Join/Renew Now

Results - USATF Nevada Association Junior Olympic Track & Field Championships

6/9-10/07 - Shadow Ridge High School, Las Vegas, NV

Event 100  100 Meter Dash Bantam Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Jackson, Tenaya              NV, NV                 14.85      14.84q  NWI  3
  2 Hayes, Addisen               BO                     14.50      14.86q  NWI  1
  3 Armstrong, Charleea          BO                     14.90      15.13q  NWI  3
  4 Hobson, Garyn                NV, NV                 14.14      15.24q  NWI  4
  5 Land, Sydney                 Las Vegas, NV          16.50      15.42q  NWI  4
  6 O'Neal, Morgan               Las Vegas, NV          15.01      15.51q  NWI  2
  7 Johnson, Sarah               North Las Vegas, NV    14.36      15.58q  NWI  5
  8 Nixon, Aja                   NV, NV                 14.98      15.66q  NWI  1
  9 Lawrynowicz, Kasha           North Las Vegas, NV    14.98      16.07   NWI  5
 10 Davis, Frankie               Las Vegas, NV          16.12      16.13   NWI  3
 11 Cooper, Destini              North Las Vegas, NV    15.71      16.34   NWI  2
 12 Muhammad, Naja               VS                     16.60      16.63   NWI  4
 13 Cunningham, Vashti           Las Vegas, NV          16.20      16.66   NWI  1
 14 Hightower, Taylor            NV, NV                 15.10      16.78   NWI  4
 15 Davis, Cheyenne              North Las Vegas, NV    16.28      16.80   NWI  5
 16 Williams, McKayla            Las Vegas, NV          17.50      16.82   NWI  1
 17 Whitney, Amoura              North Las Vegas, NV    16.15      16.93   NWI  3
 18 Lopez, Amari                 NV, NV                 16.10      17.05   NWI  1
 19 Council, DeKandria           North Las Vegas, NV    16.64      17.26   NWI  2
 20 McAdory, Arleah              NV, NV                 17.30      17.29   NWI  3
 21 Lopez, Alonnie               NV, NV                 17.21      17.30   NWI  1
 22 McQueen, Jaida               Las Vegas, NV          15.15      17.52   NWI  4
 23 Caspon, Alexis               BO                                17.64   NWI  2
 24 Moffatt, Madison             BO                                17.78   NWI  5
 25 Gray, Darria                 NV, NV                 16.00      18.06   NWI  5
 26 Yancy, Baiiley               North Las Vegas, NV    17.42      18.08   NWI  3
 27 Halsell, Adria               North Las Vegas, NV    18.00      18.96   NWI  5
 28 Pullen, Yalia                North Las Vegas, NV    18.85      19.77   NWI  4
 29 McAdory, Arielle             NV, NV                 18.50      20.15   NWI  4

Event 100  100 Meter Dash Bantam Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Jackson, Tenaya              NV, NV                 14.84      14.80   NWI
  2 Hobson, Garyn                NV, NV                 15.24      14.88   NWI
  3 Johnson, Sarah               North Las Vegas, NV    15.58      14.90   NWI
  4 Armstrong, Charleea          BO                     15.13      14.92   NWI
  5 Hayes, Addisen               BO                     14.86      15.02   NWI
  6 Nixon, Aja                   NV, NV                 15.66      15.26   NWI
  7 O'Neal, Morgan               Las Vegas, NV          15.51      15.28   NWI
  8 Land, Sydney                 Las Vegas, NV          15.42      15.42   NWI

Event 101  200 Meter Dash Bantam Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Price, Warneshia             BO                                29.21   NWI  4
  2 Armstrong, Charleea          BO                                30.74   NWI  4
  3 Hobson, Garyn                NV, NV                            30.84   NWI  4
  4 Jackson, Tenaya              NV, NV                            30.86   NWI  4
  5 Nixon, Aja                   NV, NV                            30.88   NWI  4
  6 McKeever, KeAira             North Las Vegas, NV               31.48   NWI  4
  7 O'Neal, Morgan               Las Vegas, NV                     31.82   NWI  3
  8 Patterson, Chyrese           North Las Vegas, NV               32.42   NWI  4
  9 Whitney, Amoura              North Las Vegas, NV               33.91   NWI  3
 10 Lopez, Amari                 NV, NV                            33.93   NWI  3
 11 Muhammad, Naja               VS                                34.11   NWI  2
 12 Hightower, Taylor            NV, NV                            34.96   NWI  3
 13 McAdory, Arleah              NV, NV                            35.25   NWI  2
 14 Moffatt, Madison             BO                                35.89   NWI  1
 15 Lopez, Alonnie               NV, NV                            36.30   NWI  2
 16 Davis, Cheyenne              North Las Vegas, NV               36.38   NWI  2
 17 Caspon, Alexis               BO                                36.71   NWI  1
 18 McQueen, Jaida               Las Vegas, NV                     37.13   NWI  3
 19 Halsell, Adria               North Las Vegas, NV               37.22   NWI  1
 20 Gray, Darria                 NV, NV                            38.32   NWI  3
 21 Pullen, Yalia                North Las Vegas, NV               41.31   NWI  2
 22 McAdory, Arielle             NV, NV                            43.69   NWI  1

Event 102  400 Meter Dash Bantam Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Patterson, Chyrese           North Las Vegas, NV  1:12.23    1:14.11   1
  2 Buchanan, Jasmine            BO                   1:15.00    1:15.41   1
  3 Moffatt, Shelby              BO                   1:20.00    1:20.89   1
  4 Whitney, Amoura              North Las Vegas, NV  1:13.20    1:21.27   1
  5 Lopez, Alonnie               NV, NV               1:23.68    1:27.43   2
  6 Gray, Darria                 NV, NV                          1:36.96   2
  7 McQueen, Jaida               Las Vegas, NV           1.28    1:37.15   1
  8 Jackson, Sierra              BO                   1:35.00    1:48.44   2

Event 103  800 Meter Run Bantam Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Russell, Mia                 BO                   2:43.00    2:48.39
  2 Buchanan, Jasmine            BO                   2:55.00    3:00.84
  3 Moffatt, Shelby              BO                   3:03.00    3:02.72
  4 Maddox, Sarah                Henderson, NV        3:02.11    3:05.31
  5 Jackson, Sierra              BO                   3:30.00    4:08.09

Event 104  1500 Meter Run Bantam Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Maddox, Sarah                Henderson, NV                   6:23.92

Event 106  4x100 Meter Relay Bantam Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
=========================================================================
  1 Blazin Onez  'A'                                    57.00      56.02
     1) Williams, Kimmashae             2) Price, Warneshia
     3) Hayes, Addisen                  4) Russell, Mia
  2 Unlv Elite Youth Track Club  'A'                     1.02    1:00.11
     1) Lawrynowicz, Kasha              2) McKeever, KeAira
     3) Patterson, Chyrese              4) Johnson, Sarah
  3 P.S. Vegas Flyers  'A'                            1:01.23    1:03.16
     1) Hobson, Garyn                   2) Lopez, Amari
     3) Nixon, Aja                      4) Davis, Frankie
  4 Southwest Stallions  'A'                                     1:03.54
     1) O'Neal, Morgan                  2) Williams, McKayla
     3) Land, Sydney                    4) Cunningham, Vashti
  5 Unlv Elite Youth Track Club  'B'                             1:05.68
  6 Southwest Stallions  'B'                                     1:08.43
     1)                                 2) Rowe, Derrah
     3) Stansberry, Taylor              4) O'Neal, Courtney

Event 107  4x400 Meter Relay Bantam Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
=========================================================================
  1 Blazin Onez  'A'                                  4:55.00    4:54.55
     1) Russell, Mia                    2) Hayes, Addisen
     3) Williams, Kimmashae             4) Price, Warneshia

Event 109  Long Jump Bantam Girls
====================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
====================================================================================
  1 Lawrynowicz, Kasha           North Las Vegas, NV    3.44m      3.59m   NWI  11-0
  2 Lindsey, Shartoria           BO                     3.80m      3.52m   NWI  11-0
  3 McKeever, KeAira             North Las Vegas, NV    3.44m      3.32m   NWI  10-1
  4 Cooper, Destini              North Las Vegas, NV               3.07m   NWI  10-0
  5 Armstrong, Charleea          BO                     3.50m      2.87m   NWI   9-0
  6 Yancy, Baiiley               North Las Vegas, NV    2.58m      2.54m   NWI   8-0
 -- Watterson, Kayla             Vlightning                           ND   NWI
 -- Cunningham, Vashti           Las Vegas, NV          3.00m         ND   NWI

Event 110  Shot Put 6 lb. Bantam Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1 Wilson, Tashana              BO                     7.00m      6.56m   21-06.25
  2 Davis, Frankie               Las Vegas, NV          6.29m      5.81m   19-00.75
  3 Hightower, Taylor            NV, NV                            5.79m   19-00.00
  4 Lomax, Da'Vione              BO                     5.50m      5.00m   16-05.00

Event 111  Javelin Throw 300g Bantam Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1 Wilson, Tashana              BO                    20.50m     15.49m      50-10
  2 Lomax, Da'Vione              BO                    10.00m      7.70m      25-03

Event 150  100 Meter Dash Bantam Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Austin, Leontre              NV, NV                 14.50      14.05q  NWI  2
  2 Smith, Kiyan                 BO                     14.20      14.14q  NWI  3
  3 Williams, Maeques            North Las Vegas, NV    13.96      14.25q  NWI  2
  4 Allinson, Kasey              North Las Vegas, NV    14.26      14.26q  NWI  3
  5 Davis, DaQuan                North Las Vegas, NV    14.30      14.49q  NWI  1
  6 Davidson, Michael            BO                                14.90q  NWI  1
  7 Fossett, Jeremiah            North Las Vegas, NV    14.20      14.98q  NWI  1
  8 Anderson, Jordyn             BO                     14.80      15.36q  NWI  1
  9 Freeman, Loagnn              NV, NV                 15.20      15.41   NWI  3
 10 Selmon, Justice              Las Vegas, NV          15.23      15.51   NWI  1
 11 Stevenson, Zaviontay         BO                     14.70      15.57   NWI  2
 12 Macklin, Christopher         Las Vegas, NV          14.90      15.88   NWI  3
 13 Heatley, Chase               Unlv                              16.01   NWI  2
 14 Davis, Jadon                 North Las Vegas, NV    16.51      16.07   NWI  3
 15 Skeete, Samuel               Las Vegas, NV          16.15      16.08   NWI  2
 16 Jarvis, Xavier               Henderson, NV          16.38      16.89   NWI  1
 17 Smith, Maikell               BO                                17.83   NWI  2
 18 Booth, Logan                 Nevada Associati                  18.08   NWI  3
 19 McKenzie, Xavier             VS                     18.65      21.63   NWI  1

Event 150  100 Meter Dash Bantam Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Davis, DaQuan                North Las Vegas, NV    14.49      13.89   NWI
  2 Austin, Leontre              NV, NV                 14.05      13.94   NWI
  3 Allinson, Kasey              North Las Vegas, NV    14.26      14.28   NWI
  4 Smith, Kiyan                 BO                     14.14      14.31   NWI
  5 Williams, Maeques            North Las Vegas, NV    14.25      14.50   NWI
  6 Fossett, Jeremiah            North Las Vegas, NV    14.98      14.63   NWI
  7 Davidson, Michael            BO                     14.90      14.95   NWI
  8 Anderson, Jordyn             BO                     15.36      15.03   NWI

Event 151  200 Meter Dash Bantam Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Williams, Maeques            North Las Vegas, NV               28.29   NWI  1
  2 Austin, Leontre              NV, NV                            29.36   NWI  3
  3 Davis, DaQuan                North Las Vegas, NV               30.10   NWI  1
  4 Jackson, Vernon              NV, NV                            30.76   NWI  2
  5 Fossett, Jeremiah            North Las Vegas, NV               30.83   NWI  1
  6 Selmon, Justice              Las Vegas, NV                     31.17   NWI  1
  7 Freeman, Loagnn              NV, NV                            31.68   NWI  1
  8 Macklin, Christopher         Las Vegas, NV                     31.93   NWI  2
  9 Skeete, Samuel               Las Vegas, NV                     32.66   NWI  2
 10 Davis, Jadon                 North Las Vegas, NV               32.91   NWI  2
 11 Heatley, Chase               Unlv                              33.62   NWI  3
 12 Merriweather, Darius         NV, NV                            34.36   NWI  1
 13 Jarvis, Xavier               Henderson, NV                     34.87   NWI  2
 14 Booth, Logan                 Nevada Associati                  39.47   NWI  3
 15 McKenzie, Xavier             VS                                46.85   NWI  2

Event 152  400 Meter Dash Bantam Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Allinson, Kasey              North Las Vegas, NV  1:08.09    1:08.44   2
  2 Washington, Za'Kee           North Las Vegas, NV  1:07.20    1:08.45   2
  3 Freeman, Loagnn              NV, NV               1:09.00    1:11.91   2
  4 Veal, Cyrano                 NV, NV               1:14.91    1:11.92   2
  5 Selmon, Justice              Las Vegas, NV        1:12.98    1:13.57   2
  6 Weatherspoon, Zireon         NV, NV               1:14.90    1:17.18   2
  7 Gilbert, Greggory            BO                   1:19.00    1:18.37   1
  8 Washington, Lynnarion        BO                   1:15.00    1:26.30   1

Event 153  800 Meter Run Bantam Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Garrow, Marcus               Las Vegas, NV           2.37    2:36.20
  2 Veal, Cyrano                 NV, NV               2:54.93    2:45.70
  3 Moorman, Zivon               BO                   2:45.00    2:45.74
  4 Gilbert, Greggory            BO                   3:03.00    3:06.71
  5 Washington, Lynnarion        BO                   2:57.00    3:20.32

Event 154  1500 Meter Run Bantam Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Garrow, Marcus               Las Vegas, NV           5.14    5:16.56

Event 156  4x100 Meter Relay Bantam Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
=========================================================================
  1 Unlv Elite Youth Track Club  'A'                    57.21      55.88
     1) Washington, Za'Kee              2) Whitneyt, Armond
     3) Johnson, Isaiah                 4) Williams, Maeques
  2 Blazin Onez  'A'                                    57.50      56.21
     1) Stevenson, Zaviontay            2) Smith, Kiyan
     3) Moorman, Zivon                  4) Davidson, Michael
  3 Las Vegas Stealth  'A'                              56.80      57.70
     1) Jackson, Vernon                 2) Austin, Leontre
     3) Selmon, Marcell                 4) Weatherspoon, Zireon

Event 157  4x400 Meter Relay Bantam Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
=========================================================================
  1 Las Vegas Stealth  'A'                            4:41.00    4:51.65
     1) Merriweather, Darius            2) Jackson, Vernon
     3) Selmon, Marcell                 4) Veal, Cyrano
  2 Blazin Onez  'A'                                  4:50.00    4:54.99
     1) Moorman, Zivon                  2) Smith, Kiyan
     3) Stevenson, Zaviontay            4) Gilbert, Greggory
  3 Unlv Elite Youth Track Club  'A'                  4:42.02    4:55.69
     1) Allinson, Kasey                 2) Williams, Maeques
     3) Washington, Za'Kee              4) Davis, Jadon

Event 159  Long Jump Bantam Boys
====================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
====================================================================================
  1 Selmon, Marcell              NV, NV                 3.63m      3.58m   NWI  11-0
  2 Whitneyt, Armond             North Las Vegas, NV    3.68m      3.31m   NWI  10-1

Event 160  Shot Put 6 lb. Bantam Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1 Whitneyt, Armond             North Las Vegas, NV    8.43m      8.22m   26-11.75
  2 Johnson, Jordan              North Las Vegas, NV               7.34m   24-01.00
  3 Macklin, Christopher         Las Vegas, NV                     5.79m   19-00.00
  4 Newberry, Cody               NV, NV                 6.48m      5.78m   18-11.75

Event 161  Javelin Throw 300g Bantam Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1 Newberry, Cody               NV, NV                29.12m     29.12m      95- 06
  2 Johnson, Jordan              North Las Vegas, NV   10.89m     10.28m      33- 09

Event 200  100 Meter Dash Midget Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Brown, Janae                 North Las Vegas, NV    12.82      13.80q  NWI  2
  2 Spurlock, Jasmine            BO                     13.34      14.35q  NWI  1
  3 Cooper, Iris                 NV, NV                 14.04      14.52q  NWI  1
  4 Smith, Akliah                North Las Vegas, NV    13.41      14.74q  NWI  1
  5 Buchanan, Bria               BO                     14.40      14.91q  NWI  2
  6 Nixon, Nia                   NV, NV                 14.25      15.00q  NWI  1
  7 Yancy, Tia                   North Las Vegas, NV    14.74      15.43q  NWI  2
  8 Kern, Randi                  North Las Vegas, NV    13.64      15.99q  NWI  2
  9 Hobbs, Delisa                North Las Vegas, NV    13.91      16.16   NWI  2

Event 200  100 Meter Dash Midget Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Brown, Janae                 North Las Vegas, NV    13.80      13.61   NWI
  2 Spurlock, Jasmine            BO                     14.35      13.90   NWI
  3 Nixon, Nia                   NV, NV                 15.00      14.49   NWI
  4 Cooper, Iris                 NV, NV                 14.52      14.53   NWI
  5 Smith, Akliah                North Las Vegas, NV    14.74      14.76   NWI
  6 Buchanan, Bria               BO                     14.91      14.79   NWI
  7 Yancy, Tia                   North Las Vegas, NV    15.43      16.11   NWI
  8 Kern, Randi                  North Las Vegas, NV    15.99      16.12   NWI

Event 201  200 Meter Dash Midget Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Brown, Janae                 North Las Vegas, NV    26.83      27.14   NWI  2
  2 Douglas, Shaquona            NV, NV                 27.20      28.16   NWI  2
  3 Spurlock, Jasmine            BO                     27.36      28.18   NWI  2
  4 Wharton, Kennedy             North Las Vegas, NV    27.49      28.80   NWI  2
  5 Cooper, Iris                 NV, NV                 29.17      28.83   NWI  2
  6 Nixon, Nia                   NV, NV                 29.95      29.71   NWI  3
  7 Hall, Jazmine                BO                     29.30      30.17   NWI  3
  8 Smith, Akliah                North Las Vegas, NV    28.07      30.51   NWI  2
  9 Allison, Brooklynn           North Las Vegas, NV    32.19      30.56   NWI  3
 10 Singleton, Caprecia          NV, NV                 31.20      30.81   NWI  3
 11 Pamplin, LaToshianna         North Las Vegas, NV    28.26      30.93   NWI  2
 12 Kern, Randi                  North Las Vegas, NV    28.41      32.17   NWI  2
 13 Vignaud, Victoria            BO                     29.50      32.19   NWI  3
 14 Valdespino, Breanna          NV, NV                 35.00      32.22   NWI  1
 15 Hobbs, Delisa                North Las Vegas, NV    29.36      32.71   NWI  3
 16 Jordan, Jocelyn              Las Vegas, NV          34.08      35.13   NWI  1

Event 202  400 Meter Dash Midget Girls
============================================================================

    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Starkes, Gabriel             BO                   1:03.00    1:03.47   1
  2 Douglas, Shaquona            NV, NV               1:03.00    1:04.77   1
  3 Gray, Jasper                 BO                   1:07.00    1:04.77   2
  4 Veal, Brittany               NV, NV               1:06.00    1:06.85   1
  5 Jordan, Jasmine              BO                   1:07.00    1:08.76   1
  6 Brown, Jada                  BO                   1:08.00    1:09.15   2
  7 Mitchell, Taylor             North Las Vegas, NV     1.06    1:09.78   1
  8 Allison, Brooklynn           North Las Vegas, NV  1:06.20    1:10.00   1
  9 Nixon, Nia                   NV, NV               1:08.28    1:10.10   2
 10 McGhee, Ai'Jalon             BO                   1:10.00    1:10.44   2
 11 Valdespino, Breanna          NV, NV                  1.12    1:12.39   1
 12 Singleton, Caprecia          NV, NV                  1.08    1:12.58   1
 13 Jackson, Yazmine             BO                   1:10.00    1:15.50   2

Event 203  800 Meter Run Midget Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Veal, Brittany               NV, NV               2:36.00    2:36.02
  2 Brown, Jada                  BO                   2:40.00    2:38.29
  3 Mitchell, Taylor             North Las Vegas, NV     2.39    2:43.69
  4 Lomax, Da'Hari               BO                   2:39.00    2:43.70
  5 McGhee, Ai'Jalon             BO                   2:47.00    3:00.62
  6 Valdespino, Breanna          NV, NV                  2.59    3:02.93
  7 Jackson, Yazmine             BO                   2:45.00    3:04.75
  8 Clark, Melissa               NV, NV               2:54.64    3:38.75

Event 204  1500 Meter Run Midget Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Mitchell, Taylor             North Las Vegas, NV     5.39    5:50.43

Event 206  1500 Meter Race Walk Midget Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Jordan, Jocelyn              Las Vegas, NV           9.00   11:44.58
  2 Clark, Melissa               NV, NV              11:28.32   12:29.14

Event 207  80 Meter Hurdles Midget Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Banks, Courtney              North Las Vegas, NV    13.45      13.58   NWI
  2 Cooper, Iris                 NV, NV                 15.82      16.38   NWI
  3 Singleton, Caprecia          NV, NV                 15.00      16.71   NWI

Event 208  4x100 Meter Relay Midget Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
=========================================================================
  1 Unlv Elite Youth Track Club  'A'                    53.23      52.87
     1) Banks, Courtney                 2) Brown, Janae
     3) Wharton, Kennedy                4) Smith, Akliah
  2 Blazin Onez  'A'                                    58.50      58.11
     1) Buchanan, Bria                  2) Hall, Jazmine
     3) Jordan, Jasmine                 4) Reece, Kayla

Event 209  4x400 Meter Relay Midget Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
=========================================================================
  1 Blazin Onez  'A'                                             4:23.40
     1) Gray, Jasper                    2) Jordan, Jasmine
     3) Lomax, Da'Hari                  4) Starkes, Gabriel
  2 Unlv Elite Youth Track Club  'A'                  4:30.80    4:43.72
     1) Banks, Courtney                 2) Wharton, Kennedy
     3) Allison, Brooklynn              4) Pamplin, LaToshianna

Event 210  4x800 Meter Relay Midget Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
=========================================================================
  1 Blazin Onez  'A'                                 10:59.00   10:59.00
     1) Starkes, Gabriel                2) Gray, Jasper
     3) Lomax, Da'Hari                  4) Brown, Jada

Event 212  Long Jump Midget Girls
====================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
====================================================================================
  1 Spurlock, Jasmine            BO                     4.40m      4.05m   NWI  13-0
  2 Douglas, Shaquona            NV, NV                 4.24m      4.02m   NWI  13-0
  3 Veal, Brittany               NV, NV                 4.14m      3.80m   NWI  12-0
  4 Jordan, Jocelyn              Las Vegas, NV                     3.33m   NWI  10-1

Event 213  Shot Put 6 lb. Midget Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1 Blake, Ashlie                North Las Vegas, NV   11.84m     10.85m   35-07.25
  2 Yancy, Tia                   North Las Vegas, NV    9.45m      8.55m   28-00.75
  3 Blalark, Miracle             BO                     7.83m      8.09m   26-06.50
  4 Cooks, Marjan                BO                     8.50m      7.65m   25-01.25
  5 Cannon, Tiffany              Las Vegas, NV          6.60m      6.48m   21-03.25

Event 214  Discus Throw 1kg Midget Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1 Blake, Ashlie                North Las Vegas, NV   20.59m     26.93m      88-04
  2 Cannon, Tiffany              Las Vegas, NV         12.71m     13.70m      44-11
  3 Cooks, Marjan                BO                               12.72m      41-09

Event 215  Javelin Throw 300g Midget Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1 Blake, Ashlie                North Las Vegas, NV   27.60m     28.49m      93-06
  2 Blalark, Miracle             BO                    19.00m     20.46m      67-01

Event 250  100 Meter Dash Midget Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Taylor, Jayveon              NV, NV                 12.10      13.17q  NWI  2
  2 Stewart, Dajai               North Las Vegas, NV    12.36      13.21q  NWI  1
  3 Thompson, Deshawn            North Las Vegas, NV    12.41      13.80q  NWI  1
  4 Cunningham, Randall          Las Vegas, NV          14.50      14.10q  NWI  1
  5 Brass, Andrew-Ryan           Las Vegas, NV          13.87      14.16q  NWI  1
  6 Cooper, Austin               North Las Vegas, NV    13.03      14.37q  NWI  2
  7 Davis, Justin                North Las Vegas, NV    12.98      14.38q  NWI  2
  8 Austin, DeShawn              NV, NV                 13.90      14.49q  NWI  1
  9 Chambers, Terrence           North Las Vegas, NV    14.32      14.92   NWI  2
 10 Washington, Darien           North Las Vegas, NV    14.44      14.98   NWI  2
 11 Caldwell, Jazper             North Las Vegas, NV    15.90      15.18   NWI  2
 12 Culverson, Isaiah            NV, NV                 16.70      16.37   NWI  1
 13 Peoples, Dareyon             N. Las Vegas, NV       15.96      16.86   NWI  2

Event 250  100 Meter Dash Midget Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Taylor, Jayveon              NV, NV                 13.17      12.80   NWI
  2 Stewart, Dajai               North Las Vegas, NV    13.21      12.98   NWI
  3 Thompson, Deshawn            North Las Vegas, NV    13.80      13.48   NWI
  4 Brass, Andrew-Ryan           Las Vegas, NV          14.16      13.95   NWI
  5 Austin, DeShawn              NV, NV                 14.49      14.40   NWI
  6 Davis, Justin                North Las Vegas, NV    14.38      14.42   NWI
  7 Cooper, Austin               North Las Vegas, NV    14.37      14.54   NWI
  8 Cunningham, Randall          Las Vegas, NV          14.10      14.55   NWI

Event 251  200 Meter Dash Midget Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Stewart, Dajai               North Las Vegas, NV    25.93      26.22   NWI  3
  2 Taylor, Jayveon              NV, NV                 26.20      26.25   NWI  3
  3 Thompson, Deshawn            North Las Vegas, NV    25.99      27.65   NWI  3
  4 Hughes, Casey                NV, NV                 27.10      27.80   NWI  3
  5 Jones, Kaelan                NV, NV                 27.34      28.56   NWI  3
  6 Luna, Diamante               NV, NV                 28.50      28.69   NWI  1
  7 Brass, Andrew-Ryan           Las Vegas, NV          28.69      29.02   NWI  1
  8 Graves, Joseph               NV, NV                 28.80      29.58   NWI  1
  9 Cooper, Austin               North Las Vegas, NV    27.10      29.70   NWI  3
 10 Davis, Justin                North Las Vegas, NV    26.99      30.01   NWI  3
 11 Love, Devonte                North Las Vegas, NV    27.14      30.66   NWI  3
 12 Washington, Darien           North Las Vegas, NV    31.69      30.72   NWI  2
 13 Chambers, Terrence           North Las Vegas, NV    29.45      30.72   NWI  1
 14 Austin, DeShawn              NV, NV                 28.80      30.77   NWI  1
 15 Caldwell, Jazper             North Las Vegas, NV    31.01      32.01   NWI  2
 16 Peoples, Dareyon             N. Las Vegas, NV       33.04      33.86   NWI  2

Event 252  400 Meter Dash Midget Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Jones, Kaelan                NV, NV               1:02.55    1:02.45   1
  2 Graves, Joseph               NV, NV               1:04.70    1:05.06   1
  3 Muhammad, Farakhan           NV, NV               1:05.00    1:05.69   2
  4 Smallwood, Dominic           NV, NV               1:02.77    1:06.21   1
  5 Love, Devonte                North Las Vegas, NV  1:06.00    1:08.99   2
  6 Harris, Daniel               North Las Vegas, NV     1.07    1:10.53   1
  7 Sweeting, Romance            NV, NV               1:06.00    1:11.84   2
  8 Riffel, Andrew               Las Vegas, NV           1.10    1:16.52   1
  9 Caldwell, Jazper             North Las Vegas, NV     1.18    1:16.65   1
 10 Devine, Azariah              BO                   1:04.00    1:17.03   1
 11 Peoples, Dareyon             N. Las Vegas, NV     1:25.12    1:26.01   2
 12 Culverson, Isaiah            NV, NV                  1.15    1:44.06   1

Event 253  800 Meter Run Midget Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Keys-Chappell, DeQuantis     NV, NV               2:29.00    2:35.45
  2 Harris, Daniel               North Las Vegas, NV     2.36    2:44.89
  3 Davidson, Deveon             BO                   2:30.00    2:45.70
  4 Riffel, Andrew               Las Vegas, NV           2.42    2:45.84
  5 Devine, Ezekiel              BO                   2:50.00    2:53.31
  6 Davis, Vidahl                las vegas, NV        2:40.80    2:53.69
  7 Davidson, Teveon             BO                   2:45.00    2:55.48
  8 Devine, Azariah              BO                   2:52.00    2:56.49
  9 Schweisthal, Anthony         North Las Vegas, NV  2:36.10    3:00.00

Event 254  1500 Meter Run Midget Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Murphy, Camron               NV, NV               5:05.22    5:11.96
  2 Harris, Daniel               North Las Vegas, NV     5.35    5:31.00
  3 Schweisthal, Anthony         North Las Vegas, NV  5:16.59    5:37.00
  4 Riffel, Andrew               Las Vegas, NV           5.40    5:48.79
  5 Davis, Vidahl                las vegas, NV        6:45.40    6:04.83

Event 258  4x100 Meter Relay Midget Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
=========================================================================
  1 Las Vegas Stealth  'A'                              51.80      51.54
     1) Keys-Chappell, DeQuantis        2) Taylor, Jayveon
     3) Luna, Diamante                  4) Hughes, Casey
  2 Unlv Elite Youth Track Club  'A'                    50.65      51.97
     1) Walker, Demichael               2) Thompson, Deshawn
     3) Dexter, Kelvin                  4) Stewart, Dajai

Event 259  4x400 Meter Relay Midget Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
=========================================================================
  1 Vegas Lightning  'A'                                 4.17    4:19.39
     1) Graves, Joseph                  2) Jones, Kaelan
     3) Murphy, Camron                  4) Smallwood, Dominic
  2 Las Vegas Stealth  'A'                            4:12.00    4:35.41
     1) Hughes, Casey                   2) Keys-Chappell, DeQuantis
     3) Muhammad, Farakhan              4) Sweeting, Romance
  3 Unlv Elite Youth Track Club  'A'                  4:20.10    4:36.40
     1) Love, Devonte                   2) Cooper, Austin
     3) Washington, Darien              4) Davis, Justin

Event 260  4x800 Meter Relay Midget Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
=========================================================================
  1 Blazin Onez  'A'                                 11:10.00   11:10.00
     1) Davidson, Deveon                2) Carroll, Arphaxad
     3) Tyler, Ray                      4) Devine, Ezekiel

Event 261  High Jump Midget Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1 Cunningham, Randall          Las Vegas, NV          1.00m      1.00m    3-03.25

Event 262  Long Jump Midget Boys
====================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
====================================================================================
  1 Smallwood, Dominic           NV, NV                            4.66m   NWI  15-0
  2 Luna, Diamante               NV, NV                 4.18m      4.54m   NWI  14-1
  3 Carroll, Arphaxad            BO                     4.40m      4.37m   NWI  14-0
  4 Dexter, Kelvin               North Las Vegas, NV    4.10m      4.05m   NWI  13-0
  5 Tyler, Ray                   BO                     3.50m      3.65m   NWI  11-1
  6 Walker, Demichael            North Las Vegas, NV    4.10m      3.61m   NWI  11-1
 -- Cunningham, Randall          Las Vegas, NV          4.00m         ND   NWI

Event 263  Shot Put 6 lb. Midget Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1 Finister, Jimmy              NV, NV                 9.75m      9.75m   32-00.00
  2 Miller, Quinten              NV, NV                 9.50m      8.49m   27-10.25
  3 Chester, Chris               North Las Vegas, NV    8.78m      8.37m   27-05.50

Event 264  Discus Throw 1kg Midget Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1 Miller, Quinten              NV, NV                13.50m     29.15m      95-08
  2 Finister, Jimmy              NV, NV                           28.74m      94-03

Event 265  Javelin Throw 300g Midget Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1 Finister, Jimmy              NV, NV                31.90m     32.21m     105-08
  2 Chester, Chris               North Las Vegas, NV   25.51m     25.76m      84-06
  3 Miller, Quinten              NV, NV                25.19m     25.03m      82-01

Event 300  100 Meter Dash Youth Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Richard, Latangie            North Las Vegas, NV    12.23      13.00q  NWI  1
  2 Stewart, Vanessa             North Las Vegas, NV    12.49      13.02q  NWI  1
  3 Banks, D'Shay                North Las Vegas, NV    12.83      13.04q  NWI  2
  4 Gray, Jennifer               NV, NV                 13.90      13.13q  NWI  2
  5 Pavageau, Jade               North Las Vegas, NV    12.22      13.16q  NWI  2
  6 Williams, Teyler             BO                     12.90      13.30q  NWI  1
  7 Williams, De'Janique         NV, NV                 13.90      13.74q  NWI  1
  8 Owens, Corine                North Las Vegas, NV    12.79      13.75q  NWI  2
  9 Sanders, Tyler               Las Vegas, NV          13.59      14.22   NWI  2
 10 Austin, Tia                  NV, NV                 13.52      14.30   NWI  1
 11 Cole, Dominique              NV, NV                 14.34      14.31   NWI  2
 12 Jones, Joy                   Las Vegas, NV          13.90      14.39   NWI  1
 13 Tidwell, Kaylee              NV, NV                 13.59      14.66   NWI  2
 14 Brown, Brittany              NV, NV                 14.95      14.74   NWI  1
 15 Booth, Madison               Nevada Associati                  16.60   NWI  1

Event 300  100 Meter Dash Youth Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Pavageau, Jade               North Las Vegas, NV    13.16      12.78   NWI
  2 Gray, Jennifer               NV, NV                 13.13      12.87   NWI
  3 Banks, D'Shay                North Las Vegas, NV    13.04      12.90   NWI
  4 Richard, Latangie            North Las Vegas, NV    13.00      12.92   NWI
  5 Stewart, Vanessa             North Las Vegas, NV    13.02      13.32   NWI
  6 Williams, De'Janique         NV, NV                 13.74      13.44   NWI
  7 Owens, Corine                North Las Vegas, NV    13.75      13.52   NWI
  8 Williams, Teyler             BO                     13.30      13.63   NWI

Event 301  200 Meter Dash Youth Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Pavageau, Jade               North Las Vegas, NV    25.48      25.92   NWI  2
  2 Banks, D'Shay                North Las Vegas, NV    26.32      26.14   NWI  2
  3 Gray, Jennifer               NV, NV                 26.20      26.40   NWI  2
  4 Owens, Corine                North Las Vegas, NV    26.89      27.90   NWI  2
  5 Sanders, Tyler               Las Vegas, NV          28.15      28.49   NWI  2
  6 Duke, Victoria               BO                     28.40      28.51   NWI  2
  7 Jones, Joy                   Las Vegas, NV          28.42      28.71   NWI  1
  8 Brown, Brittany              NV, NV                 29.90      29.01   NWI  1
  9 Strong, Ashlee               BO                     28.70      29.35   NWI  1
 10 Austin, Tia                  NV, NV                 29.10      29.37   NWI  1
 11 Shorts, Makayla              BO                     28.30      29.55   NWI  2
 12 Cole, Dominique              NV, NV                 30.20      29.58   NWI  1
 13 Tidwell, Kaylee              NV, NV                 29.30      29.70   NWI  1
 14 Booth, Madison               Nevada Associati                  33.85   NWI  1

Event 302  400 Meter Dash Youth Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Gray, Jennifer               NV, NV                 58.20    1:03.09
  2 Williams, Teyler             BO                   1:01.00    1:05.73
  3 Duke, Victoria               BO                   1:05.00    1:07.62
  4 Shorts, Makayla              BO                   1:05.00    1:09.19
  5 Veal, Tiarra                 NV, NV               1:07.67    1:10.17
  6 Strong, Ashlee               BO                   1:07.00    1:12.00

Event 303  800 Meter Run Youth Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 White, J'Myah                North Las Vegas, NV     2.19    2:24.69
  2 Stewart, Sapphire            North Las Vegas, NV     2.31    2:36.48
  3 Pullum, Jamila               North Las Vegas, NV     2.24    2:37.03
  4 Duke, Victoria               BO                   2:47.00    3:08.42

Event 304  1500 Meter Run Youth Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Veal, Tiarra                 NV, NV               6:20.05    6:39.20

Event 307  100 Meter Hurdles Youth Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Cook, Rayvn                  North Las Vegas, NV    18.97      18.55   NWI
  2 Moorman, Zayna               BO                     17.00      19.74   NWI
  3 Hayes, Amanda                BO                     20.00      20.76   NWI
  4 Schweisthal, Amanda          North Las Vegas, NV    16.73      21.32   NWI
  5 Allgood, Avione              NV, NV                 21.12      22.36   NWI

Event 308  200 Meter Hurdles Youth Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Richard, Latangie            North Las Vegas, NV    30.36      28.50   NWI
  2 Porter, Shayna               North Las Vegas, NV    29.44      28.68   NWI
  3 Moorman, Zayna               BO                     30.70      30.61   NWI
  4 Williams, De'Janique         NV, NV                 30.00      31.45   NWI
  5 Cook, Rayvn                  North Las Vegas, NV    31.81      32.68   NWI
  6 Schweisthal, Amanda          North Las Vegas, NV    33.12      35.73   NWI
  7 Hayes, Amanda                BO                     33.50      35.77   NWI

Event 309  4x100 Meter Relay Youth Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
=========================================================================
  1 Unlv Elite Youth Track Club  'A'                    48.51      48.87
     1) Pavageau, Jade                  2) Richard, Latangie
     3) Porter, Shayna                  4) Banks, D'Shay
  2 Unlv Elite Youth Track Club  'B'                    50.33      50.48
     1) Stewart, Vanessa                2) Nicholson, Jasmine
     3) Owens, Corine                   4) Pullum, Jamila
  3 Las Vegas Heat Track Club  'A'                      58.00      52.48
     1) Brown, Brittany                 2) Cole, Dominique
     3) Jones, Joy                      4) Williams, De'Janique

Event 310  4x400 Meter Relay Youth Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
=========================================================================
  1 Unlv Elite Youth Track Club  'A'                  3:56.00    4:02.49
     1) Banks, D'Shay                   2) White, J'Myah
     3) Porter, Shayna                  4) Pavageau, Jade
  2 Unlv Elite Youth Track Club  'B'                  4:03.10    4:12.40
     1) Stewart, Vanessa                2) Nicholson, Jasmine
     3) Pullum, Jamila                  4) Owens, Corine

Event 311  4x800 Meter Relay Youth Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
=========================================================================
  1 Unlv Elite Youth Track Club  'A'                 10:17.00   10:17.00
     1) White, J'Myah                   2) Pullum, Jamila
     3) Nicholson, Jasmine              4) Stewart, Sapphire

Event 314  Long Jump Youth Girls
====================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
====================================================================================
  1 Gray, Jennifer               NV, NV                 4.38m      4.41m   NWI  14-0
  2 Veal, Tiarra                 NV, NV                            4.20m   NWI  13-0

Event 315  Triple Jump Youth Girls
====================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
====================================================================================
  1 Porter, Shayna               North Las Vegas, NV   10.47m     10.61m   NWI  34-0

Event 316  Shot Put 6 lb. Youth Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1 Allgood, Avione              NV, NV                13.39m     13.46m   44-02.00
  2 Brown, Jenae                 BO                    13.50m     12.72m   41-08.75
  3 Jackson, Brittany            North Las Vegas, NV   11.61m     11.85m   38-10.50
  4 Shaw, Takara                 NV, NV                12.36m     11.51m   37-09.25
  5 Hogans, Destenee             NV, NV                 8.40m      8.53m   28-00.00
  6 Hightower, Nyasia            Las Vegas, NV          8.00m      8.28m   27-02.00
  7 Gillespie, Hope              Las Vegas, NV          8.16m      7.77m   25-06.00
  8 Hayes, Alexandria            BO                     8.95m      7.29m   23-11.00
  9 Gray, Breana                 NV, NV                            6.89m   22-07.25
 10 Morrison, Erin               NV, NV                 6.36m      6.49m   21-03.50

Event 317  Discus Throw 1kg Youth Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1 Allgood, Avione              NV, NV                33.12m     33.90m     111-03
  2 Brown, Jenae                 BO                    35.50m     32.46m     106-06
  3 Jackson, Brittany            North Las Vegas, NV   26.31m     28.20m      92-06
  4 Hightower, Nyasia            Las Vegas, NV                    21.36m      70-01
  5 Hogans, Destenee             NV, NV                20.20m     20.98m      68-10
  6 Gillespie, Hope              Las Vegas, NV         28.01m     16.10m      52-10
  7 Morrison, Erin               NV, NV                13.57m     14.56m      47-09
  8 Shaw, Takara                 NV, NV                28.01m     14.50m      47-07

Event 318  Javelin Throw 600g Youth Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1 Allgood, Avione              NV, NV                34.87m     38.64m     126-09
  2 Jackson, Brittany            North Las Vegas, NV              27.50m      90-03
  3 Gillespie, Hope              Las Vegas, NV         10.02m     13.54m      44-05
  4 Morrison, Erin               NV, NV                13.03m     13.48m      44-03
  5 Shaw, Takara                 NV, NV                28.52m     13.40m      43-11

Event 350  100 Meter Dash Youth Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Jackson, Ladale              NV, NV                 11.46      11.83q  NWI  2
  2 Heatley, Kambreann           North Las Vegas, NV    11.19      12.15q  NWI  1
  3 Pumphrey, Donnel             North Las Vegas, NV    11.56      12.65q  NWI  2
  4 Brandon, Randall             BO                     12.05      12.82q  NWI  1
  5 Webb, Laquare                NV, NV                 13.20      12.98q  NWI  2
  6 Price, Marques               Las Vegas, NV          13.05      13.27q  NWI  1
  7 Jones, Miles                 Stallions              13.69      13.79q  NWI  1
  8 Cummings, Joshua             NV, NV                 13.40      14.66q  NWI  2
  9 Mingo, Davorey               BO                                15.09   NWI  2

Event 350  100 Meter Dash Youth Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Jackson, Ladale              NV, NV                 11.83      11.60    NWI
  2 Heatley, Kambreann           North Las Vegas, NV    12.15      11.73    NWI
  3 Brandon, Randall             BO                     12.82      12.66    NWI
  4 Pumphrey, Donnel             North Las Vegas, NV    12.65      12.74    NWI
  5 Price, Marques               Las Vegas, NV          13.27      13.01    NWI
  6 Webb, Laquare                NV, NV                 12.98      13.47    NWI
  7 Cummings, Joshua             NV, NV                 14.66      13.95    NWI
  8 Jones, Miles                 Stallions              13.79      14.01    NWI

Event 351  200 Meter Dash Youth Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Jackson, Ladale              NV, NV                 23.70      23.36   NWI  1
  2 Heatley, Kambreann           North Las Vegas, NV    23.29      24.06   NWI  1
  3 Pamplin, David               North Las Vegas, NV    23.68      24.71   NWI  1
  4 Beaman, Bryan                BO                                25.42   NWI  2
  5 Davis, Vaughn                North Las Vegas, NV    24.89      26.15   NWI  1
  6 Spight, Tyler                NV, NV                 28.00      26.68   NWI  1
  7 Price, Marques               Las Vegas, NV          26.42      26.98   NWI  1
  8 Webb, Laquare                NV, NV                 27.50      27.27   NWI  1
  9 Jones, Miles                 Stallions              28.79      27.82   NWI  2
 10 Cummings, Joshua             NV, NV                 29.00      28.03   NWI  2
 11 Washington, Jordan           NV, NV                            28.40   NWI  2
 12 Mongkholtham, LaDarrell      Las Vegas, NV          30.12      30.68   NWI  2
 13 Thompson, Vincent            NV, NV                 31.00      30.87   NWI  2
 14 Ipac, Kevin                  BO                                32.82   NWI  2

Event 352  400 Meter Dash Youth Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Brown, Malik                 North Las Vegas, NV    56.32      54.93   3
  2 Pamplin, David               North Las Vegas, NV    54.13      55.57   2
  3 Jackson, Ladale              NV, NV                 52.90      56.02   2
  4 Sanders, Anthony             BO                     54.20      56.16   2
  5 Phyfer, Jordan               North Las Vegas, NV    54.62      57.26   3
  6 Lawrynowicz, Jacek           North Las Vegas, NV    58.41      58.13   3
  7 Davis, Vaughn                North Las Vegas, NV    55.12      58.37   3
  8 Beaman, Bryan                BO                     56.00    1:00.43   3
  9 Matthews, Trevon             BO                              1:02.81   1
 10 Spight, Tyler                NV, NV                  1.00    1:04.55   2
 11 Davidson, Lavante            BO                   1:06.00    1:05.87   3
 12 Cummings, Joshua             NV, NV                  1.00    1:05.88   2
 13 Washington, Jordan           NV, NV               1:02.15    1:07.09   3
 14 Mongkholtham, LaDarrell      Las Vegas, NV        1:10.20    1:07.97   1
 15 Mingo, Davorey               BO                              1:09.69   1
 16 Jarvis, Alexander            Henderson, NV        1:15.00    1:14.95   1
 17 Thompson, Vincent            NV, NV                  1.10    1:18.23   2

Event 353  800 Meter Run Youth Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Blocks, Josiah               BO                   2:12.00    2:16.77
  2 Lawrynowicz, Jacek           North Las Vegas, NV  2:19.77    2:21.45
  3 Jalani, Julian               Stallions               2.17    2:26.84
  4 Spight, Tyler                NV, NV                  2.20    2:32.93
  5 Buchanan, Keenon             BO                   2:28.00    2:37.11
  6 Washington, Jordan           NV, NV               2:41.79    2:38.60
  7 Mongkholtham, LaDarrell      Las Vegas, NV        2:50.31    2:42.54
  8 Thompson, Vincent            NV, NV                  2.50    2:44.04
  9 Jarvis, Alexander            Henderson, NV           2.55    2:54.59

Event 354  1500 Meter Run Youth Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Smith, Colin                 NV, NV               4:30.44    5:03.12
  2 Jalani, Julian               Stallions               5.10    5:18.24

Event 355  3000 Meter Run Youth Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Smith, Colin                 NV, NV               9:55.45    9:55.45

Event 357  100 Meter Hurdles Youth Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Price, Marques               Las Vegas, NV          16.86      18.22   NWI

Event 358  200 Meter Hurdles Youth Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Price, Marques               Las Vegas, NV          28.76      28.33   NWI
  2 Ringgold, Kameron            North Las Vegas, NV    29.19      28.81   NWI
  3 Love, Jaiquan                North Las Vegas, NV    30.89      30.33   NWI

Event 359  4x100 Meter Relay Youth Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
=========================================================================
  1 Unlv Elite Youth Track Club  'A'                    45.06      48.32
     1) Heatley, Kambreann              2) Pamplin, David
     3) Brown, Malik                    4) Pumphrey, Donnel

Event 360  4x400 Meter Relay Youth Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
=========================================================================
  1 Unlv Elite Youth Track Club  'A'                  3:41.12    3:44.71
     1) Brown, Malik                    2) Davis, Vaughn
     3) Phyfer, Jordan                  4) Heatley, Kambreann
  2 Blazin Onez  'A'                                  3:49.00    3:54.23
     1) Sanders, Anthony                2) Blocks, Josiah
     3) Williams, Shaquawn              4) Beaman, Bryan
  3 Unlv Elite Youth Track Club  'B'                  3:50.11    3:59.87
     1) Pumphrey, Donnel                2) Love, Jaiquan
     3) Pamplin, David                  4) Ringgold, Kameron

Event 361  4x800 Meter Relay Youth Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
=========================================================================
  1 Blazin Onez  'A'                                  9:35.00    9:35.00
     1) Blocks, Josiah                  2) Buchanan, Keenon
     3) Sanders, Anthony                4) Williams, Shaquawn
  2 Unlv Elite Youth Track Club  'A'                  9:41.51    9:41.51
     1) Davis, Vaughn                   2) Ringgold, Kameron
     3) Love, Jaiquan                   4) Phyfer, Jordan

Event 364  Long Jump Youth Boys
====================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
====================================================================================
  1 Jackson, Ladale              NV, NV                            5.60m   NWI  18-0
  2 Ringgold, Kameron            North Las Vegas, NV    4.77m      5.00m   NWI  16-0
  3 Brown, Malik                 North Las Vegas, NV    5.11m      4.77m   NWI  15-0
  4 Brandon, Randall             BO                     5.07m      4.70m   NWI  15-0
 -- Jackson, Alexander           BO                     4.50m         ND   NWI
 -- Webb, Laquare                NV, NV                               ND   NWI

Event 366  Shot Put 4kg Youth Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1 Heatley, Chaunsi             North Las Vegas, NV   10.90m      9.69m   31-09.50
  2 Maddox, Allen                Henderson, NV                     9.41m   30-10.50
  3 Garcia, Gabriel              NV, NV                 8.65m      7.96m   26-01.50
  4 Marble, Isaiah               North Las Vegas, NV   11.97m      7.86m   25-09.50

Event 367  Discus Throw 1kg Youth Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1 Heatley, Chaunsi             North Las Vegas, NV   32.14m     31.90m     104-08
  2 Maddox, Allen                Henderson, NV                    27.63m      90-08
  3 Garcia, Gabriel              NV, NV                24.33m     19.15m      62-10
  4 Marble, Isaiah               North Las Vegas, NV   28.88m     16.95m      55-07

Event 368  Javelin Throw 600g Youth Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1 Garcia, Gabriel              NV, NV                23.17m     22.88m      75-01

Event 400  100 Meter Dash Intermediate Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
Preliminaries
  1 Tyler, Tierra                BO                     12.30      12.83q  NWI
  2 Brass, Tia                   Las Vegas, NV          12.69      13.38q  NWI
  3 Porscha, Vigil               North Las Vegas, NV    12.51      14.19q  NWI
  4 Poole, Vernasha              BO                     12.60      14.30q  NWI
  5 Douglas, DelRonda            NV, NV                 13.83      14.41q  NWI
  6 Packer, Nylasia              North Las Vegas, NV    12.34      14.48q  NWI
  7 Malone, Xochitl              North Las Vegas, NV    17.14      17.64q  NWI

Event 400  100 Meter Dash Intermediate Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Tyler, Tierra                BO                     12.83      13.01   NWI
  2 Brass, Tia                   Las Vegas, NV          13.38      13.22   NWI
  3 Poole, Vernasha              BO                     14.30      14.12   NWI
  4 Porscha, Vigil               North Las Vegas, NV    14.19      14.33   NWI
  5 Douglas, DelRonda            NV, NV                 14.41      14.53   NWI
  6 Packer, Nylasia              North Las Vegas, NV    14.48      14.61   NWI
  7 Malone, Xochitl              North Las Vegas, NV    17.64      17.53   NWI
  8 Johnson, Delvonya            N. Las Vegas, NV                  17.55   NWI

Event 401  200 Meter Dash Intermediate Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Sanders, Paradise            BO                     25.90      25.71   NWI  1
  2 Garrett, Antionette          Las Vegas, NV          25.89      25.87   NWI  1
  3 Tyler, Tierra                BO                     26.50      27.05   NWI  1
  4 Brass, Tia                   Las Vegas, NV          27.36      27.46   NWI  2
  5 Lighten, Shavee              NV, NV                 13.90      27.95   NWI  1
  6 Poole, Vernasha              BO                     26.90      28.64   NWI  2
  7 McCloud, LaNiqua             North Las Vegas, NV    26.56      28.73   NWI  1
  8 Johnson, Delvonya            N. Las Vegas, NV       26.23      29.12   NWI  1
  9 Douglas, DelRonda            NV, NV                 28.39      29.53   NWI  2
 10 Malone, Xochitl              North Las Vegas, NV    37.95      38.23   NWI  2

Event 402  400 Meter Dash Intermediate Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Sanders, Paradise            BO                     55.90      59.52
  2 Devine, Ansherae             BO                   1:00.05    1:00.35
  3 Key, Megan                   BO                     58.50    1:02.70
  4 Jackson, Khaleemah           BO                     59.95    1:05.10
  5 Packer, Nylasia              North Las Vegas, NV  1:07.58    1:06.30
  6 Lewis, Alexys                Nlv, NV                         1:07.03
  7 Garrett, Antionette          Las Vegas, NV          59.25    1:07.04

Event 403  800 Meter Run Intermediate Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Devine, Ansherae             BO                              2:28.53
  2 Jackson, Khaleemah           BO                   2:35.00    2:32.57
  3 Key, Megan                   BO                   2:20.00    2:34.19
  4 Lighten, Shavee              NV, NV                  2.26    2:46.52
  5 McAdory, Sonia               NV, NV               2:43.00    3:04.51

Event 404  1500 Meter Run Intermediate Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Hollinger, Heather           NV, NV               5:27.68    5:40.37

Event 405  3000 Meter Run Intermediate Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Hollinger, Heather           NV, NV                         11:25.00

Event 408  100 Meter Hurdles Intermediate Girls
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 King, Marica                 Las Vegas, NV          17.00      18.89   NWI
  2 Bosley, Taylor               NV, NV                 16.00      19.13   NWI
  3 McCloud, LaNiqua             North Las Vegas, NV    16.67      22.71   NWI

Event 409  400 Meter Hurdles Intermediate Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Anderson, Raiyana            LV, NV                  1.09    1:11.68
  2 King, Marica                 Las Vegas, NV        1:11.20    1:14.49
  3 McCloud, LaNiqua             North Las Vegas, NV  1:15.21    1:16.98
  4 Bosley, Taylor               NV, NV                  1.20    1:24.63

Event 410  4x100 Meter Relay Intermediate Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
=========================================================================
  1 Blazin Onez  'A'                                    50.20      50.15
     1) Poole, Vernasha                 2) Tyler, Tierra
     3) Devine, Ansherae                4) Sanders, Paradise
  2 Vegas Valley Track Club  'A'                                   53.99
     1) Anderson, Raiyana               2) Johnson, Delvonya
     3) King, Marica                    4) Lewis, Alexys

Event 411  4x400 Meter Relay Intermediate Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
=========================================================================
  1 Blazin Onez  'A'                                  3:59.00    4:07.44
     1) Sanders, Paradise               2) Jackson, Khaleemah
     3) Devine, Ansherae                4) Key, Megan
  2 Vegas Valley Track Club  'A'                                 4:26.08
     1) Anderson, Raiyana               2) Johnson, Delvonya
     3) King, Marica                    4) Lewis, Alexys

Event 415  Long Jump Intermediate Girls
====================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
====================================================================================
  1 Lewis, Alexys                Nlv, NV                           4.85m   NWI  15-1
  2 Lighten, Shavee              NV, NV                            4.46m   NWI  14-0
  3 McAdory, Sonia               NV, NV                 3.88m      4.17m   NWI  13-0
  4 Tyler, Tierra                BO                     4.20m      3.90m   NWI  12-0
  5 Douglas, DelRonda            NV, NV                 3.47m      3.72m   NWI  12-0

Event 416  Triple Jump Intermediate Girls
====================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
====================================================================================
  1 Lighten, Shavee              NV, NV                            9.98m   NWI  32-0
  2 McAdory, Sonia               NV, NV                 8.81m      8.85m   NWI  29-0

Event 417  Shot Put 4kg Intermediate Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1 Howerton-Davis, Destani      North Las Vegas, NV   11.26m     12.25m  40- 02.25
  2 Rawls, Jamila                North Las Vegas, NV    8.59m      9.07m  29- 09.25
  3 Huffine, Rae'chelle          NV, NV                 8.10m      8.00m  26- 03.00
  4 Hatano, Fenny                NV, NV                 7.26m      7.62m  25- 00.00
  5 Alexander, Alicia            N. Las Vegas, NV       6.61m      6.78m  22- 03.00

Event 418  Discus Throw 1kg Intermediate Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1 Howerton-Davis, Destani      North Las Vegas, NV   32.14m     36.25m    118- 11
  2 Rawls, Jamila                North Las Vegas, NV   26.60m     25.22m     82- 09
  3 Hatano, Fenny                NV, NV                19.85m     21.41m     70- 03
  4 Alexander, Alicia            N. Las Vegas, NV      19.87m     19.42m     63- 08
  5 Huffine, Rae'chelle          NV, NV                21.02m     18.77m     61- 07

Event 419  Javelin Throw 600g Intermediate Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1 Huffine, Rae'chelle          NV, NV                17.01m     22.20m     72- 10
  2 Malone, Xochitl              North Las Vegas, NV   15.68m     16.70m     54- 09
  3 Alexander, Alicia            N. Las Vegas, NV      12.99m     14.25m     46- 09
  4 Hatano, Fenny                NV, NV                           12.90m     42- 04

Event 450  100 Meter Dash Intermediate Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Hotchkins, Joeal             NV, NV                 10.98      11.40q  NWI  2
  2 Brison, Terence              BO                     11.30      11.48q  NWI  1
  3 Wharton, Garic               North Las Vegas, NV    10.64      11.50q  NWI  2
  4 Mickel, Brian                BO                     11.20      11.58q  NWI  1
  5 Robinson, Courtney           North Las Vegas, NV    10.82      11.65q  NWI  1
  6 Bracken, Antony              North Las Vegas, NV    10.72      11.74q  NWI  1
  7 Schexnayder, Emery           North Las Vegas, NV    10.82      12.09q  NWI  2
  8 Sanders, Van                 BO                     11.80      12.20q  NWI  1
  9 Collins, Daveon              Vegas Heat             11.80      12.26   NWI  1
 10 Ramsey, Emerson              North Las Vegas, NV    12.69      13.05   NWI  2

Event 450  100 Meter Dash Intermediate Boys
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Hotchkins, Joeal             NV, NV                 11.40      11.41   NWI
  2 Brison, Terence              BO                     11.48      11.55   NWI
  3 Mickel, Brian                BO                     11.58      11.58   NWI
  4 Wharton, Garic               North Las Vegas, NV    11.50      11.66   NWI
  5 Bracken, Antony              North Las Vegas, NV    11.74      11.77   NWI
  6 Robinson, Courtney           North Las Vegas, NV    11.65      11.80   NWI
  7 Schexnayder, Emery           North Las Vegas, NV    12.09      11.92   NWI
  8 Sanders, Van                 BO                     12.20      12.20   NWI

Event 451  200 Meter Dash Intermediate Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Hotchkins, Joeal             NV, NV                 22.02      21.98   NWI  2
  2 Sullivan, Vandrell           BO                                22.67   NWI  1
  3 Wharton, Garic               North Las Vegas, NV    22.10      22.79   NWI  2
  4 Bracken, Antony              North Las Vegas, NV    22.13      23.41   NWI  2
  5 Robinson, Courtney           North Las Vegas, NV    22.40      23.46   NWI  2
  6 Mickel, Brian                BO                     24.50      23.78   NWI  1
  7 Blake, Tyrone II             North Las Vegas, NV    22.67      24.15   NWI  2
  8 Collins, Daveon              Vegas Heat             23.90      24.22   NWI  2
  9 Selmon, Jahari               North Las Vegas, NV    22.87      24.65   NWI  2

Event 452  400 Meter Dash Intermediate Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Hotchkins, Joeal             NV, NV                 48.98      50.45
  2 Adkins, Aaron                Vlightning             49.55      51.16
  3 Sullivan, Vandrell           BO                     50.50      51.79
  4 Brown, Lasapien              BO                     55.50      55.95
  5 Hill, Zakary                 BO                     52.50      56.07

Event 453  800 Meter Run Intermediate Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Adkins, Aaron                Vlightning           1:56.44    1:58.02

Event 460  4x100 Meter Relay Intermediate Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
=========================================================================
  1 Blazin Onez  'A'                                    43.50      43.58
     1) Sullivan, Vandrell              2) Brison, Terence
     3) Sanders, Van                    4) Poole, James
  2 Unlv Elite Youth Track Club  'A'                    44.66      44.60
     1) Bracken, Antony                 2) Robinson, Courtney
     3) Schexnayder, Emery              4) Wharton, Garic

Event 461  4x400 Meter Relay Intermediate Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
=========================================================================
  1 Blazin Onez  'A'                                  3:24.00    3:42.13
     1) Sullivan, Vandrell              2) Poole, James
     3) Sanders, Van                    4) Hill, Zakary
  2 Unlv Elite Youth Track Club  'A'                  3:34.02    3:47.21
     1) Blake, Tyrone II                2) Bracken, Antony
     3) Selmon, Jahari                  4) Johnson, Dupriece

Event 465  Long Jump Intermediate Boys
====================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
====================================================================================
  1 Hotchkins, Joeal             NV, NV                            6.17m   NWI  20-0
  2 Ramsey, Emerson              North Las Vegas, NV               4.46m   NWI  14-0
 -- Anderson, Tyree              North Las Vegas, NV    6.02m         ND   NWI

Event 466  Triple Jump Intermediate Boys
====================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
====================================================================================
  1 Blake, Tyrone II             North Las Vegas, NV   10.67m     11.56m   NWI  37-1

Event 467  Shot Put 12 lb. Intermediate Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1 Miller, Jordan               Las Vegas, NV         11.50m     12.39m   40-07.75
  2 Johnson, Jeremy              North Las Vegas, NV   11.52m     11.11m   36-05.50

Event 468  Discus Throw 1.6kg Intermediate Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1 Miller, Jordan               Las Vegas, NV         30.21m     32.17m     105-06
  2 Johnson, Jeremy              North Las Vegas, NV   24.80m     26.78m      87-10

Event 469  Javelin Throw 800g Intermediate Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1 Miller, Jordan               Las Vegas, NV         34.50m     31.48m     103-03

Event 500  100 Meter Dash Young Women
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
Preliminaries
  1 Maloy, Dominique             BO                     12.10      12.10q  NWI
  2 Johnson, Ericka              Las Vegas, NV          12.12      12.12q  NWI
  3 Brown, Megan                 Las Vegas, NV          12.50      12.50q  NWI
  4 Sidner, Cassandra            Nevada Associati       13.30      13.30q  NWI

Event 500  100 Meter Dash Young Women
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Brown, Megan                 Las Vegas, NV          12.50      12.98   NWI
  2 Johnson, Ericka              Las Vegas, NV          12.12      13.02   NWI
  3 Sidner, Cassandra            Nevada Associati       13.30      13.48   NWI
  4 Maloy, Dominique             BO                     12.10      13.50   NWI

Event 501  200 Meter Dash Young Women
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Maloy, Dominique             BO                     24.20      24.20   NWI
  2 Johnson, Ericka              Las Vegas, NV          25.02      25.02   NWI
  3 Harris, Ashlyn               North Las Vegas, NV    25.26      25.26   NWI
  4 Brown, Megan                 Las Vegas, NV          26.45      26.45   NWI
  5 Scott, Amber                 Las Vegas, NV          26.52      26.52   NWI

Event 502  400 Meter Dash Young Women
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Maloy, Dominique             BO                     54.10      56.34
  2 Scott, Amber                 Las Vegas, NV          58.00      58.00

Event 503  800 Meter Run Young Women
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Olsten, Jessica              VS                              2:22.00

Event 508  100 Meter Hurdles Young Women
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Lee, Talisha                 Nlv, NV                14.60      15.11   NWI
  2 Battle, Lenette              Las Vegas, NV          15.10      15.74   NWI
  3 Sidner, Cassandra            Nevada Associati       17.00      17.20   NWI
  4 Maloy, Dominique             BO                                17.31   NWI

Event 509  400 Meter Hurdles Young Women
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Battle, Lenette              Las Vegas, NV           1.05    1:06.00
  2 Lee, Talisha                 Nlv, NV              1:07.23    1:09.40

Event 510  4x100 Meter Relay Young Women
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
=========================================================================
  1 Vegas Valley Track Club  'A'                                   49.02
     1) Lee, Talisha                    2) Scott, Amber
     3) Johnson, Ericka                 4) Battle, Lenette
  2 Las Vegas Stealth  'A'                                         50.02
     1) Marshall, Sharonte              2) Williams, Florice
     3) Robinson, Gloria                4) Smith, Neosha

Event 511  4x400 Meter Relay Young Women
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
=========================================================================
  1 Vegas Valley Track Club  'A'                                 4:00.00
     1) Scott, Amber                    2) Johnson, Ericka
     3) Brown, Megan                    4) Battle, Lenette
  2 Las Vegas Stealth  'A'                                       4:00.01
     1) Marshall, Sharonte              2) Olsten, Jessica
     3) Robinson, Gloria                4) Williams, Florice

Event 515  Long Jump Young Women
====================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
====================================================================================
  1 Maloy, Dominique             BO                     6.03m      5.25m   NWI  17-0

Event 517  Shot Put 4kg Young Women
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1 Hotchkins, Destiny           NV, NV                            8.76m   28-09.00

Event 518  Discus Throw 1kg Young Women
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1 Hotchkins, Destiny           NV, NV                           28.65m      94-00

Event 550  100 Meter Dash Young Men
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Johnson, Andre               Las vegas, NV          10.70      10.70q  NWI  1
  2 Manning Jr, Ronald           LV, NV                 11.10      11.10q  NWI  1
  3 Linscomb, Cory               Vvtc                   12.01      12.01q  NWI  1
  4 Waswhington, Jayson          VS                                12.07q  NWI  1
  5 Banks, Kwame                 VS                     11.60      12.08q  NWI  1
  6 David, Rasheed               Nlv, NV                12.32      12.32q  NWI  2

Event 550  100 Meter Dash Young Men
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Johnson, Andre               Las vegas, NV          10.70      11.15   NWI
  2 Banks, Kwame                 VS                     12.08      11.33   NWI
  3 Waswhington, Jayson          VS                     12.07      11.72   NWI
  4 Linscomb, Cory               Vvtc                   12.01      12.01   NWI
  5 Manning Jr, Ronald           LV, NV                 11.10      12.02   NWI
  6 David, Rasheed               Nlv, NV                12.32      12.32   NWI

Event 551  200 Meter Dash Young Men
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Waswhington, Jayson          VS                     22.32      22.32   NWI  2
  2 Banks, Kwame                 VS                     22.44      22.44   NWI  2
  3 Bennett, Marcus              VS                     22.69      22.69   NWI  2
  4 Van Niekirk, Ryan            Las Vegas, NV          22.70      22.70   NWI  2
  5 Robinson, Anthony            Las Vegas, NV          22.80      22.80   NWI  2
  6 Linscomb, Cory               Vvtc                   24.23      24.23   NWI  1
  7 David, Rasheed               Nlv, NV                24.12      24.32   NWI  1

Event 552  400 Meter Dash Young Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Van Niekirk, Ryan            Las Vegas, NV          49.95      49.95
  2 Robinson, Anthony            Las Vegas, NV          50.20      50.20
  3 Deguchi, Robert              Las Vegas, NV          52.35      52.35
  4 Clark, Raymond               VS                     52.46      52.46
  5 Lewis, Joel                  VS                                52.78

Event 553  800 Meter Run Young Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Lewis, Joel                  VS                              2:01.81
  2 Deguchi, Robert              Las Vegas, NV        1:58.35    2:07.07
  3 Kennedy, Shawn               VS                   2:22.00    2:14.24

Event 554  1500 Meter Run Young Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Deguchi, Robert              Las Vegas, NV        4:10.32    4:34.04

Event 555  5000 Meter Run Young Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Bennett, Solomon             Las Vegas, NV       15:40.44   15:40.44

Event 558  110 Meter Hurdles Young Men
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Benson, Terry                N. Las Vegas, NV       14.90      15.50   NWI
  2 Banks, Brandon               North Las Vegas, NV    15.40      15.68   NWI
  3 Currie, Rashad               Nlv, NV                14.50      16.15   NWI
  4 Washington, Gabriel          Nlv, NV                15.20      17.94   NWI
  5 Thomas, De Shawn             LV, NV                 15.20      18.08   NWI
  6 Manning Jr, Ronald           LV, NV                 14.90      20.17   NWI

Event 559  400 Meter Hurdles Young Men
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Benson, Terry                N. Las Vegas, NV       59.00      56.64
  2 Currie, Rashad               Nlv, NV                59.00    1:00.53
  3 Jackson, Marion              VS                   1:26.00    1:03.16
  4 Washington, Gabriel          Nlv, NV                59.00    1:06.91
  5 Manning Jr, Ronald           LV, NV                 59.00    1:07.80
  6 Kennedy, Shawn               VS                   1:20.00    1:08.05
  7 Thomas, De Shawn             LV, NV                 59.00    1:08.23

Event 560  4x100 Meter Relay Young Men
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
=========================================================================
  1 Vegas Valley Track Club  'A'                                   44.29
     1) Johnson, Andre                  2) Benson, Terry
     3) Currie, Rashad                  4) Washington, Gabriel
  2 Las Vegas Stealth  'A'                              42.22      44.41
     1) Bennett, Marcus                 2) Waswhington, Jayson
     3) Banks, Kwame                    4)
  3 Vegas Valley Track Club  'B'                                   46.21
     1) David, Rasheed                  2) Manning Jr, Ronald
     3) Linscomb, Cory                  4) Thomas, De Shawn

Event 561  4x400 Meter Relay Young Men
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
=========================================================================
  1 Las Vegas Stealth  'A'                                       3:34.69
     1) Clark, Raymond                  2) Waswhington, Jayson
     3) Lewis, Joel                     4) Jackson, Marion
  2 Vegas Valley Track Club  'A'                                 3:42.95
     1) Benson, Terry                   2) Washington, Gabriel
     3) Currie, Rashad                  4) Thomas, De Shawn
  3 Vegas Valley Track Club  'B'                                 3:45.00
     1) David, Rasheed                  2) Johnson, Andre
     3) Linscomb, Cory                  4) Scott IV, David

Event 563  High Jump Young Men
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1 Kennedy, Jayson              VS                                1.20m    3-11.25
  2 Kennedy, Justin              VS                                1.10m    3-07.25

Event 565  Long Jump Young Men
====================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
====================================================================================
  1 Joseph, Kristen              BO                                6.77m   NWI  22-0
  2 Milton, V'Son                NV, NV                            4.41m   NWI  14-0
 -- cammack, James               Nlv, NV                              ND   NWI

Event 566  Triple Jump Young Men
====================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
====================================================================================
  1 Joseph, Kristen              BO                               12.15m   NWI  39-1
 -- Kennedy, Justin              VS                                   ND   NWI
 -- cammack, James               Nlv, NV                              ND   NWI

Event 567  Shot Put 12 lb. Young Men
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1 Lawrence, Christopher        BO                    11.50m     11.50m   37-08.75
  2 Griffin, Johnathan           North Las Vegas, NV   10.44m     10.44m   34-03.00
  3 Murrel, Quentin              Vlightning                       10.00m   32-09.75
  4 Drye, Robert                 Nevada Associati                  9.98m   32-09.00

Event 568  Discus Throw 1.6kg Young Men
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1 Lawrence, Christopher        BO                    39.50m     36.30m     119-01
  2 Griffin, Johnathan           North Las Vegas, NV   26.27m     32.48m     106-07
  3 Murrel, Quentin              Vlightning                       29.00m      95-02
  4 Johnson, Tyler               Nevada Associati       1.60m     28.79m      94-05

Event 570  Hammer Throw Young Men
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1 Johnson, Tyler               Nevada Associati       1.25m     42.67m     140-00
  2 Drye, Robert                 Nevada Associati                 42.37m     139-00
Nike Visa BMW Gatorade Rosetta Stone Gill Athletics University of Phoenix St. Vincent Lynx