Join/Renew Now

Results

3000 Meter Run Youth Boys
================================================================
 Nat'l Youth: N 9:08.86  1993        Tom Caughlan
     JO Meet: J 9:08.86  7/31/1993   Tom Caughlan, Mason City, I
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Section  1
  1 Adair, Joey                  12 Southern Eagles    10:09.50
  2 Hudman, David                Magic City R          10:16.08
  3 Estep, Aaron                 Ccs                   10:18.10
  4 Griffiths, Frank             05 Unattached         10:23.08
  5 Tanner, Rashaun              03 Baldwin Coun       10:28.67
  6 Conner, Ricky                Lightning             10:29.74
  7 Barnes, Alec                 02-Nitehawks          10:36.37
  8 Brown, Wendall               16 Potomac Valle      10:40.11
  9 Dexter, Dillon               08-Flyers             10:44.43
 10 Byrum, Andrew                03 Jr. Striders       10:51.78
 11 Baudinet, Matthias           04 Naples Track       11:05.71
 12 Roberson, Sam                Williamson            11:12.76
 13 Johnson, Joshua              04 Unattached         12:16.01
Section  2
  1 Muhudin, Roblet              Blazers                9:19.50
  2 Lamour, Harold               02 Juventus            9:21.65
  3 Antkowiak, Will              Brenham Track Cl       9:22.17
  4 Paden, John                  Dare to Drea           9:28.60
  5 Corbin, Salim                02 Transy East T/C     9:35.70
  6 Brasino, Christopher         13 Issaquah Gliders    9:40.85
  7 Eden, Stacey                 05 Westside Elite      9:48.33
  8 Fontaine, Luke               01-Augusta             9:50.55
  9 Roberts, Carson              07 Team Bird           9:53.97
 10 Williams, Curtis             Athlete Track Cl       9:58.23
 11 Ghelfi, Eric                 Una 38                 9:58.73
 12 Whitten, Nicholas            07 Fast Feat          10:00.00
 13 Belcher, Samuel              02-Smac               10:00.99
 14 Puffett, Cory                Glenarden             10:02.62
 15 Ginebaugh, Collin            Anaerobia             10:03.58
 16 Andrews, Anthony             02 Transy East T/C    10:03.92
 17 Wilkins, Connor              09-K C Flyer          10:06.61
 18 Colaco, Sean                 14 Pleasanton Heat    10:19.09
 19 Blanton, Jonathan            Equalizers            10:38.18
 20 Henry, Marcus                Psa Youth Ru          10:58.00
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Muhudin, Roblet              Blazers                9:19.50
  2 Lamour, Harold               02 Juventus            9:21.65
  3 Antkowiak, Will              Brenham Track Cl       9:22.17
  4 Paden, John                  Dare to Drea           9:28.60
  5 Corbin, Salim                02 Transy East T/C     9:35.70
  6 Brasino, Christopher         13 Issaquah Gliders    9:40.85
  7 Eden, Stacey                 05 Westside Elite      9:48.33
  8 Fontaine, Luke               01-Augusta             9:50.55
  9 Roberts, Carson              07 Team Bird           9:53.97
 10 Williams, Curtis             Athlete Track Cl       9:58.23
 11 Ghelfi, Eric                 Una 38                 9:58.73
 12 Whitten, Nicholas            07 Fast Feat          10:00.00
 13 Belcher, Samuel              02-Smac               10:00.99
 14 Puffett, Cory                Glenarden             10:02.62
 15 Ginebaugh, Collin            Anaerobia             10:03.58
 16 Andrews, Anthony             02 Transy East T/C    10:03.92
 17 Wilkins, Connor              09-K C Flyer          10:06.61
 18 Adair, Joey                  12 Southern Eagles    10:09.50
 19 Hudman, David                Magic City R          10:16.08
 20 Estep, Aaron                 Ccs                   10:18.10
 21 Colaco, Sean                 14 Pleasanton Heat    10:19.09
 22 Griffiths, Frank             05 Unattached         10:23.08
 23 Tanner, Rashaun              03 Baldwin Coun       10:28.67
 24 Conner, Ricky                Lightning             10:29.74
 25 Barnes, Alec                 02-Nitehawks          10:36.37
 26 Blanton, Jonathan            Equalizers            10:38.18
 27 Brown, Wendall               16 Potomac Valle      10:40.11
 28 Dexter, Dillon               08-Flyers             10:44.43
 29 Byrum, Andrew                03 Jr. Striders       10:51.78
 30 Henry, Marcus                Psa Youth Ru          10:58.00
 31 Baudinet, Matthias           04 Naples Track       11:05.71
 32 Roberson, Sam                Williamson            11:12.76
 33 Johnson, Joshua              04 Unattached         12:16.01
Nike Toyota Hershey Garden of Life NCSA Gatorade KT Nationwide Normatec St. Vincent UCS