Join/Renew Now

Results - Bantam

100 Meter Dash Bantam Girls
================================================================
 Nat'l Youth: N 12.85  7/29/1990   Angela Williams, Ontario, CA
     JO Meet: J 12.85  7/29/1990   Angela Williams, Ontario, CA
    Name                    Year Team                   Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: 0.3
  1 Harrell, Alexis              04 Metro-Dade TC         13.77Q
  2 ware, mytae                  38 Stockton-B-F          14.00
  3 Johnson, Zaela               13 Rainier Beach         14.24
  4 Bennett, Morgyn              02 08 Wilmington         14.47
  5 Williams, Brittni            13 Unattached            14.56
  6 Jimenez, Jaynah              02 Waltham TC            14.76
Heat  2 Preliminaries   Wind: 0.8
  1 Robinson, Jasmine            10 Hummingbird           13.86Q
  2 Akomolafe, Adeola            10 53 Youth Spor         13.92q
  3 Hylton, Kayla                07 21 Illinois S         14.14
  4 Piland, Jaia                 15 44 Flo-Jo Int         14.41
  5 Davis, Tyana                 25 Track Houston         14.51
  6 Caver, Briaunna              46 Unattached            14.52
Heat  3 Preliminaries   Wind: 1.0
  1 Graham, Jasmyne              10 48 Do Right T         13.76Q
  2 Reeves, Tiani                Gothenburg T C           13.80q
  3 Russell, Christian           27 Ardmore TC            14.19
  4 Long, Ansley                 45 Carrollton P&         14.88
  5 Haynes, Micayla              27 Unattached OK         14.93
  6 Cohn, Hanah                  07 21 Lv's Cheet         15.14
  7 Carter, Karmyn               05 19 Maximum Ou         15.66
Heat  4 Preliminaries   Wind: 0.7
  1 Smith, Maria                 25 Unattached            14.02Q
  2 Bell, Alexes                 26 East Texas Tr         14.13
  3 Hobson, Garyn                15 49 Psvf               14.17
  4 Grier, Maya                  13 Charlotte Fli         14.37
  5 Goff, Sasha                  16 33 Valley Uni         14.41
  6 Shields, Camille             15 44 'N Step            14.87
  7 Hall, Erykah                 06 Magic City R          14.88
Heat  5 Preliminaries   Wind: 0.8
  1 Muleka, Yupasha              13 Wings of Eagl         13.57Q
  2 Brown, Kierra                10 48 Do Right T         13.92q
  3 Moore, Schuyler              16 33 Valley Uni         14.04
  4 Paul, Jeanette               16 33 Quiet Fire         14.14
  5 Arnold, Mackenzie            38 Roseville Ex          14.51
  6 Horne, Ty                    39 Schofield             14.74
  7 Guerrero, Alyssa             11 31 Montana UN         16.43

100 Meter Dash Bantam Girls
================================================================
 Nat'l Youth: N 12.85  7/29/1990   Angela Williams, Ontario, CA
     JO Meet: J 12.85  7/29/1990   Angela Williams, Ontario, CA
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Section  1 Finals   Wind: 1.1
  1 Smith, Maria                 25 Unattached            13.48
  2 Harrell, Alexis              04 Metro-Dade TC         13.52
  3 Graham, Jasmyne              10 48 Do Right T         13.60
  4 Muleka, Yupasha              13 Wings of Eagl         13.71
  5 Reeves, Tiani                Gothenburg T C           13.78
  6 Robinson, Jasmine            10 Hummingbird           14.06
  7 Akomolafe, Adeola            10 53 Youth Spor         14.24
  8 Brown, Kierra                10 48 Do Right T         14.77

200 Meter Dash Bantam Girls
================================================================
 Nat'l Youth: N 26.50  7/31/2004   Robin Reynolds, Miami, FL
     JO Meet: J 26.70  7/31/2004   Robin Reynolds, Miami, FL
    Name                    Year Team                   Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: 0.2
  1 Bennett, Taylor              25 Track Houston         28.11Q
  2 Campbell, Daphney            25 Wings                 28.43q
  3 Carter, Cheyanne             05 17 Pacesetter         28.94
  4 Caver, Briaunna              46 Unattached            29.30
  5 Lynch, Ciera                 45 Alpharetta YM         29.33
  6 Horne, Ty                    39 Schofield             29.37
  7 Cook-Gist, Imani             16 33 LA Jets Gi         29.52
Heat  2 Preliminaries   Wind: 0.5
  1 Graham, Jasmyne              10 48 Do Right T         28.06Q
  2 Robinson, Jasmine            10 Hummingbird           28.69
  3 Bennett, Morgyn              02 08 Wilmington         28.87
  4 Williams, Brittni            13 Unattached            28.89
  5 Price, Warneshia             15 49 BO                 29.48
  6 Nixon, Aja                   15 49 Psvf               30.30
  7 Haynes, Micayla              27 Unattached OK         30.58
Heat  3 Preliminaries   Wind: -0.1
  1 Williams, Jaela              16 33 Rising Sta         27.66Q
  2 Harrell, Alexis              04 Metro-Dade TC         27.72q
  3 Brown, Kierra                10 48 Do Right T         29.05
  4 Hobson, Garyn                15 49 Psvf               29.15
  5 Russell, Christian           27 Ardmore TC            30.04
  6 Roberts, Brianna             55 Track Masters         30.61
  7 Cohn, Hanah                  07 21 Lv's Cheet         30.84
  8 Quinn, Emily                 02 Waltham TC            33.77
Heat  4 Preliminaries   Wind: 1.5
  1 Reeves, Tiani                Gothenburg T C           27.67Q
  2 Smith, Maria                 25 Unattached            27.71q
  3 Akomolafe, Adeola            10 53 Youth Spor         28.63q
  4 Farmer, Kaena                16 33 Valley Uni         28.79
  5 Hylton, Kayla                07 21 Illinois S         28.86
  6 Holiday-Jenkins, Kamarea     13 Rainier Beach         29.99
  7 Terrell, Iyanna              38 Tnt                   30.87

Triathlon: #3 200 Meter Dash Bantam Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1     Wind: 2.6
  1 Bennett, Taylor              25 Track Houston         28.57   587
  2 Holiday-Jenkins, Kamarea     13 Rainier Beach         29.97   484
  3 Kelsey, Jacquieria           45 Baldwin Coun          30.65   438
  4 McCrary, Amber               45 Baldwin Coun          30.82   426
  5 Powell, Lanise               38 Mission  Val          31.87   359
  6 Runnels, Cori                25 Northwest Fly         32.01   351
  7 Frazier, Kore                25 Track Houston         32.28   335
  8 Smith, Jalissa               10 48 Arizona Fl         33.59   261
Section  2     Wind: 2.4
  1 Williams, Jaela              16 33 Rising Sta         27.50   671
  2 Jones, Margaux               16 33 Rising Sta         27.53   668
  3 Graham, Jasmyne              10 48 Do Right T         27.97   633
  4 Swanson, Samantha            38 Sierra Footh          31.15   405
  5 McCluskey, Lauren            13 Comets                32.02   350
  6 Edwards, Lilia               07 21 Huskie TC          32.42   326
  7 Fitzgerald, Emma             02 Waltham TC            33.88   246
  8 Challacombe, Chelsea         10 42 T N T              34.22   228

200 Meter Dash Bantam Girls
================================================================
 Nat'l Youth: N 26.50  7/31/2004   Robin Reynolds, Miami, FL
     JO Meet: J 26.70  7/31/2004   Robin Reynolds, Miami, FL
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Section  1 Finals   Wind: 2.3
  1 Smith, Maria                 25 Unattached            27.41
  2 Harrell, Alexis              04 Metro-Dade TC         27.52
  3 Graham, Jasmyne              10 48 Do Right T         27.80
  4 Reeves, Tiani                Gothenburg T C           27.88
  5 Bennett, Taylor              25 Track Houston         28.13
  6 Campbell, Daphney            25 Wings                 28.22
  7 Akomolafe, Adeola            10 53 Youth Spor         30.01
  8 Williams, Jaela              16 33 Rising Sta         33.12

400 Meter Dash Bantam Girls
================================================================
 Nat'l Youth: N 59.81  8/1/1993    Monique Henderson, SanDiego, CA
     JO Meet: J 59.81  7/30/1993   Monique Henderson, San Diego, CA
    Name                    Year Team                   Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 Smith, Maria                 25 Unattached          1:03.72Q
  2 Jenkins, Chloe               38 3M Track Clu        1:04.26Q
  3 Romano, Alexa                10 42 A T C            1:05.61q
  4 Hall, Julia                  10 32 Zoom             1:10.69
  5 Grier, Maya                  13 Charlotte Fli       1:12.40
  6 Patterson, Chyrese           15 49  Unlv            1:14.18
  7 Georgetown, Morgan           06 Faith TC Inc        1:16.52
Heat  2 Preliminaries
  1 Henderson, Zuri              16 33 LA Jets Gi       1:01.55Q
  2 Williams, Jaela              16 33 Rising Sta       1:02.77Q
  3 Ransom, Bria                 02 08 United Sta       1:05.85
  4 Chapman, Shellbi             13 Carolina Eagl       1:08.74
  5 Raffin, Giovanna             38 Lsi Sprint          1:09.19
  6 Campbell, Danielle           07 16 Indiana St       1:10.53
  7 Simon, Madeleine             Lincoln Jets           1:12.70
  8 Madison, Kennedy             07 16 Evansville       1:21.33
Heat  3 Preliminaries
  1 Okunade, Olu-Bunmi           25 Track Houston       1:03.13Q
  2 Jones, Margaux               16 33 Rising Sta       1:03.70Q
  3 Horton, Kiana                25 Track Houston       1:03.88q
  4 Kelsey, Jacquieria           45 Baldwin Coun        1:10.14
  5 Matora, Katia                13 Cascade Strid       1:11.01
  6 Carter, Cheyanne             05 17 Pacesetter       1:12.96
  7 Johnson, Aliyah              15 44  Mercury S       1:13.62

400 Meter Dash Bantam Girls
================================================================
 Nat'l Youth: N 59.81  8/1/1993    Monique Henderson, SanDiego, CA
     JO Meet: J 59.81  7/30/1993   Monique Henderson, San Diego, CA
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Section  1 Finals
  1 Henderson, Zuri              16 33 LA Jets Gi       1:01.19
  2 Okunade, Olu-Bunmi           25 Track Houston       1:02.07
  3 Smith, Maria                 25 Unattached          1:03.41
  4 Jenkins, Chloe               38 3M Track Clu        1:04.25
  5 Jones, Margaux               16 33 Rising Sta       1:04.26
  6 Romano, Alexa                10 42 A T C            1:05.34
  7 Horton, Kiana                25 Track Houston       1:06.09

800 Meter Run Bantam Girls
================================================================
 Nat'l Youth: N 2:23.98  7/6/1986    Shalynn Carr, LaVerne, CA
     JO Meet: J 2:24.70  7/30/1994   Shannon Radarmacher, Houston, TX
    Name                    Year Team                   Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 Hardy, Jasmine               38 3M Track Clu        2:36.05Q
  2 Panteau, Laura               16 33 New Image        2:36.32Q
  3 McJunkin, Sierra             10 53 Shooting S       2:39.86
  4 Morales, Katherine           15 44 Sdrr             2:40.80
  5 Pollard, Jada                25 Track Houston       2:40.92
  6 Matora, Katia                13 Cascade Strid       2:41.82
  7 Nelson, Miah                 47 Tall City           2:42.32
  8 Sanchez, Annie               10 42 A T C            2:54.09
  9 Tristan, Kira                11 54 Canyon Tra       3:05.61
Heat  2 Preliminaries
  1 Rogers, Daesha               04 Florida Unatt       2:33.32Q
  2 Taylor, Kanae'               02 08 Juventus         2:36.24Q
  3 Ainsworth, Jeneal            16 33 Quiet Fire       2:39.53q
  4 Baker, As'Ja                 04 Metro-Dade TC       2:40.04
  5 Roberts, McKayla             CornhuskerFlyers       2:41.55
  6 Raffin, Giovanna             38 Lsi Sprint          2:42.88
  7 Chapman, Shellbi             13 Carolina Eagl       2:48.04
  8 Truedson, Jenna              UnattachedMN           2:48.25
  9 Wyatt, Jaida                 27 Eastside Step       3:08.62
Heat  3 Preliminaries
  1 Dekker, Eliza                13 Durham Stride       2:29.28Q
  2 Sutton, April                16 33 Corona Gol       2:38.64Q
  3 Romano, Alexa                10 42 A T C            2:39.85q
  4 Russell, Mia                 15 49 BO               2:43.20
  5 Belton, Tiffani              02 08 United Sta       2:48.77
  6 Buchanan, Jasmine            15 49 BO               2:49.11
  7 Ellis, Gabrielle             06 Continental         2:49.12
  8 Cade, Nyela                  38 3M Track Clu        2:55.95
  9 Middlebrooks, Quinci         06 River Cities        3:11.86

800 Meter Run Bantam Girls
================================================================
 Nat'l Youth: N 2:23.98  7/6/1986    Shalynn Carr, LaVerne, CA
     JO Meet: J 2:24.70  7/30/1994   Shannon Radarmacher, Houston, TX
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Section  1 Finals
  1 Taylor, Kanae'               02 08 Juventus         2:30.28
  2 Sutton, April                16 33 Corona Gol       2:30.53
  3 Hardy, Jasmine               38 3M Track Clu        2:31.72
  4 Rogers, Daesha               04 Florida Unatt       2:33.64
  5 Dekker, Eliza                13 Durham Stride       2:35.38
  6 Romano, Alexa                10 42 A T C            2:35.83
  7 Panteau, Laura               16 33 New Image        2:36.41
  8 Ainsworth, Jeneal            16 33 Quiet Fire       2:40.20

1500 Meter Run Bantam Girls
================================================================
 Nat'l Youth: N 4:51.28  6/18/1994   Laura Shannon, Great Barrington, MA
     JO Meet: J 5:00.72  8/1/1993    Kristin Finch, Marietta, GA
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Section  1
  1 Pollard, Jada                25 Track Houston       5:30.06
  2 McJunkin, Sierra             10 53 Shooting S       5:30.38
  3 Roberts, McKayla             CornhuskerFlyers       5:36.75
  4 Hensley, Caylee              10 48 Pops TC          5:39.55
  5 Ellis, Gabrielle             06 Continental         5:40.08
  6 Bessolo, Nina                38 Castro Valle        5:40.16
  7 Abrahamson, Sarah            15 44 Sdrr             5:47.25
  8 Truedson, Jenna              UnattachedMN           6:01.33
  9 Stefanovich, Lia             10 42 A A T            6:03.06
 10 Wyatt, Jaida                 27 Eastside Step       6:09.45
 11 Heisner, Rachel              15 44 Sdrr             6:24.01
 12 Tristan, Kira                11 54 Canyon Tra       6:41.49
Section  2
  1 Rogers, Daesha               04 Florida Unatt       5:07.12
  2 Dekker, Eliza                13 Durham Stride       5:10.98
  3 Hardy, Jasmine               38 3M Track Clu        5:15.11
  4 Taylor, Kanae'               02 08 Juventus         5:20.11
  5 Colston, Danae               02 08 United Sta       5:20.56
  6 Baker, As'Ja                 04 Metro-Dade TC       5:23.63
  7 Morales, Katherine           15 44 Sdrr             5:27.37
  8 Bibb, Blake                  13 CC Pacers           5:29.75
  9 Al-Uqdah, Yasmine            16 33 Quiet Fire       5:31.68
 10 Hardy, Jade                  38 3M Track Clu        5:35.92
 11 McWilliams, Patryce          13 Federal Wy Tr       5:37.49
 12 White, Keiara                16 33 LA Jets Gi       5:43.19
 13 Carlson, Cyra                13 Spokane Me          5:46.25
 14 Yanders, Martha              02 11 Nadia            5:47.15
 15 Shoemaker, Hannah            03 Averill Park        5:51.09
 -- Henderson, Eriana            25 Track Houston           DNF

1500 Meter Race Walk Bantam Girls
================================================================
 Nat'l Youth: N 7:30.80  7/18/1993   Elizabeth Paxton, Cypress, CA
     JO Meet: J 7:30.8h  7/18/1993   Elizabeth Paxton, Cypress, CA
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Section  1
  1 Palacio, Caitlin             38 Umoja TC            8:41.98
  2 Robinson, Kierra             10 53 Shooting S       9:12.40
  3 Pirritano, Antigone          38 Umoja TC            9:15.58
  4 Gantt, Hannah                25 Track Houston       9:23.38
  5 Vargas, Jennifer             43 Unattached          9:23.76
  6 Santoy, Alexis               43 Unattached          9:25.12
  7 Marshall, Tessa              38 Umoja TC            9:31.39
  8 Cozy, Mary                   15 44 Flo-Jo Int       9:41.90
  9 Manco, Carolina              02 07 NJ Strider       9:42.23
 10 Brinson, Kamryn              45 East Cobb          10:27.53
 11 Wyatt, Jael                  15 44 Flo-Jo Int      10:27.54
 12 McCrae, Morgan               13 Wings of Eagl      10:42.40
 13 Dugan, Samantha              02 07 NJ Strider      11:06.51
 14 Viera, Alysha                02 07 NJ Strider      11:16.62
 15 Headley, Sofia               13 Cascade Strid      11:45.19
 16 Campbell, Devonni            15 44 Flo-Jo Int      12:39.89
 17 Bonner, Kiandra              10 53 Shooting S      12:40.13
 -- Hirsch, Shelby               16 33 Cerritos B            DQ

4x100 Meter Relay Bantam Girls
================================================================
 Nat'l Youth: N 53.62  7/31/2005   15-Los Angeles Jets, Los Angeles Jets
                       M George, T Robertson, T Bellows, J Billoups
     JO Meet: J 53.62  7/31/2005   15-Los Angeles Jets, Los Angeles Jets
                       M George, T Robertson, T Bellows, J Billoups
    Team                                                Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 16 33 Los Angeles Jets Girls  'A'                     55.41Q
     1) Cook-Gist, Imani                2) Grandberry, Tamia
     3) Brown, Anaiah                   4) Henderson, Zuri
  2 10 48 Arizona Cheetahs TC  'A'                        57.61Q
     1) Broom, India                    2) Broom, Kennedy
     3) Dillard, Audri                  4) Patton, Taylor
  3 02 08 United Stars  'A'                               58.33
     1) Waller, Julienne                2) Belton, Tiffani
     3) Colston, Danae                  4) Ransom, Bria
  4 14 38 3M Track Club  'A'                              58.44
     1) Cade, Nyela                     2) Jenkins, Chloe
     3) Jones, Nyela                    4) McCoy, Dionni
  5 15 49 Blazin Onez  'A'                                58.63
     1) Williams, Kimmashae             2) Price, Warneshia
     3) Hayes, Addisen                  4) Russell, Mia
  6 15 49 Unlv Elite Youth Track C  'A'                   59.40
     1) Lawrynowicz, Kasha              2) McKeever, KeAira
     3) Patterson, Chyrese              4) Johnson, Sarah
  7 01 02 Waltham TC  'A'                               1:02.44
     1) MacAulay, Margaret              2) Jimenez, Jaynah
     3) Quinn, Emily                    4) Fitzgerald, Emma
  8 10 48 Northwest Xpress  'A'                         1:04.22
     1) Kirkwood, Mashaila              2) Finley, Jessica
     3) Ruiz, Sierra                    4) Ashley, Lauren
Heat  2 Preliminaries
  1 16 33 Valley United TC  'A'                           55.46Q
     1) Florent, Alexandria             2) Farmer, Kaena
     3) Goff, Sasha                     4) Moore, Schuyler
  2 16 33 Quiet Fire TC  'A'                              55.97Q
     1) Maze, Justice                   2) Paul, Jeanette
     3) Walker, Destiny                 4) Ainsworth, Jeneal
  3 12 25 Track Houston Track  'B'                        56.48q
     1) Perrodin, Jaslyn                2) Cossey, Haley
     3) Gantt, Hannah                   4) Henderson, Eriana
  4 03 13 Charlotte Flights T.C.  'A'                     58.34
     1) Grier, Maya                     2) Walker, Olivia
     3) Woods, Jada                     4) Hicks, Tiara
  5 13 Wings of Eagles  'A'                               58.81
     1) Muleka, Yupasha                 2) Walker, Kayausha
     3) Brown, Iman                     4) Robinson, Zaedrea
  6 15 49 P.S. Vegas Flyers  'A'                          59.76
     1) Hobson, Garyn                   2) Lopez, Amari
     3) Nixon, Aja                      4) Davis, Frankie
  7 03 45 Baldwin County Jets  'A'                        59.97
     1) Lumpkin, Natassja               2) McCrary, Amber
     3) Bolston, Jada                   4) Kelsey, Jacquieria
  8 07 21 Illinois Stealth Bombers  'A'                 1:00.25
     1) Wallace, Shawntanae             2) Jimmar, Kyla
     3) Thomas, Alexandra               4) Hylton, Kayla
Heat  3 Preliminaries
  1 12 25 Track Houston Track  'A'                        54.69Q
     1) Okunade, Olu-Bunmi              2) Davis, Tyana
     3) Horton, Kiana                   4) Bennett, Taylor
  2 12 25 Wings  'A'                                      56.08Q
     1) Malveaux, Dominique             2) Campbell, Daphney
     3) Barkley, Regan                  4) Glass, Madison
  3 14 38 100 Blk Wings  'A'                              56.13q
     1) Harris, Lakeisha                2) Devereaux, Najon
     3) Bellot, Keona                   4) shabazz, Samiyah
  4 13 Rainier Beach  'A'                                 57.14
     1) Brisco, Asia                    2) Holiday-Jenkins, Kamarea
     3) Johnson, Zaela                  4) King, Camariah
  5 03 45 Jaguar Track Club  'A'                          57.40
     1) Phillips, Syndei                2) Goss, Gia
     3) Stevenson, Adrina               4) Magwood, Latrease
  6 09 27 Eastside Steppers  'A'                        1:00.58
     1) Leggins, Antoniette             2) Marsh, Deirdra
     3) Richardson, Syaira              4) Wimms, Imari
  7 09 27 Ardmore Track Club  'A'                       1:02.09
     1) McGee, Shamise                  2) Piggee, Faithlyn
     3) Russell, Christian              4) White, Cassidy
  8 06 Faith TC Inc  'A'                                1:03.80
     1) Davis, Lakenya                  2) Georgetown, Morgan
     3) Jones, Joy                      4) King, Kristen

4x100 Meter Relay Bantam Girls
================================================================
 Nat'l Youth: N 53.62  7/31/2005   15-Los Angeles Jets, Los Angeles Jets
                       M George, T Robertson, T Bellows, J Billoups
     JO Meet: J 53.62  7/31/2005   15-Los Angeles Jets, Los Angeles Jets
                       M George, T Robertson, T Bellows, J Billoups
    Team                                                 Finals
================================================================
Section  1 Finals
  1 12 25 Track Houston Track  'A'                        54.22
     1) Okunade, Olu-Bunmi              2) Davis, Tyana
     3) Horton, Kiana                   4) Bennett, Taylor
  2 16 33 Los Angeles Jets Girls  'A'                     54.40
     1) Cook-Gist, Imani                2) Grandberry, Tamia
     3) Brown, Anaiah                   4) Henderson, Zuri
  3 16 33 Valley United TC  'A'                           55.50
     1) Florent, Alexandria             2) Farmer, Kaena
     3) Goff, Sasha                     4) Moore, Schuyler
  4 16 33 Quiet Fire TC  'A'                              55.54
     1) Maze, Justice                   2) Paul, Jeanette
     3) Walker, Destiny                 4) Ainsworth, Jeneal
  5 12 25 Wings  'A'                                      56.16
     1) Malveaux, Dominique             2) Campbell, Daphney
     3) Barkley, Regan                  4) Glass, Madison
  6 12 25 Track Houston Track  'B'                        56.46
     1) Perrodin, Jaslyn                2) Cossey, Haley
     3) Gantt, Hannah                   4) Henderson, Eriana
  7 10 48 Arizona Cheetahs TC  'A'                        57.05
     1) Broom, India                    2) Broom, Kennedy
     3) Dillard, Audri                  4) Patton, Taylor
 -- 14 38 100 Blk Wings  'A'                                 DQ   exchange b4 z2
     1) Harris, Lakeisha                2) Devereaux, Najon
     3) Bellot, Keona                   4) shabazz, Samiyah

4x400 Meter Relay Bantam Girls
================================================================
 Nat'l Youth: N 4:19.00  1993        Fast Action
     JO Meet: J 4:19.00  7/29/1993   Fast Action TC, Los Angeles, CA
                         Angel Perkins, LaShinda Demus, Quiana Powell, Niss
    Team                                                Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 12 25 Track Houston Track  'B'                      4:36.16Q
     1) Gray, Shawniecia                2) Gantt, Hannah
     3) Perrodin, Jaslyn                4) Henderson, Eriana
  2 02 08 United Stars  'A'                             4:46.26Q
     1) Belton, Tiffani                 2) Waller, Julienne
     3) Ransom, Bria                    4) Colston, Danae
  3 16 33 Valley United TC  'A'                         4:46.63q
     1) Rodgers, Chanel                 2) Farmer, Kaena
     3) Goff, Sasha                     4) Moore, Schuyler
  4 15 49 Blazin Onez  'A'                              4:47.90
     1) Russell, Mia                    2) Hayes, Addisen
     3) Williams, Kimmashae             4) Price, Warneshia
  5 14 38 3M Track Club  'B'                            5:04.56
     1) Adams, Sydney                   2) Jones, Nyela
     3) McCoy, Dionni                   4) McWoodson, Aniyah
  6 10 48 Northwest Xpress  'A'                         5:20.18
     1) Finley, Jessica                 2) Ashley, Lauren
     3) Ruiz, Sierra                    4) Shaw, Jasmine
Heat  2 Preliminaries
  1 16 33 Los Angeles Jets Girls  'A'                   4:24.34Q
     1) Mccrary, Haila                  2) Henderson, Zuri
     3) Grandberry, Tamia               4) Hale, Aliya
  2 12 25 Track Houston Track  'C'                      4:39.90Q
     1) Cossey, Haley                   2) Pollard, Jada
     3) Hubbard, Haley                  4) Glover, Demeesha
  3 03 45 Jaguar Track Club  'A'                        4:57.26
     1) Stevenson, Adrina               2) Phillips, Syndei
     3) Epps, Lauren                    4) Magwood, Latrease
  4 14 38 MP Striders Track Club  'A'                   5:08.23
     1) Cacioppo, Bryanna               2) Carr, Dara
     3) Jackmon, Jazmin                 4) Smith, Onterria
  5 10 53 Texas Shooting Stars  'B'                     5:21.64
     1) Baity, Candace                  2) Grate, Chakiia
     3) Robinson, Kierra                4) McJunkin, Sierra
  6 13 Cascade Striders  'A'                            5:36.64
     1) Joseph, Elena                   2) Matora, Katia
     3) Therriault, Marissa             4) Wendle, Claire
Heat  3 Preliminaries
  1 12 25 Track Houston Track  'A'                      4:29.11Q
     1) Okunade, Olu-Bunmi              2) Davis, Tyana
     3) Horton, Kiana                   4) Bennett, Taylor
  2 16 33 Quiet Fire TC  'A'                            4:38.47Q
     1) Walker, Destiny                 2) Ainsworth, Jeneal
     3) Maze, Justice                   4) Paul, Jeanette
  3 14 38 3M Track Club  'A'                            4:43.59q
     1) Hardy, Jasmine                  2) Hardy, Jade
     3) Jenkins, Chloe                  4) Cade, Nyela
  4 03 45 Voices of Faith  'A'                          5:05.36
     1) Goode, Ansley                   2) Conway, Deja
     3) Fuller, Jasimynn                4) Molden, Timberly
  5 13 Rainier Beach  'A'                               5:10.85
     1) Brisco, Asia                    2) Hightower, Mula
     3) Johnson, Zaela                  4) King, Camariah
  6 06 Continental T-Belles Track  'A'                  5:15.31
     1) Caldwell, Ruby                  2) Ellis, Gabrielle
     3) Inman, My'Lah                   4) McClain, Micheiline
  7 10 48 Arizona Rising Suns TC  'A'                   5:15.90
     1) Gray, Mahogany                  2) Vargas, Natalie
     3) Williford, Christine            4) Mustin, Drianna

4x400 Meter Relay Bantam Girls
================================================================
 Nat'l Youth: N 4:19.00  1993        Fast Action
     JO Meet: J 4:19.00  7/29/1993   Fast Action TC, Los Angeles, CA
                         Angel Perkins, LaShinda Demus, Quiana Powell, Niss
    Team                                                 Finals
================================================================
Section  1 Finals
  1 12 25 Track Houston Track  'A'                      4:23.81
     1) Okunade, Olu-Bunmi              2) Davis, Tyana
     3) Horton, Kiana                   4) Bennett, Taylor
  2 16 33 Los Angeles Jets Girls  'A'                   4:24.47
     1) Mccrary, Haila                  2) Henderson, Zuri
     3) Grandberry, Tamia               4) Hale, Aliya
  3 16 33 Quiet Fire TC  'A'                            4:26.80
     1) Walker, Destiny                 2) Ainsworth, Jeneal
     3) Maze, Justice                   4) Paul, Jeanette
  4 12 25 Track Houston Track  'B'                      4:34.10
     1) Gray, Shawniecia                2) Gantt, Hannah
     3) Perrodin, Jaslyn                4) Henderson, Eriana
  5 16 33 Valley United TC  'A'                         4:35.11
     1) Rodgers, Chanel                 2) Farmer, Kaena
     3) Goff, Sasha                     4) Moore, Schuyler
  6 12 25 Track Houston Track  'C'                      4:35.16
     1) Cossey, Haley                   2) Pollard, Jada
     3) Hubbard, Haley                  4) Glover, Demeesha
  7 14 38 3M Track Club  'A'                            4:35.95
     1) Hardy, Jasmine                  2) Hardy, Jade
     3) Jenkins, Chloe                  4) Cade, Nyela
  8 02 08 United Stars  'A'                             4:52.29
     1) Belton, Tiffani                 2) Waller, Julienne
     3) Ransom, Bria                    4) Colston, Danae

Triathlon: #2 High Jump Bantam Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
Flight  1
  1 McCluskey, Lauren            13 Comets                1.30m    4-03.25  409
  1 Jones, Margaux               16 33 Rising Sta         1.30m    4-03.25  409
  1 Williams, Jaela              16 33 Rising Sta         1.30m    4-03.25  409
  1 Graham, Jasmyne              10 48 Do Right T         1.30m    4-03.25  409
  5 Challacombe, Chelsea         10 42 T N T              1.25m    4-01.25  359
  5 Swanson, Samantha            38 Sierra Footh          1.25m    4-01.25  359
  7 Edwards, Lilia               07 21 Huskie TC          1.15m    3-09.25  266
  7 Frazier, Kore                25 Track Houston         1.15m    3-09.25  266
  7 Fitzgerald, Emma             02 Waltham TC            1.15m    3-09.25  266
 10 Powell, Lanise               38 Mission  Val          1.10m    3-07.25  222
 10 Smith, Jalissa               10 48 Arizona Fl         1.10m    3-07.25  222
 12 McCrary, Amber               45 Baldwin Coun          1.05m    3-05.25  180
 12 Bennett, Taylor              25 Track Houston         1.05m    3-05.25  180
 14 Runnels, Cori                25 Northwest Fly         1.00m    3-03.25  141
 15 Holiday-Jenkins, Kamarea     13 Rainier Beach         0.95m    3-01.25  104
 16 Kelsey, Jacquieria           45 Baldwin Coun          0.90m    2-11.50   71

High Jump Bantam Girls
==========================================================================
 Nat'l Youth: N 1.42m  1997        Dorothy Holt
     JO Meet: J 1.42m  7/24/1997   Dorothy Holt, Hinesville, GZA
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Jones, Margaux               16 33 Rising Sta         1.35m    4-05.00
  1 McCluskey, Lauren            13 Comets               J1.35m    4-05.00
  3 Naranjo, Cassie              16 33 Unattached         1.30m    4-03.25
  4 Swanson, Samantha            38 Sierra Footh          1.25m    4-01.25
  5 Milton, Taryn                07 16 Fort Wayne         1.20m    3-11.25
  5 Hingston, Madilyn            13 Salem Track          J1.20m    3-11.25
  5 Kiles, Frances               38 City Track           J1.20m    3-11.25
  5 Palmer, Bria                 16 33 MV Rockets        J1.20m    3-11.25
  9 Price, Jene                  10 48 Arizona Pa        J1.15m    3-09.25
  9 Cueno, Gina                  02 11 Greensburg         1.15m    3-09.25
  9 Hall, Julia                  10 32 Zoom               1.15m    3-09.25
  9 Smith, Delany                38 Sierra Footh         J1.15m    3-09.25
  9 Caver, Briaunna              46 Unattached            1.15m    3-09.25
 14 Bush, Kamaria                07 21 Zephyrs TC         1.10m    3-07.25
 14 Smith, Jalissa               10 48 Arizona Fl        J1.10m    3-07.25
 14 Cooper, Raime                13 Cape Fear             1.10m    3-07.25
 17 Floyd, Ty'Tianna             13 Cape Fear             1.00m    3-03.25
 -- Porter, Tachauna             06 Mississippi              NH
 -- V arnell, Genesis            06 Mississippi              NH

Long Jump Bantam Girls
===============================================================================
 Nat'l Youth: N 4.78m  1972        Ramona Carryl, Infant JESUS TC
     JO Meet: J 4.66m  7/28/2007   Tiani Reeves, Gothenburg T C
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1 Jones, Margaux               16 33 Rising Sta         4.85m   2.2  15-11.00
  2 Reeves, Tiani                Gothenburg T C           4.66mJ  1.7  15-03.50
  3 Carter, Cheyanne             05 17 Pacesetter         4.48m   1.9  14-08.50
  4 Williams, Brittni            13 Unattached            4.35m   1.2  14-03.25
  4 Graham, Jasmyne              10 48 Do Right T        J4.35m   2.1  14-03.25
  6 Horne, Ty                    39 Schofield             4.12m   2.4  13-06.25
  7 Lynch, Ciera                 45 Alpharetta YM         3.92m   1.3  12-10.50
  8 Vance, Nia                   38 B Sharp TC            3.80m   1.5  12-05.75
  9 Petty, TaMyah                02 11 Penn Hills         3.76m   1.9  12-04.00
 10 Milton, Taryn                07 16 Fort Wayne         3.75m   1.2  12-03.75
 11 Stavig, Sarah                13 Unattached            3.65m   1.8  11-11.75
 12 Jimenez, Jaynah              02 Waltham TC            3.62m   2.6  11-10.50
 13 Harris, Kaylor               26 Elite of Mesq         3.61m   1.1  11-10.25
 14 Piland, Jaia                 15 44 Flo-Jo Int         3.58m   1.6  11-09.00
 15 McKeever, KeAira             15 49  Unlv              3.50m   0.3  11-05.75
 16 Lawrynowicz, Kasha           15 49  Unlv              3.47m   1.5  11-04.75
 17 Mullins, Megan               05 17 Excel Trac         3.44m   1.1  11-03.50
 18 Jones, Nyela                 38 3M Track Clu          3.42m   1.3  11-02.75
 19 Therriault, Marissa          13 Cascade Strid         3.39m   2.5  11-01.50
 20 Davis, Lakenya               06 Faith TC Inc         J3.34m   1.6  10-11.50
 20 Yanez, Lexandra              47 Flying Lyons          3.34m   1.6  10-11.50
 22 Dixon, Hannah                10 48 Arizona Bl         3.33m   0.9  10-11.25
 23 Pittman, Amurie              38 100 Blk Wing          3.32m   1.7  10-10.75
 24 Wells, Nadia                 45 Georgia Stars        J3.26m   1.4  10-08.50
 24 Toye, Elizabeth              07 21 Uctc               3.26m   1.2  10-08.50
 26 Haynes, Micayla              27 Unattached OK         3.18m   0.3  10-05.25
 27 Guerrero, Alyssa             11 31 Montana UN         2.75m   0.7   9-00.25

Triathlon: #1 Shot Put Bantam Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Williams, Jaela              16 33 Rising Sta         6.35m   20-10.00  294
  2 Kelsey, Jacquieria           45 Baldwin Coun          6.29m   20-07.75  290
  3 Holiday-Jenkins, Kamarea     13 Rainier Beach         6.25m   20-06.25  287
  4 Challacombe, Chelsea         10 42 T N T              5.85m   19-02.50  262
  5 Runnels, Cori                25 Northwest Fly         5.49m   18-00.25  239
  6 Fitzgerald, Emma             02 Waltham TC            5.43m   17-09.75  235
  7 Swanson, Samantha            38 Sierra Footh          5.37m   17-07.50  231
  8 McCluskey, Lauren            13 Comets                5.34m   17-06.25  230
  9 McCrary, Amber               45 Baldwin Coun          5.17m   16-11.50  219
 10 Bennett, Taylor              25 Track Houston         5.14m   16-10.50  217
 11 Jones, Margaux               16 33 Rising Sta         4.80m   15-09.00  196
 12 Edwards, Lilia               07 21 Huskie TC          4.77m   15-07.75  194
 13 Graham, Jasmyne              10 48 Do Right T         4.74m   15-06.75  192
 13 Frazier, Kore                25 Track Houston         4.74m   15-06.75  192
 13 Smith, Jalissa               10 48 Arizona Fl         4.74m   15-06.75  192
 16 Powell, Lanise               38 Mission  Val          4.21m   13-09.75  159

Shot Put 6 lb. Bantam Girls
==========================================================================
 Nat'l Youth: N 10.46m  2003        Amber Curtis
     JO Meet: J 10.46m  7/28/1995   Amber Curtis, Monroe, WI
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Birchmier, Kate              Unattached Iowa          9.74m   31-11.50
  2 Lawrence, Delisha            26 Texas Throwba         9.46m   31-00.50
  3 Heim, Taylor                 CornhuskerFlyers         8.68m   28-05.75
  4 Brown, Kierra                10 48 Do Right T         8.48m   27-10.00
  5 Becerra, Lorenza Jazmari     46 Unattached            7.95m   26-01.00
  6 Satia, Jaime                 13 Wings of Eagl         7.72m   25-04.00
  7 Brown, Tia                   26 License To Sp         7.65m   25-01.25
  8 Southerland, Selwyn          13 Durham Stride         7.40m   24-03.50
  9 Henderson, Micale            26 License To Sp         7.34m   24-01.00
 10 Carrillo, Stephanie          16 33 Valley Uni         7.31m   23-11.75
 11 Wilson, Demire               16 33 Rising Sta         7.15m   23-05.50
 12 Hightower, Taylor            15 49 Vegas Heat         6.90m   22-07.75
 13 Wilson, Tashana              15 49 BO                 6.73m   22-01.00
 14 Dunham, Tiffany              13 Jr Striders           6.51m   21-04.25
 15 Johnson, Orynn               38 Castro Valle          6.48m   21-03.25
 16 Ford, Ayanna                 13 Wings of Eagl         6.41m   21-00.50
 17 Davis, Frankie               15 49 Psvf               6.36m   20-10.50
 18 Alexander, Mystasia          16 33 LA Jets Gi         6.19m   20-03.75
 19 Caldwell, Ruby               06 Continental           6.09m   19-11.75
 20 Phelps, Kiana                Unattached Iowa          6.03m   19-09.50
 21 Sachdev, Sonya               02 07 NJ Strider         5.87m   19-03.25
 22 Price, Jene                  10 48 Arizona Pa         5.61m   18-05.00
 23 Sims, Lauren                 07 16 Unattached         5.39m   17-08.25
 24 Bridgwaters, Tammi           07 16 Unattached         4.41m   14-05.75

Javelin Throw 300g Bantam Girls
==========================================================================
 Nat'l Youth: N 33.16m  2003        Hannah Carson
     JO Meet: J 33.16m  7/31/2003   Hannah Carter, Mesa, AZ
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Alexander, Mystasia          16 33 LA Jets Gi        37.15mN    121-10
  2 Fitzgerald, Emma             02 Waltham TC           26.36m      86-06
  3 Piland, Jaia                 15 44 Flo-Jo Int        24.69m      81-00
  4 Heim, Taylor                 CornhuskerFlyers        24.51m      80-05
  5 Liber, Ashley                13 Lickety Spli         24.22m      79-05
  6 Newland, Rikki               10 42 Una New Me        23.33m      76-06
  7 Hingston, Madilyn            13 Salem Track          22.12m      72-07
  8 Phillips, Hannah             38 Umoja TC             21.83m      71-07
  9 Ramirez, Brianna             16 33 SoCal Must        20.65m      67-09
 10 Frazier, Kore                25 Track Houston        20.51m      67-03
 11 Wilson, Tashana              15 49 BO                20.04m      65-09
 12 Sliwoaki, Julia              13 Cascade Strid        18.06m      59-03
 13 Medici, Jacqueline           10 42 Una New Me        17.36m      56-11
 14 Lambert, Chatori             25 Track Houston        17.27m      56-08
 15 Johnson, Orynn               38 Castro Valle         17.19m      56-05
 16 Caldwell, Ruby               06 Continental          17.07m      56-00
 17 Conyers, Amber               10 747 Track Clu        16.87m      55-04
 18 Roberts, McKenzie            CornhuskerFlyers        16.36m      53-08
 19 Hughes, Brooke               02 07 NJ Strider        15.93m      52-03
 20 Haywood, Kayla               16 33 LA Jets Gi        15.72m      51-07
 20 Corvera, Ericca              15 44 Alexander        J15.72m      51-07
 22 Delgado, Arabella            10 53 Wildcats          13.74m      45-01
 23 Cross, Tatyanah              07 21 Lv's Cheet         6.58m      21-07

Triathlon Bantam Girls
================================================================
 Nat'l Youth: N  1373  2000        Kiani Profit
     JO Meet: J  1373  7/26/2000   Kiani Profit, Pasadena, CA
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Williams, Jaela              16 33 Rising Sta          1374N
  2 Jones, Margaux               16 33 Rising Sta          1273
  3 Graham, Jasmyne              10 48 Do Right T          1234
  4 Swanson, Samantha            38 Sierra Footh            995
  5 McCluskey, Lauren            13 Comets                  989
  6 Bennett, Taylor              25 Track Houston           984
  7 Holiday-Jenkins, Kamarea     13 Rainier Beach           875
  8 Challacombe, Chelsea         10 42 T N T                849
  9 McCrary, Amber               45 Baldwin Coun            825
 10 Kelsey, Jacquieria           45 Baldwin Coun            799
 11 Frazier, Kore                25 Track Houston           793
 12 Edwards, Lilia               07 21 Huskie TC            786
 13 Fitzgerald, Emma             02 Waltham TC              747
 14 Powell, Lanise               38 Mission  Val            740
 15 Runnels, Cori                25 Northwest Fly           731
 16 Smith, Jalissa               10 48 Arizona Fl           675


100 Meter Dash Bantam Boys
================================================================
 Nat'l Youth: N 12.71  2003        Rannell Hall
     JO Meet: J 12.73  7/28/1991   Richard Washington, Inglewood, CA
    Name                    Year Team                   Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: 0.8
  1 Prestwood-Summers, Ralph     13 Charlotte Fli         12.91Q
  2 Norwood, Garreth             16 33 L A Jets B         14.04
  3 Bland, Mitchell              38 Central Vall          14.05
  4 Moore, Blayde                26 Elite of Mesq         14.07
  5 Morrison, Clemon (Chase)     13 Tigard Youth          14.08
  6 Croom, Micah                 16 33 Universal          14.10
  7 Faringer, Jack               39 Renegades             14.88
Heat  2 Preliminaries   Wind: 1.2
  1 Lucas, Paul                  10 48 Do Right T         12.92Q
  2 Charlton, Robert             07 16 Fort Wayne         13.25q
  3 Gaskin, Myles                13 Seattle Speed         13.56
  4 Woodruff, Andres             16 33 Quiet Fire         14.04
  5 Wilson, Kory                 10 48 Northwest          14.18
  6 Dixon, Devin                 06 Moving Force          14.69
  7 Barlow, Weston               11 54 Team Idaho         14.79
Heat  3 Preliminaries   Wind: 0.8
  1 Krah, Marcus                 13 Durham Stride         13.45Q
  2 Deadmon, Bryce               25 Track Houston         13.55q
  3 Lanier, Javan                10 32 Steppers           13.79
  4 Floyd, Landon                13 Tigard Youth          14.06
  5 Dixon, Tyler                 06 YMCA Baton R          14.13
  6 Austin, Leontre              15 49 VS                 15.08
  7 Argys, Cristos               02-Ne Una                15.32
  8 Lewis, Jeremy                04 Twin Cities T         15.66
Heat  4 Preliminaries   Wind: 0.5
  1 Whitehead, Kelton            13 Tri City Blaz         13.48Q
  2 Hill, Holton                 25 Texas Storm T         13.52q
  3 Wilson, Andrew               15 44 SD Blessed         13.81
  4 Menon, Sahit                 38 Pleasanton H          13.94
  5 Toye, Joseph                 07 21 Uctc               14.37
  6 Bonner III, Ronald           05 17 Pacesetter         14.77
  7 Hornaday, Paul               27 Tulsa Flyers          15.09
Heat  5 Preliminaries   Wind: 0.9
  1 Jones, Aaron                 38 Mission  Val          13.28Q
  2 Calloway, Antonio            04 Twin Cities T         13.57
  3 Goodwin, Matthew Jr.         Ames TC                  13.59
  4 White, Theo                  05 17 New World          13.79
  5 Thomas, Malcolm              10 48 Una Arizon         14.24
  6 Lewis, Evan                  04 City of Laude         14.27
  7 Williams, Marques            15 49  Unlv              15.00

100 Meter Dash Bantam Boys
================================================================
 Nat'l Youth: N 12.71  2003        Rannell Hall
     JO Meet: J 12.73  7/28/1991   Richard Washington, Inglewood, CA
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Section  1 Finals   Wind: 0.3
  1 Prestwood-Summers, Ralph     13 Charlotte Fli         12.74
  2 Lucas, Paul                  10 48 Do Right T         12.78
  3 Jones, Aaron                 38 Mission  Val          13.07
  4 Whitehead, Kelton            13 Tri City Blaz         13.39
  5 Krah, Marcus                 13 Durham Stride         13.44
  6 Hill, Holton                 25 Texas Storm T         13.49
  7 Deadmon, Bryce               25 Track Houston         13.50
  8 Charlton, Robert             07 16 Fort Wayne         13.57

200 Meter Dash Bantam Boys
================================================================
 Nat'l Youth: N 25.83  2003        Rannell Hall
     JO Meet: J 25.83  8/2/2003    Rannell Hall, Miami, FL
    Name                    Year Team                   Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: 0.4
  1 Hill, Holton                 25 Texas Storm T         27.33Q
  2 Davis, David                 26 A. W. Brown           27.75q
  3 Gordon - Huggins, Bryce      46 Greyhounds            28.34
  4 Floyd, Landon                13 Tigard Youth          28.42
  5 Bland, Mitchell              38 Central Vall          28.56
  6 Toye, Joseph                 07 21 Uctc               28.62
  7 Austin, Leontre              15 49 VS                 29.68
  8 Lewis, Evan                  04 City of Laude         32.56
Heat  2 Preliminaries   Wind: +0.0
  1 Jones, Aaron                 38 Mission  Val          27.38Q
  2 Calloway, Antonio            04 Twin Cities T         27.80q
  3 Cunliffe, Samuel             13 Seattle Speed         27.81
  4 Wilson, Andrew               15 44 SD Blessed         28.42
  5 White, Theo                  05 17 New World          28.53
  6 Owens, Kyree                 10 32 Jaguars            29.20
  7 Charlton, Robert             07 16 Fort Wayne         29.55
  8 Barlow, Weston               11 54 Team Idaho         32.25
Heat  3 Preliminaries   Wind: 0.5
  1 Prestwood-Summers, Ralph     13 Charlotte Fli         26.47Q
  2 Goodwin, Matthew Jr.         Ames TC                  27.80q
  3 Larson, Travis               16 33 Valley Uni         28.39
  4 Morrison, Clemon (Chase)     13 Tigard Youth          28.53
  5 Croom, Micah                 16 33 Universal          28.60
  6 Hornaday, Paul               27 Tulsa Flyers          29.77
  7 Garcia, Wilbur Omar          10 Hummingbird           29.79
  8 Edwards, Bailey              05 19 Maximum Ou         29.83
Heat  4 Preliminaries   Wind: 1.1
  1 Lucas, Paul                  10 48 Do Right T         26.14Q
  2 Wilcox, Chris                16 33 Chino Puma         27.56q
  3 Warren, Lincoln              26 Elite of Mesq         27.92
  4 Lynch, Cedric                45 Cheetahs              28.46
  5 Williams, Marques            15 49  Unlv              28.75
  6 Love, Jazon                  10 32 Una Colora         28.76
  7 Dixon, Tyler                 06 YMCA Baton R          28.89
  8 Faringer, Jack               39 Renegades             30.50

200 Meter Dash Bantam Boys
================================================================
 Nat'l Youth: N 25.83  2003        Rannell Hall
     JO Meet: J 25.83  8/2/2003    Rannell Hall, Miami, FL
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Section  1 Finals   Wind: 2.2
  1 Lucas, Paul                  10 48 Do Right T         25.91
  2 Prestwood-Summers, Ralph     13 Charlotte Fli         26.16
  3 Jones, Aaron                 38 Mission  Val          26.76
  4 Hill, Holton                 25 Texas Storm T         27.23
  5 Goodwin, Matthew Jr.         Ames TC                  27.29
  6 Calloway, Antonio            04 Twin Cities T         27.35
  7 Davis, David                 26 A. W. Brown           27.68
  8 Wilcox, Chris                16 33 Chino Puma         27.68

400 Meter Dash Bantam Boys
================================================================
 Nat'l Youth: N 58.76  1989        William Obea Moore
     JO Meet: J 58.74  7/25/1997   Jules Noel, Boynton Beach, FL
    Name                    Year Team                   Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 Lucas, Paul                  10 48 Do Right T       1:01.89Q
  2 Marks, Torin                 25 Houston Heat        1:06.15
  3 Andrews, Jostyn              26 Elite of Mesq       1:06.62
  4 Washington, Za'Kee           15 49  Unlv            1:08.70
  5 Turner, Isaiah               38 Delta Bay At        1:11.44
  6 Goodwin, Keiron              13 Rainier Beach       1:11.80
  7 Argys, Cristos               02-Ne Una              1:12.00
Heat  2 Preliminaries
  1 Love, Bryce                  13 Tri City Blaz       1:00.54Q
  2 Larson, Travis               16 33 Valley Uni       1:02.95q
  3 Williams, Matthew            25 C.L. Athletic       1:03.28q
  4 Jones, Kameron               15 44 44 Millenn       1:08.05
  5 Menon, Sahit                 38 Pleasanton H        1:08.53
  6 Blackmon, Vijay              07 16 Fort Wayne       1:12.17
  7 Bonner III, Ronald           05 17 Pacesetter       1:18.36
Heat  3 Preliminaries
  1 Wilcox, Chris                16 33 Chino Puma       1:01.75Q
  2 Owens, Kyree                 10 32 Jaguars          1:05.37
  3 Morris, Bryan                38 3M Track Clu        1:05.96
  4 Hornaday, Paul               27 Tulsa Flyers        1:07.40
  5 Faringer, Jack               39 Renegades           1:09.59
  6 Grant, Spencer               13 Robin Hood T        1:10.38
  7 Prestwood-Summers, Ralph     13 Charlotte Fli       1:10.75
Heat  4 Preliminaries
  1 Scott, Brenden               16 33 New Image        1:01.67Q
  2 Howell, Jordan               45 Titans              1:04.76q
  3 Allinson, Kasey              15 49  Unlv            1:05.13q
  4 Chaney, Bryce                10 48 Northwest        1:05.32
  5 Vinson, Mychal               07 16 Indiana St       1:14.64
  6 Body, Julian                 13 Tigard Youth        1:15.10
  7 Flynn, Malachi               13 Wings of Eagl       1:15.32

Triathlon: #3 400 Meter Dash Bantam Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1
  1 Wright, Nahshon              38 Mission  Val        1:14.49    59
  2 Holden, David                22 Railers             1:22.24
  3 Comer, Maxwell               03 Country Mills       1:24.71
  4 Watson, Mikey                27 Skiatook Stea       1:33.71
Section  2
  1 Collins, Justin              16 33 L A Jets B       1:09.42   150
  2 Tullis, Davine               13 Seattle Speed       1:10.27   132
  3 Sleeter, Gavin               10 42 A T C            1:11.00   117
  4 Baker, Dale                  13 Rainier Beach       1:17.45    23
  5 Briscoe, Shason              25 Northwest Fly       1:22.55
  6 Daniels, James               07 21 Huskie TC        1:34.32
Section  3
  1 Birch, Jordan                28 Unattached Mo       1:03.85   292
  2 Hill, Holton                 25 Texas Storm T       1:04.83   264
  3 Cofield, Chris               10 48 Mustangs T       1:06.00   232
  4 Wilson, Kory                 10 48 Northwest        1:06.00   232
  5 Gaskin, Myles                13 Seattle Speed       1:06.80   211
  6 Leaston, Jonte               13 Tri City Blaz       1:09.46   149
  7 Ortiz, Joshua                16 33 Chino Puma       1:10.17   134
  8 Podraza, Zach                15 44 44 Millenn       1:11.51   108
  9 Brinson, Kenneth             45 East Cobb           1:12.59    88

400 Meter Dash Bantam Boys
================================================================
 Nat'l Youth: N 58.76  1989        William Obea Moore
     JO Meet: J 58.74  7/25/1997   Jules Noel, Boynton Beach, FL
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Section  1 Finals
  1 Lucas, Paul                  10 48 Do Right T         59.33
  2 Love, Bryce                  13 Tri City Blaz         59.42
  3 Scott, Brenden               16 33 New Image        1:01.66
  4 Williams, Matthew            25 C.L. Athletic       1:02.93
  5 Larson, Travis               16 33 Valley Uni       1:03.24
  6 Wilcox, Chris                16 33 Chino Puma       1:03.31
  7 Howell, Jordan               45 Titans              1:04.17
  8 Allinson, Kasey              15 49  Unlv            1:06.50

800 Meter Run Bantam Boys
================================================================
 Nat'l Youth: N 2:19.00  1989        WillIam Obea Moore
     JO Meet: J 2:19.74  7/30/2005   Robert Amick, unattached-14
    Name                    Year Team                   Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 Capestany, Trevor            16 33 So Cal RR        2:27.69Q
  2 Howell, Jordan               45 Titans              2:28.04Q
  3 Johnson, Roc                 38 Unattached          2:28.22Q
  4 Winans, Reginald             16 33 New Image        2:28.23q
  5 Garrow, Marcus               15 49 Stallions        2:28.65q
  6 Stanopiewicz, William        10 42 A A T            2:29.75q
  7 Booker III, Charlie          25 Track Houston       2:36.66
  8 Mackey, Carter               38 Castro Valle        2:43.19
  9 Corso, Clint                 05 Wilton TC           2:47.31
 10 Veal, Cyrano                 15 49 VS               2:51.41
 11 Trujillo, Oshea              13 Seattle Speed       2:51.60
 12 Jones, Jamarcus              07 16 Fort Wayne       3:00.61
Heat  2 Preliminaries
  1 Scott, Brenden               16 33 New Image        2:22.14Q
  2 Robinson, Myles              10 Hummingbird         2:28.04Q
  3 Oftedal, Eli                 10 34 Lake City        2:28.67Q
  4 Mitchell, Joshua             13 Tri Champions       2:32.27q
  5 Owens, Kevin                 25 Texas Storm T       2:38.65
  6 Brown, Mckinly               04 N W Express         2:40.18
  7 Grant, Spencer               13 Robin Hood T        2:42.87
  8 Vinson, Mychal               07 16 Indiana St       2:43.32
  9 Goldstone, Jesse             13 Federal Wy Tr       2:45.48
 10 Podraza, Zach                15 44 44 Millenn       2:45.49
 11 Gunter, Malik                04 Twin Cities T       3:01.93

800 Meter Run Bantam Boys
================================================================
 Nat'l Youth: N 2:19.00  1989        WillIam Obea Moore
     JO Meet: J 2:19.74  7/30/2005   Robert Amick, unattached-14
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Section  1 Finals
  1 Scott, Brenden               16 33 New Image        2:20.77
  2 Robinson, Myles              10 Hummingbird         2:24.37
  3 Capestany, Trevor            16 33 So Cal RR        2:24.74
  4 Winans, Reginald             16 33 New Image        2:26.36
  5 Johnson, Roc                 38 Unattached          2:26.97
  6 Howell, Jordan               45 Titans              2:27.35
  7 Garrow, Marcus               15 49 Stallions        2:29.04
  8 Oftedal, Eli                 10 34 Lake City        2:29.10
  9 Stanopiewicz, William        10 42 A A T            2:29.62
 10 Andrews, Jostyn              26 Elite of Mesq       2:42.27

1500 Meter Run Bantam Boys
================================================================
 Nat'l Youth: N 4:43.70  7/31/2005   Robert Amick, unattached-14
     JO Meet: J 4:43.70  7/31/2005   Robert Amick, unattached-14
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Section  1
  1 Rex, Kyle                    10 32 Gold Rush        5:14.85
  2 Garnet, Donovan              04 Twin Cities T       5:21.05
  3 Mose, Cory                   25 Texas Storm T       5:21.48
  4 Corso, Clint                 05 Wilton TC           5:34.65
  5 Gunter, Malik                04 Twin Cities T       5:34.89
  6 Sanders, Jeffrey             25 Texas Storm T       5:39.83
  7 Ashford, James               27 Skiatook Stea       5:45.87
  8 Kells, Noah                  13 Unattached          5:45.94
  9 Gillich, Robert              03 Clifton Park        5:47.07
 10 Briles, Maxwell              13 Tigard Youth        5:55.12
 11 Ramsey, Preston              47 Elite               5:55.47
 12 Turner, Nathan               06 Faith TC Inc        7:10.01
 13 Turner, Jeremiah             06 Faith TC Inc        7:11.65
Section  2
  1 Capestany, Trevor            16 33 So Cal RR        4:48.40
  2 Oftedal, Eli                 10 34 Lake City        4:52.44
  3 Liedke, Justin               CornhuskerFlyers       4:52.52
  4 Garrow, Marcus               15 49 Stallions        4:54.73
  5 Alexander, Ryan              16 33 Equalizers       5:00.89
  6 Stanopiewicz, William        10 42 A A T            5:01.20
  7 Lunn, Jonathan               55 Palmetto TC         5:08.10
  8 Dodds, Spencer               13 Carolina Alls       5:08.81
  9 Skinner, Clark Lee           38 Roseville Ex        5:16.61
 10 Mota, Isaac                  46 Yellowjackets       5:18.00
 11 Fisher, Zaven                46 Unattached          5:18.03
 12 Mitchell, Joshua             13 Tri Champions       5:19.30
 13 Evans, Harrison              16 33 Wildcats         5:26.00
 14 Bey, Eddie                   02 11 Nadia            5:29.19
 15 Goldstone, Jesse             13 Federal Wy Tr       5:29.99
 16 Spiering, Matthew            15 44 Sdrr             5:31.13
 17 Dejong, Frank                15 44 Sdrr             5:41.77

1500 Meter Race Walk Bantam Boys
================================================================
 Nat'l Youth: N 7:13.01  1992        Tristan Ruoss
     JO Meet: J 7:13.01  7/2/1992    Tristan Ruoss, Fayetteville,  AR
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Section  1
  1 Katzman, William             10 42 A T C           10:02.91
  2 Knowland, Joseph             15 44 SD Golden       10:26.55
  3 Aras, Rohan                  13 Cascade Strid      10:33.21
  4 Childress, Josh              10 42 A T C           11:04.21
  5 Fagen, Aaron                 Westside T C          11:26.81
  6 Haba, Adam                   38 Umoja TC           11:28.92
  7 Phillips, Drake              15 44  Mercury S      12:24.84
  8 Mathus, Peter                02 07 NJ Strider      13:27.32
 -- Lacewell, Nigel              25 C.L. Athletic            DQ
 -- Carrillo, Armando            16 33 L A Jets B            DQ
 -- Bass, Joshua                 15 44  Mercury S            DQ

4x100 Meter Relay Bantam Boys
================================================================
 Nat'l Youth: N 51.63  2003        Metro Dade
     JO Meet: J 51.63  8/3/2003    Miamia Metro-Dade, Miami, FL
                       Leo Simmons, Darryl Brown, Shaquille Kearse, Ranne
    Team                                                Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 03 10 Glenarden TC  'A'                               55.06Q
     1) Brown, Malcolm                  2) Anderson, Edward
     3) White, Jahvier                  4) Turner, Darryl
  2 16 33 Quiet Fire TC  'A'                              55.53Q
     1) Marshall, Iman                  2) Walker, Jocohn
     3) Woodruff, Andres                4) Cutler, Jered
  3 10 48 Arizona Cheetahs TC  'A'                        57.25
     1) Hemphill-Toledo, Cito           2) Harry, Nikeal
     3) Hayes, Seth                     4) Roberts, Terrance
  4 06 Moving Force Track Club  'A'                       57.92
     1) Dixon, Devin                    2) Battistte, Martin
     3) Hutchenson, Vincent             4) Profit, Terrick
  5 03 10 Hummingbird Track Club  'A'                   1:00.09
     1) Dobbins, Dante'                 2) Garcia, Wilbur Omar
     3) Robinson, Myles                 4) Williams, Devonte
  6 13 Rainier Beach  'A'                               1:00.98
     1) Wells, Emmanuel                 2) Jackson, Romaine
     3) Goodwin, Keiron                 4) Davis, Ta'Vion
  7 12 26 Elite of Mesquite Track  'A'                  1:09.08
     1) Atkinson, Jared                 2) Skinner, Korbin
     3) Warren, Lincoln                 4) Moore, Blayde
 -- 06 Memphis Hurdlers TC  'A'                              DQ   handoff before zone
     1) Butler, Kristopher              2) Harris, Samuel
     3) Haynes, Rashad                  4) McGhee, London
Heat  2 Preliminaries
  1 12 26 A. W. Brown  'A'                                54.41Q
     1) Walker, Arkeba                  2) Davis, David
     3) Kirk, Byron                     4) Barnes, Aharon
  2 12 25 Track Houston Track  'A'                        55.26Q
     1) Deadmon, Bryce                  2) Ahmad, Wafeeq
     3) Johnson, Dedric                 4) Wilkins, Jacob
  3 04 Twin Cities TC  'A'                                55.81q
     1) Calloway, Antonio               2) Garnet, Donovan
     3) Gunter, Malik                   4) Lewis, Jeremy
  4 16 33 So Cal Running Cougars  'A'                     57.04
     1) Baker, Jason                    2) Brown, Aaron
     3) Norman, Stanley                 4) Smith II, Viincent
  5 15 49 Unlv Elite Youth Track C  'A'                   57.13
     1) Washington, Za'Kee              2) Allinson, Kasey
     3) Johnson, Isaiah                 4) Williams, Marques
  6 15 49 Las Vegas Stealth  'A'                          57.70
     1) Jackson, Vernon                 2) Austin, Leontre
     3) Selmon, Marcell                 4) Weatherspoon, Zireon
  7 14 38 Delta Bay Athletic Assoc  'A'                   59.09
     1) Coats, Grey                     2) flores, Edwin
     3) Moore, Nicholas                 4) Turner, Isaiah
  8 08 29 North Omaha Bengals  'A'                      1:12.54
     1) Harmon, Christian               2) Smith, Shakuan
     3) Martin, Jason                   4) Martin, Joey
Heat  3 Preliminaries
  1 16 33 L A Jets Boys Division  'A'                     54.23Q
     1) Francis, Javion                 2) Hall, Ryan
     3) Norwood, Garreth                4) Collins, Justin
  2 13 Seattle Speed Track Club  'A'                      54.82Q
     1) Cunliffe, Samuel                2) Gaskin, Myles
     3) Tullis, Davine                  4) Robertson, Gavin Jr
  3 03 13 Tri-City Blazers  'A'                           54.89q
     1) Whitehead, Kelton               2) Lewis, Camron
     3) Marshall, Marcus                4) Love, Bryce
  4 15 49 Blazin Onez  'A'                                56.06
     1) Stevenson, Zaviontay            2) Smith, Kiyan
     3) Moorman, Zivon                  4) Davidson, Michael
  5 13 Tigard Youth Track  'A'                            58.63
     1) Body, Julian                    2) Morrison, Clemon (Chase)
     3) Floyd, Landon                   4) Knox, Cole
  6 14 38 3M Track Club  'A'                              59.48
     1) Morris, Bryan                   2) Shyne, Armand
     3) Simpson, Zion                   4) Statum, Otis
  7 09 27 Skiatook Steam  'A'                           1:10.09
     1) Skeens, Jonathan                2) Stratton, Jericho
     3) Watson, Mikey                   4) Ashford, James
 -- 14 38 Mission  Valley Track &  'A'                       DQ   handoff made after z
     1) Lucas, Dante                    2) Runels, Matthew
     3) Wright, Nahshon                 4) Rivera, Jared

4x100 Meter Relay Bantam Boys
================================================================
 Nat'l Youth: N 51.63  2003        Metro Dade
     JO Meet: J 51.63  8/3/2003    Miamia Metro-Dade, Miami, FL
                       Leo Simmons, Darryl Brown, Shaquille Kearse, Ranne
    Team                                                 Finals
================================================================
Section  1 Finals
  1 12 26 A. W. Brown  'A'                                53.56
     1) Walker, Arkeba                  2) Davis, David
     3) Kirk, Byron                     4) Barnes, Aharon
  2 03 13 Tri-City Blazers  'A'                           53.57
     1) Whitehead, Kelton               2) Lewis, Camron
     3) Marshall, Marcus                4) Love, Bryce
  3 16 33 L A Jets Boys Division  'A'                     53.64
     1) Francis, Javion                 2) Hall, Ryan
     3) Norwood, Garreth                4) Collins, Justin
  4 13 Seattle Speed Track Club  'A'                      54.37
     1) Cunliffe, Samuel                2) Gaskin, Myles
     3) Tullis, Davine                  4) Robertson, Gavin Jr
  5 12 25 Track Houston Track  'A'                        54.96
     1) Deadmon, Bryce                  2) Ahmad, Wafeeq
     3) Johnson, Dedric                 4) Wilkins, Jacob
  6 03 10 Glenarden TC  'A'                               55.11
     1) Brown, Malcolm                  2) Anderson, Edward
     3) White, Jahvier                  4) Turner, Darryl
  7 04 Twin Cities TC  'A'                                55.49
     1) Calloway, Antonio               2) Garnet, Donovan
     3) Gunter, Malik                   4) Lewis, Jeremy
 -- 16 33 Quiet Fire TC  'A'                                 DQ   exchange b4 z2
     1) Marshall, Iman                  2) Walker, Jocohn
     3) Woodruff, Andres                4) Cutler, Jered

4x400 Meter Relay Bantam Boys
================================================================
 Nat'l Youth: N 4:11.54  2000        Speed City
     JO Meet: J 4:11.54  7/30/2000   Speed City TC
                         Kwame Morgan, Anthony Williams, Tariq Adams, Misha
    Team                                                Prelims
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 16 33 L A Jets Boys Division  'A'                   4:29.73Q
     1) Collins, Justin                 2) Norwood, Garreth
     3) Hall, Ryan                      4) Francis, Javion
  2 16 33 Valley United TC  'A'                         4:34.68q
     1) Kaufman, Mac                    2) Sloan, Oliver
     3) Burns, Fudail                   4) Green, Blake
  3 15 44 Millennium Express  'A'                       4:46.95
     1) Podraza, Zach                   2) Dean, Kyle
     3) Sullivan, Jordna                4) Jones, Kameron
  4 15 44 Mercury San Diego T F  'A'                    4:54.03
     1) Irby, Daquirae                  2) Edwards, Tommie
     3) Thompson, Tariq                 4) Howard, Anthony
  5 07 16 Fort Wayne Express  'A'                       5:10.24
     1) Blackmon, Vijay                 2) Jones, Jamarcus
     3) Stephens, Bruce                 4) Charlton, Robert
 -- 14 38 Castro Valley Track Club  'A'                      DQ   10 steps over line
     1) Clemensen, Erik                 2) Hitchcock, Christopher
     3) Mackey, Carter                  4) Rozsa, Tomas
Heat  2 Preliminaries
  1 12 25 Track Houston Track  'A'                      4:32.74Q
     1) Deadmon, Bryce                  2) Ahmad, Wafeeq
     3) Booker III, Charlie             4) Hearn, Marshall
  2 12 25 Houston Heat Track Team  'A'                  4:33.43q
     1) Morrissatte, Jamarcus           2) Carr, Fredrick
     3) Harrell, Nikalos                4) Marks, Torin
  3 10 48 Northwest Xpress  'A'                         4:45.17
     1) Ashley, Justin                  2) Ashley, Seth
     3) Chaney, Bryce                   4) Wilson, Kory
  4 15 49 Las Vegas Stealth  'A'                        4:59.53
     1) Merriweather, Darius            2) Jackson, Vernon
     3) Selmon, Marcell                 4) Veal, Cyrano
  5 13 Rainier Beach  'B'                               5:12.99
     1) Williams, LaMondo               2) Turner, Kenneth
     3) Piper, Dejon                    4) Baker, Dale
  6 14 38 vpal Fast Forward TC  'A'                     5:18.18
     1) Booker, Devon                   2) Center, Nigel
     3) Jack, Jelani                    4) Turner, Mario
Heat  3 Preliminaries
  1 03 13 Tri-City Blazers  'A'                         4:29.44Q
     1) Leaston, Jonte                  2) Love, Bryce
     3) Patterson, Dominick             4) Lewis, Camron
  2 12 26 Elite of Mesquite Track  'A'                  4:33.56q
     1) Atkinson, Jared                 2) Warren, Lincoln
     3) Andrews, Jostyn                 4) Kennedy, Michah
  3 13 Seattle Speed Track Club  'A'                    4:45.04
     1) Robertson, Gavin Jr             2) Tullis, Davine
     3) Trujillo, Oshea                 4) Gaskin, Myles
  4 10 48 Mustangs TC  'A'                              4:52.60
     1) Cofield, Chris                  2) Felix, Kendrick
     3) Hawkins, Aarin                  4) Rice, Armani
  5 10 48 Arizona Cheetahs TC  'A'                      5:06.52
     1) Brice, Noah                     2) Harry, Nikeal
     3) Hayes, Seth                     4) Roberts, Terrance
  6 09 27 Skiatook Steam  'A'                           5:45.36
     1) Ashford, James                  2) Skeens, Jonathan
     3) Watson, Mikey                   4) Stratton, Jericho
Heat  4 Preliminaries
  1 16 33 New Image Youth TC  'A'                       4:27.67Q
     1) Cruz, Henry                     2) Winans, Reginald
     3) Scott, Brenden                  4) Jackson, Jerone
  2 03 10 Glenarden TC  'A'                             4:41.84q
     1) Brown, Edwin                    2) Davis, Justin
     3) White, Jahvier                  4) Turner, Darryl
  3 03 13 Fayetteville Flyers  'A'                      4:41.97
     1) Tolbert, Rashad                 2) Smith, Brandon
     3) Semple, Terrence                4) McLaughlin, Jayshawn
  4 14 38 Mission  Valley Track &  'A'                  5:07.55
     1) Lucas, Dante                    2) Runels, Matthew
     3) Wright, Nahshon                 4) Holcomb, Marques
  5 08 29 North Omaha Bengals  'A'                      5:49.55
     1) Harmon, Christian               2) Martin, Jason
     3) Martin, Joey                    4) Smith, Shakuan
  6 06 Memphis Hurdlers TC  'A'                         6:10.32
     1) Butler, Kristopher              2) Haynes, Rashad
     3) McGhee, London                  4) Harris, Samuel

4x400 Meter Relay Bantam Boys
================================================================
 Nat'l Youth: N 4:11.54  2000        Speed City
     JO Meet: J 4:11.54  7/30/2000   Speed City TC
                         Kwame Morgan, Anthony Williams, Tariq Adams, Misha
    Team                                                 Finals
================================================================
Section  1 Finals
  1 16 33 New Image Youth TC  'A'                       4:21.20
     1) Cruz, Henry                     2) Winans, Reginald
     3) Scott, Brenden                  4) Jackson, Jerone
  2 16 33 L A Jets Boys Division  'A'                   4:21.85
     1) Collins, Justin                 2) Norwood, Garreth
     3) Hall, Ryan                      4) Francis, Javion
  3 12 26 Elite of Mesquite Track  'A'                  4:23.83
     1) Atkinson, Jared                 2) Warren, Lincoln
     3) Andrews, Jostyn                 4) Kennedy, Michah
  4 12 25 Houston Heat Track Team  'A'                  4:25.99
     1) Morrissatte, Jamarcus           2) Carr, Fredrick
     3) Harrell, Nikalos                4) Marks, Torin
  5 03 13 Tri-City Blazers  'A'                         4:28.88
     1) Leaston, Jonte                  2) Love, Bryce
     3) Patterson, Dominick             4) Lewis, Camron
  6 03 10 Glenarden TC  'A'                             4:31.93
     1) Brown, Edwin                    2) Davis, Justin
     3) White, Jahvier                  4) Turner, Darryl
  7 12 25 Track Houston Track  'A'                      4:32.24
     1) Deadmon, Bryce                  2) Ahmad, Wafeeq
     3) Booker III, Charlie             4) Coleman, Cornelius
  8 16 33 Valley United TC  'A'                         4:34.51
     1) Kaufman, Mac                    2) Sloan, Oliver
     3) Burns, Fudail                   4) Green, Blake

Triathlon: #2 High Jump Bantam Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
Flight  1
  1 Hill, Holton                 25 Texas Storm T         1.35m    4-05.00  283
  1 Leaston, Jonte               13 Tri City Blaz         1.35m    4-05.00  283
  1 Birch, Jordan                28 Unattached Mo         1.35m    4-05.00  283
  1 Wilson, Kory                 10 48 Northwest          1.35m    4-05.00  283
  5 Ortiz, Joshua                16 33 Chino Puma         1.30m    4-03.25  250
  6 Podraza, Zach                15 44 44 Millenn         1.25m    4-01.25  218
  6 Cofield, Chris               10 48 Mustangs T         1.25m    4-01.25  218
  6 Sleeter, Gavin               10 42 A T C              1.25m    4-01.25  218
  9 Watson, Mikey                27 Skiatook Stea         1.20m    3-11.25  188
  9 Brinson, Kenneth             45 East Cobb             1.20m    3-11.25  188
  9 Collins, Justin              16 33 L A Jets B         1.20m    3-11.25  188
  9 Tullis, Davine               13 Seattle Speed         1.20m    3-11.25  188
 13 Comer, Maxwell               03 Country Mills         1.15m    3-09.25  159
 13 Gaskin, Myles                13 Seattle Speed         1.15m    3-09.25  159
 15 Baker, Dale                  13 Rainier Beach         1.10m    3-07.25  131
 15 Briscoe, Shason              25 Northwest Fly         1.10m    3-07.25  131
 15 Wright, Nahshon              38 Mission  Val          1.10m    3-07.25  131
 18 Holden, David                22 Railers               1.05m    3-05.25  105
 19 Daniels, James               07 21 Huskie TC          1.00m    3-03.25   81

High Jump Bantam Boys
==========================================================================
 Nat'l Youth: N 1.55m  1977        David Mosley
     JO Meet: J 1.55m  1977        David Mosley, Sunnyvale, CA
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Leaston, Jonte               13 Tri City Blaz         1.43m    4-08.25
  2 Ortiz, Joshua                16 33 Chino Puma         1.35m    4-05.00
  2 Wilson, Kory                 10 48 Northwest         J1.35m    4-05.00
  2 Hill, Holton                 25 Texas Storm T         1.35m    4-05.00
  5 Thompson, Mathew             46 Unattached           J1.30m    4-03.25
  5 Nutter, Anyah                16 33 Unattached         1.30m    4-03.25
  5 Green, Blake                 16 33 Valley Uni         1.30m    4-03.25
  5 Morris, Sam                  Lincoln Jets            J1.30m    4-03.25
  9 Bethea, Jeremiah             25 Southern Eagl         1.25m    4-01.25
  9 Tipton, Rico                 10 48 Arizona Fl         1.25m    4-01.25
 11 Payne, Donnell               15 44 San Diego         J1.20m    3-11.25
 11 Jaakola, Tommy               Northstar United         1.20m    3-11.25
 11 Butler, Kristopher           06 Memphis Hurd         J1.20m    3-11.25
 11 Johnson, Jalen               10 48 Arizona Pa         1.20m    3-11.25
 11 Johnson, Collin              38 Umoja TC             J1.20m    3-11.25
 16 Gillich, Robert              03 Clifton Park         J1.15m    3-09.25
 16 Chase, Ryan                  13 Barron Park S         1.15m    3-09.25
 16 Baker, Dale                  13 Rainier Beach        J1.15m    3-09.25
 16 Sleeter, Gavin               10 42 A T C              1.15m    3-09.25
 20 Rouse, William               02 11 East Alleg         1.10m    3-07.25
 20 McLaughlin, Taylor           02 07 NJ Unattac        J1.10m    3-07.25
 22 Clemensen, Erik              38 Castro Valle          1.05m    3-05.25
 22 Woodard, Rashad              13 Sandhills            J1.05m    3-05.25

Long Jump Bantam Boys
===============================================================================
 Nat'l Youth: N 4.97m  2004        Thomas Johnson
     JO Meet: J 4.97m  7/29/2003   Thomas Johnson, Dallas, TX
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1 Krah, Marcus                 13 Durham Stride         4.74m   2.0  15-06.75
  2 Goodwin, Matthew Jr.         Ames TC                  4.61m   1.9  15-01.50
  3 Gordon - Huggins, Bryce      46 Greyhounds            4.60m   1.8  15-01.25
  4 Thomas, Malcolm              10 48 Una Arizon         4.52m   2.3  14-10.00
  4 Toye, Joseph                 07 21 Uctc              J4.52m   1.2  14-10.00
  6 Johnson, Jalen               10 48 Arizona Pa         4.35m   1.5  14-03.25
  7 Fulton, Sterling             25 C.L. Athletic         4.34m   1.2  14-03.00
  8 Wallace, Lawrence            10 48 Arizona Ti         4.28m   2.3  14-00.50
  9 Hines III, Gregory           05 17 New World          4.16m   1.9  13-07.75
 10 Molton, Darrien              16 33 Unattached        J4.15m   1.7  13-07.50
 10 Wilcox, Chris                16 33 Chino Puma         4.15m   1.6  13-07.50
 12 Lynch, Cedric                45 Cheetahs              4.10m   1.4  13-05.50
 13 Sanders, Devin               15 44 44 Millenn         4.04m   3.1  13-03.25
 14 Lanier, Javan                10 32 Steppers           4.01m   1.7  13-02.00
 15 Robertson, Gavin Jr          13 Seattle Speed         3.95m  +0.0  12-11.50
 16 Wilson, Andrew               15 44 SD Blessed         3.87m   1.1  12-08.50
 17 Brown, Mckinly               04 N W Express           3.82m   1.6  12-06.50
 18 Moore, Thomas                38 Central Vall          3.81m   1.1  12-06.00
 18 Greenwade, Keyshawne         02 11 East Alleg        J3.81m   2.8  12-06.00
 20 Appleton, Jeremiah           15 44 Team SD Pa         3.64m   1.8  11-11.50
 21 Ligon, Kenny                 Bellevue Breeze          3.60m   2.2  11-09.75
 22 Chase, Ryan                  13 Barron Park S         3.58m   2.1  11-09.00
 23 Jaakola, Tommy               Northstar United         3.51m   1.4  11-06.25
 24 Profit, Terrick              06 Moving Force          3.50m   1.2  11-05.75
 25 Moskowitz, Eli               02 Amherst TC            3.48m   2.4  11-05.00
 26 Bland, Mitchell              38 Central Vall          3.40m   0.1  11-02.00
 27 Akem, Samuel                 27 Tulsa Flyers          3.34m   1.6  10-11.50
 28 Williamson, Canaan           05 17 Excel Trac         3.25m   2.5  10-08.00
 29 Moyer, Noah                  03 Country Mills         3.22m   1.7  10-06.75
 -- Ross, Julian                 16 33 Scrc                FOUL   NWI

Shot Put 6 lb. Bantam Boys
==========================================================================
 Nat'l Youth: N 12.44m  2003        Jon Allen
     JO Meet: J 12.44m  8/2/2003    Jon Allen, Houston,TX
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Shyne, Armand                38 3M Track Clu         10.38m   34-00.75
  2 Hanna, Aaron                 04 Metro-Dade TC        10.06m   33-00.25
  3 Doka, Hunter                 10 48 Tonto Apac         9.55m   31-04.00
  4 Mcmorris, Malik              16 33 Coolrunnin         9.40m   30-10.25
  5 Bultman, Nathan              16 33 Valley Uni         9.31m   30-06.50
  6 Purifoy, Edward              15 44  Mercury S         9.23m   30-03.50
  7 Cheatham, Malik              26 Texas Throwba         9.19m   30-02.00
  8 Whitney, Armond              15 49  Unlv              8.80m   28-10.50
  9 Daniels, James               07 21 Huskie TC          8.29m   27-02.50
 10 Potts, David                 16 33 WC Gazelle         8.18m   26-10.00
 11 Cole, Samuel                 13 unattached            8.13m   26-08.25
 12 Walker, Brandon              13 Hickory City          8.09m   26-06.50
 13 Tourville, Ben               10 42 A O C              7.78m   25-06.25
 14 Statum, Otis                 38 3M Track Clu          7.68m   25-02.50
 15 Hammar, Joseph David         46 Unattached            7.60m   24-11.25
 16 Foley, Kenneth               25 Wings                 6.85m   22-05.75
 17 Turner, Kenneth              13 Rainier Beach         6.79m   22-03.50
 18 Griffin III, Michael         25 Track Houston        J6.44m   21-01.50
 18 Cook, Anthony                05 19 Una MI             6.44m   21-01.50
 20 Battistte, Martin            06 Moving Force          6.40m   21-00.00
 21 Holden, David                22 Railers               6.04m   19-09.75
 22 Hutchenson, Vincent          06 Moving Force          5.59m   18-04.25
 23 Starr, Caleb                 27 Personal Best         5.12m   16-09.75
 -- Johnson, Jordan              15 49  Unlv                 ND

Triathlon: #1 Shot Put Bantam Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Brinson, Kenneth             45 East Cobb             8.12m   26-07.75  373
  2 Daniels, James               07 21 Huskie TC          7.94m   26-00.75  363
  3 Wilson, Kory                 10 48 Northwest          7.88m   25-10.25  359
  4 Gaskin, Myles                13 Seattle Speed         7.83m   25-08.25  356
  5 Cofield, Chris               10 48 Mustangs T         7.46m   24-05.75  334
  6 Birch, Jordan                28 Unattached Mo         7.29m   23-11.00  324
  7 Hill, Holton                 25 Texas Storm T         7.15m   23-05.50  316
  8 Baker, Dale                  13 Rainier Beach         6.91m   22-08.00  302
  9 Podraza, Zach                15 44 44 Millenn         6.82m   22-04.50  297
  9 Collins, Justin              16 33 L A Jets B         6.82m   22-04.50  297
 11 Briscoe, Shason              25 Northwest Fly         6.75m   22-01.75  293
 12 Ortiz, Joshua                16 33 Chino Puma         6.56m   21-06.25  281
 12 Leaston, Jonte               13 Tri City Blaz         6.56m   21-06.25  281
 14 Tullis, Davine               13 Seattle Speed         6.36m   20-10.50  270
 15 Holden, David                22 Railers               6.01m   19-08.75  249
 16 Sleeter, Gavin               10 42 A T C              5.42m   17-09.50  215
 17 Wright, Nahshon              38 Mission  Val          5.07m   16-07.75  195
 18 Watson, Mikey                27 Skiatook Stea         4.97m   16-03.75  189
 19 Comer, Maxwell               03 Country Mills         4.33m   14-02.50  153

Javelin Throw 300g Bantam Boys
==========================================================================
 Nat'l Youth: N 39.39m  2003        Ron Baker
     JO Meet: J 39.39m  8/1/2003    Ron Baker, Utica, KS
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Collins, Justin              16 33 L A Jets B        39.25m     128-09
  2 Shyne, Armand                38 3M Track Clu         38.85m     127-05
  3 Hanna, Aaron                 04 Metro-Dade TC        37.40m     122-08
  4 Hubbard, Cameron             25 Track Houston        36.94m     121-02
  5 Ramirez, Aaron               10 48 Una Arizon        34.65m     113-08
  6 Clifton, Willie              38 East Palo Al         31.80m     104-04
  7 Dudley, E. Gordon            45 Walton Youth         31.09m     102-00
  8 Cook, Anthony                05 19 Una MI            30.76m     100-11
  9 Henry, Malik                 16 33 L A Jets B        27.47m      90-01
 10 Morris, Sam                  Lincoln Jets            27.46m      90-01
 11 Podraza, Zach                15 44 44 Millenn        27.45m      90-01
 12 Marshall, Marcus             13 Tri City Blaz        27.36m      89-09
 13 Wagner, Kalle                46 Unattached           27.28m      89-06
 14 Moskowitz, Eli               02 Amherst TC           27.00m      88-07
 15 Thayer, Bailey               16 33 SC Running        26.65m      87-05
 16 Tourville, Ben               10 42 A O C             26.15m      85-09
 17 Holden, David                22 Railers              25.23m      82-09
 18 Foley, Kenneth               25 Wings                24.82m      81-05
 19 Morgan, Jacques              15 44 Team SD Pa        23.88m      78-04
 20 Griffin III, Michael         25 Track Houston        23.03m      75-07
 21 Gjini, Nicholas              02 07 NJ Strider        22.74m      74-07
 22 Reilly, Austin               07 16 Indiana TC        22.51m      73-10
 23 Clevenger, Trevor            22 Cyclones             22.18m      72-09
 24 Haynes, Rashad               06 Memphis Hurd         19.34m      63-05
 25 Cole, Samuel                 13 unattached           19.25m      63-02
 26 Connell, Nathan              13 Valley Veloc         18.36m      60-03
 27 Newberry, Cody               15 49 Psvf              17.97m      58-11
 28 Dixon, Jamari                07 21 Fast & Fit        15.24m      50-00
 29 Stratton, Jericho            27 Skiatook Stea        14.41m      47-03
 30 McMillan, Mileek             07 21 Lv's Cheet        12.31m      40-05

Triathlon Bantam Boys
================================================================
 Nat'l Youth: N  1032  2002        Rashad Rainey-Cox
     JO Meet: J  1032  7/24/2002   Rashad Rainey-Cox, Moreno Valley, CA
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Birch, Jordan                28 Unattached Mo           899
  2 Wilson, Kory                 10 48 Northwest            874
  3 Hill, Holton                 25 Texas Storm T           863
  4 Cofield, Chris               10 48 Mustangs T           784
  5 Gaskin, Myles                13 Seattle Speed           726
  6 Leaston, Jonte               13 Tri City Blaz           713
  7 Ortiz, Joshua                16 33 Chino Puma           665
  8 Brinson, Kenneth             45 East Cobb               649
  9 Collins, Justin              16 33 L A Jets B           635
 10 Podraza, Zach                15 44 44 Millenn           623
 11 Tullis, Davine               13 Seattle Speed           590
 12 Sleeter, Gavin               10 42 A T C                550
 13 Baker, Dale                  13 Rainier Beach           456
 14 Daniels, James               07 21 Huskie TC            444
 15 Briscoe, Shason              25 Northwest Fly           424
 16 Wright, Nahshon              38 Mission  Val            385
 17 Watson, Mikey                27 Skiatook Stea           377
 18 Holden, David                22 Railers                 354
 19 Comer, Maxwell               03 Country Mills           312
Nike Visa BMW Gatorade Gill Athletics St. Vincent Lynx