Join/Renew Now

Results - USATF Snake River Association Junior Olympic Track & Field Championships

6/8-10/06 - Nampa, ID

100 Meter Dash Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Sydney Harris             97 Tmid                     17.38
  2 Jesica Gregory            96 Canyon TC                17.80
  3 Ashton Wise               96 Canyon TC                17.81
  4 Mallory Wise              97 Canyon TC                18.04

200 Meter Dash Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Jesica Gregory            96 Canyon TC                36.90
  2 Ashton Wise               96 Canyon TC                36.94
  3 Sydney Harris             97 Tmid                     38.23
  4 Mallory Wise              97 Canyon TC                38.75
  5 Emery Bashaw              97 Tmid                     48.28

400 Meter Dash Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Emery Bashaw              97 Tmid                   1:41.37

Long Jump Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Sydney Harris             97 Tmid                     3.12m   10-03.00

Shot Put 6 lb. Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Emery Bashaw              97 Tmid                     3.65m   11-11.75

100 Meter Dash Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Anna Connolly             94 Tmid                     14.54
  2 Kenzie Quattlebauer       94 Unattached               15.28
  3 Nicole Turner             95 Unattached               15.82
  4 Madison Johnson           95 Canyon TC                15.98
  5 Erika Scheibe             95 Tmid                     16.12

200 Meter Dash Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Katelyn Atkinson          95 Tmid                     33.81
  2 Madison Johnson           95 Canyon TC                33.87
  3 Alyssa Quattlebauer       94 Unattached               37.31

400 Meter Dash Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Leigh Sewall              95 Tmid                   1:13.33
  1 Valerie Mitchell          94 Tmid                   1:15.09
  2 Jessica Horrocks          95 Tmid                   1:26.45
  3 Lory Turner               95 Unattached             1:32.24

800 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Mercy Barrett             94 Unattached             2:39.93
  2 Tenley Smith              94 Tmid                   2:47.60
  3 Cheryn Trapp              94 Canyon TC              2:48.77
  4 Samantha Brandon          94 Tmid                   2:57.68
  5 Kim Rudeen                95 Tmid                   3:04.47
  6 Jessica Horrocks          95 Tmid                   3:14.66
  7 Hailey Huffield           94 Unattached             3:59.05

1500 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Valerie Mitchell          94 Tmid                   5:25.37
  2 Mercy Barrett             94 Unattached             5:27.67
  3 Dessie Weigel             94 Tmid                   5:35.49
  4 Leigh Sewall              95 Tmid                   5:37.70
  5 Samantha Brandon          94 Tmid                   5:48.83

3000 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Dessie Weigel             94 Tmid                  11:40.0h
  2 Mercy Barrett             94 Unattached            12:00.9h

80 Meter Hurdles Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Hailey Huffield           94 Unattached               17.52
  2 Valerie Mitchell          94 Tmid                     17.76
  3 Cheryn Trapp              94 Canyon TC                17.89
  4 Tenley Smith              94 Tmid                     18.21

4x100 Meter Relay Midget Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Unattached  'A'                                     1:05.07
  2 Canyon TC  'A'                                      1:05.59

High Jump Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Hailey Huffield           94 Unattached               1.10m    3-07.25
  2 Katelyn Atkinson          95 Tmid                    J1.10m    3-07.25

Long Jump Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Anna Connolly             94 Tmid                     3.83m   12-06.75
  2 Kenzie Quattlebauer       94 Unattached               3.64m   11-11.50
  3 Katelyn Atkinson          95 Tmid                     3.59m   11-09.50
  3 Charelle Walker           94 Canyon TC                3.59m   11-09.50
  5 Nicole Turner             95 Unattached               3.46m   11-04.25
  6 Erika Scheibe             95 Tmid                     3.13m   10-03.25
  7 Lory Turner               95 Unattached               2.89m    9-05.75

Javelin Throw 300g Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Charelle Walker           94 Canyon TC               23.14m      75-11

100 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Dana Lapinel              92 Tmid                     13.19   1
  2 Kelsey Hamilton           92 Unattached               13.69   2
  3 Hayli Worthington         92 Unattached               14.03   2
  4 Brittni Duncan            92 Unattached               14.16   1
  5 Shanica Turner            92 Unattached               14.36   1
  6 TaraLynn Powell           92 Unattached               14.44   2
  7 Valerie Worthington       92 Tmid                     14.84   1
  8 Madison Wise              93 Canyon TC                15.38   1
  9 Courtney Schroeder        92 Tmid                     15.80   2

200 Meter Dash Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Dana Lapinel              92 Tmid                     26.47
  2 Kelsey Hamilton           92 Unattached               27.91
  3 Hayli Worthington         92 Unattached               33.32
  4 Erin Hanson               93 Tmid                     38.23

400 Meter Dash Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Brittni Duncan            92 Unattached             1:09.78
  2 Madison Wise              93 Canyon TC              1:12.50

800 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Hailey Bradshaw           92 Tmid                   2:44.61
  2 Alyssa Faulks             93 Canyon TC              2:47.60
  3 Erin Hanson               93 Tmid                   3:18.20

1500 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Alexandria Suggs          93 Tmid                   5:27.23
  2 Alyssa Faulks             93 Canyon TC              5:36.54
  3 Kendra Graber             92 Canyon TC              5:54.92

3000 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Alexandria Suggs          93 Tmid                  11:39.6h
  2 Hailey Bradshaw           92 Tmid                  12:19.8h
  3 Kendra Graber             92 Canyon TC             12:20.5h

100 Meter Hurdles Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Challis Popkey            92 Tmid                     17.90
  2 Courtney Schroeder        92 Tmid                     18.28
  3 Brittni Duncan            92 Unattached               26.70

200 Meter Hurdles Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Courtney Schroeder        92 Tmid                     36.93

4x100 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Unattached  'A'                                       55.07

High Jump Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Courtney Schroeder        92 Tmid                     1.15m    3-09.25

Long Jump Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Shanica Turner            92 Unattached               4.28m   14-00.50
  2 Valerie Worthington       92 Tmid                     4.06m   13-04.00

Triple Jump Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Challis Popkey            92 Tmid                     9.89m   32-05.50
  2 Hayli Worthington         92 Unattached               9.31m   30-06.50
  3 Shanica Turner            92 Unattached               9.14m   30-00.00
  4 Valerie Worthington       92 Tmid                     8.70m   28-06.50
  5 Breonna Phillips          92 Unattached               8.51m   27-11.00

Javelin Throw 600g Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Erin Hanson               93 Tmid                    14.41m      47-03

Outdoor Pentathlon Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Courtney Schroeder        92 Tmid                      1367

800 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Elizabeth Brandon         91 Tmid                   2:30.97
  1 Evylnn Smith              91 Canyon TC              2:32.64
  2 Areli Partida             90 Canyon TC              3:11.94

1500 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Elizabeth Brandon         91 Tmid                   5:14.45
  1 Jaime Vanlith             90 Canyon TC              5:24.36
  2 Jessi Riel                91 Canyon TC              6:00.18

100 Meter Hurdles Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Tiffani Browning          91 Unattached               18.61

2000 Meter Steeplechase Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Elizabeth Brandon         91 Tmid                   8:22.02

High Jump Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Kaycee Brunel             91 Tmid                     1.60m    5-03.00
  2 Danielle Valentine        90 Canyon TC                1.50m    4-11.00

Pole Vault Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Danielle Valentine        90 Canyon TC                2.89m    9-05.75

Long Jump Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Tiffani Browning          91 Unattached               4.00m   13-01.50

Triple Jump Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Arielle Medina            91 Tmid                     9.42m   30-11.00
  2 Tiffani Browning          91 Unattached               9.07m   29-09.25

Shot Put 4kg Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Krystal Zarko             91 Canyon TC                8.02m   26-03.75

Discus Throw 1kg Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Krystal Zarko             91 Canyon TC               22.61m      74-02

400 Meter Dash Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Andrea Barrus             88 Canyon TC              1:08.27

4x800 Meter Relay Young Women
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Canyon TC  'A'                                     11:35.21

Pole Vault Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Annelise Bertleson        88 Tmid                     3.64m   11-11.25
  2 Chelsea Barr              89 Tmid                     3.49m   11-05.25
  3 Tina Connolly             89 Tmid                     3.04m    9-11.75
  4 Ashley Godsey             89 Canyon TC                2.74m    8-11.75
 -- Chelsea Haydock           89 Tmid                        NH          

Long Jump Open Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims         
==========================================================================
Preliminaries
  1 Yvone Kirkpatrick         54 Unattached               3.10mq  10-02.00

Shot Put Open Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims         
==========================================================================
  1 Yvone Kirkpatrick         54 Unattached              18.74mq  61-05.75

Discus Throw Open Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims         
==========================================================================
  1 Yvone Kirkpatrick         54 Unattached              26.65mq     87-05

100 Meter Dash Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Kade Ready                96 Tmid                     15.11
  2 Bryce Schroeder           96 Tmid                     15.22
  3 Peyton Harris             96 Tmid                     15.55
  4 Troy Vance                96 Tmid                     16.36
  5 Kincade Kincheloe         96 Canyon TC                17.75
  6 Andrew Randall            97 Canyon TC                18.09
  7 Michael Vance             98 Tmid                     18.25

200 Meter Dash Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Kade Ready                96 Tmid                     32.00
  2 Bryce Schroeder           96 Tmid                     33.54
  3 Trevor Thomas             96 Canyon TC                37.71
  4 Phillip Barrus            96 Canyon TC                38.53
  5 Michael Vance             98 Tmid                     41.26

400 Meter Dash Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Troy Vance                96 Tmid                   1:15.96
  2 Cole Rossman              96 Tmid                   1:17.66
  3 Bryce Schroeder           96 Tmid                   1:20.03
  4 Michael Vance             98 Tmid                   1:33.85

1500 Meter Run Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Troy Vance                96 Tmid                   5:54.15

4x400 Meter Relay Bantam Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Canyon TC  'A'                                      6:36.64

High Jump Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Peyton Harris             96 Tmid                     0.97m    3-02.25

Long Jump Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Bryce Schroeder           96 Tmid                     3.41m   11-02.25
  2 Kade Ready                96 Tmid                     3.30m   10-10.00
  3 Peyton Harris             96 Tmid                     3.27m   10-08.75
  4 Cole Rossman              96 Tmid                     3.13m   10-03.25
  5 Joel Lynn                 97 Canyon TC                2.11m    6-11.25

Shot Put 6 lb. Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Joel Lynn                 97 Canyon TC                3.97m   13-00.25

100 Meter Dash Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Peyton Harris             96 Tmid                     15.55

200 Meter Dash Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Eric Tustin               94 Canyon TC                35.61
  2 Matt Sewall               94 Tmid                     38.91

400 Meter Dash Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Dominick Huffield         95 Unattached             1:16.72
  2 Eric Tustin               94 Canyon TC              1:18.38
  3 Trent Barningham          95 Tmid                   1:20.68
  4 Matt Sewall               94 Tmid                   1:27.79

800 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Ty Bryan                  95 Tmid                   2:48.44
  2 Trent Barningham          95 Tmid                   3:02.96
  3 Micah Faulks              95 Canyon TC              3:13.50

1500 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Matt Sewall               94 Tmid                   5:52.50
  1 Ty Bryan                  95 Tmid                   5:54.15
  2 Trent Barningham          95 Tmid                   6:02.81

3000 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Ty Bryan                  95 Tmid                  14:13.0h

80 Meter Hurdles Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Dominick Huffield         95 Unattached               17.61

4x100 Meter Relay Midget Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Canyon TC  'A'                                      1:14.40

High Jump Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Dominick Huffield         95 Unattached               1.17m    3-10.00
  2 Peyton Harris             96 Tmid                     0.97m    3-02.25

Long Jump Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Peyton Harris             96 Tmid                     3.27m   10-08.75

Outdoor Pentathlon Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Micah Spatz               94 Tmid                      1042

100 Meter Dash Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Bryan Kingston            92 Canyon TC                12.76
  2 Chris Kirkpatrick         93 Tmid                     14.20
  3 Lee Gaskins               93 Unattached               14.53

200 Meter Dash Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Lee Gaskins               93 Unattached               31.95
  2 Quaid Murray              93 Canyon TC                34.40

400 Meter Dash Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Brandon Radloff           92 Canyon TC              1:00.81
  2 Cameron Sato              92 Tmid                   1:02.87

800 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Luis Turner               93 Unattached             2:57.18

1500 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Coner Smith               93 Tmid                   4:32.23
  2 Matt Sullivan             93 Tmid                   5:08.23

3000 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Coner Smith               93 Tmid                  11:36.6h
  2 Luis Turner               93 Unattached            12:18.7h

100 Meter Hurdles Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Zachary Gurley            92 Tmid                     17.56
  2 Ike Lynn                  93 Canyon TC                19.41

200 Meter Hurdles Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Zachary Gurley            92 Tmid                     30.44
  2 Ike Lynn                  93 Canyon TC                33.87

4x100 Meter Relay Youth Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Canyon TC  'A'                                        56.92

High Jump Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Jackson Walker            92 Unattached               1.57m    5-01.75

Pole Vault Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Matt Sullivan             93 Tmid                     2.74m    8-11.75
  2 Levi Elsberry             93 Unattached               2.13m    6-11.75

Long Jump Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Daniel McSurdy            92 Unattached               5.43m   17-09.75
  2 Jackson Walker            92 Unattached               4.81m   15-09.50
  2 Cameron Sato              92 Tmid                     4.81m   15-09.50
  4 Jon Lanser                93 Tmid                     4.69m   15-04.75

Shot Put 4kg Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Jon Lanser                93 Tmid                     9.52m   31-03.00
  2 Chris Kirkpatrick         93 Tmid                     7.99m   26-02.75

Discus Throw 1kg Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Chris Kirkpatrick         93 Tmid                    28.32m      92-11

Javelin Throw 600g Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Chris Kirkpatrick         93 Tmid                    25.51m      83-08
  2 Jackson Walker            92 Unattached              25.38m      83-03

Outdoor Pentathlon Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Jackson Walker            92 Unattached                1872
  2 Chris Kirkpatrick         93 Tmid                      1376

100 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Henry Lynn                91 Canyon TC                12.89

200 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Henry Lynn                91 Canyon TC                25.83
  2 Colton Johnson            91 Unattached               28.67

400 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Brandon Radloff           92 Canyon TC              1:00.81
  2 Brad Kirkpatrick          90 Tmid                   1:02.14
  3 Cameron Sato              92 Tmid                   1:02.87

800 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Brenn Schiess             91 Unattached             2:18.46
  2 Brad Kirkpatrick          90 Tmid                   2:26.76
  3 Nicolas Best              91 Tmid                   2:35.83

1500 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Kyle Sauer                90 Tmid                   4:36.77
  2 Brenn Schiess             91 Unattached             5:12.70
  3 Nicolas Best              91 Tmid                   5:39.81

3000 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Nicolas Best              91 Tmid                  11:10.1h

110 Meter Hurdles Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Steven Fox                91 Canyon TC                19.36
  2 Colton Johnson            91 Unattached               21.87

400 Meter Hurdles Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Steven Fox                91 Canyon TC              1:16.64

2000 Meter Steeplechase Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Kyle Sauer                90 Tmid                   7:15.08
  2 Brad Kirkpatrick          90 Tmid                   8:37.64

High Jump Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Colton Johnson            91 Unattached               1.68m    5-06.00

Triple Jump Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Kasen Covington           92 Tmid                    12.87m   42-02.75
  2 Colton Johnson            91 Unattached              10.27m   33-08.50

Shot Put 12 lb. Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Blake Anderson            91 Unattached              10.80m   35-05.25
  2 Will McElroy              91 Tmid                     9.03m   29-07.50
  3 Russel Martin             90 Unattached               7.44m   24-05.00

Discus Throw 1.6kg Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Blake Anderson            91 Unattached              30.09m      98-09
  2 Will McElroy              91 Tmid                    23.59m      77-05
  3 Russel Martin             90 Unattached              18.74m      61-06

Hammer Throw Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Blake Anderson            91 Unattached              26.46m      86-10

Javelin Throw 800g Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Brad Kirkpatrick          90 Tmid                    25.86m      84-10

100 Meter Dash Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Damien Burchard           89 Unattached               11.88
  1 Grant Wildman             88 Tmid                     17.59

110 Meter Hurdles Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Eric Dudley               89 Unattached               17.70

2000 Meter Steeplechase Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Josiah Barrett            87 Tmid                   6:49.15
  2 Curtis Tyler              88 Unattached             6:54.03

High Jump Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Corbin Duer               88 Tmid                     1.88m    6-02.00
  2 Nick Murray               89 Canyon TC                1.62m    5-03.75

Pole Vault Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Jacob Duncan              87 Unattached               3.94m   12-11.00
  2 David Scholer             88 Tmid                     3.64m   11-11.25
 -- Nick Murray               89 Canyon TC                   NH          

Long Jump Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Corbin Duer               88 Tmid                     6.50m   21-04.00

Triple Jump Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Corbin Duer               88 Tmid                    12.87m   42-02.75
  2 Eric Dudley               89 Unattached              12.12m   39-09.25

Shot Put 12 lb. Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Zach Thies                89 Canyon TC               12.42m   40-09.00

Discus Throw 1.6kg Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Zach Thies                89 Canyon TC               39.86m     130-09

800 Meter Run Masters Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Reid Harter               50 Aggies                 2:32.18

Decathlon Masters Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Mark Murdock              59 Unattached                4323

400 Meter Dash Open Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Ben Woods                 86 Unattached               53.55

800 Meter Run Open Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Ben Woods                 86 Unattached             2:01.88

3000 Meter Run Open Men
================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims
================================================================
Preliminaries
  1 Reid Harter               50 Aggies                10:58.4hq

5000 Meter Run Open Men
================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims
================================================================
  1 Reid Harter               50 Aggies                18:24.3hq

2000 Meter Steeplechase Open Men
================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims
================================================================
  1 Brian Faulks              60 Canyon TC              7:59.51q

Triple Jump Open Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims         
==========================================================================
  1 Chris Mahoney             87 Tmid                    13.02mq  42-08.75
Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade NCSA Phoenix KT St. Vincent Normatec