Join/Renew Now

Results - USATF Region 11 Junior Olympic Track & Field Championships

6/28-30/07 - NNU

100 Meter Dash Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Rylee Fred                97 Missoula                 15.68
  2 Kylee Coffin              97 Tmid                     15.84
  3 Alyssa Guerrero           97 Unattached               16.59
  4 Sydney Harris             97 Tmid                     17.26
  5 Kenekia Webster           98 Unattached               17.34
  6 Morgan Stewart            97 Canyon TC                17.64
  7 Audrey Nolan              97 Tmid                     17.78

200 Meter Dash Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Hannah Porch              97 Florence                 32.04
  2 Kylee Coffin              97 Tmid                     32.99
  3 Rylee Fred                97 Missoula                 33.21
  4 Sydney Harris             97 Tmid                     34.98
  5 Alyssa Guerrero           97 Unattached               36.11
  6 Kenekia Webster           98 Unattached               37.74

400 Meter Dash Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Hannah Porch              97 Florence               1:13.48

800 Meter Run Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Kira Tristan              98 Canyon TC              3:16.47
  2 Brynn Schmidt             97 Bozeman                3:42.04

1500 Meter Run Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Kira Tristan              98 Canyon TC              6:35.68
  2 Brynn Schmidt             97 Bozeman                7:14.62

Long Jump Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Rylee Fred                97 Missoula                 3.55m   11-07.75
  2 Sydney Harris             97 Tmid                     3.16m   10-04.50
  3 Alyssa Guerrero           97 Unattached               3.09m   10-01.75
  4 Cassidy Coles             97 Tmid                     2.92m    9-07.00
  5 Morgan Stewart            97 Canyon TC                2.24m    7-04.25

100 Meter Dash Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Kennedy Smith             95 Billings                 14.48
  2 Megan Ingersoll           96 Butte                    15.61

200 Meter Dash Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Kennedy Smith             95 Billings                 30.52
  2 Megan Ingersoll           96 Butte                    32.42

400 Meter Dash Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Elizabeth Chmielewski     95 Lakeside               1:17.57

800 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Leigh Sewall              95 Tmid                   2:37.70
  2 Alesha Trujillo           95 Unattached             2:47.44
  3 Elizabeth Chmielewski     95 Lakeside               2:47.85
  4 Halley Jacobson           95 Missoula               2:50.56

1500 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Leigh Sewall              95 Tmid                   5:31.97
  2 Halley Jacobson           95 Missoula               5:45.09
  3 Olivia Haney              96 Tmid                   7:58.38

80 Meter Hurdles Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Phoebe Nielson            95 Tmid                     16.74
  2 Elizabeth Chmielewski     95 Lakeside                 17.15
  3 Megan Ingersoll           96 Butte                    17.98

Long Jump Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Kennedy Smith             95 Billings                 4.10m   13-05.50
  2 Phoebe Nielson            95 Tmid                     3.88m   12-08.75
  3 Halley Jacobson           95 Missoula                 3.03m    9-11.25

100 Meter Dash Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Alexandria VanHalder      94 Tmid                     13.13
  2 Alyssa Harrel             93 Canyon TC                13.89
  3 Alyssa Hopster            93 Tmid                     14.34
  4 Katy Shelp                94 Tmid                     14.57

200 Meter Dash Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Alexandria VanHalder      94 Tmid                     27.05
  2 Jacarei Echevarnia        93 Tmid                     28.18
  3 Alyssa Harrel             93 Canyon TC                28.96
  4 Alyssa Hopster            93 Tmid                     29.76
  5 Courtney Aebischer        93 Canyon TC                34.58
  6 Suzanne Haney             94 Tmid                     36.24

400 Meter Dash Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Jacarei Echevarnia        93 Tmid                   1:02.20
  2 Alyssa Harrel             93 Canyon TC              1:02.96
  3 Courtney Aebischer        93 Canyon TC              1:15.08

800 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Marguita Palmer           93 Tmid                   2:32.51
  2 Cheryn Trapp              94 Canyon TC              2:33.16
  3 Ruth Fritz                93 Tmid                   2:41.41

1500 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Marguita Palmer           93 Tmid                   5:06.76
  2 Rebecca Lassere           94 Tmid                   5:07.85
  3 Ruth Fritz                93 Tmid                   5:08.96
  4 Cheryn Trapp              94 Canyon TC              5:12.67
  5 Alyssa Faulks             93 Canyon TC              5:18.84

3000 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Ruth Fritz                93 Tmid                  11:25.9h
  2 Rebecca Lassere           94 Tmid                  11:37.8h
  3 Alyssa Faulks             93 Canyon TC             11:40.5h

100 Meter Hurdles Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Anna Connolly             94 Tmid                     18.79
  2 Katy Shelp                94 Tmid                     19.00
  3 Courtney Aebischer        93 Canyon TC                23.29
  4 Suzanne Haney             94 Tmid                     23.99

200 Meter Hurdles Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Anna Connolly             94 Tmid                     33.09
  2 Katy Shelp                94 Tmid                     34.67
  3 Courtney Aebischer        93 Canyon TC                38.82

4x800 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Canyon TC  'A'                                     11:36.1h
     1) Alyssa Faulks 93                2) Alyssa Harrel 93
     3) Haley Nord 93                   4) Cheryn Trapp 94

High Jump Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Haley Nord                93 Canyon TC                1.40m    4-07.00

Long Jump Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Alyssa Hopster            93 Tmid                     4.06m   13-04.00

Triple Jump Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Alyssa Hopster            93 Tmid                     9.14m   30-00.00
  2 Haley Nord                93 Canyon TC                8.20m   26-11.00
  3 Andrea Gooding            94 Canyon TC                6.77m   22-02.50

Shot Put 6 lb. Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Andrea Gooding            94 Canyon TC                6.41m   21-00.50

Discus Throw 1kg Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Andrea Gooding            94 Canyon TC               17.90m      58-09

100 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Briana Sweeny             91 Unattached               13.90
  2 Natalie Alpers            92 Tmid                     14.02

200 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Ali Eisenbeiss            92 Tmid                     28.00
  2 Briana Sweeny             91 Unattached               28.30

400 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Ali Eisenbeiss            92 Tmid                   1:02.98
  2 Maria Haney               91 Tmid                   1:05.56

800 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Ashley Steingruber        92 Three Forks            2:55.23

1500 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Elizabeth Brandon         91 Tmid                   5:11.83
  2 Kendra Graber             92 Canyon TC              5:28.05

3000 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Kendra Graber             92 Canyon TC             12:10.4h

100 Meter Hurdles Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Kaycee Brunel             91 Tmid                     15.95
  2 Maria Haney               91 Tmid                     17.11
  3 Courtney Schroeder        92 Tmid                     17.14

400 Meter Hurdles Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Maria Haney               91 Tmid                   1:15.9h
  2 Courtney Schroeder        92 Tmid                   1:17.9h

2000 Meter Steeplechase Intermediate Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Elizabeth Brandon         91 Tmid                   9:25.91

High Jump Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Kaycee Brunel             91 Tmid                     1.50m    4-11.00
  2 Courtney Schroeder        92 Tmid                     1.35m    4-05.00

Long Jump Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Sam Nielson               91 Tmid                     4.95m   16-03.00
  2 Ashley Steingruber        92 Three Forks              3.72m   12-02.50

Triple Jump Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Sam Nielson               91 Tmid                    10.53m   34-06.75

Javelin Throw 600g Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Sam Nielson               91 Tmid                    31.39m     103-00
  2 Ashley Steingruber        92 Three Forks             21.08m      69-02

Heptathlon Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Kaycee Brunel             91 Tmid                      3947
  2 Sam Nielson               91 Tmid                      3731

400 Meter Dash Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Alyssa Covington          90 Tmid                   1:02.21

1500 Meter Run Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Jaime Van Lith            90 Canyon TC              5:17.65

2000 Meter Steeplechase Young Women
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
 -- Lisa Stewart              89 Canyon TC                   NT

Pole Vault Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Chelsea Barr              89 Tmid                     3.50m   11-05.75
  2 Theresa Waybright         90 Tmid                     3.05m   10-00.00
  3 Tina Connolly             89 Tmid                    J3.05m   10-00.00

Long Jump Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Alyssa Covington          90 Tmid                     5.18m   17-00.00

Discus Throw 1kg Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Lisa Stewart              89 Canyon TC               21.63m      70-11

Heptathlon Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Alyssa Covington          90 Tmid                      3450

100 Meter Dash Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Weston Barlow             97 Tmid                     14.54
  2 Justin Lisonbee           97 Tmid                     15.78
  3 Matt Ingersoll            97 Butte                    17.20

200 Meter Dash Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Weston Barlow             97 Tmid                     31.15
  2 Matt Ingersoll            97 Butte                    36.52
  3 Michael Vance             98 Tmid                     40.27

400 Meter Dash Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Matt Ingersoll            97 Butte                  1:24.25
  2 Michael Vance             98 Tmid                   1:25.62
  3 Micah Faulks              97 Canyon TC              1:35.19

800 Meter Run Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Matt Sewall               97 Tmid                   2:42.61
  2 Jonah Babbel              97 Canyon TC              3:01.72
  3 Graidynn Skyler Yellowfi  97 Unattached             3:09.93

1500 Meter Run Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Matt Sewall               97 Tmid                   5:24.45
  2 Ian Faucher               97 Tmid                   5:54.57
  3 Jonah Babbel              97 Canyon TC              6:02.77
  4 Graidynn Skyler Yellowfi  97 Unattached             6:10.22
  5 Micah Faulks              97 Canyon TC              6:56.70

4x100 Meter Relay Bantam Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Canyon TC  'A'                                      1:11.75
     1) Jonah Babbel 97                 2) Micah Faulks 97
     3) Joel Lynn 97                    4)

High Jump Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Joel Lynn                 97 Canyon TC                1.00m    3-03.25

Shot Put 6 lb. Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Joel Lynn                 97 Canyon TC                4.69m   15-04.75

100 Meter Dash Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Kade Ready                96 Tmid                     14.33
  2 Austin Lisonbee           96 Tmid                     14.45
  3 David Murdoch             95 Tmid                     14.47
  4 Peyton Harris             96 Tmid                     14.69
  5 Kenny Webster             95 Tmid                     14.73
  6 Doug Radloff              96 Canyon TC                17.15

200 Meter Dash Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Joseph Delgado            95 Tmid                     27.98
  2 Kade Ready                96 Tmid                     29.74
  3 Kenny Webster             95 Tmid                     30.40
  4 Troy Vance                96 Tmid                     31.27
  5 Bryce Schroeder           96 Tmid                     31.72
  6 Ty Bryan                  95 Tmid                     33.03
  7 Chad Radhoff              96 Canyon TC                36.53

400 Meter Dash Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Joseph Delgado            95 Tmid                   1:04.46
  2 Ty Bryan                  95 Tmid                   1:09.17
  3 Austin Lisonbee           96 Tmid                   1:09.95
  4 Troy Vance                96 Tmid                   1:10.40
  5 Matthew Quist             96 Big Fork               1:11.56
  6 Bryce Schroeder           96 Tmid                   1:14.08
  7 Trent Barningham          95 Tmid                   1:19.59
  8 Chad Radhoff              96 Canyon TC              1:22.84

800 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Jeramiah Wheeler          96 Canyon TC              3:01.64

80 Meter Hurdles Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Troy Vance                96 Tmid                     15.95
  2 Matthew Quist             96 Big Fork                 16.66
  3 Trent Barningham          95 Tmid                     17.91

4x100 Meter Relay Midget Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Canyon TC  'A'                                      1:09.36
     1) Doug Radloff 96                 2) Chad Radhoff 96
     3) Jeramiah Wheeler 96             4) Trevor Thomas 96

High Jump Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Peyton Harris             96 Tmid                     1.30m    4-03.25
  2 Chad Radhoff              96 Canyon TC                1.05m    3-05.25
  2 Phillip Barrus            96 Canyon TC                1.05m    3-05.25

Long Jump Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Joseph Delgado            95 Tmid                     5.00m   16-05.00
  2 Peyton Harris             96 Tmid                     4.20m   13-09.50
  3 Austin Lisonbee           96 Tmid                     3.80m   12-05.75
  4 Bryce Schroeder           96 Tmid                     3.34m   10-11.50
  5 Doug Radloff              96 Canyon TC                3.09m   10-01.75
  6 Phillip Barrus            96 Canyon TC                2.64m    8-08.00

Shot Put 6 lb. Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Adrian Ascenio            95 Canyon TC                7.46m   24-05.75
  2 Trevor Thomas             96 Canyon TC                7.22m   23-08.25
  3 Marcus Choate             95 Canyon TC                7.21m   23-08.00
  4 Jeramiah Wheeler          96 Canyon TC                6.16m   20-02.50

Discus Throw 1kg Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Adrian Ascenio            95 Canyon TC               20.52m      67-04
  2 Marcus Choate             95 Canyon TC               14.80m      48-07

Javelin Throw 300g Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Matthew Quist             96 Big Fork                31.30m     102-08
  2 Trevor Thomas             96 Canyon TC               18.06m      59-03

100 Meter Dash Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Jon Lanser                93 Tmid                     12.83
  2 Michael Managhan          93 Kalispell                13.13
  3 Joshua Lords              93 Moiese                   13.17
  4 Madison Managhen          93 Unattached               13.45
  5 Andrew Adams              93 Tmid                     13.53

200 Meter Dash Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Levi Morris               93 Missoula                 26.56
  2 Joshua Lords              93 Moiese                   27.23
  3 Michael Managhan          93 Kalispell                27.73
  4 Madison Managhen          93 Unattached               28.26
  5 Andrew Adams              93 Tmid                     29.09

400 Meter Dash Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Levi Morris               93 Missoula                 59.22
  2 Joshua Lords              93 Moiese                 1:02.17
  3 Madison Managhen          93 Unattached             1:02.74
  4 Michael Managhan          93 Kalispell              1:04.34

800 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Levi Morris               93 Missoula               2:24.29
  2 Albert Radhoff            94 Canyon TC              2:36.26
  3 Sam Faucher               94 Tmid                   2:39.30

1500 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Morgan Choate             93 Canyon TC              4:36.54
  2 Connor Smith              93 Tmid                   5:19.65
  3 Sam Faucher               94 Tmid                   5:21.10
  4 Albert Radhoff            94 Canyon TC              5:36.76

3000 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Morgan Choate             93 Canyon TC             10:43.0h
  2 Connor Smith              93 Tmid                  11:25.0h

100 Meter Hurdles Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Chris Kirkpatrick         93 Tmid                     16.91

200 Meter Hurdles Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Chris Kirkpatrick         93 Tmid                     29.43
  2 Ike Lynn                  93 Canyon TC                30.19

Pole Vault Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Matt Sullivan             93 Canyon TC                3.05m   10-00.00
  2 Ike Lynn                  93 Canyon TC                2.30m    7-06.50

Long Jump Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Jon Lanser                93 Tmid                     5.67m   18-07.25
  2 Andrew Adams              93 Tmid                     4.72m   15-06.00
  3 Joshua Lords              93 Moiese                   4.66m   15-03.50

Triple Jump Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Ike Lynn                  93 Canyon TC                9.16m   30-00.75

Shot Put 4kg Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Michael Managhan          93 Kalispell                8.66m   28-05.00
  2 Madison Managhen          93 Unattached               8.41m   27-07.25

Discus Throw 1kg Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Chris Kirkpatrick         93 Tmid                    30.73m     100-10

Javelin Throw 600g Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Chris Kirkpatrick         93 Tmid                    33.17m     108-10
  2 Matt Sullivan             93 Canyon TC               28.70m      94-02

100 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Matt Anthony              91 Unattached               11.38
  2 Scott Sampson             91 Three Forks              12.11
  3 Zachary Gurley            92 Tmid                     12.28
  4 Matt Osbon                91 Unattached               12.85

200 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Matt Anthony              91 Unattached               23.69
  2 Scott Sampson             91 Three Forks              25.45

400 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Bo Evans                  91 Unattached               55.04
  2 Henry Lynn                91 Canyon TC                56.58

800 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Brandon Radloff           92 Canyon TC              2:09.38

1500 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Rusty Rehl                91 Canyon TC              4:37.58
  2 Matt Osbon                91 Unattached             4:53.48

110 Meter Hurdles Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Zachary Gurley            92 Tmid                     22.26

400 Meter Hurdles Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Brock Steingruber         91 Three Forks            1:05.51
  2 Scott Sampson             91 Three Forks            1:07.73

2000 Meter Steeplechase Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brandon Radloff           92 Canyon TC              7:22.58

Pole Vault Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Erile Diehl               91 Tmid                     3.35m   10-11.75
  2 Jonny Hankins             91 Canyon TC                2.75m    9-00.25

Long Jump Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Kasen Covington           92 Tmid                     6.44m   21-01.50
  2 Brock Steingruber         91 Three Forks              5.91m   19-04.75

Triple Jump Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Kasen Covington           92 Tmid                    14.21m   46-07.50
  2 Zach Pankratz             91 Unattached              12.36m   40-06.75
  3 Brock Steingruber         91 Three Forks             11.64m   38-02.25

Shot Put 12 lb. Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Blake Anderson            91 Unattached              11.23m   36-10.25

Discus Throw 1.6kg Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Blake Anderson            91 Unattached              34.33m     112-07

Hammer Throw Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Blake Anderson            91 Unattached              37.80m     124-00

Javelin Throw 800g Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Brock Steingruber         91 Three Forks             46.60m     152-11
  2 Henry Lynn                91 Canyon TC               32.35m     106-02
  3 Brandon Radloff           92 Canyon TC               28.77m      94-05

Decathlon 800g Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Michael VerHagen          91 Canyon TC                 2430

100 Meter Dash Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Chris Bybee               90 Tmid                     11.75
  2 Kegan Brady               90 Unattached               12.03

200 Meter Dash Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Chris Bybee               90 Tmid                     24.04
  2 Kegan Brady               90 Unattached               25.16
  3 Brad Kirkpatrick          90 Tmid                     26.18

400 Meter Dash Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Spencer Meinburg          89 Tmid                     52.76
  2 Kaleob Palmer             90 Butte                    54.26
  3 Brad Kirkpatrick          90 Tmid                   1:00.93

800 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Kaleob Palmer             90 Butte                  2:12.68

110 Meter Hurdles Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Andrew Blaser             89 Tmid                     15.45

400 Meter Hurdles Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Andrew Blaser             89 Tmid                   1:01.67
  2 Jake Hagood               90 Tmid                   1:04.35

2000 Meter Steeplechase Young Men
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Tyler Curtis              89 Unattached             6:20.84
  2 Brad Kirkpatrick          90 Tmid                   9:03.58

High Jump Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Corbin Duer               88 Tmid                     1.95m    6-04.75

Pole Vault Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Corbin Duer               88 Tmid                     4.57m   15-00.00
  2 Rory Hawker               89 Tmid                     3.65m   11-11.75
  3 Sean Robinson             89 Billings                 3.35m   10-11.75

Long Jump Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Andrew Blaser             89 Tmid                     6.43m   21-01.25

Discus Throw 1.6kg Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Zach Thies                89 Canyon TC               42.05m     137-11

Javelin Throw 800g Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Robert Hale               90 Billings                41.20m     135-02

Decathlon Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Andrew Blaser             89 Tmid                      5336
  2 Jon Kulm                  89 Tmid                      4847
Nike Visa BMW Gatorade Gill Athletics University of Phoenix St. Vincent Lynx