Join/Renew Now

Results - USATF West Texas Association Junior Olympic Track & Field Championships

6/22-23/07 - Willie McCool Stadium, Lubbock, TX

Event 1  100 Meter Dash Primary Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Tysley Stenix                Elite                    16.48   3
  2 Alyssa Ashmore               Midland Crusader         18.12   1
  3 Rylee Hopper                 Basin Burners            18.14   2
  4 Cashee Wynn                  Basin Burners            18.35   2
  5 Juanita Ervine               Tall City                18.45   2
  6 Kasia Wilson                 Tall City                18.78   1
  7 BROOKE SHOBERT               SPUR UNA                 18.79   3
  8 Mikayla Padilla              Elite                    19.19   1
  9 CAMREY SANCHEZ               SPUR UNA                 20.15   3
 10 Tyeliyah Jones               Elite                    20.17   3
 11 Natalie Chestnut             Lubbock Olympian         21.17   3
 12 Yasman Samuels               Tall City                21.45   1
 13 BETH FERGUSON                SPUR UNA                 21.63   3
 14 Lillian Agar                 Elite                    22.00   2
 15 Emily Munoz                  Lubbock Olympian         22.91   1
 16 Hanna Gonzalez               SPUR UNA                 24.21   2

Event 2  200 Meter Dash Primary Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Tysley Stenix                Elite                    37.01   3
  2 BROOKE SHOBERT               SPUR UNA                 38.49   1
  3 Alyssa Ashmore               Midland Crusader         38.56   1
  4 Juanita Ervine               Tall City                40.59   2
  5 Rylee Hopper                 Basin Burners            40.68   3
  6 Mikayla Padilla              Elite                    40.69   2
  7 Cashee Wynn                  Basin Burners            41.51   1
  8 Kasia Wilson                 Tall City                42.46   3
  9 Jayla Smith                  Lubbock Olympian         44.29   2
 10 CAMREY SANCHEZ               SPUR UNA                 44.75   2
 11 Tyeliyah Jones               Elite                    45.70   3
 12 Lillian Agar                 Elite                    46.50   3
 13 Natalie Chestnut             Lubbock Olympian         46.93   1
 14 BETH FERGUSON                SPUR UNA                 47.32   3
 15 Hanna Gonzalez               SPUR UNA                 51.31   1
 16 Emily Munoz                  Lubbock Olympian         52.59   2

Event 3  400 Meter Dash Primary Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Alyssa Ashmore               Midland Crusader       1:34.44
  2 Mikayla Padilla              Elite                  1:37.00

Event 10  Long Jump Primary Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Tysley Stenix                Elite                  9-08.50      2.95m
  2 BROOKE SHOBERT               SPUR UNA               7-06.50      2.29m
  3 CAMREY SANCHEZ               SPUR UNA               7-04.00      2.23m
  4 Natalie Chestnut             Lubbock Olympian       6-06.00      1.98m
  5 Hanna Gonzalez               SPUR UNA               6-03.00      1.90m
  6 Lillian Agar                 Elite                  6-02.00      1.87m
  7 BETH FERGUSON                SPUR UNA               5-04.00      1.62m
  8 Tyeliyah Jones               Elite                  5-03.00      1.60m
  9 Emily Munoz                  Lubbock Olympian       4-04.00      1.32m

Event 50  100 Meter Dash Primary Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Amare Jones                  Elite                    16.70   1
  2 Bryce Jones                  Basin Burners            16.78   3
  3 Robert Porter                Tall City                17.04   3
  4 Michael Portillo             Midland Crusader         17.20   2
  5 DREW HODGE                   WT Wind                  17.63   2
  6 Bryce Johnson                Tall City                18.23   1
  7 Isaiah Nunez                 Basin Burners            18.32   2
  8 Avion Wilson                 Tall City                18.37   1
  9 Genuwine Powell              Basin Burners            18.59   2
 10 Christian Tschauner          Tall City                19.06   2
 11 Jordan Matthews              Elite                    19.23   2
 12 Nicholas Gonzales            Lubbock Olympian         19.60   3
 13 Joe Ervine                   Tall City                19.79   1
 14 Gib Agar                     Elite                    19.94   3
 15 COOPER NEWSOME               WT Wind                  20.15   1
 16 Zayne Lujan                  Tall City                20.17   3
 17 Kade Garner                  Midland Crusader         20.18   2
 18 Matthew Hernandez            Lubbock Olympian         20.31   1
 19 Lorenzo Mendez               Midland Crusader         20.33   1
 20 Dominque Nelson              Tall City                21.55   1
 21 Logan Ramsey                 Elite                    22.93   3
 22 Draven Carter                Midland Crusader         24.49   3
 23 Major Everhart               WT Wind                  25.21   3

Event 51  200 Meter Dash Primary Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Michael Portillo             Midland Crusader         34.89   1
  2 Bryce Jones                  Basin Burners            34.95   1
  3 Amare Jones                  Elite                    36.12   2
  4 Matt Childs                  Midland Crusader         36.23   3
  5 Robert Porter                Tall City                37.56   4
  6 Jared Ortega                 Plainview                38.17   3
  7 Bryce Johnson                Tall City                39.02   4
  8 DREW HODGE                   WT Wind                  39.17   2
  9 Gregory Nelson               Tall City                39.21   3
 10 Isaiah Nunez                 Basin Burners            39.94   1
 11 Avion Wilson                 Tall City                39.96   2
 12 Genuwine Powell              Basin Burners            40.25   3
 13 Nicholas Gonzales            Lubbock Olympian         41.15   4
 14 Gib Agar                     Elite                    41.92   1
 15 Jordan Matthews              Elite                    42.67   2
 16 Joe Ervine                   Tall City                42.80   2
 17 Kade Garner                  Midland Crusader         42.98   1
 18 Christian Tschauner          Tall City                43.15   1
 19 Lorenzo Mendez               Midland Crusader         43.68   3
 20 Matthew Hernandez            Lubbock Olympian         44.09   2
 21 Zayne Lujan                  Tall City                46.95   3
 22 Dwaine Anderson              Lubbock Olympian         47.98   4
 23 Dominque Nelson              Tall City                49.26   4
 24 Logan Ramsey                 Elite                    49.41   3
 25 Draven Carter                Midland Crusader         57.25   4

Event 52  400 Meter Dash Primary Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Gregory Nelson               Tall City              1:26.64
  2 Robert Porter                Tall City              1:32.81
  3 COOPER NEWSOME               WT Wind                1:37.14
  4 Christian Tschauner          Tall City              1:39.41
  5 Dwaine Anderson              Lubbock Olympian       1:47.18
  5 Marshall Board               Elite                  1:47.18

Event 53  800 Meter Run Primary Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Matt Childs                  Midland Crusader       3:04.57
  2 Gregory Nelson               Tall City              3:25.00

Event 56  4x100 Meter Relay Primary Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Midland Crusaders Track Club  'A'                   1:15.15
     1) Michael Portillo                2) Draven Carter
     3) Kade Garner                     4) Lorenzo Mendez

Event 59  Long Jump Primary Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Amare Jones                  Elite                 10-05.00      3.17m
  2 DREW HODGE                   WT Wind                9-05.00      2.87m
  3 Jared Ortega                 Plainview              8-07.00      2.61m
  4 COOPER NEWSOME               WT Wind                7-03.00      2.20m
  5 Nicholas Gonzales            Lubbock Olympian       7-02.00      2.18m
  6 Gib Agar                     Elite                  7-00.00      2.13m
  7 Logan Ramsey                 Elite                  5-07.00      1.70m
  8 Major Everhart               WT Wind                3-05.00      1.04m

Event 100  100 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Tana Driver                  Midland Crusader         15.25   2
  2 HALIEGH EVERHART             WT Wind                  16.10   2
  3 Alexis Almager               Elite                    16.56   1
  4 Maliyah Williams             Basin Burners            16.75   1
  5 Sydnie Harper                Basin Burners            17.00   3
  6 Jordyn Williams              Basin Burners            17.28   1
  7 Clara Beecherl               Elite                    17.38   2
  8 Braxton Rutledge             Lubbock Olympian         17.43   3
  9 Kaitlyn Myers                Lubbock Olympian         17.63   1
 10 Deborah Wallace              Basin Burners            17.93   2
 11 Terrikah Gilbert             Jaguars                  18.36   3
 12 Simone Dickson               Lubbock Olympian         19.07   3
 13 Janai Colvin                 Basin Burners            19.94   1

Event 101  200 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Miranda Padilla              Elite                    30.61   1
  2 Tana Driver                  Midland Crusader         31.41   1
  3 HALIEGH EVERHART             WT Wind                  33.19   1
  4 Miah Nelson                  Tall City                33.35   3
  5 Clara Beecherl               Elite                    35.17   2
  6 Maliyah Williams             Basin Burners            35.40   2
  7 Alexis Almager               Elite                    36.52   1
  8 Jordyn Williams              Basin Burners            37.36   2
  9 Sydnie Harper                Basin Burners            37.47   2
 10 Kaitlyn Myers                Lubbock Olympian         37.70   3
 11 Braxton Rutledge             Lubbock Olympian         38.13   2
 12 HANNAH HERRMANN              WT Wind                  38.27   1
 13 Deborah Wallace              Basin Burners            38.47   1
 14 Mireya Mendez                Midland Crusader         38.66   3
 15 Terrikah Gilbert             Jaguars                  39.12   3
 16 Simone Dickson               Lubbock Olympian         41.54   3
 17 Frehya Palmer                Plainview                50.39   1
 18 Janai Colvin                 Basin Burners            55.34   2

Event 102  400 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Miah Nelson                  Tall City              1:10.83   1
  2 Miranda Padilla              Elite                  1:10.98   1
  3 Lexandra Yanez               Flying Lions           1:13.04   2
  4 Samantha Carrillo            Elite                  1:19.61   2
  5 Clara Beecherl               Elite                  1:20.83   2
  6 Breanna Ramos                Elite                  1:22.22   1
  7 Mireya Mendez                Midland Crusader       1:27.26   2
  8 HANNAH HERRMANN              WT Wind                1:27.92   2
  9 Kaitlyn Myers                Lubbock Olympian       1:28.90   1
 10 Stephanie Renteria           unattached             1:30.90   1

Event 103  800 Meter Run Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Miah Nelson                  Tall City              2:49.17
  2 Lexandra Yanez               Flying Lions           2:57.73
  3 Samantha Carrillo            Elite                  3:03.97
  4 Ashley Bosquez               Elite                  3:08.07
  5 Mireya Mendez                Midland Crusader       3:17.30
  6 Breanna Ramos                Elite                  3:32.95
  6 Stephanie Renteria           unattached             3:32.95

Event 106  4x100 Meter Relay Bantam Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Basin Burners Track Club  'A'                       1:09.95
     1) Claudia Bass                    2) Sydnie Harper
     3) Maliyah Williams                4) Jordyn Williams

Event 109  Long Jump Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Tana Driver                  Midland Crusader      11-10.50      3.61m
  2 Miranda Padilla              Elite                 11-05.50      3.49m
  3 Breanna Ramos                Elite                 11-01.50      3.39m
  4 Lexandra Yanez               Flying Lions          11-01.00      3.37m
  5 HANNAH HERRMANN              WT Wind                9-03.00      2.81m
  6 Stephanie Renteria           unattached             9-00.00      2.74m
  7 Ashley Bosquez               Elite                  8-11.50      2.73m
  8 Clara Beecherl               Elite                  8-10.50      2.70m
  9 Alexis Almager               Elite                  8-05.50      2.57m
 10 Frehya Palmer                Plainview              6-06.00      1.98m
 10 HALIEGH EVERHART             WT Wind                6-06.00      1.98m
 12 Simone Dickson               Lubbock Olympian       5-10.00      1.77m

Event 112  Triathlon Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Ashley Bosquez               Elite                        1

Event 112  Triathlon: #1 200 Meter Dash Bantam Girls Triathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ashley Bosquez               Elite                    42.00     1

Event 112  Triathlon: #2 Shot Put Bantam Girls Triathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
 -- Ashley Bosquez               Elite                       ND

Event 112  Triathlon: #3 High Jump Bantam Girls Triathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
 -- Ashley Bosquez               Elite                       NH

Event 150  100 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Zyan Burditt                 Basin Burners            14.58   4
  2 Javion Williams              Basin Burners            15.50   4
  3 Eric SANCHEZ                 SPUR UNA                 15.71   1
  4 Roy Robinson                 Lubbock Olympian         15.82   1
  5 Te'Vionn Coffield            Elite                    15.89   4
  6 Vincent Mendez               Midland Crusader         16.05   3
  7 Colby Smith                  Basin Burners            16.21   2
  8 Sean Anderson                Lubbock Olympian         16.28   2
  9 Kaleb Nunez                  Basin Burners            16.38   3
 10 Malai Willis                 Basin Burners            16.48   4
 11 NELSON PODZEMNY              WT Wind                  16.66   1
 12 K C Butler                   Jaguars                  16.95   1
 13 Andrew Browning              Basin Burners            16.98   1
 14 Peyton Harrington            Elite                    17.22   4
 15 Jaydon Lira                  unattached               17.24   1
 16 Darrell Willis               Basin Burners            17.26   2
 17 Demarcus Carter              WT Wind                  17.51   2
 18 Coby McLaughlin              Tall City                17.73   2
 19 Sema'J Davis                 Tall City                17.75   4
 20 Jacob Baker                  Basin Burners            18.15   3
 21 Akeem Thompson               Jaguars                  18.16   4
 22 Austin Scurlark              Basin Burners            18.50   3
 23 JaQuanye Lyons               Tall City                18.60   1
 24 Frank Agar                   Elite                    18.73   3
 25 Dylon Frailey                Basin Burners            19.11   2
 26 Eli Guardiola                Tall City                20.11   3

Event 151  200 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Zyan Burditt                 Basin Burners            29.30   2
  2 Simeon Mayberry              Basin Burners            31.33   2
  3 Bryce Hoppel                 Elite                    31.60   3
  4 Roy Robinson                 Lubbock Olympian         31.69   1
  5 Eric SANCHEZ                 SPUR UNA                 31.70   1
  6 Javion Williams              Basin Burners            31.90   2
  7 Te'Vionn Coffield            Elite                    32.23   3
  8 Vincent Mendez               Midland Crusader         32.57   5
  9 Demarcus Carter              WT Wind                  33.57   5
 10 Colby Smith                  Basin Burners            33.58   5
 11 Peyton Harrington            Elite                    34.06   4
 12 Malai Willis                 Basin Burners            34.29   2
 13 Kaleb Nunez                  Basin Burners            34.31   1
 14 K C Butler                   Jaguars                  34.45   1
 15 Dedrick Strambler            Elite                    34.51   2
 16 Sema'J Davis                 Tall City                35.81   4
 17 KORBIN MARTINEZ              SPUR UNA                 36.32   5
 18 Marcus Carrillo              Elite                    36.35   1
 19 Akeem Thompson               Jaguars                  36.91   4
 20 NELSON PODZEMNY              WT Wind                  37.45   3
 21 Jacob Baker                  Basin Burners            37.52   4
 22 Darrell Willis               Basin Burners            39.08   2
 23 Sean Anderson                Lubbock Olympian         39.29   5
 24 Coby McLaughlin              Tall City                39.80   1
 25 Austin Scurlark              Basin Burners            40.05   5
 26 Frank Agar                   Elite                    41.22   2
 27 JaQuanye Lyons               Tall City                41.45   3
 28 Jaydon Lira                  unattached               41.83   5
 29 Zaki Huerta                  Elite                    41.92   3
 30 Eli Guardiola                Tall City                46.16   4

Event 152  400 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Bryce Hoppel                 Elite                  1:11.90   2
  2 Vincent Mendez               Midland Crusader       1:16.33   2
  3 CALAHAN NEWSOME              WT Wind                1:17.15   1
  4 KORBIN MARTINEZ              SPUR UNA               1:20.74   2
  5 Dedrick Strambler            Elite                  1:22.04   1
  6 Demarcus Carter              WT Wind                1:23.47   2
  7 Sema'J Davis                 Tall City              1:24.27   2
  8 Marcus Carrillo              Elite                  1:25.94   2
  9 Troy Garcia                  Concho Valley          1:32.50   1
 10 Zaki Huerta                  Elite                  1:38.92   1
 11 Eli Guardiola                Tall City              1:38.98   1

Event 153  800 Meter Run Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Bryce Hoppel                 Elite                  2:49.65
  2 Preston Ramsey               Elite                  2:51.86
  3 CALAHAN NEWSOME              WT Wind                2:57.52
  4 Mauricio Morales             Flying Lions           3:03.41
  5 Fabian Cruz                  Flying Lions           3:04.06
  6 Christian Stockton           Flying Lions           3:08.17

Event 154  1500 Meter Run Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Preston Ramsey               Elite                  6:03.52
  2 Mauricio Morales             Flying Lions           6:42.99
  3 Christian Stockton           Flying Lions           6:43.34
  4 Fabian Cruz                  Flying Lions           6:44.15

Event 156  4x100 Meter Relay Bantam Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Basin Burners Track Club  'A'                       1:07.99
     1) Andrew Browning                 2) Zyan Burditt
     3) Kaleb Nunez                     4) Javion Williams
  2 Basin Burners Track Club  'B'                      x1:08.50
     1) Darrell Willis                  2) Colby Smith
     3) Eric Rodriquez                  4) Malai Willis

Event 159  Long Jump Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Roy Robinson                 Lubbock Olympian      11-11.00      3.63m
  2 Eric SANCHEZ                 SPUR UNA              11-11.00      3.63m
  3 Dedrick Strambler            Elite                 10-11.00      3.32m
  4 Peyton Harrington            Elite                 10-10.00      3.30m
  5 Fabian Cruz                  Flying Lions          10-08.00      3.25m
  6 NELSON PODZEMNY              WT Wind               10-04.00      3.14m
  7 KORBIN MARTINEZ              SPUR UNA              10-03.00      3.12m
  8 Te'Vionn Coffield            Elite                 10-02.00      3.09m
  9 Marcus Carrillo              Elite                  9-02.00      2.79m
 10 Preston Ramsey               Elite                  9-01.00      2.76m
 11 CALAHAN NEWSOME              WT Wind                8-10.00      2.69m
 12 Jaydon Lira                  unattached             8-07.00      2.61m
 13 Frank Agar                   Elite                  8-00.00      2.43m
 14 Christian Stockton           Flying Lions           7-11.00      2.41m

Event 160  Shot Put 6 lb. Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Lane Byars                   unattached            18-10.50      5.75m
  2 Dylon Frailey                Basin Burners         16-07.50      5.06m
  3 Zaki Huerta                  Elite                 14-07.50      4.45m

Event 200  100 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 MAYA JONES                   WT Wind                  13.98   2
  2 Porsha Parker                Flying Lions             14.14   2
  3 ARIEL MCBRIDE                WT Wind                  15.12   2
  4 Megan Hoppel                 Elite                    15.21   2
  5 TAELOR HODGE                 WT Wind                  15.30   1
  6 Aumni Taylor                 Elite                    15.54   1
  7 Troinecia Benard             Basin Burners            15.95   2
  8 Desare' Allen                Elite                    16.08   1
  9 Maya Woods                   unattached               17.71   1
 10 Madison Ortega               Plainview                18.29   2

Event 201  200 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 MARYSSA BRISENO              WT Wind                  28.96   2
  2 Porsha Parker                Flying Lions             30.40   1
  3 ARIEL MCBRIDE                WT Wind                  30.85   1
  4 Megan Hoppel                 Elite                    32.52   2
  5 TAELOR HODGE                 WT Wind                  32.57   1
  6 Troinecia Benard             Basin Burners            34.48   2
  7 Aumni Taylor                 Elite                    35.95   1
  8 Kayci Meeks                  Lubbock Olympian         36.89   2
  9 Madison Ortega               Plainview                39.31   1

Event 202  400 Meter Dash Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 MARYSSA BRISENO              WT Wind                1:06.57
  2 ARIEL MCBRIDE                WT Wind                1:10.42
  3 Porsha Parker                Flying Lions           1:12.70
  4 Megan Hoppel                 Elite                  1:13.45
  5 MADESYN MCLEMORE             WT Wind                1:19.10
  6 Kayci Meeks                  Lubbock Olympian       1:28.65
  7 Aubree Rowley                Tall City              1:42.88

Event 203  800 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 MADESYN MCLEMORE             WT Wind                3:01.54
  2 Maryilyn Murrillo            Elite                  3:21.06
  3 Aubree Rowley                Tall City              3:43.36

Event 204  1500 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Maryilyn Murrillo            Elite                  7:25.23

Event 205  3000 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Maryilyn Murrillo            Elite                 15:41.54

Event 211  High Jump Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Desare' Allen                Elite                  3-06.00      1.06m

Event 212  Long Jump Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 MADESYN MCLEMORE             WT Wind               10-08.00      3.25m
  2 Aumni Taylor                 Elite                 10-05.00      3.17m
  3 Desare' Allen                Elite                 10-03.50      3.13m
  4 Kayci Meeks                  Lubbock Olympian      10-02.00      3.09m
  5 Aubree Rowley                Tall City              9-00.00      2.74m
  6 Maryilyn Murrillo            Elite                  7-07.50      2.32m

Event 213  Shot Put 6 lb. Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Maya Woods                   unattached            21-02.25      6.45m
  2 Tara Driver                  Midland Crusader      18-06.50      5.65m

Event 214  Discus Throw 1kg Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Maya Woods                   unattached               44-04     13.51m
  2 Tara Driver                  Midland Crusader         37-08     11.48m

Event 216  Outdoor Pentathlon Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Maryilyn Murrillo            Elite                        4

Event 216  Outdoor Pentathlon: #1 100 Meter Hurdles Midget Girls Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Maryilyn Murrillo            Elite                    26.00     4

Event 216  Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put Midget Girls Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
 -- Maryilyn Murrillo            Elite                       ND

Event 216  Outdoor Pentathlon: #3 High Jump Midget Girls Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
 -- Maryilyn Murrillo            Elite                       NH

Event 216  Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump Midget Girls Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
 -- Maryilyn Murrillo            Elite                       ND

Event 216  Outdoor Pentathlon: #5 800 Meter Run Midget Girls Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
 -- Maryilyn Murrillo            Elite                       NT

Event 250  100 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Terry Gilbreith              Jaguars                  14.32   3
  2 Jordan Sansom                Elite                    14.42   1
  3 Dekwaan Wynn                 Basin Burners            14.45   2
  4 James Bowers                 Elite                    14.69   2
  5 Decobian Lyons               Flying Lions             14.73   2
  6 Taylor Nunez                 Basin Burners            14.86   3
  7 Joshua Burditt               Basin Burners            15.02   2
  8 Anthony Ivery                Lubbock Olympian         15.07   1
  9 Ian Johnson                  Basin Burners            15.31   1
 10 Aaron Jackson                Tall City                15.46   3
 11 Sean Jones                   Elite                    15.47   3
 12 Devon Sims                   Jaguars                  15.90   1
 13 Brantley Harrington          Elite                    15.96   1
 14 Caleb Jackson                Tall City                16.36   3
 15 Michael Morales              Basin Burners            16.90   1
 16 Austin Almager               Elite                    17.13   3
 17 Joshua Mann                  Lubbock Olympian         17.41   3
 18 Aztian Torres                Elite                    17.79   2
 19 Caden Coots                  Basin Burners            17.97   1

Event 251  200 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Nicolas Francino             Tall City                29.22   2
  2 Dekwaan Wynn                 Basin Burners            29.68   2
  3 James Bowers                 Elite                    29.73   1
  4 Randy Carden                 Basin Burners            29.73   3
  5 Anthony Ivery                Lubbock Olympian         30.42   1
  6 Jordan Sansom                Elite                    30.51   2
  7 Taylor Nunez                 Basin Burners            30.64   1
  8 Marty Garcia                 Basin Burners            31.45   3
  9 Decobian Lyons               Flying Lions             31.57   3
 10 Sean Jones                   Elite                    32.58   1
 11 Ian Johnson                  Basin Burners            33.58   2
 12 Powers Ramsey                Elite                    34.36   2
 13 Caleb Jackson                Tall City                34.68   1
 14 Aaron Jackson                Tall City                36.47   1
 15 JORDAN MARTINEZ              SPUR UNA                 36.89   3
 16 Taylor Hamilton              Elite                    37.63   3
 17 Joshua Mann                  Lubbock Olympian         38.08   3

Event 252  400 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Nicolas Francino             Tall City              1:06.42   2
  2 Terry Gilbreith              Jaguars                1:07.40   1
  3 Darius Strambler             Elite                  1:10.46   2
  4 Marty Garcia                 Basin Burners          1:11.01   1
  5 Carter Tate                  Elite                  1:12.43   1
  6 Aaron Jackson                Tall City              1:16.09   2
  7 Powers Ramsey                Elite                  1:16.66   1
  8 Devon Sims                   Jaguars                1:18.94   2
  9 JORDAN MARTINEZ              SPUR UNA               1:19.26   1
 10 Joshua Childs                Midland Crusader       1:23.64   2
 11 Taylor Hamilton              Elite                  1:25.43   2
 12 Caleb Jackson                Tall City              1:27.22   1
 13 Ixaal Torres                 Elite                  1:31.72   2

Event 253  800 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Terry Gilbreith              Jaguars                2:39.90
  2 Joshua Morales               Flying Lions           2:44.97
  3 Devon Sims                   Jaguars                2:56.49
  4 Isaac Garza                  Flying Lions           3:01.34
  5 Joshua Childs                Midland Crusader       3:06.87
  6 Ixaal Torres                 Elite                  3:16.57

Event 254  1500 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Mykel Gaona                  Elite                  5:24.38
  2 Carter Tate                  Elite                  5:39.57
  3 Cullen Holt                  Plainview              5:48.95
  4 Joshua Morales               Flying Lions           6:05.50
  5 Anthony Mariohalar           Flying Lions           6:17.57
  6 Isaac Garza                  Flying Lions           6:18.76
  7 Avery Nunez                  unattached             6:35.08
  8 Joshua Childs                Midland Crusader       6:46.40

Event 255  3000 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Mykel Gaona                  Elite                 11:33.69
  2 Carter Tate                  Elite                 11:51.05
  3 Anthony Mariohalar           Flying Lions          13:11.62
  4 Avery Nunez                  unattached            14:19.02

Event 257  80 Meter Hurdles Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Darius Strambler             Elite                    17.69

Event 258  4x100 Meter Relay Midget Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Basin Burners Track Club  'B'                        x58.99
  2 Basin Burners Track Club  'A'                         59.03
     1) Joshua Burditt                  2) Caden Coots
     3) Marty Garcia                    4) Ian Johnson

Event 261  High Jump Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Darius Strambler             Elite                  4-02.00      1.27m
 -- Powers Ramsey                Elite                       NH

Event 262  Long Jump Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Nicolas Francino             Tall City             13-08.00      4.16m
  2 Taylor Nunez                 Basin Burners         13-01.00      3.98m
  3 Anthony Ivery                Lubbock Olympian      13-00.00      3.96m
  4 Cullen Holt                  Plainview             12-04.00      3.75m
  5 Jordan Sansom                Elite                 11-11.00      3.63m
  6 Decobian Lyons               Flying Lions          11-07.00      3.53m
  7 James Bowers                 Elite                 11-03.00      3.42m
  8 Taylor Hamilton              Elite                 10-10.00      3.30m
  9 Austin Almager               Elite                 10-02.00      3.09m
 10 Sean Jones                   Elite                  9-11.00      3.02m
 11 JORDAN MARTINEZ              SPUR UNA               8-05.00      2.56m

Event 263  Shot Put 6 lb. Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Joshua Burditt               Basin Burners         28-00.75      8.55m
  2 Michael Morales              Basin Burners         27-08.25      8.43m
  3 Isaiah Nevarez               Tall City             25-08.00      7.82m
  4 Adrian Adome                 unattached            25-02.00      7.67m
  5 Avery Nunez                  unattached            23-06.25      7.16m
  6 Brantley Harrington          Elite                 22-11.50      6.99m
  7 Zane Byars                   unattached            22-11.25      6.99m
  8 Caden Coots                  Basin Burners         19-02.25      5.84m
  9 Aztian Torres                Elite                 18-04.75      5.60m
 10 Ixaal Torres                 Elite                 17-03.50      5.27m

Event 264  Discus Throw 1kg Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Adrian Adome                 unattached               63-09     19.43m
  2 Zane Byars                   unattached               52-10     16.10m
  3 Aztian Torres                Elite                    51-00     15.54m
  4 Brantley Harrington          Elite                    50-10     15.49m

Event 266  Outdoor Pentathlon Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Powers Ramsey                Elite                       10
  1 Darius Strambler             Elite                       10

Event 266  Outdoor Pentathlon: #1 110 Meter Hurdles Midget Boys Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Darius Strambler             Elite                    27.11    10
  2 Powers Ramsey                Elite                    27.15    10

Event 266  Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put Midget Boys Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
 -- Powers Ramsey                Elite                       ND
 -- Darius Strambler             Elite                       ND

Event 266  Outdoor Pentathlon: #3 High Jump Midget Boys Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
 -- Powers Ramsey                Elite                       NH
 -- Darius Strambler             Elite                       NH

Event 266  Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump Midget Boys Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
 -- Powers Ramsey                Elite                       ND
 -- Darius Strambler             Elite                       ND

Event 266  Outdoor Pentathlon: #5 1500 Meter Run Midget Boys Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
 -- Powers Ramsey                Elite                       NT
 -- Darius Strambler             Elite                       NT

Event 300  100 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Abby Floyd                   Basin Burners            14.30   2
  2 Maddie Bacon                 Midland Crusader         14.40   2
  3 Rachel Roberts               Basin Burners            14.43   1
  4 Saznie Valles                Elite                    14.46   1
  5 Jenique Johnson              Tall City                14.71   1
  6 Yesenia Cepeda               Elite                    14.81   2
  7 Monique Anderson             Lubbock Olympian         15.59   1
  8 D-Andrea Carden              Basin Burners            16.56   2

Event 301  200 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Kelsey Hoppel                Elite                    27.75   1
  2 Kirsten Ochsner              Midland Crusader         28.56   2
  3 Saznie Valles                Elite                    29.62   1
  4 Rachel Roberts               Basin Burners            30.30   1
  5 D-Andrea Carden              Basin Burners            30.62   2
  6 Jenique Johnson              Tall City                31.74   1
  7 KACIE HALE                   SPUR UNA                 31.87   2
  8 Maddie Bacon                 Midland Crusader         32.20   2
  9 Monique Anderson             Lubbock Olympian         33.30   2
 10 Yesenia Cepeda               Elite                    36.52   1

Event 302  400 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Kelsey Hoppel                Elite                  1:00.82   1
  2 ABBY BEHRENS                 WT Wind                1:05.10   1
  3 Kirsten Ochsner              Midland Crusader       1:05.22   1
  4 Saznie Valles                Elite                  1:06.92   1
  5 Tabitha Fletcher             Midland Crusader       1:06.95   2
  6 D-Andrea Carden              Basin Burners          1:12.53   2
  7 Jenique Johnson              Tall City              1:12.93   2
  8 KACIE HALE                   SPUR UNA               1:15.99   1
  9 ALEXIS SOTELLO               WT Wind                1:22.86   2

Event 303  800 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Victoria Leonard             Tall City              2:49.06
  2 ALEXIS SOTELLO               WT Wind                3:07.56

Event 304  1500 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Bianka Cortez                Flying Lions           5:31.44
  2 Madison Kauffman             Lubbock Olympian       5:38.93
  3 Victoria Leonard             Tall City              6:10.27
  4 Anna Minor                   Midland Crusader       6:39.64

Event 305  3000 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Madison Kauffman             Lubbock Olympian      12:05.12
  2 Bianka Cortez                Flying Lions          12:12.27
  3 Adriana Nunez                Midland Crusader      13:07.39

Event 307  100 Meter Hurdles Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Tabitha Fletcher             Midland Crusader         17.55
  2 ABBY BEHRENS                 WT Wind                  17.61

Event 308  200 Meter Hurdles Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 ABBY BEHRENS                 WT Wind                  33.92
  2 Anna Minor                   Midland Crusader         39.76

Event 309  4x100 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Basin Burners Track Club  'A'                         58.99
     1) Lakeysha Carden                 2) D-Andrea Carden
     3) Abby Floyd                      4) Rachel Roberts

Event 312  High Jump Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Kelsey Hoppel                Elite                  4-10.00      1.47m

Event 313  Pole Vault Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Leana Quirino                Concho Valley          9-00.00      2.74m
  2 Rebecca Perez                Concho Valley          8-00.00      2.43m
  3 Dinha Callejas               Concho Valley          7-06.00      2.28m
  3 Emily Spencer                Elite                  7-06.00      2.28m
  5 Brittany Patterson           Concho Valley          6-06.00      1.98m
  6 Jasmine Garcia               Concho Valley          6-00.00      1.82m

Event 314  Long Jump Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 KACIE HALE                   SPUR UNA              13-05.00      4.08m
  2 D-Andrea Carden              Basin Burners         13-01.00      3.98m
  3 Yesenia Capeda               Elite                 11-05.50      3.49m
  4 Monique Anderson             Lubbock Olympian      10-08.00      3.25m

Event 315  Triple Jump Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Kelsey Hoppel                Elite                 30-11.50      9.43m

Event 316  Shot Put 6 lb. Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Lakeysha Carden              Basin Burners         32-10.50     10.02m

Event 317  Discus Throw 1kg Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Lakeysha Carden              Basin Burners            81-00     24.68m

Event 350  100 Meter Dash Youth Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 MASON BRAY                   WT Wind                  12.42   1
  2 De'Monta Rivers              Elite                    12.78   1
  3 Steven Spangler III          Basin Burners            12.82   2
  4 Devonte Upson                WT Wind                  13.04   2
  5 Malcolm Mayberry             Basin Burners            13.09   1
  6 Kyree Barton                 Elite                    13.27   1
  7 Kaleb Barton                 Elite                    13.49   2
  8 Jason McAfee                 Elite                    13.61   2
  9 Polo Calzada                 Tall City                13.68   2
 10 Wesley Lewis                 Tall City                14.08   1
 11 Mason Fraley                 Basin Burners            14.19   2
 12 Jalen McLaughlin             Tall City                14.23   1
 13 Isaiah Munoz                 Lubbock Olympian         16.65   1

Event 351  200 Meter Dash Youth Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Omar Barnes                  Tall City                24.58   1
  2 MASON BRAY                   WT Wind                  25.51   2
  3 De'Monta Rivers              Elite                    26.54   2
  4 Devonte Upson                WT Wind                  27.07   1
  5 Kyree Barton                 Elite                    27.62   1
  6 Malcolm Mayberry             Basin Burners            27.72   2
  7 Kaleb Barton                 Elite                    28.56   1
  8 Jason McAfee                 Elite                    28.71   1
  9 Polo Calzada                 Tall City                29.08   1
 10 Jalen McLaughlin             Tall City                29.19   1
 11 James Miller                 Basin Burners            29.77   2
 12 Wesley Lewis                 Tall City                31.17   2
 -- Brylen Williams              Basin Burners              DNF   2

Event 352  400 Meter Dash Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Omar Barnes                  Tall City                57.74
  2 Kyree Barton                 Elite                  1:03.42
  3 Polo Calzada                 Tall City              1:05.59
  4 Jalen McLaughlin             Tall City              1:06.47
  5 Kaleb Barton                 Elite                  1:06.73
  6 Wesley Lewis                 Tall City              1:14.07

Event 353  800 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Colin Moore                  Lubbock Olympian       2:26.39
  2 CHRISTOPHER AARN             WT Wind                2:38.05

Event 354  1500 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 David Hernandez              Flying Lions           4:58.03
  2 Connor Langford              Lubbock Olympian       5:14.10
  3 CHRISTOPHER AARN             WT Wind                5:38.40

Event 355  3000 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 David Hernandez              Flying Lions          10:54.55
  2 Connor Langford              Lubbock Olympian      11:20.66

Event 359  4x100 Meter Relay Youth Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Basin Burners Track Club  'A'                         54.41
     1) Randy Carden                    2) Mason Fraley
     3) Dominic Howard                  4) Malcolm Mayberry
 -- Basin Burners Track Club  'B'                           DNF
     1) Simeon Mayberry                 2) James Miller
     3) Steven Spangler III             4) Brylen Williams

Event 360  4x400 Meter Relay Youth Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Basin Burners Track Club  'A'                       5:46.89
     1) Mason Fraley                    2) James Miller
     3) Steven Spangler III             4) Brylen Williams

Event 362  High Jump Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Jason McAfee                 Elite                  4-02.00      1.27m

Event 363  Pole Vault Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Weston Keith                 Lubbock Olympian       6-06.00      1.98m
 -- Mason Fraley                 Basin Burners               NH

Event 364  Long Jump Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Omar Barnes                  Tall City             18-06.00      5.63m
  2 De'Monta Rivers              Elite                 16-00.00      4.87m
  3 Colin Moore                  Lubbock Olympian      15-09.00      4.80m
  4 Jason McAfee                 Elite                 13-05.00      4.08m
  5 Isaiah Munoz                 Lubbock Olympian      10-03.00      3.12m

Event 365  Triple Jump Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Omar Barnes                  Tall City             39-08.50     12.10m
  2 James Miller                 Basin Burners         24-10.00      7.56m
  3 Kyree Barton                 Elite                 23-09.00      7.23m

Event 366  Shot Put 4kg Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Kirby Carter                 Lubbock Olympian      42-06.00     12.95m
  2 Zach Byars                   unattached            37-03.25     11.36m
  3 Inaki Pastor                 Elite                 28-02.50      8.59m

Event 367  Discus Throw 1kg Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Kirby Carter                 Lubbock Olympian        128-01     39.03m
  2 Zach Byars                   unattached              122-08     37.38m
  3 Inaki Pastor                 Elite                    82-05     25.12m

Event 368  Javelin Throw 600g Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
 -- Inaki Pastor                 Elite                       ND
 -- Kirby Carter                 Lubbock Olympian            ND

Event 400  100 Meter Dash Intermediate Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Jasmine Miller               Basin Burners            12.88   1
  2 ALLISON MARTINEZ             WT Wind                  12.89   1
  3 Raykayle Searuggs            Basin Burners            12.93   2
  4 Skyler Davis                 Tall City                13.11   2
  5 CALLIE HALEY                 WT Wind                  13.13   2
  6 Haley Fullingim              Lubbock Olympian         13.28   2
  7 MYA COFER                    WT Wind                  13.42   1
  8 Amanda Morris                Lubbock Olympian         14.32   1
  9 Tiffany Allen                Tall City                14.43   2

Event 401  200 Meter Dash Intermediate Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 CALLIE BRISENO               WT Wind                  26.63   2
  2 ALLISON MARTINEZ             WT Wind                  26.93   2
  3 Jasmine Miller               Basin Burners            26.98   2
  4 Raykayle Searuggs            Basin Burners            27.34   1
  5 CALLIE HALEY                 WT Wind                  27.55   1
  6 MYA COFER                    WT Wind                  28.14   2
  7 Skyler Davis                 Tall City                28.32   1
  8 Itoya McWilliams             Lubbock Olympian         28.81   2
  9 LEISHA BRISENO               WT Wind                  29.37   1
 10 Amanda Morris                Lubbock Olympian         29.45   1
 11 Tiffany Allen                Tall City                29.79   1

Event 402  400 Meter Dash Intermediate Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 MADILYN NEWSOME              WT Wind                1:01.12   1
  2 Justinne Hamilton            Flying Lions           1:03.02   1
  3 Skyler Davis                 Tall City              1:05.08   2
  4 Jasmine Miller               Basin Burners          1:06.01   2
  5 TSOLA OMAMOGHO               WT Wind                1:07.46   2
  6 Itoya McWilliams             Lubbock Olympian       1:07.64   1
  7 Amanda Morris                Lubbock Olympian       1:09.02   1
  8 Marissa Rodriquez            Flying Lions           1:09.37   1
  9 Ashley Carrasco              Flying Lions           1:09.38   2
 10 Tiffany Allen                Tall City              1:10.78   2

Event 403  800 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Lakeisha Johnson             Flying Lions           2:34.89
  2 Ashley Carrasco              Flying Lions           2:40.64
  3 LEISHA BRISENO               WT Wind                2:41.04
  4 Jessica Franco               Flying Lions           2:50.04
  5 Ashley Anderson              Lubbock Olympian       3:06.65

Event 404  1500 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Kyra Sloan                   Crobyton Warrior       5:25.42
  2 Lakeisha Johnson             Flying Lions           5:48.66
  3 Jessica Franco               Flying Lions           6:17.14
  4 Peyton Rutledge              Lubbock Olympian       6:27.73
 -- Ashley Anderson              Lubbock Olympian           DNF

Event 405  3000 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Kyra Sloan                   Crobyton Warrior      11:36.94
  2 Lakeisha Johnson             Flying Lions          12:08.36

Event 406  2000 Meter Steeplechase Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Kyra Sloan                   Crobyton Warrior       9:10.00

Event 408  100 Meter Hurdles Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Porsha Fobbs                 Flying Lions             15.72
  2 Jennifer Pennington          Lubbock Olympian         19.68
  3 Crystal Morrison             Flying Lions             19.83

Event 409  400 Meter Hurdles Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Jennifer Pennington          Lubbock Olympian       1:15.75

Event 410  4x100 Meter Relay Intermediate Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 West Texas Wind  'A'                                  50.29
     1) CALLIE BRISENO                  2) CALLIE HALEY
     3) ALLISON MARTINEZ                4) MADILYN NEWSOME
  2 Midland Crusaders Track Club  'A'                     56.09

Event 411  4x400 Meter Relay Intermediate Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Flying Lions Club  'A'                              4:25.30
     1) Ashley Carrasco                 2) Justinne Hamilton
     3) Lakeisha Johnson                4) Marissa Rodriquez
  2 West Texas Wind  'A'                                4:58.75
     1) CALLIE BRISENO                  2) CALLIE HALEY
     3) MADILYN NEWSOME                 4) TSOLA OMAMOGHO

Event 414  Pole Vault Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Macy Watson                  Concho Valley          8-00.00      2.43m
  2 Sara Byrd                    Concho Valley          7-00.00      2.13m

Event 415  Long Jump Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Haley Fullingim              Lubbock Olympian      17-00.50      5.19m
  2 CALLIE BRISENO               WT Wind               16-05.00      5.00m
  3 ALLISON MARTINEZ             WT Wind               16-00.00      4.87m
  4 Tiffany Allen                Tall City             13-07.00      4.14m

Event 450  100 Meter Dash Intermediate Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Kenneth Turner               Tall City                11.45   2
  2 Jacory Saddler               Elite                    11.73   1
  3 Nathan Rose                  Tall City                11.87   1
  4 Trevor Scurlark              Basin Burners            11.88   1
  5 Roylee Sanchez               Tall City                12.45   2
  6 Miles Ochsner                Midland Crusader         12.67   1
  7 AARON HOOD                   WT Wind                  12.80   2
  8 Angel Torres                 Tall City                12.93   1
  9 Trey Lyons                   Tall City                13.14   2
 10 Jarvara Sanders              Elite                    14.07   2

Event 451  200 Meter Dash Intermediate Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Kenneth Turner               Tall City                23.23   1
  2 Trevor Scurlark              Basin Burners            23.80   1
  3 Tynan Shadle                 Lubbock Olympian         23.98   1
  4 Jacory Saddler               Elite                    24.00   2
  5 Nathan Rose                  Tall City                24.24   1
  6 Donnie Bryant                Lubbock Olympian         24.62   1
  7 Roylee Sanchez               Tall City                24.83   2
  8 Cody Cortez                  Lubbock Olympian         25.46   2
  9 Miles Ochsner                Midland Crusader         25.73   2
 10 Angel Torres                 Tall City                26.34   2
 11 AARON HOOD                   WT Wind                  26.35   1
 12 Jordan Salazar               Tall City                26.56   1
 13 Qwashawn Smith               Tall City                26.93   2
 14 Jarvara Sanders              Elite                    27.69   2

Event 452  400 Meter Dash Intermediate Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Joachim Nevarez              Tall City                55.27   1
  2 Micahel Camacho              Basin Burners            57.25   2
  3 Miles Ochsner                Midland Crusader         58.47   2
  4 Angel Torres                 Tall City                59.08   2
  5 Dillon Martin                Midland Crusader         59.64   1
  6 AARON HOOD                   WT Wind                  59.91   2
  7 Jonathan Carr                Midland Crusader       1:00.14   2
  8 Qwashawn Smith               Tall City              1:00.38   1
  9 Jordan Salazar               Tall City              1:00.52   1

Event 453  800 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Joachim Nevarez              Tall City              2:12.32
  2 Micahel Camacho              Basin Burners          2:16.35
  3 Robert Duran                 Lubbock Olympian       2:25.48
  4 Patrick Tone                 Lubbock Olympian       2:29.67
  5 Qwashawn Smith               Tall City              2:35.45

Event 454  1500 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Jonathan Lira                unattached             4:46.83
  2 Lucas Morris                 Lubbock Olympian       4:57.51
  3 Joachim Nevarez              Tall City              4:58.24
  4 Robert Duran                 Lubbock Olympian       5:14.05
  5 Patrick Tone                 Lubbock Olympian       5:21.76
  6 Jon David Bruegel            unattached             5:35.26

Event 455  3000 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Jonathan Lira                unattached            10:01.80
  2 Lucas Morris                 Lubbock Olympian      10:47.52
  3 Jon David Bruegel            unattached            11:54.63

Event 458  110 Meter Hurdles Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 LaRon Wright                 Basin Burners            16.34
  2 Donnie Bryant                Lubbock Olympian         20.07

Event 459  400 Meter Hurdles Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Donnie Bryant                Lubbock Olympian       1:01.60
  2 LaRon Wright                 Basin Burners          1:03.85

Event 460  4x100 Meter Relay Intermediate Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Tall City Track Club  'A'                             46.69
     1) Trey Lyons                      2) Nathan Rose
     3) Roylee Sanchez                  4) Kenneth Turner

Event 463  High Jump Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Jacory Saddler               Elite                  5-08.00      1.72m
  2 Donnie Bryant                Lubbock Olympian       5-02.00      1.57m

Event 464  Pole Vault Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Isaac Ramos                  unattached            11-06.00      3.50m
  2 Zack Cook                    Concho Valley         10-00.00      3.04m

Event 465  Long Jump Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Kenneth Turner               Tall City             20-06.00      6.24m
  2 Jacory Saddler               Elite                 20-01.00      6.12m
  3 Aaron Lyons                  Lubbock Olympian      18-04.00      5.58m
  4 Trey Lyons                   Tall City             16-10.00      5.13m
  4 Nathan Rose                  Tall City             16-10.00      5.13m
  6 Jarvara Sanders              Elite                 15-01.00      4.59m

Event 466  Triple Jump Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Aaron Lyons                  Lubbock Olympian      37-03.00     11.35m

Event 467  Shot Put 12 lb. Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Dillon Martin                Midland Crusader      30-06.50      9.30m
  2 Malachi Nichols              Tall City             29-10.50      9.10m
  3 Calob Holt                   Plainview             28-08.50      8.75m

Event 468  Discus Throw 1.6kg Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Dillon Martin                Midland Crusader         90-03     27.50m
  2 Malachi Nichols              Tall City                87-09     26.74m
  3 Calob Holt                   Plainview                51-11     15.82m

Event 469  Javelin Throw 800g Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
 -- Malachi Nichols              Tall City                   ND

Event 500  100 Meter Dash Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Christi Sims                 Jaguars                  13.48
  2 Samantha Ervine              Basin Burners            15.29

Event 501  200 Meter Dash Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Christi Sims                 Jaguars                  36.06

Event 502  400 Meter Dash Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Raven Owen                   Lubbock Olympian       1:04.52
  2 JENNIFER DAVIS               WT Wind                1:05.31
  3 Betania Francino             Tall City              1:09.47

Event 503  800 Meter Run Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Lindsey Putman               Lubbock Olympian       2:21.50
  2 Haley Howey                  Lubbock Olympian       2:31.34
  3 JENNIFER DAVIS               WT Wind                2:32.08
  4 Jade Freeman                 Basin Burners          2:58.74
  5 Courtnee Rowley              Tall City              3:09.70

Event 504  1500 Meter Run Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Lindsey Putman               Lubbock Olympian       5:00.49
  2 Lacy McKinney                Flying Lions           5:23.54
  3 Haley Howey                  Lubbock Olympian       5:25.15

Event 505  3000 Meter Run Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Lacy McKinney                Flying Lions          12:42.67

Event 506  2000 Meter Steeplechase Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
 -- Lacy McKinney                Flying Lions                NT

Event 508  100 Meter Hurdles Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 SADIE NEWSOME                WT Wind                  16.56
  2 Betania Francino             Tall City                17.79

Event 509  400 Meter Hurdles Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 SADIE NEWSOME                WT Wind                1:09.25
  2 Betania Francino             Tall City              1:20.80
  3 Courtnee Rowley              Tall City              1:25.53

Event 514  Pole Vault Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Katy Abner                   unattached            10-06.00      3.20m
  2 Shannon Arnold               unattached            10-00.00      3.04m
  3 Michelle Ruiz                Concho Valley         10-00.00      3.04m
  4 Lacy McKinney                Flying Lions           9-00.00      2.74m

Event 518  Discus Throw 1kg Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Heather Woods                unattached              101-09     31.01m

Event 550  100 Meter Dash Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 LaVorick Williams            Basin Burners            11.02
  2 Fay Mitchell                 Basin Burners            11.12
  3 Koby Trent Pickrell          Lubbock Olympian         11.30
  4 JUSTIN FRYE                  WT Wind                  11.31
  5 Chris Valles                 Elite                    12.59

Event 551  200 Meter Dash Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 LaVorick Williams            Basin Burners            22.28
  2 Nick Johnson                 Basin Burners            22.40
  3 JUSTIN FRYE                  WT Wind                  22.76
  4 SAM OMAMOGHO                 WT Wind                  23.25
  5 Koby Trent Pickrell          Lubbock Olympian         23.85
  6 Tanner Borchardt             Lubbock Olympian         23.98

Event 552  400 Meter Dash Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Cody Hoover                  Basin Burners            51.75
  2 ADAM LANE                    WT Wind                  52.45
  3 BRODDRICK MCCAMPBELL         WT Wind                  52.58
  4 Ben Coker                    Flying Lions             54.19
  5 Chris Valles                 Elite                  1:05.27

Event 553  800 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Jesse Martinez               Flying Lions           2:01.93
  2 Ben Coker                    Flying Lions           2:11.42
  3 STEVE MARTINEZ               WT Wind                2:18.30

Event 554  1500 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Jesse Martinez               Flying Lions           4:31.60
  2 STEVE MARTINEZ               WT Wind                4:40.65
  3 Lucas Montoya                Lubbock Olympian       4:43.33
  4 Ben Coker                    Flying Lions           4:59.07
  5 Victor Ramirez               Lubbock Olympian       5:23.58

Event 555  3000 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Lucas Montoya                Lubbock Olympian      10:26.57

Event 558  110 Meter Hurdles Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 DAVID ORTEGA                 WT Wind                  16.79
  2 Tanner Borchardt             Lubbock Olympian         18.55

Event 559  400 Meter Hurdles Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Tanner Borchardt             Lubbock Olympian       1:00.16
  2 DAVID ORTEGA                 WT Wind                1:07.79
  3 Kanowa Boulton               Midland Crusader       1:09.14

Event 560  4x100 Meter Relay Young Men
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Basin Burners Track Club  'A'                         43.37
     1) Micah Burditt                   2) David Camacho
     3) Cody Hoover                     4) Desmond Jackson
  2 West Texas Wind  'A'                                  44.43
     1) JUSTIN FRYE                     2) ADAM LANE
     3) BRODDRICK MCCAMPBELL            4) SAM OMAMOGHO
  3 Basin Burners Track Club  'B'                        x46.69
     1) Nick Johnson                    2) Fay Mitchell
     3) LaVorick Williams               4) James Wiley

Event 561  4x400 Meter Relay Young Men
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 West Texas Wind  'A'                                3:56.13
     1) JUSTIN FRYE                     2) ADAM LANE
     3) BRODDRICK MCCAMPBELL            4) SAM OMAMOGHO
  2 Basin Burners Track Club  'A'                       3:58.58
     1) David Camacho                   2) Cody Hoover
     3) Nick Johnson                    4) AJ Lozano

Event 563  High Jump Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Kanowa Boulton               Midland Crusader       5-06.00      1.67m

Event 564  Pole Vault Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Dustin Warren                WT Pole Vault         13-06.00      4.11m
  2 Josh Summerlin               Concho Valley          7-00.00      2.13m

Event 566  Triple Jump Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 BRODDRICK MCCAMPBELL         WT Wind               43-02.00     13.15m

Event 568  Discus Throw 1.6kg Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Tanner Borchardt             Lubbock Olympian        107-03     32.68m
Nike Visa BMW Gatorade Gill Athletics University of Phoenix St. Vincent Lynx