Join/Renew Now

Results - USATF Connecticut Association Junior Olympic Track & Field Championships

6/16/07 - SCSU, New Haven, CT

Event 100  100 Meter Dash Bantam Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Byrd, Chelsea             97 05 New Haven Age         16.00   NWI  1
  2 Rivers, Leah              99 05 New Haven Age         16.05   NWI  1
  3 Martin, Morgan            98 05 Conn T C              16.99   NWI  1
  4 Schenkel, Cali            97 05 Grass Roots N         17.17   NWI  1
  5 Payne Smith, Franaja      98 05 New Haven Age         17.18   NWI  1
  6 White, Jaliyah            97 05 New Haven Age         17.50   NWI  1
  7 Rogers, Samantha          97 05 Boys & Girls          18.18   NWI  1
  8 Davis, Dionne             98 05 New Haven Age         19.39   NWI  1
  9 Regan, Catherine          98 05 Unatt                 19.64   NWI  2
 10 Howard, Juneau            98 05 New Haven Age         20.37   NWI  2
 11 LeMay, Megan              02 05 Unatt                 29.07   NWI  2

Event 101  200 Meter Dash Bantam Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Rivers, Leah              99 05 New Haven Age         33.27   NWI  2
  2 Payne Smith, Franaja      98 05 New Haven Age         36.52   NWI  2
  3 Martin, Morgan            98 05 Conn T C              38.21   NWI  2
  4 Prario, Monica            97 05 Wilton TC             39.27   NWI  2
  5 Gaston, Sophie            97 05 Wilton TC             41.25   NWI  1
  6 Regan, Catherine          98 05 Unatt                 42.31   NWI  1
  7 Howard, Juneau            98 05 New Haven Age         43.42   NWI  1
  8 Regan, Claire             00 05 Unatt                 45.95   NWI  2

Event 102  400 Meter Dash Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Hudgens, Shantajna        97 05 Boys & Girls        1:22.04
  2 Martin, Morgan            98 05 Conn T C            1:23.14
  3 Ambrosecchio, Alison      97 05 Grass Roots N       1:24.03
  4 Gaston, Sophie            97 05 Wilton TC           1:36.89

Event 103  800 Meter Run Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Rivers, Danae             98 05 New Haven Age       2:41.50
  2 Hudgens, Shantajna        97 05 Boys & Girls        3:15.28

Event 104  1500 Meter Run Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Rivers, Danae             98 05 New Haven Age       5:25.48

Event 105  1500 Meter Race Walk Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Steele, Bridget           98 05 CT RW              16:15.21

Event 106  4x100 Meter Relay Bantam Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 05 New Haven Age Group  'A'                         1:05.55
     1) Byrd, Chelsea 97                2) Curtis, Gabrielle 97
     3) Rivers, Leah 99                 4) White, Jaliyah 97
     5) Holmes, Craig 98                6) Jackson, Wesley 97
     7) Mitchell, Talyor 96             8) Rivers, Danae 98
  2 05 New Haven Age Group  'B'                         1:11.07
     1)                                 2) Payne Smith, Franaja 98
     3)                                 4) Howard, Juneau 98
     5) Davis, Dionne 98                6) Holmes, Alexis 00

Event 109  Long Jump Bantam Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Byrd, Chelsea             97 05 New Haven Age         3.16m   NWI
  2 Rogers, Samantha          97 05 Boys & Girls          2.76m   NWI

Event 110  Shot Put 6 lb. Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 White, Jaliyah            97 05 New Haven Age         5.51m
  2 Davis, Dionne             98 05 New Haven Age         3.83m

Event 150  100 Meter Dash Bantam Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Brown, Justin             98 05 Boys & Girls          15.10   NWI
  2 Alleyne, Marcus           98 05 Conn T C              16.61   NWI
  3 Elmasry, Miles            97 05 Wilton TC             17.07   NWI
  4 Jackson, Wesley           97 05 New Haven Age         17.34   NWI
  5 Maynard, Ethan            97 05 Conn T C              18.88   NWI
  6 Everson, Seth             00 05 New Haven Age         19.03   NWI

Event 151  200 Meter Dash Bantam Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Brown, Justin             98 05 Boys & Girls          31.37   NWI  2
  2 Bowen, Dajon              97 05 Boys & Girls          31.62   NWI  2
  3 Elmasry, Miles            97 05 Wilton TC             34.03   NWI  1
  4 Alleyne, Marcus           98 05 Conn T C              35.67   NWI  2
  5 Jackson, Wesley           97 05 New Haven Age         35.75   NWI  1
  6 Everson, Seth             00 05 New Haven Age         40.69   NWI  2
  7 LeMay, Chris              97 05 Unatt                 48.60   NWI  2

Event 152  400 Meter Dash Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Bowen, Dajon              97 05 Boys & Girls        1:16.85
  2 LeMay, Chris              97 05 Unatt               1:46.06

Event 153  800 Meter Run Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Corso, Clint              97 05 Wilton TC           2:43.62
  2 Arnold jr, Rodney         97 05 New Haven Age       2:53.13
  3 Smith, Devin              98 05 New Haven Age       3:03.59
  4 Smith, Kevin              98 05 New Haven Age       3:06.74
  5 Sand, John                97 05 Wilton TC           3:16.37
  6 LeMay, Chris              97 05 Unatt               3:51.57

Event 154  1500 Meter Run Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Arnold jr, Rodney         97 05 New Haven Age       5:25.30
  2 Corso, Clint              97 05 Wilton TC           5:30.40
  3 Smith, Devin              98 05 New Haven Age       5:32.82
  4 Smith, Kevin              98 05 New Haven Age       6:07.21
  5 Landry, Albert            97 05 Conn T C            6:19.42
  6 Sand, John                97 05 Wilton TC           6:19.95

Event 160  Shot Put 6 lb. Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Maynard, Ethan            97 05 Conn T C              4.03m

Event 161  Javelin Throw 300g Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Alleyne, Marcus           98 05 Conn T C             25.63m
  2 Maynard, Ethan            97 05 Conn T C             12.33m

Event 200  100 Meter Dash Midget Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Lacy, Catherine           96 05 Wilton TC             14.20   NWI  1
  2 Holmes, Precious          95 05 New Haven Age         14.43   NWI  1
  3 Henley, Arabia            96 05 Conn T C              14.72   NWI  1
  4 Conquest, Tatyiana        96 05 Bpt Youth Tra         14.97   NWI  1
  5 Samuels, Denese           95 05 Conn T C              15.31   NWI  1
  6 Palmer, Rushedra          96 05 Bpt Youth Tra         16.37   NWI  2
  7 Lauricella, Lindsey       96 05 Wilton TC             18.10   NWI  2
  8 Arnold, Ronese            95 05 New Haven Age         18.31   NWI  2
  9 Mitchell, Talyor          96 05 New Haven Age         18.56   NWI  1

Event 201  200 Meter Dash Midget Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Henley, Arabia            96 05 Conn T C              29.86   NWI  2
  2 Holmes, Precious          95 05 New Haven Age         30.38   NWI  2
  3 Lacy, Catherine           96 05 Wilton TC             30.86   NWI  2
  4 Conquest, Tatyiana        96 05 Bpt Youth Tra         32.19   NWI  2
  5 Samuels, Denese           95 05 Conn T C              32.34   NWI  1
  6 Foley, Katie              96 05 Wilton TC             34.47   NWI  2
  7 Palmer, Rushedra          96 05 Bpt Youth Tra         35.45   NWI  1
  8 Lauricella, Lindsey       96 05 Wilton TC             38.16   NWI  1
  9 Ayers, Jasmine            96 05 New Haven Age         39.43   NWI  2

Event 202  400 Meter Dash Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Paiano, Marissa           95 05 Unatt               1:09.95
  2 Bobinski, Megan           95 05 Litchfield Tr       1:11.08
  3 Southern, Alosha          95 05 Wilton TC           1:12.90
  4 Cook, Hannah              96 05 Conn T C            1:15.66
  5 Zengo, Kailey             96 05 Wilton TC           1:19.66
  6 Gaston, Keiley            96 05 Wilton TC           1:22.50

Event 203  800 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Southern, Alosha          95 05 Wilton TC           2:39.63
  2 Ruth, Nia                 95 05 New Haven Age       2:44.27
  3 Paiano, Marissa           95 05 Unatt               2:54.23
  4 Ayers, Jasmine            96 05 New Haven Age       3:21.21
  5 Crnic, Elizabeth          95 05 Fairfield Cou       3:25.33

Event 208  4x100 Meter Relay Midget Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 05 New Haven Age Group  'A'                         1:01.00
  2 05 Wilton Track Club  'A'                           1:01.13
     1) Foley, Katie 96                 2) Southern, Alosha 95
     3) Lauricella, Lindsey 96          4) Lacy, Catherine 96
     5) Zengo, Kailey 96                6) Gaston, Keiley 96
     7) Davis, Julianna                 8)

Event 209  4x400 Meter Relay Midget Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 05 Wilton Track Club  'A'                           5:34.66
     1) Zengo, Kailey 96                2) Southern, Alosha 95
     3) Foley, Katie 96                 4) Gaston, Keiley 96
     5) Lauricella, Lindsey 96          6)

Event 211  High Jump Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Ruth, Nia                 95 05 New Haven Age         1.16m
  2 Cook, Hannah              96 05 Conn T C             J1.16m

Event 212  Long Jump Midget Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Lacy, Catherine           96 05 Wilton TC             4.01m   NWI
  2 Cook, Hannah              96 05 Conn T C              3.58m   NWI
  3 Samuels, Denese           95 05 Conn T C              3.32m   NWI
  4 Henley, Arabia            96 05 Conn T C              3.06m   NWI

Event 213  Shot Put 6 lb. Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Gunneson, Brittney        95 05 New Haven Age         6.57m
  2 Mitchell, Talyor          96 05 New Haven Age         5.62m
  3 Arnold, Ronese            95 05 New Haven Age         3.80m

Event 215  Javelin Throw 300g Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Gunneson, Brittney        95 05 New Haven Age        17.10m

Event 250  100 Meter Dash Midget Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Delane, Jared             95 05 Unatt                 12.64   NWI  2
  2 Horner, Darryn            95 05 Boys & Girls          14.09   NWI  2
  3 Reeves, Sean              95 05 Boys & Girls          14.27   NWI  2
  4 Perry, Trevor             96 05 Boys & Girls          14.31   NWI  1
  5 Langston, Elijah          95 05 Bpt Youth Tra         14.55   NWI  1
  6 O'Connell, Anthony        95 05 Unatt                 14.89   NWI  2
  7 Barrett, Corey            95 05 Boys & Girls          14.95   NWI  2
  8 Kronenberger, Frank       95 05 Conn T C              15.06   NWI  2
  9 Tillery, Carlton          96 05 New Haven Age         16.42   NWI  1
 10 Molloy, William           95 05 Wilton TC             16.47   NWI  1
 11 McNerney, Devon           95 05 Wilton TC             16.55   NWI  3
 12 Heinold, Nicholas         95 05 Unatt                 16.56   NWI  2
 13 Lane, Ronan               95 05 Wilton TC             17.15   NWI  1
 14 Prario, Derek             96 05 Wilton TC             18.03   NWI  3
 15 Rollins, Juwan            96 05 New Haven Age         19.63   NWI  1

Event 251  200 Meter Dash Midget Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Delane, Jared             95 05 Unatt                 26.26   NWI  2
  2 Horner, Darryn            95 05 Boys & Girls          29.04   NWI  2
  3 Langston, Elijah          95 05 Bpt Youth Tra         29.43   NWI  2
  4 Perry, Trevor             96 05 Boys & Girls          30.17   NWI  2
  5 Reeves, Sean              95 05 Boys & Girls          30.99   NWI  2
  6 Barrett, Corey            95 05 Boys & Girls          31.07   NWI  1
  7 Rogers, Edgar             95 05 Boys & Girls          33.25   NWI  2
  8 Tillery, Carlton          96 05 New Haven Age         33.91   NWI  1
  9 Molloy, William           95 05 Wilton TC             34.25   NWI  1
 10 McNerney, Devon           95 05 Wilton TC             35.39   NWI  1
 11 Heinold, Nicholas         95 05 Unatt                 35.88   NWI  2
 12 Lane, Ronan               95 05 Wilton TC             36.05   NWI  1
 13 Prario, Derek             96 05 Wilton TC             37.69   NWI  2

Event 252  400 Meter Dash Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Cheng, Robert             95 05 Fairfield Cou       1:04.34
  2 Kronenberger, Frank       95 05 Conn T C            1:08.97
  3 Rogers, Edgar             95 05 Boys & Girls        1:17.09

Event 253  800 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Cheng, Robert             95 05 Fairfield Cou       2:30.77
  2 White, Jalon              95 05 New Haven Age       2:31.42
  3 Rivers, Andrew            95 05 New Haven Age       2:42.94
  4 Sakamoto, Andrew          96 05 Wilton TC           3:07.11

Event 254  1500 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Knight, Tate              96 05 Unatt               5:22.45
  2 Rivers, Andrew            95 05 New Haven Age       5:28.28
  3 Curneal, Justin           95 05 Conn T C            5:57.98
  4 Regan, Eric               95 05 Unatt               6:01.04

Event 257  80 Meter Hurdles Midget Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 White, Jalon              95 05 New Haven Age         15.05   NWI
  2 O'Connell, Anthony        95 05 Unatt                 16.14   NWI

Event 258  4x100 Meter Relay Midget Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 05 Wilton Track Club  'A'                           1:05.76
     1) McNerney, Devon 95              2) Lane, Ronan 95
     3) Black, Harrsion 96              4) Molloy, William 95
     5) Prario, Derek 96                6) Sakamoto, Andrew 96

Event 261  High Jump Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Schumacher, Shane         95 05 Fairfield Cou         1.11m

Event 262  Long Jump Midget Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Cheng, Robert             95 05 Fairfield Cou         4.32m   NWI
  2 Langston, Elijah          95 05 Bpt Youth Tra         4.24m   NWI
  3 O'Connell, Anthony        95 05 Unatt                 4.20m   NWI
  4 Perry, Trevor             96 05 Boys & Girls          4.19m   NWI
  5 White, Jalon              95 05 New Haven Age         4.00m   NWI
  6 Barrett, Corey            95 05 Boys & Girls          3.94m   NWI
  7 McNerney, Devon           95 05 Wilton TC             3.63m   NWI
  8 Sakamoto, Andrew          96 05 Wilton TC             3.23m   NWI
  8 Reeves, Sean              95 05 Boys & Girls          3.23m   NWI
 10 Regan, Eric               95 05 Unatt                 3.12m   NWI
 11 Heinold, Nicholas         95 05 Unatt                 3.09m   NWI
 12 Molloy, William           95 05 Wilton TC             2.84m   NWI
 13 Black, Harrsion           96 05 Wilton TC             2.53m   NWI

Event 263  Shot Put 6 lb. Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Rollins, Juwan            96 05 New Haven Age         5.52m

Event 264  Discus Throw 1kg Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Arcand, Daniel            95 05 Rockville Rev        14.93m
  2 Hotchkiss, Ethan          95 05 Rockville Rev        13.26m

Event 265  Javelin Throw 300g Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Hotchkiss, Ethan          95 05 Rockville Rev        23.70m
  2 Kronenberger, Frank       95 05 Conn T C             18.90m
  3 Arcand, Daniel            95 05 Rockville Rev        17.01m
  4 Schumacher, Shane         95 05 Fairfield Cou        14.28m

Event 300  100 Meter Dash Youth Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Flynn, Francesca          94 05 Unatt                 13.25   NWI  1
  2 Bobinski, Katie           93 05 Litchfield Tr         13.62   NWI  1
  3 Alexis, Mina              93 05 Conn Flash            13.68   NWI  1
  4 Adams, Chantel            94 05 New Haven Age         14.04   NWI  1
  5 Grabill, Brittany         94 05 Age Group AA          14.22   NWI  1
  6 Arpin, Kelsey             93 05 Age Group AA          14.48   NWI  1
  7 Arpin, Cassandra          94 05 Age Group AA          15.04   NWI  1
  8 Wohlleben, Talyer         93 05 Age Group AA          15.40   NWI  2
  9 Kinney, Courtney          93 05 Age Group AA          15.49   NWI  1
 10 Kirby, Jessica            94 05 Conn T C              16.28   NWI  2
 11 Craven, TinaMarie         93 05 Fairfield Cou         17.60   NWI  2

Event 301  200 Meter Dash Youth Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Bobinski, Katie           93 05 Litchfield Tr         27.76   NWI  2
  2 Adams, Chantel            94 05 New Haven Age         28.27   NWI  2
  3 Grabill, Brittany         94 05 Age Group AA          29.06   NWI  2
  4 Foley, Margo              93 05 Wilton TC             29.14   NWI  2
  5 Arpin, Kelsey             93 05 Age Group AA          30.46   NWI  2
  6 Arpin, Cassandra          94 05 Age Group AA          30.62   NWI  2
  7 Moore, Katie              93 05 Fairfield Cou         33.06   NWI  1
  8 Craven, TinaMarie         93 05 Fairfield Cou         37.34   NWI  1

Event 302  400 Meter Dash Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Adams, Chantel            94 05 New Haven Age       1:04.94
  2 Moore, Katie              93 05 Fairfield Cou       1:09.37
  3 Sakamoto, Amanda          93 05 Wilton TC           1:12.23
  4 Gaston, Zoe               93 05 Wilton TC           1:14.41
  5 Bilquin, Erica            93 05 New Fairfield       1:15.06
  6 Fink, Michelle            93 05 Wilton TC           1:15.45

Event 303  800 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Davis, Kellie             94 05 New Haven Age       2:34.82
  2 Guth, Sarah               93 05 Wilton TC           2:47.12
  3 Corso, Briana             93 05 Wilton TC           2:51.39
  4 Shaver, Kaitlin           94 05 New Fairfield       3:23.03

Event 304  1500 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Davis, Kellie             94 05 New Haven Age       5:12.27
  2 Craig, Rebecca            94 05 Wilton TC           5:22.37
  3 Elkins, Madeleine         93 05 Wilton TC           5:23.89
  4 Corso, Isabella           93 05 Wilton TC           5:24.49
  5 Simons, Mary              94 05 Fairfield Cou       5:59.55

Event 305  3000 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Corso, Isabella           93 05 Wilton TC          12:06.70
  2 Elkins, Madeleine         93 05 Wilton TC          13:46.79

Event 306  3000 Meter Race Walk Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Craven, TinaMarie         93 05 Fairfield Cou      26:35.78

Event 307  100 Meter Hurdles Youth Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Alexis, Mina              93 05 Conn Flash            15.48   NWI
  2 Sims, Brianna             94 05 New Haven Age         17.60   NWI
  3 Peterson, Shannah         94 05 Unatt                 20.68   NWI
  4 Wood, Brianna             94 05 Unatt                 21.38   NWI

Event 308  200 Meter Hurdles Youth Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Alexis, Mina              93 05 Conn Flash            29.99   NWI
  2 Sims, Brianna             94 05 New Haven Age         31.99   NWI

Event 309  4x100 Meter Relay Youth Girls
===================================================================
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 05 Age Group Athletic Associa  'C'                    57.14   2
     1) Arpin, Kelsey 93                2) Arpin, Kelsey 93
  2 05 Wilton Track Club  'A'                             58.39   2
     1) Sakamoto, Amanda 93             2) Craig, Rebecca 94
     3) Schultz, Portia 93              4) Foley, Margo 93
     5) Corso, Briana 93                6) Guth, Sarah 93

Event 310  4x400 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 05 New Fairfield Flash Track C  'A'                 5:20.50
     1) Bilquin, Erica 93               2) Simons, Mary 94
  2 05 Wilton Track Club  'A'                           5:21.79
     1) Darinzo, Jessica                2)
     5) Foley, Margo 93                 6)
     7) Darinzo, Jessica                8) Darinzo, Jessica

Event 311  4x800 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 05 Wilton Track Club  'A'                          12:05.56
     1) Corso, Isabella 93              2) Schultz, Portia 93
     3) Craig, Rebecca 94               4) Corso, Briana 93
     5) Guth, Sarah 93                  6) Elkins, Madeleine 93
     7) Gaston, Zoe 93                  8) Sakamoto, Amanda 93

Event 312  High Jump Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Sims, Brianna             94 05 New Haven Age         1.26m
  2 Arpin, Kelsey             93 05 Age Group AA          1.11m
  3 Moore, Katie              93 05 Fairfield Cou         1.01m
  4 Wood, Brianna             94 05 Unatt                 0.91m
  4 Peterson, Shannah         94 05 Unatt                 0.91m

Event 314  Long Jump Youth Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Adams, Chantel            94 05 New Haven Age         4.43m   NWI
  2 Sims, Brianna             94 05 New Haven Age         4.30m   NWI
  3 Grabill, Brittany         94 05 Age Group AA         J4.30m   NWI
  4 Wood, Brianna             94 05 Unatt                 4.24m   NWI
  5 Davis, Kellie             94 05 New Haven Age         3.72m   NWI
  6 Peterson, Shannah         94 05 Unatt                 3.65m   NWI
  7 Arpin, Cassandra          94 05 Age Group AA          3.47m   NWI
  8 Wohlleben, Talyer         93 05 Age Group AA          3.42m   NWI
  9 Bilquin, Erica            93 05 New Fairfield         3.21m   NWI
 10 Kirby, Jessica            94 05 Conn T C              3.13m   NWI

Event 315  Triple Jump Youth Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Wood, Brianna             94 05 Unatt                 9.08m   NWI
  2 Peterson, Shannah         94 05 Unatt                 7.44m   NWI

Event 316  Shot Put 6 lb. Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Gunneson, Kelly           93 05 New Haven Age         6.70m
  2 Craven, TinaMarie         93 05 Fairfield Cou         5.90m
  3 Simons, Mary              94 05 Fairfield Cou         5.42m

Event 317  Discus Throw 1kg Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Gunneson, Kelly           93 05 New Haven Age        15.12m

Event 318  Javelin Throw 600g Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Gunneson, Kelly           93 05 New Haven Age        14.83m
  2 Kirby, Jessica            94 05 Conn T C             10.49m

Event 350  100 Meter Dash Youth Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Bedard, Benjamin          93 05 Age Group AA          13.11   NWI  2
  2 Lacy, Charlie             93 05 Wilton TC             13.43   NWI  2
  3 Gaines, Myles             94 05 Bpt Youth Tra         13.48   NWI  1
  4 Mabry, Curtis             94 05 New Haven Age         13.76   NWI  2
  5 Coleman, Daquan           94 05 Bpt Youth Tra         14.13   NWI  1
  6 Trimble, Koran            94 05 New Haven Age         14.19   NWI  2
  7 Levine, Alex              93 05 Unatt                 14.51   NWI  2

Event 351  200 Meter Dash Youth Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Mabry, Curtis             94 05 New Haven Age         28.01   NWI  2
  2 Bailey, Lennox            93 05 New Haven Age         28.25   NWI  1
  3 Lacy, Charlie             93 05 Wilton TC             28.33   NWI  2
  4 Gaines, Myles             94 05 Bpt Youth Tra         28.39   NWI  1
  5 Coleman, Daquan           94 05 Bpt Youth Tra         28.75   NWI  2
  6 Trimble, Koran            94 05 New Haven Age         28.77   NWI  2
  7 Copley, George            94 05 Wilton TC             30.19   NWI  2
  8 Prario, Austin            94 05 Wilton TC             35.97   NWI  1

Event 352  400 Meter Dash Youth Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Mabry, Curtis             94 05 New Haven Age       1:01.22   2
  2 Brochu, Nate              93 05 Age Group AA        1:02.47   2
  3 Chapman, Ryan             93 05 Fairfield Cou       1:04.81   1
  4 Trimble, Koran            94 05 New Haven Age       1:05.38   2
  5 Schmidt, Nathan           94 05 Wilton TC           1:05.52   2
  6 Copley, George            94 05 Wilton TC           1:08.80   2
  7 Schumacher, Kevin         93 05 Fairfield Cou       1:10.38   1
  8 Warzecha, Tyler           94 05 Conn T C            1:11.44   2
  9 Prario, Austin            94 05 Wilton TC           1:12.06   2

Event 353  800 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Jaynes, Adam              93 05 Conn T C            2:24.35
  2 Poole, Christopher        94 05 Fairfield Cou       2:43.52
  3 Hoffmann, Ben             94 05 Wilton TC           2:47.82
  4 Warzecha, Tyler           94 05 Conn T C            2:55.27

Event 354  1500 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Bailey, Lennox            93 05 New Haven Age       5:14.11
  2 Jaynes, Adam              93 05 Conn T C            5:14.89
  3 Joyce, Michael            93 05 Litchfield Tr       5:24.79
  4 Poole, Christopher        94 05 Fairfield Cou       5:32.41
  5 Frobey, Brendan           94 05 Fairfield Cou       6:36.71
  6 Crnic, Steven             93 05 Fairfield Cou       6:37.00

Event 355  3000 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Joyce, Michael            93 05 Litchfield Tr      11:50.12
  2 Almeida, Antone           93 05 Age Group AA       12:53.79

Event 356  3000 Meter Race Walk Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Torrellas, Luke           94 05 CT RW              22:51.04

Event 358  200 Meter Hurdles Youth Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Chapman, Ryan             93 05 Fairfield Cou         35.64   NWI
  2 Schumacher, Kevin         93 05 Fairfield Cou         37.64   NWI

Event 360  4x400 Meter Relay Youth Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 05 Fairfield CountyTrack Club  'A'                  4:39.34
     1) Schumacher, Kevin 93            2) Regan, Brian 93
  2 05 Wilton Track Club  'A'                           5:03.90
     1) Schmidt, Nathan 94              2) Copley, George 94
     3) Hoffmann, Ben 94                4) Lacy, Charlie 93
     5) Prario, Austin 94               6)

Event 361  4x800 Meter Relay Youth Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 05 Fairfield CountyTrack Club  'A'                 11:10.88
     1) Poole, Christopher 94           2) Frobey, Brendan 94
     3) Chapman, Ryan 93                4) Regan, Brian 93
     5) Perry, Zach 93                  6)

Event 362  High Jump Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Regan, Brian              93 05 Fairfield Cou         1.36m

Event 364  Long Jump Youth Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Gaines, Myles             94 05 Bpt Youth Tra         4.77m   NWI
  2 Coleman, Daquan           94 05 Bpt Youth Tra         4.57m   NWI
  3 Lacy, Charlie             93 05 Wilton TC             4.56m   NWI
  4 Levine, Alex              93 05 Unatt                 4.47m   NWI
  5 Almeida, Antone           93 05 Age Group AA          4.44m   NWI
  6 Schmidt, Nathan           94 05 Wilton TC             4.27m   NWI
  7 Copley, George            94 05 Wilton TC             3.97m   NWI
  8 Frobey, Brendan           94 05 Fairfield Cou         3.71m   NWI
  9 Prario, Austin            94 05 Wilton TC             3.44m   NWI

Event 365  Triple Jump Youth Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Chapman, Ryan             93 05 Fairfield Cou         8.95m   NWI
  2 Schumacher, Kevin         93 05 Fairfield Cou         7.64m   NWI
  3 Frobey, Brendan           94 05 Fairfield Cou         6.75m   NWI

Event 366  Shot Put 4kg Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Bolduc, Ryan              93 05 Unatt                10.74m
  2 Choi, Wonhee              93 05 Age Group AA         10.33m
  3 Roche, Erick              93 05 Unatt                 9.05m

Event 367  Discus Throw 1kg Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Vincent, AJ               93 05 Age Group AA         34.75m
  2 Bolduc, Ryan              93 05 Unatt                31.83m
  3 Choi, Wonhee              93 05 Age Group AA         27.17m
  4 Roche, Erick              93 05 Unatt                21.43m
  5 Schmidt, Nathan           94 05 Wilton TC            16.19m

Event 368  Javelin Throw 600g Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Bolduc, Ryan              93 05 Unatt                28.65m
  2 Roche, Erick              93 05 Unatt                26.62m
  3 Vincent, AJ               93 05 Age Group AA         21.90m
  4 Warzecha, Tyler           94 05 Conn T C             18.40m

Event 400  100 Meter Dash Intermediate Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Smith, Stacey-Ann         91 05 Unatt                 12.46   NWI
  2 Priester, Ayeisha         91 05 Rockville Rev         12.88   NWI
  3 Hill, Sarah               91 05 Rockville Rev         12.95   NWI
  4 Massey, Olivia            91 05 Conn Flash            13.38   NWI
  5 Hicks, Annabelle          92 05 Unatt                 13.55   NWI

Event 401  200 Meter Dash Intermediate Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Smith, Stacey-Ann         91 05 Unatt                 24.26   NWI
  2 Milledge, Catherine       91 05 Unatt                 25.40   NWI
  3 Hill, Sarah               91 05 Rockville Rev         25.75   NWI
  4 Priester, Ayeisha         91 05 Rockville Rev         26.20   NWI
  5 Massey, Olivia            91 05 Conn Flash            26.90   NWI
  6 Appiagyei, Priscilla      92 05 Conn Quest            28.81   NWI

Event 402  400 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Hill, Sarah               91 05 Rockville Rev         58.40

Event 403  800 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Schween, Morgan           92 05 Unatt               2:32.35

Event 408  100 Meter Hurdles Intermediate Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Milledge, Catherine       91 05 Unatt                 15.81   NWI
  2 Ventrella, Lauren         91 05 Conn Flash            16.68   NWI

Event 409  400 Meter Hurdles Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Appiagyei, Priscilla      92 05 Conn Quest          1:01.28
  2 Milledge, Catherine       91 05 Unatt               1:03.00

Event 415  Long Jump Intermediate Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Massey, Olivia            91 05 Conn Flash            5.23m   NWI
  2 Appiagyei, Priscilla      92 05 Conn Quest            5.06m   NWI
  3 Hicks, Annabelle          92 05 Unatt                 4.53m   NWI

Event 416  Triple Jump Intermediate Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Appiagyei, Priscilla      92 05 Conn Quest           10.00m   NWI
  2 Garman, Colleen           91 05 Unatt                 9.28m   NWI

Event 417  Shot Put 4kg Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Garman, Colleen           91 05 Unatt                 9.46m

Event 418  Discus Throw 1kg Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Garman, Colleen           91 05 Unatt                23.95m

Event 420  Hammer Throw Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Garman, Colleen           91 05 Unatt                29.41m

Event 450  100 Meter Dash Intermediate Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Alexis, Time              92 05 Conn Flash            11.80   NWI
  2 Meinking, Cory            91 05 Mohegan Strid         12.27   NWI
  3 Dasilva, Richardo         92 05 Mohegan Strid         12.54   NWI
  4 Wilson, Terell            92 05 Unatt                 12.80   NWI
  5 Perkins, Trevan           91 05 New Haven Age         13.24   NWI

Event 451  200 Meter Dash Intermediate Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Alexis, Time              92 05 Conn Flash            23.40   NWI
  2 Meinking, Cory            91 05 Mohegan Strid         24.01   NWI
  3 Wilson, Terell            92 05 Unatt                 26.00   NWI
  4 Lorinsky, Michael         92 05 Mohegan Strid         26.01   NWI

Event 452  400 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Meinking, Cory            91 05 Mohegan Strid         56.46
  2 Cheng, Christopher        92 05 Fairfield Cou         57.22

Event 454  1500 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Erskine, Andrew           91 05 Unatt               4:35.85
  2 O'Heron, Danny            92 05 Unatt               4:43.91

Event 455  3000 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Erskine, Andrew           91 05 Unatt              10:09.86
  2 O'Heron, Danny            92 05 Unatt              10:30.42
  3 Paull, Michael            91 05 Grass Roots N      11:07.53

Event 456  2000 Meter Steeplechase Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Cavanaugh, Patrick        91 05 Unatt               7:00.00
  2 O'Heron, Danny            92 05 Unatt               7:30.00

Event 460  4x100 Meter Relay Intermediate Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 05 Mohegan Striders  'A'                              47.46
     1) Meinking, Cory 91               2) Lorinsky, Michael 92

Event 464  Pole Vault Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Pena, Michael             91 05 Grass Roots N         3.66m

Event 465  Long Jump Intermediate Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Orefice, Michael          91 05 Unatt                 6.39m   NWI
  2 Alexis, Time              92 05 Conn Flash            5.36m   NWI

Event 500  100 Meter Dash Young Women
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Jubrey, Chelsea           90 05 Rockville Rev         12.31   NWI
  2 Brown, Bianca             89 05 New Haven Age         12.87   NWI
  3 Barber, Azia              90 05 Rockville Rev         12.92   NWI
  4 Petrizzo, Amber           89 05 Unatt                 13.48   NWI
  5 Sneed, Amaris             89 05 Unatt                 13.62   NWI

Event 501  200 Meter Dash Young Women
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Jubrey, Chelsea           90 05 Rockville Rev         26.21   NWI
  2 Brown, Bianca             89 05 New Haven Age         26.42   NWI
  3 Petrizzo, Amber           89 05 Unatt                 26.43   NWI

Event 502  400 Meter Dash Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Petrizzo, Amber           89 05 Unatt                 59.47
  2 Hartley, Brooke           89 05 Waterbury Ymc         59.87

Event 503  800 Meter Run Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Flannigan, Kelly          90 05 Conn T C            2:23.01
  2 Hartley, Brooke           89 05 Waterbury Ymc       2:24.02

Event 504  1500 Meter Run Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Flannigan, Kelly          90 05 Conn T C            4:45.69
  2 Dinnan, Courtney          90 05 Unatt               4:59.72

Event 507  3000 Meter Race Walk Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Steele, Kara              90 05 CT RW              22:00.00

Event 508  100 Meter Hurdles Young Women
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Anton, Angela             90 05 Unatt                 15.73   NWI
  2 Anisworth, Katrina        90 05 Rockville Rev         16.54   NWI
  3 Johnson, Kimberly         90 05 CT SJ                 17.10   NWI

Event 509  400 Meter Hurdles Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Anisworth, Katrina        90 05 Rockville Rev       1:05.00

Event 513  High Jump Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Johnson, Kimberly         90 05 CT SJ                 1.54m

Event 514  Pole Vault Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Johnson, Kimberly         90 05 CT SJ                 3.05m
  2 Schmitt, Dana             90 05 Unatt                 2.75m

Event 515  Long Jump Young Women
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Anisworth, Katrina        90 05 Rockville Rev         4.85m   NWI

Event 516  Triple Jump Young Women
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Anton, Angela             90 05 Unatt                10.46m   NWI
  2 Barber, Azia              90 05 Rockville Rev        10.33m   NWI

Event 517  Shot Put 4kg Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 McColgan, Elaine          89 05 Conn T C             10.85m
  2 Mirabella, Holly          89 05 Unatt                 8.69m
  3 Wallace, Megan            90 05 Unatt                 6.17m

Event 518  Discus Throw 1kg Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 McColgan, Elaine          89 05 Conn T C             34.44m
  2 Bolduc, Elizabeth         89 05 Unatt                30.48m
  3 Mirabella, Holly          89 05 Unatt                28.11m
  4 Wallace, Megan            90 05 Unatt                19.25m

Event 519  Javelin Throw 600g Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 McColgan, Elaine          89 05 Conn T C             33.85m
  2 Cholewa, Caitlin          90 05 Conn Quest           33.40m
  3 Butlein, Kate             90 05 Unatt                30.90m
  4 Bolduc, Elizabeth         89 05 Unatt                29.85m
  5 Wallace, Megan            90 05 Unatt                11.39m

Event 520  Hammer Throw Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Mirabella, Holly          89 05 Unatt                18.51m

Event 550  100 Meter Dash Young Men
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Smith, Kevin              89 05 Litchfield Tr         11.21   NWI
  2 Wallace, Christopher      89 05 Unatt                 12.14   NWI
  3 Heinold, Thomas           90 05 Unatt                 12.25   NWI
  4 Midy, John                90 05 Grass Roots N         12.76   NWI

Event 551  200 Meter Dash Young Men
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Smith, Kevin              89 05 Litchfield Tr         23.19   NWI
  2 Heinold, Thomas           90 05 Unatt                 25.00   NWI
  3 Wallace, Christopher      89 05 Unatt                 27.42   NWI

Event 552  400 Meter Dash Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Hula, Alexander           89 05 Litchfield Tr         49.80
  2 Wallace, Christopher      89 05 Unatt                 53.31
  3 Heinold, Thomas           90 05 Unatt                 55.11

Event 553  800 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Fils, Wilden              90 05 Unatt               2:18.13
  2 Thornton, Anthony         90 05 Unatt               2:32.71

Event 554  1500 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Fils, Wilden              90 05 Unatt               4:31.10
  2 Nestor, Sean              90 05 Unatt               4:31.46
  3 DeDominicis, Kevin        90 05 Unatt               4:51.57

Event 555  5000 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Lane, Daniel              89 05 Litchfield Tr      20:00.00
  2 Nestor, Sean              90 05 Unatt              20:45.00

Event 556  2000 Meter Steeplechase Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Fils, Wilden              90 05 Unatt               7:30.49
  2 DeDominicis, Kevin        90 05 Unatt               7:35.00
  3 Lane, Daniel              89 05 Litchfield Tr       7:38.00

Event 559  400 Meter Hurdles Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 DeDominicis, Kevin        90 05 Unatt               1:07.56

Event 563  High Jump Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 May, Sean                 90 05 Conn Quest            1.84m

Event 564  Pole Vault Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Waszczak, Patrick         89 05 CT SJ                 4.42m
  2 Ackell, Ryan              89 05 Unatt                 3.81m
  3 Marston, Michael          90 05 Unatt                 3.66m
  4 Bahula, Dusty             90 05 Unatt                 3.20m
  4 Lambert, Kyle             90 05 CT SJ                 3.20m
  6 Wickliff, Jonathon        90 05 Unatt                 2.75m

Event 565  Long Jump Young Men
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Fallo, Russell            90 05 JB Falcons            6.64m   NWI
  2 May, Sean                 90 05 Conn Quest            5.74m   NWI

Event 566  Triple Jump Young Men
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 May, Sean                 90 05 Conn Quest           12.13m   NWI
  2 Bahula, Dusty             90 05 Unatt                10.58m   NWI

Event 567  Shot Put 12 lb. Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 McCabe, Michael           89 05 Litchfield Tr        18.11m
  2 Midy, John                90 05 Grass Roots N        11.33m

Event 568  Discus Throw 1.6kg Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Foster, Jeffrey           90 05 Unatt                38.43m
  2 Midy, John                90 05 Grass Roots N        32.75m

Event 569  Javelin Throw 800g Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Foster, Jeffrey           90 05 Unatt                52.57m
  2 Midy, John                90 05 Grass Roots N        35.23m

Event 573  3000 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Marston, Michael          90 05 Unatt               9:59.54
  2 Fils, Wilden              90 05 Unatt              10:12.27
Nike Visa BMW Gatorade Gill Athletics University of Phoenix St. Vincent Lynx