Join/Renew Now

Results

4x400 Meter Relay Young Men
================================================================
 Nat'l Youth: N 3:06.55  1996        East Atlanta
     JO Meet: J 3:06.55  7/26/1998   East Atlanta TC, Atlanta, G
                         A. Partridge, D. Phillips, A. Taylor, K. Williamsq
    Team                                                Prelims
================================================================
Heat  1
  1 12 Hallmark Track Club  'A'                         3:11.34q
     1) Betters, Lejarald               2) Collins, Johnathan
     3) Parks, John                     4) Young, Ashton
  2 16 Hummingbird Track Club  'A'                      3:16.76
     1) Gaddy, Craig                    2) Moore, Larone
     3) Murdock, Justin                 4) Guy, Sean
  3 02 Willingboro Track Club  'A'                      3:18.42
     1) Morris, Sean                    2) Abney, Antonio
     3) Moore, Kashif                   4) Boyd, Jason
  4 05 Ohio Flyers Track Club  'A'                      3:19.24
     1) Leslie, Cory                    2) Minen, John
     3) Pederzolli, Nicholas            4) Rhodes, Elliot
  5 16 New Wave Track Club  'A'                         3:19.57
     1) Boyd, Corryl                    2) Lewis, Bryan
     3) Simmons, Eric                   4) Bryant, Kendrix
  6 02 Erie X-Clusive Track C  'A'                      3:23.31
     1) Dow, Zack                       2) Eaton, Alex
     3) Eck, Brandon                    4) Hagerty, Brendan
  7 06 Road Runners TC Inc  'A'                         3:37.55
     1) Bolds, Rashad                   2) Rousey, Ian
     3) Thomas, William                 4) Butler, Jerrell
Heat  2
  1 03 Track Eastern Carolina  'A'                      3:13.32q
     1) Banks, Brandon                  2) Smalls, Brandon
     3) Mcneil, Antione                 4) Pittman, Wesley
  2 07 Indiana Elite  'A'                               3:14.21q
     1) Robinson, Myles                 2) Brown, Bryce
     3) Geans, Justin                   4) Wims, Arthur
  3 16 Marlboro Boys & Girls Club  'A'                  3:14.70
     1) Lipford, David                  2) Harris, Earl
     3) Tinsley, Derrick                4) Farmer, Antwan
  4 05 Cincinnati Express  'A'                          3:20.81
     1) Johnson, William                2) Tunning Jr, Jeff
     3) Williams, Clark                 4) Woodard, Brandon
  5 04 City of Lauderhill  'A'                          3:23.90
     1) Bailey, Jacey                   2) Walton, Eric
     3) ponder, durante'                4) Tolbert, Justin
  6 07 Casa  'A'                                        3:25.41
     1) Jones, Donaray                  2) Harris, Russell
     3) Pearson, Rafael                 4) Rome, Herman
  7 08-North Omaha Bengals  'A'                         3:32.78
     1) Bradford, Derrell               2) Aron, Tyree
     3) Wright, DeShaun                 4) Headen, Andre
Heat  3
  1 06 River Ciites TC  'A'                             3:12.33q
     1) Alexander, Ronnie               2) Fayard, Morgan
     3) Harrison, Jay                   4) Harts, Trey
  2 12 Track Houston Track  'B'                         3:13.57q
     1) Woolfolk, Troy                  2) Makukutu, Nicholas
     3) Caesar, Kelsey                  4) Bray, Wesley
  3 14 Mission Valley Track Club  'A'                   3:20.01
     1) Liu, Lucas                      2) Crichlow, Pearson
     3) Powell, Quentin                 4) Wilwright, Alex
  4 05 Columbus Elite  'A'                              3:21.58
     1) Reed, Isaiah                    2) Williams, Anthony
     3) Harris, Mark                    4) Kranek, Joshua
  5 02 PhatBack Athletics  'A'                          3:22.41
     1) McNally, Robert                 2) Queen, Carrington
     3) Sargeant, Chad                  4) Tucker, Kyle
  6 15-Blazinz Onze  'A'                                3:31.68
     1) Zurko, Sean                     2) Robertson, Paris
     3) Bolden, Robert                  4) Jackson, Deonte
  7 13 Hilltop Striders  'A'                            3:37.27
     1) Rhodes, Joseph                  2) Blackwell, Armon
     3) Smith, Justin                   4) Williams, Jamar
Heat  4
  1 15-So Cal Running Cougars  'A'                      3:12.62q
     1) Hall, D'Andre                   2) Nellum, Bryshon
     3) Jones, Ennis                    4) Gutteriez, Nevin
  2 12 Track Houston Track  'A'                         3:13.58q
     1) Washington, Brandon             2) Price, Anthony
     3) Miller, Bryan                   4) Hmaldan, Jordan
  3 06 Track Knoxville  'A'                             3:15.10
     1) Grace, Nathan                   2) Gray, Brandon
     3) Klotzbach, Jake                 4) Littlejohn, Jeremy
  4 03 First Light  'A'                                 3:15.67
     1) Floyd, Devin                    2) Potter, Marcus
     3) Reed, Kwame                     4) Potter, Emil
  5 07 O.F.F.  'A'                                      3:20.95
     1) Cosby, Marvin                   2) Wheathers, Herb
     3) Jenkins, Darryl                 4) Prisby, Dante
  6 10 Fort Collins Track Club - C  'A'                 3:22.42
     1) Keahey, Josh                    2) Robbins, Matt
     3) Stewart, Jared                  4) Wittmer, Marty
Heat  5
  1 06 Mobile Parks Recreation Dep  'A'                 3:12.73q
     1) Burnett, Dedrick                2) Gibson, Brandon
     3) Johnson, John                   4) Bilbrew, Christopher
  2 03 Worldwide  'A'                                   3:15.06
     1) Fuller, Phillip                 2) Hayes, Armanti
     3) Valentine, Montez               4) Romeo, Jamal
  3 14 Alemeda Contra Costa County  'A'                 3:15.79
     1) Mays, Devin                     2) Gooden, Jamar
     3) Goldberg, Alex                  4) Gutson, Andre
  4 10 Kryptonite Speed Team - CO  'A'                  3:18.04
     1) Ancell, Zach                    2) Aragon, Bobby
     3) Boren, Scott                    4) Carter, Cameron
  5 15-So Cal Running Cougars  'B'                      3:21.52
     1) Campbell, Reginald              2) Chaney-Waller, Sean
     3) Byers, Mazeratti                4) Baker, Antwun
  6 13 Seatown Express  'A'                             3:23.69
     1) Meyers, Jasen                   2) Johnson, Nic
     3) Ramos, Kevin                    4) Cole, Reggie
===================================================================
    Team                                                Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 12 Hallmark Track Club  'A'                         3:11.34q  1
     1) Betters, Lejarald               2) Collins, Johnathan
     3) Parks, John                     4) Young, Ashton
  2 06 River Ciites TC  'A'                             3:12.33q  3
     1) Alexander, Ronnie               2) Fayard, Morgan
     3) Harrison, Jay                   4) Harts, Trey
  3 15-So Cal Running Cougars  'A'                      3:12.62q  4
     1) Hall, D'Andre                   2) Nellum, Bryshon
     3) Jones, Ennis                    4) Gutteriez, Nevin
  4 06 Mobile Parks Recreation Dep  'A'                 3:12.73q  5
     1) Burnett, Dedrick                2) Gibson, Brandon
     3) Johnson, John                   4) Bilbrew, Christopher
  5 03 Track Eastern Carolina  'A'                      3:13.32q  2
     1) Banks, Brandon                  2) Smalls, Brandon
     3) Mcneil, Antione                 4) Pittman, Wesley
  6 12 Track Houston Track  'B'                         3:13.57q  3
     1) Woolfolk, Troy                  2) Makukutu, Nicholas
     3) Caesar, Kelsey                  4) Bray, Wesley
  7 12 Track Houston Track  'A'                         3:13.58q  4
     1) Washington, Brandon             2) Price, Anthony
     3) Miller, Bryan                   4) Hmaldan, Jordan
  8 07 Indiana Elite  'A'                               3:14.21q  2
     1) Robinson, Myles                 2) Brown, Bryce
     3) Geans, Justin                   4) Wims, Arthur
  9 16 Marlboro Boys & Girls Club  'A'                  3:14.70   2
     1) Lipford, David                  2) Harris, Earl
     3) Tinsley, Derrick                4) Farmer, Antwan
 10 03 Worldwide  'A'                                   3:15.06   5
     1) Fuller, Phillip                 2) Hayes, Armanti
     3) Valentine, Montez               4) Romeo, Jamal
 11 06 Track Knoxville  'A'                             3:15.10   4
     1) Grace, Nathan                   2) Gray, Brandon
     3) Klotzbach, Jake                 4) Littlejohn, Jeremy
 12 03 First Light  'A'                                 3:15.67   4
     1) Floyd, Devin                    2) Potter, Marcus
     3) Reed, Kwame                     4) Potter, Emil
 13 14 Alemeda Contra Costa County  'A'                 3:15.79   5
     1) Mays, Devin                     2) Gooden, Jamar
     3) Goldberg, Alex                  4) Gutson, Andre
 14 16 Hummingbird Track Club  'A'                      3:16.76   1
     1) Gaddy, Craig                    2) Moore, Larone
     3) Murdock, Justin                 4) Guy, Sean
 15 10 Kryptonite Speed Team - CO  'A'                  3:18.04   5
     1) Ancell, Zach                    2) Aragon, Bobby
     3) Boren, Scott                    4) Carter, Cameron
 16 02 Willingboro Track Club  'A'                      3:18.42   1
     1) Morris, Sean                    2) Abney, Antonio
     3) Moore, Kashif                   4) Boyd, Jason
 17 05 Ohio Flyers Track Club  'A'                      3:19.24   1
     1) Leslie, Cory                    2) Minen, John
     3) Pederzolli, Nicholas            4) Rhodes, Elliot
 18 16 New Wave Track Club  'A'                         3:19.57   1
     1) Boyd, Corryl                    2) Lewis, Bryan
     3) Simmons, Eric                   4) Bryant, Kendrix
 19 14 Mission Valley Track Club  'A'                   3:20.01   3
     1) Liu, Lucas                      2) Crichlow, Pearson
     3) Powell, Quentin                 4) Wilwright, Alex
 20 05 Cincinnati Express  'A'                          3:20.81   2
     1) Johnson, William                2) Tunning Jr, Jeff
     3) Williams, Clark                 4) Woodard, Brandon
 21 07 O.F.F.  'A'                                      3:20.95   4
     1) Cosby, Marvin                   2) Wheathers, Herb
     3) Jenkins, Darryl                 4) Prisby, Dante
 22 15-So Cal Running Cougars  'B'                      3:21.52   5
     1) Campbell, Reginald              2) Chaney-Waller, Sean
     3) Byers, Mazeratti                4) Baker, Antwun
 23 05 Columbus Elite  'A'                              3:21.58   3
     1) Reed, Isaiah                    2) Williams, Anthony
     3) Harris, Mark                    4) Kranek, Joshua
 24 02 PhatBack Athletics  'A'                          3:22.41   3
     1) McNally, Robert                 2) Queen, Carrington
     3) Sargeant, Chad                  4) Tucker, Kyle
 25 10 Fort Collins Track Club - C  'A'                 3:22.42   4
     1) Keahey, Josh                    2) Robbins, Matt
     3) Stewart, Jared                  4) Wittmer, Marty
 26 02 Erie X-Clusive Track C  'A'                      3:23.31   1
     1) Dow, Zack                       2) Eaton, Alex
     3) Eck, Brandon                    4) Hagerty, Brendan
 27 13 Seatown Express  'A'                             3:23.69   5
     1) Meyers, Jasen                   2) Johnson, Nic
     3) Ramos, Kevin                    4) Cole, Reggie
 28 04 City of Lauderhill  'A'                          3:23.90   2
     1) Bailey, Jacey                   2) Walton, Eric
     3) ponder, durante'                4) Tolbert, Justin
 29 07 Casa  'A'                                        3:25.41   2
     1) Jones, Donaray                  2) Harris, Russell
     3) Pearson, Rafael                 4) Rome, Herman
 30 15-Blazinz Onze  'A'                                3:31.68   3
     1) Zurko, Sean                     2) Robertson, Paris
     3) Bolden, Robert                  4) Jackson, Deonte
 31 08-North Omaha Bengals  'A'                         3:32.78   2
     1) Bradford, Derrell               2) Aron, Tyree
     3) Wright, DeShaun                 4) Headen, Andre
 32 13 Hilltop Striders  'A'                            3:37.27   3
     1) Rhodes, Joseph                  2) Blackwell, Armon
     3) Smith, Justin                   4) Williams, Jamar
 33 06 Road Runners TC Inc  'A'                         3:37.55   1
     1) Bolds, Rashad                   2) Rousey, Ian
     3) Thomas, William                 4) Butler, Jerrell
Nike Toyota Hershey Garden of Life NCSA Gatorade KT Nationwide Normatec St. Vincent UCS