Join/Renew Now

Results - USATF Arizona Association Junior Olympic Track & Field Championships

6/16/07 - Mesa CC

100 Meter Dash Bantam Girls
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Kierra Brown               3 Do Right TC            13.90      14.01q  1
  2 Jasmyne Graham             4 Do Right TC            13.95      14.04q  6
  3 India Broom                4 Arizona Chee           14.73      14.64q  4
  4 Hannah Dixon               4 Arizona Blaz           14.66      14.85q  3
  5 Tasia Marshall             3 Mustangs TC            15.23      14.92q  2
  6 Rebekah Green              2 Northwest Xp                      15.56q  2
  7 Rees Young                 3 Arizona Flam           15.85      15.61q  1
  8 Dominique Brown            4 Mustangs TC            15.65      15.75q  1
  8 Kyla Richardson            3 Coldwater Ex           15.00      15.75q  3
 10 Kayla Richardson           3 Coldwater Ex           15.00      15.93   5
 11 Devan Smith                3 Phoenix Bobc           15.58      15.99   6
 12 Alexis Harper              2 Coldwater Ex           15.00      16.09   4
 13 Tessa Davis                4 Arizona Elit           15.90      16.10   6
 13 Sierra Ruiz                3 Northwest Xp           17.20      16.10   5
 15 Brielle Sterns             2 Unattached             15.90      16.14   2
 16 Mashaila Kirkwood          3 Northwest Xp           17.20      16.23   5
 17 Savannah Jones             2 Arizona Pant           16.00      16.28   3
 18 Sierra Jones               4 Arizona Pant           16.78      16.38   6
 19 Olivia Gonzales            3 Arizona Tita           16.60      16.46   1
 20 Mahogany Gray              3 Arizona Risi           16.00      16.50   4
 21 Izumi Nakamura             4 Pops TC                16.31      16.52   3
 22 Jera Richard               3 Arizona Flam           16.53      16.73   6
 23 Hailey Fredricks           2 Arizona Heat           20.00      16.86   6
 24 Sydney Cunningham          4 Arizona Flam           16.74      16.95   1
 25 Nazhony Thain              3 Feel The Hea                      17.03   4
 26 Mindy Lyons                3 Arizona Risi           17.00      17.20   3
 27 Alicia Jamison             3 Phoenix Bobc           16.33      17.28   2
 28 Alye Downey                3 Northwest Xp                      17.35   3
 29 Audri Dillard              3 Arizona Chee           14.52      17.52   2
 30 Imani Harvey               3 Tucson Elite           16.00      17.61   5
 31 Kamarya Richardson         4 Coldwater Ex           17.00      17.65   4
 32 Britni Glasspool           2 Coldwater Ex           19.00      17.97   1
 33 Tyana Mcclain              3 Phoenix Bobc           17.44      17.98   4
 34 Sydney Green               2 Do Right TC                       18.00   1
 35 Emahni Gray                2 Arizona Risi           19.00      18.51   6
 36 Raquel Munguia             3 Coldwater Ex           18.00      18.56   3
 37 Alani Hammonds             2 Arizona Chee           18.48      18.75   2
 38 Autumn Woodson             3 Northwest Xp                      19.00   1
 39 Hannah Ashley              3 Northwest Xp                      19.06   5
 40 Kenzington Pratt           2 Arizona Risi           20.00      19.11   1
 41 Tajanet Johnson            2 Do Right TC                       19.29   6
 42 Chyna Anderson             2 Do Right TC                       19.41   5
 43 Rose Cobin                 2 Unattached                        21.35   4

100 Meter Dash Bantam Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals
=========================================================================
Finals
  1 Jasmyne Graham             4 Do Right TC            14.04      13.72
  2 Kierra Brown               3 Do Right TC            14.01      13.78
  3 India Broom                4 Arizona Chee           14.64      14.53
  4 Hannah Dixon               4 Arizona Blaz           14.85      14.60
  5 Tasia Marshall             3 Mustangs TC            14.92      15.11
  6 Kyla Richardson            3 Coldwater Ex           15.75      15.37
  7 Dominique Brown            4 Mustangs TC            15.75      15.57
  8 Rees Young                 3 Arizona Flam           15.61      15.58
  9 Rebekah Green              2 Northwest Xp           15.56      15.65
Preliminaries
 10 Kayla Richardson           3 Coldwater Ex           15.93
 11 Devan Smith                3 Phoenix Bobc           15.99
 12 Alexis Harper              2 Coldwater Ex           16.09
 13 Tessa Davis                4 Arizona Elit           16.10
 13 Sierra Ruiz                3 Northwest Xp           16.10
 15 Brielle Sterns             2 Unattached             16.14
 16 Mashaila Kirkwood          3 Northwest Xp           16.23
 17 Savannah Jones             2 Arizona Pant           16.28
 18 Sierra Jones               4 Arizona Pant           16.38
 19 Olivia Gonzales            3 Arizona Tita           16.46
 20 Mahogany Gray              3 Arizona Risi           16.50
 21 Izumi Nakamura             4 Pops TC                16.52
 22 Jera Richard               3 Arizona Flam           16.73
 23 Hailey Fredricks           2 Arizona Heat           16.86
 24 Sydney Cunningham          4 Arizona Flam           16.95
 25 Nazhony Thain              3 Feel The Hea           17.03
 26 Mindy Lyons                3 Arizona Risi           17.20
 27 Alicia Jamison             3 Phoenix Bobc           17.28
 28 Alye Downey                3 Northwest Xp           17.35
 29 Audri Dillard              3 Arizona Chee           17.52
 30 Imani Harvey               3 Tucson Elite           17.61
 31 Kamarya Richardson         4 Coldwater Ex           17.65
 32 Britni Glasspool           2 Coldwater Ex           17.97
 33 Tyana Mcclain              3 Phoenix Bobc           17.98
 34 Sydney Green               2 Do Right TC            18.00
 35 Emahni Gray                2 Arizona Risi           18.51
 36 Raquel Munguia             3 Coldwater Ex           18.56
 37 Alani Hammonds             2 Arizona Chee           18.75
 38 Autumn Woodson             3 Northwest Xp           19.00
 39 Hannah Ashley              3 Northwest Xp           19.06
 40 Kenzington Pratt           2 Arizona Risi           19.11
 41 Tajanet Johnson            2 Do Right TC            19.29
 42 Chyna Anderson             2 Do Right TC            19.41
 43 Rose Cobin                 2 Unattached             21.35

200 Meter Dash Bantam Girls
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
  1 Jasmyne Graham             4 Do Right TC            28.83      29.20q  2
  2 Kierra Brown               3 Do Right TC            29.76      29.59q  3
  3 India Broom                4 Arizona Chee           31.18      30.31q  1
  4 Hannah Dixon               4 Arizona Blaz           31.25      31.48q  5
  5 Audri Dillard              3 Arizona Chee           31.18      31.55q  4
  6 Taylor Patton              4 Arizona Chee           31.57      31.79q  5
  7 Drianna Mustin             3 Arizona Risi           33.00      32.82q  2
  8 Kyla Richardson            3 Coldwater Ex           33.00      32.84q  2
  9 Tasia Marshall             3 Mustangs TC            32.55      32.93q  4
 10 Kayla Richardson           3 Coldwater Ex           33.00      32.98   6
 11 Rebekah Green              2 Northwest Xp                      33.36   5
 12 Dominique Brown            4 Mustangs TC            32.74      33.65   6
 13 Kaija Bramwell             3 Arizona Flam           33.83      33.73   1
 14 Tessa Davis                4 Arizona Elit           33.20      33.92   5
 15 Alicia Jamison             3 Phoenix Bobc           33.02      33.94   1
 16 Devan Smith                3 Phoenix Bobc           33.04      34.17   5
 17 Christine Williford        3 Arizona Risi           35.00      34.27   4
 18 Sierra Jones               4 Arizona Pant                      34.36   1
 19 Natalie Vargas             3 Arizona Risi                      34.42   1
 20 Savannah Jones             2 Arizona Pant           34.30      34.49   4
 21 Mahogany Gray              3 Arizona Risi           33.00      34.65   4
 22 Hailey Fredricks           2 Arizona Heat           48.00      34.67   2
 22 Izumi Nakamura             4 Pops TC                34.72      34.67   2
 24 Alexis Harper              2 Coldwater Ex           33.00      34.86   3
 25 Olivia Gonzales            3 Arizona Tita           34.90      35.64   2
 26 Sydney Cunningham          4 Arizona Flam           36.60      36.06   1
 27 Dana Hinrichs              3 Arizona Blaz           35.51      36.54   5
 27 Alye Downey                3 Northwest Xp                      36.54   6
 29 Imani Harvey               3 Tucson Elite           34.50      36.61   6
 30 Avadney Osbourne           3 Tucson Elite           34.50      36.76   3
 31 Nazhony Thain              3 Feel The Hea                      36.82   4
 32 Ciboney Edwards            3 Arizona Chee           35.11      37.01   5
 33 Tyana Mcclain              3 Phoenix Bobc           37.47      37.24   4
 34 Raquel Munguia             3 Coldwater Ex           40.00      38.57   6
 35 Kamarya Richardson         4 Coldwater Ex           35.00      38.97   3
 36 Ayriana Moore              3 Arizona Risi           35.00      39.00   6
 37 Sydney Green               2 Do Right TC                       39.77   2
 38 Emahni Gray                2 Arizona Risi           33.00      39.91   3
 39 Kenzington Pratt           2 Arizona Risi           40.00      40.09   3
 40 Tajanet Johnson            2 Do Right TC                       42.81   6
 41 Rose Cobin                 2 Unattached                        50.46   4

200 Meter Dash Bantam Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals
=========================================================================
Finals
  1 Jasmyne Graham             4 Do Right TC            29.20      28.53
  2 Kierra Brown               3 Do Right TC            29.59      29.15
  3 India Broom                4 Arizona Chee           30.31      30.32
  4 Hannah Dixon               4 Arizona Blaz           31.48      30.84
  5 Audri Dillard              3 Arizona Chee           31.55      31.52
  6 Drianna Mustin             3 Arizona Risi           32.82      32.45
  7 Taylor Patton              4 Arizona Chee           31.79      32.50
  8 Tasia Marshall             3 Mustangs TC            32.93      32.72
  9 Kyla Richardson            3 Coldwater Ex           32.84      33.11
Preliminaries
 10 Kayla Richardson           3 Coldwater Ex           32.98
 11 Rebekah Green              2 Northwest Xp           33.36
 12 Dominique Brown            4 Mustangs TC            33.65
 13 Kaija Bramwell             3 Arizona Flam           33.73
 14 Tessa Davis                4 Arizona Elit           33.92
 15 Alicia Jamison             3 Phoenix Bobc           33.94
 16 Devan Smith                3 Phoenix Bobc           34.17
 17 Christine Williford        3 Arizona Risi           34.27
 18 Sierra Jones               4 Arizona Pant           34.36
 19 Natalie Vargas             3 Arizona Risi           34.42
 20 Savannah Jones             2 Arizona Pant           34.49
 21 Mahogany Gray              3 Arizona Risi           34.65
 22 Hailey Fredricks           2 Arizona Heat           34.67
 22 Izumi Nakamura             4 Pops TC                34.67
 24 Alexis Harper              2 Coldwater Ex           34.86
 25 Olivia Gonzales            3 Arizona Tita           35.64
 26 Sydney Cunningham          4 Arizona Flam           36.06
 27 Dana Hinrichs              3 Arizona Blaz           36.54
 27 Alye Downey                3 Northwest Xp           36.54
 29 Imani Harvey               3 Tucson Elite           36.61
 30 Avadney Osbourne           3 Tucson Elite           36.76
 31 Nazhony Thain              3 Feel The Hea           36.82
 32 Ciboney Edwards            3 Arizona Chee           37.01
 33 Tyana Mcclain              3 Phoenix Bobc           37.24
 34 Raquel Munguia             3 Coldwater Ex           38.57
 35 Kamarya Richardson         4 Coldwater Ex           38.97
 36 Ayriana Moore              3 Arizona Risi           39.00
 37 Sydney Green               2 Do Right TC            39.77
 38 Emahni Gray                2 Arizona Risi           39.91
 39 Kenzington Pratt           2 Arizona Risi           40.09
 40 Tajanet Johnson            2 Do Right TC            42.81
 41 Rose Cobin                 2 Unattached             50.46

400 Meter Dash Bantam Girls
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Mary Strong                3 Arizona Flam         1:11.55    1:12.12   3
  2 Kayla Richardson           3 Coldwater Ex         1:12.00    1:12.76   3
  3 Kyla Richardson            3 Coldwater Ex         1:11.00    1:12.81   3
  4 Jessica Finley             4 Northwest Xp         1:17.00    1:13.89   2
  5 Sierra Jarriel             3 Eternal Flam         1:12.00    1:15.21   3
  6 Jalissa Smith              4 Arizona Flam         1:15.50    1:15.30   2
  7 Tessa Davis                4 Arizona Elit         1:14.90    1:15.48   3
  8 Brielle Sterns             2 Unattached           1:22.00    1:16.00   1
  9 Caylee Hensley             3 Pops TC              1:26.00    1:16.62   1
 10 Drianna Mustin             3 Arizona Risi         1:15.00    1:17.26   2
 11 Mashaila Kirkwood          3 Northwest Xp         1:25.00    1:19.15   1
 12 Ciboney Edwards            3 Arizona Chee         1:21.00    1:19.24   1
 13 Sierra Ruiz                3 Northwest Xp         1:18.00    1:19.32   2
 14 Jasmine Shaw               4 Northwest Xp         1:21.00    1:19.90   1
 15 Christine Williford        3 Arizona Risi         1:15.00    1:19.92   3
 16 Lauren Ashley              3 Northwest Xp         1:19.00    1:20.45   2
 17 Kennedy Broom              4 Arizona Chee         1:14.00    1:20.91   3
 18 Sterling Williamson        2 Northwest Xp         1:19.00    1:22.40   2
 19 Mindy Lyons                3 Arizona Risi         1:20.00    1:23.78   2
 20 Olivia Gonzales            3 Arizona Tita         1:20.00    1:25.72   2
 21 Kendall Williams           2 Arizona Flam         1:27.53    1:25.90   1
 22 Dana Hinrichs              3 Arizona Blaz         1:22.00    1:26.05   1

800 Meter Run Bantam Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Lauren Kinzle              3 Phoenix Bobc         2:49.23    2:52.83
  2 Caylee Hensley             3 Pops TC              3:00.00    2:56.60
  3 Alexandra Novacek          3 Phoenix Bobc         2:55.78    3:01.22
  4 Sterling Williamson        2 Northwest Xp                    3:04.04

1500 Meter Run Bantam Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Lauren Kinzle              3 Phoenix Bobc         5:45.00    5:44.53
  2 Caylee Hensley             3 Pops TC              6:00.00    5:49.40
  3 Sierra Jarriel             3 Eternal Flam         5:40.00    5:59.18
  4 Alexandra Novacek          3 Phoenix Bobc         6:01.55    6:14.09
  5 Kendall Williams           2 Arizona Flam         6:34.98    6:22.58

1500 Meter Race Walk Bantam Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Britni Glasspool           2 Coldwater Ex        12:19.00   12:41.62
  2 Chakra Gardner             2 Mustangs TC         12:46.11   12:42.71

4x100 Meter Relay Bantam Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
=========================================================================
  1 Arizona Cheetahs TC  'A'                            58.00      58.09
     1) India Broom 4                   2) Kennedy Broom 4
     3) Audri Dillard 3                 4) Taylor Patton 4
  2 Northwest Xpress  'A'                                        1:03.21
     1) Rebekah Green 2                 2) Lauren Ashley 3
     3) Jessica Finley 4                4) Mashaila Kirkwood 3
  3 Arizona Flames TC  'A'                            1:04.01    1:04.02
     1) Jera Richard 3                  2) Jalissa Smith 4
     3) Mary Strong 3                   4) Rees Young 3
  4 Northwest Xpress  'B'                                        1:11.15
     1) Hannah Ashley 3                 2) Alye Downey 3
     3) Autumn Woodson 3                4) Sterling Williamson 2

4x400 Meter Relay Bantam Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
=========================================================================
  1 Arizona Rising Suns TC  'A'                       5:00.00    5:12.58
     1) Mahogany Gray 3                 2) Mindy Lyons 3
     3) Drianna Mustin 3                4) Natalie Vargas 3
  2 Northwest Xpress  'A'                                        5:13.38
     1) Lauren Ashley 3                 2) Jessica Finley 4
     3) Sierra Ruiz 3                   4) Jasmine Shaw 4
  3 Phoenix Bobcats  'A'                              5:33.11    5:19.31
     1) Alicia Jamison 3                2) Lauren Kinzle 3
     3) Alexandra Novacek 3             4) Devan Smith 3

High Jump Bantam Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Jalissa Smith              4 Arizona Flam           1.15m      1.18m
  2 Jene Price                 4 Arizona Pant           1.16m      1.10m
  3 Jera Richard               3 Arizona Flam           1.05m      1.05m
  4 Kaija Bramwell             3 Arizona Flam           1.00m      1.00m
  5 Taylor Patton              4 Arizona Chee           1.20m      0.90m

Long Jump Bantam Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Jasmyne Graham             4 Do Right TC            4.57m      4.27m
  2 Tasia Marshall             3 Mustangs TC            3.56m      3.75m
  3 Hannah Dixon               4 Arizona Blaz           3.66m      3.51m
  4 Rees Young                 3 Arizona Flam           3.73m      3.49m
  5 Jene Price                 4 Arizona Pant           3.45m      3.44m
  6 Dominique Brown            4 Mustangs TC            3.74m      3.42m
  7 Kennedy Broom              4 Arizona Chee           3.60m      3.35m
  8 Brielle Sterns             2 Unattached             3.51m      3.12m
  9 Jasmine Shaw               4 Northwest Xp                      3.07m
 10 Izumi Nakamura             4 Pops TC                3.12m      2.95m
 11 Sydney Cunningham          4 Arizona Flam           2.56m      2.90m
 12 Dana Hinrichs              3 Arizona Blaz           3.05m      2.76m
 13 Alexis Harper              2 Coldwater Ex                      2.61m
 14 Tyana Mcclain              3 Phoenix Bobc           2.74m      2.48m
 15 Hailey Fredricks           2 Arizona Heat           2.13m      2.45m
 16 Tajanet Johnson            2 Do Right TC                       2.34m
 17 Sydney Green               2 Do Right TC                       2.28m
 18 Natalie Vargas             3 Arizona Risi                      2.06m
 19 Ayriana Moore              3 Arizona Risi                      1.62m

Shot Put (6#) Bantam Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Jennefer Villa             4 Unattached                        7.85m
  2 Kierra Brown               3 Do Right TC            8.53m      7.82m
  3 Sierra Jones               4 Arizona Pant           6.10m      5.73m
  4 Jene Price                 4 Arizona Pant           6.35m      5.69m
  5 Kamarya Richardson         4 Coldwater Ex                      5.20m
  6 Ressa Johnson              2 Tonto Apache                      4.06m
  7 Alani Hammonds             2 Arizona Chee                      3.68m
  8 Chyna Anderson             2 Do Right TC                       3.57m
 -- Kaija Bramwell             3 Arizona Flam           5.20m       FOUL

Javelin Throw (300G) Bantam Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Jennefer Villa             4 Unattached                       23.62m
  2 Kendall Williams           2 Arizona Flam          15.82m     17.93m
  3 Tessa Baumgarth            3 Phoenix Bobc          17.43m     17.59m
  4 Imani Harvey               3 Tucson Elite          15.57m     13.78m
  5 Avadney Osbourne           3 Tucson Elite          15.24m      8.85m
  6 Alani Hammonds             2 Arizona Chee                      8.14m
  7 Chyna Anderson             2 Do Right TC                       5.26m

100 Meter Dash Midget Girls
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Shannon Jackson            5 Do Right TC            13.20      13.40q  3
  2 Ky Westbrook               5 Arizona Chee           13.60      13.52q  1
  3 Makaila Flannigan          5 Arizona Chee           13.60      13.54q  1
  4 Kendall Stokes             6 Arizona Flam           14.39      13.97q  1
  5 Darreyl Woodson            4 Northwest Xp           14.50      14.18q  1
  6 Alicia Pastore             6 Tucson Elite           13.21      14.25q  2
  7 Takerra Waters             5 Unattached             14.00      14.26q  3
  8 Mckenna Harris             6 Pops TC                14.32      14.40q  2
  9 Lia Juriansz               5 Arizona Elit           13.90      14.57q  2
 10 Chanel Yarbrough           5 Arizona Pant           14.89      14.87   3
 11 Jasmin Rand                5 Arizona Risi           14.00      14.88   3
 11 Tijaha Waters              6 Unattached             14.90      14.88   3
 13 Acajia Hunter              4 Phoenix Bobc                      14.94   3
 14 Alexa Robinette            4 Arizona Elit           15.10      15.15   2
 15 Angelica Broom             4 Do Right TC            17.44      15.23   1
 16 Sara Brancati              4 Arizona Elit           15.90      15.67   3
 17 Tatiana Vasquez            4 Northwest Xp           17.30      15.72   1
 18 Chanel Dandy               5 Coldwater Ex           16.00      15.79   3
 19 Aliyah Lewis               4 Arizona Tita           15.50      15.90   1
 20 Breanna Sims               4 Do Right TC            15.67      16.17   2
 21 Tateyana Edmond            5 Arizona Tita           16.57      16.33   2
 22 Indya Pascascio            4 Arizona Risi                      16.77   3
 23 Akina Lamb                 5 Tucson Elite           18.10      17.64   2

100 Meter Dash Midget Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals
=========================================================================
Finals
  1 Shannon Jackson            5 Do Right TC            13.40      13.33
  2 Makaila Flannigan          5 Arizona Chee           13.54      13.48
  3 Ky Westbrook               5 Arizona Chee           13.52      13.54
  4 Takerra Waters             5 Unattached             14.26      14.09
  5 Alicia Pastore             6 Tucson Elite           14.25      14.12
  5 Darreyl Woodson            4 Northwest Xp           14.18      14.12
  7 Lia Juriansz               5 Arizona Elit           14.57      14.47
  8 Mckenna Harris             6 Pops TC                14.40      14.56
Preliminaries
  4 Kendall Stokes             6 Arizona Flam           13.97
 10 Chanel Yarbrough           5 Arizona Pant           14.87
 11 Jasmin Rand                5 Arizona Risi           14.88
 11 Tijaha Waters              6 Unattached             14.88
 13 Acajia Hunter              4 Phoenix Bobc           14.94
 14 Alexa Robinette            4 Arizona Elit           15.15
 15 Angelica Broom             4 Do Right TC            15.23
 16 Sara Brancati              4 Arizona Elit           15.67
 17 Tatiana Vasquez            4 Northwest Xp           15.72
 18 Chanel Dandy               5 Coldwater Ex           15.79
 19 Aliyah Lewis               4 Arizona Tita           15.90
 20 Breanna Sims               4 Do Right TC            16.17
 21 Tateyana Edmond            5 Arizona Tita           16.33
 22 Indya Pascascio            4 Arizona Risi           16.77
 23 Akina Lamb                 5 Tucson Elite           17.64

200 Meter Dash Midget Girls
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
  1 Shannon Jackson            5 Do Right TC            27.87      27.82q  3
  2 Ky Westbrook               5 Arizona Chee           28.00      27.93q  3
  3 Alexis Roberts             5 Arizona Chee           27.00      28.19q  2
  4 Makaila Flannigan          5 Arizona Chee           27.80      28.63q  4
  5 Alicia Pastore             6 Tucson Elite           27.00      29.49q  2
  6 Takerra Waters             5 Unattached             28.90      29.50q  2
  7 Darreyl Woodson            4 Northwest Xp           30.30      29.51q  4
  8 Mckenna Harris             6 Pops TC                29.66      29.75q  1
  9 Lia Juriansz               5 Arizona Elit           28.30      30.17q  1
 10 Savannah Bowen             5 Arizona Risi           28.00      30.28   4
 11 Jantzen Hale               5 Pops TC                30.24      30.32   3
 12 Teleya Bailey              5 Arizona Chee           31.00      30.47   1
 13 Tijaha Waters              6 Unattached             31.00      31.11   4
 14 Romero Mercedes            5 Arizona Flam           30.94      31.35   1
 15 Tori Kruger                5 Northwest Xp           32.00      31.55   4
 16 Taira Miles                5 Arizona Risi           30.00      32.04   3
 17 Kennedy Kurtz              5 Tucson Elite           28.40      32.21   2
 18 Shaunise Jones             5 Arizona Pant           31.98      32.32   3
 19 Sara Brancati              4 Arizona Elit           31.60      32.94   3
 20 Cierra Reeves              4 Eternal Flam           34.05      33.07   2
 21 Chanel Dandy               5 Coldwater Ex           33.00      33.34   1
 22 Aliyah Lewis               4 Arizona Tita           30.36      33.66   2
 23 Tateyana Edmond            5 Arizona Tita           33.87      34.47   2
 24 Angelica Broom             4 Do Right TC            36.40      34.82   4
 25 Jekisha Rhymes             4 Mustangs TC            34.17      35.46   1
 26 Akina Lamb                 5 Tucson Elite           38.20      37.18   3

200 Meter Dash Midget Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals
=========================================================================
Finals
  1 Shannon Jackson            5 Do Right TC            27.82      27.58
  2 Alexis Roberts             5 Arizona Chee           28.19      27.78
  3 Ky Westbrook               5 Arizona Chee           27.93      27.89
  4 Makaila Flannigan          5 Arizona Chee           28.63      27.95
  5 Takerra Waters             5 Unattached             29.50      29.06
  6 Alicia Pastore             6 Tucson Elite           29.49      29.13
  7 Darreyl Woodson            4 Northwest Xp           29.51      29.31
  8 Lia Juriansz               5 Arizona Elit           30.17      29.63
  9 Mckenna Harris             6 Pops TC                29.75      29.96
Preliminaries
 10 Savannah Bowen             5 Arizona Risi           30.28
 11 Jantzen Hale               5 Pops TC                30.32
 12 Teleya Bailey              5 Arizona Chee           30.47
 13 Tijaha Waters              6 Unattached             31.11
 14 Romero Mercedes            5 Arizona Flam           31.35
 15 Tori Kruger                5 Northwest Xp           31.55
 16 Taira Miles                5 Arizona Risi           32.04
 17 Kennedy Kurtz              5 Tucson Elite           32.21
 18 Shaunise Jones             5 Arizona Pant           32.32
 19 Sara Brancati              4 Arizona Elit           32.94
 20 Cierra Reeves              4 Eternal Flam           33.07
 21 Chanel Dandy               5 Coldwater Ex           33.34
 22 Aliyah Lewis               4 Arizona Tita           33.66
 23 Tateyana Edmond            5 Arizona Tita           34.47
 24 Angelica Broom             4 Do Right TC            34.82
 25 Jekisha Rhymes             4 Mustangs TC            35.46
 26 Akina Lamb                 5 Tucson Elite           37.18

400 Meter Dash Midget Girls
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Sarah Strong               6 Arizona Flam         1:04.07    1:04.90   3
  2 Imani Adams                5 Arizona Chee         1:04.00    1:05.25   3
  3 Stephanie Petre            6 Arizona Chee         1:03.00    1:06.18   3
  4 Lia Juriansz               5 Arizona Elit         1:08.10    1:08.55   3
  5 Shaunise Jones             5 Arizona Pant         1:10.43    1:09.21   2
  6 Romero Mercedes            5 Arizona Flam         1:10.14    1:09.40   2
  7 Jantzen Hale               5 Pops TC              1:09.08    1:11.70   3
  8 Tori Kruger                5 Northwest Xp         1:11.00    1:12.00   2
  9 Acajia Hunter              4 Phoenix Bobc         1:10.44    1:13.35   2
 10 Angela Robinson            5 Arizona Risi         1:10.00    1:14.19   3
 11 Breanna Laird              4 Unattached           1:21.88    1:14.39   1
 12 Kendall Stokes             6 Arizona Flam         1:08.78    1:14.99   3
 13 Cierra Reeves              4 Eternal Flam         1:11.00    1:15.21   2
 14 Alexa Robinette            4 Arizona Elit         1:12.00    1:16.57   2
 14 Kennedy Kurtz              5 Tucson Elite         1:08.00    1:16.57   3
 16 Sara Brancati              4 Arizona Elit         1:15.00    1:17.07   2
 17 Aliyah Lewis               4 Arizona Tita         1:16.00    1:19.03   1
 18 Sheyenne Davis             6 Mustangs TC          1:13.27    1:19.49   2
 19 Indya Pascascio            4 Arizona Risi         1:15.00    1:21.20   2
 20 Taleisha Thompson          5 Do Right TC          1:00.05    1:23.68   3
 21 Shelby Dixon               5 Arizona Blaz         1:24.00    1:23.72   1
 22 Tateyana Edmond            5 Arizona Tita         1:20.32    1:23.79   1
 23 Lupita Lopez               5 Unattached                      1:33.07   1

800 Meter Run Midget Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Rachel Schifter            6 Arizona Chee         2:30.00    2:39.69
  2 Lizabeth Dyson             6 Phoenix Bobc         2:40.34    2:39.92
  3 Cassidy Kamerman           5 Arizona Flam         2:41.15    2:43.90
  4 Cherokee Davis             5 Eternal Flam         2:46.00    2:46.16
  5 Savannah Gaffney           5 Phoenix Bobc         2:55.07    2:52.13
  6 Kate Halligan              6 Arizona Chee         2:45.00    2:57.22
  7 Amy West                   4 Arizona Flam         3:09.80    3:04.64
  8 Breanna Laird              4 Unattached           2:59.19    3:17.52

1500 Meter Run Midget Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Mia Townsend               6 Arizona Chee         5:20.00    5:32.69
  2 Beatrice Martinez          5 Arizona Chee         5:38.00    5:34.04
  3 Brianna Loughran           4 Tcm Rez Runn         5:35.00    5:36.31
  4 Cherokee Davis             5 Eternal Flam         5:41.00    5:39.35
  5 Renee Dyson                6 Phoenix Bobc         5:36.87    5:40.86
  6 Savannah Gaffney           5 Phoenix Bobc         6:00.48    6:02.95
  7 Breanna Laird              4 Unattached           6:48.00    6:13.38
  8 Phoebe Lablonde            4 Arizona Elit                    6:33.63

3000 Meter Run Midget Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Brianna Loughran           4 Tcm Rez Runn        11:40.00   12:01.59
  2 Mia Townsend               6 Arizona Chee        11:20.00   12:59.30
  3 Jessica Williams           4 Arizona Flam        11:45.00   13:20.68
  4 Julianna Vanderhout        6 Arizona Blaz        13:00.00   13:54.04

80 Meter Hurdles (30") Midget Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Sherrelle Jordan           6 Arizona Chee           12.90      13.09
  2 Ashlee Moore               6 Arizona Flam           14.00      13.77
  3 Jaden Degracie             6 Arizona Chee           14.85      14.05
  4 Kelsey Cartwright          6 Arizona Chee           15.80      15.34
  5 Asha Bramwell              5 Arizona Flam           17.63      16.76
  6 Kambreya Cahoon            5 Coldwater Ex           16.00      16.94
  7 Breanna Sims               4 Do Right TC            18.65      18.22

4x100 Meter Relay Midget Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
=========================================================================
  1 Arizona Cheetahs TC  'A'                            52.00      51.89
     1) Makaila Flannigan 5             2) Sherrelle Jordan 6
     3) Alexis Roberts 5                4) Ky Westbrook 5
  2 Arizona Cheetahs TC  'B'                            54.00      57.06
     1) Imani Adams 5                   2) Teleya Bailey 5
     3) Jaden Degracie 6                4) Stephanie Petre 6
  3 Arizona Rising Suns TC  'A'                         53.00      57.46
     1) Savannah Bowen 5                2) Taira Miles 5
     3) Jasmin Rand 5                   4) Angela Robinson 5

4x400 Meter Relay Midget Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
=========================================================================
  1 Arizona Cheetahs TC  'A'                          4:20.00    4:27.57
     1) Imani Adams 5                   2) Stephanie Petre 6
     3) Alexis Roberts 5                4) Rachel Schifter 6
  2 Arizona Flames TC  'A'                            4:40.52    4:39.11
     1) Ashley Frerking 4               2) Cassidy Kamerman 5
     3) Romero Mercedes 5               4) Kendall Stokes 6
  3 Arizona Cheetahs TC  'B'                          5:00.00    4:43.47
     1) Teleya Bailey 5                 2) Kelsey Cartwright 6
     3) Kate Halligan 6                 4) Beatrice Martinez 5
  4 Arizona Rising Suns TC  'A'                       4:25.00    4:44.25
     1) Savannah Bowen 5                2) Taira Miles 5
     3) Jasmin Rand 5                   4) Angela Robinson 5

4x800 Meter Relay Midget Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
=========================================================================
  1 Arizona Cheetahs TC  'A'                         10:30.00   10:51.61
     1) Kate Halligan 6                 2) Beatrice Martinez 5
     3) Rachel Schifter 6               4) Mia Townsend 6
  2 Arizona Flames TC  'A'                           11:15.62   11:19.45
     1) Ashley Frerking 4               2) Cassidy Kamerman 5
     3) Sarah Strong 6                  4) Jessica Williams 4
  3 Phoenix Bobcats  'A'                             11:26.79   11:38.69
     1) Lizabeth Dyson 6                2) Renee Dyson 6
     3) Taylor Dyson 6                  4) Savannah Gaffney 5

High Jump Midget Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Ashlee Moore               6 Arizona Flam           1.56m      1.40m
  2 Taylor Reiter              5 Tucson Elite           1.32m      1.30m
  3 Cassie Baumgarth           5 Phoenix Bobc           1.20m      1.20m
  4 Chanel Yarbrough           5 Arizona Pant           1.27m      1.15m
  5 Emilie Thomas              5 Northwest Xp                      1.10m
  6 Trinity Alicea             5 Mustangs TC            1.15m     J1.10m
  7 Jessica Williams           4 Arizona Flam           1.00m     J1.10m
  8 Shelby Dixon               5 Arizona Blaz           0.97m      1.05m

Long Jump Midget Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Sherrelle Jordan           6 Arizona Chee           4.80m      4.67m
  2 Ashlee Moore               6 Arizona Flam           4.96m      4.57m
  3 Jaden Degracie             6 Arizona Chee           4.48m      4.55m
  4 Shannon Jackson            5 Do Right TC            4.88m      4.31m
  5 Alicia Pastore             6 Tucson Elite           4.19m      3.97m
  6 Jantzen Hale               5 Pops TC                4.01m      3.95m
  7 Darreyl Woodson            4 Northwest Xp                      3.92m
  8 Chanel Yarbrough           5 Arizona Pant           4.11m      3.70m
  9 Mckenna Harris             6 Pops TC                3.81m      3.62m
 10 Trinity Alicea             5 Mustangs TC            3.53m      3.53m
 11 Asha Bramwell              5 Arizona Flam           3.65m      3.52m
 12 Breanna Sims               4 Do Right TC            3.66m      3.37m
 13 Kennedy Kurtz              5 Tucson Elite           3.68m      3.34m
 14 Tori Kruger                5 Northwest Xp                      3.33m
 14 Shaunise Jones             5 Arizona Pant           3.66m      3.33m
 16 Tatiana Vasquez            4 Northwest Xp                      3.19m
 17 Indya Pascascio            4 Arizona Risi                      2.81m
 18 Emilie Thomas              5 Northwest Xp                      2.70m

Shot Put (6#) Midget Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Taleisha Thompson          5 Do Right TC            9.14m      8.72m
  2 Cassie Johnson             5 Tonto Apache                      7.66m
  3 Tijaha Waters              6 Unattached             7.79m      7.56m
  4 Tamarashaun Overall        5 Phoenix Bobc           7.51m      7.09m
  5 Kambreya Cahoon            5 Coldwater Ex                      6.97m
  6 Taylor Reiter              5 Tucson Elite                      6.71m
  7 Chanel Dandy               5 Coldwater Ex                      5.50m
  8 Kayla Bickel               4 Phoenix Bobc           4.83m      4.45m

Discus Throw (1K) Midget Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Taleisha Thompson          5 Do Right TC           18.59m     19.79m
  2 Tamarashaun Overall        5 Phoenix Bobc          16.73m     16.25m
  3 Asha Bramwell              5 Arizona Flam                     15.26m
  4 Taylor Reiter              5 Tucson Elite                     14.32m
  5 Taylor Dyson               6 Phoenix Bobc          13.37m     12.00m
  6 Lupita Lopez               5 Unattached                       10.46m

Javelin Throw (300 G) Midget Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Renee Dyson                6 Phoenix Bobc          23.49m     28.79m
  2 Sheyenne Davis             6 Mustangs TC           27.44m     28.02m
  3 Lizabeth Dyson             6 Phoenix Bobc          26.63m     26.41m
  4 Taylor Dyson               6 Phoenix Bobc          25.28m     23.44m
  5 Tamarashaun Overall        5 Phoenix Bobc          24.30m     22.44m
  6 Emilie Thomas              5 Northwest Xp                     17.49m
  7 Akina Lamb                 5 Tucson Elite                     15.25m
  8 Cassie Baumgarth           5 Phoenix Bobc          11.43m     14.84m
  9 Kayla Bickel               4 Phoenix Bobc          13.74m     13.58m

100 Meter Dash Youth Girls
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Jaszmyne Smith             7 Arizona Risi           12.75      12.88q  1
  2 Sydnee Freeman             8 Arizona Elit           12.98      13.03q  3
  3 Tiana Ross                 8 Tucson Elite           12.61      13.27q  2
  4 Karonn Mccree              6 Mustangs TC            13.45      13.35q  3
  5 Jasmine Wilson             6 Arizona Risi           12.80      13.47q  3
  6 Treniese Sylve             7 Arizona Pant                      13.55q  2
  7 Bailey Farkas              7 Arizona Flam           13.36      13.60q  1
  8 Brianna Rodriguez          7 Tucson Elite           13.21      13.80q  1
  9 Leah Brice                 7 Arizona Chee           13.78      13.82q  2
 10 Lauren Ruiz                6 Northwest Xp           14.10      13.86   3
 10 Ciera Holston              7 Do Right TC            13.56      13.86   3
 12 Catarina Montez            7 Tucson Elite           13.30      13.89   2
 13 Justice Cox                6 Unattached             13.59      13.91   1
 14 Lisamarie Martin           6 Northwest Xp           14.50      13.95   3
 15 Natalie Melkonoff          8 Arizona Elit           13.90      14.08   2
 16 Vanessa Diggs              6 Northwest Xp           15.20      14.58   2
 17 Kayli Vanbodegon           7 Northwest Xp           14.90      14.59   2
 18 Jazmine Haynes             7 Northwest Xp           14.60      15.10   1
 19 Helen Ramey                7 Arizona Risi           14.00      15.75   1
 20 Bianka Haro                6 Phoenix Bobc           15.68      15.82   1
 21 Andrea Brancati            6 Arizona Elit           15.70      15.95   3
 22 Maria Hopkins              6 Northwest Xp           18.50      16.14   3
 23 Jocelyn Stewart            7 AZ Puma                19.35      19.11   1

100 Meter Dash Youth Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals
=========================================================================
Finals
  1 Jaszmyne Smith             7 Arizona Risi           12.88      12.75
  2 Sydnee Freeman             8 Arizona Elit           13.03      12.89
  3 Karonn Mccree              6 Mustangs TC            13.35      13.20
  4 Jasmine Wilson             6 Arizona Risi           13.47      13.27
  5 Tiana Ross                 8 Tucson Elite           13.27      13.35
  6 Leah Brice                 7 Arizona Chee           13.82      13.83
Preliminaries
  6 Treniese Sylve             7 Arizona Pant           13.55
  7 Bailey Farkas              7 Arizona Flam           13.60
  8 Brianna Rodriguez          7 Tucson Elite           13.80
 10 Lauren Ruiz                6 Northwest Xp           13.86
 10 Ciera Holston              7 Do Right TC            13.86
 12 Catarina Montez            7 Tucson Elite           13.89
 13 Justice Cox                6 Unattached             13.91
 14 Lisamarie Martin           6 Northwest Xp           13.95
 15 Natalie Melkonoff          8 Arizona Elit           14.08
 16 Vanessa Diggs              6 Northwest Xp           14.58
 17 Kayli Vanbodegon           7 Northwest Xp           14.59
 18 Jazmine Haynes             7 Northwest Xp           15.10
 19 Helen Ramey                7 Arizona Risi           15.75
 20 Bianka Haro                6 Phoenix Bobc           15.82
 21 Andrea Brancati            6 Arizona Elit           15.95
 22 Maria Hopkins              6 Northwest Xp           16.14
 23 Jocelyn Stewart            7 AZ Puma                19.11

200 Meter Dash Youth Girls
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
  1 Sydnee Freeman             8 Arizona Elit           26.38      26.39q  3
  2 Delana Moore               6 Arizona Risi           26.80      26.49q  1
  3 Jaszmyne Smith             7 Arizona Risi           26.50      26.81q  1
  4 Destiny Lundy              7 Arizona Flam           27.09      26.92q  4
  5 Jasmin Pratt               7 Arizona Risi           26.70      26.97q  2
  6 Tiana Ross                 8 Tucson Elite           25.90      27.30q  4
  7 Tyerra Wheaton             8 Do Right TC            27.47      27.53q  3
  8 Jasmine Wilson             6 Arizona Risi           26.65      27.71q  2
  9 Jade Dean                  7 Do Right TC            27.54      27.84q  2
 10 Brianna Rodriguez          7 Tucson Elite           27.00      27.86   3
 11 Karonn Mccree              6 Mustangs TC            27.85      28.07   1
 12 Joyelle Dancy              6 Arizona Pant           27.17      28.18   4
 13 Bailey Farkas              7 Arizona Flam           27.53      28.39   2
 14 Salimah Muhammad           8 Arizona Chee           30.00      28.63   2
 15 Leah Brice                 7 Arizona Chee           28.50      28.70   4
 16 Natalie Melkonoff          8 Arizona Elit           27.90      28.76   3
 17 Justice Cox                6 Unattached             29.06      29.26   3
 18 Catarina Montez            7 Tucson Elite           27.50      29.28   1
 19 Lisamarie Martin           6 Northwest Xp           34.50      29.50   3
 20 Julie Henrikson            7 Phoenix Bobc           29.40      29.76   1
 21 Kayli Vanbodegon           7 Northwest Xp           35.30      30.24   1
 22 Vanessa Diggs              6 Northwest Xp           33.50      30.62   4
 23 Yashira Vargas             6 Unattached             30.70      31.15   1
 24 Bianka Haro                6 Phoenix Bobc           31.36      31.60   3
 25 Carissa Allen              6 Arizona Risi           30.00      32.19   2
 26 Maria Hopkins              6 Northwest Xp           36.30      32.88   2
 27 Helen Ramey                7 Arizona Risi           28.00      33.20   4
 28 Andrea Brancati            6 Arizona Elit           33.40      34.81   4
 29 Jocelyn Stewart            7 AZ Puma                39.30      40.05   2

200 Meter Dash Youth Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals
=========================================================================
Finals
  1 Sydnee Freeman             8 Arizona Elit           26.39      25.95
  2 Delana Moore               6 Arizona Risi           26.49      26.12
  3 Jaszmyne Smith             7 Arizona Risi           26.81      26.33
  4 Jasmin Pratt               7 Arizona Risi           26.97      26.55
  5 Destiny Lundy              7 Arizona Flam           26.92      26.82
  6 Tiana Ross                 8 Tucson Elite           27.30      27.15
  7 Jade Dean                  7 Do Right TC            27.84      27.47
  8 Tyerra Wheaton             8 Do Right TC            27.53      27.49
  9 Jasmine Wilson             6 Arizona Risi           27.71      27.55
Preliminaries
 10 Brianna Rodriguez          7 Tucson Elite           27.86
 11 Karonn Mccree              6 Mustangs TC            28.07
 12 Joyelle Dancy              6 Arizona Pant           28.18
 13 Bailey Farkas              7 Arizona Flam           28.39
 14 Salimah Muhammad           8 Arizona Chee           28.63
 15 Leah Brice                 7 Arizona Chee           28.70
 16 Natalie Melkonoff          8 Arizona Elit           28.76
 17 Justice Cox                6 Unattached             29.26
 18 Catarina Montez            7 Tucson Elite           29.28
 19 Lisamarie Martin           6 Northwest Xp           29.50
 20 Julie Henrikson            7 Phoenix Bobc           29.76
 21 Kayli Vanbodegon           7 Northwest Xp           30.24
 22 Vanessa Diggs              6 Northwest Xp           30.62
 23 Yashira Vargas             6 Unattached             31.15
 24 Bianka Haro                6 Phoenix Bobc           31.60
 25 Carissa Allen              6 Arizona Risi           32.19
 26 Maria Hopkins              6 Northwest Xp           32.88
 27 Helen Ramey                7 Arizona Risi           33.20
 28 Andrea Brancati            6 Arizona Elit           34.81
 29 Jocelyn Stewart            7 AZ Puma                40.05

400 Meter Dash Youth Girls
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Sydnee Freeman             8 Arizona Elit         1:00.12      58.72   3
  2 Ashley Pinkney             7 Arizona Risi           59.00      58.90   3
  3 Jade Dean                  7 Do Right TC            59.00    1:00.90   3
  4 Delana Moore               6 Arizona Risi         1:01.00    1:00.94   3
  5 Tyerra Wheaton             8 Do Right TC            58.89    1:02.53   3
  6 Natalie Melkonoff          8 Arizona Elit         1:02.90    1:03.03   3
  7 Jasmin Pratt               7 Arizona Risi         1:01.00    1:03.11   3
  8 Jaide Stepter              6 Pops TC              1:03.48    1:03.86   2
  9 Destiny Lundy              7 Arizona Flam         1:02.00    1:04.13   3
 10 Lauren Ruiz                6 Northwest Xp         1:12.00    1:05.56   1
 11 Amanda Sims                7 Arizona Flam         1:05.74    1:05.92   2
 12 Dominique Jackson          6 Arizona Chee         1:03.00    1:06.54   2
 13 Lisa Wiley                 8 Phoenix Bobc         1:08.51    1:06.82   2
 14 Breana Ruiz                7 Arizona Elit         1:02.90    1:07.10   3
 15 Ashley Wright              8 Pops TC              1:06.70    1:08.40   2
 16 Julie Henrikson            7 Phoenix Bobc         1:09.25    1:08.58   2
 17 Yashira Vargas             6 Unattached           1:10.83    1:09.61   1
 18 Tamlyn Kalal               7 Arizona Elit         1:06.00    1:09.79   2
 19 Bianka Haro                6 Phoenix Bobc         1:13.42    1:11.44   1
 20 Justice Cox                6 Unattached           1:12.23    1:12.19   1
 21 Andrea Brancati            6 Arizona Elit         1:18.40    1:19.67   1

800 Meter Run Youth Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Kristina Vanderhout        8 Arizona Blaz         2:32.00    2:26.78
  2 Ashley Pinkney             7 Arizona Risi         2:20.00    2:30.37
  3 Jill Magnuson              8 Pops TC              2:30.00    2:33.97
  4 Jade Dean                  7 Do Right TC          2:30.00    2:34.57
  5 Lisa Wiley                 8 Phoenix Bobc         2:37.94    2:35.48
  6 Ashley Wright              8 Pops TC              2:40.00    2:36.48
  7 Abby Moskowitz             7 Phoenix Bobc         2:38.06    2:37.15
  8 Amanda Sims                7 Arizona Flam         2:34.38    2:38.24
  9 Tyerra Wheaton             8 Do Right TC          2:30.00    2:38.93
 10 Tamlyn Kalal               7 Arizona Elit         2:35.00    2:39.88
 11 Julie Henrikson            7 Phoenix Bobc         1:52.14    2:42.76
 12 Breana Ruiz                7 Arizona Elit         2:30.20    2:44.36
 13 Dominique Jackson          6 Arizona Chee         2:35.00    2:45.45
 14 Jessica Gettleman          6 Phoenix Bobc                    2:47.06
 15 Ellerie Lagerhausen        7 Arizona Chee         3:03.00    3:05.13
 16 Kelsie Lehmkuhl            8 Northwest Xp                    3:11.42
 17 Kelly Fleming              8 Arizona Elit         2:40.00    3:13.89
 18 Blayr Mcdaniel             6 Northwest Xp                    3:20.35

1500 Meter Run Youth Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Kristina Vanderhout        8 Arizona Blaz         5:06.00    5:05.52
  2 Sarah-Beth Miville         8 Pops TC              5:10.00    5:09.11
  3 Jill Magnuson              8 Pops TC              5:14.00    5:19.03
  4 Ontario Kabobel            7 Arizona Flam         5:26.50    5:23.05
  5 Lisa Wiley                 8 Phoenix Bobc         5:31.00    5:27.54
  6 Emily Wilkinson            6 Pops TC              5:25.00    5:32.16
  7 Kelsey Pirzynski           7 Pops TC              5:25.00    5:37.44
  8 Olivia Brancati            6 Arizona Elit         5:57.00    6:07.24
  9 Blayr Mcdaniel             6 Northwest Xp                    6:16.88
 10 Kelsie Lehmkuhl            8 Northwest Xp                    6:29.14
 11 Kelly Fleming              8 Arizona Elit         6:46.90    7:10.12

3000 Meter Run Youth Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Kristina Vanderhout        8 Arizona Blaz        10:40.00   11:03.34
  2 Sarah-Beth Miville         8 Pops TC             11:20.00   11:27.55
  3 Ontario Kabobel            7 Arizona Flam        11:48.90   11:52.36
  4 Kelsey Pirzynski           7 Pops TC             11:45.00   12:23.75
  5 Blayr Mcdaniel             6 Northwest Xp                   13:37.07
  6 Olivia Brancati            6 Arizona Elit        13:16.46   13:48.86
  7 Kelsie Lehmkuhl            8 Northwest Xp                   14:14.61
  8 Ellerie Lagerhausen        7 Arizona Chee                   15:06.43
  9 Chelsea Selway             6 Arizona Heat        17:00.00   17:46.61

3000 Meter Race Walk Youth Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Ellerie Lagerhausen        7 Arizona Chee        22:14.00   23:06.14

100 Meter Hurdles (30") Youth Girls
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Cadija Caldwell-Harris     8 Arizona Chee           14.91      15.14   2
  2 Alexis Clay                7 Arizona Chee           15.90      16.15   2
  3 Brittany Jones             7 Pops TC                17.18      16.99   2
  4 Cary Willis                7 Arizona Flam           17.42      17.14   2
  5 Ciera Holston              7 Do Right TC            16.10      19.07   2
  6 Jessica Gettleman          6 Phoenix Bobc           18.70      19.16   2
  7 Carissa Allen              6 Arizona Risi                      20.02   1
  8 Jade Welton                6 Northwest Xp                      20.94   1
  9 Helen Ramey                7 Arizona Risi                      21.46   1

200 Meter Hurdles (30") Youth Girls
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Cadija Caldwell-Harris     8 Arizona Chee           28.50      28.22   2
  2 Alexis Clay                7 Arizona Chee           29.82      29.76   2
  3 Jaide Stepter              6 Pops TC                30.26      30.07   2
  4 Ciera Holston              7 Do Right TC            30.00      31.96   2
  5 Cary Willis                7 Arizona Flam           32.57      32.84   1
  6 Mariah Hayes               6 Arizona Chee           31.00      33.19   2
  7 Taelor Parker              6 Mustangs TC            35.09      34.71   1
  8 Jahnee Brown               8 Do Right TC            36.70      34.88   1
  9 Jessica Gettleman          6 Phoenix Bobc           34.00      38.49   1

4x100 Meter Relay Youth Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
=========================================================================
  1 Arizona Rising Suns TC  'A'                         49.00      49.72
     1) Delana Moore 6                  2) Ashley Pinkney 7
     3) Jasmin Pratt 7                  4) Jaszmyne Smith 7
  2 Tucson Elite AC  'A'                                50.00      51.83
     1) Michelle Martin 7               2) Catarina Montez 7
     3) Brianna Rodriguez 7             4) Tiana Ross 8
  3 Do Right TC  'A'                                    55.22      52.04
     1) Jahnee Brown 8                  2) Jade Dean 7
     3) Ciera Holston 7                 4) Tyerra Wheaton 8
  4 Arizona Cheetahs TC  'A'                            54.00      52.30
     1) Leah Brice 7                    2) Mariah Hayes 6
     3) Dominique Jackson 6             4) Salimah Muhammad 8
  5 Northwest Xpress  'A'                                          54.97
     1) Jazmine Haynes 7                2) Lisamarie Martin 6
     3) Lauren Ruiz 6                   4) Kayli Vanbodegon 7

4x400 Meter Relay Youth Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
=========================================================================
  1 Arizona Rising Suns TC  'A'                       4:00.00    4:11.04
     1) Delana Moore 6                  2) Ashley Pinkney 7
     3) Jasmin Pratt 7                  4) Jaszmyne Smith 7
  2 Arizona Cheetahs TC  'A'                          4:26.00    4:19.88
     1) Leah Brice 7                    2) Mariah Hayes 6
     3) Dominique Jackson 6             4) Salimah Muhammad 8
  3 Pops TC  'A'                                      4:25.00    4:22.22
     1) Adriana Chrite 8                2) Brittany Jones 7
     3) Jill Magnuson 8                 4) Kelsey Pirzynski 7
  4 Arizona Flames TC  'A'                            4:26.01    4:29.25
     1) Bailey Farkas 7                 2) Ontario Kabobel 7
     3) Destiny Lundy 7                 4) Amanda Sims 7
  5 Northwest Xpress  'A'                                        4:36.79
     1) Jazmine Haynes 7                2) Lisamarie Martin 6
     3) Lauren Ruiz 6                   4) Kayli Vanbodegon 7

4x800 Meter Relay Youth Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
=========================================================================
  1 Pops TC  'A'                                     10:27.00   10:44.75
     1) Jill Magnuson 8                 2) Sarah-Beth Miville 8
     3) Kelsey Pirzynski 7              4) Emily Wilkinson 6
  2 Phoenix Bobcats  'A'                             10:44.97   10:53.25
     1) Jessica Gettleman 6             2) Julie Henrikson 7
     3) Abby Moskowitz 7                4) Lisa Wiley 8

High Jump Youth Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Cadija Caldwell-Harris     8 Arizona Chee           1.55m      1.69m
  2 Adriana Chrite             8 Pops TC                1.55m      1.55m
  2 Brittany Jones             7 Pops TC                1.55m      1.55m
  4 Michelle Martin            7 Tucson Elite           1.42m      1.40m
  4 Tiana Ross                 8 Tucson Elite           1.52m      1.40m
  6 Janet Watson               7 Unattached             1.32m      1.30m
  6 Cary Willis                7 Arizona Flam           1.41m      1.30m
  8 Charlotte Thomas           6 Northwest Xp                      1.25m
  8 Joyelle Dancy              6 Arizona Pant           1.37m      1.25m
  8 Jade Welton                6 Northwest Xp                      1.25m
 11 Bailey Farkas              7 Arizona Flam           1.40m      1.20m
 11 Mariah Hayes               6 Arizona Chee           1.25m      1.20m
 11 Abby Moskowitz             7 Phoenix Bobc           1.20m      1.20m
 14 Carissa Allen              6 Arizona Risi                      1.15m

Pole Vault Youth Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
 -- Paige Rowely               7 Tucson Elite           2.13m         NH

Long Jump Youth Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Alexis Clay                7 Arizona Chee           5.18m      5.15m
  2 Cadija Caldwell-Harris     8 Arizona Chee           5.47m      5.13m
  3 Treniese Sylve             7 Arizona Pant           5.03m      4.87m
  4 Hannah Carson              8 Arizona Chee           5.27m      4.70m
  5 Jasmine Todd               7 Unattached             4.98m      4.65m
  6 Adriana Chrite             8 Pops TC                4.88m      4.64m
  7 Joyelle Dancy              6 Arizona Pant           4.27m      4.24m
  8 Michelle Martin            7 Tucson Elite           4.52m      4.12m
  9 Catarina Montez            7 Tucson Elite           3.99m      4.10m
 10 Karonn Mccree              6 Mustangs TC            4.05m      4.09m
 11 Cary Willis                7 Arizona Flam           4.17m      4.06m
 12 Salimah Muhammad           8 Arizona Chee           4.38m      3.99m
 13 Jade Welton                6 Northwest Xp                      3.79m
 14 Abby Moskowitz             7 Phoenix Bobc           4.13m      3.71m
 15 Carissa Allen              6 Arizona Risi                      3.69m
 16 Vanessa Diggs              6 Northwest Xp                      3.67m
 17 Jazmine Haynes             7 Northwest Xp                      3.45m
 18 Justice Cox                6 Unattached             3.88m      3.34m
 19 Maria Hopkins              6 Northwest Xp                      3.24m
 20 Kelsie Lehmkuhl            8 Northwest Xp                      3.00m
 21 Blayr Mcdaniel             6 Northwest Xp                      2.72m

Triple Jump Youth Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Treniese Sylve             7 Arizona Pant          10.41m     10.20m
  2 Alexis Clay                7 Arizona Chee          10.17m     10.18m
  3 Jasmine Todd               7 Unattached            10.24m     10.14m
  4 Adriana Chrite             8 Pops TC                9.75m     10.12m
  5 Brittany Jones             7 Pops TC                9.78m      9.69m
  6 Joyelle Dancy              6 Arizona Pant                      9.07m
  7 Karonn Mccree              6 Mustangs TC            8.07m      8.96m

Shot Put (6#) Youth Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Hannah Carson              8 Arizona Chee          13.87m     12.82m
  2 Ashley Dawson              7 Unattached                        9.77m
  3 Jahnee Brown               8 Do Right TC            9.75m      9.61m
  4 Lydia Tartaglia            6 Mustangs TC            7.74m      8.87m
  5 Breshea Pitts              6 Phoenix Bobc           8.50m      8.66m
  6 Imari Campbell-Harrell     6 Coldwater Ex                      8.09m
  7 Kamille Richardson         6 Coldwater Ex                      7.79m
  8 Janet Watson               7 Unattached             6.46m      7.37m
  9 Charlotte Thomas           6 Northwest Xp                      6.74m
 -- Shawtee Hinton             8 Tonto Apache                       FOUL

Discus Throw (1K) Youth Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Hannah Carson              8 Arizona Chee          33.16m     33.97m
  2 Ashley Dawson              7 Do Right TC           23.77m     22.37m
  3 Breshea Pitts              6 Phoenix Bobc          21.08m     20.91m
  4 Jahnee Brown               8 Do Right TC           23.77m     18.74m
  5 Lydia Tartaglia            6 Mustangs TC           18.15m     17.71m
  6 Charlotte Thomas           6 Northwest Xp                     16.59m
  7 Kamille Richardson         6 Coldwater Ex                     15.57m

Javelin Throw (600G) Youth Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Hannah Carson              8 Arizona Chee          48.77m     39.34m
  2 Lydia Tartaglia            6 Mustangs TC           18.11m     19.09m
  3 Ashley Dawson              7 Do Right TC           21.34m     17.35m
  4 Charlotte Thomas           6 Northwest Xp                     16.89m

100 Meter Dash Intermediate Girls
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Serene Williams            9 Arizona Risi           11.70      12.48q  1
  2 Tamara Pridgett            9 Unattached             12.20      12.55q  2
  3 Kalina Lowe               10 Arizona Risi                      12.91q  1
  4 Angeles Reyes             10 Arizona Chee           12.20      12.92q  1
  5 Brittney Colter           10 Arizona Risi           13.00      13.38q  2
  6 Emily Ramey                9 Arizona Risi                      13.46q  1
  7 Lamesha Parr               9 Arizona Flam           13.76      13.55q  1
  8 Katalina Patterson         9 Feel The Hea           13.33      13.65q  1
  9 Courtney Clark             8 Arizona Elit           13.90      13.75q  1
 10 Briana Younes             10 Arizona Chee           12.50      13.97   2
 11 Zakiya Twiggs              8 Northwest Xp           17.50      14.25   2
 12 Krystna Parker             9 Arizona Chee           13.20      14.36   1
 13 Paola Pratt                8 Arizona Blaz           15.60      15.66   2

100 Meter Dash Intermediate Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals
=========================================================================
Finals
  1 Tamara Pridgett            9 Unattached             12.55      12.27
  2 Serene Williams            9 Arizona Risi           12.48      12.67
  3 Angeles Reyes             10 Arizona Chee           12.92      12.84
  4 Kalina Lowe               10 Arizona Risi           12.91      12.86
  5 Brittney Colter           10 Arizona Risi           13.38      13.30
  6 Katalina Patterson         9 Feel The Hea           13.65      13.31
  7 Emily Ramey                9 Arizona Risi           13.46      13.45
  8 Lamesha Parr               9 Arizona Flam           13.55      13.47
  9 Courtney Clark             8 Arizona Elit           13.75      13.68
Preliminaries
 10 Briana Younes             10 Arizona Chee           13.97
 11 Zakiya Twiggs              8 Northwest Xp           14.25
 12 Krystna Parker             9 Arizona Chee           14.36
 13 Paola Pratt                8 Arizona Blaz           15.66

200 Meter Dash Intermediate Girls
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
  1 Serene Williams            9 Arizona Risi           24.00      25.23q  2
  2 Tamara Pridgett            9 Unattached             25.30      25.52q  1
  3 Angeles Reyes             10 Arizona Chee           26.00      26.35q  1
  4 Ayshia Gray               10 Arizona Risi           26.00      26.48q  2
  5 Chinequa Lee               9 Arizona Chee           26.20      26.67q  2
  6 Kalina Lowe               10 Arizona Risi                      26.79q  1
  7 Brittney Palencia          8 Unattached             27.00      27.56q  1
  8 Brittney Colter           10 Arizona Risi           26.00      27.75q  1
  9 Lamesha Parr               9 Arizona Flam           28.28      27.87q  2
 10 Alexis Easley              9 Do Right TC            27.40      28.22   2
 11 Courtney Clark             8 Arizona Elit           28.50      28.30   1
 12 Briana Younes             10 Arizona Chee           27.50      29.09   1
 13 Krystna Parker             9 Arizona Chee           28.00      29.52   1
 14 Zakiya Twiggs              8 Northwest Xp           34.60      29.71   2
 15 Jamesse Evans              8 Do Right TC            28.00      30.16   2
 15 Katalina Patterson         9 Feel The Hea           27.49      30.16   2
 17 Paola Pratt                8 Arizona Blaz           32.06      31.99   2

200 Meter Dash Intermediate Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals
=========================================================================
Finals
  1 Tamara Pridgett            9 Unattached             25.52      25.29
  2 Serene Williams            9 Arizona Risi           25.23      25.94
  3 Angeles Reyes             10 Arizona Chee           26.35      26.35
  4 Chinequa Lee               9 Arizona Chee           26.67      26.47
  5 Kalina Lowe               10 Arizona Risi           26.79      26.62
  6 Brittney Palencia          8 Unattached             27.56      27.18
  7 Lamesha Parr               9 Arizona Flam           27.87      27.96
Preliminaries
  4 Ayshia Gray               10 Arizona Risi           26.48
  8 Brittney Colter           10 Arizona Risi           27.75
 10 Alexis Easley              9 Do Right TC            28.22
 11 Courtney Clark             8 Arizona Elit           28.30
 12 Briana Younes             10 Arizona Chee           29.09
 13 Krystna Parker             9 Arizona Chee           29.52
 14 Zakiya Twiggs              8 Northwest Xp           29.71
 15 Jamesse Evans              8 Do Right TC            30.16
 15 Katalina Patterson         9 Feel The Hea           30.16
 17 Paola Pratt                8 Arizona Blaz           31.99

400 Meter Dash Intermediate Girls
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Kala Stepter               9 Pops TC                58.35      59.01   2
  2 Ayshia Gray               10 Arizona Risi           58.00      59.79   2
  3 Brittney Palencia          8 Unattached           1:00.01    1:01.41   1
  4 Chinequa Lee               9 Arizona Chee           59.00    1:01.52   2
  5 Samantha Rasmussen         9 Arizona Risi           58.00    1:02.49   2
  6 Ashley Workman             9 Thunderhardt         1:01.00    1:02.98   1
  7 Ashton Wolf                8 Unattached           1:03.84    1:03.31   1
  8 Alexis Easley              9 Do Right TC            59.90    1:04.05   2
  9 Lamesha Parr               9 Arizona Flam         1:03.88    1:04.14   1
 10 Denevia Pratt             10 Arizona Risi           59.00    1:05.87   2
 11 Courtney Clark             8 Arizona Elit         1:06.00    1:08.25   1
 12 Janay Mendez               8 Arizona Chee         1:11.00    1:08.49   1
 13 Krystna Parker             9 Arizona Chee         1:11.00    1:10.87   1
 14 Bianca Lewis               8 Arizona Risi           59.00    1:22.13   2

800 Meter Run Intermediate Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Tess Bergoff               8 Arizona Elit         2:25.51    2:24.08
  2 Samantha Rasmussen         9 Arizona Risi         2:10.00    2:27.45
  3 Julia Grose                9 Arizona Risi                    2:38.81
  4 Brooke Huppenthal          9 Arizona Flam         2:44.27    2:40.81
  5 Denevia Pratt             10 Arizona Risi                    2:54.64
  6 Nicole Reveles             8 Arizona Chee         2:45.00    3:03.90
  7 Jacqueline Stewart         9 AZ Puma              3:09.61    3:15.72

1500 Meter Run Intermediate Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Tess Bergoff               8 Arizona Elit         5:11.32    5:07.02
  2 Julia Grose                9 Arizona Risi                    5:14.89
  3 Brooke Huppenthal          9 Arizona Flam         5:41.80    5:31.13
  4 Ashton Wolf                8 Unattached                      5:35.85
  5 Nicole Reveles             8 Arizona Chee         5:40.00    6:06.59
  6 Jacqueline Stewart         9 AZ Puma              6:15.72    6:29.51
  7 Shideen Mike              10 Unattached                      6:43.84

3000 Meter Run Intermediate Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Julia Grose                9 Arizona Risi                   11:35.54

100 Meter Hurdles (33") Intermediate Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Larissa Matthews          10 Arizona Chee           13.90      14.36
  2 Chaunci Toney             10 Arizona Chee           15.00      15.19
  3 Samantha Collins           9 Arizona Flam           14.70      15.24
  4 Kala Stepter               9 Pops TC                16.54      17.39
  5 Emily Ramey                9 Arizona Risi                      18.90
  6 Brooke Huppenthal          9 Arizona Flam           19.37      20.91

400 Meter Hurdles (30") Intermediate Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Kala Stepter               9 Pops TC              1:05.63    1:08.92
  2 Lamesha Parr               9 Arizona Flam         1:13.00    1:14.63

2000 Meter Steeplechase 30" Intermediate Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Ashton Wolf                8 Unattached                     10:40.76
  2 Shideen Mike              10 Unattached                     13:32.01

4x100 Meter Relay Intermediate Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
=========================================================================
  1 Arizona Rising Suns TC  'A'                         45.00      48.90
     1) Brittney Colter 10              2) Ayshia Gray 10
     3) Kalina Lowe 10                  4) Serene Williams 9
  2 Arizona Cheetahs TC  'A'                            50.00      49.50
     1) Chinequa Lee 9                  2) Larissa Matthews 10
     3) Angeles Reyes 10                4) Briana Younes 10

4x400 Meter Relay Intermediate Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
=========================================================================
  1 Arizona Rising Suns TC  'A'                       3:50.00    4:20.81
     1) Ayshia Gray 10                  2) Bianca Lewis 8
     3) Samantha Rasmussen 9            4) Serene Williams 9

High Jump Intermediate Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Chaunci Toney             10 Arizona Chee           1.55m      1.55m
  2 Kala Stepter               9 Pops TC                1.55m      1.50m
  2 Samantha Collins           9 Arizona Flam           1.60m      1.50m
  4 Janay Mendez               8 Arizona Chee           1.30m      1.25m

Pole Vault Intermediate Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Shaylah Simpson            9 Unattached             3.66m      3.36m
  2 Heather Arseneau           9 Unattached             3.20m      3.04m
  3 Leisl Zahn                 9 Pops TC                2.13m      2.01m

Long Jump Intermediate Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Samantha Collins           9 Arizona Flam           5.79m      5.35m
  2 Ashton Wolf                8 Unattached                        4.14m
  3 Zakiya Twiggs              8 Northwest Xp                      3.40m

Triple Jump Intermediate Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Samantha Collins           9 Arizona Flam          11.04m     11.07m

Shot Put (4K) Intermediate Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Kayla Kroto                9 Tucson Elite          10.69m      9.73m
  2 Jamesse Evans              8 Do Right TC           11.89m      9.43m
  3 Shannon Mccollough         9 Thunderhardt                      8.58m

Discus Throw (1.0k) Intermediate Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Jamesse Evans              8 Do Right TC           28.04m     29.72m
  2 Jennifer Nielson          10 Toro Thrower          33.17m     29.61m
  3 Talia Taase                9 Toro Thrower          27.74m     25.56m
  4 Kayla Kroto                9 Tucson Elite          22.86m     22.76m
  5 Shannon Mccollough         9 Thunderhardt                     22.67m
  6 Andrea Blodgett           10 Toro Thrower          15.24m     18.36m

Javelin Throw (600 G) Intermediate Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Amethyst Boyd              9 Arizona Chee          39.62m     35.88m
  2 Ardie Williams            10 Tucson Elite                     22.32m
  3 Shannon Mccollough         9 Thunderhardt                     21.79m

100 Meter Dash Young Women
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims
=========================================================================
Preliminaries
  1 Taylor Evans              11 Arizona Chee           11.80      11.95q
  2 Terra Evans               11 Arizona Chee           11.70      11.96q
  3 Oluchukwu Okonkwo         10 Arizona Tita           12.50      13.36q
  4 Brittany Walashek         11 AZ Puma                13.40      13.48q
  5 Ashley King               12 Tucson Elite           13.50      13.53q
  6 Michelle Whitman          11 Unattached                        13.64q
  7 Domineek Staten           10 Arizona Chee           13.00      13.78q
  8 Victoria Ochoa            11 Tucson Elite           13.50      14.24q

100 Meter Dash Young Women
=========================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals
=========================================================================
Finals
  1 Taylor Evans              11 Arizona Chee           11.95      11.95
  2 Terra Evans               11 Arizona Chee           11.96      11.96
  3 Oluchukwu Okonkwo         10 Arizona Tita           13.36      13.36
  4 Brittany Walashek         11 AZ Puma                13.48      13.48
  5 Ashley King               12 Tucson Elite           13.53      13.53
  6 Michelle Whitman          11 Unattached             13.64      13.64
  7 Domineek Staten           10 Arizona Chee           13.78      13.78
  8 Victoria Ochoa            11 Tucson Elite           14.24      14.24

200 Meter Dash Young Women
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims
=========================================================================
Preliminaries
  1 Terra Evans               11 Arizona Chee           23.70      24.72q
  2 Taylor Evans              11 Arizona Chee           23.90      25.08q
  3 Tanisha Kendrick          12 Tucson Elite           24.98      25.29q
  4 Khadejah Muhammad         10 Arizona Chee           26.50      26.76q
  5 Brittany Walashek         11 AZ Puma                27.44      27.11q
  6 Oluchukwu Okonkwo         10 Arizona Tita           26.10      27.42q
  7 Ashley King               12 Tucson Elite           26.90      27.61q
  8 Domineek Staten           10 Arizona Chee           27.00      28.62q

200 Meter Dash Young Women
=========================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals
=========================================================================
Finals
  1 Terra Evans               11 Arizona Chee           24.72      24.72
  2 Taylor Evans              11 Arizona Chee           25.08      25.08
  3 Tanisha Kendrick          12 Tucson Elite           25.29      25.29
  4 Khadejah Muhammad         10 Arizona Chee           26.76      26.76
  5 Brittany Walashek         11 AZ Puma                27.11      27.11
  6 Oluchukwu Okonkwo         10 Arizona Tita           27.42      27.42
  7 Ashley King               12 Tucson Elite           27.61      27.61
  8 Domineek Staten           10 Arizona Chee           28.62      28.62

400 Meter Dash Young Women
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Tanisha Kendrick          12 Tucson Elite                      57.13
  2 Andrea Menhennet          11 Arizona Risi           56.00      58.08
  3 Quiana Jackson            11 Arizona Chee           56.00      58.70
  4 Khadejah Muhammad         10 Arizona Chee           57.00    1:00.22
  5 Oluchukwu Okonkwo         10 Arizona Tita         1:00.00    1:02.32
  6 Russell Hope              12 AZ Puma                58.00    1:03.55

800 Meter Run Young Women
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Andrea Menhennet          11 Arizona Risi                    2:35.47
  2 Quiana Jackson            11 Arizona Chee         2:13.00    2:35.50
  3 Russell Hope              12 AZ Puma              2:24.00    2:40.18
  4 Emily Whitney             11 Arizona Chee         2:28.00    2:40.69
  5 Dawn Eckert               10 Arizona Chee         2:30.00    2:45.42

1500 Meter Run Young Women
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Arriana Garcia            11 Unattached                      6:43.48

3000 Meter Run Young Women
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Sydney Beatty             10 Feel The Hea        10:50.00   11:10.65

100 Meter Hurdles (33") Young Women
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Micsha Carson             11 Arizona Chee           13.90      14.77
  2 Hannah Jackson            11 Arizona Pant                      16.50
  3 Oluchukwu Okonkwo         10 Arizona Tita           15.00      17.08
  4 Jessika Smith             11 Thunderhardt           17.50      17.74

400 Meter Hurdles (30") Young Women
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Hannah Jackson            11 Arizona Pant                    1:10.08

2000 Meter Steeplechase 30" Young Women
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Cassie Desalvo            11 Arizona Chee                   11:03.14
  2 Andrea Hill               10 Aztech               8:00.00   11:16.04
  3 Arriana Garcia            11 Unattached                     13:42.46

4x100 Meter Relay Young Women
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
=========================================================================
  1 Tucson Elite AC  'A'                                51.40      52.13
     1) Tanisha Kendrick 12             2) Ashley King 12
     3) Victoria Ochoa 11               4) Sophia Tekle 11

4x400 Meter Relay Young Women
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
=========================================================================
  1 Arizona Cheetahs TC  'A'                          3:55.00    4:06.19
     1) Taylor Evans 11                 2) Terra Evans 11
     3) Quiana Jackson 11               4) Khadejah Muhammad 10

High Jump Young Women
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Angelyn Avery             12 Unattached                        1.55m
  2 Ketia Johnson             10 AZ Puma                1.45m      1.50m
  2 Hannah Jackson            11 Arizona Pant                      1.50m
  4 Sophia Tekle              11 Tucson Elite           1.55m      1.40m
  5 Darby Arborn              11 Thunderhardt                      1.30m
 -- Dawn Eckert               10 Arizona Chee                         NH

Pole Vault Young Women
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Jamilyn Michaud           12 Unattached             3.66m      3.51m

Long Jump Young Women
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Micsha Carson             11 Arizona Chee           5.79m      5.32m
  2 Alisha Mah                12 Unattached             5.29m      5.03m
  3 Brittany Walashek         11 AZ Puma                           4.39m
  4 Victoria Ochoa            11 Tucson Elite           4.75m      4.30m
  5 Micah Dennard             11 Unattached             4.70m      4.27m

Triple Jump Young Women
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Micsha Carson             11 Arizona Chee          11.20m     11.38m
  2 Alisha Mah                12 Unattached            11.43m     11.18m
  3 Victoria Ochoa            11 Tucson Elite           9.75m      9.18m
  4 Jessika Smith             11 Thunderhardt           9.75m      9.07m

Shot Put (4K) Young Women
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Destanie Yarbrough        10 Tucson Elite          13.64m     11.70m
  2 Ryan Cunningham           10 Toro Thrower          11.56m     11.24m
  3 Blevins Arisha            11 Do Right TC           14.63m      9.91m
  4 Eshaunna Robinson         10 Pops TC                9.86m      9.80m
  5 Kindall Begay             12 Tonto Apache                      9.37m
  6 karen Schillinger         11 Elite Athletes                    9.23m
  7 Brittany Deemer           11 Toro Thrower           9.14m      8.94m
  8 Ketia Johnson             10 AZ Puma                8.48m      8.15m

Discus Throw (1K) Young Women
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Blevins Arisha            11 Do Right TC           42.67m     38.41m
  2 Eshaunna Robinson         10 Pops TC               39.93m     38.26m
  3 Kindall Begay             12 Tonto Apache                     33.60m
  4 Destanie Yarbrough        10 Tucson Elite          34.98m     29.27m
  5 Kori Westfall             11 Unattached            41.25m     27.29m
  6 Brittany Deemer           11 Toro Thrower          31.70m     25.95m
  7 Anessa Haws               11 Toro Thrower          22.86m     21.27m

Javelin Throw (600 G) Young Women
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Asia Easley               11 Do Right TC           25.91m     31.91m
  2 Eshaunna Robinson         10 Pops TC                          24.68m
  3 Brittany Walashek         11 AZ Puma                          17.15m

100 Meter Dash Bantam Boys
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Paul Lucas                 4 Do Right TC            13.01      13.22q  2
  2 Kory Wilson                4 Northwest Xp           13.90      13.96q  1
  3 Bryce Chaney               4 Northwest Xp                      14.16q  5
  4 Lawrence Wallace           3 Arizona Tita           13.00      14.30q  5
  5 Vic Conyers                4 Arizona Risi           14.00      14.58q  4
  6 Seth Hayes                 3 Arizona Chee           14.88      14.68q  1
  7 Tj Roberts                 4 Arizona Chee           14.90      14.71q  3
  8 Marquis Griffin            3 Arizona Tita           14.77      14.75q  4
  9 Devonte Lundy              3 Arizona Flam           15.18      14.93q  3
 10 Stephen Church             3 AZ Puma                15.15      14.95   5
 11 Cito Hemphill-Toledo       3 Arizona Chee           15.15      14.99   5
 12 Jamarye Joiner             2 Arizona Tita           15.25      15.25   1
 13 Bryce Griffin              4 Arizona Risi                      15.56   3
 14 Jordan Chrite              2 Pops TC                15.92      15.62   1
 14 Adonis Battle              3 Arizona Elit           15.63      15.62   4
 16 Joseph Winzy               3 Do Right TC                       15.87   2
 17 Madrid Rand                2 Arizona Risi           16.00      15.97   3
 18 Kirby Wilson               3 Northwest Xp           17.20      15.98   1
 19 Edwin Adams                2 Arizona Chee                      16.26   5
 20 Jaeren Burch               3 Unattached             16.26      16.32   2
 21 Christian Kamerman         2 Arizona Flam           16.97      16.50   2
 22 Deiontay Dozier            3 Arizona Heat           19.00      16.51   2
 23 Andrew Ruiz                3 Arizona Elit           15.90      16.79   4
 24 Brian Shaw                 3 Northwest Xp                      17.12   4
 25 Kofi Wilson                3 Phoenix Bobc           18.10      17.13   3
 26 Marquis Anderson           3 Arizona Risi           17.00      17.16   3
 27 James Devlin               2 Arizona Tita           18.01      17.22   1
 28 Gerren Prince              3 Arizona Tita           16.50      17.27   5
 29 Andrejr Elmore             3 Do Right TC                       17.56   3
 30 Jelani Laffitte            2 Do Right TC                       19.22   1
 31 Jaleel Laffitte            2 Do Right TC                       19.61   4
 32 Malcolm Thomas             3 Unattached             13.40      20.22   3
 33 Kenneth Pratt              2 Arizona Risi           20.00      20.37   5
 34 Nyeem El-Min               3 Arizona Risi                      20.63   1
 35 Nicholas Hinrichs          3 Arizona Blaz           20.93      22.22   3

100 Meter Dash Bantam Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals
=========================================================================
Finals
  1 Paul Lucas                 4 Do Right TC            13.22      13.12
  2 Kory Wilson                4 Northwest Xp           13.96      13.78
  3 Lawrence Wallace           3 Arizona Tita           14.30      14.10
  4 Bryce Chaney               4 Northwest Xp           14.16      14.12
  5 Seth Hayes                 3 Arizona Chee           14.68      14.39
  6 Vic Conyers                4 Arizona Risi           14.58      14.57
  7 Tj Roberts                 4 Arizona Chee           14.71      14.71
  8 Marquis Griffin            3 Arizona Tita           14.75      14.75
  9 Devonte Lundy              3 Arizona Flam           14.93      15.12
Preliminaries
 10 Stephen Church             3 AZ Puma                14.95
 11 Cito Hemphill-Toledo       3 Arizona Chee           14.99
 12 Jamarye Joiner             2 Arizona Tita           15.25
 13 Bryce Griffin              4 Arizona Risi           15.56
 14 Jordan Chrite              2 Pops TC                15.62
 14 Adonis Battle              3 Arizona Elit           15.62
 16 Joseph Winzy               3 Do Right TC            15.87
 17 Madrid Rand                2 Arizona Risi           15.97
 18 Kirby Wilson               3 Northwest Xp           15.98
 19 Edwin Adams                2 Arizona Chee           16.26
 20 Jaeren Burch               3 Unattached             16.32
 21 Christian Kamerman         2 Arizona Flam           16.50
 22 Deiontay Dozier            3 Arizona Heat           16.51
 23 Andrew Ruiz                3 Arizona Elit           16.79
 24 Brian Shaw                 3 Northwest Xp           17.12
 25 Kofi Wilson                3 Phoenix Bobc           17.13
 26 Marquis Anderson           3 Arizona Risi           17.16
 27 James Devlin               2 Arizona Tita           17.22
 28 Gerren Prince              3 Arizona Tita           17.27
 29 Andrejr Elmore             3 Do Right TC            17.56
 30 Jelani Laffitte            2 Do Right TC            19.22
 31 Jaleel Laffitte            2 Do Right TC            19.61
 32 Malcolm Thomas             3 Unattached             20.22
 33 Kenneth Pratt              2 Arizona Risi           20.37
 34 Nyeem El-Min               3 Arizona Risi           20.63
 35 Nicholas Hinrichs          3 Arizona Blaz           22.22

200 Meter Dash Bantam Boys
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
  1 Paul Lucas                 4 Do Right TC            26.85      26.93q  4
  2 Lawrence Wallace           3 Arizona Tita           26.73      30.34q  2
  3 Vic Conyers                4 Arizona Risi           30.00      30.50q  5
  4 Marquis Griffin            3 Arizona Tita           30.47      30.98q  5
  5 Nikeal Harry               3 Arizona Chee           30.00      31.10q  3
  6 Noah Brice                 3 Arizona Chee           30.60      31.72q  2
  7 Stephen Church             3 AZ Puma                32.03      32.20q  1
  8 Jeromejr Green             3 Do Right TC            30.60      32.22q  4
  9 Jamarye Joiner             2 Arizona Tita           30.51      32.28q  1
 10 Adonis Battle              3 Arizona Elit                      32.43   5
 11 Devonte Lundy              3 Arizona Flam           32.35      32.90   5
 12 Bryce Griffin              4 Arizona Risi                      33.18   3
 13 Kirby Wilson               3 Northwest Xp           37.50      33.55   2
 14 Madrid Rand                2 Arizona Risi           30.00      33.58   3
 15 Edwin Adams                2 Arizona Chee                      35.36   1
 16 Jaeren Burch               3 Unattached             35.78      35.78   1
 17 Gerren Prince              3 Arizona Tita           35.60      35.86   5
 18 Makari Hawkins             2 Do Right TC                       35.97   5
 19 Edward Smith               2 Unattached                        36.25   4
 20 Jordan Chrite              2 Pops TC                34.44      36.36   3
 21 Marquis Anderson           3 Arizona Risi           36.00      36.53   4
 22 Deiontay Dozier            3 Arizona Heat           40.00      36.74   3
 23 Andrew Ruiz                3 Arizona Elit           32.90      36.77   3
 24 Brian Shaw                 3 Northwest Xp                      37.08   2
 25 Kofi Wilson                3 Phoenix Bobc           37.81      38.16   1
 26 Aldenjr Jackson            2 Do Right TC                       39.09   3
 27 Jelani Laffitte            2 Do Right TC                       39.55   4
 28 Isaiah Updite              3 Coldwater Ex           40.00      40.83   5
 29 Jaleel Laffitte            2 Do Right TC                       42.63   2
 30 Trevor Gentry              3 Arizona Risi           45.00      42.78   1
 31 Kenneth Pratt              2 Arizona Risi           39.00      43.16   3
 32 Nicholas Hinrichs          3 Arizona Blaz           46.73      46.67   4
 33 Nyeem El-Min               3 Arizona Risi                      51.20   2

200 Meter Dash Bantam Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals
=========================================================================
Finals
  1 Paul Lucas                 4 Do Right TC            26.93      26.59
  2 Nikeal Harry               3 Arizona Chee           31.10      29.73
  3 Lawrence Wallace           3 Arizona Tita           30.34      29.86
  4 Noah Brice                 3 Arizona Chee           31.72      30.63
  5 Marquis Griffin            3 Arizona Tita           30.98      30.97
  6 Stephen Church             3 AZ Puma                32.20      31.59
  7 Jeromejr Green             3 Do Right TC            32.22      31.61
  8 Vic Conyers                4 Arizona Risi           30.50      32.59
  9 Jamarye Joiner             2 Arizona Tita           32.28      33.78
Preliminaries
 10 Adonis Battle              3 Arizona Elit           32.43
 11 Devonte Lundy              3 Arizona Flam           32.90
 12 Bryce Griffin              4 Arizona Risi           33.18
 13 Kirby Wilson               3 Northwest Xp           33.55
 14 Madrid Rand                2 Arizona Risi           33.58
 15 Edwin Adams                2 Arizona Chee           35.36
 16 Jaeren Burch               3 Unattached             35.78
 17 Gerren Prince              3 Arizona Tita           35.86
 18 Makari Hawkins             2 Do Right TC            35.97
 19 Edward Smith               2 Unattached             36.25
 20 Jordan Chrite              2 Pops TC                36.36
 21 Marquis Anderson           3 Arizona Risi           36.53
 22 Deiontay Dozier            3 Arizona Heat           36.74
 23 Andrew Ruiz                3 Arizona Elit           36.77
 24 Brian Shaw                 3 Northwest Xp           37.08
 25 Kofi Wilson                3 Phoenix Bobc           38.16
 26 Aldenjr Jackson            2 Do Right TC            39.09
 27 Jelani Laffitte            2 Do Right TC            39.55
 28 Isaiah Updite              3 Coldwater Ex           40.83
 29 Jaleel Laffitte            2 Do Right TC            42.63
 30 Trevor Gentry              3 Arizona Risi           42.78
 31 Kenneth Pratt              2 Arizona Risi           43.16
 32 Nicholas Hinrichs          3 Arizona Blaz           46.67
 33 Nyeem El-Min               3 Arizona Risi           51.20

400 Meter Dash Bantam Boys
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Paul Lucas                 4 Do Right TC          1:03.00    1:01.41   3
  2 Bryce Chaney               4 Northwest Xp         1:07.00    1:07.00   3
  3 Christopher Cofield        3 Mustangs TC          1:07.40    1:07.25   3
  4 Jalen Johnson              4 Arizona Pant         1:07.00    1:08.32   3
  5 Aarin Hawkins              3 Mustangs TC          1:10.82    1:13.15   3
  6 Andrew Ruiz                3 Arizona Elit         1:14.90    1:15.14   3
  7 Vic Conyers                4 Arizona Risi         1:20.00    1:15.26   2
  8 Justin Ashley              3 Northwest Xp         1:20.00    1:15.72   2
  9 Thomasjr Graham            2 Do Right TC          1:15.00    1:15.84   3
 10 Bryce Griffin              4 Arizona Risi                    1:17.47   2
 11 Seth Ashley                3 Northwest Xp         1:19.00    1:18.41   2
 12 Jayce Hardt                3 Thunderhardt         1:15.00    1:19.50   3
 13 Makari Hawkins             2 Do Right TC                     1:22.05   2
 14 Terrell Felix              3 Mustangs TC          1:20.24    1:26.17   2
 15 Madrid Rand                2 Arizona Risi         1:12.00    1:27.60   3
 16 Aldenjr Jackson            2 Do Right TC                     1:30.58   2
 17 Edward Smith               2 Unattached           1:25.78    1:34.05   2

800 Meter Run Bantam Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Aarin Hawkins              3 Mustangs TC          2:43.00    2:51.43
  2 Thomasjr Graham            2 Do Right TC          2:50.00    2:52.40
  3 Justin Ashley              3 Northwest Xp                    2:53.05
  4 Noah Miller                4 Arizona Pant         2:48.00    2:58.06
  5 Kendrick Felix             4 Mustangs TC          2:50.00    3:00.38
  6 Seth Ashley                3 Northwest Xp                    3:01.22
  7 Justin Fell                4 Mustangs TC          2:58.74    3:01.72
  8 Terrell Felix              3 Mustangs TC          3:03.23    3:07.96
  9 Lance Fuller               2 Tcm Rez Runn         3:00.00    3:09.63

1500 Meter Run Bantam Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Justin Fell                4 Mustangs TC          5:46.90    5:51.31
  2 Albert Fuller              4 Tcm Rez Runn         5:40.00    5:52.62
  3 Lance Fuller               2 Tcm Rez Runn         5:42.00    5:53.38
  4 Kendrick Felix             4 Mustangs TC          5:41.23    5:55.04
  5 Jayce Hardt                3 Thunderhardt                    6:09.79

4x100 Meter Relay Bantam Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
=========================================================================
  1 Arizona Cheetahs TC  'A'                            58.00      59.48
     1) Noah Brice 3                    2) Nikeal Harry 3
     3) Seth Hayes 3                    4) Tj Roberts 4
  2 Arizona Titans  'A'                               1:03.91    1:04.50
     1) James Devlin 2                  2) Marquis Griffin 3
     3) Jamarye Joiner 2                4) Gerren Prince 3
  3 Arizona Cheetahs TC  'B'                          1:04.00    1:06.13
     1) Edwin Adams 2                   2) Cito Hemphill-Toledo 3
     3)                                 4) Darryl Robinson 3

4x400 Meter Relay Bantam Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
=========================================================================
  1 Northwest Xpress  'A'                                        4:54.09
     1) Justin Ashley 3                 2) Seth Ashley 3
     3) Bryce Chaney 4                  4) Kory Wilson 4
  2 Mustangs TC  'A'                                  4:51.28    4:57.60
     1) Christopher Cofield 3           2) Kendrick Felix 4
     3) Aarin Hawkins 3                 4) Armani Rice 3
  3 Arizona Cheetahs TC  'A'                          5:40.00    5:00.83
     1) Noah Brice 3                    2) Nikeal Harry 3
     3) Seth Hayes 3                    4) Tj Roberts 4

High Jump Bantam Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Kory Wilson                4 Northwest Xp                      1.30m
  2 Jalen Johnson              4 Arizona Pant           1.16m      1.25m
  2 Rico Tipton                4 Arizona Flam           1.35m      1.25m
  4 Christopher Cofield        3 Mustangs TC            1.20m      1.20m
  5 Noah Miller                4 Arizona Pant           1.17m      1.15m
  6 Terrell Felix              3 Mustangs TC            1.10m      0.95m

Long Jump Bantam Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Lawrence Wallace           3 Arizona Tita           4.34m      4.09m
  2 Jalen Johnson              4 Arizona Pant           4.09m      3.97m
  3 Jeromejr Green             3 Do Right TC            4.27m      3.60m
  4 Noah Miller                4 Arizona Pant           3.84m      3.59m
  5 Kirby Wilson               3 Northwest Xp                      3.33m
  6 Adonis Battle              3 Arizona Elit           3.78m      3.15m
  7 Thomasjr Graham            2 Do Right TC            3.66m      3.13m
  8 Edward Smith               2 Unattached             2.74m      2.93m
  9 Jaeren Burch               3 Unattached             3.14m      2.88m
 10 Jordan Chrite              2 Pops TC                3.10m      2.80m
 11 Devonte Lundy              3 Arizona Flam           3.54m      2.78m
 12 Lord Gardner               3 Mustangs TC            2.99m      2.71m
 13 Cedric Jacobs-Jones        4 Phoenix Bobc           3.04m      2.60m
 13 Makari Hawkins             2 Do Right TC            3.05m      2.60m
 13 Kofi Wilson                3 Phoenix Bobc           2.33m      2.60m
 16 Marquis Anderson           3 Arizona Risi                      2.47m
 17 Brian Shaw                 3 Northwest Xp                      2.46m
 17 Nate Lemieux               3 Thunderhardt                      2.46m
 19 Nicholas Hinrichs          3 Arizona Blaz           1.83m      1.96m
 20 Aldenjr Jackson            2 Do Right TC                       1.84m
 21 Nyeem El-Min               3 Arizona Risi                      1.81m
 22 Kenneth Pratt              2 Arizona Risi                      1.71m
 23 Trevor Gentry              3 Arizona Risi                      1.69m

Shot Put (6#) Bantam Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Hunter Doka                4 Tonto Apache                      8.99m
  2 Cedric Jacobs-Jones        4 Phoenix Bobc           9.16m      8.72m
  3 Armani Rice                3 Mustangs TC            7.36m      7.44m
  3 Anthony Clay               3 Arizona Chee           6.79m      7.44m
  5 Rico Tipton                4 Arizona Flam           6.25m      6.76m
  6 Andrejr Elmore             3 Do Right TC            6.71m      6.46m
  7 Yancey Vanosdell           3 Mustangs TC            6.59m      6.44m
  8 Joseph Winzy               3 Do Right TC            6.10m      6.04m
  9 Lord Gardner               3 Mustangs TC            5.37m      5.96m
 10 Moiya Williamson           3 Northwest Xp                      5.51m
 11 Christian Kamerman         2 Arizona Flam           6.21m      5.42m
 12 Bradyn Dowlearn            3 Mustangs TC            5.41m      5.35m
 13 Devonte Rodriguez          3 Tucson Elite                      5.18m

Javelin Throw (300G) Bantam Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Aaron Ramirez              4 Unattached            37.21m     37.64m
  2 Cedric Jacobs-Jones        4 Phoenix Bobc          34.90m     36.86m
  3 Anthony Clay               3 Arizona Chee          23.00m     27.74m
  4 Brenton Pohlman            3 Phoenix Bobc          24.50m     25.70m
  5 Jeromejr Green             3 Do Right TC           22.86m     24.50m
  6 Christian Kamerman         2 Arizona Flam          22.24m     23.74m
  7 Yancey Vanosdell           3 Mustangs TC           20.10m     21.09m
  7 Joseph Winzy               3 Do Right TC           15.24m     21.09m
  9 Moiya Williamson           3 Northwest Xp                     20.68m
 10 Devonte Rodriguez          3 Tucson Elite                     17.40m
 11 Bradyn Dowlearn            3 Mustangs TC           18.18m     16.70m
 12 Andrejr Elmore             3 Do Right TC           15.24m     13.18m
 13 Justin Fell                4 Mustangs TC           17.89m     12.35m

100 Meter Dash Midget Boys
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Dallas Harrington          5 Mustangs TC            13.43      13.28q  3
  2 Orlando Coleman            5 Mustangs TC            13.32      13.38q  1
  2 Nathan Simpson             6 Arizona Risi           13.30      13.38q  3
  4 Zachary Newman             5 Unattached                        13.39q  3
  5 Braxton Nickerson          6 Do Right TC            12.98      13.52q  4
  6 Eric Keswick               6 Northwest Xp           13.10      13.57q  2
  7 Toure Marshall             6 Mustangs TC            13.98      13.88q  4
  8 Mason Jackson              5 Arizona Heat           15.00      13.89q  1
  9 Kejavon Moore              6 Do Right TC            14.15      13.93q  4
 10 Travonn White              6 Mustangs TC            13.74      14.10   1
 11 Andrew Powles              6 AZ Puma                13.71      14.18   3
 12 James Rodriguez            5 Tucson Elite           13.50      14.26   4
 13 Luke Rubenzer              5 Arizona Elit           14.48      14.27   2
 14 Keesean Green              5 Unattached             13.98      14.29   2
 15 Devon Morey                4 Tucson Elite           13.60      14.35   4
 16 Riley Stanton              4 Tucson Elite           13.80      14.48   1
 17 Nate Renfro                4 Tucson Elite           13.40      14.64   1
 18 Jett Robertson             5 Northwest Xp           15.50      14.65   4
 19 Stephon Wells              6 Arizona Elit           15.02      14.80   1
 20 Chandler Hefley            5 Unattached             14.50      14.96   3
 21 Israel Simpson             4 Arizona Chee           13.90      15.04   3
 22 Monjoe Broom               5 Do Right TC            15.32      15.40   3
 23 Alonzo Wilson              5 Mustangs TC            15.41      15.44   2
 24 Christian Brice            5 Arizona Chee                      15.58   4
 25 Malik Diggs                5 Northwest Xp           16.20      16.40   2
 26 Jeremy Soto                5 Arizona Risi           16.00      17.17   4
 27 Nikaeus Mercer             5 Do Right TC            17.00      19.08   1

100 Meter Dash Midget Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals
=========================================================================
Finals
  1 Orlando Coleman            5 Mustangs TC            13.38      13.14
  2 Nathan Simpson             6 Arizona Risi           13.38      13.23
  3 Dallas Harrington          5 Mustangs TC            13.28      13.30
  4 Zachary Newman             5 Unattached             13.39      13.44
  5 Eric Keswick               6 Northwest Xp           13.57      13.61
  6 Toure Marshall             6 Mustangs TC            13.88      13.85
  7 Kejavon Moore              6 Do Right TC            13.93      13.89
  8 Braxton Nickerson          6 Do Right TC            13.52      16.70
Preliminaries
  8 Mason Jackson              5 Arizona Heat           13.89
 10 Travonn White              6 Mustangs TC            14.10
 11 Andrew Powles              6 AZ Puma                14.18
 12 James Rodriguez            5 Tucson Elite           14.26
 13 Luke Rubenzer              5 Arizona Elit           14.27
 14 Keesean Green              5 Unattached             14.29
 15 Devon Morey                4 Tucson Elite           14.35
 16 Riley Stanton              4 Tucson Elite           14.48
 17 Nate Renfro                4 Tucson Elite           14.64
 18 Jett Robertson             5 Northwest Xp           14.65
 19 Stephon Wells              6 Arizona Elit           14.80
 20 Chandler Hefley            5 Unattached             14.96
 21 Israel Simpson             4 Arizona Chee           15.04
 22 Monjoe Broom               5 Do Right TC            15.40
 23 Alonzo Wilson              5 Mustangs TC            15.44
 24 Christian Brice            5 Arizona Chee           15.58
 25 Malik Diggs                5 Northwest Xp           16.40
 26 Jeremy Soto                5 Arizona Risi           17.17
 27 Nikaeus Mercer             5 Do Right TC            19.08

200 Meter Dash Midget Boys
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
  1 Braxton Nickerson          6 Do Right TC            26.20      27.16q  3
  2 Damani Grayer              6 Arizona Chee           27.00      27.19q  2
  3 Eric Keswick               6 Northwest Xp           27.10      27.36q  1
  4 Orlando Coleman            5 Mustangs TC            27.65      28.03q  1
  5 Nathan Simpson             6 Arizona Risi           27.50      28.24q  2
  5 Cole Sterns                5 Unattached             27.20      28.24q  3
  7 Kejavon Moore              6 Do Right TC            28.86      28.39q  3
  8 Andrew Powles              6 AZ Puma                28.23      29.19q  2
  9 James Rodriguez            5 Tucson Elite           28.10      29.56q  1
 10 Luke Rubenzer              5 Arizona Elit           27.00      29.80   1
 11 Keesean Green              5 Unattached             29.61      30.00   1
 12 Devon Morey                4 Tucson Elite           27.10      30.36   2
 13 Stephon Wells              6 Arizona Elit           30.57      30.93   3
 14 Travis Titsworth           4 Arizona Risi           29.00      31.00   1
 15 Mason Jackson              5 Arizona Heat           36.00      31.69   3
 16 Alonzo Wilson              5 Mustangs TC            31.43      31.96   1
 17 Archie Rice                5 Mustangs TC            31.07      32.35   2
 18 Christian Brice            5 Arizona Chee           31.90      33.29   2
 19 Vaughn Fredricks           5 Arizona Heat           37.00      37.25   3
 20 Waun Washington            4 Arizona Chee                      38.22   2
 -- Dallas Harrington          5 Mustangs TC            27.31         DQ   3

200 Meter Dash Midget Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals
=========================================================================
Finals
  1 Braxton Nickerson          6 Do Right TC            27.16      26.80
  2 Eric Keswick               6 Northwest Xp           27.36      26.96
  3 Damani Grayer              6 Arizona Chee           27.19      27.16
  4 Nathan Simpson             6 Arizona Risi           28.24      27.57
  5 Orlando Coleman            5 Mustangs TC            28.03      27.62
  6 Cole Sterns                5 Unattached             28.24      28.23
  7 Andrew Powles              6 AZ Puma                29.19      28.64
  8 Kejavon Moore              6 Do Right TC            28.39      29.04
  9 James Rodriguez            5 Tucson Elite           29.56      29.31
Preliminaries
 10 Luke Rubenzer              5 Arizona Elit           29.80
 11 Keesean Green              5 Unattached             30.00
 12 Devon Morey                4 Tucson Elite           30.36
 13 Stephon Wells              6 Arizona Elit           30.93
 14 Travis Titsworth           4 Arizona Risi           31.00
 15 Mason Jackson              5 Arizona Heat           31.69
 16 Alonzo Wilson              5 Mustangs TC            31.96
 17 Archie Rice                5 Mustangs TC            32.35
 18 Christian Brice            5 Arizona Chee           33.29
 19 Vaughn Fredricks           5 Arizona Heat           37.25
 20 Waun Washington            4 Arizona Chee           38.22
 -- Dallas Harrington          5 Mustangs TC              DQ

400 Meter Dash Midget Boys
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Braxton Nickerson          6 Do Right TC            58.77    1:00.67   2
  2 Nate Phillips              6 Arizona Chee         1:02.00    1:01.31   2
  3 Chad Williford             6 Arizona Risi         1:02.00    1:02.50   2
  4 Kejavon Moore              6 Do Right TC          1:00.00    1:05.15   2
  5 Luke Rubenzer              5 Arizona Elit         1:06.00    1:05.56   2
  6 Trevon Bosley-Young        5 Northwest Xp         1:07.00    1:07.37   2
  7 Levi Wallace               6 Arizona Tita         1:03.93    1:07.59   2
  8 Stephon Wells              6 Arizona Elit         1:09.00    1:08.04   1
  9 Renard Roberts             4 Arizona Chee         1:09.00    1:09.08   1
 10 Travis Titsworth           4 Arizona Risi         1:08.00    1:10.80   1
 11 Archie Rice                5 Mustangs TC          1:10.31    1:14.93   1

800 Meter Run Midget Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Ryan Silva                 5 Tucson Elite         2:18.00    2:17.78
  2 Justin Westbrook           6 Arizona Flam         2:22.83    2:26.86
  3 Isaiah Oliver              4 Arizona Pant         2:15.00    2:31.02
  4 Chad Williford             6 Arizona Risi         2:45.00    2:35.47
  5 Walter Hensley             6 Pops TC              2:31.00    2:50.86
  6 Joe Deadrick               6 Arizona Elit         2:59.00    3:06.26
  7 Eddie Loughran             4 Tcm Rez Runn         3:10.00    3:09.14
  8 Waun Washington            4 Arizona Chee                    3:24.26

1500 Meter Run Midget Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Ryan Silva                 5 Tucson Elite         4:42.00    4:45.74
  2 Justin Westbrook           6 Arizona Flam         4:55.38    4:56.10
  3 Brandon Dorr               5 Tucson Elite         5:04.00    5:08.01
  4 Walter Hensley             6 Pops TC              5:03.00    5:15.10
  5 Jordan Hellebuyck          5 Pops TC              5:15.00    5:20.36
  6 Mufasa Guerrero            5 Coldwater Ex         5:50.00    5:35.55
  7 Sam Deadrick               4 Arizona Elit         5:49.00    5:57.90
  8 Evan Frey                  5 Northwest Xp                    6:02.74
  9 Joe Deadrick               6 Arizona Elit         5:59.00    6:05.76
 10 John Trent                 4 Arizona Blaz                    6:14.46
 11 Eddie Loughran             4 Tcm Rez Runn         6:00.00    7:05.30

3000 Meter Run Midget Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Jordan Hellebuyck          5 Pops TC             10:42.00   10:36.88
  2 Justin Westbrook           6 Arizona Flam        10:57.41   10:45.38
  3 Walter Hensley             6 Pops TC             10:58.00   10:49.95
  4 Brandon Dorr               5 Tucson Elite        10:52.00   11:04.83
  5 Mufasa Guerrero            5 Coldwater Ex        10:50.00   12:33.62
  6 Sam Deadrick               4 Arizona Elit        12:05.00   12:37.74

1500 Meter Race Walk Midget Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Paul Davisjr               4 Mustangs TC         10:17.57   10:17.57

80 Meter Hurdles (30") Midget Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Cole Sterns                5 Unattached             13.50      13.07
  2 Cole Luke                  5 Arizona Chee           13.20      13.21
  3 Isaiah Oliver              4 Arizona Pant           13.71      14.10
  4 Bryce Perkins              4 Arizona Chee           14.00      14.35
  5 Omari Gordon               5 Flc Crusader                      15.48
  6 Matthew Mills              6 Phoenix Bobc           16.57      16.33
  7 Chandler Hefley            5 Unattached             16.50      17.19

4x100 Meter Relay Midget Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
=========================================================================
  1 Mustangs TC  'A'                                    52.09      51.83
     1) Orlando Coleman 5               2) Dallas Harrington 5
     3) Toure Marshall 6                4) Travonn White 6
  2 Arizona Cheetahs TC  'A'                            53.00      52.38
     1) Damani Grayer 6                 2) Cole Luke 5
     3) Bryce Perkins 4                 4) Nate Phillips 6
  3 Arizona Cheetahs TC  'B'                            57.00      57.87
     1) Christian Brice 5               2) Marcus Flannigan 5
     3) Renard Roberts 4                4) Israel Simpson 4
  4 Tucson Elite AC  'A'                                58.00    1:00.70
     1) Devon Morey 4                   2) Nate Renfro 4
     3) James Rodriguez 5               4) Riley Stanton 4

4x400 Meter Relay Midget Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
=========================================================================
  1 Arizona Cheetahs TC  'A'                          4:30.00    4:35.32
     1) Damani Grayer 6                 2) Cole Luke 5
     3) Renard Roberts 4                4) Israel Simpson 4
  2 Arizona Rising Suns TC  'A'                       4:15.00    4:41.69
     1) Austin Dancer 5                 2) Nathan Simpson 6
     3) Travis Titsworth 4              4) Chad Williford 6
  3 Arizona Cheetahs TC  'B'                          5:00.00    5:16.88
     1) Landon Holman 6                 2) Tevin Mayfield 5
     3) Bryce Perkins 4                 4)

High Jump Midget Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Trevon Bosley-Young        5 Northwest Xp                      1.40m
  2 Wesley Sutton              5 Arizona Chee           1.30m     J1.40m
  3 Isaiah Oliver              4 Arizona Pant           1.45m     J1.40m
  4 Austin Dancer              5 Arizona Risi                     J1.40m
  5 Nate Renfro                4 Tucson Elite           1.32m      1.30m
  5 Austin Walashek            4 AZ Puma                1.35m      1.30m
  5 Landon Holman              6 Arizona Chee           1.45m      1.30m
  8 Malik Diggs                5 Northwest Xp                      1.20m
  9 Chandler Hefley            5 Unattached             1.30m      1.15m
 -- Omari Gordon               5 Flc Crusader                         NH
 -- Archie Rice                5 Mustangs TC            1.20m         NH

Long Jump Midget Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Cole Sterns                5 Unattached             4.95m      4.73m
  2 Levi Wallace               6 Arizona Tita           4.65m      4.59m
  3 Wesley Sutton              5 Arizona Chee           5.00m      4.51m
  4 Zachary Newman             5 Unattached                        4.50m
  5 Nate Phillips              6 Arizona Chee           5.00m      4.45m
  6 Travonn White              6 Mustangs TC            4.21m      4.25m
  7 Toure Marshall             6 Mustangs TC            4.10m      4.12m
  8 Marcus Flannigan           5 Arizona Chee           4.20m      3.91m
  9 James Mcwilliams           5 Tucson Elite           3.68m      3.89m
 10 Keesean Green              5 Unattached             1.37m      3.85m
 11 Omari Gordon               5 Flc Crusader                      3.79m
 12 Paul Davisjr               4 Mustangs TC            3.84m      3.68m
 12 Jett Robertson             5 Northwest Xp                      3.68m
 14 Joshua Bickel              4 Phoenix Bobc           3.70m      3.56m
 15 Alonzo Wilson              5 Mustangs TC            3.85m      3.55m
 16 Andrew Powles              6 AZ Puma                4.09m      3.49m
 17 Matthew Mills              6 Phoenix Bobc           3.78m      3.37m
 18 Jeremy Soto                5 Arizona Risi                      2.83m

Shot Put (6#) Midget Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Dominic Nappe              5 Arizona Chee          11.49m     12.21m
  2 John Jackson               5 Pops TC               11.07m     10.87m
  3 Emmanuel Hawkins           5 Mustangs TC           10.53m     10.47m
  4 Nikaeus Mercer             5 Do Right TC           10.97m     10.03m
  5 Landon Holman              6 Arizona Chee          10.00m      9.70m
  6 Wesley Loughran            4 Tcm Rez Runn                      7.69m
  7 Joseph Munguia             5 Coldwater Ex                      7.46m
  8 John Kruger                5 Northwest Xp                      6.98m

Discus Throw (1K) Midget Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Dominic Nappe              5 Arizona Chee          27.24m     28.35m
  2 Emmanuel Hawkins           5 Mustangs TC           23.74m     22.15m
  3 Austin Walashek            4 AZ Puma               22.32m     20.64m
  4 Nikaeus Mercer             5 Do Right TC           19.81m     20.38m
  5 John Jackson               5 Pops TC               21.95m     18.12m
  6 Monjoe Broom               5 Do Right TC           16.46m     17.73m
  7 Joseph Munguia             5 Coldwater Ex                     17.22m
  8 Wesley Loughran            4 Tcm Rez Runn                     16.79m
  9 John Kruger                5 Northwest Xp                     14.95m

Javelin Throw (300G) Midget Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Dominic Nappe              5 Arizona Chee          32.19m     37.59m
  2 Austin Dancer              5 Arizona Risi                     33.92m
  3 Austin Walashek            4 AZ Puma               30.87m     33.41m
  4 Emmanuel Hawkins           5 Mustangs TC           30.28m     32.63m
  5 Matthew Mills              6 Phoenix Bobc          25.68m     32.60m
  6 Paul Davisjr               4 Mustangs TC           34.86m     30.91m
  7 Evan Frey                  5 Northwest Xp                     29.51m
  8 John Kruger                5 Northwest Xp                     27.95m
  9 Mufasa Guerrero            5 Coldwater Ex                     24.66m
 10 Joshua Bickel              4 Phoenix Bobc          25.53m     23.41m
 11 James Mcwilliams           5 Tucson Elite                     22.85m
 12 Joseph Munguia             5 Coldwater Ex                     20.09m
 13 Wesley Loughran            4 Tcm Rez Runn                     19.99m
 14 Brent James                5 Arizona Risi                     18.14m
 15 Marcus Flannigan           5 Arizona Chee          31.00m     18.05m
 16 Malik Diggs                5 Northwest Xp                     15.31m

100 Meter Dash Youth Boys
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Douglass Jamison           7 Phoenix Bobc           11.96      11.38q  2
  2 Derek Hubbard              8 Unattached             11.30      11.41q  4
  3 Oshae Hatcher              8 Arizona Chee           12.00      12.03q  3
  4 Kamerion Reef              8 Do Right TC            11.80      12.06q  1
  5 Devon Allen                6 Arizona Risi           12.70      12.32q  2
  6 Carlton Williams           8 Arizona Chee           12.50      12.38q  4
  7 Giovanni Pascascio         6 Arizona Risi           12.30      12.44q  2
  8 Desmond Wyatt              7 Pops TC                12.56      12.51q  4
  9 Ricky Thompson             8 Do Right TC            13.33      12.59q  3
 10 Hayate Nakamura            6 Pops TC                13.27      12.70   2
 11 Earl Young                 7 Arizona Flam           12.65      12.71   3
 12 Paul Perkins               6 Arizona Chee           12.60      12.72   2
 13 Cesar Wong                 6 Northwest Xp           13.50      12.79   2
 14 Joshua Dennard             8 Unattached             12.64      12.80   3
 15 Taylor Foster              6 Arizona Risi           12.60      12.95   1
 16 Andres Vega                7 Unattached             12.00      12.97   3
 17 Chase Earle                7 Arizona Elit                      12.98   1
 18 Quintin Kime               7 AZ Puma                12.92      13.05   4
 19 Ryan Pierce                7 Arizona Risi           12.90      13.16   4
 20 Cody Mcdonald              7 Arizona Risi           14.00      13.22   2
 21 Neil Kimberline            6 Unattached             12.50      13.36   1
 22 Devontay Titsworth         6 Arizona Risi           12.80      13.40   1
 23 Cory Lowe                  7 Arizona Risi           13.20      13.44   1
 24 Logan Spilsbbury           7 Arizona Chee                      13.50   4
 25 Jorian Sharpe              6 Arizona Flam           15.63      13.52   2
 26 Jonathan Vale              6 Arizona Elit           13.83      13.77   4
 26 Cameron Twiggs             6 Northwest Xp           13.40      13.77   3
 28 Alejandro Paiz             7 Arizona Risi           14.00      14.00   3
 29 Clarence Clark             6 Arizona Elit           13.90      14.23   1
 30 Matthew Lyons              6 Arizona Risi           13.80      14.26   1
 31 Brady Stanton              6 Tucson Elite           13.90      14.49   4
 32 Marche Dennard             6 Unattached             14.78      14.60   3

100 Meter Dash Youth Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals
=========================================================================
Finals
  1 Derek Hubbard              8 Unattached             11.41      11.42
  2 Kamerion Reef              8 Do Right TC            12.06      11.85
  3 Oshae Hatcher              8 Arizona Chee           12.03      11.86
  4 Douglass Jamison           7 Phoenix Bobc           11.38      12.10
  5 Carlton Williams           8 Arizona Chee           12.38      12.24
  6 Ricky Thompson             8 Do Right TC            12.59      12.77
  7 Devon Allen                6 Arizona Risi           12.32      12.82
  8 Desmond Wyatt              7 Pops TC                12.51      13.03
  9 Giovanni Pascascio         6 Arizona Risi           12.44      13.05
Preliminaries
 10 Hayate Nakamura            6 Pops TC                12.70
 11 Earl Young                 7 Arizona Flam           12.71
 12 Paul Perkins               6 Arizona Chee           12.72
 13 Cesar Wong                 6 Northwest Xp           12.79
 14 Joshua Dennard             8 Unattached             12.80
 15 Taylor Foster              6 Arizona Risi           12.95
 16 Andres Vega                7 Unattached             12.97
 17 Chase Earle                7 Arizona Elit           12.98
 18 Quintin Kime               7 AZ Puma                13.05
 19 Ryan Pierce                7 Arizona Risi           13.16
 20 Cody Mcdonald              7 Arizona Risi           13.22
 21 Neil Kimberline            6 Unattached             13.36
 22 Devontay Titsworth         6 Arizona Risi           13.40
 23 Cory Lowe                  7 Arizona Risi           13.44
 24 Logan Spilsbbury           7 Arizona Chee           13.50
 25 Jorian Sharpe              6 Arizona Flam           13.52
 26 Jonathan Vale              6 Arizona Elit           13.77
 26 Cameron Twiggs             6 Northwest Xp           13.77
 28 Alejandro Paiz             7 Arizona Risi           14.00
 29 Clarence Clark             6 Arizona Elit           14.23
 30 Matthew Lyons              6 Arizona Risi           14.26
 31 Brady Stanton              6 Tucson Elite           14.49
 32 Marche Dennard             6 Unattached             14.60

200 Meter Dash Youth Boys
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
  1 Derek Hubbard              8 Unattached             23.82      23.80q  3
  2 Douglass Jamison           7 Phoenix Bobc           24.08      24.33q  2
  3 Kamerion Reef              8 Do Right TC            25.30      24.80q  2
  4 Oshae Hatcher              8 Arizona Chee           24.60      24.92q  1
  5 Kaige Killian              8 Northwest Xp           24.80      25.39q  1
  6 Joshua Dennard             8 Unattached             26.02      25.81q  1
  7 Ricky Thompson             8 Do Right TC            27.40      25.90q  1
  8 Kye Russell                7 Arizona Risi           26.20      25.93q  1
  9 Desmond Wyatt              7 Pops TC                25.47      26.10q  3
 10 Ryan Pierce                7 Arizona Risi           26.50      26.26   3
 11 Chase Earle                7 Arizona Elit                      26.36   3
 12 Jamaal Jones               6 Phoenix Bobc                      26.53   2
 13 Earl Young                 7 Arizona Flam           26.61      26.60   3
 14 Taylor Foster              6 Arizona Risi           26.50      26.68   2
 15 Giovanni Pascascio         6 Arizona Risi           26.00      26.92   2
 16 Devontay Titsworth         6 Arizona Risi           26.90      27.35   2
 17 Hayate Nakamura            6 Pops TC                27.43      27.74   1
 18 Tony Dean                  7 Do Right TC            28.90      28.00   2
 19 Jonathan Vale              6 Arizona Elit           28.25      28.26   3
 20 Cameron Twiggs             6 Northwest Xp           28.20      28.40   2
 21 Cody Mcdonald              7 Arizona Risi           30.00      29.23   1
 22 Clarence Clark             6 Arizona Elit           28.90      29.90   3
 23 Jorian Sharpe              6 Arizona Flam           31.84      32.91   1
 -- Andres Vega                7 Unattached             25.98         DQ   3

200 Meter Dash Youth Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals
=========================================================================
Finals
  1 Derek Hubbard              8 Unattached             23.80      23.46
  2 Kamerion Reef              8 Do Right TC            24.80      24.37
  3 Oshae Hatcher              8 Arizona Chee           24.92      24.52
  4 Douglass Jamison           7 Phoenix Bobc           24.33      24.72
  5 Kaige Killian              8 Northwest Xp           25.39      25.32
  6 Joshua Dennard             8 Unattached             25.81      25.64
  7 Desmond Wyatt              7 Pops TC                26.10      25.66
  8 Ricky Thompson             8 Do Right TC            25.90      25.72
  9 Kye Russell                7 Arizona Risi           25.93      25.73
Preliminaries
 10 Ryan Pierce                7 Arizona Risi           26.26
 11 Chase Earle                7 Arizona Elit           26.36
 12 Jamaal Jones               6 Phoenix Bobc           26.53
 13 Earl Young                 7 Arizona Flam           26.60
 14 Taylor Foster              6 Arizona Risi           26.68
 15 Giovanni Pascascio         6 Arizona Risi           26.92
 16 Devontay Titsworth         6 Arizona Risi           27.35
 17 Hayate Nakamura            6 Pops TC                27.74
 18 Tony Dean                  7 Do Right TC            28.00
 19 Jonathan Vale              6 Arizona Elit           28.26
 20 Cameron Twiggs             6 Northwest Xp           28.40
 21 Cody Mcdonald              7 Arizona Risi           29.23
 22 Clarence Clark             6 Arizona Elit           29.90
 23 Jorian Sharpe              6 Arizona Flam           32.91
 -- Andres Vega                7 Unattached               DQ

400 Meter Dash Youth Boys
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Douglass Jamison           7 Phoenix Bobc           54.43      55.38   3
  2 Tyler Brown                7 Unattached             56.30      55.40   3
  3 Kaige Killian              8 Northwest Xp           55.20      55.77   3
  4 Kamerion Reef              8 Do Right TC            58.90      58.71   3
  5 Ricky Thompson             8 Do Right TC            59.20      59.14   3
  6 Marcus Mehlhaf             8 Northwest Xp         1:01.00      59.49   2
  7 Chase Earle                7 Arizona Elit                      59.59   1
  8 Joshua Dennard             8 Unattached             59.57      59.62   3
  9 Kye Russell                7 Arizona Risi           58.00      59.84   3
 10 Davontae Scott             7 Arizona Risi         1:05.00    1:00.46   2
 11 Gary Chambers              8 Northwest Xp         1:02.00    1:01.60   2
 12 Tony Dean                  7 Do Right TC          1:00.00    1:02.51   2
 13 Jonathan Vale              6 Arizona Elit         1:03.66    1:02.78   2
 14 Cesar Wong                 6 Northwest Xp         1:05.00    1:03.76   2
 15 Brendan Bailey             7 Arizona Chee           58.00    1:04.38   3
 16 Matthew Lyons              6 Arizona Risi         1:07.00    1:04.76   1
 17 Justin Finley              7 Northwest Xp         1:14.00    1:11.40   1
 18 Marche Dennard             6 Unattached           1:12.40    1:12.68   1
 19 Avery Korth                7 Phoenix Bobc         1:18.10    1:13.72   1

800 Meter Run Youth Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Ricky Thompson             8 Do Right TC          2:28.10    2:19.80
  2 Phillip Garcia             8 Coldwater Ex         2:16.00    2:19.88
  3 Marcus Mehlhaf             8 Northwest Xp                    2:25.92
  4 Brendan Bailey             7 Arizona Chee         2:20.00    2:30.82
  5 Michael James              7 Pops TC              2:30.80    2:31.12
  6 Jorge Aragon-Sierra        7 Arizona Flam         2:24.25    2:33.30
  7 Tony Dean                  7 Do Right TC          2:39.45    2:42.41
  8 Davontae Scott             7 Arizona Risi         2:35.00    2:48.92

1500 Meter Run Youth Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Phillip Garcia             8 Coldwater Ex         4:49.00    4:53.29
  2 Drew Garcia                6 Pops TC              5:03.00    4:57.95
  3 Grant Swenson              7 Arizona Chee         5:20.00    4:59.89
  4 Daniel Wong                7 Pops TC              5:01.42    5:08.79
  5 Michael James              7 Pops TC              5:17.83    5:27.36
  6 Ted Magnuson               6 Pops TC              5:20.00    5:28.39
  7 Joshua Uhlorn              7 Arizona Chee                    5:49.21

3000 Meter Run Youth Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Drew Garcia                6 Pops TC             10:46.00   10:40.00
  2 Daniel Wong                7 Pops TC             10:47.76   10:58.74
  3 Grant Swenson              7 Arizona Chee        11:19.00   11:07.91
  4 Mathew West                8 Arizona Flam        10:55.29   11:22.91
  5 Ted Magnuson               6 Pops TC             11:30.00   11:34.21
  6 Andrew West                7 Arizona Flam        11:20.83   12:12.07

100 Meter Hurdles (33") Youth Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Neil Kimberline            6 Unattached             15.40      14.87
  2 Ben Kmetz                  8 Phoenix Bobc           18.30      18.23
  3 Paul Perkins               6 Arizona Chee           16.00      18.36
  4 Issac Hayes                8 Arizona Chee           16.00      18.50
  5 Avery Korth                7 Phoenix Bobc           18.30      20.53
  6 Logan Spilsbbury           7 Arizona Chee                      20.70
  7 Justin Finley              7 Northwest Xp                      20.76

200 Meter Hurdles (30") Youth Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Neil Kimberline            6 Unattached             28.00      28.73
  2 Issac Hayes                8 Arizona Chee           29.93      28.76
  3 Javon Williams             7 Arizona Chee           28.00      29.39
  4 Logan Spilsbbury           7 Arizona Chee                      29.43
  5 Paul Perkins               6 Arizona Chee           29.00      30.14
  6 Hayate Nakamura            6 Pops TC                30.00      30.20
  7 Ben Kmetz                  8 Phoenix Bobc           30.38      30.63
  8 Avery Korth                7 Phoenix Bobc           33.91      34.05

4x100 Meter Relay Youth Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
=========================================================================
  1 Arizona Cheetahs TC  'A'                            46.00      48.60
     1) Brendan Bailey 7                2) Oshae Hatcher 8
     3) Carlton Williams 8              4) Javon Williams 7
  2 Arizona Rising Suns TC  'A'                         47.00      48.87
     1) Devon Allen 6                   2) Taylor Foster 6
     3) Giovanni Pascascio 6            4) Kye Russell 7
  3 Northwest Xpress  'A'                                          49.63
     1) Gary Chambers 8                 2) Kaige Killian 8
     3) Marcus Mehlhaf 8                4) Cameron Twiggs 6
  4 Arizona Rising Suns TC  'B'                         49.00      52.92
     1) Cory Lowe 7                     2) Matthew Lyons 6
     3) Ryan Pierce 7                   4) Devontay Titsworth 6

4x400 Meter Relay Youth Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
=========================================================================
  1 Arizona Rising Suns TC  'A'                       3:50.00    3:55.43
     1) Taylor Foster 6                 2) Giovanni Pascascio 6
     3) Kye Russell 7                   4) Devontay Titsworth 6
  2 Northwest Xpress  'A'                                        3:59.22
     1) Gary Chambers 8                 2) Kaige Killian 8
     3) Marcus Mehlhaf 8                4) Cesar Wong 6
  3 Arizona Cheetahs TC  'A'                          3:50.00    4:04.16
     1) Brendan Bailey 7                2) Issac Hayes 8
     3) Paul Perkins 6                  4) Javon Williams 7
  4 Arizona Rising Suns TC  'B'                       4:00.00    4:12.46
     1) Devon Allen 6                   2) Cory Lowe 7
     3) Matthew Lyons 6                 4) Ryan Pierce 7

4x800 Yard Relay Youth Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
=========================================================================
  1 Pops TC  'A'                                      9:30.00   10:31.89
     1) Drew Garcia 6                   2) Michael James 7
     3) Ted Magnuson 6                  4) Daniel Wong 7

High Jump Youth Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Travis Colby               7 Unattached             1.57m      1.60m
  2 Issac Hayes                8 Arizona Chee           1.50m      1.55m
  3 Devon Allen                6 Arizona Risi                      1.35m
  4 Justin Finley              7 Northwest Xp                      1.25m

Pole Vault Youth Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Matt Arseneau              7 Unattached             2.44m      2.31m
  2 Trey Richardson            8 Arizona Chee                      2.16m

Long Jump Youth Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Carlton Williams           8 Arizona Chee           6.00m      6.01m
  2 Oshae Hatcher              8 Arizona Chee           5.90m      5.46m
  3 Joshua Dennard             8 Unattached             5.23m      5.05m
  4 Douglass Jamison           7 Phoenix Bobc                     J5.05m
  5 Quintin Kime               7 AZ Puma                5.10m      4.67m
  6 Gary Chambers              8 Northwest Xp                      4.63m
  7 Desmond Wyatt              7 Pops TC                4.65m      4.42m
  8 Cesar Wong                 6 Northwest Xp                      4.25m
  9 Justin Finley              7 Northwest Xp                      4.06m
 10 Marche Dennard             6 Unattached             4.06m      3.68m
 11 Davontae Scott             7 Arizona Risi                      3.48m

Triple Jump Youth Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Carlton Williams           8 Arizona Chee          10.00m     10.57m
  2 Javon Williams             7 Arizona Chee          10.00m      9.97m
  3 Ben Kmetz                  8 Phoenix Bobc           9.66m      9.87m
  4 Trey Richardson            8 Arizona Chee                      9.42m
  5 Earl Young                 7 Arizona Flam           9.70m      9.16m
  6 Jorian Sharpe              6 Arizona Flam           7.34m      7.78m

Shot Put (4K) Youth Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Travis Colby               7 Unattached            12.50m     13.49m
  2 Jeremy Tuttle              8 Unattached            12.19m     11.51m
  3 Jamaal Jones               6 Phoenix Bobc          11.91m     11.16m
  4 Cade Koozer                7 Toro Thrower           9.14m     11.12m
  5 Edward Beuerlein           8 Northwest Xp                     10.49m
  6 Shawn Collins              7 Unattached            10.67m     10.46m
  7 Alejandro Paiz             7 Arizona Risi                      9.40m
  8 Cory Lowe                  7 Arizona Risi                      9.20m
  9 Donald Hawkins             7 Mustangs TC            8.80m      8.63m
 10 Matthew Wong               7 Pops TC                8.05m      7.55m
 11 Darold James               6 Phoenix Bobc           7.42m      7.43m
 12 Houston Clark              6 Pops TC                7.29m      7.31m
 13 Marche Dennard             6 Unattached             8.27m      7.05m

Discus Throw (1K) Youth Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Jeremy Tuttle              8 Unattached            41.45m     43.70m
  2 Shawn Collins              7 Unattached            30.78m     34.52m
  3 Jamaal Jones               6 Phoenix Bobc          35.15m     33.93m
  4 Matthew Wong               7 Pops TC               24.71m     23.39m
  5 Darold James               6 Phoenix Bobc          20.61m     21.53m
  6 Donald Hawkins             7 Mustangs TC           25.57m     20.89m
  7 Houston Clark              6 Pops TC               19.68m     20.28m

Javelin Throw (600 G) Youth Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Jeremy Tuttle              8 Unattached            41.45m     46.55m
  2 Brandon Raphael            8 Unattached            42.49m     43.12m
  3 Jamaal Jones               6 Phoenix Bobc          38.67m     42.69m
  4 Travis Colby               7 Unattached            43.59m     39.28m
  5 Houston Clark              6 Pops TC               21.49m     25.58m

100 Meter Dash Intermediate Boys
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Desaan Hardwick            8 Arizona Risi           11.90      11.56q  2
  2 Joseph Shorten             9 Arizona Risi           11.70      11.57q  1
  3 Anders Battle              9 Arizona Elit           11.50      11.59q  1
  4 Kreshaun Reed             10 Do Right TC            11.86      11.73q  2
  5 Christopher Rodriguez      9 Tucson Elite           11.51      11.74q  2
  6 Jamie Morris               9 Arizona Risi           12.60      11.87q  2
  7 Bryce Wood                 9 Do Right TC            11.80      11.93q  1
  8 Kyle Schlosser            10 Arizona Elit           11.60      11.98q  2
  9 Breyan Miller              9 Arizona Risi           11.50      12.00q  1
 10 Ricky Mothershed           9 Do Right TC            11.09      12.05   2
 11 Glenn Dennard2             9 Unattached             12.00      12.31   1
 12 Tyshawn Hall               8 Mustangs TC            12.37      12.37   1
 13 Frankie Peterson           8 Arizona Pant                      12.54   1
 14 Dylan Davis                8 Arizona Elit           13.40      13.45   1

100 Meter Dash Intermediate Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals
=========================================================================
Finals
  1 Anders Battle              9 Arizona Elit           11.59      11.57
  2 Joseph Shorten             9 Arizona Risi           11.57      11.66
  3 Desaan Hardwick            8 Arizona Risi           11.56      11.74
  4 Breyan Miller              9 Arizona Risi           12.00      11.77
  5 Christopher Rodriguez      9 Tucson Elite           11.74      11.88
  6 Kyle Schlosser            10 Arizona Elit           11.98      11.96
  7 Kreshaun Reed             10 Do Right TC            11.73      11.98
  8 Bryce Wood                 9 Do Right TC            11.93      12.08
  9 Jamie Morris               9 Arizona Risi           11.87      12.26
Preliminaries
 10 Ricky Mothershed           9 Do Right TC            12.05
 11 Glenn Dennard2             9 Unattached             12.31
 12 Tyshawn Hall               8 Mustangs TC            12.37
 13 Frankie Peterson           8 Arizona Pant           12.54
 14 Dylan Davis                8 Arizona Elit           13.45

200 Meter Dash Intermediate Boys
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
  1 Jamal Miles               10 Arizona Risi           23.00      22.17q  2
  2 Joseph Shorten             9 Arizona Risi           24.00      23.32q  1
  3 Wheaton Marcus            10 Do Right TC            22.05      23.35q  2
  4 Rikki Mcclure             10 Arizona Elit           22.80      23.59q  1
  5 Anders Battle              9 Arizona Elit           23.00      23.70q  1
  6 Glenn Dennard2             9 Unattached             24.32      24.31q  2
  7 Kreshaun Reed             10 Do Right TC            24.20      24.36q  2
  8 Desaan Hardwick            8 Arizona Risi           25.00      24.38q  2
  9 Breyan Miller              9 Arizona Risi           24.00      24.51q  1
 10 Jamie Morris               9 Arizona Risi           25.00      25.17   1
 11 Frankie Peterson           8 Arizona Pant                      25.20   1
 11 Tyshawn Hall               8 Mustangs TC            25.67      25.20   1
 13 Ricky Mothershed           9 Do Right TC            25.00      25.95   2
 14 Allen Igoe                 9 Tucson Elite           25.10      26.73   1
 15 Dylan Davis                8 Arizona Elit           27.12      28.13   2

200 Meter Dash Intermediate Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals
=========================================================================
Finals
  1 Jamal Miles               10 Arizona Risi           22.17      22.06
  2 Wheaton Marcus            10 Do Right TC            23.35      22.87
  3 Joseph Shorten             9 Arizona Risi           23.32      23.40
  4 Anders Battle              9 Arizona Elit           23.70      23.84
  5 Kreshaun Reed             10 Do Right TC            24.36      23.97
  6 Desaan Hardwick            8 Arizona Risi           24.38      24.25
  7 Breyan Miller              9 Arizona Risi           24.51      24.40
  8 Glenn Dennard2             9 Unattached             24.31      24.69
Preliminaries
  4 Rikki Mcclure             10 Arizona Elit           23.59
 10 Jamie Morris               9 Arizona Risi           25.17
 11 Frankie Peterson           8 Arizona Pant           25.20
 11 Tyshawn Hall               8 Mustangs TC            25.20
 13 Ricky Mothershed           9 Do Right TC            25.95
 14 Allen Igoe                 9 Tucson Elite           26.73
 15 Dylan Davis                8 Arizona Elit           28.13

400 Meter Dash Intermediate Boys
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Jamal Miles               10 Arizona Risi           48.00      49.42   2
  2 Rikki Mcclure             10 Arizona Elit           50.00      51.57   2
  3 Marcus Vargas             10 Unattached             52.30      53.00   2
  4 Erwin Jones                8 Phoenix Bobc           57.36      55.14   1
  5 Desaan Hardwick            8 Arizona Risi           55.00      55.23   1
  6 Quamar Tate                9 Arizona Risi           55.00      56.34   2
  7 Chris Rogers               9 Arizona Heat           53.80      57.81   2
  8 Rico Dozier               10 Arizona Heat           53.00      59.07   2
  9 Dylan Davis                8 Arizona Elit         1:00.60    1:00.44   1
 10 Tyshawn Hall               8 Mustangs TC          1:01.00    1:01.45   1

800 Meter Run Intermediate Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Anthony Li                 9 Pops TC              1:59.00    1:59.18
  2 Brian Shrader              9 Unattached           1:58.34    1:59.26
  3 Marcus Vargas             10 Unattached           1:03.54    2:00.70
  4 Adam Vega                  9 Unattached           2:04.32    2:03.80
  5 Matthew Whitlatch          9 Arizona Chee         2:10.00    2:11.70
  6 Quamar Tate                9 Arizona Risi         2:00.00    2:12.07
  7 Derek Stanek               8 Phoenix Bobc                    2:13.53
  8 Cody Moore                 8 Arizona Elit         2:17.00    2:17.61
  9 Ricky Mothershed           9 Do Right TC                     2:18.01

1500 Meter Run Intermediate Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Steve Magnuson             9 Pops TC              4:05.00    4:16.94
  2 Brian Shrader              9 Unattached           4:20.00    4:19.18
  3 Anthony Li                 9 Pops TC              4:12.00    4:22.12
  4 Sherod Hardt              10 Thunderhardt         4:30.00    4:28.00
  5 Matthew Whitlatch          9 Arizona Chee         4:29.00    4:31.01
  6 Derek Stanek               8 Phoenix Bobc                    4:33.72
  7 Troy Keller                9 Arizona Elit                    4:34.72
  8 Quamar Tate                9 Arizona Risi         4:00.00    4:39.46
  9 Jeremie Gooden             9 Pops TC              4:35.00    4:40.26
 10 Joshua Espinoza            8 Unattached           4:41.00    4:41.89
 11 Cody Moore                 8 Arizona Elit         4:41.20    4:46.65
 12 Eric Brannick              8 AZ Puma              4:45.93    4:53.81

3000 Meter Run Intermediate Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Steve Magnuson             9 Pops TC              9:15.00   10:18.80
  2 Jeremie Gooden             9 Pops TC              9:40.00   10:21.24
  3 Derek Stanek               8 Phoenix Bobc         9:48.35   10:30.61
  4 Joshua Espinoza            8 Unattached          11:45.00   10:43.66
  5 Jakob Allmaras             9 Unattached                     11:07.90
  6 Eric Brannick              8 AZ Puma             10:33.66   11:19.45

110 Meter Hurdles (39") Intermediate Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Demetrius Wilson           9 Arizona Risi           14.50      14.83
  2 Bryce Wood                 9 Do Right TC            14.97      15.23
  3 Erwin Jones                8 Phoenix Bobc           16.18      15.95
  4 Tevin Blaylark             9 Arizona Pant           15.90      15.95
  5 Yosuf Muhammad             9 Arizona Chee                      19.14

400 Meter Hurdles (36") Intermediate Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Demetrius Wilson           9 Arizona Risi           57.00      58.46
  2 Yosuf Muhammad             9 Arizona Chee                    1:07.17

2000 Meter Steeplechase 36" Intermediate Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Steve Magnuson             9 Pops TC                         6:48.21
  2 Eric Brannick              8 AZ Puma                         8:22.30
  3 Jakob Allmaras             9 Unattached                      8:29.98

4x100 Meter Relay Intermediate Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
=========================================================================
  1 Arizona Rising Suns TC  'A'                         43.00      43.59
     1) Jamal Miles 10                  2) Breyan Miller 9
     3) Jamie Morris 9                  4) Joseph Shorten 9
  2 Do Right TC  'A'                                    43.89      44.30
     1) William Clay 9                  2) Wheaton Marcus 10
     3) Kreshaun Reed 10                4) Bryce Wood 9

High Jump Intermediate Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Tevin Blaylark             9 Arizona Pant           1.85m      1.73m
  2 Dylan Walashek             8 AZ Puma                1.85m      1.65m
  3 Dillon Holman              9 Arizona Chee           1.40m      1.60m
  4 Mathew Crocker            10 AZ Puma                1.55m     J1.60m
  5 Allen Igoe                 9 Tucson Elite           1.68m     J1.60m

Pole Vault Intermediate Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Alec Hsu                  10 Unattached             4.27m      3.96m
  2 Ryan Kunce                10 Unattached                        3.81m
  3 Riley Crosby               9 AZ Puma                3.35m      3.36m
  4 Kyle Schlosser            10 Arizona Elit           3.51m     J3.36m
  5 Erwin Jones                8 Phoenix Bobc           2.30m      2.61m

Long Jump Intermediate Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Tevin Blaylark             9 Arizona Pant           6.48m      6.35m
  2 William Clay               9 Do Right TC                       6.06m
  3 Anders Battle              9 Arizona Elit           6.12m      5.84m
  4 Lewis Todd                 8 Unattached             5.61m      5.55m
  5 Glenn Dennard2             9 Unattached             5.61m      5.53m
  6 Mathew Crocker            10 AZ Puma                5.76m      5.26m
  7 Frankie Peterson           8 Arizona Pant                      4.99m
  8 Tyshawn Hall               8 Mustangs TC            5.25m      4.78m

Triple Jump Intermediate Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 William Clay               9 Do Right TC                      14.43m
  2 Tevin Blaylark             9 Arizona Pant          12.52m     12.35m
  3 Lewis Todd                 8 Unattached            11.91m     11.68m
  4 Chris Rogers               9 Arizona Heat          11.15m     10.90m
  5 Yosuf Muhammad             9 Arizona Chee                     10.13m

Shot Put (12#) Intermediate Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Daniel Tipton             10 Arizona Flam          12.61m     12.43m
  2 Jesse Garcia               9 Unattached                       12.00m
  3 Shelby Luke               10 Arizona Chee                     11.85m
  4 Mason Simmons              9 Unattached            11.67m     11.43m
  5 Val Doka                   8 Tonto Apache                     10.88m
  6 Dylan Walashek             8 AZ Puma                9.35m     10.40m
  7 Jarred Begay              10 Tonto Apache                     10.03m
  8 Dallin Stone              10 Toro Thrower           7.62m      9.75m
  9 Mathew Crocker            10 AZ Puma                9.95m      9.66m
 10 Jordon Hinton             10 Tonto Apache                      9.53m
 11 Mitch Mumford              9 Toro Thrower           9.22m      9.17m
 12 Kyle Keswick               8 Northwest Xp                      8.83m
 13 Gary Pinkney               8 Arizona Risi                      8.14m
 14 Emilo Soto                 9 Arizona Risi                      7.81m

Discus Throw (1.6K) Intermediate Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Mason Simmons              9 Unattached            38.34m     36.24m
  2 Jarred Begay              10 Tonto Apache                     33.00m
  3 Dylan Walashek             8 AZ Puma               23.20m     26.82m
  4 Kyle Keswick               8 Northwest Xp                     26.41m
  5 Mathew Crocker            10 AZ Puma               21.96m     23.54m

Javelin Throw (800G) Intermediate Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Christopher Rodriguez      9 Tucson Elite          52.87m     49.54m
  2 Erwin Jones                8 Phoenix Bobc          48.66m     46.34m
  3 Mason Simmons              9 Unattached            35.74m     35.25m
  4 Kyle Keswick               8 Northwest Xp                     24.77m

100 Meter Dash Young Men
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Ray Miller                12 AZ Puma                10.81      10.51q  1
  2 Bryce Lamb                10 Arizona Chee           10.80      10.91q  2
  3 Mike Ness                 10 Tucson Elite           10.84      10.92q  1
  4 Disabella Miles           10 Arizona Flam           11.34      11.21q  2
  5 Timothy Parker            10 Arizona Risi           11.90      11.35q  2
  6 Alex Brueggeman           12 Tucson Elite           11.30      11.36q  2
  7 Joe Brown                 11 Arizona Chee                      11.42q  2
  8 Freeland Wilson           10 Phoenix Bobc                      11.45q  1
  9 Marcus Washington         10 Arizona Flam           11.45      11.58q  1
 10 Andy Phan                 12 Tucson Elite           11.80      12.00   1
 11 Eric Deleon               11 Arizona Flam           12.89      12.81   2

100 Meter Dash Young Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals
=========================================================================
Finals
  1 Ray Miller                12 AZ Puma                10.51      10.95
  2 Bryce Lamb                10 Arizona Chee           10.91      11.15
  3 Mike Ness                 10 Tucson Elite           10.92      11.16
  4 Disabella Miles           10 Arizona Flam           11.21      11.40
  5 Timothy Parker            10 Arizona Risi           11.35      11.65
  6 Alex Brueggeman           12 Tucson Elite           11.36      11.77
  7 Freeland Wilson           10 Phoenix Bobc           11.45      12.18
Preliminaries
  7 Joe Brown                 11 Arizona Chee           11.42
  9 Marcus Washington         10 Arizona Flam           11.58
 10 Andy Phan                 12 Tucson Elite           12.00
 11 Eric Deleon               11 Arizona Flam           12.81

200 Meter Dash Young Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims
=========================================================================
  1 Ray Miller                12 AZ Puma                21.23      22.15q
  2 Mike Ness                 10 Tucson Elite           21.97      22.78q
  3 Disabella Miles           10 Arizona Flam           22.90      23.07q
  4 Mark Romero               11 Arizona Risi                      23.57q
  5 Timothy Parker            10 Arizona Risi           23.00      23.59q
  6 Brandon Parmeter          10 Tucson Elite                      24.43q

200 Meter Dash Young Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals
=========================================================================
Finals
  1 Ray Miller                12 AZ Puma                22.15      22.15
  2 Mike Ness                 10 Tucson Elite           22.78      22.78
  3 Disabella Miles           10 Arizona Flam           23.07      23.07
  4 Mark Romero               11 Arizona Risi           23.57      23.57
  5 Timothy Parker            10 Arizona Risi           23.59      23.59
  6 Brandon Parmeter          10 Tucson Elite           24.43      24.43

400 Meter Dash Young Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Gilbert Gutteriez         12 Unattached                        50.78
  2 Clark Coyle               11 Arizona Heat           50.70      51.30
  3 Disabella Miles           10 Arizona Flam           52.91      52.88
  4 Brandon Parmeter          10 Tucson Elite           51.00      53.07
  5 Donald Mcgruder           10 Phoenix Bobc           52.81      54.23
  6 Orlando Soto              10 Arizona Risi           55.00      57.38

800 Meter Run Young Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 James Eichberger          11 Tucson Elite         1:53.00    1:59.71
  2 Owais Khairandesh         10 Tucson Elite         2:05.00    2:05.72
  3 Emilio Avila              10 Unattached           2:01.50    2:06.48
  4 Donald Mcgruder           10 Phoenix Bobc         2:11.46    2:08.34
  5 Steven Espinosa           11 Arizona Chee                    2:12.88
  6 Orlando Soto              10 Arizona Risi         2:00.00    2:17.56

1500 Meter Run Young Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Owais Khairandesh         10 Tucson Elite         4:35.00    4:21.80
  2 Tim Oconnell              12 Arizona Chee         4:28.00    4:29.96
  3 Levi Coombs               10 Thunderhardt         4:30.00    4:31.98
  4 James Miller              10 Phoenix Bobc         4:45.77    4:56.07

5000 Meter Run Young Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Tim Oconnell              12 Arizona Chee        17:57.00   18:57.38

110 Meter Hurdles (39") Young Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Cedrique Smith            10 AZ Puma                14.58      13.79
  2 Matt Moore                12 Elite Athletes                    14.09
  3 Labriel Leach             12 Tucson Elite           15.10      14.48
  4 Marcus Washington         10 Arizona Flam           14.71      14.49
  5 Sean Santos               11 Thunderhardt                      14.86
  6 Chris Tomas               11 AZ Puma                16.70      16.40
  7 Eric Deleon               11 Arizona Flam           17.10      18.06

400 Meter Hurdles (36") Young Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Labriel Leach             12 Tucson Elite           56.50      56.78
  2 Eric Deleon               11 Arizona Flam         1:06.92    1:07.40

2000 Meter Steeplechase 36" Young Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Tim Oconnell              12 Arizona Chee                    7:39.31

4x400 Meter Relay Young Men
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
=========================================================================
  1 Tucson Elite AC  'A'                              3:20.00    3:27.23
     1) James Eichberger 11             2) Labriel Leach 12
     3) Mike Ness 10                    4) Brandon Parmeter 10
  2 Arizona Rising Suns TC  'A'                       3:00.00    3:36.54
     1) Mike Bolligar 10                2) Dylain Hail 10
     3) Timothy Parker 10               4) Mark Romero 11

4x800 Meter Relay Young Men
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
=========================================================================
  1 Arizona Rising Suns TC  'A'                       5:00.00    9:42.10
     1) Mike Bolligar 10                2) Dylain Hail 10
     3) Mark Romero 11                  4) Orlando Soto 10
  2 Phoenix Bobcats  'A'                                        10:19.11
     1) Donald Mcgruder 10              2) Tyrese Mcgruder 12
     3) James Miller 10                 4) Freeland Wilson 10

High Jump Young Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Jonsy Simmons             12 AZ Puma                2.13m      2.05m
  2 Dakoda John               12 AZ Puma                2.09m      1.90m
  2 Ryan Wrublik              12 Unattached             1.88m      1.90m
  2 Gibson Hunter             10 Arizona Flam           1.91m      1.90m
  5 Nam Vu                    12 Tucson Elite           1.78m      1.85m
  6 Mike Bolligar             10 Arizona Risi                      1.80m
  6 Tyrese Mcgruder           12 Phoenix Bobc                      1.80m
  8 Beau Mckenna              11 AZ Puma                1.83m      1.75m
  8 Chris Tomas               11 AZ Puma                1.85m      1.75m
 10 Donald Mcgruder           10 Phoenix Bobc                      1.65m
 -- Adam Thayer               12 Elite Athletes                       NH

Pole Vault Young Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Jeremy Marcinko           12 Unattached             4.42m      4.42m
  2 Cory Kraft                11 Unattached             4.42m      4.11m
  3 Travis Burkel             10 Tucson Elite           3.07m      3.66m
  4 Brock Ungvarsky           12 Unattached             3.81m      3.36m
  5 Paul Sun                  11 AZ Puma                           2.59m
 -- Joel Lang                 11 Unattached             4.11m         NH

Long Jump Young Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Bryce Lamb                10 Arizona Chee           7.01m      6.74m
  2 Tyrese Mcgruder           12 Phoenix Bobc           6.20m      6.24m
  3 Alex Brueggeman           12 Tucson Elite           6.48m      6.21m
  4 Marcus Washington         10 Arizona Flam           6.41m      6.20m
  5 Timothy Parker            10 Arizona Risi                      6.08m
  6 Freeland Wilson           10 Phoenix Bobc           5.87m      5.98m
  7 Kenneth Gooden            11 Pops TC                6.65m      5.70m
  8 Joe Brown                 11 Arizona Chee                      5.63m
  9 Andy Phan                 12 Tucson Elite           5.82m      5.29m

Triple Jump Young Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Bryce Lamb                10 Arizona Chee          15.24m     14.21m
  2 Tyrese Mcgruder           12 Phoenix Bobc          12.66m     13.29m
  3 Joe Brown                 11 Arizona Chee                     12.47m
  4 Freeland Wilson           10 Phoenix Bobc          12.88m     12.41m
  5 Mike Bolligar             10 Arizona Risi                     12.37m
  6 Disabella Miles           10 Arizona Flam          12.35m     12.34m

Shot Put (12#) Young Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Victor Chavez             11 Arizona Heat          14.20m     13.79m
  2 Michael Cartwright        11 Unattached            13.26m     13.22m
  3 David Hakes               10 Toro Thrower          12.52m     12.19m
  4 Jesus Chavez              10 Arizona Heat          11.58m     11.88m
  5 Kenneth Simmons           10 Unattached            12.78m     11.87m
  6 Geradro Treviza           12 Thunderhardt                     11.58m
  7 Adam Crotty               11 Toro Thrower          12.01m     11.55m
  8 Dylan Wright              10 Toro Thrower          10.67m     10.97m
  9 Justin Johnson            11 Tonto Apache                     10.67m
 10 Lucero Zach               12 Arizona Flam           9.68m      9.45m

Discus Throw (1.6K) Young Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Michael Cartwright        11 Unattached            49.81m     46.10m
  2 Alex Smyth                10 Arizona Flam          45.04m     42.81m
  3 Kenneth Simmons           10 Unattached            39.45m     38.25m
  4 Victor Chavez             11 Arizona Heat          42.72m     38.24m
  5 Jesus Chavez              10 Arizona Heat          37.80m     36.16m
  6 Geradro Treviza           12 Thunderhardt                     35.97m
  7 Dylan Wright              10 Toro Thrower          36.88m     32.62m
  8 Lucero Zach               12 Arizona Flam          27.14m     28.73m

Javelin Throw (800G) Young Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Mike Salley               11 Unattached            45.00m     46.85m
  2 Sean Santos               11 Thunderhardt                     39.02m
  3 Kenneth Simmons           10 Unattached            36.27m     38.53m
  4 Jesus Chavez              10 Arizona Heat          39.62m     31.34m
  5 Lucero Zach               12 Arizona Flam          22.27m     24.35m
Nike Visa BMW Gatorade Gill Athletics University of Phoenix St. Vincent Lynx