Join/Renew Now

Results - USATF Oklahoma Association Junior Olympic Track & Field Championships

6/22-23/07 - East Tulsa Sports Complex, Tulsa, OK

Event 1  100 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Russell, Christian           Ardmore TC               14.75q  1
  2 Haynes, Micayla              Unattached               14.80q  2
  3 Hill, Shanetta               Tulsa Expres             14.95q  2
  4 Marsh, Deirdra               Eastside Ste             15.11q  2
  5 Collins, Symponi             Oklahoma Jaguars         15.25q  1
  6 Bonner, Gabriella            Tulsa Twista             15.58q  1
  7 Wimms, Imari                 Eastside Ste             15.70q  1
  8 Carter, Jaquelyn             Tulsa Flyers             16.00q  2
  9 McGee, Shamise               Ardmore TC               16.22   1
 10 Brown, Tyshawn               Tulsa Expres             16.29   1
 11 Rowe, Naughtia               Western Vill             16.35   2
 12 Jimmerson, Donisha           Eastside Ste             16.42   2
 13 Leggins, Antoniette          Eastside Ste             16.57   2
 14 Nibblett, Ramieka            Western Vill             16.70   2
 15 Michaels, Allene             Dutch Elite              16.85   1

Event 1  100 Meter Dash Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Russell, Christian           Ardmore TC               14.39
  2 Haynes, Micayla              Unattached               14.53
  3 Hill, Shanetta               Tulsa Expres             14.72
  4 Marsh, Deirdra               Eastside Ste             14.92
  5 Bonner, Gabriella            Tulsa Twista             15.42
  6 Wimms, Imari                 Eastside Ste             15.49
  7 Collins, Symponi             Oklahoma Jaguars         15.79
  8 Carter, Jaquelyn             Tulsa Flyers             15.87

Event 2  100 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Doku, Majesty                Jenks Americ             14.45q  2
  2 Marshall, Kejuan             Tulsa Expres             14.67q  2
  3 Hornaday, Paul               Tulsa Flyers             15.04q  1
  4 McQuarters, Robert           Tulsa Expres             15.06q  1
  5 Alexander, Courtr'e          Tulsa Expres             15.23q  2
  6 Calvert, Daeonte             Tulsa Turbos             15.33q  1
  7 Hill, Demetri                Tulsa Expres             15.34q  2
  8 Wilson, Camry                Western Vill             15.41q  1
  9 Pierce, TroiRee              Tulsa Expres             15.42   2
 10 Reed, Dwight                 Tulsa Expres             15.60   1
 11 Clowe, Patrick               Ardmore TC               15.73   2
 12 Clark, Andrew                Ardmore TC               15.98   1
 13 Cheadle, Derryck             Eastside Ste             16.31   1
 14 Ashley, Hayden               Personal Bes             16.41   2
 15 Minor, Joshua                Ardmore TC               16.56   2

Event 2  100 Meter Dash Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Doku, Majesty                Jenks Americ             14.24
  2 Marshall, Kejuan             Tulsa Expres             14.65
  3 McQuarters, Robert           Tulsa Expres             14.69
  4 Hornaday, Paul               Tulsa Flyers             14.79
  5 Alexander, Courtr'e          Tulsa Expres             14.81
  6 Calvert, Daeonte             Tulsa Turbos             15.11
  7 Wilson, Camry                Western Vill             15.23
  8 Hill, Demetri                Tulsa Expres             15.44

Event 3  200 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Russell, Christian           Ardmore TC               31.46   1
  2 Marsh, Deirdra               Eastside Ste             31.48   1
  3 Hill, Shanetta               Tulsa Expres             31.55   1
  4 Haynes, Micayla              Unattached               31.56   3
  5 Bonner, Gabriella            Tulsa Twista             32.23   1
  6 Collins, Symponi             Oklahoma Jaguars         32.48   1
  7 Richardson, Syaira           Eastside Ste             32.73   1
  8 Jimmerson, Donisha           Eastside Ste             33.29   2
  9 Rossiter, Paige              Unattached               33.33   2
 10 Wimms, Imari                 Eastside Ste             33.37   1
 11 Latta, Jordyn                BA Express               33.54   1
 12 Carter, Jaquelyn             Tulsa Flyers             33.69   2
 13 Brown, Tyshawn               Tulsa Expres             34.32   2
 14 McGee, Shamise               Ardmore TC               34.95   2
 15 Watson, Fiona                Western Vill             35.46   2
 16 Leggins, Antoniette          Eastside Ste             35.89   3
 17 Terrell, Brielle             Tulsa Flyers             36.20   3

Event 4  200 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Doku, Majesty                Jenks Americ             29.95   2
  2 Marshall, Kejuan             Tulsa Expres             30.49   1
  3 Hornaday, Paul               Tulsa Flyers             30.62   1
  4 Hill, Demetri                Tulsa Expres             31.73   1
  5 Pierce, TroiRee              Tulsa Expres             32.44   1
  6 Cheadle, Derryck             Eastside Ste             32.76   1
  7 Calvert, Daeonte             Tulsa Turbos             33.17   1
  8 Clark, Andrew                Ardmore TC               33.79   2
  9 Reed, Dwight                 Tulsa Expres             34.70   1
 10 Alexander, Courtr'e          Tulsa Expres             35.24   1
 11 Sheehy, Brandon              Ardmore TC               35.43   2
 12 Harris, Tray                 Western Vill             35.44   2
 13 Franklin, Sevin              Ardmore TC               37.87   2

Event 5  400 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Hill, Shanetta               Tulsa Expres           1:15.23   1
  2 Bonner, Gabriella            Tulsa Twista           1:15.56   1
  3 Richardson, Syaira           Eastside Ste           1:17.53   1
  4 Carter, Jaquelyn             Tulsa Flyers           1:18.56   1
  5 Brown, Tyshawn               Tulsa Expres           1:20.03   1
  6 Piggee, Faithlyn             Ardmore TC             1:23.55   1
  7 Odiunze, Nerissa             Eastside Ste           1:23.65   1
  8 Nelson, KeAnna               Tulsa Expres           1:26.72   1
  9 Smith, Midori                Eastside Ste           1:26.90   2
 10 White, Cassidy               Ardmore TC             1:27.02   2
 11 Terrell, Brielle             Tulsa Flyers           1:27.62   2
 12 Martin, DeKisha              Tulsa Expres           1:29.08   2
 13 Lankford, Sarah              Ardmore TC             1:29.19   2

Event 6  400 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Cheadle, Derryck             Eastside Ste           1:12.55   1
  2 Marshall, Kejuan             Tulsa Expres           1:12.62   1
  3 Hornaday, Paul               Tulsa Flyers           1:13.49   1
  4 Harris, Damingo              Western Vill           1:14.80   1
  5 Hill, Demetri                Tulsa Expres           1:14.89   2
  6 Akem, Samuel                 Tulsa Flyers           1:16.17   1
  7 Pierce, TroiRee              Tulsa Expres           1:17.30   1
  8 Calvert, Daeonte             Tulsa Turbos           1:18.96   1
  9 Threatt, Isaiah              Eastside Ste           1:18.96   2
 10 Skeens, Jonathan             Skiatook Ste           1:19.18   2
 11 Wyatt, Andrew                Jenks Americ           1:19.22   3
 12 Fisher, Laber                Skiatook Ste           1:22.83   2
 13 Franklin, Sevin              Ardmore TC             1:26.92   2
 14 Ellson, Zach                 Jenks Americ           1:28.10   3
 15 Edwards, Kendall             Western Vill           1:30.12   2
 16 Wyatt, Austin                Jenks Americ           1:32.26   3
 17 Clark, Jamal                 Ardmore TC             1:33.60   3
 18 Alexander, Courtr'e          Tulsa Expres           1:37.74   1
 19 Chambers, Taylon             Western Vill           1:48.25   3

Event 7  800 Meter Run Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Barber, Grace                Jenks Americ           2:37.29
  2 Soap, Tiqvah                 Jenks Americ           3:08.49
  3 Wyatt, Jaida                 Eastside Ste           3:11.36
  4 Nelson, KeAnna               Tulsa Expres           3:20.14
  5 Robinson, Kristen            Tulsa Flyers           3:24.03
  6 Lankford, Sarah              Ardmore TC             3:30.08
  7 Keilbarth, Marie             Tulsa Spikes           3:31.91
  8 Bottomley, Kelsey            BA Express             3:32.22
  9 McGee, Sharicco              Ardmore TC             3:33.69
 10 Hummingbird, Arizona         Unattached             3:34.79
 11 Long, Nima                   Tulsa Twista           3:49.96
 12 Hill, Destiny                Oklahoma Jaguars       4:02.95

Event 8  800 Meter Run Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Soap, Noah                   Jenks Americ           2:45.62
  2 Ward, Grant                  Jenks Americ           2:46.60
  3 Soap, Nehemiah               Jenks Americ           2:50.36
  4 Colbert, Fard                Oklahoma Jaguars       2:51.01
  5 Wyatt, Andrew                Jenks Americ           3:03.52
  6 Turnbow, Caleb               Tulsa Spikes           3:05.85
  7 Williams, Nick               Jenks Americ           3:14.55
  8 Church, Ethan                Jenks Americ           3:20.56
  9 Ashford, James               Skiatook Ste           3:28.37
 10 Wyatt, Austin                Jenks Americ           3:31.69
 11 Draper, Kelton               Jenks Americ           3:39.73
 12 Soap, Hosea                  Jenks Americ           4:42.86

Event 9  1500 Meter Run Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Barber, Grace                Jenks Americ           5:23.36
  2 Soap, Tiqvah                 Jenks Americ           6:30.33
  3 Wyatt, Jaida                 Eastside Ste           6:58.23
  4 Hill, Destiny                Oklahoma Jaguars       8:09.03
  5 Thrutchley, Christianna      Jenks Americ           8:20.70
  6 Thrutchley, Elizabeth        Jenks Americ           8:29.91
  7 Singh, Jenna                 Jenks Americ          10:21.30

Event 10  1500 Meter Run Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Soap, Noah                   Jenks Americ           5:43.85
  2 Soap, Nehemiah               Jenks Americ           5:47.14
  3 Ward, Grant                  Jenks Americ           6:00.47
  4 Colbert, Fard                Oklahoma Jaguars       6:11.13
  5 Williams, Nick               Jenks Americ           6:11.14
  6 Ashford, James               Skiatook Ste           6:21.66
  7 Love, Ty                     Ardmore TC             6:26.90
  8 Church, Ethan                Jenks Americ           6:27.93
  9 Petty, Jacob                 Oklahoma Jaguars       7:17.49
 10 Petit, Terryk                Oklahoma Jaguars       7:53.74

Event 11  4x100 Meter Relay Bantam Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Eastside Steppers  'A'                              1:01.89
  2 Ardmore TC  'A'                                     1:04.01
  3 Oklahoma Jaguars  'A'                               1:05.97
  4 Western Village  'A'                                1:05.99

Event 12  4x100 Meter Relay Bantam Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Jenks America  'A'                                    58.60
  2 Western Village  'A'                                1:04.78
  3 Skiatook Steam  'A'                                 1:08.09
  4 Oklahoma Jaguars  'A'                               1:14.04

Event 13  4x400 Meter Relay Bantam Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Ardmore TC  'A'                                     7:24.72

Event 14  4x400 Meter Relay Bantam Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Jenks America  'A'                                  5:19.98
  2 Ardmore TC  'A'                                     5:31.06
  3 Skiatook Steam  'A'                                 5:40.35
  4 Ardmore TC  'B'                                     6:09.11
  5 Ardmore TC  'C'                                     6:12.67
  6 Jenks America  'B'                                  6:41.16

Event 15  Shot Put Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Long, Nima                   Tulsa Twista              4.50      0.11m
  2 Gordon, Tajalah              Tulsa Twista              3.00      0.07m

Event 16  Shot Put Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Stratton, Jericho            Skiatook Ste              5.50      0.14m
  2 Stanton, Jacob               Skiatook Ste              5.00      0.13m
  3 Starr, Caleb                 Personal Bes              5.00      0.12m
  4 Thompson, Kahleed            Tulsa Expres              4.50      0.11m
  5 Tanner, Eligah               Tulsa Expres              4.00      0.10m

Event 17  Long Jump Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Rossiter, Paige              Unattached                3.25      0.08m
  2 Haynes, Micayla              Unattached                3.25      0.08m
  3 Latta, Jordyn                BA Express                3.00      0.07m
  4 Rowe, Naughtia               Western Vill              3.00      0.07m
  5 Michaels, Allene             Dutch Elite               2.75      0.07m
  6 Mack, H'Onest                Tulsa Expres              2.75      0.07m
  7 Dickinson, Miranda           Dutch Elite               2.75      0.07m
  8 Long, Nima                   Tulsa Twista              2.50      0.06m
  9 Harkey, Keionna              Western Vill              2.50      0.06m
 10 Watson, Fiona                Western Vill              2.50      0.06m
 10 Rossiter, Sabrina            Unattached                2.50      0.06m
 12 Carter, Nautica              Western Vill              2.25      0.06m
 13 Nibblett, Ramieka            Western Vill              2.25      0.06m
 14 McGee, Sharicco              Ardmore TC                2.00      0.05m
 15 Harkey, Sdahara              Western Vill              2.00      0.05m

Event 18  Long Jump Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Watson, Mikey                Skiatook Ste              3.75      0.09m
  2 Akem, Samuel                 Tulsa Flyers              3.25      0.08m
  3 Clowe, Patrick               Ardmore TC                3.00      0.08m
  4 Love, Ty                     Ardmore TC                3.00      0.08m
  5 Wilson, Camry                Western Vill              3.00      0.07m
  6 Colbert, Fard                Oklahoma Jaguars          3.00      0.07m
  7 Petty, Jacob                 Oklahoma Jaguars          2.75      0.07m
  8 Harris, Damingo              Western Vill              2.75      0.07m
  9 Scurry, Chantz               Ardmore TC                2.75      0.07m
 10 Turnbow, Caleb               Tulsa Spikes              2.75      0.07m
 11 Starr, Caleb                 Personal Bes              2.50      0.06m
 12 Reid, Zachary                Eastside Ste              2.50      0.06m
 13 Gordon, Kevin                Tulsa Twista              2.25      0.06m

Event 19  High Jump Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Rossiter, Paige              Unattached                1.00      0.02m

Event 20  High Jump Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Ashley, Hayden               Personal Bes           3-08.00      1.11m

Event 21  1500 Meter Race Walk Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Hill, Destiny                Oklahoma Jaguars      12:51.52
  2 Gordon, Tajalah              Tulsa Twista          12:52.45
  3 Montgomery, Lauryn           Tulsa Twista          13:37.42

Event 23  Javelin Throw Mini Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Barber, Grace                Jenks Americ            14.06m      46-01

Event 24  Javelin Throw Mini Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Ashley, Hayden               Personal Bes            21.96m      72-00
  2 Stratton, Jericho            Skiatook Ste            17.53m      57-06
  3 Stanton, Jacob               Skiatook Ste            14.12m      46-04
  4 Starr, Caleb                 Personal Bes            12.78m      41-11

Event 101  100 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 White, Monica                Oklahoma Jaguars         13.72q  1
  2 Pascoe, Jasmine              Eastside Ste             13.83q  1
  3 Asberry, Camrey              Tulsa Flyers             13.88q  2
  4 Spears, Caitlyn              Unattached               13.90q  1
  5 Williams, Taylor             Eastside Ste             14.00q  2
  6 Scott, Sydney                Oklahoma Jaguars         14.04q  2
  7 Wakefield, Erika             Western Vill             14.50q  2
  8 Denson, Dashonte             Western Vill             14.91q  1
  9 Brook, Bailey                Personal Bes             15.24   1
 10 Miles, Eugenia               Western Vill             15.29   1
 11 White, Mary Frances          Dutch Elite              15.34   2
 12 Thompson, Breana             Oklahoma Jaguars         15.74   2
 13 Stewart, Keena               Oklahoma Jaguars         15.89   2
 14 Frenche, Drake               Western Vill             15.92   2

Event 101  100 Meter Dash Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 White, Monica                Oklahoma Jaguars         13.69
  2 Spears, Caitlyn              Unattached               13.72
  3 Pascoe, Jasmine              Eastside Ste             14.00
  4 Scott, Sydney                Oklahoma Jaguars         14.04
  5 Williams, Taylor             Eastside Ste             14.09
  6 Asberry, Camrey              Tulsa Flyers             14.29
  7 Wakefield, Erika             Western Vill             14.66
  8 Denson, Dashonte             Western Vill             14.71

Event 102  100 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Dean, Guthrie                Oklahoma Jaguars         13.81q  2
  2 Rush, KeJuan                 Tulsa Expres             14.04q  1
  3 Jones, Danny                 Tulsa Expres             14.48q  1
  4 Newsome, Edward              Tulsa Turbos             14.68q  2
  5 Reid, Marshawn               Eastside Ste             14.79q  2
  6 Etienne, Isiah               Oklahoma Jaguars         15.22q  1
  7 Farmer, Anthony              Unattached               15.25q  2
  8 Crosby, John Isaiah          Eastside Ste             15.39q  2
  9 Bulock, Ce'von               Western Vill             15.89   1
 10 Johnson, Jeremiah            Ardmore TC               16.72   2
 11 Middaugh, Kaleb              Ardmore TC               18.08   2

Event 102  100 Meter Dash Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Dean, Guthrie                Oklahoma Jaguars         13.56
  2 Rush, KeJuan                 Tulsa Expres             13.57
  3 Jones, Danny                 Tulsa Expres             14.25
  4 Newsome, Edward              Tulsa Turbos             14.43
  5 Reid, Marshawn               Eastside Ste             14.74
  6 Crosby, John Isaiah          Eastside Ste             14.82
  7 Etienne, Isiah               Oklahoma Jaguars         14.86
  8 Farmer, Anthony              Unattached               14.86

Event 103  200 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Pascoe, Jasmine              Eastside Ste             28.55   1
  2 Spears, Caitlyn              Unattached               29.02   1
  3 Williams, Taylor             Eastside Ste             29.03   1
  4 Scott, Sydney                Oklahoma Jaguars         29.27   1
  5 White, Monica                Oklahoma Jaguars         29.30   1
  6 Bonner, Brianna              Tulsa Twista             29.82   1
  7 Asberry, Camrey              Tulsa Flyers             30.33   2
  8 Wakefield, Erika             Western Vill             30.56   1
  9 Sampong, Sara                Tulsa Flyers             30.76   2
 10 Williams, Lanessia           Western Vill             30.89   1
 11 Denson, Dashonte             Western Vill             30.92   2
 12 Brook, Bailey                Personal Bes             31.80   2
 13 Starks, Jon'nice             Oklahoma Jaguars         32.20   2
 14 Miles, Eugenia               Western Vill             32.79   2
 15 Dixon, Dionne                Tulsa Expres             33.00   2

Event 104  200 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Dean, Guthrie                Oklahoma Jaguars         27.81   1
  2 Rush, KeJuan                 Tulsa Expres             28.13   1
  3 Holmes, Jordan               Tulsa Expres             28.62   1
  4 Jones, Danny                 Tulsa Expres             30.39   1
  5 Etienne, Isiah               Oklahoma Jaguars         30.73   1
  6 Newsome, Edward              Tulsa Turbos             30.76   1
  7 Reid, Marshawn               Eastside Ste             30.77   1
  8 Armstead, Isaac              Tulsa Flyers             31.45   2
  9 Crosby, John Isaiah          Eastside Ste             31.47   1
 10 Richardson, Amani            Eastside Ste             31.61   2
 11 Bulock, Devin                Western Vill             31.77   2

Event 105  400 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Andrews, Dashja              Eastside Ste           1:04.38   1
  2 Bonner, Brianna              Tulsa Twista           1:05.39   1
  3 Cooks, Symphonie             Oklahoma Jaguars       1:06.38   1
  4 Derr, Reagan                 Personal Bes           1:07.03   1
  5 Williams, Lanessia           Western Vill           1:08.28   1
  6 Thomas, Ellyce               Tulsa Flyers           1:08.44   1
  7 Sampong, Sara                Tulsa Flyers           1:15.00   2
  8 Watson, Lafhonda             Western Vill           1:16.94   1
  9 Dixon, Dionne                Tulsa Expres           1:17.00   1
 10 Rawlins, Tiffany             Tulsa Flyers           1:17.55   2
 11 White, Audrey                Ardmore TC             1:19.02   2
 12 Starks, Jon'nice             Oklahoma Jaguars       1:24.90   2

Event 106  400 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Holmes, Jordan               Tulsa Expres           1:02.78   1
  2 Dean, Guthrie                Oklahoma Jaguars       1:02.83   1
  3 Crosby, John Isaiah          Eastside Ste           1:09.67   1
  4 Richardson, Amani            Eastside Ste           1:10.71   1
  5 Etienne, Isiah               Oklahoma Jaguars       1:11.76   1
  6 Starr, Colby                 Personal Bes           1:12.90   1
  7 Akem, Gyasi                  Tulsa Flyers           1:12.92   2
  8 Dyer, Dylan                  Unattached             1:13.24   2
  9 Jackson, Joshua              Tulsa Spikes           1:13.29   2
 10 Johnson, Jeremiah            Ardmore TC             1:16.12   1
 11 Pender, Corey                Ardmore TC             1:25.09   2
 12 Middaugh, Kaleb              Ardmore TC             1:25.58   2
 13 Bulock, Devin                Western Vill           1:26.93   1

Event 107  800 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Riley, Taeneesha             Eastside Ste           2:42.30
  2 East, Tierrah                Eastside Ste           2:49.45
  3 Standford, Makenzie          Unattached             2:56.63
  4 Lang, Annie                  Personal Bes           2:56.78
  5 Soap, Tirzah                 Jenks Americ           2:56.86
  6 Dixon, Dionne                Tulsa Expres           3:00.49
  7 Kirkendoll, Whitlee          Eastside Ste           3:03.36
  8 Starks, Jon'nice             Oklahoma Jaguars       3:09.69
  9 Sanders, K. Rebekah          Ardmore TC             3:15.41

Event 108  800 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Holmes, Jordan               Tulsa Expres           2:35.46
  2 Akem, Gyasi                  Tulsa Flyers           2:41.68
  3 Morales, Chance              Eastside Ste           2:41.99
  4 Richardson, Amani            Eastside Ste           2:43.16
  5 Godfrey, Graham              Jenks Americ           2:45.81
  6 Starr, Colby                 Personal Bes           2:46.72
  7 Ellson, Trevor               Jenks Americ           2:50.82
  8 Ramirez, Alexis              Western Vill           2:56.26
  9 Pender, Corey                Ardmore TC             3:03.82
 10 Robinson, Ryan               Tulsa Flyers           3:17.48
 11 Morris, Kejuan               Tulsa Twista           3:35.56

Event 109  1500 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Soap, Tirzah                 Jenks Americ           6:10.10
  2 Martin, Sarah                Dutch Elite            6:20.16

Event 110  1500 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Slater, Stephen              Jenks Americ           5:11.91
  2 Staub, Christopher           Jenks Americ           5:14.85
  3 Godfrey, Graham              Jenks Americ           5:31.69
  4 Keilbarth, Mark              Tulsa Spikes           5:34.18
  5 Morales, Chance              Eastside Ste           5:34.74
  6 Ellson, Trevor               Jenks Americ           5:42.51
  7 Roberts, Kyle                Unattached             5:44.95
  8 Love, Tanner                 Ardmore TC             6:08.94
  9 Thrutchley, Caleb            Jenks Americ           8:02.23

Event 111  3000 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Soap, Tirzah                 Jenks Americ          13:22.24
  2 Martin, Sarah                Dutch Elite           13:35.49

Event 112  3000 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Staub, Christopher           Jenks Americ          10:43.66
  2 Slater, Stephen              Jenks Americ          10:46.20
  3 Roberts, Kyle                Unattached            12:08.93
  4 Keilbarth, Mark              Tulsa Spikes          12:09.83
  5 Crawley, Coleman             Unattached            12:16.58

Event 113  4x100 Meter Relay Midget Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Oklahoma Jaguars  'A'                                 55.73
  2 Western Village  'A'                                  59.53
  3 Tulsa Flyers Elite  'A'                             1:01.35
  4 Western Village  'B'                                1:02.87

Event 114  4x100 Meter Relay Midget Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Western Village  'A'                                1:05.68

Event 115  4x400 Meter Relay Midget Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Eastside Steppers  'A'                              4:36.78
  2 Personal Best Athletics  'A'                        4:58.96

Event 116  4x400 Meter Relay Midget Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Ardmore TC  'A'                                     5:09.97

Event 117  4x800 Meter Relay Midget Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Eastside Steppers  'A'                             11:10.31

Event 118  4x800 Meter Relay Midget Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Jenks America  'A'                                 11:05.85

Event 119  80 Meter Hurdles Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Standford, Makenzie          Unattached               13.98
  2 Rawlins, Tiffany             Tulsa Flyers             18.85
  3 Sanders, K. Rebekah          Ardmore TC               21.91

Event 120  80 Meter Hurdles Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Byrd, Sione                  Oklahoma Jaguars         17.12
  2 Rossiter, Tyler              Unattached               17.31
  3 Starr, Colby                 Personal Bes             17.34
  4 Milligan, Michael            Personal Bes             17.93
  5 McCoy, Kendall               Oklahoma Jaguars         17.96

Event 121  Shot Put Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Jones, Kanani                Unattached                9.00      0.23m
  2 Major, Kambre                Eastside Ste              7.50      0.19m
  3 Phipps, Desiree              Sequoyah Track C          6.00      0.15m
  4 Pena, Mercedes               Dutch Elite               6.00      0.15m
  5 Bonner, Brianna              Tulsa Twista              6.00      0.15m
  6 Danker, Ashton               Unattached                5.75      0.14m
  7 Hayes, Karyn                 Eastside Ste              5.75      0.14m
  8 Dean, Denisha                Western Vill              5.50      0.14m
  9 Hummingbird, Montana         Unattached                5.50      0.14m
 10 Weir, Rachel                 Dutch Elite               4.50      0.12m

Event 122  Shot Put Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Hall, Chris                  Ardmore TC                7.75      0.20m
  2 Denson, Davonte              Western Vill              7.25      0.18m
  3 Downs, Jacob                 Jenks Americ              6.50      0.16m
  4 Patton, Justin               Ardmore TC                6.50      0.16m
  5 Benson, Max                  Ardmore TC                5.75      0.15m
  6 Morris, Kejuan               Tulsa Twista              5.25      0.13m

Event 123  Discus Throw Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Jones, Kanani                Unattached             2-00.75      0.63m
  2 Major, Kambre                Eastside Ste              1-01      0.33m
  3 Weir, Rachel                 Dutch Elite                 11      0.28m

Event 124  Discus Throw Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Hall, Chris                  Ardmore TC                1-06      0.45m
  2 Patton, Justin               Ardmore TC             1-04.75      0.42m
  3 Downs, Jacob                 Jenks Americ           1-01.50      0.34m

Event 125  Long Jump Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Cooks, Symphonie             Oklahoma Jaguars          4.00      0.10m
  2 Thomas, Ellyce               Tulsa Flyers              3.50      0.09m
  3 Phipps, Desiree              Sequoyah Track C          3.50      0.09m
  4 White, Mary Frances          Dutch Elite               3.50      0.08m
  5 Danker, Ashton               Unattached                3.00      0.07m
  6 Weir, Rachel                 Dutch Elite               2.75      0.07m
  7 Mayes, Chanyce               Oklahoma Jaguars          2.50      0.06m

Event 126  Long Jump Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Akem, Gyasi                  Tulsa Flyers              4.25      0.11m
  2 Newsome, Edward              Tulsa Turbos              3.75      0.10m
  3 Reid, Marshawn               Eastside Ste              3.75      0.10m
  4 Love, Tanner                 Ardmore TC                3.75      0.10m
  5 Robinson, Ryan               Tulsa Flyers              3.50      0.09m
  6 Byrd, Sione                  Oklahoma Jaguars          3.50      0.08m
  7 Milligan, Michael            Personal Bes              3.25      0.08m
  8 Armstead, Isaac              Tulsa Flyers              3.25      0.08m
  9 Smith, Michael               Unattached                3.00      0.08m
 10 Bulock, Ce'von               Western Vill              3.00      0.07m
 11 Denson, Davonte              Western Vill              2.25      0.05m

Event 127  High Jump Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Standford, Makenzie          Unattached                1.25      0.03m
  2 Pena, Mercedes               Dutch Elite               1.00      0.02m

Event 128  High Jump Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 McCoy, Kendall               Oklahoma Jaguars       3-10.00      1.16m
  2 Rossiter, Tyler              Unattached             3-08.00      1.11m
  3 Milligan, Michael            Personal Bes           3-06.00      1.06m

Event 130  1500 Meter Race Walk Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Daniels, Tanner              Tulsa Twista          11:53.65

Event 131  Javelin Throw Mini Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Jones, Kanani                Unattached              17.48m      57-04
  2 Pena, Mercedes               Dutch Elite             16.56m      54-04
  3 Danker, Ashton               Unattached              14.84m      48-08

Event 132  Javelin Throw Mini Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Downs, Jacob                 Jenks Americ            18.64m      61-02
  2 Benson, Max                  Ardmore TC               9.75m      32-00

Event 201  100 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Evans, Breana                Jenks Americ             13.44q  1
  2 Wicks, Mariah                Tulsa Flyers             13.49q  2
  3 Williams, LaMaria            Western Vill             13.95q  2
  4 Williams, Nakisiha           Tulsa Expres             13.99q  1
  5 Price, Audrey                Ardmore TC               14.04q  1
  6 Rogers, Kierra               Tulsa Twista             14.20q  2
  7 Dean, Dinyelle               Oklahoma Jaguars         14.20q  1
  8 Muegge, Marian               Unattached               14.53q  2
  9 Jefferies, Amresha           Oklahoma Jaguars         14.56   1
 10 Pirtle, MyShia               Ardmore TC               14.69   2
 11 McGee, Alexis                Ardmore TC               14.81   2
 12 Lee, Ericka                  Eastside Ste             15.03   1

Event 201  100 Meter Dash Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Evans, Breana                Jenks Americ             12.94
  2 Wicks, Mariah                Tulsa Flyers             13.14
  3 Williams, Nakisiha           Tulsa Expres             13.43
  4 Williams, LaMaria            Western Vill             13.56
  5 Rogers, Kierra               Tulsa Twista             13.75
  6 Dean, Dinyelle               Oklahoma Jaguars         13.89
  7 Price, Audrey                Ardmore TC               13.91
  8 Muegge, Marian               Unattached               14.39

Event 202  100 Meter Dash Youth Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Brown, Malcolm               Tulsa Turbos             12.18q  2
  2 Hinton, Patrick              Eastside Ste             12.35q  2
  3 Marshall, Kelin              Tulsa Expres             12.54q  1
  4 Collins, Jared               Tulsa Expres             12.94q  1
  5 Clark, O'Sha                 Western Vill             13.18q  1
  6 Collins, Allen               Tulsa Expres             13.36q  2
  7 Adetula, Kemi                Personal Bes             13.52q  1
  8 Roland, Cedric               Tulsa Flyers             13.65q  2
  9 Thompson, Joshua             Tulsa Twista             13.77   2

Event 202  100 Meter Dash Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Brown, Malcolm               Tulsa Turbos             11.97
  2 Marshall, Kelin              Tulsa Expres             12.02
  3 Hinton, Patrick              Eastside Ste             12.12
  4 Collins, Jared               Tulsa Expres             12.77
  5 Collins, Allen               Tulsa Expres             13.09
  6 Roland, Cedric               Tulsa Flyers             13.19
  7 Clark, O'Sha                 Western Vill             13.21
  8 Adetula, Kemi                Personal Bes             13.36

Event 203  100 Meter Hurdles Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Gray, Shamela                Eastside Ste             17.35
  2 Bartholomew, Alex            Unattached               18.61
  3 Pace, Kami                   Ardmore TC               20.10
  4 Perry, Samantha              Unattached               21.10
  5 Jones, Melva                 Oklahoma Jaguars         21.46

Event 204  100 Meter Hurdles Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Nixon, Gunnar                Tulsa Spikes             15.72
  2 Armstead, William            Tulsa Flyers             16.97
  3 Collins, Jared               Tulsa Expres             16.98
  4 Latimer, Jordan              Oklahoma Jaguars         17.21
  5 White, Anthony               Oklahoma Jaguars         17.57
  6 Taylor, Randy                Ardmore TC               18.81
  7 Major, Andre                 Eastside Ste             19.41

Event 205  200 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Wicks, Mariah                Tulsa Flyers             27.28   1
  2 Evans, Breana                Jenks Americ             27.74   1
  3 Williams, Darian             Tulsa Twista             28.84   1
  4 Williams, Nakisiha           Tulsa Expres             28.94   1
  5 Rogers, Kierra               Tulsa Twista             29.48   1
  6 Godfrey, Kendall             Jenks Americ             29.96   2
  7 Johnson, Tia                 Eastside Ste             30.21   2
  8 Rush, Jasmine                Tulsa Expres             30.61   1
  9 McGee, Alexis                Ardmore TC               31.23   2
 10 Lee, Ericka                  Eastside Ste             32.03   2
 11 Pirtle, MyShia               Ardmore TC               32.32   2
 12 Reid, Amber                  Eastside Ste             35.38   2

Event 206  200 Meter Dash Youth Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Brown, Malcolm               Tulsa Turbos             24.53   1
  2 Marshall, Kelin              Tulsa Expres             24.92   1
  3 Hinton, Patrick              Eastside Ste             25.05   1
  4 Collins, Allen               Tulsa Expres             27.02   1
  5 Clark, O'Sha                 Western Vill             27.07   1
  6 Jones, Aaron                 Personal Bes             27.70   2
  7 Adetula, Kemi                Personal Bes             27.75   1
  8 Thomas, Sterling             Tulsa Turbos             27.85   1
  9 Thompson, Joshua             Tulsa Twista             28.46   2
 10 Wilkinson, Anthony           Jenks Americ             28.85   2
 11 Taylor, Randy                Ardmore TC               28.92   2
 12 Johnson, Frederick           Ardmore TC               31.77   2

Event 207  400 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Wicks, Mariah                Tulsa Flyers           1:04.25   1
  2 Ward, Regan                  Jenks Americ           1:05.78   2
  3 Gray, Shamela                Eastside Ste           1:06.00   1
  4 Williams, Darian             Tulsa Twista           1:06.14   1
  5 Rush, Jasmine                Tulsa Expres           1:07.18   1
  6 Williams, Nakisiha           Tulsa Expres           1:07.27   1
  7 Bonner, Briel                Tulsa Twista           1:09.11   2
  8 Muegge, Marian               Unattached             1:10.03   1
  9 Johnson, Tia                 Eastside Ste           1:12.62   2
 10 King, Taylor                 Oklahoma Jaguars       1:13.14   2
 11 Cheadle, Toni                Eastside Ste           1:15.90   1
 12 Rogers, Kierra               Tulsa Twista           1:17.12   2
 13 Lee, Ericka                  Eastside Ste           1:17.83   2

Event 208  400 Meter Dash Youth Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Allen, Jywayne               Ardmore TC               54.95   1
  2 Coulter, Calvin              Eastside Ste             57.27   1
  3 Lee, Samuel                  Oklahoma Jaguars       1:00.83   1
  4 Clark, O'Sha                 Western Vill           1:01.97   1
  5 Williams, Giovanni           Tulsa Expres           1:03.52   1
  6 Carpenter, Anthony           Oklahoma Jaguars       1:04.89   1
  7 Thompson, Joshua             Tulsa Twista           1:06.75   2
  8 Thomas, Sterling             Tulsa Turbos           1:06.84   1
  9 Wilkinson, Anthony           Jenks Americ           1:08.20   2
 10 Thompson, Jeremy             Tulsa Twista           1:08.57   2
 11 Scott, Shaban                Tulsa Expres           1:10.40   1
 12 Johnson, Frederick           Ardmore TC             1:11.22   2
 13 Major, Andre                 Eastside Ste           1:11.25   1
 14 Serna, Jonathan              Western Vill           1:19.36   2

Event 209  800 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Ward, Regan                  Jenks Americ           2:29.03
  2 Ervin, Alexandria            Oklahoma Jaguars       2:33.33
  3 Cheadle, Toni                Eastside Ste           2:33.49
  4 Godfrey, Kendall             Jenks Americ           2:35.05
  5 Hoover, Abby                 Jenks Americ           2:39.78
  6 Scott, Janore                Oklahoma Jaguars       2:47.65
  7 Mackey, Ariel                Tulsa Spikes           2:50.08
  8 Brant, Morgan                Eastside Ste           2:55.57
  9 Conway, Valerie              Unattached             2:57.42
 10 Soap, Mahalia                Jenks Americ           2:57.54
 11 Jones, Kaimera               Eastside Ste           3:05.62
 12 McCurley, Brianna            Eastside Ste           3:09.83

Event 210  800 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Lee, Samuel                  Oklahoma Jaguars       2:20.30
  2 Coulter, Calvin              Eastside Ste           2:21.46
  3 Williams, Giovanni           Tulsa Expres           2:30.27
  4 Thomas, Sterling             Tulsa Turbos           2:35.60
  5 Dyer, Isaac                  Unattached             2:43.45
  6 Major, Andre                 Eastside Ste           2:46.36
  7 Checotah, Adrian             Tulsa Flyers           2:54.22
  8 Pierce, Joseph               Ardmore TC             3:01.08

Event 213  1500 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Ward, Regan                  Jenks Americ           5:19.47
  2 Godfrey, Kendall             Jenks Americ           5:20.27
  3 Ervin, Alexandria            Oklahoma Jaguars       5:37.73
  4 Scott, Janore                Oklahoma Jaguars       5:57.36
  5 Mackey, Ariel                Tulsa Spikes           6:06.45
  6 Soap, Mahalia                Jenks Americ           6:11.71
  7 Turnbow, Hannah              Tulsa Spikes           6:12.59
  8 Jones, Kaimera               Eastside Ste           6:51.16
  9 McCurley, Brianna            Eastside Ste           7:26.11

Event 214  1500 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Johnson, Adam                Tulsa Spikes           4:52.74
  2 Jackson, Caleb               Tulsa Spikes           5:24.14
  3 Workman, Alex                Tulsa Spikes           5:37.32
  4 Carter, Mark                 Oklahoma Jaguars       5:50.19

Event 215  3000 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Turnbow, Hannah              Tulsa Spikes          13:48.96
  2 McCurley, Brianna            Eastside Ste          15:05.79

Event 216  3000 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Johnson, Adam                Tulsa Spikes           9:59.37
  2 Jackson, Caleb               Tulsa Spikes          11:48.31
  3 Workman, Alex                Tulsa Spikes          11:48.75

Event 217  4x100 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Oklahoma Jaguars  'A'                                 56.32
  2 Ardmore TC  'A'                                       59.72

Event 218  4x100 Meter Relay Youth Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Tulsa Express  'A'                                    49.14
  2 Tulsa Flyers Elite  'A'                               52.84
  3 Oklahoma Jaguars  'A'                                 53.33

Event 219  4x400 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Eastside Steppers  'A'                              4:32.02
  2 Jenks America  'A'                                  4:45.54
  3 Ardmore TC  'A'                                     4:51.47

Event 220  4x400 Meter Relay Youth Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Tulsa Express  'A'                                  4:15.14
  2 Oklahoma Jaguars  'A'                               4:21.66
  3 Ardmore TC  'A'                                     5:02.02

Event 222  4x800 Meter Relay Youth Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Tulsa Spikes  'A'                                   9:49.83

Event 223  Shot Put Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Brown, Lenee'                Ardmore TC               10.25      0.26m
  2 Oliver, Marquitta            Ardmore TC                9.50      0.24m
  3 Hummingbird, Dakota          Unattached                9.00      0.23m
  4 Hodrick, Gabrielle           Ardmore TC                9.00      0.22m
  5 Williams, Darian             Tulsa Twista              6.75      0.17m
  6 Kelly, Jasmine               Tulsa Flyers              6.75      0.17m
  7 Reid, Amber                  Eastside Ste              6.50      0.16m
  8 McCurley, Devin              Eastside Ste              6.50      0.16m
  9 Bonner, Briel                Tulsa Twista              6.50      0.16m
 10 Johnson, Shaunna             Ardmore TC                6.50      0.16m

Event 224  Shot Put Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Goodson, Trey                Ardmore TC               11.50      0.29m
  2 Williams, Kevin              Western Vill             10.75      0.27m
  3 Dalsing, Eric                Tulsa Spikes             10.25      0.26m
  4 Keilbarth, Casey             Tulsa Spikes             10.00      0.25m
  5 Hayes, Bryant                Eastside Ste              9.50      0.24m
  6 Adetula, Kemi                Personal Bes              9.25      0.23m
  7 Jones, Orion                 Tulsa Expres              9.25      0.23m
  8 Boatright, Conner            Ardmore TC                7.75      0.20m
  9 Serna, Jonathan              Western Vill              6.75      0.17m
 10 Peevy, Savon                 Eastside Ste              6.50      0.16m
 11 Thompson, Jeremy             Tulsa Twista              6.25      0.16m

Event 225  Discus Throw Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Brown, Lenee'                Ardmore TC             2-05.25      0.74m
  2 Oliver, Marquitta            Ardmore TC                2-00      0.61m
  3 Hodrick, Gabrielle           Ardmore TC             1-08.25      0.51m
  4 Hummingbird, Dakota          Unattached             1-07.25      0.49m
  5 Johnson, Shaunna             Ardmore TC             1-03.25      0.38m
  6 Kelly, Jasmine               Tulsa Flyers              1-01      0.33m

Event 226  Discus Throw Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Keilbarth, Casey             Tulsa Spikes           3-00.25      0.92m
  2 Dalsing, Eric                Tulsa Spikes           2-08.75      0.83m
  3 Goodson, Trey                Ardmore TC             2-03.50      0.70m
  4 Boatright, Conner            Ardmore TC             2-01.25      0.64m
  5 Jones, Orion                 Tulsa Expres           1-09.75      0.55m
  6 Hayes, Bryant                Eastside Ste              1-09      0.53m
  7 Williams, Kevin              Western Vill              1-07      0.48m
  8 Peevy, Savon                 Eastside Ste              1-04      0.41m

Event 227  Long Jump Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Price, Audrey                Ardmore TC                4.50      0.11m
  2 Williams, LaMaria            Western Vill              4.50      0.11m
  3 Williams, Darian             Tulsa Twista              4.25      0.10m
  4 Ervin, Alexandria            Oklahoma Jaguars          4.00      0.10m
  5 Mackey, Ariel                Tulsa Spikes              4.00      0.10m
  6 Rush, Jasmine                Tulsa Expres              4.00      0.10m
  7 Muegge, Marian               Unattached                4.00      0.10m
  8 Purdie, Maggie               Dutch Elite               3.75      0.09m
  9 Brant, Morgan                Eastside Ste              3.75      0.09m
 10 Haworth, Christina           Ardmore TC                3.50      0.08m
 11 McCurley, Brianna            Eastside Ste              3.50      0.08m
 12 Scott, Janore                Oklahoma Jaguars          2.75      0.07m

Event 228  Long Jump Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Nixon, Gunnar                Tulsa Spikes              5.75      0.14m
  2 Hinton, Patrick              Eastside Ste              5.75      0.14m
  3 Latimer, Jordan              Oklahoma Jaguars          4.75      0.12m
  4 Clark, O'Sha                 Western Vill              4.75      0.12m
  5 Brown, Malcolm               Tulsa Turbos              4.50      0.12m
  6 Mack, Ryan                   Tulsa Expres              4.50      0.11m
  7 Collins, Jared               Tulsa Expres              4.50      0.11m
  8 Carter, Mark                 Oklahoma Jaguars          4.25      0.10m
  9 Abram, Devaughn              Tulsa Expres              4.00      0.10m
 10 Pierce, Joseph               Ardmore TC                3.75      0.10m
 11 Williams, Kevin              Western Vill              3.75      0.09m

Event 229  High Jump Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Bartholomew, Alex            Unattached                1.25      0.03m
  2 Mackey, Ariel                Tulsa Spikes              1.25      0.03m
  3 Brant, Morgan                Eastside Ste              1.25      0.03m
  4 Price, Audrey                Ardmore TC                1.25      0.03m

Event 230  High Jump Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Jones, Aaron                 Personal Bes           5-02.00      1.57m
  1 Wilkins, Daylon              Ardmore TC             5-02.00      1.57m
  3 Nixon, Gunnar                Tulsa Spikes           5-00.00      1.52m
  3 Latimer, Jordan              Oklahoma Jaguars       5-00.00      1.52m
  5 White, Anthony               Oklahoma Jaguars       4-04.00      1.32m
  6 Checotah, Adrian             Tulsa Flyers           4-02.00      1.27m

Event 231  Pole Vault Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Perry, Samantha              Unattached               2.06m    6-09.00
  2 Jones, Laimana               Unattached               1.98m    6-06.00

Event 233  Triple Jump Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Bartholomew, Alex            Unattached               8.19m   26-10.50

Event 234  Triple Jump Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Wilkins, Daylon              Ardmore TC              11.21m   36-09.50

Event 237  200 Meter Hurdles Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Gray, Shamela                Eastside Ste             30.91
  2 Bartholomew, Alex            Unattached               32.38
  3 Wicks, Mariah                Tulsa Flyers             32.39
  4 Pace, Kami                   Ardmore TC               35.26
  5 Perry, Samantha              Unattached               38.23
  6 Jones, Melva                 Oklahoma Jaguars         40.79
  7 Stanley, Stephanie           Tulsa Flyers             47.62

Event 238  200 Meter Hurdles Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Nixon, Gunnar                Tulsa Spikes             27.98
  2 Armstead, William            Tulsa Flyers             29.86

Event 239  Javelin Throw Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Jones, Orion                 Tulsa Expres            19.54m      64-01

Event 240  Javelin Throw Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Perry, Samantha              Unattached              15.35m      50-04

Event 301  100 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Payne, Aronica               Tulsa Expres             13.01
  2 Jones, Shae                  Tulsa Flyers             13.28
  3 Lewis, Angie                 Tulsa Flyers             13.57
  4 Mitchell, Stephanie          Tulsa Flyers             13.83
  5 Ashley, Brittnee             Eastside Ste             13.89
  6 Reynolds, Sierra             Ardmore TC               14.30
  7 Farbes, Asia                 Jenks Americ             14.35
  8 White, Taelor                Oklahoma Jaguars         16.10

Event 302  100 Meter Dash Intermediate Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Gordon, David                Tulsa Flyers             11.34q  1
  2 Evans, Tray                  Tulsa Flyers             11.46q  2
  3 Daniels, Steven              Tulsa Flyers             11.55q  2
  4 Devonshire, Mikeal           Tulsa Flyers             11.62q  1
  5 Alsdorf, Brian               Jenks Americ             12.18q  1
  6 Brown, Andra                 Ardmore TC               12.19q  1
  7 Rogers, Dominique            Tulsa Twista             12.21q  2
  8 Roberson, Issac              Tulsa Turbos             12.45q  2
  9 Scurry, Zachgery             Ardmore TC               12.50   1
 10 Thompson, Reggie             Ardmore TC               13.05   2
 11 Johnson, Timothy             Ardmore TC               14.63   2

Event 302  100 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Gordon, David                Tulsa Flyers             10.93
  2 Evans, Tray                  Tulsa Flyers             11.21
  3 Daniels, Steven              Tulsa Flyers             11.35
  4 Devonshire, Mikeal           Tulsa Flyers             11.47
  5 Alsdorf, Brian               Jenks Americ             11.83
  6 Rogers, Dominique            Tulsa Twista             12.01
  7 Roberson, Issac              Tulsa Turbos             12.25
  8 Brown, Andra                 Ardmore TC               12.79

Event 303  100 Meter Hurdles Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Burdick, Kelsi               Tulsa Spikes             17.87
  2 Steele, Emma                 Dutch Elite              19.42
  3 Ashley, Brittnee             Eastside Ste             22.57

Event 304  110 Meter Hurdles Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Wicks, Matthias              Tulsa Flyers             16.42
  2 Weir, Garrett                Dutch Elite              17.82
  3 Adams, Lemuel E.             Jenks Americ             17.96

Event 305  200 Meter Dash Intermediate Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Jones, Shae                  Tulsa Flyers             27.54   1
  2 Payne, Aronica               Tulsa Expres             27.70   1
  3 Lewis, Angie                 Tulsa Flyers             28.02   2
  4 Mitchell, Stephanie          Tulsa Flyers             28.99   1
  5 Robinson, Breanna            Eastside Ste             29.19   1
  6 Farbes, Asia                 Jenks Americ             29.90   2
  7 Reynolds, Sierra             Ardmore TC               29.97   1
  8 Black, Quantika              Tulsa Expres             30.84   2
  9 Williams, Ebbony             Western Vill             31.92   1

Event 306  200 Meter Dash Intermediate Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Gordon, David                Tulsa Flyers             22.44   1
  2 Evans, Tray                  Tulsa Flyers             23.38   1
  3 Devonshire, Mikeal           Tulsa Flyers             23.51   1
  4 Alsdorf, Brian               Jenks Americ             24.22   1
  5 Rogers, Dominique            Tulsa Twista             24.77   1
  6 Brown, Andra                 Ardmore TC               24.87   2
  7 Eckert, Colton               Jenks Americ             24.95   1
  8 Roberson, Issac              Tulsa Turbos             25.32   1
  9 Douglas, Levonte             Ardmore TC               25.66   2
 10 Gray, Lance                  Unattached               25.76   2
 11 Thompson, Reggie             Ardmore TC               27.05   2
 12 Johnson, Timothy             Ardmore TC               31.00   2

Event 307  400 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Zebrowski, Kathryn           Unattached             1:05.07
  2 Robinson, Breanna            Eastside Ste           1:05.59
  3 Burdick, Kelsi               Tulsa Spikes           1:07.20
  4 Payne, Aronica               Tulsa Expres           1:07.93
  5 Reynolds, Sierra             Ardmore TC             1:07.96
  6 Calvert, Dominique           Tulsa Turbos           1:09.45
  7 Black, Quantika              Tulsa Expres           1:12.11

Event 308  400 Meter Dash Intermediate Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Daniels, Steven              Tulsa Flyers             51.18   1
  2 Alsdorf, Brian               Jenks Americ             54.14   1
  3 Gray, Lance                  Unattached               54.38   2
  4 Eckert, Colton               Jenks Americ             54.59   1
  5 Pugh, Denzel                 Eastside Ste             54.62   1
  6 Morgan, DeJuan               Tulsa Spikes             55.34   1
  7 Brown, Brice                 Tulsa Turbos             55.96   1
  8 Rogers, Dominique            Tulsa Twista             56.63   1
  9 Adams, Lemuel E.             Jenks Americ             57.09   1
 10 Goodin, Caleb                Ardmore TC               58.17   2

Event 309  800 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Zebrowski, Kathryn           Unattached             2:32.66
  2 Berg, Katelyn                Jenks Americ           2:40.23
  3 Barnes, Faith                Tulsa Spikes           2:40.81
  4 Calvert, Dominique           Tulsa Turbos           2:43.90
  5 Robinson, Breanna            Eastside Ste           2:47.12
  6 Black, Quantika              Tulsa Expres           2:58.67
  7 Payden, Christina            Tulsa Flyers           3:02.60
  8 White, Taelor                Oklahoma Jaguars       3:46.53

Event 310  800 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Gray, Lance                  Unattached             2:07.19
  2 Soap, Josiah                 Jenks Americ           2:09.23
  3 Kirkendoll, Lawrence         Eastside Ste           2:14.61
  4 Pugh, Denzel                 Eastside Ste           2:14.71
  5 Barnes, Matthew              Tulsa Spikes           2:19.84
  6 Shaddox, Joseph              BA Express             2:20.49
  7 Clark, Justin                Ardmore TC             2:24.24
  8 Hayes, Jonathan              Eastside Ste           2:27.26
  9 Moran, Phillip               Personal Bes           2:30.66

Event 311  1500 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Zebrowski, Kathryn           Unattached             5:17.29
  2 Emerson, Kendal              BA Express             5:46.50
  3 Barnes, Faith                Tulsa Spikes           6:14.80

Event 312  1500 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Bowles, Parker               Jenks Americ           4:25.28
  2 Soap, Josiah                 Jenks Americ           4:34.58
  3 Keilbarth, James             Tulsa Spikes           4:34.58
  4 Kirkendoll, Lawrence         Eastside Ste           4:40.60
  5 Annet, David                 Tulsa Spikes           4:43.87
  6 Hime, Brock                  Unattached             4:46.16
  7 Barnes, Matthew              Tulsa Spikes           4:57.17
  8 McElroy, Andy                Personal Bes           4:57.71
  9 Shaddox, Joseph              BA Express             5:05.51
 10 Hayes, Jonathan              Eastside Ste           5:21.81

Event 313  3000 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Emerson, Kendal              BA Express            12:45.74
  2 Zebrowski, Kathryn           Unattached            13:10.15

Event 314  3000 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Bowles, Parker               Jenks Americ           9:27.97
  2 Hime, Brock                  Unattached             9:43.55
  3 Keilbarth, James             Tulsa Spikes           9:53.96
  4 Annet, David                 Tulsa Spikes          10:40.67

Event 315  4x100 Meter Relay Intermediate Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Tulsa Flyers Elite  'A'                               51.12

Event 316  4x100 Meter Relay Intermediate Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Tulsa Flyers Elite  'A'                               43.74
  2 Ardmore TC  'A'                                       47.33

Event 317  4x400 Meter Relay Intermediate Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Tulsa Flyers Elite  'A'                             4:54.49

Event 318  4x400 Meter Relay Intermediate Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Jenks America  'A'                                  3:47.72
  2 Ardmore TC  'A'                                     3:52.34
  3 Tulsa Flyers Elite  'A'                             3:55.70

Event 319  4x800 Meter Relay Intermediate Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Tulsa Flyers Elite  'A'                            12:53.87

Event 320  4x800 Meter Relay Intermediate Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Tulsa Spikes  'A'                                   9:14.49
  2 Ardmore TC  'A'                                     9:17.70

Event 321  Shot Put Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Williams, Ebbony             Western Vill              9.50      0.24m
  2 Shipp, MacKenzie             Unattached                9.50      0.24m
  3 Johnson, Elyssia             Ardmore TC                9.00      0.23m
  4 Wilson, Semone               Unattached                8.00      0.20m
  5 Menser, Gabrielle            Okc Spinters              7.75      0.19m
  6 Ashley, Brittnee             Eastside Ste              6.50      0.16m
  7 Danker, Kelsey               Unattached                4.75      0.12m

Event 322  Shot Put Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Minkley, Ryan                Ardmore TC             1-03.00      0.38m
  2 Kittrell, Dave               Ardmore TC               11.25      0.28m
  3 Roland, Demond               Tulsa Flyers              7.50      0.19m

Event 323  Discus Throw Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Shipp, MacKenzie             Unattached             2-06.75      0.78m
  2 Johnson, Elyssia             Ardmore TC             2-03.75      0.70m
  3 Menser, Gabrielle            Okc Spinters           1-11.50      0.59m
  4 Williams, Ebbony             Western Vill           1-06.50      0.47m

Event 324  Discus Throw Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Minkley, Ryan                Ardmore TC             3-00.75      0.93m
  2 Kittrell, Dave               Ardmore TC             2-02.50      0.67m

Event 325  Triple Jump Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Steele, Emma                 Dutch Elite              9.35m   30-08.25

Event 326  Triple Jump Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Scurry, Zachgery             Ardmore TC              11.31m   37-01.25
  2 Clary, Grant                 Dutch Elite             10.97m   36-00.00
  3 Johnson, Timothy             Ardmore TC               8.75m   28-08.50

Event 327  Long Jump Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Jones, Shae                  Tulsa Flyers              4.75      0.12m
  2 Steele, Emma                 Dutch Elite               4.50      0.11m
  3 Lewis, Angie                 Tulsa Flyers              4.00      0.10m
  4 Robinson, Breanna            Eastside Ste              4.00      0.10m
  5 Barnes, Faith                Tulsa Spikes              3.25      0.08m

Event 328  Long Jump Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Gordon, David                Tulsa Flyers              6.50      0.16m
  2 Weir, Garrett                Dutch Elite               5.50      0.14m
  3 Devonshire, Mikeal           Tulsa Flyers              5.50      0.14m
  4 Clary, Grant                 Dutch Elite               5.50      0.14m
  5 Scurry, Zachgery             Ardmore TC                5.00      0.12m
  6 Roland, Demond               Tulsa Flyers              5.00      0.12m
  7 Johnson, Timothy             Ardmore TC                4.75      0.12m
  8 Shaddox, Joseph              BA Express                4.75      0.12m
  9 Roberson, Issac              Tulsa Turbos              4.75      0.12m

Event 329  Pole Vault Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Shimanek, Evan               Unattached                2.50      0.06m
  2 Douglas, Alyssa              Unattached                2.00      0.05m
  3 Danker, Kelsey               Unattached                1.75      0.04m

Event 330  Pole Vault Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Warner, Brannon              Jenks Americ              3.00      0.07m
  2 Huddleston, Jake             Unattached                3.00      0.07m
 -- Elliott, Jacob               Unattached                  NH

Event 331  High Jump Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Duiveman, Autumn             Unattached                1.50      0.03m
  2 Danker, Kelsey               Unattached                1.00      0.03m

Event 332  High Jump Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 McElroy, Andy                Personal Bes              1.25      0.03m

Event 333  3000 Meter Race Walk Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 White, Taelor                Oklahoma Jaguars      27:57.78

Event 335  400 Meter Hurdles Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Burdick, Kelsi               Tulsa Spikes           1:14.29
  2 Smith, Janna                 Tulsa Flyers           1:16.61

Event 336  400 Meter Hurdles Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Adams, Lemuel E.             Jenks Americ           1:03.94
  2 Wicks, Matthias              Tulsa Flyers           1:06.46
  3 Morgan, DeJuan               Tulsa Spikes           1:07.72

Event 337  Javelin Throw Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Marchant, Cass               Youth Enduro            41.50m     136-02
  2 Clary, Grant                 Dutch Elite             34.40m     112-10

Event 338  Javelin Throw Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Menser, Gabrielle            Okc Spinters            27.60m      90-07
  2 Steele, Emma                 Dutch Elite             18.30m      60-00
  3 Danker, Kelsey               Unattached              16.77m      55-00

Event 400  100 Meter Dash Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Myers, Shaycoya              Jenks Americ             12.17
  2 Wilkinson, Shekila           Jenks Americ             12.33
  3 Wilkinson, Cornesha          Tulsa Flyers             12.64
  4 Vann, Whitney                Personal Bes             13.32

Event 401  100 Meter Dash Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Daniels, Tristan             Ardmore TC               10.73
  2 Collins, Gereme              Tulsa Expres             11.41
  3 McCrary, Jacory              Tulsa Flyers             11.52
  4 Hawkins, Jeffery             Tulsa Expres             11.60
  5 Mayes, Parish                Tulsa Flyers             11.85
  6 Adams, Alonzo                Jenks Americ             11.88

Event 402  100 Meter Hurdles Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Myers, Shaycoya              Jenks Americ             16.15

Event 403  110 Meter Hurdles Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Long, Dario                  Tulsa Flyers             15.52
  2 Gordon, Marvin               Eastside Ste             16.81
  3 Thomas, Troy                 Jenks Americ             17.06

Event 404  200 Meter Dash Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Wilkinson, Shekila           Jenks Americ             25.47
  2 Walker, Jalesa               Jenks Americ             25.72
  3 Wilkinson, Cornesha          Tulsa Flyers             26.12
  4 Myers, Shaycoya              Jenks Americ             26.40
  5 Davis, Chelsey               Jenks Americ             26.48
  6 Devorse, Janay               Jenks Americ             26.57
  7 Vann, Whitney                Personal Bes             27.76

Event 405  200 Meter Dash Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Daniels, Tristan             Ardmore TC               22.06
  2 McCrary, Jacory              Tulsa Flyers             22.87
  3 Collins, Gereme              Tulsa Expres             23.19
  4 Fox, Brooklyn                Tulsa Flyers             23.40
  5 Hawkins, Jeffery             Tulsa Expres             23.82
  6 Adams, Alonzo                Jenks Americ             24.17
  7 Gordon, Marvin               Eastside Ste             24.28
  8 Mayes, Parish                Tulsa Flyers             24.59
  9 Hill, Stacy                  Tulsa Flyers             24.94

Event 406  400 Meter Dash Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Grayson, Tamara              Tulsa Flyers             58.41
  2 Barber, Anna                 Jenks Americ           1:01.09
  3 Davis, Chelsey               Jenks Americ           1:01.52
  4 Devorse, Janay               Jenks Americ           1:03.99
  5 Vann, Whitney                Personal Bes           1:04.46
  6 Dyer, Jessica                Unattached             1:05.39

Event 407  400 Meter Dash Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Hawkins, Jeffery             Tulsa Expres             52.11
  2 Russell, Shelby              Eastside Ste             52.92
  3 Fox, Brooklyn                Tulsa Flyers             54.23
  4 Gordon, Marvin               Eastside Ste             56.41

Event 408  800 Meter Run Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Barber, Anna                 Jenks Americ           2:25.52
  2 Dyer, Jessica                Unattached             2:38.20
  3 Ward, Mychressa              Tulsa Flyers           2:39.31

Event 409  800 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Walker, Xavier               Tulsa Flyers           2:02.00
  2 Russell, Shelby              Eastside Ste           2:04.30
  3 Newsom, Trey                 Tulsa Spikes           2:05.00
  4 Garcia, Alex                 Jenks Americ           2:08.42
  5 Macom, Robert                Eastside Ste           2:09.46
  6 Hearst, Dion                 Ardmore TC             2:10.79
  7 Pisciotta, Brenan            Jenks Americ           2:12.64
  8 Newton, Gary                 Tulsa Flyers           2:32.63
  9 Carpenter, Justin            Tulsa Flyers           2:49.29

Event 410  1500 Meter Run Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 McCarthy, Amy                Jenks Americ           5:19.22

Event 411  1500 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Garcia, Alex                 Jenks Americ           4:34.08
  2 Macom, Robert                Eastside Ste           4:46.17
  3 McClain, Ronnie              Unattached             4:59.69
  4 Hearst, Dion                 Ardmore TC             5:02.41

Event 412  3000 Meter Run Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 McCarthy, Amy                Jenks Americ          11:29.10
  2 Quimby, Kelli                Unattached            11:44.76
  3 Rackley, Erica               Jenks Americ          12:05.28

Event 413  5000 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Johnson, Mitch               Tulsa Spikes          16:40.38
  2 Macom, Robert                Eastside Ste          17:09.78

Event 414  4x100 Meter Relay Young Women
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Jenks America  'A'                                    49.25

Event 415  4x100 Meter Relay Young Men
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Tulsa Flyers Elite  'A'                               43.88

Event 416  4x400 Meter Relay Young Women
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Jenks America  'A'                                  4:13.18

Event 417  4x400 Meter Relay Young Men
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Tulsa Flyers Elite  'A'                             3:39.22

Event 419  4x800 Meter Relay Young Men
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Tulsa Flyers Elite  'A'                             9:25.32

Event 421  Shot Put Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Tabor, Geoffrey              Ardmore TC             1-06.00      0.46m
  2 Aaron, Conrad                Ardmore TC             1-03.50      0.39m
  3 Norris, Darrington           Unattached               10.75      0.27m

Event 423  Discus Throw Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Tabor, Geoffrey              Ardmore TC             4-06.75      1.39m
  2 Aaron, Conrad                Ardmore TC             3-04.50      1.03m
  3 Norris, Darrington           Unattached             2-07.50      0.80m

Event 425  Triple Jump Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Collins, Gereme              Tulsa Expres            12.59m   41-03.75
  2 Guadarrama, Franco           Ardmore TC              11.12m   36-05.75
  3 Hearst, Dion                 Ardmore TC              10.77m   35-04.00

Event 427  Long Jump Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Collins, Gereme              Tulsa Expres              6.25      0.16m
  2 Guadarrama, Franco           Ardmore TC                5.50      0.14m
  3 Hill, Stacy                  Tulsa Flyers              5.50      0.14m
  4 Hearst, Dion                 Ardmore TC                5.50      0.14m
  5 Mayes, Parish                Tulsa Flyers              5.00      0.13m

Event 428  Pole Vault Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Clement, Kylee               Unattached                3.00      0.08m

Event 429  Pole Vault Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Johnson, Kevin               Jenks Americ              4.00      0.10m
  2 Coscia, Tony                 Unattached                3.25      0.08m
  3 Sparks, Stuart               Jenks Americ              1.75      0.04m

Event 431  High Jump Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Adams, Alonzo                Jenks Americ              1.50      0.04m
  2 Belcher, Cameron             Tulsa Flyers              1.50      0.04m

Event 434  400 Meter Hurdles Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Pearson, Tiffany             Tulsa Flyers           1:16.18

Event 435  400 Meter Hurdles Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Long, Dario                  Tulsa Flyers           1:01.34
  2 Thomas, Troy                 Jenks Americ           1:03.11
Nike Visa BMW Gatorade Rosetta Stone Gill Athletics University of Phoenix St. Vincent Lynx