Join/Renew Now

Results

Open Division

Open Men

Pl Name Finish 10 km 20 km 30 km 40 km 50 km 60 km 70 km 80 km 90 km
1 Greg Crowther 7:14:31 40:09 1:20:38 2:00:55 2:41:15 3:22:28 4:03:37 4:45:43 5:31:42 6:22:58
2 Scott Jurek 7:32:05 41:21 1:22:32 2:05:25 2:48:22 3:33:03 4:19:11 5:05:37 5:53:41 6:42:41
3 Kevin Setnes 7:51:49 41:34 1:22:41 2:04:58 2:48:35 3:36:05 4:26:36 5:17:00 6:07:29 6:59:50
4 Roy Pirrung 8:49:28 48:56 1:40:40 2:31:55 3:23:01 4:15:24 5:10:11 6:05:32 6:59:42 7:54:37
5 Robert Pokorny 9:00:13 48:11 1:35:41 2:23:49 3:14:29 4:03:33 4:55:11 5:54:24 6:56:49 8:00:51
6 John Finn 9:25:01 57:59 1:51:03 2:41:37 3:30:08 4:19:55 5:15:10 6:14:47 7:17:23 8:20:17
7 Russell De Lap 9:42:04 50:04 1:40:20 2:32:59 3:25:10 4:17:32 5:13:43 6:23:37 7:36:27 8:40:06
8 Mark Miller 10:17:53 58:36 1:53:17 2:48:58 3:45:21 4:41:49 5:42:26 6:42:12 7:48:09 9:06:43
9 Robert Wehner 10:34:55 48:20 1:37:48 2:29:57 3:25:44 4:25:55 5:33:48 6:43:12 8:00:31 9:15:39
10 Michael Hayden 10:55:14 48:59 1:51:13 2:46:35 3:45:16 4:51:30 6:14:08 7:36:02 8:49:49 9:58:43
11 Bill Thom 11:13:57 54:36 1:48:57 2:43:39 3:41:20 4:43:14 5:57:01 7:29:21 8:53:27 10:07:27
12 Timothy Kourounis 12:48:56 1:18:25 2:34:19 3:48:58 5:09:00 6:48:07 7:53:03 9:02:03 10:21:27 11:31:04

Open Men's Team Scores

  1 Badgerland Striders       26:23:21
======================================
    1 Kevin Setnes             7:51:49
    2 Roy Pirrung              8:49:28
    3 Russell De Lap           9:42:04
    4 Robert Wehner          (10:34:55)

Open Women

Pl Name Finish 10 km 20 km 30 km 40 km 50 km 60 km 70 km 80 km 90 km
1 Julie Udchachon 8:09:04 47:47 1:34:47 2:22:58 3:11:48 4:00:50 4:50:28 5:40:43 6:30:46 7:20:22
2 Devon Crosby-Helms 8:16:41 48:55 1:38:06 2:26:56 3:17:01 4:05:08 4:53:37 5:42:15 6:32:29 7:26:52
3 Carolyn Smith 8:36:39 48:01 1:35:35 2:24:01 3:13:58 4:04:45 4:56:07 5:50:10 6:45:24 7:41:51
4 Ann Heaslett 8:45:27 49:03 1:39:32 2:31:30 3:21:57 4:13:54 5:07:31 6:01:28 6:56:42 7:52:07
5 Connie Gardner 8:56:08 49:02 1:39:41 2:32:15 3:27:16 4:21:37 5:13:57 6:08:36 7:04:56 8:01:03
6 Francesca Conte 9:11:31 48:01 1:35:32 2:24:01 3:13:13 4:04:42 4:59:04 5:58:09 7:03:21 8:06:53
7 Kim Martin 9:27:00 49:04 1:39:52 2:31:43 3:26:42 4:25:10 5:24:02 6:22:47 7:22:42 8:23:57
8 Kimberly Holak 9:35:24 47:56 1:35:47 2:24:34 3:16:17 4:10:58 5:12:02 6:14:51 7:21:06 8:26:48
9 Mary Gorski 10:55:08 56:07 1:53:26 2:53:19 3:57:03 5:00:54 6:05:47 7:13:21 8:26:08 9:40:06
10 Deedee Grafius 11:27:58 57:44 1:56:34 2:57:14 4:02:11 5:11:30 6:25:23 7:42:33 9:01:10 10:17:25
11 Suzanne Pokorny 12:14:59 58:05 1:56:13 2:58:40 4:04:53 5:17:04 6:34:37 8:04:04 9:25:35 10:50:32

Open Women's Team Scores

  1  Badgerland Striders       28:17:14
=======================================
     1 Carolyn Smith            8:36:39
     2 Ann Heaslett             8:45:27
     3 Mary Gorski             10:55:08

 

Masters Divisions

Men 40-44

Pl Name Finish 10 km 20 km 30 km 40 km 50 km 60 km 70 km 80 km 90 km
1 Robert Wehner 10:34:55 48:20 1:37:48 2:29:57 3:25:44 4:25:55 5:33:48 6:43:12 8:00:31 9:15:39

Women 40-44

Pl Name Finish 10 km 20 km 30 km 40 km 50 km 60 km 70 km 80 km 90 km
1 Carolyn Smith 8:36:39 48:01 1:35:35 2:24:01 3:13:58 4:04:45 4:56:07 5:50:10 6:45:24 7:41:51
2 Ann Heaslett 8:45:27 49:03 1:39:32 2:31:30 3:21:57 4:13:54 5:07:31 6:01:28 6:56:42 7:52:07
3 Connie Gardner 8:56:08 49:02 1:39:41 2:32:15 3:27:16 4:21:37 5:13:57 6:08:36 7:04:56 8:01:03
4 Kim Martin 9:27:00 49:04 1:39:52 2:31:43 3:26:42 4:25:10 5:24:02 6:22:47 7:22:42 8:23:57
5 Mary Gorski 10:55:08 56:07 1:53:26 2:53:19 3:57:03 5:00:54 6:05:47 7:13:21 8:26:08 9:40:06
6 Suzanne Pokorny 12:14:59 58:05 1:56:13 2:58:40 4:04:53 5:17:04 6:34:37 8:04:04 9:25:35 10:50:32

Men 45-49

Pl Name Finish 10 km 20 km 30 km 40 km 50 km 60 km 70 km 80 km 90 km
1 Robert Pokorny 9:00:13 48:11 1:35:41 2:23:49 3:14:29 4:03:33 4:55:11 5:54:24 6:56:49 8:00:51
2 Bill Thom 11:13:57 54:36 1:48:57 2:43:39 3:41:20 4:43:14 5:57:01 7:29:21 8:53:27 10:07:27

Women 45-49

no competitors

Men 50-54

Pl Name Finish 10 km 20 km 30 km 40 km 50 km 60 km 70 km 80 km 90 km
1 Kevin Setnes 7:51:49 41:34 1:22:41 2:04:58 2:48:35 3:36:05 4:26:36 5:17:00 6:07:29 6:59:50
2 Russell De Lap 9:42:04 50:04 1:40:20 2:32:59 3:25:10 4:17:32 5:13:43 6:23:37 7:36:27 8:40:06

Women 50-54

no competitors

Men 55-59

Pl Name Finish 10 km 20 km 30 km 40 km 50 km 60 km 70 km 80 km 90 km
1 Roy Pirrung 8:49:28 48:56 1:40:40 2:31:55 3:23:01 4:15:24 5:10:11 6:05:32 6:59:42 7:54:37

Women 55-59

Pl Name Finish 10 km 20 km 30 km 40 km 50 km 60 km 70 km 80 km 90 km
1 Deedee Grafius 11:27:58 57:44 1:56:34 2:57:14 4:02:11 5:11:30 6:25:23 7:42:33 9:01:10 10:17:25

Men 60-64

no competitors

Women 60-64

no competitors

Men 65-69

Pl Name Finish 10 km 20 km 30 km 40 km 50 km 60 km 70 km 80 km 90 km
1 Timothy Kourounis 12:48:56 1:18:25 2:34:19 3:48:58 5:09:00 6:48:07 7:53:03 9:02:03 10:21:27 11:31:04

Women 65-69

no competitors

Nike Visa BMW Gatorade Gill Athletics University of Phoenix St. Vincent Lynx