Join/Renew Now


Finish Line logo

Results - USATF Florida Association / Region 4 Junior Olympic Cross Country Championships

11/24/07 - Tropical Park, Miami, FL

3k Run CC Bantam Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Adriana Matus             10 Miami Milers          14:53.88
  2 Calyope Ortega             8 Miami Milers          16:14.93

3k Run CC Midget Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Michelle Carter           12 Alpha Omega Elit      12:08.16
  2 Molly Price               12 Miami Milers          12:43.04     1
  3 Gabriela Ballesteros      11 Miami Milers          13:01.66     2
  4 Tatiana Paz               12 Miami Milers          13:33.33     3
  5 Raynesha Harris           11 Miami Milers          13:54.36     4
  6 Katherine Cardelles       11 Miami Milers          16:22.78     5

Team Scores
=====================================
    1) Miami Milers                15

4k Run CC Youth Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Courtney Filliben         13 Alpha Omega Elit      16:16.24
  2 Christine Marcano         13 Unattached            16:24.86
  3 Melody Hernandez          14 Miami Milers          18:38.71
  4 Ximena Garcia             13 Miami Milers          19:14.07
  5 Corina Velazco            13 Alpha Omega Elit      19:29.79

3k Run CC Bantam Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ralph Sosa                 9 Miami Milers          12:54.48
  2 Nicholas Sosa              7 Miami Milers          16:16.07

3k Run CC Midget Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Omar J. Rosete            11 Unattached            12:27.89

4k Run CC Youth Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Robert Neuman             13 Miami Milers          17:17.98
  2 Livio Fernandez           13 Alpha Omega Elit      17:46.38
  3 Frankie Tejidor           14 Alpha Omega Elit      18:34.83

5k Run CC Young Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mark Allen                17 Alpha Omega Elit      17:09.97
  2 Justin Wheatherspoon      17 Alpha Omega Elit      17:39.87
Nike Visa BMW Gatorade Gill Athletics University of Phoenix St. Vincent Lynx