Join/Renew Now

Results - Day 1

Event 101  W30 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 443 McGlynn, Laura       W30 Unattached,Scituate   11:40.58

Event 101  W35 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 92 Caffrey, Therese      W37 Nike Central,New Yo   10:52.43
  2 737 *McCready, Sharon    W39 Unattached            12:53.28

Event 101  W40 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 745 *Pritchett, Bernadin W41 Unattached            10:08.89
  2 36 Behrens, Grace        W41 Westchester,Sleepy    10:50.11
  3 530 Reaser, Christine    W42 Unattached,Dayton,    10:51.95
  4 496 *Papworth-Barnum, Ca W42 Golden West,Reno, N   10:54.01
  5 640 Syrstad, Sanya       W42 Unattached,Glen Ell   11:06.16
  6 243 Golemme, Leslie      W43 Liberty Athl,Norwel   11:47.03
  7 148 Cromie, Jennifer     W43 Westchester,Mount K   12:39.98

Event 101  W45 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 587 Sheehan, Margot      W49 Nike Central,New Yo   12:16.34
  2 729 *Willis, Katherine   W49 Etobicoke TF CAN      13:03.28
  3 388 Lein, Karen          W49 Liberty Athl,Newton   14:58.99
  4 407 Long, Christine      W49 So Cal Track,Tustin   15:35.61

Event 101  W50 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 37 Bellisle, Marge       W52 Unattached,Warren,    11:19.17
  2 119 Chaplin-Swann, Lesle W50 Atlanta Trac,McDono   12:10.93
  3 325 Janneck, Denise      W54 So Cal Track,Rancho   13:18.28
  4 468 Mullis Dubow, Trenic W54 Atlanta Trac,Tucker   13:19.26
 -- 292 Heil, Diane          W50 So Cal Track,Santa         SCR

Event 101  W55 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 428 Martin, Kathryn      W56 Northport Ru,Northp   10:58.58
  2 630 Stiles, Debbie       W59 So Cal Track,St. Lo   15:11.24

Event 101  W60 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
 -- 613 Spannaus, Barbara    W60 Unattached,Excelsio        DNF

Event 101  W70 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 272 Harada, Mary         W72 Liberty Athl,West N   15:17.48

Event 261  W30 Pole Vault
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
 -- 293 Henrickson, Gretchen W30 Unattached,Saltillo         NH

Event 261  W40 Pole Vault
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 538 Rieger, Karen        W44 Unattached,Indianap      2.73m

Event 261  W45 Pole Vault
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
 -- 20 Babits, Brenda        W47 Vault High A,Fort W        DNS

Event 261  W50 Pole Vault
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 270 Hanscom, Rita        W53 Unattached,San Dieg      2.73m

Event 261  W55 Pole Vault
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 238 Glynn, Kay           W55 FIBO Track C,Hastin      2.92m
  2 668 *von Maltzahn, Hille W59 Unattached,Troy, NY     X2.73m
  3 11 Anderson, Dinah       W55 Unattached,Houston,      2.33m

Event 261  W60 Pole Vault
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 321 Jager, Kathy         W64 Golden West,Glendal      2.23m
  2 665 Vander Cruyssen, Dor W62 Houston Elit,Housto      2.13m
 -- 527 Raschker, Phil       W61 Florida Athl,Mariet        DNS

Event 261  W80 Pole Vault
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
 -- 663 Valien, Johnnye      W82 Unattached,Los Ange        DNS

Event 332  W35 Weight Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 626 Stephens, Jennifer   W36 Potomac Vall,Fairfa      9.69m
  2 382 Latham, Cindy        W38 Unattached,West Hav      9.67m

Event 332  W45 Weight Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 394 Lewis, Oneithea      W47 Shore Athlet,Oaklan     16.28m
  2 566 Scanlon, Heather     W45 Philadelphia,Flourt      6.90m
  3 190 Ecklund, Deborah     W48 Unattached,Rockaway      5.77m
  4 407 Long, Christine      W49 So Cal Track,Tustin      3.68m

Event 336  W50 Weight Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 688 Welding, Ruth        W52 Midwest Mast,Elk Gr     12.85m
  2 692 Wetenhall, Katherine W54 Unattached,Sylvania     10.45m
  3 268 Hallen, Susan        W51 Midwest Mast,Elk Gr      8.70m
  4 325 Janneck, Denise      W54 So Cal Track,Rancho      4.40m

Event 336  W55 Weight Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 451 Mensey, Myrle        W59 So. Calif. S,St. Lo     13.76m
  2 14 Arbelbide, Cindy      W58 Potomac Vall,Front       8.20m
  3 379 LaRiviere, Martha    W55 Unattached,North Wa      7.94m
  4 558 Sammartine, Carolyn  W57 Unattached,Nutley,       5.08m

Event 336  W60 Weight Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 207 Fogg, Patricia       W62 Twilight Thr,Wrenth      9.21m

Event 336  W65 Weight Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 716 Young, Carol         W68 Twilight Thr,West H     13.48m
  2 351 Katz, Roslyn         W66 Golden Stars,Flushi      9.50m
  3 309 Huff-Pawlik, Karen   W65 Midwest Mast,Jackso      6.80m

Event 336  W70 Weight Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 548 Roman, Mary          W72 Mass Velocit,Norwal      9.19m
  2 149 Crooks, Marcia       W74 Twilight Thr,Bellin      5.25m

Event 336  W75 Weight Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 371 Krug, Gloria         W76 Philadelphia,New Ox      8.71m
  2 606 Snaden, Lillian      W78 Unattached,Florence      7.62m
  3 297 Hicks, Amy           W75 Unattached,Needham,      6.83m
  4 499 Patch, Harriet       W77 Unattached,Springfi      6.33m

Event 336  W85 Weight Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 43 Berlepsch, Doris      W85 Unattached,Norwich,      4.24m

Event 336  W90 Weight Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 327 Jarvis, Betty        W92 Unattached,Aberdeen      5.07m

Event 441  W30 Indoor Pentathlon
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 187 Dyson, Shanicka      W32 Atlanta Trac,Atlant       1765

Event 441  W35 Indoor Pentathlon
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 713 Yeboah, Barbara      W38 Unattached,Portland       1631

Event 441  W45 Indoor Pentathlon
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 581 Senn-Griffiths, Cary W46 Unattached,Massapeq       3448
  2 673 Ware, Caren          W45 Athena Track,Twin P       3263
  3 407 Long, Christine      W49 So Cal Track,Tustin       1130
 -- 495 Palmer, Liz          W47 Golden West,Folsom,        SCR

Event 441  W50 Indoor Pentathlon
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 597 Simpson, Claudia     W54 Unattached,Baltimor       2506
  2 122 Clark, Clovis        W52 Atlanta Trac,Ellenw       2221
  3 325 Janneck, Denise      W54 So Cal Track,Rancho       1690
 -- 648 Thompson, Irene      W53 CNY Impalas,Syracus        SCR

Event 441  W55 Indoor Pentathlon
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 238 Glynn, Kay           W55 FIBO Track C,Hastin       4029
 -- 653 *Trott, Rhona        W59 Unattached,Hamilton        SCR

Event 441  W65 Indoor Pentathlon
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 666 VanEeuwen, Jane      W66 Unattached,Wayne, N       1689

Event 441  W70 Indoor Pentathlon
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 173 Donley, Christel     W73 Colorado Mas,Colora       4190

Event 441  W30 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 187 Dyson, Shanicka      W32 Atlanta Trac,Atlant      12.56   4  309

Event 441  W35 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 713 Yeboah, Barbara      W38 Unattached,Portland      11.35   4  480

Event 441  W45 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 495 Palmer, Liz          W47 Golden West,Folsom,       9.76   3 1028
  2 581 Senn-Griffiths, Cary W46 Unattached,Massapeq      10.53   3  887
  3 673 Ware, Caren          W45 Athena Track,Twin P      10.60   3  875
  4 407 Long, Christine      W49 So Cal Track,Tustin      15.37   3  221

Event 441  W50 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 597 Simpson, Claudia     W54 Unattached,Baltimor      11.97   2  708
  2 122 Clark, Clovis        W52 Atlanta Trac,Ellenw      14.05   2  418
  3 325 Janneck, Denise      W54 So Cal Track,Rancho      14.42   2  374
 -- 648 Thompson, Irene      W53 CNY Impalas,Syracus        SCR   2

Event 441  W55 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 238 Glynn, Kay           W55 FIBO Track C,Hastin      11.33   2  918
 -- 653 *Trott, Rhona        W59 Unattached,Hamilton       XSCR   2

Event 441  W65 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 666 VanEeuwen, Jane      W66 Unattached,Wayne, N      19.69   136

Event 441  W70 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 173 Donley, Christel     W73 Colorado Mas,Colora      12.88   969

Event 441  W30 High Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 187 Dyson, Shanicka      W32 Atlanta Trac,Atlant      1.37m   481

Event 441  W35 High Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 713 Yeboah, Barbara      W38 Unattached,Portland      1.16m   312

Event 441  W45 High Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 581 Senn-Griffiths, Cary W46 Unattached,Massapeq      1.40m   771
  2 673 Ware, Caren          W45 Athena Track,Twin P      1.34m   689
  3 495 Palmer, Liz          W47 Golden West,Folsom,      1.28m   610
  4 407 Long, Christine      W49 So Cal Track,Tustin      1.04m   321

Event 441  W50 High Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 122 Clark, Clovis        W52 Atlanta Trac,Ellenw      1.16m   555
  2 597 Simpson, Claudia     W54 Unattached,Baltimor      1.13m   512
  3 325 Janneck, Denise      W54 So Cal Track,Rancho      1.07m   439
 -- 648 Thompson, Irene      W53 CNY Impalas,Syracus        SCR

Event 441  W55 High Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 238 Glynn, Kay           W55 FIBO Track C,Hastin      1.40m  1054
 -- 653 *Trott, Rhona        W59 Unattached,Hamilton       XDNS

Event 441  W65 High Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 666 VanEeuwen, Jane      W66 Unattached,Wayne, N      0.92m   534

Event 441  W70 High Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 173 Donley, Christel     W73 Colorado Mas,Colora      1.13m  1106

Event 441  W30 Shot Put Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 187 Dyson, Shanicka      W32 Atlanta Trac,Atlant      8.22m   414

Event 441  W35 Shot Put Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 713 Yeboah, Barbara      W38 Unattached,Portland      6.42m   320

Event 441  W45 Shot Put Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 581 Senn-Griffiths, Cary W46 Unattached,Massapeq      8.85m   638
  2 495 Palmer, Liz          W47 Golden West,Folsom,      7.66m   535
  3 673 Ware, Caren          W45 Athena Track,Twin P      7.46m   518
  4 407 Long, Christine      W49 So Cal Track,Tustin      5.40m   342

Event 441  W50 Shot Put Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 122 Clark, Clovis        W52 Atlanta Trac,Ellenw      8.29m   628
  2 597 Simpson, Claudia     W54 Unattached,Baltimor      7.97m   598
  3 325 Janneck, Denise      W54 So Cal Track,Rancho      4.74m   308
 -- 648 Thompson, Irene      W53 CNY Impalas,Syracus        DNS

Event 441  W55 Shot Put Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 238 Glynn, Kay           W55 FIBO Track C,Hastin      8.95m   767
 -- 653 *Trott, Rhona        W59 Unattached,Hamilton       XDNS

Event 441  W65 Shot Put Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 666 VanEeuwen, Jane      W66 Unattached,Wayne, N      5.29m   524

Event 441  W70 Shot Put Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 173 Donley, Christel     W73 Colorado Mas,Colora      7.60m   937

Event 441  W30 Long Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 187 Dyson, Shanicka      W32 Atlanta Trac,Atlant      4.43m   411

Event 441  W35 Long Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 713 Yeboah, Barbara      W38 Unattached,Portland      3.55m   237

Event 441  W45 Long Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 673 Ware, Caren          W45 Athena Track,Twin P      4.23m   548
  2 581 Senn-Griffiths, Cary W46 Unattached,Massapeq      4.12m   514
  3 407 Long, Christine      W49 So Cal Track,Tustin      2.65m   126
 -- 495 Palmer, Liz          W47 Golden West,Folsom,        DNS

Event 441  W50 Long Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 597 Simpson, Claudia     W54 Unattached,Baltimor      3.52m   408
  2 122 Clark, Clovis        W52 Atlanta Trac,Ellenw      3.16m   299
  3 325 Janneck, Denise      W54 So Cal Track,Rancho      1.97m    30
 -- 648 Thompson, Irene      W53 CNY Impalas,Syracus        SCR

Event 441  W55 Long Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 238 Glynn, Kay           W55 FIBO Track C,Hastin      4.47m   859
 -- 653 *Trott, Rhona        W59 Unattached,Hamilton       XSCR

Event 441  W65 Long Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 666 VanEeuwen, Jane      W66 Unattached,Wayne, N      2.16m   186

Event 441  W70 Long Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 173 Donley, Christel     W73 Colorado Mas,Colora      2.92m   581

Event 441  W30 800 Meter Dash Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 187 Dyson, Shanicka      W32 Atlanta Trac,Atlant    3:27.92   150

Event 441  W35 800 Meter Dash Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 713 Yeboah, Barbara      W38 Unattached,Portland    3:09.44   282

Event 441  W45 800 Meter Dash Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 581 Senn-Griffiths, Cary W46 Unattached,Massapeq    2:46.05   638
  2 673 Ware, Caren          W45 Athena Track,Twin P    2:46.46   633
  3 407 Long, Christine      W49 So Cal Track,Tustin    3:49.01   120

Event 441  W50 800 Meter Dash Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 325 Janneck, Denise      W54 So Cal Track,Rancho    3:02.81   539
  2 122 Clark, Clovis        W52 Atlanta Trac,Ellenw    3:27.27   321
  3 597 Simpson, Claudia     W54 Unattached,Baltimor    3:32.81   280

Event 441  W55 800 Meter Dash Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 238 Glynn, Kay           W55 FIBO Track C,Hastin    3:27.23   431

Event 441  W65 800 Meter Dash Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 666 VanEeuwen, Jane      W66 Unattached,Wayne, N    4:25.12   309

Event 441  W70 800 Meter Dash Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 173 Donley, Christel     W73 Colorado Mas,Colora    4:08.52   597

Event 603  M30 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 248 Gordon, Joshua       M33 Boston Athle,Boston    8:54.63
  2 406 Lombardo, Brian      M30 Genesee Vall,Tonawa    8:56.92
  3 739 *Whelan, Brendan     M34 Unattached             9:02.38
  4 563 Santoro, Clint       M32 Unattached,Surprise    9:18.45
  5 234 Givens, Barry        M34 So Cal Track,Laguna    9:41.21
  6 239 Gobble, Kevin        M32 Florida Athl,Elon,    11:03.31

Event 603  M35 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 479 Newton, Chad         M38 FIBO Track C,Pisgah    8:42.00
  2 10 Allison, David        M37 Unattached,Phoenix,    8:53.44
  3 676 Wasiolek, Bart       M39 Unattached,Hamden,     8:56.42
  4 256 Green, Eric          M39 Front Line R,Pontia    9:00.28
  5 467 Mulhollon, Keith     M38 Unattached,Lake Gen    9:03.07
  6 205 Fitzgerald, Neil     M39 Nike Central,New Yo    9:10.27
  7 579 Self, Howard Chip    M39 Unattached,Saint Lo   11:03.89

Event 603  M40 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 214 Franek, Dan          M42 Dirigo R.C.,South P    9:00.21
  2 150 Crowley, Brian       M43 The Running,Hillsbo    9:04.81
  3 97 Cakouros, Jason       M42 HFC Striders,Milton    9:04.83
  4 82 Burdett, Francis      M43 Greater Spri,Worces    9:06.74
  5 246 Gonzalez, Oscar      M44 Unattached,New Have    9:11.37
  6 35 Beardsley, Andrew     M44 Unattached,Surry, M    9:21.99
  7 405 Lombardi, Ron        M44 Greater Spri,Brimfi    9:40.15
  8 274 Harder, Adam         M44 Unattached,Arlingto    9:45.33
  9 506 Pearlberg, Gerard    M44 Shore Athlet,Briell    9:48.40
 10 478 Newsham, Bill        M43 Greater Bost,Brookl    9:52.19
 11 208 Forde, Kevin         M44 Philadelphia,Philad   10:01.65
 12 277 Hare, Brian          M43 Greater Bost,Arling   10:08.80
 13 736 *Burwell, Terry      M40 Unattached            10:54.86
 -- 715 Yorges, Christopher  M42 FIBO Track C,Eugene        SCR

Event 603  M45 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 121 Chisholm, Chris      M45 Unattached,Farmingt    9:33.93
  2 655 Trunkes, Michael     M45 Nike Central,New Pa    9:36.28
  3 211 Fram, Craig          M49 Unattached,Plaistow    9:39.56
  4 518 Poulos, Ted          M46 Potomac Vall,McLean    9:56.09
  5 455 Meyle, Randy         M46 Unattached,North Au   10:05.76
  6 128 Cleary, Mark         M49 So Cal Track,Rancho   10:11.68
  7 347 Juliano, James       M49 Unattached,Kingston   10:17.85
  8 317 Jackson, David       M46 Unattached,El Paso,   11:07.88
 -- 232 Giannobile, Paul     M48 TC Running C,Minnet        SCR
 -- 275 Harding, David       M48 Team Red Liz,Lake O        SCR

Event 604  M50 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 102 Cannon, David        M51 Club Northwe,Seattl    9:21.19
  2 741 *Kooymans, Jerry     M52 Unattached             9:23.52
  3 118 Chantry, Stephen     M53 Colonial Roa,Willia    9:32.32
  4 98 Calderwood, Stuart    M50 Nike Central,New Yo    9:35.54
  5 420 Magallanes, Emil     M52 Asics Aggie,Boise,     9:43.91
  6 553 Ruben, Alan          M51 Nike Central,New Yo    9:47.38
  7 658 Tuttle, John         M51 Rochester Ru,Alton,    9:58.35
  8 669 Waldron, Jon         M50 Cambridge Sp,West N   10:01.88
  9 567 Schallenkamp, Steve  M53 Unattached,Kingston   10:09.16
 10 182 Duncanson, Rob       M52 KM3D Athleti,Trabuc   10:11.67
 11 160 DeCollibus, Angelo   M50 Team Runners,Orange   10:15.80
 12 7 Allen, Mac             M50 Unattached,Austin,    10:20.00
 13 376 Labar, Douglas       M53 Nike Central,New Yo   10:31.46
 14 185 Dwyer, Wayne         M54 Mystic Runne,Readin   10:35.40
 15 632 Sullivan, Joseph     M52 Unattached,Cranston   10:43.45
 16 260 Grogan, Paul         M54 Central Mass,Hudson   11:13.15
 17 373 Kuchta, Hugh         M50 Unattached,Kalamazo   11:18.77
 18 59 Bowser, Robert        M54 Central Mass,Warwic   11:35.13
 -- 6 Aldridge, Danny        M51 Unattached,Sant Ros        SCR
 -- 365 Kolb, Tom            M52 GCS Triad Ra,Merrim        SCR

Event 608  M55 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 650 Torres, Sam          M55 Unattached,Toledo,    10:26.38
  2 520 Price, Roger         M59 Raritan Vall,Piscat   10:29.57
  3 709 Wright, Billy        M55 South Jersey,Haddon   10:35.44
  4 283 Harter, Reid         M57 Asics Aggie,Boise,    10:42.59
  5 738 *Pearce, Bob         M56 Unattached            10:49.45
  6 744 *Albouy, Mark        M55 Unattached            11:08.37
 -- 217 Friedman, David      M57 Shore Athlet,Monroe        DNF
 -- 585 Shaheed, Nolan       M58 So Cal Track,Pasade        SCR

Event 608  M60 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 502 Patton, Gary         M62 Unattached,Rock Rap   10:43.56
  2 237 Glover, Patrick      M61 Adirondack A,Clifto   10:43.96
  3 27 Barber, Robert        M62 Unattached,Loudon,    10:50.76
  4 500 Pate, Ronald         M61 Unattached,Honolulu   11:14.12
  5 267 Hall, Gary           M61 Golden West,Fresno,   11:23.30
  6 646 Taylor, Randy        M60 Club Arkansa,Little   11:33.52
 -- 645 Talib, Salih         M62 Nike Central,Bx., N        DNF
 -- 732 *Breton, Gaetan      M60 Unattached                 SCR

Event 608  M65 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 247 Goodhue, Doug        M66 Front Line R,Milfor   10:29.75
  2 740 *Sandrey, Peter      M66 Unattached            10:36.54
  3 404 Lombardi, James      M65 Western Penn,Meadvi   11:26.70
  4 685 Weddle, Thom         M69 Run-N-Fun,Minneapol   11:52.78
  5 139 Coppens, Louis       M65 Philadelphia,Warmin   12:12.56
  6 696 Wilcox, Joe          M65 Hawaii Maste,Kailua   12:32.29

Event 609  M70 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 140 Cordero, Joe         M70 Bohemia Trac,Islip    12:14.21
  2 616 Spencer, Bill        M72 GCS Triad Ra,Litchf   12:18.35
  3 391 LeVasseur, Jerry     M70 GCS Triad Ra,Brunsw   13:39.60
  4 307 Hosken, William      M70 Parkside Ath,Zion,    14:40.18
  5 470 Murray, Don          M73 Unattached,Milton,    14:52.21
 -- 484 Ogden, Ken           M71 Unattached,Salem, O        DNF

Event 609  M75 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 64 Branham, Dennis       M77 Unattached,Providen   14:24.00

Event 609  M85 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 193 Englert, Roy         M85 Potomac Vall,Spring   18:46.90

Event 609  M90 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
 -- 546 Rogers, Orville      M90 Unattached,Dallas,         DNS

Event 847  M60 Weight Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 429 Mathews, George      M64 Seattle Mast,Hayden     18.34m
  2 51 Bookin-Weiner, Jerry  M61 Potomac Vall,Columb     15.11m
  3 290 Hedendal, Bruce      M60 Unattached,Boca Rat     14.89m
  4 547 Roll, Charles        M61 Shore Athlet,Fanwoo     14.78m
  5 423 Maltby, Bob          M61 Unattached,Omaha, N     14.04m
  6 708 Worden, G. Kent      M61 Twilight Thr,Bedfor     11.80m
  7 76 Brown, M. Geoffrey    M62 Unattached,Schenect     11.06m
  8 117 Chamberas, Jim       M64 Twilight Thr,Chelms      9.71m

Event 847  M65 Weight Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 96 Cahners, Robert       M65 Florida Athl,Naples     16.93m
  2 90 Byrnes, Buster        M65 Unattached,Lincolnv     13.78m
  3 68 Bronstein, John       M68 Twilight Thr,Great      11.84m
  4 146 Crawford, Gary       M67 Syracuse Cha,Syracu     11.03m

Event 849  M70 Weight Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 252 Gramley, William     M72 Carolinas Tr,Clemmo     14.33m
  2 652 Trimble, Donald      M71 Unattached,North Co     14.09m
  3 294 Herron, Robin        M71 Colorado Mas,Fort C     12.36m
  4 346 Joyce, Edmund        M71 Unattached,East Nor     11.04m
 -- 141 Cormey, George       M71 Twilight Thr,Randol        SCR

Event 849  M75 Weight Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 106 Carstensen, Pay      M76 Florida Athl,Spring     13.42m
  2 224 Garrahan, William    M78 Twilight Thr,Narrag     11.39m
  3 202 Feick, Ray           M76 Philadelphia,Gilber     11.16m

Event 851  M80 Weight Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 441 McGann, Val          M80 Twilight Thr,Kenneb     12.70m
  2 78 Brusca, Phillip       M80 Unattached,Maryland     10.52m
  3 197 Ezerins, Karlis      M81 Unattached,Three Ri     10.21m
  4 605 Snaden, John         M82 Unattached,Florence      7.15m

Event 851  M85 Weight Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 476 Nettles, William     M85 Unattached,Tupelo,       9.17m

Event 851  M90 Weight Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 571 Schlothauer, David   M90 Unattached,Westport     10.03m
  2 445 McPhie, Leland       M94 Unattached,San Dieg      5.80m

Event 941  M30 Indoor Pentathlon
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 5 Alderton, Adam         M33 Potomac Vall,Arling       2968

Event 941  M35 Indoor Pentathlon
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 56 *Bouber, Thomas       M35 Unattached,Rocheste       2379
  2 201 Faulkner, Lee        M39 Unattached,Marion,        2283

Event 941  M30 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 5 Alderton, Adam         M33 Potomac Vall,Arling       9.88   533
 -- 304 Hogue, Andrew        M34 Nike Central,New Yo        SCR

Event 941  M35 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 56 *Bouber, Thomas       M35 Unattached,Rocheste      10.97   425
  2 201 Faulkner, Lee        M39 Unattached,Marion,       11.27   377

Event 941  M30 Long Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 5 Alderton, Adam         M33 Potomac Vall,Arling      6.38m   670
 -- 304 Hogue, Andrew        M34 Nike Central,New Yo        SCR

Event 941  M35 Long Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 56 *Bouber, Thomas       M35 Unattached,Rocheste     X5.23m   479
  2 201 Faulkner, Lee        M39 Unattached,Marion,       5.10m   453

Event 941  M30 Shot Put Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 5 Alderton, Adam         M33 Potomac Vall,Arling     10.67m   526
 -- 304 Hogue, Andrew        M34 Nike Central,New Yo        SCR

Event 941  M35 Shot Put Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 56 *Bouber, Thomas       M35 Unattached,Rocheste    X10.12m   493
  2 201 Faulkner, Lee        M39 Unattached,Marion,       9.09m   431

Event 941  M30 High Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 5 Alderton, Adam         M33 Potomac Vall,Arling      1.73m   577
 -- 304 Hogue, Andrew        M34 Nike Central,New Yo        SCR

Event 941  M35 High Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 56 *Bouber, Thomas       M35 Unattached,Rocheste     X1.55m   488
  2 201 Faulkner, Lee        M39 Unattached,Marion,       1.49m   441

Event 941  M30 1000 Meter Run Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 5 Alderton, Adam         M33 Potomac Vall,Arling    3:00.19   662

Event 941  M35 1000 Meter Run Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 201 Faulkner, Lee        M39 Unattached,Marion,     3:10.13   581
  2 56 *Bouber, Thomas       M35 Unattached,Rocheste    3:19.98   494

Event 943  M40 Indoor Pentathlon
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 383 LaVallee, Daniel     M41 Unattached,Raymond,       3235
  2 30 Barr, James           M40 Potomac Vall,Arling       3126
  3 367 Kotowski, Vincent    M41 Mass Velocit,Barre,       3077
  4 18 Aubuchon, Jamie       M40 SISU Project,Fitchb       2933
  5 488 Ols, Joseph          M44 Unattached,Los Gato       2445

Event 943  M45 Indoor Pentathlon
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 42 Berle, Dolf           M45 Unattached,Pasadena       3259
  2 71 Brower, Jeff          M48 Waterloo Tra,Austin       3228
  3 659 Twedt, Mark          M46 Unattached,Rockwell       3079
  4 113 Cawley, Rick         M46 Waterloo Tra,Kyle,        2733

Event 943  M40 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 383 LaVallee, Daniel     M41 Unattached,Raymond,       9.02   2  884
  2 608 Snowden, Reggie      M43 Unattached,San Fran       9.58   2  764
  3 367 Kotowski, Vincent    M41 Mass Velocit,Barre,       9.72   2  733
  4 18 Aubuchon, Jamie       M40 SISU Project,Fitchb       9.86   2  704
  5 30 Barr, James           M40 Potomac Vall,Arling      10.52   2  579
  6 488 Ols, Joseph          M44 Unattached,Los Gato      11.02   2  491
 -- 137 Connolly, Mark       M42 Merrimack Va,Wilmin        DNF   2

Event 943  M45 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 71 Brower, Jeff          M48 Waterloo Tra,Austin       9.67   825
  2 659 Twedt, Mark          M46 Unattached,Rockwell      10.36   690
  3 42 Berle, Dolf           M45 Unattached,Pasadena      10.51   660
  4 113 Cawley, Rick         M46 Waterloo Tra,Kyle,       11.23   533

Event 943  M40 Long Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 383 LaVallee, Daniel     M41 Unattached,Raymond,      5.76m   675
  2 30 Barr, James           M40 Potomac Vall,Arling      5.71m   661
  3 367 Kotowski, Vincent    M41 Mass Velocit,Barre,      5.19m   535
  4 488 Ols, Joseph          M44 Unattached,Los Gato      4.67m   417
  5 18 Aubuchon, Jamie       M40 SISU Project,Fitchb      4.38m   356
 -- 137 Connolly, Mark       M42 Merrimack Va,Wilmin        DNS
 -- 608 Snowden, Reggie      M43 Unattached,San Fran        DNS

Event 943  M45 Long Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 42 Berle, Dolf           M45 Unattached,Pasadena      5.06m   578
  2 659 Twedt, Mark          M46 Unattached,Rockwell      4.92m   542
  3 71 Brower, Jeff          M48 Waterloo Tra,Austin      4.78m   508
  4 113 Cawley, Rick         M46 Waterloo Tra,Kyle,       4.72m   494

Event 943  M40 Shot Put Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 30 Barr, James           M40 Potomac Vall,Arling     12.28m   643
  2 18 Aubuchon, Jamie       M40 SISU Project,Fitchb     10.05m   505
  3 383 LaVallee, Daniel     M41 Unattached,Raymond,      9.27m   457
  4 367 Kotowski, Vincent    M41 Mass Velocit,Barre,      9.23m   454
  5 488 Ols, Joseph          M44 Unattached,Los Gato      8.84m   430
 -- 608 Snowden, Reggie      M43 Unattached,San Fran        DNS
 -- 137 Connolly, Mark       M42 Merrimack Va,Wilmin        DNS

Event 943  M45 Shot Put Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 42 Berle, Dolf           M45 Unattached,Pasadena     10.53m   589
  2 659 Twedt, Mark          M46 Unattached,Rockwell      9.37m   511
  3 113 Cawley, Rick         M46 Waterloo Tra,Kyle,       8.38m   445
  4 71 Brower, Jeff          M48 Waterloo Tra,Austin      8.21m   434

Event 943  M40 High Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 30 Barr, James           M40 Potomac Vall,Arling      1.73m   723
  1 383 LaVallee, Daniel     M41 Unattached,Raymond,      1.73m   723
  3 367 Kotowski, Vincent    M41 Mass Velocit,Barre,      1.70m   696
  3 488 Ols, Joseph          M44 Unattached,Los Gato      1.70m   696
  5 18 Aubuchon, Jamie       M40 SISU Project,Fitchb      1.52m   528
 -- 137 Connolly, Mark       M42 Merrimack Va,Wilmin        DNS
 -- 608 Snowden, Reggie      M43 Unattached,San Fran        DNS

Event 943  M45 High Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 71 Brower, Jeff          M48 Waterloo Tra,Austin      1.70m   776
  2 42 Berle, Dolf           M45 Unattached,Pasadena      1.67m   749
  3 659 Twedt, Mark          M46 Unattached,Rockwell      1.64m   714
  4 113 Cawley, Rick         M46 Waterloo Tra,Kyle,       1.49m   569

Event 943  M40 1000 Meter Run Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 18 Aubuchon, Jamie       M40 SISU Project,Fitchb    2:52.47   840
  2 367 Kotowski, Vincent    M41 Mass Velocit,Barre,    3:11.01   659
  3 30 Barr, James           M40 Potomac Vall,Arling    3:26.87   520
  4 383 LaVallee, Daniel     M41 Unattached,Raymond,    3:29.88   496
  5 488 Ols, Joseph          M44 Unattached,Los Gato    3:40.84   411
 -- 608 Snowden, Reggie      M43 Unattached,San Fran        SCR
 -- 137 Connolly, Mark       M42 Merrimack Va,Wilmin        SCR

Event 943  M45 1000 Meter Run Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 113 Cawley, Rick         M46 Waterloo Tra,Kyle,     3:16.50   692
  2 71 Brower, Jeff          M48 Waterloo Tra,Austin    3:17.24   685
  3 42 Berle, Dolf           M45 Unattached,Pasadena    3:17.48   683
  4 659 Twedt, Mark          M46 Unattached,Rockwell    3:24.40   622

Event 945  M50 Indoor Pentathlon
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 555 Russ, Jim            M51 Carolinas Tr,Charlo       3704
  2 480 Niroumand, Mahmoud   M50 So Cal Track,Costa        3385
  3 473 Nakazawa, Muraji     M51 Potomac Vall,Herndo       2489
  4 158 Davison, Jeffery     M50 So Cal Track,Laguna       2430
  5 728 *Cilevitz, Ralph     M54 Unattached                2001
  6 220 Galloway, Lamar      M54 Waterloo Tra,Austin       1957

Event 945  M55 Indoor Pentathlon
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 436 McClellan, Sam       M55 Tamalpa Runn,San Ra       3614
  2 704 Wilson, Thaddeus     M57 Oxnard Stars,Oxnard       3512
  3 320 Jacquet-Acea, Russel M55 Unattached,Seattle,       3504
  4 430 Mathis, W. Keith     M55 Potomac Vall,Reiste       3028
  5 199 Fallen, Jim          M57 Unattached,Albuquer       2786

Event 945  M50 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 555 Russ, Jim            M51 Carolinas Tr,Charlo       9.29   2  969
  2 480 Niroumand, Mahmoud   M50 So Cal Track,Costa        9.79   2  865
  3 158 Davison, Jeffery     M50 So Cal Track,Laguna      11.34   2  574
  4 220 Galloway, Lamar      M54 Waterloo Tra,Austin      11.95   2  477
  5 728 *Cilevitz, Ralph     M54 Unattached              X12.02   2  466
  6 473 Nakazawa, Muraji     M51 Potomac Vall,Herndo      12.11   2  452

Event 945  M55 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 704 Wilson, Thaddeus     M57 Oxnard Stars,Oxnard       9.66   1  937
  2 436 McClellan, Sam       M55 Tamalpa Runn,San Ra       9.92   1  884
  3 320 Jacquet-Acea, Russel M55 Unattached,Seattle,       9.97   1  874
  4 199 Fallen, Jim          M57 Unattached,Albuquer      12.16   1  488
  5 430 Mathis, W. Keith     M55 Potomac Vall,Reiste      12.17   1  486
 -- 191 Effler, Kenneth      M56 Twilight Thr,North         SCR   1
 -- 171 Dolan, John          M55 Unattached,Richards        DNS   2

Event 945  M50 Long Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 480 Niroumand, Mahmoud   M50 So Cal Track,Costa       5.12m   679
  2 555 Russ, Jim            M51 Carolinas Tr,Charlo      5.11m   677
  3 473 Nakazawa, Muraji     M51 Potomac Vall,Herndo      4.28m   455
  4 158 Davison, Jeffery     M50 So Cal Track,Laguna      4.22m   439
  5 728 *Cilevitz, Ralph     M54 Unattached              X4.09m   407
  6 220 Galloway, Lamar      M54 Waterloo Tra,Austin      3.42m   254

Event 945  M55 Long Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 704 Wilson, Thaddeus     M57 Oxnard Stars,Oxnard      5.16m   795
  2 436 McClellan, Sam       M55 Tamalpa Runn,San Ra      4.86m   702
  3 320 Jacquet-Acea, Russel M55 Unattached,Seattle,      4.84m   695
  4 430 Mathis, W. Keith     M55 Potomac Vall,Reiste      4.58m   617
  5 199 Fallen, Jim          M57 Unattached,Albuquer      4.05m   467
 -- 191 Effler, Kenneth      M56 Twilight Thr,North         SCR
 -- 171 Dolan, John          M55 Unattached,Richards        SCR

Event 945  M50 Shot Put Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 555 Russ, Jim            M51 Carolinas Tr,Charlo     11.65m   689
  2 480 Niroumand, Mahmoud   M50 So Cal Track,Costa       9.84m   563
  3 728 *Cilevitz, Ralph     M54 Unattached              X8.02m   437
  4 158 Davison, Jeffery     M50 So Cal Track,Laguna      7.95m   432
  5 473 Nakazawa, Muraji     M51 Potomac Vall,Herndo      7.49m   401
  6 220 Galloway, Lamar      M54 Waterloo Tra,Austin      7.13m   376

Event 945  M55 Shot Put Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 436 McClellan, Sam       M55 Tamalpa Runn,San Ra      8.81m   559
  2 704 Wilson, Thaddeus     M57 Oxnard Stars,Oxnard      8.56m   540
  3 320 Jacquet-Acea, Russel M55 Unattached,Seattle,      8.47m   533
  4 430 Mathis, W. Keith     M55 Potomac Vall,Reiste      8.46m   532
  5 199 Fallen, Jim          M57 Unattached,Albuquer      7.42m   453
 -- 171 Dolan, John          M55 Unattached,Richards        DNS
 -- 191 Effler, Kenneth      M56 Twilight Thr,North         DNS

Event 945  M50 High Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 480 Niroumand, Mahmoud   M50 So Cal Track,Costa       1.57m   731
  1 555 Russ, Jim            M51 Carolinas Tr,Charlo      1.57m   731
  3 473 Nakazawa, Muraji     M51 Potomac Vall,Herndo      1.39m   544
  4 728 *Cilevitz, Ralph     M54 Unattached              X1.27m   426
  5 158 Davison, Jeffery     M50 So Cal Track,Laguna      1.21m   374
  5 220 Galloway, Lamar      M54 Waterloo Tra,Austin      1.21m   374

Event 945  M55 High Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 430 Mathis, W. Keith     M55 Potomac Vall,Reiste      1.57m   831
  2 436 McClellan, Sam       M55 Tamalpa Runn,San Ra      1.48m   723
  3 320 Jacquet-Acea, Russel M55 Unattached,Seattle,      1.42m   653
  4 704 Wilson, Thaddeus     M57 Oxnard Stars,Oxnard      1.39m   619
  5 199 Fallen, Jim          M57 Unattached,Albuquer      1.33m   560
 -- 171 Dolan, John          M55 Unattached,Richards        SCR
 -- 191 Effler, Kenneth      M56 Twilight Thr,North         SCR

Event 945  M50 1000 Meter Run Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 555 Russ, Jim            M51 Carolinas Tr,Charlo    3:31.78   638
  2 473 Nakazawa, Muraji     M51 Potomac Vall,Herndo    3:32.00   637
  3 158 Davison, Jeffery     M50 So Cal Track,Laguna    3:35.12   611
  4 480 Niroumand, Mahmoud   M50 So Cal Track,Costa     3:43.23   547
  5 220 Galloway, Lamar      M54 Waterloo Tra,Austin    3:52.68   476
  6 728 *Cilevitz, Ralph     M54 Unattached             4:25.65   265

Event 945  M55 1000 Meter Run Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 199 Fallen, Jim          M57 Unattached,Albuquer    3:19.76   818
  2 320 Jacquet-Acea, Russel M55 Unattached,Seattle,    3:27.64   749
  3 436 McClellan, Sam       M55 Tamalpa Runn,San Ra    3:27.99   746
  4 704 Wilson, Thaddeus     M57 Oxnard Stars,Oxnard    3:43.24   621
  5 430 Mathis, W. Keith     M55 Potomac Vall,Reiste    3:50.91   562
 -- 171 Dolan, John          M55 Unattached,Richards        SCR
 -- 191 Effler, Kenneth      M56 Twilight Thr,North         SCR

Event 949  M60 Indoor Pentathlon
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 489 Olson, Randall       M60 Unattached,Norfolk,       3211

Event 949  M65 Indoor Pentathlon
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 505 Pawlik, Emil         M69 Unattached,Jackson,       4103
  2 129 Clifford, John       M65 Unattached,Wilmingt       3916
  3 132 Colliver, Ron        M65 Unattached,Hominy,        3128

Event 949  M70 Indoor Pentathlon
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 296 Hewitt, Robert       M74 Portland Mas,Gresha       3778
  2 324 Jankovich, William   M74 Unattached,Racine,        2750
  3 532 Reiche, Ralph        M70 Unattached,Fruit He       2220

Event 949  M80 Indoor Pentathlon
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 63 Brako, Frank          M82 New England,Acton,        1836
 -- 706 Wolf, RG             M80 Unattached,Clevelan        SCR

Event 949  M85 Indoor Pentathlon
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 432 Maxwell, Ralph       M88 Unattached,Alamo, T       3626

Event 949  M60 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 489 Olson, Randall       M60 Unattached,Norfolk,      10.79   3  724

Event 949  M65 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 505 Pawlik, Emil         M69 Unattached,Jackson,       9.91   3 1101
  2 129 Clifford, John       M65 Unattached,Wilmingt      10.26   3 1030
  3 132 Colliver, Ron        M65 Unattached,Hominy,       11.71   3  766

Event 949  M70 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 296 Hewitt, Robert       M74 Portland Mas,Gresha      11.18   2  917
  2 324 Jankovich, William   M74 Unattached,Racine,       13.21   2  587
  3 532 Reiche, Ralph        M70 Unattached,Fruit He      14.93   2  365
 -- 504 Paulen, Robert       M71 Glenarden Tr,Silver         DQ   2  Knock last hurdle ov

Event 949  M80 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 63 Brako, Frank          M82 New England,Acton,       19.87   1  173
 -- 706 Wolf, RG             M80 Unattached,Clevelan        SCR   2

Event 949  M85 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 432 Maxwell, Ralph       M88 Unattached,Alamo, T      15.10  1043

Event 949  M60 Long Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 489 Olson, Randall       M60 Unattached,Norfolk,      4.57m   716

Event 949  M65 Long Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 505 Pawlik, Emil         M69 Unattached,Jackson,      4.60m   852
  2 129 Clifford, John       M65 Unattached,Wilmingt      4.42m   785
  3 132 Colliver, Ron        M65 Unattached,Hominy,       4.13m   682

Event 949  M70 Long Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 296 Hewitt, Robert       M74 Portland Mas,Gresha      4.34m   896
  2 324 Jankovich, William   M74 Unattached,Racine,       3.59m   602
  3 532 Reiche, Ralph        M70 Unattached,Fruit He      2.95m   380
 -- 504 Paulen, Robert       M71 Glenarden Tr,Silver        SCR

Event 949  M80 Long Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 63 Brako, Frank          M82 New England,Acton,       2.49m   402
 -- 706 Wolf, RG             M80 Unattached,Clevelan        SCR

Event 949  M85 Long Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 432 Maxwell, Ralph       M88 Unattached,Alamo, T      2.80m   718

Event 949  M60 Shot Put Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 489 Olson, Randall       M60 Unattached,Norfolk,      9.97m   647

Event 949  M65 Shot Put Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 132 Colliver, Ron        M65 Unattached,Hominy,      11.16m   877
  2 129 Clifford, John       M65 Unattached,Wilmingt      9.64m   739
  3 505 Pawlik, Emil         M69 Unattached,Jackson,      9.29m   708

Event 949  M70 Shot Put Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 296 Hewitt, Robert       M74 Portland Mas,Gresha      9.66m   641
  2 324 Jankovich, William   M74 Unattached,Racine,       9.07m   594
  3 532 Reiche, Ralph        M70 Unattached,Fruit He      8.29m   533
 -- 504 Paulen, Robert       M71 Glenarden Tr,Silver        SCR

Event 949  M80 Shot Put Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 63 Brako, Frank          M82 New England,Acton,       6.84m   521
 -- 706 Wolf, RG             M80 Unattached,Clevelan        SCR

Event 949  M85 Shot Put Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 432 Maxwell, Ralph       M88 Unattached,Alamo, T      7.29m   719

Event 949  M60 High Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 489 Olson, Randall       M60 Unattached,Norfolk,      1.31m   619

Event 949  M65 High Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 505 Pawlik, Emil         M69 Unattached,Jackson,      1.43m   878
  2 129 Clifford, John       M65 Unattached,Wilmingt      1.40m   840
  3 132 Colliver, Ron        M65 Unattached,Hominy,       1.37m   803

Event 949  M70 High Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 296 Hewitt, Robert       M74 Portland Mas,Gresha      1.28m   794
  2 532 Reiche, Ralph        M70 Unattached,Fruit He      1.22m   714
  3 324 Jankovich, William   M74 Unattached,Racine,       1.07m   520
 -- 504 Paulen, Robert       M71 Glenarden Tr,Silver        DNS

Event 949  M80 High Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 63 Brako, Frank          M82 New England,Acton,       1.07m   740
 -- 706 Wolf, RG             M80 Unattached,Clevelan        DNS

Event 949  M85 High Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 432 Maxwell, Ralph       M88 Unattached,Alamo, T      1.07m   896

Event 949  M60 1000 Meter Run Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 489 Olson, Randall       M60 Unattached,Norfolk,    4:08.74   505

Event 949  M65 1000 Meter Run Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 505 Pawlik, Emil         M69 Unattached,Jackson,    4:09.88   564
  2 129 Clifford, John       M65 Unattached,Wilmingt    4:16.10   522
 -- 132 Colliver, Ron        M65 Unattached,Hominy,         DNF

Event 949  M70 1000 Meter Run Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 296 Hewitt, Robert       M74 Portland Mas,Gresha    4:27.50   530
  2 324 Jankovich, William   M74 Unattached,Racine,     4:40.90   447
  3 532 Reiche, Ralph        M70 Unattached,Fruit He    5:23.29   228
 -- 504 Paulen, Robert       M71 Glenarden Tr,Silver        SCR

Event 949  M80 1000 Meter Run Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
 -- 63 Brako, Frank          M82 New England,Acton,         DNF
 -- 706 Wolf, RG             M80 Unattached,Clevelan        SCR

Event 949  M85 1000 Meter Run Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 432 Maxwell, Ralph       M88 Unattached,Alamo, T    7:06.43   250
Nike Toyota Hershey Garden of Life NCSA Gatorade KT Nationwide Normatec St. Vincent UCS