Join/Renew Now


Finish Line logo

Results - USATF Central California Association Junior Olympic Cross Country Championships

11/17/07 - Friant, CA

3k Run CC Bantam Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Diaz, Dianitza            97 McFarland Track                11:53.65
  2 Felipe, Yasmine           97 McFarland Track                11:58.47
  3 Munoz, Arlene             97 McFarland Track                12:08.01
  4 Holguin, Sonia            98 McFarland Track                12:13.75
  5 Ortiz, Samantha           97 McFarland Track                12:57.66
  6 Diaz, Carolina            98 McFarland Track                13:04.54
  7 Roderick, Clara           99 McFarland Track                18:46.21

3k Run CC Midget Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Garcia, Valeria           96 Yellow Jackets                 11:25.26
  2 Diaz, Marbella            96 McFarland Track                11:26.64
  3 Moronez, Juanita          96 Yellow Jackets                 11:38.07
  4 Munguia, Deyanira         95 McFarland Track                11:43.43
  5 Torralva, Jenifer         95 Unattached                     11:45.36
  6 Chavez, Guadalupe         95 McFarland Track                11:52.89
  7 Miranda, Betsy            95 McFarland Track                12:24.26
  8 Garcia, Veronica          96 McFarland Track                12:37.43
  9 Tamayo, Gloria            95 Unattached                     14:34.12

4k Run CC Youth Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Perez, Bianca             93 Unattached                     19:09.26

3k Run CC Bantam Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Valles, Tommy             97 McFarland Track                10:38.00
  2 Romero, Christian         97 McFarland Track                10:56.13
  3 Moronez, Anthony          98 Yellow Jackets                 11:08.33
  4 Garza, Matthew            98 McFarland Track                11:49.67
  5 Roderick, David           98 McFarland Track                11:55.89
  6 Preciado, Abraham         99 Unattached                     12:00.04
  7 Luna, Moises              97 Unattached                     12:06.87
  8 Garza, Jacob              99 McFarland Track                12:48.05
  9 Berumen, Jacob            99 Yellow Jackets                 13:18.56
 10 Roderick, Matthew         97 McFarland Track                14:07.77
 11 Ortiz, Carlos             98 Unattached                     14:54.20

3k Run CC Midget Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Garcia, Erik              95 McFarland Track                10:10.57
  2 Mendoza, Gerardo          95 McFarland Track                10:21.81
  3 Ayon, Abran               96 McFarland Track                10:40.05
  4 Lopez, Cristian           96 McFarland Track                11:00.31
  5 Sepulveda, Ramiro         96 McFarland Track                11:09.47
 -- Nunez, Juan               96 McFarland Track                     DNF

4k Run CC Youth Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hernandez, Manuel         93 Unattached                     15:53.65
  2 Berumen, Logan            94 Yellow Jackets                 16:28.20
  3 Ortega, Baltazar          94 Unattached                     17:15.18
  4 Gammel, James             94 Yellow Jackets                 17:17.25

5k Run CC Intermediate Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Perez, Daniel             92 Unattached                     22:30.67
Nike Visa BMW Gatorade Rosetta Stone Gill Athletics University of Phoenix St. Vincent Lynx