Join/Renew Now

Results

4x100 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    Team                                                Prelims
================================================================
Heat  1
  1 Valley United Striders  'A'                           49.43q
     1) Watley, Briauna                 2) Reed, Raven
     3) Hill, Hillary                   4) Williams, LaToya
  2 Quiet Fire  'B'                                       50.14q
     1) Urssery, Aijah                  2) Wilson, Ashia
     3) Thomas, Keyona                  4) Lyday, Carisma
  3 Glenarden Track Club  'A'                             50.41q
     1) Barnes, Jayda                   2) Mercer, Shakea
     3) Collins, Tierra                 4) Stroman, Alexis
  4 Boys & Girls Club  'A'                                52.79q
     1) Robinson, Aspen                 2) McBride, Jasmine
     3) Rosser, Daijah                  4) Burton, Taylor
 -- Greensboro Champions  'A'                                DQ
     1) Acquaah, Kobe                   2) Alston, Breanna
     3) Barghen, Je'Lisa                4) Robinson, Janise
 -- Jaguar Track Club  'A'                                   DQ
     1) Thomas, Beaira                  2) Jackson, Kelsey
     3) Phillips, Ashley                4) Carter, Jasmine
Heat  2
  1 Quiet Fire  'A'                                       48.39q
     1) Smith, Christina                2) Hunter, Breyonna
     3) Washington, Taz                 4) Ndipagbor, Akawkaw (Coco)
  2 Firebirds Athletic Club  'A'                          50.88q
     1) Harris, Simone                  2) Johnson, Ashanti
     3) Lanford, Brittany               4) White, Acurah
  3 Charlotte Flights Track and Fi  'A'                   51.06q
     1) Mungo, T-Sheila                 2) Miata, Morlu
     3) Ussery, Sh'Niqua                4) Jones, Desirae
  4 Glenarden Track Club  'B'                             51.35q
     1) Osei, Maame                     2) Owens, Amber
     3) Tolson, Adrienne                4) Fogle, Paulette
  5 Hummingbird Track Club  'A'                           53.45
     1) Laroche, Kiersten               2) Thomas, Janeal
     3) Rheubottom, Loren               4) Roper, Asher
  6 Baldwin County Jets  'A'                              53.48
     1) Boyd, Carnika                   2) Harris, Lakisha
     3) Bonner, Shatara                 4) Nelson, Jakacha
  7 Quick Striders Track Club  'A'                        53.50
     1) Butler, Amber                   2) Jones, Qornida
     3) Morris, Sandi                   4) Terry, Tiera
  8 Upper Room Track Club  'A'                            54.27
     1) Faison, Krystal                 2) Dean, Erica
     3) Robinson, Alexandria            4) Crumel-Evans, Shajuan
===================================================================
    Team                                                Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Quiet Fire  'A'                                       48.39q  2
     1) Smith, Christina                2) Hunter, Breyonna
     3) Washington, Taz                 4) Ndipagbor, Akawkaw (Coco)
  2 Valley United Striders  'A'                           49.43q  1
     1) Watley, Briauna                 2) Reed, Raven
     3) Hill, Hillary                   4) Williams, LaToya
  3 Quiet Fire  'B'                                       50.14q  1
     1) Urssery, Aijah                  2) Wilson, Ashia
     3) Thomas, Keyona                  4) Lyday, Carisma
  4 Glenarden Track Club  'A'                             50.41q  1
     1) Barnes, Jayda                   2) Mercer, Shakea
     3) Collins, Tierra                 4) Stroman, Alexis
  5 Firebirds Athletic Club  'A'                          50.88q  2
     1) Harris, Simone                  2) Johnson, Ashanti
     3) Lanford, Brittany               4) White, Acurah
  6 Charlotte Flights Track and Fi  'A'                   51.06q  2
     1) Mungo, T-Sheila                 2) Miata, Morlu
     3) Ussery, Sh'Niqua                4) Jones, Desirae
  7 Glenarden Track Club  'B'                             51.35q  2
     1) Osei, Maame                     2) Owens, Amber
     3) Tolson, Adrienne                4) Fogle, Paulette
  8 Boys & Girls Club  'A'                                52.79q  1
     1) Robinson, Aspen                 2) McBride, Jasmine
     3) Rosser, Daijah                  4) Burton, Taylor
  9 Hummingbird Track Club  'A'                           53.45   2
     1) Laroche, Kiersten               2) Thomas, Janeal
     3) Rheubottom, Loren               4) Roper, Asher
 10 Baldwin County Jets  'A'                              53.48   2
     1) Boyd, Carnika                   2) Harris, Lakisha
     3) Bonner, Shatara                 4) Nelson, Jakacha
 11 Quick Striders Track Club  'A'                        53.50   2
     1) Butler, Amber                   2) Jones, Qornida
     3) Morris, Sandi                   4) Terry, Tiera
 12 Upper Room Track Club  'A'                            54.27   2
     1) Faison, Krystal                 2) Dean, Erica
     3) Robinson, Alexandria            4) Crumel-Evans, Shajuan
 -- Jaguar Track Club  'A'                                   DQ   1 out of zone
     1) Thomas, Beaira                  2) Jackson, Kelsey
     3) Phillips, Ashley                4) Carter, Jasmine
 -- Greensboro Champions  'A'                                DQ   1 out of zone
     1) Acquaah, Kobe                   2) Alston, Breanna
     3) Barghen, Je'Lisa                4) Robinson, Janise
Nike Hershey Garden of Life Visa BMW Chobani UCS Gatorade Rosetta Stone Phoenix KT St. Vincent Normatec