Join/Renew Now

Results - USATF Region 5 Junior Olympic Track & Field Championships

7/6-9/06 - Millersburg, OH

Event 100  100 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Drayton, Phylisha         96 Maximum Outp             14.85Q  4
  2 Conley, Shalon            96 New World                15.35Q  2
  3 Martin, Jasmyn            96 Flight 101 Track         15.38Q  3
  4 Martin, Deja              96 New World                15.47Q  1
  5 Jones, Jennifer           96 Maximum Outp             15.63q  2
  6 Cummings, Shyla           96 All Stars                15.64q  1
  7 Autman, Marshala          96 Northwest                15.67q  4
  8 Evans, Nakeitha           96 Swift TC                 15.75q  4
  9 Gerard, Taylor            96 Miami Valley             15.81   2
 10 Anderson, Briaris         96 Warren Striders          15.88   2
 11 Lyons, Mikaela            96 Northwest                15.94   3
 12 Carter, Tamera            97 New World                15.96   4
 13 Jackson, Lauren           97 Westside Elite           16.06   1
 14 Brown, Thee' Vette        96 Westside Elite           16.35   2
 15 Crowe, Mykel              96 Westside Elite           16.62   4
 16 Jones, Asha               96 Gainesway                17.18   3
 17 Jackson, Brijana          97 Maximum Outp             17.26   3
 18 Watson, Khayla            97 Go-Lightly T             17.45   4
 19 Harper, Brooke            97 Unattached               18.04   1
 20 Finley, Keonna            98 Gainesway                18.06   4
 21 Spiva, Deseree            99 Flight 101 Track         20.44   2
 22 Carter, Dynasty           99 Gainesway                21.32   1

Event 100  100 Meter Dash Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Drayton, Phylisha         96 Maximum Outp             14.67
  2 Martin, Jasmyn            96 Flight 101 Track         15.01
  3 Martin, Deja              96 New World                15.11
  4 Conley, Shalon            96 New World                15.22
  5 Evans, Nakeitha           96 Swift TC                 15.61
  6 Jones, Jennifer           96 Maximum Outp             15.70
  7 Autman, Marshala          96 Northwest                15.73
  8 Cummings, Shyla           96 All Stars                15.84

Event 101  200 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Schwartz, Kelsie          96 Unattached               30.31Q  3
  2 Drayton, Phylisha         96 Maximum Outp             30.46Q  2
  3 Jones, Jennifer           96 Maximum Outp             31.42Q  1
  4 Martin, Jasmyn            96 Flight 101 Track         30.79q  3
  5 Williams, Jada            96 Jaguars                  31.15q  2
  6 Cummings, Shyla           96 All Stars                31.93q  1
  7 Kane, Aminata             96 New World                32.17q  2
  8 Martin, Deja              96 New World                32.30q  1
  9 Kelley, Derriana          96 Team Michiga             32.75   1
 10 Conley, Shalon            96 New World                32.83   3
 11 Basemore, Taylor          96 Team Michiga             32.96   1
 12 Jackson, Lauren           97 Westside Elite           33.00   2
 13 Anderson, Briaris         96 Warren Striders          33.91   2
 14 Evans, Nakeitha           96 Swift TC                 34.02   3
 15 Collins, Mariah           96 Westside Elite           37.88   2
 16 Finley, Keonna            98 Gainesway                41.85   1
 17 Carter, Dynasty           99 Gainesway                45.13   2

Event 101  200 Meter Dash Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Schwartz, Kelsie          96 Unattached               30.78
  2 Drayton, Phylisha         96 Maximum Outp             30.95
  3 Williams, Jada            96 Jaguars                  31.20
  4 Martin, Jasmyn            96 Flight 101 Track         31.46
  5 Jones, Jennifer           96 Maximum Outp             32.11
  6 Cummings, Shyla           96 All Stars                32.44
  7 Kane, Aminata             96 New World                32.95
  8 Martin, Deja              96 New World                33.80

Event 102  400 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Schwartz, Kelsie          96 Unattached             1:08.69   2
  2 Williams, Jada            96 Jaguars                1:11.04   2
  3 Martin, Jasmyn            96 Flight 101 Track       1:11.86   2
  4 Kane, Aminata             96 New World              1:13.39   2
  5 Gerard, Taylor            96 Miami Valley           1:13.51   2
  6 Basemore, Taylor          96 Team Michiga           1:18.13   1
  7 Autman, Marshala          96 Northwest              1:20.37   2
  8 Laking, Nicole            96 Cinti Express          1:21.07   2
  9 Coats, Dakota             96 Rochester Av           1:34.10   1
 10 Henry, Thea               98 Westside Elite         1:37.84   1
 11 Saldana, Rachel           96 Highview Raptors       1:39.28   1

Event 103  800 Meter Run Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Williamson, Nicole        96 Swift TC               2:45.46
  2 Gaines, Dominique         96 Northwest              2:47.06
  3 Groene, Alexandra         96 South Dayton           3:00.87
  4 Chapman, Taryn            96 Unattached             3:03.68
  5 Stewart, Mirissa          96 Flying Js              3:07.23
  6 Teague, Kyra              96 Team OH                3:14.64
  7 Cox, Amy                  96 Akron Elite            3:16.74
  8 Jinno, Hana               98 Flying Js              3:28.16
  9 Henry, Thea               98 Westside Elite         3:45.01
 10 Saldana, Rachel           96 Highview Raptors       3:45.78

Event 104  1500 Meter Run Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Williamson, Nicole        96 Swift TC               5:41.69
  2 Groene, Alexandra         96 South Dayton           5:47.70
  3 Smith, Olivia             96 Unattached             5:51.79
  4 Cox, Amy                  96 Akron Elite            6:33.26
  5 Teague, Kyra              96 Team OH                6:37.15

Event 105  1500 Meter Race Walk Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Dee, Alyssa               98 South Dayton          10:02.64
  2 Beal, Sydney              98 South Dayton          10:11.01

Event 106  4x100 Meter Relay Bantam Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 New World Track Club  'A'                           1:01.33
     1) Carter, Tamera 97               2) Conley, Shalon 96            
     3) Martin, Deja 96                 4) Nevels, Mariah 97            
  2 Westside Elite  'A'                                 1:04.80
     1) Collins, Mariah 96              2) Brown, Thee' Vette 96        
     3) Jackson, Lauren 97              4) Rogers, Jan 96               
  3 Maximum Output  'A'                                 1:05.57
     1) Jackson, Brijana 97             2) Drayton, Phylisha 96         
     3) Jones, Jennifer 96              4) Jones, Jeorgia 98            
     5) Davis, Ciara 98                 6)                              
  4 Lincoln Heights  'A'                                1:06.28
     1) Ellery, Kyla 99                 2) Edwards, Maria 98            
     3) Mays, Xodus 98                  4) Chaffer, Kelvisha 96         
     5) Drake, Quierra 96               6) Roberts, Taylor 99           

Event 107  4x400 Meter Relay Bantam Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Westside Elite  'A'                                 5:46.52
     1) Meeks, Justice 98               2) Jackson, Lauren 97           
     3) Collins, Mariah 96              4) Brown, Thee' Vette 96        
  2 Stars of Tomorrow  'A'                              6:04.09
     1) Lloyd, Crystal 97               2) Moss, Tiana 97               
     3) Richardson, Ashley 97           4) Protis, Makayla 00           
     5) Burch, Shelbi 97                6) Morgan, Christina 97         

Event 108  High Jump Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 LaFollette, Shay          96 Unattached               0.98m    3-02.50
  2 Patrizio, Layne           96 Miami Y                  0.87m    2-10.25

Event 109  Long Jump Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Kelley, Derriana          96 Team Michiga             3.41m   11-02.25
  2 Teague, Kyra              96 Team OH                  3.13m   10-03.25
  3 LaFollette, Shay          96 Unattached               3.10m   10-02.00
  4 Harper, Brooke            97 Unattached               3.02m    9-11.00  3.41
  5 Mullins, Megan            98 Excel                    2.92m    9-07.00
  6 Jones, Asha               96 Gainesway                2.72m    8-11.25
  7 Jones, Kajae              97 Unattached               2.47m    8-01.25
  8 Emerson, Taryn            98 Ann Arbor TC             2.33m    7-07.75

Event 110  Shot Put 6 lb. Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 King, Leslie              97 Southfield Musta         6.73m   22-01.00
  2 Patrizio, Layne           96 Miami Y                  6.15m   20-02.25
  3 Ragland, Alyssa           96 Excel                    5.67m   18-07.25
  4 Shipman, Jyna             96 Lincoln Heights          5.06m   16-07.25

Event 111  Javelin Throw 300g Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Neumore, Peyton           96 Unattached              18.67m      61-03
  2 Saldana, Rachel           96 Highview Raptors        11.07m      36-04
  3 Patrizio, Layne           96 Miami Y                 10.93m      35-10
  4 Morgan, Christina         97 Stars of Tomorro        10.61m      34-10
  5 Patrizio, Erin            97 Miami Y                  8.61m      28-03
  6 Robinson, Nia             98 All Stars                7.63m      25-00

Event 150  100 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Raye-Redmond, Marc        96 Northwest                14.13Q  2
  2 Fox, Jalen                96 Cincinnati Blaze         14.52Q  1
  3 Riep, Amir                98 Lincoln Heights          14.91Q  3
  4 Ruby, Justus              96 Gems-Elite               14.95Q  3
  5 White, Theo               97 New World                14.99Q  2
  6 Kimble, Damarko           96 Go-Lightly T             15.58Q  1
  7 Edwards, Bailey           98 Maximum Outp             16.05q  1
  8 Autio, Eric               96 Rochester Av             16.08q  1
  9 Malik, Nicholson          96 Go-Lightly T             16.18   2
 10 Kimble, Dangelo           96 Maximum Outp             16.24   2
 11 Mercer, Christian         97 Ann Arbor TC             16.32   3
 12 Annoor, Aaquil            97 Maximum Outp             16.33   2
 13 Hamilton, Marquice        97 Westside Elite           16.81   2
 14 Jones, Michael            99 Gainesway                18.13   3

Event 150  100 Meter Dash Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Fox, Jalen                96 Cincinnati Blaze         13.85
  2 Raye-Redmond, Marc        96 Northwest                13.93
  3 Ruby, Justus              96 Gems-Elite               14.55
  4 Riep, Amir                98 Lincoln Heights          14.62
  5 White, Theo               97 New World                14.90
  6 Kimble, Damarko           96 Go-Lightly T             15.81
  7 Edwards, Bailey           98 Maximum Outp             15.89
  8 Autio, Eric               96 Rochester Av             15.89

Event 151  200 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Raye-Redmond, Marc        96 Northwest                29.08Q  2
  2 Fox, Jalen                96 Cincinnati Blaze         29.19Q  1
  3 Coleman, Nicholas         96 South Dayton             29.14Q  2
  4 White, Theo               97 New World                30.01Q  1
  5 Kimble, Damarko           96 Go-Lightly T             31.90Q  1
  6 Sims, Malik               96 Go-Lightly T             32.37Q  2
  7 Rome, Brandon             96 High Velocity            32.24q  1
  8 Mercer, Christian         97 Ann Arbor TC             32.28q  1
  9 Autio, Eric               96 Rochester Av             32.45   2
 10 Kimble, Dangelo           96 Maximum Outp             32.46   2
 11 Annoor, Aaquil            97 Maximum Outp             33.59   1
 12 Wheatley, Brennan         97 Highview Raptors         37.74   2
 13 Jones, Michael            99 Gainesway                37.90   2
 14 Benford, Timothy          98 United in Flight         38.04   1

Event 151  200 Meter Dash Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Fox, Jalen                96 Cincinnati Blaze         28.47
  2 Raye-Redmond, Marc        96 Northwest                29.05
  3 Coleman, Nicholas         96 South Dayton             29.73
  4 White, Theo               97 New World                30.05
  5 Rome, Brandon             96 High Velocity            31.51
  6 Kimble, Damarko           96 Go-Lightly T             32.67
  7 Sims, Malik               96 Go-Lightly T             33.21
  8 Mercer, Christian         97 Ann Arbor TC             33.34

Event 152  400 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Coleman, Nicholas         96 South Dayton           1:05.60   2
  2 Campbell, Elijah          96 Cinti Express          1:08.01   2
  3 Autio, Eric               96 Rochester Av           1:12.18   2
  4 Gilbert, Donovan          96 Lincoln Heights        1:13.78   2
  5 Byron, Jelani             96 Team OH                1:16.97   2
  6 White, Rashawn            97 Westside Elite         1:18.53   1
  7 Mason, Kenyatta           98 Michigan Acc           1:20.21   1
  8 McIver, Alexander         96 Go-Lightly T           1:22.92   1
  9 Wheatley, Brennan         97 Highview Raptors       1:23.82   1
 10 Wright, Dylan             97 Northwest              1:23.89   2
 11 Harris, Julian            98 Ann Arbor TC           1:25.18   2
 12 Gray, Phillip             96 Michigan Acc           1:25.74   1

Event 153  800 Meter Run Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Campbell, Elijah          96 Cinti Express          2:42.06
  2 Schultz, Troy             96 Unattached             2:42.13
  3 Henry, Cyrus              96 Westside Elite         2:47.95
  4 Wright, Dylan             97 Northwest              2:52.99
  5 Lewis, Quilann            96 Capital City           3:00.34
  6 Gray, Brandon             99 Michigan Acc           3:00.98
  7 Philpot, D'Angelo         96 Northwest              3:01.18
  8 Mason, Kenyatta           98 Michigan Acc           3:02.39
  9 Woods, Jordan             96 Unattached             3:08.35
 10 Fear, Mason               97 United in Flight       3:10.48
 11 Cockroft, Bryan           96 Westside Elite         3:10.92

Event 154  1500 Meter Run Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Henry, Cyrus              96 Westside Elite         5:44.06
  2 Lewis, Quilann            96 Capital City           5:46.19
  3 Beal, Calvin              97 South Dayton           5:51.12
  4 Woods, Jordan             96 Unattached             6:03.09
  5 Jordan, Marcus            97 Northwest              6:13.05
  6 Sciarretti, Gabe          96 Flight 101 Track       6:15.69
  7 Adams, Ryan               96 United in Flight       6:17.84
  8 Fear, Mason               97 United in Flight       6:43.41
  9 Deas, Dontae              99 Team OH                6:45.67
 10 Woodfolk, Jr., Jamie      97 Team OH                7:28.46

Event 156  4x100 Meter Relay Bantam Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Pacesetters  'A'                                      58.90
     1) Featherstone, Garrett 96        2) James, Marcellus 96          
     3) Talley, Zachary 96              4) Williams, Joshua 97          
  2 Lincoln Heights  'A'                                1:00.83
     1) Mitchell, Keijuan 98            2) Riep, Amir 98                
     3) Kendall, Isaiah 97              4) Gilbert, Donovan 96          
     5) Crawford, Antonio 96            6) Frison, Relius 96            
  3 Go-Lightly TC  'A'                                  1:01.20
     1) Kimble, Damarko 96              2) Sims, Malik 96               
     3) Malik, Nicholson 96             4) Alexander, Jiar 96           
     5) McIver, Alexander 96            6)                              
  4 Maximum Output  'A'                                 1:03.37
     1) Annoor, Aaquil 97               2) Edwards, Bailey 98           
     3) Penson, Larry 98                4) Kimble, Dangelo 96           
  5 Westside Elite  'A'                                 1:06.61
     1) Hickman, Jalen 96               2) Bohannn, Jacob 99            
     3) Cockroft, Bryan 96              4) Whiting, Jayson 97           
  6 Westside Elite  'B'                                 1:15.19
     1) White, Rashawn 97               2) Scruggs, Terrell 97          
     3) Hughes, Darwin 97               4) Hamilton, Marquice 97        

Event 157  4x400 Meter Relay Bantam Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Lincoln Heights  'A'                                5:27.14
     1) Mitchell, Keijuan 98            2) Riep, Amir 98                
     3) Kendall, Isaiah 97              4) Frison, Relius 96            
     5) Crawford, Antonio 96            6) Gilbert, Donovan 96          
  2 Westside Elite  'A'                                 5:38.58
     1) Hickman, Jalen 96               2) Henry, Cyrus 96              
     3) Cockroft, Bryan 96              4) Whiting, Jayson 97           

Event 158  High Jump Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Fox, Eric                 96 Unattached               1.12m    3-08.00
  2 Lewis, Quilann            96 Capital City             1.12m    3-08.00
  3 Seelig, Dustin            96 Spring Power             1.07m    3-06.00
  4 Fox, Adam                 97 Unattached               1.07m    3-06.00

Event 159  Long Jump Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Fiorentini, Vinny         96 Lebanon                  3.79m   12-05.25
  2 Glasco, Clayton           96 Jaguars                  3.57m   11-08.50
  3 Philpot, D'Angelo         96 Northwest                3.54m   11-07.50
  4 Sims, Malik               96 Go-Lightly T             3.42m   11-02.75
  5 Raye-Redmond, Marc        96 Northwest                3.32m   10-10.75
  6 Byron, Jelani             96 Team OH                  3.29m   10-09.50
  7 Adams, Ryan               96 United in Flight         3.27m   10-08.75
  8 Mercer, Christian         97 Ann Arbor TC             3.22m   10-06.75
  9 Harris, Denzel            96 Ann Arbor TC             3.15m   10-04.00
 10 Young, Malik              96 Northwest                2.96m    9-08.50
 11 Harris, Julian            98 Ann Arbor TC             2.88m    9-05.50
 12 Alexander, Jiar           96 Go-Lightly T             2.82m    9-03.00
 13 Cockroft, Bryan           96 Westside Elite           2.71m    8-10.75
 14 Mann, Steven              98 Team Michiga             2.69m    8-10.00
 15 Hickman, Jalen            96 Westside Elite           2.54m    8-04.00
 16 Wheatley, Brennan         97 Highview Raptors         2.31m    7-07.00
 17 Ward, Coleman             97 Go-Lightly T             2.25m    7-04.75

Event 160  Shot Put 6 lb. Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Poole, Marquise           96 Go-Lightly T             6.09m   19-11.75
  2 Cook, Anthony             97 Unattached               5.69m   18-08.00
  3 Scruggs, Terrell          97 Westside Elite           5.46m   17-11.00
  4 Hickman, Jalen            96 Westside Elite           5.43m   17-09.75
  5 Stevens, Kyle             96 Unattached               5.32m   17-05.50
  6 Hickman, Donavan          99 Westside Elite           4.69m   15-04.75
  7 White, Rashawn            97 Westside Elite           4.40m   14-05.25
  8 Burton, Preston           98 Unattached               4.23m   13-10.50

Event 161  Javelin Throw 300g Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Coleman, Nicholas         96 South Dayton            28.68m      94-01
  2 Fox, Eric                 96 Unattached              28.59m      93-09
  3 Jennings, Juan            96 New World               22.58m      74-01
  4 Cook, Anthony             97 Unattached              20.42m      67-00
  5 Fox, Adam                 97 Unattached              17.66m      57-11
  6 Hickman, Jalen            96 Westside Elite          16.22m      53-02
  7 Wilson, Dalton            96 Excel                   12.08m      39-07
  8 Benford, Timothy          98 United in Flight        10.14m      33-03
  9 Scruggs, Terrell          97 Westside Elite           9.66m      31-08

Event 162  Triathlon Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Fox, Eric                 96 Unattached                 471
  2 Seelig, Dustin            96 Spring Power               409
  3 Fox, Adam                 97 Unattached                 176

Event 200  100 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Baisden, Kendall          95 Swift TC                 13.35Q  1
  2 Parker, Tiera             94 Maximum Outp             13.42Q  4
  3 Horn, Ivy                 94 Blue Thunder             13.82Q  2
  4 Mitchell, DeVanae         94 Northwest                13.89Q  3
  5 Schultz, DyAmon           94 Westside Elite           14.12q  3
  6 Johnson, Brianna          95 United in Flight         14.13q  4
  7 Radcliffe, Amber          95 Team OH                  14.20q  2
  8 Williams, Kyra            94 Gems-Elite               14.21q  4
  9 Davis, Dyma               94 Maximum Outp             14.36   1
 10 Powell, Kourtney          95 Lincoln Heights          14.50   3
 11 Anderson, Emily           94 Ann Arbor TC             14.52   2
 12 Allen, Kiara              95 Lincoln Heights          14.58   1
 13 Jackson, Sarasia          94 Warren Striders          14.85   1
 14 Martin, Kendra            94 West Holmes              14.99   3
 15 Capuano, Marina           94 Flight 101 Track         15.00   1
 16 Pastor, Brianna           94 United in Flight         15.01   3
 17 Pleasant, Mariah          94 Tsac                     15.19   4
 18 Powell, Morgan            94 Unattached               15.25   1
 19 Barber, Briana            94 Gainesway                15.74   2
 20 Casto, Taylor             95 Tsac                     16.08   1
 21 Lear, Alexis              95 Gainesway                17.22   4

Event 200  100 Meter Dash Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Baisden, Kendall          95 Swift TC                 12.98
  2 Parker, Tiera             94 Maximum Outp             13.03
  3 Horn, Ivy                 94 Blue Thunder             13.64
  4 Mitchell, DeVanae         94 Northwest                13.70
  5 Radcliffe, Amber          95 Team OH                  14.06
  6 Johnson, Brianna          95 United in Flight         14.08
  7 Williams, Kyra            94 Gems-Elite               14.32

Event 201  200 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Parker, Tiera             94 Maximum Outp             27.42Q  1
  2 Horn, Ivy                 94 Blue Thunder             28.46Q  2
  3 Darby, Brittany           94 Lincoln Heights          28.52Q  3
  4 Baisden, Kendall          95 Swift TC                 28.56Q  4
  5 Powell, Kourtney          95 Lincoln Heights          28.89q  2
  6 Hlatky, Rachel            94 United in Flight         28.92q  4
  7 Johnson, Brianna          95 United in Flight         29.00q  3
  8 Warth, Abaigail           94 Flight 101 Track         29.08q  3
  9 Schultz, DyAmon           94 Westside Elite           29.18   1
 10 Anderson, Emily           94 Ann Arbor TC             29.50   2
 11 Proctor, Monet            94 Gainesway                29.55   2
 12 Davis, Dyma               94 Maximum Outp             29.55   3
 13 Carter, Morgan            94 All Stars                29.92   4
 14 Allen, Kiara              95 Lincoln Heights          30.05   1
 15 Henning-McDonough, Taylo  94 Lebanon                  30.14   3
 16 Martin, Kendra            94 West Holmes              30.16   2
 17 Sanders, Deanna           95 Go-Lightly T             31.34   1
 18 Powell, Morgan            94 Unattached               31.82   2
 19 Jackson, Sarasia          94 Warren Striders          31.91   4
 20 Pleasant, Mariah          94 Tsac                     31.93   3
 21 Capuano, Marina           94 Flight 101 Track         32.29   4
 22 Barber, Briana            94 Gainesway                32.88   1
 23 Hall, Haley               95 Tsac                     33.64   1
 24 Casto, Taylor             95 Tsac                     33.86   2
 25 Lear, Alexis              95 Gainesway                35.36   4
 26 Proctor, Venica           95 Gainesway                36.11   3
 27 Coles, Jaryne             94 Gainesway                36.42   1
 28 Morton, Leilia            95 Gainesway                37.06   4

Event 201  200 Meter Dash Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Baisden, Kendall          95 Swift TC                 26.60
  2 Parker, Tiera             94 Maximum Outp             26.66
  3 Horn, Ivy                 94 Blue Thunder             28.00
  4 Warth, Abaigail           94 Flight 101 Track         29.13
  5 Hlatky, Rachel            94 United in Flight         29.20
  6 Powell, Kourtney          95 Lincoln Heights          29.22
  7 Johnson, Brianna          95 United in Flight         29.55
  8 Darby, Brittany           94 Lincoln Heights          29.97

Event 202  400 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Coleman, Alexandria       94 South Dayton           1:04.14   1
  2 Warth, Abaigail           94 Flight 101 Track       1:05.42   1
  3 Anderson, Emily           94 Ann Arbor TC           1:06.54   1
  4 Talley, Domanique         95 Pacesetters            1:08.31   1
  5 Proctor, Monet            94 Gainesway              1:08.34   2
  6 Slappy, Aaliyah           95 New World              1:10.43   2
  7 McPherson, April          94 Flight 101 Track       1:12.56   2
  8 Sanders, Deanna           95 Go-Lightly T           1:12.63   2
  9 Brown, Cierra             94 Northwest              1:12.90   1
 10 Goethals, Jennifer        95 Rochester Av           1:13.22   1
 11 Huff, Lauren              94 Southwest Stalli       1:13.26   2
 12 Powell, K-Ana             94 Lincoln Heights        1:13.27   1
 13 Mullet, Tiffany           94 West Holmes            1:15.39   2
 14 Hall, Haley               95 Tsac                   1:19.02   2
 -- Norman, Alyssa            94 Warren Striders            DNF   1

Event 203  800 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Hunter, Tyisha            94 Swift TC               2:32.66
  2 Trice, Shontayzia         94 Swift TC               2:42.57
  3 Weston, Tia               95 Westside Elite         2:43.54
  4 Rector, Ashley            95 Miami Y                2:44.07
  5 Stewart, Haley            94 Flying Js              2:44.55
  6 Fisher, Reighan           95 Michigan Acc           2:45.03
  7 Dailey, Dani              94 Unattached             2:47.62
  8 McPherson, April          94 Flight 101 Track       2:51.42
  9 Coleman, Alexandria       94 South Dayton           2:54.25
 10 Conley, Taelor            95 Unattached             3:00.53
 11 Devitt, Catherine         95 South Dayton           3:03.34
 12 Mullet, Tiffany           94 West Holmes            3:07.18
 13 Conley, Thailor           95 Unattached             3:11.98

Event 204  1500 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Fisher, Reighan           95 Michigan Acc           5:31.13
  2 Dailey, Dani              94 Unattached             5:33.55
  3 Zanders, Vorri            94 Swift TC               5:40.69
  4 Stokes, Dana              95 Swift TC               5:51.29
  5 Stegemiller, Hayley       94 Lebanon                6:04.66
  6 Conley, Thailor           95 Unattached             6:42.52
  7 Lott, Aminah              94 Go-Lightly T           7:19.86

Event 205  3000 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Trimm, Zhanna             94 Unattached            11:45.29
  2 Dailey, Dani              94 Unattached            11:55.09
  3 Stegemiller, Hayley       94 Lebanon               12:40.46
  4 Devitt, Catherine         95 South Dayton          13:36.66

Event 206  1500 Meter Race Walk Midget Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Coleman, Alexandria       94 South Dayton           9:23.68

Event 207  80 Meter Hurdles Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Brown, Cierra             94 Northwest                13.20
  2 Carter, Morgan            94 All Stars                13.52
  3 Dickens, Camille          94 Northwest                14.34
  4 Pastor, Brianna           94 United in Flight         14.99
  5 Stewart, Haley            94 Flying Js                15.26
  6 Karnehm, Destinee         94 Miami Y                  17.77
  7 Mackey, Alexus            94 Unattached               18.84

Event 208  4x100 Meter Relay Midget Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Lincoln Heights  'A'                                  53.87
     1) Darby, Brittany 94              2) Allen, Kiara 95              
     3) Powell, K-Ana 94                4) Powell, Kourtney 95          
     5) Shipman, Dallisha 95            6) Shipman, Twinise 94          
     7) Johnson, Aliyah 95              8)                              
  2 Maximum Output  'A'                                   57.03
     1) Parker, Tiera 94                2) Davis, Dyma 94               
     3) Jackson, Briana 95              4) Elliott, Sacha 94            
     5) Freeman, Courtney 95            6)                              
  3 Flight 101 Track Club  'A'                            58.13
     1) Ike, Sandra 95                  2) Capuano, Marina 94           
     3) Warth, Abaigail 94              4) McPherson, April 94          
  4 Tri-State Athletic Club  'A'                        1:02.98
     1) Casto, Taylor 95                2) Hall, Haley 95               
     3) Pleasant, Mariah 94             4) Triplett, Abby 94            
  5 Gainesway Integrity Pride TC  'A'                   1:05.93
     1) Barber, Briana 94               2) Lear, Alexis 95              
     3) Proctor, Monet 94               4) Proctor, Venica 95           
     5) Morton, Leilia 95               6) Blair, Gentel 94             

Event 209  4x400 Meter Relay Midget Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Swift TC  'A'                                       4:39.18
     1) Hunter, Tyisha 94               2) Trice, Shontayzia 94         
     3) Zanders, Vorri 94               4) Baisden, Kendall 95          
     5) Stokes, Dana 95                 6)                              
  2 Team Ohio  'A'                                      4:53.30
     1) Johnson, Jacqueline 94          2) Davis, Kierra 95             
     3) Bell, Kristian 95               4) Radcliffe, Amber 95          
  3 Lincoln Heights  'A'                                5:11.15
     1) Darby, Brittany 94              2) Allen, Kiara 95              
     3) Powell, K-Ana 94                4) Powell, Kourtney 95          
     5) Shipman, Twinise 94             6) Shipman, Dallisha 95         
     7) Johnson, Aliyah 95              8)                              

Event 210  4x800 Meter Relay Midget Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Swift TC  'A'                                      11:01.58
     1) Hunter, Tyisha 94               2) Trice, Shontayzia 94         
     3) Zanders, Vorri 94               4) Stokes, Dana 95              
     5) Baisden, Kendall 95             6)                              

Event 211  High Jump Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Stegemiller, Hayley       94 Lebanon                  1.38m    4-06.25
  2 Brown, Cierra             94 Northwest                1.33m    4-04.25
  3 Devitt, Catherine         95 South Dayton             1.23m    4-00.50
  4 Mullet, Tiffany           94 West Holmes              1.18m    3-10.50
  5 Breckenridge, Leah        94 Unattached               1.18m    3-10.50
  6 Horn, Morgan              94 Blue Thunder             1.18m    3-10.50
  7 Mackey, Alexus            94 Unattached               1.08m    3-06.50
 -- Mercer, Chelsea           95 Ann Arbor TC                NH          
 -- Hawkins, Kylie            95 West Holmes                 NH          

Event 212  Long Jump Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Carter, Morgan            94 All Stars                4.14m   13-07.00
  2 Mitchell, DeVanae         94 Northwest                3.95m   12-11.50
  3 Hlatky, Rachel            94 United in Flight         3.90m   12-09.50
  4 Dickens, Camille          94 Northwest                3.85m   12-07.75
  5 Proctor, Monet            94 Gainesway                3.68m   12-01.00
  5 Horn, Morgan              94 Blue Thunder             3.68m   12-01.00
  7 Rector, Ashley            95 Miami Y                  3.66m   12-00.25
  8 Conley, Thailor           95 Unattached               3.60m   11-09.75
  9 Breckenridge, Leah        94 Unattached               3.53m   11-07.00
 10 Arnold, Kristin           94 Miami Y                  3.47m   11-04.75
 11 Lott, Aminah              94 Go-Lightly T             3.26m   10-08.50
 12 Powell, Morgan            94 Unattached               3.22m   10-06.75
 13 Emerson, Tiere            95 Ann Arbor TC             3.19m   10-05.75
 14 Weston, Tia               95 Westside Elite           3.18m   10-05.25
 15 Proctor, Venica           95 Gainesway                2.61m    8-06.75
 16 Mercer, Chelsea           95 Ann Arbor TC             2.47m    8-01.25
 17 Schultz, DyAmon           94 Westside Elite           2.46m    8-01.00

Event 213  Shot Put 6 lb. Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Mann, Brittany            94 Team Michiga            11.94m   39-02.25
  2 Avery, Dajsha             94 Northwest                8.54m   28-00.25
  3 Jones, Tia                95 Northwest                7.80m   25-07.25
  4 Pallini, Caroline         94 Unattached               6.88m   22-07.00
  5 Seelig, Taylor            94 Spring Power             6.87m   22-06.50
  6 Myers, Sheridan           94 Unattached               6.71m   22-00.25
  7 Greene, Rachel            95 Northwest                6.08m   19-11.50
  8 Rossetti, Nicole          95 Flight 101 Track         5.92m   19-05.25
  9 Conley, Taelor            95 Unattached               5.14m   16-10.50
 10 Boggs, Cheisea            95 United in Flight         4.71m   15-05.50

Event 214  Discus Throw 1kg Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Mann, Brittany            94 Team Michiga            30.08m      98-08
  2 Baker, Haley              95 Unattached              21.45m      70-04
  3 Karnehm, Destinee         94 Miami Y                 18.10m      59-04
  4 Seelig, Taylor            94 Spring Power            17.29m      56-09
  5 Avery, Dajsha             94 Northwest               17.21m      56-05
  6 Robinson, Morgan          94 toledo Alive            16.16m      53-00
  7 Rossetti, Nicole          95 Flight 101 Track        15.60m      51-02
  8 Myers, Sheridan           94 Unattached              12.86m      42-02
  9 Boggs, Cheisea            95 United in Flight        11.96m      39-03

Event 215  Javelin Throw 300g Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Avery, Dajsha             94 Northwest               24.37m      79-11
  2 Crawford, Akayla          95 Northwest               17.57m      57-08
  3 Karnehm, Destinee         94 Miami Y                 17.39m      57-01
  4 Boggs, Cheisea            95 United in Flight        16.49m      54-01
  5 Day, Malika               95 Northwest               15.41m      50-07
  6 Jones, Tia                95 Northwest               12.01m      39-05

Event 216  Outdoor Pentathlon Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Horn, Ivy                 94 Blue Thunder              1918
  2 Stewart, Haley            94 Flying Js                 1780
  3 Ellis, Katrina            94 Unattached                1428

Event 250  100 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Annoor, Radir             94 Maximum Outp             13.44Q  2
  2 Parker, Trae              94 Maximum Outp             13.69Q  3
  3 Aririguzo, Jeffery        94 Maximum Outp             13.73Q  1
  4 Edwards, Berkley          95 Maximum Outp             13.92Q  2
  5 Elliott, Kimani           94 Maximum Outp             13.99Q  1
  6 Eakins III, William       94 Pacesetters              14.00Q  3
  7 Staley, Bryan             94 Lincoln Heights          14.02q  1
  8 Keeney, Jermaine          94 Warren Striders          14.03q  3
  9 Burrows, Cameron          95 Northwest                14.06   2
 10 Harding, Brandon          94 Maximum Outp             14.19   1
 11 Venclauskas, Andrew       95 Unattached               14.84   2
 12 Doak, Alex                94 Ccs                      14.86   2
 13 Caver, Chrisean           95 United in Flight         15.34   2
 14 Arnold, Arnold            95 West Holmes              15.43   3
 15 Watkins, Garrick          94 Westside Elite           15.94   1
 16 Shaddy, Carl              94 United in Flight         16.68   3

Event 250  100 Meter Dash Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Annoor, Radir             94 Maximum Outp             13.30
  2 Parker, Trae              94 Maximum Outp             13.43
  3 Aririguzo, Jeffery        94 Maximum Outp             13.58
  4 Elliott, Kimani           94 Maximum Outp             13.99
  5 Edwards, Berkley          95 Maximum Outp             14.00
  6 Staley, Bryan             94 Lincoln Heights          14.03
  7 Eakins III, William       94 Pacesetters              14.09
  8 Keeney, Jermaine          94 Warren Striders          14.56

Event 251  200 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Annoor, Radir             94 Maximum Outp             27.17Q  1
  2 Aririguzo, Jeffery        94 Maximum Outp             27.56Q  2
  3 Parker, Trae              94 Maximum Outp             27.77Q  3
  4 Eakins III, William       94 Pacesetters              27.85Q  1
  5 Davis, Darrell            95 Lincoln Heights          28.42Q  2
  6 Harding, Brandon          94 Maximum Outp             28.57Q  3
  7 Edwards, Berkley          95 Maximum Outp             28.62q  1
  8 Elliott, Kimani           94 Maximum Outp             29.51q  2
  9 Burrows, Cameron          95 Northwest                29.80   2
 10 Keeney, Jermaine          94 Warren Striders          29.80   1
 11 Doak, Alex                94 Ccs                      30.73   2
 12 Poteete, Parrish          95 United in Flight         30.96   2
 13 Coles, Jarek              95 Gainesway                31.19   3
 14 Sullins, Darrell          95 United in Flight         31.25   3
 15 Caver, Chrisean           95 United in Flight         32.56   1
 16 Watkins, Garrick          94 Westside Elite           32.89   3

Event 251  200 Meter Dash Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Annoor, Radir             94 Maximum Outp             27.00
  2 Parker, Trae              94 Maximum Outp             27.02
  3 Harding, Brandon          94 Maximum Outp             27.94
  4 Edwards, Berkley          95 Maximum Outp             28.22
  5 Eakins III, William       94 Pacesetters              28.29
  6 Aririguzo, Jeffery        94 Maximum Outp             28.56
  7 Elliott, Kimani           94 Maximum Outp             28.95
  8 Davis, Darrell            95 Lincoln Heights          29.00

Event 252  400 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Trent-O'Neal, Gemel       95 Pacesetters            1:02.07   2
  2 Eakins III, William       94 Pacesetters            1:02.94   2
  3 Baker, Mikel              94 Bumper's Wings         1:04.15   2
  4 Davis, Darrell            95 Lincoln Heights        1:07.16   2
  5 Freeland, Ryan            94 Rochester Av           1:07.81   2
  6 Walker, Lovell            94 Maximum Outp           1:09.27   1
  7 Brundage-Forrest, Darryn  94 Go-Lightly T           1:09.57   2
  8 Doak, Alex                94 Ccs                    1:11.60   1
  9 Kimble, Michael           94 Go-Lightly T           1:12.75   1
 10 Grassbaugh, Trent         95 Unattached             1:35.54   1

Event 253  800 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Carter, Alex              94 New World              2:27.76
  2 Trent-O'Neal, Gemel       95 Pacesetters            2:29.60
  3 Golden, James             94 United in Flight       2:34.90
  4 Humrichouser, Zach        94 Unattached             2:41.19
  5 Coffman, Niko             95 Ann Arbor TC           2:42.55
  6 Chapman, Logan            94 Unattached             2:52.21
  7 Beal, Samuel              95 South Dayton           3:01.60
  8 Heintzman, Nathan         95 Ccs                    3:11.85

Event 254  1500 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Golden, James             94 United in Flight       5:08.32
  2 Reed, Peyton              94 Unattached             5:14.88
  3 Coffman, Niko             95 Ann Arbor TC           5:14.95
  4 Tsivitse, Christopher     94 Rochester Av           5:15.16
  5 Reed, Xavier              94 Unattached             5:22.61
  6 Chapman, Logan            94 Unattached             5:38.89
  7 Beal, Samuel              95 South Dayton           5:46.59
  8 Hunter, Clay              95 Unattached             5:50.68
  9 Harlan, Grant             95 South Dayton           5:51.73
 10 Knight, Kevin             94 Ann Arbor TC           6:25.42
 11 Grassbaugh, Trent         95 Unattached             6:58.58
 -- Hudson, Christopher       94 Miami Valley               DNF

Event 255  3000 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Tsivitse, Christopher     94 Rochester Av          11:18.75
  2 Reed, Xavier              94 Unattached            11:29.24
  3 Knight, Kevin             94 Ann Arbor TC          11:51.62
  4 Hunter, Clay              95 Unattached            13:02.23
  5 Harlan, Grant             95 South Dayton          13:05.83

Event 257  80 Meter Hurdles Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Lloyd, Caleb              95 Stars of Tomorro         16.66
  2 Mercer, Hunter            95 Marion                   17.28
  3 Love, Dylan               94 Flying Js                18.68

Event 258  4x100 Meter Relay Midget Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Maximum Output  'A'                                   53.71
     1) Harding, Brandon 94             2) Annoor, Radir 94             
     3) Elliott, Kimani 94              4) Aririguzo, Jeffery 94        
     5) Edwards, Berkley 95             6)                              
 -- Unified- N-Flight  'A'                                   DQ
     1) Smith, Damion 94                2) Caver, Chrisean 95           
     3) Sullins, Darrell 95             4) Poteete, Parrish 95          
 -- Go-Lightly TC  'A'                                       DQ
     1) Brundage-Forrest, Darryn 94     2) Kimble, Michael 94           
     3) Morgan, Julian 95               4) Searcy, Jlynn 95             

Event 261  High Jump Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Smith, Damion             94 United in Flight         1.17m    3-10.00
  2 Little, Gage              95 Excel                    1.02m    3-04.00

Event 262  Long Jump Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Baker, Mikel              94 Bumper's Wings           4.24m   13-11.00
  2 White, Kalen              95 Southwest Stalli         4.12m   13-06.25
  3 Venclauskas, Andrew       95 Unattached               4.04m   13-03.25
  4 Smith, Damion             94 United in Flight         3.82m   12-06.50
  5 Arnold, Arnold            95 West Holmes              3.71m   12-02.25
  6 Kimble, Michael           94 Go-Lightly T             3.66m   12-00.25
  7 Shaddy, Carl              94 United in Flight         3.59m   11-09.50
  8 Davis, Darrell            95 Lincoln Heights          3.56m   11-08.25
  9 Searcy, Jlynn             95 Go-Lightly T             3.41m   11-02.25
 10 Smalley, Clay             94 Unattached               3.38m   11-01.25
 11 Burton, Tyler             94 Unattached               3.33m   10-11.25
 12 Watkins, Garrick          94 Westside Elite           3.09m   10-01.75
 13 Morgan, Julian            95 Go-Lightly T             2.84m    9-04.00

Event 263  Shot Put 6 lb. Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Westbrook, Charles        94 New World               10.41m   34-02.00
  2 Tudor, Macklin            94 Unattached               9.98m   32-09.00
  3 Harper, Jeff              94 Unattached               9.86m   32-04.25
  4 Levering, Quinn           94 Marion                   9.52m   31-03.00
  5 Jones, Eric               95 Unattached               9.01m   29-06.75
  6 Venclauskas, Thomas       95 Unattached               8.47m   27-09.50
  7 Burton, Tyler             94 Unattached               8.11m   26-07.25
  8 Patrizo, Frank            94 Miami Y                  7.08m   23-02.75
  9 Smalley, Clay             94 Unattached               7.05m   23-01.75
 10 Greathouse, Adam          94 Unattached               6.44m   21-01.50
 11 Richards, Joseph          94 Unattached               6.40m   21-00.00

Event 264  Discus Throw 1kg Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Harper, Jeff              94 Unattached              26.13m      85-09
  2 Tudor, Macklin            94 Unattached              25.74m      84-05
  3 Levering, Quinn           94 Marion                  25.61m      84-00
  4 Jones, Eric               95 Unattached              22.53m      73-11
  5 Venclauskas, Thomas       95 Unattached              19.65m      64-06
  6 Patrizo, Frank            94 Miami Y                 17.97m      58-11
  7 Richards, Joseph          94 Unattached              16.60m      54-05
  8 Little, Gage              95 Excel                   14.29m      46-10
  9 Klaus, Matthew            94 Marion                  13.21m      43-04

Event 265  Javelin Throw 300g Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Westbrook, Charles        94 New World               31.43m     103-01
  2 LeMasters, Darrin         95 Ccs                     30.85m     101-02
  3 Heintzman, Nathan         95 Ccs                     24.49m      80-04
  4 Patrizo, Frank            94 Miami Y                 22.44m      73-07
  5 Beal, Samuel              95 South Dayton            20.43m      67-00
  6 Greathouse, Adam          94 Unattached              17.24m      56-07

Event 266  Outdoor Pentathlon Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Little, Gage              95 Excel                      492

Event 300  100 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Drayton, Lauren           92 Maximum Outp             12.94Q  3
  2 Goodson, Tionne           93 New World                13.09Q  2
  3 Davis, Alexis             93 Gems-Elite               13.43Q  1
  4 Williams, Simone          92 Pacesetters              13.55Q  2
  5 Donaldson, Ciara          92 Michigan Acc             13.57Q  3
  5 Martin, Arianna           92 Future Stars             13.57Q  1
  7 Saunders, Porcha          92 Westside Elite           13.61q  2
  8 Proctor, Vashti           93 Gainesway                13.69q  3
  9 Rollins, Jocelyn          92 toledo Alive             13.69   1
 10 Jackson, Kayla            92 Unattached               13.81   3
 11 Howard, Kaylah            92 Cincinnati Blaze         13.83   1
 12 Hairston, Vanessa         92 Flight 101 Track         13.94   2
 13 Wells, Keyiyah            93 Gainesway                14.01   1
 14 Cartier, Alexis           92 All Stars                14.03   2
 15 Rodriguez, Alyssa         92 Unattached               14.04   3
 16 Chaney, Briana            92 Unattached               14.18   3
 17 Ingram, Krystle           92 Michigan Acc             14.26   2
 18 Blair, Rochelle           93 Go-Lightly T             14.43   1
 19 Campbell, La'Meka         92 Westside Elite           14.47   1
 20 Coffman, Christina        92 Ann Arbor TC             14.52   2
 21 Woods, Troyia             92 Warren Striders          16.06   3

Event 300  100 Meter Dash Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Drayton, Lauren           92 Maximum Outp             12.97
  2 Goodson, Tionne           93 New World                13.14
  3 Davis, Alexis             93 Gems-Elite               13.36
  4 Williams, Simone          92 Pacesetters              13.40
  5 Saunders, Porcha          92 Westside Elite           13.68
  6 Donaldson, Ciara          92 Michigan Acc             13.84
  7 Proctor, Vashti           93 Gainesway                13.92

Event 301  200 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Goodson, Tionne           93 New World                26.20Q  1
  2 Drayton, Lauren           92 Maximum Outp             26.82Q  2
  3 Davis, Alexis             93 Gems-Elite               26.96Q  3
  4 Brown, Jade               92 toledo Alive             27.01q  3
  5 Johnson, Gabriale         92 Westside Elite           27.31q  3
  6 Williams, Simone          92 Pacesetters              27.46q  1
  7 Hoskins, Dominique        92 Jaguars                  27.48q  2
  8 Wilson, Janae             92 Northwest                27.69q  1
  9 Donaldson, Ciara          92 Michigan Acc             27.72   3
  9 Talbot, Carmen            92 Westside Elite           27.72   1
 11 Farley, Tyler             92 Westside Elite           28.22   2
 12 Jackson, Kayla            92 Unattached               28.68   2
 13 Hairston, Vanessa         92 Flight 101 Track         29.21   1
 14 Keels, Tauren             92 Maximum Outp             29.29   3
 15 Coffman, Christina        92 Ann Arbor TC             29.29   2
 16 Rodriguez, Alyssa         92 Unattached               29.62   2
 17 Hall, Kinsey              93 Tsac                     29.80   1
 18 Scott, Taylor             92 Gainesway                29.92   1
 19 Lewis, Dominae            92 Gainesway                30.08   2
 20 McMullen, Asona           92 Gainesway                30.90   3

Event 301  200 Meter Dash Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Drayton, Lauren           92 Maximum Outp             26.69
  2 Goodson, Tionne           93 New World                27.01
  3 Brown, Jade               92 toledo Alive             27.13
  4 Johnson, Gabriale         92 Westside Elite           27.55
  5 Hoskins, Dominique        92 Jaguars                  27.60
  6 Wilson, Janae             92 Northwest                27.76
  7 Williams, Simone          92 Pacesetters              27.98
  8 Davis, Alexis             93 Gems-Elite               28.30

Event 302  400 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Goodson, Tionne           93 New World              1:00.29   3
  2 Wilson, Janae             92 Northwest              1:02.10   3
  3 Million, Aunjanna'        93 Bumper's Wings         1:02.51   3
  4 Deetz, Taryo              92 West Holmes            1:02.62   3
  5 Hoskins, Dominique        92 Jaguars                1:02.73   3
  6 Rollins, Jocelyn          92 toledo Alive           1:04.10   2
  7 Humphrey, Latina          92 Jaguars                1:04.22   3
  8 Chaney, Briana            92 Unattached             1:04.30   2
  9 Ingram, Krystle           92 Michigan Acc           1:06.41   2
 10 Donaldson, Ciara          92 Michigan Acc           1:06.91   3
 11 Hall, Kinsey              93 Tsac                   1:07.77   1
 12 Kimble, Brittney          92 Maximum Outp           1:07.84   2
 13 Jackson, Kayla            92 Unattached             1:08.00   2
 14 Coffman, Christina        92 Ann Arbor TC           1:08.38   2
 15 Lewis, Dominae            92 Gainesway              1:08.63   1
 16 Scott, Taylor             92 Gainesway              1:12.54   2

Event 303  800 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Goethals, Megan           92 Rochester Av           2:26.86
  2 Meredith, Maria           92 South Dayton           2:28.73
  3 Shorts, Natasha           92 Future Stars           2:28.82
  4 Weber, Allison            93 Pacesetters            2:29.60
  5 McRitchie, Allie          92 Unattached             2:31.60
  6 Rutherford, Savannah      92 Unattached             2:38.40
  7 Laking, Jennifer          93 Cinti Express          2:40.66
  8 Craycraft, Caitlyn        92 Willming Flyers        2:40.75
  9 Gerard, Dominique         93 Miami Valley           2:42.68
 -- Walls, Jermyra            92 Future Stars                DQ

Event 304  1500 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Goethals, Megan           92 Rochester Av           4:56.54
  2 Peek-Jensen, India        92 Unattached             4:56.72
  3 Meredith, Maria           92 South Dayton           5:08.96
  4 Gerard, Dominique         93 Miami Valley           5:19.17
  5 Craycraft, Caitlyn        92 Willming Flyers        5:33.62
  6 Dade, Maggie              92 Stars of Tomorro       5:35.72
  7 Beal, Gabrielle           93 South Dayton           5:44.19
  8 Helfrich, Maggie          92 Flying Js              5:50.94
  9 Rutherford, Savannah      92 Unattached             5:54.34

Event 305  3000 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Peek-Jensen, India        92 Unattached            10:41.04
  2 Gerard, Dominique         93 Miami Valley          11:28.44
  3 Dade, Maggie              92 Stars of Tomorro      12:03.33
  4 Helfrich, Maggie          92 Flying Js             12:25.27
  5 Alden, Mallory            92 Willming Flyers       13:41.24

Event 307  100 Meter Hurdles Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Smith, Amber              92 Future Stars             15.50
  2 Armsey, Courtney          92 Flight 101 Track         16.70
  3 Rotillo, Maria            93 Lebanon                  17.05
  4 Taylor, Alex              92 Stars of Tomorro         17.19
  5 Franklin, Jassmine        92 Gainesway                17.82
  6 Hurst, Casey              93 Unattached               17.90
  7 Giampietro, Jessica       92 Unattached               18.32
  8 Hodge, Danielle           93 Willming Flyers          19.09

Event 308  200 Meter Hurdles Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Smith, Amber              92 Future Stars             30.70
  2 Armsey, Courtney          92 Flight 101 Track         31.32
  3 Taylor, Alex              92 Stars of Tomorro         32.02
  4 Robinson, Pariss          92 Flying Js                33.46
  5 Giampietro, Jessica       92 Unattached               33.54
  6 Hodge, Danielle           93 Willming Flyers          33.55
  7 Swann, Taylor             92 Cinti Express            34.41
  8 Moxley, Jordan            92 Warren Striders          35.86

Event 309  4x100 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Westside Elite  'A'                                   51.88
     1) Campbell, La'Meka 92            2) Farley, Tyler 92             
     3) Johnson, Gabriale 92            4) Talbot, Carmen 92            
     5) Saunders, Porcha 92             6)                              
  2 Dayton Gems-Elite  'A'                                52.89
     1) McDaniel, Chenise 92            2) Wilkes, Kayla 93             
     3) Hicks, Brigette 93              4) Davis, Alexis 93             
  3 Pacesetters  'A'                                      54.27
     1) Clark, Taylor 93                2) Green, Bianca 92             
     3) Greene, Jasmine 93              4) Weber, Allison 93            
     5) Williams, Simone 92             6)                              
  4 Lincoln Heights  'A'                                  55.59
     1) Powell, Kayla 93                2) Grier, Ebonie 92             
     3) Hister, Shawnice 93             4) Shearer, Jazmine 92          
     5) Jackson, Ramona 92              6)                              
  5 Gainesway Integrity Pride TC  'A'                     56.64
     1) Proctor, Vashti 93              2) McMullen, Asona 92           
     3) Franklin, Jassmine 92           4) Wells, Keyiyah 93            
     5) Williams, Nealy 92              6)                              
  6 Cleveland Future Stars  'A'                           57.13
     1) Smith, Amber 92                 2) Busbee, Erin 92              
     3) Gainer, Chanae 92               4) Martin, Arianna 92           

Event 310  4x400 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Cleveland Future Stars  'A'                         4:14.85
     1) Smith, Amber 92                 2) Busbee, Erin 92              
     3) Gainer, Chanae 92               4) Shorts, Natasha 92           
  2 Holmes County Track Club  'A'                       4:15.50
     1) Deetz, Taryo 92                 2) Benner, Broooke 92           
     3) Lesher, Anna 92                 4) Troyer, Jasmine 92           
     5) Krispinsky, Kelly 92            6) Beer, Merith 92              
     7) Adkins, Macy 92                 8)                              
  3 Stars of Tomorrow  'A'                              4:15.55
     1) Taylor, Alex 92                 2) Richardson, Rachel 93        
     3) Dade, Maggie 92                 4) Howard, Ashante' 92          
     5) Taylor, Alea 92                 6)                              
  4 Westside Elite  'A'                                 4:29.59
     1) Campbell, La'Meka 92            2) Talbot, Carmen 92            
     3) Johnson, Gabriale 92            4) Farley, Tyler 92             
  5 Dayton Gems-Elite  'A'                              4:46.81
     1) McDaniel, Chenise 92            2) Wilkes, Kayla 93             
     3) Hicks, Brigette 93              4) Brooks, Jarren 93            
  6 Lincoln Heights  'A'                                5:21.94
     1) Powell, Kayla 93                2) Grier, Ebonie 92             
     3) Hister, Shawnice 93             4) Shearer, Jazmine 92          
     5) Jackson, Ramona 92              6)                              

Event 311  4x800 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Holmes County Track Club  'A'                      10:43.38
     1) Deetz, Taryo 92                 2) Benner, Broooke 92           
     3) Lesher, Anna 92                 4) Troyer, Jasmine 92           
     5) Krispinsky, Kelly 92            6) Beer, Merith 92              
     7) Adkins, Macy 92                 8)                              

Event 312  High Jump Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Moxley, Jordan            92 Warren Striders          1.60m    5-03.00
  2 Davis, Katherine          92 Unattached               1.53m    5-00.25
  3 Fox, Leah                 92 Miami Valley             1.43m    4-08.25
  4 Moderbacher, Sarah        92 Unattached               1.43m    4-08.25
  5 Davis, Madison            93 Unattached               1.43m    4-08.25
  6 Hall, Kinsey              93 Tsac                     1.38m    4-06.25
  7 Baker, Rachel             93 Unattached               1.23m    4-00.50

Event 313  Pole Vault Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Davis, Emily              93 Unattached               2.44m    8-00.00
  2 Clavenger, Corinna        92 Unattached               2.29m    7-06.00
  3 Barlage, Abigail          93 Unattached               2.13m    6-11.75

Event 314  Long Jump Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Busbee, Erin              92 Future Stars             4.88m   16-00.25
  2 Rodriguez, Alyssa         92 Unattached               4.43m   14-06.50
  3 Taylor, Alea              92 Stars of Tomorro         4.37m   14-04.00
  4 Johnson, Gabriale         92 Westside Elite           4.34m   14-03.00
  5 Donaldson, Ciara          92 Michigan Acc             4.28m   14-00.50
  6 Rotillo, Maria            93 Lebanon                  4.27m   14-00.25
  7 Cheek, Embrye             93 Unattached               4.20m   13-09.50
  8 Howard, Ashante'          92 Stars of Tomorro         4.18m   13-08.75
  9 Franklin, Jassmine        92 Gainesway                4.16m   13-07.75
 10 Coffman, Christina        92 Ann Arbor TC             4.14m   13-07.00
 11 Goethals, Megan           92 Rochester Av             3.95m   12-11.50
 12 Craycraft, Caitlyn        92 Willming Flyers          3.85m   12-07.75
 13 Talbot, Carmen            92 Westside Elite           3.74m   12-03.25
 14 Kirkland, Raveen          92 Stick Shift              3.67m   12-00.50
 15 Campbell, La'Meka         92 Westside Elite           3.26m   10-08.50

Event 315  Triple Jump Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Smith, Samantha           92 Unattached               9.41m   30-10.50
  2 Samsa, Jenna              92 Unattached               9.10m   29-10.25
  3 Sites, Megan              93 Willming Flyers          8.49m   27-10.25

Event 316  Shot Put 6 lb. Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Delong, Jennifer          93 Columbus Elite          11.74m   38-06.25
  2 Breland, Makayla          92 Unattached              11.28m   37-00.25
  3 Shadazz, Khalilah         92 Unattached              10.65m   34-11.25
  4 Flanary, Shana            92 Unattached               9.93m   32-07.00
  5 Samsa, Jenna              92 Unattached               9.05m   29-08.25
  6 Lacy, Danae               92 Go-Lightly T             9.02m   29-07.25
  7 Nordin, Katie             92 All Stars                8.96m   29-04.75
  8 Rayfield, Sarah           93 New World                7.90m   25-11.00
  9 Alexander, Zuri           93 Go-Lightly T             7.20m   23-07.50

Event 317  Discus Throw 1kg Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Shadazz, Khalilah         92 Unattached              31.87m     104-07
  2 Delong, Jennifer          93 Columbus Elite          31.38m     102-11
  3 Livengood, Hannah         92 Unattached              29.95m      98-03
  4 Breland, Makayla          92 Unattached              27.63m      90-08
  5 Flanary, Shana            92 Unattached              25.91m      85-00
  6 Baker, Rachel             93 Unattached              22.18m      72-09
  7 Auditore, Kelsey          93 South Dayton            19.70m      64-07

Event 318  Javelin Throw 600g Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Delong, Jennifer          93 Columbus Elite          23.38m      76-08
  2 Breland, Makayla          92 Unattached              16.37m      53-08
  3 Rayfield, Sarah           93 New World               15.73m      51-07

Event 319  Outdoor Pentathlon Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Hodge, Danielle           93 Willming Flyers           1617

Event 350  100 Meter Dash Youth Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Cheek, Bryce              93 Unattached               12.37Q  3
  2 Martindale, Tyler         92 Unattached               12.44Q  2
  3 McCoy, Dezmond            92 Akron Elite              12.50Q  1
  4 Talbott, Terrence         92 Gems-Elite               12.51Q  3
  5 Ruby, Julius              93 Gems-Elite               12.53Q  1
  6 Murdock, Jahari           92 Flight 101 Track         12.63Q  2
  7 Anthony, Marquel          92 Jaguars                  12.59q  3
  8 McDonald, James           93 Maximum Outp             12.75q  3
  9 Keeney, Jemell            92 Warren Striders          12.89   3
 10 Minnefield Jr., Calvin    92 Gems-Elite               12.94   2
 11 Aririquzo, Michael        92 Maximum Outp             12.95   2
 12 Fletcher, Dirk            92 Unattached               12.97   1
 13 Smith, Devin              92 United in Flight         13.06   1
 14 Wright, Shawn             92 Westside Elite           13.11   1
 15 Taylor, Nathaniel         92 Ccs                      13.81   2
 16 Johnson, Darius           93 Gainesway                14.04   3
 17 Smith, Keenan             93 Go-Lightly T             14.15   2

Event 350  100 Meter Dash Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Martindale, Tyler         92 Unattached               12.36
  2 Cheek, Bryce              93 Unattached               12.38
  3 McCoy, Dezmond            92 Akron Elite              12.48
  4 Ruby, Julius              93 Gems-Elite               12.51
  5 Murdock, Jahari           92 Flight 101 Track         12.57
  6 Anthony, Marquel          92 Jaguars                  12.62
  7 Talbott, Terrence         92 Gems-Elite               12.74
  8 McDonald, James           93 Maximum Outp             12.98

Event 351  200 Meter Dash Youth Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Jordan, Michael           92 Northwest                24.80Q  1
  2 Murdock, Jahari           92 Flight 101 Track         24.89Q  3
  3 Cheek, Bryce              93 Unattached               25.02Q  2
  4 Davis II, Dorian          92 Gems-Elite               25.33Q  3
  5 Ruby, Julius              93 Gems-Elite               25.77Q  2
  6 McDonald, James           93 Maximum Outp             25.84Q  1
  7 Keeney, Jemell            92 Warren Striders          25.89q  3
  8 Wright, Justice           92 Team Michiga             25.94q  1
  9 McCoy, Dezmond            92 Akron Elite              26.23   3
 10 Scott, Keon               93 Westside Elite           26.62   3
 11 Hamilton, Christopher     93 Westside Elite           26.72   2
 12 Fletcher, Dirk            92 Unattached               27.07   2
 13 Taylor, Nathaniel         92 Ccs                      28.05   1
 14 Miles, Jarrett            92 Michigan Acc             28.51   3
 15 Johnson, Darius           93 Gainesway                28.72   2
 16 Smith, Keenan             93 Go-Lightly T             29.00   1

Event 351  200 Meter Dash Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Jordan, Michael           92 Northwest                24.75
  2 Murdock, Jahari           92 Flight 101 Track         25.02
  3 Cheek, Bryce              93 Unattached               25.28
  4 Davis II, Dorian          92 Gems-Elite               25.75
  5 Ruby, Julius              93 Gems-Elite               25.77
  6 McDonald, James           93 Maximum Outp             26.32
  7 Keeney, Jemell            92 Warren Striders          26.33

Event 352  400 Meter Dash Youth Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Henry, William            92 Northwest                51.70   2
  2 Caldwell, Michael         92 Westside Elite           52.62   2
  3 Murdock, Jahari           92 Flight 101 Track         54.70   2
  4 Davis, Jorell             92 Flying Js                55.67   2
  5 Trawick, Justin           92 Flight 101 Track         57.25   2
  6 Durroh III, James         92 Pacesetters            1:00.35   1
  7 Clark, Jimmy              92 Pacesetters            1:00.36   1
  8 Smith, Jeffrey            93 Pacesetters            1:00.61   1
  9 Scott, Keon               93 Westside Elite         1:00.70   1
 10 Fletcher, Dirk            92 Unattached             1:02.21   2
 11 Davis II, Dorian          92 Gems-Elite             1:03.29   2
 12 Taylor, Nathaniel         92 Ccs                    1:06.06   1
 13 Taylor, Laron             93 Go-Lightly T           1:08.56   2
 14 Naraharisetti, Sourya     93 Rochester Av           1:10.98   1
 15 Lutz, Patrick             93 Unattached             1:11.66   1

Event 353  800 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Caldwell, Michael         92 Westside Elite         2:09.46
  2 Downing, Quincy           93 Stars of Tomorro       2:12.06
  3 Henry, William            92 Northwest              2:17.21
  4 Berry, Darius             92 Westside Elite         2:18.28
  5 Davis, Jorell             92 Flying Js              2:23.77
  6 Arrington, Alex           92 Akron Elite            2:24.21
  7 Scott, Gary               93 Flying Js              2:27.47
  8 Cokes, Andre              92 Gems-Elite             2:34.48
  9 Weston, Brent             92 Westside Elite         2:50.12
 10 Goethals, Matthew         93 Rochester Av           2:51.91
 11 Saldana, Christopher      93 Highview Raptors       2:52.97

Event 354  1500 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Eden, Stacey              92 Unattached             4:36.79
  2 Estep, Aaron              92 Ccs                    4:45.31
  3 Arrington, Alex           92 Akron Elite            4:56.31
  4 Kendrick, Adam            92 Jaguars                5:17.40
  5 McCullough, Caleb         93 Willming Flyers        5:17.71
  6 King, Robbie              93 Excel                  5:31.95
  7 Coats, Kyle               93 Rochester Av           5:36.73
  8 Saldana, Christopher      93 Highview Raptors       5:48.17
  9 Goethals, Matthew         93 Rochester Av           5:51.83
 10 Martinez, Michael         93 Pacesetters            6:03.67

Event 355  3000 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Eden, Stacey              92 Unattached            10:06.38
  2 Estep, Aaron              92 Ccs                   10:11.83
  3 Griffiths, Frank          92 Unattached            10:23.00
  4 Kendrick, Adam            92 Jaguars               11:16.23
  5 McCullough, Caleb         93 Willming Flyers       11:26.38
  6 Randall, John             92 Miami Valley          11:29.77
  7 Coats, Kyle               93 Rochester Av          12:01.40
  8 Fox, Greg                 93 Unattached            12:11.16
  9 Lutz, Patrick             93 Unattached            12:11.57

Event 356  3000 Meter Race Walk Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Randall, John             92 Miami Valley          24:22.23

Event 357  100 Meter Hurdles Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Jordan, Michael           92 Northwest                14.76
  2 Washington IV, Herman     92 New World                15.21
  3 McDaniel, Donte           92 Gems-Elite               15.42
  4 Grant, Doran              92 United in Flight         15.57
  5 Williams, Derrek          93 Unattached               16.58
  6 Bray, Aaron               92 Flying Js                16.82
  7 Ratliff, Jacob            92 Spring Power             18.74

Event 358  200 Meter Hurdles Youth Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Jordan, Michael           92 Northwest                26.59   2
  2 Washington IV, Herman     92 New World                27.25   2
  3 McDaniel, Donte           92 Gems-Elite               27.52   2
  4 Bray, Aaron               92 Flying Js                27.78   2
  5 Williams, Derrek          93 Unattached               28.89   2
  6 Grant, Doran              92 United in Flight         29.11   2
  7 Johnson Jr, Greg          93 Westside Elite           30.54   1
  8 Weston, Brent             92 Westside Elite           33.06   1
  9 Giampietro, Nicholas      93 Unattached               34.49   1

Event 359  4x100 Meter Relay Youth Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Dayton Gems-Elite  'A'                                48.54
     1) Minnefield Jr., Calvin 92       2) Combs, JaShaun 92            
     3) Reese, Delontae 92              4) Ruby, Julius 93              
     5) Talbott, Terrence 92            6) McDaniel, Donte 92           
     7) Davis II, Dorian 92             8) Cokes, Andre 92              
  2 Westside Elite  'A'                                   50.60
     1) Williams, Tyler 93              2) Scott, Keon 93               
     3) Johnson Jr, Greg 93             4) Hamilton, Christopher 93     

Event 360  4x400 Meter Relay Youth Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Westside Elite  'A'                                 3:52.21
     1) Scott, Keon 93                  2) Gibson, Ryan 92              
     3) Caldwell, Michael 92            4) Berry, Darius 92             
  2 Dayton Gems-Elite  'A'                              4:01.30
     1) Combs, JaShaun 92               2) Davis II, Dorian 92          
     3) McDaniel, Donte 92              4) Minnefield Jr., Calvin 92    
     5) Reese, Delontae 92              6) Ruby, Julius 93              
     7) Talbott, Terrence 92            8)                              
  3 Pacesetters  'A'                                    4:16.44
     1) Durroh, Geron 93                2) Clark, Jimmy 92              
     3) Martinez, Michael 93            4) Smith, Jeffrey 93            
     5) Durroh III, James 92            6)                              

Event 361  4x800 Meter Relay Youth Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Westside Elite  'A'                                 8:54.63
     1) Gibson, Ryan 92                 2) Swain, RaSean 92             
     3) Caldwell, Michael 92            4) Berry, Darius 92             

Event 362  High Jump Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Smith, Devin              92 United in Flight         1.73m    5-08.00
  2 Bass, Joshuah             93 Stars of Tomorro         1.57m    5-01.75
  3 Bray, Aaron               92 Flying Js                1.57m    5-01.75
  4 Coats, Kyle               93 Rochester Av             1.47m    4-09.75
  5 Fletcher, Dirk            92 Unattached               1.47m    4-09.75
  6 Fox, Greg                 93 Unattached               1.42m    4-07.75
  7 Yoder, Max                93 Willming Flyers          1.37m    4-06.00

Event 363  Pole Vault Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Goodman, Drew             92 Ccs                      2.59m    8-06.00
  2 Mazzurco, Carl Joseph     93 Unattached               2.44m    8-00.00
  3 Clevenger, Kyle           92 Unattached               2.44m    8-00.00
  4 Seibenaller, Patrick      93 Unattached               2.13m    6-11.75
  5 Rhodes, Austin            92 WW track                 2.13m    6-11.75
  6 McGowan, Shawn            93 Ccs                      1.98m    6-06.00

Event 364  Long Jump Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Martindale, Tyler         92 Unattached               5.57m   18-03.25
  2 Trawick, Justin           92 Flight 101 Track         5.56m   18-03.00
  3 Wright, Justice           92 Team Michiga             5.49m   18-00.25
  4 Smith, Devin              92 United in Flight         4.89m   16-00.50
  5 Johnson Jr, Greg          93 Westside Elite           4.84m   15-10.50
  6 Bass, Joshuah             93 Stars of Tomorro         4.80m   15-09.00
  7 Smith, Jeffrey            93 Pacesetters              4.76m   15-07.50
  8 Grant, Doran              92 United in Flight         4.54m   14-10.75
  9 Lankenau, Fulton          93 Unattached               4.30m   14-01.25
 10 Sherman, Trey             93 Cincinnati Blaze         4.21m   13-09.75
 11 Weston, Brent             92 Westside Elite           3.91m   12-10.00
 12 Naraharisetti, Sourya     93 Rochester Av             3.80m   12-05.75

Event 365  Triple Jump Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Martindale, Tyler         92 Unattached              11.98m   39-03.75
  2 Grant, Doran              92 United in Flight        10.26m   33-08.00
  3 Fox, Greg                 93 Unattached               8.24m   27-00.50

Event 366  Shot Put 4kg Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Ballenger, Josh           92 Unattached              12.94m   42-05.50
  2 Stevens, Erik             92 Unattached              12.72m   41-08.75
  3 Keen, Daniel              92 Unattached              12.68m   41-07.25
  4 Miles, Jarrett            92 Michigan Acc            11.34m   37-02.50
  5 Crosby, Xavier            93 Ccs                     11.13m   36-06.25
  6 Fain, Bradley             92 Spring Power            10.03m   32-11.00
  7 Long, Anthony             92 Unattached               9.98m   32-09.00
  8 Hill, James               93 Cincinnati Blaze         8.93m   29-03.75
  9 Mahoney, Peter            92 Austintown Commu         8.31m   27-03.25
 10 Naraharisetti, Sourya     93 Rochester Av             7.67m   25-02.00
 11 Boggs, Cody               92 United in Flight         7.26m   23-10.00
 12 Maybry, Curtis            93 Westside Elite           6.09m   19-11.75

Event 367  Discus Throw 1kg Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Ballenger, Josh           92 Unattached              50.88m     166-11
  2 Keen, Daniel              92 Unattached              41.20m     135-02
  3 Miles, Jarrett            92 Michigan Acc            39.48m     129-06
  4 Stevens, Erik             92 Unattached              36.16m     118-08
  5 Long, Anthony             92 Unattached              35.69m     117-01
  6 Neumore, Tanner           92 Unattached              33.20m     108-11
  7 Crosby, Xavier            93 Ccs                     32.26m     105-10
  8 Grant, Tom                92 Unattached              32.16m     105-06
  9 Fain, Bradley             92 Spring Power            29.90m      98-01
 10 Mahoney, Peter            92 Austintown Commu        25.50m      83-08
 11 Naraharisetti, Sourya     93 Rochester Av            24.11m      79-01
 12 Boggs, Cody               92 United in Flight        22.39m      73-05
 13 Maybry, Curtis            93 Westside Elite          15.95m      52-04

Event 368  Javelin Throw 600g Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Ballenger, Josh           92 Unattached              45.07m     147-10
  2 Mahoney, Peter            92 Austintown Commu        29.87m      98-00
  3 Crosby, Xavier            93 Ccs                     26.31m      86-04
  4 Yoder, Max                93 Willming Flyers         25.08m      82-03
  5 McCullough, Caleb         93 Willming Flyers         21.64m      71-00

Event 369  Outdoor Pentathlon Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Fox, Greg                 93 Unattached                1472
  2 McCullough, Caleb         93 Willming Flyers           1434
  3 Yoder, Max                93 Willming Flyers           1419

Event 400  100 Meter Dash Intermediate Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Hullum, KaChay            91 Akron Elite              12.34Q  1
  2 Payne, Aareon             90 Unattached               12.37Q  2
  3 Tyson-King, Jovonne       91 Pontiac Elit             12.51Q  3
  4 Smith, Sharika            90 Unattached               12.54Q  1
  5 Glass, Elise              90 Michigan Acc             12.57Q  2
  6 Portis, Shanay            91 Stars of Tomorro         12.83Q  3
  7 Rogers, Tiffany           91 Westside Elite           12.72q  2
  8 Ragland, Taylor           90 Columbus Elite           12.80q  1
  9 Kopp, Kylie               90 Unattached               12.84   1
 10 Allen, Shyniqua           91 Pacesetters              12.85   2
 11 Parker, Ashley            90 Michigan Acc             12.91   1
 12 Parker, Shardae           90 Maximum Outp             12.96   3
 13 Mathews, Kiley            90 Unattached               13.08   3
 14 Harrell-Snell, Alanni     90 Flight 101 Track         13.33   2
 15 Burdine, Dakota           91 Westside Elite           14.18   1
 16 Casto, Meghan             91 Tsac                     15.38   1

Event 400  100 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Payne, Aareon             90 Unattached               12.05
  2 Tyson-King, Jovonne       91 Pontiac Elit             12.26
  3 Hullum, KaChay            91 Akron Elite              12.35
  4 Glass, Elise              90 Michigan Acc             12.47
  5 Smith, Sharika            90 Unattached               12.69
  6 Ragland, Taylor           90 Columbus Elite           12.71
  7 Rogers, Tiffany           91 Westside Elite           12.85
  8 Portis, Shanay            91 Stars of Tomorro         12.86

Event 401  200 Meter Dash Intermediate Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Hullum, KaChay            91 Akron Elite              24.52Q  2
  2 Payne, Aareon             90 Unattached               24.60Q  3
  3 Tyson-King, Jovonne       91 Pontiac Elit             25.06Q  1
  4 Graham, Meshawn           90 High Velocity            25.23Q  4
  5 Brown, Chelsea            91 Westside Elite           24.55q  2
  6 Glass, Elise              90 Michigan Acc             25.09q  1
  7 Osborne, Aisha            91 Motor City T             25.44q  3
  8 Sharp, Tiara              90 Ann Arbor Yo             26.05q  2
  9 Jeter, Jazzmine           90 Westside Elite           26.06   2
 10 Parker, Ashley            90 Michigan Acc             26.07   1
 11 Mathews, Kiley            90 Unattached               26.15   1
 12 Riley, Kya                91 Jaguars                  26.50   4
 13 Rogers, Tiffany           91 Westside Elite           26.52   4
 14 Henderson, Jada           91 Flight 101 Track         26.65   3
 15 Kopp, Kylie               90 Unattached               26.66   3
 16 James, Zakirah            90 Pacesetters              26.76   4
 17 Pringle, Dierra           90 Cinti Express            27.23   3
 18 Seavers, Fawn             91 Unattached               27.31   4
 19 Davis, Brittany           91 Maximum Outp             27.41   2
 20 Lowe, Tityona             90 Michigan Acc             28.21   1
 21 Smith, Cassandra          91 Derby City AC Cl         31.02   4
 22 Casto, Meghan             91 Tsac                     32.38   3

Event 401  200 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Payne, Aareon             90 Unattached               24.58
  2 Brown, Chelsea            91 Westside Elite           24.64
  3 Hullum, KaChay            91 Akron Elite              25.11
  4 Tyson-King, Jovonne       91 Pontiac Elit             25.61
  5 Graham, Meshawn           90 High Velocity            25.65
  6 Glass, Elise              90 Michigan Acc             25.95
  7 Osborne, Aisha            91 Motor City T             25.99
  8 Sharp, Tiara              90 Ann Arbor Yo             26.64

Event 402  400 Meter Dash Intermediate Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Brown, Chelsea            91 Westside Elite           56.27   3
  2 Hullum, KaChay            91 Akron Elite              56.55   3
  3 Graham, Meshawn           90 High Velocity            56.83   3
  4 Osborne, Aisha            91 Motor City T             58.36   3
  5 Mathews, Kiley            90 Unattached               58.86   3
  6 Sharp, Tiara              90 Ann Arbor Yo           1:00.24   3
  7 James, Zakirah            90 Pacesetters            1:00.48   2
  8 Blanchard, Kaila          90 toledo Alive           1:02.47   2
  9 Skrobot, Hannah           90 Pacesetters            1:02.51   2
 10 Riley, Kya                91 Jaguars                1:03.07   2
 11 Zetpenne, Nathellie       91 Westside Elite         1:04.40   1
 12 Graves, Jasmyn            90 Pontiac Elit           1:05.22   2
 13 Coffman, Cassandra        90 Ann Arbor TC           1:05.49   1
 14 Brown, Morgan             90 Westside Elite         1:05.67   2
 15 Lowe, Tityona             90 Michigan Acc           1:06.27   2
 16 Stein, Megan              91 Sandusky Bay           1:06.90   1
 17 Lykes, Angelique          91 Warrensville Tig       1:08.01   3

Event 403  800 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Fondren, Ramsey           90 Detroit Chee           2:15.31
  2 Farrow, Christina         90 Detroit Chee           2:16.41
  3 Olison, Ajia              91 Motor City T           2:17.67
  4 Knotts, Chelsea           90 Ccs                    2:24.92
  5 Walker, Bianca            90 South Dayton           2:33.87
  6 Roth, McKensie            91 United in Flight       2:34.32
  7 Winkler, Jessica          91 Unattached             2:36.98
  8 Skrobot, Hannah           90 Pacesetters            2:37.96
  9 Coffman, Cassandra        90 Ann Arbor TC           2:38.12
 10 Booker, Kiara             91 Unattached             2:39.61
 11 Douglas, Olympia          91 High Velocity          2:46.12
 12 Hodge, Hali               91 Willming Flyers        2:46.66
 13 Smith, Cassandra          91 Derby City AC Cl       2:47.12

Event 404  1500 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Hagan, Lindsay            90 Detroit Chee           4:56.26
  2 Pinkston, Shaniece        91 Motor City T           5:03.98
  3 Avery, Janelle            90 Northwest              5:07.61
  4 Walker, Bianca            90 South Dayton           5:11.55
  5 Booker, Kiara             91 Unattached             5:20.79
  6 Winkler, Jessica          91 Unattached             5:21.93
  7 Gray, Richelle            91 Michigan Acc           5:22.77
  8 Hodge, Hali               91 Willming Flyers        5:35.60
  9 Cooper, Jessica           91 Miami Valley           5:39.63
 10 Marshall, Kristle         90 Detroit Chee           6:02.83

Event 405  3000 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Hagan, Lindsay            90 Detroit Chee          10:47.52
  2 Pinkston, Shaniece        91 Motor City T          10:49.13
  3 Gray, Richelle            91 Michigan Acc          11:01.00
  4 Walker, Bianca            90 South Dayton          11:05.61
  5 Cooper, Jessica           91 Miami Valley          12:07.05
  6 Marshall, Kristle         90 Detroit Chee          13:29.10

Event 406  2000 Meter Steeplechase Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Hieber, Elizabeth         91 Miami Valley           8:34.70
  2 Cooper, Jessica           91 Miami Valley           8:47.00
  3 Helfrich, Katie           91 Flying Js              9:36.80

Event 408  100 Meter Hurdles Intermediate Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Aririguzo, Leslie         90 Maximum Outp             14.57Q  1
  2 Dalessandro, Karissa      91 Unattached               15.13Q  2
  3 Siebenaller, Courtney     90 Unattached               15.44Q  1
  4 Lloyd, Cassandra          90 Stars of Tomorro         15.61Q  2
  5 Miles, Jade               90 Westside Elite           15.85Q  1
  6 Anderson, Renee           90 Northwest                16.08Q  2
  7 Bowen, Lutisha            90 Westside Elite           16.47q  2
  8 Pettiford, Desiree        90 Pontiac Elit             16.62q  2
  9 Hooten, Alicia            90 Michigan Acc             16.86   1
 10 Myers, Gretchen           91 Unattached               17.35   1
 11 Dunson, Kaitlin           91 Flying Js                18.15   1
 12 Hall, Chelsey             90 Michigan Acc             18.29   2
 13 Boswell, Qualisha         91 Team Michiga             19.84   2
 -- Harrell-Snell, Alanni     90 Flight 101 Track            NT   1

Event 408  100 Meter Hurdles Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Aririguzo, Leslie         90 Maximum Outp             14.18
  2 Siebenaller, Courtney     90 Unattached               14.83
  3 Lloyd, Cassandra          90 Stars of Tomorro         14.85
  4 Dalessandro, Karissa      91 Unattached               15.13
  5 Pettiford, Desiree        90 Pontiac Elit             15.57
  6 Miles, Jade               90 Westside Elite           15.91
  7 Anderson, Renee           90 Northwest                16.25

Event 409  400 Meter Hurdles Intermediate Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Siebenaller, Courtney     90 Unattached             1:06.17   2
  2 Brown, Dominque           90 Motor City T           1:09.16   2
  3 Pettiford, Desiree        90 Pontiac Elit           1:10.24   2
  4 Franklin, Amira           90 Swift TC               1:10.49   2
  5 Pinkston, Shariah         90 Motor City T           1:14.38   2
  6 Hall, Chelsey             90 Michigan Acc           1:18.45   2
  7 Corey, Moriah             91 Westside Elite         1:19.11   1
  8 Helfrich, Katie           91 Flying Js              1:25.01   1
  9 Dunson, Kaitlin           91 Flying Js              1:28.53   1

Event 410  4x100 Meter Relay Intermediate Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Westside Elite  'A'                                   47.88
     1) Brown, Chelsea 91               2) Bowen, Lutisha 90            
     3) Rogers, Tiffany 91              4) Jeter, Jazzmine 90           
  2 Michigan Accelerators  'A'                            50.12
     1) Glass, Elise 90                 2) Parker, Ashley 90            
     3) McKinney, Brittany 90           4) Hooten, Alicia 90            
     5) Lowe, Tityona 90                6)                              
  3 Columbus Elite  'A'                                   50.29
     1) Ragland, Taylor 90              2) White, Rosie 90              
     3) Coleman, Paige 91               4) Hogans, Patrece 90           
     5) Hoffman, Ashlee 90              6)                              
  4 Maximum Output  'A'                                   50.64
     1) Davis, Brittany 91              2) Parker, Shardae 90           
     3) Hamlet, Shamari 90              4) Aririguzo, Leslie 90         
     5) Williams, Noriah 91             6)                              
  5 Pontiac Elite  'A'                                    50.78
     1) Tyson-King, Jovonne 91          2) Washington, Camilla 90       
     3) Officer, Brittany 91            4) Graves, Jasmyn 90            
  6 Dayton Gems-Elite  'A'                                51.43
     1) Mobley, Reva 91                 2) Carter, Meilaysia 91         
     3) Evans, Jalisa 90                4) Gibson, Da'Lashawn 90        
 -- Westside Elite  'B'                                      DQ
     1) Burdine, Dakota 91              2) Miles, Jade 90               
     3) Jones, Ashley 90                4) Corey, Moriah 91             

Event 411  4x400 Meter Relay Intermediate Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Westside Elite  'B'                                 4:03.00
     1) Bowen, Lutisha 90               2) Brown, Chelsea 91            
     3) Miles, Jade 90                  4) Corey, Moriah 91             
  2 Motor City Track Culb  'A'                          4:06.48
     1) Pinkston, Shariece 91           2) Olison, Ajia 91              
     3) Osborne, Aisha 90               4) Brown, Dominique 90          
     5) Pinkston, Shariah 90            6)                              
  3 Pacesetters  'A'                                    4:18.73
     1) James, Zakirah 90               2) Nichols, Shana 90            
     3) Skrobot, Hannah 90              4) Allen, Shyniqua 91           
  4 Dayton Gems-Elite  'A'                              4:23.83
     1) Mobley, Reva 91                 2) Carter, Meilaysia 91         
     3) Evans, Jalisa 90                4) Gibson, Da'Lashawn 90        
  5 Westside Elite  'A'                                 4:38.99
     1) Zetpenne, Nathellie 91          2) Jones, Ashley 90             
     3) Rogers, Tiffany 91              4) Darby, Stesha 90             

Event 412  4x800 Meter Relay Intermediate Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Motor City Track Culb  'A'                         10:04.71
     1) Pinkston, Shaniece 91           2) Olison, Ajia 91              
     3) Brown, Dominique 90             4) Pinkston, Shariece 91        
     5) Pinkston, Shariah 90            6)                              
  2 Westside Elite  'A'                                11:51.28
     1) Zetpenne, Nathellie 91          2) Fant, Starsha 90             
     3) Jenkins, Chazmine 90            4) Brown, Morgan 90             

Event 413  High Jump Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Cummings, Sydney          90 Ccs                      1.65m    5-05.00
  2 Anderson, Renee           90 Northwest                1.58m    5-02.25
  3 Myers, Gretchen           91 Unattached               1.56m    5-01.25
  4 Kelly, Laura              90 SunburyTC                1.52m    4-11.75
  5 Kopp, Kylie               90 Unattached               1.48m    4-10.25
  6 Steller, Molly            91 SunburyTC                1.32m    4-04.00
  7 Lowe, Tityona             90 Michigan Acc             1.32m    4-04.00
  8 Torch, Meredith           91 Unattached               1.24m    4-00.75

Event 414  Pole Vault Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Siebenaller, Courtney     90 Unattached               3.58m   11-09.00
  2 Detwiler, Chelsey         90 Unattached               3.35m   10-11.75
  3 Robbins, Michelle         90 WW track                 2.89m    9-05.75
  4 Schewe, Jessica           90 Unattached               2.74m    8-11.75
  5 Hanzie, Molly             90 Unattached               2.74m    8-11.75
  6 Berning, Christine        91 Unattached               2.59m    8-06.00
  7 Crowe, Kotey              91 Unattached               2.44m    8-00.00
  8 Baker, Kelli              91 Unattached               2.44m    8-00.00
  9 Hodge, Hali               91 Willming Flyers          2.29m    7-06.00
 10 Baker, Arye               90 WW track                 2.13m    6-11.75
 11 Zeigler, Jessi            90 Unattached               2.13m    6-11.75

Event 415  Long Jump Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Jackson, Shanee'          91 New World                5.00m   16-05.00
  2 Evans, Jalisa             90 Gems-Elite               4.85m   15-11.00
  3 Portis, Shanay            91 Stars of Tomorro         4.85m   15-11.00
  4 Pendleton, Arica          90 New World                4.69m   15-04.75
  5 Jeter, Jazzmine           90 Westside Elite           4.68m   15-04.25
  6 Ramirez, Caitlyn          91 Unattached               4.52m   14-10.00
  7 Miles, Jade               90 Westside Elite           4.50m   14-09.25
  8 Hall, Chelsey             90 Michigan Acc             4.46m   14-07.75
  9 Coffman, Cassandra        90 Ann Arbor TC             4.37m   14-04.00
 10 Harrell-Snell, Alanni     90 Flight 101 Track         4.36m   14-03.75
 11 Corey, Moriah             91 Westside Elite           4.35m   14-03.25
 12 Parker, Ashley            90 Michigan Acc             4.18m   13-08.75
 13 Hamlet, Shamari           90 Maximum Outp             4.17m   13-08.25
 14 Kennedy, Meaghan          91 Ann Arbor TC             3.84m   12-07.25

Event 416  Triple Jump Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Smith, Sharika            90 Unattached              11.11m   36-05.50
  2 Bowen, Lutisha            90 Westside Elite          10.08m   33-01.00
  3 Yoest, Charolotte         90 SunburyTC                9.62m   31-06.75
  4 Torch, Meredith           91 Unattached               9.60m   31-06.00
  5 Thompson, Samantha        91 SunburyTC                9.25m   30-04.25
  6 Pastor, Jennifer          90 United in Flight         9.19m   30-02.00

Event 417  Shot Put 4kg Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Gerhardt, Katie           90 Miami Valley            11.41m   37-05.25
  2 Rossetti, Alexandra       91 Flight 101 Track         9.79m   32-01.50
  3 Kelley, Samantha          90 Unattached               9.48m   31-01.25
  4 Pendleton, Erin           91 Unattached               9.46m   31-00.50
  5 Stitt, Taylor             91 New World                9.13m   29-11.50
  6 Shonk, Kelsey             90 Columbus Elite           8.62m   28-03.50
  7 Woofter, Kathryn          90 Unattached               8.52m   27-11.50
  8 Liston, Amanda            90 Unattached               7.91m   25-11.50
  9 Everett, Katie            90 Columbus Elite           7.66m   25-01.75
 10 Greathouse, Kaitlin       91 Unattached               5.30m   17-04.75

Event 418  Discus Throw 1kg Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Gerhardt, Katie           90 Miami Valley            43.98m     144-03
  2 Pendleton, Erin           91 Unattached              42.46m     139-04
  3 Shonk, Kelsey             90 Columbus Elite          32.38m     106-03
  4 Woofter, Kathryn          90 Unattached              29.80m      97-09
  5 Handwork, Lauren          90 Unattached              29.31m      96-02
  6 Liston, Amanda            90 Unattached              27.17m      89-02
  7 Rossetti, Alexandra       91 Flight 101 Track        26.83m      88-00
  8 Oleynik, Amy              90 Unattached              26.16m      85-10
  9 Stitt, Taylor             91 New World               24.45m      80-02
 10 Everett, Katie            90 Columbus Elite          24.23m      79-06
 11 Morton, Rebecca           90 Gainesway               19.47m      63-10
 12 Kidd, Ebony               91 United in Flight        17.74m      58-02
 13 Greathouse, Kaitlin       91 Unattached              17.50m      57-05

Event 419  Javelin Throw 600g Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 McCullough, Lauren        90 Falcon Track Clu        36.99m     121-04
  2 Cwiek, Christa            90 Unattached              28.11m      92-03
  3 Stitt, Taylor             91 New World               23.80m      78-01
  4 Sherman, Veta             91 Cincinnati Blaze        23.53m      77-02
  5 Sites, Chelsea            90 Willming Flyers         23.33m      76-06

Event 420  Heptathlon Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 McCarty, Hope             90 Unattached                2925
  2 Stevens, Meaghan          90 Unattached                2886
  3 Hodge, Hali               91 Willming Flyers           2596

Event 450  100 Meter Dash Intermediate Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Jones, Ryan               90 Gems-Elite               11.21Q  1
  2 Heriot, William           91 Pacesetters              11.38Q  3
  3 Legrair,III, Johnnie      90 Unattached               11.45Q  2
  4 Jones, Tyjuan             90 Stick Shift              11.39Q  1
  5 Cordes, Shawn             91 Unattached               11.44Q  3
  6 Bynum, Lshane             90 Michigan Acc             11.50Q  2
  7 Parnell, Xavier           90 Detroit Chee             11.58q  2
  8 Williams, Vince           90 Columbus Elite           11.60q  3
  9 Richburg, Aris            90 Warren Striders          11.70   3
 10 Ross, David               91 Gainesway                11.90   1
 11 Johnson, Chris            90 United in Flight         11.92   1
 12 Crawford, William         90 Lincoln Heights          11.96   1
 13 Mayle, Evan               91 Flight 101 Track         11.99   2
 14 Fields, Erick             90 Stick Shift              12.10   2
 15 Rashad, Jahmar            90 Stick Shift              12.60   3

Event 450  100 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Heriot, William           91 Pacesetters              11.19
  2 Jones, Ryan               90 Gems-Elite               11.19
  3 Bynum, Lshane             90 Michigan Acc             11.35
  4 Jones, Tyjuan             90 Stick Shift              11.41
  5 Williams, Vince           90 Columbus Elite           11.49
  6 Cordes, Shawn             91 Unattached               11.54
  7 Parnell, Xavier           90 Detroit Chee             11.54
  8 Legrair,III, Johnnie      90 Unattached               11.64

Event 451  200 Meter Dash Intermediate Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Heriot, William           91 Pacesetters              22.75Q  1
  2 Barber, Ryan              91 Capital City             22.76Q  3
  3 Jones, Ryan               90 Gems-Elite               22.85Q  2
  4 Cordes, Shawn             91 Unattached               22.85Q  3
  5 Parnell, Xavier           90 Detroit Chee             23.30Q  1
  6 Crawford, William         90 Lincoln Heights          23.48Q  2
  7 Jones, Tyjuan             90 Stick Shift              23.25q  3
  8 Matthews Jr., Ralph       90 Gems-Elite               23.48q  1
  9 Simpson, Curtis           91 Michigan Acc             23.56   3
 10 Fields, Erick             90 Stick Shift              23.61   2
 11 McElyea, Ryan             90 Stick Shift              23.81   1
 12 Richburg, Aris            90 Warren Striders          23.89   3
 13 Glover Jr, Al             90 Cinti Express            23.90   2
 14 Johnson, Chris            90 United in Flight         24.13   3
 15 Ross, David               91 Gainesway                24.20   2
 16 Mayle, Evan               91 Flight 101 Track         24.65   1

Event 451  200 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Barber, Ryan              91 Capital City             22.39
  2 Heriot, William           91 Pacesetters              22.42
  3 Cordes, Shawn             91 Unattached               22.80
  4 Jones, Ryan               90 Gems-Elite               22.98
  5 Jones, Tyjuan             90 Stick Shift              23.11
  6 Parnell, Xavier           90 Detroit Chee             23.28

Event 452  400 Meter Dash Intermediate Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Barber, Ryan              91 Capital City             49.20   3
  2 Downing III, Ernest       90 Stars of Tomorro         50.71   3
  3 Tucker, Varick            90 Michigan Acc             51.36   3
  4 McElyea, Ryan             90 Stick Shift              52.56   3
  5 Glover, Juan              90 Cinti Express            52.63   2
  6 Miles, Jordan             90 Michigan Acc             52.65   3
  7 Matthews Jr., Ralph       90 Gems-Elite               52.97   3
  8 Fischer, Steve            91 Unattached               53.05   2
  9 Simpson, Curtis           91 Michigan Acc             53.11   2
 10 Jackson, Justin           90 Flying Js                53.71   3
 11 Harshbarger, Chase        91 United in Flight         55.37   2
 12 Neil, Matt                90 West Holmes              56.58   2
 13 Adams, Brad               91 United in Flight         57.14   1
 14 Williams, Ray             90 Unattached               57.29   1

Event 453  800 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Canary, Thomas            91 Unattached             2:01.66
  2 Erdmann, Alex             91 Unattached             2:03.48
  3 Jackson, Justin           90 Flying Js              2:05.98
  4 Nickson, Chadwick         91 Northwest              2:06.25
  5 Saldana, Matthew          90 Highview Raptors       2:11.67
  6 Mills, Matthew            91 Michigan Acc           2:11.86
  7 Hodge, Jeffrey            90 Willming Flyers        2:12.23
  8 Edwards, Drew             90 Rochester Av           2:12.65
  9 Patterson, Richard        91 Lebanon                2:12.87
 10 Williams, Ray             90 Unattached             2:19.57
 11 Booker, Lamar             91 Jaguars                2:23.01
 12 Shearer, Derrick          91 Lincoln Heights        2:24.99
 13 Wilson, Austin            90 Highview Raptors       2:29.44

Event 454  1500 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Canary, Thomas            91 Unattached             4:11.07
  2 Roys, Donny               90 Unattached             4:11.08
  3 Hodge, Jeffrey            90 Willming Flyers        4:11.50
  4 Peters, Andrew            90 Miami Valley           4:11.61
  5 Roberts, Shawn            91 Unattached             4:13.27
  6 Rodriquez, Joe            91 toledo Alive           4:13.44
  7 Saldana, Matthew          90 Highview Raptors       4:13.48
  8 Edwards, Drew             90 Rochester Av           4:14.14
  9 Thurston, Daniel          91 Unattached             4:14.90
 10 Williams, James           91 Pacesetters            4:17.16
 11 Ransdell, James           90 Highview Raptors       4:22.62
 12 Wilson, Austin            90 Highview Raptors       4:28.21

Event 455  3000 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Roys, Donny               90 Unattached             9:21.73
  2 Rodriquez, Joe            91 toledo Alive          10:33.42
  3 Buchholz, Brent           91 toledo Alive          11:14.58
  4 Wolcott, Christopher      91 South Dayton          11:27.82

Event 456  2000 Meter Steeplechase Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Roys, Donny               90 Unattached             6:23.50
  2 Peters, Andrew            90 Miami Valley           6:47.80
  3 Svoboday, Gabe            90 Miami Valley           6:55.70
  4 Patterson, Richard        91 Lebanon                7:23.60

Event 458  110 Meter Hurdles Intermediate Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Moore, Dailyn             91 Sandusky Bay             15.15Q  1
  2 Horn, Gray                90 Blue Thunder             15.74Q  2
  3 Dunson, Kollin            91 Flying Js                15.89Q  2
  4 Harrison, Anquan          90 Stick Shift              16.69Q  1
  5 Larsen, Derek             91 Unattached               16.02Q  2
  6 Dunson, Xavier            90 Flying Js                16.97Q  1
  7 Walker, Anthony           91 Warren Striders          17.81q  2
  8 Pierron, Taylor           90 Team OH                  17.92q  1
  9 Patton, Kevin             90 Caribe                   19.23   1

Event 458  110 Meter Hurdles Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Moore, Dailyn             91 Sandusky Bay             14.88
  2 Horn, Gray                90 Blue Thunder             15.48
  3 Larsen, Derek             91 Unattached               15.69
  4 Dunson, Kollin            91 Flying Js                16.02
  5 Harrison, Anquan          90 Stick Shift              16.60
  6 Dunson, Xavier            90 Flying Js                17.43
  7 Walker, Anthony           91 Warren Striders          17.58
 -- Pierron, Taylor           90 Team OH                     DQ

Event 459  400 Meter Hurdles Intermediate Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Halladay, Derek           90 Unattached             1:00.14   2
  2 White, Myles              90 Unattached             1:02.70   2
  3 Pierron, Taylor           90 Team OH                1:03.25   1
  4 Dunson, Kollin            91 Flying Js              1:05.32   2
  5 Larsen, Derek             91 Unattached             1:06.39   2
  6 Dunson, Xavier            90 Flying Js              1:06.91   2
  7 Patton, Kevin             90 Caribe                 1:11.15   2
  8 Taylor, Jaki              90 Team OH                1:11.35   1
 -- Dunlap, K'Lan             91 Westside Elite              DQ   1

Event 460  4x100 Meter Relay Intermediate Boys
===================================================================
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 Michigan Accelerators  'A'                            44.31   2
     1) Simpson, Curtis 91              2) Miles, Jordan 90             
     3) Bynum, Lshane 90                4) Tucker, Varick 90            
     5) White, Myles 90                 6)                              
  2 Lincoln Heights  'A'                                  44.60   2
     1) Pitts, DaVon 91                 2) Pitts, DeAndre 90            
     3) Norman, Maurice 91              4) Crawford, William 90         
  3 Dayton Gems-Elite  'A'                                44.66   2
     1) Matthews Jr., Ralph 90          2) Johnson III, Robert 91       
     3) Talbott Jr, Terry 91            4) Jones, Ryan 90               
     5) Wright, Tavion 91               6)                              
  4 Sandusky Bay Track Club  'A'                          45.79   2
     1) Moore, Dailyn 91                2) Jordan, Eric 90              
     3) Ferrell, Dashun 91              4) Knight, Dezontae 91          
  5 Unified- N-Flight  'A'                                46.25   2
     1) Blackmon, John 90               2) Kidd, Joseph 91              
     3) Zaccardelli, Billy 90           4) Johnson, Chris 90            
  6 Stick Shift TC Inc  'A'                               46.34   2
     1) Jones, Tyjuan 90                2) Rashad, Jahmar 90            
     3) GibsonJr, David 91              4) Fields, Erick 90             
     5) Kline, Jeff 91                  6) McElyea, Ryan 90             
     7) Grant, Adrien 91                8) Harrison, Anquan 90          
  7 Pacesetters  'A'                                      46.55   1
     1) Coleman, Cameron 91             2) Grubb, Justin 91             
     3) Heriot, William 91              4) Jones, Rashawn 91            
     5) Williams, James 91              6)                              
  8 Lincoln Heights  'B'                                  46.90   1
     1) Hopgood, Jordan 90              2) Gilbert, Darnell 90          
     3) Norman, Marco 91                4) Grier, Evan 90               
     5) Darby, LaVonte 91               6)                              
  9 Flight 101 Track Club  'A'                            48.28   1
     1) Shaheen, Ryan 91                2) Mayle, Evan 91               
     3) Howard, Adam 90                 4) Yob, Daniel 90               

Event 461  4x400 Meter Relay Intermediate Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Michigan Accelerators  'A'                          3:30.81
     1) Tucker, Varick 90               2) Miles, Jordan 90             
     3) Simpson, Curtis 91              4) Mills, Matthew 91            
     5) Bynum, Lshane 90                6) White, Myles 90              
  2 Lincoln Heights  'A'                                3:37.03
     1) Pitts, DeAndre 90               2) Pitts, DaVon 91              
     3) Crawford, William 90            4) Norman, Maurice 91           
  3 Dayton Gems-Elite  'A'                              3:42.81
     1) Matthews Jr., Ralph 90          2) Johnson III, Robert 91       
     3) Talbott Jr, Terry 91            4) Jones, Ryan 90               
  4 Lincoln Heights  'B'                                3:45.45
     1) Shearer, Derrick 91             2) Gilbert, Darnell 90          
     3) Norman, Marco 91                4) Grier, Evan 90               
  5 Unified- N-Flight  'A'                              3:46.50
     1) Harshbarger, Chase 91           2) Adams, Brad 91               
     3) Blackmon, John 90               4) Kidd, Joseph 91              
  6 Highview Raptors  'A'                               3:53.43
     1) Lyons, Brad 90                  2) Ransdell, James 90           
     3) Saldana, Matthew 90             4) Wilson, Austin 90            

Event 462  4x800 Meter Relay Intermediate Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Miami Valley Track Club  'A'                        9:14.43
     1) Svoboday, Gabe 90               2) Danner, Jeremy 90            
     3) Peters, Andrew 90               4) Lower, Adam 91               
     5) Miller, Michael 91              6) Petry, Bryan 90              
     7) Petry, John 91                  8)                              
  2 Highview Raptors  'A'                               9:14.83
     1) Lyons, Brad 90                  2) Ransdell, James 90           
     3) Saldana, Matthew 90             4) Wilson, Austin 90            

Event 463  High Jump Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Horn, Gray                90 Blue Thunder             1.93m    6-04.00
  2 Kaufman, Andrae           91 Unattached               1.73m    5-08.00
  3 Watts, Ryan               91 All Stars                1.73m    5-08.00
  4 Hodge, Jeffrey            90 Willming Flyers          1.73m    5-08.00
  5 Fischer, Steve            91 Unattached               1.68m    5-06.00
  6 Hatfield, Jordan          91 Unattached               1.63m    5-04.25
  6 White, Austin             91 Unattached               1.63m    5-04.25
  7 Jordan, Eric              90 Sandusky Bay             1.63m    5-04.25
  9 Dunn, Josh                90 Willming Flyers          1.58m    5-02.25
 10 Mills, Matthew            91 Michigan Acc             1.53m    5-00.25
 10 Speicher, Eric            91 Unattached               1.53m    5-00.25

Event 464  Pole Vault Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Horn, Gray                90 Blue Thunder             4.57m   15-00.00
  2 Wesley, Joseph            90 Unattached               4.27m   14-00.00
  3 Kendall, Seth             90 Ccs                      3.50m   11-05.75
  3 Butsch, Steven            90 Unattached               3.50m   11-05.75
  5 Fado, Joe                 90 Unattached               3.35m   10-11.75
  6 Milton, Nathan            91 Unattached               3.20m   10-06.00
  7 Creager, Michael          90 Unattached               3.20m   10-06.00
  8 Vocke, Derek              90 Unattached               3.20m   10-06.00
  9 Light, Shawn              90 Unattached               3.05m   10-00.00

Event 465  Long Jump Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 White, Myles              90 Unattached               6.13m   20-01.50
  2 Kline, Jeff               91 Stick Shift              5.94m   19-06.00
  3 Hopgood, Jordan           90 Lincoln Heights          5.89m   19-04.00
  4 Ferrell, Dashun           91 Sandusky Bay             5.59m   18-04.25
  4 Neil, Matt                90 West Holmes              5.82m   19-01.25
  5 Jordan, Eric              90 Sandusky Bay             5.59m   18-04.25
  5 Legrair,III, Johnnie      90 Unattached               5.73m   18-09.75
  8 Pitts, DeAndre            90 Lincoln Heights          5.47m   17-11.50
  9 Mills, Matthew            91 Michigan Acc             5.35m   17-06.75
 10 Fischer, Steve            91 Unattached               5.29m   17-04.25
 11 Dunson, Kollin            91 Flying Js                5.10m   16-08.75
 12 Adams, Brad               91 United in Flight         4.92m   16-01.75
 13 Daughtery, Patrick        90 SunburyTC                4.83m   15-10.25
 14 Norman, Marco             91 Lincoln Heights          4.49m   14-08.75
 15 Patton, Kevin             90 Caribe                   4.33m   14-02.50

Event 466  Triple Jump Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 White, Myles              90 Unattached              12.21m   40-00.75
  2 Speicher, Eric            91 Unattached              10.96m   35-11.50
  3 Patton, Kevin             90 Caribe                  10.68m   35-00.50
  4 Fox, Tim                  91 Unattached               9.21m   30-02.75

Event 467  Shot Put 12 lb. Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Smith, Curt               90 Excel                   15.26m   50-00.75
  2 Ebersole, Drew            90 Unattached              14.87m   48-09.50
  3 Harris, Clay              90 Unattached              14.15m   46-05.25
  4 Fedewa, Matthew           90 Unattached              13.35m   43-09.75
  5 Burkhart, Andrew          90 WW track                12.32m   40-05.00
  6 Bickett, Thomas           90 Unattached              12.13m   39-09.75
  7 Williams, Jarel           90 Sandusky Bay            11.71m   38-05.00
  8 Fehrenbacher, Wes         90 Unattached              11.28m   37-00.25
  9 Hatfield, Jordan          91 Unattached              10.95m   35-11.25
 10 Stasa, Jacob              90 Unattached              10.49m   34-05.00
 11 Piper, Brendan            91 Unattached              10.36m   34-00.00
 -- Ferguson, Lucas           91 Unattached                  ND          

Event 468  Discus Throw 1.6kg Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Ebersole, Drew            90 Unattached              47.40m     155-06
  2 Helmuth, Gabe             90 Unattached              44.29m     145-04
  3 Ferguson, Lucas           91 Unattached              42.50m     139-05
  4 Wagner, Bryan             90 Austintown Commu        42.33m     138-10
  5 Stasa, Jacob              90 Unattached              41.54m     136-03
  6 Harris, Clay              90 Unattached              41.06m     134-08
  7 Harrold, Corey            90 Unattached              39.13m     128-04
  8 Fisher, Gregory           90 South Dayton            38.36m     125-10
  9 Smith, Curt               90 Excel                   38.28m     125-07
 10 Williams, Jarel           90 Sandusky Bay            35.70m     117-01
 11 Albenese, Vince           90 Unattached              35.46m     116-04
 12 Fedewa, Matthew           90 Unattached              34.60m     113-06
 13 Fehrenbacher, Wes         90 Unattached              32.12m     105-04
 14 Hatfield, Jordan          91 Unattached              31.95m     104-10
 15 Bickett, Thomas           90 Unattached              30.87m     101-03

Event 469  Javelin Throw 800g Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Fisher, Gregory           90 South Dayton            43.17m     141-08
  2 Hatfield, Jordan          91 Unattached              40.59m     133-02
  3 Helmuth, Gabe             90 Unattached              37.83m     124-01
  4 Harris, Clay              90 Unattached              37.51m     123-01
  5 Bickett, Thomas           90 Unattached              35.76m     117-04
  6 Ebersole, Drew            90 Unattached              34.73m     113-11
  7 Jamison, Dylan            91 Spring Power            33.17m     108-10
  8 Hodge, Jeffrey            90 Willming Flyers         30.96m     101-07

Event 470  Decathlon 800g Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Horn, Gray                90 Blue Thunder              6087
  2 Jenkins, Kent             91 Willming Flyers           3539
  3 Fox, Tim                  91 Unattached                1741

Event 500  100 Meter Dash Young Women
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Mahan, Shayla             89 Motor City T             11.89Q  1
  2 Roberts, Mikeal           89 Cinti Express            12.46Q  2
  3 Francy, Jeanetta          88 Flying Js                12.62Q  1
  4 Ritchie, Jazmunn          89 Sandusky Bay             12.69Q  2
  5 Hooten, Sarah             89 Michigan Acc             12.73Q  1
  6 Lee, Rhonda               89 Stick Shift              12.75Q  2
  7 Lindsey, Azzure           88 Unattached               12.91q  2
  8 Alexander, Nakeshia       89 Cinti Express            13.14q  1
  9 White, Amber              88 Michigan Acc             13.21   2
 10 White, Tonaka             89 Westside Elite           14.16   2
 11 Settle, Amber             88 Stick Shift              18.42   1

Event 500  100 Meter Dash Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Mahan, Shayla             89 Motor City T             11.62
  2 Roberts, Mikeal           89 Cinti Express            12.35
  3 Francy, Jeanetta          88 Flying Js                12.52
  4 Ritchie, Jazmunn          89 Sandusky Bay             12.64
  5 Lee, Rhonda               89 Stick Shift              12.69
  6 Lindsey, Azzure           88 Unattached               12.78
  7 Hooten, Sarah             89 Michigan Acc             12.81
  8 Alexander, Nakeshia       89 Cinti Express            13.24

Event 501  200 Meter Dash Young Women
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Mahan, Shayla             89 Motor City T             23.38Q  1
  2 Marable, RaJae            89 Ann Arbor Yo             25.44Q  2
  3 Roberts, Mikeal           89 Cinti Express            25.59Q  3
  4 Ritchie, Jazmunn          89 Sandusky Bay             25.64Q  1
  5 Drayton, Katrina          89 Maximum Outp             25.64Q  3
  6 Francy, Jeanetta          88 Flying Js                25.71Q  2
  7 Brigham, Tiffany          88 Stars of Tomorro         25.83q  2
  8 Moore, Kiara              89 Ann Arbor Yo             25.93q  1
  9 Holland, Marketa          88 Detroit Chee             26.26   1
 10 Lee, Rhonda               89 Stick Shift              26.37   3
 11 Latham, Sheree            89 Columbus Elite           26.39   1
 12 Showers, Brittni          89 Unattached               26.40   2
 13 Tyler, Tiana              89 Unattached               26.51   3
 14 White, Tonaka             89 Westside Elite           29.50   1

Event 501  200 Meter Dash Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Mahan, Shayla             89 Motor City T             23.81
  2 Drayton, Katrina          89 Maximum Outp             25.23
  3 Roberts, Mikeal           89 Cinti Express            25.65
  4 Marable, RaJae            89 Ann Arbor Yo             25.67
  5 Moore, Kiara              89 Ann Arbor Yo             25.73
  6 Ritchie, Jazmunn          89 Sandusky Bay             25.99
  7 Brigham, Tiffany          88 Stars of Tomorro         26.09
  8 Francy, Jeanetta          88 Flying Js                27.09

Event 502  400 Meter Dash Young Women
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Humphrey, Erin            88 Maximum Outp             56.51   1
  2 Moore, Kiara              89 Ann Arbor Yo             57.18   2
  3 Drayton, Katrina          89 Maximum Outp             57.29   2
  4 Swanson, Betheny          89 Columbus Elite           57.68   2
  5 Smith, Chemika            88 Northwest                59.03   2
  6 Pickett, Jasmine          89 Northwest                59.39   2
  7 Myles, Tamila             88 Michigan Acc           1:00.96   2
  8 Holland, Marketa          88 Detroit Chee           1:01.57   2
  9 Ritchie, Jazmunn          89 Sandusky Bay           1:02.18   2
 10 Tyler, Tiana              89 Unattached             1:02.35   1

Event 503  800 Meter Run Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Hay, Amber                87 Maximum Outp           2:17.29
  2 Myles, Tamila             88 Michigan Acc           2:20.75
  3 Thomas, Danielle          88 High Velocity          2:33.44
  4 Tate, Sierra              89 Swift TC               2:42.08
  5 Little, India             89 Akron Elite            2:46.59

Event 504  1500 Meter Run Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Little, India             89 Akron Elite            5:37.05
  2 Thomas, Danielle          88 High Velocity          6:02.83

Event 506  2000 Meter Steeplechase Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Perry, Rachel             87 Flying Js              8:01.00
  2 McCullough, Claire        88 Willming Flyers       10:54.60

Event 507  5000 Meter Race Walk Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Peters, Christina         88 Miami Valley          26:42.56

Event 508  100 Meter Hurdles Young Women
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Eppinger, Kaylon          89 Unattached               14.53Q  1
  2 Lemonious, Alex           88 Motor City T             14.99Q  2
  3 Marable, RaJae            89 Ann Arbor Yo             14.88Q  1
  4 Byrd, Jerae               88 Northwest                15.03Q  2
  5 Dalton, Abbie             89 Northwest                14.96Q  1
  6 McCauley, Aurielle        89 Michigan Acc             15.17Q  2
  7 Steiner, Sarah            89 Unattached               15.32q  1
  8 McDonald-Ortiz, Viveca    89 Northwest                15.71q  2
  9 Miller, Jen               87 Unattached               16.45   1
 10 Green, Ashley             88 Motor City T             16.48   1
 11 Channell, Megan           88 Team OH                  16.49   2
 12 Owens, Jasmine            89 Columbus Elite           16.67   2
 13 Ali, Hamidah              89 Michigan Acc             17.10   1
 14 Yerian, Stephanie         88 Flight 101 Track         17.69   2
 -- Smith, Camille            89 Unattached                  DQ   1

Event 508  100 Meter Hurdles Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Marable, RaJae            89 Ann Arbor Yo             14.55
  2 Eppinger, Kaylon          89 Unattached               14.56
  3 Byrd, Jerae               88 Northwest                14.56
  4 Lemonious, Alex           88 Motor City T             14.77
  5 Dalton, Abbie             89 Northwest                14.93
  6 McCauley, Aurielle        89 Michigan Acc             14.95
  7 Steiner, Sarah            89 Unattached               15.46
  8 McDonald-Ortiz, Viveca    89 Northwest                15.85

Event 509  400 Meter Hurdles Young Women
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Dalton, Abbie             89 Northwest              1:03.54   2
  2 McCauley, Aurielle        89 Michigan Acc           1:04.88   2
  3 Byrd, Jerae               88 Northwest              1:04.90   2
  4 Jones, Alisha             88 High Velocity          1:05.53   2
  5 McDonald-Ortiz, Viveca    89 Northwest              1:08.83   2
  6 Green, Ashley             88 Motor City T           1:09.09   1
  7 Oliver, Maggie            87 Flying Js              1:09.20   2
  8 Chatman, Victoria         89 Michigan Acc           1:10.08   1
  9 Steiner, Sarah            89 Unattached             1:11.90   2
 10 Lockhart, Brittany        88 Michigan Acc           1:12.24   1
 11 Yerian, Stephanie         88 Flight 101 Track       1:22.30   1

Event 510  4x100 Meter Relay Young Women
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Columbus Elite  'A'                                   49.73
     1) Owens, Jasmine 89               2) Latham, Sheree 89            
     3) Swanson, Betheny 89             4) Morgan, Kimara 89            
     5) Brown, Lindsay 89               6)                              
  2 Cincinnati Express  'A'                               51.33
     1) Love, Meredith 88               2) Smith, Kamia 88              
     3) Smith, Veronica 88              4) Alexander, Nakeshia 89       
     5) Roberts, Mikeal 89              6)                              
  3 Team Ohio  'A'                                        52.86
     1) Anderson, Paris 89              2) Channell, Megan 88           
     3) Carey, Shannon 88               4) Miller, Brianne 89           
     5) Osborne, Monee' 89              6)                              

Event 511  4x400 Meter Relay Young Women
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Maximum Output  'A'                                 3:57.78
     1) Harvin, Elizabeth 88            2) Drayton, Katrina 89          
     3) Jones, Jessica 87               4) Humphrey, Erin 88            
     5) Hay, Amber 87                   6)                              
  2 Northwest Track Club  'A'                           4:00.92
     1) Smith, Chemika 88               2) Pickett, Jasmine 89          
     3) Byrd, Jerae 88                  4) Dalton, Abbie 89             
  3 Cincinnati Express  'A'                             4:13.07
     1) Smith, Kamia 88                 2) Love, Meredith 88            
     3) Alexander, Nakeshia 89          4) Roberts, Mikeal 89           
     5) Smith, Veronica 88              6)                              
  4 Team Ohio  'A'                                      4:45.22
     1) Anderson, Paris 89              2) Channell, Megan 88           
     3) Osborne, Monee' 89              4) Carey, Shannon 88            
     5) Miller, Brianne 89              6)                              

Event 513  High Jump Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 McCaugherty, Kendall      89 Ccs                      1.70m    5-07.00
  2 Lawler, Shari             89 Miami Valley             1.70m    5-07.00
  3 Lawson, Kayla             89 Flying Js                1.60m    5-03.00
  4 Rucker, Jaquelyn          89 Northwest                1.60m    5-03.00
  5 McDonald-Ortiz, Viveca    89 Northwest                1.55m    5-01.00
  6 Bault, Ashley             89 Unattached               1.55m    5-01.00
  7 Lockhart, Brittany        88 Michigan Acc             1.50m    4-11.00
  8 Eppinger, Kaylon          89 Warrensville Tig         1.50m    4-11.00
  9 Dalea, Lauren             89 Cinti Express            1.50m    4-11.00

Event 514  Pole Vault Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Crawford, Lauren          89 Unattached               3.50m   11-05.75
  2 Rhoades, Amanda           88 Unattached               3.20m   10-06.00
  3 Barlage, Amanda           89 Unattached               3.20m   10-06.00
  4 Miller, Jen               87 Unattached               3.20m   10-06.00
  5 Burggraff, Carrie         87 Unattached               3.05m   10-00.00
  6 Eggeman, Robin            89 Unattached               2.89m    9-05.75
  7 Gander, Britney           88 Unattached               2.59m    8-06.00
  8 Goodman, Danielle         89 Ccs                      1.98m    6-06.00

Event 515  Long Jump Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Pickett, Jasmine          89 Northwest                5.39m   17-08.25
  2 Roberts, Mikeal           89 Cinti Express            5.27m   17-03.50
  3 Lemonious, Alex           88 Motor City T             5.19m   17-00.50
  4 Lockhart, Brittany        88 Michigan Acc             5.10m   16-08.75
  5 Bault, Ashley             89 Unattached               5.00m   16-05.00
  6 Burton, Cheryce           89 High Velocity            4.92m   16-01.75
  7 McCauley, Aurielle        89 Michigan Acc             4.89m   16-00.50
  8 Smith, Veronica           88 Cinti Express            4.74m   15-06.75
  9 Carey, Shannon            88 Team OH                  4.25m   13-11.50
 10 Parker, Ednette           88 Jaguars                  4.08m   13-04.75
 11 White, Tonaka             89 Westside Elite           3.74m   12-03.25

Event 516  Triple Jump Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Pickett, Jasmine          89 Northwest               11.23m   36-10.25
  2 Lawson, Kayla             89 Flying Js               10.61m   34-09.75
  3 Torch, Alexandra          89 Unattached               9.68m   31-09.25
  4 Owens, Jasmine            89 Columbus Elite           9.23m   30-03.50
  5 Dalea, Lauren             89 Cinti Express            9.08m   29-09.50

Event 517  Shot Put 4kg Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Liske, Allison            89 Unattached              12.96m   42-06.25
  2 Roberts, Alexandria       89 Columbus Elite          12.68m   41-07.25
  3 Pendleton, Emily          89 Unattached              12.49m   40-11.75
  4 Rathburn, Alexandra       89 Austintown Commu        12.28m   40-03.50
  5 Allen, Bahiyjaui          88 High Velocity           12.06m   39-07.00
  6 Green, Emily              88 Columbus Elite          10.53m   34-06.75
  7 Opper, Marissa            88 Unattached               9.98m   32-09.00
  8 Overmyer, Emily           89 Unattached               8.92m   29-03.25
  9 Williams, Amber           89 Sandusky Bay             8.75m   28-08.50
 10 Fedewa, Julie             89 Unattached               7.97m   26-01.75
 11 Woofter, Jamie            88 Unattached               7.34m   24-01.00

Event 518  Discus Throw 1kg Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Pendleton, Emily          89 Unattached              52.16m     171-01
  2 Liske, Allison            89 Unattached              42.10m     138-01
  3 Rathburn, Alexandra       89 Austintown Commu        40.29m     132-02
  4 Overmyer, Emily           89 Unattached              38.37m     125-11
  5 Opper, Marissa            88 Unattached              37.49m     123-00
  6 Jacht, Amber              89 Unattached              35.28m     115-09
  7 Wilson, Nicole            89 Unattached              32.48m     106-07
  8 Woofter, Jamie            88 Unattached              32.21m     105-08
  9 Green, Emily              88 Columbus Elite          30.07m      98-08
 10 Brooks, Brittany          89 Marion                  29.65m      97-03
 11 Roberts, Alexandria       89 Columbus Elite          28.27m      92-09
 12 Fedewa, Julie             89 Unattached              24.57m      80-07  r
 -- Williams, Amber           89 Sandusky Bay           X30.53m     100-02

Event 519  Javelin Throw 600g Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Jakubowski, Allison       87 Unattached              40.01m     131-03
  2 Lotze, Lauren             88 Austintown Commu        32.62m     107-00
  3 Pratt, Elizabeth          87 Willming Flyers         31.11m     102-01
  4 Brooks, Brittany          89 Marion                  30.61m     100-05
  5 Jacoby, Danielle          88 Unattached              30.19m      99-00
  6 Green, Emily              88 Columbus Elite          24.70m      81-00
  7 Miller, Jen               87 Unattached              24.25m      79-07
  8 Dean, Mary                89 Austintown Commu        22.40m      73-06
  9 Roberts, Alexandria       89 Columbus Elite          20.98m      68-10

Event 520  Heptathlon Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Dalton, Abbie             89 Northwest                 4012
  2 Larson-Long, Lauren       87 Scioto TC                 3646
  3 Carver, Kristen           88 Unattached                3391
  4 Oliver, Maggie            87 Flying Js                 3284

Event 550  100 Meter Dash Young Men
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Allen, Clinton            88 Maximum Outp             10.89Q  2
  2 Rucker, Christopher       89 Maximum Outp             11.02Q  3
  3 Banks, Dmirti             88 Maximum Outp             11.21Q  1
  4 Smith, Stuart             88 Jaguars                  11.03Q  3
  5 Stallworth, Derrick       89 Unattached               11.23Q  2
  6 Bowman, Anthony           88 Maximum Outp             11.24Q  1
  7 White, Darryl             89 Michigan Acc             11.08q  3
  8 Wallace, Dee              88 Stars of Tomorro         11.36q  3
  9 Robinson Jr, Victor       88 Gems-Elite               11.41   1
 10 Tunning Jr, Jeff          89 Cinti Express            11.44   3
 11 Valco, Michael            88 Ohio Flyers              11.51   1
 12 Bryant, Garren            88 Unattached               11.65   3
 13 Davis, Brandon            88 Warren Striders          11.75   2

Event 550  100 Meter Dash Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Allen, Clinton            88 Maximum Outp             10.59
  2 Banks, Dmirti             88 Maximum Outp             10.92
  3 Smith, Stuart             88 Jaguars                  10.94
  4 Stallworth, Derrick       89 Unattached               10.99
  5 Bowman, Anthony           88 Maximum Outp             11.06
  6 Rucker, Christopher       89 Maximum Outp             11.12
  7 White, Darryl             89 Michigan Acc             11.27
  8 Wallace, Dee              88 Stars of Tomorro         11.42

Event 551  200 Meter Dash Young Men
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Banks, Dmirti             88 Maximum Outp             21.72Q  1
  2 Smith, Stuart             88 Jaguars                  22.61Q  3
  3 Jackson, Travis           89 Stars of Tomorro         22.74Q  2
  4 Stallworth, Derrick       89 Unattached               21.96Q  1
  5 Trammell, Darrin          88 Team Michiga             23.02Q  3
  6 Stewart, John             89 Michigan Acc             23.10Q  2
  7 Wallace, Dee              88 Stars of Tomorro         22.29q  1
  8 Yob, Zach                 88 Flight 101 Track         23.03q  1
  9 Davis, David              87 Maximum Outp             23.05   1
 10 Barlow, Ronald            89 Westside Elite           23.21   3
 11 Williams, Anthony         89 Columbus Elite           23.23   2
 12 Valco, Michael            88 Ohio Flyers              23.27   2
 13 Bryant, Garren            88 Unattached               24.00   2
 14 Davis, Brandon            88 Warren Striders          24.48   3

Event 551  200 Meter Dash Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Banks, Dmirti             88 Maximum Outp             21.99
  2 Smith, Stuart             88 Jaguars                  22.39
  3 Stallworth, Derrick       89 Unattached               22.60
  4 Jackson, Travis           89 Stars of Tomorro         22.90
  5 Trammell, Darrin          88 Team Michiga             23.07
  6 Wallace, Dee              88 Stars of Tomorro         23.08
  7 Yob, Zach                 88 Flight 101 Track         23.48
  8 Stewart, John             89 Michigan Acc             23.86

Event 552  400 Meter Dash Young Men
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Johnson, William          88 Cinti Express            48.47   2
  2 Gregory, Kendall          89 Ohio Flyers              48.70   2
  3 Trammell, Darrin          88 Team Michiga             49.80   2
  4 Calille, Dave             87 Michigan Acc             50.24   2
  5 Azizi, Cyrus              87 Michigan Acc             50.68   2
  6 Woodard, Brandon          88 Cinti Express            51.05   2
  7 Lewis, Darien             89 Motor City T             51.15   1
  8 Barlow, Ronald            89 Westside Elite           51.44   1
  9 Kranek, Joshua            88 Columbus Elite           52.09   2
 10 Proctor, Mikhail          89 Gainesway                58.60   1

Event 553  800 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Johnson, William          88 Cinti Express          1:57.60
  2 Leslie, Cory              89 Ohio Flyers            1:58.33
  3 Price, Kendrick           88 Motor City T           2:00.92
  4 Lewis, Keivin             89 Michigan Acc           2:02.56
  5 Whitlock, Phaitel         88 Michigan Acc           2:03.75
  6 Chehab, Kassem            89 Michigan Acc           2:04.89
  7 Dillon, Michael           89 Unattached             2:07.46
  8 Williams, Clark           88 Cinti Express          2:08.29
  9 Selby, Jon                87 Flying Js              2:14.89
 10 Scott Jr., Devin          88 Gems-Elite             2:15.28
 11 Eden, Joshua              89 Unattached             2:17.39
 12 Darling, Ryan             89 Detroit Chee           2:24.90
 13 Proctor, Mikhail          89 Gainesway              2:32.30

Event 554  1500 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Minen, John               89 Ohio Flyers            4:07.11
  2 Borchers, Samuel          88 Miami Valley           4:07.16
  3 Turnbull, Jasen           89 Detroit Chee           4:07.23
  4 Darling, Ryan             89 Detroit Chee           4:34.16
  5 McCarty, Chad             89 Miami Valley           4:36.83
  6 Underwood, John           88 Michigan Acc           4:37.03
  7 Watkins, Mylin            88 Unattached             4:58.41

Event 555  5000 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Turnbull, Jasen           89 Detroit Chee          16:24.99
  2 Wall, Kenny               89 Stick Shift           16:33.11
  3 McCarty, Chad             89 Miami Valley          16:39.37
  4 Scaparo, Anthony          89 Michigan Acc          16:43.49
  5 Berry, Michael            88 Motor City T          17:08.72
  6 Budd, Casey               89 Ann Arbor TC          18:49.43
  7 Cakmakci, Arda            88 Miami Valley          18:59.43

Event 556  2000 Meter Steeplechase Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Borchers, Samuel          88 Miami Valley           6:18.30
  2 McCarty, Chad             89 Miami Valley           6:40.90
  3 Stewart-Martinez, David   89 Flying Js              6:46.00
  4 Rhodes, Elliot            89 Ohio Flyers            6:47.40
  5 Cakmakci, Arda            88 Miami Valley           7:45.40
  6 Budd, Casey               89 Ann Arbor TC           7:52.20

Event 557  5000 Meter Race Walk Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Shaffer, Patrick          89 Unattached            30:25.73
 -- Budd, Casey               89 Ann Arbor TC               DNF

Event 558  110 Meter Hurdles Young Men
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Randlett, Daniel          88 Unattached               14.69Q  1
  1 Wells, Shane              89 Michigan Acc             14.69Q  2
  3 Kessler, Matthew          88 Stars of Tomorro         15.29Q  2
  4 Gholston, Nathan          89 Michigan Acc             15.83Q  1
  5 Corloran, Cavan           89 Detroit Chee             15.54Q  2
  6 Blaszczyk, Joseph         89 Michigan Acc             15.85Q  1
  7 Payne, Roscoe             89 Stick Shift              15.73q  2
  8 Foster, Raveem            88 Maximum Outp             15.85q  1
  9 Ramage, John              89 New World                16.41   2
 10 Boswell, Darrell          89 Team Michiga             17.06   2
 11 Scharchburg, Cameron      87 Unattached               17.53   1

Event 558  110 Meter Hurdles Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Wells, Shane              89 Michigan Acc             14.40
  2 Randlett, Daniel          88 Unattached               14.65
  3 Kessler, Matthew          88 Stars of Tomorro         15.39
  4 Corloran, Cavan           89 Detroit Chee             15.62
  5 Blaszczyk, Joseph         89 Michigan Acc             15.69
  6 Gholston, Nathan          89 Michigan Acc             15.95
  7 Payne, Roscoe             89 Stick Shift              15.99
  8 Foster, Raveem            88 Maximum Outp             16.09

Event 559  400 Meter Hurdles Young Men
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Roberts, Aaron            89 Columbus Elite           55.02   2
  2 Wells, Shane              89 Michigan Acc             55.12   2
  3 Kessler, Matthew          88 Stars of Tomorro         57.49   2
  4 Randlett, Daniel          88 Unattached               58.32   2
  5 Azizi, Cyrus              87 Michigan Acc           1:00.24   2
  6 Foster, Raveem            88 Maximum Outp           1:00.86   1
  7 Boswell, Darrell          89 Team Michiga           1:01.82   2
  8 Price, Anthony            87 Michigan Acc           1:02.05   1
  9 Ramage, John              89 New World              1:02.82   1
 10 McDaniel, Darius          89 Gems-Elite             1:03.37   2
 11 Gholston, Nathan          89 Michigan Acc           1:03.61   1
 12 Smith, Daymoun            89 Gems-Elite             1:05.73   1
 13 Worth, Stephen            89 Unattached             1:05.76   1

Event 560  4x100 Meter Relay Young Men
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Maximum Output  'A'                                   41.58
     1) Rucker, Christopher 89          2) Banks, Dmirti 88             
     3) Bowman, Anthony 88              4) Allen, Clinton 88            
     5) Davis, David 87                 6) Conyers, Ian 88              
     7) Herbert, Anthony 89             8) Puhalla, Michael 89          
  2 Michigan Accelerators  'A'                            42.70
     1) Calille, Dave 87                2) Gholston, Nathan 89          
     3) McGhee, Ian 89                  4) Wells, Shane 89              
     5) Azizi, Cyrus 87                 6) Price, Anthony 87            
     7) White, Darryl 89                8)                              
  3 Dayton Gems-Elite  'A'                                44.66
     1) Barton, Tajh 88                 2) Bibbs, Aaron 89              
     3) Clancy, Chester 89              4) Cokes Jr, Paul 89            
     5) McDaniel, Darius 89             6) Robinson Jr, Victor 88       
     7) Scott Jr., Devin 88             8) Smith, Daymoun 89            
  4 Cincinnati Express  'A'                               48.03
     1) McClendon, Rashad 89            2) Pringle, Aaron 89            
     3) Al-Bayer, Omar 89               4) Tunning Jr, Jeff 89          
     5) Woodard, Brandon 88             6)                              
 -- Columbus Elite  'A'                                      DQ
     1) Coleman, Anthony 89             2) Williams, Anthony 89         
     3) Reed, Isaiah 89                 4) Kranek, Joshua 88            
     5) Harris, Mark 89                 6) Roberts, Aaron 89            

Event 561  4x400 Meter Relay Young Men
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Columbus Elite  'A'                                 3:20.50
     1) Reed, Isaiah 89                 2) Williams, Anthony 89         
     3) Harris, Mark 89                 4) Kranek, Joshua 88            
     5) Roberts, Aaron 89               6) Childs, Mark 88              
  2 Cincinnati Express  'A'                             3:20.99
     1) Johnson, William 88             2) Tunning Jr, Jeff 89          
     3) Williams, Clark 88              4) Woodard, Brandon 88          
     5) McClendon, Rashad 89            6) Al-Bayer, Omar 89            
     7) Pringle, Aaron 89               8)                              
  3 Ohio Flyers Track Club  'A'                         3:21.09
     1) Leslie, Cory 89                 2) Minen, John 89               
     3) Pederzolli, Nicholas 87         4) Rhodes, Elliot 89            
  4 Michigan Accelerators  'A'                          3:22.88
     1) Wells, Shane 89                 2) Azizi, Cyrus 87              
     3) Calille, Dave 87                4) Stewart, John 89             
     5) Whitlock, Phaitel 88            6) Lewis, Keivin 89             
     7) Price, Anthony 87               8)                              
  5 Motor City Track Culb  'A'                          3:29.06
     1) Lewis, Darien 89                2) Everson, Cedric 89           
     3) Hadden, Martell 89              4) Osborne, Allex 89            
     5) Price, Kendrick 88              6) Ward, Isaiah 89              
  6 Stars of Tomorrow  'A'                              3:37.49
     1) Jackson, Travis 89              2) Kessler, Matthew 88          
     3) Wallace, Dee 88                 4) Leighner, Ross 89            
     5) Troutman, Mario 89              6) Stone, Charles 89            
     7) Maurer, Steven 89               8) Cantrell, Ricky 89           
  7 Dayton Gems-Elite  'A'                              3:56.28
     1) Bibbs, Aaron 89                 2) Robinson Jr, Victor 88       
     3) McDaniel, Darius 89             4) Scott Jr., Devin 88          
     5) Walker, Damian 88               6) Clancy, Chester 89           
     7) Barton, Tajh 88                 8) Smith, Daymoun 89            

Event 562  4x800 Meter Relay Young Men
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Ohio Flyers Track Club  'A'                         7:59.32
     1) Leslie, Cory 89                 2) Minen, John 89               
     3) Rhodes, Elliot 89               4) Gregory, Kendall 89          
  2 Michigan Accelerators  'A'                          8:12.79
     1) Lewis, Keivin 89                2) Whitlock, Phaitel 88         
     3) Underwood, John 88              4) Azizi, Cyrus 87              
     5) Chehab, Kassem 89               6)                              
  3 Motor City TC  'A'                                  8:16.13
     1) Lewis, Darien 89                2) Everson, Cedric 89           
     3) Hadden, Martell 89              4) Osborne, Allex 89            
     5) Price, Kendrick 88              6) Ward, Isaiah 89              
  4 Columbus Elite  'A'                                 8:20.33
     1) Williams, Anthony 89            2) Reed, Isaiah 89              
     3) Childs, Mark 88                 4) Harris, Mark 89              
     5) Mackey, Aaron 89                6) Tweed, Kyle 87               

Event 563  High Jump Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Fleck, Ryan               89 Unattached               1.97m    6-05.50
  2 Belen, Ruben              89 Unattached               1.92m    6-03.50
  3 Troutman, Mario           89 Stars of Tomorro         1.82m    5-11.50
  3 Minnick, Steven           89 Unattached               1.82m    5-11.50
  5 Scharchburg, Cameron      87 Unattached               1.82m    5-11.50
  6 Dillon, Michael           89 Unattached               1.77m    5-09.75
  7 Creelman, Brian           88 Unattached               1.77m    5-09.75
  8 Amore, Anthony            89 Excel                    1.72m    5-07.75

Event 564  Pole Vault Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Seaman, Michael           87 Unattached               4.27m   14-00.00
  2 Vocke, Elliot             87 Unattached               4.27m   14-00.00
  3 Beckner, Seth             89 Ccs                      4.27m   14-00.00
  4 Hohon, Douglas            88 Columbus Elite           4.27m   14-00.00
  5 Yassay, Mike              89 Detroit Chee             4.11m   13-05.75
  6 Hopkins, Derek            89 Unattached               4.11m   13-05.75
  7 Francis, Stan             89 Unattached               4.11m   13-05.75
  8 Lammers, Andy             88 Unattached               3.96m   12-11.75
  9 Church, Bryan             88 Ccs                      3.96m   12-11.75
 10 Amore, Anthony            89 Excel                    3.81m   12-06.00
 11 Dimick, Michael           87 Unattached               3.66m   12-00.00
 -- Copley, Johnny            89 Unattached                  NH          
 -- Budklew, Corey            88 Unattached                  NH          
 -- Deetz, Colson             89 Unattached                  NH          
 -- Bowers, John              87 Ccs                         NH          
 -- Roberts, Will             88 Ccs                         NH          

Event 565  Long Jump Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Pringle, Aaron            89 Cinti Express            5.60m   18-04.50
  2 Durkin, Bradley           89 Unattached               5.51m   18-01.00
  3 Williams, Clark           88 Cinti Express            5.44m   17-10.25
  4 Worth, Stephen            89 Unattached               5.02m   16-05.75

Event 566  Triple Jump Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Durkin, Bradley           89 Unattached              11.72m   38-05.50
  2 Jacoby, Johnathan         88 Willming Flyers         11.49m   37-08.50
  3 Boswell, Darrell          89 Team Michiga            10.57m   34-08.25

Event 567  Shot Put 12 lb. Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Helmuth, Vince            88 Unattached              16.31m   53-06.25
  2 Pallini, John             89 Unattached              16.17m   53-00.75
  3 Levering, Austin          89 Marion                  14.23m   46-08.25
  4 Cox, Michael              88 Falcon Track Clu        14.18m   46-06.25
  5 Mattingly, Elliot         88 Unattached              14.11m   46-03.50
  6 Muir, Kyle                87 Austintown Commu        13.65m   44-09.50
  7 Jenkins, Aaron            89 Spring Power            13.39m   43-11.25
  8 Fosnight, Tyler           88 Unattached              12.14m   39-10.00
  9 Koker, Ronald             89 Unattached              11.22m   36-09.75
 10 Adkins, Joshua            88 Sandusky Bay             8.87m   29-01.25

Event 568  Discus Throw 1.6kg Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Helmuth, Vince            88 Unattached              51.47m     168-10
  2 Mattingly, Elliot         88 Unattached              46.81m     153-07
  3 Cox, Michael              88 Falcon Track Clu        46.21m     151-07
  4 Stein, Wes                89 Sandusky Bay            46.20m     151-07
  5 Muir, Kyle                87 Austintown Commu        44.39m     145-08
  6 Levering, Austin          89 Marion                  43.67m     143-03
  7 Phipps, Kevin             89 WW track                43.48m     142-08
  8 Jenkins, Aaron            89 Spring Power            39.19m     128-07
  9 Pallini, John             89 Unattached              36.58m     120-00
 10 Bradford, Derek           88 Michigan Acc            35.16m     115-04
 11 Koker, Ronald             89 Unattached              34.47m     113-01
 12 O'Hare, Ryan              89 Unattached              31.64m     103-10
 -- Adkins, Joshua            88 Sandusky Bay              FOUL          

Event 569  Javelin Throw 800g Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Wade, Robert              88 Spring Power            46.66m     153-01
  2 Levering, Austin          89 Marion                  45.36m     148-10
  3 Cox, Michael              88 Falcon Track Clu        43.46m     142-07
  4 Mattingly, Elliot         88 Unattached              42.40m     139-01
  5 Weber, Corey              88 WW track                42.26m     138-08
  6 O'Hare, Ryan              89 Unattached              38.23m     125-05
  7 Adkins, Joshua            88 Sandusky Bay            25.54m      83-09

Event 570  Decathlon Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Wade, Robert              88 Spring Power              5273
  2 Amore, Anthony            89 Excel                     5181
  3 Latz, Joeseph             88 Unattached                5146
  4 Alverez, Jordan           88 Unattached                4656
  5 Pickens, Ryan             87 Unattached                4514
Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade Phoenix KT St. Vincent Normatec