Join/Renew Now

Results

4x100 Meter Relay Youth Boys
================================================================
    Team                                                Prelims
================================================================
Heat  1
  1 Hummingbird Track Club  'A'                           45.31q
     1) Robinson, Stacy                 2) Aromire, Adeboye
     3) Joseph, Jamal                   4) Lindo, Demetrius
  2 Baldwin County Jets  'A'                              46.71q
     1) Edwards, Javontae               2) Wright, Jarvis
     3) Glenn, Mark                     4) Brown, LaMarcus
  3 Greensboro Champions  'A'                             48.72q
     1) Davidson, Eric                  2) Hamilton, Jermaine
     3) Steele, Kristian                4) Patterson, Torian
  4 Nashville Illusions Track Club  'A'                   48.91q
     1) Lillard, Bryson                 2) Noel-Spaulding, Dominique
     3) Crawford, Omar                  4) Babb, Dale
  5 Glenarden Track Club  'B'                             49.80
     1) Nelson, Donyel                  2) Woods, Reginald
     3) Landry, Mark                    4) Lyers, Aaron
  6 MLK Blasters  'A'                                     51.87
     1) Davis, Bryant                   2) Hood, Adrian
     3) Keys, Kenneth                   4) Grantling, Deandre
Heat  2
  1 Track Houston Youth Track Club  'A'                   45.17q
     1) Sanderson, Eric                 2) Threat, Marcel
     3) Sampson, Jordan                 4) Hamilton, Frederick
  2 Glenarden Track Club  'A'                             46.89q
     1) Holloman, James                 2) Walker, Jake
     3) Young, Dalonte                  4) Mathis, Dominique
  3 Charlotte Flights Track and Fi  'A'                   47.26q
     1) Novell, Grant                   2) Williams, Darius
     3) Norman, Michael                 4) Stewart, Austin
  4 Hummingbird Track Club  'B'                           48.83q
     1) Britt, Cyrus                    2) Reid, Ricky
     3) Smith, Malik                    4) Bailey, Walter
  5 Bronx Flash Track Club  'A'                           49.85
     1) Foster, Jizannie                2) Villanueva, Michael
     3) Capleton, Kahlill               4) Hawkins, Tarik
 -- Firebirds Athletic Club  'A'                             DQ
     1) Benjamin, Chris                 2) Butler, Jarrhett
     3) Joppy, Dionte                   4) Addison, Brandon
===================================================================
    Team                                                Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Track Houston Youth Track Club  'A'                   45.17q  2
     1) Sanderson, Eric                 2) Threat, Marcel
     3) Sampson, Jordan                 4) Hamilton, Frederick
  2 Hummingbird Track Club  'A'                           45.31q  1
     1) Robinson, Stacy                 2) Aromire, Adeboye
     3) Joseph, Jamal                   4) Lindo, Demetrius
  3 Baldwin County Jets  'A'                              46.71q  1
     1) Edwards, Javontae               2) Wright, Jarvis
     3) Glenn, Mark                     4) Brown, LaMarcus
  4 Glenarden Track Club  'A'                             46.89q  2
     1) Holloman, James                 2) Walker, Jake
     3) Young, Dalonte                  4) Mathis, Dominique
  5 Charlotte Flights Track and Fi  'A'                   47.26q  2
     1) Novell, Grant                   2) Williams, Darius
     3) Norman, Michael                 4) Stewart, Austin
  6 Greensboro Champions  'A'                             48.72q  1
     1) Davidson, Eric                  2) Hamilton, Jermaine
     3) Steele, Kristian                4) Patterson, Torian
  7 Hummingbird Track Club  'B'                           48.83q  2
     1) Britt, Cyrus                    2) Reid, Ricky
     3) Smith, Malik                    4) Bailey, Walter
  8 Nashville Illusions Track Club  'A'                   48.91q  1
     1) Lillard, Bryson                 2) Noel-Spaulding, Dominique
     3) Crawford, Omar                  4) Babb, Dale
  9 Glenarden Track Club  'B'                             49.80   1
     1) Nelson, Donyel                  2) Woods, Reginald
     3) Landry, Mark                    4) Lyers, Aaron
 10 Bronx Flash Track Club  'A'                           49.85   2
     1) Foster, Jizannie                2) Villanueva, Michael
     3) Capleton, Kahlill               4) Hawkins, Tarik
 11 MLK Blasters  'A'                                     51.87   1
     1) Davis, Bryant                   2) Hood, Adrian
     3) Keys, Kenneth                   4) Grantling, Deandre
 -- Firebirds Athletic Club  'A'                             DQ   2 out of zone
     1) Benjamin, Chris                 2) Butler, Jarrhett
     3) Joppy, Dionte                   4) Addison, Brandon
Nike Hershey Garden of Life Visa BMW Chobani UCS Gatorade Rosetta Stone Phoenix KT St. Vincent Normatec