Join/Renew Now

Results - Friday

An "*" preceding an athlete's name indicates they're a foreign guest athlete

W30 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    90 Buell, Kelly       W32 So Cal Track,Missio   12:26.01

W40 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   299 Hawkins, Jody      W40 So Cal Track,Frisco    9:56.24
  2   286 Hanson, Marisa     W43 So Cal Track,Pleasa   10:07.30
  3   505 *Papworth-Barnum,  W41 Golden West,Reno, N   10:33.37
  4   541 Reaser, Christine  W41 Dirigo R.C.,Dayton,   10:40.15
  5    57 Bonilla, Rosalva   W44 So Cal Track,Big Be   10:44.67
  6   416 Linov, Pamela      W44 Liberty Athl,Arling   11:38.27

W45 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   128 Chaplin-Swann, Les W49 So Cal Track,McDono   10:58.35
  2   177 *deBoer, Lynda     W47 unattached,Toronto,   11:05.83
  3   418 Long, Christine    W48 So Cal Track,Tustin   14:44.74
  4   407 Lein, Karen        W48 Liberty Athl,Newton   14:53.58

W50 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    40 Bellisle, Marge    W51 unattached,Warren,    11:00.89
  2   404 Lee, Debbie        W50 So Cal Track,Trabuc   12:13.99
  3   341 Janneck, Denise    W53 So Cal Track,Rancho   12:15.21
  4   190 Diver, Mary        W52 Nike Central,New Yo   12:21.83
  5   478 Mullis Dubow, Tren W53 Atlanta Trac,Tucker   13:07.82

W55 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   433 Martin, Kathryn    W55 Northport Ru,Northp   10:35.76
  2   640 Stiles, Debbie     W58 So Cal Track,St. Lo   14:57.53
  3   625 Spannaus, Barbara  W59 unattached,Excelsio   15:18.45

W65 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   468 Michelsohn, Marie- W65 Nike Central,New Yo   12:03.78

M30 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   393 Lanier, Kareem     M34 Pike Creek V,Lincol    9:17.34
  2   577 Santoro, Clint     M31 unattached,Surprise    9:23.31
  3   250 Givens, Barry      M33 So Cal Track,Laguna   10:16.08

M35 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   268 Green, Eric        M38 Front Line R,Pontia    9:00.06
  2   694 Wasiolek, Bart     M38 unattached,Hamden,     9:14.65
  3   114 Capparella, Mark   M37 unattached,Bellingh    9:24.35

M40 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   232 Franek, Dan        M41 Dirigo R.C.,South P    8:52.01
  2   261 Gonzalez, Oscar    M43 unattached,New Have    8:52.50
  3   129 Chisholm, Chris    M44 unattached,Farmingt    8:59.86
  4   645 Strickland, Michae M40 Atlanta Trac,Mariet    9:00.86
  5   630 Stack, Kieran      M43 unattached,Poughkee    9:26.06
  6   671 Trunkes, Michael   M44 Nike Central,New Pa    9:32.96
  7    64 Bouthillier, Norma M42 Whirlaway Ra,Covent    9:50.80
  8   461 Mellea, Mark       M44 Shore Athlet,Manche    9:52.46
  9    44 Bickham, Scott     M40 The Finger L,Cornin    9:58.36

M45 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   149 Cooney, Michael    M45 Whirlaway Ra,Chelms    9:08.95
  2   493 *O'Driscoll, Conor M45 Westchester,Rye, NY    9:20.47
  3   528 Poulos, Ted        M45 Potomac Vall,McLean    9:46.74
  4   488 Newhall, W.F.      M48 unattached,Marblehe   10:06.78
  5   453 McLAUGHLIN, Terenc M46 unattached,Spotsylv   10:09.43
  6   137 Cleary, Mark       M48 So Cal Track,Rancho   10:44.20
  7   621 Solano, Alfonso    M47 So Cal Track,Jackso   11:01.37
  8    41 Bennett, Michael   M46 unattached,Cambridg   11:31.93

M50 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   127 Chantry, Stephen   M52 unattached,Williams    9:28.12
  2   113 Cannon, David      M50 Club Northwe,Seattl    9:30.96
  3   567 Ruben, Alan        M50 Nike Central,New Yo    9:35.11
  4   427 Magallanes, Emil   M51 unattached,Boise, I    9:37.40
  5   673 Tuttle, John       M50 unattached,Alton, N    9:51.06
  6   580 Schallenkamp, Stev M52 unattached,Kingston   10:18.60
  7   438 Matthews, John     M50 unattached,Canton,    10:20.52
  8   532 Qualls, Robert     M54 unattached,Reno, NV   10:26.64
  9     7 *Albouy, Mark      M54 unattached,Devonshi   11:01.28
 10    67 Bowser, Robert     M53 Central Mass,Warwic   12:26.87

M55 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   591 Shaheed, Nolan     M57 So Cal Track,Pasade    9:10.27
  2    11 Allison, Michael   M55 Club Northwe,Seattl   10:06.38
  3   293 Harter, Reid       M56 unattached,Boise, I   10:34.87
  4   515 *Payne, Tim        M57 unattached            11:21.58
 --   234 Friedman, David    M56 Shore Athlet,Monroe        DNF
 --   524 Plaster, Tony      M55 Shore Athlet,Neptun        DNF

M60 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   480 Myers, Richard     M61 Raritan Vall,Voorhe   10:45.08
  2   510 Pate, Ronald       M60 unattached,Honolulu   10:51.25
  3   253 Glover, Patrick    M60 Adirondack AC,Clift   11:08.00
  4   245 Geisel, Ritchie    M61 unattached,Williams   11:14.84

M65 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    37 Becker, John       M66 Badgerland S,Milwau   11:37.61
  2   151 Cordero, Joe       M69 Bohemia Trac,Islip    12:06.79
  3   701 Weddle, Thom       M68 Run N Fun,Minneapol   12:14.07
  4   152 *Cosgrove, Pat     M66 Raritan Vall,Elizab   12:59.88
  5   409 LeVasseur, Jerry   M69 GCS Triad Ra,Brunsw   13:20.24
  6   603 Skinner, Kenneth   M66 Adirondack AC,Alban   13:39.73

M70 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   627 Spencer, Bill      M71 GCS Triad Ra,Litchf   13:21.48
  2   216 Farley, Donald     M73 The Finger L,Ithaca   13:35.79
  3   494 Ogden, Ken         M70 unattached,Salem, O   13:38.44
  4   310 Hettrich, Peter    M72 Adirondack AC,Balls   14:01.06

M75 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   139 Coffey, Robert     M75 Baylor Elder,Fort W   15:15.72
  2   194 Doucette, Edward   M77 unattached,Benningt   16:31.45

M80 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   211 Englert, Roy       M84 Potomac Vall,Spring   18:31.67

M85 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   242 Geer, Danforth     M87 unattached,Benningt   26:34.87

M90 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   436 Matteson, Bob      M90 Mass Velocit,Bennin   23:58.20

W40 Pole Vault
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   549 Rieger, Karen      W43 unattached,Indianap      2.74m
 --   653 Swan, Pamela       W43 unattached,Bowdoin,         NH

W45 Pole Vault
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    22 Babits, Brenda     W46 Vault High A,Fort W      2.29m

W50 Pole Vault
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   254 Glynn, Kay         W54 unattached,Hastings      2.74m
  1   459 Meissner, Cheryl   W51 Philadelphia,Bethle      2.74m
  1   284 Hanscom, Rita      W52 unattached,San Dieg      2.74m
  4    13 Anderson, Dinah    W54 unattached,Houston,      2.14m

W60 Pole Vault
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   538 Raschker, Phil     W60 Florida Athl,Mariet      2.44m
  2   676 Vander Cruyssen, D W61 Houston Elit,Housto      2.14m

W65 Pole Vault
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   492 O'Connor, Nadine   W65 unattached,Del Mar,      2.89m

M60 Pole Vault
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    12 Altendorf, John    M61 Oregon Track,Corval      3.93m
  2   355 Johnston, Joe      M63 Florida Athl,Apopka      3.63m
  3   540 Rauscher, Tomlinso M60 unattached,Ellicott      3.33m
  4    59 Booth, Howard      M63 unattached,Gregory,      2.88m
  5   180 DeHorn, William    M60 unattached,Montreal      2.73m
  6   735 Zahner, Michael    M60 unattached,Marshfie      2.43m
 --   377 Klehm, Richard     M62 unattached,Spotsylv         NH

M65 Pole Vault
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   153 Counihan, Jerald   M68 unattached,New York      3.18m
  2   692 Warr, Steven       M66 unattached,Hockley,      3.03m
  3   359 Jones, Larry       M65 unattached,Tempe, A      2.58m
  4   464 Meyer, Alex        M65 unattached,Scribner      1.68m

M70 Pole Vault
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   340 Jankovich, William M73 unattached,Racine,       2.28m

M75 Pole Vault
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   193 Donley, Jerry      M77 unattached,Colorado      2.43m

M85 Pole Vault
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    39 Bell, William      M85 Bell Athleti,Jonesb      2.44m

W35 Weight Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   397 Latham, Cindy      W37 unattached,West Hav      8.51m

W40 Weight Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   579 Scanlon, Heather   W44 Philadelphia,Flourt      7.55m

W45 Weight Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   410 Lewis, Oneithea    W46 Shore Athlet,Baysid     15.09m
  2   188 Dickson, Barbara   W47 unattached,Anchorag      9.58m
  3   209 Ecklund, Deborah   W47 NY Master Sp,Rockaw      5.52m
  4   418 Long, Christine    W48 So Cal Track,Tustin      4.26m

W50 Weight Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   706 Welding, Ruth      W51 Midwest Mast,Elk Gr     13.15m
  2    31 Barrett, Donna     W50 Maryland Mas,Chelte      9.61m
  3   278 Hallen, Susan      W50 Midwest Mast,Elk Gr      9.27m

W55 Weight Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   462 Mensey, Myrle      W58 unattached,St. Loui     12.60m

W60 Weight Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   544 Reinhoudt, Cindy   W62 unattached,Dublin,      10.30m
  2   535 Raham, Sharon      W60 unattached,Wellingt      9.47m
  3   224 Fogg, Patricia     W61 unattached,Wrentham      9.45m

W65 Weight Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   733 Young, Carol       W67 unattached,West Har     13.10m
  2   366 Katz, Roslyn       W65 NY Master Sp,Flushi      9.79m

W70 Weight Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   396 Lary, Audrey       W72 Potomac Vall,Freder      9.40m
  2   561 Roman, Mary        W71 Mass Velocit,Norwal      9.07m
  3   312 Hicks, Amy         W74 unattached,Needham,      7.05m

W75 Weight Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   614 Snaden, Lillian    W77 unattached,Florence      7.77m
  2   387 Krug, Gloria       W75 Philadelphia,New Ox      7.38m

W90 Weight Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   343 Jarvis, Betty      W91 unattached,Aberdeen      5.45m

M60 Weight Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   210 Economides, Paul   M61 unattached,Albuquer     20.02m
  2   435 Mathews, George    M63 Hammer Idaho,Hayden     18.18m
  3   381 Konen, George      M60 unattached,Reno, NV     17.59m
  4   107 Cahners, Robert    M64 Florida Athl,Naples     16.90m
  5    58 Bookin-Weiner, Jer M60 Potomac Vall,Columb     14.75m
  6   598 Shuman, Terry      M61 Long & Stron,Lancas     14.19m
  7   728 Worden, G. Kent    M60 unattached,Bedford,     12.03m
 --    86 Brown, M. Geoffrey M61 unattached,Schenect         ND
 --   126 Chamberas, Jim     M63 unattached,Chelmsfo         ND

M65 Weight Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    75 Bronstein, John    M67 unattached,Great Ba     13.82m
  2   157 Crawford, Gary     M66 Syracuse Cha,Syracu     12.20m
 --   323 Hotchkiss, Richard M68 unattached,Grass Va         ND

M70 Weight Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   687 Ward, Bob          M73 unattached,Dallas,      18.16m
  2   308 Herron, Robin      M70 Colorado Mas,Fort C     14.86m
  3   586 Sellers, John      M70 Philadelphia,Parkto     12.33m
  4   362 Joyce, Edmund      M70 unattached,East Nor     11.40m

M75 Weight Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   117 Carstensen, Pay    M75 Florida Athl,Spring     14.00m
  2   218 Feick, Ray         M75 Philadelphia,Gilber     12.26m

M80 Weight Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   477 Mulkern, Richard   M82 Florida Athl,Sheffi     11.87m
  2   680 Voege, Robert      M80 Florida Athl,Venice      8.77m
  3   613 Snaden, John       M81 unattached,Florence      8.75m

M85 Weight Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   581 Schlothauer, David M89 unattached,Westport      8.98m

M90 Weight Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   457 McPhie, Leland     M93 unattached,San Dieg      6.40m

W40 800 Meter Dash Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   690 Ware, Caren        W44 Athena Track,Twin P    2:46.89   547
  2   714 Wiemer, Susan      W41 Mass Velocit,Freepo    2:48.72   528

W45 800 Meter Dash Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   504 Palmer, Liz        W46 Golden West,Folsom,    2:53.03   562
  2   418 Long, Christine    W48 So Cal Track,Tustin    3:28.77   244

W40 Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   714 Wiemer, Susan      W41 Mass Velocit,Freepo       2839
  2   690 Ware, Caren        W44 Athena Track,Twin P       2709

W45 Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   504 Palmer, Liz        W46 Golden West,Folsom,       3256
  2   418 Long, Christine    W48 So Cal Track,Tustin        968

W50 Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   321 Hoppie, Carla      W50 unattached,La Grand       3708
  2   254 Glynn, Kay         W54 unattached,Hastings       3373

W55 Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   669 *Trott, Rhona      W58 unattached,Hamilton       3282

W60 Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   538 Raschker, Phil     W60 Florida Athl,Mariet       4844

W70 Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   192 Donley, Christel   W72 unattached,Colorado       4196
  2   361 Jordan, Barbara    W71 Green Mounta,South        3888

M30 Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   558 Roderick, Matthew  M34 unattached,Visalia,       2644
  2   219 Fetters, Alan      M31 unattached,Maynard,       2629

M35 Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    62 Bosma, Kevin       M38 unattached,Portsmou       3535
  2    29 Barr, James        M39 Potomac Vall,Arling       3031
  3    19 Aubuchon, Jamie    M39 unattached,Fitchbur       2707

M40 Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    82 *Brown, Donald     M43 unattached,New York       3340
  2   384 Kotowski, Vincent  M40 Mass Velocit,Barre,       3266
  3   643 Stone, Jonathan    M40 St. Louis Tr,Manche       2512
  4   452 McKenzie, John     M41 unattached,Silver S       1995

M45 Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   229 Foster, Gregory    M45 Shore Athlet,Lumber       4062
  2    79 Brower, Jeff       M47 unattached,Austin,        3380
  3   281 Hankerson, Brian   M47 Florida Athl,Hollyw       3051
  4   674 Twedt, Mark        M45 unattached,Rockwell       2910
  5   584 Schultz, Rick      M48 Nike Central,Mount        2692
  6   429 Makozy, Frank      M47 Western Penn,Beaver       2629
  7   150 Copeland, Scott    M48 unattached,Olympia,       2028

M50 Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   570 Russ, Jim          M50 unattached,Charlott       3686
  2   482 Nakazawa, Muraji   M50 Potomac Vall,Herndo       2374
  3   699 Watson, Richard    M54 unattached,Yuma, AZ       2325

M55 Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   300 *Hawkins, John     M57 unattached,West Van       3529
  2   697 Watson, Douglas    M57 unattached,Mounumen       3077
  3   496 Olson, Randall     M59 unattached,Norfolk,       2910
  4   333 Iwen, Gene         M56 unattached,Elizabet       2855
  5   710 White, Parker      M55 Brooks - Fle,Sacram       2336
  6   475 Moser, Michael     M57 unattached,Eagan, M       2271
  7   234 Friedman, David    M56 Shore Athlet,Monroe       1714

M60 Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   317 Hollister, James   M62 unattached,Turlock,       3789
  2   138 Clifford, John     M64 unattached,Wilmingt       2917

M65 Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   514 Pawlik, Emil       M68 unattached,Jackson,       4210
  2   464 Meyer, Alex        M65 unattached,Scribner       2830

M70 Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   513 Paulen, Robert     M70 unattached,Silver S       3651
  2   311 Hewitt, Robert     M73 Portland Mas,Gresha       3634
  3   406 Leggitt, James     M72 unattached,Levellan       3044
  4   340 Jankovich, William M73 unattached,Racine,        2638

M80 Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   168 Daprano, William   M80 Atlanta Trac,Fayett       2629
  2    71 Brako, Frank       M81 New England,Acton,        2365

W50 800 Meter Dash Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   321 Hoppie, Carla      W50 unattached,La Grand    2:42.69   756
  2   254 Glynn, Kay         W54 unattached,Hastings    3:22.64   359

W55 800 Meter Dash Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   669 *Trott, Rhona      W58 unattached,Hamilton    3:03.56   651

W60 800 Meter Dash Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   538 Raschker, Phil     W60 Florida Athl,Mariet    3:00.96   816

W70 800 Meter Dash Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   361 Jordan, Barbara    W71 Green Mounta,South     4:02.62   641
  2   192 Donley, Christel   W72 unattached,Colorado    4:08.47   597

M30 1000 Meter Run Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   558 Roderick, Matthew  M34 unattached,Visalia,    3:15.15   523
  2   219 Fetters, Alan      M31 unattached,Maynard,    3:43.88   299

M35 1000 Meter Run Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    19 Aubuchon, Jamie    M39 unattached,Fitchbur    2:52.76   750
  2    62 Bosma, Kevin       M38 unattached,Portsmou    2:53.97   738
  3    29 Barr, James        M39 Potomac Vall,Arling    3:24.61   456

M40 1000 Meter Run Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   643 Stone, Jonathan    M40 St. Louis Tr,Manche    2:59.02   774
  2   452 McKenzie, John     M41 unattached,Silver S    3:04.90   717
  3   384 Kotowski, Vincent  M40 Mass Velocit,Barre,    3:10.08   668
  4    82 *Brown, Donald     M43 unattached,New York    3:33.73   465

M45 1000 Meter Run Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   229 Foster, Gregory    M45 Shore Athlet,Lumber    3:10.50   747
  2    79 Brower, Jeff       M47 unattached,Austin,     3:10.77   744
  3   429 Makozy, Frank      M47 Western Penn,Beaver    3:24.46   622
  4   584 Schultz, Rick      M48 Nike Central,Mount     3:29.57   579
  5   674 Twedt, Mark        M45 unattached,Rockwell    3:30.03   575
  6   150 Copeland, Scott    M48 unattached,Olympia,    3:39.93   496
  7   281 Hankerson, Brian   M47 Florida Athl,Hollyw    3:47.61   438

M50 1000 Meter Run Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   570 Russ, Jim          M50 unattached,Charlott    3:32.87   629
  2   482 Nakazawa, Muraji   M50 Potomac Vall,Herndo    3:37.26   594
  3   699 Watson, Richard    M54 unattached,Yuma, AZ    4:20.57   294

M55 1000 Meter Run Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   697 Watson, Douglas    M57 unattached,Mounumen    3:29.27   735
  2   710 White, Parker      M55 Brooks - Fle,Sacram    3:34.12   694
  3   333 Iwen, Gene         M56 unattached,Elizabet    3:44.34   612
  4   475 Moser, Michael     M57 unattached,Eagan, M    3:46.46   596
  5   234 Friedman, David    M56 Shore Athlet,Monroe    3:53.46   543
  6   300 *Hawkins, John     M57 unattached,West Van    4:00.17   495
  7   496 Olson, Randall     M59 unattached,Norfolk,    4:01.74   484

M60 1000 Meter Run Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   317 Hollister, James   M62 unattached,Turlock,    3:32.85   778
 --   138 Clifford, John     M64 unattached,Wilmingt        DNF

M65 1000 Meter Run Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   514 Pawlik, Emil       M68 unattached,Jackson,    4:03.09   612
  2   464 Meyer, Alex        M65 unattached,Scribner    4:16.35   520

M70 1000 Meter Run Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   406 Leggitt, James     M72 unattached,Levellan    4:11.10   640
  2   513 Paulen, Robert     M70 unattached,Silver S    4:11.80   635
  3   311 Hewitt, Robert     M73 Portland Mas,Gresha    4:34.85   484
  4   340 Jankovich, William M73 unattached,Racine,     4:56.96   356

M80 1000 Meter Run Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   168 Daprano, William   M80 Atlanta Trac,Fayett    8:07.44
 --    71 Brako, Frank       M81 New England,Acton,         DNF

W40 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   714 Wiemer, Susan      W41 Mass Velocit,Freepo      10.84   3  725
  2   690 Ware, Caren        W44 Athena Track,Twin P      11.31   3  646

W45 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   504 Palmer, Liz        W46 Golden West,Folsom,       9.92   3  997
  2   418 Long, Christine    W48 So Cal Track,Tustin      15.25   3  232

W50 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   321 Hoppie, Carla      W50 unattached,La Grand      11.20   2  832
  2   254 Glynn, Kay         W54 unattached,Hastings      11.21   2  830

W55 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   669 *Trott, Rhona      W58 unattached,Hamilton      11.83   2  838

W60 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   538 Raschker, Phil     W60 Florida Athl,Mariet      10.04  1200

W70 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   192 Donley, Christel   W72 unattached,Colorado      12.89   969
  2   361 Jordan, Barbara    W71 Green Mounta,South       13.36   902

M30 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   558 Roderick, Matthew  M34 unattached,Visalia,       9.11   692
  2   219 Fetters, Alan      M31 unattached,Maynard,       9.31   648

M35 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1    62 Bosma, Kevin       M38 unattached,Portsmou       8.71   1  869
  2    16 Anger, Shawn       M36 unattached,Lubbock,       9.17   2  766
  3    29 Barr, James        M39 Potomac Vall,Arling       9.76   2  644
  4    19 Aubuchon, Jamie    M39 unattached,Fitchbur      10.04   2  589

M40 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1    82 *Brown, Donald     M43 unattached,New York       9.11   3  862
  2   384 Kotowski, Vincent  M40 Mass Velocit,Barre,       9.54   3  770
  3   452 McKenzie, John     M41 unattached,Silver S      11.02   3  491
  4   643 Stone, Jonathan    M40 St. Louis Tr,Manche      11.94   3  349

M45 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   229 Foster, Gregory    M45 Shore Athlet,Lumber       9.15   1  937
  2    79 Brower, Jeff       M47 unattached,Austin,        9.76   2  806
  3   674 Twedt, Mark        M45 unattached,Rockwell      10.57   1  650
  4   584 Schultz, Rick      M48 Nike Central,Mount       10.84   2  601
  5   150 Copeland, Scott    M48 unattached,Olympia,      10.85   2  599
  6   281 Hankerson, Brian   M47 Florida Athl,Hollyw      10.88   2  593
  7   429 Makozy, Frank      M47 Western Penn,Beaver      10.89   1  591

M50 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   570 Russ, Jim          M50 unattached,Charlott       9.46   4  932
  2   699 Watson, Richard    M54 unattached,Yuma, AZ      11.68   4  519
  3   482 Nakazawa, Muraji   M50 Potomac Vall,Herndo      11.78   4  502

M55 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   496 Olson, Randall     M59 unattached,Norfolk,      10.60   2  752
  2   333 Iwen, Gene         M56 unattached,Elizabet      11.28   2  629
  3   697 Watson, Douglas    M57 unattached,Mounumen      11.28   1  629
  4   300 *Hawkins, John     M57 unattached,West Van      11.33   1  621
  5   710 White, Parker      M55 Brooks - Fle,Sacram      12.40   3  452
  6   475 Moser, Michael     M57 unattached,Eagan, M      12.61   3  421
  7   174 Davis, Steve       M56 unattached,Swansea,      12.78   1  397
  8   234 Friedman, David    M56 Shore Athlet,Monroe      16.15   1   65

M60 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   317 Hollister, James   M62 unattached,Turlock,       9.60   3  957
  2   138 Clifford, John     M64 unattached,Wilmingt      10.29   3  818

M65 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   514 Pawlik, Emil       M68 unattached,Jackson,       9.88   3 1106
  2   464 Meyer, Alex        M65 unattached,Scribner      13.97   3  428

M70 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   513 Paulen, Robert     M70 unattached,Silver S      11.07   2  937
  2   311 Hewitt, Robert     M73 Portland Mas,Gresha      11.32   2  893
  3   406 Leggitt, James     M72 unattached,Levellan      12.80   2  650
  4   340 Jankovich, William M73 unattached,Racine,       13.07   2  609

M80 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   168 Daprano, William   M80 Atlanta Trac,Fayett      16.74   452
  2    71 Brako, Frank       M81 New England,Acton,       16.94   430

W40 High Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   714 Wiemer, Susan      W41 Mass Velocit,Freepo      1.36m   610
  2   690 Ware, Caren        W44 Athena Track,Twin P      1.33m   577

W45 High Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   504 Palmer, Liz        W46 Golden West,Folsom,      1.33m   678
 --   418 Long, Christine    W48 So Cal Track,Tustin         NH

W50 High Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   321 Hoppie, Carla      W50 unattached,La Grand      1.33m   795
  1   254 Glynn, Kay         W54 unattached,Hastings      1.33m   795

W55 High Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   669 *Trott, Rhona      W58 unattached,Hamilton     X1.12m   610

W60 High Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   538 Raschker, Phil     W60 Florida Athl,Mariet      1.33m  1106

W70 High Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   192 Donley, Christel   W72 unattached,Colorado      1.12m  1080
  2   361 Jordan, Barbara    W71 Green Mounta,South       1.06m   953

M30 High Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   219 Fetters, Alan      M31 unattached,Maynard,      1.78m   619
  2   558 Roderick, Matthew  M34 unattached,Visalia,      1.72m   569

M35 High Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    62 Bosma, Kevin       M38 unattached,Portsmou      1.84m   749
  2    29 Barr, James        M39 Potomac Vall,Arling      1.78m   687
  3    19 Aubuchon, Jamie    M39 unattached,Fitchbur      1.54m   480

M40 High Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   384 Kotowski, Vincent  M40 Mass Velocit,Barre,      1.78m   767
  2    82 *Brown, Donald     M43 unattached,New York      1.75m   740
  3   643 Stone, Jonathan    M40 St. Louis Tr,Manche      1.51m   512
 --   452 McKenzie, John     M41 unattached,Silver S         NH

M45 High Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   229 Foster, Gregory    M45 Shore Athlet,Lumber      1.78m   859
  2   281 Hankerson, Brian   M47 Florida Athl,Hollyw      1.75m   831
  3    79 Brower, Jeff       M47 unattached,Austin,       1.72m   794
  4   674 Twedt, Mark        M45 unattached,Rockwell      1.60m   670
  5   584 Schultz, Rick      M48 Nike Central,Mount       1.51m   585
  6   429 Makozy, Frank      M47 Western Penn,Beaver      1.39m   472
 --   150 Copeland, Scott    M48 unattached,Olympia,         NH

M50 High Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   570 Russ, Jim          M50 unattached,Charlott      1.66m   831
  2   699 Watson, Richard    M54 unattached,Yuma, AZ      1.36m   512
  3   482 Nakazawa, Muraji   M50 Potomac Vall,Herndo      1.33m   480

M55 High Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   300 *Hawkins, John     M57 unattached,West Van     X1.60m   868
  2   697 Watson, Douglas    M57 unattached,Mounumen      1.39m   619
  3   333 Iwen, Gene         M56 unattached,Elizabet      1.36m   593
  4   496 Olson, Randall     M59 unattached,Norfolk,      1.33m   560
  5   234 Friedman, David    M56 Shore Athlet,Monroe      1.24m   464
  5   475 Moser, Michael     M57 unattached,Eagan, M      1.24m   464
  7   710 White, Parker      M55 Brooks - Fle,Sacram      1.18m   404

M60 High Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   138 Clifford, John     M64 unattached,Wilmingt      1.48m   831
  2   317 Hollister, James   M62 unattached,Turlock,      1.39m   714

M65 High Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   514 Pawlik, Emil       M68 unattached,Jackson,      1.48m   953
  2   464 Meyer, Alex        M65 unattached,Scribner      1.21m   593

M70 High Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   311 Hewitt, Robert     M73 Portland Mas,Gresha      1.30m   822
  2   513 Paulen, Robert     M70 unattached,Silver S      1.24m   740
  3   406 Leggitt, James     M72 unattached,Levellan      1.21m   696
  4   340 Jankovich, William M73 unattached,Racine,       1.12m   577

M80 High Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    71 Brako, Frank       M81 New England,Acton,       1.09m   776
  2   168 Daprano, William   M80 Atlanta Trac,Fayett      1.06m   723

W40 Long Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   690 Ware, Caren        W44 Athena Track,Twin P      4.22m   466
  2   714 Wiemer, Susan      W41 Mass Velocit,Freepo      4.09m   428

W45 Long Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   504 Palmer, Liz        W46 Golden West,Folsom,      4.24m   551
  2   418 Long, Christine    W48 So Cal Track,Tustin      2.70m   137

W50 Long Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   254 Glynn, Kay         W54 unattached,Hastings      4.33m   680
  2   321 Hoppie, Carla      W50 unattached,La Grand      3.90m   530

W55 Long Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   669 *Trott, Rhona      W58 unattached,Hamilton     X3.55m   503

W60 Long Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   538 Raschker, Phil     W60 Florida Athl,Mariet      4.27m   921

W70 Long Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   361 Jordan, Barbara    W71 Green Mounta,South       3.37m   810
  2   192 Donley, Christel   W72 unattached,Colorado      2.94m   592

M30 Long Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   219 Fetters, Alan      M31 unattached,Maynard,      5.78m   540
  2   558 Roderick, Matthew  M34 unattached,Visalia,      5.43m   467

M35 Long Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    62 Bosma, Kevin       M38 unattached,Portsmou      6.00m   652
  2    29 Barr, James        M39 Potomac Vall,Arling      5.73m   591
  3    16 Anger, Shawn       M36 unattached,Lubbock,      5.49m   535
  4    19 Aubuchon, Jamie    M39 unattached,Fitchbur      5.35m   506

M40 Long Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    82 *Brown, Donald     M43 unattached,New York      5.98m   729
  2   384 Kotowski, Vincent  M40 Mass Velocit,Barre,      5.20m   537
  3   643 Stone, Jonathan    M40 St. Louis Tr,Manche      4.77m   441
  4   452 McKenzie, John     M41 unattached,Silver S      4.59m   402

M45 Long Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   229 Foster, Gregory    M45 Shore Athlet,Lumber      6.30m   915
  2   281 Hankerson, Brian   M47 Florida Athl,Hollyw      5.67m   739
  3    79 Brower, Jeff       M47 unattached,Austin,       5.25m   626
  4   584 Schultz, Rick      M48 Nike Central,Mount       5.20m   613
  5   150 Copeland, Scott    M48 unattached,Olympia,      4.90m   537
  6   674 Twedt, Mark        M45 unattached,Rockwell      4.75m   500
  7   429 Makozy, Frank      M47 Western Penn,Beaver      4.68m   483

M50 Long Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   570 Russ, Jim          M50 unattached,Charlott      5.07m   666
  2   482 Nakazawa, Muraji   M50 Potomac Vall,Herndo      4.09m   407
  3   699 Watson, Richard    M54 unattached,Yuma, AZ      4.04m   394

M55 Long Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   300 *Hawkins, John     M57 unattached,West Van     X5.00m   743
  2   333 Iwen, Gene         M56 unattached,Elizabet      4.30m   535
  3   496 Olson, Randall     M59 unattached,Norfolk,      4.28m   531
  4   174 Davis, Steve       M56 unattached,Swansea,      3.91m   429
  5   697 Watson, Douglas    M57 unattached,Mounumen      3.90m   427
  6   710 White, Parker      M55 Brooks - Fle,Sacram      3.40m   301
  7   234 Friedman, David    M56 Shore Athlet,Monroe      3.25m   266
  8   475 Moser, Michael     M57 unattached,Eagan, M      2.91m   190

M60 Long Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   317 Hollister, James   M62 unattached,Turlock,      4.58m   720
  2   138 Clifford, John     M64 unattached,Wilmingt      4.34m   641

M65 Long Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   514 Pawlik, Emil       M68 unattached,Jackson,      4.44m   792
  2   464 Meyer, Alex        M65 unattached,Scribner      3.53m   479

M70 Long Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   311 Hewitt, Robert     M73 Portland Mas,Gresha      4.14m   814
  2   513 Paulen, Robert     M70 unattached,Silver S      4.09m   795
  3   340 Jankovich, William M73 unattached,Racine,       3.22m   471
  4   406 Leggitt, James     M72 unattached,Levellan      3.19m   461

M80 Long Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   168 Daprano, William   M80 Atlanta Trac,Fayett      3.23m   725
  2    71 Brako, Frank       M81 New England,Acton,       2.86m   556

W40 Shot Put Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   714 Wiemer, Susan      W41 Mass Velocit,Freepo      8.77m   548
  2   690 Ware, Caren        W44 Athena Track,Twin P      7.80m   473

W45 Shot Put Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   504 Palmer, Liz        W46 Golden West,Folsom,      6.88m   468
  2   418 Long, Christine    W48 So Cal Track,Tustin      5.55m   355

W50 Shot Put Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   321 Hoppie, Carla      W50 unattached,La Grand     10.11m   795
  2   254 Glynn, Kay         W54 unattached,Hastings      9.17m   709

W55 Shot Put Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   669 *Trott, Rhona      W58 unattached,Hamilton     X8.09m   680

W60 Shot Put Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   538 Raschker, Phil     W60 Florida Athl,Mariet      8.41m   801

W70 Shot Put Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   192 Donley, Christel   W72 unattached,Colorado      7.75m   958
  2   361 Jordan, Barbara    W71 Green Mounta,South       5.09m   582

M30 Shot Put Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   219 Fetters, Alan      M31 unattached,Maynard,     10.62m   523
  2   558 Roderick, Matthew  M34 unattached,Visalia,      8.45m   393

M35 Shot Put Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    29 Barr, James        M39 Potomac Vall,Arling     12.77m   653
  2    62 Bosma, Kevin       M38 unattached,Portsmou     10.68m   527
  3    16 Anger, Shawn       M36 unattached,Lubbock,      9.48m   454
  4    19 Aubuchon, Jamie    M39 unattached,Fitchbur      8.27m   382

M40 Shot Put Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    82 *Brown, Donald     M43 unattached,New York     10.69m   544
  2   384 Kotowski, Vincent  M40 Mass Velocit,Barre,     10.35m   524
  3   643 Stone, Jonathan    M40 St. Louis Tr,Manche      8.93m   436
  4   452 McKenzie, John     M41 unattached,Silver S      8.11m   385

M45 Shot Put Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   229 Foster, Gregory    M45 Shore Athlet,Lumber     10.75m   604
  2   674 Twedt, Mark        M45 unattached,Rockwell      9.43m   515
  3   429 Makozy, Frank      M47 Western Penn,Beaver      8.62m   461
  4   281 Hankerson, Brian   M47 Florida Athl,Hollyw      8.45m   450
  5    79 Brower, Jeff       M47 unattached,Austin,       7.86m   410
  6   150 Copeland, Scott    M48 unattached,Olympia,      7.64m   396
  7   584 Schultz, Rick      M48 Nike Central,Mount       6.39m   314

M50 Shot Put Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   570 Russ, Jim          M50 unattached,Charlott     10.78m   628
  2   699 Watson, Richard    M54 unattached,Yuma, AZ     10.46m   606
  3   482 Nakazawa, Muraji   M50 Potomac Vall,Herndo      7.35m   391

M55 Shot Put Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   300 *Hawkins, John     M57 unattached,West Van    X11.94m   802
  2   697 Watson, Douglas    M57 unattached,Mounumen     10.20m   667
  3   475 Moser, Michael     M57 unattached,Eagan, M      9.34m   600
  4   496 Olson, Randall     M59 unattached,Norfolk,      9.12m   583
  5   174 Davis, Steve       M56 unattached,Swansea,      8.38m   526
  6   333 Iwen, Gene         M56 unattached,Elizabet      7.86m   486
  7   710 White, Parker      M55 Brooks - Fle,Sacram      7.85m   485
  8   234 Friedman, David    M56 Shore Athlet,Monroe      6.41m   376

M60 Shot Put Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   138 Clifford, John     M64 unattached,Wilmingt      9.72m   627
  2   317 Hollister, James   M62 unattached,Turlock,      9.63m   620

M65 Shot Put Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   464 Meyer, Alex        M65 unattached,Scribner     10.42m   810
  2   514 Pawlik, Emil       M68 unattached,Jackson,      9.72m   747

M70 Shot Put Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   340 Jankovich, William M73 unattached,Racine,       9.46m   625
  2   311 Hewitt, Robert     M73 Portland Mas,Gresha      9.41m   621
  3   406 Leggitt, James     M72 unattached,Levellan      9.10m   597
  4   513 Paulen, Robert     M70 unattached,Silver S      8.43m   544

M80 Shot Put Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   168 Daprano, William   M80 Atlanta Trac,Fayett      9.05m   729
  2    71 Brako, Frank       M81 New England,Acton,       7.72m   603
Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade Phoenix KT St. Vincent Normatec