Join/Renew Now

Results

4x800 Meter Relay Intermediate Boys
================================================================
 Nat'l Youth: N 7:54.10  7/27/2005   05-Ohio Flyers TC, Ohio Fly
                         J Minen, K Gregory, E Rhodes, J Hall
     JO Meet: J 7:54.10  7/27/2005   05-Ohio Flyers TC, Ohio Fly
                         J Minen, K Gregory, E Rhodes, J Hall
    Team                                                 Finals
================================================================
Section  1
  1 04 Young Achievers Sprint Club  'A'                 8:20.38
     1) Edmonds, Joshua                 2) Murphy, Marcus
     3) Jeremy, Feacher                 4) McCray, Tyrell
  2 15-Valley United Track Club  'A'                    8:34.25
     1) Fullmer, Austin                 2) Weathers, Robert
     3) Mills, Tyree                    4) Tabora, Harold
  3 06 Nashville Illusions TC  'A'                      8:35.98
     1) Cecil, Corey                    2) Dixon, Breon
     3) Sweat, Watson                   4) Murray, Michael
  4 01 Newburgh Elite  'A'                              8:37.27
     1) Babcock, Chris                  2) Patterson, Randy
     3) Mora, Nelson                    4) Mitchell, Richard
  5 10 El Paso Wings - TX  'A'                          8:43.47
     1) Alarcon, John                   2) Chehade, Jamil
     3) Loya, Antonio                   4) Reyes, Raul
  6 14 Kern Firefighters Athletic  'A'                  8:50.69
     1) Ochoa, Jorge                    2) Gragg, Cody
     3) Clevenger, Joseph               4) Pacheco, Christopher
  7 10 Texas Shooting Stars - TX  'A'                   8:51.75
     1) Castanon, Roberto               2) Dowell, Houston
     3) Gil, Ben                        4) Bonner, Tevin
  8 01 Voorheesville Track Club  'A'                    8:56.89
     1) Bub, Nathan                     2) Allison, Ryan
     3) Powell, Ian                     4) Lloyd, Macky
  9 14 Peninsula Striders  'A'                          9:03.12
     1) Innes, Greg                     2) Gaddis, Andrew
     3) Gaertner, Chris                 4) Reher, Mike
 10 14 Mission Valley Track Club  'A'                   9:17.37
     1) Singh, Simranjeet               2) Shutes, Nick
     3) Singh, Sunny                    4) Shutes, Shawn
 11 05 Highview Raptors  'A'                            9:20.04
     1) Lyons, Brad                     2) Ransdell, James
     3) Saldana, Matthew                4) Wilson, Austin
Section  2
  1 12 Texas Stars Track Club, Inc  'A'                 7:57.87
     1) Burkley, Jodale                 2) Faulstich, John
     3) Shepard, Howard                 4) Warren, Sirron
  2 03 Track Eastern Carolina  'A'                      8:04.39
     1) Devour, Zack                    2) Hendrix, Andrew
     3) Hendrix, Anthony                4) Merritt, Steven
  3 12 Track Houston Track  'A'                         8:12.16
     1) Jackson, Dedrick                2) Brown, Brodrick
     3) Casey, Chance                   4) Lee, Khiry
  4 16 Glenarden Track Club  'A'                        8:14.41
     1) Edmund, Daniel                  2) Statom, Jevon
     3) Rogers, Chad                    4) Keels, Allante'
  5 13 Federal Wy Track Club  'A'                       8:15.19
     1) Selvar, Chris                   2) Pokorny, Chris
     3) Englund, Justin                 4) Prentice, Ryan
  6 16 Hummingbird Track Club  'A'                      8:16.45
     1) Iwugo, Phillip                  2) Murray, Leslie
     3) Brinkley, Matthew               4) Foster, Lloyd
  7 12 Texas Storm Track Club  'A'                      8:23.06
     1) Ellis, Matthew                  2) Lopez, Martin
     3) Bassett, Bobby                  4) Mitchell, Karlton
  8 16 Baltimore City T & F Club  'A'                   8:23.42
     1) Diggs, Dangelo                  2) Drumgoole, Anthony
     3) Osiomwan, Najja                 4) Pridgen, Lemuel
  9 08-Bellevue Breeze  'A'                             8:26.68
     1) Marcum, James                   2) Eads, David
     3) Evers, Matt                     4) Filer, Thomas
 10 03 White Lightning  'A'                             8:28.41
     1) Hill, Diamond                   2) Meredith, Eric
     3) Poole, Bobby                    4) Willis, Demarkis
 11 08-Cornhusker Flyers T C  'A'                       8:41.96
     1) Ekwall, Rod                     2) Holcomb, Matthew
     3) Honaker, Max                    4) Lord, Paul
 12 02 Morris Estate Track Team  'A'                    8:49.26
     1) Dailey, Byron                   2) Forsythe, John
     3) Hall, Ray                       4) Wallace, Devon
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
Finals
  1 12 Texas Stars Track Club, Inc  'A'                 7:57.87
     1) Burkley, Jodale                 2) Faulstich, John
     3) Shepard, Howard                 4) Warren, Sirron
  2 03 Track Eastern Carolina  'A'                      8:04.39
     1) Devour, Zack                    2) Hendrix, Andrew
     3) Hendrix, Anthony                4) Merritt, Steven
  3 12 Track Houston Track  'A'                         8:12.16
     1) Jackson, Dedrick                2) Brown, Brodrick
     3) Casey, Chance                   4) Lee, Khiry
  4 16 Glenarden Track Club  'A'                        8:14.41
     1) Edmund, Daniel                  2) Statom, Jevon
     3) Rogers, Chad                    4) Keels, Allante'
  5 13 Federal Wy Track Club  'A'                       8:15.19
     1) Selvar, Chris                   2) Pokorny, Chris
     3) Englund, Justin                 4) Prentice, Ryan
  6 16 Hummingbird Track Club  'A'                      8:16.45
     1) Iwugo, Phillip                  2) Murray, Leslie
     3) Brinkley, Matthew               4) Foster, Lloyd
  7 04 Young Achievers Sprint Club  'A'                 8:20.38
     1) Edmonds, Joshua                 2) Murphy, Marcus
     3) Jeremy, Feacher                 4) McCray, Tyrell
  8 12 Texas Storm Track Club  'A'                      8:23.06
     1) Ellis, Matthew                  2) Lopez, Martin
     3) Bassett, Bobby                  4) Mitchell, Karlton
  9 16 Baltimore City T & F Club  'A'                   8:23.42
     1) Diggs, Dangelo                  2) Drumgoole, Anthony
     3) Osiomwan, Najja                 4) Pridgen, Lemuel
 10 08-Bellevue Breeze  'A'                             8:26.68
     1) Marcum, James                   2) Eads, David
     3) Evers, Matt                     4) Filer, Thomas
 11 03 White Lightning  'A'                             8:28.41
     1) Hill, Diamond                   2) Meredith, Eric
     3) Poole, Bobby                    4) Willis, Demarkis
 12 15-Valley United Track Club  'A'                    8:34.25
     1) Fullmer, Austin                 2) Weathers, Robert
     3) Mills, Tyree                    4) Tabora, Harold
 13 06 Nashville Illusions TC  'A'                      8:35.98
     1) Cecil, Corey                    2) Dixon, Breon
     3) Sweat, Watson                   4) Murray, Michael
 14 01 Newburgh Elite  'A'                              8:37.27
     1) Babcock, Chris                  2) Patterson, Randy
     3) Mora, Nelson                    4) Mitchell, Richard
 15 08-Cornhusker Flyers T C  'A'                       8:41.96
     1) Ekwall, Rod                     2) Holcomb, Matthew
     3) Honaker, Max                    4) Lord, Paul
 16 10 El Paso Wings - TX  'A'                          8:43.47
     1) Alarcon, John                   2) Chehade, Jamil
     3) Loya, Antonio                   4) Reyes, Raul
 17 02 Morris Estate Track Team  'A'                    8:49.26
     1) Dailey, Byron                   2) Forsythe, John
     3) Hall, Ray                       4) Wallace, Devon
 18 14 Kern Firefighters Athletic  'A'                  8:50.69
     1) Ochoa, Jorge                    2) Gragg, Cody
     3) Clevenger, Joseph               4) Pacheco, Christopher
 19 10 Texas Shooting Stars - TX  'A'                   8:51.75
     1) Castanon, Roberto               2) Dowell, Houston
     3) Gil, Ben                        4) Bonner, Tevin
 20 01 Voorheesville Track Club  'A'                    8:56.89
     1) Bub, Nathan                     2) Allison, Ryan
     3) Powell, Ian                     4) Lloyd, Macky
 21 14 Peninsula Striders  'A'                          9:03.12
     1) Innes, Greg                     2) Gaddis, Andrew
     3) Gaertner, Chris                 4) Reher, Mike
 22 14 Mission Valley Track Club  'A'                   9:17.37
     1) Singh, Simranjeet               2) Shutes, Nick
     3) Singh, Sunny                    4) Shutes, Shawn
 23 05 Highview Raptors  'A'                            9:20.04
     1) Lyons, Brad                     2) Ransdell, James
     3) Saldana, Matthew                4) Wilson, Austin
Nike Toyota Hershey Garden of Life NCSA Gatorade KT Nationwide Normatec St. Vincent UCS