Join/Renew Now

Full Results

Event 1  W30 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Lisa Rosborough          W34 Ft. Worth, TX            13.20  -3.2
  2 Rachel Guest             W32 Surprise, AZ             13.22  -3.2
  3 Kimberly Touya           W31 Patchogue, NY            13.59  -3.2

Event 2  W35 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Dena Birade              W35 Pleasant Hill, CA        12.78  -3.2
  2 Laura Barre              W37 West Lebanon, NH         13.71  -3.2
  3 Ruthlyn Greenfield-Webst W36 Yonkers, NY              14.33  -3.2
  4 Sarah Boyd               W37 Austin, TX               14.38  -3.2
  5 Billy Beatty             W39 Wichita Falls, TX        14.81  -3.2

Event 3  W40 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Renee Henderson          W43 Merchantville, NJ        12.79Q -0.9  2
  2 Sara Davis               W41 Carrollton, TX           13.09Q -1.7  1
  3 Tracey Singleton         W40 Upper Marlboro, MD       13.78Q -1.7  1
  4 Maryline Roux            W40 Davidson, NC             13.99Q -0.9  2
  5 Kris Kazebee             W41 Charlotte, NC            14.53Q -0.9  2
  6 Kelley Rich              W41 Libertyville, IL         14.86Q -1.7  1
  7 Lauriea Blume            W40 Spokane, WA              14.81q -0.9  2
  8 Linda Butler             W44 Milwaukie, OR            14.89q -1.7  1
  9 Linda Carty              W41 Cleveland, OH            15.86  -1.7  1

Event 3  W40 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Renee Henderson          W43 Merchantville, NJ        12.74   0.6
  2 Sara Davis               W41 Carrollton, TX           13.00   0.6
  3 Tracey Singleton         W40 Upper Marlboro, MD       13.54   0.6
  4 Maryline Roux            W40 Davidson, NC             14.18   0.6
  5 Kris Kazebee             W41 Charlotte, NC            14.55   0.6
  6 Linda Butler             W44 Milwaukie, OR            14.77   0.6
  7 Kelley Rich              W41 Libertyville, IL         14.88   0.6
  8 Lauriea Blume            W40 Spokane, WA              15.39   0.6

Event 4  W45 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Jai Black                W45 San Diego, CA            13.15Q -0.9  2
  2 Liz Palmer               W47 Folsom, CA               13.70Q -1.3  1
  3 Veronica Amarasekara     W46 Fontana, CA              13.80Q -0.9  2
  4 Belinda McCoy            W47 Cleveland, OH            14.49Q -1.3  1
  5 *Kim Ross                W46 Port Moody,BC            14.03Q -0.9  2
  6 Lisa Latno               W46 Gray, ME                 15.79Q -1.3  1
  7 Karen Frazier            W47 Hyattsville, MD          15.01q -0.9  2
  8 Gail Kuhnly              W45 Federal Way, WA          15.08q -0.9  2
  9 *Yuko Hayashi            W49 Vallejo, CA              17.56  -1.3  1

Event 4  W45 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Jai Black                W45 San Diego, CA            13.06  -1.8
  2 Liz Palmer               W47 Folsom, CA               13.59  -1.8
  3 *Kim Ross                W46 Port Moody,BC            13.88  -1.8
  4 Belinda McCoy            W47 Cleveland, OH            14.48  -1.8
  5 Gail Kuhnly              W45 Federal Way, WA          14.95  -1.8
  6 Karen Frazier            W47 Hyattsville, MD          15.12  -1.8
  7 Lisa Latno               W46 Gray, ME                 15.82  -1.8

Event 5  W50 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 *Karla Del Grande        W54 Toronto                  13.90  -1.7
  2 Rita Hanscom             W53 San Diego, CA            13.98  -1.7
  3 Denise McField           W51 St. Louis, MO            14.25  -1.7
  4 Gail Johns-Rees          W52 Salem, NH                15.06  -1.7
  5 Carol Stein              W50 Rocky Point, NC          15.34  -1.7
  6 Kimberly Williams        W52 South Portland, ME       15.93  -1.7
  7 Alexandra Andreasson     W53 Pascagoula, MS           19.20  -1.7

Event 6  W55 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Deborah Carter           W55 Snellville, GA           14.90  -1.1
  2 *Rhona Trott             W58 Hamilton, ON             15.26  -1.1
  3 Catherine Nicoletti      W56 Nederland, CO            15.50  -1.1

Event 7  W60 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Phil Raschker            W60 Marietta, GA             13.92  +0.0
  2 Kathy Jager              W64 Glendale, AZ             15.04  +0.0
  3 Dorothy Vander Cruyssen  W61 Houston, TX              15.48  +0.0
  4 Margaret Kaufman         W64 Madison, WI              16.95  +0.0

Event 8  W65 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Nadine O'Connor          W65 Del Mar, CA              14.45Q -0.7  1
  2 *Carol LaFayette-Boyd    W65 Regina, Sask             14.52Q -1.3  2
  3 Becky Sisley             W68 Eugene, OR               17.67Q -0.7  1
  4 *Marg Radcliffe          W65 Lake Cowichan            18.23Q -1.3  2
  5 Ann Carter               W65 Aiken, SC                18.07Q -0.7  1
  6 Lana Kane                W67 Conestoga, PA            18.59Q -1.3  2
  7 Joann Sampson            W66 Hallandale, FL           18.67q -1.3  2
  8 Jane VanEeuwen           W66 Wayne, NJ                22.58q -0.7  1
  9 Janet Baumann            W68 New York, NY             28.18  -0.7  1

Event 8  W65 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Nadine O'Connor          W65 Del Mar, CA              14.35  -1.4
  2 *Carol LaFayette-Boyd    W65 Regina, Sask             14.45  -1.4
  3 *Marg Radcliffe          W65 Lake Cowichan            17.31  -1.4
  4 Becky Sisley             W68 Eugene, OR               17.83  -1.4
  5 Ann Carter               W65 Aiken, SC                18.25  -1.4
  6 Lana Kane                W67 Conestoga, PA            18.59  -1.4
  7 Joann Sampson            W66 Hallandale, FL           18.64  -1.4
  8 Jane VanEeuwen           W66 Wayne, NJ                22.62  -1.4

Event 9  W70 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Barbara Jordan           W71 South Burlington, V      16.62  -2.6
  2 *Mary McCarron-Egner     W70 Calgary                  17.72  -2.6
  3 Florence Meiler          W73 Shelburne, VT            17.83  -2.6
  4 Essie Faria              W72 N. Miami, FL             20.41  -2.6
 -- Mary Roman               W71 Norwalk, CT                DNF  -2.6

Event 10  W75 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Edythe Leek              W76 Sacramento, CA           19.82  -2.0

Event 10  W80 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Patricia Peterson        W81 Albany, NY               19.91  -2.0
  2 Ann McGowan              W83 Providence, RI           24.45  -2.0

Event 21  W30 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Rachel Guest             W32 Surprise, AZ             26.46   2.2
  2 Lisa Rosborough          W34 Ft. Worth, TX            26.78   2.2
  3 Kimberly Touya           W31 Patchogue, NY            27.37   2.2
  4 Indumathi Conley         W33 Somerville, MA           28.72   2.2

Event 22  W35 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Dionne Bruff             W39 Houston, TX              27.23   0.6
  2 Laura Barre              W37 West Lebanon, NH         27.99   0.6
  3 Sarah Boyd               W37 Austin, TX               29.10   0.6
  4 Billy Beatty             W39 Wichita Falls, TX        30.21   0.6

Event 23  W40 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Sara Davis               W41 Carrollton, TX           26.60Q -0.4  1
  2 Renee Henderson          W43 Merchantville, NJ        26.72Q  1.3  2
  3 Charmaine Roberts        W40 Beltsville, MD           27.69Q -0.4  1
  4 Maryline Roux            W40 Davidson, NC             28.40Q  1.3  2
  5 Rebecca Connolly         W41 Wilmington, MA           29.58Q -0.4  1
  6 Kris Kazebee             W41 Charlotte, NC            29.97Q  1.3  2
  7 Linda Butler             W44 Milwaukie, OR            30.42q  1.3  2
  8 Kelley Rich              W41 Libertyville, IL         30.74q -0.4  1
  9 Lauriea Blume            W40 Spokane, WA              31.09   1.3  2

Event 23  W40 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Renee Henderson          W43 Merchantville, NJ        26.20   1.1
  2 Sara Davis               W41 Carrollton, TX           26.53   1.1
  3 Maryline Roux            W40 Davidson, NC             28.57   1.1
  4 Rebecca Connolly         W41 Wilmington, MA           29.50   1.1
  5 Kris Kazebee             W41 Charlotte, NC            29.70   1.1
  6 Linda Butler             W44 Milwaukie, OR            30.29   1.1
  7 Kelley Rich              W41 Libertyville, IL         31.27   1.1
  8 Charmaine Roberts        W40 Beltsville, MD           40.49   1.1

Event 24  W45 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Jai Black                W45 San Diego, CA            25.90Q -0.4  2
  2 *Kim Ross                W46 Port Moody,BC            28.80Q -1.4  1
  3 Liz Palmer               W47 Folsom, CA               29.17Q -1.4  1
  4 Karen Frazier            W47 Hyattsville, MD          31.14Q -0.4  2
  5 Belinda McCoy            W47 Cleveland, OH            30.26Q -1.4  1
  6 *Susanne Lauridsen       W49 Calgary                  33.79Q -0.4  2
  7 Gail Kuhnly              W45 Federal Way, WA          31.88q -1.4  1
  8 Lisa Latno               W46 Gray, ME                 32.47q -1.4  1
  9 *Yuko Hayashi            W49 Vallejo, CA              37.83  -0.4  2

Event 24  W45 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Jai Black                W45 San Diego, CA            26.01   0.8
  2 *Kim Ross                W46 Port Moody,BC            28.22   0.8
  3 Liz Palmer               W47 Folsom, CA               28.69   0.8
  4 Belinda McCoy            W47 Cleveland, OH            29.62   0.8
  5 Karen Frazier            W47 Hyattsville, MD          31.24   0.8
  6 Gail Kuhnly              W45 Federal Way, WA          32.03   0.8
  7 Lisa Latno               W46 Gray, ME                 32.35   0.8
 -- *Susanne Lauridsen       W49 Calgary                    DNF   0.8

Event 25  W50 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 *Karla Del Grande        W54 Toronto                  28.33   0.8
  2 Rita Hanscom             W53 San Diego, CA            28.55   0.8
  3 Denise McField           W51 St. Louis, MO            29.88   0.8
  4 Carol Stein              W50 Rocky Point, NC          30.79   0.8
  5 Gail Johns-Rees          W52 Salem, NH                30.82   0.8
  6 Kimberly Williams        W52 South Portland, ME       32.77   0.8
  7 Loretta Woodward         W53 Marietta, GA             46.63   0.8

Event 26  W55 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 *Rhona Trott             W58 Hamilton, ON             31.35   1.8
  2 Catherine Nicoletti      W56 Nederland, CO            31.36   1.8

Event 27  W60 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Phil Raschker            W60 Marietta, GA             28.54   1.5
  2 Kathy Jager              W64 Glendale, AZ             31.95   1.5
  3 Dorothy Vander Cruyssen  W61 Houston, TX              32.42   1.5
  4 Margaret Kaufman         W64 Madison, WI              36.96   1.5
  5 Mary Trotto              W60 Kihei, HI                38.97   1.5

Event 28  W65 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Nadine O'Connor          W65 Del Mar, CA              29.54   1.3
  2 *Carol LaFayette-Boyd    W65 Regina, Sask             29.73   1.3
  3 *Marg Radcliffe          W65 Lake Cowichan            36.93   1.3
  4 Lana Kane                W67 Conestoga, PA            39.70   1.3
  5 Jane VanEeuwen           W66 Wayne, NJ                51.67   1.3

Event 29  W70 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Barbara Jordan           W71 South Burlington, V      34.98   1.5
  2 Jeanne Daprano           W70 Fayetteville, GA         35.75   1.5
  3 *Mary McCarron-Egner     W70 Calgary                  37.61   1.5
  4 Florence Meiler          W73 Shelburne, VT            37.64   1.5

Event 30  W75 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Edythe Leek              W76 Sacramento, CA           41.97   2.6

Event 30  W80 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Patricia Peterson        W81 Albany, NY               44.02   2.6

Event 42  W35 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Dionne Bruff             W39 Houston, TX            1:00.01
  2 Sarah Boyd               W37 Austin, TX             1:07.28
  3 Billy Beatty             W39 Wichita Falls, TX      1:10.14

Event 43  W40 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Charmaine Roberts        W40 Beltsville, MD         1:01.42Q  1
  2 Joan Hunter              W43 Purcellville, VA       1:03.90Q  2
  3 Rebecca Connolly         W41 Wilmington, MA         1:04.92Q  2
  4 Maryline Roux            W40 Davidson, NC           1:05.00Q  1
  5 Robin Judice             W44 Lafayette, LA          1:05.26Q  1
  6 Kris Kazebee             W41 Charlotte, NC          1:08.70Q  2
  7 Lauriea Blume            W40 Spokane, WA            1:10.52q  2
  8 Amanda Nowakowski        W43 Woodland Hills, CA     1:13.13q  1
  9 Wanda Toro Scheib        W44 Lompoc, CA             1:13.64   1

Event 43  W40 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Charmaine Roberts        W40 Beltsville, MD           59.13
  2 Joan Hunter              W43 Purcellville, VA       1:01.65
  3 Maryline Roux            W40 Davidson, NC           1:03.51
  4 Rebecca Connolly         W41 Wilmington, MA         1:04.16
  5 Kris Kazebee             W41 Charlotte, NC          1:06.80
  6 Robin Judice             W44 Lafayette, LA          1:07.98
  7 Lauriea Blume            W40 Spokane, WA            1:11.07
  8 Amanda Nowakowski        W43 Woodland Hills, CA     1:13.76

Event 44  W45 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Jai Black                W45 San Diego, CA          1:02.61Q  2
  2 Catherine Stone-Borkowsk W45 Butler, NJ             1:04.70Q  1
  3 Julie Hayden             W47 Ashburn, VA            1:06.24Q  1
  4 Patricia Lech            W46 Old Town, ME           1:09.51Q  2
  5 Karen Frazier            W47 Hyattsville, MD        1:09.84q  2
  6 Belinda McCoy            W47 Cleveland, OH          1:10.09q  1
  7 *Susanne Lauridsen       W49 Calgary                1:10.42q  2
  8 Theresa Kollars          W47 Sacramento, CA         1:11.11q  2
  9 Lisa Latno               W46 Gray, ME               1:12.31   1
 -- Louise Clark             W49 New York, NY               DNF   1

Event 44  W45 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Jai Black                W45 San Diego, CA            57.83
  2 Catherine Stone-Borkowsk W45 Butler, NJ             1:04.42
  3 Julie Hayden             W47 Ashburn, VA            1:06.81
  4 Patricia Lech            W46 Old Town, ME           1:08.57
  5 Karen Frazier            W47 Hyattsville, MD        1:09.87

Event 45  W50 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *Karla Del Grande        W54 Toronto                1:05.97
  2 Loretta Woodward         W53 Marietta, GA           1:09.28
  3 Gail Johns-Rees          W52 Salem, NH              1:12.37
  4 Kimberly Williams        W52 South Portland, ME     1:15.94
  5 Denise Janneck           W53 Rancho Santa Margar    1:16.30
  6 Valerie St James         W50 Sacramento, CA         1:27.98

Event 46  W55 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Catherine Nicoletti      W56 Nederland, CO          1:10.83
  2 Carolyn Smith-Hanna      W56 Pittsford, NY          1:11.12
  3 Debbie Stiles            W58 St. Louis, MO          1:19.08
  4 Mary Hartzler            W58 Gahanna, OH            1:24.07

Event 47  W60 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Phil Raschker            W60 Marietta, GA           1:10.33
  2 Jolene Steigerwalt       W63 San Diego, CA          1:31.37
  3 Mary Trotto              W60 Kihei, HI              1:43.62

Event 47  W65 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *Marg Radcliffe          W65 Lake Cowichan          1:31.25
  2 *Barbara Saunders        W67 Nelson, BC             1:32.50
  3 Jane VanEeuwen           W66 Wayne, NJ              2:04.56

Event 49  W70 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Joyce Hodges-Hite        W70 Millen, GA             1:59.04

Event 49  W80 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Patricia Peterson        W81 Albany, NY             1:58.70

Event 61  W35 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sonya Badger             W39 Astoria, NY            2:27.40

Event 63  W40 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Alisa Harvey             W41 Manassas, VA           2:08.81
  2 Kim Sheffield            W41 Sarasota, FL           2:19.35
  3 Joan Hunter              W43 Purcellville, VA       2:21.93
  4 Carla Kehoe              W43 Granite Bay, CA        2:23.99
  5 Rebecca Connolly         W41 Wilmington, MA         2:25.64
  6 Robin Judice             W44 Lafayette, LA          2:26.02
  7 *Carmel Papworth-Barnum  W41 Reno, NV               2:27.55
  8 Wanda Toro Scheib        W44 Lompoc, CA             2:46.06
  9 Roberta Meyer            W43 Shepherdsville, KY     2:46.81

Event 64  W45 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lorraine Jasper          W45 Birchrunville, PA      2:23.60
  2 *Patty Blanchard         W49 Dieppe, NB, CO         2:23.96
  3 Terri Cassel             W45 Tulsa, OK              2:24.21
  4 Julie Hayden             W47 Ashburn, VA            2:28.16
  5 Susan Snyder             W45 Briarcliff Manor, N    2:37.57
  6 Theresa Kollars          W47 Sacramento, CA         2:45.82

Event 65  W50 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Debbie Lee               W50 Trabuco Canyon, CA     2:46.70
  2 Wendi Glassman           W51 Elizabeth, NJ          2:50.31
  3 Denise Janneck           W53 Rancho Santa Margar    2:55.26
  4 Trenice Mullis Dubow     W53 Tucker, GA             3:02.30
  5 Valerie St James         W50 Sacramento, CA         3:38.04

Event 66  W55 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kathryn Martin           W55 Northport, NY          2:36.62
  2 Jeanette Groesz          W57 Redmond, OR            2:37.67
  3 Carolyn Smith-Hanna      W56 Pittsford, NY          2:39.16
  4 Mary Hartzler            W58 Gahanna, OH            3:13.86

Event 67  W60 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jolene Steigerwalt       W63 San Diego, CA          3:25.83
  2 Mary Trotto              W60 Kihei, HI              3:33.73

Event 67  W65 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Marie-Louise Michelsohn  W65 New York, NY           2:54.01
  2 Yvonne Tasker-Rothenberg W65 Jamesville, NY         3:16.35
  3 *Barbara Saunders        W67 Nelson, BC             3:22.65

Event 68  W70 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jeanne Daprano           W70 Fayetteville, GA       3:04.26
  2 Joyce Hodges-Hite        W70 Millen, GA             4:45.26

Event 68  W75 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Thelma Wilson            W77 New York, NY           3:53.77

Event 81  W30 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jacqueline Concaugh      W32 Burke, VA              4:47.62

Event 81  W35 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sonya Badger             W39 Astoria, NY            5:05.87
  2 Julie Hanover            W37 Nashua, NH             5:10.22
  3 Terry Ballou             W39 Staten Island, NY      5:15.45

Event 81  W40 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Alisa Harvey             W41 Manassas, VA           4:36.21
  2 Kim Sheffield            W41 Sarasota, FL           4:50.23
  3 Mary Grene               W44 Andover, KS            4:56.38
  4 Jennifer Hegarty         W41 Wakefield, MA          5:00.62
  5 Robin Judice             W44 Lafayette, LA          5:02.54
  6 Carla Kehoe              W43 Granite Bay, CA        5:03.33
  7 *Carmel Papworth-Barnum  W41 Reno, NV               5:19.19
  8 Wanda Toro Scheib        W44 Lompoc, CA             5:37.45

Event 84  W45 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *Patty Blanchard         W49 Dieppe, NB, CO         4:54.73
  2 Lorraine Jasper          W45 Birchrunville, PA      4:58.79
  3 Terri Cassel             W45 Tulsa, OK              5:04.53
  4 Julie Hayden             W47 Ashburn, VA            5:14.97
  5 Susan Snyder             W45 Briarcliff Manor, N    5:27.40
  6 Theresa Kollars          W47 Sacramento, CA         5:35.42
  7 Karen Lein               W49 Newton Highlands, M    6:47.75

Event 85  W50 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Debbie Lee               W50 Trabuco Canyon, CA     5:44.73
  2 Rosa Pinto               W54 Davie, FL              5:54.21
  3 Wendi Glassman           W51 Elizabeth, NJ          5:55.18
  4 Denise Janneck           W53 Rancho Santa Margar    5:58.76
  5 Debra Moore              W54 Louisville, KY         6:01.32
  6 Trenice Mullis Dubow     W53 Tucker, GA             6:09.39
  7 Terrell Barry            W50 Dixon, CA              6:31.52

Event 85  W55 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kathryn Martin           W55 Northport, NY          5:19.10
  2 Jeanette Groesz          W57 Redmond, OR            5:25.28
  3 Carolyn Smith-Hanna      W56 Pittsford, NY          5:25.54
  4 Mary Hartzler            W58 Gahanna, OH            6:41.74

Event 87  W60 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mary Trotto              W60 Kihei, HI              7:03.02

Event 87  W65 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Yvonne Tasker-Rothenberg W65 Jamesville, NY         6:47.50
  2 *Barbara Saunders        W67 Nelson, BC             7:01.49
  3 Janet Baumann            W68 New York, NY          12:36.06

Event 87  W70 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jeanne Daprano           W70 Fayetteville, GA       6:22.77
  2 Mary Harada              W72 West Newbury, MA       7:02.11
  3 Joyce Hodges-Hite        W70 Millen, GA             9:10.18

Event 87  W75 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Thelma Wilson            W77 New York, NY           7:50.97
  2 Lois Gilmore             W76 Janesville, WI         7:55.43

Event 101  W35 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Barb Lauff               W38 Sterling, IL          19:17.18

Event 101  W40 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sanya Syrstad            W42 Warrenville, IL       18:37.18
  2 Jennifer Hegarty         W41 Wakefield, MA         18:40.79
  3 Roberta Meyer            W43 Shepherdsville, KY    19:52.71
  4 Wanda Toro Scheib        W44 Lompoc, CA            20:44.77
  5 Lauriea Blume            W40 Spokane, WA           23:39.07

Event 101  W45 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *Patty Blanchard         W49 Dieppe, NB, CO        18:32.77
  2 Kelly Dworak             W45 Brewerton, NY         18:51.47
  3 Theresa Kollars          W47 Sacramento, CA        21:05.34
  4 Karen Lein               W49 Newton Highlands, M   25:19.56
  5 Christine Long           W48 Tustin, CA            27:00.55

Event 101  W50 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jan Merrill-Morin        W51 Waterford, CT         21:07.84
  2 Debbie Lee               W50 Trabuco Canyon, CA    21:34.64
  3 Rosa Pinto               W54 Davie, FL             21:59.36
  4 Denise Janneck           W53 Rancho Santa Margar   22:47.34
  5 Nancy Kneeland           W52 Bar Mills, ME         24:02.44
  6 Terrell Barry            W50 Dixon, CA             24:22.35
  7 *Cathy Tedford           W54 Lakefield, On         37:28.05

Event 102  W55 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kathryn Martin           W55 Northport, NY         18:47.61
  2 Jeanette Groesz          W57 Redmond, OR           20:02.51

Event 102  W65 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Yvonne Tasker-Rothenberg W65 Jamesville, NY        25:08.14

Event 102  W70 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mary Harada              W72 West Newbury, MA      26:01.85
  2 Joyce Hodges-Hite        W70 Millen, GA            35:24.11

Event 102  W75 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Thelma Wilson            W77 New York, NY          27:28.63
  2 Lois Gilmore             W76 Janesville, WI        27:34.72

Event 102  W80 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Helen Lachman            W82 Portland, OR          48:06.45

Event 121  W40 10000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Emily Bryans             W40 Schenectady, NY       38:08.11
  2 Roberta Meyer            W43 Shepherdsville, KY    41:49.99
  3 *Katrina Bisheimer       W42 Bucksport, ME         44:13.43
  4 Patricia Craig           W41 Holden, ME            45:14.77
  5 Lauriea Blume            W40 Spokane, WA           49:46.08

Event 121  W50 10000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Debbie Lee               W50 Trabuco Canyon, CA    45:53.74
  2 Denise Janneck           W53 Rancho Santa Margar   50:29.07
  3 Terrell Barry            W50 Dixon, CA             51:50.64

Event 121  W55 10000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kathryn Martin           W55 Northport, NY         39:37.78

Event 121  W60 10000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Joanne Harriman          W64 Tewksbury, MA       1:05:43.76

Event 121  W70 10000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Joyce Hodges-Hite        W70 Millen, GA          1:14:49.71

Event 121  W75 10000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lois Gilmore             W76 Janesville, WI        55:26.70

Event 141  W35 Short Hurdles 33"
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Barbara Yeboah           W37 Portland, ME             20.65  -1.5

Event 143  W40 Short Hurdles 30"
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Susan Wiemer             W41 Freeport, ME             14.54  -5.3
  2 Linda Butler             W44 Milwaukie, OR            15.86  -5.3
  3 Lisa Marie Render        W42 Fort Worth, TX           16.86  -5.3

Event 144  W45 Short Hurdles 30"
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Liz Palmer               W47 Folsom, CA               13.29  -3.6
  2 *BJ Freeman              W48 Calgary                  13.67  -3.6
  3 Caryl Senn-Griffiths     W45 Massapequa Park, NY      14.51  -3.6
  4 Christine Long           W48 Tustin, CA               24.26  -3.6

Event 145  W50 Short Hurdles 30"
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Irene Thompson           W53 Syracuse, NY             14.48  -2.1
  2 Kay Glynn                W54 Hastings, IA             15.63  -2.1
  3 Denise Janneck           W53 Rancho Santa Margar      19.08  -2.1
  4 Lydia Woods              W54 Atlanta, GA              23.13  -2.1

Event 145  W55 Short Hurdles 30"
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 *Rhona Trott             W58 Hamilton, ON             14.95  -2.1
  2 Deborah Carter           W55 Snellville, GA           16.82  -2.1

Event 147  W60 Short Hurdles 27"
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Phil Raschker            W60 Marietta, GA             13.56  -2.2

Event 147  W65 Short Hurdles 27"
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Becky Sisley             W68 Eugene, OR               17.77  -2.2
  2 Ann Carter               W65 Aiken, SC                19.27  -2.2
 -- Jane VanEeuwen           W66 Wayne, NJ                   DQ  -2.2

Event 148  W70 Short Hurdles 27"
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Barbara Jordan           W71 South Burlington, V      17.92  -3.3
  2 Florence Meiler          W73 Shelburne, VT            19.20  -3.3

Event 161  W40 Long Hurdles 30"
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Susan Wiemer             W41 Freeport, ME           1:09.41
  2 Linda Butler             W44 Milwaukie, OR          1:18.00
  3 Lisa Marie Render        W42 Fort Worth, TX         1:28.75

Event 162  W45 Long Hurdles 30"
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Caryl Senn-Griffiths     W45 Massapequa Park, NY    1:12.37
  2 Caren Ware               W45 Twin Peaks, CA         1:16.57
  3 *Susanne Lauridsen       W49 Calgary                1:28.32
  4 Christine Long           W48 Tustin, CA             1:55.71

Event 165  W50 Long Hurdles 30"
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kay Glynn                W54 Hastings, IA             53.97
  2 Tina Bowman              W54 Long Beach, CA           59.66
  3 Denise Janneck           W53 Rancho Santa Margar    1:07.55
  4 Lydia Woods              W54 Atlanta, GA            1:14.18

Event 165  W55 Long Hurdles 30"
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *Rhona Trott             W58 Hamilton, ON             54.54
  2 Deborah Carter           W55 Snellville, GA           57.40

Event 165  W60 Long Hurdles 30"
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Phil Raschker            W60 Marietta, GA             52.17

Event 181  W30 2000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jacqueline Concaugh      W32 Burke, VA              7:21.30
  2 Nicole Lycan             W33 Lawton, MI             7:32.90

Event 181  W35 2000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gina Witcher             W39 Youngsville, NC        7:41.11

Event 181  W40 2000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Marisa Hanson            W44 Pleasant Valley,, N    7:40.41
  2 Lauriea Blume            W40 Spokane, WA            9:34.38
  3 Lisa Marie Render        W42 Fort Worth, TX        10:03.35

Event 181  W45 2000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Caren Ware               W45 Twin Peaks, CA         9:02.84
  2 Christine Long           W48 Tustin, CA            11:32.69

Event 181  W50 2000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Denise Janneck           W53 Rancho Santa Margar    9:44.74
  2 Terrell Barry            W50 Dixon, CA             11:10.66

Event 181  W55 2000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ashley Childs            W57 Royal Oak, MD         10:54.12

Event 181  W60 2000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mary Trotto              W60 Kihei, HI             11:40.54

Event 181  W65 2000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Marie-Louise Michelsohn  W65 New York, NY           9:09.25
  2 Jane VanEeuwen           W66 Wayne, NJ             14:28.65

Event 201  W30 Long Jump A
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  3 Gretchen Henrickson      W30 Saltillo, MS             5.01m  -0.5  16-05.25
  4 Kimberly Touya           W31 Patchogue, NY            4.87m  +0.0  15-11.75

Event 201  W35 Long Jump A
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Laura Barre              W37 West Lebanon, NH         5.25m  -0.4  17-02.75
  5 Ruthlyn Greenfield-Webst W36 Yonkers, NY              4.76m  +0.0  15-07.50
  6 Sarah Boyd               W37 Austin, TX               4.54m  -1.8  14-10.75

Event 201  W40 Long Jump A
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  2 Tracey Singleton         W40 Upper Marlboro, MD       5.11m  -1.4  16-09.25
  7 Pamela Swan              W44 Bowdoin, ME              4.15m  -0.7  13-07.50
  8 Linda Butler             W44 Milwaukie, OR            4.02m  -0.1  13-02.25

Event 203  W45 Long Jump A
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Veronica Amarasekara     W46 Fontana, CA              5.06m   0.1  16-07.25
  2 *Susanne Lauridsen       W49 Calgary                  4.29m  -0.3  14-01.00
  3 *BJ Freeman              W48 Calgary                  4.26m  -0.1  13-11.75
  4 Caren Ware               W45 Twin Peaks, CA           4.24m  +0.0  13-11.00
  5 Liz Palmer               W47 Folsom, CA               4.24m  -0.7  13-11.00
  6 Caryl Senn-Griffiths     W45 Massapequa Park, NY      4.19m  -1.7  13-09.00
  7 Debbie Belanger          W47 Glenburn, ME             3.86m  -0.3  12-08.00
  8 Christine Long           W48 Tustin, CA               2.91m  -0.8   9-06.75
  9 Lisa Hampton             W49 Albuquerque, NM          2.62m  -0.6   8-07.25

Event 205  W50 Long Jump A
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Kay Glynn                W54 Hastings, IA             4.62m  -2.5  15-02.00
  2 Rita Hanscom             W53 San Diego, CA            4.34m  -1.6  14-03.00
  4 Linda Cohn               W54 Northridge, CA           4.15m  -0.3  13-07.50
  5 Valerie St James         W50 Sacramento, CA           3.46m  -0.2  11-04.25
  6 Kimberly Williams        W52 South Portland, ME       3.38m  -1.3  11-01.25
  7 Lydia Woods              W54 Atlanta, GA              2.97m   0.4   9-09.00

Event 205  W55 Long Jump A
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  3 Linda Lowery             W55 Decatur, GA              4.26m   0.7  13-11.75
  8 Susan Nesbihal-Cordero   W58 Islip Terrace, NY        2.48m  -0.3   8-01.75

Event 207  W60 Long Jump A
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Phil Raschker            W60 Marietta, GA             4.65m  -1.1  15-03.25
  2 Dorothy Vander Cruyssen  W61 Houston, TX              3.67m   0.8  12-00.50
  3 Kathy Jager              W64 Glendale, AZ             3.60m  +0.0  11-09.75
  4 Lorraine Tucker          W60 San Jose, CA             3.57m  -1.0  11-08.50
  5 Sharon Raham             W61 Wellington, CO           3.28m  -1.6  10-09.25
  6 Mary Trotto              W60 Kihei, HI                2.42m   0.3   7-11.25
  7 Janis Henderson          W60 Mt Sinai, NY             2.34m  +0.0   7-08.25

Event 208  W65 Long Jump A
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 *Carol LaFayette-Boyd    W65 Regina, Sask             3.85m  +0.0  12-07.75
  2 Becky Sisley             W68 Eugene, OR               3.33m   0.1  10-11.25
  6 Jane VanEeuwen           W66 Wayne, NJ                1.89m  +0.0   6-02.50

Event 208  W70 Long Jump A
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  3 Barbara Jordan           W71 South Burlington, V      3.30m   0.2  10-10.00
  4 Florence Meiler          W73 Shelburne, VT            3.28m  +0.0  10-09.25

Event 208  W75 Long Jump A
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  5 Gloria Krug              W76 New Oxford, PA           2.38m   0.7   7-09.75
  8 Edythe Leek              W76 Sacramento, CA           1.69m   0.8   5-06.50

Event 208  W80 Long Jump A
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  7 Ann McGowan              W83 Providence, RI           1.86m   NWI   6-01.25

Event 219  W30 Triple Jump A
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  2 Kimberly Touya           W31 Patchogue, NY           10.17m   0.5  33-04.50

Event 219  W35 Triple Jump A
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Ruthlyn Greenfield-Webst W36 Yonkers, NY             10.40m   0.6  34-01.50
  4 Sarah Boyd               W37 Austin, TX               9.33m   0.8  30-07.50

Event 219  W40 Triple Jump A
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  3 Tracey Singleton         W40 Upper Marlboro, MD       9.53m   1.5  31-03.25
  5 Linda Carty              W41 Cleveland, OH            9.33m   1.6  30-07.50
  8 Lisa Marie Render        W42 Fort Worth, TX           7.30m   1.2  23-11.50

Event 219  W45 Triple Jump A
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  6 Caren Ware               W45 Twin Peaks, CA           8.75m   1.8  28-08.50
  7 *Susanne Lauridsen       W49 Calgary                  8.30m   1.3  27-02.75
  9 Liz Palmer               W47 Folsom, CA               6.74m   0.8  22-01.50
 10 Christine Long           W48 Tustin, CA               4.66m   0.5  15-03.50

Event 221  W50 Triple Jump A
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  2 Linda Cohn               W54 Northridge, CA           9.23m   1.5  30-03.50
  3 Kay Glynn                W54 Hastings, IA             8.62m  -0.2  28-03.50
  6 Lydia Woods              W54 Atlanta, GA              6.50m  -0.7  21-04.00
 10 Denise Janneck           W53 Rancho Santa Margar      4.46m   0.2  14-07.75

Event 221  W55 Triple Jump A
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  4 Linda Lowery             W55 Decatur, GA              8.11m   1.6  26-07.25
  9 Susan Nesbihal-Cordero   W58 Islip Terrace, NY        5.04m   0.2  16-06.50

Event 221  W60 Triple Jump A
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Phil Raschker            W60 Marietta, GA             9.41m   1.1  30-10.50
  5 Sharon Raham             W61 Wellington, CO           6.51m   0.8  21-04.25
  7 Mary Trotto              W60 Kihei, HI                5.55m   1.0  18-02.50
  8 Janis Henderson          W60 Mt Sinai, NY             5.38m   4.0  17-08.00

Event 222  W65 Triple Jump A
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 *Carol LaFayette-Boyd    W65 Regina, Sask             8.17m   2.2  26-09.75
  4 Ann Carter               W65 Aiken, SC                6.05m   1.5  19-10.25
  7 Jane VanEeuwen           W66 Wayne, NJ                4.10m   0.5  13-05.50

Event 222  W70 Triple Jump A
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  2 Barbara Jordan           W71 South Burlington, V      6.66m  +0.0  21-10.25
  3 Florence Meiler          W73 Shelburne, VT            6.26m   2.3  20-06.50

Event 222  W75 Triple Jump A
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  5 Gloria Krug              W76 New Oxford, PA           4.91m   NWI  16-01.50
  6 Edythe Leek              W76 Sacramento, CA           4.78m   NWI  15-08.25

Event 241  W35 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 *Kimiko Nakatake         W36 Far Rockaway, NY         1.50m    4-11.00

Event 241  W40 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Patricia Porter          W44 Albuquerque, NM          1.55m    5-01.00
  2 Pamela Swan              W44 Bowdoin, ME              1.45m    4-09.00
  3 Linda Butler             W44 Milwaukie, OR            1.30m    4-03.25

Event 241  W45 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Caryl Senn-Griffiths     W45 Massapequa Park, NY      1.40m    4-07.00
  2 *BJ Freeman              W48 Calgary                  1.35m    4-05.00
  3 Caren Ware               W45 Twin Peaks, CA           1.25m    4-01.25
  4 Christine Long           W48 Tustin, CA               0.90m    2-11.50

Event 241  W50 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Kay Glynn                W54 Hastings, IA             1.35m    4-05.00
  2 Liz Johnson              W51 Charlotte, NC            1.10m    3-07.25
  3 Lydia Woods              W54 Atlanta, GA              1.00m    3-03.25

Event 247  W55 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Eleanor Gipson           W55 Memphis, TN              1.36m    4-05.50

Event 247  W60 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Phil Raschker            W60 Marietta, GA             1.36m    4-05.50
  2 Dorothy Vander Cruyssen  W61 Houston, TX              1.20m    3-11.25
  2 Linda Douglass           W62 Rosenberg, TX            1.20m    3-11.25
  4 Sharon Raham             W61 Wellington, CO           1.10m    3-07.25
  5 Mary Trotto              W60 Kihei, HI                0.95m    3-01.25

Event 247  W65 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 *Marg Radcliffe          W65 Lake Cowichan            1.10m    3-07.25
  2 Becky Sisley             W68 Eugene, OR               1.05m    3-05.25
  3 Jane VanEeuwen           W66 Wayne, NJ                0.90m    2-11.50
 -- Ann Carter               W65 Aiken, SC                   NH

Event 247  W70 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Christel Donley          W72 Colorado Springs, C      1.10m    3-07.25

Event 261  W30 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
 -- Gretchen Henrickson      W30 Saltillo, MS                NH

Event 261  W40 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Pamela Swan              W44 Bowdoin, ME              2.80m    9-02.25
  2 Karen Rieger             W43 Indianapolis, IN         2.70m    8-10.25

Event 261  W50 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Kay Glynn                W54 Hastings, IA             2.80m    9-02.25
  2 Rita Hanscom             W53 San Diego, CA            2.70m    8-10.25

Event 261  W55 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 *Hillen von Maltzahn     W58 Troy, NY                 2.70m    8-10.25
  2 Susan Nesbihal-Cordero   W58 Islip Terrace, NY        1.20m    3-11.25

Event 261  W60 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Phil Raschker            W60 Marietta, GA             2.30m    7-06.50
  2 Kathy Jager              W64 Glendale, AZ             2.30m    7-06.50
  3 Dorothy Vander Cruyssen  W61 Houston, TX              2.10m    6-10.75
  4 Mary Trotto              W60 Kihei, HI                1.20m    3-11.25

Event 261  W70 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Florence Meiler          W73 Shelburne, VT            1.83m    6-00.00

Event 281  W40 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rebecca Garson           W43 Afton, VA             29:31.49
  2 Pamela Allie-Morrill     W44 Averill Park, NY      31:24.06
  3 Ginger Armstrong         W44 Canterbury, CT        33:52.04

Event 281  W45 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Maryanne Daniel          W49 Clinton, CT           28:43.18

Event 281  W50 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Debbie Topham            W54 Mayville, MI          29:20.58
  2 Lynette Heinlein         W50 Vassar, MI            31:37.24
  3 Sandra DeNoon            W52 Clermont, FL          34:38.37
 -- Liz Johnson              W51 Charlotte, NC               DQ

Event 281  W55 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lynn Tracy               W55 Racine, WI            28:57.29
  2 Cathy Mayfield           W56 Indianapolis, IN      30:47.15
  3 Doris McGuire            W58 LaGrange Park, IL     33:21.08
 -- Gayle Johnson            W58 Columbia, MO                DQ

Event 282  W60 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Panseluta Geer           W60 Hazlet, NJ            31:17.73
  2 Jolene Steigerwalt       W63 San Diego, CA         31:43.52
  3 Kathleen Frable          W61 Ivins, UT             32:12.13
  4 Elizabeth Richardson     W61 Ward Cove, AK         38:54.23

Event 282  W65 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Louise Walters           W67 Foresthill, CA        31:57.91
  2 Sandra Hults             W65 Leesburg, FL          35:36.73
 -- Janet Higbie             W65 Indianapolis, IN            DQ

Event 282  W70 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Essie Faria              W72 N. Miami, FL          37:44.17
 -- Joan Berman              W70 Ann Arbor, MI               DQ
 -- Elna Cain                W70 Denver, CO                  DQ

Event 282  W75 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
 -- *Ruth Carrier            W76 White Rock                  DQ

Event 282  W80 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Miriam Gordon            W82 Hollywood, FL         40:55.99

Event 302  W35 Shot Put 4K    A
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Wanda Johnson            W37 Tampa, FL               12.32m   40-05.00
  2 Cindy Latham             W37 West Haven, CT           6.21m   20-04.50

Event 302  W40 Shot Put 4K    A
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Susan Wiemer             W41 Freeport, ME             9.58m   31-05.25
  2 Lesley Duncan            W43 Warren, NJ               9.57m   31-04.75
  3 Heather Scanlon          W44 Flourtown, PA            8.22m   26-11.75
  4 Kelly Thompson           W40 Hopewell Junction,       7.74m   25-04.75

Event 303  W45 Shot Put 4K    A
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Oneithea Lewis           W47 Bayside, NY             13.06m   42-10.25
  2 Veronica Amarasekara     W46 Fontana, CA              9.55m   31-04.00
  3 Lisa Hampton             W49 Albuquerque, NM          6.01m   19-08.75
  4 Deborah Ecklund          W47 Rockaway Park, NY        5.69m   18-08.00
  5 Christine Long           W48 Tustin, CA               5.45m   17-10.75
  6 Mary Whiteley            W46 Rsm, CA                  5.10m   16-08.75

Event 305  W50 Shot Put 3K   A
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Carol Finsrud            W50 Lockhart, TX            12.39m   40-07.75
  2 Ruth Welding             W51 Elk Grove Village,      10.75m   35-03.25
  3 Janelle Cooper           W51 Oshkosh, WI             10.06m   33-00.25
  4 Donna Barrett            W51 Cheltenham, MD           9.25m   30-04.25
  5 Susan Hallen             W50 Elk Grove Village,       8.36m   27-05.25
  6 Cathleen Warmerdam       W51 Reedley, CA              8.16m   26-09.25
  7 Lydia Woods              W54 Atlanta, GA              7.00m   22-11.75
  8 Christine Stone          W52 La Mesa, CA              5.64m   18-06.00

Event 305  W55 Shot Put 3K   A
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Mary Hartzler            W58 Gahanna, OH             10.65m   34-11.25
  2 Linda Rowe               W55 Bloomfield, IA           8.60m   28-02.75
  3 June Fichter             W59 Newbury, NH              5.32m   17-05.50

Event 307  W60 Shot Put 3K   A
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Barbara LoPiccolo        W60 Norwich, NY              9.10m   29-10.25
  2 Lorraine Tucker          W60 San Jose, CA             9.03m   29-07.50
  3 Dorothy Vander Cruyssen  W61 Houston, TX              7.90m   25-11.00
  4 Georgia Cutler           W64 Eugene, OR               7.82m   25-08.00
  5 Patricia Fogg            W61 Wrentham, MA             7.67m   25-02.00
  6 Sharon Raham             W61 Wellington, CO           7.36m   24-01.75
  7 Mary Trotto              W60 Kihei, HI                7.21m   23-08.00
  8 Kathy Jager              W64 Glendale, AZ             6.72m   22-00.75
  9 Janis Henderson          W60 Mt Sinai, NY             5.04m   16-06.50

Event 309  W65 Shot Put 3K   A
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Mary Robinson            W65 Gahanna, OH              7.23m   23-08.75
  2 Carol Young              W67 West Hartford, CT        7.17m   23-06.25
  3 Roslyn Katz              W65 Flushing, NY             6.95m   22-09.75

Event 309  W70 Shot Put 3K   A
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Mary Roman               W71 Norwalk, CT              8.13m   26-08.25
  2 Christel Donley          W72 Colorado Springs, C      7.31m   23-11.75
  3 Francesca Moravcsik      W73 South Burlington, V      6.57m   21-06.75
  4 Florence Meiler          W73 Shelburne, VT            6.42m   21-00.75
  5 Marcia Crooks            W73 Bellingham, MA           6.29m   20-07.75
  6 Amy Hicks                W74 Needham, MA              6.12m   20-01.00
  7 Donna Mann               W71 Wickliffe, OH            4.82m   15-09.75

Event 310  W75 Shot Put 3K   A
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Gloria Krug              W76 New Oxford, PA           7.51m   24-07.75
  2 Edythe Leek              W76 Sacramento, CA           4.76m   15-07.50

Event 310  W80 Shot Put 3K   A
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Bernice Holland          W80 Cleveland, OH            5.56m   18-03.00
  2 Alverta Perkins          W83 So. Burlington, VT       4.70m   15-05.00
  3 Ann McGowan              W83 Providence, RI           4.24m   13-11.00

Event 310  W85 Shot Put 3K   A
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 *Olga Kotelko            W88 West Vancouver           5.16m   16-11.25

Event 310  W90 Shot Put 3K   A
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Betty Jarvis             W92 Aberdeen, NC             4.02m   13-02.25

Event 320  W35 Discus Throw 1.0 k   A
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Wanda Johnson            W37 Tampa, FL               35.90m     117-09
  6 Cindy Latham             W37 West Haven, CT          17.76m      58-03

Event 320  W40 Discus Throw 1.0 k   A
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  2 Lesley Duncan            W43 Warren, NJ              28.59m      93-09
  3 Kelly Thompson           W40 Hopewell Junction,      24.95m      81-10
  4 Pamela Swan              W44 Bowdoin, ME             24.49m      80-04
  5 Heather Scanlon          W44 Flourtown, PA           21.03m      69-00
  7 Linda Butler             W44 Milwaukie, OR           17.07m      56-00

Event 321  W45 Discus Throw 1.0 k   A
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Lisa Hampton             W49 Albuquerque, NM         19.46m      63-10
  2 Lisa Latno               W46 Gray, ME                18.72m      61-05
  3 Deborah Ecklund          W47 Rockaway Park, NY       18.65m      61-02
  4 Mary Whiteley            W46 Rsm, CA                 15.45m      50-08
  5 Christine Long           W48 Tustin, CA               7.63m      25-00

Event 322  W50 Discus Throw 1.0 k   A
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Carol Finsrud            W50 Lockhart, TX            42.96m     140-11
  2 Ruth Welding             W51 Elk Grove Village,      33.51m     109-11
  3 *Barb Dabowski           W50 Waterloo                29.12m      95-06
  4 Linda Cohn               W54 Northridge, CA          26.92m      88-04
  5 Janelle Cooper           W51 Oshkosh, WI             24.85m      81-06
  6 Susan Hallen             W50 Elk Grove Village,      24.41m      80-01
  7 Donna Barrett            W51 Cheltenham, MD          19.83m      65-01
  8 Lydia Woods              W54 Atlanta, GA             16.25m      53-04
  9 Christine Stone          W52 La Mesa, CA             13.40m      43-11

Event 323  W55 Discus Throw 1.0 k   A
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Mary Hartzler            W58 Gahanna, OH             28.28m      92-09
  2 Linda Rowe               W55 Bloomfield, IA          25.67m      84-03
  3 Susan Nesbihal-Cordero   W58 Islip Terrace, NY       14.38m      47-02

Event 325  W60 Discus Throw 1.0 k   A
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Lorraine Tucker          W60 San Jose, CA            24.25m      79-07
  2 Sharon Raham             W61 Wellington, CO          22.75m      74-08
  3 Barbara LoPiccolo        W60 Norwich, NY             22.09m      72-06
  4 Georgia Cutler           W64 Eugene, OR              21.79m      71-06
  5 Patricia Fogg            W61 Wrentham, MA            19.06m      62-06
  6 Kathy Jager              W64 Glendale, AZ            18.83m      61-09
  7 Karen Huff-Pawlik        W64 Jackson, MS             17.39m      57-01
  8 Janis Henderson          W60 Mt Sinai, NY            15.01m      49-03
  9 Mary Trotto              W60 Kihei, HI               14.82m      48-07

Event 326  W65 Discus Throw 1.0 k   A
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Carol Young              W67 West Hartford, CT       21.80m      71-06
  2 Nadine O'Connor          W65 Del Mar, CA             20.56m      67-05
  3 Joy Kaylor               W69 Central City, CO        20.38m      66-10
  4 Roslyn Katz              W65 Flushing, NY            18.66m      61-03
  5 Mary Robinson            W65 Gahanna, OH             15.48m      50-09

Event 328  W70 Discus Throw 1.0 k   A
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Joan Berman              W70 Ann Arbor, MI           18.74m      61-06
  2 Joan Youngs              W70 Tolland, CT             17.56m      57-07
  3 Christel Donley          W72 Colorado Springs, C     16.85m      55-03
  4 Francesca Moravcsik      W73 South Burlington, V     16.74m      54-11
  5 Florence Meiler          W73 Shelburne, VT           15.68m      51-05
  6 Marcia Crooks            W73 Bellingham, MA          13.06m      42-10
  7 Donna Mann               W71 Wickliffe, OH           12.11m      39-09

Event 328  W75 Discus Throw 1.0 k   A
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Gloria Krug              W76 New Oxford, PA          16.46m      54-00

Event 329  W80 Discus Throw .75 k   A
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Bernice Holland          W80 Cleveland, OH           17.32m      56-10
  2 Alverta Perkins          W83 So. Burlington, VT      10.09m      33-01

Event 329  W85 Discus Throw .75 k   A
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 *Olga Kotelko            W88 West Vancouver          15.35m      50-04

Event 343  W40 Javelin Throw 600G
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Lesley Duncan            W43 Warren, NJ              32.61m     107-00
  3 Linda Butler             W44 Milwaukie, OR           24.61m      80-09
  5 Pamela Swan              W44 Bowdoin, ME             22.06m      72-04
  6 Kelly Thompson           W40 Hopewell Junction,      21.88m      71-09
  8 Heather Scanlon          W44 Flourtown, PA           19.10m      62-08

Event 343  W45 Javelin Throw 600G
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  2 Caryl Senn-Griffiths     W45 Massapequa Park, NY     31.93m     104-09
  4 Caren Ware               W45 Twin Peaks, CA          23.27m      76-04
  7 *BJ Freeman              W48 Calgary                 21.19m      69-06
  9 Lisa Hampton             W49 Albuquerque, NM         16.14m      52-11
 10 Deborah Ecklund          W47 Rockaway Park, NY       13.42m      44-00
 11 Christine Long           W48 Tustin, CA              13.21m      43-04
 12 Mary Whiteley            W46 Rsm, CA                 12.08m      39-07

Event 345  W50 Javelin Throw 500G
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Linda Cohn               W54 Northridge, CA          40.02m     131-03
  2 *Barb Dabowski           W50 Waterloo                33.00m     108-03
  3 Carol Finsrud            W50 Lockhart, TX            31.00m     101-08
  4 Kay Glynn                W54 Hastings, IA            27.25m      89-05
  5 Tina Bowman              W54 Long Beach, CA          25.88m      84-11
  6 Irene Thompson           W53 Syracuse, NY            24.49m      80-04
  7 Ruth Welding             W51 Elk Grove Village,      23.73m      77-10
  8 Cathleen Warmerdam       W51 Reedley, CA             21.86m      71-09
  9 Janelle Cooper           W51 Oshkosh, WI             20.06m      65-10
 10 Susan Hallen             W50 Elk Grove Village,      19.55m      64-02
 11 Donna Barrett            W51 Cheltenham, MD          13.37m      43-10

Event 346  W55 Javelin Throw 500G
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Linda Rowe               W55 Bloomfield, IA          25.98m      85-03
  2 Mary Hartzler            W58 Gahanna, OH             25.25m      82-10
  3 Susan Nesbihal-Cordero   W58 Islip Terrace, NY       18.17m      59-07
  4 *Rhona Trott             W58 Hamilton, ON            16.01m      52-06

Event 347  W60 Javelin Throw 400G
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Barbara LoPiccolo        W60 Norwich, NY             27.86m      91-05
  2 Sharon Raham             W61 Wellington, CO          27.70m      90-10
  3 Lorraine Tucker          W60 San Jose, CA            26.26m      86-02
  4 Phil Raschker            W60 Marietta, GA            26.08m      85-07
  5 Dorothy Vander Cruyssen  W61 Houston, TX             26.04m      85-05
  6 Georgia Cutler           W64 Eugene, OR              22.64m      74-03
  7 Patricia Fogg            W61 Wrentham, MA            18.90m      62-00
  8 Karen Huff-Pawlik        W64 Jackson, MS             17.90m      58-09
  9 Mary Trotto              W60 Kihei, HI               16.16m      53-00
 10 Linda Douglass           W62 Rosenberg, TX           15.85m      52-00
 11 Janis Henderson          W60 Mt Sinai, NY            15.09m      49-06

Event 348  W65 Javelin Throw 400G
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 *Marg Radcliffe          W65 Lake Cowichan           27.90m      91-06
  2 Becky Sisley             W68 Eugene, OR              26.07m      85-06
  3 Carol Young              W67 West Hartford, CT       17.93m      58-10
  4 Roslyn Katz              W65 Flushing, NY            17.15m      56-03
  5 Lana Kane                W67 Conestoga, PA           16.70m      54-09
  6 Mary Robinson            W65 Gahanna, OH             15.28m      50-01
  7 Jane VanEeuwen           W66 Wayne, NJ                9.83m      32-03

Event 350  W70 Javelin Throw 400G
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Christel Donley          W72 Colorado Springs, C     21.53m      70-08
  2 Amy Hicks                W74 Needham, MA             17.71m      58-01
  3 Joan Youngs              W70 Tolland, CT             16.71m      54-10
  4 Joan Berman              W70 Ann Arbor, MI           14.38m      47-02
  5 Francesca Moravcsik      W73 South Burlington, V     13.09m      42-11
  6 Marcia Crooks            W73 Bellingham, MA          12.22m      40-01
  7 Donna Mann               W71 Wickliffe, OH            9.43m      30-11

Event 351  W75 Javelin Throw 400G
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Gloria Krug              W76 New Oxford, PA          18.84m      61-10
  3 Edythe Leek              W76 Sacramento, CA          10.27m      33-08

Event 351  W80 Javelin Throw 400G
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  2 Bernice Holland          W80 Cleveland, OH           16.03m      52-07
  4 Ann McGowan              W83 Providence, RI           9.43m      30-11
  5 Alverta Perkins          W83 So. Burlington, VT       8.19m      26-10

Event 351  W90 Javelin Throw 400G
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  6 Betty Jarvis             W92 Aberdeen, NC             8.10m      26-07

Event 361  W35 Hammer Throw 4K   A
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Cindy Latham             W37 West Haven, CT          31.94m     104-09
  5 Wendy Winter             W37 Sunnyvale, CA           19.55m      64-02

Event 361  W40 Hammer Throw 4K   A
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  2 Kelly Thompson           W40 Hopewell Junction,      24.77m      81-03
  3 Heather Scanlon          W44 Flourtown, PA           22.20m      72-10

Event 361  W45 Hammer Throw 4K   A
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  4 Lisa Hampton             W49 Albuquerque, NM         20.47m      67-02
  6 Deborah Ecklund          W47 Rockaway Park, NY       17.76m      58-03
  7 Christine Long           W48 Tustin, CA              10.11m      33-02

Event 365  W50 Hammer Throw 3K   A
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Carol Finsrud            W50 Lockhart, TX            43.97m     144-03
  2 Ruth Welding             W51 Elk Grove Village,      40.35m     132-04
  4 Susan Hallen             W50 Elk Grove Village,      33.07m     108-06
  5 Janelle Cooper           W51 Oshkosh, WI             28.07m      92-01
  8 Donna Barrett            W51 Cheltenham, MD          18.68m      61-03
  9 Lydia Woods              W54 Atlanta, GA             18.54m      60-10

Event 365  W55 Hammer Throw 3K   A
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  3 Mary Hartzler            W58 Gahanna, OH             36.88m     121-00
  6 Linda Rowe               W55 Bloomfield, IA          24.61m      80-09
  7 *Rhona Trott             W58 Hamilton, ON            23.08m      75-09

Event 366  W60 Hammer Throw 3K   A
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Georgia Cutler           W64 Eugene, OR              31.42m     103-01
  2 Barbara LoPiccolo        W60 Norwich, NY             29.25m      95-11
  3 Sharon Raham             W61 Wellington, CO          27.76m      91-01
  4 Patricia Fogg            W61 Wrentham, MA            22.23m      72-11
  5 Janis Henderson          W60 Mt Sinai, NY            16.15m      53-00

Event 366  W65 Hammer Throw 3K   A
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Carol Young              W67 West Hartford, CT       33.88m     111-02
  2 Roslyn Katz              W65 Flushing, NY            26.57m      87-02
  3 Joy Kaylor               W69 Central City, CO        24.70m      81-00

Event 367  W70 Hammer Throw 3K   B
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Mary Roman               W71 Norwalk, CT             23.06m      75-08
  2 Florence Meiler          W73 Shelburne, VT           17.83m      58-06
  3 Amy Hicks                W74 Needham, MA             16.95m      55-07
  4 Francesca Moravcsik      W73 South Burlington, V     15.23m      50-00
  5 Marcia Crooks            W73 Bellingham, MA          15.09m      49-06
  6 Donna Mann               W71 Wickliffe, OH           11.90m      39-00

Event 367  W75 Hammer Throw 3K   B
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Gloria Krug              W76 New Oxford, PA          17.86m      58-07

Event 367  W80 Hammer Throw 3K   B
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ann McGowan              W83 Providence, RI          10.19m      33-05

Event 367  W90 Hammer Throw 3K   B
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Betty Jarvis             W92 Aberdeen, NC             9.36m      30-08

Event 381  W40 Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Susan Wiemer             W41 Freeport, ME              2983
  2 Linda Butler             W44 Milwaukie, OR             2335
  3 Bethany Heslam           W42 Norht Port, FL            2055

Event 381  W45 Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *BJ Freeman              W48 Calgary                   3491
  2 Liz Palmer               W47 Folsom, CA                3439
  3 Caren Ware               W45 Twin Peaks, CA            3092
  4 Christine Long           W48 Tustin, CA                1046

Event 382  W50 Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kay Glynn                W54 Hastings, IA              3405
  2 Karen Blackmore          W53 Sandia Park, NM           1625
  3 Lydia Woods              W54 Atlanta, GA               1427
  4 Denise Janneck           W53 Rancho Santa Margar       1356

Event 382  W55 Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *Rhona Trott             W58 Hamilton, ON              3295
  2 Ashley Childs            W57 Royal Oak, MD             1923

Event 382  W60 Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Phil Raschker            W60 Marietta, GA              4953
  2 Mary Trotto              W60 Kihei, HI                 1743

Event 382  W65 Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ann Carter               W65 Aiken, SC                 2705
  2 Jane VanEeuwen           W66 Wayne, NJ                 1068

Event 382  W70 Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Christel Donley          W72 Colorado Springs, C       4138
  2 Essie Faria              W72 N. Miami, FL              2387

Event 382  W75 Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Edythe Leek              W76 Sacramento, CA            2025

Event 400  W35 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Cindy Latham             W37 West Haven, CT          10.01m   32-10.25

Event 400  W40 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Kelly Thompson           W40 Hopewell Junction,       8.60m   28-02.75
  2 Heather Scanlon          W44 Flourtown, PA            7.18m   23-06.75

Event 400  W45 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Oneithea Lewis           W47 Bayside, NY             15.67m   51-05.00
  2 Lisa Hampton             W49 Albuquerque, NM          7.26m   23-10.00
  3 Deborah Ecklund          W47 Rockaway Park, NY        6.15m   20-02.25

Event 400  W50 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Carol Finsrud            W50 Lockhart, TX            15.46m   50-08.75
  2 Ruth Welding             W51 Elk Grove Village,      11.54m   37-10.50
  3 Donna Barrett            W51 Cheltenham, MD          10.00m   32-09.75
  3 Janelle Cooper           W51 Oshkosh, WI             10.00m   32-09.75
  5 Susan Hallen             W50 Elk Grove Village,       9.85m   32-03.75
  6 Lydia Woods              W54 Atlanta, GA              6.65m   21-10.00

Event 400  W55 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Mary Hartzler            W58 Gahanna, OH             12.06m   39-07.00

Event 400  W60 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Barbara LoPiccolo        W60 Norwich, NY             11.84m   38-10.25
  2 Sharon Raham             W61 Wellington, CO          11.57m   37-11.50
  3 Patricia Fogg            W61 Wrentham, MA            10.39m   34-01.25
  4 Janis Henderson          W60 Mt Sinai, NY             7.63m   25-00.50

Event 400  W65 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Carol Young              W67 West Hartford, CT       13.54m   44-05.25
  2 Roslyn Katz              W65 Flushing, NY            10.57m   34-08.25

Event 400  W70 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Mary Roman               W71 Norwalk, CT              9.33m   30-07.50
  2 Amy Hicks                W74 Needham, MA              6.98m   22-11.00

Event 400  W75 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Gloria Krug              W76 New Oxford, PA           8.16m   26-09.25

Event 400  W90 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Betty Jarvis             W92 Aberdeen, NC             5.08m   16-08.00

Event 436  W40 10000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rebecca Garson           W43 Afton, VA           1:00:09.82
  2 Ginger Armstrong         W44 Canterbury, CT      1:06:15.47

Event 436  W45 10000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Marcia Gutsche Rutledge  W45 West Newton, MA       54:38.73

Event 436  W50 10000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Debbie Topham            W54 Mayville, MI          58:49.84
  2 Lynette Heinlein         W50 Vassar, MI          1:02:38.84

Event 436  W55 10000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lynn Tracy               W55 Racine, WI            58:27.65
  2 Cathy Mayfield           W56 Indianapolis, IN    1:02:36.24
  3 Gayle Johnson            W58 Columbia, MO        1:05:36.05
 -- Doris McGuire            W58 LaGrange Park, IL           DQ

Event 436  W60 10000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Panseluta Geer           W60 Hazlet, NJ          1:04:15.71
  2 Kathleen Frable          W61 Ivins, UT           1:04:20.03
  3 Jolene Steigerwalt       W63 San Diego, CA       1:05:00.54
  4 Joanne Harriman          W64 Tewksbury, MA       1:15:34.94
  5 Elizabeth Richardson     W61 Ward Cove, AK       1:15:39.27

Event 436  W65 10000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Louise Walters           W67 Foresthill, CA      1:03:42.01
  2 Janet Higbie             W65 Indianapolis, IN    1:12:08.87
  3 Sandra Hults             W65 Leesburg, FL        1:12:10.96

Event 436  W70 10000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Essie Faria              W72 N. Miami, FL        1:19:06.23
 -- Joan Berman              W70 Ann Arbor, MI               DQ

Event 436  W75 10000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
 -- *Ruth Carrier            W76 White Rock                  DQ

Event 436  W80 10000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Miriam Gordon            W82 Hollywood, FL       1:23:34.61

Event 441  W40-49 4x100 Meter Relay CLUB
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Golden West Athletics Club                            58.72
  2 So Cal Track - Fleet Feet                           1:17.40

Event 442  W30-39 4x100 Meter Relay Non Club
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Non Club Female  'F'                                  51.47

Event 442  W40-49 4x100 Meter Relay Non Club
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Non Club Female  'D'                                  55.99
 -- Non Club Female                                          DQ

Event 442  W50-59 4x100 Meter Relay Non Club
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Non Club Female  'C'                                1:06.04

Event 442  W60-69 4x100 Meter Relay Non Club
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Non Club Female  'E'                                1:05.19
  2 Non Club Female  'B'                                1:13.25

Event 454  W40-49 4x400 Meter Relay CLUB
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Athena Track                                        4:28.27
  2 Non Club Female  'B'                               X5:14.30
  3 So Cal Track - Fleet Feet                           6:22.28

Event 464  W40-49 4x800 Meter Relay CLUB
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Athena Track                                        9:46.22
  2 Non Club Female                                   X10:34.96
  3 Non Club Female  'B'                              X11:31.55
  4 So Cal Track - Fleet Feet                          13:49.13

Event 500  M30 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Antwon Dussett           M31 Peoria, IL               11.03  -1.7
  2 Wayne Burwell            M31 White River Junctio      11.06  -1.7
  3 Alfy Pettes              M32 Omaha, NE                11.28  -1.7
  4 Terrance Spann           M33 Panorama city, CA       X11.51  -1.7
  5 Edward Wheeler           M30 Clifton, NJ              11.54  -1.7
  6 Earl Owens               M33 Greenville, NC           11.81  -1.7
  7 Oscar Robinson           M32 Boynton Beach, FL        11.93  -1.7

Event 501  M35 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Kevin Russell            M36 West Gardiner, ME        11.27  -1.1
  2 Reggie Pendland          M38 Grand Prairie, TX        11.46  -1.1
  3 Corwin Jackson           M36 West Jordan, UT          12.74  -1.1
  4 Lakin Ducker             M39 Annapolis, MD            13.32  -1.1
  5 Steven Rathbun           M36 Dunnellon, FL            14.19  -1.1

Event 502  M40 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 John Simpson             M41 Corsicana, TX            11.33Q +0.0  2
  2 Louis Merricks           M42 Hampton, VA              11.56Q -1.6  1
  3 Robert Thomas            M40 Indianapolis, IN         11.74Q -1.6  1
  4 Michael Labay            M43 Allen, TX                11.75Q +0.0  2
  5 Andrew Harry             M44 Brooklyn, NY             11.80Q +0.0  2
  6 John Patterson           M42 Cottage Grove, MN        11.88Q -1.6  1
  7 Chuck Green              M40 Rosharon, TX             11.95q +0.0  2
  8 Clinton Aurelien         M41 Bronx, NY                12.21q +0.0  2
  9 Dr. Marcus Shute         M44 Conyers, GA              12.26  -1.6  1
 10 Alan Sims                M43 Katy, TX                 12.40  -1.6  1
 11 Michael Viani            M40 Charleston, ME           12.69  -1.6  1
 12 Daniel LaVallee          M40 Raymond, ME              12.82  -1.6  1
 13 Richard Cadogan          M42 Irvine, CA               12.99  -1.6  1
 14 BaoKim Coleman           M40 Glendale, CA             13.05  +0.0  2
 15 Mark Phillips            M44 Milwaukie, OR            14.19  +0.0  2

Event 502  M40 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Louis Merricks           M42 Hampton, VA              11.37  -2.1
  2 John Simpson             M41 Corsicana, TX            11.42  -2.1
  3 Robert Thomas            M40 Indianapolis, IN         11.68  -2.1
  4 Andrew Harry             M44 Brooklyn, NY             11.93  -2.1
  5 Michael Labay            M43 Allen, TX                11.97  -2.1
  6 John Patterson           M42 Cottage Grove, MN        12.03  -2.1
  7 Chuck Green              M40 Rosharon, TX             12.08  -2.1
  8 Clinton Aurelien         M41 Bronx, NY                12.45  -2.1

Event 503  M45 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Val Barnwell             M49 Brooklyn, NY             11.44Q -2.9  2
  2 Kenneth Eaton            M48 Atlanta, GA              11.69Q -2.6  1
  3 Michael Sullivan         M46 Gilbert, AZ              11.57Q -2.9  2
  4 Michael Waller           M49 Federal Way, WA          12.06Q -2.6  1
  5 Lovell Butler            M47 Wernersville, PA         11.79Q -2.9  2
  6 Tony Disalvo             M47 Williamsport, PA         12.27Q -2.6  1
  7 Mark Pasos               M47 Saratoga, CA             12.14q -2.9  2
  8 James Chinn              M48 San Marcos, CA           12.20q -2.9  2
  9 Tommy Baker              M45 San Leandro, CA          12.33  -2.6  1
 10 Glen Whiteley            M46 Ridgely, MD              12.44  -2.6  1
 11 Eric Dixon               M47 Aliso Viejo, CA          12.57  -2.6  1
 12 Michael Travers          M49 Watertown, MA            13.15  -2.9  2

Event 503  M45 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Val Barnwell             M49 Brooklyn, NY             11.35  -0.5
  2 Kenneth Eaton            M48 Atlanta, GA              11.53  -0.5
  3 Michael Sullivan         M46 Gilbert, AZ              11.55  -0.5
  4 Michael Waller           M49 Federal Way, WA          11.74  -0.5
  5 Lovell Butler            M47 Wernersville, PA         11.97  -0.5
  6 Tony Disalvo             M47 Williamsport, PA         12.11  -0.5
  7 Mark Pasos               M47 Saratoga, CA             12.12  -0.5

Event 504  M50 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Oscar Peyton             M54 Accokeek, MD             11.88  -2.1
  2 Anthony Searles          M53 Charlotte, NC            12.18  -2.1
  3 Kenneth Thomas           M50 Houston, TX              12.40  -2.1
  4 Gary Leigh               M52 Kennett Square, PA       12.70  -2.1
  5 Tad Trombley             M50 Trenton, MO              12.79  -2.1
  6 Jim Schoffman            M54 Fridley, MN              12.95  -2.1
  7 David Hockersmith        M51 Scottsdale, AZ           13.18  -2.1
  8 Gregg Swindlehurst       M52 Charlotte, NC            13.23  -2.1

Event 505  M55 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Bill Collins             M56 Houston, TX              11.85Q -1.0  1
  2 Robert Bowen             M55 Martinsburg, WV          12.26Q  NWI  2
  3 Charles Allie            M59 Pittsburgh, PA           12.40Q -1.0  1
  4 Marion McCoy             M57 Hoschton, GA             12.41Q  NWI  2
  5 Kenrick Smith            M57 Brooklyn, NY             12.44Q -1.0  1
  6 Leo Sanders              M56 Virginia Beach, VA       12.55Q  NWI  2
  7 Richard Riddle           M55 Arlington, TX            12.61q  NWI  2
  8 Stephen Kloch            M55 Thousand Oaks, CA        12.94q  NWI  2
  9 Hulan Washington         M55 Antelope, CA             12.99  -1.0  1
 10 Zbizniew Zlobicki        M57 West Bloomfield, MI      13.15   NWI  2
 11 Donn Imrie               M57 Sacramento, CA           13.26  -1.0  1
 12 Martin Spencer           M55 Smyrna, GA               13.50  -1.0  1
 13 Christopher Alvord       M58 Reston, VA               13.80   NWI  2
 14 Robert Hahn              M55 Tyler, TX                13.93   NWI  2

Event 505  M55 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Bill Collins             M56 Houston, TX              11.74  -0.9
  2 Robert Bowen             M55 Martinsburg, WV          12.30  -0.9
  3 Charles Allie            M59 Pittsburgh, PA           12.30  -0.9
  4 Marion McCoy             M57 Hoschton, GA             12.41  -0.9
  5 Kenrick Smith            M57 Brooklyn, NY             12.48  -0.9
  6 Richard Riddle           M55 Arlington, TX            12.61  -0.9
  7 Leo Sanders              M56 Virginia Beach, VA       12.68  -0.9
  8 Stephen Kloch            M55 Thousand Oaks, CA        12.96  -0.9

Event 506  M60 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Stephen Robbins          M64 Seattle, WA              12.84Q -0.6  2
  2 Roger Pierce             M62 Essex, MA                13.19Q -1.4  1
  3 James Seiler             M60 Lake Saint Louis, M      13.14Q -0.6  2
  4 Douglas Spencer          M60 Warren, AR               13.57Q -1.4  1
  5 Ty Brown                 M62 Washington, DC           13.49Q -0.6  2
  6 Ronald Bruner            M60 Madisonville, LA         13.60Q -1.4  1
  7 Lawrence Gunn            M64 Arlington Heights,       13.67q -1.4  1
  8 Wayne Hansen             M63 Melbourne, FL            13.75q -0.6  2
  9 Tomlinson Rauscher       M61 Ellicott City, MD        14.46  -0.6  2
 10 Gary Snyder              M64 Boston, MA               14.68  -0.6  2
 11 Ellsworth Rundlett       M61 Portland, ME             14.73  -1.4  1
 12 *Bruce Mitchell          M64 Caledon, On              15.20  -1.4  1
 -- Robert Koontz            M63 Washington, DC             DNF  -0.6  2

Event 506  M60 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Stephen Robbins          M64 Seattle, WA              12.73  -1.0
  2 Ty Brown                 M62 Washington, DC           13.10  -1.0
  3 James Seiler             M60 Lake Saint Louis, M      13.15  -1.0
  4 Roger Pierce             M62 Essex, MA                13.32  -1.0
  5 Wayne Hansen             M63 Melbourne, FL            13.62  -1.0
  6 Douglas Spencer          M60 Warren, AR               13.62  -1.0
  7 Ronald Bruner            M60 Madisonville, LA         13.65  -1.0
  8 Lawrence Gunn            M64 Arlington Heights,       13.75  -1.0

Event 507  M65 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Albert Williams          M67 Bethesda, MD             13.40  -2.0
  2 Gary Sims                M69 Paradise, CA             13.96  -2.0
  3 *David Stern             M67 Toronto                  15.19  -2.0
  4 Darrell Huston           M65 Bremen, OH               15.83  -2.0
  5 Jack Karbens             M65 Honolulu, HI             15.85  -2.0
  6 Jef Evans                M68 Brunswick, ME            15.96  -2.0

Event 508  M70 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Wayne Bennett            M70 Arlington, TX            14.06  -1.0
  2 Richard Camp             M70 Freeport, ME             14.21  -1.0
  3 *Donald Chambers         M70 Rutherglen               14.56  -1.0
  4 Ray Graves               M73 Omaha, NE                15.33  -1.0
  5 Dan Siegel               M72 Providence, RI           16.00  -1.0
  6 Cliff McCormick          M70 Milbridge,, ME           17.71  -1.0
  7 Richard Daschbach        M70 Exeter, NH               19.31  -1.0

Event 509  M75 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 James Stookey            M77 Dickerson, MD            15.32  -3.3
  2 Joe Summerlin            M75 Spring, TX               15.34  -3.3
  3 Robert Bruce             M79 Owego, NY                16.56  -3.3
  4 James Duncan             M75 Woodbury, CT             16.61  -3.3
  5 Lawrence Greco           M78 Arden, NC                18.97  -3.3

Event 510  M80 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Bill Melville            M80 Platteville, WI          15.42  -2.8
  2 William Daprano          M80 Fayetteville, GA         17.33  -2.8
  3 Raoul Rodriques          M83 Milldale, CT             18.34  -2.8
  4 Ray Bower                M83 Pgh, PA                  18.47  -2.8
  5 Frank Brako              M81 Acton, MA                19.50  -2.8
  6 Robert Mckinley          M82 Siler City, NC           23.25  -2.8

Event 511  M85 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 John Means               M87 Richmond Hts, OH         17.09  -2.2
  2 Joseph Sciaraffa         M85 Rumford, ME              18.33  -2.2
  3 Ralph Maxwell            M87 Alamo, TX                18.34  -2.2
  4 John Anoka               M87 Maitland, FL             19.71  -2.2
  5 Tom Patsalis             M85 Alhambra, CA             20.83  -2.2

Event 512  M90 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Champion Goldy           M90 Haddonfield, NJ          19.48  -0.9
  2 Bob Matteson             M91 Bennington, VT           21.16  -0.9

Event 520  M30 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Antwon Dussett           M31 Peoria, IL               21.87   2.1
  2 Alfy Pettes              M32 Omaha, NE                22.36   2.1
  3 Dorian Green             M32 Lorain, OH               22.41   2.1
  4 Wayne Burwell            M31 White River Junctio      22.51   2.1
  5 Earl Owens               M33 Greenville, NC           23.84   2.1
  6 Murray Jones             M32 New York, NY             26.35   2.1

Event 521  M35 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Marek Wensel             M38 Cedar Rapids, IA         23.17   1.6
  2 Lyndell Pittman          M35 Bronx, NY                23.69   1.6
  3 Marcus Skeete            M39 Kew  Gardens, NY         25.26   1.6
  4 Yancy Culp               M35 Leander, TX              25.40   1.6
  5 Lakin Ducker             M39 Annapolis, MD            26.98   1.6

Event 522  M40 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Khalid Mulazim           M41 Lyndhurst, OH            23.23Q -2.6  2
  2 Robert Thomas            M40 Indianapolis, IN         23.37Q -1.8  1
  3 Louis Merricks           M42 Hampton, VA              23.63Q -1.8  1
  4 Dr. Marcus Shute         M44 Conyers, GA              24.39Q -2.6  2
  5 David Jones              M42 Bellaire, TX             23.74Q -1.8  1
  6 John Patterson           M42 Cottage Grove, MN        24.50Q -2.6  2
  7 Michael Labay            M43 Allen, TX                24.25q -1.8  1
  8 Andrew Harry             M44 Brooklyn, NY             24.51q -2.6  2
  9 Clinton Aurelien         M41 Bronx, NY                24.64  -1.8  1
 10 Chuck Green              M40 Rosharon, TX             24.91  -2.6  2
 11 Michael Viani            M40 Charleston, ME           26.11  -1.8  1
 -- Kerry Sloan              M44 Ft Irwin, CA                DQ  -2.6  2
 -- John Simpson             M41 Corsicana, TX               DQ  -2.6  2

Event 522  M40 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Robert Thomas            M40 Indianapolis, IN         22.71   1.2
  2 Khalid Mulazim           M41 Lyndhurst, OH            23.02   1.2
  3 Louis Merricks           M42 Hampton, VA              23.15   1.2
  4 David Jones              M42 Bellaire, TX             23.45   1.2
  5 Michael Labay            M43 Allen, TX                23.74   1.2
  6 Dr. Marcus Shute         M44 Conyers, GA              24.12   1.2
  7 Andrew Harry             M44 Brooklyn, NY             24.29   1.2
  8 John Patterson           M42 Cottage Grove, MN        24.32   1.2

Event 523  M45 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Michael Sullivan         M46 Gilbert, AZ              23.22Q -1.2  2
  2 Val Barnwell             M49 Brooklyn, NY             23.46Q -1.0  1
  3 Michael Waller           M49 Federal Way, WA          24.37Q -1.0  1
  4 Tommy Baker              M45 San Leandro, CA          24.45Q -1.2  2
  5 Tony Disalvo             M47 Williamsport, PA         24.47Q -1.0  1
  6 Mark Pasos               M47 Saratoga, CA             24.91Q -1.2  2
  7 Glen Whiteley            M46 Ridgely, MD              24.72q -1.0  1
  8 Eric Dixon               M47 Aliso Viejo, CA          25.46q -1.2  2
  9 Norman Southworth        M46 Tulsa, OK                28.78  -1.0  1
 10 Joseph Peebles           M47 Chesterfield, MO         29.57  -1.2  2
 11 Lonnie Davis             M46 Mullins, SC              31.29  -1.0  1

Event 523  M45 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Michael Sullivan         M46 Gilbert, AZ              23.44   2.5
  2 Val Barnwell             M49 Brooklyn, NY             23.74   2.5
  3 Michael Waller           M49 Federal Way, WA          23.94   2.5
  4 Tony Disalvo             M47 Williamsport, PA         24.49   2.5
  5 Mark Pasos               M47 Saratoga, CA             24.64   2.5
  6 Glen Whiteley            M46 Ridgely, MD              24.99   2.5
 -- Tommy Baker              M45 San Leandro, CA            DNF   2.5

Event 524  M50 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Oscar Peyton             M54 Accokeek, MD             24.58Q -0.8  1
  2 Anthony Searles          M53 Charlotte, NC            24.76Q -1.5  2
  3 Ben James                M50 Honeoye Falls, NY        24.81Q -1.5  2
  4 David Hockersmith        M51 Scottsdale, AZ           25.79Q -0.8  1
  5 Gary Leigh               M52 Kennett Square, PA       26.04Q -0.8  1
  6 Collin Mitchell          M54 Silver Spring, MD        26.10Q -1.5  2
  7 Jim Schoffman            M54 Fridley, MN              26.23q -1.5  2
  8 Charles Smith            M53 Jupiter, FL              26.42q -1.5  2
  9 Gregg Swindlehurst       M52 Charlotte, NC            26.58  -1.5  2
 10 George Haywood           M54 Washington, DC           26.69  -0.8  1
 11 Rob Duncanson            M52 Trabuco Canyon, CA       27.16  -0.8  1
 12 Tucker Taft              M54 Lexington, MA            28.03  -1.5  2
 13 Edward Diaz              M53 Seattle, WA              34.46  -0.8  1

Event 524  M50 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Oscar Peyton             M54 Accokeek, MD             23.76   1.3
  2 Ben James                M50 Honeoye Falls, NY        24.11   1.3
  3 David Hockersmith        M51 Scottsdale, AZ           25.68   1.3
  4 Jim Schoffman            M54 Fridley, MN              25.99   1.3
  5 Collin Mitchell          M54 Silver Spring, MD        26.02   1.3
  6 Gary Leigh               M52 Kennett Square, PA       26.10   1.3
  7 Charles Smith            M53 Jupiter, FL              26.74   1.3

Event 525  M55 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Bill Collins             M56 Houston, TX              23.91Q -1.5  1
  2 Charles Allie            M59 Pittsburgh, PA           24.96Q -2.4  2
  3 Robert Bowen             M55 Martinsburg, WV          25.00Q -2.4  2
  4 Richard Riddle           M55 Arlington, TX            25.45Q -1.5  1
  5 Kenrick Smith            M57 Brooklyn, NY             25.45Q -2.4  2
  6 Leo Sanders              M56 Virginia Beach, VA       25.64Q -1.5  1
  7 Carroll Blake            M57 Boston, MA               25.83q -2.4  2
  8 Stephen Kloch            M55 Thousand Oaks, CA        26.54q -1.5  1
  9 Hulan Washington         M55 Antelope, CA             26.55  -2.4  2
 10 Zbizniew Zlobicki        M57 West Bloomfield, MI      26.69  -1.5  1
 11 Paul Caruso              M56 Pompano Beach, FL        27.66  -2.4  2
 12 Larry Zwick              M55 Barnegat, NJ             27.99  -1.5  1
 13 Stefan Waltermann        M57 Hickory, NC              29.18  -1.5  1
 14 Martin Spencer           M55 Smyrna, GA               29.81  -2.4  2
 -- Marion McCoy             M57 Hoschton, GA                DQ  -2.4  2

Event 525  M55 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Bill Collins             M56 Houston, TX              23.99   1.9
  2 Charles Allie            M59 Pittsburgh, PA           24.68   1.9
  3 Richard Riddle           M55 Arlington, TX            25.39   1.9
  4 Carroll Blake            M57 Boston, MA               25.70   1.9
  5 Leo Sanders              M56 Virginia Beach, VA       25.86   1.9
  6 Stephen Kloch            M55 Thousand Oaks, CA        26.84   1.9
 -- Kenrick Smith            M57 Brooklyn, NY               DNF   1.9

Event 526  M60 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 James Seiler             M60 Lake Saint Louis, M      26.52Q -1.7  2
  2 Larry Barnum             M63 Reno, NV                 27.41Q -2.5  1
  3 Roger Pierce             M62 Essex, MA                27.15Q -1.7  2
  4 Stephen Robbins          M64 Seattle, WA              27.81Q -2.5  1
  5 Ronald Bruner            M60 Madisonville, LA         27.76Q -1.7  2
  6 Lawrence Gunn            M64 Arlington Heights,       28.02Q -2.5  1
  7 Ralph Souppa             M60 Swampscott, MA           27.77q -1.7  2
  8 Douglas Spencer          M60 Warren, AR               28.55q -2.5  1
  9 Wayne Hansen             M63 Melbourne, FL            28.98  -1.7  2
 10 Ellsworth Rundlett       M61 Portland, ME             29.67  -1.7  2
 11 Tomlinson Rauscher       M61 Ellicott City, MD        30.00  -2.5  1
 12 Gary Snyder              M64 Boston, MA               30.60  -1.7  2
 13 *Bruce Mitchell          M64 Caledon, On              31.62  -1.7  2
 14 Patrick O'Regan          M60 Inver Grove Hts, MN      34.90  -2.5  1
 15 *John Powell             M63 Brampton, On             36.10  -2.5  1

Event 526  M60 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Stephen Robbins          M64 Seattle, WA              25.62   1.2
  2 James Seiler             M60 Lake Saint Louis, M      26.44   1.2
  3 Larry Barnum             M63 Reno, NV                 26.62   1.2
  4 Roger Pierce             M62 Essex, MA                26.73   1.2
  5 Ralph Souppa             M60 Swampscott, MA           26.81   1.2
  6 Ronald Bruner            M60 Madisonville, LA         27.81   1.2
  7 Lawrence Gunn            M64 Arlington Heights,       31.49   1.2

Event 527  M65 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Gary Sims                M69 Paradise, CA             28.94Q  0.6  1
  2 Albert Williams          M67 Bethesda, MD             29.20Q  2.7  2
  3 Mack Stewart             M69 Katy, TX                 29.69Q  0.6  1
  4 *David Stern             M67 Toronto                  31.67Q  2.7  2
  5 Mel Brooks               M66 Crockett, CA             31.24Q  0.6  1
  6 Darrell Huston           M65 Bremen, OH               31.94Q  2.7  2
  7 Jef Evans                M68 Brunswick, ME            31.99q  2.7  2
  8 Jack Karbens             M65 Honolulu, HI             32.47q  2.7  2
  9 Blaine Lawson            M65 Stony Brook, NY          33.26   0.6  1

Event 527  M65 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Albert Williams          M67 Bethesda, MD             27.26   2.4
  2 Gary Sims                M69 Paradise, CA             28.09   2.4
  3 Mack Stewart             M69 Katy, TX                 29.35   2.4
  4 Mel Brooks               M66 Crockett, CA             30.39   2.4
  5 *David Stern             M67 Toronto                  30.99   2.4
  6 Darrell Huston           M65 Bremen, OH               31.68   2.4
  7 Jack Karbens             M65 Honolulu, HI             31.97   2.4
  8 Jef Evans                M68 Brunswick, ME            34.17   2.4

Event 528  M70 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Robert Lida              M70 Wichita, KS              27.70   3.7
  2 Wayne Bennett            M70 Arlington, TX            28.79   3.7
  3 Richard Camp             M70 Freeport, ME             29.50   3.7
  4 *Donald Chambers         M70 Rutherglen               29.80   3.7
  5 Richard Rizzo            M70 Riverhead, NY            29.88   3.7
  6 *Laird Sloan             M71 Sugar Land, TX           30.24   3.7
  7 Dan Siegel               M72 Providence, RI           33.08   3.7
  8 Cliff McCormick          M70 Milbridge,, ME           40.53   3.7

Event 529  M75 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Joe Summerlin            M75 Spring, TX               31.21   2.3
  2 *Earl Fee                M78 Mississauga, On          31.52   2.3
  3 Robert Bruce             M79 Owego, NY                33.93   2.3
  4 Lawrence Greco           M78 Arden, NC                47.77   2.3

Event 530  M80 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Bill Melville            M80 Platteville, WI          31.51   2.5
  2 Raoul Rodriques          M83 Milldale, CT             38.46   2.5
  3 Ray Bower                M83 Pgh, PA                  39.32   2.5
  4 Frank Brako              M81 Acton, MA                43.48   2.5

Event 531  M85 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 John Means               M87 Richmond Hts, OH         35.68   2.4
  2 Tom Patsalis             M85 Alhambra, CA             46.65   2.4

Event 531  M90 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Champion Goldy           M90 Haddonfield, NJ          44.05   2.4
  2 Bob Matteson             M91 Bennington, VT           44.19   2.4
  3 Max Springer             M93 Knoxville, TN          1:04.54   2.4

Event 540  M30 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Antwon Dussett           M31 Peoria, IL               48.21
  2 Dorian Green             M32 Lorain, OH               49.53
  3 Alfy Pettes              M32 Omaha, NE                55.16
  4 Michael Jackson          M34 Red Lion, PA             55.92
  5 Murray Jones             M32 New York, NY             58.16
 -- Terrance Spann           M33 Panorama city, CA           DQ

Event 541  M35 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Chris Grant              M38 Austin, TX               50.72
  2 Winston Chambers         M37 Dallas, TX               51.29
  3 Marcus Skeete            M39 Kew  Gardens, NY         57.08
 -- Lyndell Pittman          M35 Bronx, NY                  DNF

Event 542  M40 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Robert Thomas            M40 Indianapolis, IN         50.79Q  1
  2 Khalid Mulazim           M41 Lyndhurst, OH            50.93Q  2
  3 David Jones              M42 Bellaire, TX             51.47Q  1
  4 Getulio Echeandia        M43 Floral Park, NY          52.62Q  2
  5 Courtney Muhammad        M44 Mesa, AZ                 52.02Q  1
  6 Dr. Marcus Shute         M44 Conyers, GA              53.38Q  2
  7 Clinton Aurelien         M41 Bronx, NY                54.49q  1
  8 Kennie Edwards           M41 Baltimore, MD            55.56q  1
  9 Richard Cadogan          M42 Irvine, CA               55.81   2
 10 Alan Comeau              M40 Old Town, ME             57.92   2
 11 BaoKim Coleman           M40 Glendale, CA             58.44   2
 12 Scott Steeves            M43 Middleton, MA            59.15   1
 -- Kerry Sloan              M44 Ft Irwin, CA                DQ   1

Event 542  M40 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Khalid Mulazim           M41 Lyndhurst, OH            49.90
  2 Robert Thomas            M40 Indianapolis, IN         50.27
  3 Getulio Echeandia        M43 Floral Park, NY          51.09
  4 David Jones              M42 Bellaire, TX             51.68
  5 Courtney Muhammad        M44 Mesa, AZ                 52.73
  6 Dr. Marcus Shute         M44 Conyers, GA              53.59
  7 Clinton Aurelien         M41 Bronx, NY                55.29
  8 Kennie Edwards           M41 Baltimore, MD            55.45

Event 543  M45 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Darnell Gatling          M47 Bronx, NY                53.51Q  1
  2 David Bynoe              M45 Williamstown, NJ         53.69Q  2
  3 Saladin Allah            M47 Piscataway, NJ           53.87Q  3
  4 James Chinn              M48 San Marcos, CA           53.60Q  1
  5 Corey Moody              M46 Atlanta, GA              53.72Q  2
  6 Andrew Seach             M46 Lafayette, LA            56.73Q  3
  7 Jim Watts                M45 Beverly, MA              54.93q  2
  8 Steven Nearman           M47 Alexandria, VA           55.27q  1
  9 David Lucas              M48 Santa Jose, CA           55.97   2
 10 Darnell Smith            M45 Baltimore, MD            55.98   2
 11 Bobby DeSantis           M47 Clearwater, FL           57.40   1
 12 Derek McKinley           M46 Hudson, OH               57.69   2
 13 Lawrence Finley          M49 Danville, KY           1:02.36   3
 14 James Chappo             M49 Norht Port, FL         1:03.24   1
 -- Lonnie Davis             M46 Mullins, SC                DNF   1

Event 543  M45 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Saladin Allah            M47 Piscataway, NJ           50.96
  2 Darnell Gatling          M47 Bronx, NY                51.61
  3 Corey Moody              M46 Atlanta, GA              52.26
  4 James Chinn              M48 San Marcos, CA           53.88
  5 David Bynoe              M45 Williamstown, NJ         54.01
  6 Steven Nearman           M47 Alexandria, VA           55.49

Event 544  M50 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Ben James                M50 Honeoye Falls, NY        54.41Q  2
  2 Kenneth Thomas           M50 Houston, TX              57.58Q  1
  3 Horace Grant             M54 Houston, TX              55.47Q  2
  4 Reginald Mason           M52 Atlanta, GA              57.64Q  1
  5 mike andrews             M50 Damascus, OR             57.80Q  1
  6 Collin Mitchell          M54 Silver Spring, MD        59.25Q  2
  7 Charles Smith            M53 Jupiter, FL              58.07q  1
  8 George Haywood           M54 Washington, DC           58.42q  1
  9 David Hockersmith        M51 Scottsdale, AZ           58.59   1
 10 Jim Schoffman            M54 Fridley, MN              59.79   2
 11 Tucker Taft              M54 Lexington, MA          1:01.04   2
 12 *Fred Robbins            M52 Stoufville, On         1:03.88   1
 13 Lamar Galloway           M53 Austin, TX             1:08.28   2
 14 Anthony Baker            M54 New York, NY           1:10.89   2
 15 Edward Diaz              M53 Seattle, WA            1:15.64   1

Event 544  M50 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Ben James                M50 Honeoye Falls, NY        54.14
  2 Kenneth Thomas           M50 Houston, TX              55.87
  3 Horace Grant             M54 Houston, TX              56.80
  4 mike andrews             M50 Damascus, OR             57.56
  5 Reginald Mason           M52 Atlanta, GA              58.30
  6 George Haywood           M54 Washington, DC           58.46
  7 Collin Mitchell          M54 Silver Spring, MD        58.90
  8 Charles Smith            M53 Jupiter, FL              59.42

Event 545  M55 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Bill Collins             M56 Houston, TX              55.17Q  1
  2 Charles Allie            M59 Pittsburgh, PA           56.00Q  2
  3 Nolan Shaheed            M58 Pasadena, CA             58.36Q  2
  4 Steve Hardison           M57 Fresno, CA               58.49Q  1
  5 Rick Lapp                M58 Coram, NY                59.02q  1
  6 Edward Gonera            M55 Bardonia, NY             59.40q  2
  7 Robert Bowen             M55 Martinsburg, WV          59.98q  1
  8 Paul Caruso              M56 Pompano Beach, FL      1:00.96q  1
  9 Larry Zwick              M55 Barnegat, NJ           1:01.99   2
 10 Stephen Kloch            M55 Thousand Oaks, CA      1:02.17   2

Event 545  M55 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Bill Collins             M56 Houston, TX              54.04
  2 Charles Allie            M59 Pittsburgh, PA           54.81
  3 Nolan Shaheed            M58 Pasadena, CA             57.94
  4 Steve Hardison           M57 Fresno, CA               58.22
  5 Rick Lapp                M58 Coram, NY                59.29
  6 Edward Gonera            M55 Bardonia, NY           1:00.36
  7 Paul Caruso              M56 Pompano Beach, FL      1:02.25

Event 546  M60 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Larry Barnum             M63 Reno, NV               1:00.00Q  1
  2 Roger Pierce             M62 Essex, MA              1:02.17Q  2
  3 Ralph Souppa             M60 Swampscott, MA         1:01.86Q  1
  4 Lawrence Gunn            M64 Arlington Heights,     1:05.08Q  2
  5 Dennis Duffy             M64 Fresno, CA             1:05.63Q  2
  6 Joel Liles               M62 Garner, NC             1:06.19Q  1
  7 Ellsworth Rundlett       M61 Portland, ME           1:08.21q  2
  8 John Shenk               M64 Sarasota, FL           1:09.16q  1
  9 Wayne Hansen             M63 Melbourne, FL          1:09.53   2
 10 Patrick O'Regan          M60 Inver Grove Hts, MN    1:16.94   1
 11 *John Powell             M63 Brampton, On           1:22.53   1

Event 546  M60 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Roger Pierce             M62 Essex, MA                59.02
  2 Ralph Souppa             M60 Swampscott, MA           59.24
  3 Larry Barnum             M63 Reno, NV                 59.33
  4 Lawrence Gunn            M64 Arlington Heights,     1:03.00
  5 Dennis Duffy             M64 Fresno, CA             1:05.14
  6 Joel Liles               M62 Garner, NC             1:05.71
  7 Ellsworth Rundlett       M61 Portland, ME           1:08.54
  8 John Shenk               M64 Sarasota, FL           1:09.29

Event 547  M65 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mack Stewart             M69 Katy, TX               1:04.42
  2 Mel Brooks               M66 Crockett, CA           1:08.38
  3 Jack Karbens             M65 Honolulu, HI           1:13.27
  4 William McMillen         M67 San Jose, CA           1:13.34
  5 Ted Greve                M67 Gansevoort, NY         1:14.74
  6 Jef Evans                M68 Brunswick, ME          1:16.07

Event 548  M70 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Robert Lida              M70 Wichita, KS            1:02.39
  2 Richard Rizzo            M70 Riverhead, NY          1:07.91
  3 *Laird Sloan             M71 Sugar Land, TX         1:11.29
  4 William Jankovich        M73 Racine, WI             1:22.82

Event 548  M75 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *Earl Fee                M78 Mississauga, On        1:10.01
  2 Ross Dunton              M75 Sevierville, TN        1:55.50
  3 Robert Fine              M76 Delray Beach, FL       1:57.59

Event 550  M80 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Raoul Rodriques          M83 Milldale, CT           1:43.75

Event 550  M85 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 John Means               M87 Richmond Hts, OH       1:31.19
  2 John Anoka               M87 Maitland, FL           1:47.85

Event 551  M90 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bob Matteson             M91 Bennington, VT         1:56.12
  2 Max Springer             M93 Knoxville, TN          2:45.47

Event 560  M30 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kyle Lanier              M34 Lincoln University,    2:01.03
  2 Matt Markowski           M32 Sterling, VA           2:03.72
  3 Michael Jackson          M34 Red Lion, PA           2:08.11
  4 Barry Givens             M33 Laguna Hills, CA       2:24.90
 -- Antwon Dussett           M31 Peoria, IL                 DNF

Event 560  M35 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Marek Wensel             M38 Cedar Rapids, IA       2:00.08
  2 Stephen Mangiapane       M35 Sacramento, CA         2:01.61
  3 Jeffrey Naylor           M36 Elmira, NY             2:01.94
  4 Zachary Gobel            M38 Ballston Spa, NY       2:04.07
  5 Yancy Culp               M35 Leander, TX            2:05.86
 -- Jesse McAlman            M39 Honolulu, HI               DNF

Event 562  M40 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kevin Forde              M43 Philadelphia, PA       1:59.17
  2 *Shawn Muldrew           M42 Edmonton               2:00.00
  3 Christopher Yorges       M41 Eugene, OR             2:03.77
  4 David Pomfret            M42 Hudson, WI             2:04.76
  5 Richard Cadogan          M42 Irvine, CA             2:10.35
  6 Kennie Edwards           M41 Baltimore, MD          2:10.72
  7 Bradley Cordts           M43 Germantown, TN         2:16.03
  8 John Lucia               M42 Indianapolis, IN       2:17.50
  9 BaoKim Coleman           M40 Glendale, CA           2:22.62
 -- Kerry Sloan              M44 Ft Irwin, CA               DNF

Event 563  M45 800 Meter Run
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Kevin Paulk              M47 Portland, OR           2:05.49Q  1
  2 Saladin Allah            M47 Piscataway, NJ         2:05.72Q  2
  3 Jim Watts                M45 Beverly, MA            2:05.91Q  1
  4 Steven Nearman           M47 Alexandria, VA         2:06.33Q  2
  5 Patrick Dolan            M45 Sewell, NJ             2:06.39Q  1
  6 Charles Shields          M48 Abington, PA           2:06.46Q  2
  7 Bobby DeSantis           M47 Clearwater, FL         2:07.73q  1
  8 David Lucas              M48 Santa Jose, CA         2:08.15q  1
  9 Michael Fussell          M49 Cumming, GA            2:12.25   1
 10 David Bynoe              M45 Williamstown, NJ       2:15.76   2
 11 Dominic Halsmer          M45 Jenks, OK              2:16.01   2
 12 Daniel Verrington        M45 Bradford, MA           2:20.65   2
 13 John DiStefano           M48 Chesterfield, MO       2:21.31   2

Event 563  M45 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Saladin Allah            M47 Piscataway, NJ         1:59.51
  2 Kevin Paulk              M47 Portland, OR           2:00.58
  3 Patrick Dolan            M45 Sewell, NJ             2:02.72
  4 Charles Shields          M48 Abington, PA           2:04.73
  5 Jim Watts                M45 Beverly, MA            2:05.65
  6 Bobby DeSantis           M47 Clearwater, FL         2:07.56
  7 Steven Nearman           M47 Alexandria, VA         2:08.49
  8 David Lucas              M48 Santa Jose, CA         2:09.31

Event 564  M50 800 Meter Run
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Joseph Burno             M53 Mitchellville, MD      2:09.26Q  2
  2 *Jorge Ortiz Rivera      M53 Kidra, Pur             2:10.97Q  1
  3 Dave Clingan             M53 Portland, OR           2:09.49Q  2
  4 Stephen Chantry          M52 Williamsburg, VA       2:12.25Q  1
  5 Horace Grant             M54 Houston, TX            2:09.55Q  2
  6 Paul Fragua              M50 Albuquerque, NM        2:13.75Q  1
  7 William Ward             M50 Lynwood, CA            2:11.61q  2
  8 Thomas Hartshorne        M53 Ithaca, NY             2:12.56q  2
  9 Rob Duncanson            M52 Trabuco Canyon, CA     2:13.63   2
 10 Paul Kinny               M50 Charlotte, NC          2:13.87   2
 11 David Albo               M51 Boulder, CO            2:16.51   1
 12 Arny Stonkus             M52 Seattle, WA            2:19.31   1
 13 Brian Hubbell            M51 Bar Harbor, ME         2:21.28   2
 14 Paul Tjogas              M54 Piedmont, CA           2:22.41   1
 15 Wayne Dwyer              M54 Reading, MA            2:23.84   1
 16 Ken Cassel               M53 Tulsa, OK              2:24.45   2
 17 Robert Garcia            M52 LaVista, NE            2:27.09   2
 18 Russell Patton           M52 Norristown, PA         2:29.99   1

Event 564  M50 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 *Jorge Ortiz Rivera      M53 Kidra, Pur             2:05.56
  2 Joseph Burno             M53 Mitchellville, MD      2:06.55
  3 Stephen Chantry          M52 Williamsburg, VA       2:08.06
  4 Dave Clingan             M53 Portland, OR           2:08.25
  5 Horace Grant             M54 Houston, TX            2:08.94
  6 Paul Fragua              M50 Albuquerque, NM        2:09.12
  7 William Ward             M50 Lynwood, CA            2:10.23
  8 Thomas Hartshorne        M53 Ithaca, NY             2:12.56

Event 565  M55 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Nolan Shaheed            M58 Pasadena, CA           2:09.09
  2 Thom Burleson            M55 Indianapolis, IN       2:11.37
  3 Tony Plaster             M55 Neptune, NJ            2:16.25
  4 David Salazar            M56 Cedar Crest, NM        2:18.41
  5 Shawn Regan              M57 Minneapolis, MN        2:22.28
  6 Rick Lapp                M58 Coram, NY              2:22.73
  7 *Tim Payne               M57 --, --                 2:31.28
  8 Jay Smith                M58 Chapel Hill, NC        2:32.70
  9 Dennis Smith             M57 Yarmouth, ME           2:43.14
 10 Stephen Viegas           M58 Reading, MA            2:47.81

Event 566  M60 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Larry Barnum             M63 Reno, NV               2:20.58
  2 Harold Nolan             M60 Navesink, NJ           2:22.65
  3 Gary Hall                M60 Fresno, CA             2:26.23
  4 Ronald Pate              M60 Honolulu, HI           2:32.15
  5 William Reiter           M61 Weldon Spring, MO      2:34.50
  6 Philip Stafford          M60 Charlottesville, VA    2:35.31
  7 Jonathan Tetherly        M62 Chicopee, MA           2:45.35
  8 John Shenk               M64 Sarasota, FL           2:50.79
  9 Joseph Burleson          M60 West Hartford, CT      2:53.17
 -- Robert Weiner            M60 Accokeek, MD               DNF
 -- Paul Murphy              M60 Boston, MA                 DNF

Event 567  M65 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Frank Condon             M65 Chico, CA              2:17.20
  2 Sid Howard               M68 New York, NY           2:30.98
  3 Mack Stewart             M69 Katy, TX               2:35.28
  4 Dan McCormack            M68 Austin, TX             2:43.55
  5 Jon Bixler               M69 Painesville, OH        2:45.86
  6 Joe Cordero              M69 Islip Terrace, NY      2:56.21
  7 Kenneth Skinner          M67 Albany, NY             3:01.00
  8 Ted Greve                M67 Gansevoort, NY         3:04.60
  9 James Verdier            M65 Alexandria, VA         3:07.94
 10 Jerry Brown              M65 East Lyme, CT          3:11.73

Event 568  M70 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 C. Christopher Rush      M71 Schenectady, NY        2:46.19
  2 *Bill Kenny              M71 New Zealand            2:55.50
  3 Richard Hill             M70 Middletown, NJ         3:05.70
  4 Ken Ogden                M71 Salem, OR              3:11.60

Event 568  M75 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *Earl Fee                M78 Mississauga, On        2:42.39
  2 James Sutton             M76 Reading, PA            2:43.05
  3 Dennis Branham           M77 Providence, RI         3:09.06
  4 Alan Smith               M76 Indialantic, FL        3:25.98
  5 Ross Dunton              M75 Sevierville, TN        4:24.03
 -- J. Arnold Meardon        M77 New London, NH             DNF

Event 570  M85 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bill Tribou              M86 Granby, CT             3:49.08
  2 William Benson           M88 Valley Stream, NY      4:58.06

Event 570  M90 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bob Matteson             M91 Bennington, VT         5:23.00
  2 Max Springer             M93 Knoxville, TN          6:22.01

Event 580  M30 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Timothy Livingston       M33 Conway, NH             4:16.14
  2 Kyle Lanier              M34 Lincoln University,    4:19.65
  3 Barry Givens             M33 Laguna Hills, CA       4:39.30

Event 580  M35 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jeffrey Naylor           M36 Elmira, NY             4:17.71
  2 Stephen Mangiapane       M35 Sacramento, CA         4:18.92
  3 Zachary Gobel            M38 Ballston Spa, NY       4:25.54
  4 Craig Chasse             M37 Reston, VA             4:46.64

Event 582  M40 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brian Pope               M44 Oxford, MS             4:10.10
  2 *Shawn Muldrew           M42 Edmonton               4:10.31
  3 Kevin Forde              M43 Philadelphia, PA       4:11.73
  4 Christopher Collins      M41 Wappingers Falls, N    4:12.22
  5 James Seefeldt           M41 Alexandria, VA         4:13.84
  6 Michael Strickland       M40 Marietta, GA           4:16.83
  7 Christopher Yorges       M41 Eugene, OR             4:17.67
  8 Kyle Caudle              M42 Annapolis, MD          4:20.14
  9 Sid Sullivan             M41 Boise, ID              4:26.48
 10 Adam Harder              M44 Arlington, MA          4:29.00
 11 Bill Newsham             M42 Brookline, NH          4:32.17
 12 David Miskimens          M41 Ellensburg, WA         4:32.93
 13 Darin Brown              M40 Madison, NH            4:38.19
 14 *Takeshi Ozawa           M42 Bowling Green, KY      4:47.84
 15 Bradley Cordts           M43 Germantown, TN         4:50.10
 16 John Lucia               M42 Indianapolis, IN       4:50.56

Event 583  M45 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kevin Paulk              M47 Portland, OR           4:22.63
  2 Rodney Zook              M45 Hutchinson, KS         4:23.89
  3 Charles Shields          M48 Abington, PA           4:24.29
  4 Patrick Dolan            M45 Sewell, NJ             4:26.06
  5 Stuart Pineo             M46 Columbia, MD           4:29.93
  6 Richard Mendez           M45 Austin, TX             4:31.75
  7 Bobby DeSantis           M47 Clearwater, FL         4:32.70
  8 Jeffrey Cullinane        M48 Hampton, NH            4:35.61
  9 Daniel Verrington        M45 Bradford, MA           4:36.92
 10 David Lucas              M48 Santa Jose, CA         4:39.98
 11 Steven Kollars           M48 Sacramento, CA         4:45.16

Event 584  M50 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *Jorge Ortiz Rivera      M53 Kidra, Pur             4:20.00
  2 David Cannon             M51 Seattle, WA            4:21.47
  3 Stephen Chantry          M52 Williamsburg, VA       4:23.91
  4 Joseph Burno             M53 Mitchellville, MD      4:25.83
  5 Dave Clingan             M53 Portland, OR           4:27.58
  6 Paul Kinny               M50 Charlotte, NC          4:31.03
  7 Paul Fragua              M50 Albuquerque, NM        4:38.13
  8 Daniel Dillon            M50 New London, CT         4:39.38
  9 David Albo               M51 Boulder, CO            4:40.83
 10 Thomas Hartshorne        M53 Ithaca, NY             4:41.83
 11 Brian Hubbell            M51 Bar Harbor, ME         4:42.03
 12 *Fred Robbins            M52 Stoufville, On         4:42.82
 13 Robert Garcia            M52 LaVista, NE            4:46.19
 14 Arny Stonkus             M52 Seattle, WA            4:52.95
 15 Angelo DeCollibus        M50 Orange, CA             4:54.80
 16 Rob Duncanson            M52 Trabuco Canyon, CA     4:56.60
 17 Wayne Dwyer              M54 Reading, MA            4:57.21
 18 Paul Tjogas              M54 Piedmont, CA           5:04.24
 19 Ken Cassel               M53 Tulsa, OK              5:07.77
 20 Russell Patton           M52 Norristown, PA         5:25.36
 21 Fred Szczesiul           M50 Lisbon, CT             5:25.83
 22 David Young              M54 Danville, ME           6:24.18

Event 585  M55 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Nolan Shaheed            M58 Pasadena, CA           4:31.86
  2 Thom Burleson            M55 Indianapolis, IN       4:33.77
  3 Michael Allison          M55 Seattle, WA            4:41.95
  4 Jim Gorman               M58 Los Altos, CA          4:45.24
  5 Patrick Haines           M58 Las Cruces, NM         4:46.16
  6 Jeffrey Weatherhead      M56 Granby, CT             4:51.94
  7 Reid Harter              M56 Boise, ID              4:54.23
  8 Tony Plaster             M55 Neptune, NJ            5:00.27
  9 Roger Price              M58 Piscataway, NJ         5:00.92
 10 Robert Qualls            M55 Reno, NV               5:05.41
 11 Shawn Regan              M57 Minneapolis, MN        5:07.72
 12 Dennis Mellish           M56 Lansdale, PA           5:09.51
 13 *Tim Payne               M57 --, --                 5:12.00
 14 Jay Smith                M58 Chapel Hill, NC        5:28.36
 15 Dennis Smith             M57 Yarmouth, ME           5:38.62
 16 Stephen Viegas           M58 Reading, MA            5:44.09

Event 586  M60 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Harold Nolan             M60 Navesink, NJ           5:02.29
  2 Bryan Pearsall           M61 Westbury, NY           5:06.20
  3 Gary Hall                M60 Fresno, CA             5:06.45
  4 James Boughter           M63 Colorado Springs, C    5:14.37
  5 Patrick Glover           M61 Clifton Park, NY       5:15.27
  6 Ronald Pate              M60 Honolulu, HI           5:24.78
  7 Salih Talib              M62 Bx., NY                5:25.18
  8 Joseph Burleson          M60 West Hartford, CT      6:17.28
  9 John Shenk               M64 Sarasota, FL           6:33.51

Event 587  M65 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Frank Condon             M65 Chico, CA              4:58.06
  2 Doug Goodhue             M65 Milford, MI            5:08.57
  3 Gerard Malaczynski       M65 Bloomfield Hills, M    5:09.68
  4 Sid Howard               M68 New York, NY           5:25.25
  5 Dan McCormack            M68 Austin, TX             5:42.07
  6 Jon Bixler               M69 Painesville, OH        5:44.40
  7 Joe Cordero              M69 Islip Terrace, NY      5:45.14
  8 Ray Shevenell            M66 Cape Elizabeth, ME     6:16.82
  9 Kenneth Skinner          M67 Albany, NY             6:19.87
 10 Jerry Brown              M65 East Lyme, CT          6:27.60
 11 Jerry LeVasseur          M69 Brunswick, ME          6:31.07

Event 588  M70 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bill Spencer             M71 Litchfield, NH         5:43.63
  2 C. Christopher Rush      M71 Schenectady, NY        5:46.62
  3 *Bill Kenny              M71 New Zealand            6:12.82
  4 Thomas Butterfield       M71 Windsor, CT            6:19.07
  5 Ken Ogden                M71 Salem, OR              6:32.75
  6 Donald Pratt             M74 Monticello, IL         7:27.41

Event 589  M75 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 James Sutton             M76 Reading, PA            5:44.79
  2 Dennis Branham           M77 Providence, RI         6:37.53
  3 Alan Smith               M76 Indialantic, FL        7:27.52
  4 Ross Dunton              M75 Sevierville, TN        9:03.60

Event 589  M80 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Craig McMicken           M81 Florence, OR           8:42.42

Event 589  M85 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bill Tribou              M86 Granby, CT             8:37.83
  2 William Benson           M88 Valley Stream, NY     10:25.39

Event 589  M90 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bob Matteson             M91 Bennington, VT        11:29.54

Event 600  M30 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kareem Lanier            M34 Lincoln University,   17:21.72
  2 Barry Givens             M33 Laguna Hills, CA      18:57.29

Event 600  M35 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Craig Chasse             M37 Reston, VA            18:13.79
  2 Joe Schur                M37 Lee's Summit, MO      18:26.22

Event 600  M40 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brian Pope               M44 Oxford, MS            15:55.18
  2 Michael Strickland       M40 Marietta, GA          16:01.41
  3 Scott Pesch              M40 Eureka, CA            16:53.34
  4 *Jim Fullarton           M42 Atlanta, GA           17:01.76
  5 Christopher Gunderson    M41 Austin, TX            17:34.38
  6 *Yvan Lachance           M44 St. Georges, Quebec   17:43.77
  7 Thomas Jones             M43 West Hartford, CT     18:00.06

Event 603  M45 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Daniel Verrington        M45 Bradford, MA          16:16.43
  2 Michael Trunkes          M45 New Paltz, NY         16:30.85
  3 Ted Poulos               M45 McLean, VA            17:13.54
  4 Robert Conradt           M47 Portland, OR          17:41.61
  5 Stuart Pineo             M46 Columbia, MD          17:50.25
  6 Ken Lauff                M45 Sterling, IL          18:16.26
  7 Mark Cleary              M48 Rancho Santa Margar   18:48.64
  8 Richard Mendez           M45 Austin, TX            19:26.80
  9 Steve Moyer              M49 Reston, VA            20:43.67
 10 *Marc Beaudoin           M49 Dieppe, NB, CO        22:40.05

Event 604  M50 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Stephen Chantry          M52 Williamsburg, VA      17:06.31
  2 David Cannon             M51 Seattle, WA           17:06.56
  3 Tom Ryan                 M51 Cape Elizabeth, ME    17:14.41
  4 Perry Forrester          M54 Topanga, CA           17:41.49
  5 Robert Garcia            M52 LaVista, NE           18:10.12
  6 Mac Allen                M50 Austin, TX            18:13.94
  7 Gary Grobman             M54 Harrisburg, PA        18:36.17
  8 Douglas Labar            M52 New York, NY          18:57.91
  9 Paul Grogan              M53 Hudson, MA            19:55.59
 10 James McFarlane          M51 Ridgewood, NY         20:39.95
 11 Robert Bowser            M53 Warwick, RI           20:44.42
 12 David Young              M54 Danville, ME          23:33.23

Event 604  M55 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Tom Bernhard             M56 Fremont, CA           17:33.56
  2 Michael Allison          M55 Seattle, WA           18:00.93
  3 Roger Price              M58 Piscataway, NJ        18:33.24
  4 Reid Harter              M56 Boise, ID             18:47.80
  5 Dennis Mellish           M56 Lansdale, PA          20:11.69
  6 Kent Prizer              M57 Collegeville, PA      21:09.01
  7 Jan Spiro                M56 Atlanta, GA           21:26.72
  8 Dennis Smith             M57 Yarmouth, ME          21:52.91
  9 *Gaeton Breton           M59 Sherbrooke            23:50.16
 10 Patrick McCaskey         M58 Lake Forest, IL       25:16.01

Event 606  M60 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Harold Nolan             M60 Navesink, NJ          18:59.60
  2 Patrick Glover           M61 Clifton Park, NY      19:11.35
  3 James Boughter           M63 Colorado Springs, C   19:23.81
  4 Jim May                  M61 Williamson, NY        19:27.35
  5 Gary Hall                M60 Fresno, CA            20:06.15
  6 Salih Talib              M62 Bx., NY               20:37.82
  7 Ronald Ruffin            M60 Detroit, MI           20:40.50

Event 606  M65 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gerard Malaczynski       M65 Bloomfield Hills, M   19:41.78
  2 Thom Weddle              M68 Minneapolis, MN       20:08.30
  3 *David Woodhall          M65 Waterloo, On          20:45.61
  4 Jon Bixler               M69 Painesville, OH       21:25.44
  5 James Leitz              M68 Bayonne, NJ           21:50.17
  6 Dan McCormack            M68 Austin, TX            21:56.17
  7 Jerry Brown              M65 East Lyme, CT         23:49.02
  8 John Shaw                M65 Davison, MI           23:52.86
  9 Douglas Allen            M66 Orono, ME             24:09.55
 10 Jerry LeVasseur          M69 Brunswick, ME         24:55.18
 11 Kenneth Skinner          M67 Albany, NY            26:23.18

Event 607  M70 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bill Spencer             M71 Litchfield, NH        21:06.39
  2 Bill Iffrig              M73 Everett, WA           21:08.42
  3 Richard Hill             M70 Middletown, NJ        23:10.23
  4 Ken Ogden                M71 Salem, OR             24:45.51
  5 Donald Pratt             M74 Monticello, IL        27:38.88
  6 Jim Hite                 M73 Millen, GA            28:29.90

Event 607  M75 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *Ed Whitlock             M76 Milton, On            19:54.34
  2 James Sutton             M76 Reading, PA           23:32.14
  3 Dennis Branham           M77 Providence, RI        23:39.55
  4 Jerry Smartt             M75 Warsaw, MO            27:16.23

Event 620  M30 10000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kareem Lanier            M34 Lincoln University,   34:18.39
  2 Barry Givens             M33 Laguna Hills, CA      40:10.82

Event 620  M35 10000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Joe Schur                M37 Lee's Summit, MO      35:39.07
  2 Michael LeMay            M39 South Windsor, CT     39:39.78
  3 Dr. Brian Hickey         M39 Schenectady, NY       44:41.31

Event 620  M40 10000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brian Pope               M44 Oxford, MS            33:12.41
  2 Scott Pesch              M40 Eureka, CA            34:42.05
  3 Bruce Nie                M40 St. Louis, MO         35:12.39
  4 Christopher Gunderson    M41 Austin, TX            35:57.80
  5 Scott Bickham            M41 Corning, NY           36:05.43
  6 Jonathan Beverly         M43 Imperial, NE          38:22.75
  7 *Takeshi Ozawa           M42 Bowling Green, KY     38:32.17

Event 620  M45 10000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mark Stickley            M45 Winchester, VA        33:11.65
  2 Daniel Verrington        M45 Bradford, MA          34:03.61
  3 Ted Poulos               M45 McLean, VA            35:07.93
  4 Robert Conradt           M47 Portland, OR          36:21.34
  5 Richard Mendez           M45 Austin, TX            37:25.03
  6 Mark Cleary              M48 Rancho Santa Margar   39:30.47

Event 622  M50 10000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 David Cannon             M51 Seattle, WA           36:03.40
  2 Perry Forrester          M54 Topanga, CA           36:42.64
  3 Mac Allen                M50 Austin, TX            38:03.00
  4 Gary Grobman             M54 Harrisburg, PA        38:22.07
  5 James Dill               M50 Roanoke, VA           39:46.89
  6 James McFarlane          M51 Ridgewood, NY         43:55.46
  7 Robert Bowser            M53 Warwick, RI           44:03.60
  8 David Young              M54 Danville, ME          47:14.47
  9 Daniel Casavant          M51 Waterville, ME      1:01:28.46

Event 622  M55 10000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Tom Bernhard             M56 Fremont, CA           36:22.70
  2 Robert Qualls            M55 Reno, NV              38:13.40
  3 Roger Price              M58 Piscataway, NJ        38:33.65
  4 Kent Prizer              M57 Collegeville, PA      43:09.87
  5 Mike De Witt             M56 Kenosha, WI           45:54.31
  6 *Doug Smith              M55 Toronto               49:40.99

Event 626  M60 10000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Patrick Glover           M61 Clifton Park, NY      40:03.40
  2 Robert Barber            M61 Loudon, TN            40:07.49
  3 Ross Bolding             M61 Monticello, AR        41:11.66
  4 Thomas Lamme             M60 Penfield, NY          41:14.81
  5 Robert Huotari           M60 Glendale, AZ          41:28.63
  6 Bill Harriman            M60 Tewksbury, MA         49:14.56

Event 626  M65 10000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Doug Goodhue             M65 Milford, MI           39:14.36
  2 Thom Weddle              M68 Minneapolis, MN       42:41.50
  3 James Leitz              M68 Bayonne, NJ           43:48.32
  4 *David Woodhall          M65 Waterloo, On          44:06.07
  5 Philip Pierce            M65 Falmouth, ME          48:19.80
  6 Jerry LeVasseur          M69 Brunswick, ME         52:37.20

Event 626  M70 10000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bill Iffrig              M73 Everett, WA           45:31.27
  2 Thomas Butterfield       M71 Windsor, CT           50:39.70

Event 626  M75 10000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *Ed Whitlock             M76 Milton, On            40:41.83
  2 Jerry Smartt             M75 Warsaw, MO          1:04:09.96

Event 626  M80 10000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Craig McMicken           M81 Florence, OR        1:07:20.32

Event 641  M30 Short Hurdles 39"
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Michael Jackson          M34 Red Lion, PA             16.58  -2.8
  2 David Cahill             M31 Boston, MA               16.59  -2.8

Event 641  M35 Short Hurdles 39"
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Don Drummond             M38 Fresno, TX               15.00  -2.8
  2 Jason Keaton             M36 Middleton, WI            18.63  -2.8

Event 642  M40 Short Hurdles 39"
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 David Ashford            M44 Wheeling, IL             15.55  -3.0
  2 Daniel LaVallee          M40 Raymond, ME              17.67  -3.0
  3 James Smith              M41 Chandler, AZ             18.20  -3.0
  4 Kerry Sloan              M44 Ft Irwin, CA             19.27  -3.0

Event 643  M45 Short Hurdles 39"
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Robert Stanley           M47 Naperville, IL           16.39  -3.4
  2 Michael Jones            M47 Durham, NC               17.42  -3.4
  3 Timothy Mcmahon          M48 Manasquan, NJ            18.48  -3.4
  4 Joe Schwieterman         M48 Flossmoor, IL            18.59  -3.4
  5 Rick Schultz             M48 Mount Kisco, NY          20.51  -3.4
  6 Jeffery Davison          M49 Laguna Hills, CA         21.33  -3.4

Event 644  M50 Short Hurdles 36"
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Robert Zahn              M53 Grafton, WI              15.95Q -1.9  1
  2 Philip Bujalski          M51 Colonia, NJ              16.14Q -2.7  2
  3 Russell Jacquet-Acea     M54 Seattle, WA              16.47Q -1.9  1
  4 William Murray           M53 Birmingham, AL           16.99Q -2.7  2
  5 Gregg Swindlehurst       M52 Charlotte, NC            17.24Q -2.7  2
  6 Al Cestero               M53 Freehold, NJ             18.76Q -1.9  1
  7 Robert McDaniels         M50 Vallejo, CA              17.77q -2.7  2
  8 Joseph Kammer            M50 Aptos, CA                19.03q -2.7  2
  9 David Windhorst          M53 San Antonio, TX          20.11  -1.9  1

Event 644  M50 Short Hurdles 36"
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Philip Bujalski          M51 Colonia, NJ              16.04  -4.7
  2 Robert Zahn              M53 Grafton, WI              16.18  -4.7
  3 William Murray           M53 Birmingham, AL           16.18  -4.7
  4 Russell Jacquet-Acea     M54 Seattle, WA              16.92  -4.7
  5 Gregg Swindlehurst       M52 Charlotte, NC            18.00  -4.7
  6 Robert McDaniels         M50 Vallejo, CA              18.01  -4.7
  7 Joseph Kammer            M50 Aptos, CA                19.90  -4.7

Event 645  M55 Short Hurdles 36"
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Thaddeus Wilson          M56 Oxnard, CA               15.59  -2.4
  2 Stanley Druckrey         M58 South Milwaukee, WI      15.81  -2.4
  3 Ronald Bolling           M55 Richmond, CA             17.06  -2.4
  4 Ozzie Binion             M59 Bowdon, GA               17.08  -2.4
  5 James Broun              M55 Sarasota, FL             17.17  -2.4
  6 Bill Pontius             M57 Dalton, NY               18.96  -2.4
  7 Bill Phillips            M57 Elk Grove, CA            20.61  -2.4
  8 Ivan Black               M58 New York, NY             20.84  -2.4

Event 646  M60 Short Hurdles 33"
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Joe Johnston             M63 Apopka, FL               17.00  -3.7
  2 William Angus            M64 Salem, OH                17.54  -3.7
  3 Ty Brown                 M62 Washington, DC           17.96  -3.7
  4 Robert Baker             M62 Metairie, LA             18.76  -3.7
  5 Lester Mount             M61 Dallas, TX               19.09  -3.7
  6 Michael Milove           M62 Mahopac, NY              19.47  -3.7

Event 647  M65 Short Hurdles 33"
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Bob Osterhoudt           M65 Sun City, AZ             18.46  -2.8
  2 Emil Pawlik              M68 Jackson, MS              19.06  -2.8

Event 648  M70 Short Hurdles 30"
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Robert Paulen            M70 Silver Spring, MD        14.28  -2.6
  2 *Donald Chambers         M70 Rutherglen               14.62  -2.6
  3 William Clark            M73 Sicklerville, NJ         15.97  -2.6
  4 Richard Rizzo            M70 Riverhead, NY            16.01  -2.6
  5 Joel Stinson             M72 Harpswell, ME            16.68  -2.6
  6 William Jankovich        M73 Racine, WI               19.58  -2.6

Event 649  M75 Short Hurdles 30"
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 James Stookey            M77 Dickerson, MD            16.07  -2.0
  2 John Schreiber           M75 Mebane, NC               17.52  -2.0
  3 Kenneth Perkins          M75 East Winthrop, ME        19.37  -2.0

Event 650  M80 Short Hurdles 27"
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Denver Smith             M81 Louisville, OH           16.98  -3.2

Event 650  M85 Short Hurdles 27"
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Ralph Maxwell            M87 Alamo, TX                20.00  -3.2

Event 660  M30 Long Hurdles 36"
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 David Cahill             M31 Boston, MA               56.80
  2 Michael Jackson          M34 Red Lion, PA           1:02.28

Event 660  M35 Long Hurdles 36"
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Chris Grant              M38 Austin, TX               53.98
  2 Winston Chambers         M37 Dallas, TX               54.76
  3 Don Drummond             M38 Fresno, TX               55.82

Event 662  M40 Long Hurdles 36"
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Getulio Echeandia        M43 Floral Park, NY          56.41
  2 Laurent Birade           M40 Pleasant Hill, CA        58.03
  3 James Smith              M41 Chandler, AZ           1:01.94
  4 Howard Lindsay           M43 New York, NY           1:05.30

Event 663  M45 Long Hurdles 36"
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Darnell Gatling          M47 Bronx, NY                56.15
  2 Jeff Brower              M48 Austin, TX             1:03.26
  3 Derek McKinley           M46 Hudson, OH             1:04.81
  4 Michael Jones            M47 Durham, NC             1:08.10
  5 Frank Santora            M46 St. Petersburg, FL     1:12.49

Event 664  M50 Long Hurdles 33"
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ricky Easley             M53 Greenville, TX         1:06.70
  2 Rob Duncanson            M52 Trabuco Canyon, CA     1:08.45
  3 Russell Jacquet-Acea     M54 Seattle, WA            1:08.61
  4 Gregg Swindlehurst       M52 Charlotte, NC          1:09.24
  5 Joseph Kammer            M50 Aptos, CA              1:12.34
  6 Philip Bujalski          M51 Colonia, NJ            1:20.45
 -- Lamar Galloway           M53 Austin, TX                  DQ

Event 665  M55 Long Hurdles 33"
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rick Lapp                M58 Coram, NY              1:06.49
  2 Stanley Druckrey         M58 South Milwaukee, WI    1:08.39
  3 Ozzie Binion             M59 Bowdon, GA             1:10.09
  4 Bill Pontius             M57 Dalton, NY             1:11.62
  5 Bill Phillips            M57 Elk Grove, CA          1:17.01
  6 Thaddeus Wilson          M56 Oxnard, CA             1:20.92
  7 Parker White             M55 Sacramento, CA         1:21.87

Event 666  M60 Long Hurdles 30"
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lester Mount             M61 Dallas, TX               48.83
  2 Warren Graff             M62 Merrimac, MA             49.41
  3 Robert Baker             M62 Metairie, LA             50.46
  4 Tomlinson Rauscher       M61 Ellicott City, MD        51.06

Event 666  M65 Long Hurdles 30"
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Emil Pawlik              M68 Jackson, MS              53.98

Event 668  M70 Long Hurdles 27"
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Robert Paulen            M70 Silver Spring, MD        52.16
  2 Richard Rizzo            M70 Riverhead, NY            53.56
  3 *Donald Chambers         M70 Rutherglen               56.20
  4 William Jankovich        M73 Racine, WI             1:01.96
  5 Cliff McCormick          M70 Milbridge,, ME         1:12.47

Event 669  M75 Long Hurdles 27"
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *Earl Fee                M78 Mississauga, On          54.85
  2 James Stookey            M77 Dickerson, MD          1:05.98

Event 682  M30 3000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Clint Santoro            M32 Surprise, AZ          10:59.23
  2 Thomas Thomasson         M31 National Park, NJ     11:49.97
  3 Barry Givens             M33 Laguna Hills, CA      11:58.94

Event 682  M35 3000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Edward Parrot            M37 Tampa, FL             12:19.62
  2 Michael LeMay            M39 South Windsor, CT     12:39.90
  3 Dr. Brian Hickey         M39 Schenectady, NY       14:16.29

Event 682  M40 3000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Christopher Yorges       M41 Eugene, OR            10:42.37
  2 David Miskimens          M41 Ellensburg, WA        11:26.67
  3 Chris Sarsony            M40 Apex, NC              13:42.19

Event 683  M45 3000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Michael Fussell          M49 Cumming, GA           11:03.72
  2 Steven Kollars           M48 Sacramento, CA        11:10.46
  3 Dominic Halsmer          M45 Jenks, OK             11:27.00
  4 Richard Mendez           M45 Austin, TX            11:34.66
  5 Ted Poulos               M45 McLean, VA            11:48.43
  6 Randall Miller           M45 Montville, NJ         11:57.17
  7 Mark Baugh               M47 Glen Dale, MD         14:12.33
  8 Bradley Gardner          M49 Fort Worth, TX        15:05.99

Event 684  M50 3000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Daniel Dillon            M50 New London, CT        10:59.14
  2 John Tuttle              M50 Alton, NH             11:27.01
  3 *Fred Robbins            M52 Stoufville, On        12:03.32
  4 Elliott Drumright        M50 Evergreen, CO         12:33.01
  5 James McFarlane          M51 Ridgewood, NY         13:12.33
  6 Charles Radis            M54 Peaks Island, ME      13:57.70

Event 684  M55 3000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mark Weeks               M55 Colorado Springs, C   12:25.06
  2 *Doug Smith              M55 Toronto               14:21.39
  3 Parker White             M55 Sacramento, CA        15:53.25

Event 686  M60 2000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Robert Barber            M61 Loudon, TN             7:39.78
  2 Ross Bolding             M61 Monticello, AR         7:52.78
  3 Ronald Pate              M60 Honolulu, HI           8:15.43
  4 Robert Weiner            M60 Accokeek, MD           9:58.10
 -- John Darlington          M62 Nevada City, CA            DNF

Event 686  M65 2000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Joe Cordero              M69 Islip Terrace, NY      9:00.01
  2 John Shaw                M65 Davison, MI           10:10.44
  3 Blaine Lawson            M65 Stony Brook, NY       10:12.53
  4 George Linn              M65 Denver, CO            10:18.93
  5 Jerry LeVasseur          M69 Brunswick, ME         10:26.61
  6 Robert Fischer           M67 Denver, CO            10:46.71

Event 687  M70 2000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Thomas Butterfield       M71 Windsor, CT            9:30.00
  2 *Bill Kenny              M71 New Zealand            9:36.35
  3 Richard Hill             M70 Middletown, NJ        10:01.19
  4 Ken Ogden                M71 Salem, OR             10:05.14
  5 Don Truex                M70 Santa Barbara, CA     10:14.95

Event 687  M75 2000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 George Freeman           M75 Cobleskill, NY        11:39.62

Event 700  M30 Long Jump A
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Edward Wheeler           M30 Clifton, NJ              7.10m   0.7  23-03.50
  2 Alfy Pettes              M32 Omaha, NE                6.71m  +0.0  22-00.25
  3 Oscar Robinson           M32 Boynton Beach, FL        6.67m  -0.5  21-10.75

Event 700  M35 Long Jump A
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  4 Corwin Jackson           M36 West Jordan, UT          5.82m  -1.2  19-01.25
  5 James Barr               M39 Arlington, VA            5.51m  -0.9  18-01.00

Event 702  M40 Long Jump A
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 *Todd Crawford           M43 Belleville               6.28m   0.2  20-07.25
  2 Brian Rowles             M42 Acton, MA                6.28m   0.7  20-07.25
  3 Brian Coushay            M43 Beaverton, OR            6.21m   1.0  20-04.50
  4 Michael Labay            M43 Allen, TX                6.00m   0.4  19-08.25
  5 Alan Sims                M43 Katy, TX                 5.77m   1.0  18-11.25
  6 Mark Stephenson          M43 Esperance, NY            5.77m   0.4  18-11.25
  7 John McKenzie            M42 Silver Spring, MD        5.51m   1.0  18-01.00
  8 Kerry Sloan              M44 Ft Irwin, CA             4.93m   0.4  16-02.25
  9 James Samiec             M40 Trappe, MD               4.91m   1.4  16-01.50
 -- Dr. Marcus Shute         M44 Conyers, GA               FOUL   NWI

Event 703  M45 Long Jump A
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Adrian Sampson           M45 Salt Lake City, UT       6.78m  -0.6  22-03.00
  2 Aaron Sampson            M45 Salt Lake City, UT       6.70m  +0.0  21-11.75
  3 Greg Petrosian           M48 Reston, VA               6.16m  -0.6  20-02.50
  4 William Long             M48 Los Angeles, CA          6.05m  -2.4  19-10.25
  5 Brian Hankerson          M47 Hollywood, FL            5.90m  -0.9  19-04.25
  6 Darnell Smith            M45 Baltimore, MD            5.38m  -0.9  17-08.00
  7 Mark Honis               M45 Syracuse, NY             5.20m  -1.4  17-00.75
  8 Richard Choppa           M48 Latham, NY               5.13m  -0.7  16-10.00
  9 Joe Schwieterman         M48 Flossmoor, IL            5.10m  -0.4  16-08.75
 10 David Cates              M47 Hillsborough, NC         5.06m  -0.8  16-07.25
 11 Rick Schultz             M48 Mount Kisco, NY          4.98m  -1.0  16-04.25
 12 Michael Travers          M49 Watertown, MA            4.87m  -0.7  15-11.75
 13 Eric Bucher              M48 Wayland, MA              4.65m  -1.0  15-03.25

Event 704  M50 Long Jump A
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Robert Clark             M50 Shepherdstown, WV        6.03m   0.4  19-09.50
  2 Kenneth Thomas           M50 Houston, TX              5.92m   0.5  19-05.25
  3 William Murray           M53 Birmingham, AL           5.19m   0.2  17-00.50
  4 Steven Snow              M53 Gilford, NH              5.16m  +0.0  16-11.25
  5 George McNeill           M53 Coral Springs, FL        4.89m   0.5  16-00.50
  6 Al Cestero               M53 Freehold, NJ             4.86m   1.4  15-11.50
  7 Brady Mayer              M51 Hudson, MA               4.75m  -0.1  15-07.00
  8 Robert McDaniels         M50 Vallejo, CA              4.46m   0.1  14-07.75
  9 David Windhorst          M53 San Antonio, TX          3.82m   0.3  12-06.50

Event 705  M55 Long Jump A
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Thaddeus Wilson          M56 Oxnard, CA               5.25m  -2.4  17-02.75
  2 Robert Rockwell          M57 Taylors, SC              5.25m   2.5  17-02.75
  3 W. Keith Mathis          M55 Reisterstown, MD         4.73m  -0.8  15-06.25
  4 John Oleski, Ph.D.       M57 Belmont, MA              4.65m  +0.0  15-03.25
  5 Roger Crockett           M59 Glasgow, VA              4.55m  -1.1  14-11.25

Event 706  M60 Long Jump B
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Ty Brown                 M62 Washington, DC           4.84m   0.7  15-10.50
  2 Joe Johnston             M63 Apopka, FL               4.75m   NWI  15-07.00
  3 William Angus            M64 Salem, OH                4.62m   0.7  15-02.00
  4 Joel Liles               M62 Garner, NC               4.39m   0.6  14-05.00
  5 Michael Milove           M62 Mahopac, NY              4.35m   NWI  14-03.25
  6 Robert Norton            M62 Gainesville, FL          4.24m  -0.6  13-11.00
  7 Robert Baker             M62 Metairie, LA             4.22m  -0.7  13-10.25
  8 Wayne Hansen             M63 Melbourne, FL            3.84m  -0.4  12-07.25

Event 707  M65 Long Jump B
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 *Alan Slater             M65 St. Mary's, On           4.80m  -0.5  15-09.00
  2 Emil Pawlik              M68 Jackson, MS              4.67m  -0.4  15-04.00
  3 Ray Kozusko              M65 Katy, TX                 4.53m  -0.9  14-10.50
  4 Buster Byrnes            M65 LincolnvillE, ME         3.98m  -0.4  13-00.75
  5 Jack Karbens             M65 Honolulu, HI             3.44m   NWI  11-03.50

Event 708  M70 Long Jump B
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Robert Paulen            M70 Silver Spring, MD        4.21m   0.8  13-09.75
  2 *Donald Chambers         M70 Rutherglen               4.02m   NWI  13-02.25
  4 Ray Graves               M73 Omaha, NE                3.85m  -1.2  12-07.75
  5 Bill Wright              M73 Haverhill, MA            3.79m   0.6  12-05.25
  7 Joel Stinson             M72 Harpswell, ME            3.52m  -0.8  11-06.75

Event 708  M75 Long Jump B
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  3 James Stookey            M77 Dickerson, MD            4.01m  -0.5  13-02.00
  6 John Schreiber           M75 Mebane, NC               3.60m  -1.3  11-09.75
  8 James Duncan             M75 Woodbury, CT             3.39m   0.6  11-01.50
  9 David Rider              M77 Englewood, FL            3.35m  -2.3  11-00.00
 10 Richard Lowery           M76 Spring Hill, FL          3.06m  -0.3  10-00.50

Event 709  M80 Long Jump B
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 William Daprano          M80 Fayetteville, GA         3.37m   2.6  11-00.75
  2 Raoul Rodriques          M83 Milldale, CT             2.98m  -1.7   9-09.50
  3 Robert Voege             M81 Venice, FL               1.97m   1.0   6-05.75

Event 709  M85 Long Jump B
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Edwin Lukens             M85 Skaneateles, NY          3.46m  -1.5  11-04.25
  2 Joseph Sciaraffa         M85 Rumford, ME              2.89m  -0.5   9-05.75
  3 Tom Patsalis             M85 Alhambra, CA             2.68m   0.7   8-09.50

Event 709  M90 Long Jump B
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Max Springer             M93 Knoxville, TN            1.60m  -1.2   5-03.00

Event 720  M35 Triple Jump B
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  4 Jonathan Choate          M36 Southborough, MA        11.30m   0.6  37-01.00
  7 Yancy Culp               M35 Leander, TX             10.00m   0.7  32-09.75

Event 720  M40 Triple Jump B
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Brian Rowles             M42 Acton, MA               12.45m   0.7  40-10.25
  2 Brian Coushay            M43 Beaverton, OR           12.33m  -0.7  40-05.50
  3 Igor Agaev               M43 New York, NY            11.56m   0.8  37-11.25
  5 Kerry Sloan              M44 Ft Irwin, CA            10.44m  -0.9  34-03.00
  6 James Samiec             M40 Trappe, MD              10.29m   0.6  33-09.25
  8 Richard Cadogan          M42 Irvine, CA               7.90m   2.2  25-11.00

Event 723  M45 Triple Jump B
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Marcus Battle            M48 Silver Spring, MD       12.42m   2.2  40-09.00
  2 Brian Hankerson          M47 Hollywood, FL           11.41m   1.2  37-05.25
  3 Glen Whiteley            M46 Ridgely, MD             10.25m   0.7  33-07.50
  4 Paul Whitaker            M47 Manteca, CA              8.62m  -0.5  28-03.50

Event 724  M50 Triple Jump B
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Mike Lariza              M51 Troutdale, OR           12.53m  +0.0  41-01.50
  2 James Clark              M53 Salisbury Mills, NY     10.44m  -0.5  34-03.00
  3 Brady Mayer              M51 Hudson, MA              10.43m   1.2  34-02.75
  4 Bruce McLean             M51 Kirkland, WA            10.12m   NWI  33-02.50
  5 Steven Snow              M53 Gilford, NH              9.93m  +0.0  32-07.00
  6 William Ward             M50 Lynwood, CA              9.21m   NWI  30-02.75
  7 Robert McDaniels         M50 Vallejo, CA              8.33m   0.3  27-04.00
 -- David Windhorst          M53 San Antonio, TX           FOUL   NWI

Event 725  M55 Triple Jump B
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Robert Rockwell          M57 Taylors, SC             10.98m   0.5  36-00.25
  2 Roger Crockett           M59 Glasgow, VA              9.87m  -0.8  32-04.75
  3 Ivan Black               M58 New York, NY             9.82m  -1.1  32-02.75
  4 W. Keith Mathis          M55 Reisterstown, MD         9.74m   1.3  31-11.50
  5 Vance Jacobson           M59 Bainbridge Island,       9.48m   0.5  31-01.25
  6 John Oleski, Ph.D.       M57 Belmont, MA              9.30m  -1.6  30-06.25
  7 John Obrien              M56 Ballston Spa, NY         8.42m   0.8  27-07.50

Event 726  M60 Triple Jump B
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  2 William Angus            M64 Salem, OH                9.81m   0.7  32-02.25
  3 Joe Johnston             M63 Apopka, FL               9.53m  -0.4  31-03.25
  5 Michael Milove           M62 Mahopac, NY              9.08m  +0.0  29-09.50
  7 Francis Kirby            M61 Needham, MA              7.84m   1.3  25-08.75

Event 726  M65 Triple Jump B
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 *Alan Slater             M65 St. Mary's, On          10.38m  -0.8  34-00.75
  4 Ray Kozusko              M65 Katy, TX                 9.24m   1.8  30-03.75
  6 Buster Byrnes            M65 LincolnvillE, ME         8.41m  -2.1  27-07.25
  8 Jerry LeVasseur          M69 Brunswick, ME            7.63m   1.6  25-00.50

Event 727  M70 Triple Jump B
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Robert Paulen            M70 Silver Spring, MD        8.91m   1.1  29-02.75
  2 *Donald Chambers         M70 Rutherglen               8.74m   2.0  28-08.25
  4 Joel Stinson             M72 Harpswell, ME            7.85m   0.5  25-09.25

Event 727  M75 Triple Jump B
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  3 James Stookey            M77 Dickerson, MD            8.25m   1.6  27-01.00
 -- Richard Lowery           M76 Spring Hill, FL           FOUL   NWI

Event 728  M80 Triple Jump B
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  2 Denver Smith             M81 Louisville, OH           7.10m   1.1  23-03.50
  4 Frank Brako              M81 Acton, MA                6.24m  -0.6  20-05.75
  5 Raoul Rodriques          M83 Milldale, CT             6.23m   0.8  20-05.25
  7 Robert Voege             M81 Venice, FL               4.35m  -0.4  14-03.25

Event 728  M85 Triple Jump B
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Edwin Lukens             M85 Skaneateles, NY          7.78m   1.1  25-06.25
  3 Ralph Maxwell            M87 Alamo, TX                6.32m   1.1  20-09.00
  6 Tom Patsalis             M85 Alhambra, CA             6.18m  +0.0  20-03.50

Event 728  M90 Triple Jump B
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  8 Max Springer             M93 Knoxville, TN            3.93m   0.1  12-10.75

Event 740  M30 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Matthew Hawksley         M32 Philadelphia, PA         1.70m    5-07.00
  2 Chris Holloman           M33 Reno, NV                 1.55m    5-01.00
  3 *Thomas Bouber           M34 Rochester, NY            1.50m    4-11.00

Event 740  M35 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Kevin Bosma              M38 Portsmouth, NH           1.75m    5-08.75
  2 James Barr               M39 Arlington, VA            1.70m    5-07.00

Event 740  M40 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Igor Agaev               M43 New York, NY             1.85m    6-00.75
  2 Guy Stockard             M42 Lansing, MI              1.75m    5-08.75
  3 Matthew Versaggi         M43 Downers Grove, IL        1.65m    5-05.00
 -- Brian Coushay            M43 Beaverton, OR               NH

Event 740  M45 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Bruce McBarnette         M49 Sterling, VA             1.75m    5-08.75
  2 Jeff Brower              M48 Austin, TX               1.70m    5-07.00
  2 Brian Hankerson          M47 Hollywood, FL            1.70m    5-07.00
  4 Glen Whiteley            M46 Ridgely, MD              1.60m    5-03.00
 -- Peter Hlavin             M49 Trabuco Canyon, CA          NH

Event 744  M50 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 James Barrineau          M52 Burke, VA                1.75m    5-08.75
  2 Brian Campbell           M50 Mesa, AZ                 1.70m    5-07.00
  3 William Murray           M53 Birmingham, AL           1.60m    5-03.00
  4 John Bohan               M52 Avon Lake, OH            1.60m    5-03.00
  5 Bruce McLean             M51 Kirkland, WA             1.55m    5-01.00
  6 Al Cestero               M53 Freehold, NJ             1.50m    4-11.00
  7 George McNeill           M53 Coral Springs, FL        1.40m    4-07.00
  8 Richard Watson           M54 Yuma, AZ                 1.35m    4-05.00

Event 744  M55 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Milan Jamrich            M57 Houston, TX              1.70m    5-07.00
  2 W. Keith Mathis          M55 Reisterstown, MD         1.55m    5-01.00
  3 Reinhard Jensen          M58 Portland, OR             1.50m    4-11.00
  4 Hulan Washington         M55 Antelope, CA             1.45m    4-09.00
  5 Robert Rockwell          M57 Taylors, SC              1.45m    4-09.00
  6 Bill Pontius             M57 Dalton, NY               1.40m    4-07.00
  7 Ivan Black               M58 New York, NY             1.35m    4-05.00
 -- Michael Walker           M57 Memphis, TN                 NH

Event 746  M60 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 David Montieth           M61 Ridgefield, CT           1.60m    5-03.00
  2 Joe Johnston             M63 Apopka, FL               1.50m    4-11.00
  3 Norman Frable            M61 Ivins, UT                1.45m    4-09.00
  4 Robert Baker             M62 Metairie, LA             1.45m    4-09.00
  5 Rudy Vlaardingerbroek    M60 Naples, FL               1.35m    4-05.00
  6 Robert Norton            M62 Gainesville, FL          1.25m    4-01.25

Event 746  M65 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Emil Pawlik              M68 Jackson, MS              1.48m    4-10.25
  2 Buster Byrnes            M65 LincolnvillE, ME         1.35m    4-05.00
  3 Larry Rheams             M65 Eureka, MO               1.35m    4-05.00
  3 James Kenney             M66 White Plains, MD         1.35m    4-05.00
  5 Carl Wallin              M65 Lebanon, NH              1.25m    4-01.25

Event 748  M70 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Tom Langenfeld           M72 Edina, MN                1.43m    4-08.25
  2 *Bob Land                M70 Peterborough             1.30m    4-03.25
  3 Joel Stinson             M72 Harpswell, ME            1.25m    4-01.25
  4 Joseph Carlozzi          M71 Gorham, ME               1.20m    3-11.25
  5 *Donald Chambers         M70 Rutherglen               1.10m    3-07.25

Event 748  M75 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Richard Lowery           M76 Spring Hill, FL          1.32m    4-04.00
  2 James Stookey            M77 Dickerson, MD            1.25m    4-01.25
  3 Kenneth Perkins          M75 East Winthrop, ME        1.15m    3-09.25
  4 Jerry Donley             M77 Colorado Springs, C      1.10m    3-07.25
  4 David Rider              M77 Englewood, FL            1.10m    3-07.25
 -- Cully Vaughan            M76 Mountain Home, AR           NH

Event 748  M80 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Denver Smith             M81 Louisville, OH           1.15m    3-09.25
  2 Frank Brako              M81 Acton, MA                1.15m    3-09.25
  3 Raoul Rodriques          M83 Milldale, CT             1.10m    3-07.25
  4 George Roudebush         M82 Charoon, OH              1.10m    3-07.25
  5 Robert Voege             M81 Venice, FL               0.90m    2-11.50

Event 748  M85 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ralph Maxwell            M87 Alamo, TX                1.10m    3-07.25

Event 760  M30 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Chris Holloman           M33 Reno, NV                 3.15m   10-04.00

Event 760  M35 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Matt Kowalski            M38 Spring, TX               4.05m   13-03.50
  2 Paul Snyder              M36 Saco, ME                 3.75m   12-03.50

Event 760  M40 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Trevor Richards          M40 West Des Moines, IA      4.35m   14-03.25
  2 Duncan Littlefield       M43 Englishtown, NJ          4.20m   13-09.25
  3 Tony Hatch               M44 San Jose, CA             4.05m   13-03.50

Event 760  M45 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Thad Brady               M46 Bradenton, FL            4.20m   13-09.25
  2 David Gibeault           M49 Brooklyn, CT             3.45m   11-03.75
  3 Robert Davidson          M45 East Haddam, CT          3.30m   10-10.00
 -- Kurt Fischer             M47 Charlotte, VT               NH

Event 764  M50 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Gary Hunter              M51 Fort Wayne, IN           4.75m   15-07.00
  2 William Murray           M53 Birmingham, AL           3.85m   12-07.50
  3 Donald Curry             M51 Spring, TX               3.70m   12-01.50
  4 Terry Woodward           M53 Brighton, MI             3.10m   10-02.00
  5 Russell Jacquet-Acea     M54 Seattle, WA              2.80m    9-02.25
 -- Richard Watson           M54 Yuma, AZ                    NH

Event 764  M55 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Steve Hardison           M57 Fresno, CA               3.70m   12-01.50
  2 Ken Taylor               M56 Ponte Vedra Beach,       3.40m   11-01.75
  3 Johnnie Dye              M58 West Union, SC           3.40m   11-01.75
  4 Thomas Taft              M59 Ambler, PA               2.95m    9-08.00

Event 766  M60 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Matti Kilpelainen        M61 Canton, MI               3.60m   11-09.75
  2 Joe Johnston             M63 Apopka, FL               3.50m   11-05.75
  3 Tomlinson Rauscher       M61 Ellicott City, MD        3.40m   11-01.75
  4 Robert Banhagel          M61 Buckeye Lake, OH         3.30m   10-10.00
  5 Robert Baker             M62 Metairie, LA             3.10m   10-02.00
  6 *Hugh Miller             M60 Pickering                3.00m    9-10.00
  7 Peter Fichter            M60 Newbury, NH              2.80m    9-02.25
  8 Michael Zahner           M60 Marshfield, VT           2.60m    8-06.25

Event 766  M65 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Terry Cannon             M69 Springfield, OR          3.20m   10-06.00
  2 Gerald Counihan          M68 New York, NY             3.10m   10-02.00
  2 Steven Warr              M66 Hockley, TX              3.10m   10-02.00
  4 John Andresen            M66 Aquebogue, NY            2.70m    8-10.25
  5 Buster Byrnes            M65 LincolnvillE, ME         2.60m    8-06.25

Event 766  M70 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 *Bob Land                M70 Peterborough             2.60m    8-06.25
  2 Jose Cesteros            M74 Leon, IA                 1.40m    4-07.00
 -- William Jankovich        M73 Racine, WI                  NH

Event 766  M75 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 David Rider              M77 Englewood, FL            2.10m    6-10.75
 -- Jerry Donley             M77 Colorado Springs, C         NH
 -- Franklin (Bud) Held      M79 Del Mar, CA                 NH

Event 766  M80 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Denver Smith             M81 Louisville, OH           2.00m    6-06.75

Event 780  M35 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Edward Parrot            M37 Tampa, FL             25:10.88
 -- Michael LeMay            M39 South Windsor, CT           DQ

Event 780  M40 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Edgardo Rodriguez        M42 Gotha, FL             27:29.34
  2 David Burns              M42 Scarborough, ME       28:00.05

Event 780  M45 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Donald Lawrence          M47 Albany, NY            26:27.43
  2 Tommy Aunan              M48 Bellevue, WA          26:52.70
  3 *David Keenan            M49 Fort Sask., AK        27:00.48
 -- Rod Craig                M49 Bad Axe, MI                 DQ

Event 780  M50 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Klaus Thiedmann          M53 Chicago, IL           26:43.74
  2 Pedro Santoni            M50 Redlands, CA          27:05.84
  3 Barton Kale              M51 Des Moines, WA        31:20.91
  4 David Young              M54 Danville, ME          38:46.32

Event 780  M55 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Michael Wiggins          M58 Hawarden, IA          25:56.37
  2 Andrew Smith             M57 Whittier, NC          26:24.17
  3 Richard Mcguire          M59 La Grange Park, IL    29:11.88

Event 780  M60 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Leon Jasionowski         M62 East China, MI        26:40.93
  2 Robert Keating           M60 Nashua, NH            27:35.97
  3 Norman Frable            M61 Ivins, UT             27:46.18
  4 Christoph Schmid         M60 Wooster, OH           28:22.70
  5 Don Knight               M61 Flint, MI             31:43.76
  6 Joel Dubow               M64 Andalusia, PA         33:56.14

Event 787  M65 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Paul Johnson             M69 Fort Smith, AR        29:57.64
  2 Thomas Knatt             M67 Groton, MA            31:04.16
  3 Marshall Sanders         M66 Flushing, MI          32:38.51
  4 Peter Bayer              M69 Jupiter, FL           32:55.24
  5 Ronald Walters           M69 Foresthill, CA        33:09.49
  6 Winston Crandall         M67 Albuquerque, NM       35:29.57
  7 Douglas Valadez          M66 Ivins, UT             40:06.68
 -- Carl Kane                M67 Conestoga, PA               DQ

Event 787  M70 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jack Bray                M74 Greenbrae, CA         29:51.25
  2 Carl Acosta              M73 North Hollywood, CA   33:49.24
  3 William Hosken           M70 Zion, IL              35:22.70
 -- Gerald Gomes             M74 Delray Beach, FL            DQ
 -- Donald Percious          M70 Santa Fe, NM                DQ

Event 787  M75 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 John Starr               M79 Newark, DE            32:45.82
  2 Alfred Dubois            M75 West Allis, WI        33:57.85
  3 Charles Williams         M75 Atlanta, GA           34:47.34
  4 Robert Fine              M76 Delray Beach, FL      35:17.93
 -- Lou Pollay               M77 Ocean Ridge, FL            DNF
 -- George Solis             M75 Los Angeles, CA             DQ

Event 787  M80 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Marvin Goldenberg        M80 Palm Beach, FL        34:42.49
  2 Charles Boyle            M83 Annapolis, MD         38:42.05
 -- Robert Mimm              M82 Willingboro, NJ             DQ

Event 787  M85 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 John Levinsohn           M86 Greenbrae, CA         45:54.75

Event 800  M30 Shot Put 7.26K   B
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Derek Michaud            M30 Medford, MA             12.22m   40-01.25

Event 800  M35 Shot Put 7.26K   B
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 James Barr               M39 Arlington, VA           12.82m   42-00.75
  2 David Senay              M37 Cold Spring, KY         12.44m   40-09.75
  3 Michael DeMarte          M35 Huntersville, NC        11.56m   37-11.25

Event 802  M40 Shot Put 7.26K   B
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Glenn Thompson           M44 Harrisburg, PA          16.47m   54-00.50
  2 Todd Adelgren            M40 Elkhorn, NE             13.64m   44-09.00
  3 Timothy Edwards          M43 Scottsdale, AZ          13.29m   43-07.25
  4 Mike Curry               M40 Elk Grove, CA           12.28m   40-03.50
  5 Keith Davis              M41 Carrollton, TX          10.39m   34-01.25
  6 Gary Hammock             M43 Dixon, MO                7.82m   25-08.00

Event 803  M45 Shot Put 7.26K   B
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Warren Taylor            M48 Columbia, PA            13.28m   43-07.00
  2 Robert Arello            M48 Bradenton, FL           13.18m   43-03.00
  3 Nathan Emery             M45 Spartanburg, SC         12.80m   42-00.00
  4 Lawrence Cahill          M45 Westlake, OH            12.52m   41-01.00
  5 Donald Bailey            M48 Traverse City, MI       12.49m   40-11.75
  6 Nicholas Agoris          M45 Reisterstown, MD        12.39m   40-07.75
  7 Ted Crouch               M45 Acton, MA               12.29m   40-04.00
  8 James Burgoyne           M46 Tewksbury, MA           12.00m   39-04.50
  9 Adam Seidner             M45 Old Lyme, CT            10.94m   35-10.75

Event 804  M50 Shot Put 6K    B
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 John Nespoli             M52 Collierville, TN        16.75m   54-11.50
  2 Ronald Summers           M54 Jacksonville, IL        15.68m   51-05.50
  3 Paul Ossmann             M50 Milton, GA              15.09m   49-06.25
  4 Jay McKeen               M52 Mays Landing, NJ        14.23m   46-08.25
  5 Joseph Kessell           M52 Levittown, NY           13.49m   44-03.25
  6 William Murray           M53 Birmingham, AL          12.17m   39-11.25
  7 Dennis Hansen            M53 Staten Island, NY       12.11m   39-08.75
  8 Frank Broadus            M51 Louisville, KY          10.19m   33-05.25
  9 Daniel Casavant          M51 Waterville, ME          10.11m   33-02.00
 10 David Poulin             M51 Amesbury, MA             8.93m   29-03.75

Event 805  M55 Shot Put 6K    B
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Tim Muller               M57 Scottsdale, AZ          14.51m   47-07.25
  2 Joseph Myers             M55 Orchard Park, NY        14.37m   47-01.75
  3 Michael Shiaras          M56 Scottsdale, AZ          14.28m   46-10.25
  4 S Craig Shumaker         M58 Glenmoore, PA           14.21m   46-07.50
  5 David Grossman           M57 Coral Springs, FL       11.51m   37-09.25
  6 Michael Kalnas           M56 Gibbstown, NJ           10.09m   33-01.25
  7 William Dimitrouleas     M56 Fort lauderdale, FL      9.96m   32-08.25

Event 806  M60 Shot Put 5K    B
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Charles Roll             M61 Fanwood, NJ             16.35m   53-07.75
  2 Bill Hiney               M62 Southold, NY            14.02m   46-00.00
  3 Kenneth Rose             M61 Canton, CT              13.35m   43-09.75
  4 William Harvey           M61 Glenbrook, NV           13.24m   43-05.25
  5 Jerry Bookin-Weiner      M61 Columbia, MD            10.98m   36-00.25
  6 Tom Demmo                M64 Dryden, NY              10.06m   33-00.25

Event 807  M65 Shot Put 5K    B
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Carl Wallin              M65 Lebanon, NH             12.87m   42-02.75
  2 Gary Winters             M68 Bradenton, FL           12.07m   39-07.25
  3 Larry Rheams             M65 Eureka, MO              11.52m   37-09.50
  4 James Kenney             M66 White Plains, MD        10.55m   34-07.50
  5 John Bronstein           M67 Great Barrington, M      9.92m   32-06.50

Event 808  M70 Shot Put 4K    B
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Gerald Vaughn            M71 Charlotte, NC           14.72m   48-03.50
  2 Alan Brooks              M71 Avon, CT                12.36m   40-06.75
  3 Leonard Rosen            M73 Salem, NH               11.79m   38-08.25
  4 Neil Saling              M71 Portland, OR            11.74m   38-06.25
  5 Joseph Carlozzi          M71 Gorham, ME              11.60m   38-00.75
  6 William Gramley          M71 Clemmons, NC            10.79m   35-05.00
  7 *Donald Chambers         M70 Rutherglen              10.27m   33-08.50
  8 James Carney             M74 Austin, TX               9.14m   30-00.00
  9 Dick Mann                M74 Wickliffe, OH            7.11m   23-04.00

Event 809  M75 Shot Put 5K     B
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Larry Horine             M76 Boone, NC               11.50m   37-08.75
  2 Doug Tomlinson           M75 Fallbrook, CA           11.03m   36-02.25
  3 Ray Feick                M75 Gilbertsville, PA        9.08m   29-09.50

Event 810  M80 Shot Put 3K   B
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Phillip Brusca           M80 Maryland Heights, M     11.27m   36-11.75
  2 Denver Smith             M81 Louisville, OH          10.21m   33-06.00
  3 Richard Mulkern          M82 Sheffield, IA            9.61m   31-06.50
  4 Alex Leishman            M80 Manchester, NJ           9.43m   30-11.25
  5 Robert Voege             M81 Venice, FL               8.01m   26-03.50
  6 George Roudebush         M82 Charoon, OH              7.34m   24-01.00

Event 810  M85 Shot Put 3K   B
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 David Schlothauer        M89 Westport, MA             7.18m   23-06.75
  2 John Anoka               M87 Maitland, FL             7.15m   23-05.50

Event 810  M90 Shot Put 3K   B
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Champion Goldy           M90 Haddonfield, NJ          7.32m   24-00.25

Event 820  M30 Discus Throw 2K   B
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  2 *Thomas Bouber           M34 Rochester, NY           36.80m     120-09
  4 Derek Michaud            M30 Medford, MA             35.73m     117-03

Event 820  M35 Discus Throw 2K   B
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Michael DeMarte          M35 Huntersville, NC        45.54m     149-05
  3 James Barr               M39 Arlington, VA           36.37m     119-04
  5 Marek Wensel             M38 Cedar Rapids, IA        32.63m     107-01

Event 821  M40 Discus Throw 2K    B
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Glenn Thompson           M44 Harrisburg, PA          50.50m     165-08
  2 Timothy Edwards          M43 Scottsdale, AZ          41.99m     137-09
  3 William Cotter           M42 Hope Valley, RI         37.06m     121-07
  4 Michael Ostrom           M42 Walnut Creek, CA        36.99m     121-04
  5 Steve Harrison           M40 Cross Lanes, WV         33.74m     110-08
  6 Keith Davis              M41 Carrollton, TX          32.00m     105-00
  7 Mike Curry               M40 Elk Grove, CA           31.34m     102-10
  8 Jonas Koolsbergen        M42 Trabuco Canyon, CA      31.14m     102-02
  9 Chris Sarsony            M40 Apex, NC                28.05m      92-00
 10 Gary Hammock             M43 Dixon, MO               21.71m      71-03
 11 Mark Phillips            M44 Milwaukie, OR           21.34m      70-00

Event 823  M45 Discus Throw 2K    B
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Warren Taylor            M48 Columbia, PA            42.12m     138-02
  2 Donald Bailey            M48 Traverse City, MI       41.30m     135-06
  3 Nathan Emery             M45 Spartanburg, SC         41.26m     135-04
  4 Ernesto Salamone         M45 Falmouth, ME            36.82m     120-10
  5 Arthur Guerra            M48 Stafford Springs, C     32.74m     107-05
  6 James Burgoyne           M46 Tewksbury, MA           31.36m     102-11
  7 Dean Seis                M48 Brookfield, CT          30.78m     101-00
  8 Glen Whiteley            M46 Ridgely, MD             23.97m      78-08

Event 824  M50 Discus Throw 1.5K   B
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jay McKeen               M52 Mays Landing, NJ        44.21m     145-00
  2 John Nespoli             M52 Collierville, TN        41.31m     135-06
  3 William Murray           M53 Birmingham, AL          39.60m     129-11
  4 John Kalnas              M51 Gibbstown, NJ           39.12m     128-04
  5 Joseph Schleppi          M53 Bexley, OH              38.54m     126-05
  6 Richard Watson           M54 Yuma, AZ                37.02m     121-05
  7 Tim Morse                M51 Hingham, MA             36.19m     118-09
  8 Dennis Hansen            M53 Staten Island, NY       35.50m     116-06
  9 Frank Broadus            M51 Louisville, KY          33.40m     109-07
 10 Joseph Kessell           M52 Levittown, NY           33.30m     109-03
 11 Lawrence Schrader        M50 Cordova, TN             31.75m     104-02
 12 David Poulin             M51 Amesbury, MA            24.49m      80-04

Event 825  M55 Discus Throw 1.5K    B
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Thomas Fahey             M59 Chico, CA               50.04m     164-02
  2 Tim Muller               M57 Scottsdale, AZ          44.11m     144-09
  3 S Craig Shumaker         M58 Glenmoore, PA           42.21m     138-06
  4 William Sutherland       M56 Orange, CT              41.50m     136-02
  5 Ed Ferraro               M55 Groton, NY              39.58m     129-10
  6 William Dimitrouleas     M56 Fort lauderdale, FL     29.98m      98-04

Event 826  M60 Discus Throw 1K   B
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Bill Hiney               M62 Southold, NY            49.72m     163-01
  2 William Truax            M60 Chagrin Falls, OH       46.15m     151-05
  3 Rudy Vlaardingerbroek    M60 Naples, FL              42.99m     141-00
  4 William Harvey           M61 Glenbrook, NV           38.68m     126-11
  5 Jerry Bookin-Weiner      M61 Columbia, MD            36.90m     121-01
  6 Tom Demmo                M64 Dryden, NY              35.45m     116-04

Event 827  M65 Discus Throw 1K   B
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Larry Pratt              M66 Newark, DE              46.68m     153-02
  2 Roger Busch              M66 Greenwich, CT           44.15m     144-10
  3 John Bronstein           M67 Great Barrington, M     40.21m     131-11
  4 Larry Rheams             M65 Eureka, MO              39.92m     131-00
  5 Emil Pawlik              M68 Jackson, MS             37.59m     123-04
  6 Michael Harrington       M66 Vienna, VA              33.43m     109-08
  7 Jack Karbens             M65 Honolulu, HI            30.86m     101-03

Event 828  M70 Discus Throw 1K   B
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Stephen Holmes           M70 Newmarket, NH           40.90m     134-02
  2 Neil Saling              M71 Portland, OR            36.89m     121-00
  3 Leonard Rosen            M73 Salem, NH               34.66m     113-08
  4 Nicholas Leras           M72 Amherst, MA             33.66m     110-05
  5 Edgar Holmes             M73 Mendon, VT              33.62m     110-04
  6 James Carney             M74 Austin, TX              28.81m      94-06
  7 Dick Mann                M74 Wickliffe, OH           20.52m      67-04

Event 829  M75 Discus Throw 1K    A
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Doug Tomlinson           M75 Fallbrook, CA           34.71m     113-10
  2 Larry Horine             M76 Boone, NC               34.38m     112-09
  3 Franklin (Bud) Held      M79 Del Mar, CA             34.04m     111-08
  4 Richard Lowery           M76 Spring Hill, FL         31.01m     101-09
  5 Ray Feick                M75 Gilbertsville, PA       26.54m      87-01
  6 Leonard Olson            M76 State College, PA       25.09m      82-04

Event 830  M80 Discus Throw 1K    A
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Phillip Brusca           M80 Maryland Heights, M     29.48m      96-09
  2 Alex Leishman            M80 Manchester, NJ          28.53m      93-07
  3 Denver Smith             M81 Louisville, OH          28.31m      92-10
  4 Richard Mulkern          M82 Sheffield, IA           26.61m      87-04
  7 George Roudebush         M82 Charoon, OH             17.96m      58-11
  8 Robert Voege             M81 Venice, FL              16.86m      55-04

Event 830  M85 Discus Throw 1K    A
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  5 David Schlothauer        M89 Westport, MA            19.77m      64-10

Event 830  M90 Discus Throw 1K    A
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  6 Champion Goldy           M90 Haddonfield, NJ         19.00m      62-04

Event 840  M30 Javelin Throw 800G
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ozie Duncan              M32 Brunswick, ME           62.27m     204-03
  4 Chris Holloman           M33 Reno, NV                39.85m     130-09
  5 *Thomas Bouber           M34 Rochester, NY           39.72m     130-04

Event 840  M35 Javelin Throw 800G
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  2 Robert Luciano           M39 Easton, PA              58.28m     191-02
  3 James Barr               M39 Arlington, VA           45.09m     147-11

Event 842  M40 Javelin Throw 800G
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 John Tullo               M43 Hopewell Jct., NY       57.33m     188-01
  2 Scott Hannay             M43 Westerlo, NY            54.16m     177-08
  3 Daniel Cicala            M43 Lititz, PA              50.47m     165-07
  4 Keith Little             M42 Nashville, TN           45.09m     147-11
  5 Jonas Koolsbergen        M42 Trabuco Canyon, CA      37.71m     123-09
  6 Mark Phillips            M44 Milwaukie, OR           37.50m     123-00
  7 Mike Curry               M40 Elk Grove, CA           33.48m     109-10

Event 843  M45 Javelin Throw 800G
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ron McConnell            M45 Vergennes, VT           54.16m     177-08
  2 Zane Rodriguez           M47 Norwich, VT             52.91m     173-07
  3 *Marty Withers           M47 Brights Grove, On       52.91m     173-07
  4 Michael Janusey          M49 Venetia, PA             50.54m     165-10
  5 Dean Clemons             M46 Canton, MI              46.43m     152-04
  6 George McCrillis         M49 Windham, ME             42.02m     137-10
  7 Paul Whitaker            M47 Manteca, CA             37.23m     122-02
  8 Dave Wells               M46 Somersworth, NH         36.41m     119-05
  9 Kelly Lycan              M48 Lawton, MI              35.88m     117-08
 10 Mark Baugh               M47 Glen Dale, MD           35.58m     116-09
 11 Glen Whiteley            M46 Ridgely, MD             31.61m     103-08

Event 844  M50 Javelin Throw 700G
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Kent Womack              M51 Etna, NH                56.01m     183-09
  2 Matthew Opilo            M51 Palmyra, PA             51.61m     169-04
  3 Dennis Morris            M50 Covington, LA           51.03m     167-05
  4 *Terry Gudzowsky         M53 Calgary                 49.12m     161-02
  5 *Michael Finkbeiner      M53 Oakville                48.37m     158-08
  6 Barry Warmerdam          M54 Reedley, CA             45.82m     150-04
  7 Ricky Easley             M53 Greenville, TX          43.43m     142-06
  8 Daniel Casavant          M51 Waterville, ME          40.51m     132-11
  9 Richard Watson           M54 Yuma, AZ                40.32m     132-03
 10 William Murray           M53 Birmingham, AL          39.45m     129-05

Event 845  M55 Javelin Throw 700G
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Robert Kouvolo           M57 Liberty, SC             53.09m     174-02
  2 William Brower           M58 Stamford, CT            40.76m     133-09
  3 Roger Conboy             M57 Royse City, TX          40.12m     131-07
  4 Jim Queeney              M56 Reading, MA             38.52m     126-04
  5 Stefan Waltermann        M57 Hickory, NC             35.32m     115-10

Event 846  M60 Javelin Throw 600G
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Buzz Gagne               M60 Penacook, NH            50.54m     165-10
  2 Russ White               M63 Chevy Chase, MD         46.76m     153-05
  3 Robert Baker             M62 Metairie, LA            40.95m     134-04
  4 Stephen Aust             M62 Chepachet, RI           39.93m     131-00
  5 David Parker             M64 Falmouth, ME            39.71m     130-03
  6 Herbert Stein            M60 New Orleans, LA         38.72m     127-00

Event 847  M65 Javelin Throw 600G
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 James Kenney             M66 White Plains, MD        43.17m     141-08
  2 *Fred Pamenter           M68 Barrie                  40.06m     131-05
  3 Thomas Harasti           M66 Altamonte Springs,      36.89m     121-00

Event 848  M70 Javelin Throw 500G
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Stephen Holmes           M70 Newmarket, NH           39.40m     129-03
  3 Buster Quist             M71 Phoenix, AZ             33.66m     110-05
  5 William Jankovich        M73 Racine, WI              31.19m     102-04
 10 Dick Mann                M74 Wickliffe, OH           17.03m      55-10

Event 848  M75 Javelin Throw 500G
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  2 James Duncan             M75 Woodbury, CT            34.15m     112-00
  4 Larry Horine             M76 Boone, NC               32.75m     107-05
  6 Doug Tomlinson           M75 Fallbrook, CA           30.81m     101-01
  7 Cully Vaughan            M76 Mountain Home, AR       27.52m      90-03
  8 Arthur Kearney           M76 Syosset, NY             26.29m      86-03
  9 Sidney Kiwitt            M79 Stroudsburg, PA         22.27m      73-01

Event 850  M80 Javelin Throw 400G
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Denver Smith             M81 Louisville, OH          28.69m      94-01
  2 Phillip Brusca           M80 Maryland Heights, M     26.82m      88-00
  3 William Daprano          M80 Fayetteville, GA        26.11m      85-08
  4 Richard Mulkern          M82 Sheffield, IA           23.31m      76-06
  6 Robert Voege             M81 Venice, FL              13.56m      44-06

Event 850  M90 Javelin Throw 400G
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  5 Champion Goldy           M90 Haddonfield, NJ         17.67m      58-00

Event 860  M30 Hammer Throw 7.26K    A
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 *Thomas Bouber           M34 Rochester, NY           34.78m     114-01

Event 860  M35 Hammer Throw 7.26K    A
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 David Senay              M37 Cold Spring, KY         46.12m     151-04
  2 James Barr               M39 Arlington, VA           31.88m     104-07

Event 860  M40 Hammer Throw 7.26K    A
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Michael Ostrom           M42 Walnut Creek, CA        47.42m     155-07
  2 William Cotter           M42 Hope Valley, RI         43.12m     141-06
  3 Mike Curry               M40 Elk Grove, CA           39.73m     130-04
  4 John Seto                M44 Pleasant Valley, NY     32.32m     106-00
  5 Jonas Koolsbergen        M42 Trabuco Canyon, CA      27.14m      89-00
  6 Gary Hammock             M43 Dixon, MO               21.44m      70-04

Event 862  M45 Hammer Throw 7.26K    A
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Michael Venning          M49 Cupertino, CA           45.60m     149-07
  2 Robert Arello            M48 Bradenton, FL           43.06m     141-03
  3 Brian Doherty            M47 Rockland, MA            37.23m     122-02
  4 Ted Crouch               M45 Acton, MA               36.40m     119-05
  5 Nicholas Agoris          M45 Reisterstown, MD        24.64m      80-10

Event 864  M50 Hammer Throw 6K   A
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ronald Summers           M54 Jacksonville, IL        50.47m     165-07
  2 Lawrence Schrader        M50 Cordova, TN             47.69m     156-05
  3 Robert Cedrone           M52 Stoughton, MA           46.02m     151-00
  4 Frank Broadus            M51 Louisville, KY          43.87m     143-11
  5 T.  Carl Reichard        M54 Noank, CT               43.44m     142-06
  6 Richard Watson           M54 Yuma, AZ                39.11m     128-04
  7 Peter VanAken            M51 Poughkeepsie, NY        39.10m     128-03
  8 Tim Morse                M51 Hingham, MA             38.51m     126-04

Event 865  M55 Hammer Throw 6K    A
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Roger Conboy             M57 Royse City, TX          41.02m     134-07
  2 Bob Sager                M59 Wilsall, MT             37.69m     123-08
  3 W. Keith Mathis          M55 Reisterstown, MD        23.62m      77-06

Event 866  M60 Hammer Throw 5K   A
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 George Mathews           M64 Hayden Lake, ID         50.17m     164-07
  5 Jerry Bookin-Weiner      M61 Columbia, MD            38.32m     125-09
  8 Tomlinson Rauscher       M61 Ellicott City, MD       21.37m      70-01

Event 866  M65 Hammer Throw 5K   A
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  2 Robert Cahners           M65 Naples, FL              43.74m     143-06
  3 Bob Osterhoudt           M65 Sun City, AZ            39.88m     130-10
  4 Carl Wallin              M65 Lebanon, NH             38.47m     126-02
  6 Buster Byrnes            M65 LincolnvillE, ME        33.61m     110-03
  7 Jack Karbens             M65 Honolulu, HI            29.77m      97-08

Event 868  M70 Hammer Throw 4K   B
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Edgar Holmes             M73 Mendon, VT              36.09m     118-05
  2 Robin Herron             M70 Fort Collins, CO        34.70m     113-10
  3 Donald Trimble           M70 North Conway, NH        34.53m     113-03
  4 Nicholas Leras           M72 Amherst, MA             31.22m     102-05
  5 *Donald Chambers         M70 Rutherglen              26.75m      87-09
  6 Dick Mann                M74 Wickliffe, OH           22.54m      73-11

Event 868  M75 Hammer Throw 4K   B
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Doug Tomlinson           M75 Fallbrook, CA           36.01m     118-02
  2 Ray Feick                M75 Gilbertsville, PA       29.96m      98-03
  3 Leonard Olson            M76 State College, PA       28.02m      91-11
  4 Richard Lowery           M76 Spring Hill, FL         23.91m      78-05
  5 William Donnell          M75 Sedgwick, ME            18.54m      60-10

Event 869  M80 Hammer Throw 3K   B
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Richard Mulkern          M82 Sheffield, IA           31.39m     103-00
  2 Alex Leishman            M80 Manchester, NJ          31.04m     101-10
  3 Phillip Brusca           M80 Maryland Heights, M     29.42m      96-06
  4 Robert Voege             M81 Venice, FL              20.82m      68-04

Event 869  M85 Hammer Throw 3K   B
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 David Schlothauer        M89 Westport, MA            22.06m      72-04
  2 Clifford Larrabee        M85 East Lyme, CT           15.21m      49-11

Event 880  M35 Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Marek Wensel             M38 Cedar Rapids, IA          3061
  2 James Barr               M39 Arlington, VA             2581
  3 Yancy Culp               M35 Leander, TX               2301
  4 Lee Faulkner             M38 Marion, AR                2125

Event 880  M40 Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *Todd Crawford           M43 Belleville                3019
  2 Chris Sarsony            M40 Apex, NC                  2701
  3 Jonathan Stone           M40 Manchester, MO            2568
  4 John McKenzie            M42 Silver Spring, MD         2551
  5 Marty Doherty            M44 West Milford, NJ          2187
  6 Mark Phillips            M44 Milwaukie, OR             1685

Event 882  M45 Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Stephen Winkel           M49 Germantown, TN            3212
  2 Raymond Parker           M45 New Hope, PA              3061
  3 Jerry Espinosa           M45 Rehoboth, MA              3031
  4 *Donald Ritchie          M45 Maple, On                 3012
  5 Glen Whiteley            M46 Ridgely, MD               2946
  6 Frank Makozy             M47 Beaver, PA                2417
  7 Rick Schultz             M48 Mount Kisco, NY           2316
  8 David Hampton            M46 Los Alamos, NM            2297
  9 Anthony Boerio           M46 Pittsburgh, PA            1571

Event 883  M50 Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *Liviene Solomon         M50 Toronto                   3145
  2 Rob Duncanson            M52 Trabuco Canyon, CA        3085
  3 Russell Jacquet-Acea     M54 Seattle, WA               2751
  4 Jameson Wells            M50 Charlotte, NC             2658
  5 Elliott Drumright        M50 Evergreen, CO             2028
  6 Joe Hazucha              M52 Nyack, NY                 1982
  7 Richard Watson           M54 Yuma, AZ                  1918

Event 883  M55 Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 David Salazar            M56 Cedar Crest, NM           3244
  2 Kenneth Effler           M55 North Attleboro, MA       2708
  3 Stefan Waltermann        M57 Hickory, NC               2676
  4 Peter Hogan              M56 Buffalo, NY               2608
  5 Marvin Ripp              M57 Middleton, WI             2377
  6 Thomas Taft              M59 Ambler, PA                2289
  7 Parker White             M55 Sacramento, CA            2267
  8 Paul Skubic              M59 Oak Forest, IL            1799

Event 886  M60 Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Robert Baker             M62 Metairie, LA              3213
  2 Darryl Decker            M60 Cambridge, NY             3186
  3 Joel Liles               M62 Garner, NC                2972
  4 William Reiter           M61 Weldon Spring, MO         2651
  5 Robert Norton            M62 Gainesville, FL           2087
  6 Jeffrey Gerson           M60 Lyndhurst, OH             1267

Event 886  M65 Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jack Karbens             M65 Honolulu, HI              2557
  2 Larry Rheams             M65 Eureka, MO                2362
  3 Richard Coddington       M65 Chagrin Falls, OH          923

Event 886  M70 Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 William Jankovich        M73 Racine, WI                2657

Event 886  M75 Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 James Duncan             M75 Woodbury, CT              3126
  2 Ronald Jelinek           M75 Smithton, IL              2053

Event 886  M80 Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 William Daprano          M80 Fayetteville, GA          2540
  2 Robert Voege             M81 Venice, FL                1077

Event 935  M35 10000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Edward Parrot            M37 Tampa, FL             53:21.85

Event 935  M40 10000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 John Soucheck            M41 Little Silver, NJ     51:47.60
  2 Edgardo Rodriguez        M42 Gotha, FL             57:17.54

Event 935  M45 10000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Tommy Aunan              M48 Bellevue, WA          53:55.51
  2 *David Keenan            M49 Fort Sask., AK        54:18.10
  3 Rod Craig                M49 Bad Axe, MI         1:00:04.58

Event 935  M50 10000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Klaus Thiedmann          M53 Chicago, IL           55:41.98
  2 Pedro Santoni            M50 Redlands, CA          56:16.83

Event 935  M55 10000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Michael Wiggins          M58 Hawarden, IA          51:57.14
  2 Andrew Smith             M57 Whittier, NC          53:43.76
  3 Mike De Witt             M56 Kenosha, WI           57:31.04
  4 Richard Mcguire          M59 La Grange Park, IL    58:30.35
  5 Brian Savilonis          M57 Princeton, MA       1:03:52.49

Event 935  M60 10000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Norman Frable            M61 Ivins, UT             54:00.45
  2 Leon Jasionowski         M62 East China, MI        55:43.64
  3 Christoph Schmid         M60 Wooster, OH           57:02.14
  4 Don Knight               M61 Flint, MI           1:04:48.51
  5 Bill Harriman            M60 Tewksbury, MA       1:05:50.95
  6 Charles Mansbach         M62 Waban, MA           1:08:20.59

Event 935  M65 10000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Paul Johnson             M69 Fort Smith, AR      1:00:56.84
  2 Marshall Sanders         M66 Flushing, MI        1:05:43.92
  3 Ronald Walters           M69 Foresthill, CA      1:06:22.58
  4 Peter Bayer              M69 Jupiter, FL         1:08:19.41

Event 935  M70 10000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jack Bray                M74 Greenbrae, CA       1:02:56.54
  2 Carl Acosta              M73 North Hollywood, CA 1:07:01.36
  3 William Hosken           M70 Zion, IL            1:08:44.26

Event 935  M75 10000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Alfred Dubois            M75 West Allis, WI      1:06:47.21
  2 John Starr               M79 Newark, DE          1:06:47.94
  3 Lou Pollay               M77 Ocean Ridge, FL     1:22:56.26
 -- Robert Fine              M76 Delray Beach, FL            DQ
 -- Charles Williams         M75 Atlanta, GA                 DQ

Event 935  M80 10000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
 -- Robert Mimm              M82 Willingboro, NJ            DNF

Event 940  M30-39 4x100 Meter Relay CLUB
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Southwest Sprinters Track Club                        43.73
  2 So Cal Track - Fleet Feet                             48.63

Event 940  M40-49 4x100 Meter Relay CLUB
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 So Cal Track - Fleet Feet  'B'                        51.61
 -- Southwest Sprinters Track Club  'B'                     DNF

Event 940  M50-59 4x100 Meter Relay CLUB
==========================================================================
    Team                                                 Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Houston Elite                                         47.90   1
  2 Mass Velocity Track Club                              50.08   2
  3 Golden West Athletics Club                            52.75   2

Event 940  M60-69 4x100 Meter Relay CLUB
==========================================================================
    Team                                                 Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Florida Athletic Club, Inc.  'B'                      55.84   2
  2 Golden West Athletics Club  'B'                       58.69   2
  3 Over The Hill TC                                    1:31.87   2

Event 940  M70-79 4x100 Meter Relay CLUB
==========================================================================
    Team                                                 Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Florida Athletic Club, Inc.  'C'                    1:25.44   2

Event 941  M30-39 4x100 Meter Relay Non Club
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Non Club Male  'G'                                    56.10

Event 941  M40-49 4x100 Meter Relay Non Club
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Non Club Male  'B'                                    45.94
 -- Non Club Male  'D'                                       DQ

Event 941  M50-59 4x100 Meter Relay Non Club
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Non Club Male                                         50.98
  2 Non Club Male  'C'                                    53.51
 -- Non Club Male  'G'                                      DNF

Event 941  M60-69 4x100 Meter Relay Non Club
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Non Club Male  'F'                                    53.47

Event 941  M70-79 4x100 Meter Relay Non Club
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Non Club Male  'E'                                    53.29

Event 950  M30-39 4x400 Meter Relay CLUB
==========================================================================
    Team                                                 Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Southwest Sprinters Track Club  'B'                 3:23.32   2
  2 Synergy Track Club                                  3:38.28   2
  3 So Cal Track - Fleet Feet                           3:41.46   2

Event 950  M40-49 4x400 Meter Relay CLUB
==========================================================================
    Team                                                 Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Southwest Sprinters Track Club                      3:34.94   2
  2 Golden West Athletics Club                          4:33.45   2

Event 950  M50-59 4x400 Meter Relay CLUB
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Houston Elite                                       3:45.16
  2 So Cal Track - Fleet Feet  'B'                      3:55.32
  3 Mass Velocity Track Club                            3:55.62

Event 950  M60-69 4x400 Meter Relay CLUB
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Golden West Athletics Club  'B'                     4:25.63

Event 950  M70-79 4x400 Meter Relay CLUB
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Florida Athletic Club, Inc.  'C'                    6:31.99

Event 951  M30-39 4x400 Meter Relay Non Club
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Non Club Male                                       4:18.93

Event 951  M40-49 4x400 Meter Relay Non Club
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Non Club Male  'B'                                  4:21.64

Event 951  M60-69 4x400 Meter Relay Non Club
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Non Club Male  'D'                                  4:27.97
  2 Non Club Male  'C'                                  5:47.85

Event 960  M30-39 4x800 Meter Relay CLUB
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 So Cal Track - Fleet Feet                           9:30.98

Event 960  M40-49 4x800 Meter Relay CLUB
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Philadelphia Athletic Charitie                      9:03.55

Event 960  M60-69 4x800 Meter Relay CLUB
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Golden West Athletics Club  'B'                    11:22.59

Event 960  M70-79 4x800 Meter Relay CLUB
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Florida Athletic Club, Inc.  'C'                   15:13.65

Event 961  M30-39 4x800 Meter Relay Non Club
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Non Club Male  'H'                                  8:35.65

Event 961  M40-49 4x800 Meter Relay Non Club
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Non Club Male                                       8:39.63
  2 Non Club Male  'B'                                  9:25.29
  3 Non Club Male  'C'                                 10:54.00

Event 961  M50-59 4x800 Meter Relay Non Club
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Non Club Male  'E'                                  9:47.90
  2 Non Club Male  'G'                                 10:56.91

Event 961  M60-69 4x800 Meter Relay Non Club
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Non Club Male  'D'                                 10:59.74
  2 Non Club Male  'F'                                 11:58.16

Event 962  M35 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 David Senay              M37 Cold Spring, KY         13.77m   45-02.25

Event 962  M40 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Glenn Thompson           M44 Harrisburg, PA          15.38m   50-05.50
  2 Mike Curry               M40 Elk Grove, CA           13.19m   43-03.25
  3 John Seto                M44 Pleasant Valley, NY      8.94m   29-04.00
  4 Keith Davis              M41 Carrollton, TX           7.67m   25-02.00
  5 Gary Hammock             M43 Dixon, MO                6.96m   22-10.00

Event 962  M45 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Robert Arello            M48 Bradenton, FL           12.92m   42-04.75
  2 Michael Venning          M49 Cupertino, CA           12.57m   41-03.00
  3 James Burgoyne           M46 Tewksbury, MA           11.04m   36-02.75

Event 962  M50 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Lawrence Schrader        M50 Cordova, TN             16.33m   53-07.00
  2 Robert Cedrone           M52 Stoughton, MA           16.15m   53-00.00
  3 T.  Carl Reichard        M54 Noank, CT               15.12m   49-07.25
  4 Richard Watson           M54 Yuma, AZ                13.33m   43-09.00

Event 962  M55 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Roger Conboy             M57 Royse City, TX          15.60m   51-02.25
  2 Bob Sager                M59 Wilsall, MT             13.10m   42-11.75

Event 962  M60 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jerry Bookin-Weiner      M61 Columbia, MD            14.70m   48-02.75

Event 962  M65 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Carl Wallin              M65 Lebanon, NH             18.41m   60-05.00
  2 John Bronstein           M67 Great Barrington, M     13.05m   42-09.75
  3 Buster Byrnes            M65 LincolnvillE, ME        12.12m   39-09.25
  4 Jack Karbens             M65 Honolulu, HI            11.90m   39-00.50

Event 962  M70 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Edgar Holmes             M73 Mendon, VT              14.57m   47-09.75
  2 Robin Herron             M70 Fort Collins, CO        13.45m   44-01.50
  3 *Donald Chambers         M70 Rutherglen              13.34m   43-09.25

Event 962  M75 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Doug Tomlinson           M75 Fallbrook, CA          X13.86m   45-05.75

Event 962  M80 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Richard Mulkern          M82 Sheffield, IA           11.79m   38-08.25
  2 Robert Voege             M81 Venice, FL              10.24m   33-07.25

Event 964  M40 Meter Shuttle Hurdle
===================================================================
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 Non Club Male  'B'                                  1:12.65   2
  2 Non Club Male  'D'                                  1:18.68   2

Event 964  M50 Meter Shuttle Hurdle
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Non Club Male                                       1:04.78
  2 Non Club Male  'C'                                  1:16.70
  3 Shore Athletic Club of New Jer                      1:20.38
Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade Phoenix KT St. Vincent Normatec