Join/Renew Now

Results - USATF Region 3 Junior Olympic Track & Field Championships

7/12-15/07 - Sports Backer Stadium, Richmond, VA

Event 1  100 Meter Dash Sub Bantam Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Bailey, Jaylah               45 Baldwin Coun        15.48      15.29Q -3.3  3
  2 Ward, Destiny                12-Indian River        15.44      15.42Q -1.9  1
  3 Hall, Taylor                 45 Ruff Riders         15.12      15.68Q -3.9  2
  4 Saunders, Bryana             13 Durham Stride       15.64      15.46Q -3.3  3
  5 Stinson, Caylin              13 Hickory City        16.21      16.04Q -1.9  1
  6 Richards, Arianna            10 Glenarden           16.03      16.50Q -3.9  2
  7 Wright, Braxton              13 Upper Room          16.31      16.25q -3.3  3
  8 Blount, Kori-Madisyn         12-N-Motion Trac       16.27      16.35q -3.3  3
  9 Shelton, Nisa                10 New Wave            16.37      16.71  -1.9  1
 10 Demery, Diamond              10 Cctc                16.45      16.72  -3.9  2
 11 Crutchfield, Kai             13 Tri City Blaz       16.43      16.81  -3.9  2
 12 Deveaux, Aaliyah             55 Summerville         17.09      16.95  -1.9  1
 13 Wood, Alexis                 13 Durham Stride       16.90      17.00  -3.3  3
 14 Beiring, Natalie             55 Summerville         17.68      17.06  -1.9  1
 15 Quarles, Kennedy             45 Quicksilver         15.89      17.18  -3.9  2
 16 Hopkins, Avianna             12-Indian River        17.64      17.92  -3.9  2
 17 Jefferson, Courtney          12 Hotchkiss Eag       18.69      18.15  -3.3  3
 18 White, Fayta                 55 Flyers TC           17.68      18.57  -3.9  2
 19 Goolsby, Mia-Mariah          55 Quickstriders       18.93      18.73  -3.3  3
 20 Muhammad, Najah              12 Hotchkiss Eag       20.50      19.30  -1.9  1

Event 1  100 Meter Dash Sub Bantam Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Ward, Destiny                12-Indian River        15.42      15.35  -2.5
  2 Bailey, Jaylah               45 Baldwin Coun        15.29      15.45  -2.5
  3 Saunders, Bryana             13 Durham Stride       15.46      15.47  -2.5
  4 Hall, Taylor                 45 Ruff Riders         15.68      15.62  -2.5
  5 Richards, Arianna            10 Glenarden           16.50      16.28  -2.5
  6 Wright, Braxton              13 Upper Room          16.25      16.33  -2.5
  7 Stinson, Caylin              13 Hickory City        16.04      16.36  -2.5
  8 Blount, Kori-Madisyn         12-N-Motion Trac       16.35      16.95  -2.5

Event 2  200 Meter Dash Sub Bantam Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Bailey, Jaylah               45 Baldwin Coun        32.57      31.63Q -0.6  1
  2 Ward, Destiny                12-Indian River        33.23      32.73Q -2.2  3
  3 Jones, Yo'Era                45 Ruff Riders         32.91      32.89Q -2.6  2
  4 Saunders, Bryana             13 Durham Stride       32.63      32.97Q -2.2  3
  5 Ferrell, Bryana              12 Central VA T&       33.88      33.02Q -0.6  1
  6 Stinson, Caylin              13 Hickory City        34.68      33.38Q -2.6  2
  7 Pippins, Onajamh             45 Boys & Girls        32.97      33.50q -2.6  2
  8 Barksdale, Shania            45 Baldwin Coun        34.27      33.74q -2.6  2
  9 Lyles, Legaci                10 Firebirds AC        34.09      34.61  -2.2  3
 10 Demery, Diamond              10 Cctc                35.13      34.72  -2.2  3
 11 Ajayi, Brittney              10 Hummingbird         35.36      34.85  -2.6  2
 12 Quarles, Kennedy             45 Quicksilver         33.44      35.02  -0.6  1
 13 Kiley, Kelsey                10 Sya                 34.73      35.52  -2.2  3
 14 Brodie, Kerri                13 Upper Room          36.05      35.61  -0.6  1
 15 Beiring, Natalie             55 Summerville         36.66      35.78  -2.2  3
 16 Blount, Kori-Madisyn         12-N-Motion Trac       35.05      35.87  -0.6  1
 17 Greene, Briana               10 Cctc                34.73      35.88  -0.6  1
 18 Abernathy, Darian            13 Hickory City        35.90      35.93  -2.2  3
 19 Deveaux, Aaliyah             55 Summerville         35.17      36.17  -2.6  2
 20 Floyd, Merkyia               13 Cape Fear           36.08      36.30  -0.6  1
 21 White, Fayta                 55 Flyers TC           38.54      39.87  -2.6  2
 22 Hopkins, Avianna             12-Indian River        39.18      39.92  -2.6  2
 23 Goolsby, Mia-Mariah          55 Quickstriders       39.34      40.04  -2.2  3

Event 2  200 Meter Dash Sub Bantam Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Bailey, Jaylah               45 Baldwin Coun        31.63      31.09  -0.2
  2 Ward, Destiny                12-Indian River        32.73      31.10  -0.2
  3 Jones, Yo'Era                45 Ruff Riders         32.89      32.18  -0.2
  4 Ferrell, Bryana              12 Central VA T&       33.02      32.66  -0.2
  5 Pippins, Onajamh             45 Boys & Girls        33.50      32.76  -0.2
  6 Saunders, Bryana             13 Durham Stride       32.97      32.81  -0.2
  7 Stinson, Caylin              13 Hickory City        33.38      33.95  -0.2
  8 Barksdale, Shania            45 Baldwin Coun        33.74      33.97  -0.2

Event 3  400 Meter Dash Sub Bantam Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Moore, Kayla                 13 Durham Stride     1:15.63    1:11.88Q  1
  2 Ward, Destiny                12-Indian River      1:15.23    1:12.90Q  3
  3 Ways, Kamare                 45 Unattached        1:15.33    1:15.69Q  2
  4 Ferrell, Bryana              12 Central VA T&     1:16.32    1:13.70q  1
  5 Wright, Braxton              13 Upper Room        1:18.25    1:15.66q  3
  6 Chapman, Timara              13 Carolina Eagl     1:18.43    1:16.50q  2
  7 Johnson, Ayanna              10 Glenarden         1:17.15    1:16.94q  2
  8 Moore, Kelsia                13 Durham Stride     1:19.10    1:18.15q  3
  9 Davis, Stephanie             10 Firebirds AC      1:18.71    1:18.88   1
 10 Price, Tralen                45 Ruff Riders       1:20.08    1:19.12   2
 11 Kiley, Kelsey                10 Sya               1:18.56    1:20.04   1
 12 Allen, Chimari               45 East Cobb         1:18.98    1:20.45   3
 13 Antoine-Pompey, Sydney       10 Glenarden         1:21.21    1:21.11   1
 14 McDowell, Kenzie             13 Asheville         1:22.51    1:23.11   2
 15 Embe, Kimberly               12 Richmond Heat     1:24.77    1:24.60   3
 16 Shelton, Nisa                10 New Wave          1:20.87    1:24.99   1
 17 Goolsby, Mia-Mariah          55 Quickstriders     1:37.57    1:31.01   3
 18 Ward, Christian              55 Flyers TC         1:50.33    1:40.40   1

Event 3  400 Meter Dash Sub Bantam Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals
=========================================================================
Finals
  1 Moore, Kayla                 13 Durham Stride     1:11.88    1:11.45
  2 Ward, Destiny                12-Indian River      1:12.90    1:12.74
  3 Ferrell, Bryana              12 Central VA T&     1:13.70    1:14.24
  4 Ways, Kamare                 45 Unattached        1:15.69    1:15.38
  5 Johnson, Ayanna              10 Glenarden         1:16.94    1:15.65
  6 Moore, Kelsia                13 Durham Stride     1:18.15    1:16.54
  7 Wright, Braxton              13 Upper Room        1:15.66    1:16.99
  8 Chapman, Timara              13 Carolina Eagl     1:16.50    1:47.22

Event 4  800 Meter Run Sub Bantam Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Ferrell, Bryana              12 Central VA T&     2:59.33    2:54.37
  2 Palmer, Molly                13 CC Pacers         3:07.85    3:01.48
  3 Ellison, Mackenzie           45 Sapphire Tra      3:20.60    3:05.17
  4 Chapman, Timara              13 Carolina Eagl     3:02.33    3:05.84
  5 Zeigler, Katie               55 Mt Pleasant       3:10.06    3:19.67
  6 Davis, Jasmin                13 Rocky Mt Emba     3:27.31    3:20.24
  7 Embe, Kimberly               12 Richmond Heat     3:17.57    3:23.55
  8 Bucy, Elizabeth              10 McLean Youth      3:17.41    3:27.45
  9 Johnson, Jazmyn              10 New Wave          3:31.87    3:28.53
 10 Resper, Angel                10 New Wave          3:26.73    3:29.37
 11 Bullock, Drew                13 Durham Stride     3:18.15    3:41.24
 12 Lawrence, Charizma           45 Voices of Fa      4:22.97    3:47.03

Event 5  1500 Meter Run Sub Bantam Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Butler, Jalah                45 Ruff Riders       6:05.65    5:59.80
  2 Chapman, Timara              13 Carolina Eagl     6:23.12    6:06.21
  3 Zeigler, Katie               55 Mt Pleasant       6:04.30    6:15.35
  4 Davis, Jasmin                13 Rocky Mt Emba     6:30.42    6:39.99
  5 Sowers, Emily                10 Hummingbird       6:54.20    6:46.83
  6 Martin, Kaia                 10 Cobra TC          7:30.10    7:19.84
  7 Ott, Ilsa                    45 Walton Youth      7:02.88    7:25.42
  8 Lawrence, Charizma           45 Voices of Fa      8:11.99    7:35.70
  9 Davis, Imani                 10 Rockville St      7:19.30    7:39.02

Event 6  4x100 Meter Relay Sub Bantam Girls
============================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 45 Ruff Riders  'A'                               1:02.44    1:01.11Q  1
     1) Perry, Asia                     2) Jones, Yo'Era
     3) Price, Tralen                   4) Hall, Taylor
  2 13 Durham Striders T.C.  'A'                      1:04.46    1:02.37Q  2
     1) Saunders, Bryana                2) Wood, Alexis
     3) Moore, Kayla                    4) Moore, Kelsia
  3 45 Baldwin County Jets  'A'                       1:03.76    1:05.03Q  2
     1) Williams, Zykeria               2) Trawick, Brittany
     3) Barksdale, Shania               4) Roach, TaQuanjah
  4 45 Boys & Girls Clubs Metro A  'A'                1:08.43    1:06.16Q  1
     1) Pippins, Onajamh                2) Jones, Alexis
     3) Caldwell, Sydnei                4) Waldon, Karysma
  5 13 Tri-City Blazers  'A'                          1:12.10    1:05.28q  2
     1) Crutchfield, Kai                2) Marshall, Jasmine
     3) Sutton, Makayla                 4) Gary, Jordan
  6 10 Glenarden TC  'A'                              1:06.21    1:06.42q  1
     1) Antoine-Pompey, Sydney          2) Johnson, Ayanna
     3) Plummer, Cheyenne               4) Richards, Arianna
  7 10 Firebirds Athletic Club  'A'                   1:07.77    1:06.66q  2
     1) Boykin, Madison                 2) Davis, Stephanie
     3) Hutchinson, Amil                4) Lyles, Legaci
  8 13 Upper Room  'A'                                1:12.88    1:06.71q  2
     1) Murph, Courtney                 2) Brodie, Kerri
     3) Wright, Braxton                 4) Sutton, Nia
  9 10 Cavalier-Cavalette TC  'B'                     1:08.35    1:07.21   2
     1) Demery, Diamond                 2) Greene, Briana
     3) Roscoe-Dunton, Shalyn           4) Williiams, Amani
 10 10 Glenarden TC  'B'                              1:09.87    1:11.54   1
     1) Briscoe, Kiara                  2) Davis, Arianna
     3) Lindsey, Jamia                  4) Russell, Masai

Event 6  4x100 Meter Relay Sub Bantam Girls
=========================================================================
    Team                                              Prelims     Finals
=========================================================================
Finals
  1 45 Ruff Riders  'A'                               1:01.11    1:01.84
     1) Perry, Asia                     2) Jones, Yo'Era
     3) Price, Tralen                   4) Hall, Taylor
  2 13 Durham Striders T.C.  'A'                      1:02.37    1:02.88
     1) Saunders, Bryana                2) Wood, Alexis
     3) Moore, Kayla                    4) Moore, Kelsia
  3 45 Baldwin County Jets  'A'                       1:05.03    1:05.24
     1) Williams, Zykeria               2) Trawick, Brittany
     3) Barksdale, Shania               4) Roach, TaQuanjah
  4 10 Firebirds Athletic Club  'A'                   1:06.66    1:05.29
     1) Boykin, Madison                 2) Davis, Stephanie
     3) Hutchinson, Amil                4) Lyles, Legaci
  5 10 Glenarden TC  'A'                              1:06.42    1:05.33
     1) Antoine-Pompey, Sydney          2) Johnson, Ayanna
     3) Plummer, Cheyenne               4) Richards, Arianna
  6 45 Boys & Girls Clubs Metro A  'A'                1:06.16    1:05.91
     1) Pippins, Onajamh                2) Jones, Alexis
     3) Caldwell, Sydnei                4) Waldon, Karysma
  7 13 Tri-City Blazers  'A'                          1:05.28    1:06.07
     1) Crutchfield, Kai                2) Marshall, Jasmine
     3) Sutton, Makayla                 4) Gary, Jordan
  8 13 Upper Room  'A'                                1:06.71    1:09.60
     1) Murph, Courtney                 2) Brodie, Kerri
     3) Wright, Braxton                 4) Sutton, Nia

Event 7  4x400 Meter Relay Sub Bantam Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
=========================================================================
  1 45 Ruff Riders  'A'                               5:19.43    5:11.17
  2 45 Baldwin County Jets  'A'                       5:32.36    5:25.05
  3 10 Glenarden TC  'A'                              5:30.83    5:32.90
  4 10 Firebirds Athletic Club  'A'                   5:37.83    5:34.58
  5 45 Boys & Girls Clubs Metro A  'A'                5:44.10    5:38.61
  6 10 Cavalier-Cavalette TC  'A'                     5:54.80    5:57.72
  7 10 Glenarden TC  'B'                              6:09.04    5:58.71

Event 8  Long Jump Sub Bantam Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
========================================================================================
  1 Stinson, Caylin              13 Hickory City        3.45m      3.64m   NWI  11-11.50
  2 Moore, Kayla                 13 Durham Stride       3.24m      3.55m   NWI  11-07.75
  3 Kiley, Kelsey                10 Sya                 3.03m      3.41m   NWI  11-02.25
  4 McDowell, Kenzie             13 Asheville           3.16m      3.37m   NWI  11-00.75
  5 Crutchfield, Kai             13 Tri City Blaz       3.35m      3.16m   NWI  10-04.50
  6 Zeigler, Katie               55 Mt Pleasant         2.91m      3.09m   NWI  10-01.75
  7 Harris, Kyla                 10 Cobra TC            2.70m      3.02m   NWI   9-11.00
  8 Hopkins, Avianna             12-Indian River        2.47m      3.01m   NWI   9-10.50
  9 Floyd, Merkyia               13 Cape Fear           3.11m      2.90m   NWI   9-06.25
 10 Beiring, Natalie             55 Summerville         2.58m      2.84m   NWI   9-04.00
 11 Harper, Simone               45 Quicksilver         2.23m      2.68m   NWI   8-09.50
 12 Quarles, Kennedy             45 Quicksilver         3.03m      2.64m   NWI   8-08.00
 13 Greene, Briana               10 Cctc                2.73m      2.47m   NWI   8-01.25
 14 Ector, Tyra                  45 Quicksilver         1.99m      2.42m   NWI   7-11.25
 15 Antoine, Jada                10 Hummingbird         2.90m      2.40m   NWI   7-10.50
 16 Blount, Kori-Madisyn         12-N-Motion Trac       2.47m      2.02m   NWI   6-07.50
 17 Ward, Christian              55 Flyers TC           1.64m      1.83m   NWI   6-00.00
 -- Roscoe-Dunton, Shalyn        10 Cctc                3.00m       FOUL   NWI

Event 9  Shot Put Sub Bantam Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1 Deveaux, Aaliyah             55 Summerville         3.52m      4.31m   14-01.75
  2 Farr, Ja'keela               13  Wilson             3.43m      4.26m   13-11.75
  3 Lindsey, Jamia               10 Glenarden           3.72m      4.19m   13-09.00
  4 Ellenburg, Amanda            55 Summerville         2.97m      3.09m   10-01.75
  5 Washington, Lauren           10 Glenarden           2.82m      3.05m   10-00.25
  6 Howard, Chaney               13 Charlotte Fli       3.07m      2.63m    8-07.50

Event 10  Javelin Throw Sub Bantam Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1 Marshall, Jasmine            13 Tri City Blaz      12.58m     12.28m      40-03
  2 McKenzie, Sydnee             10 Glenarden           7.94m     11.75m      38-06
  3 Baldwin, Jasmine             13 Sandhills           9.15m     11.19m      36-08
  4 Murph, Courtney              13 Upper Room          9.38m     11.00m      36-01
  5 Lindsey, Jamia               10 Glenarden           8.00m     10.97m      36-00
  6 Neufville, Danielle          13 Jacksonville       13.38m     10.62m      34-10
  7 Thomas, Tamia                10 New Wave            7.85m      7.11m      23-04
  8 Lawrence, Charizma           45 Voices of Fa        5.26m      6.14m      20-02
  9 Robinson, Chamori            45 Peach Valley        6.14m      5.62m      18-05

Event 50  100 Meter Dash Sub Bantam Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Jackson, Kearis              45 Peach Valley        14.86      14.75q -1.8  3
  2 Brown, Dyami                 13 Charlotte Fli       15.44      15.20q -1.8  3
  3 George, Daniel               10 Ebenezer            15.26      15.26q -2.7  1
  4 Montague, Gabriel            13 Carolina Eagl       15.40      15.35q -1.8  3
  5 Jordan, Caleb                10 Cctc                15.17      15.43q -2.7  1
  6 Waters, Breylan              45 Carrollton P&       15.45      15.44q -2.8  4
  7 Torian, Jaquis               13 Fayetteville-       15.28      15.68q -3.2  2
  8 Edmonds, Nolan               45 Kennworth           15.36      15.87q -2.8  4
  9 Crudup, Leo                  13 Carolina Eagl       15.78      15.98  -3.2  2
 10 Zeigler, Cross               10 Fpyc                15.87      16.40  -1.8  3
 11 Anderson, Damien             55 Summerville         15.55      16.49  -2.7  1
 11 Adewole, Oluwatoniloba       10 Hummingbird         15.79      16.49  -2.8  4
 13 Taybron, Cody                13  Wilson             16.17      16.50  -2.8  4
 14 Wilson, Anthony              12 Hotchkiss Eag       16.13      16.52  -1.8  3
 15 Bell, Jr, DeJuan             55 Palmetto TC         16.65      16.56  -2.7  1
 16 Chewning, Chauncy            12 Hotchkiss Eag       17.08      17.47  -2.8  4
 17 Bynum, Donte'                12 Richmond Heat       16.60      17.60  -3.2  2
 18 Carson, Nicholas             55 Quickstriders       17.21      17.69  -1.8  3
 19 Dormire, Daniel              12-Team Flash          19.50      20.58  -1.8  3

Event 50  100 Meter Dash Sub Bantam Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Brown, Dyami                 13 Charlotte Fli       15.20      14.87  -2.5
  2 George, Daniel               10 Ebenezer            15.26      14.94  -2.5
  3 Waters, Breylan              45 Carrollton P&       15.44      14.98  -2.5
  4 Montague, Gabriel            13 Carolina Eagl       15.35      15.10  -2.5
  5 Jordan, Caleb                10 Cctc                15.43      15.25  -2.5
  6 Torian, Jaquis               13 Fayetteville-       15.68      15.50  -2.5
  7 Edmonds, Nolan               45 Kennworth           15.87      15.61  -2.5
 -- Jackson, Kearis              45 Peach Valley        14.75         FS  -2.5

Event 51  200 Meter Dash Sub Bantam Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Jackson, Kearis              45 Peach Valley        30.68      31.10q -2.3  2
  2 George, Daniel               10 Ebenezer            33.03      31.27q -2.3  2
  3 Jordan, Caleb                10 Cctc                31.24      31.39q -3.3  1
  4 Brown, Dyami                 13 Charlotte Fli       31.75      31.72q -3.3  1
  5 Rucker, Jabari               12 Richmond Heat       33.91      31.77q -3.3  1
  6 Montague, Gabriel            13 Carolina Eagl       31.33      31.80q -2.9  4
  7 Waters, Breylan              45 Carrollton P&       32.13      31.90q -2.3  2
  8 Kelly, Tyrese                13 Sandhills           32.86      32.40q -2.9  4
  9 Adewole, Oluwatoniloba       10 Hummingbird         32.60      32.61  -2.9  4
 10 Torian, Jaquis               13 Fayetteville-       32.51      32.74  -3.3  1
 11 Ahnor, Ibn                   55 Summerville         31.51      32.92  -2.2  3
 12 Edmonds, Nolan               45 Kennworth           32.28      33.50  -2.3  2
 13 Zeigler, Cross               10 Fpyc                33.64      34.29  -2.3  2
 14 Price, Sincere               13 Durham Stride       32.75      34.34  -2.2  3
 15 Bell, Jr, DeJuan             55 Palmetto TC         34.37      35.12  -2.9  4
 16 Wilson, Anthony              12 Hotchkiss Eag       35.58      35.25  -2.9  4
 17 Bynum, Donte'                12 Richmond Heat       35.66      36.00  -3.3  1
 18 Carson, Nicholas             55 Quickstriders       34.92      39.38  -2.2  3
 19 Dormire, Daniel              12-Team Flash          43.45      43.42  -2.3  2
 20 Ward-Rowe, Tommelik          12 Henrico Pacer       45.46      51.51  -2.3  2

Event 51  200 Meter Dash Sub Bantam Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Jackson, Kearis              45 Peach Valley        31.10      30.31  -1.4
  2 Waters, Breylan              45 Carrollton P&       31.90      30.89  -1.4
  3 Brown, Dyami                 13 Charlotte Fli       31.72      30.97  -1.4
  4 Montague, Gabriel            13 Carolina Eagl       31.80      31.12  -1.4
  5 Jordan, Caleb                10 Cctc                31.39      31.21  -1.4
  6 George, Daniel               10 Ebenezer            31.27      31.31  -1.4
  7 Rucker, Jabari               12 Richmond Heat       31.77      31.37  -1.4
  8 Kelly, Tyrese                13 Sandhills           32.40      31.57  -1.4

Event 52  400 Meter Dash Sub Bantam Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Hunt, Nijel                  13 Durham Stride     1:09.52    1:10.01q  3
  2 Jackson, Kearis              45 Peach Valley      1:12.89    1:11.88q  2
  3 Rucker, Jabari               12 Richmond Heat     1:12.86    1:11.98q  2
  4 Kelly, Tyrese                13 Sandhills         1:13.08    1:12.32q  1
  5 Parham, Dylan                45 Carrollton P&     1:16.89    1:13.19q  3
  6 Zeigler, Cross               10 Fpyc              1:15.03    1:14.68q  3
  7 Montague, Gabriel            13 Carolina Eagl     1:12.11    1:15.31q  1
  8 Allen, Brockford             13 Charlotte Fli     1:16.44    1:16.76q  1
  9 Ahnor, Ibn                   55 Summerville       1:17.51    1:16.87   1
 10 George, Daniel               10 Ebenezer          1:15.47    1:17.76   2
 11 Brockington, Deandre         13 Tri Champions     1:14.52    1:17.84   3
 12 Resnick, Andrew              10 Rockville St      1:16.17    1:19.16   2
 13 Loveless, Chase              45 Peachtree Ci      1:19.46    1:20.84   2
 14 Allen, Derrik                45 East Cobb         1:17.31    1:22.15   3
 15 Cole, Cedric                 10 Firebirds AC      1:21.43    1:23.17   2
 16 Carson, Nicholas             55 Quickstriders     1:27.94    1:27.50   3
 17 Spencer, Noah                55 Mt Pleasant       1:30.44    1:28.89   1
 18 Carder, Collin               12-Va Unattach       1:30.82    1:32.80   2
 19 Ward-Rowe, Tommelik          12 Henrico Pacer     1:30.16    1:46.04   3

Event 52  400 Meter Dash Sub Bantam Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals
=========================================================================
Finals
  1 Hunt, Nijel                  13 Durham Stride     1:10.01    1:07.01
  2 Kelly, Tyrese                13 Sandhills         1:12.32    1:10.77
  3 Jackson, Kearis              45 Peach Valley      1:11.88    1:11.25
  4 Rucker, Jabari               12 Richmond Heat     1:11.98    1:11.61
  5 Montague, Gabriel            13 Carolina Eagl     1:15.31    1:11.97
  6 Parham, Dylan                45 Carrollton P&     1:13.19    1:12.72
  7 Allen, Brockford             13 Charlotte Fli     1:16.76    1:15.58
  8 Zeigler, Cross               10 Fpyc              1:14.68    1:17.51

Event 53  800 Meter Run Sub Bantam Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Hunt, Nijel                  13 Durham Stride     2:41.66    2:44.26
  2 Mitchell, Coleman            13 Tri Champions     2:53.50    2:48.85
  3 Pinson, Matthew              12-Va Unattach       2:49.71    2:52.43
  4 Taybron, Justin              45 Saca              2:52.29    2:53.28
  5 Wilkerson, Cameo             45 Boys & Girls      2:49.70    2:54.34
  6 Carrington III, James        13 Durham Stride     2:54.16    2:57.60
  7 Hargraves, Jacob             13 Carolina Eagl     3:02.57    2:58.44
  8 Luckey, William              10 Cctc              3:04.32    3:00.91
  9 Collins, Christopher         12 Henrico Pacer     2:57.23    3:04.52
 10 Allen, Brockford             13 Charlotte Fli     3:03.06    3:05.01
 11 Smith, Amon                  10 New Wave          3:13.64    3:08.34
 12 Sponenberg, Griffin          55 Gwd YMCA          3:15.28    3:08.45
 13 Ellenburg, Jackson           55 Summerville       3:02.48    3:09.55
 14 Taylor, Jordan               45 D.C. Express      3:20.55    3:09.75
 15 Spencer, Noah                55 Mt Pleasant       3:16.25    3:14.98
 16 Wilhoit, Jaylen              10 Cobra TC          3:19.82    3:15.59
 17 Carder, Collin               12-Va Unattach       3:27.68    3:25.19
 18 Haigler, Palmer              55 Mt Pleasant       3:30.76    3:32.95
 19 Warner, James                10 Cctc              3:20.30    3:37.31
 20 Tarte, Isaiah                55 Carolina Rock     4:09.06    4:22.02

Event 54  1500 Meter Run Sub Bantam Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Hunt, Nijel                  13 Durham Stride     5:26.91    5:25.10
  2 Taybron, Justin              45 Saca              5:42.26    5:31.65
  3 Pinson, Matthew              12-Va Unattach       5:50.11    5:39.12
  4 Mitchell, Coleman            13 Tri Champions     6:02.85    5:45.37
  5 Wilkerson, Cameo             45 Boys & Girls      5:49.28    5:56.78
  6 Ellenburg, Jackson           55 Summerville       5:59.89    6:04.03
  7 Spencer, Noah                55 Mt Pleasant       6:29.48    6:12.28
  8 Collins, Christopher         12 Henrico Pacer     6:11.16    6:18.62
  9 Sponenberg, Griffin          55 Gwd YMCA          6:29.92    6:29.95
 10 Harding, Alex                10 Fpyc              6:39.70    6:30.80
 11 Marks, Jaylen                10 Cctc              6:55.80    6:49.14
 12 Pacious, Andrew              10 McLean Youth      7:27.30    6:49.65
 13 Haigler, Palmer              55 Mt Pleasant       6:53.89    6:54.50
 14 Roberson, Tysten             13 Rocky Mt Emba     6:46.90    7:07.89
 15 Warner, James                10 Cctc              6:44.80    7:23.89
 16 Vaughn, Jeffrey              45 Carrollton P&     7:29.67    7:37.42

Event 55  4x100 Meter Relay Sub Bantam Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
=========================================================================
  1 10 Glenarden TC  'A'                              1:08.93    1:06.14
     1) Hunter, Jordan                  2) Brown, Ellis
     3) Anunay, Keenan                  4) Willis, Brandon
  2 10 Firebirds Athletic Club  'A'                   1:07.14    1:06.49
     1) Black, Norval                   2) Boykin, Corbin
     3) Harris, Christopher             4) Cole, Cedric
  3 10 New Wave Track Club  'A'                       1:08.90    1:07.04
     1) Cope, Abdel                     2) Rogers, Anthony
     3) Smith, Amon                     4) Steele, Tyrae
  4 13 Durham Striders T.C.  'A'                      1:06.97    1:07.26
     1) Price, Sincere                  2) Carrington III, James
     3) Strong, Joey                    4) McFadden, X'Zavier
  5 45 Baldwin County Jets  'A'                                  1:08.29
     1) Holsey, Quintavious             2) Reynolds, Jenar
     3) Roach, Leon                     4) Robertson, Brenden
 -- 10 Cavalier-Cavalette TC  'A'                     1:06.96        DNF
     1) Lucas-Roscoe, Gregory           2) Jordan, Caleb
     3) Luckey, William                 4) Crowell, Fred
 -- 10 Rockville Striders  'A'                        1:08.93         DQ   Out Of Zone 3
     1) Neal, Kevin                     2) Resnick, Andrew
     3) Parrott, JaShawn                4) Muresan, Victor

Event 56  4x400 Meter Relay Sub Bantam Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
=========================================================================
  1 10 Cavalier-Cavalette TC  'A'                     5:34.02    5:35.59
  2 10 Glenarden TC  'A'                              5:20.22    5:41.25
  3 10 Firebirds Athletic Club  'A'                   5:45.39    5:47.74
  4 45 Baldwin County Jets  'A'                       6:15.06    5:58.12
  5 10 Rockville Striders  'A'                        5:47.36    5:58.60
  6 10 New Wave Track Club  'A'                       6:13.68    6:04.09

Event 57  Long Jump Sub Bantam Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
========================================================================================
  1 Rucker, Jabari               12 Richmond Heat       3.36m      3.11m   NWI  10-02.50
  2 Brown, Dyami                 13 Charlotte Fli       3.20m      3.06m   NWI  10-00.50
  3 Lucas-Roscoe, Gregory        10 Cctc                3.01m      2.95m   NWI   9-08.25
  4 Fish, Jahre                  10 South Bowie         2.62m      2.91m   NWI   9-06.75
  5 Loveless, Chase              45 Peachtree Ci        3.32m      2.82m   NWI   9-03.00
  6 Allen, Derrik                45 East Cobb           3.16m      2.77m   NWI   9-01.25
  7 Waters, Breylan              45 Carrollton P&       3.17m      2.74m   NWI   9-00.00
  8 Harris, Cedric               13 Blazers             3.01m      2.65m   NWI   8-08.50
  9 Cole, Cedric                 10 Firebirds AC        2.99m      2.63m   NWI   8-07.50
 10 Byrd, Kevin                  10 South Bowie         2.72m      2.46m   NWI   8-01.00
 11 Council, Ricky  III          13 RC Racers           3.26m      2.45m   NWI   8-00.50
 12 Bowens, Darius               55 Summerville         2.72m      2.39m   NWI   7-10.25
 13 Lewis, Kendrick              13 Tri City Blaz       2.75m      2.38m   NWI   7-09.75
 14 Tyson, AJ                    10 South Bowie         2.64m      2.36m   NWI   7-09.00
 15 Boyd, Jaewan                 12-Richmond Virg       2.46m      2.20m   NWI   7-02.75
 16 Galatioto, Ryan              55 Summerville         2.42m      1.53m   NWI   5-00.25
 -- Edmonds, Nolan               45 Kennworth           3.66m       FOUL   NWI

Event 58  Shot Put Sub Bantam Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1 Anderson, Damien             55 Summerville         5.39m      5.30m   17-04.75
  2 Hudson, Aaron                45 Quicksilver         5.20m      5.09m   16-08.50
  3 Arnold, Jalil                45 Quicksilver         4.40m      4.71m   15-05.50
  4 Branch, Quenton              13  Wilson             4.83m      4.51m   14-09.75
  5 Watkins, Naasir              10 South Bowie         4.50m      4.41m   14-05.75
  6 Mims, William                13 Asheville           3.97m      4.21m   13-09.75
  7 Blanton, Brodie              55 Summerville         3.58m      4.18m   13-08.75
  8 McFadden, X'Zavier           13 Durham Stride       3.98m      4.13m   13-06.75
  9 Dunham, Roderick             13 Jr Striders         3.75m      4.10m   13-05.50
 10 Massey, Brandon              13 Durham Stride       3.89m      3.60m   11-09.75
 11 Roach, Bradley               55 SP Panthers         2.56m      2.83m    9-03.50
 12 Braynon, Kobe                45 Georgia Stars       2.99m      2.15m    7-00.75

Event 59  Javelin Throw Sub Bantam Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1 Sweeney, Jesse               13 Carolina Eagl      13.70m     19.21m      63-00
  2 Pacious, Andrew              10 McLean Youth       11.37m     18.42m      60-05
  3 Boykin, Corbin               10 Firebirds AC       13.82m     15.82m      51-11
  4 Addison, Donovan             13 Tri City Blaz      16.37m     15.56m      51-00
  5 Arnold, Jalil                45 Quicksilver        12.42m     14.34m      47-00
  6 Silverman, Avi               10 McLean Youth       15.42m     14.14m      46-05
  7 Billinger, Deandre           45 Villa Rica         11.52m     13.56m      44-06
  8 Manuel, Tyler                45 Woodstock          11.36m     13.43m      44-01
  9 Dunham, Roderick             13 Jr Striders        11.45m     10.52m      34-06
 10 Hudson, Aaron                45 Quicksilver        13.14m      9.85m      32-04
 11 Sharpe, Kenneth              10 McLean Youth       10.86m      8.64m      28-04
 12 Keeton, Bowen                45 Kennworth          13.36m      8.61m      28-03
 13 Massey, Brandon              13 Durham Stride      13.47m      8.51m      27-11
 14 McFadden, X'Zavier           13 Durham Stride      12.01m      8.05m      26-05

Event 100  100 Meter Dash Bantam Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Robinson, Jasmine            10 Hummingbird         14.11      14.23Q -2.8  3
  2 Long, Ansley                 45 Carrollton P&       14.50      14.50Q -2.4  2
  3 Grier, Maya                  13 Charlotte Fli       14.68      14.52Q -1.1  4
  4 Fitzgerald, Jheri            10 747 Track Clu       14.41      14.73Q -3.0  1
  5 Morris, Sidra                12 Central VA T&       15.00      14.69q -2.4  2
  6 Grey, Sephora                10 Firebirds AC        14.88      14.71q -2.4  2
  7 Lynch, Ciera                 45 Alpharetta YM       14.22      14.72q -2.4  2
  8 Roberts, Brianna             55 Track Masters       14.83      14.81q -2.8  3
  9 Walker, Olivia               13 Charlotte Fli       14.89      14.90  -3.0  1
 10 Samuels, Samiyah             10 Sya                 14.60      14.92  -2.8  3
 11 McKenzie, NaTasha            55 Track Masters       15.34      15.03  -1.1  4
 12 Woods, Jada                  13 Charlotte Fli       15.43      15.05  -1.1  4
 13 Williams, Brittany           13 Carolina Alls       15.47      15.10  -2.8  3
 14 Vance, Tee'asiah             55 Quickstriders       15.17      15.17  -2.8  3
 15 Rothwell, Cha'Mia            13 Durham Stride       14.96      15.37  -3.0  1
 16 Vaughn, Alexis               12 Loudon Specia       16.02      15.46  -2.8  3
 17 Simmon, Carlaysia            55 Low Country         15.81      15.48  -2.4  2
 18 Bolston, Jada                45 Baldwin Coun        14.78      15.55  -1.1  4
 19 Pinson, Monicia              55 Quickstriders       15.82      15.63  -3.0  1
 20 Haynesworth, Leila           12 Richmond Heat       15.84      15.78  -3.0  1
 21 Jenkins, Nia                 12-Va Unattach         15.98      15.95  -2.4  2
 22 Jefferson, Destiny           12 Hotchkiss Eag       16.19      16.30  -1.1  4
 23 Burton, Milan                12 Richmond Heat       18.07      17.87  -1.1  4

Event 100  100 Meter Dash Bantam Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Robinson, Jasmine            10 Hummingbird         14.23      13.87   1.4
  2 Grier, Maya                  13 Charlotte Fli       14.52      14.05   1.4
  3 Long, Ansley                 45 Carrollton P&       14.50      14.12   1.4
  4 Morris, Sidra                12 Central VA T&       14.69      14.36   1.4
  5 Lynch, Ciera                 45 Alpharetta YM       14.72      14.38   1.4
  6 Grey, Sephora                10 Firebirds AC        14.71      14.45   1.4
  7 Fitzgerald, Jheri            10 747 Track Clu       14.73      14.47   1.4
  8 Roberts, Brianna             55 Track Masters       14.81      14.78   1.4

Event 101  200 Meter Dash Bantam Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Robinson, Jasmine            10 Hummingbird         29.96      29.77Q -4.9  1
  2 Kakou, Jo-Shawna             10 Firebirds AC        30.68      30.47Q -1.9  2
  3 Lynch, Ciera                 45 Alpharetta YM       29.70      31.13Q -2.9  3
  4 Roberts, Brianna             55 Track Masters       30.57      30.73q -1.9  2
  5 Williams, Brittany           13 Carolina Alls       31.04      31.34q -2.9  3
  6 Fitzgerald, Jheri            10 747 Track Clu       30.12      31.54q -4.9  1
  7 Brown, Brenee'               13 Durham Stride       31.76      31.93q -4.9  1
  8 Ruff, Kayla                  13 Hickory City        31.46      32.01q -4.9  1
  9 Foy, C'Coriea                13 Fay. Flyers         31.99      32.08  -1.9  2
 10 Cherry, Alexis               10 Sya                 32.65      32.16  -4.9  1
 11 Pinson, Monicia              55 Quickstriders       33.01      32.75  -1.9  2
 12 Vaughn, Alexis               12 Loudon Specia       33.93      33.13  -2.9  3
 13 Simmon, Carlaysia            55 Low Country         32.84      33.18  -4.9  1
 14 Fields, Shalaya              12 Loudon Specia       33.00      33.74  -2.9  3
 15 Davis, Harriatte             55 Florence TC         33.16      33.75  -1.9  2
 16 Dunbar, Christen             55 Palmetto TC         33.30      33.85  -2.9  3
 17 Roe, LaChyna                 12 Richmond Heat       33.72      34.05  -4.9  1
 18 Washington, Tenae'           12 Richmond Heat       35.05      34.19  -1.9  2

Event 101  200 Meter Dash Bantam Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Robinson, Jasmine            10 Hummingbird         29.77      28.89   0.2
  2 Lynch, Ciera                 45 Alpharetta YM       31.13      29.79   0.2
  3 Roberts, Brianna             55 Track Masters       30.73      29.86   0.2
  4 Kakou, Jo-Shawna             10 Firebirds AC        30.47      29.87   0.2
  5 Williams, Brittany           13 Carolina Alls       31.34      30.75   0.2
  6 Ruff, Kayla                  13 Hickory City        32.01      31.12   0.2
  7 Brown, Brenee'               13 Durham Stride       31.93      31.66   0.2

Event 102  400 Meter Dash Bantam Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Kelsey, Jacquieria           45 Baldwin Coun      1:08.36    1:08.75Q  2
  2 Chapman, Shellbi             13 Carolina Eagl     1:08.25    1:09.11Q  4
  3 McCrary, Amber               45 Baldwin Coun      1:09.84    1:10.17Q  1
  4 Grier, Maya                  13 Charlotte Fli     1:08.21    1:10.25Q  3
  5 Phillips, Syndei             45 Jaguar Track      1:08.92    1:09.61q  4
  6 Vance, Tee'asiah             55 Quickstriders     1:11.93    1:10.26q  3
  7 Williams, Brittany           13 Carolina Alls     1:10.58    1:10.44q  4
  8 Blalock, Elizabeth           55 Mt Pleasant       1:10.89    1:10.94q  2
  9 Roberts, Brianna             55 Track Masters     1:08.80    1:11.00   2
 10 Yarbrough, Jimmica           10 New Wave          1:13.03    1:12.12   3
 11 Beckwith, Lydia              13 Carolina Eagl     1:10.22    1:12.56   1
 12 Keith, Asia                  12 Richmond Heat     1:10.77    1:12.76   2
 13 Ruff, Kayla                  13 Hickory City      1:12.74    1:13.50   1
 14 Fields, Shalaya              12 Loudon Specia     1:12.02    1:13.63   1
 15 El-Masry, Sophie             10 Rockville St      1:15.75    1:15.46   2
 16 Davis, Harriatte             55 Florence TC       1:14.96    1:16.32   2
 17 Johnson, Deja                10 Glenarden         1:11.50    1:18.05   4
 18 Cosham, Isabelle             12 Loudon Specia     1:22.56    1:21.61   1
 19 Moss, Khaila                 55 Spart Sriders     1:18.38    1:30.40   3

Event 102  400 Meter Dash Bantam Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals
=========================================================================
Finals
  1 Chapman, Shellbi             13 Carolina Eagl     1:09.11    1:06.20
  2 Kelsey, Jacquieria           45 Baldwin Coun      1:08.75    1:06.94
  3 Grier, Maya                  13 Charlotte Fli     1:10.25    1:08.34
  4 Phillips, Syndei             45 Jaguar Track      1:09.61    1:08.56
  5 Williams, Brittany           13 Carolina Alls     1:10.44    1:09.53
  6 McCrary, Amber               45 Baldwin Coun      1:10.17    1:10.40
  7 Vance, Tee'asiah             55 Quickstriders     1:10.26    1:13.69
  8 Blalock, Elizabeth           55 Mt Pleasant       1:10.94    1:17.81

Event 103  800 Meter Run Bantam Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Dekker, Eliza                13 Durham Stride     2:36.45    2:34.98
  2 Chapman, Shellbi             13 Carolina Eagl     2:45.14    2:44.56
  3 Harper, Gianni               10 Firebirds AC      2:42.49    2:45.27
  4 Blalock, Elizabeth           55 Mt Pleasant       2:58.20    2:48.23
  5 Yarbrough, Jimmica           10 New Wave          2:47.30    2:48.71
  6 Bibb, Blake                  13 CC Pacers         2:54.35    2:49.51
  7 Rothman, Dinara              45 Boys & Girls      2:41.56    2:51.18
  8 Dixon, Kara                  55 Palmetto TC       3:04.63    2:52.05
  9 Molloy, Jessica              12-Va Unattach       2:53.29    2:52.56
 10 Hunt, Lauren                 13 Durham Stride     2:48.68    2:54.91
 11 Hess, Samantha               12-Va Unattach       2:58.67    2:55.08
 12 Cooper, Davina               10 New Wave          2:52.17    2:55.77
 13 Keith, Asia                  12 Richmond Heat     2:52.67    2:55.85
 14 Epps, Ashley                 45 Jaguar Track      2:59.66    3:00.66
 15 Jackson, Kayla               13 Fay. Flyers       2:56.39    3:04.10
 16 Gluhosky, Annamarie          55 Summerville       3:06.79    3:06.11
 17 Walton, Shannon              45 Unattached        2:58.88    3:07.17
 18 Roach, Kaleigh               55 SP Panthers       3:01.38    3:09.91
 19 Denham, Erica                10 Fpyc              2:59.77    3:12.98

Event 104  1500 Meter Run Bantam Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Dekker, Eliza                13 Durham Stride     5:08.98    5:13.75
  2 Rothman, Dinara              45 Boys & Girls      5:21.66    5:32.65
  3 Bibb, Blake                  13 CC Pacers         6:00.23    5:37.94
  4 Hunt, Lauren                 13 Durham Stride     5:47.32    5:42.12
  5 Cooper, Davina               10 New Wave          5:59.50    5:50.85
  6 Molloy, Jessica              12-Va Unattach       5:51.31    5:52.61
  7 Griffin, Amanda              45 NW YMCA           5:59.13    5:54.50
  8 Hess, Samantha               12-Va Unattach       5:57.86    5:57.70
  9 Dixon, Kara                  55 Palmetto TC       6:26.83    5:58.89
 10 Sanborn, Kate                13 Unattach          6:05.80    5:59.79
 11 Brown, Jocelyn               45 Walton Youth      6:19.29    6:07.00
 12 Blalock, Elizabeth           55 Mt Pleasant       6:10.61    6:08.73
 13 Newstead, Syllia             10 Rockville St      5:59.40    6:08.80
 14 Gluhosky, Annamarie          55 Summerville       5:57.67    6:17.56
 15 Wiliams, Zoe                 10 Rockville St      7:09.90    6:51.39
 16 Conway, Deja                 45 Voices of Fa      6:19.06    7:20.19

Event 105  1500 Meter Race Walk Bantam Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Brinson, Kamryn              45 East Cobb                   11:41.67
  2 Smith, Ashanti               13 Charlotte Fli    12:57.97   13:12.00

Event 106  4x100 Meter Relay Bantam Girls
============================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 45 Jaguar Track Club  'A'                         1:01.14      57.48Q  1
     1) Phillips, Syndei                2) Goss, Gia
     3) Stevenson, Adrina               4) Magwood, Latrease
  2 13 Charlotte Flights T.C.  'A'                      58.21      57.51Q  2
     1) Grier, Maya                     2) Walker, Olivia
     3) Woods, Jada                     4) Hicks, Tiara
  3 45 Baldwin County Jets  'A'                         59.96      59.07Q  2
     1) MacDonald, Gregneiccia          2) McCrary, Amber
     3) Bolston, Jada                   4) Kelsey, Jacquieria
  4 45 Quicksilver Track Club  'A'                      59.68      59.61Q  1
     1) Hunter, Taylor                  2) Datcher, Jhordyn
     3) Brown, Kelsey                   4) Ector, Tori
  5 10 Glenarden TC  'A'                                58.68      59.71Q  1
     1) Arrington, Natalie              2) Duggins, Amel
     3) Johnson, Deja                   4) Bryant, Chandler
  6 45 Ruff Riders  'A'                               1:01.88    1:01.43Q  2
     1) Hall, Ton-Zhane'                2) Boler, Ebonie
     3) Harrell, Ashley                 4) Johnson, Kierra
  7 55 Quick Striders Track Club  'A'                 1:02.52    1:00.60q  1
     1) Dennis, Kennedy                 2) Heyward, Kelsey
     3) Pinson, Monicia                 4) Vance, Tee'asiah
  8 10 Firebirds Athletic Club  'A'                   1:01.25    1:00.79q  1
     1) Black, Destiny                  2) Harper, Gianni
     3) Kakou, Jo-Shawna                4) Black, Daija
  9 10 747 Track Club  'A'                            1:02.15    1:01.46   1
     1) Conyers, Saeviah                2) Conyers, Amber
     3) Fitzgerald, Jheri               4) West, Nyi
 10 13 Upper Room  'A'                                1:04.22    1:03.16   2
     1) Avery, Shayla                   2) Elrod, Lydia
     3) Tucker, Kamiah                  4) White, Lauren
 11 45 Jaguar Track Club  'B'                         1:01.37    1:03.17   2
     1) Epps, Lauren                    2) Epps, Ashley
     3) Lewis, Xenia                    4) Epps, Ashley
 12 10 New Wave Track Club  'A'                       1:06.14    1:04.77   1
     1) Cooper, Davina                  2) Fowlkes, Yamiya
     3) Lasley, Selena                  4) Rogers, Briauna
 13 10 Rockville Striders  'A'                        1:06.39    1:05.19   1
     1) El-Masry, Sophie                2) Peterson, Alexis
     3) Newstead, Syllia                4) Walsh, Julia
 -- 13 Durham Striders T.C.  'A'                      1:00.29         DQ   2  Out Of Zone 1
     1) Brown, Brenee'                  2) Dekker, Eliza
     3) Massey, Bria                    4) Timmons, Sakieya
 -- 12-Loudon Special Forces TC  'A'                  1:05.70         DQ   2  Out Of Zone 3
     1) Cassine, Karen                  2) Fields, Shalaya
     3) Vaughn, Alexis                  4) Cosham, Isabelle

Event 106  4x100 Meter Relay Bantam Girls
=========================================================================
    Team                                              Prelims     Finals
=========================================================================
Finals
  1 45 Jaguar Track Club  'A'                           57.48      55.87
     1) Phillips, Syndei                2) Goss, Gia
     3) Stevenson, Adrina               4) Magwood, Latrease
  2 13 Charlotte Flights T.C.  'A'                      57.51      57.50
     1) Grier, Maya                     2) Walker, Olivia
     3) Woods, Jada                     4) Hicks, Tiara
  3 45 Baldwin County Jets  'A'                         59.07      58.87
     1) MacDonald, Gregneiccia          2) McCrary, Amber
     3) Bolston, Jada                   4) Kelsey, Jacquieria
  4 10 Glenarden TC  'A'                                59.71      59.84
     1) Arrington, Natalie              2) Duggins, Amel
     3) Johnson, Deja                   4) Bryant, Chandler
  5 10 Firebirds Athletic Club  'A'                   1:00.79      59.87
     1) Black, Destiny                  2) Harper, Gianni
     3) Kakou, Jo-Shawna                4) Black, Daija
  6 45 Quicksilver Track Club  'A'                      59.61    1:00.14
     1) Hodges, Halee                   2) Datcher, Jhordyn
     3) Brown, Kelsey                   4) Ector, Tori
  7 45 Ruff Riders  'A'                               1:01.43    1:00.22
     1) Hall, Ton-Zhane'                2) Boler, Ebonie
     3) Harrell, Ashley                 4) Johnson, Kierra
  8 55 Quick Striders Track Club  'A'                 1:00.60    1:02.87
     1) Dennis, Kennedy                 2) Heyward, Kelsey
     3) Pinson, Monicia                 4) Vance, Tee'asiah

Event 107  4x400 Meter Relay Bantam Girls
============================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 45 Jaguar Track Club  'A'                         4:57.20    4:55.60Q  1
     1) Stevenson, Adrina               2) Phillips, Syndei
     3) Epps, Lauren                    4) Magwood, Latrease
  2 10 Firebirds Athletic Club  'A'                   4:55.51    4:55.95Q  2
     1) Harper, Gianni                  2) Kakou, Jo-Shawna
     3) Black, Destiny                  4) Grey, Sephora
  3 10 Glenarden TC  'A'                              5:09.58    4:58.16Q  1
     1) Arrington, Natalie              2) Robbins, Kayla
     3) Johnson, Deja                   4) Bryant, Chandler
  4 45 Voices of Faith  'A'                           5:06.97    5:03.48Q  2
     1) Goode, Ansley                   2) Conway, Deja
     3) Fuller, Jasimynn                4) Molden, Timberly
  5 45 Baldwin County Jets  'A'                       4:59.71    5:12.32Q  1
     1) McCrary, Amber                  2) Simpson, Jada
     3) Calhoun, Variah                 4) Kelsey, Jacquieria
  6 45 Jaguar Track Club  'B'                         5:23.98    5:20.44Q  2
     1) Epps, Ashley                    2) Goss, Gia
     3) Allen, Jessica                  4) Mitchell-Canty, Peyton
  7 12-Richmond Heat Track & Sport  'A'               5:42.11    5:18.31q  1
     1) Washington, Tenae'              2) Roe, LaChyna
     3) Haynesworth, Leila              4) Keith, Asia
  8 13 Charlotte Flights T.C.  'A'                    4:59.90    5:24.24q  2
     1) Norris, Tierra                  2) Sullivan, Breanna
     3) Woods, Jada                     4) Barnett, Hannah
  9 10 Rockville Striders  'A'                        5:32.23    5:27.38   2
     1) Cheri, Sierra                   2) Wiliams, Zoe
     3) El-Masry, Sophie                4) Jackson, Asia
 10 10 Glenarden TC  'B'                              5:49.60    5:30.92   2
     1) McRae, Njari                    2) Monroe, Alexis
     3) Collins, Monea                  4) Hightower, Alayah
 11 10 Hummingbird Track Club  'A'                    5:48.98    6:23.95   1
     1) Khadijah, Bangora               2) Folkard, Nicole
     3) Peace, Winona                   4) Roberts, Xolani

Event 107  4x400 Meter Relay Bantam Girls
=========================================================================
    Team                                              Prelims     Finals
=========================================================================
Finals
  1 45 Jaguar Track Club  'A'                         4:55.60    4:49.58
     1) Stevenson, Adrina               2) Phillips, Syndei
     3) Epps, Lauren                    4) Magwood, Latrease
  2 10 Firebirds Athletic Club  'A'                   4:55.95    4:49.65
     1) Harper, Gianni                  2) Kakou, Jo-Shawna
     3) Black, Destiny                  4) Grey, Sephora
  3 45 Voices of Faith  'A'                           5:03.48    5:00.57
     1) Goode, Ansley                   2) Conway, Deja
     3) Fuller, Jasimynn                4) Molden, Timberly
  4 10 Glenarden TC  'A'                              4:58.16    5:07.42
     1) Arrington, Natalie              2) Robbins, Kayla
     3) Johnson, Deja                   4) Bryant, Chandler
  5 45 Baldwin County Jets  'A'                       5:12.32    5:09.61
     1) McCrary, Amber                  2) Simpson, Jada
     3) Calhoun, Variah                 4) Kelsey, Jacquieria
  6 12-Richmond Heat Track & Sport  'A'               5:18.31    5:13.54
     1) Washington, Tenae'              2) Roe, LaChyna
     3) Haynesworth, Leila              4) Keith, Asia
  7 13 Charlotte Flights T.C.  'A'                    5:24.24    5:21.24
     1) Norris, Tierra                  2) Sullivan, Breanna
     3) Woods, Jada                     4) Barnett, Hannah
  8 45 Jaguar Track Club  'B'                         5:20.44    5:28.65
     1) Epps, Ashley                    2) Goss, Gia
     3) Allen, Jessica                  4) Mitchell-Canty, Peyton

Event 108  High Jump Bantam Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1 Cooper, Raime                13 Cape Fear           1.12m      1.10m    3-07.25
  2 Floyd, Ty'Tianna             13 Cape Fear           1.07m      1.05m    3-05.25
  3 Goettee, Reeves              55 Summerville         1.04m     J1.05m    3-05.25
  4 Okoh, Nkechi                 10 Cobra TC            1.10m      1.00m    3-03.25
  5 Norris, Tierra               13 Charlotte Fli       1.02m     J1.00m    3-03.25
  6 Norton, Reilly               55 Mt Pleasant         1.00m      0.90m    2-11.50
  6 Ruddock, Kylie               55 Mt Pleasant         0.89m      0.90m    2-11.50
  8 Caruthers, Courtney          13 Jacksonville        1.07m     J0.90m    2-11.50
  9 Davis, Harriatte             55 Florence TC         1.04m      0.85m    2-09.50

Event 109  Long Jump Bantam Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
========================================================================================
  1 Lynch, Ciera                 45 Alpharetta YM       3.94m      4.04m   NWI  13-03.25
  2 Wells, Nadia                 45 Georgia Stars       3.51m      3.95m   NWI  12-11.50
  3 Morris, Sidra                12 Central VA T&       3.52m      3.91m   NWI  12-10.00
  4 Samuels, Samiyah             10 Sya                 3.58m      3.82m   NWI  12-06.50
  5 Worth, Anne                  13 Asheville           3.31m      3.62m   NWI  11-10.50
  6 Okoh, Nkechi                 10 Cobra TC            3.43m      3.60m   NWI  11-09.75
  7 Beckwith, Lydia              13 Carolina Eagl       3.27m      3.59m   NWI  11-09.50
  8 Mccoy, Jessica               45 Villa Rica          3.51m      3.56m   NWI  11-08.25
  9 Burse, Jazmine               45 Villa Rica          3.42m      3.48m   NWI  11-05.00
 10 McRae, Njari                 10 Glenarden           3.06m      3.47m   NWI  11-04.75
 11 Kimbrell, Heather            55 Mt Pleasant         3.49m      3.46m   NWI  11-04.25
 12 Ruff, Kayla                  13 Hickory City        3.48m      3.45m   NWI  11-04.00
 13 Dunbar, Christen             55 Palmetto TC         2.98m      3.37m   NWI  11-00.75
 13 Roe, LaChyna                 12 Richmond Heat       3.45m      3.37m   NWI  11-00.75
 15 Walker, Olivia               13 Charlotte Fli       3.42m      3.32m   NWI  10-10.75
 15 Travers, Thalia              10 Cobra TC            2.98m      3.32m   NWI  10-10.75
 17 Floyd, Ty'Tianna             13 Cape Fear           3.32m      3.28m   NWI  10-09.25
 18 El-Masry, Sophie             10 Rockville St        3.17m      3.13m   NWI  10-03.25
 19 Jenkins, Nia                 12-Va Unattach         3.39m      3.11m   NWI  10-02.50
 20 Goettee, Reeves              55 Summerville         3.34m      2.91m   NWI   9-06.75
 21 Walker, Destiny              55 Seneca Blazer       2.84m      2.74m   NWI   9-00.00
 22 Haynesworth, Leila           12 Richmond Heat       3.64m      2.72m   NWI   8-11.25
 -- Brown, Dreyona               55 Seneca Blazer       3.13m       FOUL   NWI
 -- Harrell, Ashley              45 Ruff Riders         3.32m       FOUL   NWI

Event 110  Shot Put 6 lb. Bantam Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1 Bell, Chinyere               13 Unattach            8.18m      9.97m   32-08.50
  2 Southerland, Selwyn          13 Durham Stride       6.90m      8.07m   26-05.75
  3 Dunham, Tiffany              13 Jr Striders         6.17m      6.31m   20-08.50
  4 Harrell, Ashley              45 Ruff Riders         6.72m      6.01m   19-08.75
  5 Edwards, Carolyn             55 Summerville         5.84m      5.95m   19-06.25
  6 Dawson, Khayla               13 Charlotte Fli       6.30m      5.93m   19-05.50
  7 Freshwater, Tyanna           13 Mid-City X-Pr       6.40m      5.70m   18-08.50
  8 Johnson, Lacie               45 Walton Youth        5.53m      5.24m   17-02.25
  9 Boler, Ebonie                45 Ruff Riders         4.80m      4.91m   16-01.50
 10 Scott, Tyara                 12 Richmond Heat       4.17m      4.74m   15-06.75
 11 Brinson, Kamryn              45 East Cobb           4.85m      4.55m   14-11.25
 12 Elliott, Meradeth            45 Sequoyah            5.29m      4.53m   14-10.50
 13 Moten, Kayla                 12 Central VA T&       4.86m      4.42m   14-06.00
 14 Burton, Milan                12 Richmond Heat       3.97m      4.03m   13-02.75
 15 Cohen, Joleyah               55 Spart Sriders       3.25m      2.66m    8-08.75

Event 111  Javelin Throw 300g Bantam Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1 Bell, Chinyere               13 Unattach           15.65m     20.15m      66-01
  2 Conyers, Amber               10 747 Track Clu      17.27m     19.42m      63-08
  3 Roach, Kaleigh               55 SP Panthers        19.58m     18.72m      61-05
  4 Brinson, Kamryn              45 East Cobb          14.74m     16.34m      53-07
  5 Roach, Caralise              55 SP Panthers        14.43m     15.86m      52-00
  6 Elliott, Meradeth            45 Sequoyah           16.84m     15.27m      50-01
  7 Conyers, Saeviah             10 747 Track Clu      15.70m     15.05m      49-04
  8 Cooper, Raime                13 Cape Fear          14.62m     14.02m      46-00
  9 Southerland, Selwyn          13 Durham Stride      16.59m     13.32m      43-08
 10 Cousar, Jasmine              13 Tri Champions      13.86m     13.09m      42-11
 11 Brown, Jocelyn               45 Walton Youth       13.76m     12.12m      39-09
 12 Zabel, Michaela              10 Bowie               9.82m      9.05m      29-08
 13 Thomas, Jada                 10 Hummingbird         9.04m      9.00m      29-06
 14 Palacio, Nya'                10 Glenarden           9.92m      7.72m      25-04

Event 112  Triathlon Bantam Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 McCrary, Amber               45 Baldwin Coun          649        896
  2 Kelsey, Jacquieria           45 Baldwin Coun          893        892
  3 Harrell, Ashley              45 Ruff Riders           654        834
  4 Davis, Harriatte             55 Florence TC                      686
  5 Walton, Shannon              45 Unattached            717        671
  6 Montgomery, Jalita           10 PV Unattach                      617
  7 Dawson, Khayla               13 Charlotte Fli                    518
  8 Johnson, Kierra              45 Ruff Riders           605        460

Event 112  Triathlon: #1 Shot Put Bantam Girls Triathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Harrell, Ashley              45 Ruff Riders           6.59m   21-07.50  309
  2 Kelsey, Jacquieria           45 Baldwin Coun          5.82m   19-01.25  260
  3 Dawson, Khayla               13 Charlotte Fli         5.49m   18-00.25  239
  4 Walton, Shannon              45 Unattached            5.15m   16-10.75  218
  5 McCrary, Amber               45 Baldwin Coun          5.12m   16-09.75  216
  6 Davis, Harriatte             55 Florence TC           4.32m   14-02.25  166
  7 Montgomery, Jalita           10 PV Unattach           4.27m   14-00.25  163
  8 Johnson, Kierra              45 Ruff Riders           3.99m   13-01.25  146

Event 112  Triathlon: #2 High Jump Bantam Girls Triathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 McCrary, Amber               45 Baldwin Coun          1.18m    3-10.50  293
  2 Montgomery, Jalita           10 PV Unattach           1.13m    3-08.50  248
  2 Walton, Shannon              45 Unattached            1.13m    3-08.50  248
  4 Harrell, Ashley              45 Ruff Riders           1.08m    3-06.50  205
  4 Davis, Harriatte             55 Florence TC           1.08m    3-06.50  205
  6 Kelsey, Jacquieria           45 Baldwin Coun          1.03m    3-04.50  164
  7 Dawson, Khayla               13 Charlotte Fli         0.88m    2-10.50   58
  8 Johnson, Kierra              45 Ruff Riders           0.83m    2-08.75   30

Event 112  Triathlon: #3 200 Meter Dash Bantam Girls Triathlon
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Kelsey, Jacquieria           45 Baldwin Coun          30.20   0.3  2  468
  2 McCrary, Amber               45 Baldwin Coun          31.42   0.3  2  387
  3 Harrell, Ashley              45 Ruff Riders           32.53   0.3  2  320
  4 Davis, Harriatte             55 Florence TC           32.61   0.3  2  315
  5 Johnson, Kierra              45 Ruff Riders           33.17   0.3  2  284
  6 Dawson, Khayla               13 Charlotte Fli         34.38   0.3  2  221
  7 Montgomery, Jalita           10 PV Unattach           34.68   0.3  2  206
  8 Walton, Shannon              45 Unattached            34.71   0.3  2  205

Event 150  100 Meter Dash Bantam Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Prestwood-Summers, Ralph     13 Charlotte Fli       13.13      13.32Q -2.5  2
  2 Whitehead, Kelton            13 Tri City Blaz       13.24      13.45Q -0.5  3
  3 Krah, Marcus                 13 Durham Stride       13.57      13.61Q -2.1  4
  4 Montgomery, Hakim            45 Carrollton P&       13.95      13.69Q -0.1  1
  5 Garcia, Wilbur Omar          10 Hummingbird         13.86      13.68q -2.1  4
  6 Griffin, Taj                 45 East Cobb           13.46      13.79q -0.1  1
  7 Turner, Darryl               10 Glenarden           14.03      13.82q -2.5  2
  8 Grey, Norman                 10 Firebirds AC        14.21      14.09q -0.5  3
  9 George, Jonathan             10 Bowie               14.14      14.12  -2.1  4
 10 Holloway, Grant              12-Indian River        14.18      14.18  -2.1  4
 11 Taylor, DeAndre              10 Rockville St        14.19      14.19  -0.1  1
 12 Lynch, Cedric                45 Cheetahs            14.12      14.21  -0.1  1
 13 Edmonds, Nygel               45 Kennworth           14.00      14.23  -0.5  3
 14 Marshall, Marcus             13 Tri City Blaz       14.03      14.24  -2.5  2
 15 Zaryczny, David              12 Central VA T&       14.69      14.75  -2.5  2
 16 Harrison, Brysen             12-Indian River        14.91      14.77  -2.1  4
 17 Givens, Kinard               55 Summerville         14.80      14.83  -0.1  1
 18 Wright, Andre                55 Seneca Blazer       15.07      15.07  -2.5  2
 19 Benson, Jacory               55 Seneca Blazer       15.06      15.12  -2.5  2
 19 Durham, Madison              55 SP Panthers         15.02      15.12  -0.5  3
 21 Chalmers, Kaleb              55 Gwd YMCA            14.96      15.36  -0.1  1
 22 Ward, Khamari                12-Indian River        14.82      17.29  -2.1  4

Event 150  100 Meter Dash Bantam Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Prestwood-Summers, Ralph     13 Charlotte Fli       13.32      13.07  -2.0
  2 Whitehead, Kelton            13 Tri City Blaz       13.45      13.27  -2.0
  3 Krah, Marcus                 13 Durham Stride       13.61      13.43  -2.0
  4 Griffin, Taj                 45 East Cobb           13.79      13.57  -2.0
  5 Turner, Darryl               10 Glenarden           13.82      13.74  -2.0
  6 Garcia, Wilbur Omar          10 Hummingbird         13.68      13.84  -2.0
  7 Montgomery, Hakim            45 Carrollton P&       13.69      14.06  -2.0
  8 Grey, Norman                 10 Firebirds AC        14.09      14.16  -2.0

Event 151  200 Meter Dash Bantam Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Prestwood-Summers, Ralph     13 Charlotte Fli       27.94      28.12Q +0.0  2
  2 Lynch, Cedric                45 Cheetahs            28.93      28.94Q -2.8  1
  3 Taylor, DeAndre              10 Rockville St        29.35      29.49Q -3.0  3
  4 Griffin, Taj                 45 East Cobb           28.48      29.66Q -3.1  4
  5 Garcia, Wilbur Omar          10 Hummingbird         28.80      28.83q +0.0  2
  6 Terry, Tyler                 45 Carrollton P&       27.87      28.95q -2.8  1
  7 Holloway, Grant              12-Indian River        29.70      30.06q -2.8  1
  8 Edmonds, Nygel               45 Kennworth           28.70      30.17q -3.1  4
  9 Cherry, Paul                 13 Rocky Mt Emba       29.45      30.25  -3.0  3
 10 Leach, Christopher           13 Tri City Blaz       30.28      30.70  -3.0  3
 11 Smith, Jerome                55 Flyers TC           30.21      30.80  +0.0  2
 12 Denham, Marcus               10 Fpyc                30.00      30.82  -3.1  4
 13 Semple, Terrence             13 Fay. Flyers         30.48      30.99  -3.0  3
 14 Givens, Kinard               55 Summerville         29.98      31.02  +0.0  2
 15 Harrison, Brysen             12-Indian River        31.30      31.09  -3.1  4
 16 Zaryczny, David              12 Central VA T&       30.87      31.77  -2.8  1
 17 Beatty, Kameron              13 Tri City Blaz       30.25      31.84  -2.8  1
 18 Campbell, Christian          10 Rockville St        31.55      31.98  -3.1  4
 19 Basley, Reginald             55 Summerville         33.15      32.57  -3.0  3
 20 Cavallo, Matt                12-Va Unattach         33.83      33.58  -3.0  3
 21 Simpson, Delonte             55 Seneca Blazer       32.44      33.84  -2.8  1
 -- Buggs, Demitri               10 Ebenezer            30.00         DQ  -3.1  4  Out Of Lane

Event 151  200 Meter Dash Bantam Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Prestwood-Summers, Ralph     13 Charlotte Fli       28.12      27.37  -1.0
  2 Garcia, Wilbur Omar          10 Hummingbird         28.83      28.30  -1.0
  3 Lynch, Cedric                45 Cheetahs            28.94      28.49  -1.0
  4 Taylor, DeAndre              10 Rockville St        29.49      28.66  -1.0
  5 Terry, Tyler                 45 Carrollton P&       28.95      28.75  -1.0
  6 Holloway, Grant              12-Indian River        30.06      29.08  -1.0
  7 Griffin, Taj                 45 East Cobb           29.66      29.12  -1.0
  8 Edmonds, Nygel               45 Kennworth           30.17      29.38  -1.0

Event 152  400 Meter Dash Bantam Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Love, Bryce                  13 Tri City Blaz     1:02.00    1:01.66Q  3
  2 Howell, Jordan               45 Titans            1:04.55    1:04.21Q  2
  3 Prestwood-Summers, Ralph     13 Charlotte Fli     1:03.95    1:04.49Q  1
  4 Buggs, Demitri               10 Ebenezer          1:07.09    1:05.20q  2
  5 Patterson, Dominick          13 Tri City Blaz     1:05.57    1:05.90q  1
  6 Leaston, Jonte               13 Tri City Blaz     1:06.74    1:07.10q  3
  7 Denham, Marcus               10 Fpyc              1:06.44    1:07.23q  3
  8 Cherry, Paul                 13 Rocky Mt Emba     1:07.33    1:08.01q  2
  9 George, Jonathan             10 Bowie             1:07.07    1:09.27   1
 10 Benson, Jacory               55 Seneca Blazer     1:10.40    1:09.77   2
 11 Campbell, Christian          10 Rockville St      1:10.28    1:10.84   1
 12 Jones, Felix                 45 Baldwin Coun      1:07.90    1:11.25   3
 13 Green, Khalfani              45 Quicksilver       1:09.97    1:11.75   3
 14 Zaryczny, David              12 Central VA T&     1:12.40    1:13.06   2
 15 Givens, Kinard               55 Summerville       1:12.73    1:13.18   1
 16 Simpson, Delonte             55 Seneca Blazer     1:13.18    1:13.41   3
 17 O'Neal, Anthony              55 AikenPAL          1:13.79    1:20.45   3
 18 Ross, George                 12 Central VA T&     1:16.02    1:21.48   2
 19 Morris, Christopher          12 Richmond Heat     1:17.58    1:23.41   2

Event 152  400 Meter Dash Bantam Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals
=========================================================================
Finals
  1 Love, Bryce                  13 Tri City Blaz     1:01.66      59.73
  2 Howell, Jordan               45 Titans            1:04.21    1:03.29
  3 Prestwood-Summers, Ralph     13 Charlotte Fli     1:04.49    1:03.33
  4 Buggs, Demitri               10 Ebenezer          1:05.20    1:04.52
  5 Cherry, Paul                 13 Rocky Mt Emba     1:08.01    1:05.00
  6 Patterson, Dominick          13 Tri City Blaz     1:05.90    1:05.77
  7 Denham, Marcus               10 Fpyc              1:07.23    1:07.23
  8 Leaston, Jonte               13 Tri City Blaz     1:07.10    1:07.55

Event 153  800 Meter Run Bantam Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Robinson, Myles              10 Hummingbird       2:29.29    2:29.76
  2 Howell, Jordan               45 Titans            2:29.90    2:34.13
  3 Mitchell, Joshua             13 Tri Champions     2:39.99    2:34.73
  4 Lunn, Jonathan               55 Palmetto TC       2:42.00    2:39.01
  5 Dodds, Spencer               13 Carolina Alls     2:39.85    2:40.85
  6 Green, Khalfani              45 Quicksilver       2:46.58    2:44.55
  7 Gibson, Brandon              13 Carolina Eagl     2:45.37    2:45.14
  8 Brown, Edwin                 10 Glenarden         2:38.33    2:45.68
  9 Smith, Brandon               13 Fay. Flyers       2:45.40    2:45.77
 10 Johnston, Hayden             45 Alpharetta YM     2:48.33    2:46.50
 11 Morgan, Edward               10 Cctc              2:46.20    2:47.39
 12 Finley, Cameron              10 New Wave          2:49.61    2:47.83
 13 McArn, Trevon                13 Tri City Blaz     2:39.20    2:49.82
 14 Spencer, Jacob               55 Mt Pleasant       2:56.10    2:51.28
 15 Cross, Philip                12-Va Unattach       2:48.77    2:52.46
 16 Ross, George                 12 Central VA T&     2:50.16    2:54.37
 17 Chi, Matthew                 10 McLean Youth      2:51.02    2:54.59
 18 Sessoms, Te'von              12-N-Motion Trac     2:58.73    2:57.52
 19 Basley, Reginald             55 Summerville       2:54.69    2:57.63
 20 Smagh, Willem                12-Nova Athletic     2:46.64    2:58.34
 21 Watson, Khalil               12 Henrico Pacer     2:50.93    3:04.89
 22 Haigler, Boyce               55 Mt Pleasant       2:58.21    3:05.27
 23 Haigler, Matthew             55 Mt Pleasant       3:01.93    3:08.49

Event 154  1500 Meter Run Bantam Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Lunn, Jonathan               55 Palmetto TC       5:26.35    5:13.58
  2 Dodds, Spencer               13 Carolina Alls     5:29.24    5:17.86
  3 Mitchell, Joshua             13 Tri Champions     5:29.17    5:20.37
  4 Brown, Edwin                 10 Glenarden         5:26.48    5:29.47
  5 Gibson, Brandon              13 Carolina Eagl     5:37.23    5:29.70
  6 Spencer, Jacob               55 Mt Pleasant       5:46.84    5:34.42
  7 Johnston, Hayden             45 Alpharetta YM     5:35.37    5:34.68
  8 Finley, Cameron              10 New Wave          5:50.52    5:37.10
  9 Morgan, Edward               10 Cctc              5:44.97    5:37.57
 10 Nathan, Alec                 45 Red Runners       5:37.71    5:39.62
 11 Cross, Philip                12-Va Unattach       5:50.28    5:44.89
 12 Jones, Christian             45 Quicksilver       5:47.36    5:49.20
 13 Walker, Zachary              13 Hickory City      5:46.04    5:51.59
 14 Chi, Matthew                 10 McLean Youth      5:47.94    5:53.84
 15 Dunson, Simon                13 CC Pacers         5:42.92    5:54.61
 16 Sessoms, Te'von              12-N-Motion Trac     6:07.04    5:55.48
 17 Spencer, Logan               55 Mt Pleasant       6:06.17    5:59.41
 18 Ross, George                 12 Central VA T&     5:49.32    5:59.42
 19 Haigler, Boyce               55 Mt Pleasant       5:49.15    6:02.16
 20 Haigler, Matthew             55 Mt Pleasant       5:57.34    6:05.06
 21 Smagh, Willem                12-Nova Athletic     5:43.59    6:05.61
 22 Pillow, Calan                12-Va Unattach       6:03.00    6:14.47

Event 155  1500 Meter Race Walk Bantam Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Price, Lennis                45 Ruff Riders      10:18.00   14:28.90

Event 156  4x100 Meter Relay Bantam Boys
============================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 13 Tri-City Blazers  'A'                            54.52      54.43Q  2
     1) Whitehead, Kelton               2) Lewis, Camron
     3) Marshall, Marcus                4) Love, Bryce
  2 45 Carrollton Parks & Rec  'A'                      55.44      55.64Q  1
     1) Mitchell, Damarcus              2) Terry, Tyler
     3) Montgomery, Hakim               4) Lewis, Jorgio
  3 10 Glenarden TC  'A'                                55.58      55.63Q  2
     1) Brown, Malcolm                  2) Anderson, Edward
     3) White, Jahvier                  4) Turner, Darryl
  4 10 Hummingbird Track Club  'A'                      55.38      56.51Q  1
     1) Dobbins, Dante'                 2) Garcia, Wilbur Omar
     3) McCara, Rico                    4) Robinson, Myles
  5 10 Glenarden TC  'B'                                59.58      58.04Q  1
     1) Barber, Joseph                  2) Russell, Devine
     3) Cammon, Jay                     4) Davis, Delano
  6 13 Durham Striders T.C.  'A'                        57.86      58.22Q  2
     1) Krah, Marcus                    2) Griffis, Jeremy
     3) Edwards, Gyasi                  4) Steele, Isaiah
  7 13 Tri-City Blazers  'B'                            57.88      58.50q  1
     1) Whitehead, Kelton               2) Lewis, Camron
     3) Hodges, Jayquon                 4) Love, Bryce
  8 45 Baldwin County Jets  'A'                         58.00      58.61q  1
     1) Brannon, Marcarius              2) Bolston, Torenzo
     3) Jones, Felix                    4) Holsey, Quondarius
  9 55 Seneca Blazers  'A'                            1:01.98    1:00.77   1
     1) Benson, Jacory                  2) Gambrell, Brayton
     3) Harrison, Cameron               4) Simpson, Delonte
 10 10 Ebenezer Ame Royal Runners  'A'                  59.41    1:01.13   2
     1) Buggs, Demitri                  2) George, David
     3) Merritt, Brandon                4) Ryans, Edward
 11 10 Cobra Track Club  'A'                          1:02.41    1:04.35   2
     1) McMullen, Brian                 2) Stokes, Infiniti
     3) Wartel, Samuel                  4) Richardson, Jordan

Event 156  4x100 Meter Relay Bantam Boys
=========================================================================
    Team                                              Prelims     Finals
=========================================================================
Finals
  1 13 Tri-City Blazers  'A'                            54.43      53.09
     1) Whitehead, Kelton               2) Lewis, Camron
     3) Marshall, Marcus                4) Love, Bryce
  2 10 Glenarden TC  'A'                                55.63      55.03
     1) Brown, Malcolm                  2) Anderson, Edward
     3) White, Jahvier                  4) Turner, Darryl
  3 10 Hummingbird Track Club  'A'                      56.51      55.35
     1) Dobbins, Dante'                 2) Garcia, Wilbur Omar
     3) McCara, Rico                    4) Robinson, Myles
  4 45 Carrollton Parks & Rec  'A'                      55.64      56.00
     1) Mitchell, Damarcus              2) Terry, Tyler
     3) Montgomery, Hakim               4) Lewis, Jorgio
  5 13 Durham Striders T.C.  'A'                        58.22      58.06
     1) Krah, Marcus                    2) Griffis, Jeremy
     3) Edwards, Gyasi                  4) Steele, Isaiah
  6 10 Glenarden TC  'B'                                58.04      58.30
     1) Barber, Joseph                  2) Russell, Devine
     3) Cammon, Jay                     4) Davis, Delano
  7 45 Baldwin County Jets  'A'                         58.61      58.76
     1) Brannon, Marcarius              2) Bolston, Torenzo
     3) Jones, Felix                    4) Holsey, Quondarius
  8 13 Tri-City Blazers  'B'                            58.50      58.80
     1) Whitehead, Kelton               2) Lewis, Camron
     3) Hodges, Jayquon                 4) Love, Bryce

Event 157  4x400 Meter Relay Bantam Boys
============================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 10 Glenarden TC  'A'                              4:38.25    4:39.42Q  1
     1) Brown, Edwin                    2) Davis, Justin
     3) White, Jahvier                  4) Turner, Darryl
  2 45 Carrollton Parks & Rec  'A'                    4:35.59    4:41.97Q  2
     1) Montgomery, Hakim               2) Mitchell, Damarcus
     3) Lewis, Jorgio                   4) Terry, Tyler
  3 13 Tri-City Blazers  'A'                          5:07.23    4:42.02Q  2
     1) Leaston, Jonte                  2) McArn, Trevon
     3) Whitehead, Kelton               4) Love, Bryce
  4 10 Hummingbird Track Club  'A'                    4:57.68    4:42.94Q  1
     1) Dobbins, Dante'                 2) McCara, Rico
     3) Pryor, Marcus                   4) Robinson, Myles
  5 13 Fayetteville Flyers  'A'                       4:46.66    4:46.45Q  1
     1) Richardson, Clarence            2) Tolbert, Rashad
     3) Prioleau, Kiel                  4) Smith, Brandon
  6 10 Rockville Striders  'A'                        4:56.65    5:01.41Q  2
     1) Resnick, Ben                    2) Campbell, Christian
     3) Tilley, Cliff                   4) Taylor, DeAndre
  7 45 Quicksilver Track Club  'A'                    5:02.14    5:02.42q  2
     1) Harper, Denzel                  2) Holyfield, Elijah
     3) Jones, Christian                4) Green, Khalfani
  8 45 Baldwin County Jets  'A'                       4:52.22    5:03.78q  2
     1) Brannon, Marcarius              2) Bolston, Torenzo
     3) Jones, Felix                    4) Holsey, Quondarius
  9 10 Glenarden TC  'B'                              5:07.92    5:08.72   1
     1) Barber, Joseph                  2) Brown, Malcolm
     3) Russell, Devine                 4) Branch, Shareek
 10 13 Charlotte Flights T.C.  'A'                    4:58.31    5:22.87   1
     1) Phiferjr, Lamar                 2) Hooper, Jamal
     3) Lowe Jr., Harold                4) Moore, Damario
 11 45 Voices of Faith  'A'                           5:30.78    5:37.63   2
     1) Avery, Jordan                   2) Edwards, Jeremiah
     3) Penn, Jarrett                   4) Goode, Darius

Event 157  4x400 Meter Relay Bantam Boys
=========================================================================
    Team                                              Prelims     Finals
=========================================================================
Finals
  1 13 Tri-City Blazers  'A'                          4:42.02    4:35.69
     1) Leaston, Jonte                  2) McArn, Trevon
     3) Whitehead, Kelton               4) Love, Bryce
  2 10 Glenarden TC  'A'                              4:39.42    4:39.95
     1) Brown, Edwin                    2) Davis, Justin
     3) White, Jahvier                  4) Turner, Darryl
  3 13 Fayetteville Flyers  'A'                       4:46.45    4:40.05
     1) Richardson, Clarence            2) Tolbert, Rashad
     3) Prioleau, Kiel                  4) Smith, Brandon
  4 10 Hummingbird Track Club  'A'                    4:42.94    4:40.36
     1) Dobbins, Dante'                 2) McCara, Rico
     3) Pryor, Marcus                   4) Robinson, Myles
  5 45 Carrollton Parks & Rec  'A'                    4:41.97    4:56.34
     1) Montgomery, Hakim               2) Mitchell, Damarcus
     3) Lewis, Jorgio                   4) Terry, Tyler
  6 45 Baldwin County Jets  'A'                       5:03.78    4:59.00
     1) Brannon, Marcarius              2) Bolston, Torenzo
     3) Jones, Felix                    4) Holsey, Quondarius
  7 45 Quicksilver Track Club  'A'                    5:02.42    5:08.55
     1) Harper, Denzel                  2) Holyfield, Elijah
     3) Jones, Christian                4) Green, Khalfani
  8 10 Rockville Striders  'A'                        5:01.41    5:27.31
     1) Resnick, Ben                    2) Campbell, Christian
     3) Tilley, Cliff                   4) Taylor, DeAndre

Event 158  High Jump Bantam Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1 Leaston, Jonte               13 Tri City Blaz       1.37m      1.30m    4-03.25
  2 Szalai, David                55 SC Unattached       1.15m      1.15m    3-09.25
  3 Woodard, Rashad              13 Sandhills           1.07m      1.05m    3-05.25
  4 Basley, Reginald             55 Summerville         1.05m     J1.05m    3-05.25
  5 Spencer, Logan               55 Mt Pleasant         1.00m      1.00m    3-03.25
  6 Haigler, Boyce               55 Mt Pleasant         1.00m     J1.00m    3-03.25
  7 Haigler, Matthew             55 Mt Pleasant         0.90m     J1.00m    3-03.25
  8 Haigler, William             55 Mt Pleasant         1.00m      0.95m    3-01.25

Event 159  Long Jump Bantam Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
========================================================================================
  1 Krah, Marcus                 13 Durham Stride       4.50m      4.51m   NWI  14-09.75
  2 Lynch, Cedric                45 Cheetahs            4.01m      4.34m   NWI  14-03.00
  3 Griffin, Taj                 45 East Cobb           4.43m      4.15m   NWI  13-07.50
  4 Edmonds, Nygel               45 Kennworth           4.25m      4.10m   NWI  13-05.50
  5 Brown, Malcolm               10 Glenarden           3.86m      3.89m   NWI  12-09.25
  6 Beatty, Kameron              13 Tri City Blaz       4.02m      3.88m   NWI  12-08.75
  7 Durham, Madison              55 SP Panthers         3.72m      3.87m   NWI  12-08.50
  8 Lewis, Alexander             13 Asheville           4.07m      3.81m   NWI  12-06.00
  9 Wright, Andre                55 Seneca Blazer       3.93m      3.68m   NWI  12-01.00
 10 Lewis, Camron                13 Tri City Blaz       4.15m      3.62m   NWI  11-10.50
 11 Gambrell, Brayton            55 Seneca Blazer       3.70m      3.19m   NWI  10-05.75
 12 White, Jahvier               10 Glenarden           3.73m      3.12m   NWI  10-03.00
 13 Bransford, Cole              10 McLean Youth        3.42m      2.88m   NWI   9-05.50
 14 Poole, Jamin                 45 White Lightn        3.81m      2.81m   NWI   9-02.75
 15 Taylor, Calvin               10 South Bowie         2.98m      2.70m   NWI   8-10.25
 16 Moten, Julius                12 Central VA T&       3.25m      2.63m   NWI   8-07.50
 17 Sessoms, Te'von              12-N-Motion Trac       2.61m      2.29m   NWI   7-06.25
 18 Smith, Maurice               12 Henrico Pacer       3.34m      2.27m   NWI   7-05.50
 -- Chalmers, Kaleb              55 Gwd YMCA            3.67m       FOUL   NWI

Event 160  Shot Put 6 lb. Bantam Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1 Manning, Rashad              10 Track Express       8.49m     10.03m   32-11.00
  2 Brinson, Kenneth             45 East Cobb           8.25m      8.66m   28-05.00
  3 Walker, Brandon              13 Hickory City        6.58m      8.55m   28-00.75
  4 Craig, Tewodros              13 Charlotte Fli       8.20m      8.25m   27-01.00
  5 Cammon, Jay                  10 Glenarden           7.38m      8.10m   26-07.00
  6 Mathis, Chad                 55 Summerville         6.82m      7.59m   24-11.00
  7 Ward, Khamari                12-Indian River        7.09m      7.31m   23-11.75
  8 Owens, Malik                 12-N-Motion Trac       5.27m      7.22m   23-08.25
  9 Venning, Terrell             55 Mt Pleasant         6.47m      7.02m   23-00.50
 10 Nelson, Julian               10 New Wave            6.86m      6.97m   22-10.50
 11 McIntosh, Joshua             13 RC Pacesetter       6.34m      6.70m   21-11.75
 12 Butler, Jeffrey              10 Glenarden           6.44m      6.66m   21-10.25
 13 Richardson, Jordan           10 Cobra TC            6.21m      6.36m   20-10.50
 14 Pascal, Drew                 45 Quicksilver         5.68m      5.45m   17-10.75
 15 Pillow, Calan                12-Va Unattach         4.65m      5.04m   16-06.50

Event 161  Javelin Throw 300g Bantam Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1 Brinson, Kenneth             45 East Cobb          13.40m     30.17m      99-00
  2 Marshall, Marcus             13 Tri City Blaz      29.50m     30.12m      98-10
  3 Dudley, E. Gordon            45 Walton Youth       29.00m     29.30m      96-01
  4 Rakestraw, Derrion           45 Sequoyah           26.24m     28.32m      92-11
  5 Manning, Rashad              10 Track Express      26.07m     26.84m      88-01
  6 Craig, Tewodros              13 Charlotte Fli      26.02m     26.34m      86-05
  7 Richardson, Jordan           10 Cobra TC           21.36m     21.37m      70-01
  8 Hekker, Sean                 55 Mt Pleasant        11.60m     18.34m      60-02
  9 Cromartie, Dennis            13 Fayetteville-      19.13m     16.70m      54-09
 10 Thompson, David              10 Bowie              16.07m     16.62m      54-06
 11 Spencer, Jacob               55 Mt Pleasant        20.25m     16.32m      53-06
 12 Butler, Jeffrey              10 Glenarden          20.06m     16.12m      52-11
 13 Pascal, Drew                 45 Quicksilver        18.56m     15.08m      49-06
 14 Owens, Malik                 12-N-Motion Trac      13.43m     14.87m      48-09
 15 Ward, Khamari                12-Indian River       13.98m     10.43m      34-03
 16 Ellis, Tyree                 45 Ruff Riders        13.40m     10.04m      32-11

Event 162  Triathlon Bantam Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Brinson, Kenneth             45 East Cobb             765        847
  2 Leaston, Jonte               13 Tri City Blaz                    740
  3 Boyd, Isaiah                 45 Carrollton P&         306        442
  4 Ellis, Tyree                 45 Ruff Riders           205        316
  5 Mims, Dawson                 13 Asheville                        277

Event 162  Triathlon: #1 Shot Put Bantam Boys Triathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Brinson, Kenneth             45 East Cobb            10.74m   35-03.00  530
  2 Leaston, Jonte               13 Tri City Blaz         7.72m   25-04.00  350
  3 Griffin, Taj                 45 East Cobb             7.70m   25-03.25  349
  4 Boyd, Isaiah                 45 Carrollton P&         6.37m   20-10.75  270
  5 Ellis, Tyree                 45 Ruff Riders           5.44m   17-10.25  216
  6 Mims, Dawson                 13 Asheville             4.76m   15-07.50  177

Event 162  Triathlon: #2 High Jump Bantam Boys Triathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Leaston, Jonte               13 Tri City Blaz         1.39m    4-06.75  310
  2 Brinson, Kenneth             45 East Cobb             1.29m    4-02.75  244
  3 Griffin, Taj                 45 East Cobb             1.24m    4-00.75  212
  4 Boyd, Isaiah                 45 Carrollton P&         1.14m    3-08.75  153
  5 Mims, Dawson                 13 Asheville             1.04m    3-05.00  100
  5 Ellis, Tyree                 45 Ruff Riders           1.04m    3-05.00  100

Event 162  Triathlon: #3 400 Meter Dash Bantam Boys Triathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Leaston, Jonte               13 Tri City Blaz       1:13.07    80
  2 Brinson, Kenneth             45 East Cobb           1:13.54    73
  3 Boyd, Isaiah                 45 Carrollton P&       1:17.92    19
  4 Mims, Dawson                 13 Asheville           1:23.40
  5 Ellis, Tyree                 45 Ruff Riders         1:39.39

Event 200  100 Meter Dash Midget Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Wallace, Victoria            55 Summerville         13.43      13.29Q -1.9  1
  2 Stephens, Jamequa            45 Middle Georg        13.07      13.42Q -3.4  2
  3 Moore, Sabrina               13 Charlotte Fli       13.23      13.80Q -4.5  3
  4 Adams, Dasia                 10 Rockville St        13.94      13.52Q -1.9  1
  5 Harrison, Bria               10 Sya                 13.51      13.56Q -3.4  2
  6 Burgess, Kristen             55 Summerville         13.54      13.93Q -4.5  3
  7 Hayes, Dejah                 13 G'Boro Champi       13.71      13.95q -4.5  3
  8 Thompson, Erica              13 Charlotte Fli       13.67      13.98q -3.4  2
  9 King, Lia                    13 Tri City Blaz       13.45      14.02  -4.5  3
 10 Elliott, Kylie               13 Fay. Flyers         13.47      14.05  -3.4  2
 11 Taylor, Tori                 45 D.C. Express        13.63      14.11  -1.9  1
 12 Sharpe, Kayla                10 McLean Youth        13.64      14.30  -4.5  3
 13 Stanley, Ayanna              10 Hummingbird         14.31      14.44  -3.4  2
 14 Blakley, Briana              55 Seneca Blazer       13.94      14.45  -1.9  1
 15 Riley, Kiana                 55 Track Masters       14.67      14.55  -1.9  1
 16 Hamilton, Amara              10 Glenarden           14.15      14.66  -3.4  2
 17 Leonard, Demaria             55 Florence TC         14.33      14.88  -4.5  3
 18 Tomlinson, Imani             12 Loudon Specia       14.03      14.97  -4.5  3
 19 Jasper, Taylor               12-Va Unattach         14.63      15.73  -1.9  1
 20 Bragg, Heaven                12 Hotchkiss Eag       15.54      17.20  -4.5  3

Event 200  100 Meter Dash Midget Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Stephens, Jamequa            45 Middle Georg        13.42      13.21  -2.3
  2 Moore, Sabrina               13 Charlotte Fli       13.80      13.35  -2.3
  3 Wallace, Victoria            55 Summerville         13.29      13.39  -2.3
  4 Harrison, Bria               10 Sya                 13.56      13.41  -2.3
  5 Hayes, Dejah                 13 G'Boro Champi       13.95      13.42  -2.3
  6 Adams, Dasia                 10 Rockville St        13.52      13.63  -2.3
  7 Burgess, Kristen             55 Summerville         13.93      13.69  -2.3
  8 Thompson, Erica              13 Charlotte Fli       13.98      13.83  -2.3

Event 201  200 Meter Dash Midget Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Williams, Kendell            45 East Cobb           26.63      26.79Q -2.0  3
  2 Anyanwu, Christeen           10 Hummingbird         26.66      27.25Q -1.7  2
  3 Wallace, Victoria            55 Summerville         27.89      27.49Q -2.5  1
  4 Burgess, Kristen             55 Summerville         27.25      27.51Q -2.5  1
  5 Taylor, Tori                 45 D.C. Express        27.77      27.72Q -1.7  2
  6 Harrison, Bria               10 Sya                 27.74      27.91Q -2.0  3
  7 Adetu, Dayo                  10 Glenarden           27.01      27.52q -2.5  1
  8 Pryor, Ariel                 45 Middle Georg        27.95      27.55q -2.5  1
  9 Elliott, Kylie               13 Fay. Flyers         27.73      27.82  -1.7  2
 10 Williams, Mollie             13 Hurdles First       28.11      27.92  -1.7  2
 11 Adams, Dasia                 10 Rockville St        28.39      28.15  -2.0  3
 12 Bohler, Randi                45 Cheetahs            27.75      28.16  -2.0  3
 13 Boulware, Khalia             13 Charlotte Fli       28.75      28.92  -2.5  1
 14 Ball, Kayla                  10 Sya                 28.55      28.94  -1.7  2
 15 Thompson, Erica              13 Charlotte Fli       28.29      29.09  -2.0  3
 16 Leonard, Demaria             55 Florence TC         29.57      29.47  -2.0  3
 17 Blakley, Briana              55 Seneca Blazer       28.62      29.62  -2.5  1
 18 Walters, Autumn              55 Classics TC         29.94      30.69  -1.7  2
 19 Coker, Temea                 12 Richmond Heat       31.38      30.81  -1.7  2

Event 201  200 Meter Dash Midget Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Williams, Kendell            45 East Cobb           26.79      26.27   0.4
  2 Anyanwu, Christeen           10 Hummingbird         27.25      26.62   0.4
  3 Pryor, Ariel                 45 Middle Georg        27.55      27.25   0.4
  4 Adetu, Dayo                  10 Glenarden           27.52      27.26   0.4
  5 Harrison, Bria               10 Sya                 27.91      27.38   0.4
  6 Taylor, Tori                 45 D.C. Express        27.72      27.57   0.4
  7 Burgess, Kristen             55 Summerville         27.51      28.12   0.4
  8 Wallace, Victoria            55 Summerville         27.49      28.68   0.4

Event 202  400 Meter Dash Midget Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Williams, Kendell            45 East Cobb         1:00.63      59.61Q  2
  2 Pryor, Ariel                 45 Middle Georg      1:03.99    1:01.86Q  3  1:01.854
  3 Epps, Imani                  45 Jaguar Track      1:00.44   J1:01.86Q  3  1:01.860
  4 Taylor, Tori                 45 D.C. Express      1:02.10    1:03.15Q  1
  5 Shanks, QuanDra              45 Georgia Stars     1:03.54    1:02.74Q  2
  6 Williams, Mollie             13 Hurdles First     1:02.14    1:03.30Q  1
  7 Martin, Tiffany              10 Ebenezer          1:04.50    1:04.54q  1
  8 Ball, Kayla                  10 Sya               1:03.95    1:04.55q  3
  9 Middleton, Destiny           13 Charlotte Fli     1:04.50    1:05.08   2
 10 Cason, Amber                 13 Fay. Flyers       1:04.92    1:05.15   3
 11 Shaw, Charity                13 Durham Stride     1:04.63    1:05.98   3
 12 Scott, CeCe                  55 Quickstriders     1:08.82    1:07.03   1
 13 Day, Bria                    13 Durham Stride     1:04.46    1:07.76   1
 14 Morris, Ilissa               12 Richmond Heat     1:05.45    1:09.29   2
 15 Coates, Imani                10 Glenarden         1:09.84    1:09.62   1
 16 Vandross, LaSamrae           55 Quickstriders     1:11.31    1:11.90   3
 17 Hawley, Kristen              55 Summerville       1:10.26    1:13.90   2
 18 Wallace, Victoria            55 Summerville       1:04.24    2:12.04   2

Event 202  400 Meter Dash Midget Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals
=========================================================================
Finals
  1 Williams, Kendell            45 East Cobb           59.61      58.67
  2 Epps, Imani                  45 Jaguar Track      1:01.86    1:01.22
  3 Williams, Mollie             13 Hurdles First     1:03.30    1:01.66
  4 Shanks, QuanDra              45 Georgia Stars     1:02.74    1:02.14
  5 Pryor, Ariel                 45 Middle Georg      1:01.86    1:03.01
  6 Taylor, Tori                 45 D.C. Express      1:03.15    1:03.52
  7 Ball, Kayla                  10 Sya               1:04.55    1:04.55
  8 Martin, Tiffany              10 Ebenezer          1:04.54    1:05.91

Event 203  800 Meter Run Midget Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Jones, Dejah                 13 Upper Room        2:31.09    2:25.00
  2 Butler, Crystal              10 Glenarden         2:30.87    2:26.56
  3 Shanks, QuanDra              45 Georgia Stars     2:30.09    2:26.68
  4 Adkins, Katlyn               13 Fay. Flyers       2:38.63    2:35.69
  5 Wilson, Samiiah              13 Carolina Eagl     2:39.95    2:37.18
  6 Hill, Johnese                10 747 Track Clu     2:39.60    2:41.16
  7 Cason, Amber                 13 Fay. Flyers       2:44.70    2:41.29
  8 Jones, Chanel                13 Tri City Blaz     2:42.62    2:42.03
  9 Tinsley, Tianna              12 Richmond Heat     2:48.83    2:43.23
 10 Miles, Jessica               10 McLean Youth      2:42.99    2:45.12
 11 Barrow, Lisa-anne            10 Hummingbird       2:37.55    2:46.05
 12 Hawley, Kristen              55 Summerville       2:50.88    2:47.13
 13 Hadtstein, Tara              55 Mt Pleasant       2:51.68    2:49.04
 14 Tinkey, Grace                45 Baldwin Coun      2:37.25    2:50.14
 15 Taylor, Deja                 12 Richmond Heat     2:52.09    2:53.13
 16 Wibberly, Alaina             12-Va Unattach       3:01.29    2:53.70
 17 Rosas, Natalie               12 Loudon Specia     2:55.85    2:58.04

Event 204  1500 Meter Run Midget Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Jones, Dejah                 13 Upper Room        5:23.85    5:10.56
  2 Wilson, Samiiah              13 Carolina Eagl     5:24.92    5:13.06
  3 Adkins, Katlyn               13 Fay. Flyers       5:18.92    5:19.24
  4 Branch, Hailey               45 Red Runners       5:17.34    5:22.66
  5 Miles, Jessica               10 McLean Youth      5:33.50    5:26.53
  6 McManus, Dakota              12-Team Flash        5:35.42    5:31.75
  7 Chandler, Khayani            13 Upper Room        5:33.07    5:36.13
  8 Nail, Mackenzie              45 Peachtree Ci      5:36.82    5:36.87
  9 Hadtstein, Tara              55 Mt Pleasant       5:47.80    5:40.78
 10 Tinkey, Grace                45 Baldwin Coun      5:22.11    5:40.99
 11 Borja, Taylor                10 Cobra TC          5:48.70    5:42.43
 12 Berman, Lauren               10 Fpyc              6:03.00    5:52.70
 13 Branch, Hunter               45 Red Runners       5:41.62    5:58.90
 14 Hill, Johnese                10 747 Track Clu     5:30.50    6:09.54
 15 Halter, lauren               55 Summerville       6:10.91    6:25.97
 16 Malone, Meghan               55 Gwd YMCA          6:15.16    6:35.14
 17 Shawver, Julia               12-Team Flash        6:18.46    6:36.31

Event 205  3000 Meter Run Midget Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Branch, Hailey               45 Red Runners      11:14.26   11:17.86
  2 McManus, Dakota              12-Team Flash       11:20.55   11:39.69
  3 Jones, Dejah                 13 Upper Room       12:02.72   11:41.55
  4 Hadtstein, Tara              55 Mt Pleasant      12:18.19   12:06.76
  5 Jenkins, Ricole              13 Jr Striders      12:19.60   12:12.33
  6 Williams, Michaela           13 Rocky Mt Emba    12:13.91   12:14.46
  7 Tinkey, Grace                45 Baldwin Coun     11:50.80   12:17.46
  8 Nail, Mackenzie              45 Peachtree Ci     12:09.38   12:38.48
  9 Tinsley, Tianna              12 Richmond Heat    11:28.62   12:41.77
 10 Branch, Hunter               45 Red Runners      12:15.24   12:47.08
 11 Borja, Taylor                10 Cobra TC         12:49.30   12:48.82
 12 Johnson, Amanda              13 Rocky Mt Emba    13:31.39   13:47.52
 13 Halter, lauren               55 Summerville      13:35.65   13:59.10
 14 Malone, Meghan               55 Gwd YMCA         14:09.43   14:05.62

Event 206  1500 Meter Race Walk Midget Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Perry, Janae                 10 South Bowie                 10:22.78
  2 Childress, Kiante            45 Ruff Riders      10:20.00   10:22.79
  3 Lowery, Prenessa             13 Tri City Blaz    11:38.46   10:35.57
  4 Evans, Semaja                10 Cctc                        13:12.20
  5 Jacobs, Kelsey               55 Classics TC      17:17.36   14:28.01

Event 207  80 Meter Hurdles Midget Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Williams, Mollie             13 Hurdles First       12.87      12.79q -2.3  3
  2 Williams, Kendell            45 East Cobb           13.36      13.02q  0.7  2
  3 Moore, Sabrina               13 Charlotte Fli       13.12      13.13q  0.7  2
  4 King, Lia                    13 Tri City Blaz       13.09      13.42q -0.6  1
  5 Wright, Danielle             10 Hummingbird         14.60      13.61q -0.6  1
  6 Barrow, Lisa-anne            10 Hummingbird         15.88      14.93q  0.7  2
  7 Day, Briana                  13 Durham Stride       14.64      14.94q -2.3  3
  8 Carpenter, Athena            45 Titans              15.78      15.79q  0.7  2
  9 Dunston, Hanna               13 Hurdles First       15.72      15.85  -0.6  1
 10 Boyd, Jermika                45 Baldwin Coun        15.14      16.03  -2.3  3
 11 Holyfield, Eden              45 Quicksilver         16.10      16.06  -2.3  3
 12 Jenkins, Asja                12-Va Unattach         18.37      16.30  -2.3  3
 13 Starchia, Tamara             12 Charlottesvil       17.32      16.32  -0.6  1
 14 Antoine, Javonne             10 Hummingbird         16.02      16.38  -0.6  1
 15 Brenig, Esther               12 Charlottesvil       17.37      16.86   0.7  2
 16 Brooks, Raven                55 Mt Pleasant         17.69      17.41   0.7  2
 17 Hackett, Taylor              10 Firebirds AC        17.72      18.14  -0.6  1
 18 Pelzer, DeAsia               55 Classics TC         20.30      19.11  -0.6  1
 19 Okoh, Ngozi                  10 Cobra TC            17.32      20.11  -2.3  3
 -- Ateca, Anne                  55 Palmetto TC         27.44         DQ   0.7  2  Pushed Hurdle W/Hand

Event 207  80 Meter Hurdles Midget Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Williams, Mollie             13 Hurdles First       12.79      12.72  -2.0
  2 Williams, Kendell            45 East Cobb           13.02      13.13  -2.0
  3 Moore, Sabrina               13 Charlotte Fli       13.13      13.22  -2.0
  4 King, Lia                    13 Tri City Blaz       13.42      13.28  -2.0
  5 Wright, Danielle             10 Hummingbird         13.61      13.83  -2.0
  6 Day, Briana                  13 Durham Stride       14.94      14.23  -2.0
  7 Carpenter, Athena            45 Titans              15.79      14.57  -2.0
  8 Barrow, Lisa-anne            10 Hummingbird         14.93      14.63  -2.0

Event 208  4x100 Meter Relay Midget Girls
============================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 45 Middle Georgia Magic  'A'                        53.00      52.90Q  2
     1) Wingfield, Derian               2) Prater, De'Ja
     3) Stephens, Jamequa               4) Pryor, Ariel
  2 13 Durham Striders T.C.  'A'                        53.65      53.90Q  1
     1) Shaw, Charity                   2) Holland, Sydney
     3) Brown, Jordyn                   4) Day, Bria
  3 10 Glenarden TC  'A'                                54.24      53.55Q  2
     1) Adetu, Dayo                     2) Butler, Crystal
     3) Hamilton, Amara                 4) McLean, Camille
  4 13 Charlotte Flights T.C.  'A'                      53.83      53.97Q  1
     1) Wallace, Jada                   2) Boulware, Khalia
     3) Ingram, Shelby                  4) Middleton, Destiny
  5 10 New Wave Track Club  'A'                         54.59      54.13Q  2
     1) Dormu, Morsiell                 2) Freeland, London
     3) Hall, Deona                     4) Hardin, Alisha
  6 13 Charlotte Flights T.C.  'B'                      56.08      55.27Q  1
     1) Thompson, Erica                 2) Arrington, Paris
     3) Crowder, Julice                 4) Foster, Nakia
  7 13 Tri-City Blazers  'A'                            54.07      55.24q  2
     1) Jones, Chanel                   2) Allen, Kiona
     3) King, Lia                       4) Langston, Erica
  8 13 Upper Room  'A'                                  56.58      55.72q  2
     1) Chandler, Khayani               2) Hardin, Kaila
     3) Miller, Nyah                    4) Robinson, Gabriella
  9 45 Baldwin County Jets  'A'                         54.10      55.93   1
     1) Boyd, Jermika                   2) Ward, Aubria
     3) Jordan, Jalleyah                4) Reaves, Jayla
 10 10 Glenarden TC  'B'                                57.12      57.75   1
     1) Bason, Ashley                   2) Dejan-Lenoir, Ariel
     3) Johnson, Zuwena                 4) Matthews, Imani
 11 45 Quicksilver Track Club  'A'                      56.49      58.07   1
     1) Phillips, Mia                   2) Oakfor, Chukwuamaka
     3) Simmons, Amiya                  4) Robinson, Crystin
 -- 10 Hummingbird Track Club  'A'                      54.08         DQ   1  Out Of Zone 3
     1) Anyanwu, Christeen              2) Barrow, Lisa-anne
     3) Chapman, Simone                 4) Stanley, Ayanna

Event 208  4x100 Meter Relay Midget Girls
=========================================================================
    Team                                              Prelims     Finals
=========================================================================
Finals
  1 45 Middle Georgia Magic  'A'                        52.90      52.24
     1) Wingfield, Derian               2) Prater, De'Ja
     3) Stephens, Jamequa               4) Pryor, Ariel
  2 10 Glenarden TC  'A'                                53.55      52.74
     1) Adetu, Dayo                     2) Butler, Crystal
     3) Hamilton, Amara                 4) McLean, Camille
  3 13 Durham Striders T.C.  'A'                        53.90      53.06
     1) Shaw, Charity                   2) Holland, Sydney
     3) Brown, Jordyn                   4) Day, Bria
  4 13 Charlotte Flights T.C.  'A'                      53.97      53.08
     1) Wallace, Jada                   2) Boulware, Khalia
     3) Ingram, Shelby                  4) Middleton, Destiny
  5 10 New Wave Track Club  'A'                         54.13      53.40
     1) Dormu, Morsiell                 2) Freeland, London
     3) Hall, Deona                     4) Hardin, Alisha
  6 13 Tri-City Blazers  'A'                            55.24      53.92
     1) Jones, Chanel                   2) Allen, Kiona
     3) King, Lia                       4) Langston, Erica
  7 13 Charlotte Flights T.C.  'B'                      55.27      55.30
     1) Thompson, Erica                 2) Arrington, Paris
     3) Crowder, Julice                 4) Foster, Nakia
  8 13 Upper Room  'A'                                  55.72      56.31
     1) Chandler, Khayani               2) Hardin, Kaila
     3) Miller, Nyah                    4) Robinson, Gabriella

Event 209  4x400 Meter Relay Midget Girls
============================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 10 New Wave Track Club  'A'                       4:34.31    4:27.23Q  1
     1) Dormu, Morsiell                 2) Freeland, London
     3) Hall, Deona                     4) Hardin, Alisha
  2 10 Glenarden TC  'A'                              4:35.26    4:30.05Q  2
     1) Adetu, Dayo                     2) Hamilton, Amara
     3) Johnson, Zuwena                 4) McLean, Camille
  3 13 Charlotte Flights T.C.  'A'                    4:34.39    4:32.35Q  1
     1) Foster, Nakia                   2) Wallace, Jada
     3) Boulware, Khalia                4) Ingram, Shelby
  4 10 Ebenezer Ame Royal Runners  'A'                4:49.18    4:40.28Q  2
     1) Bryant, Kayla                   2) Martin, Tiffany
     3) Ore, Cierra                     4) Pickett, Dara
  5 13 Fayetteville Flyers  'A'                       4:41.02    4:32.91Q  1
     1) Elliott, Kylie                  2) Jackson, Qizeah
     3) McAllister, Aja                 4) Cason, Amber
  6 10 Glenarden TC  'B'                              4:50.32    4:46.61Q  2
     1) Bason, Ashley                   2) Coates, Imani
     3) Matthews, Imani                 4) Wright, Briana
  7 13 Durham Striders T.C.  'A'                      4:51.62    4:39.53q  1
     1) Robinson, Daria                 2) Day, Briana
     3) Shaw, Charity                   4) Brown, Jordyn
  8 45 Baldwin County Jets  'A'                       4:38.96    4:47.61q  2
     1) Boyd, Jermika                   2) Reaves, Jayla
     3) Grigley, Alashawn               4) Jordan, Jalleyah
  9 12-Richmond Heat Track & Sport  'A'               5:03.18    4:48.21   2
     1) Tinsley, Tianna                 2) Kuhfahl, Gabrielle
     3) Morris, Ilissa                  4) Coker, Temea
 10 45 Boys & Girls Clubs Metro A  'A'                4:42.63    5:40.60   1
     1) Gober, Bria                     2) McKay, Timoya
     3) Waldon, Alexius                 4) Lewis, Ceddashia

Event 209  4x400 Meter Relay Midget Girls
=========================================================================
    Team                                              Prelims     Finals
=========================================================================
Finals
  1 10 New Wave Track Club  'A'                       4:27.23    4:23.93
     1) Dormu, Morsiell                 2) Freeland, London
     3) Hall, Deona                     4) Hardin, Alisha
  2 10 Glenarden TC  'A'                              4:30.05    4:27.75
     1) Adetu, Dayo                     2) Hamilton, Amara
     3) Johnson, Zuwena                 4) McLean, Camille
  3 13 Fayetteville Flyers  'A'                       4:32.91    4:29.15
     1) Elliott, Kylie                  2) Jackson, Qizeah
     3) McAllister, Aja                 4) Cason, Amber
  4 10 Ebenezer Ame Royal Runners  'A'                4:40.28    4:34.66
     1) Bryant, Kayla                   2) Martin, Tiffany
     3) Ore, Cierra                     4) Pickett, Dara
  5 13 Charlotte Flights T.C.  'A'                    4:32.35    4:35.22
     1) Foster, Nakia                   2) Wallace, Jada
     3) Boulware, Khalia                4) Ingram, Shelby
  6 13 Durham Striders T.C.  'A'                      4:39.53    4:35.45
     1) Robinson, Daria                 2) Day, Briana
     3) Shaw, Charity                   4) Brown, Jordyn
  7 45 Baldwin County Jets  'A'                       4:47.61    4:37.31
     1) Boyd, Jermika                   2) Reaves, Jayla
     3) Grigley, Alashawn               4) Jordan, Jalleyah
  8 10 Glenarden TC  'B'                              4:46.61    4:52.11
     1) Bason, Ashley                   2) Coates, Imani
     3) Matthews, Imani                 4) Wright, Briana

Event 210  4x800 Meter Relay Midget Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
=========================================================================
  1 10 Glenarden TC  'A'                             10:30.00   10:40.98
     1) Butler, Crystal                 2) Johnson, Zuwena
     3) McFadden, Kiara                 4) Wright, Briana
  2 10 New Wave Track Club  'A'                      10:30.00   10:58.88
     1) Freeland, London                2) Hall, Deona
     3) Hardin, Alisha                  4) Shorter, Briona
  3 13 Carolina Eagles T&F  'A'                      12:07.99   11:21.04
     1) Chapman, Imani                  2) Chapman, Sh'Naiya
     3) Conley, Angela                  4) Sparks, Indigo
  4 45 Voices of Faith  'A'                          13:16.36   12:32.53
     1) Mouzon, Ashley                  2) Spann, Destini
     3) Palmer, Candyce                 4) Hibbert, Erika

Event 211  High Jump Midget Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1 Day, Bria                    13 Durham Stride       1.42m      1.35m    4-05.00
  2 Williams, Janea              13 Sandhills           1.32m      1.30m    4-03.25
  2 Antoine, Javonne             10 Hummingbird         1.25m      1.30m    4-03.25
  2 Day, Briana                  13 Durham Stride       1.32m      1.30m    4-03.25
  5 Wilson, Alison               45 Peachtree Ci        1.17m      1.25m    4-01.25
  5 Smith, Deziree               45 Ruff Riders         1.27m      1.25m    4-01.25
  7 Robinson, Daria              13 Durham Stride       1.27m     J1.25m    4-01.25
  8 Brown, Jordyn                13 Durham Stride       1.17m     J1.25m    4-01.25
  9 Graham, Ayanna               45 Titans              1.22m     J1.25m    4-01.25
 10 North, Alecia                45 Carrollton P&       1.17m      1.20m    3-11.25
 11 Tucker, Natalie              55 Mt Pleasant         1.15m     J1.20m    3-11.25
 12 Montgomery, Jamia            10 PV Unattach         1.10m     J1.20m    3-11.25
 13 Kelly, Rigby                 55 Mt Pleasant         1.10m      1.15m    3-09.25
 -- Brooks, Raven                55 Mt Pleasant         1.20m         NH
 -- Thomas, Madeline             45 Woodstock           1.12m         NH

Event 212  Long Jump Midget Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
========================================================================================
  1 Hayes, Dejah                 13 G'Boro Champi       4.59m      4.61m   NWI  15-01.50
  2 Burgess, Kristen             55 Summerville         4.31m      4.56m   NWI  14-11.50
  3 Gregory, Amanda              13 Cape Fear           4.11m      4.49m   NWI  14-08.75
  4 McAllister, Aja              13 Fay. Flyers         4.14m      4.38m   NWI  14-04.50
  5 Moore, Sabrina               13 Charlotte Fli       4.23m      4.32m   NWI  14-02.25
  6 Hill, Johnese                10 747 Track Clu       3.83m      4.30m   NWI  14-01.25
  7 Sharpe, Kayla                10 McLean Youth        4.24m      4.25m   NWI  13-11.50
  8 Starchia, Tamara             12 Charlottesvil       3.91m      4.11m   NWI  13-06.00
  9 Jenkins, Asja                12-Va Unattach         4.12m      4.07m   NWI  13-04.25
 10 Anyanwu, Christeen           10 Hummingbird         4.27m      4.05m   NWI  13-03.50
 10 Brenig, Esther               12 Charlottesvil       3.86m      4.05m   NWI  13-03.50
 12 Driver, Diarra               45 Cheetahs            4.08m      4.00m   NWI  13-01.50
 13 Coleman, Takira              13 Carolina Alls       4.00m      3.90m   NWI  12-09.50
 14 Bohler, Randi                45 Cheetahs            4.13m      3.86m   NWI  12-08.00
 15 Antoine, Javonne             10 Hummingbird         3.83m      3.84m   NWI  12-07.25
 16 Terrell, Ariel               45 Georgia Dream       3.84m      1.82m   NWI   5-11.75
 -- Chapman, Simone              10 Hummingbird         4.30m       FOUL   NWI
 -- Campbell, Alexis             45 Cheetahs            4.21m       FOUL   NWI
 -- Jasper, Taylor               12-Va Unattach         4.21m       FOUL   NWI

Event 213  Shot Put 6 lb. Midget Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1 Warren, Bre'Ann              13 G'Boro Champi      10.33m     10.34m   33-11.25
  2 Hall, Deona                  10 New Wave            9.07m      9.14m   30-00.00
  3 Taylor, Antonella            10 South Bowie         7.18m      9.01m   29-06.75
  4 Conyers, Alexis              10 747 Track Clu       8.29m      8.32m   27-03.75
  5 Williams, Jasmine            13  Wilson             8.89m      8.22m   26-11.75
  6 McClellan, Alexis            12-N-Motion Trac       6.41m      7.89m   25-10.75
  7 James, Keyera                55 Florence TC         7.44m      7.79m   25-06.75
  8 Abraham, Imani               13 Blazers             7.14m      7.51m   24-07.75
  9 Barr-Cook, Amaron            55 Florence TC         6.59m      7.02m   23-00.50
 10 Michael, Cassie              45 Quicksilver         7.58m      6.96m   22-10.00
 11 Hawley, Kristen              55 Summerville         7.78m      6.95m   22-09.75
 12 Reese, Mariah                13 Durham Stride       7.14m      6.83m   22-05.00
 13 Graphenreed, Tieanna         45 Columbus Fir        7.14m      6.69m   21-11.50
 14 Wilson, Alison               45 Peachtree Ci        6.91m      6.58m   21-07.25
 15 Sweeney, Erin                13 Carolina Eagl       7.30m      6.40m   21-00.00
 16 Shields, Renee               10 747 Track Clu       5.88m      5.80m   19-00.50
 17 Pelzer, DeAsia               55 Classics TC         6.20m      5.79m   19-00.00
 18 Elliott, Josilyn             45 Sequoyah            6.42m      5.49m   18-00.25

Event 214  Discus Throw 1kg Midget Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1 Warren, Bre'Ann              13 G'Boro Champi      26.25m     26.32m      86-04
  2 Williams, Janea              13 Sandhills          20.68m     23.63m      77-06
  3 Barr-Cook, Amaron            55 Florence TC        21.52m     20.32m      66-08
  4 Saunders, Ashlie             13 Tri Champions      15.27m     17.78m      58-04
  5 McClellan, Alexis            12-N-Motion Trac      13.96m     17.55m      57-07
  6 Kelly, Kiera                 13 Sandhills          15.65m     16.12m      52-11
  7 Pelzer, DeAsia               55 Classics TC        12.97m     14.80m      48-07
  8 Embe, Maricela               12 Richmond Heat      14.00m     14.10m      46-03
  9 Graphenreed, Tieanna         45 Columbus Fir        9.74m     12.88m      42-03
 10 Michael, Cassie              45 Quicksilver         8.18m     10.48m      34-04

Event 215  Javelin Throw 300g Midget Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1 Warren, Bre'Ann              13 G'Boro Champi      25.58m     26.83m      88-00
  2 Hall, Deona                  10 New Wave           24.54m     24.27m      79-07
  3 Pickett, Dara                10 Ebenezer           19.45m     23.38m      76-08
  4 Chimenti, Nicole             45 Sequoyah           26.76m     23.35m      76-07
  5 Baker, Evelyn                13 Blazers            22.23m     22.64m      74-03
  6 Kelly, Kiera                 13 Sandhills          18.60m     22.53m      73-11
  7 Williams, Janea              13 Sandhills          18.15m     22.47m      73-09
  8 Michael, Cassie              45 Quicksilver        15.08m     17.76m      58-03
  9 McClellan, Alexis            12-N-Motion Trac      17.65m     15.52m      50-11
 10 Rivas, Rone'                 10 Hummingbird        15.20m     15.51m      50-11
 11 Montgomery, Jamia            10 PV Unattach        13.92m     14.56m      47-09
 12 Elliott, Josilyn             45 Sequoyah           16.60m     12.98m      42-07
 13 Barr-Cook, Amaron            55 Florence TC        11.50m     12.72m      41-09
 14 Kelly, Rigby                 55 Mt Pleasant        15.05m     12.40m      40-08
 15 Davis, Isabelle              55 Florence TC        13.20m     10.16m      33-04
 16 Thomas, Chaukinah            10 New Wave           16.03m      9.50m      31-02

Event 216  Outdoor Pentathlon Midget Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Wright, Danielle             10 Hummingbird                     1795
  2 Antoine, Javonne             10 Hummingbird                     1779
  3 Jenkins, Asja                12-Va Unattach                     1633
  4 Montgomery, Jamia            10 PV Unattach                     1520
  5 Chapman, Sh'Naiya            13 Carolina Eagl                   1410
  6 Smith, Deziree               45 Ruff Riders          1431       1340
  7 Williams, Janea              13 Sandhills                       1276
  8 Wilson, Alison               45 Peachtree Ci         1080       1266
  9 Fish, Jeryne                 10 South Bowie                      813
 10 Sparks, Indigo               13 Carolina Eagl                    767

Event 216  Outdoor Pentathlon: #1 80 Meter Hurdles Midget Girls Outdoor Pentathlon
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Jenkins, Asja                12-Va Unattach           16.20   2.9  1  560
  2 Wright, Danielle             10 Hummingbird           16.88   1.4  3  482
  3 Antoine, Javonne             10 Hummingbird           17.22   1.4  3  446
  4 Montgomery, Jamia            10 PV Unattach           17.83   1.4  3  384
  5 Fish, Jeryne                 10 South Bowie           18.38   1.4  3  331
  6 Sparks, Indigo               13 Carolina Eagl         18.48   2.9  1  322
  7 Chapman, Sh'Naiya            13 Carolina Eagl         18.58   2.0  2  312
  8 Smith, Deziree               45 Ruff Riders           19.26   2.0  2  254
  9 Wilson, Alison               45 Peachtree Ci          19.72   2.9  1  217
 10 Williams, Janea              13 Sandhills             20.20   2.0  2  182

Event 216  Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put Midget Girls Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Williams, Janea              13 Sandhills             8.12m   26-07.75  407
  2 Wright, Danielle             10 Hummingbird           6.83m   22-05.00  324
  3 Montgomery, Jamia            10 PV Unattach           6.34m   20-09.75  293
  4 Wilson, Alison               45 Peachtree Ci          6.22m   20-05.00  285
  5 Antoine, Javonne             10 Hummingbird           5.26m   17-03.25  225
  6 Jenkins, Asja                12-Va Unattach           5.12m   16-09.75  216
  7 Fish, Jeryne                 10 South Bowie           4.94m   16-02.50  204
  8 Smith, Deziree               45 Ruff Riders           4.32m   14-02.25  166
  9 Chapman, Sh'Naiya            13 Carolina Eagl         3.73m   12-03.00  130
 10 Sparks, Indigo               13 Carolina Eagl         3.65m   11-11.75  125

Event 216  Outdoor Pentathlon: #3 High Jump Midget Girls Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Williams, Janea              13 Sandhills             1.31m    4-03.50  419
  1 Wright, Danielle             10 Hummingbird           1.31m    4-03.50  419
  3 Smith, Deziree               45 Ruff Riders           1.26m    4-01.50  369
  3 Antoine, Javonne             10 Hummingbird           1.26m    4-01.50  369
  3 Chapman, Sh'Naiya            13 Carolina Eagl         1.26m    4-01.50  369
  6 Montgomery, Jamia            10 PV Unattach           1.21m    3-11.50  321
  6 Wilson, Alison               45 Peachtree Ci          1.21m    3-11.50  321
  8 Jenkins, Asja                12-Va Unattach           1.06m    3-05.75  188
  9 Fish, Jeryne                 10 South Bowie           1.01m    3-03.75  149
 -- Sparks, Indigo               13 Carolina Eagl            NH

Event 216  Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump Midget Girls Outdoor Pentathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Wright, Danielle             10 Hummingbird           4.15m   NWI  13-07.50  343
  2 Antoine, Javonne             10 Hummingbird           3.98m   NWI  13-00.75  303
  3 Montgomery, Jamia            10 PV Unattach           3.80m   NWI  12-05.75  263
  4 Jenkins, Asja                12-Va Unattach           3.78m   NWI  12-05.00  259
  5 Chapman, Sh'Naiya            13 Carolina Eagl         3.67m   NWI  12-00.50  235
  6 Smith, Deziree               45 Ruff Riders           3.49m   NWI  11-05.50  198
  7 Williams, Janea              13 Sandhills             3.42m   NWI  11-02.75  184
  8 Wilson, Alison               45 Peachtree Ci          3.35m   NWI  11-00.00  170
  9 Sparks, Indigo               13 Carolina Eagl         2.75m   NWI   9-00.25   67
 10 Fish, Jeryne                 10 South Bowie           2.52m   NWI   8-03.25   36

Event 216  Outdoor Pentathlon: #5 800 Meter Run Midget Girls Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Antoine, Javonne             10 Hummingbird         2:52.69   436
  2 Jenkins, Asja                12-Va Unattach         2:55.35   410
  3 Chapman, Sh'Naiya            13 Carolina Eagl       3:00.16   364
  4 Smith, Deziree               45 Ruff Riders         3:01.36   353
  5 Wilson, Alison               45 Peachtree Ci        3:10.56   273
  6 Montgomery, Jamia            10 PV Unattach         3:12.29   259
  7 Sparks, Indigo               13 Carolina Eagl       3:13.08   253
  8 Wright, Danielle             10 Hummingbird         3:16.45   227
  9 Fish, Jeryne                 10 South Bowie         3:38.18    93
 10 Williams, Janea              13 Sandhills           3:40.08    84

Event 250  100 Meter Dash Midget Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Jones, Xavier                13 Blazers             12.06      12.45Q -2.3  1
  2 Hoffman, Kimani              13 Tri City Blaz       12.67      12.84Q -1.8  2  12.832
  3 Jones II, Thomas             13 Durham Stride       12.86     J12.84Q -1.8  2  12.839
  4 Cunningham, Quashawn         13 Charlotte Fli       12.60      13.07Q -3.1  3
  5 Stone, David                 10 Glenarden           13.20      13.59Q -2.3  1
  6 Ward, Avery                  45 Alpharetta YM       13.74      14.08Q -3.1  3
  7 Anderson, Davon              55 Summerville         13.78      13.66q -1.8  2
  8 Cummings, Wayne              10 Glenarden           13.52      13.95q -2.3  1
  9 Tarte, Wallie                55 Carolina Rock       14.04      14.20  -2.3  1
 10 Evans, Dionte                55 Low Country         14.44      14.39  -1.8  2
 11 Kinlaw, Caleb                55 Low Country         14.11      14.42  -3.1  3
 12 Brown, Benjamin              12 Richmond Heat       14.00      14.61  -3.1  3
 13 Lockley, Tayvon              12 Richmond Heat       14.53      14.87  -1.8  2
 14 Truesdale, Alveon            12 Hotchkiss Eag       14.77      15.21  -3.1  3
 15 Boyd, Juwan                  12-Richmond Virg       14.92      15.76  -2.3  1

Event 250  100 Meter Dash Midget Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Jones, Xavier                13 Blazers             12.45      11.95  -0.2
  2 Hoffman, Kimani              13 Tri City Blaz       12.84      12.53  -0.2
  3 Cunningham, Quashawn         13 Charlotte Fli       13.07      12.54  -0.2
  4 Jones II, Thomas             13 Durham Stride       12.84      12.55  -0.2
  5 Stone, David                 10 Glenarden           13.59      13.12  -0.2
  6 Anderson, Davon              55 Summerville         13.66      13.51  -0.2
  7 Cummings, Wayne              10 Glenarden           13.95      13.63  -0.2
  8 Ward, Avery                  45 Alpharetta YM       14.08      13.77  -0.2

Event 251  200 Meter Dash Midget Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Jones, Xavier                13 Blazers             24.15      25.21Q -2.0  2
  2 Berry, Elliott               45 Titans              25.25      26.23Q -2.3  1
  3 Jones II, Thomas             13 Durham Stride       25.73      26.65Q -3.3  3
  4 Cunningham, Quashawn         13 Charlotte Fli       26.10      26.77q -3.3  3
  5 Coleman, Durell              10 Firebirds AC        27.90      27.65q -3.3  3
  6 Martin, Justin               45 Georgia Stars       26.86      27.81q -2.0  2
  7 Kiley, Nathan                10 Sya                 27.72      28.01q -3.3  3
  8 Ross, Charles                12 Hotchkiss Eag       29.84      28.31q -3.3  3
  9 Anderson, Davon              55 Summerville         28.40      28.71  -2.0  2
 10 Tarte, Wallie                55 Carolina Rock       28.81      29.44  -2.3  1
 11 Kinlaw, Caleb                55 Low Country         28.47      29.86  -2.0  2
 12 Brown, Benjamin              12 Richmond Heat       30.59      30.60  -2.0  2
 13 Harris, Timothy              12 Richmond Heat       30.48      30.68  -2.3  1
 14 Lockley, Tayvon              12 Richmond Heat       31.05      31.35  -2.0  2

Event 251  200 Meter Dash Midget Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Jones, Xavier                13 Blazers             25.21      24.05  -0.9
  2 Berry, Elliott               45 Titans              26.23      25.15  -0.9
  3 Jones II, Thomas             13 Durham Stride       26.65      26.22  -0.9
  4 Cunningham, Quashawn         13 Charlotte Fli       26.77      26.92  -0.9
  5 Martin, Justin               45 Georgia Stars       27.81      27.19  -0.9
  6 Coleman, Durell              10 Firebirds AC        27.65      27.35  -0.9
  7 Kiley, Nathan                10 Sya                 28.01      27.66  -0.9

Event 252  400 Meter Dash Midget Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Jones, Xavier                13 Blazers             54.19      56.32Q  1
  2 Branch, James                13 Tri City Blaz       58.43      58.50Q  3
  3 Berry, Elliott               45 Titans              57.90      59.18Q  2
  4 Edmond, Allen                55 SC Unattached     1:00.90      59.87Q  3
  5 Quarles, Frank               13 Fay. Flyers         59.90    1:00.13Q  1
  6 Martin, Justin               45 Georgia Stars       59.57    1:00.14Q  2
  7 North, Marquez               13 Charlotte Fli       57.97    1:00.38q  3
  8 Abram, Wesley                13 Tri Champions     1:00.90    1:00.92q  2
  9 Kiley, Nathan                10 Sya                 59.72    1:01.95   1
 10 Ross, Charles                12 Hotchkiss Eag     1:04.45    1:03.57   2
 11 Mack, Marcus                 10 Glenarden         1:03.70    1:03.70   1
 12 Favor, Ryan                  55 Track Masters     1:03.08    1:06.54   2
 13 Mitchell, Steven             55 Mt Pleasant       1:04.76    1:07.19   1
 14 Coleman, Durell              10 Firebirds AC      1:04.11    1:07.35   3
 15 Hekker, Aidan                55 Mt Pleasant       1:06.36    1:13.55   2

Event 252  400 Meter Dash Midget Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals
=========================================================================
Finals
  1 Jones, Xavier                13 Blazers             56.32      53.22
  2 Berry, Elliott               45 Titans              59.18      57.05
  3 Branch, James                13 Tri City Blaz       58.50      58.32
  4 Martin, Justin               45 Georgia Stars     1:00.14      58.74
  5 Quarles, Frank               13 Fay. Flyers       1:00.13      59.89
  6 Edmond, Allen                55 SC Unattached       59.87    1:00.18
  7 Abram, Wesley                13 Tri Champions     1:00.92    1:00.76

Event 253  800 Meter Run Midget Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Martin, Justin               45 Georgia Stars     2:22.20    2:18.79
  2 Edmond, Allen                55 SC Unattached     2:28.86    2:20.30
  3 Graves, Dareece              10 Glenarden         2:25.24    2:26.86
  4 Warren, John                 12 Central VA T&     2:33.08    2:28.15
  5 Sandlin, Brandon             13 Tri City Blaz     2:32.95    2:32.45
  6 Williams, Robert             13 Carolina Alls     2:28.61    2:34.79
  7 Edwards, Terrell             13 Tri Champions     2:36.21    2:36.12
  8 Smith, Logan                 12-Nova Athletic     2:38.37    2:36.15
  9 Nobles, Alfred               13 Tri City Blaz     2:24.08    2:37.10
 10 Favor, Ryan                  55 Track Masters     2:38.57    2:38.54
 11 Hekker, Aidan                55 Mt Pleasant       2:42.43    2:39.80
 12 Sexton, Alterik              45 Boys & Girls      2:41.31    2:40.53
 13 Kirwan, James                55 Mt Pleasant       2:49.53    2:40.60
 14 Long, Matthew                55 Quickstriders     2:48.74    2:42.28
 15 Gilliam, Trent               13 Carolina Eagl     2:41.36    2:43.02
 16 Lemon, Ra Sheed              45 Georgia Dream     2:43.70    2:44.84
 17 Anderson, Jason              10 Glenarden         2:43.25    2:47.41
 18 Wright, Maitland             12-Va Unattach       2:46.33    2:47.74
 19 Coleman, Anthony             10 Glenarden         2:44.00    2:57.50
 20 Norman, Zachary              12 Richmond Heat     3:07.31    3:08.42

Event 254  1500 Meter Run Midget Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Edmond, Allen                55 SC Unattached     5:01.94    4:58.99
  2 Dunn, William                13 Tri City Blaz     5:14.12    5:08.57
  3 Stoney, John                 10 Cya               5:18.22    5:09.44
  4 Council, Ricky II            13 RC Racers         5:08.92    5:17.22
  5 Sandlin, Brandon             13 Tri City Blaz     5:22.05    5:17.96
  6 Warren, John                 12 Central VA T&     5:09.91    5:18.60
  7 Edwards, Terrell             13 Tri Champions     5:28.85    5:20.03
  8 Dalton, Andre                10 New Wave          5:21.38    5:20.70
  9 Hazel, Mason                 55 Summerville       5:21.09    5:25.58
 10 Kirwan, James                55 Mt Pleasant       5:31.34    5:29.84
 11 Hadtstein, Felix             55 Mt Pleasant       5:29.63    5:34.71
 12 Lemon, Ra Sheed              45 Georgia Dream     5:43.76    5:39.15
 13 Sponenberg, Grier            55 Gwd YMCA          5:33.22    5:49.80
 14 Barrett, Kwame               13 Charlotte Fli     5:38.82    5:59.65
 15 Sexton, Alterik              45 Boys & Girls      5:31.17    6:22.06

Event 255  3000 Meter Run Midget Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Dunn, William                13 Tri City Blaz    11:42.33   11:07.56
  2 Dalton, Andre                10 New Wave         11:25.60   11:09.69
  3 Stevenson, Andrew            45 Carrollton P&    11:14.80   11:22.29
  4 Houser, Zachary              45 Unattached       12:05.59   11:29.76
  5 Hazel, Mason                 55 Summerville      11:24.24   11:37.76
  6 Williams, Austin             13 Watauga Strid    11:44.03   11:42.50
  7 Hadtstein, Felix             55 Mt Pleasant      11:37.84   11:50.80
  8 Kirwan, James                55 Mt Pleasant      11:55.89   11:58.10
  9 Sexton, Alterik              45 Boys & Girls     12:05.59   11:58.42
 10 Blagg, Christopher           10 McLean Youth     11:56.70   11:58.58
 11 Pinson, Daniel               12-Va Unattach      12:23.90   12:09.64
 12 Smith, Trevor                13 Rocky Mt Emba    11:45.73   12:12.67
 13 Lemon, Ra Sheed              45 Georgia Dream    12:15.67   12:12.76
 14 McFall, Adam                 55 Palmetto TC      11:42.52   12:13.79
 15 Sponenberg, Grier            55 Gwd YMCA         11:59.45   12:27.57
 16 Campbell, Brendan            13 Cape Fear        13:10.40   12:36.90
 17 Norman, Zachary              12 Richmond Heat    13:30.25   13:39.29

Event 256  1500 Meter Race Walk Midget Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Carr, Jamal                  10 South Bowie       8:25.00   10:47.37

Event 257  80 Meter Hurdles Midget Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Lewis, Carnell               13 Tri City Blaz       12.56      12.52Q  2.0  1
  2 North, Marquez               13 Charlotte Fli       13.01      12.64Q  0.6  2
  3 Miller, Nyheim               13 Upper Room          13.94      13.19Q  2.0  1
  4 Sampson, Todd                10 PV Unattach         13.79      13.72Q  0.6  2
  5 Sanders, Trevon              13 Hurdles First       13.10      13.21Q  2.0  1
  6 Lipscomb JR, Shawn           13 Durham Stride       14.26      14.40Q  0.6  2
  7 Hekker, Aidan                55 Mt Pleasant         16.66      16.00q  0.6  2
  8 Scott, Shatavius             45 Baldwin Coun        16.64      16.16q  2.0  1
  9 Wells, J. Bradley            12-Va Unattach         17.92      16.54   2.0  1
 10 Cady, Joshua                 55 Palmetto TC         18.81      17.55   0.6  2

Event 257  80 Meter Hurdles Midget Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 North, Marquez               13 Charlotte Fli       12.64      12.51  -3.1
  2 Lewis, Carnell               13 Tri City Blaz       12.52      12.73  -3.1
  3 Miller, Nyheim               13 Upper Room          13.19      13.11  -3.1
  4 Sanders, Trevon              13 Hurdles First       13.21      13.13  -3.1
  5 Sampson, Todd                10 PV Unattach         13.72      13.80  -3.1
  6 Lipscomb JR, Shawn           13 Durham Stride       14.40      14.30  -3.1
  7 Scott, Shatavius             45 Baldwin Coun        16.16      16.47  -3.1

Event 258  4x100 Meter Relay Midget Boys
============================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 13 Tri-City Blazers  'A'                            49.92      49.74Q  2
     1) Parham, Keith                   2) Hoffman, Kimani
     3) Lewis, Carnell                  4) Branch, James
  2 10 Glenarden TC  'A'                                51.25      51.85Q  1
     1) Cummings, Wayne                 2) Mack, Marcus
     3) Nelson, Nicolas                 4) Stone, David
  3 13 Charlotte Flights T.C.  'A'                    1:04.34      50.24Q  2
     1) Price, Russell                  2) Cunningham, Quashawn
     3) North, Marquez                  4) Nealy, Keon
  4 55 Low Country Express  'A'                         56.74      55.06Q  1
     1) Evans, Diamonte                 2) Evans, Dionte
     3) Johnson, Jourdon                4) Kinlaw, Caleb
  5 10 Glenarden TC  'B'                                54.34      54.18Q  2
     1) Abercrombie, Devan              2) Brown, Jonathan
     3) Landry, Malik                   4) Robinson, Charles
  6 13 Durham Striders T.C.  'A'                        52.82      56.77Q  1
     1) Jones II, Thomas                2) Drew, Noah
     3) Gilmore IV, Exter               4) Starks, Devontay
  7 45 Alpharetta YMCA  'A'                           1:00.49      57.28q  1
     1) Clements, Daniel                2) Bennett, Stanford
     3) Perleberg, Adam                 4) Ward, Avery
  8 12-Hotchkiss Eagles  'A'                            59.12      59.42q  1
     1) Ross, Charles                   2) Easter, Tyler
     3) Jefferson, Bernard              4) Truesdale, Alveon
 -- 13 Fayetteville-Cumberland Roc  'A'                 56.83         DQ   1  Out OF Zone 2
     1) Carter, Caleb                   2) Cason, William
     3) Magana, Alex                    4) Aboage-Kumi, William
 -- 10 Rockville Striders  'A'                          58.96         DQ   2  Out Of Zone
     1) Johnson, Zave                   2) Johnson, Kyree
     3) Walsh, Alex                     4) Windsor, Michael

Event 258  4x100 Meter Relay Midget Boys
=========================================================================
    Team                                              Prelims     Finals
=========================================================================
Finals
  1 13 Tri-City Blazers  'A'                            49.74      49.75
     1) Parham, Keith                   2) Hoffman, Kimani
     3) Lewis, Carnell                  4) Branch, James
  2 13 Charlotte Flights T.C.  'A'                      50.24      50.61
     1) Price, Russell                  2) Cunningham, Quashawn
     3) North, Marquez                  4) Nealy, Keon
  3 10 Glenarden TC  'A'                                51.85      51.12
     1) Cummings, Wayne                 2) Mack, Marcus
     3) Nelson, Nicolas                 4) Stone, David
  4 13 Durham Striders T.C.  'A'                        56.77      52.23
     1) Jones II, Thomas                2) Drew, Noah
     3) Gilmore IV, Exter               4) Starks, Devontay
  5 55 Low Country Express  'A'                         55.06      54.19
     1) Evans, Diamonte                 2) Evans, Dionte
     3) Johnson, Jourdon                4) Kinlaw, Caleb
  6 45 Alpharetta YMCA  'A'                             57.28      57.76
     1) Clements, Daniel                2) Bennett, Stanford
     3) Perleberg, Adam                 4) Ward, Avery
 -- 12-Hotchkiss Eagles  'A'                            59.42        DNF
     1) Ross, Charles                   2) Easter, Tyler
     3) Jefferson, Bernard              4) Truesdale, Alveon
 -- 10 Glenarden TC  'B'                                54.18         DQ   Out Of Zone 3
     1) Abercrombie, Devan              2) Brown, Jonathan
     3) Landry, Malik                   4) Robinson, Charles

Event 259  4x400 Meter Relay Midget Boys
============================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 10 Glenarden TC  'A'                              4:14.74    4:11.76Q  2
     1) Cummings, Wayne                 2) Landry, Malik
     3) Mack, Marcus                    4) Stone, David
  2 13 Carolina Eagles T&F  'A'                       4:23.49    4:21.37Q  1
     1) Chaney, LaMont                  2) Frazier, Jamal
     3) Gilliam, Trent                  4) McCormick, Khalil
  3 13 Tri-City Blazers  'A'                          4:55.09    4:12.16Q  2
     1) Love, Christopher               2) Addison, Jonathan
     3) Branch, James                   4) Parham, Keith
  4 10 Glenarden TC  'B'                              4:24.36    4:22.10Q  1
     1) Brown, Jonathan                 2) Graves, Dareece
     3) Nelson, Nicolas                 4) Roy, Treyron
  5 13 Durham Striders T.C.  'A'                      4:49.47    4:23.49q  1
     1) Starks, Devontay                2) Gilmore IV, Exter
     3) Drew, Noah                      4) Lipscomb JR, Shawn
  6 13 Triangle Champions  'A'                        4:27.88    4:25.75q  2
     1) Holman, Luther                  2) Abram, Wesley
     3) Hairston, Gregory               4) Davis, Wynton
  7 10 Firebirds Athletic Club  'A'                   4:45.87    4:36.40q  1
     1) Jones, Calvin                   2) Joppy, Kevin
     3) Coleman, Durell                 4) Alston, Lakye
  8 10 Rockville Striders  'A'                        4:57.42    4:59.96q  2
     1) Johnson, Zave                   2) Johnson, Kyree
     3) Walsh, Alex                     4) Simonson, Joey

Event 259  4x400 Meter Relay Midget Boys
=========================================================================
    Team                                              Prelims     Finals
=========================================================================
Finals
  1 10 Glenarden TC  'A'                              4:11.76    4:08.77
     1) Cummings, Wayne                 2) Landry, Malik
     3) Mack, Marcus                    4) Stone, David
  2 13 Tri-City Blazers  'A'                          4:12.16    4:13.24
     1) Love, Christopher               2) Addison, Jonathan
     3) Branch, James                   4) Parham, Keith
  3 13 Carolina Eagles T&F  'A'                       4:21.37    4:20.86
     1) Chaney, LaMont                  2) Frazier, Jamal
     3) Gilliam, Trent                  4) McCormick, Khalil
  4 10 Glenarden TC  'B'                              4:22.10    4:21.27
     1) Brown, Jonathan                 2) Graves, Dareece
     3) Nelson, Nicolas                 4) Roy, Treyron
  5 13 Triangle Champions  'A'                        4:25.75    4:23.10
     1) Holman, Luther                  2) Abram, Wesley
     3) Hairston, Gregory               4) Davis, Wynton
  6 13 Durham Striders T.C.  'A'                      4:23.49    4:28.87
     1) Starks, Devontay                2) Gilmore IV, Exter
     3) Drew, Noah                      4) Lipscomb JR, Shawn
  7 10 Firebirds Athletic Club  'A'                   4:36.40    4:33.98
     1) Jones, Calvin                   2) Joppy, Kevin
     3) Coleman, Durell                 4) Alston, Lakye
  8 10 Rockville Striders  'A'                        4:59.96    4:58.92
     1) Johnson, Zave                   2) Johnson, Kyree
     3) Walsh, Alex                     4) Simonson, Joey

Event 260  4x800 Meter Relay Midget Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
=========================================================================
  1 10 Glenarden TC  'A'                             10:20.00   10:16.12
     1) Graves, Dareece                 2) Landry, Malik
     3) Robinson, Jamal                 4) Roy, Treyron
  2 13 Tri-City Blazers  'A'                         10:52.43   10:22.55
     1) Dunn, William                   2) Nobles, Alfred
     3) Sandlin, Brandon                4) Hoffman, Kimani
  3 13 Carolina Eagles T&F  'A'                      11:51.32   10:32.73
     1) Chaney, LaMont                  2) Frazier, Jamal
     3) Freeman II, Bernard             4) Gilliam, Trent

Event 261  High Jump Midget Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1 Council, Ricky II            13 RC Racers           1.52m      1.65m    5-05.00
  2 Addison, Jonathan            13 Tri City Blaz       1.57m      1.60m    5-03.00
  3 Sanders, Trevon              13 Hurdles First       1.52m      1.40m    4-07.00
  4 Nobles, Alfred               13 Tri City Blaz       1.52m      1.35m    4-05.00
  5 Griffin, Ty                  45 East Cobb           1.33m     J1.35m    4-05.00
  6 Moore, Isaiah                13 Durham Stride       1.42m     J1.35m    4-05.00
  6 Barr-Cook, Aaron             55 Florence TC         1.40m     J1.35m    4-05.00
  8 Washington, Akil             10 Glenarden           1.30m      1.30m    4-03.25
  8 Mitchell, Steven             55 Mt Pleasant         1.40m      1.30m    4-03.25
 10 Walsh, Alex                  10 Rockville St        1.25m      1.25m    4-01.25
 11 Shaughnessy, Shane           55 Summerville         1.10m      1.05m    3-05.25
 -- Matheny, Richard             55 Mt Pleasant         0.95m         NH
 -- Bourland, Alex               55 Mt Pleasant         1.25m         NH
 -- Holmes, Maurice              10 Glenarden           1.10m         NH

Event 262  Long Jump Midget Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
========================================================================================
  1 Hoffman, Kimani              13 Tri City Blaz       4.88m      5.44m   NWI  17-10.25
  2 Quarles, Frank               13 Fay. Flyers         5.06m      5.43m   NWI  17-09.75
  3 Stinson, Cameron             13 Hickory City        4.79m      5.28m   NWI  17-04.00
  4 Stinson, Corey               13 Hickory City        4.59m      5.08m   NWI  16-08.00
  5 Freeman II, Bernard          13 Carolina Eagl       4.55m      4.55m   NWI  14-11.25
  6 Griffin, Ty                  45 East Cobb           4.41m      4.43m   NWI  14-06.50
  7 Pedro, Tola                  10 Hummingbird         4.14m      4.40m   NWI  14-05.25
  8 Terrell, Kyle                45 Carrollton P&       4.22m      4.30m   NWI  14-01.25
  9 Harris, Timothy              12 Richmond Heat       4.28m      4.06m   NWI  13-04.00
 10 Torain, Greyson              10 Bowie               4.33m      4.03m   NWI  13-02.75
 11 Jackson, Lavonte             10 747 Track Clu       4.14m      3.92m   NWI  12-10.50
 12 Walsh, Alex                  10 Rockville St        4.11m      3.71m   NWI  12-02.25
 13 Barr-Cook, Aaron             55 Florence TC         3.76m      3.67m   NWI  12-00.50
 14 Matheny, Richard             55 Mt Pleasant         3.42m      3.51m   NWI  11-06.25
 15 Cady, Joshua                 55 Palmetto TC         3.27m      3.22m   NWI  10-06.75
 -- Warren, John                 12 Central VA T&       4.58m       FOUL   NWI
 -- Anderson, Davon              55 Summerville         4.56m       FOUL   NWI

Event 263  Shot Put 6 lb. Midget Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1 Loving, Steven               10 Woodlawn           11.21m     10.55m   34-07.50
  2 Brown, George                55 Mt Pleasant         9.64m      9.77m   32-00.75
  3 Abraham, Spencer             13 Blazers             9.73m      9.69m   31-09.50
  4 Rowland, James               13 Jacksonville        9.37m      9.57m   31-04.75
  5 Armstrong, Lamonte           10 Glenarden           8.90m     J9.57m   31-04.75
  6 Jones JR, Alphonso           13 RC Pacesetter       8.90m      9.22m   30-03.00
  7 Talps, Kalil                 45 Quicksilver         7.48m      9.14m   30-00.00
  8 Hazel, Mason                 55 Summerville         8.05m      8.83m   28-11.75
  9 Williams, Benjamin           13 Sandhills           8.47m      8.69m   28-06.25
 10 Deveaux, Alvin               55 Summerville         7.87m      8.60m   28-02.75
 11 Moultrie, Shamar             13 Charlotte Fli       9.23m      8.41m   27-07.25
 12 Scott, Anthony               55 Summerville         8.02m      8.37m   27-05.50
 13 Britton, Carlos              10 Glenarden           7.92m      8.30m   27-02.75
 14 Brown, Robert                12 Richmond Heat       7.62m      8.28m   27-02.00
 15 Abell, Thomas                45 Unattached          8.38m      8.19m   26-10.50
 16 Blackwell, Tonny             10 New Wave            7.94m      8.10m   26-07.00
 17 Brown, Manuel                10 Glenarden           8.05m      8.08m   26-06.25
 18 Nelson, Tarus                55 Low Country         8.49m      7.97m   26-01.75
 19 Ector, Chandler              45 Jaguar Track        7.38m      6.66m   21-10.25
 20 Munroe, Dajjahn              12 Central VA T&       5.75m      5.77m   18-11.25

Event 264  Discus Throw 1kg Midget Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1 Loving, Steven               10 Woodlawn           24.53m     28.70m      94-02
  2 Rowland, James               13 Jacksonville       23.33m     26.66m      87-06
  3 Chavis, William              13 Tri City Blaz      21.41m     22.42m      73-07
  4 Brown, Robert                12 Richmond Heat      22.33m     22.02m      72-03
  5 Abell, Thomas                45 Unattached         21.60m     21.53m      70-08
  6 Fussell, Phillip             10 Cobra TC           17.97m     19.82m      65-00
  7 Williams, Benjamin           13 Sandhills          19.95m     18.81m      61-08
  8 Bass, Robert                 10 Glenarden          17.16m     18.37m      60-03
  9 Jones JR, Alphonso           13 RC Pacesetter      20.35m     17.61m      57-09
 10 Ector, Chandler              45 Jaguar Track       16.64m     17.25m      56-07
 11 Benson, Javary               55 Seneca Blazer      18.38m     16.89m      55-05
 12 Talps, Kalil                 45 Quicksilver        16.86m     16.78m      55-01
 13 Glenn, Jonathan              13 G'Boro Champi      18.44m     16.47m      54-00
 14 Blackwell, Tonny             10 New Wave           17.16m     16.27m      53-04
 15 Munroe, Dajjahn              12 Central VA T&      11.39m     10.48m      34-04

Event 265  Javelin Throw 300g Midget Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1 Tanasijevich, Morgan         45 Walton Youth       40.00m     40.52m     132-11
  2 Rowland, James               13 Jacksonville       36.55m     39.41m     129-03
  3 Blackwell, Tonny             10 New Wave           31.79m     34.63m     113-07
  4 Moore, Brian                 13 Cape Fear          30.64m     33.67m     110-05
  5 Roy, Treyron                 10 Glenarden          28.67m     32.91m     108-00
  6 Bowens, Joshua               13 Sandhills          27.13m     30.55m     100-03
  7 Loman, Brodie                13 Pacesetters        26.50m     28.40m      93-02
  8 Armstrong, Lamonte           10 Glenarden          27.39m     27.48m      90-02
  9 Jones, Calvin                10 Firebirds AC       26.27m     26.41m      86-08
 10 Wells, J. Bradley            12-Va Unattach        24.62m     26.21m      86-00
 11 Fussell, Phillip             10 Cobra TC           26.62m     23.14m      75-11
 12 Jones, Sam                   45 Woodstock          23.20m     23.09m      75-09
 13 Fainot, Afiba                10 Cctc               26.77m     23.06m      75-08
 14 Smith, Nathan                12-N-Motion Trac      20.42m     14.38m      47-02
 15 Benjamin, Jaelon             45 Ruff Riders        17.88m     12.54m      41-02

Event 266  Outdoor Pentathlon Midget Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Griffin, Ty                  45 East Cobb            1925       1942
  2 Addison, Jonathan            13 Tri City Blaz                   1878
  3 Robinson, Marquis            10 Hummingbird                     1641
  4 Stevenson, Andrew            45 Carrollton P&        1323       1507
  5 Hairston, Gregory            13 Tri Champions                   1457
  6 Dalton, Andre                10 New Wave                        1451
  7 Nabors, Ian                  13 Jr Striders                     1431
  8 Benjamin, Jaelon             45 Ruff Riders          1396       1232
  9 Mwetta, Terrell              13 Asheville                        989

Event 266  Outdoor Pentathlon: #1 80 Meter Hurdles Midget Boys Outdoor Pentathlon
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Griffin, Ty                  45 East Cobb             13.86   3.2  1  772
  2 Hairston, Gregory            13 Tri Champions         14.88   2.1  2  644
  3 Addison, Jonathan            13 Tri City Blaz         15.16   3.2  1  611
  4 Robinson, Marquis            10 Hummingbird           15.79   2.1  2  540
  5 Benjamin, Jaelon             45 Ruff Riders           16.76   2.7  3  439
  6 Stevenson, Andrew            45 Carrollton P&         16.79   2.7  3  435
  7 Mwetta, Terrell              13 Asheville             16.85   2.1  2  429
  8 Nabors, Ian                  13 Jr Striders           16.87   2.7  3  427
  9 Dalton, Andre                10 New Wave              16.97   2.1  2  418

Event 266  Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put Midget Boys Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Griffin, Ty                  45 East Cobb             8.39m   27-06.50  389
  2 Hairston, Gregory            13 Tri Champions         7.54m   24-09.00  339
  3 Addison, Jonathan            13 Tri City Blaz         7.28m   23-10.75  324
  4 Nabors, Ian                  13 Jr Striders           7.25m   23-09.50  322
  5 Dalton, Andre                10 New Wave              6.91m   22-08.00  302
  6 Robinson, Marquis            10 Hummingbird           6.49m   21-03.50  277
  7 Stevenson, Andrew            45 Carrollton P&         5.87m   19-03.25  241
  8 Benjamin, Jaelon             45 Ruff Riders           5.49m   18-00.25  219
  9 Mwetta, Terrell              13 Asheville             5.20m   17-00.75  202

Event 266  Outdoor Pentathlon: #3 High Jump Midget Boys Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Addison, Jonathan            13 Tri City Blaz         1.48m    4-10.25  374
  2 Griffin, Ty                  45 East Cobb             1.36m    4-05.50  290
  2 Nabors, Ian                  13 Jr Striders           1.36m    4-05.50  290
  4 Stevenson, Andrew            45 Carrollton P&         1.27m    4-02.00  231
  4 Robinson, Marquis            10 Hummingbird           1.27m    4-02.00  231
  6 Dalton, Andre                10 New Wave              1.15m    3-09.25  159
  7 Hairston, Gregory            13 Tri Champions         1.09m    3-06.75  126
  8 Mwetta, Terrell              13 Asheville             1.06m    3-05.75  111
 -- Benjamin, Jaelon             45 Ruff Riders              NH

Event 266  Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump Midget Boys Outdoor Pentathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Addison, Jonathan            13 Tri City Blaz         4.13m   NWI  13-06.75  227
  2 Nabors, Ian                  13 Jr Striders           3.75m   NWI  12-03.75  167
  3 Griffin, Ty                  45 East Cobb             3.63m   NWI  11-11.00  149
  4 Stevenson, Andrew            45 Carrollton P&         3.56m   NWI  11-08.25  139
  5 Benjamin, Jaelon             45 Ruff Riders           3.51m   NWI  11-06.25  132
  6 Dalton, Andre                10 New Wave              3.50m   NWI  11-05.75  130
  7 Robinson, Marquis            10 Hummingbird           3.21m   NWI  10-06.50   91
  8 Hairston, Gregory            13 Tri Champions         3.15m   NWI  10-04.00   84
  9 Mwetta, Terrell              13 Asheville             3.12m   NWI  10-03.00   80

Event 266  Outdoor Pentathlon: #5 1500 Meter Run Midget Boys Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Robinson, Marquis            10 Hummingbird         5:10.29   502
  2 Stevenson, Andrew            45 Carrollton P&       5:17.98   461
  3 Benjamin, Jaelon             45 Ruff Riders         5:21.49   442
  4 Dalton, Andre                10 New Wave            5:21.58   442
  5 Griffin, Ty                  45 East Cobb           5:42.11   342
  6 Addison, Jonathan            13 Tri City Blaz       5:42.12   342
  7 Hairston, Gregory            13 Tri Champions       5:59.92   264
  8 Nabors, Ian                  13 Jr Striders         6:09.93   225
  9 Mwetta, Terrell              13 Asheville           6:26.26   167

Event 300  100 Meter Dash Youth Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Snow, Morgan                 45 New Birth Tr        12.17      12.38Q -1.5  3
  2 Middlebrooks, Jamilah        45 Quicksilver         12.32      12.59Q -3.0  1
  3 Bray, Simmie                 45 East Cobb           12.40      12.67Q -1.3  2
  4 Collins, Janieyah            13 Charlotte Fli       12.78      13.08Q -3.3  4
  5 Collins, Tierra              10 Glenarden           12.91      12.91q -1.3  2
  6 Graham, Ariah                13 Jr Striders         13.31      13.11q -1.5  3
  7 Slay, Tika                   45 Villa Rica          12.95      13.13q -1.5  3
  8 Harris, Angela               12 Central VA T&       13.37      13.18q -1.5  3
  9 Lanford, Brittany            10 Firebirds AC        13.24      13.25  -1.3  2
 10 Lester, Tierra               13 Mid-City X-Pr       13.18      13.29  -1.3  2
 11 Faulcon, Aalayah             13 Durham Stride       12.99      13.31  -3.0  1
 12 Harris, Laqueisha            13 Charlotte Fli       12.94      13.46  -3.0  1
 13 Sharp, Olicia                12 Central VA T&       13.64      13.55  -1.3  2
 14 Talley, Mijan                10 Rockville St        13.23      13.56  -3.3  4
 15 Vanderhorst, Amber           55 Mt Pleasant         13.76      13.98  -3.3  4
 16 Pitts, Alexis                55 Cheraw              14.16      14.07  -1.5  3
 17 Morris, Hailey               55 Seneca Blazer       13.97      14.12  -3.0  1
 18 Washington, Talena           55 Seneca Blazer       13.80      14.33  -3.3  4

Event 300  100 Meter Dash Youth Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Snow, Morgan                 45 New Birth Tr        12.38      12.29  -0.1
  2 Middlebrooks, Jamilah        45 Quicksilver         12.59      12.45  -0.1
  3 Bray, Simmie                 45 East Cobb           12.67      12.56  -0.1
  4 Collins, Janieyah            13 Charlotte Fli       13.08      12.79  -0.1
  5 Collins, Tierra              10 Glenarden           12.91      12.92  -0.1
  6 Slay, Tika                   45 Villa Rica          13.13      13.11  -0.1
  7 Graham, Ariah                13 Jr Striders         13.11      13.25  -0.1
  8 Harris, Angela               12 Central VA T&       13.18      13.36  -0.1

Event 301  200 Meter Dash Youth Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Middlebrooks, Jamilah        45 Quicksilver         24.97      25.59Q -1.8  4
  2 Bray, Simmie                 45 East Cobb           25.43      25.97Q -2.0  2
  3 Snow, Morgan                 45 New Birth Tr        25.33      26.07Q -2.9  3
  4 Mungo, Tsheila               13 Charlotte Fli       25.76      26.65Q -3.0  1
  5 Collins, Tierra              10 Glenarden           26.71      26.62q -2.0  2
  6 Faulcon, Aalayah             13 Durham Stride       26.27      26.80q -1.8  4
  7 Bentley, Jade                45 Carrollton P&       26.23      26.92q -2.9  3
  8 Sharp, Olivia                12 Central VA T&       27.39      27.00q -1.8  4
  9 Corley, Sharvey              10 747 Track Clu       26.86      27.32  -2.9  3
 10 Graham, Ariah                13 Jr Striders         26.96      27.41  -3.0  1
 11 Morrison, Tametris           13 Upper Room          27.04      27.45  -2.0  2
 12 Hill, Nia                    12-Nova Athletic       27.84      27.62  -2.0  2
 13 Harris, Angela               12 Central VA T&       27.86      27.70  -3.0  1
 14 Magwood, Raven               55 Quickstriders       27.65      28.02  -2.9  3
 15 Sharp, Olicia                12 Central VA T&       28.46      28.06  -1.8  4
 16 Favor, Raynah                55 Track Masters       28.24      28.64  -3.0  1
 17 Savage, Britt                12 Loudon Specia       28.30      29.19  -2.9  3
 18 Holland, Kendra              55 Seneca Blazer       28.38      29.24  -1.8  4
 19 Vanderhorst, Amber           55 Mt Pleasant         28.26      29.25  -2.0  2

Event 301  200 Meter Dash Youth Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Middlebrooks, Jamilah        45 Quicksilver         25.59      25.49  -3.1
  2 Snow, Morgan                 45 New Birth Tr        26.07      25.70  -3.1
  3 Bray, Simmie                 45 East Cobb           25.97      25.91  -3.1
  4 Faulcon, Aalayah             13 Durham Stride       26.80      26.68  -3.1
  5 Bentley, Jade                45 Carrollton P&       26.92      26.74  -3.1
  6 Collins, Tierra              10 Glenarden           26.62      26.75  -3.1
  7 Sharp, Olivia                12 Central VA T&       27.00      26.77  -3.1
  8 Mungo, Tsheila               13 Charlotte Fli       26.65      26.95  -3.1

Event 302  400 Meter Dash Youth Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Pierce, Jande'               45 New Horizon         57.41      58.37Q  4
  2 Mungo, Tsheila               13 Charlotte Fli       57.43      58.46Q  3
  3 McCant, Genamarie            10 PV Unattach         59.87      59.37Q  2
  4 Owens, Amber                 10 Glenarden         1:01.99    1:00.34Q  1
  5 Faulcon, Aalayah             13 Durham Stride       59.02      59.40q  2
  6 Thomas, Dennia               45 Cheetahs          1:01.48    1:00.96q  2
  7 Magwood, Raven               55 Quickstriders     1:00.81    1:01.28q  3
  8 Morrison, Tametris           13 Upper Room        1:01.19    1:01.46q  1
  9 George, Janice               10 Bowie               59.87    1:01.52   1
 10 Townsend, Alyssa             13 Jr Striders       1:01.49    1:01.94   2
 11 Graham, Ariah                13 Jr Striders       1:00.43    1:02.08   4
 12 Boudreaux, Frantia           45 Voices of Fa      1:02.30    1:02.58   3
 13 Sharp, Olivia                12 Central VA T&     1:02.48    1:02.73   4
 14 Gregory, Jade                12-N-Motion Trac     1:03.87    1:03.33   3
 15 Carney, Taira                12 Central VA T&     1:04.02    1:03.92   1
 16 Holland, Kendra              55 Seneca Blazer     1:03.08    1:04.98   4
 17 Favor, Raynah                55 Track Masters     1:04.55    1:05.24   2
 18 Chandler, Kristina           55 Flyers TC         1:04.29    1:05.97   2
 19 Battle, Jasmine              12 Richmond Heat     1:07.30    1:06.27   4
 20 Jeffries, Javesha            12-N-Motion Trac     1:07.09    1:08.28   3
 21 Sykes, Faith                 12 Central VA T&     1:06.12    1:10.05   1
 22 Davis, Christina             55 Gwd YMCA          1:16.66    1:17.19   3

Event 302  400 Meter Dash Youth Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals
=========================================================================
Finals
  1 Pierce, Jande'               45 New Horizon         58.37      57.29
  2 McCant, Genamarie            10 PV Unattach         59.37      58.34
  3 Mungo, Tsheila               13 Charlotte Fli       58.46      58.57
  4 Faulcon, Aalayah             13 Durham Stride       59.40      58.70
  5 Owens, Amber                 10 Glenarden         1:00.34    1:00.13
  6 Magwood, Raven               55 Quickstriders     1:01.28    1:00.43
  7 Thomas, Dennia               45 Cheetahs          1:00.96    1:00.86
  8 Morrison, Tametris           13 Upper Room        1:01.46    1:01.45

Event 303  800 Meter Run Youth Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Blanton, Brinna              55 Summerville       2:16.11    2:16.05
  2 Johnson, Amirah              10 PV Unattach       2:23.37    2:19.34
  3 Seymour, Kiah                10 Glenarden         2:30.29    2:24.59
  4 Gregory, Jade                12-N-Motion Trac     2:30.47    2:26.44
  5 Brown, Adriunna              45 Middle Georg      2:37.28    2:28.68
  6 Cooper, Greciana             45 Cheetahs          2:30.25    2:29.47
  7 Anderson, Victoria           13 Fay. Flyers       2:33.10    2:30.25
  8 Price, Morgan                12 Loudon Specia     2:35.95    2:31.27
  9 Howell, Shelby               13 Cape Fear         2:29.00    2:32.12
 10 Chandler, Kristina           55 Flyers TC         2:47.58    2:33.09
 11 Gorham, Chelsi               13 Carolina Eagl     2:31.05    2:33.51
 12 Bernard-Citer, Adele         13 Asheville         2:35.05    2:35.78
 13 Traylor, Olivia              45 Middle Georg      2:37.83    2:35.82
 14 Cox, Charisa                 12-Richmond Virg     2:32.95    2:39.95
 15 Baker, Dominique             10 McLean Youth      2:31.93    2:40.22
 16 Wyche, Debresha              12 Central VA T&     2:25.00    2:41.89
 17 Thorpe, Raiven               12 Richmond Heat     2:42.64    2:45.15
 18 Good, Alissa                 12-Va Unattach       2:37.43    2:45.33
 19 Denham, Lauren               10 Fpyc              2:31.46    3:00.02

Event 304  1500 Meter Run Youth Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 George, Samantha             13 Jr Striders       5:00.15    4:55.00
  2 Rooks, Brittney              10 PV Unattach       5:18.50    5:06.47
  3 Cooper, Greciana             45 Cheetahs          5:18.29    5:14.55
  4 Blagg, Emily                 10 McLean Youth      5:19.80    5:19.54
  5 Price, Morgan                12 Loudon Specia     5:18.41    5:21.82
  6 Bernard-Citer, Adele         13 Asheville         5:26.24    5:22.34
  7 Lescher, Dale                10 Cobra TC          5:24.10    5:27.16
  8 Becker, Madeline             10 Fpyc              5:24.80    5:28.01
  9 Bell, Emily                  13 Durham Stride     5:28.11    5:28.82
 10 Anderson, Victoria           13 Fay. Flyers       5:33.90    5:31.46
 11 Wyche, Debresha              12 Central VA T&     5:53.02    5:32.76
 12 Thorpe, Raiven               12 Richmond Heat     5:49.30    5:38.89
 13 Gregory, Jade                12-N-Motion Trac     5:28.49    5:39.18
 14 Green, Rayna                 45 D.C. Express      5:40.82    5:43.66

Event 305  3000 Meter Run Youth Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Blagg, Emily                 10 McLean Youth     11:37.10   11:11.34
  2 Hazel, Sydney                55 Summerville      11:25.00   11:21.17
  3 Boykin, Kyndal               13 Jr Striders      11:58.90   11:38.33
  4 Price, Morgan                12 Loudon Specia    11:23.32   11:42.02
  5 Puffett, Nicole              10 Glenarden        11:39.90   11:48.31
  6 Baker, Dominique             10 McLean Youth     11:52.40   12:16.54
  7 Smith, Meghan                45 Carrollton P&    12:19.53   12:40.51
  8 Graham, Catherine            13 Asheville        13:28.16   12:43.08
  9 Bozeman, Anzhela             13 Asheville        13:08.10   13:04.38
 10 Halsch, Hilaire              13 Pacesetters      13:05.37   13:22.26

Event 306  3000 Meter Race Walk Youth Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kisley, Hannah               13 Jr Striders      19:08.45   18:47.73
  2 Dantzler, Mykera             55 SC Unattached    20:40.85   19:52.77
  3 Higgins, Aleiza              12-Team Flash       19:39.81   20:24.36
  4 Pinckney, Melissa            10 South Bowie      17:00.00   21:24.38
  5 James, Briana                10 South Bowie      17:00.00   22:38.60
  6 Watson, Dana                 45 Ruff Riders      18:11.00   23:14.69
 -- Mercer, Michala              45 Ruff Riders      18:10.00         DQ   Bent Knee

Event 307  100 Meter Hurdles Youth Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Collins, Janieyah            13 Charlotte Fli       15.66      15.79Q -2.4  1
  2 Slay, Tika                   45 Villa Rica          16.64      16.47Q  0.1  2
  3 Turner, Alexis               45 Carrollton P&       16.44      17.04Q  0.1  2
  4 Harvey, Alexa                13 Asheville           17.22      17.30Q -2.4  1
  5 Rollins, Nandi               45 Quicksilver         18.85      18.53Q -2.4  1
  6 O'Connor, Clare              13 Asheville           18.40      18.75Q  0.1  2
  7 Cady, Ashley                 55 Palmetto TC         19.73      19.21q  0.1  2
  8 McCleary, Mary-Kate          10 McLean Youth        20.89      20.27q -2.4  1
  9 Connor, LaSundra             55 Spart Sriders       18.78      20.60  -2.4  1
 10 Wilson, Vertrice             45 Carrollton P&       20.19      20.63   0.1  2
 11 Fulmore, Genesis             55 Classics TC         23.24      22.35  -2.4  1
 12 Tumos, Brianna               10 Cctc                22.22      22.36   0.1  2

Event 307  100 Meter Hurdles Youth Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Collins, Janieyah            13 Charlotte Fli       15.79      15.71  -1.0
  2 Slay, Tika                   45 Villa Rica          16.47      16.39  -1.0
  3 Turner, Alexis               45 Carrollton P&       17.04      16.75  -1.0
  4 Rollins, Nandi               45 Quicksilver         18.53      18.78  -1.0
  5 O'Connor, Clare              13 Asheville           18.75      18.82  -1.0
  6 Cady, Ashley                 55 Palmetto TC         19.21      19.53  -1.0
  7 Harvey, Alexa                13 Asheville           17.30      20.34  -1.0
  8 McCleary, Mary-Kate          10 McLean Youth        20.27      21.13  -1.0

Event 308  200 Meter Hurdles Youth Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Collins, Janieyah            13 Charlotte Fli       29.03      29.33Q -3.5  2
  2 Fogle, Paulette              10 Glenarden           30.01      30.62Q -1.8  3
  3 Bray, Simmie                 45 East Cobb           29.43      31.91Q -3.2  1
  4 Robinson, Kristen            45 Sapphire Tra        31.50      31.51q -3.5  2
  5 Underwood, Damajah           13 RC Pacesetter       31.40      32.31q -3.2  1
  6 Turner, Alexis               45 Carrollton P&       32.03      32.40q -3.2  1
  7 Harvey, Alexa                13 Asheville           31.65      32.87q -3.5  2
  8 Rollins, Nandi               45 Quicksilver         33.24      32.93q -3.5  2
  9 Land, Mimieux                45 Ruff Riders         29.75      32.95  -1.8  3
 10 Green, Brianna               13 Tri Champions       32.62      33.82  -1.8  3
 11 Williams, Imani              13 Charlotte Fli       32.78      34.23  -3.2  1
 12 Connor, LaSundra             55 Spart Sriders       34.26      35.46  -3.5  2
 13 Thorpe, Raiven               12 Richmond Heat       36.24      35.70  -1.8  3
 14 Cady, Ashley                 55 Palmetto TC         37.26      36.87  -3.5  2
 15 Tumos, Brianna               10 Cctc                35.95      37.90  -1.8  3

Event 308  200 Meter Hurdles Youth Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Collins, Janieyah            13 Charlotte Fli       29.33      29.09  -2.1
  2 Robinson, Kristen            45 Sapphire Tra        31.51      30.20  -2.1
  3 Underwood, Damajah           13 RC Pacesetter       32.31      30.51  -2.1
  4 Bray, Simmie                 45 East Cobb           31.91      30.75  -2.1
  5 Fogle, Paulette              10 Glenarden           30.62      31.15  -2.1
  6 Turner, Alexis               45 Carrollton P&       32.40      32.50  -2.1
  7 Harvey, Alexa                13 Asheville           32.87      32.92  -2.1
  8 Rollins, Nandi               45 Quicksilver         32.93      33.47  -2.1

Event 309  4x100 Meter Relay Youth Girls
============================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 10 Glenarden TC  'A'                                50.45      49.89Q  1
     1) Collins, Tierra                 2) Mercer, Shakea
     3) Owens, Amber                    4) Stroman, Alexis
  2 13 Charlotte Flights T.C.  'A'                      50.43      50.23Q  2
     1) Mungo, Tsheila                  2) Collins, Janieyah
     3) Ussery, Shniqua                 4) Harris, Laqueisha
  3 10 747 Track Club  'A'                              51.40      50.56Q  2
     1) Corley, Sharvey                 2) Lathern, Terika
     3) Redmond, Money                  4) Jackson, Lakara
  4 45 Carrollton Parks & Rec  'A'                      51.28      51.70Q  1
     1) Bentley, Jade                   2) Strickland, Gabriel
     3) Smith, Kenya                    4) Turner, Alexis
  5 12-Central VA T&F Club  'A'                         53.18      51.49Q  2
     1) Harris, Angela                  2) Sharp, Olicia
     3) Sharp, Olivia                   4) Smith, Jasmaine
  6 10 Rockville Striders  'A'                          52.19      51.90Q  1
     1) Windsor, Christin               2) Walsh, Maya
     3) Talley, Mijan                   4) Sheilds, Mckenzie
  7 45 Middle Georgia Magic  'A'                        51.29      51.75q  2
     1) Traylor, Olivia                 2) Reliford, Octavia
     3) Terrell, Anasterasia            4) Jordan, Yala
  8 13 Triangle Champions  'A'                          57.29      54.42q  1
     1) Goldmon, Patrice                2) Odom, Desirhea
     3) Toole, Arielle                  4) Green, Brianna
  9 13 Carolina Allstars  'A'                           54.67      54.55   1
     1) Harvey, Jessica                 2) Judkins, Sh'lequea
     3) White, Briana                   4) Frederick, Chrajon
 10 55 Seneca Blazers  'A'                              55.36      55.35   1
     1) Gambrell, Katrina               2) Holland, Kendra
     3) Morris, Hailey                  4) Washington, Talena
 11 45 Sequoyah  'A'                                    56.80      58.29   2
     1) Elliott, Mickayla               2)
     3) Brackett, Megan                 4) Beckstrom, Brittni
 12 13 Sandhills T. C.  'A'                             56.32    1:01.10   2
     1) Alston, Brianna                 2) Quick, Breauna
     3) Douglas, Ashlyn                 4) Knight, Shaniqua
 -- 10 Hummingbird Track Club  'A'                      54.20         DQ   2  Out Of Zone 1
     1) Adebesin, Bola                  2) Adewole, Tejumade
     3) Holt-Wilson, Lachelle           4) Pinckney, Linsay

Event 309  4x100 Meter Relay Youth Girls
=========================================================================
    Team                                              Prelims     Finals
=========================================================================
Finals
  1 10 Glenarden TC  'A'                                49.89      49.73
     1) Collins, Tierra                 2) Mercer, Shakea
     3) Owens, Amber                    4) Stroman, Alexis
  2 10 747 Track Club  'A'                              50.56      50.27
     1) Corley, Sharvey                 2) Lathern, Terika
     3) Redmond, Money                  4) Jackson, Lakara
  3 13 Charlotte Flights T.C.  'A'                      50.23      50.40
     1) Mungo, Tsheila                  2) Collins, Janieyah
     3) Ussery, Shniqua                 4) Harris, Laqueisha
  4 12-Central VA T&F Club  'A'                         51.49      50.83
     1) Harris, Angela                  2) Sharp, Olicia
     3) Sharp, Olivia                   4) Smith, Jasmaine
  5 45 Middle Georgia Magic  'A'                        51.75      51.36
     1) Traylor, Olivia                 2) Reliford, Octavia
     3) Terrell, Anasterasia            4) Jordan, Yala
  6 45 Carrollton Parks & Rec  'A'                      51.70      51.46
     1) Bentley, Jade                   2) Strickland, Gabriel
     3) Smith, Kenya                    4) Turner, Alexis
  7 10 Rockville Striders  'A'                          51.90      52.69
     1) Windsor, Christin               2) Walsh, Maya
     3) Talley, Mijan                   4) Sheilds, Mckenzie
  8 13 Triangle Champions  'A'                          54.42      53.59
     1) Goldmon, Patrice                2) Odom, Desirhea
     3) Toole, Arielle                  4) Green, Brianna

Event 310  4x400 Meter Relay Youth Girls
============================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 10 Glenarden TC  'A'                              4:03.77    4:05.08Q  1
     1) Fogle, Paulette                 2) Mercer, Shakea
     3) Owens, Amber                    4) Seymour, Kiah
  2 10 Montgomery County Titans  'A'                  3:58.56    4:16.38Q  2
     1) Ekpone, Olivia                  2) Tearney, Nichelle
     3) Stephens, Kiana                 4) Knight, India
  3 13 Charlotte Flights T.C.  'A'                    4:15.25    4:13.01Q  1
     1) Mungo, Tsheila                  2) Cottle, Cidney
     3) Ussery, Shniqua                 4) Harris, Laqueisha
  4 13 Carolina Eagles T&F  'A'                       4:16.58    4:20.24Q  2
     1) Demery, Chelsea                 2) Fisher, Desiree
     3) Gorham, Chelsi                  4) Hardesty, DeAnna
  5 10 Glenarden TC  'B'                              4:13.10    4:17.53Q  1
     1) Beaudoin, Chanel                2) Anderson, Geneva
     3) Stroman, Alexis                 4) Collins, Tierra
  6 55 Seneca Blazers  'A'                            4:50.53    4:34.06Q  2
     1) Holland, Kendra                 2) Morris, Hailey
     3) Williams, Kayla                 4) Washington, Talena
  7 13 Junior  Striders T F Club  'A'                 4:26.97    4:18.77q  1
     1) Graham, Ariah                   2) Hague, Amonie
     3) Williams, Jasmine               4) Townsend, Alyssa
  8 45 Cheetahs  'A'                                  4:08.27    4:22.04q  1
     1) Thomas, Dennia                  2) Gaddy, Mayah
     3) Cooper, Greciana                4) Johnson, Dalmar
  9 10 Hummingbird Track Club  'A'                    4:32.21    4:36.03   1
     1) Pinckney, Linsay                2) Adewole, Tejumade
     3) Eroraha, Ajiri                  4) Holt-Wilson, Lachelle
 10 45 Ruff Riders  'A'                               4:12.61    4:40.89   2
     1) Land, Mimieux                   2) Potts, Alysia
     3) Watson, Dana                    4) Collins, Destinee
 -- 10 747 Track Club  'A'                            4:19.66         DQ   2  Out Of Lane
     1) Lathern, Terika                 2) Corley, Sharvey
     3) Redmond, Money                  4) Jackson, Lakara

Event 310  4x400 Meter Relay Youth Girls
=========================================================================
    Team                                              Prelims     Finals
=========================================================================
Finals
  1 10 Glenarden TC  'A'                              4:05.08    4:02.12
     1) Fogle, Paulette                 2) Mercer, Shakea
     3) Owens, Amber                    4) Seymour, Kiah
  2 13 Charlotte Flights T.C.  'A'                    4:13.01    4:12.52
     1) Mungo, Tsheila                  2) Cottle, Cidney
     3) Ussery, Shniqua                 4) Harris, Laqueisha
  3 13 Carolina Eagles T&F  'A'                       4:20.24    4:12.92
     1) Demery, Chelsea                 2) Fisher, Desiree
     3) Gorham, Chelsi                  4) Hardesty, DeAnna
  4 10 Glenarden TC  'B'                              4:17.53    4:14.99
     1) Beaudoin, Chanel                2) Anderson, Geneva
     3) Stroman, Alexis                 4) Collins, Tierra
  5 45 Cheetahs  'A'                                  4:22.04    4:22.91
     1) Thomas, Dennia                  2) Gaddy, Mayah
     3) Cooper, Greciana                4) Johnson, Dalmar
  6 45 Quicksilver Track Club  'A'                               4:26.88
     1) Rollins, Nandi                  2) Taylor, Kaitlyn
     3) Middlebrooks, Jamilah           4) Lyons, Kia
  7 55 Seneca Blazers  'A'                            4:34.06    4:32.76
     1) Holland, Kendra                 2) Morris, Hailey
     3) Williams, Kayla                 4) Washington, Talena

Event 311  4x800 Meter Relay Youth Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
=========================================================================
  1 10 Glenarden TC  'A'                             10:00.00   10:16.07
     1) Anderson, Geneva                2) Fogle, Paulette
     3) Puffett, Nicole                 4) Seymour, Kiah
  2 13 Carolina Eagles T&F  'A'                      11:01.38   10:46.26
     1) Demery, Chelsea                 2) Gorham, Chelsi
     3) Hardesty, DeAnna                4) Rowland, Tabitha
  3 45 Middle Georgia Magic  'A'                     11:32.31   10:48.06
     1) Brown, Adriunna                 2) Traylor, Olivia
     3) Reliford, Octavia               4) Terrell, Anasterasia
  4 13 Charlotte Flights T.C.  'A'                   10:46.21   11:24.21
     1) Norris, Dominica                2) Cottle, Cidney
     3) Pulliam, Madison                4) Williams, Imani
  5 10 Ebenezer Ame Royal Runners  'A'               10:00.00   11:40.47
     1) Bryant, Tierra                  2) Burgess, Jessica
     3) Cook, Crystal                   4) Scott, Jada

Event 312  High Jump Youth Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1 Land, Mimieux                45 Ruff Riders         1.65m      1.60m    5-03.00
  2 Freeman, Bailee              10 Titans              1.35m      1.55m    5-01.00
  3 Turner, Alexis               45 Carrollton P&       1.53m      1.40m    4-07.00
  3 Cannon, Kelsey               12-Va Unattach         1.44m      1.40m    4-07.00
  5 Alston, Brianna              13 Sandhills           1.39m      1.30m    4-03.25
  6 Smith, Kenya                 45 Carrollton P&       1.37m     J1.30m    4-03.25
  7 Cady, Ashley                 55 Palmetto TC         1.10m     J1.30m    4-03.25
  8 O'Connor, Clare              13 Asheville           1.39m     J1.30m    4-03.25
  9 Gulliver, Laura              13 Watauga Strid       1.34m      1.25m    4-01.25
 10 Tumos, Brianna               10 Cctc                1.20m      1.20m    3-11.25

Event 313  Pole Vault Youth Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1 Gulliver, Laura              13 Watauga Strid       2.30m      2.28m    7-05.75
  2 Penk, Danielle               45 Unattached          2.15m      2.13m    6-11.75

Event 314  Long Jump Youth Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
========================================================================================
  1 Hall, Alexis                 13 G'Boro Champi       5.02m      5.27m   NWI  17-03.50
  2 Slay, Tika                   45 Villa Rica          4.99m      5.18m   NWI  17-00.00
  3 Campbell, Maria              10 New Wave            4.55m      4.88m   NWI  16-00.25
  4 Snow, Morgan                 45 New Birth Tr        5.04m      4.83m   NWI  15-10.25
  5 Brown, Adriunna              45 Middle Georg        4.55m      4.81m   NWI  15-09.50
  6 Fisher, Desiree              13 Carolina Eagl       4.54m      4.56m   NWI  14-11.50
  7 Hooks, Jazlyn                55 Summerville         3.96m      4.54m   NWI  14-10.75
  8 Rogers, Ciara                10 PV Unattach         4.62m      4.50m   NWI  14-09.25
  9 Cox, Charisa                 12-Richmond Virg       4.48m      4.48m   NWI  14-08.50  4.35m
 10 Walsh, Maya                  10 Rockville St        4.51m     J4.48m   NWI  14-08.50  4.33m
 11 McRae, Nia                   10 Glenarden           4.39m      4.47m   NWI  14-08.00
 12 Lindsey, Marcia              13 Tri City Blaz       4.29m      4.36m   NWI  14-03.75
 13 Freeman, Bailee              10 Titans              4.42m      4.29m   NWI  14-01.00
 14 Dantzler, Mykera             55 SC Unattached       4.18m      4.28m   NWI  14-00.50
 15 Favor, Raynah                55 Track Masters       3.96m      4.25m   NWI  13-11.50
 16 Carney, Taira                12 Central VA T&       4.40m      4.23m   NWI  13-10.50
 17 Gambrell, Katrina            55 Seneca Blazer       4.50m      4.17m   NWI  13-08.25
 18 Harvey, Jessica              13 Carolina Alls       4.35m      4.13m   NWI  13-06.75
 19 Nelson, Torrie               13 Charlotte Fli       4.20m      4.12m   NWI  13-06.25
 20 Wyche, Debresha              12 Central VA T&       4.46m      3.89m   NWI  12-09.25
 21 Downs, Jessica               55 Florence TC         4.14m      3.83m   NWI  12-06.75
 22 Thompson, Diyea              12 Central VA T&       4.43m      3.81m   NWI  12-06.00

Event 315  Triple Jump Youth Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
========================================================================================
  1 Land, Mimieux                45 Ruff Riders        10.16m     10.45m   NWI  34-03.50
  2 Terrell, Anasterasia         45 Middle Georg       10.25m     10.28m   NWI  33-08.75
  3 Rogers, Ciara                10 PV Unattach        10.23m     10.10m   NWI  33-01.75
  4 Taylor, Kaitlyn              45 Quicksilver        10.16m      9.95m   NWI  32-07.75
  5 Harris, Laqueisha            13 Charlotte Fli       9.53m      9.33m   NWI  30-07.50
  6 Carney, Taira                12 Central VA T&       9.99m      9.28m   NWI  30-05.50
  7 Jordan, Yala                 45 Middle Georg        9.49m      9.20m   NWI  30-02.25
  8 Ussery, Shniqua              13 Charlotte Fli       9.05m      9.14m   NWI  30-00.00
  9 Dantzler, Mykera             55 SC Unattached       8.84m      8.88m   NWI  29-01.75
 10 Hensley, Hannah              13 Sandhills           8.88m      8.13m   NWI  26-08.25
 11 Underwood, Damajah           13 RC Pacesetter       8.38m      7.83m   NWI  25-08.25
 -- Sharp, Olivia                12 Central VA T&       4.57m       FOUL   NWI
 -- Quick, Breauna               13 Sandhills           8.38m       FOUL   NWI

Event 316  Shot Put 6 lb. Youth Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1 Green Smith, Josie           45 Peach Valley       11.23m     10.93m   35-10.50
  2 Lancaster, Epryl             13 Jr Striders        10.56m     10.55m   34-07.50
  3 Dunn, Alyssa                 13 Upper Room          9.51m     10.42m   34-02.25
  4 Beatty, Breyonna             13 Tri City Blaz       9.01m      9.60m   31-06.00
  5 Thomas, Shakilah             12 Hotchkiss Eag      10.13m      9.43m   30-11.25
  6 Brazell, Haley               13 Asheville           9.72m      9.31m   30-06.50
  7 Ale, Liz                     10 Vienna Youth        8.72m      9.10m   29-10.25
  8 Lucas, CaRynn                10 Cctc                8.59m      8.69m   28-06.25
  9 Wyatt, Alexandra             12-Va Unattach         8.52m      8.65m   28-04.50
 10 Moses, Michelle              45 Cheetahs            9.40m      8.64m   28-04.25
 11 Harris, Lundyn               13 Charlotte Fli       8.90m      8.43m   27-08.00
 12 Molock, Diarra               10 Ebenezer            7.96m      7.60m   24-11.25
 13 Boykin, Kaela                10 Firebirds AC        7.34m      7.41m   24-03.75
 14 Morris, Jalessa              55 Seneca Blazer       6.75m      6.95m   22-09.75
 15 Wubbenworst, Nancy           10 Firebirds AC        7.68m      6.75m   22-01.75
 16 Ward, Schanea                12 Henrico Pacer       6.12m      6.21m   20-04.50

Event 317  Discus Throw 1kg Youth Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1 Green Smith, Josie           45 Peach Valley       25.02m     24.37m      79-11
  2 Owens, Sherri                13 Durham Stride      19.60m     24.05m      78-11
  3 Wyatt, Alexandra             12-Va Unattach        23.19m     23.09m      75-09
  4 Thomas, Shakilah             12 Hotchkiss Eag      25.85m     22.01m      72-02
  5 Dunn, Alyssa                 13 Upper Room         22.96m     21.94m      72-00
  6 Veatch, Ashlen               12-Va Unattach        23.09m     21.31m      69-11
  7 Brazell, Haley               13 Asheville          21.27m     21.06m      69-01
  8 Morris, Jalessa              55 Seneca Blazer      21.09m     20.16m      66-02
  9 Myer, Caitlynn               13 Hickory City       19.38m     19.52m      64-00
 10 Molock, Diarra               10 Ebenezer           18.70m     19.44m      63-09
 11 Lucas, CaRynn                10 Cctc                9.12m     19.39m      63-07
 12 Harris, Lundyn               13 Charlotte Fli      19.89m     18.07m      59-03
 13 Elliott, Mickayla            45 Sequoyah           15.40m     12.15m      39-10

Event 318  Javelin Throw 600g Youth Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1 Motooka, Nana                45 Walton Youth       29.20m     31.37m     102-11
  2 Smith, Meghan                45 Carrollton P&      23.88m     25.51m      83-08
  3 Owens, Sherri                13 Durham Stride      21.29m     25.49m      83-07
  4 Baity, Caroline              55 SC Unattached      28.39m     24.98m      81-11
  5 Mathes, Patricia             13 Tri City Blaz      22.13m     22.90m      75-01
  6 Dunn, Alyssa                 13 Upper Room         20.97m     22.06m      72-04
  7 Brazell, Haley               13 Asheville          20.45m     21.00m      68-11
  8 Dickens, Olivia              10 Glenarden          12.70m     17.68m      58-00
  9 Dantzler, Mykera             55 SC Unattached      16.27m     15.45m      50-08
 10 Boykin, Kaela                10 Firebirds AC       15.68m     15.32m      50-03
 11 Moses, Michelle              45 Cheetahs           15.00m     15.00m      49-02
 12 Taylor, Jessica              13 Carolina Eagl      18.18m     14.02m      46-00
 13 Lucas, CaRynn                10 Cctc               15.07m     13.64m      44-09

Event 319  Outdoor Pentathlon Youth Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Slay, Tika                   45 Villa Rica           2684       2813
  2 Land, Mimieux                45 Ruff Riders          1937       2207
  3 Turner, Alexis               45 Carrollton P&        2643       2133
  4 Bentley, Jade                45 Carrollton P&        1759       1932
  5 Collins, Destinee            45 Ruff Riders          1200       1719
  6 Smith, Kenya                 45 Carrollton P&        2259       1618
  7 Harris, Lundyn               13 Charlotte Fli                   1275
  8 Tumos, Brianna               10 Cctc                            1216
  9 Watson, Dana                 45 Ruff Riders           751        971

Event 319  Outdoor Pentathlon: #1 100 Meter Hurdles Youth Girls Outdoor Pentathlon
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Slay, Tika                   45 Villa Rica            16.75  -0.7  4  625
  2 Land, Mimieux                45 Ruff Riders           17.08  -0.7  4  587
  3 Turner, Alexis               45 Carrollton P&         18.02   1.8  1  486
  4 Bentley, Jade                45 Carrollton P&         18.33   0.9  3  455
  5 Smith, Kenya                 45 Carrollton P&         20.80   1.8  1  239
  6 Collins, Destinee            45 Ruff Riders           20.89   2.8  2  233
  7 Watson, Dana                 45 Ruff Riders           21.13   2.8  2  215
  8 Tumos, Brianna               10 Cctc                  22.09   0.9  3  152
  9 Harris, Lundyn               13 Charlotte Fli         22.32   0.9  3  138

Event 319  Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put Youth Girls Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Slay, Tika                   45 Villa Rica           10.51m   34-05.75  563
  2 Land, Mimieux                45 Ruff Riders           8.80m   28-10.50  451
  3 Harris, Lundyn               13 Charlotte Fli         8.40m   27-06.75  425
  4 Turner, Alexis               45 Carrollton P&         8.31m   27-03.25  419
  5 Collins, Destinee            45 Ruff Riders           7.72m   25-04.00  381
  6 Bentley, Jade                45 Carrollton P&         7.68m   25-02.50  379
  7 Watson, Dana                 45 Ruff Riders           5.37m   17-07.50  231
  8 Tumos, Brianna               10 Cctc                  5.34m   17-06.25  230
  9 Smith, Kenya                 45 Carrollton P&         5.05m   16-07.00  211

Event 319  Outdoor Pentathlon: #3 High Jump Youth Girls Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Land, Mimieux                45 Ruff Riders           1.50m    4-11.00  621
  2 Slay, Tika                   45 Villa Rica            1.40m    4-07.00  512
  2 Turner, Alexis               45 Carrollton P&         1.40m    4-07.00  512
  4 Smith, Kenya                 45 Carrollton P&         1.30m    4-03.25  409
  4 Bentley, Jade                45 Carrollton P&         1.30m    4-03.25  409
  4 Collins, Destinee            45 Ruff Riders           1.30m    4-03.25  409
  7 Harris, Lundyn               13 Charlotte Fli         1.20m    3-11.25  312
  8 Tumos, Brianna               10 Cctc                  1.15m    3-09.25  266
  9 Watson, Dana                 45 Ruff Riders           1.10m    3-07.25  222

Event 319  Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump Youth Girls Outdoor Pentathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Slay, Tika                   45 Villa Rica            4.84m   NWI  15-10.50  516
  2 Land, Mimieux                45 Ruff Riders           4.20m   NWI  13-09.50  355
  3 Bentley, Jade                45 Carrollton P&         4.12m   NWI  13-06.25  336
  4 Turner, Alexis               45 Carrollton P&         4.10m   NWI  13-05.50  331
  5 Smith, Kenya                 45 Carrollton P&         4.06m   NWI  13-04.00  322
  6 Collins, Destinee            45 Ruff Riders           3.39m   NWI  11-01.50  178
  7 Tumos, Brianna               10 Cctc                  3.37m   NWI  11-00.75  174
  8 Harris, Lundyn               13 Charlotte Fli         3.25m   NWI  10-08.00  151
 -- Watson, Dana                 45 Ruff Riders            FOUL   NWI

Event 319  Outdoor Pentathlon: #5 800 Meter Run Youth Girls Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Slay, Tika                   45 Villa Rica          2:37.92   597
  2 Collins, Destinee            45 Ruff Riders         2:44.90   518
  3 Smith, Kenya                 45 Carrollton P&       2:52.63   437
  4 Tumos, Brianna               10 Cctc                2:56.91   394
  5 Turner, Alexis               45 Carrollton P&       2:57.94   385
  6 Bentley, Jade                45 Carrollton P&       3:01.37   353
  7 Watson, Dana                 45 Ruff Riders         3:06.98   303
  8 Harris, Lundyn               13 Charlotte Fli       3:13.58   249
  9 Land, Mimieux                45 Ruff Riders         3:21.21   193

Event 350  100 Meter Dash Youth Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Vaughn, Jordon               45 Mark Trail F        11.38      11.44Q -3.4  2
  2 Sanders, Brandon             55 Track Masters       11.75      11.76Q -1.9  4
  3 Walker, Jake                 10 Glenarden           11.65      11.78Q -2.8  3
  4 Jones, DeAndre'              55 Palmetto TC         12.12      12.30Q -2.2  1
  5 Sutton, Sean                 10 Rockville St        11.98      11.85q -2.8  3  11.842
  6 Krah, Myer                   13 Durham Stride       11.75     J11.85q -1.9  4  11.849
  7 Thomas, Michael              55 Summerville         11.77      11.91q -2.8  3
  8 Patterson, Torian            13 G'Boro Champi       12.07      12.00q -2.8  3
  9 Hall, Jeremy                 45 White Lightn        12.06      12.19  -1.9  4  12.181
 10 Britt, Cyrus                 10 Hummingbird         11.96     J12.19  -3.4  2  12.187
 11 Venning, Dezmon              55 Mt Pleasant         12.06      12.20  -1.9  4
 12 Ward, Earl                   12-Indian River        12.44      12.22  -2.8  3
 13 Williams, Jamaal             13 Tri Champions       12.23      12.27  -2.8  3
 14 Jackson, Alfred              13 Booker Stalli       12.20      12.33  -3.4  2
 15 Snoddy, Broderick            45 Carrollton P&       11.93      12.35  -3.4  2
 16 Keith, Austin                12 Richmond Heat       12.57      12.37  -2.2  1
 17 Geter, Antonio               55 Track Masters       12.22      12.63  -2.2  1
 18 Brown, Eric                  45 Jaguar Track        11.92      12.71  -2.2  1
 19 Green, Spencer               12 Loudon Specia       12.94      13.38  -2.2  1
 20 Dixon, Daniel                10 Ferrari Strid       12.80      14.15  -3.4  2

Event 350  100 Meter Dash Youth Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Vaughn, Jordon               45 Mark Trail F        11.44      11.30  -1.3
  2 Walker, Jake                 10 Glenarden           11.78      11.61  -1.3
  3 Sanders, Brandon             55 Track Masters       11.76      11.71  -1.3
  4 Sutton, Sean                 10 Rockville St        11.85      11.97  -1.3
  5 Thomas, Michael              55 Summerville         11.91      11.98  -1.3
  6 Patterson, Torian            13 G'Boro Champi       12.00      12.20  -1.3
  7 Jones, DeAndre'              55 Palmetto TC         12.30      12.29  -1.3
  8 Krah, Myer                   13 Durham Stride       11.85      12.32  -1.3

Event 351  200 Meter Dash Youth Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Vaughn, Jordon               45 Mark Trail F        22.98      23.05Q -2.7  2
  2 Sanders, Brandon             55 Track Masters       23.59      23.45Q -3.3  3
  3 Aromire, Adeboye             10 Hummingbird         23.65      23.86Q -2.8  4
  4 Young, Dalonte               10 Glenarden           23.92      24.04Q -3.7  1
  5 Britt, Cyrus                 10 Hummingbird         24.67      24.35q -2.7  2
  6 Patterson, Torian            13 G'Boro Champi       24.12      24.41q -3.7  1
  7 Thomas, Michael              55 Summerville         24.50      24.60q -3.3  3
  8 Taylor-Green, Kwavon         13 Tri City Blaz       24.49      24.61q -2.7  2
  9 Jackson, Alfred              13 Booker Stalli       24.58      24.71  -2.8  4
 10 Winn-King, Shaquille         45 Titans              24.61      24.82  -3.7  1
 11 Boyd, Carnell                45 Baldwin Coun        24.66      24.97  -3.3  3
 12 Brown, Bryson                55 Spart Sriders       25.08      25.07  -2.8  4
 13 Endaya, Tristen              13 Asheville           24.66      25.26  -2.8  4
 14 Keith, Austin                12 Richmond Heat       26.36      25.29  -3.3  3
 15 Kelley, Ambonisye            13 Carolina Alls       24.60      25.39  -3.7  1
 16 Mends, Edwin                 12-Nova Athletic       26.13      25.75  -2.8  4
 17 Sanders, Treyvon             55 Gwd YMCA            25.88      26.90  -3.7  1
 18 Clayton, Cornelius           12 Richmond Heat       26.70      27.43  -2.7  2
 -- Jones, DeAndre'              55 Palmetto TC         24.83         DQ  -2.7  2  Out Of Lane

Event 351  200 Meter Dash Youth Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Vaughn, Jordon               45 Mark Trail F        23.05      22.95  -1.7
  2 Sanders, Brandon             55 Track Masters       23.45      23.30  -1.7
  3 Young, Dalonte               10 Glenarden           24.04      23.32  -1.7
  4 Aromire, Adeboye             10 Hummingbird         23.86      23.89  -1.7
  5 Britt, Cyrus                 10 Hummingbird         24.35      24.21  -1.7
  6 Taylor-Green, Kwavon         13 Tri City Blaz       24.61      24.37  -1.7
  7 Patterson, Torian            13 G'Boro Champi       24.41      24.70  -1.7
  8 Thomas, Michael              55 Summerville         24.60      25.79  -1.7

Event 352  400 Meter Dash Youth Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Brown, Denzel                13 Tri City Blaz       53.74      53.69Q  2
  2 Winn-King, Shaquille         45 Titans              54.82      53.98Q  3
  3 Krah, Myer                   13 Durham Stride       52.66      54.30Q  1
  4 Johnson, Sequan              10 747 Track Clu       54.09      54.29Q  3
  5 Smith, Donte                 13 Fay. Flyers         54.24      55.44Q  1
  6 Brown, Bryson                55 Spart Sriders       56.83      56.57Q  2
  7 Walker, Christopher          10 Glenarden           55.67      54.89q  3
  8 Sykes, Malcolm               10 Glenarden           57.66      55.59q  1
  9 Hall, Jeremy                 45 White Lightn        57.46      55.97   3
 10 Keith, Austin                12 Richmond Heat       56.09      57.70   3
 11 Gavins, Preston              55 Low Country         57.97      58.27   3
 12 Jones, DeAndre'              55 Palmetto TC         54.05      58.41   2
 13 Shuler, Matthew              55 Low Country         58.75      59.84   2
 14 Jackson, Anthony             12 Loudon Specia     1:01.40    1:00.66   1
 15 White Jr., Tyron             55 Flyers TC         1:00.20    1:03.40   2

Event 352  400 Meter Dash Youth Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals
=========================================================================
Finals
  1 Brown, Denzel                13 Tri City Blaz       53.69      52.45
  2 Johnson, Sequan              10 747 Track Clu       54.29      53.38
  3 Winn-King, Shaquille         45 Titans              53.98      53.68
  4 Krah, Myer                   13 Durham Stride       54.30      53.70
  5 Walker, Christopher          10 Glenarden           54.89      54.42
  6 Smith, Donte                 13 Fay. Flyers         55.44      55.14
  7 Sykes, Malcolm               10 Glenarden           55.59      55.36
  8 Brown, Bryson                55 Spart Sriders       56.57      56.64

Event 353  800 Meter Run Youth Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Taylor-Green, Kwavon         13 Tri City Blaz     2:11.21    2:09.07
  2 Snyder, Cody                 12-Va Unattach       2:12.77    2:09.08
  3 Bussie, Rahim                10 Glenarden         2:17.60    2:09.67
  4 Smith, Donte                 13 Fay. Flyers       2:12.73    2:09.69
  5 Carpenter, Austin            45 Titans            2:14.16    2:14.97
  6 Ferguson, Donell             10 Mountain Xpre     2:20.16    2:17.29
  7 Walker, Benjamin             12-Nova Athletic     2:15.39    2:17.81
  8 Menk, Julian                 12-Va Unattach       2:17.48    2:18.33
  9 Waters, Alexander            55 Mt Pleasant       2:20.17    2:18.99
 10 Martin, Sam                  10 Rockville St      2:17.81    2:19.98
 11 Franklin, Ilyas              13 Fay. Flyers       2:19.07    2:21.58
 12 Norman, Kevin                10 747 Track Clu     2:19.63    2:21.76
 13 Mortley, Darion              10 PV Unattach       2:17.89    2:21.99
 14 Keith, Bernard               55 Flyers TC         2:23.72    2:29.44
 15 Carthan, Ellington           13 Durham Stride     2:17.65    2:30.48
 16 Barry, Logan                 12-Va Unattach       2:20.24    2:32.28
 17 Matheny, Charles             55 Mt Pleasant       2:23.95    2:33.01

Event 354  1500 Meter Run Youth Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Snyder, Cody                 12-Va Unattach       4:31.48    4:28.11
  2 Catanese, Andrew             12-Va Unattach       4:33.59    4:28.85
  3 Johnson, Onyx                10 Glenarden         4:44.13    4:32.40
  4 Menk, Julian                 12-Va Unattach       4:38.90    4:38.23
  5 Jordan, Kyle                 12-Va Unattach       4:44.22    4:47.32
  6 Forman, David                45 Walton Youth      4:52.56    4:47.54
  7 Martin, Sam                  10 Rockville St      4:50.27    4:51.38
  8 Masters, Nathaniel           10 PV Unattach       4:47.58    4:53.42
  9 Waters, Alexander            55 Mt Pleasant       4:54.04    4:53.93
 10 Marshall, Andrew             55 SC Unattached     5:08.28    4:55.54
 11 Carpenter, Austin            45 Titans            4:44.05    4:56.08
 12 Taylor, Justin               45 Ruff Riders       5:07.22    4:56.65
 13 Partlow, Clyde               10 Glenarden         5:11.79    4:56.72
 14 Carthan, Ellington           13 Durham Stride     4:57.81    4:58.84
 15 Sohl, Luke                   10 Fpyc              4:58.32    5:04.38
 16 Hill, Silas                  13 CC Pacers         5:04.86    5:11.00
 17 Smith, Joshua                13 Fay. Flyers       5:05.58    5:11.96
 18 Morris, Cooper               55 Mt Pleasant       5:15.28    5:36.12
 19 Spain, Brian                 13 G'Boro Champi     5:22.08    5:41.93
 20 Brown, Marquise              13 Charlotte Fli     5:23.76    5:55.68

Event 355  3000 Meter Run Youth Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Catanese, Andrew             12-Va Unattach      10:05.02    9:56.06
  2 Byrum, Andrew                13 Jr Striders      10:54.30   10:17.50
  3 Forman, David                45 Walton Youth     10:36.13   10:27.87
  4 Marshall, Andrew             55 SC Unattached    10:42.76   10:32.37
  5 Hallman, Jonathan            45 Unattached       11:08.74   10:38.33
  6 Mulherin, Steve              13 Pacesetters      10:44.85   10:42.48
  7 Taylor, Justin               45 Ruff Riders      11:12.85   10:53.71
  8 Waters, Alexander            55 Mt Pleasant      10:39.15   10:53.95
  9 Osborne, Daniel              13 Watauga Strid    11:38.56   10:54.63
 10 Sohl, Luke                   10 Fpyc             10:57.60   10:55.91
 11 Laratta, Evan                10 Rockville St     11:17.40   11:09.01
 12 Hill, Silas                  13 CC Pacers        11:38.33   11:52.01
 13 Bordelon, Joshua             45 Georgia Dream    11:45.50   11:59.78
 14 McFall, Timothy              55 Palmetto TC      12:25.57   13:02.67

Event 356  3000 Meter Race Walk Youth Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hallman, Jonathan            45 Unattached       18:10.05   18:19.79

Event 357  100 Meter Hurdles Youth Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Snoddy, Broderick            45 Carrollton P&       14.03      14.09Q  0.3  2
  2 Harris, Trey                 45 Titans              14.89      14.52Q -1.8  1
  3 Fields, Steven               12 Loudon Specia       16.45      15.16Q -1.7  3
  4 Dunston, Joshua              13 Hurdles First       15.03      14.69Q  0.3  2
  5 Jones, Jonathan              45 Carrollton P&       14.56      14.91Q -1.8  1
  6 Ragland  III, Sherman        13 Durham Stride       13.80      15.21Q -1.7  3
  7 Lee, Kareem                  10 Cctc                16.16      15.25q  0.3  2
  8 Chavous, Andrew              55 Palmetto TC         15.71      16.81q -1.8  1
  9 Buchanan, Ian                13 Pacesetters         18.94      18.48  -1.8  1
 10 Chapman, Sandy               13 Carolina Eagl       17.53      19.11  -1.7  3
 11 Ateca, Jeremy                55 Palmetto TC         20.16      19.13  -1.8  1
 12 Williams, Devon              45 East Cobb           15.47      19.90   0.3  2
 13 Ateca, Stephen               55 Palmetto TC         28.55      22.26  -1.7  3
 14 Johnson, David               12 Charlottesvil       22.26      22.49   0.3  2

Event 357  100 Meter Hurdles Youth Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Harris, Trey                 45 Titans              14.52      14.16  -1.2
  2 Snoddy, Broderick            45 Carrollton P&       14.09      14.21  -1.2
  3 Jones, Jonathan              45 Carrollton P&       14.91      14.60  -1.2
  4 Fields, Steven               12 Loudon Specia       15.16      15.04  -1.2
  5 Dunston, Joshua              13 Hurdles First       14.69      15.34  -1.2
  6 Chavous, Andrew              55 Palmetto TC         16.81      15.69  -1.2
  7 Ragland  III, Sherman        13 Durham Stride       15.21      15.97  -1.2
  8 Lee, Kareem                  10 Cctc                15.25      19.46  -1.2

Event 358  200 Meter Hurdles Youth Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Harris, Trey                 45 Titans              26.28      26.88Q -4.4  3
  2 Jones, Jonathan              45 Carrollton P&       26.89      28.04Q -3.3  2
  3 Ragland  III, Sherman        13 Durham Stride       26.04      28.59Q -3.2  1
  4 Dunston, Joshua              13 Hurdles First       28.76      28.22q -3.3  2
  5 Chavous, Andrew              55 Palmetto TC         28.13      28.80q -3.2  1
  6 Lee, Kareem                  10 Cctc                29.43      29.17q -3.2  1
  7 Harper, Derek                45 Quicksilver         35.22      29.36q -3.3  2
  8 Haynesworth, Donte'          12 Richmond Heat       30.72      30.96q -3.3  2
  9 Taylor, Nathan               10 Hummingbird         32.24      31.36  -3.2  1
 10 Chapman, Sandy               13 Carolina Eagl       28.77      32.33  -4.4  3
 11 Almes, Jayce                 55 Mt Pleasant         30.92      32.38  -4.4  3
 12 Matheny, Charles             55 Mt Pleasant         32.39      32.64  -3.2  1
 13 Ateca, Jeremy                55 Palmetto TC         32.46      34.15  -4.4  3
 14 Ateca, Stephen               55 Palmetto TC         40.00      38.02  -3.3  2

Event 358  200 Meter Hurdles Youth Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Harris, Trey                 45 Titans              26.88      26.09  -2.8
  2 Ragland  III, Sherman        13 Durham Stride       28.59      27.34  -2.8
  3 Jones, Jonathan              45 Carrollton P&       28.04      27.83  -2.8
  4 Chavous, Andrew              55 Palmetto TC         28.80      28.72  -2.8
  5 Dunston, Joshua              13 Hurdles First       28.22      28.82  -2.8
  6 Harper, Derek                45 Quicksilver         29.36      29.54  -2.8
  7 Lee, Kareem                  10 Cctc                29.17      31.26  -2.8
  8 Haynesworth, Donte'          12 Richmond Heat       30.96      32.79  -2.8

Event 359  4x100 Meter Relay Youth Boys
============================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 13 Tri-City Blazers  'A'                            47.43      46.15Q  2
     1) Marshall, Warren                2) Brown, Denzel
     3)                                 4) Sutton, Melvin
  2 10 Glenarden TC  'A'                                46.53      46.23Q  1
     1) Landry, Michael                 2) Walker, Christopher
     3) Walker, Jake                    4) Young, Dalonte
  3 45 White Lightning  'A'                             48.36      49.72Q  3
     1) Hall, Jeremy                    2) Cannady, Tekorien
     3) Hand, Shannon                   4) Howard, Darion
  4 45 Carrollton Parks & Rec  'A'                      48.02      47.71Q  1
     1) Lowery, RJ                      2) Emory, Cassidy
     3) Jones, Jonathan                 4) Snoddy, Broderick
  5 55 Greenwood YMCA Jaguars  'A'                      49.97      49.36Q  2
     1) Sanders, Treyvon                2) Owens, Howard
     3) Ouzts, Zachary                  4) Williams, Antonio
  6 10 Glenarden TC  'B'                                50.69      50.51Q  3
     1) Ammons, Aaron                   2) Howard, Kiivone
     3) Markoski, Steven                4) Sykes, Malcolm
  7 10 South Bowie B&G Club  'A'                        50.41      48.74q  1
     1) Anderson, Blake                 2) Butler, Cameron
     3) Colin, Alexander                4) Harps, Neil
  8 10 Rockville Striders  'A'                          50.13      48.78q  1
     1) Sutton, Sean                    2) Gower, Sean
     3) Awkard, AJ                      4) Smith, Donald
  9 55 Low Country Express  'A'                         52.07      49.65   1
     1) Gavins, Preston                 2) Shuler, Matthew
     3) Hamilton, Mardriquez            4) Geohaghan, Ronald
 10 10 747 Track Club  'A'                              53.03      49.88   2
     1) Ellis, Dezman                   2) Dickerson, Jerel
     3) Davis, Terrence                 4) Moss, Roland
 11 55 Seneca Blazers  'A'                              51.24      51.60   2
     1) Rooks, Shaquan                  2) Mercado, Matt
     3) Simpson, Darron                 4) Whitfield, Macarius
 12 12-Loudon Special Forces TC  'A'                    51.41      51.68   1
     1) Fields, Steven                  2) Cassine, Kenneth II
     3) Green, Spencer                  4) Jackson, Anthony
 -- 13  Asheville Lightning  'A'                        48.18         DQ   2  Out Of Lane
     1) McGlohon, Traeton               2) Endaya, Tristen
     3) Clark, Calvin                   4) Lewis, Maximilian

Event 359  4x100 Meter Relay Youth Boys
=========================================================================
    Team                                              Prelims     Finals
=========================================================================
Finals
  1 10 Glenarden TC  'A'                                46.23      45.60
     1) Landry, Michael                 2) Walker, Christopher
     3) Walker, Jake                    4) Young, Dalonte
  2 13 Tri-City Blazers  'A'                            46.15      46.06
     1) Marshall, Warren                2) Brown, Denzel
     3)                                 4) Sutton, Melvin
  3 45 Carrollton Parks & Rec  'A'                      47.71      47.61
     1) Lowery, RJ                      2) Emory, Cassidy
     3) Jones, Jonathan                 4) Snoddy, Broderick
  4 10 Rockville Striders  'A'                          48.78      47.95
     1) Sutton, Sean                    2) Gower, Sean
     3) Awkard, AJ                      4) Smith, Donald
  5 10 South Bowie B&G Club  'A'                        48.74      48.69
     1) Anderson, Blake                 2) Butler, Cameron
     3) Colin, Alexander                4) Harps, Neil
  6 55 Greenwood YMCA Jaguars  'A'                      49.36      49.69
     1) Sanders, Treyvon                2) Owens, Howard
     3) Ouzts, Zachary                  4) Williams, Antonio
  7 45 White Lightning  'A'                             49.72      49.88
     1) Hall, Jeremy                    2) Cannady, Tekorien
     3) Hand, Shannon                   4) Howard, Darion
  8 10 Glenarden TC  'B'                                50.51      50.27
     1) Ammons, Aaron                   2) Howard, Kiivone
     3) Markoski, Steven                4) Sykes, Malcolm

Event 360  4x400 Meter Relay Youth Boys
============================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 10 Glenarden TC  'A'                              3:40.11    3:40.38Q  2
     1) Sykes, Malcolm                  2) Walker, Christopher
     3) Walker, Jake                    4) Young, Dalonte
  2 10 Glenarden TC  'B'                              3:53.82    3:51.50Q  1
     1) Bussie, Rahim                   2) Howard, Kiivone
     3) Johnson, Onyx                   4) Parker, David
  3 10 Hummingbird Track Club  'A'                    3:53.76    3:42.94Q  2
     1) Bailey, Walter                  2) Chapman, Joel
     3) Aromire, Adeboye                4) Jackson, Kenneth
  4 55 Low Country Express  'A'                       4:40.05    3:59.20Q  1
     1) Jenkins, Justin                 2) Hamilton, Mardriquez
     3) Gavins, Preston                 4) Shuler, Matthew
  5 13 Tri-City Blazers  'A'                          3:59.13    3:44.81Q  2
     1) Smith, Tyrek                    2) Brown, Denzel
     3) Morgan, Quentin                 4) Taylor-Green, Kwavon
  6 45 Quicksilver Track Club  'A'                    4:04.53    4:06.93Q  1
     1) Chestnut, Khylil                2) Hollimon, Justin
     3) Sellers, Donald                 4) Ross, Michael
  7 10 747 Track Club  'A'                            3:52.66    3:52.15q  2
     1) Johnson, Sequan                 2) McBride, Angelo
     3) Norman, Kevin                   4) Brown, Barrett
  8 45 White Lightning  'A'                           4:00.93    3:58.54q  2
     1) Poole, Antwuan                  2) Howard, Darion
     3) Cannady, Tekorien               4) Hall, Jeremy
  9 10 Rockville Striders  'A'                        4:03.17    4:13.20   1
     1) Sutton, Sean                    2) Awkard, AJ
     3) Gower, Sean                     4) Martin, Sam
 10 55 Greenwood YMCA Jaguars  'A'                    4:41.42    4:15.07   2
     1) Ouzts, Zachary                  2) Sanders, Treyvon
     3) Owens, Howard                   4) Standley, Zachary
 11 12-Richmond Heat Track & Sport  'A'               4:26.18    4:20.89   2
     1) Roe, James Edward               2) Yepes, Dominick
     3) Haynesworth, Donte'             4) Clayton, Cornelius

Event 360  4x400 Meter Relay Youth Boys
=========================================================================
    Team                                              Prelims     Finals
=========================================================================
Finals
  1 10 Glenarden TC  'A'                              3:40.38    3:37.23
     1) Sykes, Malcolm                  2) Walker, Christopher
     3) Walker, Jake                    4) Young, Dalonte
  2 13 Tri-City Blazers  'A'                          3:44.81    3:37.58
     1) Smith, Tyrek                    2) Brown, Denzel
     3) Morgan, Quentin                 4) Taylor-Green, Kwavon
  3 10 Hummingbird Track Club  'A'                    3:42.94    3:43.64
     1) Bailey, Walter                  2) Chapman, Joel
     3) Aromire, Adeboye                4) Jackson, Kenneth
  4 10 Glenarden TC  'B'                              3:51.50    3:50.97
     1) Bussie, Rahim                   2) Howard, Kiivone
     3) Johnson, Onyx                   4) Parker, David
  5 45 White Lightning  'A'                           3:58.54    3:51.45
     1) Poole, Antwuan                  2) Howard, Darion
     3) Cannady, Tekorien               4) Hall, Jeremy
  6 10 747 Track Club  'A'                            3:52.15    3:55.14
     1) Johnson, Sequan                 2) McBride, Angelo
     3) Norman, Kevin                   4) Brown, Barrett
  7 55 Low Country Express  'A'                       3:59.20    4:05.63
     1) Jenkins, Justin                 2) Hamilton, Mardriquez
     3) Gavins, Preston                 4) Shuler, Matthew
  8 45 Quicksilver Track Club  'A'                    4:06.93    4:13.94

Event 361  4x800 Meter Relay Youth Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
=========================================================================
  1 10 Glenarden TC  'A'                              9:16.37    9:01.95
     1) Bussie, Rahim                   2) Johnson, Onyx
     3) Partlow, Clyde                  4) Walker, Christopher
  2 13 Tri-City Blazers  'A'                         10:55.26    9:07.61
     1) Lewis, Claytin                  2) Smith, Tyrek
     3) Taylor-Green, Kwavon            4) Brown, Denzel
  3 12-Speed City Chargers  'A'                       9:23.77    9:29.29
     1) Stewart, Justin                 2) Bateman, Jamar
     3) Robinson, Stephen               4) Williams, Erwin
  4 10 Glenarden TC  'B'                              9:53.69    9:40.59
     1)                                 2) Mack, Gary
     3) Parker, David                   4)
  5 10 South Bowie B&G Club  'A'                     11:13.19   10:22.47
     1) Brown, Jerome                   2) Byrd, Keith
     3) Carr, Isaac                     4) Hazelwood, Alex
  6 55 Greenwood YMCA Jaguars  'A'                   11:53.65   11:13.02
     1) Ouzts, Zachary                  2) Sanders, Treyvon
     3) Owens, Howard                   4) Schlageter, Cullen

Event 362  High Jump Youth Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1 Rouse, Camaray               45 Carrollton P&       1.68m      1.75m    5-08.75
  2 Hendy, Jeremiah              10 Bowie               1.70m      1.70m    5-07.00
  3 Muzzio, William              10 Sya                 1.65m     J1.70m    5-07.00
  4 Scales, Jordan               45 Southside Pi        1.53m      1.60m    5-03.00
  5 Hamilton, Darrell            13 Tri City Blaz       1.68m      1.55m    5-01.00
  6 Lee, Kareem                  10 Cctc                1.40m     J1.55m    5-01.00
  7 Almes, Jayce                 55 Mt Pleasant         1.45m     J1.55m    5-01.00
  8 Fields, Steven               12 Loudon Specia       1.60m     J1.55m    5-01.00
  9 Walton, Ian                  45 Unattached          1.53m     J1.55m    5-01.00
 10 Carthan, Ellington           13 Durham Stride       1.58m      1.50m    4-11.00
 11 Colin, Alexander             10 South Bowie         1.45m     J1.50m    4-11.00
 12 Mercer, Robert               10 Glenarden           1.40m      1.45m    4-09.00
 13 Matheny, Charles             55 Mt Pleasant         1.30m      1.35m    4-05.00
 14 Mack, Gary                   10 Glenarden           1.40m     J1.35m    4-05.00

Event 363  Pole Vault Youth Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1 Squibbs, Brett               55 SC Unattached       3.05m      3.33m   10-11.00
  2 Lomax, Nicholas              13 Unattach            3.50m     J3.33m   10-11.00
  3 Kirillov, Nikita             45 Unattached          2.90m      3.18m   10-05.25
  4 Mercer, Robert               10 Glenarden                      2.43m    7-11.50
  5 Pearce, Ethan                13 Asheville           2.15m      2.13m    6-11.75
 -- Brachna, Pierce              55 Flyers TC           1.80m         NH
 -- Warren, Caleb                13 Watauga Strid       2.15m         NH

Event 364  Long Jump Youth Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
========================================================================================
  1 Patterson, Torian            13 G'Boro Champi       5.68m      6.33m   NWI  20-09.25
  2 Krah, Myer                   13 Durham Stride       6.09m      6.21m   NWI  20-04.50
  3 Douglas, Derek               45 Running Stars       5.56m      6.05m   NWI  19-10.25
  4 Billings, Elijah             45 Carrollton P&       5.46m      5.83m   NWI  19-01.50
  5 Brown, Bryson                55 Spart Sriders       5.71m      5.80m   NWI  19-00.50
  6 Ross, Michael                45 Quicksilver         5.47m      5.75m   NWI  18-10.50
  7 Snoddy, Broderick            45 Carrollton P&       5.39m      5.67m   NWI  18-07.25
  8 Jones, DeAndre'              55 Palmetto TC         5.24m      5.63m   NWI  18-05.75
  9 Geter, Antonio               55 Track Masters       5.26m      5.57m   NWI  18-03.25
 10 Malone, Rueben               13 Carolina Alls       5.52m      5.53m   NWI  18-01.75
 11 Sanders, Brandon             55 Track Masters       5.11m      5.41m   NWI  17-09.00
 12 Milburn, Ben                 10 South Bowie         4.75m      5.38m   NWI  17-08.00
 13 Markoski, Steven             10 Glenarden           4.82m      5.31m   NWI  17-05.25
 14 Kelley, Ambonisye            13 Carolina Alls       5.33m      5.29m   NWI  17-04.25
 15 Fields, Steven               12 Loudon Specia       5.33m      5.11m   NWI  16-09.25
 16 Clavette, Courtland          13 Asheville           5.26m      4.88m   NWI  16-00.25
 17 Basil, Quentin               10 Sya                 4.81m      4.66m   NWI  15-03.50
 18 Dixon, Daniel                10 Ferrari Strid       4.74m      4.33m   NWI  14-02.50
 19 Williams, Devon              45 East Cobb           5.45m      4.07m   NWI  13-04.25
 -- Keith, Austin                12 Richmond Heat       5.45m       FOUL   NWI

Event 365  Triple Jump Youth Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
========================================================================================
  1 Krah, Myer                   13 Durham Stride      12.04m     12.20m   NWI  40-00.50
  2 Rouse, Camaray               45 Carrollton P&      11.33m     11.77m   NWI  38-07.50
  3 Scales, Jordan               45 Southside Pi       11.17m     11.62m   NWI  38-01.50
  4 Haines, Calvin               13 Charlotte Fli      11.68m     11.52m   NWI  37-09.50
  5 Hollimon, Justin             45 Quicksilver        10.76m     11.47m   NWI  37-07.75
  6 Malone, Rueben               13 Carolina Alls      11.39m     11.03m   NWI  36-02.25
  7 Billings, Elijah             45 Carrollton P&      11.52m     10.96m   NWI  35-11.50
  8 Scott, Tory                  12 Central VA T&      11.18m     10.83m   NWI  35-06.50
  9 Sherrill, Deandre            13 Charlotte Fli      10.95m     10.20m   NWI  33-05.75
 10 Gamble, Michael              13 Durham Stride      10.81m      9.84m   NWI  32-03.50
 11 Johnson, David               12 Charlottesvil       8.96m      8.92m   NWI  29-03.25
 12 Brachna, Pierce              55 Flyers TC           8.44m      7.91m   NWI  25-11.50
 -- Boyd, Carnell                45 Baldwin Coun       11.22m       FOUL   NWI

Event 366  Shot Put 4kg Youth Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1 McCoy, BJ                    45 Villa Rica         13.01m     15.40m   50-06.25
  2 Graham, Rashaad              45 Titans             13.00m     14.37m   47-01.75
  3 Peterkin, Jalen              13 Durham Stride      13.59m     14.35m   47-01.00
  4 Venning, Dezmon              55 Mt Pleasant        12.65m     13.95m   45-09.25
  5 Minor, Ryan                  13 Unattach           13.03m     13.86m   45-05.75
  6 Jones, Denzel                13 G'Boro Champi      13.11m     13.29m   43-07.25
  7 Edelen, Timothy              13 Tri City Blaz      12.30m     13.00m   42-08.00
  8 Stinson, Casey               13 Hickory City       12.44m     12.36m   40-06.75
  9 Pope, James                  55 Flyers TC          10.56m     11.98m   39-03.75
 10 Brentnall, Edward            45 Throw 1 Deep       14.00m     11.44m   37-06.50
 11 Nealey, LaDarius             45 Cheetahs           10.73m     10.80m   35-05.25
 12 Millson, Jacob               10 Sya                10.06m     10.29m   33-09.25
 13 Lowery, John                 10 Mountain Xpre      10.83m     10.07m   33-00.50
 14 Crowley, Conner              10 Glenarden           8.90m      9.77m   32-00.75
 15 Mercado, Matt                55 Seneca Blazer       9.00m      9.61m   31-06.50
 16 McClellan, Brandon           12-N-Motion Trac       9.57m      9.48m   31-01.25
 17 Pratcher, Quinton            45 Georgia Stars       8.43m      9.07m   29-09.25
 18 Hennes, Chuck                55 Seneca Blazer       8.09m      8.72m   28-07.50
 19 Ross, Michael                45 Ruff Riders         7.46m      8.67m   28-05.50
 20 Segers, Ricky                12-Va Unattach         7.36m      7.99m   26-02.75
 21 Bowens, Darrell              55 Summerville         8.08m      7.97m   26-01.75

Event 367  Discus Throw 1kg Youth Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1 Minor, Ryan                  13 Unattach           43.70m     45.66m     149-10
  2 McCoy, BJ                    45 Villa Rica         44.12m     44.18m     144-11
  3 Clavette, Courtland          13 Asheville          38.84m     43.45m     142-07
  4 Ragland  III, Sherman        13 Durham Stride      43.98m     42.87m     140-08
  5 Venning, Dezmon              55 Mt Pleasant        48.01m     42.52m     139-06
  6 Thompson, Clifton            12 Central VA T&      39.54m     41.51m     136-02
  7 Jones, Denzel                13 G'Boro Champi      37.91m     40.70m     133-06
  8 Larkins, Charlton            13 Jr Striders        38.97m     40.51m     132-11
  9 Graham, Rashaad              45 Titans             35.98m     37.55m     123-02
 10 Motooka, Yoshiki             45 Walton Youth       29.98m     35.05m     115-00
 11 Brentnall, Edward            45 Throw 1 Deep       44.20m     33.54m     110-00
 12 Mercado, Matt                55 Seneca Blazer      29.45m     32.16m     105-06
 13 Pope, James                  55 Flyers TC          31.87m     32.12m     105-04
 14 Lowery, John                 10 Mountain Xpre      29.79m     25.72m      84-04
 15 Pratcher, Quinton            45 Georgia Stars      21.42m     24.94m      81-10
 16 Segers, Ricky                12-Va Unattach        25.48m     24.68m      81-00
 17 Hennes, Chuck                55 Seneca Blazer      18.98m     24.35m      79-11
 18 Brachna, Pierce              55 Flyers TC          21.23m     22.07m      72-05
 19 Crowley, Conner              10 Glenarden          22.22m     21.76m      71-05
 20 Nealey, LaDarius             45 Cheetahs           25.46m     21.33m      70-00
 21 Travers, Devery              10 Cobra TC           22.24m     20.56m      67-05
 22 McClellan, Brandon           12-N-Motion Trac      21.99m     19.60m      64-04
 -- Crutchfield, Eli             10 Rockville St       22.75m       FOUL

Event 368  Javelin Throw 600g Youth Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1 Wells, Aaron                 12-Va Unattach        39.45m     41.68m     136-09
  2 Johnston, Seth               45 Sequoyah           37.88m     40.09m     131-06
  3 Venning, Dezmon              55 Mt Pleasant        38.78m     39.38m     129-02
  4 Marshall, Warren             13 Tri City Blaz      36.55m     39.20m     128-07
  5 Davidson, Rondol             13 Unattach           38.56m     39.07m     128-02
  6 Grant, Alex                  45 Walton Youth       39.72m     37.35m     122-06
  7 Brentnall, Edward            45 Throw 1 Deep       40.00m     36.95m     121-03
  8 Edelen, Timothy              13 Tri City Blaz      35.90m     36.00m     118-01
  9 Billings, Elijah             45 Carrollton P&      31.52m     33.48m     109-10
 10 Brown, Thomas                45 Sequoyah           27.04m     31.16m     102-03
 11 Brachna, Pierce              55 Flyers TC          31.37m     27.19m      89-02
 12 Lowery, John                 10 Mountain Xpre      32.95m     26.83m      88-00
 13 Hunt, Ralph                  13 Durham Stride      31.50m     26.18m      85-11
 14 Ammann, Matthew              10 McLean Youth       24.52m     26.12m      85-08
 15 Montgomery, Jason            10 PV Unattach        28.47m     26.00m      85-04
 16 Schmidt, Adam                55 Mt Pleasant        27.76m     25.98m      85-03
 17 Richardson, Justin           10 Cobra TC           20.80m     25.78m      84-07
 18 Clavette, Courtland          13 Asheville          38.57m     25.06m      82-03
 19 Johnson, Kelin               12 Hotchkiss Eag      13.13m     14.18m      46-06

Event 369  Outdoor Pentathlon Youth Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Jones, Jonathan              45 Carrollton P&        2539       2571
  2 Fields, Steven               12 Loudon Specia                   2511
  3 Lee, Kareem                  10 Cctc                            2228
  4 Billings, Elijah             45 Carrollton P&        2384       2206
  5 Robinson, Andre              45 Alpharetta YM        2310       2150
  6 Lowery, RJ                   45 Carrollton P&        2248       2120
  7 Montgomery, Jason            10 PV Unattach                     1864
  8 Chapman, Sandy               13 Carolina Eagl                   1567
  9 Taylor, Nathan               10 Hummingbird                      893

Event 369  Outdoor Pentathlon: #1 110 Meter Hurdles Youth Boys Outdoor Pentathlon
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Jones, Jonathan              45 Carrollton P&         14.76  -0.3  2  879
  2 Fields, Steven               12 Loudon Specia         15.34   1.3  1  809
  3 Smith, Jeronimo              12 Norfolk Real          15.66  -0.3  2  772
  4 Lee, Kareem                  10 Cctc                  15.72  -0.3  2  765
  5 Robinson, Andre              45 Alpharetta YM         15.89   1.3  1  745
  6 Lowery, RJ                   45 Carrollton P&         17.41  -0.6  3  582
  7 Montgomery, Jason            10 PV Unattach           17.62  -0.6  3  561
  8 Chapman, Sandy               13 Carolina Eagl         18.37   1.3  1  489
  9 Billings, Elijah             45 Carrollton P&         19.32  -0.3  2  405
 10 Taylor, Nathan               10 Hummingbird           21.19   1.3  1  261

Event 369  Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put Youth Boys Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Billings, Elijah             45 Carrollton P&        10.36m   34-00.00  507
  2 Montgomery, Jason            10 PV Unattach          10.10m   33-01.75  492
  3 Smith, Jeronimo              12 Norfolk Real          9.80m   32-02.00  474
  4 Fields, Steven               12 Loudon Specia         9.56m   31-04.50  459
  5 Jones, Jonathan              45 Carrollton P&         8.96m   29-04.75  423
  6 Lowery, RJ                   45 Carrollton P&         8.22m   26-11.75  379
  7 Chapman, Sandy               13 Carolina Eagl         7.34m   24-01.00  327
  8 Lee, Kareem                  10 Cctc                  6.96m   22-10.00  305
  9 Robinson, Andre              45 Alpharetta YM         6.74m   22-01.50  292
 10 Taylor, Nathan               10 Hummingbird           5.59m   18-04.25  225

Event 369  Outdoor Pentathlon: #3 High Jump Youth Boys Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Smith, Jeronimo              12 Norfolk Real          1.73m    5-08.00  569
  2 Jones, Jonathan              45 Carrollton P&         1.67m    5-05.75  520
  3 Lowery, RJ                   45 Carrollton P&         1.64m    5-04.50  496
  4 Billings, Elijah             45 Carrollton P&         1.61m    5-03.25  472
  5 Fields, Steven               12 Loudon Specia         1.49m    4-10.50  381
  5 Lee, Kareem                  10 Cctc                  1.49m    4-10.50  381
  7 Montgomery, Jason            10 PV Unattach           1.46m    4-09.50  360
  8 Robinson, Andre              45 Alpharetta YM         1.43m    4-08.25  338
  8 Chapman, Sandy               13 Carolina Eagl         1.43m    4-08.25  338
 -- Taylor, Nathan               10 Hummingbird              NH

Event 369  Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump Youth Boys Outdoor Pentathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Jones, Jonathan              45 Carrollton P&         4.91m   NWI  16-01.50  365
  2 Billings, Elijah             45 Carrollton P&         4.87m   NWI  15-11.75  358
  3 Fields, Steven               12 Loudon Specia         4.69m   NWI  15-04.75  324
  4 Robinson, Andre              45 Alpharetta YM         4.64m   NWI  15-02.75  315
  5 Montgomery, Jason            10 PV Unattach           4.59m   NWI  15-00.75  306
  6 Smith, Jeronimo              12 Norfolk Real          4.51m   NWI  14-09.75  292
  7 Lee, Kareem                  10 Cctc                  4.40m   NWI  14-05.25  273
  8 Lowery, RJ                   45 Carrollton P&         4.35m   NWI  14-03.25  264
  9 Taylor, Nathan               10 Hummingbird           3.62m   NWI  11-10.50  147
 10 Chapman, Sandy               13 Carolina Eagl         3.25m   NWI  10-08.00   96

Event 369  Outdoor Pentathlon: #5 1500 Meter Run Youth Boys Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Fields, Steven               12 Loudon Specia       5:03.77   538
  2 Lee, Kareem                  10 Cctc                5:09.91   504
  3 Billings, Elijah             45 Carrollton P&       5:17.30   464
  4 Robinson, Andre              45 Alpharetta YM       5:18.14   460
  5 Lowery, RJ                   45 Carrollton P&       5:30.05   399
  6 Jones, Jonathan              45 Carrollton P&       5:33.15   384
  7 Chapman, Sandy               13 Carolina Eagl       5:47.59   317
  8 Taylor, Nathan               10 Hummingbird         6:01.11   260
  9 Montgomery, Jason            10 PV Unattach         6:33.01   145

Event 400  100 Meter Dash Intermediate Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Pinckney, Takeia             45 Titans              12.06      12.20Q -1.3  3
  2 Styles, LaCresha             45 Titans              11.85      12.33Q -3.7  5
  3 Tyson, Zakiya                13 Unattach            12.32      12.44Q -2.9  1
  4 Miller, Cearha               10 Ebenezer            12.49      12.98Q -5.2  4
  5 Allen, Haley                 45 Unattached          12.45      12.32q -1.3  3
  6 DeCoster, Jameice            10 Hummingbird         12.20      12.41q -1.3  3
  7 Dendy, Ebsalom               55 Quickstriders       12.63      12.51q -1.3  3
  8 McGhee, Morgan               45 New Horizon         12.54      12.56q -2.9  1
  9 Hayes, Dionna                10 Glenarden           12.00      12.57  -2.9  1
 10 Smith, Nefertiti             12 Norfolk Real        12.54      12.69  -3.7  5
 11 Toatley, Maderia             45 New Horizon         12.30      12.78  -3.7  5
 12 Alston, Breanna              13 Cheetahs            12.78      12.80  -3.7  5
 13 Lovejoy, Lauren              10 Hummingbird         12.48      12.82  -1.3  3
 14 McGlohon, Madison            13 Asheville           12.88      12.88  -2.9  1
 15 Downing, Tiffany             13 Tri City Blaz       12.62      13.03  -5.2  4
 16 Jemmott, Katea               12 Central VA T&       13.06      13.09  -1.3  3
 17 Harris, Simone               10 Firebirds AC        12.77      13.15  -3.7  5
 18 Deal, Shanel                 10 Ebenezer            12.77      13.22  -2.9  1
 19 Ajayi, Ashley                10 PV Unattach         12.30      13.31  -3.7  5
 20 Morris, Ciarra               12 Central VA T&       13.04      13.32  -1.3  3
 21 Hardgrove, Naomi             12 Central VA T&       12.71      13.39  -5.2  4
 22 Wise, Katherine              12 Central VA T&       12.61      13.57  -2.9  1
 23 Daniels, Dionna              12 Central VA T&       12.88      14.04  -2.9  1
 24 Hendricks, Kortney           12 Central VA T&       13.55      14.81  -5.2  4

Event 400  100 Meter Dash Intermediate Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Pinckney, Takeia             45 Titans              12.20      12.12  -3.1
  2 Styles, LaCresha             45 Titans              12.33      12.30  -3.1
  3 Tyson, Zakiya                13 Unattach            12.44      12.39  -3.1
  4 Allen, Haley                 45 Unattached          12.32      12.47  -3.1
  5 McGhee, Morgan               45 New Horizon         12.56      12.52  -3.1
  6 DeCoster, Jameice            10 Hummingbird         12.41      12.58  -3.1
  7 Dendy, Ebsalom               55 Quickstriders       12.51      12.72  -3.1
  8 Miller, Cearha               10 Ebenezer            12.98      13.22  -3.1

Event 401  200 Meter Dash Intermediate Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Allen, Haley                 45 Unattached          25.13      25.18Q -2.3  3  25.173
  2 Nelson, Briana               55 Quickstriders       24.87     J25.18Q -2.2  2  25.175
  3 DeCoster, Jameice            10 Hummingbird         24.80      25.23Q -4.3  1
  4 Styles, LaCresha             45 Titans              24.18      25.35Q -3.5  4
  5 Tyson, Zakiya                13 Unattach            25.25      25.64Q -3.2  5
  6 Miller, Cearha               10 Ebenezer            25.60      25.49q -2.2  2
  7 Adetu, Lola                  10 Glenarden           24.80      25.57q -4.3  1
  8 Toatley, Maderia             45 New Horizon         24.60      25.63q -2.3  3
  9 Lovejoy, Lauren              10 Hummingbird         25.96      26.08  -3.5  4
 10 Ellis, Lauren                55 Quickstriders       25.35      26.12  -3.5  4
 11 Sullivan, Raquel             55 Quickstriders       26.28      26.22  -2.2  2
 12 Bond, Candace                10 PV Unattach         25.70      26.33  -4.3  1
 13 Piper, Gabrielle             45 East Cobb           25.88      26.44  -2.3  3
 13 Jordan, Montrece             13 Durham Stride       25.79      26.44  -4.3  1
 15 Ajayi, Ashley                10 PV Unattach         25.40      26.49  -2.3  3
 16 Robinson, Janise             13 Cheetahs            26.44      26.56  -4.3  1
 17 Harris, Page                 10 Firebirds AC        26.57      26.68  -2.2  2
 18 Tucker, Erin                 13 Charlotte Fli       26.27      26.87  -2.3  3
 19 McLucas, D'Shawrna           13 Fay. Flyers         26.09      27.04  -3.5  4
 20 Brown, Shauniece             10 PV Unattach         26.62      27.20  -2.3  3
 21 Jemmott, Katea               12 Central VA T&       27.08      27.45  -3.5  4
 22 Davis, Ashley                55 Gwd YMCA            26.93      27.50  -3.2  5
 23 Hardgrove, Naomi             12 Central VA T&       27.75      30.23  -2.3  3

Event 401  200 Meter Dash Intermediate Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Allen, Haley                 45 Unattached          25.18      24.44  -0.9
  2 DeCoster, Jameice            10 Hummingbird         25.23      24.60  -0.9
  3 Styles, LaCresha             45 Titans              25.35      24.65  -0.9
  4 Nelson, Briana               55 Quickstriders       25.18      24.89  -0.9
  5 Tyson, Zakiya                13 Unattach            25.64      24.96  -0.9
  6 Adetu, Lola                  10 Glenarden           25.57      25.17  -0.9
  7 Toatley, Maderia             45 New Horizon         25.63      25.30  -0.9
  8 Miller, Cearha               10 Ebenezer            25.49      25.44  -0.9

Event 402  400 Meter Dash Intermediate Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Ellis, Lauren                55 Quickstriders       56.59      56.28Q  1
  2 Nelson, Briana               55 Quickstriders       55.43      56.49Q  3
  3 Adetu, Lola                  10 Glenarden           55.20      57.15Q  2
  4 Hunter, Ashley               55 Quickstriders       59.54    1:01.44Q  4
  5 King, Deseree                10 Ebenezer            56.75      56.44Q  1
  6 Morlu, Miata                 13 Charlotte Fli       57.19      58.72Q  3
  7 Dyess, Tanisha               45 Sapphire Tra        57.78      58.86Q  2
  8 Wise, Katherine              12 Central VA T&       58.10    1:01.91Q  4
  9 Oliver, Erin                 45 Unattached          58.55      58.47   1
 10 Allen, Andraea               45 Carrollton P&       59.84      58.52   1
 11 Jordan, Montrece             13 Durham Stride       59.25      59.89   2
 12 Williams, Kaneisha           13 Cheetahs            59.10      59.96   3
 13 Johnson, Joi                 10 PV Unattach         58.10    1:00.73   3
 14 Alston, Breanna              13 Cheetahs            59.52    1:00.80   3
 15 Odugbela, Oprah              45 Sapphire Tra        59.82    1:02.01   1
 16 Freeman, Synethia            55 Quickstriders       59.96    1:02.37   4
 17 Addison, TiAna               12-Va Unattach       1:02.17    1:03.26   3
 18 Katz, Sarah                  12-Va Unattach       1:02.92    1:03.41   4

Event 402  400 Meter Dash Intermediate Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals
=========================================================================
Finals
  1 Nelson, Briana               55 Quickstriders       56.49      54.75
  2 Adetu, Lola                  10 Glenarden           57.15      55.63
  3 Ellis, Lauren                55 Quickstriders       56.28      55.86
  4 King, Deseree                10 Ebenezer            56.44      56.58
  5 Morlu, Miata                 13 Charlotte Fli       58.72      57.67
  6 Oliver, Erin                 45 Unattached          58.47      57.73
  7 Allen, Andraea               45 Carrollton P&       58.52      58.23
  8 Hunter, Ashley               55 Quickstriders     1:01.44    1:00.45

Event 403  800 Meter Run Intermediate Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 King, Deseree                10 Ebenezer          2:18.83    2:15.94
  2 Seymour, Ashley              10 Glenarden         2:14.00    2:17.12
  3 Oliver, Erin                 45 Unattached        2:20.17    2:17.33
  4 Coleman, Donye               45 Unattached        2:23.75    2:19.67
  5 Iwugo, Ambrosia              10 Hummingbird       2:22.00    2:20.57
  6 Wessinger, Micah             55 SC Unattached     2:24.08    2:25.22
  7 Smith, Soyong                45 Sapphire Tra      2:27.59    2:27.08
  8 Henderson, Ryanna            13 Jacksonville      2:23.44    2:27.23
  9 Keen, Jocelyn                13 Carolina Alls     2:29.58    2:27.60
 10 Baskin, Taylor               10 PV Unattach       2:34.35    2:29.53
 11 Freeman, Synethia            55 Quickstriders     2:32.53    2:30.60
 11 Odugbela, Oprah              45 Sapphire Tra      2:27.53    2:30.60
 13 Farrell, Jordan              13 Tri City Blaz     2:34.24    2:30.75
 14 Blanks, Shondi               45 Quicksilver       2:26.66    2:31.47
 15 Johnson, Khadija             13 Blazers           2:34.10    2:34.30
 16 Johnson, Anna                55 Quickstriders     2:39.35    2:35.42
 17 Kelty, Caprice               10 Hummingbird       2:33.72    2:38.72
 18 McKinnon, Jaqualine          12-Richmond Virg     3:04.44    2:56.67

Event 404  1500 Meter Run Intermediate Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Kelty, Kahra                 10 Hummingbird       4:50.00    4:56.13
  2 Wessinger, Micah             55 SC Unattached     5:13.08    4:56.60
  3 Seymour, Ashley              10 Glenarden         4:48.00    4:57.26
  4 Henderson, Ryanna            13 Jacksonville      5:02.53    5:03.68
  5 Hodges, Raheema              55 Irmo Runners      5:15.34    5:09.05
  6 Coleman, Donye               45 Unattached        5:10.77    5:11.09
  7 Savage, Jasmine              10 Hummingbird       5:06.00    5:12.06
  8 Williams, T'Nay              10 Hummingbird       5:22.29    5:24.14
  9 Wynn, Tess                   13 Pacesetters       5:27.46    5:24.22
 10 Baskin, Taylor               10 PV Unattach       5:25.83    5:30.89
 11 Shelton, Victoria            13 Pacesetters       5:26.23    5:42.58
 12 Johnson, Anna                55 Quickstriders     5:45.29    5:47.21
 13 Armstead, Ameryst            45 Sapphire Tra      5:23.82    5:49.06
 14 Johnson, Chanel              10 Rising Stars      5:31.98    6:01.40
 15 McKinnon, Jaqualine          12-Richmond Virg     6:50.52    6:35.99

Event 405  3000 Meter Run Intermediate Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Wynn, Tess                   13 Pacesetters      12:06.67   11:18.64
  2 Hodges, Raheema              55 Irmo Runners     11:20.00   11:24.17
  3 Armstead, Ameryst            45 Sapphire Tra     13:11.74   11:25.31
  4 Shelton, Victoria            13 Pacesetters      12:02.81   11:37.14
  5 Blackwell, Taylor            10 Hummingbird      12:58.27   12:21.65
  6 McAfoos, Dana                13 Asheville        12:55.19   12:24.11
  7 McMullen, Anna               10 Cobra TC         12:25.62   12:24.22
  8 Bennett, Megan               13 Asheville        14:05.70   13:13.87

Event 406  2000 Meter Steeplechase Intermediate Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Savage, Jasmine              10 Hummingbird       7:54.04    7:56.96
  2 Wynn, Tess                   13 Pacesetters                  8:05.69
  3 Williams, T'Nay              10 Hummingbird       8:44.08    8:18.51
  4 Bennett, Megan               13 Asheville                    9:13.96

Event 407  3000 Meter Race Walk Intermediate Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Perry, Jada                  10 South Bowie      16:00.00   22:09.22
  2 Perry, Jamia                 10 South Bowie      16:00.00   22:14.30
  3 Lowe, Cayla                  13 Charlotte Fli    24:21.73   24:32.15
 -- Hines, Kelsey                45 Ruff Riders      18:10.00         DQ   Bent Knee

Event 408  100 Meter Hurdles Intermediate Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Graham, Loraine              10 Vision Elite        15.40      14.48Q -0.7  3
  2 Smith, Nefertiti             12 Norfolk Real        15.80      14.69Q -0.2  1
  3 Piper, Gabrielle             45 East Cobb           15.28      15.55Q  0.9  2
  4 Anderson, Rynita             45 Titans              15.85      15.08Q -0.7  3
  5 Davis, Shakita               55 SC Unattached       15.59      15.57Q -0.2  1
  6 Davis, Ashley                55 Gwd YMCA            15.96      15.65Q  0.9  2
  7 Bouldin, Casaundra           10 Glenarden           15.26      15.29q -0.7  3
  8 Morris, Sandi                55 Quickstriders       16.17      15.66q -0.2  1
  9 Johnson, Tristine            13 Durham Stride       16.25      15.80   0.9  2
 10 Singleton, Raven             12 Central VA T&       18.41      15.85  -0.7  3
 11 Bond, Candace                10 PV Unattach         15.30      16.03   0.9  2
 12 Durr, Olivia                 10 Titans              16.25      16.05   0.9  2
 13 Giles, Sarah                 13 Hurdles First       16.03      16.20  -0.7  3
 14 Honor, Sharrone              10 Glenarden           16.51      16.31  -0.7  3
 15 Richardson, Folasuvi         45 Quicksilver         16.18      16.51  -0.7  3
 16 Hawley, Shayuante'           12-Richmond Virg       16.91      17.45  -0.2  1
 17 Robinson, Victoria           45 Ruff Riders         16.95      17.70  -0.7  3
 18 Futrell, Danielle            13 Gs Roanoke          17.50      17.73   0.9  2
 19 Martinez, Ale                10 Rockville St        16.74      19.22  -0.2  1
 20 Bradsher, Megan              13 Durham Stride       19.65      19.63  -0.2  1
 21 Harris-Lawrence, Alexand     12-Richmond Virg       17.29      20.26   0.9  2

Event 408  100 Meter Hurdles Intermediate Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Graham, Loraine              10 Vision Elite        14.48      15.06  -2.8
  2 Smith, Nefertiti             12 Norfolk Real        14.69      15.09  -2.8
  3 Anderson, Rynita             45 Titans              15.08      15.48  -2.8
  4 Morris, Sandi                55 Quickstriders       15.66      15.58  -2.8
  5 Davis, Ashley                55 Gwd YMCA            15.65      15.63  -2.8
  6 Davis, Shakita               55 SC Unattached       15.57      15.68  -2.8
  7 Piper, Gabrielle             45 East Cobb           15.55      16.39  -2.8
  8 Bouldin, Casaundra           10 Glenarden           15.29      16.82  -2.8

Event 409  400 Meter Hurdles Intermediate Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Morris, Sandi                55 Quickstriders     1:06.39    1:06.14Q  1
  2 Morlu, Miata                 13 Charlotte Fli     1:05.87    1:06.25Q  2
  3 Bouldin, Casaundra           10 Glenarden         1:06.86    1:07.93Q  3
  4 Durr, Olivia                 10 Titans            1:06.62    1:06.34Q  1
  5 Harkavy, Molly               13 Durham Stride     1:08.99    1:08.45Q  3
  6 Richardson, Folasuvi         45 Quicksilver       1:08.13    1:08.65Q  2
  7 Davis, Shakita               55 SC Unattached     1:08.20    1:07.87q  1
  8 Stafford, Whitney            13 Asheville         1:06.70    1:08.92q  3
  9 Roper, Asha                  10 Hummingbird       1:08.30    1:09.51   1
 10 Johnson, Tristine            13 Durham Stride     1:09.43    1:10.29   2
 11 Biggs, Vernetta              10 Ebenezer          1:08.38    1:10.39   2
 12 Singleton, Raven             12 Central VA T&     1:13.36    1:11.25   2
 13 Robinson, Victoria           45 Ruff Riders       1:09.44    1:13.36   1
 14 Johnson, Allie               13 Track Eastern     1:06.66    1:14.53   2
 15 Hudson, Briana               12-Richmond Virg     1:12.97    1:16.96   3
 16 Burton, Taylor               45 Boys & Girls      1:18.04    1:17.45   1
 17 Adams, Eurasia               55 Quickstriders     1:10.19    1:18.99   1
 18 Harris-Lawrence, Alexand     12-Richmond Virg     1:21.28    1:31.58   2

Event 409  400 Meter Hurdles Intermediate Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals
=========================================================================
Finals
  1 Morlu, Miata                 13 Charlotte Fli     1:06.25    1:05.04
  2 Durr, Olivia                 10 Titans            1:06.34    1:05.14
  3 Morris, Sandi                55 Quickstriders     1:06.14    1:05.26
  4 Davis, Shakita               55 SC Unattached     1:07.87    1:05.38
  5 Bouldin, Casaundra           10 Glenarden         1:07.93    1:06.76
  6 Richardson, Folasuvi         45 Quicksilver       1:08.65    1:07.29
  7 Stafford, Whitney            13 Asheville         1:08.92    1:08.45
  8 Harkavy, Molly               13 Durham Stride     1:08.45    1:11.95

Event 410  4x100 Meter Relay Intermediate Girls
============================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 10 Glenarden TC  'B'                                48.61      47.84Q  1
     1) Adetu, Lola                     2) Bouldin, Casaundra
     3) Hayes, Dionna                   4) Honor, Sharrone
  2 10 Hummingbird Track Club  'A'                      48.39      48.46Q  2
     1) Anyanwu, Doris                  2) DeCoster, Jameice
     3) Furbush-clark, Ashley           4) Lovejoy, Lauren
  3 13 Durham Striders T.C.  'A'                        49.19      48.63Q  1
     1) Jordan, Montrece                2) Walker, Sherice
     3) Radford, Najah                  4) Hooker, Giordina
  4 10 Firebirds Athletic Club  'A'                     49.32      49.06Q  2
     1) Clark, Courtney                 2) Dieynaba, Diagne
     3) Harris, Page                    4) Washington, Amanda
  5 13 Greensboro Cheetahs  'A'                         49.54      48.69Q  1
     1) Robinson, Janise                2) Alston, Breanna
     3) Jones, Trinity                  4) Smith, Brandi
  6 12-Central VA T&F Club  'A'                         51.48      49.57Q  2
     1) Derricott, Elaine               2) Daniels, Dionna
     3) Hardgrove, Naomi                4) Singleton, Raven
  7 10 Ebenezer Ame Royal Runners  'A'                  49.48      48.99q  1
     1) Deal, Shanel                    2) Miller, Cearha
     3) Price, Indya                    4)
  8 55 Quick Striders Track Club  'A'                   51.90      49.36q  1
     1) Sloan, Shakeshia                2) Morris, Sandi
     3) Sullivan, Raquel                4) Adams, Eurasia
  9 13 Charlotte Flights T.C.  'A'                      50.82      50.23   2
     1) Smith, Kelli                    2) Tucker, Erin
     3) Ratchford, Arielle              4) Michael, Tanesha
 10 45 Sapphire Track Club  'A'                         51.52      50.69   2
     1) Dyess, Tanisha                  2) Berry, Akilah
     3) White, Tiffany                  4) Smith, Soyong
 11 12-Richmond Virginia Comets  'A'                    55.34      53.43   2
     1) Hudson, Briana                  2) Johnson, Channetta
     3) Hawley, Shayuante'              4) Harris-Lawrence, Alexandria
 12 45 Baldwin County Jets  'A'                         50.95      57.60   1
     1) Bonner, Shatara                 2) Harris, Lakisha
     3) Boyd, Carnika                   4) Nelson, Jakacha

Event 410  4x100 Meter Relay Intermediate Girls
=========================================================================
    Team                                              Prelims     Finals
=========================================================================
Finals
  1 10 Glenarden TC  'B'                                47.84      47.52
     1) Adetu, Lola                     2) Bouldin, Casaundra
     3) Hayes, Dionna                   4) Honor, Sharrone
  2 10 Hummingbird Track Club  'A'                      48.46      47.55
     1) Anyanwu, Doris                  2) DeCoster, Jameice
     3) Furbush-clark, Ashley           4) Lovejoy, Lauren
  3 13 Durham Striders T.C.  'A'                        48.63      48.09
     1) Jordan, Montrece                2) Walker, Sherice
     3) Radford, Najah                  4) Hooker, Giordina
  4 13 Greensboro Cheetahs  'A'                         48.69      48.70
     1) Robinson, Janise                2) Alston, Breanna
     3) Jones, Trinity                  4) Smith, Brandi
  5 10 Ebenezer Ame Royal Runners  'A'                  48.99      48.72
     1) Deal, Shanel                    2) Miller, Cearha
     3) Price, Indya                    4)
  6 10 Firebirds Athletic Club  'A'                     49.06      49.18
     1) Clark, Courtney                 2) Dieynaba, Diagne
     3) Harris, Page                    4) Washington, Amanda
  7 12-Central VA T&F Club  'A'                         49.57      49.20
     1) Derricott, Elaine               2) Daniels, Dionna
     3) Hardgrove, Naomi                4) Singleton, Raven
  8 55 Quick Striders Track Club  'A'                   49.36      50.03
     1) Sloan, Shakeshia                2) Morris, Sandi
     3) Sullivan, Raquel                4) Adams, Eurasia

Event 411  4x400 Meter Relay Intermediate Girls
============================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 55 Quick Striders Track Club  'A'                 5:40.38    3:52.07Q  1
     1) Nelson, Briana                  2) Stowers, Jasmin
     3) Ellis, Lauren                   4) Freeman, Synethia
  2 13 Greensboro Cheetahs  'A'                       4:04.18    3:58.96Q  2
     1) Williams, Kaneisha              2) Foster, Sierra
     3) Smith, Brandi                   4) Alston, Breanna
  3 10 Hummingbird Track Club  'A'                    3:56.44    3:59.16Q  1
     1) Anyanwu, Doris                  2) DeCoster, Jameice
     3) Iwugo, Ambrosia                 4) Lovejoy, Lauren
  4 10 Ebenezer Ame Royal Runners  'A'                3:55.19    4:01.53Q  2
     1) Barker, LaTrese                 2) King, Deseree
     3) Parker, Maya                    4) Price, Indya
  5 45 Sapphire Track Club  'A'                       4:12.98    4:02.21Q  2
     1) Dyess, Tanisha                  2) White, Tiffany
     3) Odugbela, Oprah                 4) Berry, Akilah
  6 10 Firebirds Athletic Club  'A'                   4:06.27    4:05.75Q  1
     1) Harris, Page                    2) Clark, Courtney
     3) Dieynaba, Diagne                4) Kingston, Louanna
  7 13 Durham Striders T.C.  'A'                      4:07.57    4:04.54q  2
     1) Johnson, Tristine               2) Radford, Najah
     3) Jordan, Montrece                4) Wilkins, Brittany
  8 10 Glenarden TC  'A'                              4:01.97    4:09.04q  1
     1) Adetu, Lola                     2) Bouldin, Casaundra
     3) Seymour, Ashley                 4) Yarborough, Angelita
  9 13 Track Eastern  'A'                             4:02.59    4:11.00   2
     1) Johnson, Allie                  2) Bell, Chante'
     3) Best, Carissa                   4) Bridges, Kiara
 10 13  Asheville Lightning  'A'                      4:18.55    4:14.86   2
     1) Gothberg, Emily                 2) Stafford, Whitney
     3) Doucette, Lorna                 4) Clark, Jenna
 11 13 Tri-City Blazers  'A'                          4:19.00    4:15.86   1
     1) Burks, Kendall                  2) Burnette, Jordan
     3) Davis, Alexis                   4) Downing, Tiffany
 12 45 Quicksilver Track Club  'A'                    4:10.36    4:17.06   1
     1) Marshall, Jalacya               2) Hill, Brittany
     3) Richardson, Folasuvi            4) Blanks, Shondi
 13 10 Hummingbird Track Club  'B'                    4:07.33    4:18.25   2
     1) Fletcher, Kalifa                2) Jones, Jasmine
     3) Olusoga, Joyce                  4) Plummer, Sharon

Event 411  4x400 Meter Relay Intermediate Girls
=========================================================================
    Team                                              Prelims     Finals
=========================================================================
Finals
  1 55 Quick Striders Track Club  'A'                 3:52.07    3:51.97
     1) Nelson, Briana                  2) Stowers, Jasmin
     3) Ellis, Lauren                   4) Freeman, Synethia
  2 10 Hummingbird Track Club  'A'                    3:59.16    3:52.15
  3 10 Ebenezer Ame Royal Runners  'A'                4:01.53    3:53.30
     1) Barker, LaTrese                 2) King, Deseree
     3) Parker, Maya                    4) Price, Indya
  4 10 Glenarden TC  'A'                              4:09.04    3:57.94
     1) Adetu, Lola                     2) Bouldin, Casaundra
     3) Seymour, Ashley                 4) Yarborough, Angelita
  5 13 Greensboro Cheetahs  'A'                       3:58.96    3:58.20
     1) Williams, Kaneisha              2) Foster, Sierra
     3) Smith, Brandi                   4) Alston, Breanna
  6 13 Durham Striders T.C.  'A'                      4:04.54    4:02.70
     1) Johnson, Tristine               2) Radford, Najah
     3) Jordan, Montrece                4) Wilkins, Brittany
  7 10 Firebirds Athletic Club  'A'                   4:05.75    4:03.99
     1) Harris, Page                    2) Clark, Courtney
     3) Dieynaba, Diagne                4) Kingston, Louanna
  8 45 Sapphire Track Club  'A'                       4:02.21    4:04.02
     1) Dyess, Tanisha                  2) White, Tiffany
     3) Odugbela, Oprah                 4) Berry, Akilah

Event 412  4x800 Meter Relay Intermediate Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
=========================================================================
  1 45 Sapphire Track Club  'A'                      10:33.79    9:55.13
     1) Armstead, Ameryst               2) Averette, Ashley
     3) Odugbela, Oprah                 4) Dyess, Tanisha
  2 10 Hummingbird Track Club  'A'                    9:30.00    9:59.44
     1) Anyanwu, Doris                  2) Iwugo, Ambrosia
     3) Kelty, Kahra                    4) Kelty, Caprice
  3 10 Hummingbird Track Club  'B'                   10:00.00   10:10.81
     1) Blackwell, Taylor               2) Fletcher, Kalifa
     3) Rhabb, Mika                     4) Roper, Asha
  4 55 Quick Striders Track Club  'A'                13:12.23   10:19.70
     1) Hunter, Ashley                  2) Freeman, Synethia
     3) Nelson, Briana                  4) Adams, Eurasia
  5 13 Greensboro Pacesetters  'A'                   10:42.31   10:25.41
     1) Wynn, Tess                      2) Shelton, Victoria
     3) Dawkins, Alexis                 4) Fantroy, Mercie
  6 10 Ebenezer Ame Royal Runners  'A'                9:32.00   11:28.56
     1) Biggs, Vernetta                 2) Felder, Lindsey
     3) King, Deseree                   4) Price, Indya

Event 413  High Jump Intermediate Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1 Hudson, Briana               12-Richmond Virg       1.58m      1.60m    5-03.00
  2 McMiller, Nettie             13 Durham Stride       1.57m      1.55m    5-01.00
  3 Laroche, Kiersten            10 Hummingbird         1.55m     J1.55m    5-01.00
  3 Ellis, Lauren                55 Quickstriders       1.58m     J1.55m    5-01.00
  5 Glotfelty, Kate              12 Central VA T&       1.63m     J1.55m    5-01.00
  6 Reid, Mya                    10 Ebenezer            1.45m      1.50m    4-11.00
  7 Bond, Candace                10 PV Unattach         1.62m     J1.50m    4-11.00
  8 Smith, Kelli                 13 Charlotte Fli       1.52m     J1.50m    4-11.00
  9 Swint, Lotia                 45 Jaguar Track        1.42m      1.45m    4-09.00
 10 Barnes, Shelleathia          10 Ebenezer            1.40m      1.40m    4-07.00
 11 Martinez, Ale                10 Rockville St        1.45m     J1.40m    4-07.00
 12 Bennett, Hope                55 Palmetto TC         1.17m      1.25m    4-01.25
 -- Jemmott, Katea               12 Central VA T&       1.53m         NH

Event 414  Pole Vault Intermediate Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1 Dejarnette, Emma             12 Aim High Pole       3.15m      3.33m   10-11.00
  2 Morris, Sandi                55 Quickstriders       2.75m      3.03m    9-11.25
  3 Taylor, Chelsea              55 Quickstriders       2.90m     J3.03m    9-11.25
  4 Walton, Caitlin              12 Xtreme Height       2.80m      2.88m    9-05.25
  5 Bennett, Hope                55 Palmetto TC         2.60m      2.73m    8-11.50
  6 Vallad, Marina               12 Virginia Beac       2.45m      2.43m    7-11.50

Event 415  Long Jump Intermediate Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
========================================================================================
  1 Jackson, Kayla               13 Track Eastern       5.56m      5.86m   NWI  19-02.75
  2 Smith, Nefertiti             12 Norfolk Real        5.53m      5.74m   NWI  18-10.00
  3 Williams, Chrishawn          13 Carolina Eagl       5.75m      5.71m   NWI  18-09.00
  4 Derricott, Elaine            12 Central VA T&       5.10m      5.64m   NWI  18-06.00
  5 Smith, Kelli                 13 Charlotte Fli       5.31m      5.57m   NWI  18-03.25
  6 Biggs, Vernetta              10 Ebenezer            4.96m      5.30m   NWI  17-04.75
  7 Jemmott, Katea               12 Central VA T&       4.71m      5.15m   NWI  16-10.75
  8 Richardson, Jasia            12 Central VA T&       5.60m      5.14m   NWI  16-10.50
  9 Morlu, Miata                 13 Charlotte Fli       5.47m      5.04m   NWI  16-06.50
 10 Stone, Ebony                 45 Baldwin Coun        5.16m      5.00m   NWI  16-05.00
 11 Hudson, Briana               12-Richmond Virg       5.01m      4.93m   NWI  16-02.25
 12 Ajayi, Ashley                10 PV Unattach         5.20m      4.81m   NWI  15-09.50
 13 McKee, Julienne              45 East Cobb           4.85m      4.80m   NWI  15-09.00
 14 Brown, Shauniece             10 PV Unattach         4.55m      4.73m   NWI  15-06.25
 15 Piper, Gabrielle             45 East Cobb           4.88m      4.72m   NWI  15-06.00
 16 Boyd, Carnika                45 Baldwin Coun        4.46m      4.67m   NWI  15-04.00
 17 Addison, TiAna               12-Va Unattach         4.77m      4.50m   NWI  14-09.25
 18 Daniels, Dionna              12 Central VA T&       4.77m      4.30m   NWI  14-01.25
 19 Ratchford, Arielle           13 Charlotte Fli       5.24m      4.28m   NWI  14-00.50
 20 McClerklin, Eleja            55 Track Masters       3.84m      3.95m   NWI  12-11.50
 21 Smith, Nakisha               55 Classics TC         2.64m      2.85m   NWI   9-04.25
 -- Hardgrove, Naomi             12 Central VA T&       5.01m       FOUL   NWI
 -- Denny, Felicia               55 Classics TC         2.51m       FOUL   NWI
 -- Anderson, Dominique          10 Rising Stars        4.58m       FOUL   NWI

Event 416  Triple Jump Intermediate Girls
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
========================================================================================
  1 Richardson, Jasia            12 Central VA T&      11.87m     12.10m   NWI  39-08.50
  2 Williams, Chrishawn          13 Carolina Eagl      11.49m     11.96m   NWI  39-03.00
  3 Smith, Nefertiti             12 Norfolk Real       10.91m     11.94m   NWI  39-02.25
  4 Jackson, Kayla               13 Track Eastern      11.11m     11.65m   NWI  38-02.75
  5 Johnson, Tristine            13 Durham Stride      10.93m     11.43m   NWI  37-06.00
  6 Wilkins, Brittany            13 Durham Stride      10.92m     11.16m   NWI  36-07.50
  7 Stone, Ebony                 45 Baldwin Coun       10.77m     11.14m   NWI  36-06.75
  8 Morlu, Miata                 13 Charlotte Fli      10.88m     10.87m   NWI  35-08.00
  9 McKee, Julienne              45 East Cobb          10.82m     10.69m   NWI  35-01.00
 10 Harris, Page                 10 Firebirds AC       10.96m     10.65m   NWI  34-11.25  10.59m
 11 Robinson, Teika              10 PV Unattach        11.30m    J10.65m   NWI  34-11.25  10.56m
 12 Singleton, Raven             12 Central VA T&       9.80m     10.45m   NWI  34-03.50
 13 Richardson, Folasuvi         45 Quicksilver        10.06m     10.33m   NWI  33-10.75
 14 Lipkins, Chantel             10 PV Unattach        10.43m     10.00m   NWI  32-09.75
 15 Powell, Brittany             45 Red Runners         9.46m      9.95m   NWI  32-07.75
 16 Reid, Porshla                55 Spart Sriders       9.60m      9.67m   NWI  31-08.75
 17 Damron, Patricia             45 Sequoyah            9.58m      8.88m   NWI  29-01.75
 -- Rose, Lauren                 10 Firebirds AC        9.69m       FOUL   NWI

Event 417  Shot Put 4kg Intermediate Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1 Vannoy, Emily                10 Mountain Xpre      13.09m     13.39m   43-11.25
  2 Waller, Brittney             55 Quickstriders      10.31m     10.99m   36-00.75
  3 White, Jasmine               13 Asheville           9.84m      9.84m   32-03.50
  4 Watkins, Sequoia             13 Asheville           9.26m      9.68m   31-09.25
  5 Tucker, Kayla                10 PV Unattach        12.20m      8.68m   28-05.75
  6 Benjamin, Bethany            10 Titans              7.34m      8.40m   27-06.75
  7 Aikens, Stephanie            13 Tri City Blaz       8.95m      8.27m   27-01.75
  8 Nichols, Natasha             12-N-Motion Trac       6.54m      8.20m   26-11.00
  9 Burton, Taylor               45 Boys & Girls        8.25m      7.80m   25-07.25
 10 Davis, Gabrielle             10 Glenarden           6.43m      6.75m   22-01.75
 11 McBride, Ashely              10 Rising Stars        6.62m      6.44m   21-01.50

Event 418  Discus Throw 1kg Intermediate Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1 Waller, Brittney             55 Quickstriders      36.73m     36.29m     119-01
  2 Brodie, Iritha               13 Unattach           27.47m     26.81m      87-11
  3 Tucker, Kayla                10 PV Unattach        24.90m     26.73m      87-08
  4 Doll, Brittany               13 Asheville          24.99m     24.72m      81-01
  5 Watkins, Sequoia             13 Asheville          26.27m     24.03m      78-10
  6 Graphenreed, Domonique       45 Columbus Fir       19.52m     18.39m      60-04
  7 Smith, Nakisha               55 Classics TC        13.47m     14.31m      46-11
  8 Denny, Felicia               55 Classics TC        11.21m     12.36m      40-07
 -- Michael, Devondra            45 Quicksilver        21.12m         ND

Event 419  Javelin Throw 600g Intermediate Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1 Damron, Patricia             45 Sequoyah           34.14m     33.27m     109-02
  2 Baskerville, Jasmine         13 G'Boro Champi      33.43m     30.89m     101-04
  3 Michael, Devondra            45 Quicksilver        18.76m     24.71m      81-01
  4 Weill, Lily                  10 McLean Youth       19.09m     21.36m      70-01
  5 Bennett, Megan               13 Asheville          21.13m     19.93m      65-05
  6 Davis, Gabrielle             10 Glenarden          18.85m     19.63m      64-05
  7 Yarborough, Angelita         10 Glenarden          18.65m     19.36m      63-06
  8 Aikens, Tarresha             13 Tri City Blaz      20.69m     18.91m      62-00
  9 Payton, Alexis               13 Sandhills          21.04m     18.88m      61-11
 10 Buie, Kyana                  13 RC Pacesetter      24.15m     17.93m      58-10
 11 Huria, Adanma                10 PV Unattach                   13.89m      45-07
 12 Watson, Mia                  10 PV Unattach        13.17m     13.61m      44-08
 13 McBride, Ashely              10 Rising Stars       13.90m     10.75m      35-03

Event 420  Hammer Throw Intermediate Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1 Watkins, Sequoia             13 Asheville                     30.02m      98-06
  2 Mooney, Lydia                13 Asheville                     24.41m      80-01
  3 Doll, Brittany               13 Asheville                     14.49m      47-06

Event 421  Heptathlon Intermediate Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Smith, Nefertiti             12 Norfolk Real                    4384
  2 Graham, Loraine              10 Vision Elite                    4105
  3 Laroche, Kiersten            10 Hummingbird                     3989
  4 Piper, Gabrielle             45 East Cobb            3488       3248
  5 Taylor, Chelsea              55 Quickstriders                   3024
  6 Robinson, Victoria           45 Ruff Riders          2610       2949
  7 Boykin, Heather              45 Carrollton P&        2528       2901
  8 Allen, Andraea               45 Carrollton P&        2492       2865
  9 Crumel-Evans, Shajuan        13 Upper Room                      2148
 10 Franklin, Kathryn            12-Richmond Virg                   1801

Event 421  Heptathlon: #1 100 Meter Hurdles Intermediate Girls Heptathlon
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Smith, Nefertiti             12 Norfolk Real          15.07   3.6  2  832
  2 Graham, Loraine              10 Vision Elite          15.24   2.5  3  810
  3 Piper, Gabrielle             45 East Cobb             15.92   2.7  1  724
  4 Laroche, Kiersten            10 Hummingbird           16.70   2.5  3  631
  5 Robinson, Victoria           45 Ruff Riders           16.92   2.7  1  606
  6 Taylor, Chelsea              55 Quickstriders         18.13   3.6  2  475
  7 Boykin, Heather              45 Carrollton P&         19.83   2.5  3  316
  8 Crumel-Evans, Shajuan        13 Upper Room            20.74   3.6  2  244
  9 Allen, Andraea               45 Carrollton P&         21.06   2.7  1  220
 10 Franklin, Kathryn            12-Richmond Virg         21.38   3.6  2  198

Event 421  Heptathlon: #2 High Jump Intermediate Girls Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Laroche, Kiersten            10 Hummingbird           1.58m    5-02.25  712
  1 Graham, Loraine              10 Vision Elite          1.58m    5-02.25  712
  3 Smith, Nefertiti             12 Norfolk Real          1.52m    4-11.75  644
  4 Taylor, Chelsea              55 Quickstriders         1.34m    4-04.75  449
  4 Robinson, Victoria           45 Ruff Riders           1.34m    4-04.75  449
  6 Boykin, Heather              45 Carrollton P&         1.31m    4-03.50  419
  7 Piper, Gabrielle             45 East Cobb             1.28m    4-02.25  389
  7 Crumel-Evans, Shajuan        13 Upper Room            1.28m    4-02.25  389
  9 Allen, Andraea               45 Carrollton P&         1.22m    4-00.00  331
 10 Franklin, Kathryn            12-Richmond Virg         1.16m    3-09.50  275

Event 421  Heptathlon: #3 Shot Put Intermediate Girls Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Graham, Loraine              10 Vision Elite         10.02m   32-10.50  531
  2 Smith, Nefertiti             12 Norfolk Real          9.30m   30-06.25  484
  3 Crumel-Evans, Shajuan        13 Upper Room            8.89m   29-02.00  457
  4 Laroche, Kiersten            10 Hummingbird           8.53m   28-00.00  434
  5 Taylor, Chelsea              55 Quickstriders         7.69m   25-02.75  379
  6 Allen, Andraea               45 Carrollton P&         7.47m   24-06.25  365
  7 Franklin, Kathryn            12-Richmond Virg         6.73m   22-01.00  318
  8 Robinson, Victoria           45 Ruff Riders           6.60m   21-08.00  309
  9 Piper, Gabrielle             45 East Cobb             6.49m   21-03.50  302
 10 Boykin, Heather              45 Carrollton P&         6.12m   20-01.00  279

Event 421  Heptathlon: #4 200 Meter Dash Intermediate Girls Heptathlon
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Smith, Nefertiti             12 Norfolk Real          25.60  -0.7  1  833
  2 Graham, Loraine              10 Vision Elite          25.84  -0.7  1  811
  3 Piper, Gabrielle             45 East Cobb             26.33  -0.7  1  769
  4 Laroche, Kiersten            10 Hummingbird           26.46  -0.2  2  757
  5 Allen, Andraea               45 Carrollton P&         26.54  -0.7  1  751
  6 Boykin, Heather              45 Carrollton P&         27.52  -0.2  2  669
  7 Robinson, Victoria           45 Ruff Riders           27.68  -0.7  1  656
  8 Taylor, Chelsea              55 Quickstriders         28.96  -0.2  2  557
  9 Crumel-Evans, Shajuan        13 Upper Room            30.15  -0.2  2  472
 10 Franklin, Kathryn            12-Richmond Virg         31.33  -0.2  2  393

Event 421  Heptathlon: #5 Long Jump Intermediate Girls Heptathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Smith, Nefertiti             12 Norfolk Real          5.56m   NWI  18-03.00  717
  2 Laroche, Kiersten            10 Hummingbird           5.03m   NWI  16-06.00  567
  2 Graham, Loraine              10 Vision Elite          5.03m   NWI  16-06.00  567
  4 Piper, Gabrielle             45 East Cobb             4.38m   NWI  14-04.50  398
  5 Taylor, Chelsea              55 Quickstriders         4.21m   NWI  13-09.75  357
  6 Allen, Andraea               45 Carrollton P&         4.17m   NWI  13-08.25  347
  6 Crumel-Evans, Shajuan        13 Upper Room            4.17m   NWI  13-08.25  347
  8 Boykin, Heather              45 Carrollton P&         4.14m   NWI  13-07.00  340
  9 Robinson, Victoria           45 Ruff Riders           4.04m   NWI  13-03.25  317
 10 Franklin, Kathryn            12-Richmond Virg         3.71m   NWI  12-02.25  244

Event 421  Heptathlon: #6 Javelin Throw Intermediate Girls Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Taylor, Chelsea              55 Quickstriders        24.50m      80-04  373
  2 Smith, Nefertiti             12 Norfolk Real         24.47m      80-03  372
  3 Laroche, Kiersten            10 Hummingbird          18.60m      61-00  263
  4 Crumel-Evans, Shajuan        13 Upper Room           17.31m      56-09  239
  5 Boykin, Heather              45 Carrollton P&        16.55m      54-03  225
  6 Allen, Andraea               45 Carrollton P&        15.50m      50-10  206
  7 Graham, Loraine              10 Vision Elite         13.65m      44-09  172
  8 Franklin, Kathryn            12-Richmond Virg        13.37m      43-10  167
  9 Piper, Gabrielle             45 East Cobb            12.78m      41-11  156
 10 Robinson, Victoria           45 Ruff Riders          11.27m      37-00  129

Event 421  Heptathlon: #7 800 Meter Run Intermediate Girls Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Boykin, Heather              45 Carrollton P&       2:33.23   653
  2 Allen, Andraea               45 Carrollton P&       2:33.88   645
  3 Laroche, Kiersten            10 Hummingbird         2:35.54   625
  4 Piper, Gabrielle             45 East Cobb           2:45.62   510
  5 Smith, Nefertiti             12 Norfolk Real        2:46.34   502
  6 Graham, Loraine              10 Vision Elite        2:46.38   502
  7 Robinson, Victoria           45 Ruff Riders         2:48.16   483
  8 Taylor, Chelsea              55 Quickstriders       2:52.90   434
  9 Franklin, Kathryn            12-Richmond Virg       3:19.43   206
 -- Crumel-Evans, Shajuan        13 Upper Room              DNF

Event 450  100 Meter Dash Intermediate Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Smith, Devon                 10 New Wave            10.61      10.97Q -2.2  2
  2 Green, Fuqawn                13 Track Eastern       10.96      10.98Q -2.4  3
  3 Porzel, Caleb                10 Rockville St        10.94      11.43Q -3.8  4
  4 Henry, Wayne                 10 747 Track Clu       11.08      11.05q -2.2  2
  5 Harris, Eric                 45 Titans              11.20      11.17q -2.4  3
  6 Powell, Lyndon               13 Blazers             11.03      11.21q -2.2  2
  7 Hamilton, Jermaine           13 G'Boro Champi       11.44      11.46q -2.4  3
  8 Major III, Benjamin          13 Sandhills           11.33      11.56q -3.8  4
  9 Sailor, Cortez               45 Quicksilver         11.51      11.60  -2.2  2
 10 Nicholson, Lawrence          45 Red Runners         11.61      11.70  -3.8  4
 11 Askew, Carmeron              12-Va Unattach         11.76      11.75  -3.8  4
 12 Lockley, Donovan             12 Richmond Heat       11.89      11.80  -2.2  2
 13 Thomas, Joseph               12-Richmond Virg       11.58      11.81  -2.2  2
 14 Kendrix, Michael             45 Carrollton P&       11.80      11.82  -2.4  3
 15 Dillon, Bryce                12-Richmond Virg       12.16      12.11  -2.2  2
 16 Jenkins Jr., Ronald          55 Low Country         11.94      12.12  -3.8  4
 17 Morton, Desmond              55 Low Country         11.92      12.51  -2.4  3

Event 450  100 Meter Dash Intermediate Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Green, Fuqawn                13 Track Eastern       10.98      10.77  -2.5
  2 Smith, Devon                 10 New Wave            10.97      10.82  -2.5
  3 Henry, Wayne                 10 747 Track Clu       11.05      11.05  -2.5
  4 Powell, Lyndon               13 Blazers             11.21      11.06  -2.5
  5 Porzel, Caleb                10 Rockville St        11.43      11.21  -2.5
  6 Harris, Eric                 45 Titans              11.17      11.23  -2.5
  7 Major III, Benjamin          13 Sandhills           11.56      11.35  -2.5
  8 Hamilton, Jermaine           13 G'Boro Champi       11.46      11.42  -2.5

Event 451  200 Meter Dash Intermediate Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Green, Fuqawn                13 Track Eastern       22.04      21.76Q -2.0  3
  2 Smith, Devon                 10 New Wave            21.67      21.88Q -1.7  4
  3 Chambers, Justin             45 Titans              22.13      22.10Q -3.4  1
  4 Harris, Eric                 45 Titans              22.08      22.54Q -3.3  2
  5 Henry, Wayne                 10 747 Track Clu       22.46      22.40q -2.0  3
  6 Carter, Andre                45 Georgia Dream       22.09      22.67q -3.4  1
  7 Powell, Lyndon               13 Blazers             22.15      22.79q -3.3  2
  8 Haughton, Jonathan           10 Hummingbird         22.68      22.94q -1.7  4
  9 Askew, Carmeron              12-Va Unattach         23.35      22.97  -2.0  3
 10 Winfrey, Eric                13 Fay. Flyers         22.73      22.99  -2.0  3
 11 Porzel, Caleb                10 Rockville St        22.72      23.00  -1.7  4
 12 Knowliln Jr., Kenneth        55 Flyers TC           24.13      23.42  -3.4  1
 13 Major III, Benjamin          13 Sandhills           23.12      23.49  -3.4  1
 14 Sailor, Cortez               45 Quicksilver         23.38      23.76  -1.7  4
 15 Nicholson, Lawrence          45 Red Runners         22.97      23.79  -3.3  2
 16 Lockley, Donovan             12 Richmond Heat       23.98      24.05  -3.4  1
 17 Jenkins Jr., Ronald          55 Low Country         24.28      24.63  -3.3  2
 18 Banks, Darek                 12 Charlottesvil       24.85      24.85  -1.7  4
 19 Rhoades, Keegan              55 Flyers TC           24.56      24.94  -2.0  3
 20 Wright, Randall              55 Seneca Blazer       24.67      25.06  -1.7  4
 21 Morton, Desmond              55 Low Country         23.96      25.07  -3.3  2

Event 451  200 Meter Dash Intermediate Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Green, Fuqawn                13 Track Eastern       21.76      21.39  -0.3
  2 Chambers, Justin             45 Titans              22.10      21.50  -0.3
  3 Smith, Devon                 10 New Wave            21.88      21.69  -0.3
  4 Harris, Eric                 45 Titans              22.54      21.73  -0.3
  5 Henry, Wayne                 10 747 Track Clu       22.40      21.93  -0.3
  6 Carter, Andre                45 Georgia Dream       22.67      22.30  -0.3
  7 Powell, Lyndon               13 Blazers             22.79      22.34  -0.3
  8 Haughton, Jonathan           10 Hummingbird         22.94      22.52  -0.3

Event 452  400 Meter Dash Intermediate Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Chambers, Justin             45 Titans              22.13      47.99Q  2
  2 Henry, Wayne                 10 747 Track Clu       49.50      49.33Q  1
  3 Carter, Andre                45 Georgia Dream       49.24      49.80Q  3
  4 Keels, Allante'              10 Glenarden           51.05      49.89Q  1
  5 Askew, Carmeron              12-Va Unattach         51.53      50.20Q  3
  6 Williams, Craig              13 Charlotte Fli       50.50      50.94Q  2
  7 Harris, Eric                 45 Titans              50.87      50.43q  1
  8 Nouhossie, Emanuel           10 Bowie               50.70      50.75q  3
  9 Palmer, Antonio              10 Firebirds AC        50.38      50.98   2
 10 Winfrey, Eric                13 Fay. Flyers         50.35      51.39   3
 11 Roberson, Jaron              45 Titans              49.67      51.52   1
 12 McGee, Adrian                55 Irmo Runners        51.53      51.69   2
 13 Nunley, Malcolm              13 Hurdles First       51.53      52.42   2
 14 Hayes, Reginald Rashad       13 G'Boro Champi       53.19      52.56   2
 15 Phillips, Ammar              13 Charlotte Fli       52.97      52.99   2
 16 Rhoades, Keegan              55 Flyers TC           52.58      54.11   3
 17 Bowles, Christopher          45 Titans              52.45      54.15   1
 18 Knowliln Jr., Kenneth        55 Flyers TC           53.79      55.39   3
 19 Mann, Trae                   12-Richmond Virg       55.69      55.44   3
 20 Taliaferro, Brandon          12 Phase II Athl       55.05      58.04   1
 21 Gaddist, Riley               55 Low Country         59.77      58.61   2

Event 452  400 Meter Dash Intermediate Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals
=========================================================================
Finals
  1 Chambers, Justin             45 Titans              47.99      47.71
  2 Henry, Wayne                 10 747 Track Clu       49.33      48.67
  3 Carter, Andre                45 Georgia Dream       49.80      49.12
  4 Keels, Allante'              10 Glenarden           49.89      50.10
  5 Askew, Carmeron              12-Va Unattach         50.20      50.53
  6 Williams, Craig              13 Charlotte Fli       50.94      51.68

Event 453  800 Meter Run Intermediate Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Palmer, Antonio              10 Firebirds AC      2:01.30    1:59.38
  2 Keels, Allante'              10 Glenarden         2:02.36    2:00.50
  3 Bertrand, Anderson           12 Central VA T&     2:02.94    2:01.06
  4 McGee, Adrian                55 Irmo Runners      2:02.77    2:03.36
  5 Kellogg, William             10 Glenarden         2:08.00    2:06.48
  6 Bogertey, Darius             13 Fay. Flyers       2:12.34    2:08.87
  7 Knowliln Jr., Kenneth        55 Flyers TC         2:16.02    2:09.01
  8 Phillips, Ammar              13 Charlotte Fli     2:09.66    2:09.08
  9 Wayne, Robert                13 Charlotte Fli     2:13.09    2:10.32
 10 Mann, Trae                   12-Richmond Virg     2:14.22    2:10.38
 11 Jones, Stephen               13 Asheville         2:08.49    2:10.76
 12 Shelton, Troy                10 Firebirds AC      2:08.22    2:14.21
 13 Artist, Donte'               12 Central VA T&     2:16.47    2:16.22
 14 Payne, Stephen               45 Kennworth         2:08.77    2:24.20
 15 Bowles, Christopher          45 Titans            2:08.46    2:25.27
 16 Mitchell, Braxton            45 Georgia Stars     2:17.82    2:27.58

Event 454  1500 Meter Run Intermediate Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Benkhadra, Brian             10 Glenarden         4:23.64    4:20.21
  2 Bertrand, Anderson           12 Central VA T&     4:31.09    4:21.59
  3 Puffett, Cory                10 Glenarden         4:29.46    4:21.85
  4 Jablonski, Matthew           10 PV Unattach       4:36.28    4:28.58
  5 Bogertey, Darius             13 Fay. Flyers       4:32.36    4:33.05
  6 Tyler, Timothy               55 Mt Pleasant       4:31.53    4:36.40
  7 Morris, Joshua               12-Va Unattach       4:34.78    4:38.80
  8 Hesse, Richard               12-Va Unattach       4:35.57    4:40.13
  9 Artist, Donte'               12 Central VA T&     4:41.78    4:41.11
 10 Norris, Cardan               13 Charlotte Fli     4:44.82    4:41.88
 11 Allen, Matthew               10 Glenarden         4:39.82    4:42.44
 12 Payne, Stephen               45 Kennworth         4:41.39    4:42.50
 13 Ruckel, Ethan                55 Mt Pleasant       4:36.79    4:48.61
 14 Tanner, Rashaun              45 Baldwin Coun      4:47.57    4:48.78
 15 Hadtstein, Lukas             55 Mt Pleasant       5:00.31    5:10.29

Event 455  3000 Meter Run Intermediate Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Puffett, Cory                10 Glenarden         9:45.27    9:13.06
  2 Tyler, Timothy               55 Mt Pleasant       9:51.23    9:39.30
  3 Jablonski, Matthew           10 PV Unattach      10:04.69    9:41.66
  4 Morris, Joshua               12-Va Unattach      10:41.42    9:50.63
  5 Hesse, Richard               12-Va Unattach      10:14.59    9:52.68
  6 Sterett, Ben                 13 Jacksonville      9:44.77   10:04.83
  7 Tanner, Rashaun              45 Baldwin Coun     10:27.26   10:16.63
  8 Queen, Zachary               10 Vienna Youth     10:22.50   10:19.11
  9 Bennett, Dallas              13 Asheville        10:23.86   10:27.84
 10 Ruckel, Ethan                55 Mt Pleasant       9:55.36   10:33.91
 11 Bland, Samuel                13 Rocky Mt Emba    10:25.92   10:36.85
 12 Vickers, John                45 Ruff Riders      10:59.41   10:45.38
 13 Mobbs, Jaccob                45 Carrollton P&    11:35.94   11:00.32
 14 Hadtstein, Lukas             55 Mt Pleasant      11:03.41   11:13.60
 15 Mcmanis, Justin              45 Villa Rica       11:17.29   11:17.50
 16 McFall, Stephen              55 Palmetto TC      11:13.56   11:19.33
 17 Gandolfo, Matthew            12 Loudon Specia    10:55.50   11:35.91

Event 456  2000 Meter Steeplechase Intermediate Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Benkhadra, Brian             10 Glenarden         6:51.73    6:43.33
  2 Tyler, Timothy               55 Mt Pleasant       7:23.96    7:10.54
  3 Queen, Zachary               10 Vienna Youth      7:21.92    7:30.29
  4 Allen, Matthew               10 Glenarden         7:46.38    7:37.43
  5 Burke, Maxwell               55 Mt Pleasant       8:59.37    8:42.12

Event 457  3000 Meter Race Walk Intermediate Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Jones, Lil' Diamond          45 Ruff Riders      19:00.00   19:24.75
  2 Simmons, Calvin              13 Charlotte Fli    19:31.82   21:23.51
 -- Aikens, Anton                13 Tri City Blaz    19:47.23         DQ   Bent Knee

Event 458  110 Meter Hurdles Intermediate Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Major III, Benjamin          13 Sandhills           15.78      15.68Q -0.5  1
  2 Coe, David                   13 Hurdles First       15.84      15.98Q -0.6  2
  3 Moody, Saquan                12-Indian River        16.16      15.88Q -0.5  1
  4 Lewis, Corey                 13 Tri City Blaz       15.89      16.03Q -0.6  2
  5 Harris, Jameal               12 Central VA T&       16.50      16.29Q -0.5  1
  6 Robinson, Stacy              10 Hummingbird         16.64      16.64Q -0.6  2
  7 Harris, Devron               12-Richmond Virg       16.62      16.99q -0.6  2
  8 Molock, Jelani               10 Ebenezer            17.20      17.81q -0.6  2
  9 Smith, Brandon               10 South Bowie         21.61      20.00  -0.5  1
 10 Wright, Jarvis               45 Baldwin Coun        17.57      21.80  -0.6  2

Event 458  110 Meter Hurdles Intermediate Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Major III, Benjamin          13 Sandhills           15.68      16.02  -2.8
  2 Lewis, Corey                 13 Tri City Blaz       16.03      16.13  -2.8
  3 Moody, Saquan                12-Indian River        15.88      16.42  -2.8
  4 Robinson, Stacy              10 Hummingbird         16.64      16.44  -2.8
  5 Coe, David                   13 Hurdles First       15.98      16.77  -2.8
  6 Harris, Jameal               12 Central VA T&       16.29      16.84  -2.8
  7 Harris, Devron               12-Richmond Virg       16.99      17.56  -2.8
  8 Molock, Jelani               10 Ebenezer            17.81      17.98  -2.8

Event 459  400 Meter Hurdles Intermediate Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Murray, Leslie               10 Hummingbird         55.00      55.30Q  1
  2 Roberson, Jaron              45 Titans              57.74      59.37Q  2
  3 Rios, Nigel                  10 New Wave            59.42      59.57Q  3
  4 Jones, Sir'Paul              45 Ruff Riders       1:00.02      59.53Q  1
  5 Nunley, Malcolm              13 Hurdles First     1:00.86      59.66Q  2
  6 Sparks, Miles                13 Track Eastern       57.23      59.92Q  3
  7 Courtney, Mazyeck            10 Hummingbird       1:03.24    1:01.08q  3
  8 Molock, Jelani               10 Ebenezer          1:02.59    1:01.12q  1
  9 Lewis, Corey                 13 Tri City Blaz     1:01.52    1:01.37   2
 10 Hagan, Jeremy                13 G'Boro Champi     1:02.71    1:03.93   1
 11 Coe, David                   13 Hurdles First     1:02.34    1:04.88   3
 12 Townsend, Khiry              12-Richmond Virg     1:10.48    1:05.20   3
 13 Vermilye, Dennis             55 Palmetto TC         59.82    1:12.37   1

Event 459  400 Meter Hurdles Intermediate Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals
=========================================================================
Finals
  1 Murray, Leslie               10 Hummingbird         55.30      54.84
  2 Roberson, Jaron              45 Titans              59.37      56.79
  3 Rios, Nigel                  10 New Wave            59.57      58.03
  4 Jones, Sir'Paul              45 Ruff Riders         59.53      58.65
  5 Nunley, Malcolm              13 Hurdles First       59.66      59.05
  6 Courtney, Mazyeck            10 Hummingbird       1:01.08      59.87
  7 Sparks, Miles                13 Track Eastern       59.92    1:01.08
  8 Molock, Jelani               10 Ebenezer          1:01.12    1:05.70

Event 460  4x100 Meter Relay Intermediate Boys
============================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 10 Rockville Striders  'A'                          43.08      42.96Q  1
     1) Porzel, Caleb                   2) Brown, Christopher
     3) Jenkins, Jelani                 4) Wallace, Mike
  2 10 New Wave Track Club  'A'                         42.95      43.07Q  2
     1) Youngblood, Tristian            2) Smith, Devon
     3) Rios, Nigel                     4) Cross, Malik
  3 13 Greensboro Blazers  'A'                          45.02      44.06Q  1
     1) Baker II, Devon                 2) Harris, Jaleel
     3) Powell, Lyndon                  4) Lawton, Dontrell
  4 10 Glenarden TC  'A'                                45.25      44.85Q  2
     1) Latimer, Kyrrel                 2) Nelson, Donyel
     3) Carrion, Kwame                  4) Keels, Allante'
  5 45 Baldwin County Jets  'A'                         46.33      44.59Q  1
     1) Beckham, Donte                  2) Brown, LaMarcus
     3) Edwards, Javontae               4) Glenn, Mark
  6 55 Low Country Express  'A'                         47.42      45.75Q  2
     1) Jenkins Jr., Ronald             2) Morton, Desmond
     3) Gaddist, Riley                  4) Theirse, Matthew
  7 12-Richmond Virginia Comets  'A'                    46.35      45.35q  1
     1) Cousins, Tim                    2) Dillon, Bryce
     3) Townsend, Khiry                 4) Harris, Devron
  8 13 Greensboro Champions  'A'                        45.13      45.67q  1
     1) Barriet, Demauri                2) Hayes, Reginald Rashad
     3) Hamilton, Jermaine              4) Hagan, Jeremy
  9 13 Charlotte Flights T.C.  'A'                      45.87      45.99   2
     1) Griffin, Lawrence               2) Sherrill, Shomauri
     3) Phillips, Ammar                 4) McFadden, Toddrick
 10 10 Glenarden TC  'B'                                48.13      48.08   2
     1) Landry, Mark                    2) Lyers, Aaron
     3) Mathis, Dominique               4) Ammons, Brandon
 -- 13 Carolina Eagles T&F  'A'                         44.92        DNF   2
     1) Barnes, Christopher             2)
     3) Lee, Lamar                      4) McLean, Sean

Event 460  4x100 Meter Relay Intermediate Boys
=========================================================================
    Team                                              Prelims     Finals
=========================================================================
Finals
  1 10 New Wave Track Club  'A'                         43.07      42.45
     1) Youngblood, Tristian            2) Smith, Devon
     3) Rios, Nigel                     4) Cross, Malik
  2 10 Rockville Striders  'A'                          42.96      42.59
     1) Porzel, Caleb                   2) Brown, Christopher
     3) Jenkins, Jelani                 4) Wallace, Mike
  3 13 Greensboro Blazers  'A'                          44.06      43.52
     1) Baker II, Devon                 2) Harris, Jaleel
     3) Powell, Lyndon                  4) Lawton, Dontrell
  4 45 Baldwin County Jets  'A'                         44.59      44.42
     1) Beckham, Donte                  2) Brown, LaMarcus
     3) Edwards, Javontae               4) Glenn, Mark
  5 10 Glenarden TC  'A'                                44.85      44.52
     1) Latimer, Kyrrel                 2) Nelson, Donyel
     3) Carrion, Kwame                  4) Keels, Allante'
  6 13 Greensboro Champions  'A'                        45.67      44.54
     1) Barriet, Demauri                2) Hayes, Reginald Rashad
     3) Hamilton, Jermaine              4) Hagan, Jeremy
  7 12-Richmond Virginia Comets  'A'                    45.35      45.76
     1) Cousins, Tim                    2) Dillon, Bryce
     3) Townsend, Khiry                 4) Harris, Devron
  8 55 Low Country Express  'A'                         45.75      45.77
     1) Jenkins Jr., Ronald             2) Morton, Desmond
     3) Gaddist, Riley                  4) Theirse, Matthew

Event 461  4x400 Meter Relay Intermediate Boys
============================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 45 Titans  'A'                                    3:27.82    3:22.35Q  2
     1) Chambers, Justin                2) Harris, Eric
     3) Roberson, Jaron                 4) Bowles, Christopher
  2 10 New Wave Track Club  'A'                       3:27.03    3:26.24Q  1
     1) Youngblood, Tristian            2) Cross, Malik
     3) Rios, Nigel                     4) Thomas, Derrick
  3 10 Hummingbird Track Club  'A'                    3:24.23    3:28.10Q  2
     1) Sykes, Taylor                   2) Armstrong, Mike
     3) Sheppard, Aaron                 4) Murray, Leslie
  4 10 Firebirds Athletic Club  'A'                   3:30.97    3:31.85Q  1
     1) Palmer, Antonio                 2) Pleasant, James
     3) Shelton, Troy                   4) Wubbenhors, Sumner
  5 10 Glenarden TC  'A'                              3:27.69    3:30.27Q  2
     1) Mathis, Dominique               2) Latimer, Kyrrel
     3) Carrion, Kwame                  4) Keels, Allante'
  6 45 Ruff Riders  'A'                               3:37.60    3:32.69Q  1
     1) Jones, Lil' Diamond             2) Vickers, John
     3) Jones, Sir'Paul                 4) Solomon, Milton
  7 13 Greensboro Champions  'A'                      3:40.23    3:41.85q  2
     1) Downey, Devin                   2) Hayes, Reginald Rashad
     3) Hamilton, Jermaine              4) Hagan, Jeremy
  8 45 Baldwin County Jets  'A'                       3:47.36    3:45.86q  1
     1) Beckham, Donte                  2) Edwards, Javontae
     3) Glenn, Mark                     4) Brown, LaMarcus
  9 13 Carolina Eagles T&F  'A'                       3:46.79    3:53.46   1
     1) McLean, Sean                    2) Howell, Kevin
     3) Lee, Lamar                      4) Sparks, Tarik
 10 13 Charlotte Flights T.C.  'A'                    3:47.81    3:54.42   2
     1) Griffin, Lawrence               2) Sherrill, Shomauri
     3) Wayne, Robert                   4) Brown, Telvin
 11 55 Low Country Express  'A'                       4:33.14    3:58.94   2
     1) Morton, Desmond                 2) Simmons, Tarrence
     3) Gaddist, Riley                  4) Major, Brette'

Event 461  4x400 Meter Relay Intermediate Boys
=========================================================================
    Team                                              Prelims     Finals
=========================================================================
Finals
  1 45 Titans  'A'                                    3:22.35    3:19.63
     1) Chambers, Justin                2) Harris, Eric
     3) Roberson, Jaron                 4) Bowles, Christopher
  2 10 Hummingbird Track Club  'A'                    3:28.10    3:22.82
     1) Sykes, Taylor                   2) Armstrong, Mike
     3) Sheppard, Aaron                 4) Murray, Leslie
  3 10 New Wave Track Club  'A'                       3:26.24    3:24.40
     1) Youngblood, Tristian            2) Cross, Malik
     3) Rios, Nigel                     4) Thomas, Derrick
  4 10 Glenarden TC  'A'                              3:30.27    3:28.42
     1) Mathis, Dominique               2) Latimer, Kyrrel
     3) Carrion, Kwame                  4) Keels, Allante'
  5 10 Firebirds Athletic Club  'A'                   3:31.85    3:32.91
     1) Palmer, Antonio                 2) Pleasant, James
     3) Shelton, Troy                   4) Wubbenhors, Sumner
  6 45 Ruff Riders  'A'                               3:32.69    3:33.75
     1) Jones, Lil' Diamond             2) Vickers, John
     3) Jones, Sir'Paul                 4) Solomon, Milton
  7 13 Greensboro Champions  'A'                      3:41.85    3:38.28
     1) Downey, Devin                   2) Hayes, Reginald Rashad
     3) Hamilton, Jermaine              4) Hagan, Jeremy
  8 45 Baldwin County Jets  'A'                       3:45.86    3:44.10
     1) Beckham, Donte                  2) Edwards, Javontae
     3) Glenn, Mark                     4) Brown, LaMarcus

Event 462  4x800 Meter Relay Intermediate Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
=========================================================================
  1 10 Glenarden TC  'A'                              8:20.00    8:25.01
     1) Kellogg, William                2) Puffett, Cory
     3) Benkhadra, Brian                4) Keels, Allante'
  2 10 Hummingbird Track Club  'A'                    8:20.00    8:33.20
     1) Boone, Terrence                 2) Joseph, Jamal
     3) McLendon, Michael               4) Murray, Leslie
  3 45 Ruff Riders  'A'                               8:59.65    8:48.67
     1) Solomon, Milton                 2) Jones, Sir'Paul
     3) Jones, Lil' Diamond             4) Vickers, John
  4 13 Charlotte Flights T.C.  'A'                    9:01.54    9:13.09
     1) Wayne, Robert                   2) Brown, Telvin
     3) Norris, Cardan                  4) Phillips, Ammar

Event 463  High Jump Intermediate Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1 Moody, Saquan                12-Indian River        1.65m      1.80m    5-10.75
  2 Jones, Sir'Paul              45 Ruff Riders         1.83m     J1.80m    5-10.75
  3 Cain, Owen                   10 Firebirds AC        1.75m     J1.80m    5-10.75
  4 Payne, Stephen               45 Kennworth           1.73m      1.75m    5-08.75
  5 Johnson, Derrick             13 Jacksonville        1.73m     J1.75m    5-08.75
  6 Jones, Antonio               55 Palmetto TC         1.70m     J1.75m    5-08.75
  7 Watts, Johnathan             55 SC Unattached       1.75m      1.70m    5-07.00
 -- Sparks, Tarik                13 Carolina Eagl       1.65m         NH

Event 464  Pole Vault Intermediate Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1 Watts, Johnathan             55 SC Unattached       3.65m      3.49m   11-05.25
  2 Porter, Tyler                45 Unattached          3.35m      3.19m   10-05.50
  3 Zwarycz, Eric                12 Xtreme Height       3.05m     J3.19m   10-05.50
  4 Brown, Ethan                 55 SC Unattached       2.90m      2.74m    8-11.75

Event 465  Long Jump Intermediate Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
========================================================================================
  1 Murray, Leslie               10 Hummingbird         6.95m      6.98m   NWI  22-11.00
  2 Wright, Jarvis               45 Baldwin Coun        6.00m      6.55m   NWI  21-06.00
  3 Carter, Andre                45 Georgia Dream       6.21m      6.45m   NWI  21-02.00
  4 Nicholson, Lawrence          45 Red Runners         6.06m      6.42m   NWI  21-00.75
  5 Williams, Craig              13 Charlotte Fli       6.29m      6.35m   NWI  20-10.00
  6 Kendrix, Michael             45 Carrollton P&       6.50m      6.23m   NWI  20-05.25
  7 McFadden, Toddrick           13 Charlotte Fli       6.05m      6.10m   NWI  20-00.25
  8 Cain, Owen                   10 Firebirds AC        5.88m      6.03m   NWI  19-09.50
  9 Dixon, Hassan                10 Titans              6.01m      6.02m   NWI  19-09.00
 10 Thomas, Joseph               12-Richmond Virg       5.79m      5.94m   NWI  19-06.00
 11 Dillon, Bryce                12-Richmond Virg       5.77m      5.87m   NWI  19-03.25
 12 Wright, Randall              55 Seneca Blazer       5.54m      5.85m   NWI  19-02.50
 13 Harris, Jameal               12 Central VA T&       6.02m      5.70m   NWI  18-08.50
 14 Riddick, Brendon             12 Richmond Heat       5.53m      5.60m   NWI  18-04.50
 15 Cousins, Tim                 12-Richmond Virg       5.59m      5.50m   NWI  18-00.50
 16 Proctor, Darrin              10 Titans              5.61m      5.19m   NWI  17-00.50
 17 Gleaton, Deante              55 Seneca Blazer       5.37m      4.78m   NWI  15-08.25
 -- Hayes, Reginald Rashad       13 G'Boro Champi       6.39m       FOUL   NWI
 -- Lincoln, Artavius            10 Titans              5.74m       FOUL   NWI
 -- Jones, Antonio               55 Palmetto TC         6.06m       FOUL   NWI

Event 466  Triple Jump Intermediate Boys
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
========================================================================================
  1 Williams, Craig              13 Charlotte Fli      12.82m     13.19m   NWI  43-03.25
  2 McFadden, Toddrick           13 Charlotte Fli      12.66m     12.95m   NWI  42-06.00
  3 Cain, Owen                   10 Firebirds AC       12.34m     12.42m   NWI  40-09.00
  4 Thomas, Joseph               12-Richmond Virg      12.43m     12.17m   NWI  39-11.25
  5 Courtney, Mazyeck            10 Hummingbird        11.93m     12.06m   NWI  39-07.00
  6 Robinson, Stacy              10 Hummingbird        11.86m     11.98m   NWI  39-03.75
  7 Cousins, Tim                 12-Richmond Virg      11.94m     11.93m   NWI  39-01.75
  8 Jones, Antonio               55 Palmetto TC        12.25m     11.88m   NWI  38-11.75
  9 Wright, Jarvis               45 Baldwin Coun       11.17m     11.32m   NWI  37-01.75
 10 Crane, Marlandes             45 Carrollton P&      11.51m     10.73m   NWI  35-02.50
 11 McCauley, Chadwick           55 Seneca Blazer      11.08m     10.04m   NWI  32-11.25
 12 McCauley, Corbin             55 Seneca Blazer      10.62m      9.66m   NWI  31-08.50
 -- Turrentine, Kyle             13 Durham Stride      12.27m       FOUL   NWI
 -- Blakeney, Jarrett            13 Charlotte Fli      12.65m       FOUL   NWI

Event 467  Shot Put 12 lb. Intermediate Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1 Stanley, Sean                10 Firebirds AC       16.39m     16.88m   55-04.75
  2 Rowland, Kenneth             13 Jacksonville       17.51m     16.47m   54-00.50
  3 Brown, Marcus                10 Glenarden          12.88m     15.24m   50-00.00
  4 Freberg, Miles               45 Throw 1 Deep       10.00m     13.98m   45-10.50
  5 Anglin-Stone, Aston          13 Tri City Blaz      13.40m     13.69m   44-11.00
  6 Laughlin, Charleton          55 Summerville        13.03m     13.35m   43-09.75
  7 Morrow, Montrell             13 Durham Stride      12.05m     12.85m   42-02.00
  8 Ochs, Jonathan               10 PV Unattach        11.63m     12.80m   42-00.00
  9 Grant, Curtis                12 Richmond Heat      10.80m     11.10m   36-05.00
 10 Lawrence, Marquise           45 Voices of Fa        8.69m      9.33m   30-07.50
 11 Fooster, Jalen               45 Boys & Girls        8.99m      9.24m   30-03.75
 12 Wallace, Jeffery             13 Asheville           9.85m      9.14m   30-00.00
 13 Goettee, Trey                55 Summerville         8.83m      8.83m   28-11.75
 14 Stevenson, Daniel            55 Classics TC         8.30m      7.94m   26-00.75
 15 Jacobs, James                55 Classics TC         8.02m      7.48m   24-06.50
 16 Munroe, Paul                 12 Central VA T&       6.65m      6.63m   21-09.00

Event 468  Discus Throw 1.6kg Intermediate Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1 Laughlin, Charleton          55 Summerville        45.87m     48.09m     157-09
  2 Morrow, Montrell             13 Durham Stride      43.85m     45.68m     149-10
  3 Walker, Nehemiah             10 New Wave           43.20m     43.98m     144-03
  4 Kebe, Ibrahima               10 Titans             37.85m     42.85m     140-07
  5 Hersh, Austin                12-Va Unattach        43.07m     42.04m     137-11
  6 Stanley, Sean                10 Firebirds AC       44.00m     41.83m     137-03
  7 Anglin-Stone, Aston          13 Tri City Blaz      38.21m     41.22m     135-03
  8 Freberg, Miles               45 Throw 1 Deep       29.00m     40.89m     134-02
  9 Rowland, Kenneth             13 Jacksonville       39.94m     37.27m     122-03
 10 Sturgill, Tyler              10 Cobra TC           33.55m     32.86m     107-10
 11 Lowery, Andrew               10 Mountain Xpre      32.95m     32.62m     107-00
 12 Grant, Curtis                12 Richmond Heat      19.28m     30.65m     100-07
 13 Hill, Andrew                 13 Jr Striders        30.56m     30.53m     100-02
 14 Stevenson, Daniel            55 Classics TC        26.69m     28.80m      94-06
 15 Fooster, Jalen               45 Boys & Girls       25.34m     28.32m      92-11
 16 Wilder, Bobby                13 Carolina Eagl      25.46m     24.84m      81-06
 17 Dunnaway, Benjamin           45 Ruff Riders        23.14m     23.90m      78-05
 18 Jacobs, James                55 Classics TC        25.63m     21.90m      71-10
 19 Goettee, Trey                55 Summerville        24.39m     20.42m      67-00
 20 Munroe, Paul                 12 Central VA T&      19.92m     19.95m      65-05
 21 Lawrence, Marquise           45 Voices of Fa       20.90m     16.45m      54-00

Event 469  Javelin Throw 800g Intermediate Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1 Freberg, Miles               45 Throw 1 Deep       23.00m     49.89m     163-08
  2 Hill, Andrew                 13 Jr Striders        44.32m     45.78m     150-02
  3 Rowland, Kenneth             13 Jacksonville       50.83m     44.78m     146-11
  4 Sturgill, Tyler              10 Cobra TC           42.10m     39.21m     128-08
  5 Wubbenhors, Sumner           10 Firebirds AC       33.89m     37.03m     121-06
  6 Jones, Antonio               55 Palmetto TC        34.80m     35.95m     117-11
  7 Bennett, Dallas              13 Asheville          30.52m     34.55m     113-04
  8 Fraker, Davis                45 Throw 1 Deep       34.00m     31.90m     104-08
  9 Hardin, Bret                 45 NW YMCA            25.74m     27.68m      90-10
 10 Morrow, Montrell             13 Durham Stride      31.51m     25.22m      82-09
 11 Blalock, Corey               55 Mt Pleasant        22.89m     22.07m      72-05
 12 Mcmanis, Justin              45 Villa Rica         20.48m     20.80m      68-03
 13 Munroe, Paul                 12 Central VA T&      22.20m     20.64m      67-08
 14 Goettee, Trey                55 Summerville        17.14m     18.52m      60-09

Event 470  Hammer Throw Intermediate Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1 Dunkleberger, Andrew         45 Throw 1 Deep       39.62m     44.64m     146-05
  2 Freberg, Miles               45 Throw 1 Deep       47.18m     43.58m     143-00
  3 Rowland, Kenneth             13 Jacksonville                  40.25m     132-01
  4 Fraker, Davis                45 Throw 1 Deep       39.94m     36.31m     119-01
  5 Sturgill, Tyler              10 Cobra TC                      25.80m      84-08

Event 471  Decathlon 800g Intermediate Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Vickers, John                45 Ruff Riders          3363       3225
  2 Dunnaway, Benjamin           45 Ruff Riders          2704       2567

Event 471  Decathlon: #1 100 Meter Dash Intermediate Boys Decathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Dunnaway, Benjamin           45 Ruff Riders           12.28   2.6  597
  2 Vickers, John                45 Ruff Riders           12.51   2.6  554

Event 471  Decathlon: #2 Long Jump Intermediate Boys Decathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Vickers, John                45 Ruff Riders           4.89m   NWI  16-00.50  361
  2 Dunnaway, Benjamin           45 Ruff Riders           4.78m   NWI  15-08.25  341

Event 471  Decathlon: #3 Shot Put Intermediate Boys Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Vickers, John                45 Ruff Riders           8.02m   26-03.75  367
  2 Dunnaway, Benjamin           45 Ruff Riders           7.60m   24-11.25  343

Event 471  Decathlon: #4 High Jump Intermediate Boys Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Vickers, John                45 Ruff Riders           1.45m    4-09.00  352
 -- Dunnaway, Benjamin           45 Ruff Riders              NH

Event 471  Decathlon: #5 400 Meter Dash Intermediate Boys Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Vickers, John                45 Ruff Riders         1:01.05   378
  2 Dunnaway, Benjamin           45 Ruff Riders         1:01.56   362

Event 471  Decathlon: #6 110 Meter Hurdles Intermediate Boys Decathlon
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Vickers, John                45 Ruff Riders           22.23   0.8  2  194
  2 Dunnaway, Benjamin           45 Ruff Riders           24.53   0.8  2   81

Event 471  Decathlon: #7 Discus Throw Intermediate Boys Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Vickers, John                45 Ruff Riders          20.01m      65-08  272
  2 Dunnaway, Benjamin           45 Ruff Riders          19.05m      62-06  254

Event 471  Decathlon: #8 Pole Vault Intermediate Boys Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Vickers, John                45 Ruff Riders           1.98m    6-06.00  136
 -- Dunnaway, Benjamin           45 Ruff Riders              NH

Event 471  Decathlon: #9 Javelin Throw Intermediate Boys Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Dunnaway, Benjamin           45 Ruff Riders          31.25m     102-06  317
  2 Vickers, John                45 Ruff Riders          21.53m      70-08  182

Event 471  Decathlon: #10 1500 Meter Run Intermediate Boys Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Vickers, John                45 Ruff Riders         5:24.18   429
  2 Dunnaway, Benjamin           45 Ruff Riders         5:58.07   272

Event 500  100 Meter Dash Young Women
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Glenn, Gabrielle             13 Unattach            12.03      12.17Q -2.3  2
  2 Young, Natrice               45 Quicksilver         12.13      12.30Q -2.7  4
  3 Evans, Jacinda               13 Durham Stride       12.25      12.49Q -2.9  1  12.483
  4 Brown, DeAnna                10 PV Unattach         12.14     J12.49Q -3.3  3  12.487
  5 DeCruise, Ashley             10 Rockville St        12.32      12.47q -2.7  4
  6 Henly, Darriale              55 Quickstriders       11.99      12.52q -2.7  4
  7 Cribb, Sandriana             45 Ruff Riders         12.28      12.55q -3.3  3  12.542
  8 Haskins, Kia                 13 Durham Stride       12.74     J12.55q -2.7  4  12.546
  9 Bell, Chinaka                13 Track Eastern       12.32      12.68  -2.3  2
 10 DeLaney, Asia                55 Quickstriders       12.43      12.70  -3.3  3
 11 Newbold, Javonda             45 Boys & Girls        12.24      12.71  -2.9  1
 12 Owens, Antavia               55 Quickstriders       12.42      12.74  -2.7  4
 13 Jackson, Latricia            45 Ruff Riders         12.40      12.76  -2.3  2
 14 Richardson, Olivia           10 Ebenezer            12.10      12.85  -2.3  2
 15 Griffin, Christen            10 747 Track Clu       12.56      12.87  -2.7  4
 16 Black, Desire'               10 747 Track Clu       12.77      12.94  -3.3  3
 17 Seward, Keshaunda            12 Central VA T&       12.91      13.02  -3.3  3
 17 Holmes, Christyanna          45 Boys & Girls        12.53      13.02  -2.9  1
 19 Collins, Shekkia             55 Carolina Rock       12.55      13.05  -3.3  3
 20 Stith, Briana                12-Richmond Virg       13.00      13.13  -2.3  2
 21 Kier, DaKara                 12-Va Unattach         13.19      13.34  -2.3  2
 22 Butler, Mia                  10 New Wave            12.92      13.49  -2.7  4
 -- Tyson, Marion                45 Quicksilver         11.75     X12.56  -3.3  3

Event 500  100 Meter Dash Young Women
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Glenn, Gabrielle             13 Unattach            12.17      11.89  -1.1
  2 Evans, Jacinda               13 Durham Stride       12.49      12.23  -1.1
  3 Young, Natrice               45 Quicksilver         12.30      12.25  -1.1
  4 Brown, DeAnna                10 PV Unattach         12.49      12.38  -1.1
  5 Cribb, Sandriana             45 Ruff Riders         12.55      12.44  -1.1
  6 DeCruise, Ashley             10 Rockville St        12.47      12.47  -1.1
  7 Henly, Darriale              55 Quickstriders       12.52      12.51  -1.1
  8 Haskins, Kia                 13 Durham Stride       12.55      12.83  -1.1

Event 501  200 Meter Dash Young Women
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Glenn, Gabrielle             13 Unattach            24.56      24.80Q -2.4  1
  2 Atkins, Joanna               45 Sapphire Tra        23.78      24.86Q -2.0  4
  3 Finch, Brittni               10 Sya                 25.12      25.22Q -0.1  3
  4 DeCruise, Ashley             10 Rockville St        25.12      25.53Q -2.4  2
  5 McCorkle, Kelsey             13 Track Eastern       24.50      24.98q -2.4  1
  6 Young, Natrice               45 Quicksilver         25.51      25.31q -2.4  1
  7 Kirby, Wanetta               12-Richmond Virg       25.72      25.56q -2.4  2
  8 Griffin, Christen            10 747 Track Clu       25.50      25.80q -2.0  4
  9 Seward, Keshaunda            12 Central VA T&       26.52      26.05  -0.1  3
 10 Bell, Chinaka                13 Track Eastern       25.28      26.08  -2.4  2
 11 Gibson, Rameika              13 Carolina Eagl       25.90      26.15  -2.0  4
 12 Jewell, Alissa               10 Firebirds AC        26.21      26.19  -0.1  3
 13 Haskins, Kia                 13 Durham Stride       26.24      26.23  -2.4  2
 14 DeLaney, Asia                55 Quickstriders       25.07      26.24  -2.0  4
 15 DeCruise, Ashlyn             10 Rockville St        25.64      26.51  -0.1  3
 16 Henly, Darriale              55 Quickstriders       25.99      26.62  -2.4  1
 17 Collins, Shekkia             55 Carolina Rock       25.86      26.65  -0.1  3
 18 Owens, Antavia               55 Quickstriders       25.60      26.72  -2.4  1
 19 Kinlaw, Courtney             55 Flyers TC           26.14      26.74  -2.0  4
 20 Patron, Trisha               12 Central VA T&       26.61      27.51  -2.0  4
 21 Clary, Kristen               12 Central VA T&       13.01      28.77  -2.4  2

Event 501  200 Meter Dash Young Women
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Atkins, Joanna               45 Sapphire Tra        24.86      24.22  +0.0
  2 Glenn, Gabrielle             13 Unattach            24.80      24.23  +0.0
  3 McCorkle, Kelsey             13 Track Eastern       24.98      24.51  +0.0
  4 Finch, Brittni               10 Sya                 25.22      24.89  +0.0
  5 DeCruise, Ashley             10 Rockville St        25.53      25.04  +0.0
  6 Young, Natrice               45 Quicksilver         25.31      25.10  +0.0
  7 Kirby, Wanetta               12-Richmond Virg       25.56      25.43  +0.0
  8 Griffin, Christen            10 747 Track Clu       25.80      25.73  +0.0

Event 502  400 Meter Dash Young Women
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Atkins, Joanna               45 Sapphire Tra        53.93      56.14Q  1
  2 Johnson, Christy             13 Track Eastern       56.35      56.17Q  3
  3 Mason, Christina             10 Hummingbird         56.10      57.19Q  4
  4 Watts, Vanderlyn             45 Quicksilver         59.15      57.76q  3
  5 Davis, Shayla                10 Firebirds AC        57.91      57.92q  1
  6 Hines, Yvonna                13 G'Boro Champi       58.03      58.08q  3  58.073
  7 Coleman, Kortnie             13 Fay. Flyers         57.60     J58.08q  1  58.078
  8 Thomas, Tatiana              45 Ruff Riders         57.95      58.09q  4
  9 Spates, Lakeisha             45 Ruff Riders         59.08      58.41   3
 10 Webb, Rianne                 10 Rockville St        58.96      59.02   1
 11 Kinlaw, Courtney             55 Flyers TC           59.24      59.10   3
 12 Gladden, Nequidra            55 SC Unattached       59.06    1:00.21   4
 13 Bowman, Jay'Vonne            13 Track Eastern       58.28    1:00.67   3
 14 O'Sullivan, Mary             55 Quickstriders       58.77    1:01.36   4
 15 Delphin, Kacen               12-Va Unattach       1:00.32    1:02.07   4
 16 Tucker, Ashley               55 Mt Pleasant       1:01.07    1:02.64   1
 17 Patron, Trisha               12 Central VA T&     1:01.52    1:06.56   1

Event 502  400 Meter Dash Young Women
=========================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals
=========================================================================
Finals
  1 Atkins, Joanna               45 Sapphire Tra        56.14      54.95
  2 Johnson, Christy             13 Track Eastern       56.17      55.93
  3 Davis, Shayla                10 Firebirds AC        57.92      56.83
  4 Mason, Christina             10 Hummingbird         57.19      57.43
  5 Watts, Vanderlyn             45 Quicksilver         57.76      57.58
  6 Hines, Yvonna                13 G'Boro Champi       58.08      57.73
  7 Coleman, Kortnie             13 Fay. Flyers         58.08      58.29

Event 503  800 Meter Run Young Women
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Ositelv, Monique             10 Hummingbird       2:24.39    2:20.48
  2 Lapp, Amanda                 13 Tri City Blaz     2:21.72    2:22.28
  3 Swann, Brandy                13 Track Eastern     2:23.00    2:22.43
  4 Charles, Erika               13 Durham Stride     2:28.98    2:24.95
  5 O'Sullivan, Mary             55 Quickstriders     2:26.02    2:26.05
  6 Ayorinde, Owoade             10 Rockville St      2:32.35    2:28.54
  7 Delphin, Kacen               12-Va Unattach       2:23.20    2:29.90
  8 Gladden, Nequidra            55 SC Unattached     2:32.29    2:31.25
  9 Boswell, Decoshia            45 Jaguar Track      2:32.85    2:32.68
 10 Graham, Shannon              55 Mt Pleasant       2:29.33    2:34.01
 11 McGhee, Zaneta               45 Boys & Girls      2:36.05    2:34.85
 12 Nelson, Amanda               55 Quickstriders     2:31.44    2:36.24
 13 Gaines, Lindsey              13 Mid-City X-Pr     2:40.09    2:40.12
 14 Williams, Dahlia             45 Quicksilver       2:43.65    2:42.02
 15 Dove, Shante                 12 Central VA T&     2:34.40    2:45.76
 16 Dove, Shereece               12 Central VA T&     2:36.51    3:01.81

Event 504  1500 Meter Run Young Women
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Reese, Emily                 45 Red Runners       4:38.68    4:35.92
  2 Ositelv, Monique             10 Hummingbird       5:01.46    5:02.42
  3 Ayorinde, Owoade             10 Rockville St      5:27.99    5:07.87
  4 Lapp, Amanda                 13 Tri City Blaz     5:10.33    5:10.86
  5 Nelson, Amanda               55 Quickstriders     5:11.00    5:27.24
  6 Williams, Dahlia             45 Quicksilver       5:40.46    5:34.42
  7 Gaines, Lindsey              13 Mid-City X-Pr     5:40.34    5:38.49

Event 505  3000 Meter Run Young Women
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Reese, Emily                 45 Red Runners       9:53.46    9:51.20
  2 Cooper, Kalyn                13 Cape Fear        13:27.65   13:29.66

Event 506  2000 Meter Steeplechase Young Women
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Williams, Dahlia             45 Quicksilver       9:20.61    9:06.76

Event 507  3000 Meter Race Walk Young Women
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Philson, Devin               55 SC Unattached    20:00.19   19:25.55

Event 508  100 Meter Hurdles Young Women
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Austin, Sonni                45 D.C. Express        15.04      14.85Q  0.7  1
  2 Manning, Christina           10 747 Track Clu       15.35      14.87Q -1.6  3
  3 Kirby, Wanetta               12-Richmond Virg       16.13      14.94Q -1.4  4
  4 Morrisey, Tacara             13 Sandhills           15.61      15.22Q -1.5  2
  5 Wright, Rakedia              45 Baldwin Coun        15.22      14.95q -1.6  3
  6 Holden, Porsche              45 Sapphire Tra        14.73      15.05q -1.4  4
  7 Gariepy-Bogui, Audrey        10 Rockville St        14.30      15.29q -1.6  3
  8 Wright, Jaquanda             13 Hurdles First       14.94      15.49q -1.5  2
  9 Isley, Jasmine               13 Charlotte Fli       14.99      15.57  -1.4  4
 10 Walker, Pearline             45 Baldwin Coun        15.49      15.61  -1.4  4
 11 Treakle, Sophia              13 Asheville           15.58      15.63  -1.5  2
 12 Basden, Radiance             13 G'Boro Champi       15.69      15.64  -1.4  4
 13 Sullivan, Larussia           55 Quickstriders       15.36      15.65   0.7  1
 14 Williams, Geranda            10 Thunderbolts        15.86      16.10  -1.6  3
 15 Brown, Stephanie             12-Richmond Virg       17.15      16.29   0.7  1
 16 Gardner, Tiara               12 Central VA T&       16.87      16.33  -1.5  2
 17 Ingram, KaDashia             55 Palmetto TC         15.71      16.58   0.7  1
 18 Isaac, Shanace               55 SC Unattached       15.94      16.74   0.7  1
 19 Rahim, Milika                12 Central VA T&       17.13      16.85  -1.4  4
 20 Gilmore, Giovanni            10 New Wave            17.17      16.95  -1.6  3
 21 Aghaji, Mia                  12 Central VA T&       16.94      17.38  -1.5  2
 22 Garvin, Corrinthia           55 Palmetto TC         15.90      19.28  -1.6  3
 -- Morton, Paige                45 Quicksilver         14.46         DQ   0.7  1  Hooking Hurdles

Event 508  100 Meter Hurdles Young Women
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Wright, Rakedia              45 Baldwin Coun        14.95      14.66  -1.1
  2 Holden, Porsche              45 Sapphire Tra        15.05      14.94  -1.1
  3 Kirby, Wanetta               12-Richmond Virg       14.94      14.95  -1.1
  4 Wright, Jaquanda             13 Hurdles First       15.49      14.96  -1.1
  5 Austin, Sonni                45 D.C. Express        14.85      15.12  -1.1
  6 Morrisey, Tacara             13 Sandhills           15.22      15.92  -1.1
 -- Manning, Christina           10 747 Track Clu       14.87        DNF  -1.1

Event 509  400 Meter Hurdles Young Women
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Austin, Sonni                45 D.C. Express      1:01.98    1:01.40Q  1
  2 Isley, Jasmine               13 Charlotte Fli     1:03.55    1:03.46Q  2
  3 Treakle, Sophia              13 Asheville         1:06.26    1:07.11Q  3
  4 Gonzalez, India              13 Track Eastern     1:06.28    1:05.90Q  2
  5 Bowen, Sara                  13 Pacesetters       1:05.98    1:08.29Q  3
  6 Graham, Shannon              55 Mt Pleasant       1:13.28    1:08.31Q  1
  7 Watts, Vanderlyn             45 Quicksilver       1:05.50    1:07.77q  2
  8 McKee, Alexandria            45 East Cobb         1:06.13    1:08.36q  1
  9 Jefferson, Brandi            45 Boys & Girls      1:09.43    1:08.71   2
 10 Isaac, Shanace               55 SC Unattached     1:07.61    1:10.23   3
 11 Stith, Briana                12-Richmond Virg     1:09.72    1:11.86   2
 12 Gardner, Tiara               12 Central VA T&     1:12.76    1:13.38   3
 -- Morton, Paige                45 Quicksilver       1:03.20   X1:05.40   3

Event 509  400 Meter Hurdles Young Women
=========================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals
=========================================================================
Finals
  1 Austin, Sonni                45 D.C. Express      1:01.40    1:01.13
  2 Isley, Jasmine               13 Charlotte Fli     1:03.46    1:02.60
  3 Treakle, Sophia              13 Asheville         1:07.11    1:03.41
  4 Watts, Vanderlyn             45 Quicksilver       1:07.77    1:04.49
  5 Gonzalez, India              13 Track Eastern     1:05.90    1:06.44
  6 McKee, Alexandria            45 East Cobb         1:08.36    1:07.60
  7 Bowen, Sara                  13 Pacesetters       1:08.29    1:13.11

Event 510  4x100 Meter Relay Young Women
============================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 45 Sapphire Track Club  'A'                         48.15      46.14Q  2
     1) Holden, Porsche                 2) Atkins, Joanna
     3) Bagby, Tierra                   4) Cotton, Ashley
  2 13 Track Eastern  'A'                               47.89      46.63Q  1
     1) Jackson, Funsha                 2) Johnson, Christy
     3) McCorkle, Kelsey                4) Bell, Chinaka
  3 10 747 Track Club  'A'                              49.04      47.17Q  3
     1) Alston, Kiera                   2) Black, Desire'
     3) Griffin, Christen               4) Brock, Danielle
  4 45 Quicksilver Track Club  'A'                      47.31      47.23q  2
     1) Young, Natrice                  2) Watts, Vanderlyn
     3) Gill, Javan                     4) Tyson, Marion
  5 13 Durham Striders T.C.  'A'                        48.28      47.28q  3
     1) Evans, Jacinda                  2) James, Latoya
     3) Charles, Erika                  4) Haskins, Kia
  6 45 Ruff Riders  'A'                                 47.16      47.70q  3
     1) Jackson, Latricia               2) Thomas, Tatiana
     3) Spates, Lakeisha                4) Williams, Chelsea
  7 12-Richmond Virginia Comets  'A'                    48.59      47.86q  2
     1) Stith, Briana                   2) Orr, Ashley
     3) Hassell, Joanna                 4) Winston, Javonda
  8 55 Quick Striders Track Club  'A'                   48.66      47.88q  1
     1) DeLaney, Asia                   2) Sullivan, Larussia
     3) Bobo, Desare'e                  4) Henly, Darriale
  9 13 Track Eastern  'B'                               48.05      48.23   1
     1) Bowman, Jay'Vonne               2) Jackson, Funsha
     3) Gonzalez, India                 4) Glover, Tanisha
 10 10 Firebirds Athletic Club  'A'                     48.60      48.44   1
     1) Addison, Brittnay               2) Addison, Natia
     3) Davis, Shayla                   4) Gill, Sonia
 11 13 Fayetteville Flyers  'A'                         48.23      48.45   3
     1) Harvey, Bianca                  2) Chavis, Ashlynn
     3) Coleman, Kortnie                4) Lamons, Shanika
 12 13 Sandhills T. C.  'A'                             49.81      48.80   2
     1) Morrisey, Tacara                2) Derrickson, Kim
     3) Michael, Lateasa                4) Dukes, Crystal
 13 45 Boys & Girls Clubs Metro A  'A'                  50.27      49.00   1
     1) Holmes, Christyanna             2) Newbold, Javonda
     3) Taylor, Brittany                4) McGhee, Zaneta
 14 10 Rockville Striders  'A'                          48.78      49.10   2
     1) Webb, Rianne                    2) Garvanne, Hilary
     3) Gariepy-Bogui, Audrey           4) Hamilton, Chanel
 15 10 Ebenezer Ame Royal Runners  'A'                  49.54      49.72   3
     1) Allen, Nakia                    2) Pope, Curtina
     3) Richardson, Olivia              4) Yates, Christinia
 16 45 Jaguar Track Club  'A'                           51.21      50.61   2
     1) Jennings, Alexis                2) Allen, Erika
     3) Norwood, Britni                 4) Boswell, Decoshia
 17 12-Central VA T&F Club  'A'                         52.58      50.75   3
     1) Coles, Kiara                    2) Derricott, Alexia
     3) Seward, Keshaunda               4) Rahim, Milika
 18 10 Glenarden TC  'A'                                50.28      50.84   1
     1) Stroud, Dominique               2) Strickland, Victoria
     3) Haggins, Selena                 4) Melvin, Clarice

Event 510  4x100 Meter Relay Young Women
=========================================================================
    Team                                              Prelims     Finals
=========================================================================
Finals
  1 45 Sapphire Track Club  'A'                         46.14      45.94
     1) Holden, Porsche                 2) Atkins, Joanna
     3) Bagby, Tierra                   4) Cotton, Ashley
  2 13 Track Eastern  'A'                               46.63      46.22
     1) Jackson, Funsha                 2) Johnson, Christy
     3) McCorkle, Kelsey                4) Bell, Chinaka
  3 10 747 Track Club  'A'                              47.17      46.92
     1) Alston, Kiera                   2) Black, Desire'
     3) Griffin, Christen               4) Brock, Danielle
  4 45 Quicksilver Track Club  'A'                      47.23      47.06
     1) Young, Natrice                  2) Watts, Vanderlyn
     3) Gill, Javan                     4) Tyson, Marion
  5 45 Ruff Riders  'A'                                 47.70      47.35
     1) Jackson, Latricia               2) Thomas, Tatiana
     3) Spates, Lakeisha                4) Williams, Chelsea
  6 13 Durham Striders T.C.  'A'                        47.28      48.01
     1) Evans, Jacinda                  2) James, Latoya
     3) Charles, Erika                  4) Haskins, Kia
  7 12-Richmond Virginia Comets  'A'                    47.86      48.09
     1) Stith, Briana                   2) Orr, Ashley
     3) Hassell, Joanna                 4) Winston, Javonda
 -- 55 Quick Striders Track Club  'A'                   47.88        DNF
     1) DeLaney, Asia                   2) Sullivan, Larussia
     3) Bobo, Desare'e                  4) Henly, Darriale

Event 511  4x400 Meter Relay Young Women
============================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 13 Track Eastern  'B'                             4:17.47    3:45.84Q  1
     1) Bowman, Jay'Vonne               2) Ferrell, Ashley
     3) Cunningham, Ebonie              4) Gonzalez, India
  2 45 Quicksilver Track Club  'A'                    3:59.91    3:53.81Q  2
     1) Morton, Paige                   2) Gill, Javan
     3) Walker, Carin                   4) Watts, Vanderlyn
  3 45 Sapphire Track Club  'A'                       4:00.04    3:46.49Q  1
     1) Atkins, Joanna                  2) Holden, Porsche
     3) Long, Brittany                  4) Lee, Deanna
  4 45 Ruff Riders  'A'                               3:51.35    3:54.60Q  2
     1) Spates, Lakeisha                2) Thomas, Tatiana
     3) Jackson, Latricia               4) Williams, Chelsea
  5 10 Firebirds Athletic Club  'A'                   3:53.67    3:51.44Q  1
     1) Addison, Brittnay               2) Addison, Natia
     3) Davis, Shayla                   4) Gill, Sonia
  6 45 Boys & Girls Clubs Metro A  'A'                3:59.07    4:02.85Q  2
     1) Holmes, Christyanna             2) Newbold, Javonda
     3) McGhee, Zaneta                  4) Taylor, Brittany
  7 10 Rockville Striders  'A'                        3:54.66    3:56.44q  1
     1) Webb, Rianne                    2) Gariepy-Bogui, Audrey
     3) Hamilton, Chanel                4) Salcido, Veronica
  8 55 Quick Striders Track Club  'A'                 5:40.52    4:04.44q  1
     1) O'Sullivan, Mary                2) DeLaney, Asia
     3) Simpson, Melekia                4) Bobo, Desare'e
  9 10 Glenarden TC  'A'                              4:12.56    4:07.34   1
     1) Haggins, Selena                 2) Strickland, Victoria
     3) Arrington, Antoinette           4) Montgomery, Jacia
 10 12-Central VA T&F Club  'A'                       4:18.63    4:20.72   2
     1) Brown, Corinna                  2) Dove, Shante
     3) Dove, Shereece                  4) Patron, Trisha
 11 10 New Wave Track Club  'A'                       4:24.87    4:40.97   2
     1) Kimpson, Kianna                 2) Butler, Mia
     3) Gilmore, Giovanni               4) Hilaire, Elan

Event 511  4x400 Meter Relay Young Women
=========================================================================
    Team                                              Prelims     Finals
=========================================================================
Finals
  1 13 Track Eastern  'B'                             3:45.84    3:46.48
     1) Bowman, Jay'Vonne               2) Ferrell, Ashley
     3) Cunningham, Ebonie              4) Gonzalez, India
  2 45 Sapphire Track Club  'A'                       3:46.49    3:47.28
     1) Atkins, Joanna                  2) Holden, Porsche
     3) Long, Brittany                  4) Lee, Deanna
  3 10 Firebirds Athletic Club  'A'                   3:51.44    3:48.66
     1) Addison, Brittnay               2) Addison, Natia
     3) Davis, Shayla                   4) Gill, Sonia
  4 45 Ruff Riders  'A'                               3:54.60    3:49.90
     1) Spates, Lakeisha                2) Thomas, Tatiana
     3) Jackson, Latricia               4) Williams, Chelsea
  5 45 Quicksilver Track Club  'A'                    3:53.81    3:57.56
     1) Morton, Paige                   2) Gill, Javan
     3) Walker, Carin                   4) Watts, Vanderlyn
  6 10 Rockville Striders  'A'                        3:56.44    4:02.81
     1) Webb, Rianne                    2) Gariepy-Bogui, Audrey
     3) Hamilton, Chanel                4) Salcido, Veronica
  7 55 Quick Striders Track Club  'A'                 4:04.44    4:03.54
     1) O'Sullivan, Mary                2) DeLaney, Asia
     3) Simpson, Melekia                4) Bobo, Desare'e
  8 45 Boys & Girls Clubs Metro A  'A'                4:02.85    4:07.51
     1) Holmes, Christyanna             2) Newbold, Javonda
     3) McGhee, Zaneta                  4) Taylor, Brittany

Event 512  4x800 Meter Relay Young Women
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
=========================================================================
  1 13 Track Eastern  'A'                            10:35.87   10:01.75
     1) Bowman, Jay'Vonne               2) Cunningham, Ebonie
     3) Ferrell, Ashley                 4) McCorkle, Kelsey
  2 55 Quick Striders Track Club  'A'                13:12.42   10:06.72
     1) O'Sullivan, Mary                2) Nelson, Amanda
     3) Williams, Sheliah               4) Simpson, Melekia
  3 10 Rockville Striders  'A'                       10:15.00   10:19.31
     1) Salcido, Veronica               2) Garvanne, Hilary
     3) Ayorinde, Owoade                4) Waters, Sasha
  4 10 Glenarden TC  'A'                             12:07.00   10:39.52
     1) Smith, Denise                   2) Strickland, Victoria
     3) Haggins, Selena                 4) Clark, Erika

Event 513  High Jump Young Women
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1 Brown, Corinna               12 Central VA T&       1.65m      1.60m    5-03.00
  2 McRae, Shaneika              13 Sandhills           1.51m      1.57m    5-01.75
  3 Walker, Carin                45 Quicksilver         1.59m     J1.57m    5-01.75
  4 Gardner, Tiara               12 Central VA T&       1.54m      1.52m    4-11.75
  5 McKee, Alexandria            45 East Cobb           1.48m     J1.52m    4-11.75
  6 Green, Shambricka            10 PV Unattach         1.40m      1.42m    4-07.75
  7 Totman, Shannon              45 Quicksilver         1.38m      1.32m    4-04.00
 -- Parker, Christina            13 RC Pacesetter       1.43m         NH

Event 514  Pole Vault Young Women
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1 Penk, Erica                  45 Unattached          3.65m      3.64m   11-11.25
  2 Nicosia, Allison             55 Palmetto TC         3.50m      3.49m   11-05.25
  3 Bradford, Morgan             55 Quickstriders       3.35m     J3.49m   11-05.25
  4 Peoples, Mauri               45 Carrollton P&       3.35m     J3.49m   11-05.25
  5 Parsons, Hillary             12 Xtreme Height       3.45m      3.19m   10-05.50
  6 Henline, Jocelyn             10 PV Unattach                    3.04m    9-11.75
  7 Polk, Elizabeth              45 Unattached          3.20m     J3.04m    9-11.75

Event 515  Long Jump Young Women
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
========================================================================================
  1 Walker, Pearline             45 Baldwin Coun        5.46m      5.99m   NWI  19-08.00
  2 Brock, Danielle              10 747 Track Clu       5.19m      5.86m   NWI  19-02.75
  3 Evans, Jacinda               13 Durham Stride       5.81m      5.77m   NWI  18-11.25
  4 Harvey, Bianca               13 Fay. Flyers         5.50m      5.71m   NWI  18-09.00  5.60m
  5 Finch, Brittni               10 Sya                 5.45m     J5.71m   NWI  18-09.00  5.58m
  6 Henly, Darriale              55 Quickstriders       5.12m      5.70m   NWI  18-08.50
  7 Brooks-Millender, Millic     45 Unattached          5.41m      5.69m   NWI  18-08.00
  8 Gonzalez, India              13 Track Eastern       5.57m      5.59m   NWI  18-04.25
  9 Chavis, Ashlynn              13 Fay. Flyers         5.86m      5.47m   NWI  17-11.50
 10 Glover, Tanisha              13 Track Eastern       5.63m      5.46m   NWI  17-11.00
 11 Brown, Corinna               12 Central VA T&       5.27m      5.24m   NWI  17-02.25
 12 Montgomery, Jacia            10 Glenarden           5.11m      5.16m   NWI  16-11.25
 13 Bagby, Tierra                45 Sapphire Tra        5.12m      5.05m   NWI  16-07.00
 14 Williams, Geranda            10 Thunderbolts        4.93m      4.92m   NWI  16-01.75
 15 Pegues, Alyssa               45 White Lightn        5.21m      4.91m   NWI  16-01.50
 16 Black, Laquana               55 Quickstriders       4.49m      4.85m   NWI  15-11.00
 17 Aghaji, Mia                  12 Central VA T&       5.69m      4.81m   NWI  15-09.50
 18 Haggins, Selena              10 Glenarden           4.89m      4.66m   NWI  15-03.50
 19 Kier, DaKara                 12-Va Unattach         4.94m      4.42m   NWI  14-06.00
 20 Derricott, Alexia            12 Central VA T&       4.90m      4.34m   NWI  14-03.00
 -- Orr, Ashley                  12-Richmond Virg       5.61m       FOUL   NWI
 -- Ditto, Nicole                12 Central VA T&       4.60m       FOUL   NWI

Event 516  Triple Jump Young Women
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
========================================================================================
  1 Aghaji, Mia                  12 Central VA T&      11.37m     12.49m   NWI  40-11.75
  2 Basden, Radiance             13 G'Boro Champi      11.91m     12.40m   NWI  40-08.25
  3 Evans, Jacinda               13 Durham Stride      11.28m     12.30m   NWI  40-04.25
  4 Holden, Porsche              45 Sapphire Tra       11.35m     11.83m   NWI  38-09.75
  5 Orr, Ashley                  12-Richmond Virg      11.59m     11.78m   NWI  38-07.75
  6 McRae, Shaneika              13 Sandhills          10.84m     11.48m   NWI  37-08.00
  7 Pegues, Alyssa               45 White Lightn       11.05m     11.41m   NWI  37-05.25
  8 Brown, Corinna               12 Central VA T&      10.87m    J11.41m   NWI  37-05.25
  9 Neal, Ashley                 13 Tri Champions      11.08m     11.37m   NWI  37-03.75
 10 West, Jennifer               13 Asheville          10.96m     11.00m   NWI  36-01.25
 11 Sistare, DaReshia            10 Ebenezer           10.21m     10.94m   NWI  35-10.75
 12 Montgomery, Jacia            10 Glenarden          10.82m     10.73m   NWI  35-02.50
 13 Williams, Geranda            10 Thunderbolts       10.65m     10.69m   NWI  35-01.00
 14 Bagby, Tierra                45 Sapphire Tra       10.72m     10.62m   NWI  34-10.25
 15 Kinlaw, Courtney             55 Flyers TC          10.51m    J10.62m   NWI  34-10.25
 16 Jefferson, Brandi            45 Boys & Girls       10.82m     10.52m   NWI  34-06.25
 17 Black, Laquana               55 Quickstriders      10.24m     10.44m   NWI  34-03.00
 18 Ditto, Nicole                12 Central VA T&      10.71m     10.39m   NWI  34-01.25
 19 Greenaway, Shannese          55 Classics TC        10.96m     10.34m   NWI  33-11.25
 20 Patron, Trisha               12 Central VA T&      10.54m     10.26m   NWI  33-08.00
 21 Seward, Keshaunda            12 Central VA T&      10.58m     10.19m   NWI  33-05.25
 -- Tucker, Ashley               55 Mt Pleasant         9.64m       FOUL   NWI

Event 517  Shot Put 4kg Young Women
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1 Roberts, Stacee              55 Summerville        11.27m     12.05m   39-06.50
  2 Chancellor, Raivyn           55 Quickstriders      11.57m     11.00m   36-01.25
  3 Goins, Cori                  13 Pacesetters        10.35m     10.51m   34-05.75
  4 McCarroll, Stephanye         55 SC Unattached       9.95m     10.34m   33-11.25
  5 Wallace, Shanarra            13 Asheville          10.46m      9.98m   32-09.00
  6 Moss, Christianna            12-Va Unattach        10.55m      9.79m   32-01.50
  7 Hensley, Sarah               13 Unattach           10.62m      9.77m   32-00.75
  8 Fowler, Eileena              55 Spart Sriders       7.27m      9.18m   30-01.50
  9 Evans, Christina             13 Tri Champions       9.46m      9.16m   30-00.75
 10 Abell, Kathleen              45 Unattached          9.68m      8.98m   29-05.50
 11 Blocker, LaTerrica           45 Sapphire Tra        9.64m      8.75m   28-08.50
 12 VanStory, Jasmine            12 Central VA T&       9.23m      8.69m   28-06.25
 13 Watkins, Franziska           55 Quickstriders       8.56m      8.41m   27-07.25
 14 Tisdale, Brittny             10 Ferrari Strid       8.03m      7.92m   26-00.00
 15 Lipscomb, Erika              13 Carolina Eagl       9.96m      7.89m   25-10.75
 16 Gaines, Terra                10 Firebirds AC        7.34m      7.86m   25-09.50

Event 518  Discus Throw 1kg Young Women
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1 Chancellor, Raivyn           55 Quickstriders      19.40m     39.26m     128-10
  2 Abell, Kathleen              45 Unattached         33.86m     33.81m     110-11
  3 Waldron, Kimberly            13 Charlotte Fli      33.38m     32.50m     106-07
  4 Moore, Amber                 13 Gs Roanoke         31.18m     32.19m     105-07
  5 Goins, Cori                  13 Pacesetters        32.36m     32.02m     105-01
  6 McCarroll, Stephanye         55 SC Unattached      31.03m     31.45m     103-02
  7 VanStory, Jasmine            12 Central VA T&      26.83m     30.09m      98-09
  8 Hensley, Sarah               13 Unattach           28.97m     26.75m      87-09
  9 Gaines, Tara                 10 Firebirds AC       26.72m     26.71m      87-07
 10 Fowler, Eileena              55 Spart Sriders      26.99m     26.19m      85-11
 11 Prather, Jasmine             10 Rockville St       25.58m     24.70m      81-00
 12 Martin, Jessica              55 Palmetto TC        22.98m     23.46m      77-00
 13 Roberts, Stacee              55 Summerville        26.23m     22.72m      74-06
 14 Veatch, Aimee                12-Va Unattach        33.54m     21.96m      72-00
 15 Blocker, LaTerrica           45 Sapphire Tra       24.66m     21.73m      71-03
 16 Watkins, Franziska           55 Quickstriders      19.40m     19.28m      63-03
 17 Goins, Shemika               12 Richmond Heat      18.45m     18.18m      59-08
 18 Tisdale, Brittny             10 Ferrari Strid      19.81m     18.16m      59-07
 19 Amegah, Adjoa Mawutoe        10 New Wave           19.08m     17.64m      57-10
 20 Veal, Shanika                45 Villa Rica         11.50m     10.87m      35-08

Event 519  Javelin Throw 600g Young Women
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1 Montgomery, Jacia            10 Glenarden          35.85m     33.60m     110-03
  2 DuBois, Hanna                10 Mountain Xpre      25.48m     30.59m     100-04
  3 Derrickson, Kim              13 Sandhills          30.27m     30.13m      98-10
  4 McCarroll, Stephanye         55 SC Unattached      28.58m     29.80m      97-09
  5 Hensley, Sarah               13 Unattach           25.39m     29.03m      95-03
  6 Wallace, Shanarra            13 Asheville          26.78m     27.04m      88-08
  7 Waldron, Kimberly            13 Charlotte Fli      20.88m     24.00m      78-09
  8 Parker, Christina            13 RC Pacesetter      19.87m     19.58m      64-03
  9 Martin, Jessica              55 Palmetto TC        16.98m     14.09m      46-03
 10 Veal, Shanika                45 Villa Rica         10.92m     10.82m      35-06

Event 520  Hammer Throw Young Women
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1 Veatch, Aimee                12-Va Unattach        33.52m     38.45m     126-02
  2 Hensley, Sarah               13 Unattach                      24.78m      81-03
  3 Montgomery, Alyssa           10 Rockville St                  23.31m      76-06

Event 521  Heptathlon Young Women
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Jackson, Latricia            45 Ruff Riders          3635       4001
  2 Montgomery, Jacia            10 Glenarden                       3950
  3 Williams, Geranda            10 Thunderbolts                    3345
  4 Derrickson, Kim              13 Sandhills                       3296
  5 Parker, Christina            13 RC Pacesetter                   2946
  6 Wilson, Portia               45 Carrollton P&        2762       2908
  7 Simmons, Iceses              45 Ruff Riders          2907       2679
  8 Wilson, Raven                45 Carrollton P&        2640       2551
  9 Mercer, Lora                 13 Asheville                       2429

Event 521  Heptathlon: #1 100 Meter Hurdles Young Women Heptathlon
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Williams, Geranda            10 Thunderbolts          16.02   3.1  2  712
  2 Derrickson, Kim              13 Sandhills             17.45   3.1  2  547
  3 Wilson, Portia               45 Carrollton P&         17.82   3.8  3  507
  4 Montgomery, Jacia            10 Glenarden             17.93   3.1  2  496
  5 Wilson, Raven                45 Carrollton P&         18.37   3.1  2  451
  6 Mercer, Lora                 13 Asheville             18.51   2.6  1  437
  7 Parker, Christina            13 RC Pacesetter         18.97   2.6  1  393
  8 Jackson, Latricia            45 Ruff Riders           19.15   2.6  1  376
  9 Simmons, Iceses              45 Ruff Riders           21.46   3.8  3  192

Event 521  Heptathlon: #2 High Jump Young Women Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Montgomery, Jacia            10 Glenarden             1.49m    4-10.50  610
  2 Jackson, Latricia            45 Ruff Riders           1.46m    4-09.50  577
  3 Derrickson, Kim              13 Sandhills             1.40m    4-07.00  512
  4 Williams, Geranda            10 Thunderbolts          1.37m    4-06.00  481
  4 Parker, Christina            13 RC Pacesetter         1.37m    4-06.00  481
  6 Mercer, Lora                 13 Asheville             1.28m    4-02.25  389
  6 Wilson, Portia               45 Carrollton P&         1.28m    4-02.25  389
  8 Simmons, Iceses              45 Ruff Riders           1.25m    4-01.25  359
  9 Wilson, Raven                45 Carrollton P&         1.22m    4-00.00  331

Event 521  Heptathlon: #3 Shot Put Young Women Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jackson, Latricia            45 Ruff Riders          10.44m   34-03.00  558
  2 Derrickson, Kim              13 Sandhills             9.29m   30-05.75  483
  3 Montgomery, Jacia            10 Glenarden             9.01m   29-06.75  465
  4 Williams, Geranda            10 Thunderbolts          8.58m   28-01.75  437
  5 Simmons, Iceses              45 Ruff Riders           6.89m   22-07.25  328
  6 Mercer, Lora                 13 Asheville             6.37m   20-10.75  295
  7 Wilson, Raven                45 Carrollton P&         6.32m   20-09.00  292
  8 Parker, Christina            13 RC Pacesetter         6.23m   20-05.25  286
  9 Wilson, Portia               45 Carrollton P&         5.73m   18-09.75  254

Event 521  Heptathlon: #4 200 Meter Dash Young Women Heptathlon
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Jackson, Latricia            45 Ruff Riders           25.80   0.5  2  815
  2 Simmons, Iceses              45 Ruff Riders           26.57   0.5  2  748
  3 Wilson, Portia               45 Carrollton P&         26.77   0.2  1  731
  4 Montgomery, Jacia            10 Glenarden             26.78   0.5  2  730
  5 Wilson, Raven                45 Carrollton P&         27.50   0.5  2  671
  6 Parker, Christina            13 RC Pacesetter         27.74   0.2  1  651
  7 Williams, Geranda            10 Thunderbolts          27.82   0.5  2  645
  8 Derrickson, Kim              13 Sandhills             27.92   0.2  1  637
  9 Mercer, Lora                 13 Asheville             31.03   0.2  1  413

Event 521  Heptathlon: #5 Long Jump Young Women Heptathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Jackson, Latricia            45 Ruff Riders           5.28m   NWI  17-04.00  637
  2 Montgomery, Jacia            10 Glenarden             5.25m   NWI  17-02.75  628
  3 Williams, Geranda            10 Thunderbolts          4.79m   NWI  15-08.75  503
  4 Simmons, Iceses              45 Ruff Riders           4.63m   NWI  15-02.25  461
  5 Derrickson, Kim              13 Sandhills             4.45m   NWI  14-07.25  416
  6 Mercer, Lora                 13 Asheville             4.21m   NWI  13-09.75  357
  7 Parker, Christina            13 RC Pacesetter         4.18m   NWI  13-08.75  350
  8 Wilson, Portia               45 Carrollton P&         3.53m   NWI  11-07.00  206
  9 Wilson, Raven                45 Carrollton P&         3.17m   NWI  10-05.00  137

Event 521  Heptathlon: #6 Javelin Throw Young Women Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Derrickson, Kim              13 Sandhills            32.35m     106-02  521
  2 Montgomery, Jacia            10 Glenarden            29.41m      96-06  465
  3 Wilson, Portia               45 Carrollton P&        24.84m      81-06  379
  4 Jackson, Latricia            45 Ruff Riders          23.78m      78-00  359
  5 Parker, Christina            13 RC Pacesetter        20.17m      66-02  292
  6 Williams, Geranda            10 Thunderbolts         17.58m      57-08  244
  7 Simmons, Iceses              45 Ruff Riders          15.81m      51-10  211
  8 Wilson, Raven                45 Carrollton P&        15.52m      50-11  206
  9 Mercer, Lora                 13 Asheville            14.48m      47-06  187

Event 521  Heptathlon: #7 800 Meter Run Young Women Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jackson, Latricia            45 Ruff Riders         2:31.09   679
  2 Montgomery, Jacia            10 Glenarden           2:41.44   556
  3 Parker, Christina            13 RC Pacesetter       2:47.21   493
  4 Wilson, Raven                45 Carrollton P&       2:50.08   463
  5 Wilson, Portia               45 Carrollton P&       2:52.10   442
  6 Simmons, Iceses              45 Ruff Riders         2:58.41   380
  7 Mercer, Lora                 13 Asheville           3:01.59   351
  8 Williams, Geranda            10 Thunderbolts        3:04.67   323
  9 Derrickson, Kim              13 Sandhills           3:23.14   180

Event 550  100 Meter Dash Young Men
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Hardesty, Kelvin             13 Track Eastern       10.66      10.82Q -2.8  3
  2 Jordan, Samuel               13 Track Eastern       10.92      11.01Q -2.0  1
  3 Murdock, Justin              10 Hummingbird         10.56      11.04Q -2.6  4
  4 Randall, Woodrow             45 First Light         10.58      11.07Q -3.7  2
  5 Thomas, Lamaar               10 Ebenezer            10.60      11.09q -2.0  1
  6 Lockett, Joshua              45 Quicksilver         10.84      11.13q -2.6  4
  7 Etzel, Brendan               10 Rockville St        11.21      11.30q -2.0  1
  8 Doom, Allen                  12 Charlottesvil       10.73      11.32q -3.7  2  11.312
  9 Jones, Kyle                  12 Central VA T&       11.24     J11.32  -2.8  3  11.317
 10 Alston, Michael              13 Mid-City X-Pr       11.12      11.34  -3.7  2
 11 Williams, Jared              45 Quicksilver         10.73      11.38  -2.0  1
 12 Shaw, Allieu                 10 Firebirds AC        11.19      11.39  -3.7  2
 13 Parham, Jamar                12 Central VA T&       11.30      11.42  -3.7  2
 14 Barrow, Omari                45 Quicksilver         11.07      11.46  -2.8  3
 15 Currie, Ryan                 10 Ebenezer            10.90      11.49  -3.7  2
 16 Martin, Chaz                 10 Cobra TC            11.28      11.54  -2.0  1
 16 Hasty, Zachery               55 Carolina Rock       11.39      11.54  -2.6  4
 18 Mitchell, Jesse              10 747 Track Clu       11.16      11.62  -2.6  4
 19 Priest, Joshua               12 Central VA T&       11.56      11.68  -2.6  4
 20 Rollison, Leo                55 Low Country         11.62      11.82  -3.7  2
 21 Mensah, Nathan               55 Track Masters       11.68      11.96  -2.0  1
 22 Nelson, Montae               55 Low Country         11.68      12.01  -2.8  3
 23 Rauls, Joseph                45 Running Pant        11.06      16.85  -2.8  3

Event 550  100 Meter Dash Young Men
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Murdock, Justin              10 Hummingbird         11.04      10.83  -2.0
  2 Randall, Woodrow             45 First Light         11.07      10.87  -2.0
  3 Thomas, Lamaar               10 Ebenezer            11.09      10.92  -2.0
  4 Jordan, Samuel               13 Track Eastern       11.01      11.12  -2.0
  5 Hardesty, Kelvin             13 Track Eastern       10.82      11.13  -2.0
  6 Lockett, Joshua              45 Quicksilver         11.13      11.19  -2.0
  7 Etzel, Brendan               10 Rockville St        11.30      11.34  -2.0
  8 Doom, Allen                  12 Charlottesvil       11.32      11.38  -2.0

Event 551  200 Meter Dash Young Men
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Anderson, Aaron              13 Fay. Flyers         21.70      21.90Q -3.2  4
  2 Hardesty, Kelvin             13 Track Eastern       21.47      21.94Q -1.8  1
  3 Charles, Trey                45 First Light         21.39      21.95Q -1.1  2
  4 Randall, Woodrow             45 First Light         21.75      22.40Q  NWI  3
  5 Williams, Jared              45 Quicksilver         22.04      22.57Q -2.1  5
  6 Thomas, Lamaar               10 Ebenezer            21.96      21.98q -1.1  2
  7 Johnson, Charles             10 Ebenezer            22.24      22.04q -1.8  1
  8 Sneed, Adrian                45 Quicksilver         21.86      22.46q -1.8  1
  9 Spreads, Dantwan             45 D.C. Express        23.09      22.62  -3.2  4
 10 Wallace, Antonio             10 747 Track Clu       22.46      22.91  -3.2  4
 11 Wardlaw, Kevon               55 Quickstriders       22.55      22.92  -3.2  4
 12 Cain, Shean                  10 Firebirds AC        22.88      22.93  -1.8  1
 13 Horton, Robert               13 Track Eastern       22.15      23.04  -1.1  2
 14 Lawson, Khalfani             45 D.C. Express        22.93      23.11  -2.1  5
 15 Martin, Chaz                 10 Cobra TC            23.08      23.12  -3.2  4
 16 Rowe, Jerrell                12 Richmond Heat       23.45      23.47  -2.1  5
 17 Jackson, Dorian              12 Central VA T&       22.90      23.49  -1.1  2
 18 Priest, Joshua               12 Central VA T&       23.41      23.59  -1.1  2
 19 Quarles, Christopher         55 Gwd YMCA            22.98      23.67  -1.8  1
 20 Edwards, Cleveland           12 Central VA T&       23.01      23.75   NWI  3
 21 McDaniel, Matthew            55 Palmetto TC         22.97      23.93  -1.1  2
 22 Doom, Allen                  12 Charlottesvil       21.71      24.62  -3.2  4

Event 551  200 Meter Dash Young Men
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Randall, Woodrow             45 First Light         22.40      21.86  -2.7
  2 Anderson, Aaron              13 Fay. Flyers         21.90      22.00  -2.7
  3 Thomas, Lamaar               10 Ebenezer            21.98      22.20  -2.7
  4 Johnson, Charles             10 Ebenezer            22.04      22.32  -2.7
  5 Charles, Trey                45 First Light         21.95      22.33  -2.7
  6 Sneed, Adrian                45 Quicksilver         22.46      22.83  -2.7
  7 Williams, Jared              45 Quicksilver         22.57      22.95  -2.7

Event 552  400 Meter Dash Young Men
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Graphenreed, Anton           45 Columbus Fir        48.31      47.82Q  5
  2 Anderson, Aaron              13 Fay. Flyers         48.25      48.17Q  1
  3 Williamson, Ian              13 Track Eastern       48.08      48.27Q  2
  4 Pope, Marcus                 55 Flyers TC           48.39      48.31Q  4
  5 Dawes, Handy                 13 Track Eastern       48.54      49.06Q  3
  6 Spreads, Dantwan             45 D.C. Express        47.90      48.42q  5
  7 Holmes, Donte                10 Hummingbird         47.90      48.60q  1
  8 Warren, Reginald             45 Titans              48.19      48.71q  2
  9 Atrice, Rhyan                45 Quicksilver         49.30      48.99   2
 10 Browne, Adrian               10 Hummingbird         49.10      49.37   1
 11 Duncan, Derrhyl              10 Hummingbird         48.60      49.57   4
 12 Varella, Louis               10 Hummingbird         50.22      49.64   3
 13 Slan, Stephen                55 Low Country         50.43      49.78   1
 14 Edwards, Cleveland           12 Central VA T&       50.25      49.94   4
 15 Booker, Ronald               12 Central VA T&       50.54      49.96   2
 16 Klein, Chris                 13 Unattach            49.87      50.23   2
 17 Onyeukwu, Udechuewu          45 Quicksilver         49.91      50.27   1
 18 Wallace, Antonio             10 747 Track Clu       50.29      50.46   5
 19 Pardue, Chad                 10 Hummingbird         49.00      50.62   5
 20 Jackson, Gary                13 Tri Champions       50.10      51.10   4
 21 Page, Richard                55 Flyers TC           51.74      51.43   3
 22 Gary, Alex                   10 Rockville St        51.10      51.44   1
 23 Brooks, Evan                 12 Central VA T&       50.11      51.89   3
 24 Hasty, Zachery               55 Carolina Rock       51.16      52.56   5
 25 Terry, Taylor                12 Loudon Specia       52.93      52.83   4
 26 Collins, Christian           12 Central VA T&       52.10      54.01   3
 27 McDaniel, Matthew            55 Palmetto TC         51.28      54.52   4
 28 Jackson, Dorian              12 Central VA T&       53.72      54.87   5
 29 Ingram, Thomas               12-Richmond Virg       53.81      56.85   1

Event 552  400 Meter Dash Young Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals
=========================================================================
Finals
  1 Anderson, Aaron              13 Fay. Flyers         48.17      47.36
  2 Graphenreed, Anton           45 Columbus Fir        47.82      47.75
  3 Williamson, Ian              13 Track Eastern       48.27      47.86
  4 Warren, Reginald             45 Titans              48.71      48.00
  5 Pope, Marcus                 55 Flyers TC           48.31      48.21
  6 Holmes, Donte                10 Hummingbird         48.60      48.49
  7 Spreads, Dantwan             45 D.C. Express        48.42      48.71
  8 Dawes, Handy                 13 Track Eastern       49.06      49.48

Event 553  800 Meter Run Young Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Warren, Reginald             45 Titans            1:54.05    1:53.60
  2 Taylor, Aaron                10 Hummingbird       1:55.10    1:54.56
  3 Hendrix, Andrew              13 Track Eastern     1:55.81    1:54.97
  4 Hurst, Taylor                45 D.C. Express      1:57.26    1:55.38
  5 Davis, Lammar                13 Track Eastern     1:57.26    1:55.97
  6 Reid-Carthan, Brione         10 Hummingbird       1:58.99    1:57.73
  7 Rogers, Chad                 10 Glenarden         2:00.18    1:58.15
  8 Locklear, Jordan             13 Fay. Flyers       2:02.03    1:58.98
  9 Gary, Alex                   10 Rockville St      1:59.64    1:59.85
 10 Giovanni, Reymante           10 Hummingbird       2:00.50    2:00.94
 11 Collins, Darryl              45 D.C. Express      1:56.88    2:01.81
 12 Woodard, Lamont              13 RC Pacesetter     2:04.13    2:01.95
 13 Slan, Stephen                55 Low Country       2:04.47    2:02.13
 14 Spreads, Dantwan             45 D.C. Express      1:55.88    2:02.29
 15 Watkins, James               12 Virginia Beac     2:05.62    2:02.46
 16 Simmons, Franklyn            45 Red Runners       1:59.90    2:03.61
 17 Iwugo, Phillip               10 Hummingbird       2:00.71    2:04.61
 18 Moore, Joshua                12 Central VA T&     2:09.61    2:08.01
 19 Bundy, Marcus                12-Richmond Virg     2:12.57    2:13.98
 20 Gaines, Rueben               12 Central VA T&     2:13.05    2:15.02
 21 Coffin, Alex                 55 Palmetto TC       2:44.15    2:53.84

Event 554  1500 Meter Run Young Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Locklear, Jordan             13 Fay. Flyers       4:17.55    4:13.75
  2 Rogers, Chad                 10 Glenarden         4:26.02    4:14.35
  3 Genties, Peter               10 Hummingbird       4:25.44    4:17.37
  4 Vinson, Michael              45 White Lightn      4:19.44    4:17.39
  5 Young, Robbie                10 Rockville St      4:28.37    4:24.96
  6 Weaver, Josey                13 Unattach          4:31.77    4:27.16
  7 Frierson, Wardell            13 Durham Stride     4:24.20    4:30.69
  8 Butler, Robert               13 Blazers           4:38.13    4:37.47
  9 Williams, Matthew            13 Blazers           4:43.28    4:43.98
 10 Davis, Devin                 45 Quicksilver       4:36.36    4:45.71
 11 Reynolds, Chad               55 Palmetto TC       4:59.99    5:08.67
 12 Coffin, Alex                 55 Palmetto TC       5:51.33    6:10.51

Event 555  5000 Meter Run Young Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 McDonald, Andre              10 Hummingbird      16:27.10   16:31.80
  2 Weaver, Josey                13 Unattach         16:42.17   16:40.40
  3 Wilson, Stephen              55 Mt Pleasant      17:54.74   17:09.65
  4 Genties, Peter               10 Hummingbird      17:36.76   17:13.32
  5 Hall, Elliot                 13 Pacesetters      17:51.44   17:32.11
  6 Adams, Philip                10 Glenarden        17:36.80   17:33.47
  7 Reynolds, Chad               55 Palmetto TC      19:05.28   19:02.44
  8 Philbrick, Thomas            13 Tri Champions               19:58.77

Event 556  2000 Meter Steeplechase Young Men
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 McDonald, Andre              10 Hummingbird       6:31.54    6:35.65
  2 Vandi, Bpaaki                10 Glenarden         7:04.45    6:56.16
  3 Adams, Philip                10 Glenarden         7:17.22    7:12.92
  4 Williams, Joey               12-Va Unattach       6:47.00    7:27.46
  5 Hall, Andrew                 13 Pacesetters                  7:28.83
  6 Reynolds, Chad               55 Palmetto TC       7:49.80    7:57.00

Event 558  110 Meter Hurdles Young Men
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Pope, Marcus                 55 Flyers TC           14.05      14.34Q -1.1  4
  2 Jackson, Robert              45 Titans              14.56      14.62Q -0.1  1
  3 Massenburg, Karl (Aramis     12 Central VA T&       15.25      14.72Q -2.2  2
  4 Duncan, Justin               55 Flyers TC           16.03      14.89Q -1.9  3
  5 Ray, Zachary                 10 Thunderbolts        14.62      14.84q -0.1  1
  6 Lopez, Jose                  10 Firebirds AC        15.24      15.17q -0.1  1
  7 Dash, Justin                 55 Quickstriders       15.17      15.38q -1.9  3
  8 Keith, Rachod                45 Carrollton P&       15.27      15.52q -1.1  4
  9 Alston, Brandon              13 Mid-City X-Pr       15.92      15.54  -0.1  1
 10 Dixon, Damon                 10 Ferrari Strid       15.24      15.87  -0.1  1
 11 Womack, Malcolm              10 Glenarden           15.30      16.04  -1.9  3
 12 Kuate Konga, Keeven          10 Cobra TC            15.99      16.10  -0.1  1
 13 Smith, Aaron                 55 SC Unattached       15.10      16.18  -1.9  3
 14 Robinson Jr, James           13 Hurdles First       15.82      16.34  -2.2  2
 15 Polite, Sherard              45 Running Pant        16.24      16.52  -1.9  3
 16 Terry, Marcus                45 Quicksilver         16.68      16.77  -0.1  1
 17 Walker, Jermey               12 Central VA T&       18.19      18.02  -0.1  1
 18 Hernandez, Joe               10 Rockville St        16.43      18.81  -1.1  4
 -- Sinkfield, Marchello         45 Quicksilver         14.20     X14.47  -2.2  2
 -- Nunley, Booker               13 Hurdles First       13.73     X14.72  -1.9  3

Event 558  110 Meter Hurdles Young Men
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Pope, Marcus                 55 Flyers TC           14.34      14.42  -3.1
  2 Massenburg, Karl (Aramis     12 Central VA T&       14.72      14.64  -3.1
  3 Jackson, Robert              45 Titans              14.62      14.73  -3.1
  4 Ray, Zachary                 10 Thunderbolts        14.84      15.01  -3.1
  5 Duncan, Justin               55 Flyers TC           14.89      15.09  -3.1
  6 Dash, Justin                 55 Quickstriders       15.38      15.49  -3.1
  7 Keith, Rachod                45 Carrollton P&       15.52      15.50  -3.1
  8 Lopez, Jose                  10 Firebirds AC        15.17      15.67  -3.1

Event 559  400 Meter Hurdles Young Men
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Charles, Trey                45 First Light         58.40      53.20Q  3
  2 Brinkley, Matthew            10 Hummingbird         53.10      55.78Q  1
  3 Womack, Malcolm              10 Glenarden           55.40      56.26Q  4
  4 Bolden, DeAngelo             55 Quickstriders       57.96      56.28Q  2
  5 Pope, Marcus                 55 Flyers TC           53.34      54.13q  3
  6 Lopez, Jose                  10 Firebirds AC        58.13      56.99q  1
  7 Ragland Jr, Sherman          13 Durham Stride       56.78      58.48q  1
  8 Robinson Jr, James           13 Hurdles First       56.37     J58.48q  2
  9 Jackson, Robert              45 Titans              57.27      58.78   4
 10 Dash, Justin                 55 Quickstriders       57.99      58.84   2
 11 Smith, Aaron                 55 SC Unattached       58.74    1:00.56   4
 12 Hernandez, Joe               10 Rockville St        59.62    1:01.54   2
 13 Ross, Daishon                13 Charlotte Fli     1:00.24    1:02.45   1
 14 Embrack, Demetrius           10 Glenarden         1:02.69    1:03.36   3
 15 Young, Robbie                10 Rockville St      1:01.64    1:03.53   3
 -- Sinkfield, Marchello         45 Quicksilver         53.10     X54.82   2
 -- Nunley, Booker               13 Hurdles First       55.51     X57.56   3

Event 559  400 Meter Hurdles Young Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals
=========================================================================
Finals
  1 Charles, Trey                45 First Light         53.20      52.41
  2 Womack, Malcolm              10 Glenarden           56.26      54.74
  3 Bolden, DeAngelo             55 Quickstriders       56.28      55.15
  4 Brinkley, Matthew            10 Hummingbird         55.78      55.19
  5 Lopez, Jose                  10 Firebirds AC        56.99      56.26
  6 Ragland Jr, Sherman          13 Durham Stride       58.48      56.30
  7 Robinson Jr, James           13 Hurdles First       58.48      56.78
  8 Pope, Marcus                 55 Flyers TC           54.13    1:18.29

Event 560  4x100 Meter Relay Young Men
============================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 13 Track Eastern  'A'                               41.18      41.29Q  3
     1) Culliver, Chris                 2) Davis, Lammar
     3) Hardesty, Kelvin                4) Jordan, Samuel
  2 45 Quicksilver Track Club  'B'                      41.64      41.95Q  1
     1) Hollimon, Austin                2) Sneed, Adrian
     3) Barrow, Omari                   4) Christian, Justin
  3 10 747 Track Club  'A'                              42.23      42.90Q  2
     1) Harper, Jimmy                   2) Mitchell, Jesse
     3) Wallace, Antonio                4) Watley, Robert
  4 45 Quicksilver Track Club  'A'                      42.52      41.86Q  3
     1) Terry, Marcus                   2) Taylor, Christian
     3) Lockett, Joshua                 4) Williams, Jared
  5 10 Ebenezer Ame Royal Runners  'A'                  41.94      41.98Q  1
     1) Currie, Ryan                    2) Johnson, Charles
     3) Thomas, Lamaar                  4) Tinsley, Derrick
  6 10 Rockville Striders  'A'                          43.15      43.16Q  2
     1) Evans-Chase, Alonzo             2) Myers, Jordan
     3) Etzel, Brendan                  4) Enweze, Larry
  7 13 Fayetteville Flyers  'A'                         42.64      42.29q  1
     1) Anderson, Aaron                 2) Ash, Elijah
     3) Howard, Mekal                   4) Terry, Quientin
  8 12-Central VA T&F Club  'A'                         43.19      42.30q  3
     1) Booker, Ronald                  2) Jackson, Dorian
     3) Jones, Kyle                     4) Parham, Jamar
  9 10 New Wave Track Club  'A'                         43.64      42.54   1
     1) Acker, Corwin                   2) Winters, Justin
     3) Murphy, Brandon                 4) Lewis, Bryan
 10 13 Mid-City X-Press Track Club  'A'                 43.24      42.66   3
     1) McNair, Tavin                   2) Millner, Jerrell
     3) Alston, Michael                 4) Alston, Brandon
 11 13 Greensboro Champions  'A'                        42.50      43.51   3
     1) Reid, Katrell                   2) Everett, Christopher
     3) Sales, Antonio                  4) Alston, Stephen
 12 10 747 Track Club  'B'                              43.64      43.67   1
     1) Thompson, Julius                2) Manning, Derrick
     3) Kelley, Paul                    4) Hughes, Martin
 13 55 Greenwood YMCA Jaguars  'A'                      44.62      45.16   2
     1) McGrier, Hakeem                 2) Hill, John
     3) Quarles, Christopher            4) Harrison, Kentavious

Event 560  4x100 Meter Relay Young Men
=========================================================================
    Team                                              Prelims     Finals
=========================================================================
Finals
  1 13 Track Eastern  'A'                               41.29      41.51
  2 45 Quicksilver Track Club  'A'                      41.86      41.52
  3 10 Ebenezer Ame Royal Runners  'A'                  41.98      41.54
     1) Currie, Ryan                    2) Johnson, Charles
     3) Thomas, Lamaar                  4) Tinsley, Derrick
  4 10 747 Track Club  'A'                              42.90      41.80
     1) Harper, Jimmy                   2) Mitchell, Jesse
     3) Wallace, Antonio                4) Watley, Robert
  5 13 Fayetteville Flyers  'A'                         42.29      41.83
     1) Anderson, Aaron                 2) Ash, Elijah
     3) Howard, Mekal                   4) Terry, Quientin
  6 45 Quicksilver Track Club  'B'                      41.95      41.99
     1) Hollimon, Austin                2) Sneed, Adrian
     3) Barrow, Omari                   4) Christian, Justin
  7 12-Central VA T&F Club  'A'                         42.30      42.54
  8 10 Rockville Striders  'A'                          43.16      43.15
     1) Evans-Chase, Alonzo             2) Myers, Jordan
     3) Etzel, Brendan                  4) Enweze, Larry

Event 561  4x400 Meter Relay Young Men
============================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 13 Track Eastern  'A'                             3:17.39    3:13.01Q  1
     1) Davis, Lammar                   2) Williamson, Ian
     3) Hardesty, Kelvin                4) Culliver, Chris
  2 45 Quicksilver Track Club  'A'                    3:12.13    3:15.97Q  2
     1) Hollimon, Austin                2) Christian, Justin
     3) Taylor, Christian               4) Sinkfield, Marchello
  3 13 Track Eastern  'B'                             3:23.45    3:16.92Q  3
     1) Culliver, Chris                 2) Hendrix, Andrew
     3) Horton, Robert                  4) Herring, Christopher
  4 10 Hummingbird Track Club  'B'                    3:15.37    3:13.62Q  1
     1) Bowie, Chris                    2) Browne, Adrian
     3) Duncan, Derrhyl                 4) Duncan, Uriel
  5 10 Hummingbird Track Club  'A'                    3:18.47    3:19.55Q  3
     1) Holmes, Donte                   2) Brinkley, Matthew
     3) McDonald, Andre                 4) Jones, John
  6 45 D.C. Express  'A'                              3:17.42    3:20.30Q  2
     1) Collins, Darryl                 2) Spreads, Dantwan
     3) Lawson, Khalfani                4) Hurst, Taylor
  7 45 Quicksilver Track Club  'B'                    3:21.84    3:16.06q  1
     1) Atrice, Rhyan                   2) Williams, Jared
     3) Onyeukwu, Udechuewu             4) Sneed, Adrian
  8 10 Rockville Striders  'A'                        3:22.22    3:22.84q  1
     1) Etzel, Brendan                  2) Bock, Mike
     3) Enweze, Larry                   4) Myers, Jordan
  9 12-Central VA T&F Club  'A'                       3:39.76    3:23.50   1
     1) Booker, Ronald                  2) Brooks, Evan
     3) Edwards, Cleveland              4) Jackson, Dorian
 10 13 Greensboro Champions  'A'                      3:20.48    3:26.38   2
     1) Reid, Katrell                   2) Everett, Christopher
     3) Glenn, George                   4) Sales, Antonio
 11 13 Triangle Champions  'A'                        3:27.04    3:26.47   1
     1) King, Anthony                   2) Jackson, Gary
     3) Manigault, Antonio              4) Manigault, Desmond
 12 45 Quicksilver Track Club  'C'                    3:24.50    3:26.94   2
     1) Chestnut, Mehran                2) Barrow, Omari
     3) Davis, Devin                    4) Kinney, Christopher
 13 10 Glenarden TC  'A'                              3:23.84    3:28.08   3
     1) Grimes, Kamau                   2) Rogers, Chad
     3) Womack, Malcolm                 4) Hansborough, Wesley
 14 55 Greenwood YMCA Jaguars  'A'                    4:12.05    3:35.65   2
     1) McGrier, Hakeem                 2) Hill, John
     3) Harrison, Kentavious            4) Quarles, Christopher

Event 561  4x400 Meter Relay Young Men
=========================================================================
    Team                                              Prelims     Finals
=========================================================================
Finals
  1 13 Track Eastern  'A'                             3:13.01    3:11.87
     1) Davis, Lammar                   2) Williamson, Ian
     3) Hardesty, Kelvin                4) Culliver, Chris
  2 10 Hummingbird Track Club  'B'                    3:13.62    3:12.23
     1) Bowie, Chris                    2) Browne, Adrian
     3) Duncan, Derrhyl                 4) Duncan, Uriel
  3 45 Quicksilver Track Club  'A'                    3:15.97    3:14.75
     1) Hollimon, Austin                2) Christian, Justin
     3) Taylor, Christian               4) Sinkfield, Marchello
  4 10 Hummingbird Track Club  'A'                    3:19.55    3:15.06
     1) Holmes, Donte                   2) Brinkley, Matthew
     3) McDonald, Andre                 4) Jones, John
  5 13 Track Eastern  'B'                             3:16.92    3:15.83
     1) Culliver, Chris                 2) Hendrix, Andrew
     3) Horton, Robert                  4) Herring, Christopher
  6 45 D.C. Express  'A'                              3:20.30    3:19.13
     1) Collins, Darryl                 2) Spreads, Dantwan
     3) Lawson, Khalfani                4) Hurst, Taylor
  7 45 Quicksilver Track Club  'B'                    3:16.06    3:19.50
     1) Atrice, Rhyan                   2) Williams, Jared
     3) Onyeukwu, Udechuewu             4) Sneed, Adrian
 -- 10 Rockville Striders  'A'                        3:22.84         DQ   1st leg out of lane
     1) Etzel, Brendan                  2) Bock, Mike
     3) Enweze, Larry                   4) Myers, Jordan

Event 562  4x800 Meter Relay Young Men
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
=========================================================================
  1 10 Hummingbird Track Club  'A'                    7:45.00    7:42.90
     1) Brinkley, Matthew               2) Reid-Carthan, Brione
     3) Taylor, Aaron                   4) Thibou, Kelli
  2 13 Track Eastern  'A'                             8:06.16    7:50.77
     1) Davis, Lammar                   2) Law, Darius
     3) Dawes, Handy                    4) Hendrix, Andrew
  3 10 Hummingbird Track Club  'B'                    7:55.00    8:00.75
     1) Browne, Adrian                  2) Giovanni, Reymante
     3) Holmes, Donte                   4) McDonald, Andre
  4 45 Quicksilver Track Club  'A'                    8:39.69    8:18.82
     1) Atrice, Rhyan                   2) Onyeukwu, Udechuewu
     3) Chestnut, Mehran                4) Davis, Devin
  5 10 Hummingbird Track Club  'C'                    8:00.00    8:19.67
  6 10 Glenarden TC  'A'                              7:56.00    8:25.87
     1) Grimes, Kamau                   2) Rogers, Chad
     3) Womack, Malcolm                 4) Sanders, Daryl
  7 10 New Wave Track Club  'A'                       8:35.00    8:32.24
     1) Baker, Lamar                    2) Dixon, Kristafur
     3) Simmons, Eric                   4) Walker, Perez
  8 45 White Lightning  'A'                           8:55.99    8:34.20
     1) Clowers, Regis                  2) Drayton, Kim
     3) Poole, Bobby                    4) Vinson, Michael
  9 13 Greensboro Blazers  'A'                        8:45.98    8:39.26
     1) Alford, Julian                  2) Shobowale, Samuel
     3) Williams, Matthew               4) Williams, Micah

Event 563  High Jump Young Men
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1 Purcell, Darius              13 Sandhills           1.88m      2.00m    6-06.75
  2 Sanders Morrison, Omar       45 Quicksilver         1.93m      1.95m    6-04.75
  3 Speed, Nigel                 55 Quickstriders       1.80m     J1.95m    6-04.75
  4 Thompson, Isiah              13 Asheville           2.03m      1.85m    6-00.75
  6 Katz, Benjamin               12-Va Unattach         1.99m     J1.85m    6-00.75
  6 Phillips, Chad               55 Quickstriders       1.80m     J1.85m    6-00.75
  7 Kinnebrew, Sean              12 Loudon Specia       1.72m     J1.85m    6-00.75
  8 Morris, John II              12-Va Unattach         1.93m     J1.85m    6-00.75
  9 Alston, Robert               13 RC Pacesetter       1.78m      1.80m    5-10.75
 10 Brantley, Hunter             45 Unattached          1.78m     J1.80m    5-10.75
 11 Dixon, Damon                 10 Ferrari Strid       1.68m     J1.80m    5-10.75
 11 Archer, Stephen              10 Ferrari Strid       1.68m     J1.80m    5-10.75
 -- Manigault, Desmond           13 Tri Champions       1.78m         NH
 -- Holland, Vaughan             13 Durham Stride       1.83m         NH

Event 564  Pole Vault Young Men
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1 Shuler, Matt                 55 SC Unattached       4.55m      4.70m   15-05.00
  2 Houston, Scott               13 Unattach            4.45m      4.40m   14-05.25
  3 Blanton, Jerry               55 Palmetto TC         4.25m     J4.40m   14-05.25
  4 Smith, Aaron                 55 SC Unattached       4.10m      4.25m   13-11.25
  5 Hill, Matthew                55 Mt Pleasant         3.95m      3.95m   12-11.50
  6 Squibbs, Terry               55 SC Unattached       3.65m     J3.95m   12-11.50
  7 Mobley, Daniel               45 Unattached          3.80m     J3.95m   12-11.50
  8 Weaver, Josey                13 Unattach            3.70m      3.80m   12-05.50
  9 Quarles, Christopher         55 Gwd YMCA            3.65m     J3.80m   12-05.50
 10 Morris, John II              12-Va Unattach         3.45m      3.65m   11-11.75

Event 565  Long Jump Young Men
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
========================================================================================
  1 Carr, Lincoln                13 Fay. Flyers         7.00m      7.29m   NWI  23-11.00
  2 Thompson, Isiah              13 Asheville           6.78m      7.07m   NWI  23-02.50
  3 Delap, Kendall               13 Tri City Blaz       6.71m      7.03m   NWI  23-00.75
  4 Phillips, Chad               55 Quickstriders       6.47m      7.00m   NWI  22-11.75
  5 McNair, Tavin                13 Mid-City X-Pr       6.68m      6.89m   NWI  22-07.25
  6 Barrow, Omari                45 Quicksilver         6.56m      6.84m   NWI  22-05.25
  7 Duncan, Justin               55 Flyers TC           5.70m      6.83m   NWI  22-05.00
  8 Brooks, Evan                 12 Central VA T&       6.65m      6.77m   NWI  22-02.50
  9 Forde, Nick                  10 Glenarden           6.52m      6.76m   NWI  22-02.25
 10 Ray, Zachary                 10 Thunderbolts        6.66m      6.60m   NWI  21-08.00
 11 Jenkins, Rajah               12-Va Unattach         6.55m      6.54m   NWI  21-05.50
 12 Uzoh, Anya                   10 Hummingbird         6.90m      6.48m   NWI  21-03.25
 13 Bell, Ravon                  13 Carolina Alls       6.69m      6.47m   NWI  21-02.75
 14 Shaw, Allieu                 10 Firebirds AC        6.74m      6.45m   NWI  21-02.00
 15 Rowe, Jerrell                12 Richmond Heat       6.17m      6.44m   NWI  21-01.50
 16 Massenburg, Karl (Aramis     12 Central VA T&       6.22m      6.36m   NWI  20-10.50
 17 Gaines, Rueben               12 Central VA T&       6.05m      6.30m   NWI  20-08.00
 18 Smith, William               45 Red Runners         6.13m      6.00m   NWI  19-08.25
 19 Speed, Nigel                 55 Quickstriders       6.17m      5.93m   NWI  19-05.50
 19 Meredith, Eric               45 White Lightn        6.11m      5.93m   NWI  19-05.50
 21 Christian, Chris             12 Central VA T&       6.49m      5.92m   NWI  19-05.25
 22 Mensah, Nathan               55 Track Masters       5.96m      5.90m   NWI  19-04.25
 23 Vinson, Michael              45 White Lightn        6.13m      5.65m   NWI  18-06.50
 -- Archer, Stephen              10 Ferrari Strid       6.40m       FOUL   NWI

Event 566  Triple Jump Young Men
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
========================================================================================
  1 Carr, Lincoln                13 Fay. Flyers        14.37m     14.37m   NWI  47-01.75
  2 Phillips, Chad               55 Quickstriders      14.21m     14.07m   NWI  46-02.00
  3 Gray, Warren                 10 New Wave           13.41m     13.92m   NWI  45-08.00
  4 Shaw, Allieu                 10 Firebirds AC       13.75m     13.80m   NWI  45-03.50
  5 Weston, Travis               13 Fay. Flyers        13.84m     13.79m   NWI  45-03.00
  6 Sanders Morrison, Omar       45 Quicksilver        13.57m     13.65m   NWI  44-09.50
  7 Thompson, Isiah              13 Asheville          13.71m     13.61m   NWI  44-08.00
  8 Bell, Ravon                  13 Carolina Alls      13.88m     13.30m   NWI  43-07.75
  9 Evans, Lee                   13 Tri City Blaz      13.55m     13.17m   NWI  43-02.50
 10 Brooks, Evan                 12 Central VA T&      13.89m     13.01m   NWI  42-08.25
 11 Duncan, Uriel                10 Hummingbird        12.81m     12.91m   NWI  42-04.25
 12 Speed, Nigel                 55 Quickstriders      13.73m     12.90m   NWI  42-04.00
 13 Duncan, Justin               55 Flyers TC          12.41m     12.84m   NWI  42-01.50
 14 Kinnebrew, Sean              12 Loudon Specia      12.49m     12.71m   NWI  41-08.50
 15 Smith, William               45 Red Runners        12.38m     12.34m   NWI  40-06.00
 16 Forde, Nick                  10 Glenarden          12.85m     12.23m   NWI  40-01.50
 17 Terry, Taylor                12 Loudon Specia      12.61m     12.20m   NWI  40-00.50
 -- Christian, Chris             12 Central VA T&      12.86m       FOUL   NWI
 -- Hollimon, Austin             45 Quicksilver        14.63m    X13.73m   NWI  45-00.50

Event 567  Shot Put 12 lb. Young Men
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1 Turner, Quintin              55 Mt Pleasant        15.52m     17.04m   55-11.00
  2 Martin, Jimmy                13 Fay. Flyers        16.33m     16.98m   55-08.50
  3 Tanner, Kendrico             13 Sandhills          15.45m     16.03m   52-07.25
  4 Bulter, Bernard              10 Cobra TC           14.04m     14.54m   47-08.50
  5 Richardson, Kendrick         12 Central VA T&      13.68m     14.53m   47-08.00
  6 Greenberg, Pierce            13 Unattach           13.69m     14.41m   47-03.50  14.39m
  7 Anderson, Braydon            45 Unattached         13.10m    J14.41m   47-03.50  14.21m
  8 Boatman, Cory                10 Rockville St       13.46m     13.81m   45-03.75
  9 Carter, Melvin               12 Charlottesvil      13.71m     13.67m   44-10.25
 10 Mitchell, Michael            13 Fay. Flyers        12.82m     13.26m   43-06.00
 11 Vereen, Justin               10 C Express           9.56m     13.07m   42-10.75
 12 Brooks, Aaron                10 Glenarden          12.84m     12.92m   42-04.75
 13 Glass, Stephen               55 Palmetto TC        12.35m     12.43m   40-09.50
 14 Laughlin, Garrett            55 Summerville        12.84m     12.22m   40-01.25
 15 Kent, Garrett                55 SC Unattached       9.89m     10.38m   34-00.75

Event 568  Discus Throw 1.6kg Young Men
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1 Martin, Jimmy                13 Fay. Flyers        46.67m     47.58m     156-01
  2 Richardson, Kendrick         12 Central VA T&      42.00m     47.51m     155-10
  3 Reese, James                 13 Durham Stride      43.71m     45.54m     149-05
  4 Brooks, Aaron                10 Glenarden          36.00m     45.11m     148-00
  5 Turner, Quintin              55 Mt Pleasant        33.05m     44.28m     145-03
  6 Anderson, Braydon            45 Unattached         42.64m     43.67m     143-03
  7 Carter, Melvin               12 Charlottesvil      39.96m     40.29m     132-02
  8 Vereen, Justin               10 C Express          38.28m     38.82m     127-04
  9 Blanton, Jerry               55 Palmetto TC        36.80m     37.19m     122-00
 10 Laughlin, Garrett            55 Summerville        41.68m     36.27m     119-00
 11 Bulter, Bernard              10 Cobra TC           32.76m     35.85m     117-07
 12 Al-Mahdi, Siraj              13 Jr Striders        39.98m     35.47m     116-04
 13 Kent, Garrett                55 SC Unattached      34.10m     33.05m     108-05
 14 Glass, Stephen               55 Palmetto TC        39.90m     30.38m      99-08

Event 569  Javelin Throw 800g Young Men
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1 Morris, John II              12-Va Unattach        43.24m     45.56m     149-06
  2 Blanton, Jerry               55 Palmetto TC        46.78m     45.55m     149-05
  3 Lindholme, Brad              13 Asheville          40.36m     44.66m     146-06
  4 Al-Mahdi, Siraj              13 Jr Striders        37.72m     40.74m     133-08
  5 Vereen, Justin               10 C Express          33.00m     33.78m     110-10
  6 Armstrong, Benjamin          13 Durham Stride      35.83m     33.37m     109-06
  7 Reese, James                 13 Durham Stride      33.26m     29.94m      98-03
  8 Coffin, Alex                 55 Palmetto TC        30.51m     29.22m      95-10
  9 Johnson, Stephen             45 White Lightn       19.40m     18.60m      61-00

Event 570  Hammer Throw Young Men
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1 Lindholme, Brad              13 Asheville                     38.80m     127-03

Event 571  Decathlon Young Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Blanton, Jerry               55 Palmetto TC                     5756
  2 Morris, John II              12-Va Unattach                     5656
  3 Uzoh, Anya                   10 Hummingbird                     5648
  4 Ray, Zachary                 10 Thunderbolts                    5403
  5 Mobley, Daniel               45 Unattached           4574       5197
  6 Gray, Warren                 10 New Wave                        4990
  7 Shelton, Jesse               13 Unattach                        4048
  8 Piper, Daniel                10 Glenarden                       3551

Event 571  Decathlon: #1 100 Meter Dash Young Men Decathlon
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Gray, Warren                 10 New Wave              11.34   2.7  1  786
  2 Ray, Zachary                 10 Thunderbolts          11.47   1.3  2  759
  3 Uzoh, Anya                   10 Hummingbird           11.51   2.7  1  750
  4 Mobley, Daniel               45 Unattached            11.68   1.3  2  715
  5 Shelton, Jesse               13 Unattach              11.70   1.3  2  711
  6 Morris, John II              12-Va Unattach           11.99   2.7  1  653
  7 Piper, Daniel                10 Glenarden             12.08   2.7  1  635
  7 Blanton, Jerry               55 Palmetto TC           12.08   1.3  2  635

Event 571  Decathlon: #2 Long Jump Young Men Decathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Ray, Zachary                 10 Thunderbolts          6.24m   NWI  20-05.75  639
  2 Uzoh, Anya                   10 Hummingbird           5.88m   NWI  19-03.50  561
  3 Gray, Warren                 10 New Wave              5.56m   NWI  18-03.00  494
  4 Blanton, Jerry               55 Palmetto TC           5.37m   NWI  17-07.50  455
  5 Mobley, Daniel               45 Unattached            5.28m   NWI  17-04.00  437
  6 Morris, John II              12-Va Unattach           5.16m   NWI  16-11.25  413
  7 Shelton, Jesse               13 Unattach              4.81m   NWI  15-09.50  346
  8 Piper, Daniel                10 Glenarden             4.29m   NWI  14-01.00  254

Event 571  Decathlon: #3 Shot Put Young Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Shelton, Jesse               13 Unattach             11.97m   39-03.25  605
  2 Blanton, Jerry               55 Palmetto TC          11.30m   37-01.00  564
  3 Morris, John II              12-Va Unattach          11.22m   36-09.75  559
  4 Ray, Zachary                 10 Thunderbolts         10.80m   35-05.25  534
  5 Mobley, Daniel               45 Unattached           10.16m   33-04.00  495
  6 Uzoh, Anya                   10 Hummingbird          10.13m   33-03.00  493
  7 Piper, Daniel                10 Glenarden             9.68m   31-09.25  466
  8 Gray, Warren                 10 New Wave              9.64m   31-07.50  464

Event 571  Decathlon: #4 High Jump Young Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Morris, John II              12-Va Unattach           1.90m    6-02.75  714
  1 Ray, Zachary                 10 Thunderbolts          1.90m    6-02.75  714
  3 Uzoh, Anya                   10 Hummingbird           1.85m    6-00.75  670
  3 Gray, Warren                 10 New Wave              1.85m    6-00.75  670
  5 Mobley, Daniel               45 Unattached            1.75m    5-08.75  585
  6 Blanton, Jerry               55 Palmetto TC           1.70m    5-07.00  544
  7 Piper, Daniel                10 Glenarden             1.65m    5-05.00  504
 -- Shelton, Jesse               13 Unattach                 NH

Event 571  Decathlon: #5 400 Meter Dash Young Men Decathlon
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Uzoh, Anya                   10 Hummingbird           50.91   1  773
  2 Ray, Zachary                 10 Thunderbolts          52.20   2  716
  3 Morris, John II              12-Va Unattach           53.76   2  650
  4 Blanton, Jerry               55 Palmetto TC           54.08   2  636
  5 Gray, Warren                 10 New Wave              54.12   1  635
  6 Mobley, Daniel               45 Unattached            54.45   2  621
  7 Piper, Daniel                10 Glenarden             57.76   1  493
  8 Shelton, Jesse               13 Unattach            1:00.03   2  412

Event 571  Decathlon: #6 110 Meter Hurdles Young Men Decathlon
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Ray, Zachary                 10 Thunderbolts          15.36   1.2  2  807
  2 Mobley, Daniel               45 Unattached            15.81   1.9  3  754
  3 Gray, Warren                 10 New Wave              16.25   0.8  1  705
  4 Uzoh, Anya                   10 Hummingbird           17.01   1.9  3  623
  5 Morris, John II              12-Va Unattach           17.38   1.2  2  585
  6 Blanton, Jerry               55 Palmetto TC           17.70   1.2  2  553
  7 Shelton, Jesse               13 Unattach              17.91   0.8  1  533
  8 Piper, Daniel                10 Glenarden             20.53   1.2  2  309

Event 571  Decathlon: #7 Discus Throw Young Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Blanton, Jerry               55 Palmetto TC          36.73m     120-06  598
  2 Morris, John II              12-Va Unattach          34.13m     112-00  546
  3 Shelton, Jesse               13 Unattach             32.82m     107-08  520
  4 Gray, Warren                 10 New Wave             27.56m      90-05  417
  5 Uzoh, Anya                   10 Hummingbird          26.15m      85-09  389
  6 Mobley, Daniel               45 Unattached           23.74m      77-11  343
  7 Ray, Zachary                 10 Thunderbolts         23.60m      77-05  340
  8 Piper, Daniel                10 Glenarden            23.18m      76-00  332

Event 571  Decathlon: #8 Pole Vault Young Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Blanton, Jerry               55 Palmetto TC           4.23m   13-10.50  682
  2 Uzoh, Anya                   10 Hummingbird           3.63m   11-10.75  517
  2 Morris, John II              12-Va Unattach           3.63m   11-10.75  517
  4 Mobley, Daniel               45 Unattached            3.33m   10-11.00  439
  5 Shelton, Jesse               13 Unattach              2.28m    7-05.75  195
  6 Ray, Zachary                 10 Thunderbolts          2.13m    6-11.75  165
 -- Piper, Daniel                10 Glenarden                NH
 -- Gray, Warren                 10 New Wave                 NH

Event 571  Decathlon: #9 Javelin Throw Young Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Blanton, Jerry               55 Palmetto TC          45.35m     148-09  520
  2 Mobley, Daniel               45 Unattached           41.23m     135-03  460
  3 Shelton, Jesse               13 Unattach             40.80m     133-10  454
  4 Morris, John II              12-Va Unattach          37.90m     124-04  412
  5 Ray, Zachary                 10 Thunderbolts         30.77m     100-11  310
  6 Gray, Warren                 10 New Wave             29.34m      96-03  290
  7 Uzoh, Anya                   10 Hummingbird          26.27m      86-02  247
  8 Piper, Daniel                10 Glenarden            19.79m      64-11  159

Event 571  Decathlon: #10 1500 Meter Run Young Men Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Uzoh, Anya                   10 Hummingbird         4:48.90   625
  2 Morris, John II              12-Va Unattach         4:51.87   607
  3 Blanton, Jerry               55 Palmetto TC         4:58.36   569
  4 Gray, Warren                 10 New Wave            5:05.41   529
  5 Ray, Zachary                 10 Thunderbolts        5:26.12   419
  6 Piper, Daniel                10 Glenarden           5:30.01   399
  7 Mobley, Daniel               45 Unattached          5:40.68   348
  8 Shelton, Jesse               13 Unattach            5:58.07   272
Nike Visa BMW Gatorade Gill Athletics University of Phoenix St. Vincent Lynx