Join/Renew Now

Results - USATF Snake River Association Junior Olympic Track & Field Championships

6/14-16/07 - NNU, Nampa, ID

100 Meter Dash Bantam Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Kylee Coffin              97 Tmid                     15.94   NWI
  2 Sydney Harris             97 Tmid                     16.39   NWI
  3 Kenekia Webster           98 Unattached               17.17   NWI
  4 Audrey Nolan              97 Tmid                     17.97   NWI
  5 Morgan Stewart            97 Canyon Tc                18.03   NWI

200 Meter Dash Bantam Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Kylee Coffin              97 Tmid                     32.97   NWI
  2 Sydney Harris             97 Tmid                     34.00   NWI
  3 Kenekia Webster           98 Unattached               38.67   NWI
  4 Alexa Hays                98 Tmid                     39.50   NWI

400 Meter Dash Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Alexa Hays                98 Tmid                   1:26.89
  2 Alison Eddy               97 Tmid                   1:29.36

Long Jump Bantam Girls
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1 Sydney Harris             97 Tmid                     2.94m   NWI   9-07.75
  2 Alison Eddy               97 Tmid                     2.52m   NWI   8-03.25
  3 Cassidy Coles             97 Boise, ID                2.33m   NWI   7-07.75
  4 Morgan Stewart            97 Canyon Tc                2.06m   NWI   6-09.25

Shot Put 6 lb. Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Christina Van Winkle      99 Canyon Tc                3.52m   11-06.75

100 Meter Dash Midget Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Akina Fujimoto            95 Tmid                     14.89   NWI
  2 Kaylee King               95 Canyon Tc                15.78   NWI
  3 Sydney Moretto            96 Unattached               16.33   NWI

200 Meter Dash Midget Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Sydney Engelhardt         96 Tmid                     33.75   NWI
  2 Sydney Moretto            96 Unattached               33.99   NWI

400 Meter Dash Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Sydney Engelhardt         96 Tmid                   1:18.69
  2 Kaylee King               95 Canyon Tc              1:19.66

800 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Leigh Sewall              95 Tmid                   2:33.43

1500 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Leigh Sewall              95 Tmid                   5:23.70
  2 Lousia Serpe              95 Tmid                   5:46.09
  3 Olivia Haney              96 Tmid                   8:03.03

3000 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Olivia Haney              96 Tmid                  18:33.54

80 Meter Hurdles Midget Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Kaylee King               95 Canyon Tc                17.47   NWI

Long Jump Midget Girls
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1 Kilee Jafek               96 Unattached               3.42m   NWI  11-02.75
  2 Akina Fujimoto            95 Tmid                     3.38m   NWI  11-01.25
  3 Phoebe Nielson            95 Boise, ID                3.15m   NWI  10-04.00
  4 Sydney Moretto            96 Unattached               2.83m   NWI   9-03.50

Shot Put 6 lb. Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Kaylee Moretto            95 Unattached               7.15m   23-05.50

Discus Throw 1kg Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Kaylee Moretto            95 Unattached              13.60m      44-07

100 Meter Dash Youth Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Alexandria VanHalder      94 Nampa, OR                13.03   NWI
  2 Alyssa Harrel             93 Canyon Tc                13.94   NWI
  3 Tiana Thomas              94 Canyon Tc                14.53   NWI

200 Meter Dash Youth Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Alexandria VanHalder      94 Nampa, OR                27.81   NWI
  2 Jacarei Echevarnia        93 Tmid                     28.25   NWI
  3 Tiana Thomas              94 Canyon Tc                30.58   NWI
  4 Alyssa Harrel             93 Canyon Tc                32.10   NWI
  5 Courtney Aebischer        93 Canyon Tc                35.93   NWI
  6 Suzanne Haney             94 Tmid                     39.18   NWI

400 Meter Dash Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Jacarei Echevarnia        93 Tmid                   1:03.95
  2 Alyssa Harrel             93 Canyon Tc              1:07.67
  3 Courtney Aebischer        93 Canyon Tc              1:13.77

800 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Marguita Palmer           93 Unattached             2:31.74
  2 Tenaly Smith              94 Canyon Tc              2:32.67
  3 Cheryn Trapp              94 Canyon Tc              2:33.46
  4 Rebecca Lassere           94 Unattached             2:40.66

1500 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Marguita Palmer           93 Unattached             5:09.42
  2 Cheryn Trapp              94 Canyon Tc              5:11.43
  3 Rebecca Lassere           94 Unattached             5:17.35
  4 Jacarei Echevarnia        93 Tmid                   5:26.51
  5 Alyssa Faulks             93 Canyon Tc              5:28.69

3000 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Marguita Palmer           93 Unattached            11:22.42
  2 Rebecca Lassere           94 Unattached            11:27.68
  3 Alyssa Faulks             93 Canyon Tc             11:35.60
  4 Jacarei Echevarnia        93 Tmid                  12:09.76

100 Meter Hurdles Youth Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Jade Childs               93 Tmid                     16.89   NWI
  2 Anna Connolly             94 Tmid                     18.42   NWI
  3 Tiana Thomas              94 Canyon Tc                18.84   NWI
  4 Suzanne Haney             94 Tmid                     23.24   NWI
  5 Courtney Aebischer        93 Canyon Tc                23.33   NWI

200 Meter Hurdles Youth Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Jade Childs               93 Tmid                     32.03   NWI
  2 Anna Connolly             94 Tmid                     33.04   NWI
  3 Courtney Aebischer        93 Canyon Tc                38.36   NWI
  4 Suzanne Haney             94 Tmid                     44.54   NWI

Long Jump Youth Girls
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1 Demi Jafek                94 Unattached               3.92m   NWI  12-10.50

100 Meter Dash Intermediate Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Natalie Alpers            92 Tmid                     13.77   NWI

200 Meter Dash Intermediate Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Sam Nielson               91 Boise, ID                28.93   NWI
  1 Courtney Schroeder        92 Tmid                     30.82   NWI

1500 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Elizabeth Brandon         91 Tmid                   5:09.13
  2 Kendra Graber             92 Canyon Tc              5:42.51

3000 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Kendra Graber             92 Canyon Tc             12:12.18

100 Meter Hurdles Intermediate Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Kaycee Brunel             91 Tmid                     15.50   NWI
  2 Courtney Schroeder        92 Tmid                     17.29   NWI
  3 Ali Burton                92 Unattached               19.42   NWI

400 Meter Hurdles Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Courtney Schroeder        92 Tmid                   1:25.12

2000 Meter Steeplechase Intermediate Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Elizabeth Brandon         91 Tmid                   8:25.68

High Jump Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Kaycee Brunel             91 Tmid                     1.60m    5-03.00
  2 Sam Nielson               91 Boise, ID                1.42m    4-07.75
  3 Courtney Schroeder        92 Tmid                     1.37m    4-06.00

Pole Vault Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Deidra Bowman             92 Unattached               1.85m    6-00.75

Long Jump Intermediate Girls
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1 Sam Nielson               91 Boise, ID                4.73m   NWI  15-06.25

Triple Jump Intermediate Girls
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1 Sam Nielson               91 Boise, ID               10.62m   NWI  34-10.25

Javelin Throw 600g Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Sam Nielson               91 Boise, ID               15.91m      52-02

Heptathlon Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Kaycee Brunel             91 Tmid                      3989

100 Meter Dash Young Women
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Alyssa Covington          90 Tmid                     12.77   NWI

100 Meter Hurdles Young Women
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Jenne Childs              90 Tmid                     15.40   NWI

2000 Meter Steeplechase Young Women
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lisa Stewart              89 Canyon Tc              9:34.50

High Jump Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
 -- Alyssa Covington          90 Tmid                        NH

Pole Vault Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Chelsea Barr              89 Tmid                     3.35m   10-11.75
  2 Theresa Waybright         90 Boise, ID                3.20m   10-06.00
  3 Tina Connolly             89 Tmid                     3.05m   10-00.00
  4 Kaylyn Hinderberg         90 Tmid                     2.45m    8-00.50

Long Jump Young Women
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1 Alyssa Covington          90 Tmid                     5.34m   NWI  17-06.25

100 Meter Dash Bantam Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Weston Barlow             97 Tmid                     14.35   NWI
  2 Benjamin Merz             98 ID, ID                   15.93   NWI
  3 Justin Lisonbee           97 Mtn Home, OR             16.87   NWI

200 Meter Dash Bantam Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Weston Barlow             97 Tmid                     29.76   NWI
  2 Matt Sewall               97 Tmid                     34.63   NWI

400 Meter Dash Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Scott Kaltemecker         97 Tmid                   1:29.27
  2 Micah Faulks              97 Canyon Tc              1:29.56

800 Meter Run Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Matt Sewall               97 Tmid                   2:54.36
  2 Scott Kaltemecker         97 Tmid                   3:04.17
  3 Jonah Babbel              97 Canyon Tc              3:04.19
  4 Graidynn Skyler Yellowfi  97 Unattached             3:11.45
  5 Mark Sullivan             99 Canyon Tc              3:27.51

1500 Meter Run Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Matt Sewall               97 Tmid                   5:31.89
  2 Ian Faucher               97 Boise, ID              5:49.46
  3 Jonah Babbel              97 Canyon Tc              6:03.15
  4 Graidynn Skyler Yellowfi  97 Unattached             6:09.13

4x100 Meter Relay Bantam Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Canyon TC  'A'                                      1:11.03
     1) Jonah Babbel 97                 2) Joel Lynn 97
     3) Andrew Randall 97               4) Mark Sullivan 99

High Jump Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Joel Lynn                 97 Canyon Tc                1.06m    3-05.75

Long Jump Bantam Boys
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1 Benjamin Merz             98 ID, ID                   2.84m   NWI   9-04.00

Shot Put 6 lb. Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Joel Lynn                 97 Canyon Tc                4.51m   14-09.75

100 Meter Dash Midget Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Kade Ready                96 Tmid                     14.46   NWI  1
  2 Peyton Harris             95 Tmid                     14.52   NWI  1
  3 Austin Lisonbee           96 Tmid                     14.63   NWI  2
  4 Keaton Wright             95 Canyon Tc                14.69   NWI  1
  5 Bryce Schroeder           96 Tmid                     14.76   NWI  2
  6 David Murdoch             95 Tmid                     14.93   NWI  1
  7 Kenny Webster             95 Tmid                     15.03   NWI  1
  8 Dony Radhoff              96 Canyon Tc                16.25   NWI  2
  9 adrian Ascenio            95 Canyon Tc                16.86   NWI  2
 10 Marcus Choate             95 Canyon Tc                18.24   NWI  2
 11 Joel VanWinkle            95 Canyon Tc                21.05   NWI  2

200 Meter Dash Midget Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Kade Ready                96 Tmid                     29.75   NWI
  2 Ty Bryan                  95 Tmid                     30.46   NWI
  3 Kenny Webster             95 Tmid                     31.17   NWI
  4 Bryce Schroeder           96 Tmid                     32.54   NWI

400 Meter Dash Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Ty Bryan                  95 Tmid                   1:08.61
  2 Bryce Schroeder           96 Tmid                   1:13.47
  3 Chad Radhoff              96 Canyon Tc              1:25.28
  4 Trevor Thomas             96 Canyon Tc              1:27.10

800 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Jeramiah Wheeler          96 Canyon Tc              3:03.39

1500 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Ty Bryan                  95 Tmid                   5:33.42

80 Meter Hurdles Midget Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Austin Lisonbee           96 Tmid                     15.68   NWI
  2 Keaton Wright             95 Canyon Tc                16.01   NWI

4x100 Meter Relay Midget Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Canyon TC  'A'                                      1:11.21

High Jump Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Peyton Harris             95 Tmid                     1.21m    3-11.50
  2 Chad Radhoff              96 Canyon Tc                1.01m    3-03.75
  3 Phillip Barrus            96 Canyon Tc               J1.01m    3-03.75

Long Jump Midget Boys
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1 Peyton Harris             95 Tmid                     3.82m   NWI  12-06.50
  2 Keaton Wright             95 Canyon Tc                3.64m   NWI  11-11.50
  3 Austin Lisonbee           96 Tmid                     3.57m   NWI  11-08.50
  4 Bryce Schroeder           96 Tmid                     3.22m   NWI  10-06.75
  5 Dony Radhoff              96 Canyon Tc                3.03m   NWI   9-11.25
  6 Phillip Barrus            96 Canyon Tc                2.75m   NWI   9-00.25

Shot Put 6 lb. Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 adrian Ascenio            95 Canyon Tc                8.44m   27-08.25
  2 Marcus Choate             95 Canyon Tc                7.37m   24-02.25
  3 Trevor Thomas             96 Canyon Tc                7.33m   24-00.75
  4 Jeramiah Wheeler          96 Canyon Tc                6.13m   20-01.50
  5 Joel VanWinkle            95 Canyon Tc                5.55m   18-02.50

Discus Throw 1kg Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 adrian Ascenio            95 Canyon Tc               17.55m      57-07
  2 Marcus Choate             95 Canyon Tc               13.74m      45-01
  3 Joel VanWinkle            95 Canyon Tc                8.26m      27-01

100 Meter Dash Youth Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Jerron Batts              93 Unattached               11.76   NWI
  2 Cody Fowers               93 Tmid                     13.14   NWI
  3 Matt Sullivan             93 Canyon Tc                14.04   NWI

200 Meter Dash Youth Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Jerron Batts              93 Unattached               24.28   NWI

800 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Sam Faucher               94 Boise, ID              2:42.91
  3 Albert Radhoff            94 Canyon Tc              2:54.36

1500 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Morgan Choate             93 Canyon Tc              4:40.14
  2 Sam Faucher               94 Boise, ID              5:17.90
  4 Albert Radhoff            94 Canyon Tc              5:33.43

3000 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Morgan Choate             93 Canyon Tc             10:11.00

100 Meter Hurdles Youth Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Tyler Harris              94 Tmid                     16.04   NWI
  2 Chris Kirkpatrick         93 Tmid                     16.39   NWI
  3 Ike Lynn                  93 Canyon Tc                17.42   NWI
  4 Cody Fowers               93 Tmid                     20.67   NWI

200 Meter Hurdles Youth Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Chris Kirkpatrick         93 Tmid                     28.78   NWI
  2 Ike Lynn                  93 Canyon Tc                30.18   NWI
  3 Tyler Harris              94 Tmid                     30.25   NWI

High Jump Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Tyler Harris              94 Tmid                     1.50m    4-11.00

Pole Vault Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Matt Sullivan             93 Canyon Tc                3.35m   10-11.75
  2 Ike Lynn                  93 Canyon Tc                2.30m    7-06.50

Long Jump Youth Boys
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1 Jerron Batts              93 Unattached               5.75m   NWI  18-10.50
  2 Andrew Adams              93 Unattached               4.55m   NWI  14-11.25

Triple Jump Youth Boys
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1 Tyler Harris              94 Tmid                     9.98m   NWI  32-09.00
  2 Matt Sullivan             93 Canyon Tc                9.40m   NWI  30-10.25

Shot Put 4kg Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Jerron Batts              93 Unattached              11.93m   39-01.75
  2 Brandon VanWinkle         93 Canyon Tc                8.54m   28-00.25

Discus Throw 1kg Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Chris Kirkpatrick         93 Tmid                    36.88m     121-00
  2 Brandon VanWinkle         93 Canyon Tc               24.13m      79-02
  3 Ike Lynn                  93 Canyon Tc               24.07m      79-00

Javelin Throw 600g Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Chris Kirkpatrick         93 Tmid                    33.98m     111-06
  2 Matt Sullivan             93 Canyon Tc               29.41m      96-06

Outdoor Pentathlon Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Tyler Harris              94 Tmid                      2278

100 Meter Dash Intermediate Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Matt Anthony              91 Unattached               11.39   NWI

200 Meter Dash Intermediate Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Matt Anthony              91 Unattached               23.29   NWI
  2 Henry Lynn                91 Canyon Tc                25.15   NWI
  3 Zachary Gurley            92 Tmid                     25.22   NWI

400 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Bo Evan                   91 Unattached               54.75
  2 Henry Lynn                91 Canyon Tc                55.47
  3 Brandon Radloff           92 Canyon Tc                56.44
  4 Tony Berlin               92 Canyon Tc                57.01

800 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Brandon Radloff           92 Canyon Tc              2:15.05

1500 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Rusty Rehl                91 Canyon Tc              4:39.70

110 Meter Hurdles Intermediate Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Zachary Gurley            92 Tmid                     17.92   NWI

2000 Meter Steeplechase Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brandon Radloff           92 Canyon Tc              7:54.59

Pole Vault Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Dylan Watts               92 Tmid                     3.65m   11-11.75
  2 Jonny Hankins             91 Canyon Tc                2.90m    9-06.25

Long Jump Intermediate Boys
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1 Tycho Nielson             92 Boise, ID                4.26m   NWI  13-11.75

Triple Jump Intermediate Boys
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1 Kasen Covington           92 Tmid                    13.71m   NWI  44-11.75
  2 Henry Lynn                91 Canyon Tc               10.62m   NWI  34-10.25
  3 Tycho Nielson             92 Boise, ID                9.48m   NWI  31-01.25

Shot Put 12 lb. Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Blake Anderson            91 Unattached              11.10m   36-05.00
  2 Russell Martin            91 Unattached               8.34m   27-04.50

Discus Throw 1.6kg Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Blake Anderson            91 Unattached              35.18m     115-05
  2 Russell Martin            91 Unattached              21.04m      69-00

Hammer Throw Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Blake Anderson            91 Unattached              37.42m     122-09

Javelin Throw 800g Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Henry Lynn                91 Canyon Tc               20.07m      65-10

Decathlon 800g Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Michael VerHagen          91 Canyon Tc                 4513

100 Meter Dash Young Men
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Kegan Brady               90 Unattached               11.78   NWI

200 Meter Dash Young Men
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Kegan Brady               90 Unattached               24.53   NWI
  2 Brady Echevarria          90 Tmid                     27.34   NWI
  3 Brad Kirkpatrick          90 Tmid                     31.21   NWI

400 Meter Dash Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Brady Echevarria          90 Tmid                     58.93
  2 Brad Kirkpatrick          90 Tmid                     59.31

800 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Brad Kirkpatrick          90 Tmid                   2:32.40

1500 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Brady Echevarria          90 Tmid                   4:46.28

110 Meter Hurdles Young Men
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 JC Kulm                   89 ID, ID                   15.83   NWI

2000 Meter Steeplechase Young Men
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Tyler Curtis              89 Unattached             6:36.67
  2 Brad Kirkpatrick          90 Tmid                   8:45.30

High Jump Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 JC Kulm                   89 ID, ID                   1.88m    6-02.00

Pole Vault Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Andrew Blaser             89 Tmid                     2.90m    9-06.25
  2 Rory Hawker               89 Tmid                     2.75m    9-00.25

Decathlon Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Andrew Blaser             89 Tmid                      3289
Nike Visa BMW Gatorade Gill Athletics University of Phoenix St. Vincent Lynx