Join/Renew Now

Results

4x100 Meter Relay Youth Boys
================================================================
 Nat'l Youth: N 43.25  2003        Florida Elite, Florida Elite
                       J. Wesley, A. Harris, E. Peoples, D. Miller
     JO Meet: J 43.25  8/3/2003    Florida Elite TC, Orlando, FL
                       Walter Dix, Michael Dowdell, Joshua Wimbley, David
    Team                                                Prelims
================================================================
Heat  1
  1 12 dallas blaze  'A'                                  44.31Q
     1) Hayes, Mason                    2) Malena, Benjamin
     3) Thompson, Darius                4) Patterson, Domonique
  2 16 Hummingbird Track Club  'A'                        44.51q
     1) Aromire, Adeboye                2) Britt, Cyrus
     3) Lindo, Demetrius                4) Robinson, Stacy
  3 15-P S Vegas Flyers  'A'                              46.08
     1) Banks, Darrington               2) Selmon, Jahari
     3) Blake, Tyrone                   4) Heatley, Kambren
  4 03  Asheville Ligh  'A'                               47.25
     1) Clark, Calvin                   2) Gray, Travis
     3) McGlohon, Traeton               4) Redfern, Garey
  5 02 Morris Estate Track Team  'A'                      48.41
     1) Booker, Christopher             2) Digiacomo, Joseph
     3) Witherspoon, Curtis             4) Williams, Derrik
  6 10 Big Red Express-NM  'A'                            48.92
     1) El, Wynton                      2) Gray, William
     3) Keith, Freddie                  4) Martin, Chris
  7 05 Westside Elite  'A'                                49.63
     1) Williams, Tyler                 2) Scott, Keon
     3) Johnson Jr, Greg                4) Hamilton, Christopher
Heat  2
  1 15-Imani Track Club  'A'                              44.74Q
     1) Bragg, Jerome                   2) Stone, Jerry
     3) Dillihunt, Leon                 4) Harris, Cameron
  2 14 Vallejo Pal Fast Forward  'A'                      45.71q
     1) Bailey, Craig                   2) Riggins, Anthony
     3) Jack, Jalil                     4) Lincoln, Charles
  3 13 Rainier Beach  'A'                                 46.03
     1) Bennett, Justin                 2) Burns, Casey
     3) Johnson, Khayree                4) Griffith, J'Taune
  4 03 Georgia Heat  'A'                                  47.60
     1) Grooms, Korenareus (Korey)      2) Nolan, Jarvis
     3) Ewo, Amua                       4) Pitts, Christian
  5 02 Franklin Track Club  'A'                           48.53
     1) Osley, William                  2) Gujschard, Kester
     3) MaCauley, Lionel                4) Hyman, Kevin
  6 16 Hummingbird Track Club  'B'                        48.97
     1) Bailey, Walter                  2) Reid, Ricky
     3) Brennen, Biff                   4) Smith, Malik
 -- 05 Dayton Gems-Elite  'A'                                DQ
     1) Minnefield Jr., Calvin          2) Combs, JaShaun
     3) Reese, Delontae                 4) Ruby, Julius
Heat  3
  1 04 Florida Elite Track Club  'A'                      44.66Q
     1) Hicks, Xavier                   2) Ford, Marvin
     3) thompson, raphael               4) pruitt, jimmy
  2 15-Ca Rising Stars  'A'                               45.85q
     1) Blackmon, Devon                 2) Kinard-Hawkins, Daverion
     3) Johnson, Justin                 4) Mance, Ronell Joshua
  3 06 Nashville Illusions TC  'A'                        48.70
     1) Babb, Dale                      2) Calloway, Carlos
     3) Lillard, Bryson                 4) Noel-Spaulding, Dominique
  4 10 Arizona Rising Sun - AZ  'B'                       51.34
     1) Bowen Jr, Keith                 2) Easley, DeAnthony
     3) Hardwick, Desann                4) Lotz, Cody
 -- 09-Ardmore Track Club  'A'                               DQ
     1) Brown, Andra                    2) Clark, Justin
     3) Douglas, Levonte                4) Goodin, Caleb
 -- 07 Summit City Athletic Assoc.  'A'                      DQ
     1) Corey, KC                       2) King, JaQuan
     3) Coley, David                    4) Ford, Tyris
 -- 03 Baldwin County Jets  'A'                              DQ
     1) Brown, LaMarcus                 2) Glenn, Mark
     3) Wright, Jarvis                  4) Edwards, Javontae
Heat  4
  1 12 Track Houston Track  'A'                           44.93Q
     1) Sampson, Jordan                 2) Sanderson, Eric
     3) Hamilton, Frederick             4) Abron, Corey
  2 08-Boys & Girls Club Jaguars  'A'                     45.89q
     1) Anderson, Kendall               2) Hodges, Thomas
     3) Logan-Martin, Raecheim          4) Nared, Radell
  3 12 C.L. Atheltic Stars  'A'                           46.46
     1) Branch, Cadarriane              2) Jones, Rykan
     3) Bostic, Drew                    4) Burnett, Kevin
  4 16 Glenarden Track Club  'A'                          46.59
     1) Echols, Dondre                  2) Holloman, James
     3) Walker, Jake                    4) Young, Dalonte
  5 02 Willis Camden Pal T/C  'A'                         47.79
     1) Black, Bradeem                  2) Dyer, Derrick
     3) Standard, Jesse                 4) Standard, Tareek
  6 08-North Omaha Bengals  'A'                           48.20
     1) Miller, Cleo                    2) McGill, DeAndre
     3) Washington, Venice              4) Johnson, Fred
  7 06 Mobile Parks Recreation Dep  'A'                   48.64
     1) Dukes, Chris                    2) Kemp, Deuntai
     3) James, Carlos                   4) Jones, Antonio
  8 07 Huskie TC  'A'                                     52.02
     1) Spartz, Paul                    2) Jacob, David
     3) Reed, Kendel                    4) Willard, Zach
===================================================================
    Team                                                Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 12 dallas blaze  'A'                                  44.31Q  1
     1) Hayes, Mason                    2) Malena, Benjamin
     3) Thompson, Darius                4) Patterson, Domonique
  2 04 Florida Elite Track Club  'A'                      44.66Q  3
     1) Hicks, Xavier                   2) Ford, Marvin
     3) thompson, raphael               4) pruitt, jimmy
  3 15-Imani Track Club  'A'                              44.74Q  2
     1) Bragg, Jerome                   2) Stone, Jerry
     3) Dillihunt, Leon                 4) Harris, Cameron
  4 12 Track Houston Track  'A'                           44.93Q  4
     1) Sampson, Jordan                 2) Sanderson, Eric
     3) Hamilton, Frederick             4) Abron, Corey
  5 16 Hummingbird Track Club  'A'                        44.51q  1
     1) Aromire, Adeboye                2) Britt, Cyrus
     3) Lindo, Demetrius                4) Robinson, Stacy
  6 14 Vallejo Pal Fast Forward  'A'                      45.71q  2
     1) Bailey, Craig                   2) Riggins, Anthony
     3) Jack, Jalil                     4) Lincoln, Charles
  7 15-Ca Rising Stars  'A'                               45.85q  3
     1) Blackmon, Devon                 2) Kinard-Hawkins, Daverion
     3) Johnson, Justin                 4) Mance, Ronell Joshua
  8 08-Boys & Girls Club Jaguars  'A'                     45.89q  4
     1) Anderson, Kendall               2) Hodges, Thomas
     3) Logan-Martin, Raecheim          4) Nared, Radell
  9 13 Rainier Beach  'A'                                 46.03   2
     1) Bennett, Justin                 2) Burns, Casey
     3) Johnson, Khayree                4) Griffith, J'Taune
 10 15-P S Vegas Flyers  'A'                              46.08   1
     1) Banks, Darrington               2) Selmon, Jahari
     3) Blake, Tyrone                   4) Heatley, Kambren
 11 12 C.L. Atheltic Stars  'A'                           46.46   4
     1) Branch, Cadarriane              2) Jones, Rykan
     3) Bostic, Drew                    4) Burnett, Kevin
 12 16 Glenarden Track Club  'A'                          46.59   4
     1) Echols, Dondre                  2) Holloman, James
     3) Walker, Jake                    4) Young, Dalonte
 13 03  Asheville Ligh  'A'                               47.25   1
     1) Clark, Calvin                   2) Gray, Travis
     3) McGlohon, Traeton               4) Redfern, Garey
 14 03 Georgia Heat  'A'                                  47.60   2
     1) Grooms, Korenareus (Korey)      2) Nolan, Jarvis
     3) Ewo, Amua                       4) Pitts, Christian
 15 02 Willis Camden Pal T/C  'A'                         47.79   4
     1) Black, Bradeem                  2) Dyer, Derrick
     3) Standard, Jesse                 4) Standard, Tareek
 16 08-North Omaha Bengals  'A'                           48.20   4
     1) Miller, Cleo                    2) McGill, DeAndre
     3) Washington, Venice              4) Johnson, Fred
 17 02 Morris Estate Track Team  'A'                      48.41   1
     1) Booker, Christopher             2) Digiacomo, Joseph
     3) Witherspoon, Curtis             4) Williams, Derrik
 18 02 Franklin Track Club  'A'                           48.53   2
     1) Osley, William                  2) Gujschard, Kester
     3) MaCauley, Lionel                4) Hyman, Kevin
 19 06 Mobile Parks Recreation Dep  'A'                   48.64   4
     1) Dukes, Chris                    2) Kemp, Deuntai
     3) James, Carlos                   4) Jones, Antonio
 20 06 Nashville Illusions TC  'A'                        48.70   3
     1) Babb, Dale                      2) Calloway, Carlos
     3) Lillard, Bryson                 4) Noel-Spaulding, Dominique
 21 10 Big Red Express-NM  'A'                            48.92   1
     1) El, Wynton                      2) Gray, William
     3) Keith, Freddie                  4) Martin, Chris
 22 16 Hummingbird Track Club  'B'                        48.97   2
     1) Bailey, Walter                  2) Reid, Ricky
     3) Brennen, Biff                   4) Smith, Malik
 23 05 Westside Elite  'A'                                49.63   1
     1) Williams, Tyler                 2) Scott, Keon
     3) Johnson Jr, Greg                4) Hamilton, Christopher
 24 10 Arizona Rising Sun - AZ  'B'                       51.34   3
     1) Bowen Jr, Keith                 2) Easley, DeAnthony
     3) Hardwick, Desann                4) Lotz, Cody
 25 07 Huskie TC  'A'                                     52.02   4
     1) Spartz, Paul                    2) Jacob, David
     3) Reed, Kendel                    4) Willard, Zach
 -- 03 Baldwin County Jets  'A'                              DQ   3
     1) Brown, LaMarcus                 2) Glenn, Mark
     3) Wright, Jarvis                  4) Edwards, Javontae
 -- 05 Dayton Gems-Elite  'A'                                DQ   2
     1) Minnefield Jr., Calvin          2) Combs, JaShaun
     3) Reese, Delontae                 4) Ruby, Julius
 -- 07 Summit City Athletic Assoc.  'A'                      DQ   3
     1) Corey, KC                       2) King, JaQuan
     3) Coley, David                    4) Ford, Tyris
 -- 09-Ardmore Track Club  'A'                               DQ   3
     1) Brown, Andra                    2) Clark, Justin
     3) Douglas, Levonte                4) Goodin, Caleb
Nike Toyota Hershey Garden of Life NCSA Gatorade KT Nationwide Normatec St. Vincent UCS