Join/Renew Now

Results - USATF Ohio Association Preliminary (Dayton-Springfield) Junior Olympic Track & Field Meet

6/10/07 - Yellow Springs, OH

100m - Bantam Girls
1 Borton, Megan Wilmington Flyers 16.5
2 Moss, Tiana Springfield TC 16.6
3 Stevens, Cora Miami Valley 16.7
3 McDaniel, Destiny Dayton Gems Elite 16.7
5 Mason, Daja Team Ohio 16.7
6 Young, Lydia Team Ohio 17.3
7 Richardson, Ashley Springfield TC 17.7
8 Taylor, Kiara Dayton Gems Elite 17.7
9 Dillard, Aleyla Cush Club 18.0
10 King, Amaya Springfield TC 18.0
11 Canavan, Annie YMCA Troy 20.4
12 Olverson, Olivia Team Ohio 20.8
13 Schofield, Abigail Springfield TC 21.2
14 Woods, Alex Springfield TC 21.5
15 Moss, Tiffany Springfield TC 21.6
 
100m - Bantam Boys
1 Champion, Jaelon Dayton Gems Elite 15.6
2 King, Alex Unattached 17.5
3 Rivers, Josh Marion Track Club 17.7
4 Johnson, J'aun Springfield TC 18.6
5 Young, Iziah Springfield TC 20.4
6 Woodruff, Caleb Wilmington Flyers 21.0
7 Barksdale, Rashon Team Ohio 21.4
8 Walker, Ty'shaw Unattached 25.3
9 Woods, Malik Springfield TC 26.1
 
100m - Midget Girls
1 Woods, Morgan Springfield TC 14.0
2 Davis, Kierra Team Ohio 14.7
3 Mathews, Barbera Northwest 15.3
4 Strodes, Africa Springfield TC 15.3
5 Aushinae, Huguely Springfield TC 15.9
6 Cortnex, Canosha Dayton Gems Elite 15.9
7 Thompson, Taneisha Springfield TC 16.4
8 Kiefer, Brooke YMCA Miami County 16.7
 
100m - Midget Boys
1 Walker, Ronnie Springfield TC 13.8
2 Philips, Braedon Clark County Kickers 15.2
3 Canavan, Patrick YMCA Troy 15.4
4 Rockhold, Trevon Miami Valley 15.5
5 Gee, Adrian Dayton Gems Elite 15.8
6 Reynolds, Austin Springfield TC 16.2
7 Browning, Michael Dayton Gems Elite 19.1
 
100m - Youth Girls
1 Davis, Alexis Dayton Gems Elite 12.9
2 Brookes, Jarren Dayton Gems Elite 13.5
3 Kee, Chantell Dayton Gems Elite 13.5
4 Wilkes, Kayla Dayton Gems Elite 13.8
5 Lewis, Aleia Pacesetters 14.6
6 Bush, Taylor Springfield TC 14.7
7 Simon, Baile Pacesetters 14.8
8 Austin, Keonna Team Ohio 14.8
9 White, Alicia Springfield TC 15.9
10 Hall, Savannah Springfield TC 16.5
 
100m - Youth Boys
1 Bass, Joshuah Northwest 11.7
2 Cooper, James Springfield TC 13.3
3 Bova, Nick Unattached 14.4
4 Hatcher, Lavelle Dayton Gems Elite 14.9
5 Durand, Drew YMCA Piqua 15.3
6 Gromer, Andrew Miami Valley 15.3
 
100m - Intermediate Girls
1 Cromer, Elaine Miami Valley 12.6
2 Mobley, Reva Dayton Gems Elite 13.3
3 Williams, Amber Team Ohio 13.8
4 McKnight, Shaute Dayton Gems Elite 14.2
5 Mathews, Erica Northwest 15.0
 
100m - Intermediate Boys
1 Henry, Corey Springfield TC 12.1
2 Thompson, Bryan Unattached 12.1
3 Royster, Anthony Dayton Gems Elite 12.2
4 Jones, Jacob Springfield TC 13.3
5 Parker, Kelvin Team Ohio 13.8
6 Young, John Team Ohio 13.9
 
100m - Young Women
1 Henry, Briana Dayton Gems Elite 13.7
2 Osborne, Monee Team Ohio 13.8
3 Brooks, Jaymise Dayton Gems Elite 13.9
 
100m - Young Men
1 Ryan, Jones Unattached 11.3
1 Weddell, Cody   11.3
3 Rogan, Dustin Logan County Elite 11.3
4 Baisden, Rob   11.3
5 Belle, Keyon Springfield TC 11.4
6 McDaniel, Darius Dayton Gems Elite 11.9
6 Rollins, Jeffery Logan County Elite 11.9
8 Howell, Alex Unattached 11.9
9 Steelle, Michael Springfield TC 11.9
10 Meadows, Brett Logan County Elite 12.2
10 McDougall, Michael   12.2
 
200m - Bantam Girls
1 Henderson, Tayana Team Ohio 35.3
2 Mason, Daja Team Ohio 35.4
2 Borton, Megan Wilmington Flyers 35.4
4 Stevens, Cora Miami Valley 38.3
5 Ewing, Ashanti Dayton Gems Elite 38.7
6 Richardson, Ashley Springfield TC 38.8
7 Dillard, Aleyla Cush Club 39.1
8 Young, Lydia Team Ohio 39.2
9 Thomas, Amariah Team Ohio 39.8
10 Wadsworth, Talia Miami County YMCA 40.2
11 King, Amaya Springfield TC 42.5
12 Barksdale, Nayana Team Ohio 43.2
13 Canavan, Annie YMCA Troy 45.2
14 Olverson, Olivia Team Ohio 46.1
15 Woods, Alex Springfield TC 48.4
 
200m - Bantam Boys
1 Champion, Jaelon Dayton Gems Elite 35.8
2 Saurine, David Unattached 37.1
3 Long, Braxton Cush Club 38.9
4 Gee, Matthew Dayton Gems Elite 39.8
5 King, Alex Unattached 40.6
6 Young, Iziah Springfield TC 46.9
7 Woodruff, Caleb Wilmington Flyers 47.0
8 Barksdale, Rashon Team Ohio 51.7
9 Walker, Ty'shaw Unattached 52.1
 
200m - Midget Girls
1 Davis, Sienna Dayton Gems Elite 30.5
2 Davis, Kierra Team Ohio 31.0
3 Strodes, Africa Springfield TC 32.5
4 Woods, Morgan Springfield TC 33.5
5 Herford, Ashley Logan County Elite 33.6
6 Thomas, Taneisha Springfield TC 34.6
7 Cortnex, Canosha Dayton Gems Elite 34.9
8 Aushinae, Huguely Springfield TC 35.6
9 Richardson, Jamie Dayton Gems Elite 35.9
 
200m - Midget Boys
1 Walker, Ronnie Springfield TC 30.2
2 Cannon, DeMarco Springfield TC 32.3
3 Jennings, Darien Team Ohio 32.6
4 Canavan, Patrick YMCA Troy 32.9
5 Gee, Adrian Dayton Gems Elite 33.2
6 Reynolds, Austin Springfield TC 34.4
7 Hites, Russell Bellefontaine 35.7
 
200m - Youth Girls
1 Davis, Alexis Dayton Gems Elite 27.3
2 Hicks, Brijette Dayton Gems Elite 27.9
3 Brooks, Jarren Dayton Gems Elite 29.1
4 Kee, Chantell Dayton Gems Elite 29.8
5 Wilkes, Kayla Dayton Gems Elite 32.1
6 White, Alicia Springfield TC 33.4
 
200m - Youth Boys
1 Bass, Joshuah Northwest 25.3
2 Cooper, James Springfield TC 27.1
3 Boya, Nick Unattached 30.6
4 Lavelle, Hatcher Dayton Gems Elite 34.1
 
200m - Intermediate Girls
1 Howard, Ashante Northwest 27.4
2 Cromer, Elaine Miami Valley 27.9
3 Mobley, Reva Dayton Gems Elite 28.2
3 Harding, Danneisha Dayton Gems Elite 28.2
5 Bova, Tina Unattached 28.7
6 Williams, Amber Team Ohio 29.9
7 McKnight, Shantelle Dayton Gems Elite 31.2
8 Matthews, Erica Northwest 33.4
 
200m - Intermediate Boys
1 Johnson, Roberts Dayton Gems Elite 23.6
2 Slaughter, Sharrieff Dayton Gems Elite 24.0
3 Davis, Brian Dayton Gems Elite 24.5
4 Royster, Anthony Dayton Gems Elite 25.2
5 McDaniel, Dante Dayton Gems Elite 25.3
6 Thompson, Bryan Unattached 25.5
7 Minnifield, Calvin Dayton Gems Elite 25.6
8 Bolan, Stephen Unattached 25.8
9 Henry, Corey Springfield TC 25.9
10 Harrison, Brandon Unattached 26.7
11 Combs, JaShaun Dayton Gems Elite 27.8
12 Parker, Kelvin Team Ohio 28.4
13 Young, John Team Ohio 28.8
14 Brewer, Bradley Springfield TC 30.3
 
200m - Young Women
1 Henry, Briana Dayton Gems Elite 28.0
2 Brown, Alyssa   28.5
3 Brooks, Jamise Dayton Gems Elite 31.3
 
200m - Young Men
1 Jones, Ryan Dayton Gems Elite 23.1
2 Baisden, Rob Unattached 23.2
3 Howell, Alex Unattached 23.4
4 Rogan, Dustin Logan County Elite 23.5
5 Futa, Carlo Pacesetters 23.7
6 Belle, Keyon Springfield TC 23.7
7 Walker, Damian Dayton Gems Elite 25.0
8 Steelle, Michael Springfield TC 25.2
9 McDougall, Michael Unattached 25.3
10 Dublin, Vernon Team Ohio 26.8
 
400m - Bantam Girls
1 Shy, Denissa Northwest 01:17.9
2 Henderson, Tayana Team Ohio 01:22.6
3 Penrose, Rebecca Springfield TC 01:29.9
4 Young, Lydia Team Ohio 01:30.4
5 Thomas, Amariah Team Ohio 01:33.3
6 Satterwhite, Abigail Team Ohio 01:33.5
7 Wadsworth, Talia Miami County YMCA 01:41.3
7 Barksdale, Nayana Team Ohio 01:41.3
9 Satterwhite, Natalie Team Ohio 01:43.9
10 Olverson, Olivia Team Ohio 01:44.5
 
400m - Bantam Boys
1 Penrose, Jordan Springfield TC 01:18.6
2 Saurine, David Unattached 01:24.6
3 Onfroy-Curley, Keanan Miami Valley 01:26.6
4 Johnson, J'aun Springfield TC 01:27.1
5 Gee, Raymond Dayton Gems Elite 01:27.9
6 Ellis, Gabe Miami County YMCA 01:40.0
7 Long, Braxton Cush Club 01:46.3
 
400m - Midget Girls
1 Peppers, Brianna Capitol City Comets 01:04.6
2 Davis, Kierra Team Ohio 01:09.0
3 Woods, Morgan Springfield TC 01:11.3
4 Mathews, Barbara Northwest 01:12.1
5 Davis, Sierra Dayton Gems Elite 01:17.1
6 Strodes, Africa Springfield TC 01:17.2
7 Wadsworth, Maci Miami County YMCA 01:18.8
8 Herford, Ashley Logan County Elite 01:20.1
 
400m - Midget Boys
1 Seelig, Dustin Springfield TC 01:10.0
2 Jennings, Darien Team Ohio 01:14.2
3 Hites, Russell Unattached 01:18.2
 
400m - Youth Girls
1 Walker, Azia Capitol City Comets 00:58.0
2 Richardson, Rachel Springfield TC 01:03.2
3 Hicks, Brijette Dayton Gems Elite 01:03.8
4 Brooks, Jarren Dayton Gems Elite 01:09.3
5 Richardson, Bareeya Dayton Gems Elite 01:14.1
 
400m - Youth Boys
1 Downing, Quincy Stars of Tomorrow 00:52.0
2 Cooper, James Springfield TC 00:59.9
3 Meadows, Joshua Unattached 01:02.8
 
400m - Intermediate Girls
1 Laldirone, Gabby Unattached 01:02.1
2 Howard, Ashante Northwest 01:03.0
3 Cromer, Elaina Miami Valley 01:03.2
4 Bova, Tina Unattached 01:03.8
5 Carter, Mailaysia Team Ohio 01:10.3
 
400m - Intermediate Boys
1 Johnson, Robert Dayton Gems Elite 00:52.3
2 Slaughter, Sharrieff Dayton Gems Elite 00:54.9
3 Davis, Dorian Dayton Gems Elite 00:56.6
4 Keller, Andy Logan County Elite 00:57.6
5 Combs, JaShaun Dayton Gems Elite 00:59.3
6 Jones, Jacob Springfield TC 01:00.2
7 Henry, Corey Springfield TC 01:01.5
8 Reese, Delonte Unattached 01:01.6
9 Parker, Kelvin Team Ohio 01:05.4
10 Young, John Team Ohio 01:08.7
 
400m - Young Women
1 Henry, Briana Dayton Gems Elite 01:00.1
2 Osborne, Monee Team Ohio 01:04.7
3 Clemente, Ravelle Dayton Gems Elite 01:09.0
4 Brooks, Jamise Dayton Gems Elite 01:13.8
5 Gibson, Dada Dayton Gems Elite 01:15.6
 
400m - Young Men
1 Carroll, CJ Miami Valley 00:50.9
2 Howell, Alex Unattached 00:51.3
3 Weddell, Cody Stars of Tomorrow 00:52.3
4 Futa, Carlo Pacesetters 00:54.3
5 Belle, Keyon Springfield TC 00:56.2
6 Dublin, Vernon Team Ohio 01:02.2
7 Kidder, Jeremy Springfield TC 01:03.6
 
800m - Bantam Girls
1 Shy, Denissa Northwest 03:06.3
2 Beal, Sydney South Dayton Flyers 03:20.7
3 Penrose, Rebecca Springfield TC 03:21.6
4 Satterwhite, Abigail Team Ohio 03:31.5
5 Taylor, Kaylen Dayton Gems Elite 03:44.6
6 Satterwhite, Natalie Team Ohio 03:54.7
7 Schofield, Abigail Springfield TC 04:01.9
 
800m - Bantam Boys
1 Ways, Aubrey Unattached 02:41.9
2 Beal, Calvin South Dayton Flyers 02:44.0
3 Ewert, Benjamin Miami Valley 02:58.5
4 Deas, Dontae Team Ohio 03:19.3
5 Gee, Raymond Dayton Gems Elite 03:28.3
 
800m - Midget Girls
1 Peppers, Brianna Capitol City Comets 02:37.5
2 Devitt, Catterine South Dayton Flyers 02:37.6
3 Richardson, Jacqueline Dayton Gems Elite 03:11.8
 
800m - Midget Boys
1 Ways, Eric Unattached 02:18.9
2 Schultz, Troy Unattached 02:36.8
3 Morgan, Eric Miami Valley 03:09.5
4 Mercer, Hunter Marion TC 03:09.2
 
800m - Youth Girls
1 Walker, Azia Capitol City Comets 02:34.6
2 Richardson, Rachel Springfield TC 02:48.7
3 Richardson, Bareeya Dayton Gems Elite 02:54.6
4 Hall, Savannah Springfield TC 03:11.8
 
800m - Youth Boys
1 Downing, Quincy Stars of Tomorrow 02:05.4
2 Suggs, Myles Team Ohio 02:32.1
3 Redd, Jordan Miami Valley 02:39.6
4 Meadows, Joshua Miami Valley 02:45.4
5 Brickson, Mitchell Miami Valley 02:45.7
6 Cromer, Andrew Miami Valley 02:58.2
 
800m - Intermediate Girls
1 Brickson, Reini Miami Valley 02:59.3
 
800m - Intermediate Boys
1 Jones, Jacob Springfield TC 02:26.3
2 Minnifield, Calvin Unattached 02:27.9
3 Rease, Delontae Dayton Gems Elite 02:34.3
4 Giacobbi, Nathan South Dayton Flyers 02:48.6
 
800m - Young Women
1 Walker, Bianca South Dayton Flyers 02:37.4
2 Davis, Darcie Unattached 02:38.9
 
800m - Young Men
1 Leech, Paul Unattached 02:08.8
2 Philips, Garrett Clark County Kickers 02:10.8
3 Kidder, Jeremy Springfield TC 02:29.0
4 Davis, Duane Team Ohio 02:29.3
 
1500m - Bantam Boys
1 Beal, Calvin South Dayton Flyers 05:29.9
2 Ewert, Benjamin Miami Valley 05:56.1
3 Middlebrooks, Jordan Pacesetters 06:18.0
4 Rivers, Josh Marion TC 06:30.0
5 Deas, Dontae Team Ohio 07:00.0
 
1500m - Midget Girls
1 Richardson, Jacqueline Dayton Gems Elite 06:50.8
 
1500m - Midget Boys
1 Schultz, Troy Unattached 05:17.2
2 Ways, Eric Unattached 05:30.0
3 Beal, Sam South Dayton Flyers 05:39.8
4 Seelig, Dusty Springfield Power 06:07.8
 
1500m - Youth Girls
1 Miller, Lois Miami Valley 06:36.0
2 Hall, Savannah Springfield TC 07:04.0
 
1500m - Youth Boys
1 Suggs, Myles Team Ohio 05:12.2
2 Redd, Jordan Miami Valley 05:16.3
3 Salazar, Matt Miami Valley 05:43.1
4 Cromer, Andrew Miami Valley 06:25.0
 
1500m - Intermediate Girls
1 Dade, Maggie Stars of Tomorrow 05:35.2
2 Brickson, Reini Miami Valley 06:07.0
 
1500m - Intermediate Boys
1 Wilcott, Chris South Dayton Flyers 04:48.6
2 Ozio, Thomas Unattached 04:50.0
3 Ways, Aubury Unattached 04:52.8
4 Randall, John Miami Valley 05:21.8
5 Giacobbi, Nathan South Dayton Flyers 05:36.0
 
1500m - Young Women
1 Walker, Bianca South Dayton Flyers 05:21.3
 
1500m - Young Men
1 Philips, Garrett Clark County Kickers 04:36.6
2 Kidder, Jeremy Springfield TC 04:49.6
3 Davis, Duane Team Ohio 05:17.0
4 Finelli, Brock Unattached 04:45.7
 
80H - Midget Girls
1 Shank, Molly Unattached 16.1
2 Mathews, Barbara Northwest 17.3
3 LaFollette, Shay Unattached 17.5
 
80H - Midget Boys
1 Clendening, Jason Unattached 16.4
2 Mercer, Hunter Marion TC 17.3
3 Philips, Braedon Clark County Kickers 17.5
 
100H - Youth Girls
1 Bush, Taylor Springfield TC 18.9
2 Saurine, Abbey Unattached 21.3
3 Philips, Dacia Unattached 21.3
 
100H - Intermediate Girls
1 Harding, Danneisha Dayton Gems Elite 17.0
2 Surles, Lois Dayton Gems Elite 18.3
3 Bechtel, Sarah Logan County Elite 18.4
4 Taylor, Alex Springfield TC 18.4
 
110H - Intermediate Boys
1 McDaniel, Donte Dayton Gems Elite 16.2
2 Keller, Andy Logan County Elite 16.7
3 Harrison, Brandon Unattached 17.3
 
100H - Young Women
1 Brown, Tomika Logan County Elite 15.0
2 McDonald-Ortiz, Viveca Northwest 15.7
3 Anderson, Paris Team Ohio 18.1
4 Miller, Brianne Team Ohio 19.0
 
110H - Young Men
1 Rollins, Jeffery Logan County Elite 15.2
2 Harmon, Michael Logan County Elite 15.9
3 Steelle, Michael Springfield TC 16.9
4 McDaniel, Darius Dayton Gems Elite 17.2
5 Meadows, Brett Logan County Elite 17.2
6 Contner, Alex Logan County Elite 17.2
7 Correll, Scott Unattached 17.2
8 Pennington, Alex Unattached 18.5
 
200H - Youth Girls
1 Bush, Taylor Springfield TC 34.3
2 Philips, Dacia Unattached 35.5
 
200H - Youth Boys
1 Meadows, Joshua Miami Valley 31.8
2 Brickson, Mitchell Miami Valley 34.4
 
400H - Intermediate Girls
1 Taylor, Alex Springfield TC 01:14.4
2 Mathews, Erica Northwest 01:23.8
 
400H - Young Women
1 McDonald-Ortiz, Viveca Northwest 01:08.9
2 Miller, Brianne Team Ohio 01:19.0
3 Anderson, Paris Team Ohio 01:23.6
 
400H - Young Men
1 Downing, Ernest Stars of Tomorrow 00:57.8
2 McDaniel, Darius Dayton Gems Elite 01:03.8
3 Peters, Andy Miami Valley 01:03.9
4 Pennington, Alex Unattached 01:13.7
 
1500m Race Walk - Bantam Girls
1 Beal, Sydney South Dayton Flyers 10:10.5
 
3000m Race Walk - Youth Girls
1 Berry, Allison Miami Valley 19:10.1
 
3000m Race Walk - Intermediate Girls
1 Chin, Allison Miami Valley 16:25.0
 
3000m Race Walk - Intermediate Boys
1 Randall, John Miami Valley 21:18.6
 
3000m Race Walk - Young Men
1 Roschinsky, Christoph Unattached 14:12.4
2 Gunderkline, Jacob Miami Valley 18:19.0
 
4x100m Relay - Midget Girls
1 Dayton Gems Elite 01:05.8
 
4x100m Relay - Youth Girls
1 Dayton Gems Elite 53.3
 
4x100m Relay - Intermediate Girls
1 Dayton Gems Elite 51.7
 
4x100m Relay - Intermediate Boys
1 Dayton Gems Elite 48.8
 
4x100m Relay - Young Women
1 Team Ohio 54.0
2 Dayton Gems Elite 55.4
 
4x100m Relay - Young Men
1 Logan County Elite 47.1
 
Long Jump - Bantam Girls
1 Borton, Megan Wilmington Flyers 10' 8"
2 Moss, Tiana Springfield TC 9' 2"
3 Richardson, Jamie Dayton Gems Elite 8' 5"
4 McDaniel, Destiny Dayton Gems Elite 7' 2"
5 Ewing, Ashanti Dayton Gems Elite 6' 10"
6 Ianna, Cora Unattached 6' 2"
7 Toryia, Shae Stars of Tomorrow 6' 2"
8 Canavan, Annie YMCA 5' 11"
9 Satterwhite, Natalie Team Ohio 5' 6"
10 Wadsworth, Talia YMCA 5' 5"
11 Barksdale, Nayana Team Ohio 0' 0"
 
Long Jump - Bantam Boys
1 Rivers, Josh Marion Track Club 9' 1.75"
2 Gee, Matthew Dayton Gems Elite 7' 5.5"
3 Gee, Raymond Dayton Gems Elite 7' 4"
4 Woodruff, Caleb Wilmington Flyers 6' 1.5"
5 Burkhart, Austin Unattached 6' 0"
6 Deas, Dontae Team Ohio 5' 8.75"
7 Barksdale, Rashon Team Ohio 3' 6.75"
 
Long Jump - Midget Girls
1 Devitt, Catherine South Dayton Flyers 14' 5"
2 LaFollette, Shay Unattached 12' 1"
3 Wadsworth, Maci Miami County YMCA 10' 0"
4 Huguely, Aushinae Springfield TC 9' 3"
5 Kiefer, Brooke Miami County YMCA 7' 9"
 
Long Jump - Midget Boys
1 Fiorentini, Vinny Unattached 11' 8.5"
2 Mercer, Hunter Marion TC 11' 7.75"
3 Walker, Ronnie Springfield TC 11' 6"
4 Philips, Braedon Clark County Kickers 11' 5"
5 Cannon, DeMarco Springfield TC 11' 1.5"
6 Clendening, Jason Unattached 10' 8"
7 Morgan, Eric Miami Valley 9' 7.25"
8 Jennings, Darien Team Ohio 9' 7"
9 Lee, Adrian Unattached 9' 6"
10 Comte, Elai Miami Valley 9' 2.75"
 
Long Jump - Youth Girls
1 Richardson, Rachel Springfield TC 16' 7"
2 Bush, Taylor Stars of Tomorrow 12' 11"
3 Saurine, Abbey Unattached 12' 10"
4 Austin, Keonna Team Ohio 10' 4"
 
Long Jump - Youth Boys
1 Bass, Josh Northwest 18' 5"
2 Salazar, Matt Miami Valley 14' 4.5"
3 Suggs, Myles Team Ohio 12' 3.75"
4 Cooper, James Springfield TC 12' 3.25"
5 Hatcher, Lavelle Dayton Gems Elite 9' 1.75"
 
Long Jump - Intermediate Girls
1 Carter, Mailaysia Dayton Gems Elite 14' 7"
2 Howard, Ashante Northwest 14' 4"
3 Mobley, Reva Dayton Gems Elite 13' 9"
4 Taylor, Alex Stars of Tomorrow 13' 2"
5 Emery, Angela Unattached 12' 3"
6 Fox, Leah Miami Valley 11' 7"
7 Williams, Amber Team Ohio 9' 4"
 
Long Jump - Intermediate Boys
1 Royster, Anthony Dayton Gems Elite 18' 1.5"
2 Davis, Dorian Dayton Gems Elite 18' 0.25"
3 Henry, Corey Springfield TC 15' 8.25"
4 Philips, Cameron Clark County Kickers 13' 7"
5 McDaniel, Dante Dayton Gems Elite 13' 6"
6 Young, John Team Ohio 12' 8.5"
7 Brewer, Bradley Springfield TC 12' 4.25"
8 Parker, Kelvin Team Ohio 12' 11.75"
9 Jones, Jacob Springfield TC 11' 2.5"
 
Long Jump - Young Men
1 Walker, Damian Dayton Gems Elite 16' 3.5"
2 Belle, Keyon Springfield TC 15' 8.75"
3 McDaniel, Darius Dayton Gems Elite 13' 8"
4 Dublin, Vernon Team Ohio 12' 8.75"
5 Davis, Duane Team Ohio 12' 8.5"
 
High Jump - Bantam Girls
1 Moss, Tiana Springfield TC 1.00
 
High Jump - Midget Girls
1 Devitt, Catherine South Dayton Flyers 1.40
2 LaFollette, Shay Unattached 1.20
3 Pulling, MeKayla Miami Valley 1.10
4 Herford, Ashley Logan County Elite 1.10
 
High Jump - Midget Boys
1 Cleudeuing, Jason Unattached 1.15
2 Cannon, DeMarco Springfield TC 1.10
3 Rockhold, Trevon Miami Valley 1.00
 
High Jump - Youth Girls
1 Saurine, Abbey Unattached 1.40
 
High Jump - Youth Boys
1 Bass, Josh Northwest 1.65
2 Brickson, Mitchell Miami Valley 1.30
 
High Jump - Intermediate Girls
1 Fox, Leah Miami Valley 1.35
 
High Jump - Intermediate Boys
1 Bolan, Stephen Unattached 1.60
2 Brewer, Bradley Springfield TC 1.30
 
High Jump - Young Women
1 McDonald-Ortiz, Viveca Northwest 1.55
2 Clements, Ravelle Dayton Gems Elite 1.30
 
High Jump - Young Men
1 Stangel, Joe Unattached 1.75
2 Davis, Duane Team Ohio 1.40
3 Dublin, Vernon Team Ohio 1.30
4 Krumm, Jon Paul Unattached 1.30
 
Shot Put - Bantam Girls
1 Auditure, Kelsey Unattached 22' 10.5"
2 Johnson, Shae Unattached 12' 3.5"
3 King, Amaya Springfield TC 12' 2.25"
4 Seelig, Ally Springfield Power 10' 6.5"
 
Shot Put - Bantam Boys
1 Coeling, Chad Unattached 25' 5.25"
2 Saurine, David Unattached 16' 1.5"
3 King, Alex Unattached 16' 0"
4 Onfroy-Curley, Keanan Miami Valley 15' 6.25"
5 Ellis, Gabe Miami County YMCA 14' 2"
6 Burkhart, Austin Unattached 11' 9"
 
Shot Put - Midget Boys
1 Morgan, Eric Miami Valley 16' 0.25"
 
Shot Put - Youth Girls
1 Suhr, Stephane Unattached 28' 11.5"
2 Seelig, Taylor Unattached 25' 11"
3 Taylor, Kiara Dayton Gems Elite 24' 0.25"
 
Shot Put - Youth Boys
1 Durand, Drew Miami County YMCA 28' 6"
2 Coeling, Bryant Unattached 21' 11"
 
Shot Put - Intermediate Girls
1 Breland, MeKayla Unattached 33' 11"
2 Wright, Katie Unattached 32' 5.75"
3 Leece, Mandy Springfield Power 30' 6.5"
4 Surles, Lois Dayton Gems Elite 30' 5.25"
5 Fox, Leah Miami Valley 19' 11.25"
 
Shot Put - Intermediate Boys
1 Warnock, Brad Unattached 44' 11.25"
2 Beyland, Matt Unattached 35' 11.5"
3 Bolan, Stephen Unattached 34' 3.5"
4 Rhoades, Austin Unattached 32' 8.75"
5 Coeling, Aaron Unattached 31' 8.25"
 
Shot Put - Young Women
1 Boyd, Katie Unattached 33' 8"
2 Cook, Amy Unattached 28' 10"
3 Shonk, Kelsey Unattached 28' 3"
 
Shot Put - Young Men
1 Collier, Jared Unattached 50' 0"
2 Fisher, Greg South Dayton Flyers 47' 1.25"
3 Burkhart, Andrew Unattached 45' 7.75"
4 Reavis, Michael Logan County Elite 43' 9"
5 LeMaster, Sam Unattached 41' 10"
6 Enoch, William South Dayton Flyers 40' 3.75"
7 Neyhouse, Arend Unattached 38' 8.25"
 
Discus - Midget Girls
1 Shenk, Molly Unattached 47.07
 
Discus - Youth Girls
1 Auditure, Kelsey Unattached 77.11
2 Suhr, Stephanie Unattached 75.01
3 Seelig, Taylor Unattached 60.01
 
Discus - Youth Boys
1 Salazar, Matt Miami Valley 97.1
2 Durand, Drew YMCA 76.1
3 Coeling, Bryant Unattached 49.0
 
Discus - Intermediate Girls
1 Leece, Mandy Springfield Power 88.1
2 Breland, MeKayla Unattached 82.1
 
Discus - Intermediate Boys
1 Warnock, Brad Unattached 121.10
2 Beyland, Matt Unattached 102.06
3 Rhoades, Austin Unattached 84.01
4 Bolan, Stephen Unattached 78.06
5 Coeling, Aaron Unattached 70.07
 
Discus - Young Women
1 Boyd, Katie Unattached 98.10
2 Brooks, Brittany Marion TC 96.02
3 Shonk, Kelsey Unattached 90.11
4 Cook, Amy Unattached 90.08
5 Wright, Katie Unattached 85.05
6 Gubson, Dalashawn Unattached 83.07
7 Robbins, Michelle Unattached 54.06
 
Discus - Young Men
1 Collier, Jared Unattached 148.03
2 Fisher, Greg South Dayton Flyers 148.00
3 LeMaster, Sam Unattached 138.05
4 Neyhouse, Arend Unattached 124.03
5 Reavis, Michael Logan County Elite 120.63
6 Krumm, Jon Paul Unattached 116.00
7 Enosh, William South Dayton Flyers 95.06
8 Dumas, Mike Unattached 88.10
 
Javelin - Bantam Girls
1 Seelig, Ally Springfield Power 26' 6"
 
Javelin - Bantam Boys
1 Beal, Calvin South Dayton Flyers 60' 3"
2 Coeling, Chad Unattached 54' 0"
3 Ellis, Gabe Miami County YMCA 39' 6"
4 Burkhart, Austin Unattached 36' 2"
5 Onfroy-Curley, Keanan Miami Valley 30' 2"
 
Javelin - Midget Boys
1 Vinny Fiorentini Lebanon TC 74' 0"
2 Beal, Sam South Dayton Flyers 69' 7"
3 Canavan, Patrick Miami County YMCA 53' 10"
 
Javelin - Youth Girls
1 Seelig, Tayler Springfield Power 50' 5"
 
Javelin - Youth Boys
1 Salazar, Matt Miami Valley 114' 5"
2 Durand, Drew Miami County YMCA 96' 0"
 
Javelin - Intermediate Girls
1 Leece, Mandy Springfield Power 60' 6"
2 Breland, MeKayla Unattached 59' 3"
 
Javelin - Intermediate Boys
1 Randall, John Miami Valley 80' 0"
2 Brewer, Bradley Springfield Power 51' 4"
 
Javelin - Young Women
1 Brooks, Brittany Marion TC 98' 0"
2 Shonk, Kelsey Unattached 59' 2"
3 Wright, Katie Unattached 57' 6"
4 Cook, Amy Unattached 43' 10"
 
Javelin - Young Men
1 Fisher, Greg South Dayton Flyers 165' 7"
2 Greene, Sam Unattached 121' 0"
3 Enoch, William South Dayton Flyers 113' 8"
4 Reavis, Michael Logan County Elite 107' 9"
5 Stangel, Joe Unattached 102' 4"
6 Harmon, Michael Logan County Elite 84' 5"
7 Krumm, Jon Paul Unattached 83' 2"
8 Neyhouse, Arend Unattached 81' 2"
Nike Visa BMW Gatorade Gill Athletics University of Phoenix St. Vincent Lynx