Join/Renew Now


Finish Line logo

Results - USATF Region 3 Junior Olympic Cross Country Championships

11/17/07 - Winston, GA

Event 11  2000 Meter Run CC Sub-Bantam Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Zeigler, Katie               Mt Pleasant            8:10.66    1
  2 Palmer, Molly                CC Pacers              8:30.46
  3 Caporini, Marissa            Peachtree Ci           8:44.02
  4 Wilson, Matoaka              New Birth Tr           8:47.76
  5 Hall, Carly                  Mt Pleasant            8:52.11    2
  6 Hounslow, Anna               Walton "a"             9:13.67    3
  7 Jenkins, Dominique           Newroc Rockets         9:14.07
  8 Giglio, Liana                Alpharetta YMCA        9:19.73
  9 Chambliss, Ania              Georgia Unattached     9:20.77
 10 Brown, Kayla                 Youth Niners           9:21.27
 11 Ellenburg, Amanda            Summerville Storm      9:21.81
 12 Wicks, Aessiah               Sapphire Track Club    9:43.24
 13 Bray-Gates, Zoryn            Alpharetta YMCA        9:54.21
 14 Thompson, Mills              Mt Pleasant            9:54.71    4
 15 Yamaoka, Marie               Walton "a"            10:03.63    5
 16 Tanasijevich, Celsea         Walton "a"            10:40.96    6
 17 Cain, Chyna                  Sapphire Track Club   10:51.99
 18 Hamilton, Mykala             Youth Niners          11:04.86
 19 Johnson, Simone              Running Stars "a"     11:18.00    7
 20 Lail, Caroline               Peachtree Ci          11:26.79
 21 El-Mattrawy, Laila           Northside Re          11:33.53
 22 Gormley, Rachel              Running Stars "a"     11:52.19    8
 23 Foster, Caroline             NC Unattached         11:57.36
 24 Faber, Spencer               Running Stars "a"     12:02.95    9

Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3   *4   *5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Mount Pleasant Track Club     7    1    2    4
      Total Time:    26:57.48
         Average:     8:59.16
   2 Walton Youth Track "a"       14    3    5    6
      Total Time:    29:58.26
         Average:     9:59.42
   3 Running Stars "a"            24    7    8    9
      Total Time:    35:13.14
         Average:    11:44.38

Event 12  2000 Meter Run CC Sub-Bantam Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hunt, Nijel                  CC Pacers              7:30.83
  2 Jenkins, Jonathan            Newroc Rockets         7:31.19
  3 Ellenburg, Jackson           Summerville Storm      7:37.08
  4 Galimah, Jallah              Newroc Rockets         7:40.73
  5 Carrington, James            Champions "b"          7:41.86    1
  6 Chambliss, Andrew            Georgia Unattached     7:42.12
  7 Mitchell, Jr., Coleman       Champions "b"          7:48.12    2
  8 Holden, Harrison             Walton "a"             7:52.82    3
  9 Spencer, Noah                Mt Pleasant            7:55.55    4
 10 Loveless, Chase              Peachtree City A       7:59.90    5
 11 Sponenberg, Griffin          SC Unattached          8:26.07
 12 Smith, Mark                  Walton "a"             8:29.54    6
 13 Ostrowski, Neal              Walton "a"             8:29.86    7
 14 Speller, Myles               Champions "b"          8:33.12    8
 15 Jenkins, Jr., Rico           Junior Striders        8:33.80
 16 Foster, Garret               NC Unattached          8:39.32
 17 Tinkey, Christian            Georgia Unattached     8:41.21
 18 Dixon, Garrid                Youth Niners           8:44.71    9
 19 Hamill, Brady                Peachtree City A       8:45.61   10
 20 Nimmons, Joseph              SC Unattached          8:58.79
 21 Dial, Ethan                  Peachtree City A       9:00.04   11
 22 Cutright, Adam               Mt Pleasant            9:05.97   12
 23 Brockington, Deandre         Champions "b"          9:10.56   13
 24 Womack, Wyatt                Walton "a"             9:18.32   14
 25 Brown, Koby                  Youth Niners           9:25.98   15
 26 Lyons, Ben                   Mt Pleasant            9:31.28   16
 27 Sanborn, Nathaniel           Fayetteville Flyers    9:53.36
 28 Hunt, Ryan                   CC Pacers             10:00.16
 29 Bell, Sean                   Sapphire Track Club   10:03.33
 30 Brown, Keyshawn              Youth Niners          10:35.92   17
 31 McLaughlin, William          PeachtreeCit"B"       10:36.97   18
 32 Bilsky, Ethan                PeachtreeCit"B"       10:37.90   19
 33 Ewers, Derek                 PeachtreeCit"B"       10:46.46   20
 34 Loubser, Dillon              Walton B              11:11.78
 35 Jenkins, Ron Rico            Junior Striders       12:18.36
 36 Brown, William               Walton B              14:10.01

Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3   *4   *5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Triangle Champions "b"       11    1    2    8   13
      Total Time:    24:03.10
         Average:     8:01.04
   2 Walton Youth Track "a"       16    3    6    7   14
      Total Time:    24:52.22
         Average:     8:17.41
   3 Peachtree City Flash" A"     26    5   10   11
      Total Time:    25:45.55
         Average:     8:35.19
   4 Mount Pleasant Track Club    32    4   12   16
      Total Time:    26:32.80
         Average:     8:50.94
   5 University City Youth Nin    41    9   15   17
      Total Time:    28:46.61
         Average:     9:35.54
   6 Peachtree City Falsh "b"     57   18   19   20
      Total Time:    32:01.33
         Average:    10:40.45

Event 1  3k Run CC Bantam Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Dekker, Eliza                CC Pacers             11:17.37
  2 Mills, Tiatiana              Youth Niners          12:19.62
  3 Vaughn, Aziza                Youth Niners          12:30.12
  4 Blalock, Elizabeth           Mt Pleasant           12:32.69
  5 Hunt, Lauren                 CC Pacers             12:35.83
  6 Willis, B. Alexis            Georgia Unattached    12:36.61
  7 Redmond, Madison             Peachtree Ci          12:36.99
  8 Sanborn, Kate                Fayetteville Flyers   12:51.87
  9 McDonald, Jodi Ann           NC Unattached         13:02.89
 10 Brown, Jocelyn               Walton Youth Tra      13:04.54
 11 Gluhosky, Anna Marie         Summerville Storm     13:11.47
 12 Roach, Kaleigh               Spart. Panthers       13:20.51
 13 Brown, Anneli                Walton Youth Tra      13:24.12
 14 Cash, Elizabeth              Spart. Panthers       13:27.29
 15 Ziegaus, Samantha            Florence Falcons      13:27.90
 16 Dixon, Gabriyelle            Youth Niners          13:34.23
 17 Faber, Quincy                Running Stars         13:37.96    1
 18 Bilsky, Alexa                Peachtree Ci          13:41.79
 19 Shuler, Emily Shae           Summerville Storm     13:43.94
 20 Hill, Caris                  CC Pacers             13:47.79
 21 Evans, Erica                 Georgia Unattached    13:53.28
 22 Hounslow, Alexandra          Walton Youth Tra      13:58.16
 23 Walker, Anna                 Northside Re          14:09.74
 24 Johnson, Ashlie              Georgia Unattached    14:18.77
 25 Vandenberg, Margaret         Running Stars         14:25.64    2
 26 Gibson, Kayla                Peachtree Ci          14:35.23
 27 Neal, Mishc                  Champions "a"         14:43.87
 28 Thorpe, Kiara                Champions "a"         14:52.11
 29 Quick, Milan                 Champions "a"         14:55.31
 30 Smith, Madison               Peachtree Ci          15:00.10
 31 Hogg, Caitlin                Alpharetta YMCA       15:00.54
 32 Satzger, Chloe               Mt Pleasant           15:04.96
 33 Butler, Kelsey               Summerville Storm     15:12.95
 34 Walker, Sarah                Northside Re          15:13.26
 35 Morris, Leena                Woodstock Tr          15:23.47
 36 Tinkey, Faith                Georgia Unattached    15:32.89
 37 Fristoe, Elizabeth           Northside Re          15:43.02
 38 Weems, Kiora                 Sapphire Track Club   15:45.49
 39 Parrish, Devin               Running Stars         15:49.73    3
 40 Perla, Kelly                 Running Stars         16:14.66    4
 41 Spencer, Amelia              Running Stars         16:43.88    5
 42 Yandel, Jane                 Alpharetta YMCA       17:18.19
 43 Harris, Te'a                 Running Stars         17:22.16    6
 44 Beasley, Myeisha             Champions "a"         18:44.32

Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Running Stars                15    1    2    3    4    5    6
      Total Time:  1:16:51.87
         Average:    15:22.38

Event 2  3k Run CC Bantam Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Millsaps, Peter              Junior Striders       10:58.53
  2 Dixon, Devin                 Georgia Unattached    11:22.76
  3 Spencer, Jacob               Mt Pleasant           11:32.32    1
  4 Mitchell, Joshua             Triangle Champions    11:34.55
  5 Bensley, Cameron             Walton Youth Tra      11:36.48
  6 Spencer, Logan               Mt Pleasant           11:49.82    2
  7 Harr, Jacob                  Fayetteville Flyers   11:50.75
  8 Johnston, Hayden             Alpharetta YMCA       11:52.00    3
  9 Powell, Carlin               Running Stars         12:03.44
 10 Haigler, Reid                Mt Pleasant           12:04.95    4
 11 Piendel, Adam                Walton Youth Tra      12:09.90
 12 Haigler, Matthew             Mt Pleasant           12:21.64    5
 13 Bridgham, Will               Mt Pleasant           12:30.83    6
 14 Marshall, Clayton            Alpharetta YMCA       12:35.80    7
 15 Johnson, Elijah              Youth Niners          12:36.43
 16 Molloy, Adam                 Alpharetta YMCA       12:38.46    8
 17 Daniel, Madison              Triangle Champions    12:44.09
 18 High, Cash                   Spart. Panthers       12:44.67
 19 Tanasijevich, Dylan          Walton Youth Tra      12:53.78
 20 Ziegaus, Shawn               Florence Falcons      13:01.87
 21 Jenkins, Joseph              Newroc Rockets        13:06.14
 22 Richardson, Clarence         Fayetteville Flyers   13:09.49
 23 Hodges, Blan                 NC Unattached         13:17.23
 24 Nail, Parker                 Peachtree Ci          13:21.58
 25 Michell, Christian           Alpharetta YMCA       13:22.27    9
 26 Haigler, William             Mt Pleasant           13:23.53   10
 27 Metz, William                Pacesetters           13:27.06
 28 Hilinski, Kendall            Peachtree Ci          13:30.85
 29 Marchinko, Zachary           NC Unattached         13:32.67
 30 Lyons, Jacob                 Mt Pleasant           13:33.91   11
 31 Myers, Skyler                Florence Falcons      13:38.02
 32 Troyan, Zachary              Summerville Storm     13:38.70
 33 Schertler, Aaren             Running Stars         13:40.12
 34 Braam, Rees                  CC Pacers             13:40.48
 35 Scales, Alex                 Alpharetta YMCA       13:40.86   12
 36 Koch, Christopher            Mt Pleasant           13:43.37   13
 37 Ewers, Kyle                  Peachtree Ci          13:47.05
 38 Stuart, William              Northside Re          13:52.21
 39 Jackson, Dakota              Woodstock Tr          13:56.22
 40 Foster, Collin               NC Unattached         14:13.33
 41 Allen, Sam                   Florence Falcons      14:18.55
 42 Lail, Andrew                 Peachtree Ci          14:19.92
 43 Richard, Sean                Sandhills             14:33.81
 44 Loubser, Sean                Walton Youth Tra      15:13.15
 45 Chandler, Rawllins           Triangle Champions    15:28.45
 46 Powell, Caleb                Running Stars         16:17.38

Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Mount Pleasant Track Club    18    1    2    4    5    6   10   11   13
      Total Time:  1:00:19.56
         Average:    12:03.92
   2 Alpharetta YMCA              39    3    7    8    9   12
      Total Time:  1:04:09.39
         Average:    12:49.88

Event 3  3k Run CC Midget Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Fletcher, Sahara             Georgia Unattached    11:06.36
  2 Tinkey, Grace                Georgia Unattached    11:08.77
  3 Jenkins, Ricole              Junior Striders       11:20.82
  4 Womack, Alexa                Walton Youth Tra      11:23.26
  5 Branch, Hailey               Northside Re          11:35.25
  6 Hadtstein, Tara              Mt Pleasant           11:39.05    1
  7 Thorne, Rachel               Alpharetta YMCA       11:46.69
  8 Nail, Mackenzie              Peachtree Ci          11:57.10    2
  9 Millett, Ciarra              Fayetteville Flyers   12:03.88
 10 Adkins, Katlyn               Fayetteville Flyers   12:04.49
 11 Wimberly, Amie               Atomic Stars          12:05.12
 12 Wallon, Rachel               Weddington            12:07.97
 13 Yoakum, Grace                NC Unattached         12:08.67
 14 Stevenson, Shannon           Woodstock Tr          12:19.08
 15 Henry, Alyse                 Running Stars         12:22.52
 16 Yoakum, Rebecca              NC Unattached         12:26.29
 17 Hawkins, Haley               Pacesetters           12:26.71
 18 Branch, Hunter               Northside Re          12:31.51
 19 Halter, Lauren               Summerville Storm     12:42.21    3
 20 Bunao, Anya                  Summerville Storm     12:43.67    4
 21 Hamilt, Melanie              Peachtree Ci          12:46.28    5
 22 Brown, Robin                 Northside Re          12:53.36
 23 Bourgeois, Renee             Summerville Storm     12:56.63    6
 24 Fristoe, Sarah               Northside Re          12:59.38
 25 Richard, Katelyn             Sandhills             13:07.59
 26 Bruneio, Amanda              Cheraw Striders       13:08.57
 27 Crider, Abbey                Sandhills             13:11.45
 28 Zambrana, Jazmin             Peachtree Ci          13:12.68    7
 29 Nichols, Elizabeth           Weddington            13:14.37
 30 LaBombard, Marley            Summerville Storm     13:14.56    8
 31 Manuel, Melissa              Woodstock Tr          13:20.44
 32 Gebhard, Emily               Woodstock Tr          13:22.75
 33 Carey, Catherine             Mt Pleasant           13:23.21    9
 34 Powell, Christina            Running Stars         13:23.56
 35 Hawley, Kristen Ruth         Summerville Storm     13:26.87   10
 36 Wiley, Lorraine              Youth Niners          13:38.22
 37 Mauldin, Claudia             Mt Pleasant           13:55.35   11
 38 Caster, Jensen               Walton Youth Tra      14:06.09
 39 Trombetta, Julia             Mt Pleasant           14:16.49   12
 40 Genna, Andrea                Junior Striders       14:37.75
 41 Watkins, Najee               Atomic Stars          14:56.12
 42 Wilson, Alison               Peachtree Ci          15:03.64   13
 43 Fetchen, Courtney            Summerville Storm     15:15.55   14
 44 Mitchell, Rachel             Summerville Storm     15:18.19   15
 45 Cutright, Ellie              Mt Pleasant           15:21.52   16
 46 Harris, Rachel               Peachtree Ci          15:27.60   17
 47 Norman, Georgia              Walton Youth Tra      15:51.00
 48 Vilen, Leigha                CC Pacers             16:17.46
 49 Gibbs, Holley                Peachtree Ci          16:55.79   18
 50 McCale, Savannah             Cheraw Striders       17:28.73

Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Summerville Storm            31    3    4    6    8   10   14   15
      Total Time:  1:05:03.94
         Average:    13:00.79
   2 Peachtree City Flash         44    2    5    7   13   17   18
      Total Time:  1:08:27.30
         Average:    13:41.46
   3 Mount Pleasant Track Club    49    1    9   11   12   16
      Total Time:  1:08:35.62
         Average:    13:43.13

Event 4  3k Run CC Midget Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Roark, Hunter                NC Unattached         10:32.66
  2 Cromer, Brandon              Georgia Unattached    10:34.28
  3 Gordon, Nathaniel            Spart. Panthers       10:44.18
  4 Matkins, John                NC Unattached         10:45.90
  5 Hamill, Ryan                 Peachtree Ci          10:59.66
  6 Willis, Rex                  Georgia Unattached    11:02.83
  7 Kirwan, James                Mt Pleasant           11:06.43    1
  8 Dunson, Samuel               CC Pacers             11:12.09
  9 Fahrnbauer, Nicky            Alpharetta YMCA       11:20.86    2
 10 Martinez, Connor             Junior Striders       11:23.73
 11 Houser, Zachary              Alpharetta YMCA       11:25.39    3
 12 Pavel, Garrison              Peachtree Ci          11:27.02
 13 Davis, Carson                Summerville Storm     11:30.87
 14 Bury, Lawson                 NC Unattached         11:35.51
 15 Hadtstein, Felix             Mt Pleasant           11:39.31    4
 16 Edwards, Terrell             Triangle Champions    11:39.86
 17 Crawford, Bennett            Walton "a"            11:40.65    5
 18 Hazel, Mason                 Summerville Storm     11:46.91
 19 Braam, Grant                 CC Pacers             11:50.75
 20 Ohsfeldt, Tyler              Summerville Storm     11:52.21
 21 Morrow, Martin               Spart. Panthers       11:53.12
 22 Yost, Parker                 NC Unattached         11:56.92
 23 Tanasijevich, Morgan         Walton "a"            12:02.00    6
 24 Hilinski, Kevin              Peachtree Ci          12:08.65
 25 Vilen, Collin                CC Pacers             12:15.43
 26 Boone, Jason                 Walton "a"            12:16.48    7
 27 Corbett, Kendon              Weddington            12:18.53
 28 Colley, Josh                 Woodstock Tr          12:19.15
 29 Gudger, Ross                 Woodstock Tr          12:19.61
 30 Whitener, Joshua             Running Stars         12:22.40    8
 31 Matheny, Richard             Mt Pleasant           12:32.09    9
 32 Sponenberg, Grier            SC Unattached         12:38.81
 33 Lash, Benjamen               Running Stars         12:50.36   10
 34 Dozier, Will                 CC Pacers             12:56.47
 35 Jones, Sam                   Woodstock Tr          12:57.47
 36 Melissas, Grant              Walton "a"            13:08.21   11
 37 Faber, Jarrett               Running Stars         13:12.29   12
 38 Zeller, Jackson              SC Unattached         13:16.64
 39 Hall, John Trace             Mt Pleasant           13:21.46   13
 40 Polhemus, Jake               Woodstock Tr          13:52.44
 41 Gormley, Michael             Running Stars         13:55.40   14
 42 Gordon, Aaron                Running Stars         14:01.32   15
 43 Shaffer, Matthew             Walton "a"            14:08.65   16
 44 Salas, John Simon            Mt Pleasant           14:50.66   17
 45 MacGregor, Angus             Alpharetta YMCA       15:08.81   18
 46 Morelli, Matthew             Alpharetta YMCA       15:15.97   19
 47 Hyman, Nicholas              Alpharetta YMCA       15:19.78   20
 48 Dodd, Thomas                 Running Stars         15:31.61   21
 49 Bell, Andrew                 Alpharetta YMCA       15:43.25   22
 50 Speller, Marcus              Triangle Champions    16:15.98

Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Mount Pleasant Track Club    44    1    4    9   13   17
      Total Time:  1:03:29.95
         Average:    12:41.99
   2 Walton Youth Track "a"       45    5    6    7   11   16
      Total Time:  1:03:15.99
         Average:    12:39.20
   3 Running Stars                59    8   10   12   14   15   21
      Total Time:  1:06:21.77
         Average:    13:16.36
   4 Alpharetta YMCA              62    2    3   18   19   20   22
      Total Time:  1:08:30.81
         Average:    13:42.17

Event 5  4k Run CC Youth Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 George, Samantha             Junior Striders       14:36.70
  2 Asher, Chinyelu              Pva Unattached        14:46.83
  3 Jenkins, Destiny             Newroc Rockets        15:30.34
  4 Anderson, Lindsay            Georgia Unattached    15:31.67
  5 Smith, Haley                 Georgia Unattached    16:06.56
  6 Boykin, Kyndal               Junior Striders       16:09.73
  7 Murch Elliot, Currie         Weddington            16:18.75
  8 Sanborn, Lindsey             Northside Re          16:20.34
  9 Watkins, Astacia             Atomic Stars          16:26.41
 10 Murch Elliot, Billy          Weddington            16:32.15
 11 Rummler, Lucy                Mt Pleasant           16:34.30
 12 Stewart, Sarah               Team Decker           16:42.50
 13 Brown, Sara                  Georgia Unattached    16:43.60
 14 Green, Rayna                 Newroc Rockets        16:59.17
 15 Wilberding, Gabriela         NC Unattached         17:00.78
 16 Van Heest, Caitlyn           Newroc Rockets        17:14.46
 17 Lerner, Sarah                NC Unattached         17:15.17
 18 Miller, Hannah               Peachtree Ci          17:16.30
 19 Stewart, Leslie              Georgia Unattached    17:17.46
 20 Rhodes, Taylor               Pacesetters           17:26.65
 21 Bell, Emily                  Durham Striders       17:29.28
 22 Lambert, Holly               Virginia Unattached   17:35.25
 23 Compton, Georgia             Mt Pleasant           17:49.21
 24 Bohrer, Claire               Peachtree Ci          17:53.62
 25 Ward, Anna                   Georgia Unattached    18:07.73
 26 MACDONALD, Jenifer Lynn      NC Unattached         18:10.37
 27 Harris, Aria'nne             Running Stars         18:14.98
 28 Phillpotts, Keely            Walton Youth Tra      18:53.52
 29 Gutierrez, Rachel            Walton Youth Tra      19:54.45
 30 Crossland, Jenny             Mt Pleasant           22:01.02
 31 Williams, Desiree            Triangle Champions    27:06.29

Event 6  4k Run CC Youth Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Koerwitz, Frederick          NC Unattached         13:29.61
  2 Graham, Thomas               NC Unattached         13:36.77
  3 MacPhail, Matthew            SC Unattached         13:39.49
  4 Maughan, Robert              Team Decker           13:51.66
  5 Marshall, Andrew             SC Unattached         13:58.82
  6 Byrum, Andrew                Junior Striders "a"   14:09.74
  7 Coggins, Greg                SC Unattached         14:12.70
  8 Jenkins, Joshua              Newroc Rockets        14:17.81
  9 Hague, Patrick               Georgia Unattached    14:28.98
 10 Hill, Silas                  CC Pacers             14:32.11
 11 Sorenson, Parker             Running Stars         14:43.82    1
 12 Waters, Alexander            Mt Pleasant           14:46.05    2
 13 McMurray, Matthew            Walton Youth Tra      14:52.93
 14 Sisk, Leighton               SC Unattached         14:56.42
 15 Mulherin, Steve              Pacesetters           14:59.76
 16 Pitts, Avery                 Woodstock Tr          15:00.64
 17 Arneson, Evan                Team Decker           15:11.26
 18 Christmas, Matthew           Spart. Panthers       15:13.95
 19 Chambers, John               Walton Youth Tra      15:15.65
 20 Green, Brandon S.            SC Unattached         15:29.97
 21 Murphy, Chris                NC Unattached         15:32.50
 22 Williamson, Henry            Pacesetters           15:40.21
 23 Nichols, Jospeh              Weddington "a"        15:50.90
 24 Tulsky, Noah                 NC Unattached         15:51.92
 25 Martinez, Robert             Junior Striders "a"   15:53.37
 26 Boyd, Jared                  NC Unattached         16:09.35
 27 Roper, Jack                  Georgia Unattached    16:09.50
 28 Beltran, Victor              Newroc Rockets        16:12.78
 29 High, Keaton                 Spart. Panthers       16:15.04
 30 Svoboda, Sam                 Northside Re          16:16.18
 31 Matheny, Charles             Mt Pleasant           16:24.51    3
 32 Crawford, Patrick            Junior Striders "a"   16:34.31
 33 Farmer, Keante               Fayetteville Flyers   16:50.52
 34 Tipton, Aaron                Walton Youth Tra      17:14.86
 35 Reiss, Wheeler               Walton Youth Tra      17:16.24
 36 Baird, Tyler                 Summerville Storm     17:27.36
 37 Davidson, Eric               Mt Pleasant           17:34.93    4
 38 Bodek, Ben                   Mt Pleasant           17:43.65    5
 39 Alvarez, Caleb               Woodstock Tr          17:53.86
 40 Furmanchik, Andrew           Mt Pleasant           17:57.78    6
 41 Zurca, Julian                Alpharetta YMCA       18:00.60
 42 Jenkins, Teylor              Weddington "a"        18:18.31
 43 Lash, Ethan                  Running Stars         18:48.48    7
 44 Lail, Luke                   Peachtree Ci          18:54.64
 45 Perla, William               Running Stars         19:01.15    8
 46 Demaree, Andrew              Mt Pleasant           19:07.83    9
 47 Gormley, Timothy             Running Stars         20:23.60   10
 48 Mavity, William              Northside Re          20:27.34
 49 Black, Christopher           Running Stars         20:30.49   11

Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Mount Pleasant Track Club    20    2    3    4    5    6    9
      Total Time:  1:24:26.92
         Average:    16:53.39
   2 Running Stars                37    1    7    8   10   11
      Total Time:  1:33:27.54
         Average:    18:41.51

Event 7  5k Run CC Intermediate Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Catlett, Cory                Team Decker "a"       19:36.95    1
  2 Rider, Aimee                 Team Decker "a"       19:49.37    2
  3 Coleman, Donye               Georgia Unattached    20:13.39
  4 Lineberger, Hollis           Twin City             20:14.23
  5 Christianson, Jena           Team Decker "a"       21:05.28    3
  6 Long, Blair                  Team Decker "a"       21:09.63    4
  7 Stephenson, Lauren           Team Decker "a"       21:18.98    5
  8 Floyd, Laura                 Team Decker "a"       21:33.01    6
  9 Davidson, Mary               SC Unattached         21:41.40
 10 Tarumoto, Christina          Team Decker "a"       21:59.11    7
 11 Walker, Brianna              Pva Unattached        22:00.72
 12 Crossland, Heather           Mt Pleasant           25:05.36

Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Team Decker "a"              15    1    2    3    4    5    6    7
      Total Time:  1:43:00.21
         Average:    20:36.05

Event 8  5k Run CC Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Christianson, Chase          Team Decker "b"       15:50.20    1
  2 Morris, Joshua               Virginia Unattached   16:04.72
  3 Gutierrez, Michael           Georgia Unattached    16:19.56
  4 Ferrell, Jackson             Team Decker "b"       16:20.35    2
  5 Cooper, Jared                Southside Pioneers    16:28.91
  6 Erdman, Christian            Walton "a"            16:29.40
  7 Bateman, Morgan              SC Unattached         16:29.84
  8 Walker, Mason                Georgia Unattached    16:40.48
  9 Black, Brandon               Northside Re          16:49.35
 10 Ketner, Kevin                SC Unattached         16:49.85
 11 Tyler, Timoth                Mt Pleasant           16:50.40
 12 Burkhardt, Karl              Georgia Unattached    16:51.13
 13 Box, James                   Georgia Unattached    16:51.82
 14 Keene, Kyle                  SC Unattached         16:52.74
 15 Melissas, Craig              Walton Youth Tra      17:00.94
 16 Black, Julian                Northside Re          17:04.96
 17 High, Austin                 Spart. Panthers       17:07.64
 18 Dawson, James                Team Decker "b"       17:11.42    3
 19 Townsend, Eric               Georgia Unattached    17:12.68
 20 Reese, Howard                Northside Re          17:13.27
 21 Perez, Landon                Team Decker "b"       17:14.88    4
 22 Spencer, Andrew              SC Unattached         17:20.12
 23 Brown, Evan                  Georgia Unattached    17:27.86
 24 Taylor, Richard              Spart. Panthers       17:31.85
 25 Smallwood, Weston            Running Cats          17:34.15
 26 Jordan, Sam                  Team Decker "b"       17:36.54    5
 27 Boyd, Justin                 NC Unattached         17:37.17
 28 Vance, Phillip               NC Unattached         17:38.33
 29 Valdes, Nic                  SC Unattached         17:38.87
 30 Eifert, Carl                 Georgia Unattached    17:46.13
 31 Gibson, Kyle                 Georgia Unattached    17:48.00
 32 Navarro, Luis                Georgia Unattached    17:49.75
 33 Prince, Robert Morrison      Team Decker "b"       17:56.14    6
 34 Bogertey, Darius             Fayetteville Flyers   18:05.31
 35 Butt, Abdulhanan             NC Unattached         18:12.32
 36 Wigley, Zach                 Georgia Unattached    18:43.55
 37 Adams, Andrew                Spart. Panthers       18:49.62
 38 Dearing, Jared               Georgia Unattached    19:06.60
 39 Clay, Joshua                 Running Cats          19:24.96
 40 Nimmons, Zachary             SC Unattached         19:36.69
 41 Horstman, Robby              Georgia Unattached    19:39.02
 42 Henderson, Jonathan          Virginia Unattached   20:46.99
 43 Porter, Nicholas             Georgia Unattached    21:06.60
 44 Burke, Maxwell               Mt Pleasant           21:16.56
 45 Fristoe, Jamie               Northside Re          22:54.76

Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Team Decker "b"              15    1    2    3    4    5    6
      Total Time:  1:24:13.39
         Average:    16:50.68

Event 9  5k Run CC Young Women
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Reese, Emily                 Northside Re          16:59.82
  2 Piersol, Susannah            Richmond TF           18:06.31
  3 High, Elizabeth              Spart. Panthers       19:54.59
  4 Gilbert, Allie Taylor        Team Decker           20:42.26
  5 Patitucci-Mccaughert, An     Southside Pioneers    21:18.51
  6 Johnson, Nellie              Team Decker           21:51.99
  7 Carney, Abigail              Georgia Unattached    21:56.79
  8 Nealy, Elizabeth             Peachtree Ci          22:16.58

Event 10  5k Run CC Young Men
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Svoboda, Miles               Northside Re          15:45.97
  2 Keel, William                Northside Re          15:56.54
  3 Walker, Vermond              Georgia Unattached    16:05.67
  4 Clay, Matthew                Georgia Unattached    16:08.32
  5 Schmidt, Ryan                Georgia Unattached    16:14.96
  6 Raville, Thomas              Southside Pioneers    16:22.65
  7 Thompson, Tavus              Spart. Panthers       16:32.41
  8 Hulsey, Josh                 Georgia Unattached    16:35.18
  9 Cameron, Andrew              Team Decker           16:42.08
 10 Sansbury, Joel               Spart. Panthers       16:46.19
 11 Pierce, Justin               Richmond TF           16:47.51
 12 McKinney, Charlie            Georgia Unattached    16:49.61
 13 Rhodes, Ryan                 Pacesetters           16:50.24
 14 Pate, David                  Georgia Unattached    16:51.66
 15 Carolan-Tolbert, Cormac      Georgia Unattached    16:53.40
 16 Hickom, Tyler                Georgia Unattached    16:53.76
 17 Bayless, Zachary             Team Decker           16:56.77
 18 Rice, Christopher            Georgia Unattached    16:59.92
 19 Henner, Ryan                 Northside Re          17:01.88
 20 Fidero, Michael              Georgia Unattached    17:03.01
 21 Christopher, Ross            Georgia Unattached    17:05.63
 22 Huguenard, Nicholas          Georgia Unattached    17:29.73
 23 Murray, Edrian               Team Decker           17:39.92
 24 Cooley, Glenn                Spart. Panthers       17:41.15
 25 Schneider, Justin            Georgia Unattached    17:49.73
 26 Zeller, Gregor               Team Decker           17:51.30
 27 Riess, Daniel                Running Stars         18:08.66
 28 Fulkerson, Cody              Georgia Unattached    18:13.85
 29 Leonard, Brenden             Georgia Unattached    18:36.47
 30 Rodriguez, Daniel            Georgia Unattached    18:41.42
 31 Weber, Justin                SC Unattached         18:41.67
 32 Vaughn, Michael              Georgia Unattached    19:05.54
 33 Hill, Justin                 SC Unattached         19:15.95
 34 Conley, Chad                 Georgia Unattached    19:16.98
 35 Stevens, Tyler               Spart. Panthers       19:31.31
 36 Higgins, Christopher         Georgia Unattached    19:49.51
Nike Visa BMW Gatorade Gill Athletics St. Vincent Lynx