet,Oakhur    2:55.81
 -- 500 Pate, Ronald         M61 Unattached,Honolulu        DNF
 -- 28 Barnum, Larry         M64 Unattached,Reno, NV        DNS
 -- 645 Talib, Salih         M62 Nike Central,Bx., N        SCR
 -- 400 Linnell, Tom         M64 Unattached,Fort Col        SCR

Event 568  M65 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 134 Condon, Frank        M65 Golden West,Chico,     2:20.29
  2 740 *Sandrey, Peter      M66 Unattached             2:33.33
  3 404 Lombardi, James      M65 Western Penn,Meadvi    2:41.40
  4 396 Lieberman, Hal       M65 Nike Central,Brookl    2:47.32
  5 556 Saarmann, John       M65 Shore Athlet,Stanho    2:53.34
  6 727 *Jones, Eric         M65 Unattached             2:55.78
  7 599 Skinner, Kenneth     M67 Adirondack A,Albany    3:00.30
  8 219 Galligani, David     M69 Mystic Runne,Plymou    3:03.93
 -- 180 Duffy, Dennis        M65 Golden West,Fresno,        SCR
 -- 75 Brown, Jerry          M66 Unattached,East Lym        SCR

Event 569  M70 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 628 Stewart, Mack        M70 Houston Elit,Katy,     2:37.71
  2 140 Cordero, Joe         M70 Bohemia Trac,Islip     2:47.15
  3 418 Macdonald, John      M71 Shore Athlet,Prince    2:48.48
  4 616 Spencer, Bill        M72 GCS Triad Ra,Litchf    2:54.15
  5 554 Rush, C. Christopher M71 Adirondack A,Schene    2:54.87
  6 155 DaPonte, Tony        M72 Unattached,Warren,     2:55.12
  7 391 LeVasseur, Jerry     M70 GCS Triad Ra,Brunsw    3:10.11
  8 484 Ogden, Ken           M71 Unattached,Salem, O    3:14.76
  9 295 Hettrich, Peter      M73 Adirondack A,Ballst    3:21.89
 10 470 Murray, Don          M73 Unattached,Milton,     3:31.15

Event 571  M75 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 339 Jones, Casey         M77 Atlanta Trac,Atlant    3:19.16
  2 601 Smith, Alan          M76 Florida Athl,Indial    3:32.14
  3 203 Fine, Robert         M76 Florida Athl,Delray    4:15.28
 -- 64 Branham, Dennis       M77 Unattached,Providen        SCR

Event 571  M80 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 360 King, Joe            M81 Unattached,Central     3:07.66

Event 571  M85 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
 -- 193 Englert, Roy         M85 Potomac Vall,Spring        SCR
 -- 38 Benson, William       M88 Greater Long,Valley        SCR

Event 571  M90 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 546 Rogers, Orville      M90 Unattached,Dallas,     4:19.97
 -- 431 Matteson, Bob        M91 Mass Velocit,Bennin        DNS

Event 581  M30 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 406 Lombardo, Brian      M30 Genesee Vall,Tonawa    4:27.63
  2 739 *Whelan, Brendan     M34 Unattached             4:31.43
  3 563 Santoro, Clint       M32 Unattached,Surprise    4:47.18
  4 234 Givens, Barry        M34 So Cal Track,Laguna    4:53.27
  5 250 Gossage, Arturo      M30 Unattached,Boston,     5:28.86
  6 239 Gobble, Kevin        M32 Florida Athl,Elon,     5:31.80

Event 581  M35 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 479 Newton, Chad         M38 FIBO Track C,Pisgah    4:25.27
  2 10 Allison, David        M37 Unattached,Phoenix,    4:28.87
  3 205 Fitzgerald, Neil     M39 Nike Central,New Yo    4:29.94
  4 256 Green, Eric          M39 Front Line R,Pontia    4:33.16
  5 467 Mulhollon, Keith     M38 Unattached,Lake Gen    4:33.47
  6 474 Naylor, Jeffrey      M37 The Finger L,Elmira    4:38.24
  7 579 Self, Howard Chip    M39 Unattached,Saint Lo    5:21.28

Event 583  M40 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 582 Sergeant, Stephen    M44 Unattached,Andover,    4:34.87
  2 715 Yorges, Christopher  M42 FIBO Track C,Eugene    4:35.27
  3 97 Cakouros, Jason       M42 HFC Striders,Milton    4:36.94
  4 442 McGinty, Bob         M41 Unattached,Coopersb    4:37.54
  5 170 Doherty, Marty       M44 The Running,West Mi    4:38.03
  6 634 Sullivan, Sid        M41 Asics Aggie,Boise,     4:44.78
  7 111 Caudle, Kyle         M42 Unattached,Annapoli    4:45.38
  8 356 Kelly, Paul          M40 HFC Striders,West R    4:48.76
  9 274 Harder, Adam         M44 Unattached,Arlingto    4:49.35
 10 453 Metz, Thomas         M42 The Running,Denvill    4:53.52
 11 55 Bosch, David          M41 Nike Central,Sunnys    4:54.32
 12 73 Brown, Darin          M41 Mass Velocit,Madiso    5:05.65
 13 273 Harasts, Angelo      M40 The Running,Pinebro    5:17.66
 -- 736 *Burwell, Terry      M40 Unattached                 SCR
 -- 469 Murphy, Paul         M44 Sayville Run,West S        SCR

Event 584  M45 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 302 Hinton, John         M45 Carrboro Ath,Chapel    4:28.92
  2 483 O'Driscoll, Conor    M46 Westchester,Rye, NY    4:40.98
  3 655 Trunkes, Michael     M45 Nike Central,New Pa    4:45.60
  4 719 Zink, William        M47 North Jersey,Wyckof    4:49.70
  5 276 Hardy, Harris        M45 Athletics Ea,Somerv    4:56.43
  6 151 Cullinane, Jeffrey   M49 Unattached,Hampton,    4:58.48
  7 686 Weiner, Adam         M48 San Diego Tr,San Di    4:58.90
  8 518 Poulos, Ted          M46 Potomac Vall,McLean    5:01.30
  9 421 Mako, Janos          M47 Merrimack Va,North     5:05.26
 10 455 Meyle, Randy         M46 Unattached,North Au    5:09.09
 11 128 Cleary, Mark         M49 So Cal Track,Rancho    5:13.23
 12 317 Jackson, David       M46 Unattached,El Paso,    5:19.26
 13 459 Miller, David        M47 Syracuse Tra,Manliu    5:24.08
 14 680 Watkins, Thomas      M49 Unattached,Dover, N    5:32.57
 -- 232 Giannobile, Paul     M48 TC Running C,Minnet        SCR
 -- 172 Dolan, Patrick       M45 Shore Athlet,Sewell        SCR
 -- 131 Collins, Robert      M47 Boston Athle,Welles        SCR
 -- 411 Lucas, David         M48 So Cal Track,Santa         SCR

Event 585  M50 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 102 Cannon, David        M51 Club Northwe,Seattl    4:43.89
  2 118 Chantry, Stephen     M53 Colonial Roa,Willia    4:45.89
  3 85 Burno, Joseph         M54 Maryland Mas,Mitche    4:53.32
  4 420 Magallanes, Emil     M52 Asics Aggie,Boise,     4:57.95
  5 4 Albo, David            M51 Ric Rojas Ru,Boulde    4:59.20
  6 6 Aldridge, Danny        M51 Unattached,Sant Ros    5:01.00
  7 386 Leck, Donald         M50 Unattached,Maumee,     5:01.14
  8 658 Tuttle, John         M51 Rochester Ru,Alton,    5:04.18
  9 7 Allen, Mac             M50 Unattached,Austin,     5:12.21
 10 160 DeCollibus, Angelo   M50 Team Runners,Orange    5:13.54
 11 308 Hubbell, Brian       M51 Eden Athleti,Bar Ha    5:20.43
 12 185 Dwyer, Wayne         M54 Mystic Runne,Readin    5:21.79
 13 376 Labar, Douglas       M53 Nike Central,New Yo    5:25.07
 14 678 Waterman, Dana       M53 Unattached,Newport,    5:38.08
 15 298 Hiestand, David      M52 Unattached,Cherry H    5:39.48
 16 365 Kolb, Tom            M52 GCS Triad Ra,Merrim    5:42.70
 17 59 Bowser, Robert        M54 Central Mass,Warwic    5:47.73
 -- 98 Calderwood, Stuart    M50 Nike Central,New Yo        DNS
 -- 300 Hill, Stacey         M50 Unattached,Chattano        SCR
 -- 284 Hartshorne, Thomas   M54 The Finger L,Ithaca        SCR
 -- 198 Ezersky, David       M51 Unattached,Yarmouth        SCR
 -- 362 Kinny, Paul          M51 Carolinas Tr,Charlo        SCR

Event 586  M55 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 585 Shaheed, Nolan       M58 So Cal Track,Pasade    4:43.72
  2 679 Waterman, Randy      M55 Unattached,Sunapee,    5:13.76
  3 650 Torres, Sam          M55 Unattached,Toledo,     5:14.93
  4 738 *Pearce, Bob         M56 Unattached             5:25.02
  5 520 Price, Roger         M59 Raritan Vall,Piscat    5:27.82
  6 683 Weatherhead, Jeffrey M57 Unattached,Granby,     5:28.84
  7 283 Harter, Reid         M57 Asics Aggie,Boise,     5:29.83
  8 744 *Albouy, Mark        M55 Unattached             5:45.57
  9 266 Haines, Patrick      M59 Unattached,Las Cruc    5:46.94
 10 446 McWilliams, John     M55 Unattached,Reading,    5:54.12
 11 318 Jacobs, Wayne        M59 Mass Velocit,Glensh    6:03.68
 12 539 Riposo, Philip       M59 Unattached,E. Falmo    6:07.56
 -- 66 Brida, Joseph         M56 Unattached,Miller P        SCR

Event 587  M60 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 742 *Solomon, Kevin      M60 Unattached             5:01.62
  2 481 Nolan, Harold        M61 Shore Athlet,Navesi    5:20.09
  3 502 Patton, Gary         M62 Unattached,Rock Rap    5:25.48
  4 267 Hall, Gary           M61 Golden West,Fresno,    5:26.45
  5 237 Glover, Patrick      M61 Adirondack A,Clifto    5:26.95
  6 27 Barber, Robert        M62 Unattached,Loudon,     5:30.94
  7 646 Taylor, Randy        M60 Club Arkansa,Little    5:33.67
  8 34 Baumgarten, Sam       M63 Bridgewater,Bridgew    5:59.83
 -- 687 Weiner, Robert       M60 Potomac Vall,Accoke        DNF
 -- 732 *Breton, Gaetan      M60 Unattached                 SCR
 -- 400 Linnell, Tom         M64 Unattached,Fort Col        SCR
 -- 500 Pate, Ronald         M61 Unattached,Honolulu        SCR
 -- 645 Talib, Salih         M62 Nike Central,Bx., N        SCR
 -- 156 Darlington, John     M63 Golden West,Nevada         SCR

Event 588  M65 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 134 Condon, Frank        M65 Golden West,Chico,     5:11.43
  2 247 Goodhue, Doug        M66 Front Line R,Milfor    5:21.72
  3 740 *Sandrey, Peter      M66 Unattached             5:22.70
  4 404 Lombardi, James      M65 Western Penn,Meadvi    5:49.19
  5 685 Weddle, Thom         M69 Run-N-Fun,Minneapol    5:56.95
  6 696 Wilcox, Joe          M65 Hawaii Maste,Kailua    6:22.50
  7 408 Lough, Tom           M65 Unattached,Murray,     6:47.20
  8 599 Skinner, Kenneth     M67 Adirondack A,Albany    6:52.61
 -- 75 Brown, Jerry          M66 Unattached,East Lym        DNF

Event 589  M70 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 140 Cordero, Joe         M70 Bohemia Trac,Islip     6:05.25
  2 616 Spencer, Bill        M72 GCS Triad Ra,Litchf    6:07.48
  3 554 Rush, C. Christopher M71 Adirondack A,Schene    6:38.63
  4 391 LeVasseur, Jerry     M70 GCS Triad Ra,Brunsw    6:58.66
  5 484 Ogden, Ken           M71 Unattached,Salem, O    7:08.29
  6 295 Hettrich, Peter      M73 Adirondack A,Ballst    7:19.24
  7 470 Murray, Don          M73 Unattached,Milton,     7:29.05

Event 589  M75 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 339 Jones, Casey         M77 Atlanta Trac,Atlant    7:20.73
  2 64 Branham, Dennis       M77 Unattached,Providen    7:22.52
  3 601 Smith, Alan          M76 Florida Athl,Indial    7:45.20
  4 203 Fine, Robert         M76 Florida Athl,Delray    8:35.76

Event 589  M80 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 360 King, Joe            M81 Unattached,Central     6:56.28

Event 589  M85 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 193 Englert, Roy         M85 Potomac Vall,Spring    9:33.22
 -- 38 Benson, William       M88 Greater Long,Valley        SCR

Event 589  M90 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 546 Rogers, Orville      M90 Unattached,Dallas,     9:56.58

Event 603  M30 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 248 Gordon, Joshua       M33 Boston Athle,Boston    8:54.63
  2 406 Lombardo, Brian      M30 Genesee Vall,Tonawa    8:56.92
  3 739 *Whelan, Brendan     M34 Unattached             9:02.38
  4 563 Santoro, Clint       M32 Unattached,Surprise    9:18.45
  5 234 Givens, Barry        M34 So Cal Track,Laguna    9:41.21
  6 239 Gobble, Kevin        M32 Florida Athl,Elon,    11:03.31

Event 603  M35 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 479 Newton, Chad         M38 FIBO Track C,Pisgah    8:42.00
  2 10 Allison, David        M37 Unattached,Phoenix,    8:53.44
  3 676 Wasiolek, Bart       M39 Unattached,Hamden,     8:56.42
  4 256 Green, Eric          M39 Front Line R,Pontia    9:00.28
  5 467 Mulhollon, Keith     M38 Unattached,Lake Gen    9:03.07
  6 205 Fitzgerald, Neil     M39 Nike Central,New Yo    9:10.27
  7 579 Self, Howard Chip    M39 Unattached,Saint Lo   11:03.89

Event 603  M40 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 214 Franek, Dan          M42 Dirigo R.C.,South P    9:00.21
  2 150 Crowley, Brian       M43 The Running,Hillsbo    9:04.81
  3 97 Cakouros, Jason       M42 HFC Striders,Milton    9:04.83
  4 82 Burdett, Francis      M43 Greater Spri,Worces    9:06.74
  5 246 Gonzalez, Oscar      M44 Unattached,New Have    9:11.37
  6 35 Beardsley, Andrew     M44 Unattached,Surry, M    9:21.99
  7 405 Lombardi, Ron        M44 Greater Spri,Brimfi    9:40.15
  8 274 Harder, Adam         M44 Unattached,Arlingto    9:45.33
  9 506 Pearlberg, Gerard    M44 Shore Athlet,Briell    9:48.40
 10 478 Newsham, Bill        M43 Greater Bost,Brookl    9:52.19
 11 208 Forde, Kevin         M44 Philadelphia,Philad   10:01.65
 12 277 Hare, Brian          M43 Greater Bost,Arling   10:08.80
 13 736 *Burwell, Terry      M40 Unattached            10:54.86
 -- 715 Yorges, Christopher  M42 FIBO Track C,Eugene        SCR

Event 603  M45 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 121 Chisholm, Chris      M45 Unattached,Farmingt    9:33.93
  2 655 Trunkes, Michael     M45 Nike Central,New Pa    9:36.28
  3 211 Fram, Craig          M49 Unattached,Plaistow    9:39.56
  4 518 Poulos, Ted          M46 Potomac Vall,McLean    9:56.09
  5 455 Meyle, Randy         M46 Unattached,North Au   10:05.76
  6 128 Cleary, Mark         M49 So Cal Track,Rancho   10:11.68
  7 347 Juliano, James       M49 Unattached,Kingston   10:17.85
  8 317 Jackson, David       M46 Unattached,El Paso,   11:07.88
 -- 232 Giannobile, Paul     M48 TC Running C,Minnet        SCR
 -- 275 Harding, David       M48 Team Red Liz,Lake O        SCR

Event 604  M50 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 102 Cannon, David        M51 Club Northwe,Seattl    9:21.19
  2 741 *Kooymans, Jerry     M52 Unattached             9:23.52
  3 118 Chantry, Stephen     M53 Colonial Roa,Willia    9:32.32
  4 98 Calderwood, Stuart    M50 Nike Central,New Yo    9:35.54
  5 420 Magallanes, Emil     M52 Asics Aggie,Boise,     9:43.91
  6 553 Ruben, Alan          M51 Nike Central,New Yo    9:47.38
  7 658 Tuttle, John         M51 Rochester Ru,Alton,    9:58.35
  8 669 Waldron, Jon         M50 Cambridge Sp,West N   10:01.88
  9 567 Schallenkamp, Steve  M53 Unattached,Kingston   10:09.16
 10 182 Duncanson, Rob       M52 KM3D Athleti,Trabuc   10:11.67
 11 160 DeCollibus, Angelo   M50 Team Runners,Orange   10:15.80
 12 7 Allen, Mac             M50 Unattached,Austin,    10:20.00
 13 376 Labar, Douglas       M53 Nike Central,New Yo   10:31.46
 14 185 Dwyer, Wayne         M54 Mystic Runne,Readin   10:35.40
 15 632 Sullivan, Joseph     M52 Unattached,Cranston   10:43.45
 16 260 Grogan, Paul         M54 Central Mass,Hudson   11:13.15
 17 373 Kuchta, Hugh         M50 Unattached,Kalamazo   11:18.77
 18 59 Bowser, Robert        M54 Central Mass,Warwic   11:35.13
 -- 6 Aldridge, Danny        M51 Unattached,Sant Ros        SCR
 -- 365 Kolb, Tom            M52 GCS Triad Ra,Merrim        SCR

Event 608  M55 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 650 Torres, Sam          M55 Unattached,Toledo,    10:26.38
  2 520 Price, Roger         M59 Raritan Vall,Piscat   10:29.57
  3 709 Wright, Billy        M55 South Jersey,Haddon   10:35.44
  4 283 Harter, Reid         M57 Asics Aggie,Boise,    10:42.59
  5 738 *Pearce, Bob         M56 Unattached            10:49.45
  6 744 *Albouy, Mark        M55 Unattached            11:08.37
 -- 217 Friedman, David      M57 Shore Athlet,Monroe        DNF
 -- 585 Shaheed, Nolan       M58 So Cal Track,Pasade        SCR

Event 608  M60 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 502 Patton, Gary         M62 Unattached,Rock Rap   10:43.56
  2 237 Glover, Patrick      M61 Adirondack A,Clifto   10:43.96
  3 27 Barber, Robert        M62 Unattached,Loudon,    10:50.76
  4 500 Pate, Ronald         M61 Unattached,Honolulu   11:14.12
  5 267 Hall, Gary           M61 Golden West,Fresno,   11:23.30
  6 646 Taylor, Randy        M60 Club Arkansa,Little   11:33.52
 -- 645 Talib, Salih         M62 Nike Central,Bx., N        DNF
 -- 732 *Breton, Gaetan      M60 Unattached                 SCR

Event 608  M65 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 247 Goodhue, Doug        M66 Front Line R,Milfor   10:29.75
  2 740 *Sandrey, Peter      M66 Unattached            10:36.54
  3 404 Lombardi, James      M65 Western Penn,Meadvi   11:26.70
  4 685 Weddle, Thom         M69 Run-N-Fun,Minneapol   11:52.78
  5 139 Coppens, Louis       M65 Philadelphia,Warmin   12:12.56
  6 696 Wilcox, Joe          M65 Hawaii Maste,Kailua   12:32.29

Event 609  M70 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 140 Cordero, Joe         M70 Bohemia Trac,Islip    12:14.21
  2 616 Spencer, Bill        M72 GCS Triad Ra,Litchf   12:18.35
  3 391 LeVasseur, Jerry     M70 GCS Triad Ra,Brunsw   13:39.60
  4 307 Hosken, William      M70 Parkside Ath,Zion,    14:40.18
  5 470 Murray, Don          M73 Unattached,Milton,    14:52.21
 -- 484 Ogden, Ken           M71 Unattached,Salem, O        DNF

Event 609  M75 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 64 Branham, Dennis       M77 Unattached,Providen   14:24.00

Event 609  M85 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 193 Englert, Roy         M85 Potomac Vall,Spring   18:46.90

Event 609  M90 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
 -- 546 Rogers, Orville      M90 Unattached,Dallas,         DNS

Event 642  M30 60 Meter Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 550 Rosario, Joao        M34 Unattached,Astoria,       8.21
  2 590 Shen, Francis        M30 Greater Bost,St.Lou       8.63
  3 413 Lugar, Micheal       M30 Unattached,Lorain,        8.85
  4 93 Cahill, David         M31 Greater Bost,Dorche       9.00

Event 642  M35 60 Meter Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 515 Pittman, Lyndell     M36 Synergy Trac,Bronx,       8.92
  2 735 *Justino, Elias de O M37 Unattached               10.01

Event 643  M40 60 Meter Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 330 Jett, Rod            M41 Unattached,Sacramen       8.21
  2 681 Watson, Johnny       M40 So Cal Track,Bakers       9.07
  3 398 Lindsay, Howard      M44 Synergy Trac,New Yo       9.15
 -- 672 Walters, Robert      M43 Over The Hil,Broadv        SCR
 -- 488 Ols, Joseph          M44 Unattached,Los Gato        SCR
 -- 367 Kotowski, Vincent    M41 Mass Velocit,Barre,        SCR

Event 644  M45 60 Meter Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 437 McCloud, Dexter      M47 Unattached,Norcross       8.52
  2 17 Ashford, David        M45 So Cal Track,Wheeli       8.61
  3 575 Schwieterman, Joe    M49 Unattached,Flossmoo       9.58
 -- 84 Burke, Michael        M45 Unattached,Ephrata,        DNF
 -- 574 Schultz, Rick        M49 Nike Central,Mount         SCR

Event 645  M50 60 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 521 Price, Stacey        M54 Unattached,Albuquer       9.02Q  1
  2 13 Anton, Eugene         M50 Unattached,St. Char       9.37Q  2
  3 329 Jeremiah, Lloyd      M50 Unattached,Washingt       9.09Q  1
  4 555 Russ, Jim            M51 Carolinas Tr,Charlo       9.42Q  2
  5 712 X, Leee              M51 Unattached,Ardmore,       9.42q  1
  6 717 Zahn, Robert         M54 Unattached,Grafton,       9.68q  2
  7 353 Keller, Donald       M52 Unattached,Austin,        9.79q  1
  8 480 Niroumand, Mahmoud   M50 So Cal Track,Costa        9.83q  2
  9 639 Swindlehurst, Gregg  M52 Carolinas Tr,Charlo      10.61   1
 10 158 Davison, Jeffery     M50 So Cal Track,Laguna      11.74   1
 -- 482 O'Donnell, William   M53 Unattached,Warren,         DNF   2

Event 645  M50 60 Meter Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 521 Price, Stacey        M54 Unattached,Albuquer       9.06
  2 329 Jeremiah, Lloyd      M50 Unattached,Washingt       9.12
  3 13 Anton, Eugene         M50 Unattached,St. Char       9.14
  4 555 Russ, Jim            M51 Carolinas Tr,Charlo       9.40
  5 717 Zahn, Robert         M54 Unattached,Grafton,       9.82
  6 353 Keller, Donald       M52 Unattached,Austin,        9.84
  7 480 Niroumand, Mahmoud   M50 So Cal Track,Costa        9.95
 -- 712 X, Leee              M51 Unattached,Ardmore,        DNS

Event 646  M55 60 Meter Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 704 Wilson, Thaddeus     M57 Oxnard Stars,Oxnard       9.40
  2 320 Jacquet-Acea, Russel M55 Unattached,Seattle,       9.64
  3 436 McClellan, Sam       M55 Tamalpa Runn,San Ra       9.94
  4 265 Hahn, Robert         M56 Texas Track,Tyler,       10.97
 -- 344 Jones, Scottie       M55 Unattached,Covingto        DNS
 -- 53 Borden, John          M58 Philadelphia,Philad        SCR
 -- 47 Black, Ivan           M59 Unattached,New York        SCR
 -- 491 Ortman, David        M55 Unattached,Seattle,        SCR
 -- 315 Iwen, Gene           M57 Colorado Mas,Elizab        SCR

Event 647  M60 60 Meter Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 77 Brown, Ty             M63 Maryland Mas,Washin       9.83
  2 489 Olson, Randall       M60 Unattached,Norfolk,      10.66
  3 254 Grassmann, David     M60 Florida Athl,St. Pe      12.13
  4 161 DeHorn, William      M61 Unattached,Montreal      13.61
 -- 338 Johnston, Joe        M64 Florida Athl,Apopka        SCR
 -- 285 Harvey, William      M62 Unattached,Glenbroo        SCR
 -- 255 Gray, Courtland      M64 Unattached,Plano, T        SCR

Event 648  M65 60 Meter Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 505 Pawlik, Emil         M69 Unattached,Jackson,      10.08
  2 129 Clifford, John       M65 Unattached,Wilmingt      10.33
 -- 221 Gansle, Paul         M65 Adirondack A,Albany        SCR
 -- 229 Geertgens, Douglas   M65 Unattached,Cooperst        SCR

Event 649  M70 60 Meter Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 541 Rizzo, Richard       M71 Sprint Force,Riverh      11.65
  2 711 Wright, William      M74 Mass Velocit,Haverh      12.84
 -- 504 Paulen, Robert       M71 Glenarden Tr,Silver        SCR
 -- 324 Jankovich, William   M74 Unattached,Racine,         SCR
 -- 127 Clark, William       M74 Unattached,Sicklerv        SCR

Event 650  M80 60 Meter Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 63 Brako, Frank          M82 New England,Acton,       20.10
 -- 380 Larsen, Melvin       M83 Unattached,Ames, IA        SCR
 -- 706 Wolf, RG             M80 Unattached,Clevelan        SCR

Event 650  M85 60 Meter Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 414 Lukens, Edwin        M86 Syracuse Cha,Skanea      19.84
 -- 432 Maxwell, Ralph       M88 Unattached,Alamo, T        SCR

Event 701  M30 Long Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 510 Pettes, Alfy         M33 So Cal Track,Omaha,      6.59m
  2 413 Lugar, Micheal       M30 Unattached,Lorain,       6.07m

Event 701  M35 Long Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 458 Miles, John Jay      M37 Unattached,Lake Blu      6.21m
  2 56 *Bouber, Thomas       M35 Unattached,Rocheste     X5.12m

Event 703  M40 Long Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 60 Boyce, Andrew         M43 Midwest Mast,West D      6.34m
  2 29 Barr, Adarian         M42 Unattached,Santa Ro      6.31m
  3 681 Watson, Johnny       M40 So Cal Track,Bakers      5.72m
  4 488 Ols, Joseph          M44 Unattached,Los Gato      4.40m
 -- 672 Walters, Robert      M43 Over The Hil,Broadv        SCR
 -- 30 Barr, James           M40 Potomac Vall,Arling        DNS

Event 703  M45 Long Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 559 Sampson, Aaron       M46 Unattached,Salt Lak      6.69m
  2 560 Sampson, Adrian      M46 Unattached,Salt Lak      6.46m
  3 723 Poor, Daniel         M48 Unattached               5.18m
  4 574 Schultz, Rick        M49 Nike Central,Mount       5.11m
  5 651 Travers, Michael     M49 Mass Velocit,Watert      4.88m
 -- 17 Ashford, David        M45 So Cal Track,Wheeli        SCR
 -- 509 Petrosian, Greg      M49 Unattached,Reston,         SCR
 -- 33 Battle, Marcus        M49 Potomac Vall,Silver        DNS

Event 705  M50 Long Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 656 Turner, Gregory      M50 So Cal Track,El Cer      6.21m
  2 526 Quick, David         M52 So Cal Track,Bakers      5.64m
  3 662 Utz, Ronald          M50 Wisconsin Tr,Madiso      5.34m
  4 126 Clark, Robert        M53 Unattached,Pittsbur      5.32m
  5 280 Harris, Daniel       M51 Westchester,Larchmo      5.23m
  6 480 Niroumand, Mahmoud   M50 So Cal Track,Costa       5.04m
  7 728 *Cilevitz, Ralph     M54 Unattached              X4.55m
  8 158 Davison, Jeffery     M50 So Cal Track,Laguna      4.32m
  9 8 Allen, Rick            M51 Unattached,Richfiel      4.27m

Event 706  M55 Long Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 491 Ortman, David        M55 Unattached,Seattle,      5.43m
  2 704 Wilson, Thaddeus     M57 Oxnard Stars,Oxnard      5.30m
  3 734 *Hawkins, John       M58 Unattached              X5.15m
  4 320 Jacquet-Acea, Russel M55 Unattached,Seattle,      4.94m
  5 436 McClellan, Sam       M55 Tamalpa Runn,San Ra      4.84m
  6 430 Mathis, W. Keith     M55 Potomac Vall,Reiste      4.58m
  7 487 Oleski, Ph.D., John  M57 Mass Velocit,Belmon      4.43m
  8 425 Marchetti, Robert    M56 Mass Velocit,Shirle      3.94m
  9 401 Linner, Bernie       M58 Western Penn,Monong      3.45m
 -- 225 Garrity, Michael     M57 Unattached,New Milf        SCR
 -- 641 Taft, Thomas         M59 Philadelphia,Ambler        SCR
 -- 123 Clark, Frederick     M55 Unattached,Highland        SCR

Event 707  M60 Long Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 341 Jones, Edward        M63 Waterloo Tra,Austin      4.91m
  2 206 Flowers, Carl        M61 So Cal Track,Irvine      4.85m
  3 77 Brown, Ty             M63 Maryland Mas,Washin      4.84m
  4 147 Crockett, Roger      M60 Potomac Vall,Glasgo      4.75m
  5 390 Lettieri, Lawrence   M60 Unattached,Menlo Pa      4.53m
  6 489 Olson, Randall       M60 Unattached,Norfolk,      4.49m
  7 52 Booth, Howard         M64 Unattached,Gregory,      4.23m
  8 254 Grassmann, David     M60 Florida Athl,St. Pe      4.05m
 -- 161 DeHorn, William      M61 Unattached,Montreal        SCR

Event 708  M65 Long Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 129 Clifford, John       M65 Unattached,Wilmingt      4.59m
  2 505 Pawlik, Emil         M69 Unattached,Jackson,      4.58m
  3 112 Cawley, James        M65 Waterloo Tra,Austin      4.56m
  4 370 Kozusko, Ray         M65 Waterloo Tra,Salado      4.50m
  5 154 Daly, J Burr         M69 Philadelphia,Newtow      3.51m
  6 229 Geertgens, Douglas   M65 Unattached,Cooperst      3.20m
 -- 357 Kenney, James        M67 Unattached,White Pl        DNS

Event 709  M70 Long Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 296 Hewitt, Robert       M74 Portland Mas,Gresha      4.25m
  2 711 Wright, William      M74 Mass Velocit,Haverh      3.67m
  3 358 Kent, Edward         M71 Unattached,Fresh Me      3.66m
  4 470 Murray, Don          M73 Unattached,Milton,       2.31m
 -- 504 Paulen, Robert       M71 Glenarden Tr,Silver        DNS

Event 709  M75 Long Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 389 Leis, Donald         M75 So. Calif. S,Pasade      2.85m

Event 710  M80 Long Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 536 Rice, Thomas         M80 Philadelphia,Media,      3.49m
  2 545 Rodriques, Raoul     M83 Unattached,Milldale      2.99m
  3 63 Brako, Frank          M82 New England,Acton,       2.39m
 -- 706 Wolf, RG             M80 Unattached,Clevelan        SCR

Event 710  M85 Long Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 414 Lukens, Edwin        M86 Syracuse Cha,Skanea      3.26m
  2 432 Maxwell, Ralph       M88 Unattached,Alamo, T      2.96m
  3 501 Patsalis, Tom        M86 So Cal Track,Alhamb      2.78m

Event 710  M90 Long Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 445 McPhie, Leland       M94 Unattached,San Dieg      1.81m

Event 721  M30 Triple Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 19 Axt, Mark             M34 Unattached,Montclai     14.70m
  2 104 Carpenter, Adam      M30 Unattached,West Rox     14.46m

Event 721  M35 Triple Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 458 Miles, John Jay      M37 Unattached,Lake Blu     11.99m
  2 735 *Justino, Elias de O M37 Unattached             X11.42m
  3 56 *Bouber, Thomas       M35 Unattached,Rocheste    X10.17m

Event 723  M40 Triple Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 29 Barr, Adarian         M42 Unattached,Santa Ro     13.12m
  2 2 Agaev, Igor            M43 Unattached,Ny.ny.,      12.02m
  3 681 Watson, Johnny       M40 So Cal Track,Bakers     11.59m
 -- 488 Ols, Joseph          M44 Unattached,Los Gato       FOUL
 -- 672 Walters, Robert      M43 Over The Hil,Broadv        SCR

Event 723  M45 Triple Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 440 Mcfadgen, David      M47 Atlanta Trac,Hampto     13.00m
  2 33 Battle, Marcus        M49 Potomac Vall,Silver     11.67m
 -- 17 Ashford, David        M45 So Cal Track,Wheeli        SCR
 -- 490 Olusola, Benedict    M49 Unattached,Desoto,         SCR
 -- 62 Bozzini, Mark         M49 Napa Track C,Napa,         SCR

Event 725  M50 Triple Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 526 Quick, David         M52 So Cal Track,Bakers     11.75m
  2 280 Harris, Daniel       M51 Westchester,Larchmo     11.15m
  3 480 Niroumand, Mahmoud   M50 So Cal Track,Costa      11.03m
  4 662 Utz, Ronald          M50 Wisconsin Tr,Madiso     10.43m
  5 126 Clark, Robert        M53 Unattached,Pittsbur     10.40m
  6 433 Mayer, Brady         M51 Mass Velocit,Hudson     10.31m
  7 124 Clark, James         M53 Unattached,Salisbur     10.04m
  8 158 Davison, Jeffery     M50 So Cal Track,Laguna      8.86m
  9 728 *Cilevitz, Ralph     M54 Unattached              X8.74m
 -- 353 Keller, Donald       M52 Unattached,Austin,         SCR

Event 725  M55 Triple Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 734 *Hawkins, John       M58 Unattached             X10.63m
  2 123 Clark, Frederick     M55 Unattached,Highland     10.49m
  3 487 Oleski, Ph.D., John  M57 Mass Velocit,Belmon      9.25m
  4 315 Iwen, Gene           M57 Colorado Mas,Elizab      8.83m
  5 401 Linner, Bernie       M58 Western Penn,Monong      6.93m
 -- 430 Mathis, W. Keith     M55 Potomac Vall,Reiste        SCR
 -- 323 Jamrich, Milan       M57 Unattached,Houston,        SCR
 -- 47 Black, Ivan           M59 Unattached,New York        SCR
 -- 491 Ortman, David        M55 Unattached,Seattle,        SCR

Event 727  M60 Triple Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 147 Crockett, Roger      M60 Potomac Vall,Glasgo      9.95m
  2 206 Flowers, Carl        M61 So Cal Track,Irvine      9.68m
  3 341 Jones, Edward        M63 Waterloo Tra,Austin      9.64m
  4 489 Olson, Randall       M60 Unattached,Norfolk,      8.52m
  5 254 Grassmann, David     M60 Florida Athl,St. Pe      7.80m

Event 727  M65 Triple Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 112 Cawley, James        M65 Waterloo Tra,Austin      9.22m
  2 370 Kozusko, Ray         M65 Waterloo Tra,Salado      8.36m
  3 229 Geertgens, Douglas   M65 Unattached,Cooperst      7.99m
  4 319 Jacobson, Joel       M67 Unattached,Torringt      5.17m
 -- 357 Kenney, James        M67 Unattached,White Pl        SCR

Event 727  M70 Triple Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 391 LeVasseur, Jerry     M70 GCS Triad Ra,Brunsw      7.78m
  2 358 Kent, Edward         M71 Unattached,Fresh Me      7.65m
  3 711 Wright, William      M74 Mass Velocit,Haverh      5.84m
 -- 504 Paulen, Robert       M71 Glenarden Tr,Silver        SCR

Event 727  M75 Triple Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 389 Leis, Donald         M75 So. Calif. S,Pasade      6.29m

Event 727  M80 Triple Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 536 Rice, Thomas         M80 Philadelphia,Media,      6.52m
 -- 63 Brako, Frank          M82 New England,Acton,         SCR
 -- 545 Rodriques, Raoul     M83 Unattached,Milldale        SCR
 -- 706 Wolf, RG             M80 Unattached,Clevelan        SCR

Event 727  M85 Triple Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 414 Lukens, Edwin        M86 Syracuse Cha,Skanea      7.24m
  2 501 Patsalis, Tom        M86 So Cal Track,Alhamb      6.51m

Event 727  M90 Triple Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 445 McPhie, Leland       M94 Unattached,San Dieg      4.26m

Event 743  M30 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 413 Lugar, Micheal       M30 Unattached,Lorain,       1.70m
  2 510 Pettes, Alfy         M33 So Cal Track,Omaha,      1.55m

Event 743  M35 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 458 Miles, John Jay      M37 Unattached,Lake Blu      1.85m
 -- 579 Self, Howard Chip    M39 Unattached,Saint Lo         NH

Event 743  M40 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 286 Hawke, Karl          M42 Nike Central,New Yo      1.90m
  2 60 Boyce, Andrew         M43 Midwest Mast,West D      1.85m
  3 2 Agaev, Igor            M43 Unattached,Ny.ny.,       1.80m
  4 522 Proctor, Edward      M44 Mass Velocit,Framin      1.75m
  5 349 Kallfelz, James      M44 GCS Triad Ra,Milfor      1.70m
  6 519 Price, Gregg         M42 Unattached,New York      1.65m
  7 488 Ols, Joseph          M44 Unattached,Los Gato      1.60m
 -- 30 Barr, James           M40 Potomac Vall,Arling        DNS
 -- 367 Kotowski, Vincent    M41 Mass Velocit,Barre,        DNS

Event 743  M45 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 544 Robinson, Theodore   M49 Unattached,Alexandr      1.75m
  2 216 Frey, Randy          M49 Nike Central,Lehigh     J1.75m
 -- 17 Ashford, David        M45 So Cal Track,Wheeli        DNS
 -- 393 Lewis, Dennis        M49 Unattached,Ypsilant        DNS
 -- 659 Twedt, Mark          M46 Unattached,Rockwell        DNS

Event 745  M50 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 434 McBarnette, Bruce    M50 Potomac Vall,Sterli      1.85m
  2 303 Hlavin, Peter        M50 So Cal Track,Trabuc      1.65m
  3 607 Snezhko, Valeriy     M54 Unattached,Plymouth      1.60m
  3 526 Quick, David         M52 So Cal Track,Bakers      1.60m
  5 105 Carr, Tim            M50 Shore Athlet,Red Ba     J1.60m
  6 8 Allen, Rick            M51 Unattached,Richfiel     J1.60m
  7 480 Niroumand, Mahmoud   M50 So Cal Track,Costa       1.50m
  8 618 Stahlmann, Wayne     M50 Unattached,Goshen,      J1.50m
  9 353 Keller, Donald       M52 Unattached,Austin,      J1.50m
 -- 61 Boyd, Charles         M53 Unattached,Bowie, M        DNS

Event 745  M55 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 323 Jamrich, Milan       M57 Unattached,Houston,      1.65m
  2 734 *Hawkins, John       M58 Unattached             XJ1.65m
  3 32 Baskauskas, Edward    M57 Unattached,Martinez      1.60m
  4 218 Gabbard, Al          M58 Unattached,Springfi      1.55m
  5 430 Mathis, W. Keith     M55 Potomac Vall,Reiste     J1.55m
  6 217 Friedman, David      M57 Shore Athlet,Monroe      1.25m
 -- 491 Ortman, David        M55 Unattached,Seattle,        DNS
 -- 47 Black, Ivan           M59 Unattached,New York        DNS
 -- 611 Sobel, Richard       M59 Greater Bost,Cambri        DNS

Event 747  M60 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 461 Montieth, David      M62 Unattached,Ridgefie      1.50m
  2 161 DeHorn, William      M61 Unattached,Montreal      1.35m
  3 489 Olson, Randall       M60 Unattached,Norfolk,      1.30m
 -- 338 Johnston, Joe        M64 Florida Athl,Apopka        DNS

Event 747  M65 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 112 Cawley, James        M65 Waterloo Tra,Austin      1.45m
  2 505 Pawlik, Emil         M69 Unattached,Jackson,     J1.45m
  3 143 Counihan, Gerald     M69 Unattached,NY, NY        1.40m
  4 132 Colliver, Ron        M65 Unattached,Hominy,      J1.40m
  4 129 Clifford, John       M65 Unattached,Wilmingt     J1.40m
  6 221 Gansle, Paul         M65 Adirondack A,Albany     J1.40m
  7 357 Kenney, James        M67 Unattached,White Pl      1.30m

Event 749  M70 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 378 Langenfeld, Tom      M72 Unattached,Edina, M      1.40m
  2 39 Bergen, Bert          M70 Unattached,La Canad      1.35m
  3 296 Hewitt, Robert       M74 Portland Mas,Gresha      1.25m
 -- 294 Herron, Robin        M71 Colorado Mas,Fort C        SCR
 -- 127 Clark, William       M74 Unattached,Sicklerv        SCR

Event 749  M75 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 389 Leis, Donald         M75 So. Calif. S,Pasade      1.05m

Event 749  M80 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 536 Rice, Thomas         M80 Philadelphia,Media,      1.10m
 -- 706 Wolf, RG             M80 Unattached,Clevelan        SCR
 -- 63 Brako, Frank          M82 New England,Acton,         SCR
 -- 360 King, Joe            M81 Unattached,Central         SCR
 -- 545 Rodriques, Raoul     M83 Unattached,Milldale        SCR

Event 749  M85 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
 -- 414 Lukens, Edwin        M86 Syracuse Cha,Skanea        SCR

Event 749  M90 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 445 McPhie, Leland       M94 Unattached,San Dieg      0.95m

Event 763  M35 Pole Vault
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 305 Holton, Daniel       M39 Unattached,Evanston      4.20m
  2 369 Kowalski, Matt       M38 The Woodland,Spring     J4.20m
  3 735 *Justino, Elias de O M37 Unattached              X3.20m
  4 201 Faulkner, Lee        M39 Unattached,Marion,       2.90m

Event 763  M40 Pole Vault
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 693 Whitfield, Kris      M40 Unattached,Cordova,      3.10m
  2 488 Ols, Joseph          M44 Unattached,Los Gato      2.60m

Event 763  M45 Pole Vault
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 660 Tylock, James        M45 Patriot Pole,Shrews      3.80m
  2 42 Berle, Dolf           M45 Unattached,Pasadena      3.60m
  3 157 Davidson, Robert     M46 Unattached,East Had      3.50m
  4 151 Cullinane, Jeffrey   M49 Unattached,Hampton,      2.20m
 -- 733 *Courteau, Ambroise  M49 Unattached                 XNH
 -- 21 Babits, Paul          M47 Unattached,Fort Way        SCR

Event 765  M50 Pole Vault
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 311 Hunter, Gary         M52 Unattached,Fort Way      4.30m
  2 555 Russ, Jim            M51 Carolinas Tr,Charlo      3.60m
  3 152 Curry, Donald        M51 The Woodland,Spring     J3.60m
  4 614 Sparks, Doug         M54 The Woodland,The Wo      3.40m
  5 168 Disse, Robert        M52 Unattached,Richmond      3.20m
 -- 353 Keller, Donald       M52 Unattached,Austin,         SCR
 -- 94 Cahill, Gerard        M51 Team Boomer-,Brookl        SCR

Event 765  M55 Pole Vault
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 734 *Hawkins, John       M58 Unattached              X3.60m
  2 320 Jacquet-Acea, Russel M55 Unattached,Seattle,      3.10m
  3 641 Taft, Thomas         M59 Philadelphia,Ambler      2.90m
  4 465 Moser, Michael       M58 Unattached,Eagan, M      2.00m
  5 430 Mathis, W. Keith     M55 Potomac Vall,Reiste     J2.00m

Event 766  M60 Pole Vault
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 529 Rauscher, Tomlinson  M61 Florida Athl,Ellico      3.30m
  2 52 Booth, Howard         M64 Unattached,Gregory,      2.70m
  3 161 DeHorn, William      M61 Unattached,Montreal      2.60m
  3 718 Zahner, Michael      M61 Hanover AC,Marshfie      2.60m
  3 489 Olson, Randall       M60 Unattached,Norfolk,      2.60m
 -- 26 Banhagel, Robert      M62 Unattached,Buckeye          NH
 -- 697 Wilke, Warren        M60 Unattached,Highland         NH
 -- 338 Johnston, Joe        M64 Florida Athl,Apopka        SCR

Event 766  M65 Pole Vault
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 132 Colliver, Ron        M65 Unattached,Hominy,       3.00m
  2 143 Counihan, Gerald     M69 Unattached,NY, NY        2.90m
  3 90 Byrnes, Buster        M65 Unattached,Lincolnv      2.50m
 -- 649 Tindall, Jeff        M65 Unattached,Flemingt         NH
 -- 112 Cawley, James        M65 Waterloo Tra,Austin        SCR
 -- 674 Warr, Steven         M67 Unattached,Hockley,        SCR

Event 766  M70 Pole Vault
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
 -- 103 Cannon, Terry        M70 Unattached,Springfi        SCR
 -- 135 Conklin, Deke        M73 Internationa,Stodda        SCR
 -- 324 Jankovich, William   M74 Unattached,Racine,         SCR

Event 766  M75 Pole Vault
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 174 Donley, Jerry        M78 Colorado Mas,Colora      2.10m

Event 766  M80 Pole Vault
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 536 Rice, Thomas         M80 Philadelphia,Media,      1.60m

Event 821  M30 Shot Put
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 510 Pettes, Alfy         M33 So Cal Track,Omaha,      9.61m
  2 304 Hogue, Andrew        M34 Nike Central,New Yo      8.76m
  3 239 Gobble, Kevin        M32 Florida Athl,Elon,       5.81m

Event 821  M35 Shot Put
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 397 Lindsay, Chad        M36 Unattached,Lovell,      16.69m
  2 281 Harrison, Richard    M37 Unattached,North Bi     16.54m
  3 56 *Bouber, Thomas       M35 Unattached,Rocheste    X10.34m
  4 475 Nelson, Troy         M36 So Cal Track,San Be      7.78m

Event 823  M40 Shot Put
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 1 Adelgren, Todd         M41 Unattached,Elkhorn,     13.71m
  2 88 Butler, Keith         M40 Unattached,Levittow     12.19m
  3 30 Barr, James           M40 Potomac Vall,Arling     12.00m
  4 350 Katalinas, John      M40 Florida Athl,Apopka     11.74m
  5 142 Cotter, William      M43 Twilight Thr,Hope V     10.91m
  6 710 Wright, Robert       M41 Unattached,Flushing     10.69m

Event 823  M45 Shot Put
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 15 Arello, Robert        M49 Unattached,Bradento     13.25m
  2 348 Jurkoic, Matthew     M46 Unattached,Lee, NH      11.79m
  3 95 Cahill, Lawrence      M46 Unattached,Westlake     11.62m
  4 417 MacDonald, Chuck     M49 Unattached,Wells, M     11.60m
  5 83 Burgoyne, James       M47 Twilight Thr,Tewksb     11.36m
  6 336 Johnson, Rodney      M49 So. Calif. S,Los An      8.19m

Event 825  M50 Shot Put
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 359 Kessell, Joseph      M52 Unattached,Levittow     12.89m
  2 271 Hansen, Dennis       M54 Unattached,Staten I     11.86m
  3 463 Morse, Tim           M51 Twilight Thr,Hingha     11.74m
  4 110 Castelli, George     M54 Unattached,Newburgh     11.67m
  5 74 Brown, Jeffrey        M51 Unattached,Ooltewah     11.60m
  6 91 Bzibziak, Raymond     M53 Unattached,Lancaste     11.58m
  7 419 Mackersie, John      M54 Unattached,Athens,      11.45m
  8 664 VanAken, Peter       M52 Unattached,Poughkee     11.35m
 -- 724 Versteeg, Russ       M51 Unattached                 SCR
 -- 257 Greenleaf, William   M51 Unattached,Saratoga        SCR
 -- 691 Wetenhall, James     M53 Unattached,Sylvania        SCR

Event 825  M55 Shot Put
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 591 Shiaras, Michael     M56 Unattached,Scottsda     14.17m
  2 471 Myers, Joseph        M55 Unattached,Orchard      13.64m
  3 734 *Hawkins, John       M58 Unattached             X12.27m
  4 133 Conboy, Roger        M57 Unattached,Royse Ci     11.38m
  5 531 Reichard, T.  Carl   M55 Mj0lnir Conn,Noank,     10.82m
 -- 225 Garrity, Michael     M57 Unattached,New Milf        SCR

Event 827  M60 Shot Put
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 547 Roll, Charles        M61 Shore Athlet,Fanwoo     15.06m
  2 301 Hiney, Bill          M63 Unattached,Southold     13.81m
  3 285 Harvey, William      M62 Unattached,Glenbroo     13.55m
  4 429 Mathews, George      M64 Seattle Mast,Hayden     12.50m
  5 290 Hedendal, Bruce      M60 Unattached,Boca Rat     11.31m
  6 76 Brown, M. Geoffrey    M62 Unattached,Schenect      9.15m
 -- 164 DeStefano, Joseph    M61 Unattached,Bellefon        SCR

Event 828  M65 Shot Put
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 132 Colliver, Ron        M65 Unattached,Hominy,      11.51m
  2 334 Johnson, LaVane      M65 Unattached,Eagle, N     11.47m
  3 200 Falzarano, Peter     M65 Unattached,Stirling     10.68m
  4 535 Renwick, Douglas     M65 Twilight Thr,Worces     10.06m
  5 146 Crawford, Gary       M67 Syracuse Cha,Syracu      9.63m
 -- 357 Kenney, James        M67 Unattached,White Pl        SCR

Event 829  M70 Shot Put
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 667 Vaughn, Gerald       M72 Florida Athl,Charlo     13.55m
  2 551 Rosen, Leonard       M74 Twilight Thr,Salem,     11.32m
  3 346 Joyce, Edmund        M71 Unattached,East Nor      9.93m
  4 296 Hewitt, Robert       M74 Portland Mas,Gresha      9.69m
 -- 364 Koch, James          M72 Unattached,Santa Fe        SCR
 -- 141 Cormey, George       M71 Twilight Thr,Randol        SCR

Event 829  M75 Shot Put
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 202 Feick, Ray           M76 Philadelphia,Gilber      9.45m
  2 106 Carstensen, Pay      M76 Florida Athl,Spring      8.83m
 -- 224 Garrahan, William    M78 Twilight Thr,Narrag        SCR

Event 831  M80 Shot Put
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 78 Brusca, Phillip       M80 Unattached,Maryland     10.90m
  2 197 Ezerins, Karlis      M81 Unattached,Three Ri     10.72m
  3 536 Rice, Thomas         M80 Philadelphia,Media,      8.31m
  4 605 Snaden, John         M82 Unattached,Florence      7.03m
 -- 706 Wolf, RG             M80 Unattached,Clevelan        SCR

Event 831  M85 Shot Put
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 476 Nettles, William     M85 Unattached,Tupelo,       9.33m
  2 513 Pistorino, Charles   M85 Potomac Vall,McLean      6.97m
  3 432 Maxwell, Ralph       M88 Unattached,Alamo, T      6.69m

Event 831  M90 Shot Put
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 242 Goldy, Champion      M91 Unattached,Haddonfi      7.27m
  2 571 Schlothauer, David   M90 Unattached,Westport      6.98m
  2 445 McPhie, Leland       M94 Unattached,San Dieg      6.98m

Event 840  M35 Weight Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 163 DeStefano, David     M37 Unattached,Berkley,     15.00m
  2 580 Senay, David         M37 Unattached,Cold Spr     13.92m
  3 56 *Bouber, Thomas       M35 Unattached,Rocheste    X10.90m
  4 475 Nelson, Troy         M36 So Cal Track,San Be      5.96m

Event 840  M40 Weight Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 142 Cotter, William      M43 Twilight Thr,Hope V     11.53m
  2 494 Palazzo, Robert      M41 Unattached,Providen     11.18m
  3 88 Butler, Keith         M40 Unattached,Levittow     10.91m
  4 350 Katalinas, John      M40 Florida Athl,Apopka     10.56m
  5 30 Barr, James           M40 Potomac Vall,Arling      9.70m

Event 840  M45 Weight Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 15 Arello, Robert        M49 Unattached,Bradento     13.63m
  2 584 Seto, John           M45 Unattached,Pleasant     10.27m
  3 83 Burgoyne, James       M47 Twilight Thr,Tewksb     10.07m

Event 845  M50 Weight Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 326 Jansson, Ken         M50 Unattached,Wichita,     20.56m
  2 691 Wetenhall, James     M53 Unattached,Sylvania     19.55m
  3 629 Stewart, Richard     M50 Unattached,Waxahach     19.38m
  4 463 Morse, Tim           M51 Twilight Thr,Hingha     16.92m
  5 114 Cedrone, Robert      M53 Twilight Thr,Stough     16.31m
  6 74 Brown, Jeffrey        M51 Unattached,Ooltewah     14.33m
  7 664 VanAken, Peter       M52 Unattached,Poughkee     13.70m
  8 419 Mackersie, John      M54 Unattached,Athens,      13.47m
  9 91 Bzibziak, Raymond     M53 Unattached,Lancaste     12.51m
 10 271 Hansen, Dennis       M54 Unattached,Staten I     11.01m
 11 110 Castelli, George     M54 Unattached,Newburgh     10.86m
 -- 257 Greenleaf, William   M51 Unattached,Saratoga        SCR

Event 845  M55 Weight Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 636 Summers, Ronald      M55 Unattached,Jacksonv     17.84m
  2 454 Meyer, Thomas        M56 So Cal Track,San Di     16.39m
  3 531 Reichard, T.  Carl   M55 Mj0lnir Conn,Noank,     14.76m
  4 100 Cameron, Dennis      M59 Unattached,Reno, NV     14.72m
  5 133 Conboy, Roger        M57 Unattached,Royse Ci     14.31m
  6 415 Lynn, Patrick        M58 Syracuse Cha,Consta     11.94m
  7 471 Myers, Joseph        M55 Unattached,Orchard      11.77m

Event 847  M60 Weight Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 429 Mathews, George      M64 Seattle Mast,Hayden     18.34m
  2 51 Bookin-Weiner, Jerry  M61 Potomac Vall,Columb     15.11m
  3 290 Hedendal, Bruce      M60 Unattached,Boca Rat     14.89m
  4 547 Roll, Charles        M61 Shore Athlet,Fanwoo     14.78m
  5 423 Maltby, Bob          M61 Unattached,Omaha, N     14.04m
  6 708 Worden, G. Kent      M61 Twilight Thr,Bedfor     11.80m
  7 76 Brown, M. Geoffrey    M62 Unattached,Schenect     11.06m
  8 117 Chamberas, Jim       M64 Twilight Thr,Chelms      9.71m

Event 847  M65 Weight Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 96 Cahners, Robert       M65 Florida Athl,Naples     16.93m
  2 90 Byrnes, Buster        M65 Unattached,Lincolnv     13.78m
  3 68 Bronstein, John       M68 Twilight Thr,Great      11.84m
  4 146 Crawford, Gary       M67 Syracuse Cha,Syracu     11.03m

Event 849  M70 Weight Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 252 Gramley, William     M72 Carolinas Tr,Clemmo     14.33m
  2 652 Trimble, Donald      M71 Unattached,North Co     14.09m
  3 294 Herron, Robin        M71 Colorado Mas,Fort C     12.36m
  4 346 Joyce, Edmund        M71 Unattached,East Nor     11.04m
 -- 141 Cormey, George       M71 Twilight Thr,Randol        SCR

Event 849  M75 Weight Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 106 Carstensen, Pay      M76 Florida Athl,Spring     13.42m
  2 224 Garrahan, William    M78 Twilight Thr,Narrag     11.39m
  3 202 Feick, Ray           M76 Philadelphia,Gilber     11.16m

Event 851  M80 Weight Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 441 McGann, Val          M80 Twilight Thr,Kenneb     12.70m
  2 78 Brusca, Phillip       M80 Unattached,Maryland     10.52m
  3 197 Ezerins, Karlis      M81 Unattached,Three Ri     10.21m
  4 605 Snaden, John         M82 Unattached,Florence      7.15m

Event 851  M85 Weight Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 476 Nettles, William     M85 Unattached,Tupelo,       9.17m

Event 851  M90 Weight Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 571 Schlothauer, David   M90 Unattached,Westport     10.03m
  2 445 McPhie, Leland       M94 Unattached,San Dieg      5.80m

Event 860  M35 Super Weight
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 580 Senay, David         M37 Unattached,Cold Spr      9.31m
  2 56 *Bouber, Thomas       M35 Unattached,Rocheste     X6.26m
  3 475 Nelson, Troy         M36 So Cal Track,San Be      2.76m

Event 860  M40 Super Weight
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 350 Katalinas, John      M40 Florida Athl,Apopka      7.89m
  2 30 Barr, James           M40 Potomac Vall,Arling      7.07m
  3 494 Palazzo, Robert      M41 Unattached,Providen      6.61m

Event 860  M45 Super Weight
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 15 Arello, Robert        M49 Unattached,Bradento      9.11m
  2 584 Seto, John           M45 Unattached,Pleasant      6.36m

Event 865  M50 Super Weight
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 691 Wetenhall, James     M53 Unattached,Sylvania      9.94m
  2 114 Cedrone, Robert      M53 Twilight Thr,Stough      7.68m
  3 74 Brown, Jeffrey        M51 Unattached,Ooltewah      6.65m
  4 463 Morse, Tim           M51 Twilight Thr,Hingha      6.64m
  5 271 Hansen, Dennis       M54 Unattached,Staten I      5.33m
  6 110 Castelli, George     M54 Unattached,Newburgh      5.20m
 -- 257 Greenleaf, William   M51 Unattached,Saratoga        SCR
 -- 326 Jansson, Ken         M50 Unattached,Wichita,        SCR

Event 865  M55 Super Weight
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 100 Cameron, Dennis      M59 Unattached,Reno, NV      7.36m
  2 531 Reichard, T.  Carl   M55 Mj0lnir Conn,Noank,      7.01m
  3 454 Meyer, Thomas        M56 So Cal Track,San Di      6.88m
 -- 133 Conboy, Roger        M57 Unattached,Royse Ci        SCR

Event 867  M60 Super Weight
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 429 Mathews, George      M64 Seattle Mast,Hayden      9.67m
  2 51 Bookin-Weiner, Jerry  M61 Potomac Vall,Columb      7.39m
  3 290 Hedendal, Bruce      M60 Unattached,Boca Rat      6.72m
  4 76 Brown, M. Geoffrey    M62 Unattached,Schenect      5.64m
  5 489 Olson, Randall       M60 Unattached,Norfolk,      5.42m

Event 867  M65 Super Weight
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 96 Cahners, Robert       M65 Florida Athl,Naples      8.60m
  2 146 Crawford, Gary       M67 Syracuse Cha,Syracu      6.07m
  3 90 Byrnes, Buster        M65 Unattached,Lincolnv      5.99m

Event 869  M70 Super Weight
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 252 Gramley, William     M72 Carolinas Tr,Clemmo      7.32m
  2 294 Herron, Robin        M71 Colorado Mas,Fort C      6.89m
  3 346 Joyce, Edmund        M71 Unattached,East Nor      6.32m

Event 869  M75 Super Weight
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 202 Feick, Ray           M76 Philadelphia,Gilber      6.59m
  2 106 Carstensen, Pay      M76 Florida Athl,Spring      6.44m
  3 392 Levesque, Donald     M76 Unattached,Loudon,       5.39m

Event 871  M80 Super Weight
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 441 McGann, Val          M80 Twilight Thr,Kenneb      7.94m
  2 197 Ezerins, Karlis      M81 Unattached,Three Ri      6.43m
  3 78 Brusca, Phillip       M80 Unattached,Maryland      6.05m
  4 605 Snaden, John         M82 Unattached,Florence      4.94m
  5 63 Brako, Frank          M82 New England,Acton,       3.72m

Event 871  M85 Super Weight
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 476 Nettles, William     M85 Unattached,Tupelo,       5.72m

Event 871  M90 Super Weight
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 571 Schlothauer, David   M90 Unattached,Westport      5.88m
  2 445 McPhie, Leland       M94 Unattached,San Dieg      3.50m

Event 903  M30 3000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
 -- 239 Gobble, Kevin        M32 Florida Athl,Elon,          DQ

Event 903  M40 3000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 488 Ols, Joseph          M44 Unattached,Los Gato   21:02.59

Event 903  M45 3000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 384 Lawrence, Donald     M48 Unattached,Albany,    14:23.14
  2 644 Talcott, Dave        M47 Shore Athlet,Kirkwo   14:43.84
  3 145 Craig, Rod           M49 Pegasus Athl,Bad Ax   16:05.52
  4 194 Epstein, Larry       M49 Unattached,Stoneham   17:08.56

Event 903  M50 3000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 264 Hackney, Tony        M52 Unattached,Hillsbor   16:22.00
  2 439 McElvery, Richard    M50 New England,Mont Ve   16:36.48
 -- 373 Kuchta, Hugh         M50 Unattached,Kalamazo        DNS

Event 903  M55 3000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 602 Smith, Andrew        M58 Unattached,Whittier   16:04.85
  2 661 Ullman, Robert       M59 New England,Nashua,   16:32.11
  3 677 Wass, James          M55 Potomac Vall,Riverd   18:09.92

Event 903  M60 3000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 352 Keating, Robert      M61 New England,Nashua,   15:59.83
  2 572 Schmid, Christoph    M61 World Class,Wooster   16:28.29
  3 215 Fredericks, John     M60 Unattached,Brick, N   16:58.79
  4 231 Gersh, John          M60 Potomac Vall,Columb   18:26.21
  5 424 Mansbach, Charles    M63 New England,Waban,    19:29.83
  6 278 Harriman, Bill       M60 Greater Lowe,Tewksb   20:01.83
 -- 586 Shalom, Isiah        M63 Cambridge Sp,West B         DQ

Event 903  M65 3000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 178 Dubow, Joel          M65 Philadelphia,Andalu   18:43.75
  2 363 Knatt, Thomas        M67 New England,Groton,   18:50.59
  3 511 Pheiffer, Frederick  M67 Unattached,Greenwic   24:44.69

Event 908  M70 3000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 335 Johnson, Paul        M70 Florida Athl,Fort S   17:48.66
  2 307 Hosken, William      M70 Parkside Ath,Zion,    19:23.59
  3 470 Murray, Don          M73 Unattached,Milton,    21:13.77
  4 498 Parrish, Spencer     M71 Connecticut,Waterbu   22:26.19
 -- 252 Gramley, William     M72 Carolinas Tr,Clemmo        DNS
 -- 262 Gustave, Davis       M70 Connecticut,Orange,        DNS

Event 908  M75 3000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 65 Bray, Jack            M75 Marin Race W,Greenb   17:12.80
  2 177 Dubois, Alfred       M76 Unattached,West All   19:45.21
  3 203 Fine, Robert         M76 Florida Athl,Delray   22:01.11

Event 908  M80 3000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 241 Goldenberg, Marvin   M80 Florida Athl,Palm B   20:38.49

Event 941  M30 Indoor Pentathlon
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 5 Alderton, Adam         M33 Potomac Vall,Arling       2968

Event 941  M35 Indoor Pentathlon
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 56 *Bouber, Thomas       M35 Unattached,Rocheste       2379
  2 201 Faulkner, Lee        M39 Unattached,Marion,        2283

Event 941  M30 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 5 Alderton, Adam         M33 Potomac Vall,Arling       9.88   533
 -- 304 Hogue, Andrew        M34 Nike Central,New Yo        SCR

Event 941  M35 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 56 *Bouber, Thomas       M35 Unattached,Rocheste      10.97   425
  2 201 Faulkner, Lee        M39 Unattached,Marion,       11.27   377

Event 941  M30 Long Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 5 Alderton, Adam         M33 Potomac Vall,Arling      6.38m   670
 -- 304 Hogue, Andrew        M34 Nike Central,New Yo        SCR

Event 941  M35 Long Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 56 *Bouber, Thomas       M35 Unattached,Rocheste     X5.23m   479
  2 201 Faulkner, Lee        M39 Unattached,Marion,       5.10m   453

Event 941  M30 Shot Put Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 5 Alderton, Adam         M33 Potomac Vall,Arling     10.67m   526
 -- 304 Hogue, Andrew        M34 Nike Central,New Yo        SCR

Event 941  M35 Shot Put Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 56 *Bouber, Thomas       M35 Unattached,Rocheste    X10.12m   493
  2 201 Faulkner, Lee        M39 Unattached,Marion,       9.09m   431

Event 941  M30 High Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 5 Alderton, Adam         M33 Potomac Vall,Arling      1.73m   577
 -- 304 Hogue, Andrew        M34 Nike Central,New Yo        SCR

Event 941  M35 High Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 56 *Bouber, Thomas       M35 Unattached,Rocheste     X1.55m   488
  2 201 Faulkner, Lee        M39 Unattached,Marion,       1.49m   441

Event 941  M30 1000 Meter Run Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 5 Alderton, Adam         M33 Potomac Vall,Arling    3:00.19   662

Event 941  M35 1000 Meter Run Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 201 Faulkner, Lee        M39 Unattached,Marion,     3:10.13   581
  2 56 *Bouber, Thomas       M35 Unattached,Rocheste    3:19.98   494

Event 943  M40 Indoor Pentathlon
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 383 LaVallee, Daniel     M41 Unattached,Raymond,       3235
  2 30 Barr, James           M40 Potomac Vall,Arling       3126
  3 367 Kotowski, Vincent    M41 Mass Velocit,Barre,       3077
  4 18 Aubuchon, Jamie       M40 SISU Project,Fitchb       2933
  5 488 Ols, Joseph          M44 Unattached,Los Gato       2445

Event 943  M45 Indoor Pentathlon
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 42 Berle, Dolf           M45 Unattached,Pasadena       3259
  2 71 Brower, Jeff          M48 Waterloo Tra,Austin       3228
  3 659 Twedt, Mark          M46 Unattached,Rockwell       3079
  4 113 Cawley, Rick         M46 Waterloo Tra,Kyle,        2733

Event 943  M40 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 383 LaVallee, Daniel     M41 Unattached,Raymond,       9.02   2  884
  2 608 Snowden, Reggie      M43 Unattached,San Fran       9.58   2  764
  3 367 Kotowski, Vincent    M41 Mass Velocit,Barre,       9.72   2  733
  4 18 Aubuchon, Jamie       M40 SISU Project,Fitchb       9.86   2  704
  5 30 Barr, James           M40 Potomac Vall,Arling      10.52   2  579
  6 488 Ols, Joseph          M44 Unattached,Los Gato      11.02   2  491
 -- 137 Connolly, Mark       M42 Merrimack Va,Wilmin        DNF   2

Event 943  M45 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 71 Brower, Jeff          M48 Waterloo Tra,Austin       9.67   825
  2 659 Twedt, Mark          M46 Unattached,Rockwell      10.36   690
  3 42 Berle, Dolf           M45 Unattached,Pasadena      10.51   660
  4 113 Cawley, Rick         M46 Waterloo Tra,Kyle,       11.23   533

Event 943  M40 Long Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 383 LaVallee, Daniel     M41 Unattached,Raymond,      5.76m   675
  2 30 Barr, James           M40 Potomac Vall,Arling      5.71m   661
  3 367 Kotowski, Vincent    M41 Mass Velocit,Barre,      5.19m   535
  4 488 Ols, Joseph          M44 Unattached,Los Gato      4.67m   417
  5 18 Aubuchon, Jamie       M40 SISU Project,Fitchb      4.38m   356
 -- 137 Connolly, Mark       M42 Merrimack Va,Wilmin        DNS
 -- 608 Snowden, Reggie      M43 Unattached,San Fran        DNS

Event 943  M45 Long Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 42 Berle, Dolf           M45 Unattached,Pasadena      5.06m   578
  2 659 Twedt, Mark          M46 Unattached,Rockwell      4.92m   542
  3 71 Brower, Jeff          M48 Waterloo Tra,Austin      4.78m   508
  4 113 Cawley, Rick         M46 Waterloo Tra,Kyle,       4.72m   494

Event 943  M40 Shot Put Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 30 Barr, James           M40 Potomac Vall,Arling     12.28m   643
  2 18 Aubuchon, Jamie       M40 SISU Project,Fitchb     10.05m   505
  3 383 LaVallee, Daniel     M41 Unattached,Raymond,      9.27m   457
  4 367 Kotowski, Vincent    M41 Mass Velocit,Barre,      9.23m   454
  5 488 Ols, Joseph          M44 Unattached,Los Gato      8.84m   430
 -- 608 Snowden, Reggie      M43 Unattached,San Fran        DNS
 -- 137 Connolly, Mark       M42 Merrimack Va,Wilmin        DNS

Event 943  M45 Shot Put Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 42 Berle, Dolf           M45 Unattached,Pasadena     10.53m   589
  2 659 Twedt, Mark          M46 Unattached,Rockwell      9.37m   511
  3 113 Cawley, Rick         M46 Waterloo Tra,Kyle,       8.38m   445
  4 71 Brower, Jeff          M48 Waterloo Tra,Austin      8.21m   434

Event 943  M40 High Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 30 Barr, James           M40 Potomac Vall,Arling      1.73m   723
  1 383 LaVallee, Daniel     M41 Unattached,Raymond,      1.73m   723
  3 367 Kotowski, Vincent    M41 Mass Velocit,Barre,      1.70m   696
  3 488 Ols, Joseph          M44 Unattached,Los Gato      1.70m   696
  5 18 Aubuchon, Jamie       M40 SISU Project,Fitchb      1.52m   528
 -- 137 Connolly, Mark       M42 Merrimack Va,Wilmin        DNS
 -- 608 Snowden, Reggie      M43 Unattached,San Fran        DNS

Event 943  M45 High Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 71 Brower, Jeff          M48 Waterloo Tra,Austin      1.70m   776
  2 42 Berle, Dolf           M45 Unattached,Pasadena      1.67m   749
  3 659 Twedt, Mark          M46 Unattached,Rockwell      1.64m   714
  4 113 Cawley, Rick         M46 Waterloo Tra,Kyle,       1.49m   569

Event 943  M40 1000 Meter Run Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 18 Aubuchon, Jamie       M40 SISU Project,Fitchb    2:52.47   840
  2 367 Kotowski, Vincent    M41 Mass Velocit,Barre,    3:11.01   659
  3 30 Barr, James           M40 Potomac Vall,Arling    3:26.87   520
  4 383 LaVallee, Daniel     M41 Unattached,Raymond,    3:29.88   496
  5 488 Ols, Joseph          M44 Unattached,Los Gato    3:40.84   411
 -- 608 Snowden, Reggie      M43 Unattached,San Fran        SCR
 -- 137 Connolly, Mark       M42 Merrimack Va,Wilmin        SCR

Event 943  M45 1000 Meter Run Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 113 Cawley, Rick         M46 Waterloo Tra,Kyle,     3:16.50   692
  2 71 Brower, Jeff          M48 Waterloo Tra,Austin    3:17.24   685
  3 42 Berle, Dolf           M45 Unattached,Pasadena    3:17.48   683
  4 659 Twedt, Mark          M46 Unattached,Rockwell    3:24.40   622

Event 945  M50 Indoor Pentathlon
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 555 Russ, Jim            M51 Carolinas Tr,Charlo       3704
  2 480 Niroumand, Mahmoud   M50 So Cal Track,Costa        3385
  3 473 Nakazawa, Muraji     M51 Potomac Vall,Herndo       2489
  4 158 Davison, Jeffery     M50 So Cal Track,Laguna       2430
  5 728 *Cilevitz, Ralph     M54 Unattached                2001
  6 220 Galloway, Lamar      M54 Waterloo Tra,Austin       1957

Event 945  M55 Indoor Pentathlon
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 436 McClellan, Sam       M55 Tamalpa Runn,San Ra       3614
  2 704 Wilson, Thaddeus     M57 Oxnard Stars,Oxnard       3512
  3 320 Jacquet-Acea, Russel M55 Unattached,Seattle,       3504
  4 430 Mathis, W. Keith     M55 Potomac Vall,Reiste       3028
  5 199 Fallen, Jim          M57 Unattached,Albuquer       2786

Event 945  M50 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 555 Russ, Jim            M51 Carolinas Tr,Charlo       9.29   2  969
  2 480 Niroumand, Mahmoud   M50 So Cal Track,Costa        9.79   2  865
  3 158 Davison, Jeffery     M50 So Cal Track,Laguna      11.34   2  574
  4 220 Galloway, Lamar      M54 Waterloo Tra,Austin      11.95   2  477
  5 728 *Cilevitz, Ralph     M54 Unattached              X12.02   2  466
  6 473 Nakazawa, Muraji     M51 Potomac Vall,Herndo      12.11   2  452

Event 945  M55 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 704 Wilson, Thaddeus     M57 Oxnard Stars,Oxnard       9.66   1  937
  2 436 McClellan, Sam       M55 Tamalpa Runn,San Ra       9.92   1  884
  3 320 Jacquet-Acea, Russel M55 Unattached,Seattle,       9.97   1  874
  4 199 Fallen, Jim          M57 Unattached,Albuquer      12.16   1  488
  5 430 Mathis, W. Keith     M55 Potomac Vall,Reiste      12.17   1  486
 -- 191 Effler, Kenneth      M56 Twilight Thr,North         SCR   1
 -- 171 Dolan, John          M55 Unattached,Richards        DNS   2

Event 945  M50 Long Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 480 Niroumand, Mahmoud   M50 So Cal Track,Costa       5.12m   679
  2 555 Russ, Jim            M51 Carolinas Tr,Charlo      5.11m   677
  3 473 Nakazawa, Muraji     M51 Potomac Vall,Herndo      4.28m   455
  4 158 Davison, Jeffery     M50 So Cal Track,Laguna      4.22m   439
  5 728 *Cilevitz, Ralph     M54 Unattached              X4.09m   407
  6 220 Galloway, Lamar      M54 Waterloo Tra,Austin      3.42m   254

Event 945  M55 Long Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 704 Wilson, Thaddeus     M57 Oxnard Stars,Oxnard      5.16m   795
  2 436 McClellan, Sam       M55 Tamalpa Runn,San Ra      4.86m   702
  3 320 Jacquet-Acea, Russel M55 Unattached,Seattle,      4.84m   695
  4 430 Mathis, W. Keith     M55 Potomac Vall,Reiste      4.58m   617
  5 199 Fallen, Jim          M57 Unattached,Albuquer      4.05m   467
 -- 191 Effler, Kenneth      M56 Twilight Thr,North         SCR
 -- 171 Dolan, John          M55 Unattached,Richards        SCR

Event 945  M50 Shot Put Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 555 Russ, Jim            M51 Carolinas Tr,Charlo     11.65m   689
  2 480 Niroumand, Mahmoud   M50 So Cal Track,Costa       9.84m   563
  3 728 *Cilevitz, Ralph     M54 Unattached              X8.02m   437
  4 158 Davison, Jeffery     M50 So Cal Track,Laguna      7.95m   432
  5 473 Nakazawa, Muraji     M51 Potomac Vall,Herndo      7.49m   401
  6 220 Galloway, Lamar      M54 Waterloo Tra,Austin      7.13m   376

Event 945  M55 Shot Put Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 436 McClellan, Sam       M55 Tamalpa Runn,San Ra      8.81m   559
  2 704 Wilson, Thaddeus     M57 Oxnard Stars,Oxnard      8.56m   540
  3 320 Jacquet-Acea, Russel M55 Unattached,Seattle,      8.47m   533
  4 430 Mathis, W. Keith     M55 Potomac Vall,Reiste      8.46m   532
  5 199 Fallen, Jim          M57 Unattached,Albuquer      7.42m   453
 -- 171 Dolan, John          M55 Unattached,Richards        DNS
 -- 191 Effler, Kenneth      M56 Twilight Thr,North         DNS

Event 945  M50 High Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 480 Niroumand, Mahmoud   M50 So Cal Track,Costa       1.57m   731
  1 555 Russ, Jim            M51 Carolinas Tr,Charlo      1.57m   731
  3 473 Nakazawa, Muraji     M51 Potomac Vall,Herndo      1.39m   544
  4 728 *Cilevitz, Ralph     M54 Unattached              X1.27m   426
  5 158 Davison, Jeffery     M50 So Cal Track,Laguna      1.21m   374
  5 220 Galloway, Lamar      M54 Waterloo Tra,Austin      1.21m   374

Event 945  M55 High Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 430 Mathis, W. Keith     M55 Potomac Vall,Reiste      1.57m   831
  2 436 McClellan, Sam       M55 Tamalpa Runn,San Ra      1.48m   723
  3 320 Jacquet-Acea, Russel M55 Unattached,Seattle,      1.42m   653
  4 704 Wilson, Thaddeus     M57 Oxnard Stars,Oxnard      1.39m   619
  5 199 Fallen, Jim          M57 Unattached,Albuquer      1.33m   560
 -- 171 Dolan, John          M55 Unattached,Richards        SCR
 -- 191 Effler, Kenneth      M56 Twilight Thr,North         SCR

Event 945  M50 1000 Meter Run Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 555 Russ, Jim            M51 Carolinas Tr,Charlo    3:31.78   638
  2 473 Nakazawa, Muraji     M51 Potomac Vall,Herndo    3:32.00   637
  3 158 Davison, Jeffery     M50 So Cal Track,Laguna    3:35.12   611
  4 480 Niroumand, Mahmoud   M50 So Cal Track,Costa     3:43.23   547
  5 220 Galloway, Lamar      M54 Waterloo Tra,Austin    3:52.68   476
  6 728 *Cilevitz, Ralph     M54 Unattached             4:25.65   265

Event 945  M55 1000 Meter Run Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 199 Fallen, Jim          M57 Unattached,Albuquer    3:19.76   818
  2 320 Jacquet-Acea, Russel M55 Unattached,Seattle,    3:27.64   749
  3 436 McClellan, Sam       M55 Tamalpa Runn,San Ra    3:27.99   746
  4 704 Wilson, Thaddeus     M57 Oxnard Stars,Oxnard    3:43.24   621
  5 430 Mathis, W. Keith     M55 Potomac Vall,Reiste    3:50.91   562
 -- 171 Dolan, John          M55 Unattached,Richards        SCR
 -- 191 Effler, Kenneth      M56 Twilight Thr,North         SCR

Event 949  M60 Indoor Pentathlon
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 489 Olson, Randall       M60 Unattached,Norfolk,       3211

Event 949  M65 Indoor Pentathlon
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 505 Pawlik, Emil         M69 Unattached,Jackson,       4103
  2 129 Clifford, John       M65 Unattached,Wilmingt       3916
  3 132 Colliver, Ron        M65 Unattached,Hominy,        3128

Event 949  M70 Indoor Pentathlon
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 296 Hewitt, Robert       M74 Portland Mas,Gresha       3778
  2 324 Jankovich, William   M74 Unattached,Racine,        2750
  3 532 Reiche, Ralph        M70 Unattached,Fruit He       2220

Event 949  M80 Indoor Pentathlon
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 63 Brako, Frank          M82 New England,Acton,        1836
 -- 706 Wolf, RG             M80 Unattached,Clevelan        SCR

Event 949  M85 Indoor Pentathlon
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 432 Maxwell, Ralph       M88 Unattached,Alamo, T       3626

Event 949  M60 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 489 Olson, Randall       M60 Unattached,Norfolk,      10.79   3  724

Event 949  M65 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 505 Pawlik, Emil         M69 Unattached,Jackson,       9.91   3 1101
  2 129 Clifford, John       M65 Unattached,Wilmingt      10.26   3 1030
  3 132 Colliver, Ron        M65 Unattached,Hominy,       11.71   3  766

Event 949  M70 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 296 Hewitt, Robert       M74 Portland Mas,Gresha      11.18   2  917
  2 324 Jankovich, William   M74 Unattached,Racine,       13.21   2  587
  3 532 Reiche, Ralph        M70 Unattached,Fruit He      14.93   2  365
 -- 504 Paulen, Robert       M71 Glenarden Tr,Silver         DQ   2  Knock last hurdle ov

Event 949  M80 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 63 Brako, Frank          M82 New England,Acton,       19.87   1  173
 -- 706 Wolf, RG             M80 Unattached,Clevelan        SCR   2

Event 949  M85 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 432 Maxwell, Ralph       M88 Unattached,Alamo, T      15.10  1043

Event 949  M60 Long Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 489 Olson, Randall       M60 Unattached,Norfolk,      4.57m   716

Event 949  M65 Long Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 505 Pawlik, Emil         M69 Unattached,Jackson,      4.60m   852
  2 129 Clifford, John       M65 Unattached,Wilmingt      4.42m   785
  3 132 Colliver, Ron        M65 Unattached,Hominy,       4.13m   682

Event 949  M70 Long Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 296 Hewitt, Robert       M74 Portland Mas,Gresha      4.34m   896
  2 324 Jankovich, William   M74 Unattached,Racine,       3.59m   602
  3 532 Reiche, Ralph        M70 Unattached,Fruit He      2.95m   380
 -- 504 Paulen, Robert       M71 Glenarden Tr,Silver        SCR

Event 949  M80 Long Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 63 Brako, Frank          M82 New England,Acton,       2.49m   402
 -- 706 Wolf, RG             M80 Unattached,Clevelan        SCR

Event 949  M85 Long Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 432 Maxwell, Ralph       M88 Unattached,Alamo, T      2.80m   718

Event 949  M60 Shot Put Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 489 Olson, Randall       M60 Unattached,Norfolk,      9.97m   647

Event 949  M65 Shot Put Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 132 Colliver, Ron        M65 Unattached,Hominy,      11.16m   877
  2 129 Clifford, John       M65 Unattached,Wilmingt      9.64m   739
  3 505 Pawlik, Emil         M69 Unattached,Jackson,      9.29m   708

Event 949  M70 Shot Put Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 296 Hewitt, Robert       M74 Portland Mas,Gresha      9.66m   641
  2 324 Jankovich, William   M74 Unattached,Racine,       9.07m   594
  3 532 Reiche, Ralph        M70 Unattached,Fruit He      8.29m   533
 -- 504 Paulen, Robert       M71 Glenarden Tr,Silver        SCR

Event 949  M80 Shot Put Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 63 Brako, Frank          M82 New England,Acton,       6.84m   521
 -- 706 Wolf, RG             M80 Unattached,Clevelan        SCR

Event 949  M85 Shot Put Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 432 Maxwell, Ralph       M88 Unattached,Alamo, T      7.29m   719

Event 949  M60 High Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 489 Olson, Randall       M60 Unattached,Norfolk,      1.31m   619

Event 949  M65 High Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 505 Pawlik, Emil         M69 Unattached,Jackson,      1.43m   878
  2 129 Clifford, John       M65 Unattached,Wilmingt      1.40m   840
  3 132 Colliver, Ron        M65 Unattached,Hominy,       1.37m   803

Event 949  M70 High Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 296 Hewitt, Robert       M74 Portland Mas,Gresha      1.28m   794
  2 532 Reiche, Ralph        M70 Unattached,Fruit He      1.22m   714
  3 324 Jankovich, William   M74 Unattached,Racine,       1.07m   520
 -- 504 Paulen, Robert       M71 Glenarden Tr,Silver        DNS

Event 949  M80 High Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 63 Brako, Frank          M82 New England,Acton,       1.07m   740
 -- 706 Wolf, RG             M80 Unattached,Clevelan        DNS

Event 949  M85 High Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 432 Maxwell, Ralph       M88 Unattached,Alamo, T      1.07m   896

Event 949  M60 1000 Meter Run Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 489 Olson, Randall       M60 Unattached,Norfolk,    4:08.74   505

Event 949  M65 1000 Meter Run Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 505 Pawlik, Emil         M69 Unattached,Jackson,    4:09.88   564
  2 129 Clifford, John       M65 Unattached,Wilmingt    4:16.10   522
 -- 132 Colliver, Ron        M65 Unattached,Hominy,         DNF

Event 949  M70 1000 Meter Run Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 296 Hewitt, Robert       M74 Portland Mas,Gresha    4:27.50   530
  2 324 Jankovich, William   M74 Unattached,Racine,     4:40.90   447
  3 532 Reiche, Ralph        M70 Unattached,Fruit He    5:23.29   228
 -- 504 Paulen, Robert       M71 Glenarden Tr,Silver        SCR

Event 949  M80 1000 Meter Run Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
 -- 63 Brako, Frank          M82 New England,Acton,         DNF
 -- 706 Wolf, RG             M80 Unattached,Clevelan        SCR

Event 949  M85 1000 Meter Run Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 432 Maxwell, Ralph       M88 Unattached,Alamo, T    7:06.43   250

Event 960  M30-39 4x800 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Non Club  'B'                                       8:19.70
     1) Yorges, Christopher 42          2) Newton, Chad 38
     3) Allison, David 37               4) Wensel, Marek 39
  2 Non Club  'A'                                       8:41.60
     1) Abbott, Jewel 35                2) Thomasson, Thomas 31
     3) Lanier, Kyle 35                 4) Lanier, Kareem 35
  3 Non Club  'C'                                       9:26.43
     1) *Whelan, Brendan 34             2) Self, Howard Chip 39
     3) Gobble, Kevin 32                4) Green, Eric 39
 -- So Cal Track - Fleet Feet  'A'                          DNS
     1) Cleary, Mark 49                 2) Givens, Barry 34
     3) Shaheed, Nolan 58               4) Lucas, David 48

Event 960  M40-49 4x800 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  2 Mass Velocity Track Club  'A'                       9:17.75
     1) Haynes, Terrence 46             2) Smith, Ian 49
     3) Brown, Darin 41                 4) Pomeroy, Bob 46
  3 The Running Company  'A'                            9:24.50
     1) Metz, Thomas 42                 2) Harasts, Angelo 40
     3) Hanlon, John 42                 4) Doherty, Marty 44
  4 Non Club  'B'                                       9:57.01
     1) Tuttle, John 51                 2) Watkins, Thomas 49
     3) Poliquin, Dan 51                4) Richardson, Michael 48
  5 Missoui Valley Masters TC  'A'                     10:15.87
     1) Castillo, Gilbert 54            2) Hope, Richard 53
     3) Uhrig, Jack 54                  4) Terry, Steven 53
 -- Non Club  'C'                                           DNF
     1) Bergesen, Rick 44               2) Sullivan, Sid 41
     3) Magallanes, Emil 52             4) Harter, Reid 57

Event 960  M50-59 4x800 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Colonial Road Runners  'A'                          9:06.90
     1) Samaha, Richard 50              2) Schlickenmeyer, Daniel 51
     3) Goggin, Jim 54                  4) Chantry, Stephen 53
  1 Genesee Valley Harriers  'A'                        9:32.97
     1) Rybinski, Mark 52               2) Bowen, David 55
     3) Radford, Gary 51                4) McMullen, Tim 55
  2 GCS Triad Racing Team  'A'                         10:12.76
     1) Swanbon, Walter 54              2) Fortier, Mick 51
     3) Kolb, Tom 52                    4) Stronach, James 51
  3 Non Club  'A'                                      12:24.38
     1) Iwen, Gene 57                   2) Friedman, David 57
     3) Mathis, W. Keith 55             4) Moser, Michael 58

Event 960  M70-79 4x800 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Non Club  'A'                                      12:09.35
     1) LeVasseur, Jerry 70             2) Rush, C. Christopher 71
     3) Cordero, Joe 70                 4) Spencer, Bill 72

Event 970  M30-39 4x400 Meter Relay
===================================================================
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 Non Club  'H'                                       3:31.98   3
     1) Winslow, Edward 38              2) Dussett, Antwon 32
     3) Echeandia, Getulio 43           4) Wensel, Marek 39
  2 So Cal Track - Fleet Feet  'A'                      3:52.09   3
     1) Pettes, Alfy 33                 2) Shaheed, Nolan 58
     3) Cleary, Mark 49                 4) Watson, Johnny 40
  3 Non Club  'F'                                       4:04.35   3
     1) *Whelan, Brendan 34             2) Gobble, Kevin 32
     3) Givens, Barry 34                4) Ducker, Lakin 40
  4 Nike Central Park Track Club  'A'                   4:14.32   3
     1) Fitzgerald, Neil 39             2) Potter, Christopher 43
     3) *Jones, Gladstone 44            4) Gatling, Darnell 47
 -- Non Club  'G'                                           DNS   3
     1) *Bouber, Thomas 35              2) Agaev, Igor 43
     3) Faulkner, Lee 39                4) Ols, Joseph 44

Event 970  M40-49 4x400 Meter Relay
===================================================================
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 Mass Velocity Track Club  'A'                       3:59.87   2
     1) Bucher, Eric 49                 2) Brown, Darin 41
     3) Kelley, Charles 53              4) Neumann, David 48
  2 Missoui Valley Masters TC  'A'                      4:19.12   2
     1) Castelli, George 54             2) Uhrig, Jack 54
     3) Terry, Steven 53                4) Hope, Richard 53

Event 970  M50-59 4x400 Meter Relay
===================================================================
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 Mass Velocity Track Club  'A'                       3:54.46   2
     1) McBride, Cochise 50             2) Blake, Carroll 57
     3) Morton, James 53                4) Taft, Tucker 55
  2 Mass Velocity Track Club  'B'                       4:17.35   2
     1) Baker, Anthony 54               2) Segal, Robert 54
     3) Huth, John 50                   4) Gillen, Thomas 53
  3 Non Club  'E'                                      X4:56.18   2
     1) Friedman, David 57              2) Olson, Randall 60
     3) Moser, Michael 58               4) Iwen, Gene 57

Event 970  M60-69 4x400 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Non Club  'C'                                       4:03.24
     1) Barnum, Larry 64                2) Pierce, Roger 63
     3) Allie, Charles 60               4) Souppa, Ralph 60
  2 Golden West Athletics Club  'A'                     4:36.14
     1) Hall, Gary 61                   2) Condon, Frank 65
     3) Duffy, Dennis 65                4) Darlington, John 63
  3 Non Club  'D'                                       4:48.51
     1) Weiner, Robert 60               2) Pate, Ronald 61
     3) Lawson, Blaine 66               4) Cash, Grady 60

Event 970  M70-79 4x400 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Non Club  'A'                                       5:44.06
     1) LeVasseur, Jerry 70             2) Hettrich, Peter 73
     3) Ogden, Ken 71                   4) Cormey, George 71
 -- Non Club  'B'                                           DNS
     1) Sims, Gary 70                   2) Stewart, Mack 70
     3) Rizzo, Richard 71               4) Lida, Robert 71
Nike Toyota Hershey Garden of Life NCSA Gatorade KT Nationwide Normatec St. Vincent UCS