Join/Renew Now

Results - USATF Region 3 Junior Olympic Cross Country Championships

11/18/06 - Haganstone Park, Greensboro, NC

Event 11  2000 Meter Run CC Sub-Bantam Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cash, Elizabeth           98 55 Spart Panther       9:45.16
  2 Gibson, Kayla             98 45 Peachtree Ci        9:48.88
  3 Fairey, Kristin           98 55 Mt Pleasant         9:51.66    1
  4 Brown, Jocelyn            98 45 Walton Youth       10:04.71
  5 Sanders, Alyssa           98 55 South Carolin      10:08.80
  6 Wilson, Matoaka           99 45 Georgia Unatt      10:12.66
  7 Paxton, Kaitlyn           99 13 Univ Cougars       10:16.20
  8 Sidor, Mackenzie          99 10 Fpyc Cheetahs      10:18.83
  9 Taylor, Savannah          99 55 Summerville        10:21.25    2
 10 Torgerson, Katy           99 55 Summerville        10:23.47    3
 11 Palmer, Molly             99 13 CC Pacers          10:28.99
 12 Fetchen, Paige            98 55 Summerville        10:29.99    4
 13 Hall, Carly               00 55 Mt Pleasant        10:34.16    5
 14 Fristoe, Elizabeth        98 45 Northside Re       10:48.05
 15 Adams, Bianca             98 55 Mt Pleasant        10:56.45    6
 16 Marshall, Kelli           99 13 Tri-City Relays    10:59.61
 17 Zervos, Eleni             98 10 McLean             11:07.35
 18 Satzger, Chloe            98 55 Mt Pleasant        11:12.43    7
 19 Cullen, Gabrielle         98 45 Walton Youth       11:14.63
 20 Foley, Catrina            00 55 Spart Panther      12:19.84

Team Scores
=======================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3   *4   *5   *6   *7
=======================================================================
   1 55 Summerville Storm          9    2    3    4
      Total Time:    31:14.71
         Average:    10:24.91
   2 55 Mount Pleasant Track Cl   12    1    5    6    7
      Total Time:    31:22.27
         Average:    10:27.43


Event 12  2000 Meter Run CC Sub-Bantam Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Pinson, Matthew           99 12 Virginia Unat       9:01.23
  2 Dunson, Simon             98 13 CC Pacers           9:07.83    1
  3 Jacobsen, Kyle            98 45 Walton Youth        9:14.18
  4 Foley, Colin              98 55 Spart Panther       9:26.38    2
  5 Kleissler, Dan            98 13 CC Pacers           9:37.61    3
  6 Braam, Rees               98 13 CC Pacers           9:46.24    4
  7 Fish, Tyler               99 55 Spart Panther       9:52.83    5
  8 High, Cash                98 55 Spart Panther       9:56.06    6
  9 Spencer, Noah             00 55 Mt Pleasant        10:00.94    7
 10 Nicholson, Noah           99 10 Randallstown       10:02.66
 11 McCall, Jack              98 55 Mt Pleasant        10:03.59    8
 12 Kimbrell, Trevor          99 55 Mt Pleasant        10:11.59    9
 13 Foster, Garrett           99 13 North Carolin      10:11.90
 14 Mateer, Chris             98 13 CC Pacers          10:13.03   10
 15 Wood, Jacob               98 10 Fpyc Cheetahs      10:24.81
 16 Mateer, Brian             98 13 CC Pacers          10:25.17   11
 17 Hazel, Jack               98 55 Summerville        10:38.73
 18 Harris, David             99 45 Peachtree Ci       10:57.80
 19 Adams, Charles            98 45 Running Stars      11:23.52
 20 Johnston, Spencer         99 13 Tri-City Relays    11:23.82
 21 Sheridan, Stephen         99 10 McLean             12:08.23
 22 Ryan, David               99 45 Running Stars      12:54.82
 23 Roach, Bradley            00 55 Spart Panther      16:09.92   12

Team Scores
=======================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3   *4   *5   *6   *7
=======================================================================
   1 13 CC Pacers                  8    1    3    4   10   11
      Total Time:    28:31.68
         Average:     9:30.56
   2 55 Spartanburg Panthers      13    2    5    6   12
      Total Time:    29:15.27
         Average:     9:45.09
   3 55 Mount Pleasant TrackCl    24    7    8    9
      Total Time:    30:16.12
         Average:    10:05.38


Event 1  3k Run CC Bantam Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jenkins, Ricole           96 13 Junior Striders    12:08.29
  2 Baker, Jackeitha          96 13 Tri-City Relays    12:12.15    1
  3 Marshall, Elisabeth       97 13 Tri-City Relays    12:23.65    2
  4 Dekker, Eliza             97 13 CC Pacers          12:34.51
  5 Medford, Megan Ashley     96 13 Rocky Mount        12:48.58
  6 Blalock, Adele            97 55 Mt Pleasant        12:50.45    3
  7 Molloy, Jessica           97 12 Richmond Ligh      12:55.22
  8 Jones, Danielle           96 45 Northside Re       13:04.87    4
  9 Yarbrough, Cierra         96 13 North Carolin      13:06.07
 10 Bibbs, Blaike             97 13 G'Boro Pacese      13:12.26
 11 Vaughn, Aziza             97 13 Univ Cougars       13:23.70
 12 Girmay, Adina             97 13  Gastonia Eagles   13:30.89
 13 Singer, Meredith          96 45 Walton Youth       13:31.24
 14 Roach, Kaleigh            97 55 Spart Panther      13:32.46
 15 Byrom, Ciani              97 13 Tri-City Relays    13:33.18    5
 16 Redmond, Madison          97 45 Peachtree Ci       13:39.01    6
 17 Adams, Amanda             96 55 Mt Pleasant        13:43.33    7
 18 Murch Elliot, Cape        97 13 Weddington XC      13:43.71
 19 Dibona, Elizabeth         96 55 Mt Pleasant        13:44.01    8
 20 Sullivan, Laura           96 10 Vienna Youth       13:49.27
 21 Fairey, Caitlyn           97 55 Mt Pleasant        13:56.48    9
 22 Henry, Alyse              96 45 Running Stars      13:58.35
 23 Faber, Quincy             97 45 Running Stars      14:03.77
 24 Shuler, Emily             97 55 Summerville        14:08.24
 25 de Bruyn, Kira            96 45 Walton Youth       14:12.00
 26 Gilliam, Courtney         96 45 Peachtree Ci       14:18.60   10
 27 Cullen, Jacqueline        96 45 Walton Youth       14:22.45
 28 Roach, Caralise           97 55 Spart Panther      14:49.47
 29 Morrison, Erin            97 13 Tri-City Relays    14:49.77   11
 30 Skrivanek, Celine         97 13 Tri-City Relays    15:02.80   12
 31 Wood, Courtney            97 55 Mt Pleasant        15:08.87   13
 32 Nicholson, Simone         96 10 Randallstown       15:17.90
 33 Hill, Caris               97 13 North Carolin      15:25.59
 34 Genna, Andrea             96 13 Junior Striders    15:32.74
 35 Brown, Robin              96 45 Northside Re       15:35.49   14
 36 Walker, Anna              97 45 Northside Re       15:41.67   15
 37 Cash, Caroline            96 55 Spart Panther      15:42.77
 38 Bissen, Cami              96 10 Fpyc Cheetahs      15:43.57
 39 Vilen, Leigha             96 13 CC Pacers          15:47.22
 40 Harris, Rachel            96 45 Peachtree Ci       15:49.19   16
 41 Kimbrell, Heather         97 55 Mt Pleasant        15:49.56   17
 42 Brown, Michaela           96 45 Peachtree Ci       15:51.21   18
 43 Gardner, Gina             96 45 Northside Re       17:28.10   19
 44 Gibbs, Holley             96 45 Peachtree Ci       17:32.18   20
 45 Girmay, Delina            97 13  Gastonia Eagles   18:24.67
 46 Smith, Madison            97 45 Peachtree Ci       18:29.59   21
 47 Spencer, Amelia           97 45 Running Stars      19:04.62
 48 Luther, Cydnee            96 45 Northside Re       19:24.98   22

Team Scores
=======================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7
=======================================================================
   1 13 Tri-City Relays           31    1    2    5   11   12
      Total Time:  1:08:01.55
         Average:    13:36.31
   2 55 Mount Pleasant TrackCl    40    3    7    8    9   13   17
      Total Time:  1:09:23.14
         Average:    13:52.63
   3 45 Peachtree City Flash      70    6   10   16   18   20   21
      Total Time:  1:17:10.19
         Average:    15:26.04
   4 45 Northside Red Runners     74    4   14   15   19   22
      Total Time:  1:21:15.11
         Average:    16:15.03


Event 2  3k Run CC Bantam Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 McGuire, Stockton         96 45 Georgia Unatt      11:24.17
  2 Schaefer, Garrett         96 45 Woodstock Tr       11:27.43
  3 Lunn, Jonathan            97 55 Palmetto Trac      11:28.55    1
  4 Millsaps, Peter           97 13 Junior Striders    11:43.75
  5 Kirwan, James             96 55 Mt Pleasant        11:46.42    2
  6 Hazel, Mason              96 55 Summerville        11:49.79
  7 Cabean, Miles             97 13 Tri-City Relays    11:51.68    3
  8 Holder, Davis             96 45 Walton Youth       12:01.83
  9 Vilen, Collin             96 13 CC Pacers          12:06.39    4
 10 Braam, Grant              96 13 CC Pacers          12:08.61    5
 11 Humble, Colin             96 45 Walton Youth       12:09.59
 12 Dunson, Samuel            96 13 CC Pacers          12:11.10    6
 13 Sponenberg, Grier         96 55 Gwd YMCA           12:12.01
 14 Jaeger, Chris             96 13 North Carolin      12:21.38
 15 Morrow, Martin            96 55 Spart Panther      12:24.72
 16 Wilson, Joseph            96 13 Tri-City Relays    12:25.65    7
 17 Pinson, Daniel            96 12 Virginia Unat      12:31.97
 18 Blagg, Christopher        96 10 McLean             12:33.16    8
 19 Perotti, Anthony          97 10 McLean             12:35.01    9
 20 Calem, Matt               96 10 Vienna Youth       12:36.44
 21 Torgerson, Doug           96 55 Summerville        12:40.44
 22 Lachgar, Sami             96 13 Tri-City Relays    12:40.79   10
 23 Christman, William        96 13 Junior Striders    12:45.07
 24 Spieler, August Jay       96 13 Tri-City Relays    12:49.51   11
 25 Chi, Matthew              97 10 McLean             12:56.35   12
 26 Gee, Henry                96 45 Running Stars      13:00.02   13
 27 Spencer, Jacob            97 55 Mt Pleasant        13:00.73   14
 28 Cogdell, Cameron          97 13 Weddington XC      13:01.44
 29 Hall, Trace               96 55 Mt Pleasant        13:06.75   15
 30 Sheridan, Timothy         96 10 McLean             13:10.63   16
 31 Haigler, Reid             97 55 Mt Pleasant        13:15.91   17
 32 Lord, Cameron             97 45 Running Stars      13:17.99   18
 33 McFall, Adam              96 55 Palmetto Trac      13:20.69   19
 34 Debolt, Benjamin          97 10 Fpyc Cheetahs      13:23.09
 35 Wood, Noah                97 12 Richmond Ligh      13:27.87
 36 Jacobsen, Cory            96 45 Walton Youth       13:30.13
 37 Harris, Henry             97 45 Peachtree Ci       13:34.16
 38 Platte, John              97 55 Palmetto Trac      13:36.05   20
 39 Haigler, Matthew          97 55 Mt Pleasant        13:41.06   21
 40 Spencer, Logan            97 55 Mt Pleasant        13:43.64   22
 41 Gardner, Nicholas         96 45 Georgia Unatt      13:48.90
 42 Shoaf, Connor             96 13 Tri-City Relays    13:50.77   23
 43 Johnson, Elijah           97 13 Univ Cougars       13:51.21
 44 Salas, John Simon         96 55 Mt Pleasant        13:51.55   24
 45 Workman, Eric             97 10 Vienna Youth       13:53.83
 46 Judd, Patrick             96 55 Palmetto Trac      13:56.09   25
 47 Jones, Sam                96 45 Woodstock Tr       14:03.39
 48 Young, Harrison           97 13 CC Pacers          14:10.16   26
 49 Miller, Matthew           97 45 Peachtree Ci       14:18.31
 50 Chase, Adam               96 13 Tri-City Relays    14:20.65   27
 51 Gass, Nathan              96 55 Palmetto Trac      14:29.74   28
 52 Haigler, William          97 55 Mt Pleasant        14:33.01   29
 53 Foster, Collin            99 13 North Carolin      14:35.90
 54 Wood, Matthew             96 12 Richmond Ligh      14:38.38
 55 Jensen, David             96 10 Vienna Youth       14:39.99
 56 Blane, Ryan               98 55 Palmetto Trac      14:42.09   30
 57 Faber, Jarrett            96 45 Running Stars      14:50.03   31
 58 Baden, Ben                96 10 Fpyc Cheetahs      15:30.78
 59 Sheridan, William         97 10 McLean             15:33.66   32
 60 Black, Matthew            96 45 Running Stars      15:53.43   33
 61 Camp, Chasten             96 45 Running Stars      16:43.04   34
 62 Durham, Madison           97 55 Spart Panther      16:51.50
 63 Pool, Jordan              96 10 McLean             17:45.62   35
 64 Bolon, Nate               97 13 CC Pacers          17:45.89   36

Team Scores
=======================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7
=======================================================================
   1 13 Tri-City Relays           54    3    7   10   11   23   27
      Total Time:  1:03:38.40
         Average:    12:43.68
   2 55 Mount Pleasant TrackCl    69    2   14   15   17   21   22   24
      Total Time:  1:04:50.87
         Average:    12:58.18
   3 10 McLean Youth Track Clu    77    8    9   12   16   32   35
      Total Time:  1:06:48.81
         Average:    13:21.77
   4 13 CC Pacers                 77    4    5    6   26   36
      Total Time:  1:08:22.15
         Average:    13:40.43
   5 55 Palmetto Track & Field    93    1   19   20   25   28   30
      Total Time:  1:06:51.12
         Average:    13:22.23
   6 45 Running Stars            129   13   18   31   33   34
      Total Time:  1:13:44.51
         Average:    14:44.91


Event 3  3k Run CC Midget Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Blagg, Emily              94 10 McLean             11:38.71    1
  2 Schaefer, Hanna           95 45 Woodstock Tr       11:40.28
  3 Murch Elliot, Currie      94 13 Weddington XC      11:52.25    2
  4 Hadtstein, Tara           95 55 Mt Pleasant        12:05.72    3
  5 Branch, Hailey            95 45 Northside Re       12:06.94
  6 Murch Elliot, Billy       94 13 Weddington XC      12:13.06    4
  7 Estrada, Eva              94 10 McLean             12:14.00    5
  8 Adkins, Katlyn            95 13  Fay Flyers        12:17.95
  9 Rummler, Lucy             94 55 Mt Pleasant        12:20.80    6
 10 Fairey, Anna              94 55 Mt Pleasant        12:23.76    7
 11 Owens, Tanazia            95 13 Univ Cougars       12:24.05
 12 Powell, Divonnie          95 13 Tri-City Relays    12:25.76
 13 Lindquist, Cassandra      94 13 North Carolin      12:26.04
 14 Willis, Monti             94 45 Gazelle Trac       12:26.30
 15 Sheridan, Charlotte       95 10 McLean             12:26.66    8
 16 Brady, Allison            94 10 McLean             12:29.51    9
 17 Branch, Hunter            95 45 Northside Re       12:32.91
 18 Meshnick, Maggie          95 13 CC Pacers          12:34.51
 19 Boykin, Kyndal            94 13 Junior Striders    12:35.91
 20 Wallon, Rachel            95 13 Weddington XC      12:36.66   10
 21 Riker, Jacklyn            95 45 Running Stars      12:41.37
 22 Young, Alexa              95 13 CC Pacers          12:42.33
 23 Thorne, Rachel            95 45 Georgia Unatt      12:42.98
 24 Becker, Madeline          94 10 Fpyc Cheetahs      12:43.24
 25 Lang, Jillian             94 13 Weddington XC      12:44.44   11
 26 Fristoe, Sarah            95 45 Northside Re       12:53.88
 27 Cogdell, Kierston         94 13 Weddington XC      13:00.33   12
 28 Estrada, Julia            95 10 McLean             13:04.71   13
 29 Lord, Ashton              94 45 Running Stars      13:07.15
 30 Rhodes, Taylor            94 13 G'Boro Pacese      13:08.90
 31 Kimberly, Alicia          94 45 Running Stars      13:10.49
 32 Taber, Hannah             94 55 Gwd YMCA           13:11.11
 33 Fairey, Melissa           95 55 Mt Pleasant        13:18.89   14
 34 Smith, Haley              94 45 Peachtree Ci       13:19.25
 35 Miller, Hannah            94 45 Peachtree Ci       13:23.75
 36 Furey, Kaitlyn            94 13 CC Pacers          13:25.45
 37 Manuel, Melissa           95 45 Woodstock Tr       13:35.24
 38 Durand, Morgan            94 13 Weddington XC      13:41.46   15
 39 Liles, Abigail            95 13 Weddington XC      13:58.64   16
 40 Ferguson, Elizabeth       94 13 Weddington XC      14:05.25   17
 41 Holley, Abigail           94 13 Weddington XC      14:05.89
 42 Shanks, QuanDra           95 45 Georgia Star       14:20.90
 43 Hatch, Dania              94 13 Tri-City Relays    14:33.67
 44 Davison, Hannah           95 45 Peachtree Ci       14:37.76
 45 Duncan, Emily             95 45 Running Stars      14:39.48
 46 Wilson, Alison            95 45 Peachtree Ci       14:57.56
 47 Allardice, Abby           94 55 Mt Pleasant        14:59.92   18
 48 Wells, Casey              94 13 G'Boro Pacese      15:30.91
 49 Liebmann, Morgan          95 55 Mt Pleasant        17:51.26   19
 50 Fetchen, Courtney         95 55 Summerville        21:02.39

Team Scores
=======================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7
=======================================================================
   1 10 McLean Youth Track Clu    36    1    5    8    9   13
      Total Time:  1:01:53.59
         Average:    12:22.72
   2 13 Weddington XC Club        39    2    4   10   11   12   15   16   17
      Total Time:  1:02:26.74
         Average:    12:29.35
   3 55 Mount Pleasant TrackCl    48    3    6    7   14   18   19
      Total Time:  1:05:09.09
         Average:    13:01.82


Event 4  3k Run CC Midget Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bailey, Denver            94 55 Summerville        10:48.12
  2 Sorenson, Parker          94 45 Running Stars      10:54.71
  3 Cabean, Perry             94 13 Tri-City Relays    11:23.91
  4 Cross, Jordan             94 45 Georgia Unatt      11:28.17
  5 Pitts, Avery              94 45 Woodstock Tr       11:29.58
  6 Eberhart, Patrick         94 10 Vienna Youth       11:31.75
  7 Hadtstein, Felix          95 55 Mt Pleasant        11:40.59    1
  8 Stevenson, Andrew         95 45 Running Stars      11:47.52
  9 Crigler, Spencer          94 13 G'Boro Pacese      11:54.65
 10 Pavel, Garrison           95 45 Peachtree Ci       11:55.92
 11 Hamill, Ryan              95 45 Peachtree Ci       11:57.83
 12 Robbins, Hayden           94 45 Georgia Unatt      12:00.75
 13 Tipton, Aaron             94 45 Walton Youth       12:06.93
 14 Collins, Joseph           94 13 Weddington XC      12:08.48    2
 15 Svoboda, Sam              94 45 Northside Re       12:09.51
 16 Gallagher, Kyle           94 13 Weddington XC      12:10.92    3
 17 Neiswender, Andrew        95 13 CC Pacers          12:11.22    4
 18 Nichols, Joseph           94 13 Weddington XC      12:11.82    5
 19 Ammann, Matthew           94 10 McLean             12:13.17
 20 Bolon, Hank               95 13 CC Pacers          12:13.67    6
 21 Russell, William          95 55 Summerville        12:14.50
 22 Strader, Cole             94 13 Weddington XC      12:21.76    7
 23 Jenkins, Teylor           94 13 Weddington XC      12:29.64    8
 24 Buesking, Chase           94 10 Fpyc Cheetahs      12:30.79
 25 Rudisill, Dustin          94 13  Gastonia Eagles   12:32.54
 26 Hairston, Justin          95 13 Tri-City Relays    12:33.73
 27 Tyler, Andrew             94 55 Mt Pleasant        12:34.96    9
 28 Crawford, Patrick         94 13 Junior Striders    12:42.53
 29 Glackin, Tanner           94 13 Weddington XC      12:44.35   10
 30 Curewitz, Justin          95 55 Mt Pleasant        12:46.33   11
 31 Brower, Sam               95 13 North Carolin      12:49.18
 32 Witcher, Andrew           94 13 CC Pacers          12:56.61   12
 33 Wood, Brandon             94 55 Mt Pleasant        12:57.37   13
 34 Davidson, Eric            94 55 Mt Pleasant        12:58.37   14
 35 Smith, Eric               95 45 Walton Youth       13:03.74
 36 Archer, Norman            95 13 CC Pacers          13:09.15   15
 37 McFall, Timothy           94 55 Palmetto Trac      13:16.31
 38 Parker, Sam               95 13 CC Pacers          13:19.39   16
 39 Miner, Sam                94 13 CC Pacers          13:19.65   17
 40 Burks, Forrest            94 45 Woodstock Tr       13:32.48
 41 Salinski, William         95 45 Peachtree Ci       14:01.84
 42 Koch, Robert              95 55 South Carolin      14:07.82
 43 Demaraee, Drew            94 55 Mt Pleasant        14:13.33   18
 44 Lail, Luke                94 45 Peachtree Ci       14:28.80
 45 Morrison, James           95 13 Tri-City Relays    15:25.14
 46 Cullen, Alexander         94 45 Walton Youth       15:26.19
 47 Sponenberg, Grier         96 55 Gwd YMCA           16:41.01
 48 Skrivanek, Sean           95 13 Tri-City Relays    25:31.67

Team Scores
=======================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7
=======================================================================
   1 13 Weddington XC Club        25    2    3    5    7    8   10
      Total Time:  1:01:22.62
         Average:    12:16.53
   2 55 Mount Pleasant TrackCl    48    1    9   11   13   14   18
      Total Time:  1:02:57.62
         Average:    12:35.53
   3 13 CC Pacers                 53    4    6   12   15   16   17
      Total Time:  1:03:50.04
         Average:    12:46.01


Event 5  4k Run CC Youth Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Asher, Chinyelu           93 10 Potomac Valle      15:14.43
  2 Hopper, Lauren            92 12 Richmond Trac      15:46.74
  3 Schick, Clarissa          92 12 Richmond Trac      16:14.18
  4 Brandli, Meagan           93 55 Mt Pleasant        16:21.30    1
  5 Marzen, Stephanie         93 10 Vienna Youth       16:34.54
  6 Sheridan, Katherine       93 10 McLean             17:00.42
  7 Plascyk, Sara             93 13 North Carolin      17:06.32
  8 Hamzey, Rena              92 12 Richmond Trac      17:24.64
  9 White, Missy              92 13 Junior Striders    17:34.56
 10 Landay, Makenzy           93 55 Mt Pleasant        17:49.51    2
 11 Renn, Lydia               93 13 CC Pacers          18:04.88
 12 Kerwin, Sarah Jane        93 13 CC Pacers          18:05.51
 13 Lambert, Holly            93 12 Virginia Unat      18:14.62
 14 Goodfellow, Laura         92 12 Richmond Trac      18:18.83
 15 Griffith, Carly           92 13 Weddington XC      18:19.98
 16 Davidson, Mary            92 55 South Carolin      18:25.14
 17 Kisley, Hannah            93 13 North Carolin      18:26.59
 18 Inman, Desiree            92 55 Summerville        18:40.41
 19 Bell, Emily               93 13 Durham Striders    18:47.71
 20 Brydon, Kathryn           92 13 North Carolin      18:58.61
 21 Cash, Emily               93 13 North Carolin      19:02.05
 22 MACDONALD, Jeni           93 13 North Carolin      19:11.60
 23 deBruyn, Miko             93 45 Walton Youth       19:11.96
 24 Oas, Julia                92 13 North Carolin      19:38.60
 25 Lemons, Caroline          93 13 G'Boro Pacese      19:47.87
 26 Cistrunk, Stephanie       93 13 Univ Cougars       20:02.95
 27 Klemecki, Ellen           93 55 Mt Pleasant        20:07.76    3
 28 Taylor, Halie             93 55 Mt Pleasant        20:18.00    4
 29 Wakefield, Brenna         93 45 Running Stars      20:30.71
 30 Quiros, Claudia           92 13 Sandhills TC       21:05.60
 31 Frost, Ashley             93 45 Woodstock Tr       21:33.09
 32 Stewart, Caroline         93 13 G'Boro Pacese      22:15.57
 33 Edwards, Grace            93 55 Mt Pleasant        23:17.53    5
 34 Bunn, Kelly               92 45 Walton Youth       23:18.58
 35 Torgerson, Marissa        93 55 Summerville        24:57.47

Team Scores
=======================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7
=======================================================================
   1 55 Mount Pleasant TrackCl    15    1    2    3    4    5
      Total Time:  1:37:54.11
         Average:    19:34.82


Event 6  4k Run CC Youth Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bateman, Morgan           92 55 South Carolin      14:10.17
  2 Tyler, Timothy            92 55 Mt Pleasant        14:23.65    1
  3 Baker, Luke               92 45 Georgia Unatt      14:29.61
  4 Ruckel, Ethan             92 55 Mt Pleasant        14:42.25    2
  5 Koerwitz, Frederick       93 13 North Carolin      14:46.90
  6 Napps, Cameron            92 12 Richmond Trac      14:48.19
  7 Menk, Julian              93 12 Virginia Unat      14:49.42
  8 Valdes, Nicholas          92 55 South Carolin      14:50.57
  9 Spencer, Andrew           92 55 South Carolin      14:50.89
 10 Queen, Zachary            92 10 Vienna Youth       14:53.28
 11 Byrum, Andrew             93 13 Junior Striders    14:56.87
 12 Rogers, Jet               92 13 Sandhills TC       15:01.82    3
 13 Elmes, Joe                92 13 Weddington XC      15:08.77    4
 14 Caldwell, Thomas          93 45 Georgia Unatt      15:12.40
 15 Colucci, Ryan             93 55 Summerville        15:17.04
 16 Martinez, Robert          93 13 Junior Striders    15:17.71
 17 Trexler, Reid             92 13 Weddington XC      15:24.69    5
 18 Baggett, Craig            92 13 Sandhills TC       15:28.61    6
 19 Villemain, Kyle           92 13 North Carolin      15:44.29
 20 Waters, Alex              93 55 Mt Pleasant        15:44.58    7
 21 Negaard, Alden            92 12 Richmond Trac      15:47.65
 22 Roberts, Collier          92 13 Junior Striders    15:52.87
 23 Howard, Sam               93 45 Georgia Unatt      16:06.46
 24 Bowden, Kenny             93 10 Vienna Youth       16:08.30
 25 Messer, Joseph            92 13 Sandhills TC       16:09.14    8
 26 Hadtstein, Lukas          92 55 Mt Pleasant        16:09.88    9
 27 Stephens, Zac             93 13 Sandhills TC       16:10.02   10
 28 Peeken, Brandon           92 13 Sandhills TC       16:15.13   11
 29 Henry, Sam                92 55 Mt Pleasant        16:17.08   12
 30 Machan, Anthony           93 45 Woodstock Tr       16:22.69
 31 Sanborn, Jacob            93 45 Georgia Unatt      16:30.12
 32 Lampkin, Matthew          93 45 Georgia Unatt      16:31.70
 33 LA Forge, Darrin          92 13 North Carolin      16:33.40
 34 McCoy, Will               93 13 Sandhills TC       16:37.44   13
 35 Heyward, Anthony          93 55 Mt Pleasant        16:39.91   14
 36 Caswell, Grant            93 13 Weddington XC      16:43.51   15
 37 Van Gurp, Christopher     92 13 Weddington XC      16:44.45   16
 38 Pack, Davis               93 13 North Carolin      16:48.54
 39 Chambers, Will            93 13 Weddington XC      16:48.82   17
 40 Flint, Nicholas           92 45 Georgia Unatt      17:05.50
 41 Woodcox, Benjamin         93 45 Northside Re       17:09.19
 42 Blanchard, Warren Reid    93 13 Junior Striders    17:28.60
 43 Smith, Wesley             92 45 Georgia Unatt      17:51.51
 44 Knapper, Drake            93 45 Georgia Unatt      18:03.94
 45 Tritt, Austin             92 13 North Carolin      18:13.08
 46 Schmidt, Adam             93 55 Mt Pleasant        18:27.59   18
 47 Fristoe, Jamie            92 45 Northside Re       18:37.23
 48 Baird, Tyler              93 55 Summerville        18:47.89
 49 McCabe, Christopher       93 45 Northside Re       18:53.40
 50 Mitchell, Braxton         92 45 Georgia Star       19:26.26
 51 Black, Christopher        93 45 Running Stars      20:12.04
 52 Barry, Logan              93 12 Virginia Unat      21:25.08
 53 Morrow, Graham            93 55 Spart Panther      21:30.55

Team Scores
=======================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   =======================================================================
   1 55 Mount Pleasant TrackCl    31    1    2    7    9   12   14   18
      Total Time:  1:17:17.44
         Average:    15:27.49
   2 13 Sandhills TC              38    3    6    8   10   11   13
      Total Time:  1:19:04.72
         Average:    15:48.95
   3 13 Weddington XC Club        57    4    5   15   16   17
      Total Time:  1:20:50.24
         Average:    16:10.05


Event 7  5k Run CC Intermediate Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Piersol, Susannah         90 12 Richmond Trac      19:09.82
  2 Nitz, Crissy              91 13 North Carolin      20:25.17
  3 Shannon, Stephanie        91 13 Sandhills TC       20:31.80
  4 Thibeault, Abbey          90 12 Richmond Trac      20:42.94
  5 Powelson, Jocelyn         91 12 Richmond Trac      21:14.07
  6 High, Elizabeth           90 55 Spart Panther      21:52.31
  7 Lambert, Danielle         91 12 Virginia Unat      22:22.90
  8 Green, Melanie            90 12 Richmond Trac      22:23.20
  9 Bowden, Jessica           91 10 Vienna Youth       23:15.26
 10 Klemecki, Kerry           91 55 Mt Pleasant        23:32.30
 11 Shuto, Marishka           91 10 Fpyc Cheetahs      24:46.42
 12 Sanders, Latoya           91 13 Gastonia Eagles    27:53.89
 13 Frye, Brieanna            91 13 Sandhills TC       28:15.38


Event 8  5k Run CC Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Svoboda, Miles            90 45 Northside Re       16:12.88
  2 Wilson, Stephen           90 55 Mt Pleasant        17:00.95
  3 Pierce, Justin            90 12 Richmond Trac      17:32.35
  4 Askin, Peter              91 12 Richmond Trac      17:37.92
  5 Keene, Kyle               91 55 South Carolin      17:45.89
  6 Scott, Will               90 13 North Carolin      18:00.08
  7 High, Austin              91 55 Spart Panther      18:05.24
  8 Watson, Ben               90 12 Richmond Trac      18:23.03
  9 Walker, Mason             91 45 Georgia Unatt      18:29.63
 10 Rudisill, William         91 55 Palmetto Trac      18:34.19
 11 Townsend, Eric            91 45 Georgia Unatt      18:44.50
 12 Wilson, Joshua            90 12 Richmond Trac      18:58.70
 13 Mason, Brandon            90 45 Running Stars      19:00.97
 14 Mulwee, Travis            90 55 Spart Panther      19:04.05
 15 Sorenson, Alex            91 45 Running Stars      19:14.06
 16 Powers, Eric              90 55 Mt Pleasant        19:24.83
 17 Yarbrough, Ryan           91 13 North Carolin      19:37.61
 18 Reynolds, Chad            90 55 Palmetto Trac      19:40.02
 19 Hood, William             91 45 Georgia Unatt      19:58.18
 20 Allen, Phillip            91 13 Sandhills TC       20:56.69
 21 Cornett, Jonah            91 13 North Carolin      24:57.70


Event 9  5k Run CC Young Women
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Davis, Natalie            89 12 Richmond Trac      20:16.59
  2 Hofmann, Heather          89 13 North Carolin      20:27.96
  3 Meek, Lauren              88 13 North Carolin      22:39.70
  4 Powers, Danielle          89 55 Mt Pleasant        22:52.72
  5 Kirwan, Meghan            89 55 Mt Pleasant        23:01.23
  6 Quiros, Ana Maria         89 13 Sandhills TC       23:37.67
  7 Barker, Ariel             88 13 North Carolin      25:19.28


Event 10  5k Run CC Young Men
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Boyd, Blake               89 13 Sandhills TC       17:16.48
  2 Pippen, Michael           89 55 Palmetto Trac      17:30.29
  3 Usery, Stephen            89 55 South Carolin      17:43.95
  4 Scott, Henry              88 12 Richmond Trac      17:58.07
  5 Jordan, Sean              89 13 North Carolin      18:22.61
  6 King, Chuck               89 55 Mt Pleasant        19:22.99
  7 O'Neill, Matthew          88 13 North Carolin      19:46.10
  8 Cornett, Adam             89 13 North Carolin      21:40.90
Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade Phoenix KT St. Vincent Normatec