Join/Renew Now

Results - USATF West Virginia Association Junior Olympic Track & Field Championships

6/17/06 - Charleston, WV

100 Meter Dash Sub-Bantam Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Narrssa Medley            98 CCS                      18.87   NWI
  2 Arissa Jolly              98 CCS                      19.01   NWI
  3 Emily Yates               98 RENICK, WV               19.31   NWI
  4 Shamyana Roberts          00 CHARLESTON, WV           21.73   NWI
  5 Siani Preston-Pratt       00 CCS                      22.97   NWI
  6 Tashawna Newby            01 CCS                      24.06   NWI
  7 Nevaeh Harmon             01 Charleston, WV           24.27   NWI

200 Meter Dash Sub-Bantam Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Narrssa Medley            98 CCS                      38.49   NWI
  2 Aaliyah Dunham            99 CCS                      39.42   NWI
  3 Zya Kinney                99 CCS                      40.39   NWI
  4 Emily Yates               98 RENICK, WV               42.38   NWI
  5 Arissa Jolly              98 CCS                      42.99   NWI
  6 Shamyana Roberts          00 CHARLESTON, WV           45.91   NWI
  7 Siani Preston-Pratt       00 CCS                      53.71   NWI
  8 Tashawna Newby            01 CCS                    1:05.84   NWI

400 Meter Dash Sub-Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Zya Kinney                99 CCS                    1:29.95
  2 Aaliyah Dunham            99 CCS                    1:30.35
  3 Narrssa Medley            98 CCS                    1:38.12
  4 Emily Yates               98 RENICK, WV             1:42.30
  5 Shamyana Roberts          00 CHARLESTON, WV         1:53.91
  6 Siani Preston-Pratt       00 CCS                    2:04.40

100 Meter Dash Bantam Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Alexia Wade               97 Charleston, WV           15.69   NWI
  2 Teona Dawson              96 CHARLESTON, WV           18.23   NWI
  3 Sarah Bailey              96 BRIDGEPORT, WV           18.77   NWI

200 Meter Dash Bantam Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Alexia Wade               97 Charleston, WV           33.63   NWI  1
  2 Anacia Hines              97 Dunbar, WV               35.52   NWI  2
  3 Zhakiya Brown             97 CCS                      35.61   NWI  2
  4 Alaysia Powell            96 Dunbar, WV               36.10   NWI  2
  5 JaCee Barrett             96 WV, WV                   37.95   NWI  2
  6 Aryaunna Mosley           97 Dunbar, WV               42.34   NWI  1
  7 Teona Dawson              96 CHARLESTON, WV           42.68   NWI  2
  8 Mychael Hill              97 CCS                      44.29   NWI  2
  9 Dymond Terry              97 CCS                      55.30   NWI  1

400 Meter Dash Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Zhakiya Brown             97 CCS                    1:16.51
  2 Alaysia Powell            96 Dunbar, WV             1:18.34
  3 JaCee Barrett             96 WV, WV                 1:24.57
  4 Anacia Hines              97 Dunbar, WV             1:25.74
  5 Geneva Thomas             97 CCS                    1:29.68
  6 Aryaunna Mosley           97 Dunbar, WV             1:31.32
  7 Mychael Hill              97 CCS                    1:39.09

800 Meter Run Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Geneva Thomas             97 CCS                    3:25.88

4x400 Meter Relay Bantam Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Capital City Striders  'A'                          7:06.75
  2 Capital City Striders  'B'                          7:09.98

Shot Put 6 lb. Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Sarah Bailey              96 BRIDGEPORT, WV           4.89m   16-00.50

Javelin Throw 300g Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Sarah Bailey              96 BRIDGEPORT, WV          10.55m      34-07

100 Meter Dash Midget Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Mariah Pleasant           94 SOUTH CHARLESTON, W      15.50   NWI
  2 Morgan Powell             94 WASHINGTON, WV           15.63   NWI
  3 Taylor Casto              95 Ona, WV                  16.03   NWI
  4 Nicole Paige              94 CCS                      16.16   NWI
  5 Imeesha Miller            95 Charleston, WV           17.10   NWI
  6 Abby Triplett             94 Barboursville, WV        18.00   NWI

200 Meter Dash Midget Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Morgan Powell             94 WASHINGTON, WV           32.84   NWI
  2 Mariah Pleasant           94 SOUTH CHARLESTON, W      32.92   NWI
  3 Imeesha Miller            95 Charleston, WV           33.01   NWI
  4 Janelle Rush              94 Charleston, WV           33.76   NWI
  5 Haley Hall                95 Huntington, WV           34.20   NWI
  6 Taylor Casto              95 Ona, WV                  34.40   NWI
  7 Nicole Paige              94 CCS                      34.90   NWI

400 Meter Dash Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Janelle Rush              94 Charleston, WV         1:12.80
  2 Haley Hall                95 Huntington, WV         1:16.31
  3 Ashley Dunham             95 CCS                    1:16.32

800 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Ponice Robinson           94 St. Albans, WV         3:01.06

1500 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Peyton Adkins             94 CCS                    5:37.56
  2 Ponice Robinson           94 St. Albans, WV         6:24.67

3000 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Peyton Adkins             94 CCS                   11:54.00

4x100 Meter Relay Midget Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Tri-State Athletic Club  'A'                        1:03.88

Long Jump Midget Girls
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind        
===============================================================================
  1 Morgan Powell             94 WASHINGTON, WV           3.14m   NWI  10-03.75

Shot Put 6 lb. Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Nasyia Tatum              94 CCS                      5.46m   17-11.00

Discus Throw 1kg Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Emily Godwin              95 CCS                     17.39m      57-01
  2 Nasyia Tatum              94 CCS                     13.05m      42-10

100 Meter Dash Youth Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Mary Hetzer               92 SOUTH POINT, OH          13.66   NWI
  2 Briana Chaney             92 Fairmont, WV             13.91   NWI

200 Meter Dash Youth Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Kinsey Hall               93 Huntington, WV           29.68   NWI

400 Meter Dash Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Briana Chaney             92 Fairmont, WV           1:05.09
  2 Kinsey Hall               93 Huntington, WV         1:09.81

800 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Savannah Rutherford       92 HUNTINGTON, WV         2:51.14
  2 Kinsey Hall               93 Huntington, WV         3:39.18

1500 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Savannah Rutherford       92 HUNTINGTON, WV         5:51.14

High Jump Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Kinsey Hall               93 Huntington, WV           1.37m    4-06.00

Shot Put 6 lb. Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Karissa Knabenshue        93 BUCKHANNON, WV           9.90m   32-05.75
  2 Rasheena Carter           93 WV, WV                   8.28m   27-02.00
  3 Katherine Bailey          93 BRIDGEPORT, WV           5.49m   18-00.25
  4 Rebecca McClure           92 CCS                      4.53m   14-10.50

Discus Throw 1kg Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Susan Godwin              92 Buckhannon, WV          29.94m      98-03
  2 Karissa Knabenshue        93 BUCKHANNON, WV          23.79m      78-01
  3 Rebecca McClure           92 CCS                     18.08m      59-04
  4 Rasheena Carter           93 WV, WV                  17.98m      59-00
  5 Katherine Bailey          93 BRIDGEPORT, WV          17.88m      58-08

Javelin Throw 600g Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Rebecca McClure           92 CCS                     17.44m      57-03
  2 Katherine Bailey          93 BRIDGEPORT, WV           9.82m      32-03

100 Meter Dash Intermediate Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Kayla Yates               91 RENICK, WV               14.25   NWI
  2 Meghan Casto              91 Ona, WV                  15.28   NWI
  3 Myeshia Simley            91 WV, WV                   15.91   NWI

200 Meter Dash Intermediate Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Kayla Yates               91 RENICK, WV               28.75   NWI
  2 Michelle Triplett         90 CHARLESTON               29.10   NWI
  3 Ahjami Carter             91 CHARLESTON, WV           29.68   NWI
  4 Meghan Casto              91 Ona, WV                  31.97   NWI
  5 Rebecca Taylor            90 WV, WV                   38.99   NWI

400 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Cari Shaffer              90 Morgantown, WV         1:01.83
  2 Kayla Yates               91 RENICK, WV             1:05.95
  3 Ahjami Carter             91 CHARLESTON, WV         1:09.08
  4 Charity Hairston          90 Charleston, WV         1:09.92
  5 Kenya Ruggs               91 CCS                    1:12.66
  6 Michelle Triplett         90 CHARLESTON             1:20.37
  7 Rebecca Taylor            90 WV, WV                 1:32.97

800 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Chelsea Knotts            90 Ripley, WV             2:30.94
  2 Cari Shaffer              90 Morgantown, WV         2:40.98
  3 Leslie Thomas             90 MONTGOMERY, WV         2:46.84
  4 Kenya Ruggs               91 CCS                    2:57.42
  5 Charity Hairston          90 Charleston, WV         3:05.89
  6 Crystal Queen             91 WV, WV                 3:08.35

1500 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Crystal Queen             91 WV, WV                 6:37.73

High Jump Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Sydney Cummings           90 Charleston, WV           1.70m    5-07.00
  2 Melanie Perry             90 CCS                      1.37m    4-06.00

Pole Vault Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Emily Lewis               90 Eleanor, WV              2.13m    6-11.75
  2 Adrienne Gaylor           91 WINFIELD, WV             1.98m    6-06.00

Long Jump Intermediate Girls
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind        
===============================================================================
  1 Sydney Cummings           90 Charleston, WV           4.63m   NWI  15-02.25
  2 Kenya Ruggs               91 CCS                      4.39m   NWI  14-05.00
  3 Emily Mazzei              91 BRIDGEPORT, WV           4.36m   NWI  14-03.75
  4 Kayla Yates               91 RENICK, WV               3.79m   NWI  12-05.25
  5 Michelle Triplett         90 CHARLESTON               3.55m   NWI  11-07.75
  6 Myeshia Simley            91 WV, WV                   3.35m   NWI  11-00.00
  7 Ann Johnson               90 Charleston, WV           3.33m   NWI  10-11.25

Shot Put 4kg Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Kathryn Woofter           90 NEW CUMBERLAND, WV       8.44m   27-08.25
  2 Shannon Hooper            90 WV, WV                   7.75m   25-05.25
  3 Shauna Hooper             90 WV, WV                   7.40m   24-03.50
  4 Chelsea McCoy             91 Bancroft, WV             6.19m   20-03.75
  5 Emily Mazzei              91 BRIDGEPORT, WV           6.10m   20-00.25

Discus Throw 1kg Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Shannon Hooper            90 WV, WV                  29.94m      98-03
  2 Kathryn Woofter           90 NEW CUMBERLAND, WV      26.61m      87-04
  3 Emily Mazzei              91 BRIDGEPORT, WV          25.06m      82-03
  4 Shauna Hooper             90 WV, WV                  23.97m      78-08
  5 Chelsea McCoy             91 Bancroft, WV            21.15m      69-05

Javelin Throw 600g Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Shannon Hooper            90 WV, WV                  20.82m      68-04
  2 Emily Mazzei              91 BRIDGEPORT, WV          16.07m      52-09
  3 Shauna Hooper             90 WV, WV                  15.51m      50-11

100 Meter Dash Young Women
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Chelsea Carrier           89 BUCKHANNON, WV           12.78   NWI

200 Meter Dash Young Women
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Chelsea Carrier           89 BUCKHANNON, WV           25.94   NWI
  2 Christinia Saunders       89 Fayetteville, WV         26.97   NWI

400 Meter Dash Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Christinia Saunders       89 Fayetteville, WV       1:05.01
  2 Kayla Maxwell             89 Charleston, WV         1:08.35

800 Meter Run Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Erica Sladky              88 DUNBAR, WV             2:34.69

1500 Meter Run Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Erica Sladky              88 DUNBAR, WV             5:24.67

100 Meter Hurdles Young Women
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Chelsea Carrier           89 BUCKHANNON, WV           15.45   NWI
  2 Kayla Maxwell             89 Charleston, WV           17.77   NWI

High Jump Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Kendall McCaugherty       89 CCS                      1.67m    5-05.75
  2 Shimaya Jones             88 CCS                      1.27m    4-02.00

Pole Vault Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Danielle Goodman          89 CCS                      1.98m    6-06.00

Long Jump Young Women
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind        
===============================================================================
  1 Chelsea Carrier           89 BUCKHANNON, WV           5.32m   NWI  17-05.50
  2 Kayla Maxwell             89 Charleston, WV           4.50m   NWI  14-09.25

Shot Put 4kg Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Elizabeth Davis           89 CCS                      9.13m   29-11.50
  2 Shimaya Jones             88 CCS                      8.87m   29-01.25
  3 Krista Knabenshue         89 BUCKHANNON, WV           8.49m   27-10.25
  4 Jamie Woofter             88 WV, WV                   8.07m   26-05.75

Discus Throw 1kg Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Jamie Woofter             88 WV, WV                  30.02m      98-06
  2 Krista Knabenshue         89 BUCKHANNON, WV          27.07m      88-10
  3 Elizabeth Davis           89 CCS                     26.13m      85-09
  4 Shimaya Jones             88 CCS                     21.61m      70-11

Javelin Throw 600g Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Elizabeth Davis           89 CCS                     16.76m      55-00
  2 Shimaya Jones             88 CCS                     15.51m      50-11

100 Meter Dash Sub-Bantam Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Jon'Tavese Brown          00 CCS                      18.55   NWI
  2 Mathew Paige              98 CCS                      18.98   NWI
  3 Nigel Hampton             98 CCS                      19.17   NWI
  4 Zerique Hardy             98 CHARLESTON, WV           19.51   NWI
  5 Tijuan Willis             98 CCS                      20.15   NWI
  6 Arell Hardy               98 Institute, WV            22.20   NWI
  7 Ty Bryant                 00 Charleston, WV           22.91   NWI
  8 Jaden Barrett             00 WV, WV                   23.32   NWI

200 Meter Dash Sub-Bantam Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Jayson Barrett            98 WV, WV                   36.53   NWI
  2 Jon'Tavese Brown          00 CCS                      38.62   NWI
  3 Zerique Hardy             98 CHARLESTON, WV           41.24   NWI
  4 Dashaun Watkins           98 CCS                      41.82   NWI
  5 Nigel Hampton             98 CCS                      44.86   NWI
  6 Tijuan Willis             98 CCS                      45.51   NWI
  7 Mathew Paige              98 CCS                      49.55   NWI
  8 Ty Bryant                 00 Charleston, WV           56.16   NWI

400 Meter Dash Sub-Bantam Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Jayson Barrett            98 WV, WV                 1:27.32   2
  2 Jon'Tavese Brown          00 CCS                    1:29.99   2
  3 Zerique Hardy             98 CHARLESTON, WV         1:30.08   1
  4 Arell Hardy               98 Institute, WV          1:30.98   1
  5 Kevin Roy                 98 CCS                    1:40.11   2
  6 Nigel Hampton             98 CCS                    1:44.96   2
  7 Tijuan Willis             98 CCS                    1:48.78   2
  8 Ty Bryant                 00 Charleston, WV         1:53.35   1
  9 Mathew Paige              98 CCS                    1:58.27   2

800 Meter Run Sub-Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Samuel Thomas             98 CCS                    3:34.97
  2 Ben Cooper                98 CCS                    3:45.88
  3 Kevin Roy                 98 CCS                    3:56.80
  4 Arell Hardy               98 Institute, WV          4:13.60

100 Meter Dash Bantam Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Antonio Hines             96 CCS                      17.43   NWI
  2 Drew Staats               97 Cross Lanes, WV          18.07   NWI
  3 Derron Ruffin             97 St. Albans, WV           18.36   NWI

200 Meter Dash Bantam Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Tryreno Sowell            96 CCS                      36.59   NWI
  2 Ian Lee                   97 CCS                      38.25   NWI
  3 Drew Staats               97 Cross Lanes, WV          39.12   NWI
  4 Derron Ruffin             97 St. Albans, WV           39.85   NWI
  5 Tai-Jan Jones             96 charleston, WV           43.24   NWI

400 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Maleek Young              97 Charleston, WV         1:18.80   2
  2 Elijah Powell             96 Dunbar, WV             1:19.12   2
  3 Tryreno Sowell            96 CCS                    1:22.31   1
  4 Desean Williams           97 CCS                    1:29.50   2
  5 Ian Lee                   97 CCS                    1:29.55   1
  6 Antonio Hines             96 CCS                    1:33.18   1
  7 Tai-Jan Jones             96 charleston, WV         1:33.55   2
  8 Drew Staats               97 Cross Lanes, WV        1:33.70   2
  9 William Roy               97 CCS                    1:51.76   2

800 Meter Run Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Maleek Young              97 Charleston, WV         3:00.47
  2 Elijah Powell             96 Dunbar, WV             3:02.73
  3 William Roy               97 CCS                    4:48.75

1500 Meter Run Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Desean Williams           97 CCS                    7:09.33

4x400 Meter Relay Bantam Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Capital City Striders  'A'                          6:46.24
  2 Capital City Striders  'B'                          6:47.79

100 Meter Dash Midget Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Darrell Carter            95 CCS                      14.72   NWI
  2 Alex Doak                 94 CCS                      14.81   NWI
  3 Cody Topeka               94 BARBOURSVILLE, WV        14.93   NWI
  4 Khalil Baldwin            95 CCS                      16.78   NWI
  5 James Hickman             95 Fairmont, WV             19.81   NWI

200 Meter Dash Midget Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Alex Doak                 94 CCS                      32.27   NWI
  2 Brian Powell              95 Dunbar, WV               33.19   NWI
  3 Cody Topeka               94 BARBOURSVILLE, WV        33.29   NWI
  4 Darrell Carter            95 CCS                      34.47   NWI
  5 Joshua Hardy              94 CCS                      36.06   NWI
  6 John Crowder              95 Dunbar, WV               37.05   NWI
  7 Keon Durgan               95 Dunbar, WV               38.14   NWI
  8 Khalil Baldwin            95 CCS                      39.40   NWI

400 Meter Dash Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Alex Doak                 94 CCS                    1:14.44
  2 John Crowder              95 Dunbar, WV             1:17.43
  3 Brian Powell              95 Dunbar, WV             1:18.92
  4 Joshua Hardy              94 CCS                    1:23.89
  5 Keon Durgan               95 Dunbar, WV             1:29.31

800 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Darrin LeMasters          95 WV, WV                 3:21.51
  2 Brian Powell              95 Dunbar, WV             3:27.26
  3 Nathan Heintzman          95 CCS                    3:28.37

1500 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Nathan Heintzman          95 CCS                    6:17.29
  2 Darrin LeMasters          95 WV, WV                 6:20.61

High Jump Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Darrell Carter            95 CCS                      1.27m    4-02.00

Long Jump Midget Boys
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind        
===============================================================================
  1 James Hickman             95 Fairmont, WV             2.74m   NWI   9-00.00

Shot Put 6 lb. Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Isaac Johnson             94 WV, WV                   6.46m   21-02.50

Discus Throw 1kg Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Austin Coleman            94 CCS                     13.97m      45-10

Javelin Throw 300g Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Darrin LeMasters          95 WV, WV                  26.40m      86-07
  2 Nathan Heintzman          95 CCS                     21.12m      69-03

100 Meter Dash Youth Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Kyle Stewart              93 MORGANTOWN, WV           12.69   NWI
  2 Dirk Fletcher             92 MIDDLEBOURNE, WV         12.77   NWI
  3 Nathaniel Taylor          92 SISTERSVILLE, WV         13.61   NWI

200 Meter Dash Youth Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Dirk Fletcher             92 MIDDLEBOURNE, WV         26.39   NWI
  2 Kyle Stewart              93 MORGANTOWN, WV           27.47   NWI
  3 Nathaniel Taylor          92 SISTERSVILLE, WV         28.16   NWI
  4 Deandre Jolly             92 CHARLESTON, WV           31.07   NWI
  5 Caleb Hardy               93 CCS                      32.26   NWI

400 Meter Dash Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Dirk Fletcher             92 MIDDLEBOURNE, WV         58.38
  2 Kyle Stewart              93 MORGANTOWN, WV           58.49
  3 Nathaniel Taylor          92 SISTERSVILLE, WV       1:03.84
  4 Semaj Hardy               93 WV, WV                 1:11.13
  5 Deandre Jolly             92 CHARLESTON, WV         1:14.82
  6 Caleb Hardy               93 CCS                    1:15.26

800 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Aaron Estep               92 SISTERSVILLE, WV       2:30.37
  2 Semaj Hardy               93 WV, WV                 2:45.96
  3 Seth Wurster              93 CCS                    3:02.06

1500 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Aaron Estep               92 SISTERSVILLE, WV       4:56.82
  2 Seth Wurster              93 CCS                    5:56.77

3000 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Aaron Estep               92 SISTERSVILLE, WV      10:40.21
  2 Joseph Semple             92 Paden City, WV        14:13.25

100 Meter Hurdles Youth Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 George Streater           92 CHARLESTON, WV           17.89   NWI
  2 Aaron Shaffer             93 MAXWELTON, WV            18.30   NWI

200 Meter Hurdles Youth Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 George Streater           92 CHARLESTON, WV           29.83   NWI
  2 Aaron Shaffer             93 MAXWELTON, WV            30.85   NWI

4x400 Meter Relay Youth Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Capital City Striders  'A'                          6:14.15

High Jump Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Dirk Fletcher             92 MIDDLEBOURNE, WV         1.42m    4-07.75
  2 Aaron Shaffer             93 MAXWELTON, WV            1.42m    4-07.75

Pole Vault Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Drew Goodman              92 CCS                      2.89m    9-05.75
  2 Austin Lewis              92 Eleanor, WV              2.13m    6-11.75
  3 Shawn McGowan             93 CCS                      1.98m    6-06.00

Long Jump Youth Boys
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind        
===============================================================================
  1 Aaron Shaffer             93 MAXWELTON, WV            5.05m   NWI  16-07.00
  2 Seth Wurster              93 CCS                      3.28m   NWI  10-09.25

Shot Put 4kg Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Xavier Crosby             93 Charleston, WV          13.38m   43-10.75

Discus Throw 1kg Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Xavier Crosby             93 Charleston, WV          29.38m      96-05

Javelin Throw 600g Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Xavier Crosby             93 Charleston, WV          30.27m      99-04

100 Meter Dash Intermediate Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Michael Pagan             91 FAIRMONT, WV             12.69   NWI

400 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 James Ivey                90 WV, WV                   55.56

800 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 James Ivey                90 WV, WV                 2:22.71

Pole Vault Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Seth Kendall              90 Eleanor, WV              3.50m   11-05.75

Long Jump Intermediate Boys
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind        
===============================================================================
  1 Michael Pagan             91 FAIRMONT, WV             5.04m   NWI  16-06.50
  2 Justin Bailey             91 Bridgeport, WV           4.82m   NWI  15-09.75

Shot Put 12 lb. Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Tyanthony Briggs          91 CCS                     12.47m   40-11.00
  2 Justin Bailey             91 Bridgeport, WV          10.30m   33-09.50

Discus Throw 1.6kg Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Justin Bailey             91 Bridgeport, WV          35.99m     118-01
  2 Tyanthony Briggs          91 CCS                     28.24m      92-08

Javelin Throw 800g Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Tyanthony Briggs          91 CCS                     25.90m      85-00
  2 Justin Bailey             91 Bridgeport, WV          23.67m      77-08

400 Meter Dash Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Tyshawn Neal              89 CCS                    1:01.39

800 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Jimmy Demarco             88 LOST CREEK, WV         2:17.60

1500 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Tyshawn Neal              89 CCS                    5:27.05

400 Meter Hurdles Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Kevin McCoy               89 Bancroft, WV           1:02.85

High Jump Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Sam Crosby                87 Malden, WV               1.72m    5-07.75

Pole Vault Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Seth Beckner              89 Redhouse, WV             4.27m   14-00.00
  2 Bryan Church              88 CLARKSBURG, WV           3.81m   12-06.00
  3 John Bowers               87 MARIETTA, OH             3.66m   12-00.00
  4 Heath Cosgwell            89 MARIETTA, OH             3.50m   11-05.75
  5 Jimmy Demarco             88 LOST CREEK, WV           3.35m   10-11.75

Long Jump Young Men
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind        
===============================================================================
  1 Sam Crosby                87 Malden, WV               6.31m   NWI  20-08.50
Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade NCSA Phoenix KT St. Vincent Normatec