Join/Renew Now

Results - USATF New Jersey Association Junior Olympic Cross Country Championships

11/5/06 - Pomona, NJ

SUB-BANTAM BOYS
--------------------------------------------------------------------------------
Place Runner              Team              Age Sx Tm#      Bib#   Time    Pace
--------------------------------------------------------------------------------
   1.William Mckee        Unattached,        8  M           487    05:29   5:53
   2.Johnathon Rivera     Quicksilver,       8  M  6        704    05:33   5:57
   3.Joseph Defeo         Lakeland,          8  M  5        610    05:50   6:16
   4.Nicholas Luzio Jr.   Crimson Knights,   8  M  3        582    05:56   6:22
   5.Gavin Dempsey        Unattached,        08 M           734    06:07   6:34
   6.Christophe Taraska   Crimson Knights,   8  M  3        584    06:10   6:37
   7.Billy Durham         Quicksilver,       8  M  6        683    06:12   6:39
   8.Bayley St.jacques    Lakeland,          8  M  5        611    06:12   6:39
   9.Nathan Mcallister    Striders,          8  M  7        678    06:15   6:42
  10.Benjamin Clark       Pleasantville S,   06 M           745    06:19   6:47
  11.Christophe Lanahan   Lakeland,          8  M  5        612    06:21   6:49
  12.Dominic Caraballo    Crimson Knights,   8  M  3        583    06:26   6:54
  13.Peter Gostkowski     Abbington,         8  M  1        677    06:30   6:58
  14.Angel Rivera         Quicksilver,       8  M  6        705    06:36   7:05
  15.Markus Bagley        Elite Tc,          8  M  4        469    06:46   7:16
  16.Jack Clark           Unattached,        8  M           523    06:48   7:18
  17.Nicholas Lundberg    Unattached,        8  M           485    06:55   7:25
  18.Gavin Audinis        Elite Runners,     06 M           740    07:15   7:47


SUB-BANTAM GIRLS
--------------------------------------------------------------------------------
Place Runner              Team              Age Sx Tm#      Bib#   Time    Pace
--------------------------------------------------------------------------------
   1.Rebekak Clark        Pleasantville S,   08 F           746    05:29   5:53
   2.Sage Hurta           Cinnaminson,       8  M  2        532    05:41   6:06
   3.Juliet Kohli         Fast Feet,         8  F  34       672    05:52   6:18
   4.Millicent Mccoy      Elite Tc,          8  F  33       498    06:57   7:27
   5.Liana Kostak         Elite Tc,          8  F  33       457    07:46   8:20
   6.Dumini Athlage       Elite Tc,          8  F  33       452    08:08   8:44
   7.Mikayla Stone        Elite Tc,          8  F  33       467    12:09  13:02


BANTAM BOYS
--------------------------------------------------------------------------------
Place Runner              Team              Age Sx Tm#      Bib#   Time    Pace
--------------------------------------------------------------------------------
   1.Michael Gostowski    Abbington,         10 M  41       676    11:29   6:10
   2.Paul Ehmann          Lakeland,          10 M  46       649    11:31   6:11
   3.Shawn Agosto         Quicksilver,       10 M  49       684    11:42   6:17
   4.Seamus Higgins       Lakeland,          10 M  46       651    12:09   6:31
   5.Matthew Deshaw       Unattached,        10 M        U  720    12:12   6:33
   6.Logan Ventua         Unattached,        10 M           681    12:14   6:34
   7.Matthew Levine       Lakeland,          10 M  46       654    12:19   6:36
   8.Colin Puff           Crimson Knights,   10 M  43       587    12:25   6:40
   9.Daniel Lamanna       Lakeland,          10 M  46       650    12:30   6:42
  10.Phillip St.jaques    Lakeland,          10 M  46       652    12:32   6:43
  11.Christophe Fernandes Crimson Knights,   10 M  43       588    12:41   6:48
  12.Mitch Anderson       Lakeland,          10 M  46       648    12:45   6:50
  13.Daniel Stanley       Lakeland,          10 M  46       653    12:46   6:51
  14.Christian Kildal-bra Lakeland,          10 M  50       660    12:49   6:53
  15.Patrick Creamer      Unattached,        10 M           482    12:51   6:54
  16.Samuel Burns         Lakeland,          10 M  50       659    12:59   6:58
  17.Noah Goding          Lakeland,          10 M  50       656    13:00   6:58
  18.Robert Farrell       Lakeland,          10 M  50       658    13:02   7:00
  19.Joseph Lundberg      Unattached,        10 M           484    13:18   7:08
  20.Daniel Julian        Lakeland,          10 M  46       655    13:24   7:11
  21.George Wanjau        Elite Tc,          10 M  44       474    13:25   7:12
  22.Andrew Rich          Crimson Knights,   10 M  43       586    13:33   7:16
  23.Rameek Loring        Jersey Heat,       10 M           557    13:34   7:17
  24.Brian Barry          Lakeland,          10 M  50       657    13:39   7:19
  25.Taylor Habere        Unattached,        10 M           739    13:45   7:23
  26.Osungbemi Osunniyi   Quicksilver,       10 M  49       682    13:45   7:23
  27.Eric Ng              Crimson Knights,   10 M  43       585    13:46   7:23
  28.Harrison Morris      Cinnaminson,       10 M  42       531    13:53   7:27
  29.Tomek Budzyn         Fast Feet,         10 M  45       673    14:05   7:33
  30.Samuel Rumack        Lakeland,          10 M  50       661    14:06   7:34
  31.Jonathan Bruno       Unattached,        10 M           510    14:14   7:38
  32.Nicholas Burns       Lakeland,          10 M  50       662    14:29   7:46
  33.Alexander Bronico    Unattached,        10 M           525    14:33   7:48
  34.Paul Dougherty       Unattached,        10 M           555    14:44   7:54
  35.Thissa Thambugala    Elite Tc,          10 M  44       473    15:49   8:29
  36.Tyler Audinis        Elite Tc,          10 M  44       468    15:57   8:33

TEAM SCORES
--------------------------------------------------------------------------------
PLACE (#) TEAM                                     TOTAL
--------------------------------------------------------------------------------
  1     LAKELAND                                   15
      1.Paul Ehmann          Lakeland,          10 M  46       649    11:31  *
      2.Seamus Higgins       Lakeland,          10 M  46       651    12:09  *
      3.Matthew Levine       Lakeland,          10 M  46       654    12:19  *
      4.Daniel Lamanna       Lakeland,          10 M  46       650    12:30  *
      5.Phillip St.jaques    Lakeland,          10 M  46       652    12:32  *
      6.Mitch Anderson       Lakeland,          10 M  46       648    12:45
      7.Daniel Stanley       Lakeland,          10 M  46       653    12:46
     12.Daniel Julian        Lakeland,          10 M  46       655    13:24
  2     LAKELAND B                                 51
      8.Christian Kildal-bra Lakeland,          10 M  50       660    12:49  *
      9.Samuel Burns         Lakeland,          10 M  50       659    12:59  *
     10.Noah Goding          Lakeland,          10 M  50       656    13:00  *
     11.Robert Farrell       Lakeland,          10 M  50       658    13:02  *
     13.Brian Barry          Lakeland,          10 M  50       657    13:39  *
     14.Samuel Rumack        Lakeland,          10 M  50       661    14:06
     15.Nicholas Burns       Lakeland,          10 M  50       662    14:29


BANTAM GIRLS
--------------------------------------------------------------------------------
Place Runner              Team              Age Sx Tm#      Bib#   Time    Pace
--------------------------------------------------------------------------------
   1.Cailley Silbert      Unattached,        10 F           736    12:04   6:28
   2.Imani Coleman        Lightning,         10 F  54       518    12:07   6:30
   3.Breaisha Morton      Lightning,         10 F  54       529    12:32   6:43
   4.Crystal Lawrence     Lightning,         10 F  54       528    12:34   6:45
   5.Brittany Gasser      Elite Tc,          10 F  52       454    12:40   6:48
   6.Elizabeth Lansing    Lakeland,          10 F  53       668    12:43   6:49
   7.Mackenzie Barry      Lakeland,          10 F  53       663    12:49   6:53
   8.Carole Harsch        Lakeland,          10 F  53       669    12:52   6:54
   9.Kirsten Olsen        Unattached,        10 F           535    13:10   7:04
  10.Cassandra Harasts    Lakeland,          10 F  53       664    13:12   7:05
  11.Jordan Yaros         Lakeland,          10 F  53       665    13:21   7:10
  12.Tara Smith           Unattached,        10 F           500    13:31   7:15
  13.Marisa Lansing       Lakeland,          10 F  53       667    13:37   7:18
  14.Paige Garland        Lakeland,          10 F  53       666    13:42   7:21
  15.Chantel Smith        Lightning,         10 F  54       527    13:45   7:23
  16.Emily Wieszczek      Unattached,        09 F           741    13:58   7:30
  17.Brianna Regan        Lakeland,          10 F  53       613    14:16   7:39
  18.Tracimarie Chandler  Lightning,         10 F  54       520    14:34   7:49
  19.Kyler Fullerton      Unattached,        10 F           749    14:46   7:55
  20.Mackenzie Greene     Unattached,        10 F           508    14:54   8:00
  21.Shawn Thompson       Jersey Heat,       10 F           556    14:55   8:00
  22.Brenna Falvey        Striders,          10 F  56       502    14:58   8:02
  23.Amanda Such          Crimson Knights,   10 F  51       589    15:00   8:03
  24.Emily Shibata        Elite Tc,          10 F  52       465    15:12   8:09
  25.Nadine Pires         Crimson Knights,   10 F  51       590    15:16   8:11
  26.Aliya Barnes         Lightning,         10 F  54       519    15:31   8:19
  27.Janet Igbinobaro     Elite Tc,          10 F  52       455    15:44   8:26
  28.Brittany Lumpkin     Elite Tc,          10 F  52       458    16:22   8:47
  29.Jacqueline Mcdonald  Striders,          10 F  56       504    16:25   8:48
  30.Jaime Gassbarro      Unattached,        8  F           540    17:04   9:09
  31.Amber Davies         Striders,          10 F  56       503    17:14   9:15

TEAM SCORES
--------------------------------------------------------------------------------
PLACE (#) TEAM                                     TOTAL
--------------------------------------------------------------------------------
 1     LAKELAND                                   30
      4.Elizabeth Lansing    Lakeland,          10 F  53       668    12:43  *
      5.Mackenzie Barry      Lakeland,          10 F  53       663    12:49  *
      6.Carole Harsch        Lakeland,          10 F  53       669    12:52  *
      7.Cassandra Harasts    Lakeland,          10 F  53       664    13:12  *
      8.Jordan Yaros         Lakeland,          10 F  53       665    13:21  *
      9.Marisa Lansing       Lakeland,          10 F  53       667    13:37
     10.Paige Garland        Lakeland,          10 F  53       666    13:42
     12.Brianna Regan        Lakeland,          10 F  53       613    14:16
  2     LIGHTNING                                  30
      1.Imani Coleman        Lightning,         10 F  54       518    12:07  *
      2.Breaisha Morton      Lightning,         10 F  54       529    12:32  *
      3.Crystal Lawrence     Lightning,         10 F  54       528    12:34  *
     11.Chantel Smith        Lightning,         10 F  54       527    13:45  *
     13.Tracimarie Chandler  Lightning,         10 F  54       520    14:34  *
     14.Aliya Barnes         Lightning,         10 F  54       519    15:31


MIDGET BOYS
--------------------------------------------------------------------------------
Place Runner              Team              Age Sx Tm#      Bib#   Time    Pace
--------------------------------------------------------------------------------
   1.Connor Herr          Medford Track C,   12 M  63       565    10:21   5:33
   2.John Ward            Unattached,        12 M           743    10:30   5:38
   3.Peter Ehmann         Lakeland,          12 M  62       633    10:41   5:44
   4.Brad Rivera          Unattached,        12 M           732    10:51   5:49
   5.Christoher Barry     Lakeland,          12 M  62       632    10:56   5:52
   6.Dylan Capwell        Lakeland,          12 M  62       617    11:00   5:54
   7.Andrew Mandelbaum    Unattached,        12 M           486    11:15   6:02
   8.Jacob Clark          P'ville Strider,   12 M           545    11:19   6:04
   9.David Folsom         Unattached,        12 M           497    11:21   6:05
  10.Robert Biro          Lakeland,          12 M  62       636    11:25   6:07
  11.Matt O'rorke         Medford Track C,   12 M  63       563    11:32   6:11
  12.Whelan Harrison      Unattached,        12 M           554    11:35   6:13
  13.Robert Stone         Unattached,        11 M           735    11:36   6:13
  14.David Enscoe         Medford Track C,   12 M  63       561    11:36   6:13
  15.Issac Clark          P'ville Strider,   12 M           544    11:39   6:15
  16.Ryan Halfpenny       Medford Track C,   12 M  63       562    11:42   6:17
  17.Christophe Donegan   Lakeland,          12 M  62       639    11:43   6:17
  18.Jeffrey Weinert      Unattached,        12 M           492    11:46   6:19
  19.Nolan Meade          Unattached,        12 M           674    11:51   6:21
  20.Michael Fitton       Unattached,        12 M           524    11:54   6:23
  21.Jeffrey Lopez        Unattached,        12 M           541    11:59   6:26
  22.Stephen Duncan       Lakeland,          12 M  62       616    12:00   6:26
  23.Trevor Gaffney       Quicksilver,       12 M  64       685    12:01   6:27
  24.Brian Wlazlowski     Lakeland,          12 M  62       634    12:10   6:32
  25.John Laberee         Medford Track C,   12 M  63       564    12:21   6:38
  26.Nicholas Patyk       Unattached,        12 M           526    12:28   6:41
  27.Robert Thomason      Lakeland,          12 M  62       614    12:29   6:42
  28.Michael Gruenling    Crimson Knights,   12 M  61       598    12:34   6:45
  29.Steven Taraska       Crimson Knights,   12 M  61       593    12:35   6:45
  30.Jonathan Knipper     Lakeland,          12 M  62       638    12:36   6:46
  31.Sammy Knipper        Lakeland,          12 M  62       637    12:36   6:46
  32.Matt Delancy         Medford Track C,   12 M  63       560    12:56   6:56
  33.Aaron Rumack         Lakeland,          12 M  62       615    13:00   6:58
  34.Joshua Toal          Medford Track C,   12 M  63       566    13:18   7:08
  35.Matthew Kunak        Crimson Knights,   12 M  61       595    13:36   7:18
  36.Alex Pires           Crimson Knights,   12 M  61       594    14:09   7:35
  37.Reginald Morton      Unattached,        12 M           750    14:30   7:47
  38.Billy Kenney         Crimson Knights,   12 M  61       596    18:27   9:54

TEAM SCORES
--------------------------------------------------------------------------------
PLACE (#) TEAM                                     TOTAL
--------------------------------------------------------------------------------
  1     LAKELAND                                   23
      2.Peter Ehmann         Lakeland,          12 M  62       633    10:41  *
      3.Christoher Barry     Lakeland,          12 M  62       632    10:56  *
      4.Dylan Capwell        Lakeland,          12 M  62       617    11:00  *
      5.Robert Biro          Lakeland,          12 M  62       636    11:25  *
      9.Christophe Donegan   Lakeland,          12 M  62       639    11:43  *
     10.Stephen Duncan       Lakeland,          12 M  62       616    12:00
     11.Brian Wlazlowski     Lakeland,          12 M  62       634    12:10
     13.Robert Thomason      Lakeland,          12 M  62       614    12:29
      0.Jonathan Knipper     Lakeland,          12 M  62       638    12:36
      0.Sammy Knipper        Lakeland,          12 M  62       637    12:36
      0.Aaron Rumack         Lakeland,          12 M  62       615    13:00
  2     MEDFORD TRACK CL                           34
      1.Connor Herr          Medford Track C,   12 M  63       565    10:21  *
      6.Matt O'rorke         Medford Track C,   12 M  63       563    11:32  *
      7.David Enscoe         Medford Track C,   12 M  63       561    11:36  *
      8.Ryan Halfpenny       Medford Track C,   12 M  63       562    11:42  *
     12.John Laberee         Medford Track C,   12 M  63       564    12:21  *
     16.Matt Delancy         Medford Track C,   12 M  63       560    12:56
     17.Joshua Toal          Medford Track C,   12 M  63       566    13:18
  3     CRIMSON KNIGHTS                            86
     14.Michael Gruenling    Crimson Knights,   12 M  61       598    12:34  *
     15.Steven Taraska       Crimson Knights,   12 M  61       593    12:35  *
     18.Matthew Kunak        Crimson Knights,   12 M  61       595    13:36  *
     19.Alex Pires           Crimson Knights,   12 M  61       594    14:09  *
     20.Billy Kenney         Crimson Knights,   12 M  61       596    18:27  *


MIDGET GIRLS
--------------------------------------------------------------------------------
Place Runner              Team              Age Sx Tm#      Bib#   Time    Pace
--------------------------------------------------------------------------------
   1.Kristen Traub        Fast Feet,         12 F  73       511    10:45   5:46
   2.Kristen Neidrach     Medford Track C,   12 F  76       579    11:03   5:56
   3.Anna Kerkendall      Unattached,        12 F           477    11:13   6:01
   4.Heather Spadola      Unattached,        12 F           744    11:38   6:14
   5.Megan Lacy           Medford Track C,   12 F  76       577    11:56   6:24
   6.Nora Nalepka         Fast Feet,         12 F  73       507    12:05   6:29
   7.Kayla Anderson       Lakeland,          12 F  74       640    12:10   6:32
   8.Jennifer Zackowski   Lakeland,          12 F  74       642    12:13   6:33
   9.Shannon Nugent       Medford Track C,   12 F  76       580    12:14   6:34
  10.Sarah Mills          Striders,          12 F  79       737    12:16   6:35
  11.Katerina Miller      Quicksilver,       12 F  78       698    12:18   6:36
  12.Morgan Harvey        Unattached,        12 F           509    12:20   6:37
  13.Marich Given         Lakeland,          12 F  74       609    12:22   6:38
  14.Alexa Levecchia      Medford Track C,   12 F  76       578    12:25   6:40
  15.Shayla Harris        Lightning,         12 F  75       517    12:43   6:49
  16.Arianna Stokes       Quicksilver,       12 F  78       699    13:00   6:58
  17.Brianna Beyer        Quicksilver,       12 F  78       697    13:01   6:59
  18.Gabrielle Wood       Medford Track C,   12 F  76       581    13:01   6:59
  19.Taylor Macewen       Lakeland,          12 F  74       645    13:05   7:01
  20.Kristine Ng          Crimson Knights,   12 F  71       592    13:09   7:03
  21.Natalie Mcalister    Striders,          12 F  79       679    13:14   7:06
  22.Collet Biro          Lakeland,          12 F  74       641    13:16   7:07
  23.Ashliegh Lamanna     Lakeland,          12 F  74       646    13:40   7:20
  24.Nisa Cicitta         Unattached,        12 F           475    14:02   7:32
  25.Grace Putman         Unattached,        12 F           512    14:05   7:33
  26.Sarah Finn           Unattached,        12 F           521    14:17   7:40
  27.Allyson Regan        Lakeland,          12 F  74       643    14:27   7:45
  28.Alexandria Harris    Unattached,        12 F           721    14:32   7:48
  29.Hunter Clark         Unattached,        12 F           522    14:55   8:00
  30.Allison Duca         Medford Track C,   12 F  76       576    14:59   8:02
  31.Samantha Siana       Elite Tc,          12 F  72       466    15:32   8:20
  32.Alexsha Florez       Unattached,        12 F           539    16:17   8:44
  33.Victoria Zhuro       Unattached,        12 F           538    16:38   8:55
  34.Emilieclai Miller    Crimson Knights,   12 F  71       591    17:54   9:36
  35.Megan Reiling        Lakeland,          12 F  74       647    21:59  11:48
  36.Dawn Minczuk         Lakeland,          11 F           722    22:24  12:01
  37.Alexandera Giraldo   Unattached,        12 F           537    23:06  12:24

TEAM SCORES
--------------------------------------------------------------------------------
PLACE (#) TEAM                                     TOTAL
--------------------------------------------------------------------------------
  1     MEDFORD TRACK CL                           23
      1.Kristen Neidrach     Medford Track C,   12 F  76       579    11:03  *
      2.Megan Lacy           Medford Track C,   12 F  76       577    11:56  *
      5.Shannon Nugent       Medford Track C,   12 F  76       580    12:14  *
      7.Alexa Levecchia      Medford Track C,   12 F  76       578    12:25  *
      8.Gabrielle Wood       Medford Track C,   12 F  76       581    13:01  *
     13.Allison Duca         Medford Track C,   12 F  76       576    14:59
  2     LAKELAND                                   32
      3.Kayla Anderson       Lakeland,          12 F  74       640    12:10  *
      4.Jennifer Zackowski   Lakeland,          12 F  74       642    12:13  *
      6.Marich Given         Lakeland,          12 F  74       609    12:22  *
      9.Taylor Macewen       Lakeland,          12 F  74       645    13:05  *
     10.Collet Biro          Lakeland,          12 F  74       641    13:16  *
     11.Ashliegh Lamanna     Lakeland,          12 F  74       646    13:40
     12.Allyson Regan        Lakeland,          12 F  74       643    14:27
     14.Megan Reiling        Lakeland,          12 F  74       647    21:59


YOUTH BOYS
--------------------------------------------------------------------------------
Place Runner              Team              Age Sx Tm#      Bib#   Time    Pace
--------------------------------------------------------------------------------
   1.Philip Wood          Unattached,        14 M           493    13:43   5:31
   2.Anthony Andrews      Transy East,       13 M           726    14:39   5:54
   3.Dominic Tasco        Unattached,        14 M           728    14:46   5:57
   4.Larry Ramirez        P'ville Strider,   14 M  84       548    14:51   5:59
   5.Walter Wygera Jr.    Unattached,        14 M           494    14:55   6:00
   6.Asim Zaman           Unattached,        14 M           729    14:59   6:02
   7.Andrews Bak          Unattached,        14 M           727    14:59   6:02
   8.Michael Jones        Unattached,        14 M           730    15:00   6:02
   9.Anthony Colasurdo    Unattached,        14 M           481    15:03   6:03
  10.Colin Frost          Lakeland,          14 M  82       620    15:08   6:05
  11.Michael Fernandes    Crimson Knights,   14 M  81       605    15:10   6:06
  12.Stephen Lewandowski  Unattached,        14 M           514    15:14   6:08
  13.Jason Presley        Crimson Knights,   14 M  81       603    15:35   6:16
  14.Gregory Caldwell     Unattached,        14 M           480    15:46   6:21
  15.Clayton Rotar        Lakeland,          14 M  82       621    15:48   6:21
  16.Tivosiel Rivera      Unattached,        14 M           530    15:52   6:23
  17.Glen Oakley          Unattached,        14 M           489    15:55   6:24
  18.Zack Snyder          Quicksilver,       14 M  85       703    15:57   6:25
  19.Ronald Westfield     Transy East,       13 M           725    16:02   6:27
  20.Ethan Wolmark        Medford Track C,   14 M  83       559    16:12   6:31
  21.Daniel Colon         P'ville Strider,   14 M  84       549    16:13   6:32
  22.Steven Spreitzer     Unattached,        14 M          1001    16:18   6:34
  23.Christophe Duffy     Quicksilver Tc,    14 M           723    16:27   6:37
  24.Joey Prestifilippo   Lakeland,          14 M  82       624    16:28   6:38
  25.Kevin Duffy          Lakeland,          14 M  82       623    16:36   6:41
  26.Eric Calimano        Lakeland,          14 M  82       618    16:39   6:42
  27.Jared Calimano       Lakeland,          14 M  82       619    17:06   6:53
  28.Andrew Ayers         Unattached,        14 M           675    17:23   7:00
  29.Brian Delancy        Medford Track C,   14 M  83       558    17:46   7:09
  30.Brolin Cruz          Unattached,        14 M           719    18:15   7:21
  31.Kyle Rich            Crimson Knights,   14 M  81       602    19:13   7:44
  32.Douglas Jones        Quicksilver,       14 M  85       706    19:22   7:48
  33.Blake Cummings       Crimson Knights,   14 M  81       604    19:27   7:50
  34.George Kunak         Crimson Knights,   14 M  81       606    20:31   8:15

TEAM SCORES
--------------------------------------------------------------------------------
PLACE (#) TEAM                                     TOTAL
--------------------------------------------------------------------------------
  1     LAKELAND                                   23
      1.Colin Frost          Lakeland,          14 M  82       620    15:08  *
      4.Clayton Rotar        Lakeland,          14 M  82       621    15:48  *
      5.Joey Prestifilippo   Lakeland,          14 M  82       624    16:28  *
      6.Kevin Duffy          Lakeland,          14 M  82       623    16:36  *
      7.Eric Calimano        Lakeland,          14 M  82       618    16:39  *
      8.Jared Calimano       Lakeland,          14 M  82       619    17:06
  2     CRIMSON KNIGHTS                            35
      2.Michael Fernandes    Crimson Knights,   14 M  81       605    15:10  *
      3.Jason Presley        Crimson Knights,   14 M  81       603    15:35  *
      9.Kyle Rich            Crimson Knights,   14 M  81       602    19:13  *
     10.Blake Cummings       Crimson Knights,   14 M  81       604    19:27  *
     11.George Kunak         Crimson Knights,   14 M  81       606    20:31  *


YOUTH GIRLS
--------------------------------------------------------------------------------
Place Runner              Team              Age Sx Tm#      Bib#   Time    Pace
--------------------------------------------------------------------------------
   1.Olivia Tarantino     Unattached,        14 F           499    15:18   6:09
   2.Mary Migton          Lakeland,          14 F  95       631    15:23   6:11
   3.Jennifer Molke       Green Streakers,   14 F           670    15:36   6:17
   4.Casey Doyle          Medford Track C,   14 F  96       568    15:58   6:26
   5.Elizabeth Mcdonald   Unattached,        14 F           533    16:41   6:43
   6.Monica Kane          Unattached,        13 F           738    16:42   6:43
   7.Allison Kimenhour    Medford Track C,   14 F  96       572    16:44   6:44
   8.Claudia Harris       Unattached,        14 F           476    16:48   6:46
   9.Michelle Hess        Medford Track C,   14 F  96       569    16:52   6:47
  10.Angelica Caraballo   Quicksilver,       14 F  98       691    16:54   6:48
  11.Danielle Hudes       Medford Track C,   14 F  96       570    16:57   6:49
  12.Laura Kochenash      Howell Middle,     14 F  94       709    16:59   6:50
  13.Morgan Reinhart      Crimson Knights,   14 F  91       599    17:07   6:53
  14.Devon Clark          Unattached,        14 F           501    17:14   6:56
  15.Aimee Bischoff       Lakeland,          14 F  95       625    17:19   6:58
  16.Holly Miller         Howell Middle,     14 F  94       712    17:22   6:59
  17.Chandler Sullivan    Lakeland,          14 F  95       626    17:31   7:03
  18.Nicole Digiacinto    Lakeland,          14 F  95       630    17:32   7:03
  19.Hannah Librizzi      Medford Track C,   14 F  96       573    17:37   7:05
  20.Marina Mestres       Medford Track C,   14 F  96       574    17:42   7:07
  21.Gina Perrotto        Howell Middle,     14 F  94       713    17:43   7:08
  22.Erin Madsen          Howell Middle,     14 F  94       711    17:54   7:12
  23.Elijah Kohli         Fast Feet,         14 F  93       671    17:55   7:13
  24.Kaylin Lane          Howell Middle,     14 F  94       710    17:57   7:13
  25.Anna Lo Presti       Quicksilver Tc,    14 F           714    18:17   7:21
  26.Jenny Kempton        Medford Track C,   14 F  96       571    18:21   7:23
  27.Tali Rotteveel       Elite Tc,          14 F  92       464    18:33   7:28
  28.Melissa Mendez       Lakeland,          14 F  95       628    18:43   7:32
  29.Katie Atwater        Medford Track C,   14 F  96       567    18:51   7:35
  30.Juanita Caldwell     P'ville Strider,   14 F  97       552    18:53   7:36
  31.Lauren Bergamo       Quicksilver,       14 F  98       692    19:01   7:39
  32.Jade Johnson         Lightning,         14 F           515    19:14   7:44
  33.Shannon Greene       Unattached,        14 F           748    20:22   8:12
  34.Chantal Hearn        Lakeland,          14 F  95       627    20:28   8:14
  35.Erycka Blanco        Medford Track C,   14 F  96       575    21:23   8:36
  36.Elana Abrams         P'ville Strider,   14 F  97       550    21:42   8:44
  37.Amanda Wall          Crimson Knights,   14 F  91       600    21:52   8:48
  38.Serena Pratt         Elite Tc,          14 F  92       460    22:15   8:57
  39.Shatese Jackson      Elite Tc,          14 F  92       456    24:16   9:46
  40.Laishka Arzeno       Elite Tc,          14 F  92       451    25:37  10:19

TEAM SCORES
--------------------------------------------------------------------------------
PLACE (#) TEAM                                     TOTAL
--------------------------------------------------------------------------------
  1     MEDFORD TRACK CL                           25
      2.Casey Doyle          Medford Track C,   14 F  96       568    15:58  *
      3.Allison Kimenhour    Medford Track C,   14 F  96       572    16:44  *
      4.Michelle Hess        Medford Track C,   14 F  96       569    16:52  *
      5.Danielle Hudes       Medford Track C,   14 F  96       570    16:57  *
     11.Hannah Librizzi      Medford Track C,   14 F  96       573    17:37  *
     12.Marina Mestres       Medford Track C,   14 F  96       574    17:42
     16.Jenny Kempton        Medford Track C,   14 F  96       571    18:21
     18.Katie Atwater        Medford Track C,   14 F  96       567    18:51
      0.Erycka Blanco        Medford Track C,   14 F  96       575    21:23
  2     LAKELAND                                   44
      1.Mary Migton          Lakeland,          14 F  95       631    15:23  *
      7.Aimee Bischoff       Lakeland,          14 F  95       625    17:19  *
      9.Chandler Sullivan    Lakeland,          14 F  95       626    17:31  *
     10.Nicole Digiacinto    Lakeland,          14 F  95       630    17:32  *
     17.Melissa Mendez       Lakeland,          14 F  95       628    18:43  *
     19.Chantal Hearn        Lakeland,          14 F  95       627    20:28
  3     HOWELL MIDDLE                              56
      6.Laura Kochenash      Howell Middle,     14 F  94       709    16:59  *
      8.Holly Miller         Howell Middle,     14 F  94       712    17:22  *
     13.Gina Perrotto        Howell Middle,     14 F  94       713    17:43  *
     14.Erin Madsen          Howell Middle,     14 F  94       711    17:54  *
     15.Kaylin Lane          Howell Middle,     14 F  94       710    17:57  *


INTERMEDIATE BOYS
--------------------------------------------------------------------------------
Place Runner              Team              Age Sx Tm#      Bib#   Time    Pace
--------------------------------------------------------------------------------
   1.Michael Mitchell     Unattached,        16 M    2      733    16:10   5:12
   2.Thomas Hedges        Unattached,        16 M    3      483    16:25   5:17
   3.Matthew Jensen       Crimson Knights,   16 M    4      608    16:44   5:23
   4.Thomas Pierson       Unattached,        16 M    6      490    17:18   5:34
   5.Brenton Lewandowski  Unattached,        16 M    7      513    17:32   5:39
   6.Timothy Miller       Crimson Knights,   16 M    8      747    17:57   5:47
   7.David Owens          Quicksilver,       16 M    9      687    18:18   5:53
   8.John Anderson        Quicksilver,       16 M   10      707    18:19   5:54
   9.Rashad Williams      Unattached,        15 M   16      724    21:50   7:02


YOUNG MEN
--------------------------------------------------------------------------------
Place Runner              Team              Age Sx Tm#      Bib#   Time    Pace
--------------------------------------------------------------------------------
   1.Scott Roman          Unattached,        18 M    1      496    15:45   5:04
   2.Josh Arocho          Quicksilver,       18 M    5      689    17:05   5:30
   3.John Burkhart        Quicksilver Tc,    18 M   11      715    18:50   6:04


INTERMEDIATE GIRLS
--------------------------------------------------------------------------------
Place Runner              Team              Age Sx Tm#      Bib#   Time    Pace
--------------------------------------------------------------------------------
   1.Megan Gauntt         Quicksilver,       16 F   12      700    19:30   6:17
   2.Lindsey Bertulis     Quicksilver,       16 F   13      693    19:41   6:20
   3.Colette Whitney      Unattached,        15 F   14      742    19:54   6:24
   4.Danielle Owens       Quicksilver,       16 F   18      702    22:01   7:05
   5.Allison Jones        Quicksilver,       16 F   19      701    24:12   7:47
   6.Gina Ridolfo         Quicksilver,       16 F   20      694    25:44   8:17
   7.Samiyah Salih        Striders,          16 F   21      680    29:41   9:33


YOUNG WOMEN
--------------------------------------------------------------------------------
Place Runner              Team              Age Sx Tm#      Bib#   Time    Pace
--------------------------------------------------------------------------------
   1.Lisa Jones           Quicksilver,       18 F   15      708    20:02   6:27
   2.Kirsten Musciano     Unattached,        18 F   17      479    21:52   7:02
Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade NCSA Phoenix KT St. Vincent Normatec