Join/Renew Now

Results - Day 3

Event 21  W30 200 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 594 Silas, LeTitia       W31 Dominion Tra,Jackso      25.48  
  2 466 Moulds, Latisha      W30 U.S. Elite I,Joppa,      26.05  
  3 576 Scott, Vonita        W32 Unattached,Baton Ro      26.36  
  4 412 Lue, Jeanice         W34 Synergy Trac,Brookl      28.57  
  5 136 Conley, Indumathi    W34 Greater Bost,Somerv      29.33  
 -- 187 Dyson, Shanicka      W32 Atlanta Trac,Atlant        SCR  
 
Event 22  W35 200 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 153 Daley, Lisa          W38 Nike Central,White       26.47  
  2 533 Reid, Janice         W39 Unattached,Bronx, N      27.61  
  3 368 Kovacs, Deborah      W37 Unattached,Groton,       27.78  
 
Event 23  W40 200 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 138 Connolly, Rebecca    W41 Merrimack Va,Wilmin      29.89  
  2 528 Rath, Terri          W44 Athena Track,Ashbur      30.48  
  3 492 Ostrowski, Andrea    W43 Nike Central,New Yo      31.65  
 -- 125 Clark, Jearl         W41 Unattached,Knoxvill        SCR  
 
Event 24  W45 200 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 592 Shook, Kathleen      W46 Athena Track,Zionsv      28.41  
  2 495 Palmer, Liz          W47 Golden West,Folsom,      28.67  
  3 746 Lawson, Sarah        W45 Greater Bost,Waylan      28.89  
  4 673 Ware, Caren          W45 Athena Track,Twin P      30.37  
  5 209 Fortuna, Paula       W47 Liberty Athl,South       32.65  
  6 375 Kuhnly, Gail         W46 Unattached,Federal       32.72  
 -- 407 Long, Christine      W49 So Cal Track,Tustin        SCR  
 
Event 25  W50 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 270 Hanscom, Rita        W53 Unattached,San Dieg      30.18Q  2 
  2 648 Thompson, Irene      W53 CNY Impalas,Syracus      31.19Q  1 
  3 331 Johns-Rees, Gail     W53 Liberty Athl,Salem,      31.44Q  1 
  4 196 Eversley, Ocean      W50 Unattached,Vineyard      31.99Q  2 
  5 325 Janneck, Denise      W54 So Cal Track,Rancho      33.54q  1 
  6 701 Williams, Kimberly   W53 Mass Velocit,South       33.84q  1 
  7 730 *Sweazey, Nancy      W52 Unattached               35.24   2 
 
Event 25  W50 200 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 270 Hanscom, Rita        W53 Unattached,San Dieg      29.28  
  2 648 Thompson, Irene      W53 CNY Impalas,Syracus      30.28  
  3 331 Johns-Rees, Gail     W53 Liberty Athl,Salem,      31.10  
  4 196 Eversley, Ocean      W50 Unattached,Vineyard      32.35  
  5 325 Janneck, Denise      W54 So Cal Track,Rancho      34.30  
  6 701 Williams, Kimberly   W53 Mass Velocit,South       35.34  
 
Event 26  W55 200 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 675 Warren, Sharon       W57 Unattached,New York      29.75  
  2 238 Glynn, Kay           W55 FIBO Track C,Hastin      30.98  
  3 58 Bowman, Jeanne        W55 So. Calif. S,Santa       31.86  
 -- 653 *Trott, Rhona        W59 Unattached,Hamilton        SCR  
 -- 212 Francis, Kathleen    W58 Unattached,Verona,         SCR  
 
Event 27  W60 200 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 527 Raschker, Phil       W61 Florida Athl,Mariet      30.67  
  2 321 Jager, Kathy         W64 Golden West,Glendal      32.54  
  3 665 Vander Cruyssen, Dor W62 Houston Elit,Housto      33.92  
 
Event 27  W65 200 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 666 VanEeuwen, Jane      W66 Unattached,Wayne, N      47.74  
 
Event 28  W70 200 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 345 Jordan, Barbara      W72 Mass Velocit,South       34.58  
  2 381 Lary, Audrey         W73 Potomac Vall,Freder      35.03  
  3 548 Roman, Mary          W72 Mass Velocit,Norwal      53.17  
 
Event 28  W75 200 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 387 Leek, Edythe         W77 Golden West,Sacrame      44.72  
  2 638 Sweet, Janet         W78 Unattached,West Laf      49.10  
 
Event 61  W30 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 443 McGlynn, Laura       W30 Unattached,Scituate    2:33.18  
  2 361 Kingsland, Ann       W34 Merrimack Va,Derry,    2:45.52  
 
Event 61  W35 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 725 Grebski, Gaby        W36 Unattached             2:17.84  
  2 269 Hanover, Julie       W38 Merrimack Va,Nashua    2:34.23  
  3 92 Caffrey, Therese      W37 Nike Central,New Yo    2:35.09  
  4 703 Williams, Suzanne    W38 SISU Project,Rutlan    2:41.81  
 -- 619 Stamison, Jill       W38 Unattached,Grand Ha        SCR  
 
Event 61  W40 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 745 *Pritchett, Bernadin W41 Unattached             2:20.78  
  2 588 Sheffield, Kim       W42 Unattached,Sarasota    2:21.24  
  3 542 Roberts, Charmaine   W40 Athena Track,Beltsv    2:23.87  
  4 115 Certain, Kim         W40 Carrboro Ath,Chapel    2:24.86  
  5 485 Olen, Christine      W40 Asics Aggie,Boise,     2:25.33  
  6 24 Ballou, Terry         W40 Millrose AA,Staten     2:27.18  
  7 640 Syrstad, Sanya       W42 Unattached,Glen Ell    2:31.77  
  8 22 Badger, Sonya         W40 Millrose AA,Astoria    2:32.27  
  9 596 Silveira, Ellen      W40 Unattached,Wakefiel    2:33.52  
 -- 138 Connolly, Rebecca    W41 Merrimack Va,Wilmin        SCR  
 -- 291 Hegarty, Jennifer    W42 New Balance,Wakefie        SCR  
 
Event 61  W45 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 109 Cassel, Terri        W46 Athena Track,Tulsa,    2:27.58  
  2 328 Jasper, Lorraine     W46 Athena Track,Birchr    2:31.13  
  3 287 Hayden, Julie        W48 Athena Track,Ashbur    2:32.95  
  4 610 Snyder, Susan        W46 Westchester,Briarcl    2:37.30  
  5 587 Sheehan, Margot      W49 Nike Central,New Yo    2:57.29  
 -- 407 Long, Christine      W49 So Cal Track,Tustin        SCR  
 
Event 61  W50 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 119 Chaplin-Swann, Lesle W50 Atlanta Trac,McDono    2:37.85  
  2 631 Suckling, Alison     W52 Unattached,Arnold,     2:41.64  
  3 537 Richards, Mary       W53 Atlanta Trac,Atlant    2:45.59  
  4 236 Glassman, Wendi      W52 Shore Athlet,Elizab    2:52.88  
  5 714 Yester, Phyllis      W54 Unattached,Downingt    2:53.52  
  6 325 Janneck, Denise      W54 So Cal Track,Rancho    2:57.47  
  7 468 Mullis Dubow, Trenic W54 Atlanta Trac,Tucker    3:04.37  
 -- 654 Troy, Eileen         W54 Boston Athle,Newton        SCR  
 
Event 61  W55 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 428 Martin, Kathryn      W56 Northport Ru,Northp    2:34.94  
  2 624 Steinbach, Coreen    W56 Syracuse Tra,Pompey    2:43.19  
 
Event 61  W60 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 684 Webber, Lenore       W60 Liberty Athl,Newton    3:31.28  
  2 623 Steigerwalt, Jolene  W64 So Cal Track,San Di    3:39.49  
 
Event 61  W65 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 457 Michelsohn, Marie-Lo W66 Unattached,New York    2:57.84  
 
Event 61  W70 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 272 Harada, Mary         W72 Liberty Athl,West N    3:41.50  
 
Event 61  W80 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 570 Schley, Helen        W80 Potomac Vall,Myersv    5:39.49  
 
Event 401  W40 3000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 226 Garson, Rebecca      W43 World Class,Afton,    17:16.89  
 
Event 401  W45 3000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 263 Gutsche Rutledge, Ma W46 New England,West Ne   16:51.56  
  2 16 Armstrong, Ginger     W45 Connecticut,Canterb   18:14.89  
 
Event 401  W50 3000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 730 *Sweazey, Nancy      W52 Unattached            17:21.10  
 
Event 401  W55 3000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 698 Wilkes, Dolores      W57 New England,Woodsto   24:50.49  
 -- 14 Arbelbide, Cindy      W58 Potomac Vall,Front          DQ  
 
Event 401  W60 3000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 228 Geer, Panseluta      W61 Shore Athlet,Hazlet   17:53.59  
  2 623 Steigerwalt, Jolene  W64 So Cal Track,San Di   18:39.21  
 
Event 401  W65 3000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 279 Harriman, Joanne     W65 Greater Lowe,Tewksb   20:33.40  
  2 310 Hults, Sandra        W66 Florida Athl,Leesbu   21:45.75  
 
Event 401  W80 3000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 249 Gordon, Miriam       W82 Florida Athl,Hollyw   24:24.35  
 
Event 470  W40-49 4x400 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Athena Track  'A'                                   4:17.10  
     1) Cassel, Terri 46                2) Rath, Terri 44                 
     3) Roberts, Charmaine 40           4) Shook, Kathleen 46             
  2 Non Club  'A'                                       4:20.89  
     1) Connolly, Rebecca 41            2) Badger, Sonya 40               
     3) Olen, Christine 40              4) Ballou, Terry 40               
  3 Liberty Athletic Club  'A'                          5:05.36  
     1) Fortuna, Paula 47               2) Johns-Rees, Gail 53            
     3) Golemme, Leslie 43              4) Burke, Julie 44                
 
Event 470  W60-69 4x400 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Liberty Athletic Club  'B'                          7:11.01  
     1) Johnson, Molly 68               2) Stewart, Barbara 64            
     3) Webber, Lenore 60               4) Harada, Mary 72                
 
Event 470  W80-89 4x400 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Atlanta Track Club  'A'                             5:02.25  
     1) Lowery, Linda 56                2) Mullis Dubow, Trenice 54       
     3) Richards, Mary 53               4) Chaplin-Swann, Lesley 50       
  2 Non Club  'B'                                       5:02.27  
     1) Keeling, Shelley 56             2) Warren, Sharon 57              
     3) Michelsohn, Marie-Louise 66     4) Raschker, Phil 61              
 
Event 521  M30 200 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 510 Pettes, Alfy         M33 So Cal Track,Omaha,      22.74  
  2 750 Jones Jr, Richard    M34 Unattached               22.88  
  3 184 Dussett, Antwon      M32 Unattached,Peoria,       23.38  
  4 493 Owens, Earl          M34 Unattached,Wintervi      23.64  
 -- 573 Schmidt, Eric        M32 U.S. Air For,Clovis        SCR  
 -- 230 Gerima, Negasi       M30 Unattached,Silver S        SCR  
 
Event 522  M35 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 705 Winslow, Edward      M38 FIBO Track C,Muncy,      22.86Q  1 
  2 689 Wensel, Marek        M39 FIBO Track C,Cedar       22.99Q  2 
  3 181 Duford, Sean         M37 2nd Wind Tra,Mastic      24.25Q  2 
  4 402 Lizama, David        M38 Pony Express,Midlat      24.27Q  1 
  5 564 Sawyer, Charles      M37 Unattached,Upper Da      24.97q  2 
 -- 458 Miles, John Jay      M37 Unattached,Lake Blu        DNS   2 
 -- 515 Pittman, Lyndell     M36 Synergy Trac,Bronx,        DNS   1 
 -- 205 Fitzgerald, Neil     M39 Nike Central,New Yo        DNS   1 
 
Event 522  M35 200 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 705 Winslow, Edward      M38 FIBO Track C,Muncy,      23.16  
  2 689 Wensel, Marek        M39 FIBO Track C,Cedar       23.73  
  3 181 Duford, Sean         M37 2nd Wind Tra,Mastic      23.86  
  4 402 Lizama, David        M38 Pony Express,Midlat      24.08  
  5 564 Sawyer, Charles      M37 Unattached,Upper Da      24.53  
  6 201 Faulkner, Lee        M39 Unattached,Marion,       27.12  
 
Event 523  M40 200 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 452 Merriweather, Eric   M44 Sprint Athle,Atlant      24.07   24.064
  2 615 Speed, Johnny        M44 Oxnard Stars,Oxnard      24.07   24.065
  3 342 *Jones, Gladstone    M44 Nike Central,Bronx,      24.75  
  4 179 Ducker, Lakin        M40 Unattached,Annapoli      26.00  
  5 435 McBean, Errol        M43 Unattached,Duquesne      28.61  
 -- 699 Williams, DeWayne    M41 Atlanta Trac,Bethle        SCR  
 -- 192 Ellis, Kevin         M44 Unattached,Oconomow        SCR  
 -- 330 Jett, Rod            M41 Unattached,Sacramen        SCR  
 -- 700 Williams, Glen       M40 Unattached,Rocheste        SCR  
 
Event 524  M45 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 561 Samuels, Everad      M49 Unattached,Boston,       23.61Q  3 
  2 216 Frey, Randy          M49 Nike Central,Lehigh      24.64Q  2 
  3 633 Sullivan, Michael    M47 Unattached,Gilbert,      24.68Q  1 
  4 477 Neumann, David       M48 Mass Velocit,East G      24.97q  1 
  5 167 Disalvo, Tony        M48 Unattached,Williams      25.25q  2 
  6 671 Waller, Michael      M49 Unattached,Federal       25.43q  3 
  7 89 Bynoe, David          M46 Synergy Trac,Willia      25.46   3 
  8 48 Blake, Aaron          M47 Unattached,Tacoma,       26.58   2 
  9 336 Johnson, Rodney      M49 So. Calif. S,Los An      27.15   3 
 10 575 Schwieterman, Joe    M49 Unattached,Flossmoo      27.31   1 
 11 50 Boland, Stephen       M47 Unattached,Sacramen      27.38   2 
 12 12 Anthony, Vaughn       M45 Unattached,Boothbay      27.51   2 
 13 79 Bucher, Eric          M49 Mass Velocit,Waylan      27.75   3 
 14 159 DeBo, Michael        M45 Carolinas Tr,Greenv      29.19   1 
 -- 282 Harry, Andrew        M45 Unattached,Brooklyn        DNS   1 
 -- 583 Servizio, Michael    M46 Greater Bost,Medfor        DNS   2 
 
Event 524  M45 200 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 561 Samuels, Everad      M49 Unattached,Boston,       23.15  
  2 633 Sullivan, Michael    M47 Unattached,Gilbert,      24.37  
  3 216 Frey, Randy          M49 Nike Central,Lehigh      24.47  
  4 477 Neumann, David       M48 Mass Velocit,East G      25.07  
  5 167 Disalvo, Tony        M48 Unattached,Williams      25.28  
  6 671 Waller, Michael      M49 Unattached,Federal       26.27  
 
Event 525  M50 200 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 69 Brooks, John          M53 Unattached,Poughkee      25.06  
  2 80 Bunner, Thomas        M52 Unattached,Ft. Wayn      25.71  
  3 625 Steinberg, Neil      M54 Unattached,Pawtucke      25.75  
  4 162 DeLaparra, Charles   M51 2nd Wind Tra,Ridge,      26.38  
  5 656 Turner, Gregory      M50 So Cal Track,El Cer      26.62  
  6 578 Segal, Robert        M54 Mass Velocit,Somerv      29.59  
 -- 188 Easley, Ricky        M54 So Cal Track,Greenv        SCR  
 -- 438 McConnell, Chris     M51 Greater Bost,Andove        SCR  
 -- 403 Llavanes, Rudy       M51 Track West,Manhatta        SCR  
 -- 620 Steckler, Robert     M51 Western Penn,Wexfor        SCR  
 -- 482 O'Donnell, William   M53 Unattached,Warren,         SCR  
 -- 322 James, Edward        M54 Unattached,Danbury,        SCR  
 -- 235 Glaspy, Archie       M53 Unattached,Basking         SCR  
 -- 639 Swindlehurst, Gregg  M52 Carolinas Tr,Charlo        SCR  
 -- 577 Searles, Anthony     M54 Carolinas Tr,Charlo        SCR  
 -- 456 Michaels, James      M51 Unattached,Oconomow        SCR  
 
Event 526  M55 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 130 Collins, Bill        M57 Houston Elit,Housto      23.99Q  1 
  2 569 Schiro, Francis      M55 Sprint Force,New Yo      26.07Q  3 
  3 244 Gonera, Edward       M55 Sprint Force,Bardon      26.12Q  2 
  4 49 Blake, Carroll        M57 Mass Velocit,Boston      26.25q  2 
  5 320 Jacquet-Acea, Russel M55 Unattached,Seattle,      26.47q  2 
  6 562 Sanders, Leo         M57 Unattached,Virginia      26.49q  1 
  7 720 Zlobicki, Zbigy      M58 Unattached,West Blo      27.07   3 
  8 642 Taft, Tucker         M55 Mass Velocit,Lexing      27.72   3 
  9 171 Dolan, John          M55 Unattached,Richards      28.84   2 
 10 565 Saxelby, John        M55 Mass Velocit,Lowell      29.07   3 
 11 617 Spencer, Martin      M56 Atlanta Trac,Smyrna      29.23   1 
 12 738 *Pearce, Bob         M56 Unattached               29.24   3 
 13 81 Burch, Tim            M55 Unattached,Damarisc      30.33   1 
 14 641 Taft, Thomas         M59 Philadelphia,Ambler      33.86   1 
 
Event 526  M55 200 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 130 Collins, Bill        M57 Houston Elit,Housto      23.63  
  2 569 Schiro, Francis      M55 Sprint Force,New Yo      25.47  
  3 49 Blake, Carroll        M57 Mass Velocit,Boston      26.32  
  4 320 Jacquet-Acea, Russel M55 Unattached,Seattle,      26.42  
  5 562 Sanders, Leo         M57 Unattached,Virginia      26.84  
 -- 244 Gonera, Edward       M55 Sprint Force,Bardon        DNS  
 
Event 527  M60 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 9 Allie, Charles         M60 Houston Elit,Pittsb      26.14Q  2 
  2 337 Johnson, Ron         M62 Maryland Mas,Jamaic      26.72Q  1 
  3 512 Pierce, Roger        M63 Mass Velocit,Essex,      27.26Q  1 
  4 28 Barnum, Larry         M64 Unattached,Reno, NV      27.70Q  2 
  5 612 Souppa, Ralph        M60 Mass Velocit,Swamps      28.29q  2 
  6 568 Schaller, Jeff       M60 Comets Track,Pullma      28.57q  1 
  7 609 Snyder, Gary         M64 Greater Bost,Boston      31.07   1 
  8 534 Reid, Thomas         M64 Unattached,Saugus,       33.03   2 
 
Event 527  M60 200 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 9 Allie, Charles         M60 Houston Elit,Pittsb      25.44  
  2 337 Johnson, Ron         M62 Maryland Mas,Jamaic      26.03  
  3 512 Pierce, Roger        M63 Mass Velocit,Essex,      27.26  
  4 28 Barnum, Larry         M64 Unattached,Reno, NV      27.69  
  5 612 Souppa, Ralph        M60 Mass Velocit,Swamps      27.81  
  6 568 Schaller, Jeff       M60 Comets Track,Pullma      28.39  
 
Event 528  M65 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 132 Colliver, Ron        M65 Unattached,Hominy,       29.38Q  2 
  2 70 Brooks, Mel           M67 Golden West,Crocket      30.97Q  1 
  3 343 Jones, Richard       M65 Unattached,Gahanna,      29.47Q  2 
  4 727 *Jones, Eric         M65 Unattached               32.37Q  1 
  5 505 Pawlik, Emil         M69 Unattached,Jackson,      29.63q  2 
  6 154 Daly, J Burr         M69 Philadelphia,Newtow      32.15q  2 
  7 385 Lawson, Blaine       M66 Bohemia Trac,Stony       33.49   2 
  8 87 Bushnell, Henry       M67 Unattached,Boxborou      39.19   1 
  9 552 Rosenthal, David     M68 Unattached,Bayonne,      52.41   1 
 
Event 528  M65 200 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 343 Jones, Richard       M65 Unattached,Gahanna,      28.90  
  2 132 Colliver, Ron        M65 Unattached,Hominy,       29.01  
  3 505 Pawlik, Emil         M69 Unattached,Jackson,      29.56  
  4 70 Brooks, Mel           M67 Golden West,Crocket      30.32  
  5 727 *Jones, Eric         M65 Unattached               31.96  
  6 154 Daly, J Burr         M69 Philadelphia,Newtow      32.60  
 
Event 529  M70 200 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 598 Sims, Gary           M70 Unattached,Paradise      28.46  
  2 628 Stewart, Mack        M70 Houston Elit,Katy,       28.97  
  3 541 Rizzo, Richard       M71 Sprint Force,Riverh      30.17  
  4 498 Parrish, Spencer     M71 Connecticut,Waterbu      34.86  
 -- 395 Lida, Robert         M71 Unattached,Wichita,        SCR  
 -- 593 Siegel, Dan          M72 Unattached,Providen        SCR  
 
Event 530  M75 200 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 449 Melanson, Dennis     M75 Mass Velocit,Westwo      30.50  
  2 635 Summerlin, Joe       M76 Unattached,Spring,       31.82  
 -- 643 Talbott, Thomas      M75 Unattached,Cos Cob,        SCR  
 
Event 531  M80 200 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 450 Melville, Bill       M80 Midwest Mast,Platte      32.72  
  2 380 Larsen, Melvin       M83 Unattached,Ames, IA      34.75  
  3 57 Bower, Ray            M84 Western Penn,Pgh, P      41.47  
 -- 144 Cox, Edward          M80 Syracuse Cha,Bingha        SCR  
 -- 545 Rodriques, Raoul     M83 Unattached,Milldale        SCR  
 -- 706 Wolf, RG             M80 Unattached,Clevelan        SCR  
 
Event 532  M85 200 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 447 Means, John          M87 Over The Hil,Richmo      38.32  
  2 501 Patsalis, Tom        M86 So Cal Track,Alhamb      46.77  
 
Event 532  M90 200 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 242 Goldy, Champion      M91 Unattached,Haddonfi      45.32  
  2 431 Matteson, Bob        M91 Mass Velocit,Bennin      45.44  
 -- 546 Rogers, Orville      M90 Unattached,Dallas,         DNS  
 
Event 561  M30 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 93 Cahill, David         M31 Greater Bost,Dorche    2:00.81  
  2 739 *Whelan, Brendan     M34 Unattached             2:04.24  
  3 45 Binkley, Aaron        M31 Greater Bost,Somerv    2:05.92  
  4 731 *Tranter, Rob        M31 Unattached             2:05.99  
  5 234 Givens, Barry        M34 So Cal Track,Laguna    2:14.83  
  6 239 Gobble, Kevin        M32 Florida Athl,Elon,     2:31.86  
 -- 304 Hogue, Andrew        M34 Nike Central,New Yo        SCR  
 
Event 562  M35 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 205 Fitzgerald, Neil     M39 Nike Central,New Yo    2:01.30  
  2 256 Green, Eric          M39 Front Line R,Pontia    2:03.18  
  3 474 Naylor, Jeffrey      M37 The Finger L,Elmira    2:04.80  
  4 579 Self, Howard Chip    M39 Unattached,Saint Lo    2:22.59  
 -- 47 Black, Ivan           M59 Unattached,New York        SCR  
 -- 689 Wensel, Marek        M39 FIBO Track C,Cedar         SCR  
 -- 10 Allison, David        M37 Unattached,Phoenix,        SCR  
 
Event 563  M40 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 582 Sergeant, Stephen    M44 Unattached,Andover,    2:02.07  
  2 517 Potter, Christopher  M43 Nike Central,New Yo    2:02.21  
  3 715 Yorges, Christopher  M42 FIBO Track C,Eugene    2:03.54  
  4 422 Maloney, Tom         M43 Unattached,Westlake    2:03.61  
  5 377 Landis, Scott        M44 Philadelphia,North     2:03.86  
  6 111 Caudle, Kyle         M42 Unattached,Annapoli    2:08.13  
  7 634 Sullivan, Sid        M41 Asics Aggie,Boise,     2:09.68  
  8 208 Forde, Kevin         M44 Philadelphia,Philad    2:12.08  
  9 55 Bosch, David          M41 Nike Central,Sunnys    2:13.98  
 10 595 Silveira, Douglas    M40 Unattached,Wakefiel    2:14.18  
 11 73 Brown, Darin          M41 Mass Velocit,Madiso    2:15.70  
 12 333 Johnson, Keith       M40 Unattached,Spanaway    2:21.43  
 -- 108 Cashdollar, Scott    M42 Western Penn,N.Hunt        SCR  
 -- 41 Bergesen, Rick        M44 Unattached,Boise, I        SCR  
 
Event 564  M45 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 302 Hinton, John         M45 Carrboro Ath,Chapel    1:58.73  
  2 399 Lindsay, Jeff        M49 Unattached,Tulsa, O    2:05.48  
  3 721 Zook, Rodney         M46 Unattached,Hutchins    2:08.01  
  4 603 Smith, Ian           M49 Mass Velocit,Wenham    2:08.46  
  5 707 Wolfe, Michael       M48 Colorado Spr,Colora    2:11.24  
  6 151 Cullinane, Jeffrey   M49 Unattached,Hampton,    2:13.71  
  7 600 Sloan, Kerry         M45 Unattached,Harker H    2:14.61  
  8 459 Miller, David        M47 Syracuse Tra,Manliu    2:24.81  
  9 317 Jackson, David       M46 Unattached,El Paso,    2:26.50  
 -- 172 Dolan, Patrick       M45 Shore Athlet,Sewell        DNS  
 -- 477 Neumann, David       M48 Mass Velocit,East G        DNS  
 -- 411 Lucas, David         M48 So Cal Track,Santa         SCR  
 -- 682 Watts, Jim           M46 Greater Bost,Beverl        SCR  
 -- 128 Cleary, Mark         M49 So Cal Track,Rancho        SCR  
 
Event 565  M50 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 464 Morton, James        M53 Mass Velocit,Spring    2:06.90  
  2 118 Chantry, Stephen     M53 Colonial Roa,Willia    2:08.12  
  3 102 Cannon, David        M51 Club Northwe,Seattl    2:09.62  
  4 182 Duncanson, Rob       M52 KM3D Athleti,Trabuc    2:10.61  
  5 514 Pistrang, Lawrence   M50 Unattached,Princeto    2:15.01  
  6 4 Albo, David            M51 Ric Rojas Ru,Boulde    2:18.79  
  7 308 Hubbell, Brian       M51 Eden Athleti,Bar Ha    2:23.78  
  8 312 Huth, John           M50 Mass Velocit,Newton    2:27.15  
  9 376 Labar, Douglas       M53 Nike Central,New Yo    2:33.13  
 10 503 Patton, Russell      M52 Philadelphia,Norris    2:33.32  
 11 31 Bartlett, John        M51 Unattached,Canton,     2:36.79  
 12 59 Bowser, Robert        M54 Central Mass,Warwic    2:37.77  
 13 23 Baker, Anthony        M54 Nike Central,New Yo    2:45.38  
 -- 6 Aldridge, Danny        M51 Unattached,Sant Ros        DNS  
 -- 507 Peffer, Allen        M52 Unattached,Camp Hil        DNS  
 -- 85 Burno, Joseph         M54 Maryland Mas,Mitche        DNS  
 -- 188 Easley, Ricky        M54 So Cal Track,Greenv        SCR  
 -- 284 Hartshorne, Thomas   M54 The Finger L,Ithaca        SCR  
 -- 362 Kinny, Paul          M51 Carolinas Tr,Charlo        SCR  
 -- 186 Dyer, John           M50 Unattached,Ashland,        SCR  
 
Event 566  M55 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 585 Shaheed, Nolan       M58 So Cal Track,Pasade    2:09.32  
  2 253 Grant, Horace        M55 Houston Elit,Housto    2:09.92  
  3 557 Salazar, David       M57 Unattached,Cedar Cr    2:12.16  
  4 516 Plaster, Tony        M56 Shore Athlet,Neptun    2:17.73  
  5 738 *Pearce, Bob         M56 Unattached             2:27.34  
  6 199 Fallen, Jim          M57 Unattached,Albuquer    2:31.08  
  7 744 *Albouy, Mark        M55 Unattached             2:34.60  
  8 283 Harter, Reid         M57 Asics Aggie,Boise,     2:36.78  
  9 81 Burch, Tim            M55 Unattached,Damarisc    2:38.45  
 -- 266 Haines, Patrick      M59 Unattached,Las Cruc        SCR  
 -- 49 Blake, Carroll        M57 Mass Velocit,Boston        SCR  
 -- 318 Jacobs, Wayne        M59 Mass Velocit,Glensh        SCR  
 
Event 567  M60 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 742 *Solomon, Kevin      M60 Unattached             2:23.05  
  2 481 Nolan, Harold        M61 Shore Athlet,Navesi    2:26.91  
  3 107 Cash, Grady          M60 Unattached,Nashvill    2:27.46  
  4 502 Patton, Gary         M62 Unattached,Rock Rap    2:27.79  
  5 646 Taylor, Randy        M60 Club Arkansa,Little    2:27.85  
  6 156 Darlington, John     M63 Golden West,Nevada     2:29.58  
  7 267 Hall, Gary           M61 Golden West,Fresno,    2:30.31  
  8 332 Johnson, Brad        M61 Unattached,Providen    2:33.83  
  9 647 Tetherly, Jonathan   M63 Mass Velocit,Chicop    2:46.28  
 10 687 Weiner, Robert       M60 Potomac Vall,Accoke    2:52.17  
 11 374 Kuhi, John           M63 Shore Athlet,Oakhur    2:55.81  
 -- 500 Pate, Ronald         M61 Unattached,Honolulu        DNF  
 -- 28 Barnum, Larry         M64 Unattached,Reno, NV        DNS  
 -- 645 Talib, Salih         M62 Nike Central,Bx., N        SCR  
 -- 400 Linnell, Tom         M64 Unattached,Fort Col        SCR  
 
Event 568  M65 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 134 Condon, Frank        M65 Golden West,Chico,     2:20.29  
  2 740 *Sandrey, Peter      M66 Unattached             2:33.33  
  3 404 Lombardi, James      M65 Western Penn,Meadvi    2:41.40  
  4 396 Lieberman, Hal       M65 Nike Central,Brookl    2:47.32  
  5 556 Saarmann, John       M65 Shore Athlet,Stanho    2:53.34  
  6 727 *Jones, Eric         M65 Unattached             2:55.78  
  7 599 Skinner, Kenneth     M67 Adirondack A,Albany    3:00.30  
  8 219 Galligani, David     M69 Mystic Runne,Plymou    3:03.93  
 -- 180 Duffy, Dennis        M65 Golden West,Fresno,        SCR  
 -- 75 Brown, Jerry          M66 Unattached,East Lym        SCR  
 
Event 569  M70 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 628 Stewart, Mack        M70 Houston Elit,Katy,     2:37.71  
  2 140 Cordero, Joe         M70 Bohemia Trac,Islip     2:47.15  
  3 418 Macdonald, John      M71 Shore Athlet,Prince    2:48.48  
  4 616 Spencer, Bill        M72 GCS Triad Ra,Litchf    2:54.15  
  5 554 Rush, C. Christopher M71 Adirondack A,Schene    2:54.87  
  6 155 DaPonte, Tony        M72 Unattached,Warren,     2:55.12  
  7 391 LeVasseur, Jerry     M70 GCS Triad Ra,Brunsw    3:10.11  
  8 484 Ogden, Ken           M71 Unattached,Salem, O    3:14.76  
  9 295 Hettrich, Peter      M73 Adirondack A,Ballst    3:21.89  
 10 470 Murray, Don          M73 Unattached,Milton,     3:31.15  
 
Event 571  M75 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 339 Jones, Casey         M77 Atlanta Trac,Atlant    3:19.16  
  2 601 Smith, Alan          M76 Florida Athl,Indial    3:32.14  
  3 203 Fine, Robert         M76 Florida Athl,Delray    4:15.28  
 -- 64 Branham, Dennis       M77 Unattached,Providen        SCR  
 
Event 571  M80 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 360 King, Joe            M81 Unattached,Central     3:07.66  
 
Event 571  M85 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
 -- 193 Englert, Roy         M85 Potomac Vall,Spring        SCR  
 -- 38 Benson, William       M88 Greater Long,Valley        SCR  
 
Event 571  M90 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 546 Rogers, Orville      M90 Unattached,Dallas,     4:19.97  
 -- 431 Matteson, Bob        M91 Mass Velocit,Bennin        DNS  
 
Event 903  M30 3000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
 -- 239 Gobble, Kevin        M32 Florida Athl,Elon,          DQ  
 
Event 903  M40 3000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 488 Ols, Joseph          M44 Unattached,Los Gato   21:02.59  
 
Event 903  M45 3000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 384 Lawrence, Donald     M48 Unattached,Albany,    14:23.14  
  2 644 Talcott, Dave        M47 Shore Athlet,Kirkwo   14:43.84  
  3 145 Craig, Rod           M49 Pegasus Athl,Bad Ax   16:05.52  
  4 194 Epstein, Larry       M49 Unattached,Stoneham   17:08.56  
 
Event 903  M50 3000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 264 Hackney, Tony        M52 Unattached,Hillsbor   16:22.00  
  2 439 McElvery, Richard    M50 New England,Mont Ve   16:36.48  
 -- 373 Kuchta, Hugh         M50 Unattached,Kalamazo        DNS  
 
Event 903  M55 3000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 602 Smith, Andrew        M58 Unattached,Whittier   16:04.85  
  2 661 Ullman, Robert       M59 New England,Nashua,   16:32.11  
  3 677 Wass, James          M55 Potomac Vall,Riverd   18:09.92  
 
Event 903  M60 3000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 352 Keating, Robert      M61 New England,Nashua,   15:59.83  
  2 572 Schmid, Christoph    M61 World Class,Wooster   16:28.29  
  3 215 Fredericks, John     M60 Unattached,Brick, N   16:58.79  
  4 231 Gersh, John          M60 Potomac Vall,Columb   18:26.21  
  5 424 Mansbach, Charles    M63 New England,Waban,    19:29.83  
  6 278 Harriman, Bill       M60 Greater Lowe,Tewksb   20:01.83  
 -- 586 Shalom, Isiah        M63 Cambridge Sp,West B         DQ  
 
Event 903  M65 3000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 178 Dubow, Joel          M65 Philadelphia,Andalu   18:43.75  
  2 363 Knatt, Thomas        M67 New England,Groton,   18:50.59  
  3 511 Pheiffer, Frederick  M67 Unattached,Greenwic   24:44.69  
 
Event 908  M70 3000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 335 Johnson, Paul        M70 Florida Athl,Fort S   17:48.66  
  2 307 Hosken, William      M70 Parkside Ath,Zion,    19:23.59  
  3 470 Murray, Don          M73 Unattached,Milton,    21:13.77  
  4 498 Parrish, Spencer     M71 Connecticut,Waterbu   22:26.19  
 -- 252 Gramley, William     M72 Carolinas Tr,Clemmo        DNS  
 -- 262 Gustave, Davis       M70 Connecticut,Orange,        DNS  
 
Event 908  M75 3000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 65 Bray, Jack            M75 Marin Race W,Greenb   17:12.80  
  2 177 Dubois, Alfred       M76 Unattached,West All   19:45.21  
  3 203 Fine, Robert         M76 Florida Athl,Delray   22:01.11  
 
Event 908  M80 3000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 241 Goldenberg, Marvin   M80 Florida Athl,Palm B   20:38.49  
 
Event 970  M30-39 4x400 Meter Relay
===================================================================
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 Non Club  'H'                                       3:31.98   3 
     1) Winslow, Edward 38              2) Dussett, Antwon 32             
     3) Echeandia, Getulio 43           4) Wensel, Marek 39               
  2 So Cal Track - Fleet Feet  'A'                      3:52.09   3 
     1) Pettes, Alfy 33                 2) Shaheed, Nolan 58              
     3) Cleary, Mark 49                 4) Watson, Johnny 40              
  3 Non Club  'F'                                       4:04.35   3 
     1) *Whelan, Brendan 34             2) Gobble, Kevin 32               
     3) Givens, Barry 34                4) Ducker, Lakin 40               
  4 Nike Central Park Track Club  'A'                   4:14.32   3 
     1) Fitzgerald, Neil 39             2) Potter, Christopher 43         
     3) *Jones, Gladstone 44            4) Gatling, Darnell 47            
 -- Non Club  'G'                                           DNS   3 
     1) *Bouber, Thomas 35              2) Agaev, Igor 43                 
     3) Faulkner, Lee 39                4) Ols, Joseph 44                 
 
Event 970  M40-49 4x400 Meter Relay
===================================================================
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 Mass Velocity Track Club  'A'                       3:59.87   2 
     1) Bucher, Eric 49                 2) Brown, Darin 41                
     3) Kelley, Charles 53              4) Neumann, David 48              
  2 Missoui Valley Masters TC  'A'                      4:19.12   2 
     1) Castelli, George 54             2) Uhrig, Jack 54                 
     3) Terry, Steven 53                4) Hope, Richard 53               
 
Event 970  M50-59 4x400 Meter Relay
===================================================================
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 Mass Velocity Track Club  'A'                       3:54.46   2 
     1) McBride, Cochise 50             2) Blake, Carroll 57              
     3) Morton, James 53                4) Taft, Tucker 55                
  2 Mass Velocity Track Club  'B'                       4:17.35   2 
     1) Baker, Anthony 54               2) Segal, Robert 54               
     3) Huth, John 50                   4) Gillen, Thomas 53              
  3 Non Club  'E'                                      X4:56.18   2 
     1) Friedman, David 57              2) Olson, Randall 60              
     3) Moser, Michael 58               4) Iwen, Gene 57                  
 
Event 970  M60-69 4x400 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Non Club  'C'                                       4:03.24  
     1) Barnum, Larry 64                2) Pierce, Roger 63               
     3) Allie, Charles 60               4) Souppa, Ralph 60               
  2 Golden West Athletics Club  'A'                     4:36.14  
     1) Hall, Gary 61                   2) Condon, Frank 65               
     3) Duffy, Dennis 65                4) Darlington, John 63            
  3 Non Club  'D'                                       4:48.51  
     1) Weiner, Robert 60               2) Pate, Ronald 61                
     3) Lawson, Blaine 66               4) Cash, Grady 60                 
 
Event 970  M70-79 4x400 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Non Club  'A'                                       5:44.06  
     1) LeVasseur, Jerry 70             2) Hettrich, Peter 73             
     3) Ogden, Ken 71                   4) Cormey, George 71              
 -- Non Club  'B'                                           DNS  
     1) Sims, Gary 70                   2) Stewart, Mack 70               
     3) Rizzo, Richard 71               4) Lida, Robert 71                

Event 221  W40 Triple Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 44 Berryman, Tracey      W40 Potomac Vall,Upper      10.09m  
 
Event 221  W45 Triple Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 673 Ware, Caren          W45 Athena Track,Twin P      9.04m  
  2 313 Iba, Elaine          W47 Unattached,Trabuco       8.93m  
  3 261 Gunneson, Pamela     W47 Unattached,Cheshire      7.25m  
  4 407 Long, Christine      W49 So Cal Track,Tustin      4.62m  
 
Event 221  W50 Triple Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 648 Thompson, Irene      W53 CNY Impalas,Syracus      8.31m  
  2 325 Janneck, Denise      W54 So Cal Track,Rancho      4.42m  
 
Event 221  W55 Triple Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 410 Lowery, Linda        W56 Atlanta Trac,Decatu      8.86m  
  2 238 Glynn, Kay           W55 FIBO Track C,Hastin      8.44m  
 
Event 221  W60 Triple Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 527 Raschker, Phil       W61 Florida Athl,Mariet      8.67m  
 
Event 221  W65 Triple Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 666 VanEeuwen, Jane      W66 Unattached,Wayne, N      4.47m  
 
Event 221  W70 Triple Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 381 Lary, Audrey         W73 Potomac Vall,Freder      7.59m  
  2 345 Jordan, Barbara      W72 Mass Velocit,South       6.49m  
 
Event 221  W75 Triple Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 387 Leek, Edythe         W77 Golden West,Sacrame      4.23m  
 
Event 221  W80 Triple Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
 -- 663 Valien, Johnnye      W82 Unattached,Los Ange        SCR  
 
Event 241  W30 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 187 Dyson, Shanicka      W32 Atlanta Trac,Atlant      1.35m  
 
Event 241  W35 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 472 *Nakatake, Kimiko    W37 Unattached,New York     X1.60m  
 
Event 241  W40 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 138 Connolly, Rebecca    W41 Merrimack Va,Wilmin      1.30m  
 
Event 241  W45 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 581 Senn-Griffiths, Cary W46 Unattached,Massapeq      1.40m  
  2 673 Ware, Caren          W45 Athena Track,Twin P      1.35m  
  3 313 Iba, Elaine          W47 Unattached,Trabuco       1.30m  
  4 261 Gunneson, Pamela     W47 Unattached,Cheshire      1.20m  
  5 407 Long, Christine      W49 So Cal Track,Tustin      1.00m  
 
Event 241  W50 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 270 Hanscom, Rita        W53 Unattached,San Dieg      1.30m  
  2 122 Clark, Clovis        W52 Atlanta Trac,Ellenw      1.15m  
  3 325 Janneck, Denise      W54 So Cal Track,Rancho      0.95m  
 
Event 241  W55 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 238 Glynn, Kay           W55 FIBO Track C,Hastin      1.35m  
  2 11 Anderson, Dinah       W55 Unattached,Houston,      1.05m  
 
Event 241  W60 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 527 Raschker, Phil       W61 Florida Athl,Mariet      1.30m  
  2 175 Douglass, Linda      W63 Unattached,Rosenber      1.20m  
  3 665 Vander Cruyssen, Dor W62 Houston Elit,Housto      1.15m  
 
Event 241  W65 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 40 Bergen, Kathy         W68 So. Calif. S,La Can      1.25m  
  2 666 VanEeuwen, Jane      W66 Unattached,Wayne, N      0.95m  
 
Event 241  W70 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 173 Donley, Christel     W73 Colorado Mas,Colora      1.05m  
 
Event 241  W75 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 387 Leek, Edythe         W77 Golden West,Sacrame      0.90m  
 
Event 241  W80 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
 -- 663 Valien, Johnnye      W82 Unattached,Los Ange        DNS  
 
Event 721  M30 Triple Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 19 Axt, Mark             M34 Unattached,Montclai     14.70m  
  2 104 Carpenter, Adam      M30 Unattached,West Rox     14.46m  
 
Event 721  M35 Triple Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 458 Miles, John Jay      M37 Unattached,Lake Blu     11.99m  
  2 735 *Justino, Elias de O M37 Unattached             X11.42m  
  3 56 *Bouber, Thomas       M35 Unattached,Rocheste    X10.17m  
 
Event 723  M40 Triple Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 29 Barr, Adarian         M42 Unattached,Santa Ro     13.12m  
  2 2 Agaev, Igor            M43 Unattached,Ny.ny.,      12.02m  
  3 681 Watson, Johnny       M40 So Cal Track,Bakers     11.59m  
 -- 488 Ols, Joseph          M44 Unattached,Los Gato       FOUL  
 -- 672 Walters, Robert      M43 Over The Hil,Broadv        SCR  
 
Event 723  M45 Triple Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 440 Mcfadgen, David      M47 Atlanta Trac,Hampto     13.00m  
  2 33 Battle, Marcus        M49 Potomac Vall,Silver     11.67m  
 -- 17 Ashford, David        M45 So Cal Track,Wheeli        SCR  
 -- 490 Olusola, Benedict    M49 Unattached,Desoto,         SCR  
 -- 62 Bozzini, Mark         M49 Napa Track C,Napa,         SCR  
 
Event 725  M50 Triple Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 526 Quick, David         M52 So Cal Track,Bakers     11.75m  
  2 280 Harris, Daniel       M51 Westchester,Larchmo     11.15m  
  3 480 Niroumand, Mahmoud   M50 So Cal Track,Costa      11.03m  
  4 662 Utz, Ronald          M50 Wisconsin Tr,Madiso     10.43m  
  5 126 Clark, Robert        M53 Unattached,Pittsbur     10.40m  
  6 433 Mayer, Brady         M51 Mass Velocit,Hudson     10.31m  
  7 124 Clark, James         M53 Unattached,Salisbur     10.04m  
  8 158 Davison, Jeffery     M50 So Cal Track,Laguna      8.86m  
  9 728 *Cilevitz, Ralph     M54 Unattached              X8.74m  
 -- 353 Keller, Donald       M52 Unattached,Austin,         SCR  
 
Event 725  M55 Triple Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 734 *Hawkins, John       M58 Unattached             X10.63m  
  2 123 Clark, Frederick     M55 Unattached,Highland     10.49m  
  3 487 Oleski, Ph.D., John  M57 Mass Velocit,Belmon      9.25m  
  4 315 Iwen, Gene           M57 Colorado Mas,Elizab      8.83m  
  5 401 Linner, Bernie       M58 Western Penn,Monong      6.93m  
 -- 430 Mathis, W. Keith     M55 Potomac Vall,Reiste        SCR  
 -- 323 Jamrich, Milan       M57 Unattached,Houston,        SCR  
 -- 47 Black, Ivan           M59 Unattached,New York        SCR  
 -- 491 Ortman, David        M55 Unattached,Seattle,        SCR  
 
Event 727  M60 Triple Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 147 Crockett, Roger      M60 Potomac Vall,Glasgo      9.95m  
  2 206 Flowers, Carl        M61 So Cal Track,Irvine      9.68m  
  3 341 Jones, Edward        M63 Waterloo Tra,Austin      9.64m  
  4 489 Olson, Randall       M60 Unattached,Norfolk,      8.52m  
  5 254 Grassmann, David     M60 Florida Athl,St. Pe      7.80m  
 
Event 727  M65 Triple Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 112 Cawley, James        M65 Waterloo Tra,Austin      9.22m  
  2 370 Kozusko, Ray         M65 Waterloo Tra,Salado      8.36m  
  3 229 Geertgens, Douglas   M65 Unattached,Cooperst      7.99m  
  4 319 Jacobson, Joel       M67 Unattached,Torringt      5.17m  
 -- 357 Kenney, James        M67 Unattached,White Pl        SCR  
 
Event 727  M70 Triple Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 391 LeVasseur, Jerry     M70 GCS Triad Ra,Brunsw      7.78m  
  2 358 Kent, Edward         M71 Unattached,Fresh Me      7.65m  
  3 711 Wright, William      M74 Mass Velocit,Haverh      5.84m  
 -- 504 Paulen, Robert       M71 Glenarden Tr,Silver        SCR  
 
Event 727  M75 Triple Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 389 Leis, Donald         M75 So. Calif. S,Pasade      6.29m  
 
Event 727  M80 Triple Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 536 Rice, Thomas         M80 Philadelphia,Media,      6.52m  
 -- 63 Brako, Frank          M82 New England,Acton,         SCR  
 -- 545 Rodriques, Raoul     M83 Unattached,Milldale        SCR  
 -- 706 Wolf, RG             M80 Unattached,Clevelan        SCR  
 
Event 727  M85 Triple Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 414 Lukens, Edwin        M86 Syracuse Cha,Skanea      7.24m  
  2 501 Patsalis, Tom        M86 So Cal Track,Alhamb      6.51m  
 
Event 727  M90 Triple Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 445 McPhie, Leland       M94 Unattached,San Dieg      4.26m  
 
Event 749  M70 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 378 Langenfeld, Tom      M72 Unattached,Edina, M      1.40m  
  2 39 Bergen, Bert          M70 Unattached,La Canad      1.35m  
  3 296 Hewitt, Robert       M74 Portland Mas,Gresha      1.25m  
 -- 294 Herron, Robin        M71 Colorado Mas,Fort C        SCR  
 -- 127 Clark, William       M74 Unattached,Sicklerv        SCR  
 
Event 749  M75 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 389 Leis, Donald         M75 So. Calif. S,Pasade      1.05m  
 
Event 749  M80 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 536 Rice, Thomas         M80 Philadelphia,Media,      1.10m  
 -- 706 Wolf, RG             M80 Unattached,Clevelan        SCR  
 -- 63 Brako, Frank          M82 New England,Acton,         SCR  
 -- 360 King, Joe            M81 Unattached,Central         SCR  
 -- 545 Rodriques, Raoul     M83 Unattached,Milldale        SCR  
 
Event 749  M85 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
 -- 414 Lukens, Edwin        M86 Syracuse Cha,Skanea        SCR  
 
Event 749  M90 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 445 McPhie, Leland       M94 Unattached,San Dieg      0.95m  

Event 342  W35 Super Weight
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 382 Latham, Cindy        W38 Unattached,West Hav      5.44m  
 
Event 342  W45 Super Weight
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 394 Lewis, Oneithea      W47 Shore Athlet,Oaklan      9.38m  
  2 566 Scanlon, Heather     W45 Philadelphia,Flourt      4.50m  
  3 190 Ecklund, Deborah     W48 Unattached,Rockaway      3.32m  
  4 407 Long, Christine      W49 So Cal Track,Tustin      2.80m  
 
Event 342  W50 Super Weight
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 688 Welding, Ruth        W52 Midwest Mast,Elk Gr      9.31m  
  2 268 Hallen, Susan        W51 Midwest Mast,Elk Gr      5.87m  
  3 692 Wetenhall, Katherine W54 Unattached,Sylvania      5.85m  
  4 325 Janneck, Denise      W54 So Cal Track,Rancho      3.17m  
 
Event 342  W55 Super Weight
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 451 Mensey, Myrle        W59 So. Calif. S,St. Lo      8.90m  
  2 14 Arbelbide, Cindy      W58 Potomac Vall,Front       6.19m  
  3 558 Sammartine, Carolyn  W57 Unattached,Nutley,       3.18m  
 
Event 348  W60 Super Weight
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 207 Fogg, Patricia       W62 Twilight Thr,Wrenth      4.75m  
 
Event 348  W65 Super Weight
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 716 Young, Carol         W68 Twilight Thr,West H      8.10m  
  2 351 Katz, Roslyn         W66 Golden Stars,Flushi      5.67m  
 
Event 348  W70 Super Weight
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 548 Roman, Mary          W72 Mass Velocit,Norwal      7.30m  
  2 381 Lary, Audrey         W73 Potomac Vall,Freder      6.88m  
  3 149 Crooks, Marcia       W74 Twilight Thr,Bellin      4.08m  
 
Event 348  W75 Super Weight
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 606 Snaden, Lillian      W78 Unattached,Florence      5.49m  
  2 371 Krug, Gloria         W76 Philadelphia,New Ox      5.43m  
  3 297 Hicks, Amy           W75 Unattached,Needham,      5.06m  
 
Event 348  W90 Super Weight
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 327 Jarvis, Betty        W92 Unattached,Aberdeen      3.39m  
 
Event 860  M35 Super Weight
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 580 Senay, David         M37 Unattached,Cold Spr      9.31m  
  2 56 *Bouber, Thomas       M35 Unattached,Rocheste     X6.26m  
  3 475 Nelson, Troy         M36 So Cal Track,San Be      2.76m  
 
Event 860  M40 Super Weight
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 350 Katalinas, John      M40 Florida Athl,Apopka      7.89m  
  2 30 Barr, James           M40 Potomac Vall,Arling      7.07m  
  3 494 Palazzo, Robert      M41 Unattached,Providen      6.61m  
 
Event 860  M45 Super Weight
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 15 Arello, Robert        M49 Unattached,Bradento      9.11m  
  2 584 Seto, John           M45 Unattached,Pleasant      6.36m  
 
Event 865  M50 Super Weight
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 691 Wetenhall, James     M53 Unattached,Sylvania      9.94m  
  2 114 Cedrone, Robert      M53 Twilight Thr,Stough      7.68m  
  3 74 Brown, Jeffrey        M51 Unattached,Ooltewah      6.65m  
  4 463 Morse, Tim           M51 Twilight Thr,Hingha      6.64m  
  5 271 Hansen, Dennis       M54 Unattached,Staten I      5.33m  
  6 110 Castelli, George     M54 Unattached,Newburgh      5.20m  
 -- 257 Greenleaf, William   M51 Unattached,Saratoga        SCR  
 -- 326 Jansson, Ken         M50 Unattached,Wichita,        SCR  
 
Event 865  M55 Super Weight
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 100 Cameron, Dennis      M59 Unattached,Reno, NV      7.36m  
  2 531 Reichard, T.  Carl   M55 Mj0lnir Conn,Noank,      7.01m  
  3 454 Meyer, Thomas        M56 So Cal Track,San Di      6.88m  
 -- 133 Conboy, Roger        M57 Unattached,Royse Ci        SCR  
 
Event 867  M60 Super Weight
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 429 Mathews, George      M64 Seattle Mast,Hayden      9.67m  
  2 51 Bookin-Weiner, Jerry  M61 Potomac Vall,Columb      7.39m  
  3 290 Hedendal, Bruce      M60 Unattached,Boca Rat      6.72m  
  4 76 Brown, M. Geoffrey    M62 Unattached,Schenect      5.64m  
  5 489 Olson, Randall       M60 Unattached,Norfolk,      5.42m  
 
Event 867  M65 Super Weight
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 96 Cahners, Robert       M65 Florida Athl,Naples      8.60m  
  2 146 Crawford, Gary       M67 Syracuse Cha,Syracu      6.07m  
  3 90 Byrnes, Buster        M65 Unattached,Lincolnv      5.99m  
 
Event 869  M70 Super Weight
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 252 Gramley, William     M72 Carolinas Tr,Clemmo      7.32m  
  2 294 Herron, Robin        M71 Colorado Mas,Fort C      6.89m  
  3 346 Joyce, Edmund        M71 Unattached,East Nor      6.32m  
 
Event 869  M75 Super Weight
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 202 Feick, Ray           M76 Philadelphia,Gilber      6.59m  
  2 106 Carstensen, Pay      M76 Florida Athl,Spring      6.44m  
  3 392 Levesque, Donald     M76 Unattached,Loudon,       5.39m  
 
Event 871  M80 Super Weight
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 441 McGann, Val          M80 Twilight Thr,Kenneb      7.94m  
  2 197 Ezerins, Karlis      M81 Unattached,Three Ri      6.43m  
  3 78 Brusca, Phillip       M80 Unattached,Maryland      6.05m  
  4 605 Snaden, John         M82 Unattached,Florence      4.94m  
  5 63 Brako, Frank          M82 New England,Acton,       3.72m  
 
Event 871  M85 Super Weight
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 476 Nettles, William     M85 Unattached,Tupelo,       5.72m  
 
Event 871  M90 Super Weight
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 571 Schlothauer, David   M90 Unattached,Westport      5.88m  
  2 445 McPhie, Leland       M94 Unattached,San Dieg      3.50m  
Nike Toyota Hershey Garden of Life NCSA Gatorade KT Nationwide Normatec St. Vincent UCS