Join/Renew Now

Full Results

Event 1  W30 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Lisa Rosborough          W34 U.S. Marine,Ft. Wor      13.20  -3.2
  2 Rachel Guest             W32 Unattached,Surprise      13.22  -3.2
  3 Kimberly Touya           W31 2nd Wind Tra,Patcho      13.59  -3.2

Event 2  W35 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Dena Birade              W35 Unattached,Pleasant      12.78  -3.2
  2 Laura Barre              W37 Mass Velocit,West L      13.71  -3.2
  3 Ruthlyn Greenfield-Webst W36 Unattached,Yonkers,      14.33  -3.2
  4 Sarah Boyd               W37 Waterloo Tra,Austin      14.38  -3.2
  5 Billy Beatty             W39 Unattached,Wichita       14.81  -3.2

Event 3  W40 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Renee Henderson          W43 Unattached,Merchant      12.79Q -0.9  2
  2 Sara Davis               W41 Unattached,Carrollt      13.09Q -1.7  1
  3 Tracey Singleton         W40 Vision Elite,Upper       13.78Q -1.7  1
  4 Maryline Roux            W40 Unattached,Davidson      13.99Q -0.9  2
  5 Kris Kazebee             W41 Carolinas Tr,Charlo      14.53Q -0.9  2
  6 Kelley Rich              W41 Unattached,Libertyv      14.86Q -1.7  1
  7 Lauriea Blume            W40 Bloomsday Ro,Spokan      14.81q -0.9  2
  8 Linda Butler             W44 Portland Mas,Milwau      14.89q -1.7  1
  9 Linda Carty              W41 Over The Hil,Clevel      15.86  -1.7  1

Event 3  W40 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Renee Henderson          W43 Unattached,Merchant      12.74   0.6
  2 Sara Davis               W41 Unattached,Carrollt      13.00   0.6
  3 Tracey Singleton         W40 Vision Elite,Upper       13.54   0.6
  4 Maryline Roux            W40 Unattached,Davidson      14.18   0.6
  5 Kris Kazebee             W41 Carolinas Tr,Charlo      14.55   0.6
  6 Linda Butler             W44 Portland Mas,Milwau      14.77   0.6
  7 Kelley Rich              W41 Unattached,Libertyv      14.88   0.6
  8 Lauriea Blume            W40 Bloomsday Ro,Spokan      15.39   0.6

Event 4  W45 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Jai Black                W45 Unattached,San Dieg      13.15Q -0.9  2
  2 Liz Palmer               W47 Golden West,Folsom,      13.70Q -1.3  1
  3 Veronica Amarasekara     W46 So Cal Track,Fontan      13.80Q -0.9  2
  4 Belinda McCoy            W47 Over The Hil,Clevel      14.49Q -1.3  1
  5 *Kim Ross                W46 Unattached,Port Moo      14.03Q -0.9  2
  6 Lisa Latno               W46 Unattached,Gray, ME      15.79Q -1.3  1
  7 Karen Frazier            W47 Potomac Vall,Hyatts      15.01q -0.9  2
  8 Gail Kuhnly              W45 Christ Life,Federal      15.08q -0.9  2
  9 *Yuko Hayashi            W49 MacCando Ten,Vallej      17.56  -1.3  1

Event 4  W45 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Jai Black                W45 Unattached,San Dieg      13.06  -1.8
  2 Liz Palmer               W47 Golden West,Folsom,      13.59  -1.8
  3 *Kim Ross                W46 Unattached,Port Moo      13.88  -1.8
  4 Belinda McCoy            W47 Over The Hil,Clevel      14.48  -1.8
  5 Gail Kuhnly              W45 Christ Life,Federal      14.95  -1.8
  6 Karen Frazier            W47 Potomac Vall,Hyatts      15.12  -1.8
  7 Lisa Latno               W46 Unattached,Gray, ME      15.82  -1.8

Event 5  W50 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 *Karla Del Grande        W54 Etob,Toronto             13.90  -1.7
  2 Rita Hanscom             W53 Unattached,San Dieg      13.98  -1.7
  3 Denise McField           W51 Unattached,St. Loui      14.25  -1.7
  4 Gail Johns-Rees          W52 Mass Velocit,Salem,      15.06  -1.7
  5 Carol Stein              W50 Cape Fear Fl,Rocky       15.34  -1.7
  6 Kimberly Williams        W52 Mass Velocit,South       15.93  -1.7
  7 Alexandra Andreasson     W53 Unattached,Pascagou      19.20  -1.7

Event 6  W55 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Deborah Carter           W55 Unattached,Snellvil      14.90  -1.1
  2 *Rhona Trott             W58 Canada,Hamilton, ON      15.26  -1.1
  3 Catherine Nicoletti      W56 Ric Rojas Ru,Nederl      15.50  -1.1

Event 7  W60 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Phil Raschker            W60 Florida Athl,Mariet      13.92  +0.0
  2 Kathy Jager              W64 Golden West,Glendal      15.04  +0.0
  3 Dorothy Vander Cruyssen  W61 Houston Elit,Housto      15.48  +0.0
  4 Margaret Kaufman         W64 Unattached,Madison,      16.95  +0.0

Event 8  W65 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Nadine O'Connor          W65 Unattached,Del Mar,      14.45Q -0.7  1
  2 *Carol LaFayette-Boyd    W65 Unattached,Regina,       14.52Q -1.3  2
  3 Becky Sisley             W68 Oregon Track,Eugene      17.67Q -0.7  1
  4 *Marg Radcliffe          W65 Unattached,Lake Cow      18.23Q -1.3  2
  5 Ann Carter               W65 Atlanta Trac,Aiken,      18.07Q -0.7  1
  6 Lana Kane                W67 Unattached,Conestog      18.59Q -1.3  2
  7 Joann Sampson            W66 Florida Athl,Hallan      18.67q -1.3  2
  8 Jane VanEeuwen           W66 Morris Count,Wayne,      22.58q -0.7  1
  9 Janet Baumann            W68 Unattached,New York      28.18  -0.7  1

Event 8  W65 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Nadine O'Connor          W65 Unattached,Del Mar,      14.35  -1.4
  2 *Carol LaFayette-Boyd    W65 Unattached,Regina,       14.45  -1.4
  3 *Marg Radcliffe          W65 Unattached,Lake Cow      17.31  -1.4
  4 Becky Sisley             W68 Oregon Track,Eugene      17.83  -1.4
  5 Ann Carter               W65 Atlanta Trac,Aiken,      18.25  -1.4
  6 Lana Kane                W67 Unattached,Conestog      18.59  -1.4
  7 Joann Sampson            W66 Florida Athl,Hallan      18.64  -1.4
  8 Jane VanEeuwen           W66 Morris Count,Wayne,      22.62  -1.4

Event 9  W70 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Barbara Jordan           W71 Mass Velocit,South       16.62  -2.6
  2 *Mary McCarron-Egner     W70 Unattached,Calgary       17.72  -2.6
  3 Florence Meiler          W73 Green Mounta,Shelbu      17.83  -2.6
  4 Essie Faria              W72 Florida Athl,N. Mia      20.41  -2.6
 -- Mary Roman               W71 Mass Velocit,Norwal        DNF  -2.6

Event 10  W75 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Edythe Leek              W76 Golden West,Sacrame      19.82  -2.0

Event 10  W80 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Patricia Peterson        W81 Unattached,Albany,       19.91  -2.0
  2 Ann McGowan              W83 Unattached,Providen      24.45  -2.0

Event 21  W30 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Rachel Guest             W32 Unattached,Surprise      26.46   2.2
  2 Lisa Rosborough          W34 U.S. Marine,Ft. Wor      26.78   2.2
  3 Kimberly Touya           W31 2nd Wind Tra,Patcho      27.37   2.2
  4 Indumathi Conley         W33 Greater Bost,Somerv      28.72   2.2

Event 22  W35 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Dionne Bruff             W39 Houston Elit,Housto      27.23   0.6
  2 Laura Barre              W37 Mass Velocit,West L      27.99   0.6
  3 Sarah Boyd               W37 Waterloo Tra,Austin      29.10   0.6
  4 Billy Beatty             W39 Unattached,Wichita       30.21   0.6

Event 23  W40 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Sara Davis               W41 Unattached,Carrollt      26.60Q -0.4  1
  2 Renee Henderson          W43 Unattached,Merchant      26.72Q  1.3  2
  3 Charmaine Roberts        W40 Athena Track,Beltsv      27.69Q -0.4  1
  4 Maryline Roux            W40 Unattached,Davidson      28.40Q  1.3  2
  5 Rebecca Connolly         W41 Merrimack Va,Wilmin      29.58Q -0.4  1
  6 Kris Kazebee             W41 Carolinas Tr,Charlo      29.97Q  1.3  2
  7 Linda Butler             W44 Portland Mas,Milwau      30.42q  1.3  2
  8 Kelley Rich              W41 Unattached,Libertyv      30.74q -0.4  1
  9 Lauriea Blume            W40 Bloomsday Ro,Spokan      31.09   1.3  2

Event 23  W40 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Renee Henderson          W43 Unattached,Merchant      26.20   1.1
  2 Sara Davis               W41 Unattached,Carrollt      26.53   1.1
  3 Maryline Roux            W40 Unattached,Davidson      28.57   1.1
  4 Rebecca Connolly         W41 Merrimack Va,Wilmin      29.50   1.1
  5 Kris Kazebee             W41 Carolinas Tr,Charlo      29.70   1.1
  6 Linda Butler             W44 Portland Mas,Milwau      30.29   1.1
  7 Kelley Rich              W41 Unattached,Libertyv      31.27   1.1
  8 Charmaine Roberts        W40 Athena Track,Beltsv      40.49   1.1

Event 24  W45 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Jai Black                W45 Unattached,San Dieg      25.90Q -0.4  2
  2 *Kim Ross                W46 Unattached,Port Moo      28.80Q -1.4  1
  3 Liz Palmer               W47 Golden West,Folsom,      29.17Q -1.4  1
  4 Karen Frazier            W47 Potomac Vall,Hyatts      31.14Q -0.4  2
  5 Belinda McCoy            W47 Over The Hil,Clevel      30.26Q -1.4  1
  6 *Susanne Lauridsen       W49 Unattached,Calgary       33.79Q -0.4  2
  7 Gail Kuhnly              W45 Christ Life,Federal      31.88q -1.4  1
  8 Lisa Latno               W46 Unattached,Gray, ME      32.47q -1.4  1
  9 *Yuko Hayashi            W49 MacCando Ten,Vallej      37.83  -0.4  2

Event 24  W45 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Jai Black                W45 Unattached,San Dieg      26.01   0.8
  2 *Kim Ross                W46 Unattached,Port Moo      28.22   0.8
  3 Liz Palmer               W47 Golden West,Folsom,      28.69   0.8
  4 Belinda McCoy            W47 Over The Hil,Clevel      29.62   0.8
  5 Karen Frazier            W47 Potomac Vall,Hyatts      31.24   0.8
  6 Gail Kuhnly              W45 Christ Life,Federal      32.03   0.8
  7 Lisa Latno               W46 Unattached,Gray, ME      32.35   0.8
 -- *Susanne Lauridsen       W49 Unattached,Calgary         DNF   0.8

Event 25  W50 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 *Karla Del Grande        W54 Etob,Toronto             28.33   0.8
  2 Rita Hanscom             W53 Unattached,San Dieg      28.55   0.8
  3 Denise McField           W51 Unattached,St. Loui      29.88   0.8
  4 Carol Stein              W50 Cape Fear Fl,Rocky       30.79   0.8
  5 Gail Johns-Rees          W52 Mass Velocit,Salem,      30.82   0.8
  6 Kimberly Williams        W52 Mass Velocit,South       32.77   0.8
  7 Loretta Woodward         W53 Southwest Sp,Mariet      46.63   0.8

Event 26  W55 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 *Rhona Trott             W58 Canada,Hamilton, ON      31.35   1.8
  2 Catherine Nicoletti      W56 Ric Rojas Ru,Nederl      31.36   1.8

Event 27  W60 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Phil Raschker            W60 Florida Athl,Mariet      28.54   1.5
  2 Kathy Jager              W64 Golden West,Glendal      31.95   1.5
  3 Dorothy Vander Cruyssen  W61 Houston Elit,Housto      32.42   1.5
  4 Margaret Kaufman         W64 Unattached,Madison,      36.96   1.5
  5 Mary Trotto              W60 Bohemia Trac,Kihei,      38.97   1.5

Event 28  W65 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Nadine O'Connor          W65 Unattached,Del Mar,      29.54   1.3
  2 *Carol LaFayette-Boyd    W65 Unattached,Regina,       29.73   1.3
  3 *Marg Radcliffe          W65 Unattached,Lake Cow      36.93   1.3
  4 Lana Kane                W67 Unattached,Conestog      39.70   1.3
  5 Jane VanEeuwen           W66 Morris Count,Wayne,      51.67   1.3

Event 29  W70 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Barbara Jordan           W71 Mass Velocit,South       34.98   1.5
  2 Jeanne Daprano           W70 Atlanta Trac,Fayett      35.75   1.5
  3 *Mary McCarron-Egner     W70 Unattached,Calgary       37.61   1.5
  4 Florence Meiler          W73 Green Mounta,Shelbu      37.64   1.5

Event 30  W75 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Edythe Leek              W76 Golden West,Sacrame      41.97   2.6

Event 30  W80 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Patricia Peterson        W81 Unattached,Albany,       44.02   2.6

Event 42  W35 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Dionne Bruff             W39 Houston Elit,Housto    1:00.01
  2 Sarah Boyd               W37 Waterloo Tra,Austin    1:07.28
  3 Billy Beatty             W39 Unattached,Wichita     1:10.14

Event 43  W40 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Charmaine Roberts        W40 Athena Track,Beltsv    1:01.42Q  1
  2 Joan Hunter              W43 Athena Track,Purcel    1:03.90Q  2
  3 Rebecca Connolly         W41 Merrimack Va,Wilmin    1:04.92Q  2
  4 Maryline Roux            W40 Unattached,Davidson    1:05.00Q  1
  5 Robin Judice             W44 Blazing Bayo,Lafaye    1:05.26Q  1
  6 Kris Kazebee             W41 Carolinas Tr,Charlo    1:08.70Q  2
  7 Lauriea Blume            W40 Bloomsday Ro,Spokan    1:10.52q  2
  8 Amanda Nowakowski        W43 Future Track,Woodla    1:13.13q  1
  9 Wanda Toro Scheib        W44 Unattached,Lompoc,     1:13.64   1

Event 43  W40 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Charmaine Roberts        W40 Athena Track,Beltsv      59.13
  2 Joan Hunter              W43 Athena Track,Purcel    1:01.65
  3 Maryline Roux            W40 Unattached,Davidson    1:03.51
  4 Rebecca Connolly         W41 Merrimack Va,Wilmin    1:04.16
  5 Kris Kazebee             W41 Carolinas Tr,Charlo    1:06.80
  6 Robin Judice             W44 Blazing Bayo,Lafaye    1:07.98
  7 Lauriea Blume            W40 Bloomsday Ro,Spokan    1:11.07
  8 Amanda Nowakowski        W43 Future Track,Woodla    1:13.76

Event 44  W45 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Jai Black                W45 Unattached,San Dieg    1:02.61Q  2
  2 Catherine Stone-Borkowsk W45 Nike Central,Butler    1:04.70Q  1
  3 Julie Hayden             W47 Athena Track,Ashbur    1:06.24Q  1
  4 Patricia Lech            W46 Wicked Fast,Old Tow    1:09.51Q  2
  5 Karen Frazier            W47 Potomac Vall,Hyatts    1:09.84q  2
  6 Belinda McCoy            W47 Over The Hil,Clevel    1:10.09q  1
  7 *Susanne Lauridsen       W49 Unattached,Calgary     1:10.42q  2
  8 Theresa Kollars          W47 Golden West,Sacrame    1:11.11q  2
  9 Lisa Latno               W46 Unattached,Gray, ME    1:12.31   1
 -- Louise Clark             W49 Shore Athlet,New Yo        DNF   1

Event 44  W45 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Jai Black                W45 Unattached,San Dieg      57.83
  2 Catherine Stone-Borkowsk W45 Nike Central,Butler    1:04.42
  3 Julie Hayden             W47 Athena Track,Ashbur    1:06.81
  4 Patricia Lech            W46 Wicked Fast,Old Tow    1:08.57
  5 Karen Frazier            W47 Potomac Vall,Hyatts    1:09.87

Event 45  W50 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *Karla Del Grande        W54 Etob,Toronto           1:05.97
  2 Loretta Woodward         W53 Southwest Sp,Mariet    1:09.28
  3 Gail Johns-Rees          W52 Mass Velocit,Salem,    1:12.37
  4 Kimberly Williams        W52 Mass Velocit,South     1:15.94
  5 Denise Janneck           W53 So Cal Track,Rancho    1:16.30
  6 Valerie St James         W50 Golden West,Sacrame    1:27.98

Event 46  W55 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Catherine Nicoletti      W56 Ric Rojas Ru,Nederl    1:10.83
  2 Carolyn Smith-Hanna      W56 Genesee Vall,Pittsf    1:11.12
  3 Debbie Stiles            W58 So Cal Track,St. Lo    1:19.08
  4 Mary Hartzler            W58 Unattached,Gahanna,    1:24.07

Event 47  W60 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Phil Raschker            W60 Florida Athl,Mariet    1:10.33
  2 Jolene Steigerwalt       W63 So Cal Track,San Di    1:31.37
  3 Mary Trotto              W60 Bohemia Trac,Kihei,    1:43.62

Event 47  W65 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *Marg Radcliffe          W65 Unattached,Lake Cow    1:31.25
  2 *Barbara Saunders        W67 Unattached,Nelson,     1:32.50
  3 Jane VanEeuwen           W66 Morris Count,Wayne,    2:04.56

Event 49  W70 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Joyce Hodges-Hite        W70 Atlanta Trac,Millen    1:59.04

Event 49  W80 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Patricia Peterson        W81 Unattached,Albany,     1:58.70

Event 61  W35 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sonya Badger             W39 Unattached,Astoria,    2:27.40

Event 63  W40 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Alisa Harvey             W41 Unattached,Manassas    2:08.81
  2 Kim Sheffield            W41 Unattached,Sarasota    2:19.35
  3 Joan Hunter              W43 Athena Track,Purcel    2:21.93
  4 Carla Kehoe              W43 Golden West,Granite    2:23.99
  5 Rebecca Connolly         W41 Merrimack Va,Wilmin    2:25.64
  6 Robin Judice             W44 Blazing Bayo,Lafaye    2:26.02
  7 *Carmel Papworth-Barnum  W41 Golden West,Reno, N    2:27.55
  8 Wanda Toro Scheib        W44 Unattached,Lompoc,     2:46.06
  9 Roberta Meyer            W43 Unattached,Shepherd    2:46.81

Event 64  W45 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lorraine Jasper          W45 Athena Track,Birchr    2:23.60
  2 *Patty Blanchard         W49 Canada,Dieppe, NB,     2:23.96
  3 Terri Cassel             W45 Athena Track,Tulsa,    2:24.21
  4 Julie Hayden             W47 Athena Track,Ashbur    2:28.16
  5 Susan Snyder             W45 Westchester,Briarcl    2:37.57
  6 Theresa Kollars          W47 Golden West,Sacrame    2:45.82

Event 65  W50 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Debbie Lee               W50 So Cal Track,Trabuc    2:46.70
  2 Wendi Glassman           W51 Shore Athlet,Elizab    2:50.31
  3 Denise Janneck           W53 So Cal Track,Rancho    2:55.26
  4 Trenice Mullis Dubow     W53 Atlanta Trac,Tucker    3:02.30
  5 Valerie St James         W50 Golden West,Sacrame    3:38.04

Event 66  W55 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kathryn Martin           W55 Northport Ru,Northp    2:36.62
  2 Jeanette Groesz          W57 Central Oreg,Redmon    2:37.67
  3 Carolyn Smith-Hanna      W56 Genesee Vall,Pittsf    2:39.16
  4 Mary Hartzler            W58 Unattached,Gahanna,    3:13.86

Event 67  W60 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jolene Steigerwalt       W63 So Cal Track,San Di    3:25.83
  2 Mary Trotto              W60 Bohemia Trac,Kihei,    3:33.73

Event 67  W65 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Marie-Louise Michelsohn  W65 Nike Central,New Yo    2:54.01
  2 Yvonne Tasker-Rothenberg W65 Syracuse Tra,Jamesv    3:16.35
  3 *Barbara Saunders        W67 Unattached,Nelson,     3:22.65

Event 68  W70 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jeanne Daprano           W70 Atlanta Trac,Fayett    3:04.26
  2 Joyce Hodges-Hite        W70 Atlanta Trac,Millen    4:45.26

Event 68  W75 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Thelma Wilson            W77 Unattached,New York    3:53.77

Event 81  W30 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jacqueline Concaugh      W32 Pacers/Brook,Burke,    4:47.62

Event 81  W35 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sonya Badger             W39 Unattached,Astoria,    5:05.87
  2 Julie Hanover            W37 Merrimack Va,Nashua    5:10.22
  3 Terry Ballou             W39 Unattached,Staten I    5:15.45

Event 81  W40 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Alisa Harvey             W41 Unattached,Manassas    4:36.21
  2 Kim Sheffield            W41 Unattached,Sarasota    4:50.23
  3 Mary Grene               W44 Athena Track,Andove    4:56.38
  4 Jennifer Hegarty         W41 New Balance,Wakefie    5:00.62
  5 Robin Judice             W44 Blazing Bayo,Lafaye    5:02.54
  6 Carla Kehoe              W43 Golden West,Granite    5:03.33
  7 *Carmel Papworth-Barnum  W41 Golden West,Reno, N    5:19.19
  8 Wanda Toro Scheib        W44 Unattached,Lompoc,     5:37.45

Event 84  W45 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *Patty Blanchard         W49 Canada,Dieppe, NB,     4:54.73
  2 Lorraine Jasper          W45 Athena Track,Birchr    4:58.79
  3 Terri Cassel             W45 Athena Track,Tulsa,    5:04.53
  4 Julie Hayden             W47 Athena Track,Ashbur    5:14.97
  5 Susan Snyder             W45 Westchester,Briarcl    5:27.40
  6 Theresa Kollars          W47 Golden West,Sacrame    5:35.42
  7 Karen Lein               W49 Liberty Athl,Newton    6:47.75

Event 85  W50 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Debbie Lee               W50 So Cal Track,Trabuc    5:44.73
  2 Rosa Pinto               W54 Florida Athl,Davie,    5:54.21
  3 Wendi Glassman           W51 Shore Athlet,Elizab    5:55.18
  4 Denise Janneck           W53 So Cal Track,Rancho    5:58.76
  5 Debra Moore              W54 Unattached,Louisvil    6:01.32
  6 Trenice Mullis Dubow     W53 Atlanta Trac,Tucker    6:09.39
  7 Terrell Barry            W50 Golden West,Dixon,     6:31.52

Event 85  W55 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kathryn Martin           W55 Northport Ru,Northp    5:19.10
  2 Jeanette Groesz          W57 Central Oreg,Redmon    5:25.28
  3 Carolyn Smith-Hanna      W56 Genesee Vall,Pittsf    5:25.54
  4 Mary Hartzler            W58 Unattached,Gahanna,    6:41.74

Event 87  W60 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mary Trotto              W60 Bohemia Trac,Kihei,    7:03.02

Event 87  W65 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Yvonne Tasker-Rothenberg W65 Syracuse Tra,Jamesv    6:47.50
  2 *Barbara Saunders        W67 Unattached,Nelson,     7:01.49
  3 Janet Baumann            W68 Unattached,New York   12:36.06

Event 87  W70 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jeanne Daprano           W70 Atlanta Trac,Fayett    6:22.77
  2 Mary Harada              W72 Liberty Athl,West N    7:02.11
  3 Joyce Hodges-Hite        W70 Atlanta Trac,Millen    9:10.18

Event 87  W75 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Thelma Wilson            W77 Unattached,New York    7:50.97
  2 Lois Gilmore             W76 Unattached,Janesvil    7:55.43

Event 101  W35 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Barb Lauff               W38 Unattached,Sterling   19:17.18

Event 101  W40 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sanya Syrstad            W42 Unattached,Warrenvi   18:37.18
  2 Jennifer Hegarty         W41 New Balance,Wakefie   18:40.79
  3 Roberta Meyer            W43 Unattached,Shepherd   19:52.71
  4 Wanda Toro Scheib        W44 Unattached,Lompoc,    20:44.77
  5 Lauriea Blume            W40 Bloomsday Ro,Spokan   23:39.07

Event 101  W45 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *Patty Blanchard         W49 Canada,Dieppe, NB,    18:32.77
  2 Kelly Dworak             W45 Syracuse Cha,Brewer   18:51.47
  3 Theresa Kollars          W47 Golden West,Sacrame   21:05.34
  4 Karen Lein               W49 Liberty Athl,Newton   25:19.56
  5 Christine Long           W48 So Cal Track,Tustin   27:00.55

Event 101  W50 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jan Merrill-Morin        W51 Unattached,Waterfor   21:07.84
  2 Debbie Lee               W50 So Cal Track,Trabuc   21:34.64
  3 Rosa Pinto               W54 Florida Athl,Davie,   21:59.36
  4 Denise Janneck           W53 So Cal Track,Rancho   22:47.34
  5 Nancy Kneeland           W52 Maine Track,Bar Mil   24:02.44
  6 Terrell Barry            W50 Golden West,Dixon,    24:22.35
  7 *Cathy Tedford           W54 Unattached,Lakefiel   37:28.05

Event 102  W55 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kathryn Martin           W55 Northport Ru,Northp   18:47.61
  2 Jeanette Groesz          W57 Central Oreg,Redmon   20:02.51

Event 102  W65 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Yvonne Tasker-Rothenberg W65 Syracuse Tra,Jamesv   25:08.14

Event 102  W70 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mary Harada              W72 Liberty Athl,West N   26:01.85
  2 Joyce Hodges-Hite        W70 Atlanta Trac,Millen   35:24.11

Event 102  W75 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Thelma Wilson            W77 Unattached,New York   27:28.63
  2 Lois Gilmore             W76 Unattached,Janesvil   27:34.72

Event 102  W80 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Helen Lachman            W82 Distance Run,Portla   48:06.45

Event 121  W40 10000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Emily Bryans             W40 Willow Stree,Schene   38:08.11
  2 Roberta Meyer            W43 Unattached,Shepherd   41:49.99
  3 *Katrina Bisheimer       W42 Unattached,Buckspor   44:13.43
  4 Patricia Craig           W41 Wicked Fast,Holden,   45:14.77
  5 Lauriea Blume            W40 Bloomsday Ro,Spokan   49:46.08

Event 121  W50 10000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Debbie Lee               W50 So Cal Track,Trabuc   45:53.74
  2 Denise Janneck           W53 So Cal Track,Rancho   50:29.07
  3 Terrell Barry            W50 Golden West,Dixon,    51:50.64

Event 121  W55 10000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kathryn Martin           W55 Northport Ru,Northp   39:37.78

Event 121  W60 10000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Joanne Harriman          W64 New England,Tewksbu 1:05:43.76

Event 121  W70 10000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Joyce Hodges-Hite        W70 Atlanta Trac,Millen 1:14:49.71

Event 121  W75 10000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lois Gilmore             W76 Unattached,Janesvil   55:26.70

Event 141  W35 Short Hurdles 33"
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Barbara Yeboah           W37 Unattached,Portland      20.65  -1.5

Event 143  W40 Short Hurdles 30"
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Susan Wiemer             W41 Mass Velocit,Freepo      14.54  -5.3
  2 Linda Butler             W44 Portland Mas,Milwau      15.86  -5.3
  3 Lisa Marie Render        W42 Waterloo Tra,Fort W      16.86  -5.3

Event 144  W45 Short Hurdles 30"
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Liz Palmer               W47 Golden West,Folsom,      13.29  -3.6
  2 *BJ Freeman              W48 Unattached,Calgary       13.67  -3.6
  3 Caryl Senn-Griffiths     W45 Unattached,Massapeq      14.51  -3.6
  4 Christine Long           W48 So Cal Track,Tustin      24.26  -3.6

Event 145  W50 Short Hurdles 30"
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Irene Thompson           W53 Unattached,Syracuse      14.48  -2.1
  2 Kay Glynn                W54 Fibo Track C,Hastin      15.63  -2.1
  3 Denise Janneck           W53 So Cal Track,Rancho      19.08  -2.1
  4 Lydia Woods              W54 Atlanta Trac,Atlant      23.13  -2.1

Event 145  W55 Short Hurdles 30"
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 *Rhona Trott             W58 Canada,Hamilton, ON      14.95  -2.1
  2 Deborah Carter           W55 Unattached,Snellvil      16.82  -2.1

Event 147  W60 Short Hurdles 27"
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Phil Raschker            W60 Florida Athl,Mariet      13.56  -2.2

Event 147  W65 Short Hurdles 27"
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Becky Sisley             W68 Oregon Track,Eugene      17.77  -2.2
  2 Ann Carter               W65 Atlanta Trac,Aiken,      19.27  -2.2
 -- Jane VanEeuwen           W66 Morris Count,Wayne,         DQ  -2.2

Event 148  W70 Short Hurdles 27"
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Barbara Jordan           W71 Mass Velocit,South       17.92  -3.3
  2 Florence Meiler          W73 Green Mounta,Shelbu      19.20  -3.3

Event 161  W40 Long Hurdles 30"
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Susan Wiemer             W41 Mass Velocit,Freepo    1:09.41
  2 Linda Butler             W44 Portland Mas,Milwau    1:18.00
  3 Lisa Marie Render        W42 Waterloo Tra,Fort W    1:28.75

Event 162  W45 Long Hurdles 30"
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Caryl Senn-Griffiths     W45 Unattached,Massapeq    1:12.37
  2 Caren Ware               W45 Athena Track,Twin P    1:16.57
  3 *Susanne Lauridsen       W49 Unattached,Calgary     1:28.32
  4 Christine Long           W48 So Cal Track,Tustin    1:55.71

Event 165  W50 Long Hurdles 30"
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kay Glynn                W54 Fibo Track C,Hastin      53.97
  2 Tina Bowman              W54 Beach Track,Long Be      59.66
  3 Denise Janneck           W53 So Cal Track,Rancho    1:07.55
  4 Lydia Woods              W54 Atlanta Trac,Atlant    1:14.18

Event 165  W55 Long Hurdles 30"
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *Rhona Trott             W58 Canada,Hamilton, ON      54.54
  2 Deborah Carter           W55 Unattached,Snellvil      57.40

Event 165  W60 Long Hurdles 30"
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Phil Raschker            W60 Florida Athl,Mariet      52.17

Event 181  W30 2000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jacqueline Concaugh      W32 Pacers/Brook,Burke,    7:21.30
  2 Nicole Lycan             W33 Unattached,Lawton,     7:32.90

Event 181  W35 2000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gina Witcher             W39 Unattached,Youngsvi    7:41.11

Event 181  W40 2000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Marisa Hanson            W44 So Cal Track,Pleasa    7:40.41
  2 Lauriea Blume            W40 Bloomsday Ro,Spokan    9:34.38
  3 Lisa Marie Render        W42 Waterloo Tra,Fort W   10:03.35

Event 181  W45 2000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Caren Ware               W45 Athena Track,Twin P    9:02.84
  2 Christine Long           W48 So Cal Track,Tustin   11:32.69

Event 181  W50 2000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Denise Janneck           W53 So Cal Track,Rancho    9:44.74
  2 Terrell Barry            W50 Golden West,Dixon,    11:10.66

Event 181  W55 2000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ashley Childs            W57 Unattached,Royal Oa   10:54.12

Event 181  W60 2000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mary Trotto              W60 Bohemia Trac,Kihei,   11:40.54

Event 181  W65 2000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Marie-Louise Michelsohn  W65 Nike Central,New Yo    9:09.25
  2 Jane VanEeuwen           W66 Morris Count,Wayne,   14:28.65

Event 201  W30 Long Jump A
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  3 Gretchen Henrickson      W30 Unattached,Saltillo      5.01m  -0.5  16-05.25
  4 Kimberly Touya           W31 2nd Wind Tra,Patcho      4.87m  +0.0  15-11.75

Event 201  W35 Long Jump A
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Laura Barre              W37 Mass Velocit,West L      5.25m  -0.4  17-02.75
  5 Ruthlyn Greenfield-Webst W36 Unattached,Yonkers,      4.76m  +0.0  15-07.50
  6 Sarah Boyd               W37 Waterloo Tra,Austin      4.54m  -1.8  14-10.75

Event 201  W40 Long Jump A
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  2 Tracey Singleton         W40 Vision Elite,Upper       5.11m  -1.4  16-09.25
  7 Pamela Swan              W44 Unattached,Bowdoin,      4.15m  -0.7  13-07.50
  8 Linda Butler             W44 Portland Mas,Milwau      4.02m  -0.1  13-02.25

Event 203  W45 Long Jump A
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Veronica Amarasekara     W46 So Cal Track,Fontan      5.06m   0.1  16-07.25
  2 *Susanne Lauridsen       W49 Unattached,Calgary       4.29m  -0.3  14-01.00
  3 *BJ Freeman              W48 Unattached,Calgary       4.26m  -0.1  13-11.75
  4 Caren Ware               W45 Athena Track,Twin P      4.24m  +0.0  13-11.00
  5 Liz Palmer               W47 Golden West,Folsom,      4.24m  -0.7  13-11.00
  6 Caryl Senn-Griffiths     W45 Unattached,Massapeq      4.19m  -1.7  13-09.00
  7 Debbie Belanger          W47 Unattached,Glenburn      3.86m  -0.3  12-08.00
  8 Christine Long           W48 So Cal Track,Tustin      2.91m  -0.8   9-06.75
  9 Lisa Hampton             W49 Thermo Nucle,Albuqu      2.62m  -0.6   8-07.25

Event 205  W50 Long Jump A
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Kay Glynn                W54 Fibo Track C,Hastin      4.62m  -2.5  15-02.00
  2 Rita Hanscom             W53 Unattached,San Dieg      4.34m  -1.6  14-03.00
  4 Linda Cohn               W54 So. Calif. S,Northr      4.15m  -0.3  13-07.50
  5 Valerie St James         W50 Golden West,Sacrame      3.46m  -0.2  11-04.25
  6 Kimberly Williams        W52 Mass Velocit,South       3.38m  -1.3  11-01.25
  7 Lydia Woods              W54 Atlanta Trac,Atlant      2.97m   0.4   9-09.00

Event 205  W55 Long Jump A
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  3 Linda Lowery             W55 Atlanta Trac,Decatu      4.26m   0.7  13-11.75
  8 Susan Nesbihal-Cordero   W58 Bohemia Trac,Islip       2.48m  -0.3   8-01.75

Event 207  W60 Long Jump A
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Phil Raschker            W60 Florida Athl,Mariet      4.65m  -1.1  15-03.25
  2 Dorothy Vander Cruyssen  W61 Houston Elit,Housto      3.67m   0.8  12-00.50
  3 Kathy Jager              W64 Golden West,Glendal      3.60m  +0.0  11-09.75
  4 Lorraine Tucker          W60 So. Calif. S,San Jo      3.57m  -1.0  11-08.50
  5 Sharon Raham             W61 Colorado Mas,Wellin      3.28m  -1.6  10-09.25
  6 Mary Trotto              W60 Bohemia Trac,Kihei,      2.42m   0.3   7-11.25
  7 Janis Henderson          W60 Bohemia Trac,Mt Sin      2.34m  +0.0   7-08.25

Event 208  W65 Long Jump A
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 *Carol LaFayette-Boyd    W65 Unattached,Regina,       3.85m  +0.0  12-07.75
  2 Becky Sisley             W68 Oregon Track,Eugene      3.33m   0.1  10-11.25
  6 Jane VanEeuwen           W66 Morris Count,Wayne,      1.89m  +0.0   6-02.50

Event 208  W70 Long Jump A
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  3 Barbara Jordan           W71 Mass Velocit,South       3.30m   0.2  10-10.00
  4 Florence Meiler          W73 Green Mounta,Shelbu      3.28m  +0.0  10-09.25

Event 208  W75 Long Jump A
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  5 Gloria Krug              W76 Philadelphia,New Ox      2.38m   0.7   7-09.75
  8 Edythe Leek              W76 Golden West,Sacrame      1.69m   0.8   5-06.50

Event 208  W80 Long Jump A
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  7 Ann McGowan              W83 Unattached,Providen      1.86m   NWI   6-01.25

Event 219  W30 Triple Jump A
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  2 Kimberly Touya           W31 2nd Wind Tra,Patcho     10.17m   0.5  33-04.50

Event 219  W35 Triple Jump A
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Ruthlyn Greenfield-Webst W36 Unattached,Yonkers,     10.40m   0.6  34-01.50
  4 Sarah Boyd               W37 Waterloo Tra,Austin      9.33m   0.8  30-07.50

Event 219  W40 Triple Jump A
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  3 Tracey Singleton         W40 Vision Elite,Upper       9.53m   1.5  31-03.25
  5 Linda Carty              W41 Over The Hil,Clevel      9.33m   1.6  30-07.50
  8 Lisa Marie Render        W42 Waterloo Tra,Fort W      7.30m   1.2  23-11.50

Event 219  W45 Triple Jump A
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  6 Caren Ware               W45 Athena Track,Twin P      8.75m   1.8  28-08.50
  7 *Susanne Lauridsen       W49 Unattached,Calgary       8.30m   1.3  27-02.75
  9 Liz Palmer               W47 Golden West,Folsom,      6.74m   0.8  22-01.50
 10 Christine Long           W48 So Cal Track,Tustin      4.66m   0.5  15-03.50

Event 221  W50 Triple Jump A
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  2 Linda Cohn               W54 So. Calif. S,Northr      9.23m   1.5  30-03.50
  3 Kay Glynn                W54 Fibo Track C,Hastin      8.62m  -0.2  28-03.50
  6 Lydia Woods              W54 Atlanta Trac,Atlant      6.50m  -0.7  21-04.00
 10 Denise Janneck           W53 So Cal Track,Rancho      4.46m   0.2  14-07.75

Event 221  W55 Triple Jump A
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  4 Linda Lowery             W55 Atlanta Trac,Decatu      8.11m   1.6  26-07.25
  9 Susan Nesbihal-Cordero   W58 Bohemia Trac,Islip       5.04m   0.2  16-06.50

Event 221  W60 Triple Jump A
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Phil Raschker            W60 Florida Athl,Mariet      9.41m   1.1  30-10.50
  5 Sharon Raham             W61 Colorado Mas,Wellin      6.51m   0.8  21-04.25
  7 Mary Trotto              W60 Bohemia Trac,Kihei,      5.55m   1.0  18-02.50
  8 Janis Henderson          W60 Bohemia Trac,Mt Sin      5.38m   4.0  17-08.00

Event 222  W65 Triple Jump A
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 *Carol LaFayette-Boyd    W65 Unattached,Regina,       8.17m   2.2  26-09.75
  4 Ann Carter               W65 Atlanta Trac,Aiken,      6.05m   1.5  19-10.25
  7 Jane VanEeuwen           W66 Morris Count,Wayne,      4.10m   0.5  13-05.50

Event 222  W70 Triple Jump A
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  2 Barbara Jordan           W71 Mass Velocit,South       6.66m  +0.0  21-10.25
  3 Florence Meiler          W73 Green Mounta,Shelbu      6.26m   2.3  20-06.50

Event 222  W75 Triple Jump A
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  5 Gloria Krug              W76 Philadelphia,New Ox      4.91m   NWI  16-01.50
  6 Edythe Leek              W76 Golden West,Sacrame      4.78m   NWI  15-08.25

Event 241  W35 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 *Kimiko Nakatake         W36 Unattached,Far Rock      1.50m    4-11.00

Event 241  W40 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Patricia Porter          W44 Unattached,Albuquer      1.55m    5-01.00
  2 Pamela Swan              W44 Unattached,Bowdoin,      1.45m    4-09.00
  3 Linda Butler             W44 Portland Mas,Milwau      1.30m    4-03.25

Event 241  W45 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Caryl Senn-Griffiths     W45 Unattached,Massapeq      1.40m    4-07.00
  2 *BJ Freeman              W48 Unattached,Calgary       1.35m    4-05.00
  3 Caren Ware               W45 Athena Track,Twin P      1.25m    4-01.25
  4 Christine Long           W48 So Cal Track,Tustin      0.90m    2-11.50

Event 241  W50 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Kay Glynn                W54 Fibo Track C,Hastin      1.35m    4-05.00
  2 Liz Johnson              W51 Carolinas Tr,Charlo      1.10m    3-07.25
  3 Lydia Woods              W54 Atlanta Trac,Atlant      1.00m    3-03.25

Event 247  W55 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Eleanor Gipson           W55 Unattached,Memphis,      1.36m    4-05.50

Event 247  W60 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Phil Raschker            W60 Florida Athl,Mariet      1.36m    4-05.50
  2 Dorothy Vander Cruyssen  W61 Houston Elit,Housto      1.20m    3-11.25
  2 Linda Douglass           W62 Unattached,Rosenber      1.20m    3-11.25
  4 Sharon Raham             W61 Colorado Mas,Wellin      1.10m    3-07.25
  5 Mary Trotto              W60 Bohemia Trac,Kihei,      0.95m    3-01.25

Event 247  W65 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 *Marg Radcliffe          W65 Unattached,Lake Cow      1.10m    3-07.25
  2 Becky Sisley             W68 Oregon Track,Eugene      1.05m    3-05.25
  3 Jane VanEeuwen           W66 Morris Count,Wayne,      0.90m    2-11.50
 -- Ann Carter               W65 Atlanta Trac,Aiken,         NH

Event 247  W70 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Christel Donley          W72 Colorado Mas,Colora      1.10m    3-07.25

Event 261  W30 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
 -- Gretchen Henrickson      W30 Unattached,Saltillo         NH

Event 261  W40 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Pamela Swan              W44 Unattached,Bowdoin,      2.80m    9-02.25
  2 Karen Rieger             W43 Unattached,Indianap      2.70m    8-10.25

Event 261  W50 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Kay Glynn                W54 Fibo Track C,Hastin      2.80m    9-02.25
  2 Rita Hanscom             W53 Unattached,San Dieg      2.70m    8-10.25

Event 261  W55 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 *Hillen von Maltzahn     W58 Unattached,Troy, NY      2.70m    8-10.25
  2 Susan Nesbihal-Cordero   W58 Bohemia Trac,Islip       1.20m    3-11.25

Event 261  W60 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Phil Raschker            W60 Florida Athl,Mariet      2.30m    7-06.50
  2 Kathy Jager              W64 Golden West,Glendal      2.30m    7-06.50
  3 Dorothy Vander Cruyssen  W61 Houston Elit,Housto      2.10m    6-10.75
  4 Mary Trotto              W60 Bohemia Trac,Kihei,      1.20m    3-11.25

Event 261  W70 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Florence Meiler          W73 Green Mounta,Shelbu      1.83m    6-00.00

Event 281  W40 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rebecca Garson           W43 Unattached,Afton, V   29:31.49
  2 Pamela Allie-Morrill     W44 Unattached,Averill    31:24.06
  3 Ginger Armstrong         W44 Ct. Racewalk,Canter   33:52.04

Event 281  W45 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Maryanne Daniel          W49 Ct. Racewalk,Clinto   28:43.18

Event 281  W50 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Debbie Topham            W54 Pegasus Athl,Mayvil   29:20.58
  2 Lynette Heinlein         W50 Pegasus Athl,Vassar   31:37.24
  3 Sandra DeNoon            W52 Florida Athl,Clermo   34:38.37
 -- Liz Johnson              W51 Carolinas Tr,Charlo         DQ

Event 281  W55 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lynn Tracy               W55 Parkside Ath,Racine   28:57.29
  2 Cathy Mayfield           W56 Indiana Race,Indian   30:47.15
  3 Doris McGuire            W58 Chicago Walk,LaGran   33:21.08
 -- Gayle Johnson            W58 Unattached,Columbia         DQ

Event 282  W60 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Panseluta Geer           W60 Shore Athlet,Hazlet   31:17.73
  2 Jolene Steigerwalt       W63 So Cal Track,San Di   31:43.52
  3 Kathleen Frable          W61 Racewalkers,Ivins,    32:12.13
  4 Elizabeth Richardson     W61 Unattached,Ward Cov   38:54.23

Event 282  W65 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Louise Walters           W67 Sierra Racew,Forest   31:57.91
  2 Sandra Hults             W65 Central Flor,Leesbu   35:36.73
 -- Janet Higbie             W65 Indiana Race,Indian         DQ

Event 282  W70 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Essie Faria              W72 Florida Athl,N. Mia   37:44.17
 -- Joan Berman              W70 Ann Arbor Tr,Ann Ar         DQ
 -- Elna Cain                W70 Unattached,Denver,          DQ

Event 282  W75 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
 -- *Ruth Carrier            W76 Unattached,White Ro         DQ

Event 282  W80 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Miriam Gordon            W82 Florida Athl,Hollyw   40:55.99

Event 302  W35 Shot Put 4K    A
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Wanda Johnson            W37 Unattached,Tampa, F     12.32m   40-05.00
  2 Cindy Latham             W37 Unattached,West Hav      6.21m   20-04.50

Event 302  W40 Shot Put 4K    A
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Susan Wiemer             W41 Mass Velocit,Freepo      9.58m   31-05.25
  2 Lesley Duncan            W43 New Jersey S,Warren      9.57m   31-04.75
  3 Heather Scanlon          W44 Philadelphia,Flourt      8.22m   26-11.75
  4 Kelly Thompson           W40 Unattached,Hopewell      7.74m   25-04.75

Event 303  W45 Shot Put 4K    A
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Oneithea Lewis           W47 Shore Athlet,Baysid     13.06m   42-10.25
  2 Veronica Amarasekara     W46 So Cal Track,Fontan      9.55m   31-04.00
  3 Lisa Hampton             W49 Thermo Nucle,Albuqu      6.01m   19-08.75
  4 Deborah Ecklund          W47 NY Master Sp,Rockaw      5.69m   18-08.00
  5 Christine Long           W48 So Cal Track,Tustin      5.45m   17-10.75
  6 Mary Whiteley            W46 So Cal Track,Rsm, C      5.10m   16-08.75

Event 305  W50 Shot Put 3K   A
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Carol Finsrud            W50 Unattached,Lockhart     12.39m   40-07.75
  2 Ruth Welding             W51 Midwest Mast,Elk Gr     10.75m   35-03.25
  3 Janelle Cooper           W51 Unattached,Oshkosh,     10.06m   33-00.25
  4 Donna Barrett            W51 Maryland Mas,Chelte      9.25m   30-04.25
  5 Susan Hallen             W50 Midwest Mast,Elk Gr      8.36m   27-05.25
  6 Cathleen Warmerdam       W51 Victory Trac,Reedle      8.16m   26-09.25
  7 Lydia Woods              W54 Atlanta Trac,Atlant      7.00m   22-11.75
  8 Christine Stone          W52 Unattached,La Mesa,      5.64m   18-06.00

Event 305  W55 Shot Put 3K   A
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Mary Hartzler            W58 Unattached,Gahanna,     10.65m   34-11.25
  2 Linda Rowe               W55 Fibo Track C,Bloomf      8.60m   28-02.75
  3 June Fichter             W59 Unattached,Newbury,      5.32m   17-05.50

Event 307  W60 Shot Put 3K   A
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Barbara LoPiccolo        W60 Syracuse Cha,Norwic      9.10m   29-10.25
  2 Lorraine Tucker          W60 So. Calif. S,San Jo      9.03m   29-07.50
  3 Dorothy Vander Cruyssen  W61 Houston Elit,Housto      7.90m   25-11.00
  4 Georgia Cutler           W64 Oregon Track,Eugene      7.82m   25-08.00
  5 Patricia Fogg            W61 Twilight Thr,Wrenth      7.67m   25-02.00
  6 Sharon Raham             W61 Colorado Mas,Wellin      7.36m   24-01.75
  7 Mary Trotto              W60 Bohemia Trac,Kihei,      7.21m   23-08.00
  8 Kathy Jager              W64 Golden West,Glendal      6.72m   22-00.75
  9 Janis Henderson          W60 Bohemia Trac,Mt Sin      5.04m   16-06.50

Event 309  W65 Shot Put 3K   A
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Mary Robinson            W65 Unattached,Gahanna,      7.23m   23-08.75
  2 Carol Young              W67 Unattached,West Har      7.17m   23-06.25
  3 Roslyn Katz              W65 NY Master Sp,Flushi      6.95m   22-09.75

Event 309  W70 Shot Put 3K   A
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Mary Roman               W71 Mass Velocit,Norwal      8.13m   26-08.25
  2 Christel Donley          W72 Colorado Mas,Colora      7.31m   23-11.75
  3 Francesca Moravcsik      W73 Green Mounta,South       6.57m   21-06.75
  4 Florence Meiler          W73 Green Mounta,Shelbu      6.42m   21-00.75
  5 Marcia Crooks            W73 Unattached,Bellingh      6.29m   20-07.75
  6 Amy Hicks                W74 Unattached,Needham,      6.12m   20-01.00
  7 Donna Mann               W71 Over The Hil,Wickli      4.82m   15-09.75

Event 310  W75 Shot Put 3K   A
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Gloria Krug              W76 Philadelphia,New Ox      7.51m   24-07.75
  2 Edythe Leek              W76 Golden West,Sacrame      4.76m   15-07.50

Event 310  W80 Shot Put 3K   A
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Bernice Holland          W80 Over The Hil,Clevel      5.56m   18-03.00
  2 Alverta Perkins          W83 Unattached,So. Burl      4.70m   15-05.00
  3 Ann McGowan              W83 Unattached,Providen      4.24m   13-11.00

Event 310  W85 Shot Put 3K   A
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 *Olga Kotelko            W88 Unattached,West Van      5.16m   16-11.25

Event 310  W90 Shot Put 3K   A
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Betty Jarvis             W92 Unattached,Aberdeen      4.02m   13-02.25

Event 320  W35 Discus Throw 1.0 k   A
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Wanda Johnson            W37 Unattached,Tampa, F     35.90m     117-09
  6 Cindy Latham             W37 Unattached,West Hav     17.76m      58-03

Event 320  W40 Discus Throw 1.0 k   A
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  2 Lesley Duncan            W43 New Jersey S,Warren     28.59m      93-09
  3 Kelly Thompson           W40 Unattached,Hopewell     24.95m      81-10
  4 Pamela Swan              W44 Unattached,Bowdoin,     24.49m      80-04
  5 Heather Scanlon          W44 Philadelphia,Flourt     21.03m      69-00
  7 Linda Butler             W44 Portland Mas,Milwau     17.07m      56-00

Event 321  W45 Discus Throw 1.0 k   A
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Lisa Hampton             W49 Thermo Nucle,Albuqu     19.46m      63-10
  2 Lisa Latno               W46 Unattached,Gray, ME     18.72m      61-05
  3 Deborah Ecklund          W47 NY Master Sp,Rockaw     18.65m      61-02
  4 Mary Whiteley            W46 So Cal Track,Rsm, C     15.45m      50-08
  5 Christine Long           W48 So Cal Track,Tustin      7.63m      25-00

Event 322  W50 Discus Throw 1.0 k   A
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Carol Finsrud            W50 Unattached,Lockhart     42.96m     140-11
  2 Ruth Welding             W51 Midwest Mast,Elk Gr     33.51m     109-11
  3 *Barb Dabowski           W50 Unattached,Waterloo     29.12m      95-06
  4 Linda Cohn               W54 So. Calif. S,Northr     26.92m      88-04
  5 Janelle Cooper           W51 Unattached,Oshkosh,     24.85m      81-06
  6 Susan Hallen             W50 Midwest Mast,Elk Gr     24.41m      80-01
  7 Donna Barrett            W51 Maryland Mas,Chelte     19.83m      65-01
  8 Lydia Woods              W54 Atlanta Trac,Atlant     16.25m      53-04
  9 Christine Stone          W52 Unattached,La Mesa,     13.40m      43-11

Event 323  W55 Discus Throw 1.0 k   A
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Mary Hartzler            W58 Unattached,Gahanna,     28.28m      92-09
  2 Linda Rowe               W55 Fibo Track C,Bloomf     25.67m      84-03
  3 Susan Nesbihal-Cordero   W58 Bohemia Trac,Islip      14.38m      47-02

Event 325  W60 Discus Throw 1.0 k   A
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Lorraine Tucker          W60 So. Calif. S,San Jo     24.25m      79-07
  2 Sharon Raham             W61 Colorado Mas,Wellin     22.75m      74-08
  3 Barbara LoPiccolo        W60 Syracuse Cha,Norwic     22.09m      72-06
  4 Georgia Cutler           W64 Oregon Track,Eugene     21.79m      71-06
  5 Patricia Fogg            W61 Twilight Thr,Wrenth     19.06m      62-06
  6 Kathy Jager              W64 Golden West,Glendal     18.83m      61-09
  7 Karen Huff-Pawlik        W64 Midwest Mast,Jackso     17.39m      57-01
  8 Janis Henderson          W60 Bohemia Trac,Mt Sin     15.01m      49-03
  9 Mary Trotto              W60 Bohemia Trac,Kihei,     14.82m      48-07

Event 326  W65 Discus Throw 1.0 k   A
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Carol Young              W67 Unattached,West Har     21.80m      71-06
  2 Nadine O'Connor          W65 Unattached,Del Mar,     20.56m      67-05
  3 Joy Kaylor               W69 Unattached,Central      20.38m      66-10
  4 Roslyn Katz              W65 NY Master Sp,Flushi     18.66m      61-03
  5 Mary Robinson            W65 Unattached,Gahanna,     15.48m      50-09

Event 328  W70 Discus Throw 1.0 k   A
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Joan Berman              W70 Ann Arbor Tr,Ann Ar     18.74m      61-06
  2 Joan Youngs              W70 Unattached,Tolland,     17.56m      57-07
  3 Christel Donley          W72 Colorado Mas,Colora     16.85m      55-03
  4 Francesca Moravcsik      W73 Green Mounta,South      16.74m      54-11
  5 Florence Meiler          W73 Green Mounta,Shelbu     15.68m      51-05
  6 Marcia Crooks            W73 Unattached,Bellingh     13.06m      42-10
  7 Donna Mann               W71 Over The Hil,Wickli     12.11m      39-09

Event 328  W75 Discus Throw 1.0 k   A
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Gloria Krug              W76 Philadelphia,New Ox     16.46m      54-00

Event 329  W80 Discus Throw .75 k   A
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Bernice Holland          W80 Over The Hil,Clevel     17.32m      56-10
  2 Alverta Perkins          W83 Unattached,So. Burl     10.09m      33-01

Event 329  W85 Discus Throw .75 k   A
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 *Olga Kotelko            W88 Unattached,West Van     15.35m      50-04

Event 343  W40 Javelin Throw 600G
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Lesley Duncan            W43 New Jersey S,Warren     32.61m     107-00
  3 Linda Butler             W44 Portland Mas,Milwau     24.61m      80-09
  5 Pamela Swan              W44 Unattached,Bowdoin,     22.06m      72-04
  6 Kelly Thompson           W40 Unattached,Hopewell     21.88m      71-09
  8 Heather Scanlon          W44 Philadelphia,Flourt     19.10m      62-08

Event 343  W45 Javelin Throw 600G
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  2 Caryl Senn-Griffiths     W45 Unattached,Massapeq     31.93m     104-09
  4 Caren Ware               W45 Athena Track,Twin P     23.27m      76-04
  7 *BJ Freeman              W48 Unattached,Calgary      21.19m      69-06
  9 Lisa Hampton             W49 Thermo Nucle,Albuqu     16.14m      52-11
 10 Deborah Ecklund          W47 NY Master Sp,Rockaw     13.42m      44-00
 11 Christine Long           W48 So Cal Track,Tustin     13.21m      43-04
 12 Mary Whiteley            W46 So Cal Track,Rsm, C     12.08m      39-07

Event 345  W50 Javelin Throw 500G
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Linda Cohn               W54 So. Calif. S,Northr     40.02m     131-03
  2 *Barb Dabowski           W50 Unattached,Waterloo     33.00m     108-03
  3 Carol Finsrud            W50 Unattached,Lockhart     31.00m     101-08
  4 Kay Glynn                W54 Fibo Track C,Hastin     27.25m      89-05
  5 Tina Bowman              W54 Beach Track,Long Be     25.88m      84-11
  6 Irene Thompson           W53 Unattached,Syracuse     24.49m      80-04
  7 Ruth Welding             W51 Midwest Mast,Elk Gr     23.73m      77-10
  8 Cathleen Warmerdam       W51 Victory Trac,Reedle     21.86m      71-09
  9 Janelle Cooper           W51 Unattached,Oshkosh,     20.06m      65-10
 10 Susan Hallen             W50 Midwest Mast,Elk Gr     19.55m      64-02
 11 Donna Barrett            W51 Maryland Mas,Chelte     13.37m      43-10

Event 346  W55 Javelin Throw 500G
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Linda Rowe               W55 Fibo Track C,Bloomf     25.98m      85-03
  2 Mary Hartzler            W58 Unattached,Gahanna,     25.25m      82-10
  3 Susan Nesbihal-Cordero   W58 Bohemia Trac,Islip      18.17m      59-07
  4 *Rhona Trott             W58 Canada,Hamilton, ON     16.01m      52-06

Event 347  W60 Javelin Throw 400G
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Barbara LoPiccolo        W60 Syracuse Cha,Norwic     27.86m      91-05
  2 Sharon Raham             W61 Colorado Mas,Wellin     27.70m      90-10
  3 Lorraine Tucker          W60 So. Calif. S,San Jo     26.26m      86-02
  4 Phil Raschker            W60 Florida Athl,Mariet     26.08m      85-07
  5 Dorothy Vander Cruyssen  W61 Houston Elit,Housto     26.04m      85-05
  6 Georgia Cutler           W64 Oregon Track,Eugene     22.64m      74-03
  7 Patricia Fogg            W61 Twilight Thr,Wrenth     18.90m      62-00
  8 Karen Huff-Pawlik        W64 Midwest Mast,Jackso     17.90m      58-09
  9 Mary Trotto              W60 Bohemia Trac,Kihei,     16.16m      53-00
 10 Linda Douglass           W62 Unattached,Rosenber     15.85m      52-00
 11 Janis Henderson          W60 Bohemia Trac,Mt Sin     15.09m      49-06

Event 348  W65 Javelin Throw 400G
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 *Marg Radcliffe          W65 Unattached,Lake Cow     27.90m      91-06
  2 Becky Sisley             W68 Oregon Track,Eugene     26.07m      85-06
  3 Carol Young              W67 Unattached,West Har     17.93m      58-10
  4 Roslyn Katz              W65 NY Master Sp,Flushi     17.15m      56-03
  5 Lana Kane                W67 Unattached,Conestog     16.70m      54-09
  6 Mary Robinson            W65 Unattached,Gahanna,     15.28m      50-01
  7 Jane VanEeuwen           W66 Morris Count,Wayne,      9.83m      32-03

Event 350  W70 Javelin Throw 400G
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Christel Donley          W72 Colorado Mas,Colora     21.53m      70-08
  2 Amy Hicks                W74 Unattached,Needham,     17.71m      58-01
  3 Joan Youngs              W70 Unattached,Tolland,     16.71m      54-10
  4 Joan Berman              W70 Ann Arbor Tr,Ann Ar     14.38m      47-02
  5 Francesca Moravcsik      W73 Green Mounta,South      13.09m      42-11
  6 Marcia Crooks            W73 Unattached,Bellingh     12.22m      40-01
  7 Donna Mann               W71 Over The Hil,Wickli      9.43m      30-11

Event 351  W75 Javelin Throw 400G
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Gloria Krug              W76 Philadelphia,New Ox     18.84m      61-10
  3 Edythe Leek              W76 Golden West,Sacrame     10.27m      33-08

Event 351  W80 Javelin Throw 400G
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  2 Bernice Holland          W80 Over The Hil,Clevel     16.03m      52-07
  4 Ann McGowan              W83 Unattached,Providen      9.43m      30-11
  5 Alverta Perkins          W83 Unattached,So. Burl      8.19m      26-10

Event 351  W90 Javelin Throw 400G
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  6 Betty Jarvis             W92 Unattached,Aberdeen      8.10m      26-07

Event 361  W35 Hammer Throw 4K   A
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Cindy Latham             W37 Unattached,West Hav     31.94m     104-09
  5 Wendy Winter             W37 Unattached,Sunnyval     19.55m      64-02

Event 361  W40 Hammer Throw 4K   A
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  2 Kelly Thompson           W40 Unattached,Hopewell     24.77m      81-03
  3 Heather Scanlon          W44 Philadelphia,Flourt     22.20m      72-10

Event 361  W45 Hammer Throw 4K   A
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  4 Lisa Hampton             W49 Thermo Nucle,Albuqu     20.47m      67-02
  6 Deborah Ecklund          W47 NY Master Sp,Rockaw     17.76m      58-03
  7 Christine Long           W48 So Cal Track,Tustin     10.11m      33-02

Event 365  W50 Hammer Throw 3K   A
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Carol Finsrud            W50 Unattached,Lockhart     43.97m     144-03
  2 Ruth Welding             W51 Midwest Mast,Elk Gr     40.35m     132-04
  4 Susan Hallen             W50 Midwest Mast,Elk Gr     33.07m     108-06
  5 Janelle Cooper           W51 Unattached,Oshkosh,     28.07m      92-01
  8 Donna Barrett            W51 Maryland Mas,Chelte     18.68m      61-03
  9 Lydia Woods              W54 Atlanta Trac,Atlant     18.54m      60-10

Event 365  W55 Hammer Throw 3K   A
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  3 Mary Hartzler            W58 Unattached,Gahanna,     36.88m     121-00
  6 Linda Rowe               W55 Fibo Track C,Bloomf     24.61m      80-09
  7 *Rhona Trott             W58 Canada,Hamilton, ON     23.08m      75-09

Event 366  W60 Hammer Throw 3K   A
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Georgia Cutler           W64 Oregon Track,Eugene     31.42m     103-01
  2 Barbara LoPiccolo        W60 Syracuse Cha,Norwic     29.25m      95-11
  3 Sharon Raham             W61 Colorado Mas,Wellin     27.76m      91-01
  4 Patricia Fogg            W61 Twilight Thr,Wrenth     22.23m      72-11
  5 Janis Henderson          W60 Bohemia Trac,Mt Sin     16.15m      53-00

Event 366  W65 Hammer Throw 3K   A
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Carol Young              W67 Unattached,West Har     33.88m     111-02
  2 Roslyn Katz              W65 NY Master Sp,Flushi     26.57m      87-02
  3 Joy Kaylor               W69 Unattached,Central      24.70m      81-00

Event 367  W70 Hammer Throw 3K   B
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Mary Roman               W71 Mass Velocit,Norwal     23.06m      75-08
  2 Florence Meiler          W73 Green Mounta,Shelbu     17.83m      58-06
  3 Amy Hicks                W74 Unattached,Needham,     16.95m      55-07
  4 Francesca Moravcsik      W73 Green Mounta,South      15.23m      50-00
  5 Marcia Crooks            W73 Unattached,Bellingh     15.09m      49-06
  6 Donna Mann               W71 Over The Hil,Wickli     11.90m      39-00

Event 367  W75 Hammer Throw 3K   B
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Gloria Krug              W76 Philadelphia,New Ox     17.86m      58-07

Event 367  W80 Hammer Throw 3K   B
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ann McGowan              W83 Unattached,Providen     10.19m      33-05

Event 367  W90 Hammer Throw 3K   B
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Betty Jarvis             W92 Unattached,Aberdeen      9.36m      30-08

Event 381  W40 Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Susan Wiemer             W41 Mass Velocit,Freepo       2983
  2 Linda Butler             W44 Portland Mas,Milwau       2335
  3 Bethany Heslam           W42 Unattached,Norht Po       2055

Event 381  W45 Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *BJ Freeman              W48 Unattached,Calgary        3491
  2 Liz Palmer               W47 Golden West,Folsom,       3439
  3 Caren Ware               W45 Athena Track,Twin P       3092
  4 Christine Long           W48 So Cal Track,Tustin       1046

Event 382  W50 Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kay Glynn                W54 Fibo Track C,Hastin       3405
  2 Karen Blackmore          W53 Unattached,Sandia P       1625
  3 Lydia Woods              W54 Atlanta Trac,Atlant       1427
  4 Denise Janneck           W53 So Cal Track,Rancho       1356

Event 382  W55 Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *Rhona Trott             W58 Canada,Hamilton, ON       3295
  2 Ashley Childs            W57 Unattached,Royal Oa       1923

Event 382  W60 Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Phil Raschker            W60 Florida Athl,Mariet       4953
  2 Mary Trotto              W60 Bohemia Trac,Kihei,       1743

Event 382  W65 Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ann Carter               W65 Atlanta Trac,Aiken,       2705
  2 Jane VanEeuwen           W66 Morris Count,Wayne,       1068

Event 382  W70 Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Christel Donley          W72 Colorado Mas,Colora       4138
  2 Essie Faria              W72 Florida Athl,N. Mia       2387

Event 382  W75 Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Edythe Leek              W76 Golden West,Sacrame       2025

Event 400  W35 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Cindy Latham             W37 Unattached,West Hav     10.01m   32-10.25

Event 400  W40 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Kelly Thompson           W40 Unattached,Hopewell      8.60m   28-02.75
  2 Heather Scanlon          W44 Philadelphia,Flourt      7.18m   23-06.75

Event 400  W45 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Oneithea Lewis           W47 Shore Athlet,Baysid     15.67m   51-05.00
  2 Lisa Hampton             W49 Thermo Nucle,Albuqu      7.26m   23-10.00
  3 Deborah Ecklund          W47 NY Master Sp,Rockaw      6.15m   20-02.25

Event 400  W50 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Carol Finsrud            W50 Unattached,Lockhart     15.46m   50-08.75
  2 Ruth Welding             W51 Midwest Mast,Elk Gr     11.54m   37-10.50
  3 Donna Barrett            W51 Maryland Mas,Chelte     10.00m   32-09.75
  3 Janelle Cooper           W51 Unattached,Oshkosh,     10.00m   32-09.75
  5 Susan Hallen             W50 Midwest Mast,Elk Gr      9.85m   32-03.75
  6 Lydia Woods              W54 Atlanta Trac,Atlant      6.65m   21-10.00

Event 400  W55 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Mary Hartzler            W58 Unattached,Gahanna,     12.06m   39-07.00

Event 400  W60 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Barbara LoPiccolo        W60 Syracuse Cha,Norwic     11.84m   38-10.25
  2 Sharon Raham             W61 Colorado Mas,Wellin     11.57m   37-11.50
  3 Patricia Fogg            W61 Twilight Thr,Wrenth     10.39m   34-01.25
  4 Janis Henderson          W60 Bohemia Trac,Mt Sin      7.63m   25-00.50

Event 400  W65 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Carol Young              W67 Unattached,West Har     13.54m   44-05.25
  2 Roslyn Katz              W65 NY Master Sp,Flushi     10.57m   34-08.25

Event 400  W70 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Mary Roman               W71 Mass Velocit,Norwal      9.33m   30-07.50
  2 Amy Hicks                W74 Unattached,Needham,      6.98m   22-11.00

Event 400  W75 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Gloria Krug              W76 Philadelphia,New Ox      8.16m   26-09.25

Event 400  W90 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Betty Jarvis             W92 Unattached,Aberdeen      5.08m   16-08.00

Event 436  W40 10000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rebecca Garson           W43 Unattached,Afton, V 1:00:09.82
  2 Ginger Armstrong         W44 Ct. Racewalk,Canter 1:06:15.47

Event 436  W45 10000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Marcia Gutsche Rutledge  W45 New England,West Ne   54:38.73

Event 436  W50 10000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Debbie Topham            W54 Pegasus Athl,Mayvil   58:49.84
  2 Lynette Heinlein         W50 Pegasus Athl,Vassar 1:02:38.84

Event 436  W55 10000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lynn Tracy               W55 Parkside Ath,Racine   58:27.65
  2 Cathy Mayfield           W56 Indiana Race,Indian 1:02:36.24
  3 Gayle Johnson            W58 Unattached,Columbia 1:05:36.05
 -- Doris McGuire            W58 Chicago Walk,LaGran         DQ

Event 436  W60 10000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Panseluta Geer           W60 Shore Athlet,Hazlet 1:04:15.71
  2 Kathleen Frable          W61 Racewalkers,Ivins,  1:04:20.03
  3 Jolene Steigerwalt       W63 So Cal Track,San Di 1:05:00.54
  4 Joanne Harriman          W64 New England,Tewksbu 1:15:34.94
  5 Elizabeth Richardson     W61 Unattached,Ward Cov 1:15:39.27

Event 436  W65 10000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Louise Walters           W67 Sierra Racew,Forest 1:03:42.01
  2 Janet Higbie             W65 Indiana Race,Indian 1:12:08.87
  3 Sandra Hults             W65 Central Flor,Leesbu 1:12:10.96

Event 436  W70 10000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Essie Faria              W72 Florida Athl,N. Mia 1:19:06.23
 -- Joan Berman              W70 Ann Arbor Tr,Ann Ar         DQ

Event 436  W75 10000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
 -- *Ruth Carrier            W76 Unattached,White Ro         DQ

Event 436  W80 10000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Miriam Gordon            W82 Florida Athl,Hollyw 1:23:34.61

Event 441  W40-49 4x100 Meter Relay CLUB
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Golden West Athletics Club                            58.72
  2 So Cal Track - Fleet Feet                           1:17.40

Event 442  W30-39 4x100 Meter Relay Non Club
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Non Club Female  'F'                                  51.47

Event 442  W40-49 4x100 Meter Relay Non Club
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Non Club Female  'D'                                  55.99
 -- Non Club Female                                          DQ

Event 442  W50-59 4x100 Meter Relay Non Club
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Non Club Female  'C'                                1:06.04

Event 442  W60-69 4x100 Meter Relay Non Club
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Non Club Female  'E'                                1:05.19
  2 Non Club Female  'B'                                1:13.25

Event 454  W40-49 4x400 Meter Relay CLUB
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Athena Track                                        4:28.27
  2 Non Club Female  'B'                               X5:14.30
  3 So Cal Track - Fleet Feet                           6:22.28

Event 464  W40-49 4x800 Meter Relay CLUB
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Athena Track                                        9:46.22
  2 Non Club Female                                   X10:34.96
  3 Non Club Female  'B'                              X11:31.55
  4 So Cal Track - Fleet Feet                          13:49.13

Event 500  M30 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Antwon Dussett           M31 Unattached,Peoria,       11.03  -1.7
  2 Wayne Burwell            M31 Greater Bost,White       11.06  -1.7
  3 Alfy Pettes              M32 So Cal Track,Omaha,      11.28  -1.7
  4 Terrance Spann           M33 Unattached,Panorama     X11.51  -1.7
  5 Edward Wheeler           M30 Unattached,Clifton,      11.54  -1.7
  6 Earl Owens               M33 Unattached,Greenvil      11.81  -1.7
  7 Oscar Robinson           M32 Unattached,Boynton       11.93  -1.7

Event 501  M35 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Kevin Russell            M36 Unattached,West Gar      11.27  -1.1
  2 Reggie Pendland          M38 Southwest Sp,Grand       11.46  -1.1
  3 Corwin Jackson           M36 Unattached,West Jor      12.74  -1.1
  4 Lakin Ducker             M39 Annapolis St,Annapo      13.32  -1.1
  5 Steven Rathbun           M36 Unattached,Dunnello      14.19  -1.1

Event 502  M40 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 John Simpson             M41 Southwest Sp,Corsic      11.33Q +0.0  2
  2 Louis Merricks           M42 Unattached,Hampton,      11.56Q -1.6  1
  3 Robert Thomas            M40 Southwest Sp,Indian      11.74Q -1.6  1
  4 Michael Labay            M43 Southwest Sp,Allen,      11.75Q +0.0  2
  5 Andrew Harry             M44 Unattached,Brooklyn      11.80Q +0.0  2
  6 John Patterson           M42 Team Woodbur,Cottag      11.88Q -1.6  1
  7 Chuck Green              M40 Houston Elit,Roshar      11.95q +0.0  2
  8 Clinton Aurelien         M41 Synergy Trac,Bronx,      12.21q +0.0  2
  9 Dr. Marcus Shute         M44 Southwest Sp,Conyer      12.26  -1.6  1
 10 Alan Sims                M43 Houston Elit,Katy,       12.40  -1.6  1
 11 Michael Viani            M40 Unattached,Charlest      12.69  -1.6  1
 12 Daniel LaVallee          M40 Unattached,Raymond,      12.82  -1.6  1
 13 Richard Cadogan          M42 So Cal Track,Irvine      12.99  -1.6  1
 14 BaoKim Coleman           M40 Future Track,Glenda      13.05  +0.0  2
 15 Mark Phillips            M44 Portland Mas,Milwau      14.19  +0.0  2

Event 502  M40 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Louis Merricks           M42 Unattached,Hampton,      11.37  -2.1
  2 John Simpson             M41 Southwest Sp,Corsic      11.42  -2.1
  3 Robert Thomas            M40 Southwest Sp,Indian      11.68  -2.1
  4 Andrew Harry             M44 Unattached,Brooklyn      11.93  -2.1
  5 Michael Labay            M43 Southwest Sp,Allen,      11.97  -2.1
  6 John Patterson           M42 Team Woodbur,Cottag      12.03  -2.1
  7 Chuck Green              M40 Houston Elit,Roshar      12.08  -2.1
  8 Clinton Aurelien         M41 Synergy Trac,Bronx,      12.45  -2.1

Event 503  M45 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Val Barnwell             M49 Nike Central,Brookl      11.44Q -2.9  2
  2 Kenneth Eaton            M48 Unattached,Atlanta,      11.69Q -2.6  1
  3 Michael Sullivan         M46 Unattached,Gilbert,      11.57Q -2.9  2
  4 Michael Waller           M49 Christ Life,Federal      12.06Q -2.6  1
  5 Lovell Butler            M47 Unattached,Wernersv      11.79Q -2.9  2
  6 Tony Disalvo             M47 Philadelphia,Willia      12.27Q -2.6  1
  7 Mark Pasos               M47 West Valley,Saratog      12.14q -2.9  2
  8 James Chinn              M48 Speedwest Tr,San Ma      12.20q -2.9  2
  9 Tommy Baker              M45 Unattached,San Lean      12.33  -2.6  1
 10 Glen Whiteley            M46 So Cal Track,Ridgel      12.44  -2.6  1
 11 Eric Dixon               M47 So. Calif. S,Aliso       12.57  -2.6  1
 12 Michael Travers          M49 Mass Velocit,Watert      13.15  -2.9  2

Event 503  M45 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Val Barnwell             M49 Nike Central,Brookl      11.35  -0.5
  2 Kenneth Eaton            M48 Unattached,Atlanta,      11.53  -0.5
  3 Michael Sullivan         M46 Unattached,Gilbert,      11.55  -0.5
  4 Michael Waller           M49 Christ Life,Federal      11.74  -0.5
  5 Lovell Butler            M47 Unattached,Wernersv      11.97  -0.5
  6 Tony Disalvo             M47 Philadelphia,Willia      12.11  -0.5
  7 Mark Pasos               M47 West Valley,Saratog      12.12  -0.5

Event 504  M50 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Oscar Peyton             M54 Maryland Mas,Accoke      11.88  -2.1
  2 Anthony Searles          M53 Carolinas Tr,Charlo      12.18  -2.1
  3 Kenneth Thomas           M50 Unattached,Houston,      12.40  -2.1
  4 Gary Leigh               M52 Philadelphia,Kennet      12.70  -2.1
  5 Tad Trombley             M50 Unattached,Trenton,      12.79  -2.1
  6 Jim Schoffman            M54 Mass Velocit,Fridle      12.95  -2.1
  7 David Hockersmith        M51 So Cal Track,Scotts      13.18  -2.1
  8 Gregg Swindlehurst       M52 Carolinas Tr,Charlo      13.23  -2.1

Event 505  M55 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Bill Collins             M56 Houston Elit,Housto      11.85Q -1.0  1
  2 Robert Bowen             M55 Unattached,Martinsb      12.26Q  NWI  2
  3 Charles Allie            M59 Houston Elit,Pittsb      12.40Q -1.0  1
  4 Marion McCoy             M57 Unattached,Hoschton      12.41Q  NWI  2
  5 Kenrick Smith            M57 Nike Central,Brookl      12.44Q -1.0  1
  6 Leo Sanders              M56 Unattached,Virginia      12.55Q  NWI  2
  7 Richard Riddle           M55 Houston Elit,Arling      12.61q  NWI  2
  8 Stephen Kloch            M55 So Cal Track,Thousa      12.94q  NWI  2
  9 Hulan Washington         M55 Golden West,Antelop      12.99  -1.0  1
 10 Zbizniew Zlobicki        M57 Unattached,West Blo      13.15   NWI  2
 11 Donn Imrie               M57 Golden West,Sacrame      13.26  -1.0  1
 12 Martin Spencer           M55 Atlanta Trac,Smyrna      13.50  -1.0  1
 13 Christopher Alvord       M58 Unattached,Reston,       13.80   NWI  2
 14 Robert Hahn              M55 Texas Track,Tyler,       13.93   NWI  2

Event 505  M55 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Bill Collins             M56 Houston Elit,Housto      11.74  -0.9
  2 Robert Bowen             M55 Unattached,Martinsb      12.30  -0.9
  3 Charles Allie            M59 Houston Elit,Pittsb      12.30  -0.9
  4 Marion McCoy             M57 Unattached,Hoschton      12.41  -0.9
  5 Kenrick Smith            M57 Nike Central,Brookl      12.48  -0.9
  6 Richard Riddle           M55 Houston Elit,Arling      12.61  -0.9
  7 Leo Sanders              M56 Unattached,Virginia      12.68  -0.9
  8 Stephen Kloch            M55 So Cal Track,Thousa      12.96  -0.9

Event 506  M60 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Stephen Robbins          M64 Unattached,Seattle,      12.84Q -0.6  2
  2 Roger Pierce             M62 Mass Velocit,Essex,      13.19Q -1.4  1
  3 James Seiler             M60 Unattached,Lake Sai      13.14Q -0.6  2
  4 Douglas Spencer          M60 Unattached,Warren,       13.57Q -1.4  1
  5 Ty Brown                 M62 Unattached,Washingt      13.49Q -0.6  2
  6 Ronald Bruner            M60 Unattached,Madisonv      13.60Q -1.4  1
  7 Lawrence Gunn            M64 Unattached,Arlingto      13.67q -1.4  1
  8 Wayne Hansen             M63 Florida Athl,Melbou      13.75q -0.6  2
  9 Tomlinson Rauscher       M61 Florida Athl,Ellico      14.46  -0.6  2
 10 Gary Snyder              M64 Greater Bost,Boston      14.68  -0.6  2
 11 Ellsworth Rundlett       M61 Unattached,Portland      14.73  -1.4  1
 12 *Bruce Mitchell          M64 Etob,Caledon, On         15.20  -1.4  1
 -- Robert Koontz            M63 Unattached,Washingt        DNF  -0.6  2

Event 506  M60 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Stephen Robbins          M64 Unattached,Seattle,      12.73  -1.0
  2 Ty Brown                 M62 Unattached,Washingt      13.10  -1.0
  3 James Seiler             M60 Unattached,Lake Sai      13.15  -1.0
  4 Roger Pierce             M62 Mass Velocit,Essex,      13.32  -1.0
  5 Wayne Hansen             M63 Florida Athl,Melbou      13.62  -1.0
  6 Douglas Spencer          M60 Unattached,Warren,       13.62  -1.0
  7 Ronald Bruner            M60 Unattached,Madisonv      13.65  -1.0
  8 Lawrence Gunn            M64 Unattached,Arlingto      13.75  -1.0

Event 507  M65 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Albert Williams          M67 Potomac Vall,Bethes      13.40  -2.0
  2 Gary Sims                M69 Unattached,Paradise      13.96  -2.0
  3 *David Stern             M67 Etob,Toronto             15.19  -2.0
  4 Darrell Huston           M65 Unattached,Bremen,       15.83  -2.0
  5 Jack Karbens             M65 Hawaii Maste,Honolu      15.85  -2.0
  6 Jef Evans                M68 Unattached,Brunswic      15.96  -2.0

Event 508  M70 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Wayne Bennett            M70 Dallas Maste,Arling      14.06  -1.0
  2 Richard Camp             M70 Unattached,Freeport      14.21  -1.0
  3 *Donald Chambers         M70 Unattached,Ruthergl      14.56  -1.0
  4 Ray Graves               M73 Unattached,Omaha, N      15.33  -1.0
  5 Dan Siegel               M72 Unattached,Providen      16.00  -1.0
  6 Cliff McCormick          M70 Unattached,Milbridg      17.71  -1.0
  7 Richard Daschbach        M70 Unattached,Exeter,       19.31  -1.0

Event 509  M75 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 James Stookey            M77 Potomac Vall,Dicker      15.32  -3.3
  2 Joe Summerlin            M75 Unattached,Spring,       15.34  -3.3
  3 Robert Bruce             M79 Unattached,Owego, N      16.56  -3.3
  4 James Duncan             M75 Unattached,Woodbury      16.61  -3.3
  5 Lawrence Greco           M78 Unattached,Arden, N      18.97  -3.3

Event 510  M80 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Bill Melville            M80 Midwest Mast,Platte      15.42  -2.8
  2 William Daprano          M80 Atlanta Trac,Fayett      17.33  -2.8
  3 Raoul Rodriques          M83 Unattached,Milldale      18.34  -2.8
  4 Ray Bower                M83 Western Penn,Pgh, P      18.47  -2.8
  5 Frank Brako              M81 New England,Acton,       19.50  -2.8
  6 Robert Mckinley          M82 Unattached,Siler Ci      23.25  -2.8

Event 511  M85 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 John Means               M87 Over The Hil,Richmo      17.09  -2.2
  2 Joseph Sciaraffa         M85 Unattached,Rumford,      18.33  -2.2
  3 Ralph Maxwell            M87 Unattached,Alamo, T      18.34  -2.2
  4 John Anoka               M87 Florida Athl,Maitla      19.71  -2.2
  5 Tom Patsalis             M85 So Cal Track,Alhamb      20.83  -2.2

Event 512  M90 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Champion Goldy           M90 Philadelphia,Haddon      19.48  -0.9
  2 Bob Matteson             M91 Mass Velocit,Bennin      21.16  -0.9

Event 520  M30 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Antwon Dussett           M31 Unattached,Peoria,       21.87   2.1
  2 Alfy Pettes              M32 So Cal Track,Omaha,      22.36   2.1
  3 Dorian Green             M32 Unattached,Lorain,       22.41   2.1
  4 Wayne Burwell            M31 Greater Bost,White       22.51   2.1
  5 Earl Owens               M33 Unattached,Greenvil      23.84   2.1
  6 Murray Jones             M32 Synergy Trac,New Yo      26.35   2.1

Event 521  M35 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Marek Wensel             M38 Fibo Track C,Cedar       23.17   1.6
  2 Lyndell Pittman          M35 Synergy Trac,Bronx,      23.69   1.6
  3 Marcus Skeete            M39 Unattached,Kew  Gar      25.26   1.6
  4 Yancy Culp               M35 Waterloo Tra,Leande      25.40   1.6
  5 Lakin Ducker             M39 Annapolis St,Annapo      26.98   1.6

Event 522  M40 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Khalid Mulazim           M41 Southwest Sp,Lyndhu      23.23Q -2.6  2
  2 Robert Thomas            M40 Southwest Sp,Indian      23.37Q -1.8  1
  3 Louis Merricks           M42 Unattached,Hampton,      23.63Q -1.8  1
  4 Dr. Marcus Shute         M44 Southwest Sp,Conyer      24.39Q -2.6  2
  5 David Jones              M42 Southwest Sp,Bellai      23.74Q -1.8  1
  6 John Patterson           M42 Team Woodbur,Cottag      24.50Q -2.6  2
  7 Michael Labay            M43 Southwest Sp,Allen,      24.25q -1.8  1
  8 Andrew Harry             M44 Unattached,Brooklyn      24.51q -2.6  2
  9 Clinton Aurelien         M41 Synergy Trac,Bronx,      24.64  -1.8  1
 10 Chuck Green              M40 Houston Elit,Roshar      24.91  -2.6  2
 11 Michael Viani            M40 Unattached,Charlest      26.11  -1.8  1
 -- Kerry Sloan              M44 Unattached,Ft Irwin         DQ  -2.6  2
 -- John Simpson             M41 Southwest Sp,Corsic         DQ  -2.6  2

Event 522  M40 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Robert Thomas            M40 Southwest Sp,Indian      22.71   1.2
  2 Khalid Mulazim           M41 Southwest Sp,Lyndhu      23.02   1.2
  3 Louis Merricks           M42 Unattached,Hampton,      23.15   1.2
  4 David Jones              M42 Southwest Sp,Bellai      23.45   1.2
  5 Michael Labay            M43 Southwest Sp,Allen,      23.74   1.2
  6 Dr. Marcus Shute         M44 Southwest Sp,Conyer      24.12   1.2
  7 Andrew Harry             M44 Unattached,Brooklyn      24.29   1.2
  8 John Patterson           M42 Team Woodbur,Cottag      24.32   1.2

Event 523  M45 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Michael Sullivan         M46 Unattached,Gilbert,      23.22Q -1.2  2
  2 Val Barnwell             M49 Nike Central,Brookl      23.46Q -1.0  1
  3 Michael Waller           M49 Christ Life,Federal      24.37Q -1.0  1
  4 Tommy Baker              M45 Unattached,San Lean      24.45Q -1.2  2
  5 Tony Disalvo             M47 Philadelphia,Willia      24.47Q -1.0  1
  6 Mark Pasos               M47 West Valley,Saratog      24.91Q -1.2  2
  7 Glen Whiteley            M46 So Cal Track,Ridgel      24.72q -1.0  1
  8 Eric Dixon               M47 So. Calif. S,Aliso       25.46q -1.2  2
  9 Norman Southworth        M46 Unattached,Tulsa, O      28.78  -1.0  1
 10 Joseph Peebles           M47 Unattached,Chesterf      29.57  -1.2  2
 11 Lonnie Davis             M46 Unattached,Mullins,      31.29  -1.0  1

Event 523  M45 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Michael Sullivan         M46 Unattached,Gilbert,      23.44   2.5
  2 Val Barnwell             M49 Nike Central,Brookl      23.74   2.5
  3 Michael Waller           M49 Christ Life,Federal      23.94   2.5
  4 Tony Disalvo             M47 Philadelphia,Willia      24.49   2.5
  5 Mark Pasos               M47 West Valley,Saratog      24.64   2.5
  6 Glen Whiteley            M46 So Cal Track,Ridgel      24.99   2.5
 -- Tommy Baker              M45 Unattached,San Lean        DNF   2.5

Event 524  M50 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Oscar Peyton             M54 Maryland Mas,Accoke      24.58Q -0.8  1
  2 Anthony Searles          M53 Carolinas Tr,Charlo      24.76Q -1.5  2
  3 Ben James                M50 Genesee Vall,Honeoy      24.81Q -1.5  2
  4 David Hockersmith        M51 So Cal Track,Scotts      25.79Q -0.8  1
  5 Gary Leigh               M52 Philadelphia,Kennet      26.04Q -0.8  1
  6 Collin Mitchell          M54 Unattached,Silver S      26.10Q -1.5  2
  7 Jim Schoffman            M54 Mass Velocit,Fridle      26.23q -1.5  2
  8 Charles Smith            M53 Florida Athl,Jupite      26.42q -1.5  2
  9 Gregg Swindlehurst       M52 Carolinas Tr,Charlo      26.58  -1.5  2
 10 George Haywood           M54 Houston Elit,Washin      26.69  -0.8  1
 11 Rob Duncanson            M52 Km3d Athleti,Trabuc      27.16  -0.8  1
 12 Tucker Taft              M54 Mass Velocit,Lexing      28.03  -1.5  2
 13 Edward Diaz              M53 Unattached,Seattle,      34.46  -0.8  1

Event 524  M50 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Oscar Peyton             M54 Maryland Mas,Accoke      23.76   1.3
  2 Ben James                M50 Genesee Vall,Honeoy      24.11   1.3
  3 David Hockersmith        M51 So Cal Track,Scotts      25.68   1.3
  4 Jim Schoffman            M54 Mass Velocit,Fridle      25.99   1.3
  5 Collin Mitchell          M54 Unattached,Silver S      26.02   1.3
  6 Gary Leigh               M52 Philadelphia,Kennet      26.10   1.3
  7 Charles Smith            M53 Florida Athl,Jupite      26.74   1.3

Event 525  M55 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Bill Collins             M56 Houston Elit,Housto      23.91Q -1.5  1
  2 Charles Allie            M59 Houston Elit,Pittsb      24.96Q -2.4  2
  3 Robert Bowen             M55 Unattached,Martinsb      25.00Q -2.4  2
  4 Richard Riddle           M55 Houston Elit,Arling      25.45Q -1.5  1
  5 Kenrick Smith            M57 Nike Central,Brookl      25.45Q -2.4  2
  6 Leo Sanders              M56 Unattached,Virginia      25.64Q -1.5  1
  7 Carroll Blake            M57 Mass Velocit,Boston      25.83q -2.4  2
  8 Stephen Kloch            M55 So Cal Track,Thousa      26.54q -1.5  1
  9 Hulan Washington         M55 Golden West,Antelop      26.55  -2.4  2
 10 Zbizniew Zlobicki        M57 Unattached,West Blo      26.69  -1.5  1
 11 Paul Caruso              M56 Florida Athl,Pompan      27.66  -2.4  2
 12 Larry Zwick              M55 Garden State,Barneg      27.99  -1.5  1
 13 Stefan Waltermann        M57 Carolinas Tr,Hickor      29.18  -1.5  1
 14 Martin Spencer           M55 Atlanta Trac,Smyrna      29.81  -2.4  2
 -- Marion McCoy             M57 Unattached,Hoschton         DQ  -2.4  2

Event 525  M55 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Bill Collins             M56 Houston Elit,Housto      23.99   1.9
  2 Charles Allie            M59 Houston Elit,Pittsb      24.68   1.9
  3 Richard Riddle           M55 Houston Elit,Arling      25.39   1.9
  4 Carroll Blake            M57 Mass Velocit,Boston      25.70   1.9
  5 Leo Sanders              M56 Unattached,Virginia      25.86   1.9
  6 Stephen Kloch            M55 So Cal Track,Thousa      26.84   1.9
 -- Kenrick Smith            M57 Nike Central,Brookl        DNF   1.9

Event 526  M60 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 James Seiler             M60 Unattached,Lake Sai      26.52Q -1.7  2
  2 Larry Barnum             M63 Unattached,Reno, NV      27.41Q -2.5  1
  3 Roger Pierce             M62 Mass Velocit,Essex,      27.15Q -1.7  2
  4 Stephen Robbins          M64 Unattached,Seattle,      27.81Q -2.5  1
  5 Ronald Bruner            M60 Unattached,Madisonv      27.76Q -1.7  2
  6 Lawrence Gunn            M64 Unattached,Arlingto      28.02Q -2.5  1
  7 Ralph Souppa             M60 Mass Velocit,Swamps      27.77q -1.7  2
  8 Douglas Spencer          M60 Unattached,Warren,       28.55q -2.5  1
  9 Wayne Hansen             M63 Florida Athl,Melbou      28.98  -1.7  2
 10 Ellsworth Rundlett       M61 Unattached,Portland      29.67  -1.7  2
 11 Tomlinson Rauscher       M61 Florida Athl,Ellico      30.00  -2.5  1
 12 Gary Snyder              M64 Greater Bost,Boston      30.60  -1.7  2
 13 *Bruce Mitchell          M64 Etob,Caledon, On         31.62  -1.7  2
 14 Patrick O'Regan          M60 Unattached,Inver Gr      34.90  -2.5  1
 15 *John Powell             M63 Etob,Brampton, On        36.10  -2.5  1

Event 526  M60 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Stephen Robbins          M64 Unattached,Seattle,      25.62   1.2
  2 James Seiler             M60 Unattached,Lake Sai      26.44   1.2
  3 Larry Barnum             M63 Unattached,Reno, NV      26.62   1.2
  4 Roger Pierce             M62 Mass Velocit,Essex,      26.73   1.2
  5 Ralph Souppa             M60 Mass Velocit,Swamps      26.81   1.2
  6 Ronald Bruner            M60 Unattached,Madisonv      27.81   1.2
  7 Lawrence Gunn            M64 Unattached,Arlingto      31.49   1.2

Event 527  M65 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Gary Sims                M69 Unattached,Paradise      28.94Q  0.6  1
  2 Albert Williams          M67 Potomac Vall,Bethes      29.20Q  2.7  2
  3 Mack Stewart             M69 Houston Elit,Katy,       29.69Q  0.6  1
  4 *David Stern             M67 Etob,Toronto             31.67Q  2.7  2
  5 Mel Brooks               M66 Golden West,Crocket      31.24Q  0.6  1
  6 Darrell Huston           M65 Unattached,Bremen,       31.94Q  2.7  2
  7 Jef Evans                M68 Unattached,Brunswic      31.99q  2.7  2
  8 Jack Karbens             M65 Hawaii Maste,Honolu      32.47q  2.7  2
  9 Blaine Lawson            M65 Bohemia Trac,Stony       33.26   0.6  1

Event 527  M65 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Albert Williams          M67 Potomac Vall,Bethes      27.26   2.4
  2 Gary Sims                M69 Unattached,Paradise      28.09   2.4
  3 Mack Stewart             M69 Houston Elit,Katy,       29.35   2.4
  4 Mel Brooks               M66 Golden West,Crocket      30.39   2.4
  5 *David Stern             M67 Etob,Toronto             30.99   2.4
  6 Darrell Huston           M65 Unattached,Bremen,       31.68   2.4
  7 Jack Karbens             M65 Hawaii Maste,Honolu      31.97   2.4
  8 Jef Evans                M68 Unattached,Brunswic      34.17   2.4

Event 528  M70 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Robert Lida              M70 Unattached,Wichita,      27.70   3.7
  2 Wayne Bennett            M70 Dallas Maste,Arling      28.79   3.7
  3 Richard Camp             M70 Unattached,Freeport      29.50   3.7
  4 *Donald Chambers         M70 Unattached,Ruthergl      29.80   3.7
  5 Richard Rizzo            M70 Unattached,Riverhea      29.88   3.7
  6 *Laird Sloan             M71 Unattached,Sugar La      30.24   3.7
  7 Dan Siegel               M72 Unattached,Providen      33.08   3.7
  8 Cliff McCormick          M70 Unattached,Milbridg      40.53   3.7

Event 529  M75 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Joe Summerlin            M75 Unattached,Spring,       31.21   2.3
  2 *Earl Fee                M78 Etob,Mississauga, O      31.52   2.3
  3 Robert Bruce             M79 Unattached,Owego, N      33.93   2.3
  4 Lawrence Greco           M78 Unattached,Arden, N      47.77   2.3

Event 530  M80 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Bill Melville            M80 Midwest Mast,Platte      31.51   2.5
  2 Raoul Rodriques          M83 Unattached,Milldale      38.46   2.5
  3 Ray Bower                M83 Western Penn,Pgh, P      39.32   2.5
  4 Frank Brako              M81 New England,Acton,       43.48   2.5

Event 531  M85 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 John Means               M87 Over The Hil,Richmo      35.68   2.4
  2 Tom Patsalis             M85 So Cal Track,Alhamb      46.65   2.4

Event 531  M90 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Champion Goldy           M90 Philadelphia,Haddon      44.05   2.4
  2 Bob Matteson             M91 Mass Velocit,Bennin      44.19   2.4
  3 Max Springer             M93 Knoxville Tr,Knoxvi    1:04.54   2.4

Event 540  M30 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Antwon Dussett           M31 Unattached,Peoria,       48.21
  2 Dorian Green             M32 Unattached,Lorain,       49.53
  3 Alfy Pettes              M32 So Cal Track,Omaha,      55.16
  4 Michael Jackson          M34 Unattached,Red Lion      55.92
  5 Murray Jones             M32 Synergy Trac,New Yo      58.16
 -- Terrance Spann           M33 Unattached,Panorama         DQ

Event 541  M35 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Chris Grant              M38 Southwest Sp,Austin      50.72
  2 Winston Chambers         M37 Southwest Sp,Dallas      51.29
  3 Marcus Skeete            M39 Unattached,Kew  Gar      57.08
 -- Lyndell Pittman          M35 Synergy Trac,Bronx,        DNF

Event 542  M40 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Robert Thomas            M40 Southwest Sp,Indian      50.79Q  1
  2 Khalid Mulazim           M41 Southwest Sp,Lyndhu      50.93Q  2
  3 David Jones              M42 Southwest Sp,Bellai      51.47Q  1
  4 Getulio Echeandia        M43 Southwest Sp,Floral      52.62Q  2
  5 Courtney Muhammad        M44 Unattached,Mesa, AZ      52.02Q  1
  6 Dr. Marcus Shute         M44 Southwest Sp,Conyer      53.38Q  2
  7 Clinton Aurelien         M41 Synergy Trac,Bronx,      54.49q  1
  8 Kennie Edwards           M41 Maryland Mas,Baltim      55.56q  1
  9 Richard Cadogan          M42 So Cal Track,Irvine      55.81   2
 10 Alan Comeau              M40 Unattached,Old Town      57.92   2
 11 BaoKim Coleman           M40 Future Track,Glenda      58.44   2
 12 Scott Steeves            M43 Unattached,Middleto      59.15   1
 -- Kerry Sloan              M44 Unattached,Ft Irwin         DQ   1

Event 542  M40 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Khalid Mulazim           M41 Southwest Sp,Lyndhu      49.90
  2 Robert Thomas            M40 Southwest Sp,Indian      50.27
  3 Getulio Echeandia        M43 Southwest Sp,Floral      51.09
  4 David Jones              M42 Southwest Sp,Bellai      51.68
  5 Courtney Muhammad        M44 Unattached,Mesa, AZ      52.73
  6 Dr. Marcus Shute         M44 Southwest Sp,Conyer      53.59
  7 Clinton Aurelien         M41 Synergy Trac,Bronx,      55.29
  8 Kennie Edwards           M41 Maryland Mas,Baltim      55.45

Event 543  M45 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Darnell Gatling          M47 Nike Central,Bronx,      53.51Q  1
  2 David Bynoe              M45 Synergy Trac,Willia      53.69Q  2
  3 Saladin Allah            M47 Unattached,Piscataw      53.87Q  3
  4 James Chinn              M48 Speedwest Tr,San Ma      53.60Q  1
  5 Corey Moody              M46 Saca Track C,Atlant      53.72Q  2
  6 Andrew Seach             M46 Southwest Sp,Lafaye      56.73Q  3
  7 Jim Watts                M45 Greater Bost,Beverl      54.93q  2
  8 Steven Nearman           M47 Sprint Force,Alexan      55.27q  1
  9 David Lucas              M48 So Cal Track,Santa       55.97   2
 10 Darnell Smith            M45 Unattached,Baltimor      55.98   2
 11 Bobby DeSantis           M47 Florida Athl,Clearw      57.40   1
 12 Derek McKinley           M46 Over The Hil,Hudson      57.69   2
 13 Lawrence Finley          M49 Unattached,Danville    1:02.36   3
 14 James Chappo             M49 Unattached,Norht Po    1:03.24   1
 -- Lonnie Davis             M46 Unattached,Mullins,        DNF   1

Event 543  M45 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Saladin Allah            M47 Unattached,Piscataw      50.96
  2 Darnell Gatling          M47 Nike Central,Bronx,      51.61
  3 Corey Moody              M46 Saca Track C,Atlant      52.26
  4 James Chinn              M48 Speedwest Tr,San Ma      53.88
  5 David Bynoe              M45 Synergy Trac,Willia      54.01
  6 Steven Nearman           M47 Sprint Force,Alexan      55.49

Event 544  M50 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Ben James                M50 Genesee Vall,Honeoy      54.41Q  2
  2 Kenneth Thomas           M50 Unattached,Houston,      57.58Q  1
  3 Horace Grant             M54 Houston Elit,Housto      55.47Q  2
  4 Reginald Mason           M52 Atlanta Trac,Atlant      57.64Q  1
  5 mike andrews             M50 Unattached,Damascus      57.80Q  1
  6 Collin Mitchell          M54 Unattached,Silver S      59.25Q  2
  7 Charles Smith            M53 Florida Athl,Jupite      58.07q  1
  8 George Haywood           M54 Houston Elit,Washin      58.42q  1
  9 David Hockersmith        M51 So Cal Track,Scotts      58.59   1
 10 Jim Schoffman            M54 Mass Velocit,Fridle      59.79   2
 11 Tucker Taft              M54 Mass Velocit,Lexing    1:01.04   2
 12 *Fred Robbins            M52 Etob,Stoufville, On    1:03.88   1
 13 Lamar Galloway           M53 Waterloo Tra,Austin    1:08.28   2
 14 Anthony Baker            M54 Nike Central,New Yo    1:10.89   2
 15 Edward Diaz              M53 Unattached,Seattle,    1:15.64   1

Event 544  M50 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Ben James                M50 Genesee Vall,Honeoy      54.14
  2 Kenneth Thomas           M50 Unattached,Houston,      55.87
  3 Horace Grant             M54 Houston Elit,Housto      56.80
  4 mike andrews             M50 Unattached,Damascus      57.56
  5 Reginald Mason           M52 Atlanta Trac,Atlant      58.30
  6 George Haywood           M54 Houston Elit,Washin      58.46
  7 Collin Mitchell          M54 Unattached,Silver S      58.90
  8 Charles Smith            M53 Florida Athl,Jupite      59.42

Event 545  M55 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Bill Collins             M56 Houston Elit,Housto      55.17Q  1
  2 Charles Allie            M59 Houston Elit,Pittsb      56.00Q  2
  3 Nolan Shaheed            M58 So Cal Track,Pasade      58.36Q  2
  4 Steve Hardison           M57 Golden West,Fresno,      58.49Q  1
  5 Rick Lapp                M58 Shore Athlet,Coram,      59.02q  1
  6 Edward Gonera            M55 Sprint Force,Bardon      59.40q  2
  7 Robert Bowen             M55 Unattached,Martinsb      59.98q  1
  8 Paul Caruso              M56 Florida Athl,Pompan    1:00.96q  1
  9 Larry Zwick              M55 Garden State,Barneg    1:01.99   2
 10 Stephen Kloch            M55 So Cal Track,Thousa    1:02.17   2

Event 545  M55 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Bill Collins             M56 Houston Elit,Housto      54.04
  2 Charles Allie            M59 Houston Elit,Pittsb      54.81
  3 Nolan Shaheed            M58 So Cal Track,Pasade      57.94
  4 Steve Hardison           M57 Golden West,Fresno,      58.22
  5 Rick Lapp                M58 Shore Athlet,Coram,      59.29
  6 Edward Gonera            M55 Sprint Force,Bardon    1:00.36
  7 Paul Caruso              M56 Florida Athl,Pompan    1:02.25

Event 546  M60 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Larry Barnum             M63 Unattached,Reno, NV    1:00.00Q  1
  2 Roger Pierce             M62 Mass Velocit,Essex,    1:02.17Q  2
  3 Ralph Souppa             M60 Mass Velocit,Swamps    1:01.86Q  1
  4 Lawrence Gunn            M64 Unattached,Arlingto    1:05.08Q  2
  5 Dennis Duffy             M64 Golden West,Fresno,    1:05.63Q  2
  6 Joel Liles               M62 Carolina God,Garner    1:06.19Q  1
  7 Ellsworth Rundlett       M61 Unattached,Portland    1:08.21q  2
  8 John Shenk               M64 Manasota Tra,Saraso    1:09.16q  1
  9 Wayne Hansen             M63 Florida Athl,Melbou    1:09.53   2
 10 Patrick O'Regan          M60 Unattached,Inver Gr    1:16.94   1
 11 *John Powell             M63 Etob,Brampton, On      1:22.53   1

Event 546  M60 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Roger Pierce             M62 Mass Velocit,Essex,      59.02
  2 Ralph Souppa             M60 Mass Velocit,Swamps      59.24
  3 Larry Barnum             M63 Unattached,Reno, NV      59.33
  4 Lawrence Gunn            M64 Unattached,Arlingto    1:03.00
  5 Dennis Duffy             M64 Golden West,Fresno,    1:05.14
  6 Joel Liles               M62 Carolina God,Garner    1:05.71
  7 Ellsworth Rundlett       M61 Unattached,Portland    1:08.54
  8 John Shenk               M64 Manasota Tra,Saraso    1:09.29

Event 547  M65 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mack Stewart             M69 Houston Elit,Katy,     1:04.42
  2 Mel Brooks               M66 Golden West,Crocket    1:08.38
  3 Jack Karbens             M65 Hawaii Maste,Honolu    1:13.27
  4 William McMillen         M67 West Valley,San Jos    1:13.34
  5 Ted Greve                M67 Adirondack A,Gansev    1:14.74
  6 Jef Evans                M68 Unattached,Brunswic    1:16.07

Event 548  M70 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Robert Lida              M70 Unattached,Wichita,    1:02.39
  2 Richard Rizzo            M70 Unattached,Riverhea    1:07.91
  3 *Laird Sloan             M71 Unattached,Sugar La    1:11.29
  4 William Jankovich        M73 Unattached,Racine,     1:22.82

Event 548  M75 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *Earl Fee                M78 Etob,Mississauga, O    1:10.01
  2 Ross Dunton              M75 Unattached,Seviervi    1:55.50
  3 Robert Fine              M76 Florida Athl,Delray    1:57.59

Event 550  M80 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Raoul Rodriques          M83 Unattached,Milldale    1:43.75

Event 550  M85 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 John Means               M87 Over The Hil,Richmo    1:31.19
  2 John Anoka               M87 Florida Athl,Maitla    1:47.85

Event 551  M90 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bob Matteson             M91 Mass Velocit,Bennin    1:56.12
  2 Max Springer             M93 Knoxville Tr,Knoxvi    2:45.47

Event 560  M30 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kyle Lanier              M34 Pike Creek V,Lincol    2:01.03
  2 Matt Markowski           M32 Unattached,Sterling    2:03.72
  3 Michael Jackson          M34 Unattached,Red Lion    2:08.11
  4 Barry Givens             M33 So Cal Track,Laguna    2:24.90
 -- Antwon Dussett           M31 Unattached,Peoria,         DNF

Event 560  M35 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Marek Wensel             M38 Fibo Track C,Cedar     2:00.08
  2 Stephen Mangiapane       M35 Humboldt Tra,Sacram    2:01.61
  3 Jeffrey Naylor           M36 The Finger L,Elmira    2:01.94
  4 Zachary Gobel            M38 Unattached,Ballston    2:04.07
  5 Yancy Culp               M35 Waterloo Tra,Leande    2:05.86
 -- Jesse McAlman            M39 So Cal Track,Honolu        DNF

Event 562  M40 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kevin Forde              M43 Philadelphia,Philad    1:59.17
  2 *Shawn Muldrew           M42 Unattached,Edmonton    2:00.00
  3 Christopher Yorges       M41 Fibo Track C,Eugene    2:03.77
  4 David Pomfret            M42 Team Woodbur,Hudson    2:04.76
  5 Richard Cadogan          M42 So Cal Track,Irvine    2:10.35
  6 Kennie Edwards           M41 Maryland Mas,Baltim    2:10.72
  7 Bradley Cordts           M43 Pilgrimage T,German    2:16.03
  8 John Lucia               M42 Unattached,Indianap    2:17.50
  9 BaoKim Coleman           M40 Future Track,Glenda    2:22.62
 -- Kerry Sloan              M44 Unattached,Ft Irwin        DNF

Event 563  M45 800 Meter Run
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Kevin Paulk              M47 Bowerman Ath,Portla    2:05.49Q  1
  2 Saladin Allah            M47 Unattached,Piscataw    2:05.72Q  2
  3 Jim Watts                M45 Greater Bost,Beverl    2:05.91Q  1
  4 Steven Nearman           M47 Sprint Force,Alexan    2:06.33Q  2
  5 Patrick Dolan            M45 Shore Athlet,Sewell    2:06.39Q  1
  6 Charles Shields          M48 Philadelphia,Abingt    2:06.46Q  2
  7 Bobby DeSantis           M47 Florida Athl,Clearw    2:07.73q  1
  8 David Lucas              M48 So Cal Track,Santa     2:08.15q  1
  9 Michael Fussell          M49 Unattached,Cumming,    2:12.25   1
 10 David Bynoe              M45 Synergy Trac,Willia    2:15.76   2
 11 Dominic Halsmer          M45 Unattached,Jenks, O    2:16.01   2
 12 Daniel Verrington        M45 Central Mass,Bradfo    2:20.65   2
 13 John DiStefano           M48 Unattached,Chesterf    2:21.31   2

Event 563  M45 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Saladin Allah            M47 Unattached,Piscataw    1:59.51
  2 Kevin Paulk              M47 Bowerman Ath,Portla    2:00.58
  3 Patrick Dolan            M45 Shore Athlet,Sewell    2:02.72
  4 Charles Shields          M48 Philadelphia,Abingt    2:04.73
  5 Jim Watts                M45 Greater Bost,Beverl    2:05.65
  6 Bobby DeSantis           M47 Florida Athl,Clearw    2:07.56
  7 Steven Nearman           M47 Sprint Force,Alexan    2:08.49
  8 David Lucas              M48 So Cal Track,Santa     2:09.31

Event 564  M50 800 Meter Run
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Joseph Burno             M53 Maryland Mas,Mitche    2:09.26Q  2
  2 *Jorge Ortiz Rivera      M53 Unattached,Kidra, P    2:10.97Q  1
  3 Dave Clingan             M53 Team Runners,Portla    2:09.49Q  2
  4 Stephen Chantry          M52 Colonial Roa,Willia    2:12.25Q  1
  5 Horace Grant             M54 Houston Elit,Housto    2:09.55Q  2
  6 Paul Fragua              M50 So Cal Track,Albuqu    2:13.75Q  1
  7 William Ward             M50 So Cal Track,Lynwoo    2:11.61q  2
  8 Thomas Hartshorne        M53 The Finger L,Ithaca    2:12.56q  2
  9 Rob Duncanson            M52 Km3d Athleti,Trabuc    2:13.63   2
 10 Paul Kinny               M50 Carolinas Tr,Charlo    2:13.87   2
 11 David Albo               M51 Ric Rojas Ru,Boulde    2:16.51   1
 12 Arny Stonkus             M52 Club Northwe,Seattl    2:19.31   1
 13 Brian Hubbell            M51 Eden Athleti,Bar Ha    2:21.28   2
 14 Paul Tjogas              M54 Spartans Run,Piedmo    2:22.41   1
 15 Wayne Dwyer              M54 Mystic Runne,Readin    2:23.84   1
 16 Ken Cassel               M53 Jenks Americ,Tulsa,    2:24.45   2
 17 Robert Garcia            M52 Team Nebrask,LaVist    2:27.09   2
 18 Russell Patton           M52 Philadelphia,Norris    2:29.99   1

Event 564  M50 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 *Jorge Ortiz Rivera      M53 Unattached,Kidra, P    2:05.56
  2 Joseph Burno             M53 Maryland Mas,Mitche    2:06.55
  3 Stephen Chantry          M52 Colonial Roa,Willia    2:08.06
  4 Dave Clingan             M53 Team Runners,Portla    2:08.25
  5 Horace Grant             M54 Houston Elit,Housto    2:08.94
  6 Paul Fragua              M50 So Cal Track,Albuqu    2:09.12
  7 William Ward             M50 So Cal Track,Lynwoo    2:10.23
  8 Thomas Hartshorne        M53 The Finger L,Ithaca    2:12.56

Event 565  M55 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Nolan Shaheed            M58 So Cal Track,Pasade    2:09.09
  2 Thom Burleson            M55 So Cal Track,Indian    2:11.37
  3 Tony Plaster             M55 Shore Athlet,Neptun    2:16.25
  4 David Salazar            M56 So Cal Track,Cedar     2:18.41
  5 Shawn Regan              M57 Unattached,Minneapo    2:22.28
  6 Rick Lapp                M58 Shore Athlet,Coram,    2:22.73
  7 *Tim Payne               M57 Canada,--, --          2:31.28
  8 Jay Smith                M58 Carolina God,Chapel    2:32.70
  9 Dennis Smith             M57 Yarmouth Com,Yarmou    2:43.14
 10 Stephen Viegas           M58 Mystic Runne,Readin    2:47.81

Event 566  M60 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Larry Barnum             M63 Unattached,Reno, NV    2:20.58
  2 Harold Nolan             M60 Shore Athlet,Navesi    2:22.65
  3 Gary Hall                M60 Golden West,Fresno,    2:26.23
  4 Ronald Pate              M60 Unattached,Honolulu    2:32.15
  5 William Reiter           M61 Golden West,Weldon     2:34.50
  6 Philip Stafford          M60 Unattached,Charlott    2:35.31
  7 Jonathan Tetherly        M62 Mass Velocit,Chicop    2:45.35
  8 John Shenk               M64 Manasota Tra,Saraso    2:50.79
  9 Joseph Burleson          M60 Hartford Tra,West H    2:53.17
 -- Robert Weiner            M60 Potomac Vall,Accoke        DNF
 -- Paul Murphy              M60 Greater Bost,Boston        DNF

Event 567  M65 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Frank Condon             M65 Golden West,Chico,     2:17.20
  2 Sid Howard               M68 Nike Central,New Yo    2:30.98
  3 Mack Stewart             M69 Houston Elit,Katy,     2:35.28
  4 Dan McCormack            M68 Unattached,Austin,     2:43.55
  5 Jon Bixler               M69 Over The Hil,Paines    2:45.86
  6 Joe Cordero              M69 Bohemia Trac,Islip     2:56.21
  7 Kenneth Skinner          M67 Adirondack A,Albany    3:01.00
  8 Ted Greve                M67 Adirondack A,Gansev    3:04.60
  9 James Verdier            M65 Unattached,Alexandr    3:07.94
 10 Jerry Brown              M65 Mohegan Stri,East L    3:11.73

Event 568  M70 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 C. Christopher Rush      M71 Adirondack A,Schene    2:46.19
  2 *Bill Kenny              M71 Unattached,New Zeal    2:55.50
  3 Richard Hill             M70 Shore Athlet,Middle    3:05.70
  4 Ken Ogden                M71 Unattached,Salem, O    3:11.60

Event 568  M75 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *Earl Fee                M78 Etob,Mississauga, O    2:42.39
  2 James Sutton             M76 Florida Athl,Readin    2:43.05
  3 Dennis Branham           M77 Rhode Island,Provid    3:09.06
  4 Alan Smith               M76 Florida Athl,Indial    3:25.98
  5 Ross Dunton              M75 Unattached,Seviervi    4:24.03
 -- J. Arnold Meardon        M77 Unattached,New Lond        DNF

Event 570  M85 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bill Tribou              M86 Hartford Tra,Granby    3:49.08
  2 William Benson           M88 Greater Long,Valley    4:58.06

Event 570  M90 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bob Matteson             M91 Mass Velocit,Bennin    5:23.00
  2 Max Springer             M93 Knoxville Tr,Knoxvi    6:22.01

Event 580  M30 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Timothy Livingston       M33 White Mounta,Conway    4:16.14
  2 Kyle Lanier              M34 Pike Creek V,Lincol    4:19.65
  3 Barry Givens             M33 So Cal Track,Laguna    4:39.30

Event 580  M35 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jeffrey Naylor           M36 The Finger L,Elmira    4:17.71
  2 Stephen Mangiapane       M35 Humboldt Tra,Sacram    4:18.92
  3 Zachary Gobel            M38 Unattached,Ballston    4:25.54
  4 Craig Chasse             M37 Potomac Vall,Reston    4:46.64

Event 582  M40 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brian Pope               M44 So Cal Track,Oxford    4:10.10
  2 *Shawn Muldrew           M42 Unattached,Edmonton    4:10.31
  3 Kevin Forde              M43 Philadelphia,Philad    4:11.73
  4 Christopher Collins      M41 Westchester,Wapping    4:12.22
  5 James Seefeldt           M41 Unattached,Alexandr    4:13.84
  6 Michael Strickland       M40 Atlanta Trac,Mariet    4:16.83
  7 Christopher Yorges       M41 Fibo Track C,Eugene    4:17.67
  8 Kyle Caudle              M42 Unattached,Annapoli    4:20.14
  9 Sid Sullivan             M41 Asics Aggie,Boise,     4:26.48
 10 Adam Harder              M44 Unattached,Arlingto    4:29.00
 11 Bill Newsham             M42 Greater Bost,Brookl    4:32.17
 12 David Miskimens          M41 Hard Core Ru,Ellens    4:32.93
 13 Darin Brown              M40 White Mounta,Madiso    4:38.19
 14 *Takeshi Ozawa           M42 Unattached,Bowling     4:47.84
 15 Bradley Cordts           M43 Pilgrimage T,German    4:50.10
 16 John Lucia               M42 Unattached,Indianap    4:50.56

Event 583  M45 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kevin Paulk              M47 Bowerman Ath,Portla    4:22.63
  2 Rodney Zook              M45 Unattached,Hutchins    4:23.89
  3 Charles Shields          M48 Philadelphia,Abingt    4:24.29
  4 Patrick Dolan            M45 Shore Athlet,Sewell    4:26.06
  5 Stuart Pineo             M46 Howard Count,Columb    4:29.93
  6 Richard Mendez           M45 Waterloo Tra,Austin    4:31.75
  7 Bobby DeSantis           M47 Florida Athl,Clearw    4:32.70
  8 Jeffrey Cullinane        M48 Unattached,Hampton,    4:35.61
  9 Daniel Verrington        M45 Central Mass,Bradfo    4:36.92
 10 David Lucas              M48 So Cal Track,Santa     4:39.98
 11 Steven Kollars           M48 Golden West,Sacrame    4:45.16

Event 584  M50 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *Jorge Ortiz Rivera      M53 Unattached,Kidra, P    4:20.00
  2 David Cannon             M51 Club Northwe,Seattl    4:21.47
  3 Stephen Chantry          M52 Colonial Roa,Willia    4:23.91
  4 Joseph Burno             M53 Maryland Mas,Mitche    4:25.83
  5 Dave Clingan             M53 Team Runners,Portla    4:27.58
  6 Paul Kinny               M50 Carolinas Tr,Charlo    4:31.03
  7 Paul Fragua              M50 So Cal Track,Albuqu    4:38.13
  8 Daniel Dillon            M50 Unattached,New Lond    4:39.38
  9 David Albo               M51 Ric Rojas Ru,Boulde    4:40.83
 10 Thomas Hartshorne        M53 The Finger L,Ithaca    4:41.83
 11 Brian Hubbell            M51 Eden Athleti,Bar Ha    4:42.03
 12 *Fred Robbins            M52 Etob,Stoufville, On    4:42.82
 13 Robert Garcia            M52 Team Nebrask,LaVist    4:46.19
 14 Arny Stonkus             M52 Club Northwe,Seattl    4:52.95
 15 Angelo DeCollibus        M50 Team Runners,Orange    4:54.80
 16 Rob Duncanson            M52 Km3d Athleti,Trabuc    4:56.60
 17 Wayne Dwyer              M54 Mystic Runne,Readin    4:57.21
 18 Paul Tjogas              M54 Spartans Run,Piedmo    5:04.24
 19 Ken Cassel               M53 Jenks Americ,Tulsa,    5:07.77
 20 Russell Patton           M52 Philadelphia,Norris    5:25.36
 21 Fred Szczesiul           M50 Unattached,Lisbon,     5:25.83
 22 David Young              M54 Maine Track,Danvill    6:24.18

Event 585  M55 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Nolan Shaheed            M58 So Cal Track,Pasade    4:31.86
  2 Thom Burleson            M55 So Cal Track,Indian    4:33.77
  3 Michael Allison          M55 Club Northwe,Seattl    4:41.95
  4 Jim Gorman               M58 New Balance,Los Alt    4:45.24
  5 Patrick Haines           M58 Unattached,Las Cruc    4:46.16
  6 Jeffrey Weatherhead      M56 Hartford Tra,Granby    4:51.94
  7 Reid Harter              M56 Asics Aggie,Boise,     4:54.23
  8 Tony Plaster             M55 Shore Athlet,Neptun    5:00.27
  9 Roger Price              M58 Raritan Vall,Piscat    5:00.92
 10 Robert Qualls            M55 Golden West,Reno, N    5:05.41
 11 Shawn Regan              M57 Unattached,Minneapo    5:07.72
 12 Dennis Mellish           M56 Unattached,Lansdale    5:09.51
 13 *Tim Payne               M57 Canada,--, --          5:12.00
 14 Jay Smith                M58 Carolina God,Chapel    5:28.36
 15 Dennis Smith             M57 Yarmouth Com,Yarmou    5:38.62
 16 Stephen Viegas           M58 Mystic Runne,Readin    5:44.09

Event 586  M60 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Harold Nolan             M60 Shore Athlet,Navesi    5:02.29
  2 Bryan Pearsall           M61 Runner's Edg,Westbu    5:06.20
  3 Gary Hall                M60 Golden West,Fresno,    5:06.45
  4 James Boughter           M63 Unattached,Colorado    5:14.37
  5 Patrick Glover           M61 Adirondack A,Clifto    5:15.27
  6 Ronald Pate              M60 Unattached,Honolulu    5:24.78
  7 Salih Talib              M62 Nike Central,Bx., N    5:25.18
  8 Joseph Burleson          M60 Hartford Tra,West H    6:17.28
  9 John Shenk               M64 Manasota Tra,Saraso    6:33.51

Event 587  M65 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Frank Condon             M65 Golden West,Chico,     4:58.06
  2 Doug Goodhue             M65 Ann Arbor Tr,Milfor    5:08.57
  3 Gerard Malaczynski       M65 Front Line R,Bloomf    5:09.68
  4 Sid Howard               M68 Nike Central,New Yo    5:25.25
  5 Dan McCormack            M68 Unattached,Austin,     5:42.07
  6 Jon Bixler               M69 Over The Hil,Paines    5:44.40
  7 Joe Cordero              M69 Bohemia Trac,Islip     5:45.14
  8 Ray Shevenell            M66 Unattached,Cape Eli    6:16.82
  9 Kenneth Skinner          M67 Adirondack A,Albany    6:19.87
 10 Jerry Brown              M65 Mohegan Stri,East L    6:27.60
 11 Jerry LeVasseur          M69 Gcs Triad Ra,Brunsw    6:31.07

Event 588  M70 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bill Spencer             M71 Gcs Triad Ra,Litchf    5:43.63
  2 C. Christopher Rush      M71 Adirondack A,Schene    5:46.62
  3 *Bill Kenny              M71 Unattached,New Zeal    6:12.82
  4 Thomas Butterfield       M71 Hartford Tra,Windso    6:19.07
  5 Ken Ogden                M71 Unattached,Salem, O    6:32.75
  6 Donald Pratt             M74 Unattached,Monticel    7:27.41

Event 589  M75 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 James Sutton             M76 Florida Athl,Readin    5:44.79
  2 Dennis Branham           M77 Rhode Island,Provid    6:37.53
  3 Alan Smith               M76 Florida Athl,Indial    7:27.52
  4 Ross Dunton              M75 Unattached,Seviervi    9:03.60

Event 589  M80 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Craig McMicken           M81 Oregon Track,Floren    8:42.42

Event 589  M85 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bill Tribou              M86 Hartford Tra,Granby    8:37.83
  2 William Benson           M88 Greater Long,Valley   10:25.39

Event 589  M90 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bob Matteson             M91 Mass Velocit,Bennin   11:29.54

Event 600  M30 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kareem Lanier            M34 Pike Creek V,Lincol   17:21.72
  2 Barry Givens             M33 So Cal Track,Laguna   18:57.29

Event 600  M35 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Craig Chasse             M37 Potomac Vall,Reston   18:13.79
  2 Joe Schur                M37 Unattached,Lee's Su   18:26.22

Event 600  M40 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brian Pope               M44 So Cal Track,Oxford   15:55.18
  2 Michael Strickland       M40 Atlanta Trac,Mariet   16:01.41
  3 Scott Pesch              M40 Humboldt Tra,Eureka   16:53.34
  4 *Jim Fullarton           M42 Atlanta Trac,Atlant   17:01.76
  5 Christopher Gunderson    M41 Rogue Runnin,Austin   17:34.38
  6 *Yvan Lachance           M44 Unattached,St. Geor   17:43.77
  7 Thomas Jones             M43 Unattached,West Har   18:00.06

Event 603  M45 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Daniel Verrington        M45 Central Mass,Bradfo   16:16.43
  2 Michael Trunkes          M45 Nike Central,New Pa   16:30.85
  3 Ted Poulos               M45 Potomac Vall,McLean   17:13.54
  4 Robert Conradt           M47 Bowerman Ath,Portla   17:41.61
  5 Stuart Pineo             M46 Howard Count,Columb   17:50.25
  6 Ken Lauff                M45 Unattached,Sterling   18:16.26
  7 Mark Cleary              M48 So Cal Track,Rancho   18:48.64
  8 Richard Mendez           M45 Waterloo Tra,Austin   19:26.80
  9 Steve Moyer              M49 Unattached,Reston,    20:43.67
 10 *Marc Beaudoin           M49 Canada,Dieppe, NB,    22:40.05

Event 604  M50 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Stephen Chantry          M52 Colonial Roa,Willia   17:06.31
  2 David Cannon             M51 Club Northwe,Seattl   17:06.56
  3 Tom Ryan                 M51 Dirigo R.C.,Cape El   17:14.41
  4 Perry Forrester          M54 Team Runners,Topang   17:41.49
  5 Robert Garcia            M52 Team Nebrask,LaVist   18:10.12
  6 Mac Allen                M50 Rogue Runnin,Austin   18:13.94
  7 Gary Grobman             M54 Unattached,Harrisbu   18:36.17
  8 Douglas Labar            M52 Unattached,New York   18:57.91
  9 Paul Grogan              M53 Central Mass,Hudson   19:55.59
 10 James McFarlane          M51 Unattached,Ridgewoo   20:39.95
 11 Robert Bowser            M53 Central Mass,Warwic   20:44.42
 12 David Young              M54 Maine Track,Danvill   23:33.23

Event 604  M55 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Tom Bernhard             M56 New Balance,Fremont   17:33.56
  2 Michael Allison          M55 Club Northwe,Seattl   18:00.93
  3 Roger Price              M58 Raritan Vall,Piscat   18:33.24
  4 Reid Harter              M56 Asics Aggie,Boise,    18:47.80
  5 Dennis Mellish           M56 Unattached,Lansdale   20:11.69
  6 Kent Prizer              M57 Runaway Succ,Colleg   21:09.01
  7 Jan Spiro                M56 Atlanta Trac,Atlant   21:26.72
  8 Dennis Smith             M57 Yarmouth Com,Yarmou   21:52.91
  9 *Gaeton Breton           M59 Unattached,Sherbroo   23:50.16
 10 Patrick McCaskey         M58 Unattached,Lake For   25:16.01

Event 606  M60 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Harold Nolan             M60 Shore Athlet,Navesi   18:59.60
  2 Patrick Glover           M61 Adirondack A,Clifto   19:11.35
  3 James Boughter           M63 Unattached,Colorado   19:23.81
  4 Jim May                  M61 Genesee Vall,Willia   19:27.35
  5 Gary Hall                M60 Golden West,Fresno,   20:06.15
  6 Salih Talib              M62 Nike Central,Bx., N   20:37.82
  7 Ronald Ruffin            M60 Unattached,Detroit,   20:40.50

Event 606  M65 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gerard Malaczynski       M65 Front Line R,Bloomf   19:41.78
  2 Thom Weddle              M68 Run N Fun,Minneapol   20:08.30
  3 *David Woodhall          M65 Unattached,Waterloo   20:45.61
  4 Jon Bixler               M69 Over The Hil,Paines   21:25.44
  5 James Leitz              M68 Clifton Road,Bayonn   21:50.17
  6 Dan McCormack            M68 Unattached,Austin,    21:56.17
  7 Jerry Brown              M65 Mohegan Stri,East L   23:49.02
  8 John Shaw                M65 Unattached,Davison,   23:52.86
  9 Douglas Allen            M66 Unattached,Orono, M   24:09.55
 10 Jerry LeVasseur          M69 Gcs Triad Ra,Brunsw   24:55.18
 11 Kenneth Skinner          M67 Adirondack A,Albany   26:23.18

Event 607  M70 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bill Spencer             M71 Gcs Triad Ra,Litchf   21:06.39
  2 Bill Iffrig              M73 Snohomish Tr,Everet   21:08.42
  3 Richard Hill             M70 Shore Athlet,Middle   23:10.23
  4 Ken Ogden                M71 Unattached,Salem, O   24:45.51
  5 Donald Pratt             M74 Unattached,Monticel   27:38.88
  6 Jim Hite                 M73 Atlanta Trac,Millen   28:29.90

Event 607  M75 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *Ed Whitlock             M76 Unattached,Milton,    19:54.34
  2 James Sutton             M76 Florida Athl,Readin   23:32.14
  3 Dennis Branham           M77 Rhode Island,Provid   23:39.55
  4 Jerry Smartt             M75 Florida Athl,Warsaw   27:16.23

Event 620  M30 10000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kareem Lanier            M34 Pike Creek V,Lincol   34:18.39
  2 Barry Givens             M33 So Cal Track,Laguna   40:10.82

Event 620  M35 10000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Joe Schur                M37 Unattached,Lee's Su   35:39.07
  2 Michael LeMay            M39 Unattached,South Wi   39:39.78
  3 Dr. Brian Hickey         M39 Florida Athl,Schene   44:41.31

Event 620  M40 10000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brian Pope               M44 So Cal Track,Oxford   33:12.41
  2 Scott Pesch              M40 Humboldt Tra,Eureka   34:42.05
  3 Bruce Nie                M40 Unattached,St. Loui   35:12.39
  4 Christopher Gunderson    M41 Rogue Runnin,Austin   35:57.80
  5 Scott Bickham            M41 Unattached,Corning,   36:05.43
  6 Jonathan Beverly         M43 Team Nebrask,Imperi   38:22.75
  7 *Takeshi Ozawa           M42 Unattached,Bowling    38:32.17

Event 620  M45 10000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mark Stickley            M45 Unattached,Winchest   33:11.65
  2 Daniel Verrington        M45 Central Mass,Bradfo   34:03.61
  3 Ted Poulos               M45 Potomac Vall,McLean   35:07.93
  4 Robert Conradt           M47 Bowerman Ath,Portla   36:21.34
  5 Richard Mendez           M45 Waterloo Tra,Austin   37:25.03
  6 Mark Cleary              M48 So Cal Track,Rancho   39:30.47

Event 622  M50 10000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 David Cannon             M51 Club Northwe,Seattl   36:03.40
  2 Perry Forrester          M54 Team Runners,Topang   36:42.64
  3 Mac Allen                M50 Rogue Runnin,Austin   38:03.00
  4 Gary Grobman             M54 Unattached,Harrisbu   38:22.07
  5 James Dill               M50 Unattached,Roanoke,   39:46.89
  6 James McFarlane          M51 Unattached,Ridgewoo   43:55.46
  7 Robert Bowser            M53 Central Mass,Warwic   44:03.60
  8 David Young              M54 Maine Track,Danvill   47:14.47
  9 Daniel Casavant          M51 Unattached,Watervil 1:01:28.46

Event 622  M55 10000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Tom Bernhard             M56 New Balance,Fremont   36:22.70
  2 Robert Qualls            M55 Golden West,Reno, N   38:13.40
  3 Roger Price              M58 Raritan Vall,Piscat   38:33.65
  4 Kent Prizer              M57 Runaway Succ,Colleg   43:09.87
  5 Mike De Witt             M56 Parkside Ath,Kenosh   45:54.31
  6 *Doug Smith              M55 Unattached,Toronto    49:40.99

Event 626  M60 10000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Patrick Glover           M61 Adirondack A,Clifto   40:03.40
  2 Robert Barber            M61 Unattached,Loudon,    40:07.49
  3 Ross Bolding             M61 Unattached,Monticel   41:11.66
  4 Thomas Lamme             M60 Genesee Vall,Penfie   41:14.81
  5 Robert Huotari           M60 Unattached,Glendale   41:28.63
  6 Bill Harriman            M60 New England,Tewksbu   49:14.56

Event 626  M65 10000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Doug Goodhue             M65 Ann Arbor Tr,Milfor   39:14.36
  2 Thom Weddle              M68 Run N Fun,Minneapol   42:41.50
  3 James Leitz              M68 Clifton Road,Bayonn   43:48.32
  4 *David Woodhall          M65 Unattached,Waterloo   44:06.07
  5 Philip Pierce            M65 Maine Track,Falmout   48:19.80
  6 Jerry LeVasseur          M69 Gcs Triad Ra,Brunsw   52:37.20

Event 626  M70 10000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bill Iffrig              M73 Snohomish Tr,Everet   45:31.27
  2 Thomas Butterfield       M71 Hartford Tra,Windso   50:39.70

Event 626  M75 10000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *Ed Whitlock             M76 Unattached,Milton,    40:41.83
  2 Jerry Smartt             M75 Florida Athl,Warsaw 1:04:09.96

Event 626  M80 10000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Craig McMicken           M81 Oregon Track,Floren 1:07:20.32

Event 641  M30 Short Hurdles 39"
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Michael Jackson          M34 Unattached,Red Lion      16.58  -2.8
  2 David Cahill             M31 Greater Bost,Boston      16.59  -2.8

Event 641  M35 Short Hurdles 39"
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Don Drummond             M38 Southwest Sp,Fresno      15.00  -2.8
  2 Jason Keaton             M36 Unattached,Middleto      18.63  -2.8

Event 642  M40 Short Hurdles 39"
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 David Ashford            M44 So Cal Track,Wheeli      15.55  -3.0
  2 Daniel LaVallee          M40 Unattached,Raymond,      17.67  -3.0
  3 James Smith              M41 Arizona Flam,Chandl      18.20  -3.0
  4 Kerry Sloan              M44 Unattached,Ft Irwin      19.27  -3.0

Event 643  M45 Short Hurdles 39"
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Robert Stanley           M47 Unattached,Napervil      16.39  -3.4
  2 Michael Jones            M47 Unattached,Durham,       17.42  -3.4
  3 Timothy Mcmahon          M48 Shore Athlet,Manasq      18.48  -3.4
  4 Joe Schwieterman         M48 Unattached,Flossmoo      18.59  -3.4
  5 Rick Schultz             M48 Nike Central,Mount       20.51  -3.4
  6 Jeffery Davison          M49 So Cal Track,Laguna      21.33  -3.4

Event 644  M50 Short Hurdles 36"
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Robert Zahn              M53 Unattached,Grafton,      15.95Q -1.9  1
  2 Philip Bujalski          M51 Shore Athlet,Coloni      16.14Q -2.7  2
  3 Russell Jacquet-Acea     M54 Unattached,Seattle,      16.47Q -1.9  1
  4 William Murray           M53 Birmingham T,Birmin      16.99Q -2.7  2
  5 Gregg Swindlehurst       M52 Carolinas Tr,Charlo      17.24Q -2.7  2
  6 Al Cestero               M53 Shore Athlet,Freeho      18.76Q -1.9  1
  7 Robert McDaniels         M50 Unattached,Vallejo,      17.77q -2.7  2
  8 Joseph Kammer            M50 Unattached,Aptos, C      19.03q -2.7  2
  9 David Windhorst          M53 Unattached,San Anto      20.11  -1.9  1

Event 644  M50 Short Hurdles 36"
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Philip Bujalski          M51 Shore Athlet,Coloni      16.04  -4.7
  2 Robert Zahn              M53 Unattached,Grafton,      16.18  -4.7
  3 William Murray           M53 Birmingham T,Birmin      16.18  -4.7
  4 Russell Jacquet-Acea     M54 Unattached,Seattle,      16.92  -4.7
  5 Gregg Swindlehurst       M52 Carolinas Tr,Charlo      18.00  -4.7
  6 Robert McDaniels         M50 Unattached,Vallejo,      18.01  -4.7
  7 Joseph Kammer            M50 Unattached,Aptos, C      19.90  -4.7

Event 645  M55 Short Hurdles 36"
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Thaddeus Wilson          M56 Oxnard Stars,Oxnard      15.59  -2.4
  2 Stanley Druckrey         M58 Wisconsin Ru,South       15.81  -2.4
  3 Ronald Bolling           M55 Unattached,Richmond      17.06  -2.4
  4 Ozzie Binion             M59 Atlanta Trac,Bowdon      17.08  -2.4
  5 James Broun              M55 Florida Athl,Saraso      17.17  -2.4
  6 Bill Pontius             M57 Unattached,Dalton,       18.96  -2.4
  7 Bill Phillips            M57 Brooks - Fle,Elk Gr      20.61  -2.4
  8 Ivan Black               M58 Unattached,New York      20.84  -2.4

Event 646  M60 Short Hurdles 33"
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Joe Johnston             M63 Florida Athl,Apopka      17.00  -3.7
  2 William Angus            M64 Unattached,Salem, O      17.54  -3.7
  3 Ty Brown                 M62 Unattached,Washingt      17.96  -3.7
  4 Robert Baker             M62 Unattached,Metairie      18.76  -3.7
  5 Lester Mount             M61 Dallas Maste,Dallas      19.09  -3.7
  6 Michael Milove           M62 Unattached,Mahopac,      19.47  -3.7

Event 647  M65 Short Hurdles 33"
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Bob Osterhoudt           M65 Unattached,Sun City      18.46  -2.8
  2 Emil Pawlik              M68 Dallas Maste,Jackso      19.06  -2.8

Event 648  M70 Short Hurdles 30"
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Robert Paulen            M70 Glenarden Tr,Silver      14.28  -2.6
  2 *Donald Chambers         M70 Unattached,Ruthergl      14.62  -2.6
  3 William Clark            M73 Unattached,Sicklerv      15.97  -2.6
  4 Richard Rizzo            M70 Unattached,Riverhea      16.01  -2.6
  5 Joel Stinson             M72 Unattached,Harpswel      16.68  -2.6
  6 William Jankovich        M73 Unattached,Racine,       19.58  -2.6

Event 649  M75 Short Hurdles 30"
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 James Stookey            M77 Potomac Vall,Dicker      16.07  -2.0
  2 John Schreiber           M75 Unattached,Mebane,       17.52  -2.0
  3 Kenneth Perkins          M75 Unattached,East Win      19.37  -2.0

Event 650  M80 Short Hurdles 27"
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Denver Smith             M81 Unattached,Louisvil      16.98  -3.2

Event 650  M85 Short Hurdles 27"
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Ralph Maxwell            M87 Unattached,Alamo, T      20.00  -3.2

Event 660  M30 Long Hurdles 36"
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 David Cahill             M31 Greater Bost,Boston      56.80
  2 Michael Jackson          M34 Unattached,Red Lion    1:02.28

Event 660  M35 Long Hurdles 36"
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Chris Grant              M38 Southwest Sp,Austin      53.98
  2 Winston Chambers         M37 Southwest Sp,Dallas      54.76
  3 Don Drummond             M38 Southwest Sp,Fresno      55.82

Event 662  M40 Long Hurdles 36"
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Getulio Echeandia        M43 Southwest Sp,Floral      56.41
  2 Laurent Birade           M40 Unattached,Pleasant      58.03
  3 James Smith              M41 Arizona Flam,Chandl    1:01.94
  4 Howard Lindsay           M43 Synergy Trac,New Yo    1:05.30

Event 663  M45 Long Hurdles 36"
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Darnell Gatling          M47 Nike Central,Bronx,      56.15
  2 Jeff Brower              M48 Waterloo Tra,Austin    1:03.26
  3 Derek McKinley           M46 Over The Hil,Hudson    1:04.81
  4 Michael Jones            M47 Unattached,Durham,     1:08.10
  5 Frank Santora            M46 Unattached,St. Pete    1:12.49

Event 664  M50 Long Hurdles 33"
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ricky Easley             M53 So Cal Track,Greenv    1:06.70
  2 Rob Duncanson            M52 Km3d Athleti,Trabuc    1:08.45
  3 Russell Jacquet-Acea     M54 Unattached,Seattle,    1:08.61
  4 Gregg Swindlehurst       M52 Carolinas Tr,Charlo    1:09.24
  5 Joseph Kammer            M50 Unattached,Aptos, C    1:12.34
  6 Philip Bujalski          M51 Shore Athlet,Coloni    1:20.45
 -- Lamar Galloway           M53 Waterloo Tra,Austin         DQ

Event 665  M55 Long Hurdles 33"
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rick Lapp                M58 Shore Athlet,Coram,    1:06.49
  2 Stanley Druckrey         M58 Wisconsin Ru,South     1:08.39
  3 Ozzie Binion             M59 Atlanta Trac,Bowdon    1:10.09
  4 Bill Pontius             M57 Unattached,Dalton,     1:11.62
  5 Bill Phillips            M57 Brooks - Fle,Elk Gr    1:17.01
  6 Thaddeus Wilson          M56 Oxnard Stars,Oxnard    1:20.92
  7 Parker White             M55 Brooks - Fle,Sacram    1:21.87

Event 666  M60 Long Hurdles 30"
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lester Mount             M61 Dallas Maste,Dallas      48.83
  2 Warren Graff             M62 Mass Velocit,Merrim      49.41
  3 Robert Baker             M62 Unattached,Metairie      50.46
  4 Tomlinson Rauscher       M61 Florida Athl,Ellico      51.06

Event 666  M65 Long Hurdles 30"
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Emil Pawlik              M68 Dallas Maste,Jackso      53.98

Event 668  M70 Long Hurdles 27"
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Robert Paulen            M70 Glenarden Tr,Silver      52.16
  2 Richard Rizzo            M70 Unattached,Riverhea      53.56
  3 *Donald Chambers         M70 Unattached,Ruthergl      56.20
  4 William Jankovich        M73 Unattached,Racine,     1:01.96
  5 Cliff McCormick          M70 Unattached,Milbridg    1:12.47

Event 669  M75 Long Hurdles 27"
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *Earl Fee                M78 Etob,Mississauga, O      54.85
  2 James Stookey            M77 Potomac Vall,Dicker    1:05.98

Event 682  M30 3000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Clint Santoro            M32 Aztech Train,Surpri   10:59.23
  2 Thomas Thomasson         M31 Pike Creek V,Nation   11:49.97
  3 Barry Givens             M33 So Cal Track,Laguna   11:58.94

Event 682  M35 3000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Edward Parrot            M37 Florida Athl,Tampa,   12:19.62
  2 Michael LeMay            M39 Unattached,South Wi   12:39.90
  3 Dr. Brian Hickey         M39 Florida Athl,Schene   14:16.29

Event 682  M40 3000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Christopher Yorges       M41 Fibo Track C,Eugene   10:42.37
  2 David Miskimens          M41 Hard Core Ru,Ellens   11:26.67
  3 Chris Sarsony            M40 Carolinas Tr,Apex,    13:42.19

Event 683  M45 3000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Michael Fussell          M49 Unattached,Cumming,   11:03.72
  2 Steven Kollars           M48 Golden West,Sacrame   11:10.46
  3 Dominic Halsmer          M45 Unattached,Jenks, O   11:27.00
  4 Richard Mendez           M45 Waterloo Tra,Austin   11:34.66
  5 Ted Poulos               M45 Potomac Vall,McLean   11:48.43
  6 Randall Miller           M45 Essex Runnin,Montvi   11:57.17
  7 Mark Baugh               M47 Unattached,Glen Dal   14:12.33
  8 Bradley Gardner          M49 Waterloo Tra,Fort W   15:05.99

Event 684  M50 3000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Daniel Dillon            M50 Unattached,New Lond   10:59.14
  2 John Tuttle              M50 Rochester Ru,Alton,   11:27.01
  3 *Fred Robbins            M52 Etob,Stoufville, On   12:03.32
  4 Elliott Drumright        M50 Unattached,Evergree   12:33.01
  5 James McFarlane          M51 Unattached,Ridgewoo   13:12.33
  6 Charles Radis            M54 Unattached,Peaks Is   13:57.70

Event 684  M55 3000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mark Weeks               M55 Unattached,Colorado   12:25.06
  2 *Doug Smith              M55 Unattached,Toronto    14:21.39
  3 Parker White             M55 Brooks - Fle,Sacram   15:53.25

Event 686  M60 2000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Robert Barber            M61 Unattached,Loudon,     7:39.78
  2 Ross Bolding             M61 Unattached,Monticel    7:52.78
  3 Ronald Pate              M60 Unattached,Honolulu    8:15.43
  4 Robert Weiner            M60 Potomac Vall,Accoke    9:58.10
 -- John Darlington          M62 Golden West,Nevada         DNF

Event 686  M65 2000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Joe Cordero              M69 Bohemia Trac,Islip     9:00.01
  2 John Shaw                M65 Unattached,Davison,   10:10.44
  3 Blaine Lawson            M65 Bohemia Trac,Stony    10:12.53
  4 George Linn              M65 Unattached,Denver,    10:18.93
  5 Jerry LeVasseur          M69 Gcs Triad Ra,Brunsw   10:26.61
  6 Robert Fischer           M67 Ric Rojas Ru,Denver   10:46.71

Event 687  M70 2000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Thomas Butterfield       M71 Hartford Tra,Windso    9:30.00
  2 *Bill Kenny              M71 Unattached,New Zeal    9:36.35
  3 Richard Hill             M70 Shore Athlet,Middle   10:01.19
  4 Ken Ogden                M71 Unattached,Salem, O   10:05.14
  5 Don Truex                M70 Santa Barbar,Santa    10:14.95

Event 687  M75 2000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 George Freeman           M75 Hurley's Her,Cobles   11:39.62

Event 700  M30 Long Jump A
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Edward Wheeler           M30 Unattached,Clifton,      7.10m   0.7  23-03.50
  2 Alfy Pettes              M32 So Cal Track,Omaha,      6.71m  +0.0  22-00.25
  3 Oscar Robinson           M32 Unattached,Boynton       6.67m  -0.5  21-10.75

Event 700  M35 Long Jump A
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  4 Corwin Jackson           M36 Unattached,West Jor      5.82m  -1.2  19-01.25
  5 James Barr               M39 Potomac Vall,Arling      5.51m  -0.9  18-01.00

Event 702  M40 Long Jump A
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 *Todd Crawford           M43 Unattached,Bellevil      6.28m   0.2  20-07.25
  2 Brian Rowles             M42 Mass Velocit,Acton,      6.28m   0.7  20-07.25
  3 Brian Coushay            M43 Portland Mas,Beaver      6.21m   1.0  20-04.50
  4 Michael Labay            M43 Southwest Sp,Allen,      6.00m   0.4  19-08.25
  5 Alan Sims                M43 Houston Elit,Katy,       5.77m   1.0  18-11.25
  6 Mark Stephenson          M43 Unattached,Esperanc      5.77m   0.4  18-11.25
  7 John McKenzie            M42 Unattached,Silver S      5.51m   1.0  18-01.00
  8 Kerry Sloan              M44 Unattached,Ft Irwin      4.93m   0.4  16-02.25
  9 James Samiec             M40 Unattached,Trappe,       4.91m   1.4  16-01.50
 -- Dr. Marcus Shute         M44 Southwest Sp,Conyer       FOUL   NWI

Event 703  M45 Long Jump A
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Adrian Sampson           M45 Unattached,Salt Lak      6.78m  -0.6  22-03.00
  2 Aaron Sampson            M45 Unattached,Salt Lak      6.70m  +0.0  21-11.75
  3 Greg Petrosian           M48 Unattached,Reston,       6.16m  -0.6  20-02.50
  4 William Long             M48 Unattached,Los Ange      6.05m  -2.4  19-10.25
  5 Brian Hankerson          M47 Florida Athl,Hollyw      5.90m  -0.9  19-04.25
  6 Darnell Smith            M45 Unattached,Baltimor      5.38m  -0.9  17-08.00
  7 Mark Honis               M45 Syracuse Cha,Syracu      5.20m  -1.4  17-00.75
  8 Richard Choppa           M48 Unattached,Latham,       5.13m  -0.7  16-10.00
  9 Joe Schwieterman         M48 Unattached,Flossmoo      5.10m  -0.4  16-08.75
 10 David Cates              M47 Unattached,Hillsbor      5.06m  -0.8  16-07.25
 11 Rick Schultz             M48 Nike Central,Mount       4.98m  -1.0  16-04.25
 12 Michael Travers          M49 Mass Velocit,Watert      4.87m  -0.7  15-11.75
 13 Eric Bucher              M48 Mass Velocit,Waylan      4.65m  -1.0  15-03.25

Event 704  M50 Long Jump A
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Robert Clark             M50 Unattached,Shepherd      6.03m   0.4  19-09.50
  2 Kenneth Thomas           M50 Unattached,Houston,      5.92m   0.5  19-05.25
  3 William Murray           M53 Birmingham T,Birmin      5.19m   0.2  17-00.50
  4 Steven Snow              M53 Unattached,Gilford,      5.16m  +0.0  16-11.25
  5 George McNeill           M53 Florida Athl,Coral       4.89m   0.5  16-00.50
  6 Al Cestero               M53 Shore Athlet,Freeho      4.86m   1.4  15-11.50
  7 Brady Mayer              M51 Mass Velocit,Hudson      4.75m  -0.1  15-07.00
  8 Robert McDaniels         M50 Unattached,Vallejo,      4.46m   0.1  14-07.75
  9 David Windhorst          M53 Unattached,San Anto      3.82m   0.3  12-06.50

Event 705  M55 Long Jump A
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Thaddeus Wilson          M56 Oxnard Stars,Oxnard      5.25m  -2.4  17-02.75
  2 Robert Rockwell          M57 Carolinas Tr,Taylor      5.25m   2.5  17-02.75
  3 W. Keith Mathis          M55 Potomac Vall,Reiste      4.73m  -0.8  15-06.25
  4 John Oleski, Ph.D.       M57 Mass Velocit,Belmon      4.65m  +0.0  15-03.25
  5 Roger Crockett           M59 Potomac Vall,Glasgo      4.55m  -1.1  14-11.25

Event 706  M60 Long Jump B
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Ty Brown                 M62 Unattached,Washingt      4.84m   0.7  15-10.50
  2 Joe Johnston             M63 Florida Athl,Apopka      4.75m   NWI  15-07.00
  3 William Angus            M64 Unattached,Salem, O      4.62m   0.7  15-02.00
  4 Joel Liles               M62 Carolina God,Garner      4.39m   0.6  14-05.00
  5 Michael Milove           M62 Unattached,Mahopac,      4.35m   NWI  14-03.25
  6 Robert Norton            M62 Florida Athl,Gaines      4.24m  -0.6  13-11.00
  7 Robert Baker             M62 Unattached,Metairie      4.22m  -0.7  13-10.25
  8 Wayne Hansen             M63 Florida Athl,Melbou      3.84m  -0.4  12-07.25

Event 707  M65 Long Jump B
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 *Alan Slater             M65 Unattached,St. Mary      4.80m  -0.5  15-09.00
  2 Emil Pawlik              M68 Dallas Maste,Jackso      4.67m  -0.4  15-04.00
  3 Ray Kozusko              M65 Unattached,Katy, TX      4.53m  -0.9  14-10.50
  4 Buster Byrnes            M65 Unattached,Lincolnv      3.98m  -0.4  13-00.75
  5 Jack Karbens             M65 Hawaii Maste,Honolu      3.44m   NWI  11-03.50

Event 708  M70 Long Jump B
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Robert Paulen            M70 Glenarden Tr,Silver      4.21m   0.8  13-09.75
  2 *Donald Chambers         M70 Unattached,Ruthergl      4.02m   NWI  13-02.25
  4 Ray Graves               M73 Unattached,Omaha, N      3.85m  -1.2  12-07.75
  5 Bill Wright              M73 Unattached,Haverhil      3.79m   0.6  12-05.25
  7 Joel Stinson             M72 Unattached,Harpswel      3.52m  -0.8  11-06.75

Event 708  M75 Long Jump B
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  3 James Stookey            M77 Potomac Vall,Dicker      4.01m  -0.5  13-02.00
  6 John Schreiber           M75 Unattached,Mebane,       3.60m  -1.3  11-09.75
  8 James Duncan             M75 Unattached,Woodbury      3.39m   0.6  11-01.50
  9 David Rider              M77 Unattached,Englewoo      3.35m  -2.3  11-00.00
 10 Richard Lowery           M76 Florida Athl,Spring      3.06m  -0.3  10-00.50

Event 709  M80 Long Jump B
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 William Daprano          M80 Atlanta Trac,Fayett      3.37m   2.6  11-00.75
  2 Raoul Rodriques          M83 Unattached,Milldale      2.98m  -1.7   9-09.50
  3 Robert Voege             M81 Florida Athl,Venice      1.97m   1.0   6-05.75

Event 709  M85 Long Jump B
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Edwin Lukens             M85 Syracuse Cha,Skanea      3.46m  -1.5  11-04.25
  2 Joseph Sciaraffa         M85 Unattached,Rumford,      2.89m  -0.5   9-05.75
  3 Tom Patsalis             M85 So Cal Track,Alhamb      2.68m   0.7   8-09.50

Event 709  M90 Long Jump B
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Max Springer             M93 Knoxville Tr,Knoxvi      1.60m  -1.2   5-03.00

Event 720  M35 Triple Jump B
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  4 Jonathan Choate          M36 Mass Velocit,Southb     11.30m   0.6  37-01.00
  7 Yancy Culp               M35 Waterloo Tra,Leande     10.00m   0.7  32-09.75

Event 720  M40 Triple Jump B
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Brian Rowles             M42 Mass Velocit,Acton,     12.45m   0.7  40-10.25
  2 Brian Coushay            M43 Portland Mas,Beaver     12.33m  -0.7  40-05.50
  3 Igor Agaev               M43 Unattached,New York     11.56m   0.8  37-11.25
  5 Kerry Sloan              M44 Unattached,Ft Irwin     10.44m  -0.9  34-03.00
  6 James Samiec             M40 Unattached,Trappe,      10.29m   0.6  33-09.25
  8 Richard Cadogan          M42 So Cal Track,Irvine      7.90m   2.2  25-11.00

Event 723  M45 Triple Jump B
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Marcus Battle            M48 Potomac Vall,Silver     12.42m   2.2  40-09.00
  2 Brian Hankerson          M47 Florida Athl,Hollyw     11.41m   1.2  37-05.25
  3 Glen Whiteley            M46 So Cal Track,Ridgel     10.25m   0.7  33-07.50
  4 Paul Whitaker            M47 Bay Area Ult,Mantec      8.62m  -0.5  28-03.50

Event 724  M50 Triple Jump B
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Mike Lariza              M51 Portland Mas,Troutd     12.53m  +0.0  41-01.50
  2 James Clark              M53 Unattached,Salisbur     10.44m  -0.5  34-03.00
  3 Brady Mayer              M51 Mass Velocit,Hudson     10.43m   1.2  34-02.75
  4 Bruce McLean             M51 Club Northwe,Kirkla     10.12m   NWI  33-02.50
  5 Steven Snow              M53 Unattached,Gilford,      9.93m  +0.0  32-07.00
  6 William Ward             M50 So Cal Track,Lynwoo      9.21m   NWI  30-02.75
  7 Robert McDaniels         M50 Unattached,Vallejo,      8.33m   0.3  27-04.00
 -- David Windhorst          M53 Unattached,San Anto       FOUL   NWI

Event 725  M55 Triple Jump B
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Robert Rockwell          M57 Carolinas Tr,Taylor     10.98m   0.5  36-00.25
  2 Roger Crockett           M59 Potomac Vall,Glasgo      9.87m  -0.8  32-04.75
  3 Ivan Black               M58 Unattached,New York      9.82m  -1.1  32-02.75
  4 W. Keith Mathis          M55 Potomac Vall,Reiste      9.74m   1.3  31-11.50
  5 Vance Jacobson           M59 Golden West,Bainbri      9.48m   0.5  31-01.25
  6 John Oleski, Ph.D.       M57 Mass Velocit,Belmon      9.30m  -1.6  30-06.25
  7 John Obrien              M56 Unattached,Ballston      8.42m   0.8  27-07.50

Event 726  M60 Triple Jump B
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  2 William Angus            M64 Unattached,Salem, O      9.81m   0.7  32-02.25
  3 Joe Johnston             M63 Florida Athl,Apopka      9.53m  -0.4  31-03.25
  5 Michael Milove           M62 Unattached,Mahopac,      9.08m  +0.0  29-09.50
  7 Francis Kirby            M61 Unattached,Needham,      7.84m   1.3  25-08.75

Event 726  M65 Triple Jump B
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 *Alan Slater             M65 Unattached,St. Mary     10.38m  -0.8  34-00.75
  4 Ray Kozusko              M65 Unattached,Katy, TX      9.24m   1.8  30-03.75
  6 Buster Byrnes            M65 Unattached,Lincolnv      8.41m  -2.1  27-07.25
  8 Jerry LeVasseur          M69 Gcs Triad Ra,Brunsw      7.63m   1.6  25-00.50

Event 727  M70 Triple Jump B
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Robert Paulen            M70 Glenarden Tr,Silver      8.91m   1.1  29-02.75
  2 *Donald Chambers         M70 Unattached,Ruthergl      8.74m   2.0  28-08.25
  4 Joel Stinson             M72 Unattached,Harpswel      7.85m   0.5  25-09.25

Event 727  M75 Triple Jump B
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  3 James Stookey            M77 Potomac Vall,Dicker      8.25m   1.6  27-01.00
 -- Richard Lowery           M76 Florida Athl,Spring       FOUL   NWI

Event 728  M80 Triple Jump B
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  2 Denver Smith             M81 Unattached,Louisvil      7.10m   1.1  23-03.50
  4 Frank Brako              M81 New England,Acton,       6.24m  -0.6  20-05.75
  5 Raoul Rodriques          M83 Unattached,Milldale      6.23m   0.8  20-05.25
  7 Robert Voege             M81 Florida Athl,Venice      4.35m  -0.4  14-03.25

Event 728  M85 Triple Jump B
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Edwin Lukens             M85 Syracuse Cha,Skanea      7.78m   1.1  25-06.25
  3 Ralph Maxwell            M87 Unattached,Alamo, T      6.32m   1.1  20-09.00
  6 Tom Patsalis             M85 So Cal Track,Alhamb      6.18m  +0.0  20-03.50

Event 728  M90 Triple Jump B
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  8 Max Springer             M93 Knoxville Tr,Knoxvi      3.93m   0.1  12-10.75

Event 740  M30 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Matthew Hawksley         M32 Unattached,Philadel      1.70m    5-07.00
  2 Chris Holloman           M33 Unattached,Reno, NV      1.55m    5-01.00
  3 *Thomas Bouber           M34 Genesee Vall,Roches      1.50m    4-11.00

Event 740  M35 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Kevin Bosma              M38 Unattached,Portsmou      1.75m    5-08.75
  2 James Barr               M39 Potomac Vall,Arling      1.70m    5-07.00

Event 740  M40 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Igor Agaev               M43 Unattached,New York      1.85m    6-00.75
  2 Guy Stockard             M42 Unattached,Lansing,      1.75m    5-08.75
  3 Matthew Versaggi         M43 Unattached,Downers       1.65m    5-05.00
 -- Brian Coushay            M43 Portland Mas,Beaver         NH

Event 740  M45 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Bruce McBarnette         M49 Potomac Vall,Sterli      1.75m    5-08.75
  2 Jeff Brower              M48 Waterloo Tra,Austin      1.70m    5-07.00
  2 Brian Hankerson          M47 Florida Athl,Hollyw      1.70m    5-07.00
  4 Glen Whiteley            M46 So Cal Track,Ridgel      1.60m    5-03.00
 -- Peter Hlavin             M49 So Cal Track,Trabuc         NH

Event 744  M50 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 James Barrineau          M52 Potomac Vall,Burke,      1.75m    5-08.75
  2 Brian Campbell           M50 Unattached,Mesa, AZ      1.70m    5-07.00
  3 William Murray           M53 Birmingham T,Birmin      1.60m    5-03.00
  4 John Bohan               M52 Unattached,Avon Lak      1.60m    5-03.00
  5 Bruce McLean             M51 Club Northwe,Kirkla      1.55m    5-01.00
  6 Al Cestero               M53 Shore Athlet,Freeho      1.50m    4-11.00
  7 George McNeill           M53 Florida Athl,Coral       1.40m    4-07.00
  8 Richard Watson           M54 Unattached,Yuma, AZ      1.35m    4-05.00

Event 744  M55 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Milan Jamrich            M57 Unattached,Houston,      1.70m    5-07.00
  2 W. Keith Mathis          M55 Potomac Vall,Reiste      1.55m    5-01.00
  3 Reinhard Jensen          M58 Portland Mas,Portla      1.50m    4-11.00
  4 Hulan Washington         M55 Golden West,Antelop      1.45m    4-09.00
  5 Robert Rockwell          M57 Carolinas Tr,Taylor      1.45m    4-09.00
  6 Bill Pontius             M57 Unattached,Dalton,       1.40m    4-07.00
  7 Ivan Black               M58 Unattached,New York      1.35m    4-05.00
 -- Michael Walker           M57 Unattached,Memphis,         NH

Event 746  M60 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 David Montieth           M61 Unattached,Ridgefie      1.60m    5-03.00
  2 Joe Johnston             M63 Florida Athl,Apopka      1.50m    4-11.00
  3 Norman Frable            M61 Unattached,Ivins, U      1.45m    4-09.00
  4 Robert Baker             M62 Unattached,Metairie      1.45m    4-09.00
  5 Rudy Vlaardingerbroek    M60 Florida Athl,Naples      1.35m    4-05.00
  6 Robert Norton            M62 Florida Athl,Gaines      1.25m    4-01.25

Event 746  M65 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Emil Pawlik              M68 Dallas Maste,Jackso      1.48m    4-10.25
  2 Buster Byrnes            M65 Unattached,Lincolnv      1.35m    4-05.00
  3 Larry Rheams             M65 Unattached,Eureka,       1.35m    4-05.00
  3 James Kenney             M66 Unattached,White Pl      1.35m    4-05.00
  5 Carl Wallin              M65 Hanover AC,Lebanon,      1.25m    4-01.25

Event 748  M70 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Tom Langenfeld           M72 Unattached,Edina, M      1.43m    4-08.25
  2 *Bob Land                M70 Unattached,Peterbor      1.30m    4-03.25
  3 Joel Stinson             M72 Unattached,Harpswel      1.25m    4-01.25
  4 Joseph Carlozzi          M71 Unattached,Gorham,       1.20m    3-11.25
  5 *Donald Chambers         M70 Unattached,Ruthergl      1.10m    3-07.25

Event 748  M75 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Richard Lowery           M76 Florida Athl,Spring      1.32m    4-04.00
  2 James Stookey            M77 Potomac Vall,Dicker      1.25m    4-01.25
  3 Kenneth Perkins          M75 Unattached,East Win      1.15m    3-09.25
  4 Jerry Donley             M77 Colorado Mas,Colora      1.10m    3-07.25
  4 David Rider              M77 Unattached,Englewoo      1.10m    3-07.25
 -- Cully Vaughan            M76 Dallas Maste,Mounta         NH

Event 748  M80 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Denver Smith             M81 Unattached,Louisvil      1.15m    3-09.25
  2 Frank Brako              M81 New England,Acton,       1.15m    3-09.25
  3 Raoul Rodriques          M83 Unattached,Milldale      1.10m    3-07.25
  4 George Roudebush         M82 Unattached,Charoon,      1.10m    3-07.25
  5 Robert Voege             M81 Florida Athl,Venice      0.90m    2-11.50

Event 748  M85 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ralph Maxwell            M87 Unattached,Alamo, T      1.10m    3-07.25

Event 760  M30 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Chris Holloman           M33 Unattached,Reno, NV      3.15m   10-04.00

Event 760  M35 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Matt Kowalski            M38 The Woodland,Spring      4.05m   13-03.50
  2 Paul Snyder              M36 Rocky Coast,Saco, M      3.75m   12-03.50

Event 760  M40 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Trevor Richards          M40 Unattached,West Des      4.35m   14-03.25
  2 Duncan Littlefield       M43 New Jersey S,Englis      4.20m   13-09.25
  3 Tony Hatch               M44 Unattached,San Jose      4.05m   13-03.50

Event 760  M45 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Thad Brady               M46 Sky's the Li,Braden      4.20m   13-09.25
  2 David Gibeault           M49 Unattached,Brooklyn      3.45m   11-03.75
  3 Robert Davidson          M45 Unattached,East Had      3.30m   10-10.00
 -- Kurt Fischer             M47 Unattached,Charlott         NH

Event 764  M50 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Gary Hunter              M51 Unattached,Fort Way      4.75m   15-07.00
  2 William Murray           M53 Birmingham T,Birmin      3.85m   12-07.50
  3 Donald Curry             M51 The Woodland,Spring      3.70m   12-01.50
  4 Terry Woodward           M53 Unattached,Brighton      3.10m   10-02.00
  5 Russell Jacquet-Acea     M54 Unattached,Seattle,      2.80m    9-02.25
 -- Richard Watson           M54 Unattached,Yuma, AZ         NH

Event 764  M55 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Steve Hardison           M57 Golden West,Fresno,      3.70m   12-01.50
  2 Ken Taylor               M56 Unattached,Ponte Ve      3.40m   11-01.75
  3 Johnnie Dye              M58 Unattached,West Uni      3.40m   11-01.75
  4 Thomas Taft              M59 Philadelphia,Ambler      2.95m    9-08.00

Event 766  M60 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Matti Kilpelainen        M61 Unattached,Canton,       3.60m   11-09.75
  2 Joe Johnston             M63 Florida Athl,Apopka      3.50m   11-05.75
  3 Tomlinson Rauscher       M61 Florida Athl,Ellico      3.40m   11-01.75
  4 Robert Banhagel          M61 Unattached,Buckeye       3.30m   10-10.00
  5 Robert Baker             M62 Unattached,Metairie      3.10m   10-02.00
  6 *Hugh Miller             M60 Unattached,Pickerin      3.00m    9-10.00
  7 Peter Fichter            M60 Unattached,Newbury,      2.80m    9-02.25
  8 Michael Zahner           M60 Unattached,Marshfie      2.60m    8-06.25

Event 766  M65 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Terry Cannon             M69 Unattached,Springfi      3.20m   10-06.00
  2 Gerald Counihan          M68 Unattached,New York      3.10m   10-02.00
  2 Steven Warr              M66 Unattached,Hockley,      3.10m   10-02.00
  4 John Andresen            M66 Island Jumpe,Aquebo      2.70m    8-10.25
  5 Buster Byrnes            M65 Unattached,Lincolnv      2.60m    8-06.25

Event 766  M70 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 *Bob Land                M70 Unattached,Peterbor      2.60m    8-06.25
  2 Jose Cesteros            M74 Unattached,Leon, IA      1.40m    4-07.00
 -- William Jankovich        M73 Unattached,Racine,          NH

Event 766  M75 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 David Rider              M77 Unattached,Englewoo      2.10m    6-10.75
 -- Jerry Donley             M77 Colorado Mas,Colora         NH
 -- Franklin (Bud) Held      M79 Unattached,Del Mar,         NH

Event 766  M80 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Denver Smith             M81 Unattached,Louisvil      2.00m    6-06.75

Event 780  M35 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Edward Parrot            M37 Florida Athl,Tampa,   25:10.88
 -- Michael LeMay            M39 Unattached,South Wi         DQ

Event 780  M40 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Edgardo Rodriguez        M42 Central Flor,Gotha,   27:29.34
  2 David Burns              M42 Maine Racewa,Scarbo   28:00.05

Event 780  M45 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Donald Lawrence          M47 Unattached,Albany,    26:27.43
  2 Tommy Aunan              M48 Unattached,Bellevue   26:52.70
  3 *David Keenan            M49 Canada,Fort Sask.,    27:00.48
 -- Rod Craig                M49 Pegasus Athl,Bad Ax         DQ

Event 780  M50 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Klaus Thiedmann          M53 Chicago Walk,Chicag   26:43.74
  2 Pedro Santoni            M50 Southern Cal,Redlan   27:05.84
  3 Barton Kale              M51 Unattached,Des Moin   31:20.91
  4 David Young              M54 Maine Track,Danvill   38:46.32

Event 780  M55 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Michael Wiggins          M58 Unattached,Hawarden   25:56.37
  2 Andrew Smith             M57 Unattached,Whittier   26:24.17
  3 Richard Mcguire          M59 Chicago Walk,La Gra   29:11.88

Event 780  M60 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Leon Jasionowski         M62 Pegasus Athl,East C   26:40.93
  2 Robert Keating           M60 New England,Nashua,   27:35.97
  3 Norman Frable            M61 Unattached,Ivins, U   27:46.18
  4 Christoph Schmid         M60 Unattached,Wooster,   28:22.70
  5 Don Knight               M61 Pegasus Athl,Flint,   31:43.76
  6 Joel Dubow               M64 Philadelphia,Andalu   33:56.14

Event 787  M65 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Paul Johnson             M69 Florida Athl,Fort S   29:57.64
  2 Thomas Knatt             M67 New England,Groton,   31:04.16
  3 Marshall Sanders         M66 Pegasus Athl,Flushi   32:38.51
  4 Peter Bayer              M69 Florida Athl,Jupite   32:55.24
  5 Ronald Walters           M69 Sierra Racew,Forest   33:09.49
  6 Winston Crandall         M67 Unattached,Albuquer   35:29.57
  7 Douglas Valadez          M66 Unattached,Ivins, U   40:06.68
 -- Carl Kane                M67 Unattached,Conestog         DQ

Event 787  M70 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jack Bray                M74 Marin Race W,Greenb   29:51.25
  2 Carl Acosta              M73 Walkers Club,North    33:49.24
  3 William Hosken           M70 Unattached,Zion, IL   35:22.70
 -- Gerald Gomes             M74 Florida Athl,Delray         DQ
 -- Donald Percious          M70 Unattached,Santa Fe         DQ

Event 787  M75 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 John Starr               M79 Florida Athl,Newark   32:45.82
  2 Alfred Dubois            M75 Unattached,West All   33:57.85
  3 Charles Williams         M75 Atlanta Trac,Atlant   34:47.34
  4 Robert Fine              M76 Florida Athl,Delray   35:17.93
 -- Lou Pollay               M77 Florida Athl,Ocean         DNF
 -- George Solis             M75 Easy Strider,Los An         DQ

Event 787  M80 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Marvin Goldenberg        M80 Florida Athl,Palm B   34:42.49
  2 Charles Boyle            M83 Unattached,Annapoli   38:42.05
 -- Robert Mimm              M82 Shore Athlet,Willin         DQ

Event 787  M85 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 John Levinsohn           M86 Marin Race W,Greenb   45:54.75

Event 800  M30 Shot Put 7.26K   B
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Derek Michaud            M30 Unattached,Medford,     12.22m   40-01.25

Event 800  M35 Shot Put 7.26K   B
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 James Barr               M39 Potomac Vall,Arling     12.82m   42-00.75
  2 David Senay              M37 Unattached,Cold Spr     12.44m   40-09.75
  3 Michael DeMarte          M35 Carolinas Tr,Hunter     11.56m   37-11.25

Event 802  M40 Shot Put 7.26K   B
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Glenn Thompson           M44 Long & Stron,Harris     16.47m   54-00.50
  2 Todd Adelgren            M40 Unattached,Elkhorn,     13.64m   44-09.00
  3 Timothy Edwards          M43 Unattached,Scottsda     13.29m   43-07.25
  4 Mike Curry               M40 Reno Tahoe A,Elk Gr     12.28m   40-03.50
  5 Keith Davis              M41 Unattached,Carrollt     10.39m   34-01.25
  6 Gary Hammock             M43 Unattached,Dixon, M      7.82m   25-08.00

Event 803  M45 Shot Put 7.26K   B
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Warren Taylor            M48 Long & Stron,Columb     13.28m   43-07.00
  2 Robert Arello            M48 Unattached,Bradento     13.18m   43-03.00
  3 Nathan Emery             M45 Unattached,Spartanb     12.80m   42-00.00
  4 Lawrence Cahill          M45 Unattached,Westlake     12.52m   41-01.00
  5 Donald Bailey            M48 Unattached,Traverse     12.49m   40-11.75
  6 Nicholas Agoris          M45 Unattached,Reisters     12.39m   40-07.75
  7 Ted Crouch               M45 Unattached,Acton, M     12.29m   40-04.00
  8 James Burgoyne           M46 Twilight Thr,Tewksb     12.00m   39-04.50
  9 Adam Seidner             M45 Unattached,Old Lyme     10.94m   35-10.75

Event 804  M50 Shot Put 6K    B
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 John Nespoli             M52 Unattached,Collierv     16.75m   54-11.50
  2 Ronald Summers           M54 Unattached,Jacksonv     15.68m   51-05.50
  3 Paul Ossmann             M50 Unattached,Milton,      15.09m   49-06.25
  4 Jay McKeen               M52 Shore Athlet,Mays L     14.23m   46-08.25
  5 Joseph Kessell           M52 Unattached,Levittow     13.49m   44-03.25
  6 William Murray           M53 Birmingham T,Birmin     12.17m   39-11.25
  7 Dennis Hansen            M53 NY Master Sp,Staten     12.11m   39-08.75
  8 Frank Broadus            M51 Unattached,Louisvil     10.19m   33-05.25
  9 Daniel Casavant          M51 Unattached,Watervil     10.11m   33-02.00
 10 David Poulin             M51 Unattached,Amesbury      8.93m   29-03.75

Event 805  M55 Shot Put 6K    B
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Tim Muller               M57 Unattached,Scottsda     14.51m   47-07.25
  2 Joseph Myers             M55 Unattached,Orchard      14.37m   47-01.75
  3 Michael Shiaras          M56 Unattached,Scottsda     14.28m   46-10.25
  4 S Craig Shumaker         M58 Long & Stron,Glenmo     14.21m   46-07.50
  5 David Grossman           M57 Florida Athl,Coral      11.51m   37-09.25
  6 Michael Kalnas           M56 Garden State,Gibbst     10.09m   33-01.25
  7 William Dimitrouleas     M56 Florida Athl,Fort l      9.96m   32-08.25

Event 806  M60 Shot Put 5K    B
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Charles Roll             M61 Shore Athlet,Fanwoo     16.35m   53-07.75
  2 Bill Hiney               M62 Unattached,Southold     14.02m   46-00.00
  3 Kenneth Rose             M61 Unattached,Canton,      13.35m   43-09.75
  4 William Harvey           M61 Unattached,Glenbroo     13.24m   43-05.25
  5 Jerry Bookin-Weiner      M61 Potomac Vall,Columb     10.98m   36-00.25
  6 Tom Demmo                M64 Unattached,Dryden,      10.06m   33-00.25

Event 807  M65 Shot Put 5K    B
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Carl Wallin              M65 Hanover AC,Lebanon,     12.87m   42-02.75
  2 Gary Winters             M68 Florida Athl,Braden     12.07m   39-07.25
  3 Larry Rheams             M65 Unattached,Eureka,      11.52m   37-09.50
  4 James Kenney             M66 Unattached,White Pl     10.55m   34-07.50
  5 John Bronstein           M67 Unattached,Great Ba      9.92m   32-06.50

Event 808  M70 Shot Put 4K    B
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Gerald Vaughn            M71 Unattached,Charlott     14.72m   48-03.50
  2 Alan Brooks              M71 Unattached,Avon, CT     12.36m   40-06.75
  3 Leonard Rosen            M73 Twilight Thr,Salem,     11.79m   38-08.25
  4 Neil Saling              M71 Portland Mas,Portla     11.74m   38-06.25
  5 Joseph Carlozzi          M71 Unattached,Gorham,      11.60m   38-00.75
  6 William Gramley          M71 Carolinas Tr,Clemmo     10.79m   35-05.00
  7 *Donald Chambers         M70 Unattached,Ruthergl     10.27m   33-08.50
  8 James Carney             M74 Waterloo Tra,Austin      9.14m   30-00.00
  9 Dick Mann                M74 Over The Hil,Wickli      7.11m   23-04.00

Event 809  M75 Shot Put 5K     B
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Larry Horine             M76 Unattached,Boone, N     11.50m   37-08.75
  2 Doug Tomlinson           M75 So. Calif. S,Fallbr     11.03m   36-02.25
  3 Ray Feick                M75 Philadelphia,Gilber      9.08m   29-09.50

Event 810  M80 Shot Put 3K   B
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Phillip Brusca           M80 Unattached,Maryland     11.27m   36-11.75
  2 Denver Smith             M81 Unattached,Louisvil     10.21m   33-06.00
  3 Richard Mulkern          M82 Florida Athl,Sheffi      9.61m   31-06.50
  4 Alex Leishman            M80 Garden State,Manche      9.43m   30-11.25
  5 Robert Voege             M81 Florida Athl,Venice      8.01m   26-03.50
  6 George Roudebush         M82 Unattached,Charoon,      7.34m   24-01.00

Event 810  M85 Shot Put 3K   B
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 David Schlothauer        M89 Unattached,Westport      7.18m   23-06.75
  2 John Anoka               M87 Florida Athl,Maitla      7.15m   23-05.50

Event 810  M90 Shot Put 3K   B
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Champion Goldy           M90 Philadelphia,Haddon      7.32m   24-00.25

Event 820  M30 Discus Throw 2K   B
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  2 *Thomas Bouber           M34 Genesee Vall,Roches     36.80m     120-09
  4 Derek Michaud            M30 Unattached,Medford,     35.73m     117-03

Event 820  M35 Discus Throw 2K   B
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Michael DeMarte          M35 Carolinas Tr,Hunter     45.54m     149-05
  3 James Barr               M39 Potomac Vall,Arling     36.37m     119-04
  5 Marek Wensel             M38 Fibo Track C,Cedar      32.63m     107-01

Event 821  M40 Discus Throw 2K    B
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Glenn Thompson           M44 Long & Stron,Harris     50.50m     165-08
  2 Timothy Edwards          M43 Unattached,Scottsda     41.99m     137-09
  3 William Cotter           M42 Twilight Thr,Hope V     37.06m     121-07
  4 Michael Ostrom           M42 Unattached,Walnut C     36.99m     121-04
  5 Steve Harrison           M40 Unattached,Cross La     33.74m     110-08
  6 Keith Davis              M41 Unattached,Carrollt     32.00m     105-00
  7 Mike Curry               M40 Reno Tahoe A,Elk Gr     31.34m     102-10
  8 Jonas Koolsbergen        M42 Unattached,Trabuco      31.14m     102-02
  9 Chris Sarsony            M40 Carolinas Tr,Apex,      28.05m      92-00
 10 Gary Hammock             M43 Unattached,Dixon, M     21.71m      71-03
 11 Mark Phillips            M44 Portland Mas,Milwau     21.34m      70-00

Event 823  M45 Discus Throw 2K    B
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Warren Taylor            M48 Long & Stron,Columb     42.12m     138-02
  2 Donald Bailey            M48 Unattached,Traverse     41.30m     135-06
  3 Nathan Emery             M45 Unattached,Spartanb     41.26m     135-04
  4 Ernesto Salamone         M45 Unattached,Falmouth     36.82m     120-10
  5 Arthur Guerra            M48 Unattached,Stafford     32.74m     107-05
  6 James Burgoyne           M46 Twilight Thr,Tewksb     31.36m     102-11
  7 Dean Seis                M48 Unattached,Brookfie     30.78m     101-00
  8 Glen Whiteley            M46 So Cal Track,Ridgel     23.97m      78-08

Event 824  M50 Discus Throw 1.5K   B
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jay McKeen               M52 Shore Athlet,Mays L     44.21m     145-00
  2 John Nespoli             M52 Unattached,Collierv     41.31m     135-06
  3 William Murray           M53 Birmingham T,Birmin     39.60m     129-11
  4 John Kalnas              M51 Garden State,Gibbst     39.12m     128-04
  5 Joseph Schleppi          M53 Unattached,Bexley,      38.54m     126-05
  6 Richard Watson           M54 Unattached,Yuma, AZ     37.02m     121-05
  7 Tim Morse                M51 Unattached,Hingham,     36.19m     118-09
  8 Dennis Hansen            M53 NY Master Sp,Staten     35.50m     116-06
  9 Frank Broadus            M51 Unattached,Louisvil     33.40m     109-07
 10 Joseph Kessell           M52 Unattached,Levittow     33.30m     109-03
 11 Lawrence Schrader        M50 Unattached,Cordova,     31.75m     104-02
 12 David Poulin             M51 Unattached,Amesbury     24.49m      80-04

Event 825  M55 Discus Throw 1.5K    B
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Thomas Fahey             M59 Unattached,Chico, C     50.04m     164-02
  2 Tim Muller               M57 Unattached,Scottsda     44.11m     144-09
  3 S Craig Shumaker         M58 Long & Stron,Glenmo     42.21m     138-06
  4 William Sutherland       M56 Unattached,Orange,      41.50m     136-02
  5 Ed Ferraro               M55 Unattached,Groton,      39.58m     129-10
  6 William Dimitrouleas     M56 Florida Athl,Fort l     29.98m      98-04

Event 826  M60 Discus Throw 1K   B
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Bill Hiney               M62 Unattached,Southold     49.72m     163-01
  2 William Truax            M60 Unattached,Chagrin      46.15m     151-05
  3 Rudy Vlaardingerbroek    M60 Florida Athl,Naples     42.99m     141-00
  4 William Harvey           M61 Unattached,Glenbroo     38.68m     126-11
  5 Jerry Bookin-Weiner      M61 Potomac Vall,Columb     36.90m     121-01
  6 Tom Demmo                M64 Unattached,Dryden,      35.45m     116-04

Event 827  M65 Discus Throw 1K   B
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Larry Pratt              M66 Long & Stron,Newark     46.68m     153-02
  2 Roger Busch              M66 Unattached,Greenwic     44.15m     144-10
  3 John Bronstein           M67 Unattached,Great Ba     40.21m     131-11
  4 Larry Rheams             M65 Unattached,Eureka,      39.92m     131-00
  5 Emil Pawlik              M68 Dallas Maste,Jackso     37.59m     123-04
  6 Michael Harrington       M66 Unattached,Vienna,      33.43m     109-08
  7 Jack Karbens             M65 Hawaii Maste,Honolu     30.86m     101-03

Event 828  M70 Discus Throw 1K   B
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Stephen Holmes           M70 Unattached,Newmarke     40.90m     134-02
  2 Neil Saling              M71 Portland Mas,Portla     36.89m     121-00
  3 Leonard Rosen            M73 Twilight Thr,Salem,     34.66m     113-08
  4 Nicholas Leras           M72 Twilight Thr,Amhers     33.66m     110-05
  5 Edgar Holmes             M73 Unattached,Mendon,      33.62m     110-04
  6 James Carney             M74 Waterloo Tra,Austin     28.81m      94-06
  7 Dick Mann                M74 Over The Hil,Wickli     20.52m      67-04

Event 829  M75 Discus Throw 1K    A
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Doug Tomlinson           M75 So. Calif. S,Fallbr     34.71m     113-10
  2 Larry Horine             M76 Unattached,Boone, N     34.38m     112-09
  3 Franklin (Bud) Held      M79 Unattached,Del Mar,     34.04m     111-08
  4 Richard Lowery           M76 Florida Athl,Spring     31.01m     101-09
  5 Ray Feick                M75 Philadelphia,Gilber     26.54m      87-01
  6 Leonard Olson            M76 Florida Athl,State      25.09m      82-04

Event 830  M80 Discus Throw 1K    A
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Phillip Brusca           M80 Unattached,Maryland     29.48m      96-09
  2 Alex Leishman            M80 Garden State,Manche     28.53m      93-07
  3 Denver Smith             M81 Unattached,Louisvil     28.31m      92-10
  4 Richard Mulkern          M82 Florida Athl,Sheffi     26.61m      87-04
  7 George Roudebush         M82 Unattached,Charoon,     17.96m      58-11
  8 Robert Voege             M81 Florida Athl,Venice     16.86m      55-04

Event 830  M85 Discus Throw 1K    A
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  5 David Schlothauer        M89 Unattached,Westport     19.77m      64-10

Event 830  M90 Discus Throw 1K    A
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  6 Champion Goldy           M90 Philadelphia,Haddon     19.00m      62-04

Event 840  M30 Javelin Throw 800G
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ozie Duncan              M32 Unattached,Brunswic     62.27m     204-03
  4 Chris Holloman           M33 Unattached,Reno, NV     39.85m     130-09
  5 *Thomas Bouber           M34 Genesee Vall,Roches     39.72m     130-04

Event 840  M35 Javelin Throw 800G
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  2 Robert Luciano           M39 Unattached,Easton,      58.28m     191-02
  3 James Barr               M39 Potomac Vall,Arling     45.09m     147-11

Event 842  M40 Javelin Throw 800G
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 John Tullo               M43 Shore Athlet,Hopewe     57.33m     188-01
  2 Scott Hannay             M43 Unattached,Westerlo     54.16m     177-08
  3 Daniel Cicala            M43 Unattached,Lititz,      50.47m     165-07
  4 Keith Little             M42 Unattached,Nashvill     45.09m     147-11
  5 Jonas Koolsbergen        M42 Unattached,Trabuco      37.71m     123-09
  6 Mark Phillips            M44 Portland Mas,Milwau     37.50m     123-00
  7 Mike Curry               M40 Reno Tahoe A,Elk Gr     33.48m     109-10

Event 843  M45 Javelin Throw 800G
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ron McConnell            M45 Unattached,Vergenne     54.16m     177-08
  2 Zane Rodriguez           M47 Unattached,Norwich,     52.91m     173-07
  3 *Marty Withers           M47 Unattached,Brights      52.91m     173-07
  4 Michael Janusey          M49 Unattached,Venetia,     50.54m     165-10
  5 Dean Clemons             M46 Unattached,Canton,      46.43m     152-04
  6 George McCrillis         M49 Unattached,Windham,     42.02m     137-10
  7 Paul Whitaker            M47 Bay Area Ult,Mantec     37.23m     122-02
  8 Dave Wells               M46 Unattached,Somerswo     36.41m     119-05
  9 Kelly Lycan              M48 Unattached,Lawton,      35.88m     117-08
 10 Mark Baugh               M47 Unattached,Glen Dal     35.58m     116-09
 11 Glen Whiteley            M46 So Cal Track,Ridgel     31.61m     103-08

Event 844  M50 Javelin Throw 700G
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Kent Womack              M51 Unattached,Etna, NH     56.01m     183-09
  2 Matthew Opilo            M51 Unattached,Palmyra,     51.61m     169-04
  3 Dennis Morris            M50 Unattached,Covingto     51.03m     167-05
  4 *Terry Gudzowsky         M53 Unattached,Calgary      49.12m     161-02
  5 *Michael Finkbeiner      M53 Unattached,Oakville     48.37m     158-08
  6 Barry Warmerdam          M54 Victory Trac,Reedle     45.82m     150-04
  7 Ricky Easley             M53 So Cal Track,Greenv     43.43m     142-06
  8 Daniel Casavant          M51 Unattached,Watervil     40.51m     132-11
  9 Richard Watson           M54 Unattached,Yuma, AZ     40.32m     132-03
 10 William Murray           M53 Birmingham T,Birmin     39.45m     129-05

Event 845  M55 Javelin Throw 700G
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Robert Kouvolo           M57 Unattached,Liberty,     53.09m     174-02
  2 William Brower           M58 Unattached,Stamford     40.76m     133-09
  3 Roger Conboy             M57 Dallas Maste,Royse      40.12m     131-07
  4 Jim Queeney              M56 Twilight Thr,Readin     38.52m     126-04
  5 Stefan Waltermann        M57 Carolinas Tr,Hickor     35.32m     115-10

Event 846  M60 Javelin Throw 600G
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Buzz Gagne               M60 Twilight Thr,Penaco     50.54m     165-10
  2 Russ White               M63 Potomac Vall,Chevy      46.76m     153-05
  3 Robert Baker             M62 Unattached,Metairie     40.95m     134-04
  4 Stephen Aust             M62 Unattached,Chepache     39.93m     131-00
  5 David Parker             M64 Unattached,Falmouth     39.71m     130-03
  6 Herbert Stein            M60 Unattached,New Orle     38.72m     127-00

Event 847  M65 Javelin Throw 600G
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 James Kenney             M66 Unattached,White Pl     43.17m     141-08
  2 *Fred Pamenter           M68 Unattached,Barrie       40.06m     131-05
  3 Thomas Harasti           M66 Florida Athl,Altamo     36.89m     121-00

Event 848  M70 Javelin Throw 500G
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Stephen Holmes           M70 Unattached,Newmarke     39.40m     129-03
  3 Buster Quist             M71 Arizona Flam,Phoeni     33.66m     110-05
  5 William Jankovich        M73 Unattached,Racine,      31.19m     102-04
 10 Dick Mann                M74 Over The Hil,Wickli     17.03m      55-10

Event 848  M75 Javelin Throw 500G
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  2 James Duncan             M75 Unattached,Woodbury     34.15m     112-00
  4 Larry Horine             M76 Unattached,Boone, N     32.75m     107-05
  6 Doug Tomlinson           M75 So. Calif. S,Fallbr     30.81m     101-01
  7 Cully Vaughan            M76 Dallas Maste,Mounta     27.52m      90-03
  8 Arthur Kearney           M76 Unattached,Syosset,     26.29m      86-03
  9 Sidney Kiwitt            M79 Unattached,Stroudsb     22.27m      73-01

Event 850  M80 Javelin Throw 400G
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Denver Smith             M81 Unattached,Louisvil     28.69m      94-01
  2 Phillip Brusca           M80 Unattached,Maryland     26.82m      88-00
  3 William Daprano          M80 Atlanta Trac,Fayett     26.11m      85-08
  4 Richard Mulkern          M82 Florida Athl,Sheffi     23.31m      76-06
  6 Robert Voege             M81 Florida Athl,Venice     13.56m      44-06

Event 850  M90 Javelin Throw 400G
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  5 Champion Goldy           M90 Philadelphia,Haddon     17.67m      58-00

Event 860  M30 Hammer Throw 7.26K    A
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 *Thomas Bouber           M34 Genesee Vall,Roches     34.78m     114-01

Event 860  M35 Hammer Throw 7.26K    A
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 David Senay              M37 Unattached,Cold Spr     46.12m     151-04
  2 James Barr               M39 Potomac Vall,Arling     31.88m     104-07

Event 860  M40 Hammer Throw 7.26K    A
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Michael Ostrom           M42 Unattached,Walnut C     47.42m     155-07
  2 William Cotter           M42 Twilight Thr,Hope V     43.12m     141-06
  3 Mike Curry               M40 Reno Tahoe A,Elk Gr     39.73m     130-04
  4 John Seto                M44 Unattached,Pleasant     32.32m     106-00
  5 Jonas Koolsbergen        M42 Unattached,Trabuco      27.14m      89-00
  6 Gary Hammock             M43 Unattached,Dixon, M     21.44m      70-04

Event 862  M45 Hammer Throw 7.26K    A
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Michael Venning          M49 Unattached,Cupertin     45.60m     149-07
  2 Robert Arello            M48 Unattached,Bradento     43.06m     141-03
  3 Brian Doherty            M47 Unattached,Rockland     37.23m     122-02
  4 Ted Crouch               M45 Unattached,Acton, M     36.40m     119-05
  5 Nicholas Agoris          M45 Unattached,Reisters     24.64m      80-10

Event 864  M50 Hammer Throw 6K   A
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ronald Summers           M54 Unattached,Jacksonv     50.47m     165-07
  2 Lawrence Schrader        M50 Unattached,Cordova,     47.69m     156-05
  3 Robert Cedrone           M52 Twilight Thr,Stough     46.02m     151-00
  4 Frank Broadus            M51 Unattached,Louisvil     43.87m     143-11
  5 T.  Carl Reichard        M54 Mj0lnir Conn,Noank,     43.44m     142-06
  6 Richard Watson           M54 Unattached,Yuma, AZ     39.11m     128-04
  7 Peter VanAken            M51 Unattached,Poughkee     39.10m     128-03
  8 Tim Morse                M51 Unattached,Hingham,     38.51m     126-04

Event 865  M55 Hammer Throw 6K    A
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Roger Conboy             M57 Dallas Maste,Royse      41.02m     134-07
  2 Bob Sager                M59 Bozeman Trac,Wilsal     37.69m     123-08
  3 W. Keith Mathis          M55 Potomac Vall,Reiste     23.62m      77-06

Event 866  M60 Hammer Throw 5K   A
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 George Mathews           M64 Hammer Idaho,Hayden     50.17m     164-07
  5 Jerry Bookin-Weiner      M61 Potomac Vall,Columb     38.32m     125-09
  8 Tomlinson Rauscher       M61 Florida Athl,Ellico     21.37m      70-01

Event 866  M65 Hammer Throw 5K   A
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  2 Robert Cahners           M65 Florida Athl,Naples     43.74m     143-06
  3 Bob Osterhoudt           M65 Unattached,Sun City     39.88m     130-10
  4 Carl Wallin              M65 Hanover AC,Lebanon,     38.47m     126-02
  6 Buster Byrnes            M65 Unattached,Lincolnv     33.61m     110-03
  7 Jack Karbens             M65 Hawaii Maste,Honolu     29.77m      97-08

Event 868  M70 Hammer Throw 4K   B
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Edgar Holmes             M73 Unattached,Mendon,      36.09m     118-05
  2 Robin Herron             M70 Colorado Mas,Fort C     34.70m     113-10
  3 Donald Trimble           M70 Unattached,North Co     34.53m     113-03
  4 Nicholas Leras           M72 Twilight Thr,Amhers     31.22m     102-05
  5 *Donald Chambers         M70 Unattached,Ruthergl     26.75m      87-09
  6 Dick Mann                M74 Over The Hil,Wickli     22.54m      73-11

Event 868  M75 Hammer Throw 4K   B
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Doug Tomlinson           M75 So. Calif. S,Fallbr     36.01m     118-02
  2 Ray Feick                M75 Philadelphia,Gilber     29.96m      98-03
  3 Leonard Olson            M76 Florida Athl,State      28.02m      91-11
  4 Richard Lowery           M76 Florida Athl,Spring     23.91m      78-05
  5 William Donnell          M75 Unattached,Sedgwick     18.54m      60-10

Event 869  M80 Hammer Throw 3K   B
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Richard Mulkern          M82 Florida Athl,Sheffi     31.39m     103-00
  2 Alex Leishman            M80 Garden State,Manche     31.04m     101-10
  3 Phillip Brusca           M80 Unattached,Maryland     29.42m      96-06
  4 Robert Voege             M81 Florida Athl,Venice     20.82m      68-04

Event 869  M85 Hammer Throw 3K   B
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 David Schlothauer        M89 Unattached,Westport     22.06m      72-04
  2 Clifford Larrabee        M85 Unattached,East Lym     15.21m      49-11

Event 880  M35 Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Marek Wensel             M38 Fibo Track C,Cedar        3061
  2 James Barr               M39 Potomac Vall,Arling       2581
  3 Yancy Culp               M35 Waterloo Tra,Leande       2301
  4 Lee Faulkner             M38 Unattached,Marion,        2125

Event 880  M40 Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *Todd Crawford           M43 Unattached,Bellevil       3019
  2 Chris Sarsony            M40 Carolinas Tr,Apex,        2701
  3 Jonathan Stone           M40 St. Louis Tr,Manche       2568
  4 John McKenzie            M42 Unattached,Silver S       2551
  5 Marty Doherty            M44 The Running,West Mi       2187
  6 Mark Phillips            M44 Portland Mas,Milwau       1685

Event 882  M45 Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Stephen Winkel           M49 Unattached,Germanto       3212
  2 Raymond Parker           M45 Philadelphia,New Ho       3061
  3 Jerry Espinosa           M45 Unattached,Rehoboth       3031
  4 *Donald Ritchie          M45 Etob,Maple, On            3012
  5 Glen Whiteley            M46 So Cal Track,Ridgel       2946
  6 Frank Makozy             M47 Western Penn,Beaver       2417
  7 Rick Schultz             M48 Nike Central,Mount        2316
  8 David Hampton            M46 Unattached,Los Alam       2297
  9 Anthony Boerio           M46 Wings of Moo,Pittsb       1571

Event 883  M50 Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *Liviene Solomon         M50 Etob,Toronto              3145
  2 Rob Duncanson            M52 Km3d Athleti,Trabuc       3085
  3 Russell Jacquet-Acea     M54 Unattached,Seattle,       2751
  4 Jameson Wells            M50 Carolinas Tr,Charlo       2658
  5 Elliott Drumright        M50 Unattached,Evergree       2028
  6 Joe Hazucha              M52 Unattached,Nyack, N       1982
  7 Richard Watson           M54 Unattached,Yuma, AZ       1918

Event 883  M55 Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 David Salazar            M56 So Cal Track,Cedar        3244
  2 Kenneth Effler           M55 Unattached,North At       2708
  3 Stefan Waltermann        M57 Carolinas Tr,Hickor       2676
  4 Peter Hogan              M56 Checkers Ath,Buffal       2608
  5 Marvin Ripp              M57 Wisconsin Tr,Middle       2377
  6 Thomas Taft              M59 Philadelphia,Ambler       2289
  7 Parker White             M55 Brooks - Fle,Sacram       2267
  8 Paul Skubic              M59 Unattached,Oak Fore       1799

Event 886  M60 Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Robert Baker             M62 Unattached,Metairie       3213
  2 Darryl Decker            M60 Unattached,Cambridg       3186
  3 Joel Liles               M62 Carolina God,Garner       2972
  4 William Reiter           M61 Golden West,Weldon        2651
  5 Robert Norton            M62 Florida Athl,Gaines       2087
  6 Jeffrey Gerson           M60 Over The Hil,Lyndhu       1267

Event 886  M65 Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jack Karbens             M65 Hawaii Maste,Honolu       2557
  2 Larry Rheams             M65 Unattached,Eureka,        2362
  3 Richard Coddington       M65 Over The Hil,Chagri        923

Event 886  M70 Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 William Jankovich        M73 Unattached,Racine,        2657

Event 886  M75 Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 James Duncan             M75 Unattached,Woodbury       3126
  2 Ronald Jelinek           M75 Unattached,Smithton       2053

Event 886  M80 Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 William Daprano          M80 Atlanta Trac,Fayett       2540
  2 Robert Voege             M81 Florida Athl,Venice       1077

Event 935  M35 10000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Edward Parrot            M37 Florida Athl,Tampa,   53:21.85

Event 935  M40 10000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 John Soucheck            M41 Shore Athlet,Little   51:47.60
  2 Edgardo Rodriguez        M42 Central Flor,Gotha,   57:17.54

Event 935  M45 10000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Tommy Aunan              M48 Unattached,Bellevue   53:55.51
  2 *David Keenan            M49 Canada,Fort Sask.,    54:18.10
  3 Rod Craig                M49 Pegasus Athl,Bad Ax 1:00:04.58

Event 935  M50 10000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Klaus Thiedmann          M53 Chicago Walk,Chicag   55:41.98
  2 Pedro Santoni            M50 Southern Cal,Redlan   56:16.83

Event 935  M55 10000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Michael Wiggins          M58 Unattached,Hawarden   51:57.14
  2 Andrew Smith             M57 Unattached,Whittier   53:43.76
  3 Mike De Witt             M56 Parkside Ath,Kenosh   57:31.04
  4 Richard Mcguire          M59 Chicago Walk,La Gra   58:30.35
  5 Brian Savilonis          M57 Unattached,Princeto 1:03:52.49

Event 935  M60 10000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Norman Frable            M61 Unattached,Ivins, U   54:00.45
  2 Leon Jasionowski         M62 Pegasus Athl,East C   55:43.64
  3 Christoph Schmid         M60 Unattached,Wooster,   57:02.14
  4 Don Knight               M61 Pegasus Athl,Flint, 1:04:48.51
  5 Bill Harriman            M60 New England,Tewksbu 1:05:50.95
  6 Charles Mansbach         M62 New England,Waban,  1:08:20.59

Event 935  M65 10000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Paul Johnson             M69 Florida Athl,Fort S 1:00:56.84
  2 Marshall Sanders         M66 Pegasus Athl,Flushi 1:05:43.92
  3 Ronald Walters           M69 Sierra Racew,Forest 1:06:22.58
  4 Peter Bayer              M69 Florida Athl,Jupite 1:08:19.41

Event 935  M70 10000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jack Bray                M74 Marin Race W,Greenb 1:02:56.54
  2 Carl Acosta              M73 Walkers Club,North  1:07:01.36
  3 William Hosken           M70 Unattached,Zion, IL 1:08:44.26

Event 935  M75 10000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Alfred Dubois            M75 Unattached,West All 1:06:47.21
  2 John Starr               M79 Florida Athl,Newark 1:06:47.94
  3 Lou Pollay               M77 Florida Athl,Ocean  1:22:56.26
 -- Robert Fine              M76 Florida Athl,Delray         DQ
 -- Charles Williams         M75 Atlanta Trac,Atlant         DQ

Event 935  M80 10000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
 -- Robert Mimm              M82 Shore Athlet,Willin        DNF

Event 940  M30-39 4x100 Meter Relay CLUB
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Southwest Sprinters Track Club                        43.73
  2 So Cal Track - Fleet Feet                             48.63

Event 940  M40-49 4x100 Meter Relay CLUB
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 So Cal Track - Fleet Feet  'B'                        51.61
 -- Southwest Sprinters Track Club  'B'                     DNF

Event 940  M50-59 4x100 Meter Relay CLUB
==========================================================================
    Team                                                 Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Houston Elite                                         47.90   1
  2 Mass Velocity Track Club                              50.08   2
  3 Golden West Athletics Club                            52.75   2

Event 940  M60-69 4x100 Meter Relay CLUB
==========================================================================
    Team                                                 Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Florida Athletic Club, Inc.  'B'                      55.84   2
  2 Golden West Athletics Club  'B'                       58.69   2
  3 Over The Hill TC                                    1:31.87   2

Event 940  M70-79 4x100 Meter Relay CLUB
==========================================================================
    Team                                                 Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Florida Athletic Club, Inc.  'C'                    1:25.44   2

Event 941  M30-39 4x100 Meter Relay Non Club
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Non Club Male  'G'                                    56.10

Event 941  M40-49 4x100 Meter Relay Non Club
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Non Club Male  'B'                                    45.94
 -- Non Club Male  'D'                                       DQ

Event 941  M50-59 4x100 Meter Relay Non Club
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Non Club Male                                         50.98
  2 Non Club Male  'C'                                    53.51
 -- Non Club Male  'G'                                      DNF

Event 941  M60-69 4x100 Meter Relay Non Club
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Non Club Male  'F'                                    53.47

Event 941  M70-79 4x100 Meter Relay Non Club
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Non Club Male  'E'                                    53.29

Event 950  M30-39 4x400 Meter Relay CLUB
==========================================================================
    Team                                                 Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Southwest Sprinters Track Club  'B'                 3:23.32   2
  2 Synergy Track Club                                  3:38.28   2
  3 So Cal Track - Fleet Feet                           3:41.46   2

Event 950  M40-49 4x400 Meter Relay CLUB
==========================================================================
    Team                                                 Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Southwest Sprinters Track Club                      3:34.94   2
  2 Golden West Athletics Club                          4:33.45   2

Event 950  M50-59 4x400 Meter Relay CLUB
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Houston Elite                                       3:45.16
  2 So Cal Track - Fleet Feet  'B'                      3:55.32
  3 Mass Velocity Track Club                            3:55.62

Event 950  M60-69 4x400 Meter Relay CLUB
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Golden West Athletics Club  'B'                     4:25.63

Event 950  M70-79 4x400 Meter Relay CLUB
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Florida Athletic Club, Inc.  'C'                    6:31.99

Event 951  M30-39 4x400 Meter Relay Non Club
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Non Club Male                                       4:18.93

Event 951  M40-49 4x400 Meter Relay Non Club
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Non Club Male  'B'                                  4:21.64

Event 951  M60-69 4x400 Meter Relay Non Club
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Non Club Male  'D'                                  4:27.97
  2 Non Club Male  'C'                                  5:47.85

Event 960  M30-39 4x800 Meter Relay CLUB
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 So Cal Track - Fleet Feet                           9:30.98

Event 960  M40-49 4x800 Meter Relay CLUB
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Philadelphia Athletic Charitie                      9:03.55

Event 960  M60-69 4x800 Meter Relay CLUB
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Golden West Athletics Club  'B'                    11:22.59

Event 960  M70-79 4x800 Meter Relay CLUB
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Florida Athletic Club, Inc.  'C'                   15:13.65

Event 961  M30-39 4x800 Meter Relay Non Club
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Non Club Male  'H'                                  8:35.65

Event 961  M40-49 4x800 Meter Relay Non Club
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Non Club Male                                       8:39.63
  2 Non Club Male  'B'                                  9:25.29
  3 Non Club Male  'C'                                 10:54.00

Event 961  M50-59 4x800 Meter Relay Non Club
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Non Club Male  'E'                                  9:47.90
  2 Non Club Male  'G'                                 10:56.91

Event 961  M60-69 4x800 Meter Relay Non Club
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Non Club Male  'D'                                 10:59.74
  2 Non Club Male  'F'                                 11:58.16

Event 962  M35 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 David Senay              M37 Unattached,Cold Spr     13.77m   45-02.25

Event 962  M40 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Glenn Thompson           M44 Long & Stron,Harris     15.38m   50-05.50
  2 Mike Curry               M40 Reno Tahoe A,Elk Gr     13.19m   43-03.25
  3 John Seto                M44 Unattached,Pleasant      8.94m   29-04.00
  4 Keith Davis              M41 Unattached,Carrollt      7.67m   25-02.00
  5 Gary Hammock             M43 Unattached,Dixon, M      6.96m   22-10.00

Event 962  M45 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Robert Arello            M48 Unattached,Bradento     12.92m   42-04.75
  2 Michael Venning          M49 Unattached,Cupertin     12.57m   41-03.00
  3 James Burgoyne           M46 Twilight Thr,Tewksb     11.04m   36-02.75

Event 962  M50 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Lawrence Schrader        M50 Unattached,Cordova,     16.33m   53-07.00
  2 Robert Cedrone           M52 Twilight Thr,Stough     16.15m   53-00.00
  3 T.  Carl Reichard        M54 Mj0lnir Conn,Noank,     15.12m   49-07.25
  4 Richard Watson           M54 Unattached,Yuma, AZ     13.33m   43-09.00

Event 962  M55 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Roger Conboy             M57 Dallas Maste,Royse      15.60m   51-02.25
  2 Bob Sager                M59 Bozeman Trac,Wilsal     13.10m   42-11.75

Event 962  M60 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jerry Bookin-Weiner      M61 Potomac Vall,Columb     14.70m   48-02.75

Event 962  M65 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Carl Wallin              M65 Hanover AC,Lebanon,     18.41m   60-05.00
  2 John Bronstein           M67 Unattached,Great Ba     13.05m   42-09.75
  3 Buster Byrnes            M65 Unattached,Lincolnv     12.12m   39-09.25
  4 Jack Karbens             M65 Hawaii Maste,Honolu     11.90m   39-00.50

Event 962  M70 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Edgar Holmes             M73 Unattached,Mendon,      14.57m   47-09.75
  2 Robin Herron             M70 Colorado Mas,Fort C     13.45m   44-01.50
  3 *Donald Chambers         M70 Unattached,Ruthergl     13.34m   43-09.25

Event 962  M75 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Doug Tomlinson           M75 So. Calif. S,Fallbr    X13.86m   45-05.75

Event 962  M80 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Richard Mulkern          M82 Florida Athl,Sheffi     11.79m   38-08.25
  2 Robert Voege             M81 Florida Athl,Venice     10.24m   33-07.25

Event 964  M40 Meter Shuttle Hurdle
===================================================================
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 Non Club Male  'B'                                  1:12.65   2
  2 Non Club Male  'D'                                  1:18.68   2

Event 964  M50 Meter Shuttle Hurdle
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Non Club Male                                       1:04.78
  2 Non Club Male  'C'                                  1:16.70
  3 Shore Athletic Club of New Jer                      1:20.38
Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade Phoenix KT St. Vincent Normatec