Join/Renew Now

Results - USATF Maine Association Junior Olympic Track & Field Championships

6/16-17/07 - Scarborough

Event 2  100 Meter Dash Bantam Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 KIMBALL, DANIEL              01unatt-MAINE            15.61   NWI
  2 Snyder, Travis               01unatt-MAINE            23.23   NWI

Event 3  100 Meter Dash Midget Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 FREEMAN, DURANYA             01WATERVILLE PAR         15.92   NWI

Event 4  100 Meter Dash Midget Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Dang, Luke                   01-AUGUSTA TRACK         14.83   NWI

Event 5  100 Meter Dash Youth Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 KIRK, NICOLE                 01-SCARBOROUGH           14.10   NWI
  2 FAULKNER, ELIZABETH          01unatt-MAINE            15.20   NWI

Event 6  100 Meter Dash Youth Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 KIMBALL, MATTHEW             01unatt-MAINE            14.23   NWI

Event 7  100 Meter Dash Intermediate Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 CARRIER, MELISSA             01unatt-MAINE            13.64   NWI

Event 8  100 Meter Dash Intermediate Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Orio, Rick                   01-AUGUSTA TRACK         12.73   NWI
  2 Dang, Dustin                 01-AUGUSTA TRACK         12.74   NWI

Event 10  100 Meter Dash Young Men
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 BOYD, DENNIS                 01unatt-MAINE            13.00   NWI
  2 Jackso, Greg                 01unatt-MAINE            13.18   NWI

Event 11  200 Meter Dash Bantam Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 COULL, JAIME                 01-AUGUSTA TRACK         42.41   NWI

Event 13  200 Meter Dash Midget Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 FREEMAN, DURANYA             01WATERVILLE PAR         33.64   NWI

Event 14  200 Meter Dash Midget Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 RILEY, MARCUS                01WINDHAM RECREA         31.45   NWI
  2 SALINAS, BENJAMIN            01unatt-MAINE            39.57   NWI

Event 15  200 Meter Dash Youth Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 KIRK, NICOLE                 01-SCARBOROUGH           28.73   NWI
  2 FOLSOM, LINDSEY              01-AUGUSTA TRACK         29.86   NWI
  3 FAULKNER, ELIZABETH          01unatt-MAINE            31.32   NWI
  4 MCMAHON, KATIE               01unatt-MAINE            31.33   NWI
  5 Green, Mary Margaret         01WINDHAM RECREA         32.15   NWI

Event 17  200 Meter Dash Intermediate Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 CARRIER, MELISSA             01unatt-MAINE            28.00   NWI

Event 18  200 Meter Dash Intermediate Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Orio, Rick                   01-AUGUSTA TRACK         25.89   NWI
  2 Dang, Dustin                 01-AUGUSTA TRACK         26.34   NWI

Event 19  200 Meter Dash Young Women
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 NELLIGAN-SMITH, ANGELICA     01unatt-MAINE            30.05   NWI

Event 20  200 Meter Dash Young Men
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 SEITZ, BRIAN                 01FALMOUTH TRACK         24.12   NWI
  2 Jackso, Greg                 01unatt-MAINE            26.23   NWI

Event 21  400 Meter Dash Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 COULL, JAIME                 01-AUGUSTA TRACK       1:32.91

Event 22  400 Meter Dash Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 LEET, BENJAMIN               01-AUGUSTA TRACK       1:34.10

Event 23  400 Meter Dash Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 FREEMAN, DURANYA             01WATERVILLE PAR       1:20.85

Event 25  400 Meter Dash Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 MCMAHON, KATIE               01unatt-MAINE          1:07.32
  2 Bolduc, Erin                 01-AUGUSTA TRACK       1:12.76

Event 28  400 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 STEVENS, CAMERON             01-GORHAM                52.29
  2 Orio, Rick                   01-AUGUSTA TRACK         57.94

Event 30  400 Meter Dash Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 SEITZ, BRIAN                 01FALMOUTH TRACK         52.52
  2 Jackso, Greg                 01unatt-MAINE            58.35
  3 TINKHAM, MIKE                01unatt-MAINE            59.60

Event 31  800 Meter Run Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 White, Adrianna              01unatt-MAINE          3:11.25

Event 33  800 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 PIERCE, CHARLOTTE            01unatt-MAINE          3:19.26

Event 34  800 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 MOULIN, WOUT                 01-SCARBOROUGH         2:57.67
  2 SALINAS, BENJAMIN            01unatt-MAINE          3:18.52

Event 35  800 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 LEONARDI, ABBEY              01unatt-MAINE          2:29.37
  2 Mahoney, Jacqueline          01-KENNEBUNK TRA       2:36.60

Event 36  800 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 LUNDQUIST, WILL              01-AUGUSTA TRACK       2:47.28

Event 38  800 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 BUBAR, CAMERON               01unatt-MAINE          2:11.74
  2 MAHONEY, LAWSON              01unatt-MAINE          2:23.23
  3 Piccirillo, Evan             01-GORHAM              2:25.80
  4 Carle, Zachary               01unatt-MAINE          2:41.13

Event 40  800 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 SALINAS, STEPHEN             01unatt-MAINE          2:17.56
  2 TINKHAM, MIKE                01unatt-MAINE          2:31.69
  3 BENHAM, COLIN                01unatt-MAINE          2:38.25

Event 42  1500 Meter Run Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 LEET, BENJAMIN               01-AUGUSTA TRACK       6:28.01

Event 43  1500 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 PIERCE, CHARLOTTE            01unatt-MAINE          6:48.56

Event 44  1500 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 dumas, nicholas              01-AUGUSTA TRACK       6:24.83

Event 45  1500 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 LEONARDI, ABBEY              01unatt-MAINE          5:03.98
  2 MACE, Abby                   01-AUGUSTA TRACK       5:24.19

Event 46  1500 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 LUNDQUIST, WILL              01-AUGUSTA TRACK       5:14.75

Event 47  1500 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 PIERCE, HANNAH               01unatt-MAINE          5:17.54
  2 MOULIN, KATRIJN              01-SCARBOROUGH         5:50.04
  3 ADAMS, SHAYLA                01unatt-MAINE          6:34.36

Event 48  1500 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Fontaine, Luke               01-AUGUSTA TRACK       4:30.19
  2 MAHONEY, LAWSON              01unatt-MAINE          4:39.56
  3 Carle, Zachary               01unatt-MAINE          5:15.25

Event 49  1500 Meter Run Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 PIERCE, KATHERINE            01unatt-MAINE          5:09.76

Event 50  1500 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 TINKHAM, MIKE                01unatt-MAINE          4:36.61
  2 SALINAS, STEPHEN             01unatt-MAINE          4:40.79

Event 55  3000 Meter Race Walk Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 JONES, RILEY                 01unatt-MAINE         22:01.58

Event 57  3000 Meter Race Walk Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 REED, EMILY                  01unatt-MAINE         20:45.57

Event 58  3000 Meter Race Walk Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 SEIFERTH, LUCAS              01-GORHAM             19:03.74

Event 62  3000 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 MOULIN, WOUT                 01-SCARBOROUGH        11:15.09

Event 63  3000 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 MACE, Abby                   01-AUGUSTA TRACK      11:07.55

Event 66  3000 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Fontaine, Luke               01-AUGUSTA TRACK       9:43.97
  2 JONES, CHARLIE               01unatt-MAINE         10:01.69
  3 JONES, JARON                 01unatt-MAINE         10:08.55
  4 Piccirillo, Evan             01-GORHAM             10:44.56
  5 Carle, Zachary               01unatt-MAINE         10:55.72

Event 67  3000 Meter Run Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 MAKARETZ, ANNA               01unatt-MAINE         10:59.67

Event 68  5000 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 BENHAM, COLIN                01unatt-MAINE         22:01.58

Event 71  100 Meter Hurdles Youth Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 FOLSOM, LINDSEY              01-AUGUSTA TRACK         18.74   NWI
  2 PARRILLI, CHRISTINE          01-WINSLOW TRACK         19.08   NWI
  3 MCMAHON, KATIE               01unatt-MAINE            19.49   NWI
  4 Farrell, Shannon             01-GORHAM                21.23   NWI

Event 74  110 Meter Hurdles Intermediate Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Gruver, Brandon              01-AUBURN RUNNIN         18.96   NWI
  2 GROWE, ELIJAH                01unatt-MAINE            20.99   NWI

Event 75  100 Meter Hurdles Young Women
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 SALOMONE, CHRISTINE          01unatt-MAINE            18.35   NWI

Event 76  110 Meter Hurdles Young Men
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Lambert, Andrew              01unatt-MAINE            16.43   NWI

Event 77  200 Meter Hurdles Youth Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Bolduc, Erin                 01-AUGUSTA TRACK         33.92   NWI

Event 80  400 Meter Hurdles Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 GROWE, ELIJAH                01unatt-MAINE          1:14.20

Event 81  400 Meter Hurdles Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 HOWES, ARIEL                 01unatt-MAINE          1:13.11

Event 82  400 Meter Hurdles Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Lambert, Andrew              01unatt-MAINE          1:01.51
  2 Chick, Samuel                01unatt-MAINE          1:02.00

Event 94  4x100 Meter Relay Intermediate Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 01-GORHAM  'A'                                        49.01

Event 409  Long Jump Bantam Girls
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1 White, Adrianna              01unatt-MAINE            2.79m   NWI   9-02.00
  2 White, Rosalie               lewiston rec dep         1.50m   NWI   4-11.25

Event 410  Shot Put 6 lb. Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 White, Rosalie               lewiston rec dep         2.50m    8-02.50

Event 411  Javelin Throw 300g Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 COULL, JAIME                 01-AUGUSTA TRACK        14.80m      48-07

Event 459  Long Jump Bantam Boys
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1 Snyder, Travis               01unatt-MAINE            1.96m   NWI   6-05.25

Event 461  Javelin Throw 300g Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 COULL, JUSTIN                01-AUGUSTA TRACK        29.13m      95-07

Event 513  Shot Put 6 lb. Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 PLANTE, HALEY                01WINDHAM RECREA         8.35m   27-04.75

Event 514  Discus Throw 1kg Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 PLANTE, HALEY                01WINDHAM RECREA        14.87m      48-09

Event 515  Javelin Throw 300g Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 PLANTE, HALEY                01WINDHAM RECREA        25.46m      83-06

Event 562  Long Jump Midget Boys
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1 RILEY, MARCUS                01WINDHAM RECREA         3.76m   NWI  12-04.00
  2 Dang, Luke                   01-AUGUSTA TRACK         2.99m   NWI   9-09.75
  3 SALINAS, BENJAMIN            01unatt-MAINE            2.75m   NWI   9-00.25

Event 563  Shot Put 6 lb. Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 NIEDBALA, HANNES             01unatt-MAINE            6.98m   22-11.00

Event 564  Discus Throw 1kg Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 NIEDBALA, HANNES             01unatt-MAINE           19.15m      62-10

Event 565  Javelin Throw 300g Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Dang, Luke                   01-AUGUSTA TRACK        33.00m     108-03
  2 RILEY, MARCUS                01WINDHAM RECREA        29.24m      95-11
  3 NIEDBALA, HANNES             01unatt-MAINE           23.07m      75-08

Event 612  High Jump Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 FAULKNER, ELIZABETH          01unatt-MAINE            1.11m    3-07.75

Event 613  Pole Vault Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 FOLSOM, LINDSEY              01-AUGUSTA TRACK         2.28m    7-05.75

Event 614  Long Jump Youth Girls
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1 FOLSOM, LINDSEY              01-AUGUSTA TRACK         4.12m   NWI  13-06.25
  2 Green, Mary Margaret         01WINDHAM RECREA         3.94m   NWI  12-11.25
  3 BOOTH-HOWE, HAELA            01-SCARBOROUGH           3.90m   NWI  12-09.50

Event 615  Triple Jump Youth Girls
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1 FAULKNER, ELIZABETH          01unatt-MAINE            8.29m   NWI  27-02.50
  2 Green, Mary Margaret         01WINDHAM RECREA         7.95m   NWI  26-01.00
  3 MCMAHON, KATIE               01unatt-MAINE            7.92m   NWI  26-00.00

Event 616  Shot Put 6 lb. Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Serunian, Jenna              01unatt-MAINE           10.20m   33-05.75

Event 617  Discus Throw 1kg Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Serunian, Jenna              01unatt-MAINE           24.60m      80-08
  2 Farrell, Shannon             01-GORHAM               15.68m      51-05
  3 BOOTH-HOWE, HAELA            01-SCARBOROUGH          13.72m      45-00

Event 618  Javelin Throw 600g Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 BOOTH-HOWE, HAELA            01-SCARBOROUGH          26.69m      87-07

Event 715  Long Jump Intermediate Girls
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1 SCHEEMAKER, EMILIA           01-SCARBOROUGH           4.77m   NWI  15-07.75
  2 MULHERIN, HAILEE             01-AUBURN RUNNIN         4.56m   NWI  14-11.50

Event 716  Triple Jump Intermediate Girls
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1 MULHERIN, HAILEE             01-AUBURN RUNNIN         9.38m   NWI  30-09.25

Event 717  Shot Put 4kg Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 WERNETH, HANNAH              01unatt-MAINE            9.31m   30-06.50

Event 718  Discus Throw 1kg Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 WERNETH, HANNAH              01unatt-MAINE           22.70m      74-06

Event 719  Javelin Throw 600g Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Belhumeur, Nicole            01-GORHAM               28.54m      93-08

Event 763  High Jump Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Winger, Tommy                01FALMOUTH TRACK         1.52m    4-11.75

Event 764  Pole Vault Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 SMITH, TUCKER                01-EDEN ATHLETIC         3.53m   11-07.00
  2 O'CONNOR, ERIC               01WINDHAM RECREA         3.35m   10-11.75
  3 Gruver, Brandon              01-AUBURN RUNNIN         2.89m    9-05.75

Event 765  Long Jump Intermediate Boys
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1 Orio, Rick                   01-AUGUSTA TRACK         5.20m   NWI  17-00.75
 -- Winger, Tommy                01FALMOUTH TRACK          FOUL   NWI

Event 766  Triple Jump Intermediate Boys
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1 Winger, Tommy                01FALMOUTH TRACK        12.01m   NWI  39-05.00
  2 PORTER, ERIC                 01-GORHAM                9.72m   NWI  31-10.75

Event 767  Shot Put 12 lb. Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Floridino, Kristopher        01FALMOUTH TRACK        14.33m   47-00.25
  2 Orchard, Dustin              01-WINSLOW TRACK        10.17m   33-04.50

Event 768  Discus Throw 1.6kg Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Floridino, Kristopher        01FALMOUTH TRACK        32.44m     106-05
  2 Winger, Tommy                01FALMOUTH TRACK        19.15m      62-10

Event 771  Decathlon Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 GURSKI, J. DANIEL            01WINDHAM RECREA          4140
  2 YATES, THOMAS                01unatt-MAINE             2867

Event 771  Decathlon: #1 100 Meter Dash Intermediate Boys Decathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 GURSKI, J. DANIEL            01WINDHAM RECREA         12.00   NWI  651
  2 YATES, THOMAS                01unatt-MAINE            12.90   NWI  485

Event 771  Decathlon: #2 Long Jump Intermediate Boys Decathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 GURSKI, J. DANIEL            01WINDHAM RECREA         5.49m   NWI  18-00.25  479
  2 YATES, THOMAS                01unatt-MAINE            4.88m   NWI  16-00.25  360

Event 771  Decathlon: #3 Shot Put Intermediate Boys Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 GURSKI, J. DANIEL            01WINDHAM RECREA        11.71m   38-05.00  589
  2 YATES, THOMAS                01unatt-MAINE            8.99m   29-06.00  425

Event 771  Decathlon: #4 High Jump Intermediate Boys Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 GURSKI, J. DANIEL            01WINDHAM RECREA         1.62m    5-03.75  480
  2 YATES, THOMAS                01unatt-MAINE            1.42m    4-07.75  331

Event 771  Decathlon: #5 400 Meter Dash Intermediate Boys Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 GURSKI, J. DANIEL            01WINDHAM RECREA         57.72   494
  2 YATES, THOMAS                01unatt-MAINE          1:04.66   268

Event 771  Decathlon: #6 110 Meter Hurdles Intermediate Boys Decathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 GURSKI, J. DANIEL            01WINDHAM RECREA         21.25   NWI  257
 -- YATES, THOMAS                01unatt-MAINE               NT   NWI

Event 771  Decathlon: #7 Discus Throw Intermediate Boys Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 GURSKI, J. DANIEL            01WINDHAM RECREA        27.32m      89-07  412
  2 YATES, THOMAS                01unatt-MAINE           27.28m      89-06  411

Event 771  Decathlon: #8 Pole Vault Intermediate Boys Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 GURSKI, J. DANIEL            01WINDHAM RECREA         2.75m    9-00.25  298
  2 YATES, THOMAS                01unatt-MAINE            2.59m    8-06.00  262

Event 771  Decathlon: #9 Javelin Throw Intermediate Boys Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 GURSKI, J. DANIEL            01WINDHAM RECREA        42.60m     139-09  480
  2 YATES, THOMAS                01unatt-MAINE           31.84m     104-05  325

Event 771  Decathlon: #10 1500 Meter Run Intermediate Boys Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 GURSKI, J. DANIEL            01WINDHAM RECREA       5:16.80
  2 YATES, THOMAS                01unatt-MAINE          5:28.60

Event 813  High Jump Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 HALL, HILLARY                01unatt-MAINE            1.53m    5-00.25

Event 814  Pole Vault Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 NELLIGAN-SMITH, ANGELICA     01unatt-MAINE            2.59m    8-06.00
 -- DUMAS, BETHANY               01-AUGUSTA TRACK            NH

Event 815  Long Jump Young Women
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1 HALL, HILLARY                01unatt-MAINE            4.43m   NWI  14-06.50
  2 NELLIGAN-SMITH, ANGELICA     01unatt-MAINE            4.31m   NWI  14-01.75
  3 SALOMONE, CHRISTINE          01unatt-MAINE            3.99m   NWI  13-01.25

Event 816  Triple Jump Young Women
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1 SALOMONE, CHRISTINE          01unatt-MAINE            9.73m   NWI  31-11.25

Event 817  Shot Put 4kg Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 NIEDBALA, ANNA               01unatt-MAINE           11.55m   37-10.75
  2 HALL, HILLARY                01unatt-MAINE            7.61m   24-11.75

Event 818  Discus Throw 1kg Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 NIEDBALA, ANNA               01unatt-MAINE           38.74m     127-01

Event 819  Javelin Throw 600g Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 NIEDBALA, ANNA               01unatt-MAINE           20.74m      68-00

Event 864  Pole Vault Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Clark, Joshua                01unatt-MAINE            3.66m   12-00.00
 -- WINKLER, ORION               01unatt-MAINE               NH

Event 865  Long Jump Young Men
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1 BOYD, DENNIS                 01unatt-MAINE            5.21m   NWI  17-01.25

Event 866  Triple Jump Young Men
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1 BOYD, DENNIS                 01unatt-MAINE           11.64m   NWI  38-02.25
  2 Chick, Samuel                01unatt-MAINE           11.59m   NWI  38-00.25

Event 867  Shot Put 12 lb. Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Clark, Donald                01unatt-MAINE           14.29m   46-10.75
  2 BENHAM, COLIN                01unatt-MAINE            9.96m   32-08.25

Event 868  Discus Throw 1.6kg Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
==========================================================================
  1 Keahon, Brian                01-GORHAM               37.45m     122-10
  2 Orchard, Dylan               01-WINSLOW TRACK        34.40m     112-10
  3 BENHAM, COLIN                01unatt-MAINE           23.85m      78-03

Event 871  Decathlon Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 MILLIARD, CRAIG              01-Saco Bay               3565
  2 THOMAS, AARON                01unatt-MAINE             2660

Event 871  Decathlon: #1 100 Meter Dash Young Men Decathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 MILLIARD, CRAIG              01-Saco Bay              11.90   NWI  671
  2 THOMAS, AARON                01unatt-MAINE            13.20   NWI

Event 871  Decathlon: #2 Long Jump Young Men Decathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 MILLIARD, CRAIG              01-Saco Bay              5.97m   NWI  19-07.00  580
  2 THOMAS, AARON                01unatt-MAINE            4.92m   NWI  16-01.75  367

Event 871  Decathlon: #3 Shot Put Young Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 MILLIARD, CRAIG              01-Saco Bay             10.90m   35-09.25  540
  2 THOMAS, AARON                01unatt-MAINE            9.42m   30-11.00  451

Event 871  Decathlon: #4 High Jump Young Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 MILLIARD, CRAIG              01-Saco Bay              1.67m    5-05.75
  2 THOMAS, AARON                01unatt-MAINE            1.52m    4-11.75  404

Event 871  Decathlon: #5 400 Meter Dash Young Men Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 THOMAS, AARON                01unatt-MAINE          1:06.34   223
  2 MILLIARD, CRAIG              01-Saco Bay            1:07.14   203

Event 871  Decathlon: #6 110 Meter Hurdles Young Men Decathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 MILLIARD, CRAIG              01-Saco Bay              17.10   NWI  614
  2 THOMAS, AARON                01unatt-MAINE            23.31   NWI  135

Event 871  Decathlon: #7 Discus Throw Young Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 THOMAS, AARON                01unatt-MAINE           27.61m      90-07  418
  2 MILLIARD, CRAIG              01-Saco Bay             27.08m      88-10  407

Event 871  Decathlon: #8 Pole Vault Young Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 THOMAS, AARON                01unatt-MAINE            3.20m   10-06.00  406
  2 MILLIARD, CRAIG              01-Saco Bay              2.75m    9-00.25  298

Event 871  Decathlon: #9 Javelin Throw Young Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 THOMAS, AARON                01unatt-MAINE           26.92m      88-04  256
  2 MILLIARD, CRAIG              01-Saco Bay             26.65m      87-05  252

Event 871  Decathlon: #10 1500 Meter Run Young Men Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 THOMAS, AARON                01unatt-MAINE          6:10.2h
  2 MILLIARD, CRAIG              01-Saco Bay            6:40.1h
Nike Visa BMW Gatorade Gill Athletics St. Vincent Lynx