Join/Renew Now

Results

1500 Meter Run Youth Boys
================================================================
 Nat'l Youth: N 4:04.72  1983        Jason Lienau
     JO Meet: J 4:10.56  7/31/2005   Nathan Mathabane, Dare to D
    Name                    Year Team                   Prelims
================================================================
Heat  1
  1 Muhudin, Roblet              Blazers                4:20.42Q
  2 Antkowiak, Will              Brenham Track Cl       4:20.70Q
  3 Kupcis, Paul                 13 Issaquah Gliders    4:24.26Q
  4 Presson, Isaac               03  Asheville Ligh     4:25.61Q
  5 Jones, Johnathan             Track Houston Tr       4:30.71q
  6 Roberts, Carson              07 Team Bird           4:30.76
  7 Kirkendoll, Lawerence        09-Eastside            4:31.24
  8 Zeller, Drew                 11 Unattached          4:38.55
  9 Williams, Curtis             Athlete Track Cl       4:39.02
 10 Ginebaugh, Collin            Anaerobia              4:40.73
 11 Montgomery, Chastian         Rutherford             4:40.78
 12 Denson, Jeffrey              Mobile Parks           4:41.47
 13 Broussard, Kieren            Full Stride            4:44.17
 14 Johnson, Joshua              04 Unattached          4:44.90
 15 Puffett, Cory                Glenarden              4:47.76
 16 Dexter, Dillon               08-Flyers              4:49.97
 17 Arrington, Alex              Akron Elite            5:10.88
 18 Hope, Larry                  04 Metro Dade          5:36.84
Heat  2
  1 Gedyon, Elias                Quiet Fire Track       4:12.77Q
  2 Paden, John                  Dare to Drea           4:18.54Q
  3 Lamour, Harold               02 Juventus            4:21.20Q
  4 Fontaine, Luke               01-Augusta             4:22.02Q
  5 Wilkins, Connor              09-K C Flyer           4:24.01q
  6 Brasino, Christopher         13 Issaquah Gliders    4:25.83q
  7 Eden, Stacey                 05 Westside Elite      4:26.07q
  8 Marowski, Cody               Anaerobia              4:34.18
  9 Burke, Stephen               Kfal                   4:37.27
 10 Colaco, Sean                 14 Pleasanton Heat     4:39.66
 11 Grumney, Sean                15-Unattached          4:42.75
 12 Estep, Aaron                 Ccs                    4:43.13
 13 DeLucia, Jason               05-New Fairfield       4:44.60
 14 Hinds, Gregory               01 New York Novas      4:49.74
 15 Hudman, David                Magic City R           4:55.99
 16 Tyler, Timothy               03 Mptc                4:57.70
 17 Gaither, Thomas              Vision Elite           4:59.39
 18 Baudinet, Matthias           04 Naples Track        5:01.83
================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims
================================================================
Preliminaries
  1 Gedyon, Elias                Quiet Fire Track       4:12.77Q
  2 Muhudin, Roblet              Blazers                4:20.42Q
  3 Paden, John                  Dare to Drea           4:18.54Q
  4 Antkowiak, Will              Brenham Track Cl       4:20.70Q
  5 Lamour, Harold               02 Juventus            4:21.20Q
  6 Kupcis, Paul                 13 Issaquah Gliders    4:24.26Q
  7 Fontaine, Luke               01-Augusta             4:22.02Q
  8 Presson, Isaac               03  Asheville Ligh     4:25.61Q
  9 Wilkins, Connor              09-K C Flyer           4:24.01q
 10 Brasino, Christopher         13 Issaquah Gliders    4:25.83q
 11 Eden, Stacey                 05 Westside Elite      4:26.07q
 12 Jones, Johnathan             Track Houston Tr       4:30.71q
 13 Roberts, Carson              07 Team Bird           4:30.76
 14 Kirkendoll, Lawerence        09-Eastside            4:31.24
 15 Marowski, Cody               Anaerobia              4:34.18
 16 Burke, Stephen               Kfal                   4:37.27
 17 Zeller, Drew                 11 Unattached          4:38.55
 18 Williams, Curtis             Athlete Track Cl       4:39.02
 19 Colaco, Sean                 14 Pleasanton Heat     4:39.66
 20 Ginebaugh, Collin            Anaerobia              4:40.73
 21 Montgomery, Chastian         Rutherford             4:40.78
 22 Denson, Jeffrey              Mobile Parks           4:41.47
 23 Grumney, Sean                15-Unattached          4:42.75
 24 Estep, Aaron                 Ccs                    4:43.13
 25 Broussard, Kieren            Full Stride            4:44.17
 26 DeLucia, Jason               05-New Fairfield       4:44.60
 27 Johnson, Joshua              04 Unattached          4:44.90
 28 Puffett, Cory                Glenarden              4:47.76
 29 Hinds, Gregory               01 New York Novas      4:49.74
 30 Dexter, Dillon               08-Flyers              4:49.97
 31 Hudman, David                Magic City R           4:55.99
 32 Tyler, Timothy               03 Mptc                4:57.70
 33 Gaither, Thomas              Vision Elite           4:59.39
 34 Baudinet, Matthias           04 Naples Track        5:01.83
 35 Arrington, Alex              Akron Elite            5:10.88
 36 Hope, Larry                  04 Metro Dade          5:36.84
Nike Toyota Hershey Garden of Life NCSA Gatorade KT Nationwide Normatec St. Vincent UCS